Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané jean.laroux

Nalezeno 916 příspěveků, 115 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

26.10.2011 08:23

Umělá opozice Nového světového řádu

RE: Citovat Einsteina je jasný ukazatel nepochopení věcí.

jean.laroux 194.?.?.?

"Článek jsem nečetl ale musí být špatný. Poznal jsem to podle první věty." ... Tak to jste zjevně musel hodně studovat. Nejen ekonomii, sociologii, psychologii atp. ale i věštění z křišťálové koule.

Nezlobte se na mě ale pro mne je člověk, který odsuzuje něco s čím se ani neseznámil jen ... [cool]

255974

01.11.2011 07:43

Vakcína Gardasil při prevenci rakoviny děložního čípku je nebezpečná a neúčinná

RE: Mozna ,ze si vubec neuvedomujete, jak je tato akce zavazna pro lidstvo.

jean.laroux 194.?.?.?

Aha, tak už tu máme regulátora, který říká co patří a nepatří do diskuze. Jak dlouhý příspěvek ještě lze napsat a jak dlouhý příspěvek už není kosher. No hezké .. a já myslel, že si Zvědavec vystačí s lidmi od LPA .. snad jsem to nenapsal moc dlouze [mrknutí jedním okem] [cool]

256354

02.11.2011 08:33

Opožděná obžaloba (na úsvitu IV. odboje?)

ANO i NE

jean.laroux 85.?.?.?

Ten úvod článku je moc hezký. V rovině analytické a při zhodnocení současného stavu souhlasím bez výhrad. Opravdu jsme se stali národem prostitutů a prostitutek. Probíhá zde proces psychologické manipulace veřejnosti s využitím médií. Používá se naprosto vše od pohádek pro děti, přes zpravodajství a reklamy až po seriály a filmy pro dospělé. Základním prvkem manipulačních metod je DISOCIACE, která spočívá na vymýcení zažitých hodnot a tradic a oddělení individua od společnosti. V globále jde o rozbití společnosti jako takové. Jde o rozbití toho co tradičně drželo společnost (národ) pohromadě. Současně s tím dochází ke zpochybnění sociálně-pozitivních modelů chování a ty jsou nahrazeny paranoidní nedůvěrou na straně jedné a nekritickou servilitou na straně druhé. V kombinaci s nastavením životních podmínek spočívajících na takovém nastavení příjmů a výdajů, které zejména u "střední" třídy vedou k nutném zadlužování je dosaženo naprostého zotročení obyvatelstva. Po fázi disociační přichází fáze usměrňovací. Přesně stejně se v rámci projektu Monarch programovali (programují) nájemní vrazi a prostitutky. Oddělit od společnosti - zničit vlastní ego (dané rodinou) a nabídnout vlastní alternativu k přežití tj. vytvořit nové "ovladatelné ego". Úplně nejlepší je zajistit aby to ego už odpočátku nevytvářela rodina ale třeba TV channel pro děti. Podobně funguje drill na vojně. Ponížit - zničit dosavadní ego - vyrobit ego nové. Přesně tak to dělají i pasáci. Oddělit od rodiny a společnosti nejlépe s využitím drog a nabídnout "práci", aby bylo na ty drogy. Přesně tak to dělají bankéři. Nabídnout SEN a úvěr k jeho dosažení = donutit dlužníka splácet úvěr v naprosté nejistotě jestli na splátky bude mít i zítra. Dlužník tak bude mlčet a držet krok než aby se systému vzepřel.

256431

02.11.2011 08:35

Opožděná obžaloba (na úsvitu IV. odboje?)

Kapitalismus ano či ne ?

jean.laroux 85.?.?.?

S čím na článku nesouhlasím je hodnocení kapitalismu. Kapitalismus je přirozeným způsobem interakce ekonomických subjektů ve společnosti. Kapitalismus už (z logických důvodů) funguje i v zvířecích společenstvích. Kapitalismus je v podstatě hromadění kapitálu a to má svůj smysl. Jde o zásobení se na horší časy. Sysel, medvěd, včely atd. atd. .. i ti sbírají kapitál aby přežili. Aby přežila komunita. Současně nelze zpochybnit, že schopnější mají větší kapitál než ti méně schopní nebo líní. Co je problémem na současném kapitalismu je fakt, že je to kapitalismus, který již nevytváří stejné možnosti pro všechny. Někdo si ta pravidla upravil pro sebe a ovládá celý systém. Jako hráč s cinknutými kartami. Pokud někdo vlastní majetek a hodnoty, ke kterým se dopracoval vlastní pílí a schopnostmi nelze nic vytknout. Něco jiného je když někdo ony hodnoty vykradl ve spekulativní hře. Něco jiného je, když si někdo přivlastní hodnoty, které nestvořil jako jsou surovinové zdroje nebo třeba půda. Když vnímáme ten hnůj kolem tak to není kapitalismus ve své základní podstatě ale něco jiného. Nazvěme to třeba korporatisvem nebo jinak ale nebojujme primárně proti myšlence kapitalismu. To je cesta do NIKAM. Jakákoliv alternativa postavená proti systému přirozených ekonomických vazeb ve společnosti musí časem zkrachovat viz. socialismus středoevropského typu.

256432

02.11.2011 09:56

Opožděná obžaloba (na úsvitu IV. odboje?)

RE: Polopravdivá slátanina.

jean.laroux 194.?.?.?

Vy jste utekl ze socialistického "ráje" a jelikož nemáte s tím současným českým rájem přímý kontakt, tak žijete v iluzi, že ti komunisti dostali na frak a v zemi vládne démokracie pod vedením pravdy a lásky zosobněné postavou velkého hůmanisty Václava Havla [smích])))

Prdlajs. V zemi dál vládnou ti bolševici a používají k ovládání mas stejné metody jako dříve. Jen jsou jinak maskované a rafinovanější. Oni ti tzv. pravdoláskovští démokraté jsou ve spojení s těmi "bolševiky" v jůesej nebo v té Vaší Kanadě, kteří usilují o vytvoření dalšího totalitního a centralisticky řízeného světového "ráje". Snad je alespoň v té Kanadě dokážete identifikovat ..

256441

02.11.2011 13:16

Opožděná obžaloba (na úsvitu IV. odboje?)

RE: Kapitalismus ano či ne ?

jean.laroux 194.?.?.?

No v podstatě souhlas. Jen si myslím, že ten kapitalismus v ten korporativismus přerůst nemusí. Přeroste v něj zcela přirozeně bez existence centrálního dohledu, který definuje principy hry a hlídá jejich dodržování. Živelný kapitalismus s principy neregulovaného volného trhu totiž nesmíme vnímat jako volný trh bez pravidel. Ta pravidla tu být musí. A ta pravidla zde nejsou. A to je problém toho současného kapitalismu. Proto se z něj stal korporativismus. Před rokem 70 to v USA ještě jakž takž fungovalo. Právě ti Číňani myslím přišli na to jak kapitalismus regulovat. Jak hlídat ty principy. Jejich centralistický model je v oblasti ekonomiky (obchodování) poměrně volný. To co se nám na centralismu ze zkušenosti zajídá je hlavně ideový diktát. Pokud tedy já mluvím o centralistickém řízení tak mám na mysli ne totalitu a diktát jedné strany ale spíš centrální dohled nad pravidly ekonomické soutěže. Připravovanou alternativu v podobě centrálního ekonomického dohledu v EU já vnímám ne jako dohled ale právě jako diktát. Dojde k tomu, že vyvolená hrstka lidí ze silných států bude rozhodovat o ostatních zemích a nebude schopna vytvořit stejná pravidla a možnosti pro všechny. Někdo z Německa tedy bude rozhodovat o tom, že Němci a Francouzi budou mít min. mzdu nebo důchody 3 x vyšší než třeba Češi. Blížíme se tedy tomu nejhoršímu možnému řešení. Korporátní kapitalismus, kde platí pravidla hry protěžující elity a to vše utužené centralistickým diktátem, znemožňujícím zpětnou vazbu.

Máte Vy nějaký jiný - alternativní model ke kapitalismu, který by byl lepší a hlavně funkční ? Sem s ním [mrknutí jedním okem]

256451

02.11.2011 14:32

Opožděná obžaloba (na úsvitu IV. odboje?)

RE: Kapitalismus ano či ne ?

jean.laroux 194.?.?.?

Velmi moudré MoUdrostraku [smích]

První co napadne Vaše bejby někdy kolem třetího roku života je, že si uzpůsobí pravidla hry podle sebe. To samé napadne Vaši manželku, která se Vás rozhodne v manželství převychovat a totéž může napadnout i Vás ve vztahu k Vaší manželce. Každý živý tvor včetně rostlin se snaží URVAT si z prostoru kolem co se dá. Tím prostorem mám samozřejmě na mysli i ta pravidla hry. Pokud se snažíte vychovat dítě nebo nějak udržet ve společnosti nějaká pravidla hry jste naivní ? No podle Vás jste [smích] Přestanete se snažit a zůstanete pasivní ? To, že účinný dohled nad pravidly hry v rámci současného kapitalismu není nikde vidět neznamená, že není možný.

256458

02.11.2011 14:39

Opožděná obžaloba (na úsvitu IV. odboje?)

RE: Kapitalismus ano či ne ?

jean.laroux 194.?.?.?

Na toto téma tu už myslím byl celý článek. Já bych pro začátek omezil spekulace vysokým zdaněním. To by znamenalo konec Wall Streetu v současné podobě. Veškeré peníze v bance by musely být podloženy reálnou hodnotou k aktuálnímu datu. Neustálé zadlužování se dá omezit zrušením právní (státní) garance za úvěry. To by přinutilo banky nepůjčovat a na investice by se muselo začít šetřit. Zpomalení růstu ? Jistě .. ale pokud by to platilo po dohodě všude ... já vím .. naivní ale i tak .. Dalším z prvků systémové změny by bylo znárodnění surovinových zdrojů. Jak si může někdo přivlastnit něco co nestvořil ? Jen proto, že to je na půdě (pod zemí), ke které nějak přišel ? To vše je o nahrazení ekonomických axiomů, které nyní bere každý jako nezpochybnitelné přestože dělají z trhu jungli a jsou v zásadě nespravedlivé.

256462

02.11.2011 19:10

Opožděná obžaloba (na úsvitu IV. odboje?)

RE: Kapitalismus ano či ne ?

jean.laroux 78.?.?.?

Já myslím, že se neshodneme v definici pojmu "kapitalismus". Každý si pod tím představujeme něco jiného [smích] Já v kapitalismu vidím především soutěž v přirozeném konkurenčním prostředí probíhající dle nastavených pravidel. "Kdo z koho" je v pořádku pokud mají všichni stejné šance a možnosti. Možná namítnete, že pokud se spojí více firem vytvoří silnou firmu, které malá firma nemůže konkurovat a mizí tedy ty "stejné možnosti" ale já namítnu, že ta malá firma se může spojit s jinými subjekty a stát se také součástí velkého hráče. V kapitalismu vidím možnost pro schopnější (ne všehoschopné) aby se prosadili a mohli by ze svých schopností získat více než ti neschopní nebo líní. Vidím v něm směnu vytvořených hodnot a kooperaci při rozvoji společnosti. Chybu nevidím v "kapitalismu" jako principu ale v těch pravidlech, která jsou nastavena špatně.

256484

03.11.2011 07:40

Opožděná obžaloba (na úsvitu IV. odboje?)

RE: Kapitalismus ano či ne ?

jean.laroux 194.?.?.?

No dobře MouDrostraku .. ale jaká je Vaše alternativa ? [mrknutí jedním okem]

256503

04.11.2011 20:17

Opožděná obžaloba (na úsvitu IV. odboje?)

RE: Kapitalismus ano či ne ?

jean.laroux 78.?.?.?

My si asi nerozumíme. Já mluvím o takřka 100 procentním zdanění zisku ze SPEKULACE pokud spekulant otočí akcie dříve než např. za 10 let po koupi. Když nebude zisk ze spekulace tak nebude nikdo spekulovat. Proč by spekuloval ? Co by z toho měl ? Že to zaplatí klient. Klient přece nebude platit v systému, kde by měl jistou ztrátu ne ?

Ohledně DPH se jistě shodneme. Ano tu nakonec platí zákazník. Plátce ji pouze vykáže v papírech a promítne do ceny jako náklad.

256577

23.11.2011 07:55

O strachu

Strach jako hybný moment evoluce ?

jean.laroux 194.?.?.?

Hezká myšlenka a naprosto se s ní ztotožňuji. V kauze OWS je ten strach samozřejmě přítomen také.

