Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Striga

Nalezeno 429 příspěveků, 267 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

20.09.2005 00:36

Pojednání o homosexualitě

A co tím vším chtěl autor říct?

Striga 85.?.?.?

To mi nějak uniklo. Kritizuje, že homosexualita je módní téma, ale sám snáší hromadu rádoby odborných poznatků. Autor zdůrazňuje, jaký je to hnus, ta homosexualita, ale s gustem se v tom hnusu rýpe jako v trusu. Čím víc smradu, tím zajímavější.
Pomíjím jeho názory ve smyslu, že homosexualita je naučená a kdyby k ní okolí nesvádělo, nebyla by. A čím ho tedy tak zaujala, co chce proboha řešit?
Mě jako heterosexulání ženu nikdy neobtěžovali ani muži, ani ženy homosexuálního zaměření. Mám mezi nimi několik známých, několik kamarádů, ale jejich sexuální život je pro mě jejich soukromá věc a opačně můj pro ně. Prostě do toho nikomu třetímu nic není.
Ještě k homosexuálním hrátkám ve smečce - pane autore, kdybyste byl zkušený majitel zvířat, věděl byste, že například psi si napodobováním páření nejen podřízené jedince ukázňují a cvičně šikanují, ale například feny si napodobováním páření hrají. U nich opravdu "každá chvilku tahá pilku" - střídají se. A moje třináctiletá fena, několikanásobná matka, mi skáče po noze kdykoliv je noha pro ni jen trochu lákavěji nastavená.Přitom se psy se páří normálně.
Jak se páří můj homosexuální soused se svým partnerem, to je mi upřímně fuk. Jsou to milí pánové a co dělají doma - to mě nezajímá. Jen je mi jich líto, že jim nelze dopřát výhody manželské smlouvy jen proto, že mají navzájem morálně neslučitelné genitálie. Vše ostatní, co by v manželství provozovali, mohou i tak - výchovu dětí, společné hospodaření, společné bydlení i sex. Jen tu oficiální formu vztahu mohou dát komukoliv jinému z preferované skupiny pohlaví - bohužel toho opačného.
Mohou spolu všechno, jen si nesmí dát vzájemně postavení blízkého člověka z první skupiny (dědění, soužití v domácnosti apod. podle různých situací z hlediska zákona).
V praxi si mohou dělat, co chtějí, ale před zákonem si mohou být nejbližšími lidmi jen s někým - 50 procent lidí mají zakázaných. V době, kdy lze darovat orgány, lítat na Měsíc a klonovat, mi to přijde směšné.

71657

14.12.2005 20:28

Pár otázek k registrovanému partnerství

RE: Malicka chybicka se vloudila...

Striga 85.?.?.?

Tak pokorně poprosit by měli, aha...... Proč by voliči měli poslance prosit o schválení nějakého zákona? Prý se autoritativně dožadují. Chichichi, z čeho by asi brali tu autoritu? Z těch dvouset odmítnutí?

Na závěr už píšete, že nesnášíte povýšené rozkazování. Ó, zasněně koukám do dáli a představuju si, jak by alespoň někdy mohl český volič svým voleným zástupcům něco rozkázat. Rozkazují jen ti na vyšších pozicích, než má příjemce rozkazu, takže jsou opravdu povýšeni.....

Ale nějak se mi sem nevejdou ti homosexuálové. Syčáci, vyberou si partnera se špatnýma genitáliema a ještě nechtějí pokorně poprosit, když na vlastníka těch nevhodných genitálií chtějí mít stejný papír, jak genitálně komplementární dvojice. Do pekla s nima!

83519

03.01.2006 09:18

Čas, aby muži byli zase muži

RE: Prijde cas ,kdy lide budou stat pred rozhodnutim,bud oni a nebo my.

Striga 85.?.?.?

Uvažuju, jak asi ty škaredé feministky srazí muže z vedoucího postavení v rodinách. Oba vydělávají, oba se starají o rodinu, oba mají stejné postavení před zákonem - čím chce tedy muž vést? Silou? To snad ne. Silou osobnosti a autoritou? Fajn, takového chlapa bych brala. A proč by měl vést? Manželství je přece soužití dvou dospělých lidí a opravdu nevidím důvod, proč by rodina měla být vedena mužem. V čem? On rozhodne, jak se bude vést domácnost, co vařit, na jakou školu bude dítě chodit, kam se pojede na dovolenou, s kým se budou stýkat? V čem má mít muž navrch v rozhodování nad ženou, když má tedy VÉST a ne se rovnoprávně dohodnout?

86430

31.01.2006 14:22

Lety, vydírání, vyhrožování, vyvlastnění…

RE: Co jsou tři stovky

Striga 83.?.?.?

Přečtěte si, na co reagujete, a zkuste se o tom něco dozvědět i jinde. Prasečinec jako památník nikdo nestavěl, tak to tady demagogicky nepodsouvejte. Nebo je to Vaše myšlení? A Nacistická strana? Zase něco podsouváte, tentokrát nacismus straně, která se jmenuje jinak?
Takže kupa blábolů.
Byla by asi legrace spočítat počet válečných obětí na našem území a vynásobit počtem milionů, které vycházejí na jednoho mrtvého z Letů. Pokud bychom chtěli každému mrtvému postavit důstojný památník - když Romům, proč ne jiným, třeba bílým spoluobčanům - pak by nezbylo než utéct z takové země..... Nebo do smrti dřít na památní smrti někoho víc než šedesát let mrtvého.....
Nebo všem Romům, kteří tu drahou akci chtějí, o příslušný podíl (1 : 10 000 000) snížit příjem. Ať vidí třeba na sociálních dávkách, co vlastně chtějí........ Pietně vynaložené miliony nás všech jsou tisíce každého z nás. Pochybuju, že by je dali, kdyby viděli, jak tyto konkrétní peníze mizí z jejich konkrétních kont nebo poukázek na sociální dávky.
Z cizího se rozdává dobře, z vlastního - au, to bolí.......

91281

01.02.2006 07:43

Lety, vydírání, vyhrožování, vyvlastnění…

RE: Co jsou tři stovky

Striga 83.?.?.?

Vše může být zneužito.Národní, sociální, křesťanská láska, upřímné myšlení, prostě jakýkoliv pojem. Já pojmem láska velice šetřím, protože to pro mě znamená cit k někomu konkrétnímu na základě nějaké konkrétní skutečnosti. Vůči lidem, které neznám, nemám k nim žádný osobní vztah a jsou několik desítek let mrtví - vůči těm opravdu lásku necítím.
Když údajně kvůli nim chce někdo investovat stovky milioů mimo jiné z mé práce, z mých daní, tak taky ze mě netryská láska k tomu, kdo to vymyslel. Už bychom konečně měli přestat hledět do minulosti a platit památníky, kompenzace, ublížení dědečkovi nahrazovat penězi pro vnuka a vlastně jen chlácholit své ego. Svědomí ne, protože to by měli mít špatné díky válečným událostem jen dnešní osmdesátníci, a mezi nimi těch provinilců moc není.
Dnes je nějak moc módní kompenzovat kdekomu kdeco, hrdě se stavět do pozice obětavce, provinilce - hlavně vůči těm, kteří nejvíc křičí. Nebo jen vůči těm?

91464

08.03.2006 08:39

Je ptačí chřipka opět dalším hoaxem Pentagonu?

A tu hroznou nemoc mají už i rakouské kočky.......

Striga 217.?.?.?

Vzpomínám na začátek osmdesátých let, kdy kromě koček začali mít parvovirózu i psi. Tehdy to byl dost velký průšvih, vakcína nebyla, očkovalo se kočičí vakcínou. Časem byla vyrobena vakcína psí, dnes se tím běžně očkuje a chovy už ta hrůza nedecimuje po desítkách.
No a dneska mají něco takového ptáci, kočičky je sežraly a chytly to taky. Časem se snad na zmutovaný vir přirozeně vyvine zmutovaná obrana a všichni budeme happy.
A do médií přijde další hrozba hrůz, utrpení, bolesti a nepohodlí a další zázrak, který to všechno vyřeší, zažene, potlačí, zlikviduje a bezmocní konzumenti si oddychnou..... Někdy si myslím, že umřít a odejít z takového náročného světa bude vlastně úleva.

96473

16.03.2006 23:18

Násilné protlačení registrovaného partnerství a krize demokracie

RE: nesouhlas s autorem

Striga 217.?.?.?

Tak proto, že homosexuálové jsou, jací jsou, by neměli vychovávat děti. Ale jejich homosexualita není nikde jinde na závadu, než pod určitou věkovou hranici, danou zákonem, jinak to není ani nemoc, ani trestný čin. Je to jen odlišnost. Kdyby pro svou odlišnost neměli vychovávat děti, tak já jsem spíš pro odsouzení jiných odlišností - rodiče flákači na sociálních dávkách, táta alkoholik..... To je taky denodenní vzor chování pro život a nikdo jim děti nesebere jen proto, že mají sociálně závadné chování.
Raději budeme křičet o Pandořině skříňce, než bychom se smířili s tím, že prostě ti "vadní" budou mít určitá práva, ale i povinnosti, k taky "vadným". Kdyby si gay vzal lesbu, nikoho by to nepopudilo, byť by to bylo sebeformálnější, ale když se dva "vadní" chtějí dát oficiálně dohromady, no fuj.... Ať si spolu dělají co chtějí, ale ať nechtějí po těch "správných", aby jim uznali, že k sobě oficiálně patří, že? Měli si najít někoho s doplňkově správnými genitáliemi a nikoho by nepopuzovali.

97909

27.06.2006 07:52

IQ test Romana Jocha

RE: Jochův článek

Striga 85.?.?.?

Cituji z článku, který otiskla v sobotu Mladá fronta dnes, je to převzato z německého Spieglu.
Iránský prezident říká: My jsme zásadně proti tomu, aby se budovaly arzenály s atomovými zbraněmi. Proto jsme navrhli, aby byla založena nestranná organizace a odzbrojila atomové mocnosti. Nepotřebujeme zbraně, jsme civilizovaný a kulturně bohatý národ, naše historie ukazuje, že jsme nikdy žádnou zemi nenapadli.
Existují některé země, které mají jadernou energii i jaderné zbraně. Používají své jaderné zbraně, aby ohrožovaly ostatní národy. Právě tyto mocnosti říkají, že mají obavy, že se Irán odchyluje od cesty mírového využití. My říkáme, že když mají tyto mocnosti obavy, tak na nás přece mohou dohlížet. Jenže tyto mocnosti říkají: Iránci nesmějí uzavřít jaderný okruh, protože by pak existovala možnost, že se odchýlí od mírového využití.
My říkáme, že tyto země se samy od mírového využití odchýlily už dávno. Tyto mocnosti nemají právo s námi takto mluvit. Tento řád je nespravedlivý, nemůže mít trvání.
Konec citace. I v dalších bodech je ten článek zajímavé čtení.....

109051

12.09.2006 01:18

Páté výročí útoku na mrakodrapy Obchodního centra

Jaký cíl sledovali teroristi útokem na dvojčata?

Striga 85.?.?.?

Sory, omlouvám se dopředu za vlastní blbost a pomalomyslnost, ale nějak mi stále - teda už pět let - uniká, proč to ti teroristi vlastně napálili do dvojčat. Třeba chtěli naštvat Američany. No, to funguje u puberťáků, ale ne u takové skupiny lidí, jako jsou teroristi. Buď něčeho chtěli dosáhnout anebo něčemu zabránit.
Kruci, já to furt nevím. Co je oficiální verze? Nikdy jsem neslyšela - jako bylo třeba v Iráku - unesli jsme vám novináře a pokud se nestáhnete, tak je zabijeme. Co říkali v souvislosti s 11. zářím? Že se Američani mají stáhnout z Afgánistánu, začít stavět mešity na východním pobřeží nebo děckám rozdávat korán?

116420

12.09.2006 17:42

Páté výročí útoku na mrakodrapy Obchodního centra

RE: Česká televize

Striga 85.?.?.?

Fascinovaně jsem na film zírala a vracely se mi pocity z mládí prožitého v socialismu. Tehdy se demagogicky strašilo imperialistickým západem, vykořišťujícím chudáky pracující, dnes se objektivně upozorňuje na škaredé muslimy, praktikující strašné právo šaríja, odmítání civilizace a celkovou zabedněnost. Tehdy se trénovalo na válku, dodnes mě děsí plynové masky, dnes už ve válce jsme - s terorismem. Skvěle vybrané šoty s Bushem mi připomněly Hitlera, hřímajícího před zfanatizovanými davy. Teď hřímal Bush.
Čapkovu matku, ale obráceným směrem, mi připomínala americká matka, napřed posílající své děti do armády, později plačící nad synem padlým ve službě.
Skvělý film, statečná televize, která ho uvedla, spící cenzura, která ho nezadržela, a divní Američani, že autora ještě nezlikvidovali.
Díky, páni komunisté, za nácvik protiválečné a strach nahánějící propagandy. Nějak mi to háže asociace s dneškem...... Proč mám dojem, že slyším pořád totéž, jen přítelem a nepřítelem už je někdo jiný?

116486

13.09.2006 08:35

Páté výročí útoku na mrakodrapy Obchodního centra

RE: Česká televize

Striga 85.?.?.?

O jaké cenzuře je řeč....... Třiadvacet let v socialismu, táta rok zavřený za politiku, máma celý život popotahovaná za otce živnostníka - to vše ve mě zanechalo důkladnou stopu, prostě se pořád bojím, že protirežimní řeči, akce i myšlení se trestá. Když ne teď, tak někdy prostě jo - jednou přijde někdo, kdo řekne - hele, tehdy jsi udělal to a to, a není to v souladu se současnou linií, a teď za to budeš pykat.

Současný režim u nás je pro kamarádství s Amerikou, takže se divím, že v den jejich nejbolavějšího výročí má někdo v naší státní televizi odvahu pustit film, který kritizuje dva jejich prezidenty, z toho jeden dosud vládne. To je jako jít na kafe k sousedům, přátelsky domlouvat stavbu společného plotu a mezi řečí prohodit - teda nic proti, ale ten váš táta, to je ale hovado......

