Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Saša

Nalezeno 1860 příspěveků, 110 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

01.08.2011 01:40

5000 stromů

RE: Pravda bude uprostřed

Saša 74.?.?.?

>Zadarmo smrky jistě odstraňovat nechtěl.

Za vším jsou prachy. Dřevo se prodá, místní dostanou něco za kácení a politici se s dřevorubci podělí. Kůrovce mají za dar z nebe.

249601

03.08.2011 03:18

500 milionů otroků dluhu: Evropská unie je neofeudální kleptokracií

RE: Napsat tento článek chtělo odvahu

Saša 74.?.?.?

Lakomství je zákonem ekonomiky. To je základ ideologie a korporace prosazují celosvětově. Z článku Israelis Angry At Their Super-Rich Too:

Centrální banka Izraele uvedla loni v červnu v parlamentní zprávě, že 16 obchodních společností kontroluje polovinu peněz v zemi. To je 0.000002% populace (ze 7.746.000 židovských obyvatel) vlastní polovinu peněz. Je to lepší číslo než v USA, kde 0.0000001% populace vlastní polovinu veškerého majetku. Top 40 lidí, vlastní tolik bohatství, jako 50% Američanů. Dokonce „Organizace pro rozvoj a hospodářskou spolupráci“ (The Organization of Economic Cooperation and Development) v loňském roce přiznala, že koncentrace bohatství v Izraeli je problém.

Píše Ms Linda Carbonell v souvislosti s demonstracemi v Izraeli.

249752

03.08.2011 08:21

500 milionů otroků dluhu: Evropská unie je neofeudální kleptokracií

RE: Napsat tento článek chtělo odvahu

Saša 74.?.?.?

>http://www.rawstory.com/rs/2011/06/03/sanders-to-o...

>(To jenom abychom tady nevytvareli nova ciselna dogmata jinak
>OK.)

Díky pane r.k. US má tuším 310 miliónů obyvatel, číslo odpovídající 0.0000001% může být 310, což mohou být rodiny, nevím, cituji z článku. V každém případě sociální nerovnost je zcela nepředstavitelná a vzrůstá.

249760

03.08.2011 09:23

Lidské činy nemáme odsuzovat ani zesměšňovat, ale pochopit

RE: Pochopil bych

Saša 74.?.?.?

Není souvislost mezi politikou USA a vrahem?

Postup myšlení autora tohoto článku je sice správný, ale závěry pochybné. Multikulturalismus je importovaný produkt Ameriky, stejně jako Breivikem použitý termín "Judo-Christian". Vrah se zcela ztotožňuje s tím, co US hlásá, překvapivě nemá nic proti homosexuálům atp. Americký politik příhodně zapomíná, že Spojené Státy vnutily EU přistěhovalectví pod rouškou pomoci postiženým národům především jejich válkami. Neomarxismus je do toho zamotán, konzervativním politikem jen abychom si předem odplivli. Snad, aby nás nenapadl nacismus. Cílem politiky /-ů USA je ovládnutí zbytku světa. Politikům se to zdánlivě daří a spolu s vrahem trpí nějakou duševní poruchou jako schizofrenie: psychiatrické onemocnění charakterizované poruchou vnímání a vyjadřování reality, nejčastěji projevuje jako sluchové halucinace, paranoidní bludy a zmatené mluvení a myšlení v kontextu významných sociálních a pracovních dysfunkcí. Citovaný Buchanan patří k řadě amerických politiků, kteří jsou schopni prohlašovat, že Bůh jim řekl bombardovat nebo jinou pitomost, přitom jedním dechem se zmínit „o míru“ nebo být méně z cesty. Netrpí rozdělenou osobností?

249770

05.08.2011 11:35

Stanové městečko u New Jersey

RE: Krize v USA se prohlubuje,počet příjemců potravinové pomoci stoupá a dnes činí již 46 milionů osob.

Saša 74.?.?.?

>vybydlené a zkrachované JůYsEj nemá už kam klesat!

Ale má, lidi budou dělat za holé přežití a bojovat v „demokratických“ válkách.

Vážený pane Moudrostrak, není to jen přesun finanční síly směrem nahoru a úmyslné větší zotročení a okradení 99,99% Američanů? Takový celosvětový vrchol kapitalismu, EU to totiž čeká. Podívejte se na americký film v českém znění Inside job Extrémě mocní což je totéž jako nepředstavitelně zámožní, dovedou taky tunelovat.

249905

Proč je tedy zadlužená Amerika? Tam jde hrůza z IRS a žádný socialismus tam nepohledáte.

Podívejte se na americký film v českém znění Inside job Extrémě mocní což je totéž jako nepředstavitelně zámožní, dovedou taky tunelovat.

Dle Forbes Čína je největším zahraničním držitelem amerického dluhu, s podílem ve výši 1150000000000 dolarů ke konci dubna.Není divu, že je Čína nervózní. USA utrácí půjčené peníze na zbrojení a války. Pro rok 2012 je rozpočet Pentagonu 554 miliard amerických dolarů, samozřejmě, že rekordně vzrostl. Připomeňme si, že války v Iráku a Afghánistánu, jsou "mimo rozpočet" tj. nejsou v té částce zahrnuty! Pro příští rok, prezident Obama požádal dalších 117 miliard dolarů na pokračování v obou válkách. US vydává na zbrojení stejnou částku jako ostatní zbytek světa – stejně jako všechny ostatní země dohromady. Spolu se zeměmi NATO 70 % ze světových výdajů. Napadá má mě, čeho se bojíme? Nebo z čeho a koho jde strach?
Seznam zemí dle vojenských výdajů

249906

05.08.2011 12:31

Stanové městečko u New Jersey

RE: Tak im treba, keby boli Židia

Saša 74.?.?.?

[velký smích] Nevím jestli to dobře přeložili [velký smích] Sice tvrdí "najnáboženskejší Židia sa umiestnili v tabuľke najvyššie." Ale najnáboženskejší jsou v USA peníze a sluší se tam převádět jako najnáboženskejší. Dále píší: "Židia sa umiestnili na prvej priečke. Za nimi nasledovali nenábožensky založení ľudia (ateisti resp. agnostici), katolíci, mormóni, moslimovia a iné náboženstvá. Protestanti mali najnižšie skóre. Nenábožensky zameraní Američania boli v poradí druhá skupina, ktorá dosiahla najvyššie hodnotenie." Jó a citace "Viac než polovica (55%) amerických Židov sa označila za nenáboženských (tí, ktorí zriedkakedy navštívia bohoslužby a hovoria, že náboženstvo nie je dôležité)"
Jednoduše a prostě je to o penězích [chechtot]

249910

06.08.2011 06:18

Stanové městečko u New Jersey

RE: Americký sen padl na hubu.

Saša 74.?.?.?

> "americký sen" , ale celý

Americký sen se vtlouká do hlav, že každý může být presidentem a stát se milionářem. Je to sen, fantazie mozku, prostí tomu však věří. Lidská duše je optimistická.

>Důležitý rozměr diskuze začíná dotazem, a co dále?
>Naprosto zásadní zůstává nezodpovězená otázka,čím
>současný společnost devastující systém, nahradit?

Dobrá otázka k zamyšlení. Pravděpodobně kapitalismus nenahrazovat, je přirozený, ale bylo by teoreticky možné přírodní zákon džungle regulovat. Nedanit malé úspěchy skoro holého přežívání a nemilosrdně danit výjimečně zdařilé „úspěchy“ peněžní moci rovné parasitismu. Ovšem to mocní a snad ani systém nedovolí. V přírodě had žeroucí si ocas až po hlavu by chcípnul. Neodvážím se spekulovat, co se stane v našem případě. Je zajímavé, že za dob studené války v rámci soutěžení v kapitalistických zemích sociální výhody přibývaly. Teď ubývají.

249944

06.08.2011 07:18

Stanové městečko u New Jersey

RE: Krize v USA se prohlubuje,počet příjemců potravinové pomoci stoupá a dnes činí již 46 milionů osob.

Saša 74.?.?.?

>Pane Sašo, víte co mi nejde na rozum? Že těch 99,99%
> ti nejvíce okradení, bydlící toliko v Mobil Homes
>vypadají na venek jako ti nejšťastnější a nejhrdější
>Američané. Soudě podle vystavené americké vlajky před
>téměř každým takovým obydlím a její velikostí. Ti
>nejnuzněji bydlící mají obvykle tu největší.

Mám stejnou zkušenost. Jsou to ti nejprimitivnější Američané. To je vymývání mozků již ze základní školy, utvrzené mediální masáží. Máte Americký sen, blouznění, naivně věří, že každý může být presidentem a milionářem, všude ve světě je prý hlad a bída a v socialistických zemích diktátoři dokonce lidem seberou peníze na zdravotnictví pro chudé a nemáte tu svobodu bydlet v maringotce, což je levnější než si pronajmout místnost a bydlet v rozděleném bytě, což je jak dnes někteří bydlí. Věří reklamně, téměř všemu, tuším v Texasu se nějaký politik modlil za déšť a teď někdy má být modlení na stadionu snad v Houston za konec krize. Naděje umírá poslední a optimizmus je lidem vrozený.
Většina nemá žádný rozhled a nikde nebyla, ale sem tam když potkáte vysokoškoláka, který má blíž k zámožným tak si s Vámi zanadává.

249945

06.08.2011 22:47

Řecko propadá panice, čelí změně homérských rozměrů

RE: Krize

Saša 74.?.?.?

> Krize z roku 2008 se už opakovat nebude

To je politická a nic neříkající zpráva, nechtějí se zdát nepřející a tak pustí do éteru, jedna baba povídala.

Čínská Xinhua , která obvykle suchopárně podává zprávy, napomíná „Spojené státy musí řešit své chronické zadlužení“. Čínská ratingová společnost oznámila znehodnocení dluhopisů amerického ministerstva financí již na konci loňského roku což se setkalo s arogancí a cynismem západních komentátorů. Nyní i S & P sděluje globálním investorům ošklivou pravdu. Opakují doporučení S & P: Spojené Státy se musí začít léčit svoji závislost na dluzích. Musí seškrtat obrovské vojenské výdaje a nafouklé výdaje „sociálního zabezpečení“. (Jinde i americká média projevují údiv nad požadavkem snížení skoro žádného „sociálního zabezpečení“.)

249979

07.08.2011 06:52

Stanové městečko u New Jersey

RE: Tak im treba, keby boli Židia

Saša 74.?.?.?

>.. podle vladni statistiky v USA: - za poslednich 10 let,
>nenavist vuci zidum vyskocila ze 7. mista, na 1. misto

Je to pitomost, na internetu se "nenávist" sem tam najde (většinou ospraveditelné vyčítání svinstev vlády Izraele), ale ve skutečnosti společenská nenávist je v USA proti ostatním semitům s výjimkou Židů. Něco podobného může tvrdit jen ADL, což je liga proti antisemitismu a ta chce vyvolat soucit se Židy a postihovat, kdyby se jen někdo křivě podíval. Spíš opak je pravdou, poznal jsem člověka, který se vydával za Žida, aby získal zaměstnání. Lékaři, obchodníci a právníci hlásící se k Židům jsou jedni z nejúspěšnějších. Všechny ostatní menšiny mohou dokazovat pohrdání a nenávist. Židé mezi ně nepatří.

249990

07.08.2011 23:57

Stanové městečko u New Jersey

RE: Tak im treba, keby boli Židia

Saša 74.?.?.?

> .. nic ve zlem !! Rad Vas ctu.

Díky pane Steve. Moje děti rozumí, ale nemluví česky. Osud ke mně byl shovívavý. Od raného mládí žiji v zahraničí. Posledních 10 let trávím zimy ve Spojených státech. Podoba s Vaším sousedem čistě náhodná.[mrknutí jedním okem]

K tématu, teď tu čtu, jak americké studentky hledají na internetu (SeekingTuition.com SugarDaddyMeet.com ArrangementSeekers.com a řada dalších) „sponzory“ jejich studia. Za domluvenou částku jdou se starším pánem na rande. Prý takhle vystuduje 7 procent vysokoškolaček a inzerce vzrostla o 350%. Zatracená krize. [velký smích]

http://www.clickondetroit.com/news/28751238/detail.html
http://motherjones.com/mixed-media/2011/08/7-harvard-females-are-sugar-babies-hmm

250108

08.08.2011 04:00

„Ruská mafie“ v latinské Americe

Виктор Бут = Viktor Bout

Saša 74.?.?.?

