Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Oracle

Nalezeno 1416 příspěveků, 379 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

06.12.2015 16:28

Jaceňjukovo ultimátum ohledně ukrajinského dluhu Rusku

RE: Autor nechape podstatu

Oracle 95.?.?.?

Rusi požiadali Západné vlády aby boli garantmi Ukrajinských dlhov, lenže teraz už nikto nechce byť ten ktorí financuje tú bandu. Lebo si uvedomili, že boj s Ruskom na Ukrajine prehrali. [smích]
Teraz nahovorili Turekov na to aby vyprovokovali Rusko, a keď si uvedomili, že vojenské kroky od Rusov nedočkajú tak...

342833

13.03.2016 09:53

Rothschildova rodina obviněna

RE: nevěřím

Oracle 95.?.?.?

Zo šiestich priorít riadenia-agresie 6. sú klasické zbrane a 1. je svetonázorová.
Preto sa hovorí, že pištoľou (6. priorita) ideológiu (3. priorita) neporazíš.
Keďže 1 obrázok má väčšiu hodnotu ako 1200 slov:
http://files.leva-net.webnode.cz/200002373-1763a19...

Rastúce číslo znamená rastúcu rýchlosť ale aj nižšiu efektivitu. A toto delenie má zmysel lebo:
1. svetonázor-spôsob akým človek nazerá na svet t.j. ako vníma udalosti ako navzájom sa nesúvisiace (kaleidoskop) alebo ako vzájomne previazané (mozaika).
2. chronológia-ak národ nepozná pravdu o svojej minulosti je ako strom bez koreňa.
3. ideológia-oblieka svetonázor do prijateľného hávu napr. to kresťanské: "Božie cesty sú nevyspytateľné."-podsúva nám nielen tú myšlienku, že veci sa dejú náhodne bez súvislostí ale aj tú myšlienku, že nech v nich nehľadajme súvislosti (však ide o veci Boha do toho ťa nič).
4. ekonomika-financie- cez lichvu/úroky skúpiť celý svet a to celé treba zabaliť do hatmatiky, ktorej plebs nerozumie-keynesiánstvo a ten kto s tým nesúhlasí tomu podstrčíme rakúsku školu. Ale pravdu plebs nesmie vedieť.
5. zbrane pomalej genocídy-drogy, tabak, alkohol (čo to robí s človekom indiáni by mohli rozprávať-keby žili) atď.
6. vojna s klasickými zbraňami.

346751

13.03.2016 10:39

Rothschildova rodina obviněna

RE: Globalni prediktor

Oracle 95.?.?.?

Len na margo zbavenie sa židov/Židov bolo naplánované v začiatkoch ich vzniku a tento krok parížskeho súdu je prvým krokom ku konečnému holokaustu (použijem súčasný termín ale aj pogrom je akceptovateľný).
Prapríčinou holokaustu bola snaha židov o plnú asimiláciu do majoritnej populácie a to pre ich majiteľov bola to zrada resp. vzbura.
Toto je dôvod prečo nacisti nechali na živo sionistov a pravoverných židov pričom rabíni aktívne pomáhali v likvidácií tých ktorí sa chceli asimilovať alebo asimilovali.

Výpomoc rabínov a spolupráca nacistov a sionistov sa tu spomínalo, je to aj zdokumentované. Ostatne finálny holokaust by slúžil na zbavenie sa nepotrebného nástroja A na zachovanie systému. Urobí sa všetko aby systém sa zachoval len aby na to plebs neprišiel.
Ohľadom konečného holokaustu sa vynárajú sa otázky:
1) Kto to urobí?
2) Či sa to vôbec podarí dotiahnuť do konca ich majiteľmi (GP)?
3) Kto sa skrýva za pracovným názvom GP-globálny prediktor?

