Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Alexa

Nalezeno 1117 příspěveků, 471 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

10.08.2010 10:54

Čiernobiela dúha

RE: Definitivně mimo

Alexa 90.?.?.?

>I s tím léčením se nemýlí. Ale to než by si jeden přiznal, že je nemocný a léčil se, tak to bude raději ze sebe dělat něco extra, aby nepřišel o své zvrhlé rozkoše.

I Vy jste psycholog či psychiatr? Je zvláštní, co lidí je tu natolik vzdělaných a ví co a jak se dá léčit... Nepleťte si své emoce s realitou.

>Jenže multikulty politická scéna Bruselu potřebuje rozleptávat tradiční hodnoty, a proto bude podobné obscénnosti vřele podporovat.

Tradiční hodnoty? Které přesně? Otrokářství, nebo až ty pozdější jako je volební právo jen pro muže a ženino "tradiční" místo u plotny a dětí?

225946

18.11.2010 16:48

USA - HOMOSEXUÁLI vychovávajú zo svojich detí homosexuálov - tvrdí ŠTÚDIA

Přání otcem myšlenky

Alexa 89.?.?.?

>Percentages of children of gay and lesbian parents who adopted non-heterosexual identities ranged between 16% and 57%, with odds ratios of 1.7 to 12.1, depending on the mix of child and parent genders. Daughters of lesbian mothers were most likely (33% to 57%; odds ratios from 4.5 to 12.1) to report non-heterosexual identities.

Jak už tu zaznělo, od 16 do 57%... to je velmi vágní. Není tím prokázáno mnoho. Velkou informační hodnotu by jistě měla informace o financování výzkumu.

Na druhou stranu není pochyb o tom, že rodiče a prostředí, které svými osobnostmi pro své děti vytváří mají obrovský vliv na vývoj dítěte. Jistě jsou případy, kdy dítě převezme sexuální orientaci od rodičů, ne proto, že to tak cítí, ale proto, že je takový rodič. Důvody však mohou být individuální a výsledky s různou perzistencí. To se však týká všech případů, nejen těch kdy rodič je homosexuál a dítě heterosexuál. Může to být i naopak. Velkou roli v tom může hrát sklon ke konformitě, který je citelnější v případě kdy díte je homosexuální a rodiče ne.

Paradoxně jsou však případy, kdy heterosexuální rodiče "dotlačili" své heterosexuální díte k homosexualitě. O takových případech referují především psychoanalytici a z těchto případů se odvodily mýty o tom, jak se homosexualita dá léčit.

Otázkou je co z toho vyvodit? Článek v podstatě funguje jako pilíř, argument, na základě jehož by se nemělo dovolit homosexuálům mít děti(a předpokládám, že se to týká nejen adopcí, ale i vlastních dětí). Dává to smysl - jakkoliv s tím nesouhlasím a jakkoliv je onen výzkum podivný. Pokud však tento výzkum příjmu jako fakt, co z něho vyvodit? Zakázat adopce homosexuálům a nebo ještě lépe jakýkoliv jejich kontakt s dětmi? A co s (heterosexuálními) rodiči, kteří vychovali homosexuála? Oni děti budou moci mít, přesto, že nejsou z podstaty kompetentní... a vlastně... jak to poznáme kdo je a kdo není kompetentní? Rozdělíme to jen podle sexuální orientace? Pokud ano, homosexuálové prostě jen budou (znovu, jako ostatně mnohokrát v historii) předstírat, že jsou jako ostatní.

Problém tohoto tématu je, že se dotýká každého z nás a že zde není černá nebo bílá, tak jako nakonec skoro ve všem. Být heterosexuálem nedává automaticky auru a právo rozhodovat, stejně jako být homosexuálem nikomu nedává právo něco vyžadovat.

232594

19.11.2010 14:29

USA - HOMOSEXUÁLI vychovávajú zo svojich detí homosexuálov - tvrdí ŠTÚDIA

RE: Přání otcem myšlenky

Alexa 89.?.?.?

