Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Sam Ting Wong

Nalezeno 479 příspěveků, 11 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

09.10.2008 21:42

Ovoce pokrytectví

K tomu zlatu

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Kolega chtěl koupit v Německu nějaké zlato a bezpečněji si tak uložit hotovost. Co myslíte? Nesehnal ani gram. Nicméně se mi nechce věřit, že už je vyprodané, spíš to vláda zarazila, aby se lidi nezbavovali peněz. Že o ně můžou nakonec přijít, to je holt riziko doby...

172693

12.10.2008 11:05

Moskva vyzvala k vytvoření protiamerické aliance

To by mohlo vyjít

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Takový blok by se jmenoval Eurasie a bude v neustálé válce s Oceánií, kde je hlavním politickým směrem AngSoc. Lidi už tam začínají vaporizovat a ideopolicie už také trénuje, jak na ovčany nejlépe, aby upřímně a z celého srdce milovali Velkého bratra.
Válka je mír
Svoboda je otroctví
Nevědomost je síla

172839

14.10.2008 09:34

Zadržení dr. Töbena by nás mělo probudit

RE: .

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Řekl bych, že cyp má na mysli stav legislativy, která z nás defacto dělá otroky, kteří nesmí přemýšlet nad nepovolenými věcmi. Ano, samozřejmě se tu můžete rozepsat o svých názorech, ale pak raději nejezděte do Německa a podobných zemích, protože Vás tam jejich policajti přeperou a ukážou Vám, kde je Vaše svoboda, včetně svobody slova. Název toho místa začíná písmenem "p".

172993

15.10.2008 20:29

Zadržení dr. Töbena by nás mělo probudit

RE: Svoboda není anarchie

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Ale tady nikdo netouží po tom, abychom někoho posílali do plynu. Chceme se svobodně zabývat fakty a teoriemi, chceme o nich přemýšlet a poznat historické souvislosti, které mohou být (a bývají) pokřiveny vítězi.
Tady dochází k tomu, že jsme omezováni ve svobodném bádání a šíření zjištěných informací. Listina základních práv se mění na cár papíru, který se vytahuje jen, když se hodí sionistům. Ostatní platí dodatek "pokud není v rozporu se zákonem".

173108

16.10.2008 10:40

Zadržení dr. Töbena by nás mělo probudit

RE: Svoboda není anarchie

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Velmi trefná poznámka.

173146

16.10.2008 13:40

Vymahači dluhu v Indii získávají na USA jiný pohled

Politováníhodné

Sam Ting Wong 213.?.?.?

A vláda se stará víc o šéfy bank než o vlastní národ. Patetické a zároveň alarmující. O koho by se asi tak staral "chlap s gulami", kdyby se u nás začaly dít podobné věci? O český národ nebo jen o svoje kámoše? Mám takové obavy, že národ to nebude, což naše vláda dokazuje dnes a denně. Oni nejsou věrní nám, ale naši loajalitu si pojišťují represivním aparátem, který může značně ztrpčit život občanovi, který by snad zauvažoval o neloajalitě tomuhle směšnému zřízení. I když spíše bych měl napsat tragickému zřízení.

173162

16.10.2008 13:45

Ekonomická krize neovlivní hegemonii Spojených států, říká Chomsky

Finance

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Otázkou je, jestli jim ta vojenská síla neklekne, když dojdou peníze na její financování.

173163

17.10.2008 08:51

Kdo prosazuje americký radar v ČR?

To jsou ale náhodičky

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Nejsem právník, ale není tohle střet zájmů? Nedochází tímto propojením k poškozování zájmů České republiky? Lze oficiální cestou zpochybnit jednání o radaru, pokud bylo vedeno lidmi, jejichž zájmem byl pouze vlastní zisk (popřípadě prospěch jiné země) a nikoli prospěch ČR?
Jak to, že to ještě nikdo nevyšetřuje?

173210

17.10.2008 09:32

Zadržení dr. Töbena by nás mělo probudit

RE: Pre Chazara

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Nebýt zalezlí doma u bedny, která nás ohlupuje, je dobrým začátkem. Začít objevovat skutečné hodnoty, budovat vztahy, sdružovat se, může být dalším rozumným krokem.
Média (televize, rádio, kina, časopisy...) nás vychovávají už příliš dlouho na to, aby náš pohled na svět byl reálný a zdravý. Jsme neustále a ze všech stran zpracováváni na ovladatelnou masu, která poslouží jako pracovní síla a nepotřebuje více než chléb a hry.
Samozřejmě je vždy snazší plynout s proudem. Tento proud však míří k vodopádu a ten může být již velmi blízko. Raději se budu snažit dostat na mělčinu a pryč z tohohle sladkého, pohodlného plynutí a dál už po svých, po břehu, po pevné půdě pod nohama.
Naší smůlou je, že naši "vychovatelé" mají velkou moc, umí prosazovat zákony, které omezují naše práva, mají k dispozici represivní aparát. Jsme v podstatě zavření s tygrem v kleci, akorát, že toho tygra zatím nikdo nepustil z řetězu. Jakmile ho jednou pustí a my budeme nepřipravení, oops...

173212

18.10.2008 16:54

Kdo prosazuje americký radar v ČR?

RE: Nebylo by současně odvěci akcentovat vztahy Alexandra Vondry

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Vložený obrázek

Diskutovat na internetu je jako běžet na Paralympiádě - i když zvítězíte, stejně budete retardovaný.

173310

20.10.2008 08:26

Modrý armagedon

Emotivní příspěvek

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Včera jsem viděl kousek pořadu Otázky Václava Moravce a musel jsem se smát, když jsem viděl, jak arogantnímu Topolánkovi spadnul hřebínek [chechtot] Seděl tam jako zmoklá slepice a pokoušel se vykrucovat. Doufám, že to byl nejhorší premiér v naší historii a že se tam už žádná podobná kreatura nedostane.
Na Paroubka byl také bohovský pohled, jak zářil jako jitřní hvězda [chechtot]
K volbám jsem původně jít nechtěl, ale pak jsem šel, abych dal hlas jiným kandidátům než modrým a oranžovým. Ne, že by tedy bylo z čeho vybírat. Senátní kandidáti - uf, to bylo naprosto zoufalé. Kapku jsem nepochopil, jak p. Dienstbier kandidoval jako nezávislý za ČSSD. Tu nezávislost bych chtěl vidět. Oceňuji jeho názory ohledně Srbska, ale jelikož měl oranžové tričko, nehlasoval jsem pro něj.
Na závěr bych chtěl požádat někoho z poslanců, zda by p. Topolánkovi nemohl vzkázat (a ukázat), že je jednička [chechtot]

173427

"...centrálně koordinované politiky mezinárodních regulací." To zní jako nějaká nadávka, ble.
Národní státy se holt postupně propadávají propadlištěm dějin a za čásek již budou pouhou historií (možná, než ji Smith Winston vhodí do paměťové díry).
Je skutečně s podivem, že dnes existuje tolik vlád, které jsou ochotné zaprodat svůj národ a nebránit ho před destruktivními vlivy globalizátorů. Naproti tomu lidé, kteří chtějí národ bránit, dostávají okamžitě nálepku "extremista, neonacista" a podobné, které automaticky způsobují, že veřejnost přestává vnímat jejich názory a myšlenky. Trochu to připomíná církevní praxi neblahé paměti, kdy byli nepohodlní lidé označeni za kacíře, což jim zajistilo velmi trpký život. Nicméně řadu těchto tzv. kacířů a jejich přínos hodnotí dnešní společnost velmi pozitivně, přestože tehdy měli poměrně vysokou "úmrtnost".

173542

21.10.2008 10:23

Přežila jsem gruzínskou válku

RE: Osetínská lož

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Tak Slovákům se to teď servíruje jako hotová věc - ten nesmysl od naší BISky... Tomu říkám mediální masáž a manipulace. Ti hlídací psi demokracie už asi pošli hladem nebo někde leží přežraní pamlsky, když zpravodajství vypadá takhle.

173553

27.10.2008 08:02

Chtít nyní hlasovat o radaru je drzost

Ať už jsou pryč

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Už aby tahle zrádná vláda zmizela v historii! Neustále nám dokazují, že vůle lidu je jim naprosto ukradená. Pokud udělají něco dobrého, tak jen kvůli volebním preferencím...
Arogantní Topolánku, odejdi se svojí vládou na politický hřbitov, kam patříte!

173991

27.10.2008 08:15

Mutované osivo pro Mezopotámii

RE: Hmm

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Ještě, že si zatím nikdo nepatentoval soulož [chechtot] to by byla konečná pro lidstvo. A těch přestupků, ajajaj [chechtot]

173992

28.10.2008 11:17

Sama po volbách

Z bláta do louže

Sam Ting Wong 81.?.?.?

