Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Alibaba

Nalezeno 15 příspěveků, 9 různých IP adres

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

13.05.2003 12:44

Ber, Alibabo, ber!

RE: Ber, Alibabo, ber!

Alibaba 195.?.?.?

Bať, pane Zdeňku, my i američani jsme v tom nevinně. Vždyť přece za to můžou komunisti, že ano!!! Sice vítr může foukat odjinud, ale proč nepoužít domněnek jiných a trochu to nezevšeobecnit, že. Možná se to tak jednou bude psát v dějepisu, tak co, že ano. Pravda stejně nikoho nezajímá.

13801

15.05.2003 15:02

Ber, Alibabo, ber!

RE: Ber, Alibabo, ber!

Alibaba 195.?.?.?

Stačil jsem z Vašich příspěvků postřehnout, že zřejmě nevidíte trám v oku svém. Jestliže Vaše oponenty hážete do jednoho pytle "bijcu za mir", ať už kritizují jakýkoli aspekt, a dále by Vám k té zbabělosti "vic sedel jiny narod" (s výjimkami, jak se to snažíte zmírnit), vidím jasný kádrovácký přístup. Své vlastní motivace pak podsouváte do hledisek oponentů. Kritizujete některé tématicky úžeji zaměřené oponenty, a to bez ohledu na to, že často jen citují výroky dotčených osob nebo osob dotčené osoby kritizujících, podsouváte jim motivaci tu nenávisti tu zbabělosti, ač jejich motivací mohou být zrovna tak obavy. Nasazujete-li oponentům svým typickým jednopytelným paušalizujícím přístupem psí hlavy, a obviňujete-li je z nenávisti, zbabělosti a jiných obdobných "ctností", co si pak mohu myslet o motivacích Vašich. Mluvíte-li o odsuzování Američanů jako bandy darebáků a zbabělců, nezaznamenal jsem kromě obvyklé nelogické paušalizace, která je Vám samému tak vlastní, nic, co by se dalo zařadit do Vámi tvrzené kategorie šmahézních odsudků. Za daných okolností si nedovedu představit zejména Vaše pojetí lidí spravedlivých. I já Vám přeji zdraví a nádavkem prozření.

13930

20.05.2003 15:33

Takže k čemu ta válka byla?

RE: Čo príde nabudúce?

Alibaba 195.?.?.?

Jistěže je život tvrdý sám o sobě - pro většinu populace. Ale od toho jsme lidé, abychom jednali lidsky a nikoli podle zákonů džungle. Bude-li to podle džungle, prodělají nakonec všichni, bude-li to podle zákonů lidskosti, případně by stačilo desatero, mohou být síly věnované destrukci použity konstruktivně. Člověk má oproti zvířecí říši zvláštní schopnosti, proto aplikace pohledu sociálního darwinismu , který zastáváte, má jediné vyústění, neboť příroda člověka korigovat může pouze v biologickém slova smyslu, ale nikoli v použití mentálních sil. Je docela možné, pane Murte, že kdyby byli v současné době na světě pouze lidé, jako jste vy, existence lidstva by spěla ke svému ukončení. A co to pořád máte s tou panikou? To je teď Vaše oblíbené slovo? Jiné motivy nevnímáte? Jste jako byste přišel z jeskyně, mávajíce nad hlavou kyjem, hotov rozbíjet lebky těm, co mají menší kyj nebo vůbec žádný. Ceníte hrozivě zuby a očekáváte, že se Vás budou bát(panikařit). To má být náplň lidského života?

14169

20.05.2003 15:50

Takže k čemu ta válka byla?

RE: Takzˇe k cˇemu ta válka byla?

Alibaba 195.?.?.?

Presne tak. Pestitele drog potrebuji pro svoji cinnost narkomany a strojcovia vojen svojich teroristov.
=================================================================
=================================================================

To je jádro pudla. Proto podtrhuji dvakrát, aby to nezapadlo. Stručněji a výstižněji se to vyjádřit už asi nedá.

14171

21.05.2003 01:30

Takže k čemu ta válka byla?

RE: Takzˇe k cˇemu ta válka byla?

Alibaba 195.?.?.?

Mikine, jak říká správně Stefan, melete. I byť jen trochu inteligentní přemýšlivec snadno oddělí propagandistické záminky od možných účelů. Obracím Vaši pozornost na již zde citované výroky Paula Bremera o statusu Iráku. To je realita, to byl zřejmě i záměr. Vy neustále kecáte mimo ni. Vámi zmiňovaného diktátora pominu, bylo tady toho o něm už napsáno dost. Váš výrok o naději na slušnou budoucnost v kontextu nynějšího statusu Iráku, tj. prakticky statusu kolonie podle Bremera (který se on jistě vynasnaží naplnit, neboť právě proto jej Bushova administrativa vybrala), vypadá dost mimo mísu, přinejmenším půjde o značně odloženou budoucnost. Proto jsou to, co tady předvádíte, skutečně kecy. S něčím obdobným jsem se už setkal - u takových těch fanatických bolševiků.

