Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Quak

Nalezeno 73 příspěveků, 54 různých IP adres

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

04.05.2004 00:33

Zrůdnosti amerických vyšetřovatelů

RE: Kde mame ted vsechny ty zastance Ameriky ?

Quak 212.?.?.?

>V Israeli je místo jen pro Židy, zbytek
>podřadného obyvatelstva se musí vyhladit.

To už jsem někde slyšel - národy kdysi takové názory odsoudily a jejich tehdejšího nositele - nacismus - odsoudili jako zločineckou ideologii. Vy jste nacista - sionista?

28600

19.03.2004 14:28

Tisíciletá válka mezi Ruskem a Chazary

RE: Tisíciletá válka mezi Ruskem a Chazary

Quak 81.?.?.?

Ano, alberte, ta čísla jsou zjevně nesprávná. Zřejmě je to tak i v originále. P.Beter se "sekl". Asi to nebude jediný případ. I některé jeho pojmy v angličtině (není to tedy chyba překladu) ve věcech, které se dají ověřit, jsou nepřesné a zavádějící - tak trochu na "americký způsob". Beter si zkrátka s mnoha věcmi příliš starostí nedělal.

26768

16.03.2004 14:00

Útok v Madridu - Qui bono?

RE: Útok v Madridu - Qui bono?

Quak 81.?.?.?

Chybná úvaha.
Indicie nejsou důkazy.
Případné podstrčené "důkazy" také nejsou důkazy.

Zkuste si položit otázku, co způsobuje (jaká příčina či více příčin chybu ve Vašem uvažování).

26634

13.03.2004 02:02

Ernst Zündel bojovníkem za lidská práva?

RE: Ernst Zündel bojovníkem za lidská práva?

Quak 212.?.?.?

>Panove, vidim..ctu, ze vam muj doktorat jde poradne na
>nervy..nemusite se tolik rozcilovat, pan inzenyr Albert mohl
>chodit dele do skoly, udelat disertacni praci a pockat si na
>doktorat z fyziky..pan Taborsky mohl udelat doktorat z
>dejepisu. Pan Lev, ktery se mistrne vmisil do hovoru, jako
>Svejk, vi urcite sve. Je vas zde par velice moudrych
>cekatelu na doktorat..je mi tedy jasne, ze jsem v dobre
>spolecnosti. Naprosto chapu, ze jediny Stefan ma z vas tady
>rozum.. vy ostatni se pouze predvadite a lecite sve
>nedostatky. Dekuji vam za pochopeni, bohuzel, nejsem
>psychiatr ani psycholog, pouze internista. Ne tedy gynekolog
>jak nekteri predpokladaji. Nemohu vam tedy pomoci ve vasich
>mentalnich chorobach ani v pripadnych prohlidkach damskych
>rodidel.

Milý pane Dr. Včeličko,
nemate-li mne paměť, zmínil jste v jednom příspěvku jakousi MENZU. I dovtípil jsem se, že máte zajisté na mysli Mensu ...
Zřejmě sám sebe oním odkazem řadíte do malé skupiny populace na hrotu gaussovy křivky, což ve Vás vzbuzuje podle Vašich projevů nejspíš domněnku, že jste v jistém smyslu "oprávněn" provédět hodnocení rozumové a mentální úrovně s Vámi komunikujících osob. Ale podle mých životních zkušeností jsou dosažené body v testu IQ ošidné. Není -li vysoký intelektuální potenciál doprovázen dalšími složkami lidské psychiky v odpovídajícím poměru, projevuje se taková disproporce zablokováním intelektu v určitých dílčích oblastech, zejména přečasto právě v oblasti komunikace s jinými. Projevy toho jsou nejčastěji: pocity nadřazenosti, sociopatie a paranoia.

A tak jste své oponenty v diskusi onálepkoval, aniž byste zkoumal, zda onálepkovaní pánové si z Vás tak trochu neutahují. Určitě byste mohl na své straně vylepšit vnímání a porozumění humoru. Nejlépe se to trénuje na vlastní účet. Pak by se Vám mohly složit nové kamínky do "velkého obrazu" a vy byste konečně mohl pochopit, co je "vím, že nic nevím".

S úctou
(abych Vás nakonec potěšil, připojuji speciálně pro Vás svůj titul, což jinak nedělám)
Dr. F. Q. Mravenec

26529

24.12.2003 00:41

Nový design

Nový design

Quak 212.?.?.?

Už to vypadá fakt líp. Ale ještě by se měl "vybrousit nějaký ten detailek - např. první písmena anotací - italic tam zjevně "blbne", zasahuje u některých písmen až do oblasti pixelů dalšího textu. Také vertikální umístění není nejlepší. Chtělo by to nejspíš předefinovat class cap-v v css.

23280

22.12.2003 00:36

Nový design

Nový design

Quak 212.?.?.?

Nevím, nevím... Nový design mě lehce "překvapil". Vaše žena asi má pravdu. Minulý stav byl "na první pohled" lepší. No, ale jistě je to otázka vkusu... Pokud jde o pozadí, budí dojem amatérských stránek (jako "dáme tam takovou vycpávku, aby to vypadalo líp"), nakonec celkový nynější design stránek také. Chtělo by to probrat s nějakým webdesignérem profíkem nebo když už, tak dát na názor těch ženských. Přecejen je uspořádání barviček a "módních" doplňků jejich paketa.

23205

12.11.2003 23:46

Naivkové a idioti

RE: Naivkové a idioti

Quak 62.?.?.?

Keď pamätáte, dajte k dobru! Hezký seřazený výčet bych prosil. Ať je vidět, zda jsou "takové" nebo "makové". Jestli jen tak kecáte, raději nekecejte.

21565

12.11.2003 23:41

Naivkové a idioti

RE: Naivkové a idioti

Quak 62.?.?.?

Takže podle Vás dáme každému těch deset let a pokud nesplní naše podmínky, nerozhoduje už, že mnohé směřuje k jejich splnění? Bez ohledu na reálnou situaci s pomocí obelhávání mu jeho "dvorek" rozbijem? Je takové jednání morální? Jaký tím dáváme příklad? Že mají pravdu ti, kteří říkají: všechno řešit mocí a silou? Pak nás ale čeká stejný osud, až se někdo jiný bude cítit silnější. Nastavili jsme holt takové pravidlo jako správný vzor jednání.

"Co nechceš, aby druzí činili tobě, nečiň jim."

Buď se budeme snažit lidi vést k pochopení a respektu jedněch k druhým, nebo zaséváme lhostejnost a nenávist.

Kam se řadíte Vy, Zdeňku? Netrpíte náhodou vrozenou nebo získanou krátkozrakostí?

21564

13.10.2003 11:48

Abychom věděli, odkud vítr vane...

RE: Abychom věděli, odkud vítr vane...

Quak 195.?.?.?

Váš kamarát to určite nemyslí špatne ...zo sebou [smích]

20690

04.10.2003 16:43

Dopis pro Aňu

RE: Kýčovitá hra na city

Quak 212.?.?.?

Malá poznámka: ona "tvrdost" nemusí znamenat tvrdost srdce. Článek se rozhodně netýká povrchnějších emocí a když hraje na city, připustíme-li, že příběh je vymyšlěný, jsou to city v hloubi lidské duše (chcete-li, psýché). Fabulace neznamená, že musí jít automaticky o kýč.

20298

02.10.2003 18:10

Dopis pro Aňu

Dopis pro Aňu

Quak 195.?.?.?

Hluboce lidský příběh neméně tak hluboce lidsky zpracovaný. Článek i reakce dávají na vědomí, že je stále naděje, že srdce lidská stále bijí a že nemoci zkamenění nebo zledovatění jsou mnozí schopni odolat.

20257

29.09.2003 20:10

Panama deception

RE: Panama deception

Quak 195.?.?.?

Tutovka nebolo, Grahame. Ani ti, co byli předtím - Němci, Angličané, Belgičané, Holanďané, Japonci, Španělé (pozor! ne všichni takto jmenovaní - mám na mysli mocenskou elitu a její výkonný aparát) aj. Podle potřeby měli na jazyku med a v srdci jed. Jen je tu otázka, zda tomu musí být tak nadále - v tom se asi lišíme.

20189

24.09.2003 00:30

Korene antiamerikanizmu

Korene antiamerikanizmu

Quak 212.?.?.?

To je, Grahame, velmi průzračně jasná myšlenka. Tedy antiamerikanismus má jedinou příčinu, samotnou existenci Američanů? A jak do tohoto geniálního schématu zapadáte Vy? [mrknutí jedním okem]

19978

15.09.2003 10:55

Mučení - kostlivec v americké skříni

Mučení - kostlivec v americké skříni

Quak 195.?.?.?