ODS dostala jasný vzkaz: jděte do pr... Bohužel nebylo mnoho alternativ koho volit. Osobně jsem oranžády nevolil, protože to bude za chvíli to samé, jako předváděla ODS. Možná budou jen o něco chytřejší a nebudou svoji moc dávat tak okatě najevo.
Lidi se vždycky radují, když se zbaví špatné vlády (přestože my se jí ještě nezbavili) a idealisticky očekávají lepší časy pod novou vládou. ČSSD už tady vládla a žádný zázrak to nebyl. Všechno pozitivní připisují sobě i když na tom nemají zásluhu a všechno špatné hodí na předchozí vlády. Mezitím si rozdělí prebendy, zajistí svoje rodiny a kamarádíčky a my, my jim to zaplatíme. Za pár let budou ovčané stejně nadšeně skákat, až se zbavíme té oranžové verbeže, kterou smete obrozená ODS. Je to pořád stejná hra a pořád dokola...

174115

29.10.2008 11:00

Prezident Bush tvrdí, že má právo kontrolovat iráckou ropu

O ropu přece nešlo

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Aspoň tak nám to pořád tvrdili. Ale to už si asi nikdo nepamatuje...
Můj malý rozoumek mi říká, že tady prostě existuje skupina lidí (tzv. elita), která (nejen) Ameriku a její potenciál využívá pro získání kontroly nad celým světem. Bez kontroly zdrojů surovin nebude ani kontrola nad světem.

174217

30.10.2008 14:40

Přichází nadvláda Romů?

Děs a hrůza

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Rozum zůstává stát nad tím, co se u nás děje. Cikáni vesele provolávají rasistické nadávky v přítomnosti policie a nic se neděje - jako obvykle. Naše úřady si totiž došlápnou jen na lidi, co se snaží slušně žít. Těm se totiž dá tipec zatnout poměrně snadno. Na kreatury, jako jsou k vidění v Litvínově, si nedovolí ani policie. Hlavně, že jim Ivánek nechal na auta přilepit nové samolepky "Pomáhat a chránit". Teď už aspoň víme, že to byl jen kšeftík pro kámoše a ne skutečné poslání policie ČR.
Velmi bych chtěl vidět reakci policie a dalších orgánů, kdyby někdo z mládeže DS vykřikoval stejná hesla jako cikáni, ale adresoval je cikánům nebo těm jejichž-jméno-nevyslovuj. To by byl mazec, rasismus a xenofobie! Bohužel jsme cizinci ve vlastní zemi a živíme si tu komunity, které k ničemu nepřispívají, jen devastují svoje okolí, odkládají děti do dětských domovů a pak se diví, že je lidi nemají rádi...

174327

31.10.2008 08:21

Přichází nadvláda Romů?

RE: Na Zvedavci jsou semtam videa na excsesy americkych policajtu.

Sam Ting Wong 213.?.?.?

To by se ovšem úředníci, sociálka a další lidi, kteří budou v kontaktu s tímto etnikem kvůli tomu, aby je kontrolovali, museli vycvičit v bojových uměních nebo být ozbrojení, aby si dokázali zjednat patřičný respekt. Pokud si někdo nevšiml, tak cikáni v Litvínově měli policii těžce na háku. A to byla policie, žádná "česká kunda špinavá" ze sociálky!
Myslím si, že úředníci tak často cikánům ustupují, protože se prostě bojí o sebe a svoje rodiny. Kdo jim pomůže, když naměří cikánům stejným metrem a cikán začne vyhrožovat podřezáním?
Pokud cikáni uplatňují takovýto silový přístup, co udělá vláda na ochranu občanů, kteří tenhle stát živí svojí prací a ze svých daní? Nemluvě o tom, že ti ohrožovaní občané živí i tu sebranku, co jim nadává do "českých kund"!
Pracovní tábory, jako za první republiky, by napravili řadu horkých hlav a ukázali dalším, že je potřeba snažit se žít slušně a ne na úkor ostatních.
Dodám jen, že slušných cikánů je mi líto, protože si to vyžerou od bílých i od černých.

174399

31.10.2008 08:26

Přichází nadvláda Romů?

RE: .

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Vy pořád a dost otevřeně hovoříte o používání zbraní. Jste blázen nebo provokatér?

174402

01.11.2008 11:36

Přichází nadvláda Romů?

RE: .

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Já jsem se Vás nechtěl nijak dotknout, jen mi přijde nemoudré vyjadřovat se tak otevřeně o používání zbraní, protože internet je pod kontrolou našich bdělých orgánů VB, pardon policie.

174497

03.11.2008 09:15

Cenzura internetu v USA je za rohem

RE: Je to az neuveritelne

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Milý Aloisi, nemusí být všichni hlupáci, jenom proto, že věří něčemu, čemu Vy ne. Já také věřím, že Bůh stvořil Zemi a všechno na ní za 7 dní a že lidstvo je tady zhruba těch 6000 let. Vy pravděpodobně věříte v evoluci. (Všimněte si, že oba věříme.) Já Vás neodsuzuji za to, že věříte Darwinovi nebo jinému autorovi, který předložil svojí teorii o vzniku života na Zemi.
Je dobré rozlišovat mezi lidmi - stejně jako jsou dobří a špatní cikáni, dobří a špatní Češi, tak jsou také dobří a špatní věřící a dobří a špatní ateisté.
To že se Bush a Palin hlásí ke křesťanství neznamená, že věřit v Boha je špatně. Je spousta lidí, kteří se hlásí k nějaké víře a přitom žijí zcela v rozporu s deklarovanou vírou.
Na závěr ještě dodám, že Ježíš shrnul celé učení Bible takto: "Budeš milovat Pána, svého Boha, celým svým srdcem, celou svou duší a celou svou myslí. To je první a největší přikázání. Druhé je mu podobné: Budeš milovat svého bližního jako sám sebe." To je jádro křesťanství. Pokud někdo žije jinak, je to jen mluvka a ne křesťan.

174651

03.11.2008 11:22

Cenzura internetu v USA je za rohem

RE: Je to az neuveritelne

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Reagujete opravdu na můj příspěvek? O církvi jsem nikde nepsal. Ani já nejsem přítel organizovaného náboženství.
Můj příspěvek se týkal pouze toho, jak pan Alois hodil věřící do jednoho pytle. Jenom proto, že Palinová a Bush jsou podivné figurky hlásící se ke křesťanství, nelze zatracovat víru v Boha. To bylo celé.

174663

03.11.2008 18:11

Cenzura internetu v USA je za rohem

RE: Je to az neuveritelne

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Asi nemá smysl se o tomhle dohadovat. Koneckonců je to zcela OT.

174717

03.11.2008 21:45

Cenzura internetu v USA je za rohem

RE: Je to az neuveritelne

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Obvykle jsou pro mě Vaše příspěvky zajímavým čtením. Dnes ovšem nechápu, co se děje a kam chodíte na ty úsudky o mé výchově a víře? Katolík jsem nikdy nebyl a do kostela jsem zavítal obvykle jen jako turista.
Netuším proč Vás tak irituje, že věřím ve schopnost Boha stvořit Zemi za 7 dní.
Nových podnětů se nebojím, to bych na Zvědavce nechodil [mrknutí jedním okem]

174744

03.11.2008 22:32

Cenzura internetu v USA je za rohem

RE: Je to az neuveritelne

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Jsem rád, že jsme si to vyjasnili [smích]
Pokud se bavíme o kreacionismu, tak pozoruhodným autorem je Kent Hovind. Viděl jsem některá jeho videa a je to velká zábava - kromě toho, že se člověk dozví kvanta zajímavostí.
K církvím jako takovým také nemám příliš kladný vztah. Jakmile se někdo pokouší sešněrovat život do nějakého řádu či organizace, je to začátek konce. Sebelepší úmysl počase vyšumí a nakonec to celé vyhnije.
Mám za to, že Bůh je tak velký, že ho lidé nemohou obsáhnout nebo pochopit. Každý z nás z něj vnímá určitou část - někdy stejnou, někdy rozdílnou a pak se hádáme (lidstvo obecně) jako malé děti. Je to podobné jako když stojí jedna blecha před slonem a druhá za ním a každá se toho slona snaží popsat. Jejich následovníci se zaručeně pustí do svaté války proti kacířům, kteří tvrdí, že slon (Bůh) má chobot a velké uši, když je přeci jasné, že slon má velký zadek a malý ocásek. Stejně tak si většina lidí neuvědomuje, že moudrost různých myslitelů a náboženství jsou vlastně střípky celkového poznání. Na druhou stranu, ten pocit, že právě já znám tu správnou pravdu je tak opojný, že se mu řada lidí slepě poddá namísto toho, aby zapojili ten dar od Stvořitele, který nám byl vložen do dutiny lebeční [smích]

174750

03.11.2008 22:39

Cenzura internetu v USA je za rohem

RE: Je to az neuveritelne

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Já věřím, že Bůh stvořil lidstvo před pár tisíci lety - Vy věříte, že před 30ti tisíci lety tu byli lovci mamutů. Každý svoji víru o něco opíráme.
Osobní informace (např. o věku) nemám ve zvyku na internetu zveřejňovat, nicméně Vám můžu sdělit, že jsem vyrůstal v ateistické rodině a k víře v Boha jsem dospěl vlastním uvažováním a četbou (zpočátku okultních knih).