Z mně neznámého důvodu se jméno Виктор Бут překládá jako Viktor Bout. (Ne tedy But, jak je mylně v textu.)
Jen pro případ, že by to někdo hledal na internetu.

250118

08.08.2011 05:11

Stanové městečko u New Jersey

RE: Krize v USA se prohlubuje,počet příjemců potravinové pomoci stoupá a dnes činí již 46 milionů osob.

Saša 74.?.?.?

>Znam lidi, ktery maji university a jsou to blbci na druhou

Souhlasím pane Rejpal! často se setkáte se vzdělaným a na slovo vzatým odborníkem v oblasti jeho zájmu a v běžném životě je zcela neschopným blbem; dokonce občas dojde k většímu neštěstí, že vzdělanec je blbem jak ve svém oboru tak v osobním a běžném životě. Nechtěl jsem vyzdvihovat samotné vzdělání, inteligence je převážně vrozená a škola skutečného života je často lepší než tři tituly.

Váš učitel měl pravdu, chodí volit i blbci a proto je špatná politika. Blbce bohužel politici a média oblafnou snadno. Přesvědčte se, koho volíte, vymáhejte ať odstoupí, když nesplní sliby. Vím, není to snadné a každý se honíme za obživou a nějakou tou legrací a politika nás tíží až když to začneme cítit na vlastní kůži – což bývá pozdě.

250122

08.08.2011 10:47

Řecká krize: řecký státní dluh je neplatný

RE: Ne zcela přesné

Saša 74.?.?.?

>díky socialistické vládě, která zaměstnala více než 1/3 lidu ve

Antisociální / méně „socialistické“ vlády zaměstnávají rovněž 1/3 obyvatel s platy vyššími než v soukromém sektoru a s výhodami o kterých se ostatním smrtelníkům může jenom zdát a opravdu myslíte, že se přetrhnou?. Kdo by je hlídal, „vládnul“, vybíral daně, a hlavně, kdo by je volil? Máte zdání, co bere úplně blbý staršina v americké armádě? Nežárlete jak Othello a hledejte si místo ve státní nebo alespoň městské správě!

Spíš je zajímavé jak se ty peníze na světě vykouzlí. Není to černá magie?
Již i americká CNBC přináší depresivní zprávy:
Vedoucí čínských ratingových agentur tvrdí, že dolar bude postupně vyřazen jako rezervní měna a proces je nenávratný.


Na uhrazení dluhu USA by nestačilo veškeré zlato, které ve své historii lidstvo vytěžilo, píše iDěs a v tu chvíli ještě netušili, že cena zlata na světových trzích se přehoupla přes 1700 za unci.

Gerald Celente předpovídal, že zlato dosáhne 1800 dolarů do 6 měsíců, není to daleko a pravděpodobně to bude daleko dříve. Bankéři již předpovídají cenu zlata za unci 2200 do měsíce.
Evropská centrální banka minulý týden odkoupila dluhopisy Irska a Portugalska, dnes vykupuje dluh Španělska a Itálie. Nestěhují US svůj problém do EU?
Ještěže nemám nacpanou matraci, nevěděl bych kam to dát.[mrknutí jedním okem]

250148

08.08.2011 11:13

„Ruská mafie“ v latinské Americe

RE: Виктор Бут = Viktor Bout

Saša 74.?.?.?

Nejsem odborník na ruštinu, strojový překladač mně to však překládá z ruštiny do češtiny jako Bout, asi bych se rusky ani nedomluvil. Ale na internetu se Viktora But nedohledáte, snad jen, kdyby jste to zadal azbukou Виктор Анатольевич Бут. Chápu, že Бут písmeno od písmene je But.

Nejsměrodatnější je snad ruská RIA NOVOSTI a ta píše v angličtině Bout.

Jeho webové stránky http://www.victorbout.com/
a tisíce dalších směrníků.

250152

10.08.2011 22:53

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: Autor lže

Saša 74.?.?.?

> Uvádíš medián mzdy 21 000 korun! A kdo ji dnes dosahuje,

Jak čtu na Nově, tak tihle všichni [chechtot]

Vložený obrázek
Vložený obrázek
Vložený obrázek
[chechtot]

250441

10.08.2011 23:52

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: a kdo tento vykořisťující systém podporuje?

Saša 74.?.?.?

Nejbohatší muž světa prodělal 136 miliard Kč (přes $8 000 000 000 US) a je mu to fuk – váš snubní prstýnek v ceně vzrostl a vy budete remcat

>nikdo nikoho do žádných půjček nenutí

Vaše vlády si půjčí za vás

>Dá se jezdit i levným starším autem, dá se koukat i na starou TV

Dá se jezdit na oslu a ušetříte za benzín, dá se koukat na starou a ušetříte zdroje!
Světoví vůdci nás do doby kamenné přivedou, čeho se bojíte?
Z krize nás vyvede hrdinný USA s OSN se silami NATO, "malou" světovou, „osvobozující a demokratickou“ válkou, samozřejmě za mír a kleptokracii, pardon to bude překlep, snad boj proti terorismu zaměstnanců a střední třídy. Lepší zítřky jsou na obzoru, buď budete miliardářem nebo v jeskyni nebo na „onom lepším“ světě.
[chechtot]

250449

11.08.2011 10:58

Homo consensionis – člověk konspirační

Selský rozum a pravděpodobnost

Saša 74.?.?.?

Musí být důvod k pochybám, kdo by na tom co získal nebo ztratil a pak ta pravděpodobnost. Sice možné je všechno a tedy sám se mohu mýlit, jindy je pravděpodobnost taková, že je naivní intuici nevěřit.

Někdy si přečtete vážnou zprávu a začnete se chechtat a chechtat
(AFP) US asks China to explain why it needs aircraft carrier USA se ptá Číny proč potřebuje letadlovou loď?
Čína se neptá, proč mají Spojené Státy letadlové lodě ve všech mořích, za peníze co jim půjčila, ale USA to vrtá tedy hlavou. No, třeba chtějí chytit také nějakého teroristu, možná se bojí Ufonů jako USA anebo prostě chtějí zaparkovat letadla. Mluvčí „State departement“ (US ministerstva zahraničí) Victoria Nulandová řekla novinářům: „Uvítáme jakékoli vysvětlení, k čemu Čína potřebuje tohle vybavení“. (Jinde se dočtete, že Čína již předem oznámila, že chce svoji první letadlovou loď k tréningu!? Ne jen to, jedná se o původně Sovětskou loď, zakoupenou od Ukrajiny v roce 1998)
Pak, že jsou zprávy suchopárné.

250509

12.08.2011 10:47

Bouře nejnižší sociální třídy: produkt nemocné kultury

produkt nemocné společnosti

Saša 74.?.?.?

Článek nemluví o viditelných nepřekonatelných společenských a ekonomických rozdílech, o zahození skoro nevzdělané generace nezaměstnaných mladých lidí, kteří nemají co ztratit. Nezaměstnanost do 25ti let je v UK 20% a zbytek pracuje za minimální mzdu na částečný úvazek. Jak správně píše pan MoUdrostrak „střední třída“ mizí a její zblblí společností zatracení potomci za ni považují každého, kdo má o trochu víc. Tedy i relativně bohaté obchodníky, které vláda pokládá stejně za součást té lůzy a podstrkuje jejich újmu ke své podpoře. Vláda koluje elektronickou petici k podání parlamentu a navrhující zastavení všech sociálních dávek vzbouřencům. Revoluce vznikají z relativní bídy, v Egyptě podobné chování čekali a nikdo by se nad ním nepozastavil. Židé a Španělé jsou lépe vychováni a stále věří v „demokracii“, ostatně tam se bylo s kým bavit a komu prázdně slibovat. Zlatá mládež v UK a US musí za každým třetím slovem vyhrknout bezvýznamné fuck a výchovný příklad má ve své vládě, každý stát zbombardovat a okrást.

Policie byla zatím málo brutální jen proto, aby je svět nesrovnával se Sýrií. 1500 lidí bylo zatčeno (zatím 591 obviněno). V USA by policie jistě brutálnější byla.

Like Libya / London: The people defend themselves against the "rebels" [TV BANNED]

UK Riots Mirror UK Criminal Government

250635

12.08.2011 11:22

Bouře nejnižší sociální třídy: produkt nemocné kultury

RE: Naprosto povrchní článek!

Saša 74.?.?.?

>v britském parlamentu mnozí poslanci jdou k
>jádru věci a po právu a s důkazy obviňují pravici, že už
>od dob "Železné dámy" je pravicí plánovitě rušeno vše, co
>umožňuje nižším třídám lidsky důstojnou existenci.

Mluvíte mně z duše pane Jiří. Článek na Infowars je z pohledu nevědomého Američana.
Britský premiér David Cameron obvinil za nepokoje lupiče a ne vládní úsporná opatření, prohlásil, že je to věc kultury. O tom, že je to věc kultury není pochyb, ovšem v jádru se v Británii objevila dospělá a vyloučená spodní vrstva společnosti. Mladí si na jedné straně osvojili kapitalistickou ideologii úspěchu. Myslí si, že cena člověka spočívá v jeho majetku. Na druhé straně se ale cítí vyloučeni z kapitalistického systému.

>Takže se díky reformám naší zodpovědné vlády máme na co
>těšit.

Bohužel asi ano, zbídačení nekradoucích ve velkém je jisté.

250640

12.08.2011 11:52

Bouře nejnižší sociální třídy: produkt nemocné kultury

RE: Domino efekt od subkultury

Saša 74.?.?.?

> Ale jen se ptám, kdo všechno vlastně rabuje.

To je přece základ systému, chopit se příležitosti. To máte jako dobrý nákup na burze nebo koupit barák hluboko pod cenou než ho sebere banka atp. Učí se to na školách a počtete si o tom ve finančních zprávách. Ovšem podnikání má také svá rizika, to je základ kapitalismu pane. [velký smích]

250642

12.08.2011 19:44

Bouře nejnižší sociální třídy: produkt nemocné kultury

RE: Domino efekt od subkultury

Saša 74.?.?.?

>Tak nějak. Rabování je vlastně svobodné podnikání.

„Podnikatelé“ a zloději mají jednoho Boha. Velvyslanec USA pan Eisen má obavy ze zdravé konkurence. Jinými slovy krást je OK, je to „in“. [mrknutí jedním okem]
Alespoň, když jste dost velký nebo silný, pro nejbohatší koncerny to určitě platí. Je taky dobře okrádat slabšího, blbého nebo nemocného. To učí již obchodní školy, nesmíte přece penalizovat a danit „úspěch“.

250676

15.08.2011 10:37

Pochody hrdých teplých - znak naší doby

RE: Tento článek zatím nikdo nekomentoval,

Saša 74.?.?.?

Již jsem se chystal napsat, že bych si přál nějakou tu heterosexuální sprosťárničku, myslím hrdý pochod heterosexuálů a heterosexuálek a Vy mně to zkazíte, paní Jarmilo [mrknutí jedním okem] s větou „že 9 z 10 zneužití dětí se dopustí normální heterosexuálové, nikoliv pedofilové.” Proč nebýt hrdý vždyť s trochou smůly by jeden mohl být nekrofilní pedofil a bombardovat Afgánské, Libyjské nebo Palestinské děti a jejich rodiny. Mám za to, že teplí jsou nešťastní lidé, stejně postižení jako slepí, paraplegici a mentálně postižení a měli by se účastnit ve své kategorii paralympijských her (v Londýně 2012). Nechci jim brát žádné hry a radovánky, já jim je přeji, jedině to vnucování hrdosti zavánějící nadřazeností mně trochu vadí. Často to jsou inteligentní lidé, kteří by mohli mít každou ženskou (a také je střídat) něco je však nešťastně ujeté. Heterosexuálové nejsou tolerováni a jsou dokonce stíháni zákonem, žádní teplí! [velký smích]

Zákonodárci chtějí odvrátit pozornost od většího svinstva:
Člen US elitní jednotky tváří v tvář devátému nasazení do války se zavraždil. Před smrtí řekl manželce, „žádný bůh by mně neodpustil za to, co jsem viděl a dělal“.

