Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Saša

Nalezeno 1860 příspěveků, 110 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

19.10.2009 16:43

Argentinská doga – víc než jen pes…

RE: Degenerace Západní

Saša 24.?.?.?

>Mohu míti skromný dotaz?

Parky pro psy jsou relativně velké a budete se divit psi neznáme osoby v parku zcela ignorují alespoň, pokud na ně neděláte ťu ťu ňu ňu. Psi dokonce ignorují i ostatní psy, alespoň ve "zralé dospělosti" asi dvou let. Park nebo část parku je označen jako OFF LEASH (bez vodítka) a do parku tedy vyloženě nemusíte. Většina návštěvníků bude se psem, ale potkáte dítě na kole nebo běžce a nic zvláštního se neděje.

>také volně kálejí a močí?

Ano, také volně kálejí a močí, ovšem hovínka mají majitelé sbírat, jsou tam odpadkové koše a pytlíky k tomu účelu. Veverky, holubi a vše živé kálí a močí, nic s tím nenaděláte.

Tyto parky jsou nejvíce užívané, lidé jdou se psem na procházku s potěšením, "bez důvodu" zas nejdou a psí parky se tak stávají důležité v boji s otylostí a pro zdraví obyvatel.

202829

20.10.2009 08:55

Argentinská doga – víc než jen pes…

RE: dokument Theodory Remundové

Saša 24.?.?.?

> podruhé jsem ukradl štěně něm. ovčáka a potřetí u

Více snad není nutno dodat, je štěstím pro psy a pro Vaše okolí, že již netoužíte po zvířeti.

> Žena po úklidu nově položeného lina v chodbě mi sdělila, že oba bychom se měli učit lítat z našeho balkonu, když se to bude ještě jednou opakovat.

Co jste čekal? To Vám dvojnásobná zkušenost nenapověděla, že štěně musí mít dohled, potřebuje společnost a pokud to na pár hodin nemůžete zajistit, musíte ho umístit tak, aby nemohlo nic zničit (klec, ohrada s hračkama a podobně).

202869

20.10.2009 10:29

Argentinská doga – víc než jen pes…

RE: univerzální zaklínadlo

Saša 24.?.?.?

>své přirozenosti hrábnout do půdy a vynorovat třeba
>krtka.....

To je opravdu ta poslední ze psích potřeb, pane Fernet.

Nechci Vás moc popuzovat neb na jiná témata se s Vámi dá souhlasit nebo alespoň diskutovat, nezlobte se o lidských a psích potřebách a vztazích nemáte zdání. Velkoměsta sice nejsou ideální k životu člověka a ani toho psa, ale lidé a psi jsou nesmírně adaptabilní. Dle "Multiple and ancient origins of the domestic dog" a výzkumů DNA, lidé žijí se psy nejméně posledních 100 000 let. U (domácích) psů se vypěstovala naprostá závislost a pocit sounáležitosti k lidské smečce. Stejně jako každá žena má právo a dokonce instiktivní potřebu mít dítě, ač právě přelidnění nás možná zahubí - většina lidí má potřebu mít psa. (Ano, chová se k němu a fandí mu jako tomu dítěti, co je na tom špatného?) Možná to není jen pro zmíněných 100 000 let soužití, ale je to snad potřeba inteligentnímu tvorovi dělat radost, "užitek" je duševní. Skutečný prospěch je, že majitelé psů se dožívají vyššího věku, netrpí tolik otylostí. V USA lidé s tak zvanými "therapy dogs" navštěvují chronicky nemocné a přestárlé. Nejhorší osud psa je být uvázán u boudy, takový pes kouše a je mentálně narušen, pes je evolučně uzpůsoben žít s člověkem a i když máte zahradu, tak udělá jen nutnou potřebu a bude sedět u dveří nebo bude mít tendenci se toulat, jinými slovy pro psa je důležité s ním chodit na procházky. Je vinou člověka, že si vybírá psa dle vzhledu a ne dle povahy plemene a bohužel i řada majitelů má představy Vám podobné.

202870

08.11.2009 06:03

O lidech a bramborech

RE: Divil byste se, pane,

Saša 74.?.?.?

>že v takových situacích se valná většina lidí
>chová až neuvěřitelně solidárně, velkoryse a vstřícně.

Souhlasím! Za opravdu krizové situace se skutečně často lidé chovají až neuvěřitelně solidárně, velkoryse a vstřícně.

>Ovšem, v tzv. "normálních" situacích,

Jednou jsem čekal na vstup do 747 do Frankfurtu, nejdříve nastupuje první třída, pak mrzáčci a maminky s dětmi a konečně ohlásí, aby nastupovali všichni. Lidé se začnou strkat až letuška se nezdrží hlášení: „netlačte se do Frankfurtu přiletíme všichni ve stejnou dobu“. [smích]

>tak v krajní situaci kdy jsou postiženi všichni musíme
>spolupracovat aby přežil aspoň někdo. Jak praví přísloví
>- Psi z jednej vsi sa perů, ale na vlky sa zberů.

U psů to jistě platí, ale platí to opravdu do samé krajnosti u člověka? Až do samotného sebeobětování?

204366

08.11.2009 10:30

Jsme chabí vlastenci, natož čeští nacionalisté

RE: Tady je ten "jeden" člověk

Saša 74.?.?.?

>Tak me najdete jednoho cloveka, ktery zde nekoho oslovuje s velkym písmenem

Vy omelete každou blbinu, ale Alzheimer na Vás pracuje, reagoval jsem na Vás s velkým „V“ [zmaten]

Zajímavé, že Vy z té Ámeriky nevíte, že emigranti stále chodí do Československých klubů a většinou rozdělení nesou těžce. Musíte být v oposici a obdivován, že? [mrknutí jedním okem]

204368

08.11.2009 11:34

O lidech a bramborech

RE: Je to trochu od tématu , ale jak bylo za bolševika a zdali také s vaničkou nebylo vylito dítě!

Saša 74.?.?.?

>Lide kteri se porad hrabou v minulosti

Kupředu pravá, že pane Linek [smích]

>veri komunistum a chteji vsechno po socialisticky planovat.

Komunisti jsou ve Vašich chorobně zrůdných představách, pane Linku. Vždyť snad nejsou už ani v té Číně odkud zcela všechno nakupujete. Kdybyste neslintal o komunistech a nepletl si socialismus s minimální sociální jistotou, tak byste pochopil, že i v té Americe socialisticky plánují a to nejen sociální zdravotnictví.

Přes deset procent lidí by potřebovalo sociální podporu v nezaměstnanosti a psychiatři blázní.
V Orlandu zase propuštěný zaměstnanec zabil několik lidí. Pane Linek, Vy chcete být obdivován a Vy byste chtěl ten komunismus v ČR, aby se Vám dostalo o to většího odivu a mohl vyprávět a natahovat se, kam jste to až dotáhl. [velký smích]

204371

11.11.2009 07:09

Co všechno je u nás normální

RE: Chameleoni

Saša 74.?.?.?

Nejde o činy rodičů, ale zločinci, politici změní diametrálně názor, převléknou plášť.

Jen namátkou náměstek ministra Komorous nebyl jen řadovým členem KSČ, ale také aktivním starším referentem rozvědčíkem a ani si nepřipustí, že je na tom něco špatného. V té době ne každý vstoupil do KSČ a ne každý žádal o přijetí k StB. Na seznamu rozvědčíků je mimo řady jiných stále aktivní policista Petr Kočí. Ten s "kariérou" u rozvědky začal těsně před pádem režimu. V listopadu 1988 nastoupil jako referent. A dnes patří mezi nejvýše postavené policisty u nás, je zástupcem protidrogového. V době, kdy protidrogové vedl Komorous, tak zde také pracoval bývalý rozvědčík Rudolf Souček. U rozvědky začal v roce 1971, o pět let později už působil ve Vídni, kde se zřejmě osvědčil, neboť se v roce 1982 stal starším referentem specialistou. Bývalý asistent senátora za ČSSD Igor Střelec působil v rozvědce jako starší referent. Na ministerstvu financí působí od roku 2004 bývalý komunistický rozvědčík Elemír Erdélyi. Rozvědka byla nedílnou součástí sovětského rozvědného aparátu pod kontrolou KGB. „V zájmu ochrany státu“ nejdůležitější jména nebyla Ústavu pro studium totalitních režimů, jsou před ústavem stále utajena.

Jsou to typy lidí bez svědomí, kteří v touze po moci a majetku nikdy nedostojí slibu a změní barvu dle potřeby.

204501

11.11.2009 08:42

Co všechno je u nás normální

RE: Chameleoni

Saša 74.?.?.?

Jsou typy lidí, kteří jdou přes mrtvoly. Sice je tomu tak všude na světě, že v touze po moci a majetku někteří by změnili přesvědčení a protlačili se do vlády skřítků nebo Marťanů, ale voliči a samotný stát by nešvar neměl podporovat. Když politik slíbí jedno a udělá přesně opačné, měl by být nucen jít z politiky, stejně když po zvolení přeběhne a změní politickou stranu a pochopitelně významní lidé jednoho systému by neměli mít možnost být ve vládě v systému zcela opačném. Jak píše paní Jarmila jinde, bylo by dobře nějak změnit strukturu demokracie, aby došlo alespoň k omezení profesionálních politiků a vládců každého režimu u vesla. Snad existuje alespoň hrstka slušných lidí.

204506

12.11.2009 22:19

Spiknutí proti umění, část I

RE: Jiri Skala

Saša 74.?.?.?

Vložený obrázek
Ještě se chechtám..

204656

13.11.2009 09:56

Spiknutí proti umění, část I

RE: Podle mne perfektní článek o umění

Saša 74.?.?.?

>Taky jsem studoval na umělce. Nejdřív doma a po emigraci i zde
>v Kanadě. Nechal jsem toho po dvou příhodách. První bylo
>setkání s velmi vlivnou kritičkou moderního umění v Torontu
>na výstavě napodobenin lidských těl jako řeznictví.

To byste mohl znát naši rodačku a umělkyni šoků paní Janu Štěrbákovou
Vložený obrázek
Na obrázku, ještě za mlada, je zavěšena v drátěné krinolíně. Někdy v té době kolem roku 1991 se proslavila
šatičkami z 20Kg plátků hovězího na ptáčky.
Jiné dílo je "Seduction Couch", ve skutečnosti drátěný gauč, který při dotyku obdaří ranou elektrického proudu. Feministické časopisy nad tvorbou jen učůrávaly. Při jedné exhibici, již se nepamatuji zda to bylo v souvislosti se zavěšením v drátěné krinolíně nebo snad v šatech z hovězího se místnost zatmí, bouchne prskavka a umělkyně se zjeví na zlomek vteřiny puritánské audienci nahá. Vytvořila také uvadlý penis z olova. Dělá si ze snobů srandu a kypí blbými nápady, „přece ta geniální myšlenka“! Její umění je dnes v řadě světových galeriích moderního umění, například
dílo jejího psa Jack Russell teriéra je Queensland Art Galery
v Australii. Bez ironie tohle by se mně asi líbilo; zavěsila totiž psovi na obojek miniaturní filmovou kameru a nechala ho pobíhat po břehu řeky St. Lawrence v Montrealu. K záznamu psího štěkání dodala Sebastiana Bacha Goldberg Variations.

204689

16.11.2009 01:04

Vtip nebo provokace?

RE: Nějaký závistivec provedl

Saša 74.?.?.?

To je průhledný pokus jistého reportéra nebo policie o spojení editora s nějakou skupinou mladých a nerozvážných skinheadů. Ta média bude jistý reportér, který za mlada z nerozvážnosti hailoval a po hospodách popíjel s nacisty a do dnes má dobré kontakty s policií. Vyfotí tam někoho holohlavého anebo v černých botách, dodá přibarvený a děsivý popis s výpotkem nějakého opilce. Je to ďábelsky vymyšleno, v malé vísce znemožnit příbuzné a ještě získat „důkazy“ proti Zvědavci.

Hoši díky, NE! Pořádejte si žranice někde jinde.

204877

26.11.2009 06:01

Van Rompuy: muž, který nemá vlast

RE: Všechno lze vysvětlit

Saša 74.?.?.?

> vědeckou studii problematiky ras,

Právě vyšel překlad knihy z hebrejštiny do angličtiny od profesora historie z Tel Aviv jménem שלמה זנד
Shlomo Sand: Invention of the Jewish People.

Originál byl v Izraeli překvapivě bestseller, kniha totiž popírá označení Židů jako Židovského národa. Na obecně známých a uznávaných podkladech prof. Sand vysvětluje, že Židé nemají žádný společný původ, kulturu a až na pouze možná zcela řídké výjimky žádnou genetickou vazbu. Jsou jen a jen příslušníci jednoho náboženství. Je pravdou, že po druhé světové válce a právě zásluhou Hitlera je spojuje jistá pospolitost, ale to je jediné – prof. Sand vše ostatní považuje za sionistickou lež a podvod. V New Yorku je poprask, prapůvodní Židé mohou být geneticky bližší arabským příslušníkům Hamas. Více v angličtině na směrnících:
http://www.nytimes.com/2009/11/24/books/24jews.htm...
http://www.versobooks.com/books/nopqrs/s-titles/sa...
http://www.haaretz.com/hasen/spages/966952.html

205746

27.11.2009 08:24

Van Rompuy: muž, který nemá vlast

RE: Všechno lze vysvětlit

Saša 74.?.?.?