174752

03.11.2008 23:08

Cenzura internetu v USA je za rohem

RE: Je to az neuveritelne

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Nemám to nějak naštudované. Prostě jsem jen ochotný věřit, že Bůh to tak mohl udělat.
Jsem si vědom možných nedostatků v překladech Bible a také tendencí při ovlivňování překladatelů Bible, aby významy "nakláněli" k určitým, předem daným, významům. Tím se samozřejmě poněkud poškozuje věrohodnost Bible jako takové. Na druhou stranu - pokud je Bůh Bohem, musí být schopen dostat svoje poselství k lidem. Z toho si vyvozuji, že to nemusí být vždy jen prostřednictvím Bible.
Domnívám se, že otázka, jak dlouho vlastně stvoření světa trvalo je sice zajímavá, nicméně podružná. Řekl bych, že na náš současný život nemá její zodpovězení žádný zásadní vliv. Jako mnohem zásadnější vidím Ježíšovo poselství o možnosti smíření s Bohem a také o tom, jak bychom měli žít, aby život na zemi připomínal ráj a ne peklo.

174758

04.11.2008 08:09

Muzeum tolerance na místě muslimského hřbitova – válka proti mrtvým

Politováníhodné

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Dá se k tomu ještě něco dodat? To je dvojí metr jako prase a každý soudný člověk musí vidět aroganci a vychcanost těch-jejichž-jméno-se-nesmí-vyslovit.
Z muslimů udělají pomocí svých médií krvelačné bestie a ze sebe největší trpitele na zeměkouli. Povrchní veřejnosti to stačí, poněvadž na konci zpráv přijde roztomilé zvířátko nebo borec na konec.
Jak má být na blízkém východě někdy pokoj a mír, když se Izraelci, nebo spíše jejich představitelé, takhle chovají k okolním národům? Tohle nikdy nevyvolá touhu po míru. Tohle jen vyvolá násilné reakce lidí, kteří jsou dnes a denně připravování o svoji důstojnost.
Proč se lidi diví, že mladý člověk, kterému někdo buldozerem zboří dům, zabije sourozence a rodiče, znesvětí hroby předků atd. nakonec vezme pás s výbušninami a vydá se na sebevražednou misi?
Jsem naprosto přesvědčený, že my, lidi, jsme schopní žít spolu v míru. Musí ovšem být zájem na obou stranách. Na izraelské straně to jaksi postrádám (stále hovořím o vedení státu - a sakra to je antisemitský výrok...).

174810

04.11.2008 08:54

Cenzura internetu v USA je za rohem

RE: Je to az neuveritelne

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Nezlobte se,ale bylo na tom pazourku napsáno: "Vyrobeno v roce 4000 před Kristem"? Vaše víra v to, že tu byli lovci před 30 tisíci lety se opírá o vědecké metody odhadu stáří, jejichž přesnost značně klesá za hranicí stáří 10 tisíc let.
Vzhledem k tomu, jak rychle jste "poznal" o co se opírá moje víra, nebude další diskuze s Vámi plodná.

174816

04.11.2008 09:00

Cenzura internetu v USA je za rohem

RE: Je to az neuveritelne

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Dovolím si lehce nesouhlasit se začátkem Vašeho příspěvku. Moje cesta k Bohu vedla také přes logiku. Když jsem přemýšlel o přírodě kolem - o tom, jak komplikované jsou organismy, rostliny a jejich vzájemné vztahy, jak komplikovaný je vesmír a síly v něm působící. Člověk může jen těžko věřit tomu, že tak komplexní, složitý a provázaný systém vznikl shodou okolností. Kdosi to porovnal s výbuchem v tiskárně, který by způsobil, že by sám od sebe vznikl slovník.
To vše je ovšem na jednu nekonečnou diskuzi s příznivci evoluce.

174817

04.11.2008 21:30

Cenzura internetu v USA je za rohem

RE: Je to az neuveritelne

Sam Ting Wong 217.?.?.?

Problémem všech datovacích metod je jejich neověřitelnost. Jsou bohužel (bohudík) známy případy, kdy datovací metody fatálně selhaly - radiokarbonová metoda stanovila stáří čerstvě uloveného tuleně na 1300 let.
Obrázek si dělám z vlastní četby. Např.
http://www.memento.junweb.cz/fakta/4jsme.htm
http://granosalis.cz/ebooks/jablkosvaru.txt

174955

05.11.2008 09:34

Cenzura internetu v USA je za rohem

RE: Je to az neuveritelne

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Víte, ono tak nejde ani o ty metody, jako o lidi, kteří je používají. Vědec by měl být člověk, který se zabývá určitou problematikou, vytváří teorie a pak hledá důkazy pro a proti, aby danou teorii potvrdil, vyvrátil nebo zkorigoval.
Bohužel jsme svědky toho, jak se (na obou stranách) tzv. vědci dopouští toho, že na místo odkrývání skutečností spíše zahalují, aby dosáhli cíle zadání, které na svůj výzkum mají. To potom není věda, ale podvod. Podvodů či zkreslování se dopustily obě strany, ačkoli na straně evoluční teorie je koncentrace manipulovaných faktů mnohem větší. Příklady jsou dostatečně známy.
Já věřím ve stvoření země a lidstva Bohem a mám radost z každého nálezu, který to potvrzuje. Neznamená to ovšem, že chci, aby kreacionisté ohýbali fakty, aby to "vypadalo, že máme důkazy". To pak nejsou důkazy, jen snůška blábolů. To samé ovšem očekávám od lidí, kteří se nazývají vědci a zastávají evoluční teorii.
Upřímný výzkum, víc nežádám. Bohužel jsou tu tlaky na "pořizování důkazů", protože potvrzení jedné či druhé teorie má dalekosáhlé následky. Potvrzení evoluce by znamenalo, že neexistují žádné absolutní hodnoty, pouze právo silnějšího. Jak bude taková společnost vypadat si ani nechci představovat. Potvrzení Boží existence naopak bude znamenat, že jednoho dne budeme všichni skládat účet za to, jak jsme žili.

175002

07.11.2008 07:59

Exkluzivní rozhovor s E. Sedláčkem: Byl to čistě politický proces…

RE: Dnes to bylo i oficiálně přiznáno

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Ohledně Švýcarska je potřeba vzít v úvahu skutečnost, že tam bylo významné bankovnictví. Neumím doložit, kdo ty banky vlastnil, ale pokud je náhodou vlastnila jedna rodina, co ráda financuje války, tak mě nepřekvapuje, že se válka (a další nepříjemnosti) Švýcarsku vyhnula.

175241

10.11.2008 10:54

Pro Zvědavce bude dělat karikatury Petr Pazderka

RE: První vtip

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Taky bych řekl, že paní Jarmila reaguje zbytečně přecitlivěle.

175441

10.11.2008 11:10

Obama a změna?

Loutkaři

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Zdá se mi dost naivní očekávat, že by loutkaři v pozadí pustili do křesla amerického prezidenta někoho, kdo by jim udělal čáru přes rozpočet. Obama vypadá jako lepší volba v porovnání s McCainem, ale možná, že to právě byl účel McCaina. Lidi se veselí, jak vyhrál lepší kandidát a ona to přitom nemusí být pravda.
Nechci tvrdit, že tomu rozumím, ale dokáži si představit, že zvolením Obamy se na chvíli rozptýlí pozornost veřejnosti a agenda elit jede nerušeně dál po předem daných kolejích.
Americká ekonomika se bez válčení neobejde, už jsou na tom příliš závislí. Svět už je v takovém bordelu a svrabu, že zásadní obrat (k lepšímu) nelze očekávat. Dokud budou existovat (bohaté a vlivné) skupiny toužící po ovládnutí světa, nikdy lépe nebude. Zatím nikdo nepřišel na to, jak tyto skupiny odstavit od moci a tím zároveň zrušit velmi škodlivý element, bránící pokojnému soužití obyvatel planety.
Jediným východiskem se mi jeví příchod Ježíše, který ukončí kralování lidí a sám převezme moc nad světem. Pak se dočkáme světa, kde se dá normálně žít. Ovšem do té doby budeme muset odolávat pokusům o zotročení a rozklad společnosti. Díky všem, kdo se statečně staví proti tomuto zrůdnému systému!

175443

10.11.2008 14:24

Obama a změna?

