Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Jan Novák (I. Písecký)

Nalezeno 151 příspěveků, 5 různých IP adres

Stránka: 1 2

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

19.06.2003 23:36

Strategie totální války Severní Koreje proti USA

Strategie totální války Severní Koreje proti USA

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?


Kromě starých pixel má S.Korea 46 stíhaček typu Mig-23, které jsou
staré již několik desetiletí. Moderních strojů MIG-29, které by stály za řeč má jen 16. To opravdu není moc pro válku se Spojenými státy.

V podstatě se dá říci, že proti každému MIGu 29, který jediný stojí za řeč jako soupeř amerických letadel může Amerika nasadit jednu letadlovou loď se zhruba osmdesáti moderními letadly na palubě každé.


Pokud by korejské letectvo v případné válce udělalo tu blbost a vzlétlo by, tak by ho vyřešila jedna letadlová loď třídy Nimitz. (Letadlových lodí jenom tohoto typu mají USA deset kousků.)

Co se týče korejských vojenských továren, tak si troufnu tvrdit, že po prvním týdny války by jejich produkce byla Tomahawky a B52 redukována na minimum.

Zábavné je srovnávání techniky, například tanků, kde je uvedeno, že úžasnej výrobek korejského průmyslu má větší kanón a rychlost. První blbost je ta rychlost, ABRAMS neni pomalejší http://www.geocities.com/SiliconValley/Lakes/3457/abrams.htm

Druhá blbost je ten kanón. U tankového kanónu zálež na elektronice řízení palby. Abramsy dokáží zasáhnout při palbě na 2 kilometry 80 procent cílů první ranou. O elektronice řízení palby toho Korejskýho zázraku si nedělám iluze.


Článek je plnej nesmyslů a nesmírně jsem se jeho čtením pobavil, děkuji pane Stwora.

15210

03.08.2003 22:28

Amerika zoufale potřebuje hrdiny

RE: Amerika zoufale potrˇebuje hrdiny

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

Samozřejmě, že je potřeba obdivovat hrdinství iráckých partyzánů, bránících svou zemi proti protivníkovi s jednoznačnou převahou. Po druhé světové válce v Německu podobně skuteční hrdinové bránili také svou zemi proti okupantům s jednoznačnou převahou. Říkali si Werwolfové.

17390

04.08.2003 23:51

Amerika zoufale potřebuje hrdiny

RE: Amerika zoufale potrˇebuje hrdiny

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

"Pane Nováku, myslím, že způsob, jakým aplikujete historii na současná dění ve světě je značně nedokonalý a tendenční."

Váš subjektivní dojem pane Juchelka by bylo záhodno podložit argumenty.

"Já mám svou adoptivní zemi rád, určitě více než Vy -"

Jak můžete vědět jak já mám rád Vaši adoptivní zemi? To by mě zajímalo.

"to ale neznamená, že budu souhlasit s kdejakým projektem imbecila s kriminální duší."

Nevím o kterém imbecilu s kriminální duší hovoříte, já se domnívám, že imbecilové jsou jakožto těžce psychicky nemocní lidé všude na světe zpravidla v ústavech, kde je o ně postaráno. Ani se nesnažím domyslet, že by jste takto hanlivě hovořil o někom, jenom proto, že nemá Vaše sympatie.


"Nejsem si vědom, že by Irák zaútočil napřed na USA a současná okupace Iráku by tudíž byla jen spravedlivou odplatou."

A jste si vůbec jistý, zda Německo zaútočilo na Ameriku za druhé světové války dostatečně tak, aby si zasloužilo válečnou odplatu?


Válka přeci není sranda.


"Pochopte, já nejsem rád, když naši vojáci umírají - jeden z mých sousedů tam zrovna a jelikož je NG, a lidí je málo, nevojákuje tam ani ve své specializaci (vojenská rozvědka), ale hlídá něco s kvérem jako "záklaďák", takže příští mina může být určena jemu."

No to je spíše problém Vašeho souseda, nebo snad ne?

"Vadí mi ovšem, když někdo dělá z lidí, kteří střílejí do taxíků s civilisty hrdiny."

Prosím, uveďte mi, jestli nelžete, kde někdo dělal hrdinu z někoho, kdo střílel na civilisty. Mám pocit, že si vymýšlíte. Také si zkuste pane Juchelka tipnout, kolik Iráčanů zemřelo za posledních 20 let nepřirozenou smrtí. Bylo to 20 tisíc lidí? Nebo 200 tisíc lidí? Nebo 2 milióny lidí? Bylo to víc? Zprůměrujte si to za rok a uvidíte, že letošní rok nebyl pro Irák ten nejhorší za uvedené období a to s výhledem na budoucí vývoj je přeci pozitivní. Nebo si snad myslíte, že si nyní nějaká sousední země dovolí napadnout Irák a válčit s ním? Já si myslím, že nedovolí.

"Zde končí legrace, patriotizmus a všechno ostatní a myslím, že je pak mou povinností nabídnout jinou vizi - spravedlivého Iráckého partyzána."

Nevím co je Vaší povinností, protože do Vašich povinností opravdu nevidím.

"Jelikož ničemu, co o Iráku tvrdí moje vláda se dnes nedá věřit, začínám se víc a víc přiklánět k názoru, že mám asi pravdu."

No to je zase subjetkivní a záleží na Vás, jaké z toho vyvodíte důsledky. Pokud zůstanete daňovým poplatníkem Vaší vlády, tak jste toho spolupachatelem.

"Vy, jakkoliv si Vás vážím, se mýlíte zcela určitě..."

Váš subjektivní dojem pane Juchelka by bylo záhodno podložit argumenty.


"Přesto si myslím, že máte pravdu."

Já si také myslím, že máte pravdu.

17452

05.08.2003 20:40

Amerika zoufale potřebuje hrdiny

RE: Amerika zoufale potrˇebuje hrdiny

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

"Měl jsem vždy pocit, že jste se na různých fórech USA spíše zastával, pravda někdy možná až příliš úporně, ale z Vašeho chování jsem nabyl dojmu, že je Vám tato země přinejmenším sympatická..."

Mé sympatie se zpravidla nevztahují na tak velké a členité objekty jako jsou například celé státy či kontinenty. Svržení Saddámova režimu však schvaluji a své důvody jsem mnohokrát popsal na BL.

"Mé argumenty byly obsaženy již v původním článku - Německo bylo agresorem"

Německo bylo agresorem v Americe?

" a pokud tam pak po vítězství spojenců působily nějaké bojůvky, je to přece jen poněkud jiná situace, než Irák.

Ne, je to téměř naprosto stejná situace.

"Ne všichni, kdo střílejí na americké vojáky jsou stoupenci bývalého režimu"

Podle Vás tedy na SPOJENECKÉ vojáky střílejí v podstatné míře i lidé, kteří uvítali svržení režimu? Aha. Těchto asi fakt moc nebude už jenom proto, že naprostá většina těchto akcí se odehrává v trojúhelníku Faludža-Bagdád-Tirkit.

" a jediným agresorem jsme v zemi my."

Nemáte pravdu, přinejmenším stejným agresorem jako USA je Británie. Na tu se dost zapomíná.

"my se zde díváme na své sousedy poněkud jinak, než bylo zvykem v Čechách a proto z Vaší strany možná to neporozumění..."

Jinej kraj, jinej mrav. Může být, ale v "dívání na sousedy" bych zásadní rozdíly nehledal.

"Co se hrdinů střílejících do taxíků týče"

Nevím jaké konkrétní střílení na taxík máte na mysli, ale domnívám se, že máte namysli asi nějaké vozidlo co nezastavilo na check pointu a pokusilo se projet. No, to je ve válce jedna z největších blbostí co může řidič udělat. Zpravidla to bývá poslední řidičův omyl a to v některých zemích i v míru.


"Nikdy jsem nebyl odborníkem na zprůměrovávání mrtvých"

To je Vaše velká chyba. Počet mrtvol je jeden z nejobjektivnějších ukazatelů, které nám mohou posloužit k rozhodnutí, která varianta řešení je správná. Mrtvola buď je nebo není. Mrtvol může být deset nebo sto, či jiný počet. Mrtvola je mrtvola. Mrtvoly můžou být čtyři nebo pět v taxíku. Mrtvol může být tisíc v masovém hrobě (a že takových v Iráku pár je), mrtvol může být pět tisíc v jednom městečku (Halabdža).

" - a argumenty typu když se kácí les létají třísky jsou v případě Iráku také zavádějící."

Pokud nenabídnete lepší argumenty, tak nemůžete o těchto argumentech tvrdit, že jsou zavádějící.

"Pokud třeba v Iráku dojde k národnímu povstání proti USA - což je názor mnoha střízlivých analytiků (pokud budou USA postupovat v zemi tak, jako doposud), bude situace na Středním Východě a v Iráku zřejmě mnohem horší, než během vlády Saddama."

Nechtěl bych Vám, natož "střízlivým analytikům" brát naději na povstání v Iráku, ale Irák je přeci jenom širokej pojem a je třeba si přiznat, že menšinoví Sunnité to sami asi nezvládnou. Šiité a Kurdové by asi byli proti. Před více než rokem "střízliví analytici" doufali, že Afghánci vypráší Američanům kožich.

17499

05.08.2003 20:44

Amerika zoufale potřebuje hrdiny

RE: Amerika zoufale potrˇebuje hrdiny

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

" Přiznám se ale, že mi nejde ani tak o blahobyt Iráčanů, i když mi jejich osud zcela lhostejný samozřejmě není. Jde mi o to, aby mě můj president nezatáhl do další války na základě lží. Ne nějakých malých lží, ale vyslovených lží, kvůli kterým tento rok zemřelo jistě více Američanů a Iráčanů, než kdyby k válce nedošlo."

Kdyby jste měl přehled o tom, jak se v Iráku umíralo "v míru" na Saddámovy represe a na embargo OSN, tak by jste toto zřejmě netvrdil.


" Jde ale hlavně o ty lži ve spojení s válkou. To by se zde prostě trpět nemělo, jde o první takový případ (preventivní útok) a tak je důležitost uvést věci na pravou míru o to větší. Snažte se mé argumenty pochopit v tomto světle..."

Jestli jste schopný nějakou lež dokázat, tak lháře zažalujte a domožte se jeho potrestání.


"P.S. Zdaleka ne všichni imbecilové jsou zde zavřeni v ústavech, a o tohoto konkrétního je velice dobře postaráno - v Bílém Domě."

Vy zřejmě myslíte pana Bushe. V tom případě pane Juchalka Vám musím oznámit, že pan Bush s naprostou jistotou opravdu není imbecil. Imbecilita je poměrně těžké postižení mozku a takto postižení lidé mají inteligenční kvocient v rozsahu tuším 20 až 49 inteligenčních bodů stupnice, kterou zavedl Stern. Jestli jste trochu soudný, tak musíte uznat, že Vaše tvrzení o imbecilitě pana Bushe je vysoce nepravdivé. Nevím proč se k tak snadno prokazatelné nepravdě snižujete, ale asi k tomu máte svůj důvod."Samozřejmě by mě ani nenapadlo o něm hovořit špatně pouze proto, že nemá moje sympatie. On se však dopustil lží na základě kterých zatáhl zemi do hloupé války, která nás stojí bilióny,"

Vídíte, a někteří Vám názorově blízcí odpůrci osvobození Iráku zase tvrdí, že na té válce se bilióny vydělají a ne jak tvrdíte Vy, že se prodělají. Zkuste si v tom udělat jasno.

" poškodil renomé a důvěryhodnost USA ve světě a tak (i jinak) zemi na delší dobu poškodil..."

To je hodně nejisté a vývoj ukáže.

" Možná Vám mé výroky připadají nespravedlivě silné, ale představte si třeba, že moje nechuť k němu je skoro tak veliká, jako třeba Váš odpor k Čulíkovi, i když Čulík je ve srovnání s Bushem jen "zločinec pera"..."

Některé Vaše Výroky mi připadají nepravdivé a mohu to snadno dokázat (viz. "imbecilita" pana Bushe). Jak jste přišel na to, že mám "odpor" k panu Čulíkovi? Já vůči němu žádný odpor necítím a už vůbec bych se nesnížil k tomu mu nadávat do imbecilů jako Vy panu Bushovi. Nebo jste něco takového ode mne někdy slyšel? Vše co já o panu Čulíkovi tvrdím, mohu snadno dokázat, protože si pro vše co tvrdím ukládám podklady pro případný spor, kterým mi bylo mnohokrát vyhrožováno. Jestliže upozorňuji na lživost, manipulace a podobné nectnosti pana Čulíka, tak to neznamená, že k němu cítím odpor. Čulík je v podstatě neškodnej, tak v tom spíš vidím zdroj zábavy, což ale může být u Vašeho vztahu k panu Bushovi podobné.

17500

05.08.2003 20:56

Amerika zoufale potřebuje hrdiny

RE: Amerika zoufale potřebuje hrdiny

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

V tom SNP jste tuším prohráli. Ještě předtím, 13. prosince 1941 Slovensko vyhlásilo válku Spojeným státům americkým. Ta dopadla jak? Myslí, že špatně, protože jinak by 13. prosice byl státní svátek co?

17501

05.08.2003 23:03

Amerika zoufale potřebuje hrdiny

RE: Amerika zoufale potrˇebuje hrdiny

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

Pán Murt, pokud se ptáte: "Ktorý Čech si uvedomuje, že prehral studenú vojnu?", měl by jste jmenovat, který Čech opravdu bojoval ve "studené vojne" za stranu, která prohrála. Z těch co já znám, tak to byli ve finále především pánové Gustáv Husák a Vasil Bi'lak, ale to nebyli Češi, pokud se nemýlím.

17508

06.08.2003 00:17

Amerika zoufale potřebuje hrdiny

RE: Amerika zoufale potrˇebuje hrdiny

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

"oceňuji Vaši snahu analyzovat do detailu téměř každou mou větu a doufám, že spor s panem Čulíkem vyhrajete."

Prosím, vynechejte pana Čulíka z této diskuse. Přitáhl jste ho sem Vy a ne já. Myslím, že On Vám tady nepomůže.

"Já jsem sem ale nepřišel k soudu a Vaše sofistika na mě zatím neudělala žádný dojem."

Já se opravdu nesnažím "dělat dojem".

"Masové hroby v Iráku odhaleny byly - část z nich byly oběti z Irácko-Iránské války,"

Za kterou jste zapomněl dodat jsou zodpovědné USA.

"15,000 obětí z jiného masového hrobu je považováno za oběti povstání Shiites z jižního Iráku - na jejich zabití se podílel v prvé řadě otec současného presidenta, jinak známý jako Jidáš z Basry."

To je kouzelné. Za zabíjení lidí u Basry není zodpovědný ten, kdo zabíjel, ale USA, které dodržely rezoluci OSN č. 678, která dovolovala spojeneckým jednotkám (v kterých byli i vojáci arabských států - např. vojáci Sýrie) pouze vytlačení Iráčanů z Kuvajtu.

Mezinárodní jednotky měly mandát pouze k vytlačení Iráčanů z Kuvajtu. NIKOLI K DOBYTÍ BAGDÁDU!!!

Laskavě si přečtěte pozorně rezoluci Rady bezpečnosti OSN č. 678, než začne blábolit něco o Jidáších z Basry. Nebo snad schvalujete nezákonné porušování rezolucí Rady bezpečnosti OSN?


"Američané - místo, aby takové nálezy důkladně vyšeřili - nechávají ze špatně hlídaných vykopaných hrobů odnášet pozůstatky pohřbených a celkově jejich chování nenaznačuje, že by nálezům hrobů přikládali stejnou důležitost, jako Vy."

Podsouvat Američanům neúctu k masovým hrobům můžete, přestože tomu úplně nerozumím. Podsouvat mi neúctu k masovým hrobům je však od Vás takové malé zoufalství. Ničím nepodložené malé zoufalství. Určitě víte, že okolí Basry a jih Iráku je správní zóna především Britských vojsk. Neumím si představit, že by někdo mohl nějak silou bránit pozůstalým v spontánní exhumaci hrobů v kterých leží jejich zavraždění blízcí rodinní příslušníci. Asi by se tomu muselo bránit násilím. Zbytečným násilím a asi opravdu zbytečně.


"Kdyby jste měl přehled o tom, jak se v Iráku umíralo "v míru" na Saddámovy represe a na embargo OSN, tak by jste toto zřejmě netvrdil.

