Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Saša

Nalezeno 1860 příspěveků, 110 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

13.10.2008 18:52

Doutnák u biliardového sudu s prachem již hoří

Jsme ještě málo zadluženi

Saša 74.?.?.?

Britská vláda právě zahodila 75 bilionů za 3 banky, Royal Bank of Scotland, Lloyds/TSB, Halifax Bank of Scotland. Poplatníci platí bankám, které prokazovaly rekordní zisky do této chvíle a po řadu let. Vlády berou chudým a dávají bohatým, to není pohádka jako o tom Jánošíkovi. Je zajímavé, že ty samé vlády nikdy neměly peníze na zdravotnictví, pro bezdomovce apod. Kde vlády berou astronomické částky? Zřejmě jsme málo zadluženi.

172931

13.10.2008 22:03

Doutnák u biliardového sudu s prachem již hoří

RE: Jsme ještě málo zadluženi

Saša 74.?.?.?

Kde se berou ty astronomické částky, které vlády nalévají do finančního systému? Půjčujeme si s úrokem virtuální peníze od „zkrachovalých“ bankéřů (těch největších jejich akcionářů, asi od 400 osob), aby oni je mohli zpátky s dalším úrokem zase zapůjčit nám a průmyslu a tak nás „zachránili“. Tedy začarovaný kruh? Ale neé, dobře promyšlená pyramidová hra, eh „obchod“ jak zotročit a dostat co nejrychleji majetek a moc na vrchol pyramidy. Bude za to prý práce! Práce téměř zdarma, kde méně majetní se rychle a legálně majetku zbavují ve prospěch majetnějších, až bude vládnout jen nejužší skupinka osob.
Geniálně vymyšleno!

172947

13.10.2008 22:31

Je kapitalismus u konce s dechem?

RE: Vidím to tiez jinak - což zkusit trochu logiky

Saša 74.?.?.?

>Proc jim vubec pujcovali, kdyz vedeli, ze v budoucnu
>nebudou moci platit svoje dluhy?

Půjčování je zcela bez rizika, malá jistina je spoluúčast a nemovitost neuteče. Dlužná částka představuje peněžní cenu nemovitosti, poklesla tedy cena peněz. Bankéři jsou geniální a jedná se o „virtuální“ krizi, virtuální peníze, jen úroky a dluhy jsou skutečné.
Dlužníci ztratili skutečné peníze, banky o nic nepřišly, mohou jen získat.

172950

14.10.2008 10:13

Je kapitalismus u konce s dechem?

RE: Vidím to tiez jinak -

Saša 74.?.?.?

>Banky mají dle Vás ohromné množství (za.raných) povinností.

Banky ve vlastním zájmu, v zájmu jejich akcionářů a především zákazníka (dlužník) opravdu mají dle Vás ty za.rané povinnosti, které plynou ze zákona džungle. Jak vysvětlily zákazníkovi/dlužníkovy, na hypotéce a případném prodeji musí jen vydělat (zákazník dal minimum v hotovosti a něco splatil plus jak bankou slíbeno nemovitost „musela“ vzrůst v ceně). Banka má možnost si zákazníka ošacovat, v US existují hned dvě společnosti, které zjišťují credit rating každého člověka a pokud neplatíte nebo nejste schopen platit nedostanete ani credit kartu.

172994

15.10.2008 09:47

Vymahači dluhu v Indii získávají na USA jiný pohled

Když ztratíte všechno je to na kšandu

Saša 74.?.?.?

Je to asi hezké, že když někomu berou střechu nad hlavou a chce si dát kšandu, tak zavolá dívka až z Indie. [naštvaný]
Zde je článek jak se nešťastníci sebevraždí „Suicides from financial crisis cause concern”

173071

15.10.2008 10:33

Zadržení dr. Töbena by nás mělo probudit

Jak Evropou opovrhované režimy

Saša 74.?.?.?

„Demokratický“ svět se mílovými kroky blíží k zemím, kterými opovrhoval jako Írán, Afganistan, Saudská Arábie, kde můžete být popraveni za „vyřčení Božího jména nadarmo”.

Podobný článek v češtině skromně neuvádí, že se tam nepopravuje jen za vraždy, ale i ideologické zločiny, vždyť je to hodný diktátorský režim a přítel našeho jednovaječného bratra USA. Pochybuje, nevěří, popravte blázna! Kdysi jen nejhorší diktátorské režimy zavíraly nevěřící blázny...

173074

15.10.2008 23:32

Zadržení dr. Töbena by nás mělo probudit

RE: Svoboda není anarchie

Saša 74.?.?.?

>Co třeba když budu tvrdit, že všichni židé mají jít do plynu?

Pak jste blázen pane Van Guld, každý se Vám vysměje a doporučí léčení. Mluvíte o něčem jiném a podsouváte nesmysl, jehož obdoby se dopouští „zbožní“ fanatici. Co je horší, že si osobujete právo zpívat s McCainem bomb bomb Irán a fandit zločinci co dostal Boží vnuknutí rozbombardovat Irák. Vaše pokrytectví nadčlověka je stejné jako vlády náboženského státu, který věnuje pramalou pozornost životu Nežidů. Ne všichni Židé trpí stejným komplexem nedotknutelnosti. Opakuji Vám téměř doslova slova Žida, profesora Ze'ev Sternhell.

Jen Vy, pane Van Guld, máte zločinný úmysl a jste schopen ho realizovat.

173121

16.10.2008 18:30

Ekonomická krize neovlivní hegemonii Spojených států, říká Chomsky

RE: Prosim o umisteni do zprav ve zkratce

Saša 74.?.?.?

The British government is considering setting up a database of all phone and e-mail traffic
Britská vláda uvažuje o zřízení databáze všech telefonních hovorů a emailů.
Zatím se prý nebude skladovat obsah hovoru nebo emailu. Dle návrhu by bylo možno najít „pouze“ kdy kdo s kým komunikoval. Pochopitelně politická opozice a skupiny pro občanská práva protestují, ale „boj proti terorizmu“ teror nastolí.

173181

16.10.2008 21:19

Co je to vůbec ta recese?

RE: hospodářská krize, prostituce a podplacení novináři (2. pokračování)

Saša 74.?.?.?

Kdo za peníze nebude dělat cokoli? Není práce na stavbě prostitucí? Pro někoho kdo si rád huntuje tělo a riskuje život snad není, nebo když děláte na svém [mrknutí jedním okem] Téměř vše lze právem nazvat prostitucí: novinář šíří polopravdu a často lež ke svému prospěchu, v každém zaměstnání ať již s nadšením nebo bez něj prodáváte své tělo a duši. Vezměte počestnou dívku, která si zvolí nejlepšího muže, který dovede zajistit rodinu. Jakmile do toho zamotáme „rodinu“ již to není prostituce?

Pan Laroux do toho přimíchal pasáky, no to jsou „podnikatelé“, jen ten, který nejvíce shrábne do své kapsy (zotročí zaměstnance) přeci vyhrává, to je ten americký velkokapitalismus bez ochrany zaměstnance. Jen navýšení nějak přirozené nebo nespoutané nemorálnosti. Právě, že „pasáctví“/bordely jsou na pokraji zákona obchoduje se s člověkem. Máte 2 možnosti, nedovolit a zakázat velkoobchod s bordelem nebo ho regulovat jako každý jiný legální „business“. Prostituce je v nás, naší nedílnou součástí.

173190

16.10.2008 21:27

Austrálie cenzuruje internet

Databáze všech telefonních hovorů a emailů

Saša 74.?.?.?

Již jsem jednou vložil pod článek Ekonomická krize neovlivní hegemonii Spojených států, říká Chomsky

The British government is considering setting up a database of all phone and e-mail traffic
Britská vláda uvažuje o zřízení databáze všech telefonních hovorů a emailů. Zatím se prý nebude skladovat obsah hovoru nebo emailu. Dle návrhu by bylo možno najít „pouze“ kdy kdo s kým komunikoval. Pochopitelně politická opozice a skupiny pro občanská práva protestují, ale „boj proti terorizmu“ teprve teror nastolí.

173191

17.10.2008 08:24

Co je to vůbec ta recese?

RE: hospodářská krize, prostituce a podplacení novináři (2. pokračování)

Saša 74.?.?.?

Jak vidíme prostituci je otázkou přesvědčení, vidění světa, jak jsme nebo nejsme liberální, cyničtí a jistě i možná životní zkušenosti. Přesto nebo proto pane Laroux bych do toho netahal narážky o „prostituci Vaší součásti“ a důsledné lítosti, kterou si od Vás pane Laroux nezasloužím [mrknutí jedním okem] Jindy se v názorech shodujeme a nevidím důvodu k boxování a podpásovkám. Náš názor se tentokrát snad liší: Vy nevěříte, že mnozí z nás prostituují tělo i duši prostým zaměstnáním. Ne, nepokládám to za správné, ale vede nás k tomu systém a více méně i přirozený vývoj jako lidské bestie. Jistě znáte známý vtip, kde se někdo ptá, šla byste se mnou za stovku a odpověď je, dovolte, myslíte si, že jsem kurva? Další otázka je a za 10000? Zbytek vtipu nebo částku si jistě domyslíte. Pokud nevidíte srovnání prostituce a třeba práce na stavbě, představte si více krajní příklad žoldáka, který šel bojovat do Iráku /Afganistanu. Prodá svůj život a jde vraždit, daleko horší než ta prostituce. Je to tedy otázka míry. Jak píšete opravdu je naprosto přirozené, že ženě imponuje na muži „zajištění“ a od pravěku do dnes chodí za večeři. To není pomluva žen, ale přirozená potřeba. Jako argument můžete hovořit o lásce a o dětech, o morálce. Máte svoji pravdu, ale realitou je, že lidé jsou převážně amorální. Promiskuita mužů a žen je totožná, pohnutky pudové. Proč zastírat realitu? Jistě, že podnikání je přirozené; najmete-li četu pokrývačů tak najmete nejlevnější (třeba) „Ukrajince”, bezpečnostní pravidla vás budou zajímat ze strachu ze zákona, asi budete chtít na bezpečnostních pravidlech ušetřit z přirozené touhy po maximálním zisku a budete to omlouvat nutností konkurence. SVĚDOMÍ je často flexibilní jak guma u kalhot. Jak je to daleko od zmíněného pasáka?

173206

18.10.2008 09:30

Co je to vůbec ta recese?

RE: hospodářská krize, prostituce a podplacení novináři (2. pokračování)

Saša 74.?.?.?

>Ten voják může věřit, že zabíjením chrání bezpečnost strany kterou zastupuje a pak je jeho svědomí čisté

To snad ani Leho nevěří, tak blbí nejsou američtí ani čeští žoldáci. Je lukrativní vzít relativně malé riziko vlastního zmrzačení nebo zabití a vydělat si na domek, ze zavraždění pár žen a dětí si podobné typy nedělají těžkou hlavu. Vždyť zaopatří rodinu! A vytvoří ten kompaktní a fungující vztah. Věří, že zabíjí „nevěřící“ mohamedánské „ručníkáře“, pokládají za morální zabít někoho, kdo je ochoten se stejně za svou „super“ morální víru vyhodit se do vzduchu. Obě strany se pokládají za velmi ušlechtilé, morální. Podstatný rozdíl je, že ten žoldák je v cizí zemi a bude zabíjet, po případě se nechá zabít za peníz.