Za poslední 2 roky, více amerických vojáků a veteránů zemřelo vlastní rukou než na zranění v boji.

250998

16.08.2011 19:55

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: K čemu jsou světu kapitalisté?

Saša 74.?.?.?

Již i profesor ekonomie na fakultě obchodu v New Yorku se ptá: Jsou dny kapitalismu sečteny?
(český překlad)

251147

Americké finanční noviny Forbes naříkají jak další ratingová agentura Moody „snížila ekonomický výhled USA“. Hlavní ekonom Moody Analytics Mark Zandi ve své zprávě řekl, že „pravděpodobnost obnovení recese v US do roka je jedna ku třem“. Po přečtení obsáhlého zdůvodnění, je jeho předpověď optimistická. Česká media oproti tomu hlásají o „mimořádné spolehlivosti USA a nedotknutelné rating“. Je to až k smíchu – to přece nemůže udělat náš vzor a bratr. Poturčenec horší Turka.

Srandovní je jak světový miliardář Waren Buffet, se stává socialistou a dokonce kdyby musel, tak by zaplatil i nějaké ty daně – je prý chybou, že lidi s příjmem již od milionu US dolarů ročně se dani vyhnou. Waren Buffet píše v New York Times: „Zatímco nižší a střední třída bojuje pro nás v Afghánistánu, a zatímco většina Američanů nemůže vyjít s penězi, my mega-bohatí máme mimořádné daňové úlevy," Jiný miliardář Soros, zase má za to, že vytištěných 800 miliard, bylo málo.

Obchod s krizí se podařilo vyvézt do Evropy. Objímání Merkelové se Sarkozym nepomohlo, trhy se propadají. Evropská centrální banka dle vzoru USA vytiskla 22 miliard € a to jen na zaplacení dluhů Itálie a Španělska. Nedivte se, je to málo! Děti nebojte se, miliardáři na kšeftu vydělají, nejlepší mozky a počítače pracují na plné obrátky. [oči v sloup]

251168

18.08.2011 09:47

Plán útoku NATO na Sýrii odhalen

Izrael zaminovává Syrskou hranici

Saša 74.?.?.?

Izrael zaminovává Syrskou hranici první várkou nových min tohoto desetiletí. Miny jsou určeny pro civilisty, kteří by se mohli pokusit hranici narušit. Miny jsou pokládány za hraniční plot z ostnatého drátu. V koordinaci s vojenskými odstřelovači by to mělo zadržet a zabránit přechodu masy lidí, uvedl major Ariel Llouz. Radostně nám sděluje český Eretz.

Důvody prý jsou, že je to z obavy, že v září, v reakci na uznání Palestinského státu, se syrští civilisté pokusí prolomit hranici Izraele. Letos v den Nakba (palestinský holocaust) zcela mírumilovně překročili hranici totiž civilisté. Zpráva dále říká, v oblasti bude také posíleno protitankové zaminování. Čekají ty civilisty tentokrát v tancích?

Spojené státy od konce druhé světové války bombardovaly 22 zemí, aniž by je někdy někdo napadl. Naposledy to chytře navlékly na EU a její státy NATO. Dobývání Libye stojí 2 miliony dolarů denně, píše britský Mail Online. US tentokrát doufají, že výdaje zaplatí EU, prý jim na to Čína nepůjčí.

251237

18.08.2011 10:50

Libye, NATO a prolhaná západní média

jde o mediální psychologickou válku proti Libyi

Saša 74.?.?.?

Není pochyb, že jde o mediální psychologickou válku, která je levnější než za 2 miliony US dolarů denně shozených bomb NATO a pak již v září chtějí dobývat Sýrii. Zdá se, že jednou USA s NATO malou Libyi přece musí dobít aspoň jak ten Afghánistán. Povstalci za naše peníze obsadili Sabratha asi 80Km západně od Tripolisu. Na východní frontě u Brega povstalci ovládli 2 ze tří obytných čtvrtí a bojují o průmyslovou zónu, prý hlásí na tiskovce “plukovník“ povstalců Ahmed Omar Bani a potvrzuje, že pověsti o úplné kontrole nad Brega a Zawiyah byly čisté lži. Píše čínská dnešní Xinhua.

„V NATO se nyní říká, že v Libyi čelíme katastrofickému úspěchu” píše iDěs.

251241

19.08.2011 10:45

Deflace

RE: Je to ... trochu jinak

Saša 74.?.?.?

Kde nic není, ani čert nebere. Tedy na těch BudižKNičemu si toho moc stát nevezme. Jistě by neměli skončit na tom lépe než tvor se snažící, ale ani jejich nucené práce poplatníka a ekonomii nezachrání. Dobyvačné touhy podporované zbrojními koncerny, lobbyisté a touhy těch nejbohatších po stálém růstu majetku stojí poplatníka daleko víc. Každý stát má někde nějakou hranici chudoby, ale žádný stát nemá hranici příjmu a moci. Rozuměj ne vlastnictví, ale ročního nezdaněného příjmu. Většinu daní platí totiž střední vrstva s relativně malými příjmy a ta se stále zmenšuje. Snad progresivní zdanění, ale začít od shora, tedy opravdu zdanit jen ty zcela nejbohatší s miliardovými ročními příjmy v dolarech. Lze chápat, že rodiče chtějí zabezpečit i na celý život své děti, ale nelze pochopit, finanční zabezpečování prapotomků a nekonečnou řadu generací – produkujete zase a tentokrát drahé BKN. . Problém je, že se zdaněním zcela nejzámožnějších ti s ambicemi se tam dostat dostávají strach, že i po nich budou žádány daně a to jsou naši politici. V tamní vládou zadluženém Španělsku se lidé bouří, že vláda pozvala papeže a bude je to stát další miliony – vláda je v principu dále zadlužuje darem na modlení. Třetí nejbohatší muž světa by se smířil s placením nějaké daně, kdyby po něm někdo nějaké daně jen chtěl. S výjimkou Haló noviny ho pomlouvají. Možnosti jistě jsou, ne sice zrovna praktické neb běžný člověk si naivně myslí, že má stejné možnosti, jako dolarový miliardář, a částky si nedovede představit.

251319

20.08.2011 02:31

Voják si vzal život po osmi nasazeních v Iráku a Afghánistánu

RE: Zajímalo by mne

Saša 74.?.?.?

> tu možnosti
>při prohlídce u vojenské lékaře (a ´tou musejí povinně
>všichni vojáci vracející se z mise projít) říci, že už
>na další misi nepojede, protože má sebevražedné úmysly.

Z původního článku:
Mrs Hagemann said the Rangers never took his pleas for help seriously./Jeho žena říká, že spec. jednotky Rangers nebraly jeho prosby o pomoc vážně.
'There's no way that they should not have been able to pick up on it,' she said./Je zcela nemožné, že by mohli jeho stav přehlédnout.

Je mnoho důvodů, proč se neprohlásil za blázna, z armády by ho vyhodili a v civilu by s posudkem sebevraha zaměstnání nedostal. Možná mu to došlo a trápilo prostě svědomí, každý nemůže pracovat na jatkách a podobně myslící člověk se nemůže dívat na zabíjení lidí.

251380

21.08.2011 20:38

Dopis, který potěšil

RE: Ano

Saša 74.?.?.?

Pane Soudce Lynch, usmyslel jste si zavést debatu někam zcela jinam. Zde bývalo dobrým zvykem hovořit o tom, o čem se moc nemluví. Když otevřu Haaretz, každý den bych mohl vložit do rubriky „Ve zkratce“ nějakou sviňárnu izraelské vlády – to vůbec neznamená, že mám něco proti Židům, právě naopak, chci jejich dobro. Obdobně je tomu na rozdíl od Vás, se všemi menšinami. Článek je o hrdinství a svobodě otevřít vlastní hubu a je skvěle napsaný.

251526

22.08.2011 02:48

Atentát v Norsku a bombardování civilistů v Libyi

RE: Lhari v plne akci

Saša 74.?.?.?

Jen za dne v neděli, počet obětí za pouhých 12 hodin byl více než 1300 lidí, přičemž asi 5.000 bylo zraněno. Letadla NATO v hodinových intervalech vystřelovala na Tripolis rakety a shazovala bomby.

251556

22.08.2011 11:28

Atentát v Norsku a bombardování civilistů v Libyi

RE: Lhari v plne akci

Saša 74.?.?.?

Dle zpráv Al-Džazíra “vzbouřenci“ v pondělí ráno obsadili budovu rozhlasu a vysílání bylo přerušeno. Vládní mluvčí Musa Ibrahim požádal NATO o zastavení vraždění a o započetí jednání o míru bez předběžných podmínek. Nějak mně to připomnělo rok 68, a poslední vysílání českého rozhlasu. Chybělo tehdy bombardování, tisíce mrtvých a zraněných, holt bolševici byli žabaři oproti silám NATO v čele s USA šířícím „demokracii“.
Zahraniční novináři jsou uvězněni v opuštěném hotelu v Tripolisu. Nejen ochrance, všem zaměstnancům jde život. Přechodná rada nařídila ostřelovačům, aby zajistili, že žádné chaotické scény v okolí hotelu nebudou. Stejná taktika jako k rozbití Jugoslávie byla použita s NATO bombardováním vojenské a civilní infrastruktury. Proč režimy v Kataru, Bahrajnu a UAE mohli použít daleko většího násilí a zabíjení jejich lidí aniž by nesli jakoukoli odpovědnost?
Nazveme to „NATO“, které porušilo rezoluci OSN protlačenou USA, vyzbrojením vzbouřenců a bombardováním! Země NATO v čele s USA uznávají vykonstruovanou „Libyjskou přechodnou národní radu“, která nebyla zvolena občany Libye a nemá s nimi nic společného.
Mlčením jsme spoluviníky a podobní atentátníku z Norska.

251583

Ano, na válkách a bombardování se nejvíce vydělává. EU zaplatí za US bomby a kořist USA je takový malý bonus. Eh, nechci nasazovat na Izrael, oni se již nějak podělí.

USA se pokusili o svržení přes padesáti vlád, z nichž většina byla demokraticky zvolena.

Vložený obrázek

251585

23.08.2011 05:53

Katarský Hollywood a invaze žoldáků do Tripolisu

Lháři

Saša 74.?.?.?

Kde že to vězní syna Gaddafiho, Saif al Islam ? [chechtot]

Syn Muamara Gaddafi, Saif al Islam se prochází po Tripolis a potřásá ruce kolemjdoucím a všechny „zpravodajské“ servery - média hlásala jak je v rukou povstalců. Teď bobříka mlčení porušila Al-Jazeera.
http://english.aljazeera.net/indepth/spotlight/lib...

251623

23.08.2011 10:48

Katarský Hollywood a invaze žoldáků do Tripolisu

RE: Lháři

Saša 74.?.?.?

>" kto klame, ten aj kradne a kto kradne, ten aj zavraždí."

Supové se třesou na ropu. USA a NATO bojují o ropná pole Libye jak piraně. Dle českých zpráv akcie ropných společností rostou a dle amerických zpráv zas klesají neb bude do 2 let ropy pro USA, Británii a Francii dost.

251636

23.08.2011 20:39

Katarský Hollywood a invaze žoldáků do Tripolisu

RE: online zdroje pre doplnenie objektivnejsieho pohladu

Saša 74.?.?.?