Teď se věci proti oficiální linii dělat můžou, chválabohu za to. Ale zítra? Jak budou naše dnešní činy hodnoceny zítra? Jsem prostě slabá ženská, režimem naučená, že vládnoucích je třeba se bát, protože mají moc.

116540

31.10.2006 08:54

Senátní dějství ústavní krize

To vše se dít nemělo......co se tedy dít mělo - podle autora?

Striga 85.?.?.?

Pan autor vyjmenoval řadu věcí, které se děly špatně. Klaus zvolen mj. i hlasy komunistů - legitimních to členů parlamentu - tak asi toho prezidenta vzít neměl se slovy Sory hoši, tak s komunisty teda ne..... Trochu mi to připomíná dívčí odmítnutí - s vojáky netančím......

Půl roku nemáme pořádnou vládu - jmenování premiéra zase z ODS bude taky špatně, to měl jmenovat Paroubka a hochu, ukaž se, co uděláš se stejnou polovinou, jakou měl Topolánek, nebo bude ta tvoje větší?

Lidé bojkotují volby - no spíš na ně kašlou než by je nějak programově bojkotovali, ale to je můj názor a možná špatný. A co by se mělo dít, když volí jen 20 procent lidí? Zrušíme senát, potom kvůli malým procentům i parlament a pak - pak co, milý autore?

Konstatovat, že je kdeco špatně, to není nic nového, to umí i ona kritizovaná média. To už víme. Co nového k této problematice si máme z článku vzít? Nějak tam nevidím ani nic nového, ani řešení popisovaných problémů, jen jejich výčet.

Ten mě obohatil jen o trochu další skepse, ale nic nového nepřinesl.

120465

26.01.2007 23:08

Jde o hodně

První základna..... a kdy bude další a další?

Striga 85.?.?.?

Smolíčku pacholíčku, jen radar si u tebe ohřejeme, pak ti strčíme do dveří celou ruku a bác, obsadíme chaloupku a ty budeš, parchantíku, poslouchat.
Až naše země umožní jednu základnu, nepřijde požadavek na druhou? Ještě si dobře pamatuju přítomnost Rusů, kdy budou po republice rozeseti Amíci? Nebo taky paranoia?

126990

28.01.2007 10:24

„Nemohu snést neustále vpády vojáků do svého domu“

RE: Sunni a Shia

Striga 85.?.?.?

Netroufla bych si nazvat idiotštinou něčí víru, podle které žije. Pokud neubližuje někomu dalšímu, ať si věří, čemu chce. Ale ať proboha nevěří tomu, že násilným vnucováním nějaké víry přinese někomu druhému štěstí. To by byl rachot, kdyby nějaký islámský stát vojensky obsadil USA a začal tam šířit svou víru s odůvodněním, že to pro Američany bude lepší....... A třeba vám, milý pane, několikrát obrátil barák vzhůru nohama, zabil ženu, pozatýkal někoho dalšího a děcka nadosmrti psychicky rozhodil..... Vojáci vaší země zabíjejí tam, kde je nikdo nechce, tak buďte zticha, když už jste tomu nepomohl zabránit, a řeči o idiotech si nechejte raději od cesty.

127152

30.03.2007 20:21

Přední psychiatři přiznávají, že u normálních dětí jsou diagnostikovány mentální poruchy

RE: Nejde o spiknutí ale o kšeft

Striga 85.?.?.?

Milá Jarmilo,
jestli Vaše tělo nereagovalo na postinor nijak bouřlivě, tak asi ve Vás něco není v pořádku. Normálná ženské udělá takový binec, že se do týdne rozmenstruuje a má rozhašený celý cyklus. Tenhle fičák si dělat několikrát měsíčně - au, to byste byla přesně prototyp zákazníka farmaceutických firem. Pilulku, prosím, pane doktore, ať to udělá cokoliv, já chci zázračnou pilulku.
Dnešní antikoncepce je v minimálních dávkách, proto se musí užívat téměř na hodinu přesně, aby její hladina byla v těle dostatečná.

Kdyby ze dvou milionů žen, užívajících antikoncepci, polovina začala užívat Vámi opěvovaný postinor, tak by zase přibyl kšeft gynekologům, kteří by napravovali postinorem natropené škody........

Fuj, zas by někdo vydělal.........

Asi ale nemám dost zkušeností, já jsem za dvacet let zachraňovala svou bezdětnost postinorem jen třikrát........

131916

Je to asi obrovské spiknutí a zřejmě pro větší efekt ještě posílají cílené špatné vlivy na některé osoby, které potom podléhají divným představám. Stávají se paraniodními, za každým rohem a krabičkou léků vidí zisk, spiknutí, lotry poškozující přírodu, ženy, muže, nenarozené děti, narozené děti, dospělé i starce, hnusné ekonomy, politiky místní i celorepublikové, škaredý a vychytralý parlament, prezidenta i šikanující evropskou unii.

Vaší útěchou může být, že vzhledem k věku Vás teď asi víc než antikoncepce bude zaměstnávat klimakterium, no holt stárnem, že, a je nejvyšší čas pustit se do hormonální substituční terapie, protože i za ní je obrovský zisk, něčí spiknutí - a tam se budou točit prachy, stařen přibývá, že....

A chudých, neschopných a zapšklých zahořklých stařen je vždycky dost, bez ohledu na režim a léky, které ty baby berou.

Uf, jdu si to rozdat se svým mužským. Bez kondomu, bez hormonů, nemenstruující klimakterická ženská má taky svoje kouzlo, že.. Máme teď takové malé spiknutí proti všem výrobcům antikoncepce - bojkotujeme ji......

132024

Madam,
Vám by taky huba neupadla, ať se držím Vaší slovní zásoby, kdybyste se trochu vlídně vyjádřila o lidech, které baví chemie a medicína a vymýšlejí nové léky.

Z toho, co jste dosud napsala o sobě a svých názorech, vnímám, že jste matka dospělých dcer, tudíž žena na prahu klimakteria, že vidíte něčí nekalé zisky, něčí spiknutí, podle Vás výrobce schválně zajistil, aby ženám po užití jeho výrobku bylo špatně - no jestli to není obraz zapšklé, zahořklé stárnoucí ženy, tak nevím.

Že byste byla vlídná milionářka, asi naprosto zdravá, když tak nemáte ráda výrobce léků.........?

Jaké spiknutí organizujete Vy, abyste vydělala své miliony nebo milion? Jakou lidskou slabost nebo potřebu zneužíváte? Chorobnou žravost jako majitelka restaurace nebo výrobce jídla, lidskou marnivost jako prodejce oděvů nebo jste se dobře vdala, případně někomu restituujícímu narodila?

O vlídných stařenkách nebudu psát, když se zabývám někým nerudným a nevlídným. Jestli narážím na Vaši chudobu? Přece používám množné číslo, to bych musela narážet i na Vaši případnou mnohočetnou osobnost a to bych Vás jaksi musela mít za schizofrenika.

Ale ještě k tomu spiknutí - kdo se vlastně s kým spiknul? Farmaceutická firma s - .....?

132061

02.05.2007 22:43

S láskou sestry Tomanovy

Je to teda síla..........

Striga 85.?.?.?

Dosud jsem si na Zvědavce chodila pro zajímavé politické názory, ale tohle dílo je pro mě poněkud - au.........
Co tím jako chtěl básník říct? Mladé holky se živí jako kurvičky? Starý chlap jim podlehl? A co od toho čekal? A proč to popisoval tak sáhodlouze?
Přijde mi to trochu jako duševní onanie - chtěl bych je všechny tři, mladé, nezkažené, takové hezké lolitky, ale vím, že nesmím, ale je tak lákavé si odpíranou slast pouštět blíž a blíž..... Do auta, do oddělené ložnice, a ráno mi ty potvory ujedou za někým, kdo nemá zábrany je přefiknout a zaplatit jim........ Autor zůstal sic čestným, ale poněkud za blbce,že......

Ovšem není mi jasné, proč zrovna tohle je na Zvědavci. Co bude příště? Setkání s živým prasetem, dlouhé vzájemné pohledy do očí, pak zabíjačka a autorovy výčitky svědomí kolidující s chutí výborného ovaru?

134394

13.05.2007 15:13

Polemika o transhumanismu

Jsem zmanipulovaným článkem bez zakotvení,

Striga 160.?.?.?

teď už je mi to jasné. Vždycky jsem tak nějak cítila, že jsem součást tajemného univerza, které je mi jednoznačně nadřazeno, ale jsem trochu pomalejší, nějak mi to nedocházelo moc zřetelně. Otázky uspořádání světa, smyslu jeho existence v celku, v jeho věčnosti a nekonečnosti začínám řešit až teď, po přečtení takového článku to člověka donutí.

Zbloudění lidského ducha za hranice konečnosti mě teda děsí, to je fakt, ale hlídám si to. Jen s počátkem nekonečného tápání a hledání grálu nesmrtelnosti v nedosažitelné rozlehlosti universa - s tím si nevím rady. Že člověk pozvedá svůj vhled do sféry nadřazenosti bohů a ztrácí půdu pod nohama- to můžu podepsat, mám s tím taky problém.

Dnešní člověk ztracený v individualismu a odcizený globálnímu světu - tak toho by měl někdo urychleně řešit, než udělá nějaký binec. Ona to nebude sranda.......

Nicotnější a nihilističtější obsah jeho bytí i vědomí, to děsí, a když degeneruje ve všech vlastnostech a charakteristikách, které z něho v minulosti dělaly vznešeného, úctyhodného a důstojného představitele života nadřazeného říši zvířat, stává se konzumním zvířetem a ve spojení s technologií směřuje k mechanickému článku jakési posthumanistické reprodukční struktury bez života a existenčního smyslu, tak to už bude problém vysloveně pro odborníky. Zamýšlet se nad tím u vaření jako já - to nic neřeší.

Až se mi díky zděšení z článku připálil oběd.......

135281

21.05.2007 07:42

Dnešní protikuřácké tažení je půjčeno od nacistů

Zatratíme vše, co dělal Hitler?

Striga 85.?.?.?

Asi ne, bylo by to divné, protože jeho režim dělal i věci, se kterými se dá souhlasit a provozují se v každé společnosti.

Kouření je úchylné, nenormální, zdravému rozumu se příčící činnost. Za čtyřicet let svého života jsem nepochopila, jak může soudný člověk vdechovat něco, z čeho se dusí, případně zvrací, stojí ho to peníze a smrdí svému okolí i sám sobě. Kouření druhých mě maximálně obtěžuje a budu ráda, až bude všude zakázáno.

Já jako normální jedinec jsem omezována i u sebe doma, kdy jsem za podivného nezdvořáka, když návštěvě nedovolím kouřit, v hospodě, tam si ani netroufnu požadovat nekouření po spolustolovnících, i na návštěvě u přátel, kdy všichni kouří a já holt nuceně s nimi. Nemám na výběr, leda bych se přestala stýkat s lidmi.

Nemám děti, ale kdyby ano, všemi prostředky bych usilovala o to, aby se nesetkávaly s kouřením v současné benevolentní podobě, která nejistým mladým lidem vnutí představu bezstarostnosti a lehkosti kouření, dokud jsou tvární, a pak už závislí nemají únik. Je to jako sekta - hezky lákají, slibují příjemné, ale pak lapí, poškozují zdraví a tahají peníze.

Proč jsou zakázány nekalé praktiky, třeba Sky line? Asi pro tu nekalost, že. Stejně jako některé typy prodeje, lákající na něco, co pak člověk nechce, ale nemůže se vyvléknout. Kouření je o hodně podobném způsobu zacházení, takže mi nevadí, že je podobným způsobem potíráno.

Táta onehdy vzpomínal, jak za války chodil pozdě v noci přes nejhorší ostravské čtvrti a nehrozilo, že ho někdo přepadne, i když bylo zatemnění. Bylo by to zneužití válečných opatření a provaz pro viníka. I to byly Hitlerovy způsoby. To taky odmítneme - trestat zloděje? Asi ne, že.......... Vy ale právě Hitlerem ohromně máváte. Jenže Hitlerova zrůdnost nebyla v odmítání kouření.

Jsem zarytý nekuřák, celoživotní. Od děcka jsem vídala babičku s astmatickými záchvaty, máma se mi udusila před očima, já sama mám občas těžké stavy dušnosti. Opravdu nepochopím nikoho, kdo si plíce ničí dobrovolně. A schvaluju cokoliv, co mu zabrání ničit i ty moje.

135726

22.05.2007 07:41

Dnešní protikuřácké tažení je půjčeno od nacistů

RE: Zatratíme vše, co dělal Hitler?

Striga 85.?.?.?

Úchylné, nenormální a zdravému rozumu se příčící - to jsem snad definovala popisem začátku kouření - člověk se dusí, případně zvrací, a pokud to vše dělá pro okamžitý psychický a pozdější fyzický požitek, tak se to, podle mě, opravdu se zdravým rozumem neslučuje.

Zkuste Vy požádat své přátele, aby si třeba u kávy nezapálili. Uděláte to párkrát a budete považován za člověka, který jim znemožní tu kávu si vychutnat, tak si ji příště s Vámi nedají. Nedejbože jít na pivo a požadovat po společnosti nekouření. To bych byla za blázna.

Požadovat ze zdravotních důvodů zákaz automobilové dopravy, uhelných elektráren a chemického průmyslu - to bych míchala hrušky ne s jabkama, ale s mrkví. Kouření je pro fungování současné civilizace naprosto zbytečné, elektrárny, auta a chemie jaksi ne....

Předpokládám, že mé argumenty budou pro Vás stejně opět bezobsažné a irelevantní.

135885

27.05.2007 10:23

Povrchní svět lidí

Jako kázání v kostele...............

Striga 85.?.?.?

Opět názor, že co je lidové, oblíbené a dobře placené, je povrchní, a to ne až tak moc chtěné bude asi umění, že?
Ale pro mě je třeba Troškova série Slunce, seno.. právě návratem ke skutečnému lidství a hledáním pravdy o nás samých, i když to kritika ztrhala.