Rozumím a do jisté míry souhlasím s Vaším druhým a třetím odstavcem. Je zde souvislost, ale ne přímá. Odpovědí může být spíše epigenetika.

Tedy jinak, prostředí může být důležitým činitelem, ale to prenatální a ne až to postnatální. Ty problémy v rodině prostě mohly - a myslím, že pravděpodobně byly(mluvím o vlastní zkušenosti i o pár homosexuálech co znám zase já) ještě před narozením > to negativně ovlivňuje matku a co ovlivní matku, ovlivní plod. Pak už jde jen o to kdy; tj. ve kterém měsíci(týdnu) k tomu dojde a podle toho budou i specifické důsledky.

Tohle je oblast o které se toho zase ještě tolik neví, a tak je možné, že se ještě objeví spousta nových souvislostí.

232671

19.11.2010 14:41

USA - HOMOSEXUÁLI vychovávajú zo svojich detí homosexuálov - tvrdí ŠTÚDIA

RE: Přání otcem myšlenky

Alexa 89.?.?.?

>Řekl bych, že rozhodně větší procento žen, žijících v lesbickém vztahu, jsou vlastně heterosexuálky, které měly otřesnou zkušenost s nějakým heterosexuálním mužem.

Tohle by spíš potvrzovalo, jeden z názorů co zde zazněl o gaussově křivce normálního rozdělení aplikovaného na sexuální orientaci. Tedy, že striktní homosexuálové a heterosexuálové tvoří "extrémy" na koncích křivky a zbytek lidí jsou bisexuálové s příklonem na tu či onu stranu. (Myslím, že žena s ženou spolu nežijí a nevychovávají dítě jen kvuli špatně zkušenosti s mužem.)

Osobně si myslím, že je tohle dost pravděpodobné a toto je i jedna z teorii panující v oboru sexuologie. Jestli je to právě tak se dá zjistit velmi složitě. Nikdo totiž není dost nezaujatý a lidi z podstaty o své orientací neříkají vše.

232672

19.11.2010 14:52

USA - HOMOSEXUÁLI vychovávajú zo svojich detí homosexuálov - tvrdí ŠTÚDIA

RE: Přání otcem myšlenky

Alexa 89.?.?.?

>Vlastní děti jsou vlastní děti, tam dle mého názoru nemá právo nikdo brát dítě rodiči, pokud ten hrubě o dítě nedbá nebo mu ubližuje apod.

Ano, ale děje se to. Někdy právem, někdy neprávem. Nedbání nebo hrubé ubližování je dost vágní. Bráno prodle legislativy mohou být dobří rodiče i ti, kterým by se neměla dát do ruky ani vidlička, aby si neublížili.

Tímhle bych se zase klidně mohla vrátit k tomu, co jsem tu kdysi rozebírala (kompetence lidí k tomu mít děti).

A adopce? Kdyby měli děti jen ti rodiče, co se o dítě umí postarat(a chtějí) nebylo by koho adoptovat. Jenže nežijeme v ideálním světě a proto je lepší, když dítě vyrůstá v péči někoho, kdo o něj má zájem.

Váš názor znám a respektuju [smích]

232674

20.11.2010 15:20

USA - HOMOSEXUÁLI vychovávajú zo svojich detí homosexuálov - tvrdí ŠTÚDIA

RE: Přání otcem myšlenky

Alexa 89.?.?.?

Jasně, pro mnoho (většinu?) žen není sex to nejdůležitější ve vztahu. Důležitý je sám vztah a jeho kvalita a navíc, kdo rozumí ženě lépe: žena nebo muž? [velký smích]

I tak si myslím, že se tím dostáváme na pomezí toho co by mohlo být vnímané jako homosexualita. V tomhle případě bez sexu(a homosexualita není jen otázka sexu).

232725

V poznámce s židy vidím něco podstatného, co Vladimír předestřel trochu nešikovně. Zvědavec je stále více one-man-show než společné dílo. V tom vidím slabinu.