Myšlenka plánování genetického stavu populace je s ohledem na znalosti DNA a s ohledem na znalosti vycházející z praktického poznání poměrně stará. Je založena na názoru, že se geneticky přenášejí všechny vlastnosti (tj. jak fyzické, tak psychické) předků do potomstva. Protože věda nezná jiný způsob přenosu informace než přes DNA, nejde-li o další vlivy - uznává ještě (ve zkratce) vliv indoktrinace a osobní zkušenost jedince, předpokládá z mnoha důvodů genetický přenos dispozic k určitému jednání či psychickým projevům.
Odpověď na otázku přenosu dispozic nebo psychických vlastností prostřednictvím DNA věda nezvládla, proto konstruuje hypotézy, vydávané skoro za teorie, široce popularizované, aniž by proti tomu vědci projevili snahu protestovat.
Realita je však jiná - příkladem budiž dva geneticky identičtí jedinci, ("jednovaječná" dvojčata), u nichž se v mnoha psychických rysech projevuje shoda nebo podoba, ale současně lze na nich v jiných psychických rysech pozorovat diametrální až antagonistické rozdíly patrné už od jejich raných projevů, kdy ještě nemohlo mít výraznější vliv výchovné působení. Vezmu-li sklon k samostatnému myšlení oproti konformismu spjatého s konzumismem podle obav autora článku, znám více příkladů rodin, kde potomci stojí na obou pólech, i když působení vnějších okolností i vnitřních v rodině bylo v zásadě obdobné.
Z toho plyne, že sázka na DNA ohledně kódování psychických rysů jedince v oblasti charakteru a intuitivně-emotivní složky psychiky je přinejmenším irelevantní. U tzv. silných osobností pak nelze příliš počítat ani s vnějším působením typu indoktrinací.
Nebezpečí je však v tom, že obecně panující názory o významu DNA v důsledku popularizace hypotéz genetiků mohou v některých mocných hlavách vyvolávat tendence k eugenickým zásahům do struktury společnosti z domnělého titulu a tím vést ke společnosti huxleyovského typu.

Pozn.: ve stručnosti abstrahuji od geneticky podmíněného materiálního základu pro projevování myšlení - mozku, protože beru v úvahu plně fyziologicky rozvinutý stav bez poruch, tj. statistický normál.

19657

15.09.2003 01:17

Washington k OSN: Pomozte nám

RE: Washington k OSN: Pomozte nám

Quak 212.?.?.?

>Podivejte Quaku,
>prectete si to po sobe vsechno jeste jednou.
...Přečetl...a nic [mrknutí jedním okem]

>Styl vaseho psani je urazlivy,
...nazval jsem Vás snad nějakým zviřátkem, či osobou se sníženou inteligencí či bez ní, darebákem, vrahem, lhářem, biologickým výměškem, určitým lidským orgánem či něco takového?[zmaten] Mám ta to, že nikoli.

pokousite se me vkladat slova
>ktera jsem nikdy nerekl
...a která že to jsou?

>odpovedi na otazky se vyhybate.
...jak již jsem uvedl shora, na nejapné otázky přímo neodpovídám, ale také řeknu proč. Pokud máte ta to, že je to vyhýbání, tak prosím - asi Vám nemohu mít za zlé, že to nechápete. Jen ještě snad - proč nejapné? Protože jsou sugestivně jednosměrné, požadující odpověď jen podle Vašeho hledika, kde si ráčíte odfajfkovat: odpověděl správně - odpověděl špatně. Už chápete? Ne? No je to jako taková hra na soudce ideologické čistoty. Na to hráli mj. také nacisté a komunisté. Nelíbí? Mně Vaše otázka také ne, proto ta reakce.

>Nastesti se na tomhle foru najdou lide, se kterymi sice
>nesouhlasim, ale mam pocit, ze se v diskuzi s nimi neco naucim >a necim obohatim. A oni snad take.... [smích]
>Vy mezi ne nepatrite.
...chápu, jak bych také mohl, když přes pokusy o rozšíření Vašeho pohledu zůstáváte ideologicky nedotčen [smích] Mohl byste na tom být líp, ale nechcete. Vaši volbu respektuji, to neznamená ovšem, že ne Vás nebudu reagovat, ale vynasnažím se být co nejvíce neosobní.

19642

12.09.2003 14:18

Washington k OSN: Pomozte nám

RE: Washington k OSN: Pomozte nám

Quak 195.?.?.?

Pane Mikine, asi špatně čtete. Já jsem se přes použití silněji emotivního výrazu tomu, co nazýváte osobní urážkou vyhnul. Nebo snad to, že jsem prohlásil, že je mi známa Vaše mentální obsese, pokládáte za urážku? Vždyť každý z nás má nějakou, řekl bych bez výjimky (jistě, někdo větší, někdo menší, širší nebo užší). Nebo snad to, že jsem řekl, že nebýt toho, co je mi o Vás známo, musel bych to pokládat za hnusné pokrytectví? Proč to hnusné pokrytectví berete osobně? Nota bene když jsem ho prakticky vyloučil? Kdybyste mě chtěl např. žalovat pro urážku, u soudu byste nepochodil. A vrátím-li se k tématu Vaší obsese, jde o to, že cokoli se označuje za levicové nebo co za levicové máte Vy, reagujete zpravidla názorově velmi nepřiměřeně, podle mého pocitu až lehce fašizujícím postojem.

Pokud jde o Vaše pochyby o mých pravicových názorech proto, že jsem se neozval ve věcech tržního hospodářství, je to tak trochu s podivem - miska pavicového názoru je mnohem širší než jen otázka tržního hospodářství. Navíc to, co se dnes označuje jako tržní hospodářství je pro mou náturu příliš levicové, protože dochází ke skrytým ingerencím různého řádu (včetně státní moci), a to nikoli na ochranu tržního prostředí, ale reálně k odklonu k jakémuso zparchantělému trhu, kde se stává volná hra tržních sil jen jakousi proklamací neodpovídající skutečnosti. Proto to, čemu dnes říjkají tržní hospodářství, nepokládám za zcela svobodné podle mých představ. Diskutovat o tom s lidmi, kteří tyto dimenze nechápou a orientují se jen podle definic a nálepek, pokládám za ztrátu času.

A za další, přeji-li si, aby můj pravicový názor byl zachován, ba aby zvítězil jako nejlepší možné řešení vztahů mezi lidmi ( ačkoli musím brát v úvahu i určitou, ale jen nezbytně nutnou míru sociální solidarity), musí se takto stát tento názor dobrovolným vzorem a být dobrovolně přijat většinou lidí, nikoli vnucovaný násilím různého stupně až po vraždy těch, kteří odporují pouhým jiným názorem nebo třeba tím, že mi brání v relizaci mé představy být svobodnějším, než ti druzí. Dnešní tzv. trh svá vlastní pravidla nerespektuje a mám obavy, že směřuje ke svému popření v samém základu.

A pokud jde o Vaši otázku, co bych si jako vybral ve stylu buď anebo, tak jak ji vlastně myslíte? Jako na dovolenou, či ke studiu krajiny nebo k trvalému pobytu? Nebo to myslíte jako komu bych držel palce? Je to poněkud nejapná, ba i hloupá otázka. Spíš bych mohl odpovědět na jinou otázku: Kde bych nechtěl trvale pobývat a proč. Taková otázka by narozdíl od té Vaší měla nějaký smysl.

19555

11.09.2003 15:40

Washington k OSN: Pomozte nám

RE: Washington k OSN: Pomozte nám

Quak 195.?.?.?

>a tvrdil
>to i sam Chirac pred invazi, kde se zminoval o tom, ze jsou
>pratele od zacatku sedmdesatych let, kdy Chirac byl starostou
>Parize.

No, tvrzení Chiraca je sice zajímavé, ale jak lze z toto přímo dovodit, že "Ovsem hlavni podil na dosazeni Sadama do cela Iraku ma Chirac a Francie", to mi tedy není naprosto jasné. Že to tvrdil jako domněnku někdo na nějakém TV kanálu, to mně ani nepřekvapuje. Já jsem se tak trochu historií Saddáma zaobíral, a tak hodím k dobru také několik informací a domněnek - vzpomínám si, že nějakého mladíka jménem Saddám H. v 60. létech naverbovala CIA, by se pokusil o atentát na tehdejšího ministerského předsedu Iráku. Saddám to neuvěřitelně zpackal. To ale nebránilo tomu, aby byl dále podpořen v úsilí ovládnout Irák. Mnozí Vám podobní z něj dělají div ne komunistu. Asi nevědí, že poté, co se dostal k moci, fyzicky! téměř zlikvidoval řádově 100tisícovou KS Iráku. Chirac se možná stal jeho "kámošem", ale až poté, co už byl Saddám mocným mužem. USA tedy na Saddáma sázela, vyhovoval jí i ve vztahu k dění v Iránu po svržení šáha Rezy Pahlaví. Kdyby nebyl packal a dělal přesně, co mu USA meldovaly, mohl si klidně své politické odpůrce zabíjet po tisících dál, však ono by se to už nějak odůvodnilo, třeba bojem proti islámskému terorismu a fundamentalismu (vždyť je Irák přece sekulární stát). No a protože ke konci 80. let začal saddám poněkud "zlobit", byl na něj jako známého packala nastražen trik s Kuwaitem, na ktarý on skočil, aniž si pořádně přeložil direktivu z USA předanou přes tehdajší velvyslankyni. Saddám se poté na USA pěkně nas... a ve své neutuchající blbosti prováděl přesně to, co kdosi potřeboval pro nakumulování budoucích záminek k útoku na Irák třeba do posledního Američana.

Klasik řekl: "nic není tím, čím se to zdá být". Když jsem přemýšlel, proč to řekl, nepřišel jsem na nic jiného, než že to mohl vztahovat určite ke světu informací a ideí.

19489

11.09.2003 14:59

Washington k OSN: Pomozte nám

RE: Washington k OSN: Pomozte nám

Quak 195.?.?.?