Spíše psychologie než filozofie by objasnila, proč lidé tíhnou k úspěšným, slavným, obdivovaným, a platí za možnost konzumovat jejich produkty. Proč dívky vzdychají nad plakátem silných chlapů z Kabátu, proč se s nimi ztotožňují kluci a proč tihle muzikanti roztančí stadiony. Tohle nedokázal ani můj táta lékař, ani máma učitelka. Proto je nikdo taky jako Kabáty neplatil.

Napřed jsem se rozčilovala, že autor napsal článek, který je snůškou frází o ničem, čiší z něj závist nezaplaceného intelektula a povýšenost nad obyčejnými lidmi, kteří mezi chozením do práce, vařením a okopáváním zahrádky nemají myšlenky na vytváření nového světa sami v sobě a spolu navzjem, jak by chtěl autor.

Teď, po několikerém psaní a mazání a novém psaní, autorovi děkuji za podnět, který mě přinutil zamyslet se nad tím, co mě na jeho názorech rozčiluje, a zformulovat argumenty.

136223

30.05.2007 22:19

Jen tak...

A co bychom dělali, kdybychom nebyli ovládaní?

Striga 85.?.?.?

Uvažuju, v čem mě někdo mocný ovládá, v čem mi brání. Co bych dělala, kdybych mohla všechno. Mít jinou práci? Hm, ta moje mě baví. Jiné auto nebo chodit pěšky? Jiné lidi za kamarády, trávit jinak volný čas, bydlet v jiné zemi?

Autorka věc hodně zjednodušila, zapomněla na pubertu jako na dobu, kdy se dítě potřebuje odpoutat od rodičů, zapomněla na to, že jsme velice společenský žiuvočišný druh a příroda nás neudělala jako Robinsony spokojené coby jednotlivci v osamění.

Je spousta lidí, kteří jsou rádi, že mají přes den něco naplánovaného, že mají kde bydlet, co jíst, pár příjemných lidí kolem sebe a nepotřebují řešit, že je někdo ovládá. Že jsou spokojeni se svou prací, mají naplněný život, našli seberealizaci a jsou šťastní, bez potřeby ovládat a bez pocitu ovládání.

Připadá mi, že se na Zvědavci ztrácí obyčejný člověk se svými normálními radostmi a starostmi, ztrácí se v záplavě zla, konspirací, světových problémů, zdá se mi, že podle Zvědavce tahle hrůza dopadá neodvratně na všechny.

Tyhle "velké" problémy jsou ale běžnému člověku velice vzdálené. Být ovládaný, spíš ovlivňovaný, je navíc velice pohodlné. Není nutno namáhat se něco dělat, dá se kritizovat naopak ten, kdo něco dělá.

Když je víc jedinců pohromadě - stádo koní, směčka psů, tlupa opic, kolektiv lidí - tak prostě schopní vládnou, velí, ovládají, a méně schopní a slabší poslouchají. Kdo nechce, jde do konfrontace. Kdo se bojí, brečí, že je ovládaný.

136482

19.06.2007 23:00

Úpadek moderní společnosti trochu jinak

Nehledám pohodáře pro pobavení........

Striga 85.?.?.?

jsem ráda za svého přítele, který umí vyměnit žárovku v autě, spraví špatné zavírání kufru, udělá novou vodu v kuchyni, vede se mnou debaty o půlcoulových trubkách, můžu mu brečet na jeho mužném rameně a on mě vytrvale konejší, skoro se kvůli mě porval v hospodě - to mi dělalo moc dobře, ale přitom žádnou velkou zábavu nevymyslí, maximálně ho někam vytáhnu já. Naštěstí když písknu, že se děje něco vážného, vytáhnu ho i od piva a televize. Chová se jako silný, ochraňující a řešící chlap a já se vedle něj můžu cítit jako zranitelná ženská.

Pro každý povahový rys se mezi lidmi najdou argumenty, pan Lhoták ale pořád jen kreslí pochmurné vize, jak je všechno špatně. já se pohybuju mezi normálními lidmi a potkávám i dost obětavosti, laskavosti a pospolitosti. Jen jsou takové nenápadné, nebijí do očí, nezúčastněným nejsou vidět.

Je mi líto pana autora, v jakém žije špatném světě a s jakými povrchními lidmi se stýká. To je skoro na mašli, na propadnutí alkoholismu nebo alespoň na silná antidepresiva...........

137852

22.06.2007 23:26

Problém lidské populace bez servítků

Au...... Mám pocit, že autor zešílel.............

Striga 160.?.?.?

Jsem vzděláním ne filozof, ale sociolog. Vztah matky a dítěte je to nejsilnější pouto, které příroda vymyslela a praktikuje, a autor tvrdí, že "je třeba vymýtit vše, co zavání kultem dítěte a mateřství". No tak to je teda síla.

Prý je nežádoucí "libovůle plodit děti bez připraveného výchovného cíle, bez společenství jehož cíle by mohly převzít" - každé dítě se přece rodí do nějakého společenství. Těm, kteří nemají pro děti výchovný cíl, to chce autor zakázat nebo ten výchovný cíl přidělit násilím? A jak to provést? Děti vzít od matky nebo jim nasadit vychovatele,kteří si dodržení výchovných cílů vynutí?

Mělo by být "nepřípustné dovolit ženě rodit děti tam, kde jedinou příčinou, proč vůbec spatřily světlo světa, je její mateřská touha či sexuální potřeba otce". Mám nutkání zeptat se autora, s jakými cíli plodili jej jeho rodiče a s jakými představami se miloval on sám s matkou svých dětí. Plánoval rolníky, dělníky, ochránce společnosti, ošetřovatele bezmocných, plátce daní nebo prostě chtěl mít děti jako každý normální člověk?

"Každý zdravý kmen lidské populace minulosti střežil svůj počet v poměru ke zdrojům vlastní obživy a odebíral děti svým matkám, jakmile to bylo možné, jakmile mohly postrádat mateřský prs své rodičky". Který kmen to byl, který bral děti od matek někdy okolo dvou let? Kam je dával, co dělaly? Kdo byl pro ty děti užitečnější než vlastní matka?

"Jak je možné plodit děti tam, kde rodiče nemají pojem o smyslu vlastního života?" Snadno, pane autore, snadno. Mám těžké podezření, že právě v dětech je smysl našeho života. Ne v tom, že ráno vstanu, SE umyju, SE najím, SI vydělám, SI koupím co potřebuju, Si bydlím a SE nějak pobavím. A SE točím v kruhu, nemá to vývoj, pokračování, směřování. Život je tvoření, změna, odchod starého a příchod nového. Především nového života.

Kdyby tady zůstali jen uvědomnělí starci, k ničemu by to nebylo, neměli by svá moudra komu předat. Taky by nebylo proč, oni už by věděli a nevědomých by vlastně nebylo, že.... Ale zase na druhé straně - vymřeli bychom během jedné generace a příroda by se navrátila do své přirozené rovnováhy.

"Dítě jako blíženec ženy, jako její sociální záštita, jako lék jejího odcizení, aby se necítila tak osamělá a zbytečná. Dítě jako důvod k soudržnosti manželského páru, jako liché pouto jejich vzájemnosti. Plození jako přenos vlastní povrchnosti a nedostatečnosti na bytí, jež je samo sobě účelem. Jak ubohé, jak slabomyslné, jak zvrácené!" - souhlasím s poslední větou - jak ubohé, jak slabomyslné, jak zvrácené..........

"Jediný přijatelný způsob plození je takový, který nebude spoléhat na genetický pár rodičů, nýbrž bude nesen v širším kolektivním duchu, vědomím kmene, přirozeným společenstvím, jemuž budou děti mateřský...

Automaticky kráceno

138110

23.06.2007 00:06

Problém lidské populace bez servítků

RE: Au...... Mám pocit, že autor zešílel.............

Striga 160.?.?.?

Pokračuju z předchozího - děti budou pro společenství mateřským darem - tak to já chci plodit děti se svým milým, ne s vybraným otcem nebo zkumavkou, nechci je dát coby dar nějakému společenství. Vytvořit čistou rasu jiným než přirozeným výběrem se snažili už v Německu, dát děti společenství - spíš vytrhnout je z rodiny - zkoušeli v Rusku a snad i v Číně.

Pokud si autor nedělá svým článkem legraci, mám vážné pochybnosti o jeho duševním zdraví. Možná by bylo zajímavé zjistit, co si o jeho názorech a zdraví myslí jeho nejbližší. Mi, pánbůh mě netrestej a editor necenzuruj, přijde ten pán nenormální.

Co napíše příště? Že bychom se v zájmu vyššího principu filozofického měli částečně vybít a částečně naklonovat a žít v nějakých odborně duchovně řízených společenstvích? I to chtěl přece už i Hitler.... Jen se autor nezaštiťuje čistou rasou, ale čistou přírodou. Dřív se mávalo biblí a bohem, pak marxleninismem a Darwinem a tady je to ekologie a filozofie. Au...

138112

23.06.2007 19:00

Problém lidské populace bez servítků

RE: Stanovisko editora

Striga 85.?.?.?

Na formulování vlastních protiargumentů si bezvadně pocvičím své mozkové závity, ale ta barevnost světa už začíná být tak pestrá, že si lidé začínají hledat víc šedé, zato míň naštvávající.... Co je moc, je fakt moc. Nebo zatnout zuby a brát to jako srandu.

Je hodně nerovnoměrné, že na jedné straně je tady vysloven názor, že zakazování nízko spuštěných kalhot u dívek je nepřípustné omezování osobní svobody, a na druhé straně je tady dán prostor člověku, který chce odebírat matkám batolata a nakazovat párům, za jakých okolností mají mít děti.

Míchání hrušek s jablky je prima v ovocném salátu, ale míchat zcela protichůdné názory na jedněch stránkách na mě dělá dojem, že vedení stránek nemá vlastní názor. Kam až páně Lhotákovy filozofické úvahy zajdou? Kde je míra a hranice? Rasy zatím netřídí, posledním článkem ale reguluje lidstvo jako celek....

Příští článek - asi o celém vesmíru. Budem odstřelovat nepohodlné planety a regulovat velikost černých děr. .........?

138189

23.06.2007 19:14

Problém lidské populace bez servítků

RE: Au...... Mám pocit, že autor zešílel.............

Striga 85.?.?.?

Bože to může napsat opravdu jen chlap. Pan Miroslav asi nepostřehl, že autor chtěl rozhodovat o dětech coby člověk mimo rodinu, tedy rozhodovat za oba rodiče, ne jen za ženu. Na to Jarmila reagovala, to ji primárně vytočilo.

Ve chvíli,kdy se jedná o odebírání dětí a ženy to nechtějí, to je podle Vás sebestředná chamtivost a zuřivost? Zuřivost ano, protože v přírodě není nebezpečnější jev, než je samice bránící mládě. Ani pánové hrající si sebepřesvědčivěji na vojáčky nejsou tak nebezpeční. Pokud ale o mámě, bránící dítě, použijete výraz CHAMTIVOST, no tak to teda fuj, to bych raději měla dítě se zkumavkou než s takovým chlapem.

Normální ženská je ráda, pokud chlap jako otec funguje jako perspektivní otec, který oplodní v situaci, kdy se všichni na dítě těší a neplánuje se potrat, časem spoluychovávající neutracené dítě, podílející se i na finančních nákladech na život svého syna nebo dcery. Vedle takového partnera normální žena neuvažuje o potratu a nemusí se alimentů domáhat.

Pokud chlap ale oplodní lehkomyslnou osobu, která děti nechce, nebo se diví, že dítě má na výživu a výchovu dva rodiče, - ten chlap ať si raději koupí krabičku prezervativů a nedělá děti, které nechce on nebo ona.

138190

23.06.2007 19:28

Problém lidské populace bez servítků

Pane Lhotáku, jak jste se stal filozofem?

Striga 85.?.?.?

Vaše články mě vedou k úvahám, kde jste získal vzdělání, díky kterému vystupujete jako filozof. Jste autodidakt nebo se pod Vaše vzdělání může podepsat nějaká oficiální vzdělávací instituce?

138194

23.06.2007 23:47

Hysterie vyvražďování ptáků vesele pokračuje

RE: Nejsem žádný velký milovník zvířat, ale...

Striga 85.?.?.?

V současné době se množí stížnosti na doktory pro sebemenší blbost, a nedovedu si představit, jak by bylo stěžováno na kompetentní lékaře a hygieniky, kteří by nebyli tak radikální a nechali na přírodě, jestli ptačí chřipka volně zmutuje nebo se tiše odplíží poražena do propadliště dějin.

Už máme docela odolnou tuberkulozu, vzdorující antibiotikům, klíšťata s boreliozou a horší encefalitidou, mraky nepříjemných alergií, ale řada lidí bude statečně vykřikovat, že strach ze zmutování viru do smrtelné podoby je jen poklonkování firmám, které na tom chtějí vydělat.

My čecháčci raději chcípneme, jen když nevydělá ten, o kom si to myslíme, že?

138207

24.06.2007 08:45

Problém lidské populace bez servítků

RE: Au...... Mám pocit, že autor zešílel.............

Striga 160.?.?.?

Pan Lhoták vyzývá k trestným činům, i když zatím v obecné rovině. Co kdyby tady napsal, že malé děti se mají taky příslušně výchovně bít, semtam se může nějaké zasvětit do sexu před patnáctým rokem věku, protože v jiných společnostech je to přirozené a stejně si u nás zasouloží i třináctiletí, nebo něco jiného, taky trestného? To už by vadilo?

Pan Lhoták se prezentuje jako filozof, to je dnešním lidem poněkud vzdálený obor, málokdo mu rozumí, takže autor vypadá jako vzdělanec, vyjadřuje se v odborných termínech a prezentuje složité teorie.

Mi ale připomíná ne odborníka, ale spíše komunistické papaláše s jejich frázemi, demagogií a uměním mnoha slov nic duchaplného nesdělit. Stačí pár cizích výrazů, pár nesrozumitelných frází a ohromený čtenář usilovně hledá moudro. Hodně usilovně zvláště v případě, že žádné není, jen hromada subjektivních názorů notně ovlivněných nesouhlasem autora s určitými jevy (ženy, mateřství, přirozené a osobní rozhodování apod.) a snahou autora tyto jevy regulovat podle jeho osobního názoru.

