Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Supman

Nalezeno 39 příspěveků, 10 různých IP adres

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

20.03.2008 04:05

Dvojí občanství – a loajání jsme vůči komu?

Podstata

Supman 89.?.?.?

Dobrý den, dobrý článek.
Jeden známý, který kdysi pracoval v rozvědce mi řekl, že úspěšnost Mossadu tkví v tom, že ŽÁDNÝ skutečný žid neodmítne spolupráci, ať už žije kdekoliv. To proto, že žid není v první řadě američan nebo argentinec, ale žid.
Možná je tajemství vysoké soudržnosti a kooperativity židovského národa ukryto v jejich hýčkané "křivdě pronásledovaného národa" (viz. nekonečné ohánění holokaustem).
Jestliže ovládají finance (a ty možná už 2OOO let) nebyl problém s ovládnutím de facto "beznárodnostních" USA založených na hospodářském úspěchu a financích. Pokud by někdo chtěl zmiňovat právo a svobodu, tak přeci všichni víme, že: "PRASATA JSOU SI ROVNĚJŠÍ" (Orwell).
A tak USA zafungovaly jako perfektní základna a nástroj pro vytvoření a ochranu "země zaslíbené".
Nejsem antisemita, ale jak dokazuje "pozitivní" rasizmus afroameričanů, JAR, Rwanda... - pokud existuje nadměrná diskriminace vůči nějákému etniku (v případě židů možná 2000 let), tak po nabytí práv a svobod se to zvrhne do opačného extrému. A to v podstatě Izrael dokazuje (možná existuje nějaký sociologický model?)

Tento článek mi udělal radost především zamyšlením nad skutečnýmy důsledky "dvojího" občanství veřejného činitele pro suverenitu státu. Dal bych ho povinně předčítat všem nadšeným příznivcům pana Švejnara, kteří tento problém ať už z nevědomosti nebo stupidity (viz."Základy stupidologie", Dr. Koukolík) bagatelizovali.
Dále mne pobavil i fakt, že přestože se někteří zasloužili o světoznámost ČR v "tunelech", tak proti panu Zakheimovi jsou všichni zloději a "tuneláři" světa prachsprostí břídilové. A jak to celé křišťálově ustává, to by záviděl i Standa. [chechtot]

156836

23.03.2008 04:34

Umírající pes jako výstavní exponát

Zviditelnění

Supman 89.?.?.?

Dobrý den,

dle mého se umění s prominutím posralo ve chvíli, kdy si někdo dal za úkol jím místo naplňování estetického "krásna" - šokovat.
Moderní umění se dělí na UMĚNÍ (které splňuje výše zmíněnou funkci), a na TERAPII.
Tento pitomec (jako spousta jiných) se touto "sebeterapií" namísto povýšení lidské duše zřejmě pouze věnuje sebepropagaci.
Doufá, že bude cool, šokující a jeho jméno se prosadí.
Někdo by tomu deprivantovi měl říct, že ho dávno předběhla CNN.
Nevím jak Vy, ale já se pokusím petici podepsat a potom to jméno rychle zapomenout. Ale asi to vzhledem ke stupiditě toho jména jen tak nepůjde.
P.S.: Na táboře jsme měli kdysi takovou hru, že když byl někdo podrazák, tak jsme ho přivázali ke čtyřem kolíkům a namazali pastou na zuby. Takhle bych ho vystavil a samozřejmě - bez vody. [zahanbení]

157075

14.04.2008 23:02

Peníze jako dluh

Parazitizmus

Supman 89.?.?.?

Dobrý den, všichni zde diskutují o budoucnosti měny a ekonomiky, ale mně se zdá, že je obcházen zásadní problém, který tento minidokument postihuje. A to je parazitizmus úzké skupiny v tomto systému a jeho dopad na sociální chování lidského společenství.
Když vyrobíte stůl, je to hodnota nepopiratelná a skutečná. Finanční kouzelníci ale vytvářejí iluzi a ne skutečné hodnoty, a za nic skupují stoly z okolí a hojně na nich svačí kaviár.
Pokud tedy zjednoduším, když je ve společenství parazitující parchant a zůstane nepotrestán, má to zásadní roli na kooperativitu (tedy slušnost) i ostatních a společnost přestává fungovat. To každý ví už od školky. Šikulové ale přišli na to, jak ve hře podvádět a díky tomu že lžou a jsou prohnaní i paní učitelka jim věří. A možná že je to dokonce jejich teta.
Ale pryč se skepsí. Pokud křiváci kují pikle, tak také víme, že Murphyho zákony platí i na ně. Pokud by neplatily, tak už by za ta tisíciletí vše ovládli – jak už tu někdo psal.
Kujte, kujte, stejně se to vysere až to nebudete čekat [velký smích]

159133

15.04.2008 01:55

Peníze jako dluh

Nesrovnalosti :-)

Supman 89.?.?.?

Právě v tomto filmečku byla zmíněna jedna pravda o tajemstvích, a totiž že je třeba hlídat malá tajemství. Neboť o ty velké je postaráno tak, že jim prostě nikdo nebude (nechce) věřit.