Odpovede:
1) V Európe to budú Moslimský imigranti, na BV Arabi, v USA tzv. rednecks či pravicoví extrémist atď.
2) Pochybujem, lebo Putin im ponúkol azyl. (Ale keď sa nezlikviduje celé židovstvo ale zaberie sa ich majetok a celá mizéria bude pokračovať tak niektorí z plebsu začnú klásť na verejnosti nepríjemné otázky. A zbytok si domyslíte, lebo šidlo vo vreci nezatajíš.)
3) Môj najlepší odhad je žrecstvo/kňažstvo seta-amona, veď židia boli chrámový otroci resp. otroci samotného faraóna ktorý mal brata Mojžiša-žreca/kňaza.

Ja som zásade proti konečnému/finálnemu holokaustu.

346753

01.04.2016 10:23

Epidémia neplodnosti. Čo nám média nepovedia

RE: To je zase nějaký vědecký blábol

Oracle 178.?.?.?

[chechtot] Ako fór na 1. apríl dobrý.

347337

11.05.2016 07:44

Rusko provádí organickou revoluci

RE: ... za pár let.

Oracle 95.?.?.?

Sú len 2 dôvody prečo nedokázali:
1) Výrobcovia účinne blokujú nezávyslý výskum dopadov používania GMO potravín.
2) Keď niekto urobil a nedaj bože predsa len zverejnil svoj výskum, bol odídený a jeho výskum znevážený výrobcami.

A teraz dodávam, americký farmári ktorí používajú GMO vo svojich kŕmnych zmesiach hlásia rôzne pôrodné deformácie nezlučiteľné so životom, falošnú ťarchavosť zvierat a "pôrod" vačkov naplnený tekutinou.
Čo znamená, že GMO obzvlášť v kombinácií s glyfosátom je mutagénny a teratogénny (poškodzuje plod) jed a ich negatívne dopady ešte len čakajú na úplné prejavenie.

PS: Glyfosát zabíja a inhibuje činnosť niektorých pôdnych organizmov, čo znamená, že dané pôdy sa stávajú neúrodnými.

348403

12.05.2016 12:24

Rusko provádí organickou revoluci

RE: ... za pár let.

Oracle 95.?.?.?

O DDT, freónoch a PCB sa tiež tvrdilo, že sú v poriadku. A nakoniec sa zistilo, že neboli.
Pričom o glyfosátoch vieme, že sa naviažu na pôdne čiastočky z ktorých sa následne sú vstrebávané rastlinami. (Ako inak by to ničilo burinu?)
A uvedené štúdie hovoria o polčasoch rozpadu, ktorá sa zvyšuje 2 až 6 násobne kvôli rastlinám a má to aspoň 3 následky:
1) Je vstrebávané aj plodinami cez celé vegetačné. Čo znamená, že sa to dostáva aj do potravového reťazca aj človeka a aj ostatných živočíchov. To prvé je preukázané štúdiami.
2) Na poliach je toho viac než priamo vyplýva z oficiálnych štúdií. Pričom v jačmeni, šaláte a mrkve našli glyfosát aj po roku po použití.
3) Monsanto vo svojich reklamách klamal a musel zaplatiť pokuty a odstrániť časť o biodegradovateľnosti. Odkazy:
http://www.terradaily.com/2006/070126154451.ovopjx...
http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/8308903.stm
Toto by mal byť 1. varovný signál, že niečo nie je v poriadku.

A keby varovných signálov nebolo dosť, tak FDA (americký úrad pre pre kontrolu liekov a potravín) netestuje potraviny na rezíduá glyfosátu.
Pričom americké úrady sú známe prípadmi nepriamej korupcie, je tam zabehnutý príklad tzv. otáčajúcich dverí t.j. bývalý vedúci úradu skončí ako riaditeľ firmy ktorú kontroloval.
Toto by malo byť najhlasnejším varovným signálom.

A jedna zaujímavosť, GMO sú vyrobené prevažne tak, aby boli odolné voči herbicídom ako glyfosát. Toto znamená, že je to tvrdí biznis a v prípade GMO nejde o žiadne zlepšenie kvality života.
A to je najväčší protiargument voči súčasným GMO.