Aktuální pohled - živé kamery jsou na http://rt.com/on-air/libya-tripoli-rebels-green-sq...

251682

24.08.2011 07:52

NATO krade libyjské zlato, zatímco se Tripolis hroutí

Libye a co dál: Jak jsme se tam dostali a co se stane příště

Saša 74.?.?.?

Americký kongresman Dennis Kucinich (za Ohio) vydal v úterý 23/8/2011 prohlášení s názvem

„Libye a co dál: Jak jsme se tam dostali a co se stane příště.“
Mezi jiným píše:

„Generálové NATO, kteří schválili bombardování Libye, by měli být dle mezinárodního práva předvedeni před mezinárodní soud za smrt civilistů. Nejvyšší velitelé NATO mohli jednat pod barvami mezinárodního práva, ale nejsou od něj osvobozeni. Pokud členové Kaddáfího režimu jsou zodpovědní, musí se nejvyšší velitelé NATO také zodpovídat prostřednictvím Mezinárodního trestního soudu za všechny civilní úmrtí v důsledku bombardování. Jinak budeme svědky triumfu nového mezinárodní gangsterství.“

Celý článek stojí za přečtení. Informační „objektivní“ média mlčí. Kolik Američanů čte stránky svých kongresmanů? Prakticky nikdo v Americe tedy snad ani neví, že jediný člen vlády nehejká se stádem, hurá pro benzín z Libye! Peníze nebo střelím! Demokraticky nám dejte svojí práci, zdroje nebo pošleme bezpilotní letadla. Podpořte přeci nejbohatší tohoto světa „demokraticky“!

Velvyslanec USA jezdí podpořit syrské povstalce do ohnisek nepokojů.

Americký viceprezident Joe Biden nabízí podporu v „úsilí o demokratizaci“ Mongolsku.

251717

24.08.2011 11:20

Při obléhání Tripolisu velí teroristům MI6

RE: Mnoho lidi v USA vi,ze klid do nekolika desetileti nebude.

Saša 74.?.?.?

>Jako bez rozdílu teplot nemůže vzniknout cyclone, tak bez
>krizí, válek, ničení a mrtvol by nemohl přežít

Jen mě tak napadlo, že tvrdí kapitalisté bez lidské tváře moc nemusí ani o devět let staršího Darwina, asi proto, že byl taky Charles. [mrknutí jedním okem]

Raději zpět k té „spontánní revoluci“ v Libyi. Kaddáfí otevřel zbrojnice lidem Libye, rozdal přes milion pušek a jiných zbraní. Tvrzení, že byl ze strany tzv. "progresivních" médií nenáviděný diktátor a že se jedná o domácí povstání je blbina. Diktátor nedává lidem zbraně a neříká jim: "Braňte mě!"

Lidé jsou zbabělá hovada, před týdnem pětina celého národa, milion osob oslavovalo v Tripolis Kaddáfiho a dnes tam budou tančit „revolucionáři“?

Kaddáfí dnes opět promluvil k národu přes libyjské rádio a prohlásil, že "v boji proti agresorům je jen smrt nebo vítězství."

Přiznal, že jeho vládní sídlo Bab Al-Aziziya již neexistuje, Bylo zcela zničeno 64 leteckými nálety NATO.

NATO s výzbrojí 3/4 celého světa se již chystá na další národy. [zahanbení]

251728

25.08.2011 05:56

Zprávy z tiskové konference Dr Mousa Ibrahima

RE: Nějaké to železo Kadáfí lidem rozdal,

Saša 74.?.?.?

Zprávy z Ruska potvrzují kanadská média chlubící se Jak miniaturní bezpilotní kanadské letouny pomohly libyjským povstalcům nebo How high-tech Canadian drones gave Libyan rebels a boost
Vložený obrázek
video

251799

27.08.2011 01:48

Lež a nenávist musela zvítězit nad pravdou a láskou

RE: číslovka 88 byla oficiálně zakázána

Saša 74.?.?.?

>dosud nezakazali knihu Cesta kolem sveta za 88 dni.

Na to dojde, mimo daleko těžších trestů vykázali ho z města „zákazu pobytu na území města Brna na dobu 1 (jednoho roku)“, to se divým, že ne na symbolických 7 let. Dovedete si představit, kdyby si mladý recesista nechal někam vytetovat 44? Logicky by to byl malý Áda ne? [zmaten]

Víra v numerologii je v US silná, nenajdete třinácté poschodí, počítají 12, 14. V hotelech a nemocnicích chybí pokoj č. 13 Možná proto má stopa zrovna 12 palců? Nevím jak je to s tričky, snad se smím označit za nešťastnou třináctku? Cena však asi nesmí končit na 13, je to totiž vždy baťovských 99 nebo v nejlepším 97 (ve výprodeji i „šťastných“ 77). „Ďáblova“ šestka dělá dobrý kšeft Motelu 6 či Conoco/Phillips 66 (jen v názvu, cena je „zaokrouhlena“ na tu devítku). Obě „šťastná“ čísla nejdou dohromady, viděl jsem tričko s 69 jen v sexshopu. Polynésané v domorodých jazycích používají pouhých 13 písmen a vypomáhají si zdvojením samohlásek a apostrofy, no třeba něco podobného pro jednoduchost uzákoní moudří zákonodárci v číslovkách. [velký smích]

251973

28.08.2011 09:20

McHuba mává „vlajkou svobody“

RE: Přesně tak

Saša 74.?.?.?

>Američané by měli vyrazit do ulic a udělat si pořádek
>nejdřív doma.

Až na řídké výjimky, ti prostí Američané si ve své prostotě myslí, že se dobývají země, aby si mohli dopřát benzín a aby byla práce, pro dobro a slávu USA. Zcela nechápou, že jsou země, kde je zdravotnictví a školství zadarmo jako bylo v Libyi – domnívají se dle své zkušenosti, že na to doplácí „utiskovaný“ lid, tedy pracující chudina s minimální mzdou. Nechápou, že byly země v Evropě, kde lidé k tomu měli 6 týdnů placené dovolené, do důchodu šli v šedesáti – dle nich to může dělat jedině looser, takový člověk (v Americe) si nezaslouží bydlet ani v maringotce. Jsou hrdí, že nejvíce mezinárodních miliardářů má alespoň jednu residenci v USA a naivně věří, že jim dávají práci. Rádi by se zlobili na tu „komunistickou“ Čínu, kdyby na ní nebyli závislí a nepůjčovala jim na dobývání světa.

V USA narůstá počet lidí, co nemají co ztratit, zatímco méně než jedno procento populace stále bohatne. Přes drakonické tresty rostou případy invaze domácností a krádeže se zbraní v ruce.

Buď dorazili do USA čeští Romové nebo je něco drasticky špatného.
V Honolulu kradou měděné dráty veřejného osvětlení. Za $100 000.
Krádeže psů v době krize ztrojnásobily.

US dog thefts rising
• Jan-July 2011: 224 (150 same period last year)
• 2010: 255
• 2009: 162
• 2008: 71

Mocní tohoto světa kolonizovali Ameriku a neštítí se říci na plnou hubu, že by si přáli uspořádat, rozuměj kolonizovat zbytek světa k/ke svému prospěchu. Nový světový pořádek, NWO je třeba k k většímu zisku, ne však všech Američanů, ale jen nějakého toho promile mezinárodních miliardářů. Nemyslím, že je s kapitalizmem v principu něco špatného, je nějak přirozený, ale on se nám vymknul z rukou a dokazuje pravdu slov komunistů "Imperialismus je nejvyšší fází kapitalismu". [mrknutí jedním okem]

252068

29.08.2011 11:51

Znásilnění Libye

NATO překonává Orwella

Saša 74.?.?.?

What And Why In Libya je podobný článek, v závěru připoomíná, že mlčením neseme spoluzodpovědnost a můžeme očekávat stejný osud.
Vyňatý překlad části článku: NATO překonává Orwella, válku nazývá odpovědností za ochranu – terorizováním a porážením civilistů jak dobytek jejich psychopatickými vrahy. Musíme se vrátit k historii, abychom to pochopili. K historii, která je odstraněna z amerických učebnic. "V roce 1951 Libye byla jednou nejchudších zemí. Pouze 1/5 obyvatel byla gramotná. Před invazí NATO, Libye měla nejvyšší životní úroveň v Africe, vyšší než v Rusku, Brazílii nebo Saudské Arábii. Zdravotní péče stejně jako vzdělání bylo zdarma a v gramotnosti překonala USA. ... Pokud rozumíte anglicky, odkaz na článek a video o lidských právech v Libyi http://sherriequestioningall.blogspot.com/2011/08/...

Nějak mezi řádky ve Wikipedii lze nalézt: Záminka pobouřených teroristů-povstalců byla jistě připravována „službami“ několika států. Neskonalé zásluhy si nestoudně přičítá multimilionář Bernard-Henry Lévy, sionista a osobní blízký přítel Nicolase Sarkozy, v březnu navštívil Benghazi a pomáhal porodit teroristy-povstalce a pak veřejně propagoval uznání svoji nové „vlády“, v podstatě jím vytvořené prozatímní národní rady Libye.. Později ten samý měsíc dle Wikipedie „se obával“ o své teroristy-povstalce a podporoval Sarkozyho „přesvědčit“ USA, aby zasáhly v Libyi.

252134

29.08.2011 12:24

Znásilnění Libye

USA a Británie po dlouhá léta dělají zahraniční převraty

Saša 74.?.?.?

Právě odtajené dokumenty MI5, vydané britským Národním archivem, odhalily detaily o tom, jak britská vláda pod vedením Winstona Churchilla svrhla zvolenou vládu Britské Guayany v převratu z roku 1953, protože se Británie bála jejího levicového vůdce Cheddi Jagana a jeho americké manželky Janet, kteří vedli britskou kolonii "moc doleva". Jagan a Janet společně založili Pokrokovou lidovou stranu (PPP) v kampani za práva pracujících a nezávislost na Británii.

252140

29.08.2011 12:35

Nebezpečné očkování proti rakovině děložního čípku - vakcíny Gardasil/Silgard a Cervarix

UNICEF lobuje za zájmy západních farmaceutických společností

Saša 74.?.?.?

UNICEF lobuje za zájmy západních farmaceutických společností ve střední Asii a následkem toho chce vyštvat Rusko z dárcovských programů. Prý “nemohou” přijmout vakcínu zdarma proti dětské obrně z Ruska.

The United Nations Children's Fund - UNICEF je organizace OSN! FUJ!

252141

30.08.2011 11:56

Čas život zachránit - a čas nechat umřít

Pravá, levá a "oběti resuscitace" snad nezemřou?

Saša 74.?.?.?

Panu Gilíkovi závidím, že dovede napsat článek, ale myslím, že etika je složitější než jak ji viděl snad král Šalamoun (jsem zaujatý proti etice Starého zákona) a opravdu a rozhodně není pravicová nebo levicová. Naštěstí není ani „zbožná“. Jistě eutanazie a vše kolem si zaslouží zamyšlení, ale autor to bere z nešťastného konce a možná neviděl nikoho umírat. Opravdu zřídka se setkáte s „obětí resuscitace“. Ano, můžete vidět případ, kdy je v podstatě tělo udržováno na přístrojích týden, než přiletí příbuzní z Austrálie, což je nemorální. Ale mýlit se resuscitací při rozhodování mezi životem a smrtí? Myslí to snad autor a dr. Hnízdil vážně, že osmdesátiletí chtějí zemřít? Výjimečně ano a jindy je to stejně nevyhnutelné, ale neviděl jsem bytost drženou při životě proti její vůli, je to možné a čtu o tom v novinách – a tam je důvod k zamyšlení. Standardní postup je odepření životně důležité léčby jako infuse a pacient zemře žízní… Hm…

>1. Prvotní příčinou je, že člověk cítí existenciální strach ze sebezničení. Obzvlášť palčivě jej prožívá ateista, protože nevěří v posmrtnou existenci. Nebo:
Obzvlášť palčivě jej prožívá člověk hluboce věřící neb má jistotu, že půjde na věčnost do pekel

>2. Snaží se tento strach ze smrti a z nejisté existence zahnat. K tomu mu poslouží levicová politika, která má jeho existenční nejistotu utišit. … a uzákoňuje všechna možná práva pro co největší počet lidí, různých sociálních skupin, národnostních minorit atd.
Není to v reálném životě pravicová politika, která uzákoňuje práva minorit? Co to má společného s přirozeným pudem sebezáchovy?
Sociální programy jsou v principu špatné neb lidé se mají nechat chcípnout?