Takže diktátor Pinochet, byl podle Vás dobrodinec lidstva, přesto,že "jen na nějaký čas" odstranil demokracii, protože zavraždil (resp. nařídil zavraždění) ústavně zvoleného presidenta a "postaral" se o tisíce politických odpůrců levicového smýšlení? Takže vraždit lidi jiného (určitého) názoru je pro vás normálka? I vy rozený demokrate. Nebýt toho, že je mi známa Vaše mentální obsese, musel bych se ptát, kde se bere takové hnusné pokrytectví. Sám jsem smýšlení pravicového (co nejmaximálnější omezení ingerence státu do svobod jednotlivce) ale zároveň hluboce protitotalitního. Právě lidé totalitního zaměření používají slovníku a argumentů, jež presentujete. Víte, mezi totalitní levící a pravicí není podstatný rozdíl, jen používají jakoby opačných pojmů. Když se z jejich slovního průjmu odfiltrují všechny přívlastky, podobá se to jako vejce vejci.

19485

11.09.2003 13:18

70 procent Američanů si myslí, že za útokem na WTC byl Saddam

RE: 70 procent Americˇanu? si myslí, zˇe za útokem

Quak 195.?.?.?

Být nevěřící a používat náboženství většiny obyvytelstva pro účely propagandy je běžný politický postup, zhusta uplatňovaný v minulosti i např. některými papeži. Nic nového pod sluníčkem. No a pak tu jsou lidé jako Vy, kteří na podobné druhy propagandy vždycky skočí.

19473

11.09.2003 12:49

Patriotická romance

RE: "Patriotická romance" není úplná.

Quak 195.?.?.?

Písecký, písecký....Židi nejsou vůbec to nejhorší. Nejhorší jsou takoví ti, jak se jim říká "poturčenec horší Turka".

19470

08.09.2003 16:59

Washington k OSN: Pomozte nám

RE: Washington k OSN: Pomozte nám

Quak 195.?.?.?

"Ovsem hlavni podil na dosazeni Sadama do cela Iraku ma Chirac a Francie"

Toť zajímavá informace, jak, kdy a kde jste k ní přišel?

19299

08.09.2003 16:28

Washington k OSN: Pomozte nám

RE: Washington k OSN: Pomozte nám

Quak 195.?.?.?

A to všechno, jak jste uvedl, Mikine, tvrdí kdo? S takovým (reálně nejspíš velmi hypotetickým) exemplářem jsem se dosud nesetkal [chechtot]

19293

01.09.2003 18:55

Pravda nebo předsudek?

Pravda nebo předsudek?

Quak 195.?.?.?

Má-li se odpovědět na otázku, zda článek vyjadřuje pravdu či předsudek, je to jednoznačně to druhé. Článek je špatný kompilát z několika rovněž špatných myšlenek, protože jednostranných. Chtěl-li autor tímto článkem varovat před jistými jevy (či osobami), celým způsobem podání si učinil medvědí službu. Namísto zamýšleného účinku tak provádí přesně to, co by od něj žádali sionisté při vědomí, že apologetiku z něj stejně nedostanou.

18942

20.08.2003 20:03

Interview se Sharonem

RE: Interview se Sharonem

Quak 195.?.?.?

Narušená personalita? A co takhle selektivní vnímání reality, to nic?

18423

20.08.2003 19:52

Interview se Sharonem

RE: Interview se Sharonem

Quak 195.?.?.?

To je tak trochu mimo misku. Motivačně bych tomu přikládal hodnotu snad jen doplňkovou. Hlavním motivem je útlak. Nechápete-li to, nejpíš jste pod vlivem indoktrinace zaměňující skutečné příčiny za iracionálně-abstraktní motivaci, pokud takováto presentace není vámi přijatou rolí, kterou chcete působit záměrně. Účelově to pak vztahujete na jednání celé jedné skupiny lidí. Ať tak či onak, působíte dojmem, že se neorientujete ve složitosti toho, co je nazýváno člověkem.

18422

20.08.2003 19:40

Interview se Sharonem

RE: Interview se Sharonem

Quak 195.?.?.?

Chápu, Malvariko, ale v takovém případě má člověk právo volby - buď umí takového dotyčného "setřít" kultivovaným způsobem nebo nereaguje, protože to nemá smysl. Na hrubý pytel hrubá záplata je tou nejnešťastnější volbou - dostane vás to tam, kde vás provokatér chce mít.

18418

19.08.2003 13:13

Interview se Sharonem

RE: Interview se Sharonem

Quak 195.?.?.?

Jako by se stalo.[smích]) Očekávám, že si to rovněž přečtou.

18322

18.08.2003 13:43

Médiálna manipulácia

Médiálna manipulácia

Quak 195.?.?.?

Ten úvodní vtípek je vynikající a přesně mottuje (omlouvám se za český novotvar[smích] ) celý článek. Na adresu těch, kterým se hned dělají mžitky před očima - nejde o vymezení přesných pravidel, podle nichž se vše odehrává, ale o vyjádření typických projevů a tendencí - v tomto ohledu článek ťal do živého.

18277

18.08.2003 09:28

Interview se Sharonem

RE: wake up and smell the rotting corpses

Quak 195.?.?.?

Obrácená logika. Sharonové si pojedou dál i v případě, že nebudou albertové a Nohejlové. Jiné to bude v tom, že o nich (Sharonech) nebude tolik slyšet, takže jejich oblíbená metoda bude moci být v jistém smyslu účinnější, není-li medializace podstatně zamýšlenou součástí.

18264

18.08.2003 09:20

Interview se Sharonem

RE: Interview se Sharonem

Quak 195.?.?.?

Ne tak docela. V okamžiku, kdy svůj problém veřejně presentujete, stává se z toho statek veřejný, přestože to zůstátvá Vaším problémem a implicitně musíte očekávat kritiku (v pozitivním i negativním smyslu).

18263

14.08.2003 22:25

USA chce Saddama raději mrtvého než živého

RE: USA chce Saddama raději mrtvého než živého

Quak 212.?.?.?

Grahame, co jste uvedl mi připomíná jistou metodu, která ve vědě použitá se zove tautologií. Váš had se kouše do ocasu. Nehledě na to, že pojem kontrola je s ohledem na Vaše presentované názory poněkud bezbřehým eufemismem. U Vašeho pojetí může totiž zahrnout diktát a násilí. To nejsou prostředky, které by mohly někdy vést k úpravě poměrů v našem světě panujících, neboť zavádějí neřešitelný koloběh násilí a konfliktů. Pochopil jsem, že jste, pokud jde o pokrok "menej výkonných národů" pesimista, že tyto národy jsou podle Vás skoro nepolepšitelné a zasluhují si jen právě to převzetí kontroly (tj. budeme jim vládnout). Vy vycházíte příliš jednoduše z toho, jaký je stav dnes, aniž berete v úvahu příčiny dnešního stavu (ty nejsou jen ve Vámi zmiňovaném poukazu na vysvětlování stavu v důsledku kolonialismu nebo nějaké startovací čáry, protože např. i ten kolonialismus měl nějaké příčiny, existují vlivy klimatu, tradic, psychologie osobnosti modifikovaný výukovým systémem, indoktrinace apod.) - jen jejich poznání může nabídnout skutečné řešení problémů. Podle Vašeho to bude stále a jen o hadovi, který se kouše do ocasu...

18083

10.08.2003 20:09

Ošklivá americká pravda - tábor Cropper

RE: Osˇklivá americká pravda - tábor Cropper

Quak 195.?.?.?

Je to otázka na místě. Porovnejte si styl a výrazivo mých a Vašich příspěvků. Já operuji s domněnkami, které uvozuji pojmy jako možná, nejspíš, asi apod. Netvrdím nic jistého, ale vycházím pokud možno z co nejširšího informačního základu, abych mohl do svých názorů absorbovat skutečnosti tvrzené oběma stranami (neboť každá má svou pravdu, byť je lidmi s polárně profilovaným pohledem pokládána za pravdu výhradní). Tento přístup, máme-li mluvit o Vás, postrádám, proto pokládám, vědom si současně logických chyb, které z jednostranných názorových pohledů přímo čiší, Vaše stanoviska za jednostranná a jako taková tedy extrémní. Právě z takového přístupu se rodí extrémismus v konkrétních podobách, ať už je projeven ve vztazích rodinných, skupinových, mezi národy a státy. Místy mi připadáte docela soudný, ale celkový dojem nemám dobrý, protože se jakýkoli krok, jakoukoli chybu, která by neměla být ve vztazích mezi lidmi přípustná, snažíte podávat jako vždy správné jednání nebo čin, pokud je aktérem Váš oblíbený stát. Hodně mi to připomíná přístupy tzv. kdysi kovaných komunistů ve vztahu SSSR z hlediska mé zkušenosti, ale je mi jasné, že to patří do širší kategorie tzv. totalitních postojů. Ale pokud Vás mohu uklidnit, nejste v tom sám a čas od času se u každého zde diskutujícího shora popisovaná tendence projeví (určitě včetně mě). Jde o to, aby to nebylo pravidlo, jinak bychom to jako lidstvo mohli zabalit, neboť prognóza by byla jasná - naše názorová jednostrannost by v konečném důsledku vyloučila možnosti konsensu a skončili bychom vzájemným vyvražděním.

A jen ještě dodatek, abyste správně chápal mé pohnutky: nepíši shora uvedené proto, abych Vám nadával nebo Vám nasazoval psí hlavu. Vážím si Vás, jako kteréhokoli jiného člověka zde na tomto fóru, chápajíc, že každý ze zde přítomných cítí v jistém smyslu povinnost se k nelehké situaci současného lidstva vyjádřit podle svého přesvědčení, zkušenosti, znalostí. Přes Vaši jednostrannost Vaše názory zcela neodmítám a beru je v úvahu pro své posuzování věci a za tuto možnost Vám děkuji.