Souhlasím s Vámi, že sionisté jsou rasističtí, ovšem především díky své ideologii dovedené do nekriticky fanatického extrému. Poznali jsme řadu -ismů a ve fanatické formě jsou bludné. Je to kvalitativně stejné jako udělat modlu z chvályhodného národnostního cítění a dojdete k nacismu. Je to vypiplaný extrém. Obhájci daného –ismu vždy na něm najdou opravdu něco dobrého, ale ve fanatické formě je zhoubný, postrádá totiž míru zdravého selského rozumu.
Perfektní a úsměvnou odpověď Vám dal pan Hestroy.

205825

28.11.2009 11:03

Van Rompuy: muž, který nemá vlast

RE: Jedinečná kniha

Saša 74.?.?.?

V Izraeli právě vyšla populární kniha "The King's Torah" od Yitzhak Shapiro vysvětlující bibli a navádějící Židy k zabíjení „gójů“ (nežidů) včetně dětí a dokonce novorozeňat, kteří mohou ohrozit Židy. Řada významných rabínů jako Yithak Ginzburg a Yaakov Yosef knihu doporučuje (autor je rovněž rabínem). Podrobněji šetrně oznámeno na a méně šetrně [url=http://www.eutimes.net/2009/11/book-about-killing-gentile-children-becomes-bestseller-in-israel/] Kniha o vraždění nežidovských dětí bestseller v Izraeli

S tou biblí je to všelijaké, různé verze se tisknou a tisknou, rozdávají po ulicích, hotelové pokoje jsou vybaveny biblí…. V USA si všimnete, že všude jsou banky a kostely, v New Yorku pak ještě pojišťovny soutěží, která má větší zlatou střechu.

205895

29.11.2009 00:00

Kleopatra

RE: Nechci dělat reklamu

Saša 74.?.?.?

Alergie jsou sice nevyzpytatelné, ale obvykle se kontaktem alergie zvyšuje. Pří mírné alergii a když nejde jinak, alespoň zavírat ložnici a nespat se čtyřnohou kočkou [smích]. Některé přítulné a nebojácné kočky lze jednou za měsíc vykoupat, je nezbytné, aby voda byla 37° až 38°C (zkusit loktem nebo teploměrem) a kočku nevyděsit. Neponořte ji nikdy hlavu, nesprchujte a jen v malé míře použijte specielní šampon na kočky. Nepoužívejte polštáře a nic s peřím! Vím, že každou kočku prostě koupat nelze, ale koupal jsem od kotěte siamské kočky 20 let a dokonce si je žena brala do vířivky. Jde o snížení mikroskopických částí lupů a organického prachu v ovzduší.

Někteří jednotlivci si pochvalují různou a často protichůdnou vlhkost vzduchu, jiní elektronické filtry, ale myslím, že důležitý je pozitivní přístup a nezaručeně dříve zmíněné.

205935

30.11.2009 09:48

Van Rompuy: muž, který nemá vlast

RE: Jedinečná kniha

Saša 74.?.?.?

>Tak se má pan abc vyjadřovat k věci

To jsou „svědci Jehovovi“ se speciálním výkladem bible s původním jménem a výtisky Zion's Watch Tower, dnes Strážná věž. Organizace má typické znaky kultu, vyžadující poslušnost a zákaz pochyb. „Myšlenky“ jsou jim dodány týdně z ústředí v New Yorku a členové na pěti schůzích týdně a ve svém volném čase je mají „studovat“. S výjimkou šíření zmíněných kázání z ústředí a získávání nových členů se nemají stýkat s veřejností (vedlo by je to ke hříchu) a účastnit politického života. Nezpívají hymny ani národnostní písně, neslouží v armádě a nemají pracovat ve vojenském průmyslu. Využívají strachu předpovědí konce světa a „zachránění“ pouze členů kultu v „království nebeském“. Odmítají transfuzi krve a krevních produktů. Neslaví křesťanské a ani „pohanské“ svátky. Věří, že pouze oni jsou opravdoví křesťané a boha máme nazývat hebrejským jménem יהוה
Těch se nezbavíte, je jim uloženo najít další co budou odevzdávat desátky do New Yorku a tak on musí podat padesát příspěvků měsíčně ze Strážné věže.

206007

01.12.2009 09:39

Finanční krize v Dubai: Směrem ke katastrofickému scénáři?

RE: Len otázka.

Saša 74.?.?.?

V anglické Wiki http://en.wikipedia.org/wiki/Steorn
Jedná se o perpetum mobile, „konspirace“ okrást investory firmy. Soudný člověk z takového nápadu dostane kopřivku. Dle zákonů fyziky je něco podobného nemožné a nemá žádnou souvislost s článkem.

206058

02.12.2009 00:29

Katastrofálny stav spoločnosti a hľadanie východísk z neho

RE: Omezte, prosím, počet svých příspěvků

Saša 74.?.?.?

>porad urazel,

To snad jenom Vás, nebuďte tak nedůtklivý a zrovna Vy [zmaten]

>zdravil Shalom

Slušný pozdrav se Vám nelíbí, antisemito! Pouze jednou a ve správné spojitosti:
[chechtot] A chce vás zabít poté, co jste mu vyvraždil rodinu? To je to vaše právo na život? Zdravím na ústředí! Shalom! [chechtot]

>v jeho uvahach jeden zabloudil

Kdybyste v sobě neživil nenávist a byl schopen lidského cítění tak byste ho pochopil. [cool]

206123

02.12.2009 10:49

Směrem k alternativě globalizace

RE: Ach jo, už zase...

Saša 74.?.?.?

>cílem kapitalismu není maximalizace výroby, ale maximalizace zisku

Ano, ta maximalizace zisku, za každou cenu. Pod vedením našeho nalezeného bratra USA, s hazardním kapitalizmem a Americkým snem.

Tak jsem si poslechl velkého řečníka, kterého si Amerika zvolila na základě lživého slibu z 27. října 2007 kdy slíbil davu : „I will promise you this, that if we have not gotten our troops out by the time I am president, it is the first thing I will do. I will get our troops home. We will bring an end to this war. You can take that to the bank.“

O dva roky později, po roce vlády a po osmi letech války nám Obama, nositel Nobelovi ceny míru, slibuje ještě další léta boje s horaly v Afganistanu, navyšuje počet vojenských jednotek proti primitivním partyzánům třetího světa na sto tisíc. Obama je výmluvný řečník, ale poselství je stejné jako od George W. B.. Začal jak je to americkém „životním zájmu“, ke konci připomenul, že jsme (USA) byli napadeni a 9/11, s obvyklým bůh žehnej Americe na konci. Životním zájmu? Není to v zájmu smrti? Ach, vždyť mrtví Afgánci se nepočítají a Američanů padla v Afganistanu „jen“ asi "pouhá" tisícovka a Obama vlastnoručně podepíše kondolenci rodičům. Afganistan nebo snad alespoň Talibán napadl Ameriku? I kdyby celá 9/11 nebyla zinscenovaná, všichni únosci letadel byli ze Saudské Arábie, ne? Válka na dluh, ale výzbroj bude „made in USA“ a krvavý zisk půjde těm několika co vlastní Ameriku.

206136

02.12.2009 18:56

Směrem k alternativě globalizace

RE: Vtip roku

Saša 74.?.?.?

>Toto už přece sovětští soudruzi zkusili v

Máte pravdu, staví to na minulém „modelu“ až moc doleva a tvrdý kapitalismus je svým způsobem přirozený krkavým vlastnostem člověka. Pokud se však nemáme sežrat jak krysy vzájemně, alespoň pojištění, zdravotnictví a přírodní zdroje by měly patřit státu. Stejně tak ta naše přirozená krkavost musí být někde nějak omezena jako progresivní daní apod. Současný hazardní kapitalismus je přímo kriminální a odměňuje podvod a všechny špatné lidské vlastnosti.

206158

02.12.2009 19:45

Katastrofálny stav spoločnosti a hľadanie východísk z neho

RE: Omezte, prosím, počet svých příspěvků

Saša 74.?.?.?

Pane Gösta, Vy jste důkazem, že je třeba více Hestrojů [velký smích]
Když to sedne tak to považujete za demagogii [chechtot]

206165

02.12.2009 20:09

Směrem k alternativě globalizace

RE: Vtip roku

Saša 74.?.?.?

>Zdravotní péče na základě všeobecného pojištění

To zdravotnictví bez spoluúčasti funguje ve většině civilizovaných zemí a přes všechny potíže a nářky funguje dobře. Porovnejte země s nedelší délkou života, všechny mají zdravotnictví bez spoluúčasti.

V nějak porovnatelných příjmech dejme tomu jen pro příklad do desetinásobku, můžete mít rovnou daň, ale kde nic není nic nebere a v současném systému, právě ti s tisícinásobným příjmem se dani prostě vyhnou. Máte pravdu, že není alternativy, ale pokud kapitalismus ideově soutěžil (s „komunismem“) byl lidštější, pracovní doba se zkracovala, sociálních výhod přibývalo apod.

>SOučasný kapitalismus má do dokonalosti daleko

To ano [chechtot]

206167

04.12.2009 10:51

Pozvánka na hlavní líčení

RE: Paradoxy

Saša 74.?.?.?

Mně to připadá, jako kdybych přišel do knihovny a požádal o překlad nějaké zřejmě strašlivé knihy, a ani mě nenapadá příklad, snad „děsivého Koránu“ [chechtot] a dle „zákona“ by někdo chtěl spálit celou knihovnu i s knihovnicí, která mně tu knížku zapůjčila.
Státní zástupce předčí středověk!? Snad zdravý rozum zvítězí!

Přeji zdar a obdivuji statečnost a sílu pronásledovaného editora Zvědavce.
Je to vykonstruovaná šaráda. Kontraproduktivní způsob jak dovést k extremismu.

Ano stíhat někoho, kdo se každého utiskovaného zastává a to i včetně Židů, kteří jsou utiskováni a umlčováni většinou extrémními soukmenovci je paradoxní.

10. prosince je den lidských práv a předseda OSN Ban Ki-moon k šedesátému výročí sepsání těchto práv prohlásil: „Je naší povinností zajistit, že tato práva jsou živou a dobře známou skutečností pro každého a všude. Často ti co nejvíce potřebují ochranu svých lidských práv, potřebují být rovněž informováni, že Deklarace existuje a právě pro ně.“


Article 19

Everyone has the right to freedom of opinion and expression; this right includes freedom to hold opinions without interference and to seek, receive and impart information and ideas through any media and regardless of.
Každý má právo na svobodu svého názoru a jeho vyjádření; toto právo zahrnuje svobodu názoru bez překážek a právo hledat, získat a sdělit informace a myšlenky skrze každé informační prostředky bez hranic.

Ovšem to jsou jen hezké řečičky stejně jako cena míru válčícímu presidentovi s úplatnými horaly; že si je Obama nekoupí, přišlo by to levněji.

206288

04.12.2009 19:30

Protestné ukončenie štúdia na Prešovskej univerzite

RE: Igore neblbni

Saša 74.?.?.?

Včera Richard Goldstone získal ve Stockholmu od the International Legal Assistance Consortium, the Swedish Bar Association a the International Bar Association cenu za obhajobu lidských práv.
To se také v českých novinách nedočtete.
http://jta.org/news/article/2009/12/04/1009535/gol...
http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3814959,...

206322

04.12.2009 19:39

Protestné ukončenie štúdia na Prešovskej univerzite

RE: Naplácat frackovi na zadek a nechat ho zaplatit studia....

Saša 74.?.?.?

Chápu Vaše rozhořčení jako matky, ale přisluhovači systému ho stejně nenechají dostudovat i kdyby tlouk hlavou do zdi nářků. Mléko je rozlité.

206323

07.12.2009 06:42

Oficiální sexuální věda

RE: Psycholog Hubálek je rasista!

Saša 74.?.?.?

Rasista Hubalek:

>psychologie národů. Já jsem tvrzení, že existuje psychologie
>Čecha, psychologie Němce či Rusa, dlouho odmítal, dnes se
>také domnívám, že existuje. Stejně jako jisté vzorce
>chování u toho kterého národa.

http://zpravy.idnes.cz/psycholog-hubalek-nedivte-s...

Psycholog Slavomil Hubálek si na závěr v popisu jeho osobního vztahu protiřečí: „Moji rodiče se totiž seznámili 28. října 1939 na Václavském náměstí, když je odsud hnali Němci. Ale přes to všechno, svůj národ mám hořce rád.“ Pokud přečtete celý rozhovor, nějak z něj čiší arogantní pohled nadčlověka, buď tu lásku ke svému národu nemyslí vážně anebo má na mysli jiný národ. Snad národ s nadlidským IQ?

Nejdříve podsouvá a téměř otevřeně tvrdí, že Češi jsou blbci, burani a nikde se nedomluví. Dojde k závěru, že 20% Čechů „svobodu k životu moc nepotřebuje“ a dovolává se, že výzkumy to prý ukazují; což tedy možná dokazovat mohou neb ta pětina národa na něm vyzdvihované cestování prostě nemá a žije se jí stejně mizerně jako za každého nebo jiného režimu. On neb je sytý, tak pohrdá sociálními jistoty a naznačuje, že ty ocení jen ta luza. Odvolává se na IQ testy s tím, že třetina národa jsou prostě pitomci a ač ví, že to platí o každém národu, ti čeští jsou pro něj nějak pitomější. To, že Češi jsou doma i v cizině skeptičtí považuje za nešvar, on si myslí, že jen on ví a tak nikdo jiný se snad nemá na nic ptát? Pan Hubálek má štěstí, že zásluhou rodičů vystudoval v Anglii, to mu zaručilo teplé místo. V té Anglii a všude jinde by to měl jako přistěhovalec asi méně růžové. Psycholog podává polopravdy psychologicky, abychom jim uvěřili. Asi si nevšiml, že Češi jsou všude ve světě a jediné co se jim dá vytknout je, že rychle splynou s národem, kam emigrovali. Jistě doma i venku jsou úspěšní a dle něj někteří blbí, tedy ti co neměli to štěstí.