Je snadné zdikreditovat jedince, hůř se činí se skupinou. Není to však jenom v tom. Tvorba obsahu (čtenářsky zajímavého a specifického obsahu!) je dost náročná pro několik lidí, natož pro jednoho. I financování by bylo snazší pro skupinu než pro jednoho. A navíc je tu ještě jeden aspekt.

Všichni stárneme. Děti dědí majetek a břímě po svých rodičí, ale co Vy Vladimíre, máte komu předat Zvědavce? Byla by skutečně škoda vzdát to(= nechat Zvědavce upadnout v zapomnění). To říkám sice jako někdo, kdo v poslední době není téměř vůbec aktivní, není to však způsobené Zvědavcem, ale mými osobními záležitostmi.

Zvědavec by neměl být jen projektem jednoho člověka. Na obsahu by se mělo podílet víc lidí. Rozšířit paletu témat, o kterých se píše - avšak s mírou. Rozhodně by se neměla rozšířit natolik, aby to byla kuchařka nebo třeba tipy na slevy v kamenných obchodech. Jak už tu zaznělo, překlady článků, které jsou vlastně neustále o tom samém mohou být depresivní a monotématické.
Tak, když kritizuju, tak bych mohla také něco navrhnout, žejo? Jaká témata bych já osobně přidala? Politika není jen o tom, co se děje teď a tady, je to i její kontext, tedy historie. Přispívá sem mnoho chytrých lidí s různými zájmy a mnoho z nich myslím má co psát i právě o historii. To, co se děje dnes má své příčiny, kořeny a i cíle, které již měli jiní. S ohledem na aktuální dění je vidět, že my, lidé, se z historie učíme nedostatečně, bylo by tak dobré si ji občas zopakovat.
Co dál? Třeba knihy; nikoliv odborné recenze, ale rubrika ve stylu Ve zkratce, ale o knihách, tematicky laděných.
Občas přemýšlím, že by nebyla na škodu jakási "Polní příručka" pro lidi, kteří chtějí vystoupit z rozjetého vlaku konzumní nevědomé společnosti. Jak si všímat manipulace v mediích, kde hledat informace a jak to nevidět tak černě(tj. ukázat, že to jde jinak a lépe). V tomhle směru by se mohlo sejít víc nápadů.

Do nadpisu jsem dala "10:1". Kdesi jsem četla, že takový je poměr těch co obsah konzumují s těmi co jej tvoří. Vzhledem k počtu lidí co sem chodí by mohlo těch, co obsah tvoří být mnohem více než Vladimír sám. Učinilo by to Zvědavce obsahově barvitějším a přístupnějším pro ostatní.

Byla by skutečně škoda, kdyby Zvědavec následoval prop.sk nebo zmíněný CFP!, alternativ skutečně není mnoho.

233115

25.10.2011 18:15

Umělá opozice Nového světového řádu

OWS, korporace a stát

Alexa 94.?.?.?

Já bych si nebyla tak jistá ani jedním z pohledů na věc.

Pokud OWS nevzniklo na popud některého z velkých hráčů, pak se alespoň pokusili v průběhu do dění v hnutí zasáhnout. Bylo by s podivem, kdyby ne.
Nejdřív marginalizování a ignorace medii, policejní zátahy, pak třeba nastrčení "přirozených" vůdců, nebo finanční výpomoc při organizování protestů. Prostě nejlepší opozice je ta, jejíž příští tahy znám dopředu(nebo ji rovnou řídím).

Diskutovat o tom jak rozsáhlý takový vliv je jen spekulací. Čím víc lidí v hnutí je, tím hůř se dá zjistit kdo a jak konkrétně ho ovlivňuje. OWS na svých stránkách tvrdí, že je leaderless. Budiž, přestože to je jen tvrzení.

Také jsem tam našla jejich cíle. Tedy asi ty nejdůležitější.