Na straně jedné jde o strach běžných demonstrantů o svou budoucnost. Ti vidí, že se celý systém hroutí a jejich budoucnost je více než nejistá. Na straně druhé zde ale vidím strach jiný. Strach těch, kteří by mohli být ohrožení, kdyby strach nás dole dospěl do stavu, kdy budeme chtít bojovat za svou budoucnost. Strach z odhalení těch skrytých sil, které stojí na pozadí současné podoby systému. A tak mám pocit, že se hnutí OWS nenápadně překlápí do roviny kritiky základních principů kapitalismu. No hezké, ale jaká je alternativa ? To nikdo neví ? Socialismus ? Komunismus ? No to asi ne .. namítnou ti, kteří budou do nekonečna hájit myšlenku, že kapitalismus je to špatné. Tak jaká jiná alternativa ? A tady diskuze končí. Zeptejte se demonstrantů před WS co dál. Pokrčí rameny. Ano .. vyházeli by bankéře a pak .. neví. Neví na jakých principech postavit nový systém. A TOHLE SE HODÍ ! Takové demonstranty "co neví" přeci my jako "elita" potřebujeme. A proto budeme tu jejich teorii o zlém kapitalismu živit ! Tahle myšlenka bude neustále v "našich" médiích prezentována jako nosná. Tato myšlenka nakonec totiž povede DAV směrem k tomu socialistickému .. přesněji centralistickému modelu postavenému na diktatuře někoho za kterým bude opět nenápadně skryt někdo, kdo už se za různé "cie" a "ismy" skrývá po staletí.

Skutečná změna může nastat teprve tehdy až lidé pochopí, že "kapitalismus" není sprosté slovo. Je to řád, který funguje v každém sociálním systému po tisíciletí a funguje i ve zvířecí říši. Jde o naprosto přirozené ekonomické interakce subjektů v sociu. To, že je současný kapitalismus silně překroucený a zneužitý je už věc jiná. Lidé by si měli uvědomit, že když kritizují kapitalismus kritizují vlastně něco jiného. Korporativismus ? Elitokracii ? Banksterismus ? Nevím jak to nazvat ale kapitalismus to již dávno není.

257534

23.11.2011 11:57

O strachu

RE: vážím si vaší snahy

jean.laroux 194.?.?.?

Myslím naopak, že je nedospělý Váš pohled na věc. Sice je pravdou, že ten systém tvoříme my a je třeba vždy pracovat na sobě ale na stranu druhou nelze popřít, že tu někteří "pracovali" na sobě tj. svém majetku a moci až příliš a pracovali nečestně. Tito lidé si přizpůsobili systémová pravidla a znásilnili celý systém takže ti, kteří by se chtěli nějakým způsobem prosadit už nemají prostor. Hra je nevyvážená. Podmínky jsou uzpůsobeny jen pro některé. A to je to co je třeba změnit. Tvrdit, že jsme jen my a naše vůle a že systém je dokonalý je naivní. Myslet si, že systém změním když budu více pracovat u pásu ve fabrice je naivní ještě více. Život je boj a proto bychom měli bojovat i za to jakou podobu bude mít ten systém ve kterém žijeme a podle jakých pravidel bude ten systém fungovat. Nemůžete chtít po každém, aby hned vyrazil s klackem do ulic. I kritika (třeba zde) je způsobem boje protože nutí jiné lidi k přemýšlení nad stavem věcí. Tedy i brblání na netu má svůj důležitý smysl. Pouze lidé, kteří ví proč a za co bojují a jak si představují změnu mohou něco změnit.

257549

12.12.2011 14:46

Nyní je čas připravit země o suverenitu

Předpovědi se naplňují

jean.laroux 194.?.?.?

Psát o tomto vývoji tak před rokem tak je pisatel považován za paranoika šířícího bludy ..

258389

13.12.2011 07:54

Volební nepokoje v Rusku. Ale kdo je iniciuje?

A co když ..

jean.laroux 194.?.?.?

Pokud skutečně došlo k manipulacím ve volbách je také docela možné, že v pozadí oněch manipulací nestojí stoupenci strany Jednotné Rusko ale právě agenti zahraničních zpravodajců maskovaných pod různými NGOs. Jde o prastarou taktiku. Něco rozbít a pak křičet, že to udělal ten druhý.

258436

13.12.2011 07:55

Volební nepokoje v Rusku. Ale kdo je iniciuje?

RE: Desetitisíce demonstrantů...

jean.laroux 194.?.?.?

Hezky napsáno. Podepisuji

258437

13.12.2011 10:15

Volební nepokoje v Rusku. Ale kdo je iniciuje?

RE: Zase to tu moc neprehanejme

jean.laroux 194.?.?.?

Ale jistě, že jsou nespokojení. To nic nemění na tom, že jsou jisté kruhy, které se snaží tu nespokojenost usměrnit požadovaným směrem. Zvednout zadky lidí od jejich TV a vyhnat je do ulic to chce také nějaký ten impuls a nemalé prostředky. Jen tak vylepit plakát, že je v pondělí demonstrace a čekat, že se tam sejde x tisíc lidí to prostě nefunguje. Další věc, která vyvolává pochybnosti o objektivitě médií je prostý fakt, že některé informace média tolik neprezentují popř. bagatelizují viz. stejně početné demonstrace proti vládním reformám u nás a jiné informace média zase neúměrně nafukují. I zde je tedy patrná nějaká ta politická lobby. Nějaký ten zájem. Média jsou totiž skvělým prostředkem k manipulaci. Všímat si takových věcí není nic konspirativního. Oko vidí, oko není ....

258442

Společnou měnu ? Otevřené hranice a volný pohyb zboží ? Centrální vládu několika zemí na federalistickém principu ? No klidně .. Pokud se tak rozhodnou lidé oněch zemí svobodně v referendu, proč ne ?! NELZE !!! ale spojovat nespojitelné. Nelze vytvářet federaci s jednotnou měnou a řízením z prvků, které mají tak rozdílnou ekonomickou sílu. Kde mají lidé jiné příjmy a výdaje. Tohle prostě nebude fungovat ani kdyby se sociální inženýři snažili sebevíc. Jak velká krize v Evropě je potřeba, aby si mocní tak jednoduchý princip uvědomili a přestali se hnát za utopií ? ... Ano, ano .. Oni si vlastně uvědomují. Jim nejde o nějakou fungující federaci. Jim jde o ovládnutí zemí a vytvoření centralistické diktatury. Jde jim od samého počátku o moc.

258523

21.12.2011 12:48

Síť globální korporátní vlády

..

jean.laroux 78.?.?.?

Zejména v poslední době a v naší zemi zejména v těchto dnech se stále více ukazuje pokrytectví a faleš současného systému. Smrt dvou vůdců a symbolů, v dokonalé synchronizaci, nastavuje lidem zrcadlo. Někteří se do něj zatím nedokáží podívat ale dlouho jim to nevydrží. Ukazuje se v plné nahotě že slova pravda a láska si patentovali nenávistní lháři a vrazi. Svět se změní. Jsme si tím jist. Vzdávám se své virtuální identity a přeji všem lidem nalezení té skutečné pravdy a lásky uvnitř sebe. Krásné svátky. Lubomír Čáslava

259139

21.12.2011 18:47

A od zítra se nařizuje truchlit

Občanská společnost - skrytá vláda - "konspirační úvaha"

jean.laroux 78.?.?.?

Principem fungování tzv. občanské společnosti, kterou Havel tak obhajoval je role různých nevládních organizací tzv. NGOs. Ptáte se po přečtení tohoto článku, kdo jsou ti zmiňovaní nevolení, kteří ovládají dění kolem Vás ? Jsou to právě ty organizace. Různé ligy a kluby s "bohulibým" zaměřením. Tyto organizace a persony, které obsadily klíčové pozice v politice, médiích a úřadech. Proč NGOs? Jsou to skvělé penězovody a peníze jsou vždy tím základním prvkem v každé manipulační zpravodajské hře. Arabské jaro ani zmiňovat nebudu. Každý jistě vidí souvislosti sám. Občanská společnost funguje. Rozhodně nejen u nás. Právě NGOs byly na pozadí zpochybňování voleb v Rusku. Kdo stojí v pozadí těchto organizací? Kdo je financuje resp. používá tyto penězovody? Začneme-li studovat skutečné vazby pak zjistíme velmi alarmující skutečnosti. Opravdu je důvod truchlit. Skutečný Havlův odkaz lidé pochopí až později. Možná ... Pokud jim to NGOs dovolí

Lubomír Čáslava

259165

21.12.2011 21:05

A od zítra se nařizuje truchlit

RE: je načase si zase trochu poškodit image

jean.laroux 78.?.?.?

A myslíte si tedy, že si opravdu zaslouží tohle divadlo ? Možná máte pravdu. Udělali z naivního důvěřivce IKONU. Použili jeho jméno. A nyní z jeho odkazu dělají zlaté tele. Kdo to dělá ?

259186

21.12.2011 22:22

A od zítra se nařizuje truchlit

RE: Václav Havel o Václavu Klausovi a Češích rok 1994:

jean.laroux 78.?.?.?

Moc se mi nedaří rozluštit co jste tím chtěl vlastně sdělit. Je to ironie ? Je to výzva ? Co to je ?

259201

21.12.2011 22:28

A od zítra se nařizuje truchlit

RE: je načase si zase trochu poškodit image

jean.laroux 78.?.?.?

Nejspíš se shodneme v hodnocení této show. Možná se i shodneme na tom, že je to spontánní. Možná se neshodneme na hodnocení odpovědnosti Havla za to co se dělo a děje v jeho jménu a jestli to co se děje je nebo není pro lid této země "dobré". To je ale přirozené.

259202

22.12.2011 09:39

A od zítra se nařizuje truchlit

RE: je načase si zase trochu poškodit image

jean.laroux 78.?.?.?

Zajímavé. V posledních dnech ze zamýšlím nad spekulacemi o smrti Kryla a Dubčeka také. Neodvážil bych se to takto napsat ale děkuji Vám, že jste to napsala Vy.

Btw. Ohledně toho podlézání NATO. Havel nejen, že podlézal této alianci. Havel v dobách sametu prohlásil, že by měly být NATO i Varšavská smlouva zrušeny. Pár let nato vstup do toho slavného NATO vehementně prosazoval.

259241

22.12.2011 17:05

A od zítra se nařizuje truchlit

RE: hnus

jean.laroux 78.?.?.?

Ano, to je i můj názor

259278

23.12.2011 22:34

Symbolika Havlovy smrti aneb Komu zvonila hrana?

RE: Pro boha co jste to za lidi?

jean.laroux 78.?.?.?

To je ale drsný sarkasmus. Nebo není ? [oči v sloup]

259395

30.12.2011 09:58

Sociologie andělů

RE: šaman nebo neznalý?

jean.laroux 78.?.?.?

Protože nejste bůh [smích] Můžete poznat jen kousek a to si ještě nemůžete být jist, že je Vaše interpretace ta jediná správná, správná či správnější. Také si můžete jen myslet, že vidíte či znáte. Možností je mnoho. Proto se mluví o VÍŘE a skutečná víra je věc individuální. Víra organizovaná je už něčím jiným [mrknutí jedním okem]

259833

11.01.2012 08:17

O ideologické diverzi

..

jean.laroux 194.?.?.?

Velmi dobře naspaný článek. Stručné, jasné, výstižné.

260707

24.01.2012 07:49

Superkonspirační teorie o lidské oběti

RE: pochybné očkování dívek

jean.laroux 194.?.?.?

Nedodává náhodou tu vakcínu Glaxo Smith, kteří zabíjejí při pokusech děti ? Např.poslední případ 14 zabitých dětí v v Argentině ?

261564

25.01.2012 08:19

Jak to vidí Marie v Sýrii

lži, lži, lži

jean.laroux 85.?.?.?

Je už naprosto nechutné dívat se např. na lauderovu lžidovizi, která je propagandistickou žumpou kopírující naprosté lži ať již jde o cokoliv. Válku o Osetii, konflikt v Libyi či situaci v Íránu nebo Sýrii. Lži, lži a zase jenom lži. Nevím jestli Nova a podobná média jen kopíruji tvůrce mediálních lží jako CNN atp. nebo jestli lžou i z vlastní iniciativy. Je to hnus a vítám každou iniciativu, která tyto lži lhářům omlátí o jejich ústa. Více takových informací. Šířit netem kde se dá a dokud se ještě dá.

261621

31.01.2012 08:34

BASF ukončuje vývoj GMO plodin v Evropě

Cesta

jean.laroux 194.?.?.?