Ale tvrdil... Řeč byla rovněž o zbytečně zabitých Američanech, ale na to se dost zapomíná... Přinejmenším Vy jste to vynechal."


Američané umí umírat. Opravu. V První světové válce padlo 80.000 amerických vojáků. V Druhé světové válce padlo 259.000 amerických vojáků. V Korejské válce padlo 140.000 amerických vojáků. Ve Vietnamské válce 60.000 amerických vojáků a ztráty byly někdy i 300 mužů denně. Taková je Amerika, nebo alespoň byla.

"Nejde mi ale o to, hádat se s Vámi o každé slůvko - věřím, že jste na to expert s dlouholetou praxí."

Byla tahle "hláška" nutná? Pro Vás asi ano.

17512

06.08.2003 00:24

Amerika zoufale potřebuje hrdiny

RE: Amerika zoufale potrˇebuje hrdiny

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

"Mě spíše zaujaly Vaše intelektuální kotrmelce a zastřený smysl pro realitu, který je evidentní, když mě na jedné straně vyzýváte k soukromé žalobě současného presidenta (já zatím pouze volám po jeho veřejném vyšetřování a i to je mi odpíráno...) a na straně druhé nechápete, že mé označení imbecil není diagnózou, ale nadsázkou - stejně tak, jako když Vás nazvu volem, neznamená to, že ve Vás vidím slintající čtyřnohé dobytče..."

Pokud pane Juchelka "pracujete s nadsázkou", tak se nemůžu divit, že musíte zařazovat do svého slovníku slova jako "imbecil" a "vůl". Já tato slova nepoužívám. Proč by?


"Bushovy lži jsou podle mě zcela prokazatelné - stačí si přečíst přepis jeho projevů, včetně projevů dalších členů jeho vlády před válkou a porovnat tvrzení v nich obsažená se současnou realitou v Iráku."

Subjektivní.

"I kdyby se zítra našly konkrétní hotové bio/chemické látky, zakopané někde v poušti, těžko lze argumentovat, že je Saddam měl připravené k okamžitému použití, jak americká vláda argumentovala."

K použití bio/chemických zbraní. Asi nebudete zpochybňovat, že Irák disponoval alespoň chemickými zbraněmi. Možná je zničil. Možná ne. Ale o schopnosti Saddámova režimu použít tyto zbraně už Vám zde zhruba pět tisíc lidí z městečka Halabdža nebude moci oponovat. Nejsou, tak nemohou.


"Fakt, že se celá záležitost více nevyšetřuje, je rozhodně více zásluhou převahy Republikánů v Kongresu, než nadcházejícím počátkem předvolební kampaně a snahou Demokratů osočit spravedlivého presidenta."

To je otázkou.

"To, že aféra s Irákem poškodila renomé USA ve světě není nic nejistého a ukazuje se to i nyní - pochopíte to, když se podíváte na cukajícící se seznam zemí, které se uvolily v Iráku sloužit a zvážíte jejich sobecké důvody, proč tak učinily."

Spousta zemí co byla proti intervenci v Iráku měla před touto úžasné zbrojní a také ropné obchody s touto zemí.

"BTW, nikdo na roli GB v Iráku nezapomněl - zcela určitě ne Blairovi voliči. Pokud se ale podíváte na počty (kterými se tak rád oháníte) vojáků v Iráku, zjistíte, že se de facto jedná o Americkou operaci. Prosím, přesvědčte mě o opaku, rád se nechám poučit."

Vztáhněte své počty na počet obyvatel zúčastněných zemí, "že se de facto" tak diametrálně nejeví, jako při pouhém prostém srovnání počtu zůčastněných.

"Co kdybyste pro změnu napsal nějaký souvislý článek o tom, jak to v Iráku vidíte Vy, nakopírujte sem třeba nějaké Vaše názory z BL"

Rád Vám posloužím, když nebudete spadávat do podúrovňový urážek typu: "že jsem expert s dlouholetou praxí v hádání se" a nepodloženě mě obvinovat z "intelektuálních kotrmelců"." - reagovat na jednotlivé věty dětinským způsobem umí každý blbec."

Co kdyby jste konkrétně napsal, v čem nemém pravdu a doložil to argumenty. Nařknout mě z dětinství nepovažuji za argument.

17513

06.08.2003 00:25

Amerika zoufale potřebuje hrdiny

RE: Amerika zoufale potrˇebuje hrdiny

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

"Nebojte se, pokud něco z vnitropolitikcé situace v USA nepochopíte, nebudu Vás vinit - vím, že zde nežijete..."

Myslíte, že se něčeho bojím? Asi mě neznáte. Vy mě nebudete vinit? To děkuji - za šlechetnost na závěr, ale šlechetnost není argument. Šlechetnost mi ve Vaší poslední větě připadá jako berlička o kterou se potřebujete opřít. Zkuste jít z přímo a neopírejte se.


"Zdraví,

AJ"


Děkuji, zatím se těším dobrému zdraví a také Vás zdravím. Jan Novák

17514

06.08.2003 22:16

Amerika zoufale potřebuje hrdiny

RE: Amerika zoufale potrˇebuje hrdiny

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

"Pane Nováku,

Já si raději počkám na něco souvislého, co bude mi hlavu a patu a nebude "argumentovat" Hallabjou "


Pane Juchelka, já sice nechápu, proč Vám vadí mé argumenty o smrti lidí z městečka Halabdži, ale jsem ochoten se s Vámi domluvit, že tyto věrohodné a doložitelné argumenty nebudu používat, když Vám to z nějakého důvodu vadí. Na oplátku bych Vás ale požádal, aby jste smrt těchto pěti tisíc lidí vyvážil tím, že nebudete používat Vaše argumenty o smrti lidí, co zemřeli v taxíku, po té co nezastavili ve válce na kontrolním stanovišti.

"a poměry obyvatelstva zúčastněných zemí - myslíte, že kdyby se ke koalici připojila Čína, vedl by operace v Iráku čínský generál?"

A jste si jistý, že by čínský generál měl v této situaci stejné vědomosti, vojensko-oraganizační schopnosti řízení, zpravodajské informace atd., aby pro tyto vojenské akci zajistil stejně dobré řízení válečných operací a stejné výsledky jako jeho americký kolega?

"Nikdo rovněž netvrdil, že měl Bush jít na Bagdád - umožnil ale zásahy Irácké armády proti Shiitům (dovolil dokonce přelety iráckých helikoptér přes americké linie, což bylo porušení podmínky vytýčených pro Iráčany v kapitulaci), které naváděl povstat proti Husseinovi a sliboval jim podporu."

Takže Bush neměl jít na Bagdád, ale měl zajistit, aby Shiité snadno porazili Irák? No pane Juchelka, to by muselo znamenat snad jediné. Bush by musel udělat dvě věci. Zajistit bezletovou zónu nad jihem Iráku a pokud by byl stejně spravedlivý ke Kurdům, tak i na severu Iráku. A porušit rezoluci Rady bezpečnosti OSN a vojensky podpořit rebelující Iráčany. To by zajisté znamenalo rozpad spojenecké koalice, ve které arabské státy jako Sýrie, Saudská Arábie a Egypt hráli ne tolik vojenskou, ale hlavně morální součást. Prosím doložte věrohodně své tvrzení, že pan Bush starší slíbil podporu Shiítského povstání. Doložte co konkrétně Šiítům slíbil a co jim ve skutečnosti dodal.

Já bych se nerad mýlil, ale největší kritiku co jsem slyšel od protiamerických "mírových štváčů" (tím nemyslím Vás) za posledních více než deset let od vytlačení Iráku z Kuvajtu bylo to, že "znásilňují" Irák prostřednictvím takzvaných bezletových zón.

"Souhlasím s Vámi, že čistě technicky Bushe staršího resoluce OSN neopravňovala tenkrát pokračovat v útoku, dobýt Irák a Husseina odstranit, takovou resoluci ovšem neměl ani současný president a podívejte - šlo to i bez ní... atd., atd."

No a to je Váš největší omyl pane Juchelka.

Jak jsem tak z naší společné diskuse vypozoroval, tak Vaše názory jsou zpravidla opřené o Vaše osobní dojmy a o Vaše pocity. Řekl bych, že příliš spoléháte na vrozenou intuici, ale intuice není argument.

Pokud si přečtete alespoň dvě hlavní rezoluce Rady bezpečnosti OSN, bezpodmínečně přijaté Irákem po jeho vytlačení z Kuvajtu, tak budete znát podmínky, které měl Irák dodržovat.

17572

06.08.2003 22:21

Amerika zoufale potřebuje hrdiny

Amerika zoufale potřebuje hrdiny

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

Například, že musí dovolit zbrojním inspektorům přístup do všech objektů. V první polovině roku 1997 obvinil Saddám Husajn mezinárodní inspektory ze špionáže. V listopadu 1997 obvinil Irák mezinárodní inspektory ze špionáže pro USA a nedovolil jim přístup do několika "paláců".

Inspektoři opustili Irák. Co "inspektorovat", když se nemůžu podívat, tam kam chci.

Mluvím především o rezoluci Rady bezpečnosti OSN č.1441 z roku 2002, abych nebyl nekonkrétní. Rezoluce OSN porušil Irák hlavně ve dvou prokazatelných bodech. Produkoval raketové systémy přesahující akčním rádiem předepsané podmínky a vyvážel nepovolené množství ropy "načerno" zřízeným potrubím do Sýrie.

To už jsou tři porušení podmínek, které každé jednotlivé dává dostatečný důvod k naplnění rezolucí OSN k jich splnění silou. Bohužel ke stávajícímu stavu orgánů Rady bezpečnosti musím konstatovat, že tato intervence nebyla posvěcena stávajícími členy RB OSN. Zdůvodňuji si to tím, že zástupci zastupující jednotlivé státy stávajících členů Rady bezpečnosti OSN prodávali Iráku v posledních dvou a půl desetiletích zbraně v takovém objemu, který jim prostě nedovoluje připustil změnu systému, který má vůči nim takové finanční závazky.

Rusko, jakožto nástupnický stát Sovětského svazu dodalo podle odhadů, (ke kterým se přikláním) Iráku 70 procent zbraní za posledních 25 let. Francie dodala Iráku podle objemů nákupních cen za posledních 25 let, dvacet procent zbraní. Především špičkových zbraní, které umožnili Iráckému vedení vést válku proti sousedním státům. Amerika bohužel přesto, že zcela určitě dokáže vyrábět dobré tanky a dobré stíhací bombardéry dodala Iráku podle mého subjektivního odhadu vojenský materiál za posledních 25 let v nákupních cenách asi v objemu odhaduji tří procent celkového nákupu.

To je možná ta největší zákeřnost Ameriky. Nedodat skoro nic, ale nést za to zodpovědnost podle mírových štváčů.

Ale abych mé argumenty podpořil, tak se ptám: Jsou samopaly Kalašnikov, pancéřovky RPG-7, sovětské houfnice D-30, tanky T-55 a T-72 americké výrobky?

Jsou stíhačky MIRAGE F1 a F3 a střely EXOCET americké výroby?

No nejsou. Proč sakra ta zatracená Amerika nedodala své krásné smrtící zbraně Iráku alespoň v objemu jako Francie? Nemá snad ta Amerika NATO?

Asi NATO nemá.

No půjdu nyní hibernovat do peří, kdyby jste našel nějaké věrohodné argumenty pro další diskusi, tak s Vámi budu rád pokračovat.

17575

07.08.2003 21:08

USA chce Saddama raději mrtvého než živého

RE: USA chce Saddama raději mrtvého než živého

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

Ano, diskotéka. A ta usmrcená Khadáffiho dcera byla údajně jeho dcerou proto, že ji posmrtně adoptoval. On má pan Khadaffi vůbec svérázné názory. Shrnul je ve své "Zelené knize". Voni tihleti típci Khadafiiho, Saddámovoa typu a podobní se projektují do pozice otců svého národa, který hodlají doživotně vést a starat se o jeho blaho. Zpravidla svým národum připraví takové peklo na zemi, že to rozplakává anděly.

Líbí se mi v tomto kontextu Vaše hláška "současný americký president". Současný president Velké Libyjské arabské lidové socialistické džamahírie (to je celý a správný oficiální název té země) zřídil ve své zemi paradoxně velmi podobný správní systém jako jeho bývalý Irácký kolega. Nejvyšší orgán správní moci byl pojmenován: "Rada revolučního vedení".


Člověk by řekl, že vzdělání na Britské vojenské akademii Arabovi otevře možnost nahlížet na západní svět reálněji, než když tento svět osobně nepoznal. Neustále nás však realita přivádí k tomu, že je to zpravidla naopak.

17626

08.08.2003 01:07

Amerika zoufale potřebuje hrdiny

RE: Amerika zoufale potřebuje hrdiny

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

"Pane Nováku, Váš komentář je sice opět nesouvislý, ale budiž..."

Stále se domáháte ode mne nějakého dlouhého textu. Jak dlouhý by Vám vyhovoval?

"Hallabja je událost, která se odehrála v daleké minulosti, před první vákou v Zálivu"

Znamená to tedy podle Vás, že význam smrti klesá s časem a lidé usmrcení před válkou v Zálivu mají menší hodnotu jejich smrti než lidé usmrcení letos?

"pokud to byl pro USA takový šok - (nebyl - o existenci a použití chemických zbraní Spojené Státy věděly po celou dobu války Iráku s Iránem, který mimochodem chemických zbraní používal také...)"

Co myslíte pojmem USA? Myslím, že USA se nezachovaly hůř, než ostatní světové státy, jako třeba Sovětský svaz či Francie.

"mohly zjednat nápravu již během prvního útoku na Irák."

Chtít po USA jednou zjednání nápravy a poté vyčítat USA, že tuto nápravu zjednaly vyžaduje, aby žadatel byl intelektuál. Já bohužel tudíž asi intelektuál nejsem.

" Bushova vláda skutečně podporovala Shiitské povstání na jihu (vyhledejte si to na Internetu),"

No tak tomu říkám argument hodný intelektuála. "Já mám pravdu a ty si k tomu nalezni důkazy." Fakt dobrý.

" Saddam je skutečně potlačil a v očích mnoha analytiků by bylo poté poměrně snadné Husseina odstranit - na základě zabránění genocidě, k čemuž by OSN jistě poskytly mandát."

Nevím, kde berete jistotu o ochotě OSN poskytovat mandát k potlačení nějaké genocidy. Já si z historie vzpomínám pouze na jeden příklad, kdy OSN poskytla nějaký takovýto mandát. Američani o tom pak natočili filmy a seriály pod označením zdravotní služby M.A.S.H.

" Není to tedy jen můj subjektivní dojem a USA žádnou takovou resoluci navíc ani nepředložily."

Jste si tím jistý? Možná, že by takovouto rezoluci měla předložit Jihoafrická republika nebo Izrael, tu měli členové OSN řadící se k třetímu světu snad ještě "raději" než Ameriku. Většina zástupců v OSN se v té době věnovala v podstatě třem úkolům: organizovat zničení Jihoafrické unie a Izraele a odsuzovat "imperialismus" představovaný Spojenými státy. Nedlouho předním OSN neuznala pověřovací listiny svého zakládajícího člena Jižní Afriky, což se rovnalo vyloučení. Takzvaní "nezúčastnění" členové OSN na konferenci v Havaně, (hlavním městě sovětského satelita), se usnesli, že vyloučí též Izrael; od svého úmyslu však upustili, když Spojené státy pohrozily, že odejdou z Valného shromáždění a přestanou je finančně podporovat. To byl pádný argument, nicméně nezměnil zastoupení v OSN.


17641

08.08.2003 01:09

Amerika zoufale potřebuje hrdiny

RE: Amerika zoufale potřebuje hrdiny

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?


" Všeobecně se spekuluje, že Bush se obával vzniku muslimského státu na jihu Iráku, apd. Proč mi ale argumentace Hallabjou u Vás vadí? Protože tato událost nemá nic společného s Bushovým tvrzením, že Saddam vlastní ZHN v současnosti, a k tomu připravené k použití a útoku na USA."

Tato "událost" pane Juchelka také ale neznamená, že Saddám Husajn zbraně hromadného ničení nevlastní. Spíše bych řekl, že tato událost znamená, že je vlastnil, ale možná se mýlím. Saddám nikdy věrohodným způsobem neprokázal zničení zásob těchto zbraní, ale možná se mýlím.