Ne úplně se shoduje s v článku zmíněným:

>zahájení sociálně-ekologické transformace evropského hospodářství, zavedení daně z finančních transakcí a ústavně garantované právo na, podle tarifu ohodnocenou práci a další donucovací opatření namířená proti občanům, které má toto hnutí údajně zastupovat.<

... ale neprošla jsem to celé a mohla jsem to přehlédnout.

Já osobně z toho všeho cítím prvoplánovost. Chci říct, že celý ten problém je příliš komplexní, než aby šel snadno vyřešit. Je dobře, že hnutí OWS upozornilo, že nikdo z nás není sám se svou nespokojeností a že jsou tu další, ke kterým je možné se připojit. Ale řešení a cíle se nemohou a nebudou shodovat. Čím víc lidí bude do hnutí zahrnuto, tím snáze se bude fragmentovat. To je však jen jeden háček.

Další a významnější je editorem nakousnutá otázka korporace vs stát. Stát je ten poslední, od koho lze v tomto čekat pomoc. Stát se stal rukou, jejímž prostřednictvím ony korporace získávají vliv. Sám stát - respektive jeho zástupci(ať už lidmi volení nebo ne) - se podílí na tom, že korporacím se dostává větší moci a zisků a zároveň jim dostává možnosti se vyhnout placení daní. Ne, určitě to není tak jednoduché a stát v tomto není jednotný element. Kdyby byl, byla by naše situace pravděpodobně mnohem horší.
Stát není jako korporace, je to cosi jako legální mafie. Něco bere a jen zlomek z toho vrací na službách. Stanovuje pravidla, kterými se mají naše životy řidit, ale nestanovuje je na základě potřeb libí a už vůbec ne koncepčně. Stát tak v téhle rovnici nefunguje jako zachránce. Je tu jen jako menší zlo, jehož část otevírá bránu většímu zlu a jiná se nám snaží mírně usnadnit dopady onoho většího zla.

Marně hledám analogii k hnutí OWS a jediná, která mě napadla je Spartakovo povstání v antickém Římě. Jen ten konec je otevřený a nemusí nutně skončit tak, jako skončil Spartakus.

255941

22.11.2011 22:14

Film USA

Nezávislé filmy

Alexa 94.?.?.?

Patřím k těm, co už na televizi několik let nekoukají. Vadí mi to. Je to zloděj času(to ostatně internet také, že?), ale co mi vadí nejvíc je to, že televize je z podstaty zloděj vaší pozornosti. Ruší a nenechá vás soustředit.

Co se amerických filmů týče, vcelku souhlasím. Mezi tím balastem však jsou zajímavé filmy, na které je příjemné se podívat, když chcete něco cítit - smát se, brečet, bát se, prožít znovu zapomenutou nebo i aktuální bolest.
Osobně mám moc ráda science fiction a fantasy. Kdo ví, asi nebude zpochybňovat, že jedny z nejlepších kultovních sci-fi jsou americké(nemluvě o autorech předloh k filmům), třeba Blade Runner. Ale i z těch běžnějších žánrů se dá sem tam něco vybrat. A to i novějšího data. Osobně mám třeba ráda Garden state a přitom je to 2004. Dobří jsou i Watchmen, to je dokonce rok 2009. Jako poslední zmíním Lord of war (2005). A dalo by se vybírat dále. Starší produkce je skvělá, mám ráda především 70. až 90., kdy byl nedostatek efektů nahrazen dobrými výkony, charismatickými herci a příběhem(který mnohdy schází současným filmům).

Celkově bych tedy nebyla tak skeptická. Je pravda, že naše televize mají problém s tím uvědomit si, že se vyskytují i náročnější diváci, kteří by se rádi podívali na něco jiného než řetězec explozí a holé komentáře. Naštěstí už se však nemusíme spolehat jen na jeden program nebo na televizi jako takovou.