Které ženy na Vás, pane Lhotáku, působily tak zhoubně, že chcete všem ženám brát malé děti a dát je na výchovu mužům? Co Vás v této oblasti ak ovlivnilo, že se naprosto vymykáte normálnímu přístupu k životu? Nebo jste četl nějakou odstrašující literaturu, případně viděl cizí děti trpět pod výchovným vlivem žen? Celé národy jste asi trpět neviděl, protože kam oko žijícího člověka dohlédne, vládne patriarchát.

Skoro se mi chce upozornit někoho kompetentního, jakým způsobem pan Lhoták veřejně prezentuje své myšlenky, protože mám obavy, jak se tento člověk chová v běžném životě. Únosce Nataši Kampusch vypadal normálně a dělal přitom naprosto neobvyklé a nepřípustné věci. Co dělá pan Lhoták, když o nepřípustných věcech říká, že by se měly prosadit?

Pokud pan Lhoták trvá na tom, že by se měly malé děti ženám odebírat a je nutno zlikvidovat kult mateřství, já trvám na tom, že by se měl pan Lhoták poslat na psychiatrii a přezkoumat, nakolik je v pořádku.

138231

25.06.2007 10:30

Problém lidské populace bez servítků

RE: ( Ne ) Výhradně pro pana Lhotáka !

Striga 160.?.?.?

To by fakt bylo skvělé! Přistoupím na Vaši hru. Jak byste podpořil porodnost? Co byste slíbil rodičům, co matkám, co otcům?

Kdo by vychovával děti - soubor sousedů, vyškolení pedagogové? Jak by se realizovala kolektivní odpovědnost za tyto děti? Nevím, co si mám pod tím představit.

Proč byste rušil manželství? Co konkrétního Vám na něm vadí natolik, že byste tento soubor výjimečných práv a povinností zrušil?

Jaké duchovní nauky byste dotoval a vštěpoval vybraným vedoucím jedincům? V našich krajích jsme měli nařízený katolicismus, utekl Komenský, nařízené oslavování Německa, to zdrhlo víc lidí, pak povinné velebení komunistické doktríny.

Jaké duchovní směry považujete za vhodné Vy osobně? Nezůstávejte v obecně filozofické rovině, je příliš obecná a nicneříkající.

Ještě jednou si dovolím požádat o informaci, jak jste se stal filozofem. Vaše práce zde na Zvědavci i na stránkách Kulturní komise České republiky mě natolik ohromily, že jsem velice zvědavá, kde se vzdělání, vedoucí k takovým názorům, dá získat.

Pro ostatní čtenáře - domnívala jsem se, že Kulturní komise České republiky bude něco, související s nějakou státní institucí, když si dává do názvu název republiky a její znak v lehce upraveném poli. Ze komise je nějaký sbor pověřených úředníků, kteří o něčem jednají a rozhodují.

Omyl. Dotyčná kulturní komise je sdružení umělců, kteří publikují na webu a v tištěném časopise, krásném křídovém, zasílaném prezidentovi, poslancům, významným podnikatelům.... Proč asi?

138358

25.06.2007 21:11

Problém lidské populace bez servítků

RE: ( Ne ) Výhradně pro pana Lhotáka !

Striga 217.?.?.?

Začnu od konce. Nevíte, co je mi po tom, kde jste získal své filozofické vzdělání. Váš zdejší projev vzbuzuje dojem, že jste velice vzdělaný, vyjadřujete se v odborných termínech, vytváříte provokující teorie. Proto mě zajímá,která škola Vás formovala, která škola se může - a třeba taky nechce - podepsat pod vysvědčení pro filozofa Lhotáka.

Proč rovnou mluvíte o ideologicky či jinak účelově zaměřené škole?Já Vám nepodsouvám žádnou ideologii, filozofie se přece učí na normální univerzitě, i na té, kde chtěli zkoušku z filozofie po mě.....

Ve svém posledním příspěvku namítáte, že neuvažujete o státu ve státě,ale o přirozených společenstvích na rodovém a aristokratickém principu, ne o institucionalizované společnosti, pro mě osobně prý pro větší srozumitelnost - tlupa nebo stádo.

Pane filozofe, vzdělaný přes počítače, ale v ostatních oborech zřejmě samouku, nechte si někým vysvětlit, že rodové zřízení není totéž co vláda aristokracie, že obě mají přece jen nějaké instituce, byť ne třeba jako úřady, ale jako funkční postavení některých lidí, a tlupa a stádo fungují u zvířat, kde rodové zřízení a vláda aristokracie prostě nejsou, protože na to ty zvířata nemají mozek a v něm příslušné buňky. Navíc rodové zřízení a tlupa a stádo jsou tři různé a neslučitelné věci.

Vy už nepletete hrušky s jabkama, ale motáte do toho ještě česnek a petržel a chcete okolí přesvědčit, že polívka z toho bude báječná. Ale jen nadšený kuchař nestačí. Navíc tajuplně mlčíte, jak byste tu polívku chtěl vařit.

Zkuste si něco přečíst o morálce u zvířat a jejich agresi od Konráda Lorenze, o rodovém zřízení od S. K.Neumanna v Dějinách ženy, od Kellera třeba Soumrak sociálního státu, od Možného knihu Rodina a společnost a od Matouška Dějiny sociální práce - tam jsou hezky popsáni ti "škaredí" muslimové, jak se starají o potřebné......

Pro pochopení vztahu matka - dítě trochu českého Švejcara. A na dobrou noc by Vám velmi prospěl Vojtíšek nebo Kratochvíl. Případně Čírtková..........

Ve Vašem poznání Vás zajímá jediné - pravda. Uf.... Tu ve Vašem účelovém výkladu dílčích jevů, naprosto vytržených z kontextu, nevidím. Vy si vyberete, co Vám vyhovuje, a sestavíte z toho tak křečovitou a nesourodou a nepřirozenou konstrukci co by mělo být, kdyby, až se z toho řada lidí orosí.

Vaše filozofování není o pravdě, ale o plánování nadvlády chytrých, vyvolených nad blbýma a neposlušnýma. Můžete to balit do sebelíbivějších a sebeodbornějších slov, smysl zůstane stejný.

Na závěr opět otázka na plachého filozofa - kde jste nabyl své filozofické vzdělání? Nebo se za způsob nabytí stydíte?

138412

25.06.2007 21:47

Problém lidské populace bez servítků

RE: ( Ne ) Výhradně pro pana Lhotáka !

Striga 217.?.?.?

A jak byste si představoval, že by ti lidé dodržovali tu společenskou smlouvu a chtěli mít pořád bezpodílové spoluvlastnictví? Co by je k tomu motivovalo nebo donutilo?Jak dlouho by jim to vydrželo? V jaké společnosti by tahle skupina lidí vznikla? Snad na bázi nějaké sekty, nebo že by ostatní lidstvo zmizelo - opuštěná parta a zapadlém ostrově by to mohla zkusit....

Nebo by vznikla taková parta třeba jako osazenstvo jednoho paneláku - že by se domluvili - hele lidi dáme majetky dohromady a jdeme do toho? Budeme milovat všechny děti stejně, naši Máňu i sousedovic Karlíka, však jsou děti nás všech, že....

Evičko, tatínek už s náma bydlet nebude, odstěhoval se k tetě Bětě o patro níž, ale naše paneláková parta nás ve štychu nenechá, nebudeš bezprizorní..... Však máme společenskou smlouvu, všechno bezpodílově všem.....

Taky by se v téhle partě mohlo zrušit evidování otcovství, šukáme všichni se všema, tátové stejně nevydrží s jednou ženou, tak alespoň nebude pro koho a proč truchlit...... Matky koneckonců taky nemusíme evidovat, všechny děti jsou všech, tak aby náhodou některá neupřednostňovala své pokrevní dítě....

A hezky kolektivní výchova odmalička. Jesle, školka, škola, správné ideologické působení - všichni všechno všem bez podílu, a komunismus to není, milé děti...

138415

25.06.2007 22:10

Problém lidské populace bez servítků

RE: aj keď sa niektoré výroky

Striga 217.?.?.?

Bingo! A já káča blbá každý měsíc konfrontuju své sociologické, novou literaturou nabyté poznatky celý večer se dvěma učiteli kapitálových trhů z Vysoké školy báňské, probíráme jejich doktorské práce na tohle téma, a pan Lhoták to vyřešil za nás - s jádrem lidské společnosti to má společné jen to, že se odlidšťuje.

Jdu si udělat kafe, fouknout do pusy astmatikův sprej a jdu to rozdýchat. Hledání a nalézání pravdy bývá náročné. Možná najdu ten jiný úhel.... Jenže nevím, na jaké věci mám hledět. Hlavně si nemyslet, že je to fráze.

Ne. Jen fáze.... dalšího hledání pravdy. Ovšem dotknout se palčivé otázky, to se jeden může taky spálit, že. Pokud mu to dostatečně nepálí. To kolikrát nestačí ani to, když je pro věc příslušně zapálený.

Taky ho může někdo slušně napálit, ale to už je hodně neslušné a neslučitelné s vědeckou prací. A za tu se vědec pere i s takovou ježibabou jako jsem já, Striga.

Proto hurá do dalších plodných diskusí,možná vymyslíme nový řád světa, společnosti, rodičovství,výchovy, nová pravidla sexu a rozmnožování, vzdělávání vyvolených, podporu ubohých, zachráníme planetu, sami sebe, své duše i perspektivní zítřky, ovšem s vědomím, že minulost nezměníme a myšlenkám neporučíme. Ani větru a dešti, což by se ovšem dnes při očekávání ohlášených bouřek hodilo.

138418

25.06.2007 22:46

Problém lidské populace bez servítků

RE: ten Freudov výrok je vytrhnutý

Striga 217.?.?.?

Manželství bylo odjakživa formální svazek, zaručující jistá existenční pravidla v souladu s právním pojetím rodiny. Odjakživa řešilo oficiální uznání sexuálního života dvou lidí a stanovilo k tomu morální, právní a materiální podmínky.

Jak by si,prosím, ten svévolně se pářící pár přivlastnil děti pro sebe? Nepustil by je mezi lidi nebo co by s nimi dělal?

Kmotra nemá u křesťanů pár rodičů, ale dítě..... Kmotr je především na to, aby dítě zajistil, pokud by rodiče nebyli, třeba umřeli. Ne aby hlídal rodiče při výchově......

138425

25.06.2007 23:18

Problém lidské populace bez servítků

RE: ( Ne ) Výhradně pro pana Lhotáka !

Striga 217.?.?.?

No tak dokonce se trefím do Platóna......... On to chlapec asi odkoukal ze života, ne? Akorát těžko říct, z jakého. Já spíš odkoukávám od psí smečky, jak funguje příroda.

Štěňata sesypaná ze dvou vrhů dohromady kojily obě matky, ovšem na střídačku, ale jindy se stalo, že matka sežrala své dceři vrh narozený ve společných prostorách - nadřízená fena nedovolila, aby podřízená předala své geny.

Dominantní pes nepustí podřízeného k páření, vůdce smečky žere první, psi se rvou o postavení ve smečce do krve, ale feny se rovnou zabíjejí....

Mají jasná, na první pohled možná krutá pravidla, ale všichni je dodržují a smečka funguje. Má to logiku, účelnost, staletími prověřený smysl. Zato Vaše teorie o uspořádání lidského kolektivu jsou přes všechny rádobyspojitosti s přírodou a přirozeností jen umělé, nepřirozené konstrukce, evokující neznalost základních principů biologie a třeba psychologie a psychiatrie.

138430

25.06.2007 23:49

Problém lidské populace bez servítků

RE: ( Ne ) Výhradně pro pana Lhotáka !

Striga 217.?.?.?

Tak aristokracie je vláda nejlepších.... A co takhle trocha jazykového vzdělání ne ve smyslu znalosti cizích slov, ale znalost jazykovědy a nějaké ponětí o tom, že význam některých slov se jejich užitím posouvá? První překlad, který mi vyskočil na internetu, bylo aristokrat - šlechtic. Tak to chápe většina lidí, ovšem vy zase něco extra - doslovný překlad z latiny. Víc by sedělo - vláda elit, ne?

Jestli jste ještě neslyšel, že u zvířat existuje něco jako morálka, tak se na tu "taškařici" poptejte, já ji ze své hlavy nemám. Ono totiž ne vše jsou u zvířat pudy, víte? Třeba psi, stejně jako lidé, se spoustu pravidel soužití v kolektivu prostě musí naučit, vrozené je nemají. Skvěle o tom píše Eberhardt Trumler v knize "Rozumíme psům?".

Možná jsem při svém studiu opravdu spala a unikly mi celé komunitní vědy, protože tento pojem mi nic neříká. Možná znám jejich obsah pod jiným termínem. O čem komunitní vědy pojednávají? Pojem komunita znám jako česky společenství, což není společnost a nelze od toho odvodit společenské vědy. Komunitní vědy jsou tedy vědy o komunitách? Prosím a jaké vědy to jsou? Budte tak laskav a ztraťte se mnou ještě trochu času.

I když to vypadá, že ve mě vidíte samici, která by nad Vámi chtěla dominovat.... Šimpanze jsem sledovala jednou u nás v zoo a samec se vůbec nechoval podřízeně.... Knihu o dobrácnosti lidoopů z nakladatelství Academia mám, přiznám se bez mučení, na nočním stolku dosud nepřečtenou.

Jo ještě jeden dotaz - proč považujete sociologii za pavědu?

138434

26.06.2007 00:10

Problém lidské populace bez servítků

RE: aj keď sa niektoré výroky

Striga 217.?.?.?

No jak Vy umíte překrucovat jakýkoliv výrok, to teda smekám. Nejsem vědec plánující s báňskými průzkumníky kapitálových trhů sociální zřízení a organizaci života lidí.

Normální člověk z mých dosavadních příspěvků pochopí, že mám sociologické vzdělání, nikde jsem nepsala, že jsem vědec, to si fantazírujete Vy.

Na Vysoké škole báňské máme taky ekonomickou fakultu, nejen hornickou, takže mí kamarádi, vysokoškolští učitelé, se kapitálovými trhy zabývají jako ekonomové, ne jako havíři.

Já jsem napsala, že s učiteli konfrontuji své poznatky z literatury a Vy z toho uděláte plánování sociálního zřízení a organizování života lidí.