14200

21.05.2003 10:04

Takže k čemu ta válka byla?

RE: Čo príde nabudúce?

Alibaba 195.?.?.?

No teď už chápu, proč píšete, jak píšete. Zřejmě jsem já a Vy bytosti z úplně odlišných planet. Vaše přežití je přežití Vás osobně za účelem naplňování individuálních biologických potřeb, třeba na úkor jiných druhů nebo jiných jedinců druhu vlastního. Pro mně je přežití záležitost nejen jednoho druhu v biologickém smyslu, ale také hodnot, na které animální říše nedosahuje. Říkáte, že bát se je rozumné. Že kdo se nebojí, je blázen. Strach je především záležitost biologická, vycházející z přirozeného komplexu biologických instinktů, zejména pudu sebezáchovy. Reakční rychlost projevu těchto instinktů mnohonásobně převyšuje rychlost rozumové úvahy, která musí nutně projít přes četné asociace včetně myšlenkových bloků. Bání se z rozumu může jít proti základním biologickým instinktům, i díky své reakční pomalosti. Bát se z rozumu je nevýhodné, proto je to nerozumné. Tím nemám zajisté na mysli rozumové využití zkušenosti a rozumovou prevenci. To ale není poloha strachu. Strach ochromuje a umožňuje jiným ovládání. Jen blázen se bojí z rozumu.

14219

21.05.2003 10:19

Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom definujeme diktaturu?

RE: Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom defin

Alibaba 195.?.?.?

"Bolo by jste chtel za kazdou cenu likvidovat Bushe. A co on
vlastne chce ? Nic jineho, nez to, aby az zitra trebas vase
manzelka kdyz pujde do uradu, tam nevybouchla bomba ci
aby trebas vase dcerka se vlatila domu se skolnim autobusem."
========================================================
A to je opravdu všechno, pane Řehořku? A to myslíte opravdu vážně? Já jen že kdyby to tak opravdu mělo být, to by se muselo jít na kořen věci. Jinak se tomu říká odstranit příčiny. A když příčiny, tak skutečné a nikoli domnělé. Je-li za vzor dáváno násilné prosazování jakékoli myšlenky (jak mnoho to má společného s bolševismem i nacismem), podle logiky akce a reakce si tento přístup zakládá na svůj násilný zánik. Násilím se míra bezpečí nezvýší, když tak jen zdánlivě, dočasně. Neboť příklady táhnou...

14220

21.05.2003 10:51

Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom definujeme diktaturu?

RE: Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom defin

Alibaba 195.?.?.?

"Ano a nekdy taky to muze byt diktatura proletariatu. To ja pak u
moci delnicka trida. V politickem programu ji ma jen komunisticka
strana. Lidi v Cesku ji tak milovali, ze stale kolem 18% lidi
hlasovalo pro tuto stranu a pro soudruha Grebenicka.
Muze me to nekdo vysvetlit ??
===============================================================
Ano, může.

Tito lidé žijí stále v zajetí představy, že lze násilím diktovat ideje včetně jejich praktických důsledků jiným. Nynější představa těchto lidí je poněkud modifikovaná - že tyto ideje zvítězí demokratickým způsobem, ale představují si stejný následný efekt - diktaturu proletariátu.

Vy žijete také v zajetí takové představy, jak uvedeno v první větě. Chcete ovšem prosadit jiné ideje.

Ideje se mění, přelévají, modifikují, jako se mění lidé a jejich "informační" prostředí. Lidé by si tohoto faktu měli být vědomi.

Namísto toho se pořád mnozí domnívají, že jen násilí, zastrašování, manipulace a ovládání jsou prostředky, jak dosáhnout ideového cíle, pokud možno navěky, tu pro naši třídu, onde zase rasu nebo civilizaci. Stejný výchozí motiv. Zcestná to představa....

Kolik krve bude muset ještě být prolito, než lidstvo pochopí, že tudy cesta nevede?

14221

21.05.2003 17:41

Takže k čemu ta válka byla?

RE: Takzˇe k cˇemu ta válka byla?

Alibaba 195.?.?.?

Stále nerozumíte, jaký je rozdíl mezi nálepkami a podstatou. Vy posuzujete ideologie podle institucí, já podle obsahu. V tomto směru jsem tak antikomunistický, jak je jen možno být, protože moje názory se ostře od komunistických odlišují v těch základních věcech. Vaše názory se jejich v základních věcech podobají. Vy i komunisti máte rádi jednostranné fráze a hesla. Co říká nějaké KSČM pro oblbnutí svých příznivců, opravdu nesleduji, takže je bezpředmětné v tomto smyslu Vaše domněnky vyvracet. Možná jste doposud ani nepochopil, co je podstatou zrůdnosti komunistické ideologie.