"Předpokládal bych, že americký president bude mít čertvější zdroje informací, než se spoléhat na událost, která se odehrála před více než deseti lety a pokud tvrdíte, že Hallabja je pilířem argumentu USA proti Saddamovi, je to jen další důvod proč Bushovy motivace a důvody důkladně vyšetřit."

Vy máte v Americe ty nejlepší možnosti, jak Bushe vyšetřit. Nevím, kde jinde na světě by toho "pacholka" vyšetřili líp. V Americe jsou doufám právníci, kteří by byli ochotní jít proti vládě doufám. Jestli tam nejsou, zkuste je najít třeba v Iráku, tam Saddám určitě právníkům co šli proti vládě dal takové školné, že by pro ně muselo být jít proti Americké vládě něco jako procházka růžovým sadem.


" Se současným střílením do taxíků a civilních aut v Iráku nemají události v Hallabje už vůbec nic společného"

To jsem taky nikdy netvrdil pane Juchelka. A víte proč? Protože lidé zavraždění v Halabdže byli asi opravdu i nevinné ženy, děti a starci. To i němečtí fašisté ušetřili smrti tyto kategorie v Lidicích, nikoli Saddámův režim. Nikdy jsem netvrdil, že by muži z Halabdži nebyli rebelové. Ale usmrcení lidé z taxíku o kterém pravděpodobně hovoříte se odlišovali od žen, dětí a starců z Halabdži tím, že měli volbu.

Měli tu volbu zastavit na kontrolním stanovišti a nechat si zkontrolovat doklady a zavazadlový prostor vozu. Ti lidé zavraždění v Halabdži neměli takovou volbu, která by jim dala šanci vybrat si mezi životem a smrtí.


" a moje obžaloba Bushe se navíc ani na těchto hrdinných akcích amerických okupantů nezakládá."

No, tak proč zde tyto akce stále tak opakujete jako argument?

17642

08.08.2003 01:10

Amerika zoufale potřebuje hrdiny

RE: Amerika zoufale potřebuje hrdiny

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

"Pokud si pamatuji, namítal jste na mé tvrzení, že americká "koalice" je pouze nedokonalou zástěrkou a invaze Iráku je především americkou záležitostí, že místo počtů vojáků musím zvážit počet obyvatel jejich domovských zemí. Když jsem Vám namítl, že je pro mě těžké představit si v Iráku armádu půlmiliónu čínských vojáků vedenou čínským generálem, argumentoval jste, že čínský generál by neměl (nadpřirozené?) schopnosti generála amerického..."


Problematiku Čínského generála vedoucího operace v Iráku bych si dovolil rozvést. Nejprve ze strany spojenců. Tento generál by musel mít schopnost se spojenci domluvit. Nevím kolik a jak Vy znáte Čínských generálů, ale já neznám osobně žádného. Znal jsem v životě jediného generála, generála Cháberu. Vypili jsme spolu spoustu piv, ale byl to člověk, který byl podle mého názoru odlišný od čínských generálů. Znám mnoho zaměstnanců naší armády (takzvaných lampasáků), ale jejich schopnost domluvit se anglickým jazykem není dobrá, to mi můžete věřit. V tomto ohledu se doufám se mnou nebudete přít.

Čínští generálové na tom myslím nebudou lépe. Možná nějaký z nějakého elitního praporu například praporu Mao'ce Tunga by mohl angličtinu ovládat. Další problém bych viděl v tom, že čínský generál byl vzdělán na vojenské akademii k taktice použití zbraní převážně Sovětské provenience proti zbraním západních zemí především americkým.

V Iráku by se tento jakožto hlavní velitel ocitl v opačné situaci. Řídil by útok západních zbraní proti sovětským. To by ho mohlo zmást. Přesto věřím, že by poradci ze štábu západních zemí mu pomohli tuto indispozici překonat. Další výhodou čínského generála, kterého navrhujete do čela protiirácké koalice by bylo, že by byl lacinější. Číňanovi stačí hrst rýže na den, to není žádné vojenské tajemství. To by asi Franksovi nestačilo. Tím by se snížily náklady na celou akci, které Vám tolik leží v žaludku, jak jste psal v minulých příspěvcích.

Navíc by nebyl problém dát Vašemu generálovi k jídlu psa, kočku, veverku či hada. Prostě co bojové pole dá. Neumím si však představit, co by Vám řekl generál Franks, kdyby jste mu naservíroval na talíři k večeři veverku, či kus Iráckého psa. To bych opravdu nechtěl slyšet.

Od Vašeho čínského generála by jste se dozajisté dočkal za tyto pochutiny neskonalé úcty. Nebo myslíte, že nemám pravdu?

Rozhodně by se tedy každopádně dalo ušetřit. Jinou otázkou je, zda by Váš čínský generál měl bojově organizační kvality jako jeho americký kolega. Na to je snadná odpověď, stačí se podívat do dějin Číny. Především fakt, že vynalezli černý střelný prach hovoří za své. Z novodobých dějin nelze nevyzvednout čínský vojenský úspěch při válce se sousedním Tibetem. Možná, že Váš generál byl přímým účastníkem této války. Jaké lepší reference by mohl mít?

Tedy abych to shrnul z Americko-Britské strany: Váš čínský generál by to určitě zvládnul.

17643

08.08.2003 01:11

Amerika zoufale potřebuje hrdiny

RE: Amerika zoufale potřebuje hrdiny

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

Problém bych viděl spíše na Čínské straně. Nevím jakou máte zkušenost s možnostmi cestování profesionálních příslušníků armády v komunistických systémech. U nás za komančů si mohli zaměstnanci armády nechat jenom zdát o cestování do zemí západní kapitalistické ciziny. A to si myslím, že naši čeští komunisti byli proti těm čínskejm komunistům ještě "zlatí" kluci.

Váš čínský generál by těžko hledal pro svou vládu argumenty, aby mu povolila vést Ameriku a Británii ve válce za účelem svržení Iráckého režimu, který má k lidským právům podobný postoj jako jeho vlastní čínská vláda. Ale možná se mýlím.

Znamenalo by to tedy pouze jediné. Váš čínský generél by musel vést akci proti Iráku takzvaně "na černo". Jako melouch či "vedlejšák" v době svého osobního volna. Nejlépe o dovolené.

On by asi nemohl jen tak dojet na letiště v Pekingu a odletět do Pentagonu, ajko jste zvyklý Vy v Americe. Musel by opustit Čínu ilegálně. Brodit se bažinama, pralesama, přeplavat Jan'ce Tiang (Žlutá řeka) a podobně. Nevím, zda by se Vám podařilo nějakého čínského generála pro něco takového přesvědčit. Voni všichni generálové na světě jsou tak trochu primadony a přestože by chápali, že jde o dobrou věc, tak si myslím, že každý by nešel.

Když o tom Vašem číňanovi tak celkem přemýšlím, tak si myslí, že jste ho raději do toho Iráku neměl tahat. Bylo by to asi nejlepší pro všechny. Jeho a jeho rodinu, Ameriku, Irák a i pro ty veverky a hady.
" Na to bych mohl namítnout, že jde sice pouze o Váš subjektivní názor a nebo je to přinejmenším otázkou, ale zajímá mě, s čím příjdete příště - Američané by přece svým nadřízeným čínským koaličním partnerům mohli svou expertízu poskytnout v rámci koalice, včetně zaručených lokalit ZHN - nebo myslíte, že ne?"

Co si o tom myslím jsem už snad napsal dost jasně a logicky výše.

"Počkejte, možná máte pravdu - jejich přesné rozmístění je vlastně přísně střeženým americkým tajemstvím až dodnes. Takže máte nakonec pravdu - Američané byli pro útok na Irák jedinečně kvalifikováni a Číňaňi by jim tam jenom překáželi..."

Možná ne.


'Na závěr - celou tu tirádu o západních zemích prodávajícím Iráku celou dobu zbraně jsem ochoten podpořit, pokud ovšem rovněž přiznáte významnou roli ve vyzbrojování Iráku USA - specificky během Iránského konfliktu."

Přiznávám, že vojenský vstup Ameriky do Irácko-Iránského konfliktu byl opravdu nevětší podnět k jeho ukončení. Na tom se my dva shodneme a i Irán tento argument také uznal, přestože na konci války vítězil.


' S čím ale nemohu souhlasit vůbec, jsou Vaše závěry o legalitě americké invaze do Iráku. Přečtěte si rezoluci 1441, specificky paragrafy 12. a 13., pokud si i poté budete myslet, že byla invaze OSN schválena, či posvěcena, není Vám pomoci."

No tak nesouhlaste a jestliže Vám pomoci je a jste si jistý v kramflecích, tak se suďte a spor vyhrajte. Nebudete v Americe první ani poslední.

17644

08.08.2003 01:12

Amerika zoufale potřebuje hrdiny

RE: Amerika zoufale potřebuje hrdiny

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

"Přiznám se navíc, že mě ta diskuze nebaví, nic nového jsem se zatím nedozvěděl a v posledních několika příspěvcích musím opravovat faktické chyby ve Vašich argumentech."

Tak to se mýlíte. V posledních dvou příspěvcích již nepoužíváte slova jako "imbecil" a "vůl" a to oceňuji jako Váš velký pokrok.

"Polovina věcí, o kterých pochybujete (taxíky, Bushova podpora Shiitů, apd.)"}

Kde zpochybňuji taxíky?

" jsou zde považovány všeobecně za potvrzené a nebaví mě Vám na ně shánět odkazy, které si můžete vyhledat sám."


No tak tomu říkám argument hodný intelektuála. "Já mám pravdu a ty si k tomu nalezni důkazy." Fakt dobrý.

" Rovněž Vám chybí (ale to Vám, jak jsem slíbil, nevyčítám) zkušenost pozorovat situaci a argumenty naší vlády (a zbabělost Kongresu, omlouvanou strategií před OSN) jak se říká "živě" a na místě, v USA, slyšet osobní svědectví lidí, kteří se z Iráku vrátili, těch, co tam stále jsou, nebo zjišťovat s hrůzou kolik ta zpackaná operace stojí, a o kolik se zase Bushovi odborníci ve svých odhadech sekli (jako téměř ve všem) atd., atd."

Vyhráli.


"Jsem rád, že Ameriku de facto bráníte, v tomto případě jí ale bohužel prokazujete medvědí službu a pomůžete jí mnohem více, když začnete Bushovy lži kritizovat, ne je chválit a omlouvat. Uvědomujete si snad matně, že lhal, ne? Místo úryvkové analýzy s faktickýma chybama a nebo argumentace nerelevantními příklady napište něco souvislého, třeba o tom, proč je pro USA prospěšné oddůvodnit preventivní invazi suverénní země na základě lží a neexistujících nebo nedostatečných důkazů. To si od Vás rád přečtu."

Vaše vláda, moje vláda a já si to nemyslíme. Myslíte si to Vy, vlády zainteresované finančně na bývalý Irácký režim a vlády totalitních států.

" Pokud budete pokračovat jako doposud, riskujete, že se mi na to prostě nebude chtít odpovídat - výhradně na základě výše uvedených důvodů."

Už jste někdy někomu tady na Zvědavci napsal takovouto větu? Jestli ano, tak toto riziko budu chtíc nechtíc muset přijmout. Jestli nenapsal, tak jsem první. Že ano?

17645

14.08.2003 15:55

Nad knihou Harry Potter

RE: Co vy vite

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Pane Stwora, nemyslel jste tím Novákem náhodou moji maličkost?

18062

24.08.2003 15:07

Číst na veřejnosti nevhodné věci může mít následky

Číst na veřejnosti nevhodné věci může mít následky

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

Ten článek znamená pouze jedno a jediné, že demokracie v USA se těší dobrému zdraví a důvěře obyvatel.

Marc Schultz svým článkem jasně dokázal, že se vůbec nebojí napsat veřejně o své příhodě s FBI a že čtení onoho textu na veřejnosti pro jeho osobu nemělo vůbec žádné negativní následky.

Naopak tato příhoda dala panu Schultzovi možnost veřejně zesměšnit práci FBI, protože se pan Schultz zřejmě neobává za toto vůbec žádných následků, jak vyplývá ze článku.

Co může být větším důkazem svobody, než možnost beztrestně veřejně zesměšňovat státní bezpečnostní složku a její práci? Snad jedině možnost agenty FBI beztrestně zmlátit na potkání. Ale to už by byla asi opravdu přehnaná občanská svoboda, alespoň si teda já myslím.

18595

04.09.2003 20:54

Pátek

RE: Pátek

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

Zase šíříte jako obvykle nepravdy pane Juchelka? Já tento článek (asi opravdu naprosto stejný) četl před malým okamžikem na www.sprcha.com . Budiž lehký zemi Vy. [smích]

19091

04.09.2003 22:29

Pátek

RE: Opravdu

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

Vidíte pane Stwora a to nevíte ještě spousty jinejch věcí. Sprcha je tak dobrá, že už se na ní chystá konkurence na www.pecina.cz . Bude to DIVAN a bude to i Vaše konkurence.

19097

08.09.2003 16:31

Seznam.cz překládá

Seznam.cz překládá

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

Tomu se vůbec nedivte pane Stwora.

Seznam sídlí v Praze 5 a jestli nevíte co jsou to Pražáci, tak si na Seznamu ve slovníku dejte přeložit z češtiny do angličtiny slovo Pražáci.

A bude Vám to hned jasný.

19295

10.09.2003 23:56

Patriotická romance

"Patriotická romance" není úplná.

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

"Patriotická romance" není úplná.
Chybí tam ještě poslední věta. Jak mohla na tomhle serveru vypadnout? Prosím doplňte ji tam. Ta věta zní: "A hned po Američanech umístil Bůh to nejhorší - Židy.19444

09.10.2003 13:57

Elektrický Arnold

RE: Elektrický Arnold

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

“ale u Clintona šlo o domluvu dvou dospělých lidí“

O domluvu určitě nešlo a určitě se nic pořádně nedomluvili, prostě ho jen přeblafla. Při tom ona se určitě domlouvat nemohla, protože s plnými ústy se špatně mluví. A ani on se s tou špindírou co si dva roky nevypere šaty nedomluvil, protože kdyby se s ní domluvil, tak by to v sobě spolkla, nebo by to aspoň nevytroubila všude možně.

20505

10.10.2003 10:25

Elektrický Arnold

RE: Elektrický Arnold

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

Vidím ale, že Vaše fantazie opět pracuje naplno, nechodil jste s Arnoldem do posilovny nebo na mejdany? Cítím z Vašich slov pot tělocvičny

Chodil Alexeji, samozřejmě a s Clintonem jsme hráli spolu na saxofon. Škoda, že jste nechodil cvičit a hrát s námi. Možná by jste si taky šáhnul a nějaká Vás přeblafla. Cítím z Vašich slov, že jste nepolíbený.

20562

30.11.2003 11:29

Bush v Iráku

Přeci jenom bych jemnej rozdíl mezi Nerem a Bushem

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

Přeci jenom bych jemnej rozdíl mezi Nerem a Bushem viděl.

Je tady někdo v diskusi, kdo by spáchal sebevraždu poté, co by se mu přes posly doneslo od Bushe, že na tomto světě nemá být?

Je tu někdo v diskusi, kdo by si to hodil, na Bushovo přání? Je to možná blbej dotaz, třeba by si to tu hodili všichni, ale třeba taky nikdo. Jen se ptám. Abych věděl.


22313

09.12.2003 15:26

Odpočítávání k apokalypse?

Odpočítávání k apokalypse?

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

“Několik takových raket vypálených na Izrael by mohlo udělat z tohoto státu historii.“

Tady se zase plácá, ježiši tady se zase plácá a tužby autora se vydávají za realitu. Je to k smíchu nebo k pláči, když někdo napíše, že několik raket s konvenční hlavicí o hmotnosti 320 kilogramů určených k boji proti lodím, “udělá historii“ ze státu jako je Izrael.

Možná, že by několik těchto raket udělalo historii z několika izraelských lodí. Izrael by pak udělal skleněný kluziště ze státu, kterému ty protilodní střely patřily.

22576

09.12.2003 20:24

Odpočítávání k apokalypse?

RE: Odpočítávání k apokalypse?

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Problém zaměnění konvenční hlavice za nukleární je především vtom ji vlastnit. Nevím o tom, že by Sýrie a Irán disponovaly jadernými hlavicemi vmontovatelnými do protilodních střel P-270. Možná, že Vy o tom víte víc.

Pokud by jste nechtěl být v cílové oblasti a nacházel se jako na potvoru v Izraeli, tak by stačilo odjet do Jeruzaléma. Není příliš pravděpodobné, že by tam za Vámi doplula izraelská námořní flotila.