Stupidita působená schématickým myšlením nebo neuvědomělým strachem (strachem, že vše může být jinak a my stratíme své malé jistoty...)je opravdu silná a IQ v tom nehraje žádnou roli. Tak raději věříme dle našich (nebo nám podsunutých) schémat a přesvědčení (- tak to být nemůže, to už by někdo něco udělal...).
Toto jsem si vypůjčil od Dr. Koukolíka: Je známo, že genius jako byl Niels Bohr, považoval konstrukci laseru za nemožnou, protože byla podle jeho názoru v rozporu s úhelným kamenem kvantové teorie, na jejímž vzniku se podílel. Podobně považoval úspěšnou konstrukci laseru za nemožnou I.I.Rabi a další fyzikální experti, protože princip laseru měl odporovat 2. termodynamickému zákonu (Editorial, Nature, 2000). [velký smích]

A přesně tak se chováme. Proto není problém nechat "velká" tajemství ležet na stole jen tak. Masa svou (mnohdy řízenou) stupiditou toto tajemství ochrání [cool]

159145

07.01.2009 14:54

Co mi nejvíce vadí na současné izraelské agresi

Možná divadlo už začalo...

Supman 195.?.?.?

Dobrý den,
nějak se nemohu ubránit pocitu, že divadlo již začalo. Chce se to asi podívat s odstupem a dát si vše dohromady - a ono to zapadá.
Třeba to bude takhle:
"Po tomto brutálním masakru na (nejen) muslimské cítění se možná ani nikdo nebude divit nějakému opravdu velkému "teroristickému" útoku (ve stylu 9/11) - možná že scénář je dávno hotov, jen zmáčknout červené tlačítko... Taková "velká" událost pravděpodobně pomůže znovu seřadit masu, a občanské nepokoje v souvislosti s ekonomickými událostmi (pád dolaru) budou v USA velmi dobře potlačitelné - vzhledem k boji proti "terorismu". A dost možná že se nebude jednat jen o Spojené Státy...

P.S.: http://www.protiprudu.info/januar09.html#rrru
viz. výpovědi US senátorů o plánovaných nepokojích v USA na začátku roku 2009...

Takže zatím co se debatuje o podrobnostech jednotlivých skutků a řeší se "vedlejší" otázky, vše běží dle plánu. Co myslíte?

180017

08.01.2009 04:01

Co mi nejvíce vadí na současné izraelské agresi

RE: Pár poznámek

Supman 94.?.?.?

Bod 2:

Právě o drahé zbraně v moderních válkách jde. Čím dražší kulka, tím větší zakázka...

Nevím jestli jste obětí masmédií, sympatizant anebo vylepšujete profil [velký smích] . Já mám s arabským světem mnoho různorodých zkušeností a nedá se naprosto paušalizovat. Něco je i překvapivě pozitivní.

Ale z logiky věci vyplívá, že když nechci mít problém s romem, tak se nenastěhuji doprostřed Chánova,že?.

180123

27.01.2009 21:16

Podivné stránky

Nesrovnalosti

Supman 94.?.?.?

V odstavcích o ovládání světa píše autor, že Havel je "bratr zednář" (tedy bratr druhého řádu). Pokud vím, tak Havel je žd osobně [smích]. Děda si pamatoval jeho otce a strýce, a za soudružství byl finančně podporován JIMI.
A ONI vědí dobře kdo je Kohn.
Takže mystifikace....

182272

20.02.2009 02:46

Mattoni už není

Nebral bych to tak tragicky,

Supman 94.?.?.?

ten pramen tam vždy byl, je a bude i nadále. A to co lidé tvoří mizí neodkladně v propadlišti dějin... [smích]

JPG píše správně o nemožnosti komerčního využití pramene a má pravdu, a je to tak i dobře. Moje matka pracovala zamlada v Kyselce v lázních a dlouhá léta jsem poslouchal, že ta Matonka není MATONKA! (nejméně od 60tých let) Takže i ta "socialistická" byla jen jméno...

184200

05.03.2009 05:13

Vychováváme generaci „slabých idiotů“ ?

Chléb a hry

Supman 94.?.?.?

Dobrý den,

článek autora popisuje naprostou realitu našeho školství.
Celý plán "výchovy" nejen budoucích generací by se dal výstižně shrnout do tohoto hesla - "Chléb a hry".
A zde se pravděpodobně nejedná o nějáký společenský vývoj, ale o další "geosociální" pokus či plán. Pokud se budeme držet osvědčeného "Rozděl a panuj!" je toto logické, což dosvědčuje dějinný vývoj celého RVHP bloku. Jak je čím dál tím jisté, nešlo nikdy o občanskou společnost či sociální soudržnost či vývoz "demokratických" hodnot. Naopak jsme svědky společenského rozkladu (popírání hodnot, autorit, absence právnosti...)