RE: To: Sam Ting Wong

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Jeho příchody se liší - nejdříve přišel jako dítě. Podruhé přijde jako král se vší parádou. To asi bude jiný mazec [smích]

175455

Což takhle dát nám, hloupým gójům, lekci tolerance? Co kdyby izraelská vláda předvedla toleranci vůči Palestincům, ať se poučíme na praktickém příkladu?
Ale co to plácám, na toleranci dnes mají nárok pouze ti-jejichž-jméno-se-nesmí-vyslovit. Ostatní ať třeba chcípnou hlady, zimou nebo pod buldozerem...

175641

Mají ti Izraelci kliku, že mrtvých Palestinců (zatím) není nějakých šest milionů. To by se pak špatně vysvětlovalo, co je to holokaust a kdo ho vlastně provádí...

Na jednu stranu je potřeba uznat, že pro ochranu společnosti a jejích hodnot je potřeba eliminovat osoby, jejichž hodnoty a životní styl se zásadním způsobem rozchází s hodnotami dané společnosti. Nicméně si nemyslím, že takovouto eliminaci je potřeba provádět uřezáváním hlav. Neustále omílaná židovská zkušenost s holokaustem by měla naopak způsobit, že Izraelci budou dbát na práva jiných lidí, že budou JINÍ než ti, kdo ubližovali jim.
Nechci házet všechny obyvatele Izraele do jednoho pytle - nicméně ta část Izraelců, která obdivuje lidi typu zmíněného hrdlořeza na tom není lépe než nacističtí (a vůbec veškeří duševně vychýlení) trýznitelé.
Bohužel vše končí u toho, že svět nepohání touha po spokojeném soužití, ale touha po moci a nadvládě a ta plodí všechna tato zvěrstva - podle toho, ve které táboře se odehrají, jsou pak klasifikována jako hrdinství nebo terorismus. Rozdíl určuje ten, kdo má moc. Takže podle glorifikace určitých osob můžeme vlastně odhadnout, kdo tu moc v rukou má...

175723

13.11.2008 15:46

Genocida formou GM semen

Údaje v článku

Sam Ting Wong 213.?.?.?

neumožňují udělat si jasnou představu, jak to vlastně v Indii ohledně GM osiva vypadá.
Na druhou stranu, kapitalismus vždy usiluje o zisk a není žádným tajemstvím, že účel čas od času světí prostředky.

175725

15.11.2008 19:00

Italský premiér Berlusconi také vystoupil proti radaru

RE: Chudák...

Sam Ting Wong 81.?.?.?

+1

175872

15.11.2008 19:16

Izrael na nejvyšší úrovni otevřeně tleská vraždění a mrzačení Palestinců

RE: Propaganda

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Pane Gulde, není to spíš o tom, že Zvědavec vyvažuje mainstream, kde se zdůrazňuje hlavně utrpení Izraelců? Člověk, který umí číst si přečte iDnes, pak Zvědavce, pak možná ještě něco dalšího a pak může začít porovnávat a srovnávat informace.
Až budou naše média informovat vyváženě (čehož se zřejmě nedočkáme), nebudou weby jako Zvědavec zapotřebí. Zatím je ovšem situace taková, že v oficiálních zprávách nám ukážou jen jednu stranu mince. Někdo holt musí ukázat i tu druhou.
Vraždění izraelských dětí není o nic méně strašné než vraždění palestinských, iráckých nebo afgánských dětí. Ono vůbec vraždění jakýchkoli dětí je naprosto nelidské a mimo chápání normálních lidí.

175873

16.11.2008 17:56

Izrael na nejvyšší úrovni otevřeně tleská vraždění a mrzačení Palestinců

RE: Samé lži

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Můj děda byl v Dachau, domů se vrátil bez úhony. Bohužel umřel, když mi bylo méně než 10, takže jsem se nemohl na nic zeptat.
Nicméně visí ve vzduchu otázka, proč ti staří nechtěli o koncentráku mluvit? Co když jim bylo vyhrožováno, že se určitá fakta nesmí dostat ven? Já vím, spekulace. Na druhou stranu existuje mnoho faktů, které byly decentně zakryty. Např. oběti v amerických koncentrácích, o které pečoval jistý pan Eisenhower. O utrpení německých zajatců se jaksi pomlčelo, což neznamená, že neexistovalo. A proto jsem si jistý, že kolem těhle táborů a druhé světové vůbec je ještě mnoho věcí, které zůstávají skryty.
Tak mě napadá, že WWII. trvala 6-7 let. Dnes se na to díváme jako nepředstavitelné utrpení. V Iráku lidé trpí mnohem déle a US borci se tam chovají jako naprostý dobytek - ve srovnání s tím, jak se chovali němečtí vojáci v okupovaných Čechách. O utrpení vězňů v Guantanamu a v dalších "demokratických nápravných" zařízeních snad ani mluvit nemusím.

175942

18.11.2008 09:44

Kudy ven ze začarovaného kruhu?

RE: Začarovaný kruh

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Ono to tak "prostě" nejde. Lidí, kteří chtějí ze systému vypadnout přibývá, ale systém nás pěkně drží pod krkem. Ono např. založit nezávislou komunitu bude stát spoustu peněz - pozemky, budovy, dobytek atd. Kde to bez úvěru dneska vezmete? Ledaže by s přidali i milionáři, ale takových tedy moc neznám.
Neberte to jako útok, ale spíše jako reakci na příliš povrchní odpověď.

176098

18.11.2008 10:47

Kudy ven ze začarovaného kruhu?

RE: Začarovaný kruh

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Připojuji se k této prosbě.

176107

19.11.2008 09:03

Kudy ven ze začarovaného kruhu?

RE: Pro začátek po konci.

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Správná poznámka ohledně silových složek státu a sledovacích zařízeních. Vyplývá z ní, že tady si můžeme vyměňovat myšlenky, navzájem si otevírat oči (protože pohled každého celkový obraz něčím obohatí) a šířit ideu, jak se vzepřít systému, který se sice nazývá demokratickým, ale svým fungováním definici demokracie popírá, nicméně domlouvat si tady revoluci by bylo značně nerozumné. Paní Alena snad pochopí.
Včera jsem četl zajímavý článek, kde se jeho autor mimo jiné zmínil o tom, že můžeme hodně věcí ovlivnit svojí peneženkou! Je to tak prosté - můžeme zlikvidovat neoblíbené firmy prostě tím, že u nich přestaneme nakupovat! Je to jednoduchý první krok ke změně - vybírat si od koho a co nakupuji.
Často se tu mluví o tom, že peníze znamenají moc. Tak svoje peníze nedávejme těm, kdo je pak použijí proti nám.

176202

20.11.2008 08:35

Kudy ven ze začarovaného kruhu?

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Předpokládám, že kulturní revoluce v Číně není seriózním příkladem, který byste navrhoval následovat. To bychom se opravdu nikam nedostali.
Ohledně bodů 1-3 se domnívám, že by jeho někdo velmi znalý možná dokázal splnit. Ostatní body jsou již pouhou utopií, která není realizovatelná. Proč si to myslím? Historie nám toho o lidském charakteru ukazuje dost na to, abychom si se slzou v oku uvědomili, že zlo v lidech nelze vykořenit ani odpropagandovat.
Všimněte si prosím, že každá změna režimů sice přinesla nějaká zlepšení, ale na vedoucích pozicích se v podstatě nic nezměnilo. Noví vůdci začali zneužívat svoje postavení a moc úplně stejně jako ti staří. Nikdo z nás neví, co by s ním taková moc udělala, pokud by se k ní dostal. Proto se nedomnívám, že případná výměna režimu na zeměkouli něco zásadního změní. Nikdo totiž nedokáže zajistit:
1) aby se do nového systému nedostali šmejdi, co zase touží po moci
2) aby dříve upřímným "revolucionářům" nestoupla moc a sláva do hlavy
3) abychom loutkaře v pozadí skutečně odstavili od jejich vlivu
Můj příspěvek vyznívá jako čirý pesimismus. To sice nechci, ale nelze se vyhnout faktům. Osobně více věřím v místní komunity, které si vybudují nezávislost na globální společnosti - v podstatě takový návrat ke klanům a kmenům. Ovšem i zde po čase vypukne nevraživost, až někdo zjistí, že jeho klan je fakt silný a pustí se do těch menších.
Lidé prostě potřebují jednoho krále/vládce, který bude mít absolutní kontrolu, veškerou moc a jeho hodnoty budou hodnotami lidstva. Nicméně jediným vhodným charakterem pro tento post je Ježíš.

176339

20.11.2008 10:50

Američané: Je to chyba Tálibánu, že masakrujeme děti

Co kdo seje, to i sklidí

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Nikdo se po takovýchto akcích nemůže divit, že Afgánci, Iráčané a další národy nenávidí Ameriku a její spojence. Nikdo se také nemůže divit, že na české vojáky někdo háže granáty a na cesty jim klade bomby. Stojí totiž ruku v ruce v jedné řadě s bezohlednými okupanty.
Na YouTube jsou videa o našich vojácích v těchto oblastech. Dovolil jsem si tam zmínit, že to nejsou hrdinové, nýbrž okupanti. Uf, to bylo nepříjemných reakcí na adresu mojí inteligence apod.
Příliš mnoho lidí baští propagandu i s navijákem a zřejmě se neproberou, dokud nějaký hrdinný voják spojeneckých vojsk nezabije někoho jim blízkého. Zatím umírají svatebčané a děti v daleké zemi a bolest jejich blízkých je nám vzdálená a potlačená překrouceným zpravodajstvím a slovní ekvilibristikou amerických prohlášení.
Na každého však dojde a co kdo seje, to i sklidí.