22605

09.12.2003 23:57

Odpočítávání k apokalypse?

RE: Odpočítávání k apokalypse?

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

Nevadí, jestli máte modrou knížku, podívejte se na mapu a pak mi řekněte, odkud by jste zaútočil na Sýrii a Irán. Z moře? Výsadkem do vln?

Ta raketa P-270 o které je řeč je protilodní raketa. Střílet s ní na tank by možná třeba šlo, ale výslednej bojovej efekt by asi nebyl příliš významnej. Ta raketa má poměrně malej dolet a musí se k lodi, kterou má zasáhnout přinést na letadlu aspoň na 200 kilometrů, ale raději ještě blíž.

To se každému Syrskému a Iránskému letadlu asi hned tak nepoštěstí. Musely by přežít letecké údery na letiště, kterými Američané zpravidla začínají boj a (to musíme uznat) bombardují velmi důkladně. Dále by museli proletět vzdušným prostorem nad jehož nadvládou dohlížejí systémy AWACS. Musely by se přiblížit ke spojenecké lodi (které mají vlastní radarové systémy), loď zaměřit a odpálit raketu.

P-270 je rychlá raketa, to se musí uznat, ale v boji ji Syrští a Iránští piloti zatím asi moc nevyzkoušeli, takže je otázkou, zda by se trefili, kdyby už se tedy dostali k odpálení. Stačí vzpomenout jak dopadly Jugoslávské MiG-29, co se pokusily statečně postavit alianci. Dopadly jako kachny na rybníku, který se při honu rozhodly přeprat myslivce.

22613

10.12.2003 15:24

Odpočítávání k apokalypse?

RE: Odpočítávání k apokalypse?

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

Oni muslimové v islámském Afghánistánu mají Ježíška? Co všechno se člověk nedozví na Zvědavci. Včera zničili Izrael protilodníma raketama a dneska zas o Ježíškovi v Afghánistánu.

22636

10.12.2003 23:32

Odpočítávání k apokalypse?

RE: Odpočítávání k apokalypse?

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

Ale je třeba se koukat do mapy. Koukněte se do ní, než začnete "být americkým stratégem", voni tam taky koukaj.

Připravit invazní tanky a zásovovací jednotky v Iráku by bylo podstatně jednodušší, než provádět zbytečně nějaké náročné operace, jako je vyloďování na pobřeží.

Ty rakety nemohou být na bazaru, musej být na bombardérech, které s nimi musí odstartovat, to je ten problém.

Budějovice jsou od vody dál než Sýrie a Irán, ale Damašek a Teherán je z Iráku blíž než od vody. Nebo myslíte, že by měli vzít tu Sýrii i s Libanonem?

Vopravdu se koukněte do mapy a vzpomeňte, jak se Syrská armáda předvedla při posledních válkách. Velká sláva to opravdu nebyla, ale třeba by se stal zázrak. Ta raketa P-270 je přes 20 let stará věc a proto to ty rusáci prodávaj do světa, zas takovej superzázrak techniky to opravdu neni, aby US Army kuli nim neprovedla úder proti těmto zemím, kdyby se pro něj rozhodla.

22673

10.12.2003 23:41

Odpočítávání k apokalypse?

RE: Odpočítávání k apokalypse?

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?


Jestli Vy je chcete naučit Ježíška, je to Váš problém a já s ním nemám nic společného. Nevím, kdo další s Vámi je chce naučit Ježíška, protože nevím, koho všechno zahrnujete pod pojem "My".

Ten dáreček z nebíčka asi těm, kdo ho tam hodil příliš na popularitě nepřidal. Proto si myslím, že z toho sami nemají přílišnou radost. Naopak nabývám určitého dojmu, ze z toho dárečku mají největší radost jejich odpůrci.

22675

10.12.2003 23:48

Odpočítávání k apokalypse?

RE: Odpočítávání k apokalypse?

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

To už tak bývá ve válkách, že se pro velkou a dobrou věc stávají občasné přehmaty.

22676

11.12.2003 09:15

Odpočítávání k apokalypse?

RE: Odpočítávání k apokalypse?

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

"protože jsem si myslel, že"
Tak nemyslete a zkuste raději přemýšlet.

"Nějak se s tím musím smířit i já"
S čím se Vy smíříte či nesmíříte je v podstatě jen Váš problém, stejně tak jako to, koho jste volil.

"Prostě dárek od Ježíška z nebíčka jim tam hodili"
Můžete nějakým věrohodným způsobem doložit, že ty bomby byly shozeny jako "dárek od Ježíška", nebo jen plácáte nesmysly, aby jste Vašim názorům dodal emotivní sílu?

"hodili Američani a svět se prd ohlíží po tom, koho volili"
Jednoduší lidé mají holt jednoduché vidění světa, ale proč ho máte Vy?

22698

11.12.2003 09:25

Odpočítávání k apokalypse?

RE: Odpočítávání k apokalypse?

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

Vy si myslíte, že neštěstí způsobené americkou armádou v Afghánistánu, nebo kdekoli na světě při kterém zahynou civilisté zvyšuje šanci znovuzvolení Bushe? Aha.

Já si myslím pravý opak. Asi jste mimo.

22699

11.12.2003 10:49

Odpočítávání k apokalypse?

RE: Odpočítávání k apokalypse?

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

"nejsou voni nějak příbuznej s tím Klausewitzem?"
No schválně si zkuste tipnout pane Táborský. Zkuste mi zde odpovědět, zda si myslíte, že s ním buď příbuznej jsem, nebo nejsem. Bude to takovej malej test Vašeho myšlení (zda je zdravé) a trochu i tý inteligence.

Takže již jste se podíval na mapu a zjistil, že Vaše představa "amerického stratéga" o vhodnosti invaze z moře, je trhlá. Proto jste se rozhodl mi začít podsouvat, že jsem řekl, že by se měla vzít Sýrie s Iránem a Libanonem z "jedný vody načisto". Jenže toto jsem neřekl a Vy nejste tudíž schopen to doložit pane Táborský a tudíž tedy co? Tudíž tedy si vymýšlíte nesmysly. Další infantilní hlouposti co jste napsal o Stalingradu, mrznutí košilatých mohamedánů a podobně asi netřeba komentovat, že ne?

(Jenom mezi námi: člověče, neblbněte. Dyť v tom Iráku je situace v pořádku. To víte, ze skupiny lidí co tam byli páni se stali kmáni a to zamrzí. Skalní BAASisti ze Sunnitského etnika vobčas někde něco vodbouchnou, hlavně severně od Bagdádu, tam co maj centrum, ale ztráty Američanů ve 24 miliónovém Iráku jsou několikanásobně menší, než počet mrtvých na českých silnicích. A kdo si dělá hlavu z toho, že v naší malý zemi na silnicích ročně zemře 1400 lidí? Nikdo. Tak proč Vy si děláte hlavu z pár Američanů zabitých v Iráku?)

Co se týče Iránu, tak tam se jeho šéfové nebojej tolik Američanů, jako vlastní "kontrarevoluce", která jak nedávno ukázala, dokáže zaplnit ulice a univerzitní prostory s okolím. A že dalo práce zahnat je, až při tom nechtěně umlátili i tu britskou novinářku. A to mají populační jistotu, že jim tam ta kontrarevoluce "doroste".

Co se týče vekejch hochů ve fašistické Sýrii, tak ty maj teď zalepnou prdelku až hanba. Z jedný strany Izrael z druhý Američani, armáda na pendrek a tím to teprve začíná.

Ano mluvíme o stejný 20 let starý rachejtli, kterou prodalo Rusko, jehož nejvyšší představitel pan Putin je nevětší spojenec pana Bushe v boji proti terorismu. Pokud se dočítáte z jiných pramenů, že tu rachejtli hodlají ti vopičáci odpalovat z náklaďáku, tak to je u protilodní rakety této kategorie a tohoto dosahu stejně chytrý, jako přidělat kolečka na ponorku a bojovat s ní na zemi.

A ta eventuelní ruská obsluha těch náklaďákových raket může v klidu popíjet vodku, protože cíle pro které je tato střela určená, tedy letadlové lodě a raketové křižníky operují při bojových akcích na vzdálenosti od pobřeží, které přesahují operační dolet té "střely z náklaďáku".

22700

12.12.2003 08:51

Odpočítávání k apokalypse?

RE: Odpočítávání k apokalypse?

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

Ano pane Táborský, opravdu nemyslete a zkuste raději přemýšlet, protože potom nebudete muset psát, že jste "myslel", když jste se ve skutečnosti mýlil.

PS: Vás jsem měl pane Táborský zafixovaného, jako člověka co umí své názory vyargumentovat. Teď tu ale furt melete předestilovanýho Wolfowitze a k tomu ještě elektroforetickej rosol s bombama shazovanejma od Santa Klause. Kam jste klesnul a kam ještě hodláte sklesat?

22732

12.12.2003 09:12

Odpočítávání k apokalypse?

RE: Odpočítávání k apokalypse?

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

To už lze diagnostikovat, jako posedlost Wolfowitzem. Jste ještě schopen napsat příspěvek, ve kterém by nebylo jméno toho pána? Byl by to neodkecatelný úspěch Vaší války proti němu.

22734

12.12.2003 09:44

Odpočítávání k apokalypse?

RE: Odpočítávání k apokalypse?

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

Když se kouknete do historie Vašich příspěvků, tak možná budete překvapen, kolikrát tam zdůrazňujete, že žijete v USA a tudíž tedy musíte mít pravdu, když tam žijete, to je přeci jasné.

Lidi, kteří Vás obklopují jsou takoví jací jsou. Jestli se Vám nelíbí jací jsou, tak změňte prostředí, je to jenom Vaše volba, kde žijete. Neovlivňuje to Bush, krocan ani Afghánci, ovlivňujete to Vy.

22737

12.12.2003 10:48

Odpočítávání k apokalypse?

RE: Odpočítávání k apokalypse?

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

Ano, situace v Iráku je normální a odpovídající dějinným událostem, které tato země v minulosti prodělala a v současnosti prodělává. Jestli Vy si myslíte, že země s národností, která prodělala v posledních dvou desetiletích tři války. Země, kde silná mocenská skupina přišla o totalitní moc, země která je přesycená zbraněmi, že tato země ze dne na den přejde ke klidu a pořádku. Jestli si myslíte, že všichni, kdo v té zemi přišli o moc a všichni, kdo ji neměli a nyní chtějí, se chytnou za ruce a začnou s láskou a porozuměním budovat desítkami miliónů obyvatel, která se skládá z různých blahobyt, tak jste asi trošku naivní. To se na mne nezlobte.

Ty přeměny budou chtít čas a budou objeti, to je naprosto přirozené a je naivní myslet si, že to tak nebude. Nelze reálně předpokládat, že země po takovéto minulosti bude za půl roku vypadat jako Švýcarsko nebo alespoň jako Švédsko.

PS: Jestliže biochemické procesy mezi Vašima ušima jsou schopné stvořit pouze hlášky o Klausewitzovi a Wolfowitzovi místo logických argumentů, kterými by jste vyvrátil mé názory, tak je to jen Váš problém a ne můj.

22738

12.12.2003 11:13

Znamení šelmy

RE: Znamení šelmy

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

No tak "Nulová tolerance" už do Slaného přišla, tak proč by nemohly čipy? Nejdříve je dostanou všichni slánští psi, pak kočky a pak přijdou na řadu lidé. Jediní slánští Rómové nebudou očipováni, protože ty nemusejí ani platit nájem, natož aby nosili nějaký čipy. Na ně si nikdo nedovolí.

22743

12.12.2003 15:33

Odpočítávání k apokalypse?

RE: Odpočítávání k apokalypse?

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

Prosím redakci o nápravu, zřejmě nějaká vlastnost systému přehodila slova v předchozím příspěvku. Děkuji

Ano, situace v Iráku je normální a odpovídající dějinným událostem, které tato země v minulosti prodělala a v současnosti prodělává. Jestli Vy si myslíte, že země s desítkami miliónů obyvatel, která se skládá z různých národností, která prodělala v posledních dvou desetiletích tři války. Země, kde silná mocenská skupina přišla o totalitní moc, země která je přesycená zbraněmi, že tato země ze dne na den přejde ke klidu a pořádku. Jestli si myslíte, že všichni, kdo v té zemi přišli o moc a všichni, kdo ji neměli a nyní chtějí, se chytnou za ruce a začnou s láskou a porozuměním budovat blahobyt, tak jste asi trošku naivní. To se na mne nezlobte.

Ty přeměny budou chtít čas a budou objeti, to je naprosto přirozené a je naivní myslet si, že to tak nebude. Nelze reálně předpokládat, že země po takovéto minulosti bude za půl roku vypadat jako Švýcarsko nebo alespoň jako Švédsko.

PS: Jestliže biochemické procesy mezi Vašima ušima jsou schopné stvořit pouze hlášky o Klausewitzovi a Wolfowitzovi místo logických argumentů, kterými by jste vyvrátil mé názory, tak je to jen Váš problém a ne můj.

22750

12.12.2003 18:53

Odpočítávání k apokalypse?

RE: Odpočítávání k apokalypse?

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

Nehodláte brát vážně, ale ve Vašich posledních příspěvcích již není žádnej elektroforetickej rosol, nejsou v něm bomby od Santa Klause a dokonce v nich není ani jeden Wolfowitz a to ani destilovanej.

Já u Vás vidím pozitivní posun pane Táborský.


22762

13.12.2003 00:26

Odpočítávání k apokalypse?

RE: Odpočítávání k apokalypse?

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

Lev má být král zvířat Lve. Co si mám myslet o Lvovi, který dělá klaku? Ale jestli Vás k napsání tohoto na vlastní myšlenky prázdného příspěvku vedla potřeba dát panu Juchelkovi nějakou psychickou podporu, tak s Vámi souhlasím. Zajímalo by mě, zda je pan Juchelka za Vaši podporu rád?

22772

13.12.2003 00:28

Odpočítávání k apokalypse?

RE: Odpočítávání k apokalypse?

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

Je dobré, že máte důvěru v pana Táborského, protože kdyby jste ji neměl, tak by jste tu stál sám proti mě. Teď tu nestojíte sám, ale stojíte tu s důvěrou v někoho druhého. Ta důvěra Vás posiluje a dává Vám jistotu, že kdyby jste Vy sám to nedal, tak ten v koho důvěřujete to vyhraje za Vás. A tak je to správné pane Juchelka, tak je to správně.

Ale jestli Vás k napsání tohoto na vlastní myšlenky prázdného příspěvku vedla potřeba dát panu Táborskému nějakou psychickou podporu, tak s Vámi souhlasím. Zajímalo by mě, zda je pan Táborský za Vaši podporu rád?

22774

13.12.2003 00:35

Odpočítávání k apokalypse?

RE: Odpočítávání k apokalypse?

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

No,
kyby jste toho si toho "přecedu" odpustil pane Táborský, tak bych ještě řekl, že zatím nemáte potřebu nálepkovat oponenta. No, neodpustil jste si a s tím již nic nenaděláme.

Když už zjednodušujete problém na dvě strany, tedy na Iráčany a Američany, tak už se nemůže nikdo divit, že máte tak jednoduché vývody.

Ale, ale, ale, manželku vtahujete do diskuse? Správně, naprosto správně pane Táborský, když už Vám nepomohl Wolfowitz, tak si na pomoc přivést manželku oponenta. To je správné pane Táborský od Vás by se tu měli všichni učit diskutovat.

22775

13.12.2003 00:55

Znamení šelmy

RE: Znamení šelmy

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

Jistota je jistota řekla jeptiška a navlékla na svíčku prezervativ. Amen

22777

13.12.2003 02:48

Odpočítávání k apokalypse?

RE: Odpočítávání k apokalypse?

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

No co myslite Aja ze je spravne? Ja necham na Vasi inteligenci, kterou variantu vyberete za spravnou. Az v tom budete mit jasno, tak s Vami budu rad pokracovat v upresnovani nazoru. Pokud tedy nejaky mate.

22782

13.12.2003 18:53

Rusko je připraveno vaporizovat Izrael

RE: Vaporizovat? Co to je?

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

Slovo "vaporizovat" ne, ale slovo "vaporizace" v češtině existuje.
Použijte každému známou českou internetovou encyklopedii na adrese www.coto.je
a dozvíte se, že "vaporizace" je určení obsahu alkoholu v kapalině pomocí vaporimetru.