206435

07.12.2009 09:51

Oficiální sexuální věda

RE: ó genua genua ...

Saša 74.?.?.?

To jsem jediný pervert, kdo přečte celý článek o sexu a ještě se těší, jak přijde se svojí troškou do mlýna? [chechtot] Naneštěstí mě vyčerpal pan sxg s rasistickým psychologem a sexuologem Hubálkem.

Pokud jste se někdo svým dětem pokoušel vysvětlit něco o sexu, nedávaly vám děti najevo, že o tématu na rozdíl od nich nemáte zdání? Neměli jste ten pocit? Jistě snad jako rodiče pokládáme za povinnost vysvětlit včas základní skutečnosti… Nějak však naše přání je otcem myšlenky, že naše děti by měly zůstat asexuální co nejdéle. Příroda je mocná a pracuje proti nám a možná je až na škodu do toho přidávat moc naší morální zátěže. Z hlediska nezadržitelného vyspívání dítěte a našeho podceňování jeho potřeb a mentálních schopností je nebezpečí být v principu amorální. [zmaten]
Je to lechtavé a pro muže často úsměvné téma a nikdo k tomu nemá co dodat nebo se stydí či obává odsouzení? Psát o sexuální výchově dětí je nějak tabu a to i když jsme tím obdobím více méně bezradně prošli. Jsem překvapen, že zde není žádný sexuolog amatér [velký smích]

206447

09.12.2009 06:05

Zelená se line záře…

RE: bože

Saša 74.?.?.?

>http://www.watchtower.org/

Budu příkrý, ta organizace zavinila nesčetně sebevražd a vražd. Jděte s ní „studovat“ prostudované.

abc máte právo na svůj názor, nejsem si jist, jestli máte právo na víru, která často nutí umírat, rozuměj, zabíjí vlastní děti, ale zcela jistě nemáte právo zde agitovat. Sekta, jejíž ovečky díky jen jejich výkladu bible mají sklony k pedofilii a sekta je skrývá a donedávna se o nich v „církvi“ nesmělo ani mluvit.

Ač tato sekta je sympatická odporem k vojenské službě, zároveň kolaboruje s každým režimem a nese tedy spoluvinu. Diktátorské vedení, vám ukládá v nejlepších šatech otravovat u dveří a cíl je jediný, získat více peněz a moci pro samozvané vedení v New Yorku.

Nejvíce zla bylo vždy spácháno ve jménu dobra a jednostranném výkladu nějaké „svaté“ knihy bez možnosti pochyb.

206549

09.12.2009 09:59

Prasečí chřipka - historie nemoci a možností jejího léčení

a jinde ve světě...

Saša 74.?.?.?

Ve Spojených Státech a v Kanadě začínají mít přebytky očkovací látky proti H1N1. První kdo jak to dítě vyřkl „císař je nahý“ byl kanadský Calgary Herald s článkem Expert questions continuing H1N1 vaccinations.
Dnes opatrněji sděluje totéž televizní stanice CTV a ještě opatrněji americká FOX News H1N1 May Be Less Severe than Feared.

Ze zmíněných zpráv vyplývá, že svinská (H1N1) chřipka je daleko méně často smrtelná než běžná sezónní, na jejíž komplikace zemře téměř 40x více nemocných. Rovněž míra nakažlivosti je menší a v současné době statisticky jeden nakažený svinskou chřipkou nakazí méně než jednu další osobu a nebezpečí je na ústupu.

Prof. RNDr. Anna Strunecká je dobře informována a ve ve zprávách mainstreamu to z nich poleze jak z chlupaté deky pomaleji a s podbarvením jak jsme zase zahnali jedno velké nebezpečí.

206559

10.12.2009 06:56

Zelená se line záře…

RE: bože

Saša 74.?.?.?

>Saša máte právo na svoj názor, ....

Pane abc, s Vaším názorem ke kterému dospějete vlastním myšlením lze diskutovat a zaslouží si respektu, ať již jej pokládám za správný nebo ne. S dogmatem není diskuze a tej Vaší propagandy "totáča" strážné věže sme si tu užili víc než požehnane. Většinový názor je, že Váš druh víry je velice mírně řečeno okrajový. Vaše "vrchnost" Vám nařizuje ohnúť chrbticu a získávat další „svědky“, aby posílali peníze do pokladničky nemravné vrchnosti. Máte právo na Vaši víru, ovšem musíte respektovat, že každý nějaké přesvědčení včetně ateismu má.
Každá víra je ta „jediná a pravá“.
Nezávislé informace o svědcích Jehovových
Nové světlo v otázce krve

206623

10.12.2009 19:53

Osvobozen!

Co mně kazí radost je, že musíme bojovat

Saša 74.?.?.?

Samozřejmě jásám, že v ČR nepálí "čarodějnice" hned, gratuluji!
Tu euforii podkopává myšlenka jak je v legálním státě možné:

podat falešné obvinění

policie ho vyšetřuje

soud se s tím zabývá a to nejednou

existují tam soudy, odsuzující bez soudu a obhajoby, a to odsuzující na svobodě

v druhém jednání státní zástupce se odvolá proti svobodě projevu

médii je to ignorováno s výjimkou náboženského webzinu

ten dodává výhrůžně “Podrobnosti o dnešním jednání soudu přineseme později.“


Máte představu, co to dělá s člověkem? Vyvolat strach, upalovat pomalu, v tichosti! Nesmíte si ani pomyslet a "svobodu" tu máte, myslet si jen jedno a to co my chceme. [naštvaný]

206705

11.12.2009 20:06

Osvobozen!

RE: popierac holokaustu - nalepka made in zionism

Saša 74.?.?.?

Sprostota a nenávist Tydlitátové je stejně vyzobaná a sprostá jak Mikin a pár podobných pitomců. Neměli bychom spadnout na její úroveň je to až provokace. Ona se nestydí propagovat nejsvinštější druh nacismu pod rouškou bojovnice proti nacizmu.

206810

12.12.2009 02:22

Osvobozen!

S nebezpečným fanatikem nemůžete žertovat

Saša 74.?.?.?

Katolíci v Jeruzalémě by si přáli, aby jim Židé přestali plivat do tváře. Tím plivajícím Židem je u nás mgr. Věra Tydlitátová.

Myslím, že se za ni Židé s malým i velkým (ž) stydí. Ne, nestydí se všichni, stejně zfanatizovaní nadlidskou rasou se všemi právy na ni budou hrdí a většina ostatních bude mlčet, protože je přeci jejich. Stejné argumenty a pocity měli nacisté, stejně bude možná kvílet nějaký muezzin z minaretu. Ona nenávidí pro ni méněcenné nesouvěce (infidel) a stejně jako předešlé víry, či myšlenkové („ideologické“) směry by měla jen potěšení, kdyby je mohla mučit a zabíjet. Dle jen jejích zvrácených dojmů jí totiž sahají na „svaté“ dogma, že Židé jsou stále pronásledováni, na šoa. Tydlitátová není schopna sebereflexe, že fanatismus sionismu vede ke stejným koncům a historie se opakuje. To, že ona na ostatní plivat smí, ukazuje, kam se „ručičky hodin“ svobody a spravedlnosti naklánějí.

206828

13.12.2009 06:38

Osvobozen!

RE: Chtěl jste vyvolat diskusi?

Saša 74.?.?.?

Lživý a extrémní názor smíte projevit na stránkách Věry Tydlitátové a tam musíte být souhlasný a lichotivý. Obdobně Vás uvítá Jewish Defence Legue oslavující Barucha Goldsteina ברוך גולדשטיין který z pouhé nenávisti postřílel 50 bezbranných a zcela nevinných lidí a dalších 150 těžce zranil. Byl to dokonce lékař vystudovaný na Albert Einstein College of Medicine v USA. Nějak podobně jak dr. Josef Mengele byl Baruch Goldstein znám odmítáním léčit góje. Sionista o něm pietně píše: „Nikdy nezapomeneme! Dnes je to jedenáct let co se jeden z nás rozhodl obětovat pro svůj lid. Šel na jistou smrt, ale věděl, že to musí udělat. Kdo někdy stál před takovým dilematem jako On - ani na vteřinu nepochybuje o čistotě jeho úmyslů. Jeho ruce jsou nevinné a jeho srdce je čisté. Bůh pomstí krev toho, kdo věnoval svou duši Židům! Baruchu Goldsteine nikdy na tebe nezapomeneme!“

Citace z blogu slečny Věry
Věra Tydlitátová Says:
Vzkaz pro těch pět anonymních zbabělců, kteří tady se mnou chtějí stále diskutovat:
Vaše další vzkazy padají rovnou do spamu a nevidím je. S výkaly totiž nikdo normální nediskutuje, výkaly se rovnou splachují do odpadu.
--------

Editor je zde příliš slušný a tolerance větší než jinde. Jak se do lesa volá tak se z lesa ozývá.

206889

14.12.2009 04:48

Osvobozen!

RE: Chtěl jste vyvolat diskusi?

Saša 74.?.?.?

> tato paní spíše potřebuje psychiatra...

Nejdříve jsem si myslel, že se nakazila vzteklinou a mozek nepracuje. I Židé snad musí kroutit hlavami, nenávist totiž vyvolává zase jen nenávist. Zakladatelka české větve Ligy proti antisemitizmu se pod rouškou víry, že Židé musí být stále pronásledováni, uchyluje k nejpodlejším prostředkům a lžím zcela záměrně. Ona musí vyprovokovat a najít někoho kdo se otře o Židy. K čemu by byla její liga? Tak zvané „pronásledování“ a nekonečná šoa je nejsilnější účelová zbraň moci. Nebezpečný fanatik nemusí být jen Muslim, paní Věro! Svini najdete v každém náboženském směru. Bojovnice za lidská práva jen některých lidí. To prý není nacismus a zrodila se nová „víra“!

Čím více poznávám lidi, tím raději mám psy – prý to řekl básník Heinrich Heine (1797 – 1856) někteří tvrdí, že to vyřkl již Socrates.

Lidé dobré vůle, ať jste kdekoliv, spojte se! Lidé zlé vůle se proti vám spolčili už dávno! (Jiří Žáček)

206933

Obama, nositel Nobelovi ceny míru navýšil stav armády bojující s horaly na druhém konci světa. Na rozdíl od svého předchůdce, on to umí hezky podat, hlavně tu lítost nad ztracenými životy Američanů, každé matce pošle dopis s vlastnoručním podpisem za jejího syna nebo dceru.

Tak 30 000 žoldáků má práci + dalších 60 000 „kontraktorů“ + americké zbrojovky budou možná přibírat nebo nepropouštět a jsme zachráněni. [chechtot] The U.S. House of Representatives on Thursday approved a $387 million boost for the IRS.

Obliba presidenta Spojených Států prudce klesá.
Vložený obrázek

206940

14.12.2009 21:38

Velká hra: USA, NATO a válka v Afghánistánu

RE: Zda se ze Gorbachev prisel prilis brzy,

Saša 74.?.?.?

Jasným cílem pana abc je získávat další „svědky“ pro blaho organizace za mořem. Sekta jim to ukládá, proto otravují u dveří, stojí na rohu a vstupují do diskuzí. Jemu jde v každém příspěvku o neplacenou reklamu té hlídací věže. On Vám odpoví citací z té jejich verze „svaté“ knihy. Neberu mu jeho přesvědčení, ale děkuji, nechci. Hlídací věž má na vše odpověď, domáce štůdium, žádná diskuze a basta. Je to jak Tydlitátové hlídací bouda antisemitizmu, prostě je to svaté. On to ve své naivitě myslí dobře, ale měl by vstoupit se svými citáty do „diskuze“ právě té Tydlitátové, ona je odbornice na náboženství.

206974

16.12.2009 10:04

Ateistický národ v banánové republice

RE: Nabozentsvo obmedzuje mysel cloveka

Saša 74.?.?.?

>A proc Einstein tvrdil, ze neveri, ze Buh hraje v kostky.

Citovaným výrokem Einstein pouze řekl, existují fyzikální zákony a pravidla přírody.

Albert Einstein napsal: "My position concerning God is that of an agnostic. I am convinced that a vivid consciousness of the primary importance of moral principles for the betterment and ennoblement of life does not need the idea of a law-giver, especially a law-giver who works on the basis of reward and punishment."

Rabínovi řekl do očí: "I believe in Spinoza’s God, who reveals Himself in the lawful harmony of the world, not in a God Who concerns Himself with the fate and the doings of mankind."
(Spinoza’s God lze snad v kratkosti popsat jako etiku existence.)

Einstein nikdy nepotvrzoval ani nevyvracel existenci Boha a byl dle vlastního vyjádření agnostik. Odsuzoval všechny formální náboženské směry, rozuměj církve.

Existuje spor, zdali Boha v našem slova smyslu připouštěl a jestli měl na mysli jednoho Boha.