176359

22.11.2008 09:16

Frederick Töben nebude vydán z Británie do německého vězení, vyhrál

Paralela

Sam Ting Wong 213.?.?.?

To mi připomíná mistra Jana Husa na koncilu v Kostnici. Tam ho také nutili, aby odvolal. Když žalobce požádal, aby mu ukázali v čem se mýlí, řekli mu jen: "Jene, Jene, ty si nedáš říct..." Čili argumenty neměli žádné, jen se jim prostě Husova tvrzení nehodila do krámu.
Ať mě někdo opraví, jestli tohle není úplně stejné. Tzv. revizionisti jsou nuceni odvolávat, aniž by někdo vyvrátil jejich tvrzení. Takový postup je v rozporu s listinou základních práv. Už jsme zase ve středověku...

176512

23.11.2008 13:00

Frederick Töben nebude vydán z Británie do německého vězení, vyhrál

RE: S Husem to ale bylo trochu jinak

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Díky za Vaši poznámku! Na druhou stranu je poněkud tristní, pokud středověká inkvizice/církev vlastně dopřála obžalovanému více práv než je tomu dnes v tzv. moderní a osvícené společnosti.
Jestli ona ta modernost nespočívá spíše jen v tom, že místo na koni jezdíme autem a máme doma počítače a mobily. Zřejmě skutečně platí, že pro masy stačí systém přejmenovat a jede se dál v zaběhnutých kolejích (samozřejmě s nějakými úpravami, aby to připomínalo zlepšení).

176571

23.11.2008 13:29

Frederick Töben nebude vydán z Británie do německého vězení, vyhrál

RE: Takže např. záběry nafilmované US Army v německých koncentrácích jsou zfalšované ?

Sam Ting Wong 81.?.?.?

V rámci postihování ideozločinu by se měl také zřídit PreKrim, aby se zločin mohl zastavit ještě dříve, než se stihne odehrát. To se nám bude žít, to nám bude blaženě a bezpečně! V telce půjdou jen samé kvalitní reality šou, v Mekáči bude zdravá výživa a my si čas od času odbručíme pár let v krimu, když vláda zjistí, že jsme měli spáchat zločin. A my budeme šťastní, že nás zavřeli dřív, než jsme něco způsobili. Ach, taková péče!

K doplnění editora - to by byl dost odvážný člověk, pokud by schválně zmršil obvinění. Pokud to udělal, tak mu přeji, aby se mu to nevymstilo a aby se tím inspirovali i další lidé se svědomím!

176573

24.11.2008 14:59

Lisabonská? Euro? Neptejte se Schwarzbilderberga, ptejte se lidí!

Zadání se musí splnit

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Tvrdošíjnost s jakou politici a tzv. představitelé států EU protlačují změny, které naopak většina obyvatel EU odmítá vypadá jako kdyby dostali zadání a to musí za každou cenu naplnit. Jestli je za tím korupce nebo pohrůžka, to ví jen oni. Možná, že někteří z nich jsou i tak hloupí, že to dělají bez úplatku nebo bez vyhrůžek.
Aparát vlád se vymyká kontrole a žije svým vlastním životem. Nicméně umí podmanivě používat slova jako např. demokracie a masy, zpracované státním školstvím pro stádní uvažování, jim to baští. Nevěmky a vesele se hrneme do otroctví a temnoty.

176638

25.11.2008 08:50

Podmanivá síla Google

Co kdyby byl Google zlý?

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Na tuhle otázku už jsem před nějakou dobou narazil v nějaké brožuře, kterou mám doma staženou a ještě jsem ji pořádně nečetl.
O původu Googlu toho moc nevím, ale je fakt, že mi občas začíná vadit skutečnost, že Google má tendenci posbírat o mě maximum informací - emailová schránka, blog, fotogalerie, webové statistiky a pomalu už chybí jen zdravotní karta.
Propojení všech služeb na jeden účet je pohodlné (a občas otravné, když si chcete nějakou službu zprovoznit z jiného účtu, protože nemůžete být přihlášeni na dva účty najednou), ale když se člověk zamyslí nad tím, kolik osobních informací tak Googlu o sobě předá, začíná hlodat červík pochybností.
No a účast CEO Googlu na Bilderbergu na důvěryhodnosti nepřidá.

176692

25.11.2008 19:23

Ústavní soud odročil jednání o Lisabonské smlouvě na zítřek

God bless Klaus!

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Takové zprávy se dobře čtou. Pevně doufám, že Lisabonskou smlouvu zašlape do země a že to následně povede k jejímu zničení v celé Unii. Už se těším, jak se na to budou tvářit ti šašci, co chtějí nechat znova hlasovat Irsko [chechtot]

176744

28.11.2008 15:00

Temný týden

RE: .

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Tipnul bych si, že monarchie. Problém je v tom, že nemáme kvalitního monarchu, který by pečoval o lid, takže jsme zpátky u demokracie.

177043

01.12.2008 09:44

Dopis Raiffeisen bance

RE: KB

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Fio záložna je jednoznačně favoritem. Příští rok se má změnit v regulérní banku. Doufejme, že zachovají nulové poplatky. Ročně platím jen 30,- Kč za výpis, který mi podle zákona musí poslat. pak ještě platím za karty, které jsem si objednal. Jinak v ceně je Maestro karta zdarma. Výběr v bankomatech ČSOB je za 6,- Kč v ostatních kolem 30,- Kč. Pokud vystačíte s internet bankingem a Maestro kartou, tak utratíte za účet u Fio jen 31,- Kč. (Ta jedna koruna je členský poplatek, záložna je totiž družstevní).

177243

01.12.2008 15:31

Senát schválil smlouvy, o které většina Čechů nestojí

RE: Konec ? Ani náhodou !

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Koukám, že náš nezávislý senátor za ČSSD, Jiří Dienstbier, je v klubu ČSSD. Tomu bych fakt chtěl jednou porozumět...
Aspoň, že hlasoval proti.

177271

05.12.2008 23:14

Bravo, pane prezidente!

Nechutná arogance

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Asi si panáčkové mysleli, že si u nás na Hradě dupnou a prezident jim hned skočí do řiťky - jak jsou zvyklí u jiných politiků.
Díky Bohu za Václav Klause, který se z takových arogantních panáku neposadí na zadek. Škoda, že "chlap s gulema" nemá takové koule.

177592

07.12.2008 08:31

OSN obviňuje Izrael, že trestá humanitární pracovníky pomáhající v Gaze

RE: Nejde o kolektivni trest

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Můžou se nemilosrdně bombardovat i další země, které se dopouští proti jiným zemím aktu válečné agrese? Pár tipů bych měl.

177712

08.12.2008 08:51

Vyplnilo vaše dítě dotazník CAF?

Zrůdnost

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Systém se čím dál více profiluje jako autoritářský a totalitní. Zneužívání dětí k získání intimních informací o rodině je v podstatě zločin. Je evidentní, že tímto způsobem bude každý člověk vydíratelný, protože děti napovídají ve své naivitě leccos a občas si i přisadí (pokud je třeba taťka naštval, protože odmítl koupit nový mobil).
Jak daleko ještě necháme elity zacházet při rozebírání našeho soukromí? Záměrně neříkám vlády, protože vláda má být sbor volených zástupců a tato definice se čím dál více rozplývá v lobbystických zakázkách, korytaření a honbě za vlastním prospěchem "zvolených".
Jednoho dne pohár přeteče.

177788

09.12.2008 08:36

Vyplnilo vaše dítě dotazník CAF?

RE: .

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Mýlíte se hned v několika věcech. Za prvé, není potřeba zavádět systém/režim podle nějaké definice z občanské nauky (feudalismus, kapitalismus, atd.) Je pouze potřeba vybrat funkční prvky z těchto různých myšlenek a na nich naše fungování založit. To by ovšem nesměly existovat elity, které budou systém vždy korumpovat, aby si udržely moc. Za druhé, myšlenka o vyčerpání energií je celkem zavádějící. Existují patenty na velmi levné energie. Bohužel, opět nám cestu kříží elity, které ony patenty skoupili, drží je v šuplíku a my musíme platit za drahé a neobnovitelné zdroje.

177855

09.12.2008 08:55

Strasti švédskeho školstva

RE: Jsou dvě pedagogické koncepce

Sam Ting Wong 213.?.?.?