Autor tohoto článku byl asi opravdu silně "vaporizovanej", když ten článek psal. [smích]

Tak nakonec se Arabové se Židama zničej protilodníma raketama. [smích] No já se válím smíchy.

Jak by chtěl autor článku zničit Teherán protilodní raketou s doletem 100 kilometrů nějak nevysvětlil. I kdyby ji Izrael na Teherán vystřelil co nejblíže z Perského zálivu, tak by tý raketě po ulétnutí jejích 100 kilometrů chybělo nejmíň ještě nějakých 250 kilometrů k cíli. To by museli Izraelské ponorky nejprve přeplout přes Kuhrúdské hory a pak teprve Harpoon na Teherán vystřelit. [smích]

Ale proč by Izraelské ponorky pluly přes hory, když Izrael má raketu Jericho 2 s doletem 1500 kilometrů a může jako nosič použít svoji raketu Shavit s doletem 7800 km? Izraelci když budou chtít, tak můžou udělat z Moskvy skleněné kluziště, ale nikoli protilodníma raketama s doletem 100 km.

Po přečtení článku se domnívám, že autor se buď netěší dobrému duševnímu zdraví, nebo je autor nějaký humorista, který si ze čtenářů dělá legraci.
22804

14.12.2003 07:56

Odpočítávání k apokalypse?

RE: Odpočítávání k apokalypse?

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

Vy jste se nekoukl do historie příspěvků, ale naběhl na vidle, to je přeci jasné. Tady nejde o to, zda jste či nejste schopen plošně hodnotit společnost ve které žijete, protože Vaše zhodnocení bude samozřejmě vždy subjektivní a úměrné Vašim logickým schopnostem a informacím, které máte k dispozici. To je přeci každému jasné. Vaše hodnocení společnosti je tedy více či méně blízké realitě.

Jako jedinec máte malou šanci najít lepší řešení reality společnosti ve které žijete, protože máte k disposici jen dané zdroje informací. Vaše reakce jsou v pořádku a já chápu jejich motivaci, kterou je sociální cítění a humanita.

Jste asi obklopen dobrými a hodnými lidmi, kteří jsou bez předsudků a především proti jakékoli aktivitě, která s sebou nese násilí. Vy a lidé kteří Vás obklopují nazýváte násilí tragédií. Nechcete násilí a budete to měnit u voleb a už vůbec nepotřebujete moje rady, aby jste zvolil správného kandidáta. Mám pro Vás na závěr otázku: Kolik lidí zemřelo násilnou smrtí ve zhruba dvou desetiletích vlády skupiny kolem pana Husaina na základě jejich "politických" rozhodnutí v oblasti Perského zálivu?

Můj odhad je, že v Irácko-Íránské válce zemřelo milión lidí, při represích pana Husaina proti nesunnitským etnikům zhruba půl miliónu lidí a můj odhad je, že dalšího půl miliónu lidí zemřelo v důsledku embarga, které uvalila organizace spojených národů na Irák po napadení Kuvajtu.

Přesto chápu, že smrt těchto miliónů lidí, která je již minulostí pane Juchelka, by neměla zavdat důvod ke smrti dalších lidí. Statistický průměr nepřirozené smrti v Iráku odhaduji za posledních 20 let na osmdesát tisíc usmrcených lidí v průměru za jeden každý rok. Je to jen můj skromný odhad a je možné, že průměr je ve skutečnosti vyšší.

Možná je to sto tisíc zavražděných lidí v průměru za jeden rok a možná jen padesát tisíc. Kolik umřelo Američanů při invazi letos a kolik Iráckých civilistů?

22828

14.12.2003 08:08

Odpočítávání k apokalypse?

RE: Odpočítávání k apokalypse?

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

Panu Stworovi Juchelko nepovolí nervy. S panem Stworou jsem já v pohodě a on je v pohodě se mnou. Naposledy jsem mu postoupil link na výpočet Ludolfova čísla a v podstatě jsem vzal v potaz jeho postoje a doufám, že on vzal mé.

Jestli doufáte, že mě bude gumovat, tak doufáte marně. Budete si to muset Juchelko se mnou alespoň vydržet. A že Vám už to bylo třeba.

22829

14.12.2003 08:13

Odpočítávání k apokalypse?

RE: Odpočítávání k apokalypse?

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

Ano Aja,
o gramatiku jde ze vseho nejvic zpravidla tem, co nejsou schopni pouzivat diakritiku.

Překlepy a chyby se mi stávaly, stávají a určitě stávat budou a Vy by jste za ně měl(a) být Aja rád(a), protože teď tu díky tomu všichni vědí, že jste jedničkář(ka) z češtiny.

Pokud Vy budete mým názorům schopn(á/ý) vytnout jenom gramatiku a nebudete schopn(á/ý) jim oponovat, tak mi můžete dělat korektor(a/ku). Domluvíme se?

22830

14.12.2003 08:18

Odpočítávání k apokalypse?

RE: Poněkud od věci, ale zajímavé...

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

Pane Nováku, pro žádnou zemi nemůže být dobré, když ji její president zatíhne do války na základě lží. V tom je jádro pudla a podstata mého argumentu proti irácké invazi. Nebudu se už vůbec zmiňovat o dopadu Bushovy akce na naši zahraniční politiku, apd. Navíc nic, z toho, co naše vláda o Iráku předpokládala se nesplnilo a naopak vše, co nepředpokládala se uskutečnilo. My jsme nešli v Iráku osvobozovat iráčany, ale uskutečňovat špatnou zahraniční politiku. Iráčané nejsou dnes svobodní, jsou jinak (než za Saddama) nesvobodní a my v jejich zemi nemáme co dělat.


Opravdu nevím, kolik zemí jste řídil, aby jste mohl dělat soudy co může a nemůže být dobré pro tu kterou zemi pane Juchelka. Opravdu to nevím a jestli je "jádro pudla" jak říkáte v tom, že Vaše argumenty proti Irácké agresi jsou založené na skutečnosti, že vyžadujete od své Americké vlády důkaz, že režim pana Husaina vlastnil smrtící chemické zbraně a proto bylo důležité ho zničit, tak Vaší argumentaci rozumím.
Opravdu Vaší argumentaci rozumím. Režim pana Hasaina bezpochyby zapříčinil násilnou smrt mnoha lidí a je velmi dobře ověřené, že kromě bojového použití smrtících zbraní usmrtil řádově tisíce civilistů. Tato nezpochybnitelná skutečnost samozřejmě nemůže změnit Váš postoj dožadující se nálezu smrtících chemických zbraní. Na to máte legitimní právo.
Je to zcela legitimní a logická argumentace člověka, který ze svých humánních pozic nechce způsobovat další násilí a je pochopitelná.

22831

14.12.2003 13:49

Rusko je připraveno vaporizovat Izrael

RE: Vaporizovat? Co to je?

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

To tady Ajo ani nikdo netvrdil a ani Vam se nepodari tuto skutecnost prokázat ucelovym vytrhavanim casti prispevku a prirazovanim k nim vseobecne znamych skutecnosti.

22833

14.12.2003 18:44

Rusko je připraveno vaporizovat Izrael

RE: Vaporizovat? Co to je?

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

Řekněte mi, co chcete, abych napsal a já to napíšu. Teď ale odcházim k Petříkům na mimořádný summit svolaný u příležitosti odchycení Saďoura a tak se zatím omlouvám pro nedostatek času.

22840

16.12.2003 16:25

Z tyrana vězeň

RE: Z tyrana vězeň

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Můžete zde prosím pane Stwora uvést věrohodný důkaz slibu Američanů Šíitům, že jim pomůžou při vzbouření?

Zajímalo by mě, jakou formou tento slib byl realizován, jakou konkrétní pomoc a v jakém objemu sliboval? Slíbili ještě někomu něco, nebo jenom Šíitům?

Jestliže slíbili jen jim, proč neslíbili i jiným, třeba Kurdům?

22920

17.12.2003 18:34

Z tyrana vězeň

RE: Z tyrana vězeň

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Vy mi nechcete říci jakým komunikačním kanálem a co slíbila americká administrativa Šíitům a já Vám na oplátku neřeknu, kde má Sadám schovaný chemický zbraně. Mě jde o hledání pravdy, ale něco za něco. Když Vy neřeknete, tak já taky neřeknu.

22951

17.12.2003 20:16

Z tyrana vězeň

RE: Z tyrana vězeň

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Ano pane Dub, děkuji za naprosto vyčerpávající a jasnou odpověď na můj dotaz panu Stworovi. Z Vašeho příspěvku naprosto jasně vyplývá odpověď na můj dotaz, tedy jakým způsobem a jakou formou bylo Šíitům vzkázáno, jakou konkrétní pomoc Americká administrativa jim slíbila.

A co více, Ve vašem příspěvku jsem se dozvěděl jakými komunikačními kanály, tedy od koho konkrétního a komu konkrétnímu se ten slib dostal. I z popisu komunikačního prostředku musí být hned každému jasné jak tu komunikaci toho slibu zrealizovali. Teď již nikdo nemusí být na pochybách, zda šlo o dopis doporučený či obyčejný, zda to náhodou neposlali Šíitům SMSkou nebo lahvovou poštou.

Také míra té slíbené pomoci je naprosto vyčerpávajícím způsobem a do detailu ve Vašem příspěvku popsána. Děkuji pane Dub.

22954

18.12.2003 01:01

Z tyrana vězeň

RE: Z tyrana vězeň

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Ano pane Juchelka, děkuji za naprosto vyčerpávající a jasnou odpověď na můj dotaz panu Stworovi. Z Vašeho příspěvku naprosto jasně vyplývá odpověď na můj dotaz, tedy jakým způsobem a jakou formou bylo Šíitům vzkázáno, jakou konkrétní pomoc Americká administrativa jim slíbila.

A co více, Ve vašem příspěvku jsem se dozvěděl jakými komunikačními kanály, tedy od koho konkrétního a komu konkrétnímu se ten slib dostal. I z popisu komunikačního prostředku musí být hned každému jasné jak tu komunikaci toho slibu zrealizovali. Teď již nikdo nemusí být na pochybách, zda šlo o dopis doporučený či obyčejný, zda to náhodou neposlali Šíitům SMSkou nebo lahvovou poštou.

Také míra té slíbené pomoci je naprosto vyčerpávajícím způsobem a do detailu ve Vašem příspěvku popsána. Ještě jednou děkuji pane Juchelka, že Váš příspěvek neobsahuje žádnou vatu typu "jedna paní v diskusním programu a novinách povídala", ale že obsahuje jenom samé konkrétní argumenty.
Je jasné, že Američané nechali zmasakrovat Šíity proto, aby na nich spočinula hanba za tento čin. I když je také možné, že je nechali zmasakrovat, protože si mysleli, že jim za to světová veřejnost projeví obdiv. Buď jim šlo o to tímto činem získat za zmasakrování Šíitů obdiv veřejnost a proto je vyzvali k povstání. Voni samozřejmě sami od sebe povstat nemohli, protože měli Sadáma moc rádi.
Na základě těchto Vašich informací jsou tyto události nezpochybnitelné a Vaše mísové srovnání těchto událostí se ZHN je opět příkladem vzdorovitého hlasu doktora historických věd, kterému nikdy nedošly přesné a doložitelné argumenty.

Chybí mi zkušenost života v USA, ale vím, že se tam Kongres a vláda snaží ututlat spoustu dalších věcí, než jen ty co jste jmenoval, například to, že Američané nikdy na Měsíci nepřistáli a zato, že v Roswellu přistáli mimozemšťané. Taky, že do Pentagonu nenarazilo žádné letadlo. Tyto skutečnosti jsem se dozvěděl až tady na Zvědavci a některé na serveru OSUD.CZ.

Neměl by jste Bushovi věřit všechno co říká, on nebo jeho poradci se také můžou zmýlit, je to jen člověk nikoli Bůh. Možná, že v příštím volebním období bude mít méně omylů a ještě mu nakonec v roce 2008 při odchodu z funkce budete fandit. Kdo ví?

22964

19.12.2003 08:15

Z tyrana vězeň

RE: Z tyrana vězeň

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

"....a vy opravdu chcete vedet kdo,kdy komu a zakolik.."

Ano, chci vědět jakými komunikačními kanály se dostala do zapadlých šíitských vesniček a měst informace americké vlády, že když povstanou, že jim bude pomoženo.

Zajímalo by mě jak by na toto nehorázné porušení rezolucí RB OSN reagovala světová veřejnost. Jak by jste na to reagovala Vy, Juchelka a další je mi jasné, nadávala by jste USA za překročení pravomocí daných rezolucí Rady bezpečnosti OSN č. 678 a za imperialistické vměšování do záležitostí druhého státu. Přesně tak jak to děláte teď, když byli Šíité definitivně osvobozeni od Sadáma.

PS: radio Kanada určitě není žádný pokoutný plátek, to určitě ne, tak mi z něj prosím ocitujte jakými komunikačními kanály se dostala do zapadlých šíitských vesniček a měst ta informace. Ale konkrétní informace a ne dojmy prosím.

23042

19.12.2003 08:37

Z tyrana vězeň

RE: Z tyrana vězeň

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

"To je zatím největší blábol, který jsem zde od Vás četl."

Ano, takhle se má vyvracet oponentovy názory - pomocí logických a věrohodných argumentů. Napsat: "je to největší blábol" tomu se říká argument. Takto argumentovat jste se naučil v Americe pane Juchelka? Asi máte pravdu v tom, že mi chybí poznat americkou realitu jako jste ji poznal Vy.

A proč by zbytek Vaší odpovědi neměl projít cenzurou??? Pan Stwora necenzuruje myšlenky a argumenty, on pouze odstraňuje osobní urážky a to je naprosto v pořádku. Příspěvky "mimo mísu" zpravidla také toleruje, tak nevím proč se bojíte cenzury?

"a Vy prostě ty informace o USA nemáte"

Pane Juchelka, já mám v podstatě stejný přístup k informacím jako Vy. Já mohu číst a sledovat zpravodajské servery a to jak komerční, tak nezávislé. Internet pro mě funguje naprosto stejně jako pro Vás. Jedinou možností, že by jste se dostal k některým závažným informacím, ke kterým se já nemohu dostat, je za skutečnosti, že jste nějaký agent. Tuto skutečnost nemohu nijak vyloučit, ale když píšete, že máte přístup k nějakým extra informacím, tak jím asi musíte být.

Jde mi jen o to, aby jste mi věrohodnými důkazy doložil, že americká administrativa slíbila pomoc Šíitům při povstání a pak nepomohla. Zajímá mě to z toho důvodu, protože bych rád věděl zda je to pravda, protože mi není jasné proč by to americká administrativa udělala a nechala se potom za to špinit od různých lidí.

23045

19.12.2003 09:08

Z tyrana vězeň

RE: Ppposlyšte pppane Pppíseckej,

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Pane Táborský, když už jste se zde minule poprvé s Ajou nominoval na mého korektora a nyní se nominujete i na stylistu mých příspěvků, tak Vám mohu oznámit, že proti tomu vůbec nic nemám.

Naopak bych řekl, že jsem za tuto Vaši parketu rád, protože pokud mi nebudete schopen dát odpověď na výše zmíněným pánům položenou otázku, nebo pokud nebudete schopen mé názory vyvrátit pomocí důkazů a logických argumentů, tak Váš tanec na této parketě ladí mému oku. Já jsem s touto Vaší pozicí docela spokojenej. Věříte mi?


23046

20.12.2003 20:37

Z tyrana vězeň

RE: Z tyrana vězněm

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

"tych rokovani" sa pán Jedinecny asi nezúčastnil nikdo z nás tady, asi také nikdo z nás tady nebyl u toho, když se po prvním útoku rakety Scud na Izrael začaly v Izraeli rozmísťovat americké protiraketové střely Patriot.

18. ledna 1991 ráno mohlo dojít k osudovému obratu ve válce za osvobození Kuvajtu, když Irák zaútočil raketou Scud na Izrael. Celý svět strnul. Kdyby totiž Izrael odpověděl na útok útokem, znamenalo by to vstup arabských států do války na straně Iráku a vystoupení Sýrie z protiirácké koalice. A musíme si přiznat, že Izrael by měl čím "odpovědět".