Klobouk dolů před Vaší fantazií. Zřejmě opustím debaty na téma Vliv mezinárodního kapitálu na život prostého člověka a začnu svou korespondenci s Vámi konzultovat se svým učitelem psychologie....

138436

26.06.2007 00:31

Problém lidské populace bez servítků

RE: ( Ne ) Výhradně pro pana Lhotáka !

Striga 217.?.?.?

Vy nemáte mindrák jen z dominantních žen, Vy máte problém i s brigádnickou činností, nebo naopak s profesionalitou? Jak byste tedy při svém amatérském filozofickém vzdělání a neprofesionálním provozováním filozofie nazval svou činnost ve filozofické oblasti? Když druhým tak rád vmetete ironii, jedovatost a pohrdání zvláště ve spojení s neprofesionalitou?
Vy jste hobby-filozof, volnočasový aktivista, nadšenec, vědec, nebo co vlastně? Nezajímá mě slovo publicista nebo spisovatel jako vyjádření toho, jakou formou filozofii realizujete, ale jistě nejen mě by zajímalo, jak sám sebe vnímáte z hlediska případné profesionality?

Možná jsem se nedostala dál než k psychologii zvířat, možná ano. Zvířata mají obrovskou odlišnost od lidí - nevyjadřují se slovy, ale pohybem nebo jednoduchými zvuky, nicméně naučí, jak poznat agresi a jak strach. Tyhle pocity lidé slovy nezakryjí, naopak většinou výborně vyjádří.

I Vy. Vás ale přece k nějakému výraznému vyjádření emocí, nedejbože skrytých, nějaká ochotnická brigádnice, jinde Vámi označovaná za vědce - sociologa, montující se do kdečeho, přimět nemůže, že. Vy jste chladně, odborně a kvalifikovaně nad věcí.

Ještě byste mě jako správný chlap mohl označit za hysterickou ženskou, to chlapi rádi......

138439

27.06.2007 15:01

Problém lidské populace bez servítků

RE: ( Ne ) Výhradně pro pana Lhotáka !

Striga 160.?.?.?

"Morálka u zvířat - to je to, proč sociologii považuji za pavědu."

A to je to, proč Vás asi dost lidí bude považovat za pitomce. Sociologie totiž zvířata vůbec neřeší, hihihi.... Ta je o lidech.

"Mimochodem zřejmě neznáte ani sociální teorie Zygmunta Baumana?" Jakoby zcela mimochodem, přitom se to naopak snažíte zdůraznit, poukazujete na to, že určitě neznám ANI něco tak základního jakoje jedna z teorií....

Typický tah psychického manipulanta, nadhodit, jestli někdo nezná něco superodborného, a když nezná, vypadá proti řečníkovi nutně jako blb.

Tohoto autora samozřejmě znám, prof. Keller ho dává na naší univerzitě jako doporučenou literaturu.

A co Vy, znáte dámu jménem Isabel Nazaret Aga?

138562

28.06.2007 21:55

Nemoci zvířat jako nástroj teroru

RE: Paranoia?

Striga 217.?.?.?

Tak přizpůsobení se frustraci vyvolá nové pudy jako odrazy daného stavu v podvědomí? Mě zatím všichni učili, že pud je vrozená záležitost a ne naučená reakce na frustraci.... Odraz frustrace v podvědomí snad může být jen neuróza, ne? Ale pozor, jsem podle Vás amatér a ochotník v psychologii a brigádničím v biologii, psychiatrii byste mi rovnou zakázal, takže asi opět nemám pravdu.

A pan Stwora by Vám měl ponechat možnost publikovat Vaše zajímavé články, je to tu s Vámi zajímavé. I když pro Vás musí být diskuse s některými lidmi hodně vyčerpávající, že?

138696

28.06.2007 22:13

Nemoci zvířat jako nástroj teroru

RE: Cenzura přitvrzuje

Striga 217.?.?.?

Kde zůstal Váš nadhled, noblesa, nepodléhání emocím, racionální přístup k realitě, pozorovací talent a analytické schopnosti posuzovat objektivní skutečnosti, respekt vůči daným pravidlům? Neporušil jste je?

Pokud je z druhé strany porušil pan Stwora, není tu již pro muže Vašeho formátu místo, takhle svévolně ponížený a degradovaný filozof nemá přece zapotřebí diskutovat na stránkách muže, který nechce svobodu slova a hledání pravdy. Podle Vás.

A my genderovými studiemi ovlivněné sveřepé feministky si půjdeme dát štamprli pro lepší náladu, co říkáte, Jarmilo?

138700

30.06.2007 16:17

Patriarchát nebo matriarchát?

RE: Jedině patriarchát

Striga 160.?.?.?

Jasně, akorát že ten patriarchát chcípe jaksi sám od sebe. Poslali jste nás do práce, utekli jste od rodiny, jezdíme autem, chodíme si vydělávat a nějak musíme obstarat děti, protože tatínci šli ten patriarchát budovat někam jinam.

Někteří do parlamentu, jiní do hospody, třetí na fotbal. Ještě jsem nezažila restauraci plnou kouřících matek, které vařící manželé volají domů, plné stadiony žen, řvoucích na rozhodčího, neznám rodinu, kde by matka řekla sory, děti buďte hodné, zamilovala jsem se jinde, Pepa je o dvacet let mladší a odcházím za hlasem své vagíny.

My baby totiž na ten patriarchát nemáme čas, abychom ho hýčkaly. Musíme budovat svět pro sebe a své děti, takže ten patriarchát udržují jen chlapi a je to vidět. Chcípe.

138794

30.06.2007 17:47

Rozloučení se Zvědavcem

Pane Lhotáku, netruchlete, pan Stwora zcenzuroval už i mě

Striga 160.?.?.?

Můj příspěvek by prý byl tančením na Vašem hrobě. Tak tedy tančím doma a není mě slyšet.

138808

30.06.2007 20:53

Rozloučení se Zvědavcem

RE: Škoda

Striga 160.?.?.?

Ach bože, nikde jsem neřekla, že slavím, že pana Lhotáka nenávidím, ani jsem neřekla, že jsem slabá. To si myslí on a vydává to za obecné pravdy.

Pane Lhotáku, já mám svých starostí i radostí dost a nemám důvod nenávidět jednoho člověka, kterého na základě jeho publikovaných názorů považuji za nešťastného a duševně ne zcela v pořádku.

Na jedné straně se tváříte nad věcí, klidný, na druhé straně ale vyslovujete takové myšlenky a názory, že vyvoláváte dojem psychotické osobnosti. Neustále řešíte problém moci, problém sexu a rozmnožování, chcete mluvit lidem do tak intimních a individuálních záležitostí, jako je výběr partnera a rozhodování o dětech.

Své názory vydáváte za své, pak zase otočíte, že experimentujete, nikdo z oponentů Vám není dost dobrý a nezaujatý, ač sám voláte po oproštění se od emocí, sám ty emoce prožíváte všude.

Mi jste opakovaně podsouval neprofesionalitu, ač sám tady působíte v oboru, kde jste amatér, odporujete sám sobě ve spoustě věcí.

Vy jste možná nějaké možnosti řešení problémů, které jste zvolil za téma článků, načrtl, ale byly tak nelogické a normálnímu životu odporující, že se zvedla velká bouře nevole. Vaše teorie jsou neproveditelné a nevidím důvod, proč jste to všechno vlastně psal.

Proč rozvíjet úvahy o něčem, co není možné a proveditelné? Vyprovokovat debatu o tom, že něco je špatně? Vymýšlet globální řešení, realizované v malých komunitách? V dnešním propojeném světě?

Pane Vladimíre, možná nejen mě by zajímala oponentura páně Lhotákových článků od fundovaného odborníka, my diskutující jsme pro pana Lhotáka nevhodní partneři do diskuse...... Alespoň bychom se dozvěděli, jestli jsou jeho názory vážná věc nebo změť různorodých fragmentů podivně poskládaná do zvláštních teorií.....

138836

30.06.2007 21:36

Rozloučení se Zvědavcem

RE: Zvědavec je diskusní fórum

Striga 160.?.?.?

Na to, jaké jsou vaše činy, jak odpovídají Vašim názorům zde vyslovovaným, se právě ten člověk ptá, pane Lhotáku. Takže logicky vzato - kdyby Vás znal, neptal by se. Co známe, na to se neptáme.....
Nebo jste se lekl, že Vás zná? Skoro to tak vypadá, když se hned tak důrazně ohrazujete.

138843

30.06.2007 21:52

Rozloučení se Zvědavcem

RE: Škoda

Striga 160.?.?.?

Nechci, aby arbitři rozhodli,
- co je možné a co ne
- zda jste duševně v pořádku či ne
- zda máte mít možnost své názory zveřejňovat nebo ne.

Chci oponenturu Vašich článků od fundovaného odborníka, chci vědět, jestli jsou Vaše názory vážná věc nebo změť různorodých fragmentů podivně poskládaná do zvláštních teorií.....

Ještě jednou a jinak - chci slyšet názor odborníka, jestli je vaše práce odborná nebo nesmysl.

138848

30.06.2007 22:14

Rozloučení se Zvědavcem

RE: To chce klid ...

Striga 160.?.?.?

Neumím hledat příklady v bibli pro to, abych ukázala, že žen si lze i vážit a někdo stojí o jejich názory. Proč třeba tolik katolíků žádá Pannu Marii o pomoc? Ale Vy nejste katolík, že....

Připomeňte si, jak jste chtěl, ať ženy mlčí, až Vám nějaká žena řekne, že Vás má ráda, až Vás pochválí před společností, jaký jste borec, až Vám emotivně dá najevo, že o Vás stojí.....

Že jsou nejsilnější reakce od žen, je celkem pochopitelné. Není to náhodou proto, že pan Lhoták měl právě vůči ženám nejvíce výhrad a chtěl je svými návrhy dostat do situací, které jsou ženám bytostně proti mysli?

138855

30.06.2007 22:36

Rozloučení se Zvědavcem

RE: Škoda

Striga 160.?.?.?

"Co sakra víte o mém civilním životě a mých rodinných problémech? Je snad tady někdo, kdo o něm má informace? Pokud ano a za mými zády sděluje pomluvy, měl bych to vědět. Jste schopná mi to vysvětlit?"

Tak informace nebo pomluvy? A proč to emotivní SAKRA? Rozčilujete se nad tím, že někdo něco ví, nebo že si myslí něco, co není pravda? Tady se evidentně rozrušujete nad vlastní nevědomostí, jestli někdo druhý má povědomost o Vašich rodinných problémech a civilním životě. Co tak divného Vás potkalo, že Vás rozčiluje, že o tom někdo asi ví?

138858

01.07.2007 07:59

Rozloučení se Zvědavcem

RE: To chce klid ...

Striga 85.?.?.?

Máte pravdu, s tou Pannou Marií jsem šlápla vedle. Oni ti prosebníci vlastně o její názory nestojí, oni chtějí její pomoc, ne radu nebo komentáře. Takže krásný příklad, jak se zase po ženě chce, aby makala a byla hezky zticha.

"Obraz, který mně vždy fascinoval byl jeden z obrazů ze zastavení na křížové cestě, kdy Panna Maria má na klíně tělo mrtvého Ježíše. Nevyčítá Bohu, nezlořečí lidem, tiše sedí, mlčí. A právě proto, že ona mlčí, lidé přicházejí s nadějí k ní, že naslouchá."

Křesťanství je fascinované utrpením a pokorou, takže nemůže dost dobře mít symboly, kde by byly náznaky toho, že někdo protestuje proti svému osudu. Kdyby Marie něco měla proti smrti svého syna, byl by to odpor proti tomu, co připustil bůh, no a takovou ženskou by křesťanství určitě neoslavovalo, to už by byl zárodek feminismu, protivení se patriarchátu a vůbec ženská neposlušnost.

Na druhé straně - chuděra už asi byla zoufalá z toho, co se stalo, a jen mlčky seděla, zhroutil se jí svět. Co Vás může fascinovat na zobrazení matky, která drží své mrtvé dítě? Dal byste si takovou hrůzu jako fotku do bytu na zeď, kdyby tam byla jiná máma se svým děckem? A proč byste se na to koukal?

Asi ne, protože to by nebyla ta jediná označená úžasná matka, u které je kolektivní dohoda, že její utrpení bude úžasné a zrovna ona bude ta zbožňovaná. Nic výrazného nevykonala, jen porodila božího syna a přišla o něj.

Jiná máma porodí normálního syna a vychová ho stejně jako Marie Ježíše, jen tam není ten výjimečný taťka, a když jí děcko někdo zlikviduje, svatá se z ní nestane. Ale bolest je to stejná......

I když - co se divím mámě s umučeným děckem, když to umučené děcko visí v každém kostele i pořádné domácnosti, hezky připevněné na ten mučicí nástroj, a ta parta kolem, co to tam chce mít, každý rok důkladně probírá to umučení, někteří si to zkoušejí částečně taky. A říkají tomu křesťanská tradice velikonoc....

Mít naději, že mlčící máma s mrtvolou svého syna v náručí něčemu naslouchá, to je dost odvážná myšlenka. Zkuste si představit, komu a s jakou chutí, zda-li vůbec, byste naslouchal Vy, kdyby Vám dali do náruče Vaši mrtvou dceru.....

138883

01.07.2007 08:17

Rozloučení se Zvědavcem

RE: Škoda

Striga 85.?.?.?

Pokud filozofie není empirická věda, jen názor a teze, tak chudák pan Lhoták se tu snažil zbytečně navodit dojem vědeckosti. Já se nedovolávám vyšší autority, jen oponentury, to přece není nutně vyšší, leda v tom případě, že bychom Lhotákův názor brali dopředu jako nízký a vše ostatní by vyšší bylo, že.


"V myšlení dospělý či vyzrálý člověk nepotřebuje vnější autoritu, která by mu potvrzovala, že jeho pohled je ten správný. Toto vnější potvrzení naopak potřebují ti, kteří si nejsou svým přesvědčením příliš jisti. A cokoliv jde dále za obzor jejich poznání či pochopení, to vnímají jako své vlastní ohrožení."