To jsou všechno řešitelné problémy. Bohužel chybí vůle. Kdyby se tím vláda chtěla skutečně zabývat, může financovat výzkumy a najímat odborníky, kteří by připravili takový systém, v jehož rámci by se mohly vzdělávat děti na všech inteligenčních úrovních.
Myslím, že není tajemství, že o tohle nikdo nahoře nestojí. Inteligentní, vzdělaní a samostatně uvažující občané by mohli změnit celý současný systém, odstavit pašíky od koryt a to přeci nikdo z těch vyžírků nemůže dopustit.
Je potřeba rozlišovat mezi ideály, které se nám zdají poctivé a dobré a praxí, které elitám vyhovuje. Nás nakrmí ideály (jako třeba demokracií) a pak nám přímo pod nosem provádějí svoje čachry, které s ideálem nemají nic společného.

177857

10.12.2008 08:52

Vyplnilo vaše dítě dotazník CAF?

RE: .

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Asi Vám neodpovím tak květnatě, jako umíte Vy - není to jistý druh duševní exhibice? [mrknutí jedním okem]
Oponoval jsem škatulkovému myšlení. Nemusíme zavádět nějaký -ismus. Bohatě stačí začít se řídit jednoduchými pravidly jako např.: "nedělej druhým, co nechceš, aby dělali tobě".
S tím souvisí i využívání energie. Nezodpovědní lidé ji budou využívat nezodpovědně. Lidé obecně zase tak nezodpovědní nejsou, pokud jim vlády nastaví prostředí, které podporuje pozitivní chování, společnost může mít celkem dobrou úroveň.

177907

10.12.2008 11:46

Potřebujeme další stranu?

Nic nového pod sluncem

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Všichni víme, že nová politická strana bude za čas jako ty staré. To se opakuje pořád dokola. Dřív nebo později tam nalezou krysy z jiných lodí, co šly ke dnu a historie se bude opakovat.
Nicméně, předpokládám, že zpočátku bude nové koště dobře mést a v tom vidím přínos nové strany.
Jestli hraje prezident Klaus nějakou další hru, těžko říct. Každý z nás sleduje nějaké zájmy. Momentálně mi "hra" Václav Klause ohledně LS vyhovuje, protože je v souladu s tím, co cítím jako Čech. Nesouhlasím sice s jeho názorem, že musíme být součástí EU, ale zkuste najít politika s jehož názory se 100% shodnete [smích]
Skutečně bychom potřebovali přímou demokracii, ne zastupitelskou. Tu nám však "zastupitelé" nedopřejí, protože by přišli o koryta. Po celém světě fungují různé komunity, kde se lidé volně organizují, realizují projekty, spravují komunitní záležitosti a funguje to. Nevím, proč by to nemohlo fungovat i v úrovni správy státu.

177924

10.12.2008 14:14

Potřebujeme další stranu?

RE: Nic nového pod sluncem

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Ještě by se tam vešly nacionalistické strany.
Mimochodem, o účelovost nakonec jde nebo ne? Ty strany mají svůj účel, tedy měly by mít. Měly by prosazovat nějaký program. Bohužel se nedokáži zcela ztotožnit s programem jedné (jakékoli) strany.
Pan Stwora naznačil, že strany bychom měli dělit na "pro NWO" a "proti NWO". Možná by se dalo ještě použít rozdělení "malá strana" a "velká strana". Podle toho, jak s námi vymetají by to možná nebylo úplně mimo mísu [chechtot]

177932

Když můžou některé vlády zdaňovat i dešťovou vodu, tak ať si pěkně zaplatí za služby, které objednávají.

Jsem zvědavý, kdy ke šmírování přidají ještě zprávy na mobil, popřípadě hlas z mobilu, který "problematického" občana upozorní na "nepřístojné" chování - podobně jako to mají u kamer v Británii.

178248

17.12.2008 08:28

Nebezpečí světové vlády existuje

Shrnutí editora

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Stručné, jasné, výstižné. Naprostý souhlas.

178306

18.12.2008 09:59

Vánoce zvířat

Článek jsme nedočetl

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Je to kapku úchylné. Pokud se autor článku ohání Biblí, měl by vědět, že Bůh řekl Noemu po potopě, že mají jíst maso.
Článek se snaží znechutit pojídání masa. Pokud autor nemá zájem jíst maso, nemusí to zošklivovat ostatním. Podobně by se tu dala znechutit i zelenina, ono se dá koneckonců pohanět úplně všechno...

178433

Nemůžu než onomu novináři zatleskat!
A ke škodám v Zelené zóně určitě došlo - nějaký zkušený vůdce si tam určitě pokáknul spoďáry [chechtot]

178434

18.12.2008 11:37

Černá bota velikosti 10 už stojí deset milionů dolarů

Bota vs. bomba

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Je, myslím, nad slunce jasné, že ten novinář dokázal s jednou botou víc, než jiní s náklaďákem výbušnin. A navíc u toho nezemřeli žádní kolemjdoucí.
Jaký respekt pro člověka, který má na rukou tolik krve? To bychom mohli začít respektovat rovnou také jiné hlavy států - např. Stalin, Hitler atd.

178442

21.12.2008 10:06

Pravá tvář BSA

Mrkvosoft

Sam Ting Wong 81.?.?.?

nic nenamítal, když se díky pirátským kopiím jejich slavné Windowsy rozšířily po celém světě. Teď už se jim piráti nehodí, tak s nimi musí zatočit.
Jako vždy jde o peníze až na prvním místě.

178664

30.12.2008 20:11

Milostný příběh z období holocaustu byl podvod

Kniha

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Přemýšlím, že bych také sepsal svoje paměti, jak se mi žilo v koncentráku, co jsem tam vytrpěl a jak jsem se nakonec zachránil.
Narodil jsem se sice až po válce, ale když si počkám, až bude zakázáno i to nejmenší pochybování o holocaustu, tak knihu vydám a pěkně se namastím. Nikdo si totiž netroufne zpochybnit autenticitu mého peněženkoryvného příběhu.
Taky si otevřu krám se suvenýry z lágru, které jsem si dovezl domů. Např. pár zaručeně pravých jezdeckých bot p. Hesse (v počtu 2350 kusů), zaručeně pravý chlup z Hitlerova knírku (v počtu 85647 kusů), lágrová lžíce, kterou jsem prokopal únikovou cestu (v počtu 11659 kusů) atd.
Hotový zlatý důl!

179284

08.01.2009 11:04

Vraždit ve jménu Božím

RE: Inkvizicni svine

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Organizované náboženství v podstatě vždy vede k fanatismu a pocitu nadřazenosti, třebaže to zakladatelé původně nechtěli.
Ovšem v případě římsko-katolické církve bych si motivy zakladatelů nebyl zcela jistý. Ano, mezi řadovými katolíky je mnoho lidí s dobrým srdcem, které využívají mocichtiví hrabivci, kteří se vyškrábali na mocenské pozice uvnitř organizace a nyní ji používají pro své vlastní cíle.
Ne nadarmo se říká o hodných lidech, že jsou za blbce. Nemají totiž ambice a nejdou přes mrtvoly. Řada vedoucích představitelů tzv. církve má však ambice velké a mrtvoly jim nevadí (fyzicky i obrazně).

180153

08.01.2009 19:58

Vraždit ve jménu Božím

RE: Kazda armada

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Proč by Havel něco říkal? Izrael příkladně humanitárně bombarduje Palestinu a to je přeci ok.

180239

09.01.2009 10:05

BBC (a další média) cenzurují diskuze o Gaze

Nepokoje v ulicích

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Kdyby ty slavné demokratické vlády zvedly zadek a místo vyjadřování obav rozhodně zakročili proti genocidě Palestinců, velmi pravděpodobně by ubylo nepokojů v ulicích.
Když ale všichni jen žvaní a nechají Izraelce, ať si v klidu vraždí bezbranné lidi, tak se nemůžou divit, že to někoho nas*re.
Zajímavé je, že kosovské Albánce chránilo NATO a kvůli nim vybombardovalo Srbsko. Proč nezakročí také proti Izraeli? Srbové ani zdaleka neprováděli v Kosovu to, co dělá Izrael na okupovaných, tedy cizích, územích. A Kosovo bylo součástí Srbska, nikoli cizí stát nebo území!!!
A to by ještě chtěli vzít Izrael do NATO - taková katastrofa! To bychom se pak také podíleli na vraždění Palestinců v rámci misí NATO?
To je hnus, velebnosti!

180330

14.01.2009 10:51

Podíl kola na poničení člověka

Autor pláče na nesprávném hrobě

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Problém lidstva není vynález kola ani jiná technologie. Dokonce ani peníze nejsou problémem lidstva. Celé to tkví v lidské přirozenosti, v lidském srdci, chcete-li. Dokud budou lidé schopní sobeckého jednání, tak je jedno, jaké používají technologie, vždy je zneužijí, vždy se budou obohacovat na úkor druhých, vždy budou ubližovat sobě, druhým, přírodě atd.
Dokonce to nespraví ani náboženství, protože každé se časem mění v monstrum.
Řešením je pouze proměna každého jednotlivce v nesobeckého člověka - a to je, přátelé, taková utopie, že nám nezbývá než hájit rozumné hodnoty ve svém životě a doufat, že se přidají u další.

