Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané A.S. Pergill

Nalezeno 254 příspěveků, 56 různých IP adres

Stránka: 1 2 3

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

21.04.2006 22:55

Sluneční elektrárny - proč je, krucipísek, nestavějí?

U zkapalňování vodíku

A.S. Pergill 84.?.?.?

se část energie dostane zpět, pokud se po odpaření prožene turbínou.

V posledním čísle WM magazínu jsem viděl zajímavý návod na výrobu parního stroje + alternátoru, poháněného parou z papinova hrnce. Má to dávat výkon 20 - 40 W, tj. utáhne to pár úsporných žárovek (zářivek), případně přes den dobije akumulátor. V zimě to přitom může využívat teplo z kamen, ve kterých se stejně topí.

Problém výroby různých alternativ k ropě (např. z plastových odpadů. biomasy, uhlí apod.) pak ještě vidím v tom, že tyhle věci by se už při dnešních cenách ropy asi vyplatily, nicméně se dá očekávat, že by ropní producenti šli alespoň dočasně s cenami dolů, aby konkurenci zlikvidovali. Tady by měly státy udělat jednoznačná strategická rozhodnutí, a pokud jsou schopny platit např. za neobdělávání půdy, pak by měly být schopny dát garance, že se ta výroba udrží i v případě dočasného poklesu cen ropy.

104016

08.05.2006 12:06

Sami Al-Arian – konstrukce viny II.

Pokud někdo podporuje "vdovy a sirotky" po sebevražedných atentátnících

A.S. Pergill 84.?.?.?

Tak tím, zcela jednoznačně, přispívá k motivaci těch, kdo ty atentáty provádějí. To se dá dost těžko oddiskutovat.

105266

03.07.2006 00:04

Opravdu zaútočili Palestinci na izraelskou armádu?

Takže si to shrneme:

A.S. Pergill 89.?.?.?

Zmizí izraelský voják.
Hamas se přizná, že ho unesl, a požaduje za něj "výměnu" puštění cca 1000 odsouzených teroristů a dalších zločinců, později požadavky ještě dále upravuje.
Hamas unese a zavraždí izraelského civilistu, jehož tělo se posléze najde. Opět se k tomu přihlásí, tady už žádné požadavky neklade [chechtot]
A přesto se najdou jedinci, kteří prohlašují, a snad tomu i sami věří, že si toho vojáka Židé unesli sami (nebo s pomocí američanů). Kdybych to nečetl, tak bych tomu neuvěřil.
No svého času jsem nevěřil tomu, že je možné utratit výplatu za blbosti a zbytek měsíce žebrat. Odečíst od výplaty nutné výdaje a zbytek rozdělit na třicet dílů, to by měl zvládnout tak absolvent 4. třídy. Až jsem takovou rodinu viděl (a provozovali to tak několik let - a nebyli schopni se poučit - a že po výplatě kupovali blbosti - na vesnici se nic neutají).
Takže díky Zvědavci jsem poznal další podobné [chechtot]

Jinak, aby bylo jasno: Izraelský režim se silnými prvky apartheidu (dlouhodobí návštěvnící ze zahraničí např. musejí podepisovat prohlášení, že nebudou využívat služeb židovských prostitutek, aby "neznečistili rasu"; smíšené sňatky Židů a nežidů nejsou možné [řešívá se to sňatkem v zahraničí] atd.) opravdu nemusím a věřící iudaisty (co prohlašují, že jsou jakýmsi bůžkem vyvolení) teprve ne. Ale co je moc, to je moc [oči v sloup]

109692

24.07.2006 09:16

Skutečné cíle Izraele

RE: Krvelacny pan Avnery

A.S. Pergill 89.?.?.?

Naprostý souhlas.
Pro Izrael bude jednoznačně výhodné nastolit "loutkovou vládu", která bude mít celé státní území pod kontrolou a nepřipustí, aby si tam jakési tlupy banditů dělaly, co je napadne. Konec konců, právě při výměně "území za mír" se vlády okolních muslimských států zavázaly, že z jejich území nebudou na Izrael pořádány útoky (a to se v Libanonu nestalo).
Tohle je také zajímavé:Všem zúčastněným a znalým procesních reálií v oblasti Středního východu je jasné, že tito vojáci nemohou být osvobozeni jakkoli jinak než výměnou zajatců... Obávám se jednak, že se nedá hovořit o zajatcích, protože Hamas ani Hizballáh jsou teroristické či spíš zločinecké bandy, žádné oficiální státní organizace, jednak je asi nutné vynutit to, aby se konečně muslimové začali chovat jako civilizovaní lidé (v nejhorším použitím darwinského výběru). Prostě není možné připustit, aby zločinecké organizace začaly unášet lidi a požadovat za ně propuštění usvědčenýcxh a řádně odsouzených zločinců (naprostá většina z té tisícovky jsou lidé, kteří by se před vlnou "humanismu" a zákazů trestů smrti v evropských státech jednoznačně zhoupli na šibenici nebo použili obdobné zařízení - především mnohonásobní vrazi a jejich přisluhovači).

111305

24.07.2006 09:18

Skutečné cíle Izraele

RE: Iransky president Ahmadinejad rekl na adresu Israelu.

A.S. Pergill 89.?.?.?

Je vidět, že práce s Photoshopem je tak snadná, že ji zvládne i muslim. [chechtot]

111306

31.07.2006 21:03

Ano, tohle je holocaust

K obětování dětí

A.S. Pergill 89.?.?.?

Je třeba si uvědomit, že k obětování civilistů, i malých dětí, mají muslimové naprosto odlišný vztah než příslušníci naší civilizace. Muslimové běžně využívají děti jako bojovníky pro ty nejhorší a nejnebezpečnější úkoly (v extrémním případě na odminovávání protipěchotních minových polí). A nic z toho jim nevadí. (A humanrightstické organizace mlčely jak zařezané, když se to masívně dělo např. ve válce Írán - Irák.) V Sarajevu jsme byli svědky toho, že muslimové s klidem pobili minometným útokem vlastní lidi na tržišti, když byla situace příznivá a mohli z toho obvinit Srby (až aféra propagandisticky vyčpěla, tak se podařilo jednoznačně prokázat, že miny pocházely z výzbroje muslimů a byly vystřeleny z pozic muslimů).
I ten "šílený masakr" se 60+ civilními obětmi se odehrál tak, že dům byl ostřelován kolem 01.00 a zřítil se kolem 07.00, až ho Hisballáh odpálil, nebo až tam vybouchl sklad munice, do té doby tam ti civilisté čekali na smrt.
Ve sdělovacích prostředcích vidíme velice často profesionální plačky, které oplakávají "své děti" při mnoha incidentech, často vzdálených stovky km. Arabské televize občas dodávají jedny a ty samé záběry "truchlících pozůstalých" ke zcela odlišným incidentům (a nikdo z našich proislámsky zglajchšaltovaných sdělovacích prostředků o tom ani nepípne). Některé záběry jsou evidentně nahrané, na jiných se podepsali maskéři a jiní odborníci.
Pokud chceme zabránit utrpení civilistů, tak ze všeho nejlepší bude dávat hlasitě najevo, že nás absolutně nezajímá. Potom je Hisballáh a podobné zločinecké organizace přestanou užívat jako "živé štíty".
A jestli se někdo kochá nadějí na "brzký konec Izraele", tak bude zklamán. I kdyby k němu došlo, budou toho litovat sami muslimové, protože Izrael má pár desítek jaderných náloží a pokud je užije racionálně, tak nebude Mekka (a další posvátná místa islámu), nebudou metropole islámských států, které na něj zaútočí, a ještě něco zbude pro následnické židovské organizace, aby to tu a tam bouchlo, kde to nadělá muslimům co největší paseku.
A, pochopitelně, po Izraeli je řada na Evropě, teď se Evropa za Izrael více či méně schovává. A podobné "hrůzné scény" budeme muset překousnout coby vyrobené za asistence našich vojáků, bránících nás a naše domovy.

112207

01.08.2006 08:46

Je na čase vyloučit USA z RB

Rozpad OSN

A.S. Pergill 89.?.?.?

by v podstatě nic nezměnil. Jen by názorně ukázal, že jsou na světě jednak státy, kde vládne (+- s nějakými mouchami) demokracie a právní řád a státy, kde jsou v čele krvaví diktátoři (případně lidožrouti) nebo totalitní politické (politicko-náboženské) "strany", okrádající celou společnost. A vzhledem k tomu, že USA a další státy našeho civilizačního okruhu OSN drží ekonomicky nad vodou, tak by to pro nás bylo jen plus (nemuseli bychom se zabývat např. tím, že za naše peníze si příslušníci této organizace užívají s nezletilými).

112257

01.08.2006 09:09

Ano, tohle je holocaust

RE: K obětování dětí

A.S. Pergill 89.?.?.?

>Mám vážně míněný dotaz: považujete se za člověka?
Ano, ale v případě takylidí, jako jsou islámští teroristé, o jejich lidství pochybuji. A pokud mi vnutíte, že právě oni jsou ti správní lidé, tak emigruji k nějakému jinému živočišnému druhu.

>Kolik Vám bylo při okupaci v 68 (což byl
> mj čajíček proti tomu co se děje teď) ?
14. A jeden dotaz: My jsme stříleli několik let na pohraniční oblasti SSSR rakety a odstřelovali a unášeli jejich pohraničníky? Pokud ano, tak jsem žil v nějaké alternativní historii.

Jinak věřím, že o podstatných věcech se vám moc diskutovat nechce.

112259

04.08.2006 23:17

Ano, tohle je holocaust

RE: K obětování dětí

A.S. Pergill 89.?.?.?

Neoznačil jsem za méněcenné takylidi araby, ale islámistické teroristy. Pokud to ovšem berete tak, že co arab to muslim - pak se mýlíte (existují mezi nimi i křesťané a vyznavači dalších náboženství, byť v omezeném procentu). Pokud to berete jako co muslim to terorista, pak bych s vámi do určité míry souhlasil (alespoň v tom smyslu, že se jedná o teroristy potenciální, případně, že nejsme schopni s rozumnou mírou úspěšnosti rozlišit ty muslimy, kteří se dají ideologicky zmasírovat k terorismu, a kteří ne).

112702

04.08.2006 23:25

Ano, tohle je holocaust

RE: K obětování dětí

A.S. Pergill 89.?.?.?

Mýlíte se, nejsem žid, ani Žid a dokonce oba moji rodiče dostali za okupace potvrzení o "árijském původu".
Židy nijak zvlášť nemiluji (pro jejich rasizmus), ale v tomhle konfliktu (více či méně nedobrovolně) bojují za nás. A jsou v situaci, kdy nás dost dobře nemohou podrazit [chechtot]
A to, že v případě "zahnání Izraele do moře" za sebou židovský stát pořádně bouchne dveřmi (v podstatě tak, že percentuální ztráty muslimů budou vyšší než percentuální ztráty Židů), je obecně známo ze zcela veřejně a běžně dostupných zdrojů.

112704

16.08.2006 18:56

Kdo se bojí velkých zlých sunarů?

RE: Ja se sunaru nebojim

A.S. Pergill 89.?.?.?

Shodou okolností na Oslovi (www.osel.cz) vyšel před několika dny článek o likvidaci nádorů tím, že se do krve přidají kapky fluorokarbonátu, a ty se převedou ultrazvukem na bubliny v místě nádoru, takže se ucpou cévy, vyživující nádor. Na úplně stejném principu by se dala sestrojit výbušnina, která by se v postačujícím množství přidala do krve (takže by vybuchl "celý člověk"). Ani nahatí cestující nejsou tedy bezpeční. Pomíjím takové věci, jako je pašování heroinu/kokainu v plastikových sáčcích spolykaných do trávicího ústrojí (to snad sunaronebojsové nepopřou, že se to dělá - a tudíž je to možné). A když se tam místo dvou tří kil drogy dá stejná váha výbušniny, tak to fungovat bude taky. A iniciovat to může třeba na záchodě.

Kevin nemá pravdu v tom, že lze nějakým způsobem muslimy "usmířit". To by bylo možné jedině v případě, pokud bychom přijali islám, případně nechali naše země islamizovat a pokorně přijali status dhimmi (mají omezená majetková práva, nemohou se dovolat práva u islámských soudů - a jiné v islámských zemích nejsou, a nesmějí ani nosit zbraně, aby se náhodou nebránili zvůli muslimů). Tento cíl schvalují všichni muslimové, i ti naprosto mírumilovní a "hodní". Za dlouhodobý cíl muslimů v ČR to prohlásil i známý mluvči muslimů v ČR Sáňka, a to opakovaně v různých médiích, takže se nejedná ani o nedorozumění, ani o zlovolnou pomluvu (viděl jsem ho s tím v ČTv, četl jsem jím autorizovaný rozhovor v MFDnes, mimo jiná média, která nemusela být zcela autentická či autorizovaná). Děkuji pěkně, než něco takového, tak to už opravdu uvidím raději, aby si naše generace obtížila svědomí genocidou muslimů, a tím zajistila našim potomkům bezpečný a civilizovaný svět.

114088

17.08.2006 01:21

Kdo se bojí velkých zlých sunarů?

RE: Ja se sunaru nebojim

A.S. Pergill 89.?.?.?

Pokud je podle vás normální reakce, když za vámi někdo přijde, abyste se vyhodil do vzduchu v letadle: "Hurá, sem s tou bombou. A letenku mi ani nemusíte proplácet, stejně ty prachy už nebudu potřebovat", pak budiž.

Obávám se ale, že mezi civilizovanými lidmi by se našly nějaké zlomky promile lidí s takovou reakcí, ale mezi tím by to ty tisíce neúspěšně kontaktovaných celou akci proflákly. Takže ti muslimové jsou asi cosi hodně "zvláštního", když pár náhodně vybraným dáte bombu a oni se hned radostně půjdou odpálit do letadla [chechtot]

114146

23.08.2006 21:23

Jak (ne)vyrobit bombu

Fatální havárie letadla

A.S. Pergill 89.?.?.?

Po roce 1989 byly v TV ukazovány záběry, jak STB zkoumala odolnost letadel vůči Semtexu. Údajně zjistila, že k poškození letadla natolik vážnému, že spadne, stačí cca 100g (neprohloupíte, když porovnáte se stejně těžkou tabulkou čokolády).
Takže se té výbušniny nemusejí pašovat kila. Navíc za mých mladých let kolovaly receptury na podobné hračky mezi pubertálními hošíky, většinou s poznámkou, že to může bouchnout pod rukama; havárie při přípravě by tedy s největší pravděpodobností vedla k podobnému výsledku, jako úspěšná příprava. (A byla by, pochopitelně, interpretována jako "smrt v boji" se všemi důsledky.)
A abych si přisadil: Vezmete cca 2 kg louhu sodného (po rozpuštění v minimálním potřebném množství vody se to s rezervou vejde do 1.5 l PET lahve, která je louhuvzdorná, alespoň na řádově týdny) a vydáváte ho za nějaký nápoj, můžete ho i obarvit. Vaše žena si vezme cca 1/2 kg hliníkové bižuterie. Na záchodě v letadle ucpete po MacGyverovsku záchod pytlíkem naplněným vodou, potom do mísy nalijete louh a nasypete hliník. Až reakce bude zřetelně zpomalovat (nebo až se opravdu začnete dusit), bude v kabince směs vodíku a vzduchu blízká ideální výbušné směsi (té nedosáhnete, protože byste se udusil). Pak stačí zavolat "Alláhu akbar" a škrtnout sirkou nebo zapalovačem. Přinejmenším způsobíte vyražení řady okének a dekompresi kabiny, ale nejspíš uděláte i díru do trupu, což zvládaly bombardéry za WW2, ale dnešní letouny na to prostě stavěné nejsou. 72 panen denně vám ale nezaručuji [chechtot]

114840

25.08.2006 13:14

Je terorismus úmyslným produktem euro-americké politiky?