Odmítnout GMO v Evropě nestačí. Je třeba odmítnout centralizaci trhu s potravinami. Odmítnout přílišný vliv nadnárodních potravinových koncernů a obchodních řetězců. Jediné co má v dnešní době hroutícího se systému smysl je decentralizace. Opak globalizace. Soustředit úsilí na menší samosprávné jednotky v rámci suverénních zemí. Přerozdělování veřejných prostředků soustředit právě na tyto samosprávné jednotky. U těchto jednotek vytvořit potravinovou soběstačnost. Lze uvažovat i o energetické soběstačnosti. Nezávislý Komplex alternativních energetických zdrojů může zabezpečit poměrně velké území. Pravomoce úředních orgánů soustředit mnohem více na samosprávy. Omezit na minimum státní plánování. Vláda by měla mít jen koordinační funkci a měla by rozhodovat o minimu věcí a s minimálními prostředky. I obranu lze v našich podmínkách zajistit mnohem efektivněji formou tzv. domobrany - viz. Švýcarský systém. Metody přímé demokracie jsou mnohem efektivnější než metody demokracie zastupitelské. Efektivita roste s implementací systému na samosprávné úrovni - viz. Rakouský systém. Suverenita, soběstačnost a nezávislost jsou jediné možné způsoby jak zachránit lid této země před nadcházejícím (již probíhajícím) ekonomickým kolapsem.

261983

02.02.2012 08:00

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

Smyčka je utažena ..

jean.laroux 194.?.?.?

Možná si už mnoho lidí začíná uvědomovat o čem, že je vlastně ta AKTA. Nejde o pirátství. Jde o jednoznačné a globální prosazení zastrašovacích a represivních metod jako je tato. Učinit ISP a editory webů trestně odpovědné za vše co se vyskytne na jejich webu. Donutit je k tomu k čemu byl donucen pan Stwora. V této zemi neexistuje nic jako svoboda. Václav Havel se nezasloužil o svobodu a demokracii. Zasloužil se o vznik nové totality a transformaci země v plutokracie systém. Vlastně ani o to se nezasloužil. To je práce jiných. Havel pro to jen vědomě propůjčil své jméno.

Lubomír Čáslava

262216

02.02.2012 08:05

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: anonymita

jean.laroux 194.?.?.?

To by si jistě našla a buďte si jist, že na většinu z nás již existují spisy. Zde jde jen o zintenzivnění činnosti policie resp. těch, kteří tahají za nitky represivních orgánů. Je třeba zastrašit editory a providery globálně. Ten pocit strachu musí být mnohem intenzivnější. Odpovědní správci a majitelé webů musí spolupracovat AKTIVNĚ. Nebo je třeba je jednoznačně donutit ke spolupráci právním tlakem. To se právě nyní děje.

262218

02.02.2012 08:10

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: Dobrý den, tak je to tady.

jean.laroux 194.?.?.?

A pozítří si pro Vás přijede FBI, aby Vás v USA soudila za teroristické výroky. Náš soudce Vás hbitě vydá a nikdo se nad tím nepozastaví stejně jako v případě vydání toho mladého Brita americké justici. Owrwel spolu s autorem Protokolů mudrců ze Sionu byli opravdu vizionáři. Vše se plní do puntíku.

262220

02.02.2012 08:48

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: Zmrdi asi přešli do útoku

jean.laroux 194.?.?.?

Věřte mi Jarmilo, že běžní policajti nebo třeba vojáci mají podobné názory jaké se objevují zde na Zvědavci. Pokud si pamatujete na jejich demonstraci tak se jich v Praze společně s hasiči a dalšími zaměstnanci státního sektoru sešlo na 50 000 a byla to právě Police, kdo byl iniciátorem. To nic nemění na tom, že tyto složky využívá ten kdo má moc. Aby to bylo ještě snazší jsou klíčová místa, kde probíhá řízení a financování obsazena "těmi vhodnými" kandidáty. Nic nového. Takto to probíhá po tisíce let.

262226

02.02.2012 09:11

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: Zmrdi asi přešli do útoku

jean.laroux 194.?.?.?

Já s Vámi souhlasím Luxore na 100%.

262233

02.02.2012 09:17

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: Dotaz

jean.laroux 194.?.?.?

Mohou si zjistit ale je lepší to dostat na stříbrném podnose až pod nos .. Navíc to má jako důkaz mnohem větší váhu, když je pod tím podpis provozovatele webu [mrknutí jedním okem] .. Zkuste nějaký anonymizér máte-li strach. Je mnoho programů, které Vás skryjí třeba za nějakou public proxy např. v Rusku. Já osobně se neskrývám za nic. Za svými názory si stojím a je mi naprosto ukradené jestli se někomu líbí nebo ne

262235

02.02.2012 15:39

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: Smyčka je utažena ..

jean.laroux 194.?.?.?

Tohle se prý zpochybňovat může jsem slyšel .. i když [mrknutí jedním okem]

262314

02.02.2012 18:56

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: nicky jste mohl uverejnit,

jean.laroux 78.?.?.?

Adamovi Bartošovi prý píšou provdaláskaři, aby je přidal do svého seznamu http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/1448-prevezme-pravdolasku-po-havlovi-jindrich-sidlo-.aspx. Navrhl jsem Adamovi ten seznam zveřejnit ale nějak se k tomu nemá. Škoda.

262356

02.02.2012 18:59

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: Pokud nedostanete soudní rozhodnutí nemusíte poskytovat nic

jean.laroux 78.?.?.?

A co kdyby mezi těmi uživateli zde měl pan Stwora osobu blízkou ? I tak by musel poskytnout údaje ?

262358

04.02.2012 18:31

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: nicky jste mohl uverejnit,

jean.laroux 78.?.?.?

Díky [smích]

262592

04.02.2012 18:38

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: nicky jste mohl uverejnit,

jean.laroux 78.?.?.?

Hlavně toto se mi líbí: Věra Tydlitátová, aktivistka, umělkyně, spisovatelka, blogerka, bojovnice za lidská práva, pedagog, básnířka, publicistka, judaistka, religionistka, expertka na extrémismus, odbornice na xenofobii

Už mi tam jen chybí "Vaginální mykóza" [velký smích]

262593

01.03.2012 10:02

Ochotně a dobrovolně se vzdáváme svého soukromí

O co zde vlastně jde ?

jean.laroux 194.?.?.?

Já bych tento problém nedělil na dva proudy. Pro kamery a proti kamerám. Je realitou, že když není zloděje schopna odhalit policie musí se lidé postarat sami. Občanské hlídky ? Na to není čas. Kamery jsou ideální řešení. Nemyslím si, že by nedokázaly pomoci. Je mnoho případů kdy byl pachatel odhalen a usvědčen právě díky kamerám. Současně ale souhlasím i s Vladimírem. To co se může zdát nejdříve jako užitečné může být nakonec použito proti nám. Ať jsou to kamery, RFID chipy nebo třeba ACTA. Jak tedy ven z kruhu ? Je třeba najít JÁDRO problému. Tím jsou záznamy a přístup k nim. Pokud bude mít ke kamerovému systému a záznamům přístup kdejaký hejhula z nějakého úřadu pak se můžeme oprávněně obávat zneužití. Pokud si ale bude dotčená komunita obhospodařovat systém sama pak si myslím, že je vše v pořádku, ne? Dnes není problém si podobný systém za pár korun nainstalovat a spravovat v rámci vymezeného okruhu osob. Pokud se všichni shodnou a domluví, bude vše OK.

264342

Jak kooptovat studenty proti Izraeli? Jednoduše. Zveřejnit na školách tuto příručku [cool]

264449

23.03.2012 07:42

Occupy vlastní mozek

Jde to

jean.laroux 194.?.?.?

Není v silách jednotlivce si o všem vyhledávat informace a utvářet si vlastní názor. A to především pro časovou náročnost.


Ale jistě, že to jde [smích] Problém autora článku je v tom, že nedokáže, stejně jako mnoho jiných lidí, identifikovat tzv. main a alter stream. Může to být .. a vlastně JE to tak, že i ten. tzv. Mainstream se snaží vytvořit iluzi mnoho-alternativnosti. I u politických stran máme např. pocit, že vybíráme z více alternativ. I u pracích prášků máme na výběr mnoho výrobků s různými nápisy a obrázky. Přitom jde vždy o jedno a to samé. Prací prášky mají takřka stejné složení a výrobce, strany nalevo i napravo, které se střídají u moci nakonec podporují a udržují jeden a ten samý systém a nakonec i ty jakoby různé - alternativní informace v MAINstreamu drží "lajnu" tzv. "korektnosti". Chce to tedy identifikovat ten správný alterstream. Ale ani zde to není jednoduché. Pokud se budeme orientovat dle nálepek a za skutečný alterstream budeme považovat to co je označeno hanlivými nálepkami .. ani tehdy nemáme vyhráno. I tento "extrémistický alterstream" může být totiž podstrčen s cílem infiltrovat a ovládnout celé reálné či potenciální ideové spektrum. TAK KDE TO TEDY SAKRA JE? JAK TO SKUTEČNÉ ALTERNATIVNÍ IDENTIFIKOVAT ? Je tu jednoduché schéma.
1. Být podezřívavý a nebát se zpochybnit cokoliv. Pochybnost je druhým pólem víry a máme-li svobodu víry nemůže nám nikdo upírat svobodu pochybovat a své pochybnosti sdělovat druhým (zpochybňovat).
2. Příliš se neupínat k jedné názorové větvi či dokonce k protagonistům různých thinktanků coby ideovým autoritám. Pro organizovaná hnutí je sice vůdce potřeba a bez organizovaných hnutí nelze uskutečnit žádnou změnu ale hnutí má být našim prostředkem (nástrojem k dosažení cíle) a ne ideovou modlou. Není třeba budovat kult hnutí a kult jeho vůdců. Jsou to lidé jako my. Lze zůstat svobodní a přesto využívat vybraná hnutí tím, že se načas staneme jejich aktivní součástí.
3. Být sám sobě ideovou autoritou. Vy jste ti, kdo zvažují a používají zdravý selský rozum. Logiku. Nesrovnalosti již z pohledu prosté logiky uvidíte, ať se Vás budou snažit jakkoliv manipulovat. Logika Vás už sama nasměruje při hledání těch správných "alternativních informací".
4. Zbavit se naprogramovaných vnitřních strachů. Jsme svobodní a svoboda není něco co je napsané v nějaké knížce. Svoboda je uvnitř naší hlavy. Svobodný duch = svobodné myšlení = svobodná vůle.

Zde najdeme tu nejlepší alternativu. Zde si utvoříme svůj vlastní názor. Musíme NEUSTÁLE (celý život) hledat názor a ne hledat, kde něčí názor převzít s cílem uvěřit v něj. Ta druhá cesta je sice snazší ale ... [cool]

265715

23.03.2012 11:10

Occupy vlastní mozek

RE: manipulace? neni spatna sama o sobe

jean.laroux 194.?.?.?

To je napsané naprosto přesně. Manipulace je součástí běžné interakce subjektů ve skupině. U živých subjektů jde o manipulaci nevědomou (podvědomou, pudovou) či cílenou. Nemá smysl se ani podivovat nebo nějak démonizovat onu CÍLENOU či účelovou manipulaci. Každý pro ni má nějaký důvod. Na stranu druhou. Jakkoliv je přirozená něčí snaha někoho (za nějakým cílem) manipulovat, tak je stejně přirozená i tendence se manipulaci bránit. K tomu abychom se manipulaci, která jde proti našemu zájmu, mohli bránit, JI NEJDŘÍVE musíme identifikovat. S tím souvisí i potřeba hledat související motivaci toho, kdo motivuje. V neposlední řadě bychom měli znát i techniky jak se účinně manipulaci bránit. Proto je třeba znát i ty techniky určené k manipulování. No a o tom to asi je. Každý tvor si vymezuje své místo v systému pomocí vědomého či nevědomého manipulování druhých a bráněním se manipulaci, která jej poškozuje. [cool]

265721

24.03.2012 10:00

Occupy vlastní mozek

RE: manipulace? neni spatna sama o sobe

jean.laroux 78.?.?.?

Mám dojem, že jste trochu neporozuměl. Manipulace není dobrá nebo špatná OBECNĚ. Prostě je a je to naprosto přirozené věc. Dobrá nebo špatná je z pohledu toho kdo ji používá nebo je proti němu použita. I když Vás někdo manipuluje, může to být pro Vás dobré. Např. když se Vás snaží sbalit překrásná blondýna, která by si chtěla užít jednu noc trochu vzrušení [smích] Necháte se zmanipulovat ? Je to na Vás abyste rozpoznal, vyhodnotil a akceptoval nebo neakceptoval přirozený průvodní jev interakce subjektů ve skupině - MANIPULACI.

265767

11.04.2012 09:10

Všeho s mírou a všeho do času, říká sociolog Jan Keller

RE: Tak bylo, nebo nebylo ?

jean.laroux 194.?.?.?

To jeden takhle spadnul jednou do nádrže s močůvkou a smrděl. A nadával jako čert. A pak šel čas. Uplynulo mnoho let a ten jeden spadnul do žumpy plné sraček. A říká "No .. v tý nádrži s močůvkou bylo líp". A najednou přišli "chytří" a strašně se divili, že tomu jednomu bylo v té nádrži s močůvkou skvěle a že si dovoluje hanit žumpu plnou sraček [smích]

Asi tak nějak. Za komunistů bylo líp !! To ovšem neznamená, že bylo dobře. Pokud už je to dnes horší než za komunistů, tak už je co říct. [bliji]

266720

11.04.2012 22:12

Všeho s mírou a všeho do času, říká sociolog Jan Keller

RE: Tak bylo, nebo nebylo ?

jean.laroux 78.?.?.?