Pokud bych si dovolil fabulovat, možná o to právě jde. Jak ukazuje předválečný (i poválečný) vývoj, po hluboké společenské krizi jsou lidé ochotni akceptovat "COKOLIV", co přivodí alespoň zdání spravedlnosti a společenské kooperace, byť i za cenu drastického omezení práv a svobod. A toto "COKOLIV" může uvítat nové generace ignorujících a nevzdělaných konzumentů. Velmi stará architektura... [chechtot]


P.S.: Všem příznivcům "Tabula rasa" doporučuji četbu "Vzpoury deprivantů" již výše zmíněného Koukolíka a Drtilové. Obsáhlá dokumentace a odkazy by měli přesvědčit i ty, kteří mají na zádech vytetováno John Locke [chechtot]

Hezký den

185636

05.03.2009 15:45

Vychováváme generaci „slabých idiotů“ ?

RE: Chléb a hry

Supman 195.?.?.?

Řekl bych že Locke (1632-1704 - anglický filosof) byl takovým popularizátorem "Tabula rasa". Se seriálovým hrdinou to smysl samozřejmě nedává [velký smích] .

Poznámka se vztahovala k diskuzi o vychovatelnosti... viz. Jarmila

185722

27.05.2009 13:52

Přestárlý muž obtěžován kanadskou policií RCMP

Lidský faktor

Supman 195.?.?.?

Myslím, že považovat jednání médii a propagandou vyděšené policejní "nány" za nějaké přípravy je přehnané. Je to pouze důsledek nastavené společenské nálady. Špinavou práci vždy rádi a servilně vykonají ochotní blbci... Vše je vždy o náhodě, být ve správný čas na správném místě a narazit na toho správného nebo blbého. Viz. "Krátce po událostech z 9/11 bylo Zimermanovo na míru dělané mistrovské piáno značky Steinway zabaveno na letišti JFK a zničeno úředníky TSA ( Transportation Security Administration) protože jak řekli, „to lepidlo divně páchne.“ [velký smích]

192049

12.07.2009 05:21

Co čtete?

Koukolík a četba

Supman 84.?.?.?

Dobrý den,
gratuluji ke Koukolíkovi (a Drtilové) p.Stworo. Jelikož v nedávné době vyšla Vzpoura deprivantů I v reedici – Koukolík a Drtilová ji přepracovali a doplnili (což myslím v předmluvě vysvětluje) – očekávám, že Základy stupidologie (VD II) vyjdou v nejbližší době, anebo na ní pracují. Mně se VDII nevrátila z nějaké zápůjčky, takže čekám také...
Tak alespoň:

http://www.blisty.cz/art/39405.html
http://www.blisty.cz/art/39277.html


Takže pár tipů na léto:

1.) Svatá krev a svatý grál (Baigent, Leigh, Lincoln)
- změnila mi naprosto pohled na dějiny a věci začali zapadat...

2.) Cormac McCarthy - Cesta
- děsivé a možná aktuální. Dostal za ni Pulitzerovu cenu. Taky napsal "Tahle země není pro starý..."

3.) Kurt Vonnegut - Kolíbka (čtu podruhé)
- cokoliv od Vonneguta. Až z odstupem jsem zjistil, kolik pravdy a cenných informací je v jeho románech a ještě se umlátíte smíchy... Mimochodem vystudoval antropologii a proto to tak sedí...

4.) P. G. Wodehouse - Mladí páni v kamaších
- pokud máte rádi inteligentní anglický humor, pak je tu Wodehouse, Wilde, Saki...

5.) A ještě Stephen Leacock (z Kanady [velký smích] ) - Literární poklesky

Přeji hodně zábavy všem.

195477

15.10.2009 01:30

Pod terorem trpaslíků

Mne jste opět nezklamal

Supman 84.?.?.?

Pane Stworo,

díky. Opět jste jediný v celém spektru medií.
Naprosto s Vámi souhlasím.

Seznal jsem, že jste se dal do četby Koukolíka. Pokud jste se již dostal ke "schematickému myšlení", můžete křičet BINGO [chechtot] Protože schéma, že na západ od nás je "Miroslavovo" je v čechách hojně rozšířené a populární. Na východě je jen medvěd a drak. [velký smích]

Hezký den.

202509

15.10.2009 02:19

Pod terorem trpaslíků

Ještě něco pro eurohujery!!!

Supman 84.?.?.?

Velmi poučné, zvolte v nabídce jazyku češtinu...

http://dotsub.com/view/d25a9402-c339-4603-af2b-5449e4dd4d1b

202513

15.10.2009 02:26

Pod terorem trpaslíků

RE: Ještě něco pro eurohujery!!!

Supman 84.?.?.?

P.S.: Bystřejším možná dojdou i souvislosti s Klausovým jednáním (viz. oddalování přijetí Eura...).

202514

04.11.2009 01:02

Prezident podepsal

O vzniku ČSR - velmi poučné!!!

Supman 84.?.?.?

Historie je velmi poučná pro pochopení současnosti. Abych citoval agenta Copera: "Věci nejsou tím, čím se zdají být..." [chechtot]

http://vznikcsr.wordpress.com/

204049

04.11.2009 01:11

Prezident podepsal

RE: O vzniku ČSR - velmi poučné!!!