RE: re: Svoboda projevu neznamená svobodu křičet "Hoří!" v přeplněném divadle

A.S. Pergill 89.?.?.?

a dodávám: a neznamená ani svobodu telefonovat na policii, že v budově té a té je ukrytá bomba.
Prostě: Jestliže existují obavy z teroristických útoků, jestliže už v nedávné době teroristické útoky proběhly (autor "cudně" zapomíná na řadu atentátů v Evropě i mimo ni, kde bylo pachatelství muslimů jednoznačně prokázáno - paměť muslimů je prostě vysoce selektivní), a jestliže existují mimořádná bezpečnostní opatření, pak je převlečení se za teroristu a předstírání "podezřelé" činnosti s elektronikou a zavazadly s neznámým obsahem opravdu to pravé. Dotyční by měli nahradit veškeré škody, které svým jednáním způsobili, případně si odsedět ve vězení dobu odpovídající tomu, kdyby stejnou částku ukradli.

115071

25.08.2006 13:21

Je terorismus úmyslným produktem euro-americké politiky?

Nerad diskutuji AD HOMINEM

A.S. Pergill 89.?.?.?

ale v informaci o autorovi postrádám zmínku o tom, že autor je islámský konvertita a velmi často produkuje články velebící islám bez ohledu na realitu. Mnohokrát byl tam, kde jsou připuštěny u článků diskuse, usvědčen z hlásání polopravd i výslovných lží (včetně toho, že např. zapíral existenci některých pasáží Koránu, případně je zcela mylně interpretoval).
[bliji]

115073

28.08.2006 08:23

Je terorismus úmyslným produktem euro-americké politiky?

RE: Jen tak naokraj k terorismu, konspiracim, atd.

A.S. Pergill 89.?.?.?

Stíhačky nezasáhly proto, že nikdo podobný útok neočekával a navíc sestřelení letadla plného pasažérů je silně problematická záležitost (i po 11.9. to v Německu zakázal nejvyšší či ústavní soud).
Budovy spadly proto, že od cca 10 podlaží byla změněna technologie tepelné izolace kovové konstrukce a vysoce tepelně izolující a současně vysoce tepelně odolný azbest byl nahrazen jinými materiály, které takovéto účinky (současně) nemají. Spadly "na způsob řízené destrukce" proto, že se teplo v blízkosti ohniska požáru rozvedlo konstrukcí tak dobře, že její velký a souvislý úsek téměř současně ztratil svoje mechanické vlastnosti (neroztavil se, ale ztratil podstatnou část pevnosti a pružnosti). Budova číslo 7 asi nebyla stavěná na tak silné otřesy.

115255

28.08.2006 08:30

Je terorismus úmyslným produktem euro-americké politiky?

RE: Nerad diskutuji AD HOMINEM

A.S. Pergill 89.?.?.?

Autor například zcela ignoruje skutečnost, že muslimové v poslední době spáchali řadu významných teroristických útoků. Opatrnost celých společností, včetně zaměření aktivit zpravodajských služeb, vůči sobě, si přivodili muslimové sami jednak tím, že tyto zločiny spáchali (včetně zajištění širšího organizačního zázemí), jednak tím, že tyto teroristické útoky plně schvalují (včetně pana Lhoťana), případně veřejně vyhrožují dalšími (např. řada diskutujících na fóru "Muslimských listů")

115256

28.08.2006 22:10

Je terorismus úmyslným produktem euro-americké politiky?

RE: Jen tak naokraj k terorismu, konspiracim, atd.

A.S. Pergill 89.?.?.?

Budovy se stavějí na statickou zátěž. Jakmile začala část budovy nad ohniskem požáru padat, tak se zatížení změnilo na dynamické. To by ustála jen konstrukce dimenzovaná daleko mohutněji. Prostě, jakmile těch několik zasažených pater prohořelo, tak vršek budovy spadl na zbytek pod nimi. A na takový náraz jsou stavěné leda snad vojenské bunkry.
A nejde o ROZŽHAVENÍ, ale záhřev na teplotu několika set stupňů, kdy ta ocel změní dost rychle svoje mechanické vlastnosti.

115313

28.08.2006 22:16

Pokus o protest

Na Britských listech

A.S. Pergill 89.?.?.?

je citován dopis členů organizace, pořádající demonstraci (možná i některých účastníků) presidentovi ČR, aby jim povolil službu v cizí armádě (president na to má pravomoc):
http://www.blisty.cz/2006/8/28/art30016.html
Rádi by bojovali po boku Hisballáhu a Íránské armády proti Izraelské armádě. Autor příspěvku se přimlouvá, aby jim to president povolil, a já se s jeho názorem ztotožňuji. [chechtot]

115314

07.09.2006 18:06

Vkládání slov do Ahamadínedžádových úst

Co Ahamadínežád říkal?

A.S. Pergill 89.?.?.?

Ten rozbor je naprosto "geniální" [bliji]
Dovoluji si parafrázovat "lingvistickým rozborem", jaký by mohl udělat jakýkoli bojovník za apeasement na konci 30. let min. stol. Dozvěděli bychom se, že "endlösung" znamená "konečné řešení", a že je to vlastně způsob, jak definitivně a k oboustranné spokojenosti vyřešit rozpory mezi Němci a Židy. A také to, že "koncentrazionlagern" jsou vlastně jen shromažďovací tábory, kde mají Židé režim dost podobný třeba skautským táborům a mohou tam užít mnoho zábavy s dobrými muži od SS, kteří hlídají, aby se jim něco ošklivého nestalo [chechtot]
Necucám si to úplně z prstu, podobné bláboly bychom našli i v tehdejších hlášeních Červeného kříže. [oči v sloup]

A teď vážně: Ahamadínežád byl jedním ze studentských vůdců, kteří v rozporu se zvyklostmi všech civilizovaných i méně civilizovaných států organizoval přepadení mise USA a více než pětisetdenní věznění jejích členů. Navíc je podezřelý, že byl členem vražedného komanda, které na příkaz Chomejního "popravilo" ve Vídni delegaci Kurdů. To první je prokázané 100%, to druhé by ho stálo přinejmenším pár týdnů vyšetřovací vazby, pokud by přijel do civilizovanějších končin bez diplomatické imunity.
Všechno, co řekne, musí být posuzováno z toho pohledu, že to řekla značně problematická a kriminogenní osobnost.
Současný Íránský režim má také velice daleko k civilizovaným poměrům. Jedná se o tuhou náboženskou diktaturu, kde jsou lidé popravování (= vražděni) i např. za porušení náboženských zákazů a příkazů stran odívání. Tento režim se opakovaně odmítl podrobit inspekcím MAAE, kterým se podrobují bez řečí i např. USA nebo Rusko. Tyto inspekce opakovaně hlásily podezření, že program obohacování uranu neslouží k výrobě paliva, ale jaderných náloží (liší se stupněm obohacování) a inspektorům MAAE se podařilo vzorek takového vysoce obohaceného (= nevhodného do reaktoru, vhodného do bomby) uranu najít. Ohlášený program těžkovodního reaktoru rovněž vede k pochybnostem, protože těžkovodní reaktory nemají valný efekt energetický, ale jsou významným producentem plutonia, rovněž vhodného spíše na nálože. U toho plutonia je navíc problém, že se od uranu prošlého reaktorem neseparuje fyzikálně (jako se provádí obohacování), ale chemicky. Je to procedura v zásadě podstatně jednodušší a lépe utajitelná (žádné megaodstředivky) než obohacování uranu.

116205

22.09.2006 22:42

V bludišti pokřivených zrcadel

RE: Gyurcsány a Bush

A.S. Pergill 89.?.?.?

Obávám se, že je opravdu řada situací, kdy je vina prakticky 100% jistá (například člen ozbrojené skupiny chycený se zbraní v ruce). Když chytí živého ručníkáře se "sebevražednou vestou", aniž by se stačil odpálit, tak má také docela zajímavé informace - kdo mu dal výbušniny, kdo ho "ideově připravil" atd. a dost rozhoduje rychlost, jakou z něho vylezou.
Jinak žádná skutečně efektivní tajná služba nepracuje stylem "někoho chytneme a něco z něho vymlátíme". Tak pracují organizace státního teroru, které žádné informace nepotřebují (jak inkvizice tak i třeba STB v 50. letech), jen potřebují zastrašit populaci, protože "odsouzen může být každý".
Tahle dvě použití mučení: cílené získání konkrétní informace a plošný teror, se od sebe liší asi jako když sekyrkou štípete dříví nebo tou samou zatloukáte hřebíky.

117391

12.10.2006 23:12

Muhammadův meč

Snůška polopravd a vyslovených lží:

A.S. Pergill 89.?.?.?

Samotný symbol islámu - půlměsíc - není astronomický jev, ale čepel Mohamedovy šavle, už to svědčí o jeho "mírumilovnosti".
Autor by měl také vědět, že podle islámského práva je jakákoli konverze k islámu dobrovolná. Tedy když Mohamed postavil zajatce do řady a dal jim vybrat, zda konvertují, nebo jim usekne hlavu (a kdo řekl ne, tak mu ji skutečně usekl), tak přeživší konvertovali "dobrovolně". Což se stalo precedentem pro islámské právo. Stejně jako konverze několika kmenů k islámu (opět ještě za Mohamedova života) pod pohrůžkou totálního vybití (která byla u jiných kmenů realizována). Takže "dobrovolnost", kterou se ohánějí apologeti islámu, je něco jiného, než jak tento pojem chápe Evropan.
Autor vychvaluje život křesťanů a Židů pod muslimskou nadvládou a ignoruje skutečnost, že na Pyrenejském polostrově od jeho okupace muslimy po rekonkvistu opakovaně propukala povstání (v zásadě každou generaci jedno velké a několik malých - lokálních), a to přesto, že byla potlačována s neobyčejnou brutalitou (tisíce až desetitisíce ukřižovaných nebo naražených na kůl). Ano, těm, co kolaborovali s okupační mocí, se dařilo relativně dobře. Neprivilegovaní (=naprostá většina) byli permanentně ohoženi na životě i svobodě (mohli být např. kdykoli prodáni do otroctví) a v zásadě mohli také kdykoli přijít o veškerý majetek (vtírá se analogie s transporty do koncentráků a "arizací"). Že se kolaborantům po osvobození dařilo zle, to je vcelku logické a stává se to takřka pravidelně.
Autor ignoruje skutečnost, že k hromadnému vypovězení jinověrců sáhli španělští panovníci až poté, co bylo prozrazeno a potlačeno rozsáhlé spiknutí, které mělo vést k povstání, koordinovaném s invazí z Afriky (přesně stejným postupem se dostal k moci Franco, takže to tak úplně beznadějný plán nebyl). Málo se ví (nebo to autor cudně zamlčuje), že náboženskou policii, sledující, zda konverze k "jedinému správnému" náboženství neproběhly jen na oko a neprovádí se v skrytu původní ritus, zavedli ve Španělsku muslimové a španělská inkvizice jen převzala již hotový model.
Ono ad nauseam [bliji] citované "Nebudiž žádného donucování v islámu" (ne náboženství, jak komolí autor), má zcela specifický historický kontext: Za Mohamedem přišly vdovy (po křesťanech a židech), které po smrti svých manželů přestoupily k islámu, a ptaly se, zda mají nutit své děti k víře jejich zemřelých otců, jak jim to před ovdověním odpřísáhly. Takže ono "nebudiž donucování" se týká přivádění těchto dětí k jiné víře než islámu (protože je jasné, že v prostředí islámské obce z nich rostli muslimové). Netýká se to tedy vůbec nějaké tolerance jinověrců v islámu.

118989

20.10.2006 23:33

Válka se zvířaty

"Všechny státy musí přestat s testováním chemických a biologických zbraní na zvířatech."

A.S. Pergill 89.?.?.?

To je sice hezká, ale naprosto nerealizovatelná myšlenka. V poslední době jsme svědky toho, jak se nedaří zarazit pokusnictví ve výrobě jaderných náloží, přestože je to činnost podstatně náročnější a hůře utajitelná.
A, mimochodem, zásadní informace o toxicitě nebo netoxicitě některých chemických látek byly získávány na zviřatech už v 19. století, a to v podmínkách, na které by bohatě měla i ta Al-Kaida. Být jejím členem, tak si nějak ověřím, že ta zásilka, co jsem dostal, je opravdu yperit, a ne třeba leštidlo na boty. A zařizovat na to ověření supervybavenou analytickou laboratoř - když to stačí stříknout na psa?

119645

03.11.2006 21:38

Ad: Je to střet civilizací

Takže:

A.S. Pergill 89.?.?.?

Mossad má tolik fanatických agentů, že se každou chvíli některý z nich odpálí mezi lidmi, případně to napere uneseným letadlem do baráku.
Jen aby se ten Izrael tímhle způsobem úplně nevylidnil! [chechtot]
Já osobně naprosto nevylučuji, že agenti Mossadu jsou alespoň zčásti infiltrovaní do některých teroristických buněk: Byli by naprosto blbí, kdyby to alespoň nezkusili, a naprosto neschopní, kdyby se to alespoň některým z nich nepodařilo. Je zcela jasné, že cílem takové infiltrace může být, vedle jiných věcí, i "hecování" k takovým aktivitám, které nabourají obraz "mírumilovného islámu", jaký se nám tu různí proislámští aktivisté snaží vykreslit.
Pan Lhoťan by měl raději jmenovat nějakou zemi, kde muslimové a nemuslimové žijí ve dlouhodobě stabilním rovnoprávném společenství. To ovšem nemůže, protože taková země neexistuje a nikdy v historii ani neexistovala (příklady uváděné muslimskými agitátory, jako např. Andalusie nebo rané Turecko, nejsou nic jiného než lživá propaganda, překrucující a zamlčující podstatné údaje). A pokud kdy kde došlo k rozbití jakžtakž přijatelných vztahů mezi muslimy a nemuslimy a vyhrocení situace na ostří nože, prakticky vždy (výjimek je zanedbatelný podíl) první krok k roztržce a násilí provedli muslimové. Patrně ten Mossad má stroj času a jezdí provádět své nekalé rejdy až do Mohamedovy doby (protože prvním islámským teroristou byl Mohamed).
Islám je náboženství bezuzdné agrese a, na rozdíl od křesťanství, které bylo v tomto směru částečně zpacifikováno, tato agresívní vývojová fáze u něj stále trvá i v tomto čase.

120630

04.11.2006 23:48

Ad: Je to střet civilizací

RE: Takže:

A.S. Pergill 89.?.?.?

Když "asociální spodina", tak vystřílet!
Ono by se hned poznalo, kdo začne ječet, takže to berte jen jako myšlenkový test.
Zkuste ale vysvětlit, jak to, že ta "asociální spodina" je 100% islámská v zemi, kde muslimové pořád ještě nemají většinu. A jak to, že nebylo z jediné mešity slyšet hodnověrné odsouzení jejich řádění, když tedy nemají s muslimy nic společného a jen jim (třeba na popud Mossadu [chechtot] ) kazí reputaci.
Můžete se tady, v "pevném jádře", ad nauseam vzájemně ujišťovat o židovském spiknutí: stále více lidí už chápe lživost multikulturalismu a na něj úzce připojené islamofašistické ideologie. Ocitáte se na stejné cestě, kterou před vámi prošli např. stoupenci teorie o placatosti Země. [oči v sloup]

120688

05.12.2006 23:13

Ahmadínedžádův dopis Američanům

RE: AhmadiNERAD

A.S. Pergill 89.?.?.?

Snůška nesmyslů:
Ženská obřízka se běžně praktikovala za dob Mohameda (i ti prolhaní imámové se podřekli, že "Mohamed svoje dcery obřezat nenechal" - kdyby za něj ženská obřízka u Arabů neexistovala a muslimové se s tím setkali až po dobytí Afriky několik generací po něm, tak by tento problém vůbec neřešil). Je dochována také hadísa, podle které Mohamed sledoval obřezávání nějakého děvčátka (normálně se takové věci před muži nedělají, ale Mohamed byl pedofilní úchyl) a komentoval to slovy "jenom neřezej moc hluboko", což je vcelku jednoznačně interpretováno jako souhlas s tímto zákrokem.
Při znásilnění je problémem známý nepoměr váhy mužského a ženského svědectví (které navíc není vykládáno ve vší úplnosti - svědectví pouze žen - v libovolném počtu - nemá žádnou váhu oproti svědectví třeba jediného muže).
Na nemuslimy se náboženská zařízení v islámském státě pochopitelně vztahují, mimo jiné to, že jejich svědectví před soudem není vůbec bráno v potaz (a islámské soudy také nepřipouštějí materiální důkazy). Proto může být stoprocentní rozpor mezi nálezem civilizovaného soudu a bezcenných hovad soudících podle šaríji.
"Členem komunity" se můžete stát i tím způsobem, že sem přivandruje horda líných hovad, která se jen 5x denně modlí a berou sociální pdporu. A najednou je musíte nejen živit, ale i tolerovat jejich "specifika", ovšem bez jakéhokoli náznaku reciprocity.
"Dobrovolná konverze" k islámu je kapitolou samou pro sebe, protože islámské právo i konverzi pod bezprostřední pohrůžkou smrti považuje za "dobrovolnou". Opět je na to hadísa, kdy Mohamed vraždil odzbrojené a svázané zajatce, pokud odmítli přestoupit na islám, a o těch, kteří tak učinili, prohlásil, že "konvertovali dobrovolně".