Zdroj: http://en.wikipedia.org/wiki/Religious_views_of_Albert_Einstein

Tedy církevní výklad náboženství může omezovat mysl člověka. Totéž neplatí o samotné víře. Kdyby zde žádná víra nebyla, hned ji někdo vynalezne (je po ní poptávka je potřebná - chceme mít jasno i když je nejasno :lol[smích]. Svým způsobem ateismus je přesvědčení bez dogmatu, názor lze definovat jako víru. Většina z nás existenci Boha připouští, alespoň jako to co nikdy nepochopíme a nepoznáme. Přesnější označení je tedy agnostik.

Bůh miluje ateisty, protože ho neobtěžují svými problémy. [chechtot]

207127

18.12.2009 18:47

Ateistický národ v banánové republice

RE: Bravo

Saša 74.?.?.?

> z nich uštěpačná až vyjadřující tvůj nenávistný postoj ke katolíkům

To je nápad: založíme Ligu Proti Antikatolicismu, kdo se otře o duchy možných katolíků, bude souzen, zveřejníme jeho fotografii ve spojení s nacizmem a budeme mu všemožně spílat. Dostaneme státní dotace, budeme váženými členy společností a náš „boj“ bude v českých mediích. Podmínkou členství je pouze naprostá nestydatost. Na víře a nevíře zcela nezáleží. Musíte jen umět plivat na každého kdo se křivě podívá na pravděpodobné katolické předky nebo zadky. Bude se to vyučovat na školách!

207414

21.12.2009 23:08

Cigán či róm? Alebo slová, slová slová

Nestoudné nápady

Saša 74.?.?.?

Ruku na srdce, každý člověk na základě zevšeobecnění přisuzuje národům a identifikovatelným skupinám, jisté vlastnosti a to ať již náleží ke kterékoli skupině. Tedy z hlediska Rómů (a i jiných národů) je to závist té většinové společnosti, že jejich národ narůstá a vzkvétá. Vezměme jako příklad pana Jaroslava Suchého, který se základním vzděláním zvláštní školy, se hladil s Obamou, setkal se s Havlem, byl několikrát na TV a získal sedmiměsíční studijní pobyt v Kanadě na účet tamních daňových poplatníků. Dokázali jste to vy? Co by takový člověk dokázal, kdyby mu režim neházel klacky pod nohy ve vzdělání? Ta nevídaná skromnot, některé národy přežijí za každých podmínek a budoucnost v naší společnosti patří silným, je to zákon přírody. Některé národy, na rozdíl od většinové společnosti se nikdy nenechaly zotročit. Podívejte se na sebe. S náležitou úctou lze také říci, že jeden národ je chytřejší než ty ostatní a má tím pádem právo na neomylnost a jedinou pravdu. Známá česká učitelka, prohlašující se za badatelku v v oboru religionistiky o tom na svém blogu 2x říká: „Profláknuté psychopaty, náboženské fanatiky, rasisty, antisemity, komunisty, nacisty a jiné propagátory blbosti a zla, ať už z “pravice” nebo z “levice” do diskuse nepustím vůbec a jejich vzkazy ani nečtu. Váš komentář se nezobrazí ihned, prosím, mějte trpělivost, při nejbližší příležitosti bude schválen (nebo neschválen [smích]))“

Na rozdíl od té dámy si myslím, že dialog a přiznání vlastních chyb je důležitý pro každou společnost, aby dospěla k nápravě. Když se nebudeme chovat ke každému zcela stejně, rasizmus zůstane s námi a bude jen vzkvétat.

Řeč je živá a stále se vyvíjí, s naším odvracením očí od skutečnosti a v touze po politické korektnosti, za nedlouho se vžijí termíny B-h, R-m a Ž-d.

207651

23.12.2009 06:29

Klima mění člověka

RE: Ale to je snad největší legrace, kterou jsem kdy četl - ještě , že jsou ty Vánoce!!!!

Saša 74.?.?.?

Žertéř pod pseudonymem „Karel s Cech“ nám psával z USA lstivě jako „Prazak“, nezaměňovat s Karlem z Čech. Jméno G. W. Bush si v Iráku budou pamatovat i za 300 let a jejich láska bude neutuchající stejně jako jiných národů ke Stalinovi a Hitlerovi.

207743

24.12.2009 09:48

Ateistický národ v banánové republice

RE: 1948-reakce na dovětek editora

Saša 74.?.?.?

Netahejte do toho bolševiky, slibovali v zásadě a teorii totéž co katolická církev. Dnes se za zbožností skrývají zase jiní.

207857

25.12.2009 10:42

Několik vánočních postřehů

RE: Vidím to úplně

Saša 74.?.?.?

Dík za dobrou a povzbuzující zprávu, to je také dárek k vánocům nebo slunovratu.

207981

Cynickým manévrem vlády sionistického náboženského státu je zneužití víry, holocaustu a pocitu sounáležitosti k nacistickým praktikám a odvrácení každé kritiky. Jako za nenáviděného komunismu, fašizmu a nacismu, většina stáda se stará o své koryto a přisluhuje. Zvrhlá ideologie má své extrémní vůdce a nositelé praporů jako naší „magistru“ Tydlitátovou s její ligou proti „antisemitizmu“. Na neštěstí jsou to lidé, kteří smí šířit lživou nenávist ve jménu „pravdy“ a „míru“ pronásledováním pokrevních příbuzných, často zcela stejné víry a vyhlazováním národa víry téměř totožné s obdobnými zvyky. Vysmívají se každému, kdo není zrovna „nadčlověk“ sionista, kdo má jen zdravý rozum a myslí to s Židy dobře.

Je však značná část Židů, kteří se za podobné zrůdy stydí a alespoň velké lži a otevřený nacizmus nepodporují. Jako Richard J. Goldstone, mezi jiným kurátor Hebrew University.

16 nejznámějších mezinárodních charitativních společností, včetně Amnesty International, Oxfam, Christian Aid a Medical Aid for Palestinian odsuzuje svět za zradu, že trpí ilegální blokádu Gazy Izraelem.

Židovka Hedy Epstein, přeživší holocaust je jednou z účastnic pochodu za svobodu Gaze.
Mohl bych jmenovat celou řadu významných a známých Židů, o kterých z veřejných médií neslyšíme, což je zásluhou sionistické „hasbara“/propagandy a Izraelského ministerstva zahraničí, které pořádá školení pro diplomaty a důstojníky jak oblafnout a zvládnout mezinárodní organizace.
Jinde ve zprávách
Izrael přiznal, že bez souhlasu příbuzných odebíral orgány Palestinců zabitých IDF (Izraelskou armádou) pro transplantace zejména rohovky občanům Izraele. Tvrdí, že se tak dělo pouze do konce roku 1999.

207983

26.12.2009 03:54

Ateistický národ v banánové republice

RE: 1948-reakce na dovětek editora

Saša 74.?.?.?

>A k tomu slibování - to vaše "v podstatě" je hodně
>zjednodušující
>Církev totiž ve skutečnosti nikdy neslibovala
>totéž, co mnohem později bolševici. Už jen ten základ:
>církev nikdy netvrdila, že budou mít všichni všechno, nikdy
>nehlásala rovnostářství, nikdy nehlásala, že třídního

Za dávných dob jsem se v křesťanském katechismu učil, že jsme si před Bohem všichni rovni. Různá ta podobenství, kde Ježíš má raději chudé s dobrým úmyslem než bohaté s úmyslem zisku. Po dřině a smrti nás čeká ráj nepředstavitelného blaha. Jistě naivní, ale tak nám to presentoval tehdy náš pan farář. Bolševická odměna dle zásluh je v reálném lidském životě zbožně-lživým slibem, odměna dle potřeb to je již ten ráj. Nesleduji Vaši debatu, náboženské hádky považuji za stejně zbytečné jako ty zbožné války za "dobro a mír".

>nepřítele (z hlediska církve bezvěrce či jinověrce) je
>zapotřebí zničit, zlikvidovat, rozvěsit na lucerny.

To se však dělo a děje, dnes z toho veřejně neviníme křesťanské církve a nevypíchl jsem zrovna tu katolickou, která k tomu mlčí a žehná boji za zisk a proti „nevěřícím“. Nepokládám ani ostatní náboženské hlavní směry za lepší. Ideologie se schová za tak zvanou dobrou víru, jsme jen lidé a náboženství vždy jen dokonale zprzníme.

208021

26.12.2009 04:12

Izrael bude požadovat po Německu další miliardu holocaustových reparací

RE: Ozehave tema o holocautu je pro nekoho vyhodny obchod.

Saša 74.?.?.?

Odsuzujete všechny na základě knihy od jednoho vlivného rabína. Je to ovšem důkaz, že i ten nejinteligentnější národ, jak o sobě sami tvrdí, se nechá zblbnout. Ne zcela všichni, ale lidé se nechají snáze zblbnout k fašizmu než k bolševizmu, tomu poslednímu někteří nevěřili, než se jim zhroutil.

Zde je anglický článek s menším zaujetím:
http://www.counterpunch.org/mink12082009.html

208022

29.12.2009 02:42

Interview s Evou Golinger

RE: pre vsetkych pochybovacov ohladom politiky vo Venezuele.

Saša 74.?.?.?

Přečtě te si článek Chávez opět univerzálním padouchem a vyčerpávající odkazy z něho. Ve Venezuele nebylo nikomu ublíženo.
Je těžké tvrdit, že o zemi něco vím, i když jsem tam několikrát byl. O naprosté svobodě svědčí propagátoři z USA, jejich „manifestace“, Amerika utrácí nepředstavitelné peníze za udržení kolonie, která se provinila, že plní prázdné a lživé Obamovy sliby.

Hlinkova Garda s Mejlou a „Prazakem“ bojuje z ÚESEJ za jejich nový Vaterland, vidí komunistu i v Obamovi, protože možná dá základní zdravotnictví chudým a s nimi černochům z chudinských brlohů velkých měst. Nebudou mít tu „svobodu“ chcípnout na ulici! Oni musí najít nepřítele, kam by ti čerství „Američani“ přišli, představte si ty socialistické nesmysly, jako placená dovolená přes 10 dní do roka a nějaký důchod ještě ke všemu před 65 lety, no co si to levičáci myslí. Vždyť pan H.linek vidí i Evropu jako „levicovou“, dle něj nepodporují války o nové kolonie SSA (Spojených Států A.) dostatečně.

208251

29.12.2009 08:02

Domov důchodců Dobrá Voda - smrt vysvobozuje

RE: ???

Saša 74.?.?.?

Chtějí šetřit a novou ředitelku budou plácat po zádech, že se chovanci (tak se stát na ně dívá) smí koupat maximálně jednou týdně a odejdou ze zařízení na věčnost dříve. Soukromé instituce mohou být horší, zde je naděje.

Na slabého si každý houkne a ředitelka si neuvědomuje, že je tam pro lidi, kdyby nebylo postižených, nebylo by třeba ředitelky.

208258


Přes 1300 aktivistů se pokouší o pochod do Gazy za ukončení blokády a svobodu.
Mezi nimi americká židovka Hedy Epstein, která přežila holocaust za druhé světové války.

současně mezinárodní konvoj 200 vozidel s léky se pokouší prolomit blokádu Gazy.


Je tomu rok co akce „lité olovo“ zavraždila 1400 Palestinců a 13 Izraelců. Po léta izraelské okupace poměr obětí Palestinců a Izraele je stejný 100 ku 1.

Německo 1940 Izrael 2009

Obrazné porovnání

208259

29.12.2009 10:27

Domov důchodců Dobrá Voda - smrt vysvobozuje

RE: ???

Saša 74.?.?.?

>Nechápu však, proč by to v soukromých
>institucích mělo být horší.

U soukromé společnosti, jedinou motivací je zisk, bez něj nemůže existovat. Zisk pro majitele/akcionáře musí být „dostatečný“. Přestárlých a nemocných je vždy dostatek. Na „domovy“ je čekací doba. Již nyní si pacienti dle výše důchodu/příjmu pobyt platí. Je pravdou, že pro přílišnou byrokracii většina státních zařízení nemůže konkurovat volnému podnikání, neplatí to však třeba pro zdravotnictví a pojištění. V několika málo podobných odvětvích je prostě přebujelá byrokracie levnější než soukromý podnikatel.

208265

>Nevim proc do toho plete Izrael.

Je zrovna výročí, kdy Izrael popravil 1400 osob včetně žen a dětí.
Před dvěma dny IDF bez soudu postřílela 3 bezbranné osoby.
Mordechaj Vanunu opakovaně navržený na Nobelovu cenu míru se nesmí s nikým stýkat a byl právě znovu zatčen pro romantickou známost se ženou.
USA je sice zdánlivě v popravách hned za tou Čínou, ale když to přepočítáte na obyvatele tak je možná na zcela prvním místě. Většina civilizovaných zemí nepopravuje, v tom máte pravdu.

208318

Článek je o Palestincích a Izraelská vláda nepopravuje pašeráky drog. Kritika vedení Izraele není antisemitismus, znechuceni jsou slušní lidé a Židé jak v Izraeli, tak na celém světě. Snad s výjimkou Tydlitátové, která fandí cikánům, dle ní žádné pokuty platit nemusí, zřejmě by je ta milá žena vystřílela jak Palestince.