Supman 84.?.?.?

P.S.: "Můžeme se o tom přít, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak jediné co proti tomu můžeme dělat." J. Cimrman [chechtot]

204051

07.12.2010 00:50

Wikileaks = Asanace internetu

Kolíbka

Supman 84.?.?.?

Všem diskutujícím bych si dovolil doporučit dílo mého oblíbeného autora Kurta Vonneguta – Kolíbka. Jedna část děje: dva muži si rozdělí role při ovládnutí malého ostrovního národa. Jeden je tyranským diktátorem a druhý je prchajícím "kazatelem", kterého diktátor (samozřejmě neúspěšně) pronásleduje. Jaké to báječné podobenství... [chechtot]

Vonnegut kromě biochemie vystudoval také antropologii a toto dílo bylo jeho magisterskou prací, což také vysvětluje původ této zdánlivě banální zápletky. Myslím, že ti co kormidlují možná že nečetli Vonneguta, ale jistě vycházejí (nebo alespoň ti co pro ně pracují) z podobných psychologických a sociologických modelů.

Je třeba nám podstrčit iluzi svobody, stejně jako před oslíkem mávat svazkem mrkve, aby šel kam chceme [smích].

V nastalém povyku se nikdo neptá: "A kdo přinesl tu mrkev? A proč tam není petržel?"

233840

"V úvahu připadá také možnost, že by se zbraně dodávaly z humanitárních důvodů."

To je vzácná myšlenková linie z dnešního "spin" článku na novinky.cz

http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/226492-smycka-nad-libyi-se-utahuje-britanie-hrozi-vojenskou-akci.html

Je mi to důvěrně známé... [mrknutí jedním okem]

Co mne děsí není to že se válčí o zdroje, krade, manipuluje, ale to, že se již nikdo neobtěžuje si ani vymyslet pořádnou výmluvu. Jen se dokola opakují stejné scénáře, a to ještě špatně. Už se ani nikdo neobává, že se něco provalí... (naši jsou v tom nejdál - alespoň tedy nějáké prvenství, že [chechtot] )

a.) stojí za tím nebetyčný diletantismus a stupidita rádobyvůdců nové generace

b.) dílo se zdařilo a jsme formovaní do poslušné masy

c.) c = a+b (chcete-li c2 = a2+b2, čímž umocníme lidskou blbost)

Vypadá to, že žijeme ve vyjímečné době. Možná se ještě dozvíme, jestli měl Einstein pravdu o těch zbraních po 3.světové válce...

238815

Milý pane Vjto49,
vzhledem k tomu, že část mého příbuzenstva dlouhodobě pobývala pracovně v "Socialistické Džamahírii", mohu potvrdit, že Lybie je imigrantů skutečně plná. Lybijský občan se díky ropnému bohatství Lybie ve srovnání s okolnímy arabskými státy opravdu neměl špatně a v podstatě se dá říci, že kdokoliv se Lybijcem narodil, byl předurčen do role "mudira", tedy "vedoucího" chcete-li a práci v podstatě vykonávali imigranti. Jistě, je to zjednodušené, ale v podstatě to tak je.

238816

P.S.: Víte, kvalifikovaný "arab" sedí v kanceláři a rozhoduje o tom, jestli toho odborníka z EU přijme nebo ne. Z je ho pohledu jsou tito odborníci takoví lepší súdánci [velký smích]

Jim holt patří "mašina", takže odborník na ní bude zasejc jenom fachčit, a bude tam kde teď, v ... - slovy klasika.

238818

Nehledejte v tom Pythagora [smích]
Je to jen řečnický obrat:
"diletantismus na druhou + poslušná masa na druhou = lidská blbost na druhou" (není to a2 ale a na 2 - nevím jak vložit index [velký smích] )

238842

12.10.2011 14:56

Budete světu chybět, Steve. Moc

Steve Jobs RIP...

Supman 90.?.?.?

O osobních kvalitách SJ nemohu říct nic. A to asi málokdo. Neboť jak říká postava nejstaršího vrchního na karlovarském zřídle:
"Kdo z vás ho zná? Toho co odešel?"
Přesto, RIP. Anebo chcete-li: "O mrtvých jen dobře."

Jinak jsem dlouholetý uživatel obou platforem, takže z mého pohledu...