Jinak hezky napsáno. Je snadné zaujmout morální stanovisko, které se přece nikdo neodváží napadnout a ještě to dobře vypadá. Většinou největší zastánci „morálky“, které přeci pro jejich postoj nelze napadnout jsou v podstatě nejvíce nemorální. Ono to zní krásně psát o sebeúctě a charakteru [mrknutí jedním okem] Omlouvám se za cynismus, kdo z nás však (včetně mne a Vás) nikdy v nejmenším nezaprodal zmíněné hodnoty? Nebo jak píšete, prostě je alespoň neomluvil? Je pravdou, že žena, aby dala dítěti lepší budoucnost, udělá cokoli a nejen proto. Svým způsobem zaprodání zmíněných hodnot je nejen ženám téměř vlastní a v případě nejstaršího řemesla je to jimi viděno zcela jinak, jsou hrdé být žádoucí, je to prospěšné. Má srovnání nejsou idealistická nebo moralistická – s výjimkou řídkých výjimek, tak to prostě je – svět není ideální ani morální. Ve jménu „morálky“ byl spáchán stejný nebo větší počet hříchů než ve jménu amorálnosti. Extrémní „morálnost“, pokud není, tak může být nemorálnost. Je to nějak podobné jako se systémem komunismu a kapitalismu. My víme, že ten prvý především nepracuje, dopouští se stejných hříchů jako náš osvědčený kapitalismus, ale paradoxně myslím ten prvý má ideologicky blíže ke křesťanství. Pro přežití se učíme prostituční tendence již ve školách (říkej, co chce učitel slyšet, musíš se líbit), matka dceři radí, aby si našla zámožného ženicha atd. atp. Jistě je to nesprávné, ale myslíte, že to lze bez násilí změnit? Ten nátlak by musil být větší než v mohamedánských zemích a napáchal by více zla než jistá tolerance. Mohli bychom pokračovat, ale dle mě nedojdeme k potěšujícím závěrům. Rozcházíme se v názoru, jestli je sexuální prostituce patologická nebo dle mého pohledu přirozenou lidskou vlastností. Obávám se, že v širokém významu slova je rovněž vžitá a mnozí ji pokládají za nutnost k přežití. Nevidím mezi úzkým a širokým významem slova velký morální rozdíl.

173284

18.10.2008 09:47

Odpovede z Juhu na globálnu hospodársku krízu

RE: IDB

Saša 74.?.?.?

IDB = Inter-American Development Bank (je míněno země Latinské Ameriky a Karibiku)

173285

21.10.2008 19:41

Modrý armagedon

RE: postřehy

Saša 74.?.?.?

http://www.blisty.cz/art/43368.html Státní společnost České dráhy splácí reklamu ODS. Na riziko tunelování státních podniků prostřednictvím marketingových kampaní upozornila BIS. České dráhy jsou ztrátové.

173596

21.10.2008 20:07

Modrý armagedon

Volby 2008: Senátoři a RADAR

Saša 74.?.?.?

Jejich postoje najdete zde.

Citace: Mé „NE radaru“ znamená, že vůbec nejsem přesvědčen o vhodnosti a hlavně nutnosti budování cizí vojenské základny na českém území a již vůbec ne o opětovném „dočasném“ pobytu cizích vojsk. Jistě – jde o spojence. Ale já jsem pamětník roku 1968 a nikdy nezapomenu, že nás okupovala vlastně rovněž „spojenecká“ vojska. Ostatně taky je prý „někdo pozval“. Jistě, ne demokraticky zvolený parlament a vláda! Mimochodem našim dnešním spojencům však tehdy nezbylo, než krom „kušnění“ souhlasit. A my se s tím museli na roky smířit. Když ze mě pak udělali vojáka, nebylo mi vůbec příjemné salutovat cizím oficírům. Moc, opravdu moc jsem si přál, aby tady jednou žádný cizí voják nebyl. A to ve mně zůstalo. Nechci o to po pár letech přijít.

Jsme přeci „spojenci“ a jistě si věříme a pak by základna je-li „nutná“, byla budována na našem českém území s českou posádkou a českým velitelem.

173598

21.10.2008 20:42

Modrý armagedon

RE: Není to férový lov

Saša 74.?.?.?

>Regulační poplatek?

Jak je možné, že relativně civilizované země jako Kanada, Velká Britanie, Francie aj. regulační poplatek nemají? Nemá ho ani chudá Kuba a k žádnému nadužívání nedochází a dokonce dostanete ošetření bez čekání. Ach jo, zapomněl jsem ten náš bohatý „vzor“ a příklad, ten daleký divoký západ s bankovkami „In God we Trust“.

173607

22.10.2008 00:25

Modrý armagedon

RE: Dnesni

Saša 74.?.?.?

http://www.ct24.cz/domaci/33148-odpurci-radaru-zad...
vloženo: 21. 10. 2008 21:25, autor: ČT24
Odpůrci radaru žádají poslance o odmítnutí smluv s USA

173626

22.10.2008 09:42

Přežila jsem gruzínskou válku

Poslankyně Evropského parlamentu

Saša 74.?.?.?

Poslankyně Evropského parlamentu:

Štrasburk 21 .10. 2008 - Dámy a pánove, rozhodnutí Rady neobnovit jednání s Ruskem o strategickém partnerství považuji za nerozumné, kratkozraké a škodící občanům EU. Upozorňuji, že jde o partnera, na jehož dodávkách surovin je Evropa závislá. Nejde jen o plyn a ropu, například bez titanu z Ruska se nedá vyrobit ani jeden Airbus.

Navíc, a to je ještě horší, je současná evropská rusofobie založena nikoliv na faktech, ale na jejich politickém a medialním výkladu. Upozorňuji, že konflikt na Kavkaze začala Gruzie bez ohledu na následky, nikoliv Rusko. Navíc neznám faktický důvod, proč nelze respektovat samostatnost Jižní Osetie a Abcházie, pokud řada členů unie okamžitě a s velkým jásotem přiznávala nezávislost Kosovu.

Jsem ráda, že Václav Klaus, prezident České republiky, kterou zde zastupuji, pojmenoval situaci realisticky, když řekl že není zlatá Gruzie a zlé Rusko. Bohužel byl jediný.

Pokud chce být Unie strategickým partnerem a globálním hráčem, nezbývá, než totéž přiznat Rusku. Konfrontační politika směrem k Rusku nemůže prospět nikomu.

173642

23.10.2008 10:55

Iráčtí ministři navzdory americkému varování požadují změny ve smlouvě

Málo zrádců a kolaborantů

Saša 74.?.?.?

Zdecimovaný a poražený národ a přece se do té přátelské ochrany od USA zrovna nehrne. Vyhrůžky a úplatky zatím nevedou k dobrovolnému přijetí „pomoci spojenců“. Na rozdíl od „vyspělých“ zemí „trpí“ nedostatkem zrádců a kolaborantů. Asi si ještě pamatují, že Saddám měl klíče od města v USA, v kterém byl čestným občanem.

173704

24.10.2008 18:51

Globalisté využívají finančních těžkostí světa k prosazení jednotné světové měny

RE: Chci celý svět a ještě pět procent navrch k tomu.

Saša 74.?.?.?

>kreténa, který si myslí, že když má bimbáska mezi nohama,
>tak automaticky má právo někoho utiskovat. [oči v sloup]


Zde je důkaz, že nám ho nezávidí, jak tvrdil velký Sigmund Freud [velký smích] [zmaten]

Jde spíš o to, že všeho moc škodí, ať již s bimbáskem nebo bez něj neměl by být jeden nebo jedna výrazně zvýhodněn. Problém je, že feministkám se zdá zvýhodněni muži a ti zase tvrdí, že svět se kolem „ní“ jen točí a galantně ženy sami zvýhodňují.

173853

30.10.2008 22:39

Přichází nadvláda Romů?

RE: čtenář

Saša 74.?.?.?

> střední třída - to je kdo ????

Každý se sice považuje za střední třídu, ale považoval bych každého, kdo ještě platí úměrné daně za příslušníka střední třídy. Pokud platíte minimální daň z příjmu tak jsou dvě možnosti, nemáte příjem nebo jste extrémně zazobaný.

174367

31.10.2008 09:12

Přichází nadvláda Romů?

RE: Otakar Pavlík

Saša 74.?.?.?

Vaše oprávněná zloba by se měla obrátit ke státu, který se nechová naprosto stejně k menšinám jako k většinové společnosti. Podpora stejně jako diskriminace pokud problém nevytváří tak vede ke zhoršení situace. Podobné problémy s menšinami zejména v ghettech současně má (a historicky měla) řada států a nejhůře jsou na tom jak menšiny, tak ostatní populace států, kde na straně jedné stát menšinu zvýhodní nebo netrestá a na druhé straně menšina je v důsledku diskriminována. Netvrdím, že to zcela vyřeší již existující problémy, ale snad je to jediné přijatelné řešení. Je přijatelné a dobré jak pro cikána (indiána, černocha, araba, žida, hispanics, přistěhovalce atp.) tak pro ostatní společnost. Při vší úctě ke svobodě nepodporoval bych ani „tradiční či náboženské“ skupiny, je v zájmu společnosti přizpůsobení a asimilace menšiny.

174408

31.10.2008 09:45

Konference o protiraketové obraně: zastánci radaru odmítají diskutovat

Je příznačné, že na Palachově náměstí

Saša 74.?.?.?

se bude diskutovat o zrádcích, kteří opět chtějí pozvat spřátelená vojska velmoci, která od konce WW2 bombardovala 21 zemí, která zřizuje základny na věčné časy. Země, která mučí zajatce a vězní bez obvinění a bez soudu. Jejíž president vyhlásí válku na základě „božího“ vnuknutí a nechá zabít statisíce.

Dobře uplacení politici/zločinci jsou hluší. Češi se nechtějí nechat prodat.

174412

31.10.2008 17:19

Přichází nadvláda Romů?

RE: Otakar Pavlík

Saša 74.?.?.?

>zvolíme do státních orgánů koho chceme, výsledky,
>zvláště pokud jde o tzv. nepřizpůsobivé menšiny, jsou
>stejné.

Politici jsou bezpáteřní. Pro získání volebního hlasu rádi opominou, že všem se nezavděčíš a na straně jedné menšinu „podporují“a již tím ji škodí (vyvolává to vzájemnou nenávist a menšina se snaží získat od státu místo pílí). Prokazatelné je to například v Kanadě, indiáni mají „práva“ o jakých se většinové společnosti ani nesnilo a přesto žijí v bídných podmínkách v rezervacích a v nejhorších čtvrtích měst. Oproti tomu přistěhovalci z nejchudších zemí světa již v druhé generaci předčí většinovou společnost. Státu obdobně neprospěšná je podpora i úspěšných skupin jako židů, kteří za dob diskriminace a podpory žili na pokraji společnosti a v jediné generaci se dopracovali vrcholu.

174454

02.11.2008 01:40

RAND lobuje Pentagon: začněte válku, abyste zachránili americkou ekonomiku

RE: Co na to Mussolini?

Saša 74.?.?.?

Kdo by hledal prozíravoou pravdomluvnost u Benito Mussolini:
„Správně by měl být fašizmus nazýván korporatismus neb je spojením státu se silou korporací.“

Denně se dívám na americkou TV a čtu místní zprávy; jistě „informují“ z jejich úhlu vidění a často se to až podobá lži, ale zprávy z českých zdrojů jsou o stupeň horší, vyberou zprávičky již co nejvíce zkreslené podáním a ještě je „vylepší“ zase podobným směrem o to co by se snad líbilo stále ještě současné americké vládě (nebo snad ODS) a tou tichou poštou vznikne nesmysl.