Ta poznámka v článku k sexu, polibkům a dalším je zajímavá. Moc jsem o tom nepřemýšlela, ale netroufám si tvrdit, že tomu tak je v takové míře. Ty ostatní stereotypy jsou ale vážně výrazné(záporňák je kuřák a běloch, černoch bývá obvykle jako kladná postava, často i rádce, stařešina, ale nemusí to být nutně špatné - viz. Shawshank redemption). Ženské role bývají často přehnané, ne ve smyslu schopnosti a znalostí, ale ve stylu "Barbie, jaderný fyzik". Je to úlitba politické korektnosti, která asi nezáměrně vyzní spíš jako parodie a jako jejich hlavní(a jedinou) devizu ponechává vzhled modelky. Celkově mě naleštěný vzhled hlavních hrdinů často rozčiluje. Pár přátel okomentovalo poslední film ze serie Star trek ve smyslu "hezcí lidé ve vesmíru". Vidím to podobně.

Chtěla bych tohle téma trochu zneužít a poptat se:
neví někdo o dobrých stránkách(i zahraničních), které by se hlouběji věnovaly nezávislé tvorbě? Něco ve smyslu imdb, ale zaměřené na to, čemu se nedostává takové reklamy. Zajímá mě spíš evropská tvorba, ale čínské a ruské filmy by mě také zajímaly. Budu vděčná za tip.

PS. Pro milovníky žánru. Ještě jsem si vzpomněla na jeden skvělý, tentokráte neamerický(dokonce sovětský) sci-fi KinDzaDza.

257511

23.11.2011 17:20

O strachu

RE: Robota, strach, odvaha, štěstí

Alexa 94.?.?.?

Zdravím,
překvapivě o Foxconn nejde, ale i v něm(v tom Pardubickém) jsem kdysi pracovala. Tam však jako opravářka toho, co jsem v této - téměř identické - společnosti pomáhala stavět.
Potvrzuji to, že ti kdo tam dělali už tehdy v roce 2007 byli Bulhaři, Mongolové, Číňani a Vietnamci. A ano, je to ironie, že subvence placené z našich daní pomáhali zaměstnat výše zmíněné. Jenže on tu platí racionální argument, že Češi tam mohli také dělat, ale jen málokterý byl ochotný.

Mimochodem, ve zprávách nedávno(cca dva až tři měsíce zpět) zanikla důležitá zprávička o tom, jak Foxconn ve svých výrobních prostorách v Číně postupně zamění dělníky za roboty(ve zprávě bylo zmíněno číslo 1 000 000). A důvod? Údajně rostoucí počet sebevražd mezi zaměstnanci. Osobně se domnívám, že ve skutečnosti se náklady na zařízení automatizovaných linek snížily natolik(a cena práce v Číně zase natolik vzrostla), že robotizovaná výroba je výhodnější. Co podobný trend přinese v 1.3miliardové Číně bude zajímavé.

A pan Terry Gou? Souhlasím s vámi, bez ohledu na to, jaké je to být zaměstnancem Foxconnu si tento pán zaslouží poklonu. On jen využívá zdrojů.

257562

23.11.2011 17:47

O strachu

RE: vážím si vaší snahy

Alexa 94.?.?.?

Psychoanalýza mě zajímá, to uznávám. Mám však pocit, že tentokrát jste Freudiánství vytáhl na světlo vy. Myslím, že jste můj článek, jeho pravé sdělení pochopil jinak, než jsem měla na mysli. Snad je to má chyba, protože jsem vám svou myšlenku neuměla správně sdělit.

Tento text není o mém strachu. Tento text je o mechanismu, který funguje na kolektivní úrovni. Že vy osobně ten pocit nemáte? To přeci neznamená, že to tak není. Podobného fenoménu jsem si všimla i v jiných oblastech(třeba v dopravě, rozvedu, pokud budete chtít). Dokonce jej svým způsobem potvrzují i některé psychologické výzkumy(nepřímo např. tzv. "bystander effect" ).

Mým cílem nebylo vám sdělit, že mám strach v práci dělat málo, abych nebyla vyhozena. To jste si tak přeložil vy. Cílem bylo poodhalit určitý mechanismus, který ve společenství(a to možná nejen v lidském) funguje do jisté míry jako sjednocující faktor. To, že je třeba se s tím naučit něco dělat, umět to zpracovat je naznačený závěr.