>Od USA Mexico muze chtit byvale uzemi

Bývalé území Mexika dnes zase mluví převážně španělsky, ale USA svým způsobem Mexiko vlastní

>Rusko se take nechysta vratit Japonsku Kurilske ostrovy

Rusko s Japonskem o Kurilských ostrovech právě jedná

>Za diskriminaci cikanu take stoji Izrael

To snad ne, ovšem fanatici sionizmu, cikány používají jako zástěrku pro vlastní výjimečné postavení. Člověk, aby byl rovnocenný, a svobodný musí mít zcela stejné postavení před zákonem. Šlušní lidé měří stejným metrem.

208325

Jaký je rozdíl mezi popravou a bombardováním civilních domů se starci, ženami a dětmi? Máte pravdu, Spojené státy „osvobozují“ od života v Afganistanu, Iráku a doma jen sem tam a dokonce několik popravených rehabilitovali, tedy život jim již nikdo nevrátí.. No, vy jste vyložený lidumil, bez USA a jejich válkami by byl svět přelidněný. Ze strany USA a Izraele by se nemělo mluvit o popravách, ale záhadně legálních loupežných vraždách a atentátech.

208330

> kdyby nestrileli ty rakety, tak by
>Israelci zadnou blokadu nedelali?

>The Gaza Strip has been under a heightened Israeli blockade for
>two years since the militant group Hamas seized control in June
>2007. Israel wants to weaken Hamas,

Již rok žádné „rakety“ Palestinci nestřílí. Izraelská vláda zdůvodňuje blokádu požadavkem, aby nevolili Hamas. Oproti vládě, 56 procent Izraelců chce jednat s Hamasem. Hamas zároveň dokonce ani nedovolí, aby někdo vypouštěl rakety z Gazy. UN Secretary General Ban Ki-moon bezubě napomenul Izrael, že blokáda je neakceptovatelná, kontraproduktivní a odpírá Palestincům základní lidská práva. Obšírněji zde. Zajímavé, že v českém tisku nemohu o tom nají ani zmínku. Obdobně je utajeno Holocaust Survivor Goes on Hunger Strike for Gaza
a zpráva o 1300 aktivistech ze 43 zemí pokoušejících se o vstup do Gazy. Za to český tisk popisuje http://zpravy.idnes.cz/vyzradil-izraelske-jaderne-... Mordechaje Vanunua jako zločince, což si nedovolí ani Izraelský tisk, ač ho zatkli za „přečin“, že se setkal s ženou a ona nebyla Izraelskou židovkou. On se totiž nesmí vystěhovat a nesmí mít žádný kontakt mimo Izrael.

208364

30.12.2009 10:06

Domov důchodců Dobrá Voda - smrt vysvobozuje

RE: ???

Saša 74.?.?.?

> nerozumím Vaší větě "Soukromé instituce mohou
>být horší, zde je naděje."

Pokud reagujete na mne: dle mé zkušenosti soukromé společnosti šetří nejvíce a mají právníky, jsou schopny uplácet kontrolní orgány a politiky, je s nimi jednání horší. Naděje je, že se pan Cyroň dovolá nápravy.

208368

14.01.2010 09:17

Aplikovaná propaganda ve zpravodajství ČT

RE: Technická připomínka

Saša 74.?.?.?

Pane jansmith 1984 Váš oponent nechce diskutovat; chce se hádat, zaplavit diskuzi nesmysly a pokusit se mást. Je z „opačného břehu“, chce nějak malicherně poškodit Zvědavce. S takovými v zásadě podlými lidmi nemá smysl se bavit.
Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca Vám chtěl napsat, nevím sice přesně co, ale domnívám se, že něco v tom smyslu, co Vám sděluji veřejně.

209576

Příčinou naší dvojí morálky je obdiv k síle a „kráse“. Zedník se vožral jako prase a paní magistra byla ve veselé náladě. Ve skutečnosti „paní magistra“ mohla a pravděpodobně pozvracela zedníka a ten vypil dvě piva.

Ono není důležité, jak politik vypadá a dokonce ani kolik má titulů, pokud však voličům zalže, nezaslouží si funkci a měl by jí být okamžitě zbaven. Dokonce potrestán, jeho lež je totiž daleko nebezpečnější než sňatkového podvodníka. Ve skutečném životě trpíme nejen prolhané politiky, ale máme dokonce důvěru k obrovským firmám s krásně lživou reklamou.

Neměli bychom obdivovat nositele Nobelovi ceny míru s rekordním válečným rozpočtem. Státy, které vraždí a nazývají to obranou. Nějak zapomínáme, že bránit se může jen ten slabší. Vina je tedy v nás, ale ne v naší relativní nemorálnosti ta je snad vždy daleko větší „nahoře“, ne u prostých lidí.

209583

14.01.2010 11:08

Aplikovaná propaganda ve zpravodajství ČT

RE: Technická připomínka

Saša 74.?.?.?

>- Pane Sašo, Vy to máte nějak rozdělené na "břehy"? A s
>"druhým břehem" se doporučuje (dle třetí osoby) zastavit
>dialog?

S „druhým břehem“ si s radostí popovídám, pokud se nebude schovávat za různé osoby, lze říci lhát, když jen pozmění nebo vynechá poslední číslo nicku. Debata je jinak o ničem, přece se nebudeme bavit o možném dogma. Vaše předešlé příspěvky díky Vašim schovávačkám nelze najít, jděte si hrát do mateřské školky. O mně si můžete zjistit i číslo bot, oproti Vám se nemám za co stydět.
Budete mlžit, blbnout a chytat za slova.

209586

15.01.2010 04:35

Aplikovaná propaganda ve zpravodajství ČT

RE: Technická připomínka

Saša 74.?.?.?

> Ujišťuji Vás, že mě Vaše číslo bot nezajímá, zajímá mě názor diskutujícího nicku Saša

Jedná se o skutečné jméno, žádný nick.[smích] Když na to jméno kliknete myší, zobrazí se Vám mé názory na různorodá témata.
Pro ujasnění Vámi předstírané nejasnosti některých pojmů Vám poslouží Wikipedia.

>nepohodlný názor je z "opačného břehu", a tedy za ním musí stát "podlý člověk"

Představil jste se skutečně nešťastně, několika zavádějícími nicky, otázkami, které Vám musí být jasné, vydupáváním si přece zcela dobrovolné odpovědi atp. Nějak mě napadá chování řeznického psa nebo policejního vyšetřovatele. Na jiných diskusních fórech byste byl označen jako „troll“ a vyloučen, zcela určitě u mgr. Tydlitátové a ještě by to dala do spojení podobenstvím se zneužíváním dětí nebo něco stejně odpuzujícího. Přesvědčení a politický názor nese značnou emocionální nálož a do jisté míry se dopouští nálepkování nebo Vámi zmíněné propagandy každý, problém je, že kdo je momentálně u vesla a je tedy silný může být nestoudně drzý, průhlednou a očividně lživou propagandou zaplavovat média a odvážně se pouštět do diskuzí. Pokud si chcete ověřit svůj názor nebo si přečíst názor jiných, napište, co si myslíte Vy a možná ani nemusíte vkládat násilnou otázku, on na Vás bude někdo reagovat.

209631

15.01.2010 09:44

Aplikovaná propaganda ve zpravodajství ČT

RE: Technická připomínka

Saša 74.?.?.?

>Tak skutečný pan Saša

A já mám s kým tu čest? [smích]

>sám v poli.

Přestaňte už kouřit tu trávu, [smích] my spolu nejsme ve válce, kam Vás vede slepá vášeň.

>Ale mě opravdu zajímá víc ta propaganda

Jste propagandou posedlý a prolezlý. Podívejte se na reklamu. Obrázky podsouvají, že budete štíhlý a krásný a často po produktu nastane pravý opak, je to nadneseno k hranici lži, někdy sice těžko prokazatelnou a za to vyloženou lží. Podobně politici v oblečcích na míru, aby udělali dojem a řiťolezci na iDnes se zase snaží postavit Evu Novákovou do špatného světla, vyberou ne zrovna nejšťastnější záběr. Izrael se snaží zesměšnit velvyslance Turecka a Ajalon v televizním záznamu potměšile Hebrejsky poukazuje na to, jak s ním zachází. To se ani nezmiňuji o naprosto lživém zdůvodnění posledních válek.
Politicky nekorektní pohled většiny z nás, ač třeba podbarvený se nedá prostě srovnat s tím hnojem, s čím jsme krmeni. Pokud chcete spolknout všechno i s navijákem, čtěte něco jiného pane hrdino.
Pochybovat a řídit se vlastním „selským rozumem“ je dobře.
Jak se tak pídíte po těch správných odpovědích, opomněl jste odpovědět panu Bartoškovi „jaký je Váš motiv používat nick jako provokaci jiného diskutujícího!

209647

16.01.2010 06:43

Irák požaduje odškodnění za izraelský nálet

RE: Loutkova vlada ?

Saša 74.?.?.?

Pravičácký tygře willy[chechtot], Irácká vláda se chce udržet u moci, oni vědí, že nic nedostanou, ale třeba je alespoň někdo bude za to volit, Iráčané nenávidí Izrael a Amíky budou nenávidět po generace.

(Mimochodem, kde jste přišel k tomu nicku, anglicky je „willy“ obscénní výraz pro penis.)

209694

16.01.2010 08:31

Aplikovaná propaganda ve zpravodajství ČT

RE: Technická připomínka

Saša 74.?.?.?

>Alexej

Netrefil jste se, střelče a bojovníku, to není moje jméno, tedy dnes pane Alexej

>Vás skutečně moje identita zajímá.

Duch měnící nicky v nezdařené klóny někdy až nehezky zavání. Ani nevím, proč se s Vámi zabývám, ale mám přátele různé, od těch co uvěří všemu až po ty co nevěří ničemu, dokonce rozličných ideologií, někteří až otřesně „normální“ a jiné zas trochu srandovně trhlé.

>Jste čestným štítem jádra?

Pane vyšetřovateli, nejsem Bin Ladin ani zde není žádná „buňka“, kápo, teroristi ani příznivci „-izmů“, jsme si tu nějak rovni a trochu volnomyšlenkáři. Mimochodem, pracoval jste již za minulého režimu?

>Jsem propagandou prolezlý a jsem si toho vědom. Máte pocit, že je dobré to napodobovat? Na tomto principu je systém přeci postaven

Je pravdou, že současný "systém" potřebuje propagandu a často je jen na ni postaven. Někdy je tak naivní, že si z ní můžeme dělat srandu, tedy zatím než to zákon zakáže. Je dobře být zvědavý, pochybovat, na vše nesedat a přebrat jestli vůbec musím, než se někam usadím. Čím více propagandy, tím více se otřásám.

209697

16.01.2010 20:17

Irák požaduje odškodnění za izraelský nálet

RE: Loutkova vlada ?

Saša 74.?.?.?

Jazykový koutek mimo téma:

John Doe je používáno na místě fiktivního muže, obdobě Jane Doe pro ženu. Ne pro zákazníka, je to všeobecné nahrazující jméno obdobně jako Joe Blow. Pravděpodobně tak vznikl výraz pro zákazníka prostitutky, john a to pokud chcete být opravdu gramaticky přesný je s malým „j“, klidně ignorujte, že Vám to oprava pravopisu podtrhne. Stejně je to s dick and willy; tak jak to zde vidíte napsané v textu sprosťárna, pokud však napíši Dick and Willy, pak záleží na souvislosti a v nejhorším se snažím o dvojsmyslnost. Nic ve zlém, jde jen o nick.

209712

17.01.2010 10:23

Irák požaduje odškodnění za izraelský nálet

RE: kdy se tam podari nastolit demokracii ?

Saša 74.?.?.?

>Ve skolnich lavicich v Iraku vyrusta nova generace

Mládež nová, mládež Gottwaldova[oči v sloup] [chechtot]

>ktere mohamedansti magori nevypiraji mozky islamem

uff, uff, tam změnili náboženství? [zmaten]
To by snad bylo v novinách, kdyby se nechali houfně pokřtít [smích] a Amíci bojují proti Islámu? [chechtot]
Jistě je to otázka jen pár set let než zapomenou na americké osvobození. Tam se rychle nezapomíná, Islám je podobný Judaismu

209739

20.01.2010 08:50

Francie obvinila Spojené státy z „okupace“ Haiti

Lékaři bez hranic pro USA moc doleva

Saša 74.?.?.?

Organizaci „Lékařů bez hranic/ A Doctors Without Borders/Médecins Sans Frontières“ Spojené Státy denně zabraňují doručit 85 tun zdravotnického materiálu, každý den je letadlu sděleno, že nemůže přistát v Port-au-Prince a je posláno do Dominikánské Republiky.
Port-au-Prince, January 19, 2010
Doctors Without Borders Plane with Lifesaving Medical Supplies Diverted Again from Landing in Haiti

http://www.guardian.co.uk/world/2010/jan/17/us-ac...
http://www.guardian.co.uk/world/2010/jan/17/cruis...
Američané zřejmě chtějí vytvořit dojem, že pomoc přichází jen z jejich rukou.

209976

20.01.2010 23:10

Francie obvinila Spojené státy z „okupace“ Haiti

RE: To jsou novinky?

Saša 74.?.?.?

>podle části příspěvků v téhle diskusi můžou USA i za zemětřesení

To jsou zvěsti převzaté z Amerických webových stránek. Pokud jsou toho schopni, pak je téměř jisté, že za to mohou.

>To že USA koordinují pomoc na Haiti se najednou bere jako okupace

Pomoc z řady států včetně Kuby a dokonce Číny tam byla dříve než z USA, na příklad 700 členů „Lékařů bez hranic“. Spojené Státy znemožnily přístup a pokračování v přímé pomoci ostatních států a organizace Lékařů bez hranic, uvádí, že lidé umírají neb jim USA nedovolily zásobování jejich nemocnice.