Vládě USA se podařilo přesvědčit Izrael, aby na útok neodpovídal a spojenecká vojska okamžitě zahájila útok na irácké základny, odkud byly vystřelovány rakety Scud. Byla to jedna z nejtěžších operací, protože základny byly pohyblivé a nedařilo se je zničit. Proto byly 20. ledna v Izraeli rozmístěny první americké protiraketové systémy typu Patriot, které byly schopny irácké rakety zničit ještě ve vzduchu. Musíme přiznat, že ne příliš úspěšně.

20. ledna zasáhla další raketa Scud území Izraele. Tím napětí jen vzrůstalo. To vyvrcholilo, když 22. ledna večer zasáhl třetí útok raket Scud obytné čtvrti Tel Avivu a tři lidé zahynuli a sto bylo raněno. Izrael ani na tento útok neodpověděl, což bylo na celém světě přijato s úlevou.

Cynik by řek, že si Izraelci aspoň nacvičili spánek v protiplynových maskách. Cynik by také řekl, že jste Jedinecny.

23133

20.12.2003 20:58

Z tyrana vězeň

RE: Z tyrana vězněm

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

"Ještě několik týdnů před okupací Iráku zničila irácká armáda rakety ,které měli větší dolet než byl povolený a stejně byl Irák napaden!!!!"

No aby nezničil, když mu na hranicích stála mnohasettisícová armáda Američanů a Britů připravená mu přistřihnout kníra. [smích]

Von taky vpustil po čtyřech letech do země zbrojní inspektory, když se mu začali Amíci s Britama hromadit v Kuvajtu. [smích]

Von by možná zazpíval i Suliku pozpátku, kdyby zase z Kuvajtu odjeli. Pak by zas inspektory odmítal vpouštět kam voni chtějí, nechal by je zase čtyři dni čekat na parkovišti s dokumentma a vyjebával by s nima, tak jak byl zvyklej od roku 1991 do roku 1998 než je úplně na čtyři roky vyhnal. [smích]

No, ale Amici s Britama z Kuvajtu neodjeli a přistřihli mu rovnou plnovous. Tak už to v životě chodí. Tak dlouho chodíš se džbánem....

23137

20.12.2003 21:30

Z tyrana vězeň

RE: Ppposlyšte pppane Pppíseckej,

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

"Ne, pane Píseckej, to Vám při nejlepší vůli věřit nemohu. Kdybyste "proti tomu vůbec nic" neměl, tak byste na to takhle nereagoval."

Já obvykle reaguji na příspěvky těch, kdo z ničeho nic začnou reagovat na nějaký můj příspěvek, protože předpokládám, že to je přirozené a činím tak i z normální slušnosti.

"P.S.: Jak jste přišel na to, že bych Vám chtěl někdy něco vyvracet nebo dokazovat?"

Já jsem se domníval, že by jste na to mohl mít.

23138

20.12.2003 22:52

Z tyrana vězeň

RE: Z tyrana vězeň

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Ale já diskutuji na téma článku Malvariko. To Vy jste t(en/a) kdo do diskuse vložil(a) příspěvek netýkající se tématu. Vy jste Marvariko vložil(a) příspěvek obracející se pouze osobně k mé osobě, tedy osobě diskutujícímu k Irácké problematice. To si prosím uvědomte.

Britské listy s tím nemají nic společného a nechápu proč ke článku v jehož diskusi já diskutuji k Irácké problematice Vy zatahujete nějaké Britské listy?

Já jsem Malvariko BL nenechal, já jsem měl BL velmi rád. Přispíval jsem tam do diskusí pravidelně mnoho let, na valné hromady jsem včas chodil viz: http://sweb.cz/bllisty/osbl2.jpg

Doktor Čulík mě osobně přemlouval ke členství v OSBL (Občanské sdružení Britských listů), ale já jsem nevstoupil. Nikoli proto, že bych nechtěl, ale proto, že nevstupuji do organizací, kde nevládne zdravý rozum. Z tohoto důvodu jsem nevstoupil ani do SSM a KSČ.

Jednoho dne se vydavatel BL rozhodl ukončit funkci diskusních fór. Slíbil, že je po prázdninách obnoví, ale s nutností registrace. Těšil jsem se na tuto skutečnost, protože mě opravdu unavovalo číst příspěvky anonymních diskutujících, jejichž osobní zbabělost byla nepřímo úměrná odvaze v diskusních fórech. Protože se s redaktory osobně znám, požádal jsem je dokonce, aby mi sami předběžně založili účet v neanonymních fórech.

V září pan Čulík slíbil obnovení diskusních fór do konce měsíce. Je konec roku a diskusní fóra na BL stále nefungují. Lze si o tom myslet cokoli. Jedno je však jasné a to, že nelze brát vážně veřejná prohlášení vydavatele tohoto plátku. Možná i Vy ještě stále čekáte na exkluzivní CD pro předplatitele BL slíbené v roce 2001. Snad příští rok.

"Piste k veci a fakta a neodpovidejte kazdemu a cokoli. A hlavne piste k veci. Tady je totiz diskuze na tema clanku, jestli jste si nevsiml..."

Já jsem si všiml a Vy jste měla rovnou napsat: "Odpovidejte tak, aby se mi to libilo, malvarika."

Omlouvám se Vám Malvariko preventivně, jestliže budu někomu v budoucnu odpovídat na téma článku a Vám se to nebude líbit. Budu se snažit ve svých příspěvcích odpovídat každému, psát k věci a k tématu článku, považuji to za správné.

23142

21.12.2003 00:46

Santa je mrtev

RE: Santa je mrtev

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

No jestli se náhodou nemýlíte Karle. Já osobně bych výběr Gripenů neházel na Santu, protože v tom je on asi opravdu nevině. Spíš bych řekl, že jejich volba spíš padá na výběrovou komisi a na vládu, ale možná se pletu a pravdu máte Vy a tedy, že nám Gripeny vybral ten Santa.

Co se týče Santy, tak by bylo dobré, aby starost než o Gripeny zaměřil raději svou pozornost na pár tisíc našich občanů co vykouří ročně milióny cigaret a mají nadváhu z přežranosti. Ale aby nedošlo k zdání, že nemluvím konkrétně, tak dám v plac jeden úplně náhodný příspěvek z luhů českých diskusních fór Britských listů:

1. 3. 2002 11:55:25
Vážení diskutéři,
skeptik
vy prasata vyžraná, vy byste chtěli jen tak zhubnout na náklady rozpočtu USA? Takových potravinových doplňků na hubnutí si můžete sami koupit a přesto vám není hanba chtít přiživovat se na humanitární pomoci ameriky ostatnímu světu. Je pravda, že ty Herbelaify, Slimy a pod. svinstva jsou k ničemu. Také by mi prospělo zhubnout tak 10 kg. Ale budu raději ve volných chvílích manuálně pracovat než zneužívat amerického dobrodiní.

212.20.66.37


Tedy zhubnout nejprve 10 kilo a pak si dělat hlavu z Gripenů by měli občané. Hezké vánoce Karle a bohatého Ježíška Vám a všem občanům.

23148

21.12.2003 18:43

Nový design

RE: Novy´ design

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

O těch datlích jsem to četl poprvé na Britských listech, hned jsem soudruhům z BL psal, že datle dozrávají v prosinci a lednu. Soudruzi z BL mi nevěřili, pohledali na internetu a článek jak je u nich obvyklé změnili a doplnili tam, že Alex Jones běžně šíří paranoidní představy. Že zrovna vy Alexeje neznáte a skočil mu na špek?

Tady je text co jsem poslal redaktorům BL:


D A T L E

Historie


Planý datlovník byl domestikován národy v povodí řek Eufratu Tigridu již v třetím tisíciletí před naším letopočtem. Egypťané jej přenesli do severní Afriky datlovník se velice rychle stal "chlebem" tamních obyvatel. Největší tradici v jeho pěstování dnes stále uchovávají zejména Alžírsko a Tunisko. V těchto zemích se datle objevují denně v jídelníčku jsou velice důležitým vývozním artiklem.

Charakteristika

O palmě datlové existuje úsloví, že "musí mít nohy ve vodě hlavu na slunci", což dostatečně vystihuje její náročnost na teplo, světlo dostatek vody. Palma plodí jedenkrát do roka, sklízí se podle druhu od prosince do konce ledna jeden strom urodí přibližně 70 kg datlí. Prvních 5 let palma pouze roste, dobré datle lze sklízet od jejích desátých narozenin vrcholu plodenství dosahuje mezi 30 až 40 rokem. Barva datlí přechází od zeleno-žluté k červené až černé.

Výživa

Obsahem 47 % přírodních cukrů datle jen potvrzují svou sladkou chuť. Přibližně 18% tvoří uhlovodany, 24% voda, 3% bílkoviny, 7,5% vláknina 0,5% tuk. Nejvíce je v datlích draslíků, dále vitaminu A, fosforu, hořčíku, vápníku kyseliny listové - vitaminu skupiny B. Ostatní vitaminy minerály jsou zastoupeny v rovnoměrném množství.

23185

22.12.2003 21:39

Mikrosoft a svastika

RE: Mikrosoft a swastika

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Samozřejmě, že Židy nikdo nikdy neterorizoval, neutlačoval, to je samozřejmě hloupost. Vždycky jim všichni pomáhali, pan Hitler pro ně dokonce stavěl tábory a kolik se jich tam vešlo panečku - milióny.

23231

22.12.2003 23:42

Mikrosoft a svastika

RE: Mikrosoft a swastika

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Ne, taková reakce to být nemá. Prostě jste to nepochopil.

23241

22.12.2003 23:52

Mikrosoft a svastika

RE: Mikrosoft a swastika

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

A kolko bolo Rusov a kolko zidov celkom? Rusov bolo tusim 150 milionov. Každej národ má právo litovat svých zavražděných spoluobčanů. Mají to právo i Židé a každému to může být šumafuk. Právě, že ti židé nebyli národ a moc nebojovali, byly spíš jen vraždění. Teď se staraj vo sebe a kdyby byli jako Palestinci, tak už žádní Palestinci nejsou. Ale Palestinci stále jsou.

23242

23.12.2003 07:40

Mikrosoft a svastika

RE: Mikrosoft a swastika

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Pane Lev, je mi jasné, že Vám je 60sát roků a byl jste v Rusku a proto musíte mít vždycky pravdu. Zřejmě Váš pokročilý věk je i důvodem toho, že i Vy jste nepostřehl, že má prvotní reakce se týkala jiného příspěvku, než se autor podepsaný Vodník původně domníval.

PS: Za 20 let, až mi bude 60sát tak zajedu do Ruska, abych "poznal Svět" a byl moudrý jako Vy "starej Lišáku Lve", t o slibuji.

23254

23.12.2003 10:30

Mikrosoft a svastika

RE: Mikrosoft a swastika

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Ajo, na rozdíl od češtiny jste z fyziky jedničkářka určitě nebyla. Jinak by jste nemohla napsat: "hledite na svet v uzkem barevnem spektru.Cerna a bila." Kdyby jste měla alespoň dvojku, tak by jste musela vědět, že bílá obsahuje celé barevné spektrum a naopak černá ho pohlcuje. V samotném barevném spektru nemá černá a bílá žádné "úzké" vymezení a Vy tudíž píšete hlouposti.

Co se týká intifády, tak to je povstání Palestinců, které započalo sérií incidentů v pásmu Gazy a na západním břehu Jordánu. Především se o vznik a podporu tohoto povstání zasloužila Organizace pro osvobození Palestiny (OOP), k odpovědnosti za jeho organizování se však hlásí i extremistické Hnutí islámského odporu (Hamas) - odpůrce OOP a další palestinské teroristické skupiny.

V podstatě se dá říci, že intifáda Palestincům nepřinesla za mnoho let nic dobrého, kromě stovek mrtvých na obou stranách a nejlépe by Palestinci udělali, kdyby se už na celou intifádu vykašlali. Ale asi mají intifádníci dlouhé vedení a za těch 16 let jim to ještě nedošlo. Obyčejní Palestinci už mají celý slavný intifády plný zuby, ale o tom, kdy intifáda skončí rozhodujou teroristi a nikoli obyčejní Palestinci.

23255

23.12.2003 23:17

Mikrosoft a svastika

RE: Mikrosoft a swastika

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Vodníku, já mám k židům v podstatě neutrální vztah, nemám je v genech a nestýkám se s nimi, protože žádný ani neznám. Můj názor na židy je ten, že asi nejde ty židy hodit všechny do jednoho pytle. Z knih a vyprávění předků na ně taky nemám žádnej pocit. Četl jsem spoustu knih (i Bibli) jejichž tématika se zabývala jimi a i holocaustem. Jako pionýr (moje nejvyšší politická funkce, kterou jsem v životě dosáhl) jsem vystál v Terezíně každý rok v květnu u hrobu celý dopoledne, aniž bych věděl co se tam ve skutečnosti stalo. Dali nám do ruky zvadlou růži a stáli jsme tam v modrym kroji se šátkem do jedničky, zatímco soudruzi hovořili za ambozou (MS Word mi ambozu podtrhl, že to nezná, takže za řečnickým pultíkem) a pak mám dali vojáci z varny guláš a čaj. Byla to vítaná ulejvárna ze školy v květnu a slabší kusy co nad hroby omdlely měly buď štěstí nebo smůlu. Pionýr, který omdlel a měl štěstí tak padl tak, že se nezranil o náhrobek, před kterým stál. Kdo měl smůlu, tak si vo tu žulu roseknul palici a že jich nebylo málo. Některý květny dost pražilo slunce. Vod třetí do osmý třídy jsem tam stál. Každý rok jsme potom proběhli malou pevnost Terezín a pak nás autobus odvezl domů. Některý se zafáčovanou hlavou.

Co se týká kinematografie o který byl Váš příspěvek, tak to je jiná. Jelikož nemám televizi a asi nikdy tuto vymoženost mít nebudu, tak jsem ochuzen o spoustu vizuálních zážitků. Přesto jsem viděl mnoho filmu jak za komančů, tak potom. Snad jediný film v životě, který jsem nedokoukal do konce (to kecám, bylo jich víc, ale na jejich jméno si nevzpomenu) je film Šindlerův seznam. Moje fantazie nebo snad představivost podložená vyprávěním předků způsobila, že jsem to někde za půlkou zabalil. To je ale dávno.

Dnes je doba DVD a to v počítači mám. Nedávno jsem si půjčil film o židovi Szpilmanovi. Jmenovalo se to PIANISTA. Ten jsem dokoukal a o něm bych podiskutoval. To ale tady na zvědavcovi asi nemá co dělat a vůbec co tady děláme my dva?

23274

24.12.2003 00:40

Datle

Datle

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Tři kouzelníci

Tohle není pohádka o třech kouzelnících, je to pohádka o realitě, tou realitou jsou kouzelníci bojující se skutečností.

1) Kurdové jsou kouzelníci co dokážou chytit a schovávat Sadáma v Sunnitské oblasti poblíž Tikrítu. Jsou to kouzelníci, protože dokáží chytit a schovávat vůdce Sunnitů v oblasti Sunnitů, kde i životnost amerických vojáků občas nemívá dlouhého trvání. Kurdové jsou bezpochyby velcí kouzelníci, protože v oblasti Tikrítu mají Kurdy ještě méně rádi než Američany. Smekněme před Kurdy, jsou to bez pochyby velcí kouzelníci!

2) Datle dozrávají podle druhu a klimatických podmínek. Ty jsou v různých zemích různé. V linku, který dodal pan Táborský Britským listům není ani slovo o Iráku, zato o datlích z Izraele je tam spousta informací. Pan Táborský je zřejmě nějak interesovaný Izraelskými datlemi nebo snad izraelskými datli? To ví jenom on. Datle dozrávají podle druhu a podmínek od 5ti do 10ti měsíců. V Iráku zpravidla podle počasí a druhu v našem prosinci až lednu. Dá se tomu věřit? No zkuste si o tom něco přečíst, třeba od spoluobčana co tam sloužil. Od plukovníka Vondráčka: http://www.legionar.org/legionar/download/vzpominky_na_irak.doc

Je to čtení o Iráku, které má 36 stran, ale nuda to není. A o datlích je tam taky zmínka. Zachránit Sadámovu čest přes datle se asi panu Táborskému nepodaří. Takový kouzelník pan Táborský není, přestože se snaží čarovat sklizněmi datlí v Kalifornii. Přesto smekněme před panem Táborským, je to bez pochyby velký kouzelník!