I dospělý a vyzrálý člověk nemá patent na správný názor ve všech oblastech, v současné náročné kultuře už vůbec ne, oni to nestíhali učenci ani v renesanci,i když se snažili. Právě proto, že je vyzrálý a dospělý, si leckterý člověk chce u odborníka ověřit, zda se mýlí nebo ne.

Panem Lhotákem bylo diskutujícím neustále naznačováno, že on má pravdu a ti ostatní ne, že on to z fizozofického pohledu vyřešil a ostatní se mýlí. Protože řadu lidí šmahem označil za neodborníky, chtěla jsem názor konkurenčního odborníka. Je otázka, nakolik si byl svými výroky jist a nakolik cítil případného oponenta jako ohrožení.

Nechápu, co je pro Vás zajímavého na tom, že se oponentury dovolává žena. Mě neučili doma mlčet, mě učili ptát se, pokud něčemu nerozumím nebo něco chci vědět. Ale pozor, my jsme divná rodina, prababička začátkem století nesnesla vyvádějícího pradědečka a rozvedla se s ním, přesto její dvě děti vystudovaly vysokou školu, mj. moje babička, máma dokonce dvě a já zatím jednu. U nás se ženy mohou ptát na cokoliv a odpovídal jim i babiččin bratr, senior českobratrské církve.

U nás doma ženy nikdo neuráží názorem, že by měly na veřejnosti mlčet a doma se přeptat, jak to ti chytří chlapi vlastně mysleli.

138886

03.07.2007 21:49

Rozloučení se Zvědavcem

RE: Rozloučení..

Striga 85.?.?.?

Ono je otázka, co kdo chápe tou výší a tou ostrou argumentací. Ostrou argumentaci bral jako osobní napadání, výši za výši nepovažoval, návrh na oponeturu profesionálem byl deklasován. Těžko potom křičet, že se s ním nikdo nepustil do souboje, když soupeř byl buď odmítnut nebo byly zbraně označeny za špatné.

Souboje byly, ale někteří kolem neustále křičeli, že to z nejrůznějších důvodů neplatí....

139149

04.07.2007 22:46

Rozloučení se Zvědavcem

RE: Rozloučení..

Striga 160.?.?.?

Pokud si za svým subjektivním názorem stojíte, zkuste nám, vyštípávajícím ženám, jít, paní Aleno, příkladem, a mlčet.... Jste schopna a ochotna dodržet svá vlastní slova?

Subjektivně se bez arbitra obávám, že ne. Asi své obavy cítím jako vlastní ohrožení, zřejmě proto, že by exemplárně vynikla má neobjektivnost, emoční labilita, názorová stabilita - pravda asi značně rigidní.

No pámbůh zaplať, že ne frigidní, to by byly komplikace především pro někoho dalšího v mém okolí a takovými privátními neduhy nerada zatěžuju i toho, koho se to nutně musí týkat, i kdyby nechtěl.

Těší mě, že alespoň Vás pan Radim tak nadchnul, že pro něj zde uvádíte básně. Ty jsou, prosím, z vlastní tvorby nebo jste čerpala z externích poetických zdrojů?

139230

04.07.2007 23:00

Rozloučení se Zvědavcem

RE: Rozloučení..

Striga 160.?.?.?

Ale teď vážně - přiznejme to na rovinu, i my ostatní jsme zase od Vás, paní Aleno, očekávali, že tuto reakci Jarmily při své připravenosti na vše budete jistě očekávat. Je fajn, že jste nezklamala.

Je prima, že na bezduchá slova Jarmily zříte lhostejně a ledově klidná. To Vás teda její krb plný dusivých emisí moc nezahřál. Možná dohřál, jenže to by pohnulo i s ledem, s Vámi ale ne.

Bylo by dobré, kdyby Jarmila prozřela a místo bezduchých slov hodila na Zvědavce něco duchaplných souvětí. Ale od Vás se dalšího dovětku po tom posledním zichr nedočká.....

S úsměvem pozdravuje Striga

139231

04.07.2007 23:24

Rozloučení se Zvědavcem

RE: Rozloučení..

Striga 160.?.?.?

Pominu-li Váš jazyk vyjadřování, jenž se mi jeví být poněkud archaickým, není mi zřetelně jasno, jak zamýšlena byla věta Vaše - cituji - Směšná mi přijde Vaše chabá "argumentace".

Čím a proč se Vám tato argumentace jeví jako směšná? Prosím o konkrétní exemplum, přímo tedy určitý příklad, bych lépe pochopila emoční působení diskutérova vyjádření.

Druhý fragment Vašeho příspěvku, kterýžto mě zneklidňuje nad míru únosnou v tuto pokročilou hodinu pracovního dne, u mě navíc předznamenávajícího další den pracovního úsilí, je existence a použití uvozovek kolem slova argumentace.

Je-li slovo uvozovkách, má být obvykle zpochybněn původní a obecným konsensem uznaný význam, nicméně zde jsem značně zmatena. Chápala bych spojení - chabá argumentace - , ale spojení - chabá "argumentace" vyvolává ve mě otázku, o co chabého se jedná. O normální argumentaci v chabé síle zřejmě ne. Co je tedy ta "argumentace", čím se liší od argumentace prosté a uvozovkami neopatřené?

Dále bych prosila o vyjádření, určitě to zvládnete jinými slovy než slovem chabý a slovem argumentace, co je to tedy ta -chabá "argumentace"- .

Doufám, že jste mému projevu a záměru dokonale porozuměla a vyjdete mi vstříc. Není nad porozumnění mezi lidmi, obzvláště ženy jsou známy tím, že vydatně komunikují, proto očekávám Váš vstřícný postoj.

S přátelským pozdravem Striga

139232

06.08.2007 22:51

Teorie kognitivní disonance

Co vlastně chtěl básník říct?

Striga 85.?.?.?

Autor potřebuje čtyři dlouhé odstavce k tomu, aby vyjádřil svůj názor, že společnost v naší zemi je schopna rychlejšího vývoje než v jiných zemích.
Problém byl nastíněn, ale není mi jasné, na základě čeho se tak autor domnívá. Sice jsme se velice vědecky dozvěděli, že lidé neradi mění v dospělosti názory, ale nebylo řečeno, jak moc, jakým způsobem a z jakých příčin je mění lidé v této zemi, a podle jakých znaků se autor domnívá, že tito lidé jsou schopni svůj názor na politickou situaci a své chování měnit rychleji než srovnatelný vzorek v jiných zemích.

Budu asi za blbou, ale dosud jsem se nesetkala se slovem deliberace. Může to pan autor vysvětlit, jak to myslel, tu občanskou deliberaci?

141202

15.08.2007 01:04

Vysvětlení deliberace

RE: To záleží na úhlu pohledu

Striga 85.?.?.?

Slyšela jsem názor, že USA potřebovaly rozbít rakousko-uherské seskupení,protože bylo moc silné jako konkurence, raději rozdělit, rozdrobit, oslabit, však na to v dějinách máme ty tři spojené nebo rozdělené pruty, že, jako příklad.........

Ono se stačí zeptat, cui bono - čí prospěch? Nevěřím, že by nám někdo uznal samostatný stát, kdyby to toho uznavatele mělo nějak ohrozit nebo znevýhodnit..... Nevěřím ani rádoby vznešeným myšlenkám o šíření demokracie a jiných chvályhodných ideálů.

Při druhé světové nechaly USA Hitlera, aby udělal v Evropě neskutečný binec a chaos, a pak teprve šly Evropu "zachraňovat". Až když Rusi i evropané slušně vykrváceli........

Kdo by asi tak z Evropy šel řešit konflikt kontinentu třeba do jižní Ameriky? Proč.............?

141754

15.08.2007 01:36

Vysvětlení deliberace

RE: Přímá demokracie nebude fungovat

Striga 85.?.?.?

A kdo bude platit ty nezávislé odborníky a nezávislá média? Koho chleba jíš, toho píseň zpívej, to platí pořád. Ze vzduchu svá objektivní moudra ani nevymyslí,ani nepustí do světa.

Přes dvacet let jsou mými zákazníky lidé z celého společenského spektra bez ohledu na příjmy, profesi, věk. Mám velké pochybnosti o jejich znalostech a tím pádem i o schopnostech rozhodnout o řadě oblastí. Dnes je život tak specializovaný, že o spoustě věcí běžný, průměrný člověk nemá ani tušení. Natož aby o nich rozhodoval.

Člověk, který je chytrý, vzdělaný v jedné oblasti, ví, jak je tato oblast velká a podrobná, takže je ochoten přiznat, že v jiných věcech prostě potřebné znalosti nemá.

Kdo toho zná málo, je často rychle hotov s názorem na řadu věcí, byť o nich nemá často ani základní informace. Rozhoduje se jen podle svých zkušeností a emocí, a to je sakra málo u věcí, vyžadujících odbornost.

Snad by referenda nebo přímá demokracie mohly rozhodovat o věcech životního stylu, pojetí společnosti - jako že pustíme nebo nepustíme si cizí vojska za baráky, zakážeme komunisty nebo povolíme svatby homosexuálům, ale o odborných věcech by fakt měli rozhodnout nějakým způsobem vybraní lidé, jen ne neinformovaná většina. Lobbování a úplatky jsou ovšem zase jiná kapitola.

141756

20.08.2007 19:31

Jak mě kontaktovali z Prague Post

RE: Navrhnite prosim ine, lepsie zdroje informacii , ako je ZVEDAVEC.

Striga 85.?.?.?

Nechápete,proč tu na Vás někteří útočí,hm......... Já nic, já muzikant.

Vy nejste muzikant, Vy jste psychický manipulátor. Udělat dusno, mlžit, nekonkretizovat, zatvářit se divně, podsunout druhým pocit viny, něco naznačit, ale neupřesnit a neobjasnit, ale o to víc vyvodit nepříjemné důsledky z toho, co postižení viníci neznají, protože jste jim to vůbec neřekl, nicméně se tváříte, že by to měli dobře znát. Pokud ne,jejich chyba a blbost.

Ve finále Vy jste čistý jak lilie a na ostatní kýváte varovně vztyčeným prstem.

Jdu si kleknout do rohu na hrách a opakovat Nemám být hnusná na Stepa......

142129

29.08.2007 09:10

Mají muži méně práv než ženy?

Zamyslel se autor, proč jsou ženy zvýhodňovány?

Striga 160.?.?.?

Lacinější pojištění asi proto, že ženy méně bourají, kriminálnice víc k dětem, protože prostě máma má s dětmi pevnější vztah než otcové - samozřejmě průměr, ne všechny, ale zákon se dělá pro většinu, ne pro všechny, proč dřív důchod, to by mohl autor zjistit.
Ve všech oborech se dá vytáhnout to, co chceme - negativa, pozitiva, jak je libo. Jen ať pánové hledají,kde je jim ubližováno, zatím je to jen zákon, ale víc a víc je to i praxe,kdy je žena tak silná, že chlapa nepotřebuje. On totiž kolikrát prostě není, protože odešel k jiné - viz Paroubek a Topolánek, případně sedí v hospodě a řeší svět - nevím, jak by se chlapi tvářili, kdyby seriál Hospoda byl obsazen ženami v produktivním věku, popíjely by alkohol a manželé by pro ně chodili, ať už jdou domů......

Je mi přes čtyřicet a můžu srovnat, jak ženy fungovaly před třiceti lety a jak dnes. Stále více žen zvládá práci, podnikání, domácnost, děti, místo "manžel mě odveze" slyším "jasně, každá svým autem". Občas mi to připomíná středověk, manžel vesele vedl křižácké války někde v dáli a tvořil dějiny a žena doma řídila hospodářství, rozhodovala o penězích i o dětech a chlapa neměla vedle sebe.

Mám řadu kamarádek bez partnerů, které sebou prostě musejí dostatečně mrskat, aby zvládly sebe i děti, ale nějak postrádám čiperného muže, kterého opustila partnerka alkoholička nebo nymfomanka.

Žena je prostě především samice,která se musí postarat o narozené děti,a muž samec, který to narození víc chystá než následně řeší. A to odráží i zákon.

Jen tak mimochodem - kolik z mužů,kteří se účastná zasedání čehokoliv, třeba svazu mužů, končí svou účast se slovy - hoši sory, musím domů, děcka na mě čekají a potřebují mě?

142741

30.08.2007 08:46

Mají muži méně práv než ženy?

RE: Chtělo by to pohled z obou , ne jednoho úhlu

Striga 85.?.?.?

Aha, genius tvrdil, takže to byl muž. Těm je toto myšlení dost často vlastní, takže ho přisuzují i jiným a nenapadne je,že je to poněkud jinak. Ale jsou výjimky, takový Paroubek má sexy mozek, že. To musí být orgasmus.....

142821

30.08.2007 09:20

Mají muži méně práv než ženy?

RE: Výsledky feministické deformace společnosti a jejího právního řádu

Striga 85.?.?.?

A všechno to mají na svědomí nesvědomité ženské. Více než polovina matek vyhnala otce, ti teď bloudí světem a brečí, že přišli o děti.

Ženy odmítají svatbu, klečící a prosící ženichy s výsměchem posílají škemrat jinam, dvě třetiny manželek zahltily soudy žádostmi o rozvod a smutní mužové se scházejí v hospodě,teskně vzpomínají na teplé večeře, vždy otevřenou náruč své drahé, srovnané ponožky ve skříni a umytá okna.

Podle osazenstva stolu vzpomínají na doby, kdy chovali v náručí malá robátka, vařili sunar a přebalovali své uvřískané potomky.
Vzhledem k tomu, že je mi přes čtyřicet, tak už možná jsem ta polovina s vážnými poruchami duševního zdraví. Nebo můj starý táta, nebo můj partner? Někdo z nás tří už musí být statisticky skoro blázen. Možná je v té nemocné půlce Milan kdovíkolikátý....

Těším se na dobu,kdy se bude chodit v burkách. Přestanu mít komplexy, že nesleduju módní trendy, že mám břicho vhodnéo leda tak na emigraci z bederních kalhot, že musím šprajcovat poprsí pevnou podprsenkou, barvit šedivějící vlas a vyhlížet šikovného zubaře.