122909

05.12.2006 23:20

Ahmadínedžádův dopis Američanům

RE: AhmadiNERAD

A.S. Pergill 89.?.?.?

Nemáte pravdu, náboženská policie je přítomna ve všech islámských státech, maximálně se tu a tam jinak jmenuje. Nedávno proskočila zpravodajskými servry zpráva, jak jí byl zabit na místě jeden student, který se bavil na veřejnosti se svou manželkou a příslušným činovníkům to přišlo "neislámské". Většinou tuto "záslužnou činnost" vykonávají příslušnící tzv. "revolučních gard", kteří plně snesou srování s hordani SS v nacistickém Německu.
Nakonec zablokování googlu, a dalších vyhledávačů a internetových encyklopedií v Íránu spíše ukazuje, že se režim dál přiostřuje.

122910

05.12.2006 23:33

Ahmadínedžádův dopis Američanům

RE: AhmadiNERAD

A.S. Pergill 89.?.?.?

Bláboly:
ad1: Muslimové prohlašují křesťanství a iudaismus za "nepovedený", "nedokonalý" islám. Proto pod pojmem monoteismus rozumí pochopitelně islám a nic jiného.
ad2: Ženská obřízka se provádí částečným nebo úplným odstraněním malých stydkých pysků a poštěváčku. V extrémním případě, kdy je vyřezáno prakticky vše, se následně sešijí velké stydké pysky takže v horní polovině srostou. První styk je v takovém případě spojen se silným traumatem rodidel (srovnatelným s nástřihem pochvy při těžkém porodu) a docela zajímavé procento novomanželek na to umírá. I lehčí obřízka vede k jizvení a trhání genitálu při prvním porodu a zvyšuje riziko úmrtí prvorodičky (v jizvě vzniká jen nepružné kolagenní vazivo). Obřízka se provádí většinou ve věku 5-10 let, tedy předškolní a mladší školní věk, v některých zemích i dříve.
"Distancování" islámských duchovních je typická imámská lež, ženská obřízka se provozovala u muslimů už za Mohamedova života, kdy muslimové zdaleka nebyli v Africe. V současnosti se provozuje prakticky výhradně v komunitách postižených islámem. Jsou k ní nuceny i dcery konvertitů k islámu v civilizovaných zemích.

122911

04.01.2007 23:20

Izraelský generál volá po útoku na Írán

Vážení, račte si prolistovat Korán

A.S. Pergill 89.?.?.?

Mohamed se svého času uřekl, a dostalo se to i do jeho "veledíla", plně srovnatelné výplodem "českého kaprála", že židé odmítnutím přijetí jeho učení naštvali Alláha a ten zařídí, že nikdy nebudou mít vlastní stát.
Animozita muslimů, a především muslimského duchovenstva, je odvozena od tohoto rozporu reality s Koránem, který podrývá jeho autoritu a bytostně ohrožuje islám jako takový (protože Korán je, na rozdíl od Bible, vydáván za přímé dílo boží, takže jeho zkompromitování kompromituje boha i víru v něho). Islámští duchovní by nevražili na židovský stát, i kdyby byl založen v Patagonii, Antarktidě, nebo na severním pobřeží Grónska, maximálně by mohli v takovém případě jeho existenci před věřícími utajit. S "krádeží" půdy, vody atd. to nemá absolutně nic společného, to jsou zástupné a z větší části vylhané problémy. Navíc přibližně zhruba kolik bylo původně palestinských Arabů, tolik bylo vyhnáno z islámských zemí po první válce s Izraelem Židů (a jejich na místě zanechaný majetek byl větší než majetek palestinských Arabů opuštěný v Izraeli). Takže by nebyl problém je na tyto majetky vyhnaných Židů usadit; i to je názorná ukázka, že nejde o nějaké "ubohé Palestince", ale o likvidaci židovského státu za každou cenu.
Můj osobní názor je, že Írán by použil jadernou bombu proti Izraeli i za cenu své totální likvidace, jeho současný prezident je náboženský fanatik, který věří jednak tomu, že ho Alláh ochrání, a pokud ne, tak že stejně všichni odejdou do ráje, spíš ji ale předá teroristům, aby spousta levičáků pomáhala mlžit o jejím původu.
Izrael si nemůže dovolit reagovat až na případný zásah jadernou zbraní, vzhledem k možnosti zničení podstatné části jeho území jediným výbuchem. Musí prostě udeřit včas.
Podle mého soudu by bylo nejvýhodnější zasažení sídel kvalifikovaných technických kádrů, protože bez nich bude dovezené zařízení jen mrtvý šrot (to ukázalo bombardování Peenemünde za WW2, kdy na opoždění vývoje V2 mělo největší vliv pobití německých techniků). Také by to výrazně snížilo ochotu nájemných techniků z jiných zemí (hlavně bývalého SSSR) dát se najmout do Íránu.

124797

06.01.2007 18:48

Izraelský generál volá po útoku na Írán

RE: Vážení, račte si prolistovat Korán

A.S. Pergill 89.?.?.?

Problém je v tom, že jak v křesťanské, tak i židovské společnosti jsou vraždy z ryze náboženských důvodů dílem extrémistů, kteří jsou opravdu extrémem, tj. okrajovou záležitostí politického spektra. A ještě důležitější je, že tito extrémisté mají mizivou podporu i mezi praktikujícími věřícími.
Islámské teroristy naproti tomu nazýváme "extrémisty" jen z důvodů politické korektnosti. Ve skutečnosti jsou jejich názory prakticky neodlišitelné od názorů středního proudu islámu (naprostá většina "odsouzení" teroristických činů muslimskými duchovními a politiky jsou jen Koránem povolené lhaní nevěřícím; v řadě případů bylo doloženo, že ti samí činovníci v promluvách určených pouze spoluvěřícím říkali pravý opak; týká se to i některých muslimských činovníku v Česku). A co je nejdůležitější: Pachatelé teroristických činů mají téměř stoprocentní podporu všech věřících muslimů (dokonce i podstatné části těch, kteří navenek vystupují umírněně). Reálně jsou mezi muslimy extrémisty ti, kteří validně spolupracují s vyšetřovateli, případně teroristy udají ještě ve stádiu příprav.

124961

06.01.2007 18:59

Izraelský generál volá po útoku na Írán

RE: Vážení, račte si prolistovat Korán

A.S. Pergill 89.?.?.?

Nemáte tak úplně pravdu. V tom roce 1942 měli Němci k dispozici prototyp a naprosto zásadní pro jeho bojové nasazení byly jeho následující úpravy pro sériovou výrobu (upravit součástky tak, aby se daly sériově vyrábět, předefinovat použité materiály tak, aby pro tu výrobu byla dostupná surovinová základna atd.).
A právě na tom se významněji než hlavní vynálezci uplatňují středně technické kádry, které sice tu raketu nedokážou vymyslet, ale stanoví konkrétní postup pro sériovou výrobu (napřed to upneme do soustruhu a to a to vysoustružíme, pak tohle vyfrézujeme atd.; tahle součástka v motoru se silně podobá sériově vyráběné součástce XYZ-1234, nedala by se ta použít místo ní?), náhrady materiálů za dostupnější atd.
Kdyby nebylo náletu na Peenemünde, měli by Němci V2 možná o rok dříve. Tím by mohli např. vychytat mouchy s naváděním, což by mohlo například udělat Spojencům dost problémů při vyloďování v Normandii.

124962

28.01.2007 00:38

Problematika protiraketové základny v nadsázce

Tři body

A.S. Pergill 89.?.?.?

1. Základna má význam v případě ojedinělé střely, nebo malého počtu střel. Z podstaty věci neposkytne ochranu při masívním úderu stovkami raket.
2. Z tohoto důvodu nemůže poskytnout ochranu před odvetným (ale i prvním) úderem států jako je Rusko nebo Čína. Má význam v případě vypuštění raket z:
- "darebáckých států"
- základny teroristů, která není pod kontrolou příslušného státu
- raketového sila obsazeného teroristy, zrádci apod.
3. Nemá smysl počítat s odvetným úderem "darebáckého státu", pokud by byl napaden jako první (ať už USA nebo NATO), protože, na rozdíl od Ruska nebo Číny, má těch raket a základen tak málo, že by je úder na začátku útoku spolehlivě vyřadil.

Z výše uvedených důvodů má tohle zařízení opravdu převážně obranný charakter. Dokonce ani nezvyšuje riziko úderu do okolí základny, protože teroristé a darebáci na ně nebudou plýtvat nepočetnými střelami a pro Rusko a Čínu je to cíl strategicky nevýznamný.

4. Jsme členy NATO a mělo by být samozřejmé, že se budeme nějak podílet na společné obraně i v případě, že instalované zařízeni na našem území se na naší ochraně nebude bezprostředně podílet (což navíc není pravda, zařízení "dohlédne" na střelu opuštějící atmosféru někde nad Tureckem, a taková by mohla být určena i nám). Ucelený systém radarů a základen (včetně té na našem území) je, samozřejmě, určen i pro naši obranu.

127118

06.02.2007 23:46

Kto stojí za svetovým terorizmom?

Dost hrozný blábol

A.S. Pergill 89.?.?.?

Kupodivu se s agresivitou daleko úspěšněji vyrovnávají kultury, v nichž je silová konfrontace mezi lidmi - skupinami relativně běžná (musely, jinak by se jejich příslušníci navzájem vybili). Naopak velice nevyzpatatelně reagují příslušníci některých kultur, které násilí vůbec neznají. V Jižní Americe existují (nebo ještě relativně nedávno existovaly) indiánské kmeny, jejichž příslušníci vůbec konfrontaci mezi lidmi neznají (jsou ale výborní lovci, takže se zbraněmi zacházet umějí). I zvýšený hlas nebo bezděčná gesta cestovatelů považují za znak bezprostřední agrese a reagují na ně zběsilým útokem (asi jako krysa zahnaná do kouta).
Naše kultura naštěstí dokázala násilí ritualizovat, a tím umožnit svým příslušníkům se s jeho existencí vyrovnat. Sociální inženýři lidských duší mohou na tomto úseku nadělat opravdu hodně zla, v nejhorším případě společnost přeměnit na houf paranoiků, neschopných běžných mezilidských kontaktů. To se pak NWO bude zavádět docela dobře.

128006

12.02.2007 21:13

Šest lží o Íránu, kterým byste neměli věřit

Dotyčná dáma je "dlouholetá mírová aktivistka"

A.S. Pergill 89.?.?.?

"Po 11. září začala pracovat na tom, aby zabránila dalšímu vraždění a zkáze v jiných zemích z rukou americké vlády."
Jistý britský šlechtic, známý pod přezdívkou "lord Hau-Hau", v tomto duchu pracoval v německém rozhlase za WW2. A polehčující okolností bylo, že byl ze smíšeného manželství a měl jak britské tak říšskoněmecké občanství. Takže dost dobže nemohl říct Němcům ne, když ho začátek války zastihl v Německu. Přesto mu to bylo houby platné a podíval se na svět z oprátky.
Tihle "míroví aktivisté" dělají naprosto to samé a nemají ani ani jeho polehčující okolnosti.
"Míroví aktivisté", kteří výrazně přispěli k porážce USA ve Vietnamu (protože z vojenského hlediska byla válka před začátkem mírových rozhovorů prakticky vyhraná) a vytvořili politický tlak na to, aby USA nereagovaly na excesívní porušování mírových dohod prakticky od okamžiku jejich podpisu, mají na rukou krev statisíců lidí (komunistický režim bezprostředně po válce povraždil víc lidí, než kolik v ní padlo) a nesou pravděpodobně větší míru viny než ten lord Hau-Hau, který byl spíše politováníhodnou postavičkou a jeho propaganda měla minimální odezvu. A rozhodně by si tu šibenici (nebo jiné podobné zařízení) zasloužili víc než on, minimálně od doby, kdy se jednoznačně prokázalo jejich napojení na sovětskou tajnou službu.
Obávám se, že tahle dáma hodlá aspirovat na podobné postavení v budoucí válce.
Tato civilizace by měla velice rychle obnovit představu, že zrada je zločin z nejohavnějších a náleží za něj úměrný trest.

128598

15.02.2007 11:41

Zimbabwe dokončuje etnickou čistku

RE: Tak to tu konečne máme!

A.S. Pergill 89.?.?.?

Souhlas. Mugabe není žádný rasista, ale multikulturalista v nejčistší podobě.

128820

15.02.2007 21:17

Zimbabwe dokončuje etnickou čistku

RE: Tak to tu konečne máme!

A.S. Pergill 89.?.?.?

Humanitární pomoc má společné to, že se tč. afričtí diktátoři mohou spolehnout, že ať přivedou zemi do sebevětšího krachu a zcela zjevněji vlastní vinou, tak kdosi přijede z Evropy, doveze potraviny a léky a ještě si za to nechá sprostě vynadat.
Osobně jsem toho názoru, humanitární pomoc tam, kde nejde o opravdu "vyšší moc" (kobylky, sopka, zeměřesení, povodně apod.) by měla být vázána na nápravu společenských poměrů. Režim, který rozkrade zemi, vyžene nebo vybije ty, kdo vytvářejí hodnoty, a zbytek obyvatelstva přivede ke hladomoru, není možné podporovat. Ani tím způsobem, bohužel, že budeme zdarma a bez jakýchkoli podmínek krmit jeho oběti.
Je také prokázáno, že permanentní pomoc (ne v krizových situacích, jak byly zmíněny výš) vede k opouštění venkova a vytváření zcela neproduktivní městské - slumové chudiny, která jen paraziticky žije z humanitární pomoci a situaci v zemi dál zhoršuje.

128864

22.02.2007 23:11

Jednotná perspektiva 2010

Tento článek mě zaujal už na MWM,

A.S. Pergill 89.?.?.?

vyšel i v papírové verzi před cca rokem a půl. Přiznám se, že patřím ke generaci, která zažila na prahu dospělosti zrádné přepadení a okupaci v srpnu 1968. Kvílení pronároda, který nás dvacet let okupoval a vysával, mým uším rozhodně neznělo nepříjemně. Je mi líto, jsou věci, na které se nedá zapomenout a které se nedají odpustit. Takže raději americký radar než opakování srpna '68.

129393

22.02.2007 23:18

Vojenská Radarová stanice Gabala, Ázerbájdžán

RE: Mutagení zaření

A.S. Pergill 89.?.?.?

Ovšem, tím pádem řečeno krutě: takovéto radary na našem území už máme (teď je alespoň zčásti převzalo NATO). Navíc ten protiraketový radar bude v podstatě mimo provoz (s výhradou pravidelných testů) a zapne se až v momentě, kdy družice ohlásí podezřelé aktivity, případně start rakety. Takže zátěž okolí bude daleko menší než zátěž u kontinuálně pracujících radarů PVO.
Jinak to, co popisujete, není mutagenita. Spíš změny v biochemii a v imunitní odpovědi organismu.

129394

23.02.2007 23:54

Jednotná perspektiva 2010

RE: Tento článek mě zaujal už na MWM,

A.S. Pergill 89.?.?.?