3} Husajna budou soudit, Budou ho soudit asi v Iráku. Bude u toho spousta médií, protože to si to souzení média nebudou moci odpustit. Zvláště před volbou amerického presidenta pro příští období se to bude asi probírat. Husajn je zajatej a to je asi jistý. Ale bude si říkat na svou hubu co bude chtít? Možná ne a možná jo. Obhájců bude mít víc, než si zaslouží. Husajn je kouzelník co ovládal zemi s ohromným bohatstvím. Husajn je kouzelník co dokázal spoustu zázraků, třeba zachovat gramotnost na víceméně padesáti procentech populace Iráku, když v okolních zemích gramotnost doznala osmdesáti a více procent. Husajn byl bezpochyby velký kouzelník.

Je možné, že spojením Kurdských kouzelníků, kouzelníka Táborského a kouzelníka Husajna nebude realita realitou, ale jen paranoidní vizí. Kdo ví, třeba je nám paranoii třeba?

23279

24.12.2003 01:50

Mikrosoft a svastika

RE: Mikrosoft a swastika

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

No to se u nás doma tak říká starý pane: "Nebyl jsi v Rusku a není ti 60sát" - tak mlč, protože nemůžeš mít pravdu, to je přeci jasný.

Lve, je úplně jedno kde jste. Jestli jste na Čínské zdi nebo zda jste u nějaké jiné zdi, třeba Zdi nářků, či popravčí zdi, více či méně je Vaše stávající lokace naprosto irelevantní. Jestliže máte potřebu zdůrazňovat nějakou zeď, která je Vaším současným stanovištěm jako oporu svých argumentů, tak je to zřejmě způsobeno nějakým psychickým stavem, který právě zažíváte. S realitou to nemá mnoho společného.

Jestli se zrovna nacházíte v Číně, tak ode mne pozdravujte čínský komunisty, kupte si tam nějakej ženšen a vitalizující koření pro seniory, protože na to jsou voni machři. To že se koukáte, jak v Praze zrovna vyvádíme chápu jako uměleckou licenci Vašeho projevu a nikoli jako nadpřirozenou schopnost Vašeho zraku. Budiž Vám ta Čínská zeď poučením, že zdi nemají v životě lidí smysl, že smysl nemají zdi mezi lidmi, ale porozumění a to je myslím správně příteli Lve.

23284

24.12.2003 16:37

Z tyrana vězeň

RE: Z tyrana vězeň

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Ale není Vám to jedno Malvariko, nelžete si sama do kapsy. Já jsem se teď na Zvědavce nastěhoval a budu tady, ať se Vám to líbí, nebo nelíbí.

S BL se samozřejmě a naprosto jednoznačně mýlíte. BL jsem měl rád, protože tam byla zábava a páni redaktoři snad každý den prováděli zdarma spousty zábavných šaškáren a skopičin. Co se týče mých příspěvků tam, tak obsahovaly vždy přesné a podložené argumenty. Co se týče mých příspěvků zde, tak si budu přispívat co uznám za vhodné a nenechám si od Vás své názory kádrovat. Budete se s tím muset vyrovnat. Nic jiného Vám nezbude a já Vám v tom přeji mnoho úspěchů a hezké vánoce.

23309

25.12.2003 09:12

Datle

RE: Datle

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Pane Táborskej,

to s těma Kurdama tomu nevěříte? A proč tedy věříte datlím? Proč jsou pro Velkého kouzelníka Kurdové méně věrohodní, než datle? Ne vážně, Vy jste se nesmazatelně zapsal na Blistech do dějin tohoto humoristického ezinu památnou větou:

"S velkou pravděpodobností to tedy vypadá, že školáckým nedopatřením vyfotografované datle dávají zobrazenou situaci jednoznačně do rozporu s Rumsfeldovo a Bushovo pravdomluvností. Zatracený datle."

a zde na Zdědavci jste si vytesal digitální pomník své paranoii větou:

"V Iráku v listopadu nebo dokonce v prosinci, kdy byl Saddám udajně dopaden, nedozrálé žluté datle už dávno nejsou."

Málem mi to urvalo hubu a než Vám to vysvětlím, tak se podívejte jak si to kouzelníku a šiřiteli konspiračních teorií vysvětlují sami Arabové, jak to s těmi datlemi je: http://www.aljazeerah.info/News%20archives/2003%20News%20archives/December/18%20n/Dates%20Clash%20With%20Saddam's%20Day%20of%20Destiny.htm

Gramotnost irácké populace je kolem padesáti procent a žádná Vaše kouzla nenaučí Iráčany líp číst, než lidi v Saudské Arábii, Kuvajtu, Sýrii, Jordánsku, Íránu a Turecku. Žádný Vaše kouzla nezmění nic na údajích UNICEF, které také uvádějí, že v roce 1999 umíralo v Iráku měsíčně až pět tisíc dětí do pěti let a milión dětí trpělo trvalou podvýživou a chorobami z nedostatku pitné vody. Pětina dětí vůbec nikdy nenavštěvovala školu a v tom je ten problém, 40% iráckého obyvatelstva tvoří děti do 15ti let. Populační boom a stav školství způsobil v posledních letech, že gramotnost klesla k padesáti procentům populace a můžete s tím Velký kouzelníku čarovat jak chcete.

Prosinec tam vůbec nemaj - oni neprosí. Kalendář co já vím mají Velký kouzelníku Arabové svůj arabskej, ten náš se jim moc nezdá, ne proto, že by v něm nebyl ten jejich Ramadán, to jim stejnak říká televize Al-Jazaira a v horším případě jim to zahuláká papaláš z minaretu, kdy mají začít ramadánit, ale proto, že jim to ten jejich Muhamed nalinkoval jinak. Von byl sice vo pár století vopožděnej, zato měl na všechno svůj názor. Rok jim začíná tuším u nás na jaře a píšou letopočet 14set něco.

Ten Vondráčkův text nesmíte jen tak prolítnout, ale číst ho s aspektem na chronologii událostí a hlavně u toho myslet. Tak znovu. A když to nenajdete tak požádejte o nápovědu.

Čest Sadáma Vám však rád pomohu bránit. Čest je čest a krev není voda a datle potřebuje hodně vody, ale Saďour tu svojí datli asi přes léto určitě moc nezalejval, protože by mu zatejkalo do jeho nory a von má málokdo rád, když mu zatejká do bot z krokodýlí kůže od italské firmy Vito Artioli.

Vlhkosti se v noře stejnak neubránil a zvlhlý patrony mu zabránili postřílet Kalašnikovem tu americkou sebranku co ho sebrala. pokračování->

23325

25.12.2003 09:17

Datle

RE: Datle

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Von je Sadám stydlivej a moc dobře věděl, že CIA ho potřebuje živýho. Voni už totiž nemaj kádry na tyranské pozice do zemí kam tyrany nasazují. Lidi jim došli, protože starej Bush, když řídil CIA před nástupem do funkce tam prosadil, že děti nosí čáp. Fak jo a zrušil oddělení výchovy tyranů a v britský filiálce je začli klonovat z genů. Ovce Dolly, jejíž genetickým otcem byl Saddám (po něm měla černý voči) a matkou Kadáfí (po něm měla kudrnatý chlupy) trpěla artritidou a pak než aby chcípla ji CIA nakonec na svý náklady utratila a projekt zrušila.

CIA potřebuje Saďourovo semeno, jinak by byl už dávno mrtvej. Ten má teď péči vo který se mám ani nezdá. Před prezidenskejma volbama bude tak zdravej, jak nikdy nebyl a že ho v tý noře kousali blechy a hadi si ani nevzpomene.

Takovou péči jako má von nemá ani jeho bratránek co má 25 megabaků v novejch bankovkách. Vona to na nás CIA celý sehrála. Ty datle na tý palmě byly ze stejnýho papundeklu jako ten krocan co s nim vo díkuvzdání mladej skákal jak lázeňská veverka.

CIA nechtěla zmást datlema z papundeklu nás Čechy, nebo nás Američany, protože my vo datlích s jistotou víme jen to vo těch peckách, co jste psal ve článku. Nechtěli zmást nás, ale Araby protože voni jsou zvyklí vod Sadáma, že prohra je vítězství, hlad je sytost a svoboda je strach kváknout. Teď dostali datle na zimu, protože týhle logice voni rozumněj.

Vona i ta palma byla celá uměla, byla to dekorace, kterou Američani koupili Saddámovi v OBI v zahradním centru. Stejně jako ten ventilátor co měl v noře na odsávání svejch prdíků.

I ten kvádrovej dekl co držej ty Ami v ruce na tý fotce s datlema neni dekl od nory, ale je to polní telefon Irácké výroby, kterým volal Saďour Fidelovi vždycky, když mu došli doutníky.

Von by se nikdy nenechal chytit a z tý nory by se jim podhrabal, ale voni mu tam něco museli fouknout. Tipnul bych to, že mu tam hodili ňákej načichlej hadr z toho divadla vod Rusů z Moskvy, když uspávali čečouny.

Že Saďourovi amici něco žahli, aby byl v klidu, je víc než jistý, von má už trochu přetočenej tachometr a životosprávu taky moc nedodržoval, jenom chlastal a hulil Havanu. Blbě by se americký administrativě vysvětlovalo světový veřejnosti, že Saďoura sice chytili, ale že jim pod návalem emocí z osudové změny exnul při holení.

Holení by sice přešlo plynule v pitvu, ale světová veřejnost by to plynule nepřešla. Umíte si představit ty teorie? Já jo a Vy asi taky a taky by jste je šířil zase přes Čulíka.

Ta nora neni nová, před Saďourem tam byl schovanej Tratumberk co po něm dost vostře jde Krakonoš a nebejt sojky bonzačky - tý ze síajej, tak ho Krakonoš nikdy nedostal. (Vy co jste zdrhli dřív než tahle pohádka přišla do TV a říkáte nám co jsem zdrhnout nestihli "domočeši", tak vám to milí emigroši bude vysvětleno na požádání dodatečně.)

Já teďko musi končit, ale to není konec příběhu. Pokračování se dozvíte příště a bude to jen pravda, ale co vo tom bude psát Taborskýmu Píseckej?

23326

25.12.2003 23:28

Datle

RE: Datle

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Naprosto s Vámi souhlasím Mandariko a pod tento Váš příspěvek bych se celým svým jménem podepsal, ale přestali se mi tady bezdůvodně zobrazovat mé příspěvky a nevím ani zda se zobrazí tento. Asi je ňákej problém v unikódu mého systému, protože jinak si to neumím vysvětlit. Nebo pro to máte nějaké logické vysvětlení Vy?

To, že fandíte a vkládáte důvěru v pana Táborského je myslím od Vás jistá sázka na výhru a dobrej tah na branku. Jste podle tohodle příspěvku bezpochyby hráčka, co nemá potřebu pochlebovat soupeřům, protože si sama vybíráte silné spoluhráče.

Styl Vaší hry ve mě vzbuzuje důvěru, že jste své emoce nepodpořila nesportovním chováním, které by eventuelně mělo podíl na mých problémech z prvního odstavce.

Co dál? Fanynky tady už asi nenajdu, protože jsou rozebraný a hra na soupeřově hřišti je vždy těžší, to je přeci jasné. Zbude mi jen začít Vás závidět soupeřům?

23341

27.12.2003 01:45

Datle

RE: Datle

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

"A taky, že si z Vás Ježíšek na Štědrý večer vystřelil: V té plechovce s nápisem FTIPNÁ KAŠE..."

Pane Táborský, zkuste požádat svou ženu, nebo někoho blízkého z rodiny, aby Vám vysvětlil, že Ježíšek dárky ve skutečnosti nenosí. Řekněte jí, že už se cejtíte velkej a že chcete znát pravdu. Věřím, že Vám to řeknou. Podlehnul jste takový malý konspirační teorii co dospělí sehrávají na děti s nošením dárků od Ježíška. Ve skutečnosti nenosí dárky Ježíšek, ale dávají je pod stromeček lidé. Opravdu.

Bude to pro Vás možná šok, ale to ještě nic není. V normálních rodinách se nedává pod stromeček ani žádná kaše a to ani vtipná ani krupicová a jestli jste z Vaší rodiny zvyklej, že Ježíšek nosí kaši, tak je to asi nějaký kolorit Vaší rodiny, normální to však není. Zeptejte se tady na fóru, jestli je normální kaše pod stromečkem a věřím, že ani Vaše fanynka Mandarinka to ještě nedostala.

Tady už se pak ani nikdo nebude divit, že jste podlehnul konspirační teorii pozdních datlí Hilali se žlutou barvou http://www.nizwa.net/agr/dates/nizwadates/nizwadate.html

"Irák byl za Saddáma sekulární stát (na rozdíl od Sudanu, Saudské Arabie, Izraele a jiných podobných) a používal a dosud používá stejný kalendář jako my a vy."

My a Vy Velký kouzelníku používáme křesťanský kalendář. Možná, že by jste byl schopen svojí Mandarince namluvit, že i muslimové, kterých je v Iráku pětadevadesát procent používají křesťanský kalendář. Vona by Vám možná i věřila, že ten nápis na irácký vlajce neni rozsypanej čaj, ale sekularizovanou latinkou napsanej nápis "Allahu Akhbar".


Vona by Vám asi i uvěřila, že "název prosinec není odvozen od slova prositi, ale od prosné kaše.", protože žrádlo a obzvláště Vaše specializace na kaši se v český etymologii dá vysvětlit v době adventu samozřejmě jenom jako myšlenka na žranici, než prosba za seslání Vykupitele.

"Stejně velké halali zřejmě víte o gramotnosti a vzdělání populace v Saddámově Iráku. Dětskou úmrtnost, choroby a podvýživu v roce 1999 adresujte jinam, ať nevypadáte jako cvok."

Tady budu raději vypadat jako cvok, protože když umírají děti, tak mi jaksi na rozdíl od Vás dochází humor. Asi jsme my dva každej jinej.

"Pokud jde o Vondráčkův text, tak to jsem Vás už o nápovědu, kde tam najdu relevantní..."

Já ten Vondráčkův text nikdy nečetl, já ho našel v google a dal ho tam tam jako udici. A docela mě mrzelo, že jste ho poprvé "jen tak prolít´". Podruhé jste to už nastudoval tak, že jste to Murtovi vysvětlil docela s nadhledem. [smích] Ale já to nečet, to byl takovej malej "kanadskej" žertík a kanadský jsou na tomhle serveru snad dovolený. Příště Vám najdu ještě něco delšího.

23375

27.12.2003 09:48

Datle

RE: Datle

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Dobré fotky Ladislave, ale na té poslední fotce je Goro - bílý pes co hledá Reiko Kitamoriovou a tak je naprosto jasný, že to nemohlo bejt vyfocený v Iráku, ale v Japonsku.

23390

28.12.2003 02:12

Datle

RE: Datle

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Malvariko o kalendáři, který používají muslimové máte naprosto scestné představy a já se Vám pokusím v tom hokeji udělat jasno.Je naprosto NEPRAVDA, že by naše měsíce měly ekvivalent v islámských a že by odpovídalo i počasí jak se mylně domníváte.

My používáme Gregoriánský kalendář, který je odvozen od oběhu naší planety kolem Slunce a našemu roku se říká "solární rok".Stávající islámský kalendář zavedl Muhammad a je odvozen od oběhu Měsíce kolem Země a proto se jejich roku říká "lunární rok".

Problém je v tom, že lunární rok je od solárního o 11 - 12 dní kratší než solární rok, který využívá náš Gregoriánský kalendář, protože Měsíc se otočí kolem Země za 29 dní, 12 hodin, 44 minut a 3,8 sekundy. Logickým důsledkem tedy je, že se islámský kalendář neustále posouvá vůči gregoriánskému o tento rozdíl délky roku. Stručně tedy řečeno, že naše a jejich měsíce nemůžou být stejné, protože ty jejich jsou každý rok o ten rozdíl posunutý. Oni mají třeba první měsíc kalendáře v zimě a vlivem posunu mají za nějakých 15 let první měsíc v létě.

To je překvapení co? Pokud by jste si chtěla ověřit přepočtem datumů jaký den kdy mají muslimové vůči našemu, zkuste tento konverzní kalkulátor:
http://irfi.org/Date%20Conversion/Date%20Conversion.htm

Dozvíte se tam, že letos začal muslimům první měsíc nového roku (jejich rok 1424) 4. března a příští rok jim začne první den jejich nového roku 22. února. V roce 2010 jim první den jejich roku začne 7. prosince. Také si tam můžete zjistit, že jejich devátý měsíc - Ramadán jim začal letos 27. října.