Řešení krizí válkou je historicky podložená skutečnost, stejně jako obrovský „výdělek“ velkých hráčů a jejich korporací na smrti a umírání.

174532

03.11.2008 03:27

Číňané v Guantanamo nebudou obviněni, ale ani propuštěni

Sára Palinová a "Sarkozy"

Saša 74.?.?.?

Pane Alois, komik z kanadské radiostanice v Montreal zavolal Sáře Palinové a vydával se za francouzského presidenta Nicolase Sarkozy. Rozhovor je až tragikomický jak blbá může být, ale přes to se pobavíte.

Český velice shovívavý komentář na Nově
Můžte si přečíst anglický komentář a poslechnout celý rozhovor zde

Transcript rozhovoru, který by stálo za to celý přeložit[mrknutí jedním okem] zde

174630

04.11.2008 10:52

Amerika na rozcestí

RE: Volby mohou zkončit úplně jinak,než ,jak známe z minulosti.

Saša 74.?.?.?

Je zajímavé, že titulky českého zpravodajství (a Eretz) stále naznačují, že McCain má šanci a měl by, dle jejich přání vyhrát. Když si však přečtete americké zpravodajství, je tomu přesně opačně. Když mluvíte s Američany, lidmi na ulici zdá se zcela nemožné, že by Republikáni mohli dostat pouhou třetinu hlasů. Rovněž je zajímavé, že se stále bere v úvahu 5% amerických židů, kteří původně byli na straně Republikánů (McCaina) a záhadně změnili názor a většina prý bude hlasovat pro Obamu. Obě politické strany USA mají k sobě tak blízko, že je jedno, která vyhraje! Osobnost Obamy se zdá lepší, ale prezident není ještě vláda. Dále kampaň Obamy dostala nejvíce financí z „Wall Street” a naskýtá se otázka, jak Obama bude regulovat právě „Wall Street” vzhledem ke krizi. Spojené Státy jsou ve stavu, kdy nový prezident nemůže uspět. Lépe nemůže uspět bez nepopulárních kroků a pravděpodobně jak to historicky bývá ve všech krizích bez další nové války, aby vytvořil zaměstnanost a sjednotil ovečky/voliče.

174828

04.11.2008 22:14

Cenzura internetu v USA je za rohem

RE: Palin na priklad mysli

Saša 74.?.?.?

Meet the McCain/Palin supporters alespoň částečná znalost angličtiny je nutná.

174959

06.11.2008 00:12

Kataklyzma liberální plutokracie

RE: To bude ARMAGEDDON

Saša 74.?.?.?

>http://www.erichufschmid.net/TFC/Bollyn-Emanuel.ht...


Novým šéfem Bílého domu bude Rahm Emanuel, židovský syn teroristy Irgun http://eretz.cz/content/view/7146/
– jásot na Eretz

175088

06.11.2008 08:57

Amerika na rozcestí

RE: Mají jej v šachu

Saša 74.?.?.?

Pochyby o narození Obamy a rodném listu, byly dávno vyvráceny. http://www.factcheck.org/elections-2008/born_in_th...

http://www.nation.co.ke/News/-/1056/484146/-/tlhnh...

Vláda není jen prezident a nikdo mu nevidí do duše. Na rozdíl od Palinové a McCaina je inteligentní, čímž teoreticky by mohl být i nebezpečnější, ale počkejme pár měsíců. Drtivá většina lidí v USA se raduje, účast na volbách byla nejvyšší za posledních 100 let! Nemusí se stydět.

175117

06.11.2008 09:12

Tak tedy Obama

RE: dalsi odkaz:

Saša 74.?.?.?

Novým šéfem Bílého domu bude Rahm Emanuel, židovský syn bojovníka Irgun –také jsem si všiml jásotu na Eretz, ale ten samý Rahm Emanuel byl poradcem bývalého presidenta Clintona, kterého v poslední době nemohli sionisté v Izraeli ani cítit neb po nich chtěl ústupky nebo alespoň, aby přestali vraždit Palestince.

175120

06.11.2008 11:09

Amerika na rozcestí

RE: Na rozdíl od Palinové a McCaina je inteligentní

Saša 74.?.?.?

>A jak vy sakra muzete rict, ze ten, nebo onen je na rozdil od
>toho nebo onoho inteligentni??

Sedím v té Americe a poslouchám jejich výplody a proslovy. Mluvím s lidmi, nadšení je nakažlivé, je jasné, že Obama vyhrál ze strachu, aby nevyhrál McCain. Napsal jsem, že do duše mu nikdo nevidí, ale Američanům zní dobře, připadají si jako by se zbavili trnu v oku. Nemohu si pomoct, ale McCain s Palinovou se v jejich agitaci a výpotcích presentovali jak blbci. Je pravda, že za současné situace nikdo moc nenadělá, do Obamy nevidíme a on ještě není celá nová vláda. No a nemám rád Republikány, co je na tom špatného? Demokraté, dle mě, jsou o fous lepší. [mrknutí jedním okem]

Všichni řádíte, že je černej – tatínek byl černej a černá je v dědičnosti dominantní, co naděláš? [vyplazený jazyk]

Závidím mu jeho vzdělání a výřečnost.

Znám černošské části měst a ono je to porovnatelné s cikány. Dokonce mě okradli několikrát černoši, nejsou však všichni zcela stejní a dokonce si myslím, že skrytá diskriminace nejméně z části je příčinou. Budete argumentovat s obrácenou diskriminací. Problém je, že měřit by se mělo naprosto stejně.

175126

07.11.2008 05:12

Tak tedy Obama

RE: Perlicka z FOX dnes prave hlasi na Hardball: 2.20 pm ctvrtek

Saša 74.?.?.?

Ano na TV FOX News, nám sdělili, že hlavní poradce McCaina Randy Sheunemann byl prý vyhozen za prozrazení neshody mezi Palinovou a republikánským kandidátem; nedovede vyjmenovat 3 státy volného trhu na Severoamerickém kontinentu (US, Kanadu a Mexiko), Afriku považuje za stát a ještě se vzteká jak malé dítě, že ji tisk zrovna nechválí. Sami Republikáni ji mají již dost. Měla by si přečíst chvalozpěv Lubomíra Stejskala (toho co má na svém webu Izraelské vojačky a blog na Eretz) jak teskně píše na Neviditelně Utraceném Psu. Sára Palinová zaslzí až si přečte jak krásně o ní píše "novinář" Lubomír Stejskal:

„Tato nádherná, ale také inteligentní, energická, moudrá a schopná žena zaznamenala své první vítězství na mezinárodním poli. Ptám se čtenářů těchto stránek v Evropě: Kdo z nás ji blíže znal předtím, než si ji John McCain vybral do svého týmu?
Dnes o ní ví celý svět. Až se jednou dostane do Washingtonu – a upřímně bych si přál, aby to byla ona, kdo zaujme historickou roli první americké prezidentky -, budeme vědět, s kým máme tu čest. Letos jí nebylo vlivem řady okolností souzeno přijmout jeden z nejvyšších postů ve službě vlasti. Letošním rokem její cesta vzhůru nekončí, ale začíná.

Díky Sáro a Johne, za naději, kterou jste dali všem, kdo milují Ameriku.”

[chechtot]

175233

07.11.2008 05:55

Tak tedy Obama

RE: Perlicka z FOX dnes prave hlasi na Hardball: 2.20 pm ctvrtek

Saša 74.?.?.?

– video z FOX News na YouTube, o „moudrosti“ Sáry Palinové

175235

07.11.2008 08:59

Exkluzivní rozhovor s E. Sedláčkem: Byl to čistě politický proces…

RE: Nazývejme věci pravým jménem

Saša 74.?.?.?

>Já proti nacionalismu nic nemám

Vidíte, zde se shodujeme, jsem hrdý, že jsem Čech a myslím, že je to dobře, ač tam nežiji a jsem více méně světoobčan. Podobné to bude s každou národností a ještě to nemusí být konfliktní. Až přespříliš hrdí nebývají Češi nebo Němci, alespoň v našich očích jsou to Američané a Židé, u obou národů je původ nejistý a ta nacionálnost a sebevědomí přehnané.

>Je to jako když Saša nebo Mirek hřímá že si nenecháme do
>ničeho kecat od Rusů, a potom uposlechnou příkazy z USA.

Kde jsem Vám nebo snad Mirek šlápl na kuří oko? Jaké příkazy z US posloucháme? [chechtot] Moje a Vaše názory pane Robocreb jsou většinou podobné, Vy vidíte nějakou hrozbu v Rusku? [chechtot]

175246

07.11.2008 09:25

Okolnosti zrodu ČSR - část I.

RE: publikovat či nepublikovat?

Saša 74.?.?.?

>Je rozdíl mezi kontroverzním názorem a špinavým blábolem.

Přečetl jsem si Vaše minulé příspěvky, pane Koubek a je s podivem, že to říkáte právě Vy [mrknutí jedním okem] Co soused, ještě jste si nevysloužil těch Vámi zmiňovaných pár facek? [mrknutí jedním okem]

Hluboce s vašimi názory nesouhlasím, ale vždy budu hájit vaše právo svobodně je říkat. (Voltaire)

Tatíček Masaryk a Beneš jsou posvátné téma, skoro jak náboženství, ale již můj děda, který je ještě zažil, na ně měl svůj „ucelený“ názor. Není to zcela bez důkazů.

175248

07.11.2008 10:20

Exkluzivní rozhovor s E. Sedláčkem: Byl to čistě politický proces…

RE: Nazývejme věci pravým jménem

Saša 74.?.?.?

>Nechtě jsem si vás vzal do huby [velký smích]
>Samozřejmě jsem myslel pana "Spojeneckézávazky" Vondru.

Omluvy, to jsem já šlápl do ehm.., řekněme do louže. Chybná vztahovačnost, mám tu nad ránem a Mirek (nick je nepatrně rozdílný) je zde rovněž podobného ražení. Holt moje dlouhé vedení, rodiče byli „bohatí“, nežiji v ČR. [zahanbení]

175258

09.11.2008 08:19

Pohádka pro dospělé

Jen pohádka

Saša 74.?.?.?

Mentalita pytláka Loudy je totiž méně krkavá než majitele mlýna. Ono nejde o žádného „pana otce“, ač „slinil tužku“ tak majitel dobře ví, že jen maximální profit mu zajistí existenci a jinak ho spolkne konkurence. V jeho zájmu je dostat ze zaměstnanců maximum za nejnižší mzdu, kdyby tomu tak nebylo, tak nebude dovážet levnější pracovní síly nebo bude platit stejně jako obdobná firma v bohatší zemi. Sice se musí tvářit k zaměstnanci podobně jako k zákazníkovi, oba přeci dostávají nejlepší „deal“. Bez pytláka Loudy, by zacházel se zaměstnanci jen jak je nezbytně nutné, jak snad vyžaduje příslušný stát. Kdyby mohl, nastolil by otrokářství a neplatil zaměstnance vůbec. Naše společnost je dravá, nejen nejschopnější, ale současně také nejvychcanější přežijí a v tom je na tom stejně stárek, mládek spolu s pytlákem Loudou a „panem otcem“. Snad nejúspěšnější firma na světě Wal-Mart raději pobočku zruší než trpět union (odbory) a platy jsou minimální mzda a minimální zákonem nařízená dovolená což je 10 dní do roka.

175380

09.11.2008 09:34

Tak tedy Obama

RE: Zacinam mit husi kuzi-jak to tedy vlastne je?