>3. … náctiletá holka otěhotněla, a dostala kromě slušného mateřského příspěvku i komunální byt, na který jiní šetřili i desítky let.
Sexuální pud je silnější než pud sebezáchovy, je jistě špatné ji zvýhodnit oproti těm, co namísto rozmnožování pracovaly, ale chcete ji opravdu trestat?

Chce snad pan Gilík potěšit pravicující Pepíky a svést se po levicujících Pepících? Nejsou pravice a levice nálepky nerozumu?

252219

> víra není nic k posměchu

Máte pravdu, není hezké se posmívat neposkvrněným chudým duchem. Sociopat za to nemůže. Církve vyučují vyšší duchovní zmatenost. Snad schizofrenik dovede uvěřit v jednoho boha ve třech osobách. Asi Vám ještě za 20 let nedošlo, že zbožní vůdci nevěří v žádného boha, jinak by nemohli říci, že jim našeptává bombardování a pak to nazvat „humanitárním“. Většina lidí věří, co je jim nabulíkováno a každý režim zneužívá té místní „víry“, i komunisté měli ve vládě vyžraného flanďáka, otce Pepu Plojhara. Církvi jde o moc a prachy a proto drží s každým režimem. In God we Tru$t. Ženy zotročit a muže frustrované, jsou tak ovladatelnější ochotni zabít. Každá církev kolaboruje s indoktrinací mužstva, žehná vojskům a stanové kaple jedou do války. Je zcela jedno, jestli je to víra v judaismus, křesťanství nebo islám. Pokrytecky to nazveme láskou k bližnímu.

252409

05.09.2011 08:13

Váleční psi

RE: Norska podpora konci v kapsach teroristu

Saša 74.?.?.?

Zapomněl jste dodat: Odkazovaný článek jsou výroky pana Hans Olav Syversen (KRF), vůdce „přátel Izraele“ a současně členem Norského parlamentu.

Sociální dávky pro rodiny Palestinců v izraelských věznicích jsou součástí celkové palestinské sociální péče a sociálního zabezpečení a je určena k vyrovnání příjmů. Tedy především pro rodiny, které by chcípaly hlady a jsou v zásadě bezdomovci neb IDF nejen zavře podezřelého teroristu, ale zboří mu také obydlí. Palestinci jsou problém, podobný vzbouřencům v jiných zemích a zcela teoreticky by NATO mohlo bombardovat Izrael. Osadníci je beztrestně střílí jak králíky a IDF brání osadníky. Lze směle říci, že teroristé jsou na obou stranách, umírá 10x více Palestinců oproti Izraelcům a kdo je tedy terorističtější?

252524

06.09.2011 11:31

Romové I. část

RE: JAK DÁL?

Saša 74.?.?.?

Žádný politický režim problém Romů uspokojivě sice nevyřešil, ale komunisti s „právem na práci“ byli přece jenom asi nejblíže. Je smutnou skutečností, že různé národnostní skupiny jsou převážně různě ambiciózní, převážně různě agresivní atp. „Řešení“ v Severní Americe s indiány je, že je drží povětšině v rezervacích (jen tam osvobozením od daní) v primitivních podmínkách. Agresivnější černoši nebo korektně Afroameričané, převážně přežívají v městských enklávách a ve vězeních. Ve Francouzské Polynésii před léty na práci dovezli pilné Číňany a ti se úspěšně kříží s původním obyvatelstvem a krásní Polynésané zanikají. Zbytek původních Polynésanů vítá zpěvem turisty na letišti Faa’a. To se mně zdá ještě nejpřijatelnější řešení a tak dovézt Číňany a v Ruzyni mohou hrát a zpívat Romové. [mrknutí jedním okem] Tedy ti Polynésané nejsou agresivní a nekradou, což je jejich zhouba. [mrknutí jedním okem]

252560

22.09.2011 03:24

Formální pohřeb řešení dvou států

RE: spory a výklady

Saša 74.?.?.?

Žijeme v absurdním světě. Billboardy sem tam v metru New Yorku, Bostonu, Chicagu a San Francisku
Vložený obrázek

Sionistické loby se to sice nelíbí, ale všichni Židé nejsou sionisté, většina by chtěla žít a nechat žít.

253741

22.09.2011 09:42

„Velký Blízký východ“ a „Velký Izrael“ – první část

Palestina v OSN: Obama už férovost ani nepředstírá

Saša 74.?.?.?

Za přečtení stojí odvážný článek v Literárkách Palestina v OSN: Obama už férovost ani nepředstírá

Před rokem Barak Obama řekl, že k zřízení nezávislého palestinského státu by mělo dojít v roce 2011. Dnes diametrálně obrátil, osobně přísahal, že bude vetovat jakoukoli resoluci o palestinské nezávislosti.

Spojeným Státům vládne sionistická vláda Izraele. Naivní a prostí Američané s celým světem doufali, že se něco zmnění se zvolením jiné vlády s Obamou. Zcela nic se nezmněnilo, tedy absurdně nositel ceny míru umí krásně a libě lhát. To je také všechno.

253754

27.09.2011 08:24

Proberme se, Švejkové!

RE: hapruje to vsude

Saša 74.?.?.?

> prostej lid kterej ma z 80%
>prumerne IQ, poznejte jak mysli, po cem touzi, z ceho ma strach,
>co proziva, atd. a pak pochopite proc je "demokracie" tam kde
>je..

Průměrné IQ je 100, což znamená, že každý druhý má méně..

>Krasne vystihuje debilitu mysleni soucasneho ovcanstva napr.
>prof. Jan Keller, namatkou

>http://www.youtube.com/watch?v=1Ae8LTFv6oc&t=1m42s

Ten Keller má pravdu, naše představy a myšlení je optimistické, každý řekne, že patří ke "střední vrstvě", mnozí se cítí dokonce bohatí a přitom mají auto na dluh nebo ještě hůř na leasing. [velký smích]
V zásadě je dobře, že všichni máme dobrý pocit, je to štěstí, [chechtot] realita je však jinde a může to být štěstí nevědomosti.

254002

>Opravdu nádherná vize budoucnosti .....

Hlavy států US a Izraele rovněž zneužívají fanatismus náboženství a to je jediné co mu můžete právem vyčítat. Chcete snad tvrdit, že jedno náboženské cítění je nějak lepší než druhé? Jistě víte, že Judaismus a Islám mají k sobě nejblíže, v mnohém jsou totožné. Nevím, kde jste v proslovu přišel na fašizmus a komunizmus. K tomu spěje snad náš západ. Sionizmus je těmto demagogickým ideologiím podobný jak vejce vejci, jak ten Islám Judaismu.

254156

Mně není jasné, jak 3 chytří američtí židé mohli „zabloudit“ do Iránu. Oni nevědí, že Izrael „zbloudilce“ ze Západního břehu nebo Jordánska rovnou střílí? Spojené Státy pořádají hony na Mexičany bloudící za prací a čas od času nějakého zastřelí a to dokonce i na Mexickém území. USA a Izrael se třesou nedočkavostí napadnout Irán, pokud nebyli špióny, tak musili být úmyslně nastrčeni, aby poskytli záminku.

254157

> A proc pak ti Mexici "bloudi" nelegalne do USA???

Za prací, za obživou, chlapče hochu zahnědlý.
[velký smích]
A proč američtí Židé „bloudí“ nelegálně po Iránu?
Legálně by byli američtí Židé vítáni, je tam židovská komunita a synagogy.

254175

03.10.2011 10:04

Krajský soud zamítl odvolání a rozhodl: vinen v plném rozsahu

RE: Ja s trestem souhlasim.

Saša 74.?.?.?

Drahý pane Radosta, pokud jste dotčený článek vůbec někdy četl, tak byste měl vědět, že sice jde pro nás všechny o bolestné otázky, ale zcela k ničemu nevyzývá, neobviňuje, zcela žádné zločiny neomlouvá, pouze spekuluje na základě nějak opodstatněných pochyb. Dále přeložený článek je v anglickém znění zcela veřejný. Zcela stejně jak nacisté byste rád trestal a bezpochyby i zabíjel, kdyby šlo o příslušníky národa, který nesdílí Vaši „demokratickou“ ideologii. Zmínka o špíně je tedy mírná, chtěl byste snad zakázat každou myšlenku? Nepodaří se Vám to! Právě násilí vyvolává spravedlivou nenávist.

254351

04.10.2011 01:56

Demokracie a diktátoři

RE: Demokracie nabira na otackach

Saša 74.?.?.?

Dnes je vše možné. Spojené státy to dělají po léta, bez soudu bez důkazů. V USA kverulanti si všimli, že vraždí nejen cizí státní občany, ale poslední měsíc zavraždili bezpilotním letadlem hned dva občany Spojených Států a proti tomu se zvedá vlna odporu. Obama vraždí Američany, vřeští Republikáni. Jinak jim vraždění bez důkazů za hranicemi US nevadilo, ale i Američany? [zmaten]

Dick Cheney očekává omluvu od Obamy neb pokračuje v politice G.W.Bushe a sliboval opak. Pokud je o tom Rusku špetka pravdy v bulváru (odkud „zprávu“ převzali), pak se Rusové chtějí vyrovnat té "demokratické" Americe.

254406

17.10.2011 03:34

Následovníci 15M - nová občanská hnutí

RE: Nazor Spidly v iDnes

Saša 74.?.?.?

V následujícím se velmi mýlíte
>Když se vám složí banka, 3,5 milionu střádalů, kteří tam mají úspory, o ně přijde.
>A tím banky vydírají vládu.
Banka je akciovou společností a ze zákona peníze střádalů jsou pojištěny jinou akciovou společností. Když se složí banka, může to položit pojišťovnu a její majitelé ztratí nějaké peníze, drobní střádalové v civilizovaném světě neztratí zhola nic. Například v Kanadě prvních 100 000 dolarů je pojištěno zcela a v malých institucích – credit unions, snad obdoba kampeličky dvojnásobek. Tedy v korunách nejméně skoro dva miliony (v Credit Union 3.4) by střádal dostal zpět okamžitě nekrácených, pokud by je v bance měl a zbytek by byl krácen a vymáhán na majiteli banky. Banka vydělává na drobných vkladech a je nefér, aby drobní vkladatelé ztráceli nebo ztrátu hradili daňoví poplatníci. Samozřejmě úpadek velké banky bude mít ekonomický vliv, ale zdá se nesmyslné, aby ho nesli daňoví poplatníci.

255304

25.10.2011 06:06

Umělá opozice Nového světového řádu

RE: Divný článek

Saša 24.?.?.?

1% nejbohatších Američanů vlastní polovinu veškerého majetku Spojených Států, o čemž se Váš odkaz nezmiňuje. Mimo jiné jsou to přežvýkané argumenty oposice zdanění multimilionářů, kterých pochopitelně není ani to jedno procento obyvatel! Legrační argument ve Vámi odkazovaném článku je, jestli se američtí „ultraboháči“ nebudou vice snažit vyhnout placení daní. Oni se totiž již maximálně snaží, každý zaměstnává celé oddělení právníků a specialistů jen k tomu účelu (což je od daní odečitatelné!). Nemusíte být ani zas tak bohatý, farmářům a středním firmám se vyplatí zaměstnávat odborníky na daně, největší zisk spočívá právě v legálním snížení daní.

Vaši „okupující vyčůránci“ je bývalá střední vrstva obyvatel USA a najdete mezi nimi i lidi se stále slušným příjmem několika set tisíc dolarů ročně. Tím nechci říci, že hnutí nebude zneužito, naopak to je pravděpodobné.