To, že vy jste si něčeho podobného ve společnosti, kde děláte vy nevšiml, nemusí být proto, že to nefunguje, ale spíš proto, že ta společnost není východosijská a zabývající se výrobou elektroniky(což je dost kompetetivní oblast).

257567

23.11.2011 17:54

O strachu

RE: Robota, strach, odvaha, štěstí

Alexa 94.?.?.?

>moci neznamená směti...

Ale ano. Nejsem zastánkyní přístupu, že urvu co mohu. Mám ale úctu k tomu, co mnoho začínajících čínských podnikatelů dokázalo v podstatě z ničeho. To, v co se jejich podnikatelský záměr změnil později je trochu jiný příběh a k tomu takový obdiv nemám. Abychom však byli trochu objektivní, bez ohledu na to, jaký přístup má spol. Foxconn ke svým zaměstnancům v Číně(a i jinde ve světě), mnoho Číňanům dala možnost si vydělat na lepší život. Práce farmáře kdesi v zapadlé provincii by jim to neposkytla.

257568

23.11.2011 18:55

O strachu

RE: Robota, strach, odvaha, štěstí

Alexa 94.?.?.?

René, nemusíte mi všechno tohle říkat. I přesto, že nevím o každém jednom případu sebevraždy farmáře v Indii či kterémkoliv jiném případu, uvědomuji si vcelku realisticky(tj. nerůžově) aktuální stav.

Osobně bych "trh" a "tržní cenu" jako takové nezavrhovala. Trh v tom mikroekonomickém slova smyslu není špatný a je myslím jediný možný přístup jak ohodnotit výsledek mojí, vaší či číkoliv práce. Mluvím však o konkrétní práci, o konrétním výrobku nabídnutých druhému za nezdeformovaných férových podmínek.

Stejně tak do budoucna má myslím smysl udržovat malé společnosti, malé produkce čehokoliv. S tím, že distribuce bude omezená je třeba do 500km. To je způsob, jak může být hospodářství na udržitelné úrovni a lidé mohou mít po většinu života dobrou práci, která je i uživí.
Moc se mi líbí ten fenomén, kdy továrnu(manufakturu) vlastní samotní zaměstnanci jako akcionáři a tím i se i zisk rozpočítá mezi ně samé. To je udržitelný způsob pro budoucnost. A v takovém světě ten mikroekonomický trh bude potřeba.
Tím trochu navazuju na sdělění Jeana Larouxe o kapitalismu pár příspěvků výše. Kapitalismus jako takový není špatný. To co je dnes obecně vnímáno pod pojmem kapitalismus však za špatné považuju.

257572

23.11.2011 22:22

O strachu

RE: Robota, strach, odvaha, štěstí

Alexa 94.?.?.?

Neviděla [pláč] Dvě hodiny času, ano. Čas by se i našel, ale vážně nemám náladu sedět dvě hodiny u youtube. Internet je hrozný žrout času a navíc mám ten pitomý zvyk mít otevřených XY panelů s tím, že "si to dočtu potom".

S tím kapitalismem. Ano, neexistuje. V současnosti je to vyprázdněný pojem, ale naznačila jsem, že to tak i chápu. Šlo mi o vystihnutí základního principu: něco umím/mám a nabídnu to druhému, který o to má zájem a ten mi za to nabídne akceptovatelnou protihodnotu.

Jinak snad už mě trochu znáte, za ta léta co sem(pravda, v poslední době minimálně) píšu a víte, že nejsem ta, která hájí korporace a obecně současný status quo. A stejně tak se na svět kolem nás nedívám černobíle. A ten Foxconn zkrátka není černočerný, i když k bílé má zatraceně daleko.

257581

24.11.2011 21:54

O strachu

RE: Robota, strach, odvaha, štěstí

Alexa 94.?.?.?