Windows (PC) znamenaly pro nemajetného a začínajícího podnikavce v podstatě jedinou dostupnou možnost. A s tím bezesné noci při instalaci programů, "plug'n play" hardwearu a miliardy restartů. Zkřížené prsty a modlitba samozřejmostí. Pokud jste pak vyzkoušeli Apple produkt s MacOS, kde i člověk s minimem znalostí dokázal "opravit" systém, funkčně nainstalovat program, ale hlavně fungovat, propadl jste jeho kouzlu. Apple produkty bývaly v prvé řadě synonymem spolehlivosti a výkonu v pěkném balení. MacOS systém byl jakýmsi samozřejmým doplňkem (velmi spolehlivým a jednoduchým). Pokud jste pracovali v reklamě, tisk. produkci, designu, fotografii, hudbě atd., a byli jste na tom finančně obstojně, tak pro vás neexistovala jiná alternativa. Bylo to jako přesednout ze 120cítky do Mercedesu. Všechno fungovalo, jelo to a ještě to mělo klimatizaci a vypadalo to. Ale za tohle všechno jste si museli zaplatit. A jak bývá v české kotlině zvykem, tak daleko daleko více než v jiných zemích na západ. A tahle filosofie nakonec Apple téměř stála existenci. Sekretářky a kancelářské síly, kterých je daleko více než zvukařů a fotografů a designerů, ti nepotřebovaly spolehlivost a výkon když hrály pasiáns. Stačilo zaměstnat jednoho IT hračičku, kterej ten pasiáns zakazoval a po nocích instaloval aktualizace a v podstatě nikdy neměl hotovo [smích].
Pak se do Applu vrátil Jobs a věci se změnily. Na "Macu" spustíte nativně Windows, design je stále třída a koupíte ho v obchoďáku. S MacOS je stále minimum obtíží. Je stabilní a uživatelsky příjemný. Zatímco pracuji, windowskolegové proklínají IT kolegu a aktualizace a... [smích]. Nicméně s rozmáhající se masovostí jde dolů i kvalita a spolehlivost hardwearu a taky ochota Applu řešit průšvihy. Dnes je služba prodloužené záruky nutností, což by mne dříve vzhledem ke spolehlivosti ani nenapadlo. PowerBook G3 z roku '98 běží, stejně tak PowerPC G4 z r.2000,zatímco PowerBook z roku 2006 je v pytli, stejně jako dva MacBooky Pro (2008,2010), stejně jako dvoujádrová G5ka...
K práci potřebuji funkční lopatu a je mi vcelku jedno co na ní bude napsáno. Musí fungovat. Pokud bude mít ergonomickou násadu fajn, ale na tom to nestojí. MacOS je stabilní a uživatelsky srozumitelný a jednoduchý systém, a pokud bude běžet (samozřejmě s příslušným softwearem) na prkýnku od záchoda, budu pracovat na něm. [chechtot] Windows mi zatím tuto stabilitu a uživatelské pohodlí bohužel neposkytly.
A o tom to všechno je.

255045

25.01.2013 03:05

Boj o hrad je psychologicko-manipulativní souboj o voliče řízený televizními moderátory

RE: Zde se otvírá zásadní problém celé

Supman 84.?.?.?

Za průměrné IQ je považována hodnota cca 100 (někdy 90-110). Na škálu rozložení IQ v populaci se vztahuje tzv. "Gaussova křivka".
http://www.fhpv.unipo.sk/~majherov/gaussova_krivka.htm

120 se udává jako hranice schopnosti absolvovat VŠ vzdělání...

Ve skutečnosti je daleko nebezpečnější než snížená hodnota IQ jev zvaný "stupidita" (viz. Koukolík či Mario Cipolla)

"Na výši IQ je stupidita nezávislá. Máme zato, že nejefektivnější bývá, jsou-li jejími nositeli a tvůrci lidé mocní, jejichž IQ je vyšší než 140" Koukolík, Drtilová

http://blisty.cz/art/39405.html
http://blisty.cz/art/34902.html

Doporučuji "Základy stupidologie", Koukolík, Drtilová. Jsou zde vynikajícím způsobem popsány metody manipulace a propagandy.
Pokud se tedy zajímáte o to: "Jak je to sakra možné?", zde naleznete odpověď [smích]

283423

25.01.2013 03:25

Boj o hrad je psychologicko-manipulativní souboj o voliče řízený televizními moderátory

Stupidita a voliči, kulturní fronta, vědecká fronta...

Supman 84.?.?.?

Níže jsem uvedl odkazy, které doporučuji prostudovat (popřípadě i knihu) všem, kteří nevycházejí z úžasu "Jak je to proboha možné?"... [smích] Podle M. Cipolly příroda distribuuje fenomén zvaný "Stupidita" naprosto rovnoměrně a bez jakýchkoliv předsudků [chechtot] všemi sociálními skupinami od dělnické třídy po nositele Nobelovy ceny.

283424

25.01.2013 03:32

Boj o hrad je psychologicko-manipulativní souboj o voliče řízený televizními moderátory

RE: Stupidita a voliči, kulturní fronta, vědecká fronta...

Supman 84.?.?.?

Koukolík:
http://www.blisty.cz/art/39405.html

C. M. Cipolla
http://www.blisty.cz/art/34902.html

283425

26.01.2013 01:34

Boj o hrad je psychologicko-manipulativní souboj o voliče řízený televizními moderátory

RE: Zde se otvírá zásadní problém celé

Supman 84.?.?.?