255888

30.10.2011 08:07

Mámo, táto, v komoře je myš

RE: Kdyby jen kocky a mysi...

Saša 24.?.?.?

V Severní Americe tyjí štěnice, stěhují se do knihoven

Vložený obrázek
Problémem se se zabývá oficiální Registrace štěnic pro Severní Ameriku
New York má 4490 jen hlášených případů.
Vložený obrázek Vložený obrázek

Lidé bydlící v papírových domcích se stydí k vlastnictví štěnic přiznat, dům se pak špatně prodává. Obdobně jako k hledání třaskavin tam cvičí psy na hledání štěnic.
Všude je něco. Štěnice si asi vzaly příklad z banksterů [chechtot]
Omluvy těm co mají problémy s obrázky.

256231

08.11.2011 05:02

Světová měna a světové dluhy

RE: rozložení společnosti

Saša 24.?.?.?

Představte si obyvatele USA seřazené za sebou dle výšky ročního rodinného příjmu. Kdybychom roční příjem každé rodiny položili na zem za sebou v balíčcích naskládaných stodolarovek na fotbalovém poli, uprostřed by byl „balík“ vysoký asi 4cm, teprve 30cm před koncem fotbalového pole by byl první milionář s metrem naskládaných bankovek a na samém konci rodiny s balíky dosahujícími výše 50Km. Ani lidé mající o statistice zdání si nedovedou představit čísla. Graf. - Krátké video, vysvětlující totéž. U nás se politici snaží ten vzor dohonit a předhonit.

256761

10.11.2011 01:40

Jděte do toho a publikujte ten „padělek“, vyzval Írán IAEA

RE: Kdo může vynést ven informace o plánování útoku na Irán?

Saša 24.?.?.?

>Kdyby pan Netanyahu byl konstruktivně chytrý a to dle názorů soukmenovce Skřetakozyho ani služebníka Obamana zdá se moc není

Po tiskové konferenci účastníků G20 v Cannes, Obamovi se Sarkozymu omylem mikrofony rychle nevypli a novináři si vyslechli, jak Obama vyčítá Sarkozymu, že mu Sarkozy včas nesdělil, že Francie bude hlasovat pro přijetí Palestiny do UNESCO a začali si podávat Netanyahu.

Sarkozy: „Je ne peux plus le voir, c’est un menteur“ Nemohu toho lháře ani cítit.

Obama: „Tu en as marre de lui, mais moi, je dois traiter avec lui tous les jours!“ Vy ho máte dost a já ho musím poslouchat každý den.


Zdroj http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-15635476

256867

11.11.2011 21:10

Jděte do toho a publikujte ten „padělek“, vyzval Írán IAEA

RE: Na Idnes

Saša 24.?.?.?

Zvýšená hodnota radioaktivního jódu 131 byla naměřena na několika místech v Evropě a jeho původ je záhadou.
iDěs o tom píše jako by to bylo skoro prospěšné.
Dle Le Point.fr Dana Drábová řekla, že jód 131 by mohl pocházet z úniku při výrobě některých radiofarmak s je si prý téměř jista, že zdroj je v zahraničí.

256943

12.11.2011 21:15

Bělorusko se připravuje na obranu proti agresi NATO

RE: Radioaktivita nad Evropou?!

Saša 24.?.?.?

iDěs o tom píše jako by to bylo skoro prospěšné.
Dle Le Point.fr Dana Drábová řekla, že jód 131 by mohl pocházet z úniku při výrobě některých radiofarmak s je si prý téměř jista, že zdroj je v zahraničí.
Zde

256967

20.11.2011 10:13

Ruské válečné lodě vstupují do syrských vod, aby zabránily útoku NATO

RE: Na Rusko se nedá spolehnout

Saša 24.?.?.?

>při připosranosti ruského vedení je to krajně nepravděpodobné

Ono se řekne připosranost, podívejte se na rozpočet v porovnání s USA
Spolu s táborem NATO „mírotvůrců“ jsou to ¾ světových výdajů na „obranu“ (US utratí polovinu celosvětových výdajů)
Vložený obrázek
Žádná krize zbrojního průmyslu v USA, mimo vlastního nesmyslného zbrojení, jsou rovněž největšími vývozci smrti a zbraní
Vložený obrázek
Spojené Státy sebe a celý svět zadluží, snad pro zisk zbrojního průmyslu? Koho se bojí? Nikdy nebyly napadeny a pořád bojují a mrtvé ostatních národů nepočítají.

257343

26.11.2011 23:13

O strachu

RE: 48 příspěvků

Saša 24.?.?.?

Nechápu ani proč editor Moudrostraku „moc nemusí“, snad nemá smysl pro srandu nebo nechce popuzovat Ben Hura, který „analyzuje“ mezi blby každý jeho příspěvek a dneska radostí vříská nad „darem od Vladimíra“ ke dni emerického Díků vzdání. Bez nadsázky pan Moudrostraka zvyšuje čtenost Zvědavce a již za to bych mu byl vděčen. Pan anonym 76 je Ben Hurovo ideologické ztotožnění. Jiný pan anonym 83 se spoustou příspěvků, je nějak přecitlivělý a dochází k mylným závěrům, ač to možná dobřě myslí. Dělat z myšlení některých Čechů šibeniční humor ještě není žádné plivání na Čechy a SS má svůj důvod, podprahově upozorňuje na nacistické rysy dnešního politického života. Dokonce i chlubná zcestovalost má svůj smysl – Zvědavce nečtou žádné socky, jak by to rád viděl Ben Hur a spol.
Lidi, nebuďte zapšklí [chechtot]

257700

27.11.2011 05:27

O strachu

RE: 48 příspěvků

Saša 24.?.?.?

>Staci si vymyslet udani a popravit nekoho o kom nic nevite.

Potrefená husa nejvíc kejhá. Možná nechápete výraz ideologické ztotožnění, to znamená, že myslíte stejným způsobem a na stejné vlně. No každý je nějaký, nestyďte se za to najednou. Mám lidi rád! Moudrostraku asi víc než Vás, ale mouše bych neublížil.

Pane 76 klikněte si prosím na tu sedmdesát šestku a přečtěte si, co za smrad vychází z Vašeho počítače![zmaten] Nebo vás tam sedí několik? Neodsuzuji Vás a u už vůbec nepopravuji, máte na to právo. Mýlit se je lidské, ale Vy jste vždy na opačném břehu, nikdy se Vám tu nic nelíbilo, nakonec začnete překrucovat o ublížení a podobnosti čistě náhodné. Sakra, mně to stále někoho připomíná!

257717

27.11.2011 08:49

NATO skrývá přípravy na vojenskou akci proti Sýrii

Nebudou USA "zase napadeny"? :)

Saša 24.?.?.?

SSA (Spojené Státy Americké) budou tvrdit, že byly napadeny, což sjednotí nespokojené Američany a obchodníci se smrtí budou z krize venku.

Nejnovější letadlová loď spojených státu je ve Středozemním moři poblíž syrského pobřeží.

USS George HW Bush připlul ve středu 23. listopadu s osmi doprovodnými válečnými loďmi ke břehům Sýrie. V přístavu Tartus jsou 3 ruské válečné lodě a jediná ruská letadlová loď má dorazit ke břehům Sýrie v polovině týdne. Rusko varuje, že se nesmí opakovat scénář z Libye, válku však nechce a nemůže potřebovat.
Kanadská fregata má zůstat ve Středozemním moři do konce roku 2012, snad pro případ kdyby nenapadli Sýrii ještě letos o svátcích. Situace nevypadá zrovna růžově a možná se schyluje ke třetí světové válce.

257722

27.11.2011 20:05

O strachu

RE: Robota, strach, odvaha, štěstí

Saša 24.?.?.?

>Konečně nás někdo směruje ke super-zdravé výživě, jenom
>nechápu, co za hmyz bychom měli požírati u nás.

Európska únia chce, aby sme jedli hmyz. Vraj je superzdravý

No, můžete pěstovat v garáži žížaly, prý jsou z toho výborné hamburgery jak z McDonalda. Žížaly lze krmit dokonce i zavlhlými letáky a papírem. Pokud nemáte garáž, tak lze pěstovat v kontrolovaných podmínkách bytu šváby. Kobylky se budou asi dovážet [mrknutí jedním okem]

257746

29.11.2011 00:01

Privátní zisk, zničený občan, vytunelovaná res publica

RE: Komunistické zdravotnictví – bída, svrab a popravy důchodců

Saša 24.?.?.?

Před 40ti lety umělá ledvina (tedy dialýza) byla novinkou a zcela stejná "výběrová" pravidla byla na „západě“ jako na „východě“. Dnes v mnohých západních zemích čekáte léta na operaci kyčle a pro věk se nemusíte ani kvalifikovat. Stejné platí dokonce i o diagnostickém MRI. Za čtyřicet let zdravotnictví udělalo pokrok, ale když jste „starý“ a máte přidruženou chorobu k mnoha zákrokům stále probíhá „výběrové řízení“. Ani dnes nedostanete tu umělou ledvinu v konečném stadiu rakoviny apod. Výsledky toho českého zdravotnictví před rokem 1989 v mnoha ohledech byly lepší než v řadě západních zemích!

bída, svrab a popravy důchodců nás čekají po zavedení hegerovy reformy zdravotnictví
Honza Ziegler je pomatený demagog. Na zdravotnictví pro zisk doplácí pacient životem. Z vyspělých zemí, nejdražší a nejmizernější zdravotnictví má USA.

257806

29.11.2011 05:47

Privátní zisk, zničený občan, vytunelovaná res publica

RE: pokrok

Saša 24.?.?.?

Pro pana 88 (tentokrát neSasu): máte pravdu a nemáte pravdu. Zubaři v Kanadě nejsou součástí všeobecného zdravotnictví. Jsou zcela výjimečné případy, kdy se zubem potřebujete hospitalizaci a pak je to hrazeno provinčním všeobecným pojištěním. Můžete mít soukromou pojistku na zubaře a pak platíte za to pojištění a částku spoluúčasti (různá). Zubař je podnikatel a je to obchod. Když nechodíte k místnímu zubaři a nemáte pojistku, tak vás smí bolet zub jen ve všední dny od 9 do 17 hodin a musíte obtelefonovat několik zubařů, kdo vás vezme (a ve městech se nějaký najde). Za vytržení zubu zaplatíte předem. Dnes je ve velkých městech v Kanadě zubařů dostatek a v pracovní dny, když začnete obvolávat zubaře zrána a jste ochoten utratit slušný peníz, do večera někoho seženete. V pátek večer máte prostě smůlu. Veterináře seženete snadněji, ale když vy jste si usmyslel zrovna toho zubaře.

S lékaři je to jen o malinko lepší, totiž v Kanadě je pro občany všeobecné pojištění, kde ošetření se poskytuje dle naléhavosti případu, ale lékaři jsou opět samostatní podnikatelé, placení od úkonu. Je to business placený a nepatrně regulovaný státem.

Rozdíl mezi Kanadou a USA je v tom, že i když jste v USA pojištěn, nesete značnou finanční spoluúčast, potřebujete schválení vaší pojišťovny a často musíte do instituce určené pojišťovnou. Pro pacienta je léčení vždy dražší a když musí něco platit, tak váhá, což někdy stojí jeho život. Pokud nejste pojištěn a nemáte peníze vezmou vás jen některé nemocnice a více méně se vás snaží zbavit. Ovšem pokud ty peníze máte, pak zašlete email do několika ústavů zabývajících se daným problémem a dostanete obratem odhadovanou cenu, kolik musíte složit než se na vás lékař podívá, napíší jak si oni myslí, že jsou relativně dobří, vy si vyberete a je to prakticky hned. Cena se může podstatně lišit, no prostě je to kšeft. Jste dobrý zákazník.

257812

29.11.2011 10:10

Šokující pravda o tvrdém zákroku proti OWS

RE: Studenti komunisticke negramotne profesorky Angely Davis.