V burkové době budu pro toho svého doma vrcholem erotiky, až tu burku sundám, protože on prostě jiné baby neuvidí. Jen doufám, že k tomu budeme povinně nosit i abáju, protože jen s burkou bychom to my ošklivějící stařeny moc nevyřešily.

142822

30.08.2007 21:03

Mají muži méně práv než ženy?

RE: Chtělo by to pohled z obou , ne jednoho úhlu

Striga 85.?.?.?

On se spíš rozvádí proto,že už ta nevěra byla příliš okatá, skončit ji jako Klaus asi nechtěl, takže nezbylo než se tvářit jako zamilovaný a rozvést se.Nebo jeho paní došla trpělivost a přestalo ji bavit být za blbou a slepou.

142881

10.10.2007 22:09

Policejní příručka z roku 1935

RE: A co ti spořádaní cikáni?

Striga 85.?.?.?

V neděli jsem vezla kamarádku do vzdáleného kriminálu na návštěvu za jejím partnerem, Prosil nás, abychom po cestě přibraly manželku jeho spolusedícího, že mu ten člověk hodně pomohl.

Trochu jsme byly obě na vážkách, protože to je cikánka, ale souhlasily jsme a dobře jsme udělaly. Tak jemnou, slušnou, kultivovanou mladou ženu jsem už dlouho nepotkala. 25 let, čtyři děti, nejmladší šestinedělní, nejstarší osmiletý jel s námi.

Neobtěžoval, neskákal do řeči, nekňoural, skvěle vychované dítě. Máma s obdivuhodně bohatým slovníkem, barvitým vyjadřováním, až jsem uvažovala, kam na to chodí, při tolika dětech určitě nemá čas na čtení a odjinud brát takový slovník - televize ho má chudý, doma se určitě nebaví o takové spoustě věcí, situací a výrazů...

Zarazilo mě třeba i to, že děti poslouchají rozhlasové pohádky. Ne televize, ne počítač, ale rozhlas? Upadla mi brada.

Z té cikánky zářila láska k dětem, bylo vidět, že se jim opravdu věnuje. Manžel sice napáchal věci, které neměl, ale z té mladé paní svítil krásný vztah k dětem, slušnost, pevné pouto k rodině své i manželově.

Tuhle ženu bych klidně měla za sousedku a dala bych si sakra pozor, jestli včas myju schody, zda mám čisté záclony a věděla bych, že by mi dítě pohlídala paní s laskavou náručí.

Hm, taky cikánka.....

145253

11.10.2007 09:09

Policejní příručka z roku 1935

RE: První republika

Striga 85.?.?.?

Bavíte mě názorem, že vlivem událostí došlo k přerozdělení majetku a snížení rozdílu mezi společenskými třídami. Poněkud na rovinu řečeno - chudí a málo vzdělaní lidé ukradli majetek těm bohatým, zakázali jim znaky a projevy toho bohatství - zrušili šlechtické tituly, inteligenci poslali na místa dělníků nebo rovnou do kriminálu. A to bylo dobře?

Dnes jste vyšší střední třída. Na rozdíl od Vašeho předka byl můj děda slušně zavedeným stavitelem, po tom Vámi opěvovaném velkém majetkovém třesku mu zbylo jen zařízení bytu a babičce pár šperků.

Přeju Vám, aby si za sto let Vaše vnučka mohla z Vaší práce a postavení užít alespoň perlový náhrdelník. Pokud se ovšem nebude historie opakovat, jako už mnohokrát, mrška jedna šibalská....

145290

11.10.2007 15:40

Policejní příručka z roku 1935

RE: První republika

Striga 85.?.?.?

Dej bůh a matka příroda, aby se Vaše vnučka o sebe opravdu postarala sama. Snad jí to někdo naznačí výchovou, Vy jako dědeček ale máte jiný názor - Vy byste bez majetku ukradeného jiným byl zřejmě socka, takže Vy byste se bez cizího, přerozděleného majetku o sebe nepostaral. Ale doba se mění, nejcennější jsou informace, i když trocha kapitálu by nebyla marná, že...

On Masaryk ty šlechtické tituly nerušil sám o své vůli, zas takový despota nebyl, aby něco prosadil proti vůli všech. Komunisti je nezavedli zpátky, jim maximálně vyhovovalo, že hrabě mohl házet lopatou a nevzdělaný primitiv si coby bachař s gustem kopnul třeba do knížete pána....

145307

11.10.2007 22:46

Policejní příručka z roku 1935

RE: První republika

Striga 160.?.?.?

Vážený pane anonyme, mluví z Vás komunistická terminologie. Zbohatlická buržoazie, věrní slouhové někoho....

Bohatne především ten, kdo sebou mrská, je jedno, zda v souladu se zákony a slušností nebo ne. Ale maká, dělá, stará se. Třeba krade, shání známosti, dělá podvody, to ať posoudí soudy a zákon. Ale bez práce nejsou koláče, ani ty nelegální.

I věrní slouhové, i zbohatlíci zbohatli aktivitou, ne ležením na sedačce u kabelové televize s ovladačem v ochablé ručce. Ten, kdo nic nevymyslí, nechá si velet, nesnaží se vytvořit něco nového, jen tupě poslouchá, ten prostě zůstane lůzou, která získá jen to, co jí někdo druhý, schopnější, chytřejší, aktivnější je ochoten přenechat za práci a poslušnost.

A jednou za pár desítek let se nechá někým schopným zblbnout a jde dělat revoluci. Když mu někdo schopný namluví, koho má nenávidět, co chtít, jak toho dosáhnout. A pak se zase pár desítek let poslouchá v novém režimu.

145330

12.10.2007 13:56

Policejní příručka z roku 1935

RE: První republika

Striga 85.?.?.?

Neosočujte mě ze lži, já jsem nikde nepsala, že šlechtické tituly zrušili komouši. Nevkládejte mi do úst slova, která jsem neřekla. Ani do klávesnice nic, co jsem nenapsala.

Přečtěte si znovu, co píšu, a našel byste - chudí a nevzdělaní lidé. Chtěla jsem vyjádřit, že šlechtu zrušili chudí a nevzdělaní, což byli ve své většině mimo jiné komunisté. Byl to jeden typ revolucionářů, ale ne jediný, kdo rušil šlechtu.

Celé mé vyjádření je o tom, že neschopní chtějí mít to, co ti schopní. Neposuzuju JAK, ale ZDA jsou schopní. Morálka stranou, tady mluvím o výsledku, ne o morálnosti cesty,která k němu vede.

Nepíšu, že každá aktivita k získání něčeho je dobrá, tak to nemyslím, ona je NUTNÁ, protože bez aktivity není změny.

Vy byste bez bohatství, ukradeného komunisty bohatým, byl socka. Vám a Vašim předkům ten přerozdělený majetek nesmrděl, když jste se k němu dostali?

Můžu napsat v duchu Vašich komentářů - Vám byla každá znárodněná koruna dobrá, vždyť jste z toho něco měli, že.....

145360

12.10.2007 22:46

Policejní příručka z roku 1935

RE: První republika

Striga 85.?.?.?

Sám sebe jste definoval, že nebýt znárodnění, asi byste dnes byl coby potomek chudých lidí sockou.

Bohatí lidé získali svůj majetek aktivitou, ve velké části něco vytvořili, prostě pracovali. Nebýt vytvořené nadhodnoty, neměli by všichni podvodníci, na které poukazujete, co krást.

Někteří bohatí mohli své bohatství získat krádeží, ale mnozí bohatí na ně museli tvrdě pracovat. Na druhé straně znárodnění byla jedna velká krádež. Vy ale poněkud komunisticky vidíte jen podvodníky, zloděje, vrahy a úplatkáře.

Vás jsem zlodějem nenazvala, nicméně já podle Vás blábolím hluboko pod úrovní komoušské báby z uličního výboru. Au, kde docházejí rozumové argumenty, přichází emoce.

Nevím, nakolik byste zhloupnul a zvurgálněl Vy, kdyby Vám někdo ukradl - pardon znárodnil pro chudé - dům, továrnu, dílnu po řadě let práce. Kdybyste dětem místo majetku mohl odkázat po celoživotním úsilí jen záznamy o převzetí moci lidem, o předání majetku chudým, asi byste nemluvil o hovniválí kuličce.

Uvažuju, jaké jsou asi výsledky Vaší práce, jak cenné, nakolik poctivé, jak snadno byste si je nechal vzít. K práci druhých moc úcty nevyjadřujete....

145385

04.11.2007 23:23

Udělejte něco pro svou dceru – dvojčátka firmy Merck: Gardasil a Silgard

RE: Očkování ano nebo ne?

Striga 85.?.?.?

To jste teda borec, že víte,že za neuvěřitelným nárůstem rakoviny musí být jedině konzervanty přidávané do potravin. A za druhé k tomu JEDINĚ za to může ještě očkování.

Tetanus jsem naštěstí nezažila, ale stačilo mi osobní líčení veterináře,který ho léčil u psa.Děkuji, nemusím.

Ono jestli to s tou rakovinou nebude třeba taky tak, že dřív lidi umírali na banálnější věci než dnes. Rakovina neměla šanci projevit se, lidi se jí prostě nedožili.

Že očkováním brutálně vnikneme do organismu? A líh nebo nikotin nejsou brutálně nepřirozené věci? Tolik věcí je brutálních a nevšimneme si toho.... Já mám větší strach, že se nakazím, když bych se líbala s chřipkovitým člověkem, než z očkování....

A píšete, že nám prý vládnou vlastně zločinci a vrazi. No fuj, to je mi Vás, pane, líto. Jestli nám spíš v komentářích nepíše jeden zahořklý pomatenec.....

146438

05.11.2007 19:54

Udělejte něco pro svou dceru – dvojčátka firmy Merck: Gardasil a Silgard

RE: Očkování ano nebo ne?

Striga 85.?.?.?

Na blbou otázku blbá odpověď. Ne, nepíchám, mě taková pitomost nenapadne, ale Vás, jak je vidět, ano.

Nicméně ofukování jemné tkáně plic takovým sajrajtem, jako je kouř, mi přijde stejně brutální a pošetilé jako lití lihu do živé a citlivé tkáně trávicího traktu.

146503

13.11.2007 13:29

iNo pasarán!

RE: co poradit?

Striga 85.?.?.?

To by se podle stejné logiky daly zakázat fotbalové a jiné sportovní zápasy. Fanoušci dělají binec, rvou se, rozbíjejí majetek, kolem mobilizované jednotky policie.... Bydlím kousek od prvoligového stadionu a vidím při každém zápase ty manévry. A kupodivu jim ty zápasy nikdo nezakáže,i když se všeobecně ví, že neproběhnou v klidu.

147067

29.11.2007 12:30

Daňový kusanec

RE: Bez daní to nejde

Striga 85.?.?.?

Coby osvč platím minimální daně, kamarádkou je mi to těžce vyčítáno. Marně jí argumentuju, že při najetých 40 000 km ročně nechám minimálně 20 000 na daních jen za pohonné hmoty - plyn, spoustu peněz nastrkám do státní kasy na dph z účtů zhruba 40 000 Kč ročně za telefon, o ostatních věcech ani nemluvím.

Tahle kamarádka se pohoršuje, jak moc oproti mě musí platit na daních zaměstnanci, ale sama je čtyři roky nezaměstnaná, přivydělává si příležitostnou prací, bere socky asi osm tisíc a argumentuje, že přece dvacet let dělala.

Teď bude asi čtyřicet let brát nějakou podporu, než statisticky umře, a bohatě využije těch dvacet let, kdy byla hrdě zaměstnaná.

Já, podnikavý pitomec samostatně si shánějící práci, nikdy na podpoře a od mládí jen pár týdnů čerpající nemocenskou, jí na tu podporu budu čile vydělávat.

Můj otec pracoval naplno do svých skoro 83 let, protože ho to bavilo a mohl, zastavil jej až těžký úraz. Já snad budu makat taky tak dlouho, abychom mohli živit i ty, kteří ty hrozné daně kritizují, ale čiperně využívají.

Čest jejich šikovnosti, odcházím na další kšeft.... Někdo ten státní rozpočet držet v chodu musí.....

148237

30.11.2007 14:15

Žalobníček s cejchem práskače

Zrovna včera jsme pořádně pozpívali

Striga 85.?.?.?

v hospodě na karaoke. Nohavicových písniček byla v přiloženém seznamu řada, Hutkova snad ani jedna. zřejmě akce StB a propagandistů.... On by asi Hutka nejraději zvolal Pověste ho vejš, ať se houpá....
Na Hutkových textech mi vadí přinejmenším to, že má rozházené verše, přízvuk na špatné slabice, nějaký jamb nebo trochej mu nic neříkají.... Když on se ten Nohavica už od prvního poslechu poslouchá líp....

148292

01.01.2008 15:26

Zločin vlastního soukromí

RE: Soudruzi, proti teroristům jsou nejlepší chlupaté knedlíky. Můžete jim je házet na hlavu,

Striga 85.?.?.?

No, paranoia je spíš to sledování lidí a možnost vidět do jejich soukromí. Mě přepadla paranoia poté, co jsem si v seznamu agentů StB na stránkách ministerstva vnitra našla řadu blízkých přátel naší rodiny. A přepadly mě nepříjemné myšlenky - když tihle lidé, tak kdo ještě? Když přátelé mých rodičů, kolik z mých přátel?

A to bylo "jen" hlášení,co kdo říká na společných oslavách nebo návštěvách. Dnes mě šmírují mýtné brány na dálnicích, telefonní operátoři, soukromé soubory mám raději na druhém počítači, bez internetu. Celkem už jsem si zvykla, že můj život je pečlivě evidován a něco jako vymazání z rejstříku trestů neexistuje, ale zločin závadného myšlení mi stále přijde absurdní.

Prarodiče vycepovalo nacistické Německo, rodiče se naučili nevyjadřovat nesouhlasný názor za komunistů, a já mám stále pocit, že v budoucnu může být otočeno a pronásledováno to, co je dnes povoleno říct.....

Závěrem trochu optimismu - snad se tady budeme moci setkávat v klidu dál, díky za zajímavé stránky, Vladimíre.

150274

23.01.2008 17:31

Demokracii a svobodu si rozvracet nedáme!

RE: CHAT

Striga 85.?.?.?