Saša 74.?.?.?

Pan „85“ zřejmě má malý byznys, pravděpodobně je tak malý, že musí pro něj pracovat a organizovat. Možná zaměstnává především sám sebe a vidí to z toho pohledu samo-zaměstnavatele. Opravdový byznys nepracuje na těchto předpokladech. Vlohy a píle s výjimkou vychcanosti tam nehrají velkou roli. V mezích a i za mezemi zákona musí v dané sféře obchodu získat maximální zisk, jinak zanikne. To je to právo silnějšího. Jinými slovy opravdový byznys pilně pracuje na podvodu a to

a) státu (minimální možná daň, + podvodné získání státní zakázky apod.)
b) zákazníka (reklamou, kvalitou, zárukou apod.)
c) zaměstnanců (tváří se jako milující macecha, musí dostat maximum za minimální nebo žádnou mzdu)

Jen „nejsilnější“ rozuměj nejšikovnější podvodníci přežijí. Bůh zlodějů a byznysu je stejný. V obchodu je výměna dobrovolná, ale pro silnějšího musí být vždy výhodnější. Jen nejsilnější přežívají. Je to podobné zákonům džungle. To je tedy ta píle.. Pokud má existovat nějaký socialismus (význam slova není v Čechách a bývalých „socialistických“ zemích správně chápán) tak by měl podporovat sociálně slabé což jsou „slabí“, blbí a nemohoucí. Otázkou je snad do jaké míry, jak je společnost dobročinná k méně vychcaným a jak blízko chceme být zákonům přírody či džungle. V krajním případě můžeme nemocné, staré a neproduktivní poslat do plynu, „obohatíme“ přece náš život a nebudeme se musit na ně ani koukat. Každý stát by měl být a snad musí být nějak sociální.

175381

09.11.2008 09:57

Sláva šéfovi prezidentské kanceláře

RE: Zde ho mate v plne krase

Saša 74.?.?.?

Myslíte na BL a na Okně „Michail Chazin: USA budú čoskoro čeliť novej Veľkej depresii“

175383

09.11.2008 11:03

Pohádka pro dospělé

RE: Nesouhlasim

Saša 74.?.?.?

Ano, pytlák Louda je parazit, ale bez toho parazita by stárek a mládek (/zaměstnanci) dopadli hůře. Podstatou inflace nejsou platy a pracovní podmínky, ale nutnost předehnat konkurenci – maximální zisk.

>V normalne fungujicim svete se oba tyto subjekty potkaji na trhu prace a domluvi se na podminkach akceptovatelnych obema stranami.

V našem normálním světě „akceptovatelné“podmínky určuje jen zaměstnavatel, bez státu či unie/odborů žádná smlouva neexistuje, zaměstnanec má na vybranou chcípnout hlady nebo akceptovat podmínky zaměstnavatele. Myslíte, že by v některých zemích někdo dobrovolně přijal zaměstnání bez teoretické možnosti onemocnět, bez dovolené atp.? Myslíte, že by někdo poslal pracovat svoje děti?

Wal-Mart zneužívá (skoro desetiprocentní) nezaměstnanosti. Pokud cena mašiny se bude jen blížit ceně zaměstnance, Wal-Mart a každý jiný zaměstnavatel zvolí mašinu a vyrazí „starého Frantu“. Tvrdý kapitalismus nemá s žádnou dobročinností nic společného, odpovídá „zákonům přírody“ ve smyslu růstu a nikoli vlastního druhu. Kapitalizmus je jediným fungujícím systémem, ale podobá se kvasinkám, které se nakonec vzájemně požírají, není tam zcela žádný prostor pro slabšího. V opravdovém byznysu neexistuje nějaká morálka nebo cit, pokud si toto přejete musíte se spolehnout na parazitující unii nebo stát. Ta unie je nesrovnatelně levnější než daně státu, kterému na srdci zrovna neleží především zájem zaměstnance.

175387

09.11.2008 20:06

Pohádka pro dospělé

RE: Nesouhlasim

Saša 74.?.?.?

Zde je výstižný příspěvek. Pohádka je úmyslně vložena do rodinných poměrů pro představu českého člověka, který objevil kšeft nebo byznys na úrovni pilných Vietnamců, člověka zaměstnávajícího rozšířenou rodinu. Tam je logické škobrtnutí s odbory. Co je však špatného na vyjednávání se zaměstnavatelem o podmínkách zaměstnání? Malému a ani velkému podnikateli nikdo nic nezávidí. Nežiji v ČR, kde zřejmě zákonné podmínky pro zaměstnance jsou stále příliš mírné. Firma není zaopatřovací ústav, ale mezi lidmi se jedná; bez unie nemusíte mít žádné zdravotní pojištění, žádnou dovolenou, dokonce ani žádný plat. Při pouhých desítkách zaměstnanců s nimi budete jednat ještě osobně a pravděpodobně sám budete v organizaci unii velmi podobné a to výrobců nebo pěstitelů čehosi. Trh práce funguje i s unií. Samozřejmě můžeme se do nekonečna bavit o přednostech a nedostatcích různých odborových společenství.

175413

11.11.2008 10:46

Pohádka pro dospělé

RE: Nesouhlasim

Saša 74.?.?.?

>(kamosovi z fabriky se 100 delniky zmizi za tyden krome jineho
>kolem 50 zarovek, 10 klik, 10 drzaku na hajzlpapir)

Zajímavý postřeh [mrknutí jedním okem] V severní Americe je i za malou krádež okamžitý vyhazov a žádná unie/odbory se zaměstnance nezastanou, ba naopak, zaměstnanci slušně vysvětlí znění smlouvy se zaměstnavatelem. Váš přítel by měl po týdnu jen 30 zaměstnanců ze sta. Ty fušky pro domácnost jsou posuzovány stejně jako krádež..

175510

19.11.2008 01:28

Kudy ven ze začarovaného kruhu?

RE: Decentralizovat!

Saša 74.?.?.?

>Raegan s Tatcherovou potom ze Západu vymetli "přežitky
>socialismu" včetně progresivního zdanění, a od té doby se
>státy opět zadlužují.


> Cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly.

Ano, nejvíce zla bylo vždy spácháno ve jménu „dobra“.

Nejen autor, ale každý se zbytkem „selského rozumu“ je zmaten „řešením“ které má odměnit nezodpovědnost. Viz současný článek na seriózní CBC The American strategy of rewarding irresponsibility.
Tak zvaná záchrana bankovního systému, automobilového průmyslu a dnes již i společností vydávající úvěrové karty/credit cards je morálně nezodpovědná. Je to pravý opak progresivního zdanění, o kterém se zmiňuje nick pan Bambus.

176170

19.11.2008 07:26

Kudy ven ze začarovaného kruhu?

RE: lichváři?

Saša 74.?.?.?

Máte pravdu pane Datel, ne ve všech, ale ve většině případů v minulosti bylo výhodné vzít hypotéku oproti nájmu. Na základě historické skutečnosti se dalo radit, pokud je nájem jen trochu blízký budoucím splátkám pak je výhodnější koupě na dluh. Situace se zkomplikovala až v poslední nejisté době. O příčinách jsme se zde již bavili.

176195

19.11.2008 10:32

Kolik peněz vlastně nalila americká vláda do současné krize?

Piráti a finanční krize

Saša 74.?.?.?

Připomíná mně to Somálské piráty s prozápadní Somálskou vládou. Velkému zloději se musí pomoci, vždyť je „náš“ a co bychom si počali bez něj. Tak to presentují US Republikáni. Liberálové jsou sice sympatičtější, ale stejní; sice se jen zmiňují o prostých, nekompetentních, krkavých, kteří naletěli podvodné reklamě a půjčili si více, než mohou splácet, ale reálně jim pomoci nemohou neb logicky by to blbci udělali znovu. Americká vláda nedovede vysvětlit, proč stát musí zadlužit relativně chudé, aby platili nejbohatším zlodějům „ušlý výdělek“. Jediné vysvětlení je „nutnost“ a omluvy. Je to nemorální a podpora podvodu těch několika nejbohatších, kteří zdaleka nepotřebují zachránit od nějakého hladu.

Mírněji je to vysvětleno v článku konzervativní CBC The American strategy of rewarding irresponsibility. Není tam zmínka o zlodějích, autor mylně označuje vlastníky bank, automobilového průmyslu a kreditních společností za nekompetentní blbce, což jistě nejsou lidé s nejlepším možným vzděláním a příjmem. Panika se zmocňuje Ameriky, zachránit piráty.

176209

19.11.2008 22:21

Stanovisko Iniciativy Ne základnám k policejnímu zásahu u památníku na Národní třídě

RE: Lidi od pamatniku volali tahnete do ruskaaaa

Saša 74.?.?.?

> faktem je, ze Topolanek byl v SSM a na prvomajove
>pruvody skutecne chodil.
>Jestli nesl v cele pruvodu ruskou vlajku

Nesl sovětskou vlajku se srpem a kladivem v čemž je rozdíl. [cool] Ne Základném zcela jistě není podporována z Ruska, ale i kdyby byla nechápu proč by to mělo nějakého p. Jandu rozčilovat, když americké rakety ze základny v Polsku by mohly za pouhé čtyři minuty dopadnout na Moskvu. Rusko se právem cítí ohroženo a Rusové byli pod stejným, ne-li horším režimem než my.

176281

20.11.2008 04:24

Poučení z Neználka

RE: Bohuzial pan Vladimir

Saša 74.?.?.?

Pan Janda se opět mýlí, Bill Gates nerozdává zcela žádný svůj majetek. Bill and Melinda Gates Foundation je rodinná (Billem vlastněná) dobročinná organizace, jejímž smyslem je především snížit nebo uniknout zdanění. Z dobročinnosti se daně neplatí a někdy se dokonce na dobročinných spolcích slušně vydělává. Jediný platný argument je, že často soukromá organizace může být efektivnější než řízená státem. V jisté příjmové kategorii se dobročinnost prostě vyplatí. Charitativnost je těžké odsoudit, ono však může být dražší nebýt „lidumilný“ a ztratit možnost investovat svoje vlastní zdanění. Všichni billionáři vlastní charitativní spolky, které často ještě od chudších zase vybírají.

The Bill Gates Foundation has also received criticism because it invests the assets that it has not yet distributed, with the exclusive goal of maximizing the return on investment. As a result, its investments include companies that have been criticized for worsening poverty in the same developing countries where the Foundation is attempting to relieve poverty. These include companies that pollute heavily and pharmaceutical companies that do not sell into the developing world.

176315

20.11.2008 07:53

Poučení z Neználka

RE: Bohuzial pan Vladimir

Saša 74.?.?.?

U byznysu je to vydání, které odepíšete celé.

176331

20.11.2008 09:17

Stanovisko Iniciativy Ne základnám k policejnímu zásahu u památníku na Národní třídě

RE: Hruba chyba organizace Ne zakladnam

Saša 74.?.?.?