Saša 24.?.?.?

To bylo dobrý zamotat do toho ty komunisty! Proč to neřeknete na plnou hubu: komunisti nám serou po Americe. [chechtot] McCarthy by to v padesátých letech neřekl lepší. Asi se z kapitalistické Číny přestěhovali do Ameriky. Vono je to dneska všechno na ruby.[zmaten]

Pan 77, pro dnešek Jiří, nečetl článek. Proč taky, vždyť je tu k hlásání propagandy a k obraně Emeriky. Možná usiluje o ten vládní kontrakt za $850000 na hanění OWS.

OWS chce, aby politika nebyla řízena penězi, aby nebylo možné na politické kampaně poskytovat neomezené sumy.

OWS chce reformu bankovního systému, aby banky by nemohly na sebe brát kvůli zisku rizika, která vytváří deriváty z čistého luftu a likvidují komerční banky a spořitelny. (Obnovení zákona zrušeného Clintonem, který odděloval investiční banky od komerčních.)

OWS chce zakázat členům kongresu schvalovat zákony ovlivňující korporace ve kterých mají investiční podíl.

Je to boj proti korupci zákonodárců, kteří se mění v lobbisty. No není divu, že zkorumpovaná vláda proti nim vede válku, pane Jiří nebo 77. No, Vy pane 77 souhlasíte s každým svinstvem a tak mě Vaše pohoršení nad vzpourou otroků ani nepřekvapuje. K patřičnému rozhořčení patří zaslintání o komunizmu. On je snad v Americe komunizmus? Možná v tom smyslu, že výdělky patří bankám a ztráty zaplatí občané. Čtu, jak demonstrující po sobě uklízí a Vy jste mě úplně dojal s tou městskou faunou a florou.

Jak vtipně píše pan Nohejl, OWS by mělo požádat o bezletovou zónu nad SSA a napadení vojsky NATO. To by byl průser pane Jiří, kam bysme to spolu utíkali. [chechtot]

257817

30.11.2011 08:50

Šokující pravda o tvrdém zákroku proti OWS

RE: Studenti komunisticke negramotne profesorky Angely Davis.

Saša 24.?.?.?

>>Vy nemohli v klidu pracovat a v klidu se nenechat škubat jako
>>prase na porážce.

>Za pouhe 2 mesice stalo toto "okupovani" wall streetu danove
>poplatniky

Pane 184, přečtěte si článek na Huffington Post celý! Drtivá většina nákladů je za monitorování policií a potlačování protestního hnutí.
Náklady jsou za přesčasy policie za potlačování práva občanů daného jejich First Amendment.

„In New York City, the police department has spent $7 million in overtime on the protests. But that's small change given the department's $4.5 billion budget, which allots money for emergency overtime. Last year, the NYPD spent about $550 million on overtime.”

Kdo platí a neplatí daně je jiná otázka, ale ty daně donedávna platili anebo stále platí účastníci OWS.

Některým chudákům co dřou 50 hodin týdně to prostě nebere, že brzo budou nezaměstnaní i oni.
Vložený obrázek

Daně neplatí jen banky (naopak ty se dotují) a pak ještě opravdu extrémně zámožní co se prací vůbec neživí.
Když dáváte ty odkazy v angličtině, podívejte se, co říká bývalý US senátor Mike Gravel http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedd...

257861

01.12.2011 01:10

Čtyři zážitky z cesty Praha Toronto

RE: Dodatek k security kontrole

Saša 24.?.?.?

Švýcarský nůž se zasláním do Kanady minimum $50.00 USD. http://www.swiss-knife.com/asp/detail.asp?lan=EN&c...
Lokální zdroj v Kanadě lze najít na http://www.swissarmy.com/ca/content/store_finder
Informace o délce akceptovatelného nože na palubu letadla platila v USA před 9/11. Od té doby mně na letištích ulámali již několik třícentimetrových pilníčků na nail clippers. „Pozdě bycha honit“, ale pokud je čas, je možné uprosit agentku letecké společnosti u přepážky, která dá nepovolený předmět do obálky, a vyzvednete si ho prostě na cílovém letišti v reklamacích. Dnes však není velká pravděpodobnost ani tohoto úspěchu a mohla by snad žádat i poplatek za další zavazadlo.

257940

04.12.2011 18:32

Poslední zpráva MAAE obsahuje pochybné informace

RE: Iran military shoots down U.S. drone: state TV

Saša 24.?.?.?

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/blizky-vychod...

Špionážní letadélko USA bylo sestřeleno nad Iránem.
Zajímavá je diskuze pod článkem.

258032

06.12.2011 05:28

Čtyři zážitky z cesty Praha Toronto

RE: Problémem je eskalace.

Saša 24.?.?.?

>naslo 283 gramu a to uz dokaze

283 gramů lze ukrýt i v přirozených tělesných dutinách. Pan Radosta by snad chtěl vlézt do těch dutin, dokonce si myslím, že by ho tam kde kdo rád poslal. [chechtot]
Letecká doprava je a byla tou nejbezpečnější (na Km).
Tisíckrát pravděpodobnější je, že vám ublíží šílenec na silnici než v letadle atp.
Za prováděné války a svinstva se náš velký bratr právem bojí a chce, abychom se báli všichni a byli tak ovladatelnější.

258083

06.12.2011 20:21

Neznámí snipeři a Západem podporované „změny režimu“

Turecko pomáhá teroristům vniknout do Sýrie a s odsunem zraněných

Saša 24.?.?.?

Syrská pohraniční hlídka zabránila proniknutí asi 35 ozbrojenců z Turecka. Hned za hranicí útočníci obdrželi podporu turecké armády. Americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová se dnes opět setká se Syrskou „opozicí“. http://www.jpost.com/MiddleEast/Article.aspx?id=24...
Assad grants interview to ABC's Barbara Walters, prý ho uvidíme v USA zítra ráno.

258124

08.12.2011 08:45

O médiích bez servítků

Špatné zprávy podávají média v cukrátku

Saša 24.?.?.?

Proč nenapsat senzační pravdu: MY SOMÁLSKO DOHONÍME! a Americké korporace zblednou závistí!

Existenční minimum se zvýší na 2200 Kč. Životní minimum vzroste na 3400Kč. Článek se pokouší vysvětlit rozdíl mezi termíny existenční a životní minimum, ač to jsou synonyma a každému musí být jasné, že z takové „částky“ nepřežije.

Aktálně.cz přiznává, že minimální mzda zůstane nezměněná od roku 2007, celých 8000Kč, ale mlží, že není pro všechny stejná. No, s nějakou kvalifikací může být vyšší, ovšem to již není přece mzda minimální a uvádění příkladů minima třeba pro stanovování „-podnikatelské, obchodní a finanční strategie organizace, koordinace finančních a jiných aktivit a zajišťování rovnováhy ve zdrojích a potřebách organizace“ je zhůvěřilost.

Od 1. ledna vzroste DPH i na již tak v Evropě nejdražší české pitné vodě. Na vzduch politici ještě nepomyslili?

Čeští senioři od ledna zaplatí plné a zdražené jízdné vlakem. Jedním z důvodů je rozmach soukromých dopravců. Jízdenky MHD ve městech také podraží.

Možná si to špatně vykládám a jedná se o rasistický hon na cikány?

258181

10.12.2011 09:57

E-maily odhalují dolarové smlouvy volebních pozorovatelů

Na propagandu, války a revoluce v jiných zemích je peněz dost

Saša 24.?.?.?

Na propagandu, války a revoluce v jiných zemích je peněz dost. Na poukázky na jídlo pro matku s dětmi peníze nejsou. V Texasu v aktu zoufalství, po té co ji byly odmítnuty poukázky na jídlo 38-letá matka zastřelila vlastní děti a sebe. Mluvčí sociálních služeb potvrdila, že žena žádala o potravinové lístky již v červenci a byla odmítnuta.
http://www.reuters.com/article/2011/12/09/us-lared...
Vložený obrázek

Jedno z dětí – desetiletý Timothy

258273

12.12.2011 11:32

Návrh zákona 1867 dává americké armádě právo věznit a vraždit protestující

RE: Zbraně proti zbraním...

Saša 24.?.?.?

>mezi lidmi je 50 milionů kusů zbraní.

V USA sice lidé mají zbraně, ale zkuste vyjít na ulici se zbraní. První kdo vás uvidí, bude volat 911 a v deseti minutách budete studenej. "Divoký západ" je dnes v Česku.

V US v San Francisku bylo poprvé v historii použito bezpilotních letounů k monitorování demonstrantů. Nejčastější metodou je slzný plyn, zatýkání a následné pokuty, ale používají se i stroje produkující zvuk.
Pokud mluvíte dobře anglicky, podívejte se na toto video Max Blumenthal z National Institute, vysvětluje, jak se US vláda připravuje na možné povstání. Dle něj, 9000 amerických policistů bylo vycvičeno v Izraeli metodami, které jsou používány proti Palestincům.

258384

16.12.2011 09:48

Obama zvyšuje vojenské sázky: Konfrontace na hranicích Číny a Ruska

Zdechající kůň nejvíc kope

Saša 24.?.?.?

Pořádná válka je lékem na krize. Hodní občané Spojených Států budou naplno pracovat ve zbrojním průmyslu a ti nehodní půjdou na frontu. Zákon věznění buřičů bez soudu, má být dnes schválen s požehnáním Obamy. Guardian sice píše o zaznění umíráčku amerického imperia v Iráku, po utracení 5000 žoldáků, milionu Iráckých duší a vydání přes tři bilióny dolarů, ale Obama to vidí jinak: pogratuloval svým vojskům za dobrou práci v melancholickém projevu ve Fort Bragg. Guardian dále píše „válka byla vedena pro ropu a pro Izrael, poděsit svět a zejména Čínu“. Když pak čtete šílené titulky amerických médií o zločinném Iránu, Syrském lidu a dokonce o pleti Putina, je to vlastně volání: co budeme dělat bez války, náš průmysl je v prdeli! Poskok Obamy, Kanadský ministr zahraničí dal příkaz Kanaďanům okamžitě opustit Sýrii. Teď jen kam honem skočit a opravdu se Čína a Rusko leknou?

258649

19.12.2011 05:21

Symbolika Havlovy smrti aneb Komu zvonila hrana?

Podobnost čistě náhodná,

Saša 24.?.?.?

o několik hodin později a jen díky časovému rozdílu v pondělí, se slzami v očích ohlásila hlasatelka úmrtí Severokorejského vůdce Kim Čong-il nebo Kim Jong-il, který zemřel v Pchjongjangu.

Poddaní vždy truchlí a až zemře kníže pán, to bude teprve smutek, pokud si knížectví ministra zahraničí rozeberou jeho zahraniční příbuzní, bude proč plakat. Na druhou stranu, Češi jsou citlivé duše a nejraději by se rozdali.

258853

19.12.2011 23:49

Symbolika Havlovy smrti aneb Komu zvonila hrana?

RE: naši hoši boubelatí

Saša 24.?.?.?

Článek doporučený panem Fohat, začíná větou „asi jeden ze tří pilotů ovládajících na dálkově ovládaná špionážní bezpilotní letadla, používaná k zabíjení osob, trpí emocionálním vyčerpáním z dlouhých hodin práce“.

USA Today pojednává o vyčerpání operátorů amerických bezpilotních letounů=drone ze základny v Nevadě. Dle psychologa Amerického letectva, 25% kameramanů a 17% pilotů trpí „okrajovou“ duševní chorobou, jako úzkostí, fobií a depresí. 65 až 70% duševně nemocných nepodstoupilo léčení. Článek sice uvádí, že operátoři zabíjí na dálku, ale nějak mu uniká souvislost zabíjení a duševní nemoci.

258977

27.12.2011 09:23

Václav Havel zbaven postmoderní aury

RE: Pravda a Láska vs. Lež a Zlo - Hledáme odpovědi

Saša 24.?.?.?