Máte pravdu, výše uvedené jsem napsal na podporu Vašeho mínění... ("60% pod průměrem" v tomto znění je stejný nesmysl jako 110% voličů [smích]) Tuším, že pro statistické účely je vzorek uváděný panem Vojtou nedostatečný a nijak nereprezentuje širokou škálu s extrémy obsaženou v každé populaci. Myslím také, že toto rozložení platí obecně kdekoliv, i když se někteří snaží dokázat, že například rozvinuté ekonomiky západního stylu jsou na tom lépe. Ale toto geniální pravidlo rozložení, které Gaussova křivka popisuje se zdá být přírodním zákonem... [chechtot]
Hlavně jsem chtěl zdůraznit, že "kádrování" podle IQ škály je nesmyslné,neboť lidská osobnost je daleko komplikovanější a "vícerozměrová". Co je však skutečný problém je "stupidita" a jak píše Koukolík, ta je nejnebezpečnější, pokud je jejím nositelem naopak jedinec s vysokým IQ. Podle Cipolly je stupidní jedinec daleko nebezpečnější než tzv. "bandita" (člověk, který získává na úkor ostatních), neboť stupidní člověk nejenže způsobuje ztráty ostatním, ale také sobě.
Hezký víkend všem*

283505

29.01.2013 03:21

Boj o hrad je psychologicko-manipulativní souboj o voliče řízený televizními moderátory

RE: Zde se otvírá zásadní problém celé

Supman 84.?.?.?

Pokud vím, tak standartně se užívá "Stanford-Binetova inteligenční škála", kde 100 je průměr (spíše se uvádí rozmezí 90-110).
Tajemství IQ testů tkví v tom, že výsledek udává ne skutečné, ale nejnižší možné IQ (já se občas večer cítím na 20 - jen základní fyziologické funkce [velký smích] )
Celebritami bych se příliš netrápil, neboť ty z valné většiny dosahují vysokého IQ stejně jako svých orgasmů - na titulních stránkách časopisů [chechtot] (jednu dobu to byla fakt móda, dneska zase letí "infratetování"...) Z technického hlediska je dosažené IQ pouze údaj o výkonnosti. Jak jsem již napsal, problémem je spíše stupidita a ta bohužel s "výkonným" jedincem nabývá katastrofálních rozměrů.
Jinak každý slušný antropolog by Vám potvrdil, že nejsme o nic inteligentnější než byli naši předkové. Neboť jak známo: "Civilizaci od anarchie dělí dvě jídla." [mrknutí jedním okem]

Na závěr bych Vám doporučil fantastickou esej:"Frontoví idioti a fantómová inteligencia". [velký smích] [velký smích] [velký smích]

P.S.: Mám zato, že ačkoliv se snaží někteří dokázat že vyspělé ekonomiky západního typu jsou na tom co do IQ lépe, pravda bude nejspíše taková, že "příroda" naděluje rovným dílem a bez předsudků všude stejně. Viz. Gaussova konstanta...

283875

29.01.2013 03:50

¡No pasarán!

"Frontoví idioti a fantómová inteligencia"

Supman 84.?.?.?

Možná že již znáte, ale stojí za to opakovat:

"Frontoví idioti a fantómová inteligencia"
Jméno autora jsem již pozapoměl a ze zřejmých důvodů je asi uvedeno pouze SA. Spojuje se mi to matně se skandálem na tuším univerzitě v Nitře.
Musím stále obdivovat dokonalosti této v podstatě mini-sociologické studie. A při mládí autora - klobouk dolů...
[velký smích]

283880

27.09.2014 00:44

Ruská armáda v Německu? Nikoliv. Nizozemská

Nejedou ze Saint-Nazaire???

Supman 213.?.?.?

V Saint-Nazaire bylo 400 námořníků "zacvičujících se" na lodi třídy Mistral...
Možná že ssebou měli jejich techniku, výbavu, možná i zásoby. Nezapomínejte že ať se v novinách píše cokoliv – "Kšeft je kšeft." A náklaďáky naložený na vlaku, to je krutě útočný [smích] Zkusil bych to poslat do nějaké té "SPRÁVNÉ" redakce. Tam to určitě nezapadne a pražská kavárna bude bít na zteč... [smích] [chechtot]

318106

27.09.2014 00:46

Ruská armáda v Německu? Nikoliv. Nizozemská

RE: Asi sem slepý ...

Supman 213.?.?.?

Tohle nevypadá na starý náklaďáky...

318107

27.09.2014 00:53

Ruská armáda v Německu? Nikoliv. Nizozemská

RE: Asi sem slepý ...

Supman 213.?.?.?

P.S.: Nejste slepý... Takhle vzniká asi paranoia. A pro stromy se nevidí les. Ta vlajka namalovaná na autě není ruská. To je Nizozemí!!!!!! Takže NATO [velký smích]
(Rusko má odzdola červenej,modrej,bílej pruh )

318108

27.09.2014 00:55

Ruská armáda v Německu? Nikoliv. Nizozemská

RE: Nejedou ze Saint-Nazaire???

Supman 213.?.?.?

Taky jsem si nastoupil. Chtělo by to asi více kritického myšlení [chechtot]

318110

13.11.2014 04:39

Proč páchá Evropa sebevraždu?

Columbia University...

Supman 213.?.?.?