Nezastávám se tehdejšího "socialismu", což byl jen nesmyslný název, najděte si význam ve slovníku. Ale...
Po slavném "plyši" se krást přestalo? [mrknutí jedním okem]

176343

20.11.2008 09:21

Poučení z Neználka

RE: Bohuzial pan Vladimir

Saša 74.?.?.?

http://en.wikipedia.org/wiki/Bill_Gates
How to Become As Rich As Bill Gates
Ano, minulý týden Bill Gates obdržel v Tokiu Goi Peace Foundation's Award a při té příležitosti se rozhovořil o své druhé kariéře globálního filantropa. Vše samozřejmě je vydáním rozuměj nezdanitelnou ztrátou Microsoftu, kterému udělal dobrou reklamu a vlastně vydělal, ač byl svojí firmou placen. Být na jeho místě, tak zaplatím daně. Můžete namítnout, že stát moje daně rozfofruje a budu mít „méně“, ale ten člověk a ani jeho prapotomci nepotřebují cent, okrádat stát je zcela nesmyslné a Vás by za to zavřeli. [zmaten]

176345

21.11.2008 10:42

Michail Chazin: USA budú čoskoro čeliť novej Veľkej depresii

RE: Preklad

Saša 74.?.?.?

Dnes se běžně používají daleko více znetvořená anglická slova v celé řadě jazyků a slovenština je jeden z těch nešťastných živých jazyků. Překlad je převzat a nakonec si to můžete přečíst v originále, pane MV. Můžete si také přečíst naplnění předpovědi a současnou analýzu amerických výzvědných služeb, ve zkrácené verzi a česky na http://www.blisty.cz/art/43900.html nebo v angličtně na BBC a Guardian.

176454

Pane Janda, Spojené Státy mají útočnou a rozpínavou historii. Jejich rozpočet na zbrojení je větší než celého zbytku světa. Je absurdní tvrdit, že potřebují pro svoji obranu další základny. Spolu s raketami v Polsku radarová vojenská základna představuje pro Rusko smrtelné nebezpečí. Je tedy lež, že je to záležitost obranná. Žádný stát by si nepřál mít na své hlavní město namířené rakety se schopností jej zničit za 4 minuty. Pro Čechy a ČR z toho neplyne jediná výhoda, je nejlépe stát stranou.

176500

22.11.2008 10:28

Frederick Töben nebude vydán z Británie do německého vězení, vyhrál

Vzdali jsme se rozumu

Saša 74.?.?.?

Každý máme své přesvědčení, víru či myšlenku. Samozřejmě každý jinou, někdo uvěří všemu, jiný ničemu a všechny variace a kombinace představ. Zřejmě a dle platných zákonů je to trestné a asi si zcela všichni zasloužíme šikany zákazu internetu, shromažďování, pohybu, popřípadě mnohaletého trestu bez možnosti propuštění pokud se nevzdáme myšlení a nebudeme tak „zrehabilitováni“. Není to absurdní? Nesmíme se ani zbláznit, myslet si, že jsem Napoleon a chraň bože vůdce! Musíme věřit jen v „dobro“, že mutilace genitálií je nějak prospěšná. Zde zase nikoho ani nesmí napadnout myšlenka o absurdnosti, bylo by to totiž nezákonné a jsem identifikovatelný. Kdybych byl Němec asi bych těžko věřil, že můj dědeček byl zločinec, naštěstí nejsem, bylo by to totiž také trestné.

Tak mě napadá, že naši vůdci, v uvozovkách nebo bez nich, co jsou o svém vůdcovství přesvědčeni, by si tedy také zasloužili příkladného trestu. Jsme ovce přátelé, vzdali jsme se snad šíleného rozumu.

Viz také Političtí vězni – vězni pro názor

176515

22.11.2008 10:41

Stanovisko Iniciativy Ne základnám k policejnímu zásahu u památníku na Národní třídě

RE: Hruba chyba organizace Ne zakladnam

Saša 74.?.?.?

Vám nestačí, že byl předsedou Socialistické mládeže v Závodě automatizace Výstavní 8, Ostrava a synem předsedy Celozávodního výboru KSČ Zbrojovky Vsetín?

176516

22.11.2008 11:22

Michail Chazin: USA budú čoskoro čeliť novej Veľkej depresii

RE: Preklad pane MV

Saša 74.?.?.?

Problém je, že si stěžujete na nepravém místě a zasloužíte si to Vaše „diskusne Gestapo”, nikdo nekvalifikoval Vaše mentální schopnosti pane MV a Vy se zcela zbytečně rozčilujete, chcete se jen blbě hádat mimo mísu. Napište překladateli nebo do kulturního tyždeniku Nové Slovo. Mohl jste rovněž článek sám přeložit a poslat editorovi.

176518

25.11.2008 10:28

Kudy ven ze začarovaného kruhu?

RE: Decentralizovat!

Saša 74.?.?.?

Pane 85, v dnešní době ve většině zemí to „progresivní“ zdanění je přesně opačné než si snad představujete, čím větší příjem, tím menší daně. Tedy v té nejchudší skupině (asi do dvacetinásobku minimální mzdy) tam ještě progresivně snad stoupá, ale pak je již jen teoreticky na papíře, otevřou se zcela nové možnosti odpisu daní a dokonce možnosti dotace státem. Začnou se otevírat nové možnosti. Když se dostanete někam ke stonásobku minimální mzdy, tak to již najmete celé týmy profesionálů na únik od daní a pochopitelně náklady na jejich práci si zcela legálně od daní také odečtete. Možná máte pravdu, v mnoha případech by asi rovné zdanění bylo férovější. Je těžko říci kde končí chytrost a začíná vychytralost často až podvodná. Naše přirozená krkavost vzrůstá s Vámi zmíněnou „chytrostí a pílí“ a nezná mezí. Chudák sice dnes pro pírko přes plot neskočí, ale „vlastník“ pro pírko zláme sousedovi nohu. Píšete „každý produkt se chválí a o negativech se cudně mlčí”, zcela s tím souhlasíte v případě léků a zdravotní péče? Jsou mezi námi blbci, ale každý nemůže být lékařem a dokonce ani finančním poradcem ač na to nepotřebujete stejné vzdělání či inteligenci. Kde udělat čáru, co je podvod a co zmíněná chytrost? Američané jsou prostí, podobné to bude i s menší částí Evropanů.

176700

26.11.2008 08:09

Hladoví obyvatelé Gazy se živí potravou pro zvířata

Nemá se o tom mluvit

Saša 74.?.?.?

Asociace zahraničních novinářů v Izraeli se stále marně odvolává k izraelskému nejvyššímu soudu s žádostí o povolení vstupu do Gazy. ABC, CNN, BBC a ostatní představitelé světových médií zaslali také dopis úřadujícímu premiéru Ehudu Olmertovi, v němž jej žádají, aby novinářům přístup umožnil. Olmert na dopis neodpověděl. Izraelskou politikou je neukazovat, co se děje v Gaze. ( zdroj Eretz)

Je to ostuda národa, který si přivlastnil holocaust. Slušní židé se stydí za sionistickou vládu Izraele skrývající pod rouškou náboženství nerovnost občanů a touhu po vyhlazení jiného národa.

Zcela všichni nejsou stejní, je jich málo, ale někteří mají svědomí a vyčítejme jim to co je zcela prokazatelné, co zavání fašizmem – je toho dost. Pokud však sionistický stát trestá kolektivní vinou obyvatele Gazy, zaslouží si stejného trestu. Není rozdílu mezi „zbožným“ Iránem a „zbožným“ Izraelem a nebo je?

176811

26.11.2008 09:27

Hladoví obyvatelé Gazy se živí potravou pro zvířata

RE: Co hranice s Egyptem

Saša 74.?.?.?

Gaza je pod protektorátem Izraele. Po dohodě a nátlaku Izraele, Egyptská armáda uzavřela přechody do Egypta. Z 1,5 milionu obyvatel 20 tisíc nejchudších je zcela závislých na humanitární podpoře OSN. Zcela teoreticky by je měl živit Izrael neb jsou pod jejich „ochranou“.

176817

26.11.2008 09:48

Základní instinkt Jany Bobošíkové: Cesta do otroctví

RE: Bobošíková jako Grégr

Saša 74.?.?.?

Evropská Unie již přikázala nepěstovat řepu a jiné, proč by nemohla zakázat jadernou elektrárnu? Myslíte to opravdu vážně, že by na „volném“ trhu byla elektřina ze zahraničí levnější? Pane Jams, jste si opravdu jist, že všechno pracuje lépe v soukromých rukou? Moje zkušenost z „Ameriky“ je přesně opačná, alespoň co se týče zdravotnictví, bankovního průmyslu, pojištění, školství a nakonec každého klíčového průmyslu v okamžiku, kdy se několik firem spojí a stanou se dominantní. Je to nejen dražší, ale stát, tj. daňoví poplatníci jako Vy je musí dotovat.

176819

26.11.2008 10:18

Základní instinkt Jany Bobošíkové: Cesta do otroctví

RE: Bobošíková

Saša 74.?.?.?

Znám poslankyni Janu Bobošíkovou pouze z internetu (nežiji v ČR). Je mně srdečně jedno za koho kandiduje, vždy však zněla velice rozumně a dobře. Nemějte strach ze sociální spravedlnosti, nikdy si rovni nebudeme, ale věřte, že soukromé zdravotnictví je stejné, jako kdyby nebylo, a obdobně je tomu s celou řadou zásad tvrdého kapitalismu. Je to pouhá vidina výhry, jako v herně. Jediné co je možné, že politici mají lhaní v pracovní náplni a byla by jako Obama, který již ze svých slibů couvá.

176824

26.11.2008 22:42

Ústavní soud odročil jednání o Lisabonské smlouvě na zítřek

RE: Díky, pane prezidente...

Saša 74.?.?.?

>nevěřím ani vám, ani podivně nelogické předposlední
>větě odkazovaného článku z Blisty.cz (je-li sluneční
>záření sulfáty odráženo do kosmu, pak nemůže jít o
>skleníkový efekt, nýbrž by se musela země ochlazovat).

Pokud nerozumíte česky přečtěte si to anglicky: The programme failed to point out that scientists had now explained the period of "global cooling" between 1940 and 1970. It was caused by industrial emissions of sulphate pollutants, which tend to reflect sunlight. Subsequent clean-air laws have cleared up some of this pollution, revealing the true scale of global warming - a point that the film failed to mention.

V předposlední větě BL se píše o ochlazování v létech 1940 až 1970 a je logické. Máte však pravdu, že zoufalá výroba elektřiny z větrníků problém pouze snad oddálí, je nás na Zemi prostě moc.

176896

27.11.2008 01:19

Základní instinkt Jany Bobošíkové: Cesta do otroctví

RE: Bobošíková

Saša 74.?.?.?

To by podporovalo moji teorii, že našimi politickými vůdci jsou za každého režimu zcela totožní lidé. Jsou to prostě ambiciózní jednotlivci, kteří musí uspět. Je jim jedno, co z kazatelny káží, jen když je to dovede za jejich cílem. Nikdo vlastně neví, co provedou, kdyby mohli vládnout. Měl jsem za komunizmu spolužáka, předsedu svazu mládeže a nakonec vystudoval teologii a stal se farářem.

176902

27.11.2008 06:29

Hladoví obyvatelé Gazy se živí potravou pro zvířata

RE: Co hranice s Egyptem

Saša 74.?.?.?

> hlavně že odtamtud lítaj rakety

Palestinci jsou zabíjeni IDF a „osadníky“ 20x častěji a nejsou to jen „teroristé“ či partyzáni, jsou to i ženy, děti, starci a stařeny. Jejich domy jsou bourány, pole konfiskována a území kde mohou živořit stále zmenšováno Izraelem.

176918

27.11.2008 09:36

Hladoví obyvatelé Gazy se živí potravou pro zvířata

RE: Iránský prezident hovoří k věci

Saša 74.?.?.?

>To ať si vyřídí ty děti a Hamasem a Fatahem.