A někdo řekne, že se máme super. Máme svobodu a demokracii a lásku a pravdu co zvítězila nad lží a nenávistí a na Primě teď běží pořad, kde superstar pornoherečka Aichmajerová popisuje celoživotní úspěchy jiné naší superstar Dolly Buster. Národní české celebrity. Cool pořad. Uváděla ho kdysi i jiná pornoherečka. Nějaká M Gavrieli co si zvládla narvat do vagíny celý svazek mrkve. Ta teď uvádí nějakou hromadnou COSI vnějakém hotelu Paradise, aby blbý český volič tak nějak viděl, že každý má šanci být bohatý a úspěšný když bude dostatečná kurva a bude tak nějak na té správné šesticípé straně. Určitě holky celebrity a jiné kurvy pravdy a lásky zapálily i svíčku za umělce a humanistu Havla .. a já jdu blejt [bliji]

266773

03.05.2012 08:16

Vzájemný vztah vědomí lidí a společenského systému

Alternativa aneb Vezmi si ji nebo ti bude dána

jean.laroux 194.?.?.?

Podle mého názoru existují v současné době v naší společnosti dvě rozporné až protichůdné tendence.

1. Lidé (většina) už jsou dost naštvaní, aby jednoznačně chtěli změnu, ale ještě nejsou natolik naštvaní a nejsou na tom natolik špatně, aby pro změnu byli ochotni něco podstatného udělat.
2. Až nastane taková situace, kdy lidé budou ochotni pro změnu něco podstatného udělat, bude zřejmě již pozdě začít tyto lidi organizovat, protože už budou připraveny organizace, struktury a charismatičtí vůdci, jejichž cílem bude svést „revoluční nadšení“ a touhu lidí po změně „správným směrem“, který však velmi pravděpodobně nebude ve svých cílech a důsledcích směrem, který by si představovala většina lidí.


1. Myslím, že lidé budou brzy ještě mnohem naštvanější ale ať budou naštvaní sebevíc, stejně nebudou ochotni pro změnu cokoliv udělat (krom pár zbytečných demonstrativních gest a hospodských nadávek). PROČ ? Psychologie davu ! Bylo již v historii nesčetněkrát prokázáno, že dav upřednostní sebehorší systém před chaosem. A zde je jádro problému. Nad kritikou současného stavu není žádná smysluplná alternativa. Cíl, kam nasměrovat své úsilí. Kde není cíl, je po rozbití stávajícího systému jen CHAOS. A to si ten "DAV" podvědomě uvědomuje a sráží ho to do pasivity.
2. Je to přesně jak píše autor. Pokud se nahromadí negativní energie v davu a dav začne volat po změně a současně nepřijde ona "Alternativa" ZDOLA ! přijde někdo s tou alternativou ODJINUD. Někdo využije "blbé nálady" a dá lidu co lid chce. Viníka. Před 80-ti lety to byl nosatý žid protože Rotschield byl nedosažitelný. Kdo to bude nyní ? Viník a jeho ztrestání ztlumí emoce davu a dav bude schopen přijmout podsunutou alternativu s nadějí. Co to bude po třetí říši a socialistickém bloku ?

Conclusion ? Nenajdeme-li tu alternativu zdola bude nám vnucena ODJINUD. Klíčovou otázkou tedy je: JAK umožnit nalezení alternativy zdola ? Jedině zmenou systému, který umožní pronikání hlasů zdola tam nahoru. Současný systém zastupitelské demokracie, kdy svěřujeme mandát k neomezené moci nad námi do rukou hrstky stále se v kruhu střídajících "sviní" je NEDOSTATEČNÝ.

268163

03.05.2012 08:30

Za léčebné konopí

Pro a proti

jean.laroux 194.?.?.?

To by tak bylo aby se lidi začali léčit úspěšně sami. A co pak farmaceutický průmysl a business z léků, které je třeba podávat ve stále větším množství ?

Ne nechci bagatelizovat problematiku drog a hledat motiv jen na straně zájmové farmaceutické lobby. To by bylo až moc zjednodušující. Určitě je něco i na proti-argumentaci, která zmiňuje návykovost THC a negativní dopady této drogy. V každém případě jsem ale přesvědčen, že v zájmu "vyššího dobra" je přípustné "menší potenciální zlo". Zejména tam, kde se už efektivita toho "vyššího dobra" jednoznačně prokázala. Je tedy jen otázkou jaký najít kompromis v situaci Marihuany potažmo THC. Jak dostat produkci drogy pod kontrolu, aby nebyla na stranu jednu zneužita feťáky a aby se na ní (na stranu druhou) nějaký farmaceutický parazit nezačal nekřesťansky pakovat.

268164

03.05.2012 11:20

Za léčebné konopí

RE: Pro a proti

jean.laroux 194.?.?.?

Mě také ale jistě uznáte, že dle hesla "Všeho s mírou" nefunguje vždy a vše tak jak bychom si to přáli.

268196

03.05.2012 14:19

Vzájemný vztah vědomí lidí a společenského systému

RE: Alternativa aneb Vezmi si ji nebo ti bude dána

jean.laroux 194.?.?.?

Asi jsem to napsal tak, že to vyznělo jinak než jsem chtěl. Za to se omlouvám a upřesním svou myšlenku. Ta alternativa samozřejmě je a dokonce jich je hned několik. Vy uvádíte přímou demokracii a já vidím největší naději právě v této cestě, která je již i v praxi vyzkoušená.

Problém je v tom, že ta alternativa "není" tam, kde by měla být. Na jakémsi pódiu. Ve veřejném povědomí. V médiích. Pokud se tato "alternativa" do médií dostala tak proto aby byla celá myšlenka zdiskreditována či zesměšněna v samém zárodku. Protagonista Holešovské výzvy pan Popelka v HydeParku svou neschopností prezentovat základní myšlenku a obhájit vizi oné alternativě uškodil. Až jsem spekuloval jestli to nedělá schválně. V pořadu "Máte slovo" zase paní Jílková pana Čermáka nenechala na toto téma vůbec mluvit popř. programově skákala do řeči a odváděla od tématu řeč. Výsledek žalostný.

Dalším aspektem je KDO TU ALTERNATIVU konkrétně tedy přímou demokracii prosazuje. Hnutí a akademické debatní kroužky nejsou tím, kdo by měl vůbec šanci uvést "stroj" do pohybu. V naší společnosti, kde funguje pluralitní systém lze podobnou změnu resp. ZÁSADNÍ systémovou změnu prosadit jen skrze legitimní hráče na politickém kolbišti. Chceme-li přímou demokracii musí se jejího prosazení ujmout politická STRANA !!!!!!!! Ne nějaký akademický spolek, který v podstatě ani neví co chce. Strana musí IDEU přefiltrovat do programových cílů. Stručných a jasných cílů. Program musí být představen tak komplexně a zároveň jednoduše, aby jej pochopil každý. Je třeba jasně ukázat, že přímá demokracie není nějaký utopistický pokus ale realita fungující v jiných zemích. REFERENCE tu JSOU a je třeba je použít. Reference jsou pro lidi tím nejpřesvědčivějším argumentem. Když dnes kupujete televizi tak také už spíš hledáte na internetu reference (zkušenosti na fórech)a nedáte na pouhou reklamu protože víte, že ta je stejně účelová jako předvolební sliby politiků. Stejně jasně je třeba rozmetat veškerá klišé odpůrců této alternativní změny založená na tupém národu, který není schopen rozhodovat a musí tedy svěřit svou důvěru veskrze schopným resp. všehoschopným zastupitelům. Myšlenka přímé demokracie musí být popularizována. Chybí zde TAH NA BRANKU. Volič musí vidět VIZI a musí mít KOMU DÁT SVŮJ HLAS. Ten dá jedině politické straně ve volbách.

Takže souhrnem. Dokud nebude jasná a konkrétní vize a někdo o koho se lze opřít a dát mu důvěru tak tu ta alternativa, která tu je, v podstatě pořád NEBUDE. [cool]

268214

03.05.2012 16:33

Vzájemný vztah vědomí lidí a společenského systému

RE: Alternativa

jean.laroux 194.?.?.?

Pane Vojto to jsou přesně ta klišé o kterých jsem psal [smích]

Přímá demokracie není o tom, že si společnost zvolí to nejsnazší a bude na někom parazitovat. Že si lidé např. odhlasují nulové daně a maximální příjmy [smích] Společnost má určité možnosti a v rámci nich si volí z předložených variant. Plní roli zákonodárnou a zastupuje tak parlament (v jednom z možných modelů). Ty možnosti ALE ! předkládají přímo volení odborníci a ne banda politicky a ekonomicky motivovaných individuí bez odbornosti ve věcech o kterých rozhodují a vymahatelné odpovědnosti vůči svým voličům. Pochopitelně se ve výsledku projeví přání či vůle jednotlivých skupin obyvatel ale takto by to přese "mělo být" i dnes ne ? Dnes si přeci voliči vybírají své strany, aby prosadili jejich zájem. Menší problémek je v tom, že to ty strany nedělají a hájí si své osobní zájmy. Jádro pudla tedy není v svévoli ale v odbornosti a vymahatelné odpovědnosti zvoleného výkonného aparátu a schválení opatření, která předloží tento aparát.

Máte-li další dotazy ohledně výběru odborníků, mechanismu voleb, role stran, parlamentu a senátu atd. atd. tak se směle ptejte. Rád Vám odpovím [mrknutí jedním okem]

268232

04.05.2012 07:37

Vzájemný vztah vědomí lidí a společenského systému

RE: Alternativa

jean.laroux 194.?.?.?

Víte my debatujeme poněkud nekonkrétně a je zde tedy prostor pro mnohé představy, že to ten druhý myslí tak a tak. Nechme tedy spekulací. Budu konkrétnější [mrknutí jedním okem]

Máme typ demokracie jaký zatím máme. Chceme změnu v rámci legálních prostředků ? Musíme tedy získat vliv ! Vliv na rozhodování tj. musíme získat MOC. Tu lze "legálně" získat jen tak, že vyhrajeme volby a poté změny prosadíme v parlamentu. Já osobně mám rozpracovaný koncept na IT formu realizace přímé demokracie. V mé vizi nejsou žádné strany a není zde ani žádný parlament a senát a přesto jsou zde odborně erudovaní zastupitelé a mechanismy pro uplatnění zákonodárné moci ze strany lidu a to i pro ty případy, kdy někteří lidí nebudou chtít rozhodovat přímo a delegují svůj hlas na "někoho jiného". Já vím zní to zmatečně ale opravdu to může fungovat.

Pokud tedy budeme chtít podobnou změnu, pak musíme nejdříve mít stranu, oslovit voliče, vyhrát volby a zrušit strany včetně sebe sama [smích]

Ona imaginární strana by nestavěla program na nejnižších daních. Ona postaví program na vizi PD a jejím hlavním bodem programu bude zrušení stran a zavedení systému PD, kde si pak z předložených nabídek odborníků budou rozhodovat lidé sami.

Ano je to běh na dlouhou trať a ty mé představy berte jen jako takové akademické úvahy [smích]

268276

04.05.2012 13:46

Vzájemný vztah vědomí lidí a společenského systému

RE: Alternativa

jean.laroux 194.?.?.?

Janko .. nad systémem paní Jarmily jsme s Jarmilou již diskutovali. Mám jej nastudovaný. Je to šikovně propracovaný systém ale dle mého názoru je už poněkud zastaralý. Dnes, kdy máme k dispozici mnohem efektivnější informační systémy by tento formulářový, poštovní systém byl poměrně náročný jak z pohledu časového tak organizačního. To je ale pouze otázka technické či organizační realizace a ne principu. Tam se s Jarmilou v mnohém shodneme.

Z hlediska výběru a volby odborníků sestává můj koncept z dvou kroků.
1. Splnění odborných a "dalších" kritérií na jednu konkrétní pozici. To znamená, že na každou pozici v zastupitelském aparátu by byla předepsána výběrová kritéria podobně jako na nějakou pracovní pozici u nějaké firmy. Šlo by např. o odborné vzdělání v příslušném oboru, kde bude zastupitel fungovat, o požadavek trestní bezúhonnosti, délku odborné praxe v oboru, znalosti jazykové, prověrka NBÚ na patřičný stupeň (majetkové přiznání) atd. atd. To by se u různých pozic měnilo. Po doložení splnění kritérií by uchazeč obdržel certifikát od odpovědného úřadu k tomu určenému a v elektronickém systému přímé demokracie by dostal příslušná práva - dostal by svou roli v systému. Takový kandidát by se mohl zveřejnit na el. vývěsce na příslušnou pozici jako kandidát.
2. V druhém kroku by uživatelé - voliči dávali kandidátům na tuto pozici svůj hlas. Kandidát s nejvyšším počtem hlasu by byl na nejvyšším řádku s uvedením počtu hlasů. Takto by docházelo k řazení. V případě změny persony na dané pozici v zastupitelském systému by nastoupil nový kandidát s nejvyšším počtem hlasů.