17824

09.08.2003 01:47

USA chce Saddama raději mrtvého než živého

RE: USA chce Saddama raději mrtvého než živého

Quak 212.?.?.?

Stále ta stejná písnička jako variace na téma "Kdo není s námi, je proti nám", z čehož plyne, že kdo je proti nám, je sadámomil a naopak. Často si kladu otázku, co člověka nutí, aby takovýmto tupým způsobem vnímal realitu. Proč takovým není možno pochopit, že co se staví zdánlivě proti sobě, je stejné nejen povahy, ale i podstaty - jen projevy a možnosti jejich vyjádření se liší. Je to jako poměr obsahu a formy.

17717

07.08.2003 20:09

Ošklivá americká pravda - tábor Cropper

RE: Osˇklivá americká pravda - tábor Cropper

Quak 212.?.?.?

>Pane Juchelka,
odstraneni Saddama z vladnouci pozice bylo opravdu to nejdulezitejsi.

Pozoruhodná myšlenka, je-li navíc tvrzena s takovouto neochvějnou jistotou. Je možno ji připustit jako kardinální motiv okupace Iráku jen za jediné podmínky - že je US gov. jako celek, včetně rozhodujících jedinců, na hlavu padlý. To, domnívám se, ve skutečnosti není (v rámci běžných hranic normality z hlediska psychologie a parametrů sociálního chování, které se ještě pokládá statisticky za běžné).

Jaký je celý, resp. hlavní cíl okupace Iráku z hlediska strategického plánování PNAC, o tom lze vést mnohé spekulace, z nichž některá se pravděpodobně v budoucnu ukáže jako skutečný motiv narozdíl od Vaší utkvělé představy. Saddám nejspíš posloužil jako dobře použitelný šašek. Jeho hrůzovláda byla samozřejmě využita jako dost dobrá záminka, ale to je tak asi vše.

Moc asi baštíte propagandu a svou mysl zbytečně utrácíte na její obhajobu. Je to znak tendencí k polárním, extrémnějším postojům a zároveň nevýhoda - uvězňuje to mysl do skoro nepřekonatelné bariéry. Výhoda je jediná - nemusíte zas až tak moc myslet, neb to za Vás dělají jiní. Na vás pak už jen zbývá předkládat skálopevné, kované přesvědčení.

17623

07.08.2003 19:21

USA chce Saddama raději mrtvého než živého

RE: USA chce Saddama raději mrtvého než živého

Quak 212.?.?.?

Realita je poněkud jinde, Grahame, než Vaše představa korespondující s představou koloniálního pána. Tlak a protitlak se přenesou z běžných projevů do extrémních poloh. To říkají jak dějiny, tak psychologie osobnosti. Teď nevím, jste ateista? Podle Vašich preferencí "zákonů džungle" bych se přikláněl k tomu, že ano.

17619

04.08.2003 17:36

Ošklivá americká pravda - tábor Cropper

RE: Militantny zid Mikin v jeho reakcii naznacuje

Quak 195.?.?.?

Part II (pokračování):
"Some religious Jews, confused by Zionist propaganda quote Biblical verses that state that G-d gave the children of Israel the Holy Land. They overlook, unfortunately, those verses which say that He took it away due to our sins. They further ignore those prophecies which explicitly describe the last exile's conclusion as a Divine, not a human process.

The Creator has commanded every Jew to follow the ways of peace and to be loyal to the country where he lives.

Torah true Jewry waits patiently for the Messianic redemption. They have nothing to do with any kind of pseudo "Jewish State" and its aggressions against other peoples. They have a deep sympathy for the plight of the Palestinians who have suffered the most from Zionism's false teachings and barbaric actions. The Zionist state is not a Jewish state. The Zionists alone are the only ones responsible for their actions. Authentic Jewry has and will continue to oppose the very existence of this blasphemous state.

May all mankind witness the true redemption."

S ohledem na shora uvedené se dá říci, že mnozí Židé jsou dnes rukojmími sionistů.

17433

04.08.2003 17:31

Ošklivá americká pravda - tábor Cropper

RE: Militantny zid Mikin v jeho reakcii naznacuje

Quak 195.?.?.?

Kyslíku, Mikin nemůže být skutečný Žid. Možná má jeho myšlení blízko k sionismu, ale to je o něčem zcela jiném. Aby bylo v gtéto otázce jasněji, dovolím si výjimečně vložit článek, který celou otázku velmi dobře osvětluje:

"Judaism And Zionism Are Not The Same Thing

We would like to take a few minutes of your time to prevent you from making a terrible mistake that may have disastrous results for many.

You have always without a doubt heard and read much about the political crises in the Middle East in which the State of Israel plays a central role. This is, in fact, an ongoing series of crises with potential to bring the greatest misfortune on the entire world. Tragically many believe that Zionism and Judaism are identical. Thus they conclude that the entire Jewish people is responsible for the actions of the Zionist government and the world crises which emanates from it. This is a Grave Error!

The truth is that the Jewish faith and Zionism are two very different philosophies. They are as opposite as day and night. The Jewish people have existed for thousands of years. In their two thousand years of Divinely decreed exile no Jew ever sought to end this exile and establish independent political sovereignty anywhere. The people's sole purpose was the study and fulfillment of the Divine commandments of the Torah.

The Zionist movement created the Israeli state. The latter is a persuasion less than one hundred years old. Its essential goal was and is to change the nature of the Jewish people from that of a religious entity to a political movement. From Zionism's inception the spiritual leaders of the Jewish people stood in staunch opposition to it.

To this day Torah Jewry remains forever loyal to its faith. Zionists want the world to believe that they are the representatives of the entire Jewish people. This is false! The Jewish people never chose them as their leaders.

The Zionists have deceived many well meaning Jewish people via terror, trickery and false propaganda. They have at their disposal the use of a nearly universally subservient media. Whoever attempts to criticize them puts his livelihood and, at times, his very life in danger.

However, despite the media blackout and easy resort to terror the simple truth remains unrefuted and irrefutable: ACCORDING TO THE JEWISH FAITH AND TORAH LAW THE JEWISH PEOPLE ARE FORBIDDEN TO HAVE THEIR OWN STATE WHILE AWAITING THE MESSIANIC ERA!

The Creator gave us the Holy Land thousands of years ago. Yet, when we sinned, He took it away and sent us into exile. Since that time our task is to wait for Him to send the Messiah. At that time, the Creator alone, without any human being lifting a hand or saying a word, will bring us together and take us out of exile. He will likewise establish universal peace among all mankind and all will serve Him in good will." (pokračování....)

17431

01.08.2003 00:06

Odpoledne se spisovatelem Eustacem Mullinsem

RE: Odpoledne se spisovatelem Eustacem Mullinsem

Quak 212.?.?.?

Nejspíš konspirace nebude tak jednoduchá, jak si ji představujete Vy a ještě poněkud primitivněji v reakci pan Mikin. Doporučuji Vám přečíst si jako materiál k zamyšlení, co je možno všechno vymyslet v této oblasti, Protokoly siónských mudrců. Je to sice podvrh (evidentně, pokud jde o historické okolnosti údajného vzniku, ačkoli není jasné, kdo se jej vlastně dopustil), nicméně je to dobrá učebnice pro dlouhodobé konspirační plánování v takovém rozsahu, že při realizaci nemůže být jako takové prakticky odhalitelné v komplexu, pouze v dílčích momentech, tak jako tomu bývá zpravidla u drobných konspirací, které se sem tam odehrávají pravděpodobně v životě každého z nás. Antikonspiratisté vycházejí z myšlenky, že plánování přesahující 1 či dvě generace je prakticky nemožné vzhledem k potřebě člověka dosáhnout rychlé "návratnosti investic". Je to ovšem jejich chápání potřeb člověka, kdy do tohoto chápání promítají svou představu o užitku či účelu. Konspirující spiklenci a konspirační teoretici se mohou dívat na situaci úplně jinak (vidět v jiných souvislostech) a mohou mít zcela odlišné motivy, než které panují ve většinové populaci. Obě tyto v předchozí větě jmenované skupiny, ač na opačné straně, mají mnoho společného: hrají úplně jinou hru, než jaké se hrávají v běžné společnosti, s jinými prioritami a pravidly. Ani jedni, ani druzí nejsou zpravidla žádní šílenci a ve své hře se dopouštějí stejných chyb, jako např. většina z nás diskutujících, aniž si to víceméně uvědomujeme (běžně nelogické generalizace). Jen vidí věci z jiného úhlu, daného vícero okolnostmi jejich života - vedením, výchovou, zkušenostmi, cíly. Kdyby konspirace neexistovaly, nebyla by žádná motivace ke vzniku konspiračních teoretiků. Připomínám základní pracovní postup konspirace - není to utajování, jak by se někteří snad mohli domnívat, to má nižší významovou hodnotu, neb jde o prostředek většinou podpůrný (a také dobře odvádějící pozornost, umí-li se náležitě využít), ale lež, klam je tím prioritním. Nejde totiž o to, zabít přímo co nejvíce svých odpůrců, ale oklamat většinu lidí tak, aby se sami dobrovolně stali tím smrtícím nástrojem, vykonavatelem vůle konspirátora, domnívaje se, že konají vůli svou v dobré víře.