348463

12.05.2016 20:01

Rusko provádí organickou revoluci

RE: ... za pár let.

Oracle 95.?.?.?

Pokiaľ si pamätáte lekcie z biológie, tak viete, že informácia v RNA sa kopíruje z DNA. A existuje aj taká vec, ako miRNA-microRNA, ktorá je RNA s počtom asi okolo 22 nukleotidov a má 2 zaujímavé vlastnosti:
1) Reguluje expresiu génov aj cez viazanie na RNA a aj cez viazanie na DNA. Niektoré články: http://www.nature.com/cr/journal/v22/n1/full/cr201...
http://stke.sciencemag.org/content/2007/367/re1
http://www.pnas.org/content/105/5/1608.full
http://mcb.asm.org/content/28/14/4609.full.pdf
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC474228...
2) Prežije aj varenie a aj tráviace procesy tela.

A chucpe sa začína tam, že Monsanto a spol. doslova nastreľuje DNA do buniek, čo má za následok náhodné pridávanie génov do génomu t.j. narúša sa aj regulácia génov a aj gény samotné.
Takže miRNA vytvorené GMO rastlinami nemajú tie isté vlastnosti ako rastliny vyprodukované šľachtením t.j. sú narušené čo samozrejme narúša expresiu génov a aj funkciu génov a s veľkou pravdepodobnosťou aj spôsobuje mutácie pri narušení replikácie DNA (niečo sa vypadne, niečo pribudne).

Takže otázka neznie, "Či je to škodlivé?" ale "Nakoľko na to doplatíme?" lebo tvrdiť, že GMO je v poriadku napriek hláseniam farmárov (malformácie nezlučiteľné so životom, falošná brezivosť, pôrod vakov naplnený kvapalinou atď) je bohapustá lož.

348484

14.05.2016 11:20

Rusko provádí organickou revoluci

RE: ... za pár let.

Oracle 95.?.?.?

Ty musíš byť buď platený provokatér alebo pomätenec, ktorí nevie o čom tu mumle 5 cez 9 (v oboch prípadoch teba a/alebo tvoju rodinu čaká neblahý osud).
Monsanto svoje monštrá vyrába tak, že genetickú informáciu nanesie na zlaté čiastočky, ktoré doslova strelí supersonickou rýchlosťou (asi mach 2) do kultúry buniek.
Takže nie je to žiadna dobre naplánovaná a uskutočnená operácia na genetickej úrovni alebo umelé napodobovanie prírodných procesov, ale metódu prašť ako uhoď v ktorom dochádza k náhodnému pre-aranžovaniu genetickej informácie rastliny. A toto nech pozrieme z akéhokoľvek uhla nie je správna metóda (empiricky dokázané jednou nezávislou mexickou štúdiou).
Takže nechoď na mňa, že je to OK a nedochádza k narušeniu tvorby miRNA a že tieto narušené miRNA neurobia paseku v organizme konzumenta, či cez narušenú expresiu génov alebo cez indukované mutácie.

Mimochodom pletieš mRNA a miRNA, prvý je RNA, ktorý nesie plány na bielkoviny (odtiaľ má anglický názov messenger RNA) a druhý je zas regulátor genetickej expresie, ktorý sa buď pripája na mRNA alebo DNA.

348528

18.06.2016 19:35

Windows 10 si prostě nainstalovat musíte!

RE: Aký dôvod má Microsoft na agresívne pretláčanie

Oracle 95.?.?.?

Kvôli takýmto ťahom na dlhodobom časovom horizonte Microsoft ako výrobca operačných systémov a Windows ako operačný systém (OS) skončil. A preto Balmer odišiel (vedel, že takáto spolupráca a Snowden potopil MS ako výrobcu OS).

349673

18.06.2016 19:40

Windows 10 si prostě nainstalovat musíte!

RE: Ako obísť upgrade windows 10

Oracle 95.?.?.?