180909

14.01.2009 11:45

Podíl kola na poničení člověka

RE: Autor pláče na nesprávném hrobě

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Jestli to byl humor, tak to mi skutečně uniklo [smích]

180920

14.01.2009 12:02

Jak na sionisty

Iluze

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Sionisté jsou evidentně dobře organizovaní, značně disciplinovaní a disponují slušnými finančními prostředky. Proti nim se může postavit podobně silná organizace nebo revolta velké části veřejnosti.
Vzhledem k tomu, že veřejnost si celkem úspěšně zpracovávají do nemyslících "Nováků" (viz narážka na generaci odkojenou prostoduchou televizní zábavou), tak tady příliš šancí nevidím. A organizace? Tu moc nevidím také. Každý se totiž dá koupit a když by někdo dobře zorganizoval nějakou skupinu proti Sionistům, dostane buď slušný šek nebo se mu v zatáčce rozbije auto. Pokud ho ovšem předtím nedostanou na antisemitismus nebo daně.

180924

15.01.2009 23:02

Jana Bobošíková - projev k předsednictvu

RE: Bobošíková jen cítí další šanci jak se zviditelnit

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Možná je to propagandistický rohlík. Je to ovšem také jeden z mála jasných hlasů proti LS od někoho, kdo sedí na dost vysoké pozici. Kéž by se tím inspirovali i další lidé na vlivných místech a začali prosazovat věci, co mají hlavu a patu.

181142

15.01.2009 23:07

Izraelští vojáci se vydávají za bojovníky Hamásu

Zprávička o ničem

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Anonymní obyvatel slyšel, jak někdo říkal... V Čechách se tomu říká "jedna paní povídala".
Alternativní zprávy by měly mít trochu jinou úroveň.

181143

26.03.2009 15:53

Policie provedla razii u majitele domény wikileaks.de

Vláda

Sam Ting Wong 213.?.?.?

nás bude chránit i kdyby nás měla zavřít na Guantanámo, mučit a zabít. Naše bezpečnost je jí nade vše! No není to krása?

187345

29.03.2009 11:20

Estonsko prohlašuje ruská jména za nezákonná

RE: To máme kamarády?!

Sam Ting Wong 81.?.?.?

+1

187463

06.04.2009 15:08

Blíží se konec nezávislého myšlení na internetu?

Síla médií

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Co k tomu dodat?
Prostější občané to mají v tu ránu v hlavě srovnané: zajímáš se o konspirační teorie = jsi nebezpečné individuum. Což vyústí v automatický odsudek bez diskuze o faktech. A to se některým lidem náramně hodí...

187908

06.04.2009 15:20

Kam zmizel náš pan prezident?

RE: Mě spíše zaráží

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Je prostě potřeba posilovat image USA jako těch nejlepších, nejhodnějších, nejdemokratičtějších, nejúžasnějších, nejkrásnějších atd.
Pak se může na Václaváku objevit americké lejno a všichni se s ním natřou, protože to bude tak skvělý pocit, mít na sobě lejno z tak skvělé země [chechtot]

187910

08.04.2009 13:45

Cirkus Obama

RE: Kdo napsal muziku podle které nový komediant tancuje...

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Taky mám pocit, že si nás Obama spletl s Izraelem...

188025

14.04.2009 11:55

Pořad Ďáblův advokát v holandské televizi možná přispěl k hledání pravdy

RE: Je zajímavé, že se Bin Ladin k útokům sám přihlásil

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Jo jo, přesně jak říkáte... a budově číslo 7 stačil pohled na ten oheň vedle a zhroutila se z toho také.
Hlavně, že my jsme podle Vás pitomci [chechtot]

188373

24.04.2009 15:15

Projev íránského prezidenta Ahmadinejada na Durbanské konferenci OSN o rasismu

Antikampaň

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Však v Izrahelli už vyčlenili truhlici šekelů na očerňující kampaň proti Iránu. Je zajímavé, že se ani netají s tím, že účelem kampaně je poškození obrazu Iránu v očích světové veřejnosti. Kdyby aspoň tvrdili, že chtějí odhalit pravdu o zlém Iránu, ale s tím už se ani nenamáhají... prostě to řeknou na férovku. Škoda, že lidem nedochází, že taková kampaň znamená, že se nám (veřejnosti) budou předkládat pokroucená fakta o Iránu a jeho prezidentovi.
Jinak projev je velmi zajímavý, škoda, že obsahem se nebude nikdo zabývat. Jednoduše se to zamete pod koberec jako "antisemitismus" a je to. Žádné vyvracení argumentů apod.

189312

24.04.2009 15:54

Jan Fischer

RE: A právě proto

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Ještě se vynořuje jedna zajímavá strana:
Česká pirátská strana

189316

27.04.2009 08:59

Izraelský ministr zahraničí: Amerika akceptuje jakékoliv rozhodnutí Izraele

Mají to holt vymyšlené

Sam Ting Wong 213.?.?.?

a jsou čím dál drzejší.
Z jedné strany valí globalizaci, aby si skrze jimi vlastněné korporace přivlastnili celou planetu a z druhé strany nás drží v šachu holokaustem, abychom jim do ničeho moc nekecali. A asi by se našli i další páky, kterými si pojišťují svoji pozici.

189600

28.04.2009 15:01

Jedna dvě, virus jde, virus si jde pro tebe

RE: tiez suhlasim,

Sam Ting Wong 213.?.?.?

+1

189726

29.04.2009 10:02

Lékaři podávají mrazivá svědectví o zvěrstvech v Gaze

RE: Israelci jen pokračují v tom,co začali, od popravy egypských vojáků do...

Sam Ting Wong 213.?.?.?

V rámci dnešní demokracie a její "svobody slova" Vás brzy někdo sejme za to, že schvalujete Hitlerovy myšlenky (nikdo nebude řešit jaké, rovnou dostanete nálepku fašista, vrah atd.). Diskuze se nepřipouští.
Musíme se prostě vyrovnat s faktem, že demokracie je iluze, svoboda slova dožívá a otěže drží v rukou lidé, kteří používají holokaust, aby mohli vydírat celý svět. Nic se přitom neohlíží na skutečnost, že i jiné národy trpěly a některé dokonce ještě víc než Židé.
V tomto světě a této společnosti už nám v podstatě nikdo nic negarantuje (pokud se bavíme např. o Listině základních práv). Ke všemu se dodává "ale", čímž se naše práva relativizují a nám v podstatě odebírají.
Musíme k tomu zaujmout svůj vlastní postoj a cestu, jak se svých práv domoci. Ale můžeme také zůstat žít v pohodlném světě televizních reklam, bulvárních zpráv, sportovních přenosů a pak dožít "pod ochranou" v nějaké Fema kempu...

189818

30.04.2009 08:48

Lékaři podávají mrazivá svědectví o zvěrstvech v Gaze

RE: Nadřazená rasa vládne nejen Palestině

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Když zmiňujete ty strany konfliktu, bylo by dobré si uvědomit, že nejsou dvě, ale čtyři. Na obou stranách (Izrael vs. Palestina) stojí vždy obyčejní lidé a politici. Sám si jistě dokážete uvědomit, že zájmy lidu nejsou vždy totožné se zájmy politiků. Troufám si tvrdit, že obyčejní Izraelci a obyčejní Palestinci jsou schopní společně žít ve společném státě nebo nějaké federaci. Kdo toho není schopen jsou politici, kteří až příliš často zastupují zájmy různých lobby, které jim platí dovču apod.
Strávil jsem nějakou dobu v poválečné Bosně a při rozhovorech s místními jasně vyplynulo, že Srbové a muslimové (Bosňáci) byli přátelé (na úrovni obyčejných lidí), kteří spolu vycházeli, navštěvovali se, prostě žili společně ve stejných městech. Ale to se bavíme o společnosti lidí, nikoli o ideologiích, které tyto obyčejné lidi dostávají (záměrně) do nemožných situací, kdy dochází k tragédiím.
Žádný konflikt není nesmiřitelný. Je tu jedna věc, která může zažehnat jakýkoli konflikt - říká se tomu odpuštění. Toto slovo se bohužel v politickém slovníku nevyskytuje a nikdo ho nepropaguje. To by totiž nastal obrovský propad v prodeji zbraní a spousta dalšího špinavého byznysu by skončila na huntě.