Rusové už tehdy v '68 více-méně bezostyšně prohlašovali, že si nás dobyli na Němcích v roce 1945, a že si jen berou, co jim patří.
Kdyby spojenečtí vojáci za války proti Německu sáhdlouze zvažovali, zda někdo z těch, na které střílejí, nepatří náhodou k "úplně obyčejným a většinou zoufalým lidem", tak bychom buď nebyli, nebo bychom dřeli jako otroci na ýbrmenše někde na Sibiři.
Americká základna na našem území pro mě představuje podstatné zvýšení pravděpodobnosti, že pokud sem Rusové natáhnou svoje špinavé pracky, tak přes ně dostanou takovým způsobem, že zalezou na hodně dlouho. I záruku toho, že soulad jejich diplomatických a ekonomických tanečků s Německem bude patřičně narušený. A strategické oslabení Ruska vítám, jako strategické oslabení nepřítele.

129448

03.03.2007 11:10

Jak lže Lucie Beranová

Problém vidím v tom,

A.S. Pergill 89.?.?.?

že v Iránu vládne "revoluční", v podstatě nelegitimní režim (podobně jako u nás mezi 1948 a 1989). Má rozhodně nižší míru legitimity než např. režim nacistického Německa (protože Hitler se dostal k moci legálněji než např. u nás Gottwald).
Tento režim už v době svého vzniku jasně ukázal, že nerespektuje ani bazální mezinárodně právní normy (obsazení velvyslanectví a věznění diplomatů, mj.).
Zkušenosti s takovými režimy jednoznačně ukázaly, že ústupky jsou k ničemu (a v důsledcích zhoršují situaci těch obyvatel, kteří jsou v opozici), zatímco pod permanentním tlakem se mohou zhroutit (reaganovské "uzbrojení" "tábora míru a socialismu", které mu dodnes levičáci neodpustili). Problémem je i cesta Iránského režimu k jaderné zbrani a (poněkud krátkozraká) podpora z Ruska - jinak by bylo lepší to tam nechat vyhnít, jako frankistické Španělsko nebo pinochetistické Chile. Takže zásah asi nutný bude, jako byl nutný v případě Německa a Japonska.
A k tomu unášení a mučení: Jsem toho názoru, že se tak jen nuceně obchází omezení, která si vyřvali levičáčtí aktivisté. (A kdyby se to nedělalo, bylo by mnohem hůř.) Domnívám se, že legalizace tvrdých metod výslechu by přinesla daleko větší míru kontroly a snížila by i riziko případných přehmatů. (Na rozdíl od laciných agitátorů rozlišuji dolování reálně existujících informací z důvodně podezřelých osob, např. chycených při činu, od donucení k předem nachystanému přiznání.)

129881

04.03.2007 15:40

Jak lže Lucie Beranová

RE: Problém vidím v tom,

A.S. Pergill 89.?.?.?

V tomhle absolutně nejsme ve sporu, naopak máte můj stoprocentní souhlas. Rozdím mezi námi spočívá v tom, že vy vidíte jako nejlepší východisko stoprocentní zákaz "tvrdých" metod výslechu (který se potom různě obchází a systém v některých případech k něčemu takovému "morálně ospravedlňuje" i jedince, kterým by pravomoc rozhodovat o těchto věcech rozhodně svěřena být neměla); zatímco já vidím východisko v legalizaci za jasně daných podmínek dozorovaných soudem a (nebo) státním zástupcem (ale rozhodně osobou a institucí nezainteresovanou "získání kladného výsledku za každou cenu"), asi v podobném režimu, v jakém se dnes povolují a zpětně kontrolují odposlechy.

129969

02.04.2007 22:45

Írán prokázal svou necivilizovanost

Autora článku raději charakterizovat nebudu

A.S. Pergill 89.?.?.?

1. Britové byli na misi OSN, nikoli na misi pro Velkou Británii
2. Byli protiprávně zadrženi v Iráckých vodách, což dokazují mj. i družicové snímky
3. Jsou protiprávně vězněni a nuceni k sepisování lživých prohlášení, kterým normální člověk s IQ>50 nemůže věřit.

Íránci jen názorně ukázali, že nejsou schopni civilizovaného jednání. Celý incident je jen názorným důkazem toho, že nesmějí dostat do rukou jadernou zbraň, a to i z cenu jejich zbombardování na škváru a roztavenou sklovinu.

Oni takto jednali už za starověku (viz Xenofontovu Anabázi).

132109

03.04.2007 23:22

Írán prokázal svou necivilizovanost

Pár připomínek

A.S. Pergill 89.?.?.?

1. Írán chce soudit a odsuzovat, povinností Íránu je doložit, že britové byli v íránských vodách. Bez materiálních důkazů je to tvrzení proti tvrzení, a v tom případě mi britové připadají věrohodnější.
2. Na Guantanamo jsou vězněni zločinci, kteří bojovali mimo jakékoli pravidelné vojsko, bez uniforem atd. Takováto pakáž se prakticky vždy, od starověku po WW2, likvidovala na místě (pokud neexistovala nějaká dohoda o uznávání vojáků bez uniforem, jako měly např. USA a Konfederace za občanské války v době, kdy neměly obě strany dost uniforem). IMHO jsou vězněni především proto, že jsou držiteli strategicky významných informací (a je vidět, jak "strašlivě" jsou "mučeni", když mnozí začali zpívat až po létech; pokud by šlo o to, aby se přiznali k čemukoli, tak by američtí vyšetřovatelé byli v porovnání s takovým Boblingem totální žabaři - a nebo jde o to, že nechtějí přiznání k čemukoli, ale pravdivé informace?).
3. Válka v Iráku neskončila osvobozením Kuvajtu a přerušením tažení na Bagdád. Bylo pouze sjednáno příměří, které Irák neustále porušoval, což konstatovaly i rezoluce OSN, a to mnohonásobně opakovaně. Žádný mír sjednán nebyl. Tak bylo Saddámovi názorně předvedeno, že příměří beztrestně porušovat nelze.
4. Írán nedodržuje mezinárodní smlouvy o nešíření jaderných zbraní, odmítá pustit inspektory MAAE do klíčových provozů a několikrát je vypověděl ze země. To vše bylo opakovaně doloženo a konstatováno i na půdě OSN. Co chcete víc? Čekat až začne teroristům z Al Quaedy předávat jaderné nálože?

132192

09.04.2007 22:15

Írán propustil zajaté Brity

Tak si to zrekapitulujme:

A.S. Pergill 89.?.?.?

1. Britové hlídali v iráckých vodách s mandátem OSN, zda se tam nepašují zbraně, drogy nebo ukradená ropa. Postupovali tak, že korveta zastavila loď a vyslala k ní hlídku na gumových člunech a sama pokračovala po trase. Hlídka (normálně) provedla inspekci a pak mateřskou loď dohnala.
2. Íránci vyrazili ze svých vod, vzdálených cca 1.5 km, kde pravidelně hlídkují, takže přítomnost jejich plavidla nebyla ničím podezřelá, v době, kdy hlídka kontrolovala indickou loď a korveta byla vzdálena něco přes 11 km. Hlídku přepadli a zajali. O místě hlídkování existují údaje GPS hlídky, GPS prohlížené lodi a GPS vrtulníku, liší se na úrovni desítek metrů (pro GPS normální) íránci, na rozdíl od Britů žádné GPS neprezentovali (britové všechna ve vysílání BBC).
3. Britové nešli do konfliktu, aby neohrozili své lidi, držené jako rukojmí.
4. Britové byli protiprávně vězněni a bylo jim vyhrožováno smrtí. Íránci tvrdí, že přiznali vniknutí do jejich výsostných vod, ale pro jistotu nikdy nepustili v tv záběrech zvuk, jen ty svoje trapné žížalky a své skřehotání, kde mohlo být psáno a řečeno cokoli.
5. Potom sehráli trapnou scénu, kdy se jejich ansámbl teroristů a lidožroutů natřepával před kamerami, jak je na Velikonoce pustí.
6. Místním diskutérům nedošlo více věcí:
a- Bylo povinností Íránu prokázat, že došlo k narušení jeho vod, k ničemu takovému nedošlo.
b- Přiznání vojáků je z hlediska jakéhokoli myslitelného soudu irelevantní, z hlediska civilizovaných soudů proto, že bylo učiněno pod bezprostřední hrozbou smrti, z hlediska islámských soudů protože jsou nevěřící a jejich svědectví není u islámských soudů vůbec přípustné.
c- Írán jen ukázal, že je zemí pod vládou zločinecké kliky a vládnou tam barbarské poměry. Tím se jen potvrdilo, že není možné připustit, aby se dostal k jaderné zbrani, a to doslova za jakoukoli cenu.

132529

27.04.2007 20:46

Jose Padilla a žaloba stavěná na cuketách

Já jen vzpomínám,

A.S. Pergill 89.?.?.?

Jak v 50. letech popravili manžele Rosenbergovy a byl děsný kvil mezi levičáky, na základě jakých pochybných důkazů byli popraveni. A v 90. letech, po pádu SSSR, se vynořilo na světlo, že US tajné služby měly v Kremlu "krtka", a ten soudce, co Rosenbergovy odsoudil, měl snad k dispozici i texty hlášení, které do Moskvy posílali, akorát se s nimi nemohl veřejně vytasit při procesu, protože by toho člověka kompromitoval.

134088

30.04.2007 22:54

Jose Padilla a žaloba stavěná na cuketách

RE: Článek nejedná o vině či nevině nešťastného Jose!

A.S. Pergill 89.?.?.?

Tohle je právě věc hodná diskuse:
"Právo má stranit obviněnému, je lépe propustit 10 obviněných než odsoudit jednoho nevinného."
Souhlasím na sto procent, že to platí (mělo by platit) pro běžnou kriminalitu. Nejsem si ale vůbec jistý, zda by to mělo platit pro příslušníka teroristické organizace, schopného dál pokračovat ve svých aktivitách.
Islámští teroristé prostě vytvořili novou, dříve prakticky neexistující, kategorii zločinů. A my sami nevíme, co s ní.

134298

30.04.2007 22:59

Jeden mrtvý při násilných střetech v Estonsku

Pomník neměl být zničen,

A.S. Pergill 89.?.?.?

ale převezen na pohřebiště rudoarmějců.
A s tím osvobozením Evropy od nacistů je to docela složité. Tu Prahu např. prakticky kompletně osvobodili Vlasovci (které pak sověti, přišlí k hotovému, nelítostně povraždili). Takže čí pomníky by se vlastně měly stavět?
Nehledě k tomu, že minimálně okupace v roce 1968 u nás naprosto anulovala všechny zásluhy, které sověti kdy měli.

134299

01.05.2007 10:24

Jose Padilla a žaloba stavěná na cuketách

RE: Článek nejedná o vině či nevině nešťastného Jose!

A.S. Pergill 89.?.?.?

Obávám se, že ten terorismus skutečně představuje novou kategorii zločinů. Za zásadní rozdíl oproti nějakému nedokonale usvědčenému zlodějíčkovi považuji to, tady obviněný může vynést ven vysoce závažné informace, schopné např. prozradit identitu agenta v řadách teroristů (z pořadí a dikce pokládaných otázek by to odborník mohl vytáhnout, nebo alespoň okruh podezřelých významně zúžit).
Faktem je, že v oblasti tajných služeb se tyto věci (prakticky) vždy řešily tak, že nepřátelský agent byl po zpravodajském vytěžení bez cavyků popraven a stýkal se s ním pouze kontrolovatelný okruh prověřených vlastních lidí.
Osobně jsem toho názoru, že veškeré kauzy tohoto typu vznikají v důsledku bezradnosti a diskoordinace, kdy jednotlivé státní složky jednají podle různých doktrín, nejsou schopny se dohodnout na jednotném postupu a nedokáží proto jednat racionálně. (Asi jako když amíci nebyli schopni racionálně zareagovat na Jamamotovu flotu, plížící se k Havaji.) Některé jednají podle "mírových", jiné podle "válečných" norem. Útok na WTC prostě úlohu "nového Pearl Harbouru" nesplnil. Bude muset přijít něco daleko strašlivějšího (asi jaderný výbuch v některém velkém městě), co nás donutí přejít na "válečné normy" a s prkotinami typu "lidských práv" kohosi, kdo se baví o cuketách za tisíce dolarů (tak několikadenní spotřeba Prahy), aniž by mohl prokázat, že s nimi na veliko obchoduje, se vůbec bavit.
A Saša nemá pravdu s tím trestem smrti. Propuštění teroristky z RAF v Německu před pár týdny (původně dostala několikanásobný trest smrti) je velmi dobrým argumentem proto, abychom tento trest měli a používali ho.

134319

09.06.2007 09:15

Poláci a Rumuni potvrdili existenci tajných věznic CIA na svém území

Problém je,

A.S. Pergill 89.?.?.?

že soudruh Marty nemá pro svá tvrzení jediný důkaz. Dotyční "činitelé", kteří existenci věznic potvrdili, mají asi stejné oficiální postavení ve vládě, jako u nás bezdomovci v "Šervůdu" před Hlavním nádražím v Praze.

137231

09.06.2007 09:25

Smysl evropské vzájemnosti

Hlavní problém vidím v tom,

A.S. Pergill 89.?.?.?

že naprosto veškeré pokusy o nějaké sjednocování v Evropě do jednotného státního útvaru:
1. Byly nástrojem nacionalismu národa, který to sjednocování organizoval
2. Vedly buď k likvidaci "sjednocovaných" národů, nebo krvavé válce (mírová řešení, jako náš rozchod se Slováky, jsou naprosto výjimečná

I současné pokusy o převod EU do podoby "superstátu" nejsou nic jiného než pokus rozdělit Evropu na sféry ovládané francouzskými a německými nacionalisty a kulturně (pokud ne přímo fyzicky) zlikvidovat ostatní evropské národy.

137233

10.06.2007 10:41

Poláci a Rumuni potvrdili existenci tajných věznic CIA na svém území

RE: Problém je,

A.S. Pergill 89.?.?.?

Těch Kambodžanů bylo přes dva miliony a povraždil je PolPot, absolvent jakýchsi pochybných sociálních disciplín na pařížské Sorbonně.
V Chile šlo o potlačení revoluce - a lidí povražděných revolučními bojůvkami za Allenda bylo srovnatelné množství jako lidí povražděných za Pinocheta (jinou věcí je, že Pinochet není žádná "světlá postava boje za demokracii", ale prachobyčejný kriminálník a potlačení hrozícího marxistického puče bylo spíše "side effect" jeho kriminálních aktivit; mohl totiž pochytané revolucionáře soudit, ne je rovnou střílet a zmocňovat se jejich majetků, které dodnes tvoří základ bohatství jeho rodiny).
A ti "kontras" byli v naprosté většině případů menší zlo než marxisticky orientované vlády, bohužel.
A také "cudně obcházíte" miliony povražděných Vietnamců po vítězství komunistického Severního Vietnamu - to nebylo "kdysi dávno".

137286

20.06.2007 23:12

Situace v Gaze a podivný postoj českých politiků

Udělali muslimové potažmo palestinští Arabové

A.S. Pergill 89.?.?.?

za celou dobu existence středněvýchodního konfliktu cokoli civilizovaného?
Rasistický izraelský režim s prvky rasisticko-náboženského apartheidu rozhodně nemá moje sympatie, nicméně se jedná v dané oblasti o jediný stát, který se jakžtakž blíží standardům evropské civilizace. Na druhé straně, uvedené prvky jsou obyvatelstvu vnucovány nepočetnými ultraortodoxními stranami metodou "jazýčku na vahách" a jejich elektorát požívá mezi normálními izraelci zhruba stejnou vážnost, jako u nás Romové.
Důležité je, že Arabové, potažmo další muslimové nebyli schopni dodržet ve vztahu k Izraeli jedinou smlouvu. Pokud byli opakovaně vojensky poráženi a opakovaně se dostávali do stále horší pozice, je to jen důsledek jejich dobrovolného konání, ničeho jiného.
Arabsko-muslimský svět vyhnal v době založení Izraele cca tolik Židů, kolik z Izraele odešlo palestinských Arabů (řada dobrovolně, řadu z nich vyhnali vlastní ozbrojenci, když ustupovali před izraelskou armádou), přitom nedokázal své souvěrce usadit na těchto uprázdněných místech. O "genocidním jednání" Izraele svědčí zvlášť fakt, že palestinských Arabů neustále přibývá [chechtot] svědčí to ovšem o naprosté nestoudnosti těch, kdo se snaží jednání s nimi připodobňovat k nacistickému holokaustu [bliji]
Arabové, jak palestinští, tak i ze sousedních zemí, se v tomto konfliktu chovali vždy jako barbaři. Potvrdilo to jejich chování na vyklizeném území, kde netknuté zařízení za statisíce dolarů prostě zplundrovali. Potvrzují to i současné boje v pásmu Gazy, kde si Arabové vládnou sami.