>Mě ale fascinuje minimální snaha Haiťanů

Když jde o holý život, morálka jde stranou a byli na to naučeni již před zemětřesením.

Na internetu je další spekulace/teorie původem snad z Francie, prý je možné, že Haiti má olej.

210037

21.01.2010 06:45

Francie obvinila Spojené státy z „okupace“ Haiti

RE: Zemetreseni

Saša 74.?.?.?

Aid 'piled up' as Haiti stays humry článek a video ukazuje, že týden po neštěstí 100 metrů od letiště s US „pomocí“ lidé umírají v nemocnici zřízené na ulici. Nejsou schopni dostat od US žádnou pomoc ani příslib o evakuaci kriticky zraněných.

Na Twittru je ironicky: Dle zpráv, v USA máme 2.3 až 3.5 miliónů bezdomovců, všichni spěchejte a pošlete pomoc Haiti.
(Twitter: Recent reports say there are between 2.3 and 3.5 million homeless in the U.S. so everyone hurry and send your help to Haiti.)
Na YouTube http://www.youtube.com/watch?v=uc-XMrj1ors
V souvislosti s přiznáním, že americká vláda chce zlepšit reputaci USA a poplatníci to stejně zaplatí, to lze snad nějak chápat.
Smutnou skutečnost dokreslují zprávy, jak OSN z bezpečnostních důvodů na noc evakuuje lékaře a zdravotní personál z „nemocnic“ ve stanech v ulicích a pacienti v kritickém stavu jsou ponecháni osudu.

210048

21.01.2010 11:01

Francie obvinila Spojené státy z „okupace“ Haiti

RE: Zemetreseni

Saša 74.?.?.?

Drtivá většina obyvatel Haiti neměla co ztratit již před zemětřesením. Bez zaměstnání, bez vlastního domova, bez budoucnosti, existence z pomoci milodarů a krádeží. Obdobné a horší čtvrtím černošské chudiny v městech Ameriky nebo ještě případněji na Puerto Rico. V sousední Dominikánské republice skoro stejní míšenci mají zaměstnání a nějaké osobní vlastnictví, domky, slepice, políčka a pole – až na to, že většinu velkého turistického průmyslu také nevlastní, skoro ráj. Samozřejmě na Haiti ze strany USA o žádnou dobročinnost nejde. Mohli přece poskytnout stejnou pomoc Palestině po útoku Izraele, možná si dokonce koupit Afganistan.

>naše planeta je přelidněna a co nevidět nastane drastické snižování počtů lidské populace.

Země přelidněna je, ale nedával bych Haiti do celosvětové souvislosti, počet se téměř nezmění. Z pohledu USA by však stačila polovina černochů na Haiti k výdělku na turistice v Karibiku pro turistický průmysl vlastněný v USA. Ne, že by jiné státy byly jiné, ale USA vždy dělá jen co je prospěšné elitám Spojených Států. Soldiers in Haiti told to stop handing out food Chtějí získat pár černochů na svoji stranu, jen někteří dostanou najíst. Nejde o životy lidí, ale o získání ostrova do svého vlivu, jde přece o peníze. Jde také o peníze lidí pohnutých tragedií. O reputaci Spojených Států mluvil sám president Obama. Zatím, než mírotvůrce vyvolá třetí světovou válku, klidně se můžeme věnovat bouřlivému rozmnožování; proč ne?

210073

22.01.2010 05:18

Francie obvinila Spojené státy z „okupace“ Haiti

RE: To jsou novinky?

Saša 74.?.?.?

Zpráva Lékařů bez hranic:

Port-au-Prince, January 19, 2010 – A Doctors Without Borders/Médecins Sans Frontières (MSF) cargo plane carrying 12 tons of medical equipment, including drugs, surgical supplies and two dialysis machines, was turned away three times from Port-au-Prince airport since Sunday night despite repeated assurances of its ability to land there. This 12-ton cargo was part of the contents of an earlier plane carrying a total of 40 tons of supplies that was blocked from landing on Sunday morning. Since January 14, MSF has had five planes diverted from the original destination of Port-au-Prince to the Dominican Republic. These planes carried a total of 85 tons of medical and relief supplies.

“We have had five patients in Martissant health center die for lack of the medical supplies that this plane was carrying,” said Loris de Filippi, emergency coordinator for the MSF’s Choscal Hospital in Cite Soleil. “I have never seen anything like this. Any time I leave the operating theater I see lots of people desperately asking to be taken for surgery. Today, there are 12 people who need lifesaving amputations at Choscal Hospital. We were forced to buy a saw in the market to continue amputations. We are running against time here.”

P.S: Obšírněji v češtině pro pana Antoninus bude následovat.

210205

22.01.2010 06:03

Francie obvinila Spojené státy z „okupace“ Haiti

RE: To jsou novinky?

Saša 74.?.?.?

> První bod

"Pokud jsou toho schopni, pak je téměř jisté, že za to mohou" je věta podmíněná; slovo „pokud“ vyjadřuje pravděpodobnost nedokonalé nebo neexistující technologie; slovo „téměř“, značnou pravděpodobnost viny, zdaleka ne jistotu. Sdělení vychází ze současné zahraniční politiky USA a stejnou měrou z minulosti USA, zahraniční politiky posledních sta let. Kdyby Spojené Státy byly osobou, byl by to nebezpečný recidivista (ve Spojených Státech by si vysloužil hned několik trestů smrti). Let the Bloody Truth Be Told Vždy šlo o ekonomické zájmy, „Amerika“ nebyla nikdy napadena.

>Bod dvě

Ještě před zemětřesením na Haiti byly jednotky OSN. K zachránění životů je důležitá pomoc v prvních 24 až 30 hodinách po neštěstí, skutečně v rekordním čase několika hodin do Port-au-Prince dorazilo 700 lékařů a zdravotních sester organizace Lékařů bez hranic plus záchranné čety a zdravotní týmy pod hlavičkou svých zemí (mezi nimi bohužel z hlediska Ameriky i nežádoucích zemí jako Kuba a dokonce Čína). Tyto týmy přiletí připraveny, ovšem přístroje a část zásobování má dorazit za nimi dopravními letadly. Američané obsadili letiště, nedovolili letadlům přistát, dokonce odmítli převzít kriticky nemocné a jakoukoli spolupráci a to dokonce týden po neštěstí. Podrobnosti v angličtině zde. Možná neúmyslná organizační chyba překotné propagandy americké pomoci, eh no možná. Snad teprve dnes (21. ledna) byli nejkritičtější pacienti ošetřeni na nemocniční lodi, s velkou slávou se nějaká holčička podrobila operaci mozku.

> Bod tři

Již před zemětřesením lidé na Haiti byli závislí na cizí pomoci a okrádání. Je to nějak vžité. Nemají co ztratit. Příčiny jsou složité, mně rovněž nesrozumitelné. Má spekulace: Ke skrovnému základnímu životu v tropickém pásmu stačí málo. Někteří lidé jsou méně ctižádostiví a spokojí se s tím. V posledních letech tam populace vzrostla na dvojnásobek a nastal průser.

210209

22.01.2010 19:28

Francie obvinila Spojené státy z „okupace“ Haiti

RE: To jsou novinky?

Saša 74.?.?.?

>Bod jedna

Jste zamilován do USA a láska je slepá. Po druhé světové válce Američané bombardovali dalších 21 zemí, přičemž zahynulo 8 milionů lidí. Je to nejsilnější stát světa, stát soustavně rozvracející jemu zdánlivě nepohodlné režimy. Žádný jiný stát nenapadl tak často. Za WW2 po původní podpoře fašistů bojují proti nim najednou bojují po Perl Harberu, kde nechali svou flotilu neinformovanou napospas Japoncům. Japonsko se pokoušelo vzdát, atomovky byly zbytečné. O KLDR
Ne, nebudu rozvádět všechny Americké války, můžete si to vyhledat. Váš politický pohled je víra a obdiv agresivního státu. Věříte čemu chcete věřit.

>Bod dvě

Američané zpočátku na letišti dělali prostě skladiště a v kritické době možné záchrany lidé umírali.

>Bod tři

Nějak spolu souhlasíme v obtížné řešitelnosti sociálního stavu Haiti. Obávám se, že USA to nevyřeší, stejně jako vlastní problém s bezdomovci.

210261

22.01.2010 20:13

Francie obvinila Spojené státy z „okupace“ Haiti

RE: To jsou novinky?

Saša 74.?.?.?

Cuba, China, Venezuela Send Immediate Assistance to Haiti
Jan. 18 in a report from Port-au-Prince said that U.S. aid distribution was in general “random, chaotic and minimal.” It described how crowds jostled for food and water “as U.S. military helicopters swooped down to throw out boxes of water bottles and rations. A reporter also saw foreign aid workers tossing packets of food to desperate Haitians.
“’The distribution is totally disorganized. They are not identifying the people who need the water. The sick and the old have no chance,’ said Estime Pierre Deny, standing at the back of a crowd looking for water with his empty plastic container.”

210266

23.01.2010 03:18

Jak elity ovládají svět

RE: Můj pohled se většině nebude líbit.

Saša 74.?.?.?

>Pozoruhodně stručně vyslovené jádro pudla.

Nejlepším důkazem reinkarnace jsou lidi, kteří jsou ochotni se o tom bavit. Samé převtělení duše pampelišky. [chechtot]
Není divu, že se jim nelíbí zbožštělí zelení trpaslíci na zahradě, které si tam pěstuje kdo jen může. [chechtot]

210307

24.01.2010 00:47

Izrael bude požadovat po Německu další miliardu holocaustových reparací

RE: normalni clovek

Saša 74.?.?.?

>tak tady ctu

Přečtěte si článek znovu, nic podobného neobsahuje. Školství je dnes na mizerné úrovni. Izrael usmlouval s OSN náhradu za budovy, které rozbil při ničivé okupaci Gazy. Zaplatí pouze 10.5 milionu dolarů oproti požadovaným 11.2 milionu dolarů. http://news.xinhuanet.com/english2010/world/2010-0...

210409

24.01.2010 04:10

Francie obvinila Spojené státy z „okupace“ Haiti

RE: To jsou novinky?

Saša 74.?.?.?

V předcházejícím příspěvku na který jste reagoval Vám dávám směrník na částečný soupis agresivních operací USA od profesora Grossmana z University of Wisconsin ve Spojených státech.

Nehodlám zde argumentovat a rozebírat, každou americkou válku, historii píší vítězové. Rozšiřování impéria bývá krvavé a v současné době, USA jsou jediné a téměř u cíle (jestli je to dobře nebo špatně záleží na Vašem politickém naklonění, pokud své víře odmítáte říkat bezhlavá láska). Američané cizí oběti nepočítají, lehce obětují i ty své, vždyť v armádě je lůza, která by jinak byla bez zaměstnání.

Namátkou - musíte si to najít a přeložit z angličtiny sám:
Americká armáda zabila 4 miliony lidí jen v jihovýchodní Asii (ve Vietnamu, Laosu, Kambodži... V letech 1964-1975) poté, co Lyndon Johnson 5. srpna 1964 v odpoveď na nikdy nevypálené torpédo na USS Maddox v Tonkinské zátoce nařídil odvetu bombardováním i když už věděl, že zpráva o torpédu byla výsledkem přestrašené obsluhy sonaru, která zachytila zvuk vlastního šroubu a zpanikařila.
V roce 1982: USA přispívá milionovými "pomocemi" Saddámu Hussainovi na zbraně, aby zabíjel Iránce. (válka Irák - Irán) Chemické a biologické zbraně nevyjímaje. A následně pak vetujíc odsouzení Iráku v OSN za jejich použití...

V roce 1983: Bilý Dům tajně dodává zbraně Iránu, aby zabíjel Iráčany. Ve válce zemřou zhruba 2 miliony lidí. (ztráty jen na Iránské straně byly 1,5 miliónu)
1990: Irák napadne a obsadí Kuwait se zbraněmi z USA a s požehnáním USA, že se nebudou vměšovat do této vnitřní záležitosti Iráku (vyšší těžba ropy v Kuwaitu = pokles zásob v Iráku a dluhy z dob Irák-Irán války Kuwaitu, částečně způsobené USA a jeho pomocí, která uměle prodlužovala konflikt o 6 let)

V roce 1991: USA osvobodí Kuwait a vtrhnou do Iráku. V Kuwaitu je zpět dosazen poslušný diktátor a nad polovinou jižní části Iráku je vyhlášena "bezletová zóna" ve které se prohánějí US stíhačky střílející na vše a denně bombardující Irácké pokusy o leteckou obranu Iráckého výsostného územi. Jenže bombardují i civilisty a OSN odhaduje, že 500 000 Iráckých dětí zemřelo v důsledku bombardování a sankcí na léky, prosazenými USA do roku 2003, kdy dojde k druhému vpádu Amíků do Iráku...

V roce 1999: USA bombardují Srbsko aby svrhli Miloševiče, když se vypořádával s agresivitou gangů Kosovských Albáncu stejně jako to denně dělá posledních 60 let Izrael s Palestinci. Bombardovali přitom mosty i s civilisty, automobilové (civilní) závody a zkoušeli si grafitové bomby na elektrárny. Navíc použili munici z ochuzeneho uranu, která je klasifikována OSN jako zbraň hromadného ničení. http://www.nato-tribunal.de/varvarin/photo...cumentation.htm A to vše na p...