14238

21.05.2003 17:53

Takže k čemu ta válka byla?

RE: Takže k čemu ta válka byla?

Alibaba 195.?.?.?

Dotaz na Mila: Ten karel4u se tady někdy vyjadřoval, že Saddám je jeho oblíbenec? A to až takový, že by ho "sralo, že dostal na prdel"? Přibližte mi to, Milo.

14239

23.05.2003 01:18

Takže k čemu ta válka byla?

RE: Čo príde nabudúce?

Alibaba 62.?.?.?

Vidíte, ten Váš příklad lze vykládat stejně ve Vašem smyslu jako v mém. V přírodě jsou vyšší principy obsaženy, a proto příroda ukazuje člověkovi důsledky jeho nemoudrých činů. Budeme-li jednat čistě oportunisticky, budeme v krátkodobém horizontu sice o sebe dbát, ale v dlouhodobém si zničíme podmínky své biologické existence.
Otázkou tedy je, zda se máme zabývat čistě sebou samými bez zřetele na důsledky našich činů vůči jiným s tím, že náš život stejně poměrně brzy skončí, ta k co, že....nebo zda přijmeme hledisko, že schopnosti, které nás oddělují od animální říše, mohou mít vyšší smysl a to že je součástí smyslu existence lidstva jako celku, kdy jedinec je důležitý pro celek a celek je důležitý pro jedince a že poračování celku prostřednictvím dalších jedinců je rovněž součástí tohoto smyslu existence lidstva. To je ta otázka, obsažená v tom Vašem "ak nebudeme o seba dbať".

14298

23.05.2003 01:30

Takže k čemu ta válka byla?

RE: Takzˇe k cˇemu ta válka byla?

Alibaba 62.?.?.?

No, a to je právě zase to, o čem pořád mluvím a Vy nerozumíte. Peníze a ekonomika nejsou před lidskou myšlenkou, ale jsou to její produkty. Vy o jevu, já o podstatě. Že se vám zdá, že peníze a ekonomika byly vždycky a že vždycky budou a že lidské myšlení je jejich důsledkem, za to já nemohu [smích]

14299

10.06.2003 13:12

Kniha, o které byste měli vědět

Kniha, o které byste měli vědět

Alibaba 195.?.?.?

Alibaba nerozumět. Nemělo to být "Doufam ,ze lidska blbost nezauraduje natolik ,ze se z plavciku stanou rasisti!!!!!". Mi to připadá jako zápor na nesprávném místě.

14804

25.08.2003 14:50

Číst na veřejnosti nevhodné věci může mít následky

RE: Cˇíst na verˇejnosti nevhodné veˇci mu?zˇe mít

Alibaba 195.?.?.?

Vaše zaměření a z toho plynoucí selektivní vybírání informací je tak velmi úzké, že jste si zřejmě neuvědomil satirické ostří Vašeho předpřispěvatele. A neberte si mě do úst, já mám úctu k lidskému životu, nikoho jsem nikdy nezabil a zabíjet nebudu. Přikázání obsažená v Koránu či Bibli jsou pro mne svatá. Já narozdíl od Vás chápu, koho a čeho jsou teroristé nástrojem, i když oni sami to nechápou, tak jako to nechápete Vy.
Váš Alibaba

18635

11.09.2003 14:25

Washington k OSN: Pomozte nám

RE: Washington k OSN: Pomozte nám

Alibaba 195.?.?.?

>Násilí je to poslední co Američani v iráku chtěj.

Jistěže, vždyť to nakonec předvedli naprosto nenásilným převzetím moci nad Irákem, že? I když jen tak na okraj, někteří si tam jeli i zastřílet na ty zparchantělé arabáše (doslovně tak jak je psáno), zkrátka jim "nakopat prdel".

19479

Káva pro Zvědavce

52

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 111 čtenářů částkou 18 231 korun, což je 52 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 1

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 1

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 2

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

V polní nemocnici v Letňanech neležel jediný pacient16.11.20 22:10 Česká republika 2

Vládě se zalíbilo omezování a šikanování lidí, další komplikace při nákupu potravin16.11.20 19:09 Česká republika 0

To je vlastenec a ne jak jej líčí media15.11.20 21:55 USA 2

Rozvrat vzdělanosti národa v přímém přenosu15.11.20 21:17 Česká republika 10

Soud rozhodl, že nařízení nosit roušky venku bylo nezákonné13.11.20 19:03 Česká republika 4

Od Prymuly k Blatnému. Aneb z bláta do louže13.11.20 16:27 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
21,95 Kč
Euro
26,14 Kč
Libra
29,37 Kč
Kanadský dolar
16,89 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
24,15 Kč
100 japonských jenů
21,03 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,96 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 739,34 Kč
1 unce stříbra
512,79 Kč
Bitcoin
417 079,51 Kč

Poslední aktualizace: 25.11.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 56 747 018