137940

03.07.2007 21:46

Když terorismus, tak pouze islámský

Vůbec ne

A.S. Pergill 89.?.?.?

Existuje řada organizací, unisono označovaných za teroristické: Separatistické organizace jako ETA nebo IRA, v nedávné minulosti působili i teroristé ultralevicoví (Frakce Rudé Armády a další) - takže autor blábolí, když uvádí, že je ve sdělovacích prostředcích pouze "islámský terorismus". Ani akce kurdských separatistů proti Turkům nikdo za islámský terorismus neoznačoval.
Vyřizování účtů mezi gangstery (což je podstatou citované židovské kauzy), byť na veřejnosti, mezi terorismus rozhodně nepatří.
Islámský terorismus je, na rozdíl od výše uvedených, zajímavý tím, že je zaměřen plošně na všechny "nevěřící" (zatímco ty výše uvedené míří na konkrétní osoby nebo instituce, které teroristům vadí). Islámským teroristům vadí všichni nemuslimové a dokonce i ti z muslimů, kteří se jakž takž úspěšně zaintegrovali do života v západních zemích. Tento typ terorismu představuje jedinečný fenomén, protože jeho obětí se může potenciálně stát kdykoli kdokoli z nás. Jedinečný tím, že žádní jiní známí teroristé takto rozsáhlou cílovou skupinu nemají.
Můj názor je přesně opačný než názor autora: Dle mého soudu věnují sdělovací prostředky ve vyspělých zemích (včetně ČR) tomuto fenoménu příliš malou pozornost a zejména málo zdůrazňují jeho obecnou nebezpečnost pro všechno obyvatelstvo.

139147

04.07.2007 15:46

Když terorismus, tak pouze islámský

RE: Vůbec ne

A.S. Pergill 89.?.?.?

> ..z čehož vyplývá, že proti islámskému terorismu nelze účinně
> bojovat jinak než na úrovni jednotlivých pachatelů, což je
> úkolem policie, s pomocí tajných služeb. ...

Pochopitelně, nic takového z toho nevyplývá. Plynou z toho dvě věci:
1. Každý muslim, není-li jednoznačně a hodnověrně prokázán opak, je podezřelý ze spolupráce s teroristy (ta může být i nevědomá - formou zpravodajského vytěžování, kterého si dotyčný nemusí být vědom, případně může být ke spolupráci tlačen vydíráním).
2. Každý nemuslim, který popírá existenci islámského terorismu, je podezřelý buď ze spolupráce s ním, nebo z totální idiocie.
3. Zásadním krokem k potlačení islámského terorismu je jednoznačná podpora těm muslimům, kteří chtějí odejít od islámu, případně alespoň žít po vzoru civilizovaných lidí (= nedodržovat v běžném životě zákazy a příkazy islámu). Jakékoli výhrůžky (o činech ani nemluvě) těmto lidem musejí být řešeny velmi tvrdou represí; v souvislosti s tím by měl být obnoven a aplikován trest smrti.

139198

04.07.2007 15:59

Nezamyšlené důsledky války, která měla být „procházkou růžovým sadem“

Autor mate pojmy

A.S. Pergill 89.?.?.?

Porážka Saddama byla skutečně krátkodobou záležitostí, dokonce proběhla ještě snadněji, než předpokládaly optimistické scénáře. Neplést si s následující integrací země, vytvořené více-méně uměle, mezi jejímiž jednotlivými částmi leží příkopy naplněné krví. Připomínám si kouzelnou definici: "VŘSR byla událost trvající několik hodin, při níž zahynulo pár desítek lidí. Vše další už byla prachobyčejná občanská válka."
Ta následující část byla jednoznačně podceněna, navíc se americká administrativa dostala do řady konfliktů, které není s to vyřešit. Např. rozdělení Iráku na nezávislé státy by nedovolilo Turecko, které by nalezlo spojence v Íránu, protože oba státy se děsí samostatného Kurdistánu. O tom je i nynější vyhrožování Turecka. Turci jsou si vědomi, že jakmile Kurdové (kdekoli) získají svůj stát, tak nebudou moci ustát odtržení turecké části Kurdistánu (mimochodem - Kurdové jsou původní obyvatelé Malé Asie, jsou přímými potomky Chetitů a jejich jazyk je pokračováním jazyka, rozluštěného našim B. Hrozným - a jsou podstatně nábožensky vlažnější než ostatní národy v oblasti a je mezi nimi více konvertitů od islámu ke křesťanství nebo jinému náboženství než mezi jejich sousedy).

139202

04.07.2007 23:34

Když terorismus, tak pouze islámský

RE: Vůbec ne

A.S. Pergill 89.?.?.?

Začnu bodem 3, protože od toho se to celé odvíjí:
A- Nemůžete "žít podle příkazů a zákazů islámu, aniž byste tím neohrožoval druhé". To prostě nejde: islám má nulovou toleranci ke všem ostatním náboženstvím s výjimkou křesťanství a iudaismu a k nim má toleranci omezenou (vyžaduje podřadné postavení křesťanů a židů a jejich podřízenost muslimům). Jakmile se muslimové kdekoli dostanou k moci, tak jinověrci buď musejí konvertovat k islámu, nebo uprchnout, nebo zemřít.
B- Navíc se mi snažíte podsouvat něco, o čem jsem se vůbec nezmínil; jasně jsem uvedl situace, kdy muslimové, kteří chtějí žít jako normální civilizovaní lidé, jsou některými členy islámské komunity terorizováni, případně i vražděni; jen v Německu je takovýchto vražd v současné době cca jedna denně v dlouhodobém průměru.

Bod 1 je jasný: Protože muslimové vytvářejí uzavřené komunity, izolované od zbytku společnosti, představují ideální půdu pro aktivity teroristických organizací (také teroristé z 11.9. se v takových komunitách pohybovali). Pokud jsou tyto komunity ekonomicky aktivní (což znamená i úspěšné vybírání sociálních dávek), jdou z nich peníze na "dobročinnost", které velice často končí v rukou teroristů. Vše bylo opakovaně a na mnoha případech prokázáno. Muslimové nejsou žádná rasa, aby se v této situaci dalo hovořit o rasismu. Maximálně můžeme zapříst do nesmyslných debat, zda je možné přiznat politické / náboženské svobody politické straně / náboženskému hnutí, které politické a náboženské svobody odmítá. Protože v praxi rozháníme skinheady a komsomolce, zaháníme do ilegality satanisty (např.) tak asi ta politická / náboženská svoboda úplně absolutní není, byť ji máme proponovanou v ústavě.

Bod 2 je také jasný: Korán je veřejně dostupný (včetně dalších pro muslimy posvátných a závazných textů - byť ty jsou zčásti přeložené jen do angličtiny). Jsou dostupné informace o zemích, kde se muslimové stali majoritou a o osudu nemuslimů v těchto zemích (nejen ze středověké historie, ale i z let nedávných - řekněme od roku 1950 do současnosti). Jsou dostatečně dostupné i informace o poměrech v zemích, které se přiblížily ideálu islámského státu (Afghánistán za vlády Talíbanu, Írán za Chomejního). Kdo si tyto informace (chcete-li - axiomy) nedokáže dát dohromady a adekvátně zpracovat, je stejný idiot jako členové německé židovské komunity, kteří radili ještě po roce 1933 ostatním "nevzrušovat se, protože Němci, takový kulturní národ, přece nemohou uvěřit takovým nesmyslům, co hlásají tihle ti nacisté". Nebo stojí na straně muslimů.

139233

09.07.2007 18:56

Nový nepřítel lidstva objeven

Zelení před časem (za ropné krize) v USA vymysleli

A.S. Pergill 89.?.?.?

horní limit pro žárovky. Výsledkem jsou girlandy slabých (25 - 40 W) žárovek, nahrazujících neefektivně silnější (abyste nahradil 100W žárovku na světelném výkonu, potřebujete přibližně 3x 40W nebo 6x 25W, tedy podstatně vyšší příkon). Obecně platí, nejen pro žárovky ale i pro úsporné zdroje, že čím vyšší příkon, tím účinnější je konverze elektřiny na využitelné světlo.

139447

26.07.2007 22:25

Zpochybnění genové teorie

Nechci zklamat nadšené:

A.S. Pergill 89.?.?.?

Teorie 1 gen = 1 protein nemá nic společného s s vlastnostmi. Např. barva vlasů je ovlivněna aktivitou většího počtu enzymů na metabolické cestě od fenylalaninu k melaninu a ještě dalšími proteiny, které ovlivní to, jak mnoho nasyntetizovaného melaninu pronikne do samotného vlasu (ponechávám raději stranou další přírodní vlasové pigmenty).
Výsledkem je proto prakticky plynulá škála od černých vlasů až po bílé (jaké mají albíni).
O tom, že řada vlastností je ovlivněna souhrou více genů, a že dokonce některé vlastnosti jsou ovlivňovány tzv. sekundárními metabolity (tam patří i ten výše zmíněný melanin), se píše ve vysokoškolských učebnicích biologie už desítky let.
Takže nic nového pod sluncem a mnoho povyku pro to nic. [chechtot]

140558

28.07.2007 12:38

Americký ochuzený uran působí v Iráku nárůst rakoviny

Obávám se převelice,

A.S. Pergill 89.?.?.?

že karcinogenita uranu je podstatně nižší, než karcinogenita sazí z hořících ropných vrtů, které nechal zapálit Saddam (ať už v první nebo druhé válce v zálivu, případně nyní zapalují, včetně potrubí a nádrží s ropou, islámští teroristé = "bojovníci za svobodu").
V řadě oblastí Česka, kde se v minulosti těžil uran, je jeho hodnota v půdě a pitné vodě zvýšena, aniž by to mělo statisticky prokazatelný vliv na zdraví tam žijící populace. (A ne že by se zelení nesnažili tam něco najít.)

140691

29.07.2007 10:22

Americký ochuzený uran působí v Iráku nárůst rakoviny

RE: Obávám se převelice,

A.S. Pergill 89.?.?.?

Karcinogeny ze sazí se vstřebávají a působí po celém těle. Proto kouření zvyšuje riziko řady nádorů, nejen plicních (evidentní je tento mechanismus u rakoviny ledvin a močového měchýře).

140740

29.07.2007 10:29

Americký ochuzený uran působí v Iráku nárůst rakoviny

RE: Obávám se převelice,

A.S. Pergill 89.?.?.?

S tím uranem je to rozhodně složitější, např. u horníků v uranových dolech nadělal daleko větší procento nádorů radon než ozařování ze samotného uranu.
Citované věci jsou spíše politikum, poplatné určitým módním náladám, než vědecké články.
Před pár lety byla podobně vyvolána obrovská hysterie proti azbestu. Nakonec se ukázalo, že za tím stojí pár firem, které plánovaly příležitost obživení se na státních zakázkách, kdy se strhávaly (jinak zdravé a 100% funkční) budovy "zamořené azbestem" (který byl zabudován do stěn a nikomu nemohl reálně uškodit). Dokonce se našli vědečtí prostituti, kteří zcela zjevně zfalšovali výsledky studií o karcinogenitě azbestu.
V zásadě se nedá moc pochybovat o tom, že s tím ochuzeným uranem je to velice podobné.

140742

09.08.2007 23:10

Neokonzervativec Tancredo znovu volá po bombardování Mekky a Medíny

On to není tak hloupý nápad

A.S. Pergill 89.?.?.?

1. Pokud muslimové uvažují jako my, mohlo by to katalyzovat střet mezi lidmi a muslimy, který je neodvratný a časový faktor hraje proti nám (včetně rozkladné činnosti proislámských agentů, kteří se exponují i zde). "Katalyzovat", používám v původním smyslu slova: Urychlit děj, který by i jinak spontánně nastal, ale podstatně pomaleji.
Ti, kdo tu prohlašují, že je možné se tomu vyhnout, jsou podstatně omezenější než ti z německých Židů, kteří ještě na začátku 30. let minulého století ujišťovali své souvěrce, že není čeho se bát, protože není možné, aby národ tak kulturní jako Němci uvěřil takovým nesmyslům, jaké hlásá pan Hitler a jeho NSDAP. V jejich prospěch je nutno uvést, že se jednak Hitler ve svém stěžejním díle zdaleka nevyjadřoval tak konkrétně, jako je vyjádřen vztah k "nevěřícím" v Koránu a dalších islámem kanonizovaných textech, a současně nebyly s nacismem žádné praktické zkušenosti. My naproti tomu víme, že islám byl vždy agresívní, od 7. století až po současnost, a že dlouhodobé rovnoprávné soužití mezi lidmi a muslimy je možné jen tehdy, pokud jsou k němu muslimové trvale nuceni silou. Jakmile muslimové získají moc, začnou lidi utlačovat.
2. Muslimové jsou náboženští fanatikové, kteří by mohli na podobný incident reagovat kolapsem a propadnutím náboženskému nihilismu. Pokud by současně proběhla velice razantní a sofistikovaná kampaň k diskreditaci islámu, mohlo by to vést k jeho destrukci - tedy trvalému a relativně nekrvavému odvrácení islámské hrozby.

141481

13.08.2007 21:56

Neokonzervativec Tancredo znovu volá po bombardování Mekky a Medíny

RE: Islámská hrozba ?

A.S. Pergill 89.?.?.?

Pokud tu zrovna operujete tím Egyptem, tak ten byl do 40. let 7. století osídlen částečně helenizovanými a pokřesťanštělými potomky starých Egypťanů. Poté tam vpadli arabskomuslimské hordy, které vyvraždily a zotročily cca 80 - 90% původních obyvatel (zbytek se stáhl do hůře dostupných oblastí na jihu země, kde přežívají dodnes jejich potomci jako Koptové - vyznávají archaickou formu křesťanství, mluví jazykem, který je přímým potomkem staroegyptštiny a používají písmo částečně odvozené od démotického písma egyptských textů).
Egyptští Arabové nemají s původními Egypťany prakticky nic společného (s výminkou toho, že někteří mohou mít pár egyptských genů, ke kterým přišli cestou Egypťanek, zneužívaných jako sexuální otrokyně).
Takže pokud považujete za morální likvidovat potomky "hrozby, která bez skrupulí vraždila původní obyvatelstvo", pak Arabové z Egypta (a celé severní Afriky, protože tam většinou dopadlo původní obyvatelstvo ještě hůř než ti Egypťané) jsou rozhodně prioritnějšími kandidáty na likvidaci než my.
A pokud chcete příklady zemí, kam islám v nedávné době (těch 500 let by se sem zcela jistě nevešlo, za zmínku ale určitě stojí dvojí obléhání Vídně muslimskými hordami, v obou případech doprovázené prakticky 100% likvidací obyvatel, kteří nestačili utéct), pak lze jmenovat:
- Nigérii (v 60. letech 20. stol. křesťansko-animistická, dnes tam muslimské hordy vraždí původní obyvatele)
- holokaust několika milionů křesťanů v jižním Súdánu
- občanská válka vedená muslimy na jihu Filipín
- systematické vyvražďování nemuslimů (mj. i křesťanů) v Pákistánu a Indii
- a relativně nedávný proislámský vojenský převrat v Thajsku (vedl k zastavení armádních akcí proti islámským teroristům)

- a tento výčet není kompletní ani pro přelom 20. a 21. století.

141674

09.09.2007 16:57

Nekuřáci mají také práva

Ono je zajímavé

A.S. Pergill 89.?.?.?

jak všichni bojovníci proti kouření potlačují šňupání a žvýkání, kde k žádnému ohrožování nekonzumentů nedochází.
Sám za sebe prohlašuji, že nepodpořím žádnou protikuřáckou aktivitu, pokud nebude dána kuřákům možnost se převekslovat na tyto aktivity, které jsou i z hlediska jejich zdraví podstatně méně škodlivé (riziko poškození zdraví klesá na cca 1/10 v porovnání s kouřením při konzumaci stejného množství nikotinu).