V dalším příspěvku se pokusím popsat svůj systém - resp. formou COPY - PASTE sem vložím to co jsem již zveřejňoval jinde mnohem dříve

268300

04.05.2012 13:48

Vzájemný vztah vědomí lidí a společenského systému

RE: Alternativa

jean.laroux 194.?.?.?

Přímá demokracie - hrubý návrh technického řešení - aktualizováno

1. Zrušit politické strany. Jsou přežité. Měly by zastupovat určitou skupinu voličů ale zastupují spíše zájmovou lobby, která jim platí kampaň. Před volbami slibují a sliby ve své povolební politice neplní. Jejich roli by v elektronickém systému přímé demokracie převzaly virtuální skupiny (blíže rozebráno níže), sdružující občany se společným zájmem. Tyto skupiny by neměly vedení a všichni členové by si byli rovni. Nebylo by třeba sponzorů. Netvořil by se žádný program. Skupiny by umožnily převzetí volebního mandátu od "pasivních" členů v systému (občanů - voličů), kteří se z nějakého důvodu trvale nebo dočasně nechtějí aktivně podílet na rozhodovacích procesech v systému. Pasivní člen by se mohl kdykoliv stát aktivním členem a naopak tzn., že může hlasovat když chce a když nechce může svůj hlas propůjčit skupině jež ho bude zastupovat. Kdokoliv by kdykoliv mohl vystoupit ze skupiny a přejít do jiné nebo vystupovat jen sám a sebe mimo skupiny. Skupiny při hlasování (schvalování) vystupují jednotně tj. použijí pro hlasování většinový názor aktivních členů, který je zjištěn v před-hlasování na úrovni skupiny. Použijí všechny hlasy svých pasivních i aktivních členů pro jednomyslné vyjádření. Virtuální skupina je cosi jako kruh v G+. Nejde tedy o klasickou organizaci ale spíše o automatizovaný nástroj. Součást IS. Virtuální skupinu může založit jakýkoliv oprávněný uživatel v systému ale ta je na počátku PASIVNÍ tzn. že nemůže být v systému využita v hlasování. Až teprve skupina nasbírá stanovený min. počet členů STANE se aktivní a může fungovat dle procesu popsaného níže. Pokud počet členů poklesne pak se skupina stane opět neaktivní a její členové dostanou notifikaci. Skupina může být za určitých podmínek aktivní či pasivní jen aktuálně k dané AKCI. Příklad: Skupina obdrží hlasy k jednorázovému zastupování v případě "konkrétního hlasování" a to ji učiní aktivní k danému hlasování. Pokud po skončení hlasování počet stálých (dočasných) členů skupiny poklesne pod stanovenou hranici stane se skupina pasivní.

2. Zastupitele na komunální a centrální úroveň (ministerstva) volit z odborníků, kteří splní řadu požadovaných kritérií. Po autorizaci kandidáta odborným orgánem, který prověřil splnění odborných a dalších kritérií je tento zveřejněn na veřejné kandidátce na konkrétní funkci na konkrétním úřadě (na ministerstvu) a uživatelé systému mu elektronicky přidělují preference čímž jej upřednostňují v řazení kandidátky. Po vyslovení se minimálního stanoveného počtu občanů o odvolání stávajícího zastupitele nastupuje po krátké přechodné době na jeho místo kandidát s nejvyššími preferencemi. Z toho plyne takřka okamžitá odvolatelnost zastupitele a současně možnost...

Automaticky kráceno

268301

04.05.2012 13:50

Vzájemný vztah vědomí lidí a společenského systému

RE: Alternativa

jean.laroux 194.?.?.?

.. možnost ponechat "dobrého" zastupitele na funkci po neomezenou dobu.
3. Návrhy pro jakékoliv legislativní a jiné změny přichází z odpovědných úřadů a ministerstev do systému k všelidovému hlasování. Pokud chce občan či skupina prosadit svůj vlastní návrh musí nasbírat stanovený počet "podpisů" ostatních občanů a poté je převzetí návrhu odpovědným úřadem pro úřad závazné. K uvedenému se hodí právě využití virtuálních skupin. Každý návrh je před zasláním k vyřízení v několika kolech elektronicky diskutován a obhajován tvůrcem.

4. Občan je v systému autentizován a autorizován pomocí přiděleného důvěryhodného certifikátu. Komunikace probíhá v asymetrickém systému s využitím šifrování a podepisování všech operací což zajistí anonymitu a současně zpětnou ověřitelnost všech operací uživatelem. Zpětné ověření operací uživatelem je jedním z mnoha prvků znemožňujících zneužití systému.

............................................................................Bližší rozbor technického řešení


Virtuální skupiny - pro použití v systému přímé demokracie

Pokud bude zavedena přímá demokracie v modelu bez politických stran je nutno zajistit možnost, seskupování voličů do zájmových uskupení. Např. Uskupení pro podnikatele, uskupení sdružující důchodce atp. Současně je nutno zajistit možnost delegování práva hlasovat (volebního hlasu) na skupinu. Z tohoto pohledu se jeví jako ideální vytvoření virtuální skupiny podobné kruhu v G plus. Zde také není žádné vedení a hierarchie a kruh není nijak, nikým sponzorován. Uživatelé vstupují do virtuálních skupin kdykoliv je jim libo a stejně ak mohou vystoupit. Uživatel (volič) může být vždy jen v jedné virtuální skupině nebo vystupovat (volit) sám za sebe mimo jakoukoliv skupinu. Princip přímé volby v přímé demokracii spočívá na úrovni virtuálních skupin na jednomyslném vyjádření skupiny jako celku. Všichni členové ve skupině tedy hlasují jednomyslně na základě tzv. předhlasování. Předhlasování probíhá pomocí zveřejnění voleb (hlasovací lístek), který je rozeslán všem členům a ti zaškrtnutím příslušné volby projeví svou vůli tzn. JAK MÁ HLASOVAT celá skupina v hlasování CELKOVÉM - následujícím na úrovni celorepublikové popř. komunální. Většinový názor je automaticky vnímán jako rozhodnutí celé skupiny a při "ostrém" hlasování (v referendu) je systémem použit automaticky.

Příklad: Je projednáván zákon o důchodech. Je přínosem zejména pro stávající důchodce. Virtuální skupina zastupující důchodce je ve složení 3000 členů. 2000 členů provede na základě zaslaného dotazníku předhlasování a zbylých 1000 členů dotazník nevyplní. Z předhlasujících 2000 členů je 1500 pro přijetí zákona a 500 je proti. V referendu se tady použije všech 3000 hlasů členů skupiny pro variantu PŘIJMOUT. Nevy...

Automaticky kráceno

268302

04.05.2012 13:51

Vzájemný vztah vědomí lidí a společenského systému

RE: Alternativa

jean.laroux 194.?.?.?

.... Nevyplnění předhlasovacího dotazníku je v podmínkách skupiny uvedeno jako souhlas s většinovým vyjádřením aktivních členů tj. těch, kteří se v předhlasování vyjádřili. Pozn. Do okamžiku spuštění REFERENDA je možno svůj postoj v předhlasovacím dotazníku kdykoliv změnit nebo své vyjádření stornovat a vystoupit ze skupiny, čímž dojde k odejmutí volebního hlasu skupině.

V systému je možno si kdykoliv ověřit jak bylo za danou osobou hlasováno tzn. zjistit z db výsledků kam byl přiřazen hlas voliče.Ověření může provést jen ten, kdo hlasoval a ani na úrovni db systému nemůže admin zjistit výsledek. Uvedený princip je jednou z metod zabraňujících manipulaci s volebními hlasy.

Pro úspěšnou realizaci je nutno zavést asymetrický systém s důvěryhodnou autoritou. Každému voliči je vydán certifikát obsahující privátní a veřejný klíč pro podepisování a šifrování příkazů v systému. Privátní klíč je vydán na základě osobního ověření identity např. na poště nebo na úřadě. Je možnost implementovat tento certifikát i na el. občanský průkaz. Certifikát na chráněné USB flashce by zase měl tu výhodu, že by nebylo nutné instalovat na PC čtečky karet. Každou operaci v systému musí pak uživatel autorizovat pomocí svého certifikátu. Samozřejmě už k autentizaci do systému použije certifikát.


A nyní již k samotnému schématu použití klíčů v uvedeném případě, za účelem jednoznačného zavedení vlastní volby (hlasování), ochrany přenosu informací a ověření v systému zavedené volby kdykoliv v budoucnu:

1.Vytvoření operace na straně uživatele systému (hlasování např.) je podmíněno autentizací uživatele (ověření identity v systému) pomocí jeho popisového klíče (privátní klíč je uložen na kartě např. elektronický občanský průkaz)
2. Volba je šifrována veřejným klíčem systému (serveru) a jako zašifrovaný celek je podepsána privátním klíčem (el. podpisem) uživatele. V této podobě odchází do systému (na server). Zde je takto zajištěna anonymita tzn. že nikdo na cestě nemůže odchytit a dekódovat obsah uživatelské operace (hlasování).
3. Po příchodu operace do systému, ověří systém identitu uživatele (autentizace) a prověří autorizaci tj. povolený přístup k objektům (role v systému). Tyto 2 kroky probíhají takto. V prvním kroku porovná systém podpisový klíč ve zprávě se spárovaným veřejným klíčem uživatele v systému (ověření identity uživatele). Ve druhém kroku (pokud systém zjistí, že jde o oprávněného uživatele) systém dešifruje obsah vstupu (volbu) zašifrovanou veřejným klíčem systému pomocí privátního klíče systému. To nemůže udělat nikdo jiný než systém.
4. Systém zaznamená dešifrovanou podobu výsledku operace (hlasování) do db výsledku (nějaká tabulka, kde se shromažďují výsledky od uživatelů např. 250 pro ANO, 14 pro NE) a vygeneruje identifiká...

Automaticky kráceno

268303

04.05.2012 13:52

Vzájemný vztah vědomí lidí a společenského systému

RE: Alternativa

jean.laroux 194.?.?.?

... a vygeneruje identifikátor db záznamu, kde je informace o tom do jakého souhrnu se volba zapsala. Je tedy nejdříve k dispozici volba uživatele ke které se přiřadila informace o tom, kde byla volba použita (jaká tabulka, jaký řádek) a ta se zašifruje věřejným klíčem toho uživatele, který provedl volbu. Informace o tom, který uživatel jak volil se do db výsledků existujících v systému v otevřené (nešifrované) podobě nezaznamenává z důvodu ochrany anonymity. Opětovně zašifrovaný výsledek hlasování (s přidanou informací kam se výsledek zaznamenal) se podepíše privátním podpisovým klíčem systému a uloží se. Od této chvíle nemá k záznamu přístup nikdo jiný než uživatel, který provedl volbu, neboť jen ten může dešifrovat (svým privátním klíčem) záznam zašifrovaný jeho klíčem veřejným. Při ověřování volby nejdříve uživatel ověří podpisový klíč systému (aby věděl, že se dívá skutečně na zaznamenaná data v systému a ne někde jinde) a až poté dešifruje svůj záznam. Tím si uživatel může ověřit, že je v db výsledků skutečně zanesen jeho hlas a nikdo jej nezměnil.

........................................................................

Elektronický IKS pro přímou demokracii může mnohem efektivněji nahradit systém datových schránek. Zásadní problém je nyní absence podpisového certifikátu u všech uživatelů což znemožňuje jednoznačnou autorizaci požadavku na přesměrování požadavků třetím stranám. Z tohoto pohledu jsou nutné dodatečné investice do CzechPointů atp. Pokud by měl každý občan podpisový certifikát, mohl by rovnou elektronicky autorizovat určitý úřad k zaslání určitého dokumentu (os. údajů) vztaženého k danému občanovi na úřad jiný (který ten dokument požaduje). Ze zákona sice existují případy, kdy lze z určitého registru údaje o občanovi zasílat přímo a bez autorizace občana ale zde jde jen o pár definovaných registrů. Čistě teoreticky by v systému bylo možné autorizovat občanem úřad vedoucí Evidenci občanů, k potvrzení identity uživatele např. G+. Uživatel by jednoduše autorizoval žádost G+ na ověření nového uživatele směrovanou na Matriku, a následně by G+ obdržel požadované potvrzení identity.