>Tak bych to čtení střelil od boku tak minimálně na 100 hodin. [mrknutí jedním okem]

Ok, touché.

Nadstandardní znalosti chemie, genetiky, biologie nemám, i když v žádném z těch oborů nejsem naprostý laik. Vím od všeho kousek(a dohromady neexceluji v ničem) a tak se vcelku orientuju v mnoha oblastech. Alespoň tak, že dokážu chápat principy a jevy.
Rozumím té snaze téma zobrazit, zjednodušit(zestravitelnit) a tím tak myšlenku přinést co nejširšímu okruhu lidí. Já mám ráda fakta v knize, potřebuju svůj čas na strávení fakt, popřípadě si některé věci znovu přečíst. A pak, když mám volnou chvíli a přemýšlím o nesouvisejících tématech mi najednou souvislosti zapadnou do sebe, aniž bych o tom záměrně přemýšlela.

Ta "youtubifikace" podobných témat má jistě spoustu pozitiv, ale zjednodušení obsahu vede k opomenutí některých podstatných fakt. Ale má to být jen jako vodítko, tomu rozumím.

Nemohu znát všechno a už mě štve, že znám kousek od každého a dohromady nic. Proto se snažím ty okruhy temat omezovat, vybírat si co si přečtu a co ne. A to čtení stále preferuji před youtube. Z té knihy ulpí vždy více informací než z youtube. A moc ráda čtu [smích].

257616

24.11.2011 22:20

O strachu

RE: Robota, strach, odvaha, štěstí

Alexa 94.?.?.?

Ne. Jako majitel malé společnosti musíte být dravý, zdravě dravý, abyste se vyhoupl nad své konkurenty ze sousedství. Záleží na vašich vlastních schopnostech, vůli a ochotě něco tomu obětovat. To je to co obdivuji.

Jako majitel velké společnosti už máte jistou moc, kdy sám můžete měnit pravidla, můžete vedení společnosti přenechat na bedrech manažera(protože ho máte čím zaplatit), právníků(protože ty potřebujete pro boj se svými velkými konkurenty, kteří nebojují kvalitou výrobků, ale třeba patentovými právy)a zisk vytváříte ne tím, že umíte hledat slepá místa trhu a využít jich, ale tím, že do jisté míry diktujete výši nákladů(platy zaměstnanců, státní subvence, které jako malý podnikatel s 5 zaměstnanci nikdy nedostanete).

Vnímáte ten rozdíl?

Už jsem to tu zmínila. Ten první model považuju za "udržitelný"(v dobrém slova smyslu, úvozovky jsou tam kvuli tomu, že to slovo je už bohužel zprofanované) a perspektivní vzhledem k tomu, v jaké situaci se nacházíme dnes. Ten druhý popisuje to, v čem žijeme a co neslouží ku prospěchu všech, ale jen velmi úzkého okruhu lidí.

A ne, nemyslím, že máte pravdu s tím poznamenáním, že to je jeden člověk. Lidé se mění. Ne po všech stránkách a ne stabilně v čase. Závisí na mnohém. Věřím, že Terry Gou se v jistém bodě musel rozhodnout za jakou cenu půjde dál nahoru. To jak se rozhodl dnes víme, co ho k tomu vedlo je třeba možné vyvodit a třeba za tím bylo něco naprosto jiného. Do těch spekulací se pouštět nehodlám.

Zkuste se zeptat sám sebe, jak byste se zachoval, kdybyste měl malou prosperující firmu, se kterou byste se dostal do bodu, kdy půjdete dál nahoru a ke svým ziskům začnete psát další nuly, i za cenu toho, že změníte žebříček svých hodnot, nebo se pokusíte udržet si své hodnoty, ale vaše konto výrazně neporoste.

257619

24.11.2011 22:29

O strachu

RE: x

Alexa 94.?.?.?

To proč celý život pracuji na podobných místech je na jinou debatu a vlastně se to tu vůbec nehodí rozebírat. Shrnula bych to jako kombinaci "nedostatku flexibility", vlastní nerozhodnoti, nedostatku komunikačních schopností a velmi mizerné sociální sítě(obecně kontakty).