143443

09.09.2007 22:22

Nekuřáci mají také práva

RE: Ono je zajímavé

A.S. Pergill 89.?.?.?

Prohrabte se Bruselskými směrnicemi. V celé EU je zakázáno v rámci "boje proti kouření" dovážet a vyrábět šňupavý a žvýkací tabák, jen Švédi mají časově omezenou výjimku.

143466

10.09.2007 21:53

Když je odpor nahrazen zbožným přáním...

Dovolím si navrhnout trochu jiný pohled, přestože očekávám nesouhlas některých diskutujících:

A.S. Pergill 89.?.?.?

Na vítězství "islámské revoluce" má značný podíl viny demokratická US administrativy z doby presidentování J. Cartera (pominu-li ještě větší hroudu másla na hlavě francouzských levičáků). Bez levicové podpory a doslova podrazu na šáha Pahlavího by byli islámští revolucionáři (navíc většinu špinavé práce, včetně cca 20 000 vražd provedli do Íránu importovaní Palestinští Arabové) neměli moc šancí zvítězit a podporu společnosti také neměli zcela jednoznačnou. Protiislámské síly se v té době mohly opírat jako o inteligenci, tak o střední stav (tyto sociální skupiny "revoluce" zdecimovala a zčásti vyhnala do emigrace).
Vymetení mullů a imámů z Íránu by tedy bylo jen a jen uklizením svinčíku, který tam levičáčtí demokraté nadělali. Bush a jeho suita ovšem neskýtají sebemenší záruky, že to bude provedeno natolik inteligentně, aby z toho něco bylo.

143529

19.09.2007 20:52

Uplynulo čtvrt století od masakru v palestinských táborech Sabra a Shatila

Oni ti libanonští křesťané

A.S. Pergill 89.?.?.?

zakoušeli od muslimů zhruba to samé a podstatně delší dobu. A tam, kde nefunguje státní moc, aby prosadila nějaké civilizované soudy, tam to prostě funguje stylem "oko za oko, zub za zub".
Muslimové seli vítr (v tom Libanonu celá staletí) a sklidili, co sklidili.

144135

26.09.2007 15:52

IZRUSA - války v zájmu „Nového světového řádu“

Snůška blábolů.

A.S. Pergill 89.?.?.?

Asi nejvýraznější jsou na konci: Japonsko vedlo agresívní válku přes 10 let, až padla kosa na kámen a oni bez vyhlášení války napadli USA. Korea a Vietnam byly rozděleny na základě výsledků 2. světové války; Jižní Koreu se podařilo uchránit před komunistickou agresí a tamní životní podmínky jsou výrazně příznivější než v severní části země. Ve Vietnamu se to nepodařilo a výsledkem byly miliony Vietnamců zavražděných vítězným komunistickým režimem. Německo bylo rozděleno na okupační zóny vítězných mocností, dle mého soudu naprosto zásadní chybou bylo spojení západních zón do jednoho státu. Irák je zcela umělý státní útvar vytvořený Brity, jeho jednotlivé části nemají kulturně ani státně nic společného (mimo turecké a později anglické kolonializace).
Vybombardování Drážďan bylo jedinou možností, jak přerušit dopravní linie zbytku Německa; zachránilo životy desetitisíců spojeneckých vojáků a jeden každý z nich měl větší hodnotu než libovolný počet obyvatel agresora.
Japonci dnes umírající na následky jaderného bombardování jsou o mnoho řádů přečísleni oběťmi pozdějších pokusných jaderných výbuchů v atmosféře, pod mořem a na zemském povrchu (a ty jsou po celém světě). Navíc v roce 1945 nebyla většina dlouhodobých účinků ionizujícího záření známa.
Írán odmítá splnit podmínky MAAE (které musí splnit kterákoli země a plní je i USA). Izrael je navíc v situaci, kdy by pro něj měla i jedna jaderná bomba fatální následky (malý stát a velká koncentrace obyvatel na zlomku jeho území). Fatální následky by mělo i bombardování "špinavými" bombami (obsahujícími např. odpad z jaderných reaktorů). Jeho obavy z Íránského jaderného programu jsou zcela legitimní, tlaku na preventivní opatření se nelze divit. Írán navíc produkuje islámistické teroristy, kteří se angažují v řadě míst na světě. Dostane-li pořádně přes kokos, patrně to odradí další státy angažovat se v tomto směru (Kaddáfí také "vyměkl" až po náletu, kdy mu šlo osobně o kejhák - asi o těch 70 nebo kolik panen denně v ráji zase tolik nestojí).

144547

26.09.2007 23:07

IZRUSA - války v zájmu „Nového světového řádu“

RE: Snůška blábolů.

A.S. Pergill 89.?.?.?

Miliony lidí ve Vietnamu zemřely proto, že levičácké "mírové" organizace, řízené KGB (to se po pádu SSSR jednoznačně prokázalo), přinutily USA odejít z války, která byla po vojenské stránce prakticky vyhraná a nepřítel mlel z posledního (to bylo také opakovaně a věrohodně prokázáno). A tím se stal prakticky celý Jižní Vietnam obrovitým gulagem a vyhlazovacím táborem.

144564

28.09.2007 10:57

IZRUSA - války v zájmu „Nového světového řádu“

RE: Snůška rasistického blábolu v příspěvku A.S. Pergilla

A.S. Pergill 89.?.?.?

1. Moje reakce se týkala vztahu Německo versus Spojenci, kde "morální nadřazenost" je naprosto jasně dána termíny "agresor" a "napadený"
2. Hodnocení naše civilizace versus islámská civilizace je jistě složitější, nicméně proud sociálních migrantů je jednoznačně a o mnoho řádů vyšší od nich k nám než naopak. To potvrzuje skutečnost, že naše civilizace je schopna lépe než ta islámská zajišťovat přirozené lidské potřeby. Pokud k tomu přidáte i skutečnost, že řada islámských zemí je cílem permanentní hospodářské pomoci, bez níž by se tamní život zhroutil, tak obojí se dá brát jako měřítko určité "civilizační nadřazenosti". (Izrael jistě dostává od USA pomoc také, ale ten je v situaci "obležené pevnosti" a je nucen vydávat na svou obranu výrazně víc než třeba země EU - a vydává na ni výrazně víc, než kolik činí hodnota té pomoci.)
Zcela jistě může existování v islámské civilizaci být spojeno se stejnou nebo i větší mírou osobnostního uspokojení v porovnání s existencí v zemích našeho civilizačního okruhu, ale to bych nebral jako měřítko civilizační nad(pod)řazenosti, protože vysoce uspokojeni byli podle dobových dokladů i dozorci v nacistických koncentrácích, které za nám civilizačně nadřazené určitě a z pochopitelných důvodů považovat nemůžeme.
3. Vztah k islámu nemá s rasizmem nic společného, protože islám s "rasou" nijak nesouvisí. Existují i konvertité v civilizovaných zemích, kteří jednoznačně představují větší hrozbu a jednoznačně zasluhují i větší míru morálního odsouzení (protože konvertovali dobrovolně i přes znalost zločinné podstaty islámu je jejich vina neskonale vyšší, než v případě někoho, kdo se narodil kdesi v islamistánu v islámské rodině a o možnosti nebýt muslimem se v jeho případě ani neuvažovalo).
4. A laskavě si uvědomte ještě něco: Ani v dobách, kdy byly některé islámské země koloniemi evropských zemí, nebyla prováděna vůči muslimům politika násilné christianizace (pouze byly použity násilné prostředky na ochranu misionářů a konvertitů). Naproti tomu se islám šířil v křesťanských zemích prakticky výlučně násilím a v řadě případů tím způsobem, že bylo vybito původní obyvatelstvo a nahrazeno islámskými imigranty (týká se celé Afriky severně od Sahary a řady oblastí jižněji v Africe i mnoha oblastí v Asii). A podobným způsobem se v některých oblastech šíří i dnes.

144625

28.09.2007 10:54

V Gaze trpí sta tisíce dětí

RE: Jednání mezi Palestinci a Izraelem

A.S. Pergill 89.?.?.?

Problém vidím v tom, že "hranice z roku zhruba 1967" jsou prakticky nehájitelné, pokud na ně zaútočí všichni sousedé a "kanonenfutr" jim dodají další islámské státy.
Zavraždění Jicchaka Rabina (usilujícího o podobné stažení, a to bez jakýchkoli rozumných záruk) sice byl zcela nepochybě teroristický čin, ale vycházející ze zcela elementárního pudu sebezáchovy.
Je na Arabech, aby ukázali naprosto věrohodně a jednoznačně touhu po mírovém soužití (zatím porušili všechny mírové dohody a opakovaně napadli Izrael za účelem jeho zničení).
Judajisticko - rasistický a aparthaidní režim Izraele mi není nijak zvlášť sympatický, nicméně režimy v islámskoarabských státech jsou podstatně horší. Navíc i ti občané nejnižší kategorie mají v Izraeli neskonale vyšší míru občanských práv než obyvatelé prakticky všech islámských zemí a materiálně jsou na tom také neskonale lépe. Takže Izrael a jeho režim je nutno chápat jako menší zlo.

144628

29.09.2007 17:38

IZRUSA - války v zájmu „Nového světového řádu“

RE: Snůška rasistického blábolu v příspěvku A.S. Pergilla

A.S. Pergill 89.?.?.?

> Spojenci nacistickému Německu nejdříve pomáhali
To máte pravdu, o to více byli znechucení tím, že od něj byli posléze napadeni

Nenávidím vrahy a cítím se jim být morálně nadřazen.
Podle Vámi citované definice jsou už z tohoto důvodu beznadějný rasista.

To, že je podstatou islámu zločinná ideologie, a že věřící muslim se nemůže chovat v souladu se zákony civilizovaných zemí, je fakt, který se dá snadno zjistit z veřejně dostupných pramenů. Pokud někdo k takovéto víře přesto přistoupí, potom je buď nezodpovědný magor, nebo souhlasí s těmi zločiny a chce se na nich podílet. Obávám se, že kdokoli, kdo dodržuje a hodlá dodržovat stanovené zákony je mu morálně nadřazen.

Vynechal jste v citování to podstatné, totiž že islámská civilizace není s to zajistit základní biologické potřeby lidí, což má za následek jednak migraci jejích příslušníků do zemí civilizace euroatlantické, jednak permanentní potravinovou a hospodářskou pomoc některým islámským zemím.

> Zapomněl jste na Křižácké války.
Křižácké války byly, podobně jako reconquista ve Španělsku, odpovědí na islámskou agresi. Byli postiženi agresoři a ti, kdo s nimi spolupracovali.

144681

29.09.2007 23:59

IZRUSA - války v zájmu „Nového světového řádu“

RE: Snůška blábolů.

A.S. Pergill 89.?.?.?

1. Vietkong má na svědomí podstatně víc civilistů než Američané.
2. Po vpádu do Jižního Vietnamu bylo do "převýchovných táborů" umístěno několik milionů lidí a několik desítek procent jich tam zemřelo nebo bylo zavražděno. Oficiální údaje pochopitelně nejsou k dispozici a odhady západních diplomatů a humanitárních organizací se liší. Jen počty těch, kdo zahynuli při pokusu opustit Vietnam po moři (boat people) se odhadují přes deset tisíc.
3. Je asi rozdíl mezi kolaborantem a přívržencem legální vlády, byť svržené nelegální agresí.
4. Po pádu SSSR bylo prokázáno financování komunistické strany USA (ta také pro nedostatek financí následně prakticky zanikla) a řady dalších socialistických a mírových organizací. Dokonce i známý projev M. L. Kinga "Měl jsem sen ..." byl napsán v úřadovnách KGB. Jistě, v těchto organizacích byla spousta lidí "užitečných idiotů", kteří o tomto spojení nevěděli, ale to na věci samé (že byli jen loutkami KGB) nic nemění.

144716

30.09.2007 00:52

IZRUSA - války v zájmu „Nového světového řádu“

RE: Snůška rasistického blábolu v příspěvku A.S. Pergilla

A.S. Pergill 89.?.?.?

1. Korán je veřejně dostupný a jeho znění se nedá zpochybnit. Veřejně dostupné (komplet v angličtině) jsou hadísy, které tvoří druhou část sunny - islámské tradice (v češtině je jich dostupná jen část). I to je obtížně zpochybnitelný pramen.
2. Veřejně dostupné jsou i informace, jak muslimové zacházeli a zacházejí s jinověrci, pokud v dané zemi / na daném území získají moc. Informace tohoto druhu ze současné doby jsou dostupné i u mezinárodních organizací typu OSN nebo Amnesty International (a dalších).
3. Je jasné, že o islámu existuje i řada zdrojů, které představují ryzí blábolení, vesměs propaganda samotných muslimů. Ta je asi stejně věrohodná, jako informace nacistů o poměrech v "Třetí říši", naštěstí je dělána daleko stupidněji a obsahuje pro člověka zvyklého kriticky hodnotit informační zdroje zjevné rozpory.
4. Není proto vůbec zapotřebí vyhledávat nějaké "tajné prameny", stačí opravdu oficiální zdroje, jejichž věrohodnost nejsou s to popřít ani sami muslimové - maximálně blábolí o "nesprávném výkladu" Koránu a hadís, ale správnost čtení těchto zdrojů se dá snadno ověřit prameny uvedenými pod bodem 2, opět oficiálními a obecně uznávanými za věrohodné.

144719

30.09.2007 23:57

IZRUSA - války v zájmu „Nového světového řádu“

RE: Snůška rasistického blábolu v příspěvku A.S. Pergilla

A.S. Pergill 89.?.?.?

Problém je, že Starý Zákon bere doslova pár procent Židů, kteří nemají podporu toho zbytku (podobně jako křesťanští fundamentalisté). Oproti tomu se šaríja jako zdroj práva uplatňuje v řadě islámských zemí, a v řadě dalších se muslimové dožadují zavedení prvků šaríji do místních zákonů (byly o tom zmínky i tu na Zvědavci). A islámští teroristé mají téměř stoprocentní podporu ostatních muslimů. Nedávno např. vyšlo najevo, že se o atentátu na WTC bavily německé muslimské děti ve školce (slyšely o tom v rodině, v mešitě). Jedna učitelka to dokonce (ještě před 11. 9.) ohlásila policii (takže je to ověřitelné, protože tyto věci se na policii zaznamenávají). Dá se předpokládat, že o tom atentátu věděla širší komunita, část asi i s podrobnostmi (datum, čas), a přitom atentátníky nikdo neudal. To je právě obrovský rozdíl v porovnání s těmi židovskými nebo křesťanskými fundamentalisty: pokud by se průměrný Žid nebo křesťan dozvěděl, že fundamentalistická skupina chystá atentát (třeba na mešitu), tak je udá.

144753

05.10.2007 22:50

Bush připravuje Ameriku na válku s Íránem

V Íránu je režim problematické legitimity

A.S. Pergill 89.?.?.?

Hned jak se Chomejní dostal k moci, nechal povraždit cca 300000 lidí (= cca 100x víc než Pinochet). Ono by asi v podstatě stačilo zlomit odpor islámských revolučních gard, dát pozůstalým po těch zavražděných (a zavražděných v dalších letech) zbraně a smířit se s tím, že mullahové dopadnou jak Palestinci, když jejich tábory vymlátili Maronité.
Nicméně spíš dojde k velmi razantnímu úderu, možná i s použitím taktických jaderných zbraní (jejich použití připustil i francouzský president Sarkosy) na vytypované průmyslové cíle a na kasárna islámských gard. Žádoucí by bylo i zničení ubytoven kvalifikovaného personálu, které by Íránský atomový projekt zpomalilo ještě víc.

145019

19.10.2007 00:05

Fraška na spravedlnost

Dotyčná dáma se podílela na justiční vraždě.

A.S. Pergill 89.?.?.?