Columbia University je spojena s takovými jmény jako Z. Brzezinski či H. Kissinger a podobnými humanisty. Je to zřejmě taková neoconská líheň. Doporučuji přečíst zajímavé vzpomínání JUDr. Kuby na stáž na této universitě předcházející listopadovým událostem 1989. Tak je hned jasné, s kým máme tu čest...

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svet/obcan/osobnosti/1323-listopad-1989-vsechno-bylo-jinak-proc-studium-v-usa-organizovala-stb-sametovy-prevrat-v-praze-se-pripravoval-za-morem-svedek-se-po-ctvrt-stoleti-rozhodl-promluvit.htm

320945

16.01.2015 13:35

Podivná obálka časopisu Economist

Symboly

Supman 90.?.?.?

Tady je odkaz s náhledem na některé články v čísle. Ke každému objektu na titulce je článek a ilustrace.

http://www.theworldin.com/editors-picks

Některé věci tak mohou mít souvislost a jiné ne (bába v Defendru je u článku o ukončení výroby legendárního LR Defender). Může to být symbol (např. královna+Defender jako symbol GB a upadající moc GB), anebo je to jen článek. Pokud nemáme dostatečné informace, může to být i dezinformace. Nezapomínejte na kritické myšlení, protože i vypouštění konspiračních témat je nástroj. A většina čtenářů The Economist bude dle mého pouze elitní stádo. Sic elitní, ale stádo!!! [chechtot]

325281

16.02.2018 02:14

Žebračka

Dobročinnost

Supman 86.?.?.?

V dnešní době je nemoderní připouštět, že může být na Islámu či v Koránu něco dobrého (nemyslím islamisty či fanatiky jakéhokoliv druhu). Já mám ale zlozvyk, že si věci pokud možno prověřuji a Korán (stejně jako Bibli) jsem kdysi zakoupil a pročetl. Nejvíce mi v paměti utkvěla obsáhlá předmluva českého arabisty (jméno si nepamatuji), ve které popisoval zaúžívanou tradici vycházející z Koránu, že každý věřící má povinnost alespoň jednou za rok vykonat dobrý skutek a podat pomocnou ruku komukoliv, kdo o pomoc požádá. Tato myšlenka mne oslovila natolik, že od té doby se snažím přispět (samozřejmě v rámci možností a přiměřenosti) komukoliv, byť i se sebeblbější historkou. Vždy si totiž představím sám sebe na jejich místě, a jak ponižující to musí být. Tedy alespoň z kraje, než otupí a přivyknou. V naprosté většině si za obnos pořídí ihned alkohol, ale co je mi po tom? Asi bych to na jejich místě nedělal líp...

362590

16.02.2018 03:32

Žebračka

RE: Dobročinnost

Supman 86.?.?.?

P.S.: Ještě k těm důchodům... ČSSR měla nedotknutelné důchodové účty, stejně tak je tomu dodnes tuším v Rakousku. Pak napadlo "pravicové ekonomy" v čele s V. Klausem, jak by se dal esteticky vylepšit schodek státního rozpočtu a důchodové fondy rozpustili do svých rozpočtů. Pokud se podíváme na přehledy, opravdu se povedlo a jistě mají takovou tabulku/graf ve zlatém rámečku zavěšenu ve své pracovně coby důkaz správnosti liberálního kapitalismu. Průběžný důchodový systém který poté zavedli, není ale ničím jiným než takovým průtokovým ohřívačem. Netrapte se počítáním, kde vaše odvedené peníze jsou. Peníze ze sociálních daní se okamžitě utratí v rozpočtu. Ten je ale i tak stále schodkový, takže každý rok si vláda půjčí a zadlužuje generace příští. Walter Komárek v jednom rozhovoru kdysi říkal, že vláda počítá s tím, že 100mld z rozpočtu (cca. 1200mld) zmizí ve stranických penězovodech, on si ale osobně myslí, že to bude tak 200mld. Mandatorní výdaje (povinné výdaje) jsou cca. 700mld, zbývá tedy 300mld na vše ostatní, což z hlediska investic a politiky není mnoho. Protože důchody činí zhruba 400mld z mandatorních výdajů, je velké pokušení do této oblasti zasáhnout a jednak zbavit stát povinnosti důchody řešit a jednak upustit zde žilou. Tento nechvalný projekt se nazýval "druhý důchodový pilíř" a měl v podstatě oddělit stát od povinnosti důchodového zabezpečení a zároveň "privatizovat" důchodový "byznys" do rukou soukromých "hráčů". Pokud se pamatuji, uvažovalo se o povinném placení do této kulišárny, přičemž finanční krize ve Spojených státech dávno ukázala, kam vedou důchodové fondy v soukromých rukou... Možná jsou některé údaje nepřesné, ale i tak by mělo být jasné, že stát i vzhledem k zadlužení nemá šanci být dobrým hospodářem, ať ho bude řídit kdokoliv. Stejně je to i v ostatních státech EU (o USA nemluvě). Evropa je prostě snědený krám a obávám se, že právě ty choromyslné sociální pokusy s uprchlíky někdo snad myslel jako řešení. Ono to kdysi zafungovalo se Spojenými státy, de Gaulle zase importoval alžířany. Doba se ale změnila a je jisté, že většina současných migrantů nejde "za prací". To ale bohužel zdegenerované "euroelitě" zřejmě uteklo. Nechci být pesimista, ale je pravděpodobné, že za dalších 20 let důchody nebudou vůbec žádné...