Dle Vás nacistické řádění po atentátu na Reinharda Heydricha bylo tedy oprávněné? Děti však ani ti nacisté nezabíjeli.. [naštvaný]

176931

28.11.2008 18:10

Hladoví obyvatelé Gazy se živí potravou pro zvířata

RE: Co hranice s Egyptem

Saša 74.?.?.?

>Kdyby za každého mrtvého Žida

Žijete ve „Vašem ráji“ pane 78, IDF a osadníci jich zavraždí nepoměrně více. Asi 20x víc židovský Nacisto.

Sledujte oběti na Eretz. [bliji]

177059

28.11.2008 18:40

Hladoví obyvatelé Gazy se živí potravou pro zvířata

RE: Co hranice s Egyptem

Saša 74.?.?.?

Studentská asociace university Carleton v kanadské Ottawě odhlasovala nepodporovat výzkum cystic fibrosis s odůvodněním, že chorobou trpí převážně caucasians. Dovedete si představit kdyby odmítla podporovat výzkum Tay-Sachs Disease, kterou trpí především Židé?
Zdroj CBC Canada.

177060

29.11.2008 10:22

Hladoví obyvatelé Gazy se živí potravou pro zvířata

RE: Co hranice s Egyptem

Saša 74.?.?.?

Příčinou je vláda, která chce ovládat. V každém případě, by stát měl být zcela a co nejvíce odloučen od náboženství. Náboženský stát potlačuje svobodu přesvědčení, které se i v průběhu života mění, a bezpochyby na ně máme plné právo. Stát zneužívá přirozených pocitů sounáležitosti jako národnostního cítění a dokonce vnuceného přesvědčení – nejsi „náš“ když… Stát či vládnoucí oligarchie, jak říkáte, požaduje, aby lid žil v bázni a snaží se sloučit často zcela absurdní přesvědčení s nacionalismem. Nejsou to jen státy, které jmenujete, ale je to nejméně stejnou měrou i Izrael a do značné míry překvapivě i Spojené Státy. Extrémem je uzákonění mutilace genitálií, jediné náboženství podmínkou plnoprávného občanství atp. Nejde jen o země "třetího světa".

177099

03.12.2008 00:22

Ruská třetí cesta

Pane 90

Saša 74.?.?.?

Otevřel jste alespoň jediný z těch 1 700 odkazů o „čištění emocí“? Čistíte si Vaše negativní emoce? Dle návodů 1 700 spasitelů? Před „čištěním“ emocí jste byl méněcenný a žárlivý? Přešlo Vás to? Budete se divit, ale většina z nás nenavštěvuje psychiatra a netrpí žádným škodlivým pohnutím a zvládáme své city.

177403

03.12.2008 02:38

Ruská třetí cesta

RE: Pane 90

Saša 74.?.?.?

Nic osobního, nic proti Vám. [mrknutí jedním okem] Již paní Striga a pan Mirda Vás žádali o objasnění „čištění emocí“ a teď, abych se o u tu pitomost pokoušel za Vás. Snad se slušně ptám a opravdu nejsem podrážděný, stejným právem mohu tvrdit, že Vaše komentáře jsou slova do pranice. Vždyť jste dost výmluvný a můžete snadno vysvětlit, co jste myslel exotickou terminologií. Což snad bylo, že výsledek myšlení může být ovlivněn extrémními city nebo myšlenkový pochod emocionálně podbarven, mimochodem jako Vaše výroky. Jde o výměnu názorů a ne nutně kdo koho „pobije“. Prostě ten výraz a 1 700 odkazů mě dorazilo.

177416

03.12.2008 04:47

Ruská třetí cesta

RE: Pane 90

Saša 74.?.?.?

Právě čtu aktuální článek http://www.news.com.au/heraldsun/story/0,21985,247... , že vražda nevinného není nezákonná, alespoň to řekl porotě soudce při šetření zastřelení Brazilce, pana De Menezes v Londýnském metru. Policie ho v roce 2005 zastřelila sedmi kulkami do hlavy a do dnes se to „vyšetřuje“. Dle soudce porota smí pouze dojít k závěru, že šlo o zákonné zabití nebo nevyslovit rozhodnutí.

Loni zde byl článek Kanadská policie zavraždila člověka
Do dnes nebyli viníci potrestáni a jeden z nich (28.10. 08) pod vlivem alkoholu při automobilové nehodě usmrtil motocyklistu.
Ani se nepodíval na svou poslední oběť a odjel.

Je to příkladem zmiňovaného očištění od emocí?

177424

03.12.2008 10:38

Ruská třetí cesta

RE: rusko

Saša 74.?.?.?

Sice existuje v angličtině hovorové spojení "a compilation of esoteric philosophical theories", ale se skutečnou filosofií jako vědou to má pramálo společného neb ta si zakládá právě na logickém a srozumitelném vysvětlení. V češtině esoterické otázky jsou otázky víry/názoru pro „zasvěcené“ a uvedenou větu bych přeložil jako souhrn teorií souvěrců. Ne tedy jak se nám snaží namluvit pan 90, že je nějaké rovnítko mezi esoterickou a filosofickou otázkou. Mluví tedy o okultismu a zřejmě ani neví, o čem hovoří. Viz: http://en.wikipedia.org/wiki/Esotericism

177437

05.12.2008 06:00

Politický puč v Kanadě

Něco tomu schází..

Saša 74.?.?.?

Kanada má snad parlamentární demokracii a členové vlády jsou všichni členové parlamentu, tedy i ti, kteří náhodou nejsou členové konzervativní strany. Možná mylně rozumím, že neshoda vznikla kolem záchranného balíčku „k odvrácení finanční krize“. Konzervativci (vládní strana) chtějí peníze rozdělovat po svém a oposiční strany mají představu jinou. Oposice, tedy většina rovnocenně zvoleného parlamentu se vzájemně dohodla, že peníze rozdělí dle jejich uvážení rozumněji a vládnoucí strana nechce ustoupit a o kompromisu ani jednat.

Mezi kanadskými liberály a konzervativci není velký rozdíl, ani jedna strana se nezastává průměrného člověka, ale liberálové to alespoň verbálně tvrdí. Důvod proč většina prvních ministrů byla z Quebecu je jednoduchý, žádný z politiků ze zbytku Kanady se není schopen naučit slušně francouzsky a znějí v tom jazyku jako vůdce opozice Stephen Dion v angličtině. Pierre Trudeau byl po léta výtečným a nesmírně oblíbeným premiérem, možná lze říci, že jeho bývalý přítel Jean Chretien se udržel 2 termíny u moci stále na pozůstatcích jeho lesku. Článek rovněž snižuje úlohu jediné sociální strany (NDP) jejíž zásluhou je v Kanadě bezplatná lékařská péče a svým způsobem hraje v parlamentu důležitou roli.

177539

05.12.2008 09:41

Politický puč v Kanadě

RE: puc nevnikl z niceho nic, ciste z modreho nebe.....

Saša 74.?.?.?

>Proč by měl stát financovat stranické vyžírky?

Politické strany (v Kanadě) dostávají za každý volební hlas snad jeden dolar k pokrytí nákladů. Pro malé strany, nepodporované průmyslem nebo odbory je to malá a zcela nedostatečná částka. Nejsilnější Harperova strana nestydatě podporuje nejzámožnější a je bohatě za to odměňována průmyslovými magnáty a do dnes dostávala nejvíce od státu/poplatníků. Je to zvýhodnění jen jeho strany a odrovnání oponentů.

>Proč by nemohl ubrat na opulentních platech politiků?
>A co je špatného na zákazu stávek pro rohaté?

Opulentní politici by si zasloužili snížení platů a odstranění nezdaňovaných výhod a částek, což však konzervativci nedopustí. Snížení platů a zákaz stávek státních zaměstnanců je politická sebevražda. Odbory nezískávají výhody na úkor ostatních neorganizovaných zaměstnanců, ale pravý opak je pravdou; stejné výhody získají i obdobní zaměstnanci jinde, kde neplatí příspěvky a neztrácí peníze stávkou.

Zakázat možnost stávky se rovná zákazu odborů nebo snad jejich přejmenování na „revoluční“ a pak můžeme ještě dodat „právo na práci“ a jsme zas tam kde jsme byli. [smích]

177548

05.12.2008 10:18

Politický puč v Kanadě

RE: Něco tomu schází..

Saša 74.?.?.?

>Harper byl k rozdělování peněz dotlačen. Původně to snad
>ani nechtěl. A plně ho v tom nechtění podporuji. Stát nemá
>právo utrácet peníze daňových poplatníků na záchranu
>krachujících soukromých firem. Co má zbankrotovat, ať
>zbankrotuje. Říká se tomu trh. Krize musí odeznít sama.

Samozřejmě stoprocentní pravda, ovšem z „politického“ hlediska těžko proveditelná. Je diskutabilní, jestli byl dotlačen nebo se jen opičí či následuje příkazu velkého bratra. V USA je nářků, že se již ztratilo přes milion pracovních příležitostí. Jeden z tamních plánů je stavět hladovou zeď, které se bude říkat infrastruktura. Kanadští voliči budou uchlácholeni, když vláda za jejich peníze udrží část zaměstnanců v automobilovém průmyslu, vedení a akcionáři budou spokojeni a až za rok se průmysl bude organizovaně stěhovat do levnějších zemí. Výsledek bude zhruba stejný, Harperova konzervativní vláda nebo „koalice“ budou „zachraňovat“ jde jen o to, kdo se na tom nejvíce nakrmí.

177550

07.12.2008 07:41

Politický puč v Kanadě

RE: Layton kanadskym Leninem

Saša 74.?.?.?

Tleskám pane Mirdo![cool] Skvělý a objektivní příspěvek!
Podívejte se na http://murphyspoint.blogspot.com/2008/12/another-y...
video, ignorujte ostatní text.

177708

08.12.2008 03:52

Politický puč v Kanadě

RE: Layton kanadskym Leninem

Saša 74.?.?.?

Zastávat se politika je nevděčné. Politici pod různým nátlakem se snaží zavděčit, výjimečně dokonce všem - a to je rovněž nemožné. Charakter někdy lze soudit a někdy ne, v tomto ohledu je však nejhorší prolhaný Harper. Po vzoru nebo na příkaz US, Harper bude pirátem a ne jen opilým námořníkem. Obě hlavní kanadské strany jsou klubem milionářů a jsou si velmi podobné, největší daňový přebytek z poplatníků vymámil právě liberál a multimilionář Paul Martin. Konzervativci z tohoto přebytku investují do amerických válek a válečného průmyslu Spojených Států. Jinými slovy vidím jako menší zlo liberály oproti konzervativcům, zcela stejně jako v US „Demokraty“ oproti „Republikánům“, je to podvod voličů, ale snad menší zlo! Asi to bude tím jak daleko doprava či česky do prdele se chcete postavit mocným a nejmenovaným. Jen částečně chápu obavy z tak zvané „levice“, ale krajní levice dnes neexistuje, vymřela po meči a po přeslici do značné míry i v několika státech, které označujeme jako komunistické. Jen v pohrobcích bolševických režimů slova sociální a levicové zní odpudivě.