To, že je stará a nemohoucí, to, že havlovská justice šanovala větší grázly, ji nijak viny nezbavuje. Faktem také je, že uvedeného justičního zločinu se účastnila s nadšenou horlivostí, dokonce si dovolila kritizovat samotného Urválka pro přílišnou měkkost. [bliji]
Kdyby bývala chtěla, mohla se ušpinit daleko méně a od Velké Sametové měla dost času aby stála na sviňské kůži a sypala si popel na hlavu na znamení pokání.
Pokud je mi známo, o existenci klíčového důkazu proti ní se sice vědělo (jeho text byl publikován v odborné literatuře), ale tato citace by jako důkaz sama o sobě nestačila, takže ji obžalovali, až se originální papír skutečně podařilo vyhrabat.
Dle mého soudu je zcela na místě odsoudit "starou nemohoucí stařenku", pokud se jí podaří prokázat vinu, a nevidím nejmenší důvod, proč by si svůj trest neměla odsedět. A pokud by nemohla do klasického vězení (neb je stará a nemocná), tak bych jí dal alespoň doma na okna mříže a na nošení pruhované tepláky s číslem. [chechtot]

145639

15.11.2007 22:49

Izrael intenzivně cvičí jaderný útok na Írán

RE: Hmm, taky doufam, ze to je bu,bu,bu.

A.S. Pergill 89.?.?.?

Je mi líto, s tím Japonskem blábolíte nesmysly. Japonská vojenská klika skutečně plánovala odpor dům od domu, třeba i oddíly vyzbrojenými přiostřenými bambusovými tyčemi (uplatnily se i Iwojimě a Okinavě). Měly sice strašlivé ztráty, ale tu a tam nějakého američana zabily (nehledě k tomu, že pořád měli k dispozici miliony relativně zdravých a relativně jakžtakž živených dělníků za zbrojovek). Patrně by došlo také k organizování hromadných sebevražd žen a dětí, jako na uvedených ostrovech, kde je zachraňovali američtí vojáci s nasazením životů pod japonskou palbou. "Vojenská klika", která opakovaně sabotovala všechny snahy starší generace politiků a diplomatů vyvést Japonsko z války (první pokusy v tomto duchu byly už v roce 1944) plánovala odpor "do posledního", po kterém by Japonsko vypadalo asi jako dobytý Berlín (a spíš hůř). Všechny hlasy pro mír byly na japonské straně nemilosrdně likvidovány (včetně dotlačení jejich zastánců k rituální sebevraždě).
"Kapitulační projev" císaře Hirohita, pronesený až po Nagasaki, musel být konspirativně a s nasazením života věrných důstojníků propašován do Tokijského rozhlasu, který byl zčásti obsazen povstalci, snažícími se zamezit jeho odvysílání. Mimochodem, teprve druhá bomba zřejmě Hirohita přesvědčila o tom, že další odpor nemá šanci.

147265

15.11.2007 23:08

Izrael intenzivně cvičí jaderný útok na Írán

Írán ovládla tlupa zcela nezodpovědných fanatiků,

A.S. Pergill 89.?.?.?

kterým je naprosto jedno, že by celá země mohla vyletět do povětří (asi jako to bylo jedno Hitlerovi, a tak vyzbrojoval 12 - 13 leté kluky k vojensky zcela nesmyslné obraně Berlína). Navíc jsou mezi nimi náboženští fanatici, kteří jsou hluboce přesvědčeni o tom, že požívají zvláštní milost svého bůžka, a ten odvetné rakety a bomby smete z oblohy, nebo zemi jinak zaštítí.
Pro normálního člověka je podobný způsob myšlení stejně nepochopitelný jako myšlenkové pochody zvířete. Chápu, že to obtížné se do takového způsobu myšlení vžít, případně vůbec pochopit, že něco podobného může v 21. století vůbec ještě existovat, ale je to tak.
Jistěže jsou chudáci ti z Íránců, kteří za šáha přičichli k normálnějšímu způsobu života (ajatolláhové měli podporu hlavně zaostalého venkova), a kteří se teď musejí třepat před zvůlí náboženské policie (včetně vraždění na potkání). Těm by taková akce, vedoucí k debaklu vládnoucí kliky, paradoxně mohla prospět. Zejména pokud by to bylo spojeno s kvalitním propagandistickým využitím ve stylu "váš Alláh i s Mohamedem jsou proti nám bezmocní". (Dost se obávám, že Bush a jeho okolí na tohle prostě intelektuálně ani ideologicky nemají.)

147266

30.11.2007 23:31

Žalobníček s cejchem práskače

Dokážu pochopit, pod jakým tlakem byl někdo, na koho se STB zaměřila

A.S. Pergill 89.?.?.?

To, že někdo podepsal spolupráci, a pak dělal co mohl, aby doopravdy někomu neublížil (a čekal, až ho pro neproduktivitu kopnou do zadnice), to bych docela pochopil, protože mnohdy jednoduše jiná možnost nebyla. A Nohavica rozhodně nepatřil mezi režimem protlačované umělce (či "umělce").
Hutkova akce (proč asi) odvrací pozornost od těch, kdo udávali naprosto dobrovolně a rádi (za Hitlera i za komunistů), protože je to bavilo a považovali to za smysl života. To byly ty nejhnusnější krysy, kterých bylo třeba se opravdu bát.
O exponovaném člověku se dalo předpokládat, že mu za zadelí stojí pár STbáků a má napíchnutý telefon. Ale byli tací, kteří udávali, aniž by museli. Jednoho kolegu udal jakýsi důchodce, že za rohem hráli hymnu a on nestál v pozoru (zachránil ho jeho školitel SVOČ, který byl předsedou fakultního výboru KSČ a dokázal to uhrát na nějaké "veřejné pokárání") - holt, "zlý komunista". Jiného kolegu udal soused, že si na chatě pouštěl Krylovy písničky, a ten letěl z fakulty - pár měsíců před promocí.
A po těchto krysách se zatím nikdo nepustil, pžestože by se jistě řada udavačských dopisů, i se zpátečními adresami, dala vyštrachat v archívech spíš, než další spisy STB, navíc kdoví jak manipulované.

148318

07.12.2007 23:28

Muž platí alimenty na děti rozvedených lesbiček

Problém vidím někde jinde:

A.S. Pergill 89.?.?.?

Křesťanské zrůdy, v USA např. Bushovi neocons, u nás KDU-ČSL, dělají vše co mohou, aby zabránili funkčnosti manželství homosexuálních a lesbických párů. Z tohoto důvodu legislativně blokují možnost oplození lesbiček spermatem anonymního dárce a zasahují i do smluvních vztahů při dárcovství spermatu. V normálním (= křesťany neovlivňovaném) státě by nebyl problém pro ty dámy ať už získat sperma anonymního dárce, ať už uzavřít takovou občanskoprávní smlouvu, kterou by žádná pochybná organizace typu CSA jednoduše nemohla napadnout.
Judaismus, a jeho deriváty, křesťanství a islám, jsou největší zlo, které lidstvo potkalo.

148713

19.12.2007 17:41

Linuxi, buď pochválen

Měl jsem trochu jiný, ale v principu podobný problém:

A.S. Pergill 89.?.?.?

Na fotoaparátu HP se mi občas stane, že se některý snímek uloží blbě, v souvislosti s poklesem napětí na baterkách. Originální soft od HP, přibalený k fotoaparátu si s tím neporadí a neporadí si s tím ani win (XP Home Edition). Je nutné zkopírovat obrázky před tím snímkem, potom je smazat, potom odpojit fotoaparát a smazat (z fotoaparátového menu) onen problematický snímek, znovu se připojit k počítači a stahovat snímky dál. Je-li tam takovýchto snímků víc, tak mluvím zpravidla dost sprostě.
Nedávno jsem v takové situaci (sekalo se to už od prvního obrázku) nasadil linuxový Glphoto (Mandriva 2006). A hle: všechny snímky viděl, všechny snímky stáhl.
Člověk by tak nějak očekával, že výrobce programu, bez ohledu na platformu, to bude mít vyřešeno včetně často se vyskytujících nestandardních situací (nehledě k tomu, že HP fotoaparáty jsou dost proslulé tím, že dávají za chodu baterkám zabrat, takže podobná havárka je více-méně "fyziologická"). A on je najednou program jiného výrobce zjevně lepší. A ještě zadarmo.

149657

25.12.2007 11:29

Linuxi, buď pochválen

RE: Měl jsem trochu jiný, ale v principu podobný problém:

A.S. Pergill 89.?.?.?

Windows (XP) nedokázaly filesystém ani korektně připojit, maximálně dávaly hlášku, že tam je x souborů, a potom se spojení zhroutilo. Rozhodně nenabídly "nějakou možnost opravy již v ceně zabudovanými nástroji". A něco takového nezvládl ani software výrobce fotoaparátu, který navíc má tu výhodu (i proti Billovi), že ví, co může jím vyrobený fotoaparát na kartě pomršit při poklesu napětí. "Nástroje ve standardním windows" jsou prostě jen propagandistická báchorka, uživatel se k nim nedostane, v helpu o nich není ani zmínky, takže stejně jakoby nebyly.
A, mimochodem, ten Linux korektně stáhl i ty obrázky, na kterých se proces stahování do win zasekl, a nejsou nijak zjevně poškozené (mám jakési zkušenosti s nekorektně staženými obrázky z netu při pomalém a padajícím připojení), dají se z nich udělat normální fotky.

149976

28.12.2007 15:45

Kdo zabil Benázír Bhuttovou?

Spíše si myslím,

A.S. Pergill 89.?.?.?

že provládní organizace v Pákistánu neměly moc dvakrát chuť se přetrhnout při její ochraně a mohly si hrát na ty známé opičky s pacičkama na očích, uších a tlamičce.
Faktem je, že Mušaraf je přinejmenším menší zlo, než byla Bhuttová, které už se jednou vláda dost ošklivě rozsypala pod rukama. Pokud Mušaraf situaci využije a vezme islámisty stylem "vinej nevinej, berte je po řadě", pak z toho Pákistán jako celek může vyjít pozitivně.

150067

30.12.2007 10:53

Kdo zabil Benázír Bhuttovou?

Ke sporu Jarmilky a Ibuprofena

A.S. Pergill 89.?.?.?

Hypnóza nedokáže (z mnoha důvodů, které by byly rozsahem na úrovni lékařské učebnice, ne internetové diskuse) donutit člověka k něčemu, k čemu má v bdělém stavu zásadně odmítavý postoj. K sebevražednému útoku tedy dokáže přimět jen toho, kdo je schopen ho udělat i bez ní - kdo je tedy např. hluboce přesvědčen o odchodu přímo do ráje k 72 pannám atd.
Je jasné, že když k náboženskému fanatikovi přijde agent CIA převlečený za Al Kajdistu a slíbí mu odchod do ráje, tak to bude mít stejný efekt, jako když za ním přijde opravdový Al Kajdista (brilantní myšlení a zvažování důsledků není silnou stránkou těchto "lidí").
Vraždil náboženský fanatik, někdo jím manipuloval. Kdo, to se dá zjistit velice obtížně, a spekulovat můžeme o desítkách lidí v tisících vzájemných kombinací (kdo s kým a proč). Teoreticky za tím klidně mohl stát i její manžel, "pan deset procent", protože nejspíš po předchozím pádu vlády Bhuttové dostal doma kartáč a musel slíbit, že to bude jen pět procent. [mrknutí jedním okem]
Eliminace těchto vražd je jednoduchá: eliminace náboženských fanatiků. Důsledná a nemilosrdná.

150157

30.12.2007 19:05

Kdo zabil Benázír Bhuttovou?

RE: Ke sporu Jarmilky a Ibuprofena

A.S. Pergill 89.?.?.?

A co k sebevražedným atentátníkům přistupovat jako ke kravám s BSE? Mě osobně by absolutně nevadilo, kdyby po identifikaci sebevražedného atentátníka šla do doživotní izolace celá širší rodina a všichni spolumodlící se z mešity. Obávám se, že dříve nebo později k nějakým podobným opatřením dojde, a čím později, tím hůře (z hlediska elementární spravedlnosti) a tím brutálněji budou realizována (pak už by to nemusela být nějaká forma izolace, ale opravdu příkopy se dřevem politým naftou).
Pochopitelně, ne trest za nějakou vinu, ale jako prostředek likvidace patologického memu (tak jako v případě šíření nebezpečné nákazy izolujeme kontakty, bez ohledu na "vinu").

150172

30.12.2007 18:42

Kdo zabil Benázír Bhuttovou?

RE: Ke sporu Jarmilky a Ibuprofena

A.S. Pergill 89.?.?.?

Vážený pane, muslimské země nikdo nenapadá. Fanatičtí muslimové se vyskytují velice často i v zemích, které nebyly nikdy koloniemi (např. Saúdská Arábie). Počty vojáků ze západních zemí, kteří jsou v islámských zemích se souhlasem jejich legálních vlád a za četné benefity, které z toho tyto země mají, značně zaostávají za počty muslimů na sociální podpoře, kteří žijí v západních zemích (a ještě držkují, že se nehodláme přizpůsobit jejich hovadskému náboženství).
Naopak, my jsme jednoznačně terčem islámské agrese. Některé islámské organizace naprosto otevřeně prohlašují za svůj cíl islamizaci (= civilizační likvidaci) západních zemí. A naopak, naše reakce na tyto jevy je naprosto nesmyslně krotká: viz např. islámské nepokoje v Paříži, kde muslimům bylo tolerováno vraždění lidí, i střílení po policii (místo toho, aby nastoupila armáda s těžkou vojenskou technikou a rozkazem odstřelit každého, kdo se ihned nevzdá, bez ohledu na kohokoli okolo.). [bliji]

150175

31.12.2007 22:48

Kdo zabil Benázír Bhuttovou?

RE: Ke sporu Jarmilky a Ibuprofena

A.S. Pergill 89.?.?.?

Myslím si, že jsou zde dva zásadní problémy:
1. je islám víc náboženství, nebo ideologie? Já osobně se domnívám, že převažuje to druhé. A potom jsme pochopitelně oprávněni je potlačovat, jako jsme oprávněni potlačovat např. neonacisty.
2. jestliže někdo veřejně hlásá, že se připravuje vás zavraždit, a v minulosti dávné (stovky let) i nedávné (léta) už po takovýchto prohlášeních opakovaně vraždil - nakolik jste oprávněn udělat účinná preventivní opatření na svou ochranu? A nakolik by vás měla v těchto opatřeních omezovat skutečnost, že dotyčný toto vraždění považuje za svou náboženskou povinnost a nedílnou součást náboženství, ke kterému se hlásí?
Pakliže považujete za nutné omezovat svobodu slova (a další občanské svobody), pak nutně (jde o součást stejné charty lidských práv) musíte připustit i omezení svobody náboženské.
Náboženství, které otevřeně vyhlašuje vybíjení a zotročování jinověrců, prostě nesmějí mít stejný prostor jako náboženství, která toto nevyhlašují. Už proto, že vyklizením prostoru pro ně byste jen způsobil zánik těch lidských práv, kterých se pro jejich vyznavače dožadujete.
Náboženská svoboda stejně není a nemůže být neomezená - ani v USA a EU - zkuste se domoci např. povolení podřezat pár nemluvňat na oltáři "Velkého černého", a uvidíte, jak budou oficiální místa ctít vaši náboženskou svobodu [chechtot]

150236

01.01.2008 16:50

Zločin vlastního soukromí

Souhlas s autorem

A.S. Pergill 89.?.?.?

Ještě bych dodal, že ti, kdo fungují s vědomím páchání trestného činu, se budou schopni zajistit tak, aby v jejich počítačích šifrovaná data nebyla (např. schováním do těch her, jak to tu bylo zmíněno). Takže to stejně, jako veškerá podobná opatření, skončí buzerováním relativně normálních občanů, zatímco skutečný zločinecký xindl bude dál v pohodě.
Na druhou stranu jsem toho názoru (je mi jasné, že píchám zde do vosího hnízda), že ochránci zvířat jsou verbež, která má na svědomí jenom v ČR tisíce lidských životů. Takže pokud jim někdo šlápne na kuří očička, nebudu zcela jednoznačně proti (konec konců Al Capona taky dostali ne na vraždy a raketýring, ale na nezaplacené daně).
Jinak přeji všemu osazenstvu i návštěvníkům Zvědavce pěkný nový rok 2008 a nám všem přeji, aby bylo méně toho, na co bychom museli brblat.

150285

01.01.2008 17:17

Kdo zabil Benázír Bhuttovou?