17258

28.07.2003 21:45

Ošklivá americká pravda - tábor Cropper

RE: Ošklivá americká pravda - tábor Cropper

Quak 212.?.?.?

>Neni to nejake divne? Co si pamatuji z dejepisu ze skolnich let, tak ve Velke Britanii, Francii ani Rakousku islamska civilizace nikdy (ani v 15. stoleti) nepusobila.

Není. Tedy dnes není. Fundamentalističtí apologeti spoléhají na to, že se o dějiny zajímá stále menší počet lidí a pokoušejí se tedy nabulíkovat neexistující dějiny a zafixovat je do další, již povrchnější generace, očekávajíce, že znalí oponenti již vymřou nebo bodou umlčeni intolerantními davy.

17082

26.07.2003 18:25

Ošklivá americká pravda - tábor Cropper

RE: Ošklivá americká pravda - tábor Cropper

Quak 212.?.?.?

>jestlize nekdo si z toho dela politickou
>omacku, a zamicha do toho terorisky,zadni dvorky, a podobne, tak
>to je jenom quak a nic vic.

[velký smích] - V tom případě se dnes quaká na všch polednících a rovnoběžkách [velký smích] - nehledě na to, že mnohé pojmy jsou utvářeny i aktuálním politickým stavem světa a odrazem toho u "uživatelů", Vás brňáku nevyjímaje (když otázka pojmenování lidských skupin - sociologicky vzato- se politiky více než bezprostředně dotýká). Jak to děláte, že si to vždycky použijete tak, jak se Vám hodí, bez ohledu na vztah k realitě (já to tak neumím [mrknutí jedním okem])?

Jinak pokud jde o pojmy: "zadní dvorek" se užívá coby neoficiální politický termín k vyjádření závislosti až podřízenosti, která se případně realizuje vojenskou mocí a je dost používán právě k vyjádření politického statusu zemí na amerických kontinentech, a to i samotnými Američany(US citizens). Pojem terorismus je odvozen od slovního základu teror také není nový a vyjadřuje především politicky motivované násilí vůči skupinám i jedinci, sloužící k dosažení politických cílů prostřednictvím zastrašování, útoku na práva a svobody jedince, případně na jeho život. Je lhostejno, jaká skupina nebo instituce nad skupinami (stát) naplňuje shora uvedené znaky.
No a pojmy a jejich vztah k reálnému dění a naopak, to je to, o čem tady diskutujeme, přičemž hledáme nebo popíráme (každý jak to umíme) souvislosti. [mrknutí jedním okem]

16962

25.07.2003 19:49

Ošklivá americká pravda - tábor Cropper

RE: Ošklivá americká pravda - tábor Cropper

Quak 195.?.?.?

>American je obyvatel kontinentu Ameriky. Tudiz, Argentinec,
>Kanadan, Mexikan atd, jsou vsichni americani.

No, mohlo by to tak být, ale není, bůhví proč se za jediné Američany pokládají obyvatelé USA. Také pojem "America", "American" atd. vztahují obyvatelé USA na sebe. Zřejmě se domnívají, že USA jsou jediná pravá "America" a to ostatní je něco jako pseudoamerica. Toto použití pojmu "America" v různých podobách se ve výše uvedeném smyslu používalo a používá tak vehementně, že se z toho stal obyčej a mezi USA a America (bez bližšího upřesnění zeměpisného jako Severní, Střední, Jižní) je poměr synonym. Svědčí to o pojetí obou amerických kontinentů coby zadního dvorku hegemona, jímž je skoro po celou dobu své historie, zejména na konci 19. a celé 20. stol. USA. Je docela možné, že pokud by se realizovaly plány "New American Century", bude název "Země, Terra, Earth atd." nahrazen názvem "Globe of America" či nějakým podobným. Jaký ale budem poměr mezi jádrem "GA" a zadními dvorky, si neroufám ani odhadovat. Z jednoho centra se to stávajícími mechanismy provádění vlády nedá realizovat jinak, než násilím (terorem), ať už přímým nebo skrytým. Teroristé budou ovšem ti ze zadních dvorků, kterým se to nebude líbit.

16902

22.07.2003 13:35

Bože, neodpouštěj jim,

RE: Bože, neodpouštěj jim,

Quak 195.?.?.?

>Historie spise ukazuje na uplne nova reseni.
>Pujde spise o zmenu paradigmatu sveta jako takoveho.

(Ještě že nejsem apriori vůči někomu zaměřen, tj. ani vůči Peleškovi, abych mohl kdykoli mezi balastem běžných myšlenek postřehnout myšlenky význačnější a semo tamo i perly, které se občas u každého z nás objeví - je jedno, řekl-li to už někdo před ním, důležité je, že to použil)

To vidím jako něco, co se v relativně blízké budoucnosti ukáže jako nezbytná nutnost. Říká-li např. Graham Murt, že popisuje skutečnost jaká je, aby zjistil proč, ale jeho popis má povahu skoro axiomu a otázka proč (ač správná) nemusí kvůli předpojatostem obsáhnout to podstatné, je velmi nutné si klást také otázku "Musí to tak nutně být?". Obě otázky jsou důležité a jedna položená bez druhé slibuje nanejvýš polovičaté řešení.

16660

20.07.2003 22:10

Bože, neodpouštěj jim,

RE: Bože, neodpouštěj jim,

Quak 195.?.?.?

"Na adresu komunistu: Kdo zastava myslenku komunismu aplikovatelneho na siroke masy je eufemisticky receno idealista."

No Dane, já bych to upřesnil, aby nebylo nutno používat eufemismy. Idealista je jiná kategorie. Představa, že lze lidem vnutit rovnost násilím je zcestný naivismus u těch, kteří uvěřili, že to lze. U těch, kteří to prostřednictvím moci realizovali, jde zase o jiný případ - ani naivismus ani idealismus, ale spíše chladný, nelidský kalkul na ovládání mas.

Já si zase ohřeju svou polívčičku: rovnost musí být otázkou všeobecného konsenzu v kategoriích společensky únosných, potřebných pro normální fungování společnosti, eliminující extrémy, ale nic víc. Možná že někde existuje zcela a kompletně universální člověk, soběstačný, samosprašný, ovládající všechno vědění a umění, zručný prakticky jako je teoreticky na výši (mám ale o existenci takového člověka, pana Dokonalého, vážné pochybnosti - co lidi znám, žádný z nás takový nejsme). Nás se to netýká. Proto musíme mít v úctě odlišnosti a rozdíly, neb jsou jako doplňky toho, co my osobně neumíme či neděláme (nebo to neděláme, protože to neumíme -[smích]. Společnost musí být založena na uznání faktu přirozené nerovnosti, ale zároveň na pochopení že tato nerovnost vyrovnává to, co nemůžeme obsáhnout sami. Toto uznání nerovnosti není k pohrdání a neúctě pokud jde o ty, co nespadají do naší kategorie či kasty, protože pohrdáme-li, násilím přejinačujeme, níčíme jiné, nevědomky si odřezáváme to, co my memáme jako individuum, a co nás proto doplňuje. Tak ničením druhých zabíjíme část sebe. Přes zdánlivý materiální blahobyt (všeho do času - materiální zdroje nejsou nevyčerpatelné), se tím, kolik jsme toho už stačili zničit, stáváme stále chudšími a chudšími.

16596

19.07.2003 18:05

Plody sionizmu

RE: Pane Quak,

Quak 195.?.?.?

Uznávám jen to, že to vypadá jako čiročirá utopie. Práva jedince byla již vícekrát postulována. Teorie (uznávám že pravicová podle "pojmologických škatulí", ale to není podstatné) postulovala minimalizaci ingerence státu (popř. veřejnoprávních struktur) do individuálních svobod jedince. Myšlenka tedy existuje. Zbývá už jen jedno (je to ale zároveň to nejobtížnější) - realizace v praxi, bez pokrytectví a postranních úmyslů. Protože však mnoho lidí uvažuje jako Vy, tj. takto tuto utopii smete se stolu jako věc až krajně nepraktickou, bude muset lidstvo projít až na dno krize, aby si ho "osahalo". Pak uzná tu "utopii" jako nezbytnou nutnost. Jiným řešením než je "průzkum dna" by bylo, kdyby lidé nacházeli v této myšlence moudrost a pokusili se ji realizovat ve svých životech. Dokonce vím, že takoví lidé, zatím ojediněle, ale přece existují.

16527

19.07.2003 14:43

Plody sionizmu

RE: ako by mala vyzerat spolupraca.....

Quak 212.?.?.?

Ne, Stefane, jednou bude - až budou nejen na papíře, ale v každém jednání a postojích lidí práva jedince vyšší kredit, než práva jakýchkoli společenských skupin. Až bude jedinec pokládán za skutečný základ společnosti, skupin, národů... Až nebude jedinci vnucována úloha "šroubku v soukolí" ideologie, společenského systému. Až se toto uzná, žádný národ nebude moci útočit na jiný, protože by útočil na práva jedince a na jeho nejzákladnější právo - právo na život. Tehdy bude bez ohledu na nálepky kritika určitých praktik směřovat k jedincům, kteří ony praktiky provádějí a žádná nálepka, žádný prapor, pod kterým by se schovávali, jim už nepomůže. Protože se žádný společenský systém založený na ideologii skupiny neosvědčil, vídím ve zdůraznění posvátnosti práv jedince jedinou možnou alternativu existence lidstva bez neustálých útoků a protiútoků jedné skupiny na skupinu jinou. Úcta k právům jedince a lidskému životu representovanému jedincem, to je to, co mnohým dnes chybí. Tato absence je zdrojem mnoha problémů, jimiž současné lidstvo prochází.