189908

30.04.2009 09:40

Projev, který jste neměli slyšet

RE: Umlčování dlouho nevydrží

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Před pár dny jsem shlédl film Defiance. Při záběrech, kdy němečtí vojáci vyháněli běloruské Židy mě celkem dost trklo to, co říkáte - lidé nerozlišují. Mají velkou tendenci házet všechny do jednoho pytle a z toho pak vznikají tragédie.
V naší době se takové nerozlišování týká několika úrovní. Jednak prostodušší lidé začnou nenávidět všechny Židy, když vidí, co izrahellská armáda provádí Palestincům a pak také Systém pronásleduje každého, kdo kritizuje Izrael nebo pochybuje o některých tzv. faktech. V tzv. boji proti antisemitismu se nerozlišuje skutečný antisemitismus a např. kritika ohýbání části historie, která se týká Židů.
Duke trefil hřebíček na hlavičku - svoboda slova je fikce, pokud jsou povoleny jen určité názory. A že tomu tak je jsme svědky dnes a denně. Stačí se začíst do našich "objektivních" novin a zpravodajských portálů. Tyto tzv. zpravodajci nepřináší informace o dění a myšlenkách ve společnosti, oni se je snaží vytvářet a manipulovat. Opět se nabízí otázka: Komu to prospívá?

189913

30.04.2009 14:21

Jedna dvě, virus jde, virus si jde pro tebe

Nedalo mi to

Sam Ting Wong 213.?.?.?

a podíval jsem se do oficiálních statistik.
V roce 2008 zemřelo v ČR na různá onemocnění 54072 mužů a 53866 žen.
Na chronickou ischemickou nemoc (choroba) srdeční zemřelo celkem 15732 osob.
Na infarkt myokardu zemřelo 7310 osob.
Na cévní mozkovou příhodu zemřelo 5885 osob.
A to se prosím bavíme jen o České republice.
Ve světě na ptačí chřipku zemřelo dohromady několik stovek lidí. Nyní máme pár desítek obětí prasečí chřipky a to se ještě neví jistě, zda skutečně podlehly tomuto viru.
Když si porovnám výše uvedená čísla, tak bych se musel domnívat, že právě probíhá supermegapandemie ischemické choroby srdeční.

K čemu je vlastně zákon o šíření poplašné zprávy?

189940

01.05.2009 12:21

Projev, na který se nezapomíná

Havel na hrad

Sam Ting Wong 81.?.?.?

tedy spíš do hradní hladomorny. Však on už ví, jak se v base zabezpečit a dokonce tam i přibrat.

190049

01.05.2009 12:27

Jedna dvě, virus jde, virus si jde pro tebe

RE: zese nesouhlasím s článkem...

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Máte pravdu, toto se skutečně děje. Lidé jsou prostě takoví. Ale to o čem mluvíte je nesrovnatelné s distribucí kontaminované vakcíny do 18 zemí.
Pokud by Vašemu známému ta taška se vzorky upadla v Metru, tak ohrozí stovky, možná tisíce lidí, ale nikoli několik zemí. Navíc on ji pouze převážel z místa na místo, zřejmě to nebyla to oficiální distribuce.

190050

01.05.2009 12:33

Jedna dvě, virus jde, virus si jde pro tebe

RE: Praseci chripka v kontextu poslednich chripkovych pandemii

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Takhle to zní téměř nevinně. Problém nástává v momentě, kdy nastoupí stát s povinným očkováním, právě na základě vyhlášeného stupně rizika. Nevím přesně, jak je to u nás, ale v USA budou mít odmítači očkování velký problém. Přitom je logické, že lidé nemají zájem nechat se očkovat podezřelou vakcínou od pofidérního výrobce.

190051

02.05.2009 23:38

Jedna dvě, virus jde, virus si jde pro tebe

RE: Autor bohužel v tomhle případě píše o něčem, o čem ví starou bačkou.

Sam Ting Wong 81.?.?.?

S tím, co píšete se dá zajisté souhlasit. Jen nerozumím tomu, proč předpokládáte, že se vždy jedná o nahodilé mutace a ne o záměr (v některých případech).
Historie obsahuje dost příkladů toho, že v každé době existovali lidé, ochotní spáchat cokoli pro peníze a moc.

190198

04.05.2009 23:37

Ideopolicie v Británii ukazuje svaly

RE: Kam to vlastně jdem?

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Může se ještě dneska psát, že je něco "černé na bílém"? Nezavání to rasismem? [mrknutí jedním okem] [chechtot]

190339

05.05.2009 00:31

Jedna dvě, virus jde, virus si jde pro tebe

RE: Autor bohužel v tomhle případě píše o něčem, o čem ví starou bačkou.

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Problémem je, že ani věřící ani Vy neví, jak to vlastně je. Z různých útržků se tu někteří snaží poskládat smysluplný obraz, abychom pochopili, co se kolem nás děje. Je tu ale také spousta lidí (nemyslím na Zvědavci), kteří nepotřebují vědět, co se kolem nich děje a vystačí si s pěkným seriálem, "zprávami" z bulváru a hambáčem z Mekáče.
Já patřím k těm, které zajímá, co se děje kolem a také proč se to děje. Proč by se mi kvůli tomu měl někdo posmívat? Není to snad moje právo? Mám se přestat zajímat jenom proto, že si pan Stehlík nebo někdo jiný myslí, že jsem úplně mimo?
Poctivým bádáním se nesmyslné teorie samy vyloučí, ale samotné bádání může přinášet (celkem logicky) celou řadu myšlenkových konstrukcí, které později padnou jako nesmysly. Ovšem posměch pro ty, kdo se takovými myšlenkami zabývají mi nepřijde na místě. Ukazuje to na jistou argumentační prázdnotu osoby, která se posmívá. Troufnu si říct, že většina čtenářů Zvědavce je ochotná diskutovat a zabývat se fakty a právě kvůli tomu sem chodí, protože tady se propere víc zdrojů než v iHeute.
Co se tedy víc zaměřit na diskuzi, porovnávání známých faktů, dokládání faktů atd. a vynechat osobní napadání?
(P.S. Nechtěl jsem se Vás nijak dotknout, p. Stehlíku, jen mi to u Vašeho příspěvku nedalo a musel jsem to napsat.)

190345

Stránka: 1 2 3 4 5

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Hermafrodité a úchylové v Panamě mají problém. Málo respektu k jejich úchylce03.04.20 10:48 Panama 0

Člověk v tísni spustil pomoc Česku. A je zle.03.04.20 09:20 Česká republika 0

Proč jsou americké nemocnice klidné a prázdné?03.04.20 00:18 USA 5

Je podáno trestní oznámení na komisařku Jourovou za nenávist ke svobodě slova!02.04.20 19:22 Česká republika 1

Rockefellerova studie o "budoucí" epidemii02.04.20 08:56 Neurčeno 1

Už to začíná vypadat, jako by zemi vedli milionchvilkaři02.04.20 07:11 Česká republika 2

Podívejte se, kam přísná karanténa vede01.04.20 17:41 Itálie 5

Vláda: Zakážeme teplé počasí! Aby se lidi necourali venku01.04.20 13:10 Česká republika 3

Zákazy, zákazy, buzerace, zákazy: Několik mladých spáchalo zločiny. Opékali buřty v lese01.04.20 11:30 Česká republika 4

Policisté hlídají město v kostýmech v podobě koronaviru01.04.20 06:21 Bolivie 1

Rusko vyslalo do USA letadlo se zdravotnickými potřebami, Trump poděkoval. Proč o tom mlčí média?31.03.20 23:32 Rusko 0

D-Test provedl test roušek a respirátorů31.03.20 19:38 Česká republika 12

Minister Krajčí v súvislosti s koronavírusom plánuje zaviesť opatrenia voči občanom, ktorí odmietnú očkovanie31.03.20 16:02 Slovensko 3

Dějiny učí že po zpřísnění se návrat k normálu konat nemusí31.03.20 11:07 Česká republika 13

Rouškový teror v Čechách31.03.20 00:57 Česká republika 11

Neutopické zemědělství: krizové jaro30.03.20 17:08 Česká republika 3

Lidstvo se vyvinulo původně na zcela jiné planetě, na Zemi jsme cizinci30.03.20 16:41 Neurčeno 17

Rockefeller a pandemie29.03.20 12:55 Neurčeno 4

Fed nemůže opravit, to co je rozbité.28.03.20 19:25 USA 1

I na pokraji sil musí evropské státy platit „výpalné“ Bruselu v plné výši.28.03.20 15:29 Evropská unie 1

Měnové kurzy

USD
25,41 Kč
Euro
27,56 Kč
Libra
31,44 Kč
Kanadský dolar
17,95 Kč
Australský dolar
15,42 Kč
Švýcarský frank
26,11 Kč
100 japonských jenů
23,53 Kč
Čínský juan
3,59 Kč
Polský zloty
6,03 Kč
100 maď. forintů
7,57 Kč
Ukrajinská hřivna
0,92 Kč
100 rublů
32,84 Kč
1 unce (31,1g) zlata
41 022,57 Kč
1 unce stříbra
367,39 Kč
Bitcoin
173 092,30 Kč

Poslední aktualizace: 3.4.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 50 677 148