362591

28.01.2019 16:11

Rusko 2018: Důvěra v Putina je pryč

Článek pro Forum24...

Supman 213.?.?.?

Tohle je úroveň, za kterou by se nemuseli stydět ani Šafr s Besserem a Žerykem Tabery dohromady. Pokud se chcete něco dozvědět o situaci v Rusku a udělat si představu, jak musí být vládnutí V.V.P. ve skutečnosti komplikované, doporučuji články Jana Campbella (Pozor! U těchto článků je nutné přemýšlet. [mrknutí jedním okem])
http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/rusti-liberalove-v-nouzi

369282

15.02.2019 00:30

Otevřený dopis občanům USA od prezidenta Nicoláse Madura

Je tragikomické,

Supman 213.?.?.?

jak tu někteří "experti" na situaci ve Venezuele opomíjejí to podstatné, co napsal přispěvatel "Salimon", a to je opětovné a bezprecedentní porušování standardů mezinárodního práva. Historie 20. století nám ukazuje, jak se právě základní pilíře mezinárodního práva ohýbaly a stále ohýbají pod rouškou "humanitárních" důvodů, které samy obránci humanity předtím vyvolali. Myslím, že dnes v podstatě každý kdo nemá mezi ušima pouze drát musí znát následky tohoto humanitárního boje, obzvláště v zemích Asie a Blízkého Východu. Je to pořád ta samá písnička, ale apologeté na ni stále slyší a navíc panáčkují jako surikaty. Že je to krysařova písnička, to jim nedochází...

369655

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc únor přispělo 100 čtenářů částkou 16 049 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Milí čtenáři,

prosím zvažte, zda by nestálo zato přispět na provoz tohoto serveru.

Odstranil jsem reklamu, protože jste mi psali, že vás uráží svou hloupostí. Neplatili mnoho, ale alespoň něco. Takže jsem plně závislý na tom, co se dobrovolně vybere. Děkuji.

Ve zkratce

Z Česka bude brzy holina25.02.20 07:28 Česká republika 1

I trpaslíci mohou škodit: Tandém tří lokálních nul škodí České republice24.02.20 15:36 Česká republika 5

Libyjští teroristé se jezdí léčit do lázní Klimkovice u Ostravy?24.02.20 08:38 Česká republika 0

Barcelona: Migrant brutálně napadl starou ženu v metru24.02.20 00:05 Španělsko 0

Vojenská cvičení USA22.02.20 16:33 USA 3

Kdy se to celé zhroutí?21.02.20 15:18 USA 1

Co vlastně chtěl sdělit světu šílený střelec?20.02.20 20:48 Německo 2

Z Bruselu koncem února přijede na neposlušné Čechy kárná výprava, vedená sudetskými Němci20.02.20 18:06 Česká republika 0

Patočka kvůli Křečkovi napráskal Babiše Macronovi."Vyhoďte Babiše z ALDE!" žádá.20.02.20 17:11 Česká republika 1

Jak pan Křeček uzemnil Stehlíkovou20.02.20 10:55 Česká republika 2

Devět obětí střelby v Německu, pachatel je po smrti 20.02.20 08:25 Německo 5

Masové šílenství švédské mládeže19.02.20 15:46 Švédsko 5

Šokující čísla z Číny19.02.20 07:36 Čína 11

Cena zlata soupá19.02.20 06:51 Neurčeno 0

Sebemenší náznak pravdy o černoších vede ke konci kariéry17.02.20 23:36 Británie 0

Recyklace je lež zaplacená ropou17.02.20 09:24 Neurčeno 0

Neffův Neviditelný pes začíná být příjemně viditelný16.02.20 19:24 Česká republika 2

Niektoré švajčianske kantóny pozastavili používanie 5G vysielačov. Švajčiarske úrady začali testovať ich bezpečnosť15.02.20 13:53 Švýcarsko 5

Státní dluh vzrostl na 1,64 bilionu, na dividentách odteklo 299 miliard14.02.20 16:16 Česká republika 4

Česká vláda opět provádí rektální alpinismus Izraeli14.02.20 16:08 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
23,23 Kč
Euro
25,25 Kč
Libra
30,20 Kč
Kanadský dolar
17,48 Kč
Australský dolar
15,32 Kč
Švýcarský frank
23,79 Kč
100 japonských jenů
21,07 Kč
Čínský juan
3,30 Kč
Polský zloty
5,87 Kč
100 maď. forintů
7,46 Kč
Ukrajinská hřivna
0,95 Kč
100 rublů
35,58 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 233,53 Kč
1 unce stříbra
423,16 Kč
Bitcoin
216 800,56 Kč

Poslední aktualizace: 25.2.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 50 285 185