16519

18.07.2003 22:23

Lež na lež

RE: Lež na lež

Quak 62.?.?.?

"Malvariko, nechcete ani Saddama, ani Bushe. [You can't have a cake and eat it too.] Musite si vybrat."

V tom je jádro pudla - to je zavádějící, protože tato myšlenka nejprve v myslích a poté také v činech nastoluje bludný kruh opakování téhož v nových a nových variantách. Toto "buď to, nebo ono", je ve skutečnosti klamavé, protože co je ve své podstatě stejné, přestože jevově zdánlivě odlišné, staví do protikladu, jako by už neexistovala jiná alternativa, jako by to už měl být ten konečný vrchol, který lidstvo dosáhlo. Tento omyl záměny jevu a podstaty má jen neustále to jedno vyústění: pořád dokola samá rvačka a skutečná kvalitativní změna v nedohlednu. Zkusme ty rvačky zrušit - idea k tomu už byla kdysi vyslovena a od té doby byla vyslovována mnohokrát, i když většinou ne zcela pochopena.
Jedni to chápou, druzí nikoli a vysvětlit jim to asi nelze.

16500

17.07.2003 10:28

Lež na lež

RE: Lež na lež

Quak 195.?.?.?

Teď jesem se prodral rozsáhlejším traktátem Nohejlovým, který se o okolnostech války Irák-Kuwait také zmiňje, a možná ani nebudu muset moc revidovat...No vidím, že je to na podrobnější studium pramenů[smích]

16446

17.07.2003 09:46

Lež na lež

RE: Lež na lež

Quak 195.?.?.?

Dík Alexi za poskytnutí informace. Beru v úvahu a činím dílčí revizi svého názoru.

16445

16.07.2003 09:18

Lež na lež

RE: Lež na lež

Quak 195.?.?.?

Z Vás by měl Big Brother velkou radost s Vaší skalní neotřesitelnou důvěrou bez ohledu na to jaký probíhá reálný děj. Kdyby byli takoví všichni, bylo by to bez problémů a nemuselo by se vynakládat tolik úsilí na vymývání mozků. [chechtot]

16401

16.07.2003 01:10

Lež na lež

RE: Lež na lež

Quak 62.?.?.?

Už tehdy to byla nějaká divná hra. Před invazí Iráčanů do Kuwaitu učinil Saddám zdvořile diplomatickými kanály dotaz strýčku Samovi. Ten mu prostřednictvím své zástupkyně pro tamní region vzkázal, že proti zásahu Iráku vůči Kuwaitu (byl mezi nimi spor o čerpání ropy ze zdroje, který byl většinovou částí situován pod Iráckým teritoriem) nemá námitek. Pak ovšem po irácké invazi uncle Sam spustil povyk. To muselo jeho dosavadního chráněnce Saddáma uvést přinejmenším do rozpaků, reálně asi do zmatku. Kterýže tohle byl level plánování, strategie a taktiky, ví Bůh. Je možné, že bývalý neúspěšný packal atentátník draftovaný CIA nějaké ty roky předtím, než se dostal k moci, hrál roli, o jejíž významu neměl ani tušení, představuje si, že jde o něco jiného. Když se na věc podívám z historické perspektivy, vypadá to tak, že se Saddám jak v případě atentátu, tak později nedržel plánu, aniž by věděl, jaký ten plán vlastně přesně je. Časový harmonogram ale musel být nejspíš dodržen. Když to Saddám prokoukl ve všech souvislostech, bylo pro něj již pozdě. Všechny peripetie celé situace kolem Iráku od 80. let 20. stol. jdou na vrub informačního šumu a nedůvtipnosti packala Saddáma, který voral, co mohl. Pro záchranu celé situace v rámci dodržení plánu časového harmonogramu bylo proto nutno použít masivní propagandy i s použitím informací, které diplomatickým jazykem řečeno "poněkud neodpovídají realitě". Nakonec v daném případě se jen realizoval demokratický princip "odvolatelnosti z funkce" v modifikované podobě pro blízkovýchodní region. Ten kdo Saddáma pomohl instalovat, provedl také nutné kroky k jeho odinstalaci.

16383

16.07.2003 00:23

Autoritářství puštěné z řetězů

RE: Pane Jirko,

Quak 62.?.?.?

"Repetitio est mater studiorum".

16380

14.07.2003 17:52

Lhali jsme. No a co?

RE: Lhali jsme. No a co?

Quak 195.?.?.?

Grahame, takto konstatováno to může vypadat jako "lžete si jak chcete, stejně vám bude odpuštěno". To ale jednak není celý příběh o jedné Petrově lži a druhak je to nesprávná generalizace jednoho případu. Také je rozdíl mezi myšlenkou, ideou a směřování k jejímu naplnění a praktickou realizací za konkrétních vypjatých okolností. Ctěl jste nachytat mě, anebo chytáte sám sebe? Jó, není studium jako studium [smích]

16343

13.07.2003 23:13

Autoritářství puštěné z řetězů

RE: Autoritářství puštěné z řetězů

Quak 62.?.?.?

Jane, v tradičním významu pojmu máte pravdu. Ale 20. stol. posunulo významy mnoha pojmů opuštěním tradice a nahrazením prostředky masové manipulace pokud jde o ideje, neboť je otázka, kde v učitých režimech byla autorita a kde už totalita a naopak - pojmové klasifikační znaky již neodpovídají tradičnímu pojetí a je-li tradiční pojetí zachováno, může dojít k omylům v nekorespondenci klasifikace s realitou. Tím se tradiční pojmy silně zrelativizovaly. Než se to v nějaké klidnější době opět zkodifikuje, lze předpokládat pojmový zmätok, takú dajakú slovnú trmu-vrmu [smích]. Proto bych soudil podle obsahu a ne podle "labelu".

16313

13.07.2003 22:45

Lhali jsme. No a co?

RE: Pane doktore Murte,

Quak 62.?.?.?

Ne, Mikine, když si to přečtete pozorně znovu a promyslíte to, včetně kontextu (kdy aby mi bylo rozuměno, reaguji chvíli jakoby stejnou řečí klasifikací) zjistíte mé myšlenkové směrování jednoznačně - ve společenských vztazích priorita respektu k individualitě a svobodě jedince (má to ještě jeden rozměr - úcta k člověku). Nevím, třeba jsem příliš citlivý na pokusy o její narušení přímým i nepřímými způsoby, a to i prostřednictvím osob, které vlasně ani neví, co činí... To i skutečnost, že vidím historické paralely variací na daná témata, je má motivace, proč se ozývám.

16309

13.07.2003 13:42

Lhali jsme. No a co?

RE: Lhali jsme. No a co?

Quak 212.?.?.?

ad 2)Prakticky v každém ze čtyřech evangelií. Na více místech. Je to dost zásadní otázka. Nastudujte.

16281

13.07.2003 13:35

Autoritářství puštěné z řetězů

RE: Autoritárˇství pusˇteˇné z rˇeteˇzu?

Quak 212.?.?.?

Je to zvláštní, prakticky jsou demokraté a komunisté naprosto "totálně" odlišné skupiny. Takže vlatně proč nebo z čeho to vlastně ta nausea?

16280

13.07.2003 13:30

Lhali jsme. No a co?

RE: Pane doktore Murte,

Quak 212.?.?.?

Vytváříte ve své mysli ideologicky antagonistické názorové skupiny, postavené proti sobě podle starého bolševického hesla. Tudíž hledáte, co lidi rozděluje podle vašich hledisek dvou proti sobě postavených "armád" boje idejí. Nepřiznáváte tak apriori jedinci právo na vlastní, individuálně vyhraněný názor, k němuž dospěl sám, neboť pravidelně podsouváte vám oponující názory do škatulek kategorií, kde nejspíš předpojatě předpokládáte indoktrinaci (alespoň se to tak jeví). Sám sebe řadíte do kategorie pravičáků, souznějících s "neocons", a liberálům ctícím demokratické principy (nemám na mysli všechny Vaše oponenty podle Vašeho dělení) a individualitu dáváte přezdívku "levičáci", ačkoli jejich názory jsou mnohdy pravicovější než Vaše, neboť podíváme-li se na skutečnost těch Vašich a Vašich oblíbenců, měly by být namísto "neocons" řazeny pod pojem "neobolshevics", což by v podstatě odráželo jen drobný rozdíl oproti originálu, totiž že na místě totalitního vládce a vládostrany stojí mocenský systém relativně anonymních korporací. Nesdílím Vaše (a to se týká dalších podobně si počínajících ideologockých "frontových bojovníků") dvoubarevné zjednodušující pohledy a jsem velmi citlivý na jakékoli zásahy do individuální svobody jedince pod jakoukoli záminkou. Jsem toho názoru, že je pro zachování demokracie a její posílení třeba jít opačnou cestou, než zdá se kráčí dnešní svět - prohlubovat systémy kontroly a stále více omezovat informace řazené do kategorie, které nejsou veřejnosti přístupné. Vaše výkřiky mi připadají jako ono zvolání zloděje: "Chyťte zloděje". Pokud se ve Vás mýlím, pokuste se opustit Vaše již standardní škatulkování ve vztahu k individuálním názorům zde prezentovaným.
Buď jste dost mimo obraz, anebo z nějakého důvodu (motivace bývají různé) máte rád lež a pokrytectví podle hesla "účel světí prostředky", anebo...?
P.S. - nezlobte se, že to tentokrát odnesete Vy, dovolil jsem si "pasovat" Vás na zástupce skupiny, jejíž členem zde se cítíte být, jak presentujete.