RE: Ke sporu Jarmilky a Ibuprofena

A.S. Pergill 89.?.?.?

to Mirda i Antiseptik:
1. Nejde o existenci extrémistů, protože ty není problém najít v jakémkoli náboženství, jako spíše o podporu ze strany středního proudu (střed Gaussovy křivky vřelosti vztahu k islámu a četnosti, zahrnující nejpočetnější segment islámské populace). Prostě průměrný muslim má tak intenzívní pronáboženské smýšlení, že jako křesťan nebo judaista by byl vnímán coby zcela okrajový extrémista. Právě tato podpora extrémistů ze strany průměrně religiózních muslimů představuje největší rizikový faktor spojený s islámem. Proto měl také ten Sayed Qutb tolik příznivců a následovníků, zatímco v křesťanském prostředí by podobný náboženský fanatik byl odmítán i naprostou většinou praktikujících souvěrců.
2. Nezmiňuji se o rituálních vraždách, ale o tom, že je náboženskou povinností muslima všechny nemuslimy
A. přinutit ke konverzi
B. pokud se nedají, tak pobít všechny s výjimkou neodporujících judaistů a křesťanů
C. ty utiskovat jako "dhimmi" (něco mezi starověkým otrokem, středověkým nevolníkem a tažným zvířetem)
První genocidy tohoto typu páchal už Mohamed, poslední jsou žhavou současností (končí vybíjení nemuslimů v Darfúru, nemuslimové jsou vybíjeni v některých oblastech Nigérie, Thajska, na jihu Filipín a v mnoha dalších místech; po "islámské revoluci" bylo v Íránu vybito nebo vyhnáno ze země 80% tamních Židů, to je "lepší" skóre, než jakého dosáhl Hitler v letech 1933 - 1945, byť na absolutně nižších počtech).

150290

01.01.2008 22:33

Kdo zabil Benázír Bhuttovou?

RE: Ke sporu Jarmilky a Ibuprofena

A.S. Pergill 89.?.?.?

Váženosti:

> Jedini kteri mluvi o zabijeni jsou zide.
Nesmysl. A co demonstrace britských muslimů s nápisy (v angličtině) "Evropo, těš se na své 11. září" - pominu-li spoustu dalšího.

Pomluvy o rituálních vraždách u Židů kvalifikovaně vyvrátil už TGM, nemá cenu se k tomuto idiotství vracet.

Ano, muslimové nás ve vyspělých zemích ZATÍM neohrožují, nicméně i čeští muslimové jednoznačně a opakovaně, v televizních i novinových rozhovorech prohlašovali, že cílem jejich snažení je přeměna republiky na islámský stát. A i na stránkách Zvědavce bylo pár článků o tom, jak si musulmani v Kanadě a okolí vynucují "speciální ohledy" (stravování, školství, práce) a multikulturalisté jim to žerou.

> Nevim kolik v Iranu bylo zabito zidu,
> ale vim jak zide zabijeji palestince
To myslíte Araby, z nichž udělal nový "národ" z ryze politických důvodů egyptský Arab Arafat? "Palestinci" jsou méně zvláštním národem než např. sudetští Němci. Spolupráce s útočníky, jejichž jednoznačně a opakovaně vyhlašovaným cílem bylo "zahnání židů do moře" (tedy jejich vybití) je zcela diskvalifikovala pro setrvání v jednom státě s loajálními obyvateli, jako u nás (ale i jinde v Evropě) ty etnické Němce.

V Indonésii vyvražďují muslimové nemuslimské komunity (zrovna nedávno bylo ve zpravodajství zmíněno podřezání dvou křesťanských školaček). Na jihu Filipín si podobně počínají islámští separatisté. Je docela možné, že jste zachytil zprávy o nějaké akci musulmanů a otočil o 180 stupňů. A pokud to byla reakce na musulmanské zločiny, pak je zcela pochopitelná. Mohl byste se také zmínit o požáru dívčí školy (nehoda) v Saúdské Arábii (tuším - možná to byl Írán), kde náboženská policie zahnala "nevhodně oblečené" dívky do ohně a nechala uhořet.

Ano, "za vším neštěstím" stojí prostě lidé, kteří se odmítali a odmítají dát zotročit. Kdyby všichni měli duši raba, co "poníženě důtky líže, jimiž tisíckrát byl bit", to by se to islám (nebo jakákoli jiná zhovadilost) "mírumilovně" šířil!

150319

01.01.2008 21:56

Zločin vlastního soukromí

RE: Pro ještě méně chápavé

A.S. Pergill 89.?.?.?

Naprosto stejně by v tom obrázku mohl být schován malý obrázek (odhadem cca 100 x 150 pixelů) nějakého zakázaného porna, nebo podrobný návod na výrobu jaderné bomby.

150321

03.01.2008 23:42

Kdo zabil Benázír Bhuttovou?

RE: Ke sporu Jarmilky a Ibuprofena

A.S. Pergill 89.?.?.?

Nevím, kdo z vás je z ČR a kdo emigrant, ale docela krátce po revoluci vysílala ČT docela rozsáhlý pořad o Hilsneriádě, z něhož více-méně vyplynulo, že to mohla být klidně "rodinná zabijačka", protože se jim Anežka nehodila v rámci dělení dědictví. Pochopitelně, po 100 letech asi těžko kdo vraha jednoznačně usvědčí. Ten Hilsner se prostě hodil četníkům, hodil se i těm příbuzným (že šlo pátrání mimo ně), a tak se to na něj navezlo.

150501

04.01.2008 21:47

Zločinci v policejních uniformách

Něco podobného jako s tím balíčkem

A.S. Pergill 89.?.?.?

Dělal už valašský vojvoda Vlad II., řečený naražeč. Ale tam postižený skončil opravdu na tom kůlu. Holt Amerika pořád ještě na starou dobrou Evropu nemá [velký smích]

150579

27.02.2008 22:07

Zpověď dozorce z vězeňského tábora X

RE: hnus velebnosti!

A.S. Pergill 89.?.?.?

Ti věznění hoši tam mají veget, proti kterému je standardní vojna za normalizace děs a běs (o vojně za Čepičky, kterou znám jen z vyprávění pamětníků, nemluvě).
Navíc, pokud někoho pustili, tak se hned pustil do kriminální a teroristické činnosti, takže o povaze těch kaštánků není třeba si dělat sebemenší iluze. Jo, vztekají se, že jim ten džihád ani nevychází, ani se z nich nestali mučedníkové a neužívají si se 70 pannami denně. Asi z toho mají psychosexuální deprese, takže to s těmi pannami nezvládnou, ani když si vynutí třeba zastřelení při vzpouře (být do konce věčnosti impotentem v islámském ráji, to by asi muselo být docela drsný). Ale dobře jim tak!

155289

28.02.2008 21:05

Zpověď dozorce z vězeňského tábora X

RE: hnus velebnosti!

A.S. Pergill 89.?.?.?

Máte pravdu v tom, že proti terorismu je demokratická společnost do jisté míry bezradná. Její pravidla jsou nastavena na více-méně civilizované lidi. Druhou věcí je bezkoncepčnost a neschopnost politiků.
Našim nepřítelem je islám jako takový. Tak, jako byl naším nepřítelem za WW2 nacismus. Islámské země je potřeba vojensky porazit a dobýt (jako byly dobyty Německo a Japonsko vč. satelitů), třebas i masovým použitím ZHN, a následně deislamizovat (tak, jak proběhla denacifikace). Potom by bylo potřebné, aby několik generací žili pod určitou kuratelou (to se po nějakou dobu dělo i v Německu, ale tam se dalo stavět na dost početné skupině lidí, kteří ještě pamatovali poměry za Výmarské republiky). Teprve potom je možné mluvit o nějakých demokratických volbách atd.
Mým oblíbeným příkladem je situace, kdy Josef II byl nucen prosadit toleranční patent pomocí armády, a pokud by si ho chtěl nechat schválit nějakou demokratickou procedurou, tak by mu to zblblé obyvatelstvo zcela jistě zatrhlo (můžeme to "zcela jistě" uvést, protože z josefínské doby existuje už řada dokladů o tom, jak vypadaly nálady ve všech vrstvách společnosti, od sedláků písmáků až po společenskou špičku).

155377

29.02.2008 21:26

Zpověď dozorce z vězeňského tábora X

RE: hnus velebnosti!

A.S. Pergill 89.?.?.?

"Rasismus" je jednou z hlavních námitek islamistů, přestože islám s rasou (ať už si pod tím pojmem představujeme cokoli) nesouvisí. Islám je ideologie, a to jednoznačně ideologie zločinecká. Proti křesťanství lze mít mnohé výhrady, a ani já si vůči němu servítky neberu, ale jeho zakladatel, Kristus, byl zcela jistě slušný člověk. Mohamed se v mládí flákal, posléze se živil jako gigolo a nakonec velel zločinecké bandě. A aby měl nad ní větší kontrolu, tak si na to vymyslel náboženství.
Obávám se, že právě tento rozdíl mezi zakladateli dominujícího náboženství je podkladem prosperity na straně jedné a úpadkovosti spojené s parasitismem na straně druhé. (I tu velkou mešitu v Cordóbě museli postavit podmanění křesťané, protože imigranti, zdegenerovaní islámem, toho nebyli schopni. A propagátoři za "vrchol islámské vědy" prohlašují přeložení několika málo antických a jiných předislámských děl - a mezi překladateli se vyskytlo jen málo výjimek schopných ta díla alespoň smysluplně zkombinovat a komentovat.)
Problémem muslimů je, že se programově nehodlají poučit z toho, co naši kulturu přivedlo k prosperitě, ale naopak se snaží strhnout nás na jejich úroveň, do úpadku, jaký v čisté podobě můžeme vidět třeba v Somálsku. Naopak, přesně tohle mají v programu, který navíc celkem otevřeně proklamují (daleko otevřeněji než třeba Hitler genocidu "méněcenných ras" v Mein Kampfu).
Proti tomu se musíme bránit jednoduše z toho důvodu, že nám nic jiného nezbývá. Pokud by islám ovládl euroamerický prostor, znamenalo by to drastický pokles technologií (a mimo jiné i výroby potravin). Asi 70 - 80 % obyvatelstva by se stalo nadbytečnými, i při koncentráčnických dávkách. Dopadli bychom jako v Kambodži za Rudých Khmerů. Nakonec by stejně pomřela i většina těch muslimů, které se snaží Zdenek, Jezinka a Saša hájit.

155471

05.03.2008 22:14

Gaza v agonii

Už ty porovnávající fotografie ukazují,

A.S. Pergill 89.?.?.?

že zatímco ta izraelská střela je vysoce sofistikována tak, aby pokud možno zasáhla jen žádaný cíl a způsobila co nejmenší postranní škody, ta palestinská padne +- autobus a jejím uživatelům je naprosto jedno, koho zasáhnou. Izrael by za stejné peníze mohl odvetou poslat mraky stejně nemířitelných střel a ztráty na palestinské straně by byly podstatně vyšší.
Problémem také je, že muslimové se s existencí Izraele nikdy nesmíří a nesmířili by se s ní, ani kdyby se rozkládal v Antarktidě nebo na severním pobřeží Grónska. Jednoduše proto, že se Mohamed svého času uřekl, že Židé, za to, že nepřijali jeho víru, nikdy nebudou mít svůj stát. A protože Mohamed opakoval jenom to, co mu předvykládal Alláh prostřednictvím archanděla Džíbrajíla, diskredituje existence Izraele pravdomluvnost a vševědoucno-všemohoucnost Alláha a potažmo věrohodnost celého islámu. Akorát kdyby ten Izrael byl někde hodně daleko v pustinách, tak by mohli ajatolláhové předstírat, že žádný neexistuje. Palestinští Arabové jsou tudíž jen zástupný problém, mnozí naimigrovali do "uprchlických" táborů až po porážce agrese vůči Izraeli (sám Arafat z Egypta) a jejich zvláštní národnost je jen politická fikce.

155798

05.03.2008 22:00

Abu Ghraib

Abu Ghraib přinesl jednu důležitou informaci:

A.S. Pergill 89.?.?.?

Totiž čeho se mohou bát ti, kdo se jinak nebojí jít ani do sebevražedného atentátu.
Je samozřejmé, že po takovéto akci se každý džihádista propadne do věčného zatracení a bude v nicotě kvílet až do konce času, ale o tomhle, bohužel, není žádná zpětná vazba. Pokud půjde chycený džihádista do podobného zařízení, a tam se s ním budou takové (nebo ještě horší) věci dít 24 hodin denně / 7 dní v týdnu až do konce života, tak by to mohlo mít docela dobře odpuzující efekt (nehledě k tomu, že smrt v takovém zařízení by se asi nedala považovat za padnutí v rámci džihádu, tudíž by se na ni nevztahovala "jistota" odchodu do ráje k huriskám - případně whoreskám).
Považuji také za docela zajímavé, že v euroamerickém prostoru (ale např. i v Japonsku nebo Číně) se najde dost lidí, kteří jsou ochotni za podobné zacházení zaplatit docela nemalé peníze.

155800

06.03.2008 21:05

Gaza v agonii

RE: Už ty porovnávající fotografie ukazují,

A.S. Pergill 89.?.?.?

Laskavě si spočítejte, kolik izraelských střel umístěných korektně připadne na jednu, která uletí mimo. A potom se laskavě zajímejte, kolik připadne zasažených nevojenských cílů na jeden vojenský u těch palestinských raket (pokud se ovšem nedostanete do neřešitelného dělení nulou).

155856

Stránka: 1 2 3

Káva pro Zvědavce

29

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 51 čtenářů částkou 10 288 korun, což je 29 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Kúdela dostal za rasismus deset zápasů14.04.21 23:51 Británie 1

Testování lidí ve firmách bylo nezákonné14.04.21 23:27 Česká republika 0

Další a další zhovadilosti14.04.21 19:56 Česká republika 2

Moskva 11. 04. 2021 - Obchodní komplex Ochotnyj rjad14.04.21 11:09 Rusko 1

Poslanec Volný byl udán čerpadlářkou pro špatně nasazený náhubek a následně zpacifikován covidovým gestapem13.04.21 23:34 Česká republika 4

Neuvěřitelné: Američané se pokusili přivlastnit si čin Jurije Gagarina12.04.21 23:19 USA 4

Dobrý den majore Gagarine - 12.04.196112.04.21 11:02 Rusko 4

Babiš vybírá nového ministra zdravotnictví!12.04.21 11:00 Česká republika 0

Otázky, které byste měli položit sobě i autoritám, než se necháte očkovat11.04.21 21:56 Neurčeno 2

Rodičům dětí, které jsou obětí šíleného korona kvapíku11.04.21 20:02 Česká republika 0

Několik videí11.04.21 11:11 Neurčeno 1

Ne, to není Švédsko - migranti řádí v Berlíně11.04.21 11:05 Německo 0

Mengele Arenberger v akci11.04.21 09:18 Česká republika 3

Zajímavá úvaha o nelogickém postupu v případě COVID10.04.21 15:15 Česká republika 7

Pokrová radnice v Budapešti vztyčila duhovou sochu Svobody v BLM pokleku. Vydržela 24 hodin09.04.21 12:27 Maďarsko 1

Colorado: Vakcinační síť Covid vakcín Johnson & Johnson byla uzavřena kvůli nežádoucím účinkům09.04.21 08:00 USA 0

Odsouzení muslimové znovu před soudem09.04.21 04:30 Turecko 0

Guvernér Floridy: Nebudeme zavádět vakcinační pasy. Rozdělovat občany na základě vakcinace je chyba09.04.21 03:38 USA 0

Evropský soud pro lidská práva:Povinná vakcinace dětí je v demokratické společnosti nezbytná09.04.21 03:16 Evropská unie 3

„Více než 4 tisíce vojenských cvičení“: Ministerstvo obrany zahájilo kontrolní prověrku ozbrojených sil08.04.21 23:42 Rusko 1

Měnové kurzy

USD
21,66 Kč
Euro
25,93 Kč
Libra
29,86 Kč
Kanadský dolar
17,30 Kč
Australský dolar
16,74 Kč
Švýcarský frank
23,47 Kč
100 japonských jenů
19,88 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,69 Kč
100 maď. forintů
7,23 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,64 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 625,91 Kč
1 unce stříbra
550,52 Kč
Bitcoin
1 364 985,32 Kč

Poslední aktualizace: 14.4.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 64 098 098