.......................................................................
Některé volby mohou být (z důvodu např. zamezení kupčení s hlasy) organizovány jen na vybraných místech. Hlasovací místa. Zde jsou použity "ověřené" či registrované terminály. Vybraný terminál na příslušném místě se v specifických přístupech hlásí do systému vlastním klíčem terminálu. Privátní klíč registrovaného terminálu se distribuuje v souladu s pravidly pro nakládání s kryptografickým materiálem.
.......................................................................

Součástí tohoto IKS je datová vazba na jiné veřejné či privátní db. různých subjektů. Pomocí této vazby je m...

Automaticky kráceno

268304

04.05.2012 13:52

Vzájemný vztah vědomí lidí a společenského systému

RE: Alternativa

jean.laroux 194.?.?.?

.... Pomocí této vazby je možno sledovat hospodaření státu (úřadů) včetně výběrových řízení od A do Z. Transparentnost je jednou z hlavních metod boje proti korupci.

Jiná vazba umožní např. centralizovanou realizaci aukce zabaveného majetku v exekuci. Tím se zajistí vyšší transparentnost systému a umožní se vydražení zabaveného majetku za vyšší částky, čímž dojde k umoření větší části dluhu než je tomu u současného systému, kde se k aukci dostanou jen někteří a majetek je odprodáván hluboko pod cenou.

PŘÍMÁ VOLBA PREZIDENTA - současné řešení

Na první pohled demokratické, že ? Ve skutečnosti jen ILUZE. Výsledek odpovídá kandidátce. Demokratičnost voleb pak určuje ten kdo sestavuje kandidátku. Kdo to tedy je ? Kandidáta může navrhnout 20/10 poslanců a senátorů nebo 50 000 !!! občanů, kteří podepíšou cosi jako petici. V případě těch 50 tisíc občanů pak stačí zpochybnit pár namátkově vybraných hlasů a "petice" je neplatná. Je snad jasné kdo bude navrhovat kandidáty. Občané to nebudou. Pokud znáte seriál Red Dwarf pak si můžete představit parlament ovládaný modročepičáři a senát červenočepičáři. Prezidentská kandidátka pak bude plná pouze modro a červeno čepičářů. Vybírejme [smích]

V mém systému sestaví kandidátku pouze jednotlivé občané. Přihlásíte se do systému a navrhnete třeba svého souseda na prezidenta. Tomu přijde žádost a on odkline, že s kandidaturou souhlasí nebo ne. Pokud souhlasí stane se kandidátem. Pokud nesouhlasí už nebude moci být nikým navržen. Kandidáti se v seznamu výsledků řadí podle počtu hlasů tak, že kandidát s nejvyšším počtem hlasů je nahoře. Každý uživatel má při volbě výběr ze dvou možností. 1. Dát hlas existujícímu kandidátovi, 2.Navrhnout svého kandidáta. Volby nemusí vůbec probíhat v jeden den. Tento proces může klidně trvat celé volební období dosavadního kandidáta. Občané mohou i odebrat svůj hlas svému kandidátovi a dát ho jinému a to až do doby, kdy je prezidentem zvolen kandidát s nejvyšším počtem hlasů - po skončení volebního období předchozího prezidenta. Takto by volba odpovídala skutečně vůli lidu. Nevyhneme se sice možným manipulacím tj. kupčení s hlasy nebo psychologické manipulaci voličů např. skrze média ale tato rizika lze ošetřit zase jinak.

268305

04.05.2012 19:56

Vzájemný vztah vědomí lidí a společenského systému

RE: Alternativa

jean.laroux 78.?.?.?

Rád Vám odpovím.

1. Virtuální skupina není nějaký objekt. Jde o mechanismus v systému. Skupina vzniká za určitých podmínek a za určitých podmínek (min. počet hlasů) se pak stává aktivní tzn. že může použít hlasy těch, kteří skupinu delegovali k určitému hlasování popř. k hlasováním v určitém uživatelem vymezeném období. Občan není skupinou nikterak dotčen. Kdykoliv do dne "H" může ze skupiny vystoupit a hlasovat přímo nebo přejít do skupiny jiné. Občan nemá důvod skupině nevěřit pokud si ji vybírá dobrovolně a dobrovolně ji může kdykoliv opustit tzn. odejmout jí svůj mandát (hlas).
2. Do systému není možný neautorizovaný přístup odkudkoliv. Mohou do něj přistupovat jen voliči s důvěryhodným podpisovým certifikátem. Určité riziko cíleného přetížení formou DDos útoku tu jistě je ale v tom nevidím problém. Výpadek je detekovatelný a volba nemusí být nutně vázána na krátký časový úsek. Klasické volby do parlamentu také trvají delší dobu (dny). Podobná rizika lze technicky a organizačně ošetřit a umožnit, že volit budou nakonec všichni, kteří volit chtějí.

Nemůžete násilně lidi hnát hlasovat kdykoliv se hlasuje. Tato představa přímé demokracie je nerealizovatelná. Nemá smysl ani občana za hlas odměňovat např. stokorunou jak si to představuje Jarmila [smích] Určitá forma zástupce pro některé je nutností. Podstatou je, že ten zástupce není vnucený ale volitelný a okamžitě je mu možno odebrat mandát. Z tohoto pohledu je mechanismus virtuální skupiny ideálním kompromisem. Opravdu nemůžete sedět na mnoha židlích. Nerozumíte jaderné energetice ? Schvaluje se zákon o výstavbě nové jad. elektrárny ? Propůjčíte hlas skupině seskupující odborníky na problematiku. Stačí jen pro to jedno hlasování. Pokud jste si jist v kramflecích nikomu nic nepropůjčíte a hlasujete sám. Opravdu zde není prostor pro jakékoliv obavy.

V chipu se nic neukládá. Takový chip s db si neumím ani představit. Výsledky hlasování jsou uloženy v db systému. Zde jsou zašifrované popsaným způsobem a přístup k nim máte jen Vy. Je to anonymní pro kohokoliv vně a současně adresný systém, kde Vy sám můžete ověřit, že db není zmanipulována někým zvenku tzn. že někdo nezmanipuloval pro výsledek Váš hlas.

Pochopitelně je mi jasné, že budete hájit poštovní systém. Každý prosazuje to čemu věnoval kus své práce [smích] Třeba se nakonec někde naše myšlenky promítnou v něčem reálném. Uvidíme [mrknutí jedním okem]

268326

04.05.2012 20:05

Vzájemný vztah vědomí lidí a společenského systému

RE: Alternativa

jean.laroux 78.?.?.?

Ti co tomu nerozumí tomu buď uvěří nebo ne [smích] Myslíte, že ty "masy" rozumí současnému systému ? Někoho zvolí a ani nečtou program té strany. Uvěří slibům a pak se JAKO OBVYKLE zklamou. Nerozumí tomu co se děje poté co hodí ten papírek do urny ale volí dál. Ne nechci to bagatelizovat. To bylo jen takové zlehčení. Myslím, že každý porozumí tomu co bude na výstupu. Přijdu. Strčím kartičku do čtečky. Prohlédnu si seznam hlasování a provedu svou volbu nebo na někoho deleguji hlas. Pokud ani tomuto nerozumím tak si vyberu jako důchodce virtuální skupinu pro důchodce a nechám to na ni. Pokud ani neumím delegovat svůj hlas tak z tou el. občankou přijdu k PD Guru [chechtot] .. Tenhle guru může sedět někde třeba na poště (tam kde jsou teď czechpointy) a pomůže stařečkovi s tím co má udělat. Stařeček jen zasune svou občanku. Vše lze ošetřit

268329

08.05.2012 11:08

Norský sociolog poukazuje na spojitost mezi Breivickem a Mossadem

Poznámka pro editora

jean.laroux 78.?.?.?

Já to naopak považuji za velmi pravděpodobné. Vždyť podezření přeci nepadlo na Mossad. Vina je již od počátku pouze u "nepříčetného" fanatika Breivika. Už na samém počátku "akce" stojí předpoklad, že "ovládaný" mainstream udělá z podobných spekulací konspiraci a tím je zaručeno, že případné napojení na Izraelskou zpravodajskou službu nikoho ANI NENAPADNE prošetřovat nebo zmiňovat v médiích. [cool]

268495

10.05.2012 07:37

Česká republika je velmocí – v pornografii

Ponížení jako nástroj disociace

jean.laroux 85.?.?.?

No máme co jsme měli mít. Opět si nemohu nevzpomenout na "falzifikát" zvaný "Protokoly Sionských mudrců". Nic proti sexu jako takovému, nic proti různým (pro někoho odvážnějším) praktikám. Nemám dokonce ani nic proti fotografování a natáčení, potažmo různým swingers setkáním pokud to aktéry vzrušuje. Pokud je zde motiv "Dělám to pro své potěšení a ostatní aktéři také" .. pak nic proti. Pokud je zde ale motiv: "Dělám to za prachy" pojí se to v podvědomí s "ponížením". Ponížení za peníze. Ne, že by šlo jen o sex. Stačí třeba i ponížení při nějaké výměně manželek, předvádění se někde na ostrově nebo při konzumaci shnilého hnusu a koupání se ve výkalech prezentované nám coby "překonávání vlastních bloků" v různých "cool" pořadech. Lidské ponížení a finanční motivace. Na vědomé úrovni se různí prostituté a prostitutky sebe-přesvědčují frázemi typu "Je to jen práce", "Baví mě to" atp. a možná tomu (na té vědomé úrovni i věří) .. na podvědomé úrovni JSOU a NAVŽDY JIŽ BUDOU ponížení. A budou se také tak chovat. Jako kurvy.

Z pohledu psychologie je takový typ ponižování člověka podobný disociaci. V klasických případech se jedinci psychicky "odpojují" od negativních traumat z minulosti (např. z dětství) a přijímají jinou identitu či více identit. Vytváří se mentální bloky, Ve chvíli odpojení od minulosti je člověk v roli tvora bez identity a je připraven k rychlému přijetí identity jiné. Člověk identitu potřebuje. Na tomto principu je postaven DRILL. Odpojit ego od minulé identity a naprogramovat mu identitu jinou + fixaci k této identitě. Ponížení = odpojení = disociace tzn. vytvoření odporu k představě toho čím jsem dosud byl - Následuje budování nové identity + hrdosti na ni. "Jsi teď frajer. Velký a silný bojovník". V případě výše zmiňovaném dochází také k odpojení. Odpojení jedinců a celé společnosti od zažitých morálních hodnot a návyků. Jistě si umíme představit všechny ty pořady, filmy a think-tanky, kdy jsou tradiční hodnoty napadány a zesměšňovány a jsou následně nahrazeny jinými. Jiným programem. Programem spočívajícím na permanentním podvědomém ponížení jedince. Takový jedinec je velmi snadno manipulovatelný.

Protokoly mudrců ze Sionu. Projekt Monarch. Psyops, PSywar .. napadá mne mnoho asociací. Třeba jsou to vše jen konspirace. A třeba ne .. Každý ať si v tom najde tu svou empirii

268614

10.05.2012 15:54

Česká republika je velmocí – v pornografii

RE: Dnes taky?

jean.laroux 194.?.?.?

Koza nebo pes. Láska je halt láska [chechtot]

268653

08.06.2012 09:10

Exekutor na steroidech

Absurdní divadlo

jean.laroux 194.?.?.?

S ultradebilitou v tomto absurdistánu má zkušenosti už takřka každý. Není vůbec problém zaplatit 6 000 nebo i více za nedoplatek ve výši třech stovek. Klidně Vám kvůli třem stovkám nakonec zabaví Váš majetek. Právníci a exekutoři se "nažerou" protože jim jejich zlodějské praktiky zákon schválený prodejnými a tupými "zmrdy" posvětil. Každý má množství účtů a je evidován na mnoha úřadech. Vše si musí hlídat. Pravidelně třeba nahlížet do katastru, jestli ho zrovna nějaký chytrák na základě zlodějského zákona neokrádá o dům. Co k tomu dodat ? Dá se k tomu ještě vůbec cokoliv dodávat ? Tohle skončí špatně. Velmi špatně .. [oči v sloup]

270366

08.06.2012 13:45

Exekutor na steroidech

RE: Absurdní divadlo

jean.laroux 194.?.?.?

Každá akce nakonec vyvolá reakci. A to je důvod proč to dopadne u nás špatně. Špatně zejména pro ty hyeny, které za tohle mohou .. už aby to bylo

270380

20.06.2012 07:51

Slovensko má svého Breivika

RE: Multikulturalizmus

jean.laroux 194.?.?.?

Všimli jste si, že v mainstreamu došlo ve vztahu k cikánům k jistému posunu ? Ještě před nějakou dobou bylo nepřípustné říct, že ten člověk co "to" spáchal je róm. A nyní už to je najednou přípustné. Třeba se mi to zdá. Nevím. V každém případě kdyby skutečně ta korektnost začala být méně korektní neznamená to ještě, že se uvolňuje míra svobody informací v mainstreamu. Může to být klidně i jinak. Třeba v duchu tohoto vtipu. Jednoduše obrátit negativní emoce určitým směrem, aby nesměrovaly k nám

270824

20.06.2012 14:50

Slovensko má svého Breivika

RE: Multikulturalizmus

jean.laroux 194.?.?.?