Děkuju za ocenění článku[smích]. S vaším příspěvkem se stotožňuji.

257620

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Káva pro Zvědavce

49

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 115 čtenářů částkou 17 255 korun, což je 49 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Milí čtenáři,

stalo se už smutným koloritem Zvědavce, že na konci měsíce musím žádat o finanční příspěvek na provoz serveru. Každý měsíc něco chybí, ale ještě nikdy se nevybralo tak málo, jako tento měsíc. Snažím se dělat tuto práci poctivě, ale nemohu do nekonečna dotovat provoz z vlastní kapsy. Ty peníze potřebuji, abych mohl udržet nezávislost tohoto serveru a být bez reklam. Vím, že teď hodně z vás má hluboko do kapsy, ale prosím uvažte, zda byste mohli podpořit tento server. Děkuji

Ve zkratce

Roman Prymula je ve střetu zájmu - šéfuje např. vakcinologické společnosti24.05.20 23:45 Česká republika 4

Už to začíná pronikat do mainstreamu: V Česku epidemie nebyla a není22.05.20 14:30 Česká republika 6

Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny19.05.20 22:49 Česká republika 9

Musk a jeho vesmírné smetí: svět mlčí19.05.20 17:40 Neurčeno 1

Na Ukrajině už pronajímají i dělohy žen. Hnus19.05.20 17:29 Ukrajina 2

Rok vězení za vyznačení hranice mezi Čechy a Moravou19.05.20 17:19 Česká republika 3

Další kulturní obohacení: U Ahmeda se našla hlava sedmnáctileté Švédky19.05.20 14:41 Švédsko 2

Dodržujete odstup?18.05.20 15:04 Česká republika 4

Covid-1984, tajemný Hamáčkův agent16.05.20 00:08 Česká republika 16

Plynovod Nord Stream 2 v Německu narazil. Nedostal výjimku z pravidel EU15.05.20 15:54 Evropská unie 3

Všichni majitelé mobilů budou/jsou centrálně sledováni15.05.20 10:15 Evropská unie 8

Další rána feminacistek: chtějí mít příjmení jako chlapi, nepřechýlená14.05.20 15:00 Česká republika 12

Tvrdá cenzura dokumentu PLANDEMIC!14.05.20 12:50 USA 7

Slovenský velvyslanec se v Minsku zúčastnil vojenské přehlídky a skončil14.05.20 11:07 Slovensko 1

Sankce a vězení za zpochybňování karantény13.05.20 17:32 Bolivie 6

Opojení mocí, které bude neustále sílit a bude stále rafinovanější, aneb 5G pod dohledem Spasitelů13.05.20 00:12 Česká republika 0

Musk vyhrožuje, že Tesla může opustit Kalifornii kvůli koronaviru11.05.20 19:57 USA 6

Objevují se další statistiky, že kuřáci jsou odolní vůči koronaviru11.05.20 14:07 Británie 7

V Německu protestují proti šíření paniky10.05.20 22:09 Německo 7

Apel čtyř kardinálů a sedmi biskupů na celou Církev a svět k nejtěžší krizi, která hrozí zničením křesťanské civilizace09.05.20 23:16 Neurčeno 9

Měnové kurzy

USD
24,67 Kč
Euro
27,06 Kč
Libra
30,43 Kč
Kanadský dolar
17,85 Kč
Australský dolar
16,39 Kč
Švýcarský frank
25,51 Kč
100 japonských jenů
22,92 Kč
Čínský juan
3,46 Kč
Polský zloty
6,10 Kč
100 maď. forintů
7,76 Kč
Ukrajinská hřivna
0,92 Kč
100 rublů
34,79 Kč
1 unce (31,1g) zlata
42 280,22 Kč
1 unce stříbra
423,48 Kč
Bitcoin
215 642,55 Kč

Poslední aktualizace: 26.5.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 51 275 487