Automaticky kráceno

210414

24.01.2010 04:12

Francie obvinila Spojené státy z „okupace“ Haiti

RE: To jsou novinky?

Saša 74.?.?.?

Pokračování - závěr.
Stejně jako impéria před nimi ani USA nejsou žádný beránek. Podobné názory má spousta Američanů, řekněme, že je to politický pohled, on je však daleko více realistický než cancy o nějakém spojenci nebo dokonce bratrovi. Dohodněme se, že se neshodneme až snad na něco o té Haiti.

210415

24.01.2010 07:47

Dánsko je civilizovaná země?

Člověk je bestie

Saša 74.?.?.?

Je zcela jisté a bez diskuze, že člověk je bestií, jedno z mála zvířat zabíjející jen pro zábavu a pro radost. Na rozdíl od jiných chytrých zvířat, ta naše „inteligence“ je víc zvrhlá.
Článek však vyžaduje upřesnění především co se týče Dánska. Ostrovy Faroe Vložený obrázekjsou sice bývalou Dánskou kolonií, mají však plnou nezávislost a nejsou součástí Evropské Unie!

Zdroj: http://en.wikipedia.org/wiki/Whaling_in_the_Faroe_...
Více o ostrovech Faroe: http://en.wikipedia.org/wiki/Faroe_Islands
Video: http://www.youtube.com/watch?v=Oou3N5ylvdI
Video obhajující zabíjení: http://www.youtube.com/watch?v=smkPdW0lY3E&feature...

V diskuzi pod články doporučují napsat předsedovi vlády ostrovů Vložený obrázek

Kaj Leo Johannesen

E-mail: kaj@farex.com nebo kajleoj@logting.fo
Nevím jestli je to nejúčinnější a nemohu potvrdit ani vyvrátit jestli od roku 2007 byli delfíni na Faroe loveni. Krvelační obhájci „lovu“, chtějí, aby lidé neznečišťovali moře, což delfíny rovněž zabíjí a ponechalo by jim to více tvorů ke „sportu“.

210419

24.01.2010 08:10

Francie obvinila Spojené státy z „okupace“ Haiti

RE: To jsou novinky?

Saša 74.?.?.?

Pokud čtete anglicky, přečtěte si jak s tou americkou pomocí ještě 14 dní po zemětřesení jedí na Haiti trávu, zatím co na letišti Američané mají wi-fi a bar se studeným pivem.
http://www.dailymail.co.uk/news/worldnews/article-...

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/centrala...

210421

24.01.2010 19:32

Francie obvinila Spojené státy z „okupace“ Haiti

RE: To jsou novinky?

Saša 74.?.?.?

Chytáte za slova a překrucujete, napsal jsem, že „USA od druhé světové války bombardovali 21“ zemí. Výsledkem jejich politiky (a agresivních válek) zahynulo nejméně osm milionů osob, které převážně neměli o politiku ani USA zcela žádný zájem, většinou dokonce civilisté, ženy a děti. Umíralo se jim bolestně a špatně, nikde jsem nepsal o příčinách smrti, mimo zásluh strýčka Sama.

>Rok 1991: Vy schvalujete Iráckou invazi do Kuvajtu?

Když se tak ptáte, Vy souhlasíte s napadením Iráku a Afganistanu?
Irák vyzbrojen od USA a s příslibem nevměšování do této záležitosti, od USA napadl Kuvajt (v 1990) Saddám byl tuším tehdy čestným občanem jednoho amerického města. US bombardovala Kuvajt a dosadila zpět na trůn Kuvajtskou královskou rodinu – „jistě v zájmu demokracie“.

>Oni hájí především své zájmy ale o tom se tu nebavíme to dělá každá mocnost.

Jediná věta, kde je něco pravdy a o tom je řeč. US hájí jen své zájmy bez ohledu na své spojence. Sice to dělá každá mocnost, ale žádná není tak nemorální, mocná a ziskuchtivá (pro svoji nejzámožnější elitu). Úspěch Spojných Států není postaven na žádné dobrotivosti (které mají plnou hubu), přesně naopak.
To není co si přeje většina Amerických občanů. Většina se o politiku moc nezajímá a jde jim především o vice hraček z Číny, ti co se zajímají se dělí tak na půl mezi mé a Vaše názory, tedy polovina se nechá oblbnout.

210505

24.01.2010 23:38

Francie obvinila Spojené státy z „okupace“ Haiti

RE: To jsou novinky?

Saša 74.?.?.?

Mátě pravdu, nejsem historik ani politolog, kdybyste jím byl Vy, tak byste pochopil, že presentace a chápání politické historie a světové situace je různé. Z Vašeho zájmu, znalostí, názorů a hlavně té praxe vyplývá, že byste mohl vyučovat na pomocné škole nebo školit blboučké mužstvo. Rambo, kam byste ještě vtrhnul, kolik milionů podobných blbců pobil a o co by byl svět lepší?
Hm, dostáváme se k vzájemnému popichování, tuším 2x jsem Vám navrhl rozejít se s tím, že si v některých otázkách nerozumíme. Za posledních 100 let historie dokazuje, že politika USA je nemorální a ziskuchtivá. Nebudu spekulovat, co by kdyby, k našemu „štěstí/neštěstí“ imperiální mocností je USA a chová se obdobně jako impéria minulá. Impéria rostou a padají, smůla je ta, že s pádem i pokračujícím vzrůstem na to také doplatíme.

210540

25.01.2010 03:22

Jak elity ovládají svět

RE: Můj pohled se většině nebude líbit.

Saša 74.?.?.?

Nesleduji Vaše názory, jen zcela náhodně mě padl do oka tento:

>ze se vzdalene podobame opicim a zaroven jsme jim vzdaleni

Přečtěte si něco o opicích/lidoopech, naše vzájemná podoba v chování je totiž otřesně blízká. V zajetí si bude malovat jak dítě, se zájmem sledovat televizi, přilne nebo nenávidí chovatele dle zacházení. Její otisky prstů se neliší od našich. Zmiňuji se jen o tom, co jsem osobně viděl u „spider monkey“ a mohu potvrdit, v literatuře se dočtete o chování a inteligenci daleko více. Jsme sice chytřejší, huh možná jen někteří z nás [chechtot], ale zcela nepatrně především díky rozvinuté řeči a dnes snad i počítačům [chechtot]

210555

25.01.2010 06:41

Globální trendy a Česká republika

Dobrý článek na podobné téma je

Saša 74.?.?.?


No 'hope for Haiti' without justice
od švédského profesora Marka LeVine z Lund University.
Bohužel je to příliš dlouhé k pohodlnému přeložení. V krátkosti článek klade spoluvinu Spojeným Státům za zbídačení Haiti před zemětřesením a pravděpodobně v pokračování i po něm. Zničení místního zemědělství zahraničními korporacemi je nějak podobné jak v ČR, stejná je podoba prodeje všeho co snad za něco stojí, pomoc bude spočívat ve výstavbě (amerických) resortů, možná a v nejlepším případě, přesunutí nějaké výroby nejlevnější pracovní síle v Karibiku. Jsou tam již dál na cestě pokroku!

210558

25.01.2010 09:51

Jak elity ovládají svět

RE: Můj pohled se většině nebude líbit.

Saša 74.?.?.?

>s člověkem se klonování kupodivu nedaří?

Z etických důvodů není dovoleno, byl by lepší výraz. Neznám zemi, kde by to bylo přípustné.

>jednovaječná dvojčata se velmi liší

Zbývá dodat ještě jak, že.

>člověk byl stvořen k obrazu Božímu,

Zcela jistě se zrovna Vás netýká. Nepodařený obraz (to jsou základy logiky).

K těm potratům, jistě morální problém, ale žádná žena již z pudových důvodů nezvolí zcela lehce - a pokud zvolí, věřte, že má důvod i když zrovna Vám se zdá malicherný, v té době shluk buněk a budoucí dítě by nemělo na růžích ustláno. Nenechte se zblbnout „okamžikem“ vzniku života naprosto bez jakéhokoli vědomí, potom byste nesměl mít ani noční poluce, nechte se vykleštit. Pokud je žena v jakémkoli stresu a i když by nebyla třeba svéprávná, její rozhodnutí je dobré. Opačné by nebylo dobré pro možné dítě a zcela nakonec, svět je přelidněný. „Nejvyspělejší“ země USA, kde najdete nejvíce srdcelomných reklam proti potratům, zabíjí „nevěřící“ teroristy, ženy a jejich děti se schopností myšlení a vědomí jsoucnosti.

210570

25.01.2010 22:00

Francie obvinila Spojené státy z „okupace“ Haiti

RE: To jsou novinky?

Saša 74.?.?.?

>Jak jste napsal že USA se chovají jako Impéria minulá tak i v tomto se
>vlastně schodneme a i v tom že impéria rostou a padají včetně toho že na
>to doplatíme.

Shodneme se v principu, člověče! Místo abyste jásal, vyčítáte jednostrannost, špatné vyjadřování, prostě dle Vás pes by si ode mne kůrku nevzal.[mrknutí jedním okem] Prakticky od dětství žiji ten „americký styl života“ na Americkém kontinentě a ku podivu zde jsou lidé vidící svět a politickou historii realističtěji než se snažíte prezentovat. Nikdy si neopomenete „rejpnout“ a snad tedy nemusím být zdvořilejší a mohu se zeptat, jak jste získal politicko-historické znalosti s tak do očí bijící mizernou znalostí češtiny. Tolerujete přítele kritizujícího USA za co jsou zodpovědní; proč s ním nesouhlasíte? Proč je Váš názorový opak?
Článek byl o Haiti a tam jsme začali, přečtěte si v češtině Militarizace Haiti stojí další lidské životy a pokud zvládnete angličtinu, podívejte se na odkazy z článku. Zkuste pravdu víc než jen tolerovat.

210615

27.01.2010 03:27

Globální trendy a Česká republika

RE: hm...

Saša 74.?.?.?

>reaguju ciste a jenom na xmanuv (hodne stupidni) argument s
>prumernym duchodem ...

Hyenismus „xmana“, který závidí důchodcům i byty a vyhnal by je z města je odporný a snad si nezaslouží ani komentáře. Co na tom, že každý státu na důchod platí a má právo žít nadále v důchodu stejným způsobem jako žil před důchodem a není ani žádnou povinností mimo to střádat. Myšlenkou primitiva je, když přijde stáří tak je okrást.

210732

28.01.2010 08:56

Zvrácený svět

RE: Další frustrát

Saša 74.?.?.?

>Jak konečně vypadají čisté řeky, kde plavou ryby a ne chemické splašky.

Na západě často ty splašky jak za bolševika v některých zemích plavou, nehledě k tomu, že před 50ti lety to i tam vypadalo jinak, Kanada na příklad neměla všeobecné zdravotní pojištění a pro tu „střední“ vrstvu to bylo zcela stejné, jestli žili za bolševika nebo na „západě“. Dnes se lidi diví záplavě zámožných Číňanů prohlížejících si Prahu, a ani to nebylo za bolševika. Svět se mění. Když půjdete příliš daleko na západ dostanete se tam, kde byl dříve pro vás východ.

210836

29.01.2010 11:11

Získává Izrael na Haiti lidské orgány?

RE: naco by im boli?

Saša 74.?.?.?

>telo bieleho cloveka neprijme krv ani organy od negroida

Především zdroj této “informace” by byl zajímavý! Ovšem prodat se jistě dají, je dostatek zámožných míšenců. Pokud je tato informace pravdivá, přesto bude použitelná zpracovaná kost k implantaci zubů, možná oční rohovka apod.

V zásadě však jsem proti vyčítání Izraeli něčeho, co není zcela a stoprocentně prokazatelné, ono je dost toho co prokazatelné a do očí bijící je! Izrael přiznal kradení orgánů IDF zabitých Palestinců (dle Izraele pouze do jistého nedávného data). Rabíni v USA jsou zapleteni s kšeftováním s lidskými orgány. Izrael se svou politikou se chová jak nacistický stát. Podobně jak zde se kladou ne zcela prokazatelné otázky, obdobně obviňuje druhé atd. atp.

Je zajímavé, že Izrael po týdnu své lékaře stáhnul zpět do Izraele. Zúčastněna byla jen IDF tedy vojenská „pomoc“. Stejně zajímavé je, že Izrael nebyl opomenut a státy s rychlejší pomocí a s větším počtem personálu byly ve zprávách zcela opomenuty, jako například Kuba a Venezuela a s finanční pomocí dokonce i zbídačelá Gaza (odkud Izrael nedovolí vycestovat ani nic jiného poslat).

210950

31.01.2010 07:38

Získává Izrael na Haiti lidské orgány?

RE: CNN už dávno mají jméno

Saša 74.?.?.?


Orphans and Organs: Israeli Human Trafficking in Haiti

http://www.nydailynews.com/news/world/2010/01/28/2...
http://edition.cnn.com/2010/WORLD/americas/01/27/h...

http://www.alternet.org/rss/breaking_news/107494/h...
Prime Minister Jean-Max Bellerive tells CNN. "There is organ trafficking for children and other persons also, because they need all types of organs," he said.
http://www.newser.com/story/79417/haiti-fears-orga...

Není to jen proamerická CNN - vládní činitelé sdělují, že existuje obchod s orgány a nejen dětí. Obchod je obchod, nikdo nechce zemřít a tak je po orgánech poptávka. Izrael má tu smůlu, že je tam ta tradice obchodu s lidskými orgány.