A dokedy nechajú tieto zadné dvere otvorené? [smích]

349674

20.06.2016 10:49

Windows 10 si prostě nainstalovat musíte!

RE: Pjakin

Oracle 95.?.?.?

OMYL, lebo JE súčasťou autorského kolektívu DVTR a KOB (spolu s ďalšími primárne reálne/technicky zameranými vysokoškolskými učiteľmi a vysokoškolsky vzdelanými ľuďmi).
Pričom až na výnimky autorský kolektív preferuje anonymitu (z pochopiteľných dôvodov).

349763

26.06.2016 09:33

Neuvěřitelné! Peklo vydalo, co pohltilo

RE: Sebereflexe

Oracle 95.?.?.?

Ja by som aj súhlasil, ale nemôžem, lebo EU už stratila aj pud sebazáchovy, stačí pozrieť na reakciu eurohujerov v Bruseli. V podstate majú nás za menejcenných otrokov, ktorí mali tú drzosť prejaviť si vlastný názor. Čo v konečnom dôsledku znamená, že neuberú z arogancie bezohľadnosti ale ešte pridajú niekoľko rádov a to povedie nielen odmietnutí reforiem presadzovaný V4 ale aj k de jure rozpade EU (de facto EU už je nefunkčná nejaký ten rok).

349995

26.06.2016 09:42

Neuvěřitelné! Peklo vydalo, co pohltilo

RE: Eurohujerské Maďarsko a V4

Oracle 95.?.?.?

K bodu 2:
Orbán a Fico pochopili 2 veci veľmi dobre:
-terajšej dobe ani jedna krajina nemôže existovať o samote;
-súčasné EU je nereformovateľna a prakticky zdochnutá kobyla.

A V4+niektoré krajiny budú predsa presadzovať reformy. Dôvod na takýto nelogický krok je prostý, budujú alternatívu k EU bez toho aby príliš čerili vodu. A keď EU rozpadne nás to nestiahne so sebou.

349996

26.06.2016 09:54

Neuvěřitelné! Peklo vydalo, co pohltilo

RE: Vážení diskutující a také pane Stworo, vemte prosím rozum do hrsti.

Oracle 95.?.?.?

Pán Stwora neští proti vetru. Pán Stwora ští v tom smere vetru, kam psycho-sociálno-ekomomické procesy smerujú pričom z času na čas ho zasiahne nejaký ten vír. [smích]

349997

12.02.2017 11:13

Evropští super-bossové: podívejte se, co na nás chystají

RE: To je už asi staré

Oracle 178.?.?.?

Na 1. pohľad to znie logicky, lenže každý kto len trošku chápe riadenie sociálnych systémov (kniha DVTR dodá potrebné vedomosti ale pochopiť a aplikovať ich už musíte vy a sú aj iné preložené materiály od tohto autorského kolektívu) vie, že na takto prudký manéver treba adekvátnu prípravu soc. systémov a relatívne kľudné prostredie. Lenže soc. systémy na to nie sú pripravené a prostredie je ďaleko od kľudného
Inými slovami ak sa súdruhovia z Bruselu a ich páni z Washingtonu pokúsia o to, čo sa píše v článku, tak spätný ráz roztrhá EU lebo ten postoj más proti bruselskému aparátu a ekonomické/finančné a politické problémy (Merkel ako tvár EU sa zdiskreditovala nielen u más ale aj u priemyselnej a poľnohospodárskej elity).

355649

13.02.2017 12:11

Evropští super-bossové: podívejte se, co na nás chystají

RE: To je už asi staré

Oracle 178.?.?.?