No vždyť o tom přesně píšu [smích]

270848

29.06.2012 08:26

Svět se zbláznil. Ten, kdo bere, diktuje tomu, komu bere

K pláči nebo k vzteku ?

jean.laroux 194.?.?.?

Jo toho znám. Mě ještě poslal nějakou složenku a obvinil mne z toho, že jsem prožral vše co on mi milostivě dal.

No nic. Je třeba ještě pár her k tomu chlebu co mi dává. Copa to dávají v bedně ? VIP prostřeno ? Super .. české celebrity (to je asi něco jako výkvět národa a vzor pro naši mládež) se předhánějí kdo lépe uvaří. Zadlužený Pomeje servíruje žranici anorektičkám. Jedna co neví jak na sebe upozornit, protože kdyby na sebe neupozorňovala, tak si nevydělá ani na slanou vodu. Druhá jejíž gynekologický profil zná celý svět a nyní si hraje na slušnou maminu po bohu křesťana a novináře, který se slitoval nad ovečkou s hříšnou minulostí a přesvědčivým tělem. Nakonec VIP pornoherečka, která byla v USA zatčena za prostituci, z Izraele ji proto vyhostili a jejího manžílka Arielka hledá Interpol, kvůli finančním podvodům. Krásně nám ty "hry" servírují. Až se z toho "chleba" místy zvedá žaludek. Shalom ovečky

271283

16.07.2012 13:01

Nejvyšší soud: Diskuze je ze zákona zakázána

Svoboda ve svěrací kazajce

jean.laroux 194.?.?.?

Věřit nebo pochybovat se může. Jen se to v některých případech nesmí říkat nahlas. Pak už je sdělená pochybnost nazvána slovem "zpochybnění" a to je trestné. Aneb "Myslet si můžeme svobodně co chceme ale pozor na ústa". Je toto ta proklamovaná "svoboda" slova? Těžko !

271987

20.09.2012 15:46

Je Nový světový pořádek „židovský“?

Lžidé vs židé

jean.laroux 194.?.?.?

Je třeba oddělit od židů tzv. "lžidy". Známe sice pojem sionismus ale ani sionismus ne zcela přesně definuje onu cílovou skupinu, která je v pozadí světového dění. Lžidé jsou sice židy nebo se za ně velmi ochotně prohlašují ale ve skutečnosti judaismus jako takový vůbec nereprezentují. Křepčí kolem zlatého telete a křičí JÁ JSEM ŽID A TY JSI ANTISEMITA, PROTOŽE MNE KRITIZUJEŠ. Jde o obrovský podvod. Největším úspěchem "lžidů" bylo, že se efektivně zamaskovali mezi židy. Pro tuto efektivitu byli schopni obětovat i několik milionů skutečných židů. To oni vyrobili bolševismus a nasměrovali komunistické vrahy na ruský lid. To oni vyrobili Hitlera a stojí v pozadí holokaustu. Mají na svědomí několik desítek milionů obětí válek a světových konfliktů, včetně konfliktů současných.

275150

20.09.2012 16:07

Temné mraky na horizontu: Morální relativismus

Snůška relativních blábolů

jean.laroux 194.?.?.?

Pravda a další reálie skryté za různé pojmy samy o sobě relativní nejsou. Relativní je naše vnímání. Naše vnímání nemůže být nikdy jiné. Vždy budeme vidět jen úhel pohledu a naše úhly pohledu se budou lišit z důvodu přirozené diverzity lidských bytostí. Relativismus se tedy nevztahuje k objektivnímu ale je dán subjektivním vnímáním objektivního. Existuje bůh ? Možná ano. Možná ne. Nevíme = věříme. V to či ono. Máme pro svou víru různý motiv, různé informace utváří naše přesvědčení. Vždy budeme vytvářet jen RELATIVNÍ pravdy pro opis našeho vnímání pravdy absolutní.

275151

20.09.2012 16:10

Temné mraky na horizontu: Morální relativismus

RE: Temné mraky (morálního) relativismu před, nad, za námi

jean.laroux 194.?.?.?

Ona existuje ale my ji nejsme a nikdy nebudeme schopni vidět. Naše vnímání té "absolutní" pravdy bude vždy jen relativní. Absolutní pravda je nekonečná. Je to jsoucno, které my jako nicotní mravenci budeme vidět vždy jen z určitého úhlu a budeme vidět vždy jen niternou část. Kdokoliv si hraje na toho, kdo vidí celou pravdu je pomatenec a namyšlený hlupák. Toť můj relativní pohled [mrknutí jedním okem]

275152

20.09.2012 19:20

Temné mraky na horizontu: Morální relativismus

RE: Snůška relativních blábolů

jean.laroux 78.?.?.?

Relativní. Myslím, že Vám to došlo ne ? [mrknutí jedním okem]

275166

20.09.2012 19:22

Temné mraky na horizontu: Morální relativismus

RE: Snůška relativních blábolů

jean.laroux 78.?.?.?

To je dobře, že jste zvědav. Dobrá cesta [mrknutí jedním okem]

275167

21.09.2012 07:46

Temné mraky na horizontu: Morální relativismus

RE: Snůška relativních blábolů

jean.laroux 194.?.?.?

Nepřednesl jste jediný argument nebo protiargument a jen se vysmíváte. Jste jen duševně omezený nebo se můj argument snažíte dokázat na vlastním příkladě ? Psal jsem o tom, že vnímání pravdy je vždy relativní protože lidé jsou různí a mají různé pohledy na to "absolutní". Samotný tento můj argument je tedy z logiky věci také relativní .. stejně jako Vaše "smajlíkové chichotání". Pokud máte čím oponovat, tak to udělejte a pokud žádný argument nemáte, tak ze sebe raději dál nedělejte pitomce a mlčte [mrknutí jedním okem]

275205

21.09.2012 09:45

Temné mraky na horizontu: Morální relativismus

RE: Temné mraky (morálního) relativismu před, nad, za námi

jean.laroux 194.?.?.?

Nemyslím, že jde o nedorozumění. Jen se na to díváme různě a možná se motáme v pojmech. Tzv. Objektivní realita je "nepoznaná" a "nepoznatelná" entita viz. Socratův příměr s kruhy. Je ale možné ji poznávat. Při procesu poznávání tedy nejde o úsečku, kde je vzdáleným bodem nějaké konečné poznání ale spíše o přímku či spíše o vektor. Proto budeme vždy opisovat realitu mnoha relativními pohledy a tím se my sami účastníme tvorby oné "nepoznatelné ale poznávatelné objektivní reality". Samotný pojem "RELATIVISMUS" se z logiky věci nemůže vztahovat k "objektivní realitě" protože ta relativní být ani nemůže. Relativismus se vztahuje vždy jen k tzv "pravdám" které vytvořil nějaký člověk, s určitým úhlem pohledu na věc. Ač se nám tyto "pravdy" mohou jevit sebevíce nadčasové a univerzální vždy jde jen o projekci určitého vědomí. Tedy jde jen o jeden z několika možných úhlů pohledu. Skutečnou objektivní realitu lze možná cítit či vnímat nějakým x-tým smyslem. Dotýkat se jí. Nelze ji však zcela uchopit a už vůbec ji nelze interpretovat tj. "bezztrátově a nezkresleně" sdělit obsah vnímaného jiným osobám. Zde je tedy RELATIVISMUS čímsi jako oporou svobodného myšlení. Jde o jakéhosi soupeře "slepé víry" a dogmatismu.

275215

21.09.2012 11:10

Temné mraky na horizontu: Morální relativismus

Nehrajme si na bohy

jean.laroux 194.?.?.?

Není čas, abychom všichni, obzvláště právníci a politici, zauvažovali o konceptu přirozeného morálního zákona?

CO TOTO PROBOHA ŽIVÉHO JE ?? Jaký to má být zákon ? Kdo ho napíše ? BŮH? Pokud ho nenapíše bůh, ten jediný dokonalý a vševědoucí pastýř, pak jej napíše jedině člověk. I kdyby ten zákon utvořil bůh, dal by nám jej jen pocítit. Beze slov. Ve chvíli kdybychom se ten pocit snažili převést na slova, tak poselství zákonitě zkreslíme. A to poselství se bude zkreslovat s každým transferem. S každým slovem, článkem, úryvkem ze svaté knihy. Poselství by skončilo, tak jako skončila všechna náboženství a ideologie.Ve struktuře určené k vymývání lidských mozků. Ve struktuře jejímž jediným posláním je udržet svou vlastní, zbytečnou existenci. Z posla se stane společenský PARAZIT. KONCEPT přirozeného morálního zákona je PROTIMLUV. Takový koncept nemůže být ničím jiným než DOGMATEM. Určujme si společné hodnoty a pravidla tak, že se na nich domluvíme a budeme je v případě morálky dobrovolně dodržovat. V otázkách jednání si určeme dobrovolně závazná pravidla v zákonech tak jako to děláme. Budeme své psané i nepsané zákony dodržovat ale nebudeme se bránit diskuzi a přehodnocení. Svět a my se vyvíjíme. Ani naše pravidla nesmí zůstat dogmatická a měla by být vždy výsledkem SVOBODNÉ diskuze, respektující většinovou volbu. Nedělejme z našich relativních hodnot hodnoty univerzální. MY nejsme schopni stanovit univerzální hodnoty, které by vyhovovaly všem. Nehrajme si na boha. Spadneme a bude nás to sakra bolet. Takto se to děje po celé dějiny a opakuje se sto stále dokola. Pýcha předchází pád.

275225

21.09.2012 13:06

Temné mraky na horizontu: Morální relativismus

RE: Temné mraky (morálního) relativismu před, nad, za námi

jean.laroux 194.?.?.?

Zajímavé postřehy. Víte já si myslím, že ve vztahu k nevyhnutelnosti společenského uspořádání lidských (nejen lidských) individuí musí existovat jakási univerzální či ideální pravidla, která v maximální možné míře zajistí maximální harmonii v tomto celku. Jsem nicméně přesvědčen o tom, že vzhledem k našim odlišnostem bude vždy existovat (a je to tak podle mne dobře) mnoho názorů na to jaká mají ta pravidla být. Budeme tedy neustále na cestě hledání těch pravidel, která "někde" sice existují ale my se k nim vždy budeme jen více-méně úspěšně blížit. Metodou pokus - omyl tzn. empirickým poznáváním. V tom přibližování a nemožnosti říci "UŽ TAM JSME" či "JÁ TA PRAVIDLA ZNÁM" je právě ta RELATIVITA. Nemluvil bych ani o RELATIVISMU. Samotný ten pojem podle mne celkem mystifikuje. Nejde přece popřít základní a univerzální principy, které sice někde v "jsoucnu" jsou ale my je nevidíme. Nemůžeme popřít boha jen proto, že jej nevidíme nebo nevnímáme. Po přečtení definice Relativismu zde: http://cs.wikipedia.org/wiki/Relativismus dojdeme možná k závěru, že jde jen o jakousi bublinu, která nic neříká a jen vytváří jakési "nálepkové" zpochybnění odporu vůči dogmatismu. Mnoho lidových mouder vyjadřuje tuto filosofii, která je stejná po celé věky. "Pýcha předchází pád" = nejsi bůh abys věděl - jsi schopen se opřít pouze o víru.Budeš-li si hrát na boha - padneš na ústa. "Nečiň druhým, co nechceš aby oni činili tobě" = budeme-li ve své snaze o přežití zajišťovat v rámci komunity svůj prospěch na úkor druhých, vrátí se nám to. Vždy se vše vrací. Měli bychom se tedy snažit přežít ale současně bychom měli tolerovat ty druhé ... Mohl bych pokračovat. Nejsme první, kdo kdy vedl podobné diskuze a nejsme poslední.

275235

21.09.2012 19:26

Temné mraky na horizontu: Morální relativismus

RE: Snůška relativních blábolů

jean.laroux 78.?.?.?

Jistě, že je to ve Vašem případě zbytečné. V tom se shodneme. Klidně se dál smějte [mrknutí jedním okem]

275260

21.09.2012 22:27

Temné mraky na horizontu: Morální relativismus

RE: Prosim vas pane Stworo zastavte to nejak.

jean.laroux 78.?.?.?

To, že nerozumíte psanému slovu, nezmůžete se na jediný argument a maskujete svůj inteligenční deficit za sprostotu je jen Vaší vizitkou [mrknutí jedním okem] Tak hezký den přeji

275274

21.09.2012 22:42

Je Nový světový pořádek „židovský“?

RE: !Nesouhlasim!

jean.laroux 78.?.?.?