Bob Rae je kariérista, ani ryba ani rak, ale dle Wikipedie: „Ontario's economic forecast was bleak when Rae took office in October 1990. The Liberal government had forecast a small surplus earlier in the year, but a worsening North American economy led to a $700 million deficit before Rae took office.” Co nechápu je proč Wiki uvádí, že otec Boba Rae, (Saul) byl „Jewish and Scottish descent” a „Bob Rae agreed to raise his children in his wife's Jewish faith, though he himself is an Anglican”. Zřejmě není v rodině silnou osobností, ale asi to myslí s dětmi dobře [mrknutí jedním okem] Bob Rae, snad ještě jako NDP, byl hlasitým odpůrcem Severoamerické unie, dnes převlečený za liberála se nevyjádřil.

Přesto nebo proto v této chvíli je Harper to nejhorší, co si z té hrůzy můžeme vybrat! V demokracii mají vládnout všichni zvolení poslanci a ne menšina ultrapravicové strany.

177771

08.12.2008 07:47

Strasti švédskeho školstva

RE: kulturní levičáctví v praxi

Saša 74.?.?.?

Jsou to stejným dílem i pravičáci, se skoro-prohibicí převážně pravičáci. Podobně jako v dalším článku Vyplnilo vaše dítě dotazník CAF? Je to ve jménu tak zvaného „dobra“ a politik se zaleskne a nikdo není schopen „dobru“ odporovat, i když je to proti zdravému rozumu. Ve jménu dobra se napáchá nejvíce zla. Je to nemoc doby, snad kdyby politici byli odvolatelní, zdravý selský rozum by zvítězil.

177779

08.12.2008 08:30

OSN obviňuje Izrael, že trestá humanitární pracovníky pomáhající v Gaze

RE: Dnes som náhodou

Saša 74.?.?.?

Ve čtvrtek (4.12.08) FOX News na své website zveřejnil zprávu Report: Israel Preparing to Strike Iran Without U.S. Consent
Zpráva se odvolává na The Jerusalem Post , který uvádí nejmenovaný zdroj v Izraelském ministerstvu obrany. Dle článku minulý měsíc Ehud Olmert varoval Bushe, že nastává poslední možnost zničit Íránský nukleární program.
Není to poprvé a mohou to být jen výhružky studené války, kdo ví?

P.S.: Pane Ado, takto zprávičku zcela jistě můžete zveřejnit!

177785

08.12.2008 08:47

Strasti švédskeho školstva

RE: kulturní levičáctví v praxi

Saša 74.?.?.?

V daném případě máte asi pravdu. Z mého pohledu a zkušenosti z „Ameriky“ to není výsadou „levice“. Konzervativci to mají nějak v programu. Ono to nálepkování s pravicí a levicí je zavádějící, zde neexistuje opravdová levice a zákonů ve jménu „morálky“, proti teroru, prostě toho svobod omezujícího „dobra“ přibývá jak hub po dešti..

177787

08.12.2008 21:30

OSN obviňuje Izrael, že trestá humanitární pracovníky pomáhající v Gaze

RE: Dnes som náhodou milemu Sasovi

Saša 74.?.?.?

Otevřel jsem prostě FOX News a hledal z Vašeho textu „napadne Iran do 20 ledna neb Obama s timto krokem nebude asi souhlasit”. To nejblíže zmiňovanému jsem Vám zveřejnil. Je něco v nepořádku? Ne, nejsem Stejskal.

177830

11.12.2008 04:39

Problémy s imigranty ve školách mají i v Izraeli

Mírně mimo téma, ale také v Jerusalem Post

Saša 74.?.?.?

Ve stejném Jerusalem Post http://www.jpost.com/servlet/Satellite?cid=1228728... Ve středu ráno US “special forces” u vesnice Qalat zabily 6 afgánských policistů a dalších 13 zranily. Zmíněné speciální jednotky střílely po veliteli partyzánů a Afgánská policejní stanice se domnívala, že je napadena Taliánem. Američani zničili z helikoptéry afgánskou policejní stanici a blízké civilní stavení.

177973

11.12.2008 10:36

Problémy s imigranty ve školách mají i v Izraeli

Nejlepší výuka na Taiwanu

Saša 74.?.?.?

Právě zveřejněné výsledky „Studie trendů ve výuce matematiky a ostatních věd”, kde porovnávali znalosti studentů ve 49 zemích, potvrzují nejlepší výuku na Taiwanu. Tam pravděpodobně nemají problémy s nějakou menšinou, ale jinak se zdá co do počtu žáků ve třídě a počtu hodin výuka srovnatelná. Zábavně z pohledu amerického školství je to popsáno v článku Asian, European kids outshine US children in science, math: study. Jak již název říká, nejen asijské děti/studenti dosahují lepších výsledků oproti americkým, ale rovněž maďarské, české a dokonce kazachstánské.

Stejnou studií se zabývá izraelský Haaretz v článku Israeli students lagging behind in math, science. Článek však klade důraz na to jak je něco takového vůbec možné, že jsou pouze průměrné - na 24 místě z 49. V článku uvedeno není, ale izraelské děti jsou údajně ty nejchytřejší nejvyšší inteligencí oplývají židé a hned po nich asiaté . Na toto sporné téma najdete řadu seriózních článků, třeba procreating with non-Jews—is half a percent . That's the lowest rate of any population in the world today. Nebo Race differences in average IQ are largely genetic . Napadá mě, že hlavním a možná jediným důvodem bude kulturně pěstované sebevědomí, že jsou nejlepší (vyvolení) a podpora rodiny. Jinými slovy rasismus přispívá k vyšší inteligenci?!? Nutno dodat, že ne všichni židé to takto chápou.

Pro odlehčení a zcela mimo téma dodávám směrník dle kterého americký president G.W.Bush je podprůměrné inteligence s IQ pouhých 91. The Lovenstein Report IQ scores of US presidents

177986

11.12.2008 18:55

Problémy s imigranty ve školách mají i v Izraeli

RE: Nejlepší výuka na Taiwanu

Saša 74.?.?.?

Smyslem mého příspěvku není hodnocení nábožensko-etnické skupiny, ale návrh k zamyšlení proč je skupina úspěšná a v souvislosti s článkem děti „chytré“ nebo snad jen průměrné. Důvody mohou být positivní i negativní a důležité je jestli jsme schopni z nich čerpat nějaké poučení. Na neštěstí zdroje jsou v angličtině, pro člověka koho tématika výuky a inteligence zajímá poučné a zábavné. Zmiňovaná skupina má některé kulturní vlastnosti jako Arabové, výchovy dětí k obchodu, silné tmelící vlastnosti, což je spojitost údajného původu a náboženství a jiné. Tmelícím faktorem je také stále zdůrazňovaná společná persekuce a vyžadování opačné diskriminace. K úspěchu je nezbytná sebedůvěra a tradiční víra ve vyvolenost a vrozenou chytrost se vyplácí. Výuka by tedy měla být pozitivní a zdůrazňující pochvalu a chytrost studenta, ostatně stejné jako nejúspěšnější výcvik psa.

Co se Asiatů týče, naskýtá se otázka, jestli národy a kultury nezanikají a nevznikají nové? Japonci po druhé světové válce zaplavovali trh stejně nekvalitními cetkami jako dnes Čína. Pak nastoupil Taiwan a dnes již i ta Čína sice stále produkuje spoustu méně kvalitních produktů, ale rovněž některé nejkvalitnější výrobky v dostupné ceně. Jak je vidět na mém příkladu IQ presidentů, chytrost není všechno.

177999

12.12.2008 10:16

Problémy s imigranty ve školách mají i v Izraeli

RE: Zajímavé

Saša 74.?.?.?

>Je to politikařina.

Ano, jistě k tomu má politické důvody, odchází z úřadu a najednou se v něm hne svědomí. Přes to si to zaslouží, když ne vyložené pochvaly tak zdůraznění, že si je zločinu vědom. Ne zcela všichni židé jsou sionisté a měly bychom chválit ty, kteří si pochvalu zaslouží, je dost na tom, že jejich soukmenovci je nazývají sebenenávidící jen proto, že mají svědomí a nekopírují nacizmus. Neměli bychom všechny Židy strkat do jednoho pytle, ideologie sionismu je pochybená, ale nevěřím, že židé jsou po tisíciletích křížení s gojimy tak geneticky odlišní jak sami tvrdí. Je správné poukazovat na konkrétní zločiny, ale být fér. Je to účinější.

Teď zde čtu Israeli envoy to U.K. accuses church service of being anti-Semitic Izraelský vyslanec v UK obviňuje z antisemitismu anglikánskou církev, která spolu s Židy uspořádala a zpívala na protest vánoční koledu Twelve Days of Christmas jako "Twelve assassinations/Eleven homes demolished/Ten wells obstructed/Nine sniper towers/Eight gunships firing/Seven checkpoints blocking/Six tanks a-rolling/Five settlement rings. Four falling bombs/Three trench guns/Two trampled doves/And an uprooted olive tree."

178021

13.12.2008 07:11

A nyní za světovou vládu

Puvodní článek v angličtině vyvolal nečekaný ohlas

Saša 74.?.?.?

Gideon Rachman je ve Wikipedii kategorizován jako britský žid, nicméně on tvrdí, že je ateista a článek „A nyní za světovou vládu“ úvahou, nikoli jeho přáním. Článek v angličtině vyvolal nečekaný ohlas a většina čtenářů s ním nesouhlasí a napsala spílavé komentáře a zahltila ho emailem. Na přání autora byla diskuze ve Financial Times po sedmi hodinách uzavřena. Píše o tom v článku Covered in internet slime, kde naneštěstí popisuje své myšlenkové odpůrce jako úzkoprsé fanatiky, plné hněvu a hořkosti oddané svým zbraním a náboženství. Zní, jak kdyby se strachoval revoluce v USA.

Následuje s kratším článkem Final thoughts on the world government row a zde prohlašuje, že čtenáři neporozuměli jeho přetřásání možnosti světové vlády a že nešlo o žádném volání po ní. Končí však sarkasticky jak díky svým odpůrcům byl „poučen“ o fantas-magor „faktech“ a ovčanech.

Domnívám se, že pan Gideon zkouší půdu a přeje si zmíněnou světovou vládu. Řekl bych, že je průzkumník NWO. Zotročení světa pod jednou vládou, jako vždy ve jménu protiteroristického „dobra“ a za vyřešení finanční krize, vládu koho by mě zajímalo?

178062

13.12.2008 09:37

A nyní za světovou vládu

RE: Puvodní článek v angličtině vyvolal nečekaný ohlas

Saša 74.?.?.?

Máte pravdu pane Datel. Globalizace a nadnárodní firmy to dovedou tak krásně zařídit, že jim místní vláda dá dotaci (rozuměj dar od poplatníků) a „dočasně“ je osvobodí od daní za to, že dají místním práci. Samozřejmě, že jakmile pominou zmíněné výhody, firma se přesune jinam. V zemi původu zahraniční zisk unikne zdanění neb to byla investice a je to přece od daně odečitatelné vydání a zisk se ulije v zemi třetí a drze ho nazveme dobročinnou pomocí půjčkou. Na tom pracují celé týmy právníků a odborníků. Což možná vysvětluje, proč individuální čistý zisk miliardářů za jediný rok v roce 2007 dle časopisu Forbes vzrostl o 35%. Jak to v našem systému bývá, zisky musí vzrůstat a tak v roce nebo létech „krize“ musí být vyšší. Možná je to zjednodušený pohled neb relativně chudí s pouze milionovými ročními zisky budou procentuelně v těsném závěsu a fandit NWO.

Přiznám, že nejsem expert, ale bez té „globalizace“ v US nekoupíme vůbec nic! Bavím se ve Walmart marným hledáním jediného výrobku „made in USA“. Tedy v potravinové sekci, tam snad ještě polovina výrobků místní je, ale i tam by to bez dovozu vypadalo jak za světové války.