16279

27.06.2003 12:46

Amerika žongluje s mezinárodními právy

RE: Amerika žongluje s mezinárodními právy

Quak 195.?.?.?

Pán Murt, poukazujete oprávněně na Albertovu jednostrannost, jejíž prvotní příčinou je nejpravděpodobně generalizace v kontextech Albertem presentovaných neodůvodněná. Fundamentalismem bych to zrovna nenazýval, jde spíše o poněkud zkreslený úhel pohledu a dmněnky z toho plynoucí, dělící následně věci podle paušálních hledisek. Pravdou ovšem je, že ve svém kritickém projevu generalizujete taktéž. Podle Vašeho hlediska použitého na Alberta se v onom příspěvku projevujete rovněž fundamentalisticky (paušalizující domněnky o příčinném vztahu koránu a rození fanatických kreatur, titul "pseudo-boľševik nemá rád každého, kto má trochu väčší vplyv ako on sám" a další drobnosti čitelné mezi řádky). Ať už jsou výroky Vás obou jakékoli, je dobré se přes ně dobrat k racionálnímu jádru, co právě je motivuje. Přetírat jeden nátěr jiným k tomu dle mého nevede. Já raději hledám pravdu, než fandím nějakému týmu, jak to děláte oba [smích]

15571

23.06.2003 20:47

Amerika žongluje s mezinárodními právy

RE: Amerika žongluje s mezinárodními právy

Quak 195.?.?.?

Ne Done Rodrigo, tak trochu mícháte hrušky s jablky, pokud jde o dosah chování jednotlivých systémů s totalitními projevy - některé systémy směřují k totalitě (diktátu) navenek, jiné dovnitř. Vámi jmenovaní na 2. místě výhradně dovnitř, protože na exteriér nemají dostatek sil, prostředků a zdrojů. Ti prvně jmenovaní mají dosah globální, a když ne přímý v některé oblasti, tak zprostředkovaný jejich spolupodporovatelem. Imerialismus byla v době ještě nedávné taková víceméně komická nadávka, používaná jednostranně. Dnes je imperialismus (možná se slušivou předponou "neo") otevřenou součástí oficiální US vládní ideologie či strategické koncepce "New American Century". Pokud nebude zastavena cesta ke globální totalitě, bude na kontě této cesty tolik obětí, že Vámi na 2. místě jmenovaní se budou jevit jako ubozí žabaři. Trochu si to v hlavě srovnejte co do kvalit i kvantit - pokud ovšem máte být zájem nepředpojatý. Pokud Vám ovšem lépe vyhovuje indoktrinace cizími myšlenkami, nedá se s tím nic dělat - co si máte myslet Vám budou určovat jiní.

15379

10.06.2003 14:16

Kniha, o které byste měli vědět

RE: IQ a genetika ???

Quak 195.?.?.?

Narazil jste, Vladimíre, na zásadní problém, s nímž si věda dost neví rady, a proto zevšeobecňuje výsledky statistik do konstrukcí, které zdaleka nemusí odpovídat realitě. DNA kóduje především biologické vlastnosti, které mají zjevně animální fylogenetický původ. Z hlediska mentálních funkcí může kódovat určité kvantitativní charakteristiky mozku. Nicméně to neznamená, že by jednoduše řečeno vždy znamenala větší hlava větší mozek, a tím pádem větší potenciál mozkových funkcí. Příkladem budiž Anatol France se svou podprůměrnou mozkovou kapacitou 1200 cm3. Jde tedy spíš o kvalitativní parametry ve smyslu schopnosti lépe a účinněji využít, co je dáno. Otázkou Vámi nadhozenou je, zda velká část "ryze národních rysů" závisí mnohem víc na výchově a vlivu prostředí. Další otázkou je, zda kromě dvou uvažovaných mechanismů, tj. genetického kódování a vlivu prostředí (do něhož můžeme zahrnout rovněž výchovu), neexistuje ještě nějaký další faktor, určující charakterové rysy jedince, které se výrazně prosazují bez ohledu na jmenované faktory. Mohu podle vlastní zkušenosti říci, že takový faktor existuje jako statisticky dobře zjistitelný jev - u geneticky identických dvojčat, které jsou tak vděčným a nedoceněným zdrojem výzkumu o vlivu faktorů, který poskytla sama příroda. Zkoumejte dvojčata a uvidíte, že většina dosavadních předpokladů, stavěných jako hotová věc či přinejmenším jako buď anebo, se bude jevit jako postavených na vodě. Možná pak dojdete k závěru, že předpoklad známý jako "tabula rasa", je mylný.

14805

09.06.2003 16:22

Nepokojná situace v Iráku

RE: Nepokojná situace v Iráku

Quak 195.?.?.?

Ptáš-li se takto, pak chápu, že je to pro Tebe "len pocit". Jako pocit se to opravdu "tiahne všetkými levelmi". Kde hledisko moci nepřevažuje, zdají se být rozhodující jiná hlediska, zvlášť v těch levelech, kde "z niečoho treba aj žiť" má silný význam pro reálně se projevující syndrom nedostatku. Tam, kde se syndrom nedostatku neneprojevuje nebo se nejeví důležitý, netřeba hrát lidové hry. Tam se hraje o lidi.

14778

08.06.2003 21:31

Nepokojná situace v Iráku

RE: Nepokojná situace v Iráku

Quak 212.?.?.?

No, to jsi ale tak ve 3. levelu! [smích] V tom posledním (nejvyšším) se hrají jiné hry, tam nejde o kšeft, ale o moc.

14761

25.05.2003 23:45

Izrael – Palestina: Fakta, která stojí za povšimnutí

RE: Izrael – Palestina: Fakta, která stojí z

Quak 212.?.?.?

Spíš ve významu podstatného jména compilation. V případě literárního útvaru se tím rozumí různorodá směs forem i obsahového zaměření složená do jednoho celku. Bible je také kompilát, ale obsahuje více vnitřních ucelených rámců. Kdybych to měl vyjádřit stručně okřídleně, Talmud je kompilovatější kompilát než Bible, resp. Torah.

14374

24.05.2003 23:11

Izrael – Palestina: Fakta, která stojí za povšimnutí

RE: Izrael – Palestina: Fakta, která stojí z

Quak 212.?.?.?

Lidská blbost vždy znovu a znovu vyrůstala z řešení Vámi navrhovaného typu. Sám na ní tím berete podíl.

14350

23.05.2003 00:52

Izrael – Palestina: Fakta, která stojí za povšimnutí

RE: Izrael...

Quak 62.?.?.?

"Porozumeli sme sa?"

Ano, rozhodně máte pravdu v tom, že Palestinci jsou poněkud mimo realitu a volí špatný způsob hájení svých zájmů. Podléhají totiž nemoudře zkratkovitému přesvědčení, že za daných okolností něco zmohou bojem, silou lokalizovaných útoků, zastrašováním, a to hned (ne všichni, podotýkám). Měli by studovat dějinné zkušenosti židů, aby věděli, jak na to. Samozřejmě bych jim doporučil si při studiu vybrat to pozitivní, tj. nalézat formy soužití s kýmkoli a nepoužití násilných forem jednání, aby sami jednou nevyvolávali to, čeho jsou dnes oběťmi. Bohužel jsou pod vlivem nesnášenlivého fundamentalismu, který se na druhé straně stává odůvodněním jejich pokračující zhouby. Tak nemají co nabídnout a je to tudíž otázka střetu hrubé síly a násilí, kdy trumfy nejsou na jejich straně. Tato situace je ale stejně tak nedobrá pro Izrael. Ve válce jakéhokoli druhu prohrávají všichni ke škodě všech.

14296

23.05.2003 00:12

Izrael – Palestina: Fakta, která stojí za povšimnutí

RE: Izrael – Palestina: Fakta, která stojí z

Quak 62.?.?.?

Bohužel, Tobě, Mikine lze asi něco těžko vysvětlovat. Nejsem antisemita. Nejsem nic anti-. To by byla jen zužující hlediska pro mou mysl a způsob, jak nechápat druhé. Já se snažím pochopit kohokoli, i když s ním třeba nesouhlasím. Jsem si totiž dobře vědom, jaká nebezpečí na rozum a mysl číhají a že je snadné se chytit do jejich pasti. Já nestraním žádnému národu, skupině, jedinci a naopak se na tyto nedívám s despektem bez odůvodnění, např. proto, že to někdo řekl. To platí i pro produkty lidských myslí. Např. takový Talmud já nehodnotím jednoznačně negativisticky - je to svého druhu vícevrstevný kompilát tradic a zkušeností a jsou v něm skryty moudrosti (mohl bych je případně citovat pro zájemce) tak jako v jiných mnohageneračních textech. Na druhé straně jsou tam texty a stanoviska, která budu vždy kritizovat jako nesprávná. Důležitější jsou ale pro mne postoje a činy lidí, a to jako jednotlivců. Kolektivní vinu já neuznávám.