Vztahuje se ten gen k víře? Pokud ano, pak se ráno po konverzi vzbudím s židovským genem? Nebo se vztahuje k Židovské národnosti? Tady mi pro získání toho genu asi postačí když se přihlásím k onomu národu. Blbost ne? Tak jde tedy o původ? No dobře ale jak k tomu přijdou chudáci potomci konvertitù nebo ti obřezaní černoušci, že nemají chudáci židovský gen? A co teprve semitští muslimové, kteří jej mají aniž by se o něj prosili?

275275

22.09.2012 18:56

Temné mraky na horizontu: Morální relativismus

RE: Temné mraky (morálního) relativismu před, nad, za námi

jean.laroux 78.?.?.?

Napsal jste to moc hezky. Podepisuji. Ty Vaše "kacířské" otázky jdou k jádru "pudla". Ve své podstatě není žádný bůh ten pravý a všichni jsou ti praví. A i ten polyteismus a monoteismus mohou opisovat naprosto totéž. Jak judaismus, tak i křesťanství a islám pochází ze stejného zdroje, který byl již na svém počátku odvozen od nauk Egyptských mudrců. To původní "náboženství" bylo přitom i z dnešního pohledu mnohem propracovanější a otevřenější. Všechna současná monoteistická náboženství jsou produktem primitivů, kteří se rozhodli interpretovat poselství, které nemohli být schopni pochopit. Je to podobné jako když se neandrtálec rozhodne pilotovat raketoplán.

275321

23.09.2012 21:30

Temné mraky na horizontu: Morální relativismus

RE: Zákonadarná moc

jean.laroux 78.?.?.?

Hle nejen nositel absolutní pravdy ale i nadčlověk a aristokrat.

275369

27.09.2012 08:12

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

RE: Ja vás nechápu .

jean.laroux 194.?.?.?

Píšete dokola omílané žvásty o nějaké snaze muslimů podrobit si okolní svět. Buď jste opravdu tak neskonale tupý, že tomu věříte nebo jste lhář a moc dobře víte proč lžete. Kdo má oči a používá je, vidí naprosto zřetelně a jasně, kdo si tu podrobuje svět a pod záminkou šíření jakýchsi demokratických hodnot vraždí po statisících. Přeji Izraeli, aby tu válku nakonec vyvolal a okolní země ho srovnaly se zemí.

275617

27.09.2012 10:14

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

RE: Ja vás nechápu .

jean.laroux 194.?.?.?

Jediný kdo kdy použil jaderné zbraně .. ale to už asi každý školák zná, že ?

275627

27.09.2012 15:49

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

RE: Ja vás nechápu .

jean.laroux 78.?.?.?

A já bych spíš řekl, že jak komunistům tak Hitlerovi "připravili cestu" jedni a titíž, kteří "připravují cesty" dodnes [mrknutí jedním okem] .. Jinak o to Velké Persii si rád poslechnu.

275652

27.09.2012 15:54

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

RE: Doba klamstiev

jean.laroux 78.?.?.?

Tuhle jsem si zakládal ohníček na pečení buřtů. Zapomněl jsem nacpat dolů noviny. Dal jsem je tedy mezi dřívka nahoře. Zdechlo to. Několikrát. Pak jsem to musel postavit znova a zapálit odspoda. V Émerice ale jak se zdá platí trochu jiné fyzikální zákony a odshora můžete klidně zapálit i směs železobetonu [velký smích]

275653

27.09.2012 15:56

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

RE: Doba klamstiev

jean.laroux 78.?.?.?

Ano. To je taky důvod proč se některým důvěřivcům v oficiální teorii občas kouří z uší [chechtot]

275654

27.09.2012 18:25

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

RE: Ja vás nechápu .

jean.laroux 78.?.?.?

Ano "žid" byl a stále je docela dobrá oběť. A taky velmi ochotná oběť protože těm "lidem" co židovi neustále hustí do hlavy cosi o výjimečnosti a o tom ho všichni nenávidí věří.

Velká Persie = Teoretický odhad. To beru [smích]

275672

27.09.2012 18:32

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

RE: Doba klamstiev

jean.laroux 78.?.?.?

Já se naopak o fyzikální zákony opírám [mrknutí jedním okem]

275673

27.09.2012 18:34

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

RE: Doba klamstiev

jean.laroux 78.?.?.?

Příště tam nahoru místo novin narvu ocelovou traverzu a bude to hořet i kdyby nechtělo ! Dík za radu [cool] [smích]

275674

27.09.2012 22:21

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

RE: Není třeba hned tak zprudka :)

jean.laroux 78.?.?.?

Nejhorší jsou trpaslíci a proto byste se měl proti nim spojit s Icikem i Ahmedem [mrknutí jedním okem]

275700

03.10.2012 09:49

Strategie Ameriky pro destabilizaci regionu Asie a Pacifiku

Článek je dobrý

jean.laroux 194.?.?.?

Vystihuje skutečnou realitu toho co se děje. Skrze upevňování strategických pozic v honbě za kontrolou surovin a obchodních uzlů dochází k změně Americko-Asijských vztahů a zejména vztahů mezi Čínou (Ruskem) na straně jedné a USA na straně druhé. Dosud zde byla ekonomická spolupráce, kdy USA využívaly levnou pracovní sílu pro snížení výrobních nákladů. To mělo bohužel za důsledek přesun produkce na východ. Ekonomové v USA v období 60tých a 70tých let spoléhali na přesun pracovních pozic Američanů z výroby do oblasti služeb ale tento plán selhal. Jediné co dodnes drželo USA v jakési stabilitě, bylo nafukování finanční dolarové bubliny cestou FEDu a parazitování USA na surovinových zdrojích třetího světa. Bohužel pro USA se situace mění. Asijská levná pracovní síla pomalu přestává být levnou. Dolar nejde nafukovat donekonečna a klesá důvěra v něj. Při zabírání strategických pozic na středním a blízkém východě dochází ke konfrontaci zájmů mocností a hrozí zde dokonce válka těchto mocností. Ekonomické vazby jsou tedy nahrazeny strategickou konfrontací. Přesně jak je psáno v článku. Myslím, že vojenská konfrontace je každým dnem nevyhnutelnější a pokud nedojde k zásadní změně ve vývoji, k válce mocností nakonec dojde.

276261

03.10.2012 09:52

Ještě jednou můj názor na Klause

Vidím to takřka stejně

jean.laroux 194.?.?.?

Podepisuji článek.

276262

04.10.2012 09:38

Strategie Ameriky pro destabilizaci regionu Asie a Pacifiku

RE: Článek je dobrý a vy to nechapete

jean.laroux 194.?.?.?

Svým způsobem se díváme na totéž jen z jiného úhlu pohledu. Říše opravdu vždy padaly ve chvíli "nasátí" vnějších subjektů (kolonií, držav atp.), které nebyly schopny udržet. Prvotním cílem byl přístup k surovinovým zdrojům a placení daní od podmaněných barbarů. Šlo také o vytvoření mocenské struktury schopné ubránit se jiným mocenským strukturám v souboji o zdroje. Takové jednání ale vždy vyvolává v državách odpor vůči imperátorům a odpor vyžaduje protiopatření. To je silně vysilující a nakonec vše vyvolá vnitřní přetlak, který se přenáší i do samotného centra říše. Chování hegemona je tedy logické. To ale neznamená, že to logické jednání nebude mít fatální důsledky. Btw. Nevím na kterou televisi se díváte Vy ale mám pocit, že můj názor patří tak trochu do oblasti politické nekorektnosti a v běžném mainstreamu se moc nenosí. Tam se nosí spíše teze o nutnosti snižovat populační růst, odbourávat nacionální trendy, globalizovat atp. Buďte tedy od té lásky a přestaňte druhé obviňovat z bezmyšlenkovitého opakování televizních frází, když sám sedíte u TV jak vidno permanentně [mrknutí jedním okem]

276433

05.10.2012 12:30

Strategie Ameriky pro destabilizaci regionu Asie a Pacifiku

RE: Článek je dobrý a vy to nechapete

jean.laroux 194.?.?.?

Myslím, že už trochu blouzníte pane [mrknutí jedním okem] Nechci se Vás dotknout. Ve svém příspěvku jsem v podstatě shrnul obsah článku a vyjádřil souhlas s názorem, že se především Americko-Čínské vztahy překlápí z roviny ekonomické spolupráce do roviny konfrontační. Jestli dojde i ke konfrontaci vojenské je nasnadě - uvidíme. Myslím, že to budou ale zejména země BRICS v čele s Ruskem a Čínou, kdo jako první řekne DOST dolarové bublině. Věřit tomu vůbec nemusíte a je to Vaše věc. Klidně věřte, že se někomu "konečně" podaří vytvořit tu jednotnou tisíciletou říši [mrknutí jedním okem]

276549

31.10.2012 07:53

Kanada a Izrael požadují rezignaci vyšetřovatele OSN pro lidská práva

RE: Dplnky

jean.laroux 194.?.?.?

Co je to proti-židovská averze? Pochybuji, že má někdo motivaci cítit averzi vůči houpajícím se židům v černých oblecích. Proč? Ať se klidně židi komíhají dopředu a dozadu, muslimové ať mlátí hlavou o zem a křesťnané ať si klidně otlačují kolena a baští kulaté oplatky. Je to jejich věc. Pochybuji, že má někdo důvod cítit averzi vůči někomu, kdo se modlí v duchu talmudu nebo baští macesy. Kdyby alespoň ti židi nebo Židi byli nějak odlišní. Černí, žlutí či co já vím. Pak by se to dalo přisoudit mezirasové zášti. Ale tihle žŽidi jsou úplně stejní jako nežidi. Černovlasí, blond, hnědoocí, modroocí. Na ulici je běžně nepoznáme. Takže AGAIN. Co je to protižidovská averze ? Já myslím, že tu AVERZE je. Ale není proti-židovská. Je namířena proti někomu, kdo se "nějak" chová vůči těm co cítí averzi. Jde o Averzi, která je v podstatě reakcí na nějaký útok. To, že se ti drzí, tupí, agresivní, namyšlení, pohrdající a všehoschopní dobytkové velmi rádi skrývají za žŽidy ještě neznamená, že tu je přítomná nějaká iracionální proti-židovská averze.

278178

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Byl 15. březen 2020...04.04.20 19:59 Česká republika 1

Česká armáda odmítla pomoci českým lidem...04.04.20 12:10 Česká republika 1

Praha 6 přesouvá Koněva03.04.20 11:08 Česká republika 6

Hermafrodité a úchylové v Panamě mají problém. Málo respektu k jejich úchylce03.04.20 10:48 Panama 2

Člověk v tísni spustil pomoc Česku. A je zle.03.04.20 09:20 Česká republika 4

Proč jsou americké nemocnice klidné a prázdné?03.04.20 00:18 USA 7

Je podáno trestní oznámení na komisařku Jourovou za nenávist ke svobodě slova!02.04.20 19:22 Česká republika 3

Rockefellerova studie o "budoucí" epidemii02.04.20 08:56 Neurčeno 1

Už to začíná vypadat, jako by zemi vedli milionchvilkaři02.04.20 07:11 Česká republika 3

Podívejte se, kam přísná karanténa vede01.04.20 17:41 Itálie 5

Vláda: Zakážeme teplé počasí! Aby se lidi necourali venku01.04.20 13:10 Česká republika 3

Zákazy, zákazy, buzerace, zákazy: Několik mladých spáchalo zločiny. Opékali buřty v lese01.04.20 11:30 Česká republika 4

Policisté hlídají město v kostýmech v podobě koronaviru01.04.20 06:21 Bolivie 1

Rusko vyslalo do USA letadlo se zdravotnickými potřebami, Trump poděkoval. Proč o tom mlčí média?31.03.20 23:32 Rusko 0

D-Test provedl test roušek a respirátorů31.03.20 19:38 Česká republika 12

Minister Krajčí v súvislosti s koronavírusom plánuje zaviesť opatrenia voči občanom, ktorí odmietnú očkovanie31.03.20 16:02 Slovensko 3

Dějiny učí že po zpřísnění se návrat k normálu konat nemusí31.03.20 11:07 Česká republika 14

Rouškový teror v Čechách31.03.20 00:57 Česká republika 11

Neutopické zemědělství: krizové jaro30.03.20 17:08 Česká republika 3

Lidstvo se vyvinulo původně na zcela jiné planetě, na Zemi jsme cizinci30.03.20 16:41 Neurčeno 17

Měnové kurzy

USD
25,76 Kč
Euro
27,84 Kč
Libra
31,61 Kč
Kanadský dolar
18,12 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
26,37 Kč
100 japonských jenů
23,76 Kč
Čínský juan
3,63 Kč
Polský zloty
6,07 Kč
100 maď. forintů
7,60 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
33,72 Kč
1 unce (31,1g) zlata
41 690,29 Kč
1 unce stříbra
371,09 Kč
Bitcoin
173 683,37 Kč

Poslední aktualizace: 4.4.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 50 698 642