211084

01.02.2010 10:18

Směřujeme ke světovládě. Havel tleská, Klaus varuje

RE: JSME OPRAVDU PŘEMNOŽENI?

Saša 74.?.?.?

>což je 100x100 metrů pak by zabírali celkem 72 milionů km2
>což je hrubým odhadem zhruba 60% rozlohy souše

100x100 metrů nemusí být ideální.
Jeden můj přítel dojemně vzpomíná na svou vlast a každému vykládá, jak v ČR nemůžete být od hospody dál než půl hodiny pěšky – na začátku a na konci každé vesnice je přece hospoda a vesnice nejsou od sebe vzdálené více jak 5Km. Optimista nechce vidět přelidnění. Zapomínáme, že skoro polovina souše není k životu ani optimální, za předpokladu zachování současné kvality života se tam prostě žít nevyplatí (dlouhá krutá zima nebo extrémní horka). Nevidíme odpadky, v kterých se svět topí. Ničení lesů a moří. Můj doufejme pesimistický dojem je, že nás čeká zkrácení kvality a délky života (která zatím možná roste a průměrné délky života, která se zatím prodlužuje). Platí to i pro země s menší hustotou obyvatel než Evropa! Viz
http://www.ct24.cz/svet/78388-australie-vraci-abor...

211138

06.02.2010 07:15

Smrt západu na pohřebišti impérií

RE: Tohle je sice OT.

Saša 204.?.?.?

Vložený obrázek

Ono to souvisí.

Děsivé je také, že vláda US může někoho popravit bez soudu.
Člen vlády zodpovídající za bezpečnost Dennis Blair prohlásil, že jednotky US Army mohou zabít a spáchat atentát na každého Američana podezřelého z terorizmu a to i mimo USA.

211724

08.02.2010 09:06

Byli komunisté zločinci, nebo nebyli?

RE: Podle mne byl komunismus spravedlivější

Saša 204.?.?.?

„Komunismus“ nikdy nikde neexistoval až na malé komunity existující dodnes na náboženském základě. Myšlenka komunismu je velmi krásná blbina předpokládající bájnou povahu světce všech jedinců státu/komunity. Povaha člověka je přesným opakem a „drsnější“ (tj. nemorálnější) jednotlivci naneštěstí vždy získají více. Sami to nazývají zaslouženou odměnou. Máme přeci „ctižádost“ synonymní s nikdy nenažranou krkavostí. Vychytralé a ohebné typy lidí překypující tou „ctižádostí“ jsou s politováním vždy na vrcholu společnosti, ať již minulé, současné nebo budoucí. Proto největší bývalí „komunisté“ jsou dnes velkými kapitalistickými politiky. Kapitalizmus je lidské povaze nejpřirozenější; surový kapitalizmus neprospívá ani těm „ctižádostivým typům“, vždy se nejvíc nažere hlava pyramidy a na většinu, která se snaží, až do obětování vlastního života připadají zbytky, návnada.

Většina lidí má nějaké sociální cítění, sociální zodpovědnost (obdobně zneužitý a zneužitelný pojem socialismu). I státy nejtvrdšího kapitalizmu mají nějaké sociální prvky, Armádu Spásy, nadace a celý ziskový průmysl dobročinnosti. Nějaké záruky, většinou chybí a financování nese především pracující chudina. Pokud existovala „hrozba komunizmu“, konkurence zřízení vedla ke zkracování pracovní doby, prodlužování dovolené, někde i nemocenské, růstu a přemnožení odborů zvláště v sousední Evropě (Francie, Švédsko), v Kanadě zavedli dle socialistického vzoru všeobecné zdravotnictví za doby Dubčeka (1967). Vůdci hazardního kapitalizmu mají důvod sociální jistoty snížit a odstranit. Oblbnout voliče to je to nejmenší, lživě jim namluvíme, že je možné se vypracovat pílí, vyhrát jako jeden z miliónů ve sportce.

211911

09.02.2010 05:32

Finanční krize neskončila. Ekonomické oživení „není skutečné“

RE: Nic mi tom není, ale...

Saša 204.?.?.?

Pod článkem o finanční krizi si chci přečíst, co si ostatní o tomto tématu myslí. Je urážející být nucen stránku otevřít a procházet brblání o něčem zcela jiném.

S ohledem na čtenáře bych navrhoval vymazat celou větev! Každý měl a má možnost povykládat pod http://www.zvedavec.org/zvedavec/2010/02/3508-zmena-modelu-uzavirani-clanku-ve-zvedavci.htm kde možná někdo podobný souzvuk znepřátelených duší očekává. .

212004

09.02.2010 05:45

Byli komunisté zločinci, nebo nebyli?

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

Saša 204.?.?.?

>samozrejme 20%uranovy Ahmadizehnat, ktery to nechal vyvijet. Az se to vykrystalizovalo
>do cisteho mineralu s atypickou lajnovou mrizkou Praha - TelAviv

Dle videa převzatého z FOX News
Izrael vyhrožuje napadením Iránu atomovými zbraněmi.

212005

10.02.2010 10:28

Fotopříběh

RE: A to zabalili jenom psa?

Saša 204.?.?.?

>Kde je deka pro zachránce?

Nemějte starost, o zachránce se postará nějaká mladší paní, bude to méně dojemné, ale taky radost. Jestli hledáte takové obrázky, tak to musíte zas na jiné stránky. Strach o život je stejný u člověka jako u zvířete a není to hezké, když to dobře dopadne? Vy necítíte s tou paní, se psem a hrdost zachránce?

212133

12.02.2010 05:41

Starej se sám o sebe!

RE: Hezká rada, ale provedení ?

Saša 74.?.?.?

Pan Maftik zde již upozorňoval na http://www.voltenevyvolene.cz dnes je všeobecně rozšířený názor, že zvolit nějakou neparlamentní stranu je to samé, jako svůj hlas zmařit, popř. „dát jej komunistům“. To je ale nesmysl, proto se současná vládní garnitura již řadu let nezměněna. Z toho právě úspěšně jen těží, neboť s tímto postojem voličů se její členové udrží u koryt ještě dlouho.

Nebojte se dát svůj hlas nějaké vám programově blízké „malé“ neparlamentní straně. Zapomeňte na výmluvy typu „můj ojedinělý hlas nic nezmění“. V momentě kdy se takto vymluví všichni, pak opravdu vše zůstane při starém. Je prověřenou pravdou, že chce-li člověk něco změnit, nemůže začít jinde než sám u sebe. Nikdy to jinak nebylo a nikdy to jinak nebude. Nevolte ty, co vám lhali!

Není to jen problém ČR; v řadě států se střídají dvě téměř stejné strany a voliči jsou vždy podvedeni. Mám na mysli např.: USA, Británii, Kanadu atp.

212327

15.02.2010 08:39

Olympijské hry Vancouver, Kanada

RE: Hrozne chyb?

Saša 74.?.?.?

Hnidopichu, malá část té nebeské dráhy Skytrain [mrknutí jedním okem] je v podzemí a jen proto, že je to levnější většina je nadúrovňová avšak odpovídá to metru, jak ho známe. Video zde. [mrknutí jedním okem]

212591

15.02.2010 23:13

Olympijské hry Vancouver, Kanada

RE: Hrozne chyb?

Saša 74.?.?.?

Chyba se vloudí, naštěstí není zásadní. Skytrain v podzemí i na nebi se chová a vypadá přesně jako metro. V tom samém Vacouver ta RCMP Kanadská jízdní policie před několika lety zavraždila nevinného člověka, do dnes nikdo nebyl potrestán. Jeden ze čtyř šel do civilu za to, že ožralý v autě zabil dalšího člověka. Ona se ta policie vyšetřuje totiž sama. Neposlal byste je do hor? [mrknutí jedním okem]

212651

16.02.2010 00:16

Olympiáda z pohledu laika

RE: Velké zklamání - dvojí metr na Zvědavci

Saša 74.?.?.?

Pane Hestroy, ono se Vám to bude více líbit, když to napíší takhle: i „pozitivní“ diskriminace zbavuje člověka práva. V Severní Americe právě tak zvaným zvýhodněním původního obyvatelstva v rezervacích jim bylo nejvíce ublíženo, byla jim vzata příležitost splynout se společností a stát se rovnocennými občany. Byli uplaceni za to, že budou s očí a s výjimkou oblbování „misionáři“ byli ponecháni svému osudu několik set let za ostatním světem. I přes tyto překážky, někteří jsou úspěšní, ovšem značná část (také díky nám) zcela nepřipravena na dvacáté století tvoří chudinu v městech nebo žije z podpory na rezervacích v podmínkách předminulého století. Co se historie týče, zdědili jsme nejméně bojovné a tím méně úspěšné kmeny, ty co utíkaly před ostatními do nejnevlídnější divočiny. Jak víte kultura a bojovnost středoamerických původních obyvatel byla na výši, respektive „bílé tváře“ ji začaly ničit v době po jejím vrcholu, když začínal úpadek. Dobyvatelé Ameriky se do dnešního dne zasluhují o jisté zmrznutí v čase původního obyvatelstva jeho izolací od doby jejich téměř vyhubení. Svým způsobem Palestinci žijící již druhou a třetí generaci v utečeneckém táboře může čekat podobný osud. Žijeme v čase a nemůžeme za chyby našich prarodičů, vládců atp.

212654

16.02.2010 11:01

Co znamená být Indiánem v Kanadě

RE: Genocida = holocaust

Saša 74.?.?.?

Pan vermont by si přál patentovat genocidu a holocaust jen pro Židy. Původní obyvatelé Ameriky se nenechali zotročit a tak si Američané místo nich dovezli černochy. Ty „Američany“ s indiánskou krví co vidí pan vermont kolem sebe jsou pro US nežádoucí Latinos před deportací do Mexika a opravdu jim ta indiánská krev v žilách vře. Do roku 1924 Indiáni nebyli ani občany USA! Dr. David E. Stannard napsal knihu American Holocaust/ The conquest of the New World. Předmluva je zde.

Dle profesora etiky na University of Colorado vyvraždění jen Severoamerických Indiánů po roce 1500 z odhadovaných 12ti milionů na 237 tisíc v roce 1900 je obrovský genocid. Historik David E. Stannard na University of Hawaii píše „ nejhorší lidský holocaust trvající 400 let s desítkami milionů obětí“. Dle Adolfa Hitlera praktičnost koncentračních táborů a genocida ho napadla po studii historie USA. Oproti tomu existují v USA i popírači holocaustu Indiánů. Obdobně jako jiné národy v době pozdější byly osvobozeny. Hyenismus lidské povahy.
Zdroje en.wikipedia.org.

212677

16.02.2010 11:53

Olympiáda z pohledu laika

RE: Ceske legendy o indianech

Saša 74.?.?.?

Pane Hestroy, editor vychází z dnešních a místních poznatků. Tedy z toho co ze zbytků Indiánů zdejší společnost (během spousty let) udělala. Opravdu si myslíte, že by se Palestinci vyhazovali do povětří, kdyby nebyli ve stále se zmenšující rezervaci? Již jednou jsem jinde psal, že díky životu již po generace v utečeneckých táborech mohou dopadnout jak místní Indiáni. Na obrovské rozloze Amerického kontinentu žije řada kmenů s různými původními jazyky a značně odlišných. Poznal jsem Indiány ve střední Americe, Mexiku a na jihu USA. Jsou zcela jiní než ti na severu! Nevím jestli je to zásluhou toho, že jsou to potomci těch, co utekli před smrtí do tehdy zcela neobydlených částí Ameriky, životem v nepříznivých klimatických podmínkách nebo „pozitivní“ diskriminace s účelem vyloučení ze společnosti - jsou dnes často méně přizpůsobiví. Málem jsem napsal, „ač šťastní“, ale sebevražednost mladistvých je v rezervacích dvojnásobná oproti většinové společnosti. Lze říci, že Indiáni na severu kontinentu je jiný národ než na jihu a poznáte rozlišnost dokonce i v různých provinciích Kanady. (Pro Gladiátora, Hugo Chávez je Indián a nic Indiánům nevzal ba naopak.)

Do roku 1924 Indiáni nebyli ani občany USA! Dr. David E. Stannard napsal knihu American Holocaust/ The conquest of the New World. Předmluva je zde.

Dle profesora etiky na University of Colorado vyvraždění jen Severoamerických Indiánů po roce 1500 z odhadovaných 12ti milionů na 237 tisíc v roce 1900 je obrovský genocid. Historik David E. Stannard na University of Hawaii píše „ nejhorší lidský holocaust trvající 400 let s desítkami milionů obětí“. Dle Adolfa Hitlera praktičnost koncentračních táborů a genocida ho napadla po studii historie USA. Oproti tomu existují v USA i popírači holocaustu Indiánů a editor mezi ně nepatří.

212682

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Káva pro Zvědavce

63

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 22 170 korun, což je 63 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 1

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 0

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 1

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 3

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,92 Kč
Euro
26,21 Kč
Libra
29,17 Kč
Kanadský dolar
16,88 Kč
Australský dolar
16,19 Kč
Švýcarský frank
24,22 Kč
100 japonských jenů
21,07 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,84 Kč
100 maď. forintů
7,25 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,83 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 127,31 Kč
1 unce stříbra
495,98 Kč
Bitcoin
368 553,71 Kč

Poslední aktualizace: 27.11.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 56 816 185