178068

15.12.2008 09:27

Pravda o brněnském zdravotnictví

RE: Můj názor

Saša 74.?.?.?

Pokud vím tak UK, Francie a Kanada žádné poplatky u lékaře nemá (ošetření je kryto pojistkou). O chudých státech jako Kuba ani nemluvě. Je skandální a zločinné požadovat nějakou pacientovu spoluvinu. Je to krok k privatizaci zdravotnictví. [bliji]

178174

15.12.2008 18:27

Pravda o brněnském zdravotnictví

RE: Můj názor

Saša 74.?.?.?

Ke změnám ve Francii došlo po prvé od roku 1947 až letos za Sarkozyho vlády, tedy za vlády ze stejné stáje jako Julínek.
Pro nejchudší je stále zcela zdarma. Na první pohled je po změnách obdobná jako v ČR; podrobněji v angličtině třeba na http://www.frenchentree.com/fe-health/

178204

16.12.2008 10:02

Potřebujeme další stranu?

RE: NWO

Saša 74.?.?.?

Dobře, pan Vojta49 je možná na druhé straně barikády. Neměli bychom se, však dopouštět toho z čeho obviňujeme druhé.

Je pravdou

>"Kdo zakrývá, toleruje a nebo dokonce obhajuje zločin, stává >se sám zločincem".

Je správné nazývat věci pravými jmény a poukazovat na prokazatelné zločiny. Přílišné a krajní zevšeobecnění vede k zastření skutečných problémů a opominutí zvrhlé ideologie, založené právě na genetické nadřazenosti naposledy fašismu a předcházejícího ne zas tak nedávného otrokářského systému. Pro dav není nic hřejivějšího než jako za nacismu, slyšet a uvěřit, že je vyvolenou árijskou rasou a dle přesně stejného receptu to dělají sionisté s odvoláním na náboženství. Stále omílaná zbožnost je zástěrka a svým způsobem Židé jsou obětí podobně, jako byli Němci. Vedení a stát Izrael je pod vlivem zvrhlého sionizmu s výtečnou „diplomacií“ a propagandou, ale zdaleka to nejsou všichni. Donedávna bylo tabu uveřejnit rozdíly v průměrné inteligenci různých etnických skupin a fašismus byl na černé listině. Dnes se všude dočtete, jak Aškenazy Židé jsou ti nejchytřejší ze všeho lidstva a jejich fašizmus je ok. Nepochybuji o chytrosti Židů, ale zdůvodnění je nepřesné a nadnesené. Nelze mluvit o nějaké čisté rase, lidé jsou až neuvěřitelně promiskuitní, v různých kulturách se dokazuje 1/3 až jedna polovina potomků nemá otce, který děti vychová. V každém případě, dle nejkonzervativnějších odhadů, se jedná o procenta a ne o zlomek procenta jak židovská media tvrdí. Za milénia roztroušení Aškenazy Židů je víc než pravděpodobné, že geny „vychytralost“ mají i nežidé a naopak „Aškenazy“ čistokrevnost je pochybná. Na druhou stranu prostředí a ideologie prospívá chytrosti. Se sebevědomím a víře úspěchu IQ náramně stoupá. Nikdy neříkejte dítěti, že je blbé, i kdyby bylo! Ve včerejších zprávách je článek Izrael deportoval pozorovatele OSN pro lidská práva, jedná se o amerického žida, Richarda Falka, který pokládá řádění Izraele v pásmu Gazy stejné jako chování nacistů v Evropě. Ač většina Židů ráda uvěří sionistům, ne všichni mají nezkalený pohled a v podstatě podprůměrné, náckovské IQ. Na druhou stranu jsou i nežidé co by rádi ovládli svět nebo v domnění vlastního prospěchu jim přisluhují.

Jiný americký Žid byl také i s rodinou o den dříve zadržen na letišti v Tel Avivu a musil podepsat, že nebude šířit jeho přesvědčení, ač daroval statisíce Izraeli Messianic Jews detained at Ben-Gurion

178235

17.12.2008 22:14

Černá bota velikosti 10 už stojí deset milionů dolarů

RE: trestny cin

Saša 74.?.?.?

Jando Vy čtete na BBC jen to, co se Vám zrovna líbí. Je tam výslovně, že mu hrozí 15 let pokud bude obviněn z útoku na zločinného Bushe. O tisících již 3 dny demonstrujících v Iráku proti americké okupaci a za propuštění reportéra jste na BBC jistě také nečetl. Lžete Vlasťo.

178381

18.12.2008 07:37

Černá bota velikosti 10 už stojí deset milionů dolarů

RE: trestny cin

Saša 74.?.?.?

Na blogu Lidovek se nějaký Vlastimil Janda „konečně podíval do Izraele“, nic podstatného nepíše, ale vysvětlovalo by to jeho „světonázor“. V samotných Spojených Státech je G.W.Bush považován za válečného zločince a mnoho lidí včetně politiků jako Mike Gravel je přesvědčeno, že by měl být předán mezinárodnímu soudu v Hague.
Pět let krvavé okupace pod lživou záminkou připravilo o životy více lidí než atomové bomby svržené na Hirošimu a Nagasaki. Reportér Zeidi má pravdu ve svých slovech: To je polibek na rozloučenou, od vdov sirotků a zabitých Iráčanů! Mluví z duše nejen Iráčanů, ale poctivých lidí v Americe a na celém světě. Historici v USA pokládají G.W.Bushe za nejhoršího prezidenta všech dob. l nebo zde Vlastimil, ostuda svého jména nepochopí, že okupace vlasti je zločin, on totiž nechápe co nebo kde vlast je.

178406

18.12.2008 08:43

Vánoce zvířat

Miliony vegetariánů z přesvědčení nejsou narušení jedinci

Saša 74.?.?.?

Nejsem vegetarián, pan Kirkman však nechápe význam článku a jak jsme si s některými savci blízcí. Stejnou logikou (tedy odsouzením soucitu se zvířetem) můžeme dojít k závěrům, že sežereme senilního dědečka, blbé dítě apod. Někomu se to bude zdát absurdní, ale co nás doopravdy dělí od zvířete nebo alespoň mnohé z nás? Trochu složitější myšlení? Tvrdí se, že mnohá zvířata jsou schopna myslet na úrovni nejméně tříletého dítěte. Zcela úmyslně si pěstujeme odtažitost od zvířat a zřejmě bychom požírali nejdříve přespolní, pak sousedy a naposledy by přišli blízcí příbuzní. Tak nějak se také k sobě chováme. Ne, nechci tvrdit, že jsem lepší než pan Kirkman, jsem podobný, nechci vidět, jak to vypadá na jatkách, ve fabrice třetího světa odkud nakupuji výrobky, jak umírají lidé v honbě a válkách o olej apod. Jsem pokrytec a je mně asi více líto těch zvířat, která naši krutost nechápou.

178421

18.12.2008 11:03

Vánoce zvířat

RE: Miliony vegetariánů z přesvědčení nejsou narušení jedinci

Saša 74.?.?.?

Přesvědčení je názor a některé názory nejsou tak blbé jak na první pohled vypadají. Oba jsme byli vychováni žrát všechno a nebýt zbytečně krutí ke zvířatům. Článek je z pohledu vegetariána nebo vegana, což ani jeden z nás není, ale mohu Vám najít tisíce směrníků s tvrzením přesně opačným než Vaše a do jisté míry i moje. Podstatné na článku však vidím, že lidská „inteligence“ člověku více škodí, než prospívá. Je tam paralela mezi naším chováním ke zvířatům a k vlastnímu druhu (tedy opak názoru těch, které nesmíme jmenovat). On není rozdíl, jak se chováme navzájem a ke zvířatům (opět vzpomeňte nejmenovaných). Rozdíl mezi senilním starcem a psem je v tom, že si vážíme minulosti starce, ale ne nutně v tomto okamžiku intelektuální rozdíl, Vámi zmíněnou pomoc Vám spíš přivolá ten pes. Příklad senilního dědečka a blbého dítěte uvádím pro dopad a ne pro doslovné srovnání ač „inteligencí“ si porovnatelní jsou. Nevím, jestli je to dobře nebo špatně, ale jistě cítím sounáležitost s lidským druhem. Dříve či později se však lidstvo vzájemně zničí, chováme se jak kvasinky. Z pohledu vegetariánů a do jisté míry i mého není kvalitativní rozdíl mezi námi a ostatními zvířaty. Cítění a potřeby stejné jsou. Ve střední a jižní Americe někteří chovají opici jako u nás psa, svým způsobem to není stejné neb opice (na rozdíl od psa) není geneticky k tomu přizpůsobena. Připomíná to spíš mučení dítěte nebo jen „nevzdělaného“ člověka. Opice se bude chovat přesně jak dítě předškolního věku, bude s vámi malovat, pozorovat televizi, vzhlížet se v zrcadle (snad hledat svého), tulit se apod. Její ruka má stejný otisk prstů jako náš, výrazu tváře porozumíte… V laboratorním „prostředí“ jsou stejné opice pro personál obtížné, hází totiž po svých trýznitelích výkaly. Což nějak připomíná případné chování televizních reportérů. Nejsme tak výjimeční jak bychom si přáli a výsledek našeho technického pokroku a „inteligence“ nás neodděluje od přírody a jejích zákonů. -Jinak souhlas.

178437

18.12.2008 11:24

Vánoce zvířat

RE: Stejna pakaz

Saša 74.?.?.?

>Vegetariani nejsou o nic lepsi nez feministky

Každý extremismus je asi stejný, ale to se můžeme stejně strefovat třeba do jeptišek! Ač nejsem vegetarián, jsou morálně sympatičtější.

178441

18.12.2008 11:37

Nebezpečí světové vlády existuje

RE: Zemekouli clovek opravdu

Saša 74.?.?.?

Zde odkud to píši je sice momentálně -21°C, ale zatím všichni tvrdí, že se Země otepluje.
Hestroy neberte mně iluze, většina vědců to tvrdí… ?!

178443

19.12.2008 04:55

Proč se Al-Zaidi omlouvá?

Tiskový mluvčí má za povinnost vydávat pro vládu příznivá prohlášení

Saša 74.?.?.?

Irácká vláda čelí tisícům demonstrantům v ulicích Bagdádu demonstrujícím proti US okupaci a za propuštění reportéra. Dále má obavy, že se neudrží bez "demokratického" zavírání opozice a podpory US. Nemusí se udržet ani bez částečného pacifikování obyvatelstva a zdání demokracie. Potřebuje, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Muntazer al-Zaidi má zlomená žebra a ruce, je v tak zuboženém stavu, že ho nemohou ukázat. Buď neví, co údajně podepsal nebo nechce obětovat 15 let svého života v Iráckém koncentráku, vždyť na svobodě ho očekává slušná kariera, kde může být Iráčanům prospěšnější.

178500

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Káva pro Zvědavce

63

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 22 170 korun, což je 63 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 0

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Měnové kurzy

USD
21,90 Kč
Euro
26,21 Kč
Libra
29,21 Kč
Kanadský dolar
16,86 Kč
Australský dolar
16,18 Kč
Švýcarský frank
24,23 Kč
100 japonských jenů
21,08 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,85 Kč
100 maď. forintů
7,25 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,77 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 758,58 Kč
1 unce stříbra
481,67 Kč
Bitcoin
405 834,69 Kč

Poslední aktualizace: 30.11.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 56 895 594