Obdobně jako pan Moudrostraka se rád „svezu“ po juesej, jednou nohou tam žiji, cítím se oprávněn. Co je na tom špatného? Pamatuji jak „všichni“ Číňané jezdili na kolech, dnes ale jezdí do Disneyland a cestují po juesej, ve Walmart je snad vše z Číny a není to jen ten Walmart. Je to prostě „zázrak“. Mimo jiné Čína právě podepsala dohodu s Japonskem, že budou vzájemně obchodovat v yuan a yen (místních měnách). http://business.financialpost.com/2011/12/26/china... Oproti juesej ve Skandinávii, Německu a Francii skutečně byl kapitalizmus s lidskou tváří, tedy poněkud sociální nebo „socialistický“ chcete-li. Víte ono všechno v Čechách poamerikanizovat je blbost, plus Češi si vždy vyberou tu stinnou stránku, ten wild west a ještě snad divočejší než v těch juesej.

259629

28.12.2011 06:45

Václav Havel zbaven postmoderní aury

RE: Pravda a Láska vs. Lež a Zlo - Hledáme odpovědi

Saša 24.?.?.?

>Omlouvám se, ale myslím si že tuto diskuzi je
>potřeba dojet až do konce. Děkuji za pochopení.

Jakou diskuzi? Pomluvy urážky a exhibicionismus anonyma 83 v oratorních schopnostech? Rozbíjení diskuzí „analýzou“, žvásty o podezření ze skrytých zásad – myslí si, že na to se tu slyší. Na posudky skrytého rejpala za IP, abychom na něj nemohli, nejsme zas tolik zvědaví, příspěvek má být k článku!

Žvásty co si myslíte o mně nebo jiném diskutujícím si strčte za klobouk. Nechte si Vaše podezírání a drby pro sousedku pane 83! Pohovořte si s ní o paušalizaci a bastardech 2x denně jako tady.

259698

28.12.2011 08:00

Václav Havel zbaven postmoderní aury

RE: Saso

Saša 24.?.?.?

> pise to co chceme slyset. Dotoho zamicha

Co je na tom špatného? Někdy tam přihodí zajímavý směrník a je zábavnější než žvanilové, co mu závidí showmanship čemuž říkají narcisizmus. Každý chápe, že se vyjadřuje jistým komediálním způsobem, ale sranda se čte lépe než pláč a nářky.

259700

28.12.2011 17:48

Václav Havel zbaven postmoderní aury

RE: Pravda a Láska vs. Lež a Zlo - Hledáme odpovědi

Saša 24.?.?.?

Dobře, pane Aristokrat, když se již musíte vzájemně analyzovat, tak si s tím jděte na Fórum Zvědavce. Založte si kroužek psychoanalýzy [cool] - tam je to mrtvé, chtělo by to oživit. Pan 83 se tam může vykecat. Každý jsme holt nějaký.

259727

29.12.2011 07:12

Sociologie andělů

Tři ze čtyř Američanů věří na duchy

Saša 24.?.?.?

Dle snad všech českých medií Tři ze čtyř Američanů věří na duchy. 71% se obává, že přijdou do pekla, mezi Republikány prý dokonce 77 procent, důvod té víry jistě je [chechtot]

Sám president G. W. Bush se chlubil, že mu Bůh našeptává napadnout Irák a zavraždit tisíce vlastních lidí. Za Boha se lépe umírá, kdo by umíral za svobodu, to je jako koupě pojistky na život, v žádném případě si ten život ani peníze neužijete. Naopak lze dobře vydělávat na zotročení spoluobčanů, viz naše a zahraniční politiky (v USA majetek kongresmanů za dobu jejich funkce vzrostl 3x). [chechtot]

259751

11.01.2012 22:30

Diskuze upadá

RE: ZA VŠÍM HLEDEJME PENÍZE

Saša 24.?.?.?

>měl by jste na rovinu říci, zda Vám vadí diskuze o ničem (tlachání) nebo diskuze o NEPOLITICKÝCH >tématech - duchovno atd., kam to často sklouzne

V zásadě NEPOLITICKÁ témata jako DUCHOVNO okrajově pokud tam debata sklouzne a v omezené míře asi nevadí, ale je pro ně vhodnější prostor na FÓRU Zvědavce. Čím více je téma vzdáleno od soudnosti a reality, tím naléhavěji by mělo být dobrovolně přesunuto na FÓRUM. Fórum leží ladem a tam se mohou „žáci“, duchaři a všichni vyřádit. [chechtot]

260765

12.01.2012 11:02

Debakl!

RE: Američtí vojáci močili na mrtvé civilisty, žádné Talibánce

Saša 24.?.?.?

Totožnost těl je sice neznámá, ale leží v civilu, v košilích a tričkách s prosakující krví, beze zbraně, vedle kolečka – tedy civilisté a žádný Talibán. Normální člověk se nenechá najmout jako „mariňák“. Není to dávno co se jiný mariňák nechal fotografovat jak drží hlavu patnáctiletého chlapce, kterého zvraždil jen pro vzrušení z „loveckého sportu“. To vychovává ta profesionální armáda, profesionální vrahy bez svědomí. Možná nerozumíte plnému významu slov, co mariňáci u toho trousí – I give you golden shower…. Významem obtížně přeložitelná obscenita.
Vložený obrázek

260805

13.01.2012 08:17

Infikuje CIA jihoamerické vůdce rakovinou?

RE: Jen info

Saša 24.?.?.?

Dobrá zpráva na iDěs zní podivně, přece prezidentka Fernándézová nepustí do světa, že má rakovinu, když ji nemá, lékaři napřed udělají biopsii atp. Ovšem pokud chce zůstat v úřadě tak bude tvrdit, že je zdravá. Samozřejmě infikování rakovinou podává samotný Hugo Chavez jako spekulaci. Administrativa Spojených Států zcela veřejně vraždí bez soudu své odpůrce (s označením teroristů) a to i vlastní občany, nebylo by se tedy čemu divit. Perverzně to považují za zákonné.

260900

29.01.2012 03:21

Sýrie: Hledání nových variant ospravedlnění agrese

RE: Niečo pre tých čo sa tešia na WW3 a zážitky v štýle filmu Threads a seriálu Jericho.

Saša 70.?.?.?


Federal regulators plan to investigate the massive power outage that left millions of people in the dark.


The massive blackout lasted 15 hours and plunged 1.4 million San Diego residents into darkness.

San Diego's international airport remained open during the blackout, but no outbound flights were taking off. Some inbound flights were delayed or diverted, officials said.


A widespread power outage led to controlled chaos Thursday throughout San Diego County, Baja California, part of Arizona and other areas as about 5 million people coped with the sudden loss of elektricity.

261853

29.01.2012 04:58

Sýrie: Hledání nových variant ospravedlnění agrese

RE: Niečo pre tých čo sa tešia na WW3 a zážitky v štýle filmu Threads a seriálu Jericho.

Saša 70.?.?.?

>http://www.nytimes.com/2011/09/10/us/10power.html

V tom Vašem odkazu pane 76 píší o šesti milionech lidí bez proudu. Jistě začali na tom pracovat okamžitě, Spojené Státy očekávají průsery a napadení, ovšem i přes to jen v San Diegu bylo 1.4 milionu lidí bez proudu 15 hodin. Tady (v USA) stále čekají únosy letadel, teroristické akce a připravenost je větší než kdekoli jinde na světě. Ovšem přes to záhadně poslali stíhačky na cvičení do Kanady zrovna při 9/11 (jinak by unesená letadla byla sestřelená) a v tom New Orleans katastrofu rovněž zbabrali.

261856

29.01.2012 06:08

Sýrie: Hledání nových variant ospravedlnění agrese

RE: Niečo pre tých čo sa tešia na WW3 a zážitky v štýle filmu Threads a seriálu Jericho.

Saša 70.?.?.?

Ještě pane 76, když už musíte obviňovat někoho, že neumí číst anglicky tak snad byste po třiceti letech v Kalifornii mohl znát číslovky, když v nadpisu článku je: „California Blackout’s Spread to Six Million“, tak New York Times chtějí říci, bez elektřiny bylo 6 milionů lidí. Zřejmě v té Kalifornii mluvíte jiným jazykem nebo česky zapomněl a anglicky se nenaučil.

Spojené Státy, jsou ostražité. Naši osmdesátiletou babičku na bratrský „bezvízový“ styk si vyfotografovali, vzali ji otisky všech deseti prstů a snad 3x se ji snažili vysvětlit, že do 3 měsíců musí být zase ze SS.

261857

31.01.2012 18:38

Politicky nekorektné rady pre mladých mužov

RE: To je snad jen vtip

Saša 70.?.?.?

>Ráda čtu jiné články na zvědavci, ale toto?

Henry Makow píše dobré politické komentáře, ale nerozumí ženám, staví na své nešťastné zkušenosti, pravděpodobně nejméně z poloviny za ni může sám. V psychice muže a ženy je více společného než rozdílného. Vztah muže a ženy je ovlivněn společenskou „normou“ a ta ho pravděpodobně poškozuje, ale to je jediné v článku pravdivé. Kdyby to nevypotil Hnery Makow asi by se to tu ani neobjevilo.

262033

Za použití slangu a zažertování ve zprávě na Twitteru, 5 hodin výslechu a zákaz vstupu do USA totéž anglicky, podrobněji, s obrázkem. V Čechách tam jsou o krok dál.

Domnívám se, že jim nejde o někoho pindajícího na Zvědavci, ale pokouší se zničit Zvědavce.

262472

03.02.2012 19:39

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

Jde o šikanu, útok na Zvědavce

Saša 70.?.?.?

Především všude jinde by dle zákona tiše spolupracovali s policijí (vyšetřující "vážný trestný čin" - snad vraždu?) a nikdo by se ani nezmínil čtenářům no vždyť by to mohlo mařit "vyšetřování".

Prý anonym bonznul někoho policii - za co vlastně nevíme, ale vyšetřuje to informační či jaká jistě demokratická policije?!

Co si o tom myslí na BL Jiří Jírovec

262521

12.02.2012 16:46

Návštěva slovenské delegace v Sýrii

RE: pořád jedna a ta samá zpráva

Saša 70.?.?.?

http://www.haaretz.com/news/israeli-media-mogul-ha...
Habin Saban, o kterém se několikrát objevila zpráva, že Al-Jazeeru kupuje, je izraelský miliardář a extrémní sionista.

Vlastnictví Al-Jazeera není jasné, ale je proizraelská a pro "západní".

263073

13.02.2012 03:22

Návštěva slovenské delegace v Sýrii

RE: K obrazu Sýrie patri i toto:

Saša 70.?.?.?

Dle Wikipedie, posledním 4000 Židům bylo povoleno emigrovat během roku 1992 do USA a žijí v Brooklynu. Opravdu jen několik Židů žije v Damašku. O jejich právech Wiki nepíše. Izrael a Sýrie jsou formálně ve válce od roku 1947, ovšem obě země se těší stavu příměří od roku 1974. Zdroj: http://www.haaretz.com/news/timeline-a-chronology-...
Tedy ta konverzace na psu je nesmysl a Syřané se chovají k Židům určitě lépe než Američané k Japoncům, které za války zavřeli do koncentráků.

263082

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 28 čtenářů částkou 7 460 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Trocha humoru na téma postižení korona-vymýváním mozků04.12.20 09:47 Česká republika 0

Možná nejdůležitější projev prezidenta Trumpa s čs titulky03.12.20 10:51 USA 9

Zastavme krádež voleb! 03.12.20 00:23 USA 0

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 8

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Měnové kurzy

USD
21,83 Kč
Euro
26,47 Kč
Libra
29,34 Kč
Kanadský dolar
17,08 Kč
Australský dolar
16,21 Kč
Švýcarský frank
24,47 Kč
100 japonských jenů
20,96 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,92 Kč
100 maď. forintů
7,37 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,46 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 158,18 Kč
1 unce stříbra
528,26 Kč
Bitcoin
412 730,77 Kč

Poslední aktualizace: 5.12.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 57 136 952