Nikde som nepovedal, že plán je nový, skôr naopak je minimálne 80 rokov starý a od čias 4. ríše sa zmenilo len spôsob presadzovania. Hovorím, že terajšia doba je na takýto radikálny krok je mimoriadne nevhodná kvôli napätiu, ktorá prevláda v sociálnych systémoch a Bruselská byrokracia vrátane ECB sú síce sociálne systémy samy o sebe ale nie jediné.
Proti-bruselské nálady naberajú na sile a takéto články práve pomáhajú tomu dosiahnuť kritickú masu a ak tomu prirátame krízu invázie "mlokov" a neschopnosť resp. neochotu ECB vyriešiť tú systematickú finančnú a bankovú krízu, ktorá je tu už roky a hrozí zničiť svet (nie je to nadsázka, lebo platobná neschopnosť by skončila technogénnou katastrofou). To je situácia situácia na Západe okrem Škandinávie a Fínska (tým už načisto zmäkol mozog).
Východ t.j. býv soc-blok je v inej situácií, lebo väčšina zapredancov je liberálom a eurohujerom (Babiš, Zaorálek, Dzurinda, Mikloš), takže akonáhle Brusel skončí aj títo budú na odstrel (kto ich bude chcieť a potrebovať).

355669

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Káva pro Zvědavce

40

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 94 čtenářů částkou 14 088 korun, což je 40 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Roman Prymula je ve střetu zájmu - šéfuje např. vakcinologické společnosti24.05.20 23:45 Česká republika 0

Už to začíná pronikat do mainstreamu: V Česku epidemie nebyla a není22.05.20 14:30 Česká republika 4

Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny19.05.20 22:49 Česká republika 9

Musk a jeho vesmírné smetí: svět mlčí19.05.20 17:40 Neurčeno 1

Na Ukrajině už pronajímají i dělohy žen. Hnus19.05.20 17:29 Ukrajina 2

Rok vězení za vyznačení hranice mezi Čechy a Moravou19.05.20 17:19 Česká republika 3

Další kulturní obohacení: U Ahmeda se našla hlava sedmnáctileté Švédky19.05.20 14:41 Švédsko 2

Dodržujete odstup?18.05.20 15:04 Česká republika 4

Covid-1984, tajemný Hamáčkův agent16.05.20 00:08 Česká republika 16

Plynovod Nord Stream 2 v Německu narazil. Nedostal výjimku z pravidel EU15.05.20 15:54 Evropská unie 3

Všichni majitelé mobilů budou/jsou centrálně sledováni15.05.20 10:15 Evropská unie 8

Další rána feminacistek: chtějí mít příjmení jako chlapi, nepřechýlená14.05.20 15:00 Česká republika 12

Tvrdá cenzura dokumentu PLANDEMIC!14.05.20 12:50 USA 7

Slovenský velvyslanec se v Minsku zúčastnil vojenské přehlídky a skončil14.05.20 11:07 Slovensko 1

Sankce a vězení za zpochybňování karantény13.05.20 17:32 Bolivie 6

Opojení mocí, které bude neustále sílit a bude stále rafinovanější, aneb 5G pod dohledem Spasitelů13.05.20 00:12 Česká republika 0

Musk vyhrožuje, že Tesla může opustit Kalifornii kvůli koronaviru11.05.20 19:57 USA 6

Objevují se další statistiky, že kuřáci jsou odolní vůči koronaviru11.05.20 14:07 Británie 7

V Německu protestují proti šíření paniky10.05.20 22:09 Německo 7

Apel čtyř kardinálů a sedmi biskupů na celou Církev a svět k nejtěžší krizi, která hrozí zničením křesťanské civilizace09.05.20 23:16 Neurčeno 9

Měnové kurzy

USD
25,04 Kč
Euro
27,30 Kč
Libra
30,46 Kč
Kanadský dolar
17,88 Kč
Australský dolar
16,37 Kč
Švýcarský frank
25,78 Kč
100 japonských jenů
23,26 Kč
Čínský juan
3,51 Kč
Polský zloty
6,05 Kč
100 maď. forintů
7,80 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
34,96 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 476,35 Kč
1 unce stříbra
430,92 Kč
Bitcoin
227 148,13 Kč

Poslední aktualizace: 24.5.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 51 262 836