Je nasnadě, že takovýto posunující se kalendář dělá mnohým muslimům zmatek v hlavě, protože z našeho pohledu se jejich církevní svátky (například známý postní měsíc Ramadán) konají každý rok o 11 až 12 dní dříve. Rozhodně však nemají takový zmatek v hlavě ohledně jejich kalendáře, jaký máte Vy. Pochopila jste to?

Co se týče gramotnosti v Iráku a okolních zemích, tak Vám udělám tabulku, aby jste si udělala představu jak se lidé v Iráku měli. První údaj je název země, druhý údaj je gramotnost a další dva údaje průměrná délka života mužů a žen:

Irák 58% 62 r. 65 r.
Kuvajt 82% 74 r. 80 r.
S.Arábie 82% 70 r. 74 r.
Írán 78% 68 r. 71 r.
Sýrie 74% 67 r. 72 r.
Turecko 85% 70 r. 74 r

To jsou údaje z roku 2001 a od té doby se odhaduje, že díky bídě a tomu, že Irák je čtvrtá nejrychleji rostoucí populace na světě se jeho hodnoty ještě zhoršily. Každý si má jak píšete možnost zjisti informace mnoha kanály, ale Vy možnost asi nemáte.

Saddám vyráběl chemické zbraně, používal je proti lidem a zahájil dvě nesmyslné války proti svým sousedům, které přivedly jeho zemi do bídy a utrpení. Ti lidé platili za politiku, kterou vedl Saddám Husajn a následky za jeho expanzionistické choutky nesl jeho lid. Na tom ale jemu záleželo v blahobytných palácích ve kterých žil ze všeho nejméně. Normální mi připadá, že konečně někdo tohodle grázla a jeho bandu dostal a že ten národ má šanci dostat se na úroveň okolních států.

23410

28.12.2003 18:12

Datle

RE: Datle

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Chyba bude asi v systému zveřejňování příspěvků. Domnívám se, že vkládání příspěvků provádíte ručně po jejich přečtení a protože jste jen člověk, tak také musíte spát, jíst, nakupovat a další činnosti v jejichž průběhu je vkládání zaslaných příspěvků zřejmě zastaveno. Nevím jak dlouhé zpoždění tento systém přináší, ale odhaduji, že někdy i půl dne, nebo i víc?. Nedávno jsem tu četl, že budete dělat pro neanonymní přispěvatele registraci, po níž budou mít registrovaní čtenáři možnost vkládat příspěvky rovnou. To bych velmi přivítal.

23429

28.12.2003 18:35

Datle

RE: Datle

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Napadá Vás do malvariko zase špatně a záhadu se jménem Vám snadno vysvětlím. Údaje uvedené v závorce za mým jménem mají pouze identifikační význam. Příčinou jejich vzniku bylo, že se v diskusích objevovali lidé se stejným jménem. To se Vašemu exotickému jménu zřejmě stát nemůže. [smích]

"I když se musím přiznat k tomu, že ty nejapné a druhé nevybíravě napadající bych s radostí mazala, kdybych tu možnost měla. Místo toho jsem se naučila ignorovat příspěvky, které mě nezaujmou."

Jsem rád, že mé příspěvky Vás téměř vždy zaujmou natolik, že na ně aktivně reagujete.

"I když bojuji jen slovy, to je ale také silná zbraň... "

To je na Vás právě to špatné malvariko, protože slušní lidé nebojují, ale domlouvají se a jednají spolu. Zbraně slušní lidé nepoužívají a to ani silné, ani slabé.

23430

28.12.2003 21:31

Datle

RE: Datle

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Pane Táborský, já jsem se Sanhedrinem (tak se to píše) nikdy neměl a nemám nic společného, to je zřejmě nějaká Vaše další paranoidní představa.

Také jsem neměl nic společného s vašim vyhozením ze Sprchy, vyhodili Vás pro hulvátské chování, ale já s tím neměl nic společného.

Co se týče Vašeho humoru, tak ty datle už Čulík dementoval, asi se přidal k Bushovi. http://www.blisty.cz/article.rb?id=16381&iid=1451 Digitální pomník Vaší paranoie tam však zůstal.

23436

29.12.2003 21:47

Datle

RE: Datle

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Já už jsem mu tady Kajo psal, že Britské listy vydaly dementy. http://www.blisty.cz/article.rb?id=16381&iid=1451

Samozřejmě, že Táborskej zůstane zalezlej v "noře", ale nad ní nebude mít datle jako Saddám, ale jenom digitální pomníky toho datlovýho bludu, který postavil tady a na Britských listech. Bourat je nebude, protože to by nadělalo rambajz a ten on chce teď nejmíň.

Také jsem mu psal, že jsem se Sanhedrinem (tak se to píše) na Sprše nikdy neměl a nemám nic společného, to je zřejmě nějaká jeho další paranoidní představa. Taky jsem neměl nic společného s jeho vyhozením ze Sprchy, vyhodili ho pro hulvátské chování.

23460

29.12.2003 22:00

Datle

RE: Datle

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

To, že v některých zemích Blízkého východu používají k tomu svému nesmyslnému Arabskému kalendáři z nouze i ten náš je jen důkaz toho, kam to jejich vzdělanost, inteligence a kultura dotáhla. A na základě této skutečnosti je pak i jedno, že našemu prosinci říkají "Kanun auwal" a můžou tak klidně říkat i svejm velbloudům.

To, že jste studovala arabštinu je celkem fajn a vezmu to příště v úvahu, ale víc by jste mě udivila, kdyby jste nastudovala českou diakritiku, aby se Vaše texty nemusely číst, jako když se čte telegram.

Takže až Vám příště dojdou argumenty, tak doufám, že nebudete dělat machry s arabštinou nebo tvrdit, že musíte mít pravdu, protože nosíte na hlavě burku. http://www.cartoonstock.com/directory/b/burka.asp

23461

30.12.2003 01:59

Datle

RE: Datle

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Až mi Vážená Malvariko ukážete, kde jsem napsal, že se v Iráku nosí burka, tak si nebudu myslet, že jste prostá lhářka. Teď tu všichni vidí, že lžete jako malé dítě. Tak průhlednou lež může stvořit jen nezdravý člověk a já snadno mohu dokázat, že jsem tu nikde netvrdil, že se v Iráku nosí burka.

Nesnáším arogantní lež a tu Vy jste zde právě předvedla.

23475

30.12.2003 03:23

Datle

RE: Datle

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Ne Ajo, mýlíte se jako obvykle, ve zvyku to není. Islámský putující kalendář dělá problém i v hlavách prostých věřících - naskenoval jsem Vám stránku z encyklopedie: http://max.aktualne.cz/islamsky.jpg

Nevím jak tady bude vidět, zkusím ještě krátký link pro překopírování do prohlížeče: max.aktualne.cz/islamsky.jpg

Co se týče Čínského kalendáře, tak ten je založen také na lunárním principu jako islámský, ale Číňané to domakali tak, že k němu každých 19 let přidávají sedmkrát jeden měsíc navíc, aby ho sladili se solárním kalendářem, nebo chcete-li s přírodou. Tudíž se čínský kalendář odlišuje od našeho maximálně o měsíc.

Ono přijetí našeho stávajícího kalendáře přišlo úpravou Juliánského až v roce 1582 a to už byly známy astronomické souvislosti solárního roku a poměrně přesně změřeny a spočítány a proto je náš kalendář nejlépe navržený a čím dál víc se prosazuje.

Více či méně záleží, co se týká používání je, jak je ta která země nebo její lokalita striktně fundamentalistická. Například v Saudské Arábii je islámský kalendář hlavním kalendářem a náš vedlejším. Časem se to třeba asi také změní, jako pošlapávání ženských práv v arabském světě.

23479

30.12.2003 03:32

Datle

RE: Datle

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Ne pane Nohel, Vy máte hokej i v pořadí těch Saddámových expanzních válek. A je dobře, že tomu kníratému "andělovi" konečně přistřihli křidélka, takže už nepovede žádnou další "MATKU VŠECH BITEV".

23481

30.12.2003 14:16

Datle

RE: Datle

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

>Nejhorší je, že ani nevíte, co sám píšete:"Takže až Vám příště dojdou argumenty, tak doufám, že >nebudete dělat machry s arabštinou nebo tvrdit, že musíte mít pravdu, protože nosíte na hlavě burku"

>A buďte tak laskav, a toho ohromného příkladu slušného domlouvání mě ušetřte!No a kde tam máte ten Irák Malvariko? Kde píšu něco o tom, že se v Iráku nosí burky? To by mě zajímalo. Zatím jsem v tom příspěvku postřehl, že jsem Vás "naučil" diakritiku. Teď mi řekněte, kde jsem napsal, že se v Iráku nosí burky, nebo se omluvte.

23504

30.12.2003 14:18

Datle

RE: Datle

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Já nechci Vážená Malvariko, aby jste mi něco vyhledávala, to vůbec není třeba něco vyhledávat. Každý tady vidí, že v mém příspěvku o kterém jste napsala: Vy se domnivate, ze se v Iraku nosi burka? Mate to radne popletene. není o Iráku ani slovo.

Já tedy nechci, aby jste něco vyhledávala, ale aby jste se z prosté slušnosti omluvila za lživé nařčení, které jste zde napsala. A pokud tak neučiníte, tak jste obyčejná lhářka a měla by jste se stydět.

23505

30.12.2003 14:31

Datle

Táborského "DateGate"

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Nebo snad ParanoiaGate? Každopádně je předchozí příspěvek názornou ukázkou jak se pseudointelektuál vykecává ze svého trapasu.

23506

31.12.2003 11:49

Na koho čekají?

RE: Na koho čekají?

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Slovenské národní povstání bylo poraženo. Povstalci buď zabiti, nebo zahnáni do hor, kde umrzali nebo umírali vysílením a hlady.

23537

31.12.2003 16:32

Na koho čekají?

RE: Na koho čekají?

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Nevěřte tomu Karle, to u nás ve Slaném to dotáhli ještě dál a po městě rozestavěli papundeklový policajty. To by jste nevěřil a dokonce i papundeklovou policajtku - ale docela fešandu. Že tomu nevěříte? Až půjdu kolem tak to vyfotím, jen se divím, že je ještě neukradli a na Mexiku s nima nezatopili. Asi jsou dobře ukotvený, nebo možná každýho papundeklovýho hlídá jeden živej kamerou.

Takovej papundeklovej policajt to má mnoho výhod, hlídá ve dne v noci, nepotřebuje plat a spousty dalších věcí. Kam se hrabou Američané na Sláňáky.

23551

04.01.2004 00:27

Datle

RE: Datle

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Děkuji Vám pane Stwora, že jste přimhouřil oko. Já bych strašně nerad někoho urazil a to osobně už ani nikoli. Jestliže se stalo, že mne varujete tak to chápu s nejvyšší vážností.

Prostor, který vymezujete má samozřejmě své mantinely a já bych chtěl, aby tyto byly pevné a stejné pro všechny. Zdá se mi však, že mantinel, který nastavujete pro mne je jiný, než má Vaše kamarádka Jana Malá z Bejrůtu. Ona může tvrdit něco co jsem neřekl a já se proti tomu nemohu ohradit. Ona může jedno slovo přiřadit k obsahu předchozích příspěvků a na základě toho tvrdit nepravdu?

Tomu nerozumím. Ale to je jedno protože, když jsou ty Vánoce, tak se má odpouštět a Vy jste odpustil. A to odpustil z velký dálky. Byl to nejvzdálenější dárek co jsem dostal po doutníku. Ten Honduraský doutník co jsem dostal jsem už ale vykouřil.

23710

04.01.2004 00:29

Datle

RE: Datle

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Když je to poprvé Ajo, tak tomu říkám náhoda. Když je to podruhé, tak tomu říkám opakovaná náhoda. Potřetí tomu už říkám obvyklost.

23712

04.01.2004 14:45

Jaký byl rok 2003 a co nás čeká v roce 2004

Přesnost předpovědi

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Co je to za předpověď, ve které z 22 předpovědí je třináct předpovědí úplně špatně, čtyřikrát je trefa víceméně sporná a pětkrát se jasnovidec jakž takž trefí v předpovědi rok dopředu?

A to pro zpřesnění předpovědi je úplně raději zapomenuto ve výčtu prognóz na několik předpovědí, které se ukázaly jako naprostej úlet.

Například předpověď o účasti občanů ČR v referendu do EU - tam se předpověď sekla natolik, že to raději není neuvedeno ve výčtu předpovědí. O zvýšení ceny surové ropy je seknutí ještě větší a ve dvaceti letech žaláře za šifrování emailů se jasnovidec sekl naprosto.

Dá se říci, že přesnost předpovědi z počátku roku 2003, ve které se nepotvrdilo ani 20 % předpovědí je horší, než statistický průměr 50 na 50, který by autor získal, kdyby si hodil mincí nebo hrací kostkou.

Jak vysvětlit takto nepřesnou předpověď? Těžko říci, ale jedno je jité, nová Sybila ani Nostradamus se nám zatím nenarodil.

Možná, že chyba je ve zvolené technice věštby. Křišťálovou kouli sice Nostradamus používal, ale jen zpočátku a také byl Nostrdamus žid. Používal i zrcadlo a věštil také z misky vody. Možná by tedy pomohlo nevěštit z koule, ale třeba z karet nebo kávové sedliny. Věštění budoucnosti ze střev nepřátel nedoporučuji, protože tato metoda je nehumánní a nelegální.

Možná by to chtělo nezatěžovat věštbu ideologickými předsudky, nebo zkusit se dát na něco jiného, třeba na psychotroniku, léčitelství, astrologii, telepatii, alchymii, nebo šamanství. Možností uplatnit nadpřirozené schopnosti je mnoho, ale předpovídat budoucnost se nepochybně autorovi nedaří. To je očividné.

23751

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

8

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 27 čtenářů částkou 2 645 korun, což je 8 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Multikulturní Amerika je konstrukt, jenž neexistuje, míní velvyslanec Kmoníček07.06.20 10:49 USA 0

ANTIFA a "klid" v Berlíně07.06.20 07:48 Německo 0

Nizozemci se chystají zakázat Černého Petra, pomocníka Mikuláše06.06.20 22:51 Nizozemsko 3

2 roky za "obohacení" u Litoměřic05.06.20 23:39 Česká republika 2

Zákaz shromažďování platí jen pro někoho - chvilkaři mají výjimku05.06.20 23:12 Česká republika 5

Poskokové a hlupáci ve vládě dále poškozují vztahy s Ruskem, teď vyhostili ruské diplomaty05.06.20 19:33 Česká republika 3

Video: Běloši líbají černochům nohy jako akt pokání05.06.20 18:22 USA 1

Poděkování NATO za ochranu? A před kým?04.06.20 17:20 Česká republika 5

V Turkmenistánu zakázali covid-1903.06.20 00:08 Turkmenistan 1

Jak zastavit Nord Stream 2?03.06.20 00:00 Evropská unie 5

V Americe pokračuje rabování a násilnosti, média mají zlomyslnou radost01.06.20 11:14 USA 21

Twitter schoval?29.05.20 20:08 USA 8

Občané města Jeseníku proti 5G sítím28.05.20 17:13 Česká republika 13

Lidé (ovčané), co si vzali modrou pilulku27.05.20 18:00 Neurčeno 7

Veselý a Lipovská se stávají členy Rady ČT; kavárna plive krev27.05.20 17:04 Česká republika 2

Bill Gatesův plán, jak proočkovat svět27.05.20 16:05 Neurčeno 1

"Demonstrace" proti 5G sítím na Malostránském náměstí. Chjo27.05.20 11:39 Česká republika 11

Roman Prymula je ve střetu zájmu - šéfuje např. vakcinologické společnosti24.05.20 23:45 Česká republika 4

Už to začíná pronikat do mainstreamu: V Česku epidemie nebyla a není22.05.20 14:30 Česká republika 7

Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny19.05.20 22:49 Česká republika 9

Měnové kurzy

USD
23,56 Kč
Euro
26,61 Kč
Libra
29,85 Kč
Kanadský dolar
17,56 Kč
Australský dolar
16,42 Kč
Švýcarský frank
24,49 Kč
100 japonských jenů
21,50 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
6,00 Kč
100 maď. forintů
7,74 Kč
Ukrajinská hřivna
0,89 Kč
100 rublů
34,41 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 679,56 Kč
1 unce stříbra
410,49 Kč
Bitcoin
228 227,25 Kč

Poslední aktualizace: 7.6.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 51 506 109