Je moudré se nechat inspirovat vším, co lidský duch bez rozdílu rasy, náboženství, pohlaví a dalších rozdělení vytvořil konstruktivního. Toho se snažím držet. Přestože tady často opakuji historická fakta o etnickém původu např. aškenazim, neznamená to, že se na ně budu jako na celek dívat s despektem. Cokoli přinesli příslušníci tohoto etnika dobrého, přijímám (byť se svým kritickým šťouralstvím - ostatně jako u kohokoli dalšího). Rovněž nezapomínám na to, že jedním z myšlenkových zdrojů utvářejících mé názory, je židovská kabala (pozor! - ne v tom smyslu, jaký je kabale z nevědomosti přisuzován v USA, kde tento pojem znamená něco jako černou magii).

Cizí slova? Já mluvím dobře česky a snažím se češtině ve svých projevech dávat jednoznačně přednost. V některých případech však jsou cizí slova výstižnější, než víceslovný český opis, který může být i matoucí. Pokud některým mým použitým cizím slovům nerozumíš, stačí řici, a já Ti klidně podám český výklad jejich významu.

14295

21.05.2003 09:21

Izrael – Palestina: Fakta, která stojí za povšimnutí

RE: Izrael – Palestina: Fakta, která stojí z

Quak 195.?.?.?

...logika uniká...
To proto, že nejde o nálepky - ty jsou pouze povrchním hlediskem - ale o způsob nazírání a podání. Je to vlastně rozdíl mezi pokládáním jevu za podstatu a snahou jít na podstatu, ke kořeni věci. Mnozí nechápou..., ale já se tomu ani nedivím pro determinanty, které to tak nastavují. Změna v tomto snyslu vyžaduje úsilí o vlastní transformaci.

14218

20.05.2003 10:38

Izrael – Palestina: Fakta, která stojí za povšimnutí

RE: Izrael – Palestina: Fakta, která stojí z

Quak 195.?.?.?

Prafrázuji, aby to nebylo (zřejmě v důsledku Vašeho omylu o jediném zdroji) tak jednostranné a tudíž abyste nevypadal jako vzor vrcholného pokrytectví:
"A vrazdeni nevinnych lidi JE teror. Jine slovo pro to, co kterikoli teroriste provozuji neexistuje......". Za "kterikoli" si dosaďte libovolnou skupinu, která provozuje libovolný druh teroru. Teprve až toho budete mocen v plném rozsahu (padni komu padni), máte-li alespoň inteligenci dostatečnou na to, abyste překonal Váš současný obsedantní status, buď zůstanete na svém, ale přestanete používat svou do očí bijící jednostrannou rétoriku, anebo změníte svůj dosavadní pohled na svět (málo, i když také pravděpodobné). Pokud ne, je mi Vás líto, neb jste chudý duchem omezeností, kterou jste si sám na sebe utkal.

14143

15.05.2003 14:39

Zločin policejního komisaře

RE: Zlocˇin policejního komisarˇe

Quak 195.?.?.?

"protoze soud nebo policie casto uveri tomu, kdo umi lepe lhat" - to je problém obecný, nejen soudů nebo policie. Pravda bývá pro předpojatost lidí často neuvěřitelnější (i když prostá), než lež. Žijeme-li ve světě převrácených hodnot, není divu, že už se málokdo vyzná v tom, jak pravdu od lži oddělit. Ostatně jak čtu Vaše příspěvky, ani Vám se to nevyhýbá.

13929

15.05.2003 14:06

Ber, Alibabo, ber!

RE: Ber, Alibabo, ber!

Quak 195.?.?.?

No bať, ta nafta je jediné, co iráckému lidu zbylo (na iráckém území). Aby to ale irácký lid také náhodou nerozkradl, naplánovali jsme péči o ropu už před válkou. Jak řekl těsně před válkou Paul Bremer, nyní jmenovaný civilní správce Iráku: "Budeme na území Iráku jako vojáci a občané roky. Bude to probíhat téměř jako kolonie." No a před jeho jmenováním byli iráčani na ministerstvu ropného průmyslu důrazně upozorněni, že "nesmí činit žádná rozhodnutí bez našeho souhlasu". Když už je šťastnou shodou okolností Irák naše (almost) kolonie, nedovolíme přece Iráčanům, aby nám do toho kecali! Určitě nedovolíme, aby s ropou obchodovali v Eurech, všechno půjde hezky přes doláče, abychom jich mohli zase hodně dotisknout. Nakonec o to se už naše firmy postarají.

13926

07.05.2003 09:30

Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

RE: Naprosto zásadní připomínka !!!

Quak 195.?.?.?

Pojmenování Židé skutečně paušalizuje přespříliš. Z historického hlediska je možno pro někdejší obyvatele Judeje a Izraele na přelomu našeho letopočtu, kteří byli semitského původu a vyznávali judaismus použít použít pojem judejci nebo izraelité. Jejich pokračovatelé v rámci diaspory jsou Sefardim z hlediska semitského původu. Dnes tvoří zhruba do 10% celkové "židovské" populace. Tady bych doporučoval použít historický pojem izraelité z hlediska kontinuity. Počtem největší skupinu dnešních "židů", a to i na území dnešního Izraele, tvoří Aškenazim, kteří nemají semitský původ, neboť jsou potomky obyvatel někdejší Chazarské říše z období zhruba 700-1000 n.l., jejichž vládce přijal babylónskou talmudickou formu judaismu jako státní náboženství. Jsou tedy proselyté, nespojení se svým náboženstvím etnickým původem. Má-li se rozlišit původ bez ohledu na teritoriální lokalizaci populace, použil bych shora uvedený pojem izraelité pro Sefardim a aškenazští židé pro převážnou, rozhodující část nesemitských židů, z hlediska teritoriálního bych pro židovské obyvatele dnešního Izraele bez rozlišení původu použil pojem Izraelci. Mnoho lidí tápe, protože bylo podrobeno indoktrinaci zahrnující paušalizaci pojmu "žid" ze strany židů i nežidů. Proto je dobré znát historii. Pomocí takové znalosti mohou být i tzv. "historické nároky" uvedeny do příslušných mezí.

13504

28.04.2003 11:25

Nemyslitelné se stává normou

RE: Nemyslitelné se stává normou

Quak 195.?.?.?

"A komu ta propaganda slouzi ? Nejspis lidem kteri tu valku prohrali. Tak jako treba tu "studenou".......
=======================================
Jaj! Tyt jsi teda hodně ujetej!!!

12955

14.04.2003 12:04

Americký fašismus sílí

RE: Americký fašismus sílí

Quak 195.?.?.?

To je dobře, že budoucnost bude růžová. Povězte nám pane Dostál, jakou máte vizi budoucnosti, prosím, prosím... Rád bych to slyšel od toho, kdo o tom něco ví, jak to bude, ať tady nezní cynicky v hlavách našich (či jejich) a ať je naše ubohost plynoucí z "deja vu" překonána. Díky převeliké

11898

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Praha 6 přesouvá Koněva03.04.20 11:08 Česká republika 6

Hermafrodité a úchylové v Panamě mají problém. Málo respektu k jejich úchylce03.04.20 10:48 Panama 2

Člověk v tísni spustil pomoc Česku. A je zle.03.04.20 09:20 Česká republika 4

Proč jsou americké nemocnice klidné a prázdné?03.04.20 00:18 USA 7

Je podáno trestní oznámení na komisařku Jourovou za nenávist ke svobodě slova!02.04.20 19:22 Česká republika 3

Rockefellerova studie o "budoucí" epidemii02.04.20 08:56 Neurčeno 1

Už to začíná vypadat, jako by zemi vedli milionchvilkaři02.04.20 07:11 Česká republika 3

Podívejte se, kam přísná karanténa vede01.04.20 17:41 Itálie 5

Vláda: Zakážeme teplé počasí! Aby se lidi necourali venku01.04.20 13:10 Česká republika 3

Zákazy, zákazy, buzerace, zákazy: Několik mladých spáchalo zločiny. Opékali buřty v lese01.04.20 11:30 Česká republika 4

Policisté hlídají město v kostýmech v podobě koronaviru01.04.20 06:21 Bolivie 1

Rusko vyslalo do USA letadlo se zdravotnickými potřebami, Trump poděkoval. Proč o tom mlčí média?31.03.20 23:32 Rusko 0

D-Test provedl test roušek a respirátorů31.03.20 19:38 Česká republika 12

Minister Krajčí v súvislosti s koronavírusom plánuje zaviesť opatrenia voči občanom, ktorí odmietnú očkovanie31.03.20 16:02 Slovensko 3

Dějiny učí že po zpřísnění se návrat k normálu konat nemusí31.03.20 11:07 Česká republika 14

Rouškový teror v Čechách31.03.20 00:57 Česká republika 11

Neutopické zemědělství: krizové jaro30.03.20 17:08 Česká republika 3

Lidstvo se vyvinulo původně na zcela jiné planetě, na Zemi jsme cizinci30.03.20 16:41 Neurčeno 17

Rockefeller a pandemie29.03.20 12:55 Neurčeno 4

Fed nemůže opravit, to co je rozbité.28.03.20 19:25 USA 1

Měnové kurzy

USD
25,76 Kč
Euro
27,84 Kč
Libra
31,61 Kč
Kanadský dolar
18,12 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
26,37 Kč
100 japonských jenů
23,76 Kč
Čínský juan
3,63 Kč
Polský zloty
6,07 Kč
100 maď. forintů
7,60 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
33,72 Kč
1 unce (31,1g) zlata
41 690,29 Kč
1 unce stříbra
371,09 Kč
Bitcoin
172 910,34 Kč

Poslední aktualizace: 4.4.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 50 690 558