Tak jsem to zkusila,ale zastavilo mě to, že nemám nachatováno 24 hodin.... Málo se vykecávám, a to jsem na Cestě k rozkoši dost dlouho psala všem chlapům, co chtěli vidět, a královsky jsem se u toho bavila. Bohužel ne dost dlouho.

152434

05.02.2008 22:46

Česká politická miss

Co kdyby tu soutěž udělali....

Striga 85.?.?.?

s nemlich stejným scénářem někde na střední škole. Holky by natočily naivní medajlonky, něco úměrného svému věku by kecly na scéně, zatančily, zazpívaly, udělaly pukrle, potahaly vzpouzející se štěně po jevišti - proboha proč?, no pán tvorstva, co se divím, pak se předvedly v nenositelných kreacích šílených návrhářek a později polonahé jako kusy masa v krámě....

Vypadalo by to jako nějaká trapná besídka, ale když je to republiková záležitost, pozve se Delon, předseda vlády a všichni se tváříme, že císař není nahý, on má ohromný nový ohoz a všichni uznale kývají hlavama...

Koukala jsem na to skoro vyděšeně a uvažovala, jak někdo tuhle trapnost pustí v hlavním čase a ještě chce po druhých, aby to brali vážně. Jak svěží proti tomu byl X faktor v neděli....

153412

22.03.2008 08:28

Umírající pes jako výstavní exponát

RE: Milo

Striga 85.?.?.?

Potěším vás něčím příjemnějším. Kousek ode mě bydlí paní, která sbírá všechny chudáky, kteří potřebují pomoc, vytáhne je třeba i z útulku, kde byli bytoví mazlíci na mrazu venku.

Vše živí, očkuje, nechá operovat ze svého, semtam z příspěvků občasných dárců. Psi jsou přiměřeně věku zdraví, čistí, veselí, spokojení. V domě nebo kolem nenajdete hovínko, paní chodí pořád s hadrem na případné loužičky.

Návštěvy musí přijít s vědomím, že budou okamžitě obloženy zájemci o drbání, několik psů hupne na stůl, aby byli blíž, další vám lezou na klín, někdo šťouchá čumákem do ruky, ať drbete, další si vyštěkávají pozornost. Neperou se, kupodivu jsou i utišitelní na povel.

Prostě taková veselá chlupatá parta, kde každý nemocný nebo opuštěný najde žvanec, pelech, veterináře i vlídné ruce.
Těch psů je 85..... Všichni bydlí doma a přes ten děsivý počet je v té zvláštní chaloupce útulno a příjemně. Občas tam skočím nějakého chlupáče ostříhat, aby se víc líbil případným zájemcům. Už chápu, že lze mít rád i takhle velkou smečku....

Takže jsou i laskaví lidé. Hezké velikonoce všem.

157007

22.03.2008 17:47

Umírající pes jako výstavní exponát

RE: Milo

Striga 85.?.?.?

Taky mě děsí, že to má nastavené na bezpodmínečné fungování vlastní osoby a pomocně manžela. Pak asi jen veterináře s kulometem....

Dokud jsem o ní jen slyšela nebo četla v našich obecních novinách, taky jsem se pozastavovala nad tím množstvím psů.

Je celkem sranda, když porovnám, jak vadí společnosti ona se svou smečkou nebo někdo rádoby normální. Ona bydlí na samotě, psí štěkot nevadí, a jestli má v baráku desítky psů nebo tři fíkusy, po tom nikomu nic není. Zato soused se řvoucím rádiem na zahradě, ječící děti na sídlišti nebo vnucující se reklama všude tam, kde ji nechci, to mi vadí velice.

Ono vše je relativní a co je neobvyklé, to nemusí být špatné. Ta paní má zábavu, smysl života i pocit užitečnosti. Ona je spokojená, psi šťastní a veselí, tak proč ne třeba 80 kousků?

Nikomu neubližuje a že vypadá divně? To znám, jiné a divné je nutno uštípat, aby nám nekazili image stáda....

157040

22.03.2008 17:59

Umírající pes jako výstavní exponát

RE: Milo

Striga 85.?.?.?

No jasně, něco není obvyklé a běžnému člověku to přijde, že dotyčný exot musí být duševně vadný. Její činnost je neobvyklá, ale proč by musela mít problém s hlavou? Ubližuje někomu? Kdyby se starala veškerý volný čas za všechny svoje peníze o lidské bezdomovce, to by taky měla něco s hlavou? Proto, že někomu živému dá najíst, napít, zajistí mu lékaře a chová se k němu slušně?

Workoholiky často obdivujeme, jak jsou pracovití,jak zajišťují rodinu, jak ohromně budují firmu. Tváříme se, že je to v pořádku a obdivuhodné.

Ta paní prostě žije pro svoje psy. Nikomu neubližuje, nikoho neobtěžuje, pomáhá potřebným,co jí síly stačí. A jen proto, že to dělá neobvyklou formou, by neměla být duševně v pořádku?

157043

30.03.2008 11:45

Pitbul a děti

RE: Opatrně!

Striga 85.?.?.?

Tak pes ochutná lidskou krev a stává se nebezpečným, jo? To se musím hodně smát. Můj vlastní pes mi často olizoval šrámy získané na cvičáku, běžně kousal do figuranta, v jeho dvou letech se narodil můj synovec a často se se psem potkal na chalupě u našich. Stalo se i to, že ve třech letech malý přišel s brekem, že Drak ho kousnul někde venku na zahradě. Ruku měl celou, bez krve. Po dotazu, co mu dělal, jsme se dozvěděli, že mu bral kostičku, bééé.... Naše máma prohlásila Dobře ti tak a bylo vymalováno.
Vlastní štěňata Drak opatroval skoro líp než fena, ovšem taky je občas trochu vyděsil pouštěním hrůzy - vrčením, štěkáním, semtam někoho kousancem upozornil na nutnost dodržovat slušné chování. Odborná literatura tomu říká, že pes učí děcka podřizovací a usmiřovací rituály.
Učit psa kousat na cvičáku je zábavné, efektní, ale za třicet let, co se kolem tohoto sportu motám, jsem nikdy nepotřebovala, aby pes zasáhl v praxi. Naštěstí.

157571

02.04.2008 17:38

Gladiátorské zápasy súčasnosti – boj o prežitie

Proboha co to je za blábol?

Striga 85.?.?.?

A já chci chlapa, který by byl do osmdesáti krásný, štíhlý, osvalený jak Rambo, chytrý jak Einstein, vydělával jak Rotschild, samozřejmě by mě po vzájemné dohodě nadosmrti miloval a obden nosil kytky. Nobelova cena samozřejmostí.

Zhruba stejně reálné jako představy autora článku o uspořádání a fungování společnosti.

157905

09.04.2008 09:26

Jak nám naši politikové upekli smlouvu

Proč máme být pořád za něco vděční?

Striga 85.?.?.?

Pokud máme být 63 let po válce vděční Američanům za to, že osvobodili část našeho území, ale nakonec nás nechali padnout pod nadvládu Rusů, nakolik a jak dlouho bychom měli být vděční těm Rusům, které to stálo mnohem víc peněz i životů? Nebo to už jsme si dobou socialismu odsloužili a teď budeme dalších x let odpykávat americké osvobozování?

Děsí mě, jak dlouho po dotyčných událostech budou tyto události brány jako něco, za co se musí odvděčovat. Vždyť už je mezitím na světě třetí generace, kterou válka nezasáhla, bylo vytvořeno mnohokrát víc prostředků, než válka spotřebovala, ale pořád se na ni někdo bude odvolávat.

Pokud chce někdo být vděčný Američanům za pomoc v druhé světové, já chci odškodnění za praprapradědečkovo trauma z napoleonských válek. Samozřejmě v eurech.

158651

23.04.2008 23:46

Státní moc si posvítila na mormonskou polygamní sektu

RE: Upřesnění

Striga 85.?.?.?

V oblasti páření rozhodně nemají mozek a inteligence rozhodující roli, tam naplno vládnou pudy. Pokud dojde na lámání chleba, jestli je silnější rozum nebo pud, jak to asi dopadne, že.... Kde třeba zůstala inteligence páně profesorova a prezidentova, když vyfotitelně líbal svou milenku a ještě ji vezl svým autem. To není o rozumu, nebo je, ale o zatemnělém - rozmnožovacími pudy.... A může mít titulů kolik chce, nejvyšší funkci v zemi, haldu čestných doktorátů a jiných znaků nabytého rozumu, ale čest tomu všemu zhatí vidina kontaktu s mladým dámským přirozením.
Psovi stačí dát před nos háravou fenu a ten v tu chvíli nevidí, neslyší, neposlouchá. Někteří muži mi připadají VELICE podobní....

159713

24.04.2008 18:30

Státní moc si posvítila na mormonskou polygamní sektu

RE: Upřesnění

Striga 85.?.?.?

Já tvrdím, že NĚKTEŔÍ muži mi připadají velice podobní. Takže ne "STEJNĚ neovladatelný jako", ne "nedokáže se rozhodnout", ne "jdeme na to VŽDY, když se naskytne příležitost", ne "i s nemocnou feťačkou".

Sám dále píšete, že LECKDO se v této věci neovládá, jak by měl. To přece tvrdím taky, tak mi nepodsouvejte, že házím šmahem všechny do jednoho pytle.

A jestli je to podle "podle sebe soudím jiné"? To přece děláme všichni. Podle sebe, svých norem, zásad a morálky soudíme jiné.

159812

24.04.2008 18:58

Státní moc si posvítila na mormonskou polygamní sektu

RE: Upřesnění

Striga 85.?.?.?

Vy si fakt myslíte, že to Jarmila tvrdí jen na základě vlastních pocitů a předpokladů?

Vaše ironické rýpání ale o pocitech je - drahá vědma si v tom má udělat pořádek, sugestivně to popisuje, aby nebylo pochyb, byla snad u toho, bylo to tak a basta, krásně to rozdělila, odkud na to přišla, něco Jarmila nevnímá, nedoceňuje, nepřikládá tomu váhu, a měla by - podle Vás - zkusit důsledně používat rozum.

Zato z Vás emoce přímo tryskají....

Klobouk dolů, tolik jedovatostí a urážek v jednom příspěvku, to by nedal dohromady ani pan Ltohák blahé paměti (snad nepletu jméno). A to byl sakra kalibr na jedy.....

159814

25.04.2008 07:47

Proč policie obtěžuje pana J.?

Dnes se divím, že mě nezavřeli před pár lety....

Striga 85.?.?.?

Jeden týden se mi sešlo, že jsem měla schůzku s chlapíkem z URNA, někam jsem měla dovézt bombu a komplikovaně jsem sháněla granáty.

Schůzka s protiteroristou byla ze soukromých důvodů toho pána, bomba byla pro kamarádku do plynového sporáku - jí zrovna nejelo auto a nemohla si ji dovézt sama, a granáty byly pro sestru k narozeninám, jen jsem pořád nemohla dostat takovou soupravu, jakou bych chtěla....

159865

25.04.2008 07:49

Státní moc si posvítila na mormonskou polygamní sektu

RE: Přesně tak to bude

Striga 85.?.?.?

Pro každého něco. Běžní Američané jsou zase náchylnější ke tloušťce, díky svému šílenému stravování, a hromadě chorob z té tloušťky vyplývajících. A je to strašná zátěž pro organismus, na ni to tělo není stavěné, příroda s tím nepočítala. Zato s těhotenstvím a porodem ano.

Vždycky mě pobaví, když někdo předpokládá, že příroda je tak blbá, že dělá něco zbytečně. Jen tak plácá energii na plodnost ve věku, kdy podle nás lidí ještě nemá být.... Mladá, třeba i dvanáctiletá žena ovuluje a posléze menstruuje jen tak cvičně, pár desítek cyklů jako na zahřátí nebo proč?

Nepropaguju porody u mladých děvčat, ale děsí mě ta neúcta k řádu, který to, ať chceme nebo ne, stejně všechno řídí a my mu do toho svévolně zasahujeme v domnění, že jsme chytřejší.

Kdy je porod větší zátěží, ve třinácti nebo ve třiceti? U těch starých matek to není taky žádný med, ale je společensky žádanější, protože maminka má kariéru, barák, auto, zařízenou domácnost i solventního samce do páru, něco procestovala,užila si a teď si chce užít jiným způsobem, chybí jen dítě.

Naše normy nechtějí děti u příliš mladých matek. Mormoni možná mají ty normy jiné. Příroda je má jiné zcela jistě. Nicméně s arogancí sobě vlastní naše většinová civilizace křičí, že jen my máme patent na rozum....

159867

28.04.2008 14:47

Kulínský? Zavřít, až zčerná

RE: hudba a sex

Striga 85.?.?.?

Když se řekne Jarmilka s dcerunkou, to vypadá jinak než paní Jarmila s dcerou. Jarmilka s dcerunkou jsou takové blboučké, hloupoučké, potřebujou asi vodit za ručičku, že? Když docházejí argumenty, není nic jednoduššího než protivníka degradovat, rozmělnit, udělat z něj něco méněcenného. Zvlášť tehdy, pokud se jedná o ženu, kritizovanou mužem. Takový Paroubeček se ženuškou by asi vypadal divně, že? Ale Jarmilka s dcerunkou....

Proradnost dívek a uražená ješitnost, že jako ona dala, já ne, tamtu šuká, mě ne a já chuděra už si neškrtnu ani v posteli, ani se sborem v cizině a já mu, syčákovi, za to zatopím - to se může projevit jen tam, kde velící člověk tyhle pravidla nastaví.

Sama jsem jako dítě sexuální obtěžování rodinným přítelem zažila a rozpor mezi chováním slušného člověka,za kterého jej rodiče považovali, a chováním, pokud jsme byli sami, mi dělal v mé předpubertální hlavě pěkný zmatek.

Normální rodič by asi Kulínského za jeho aktivity zabil. Ať si svou samčí přirozenost projevuje v bordelu, ne ve sboru svěřených dívek.

160101

08.05.2008 08:27

Nevědomý internet

Tak jsem se poctivě prokousala

Striga 85.?.?.?

všemi těmi složitými autorovými myšlenkami o nestálosti pravdy, mizení reality, manipulaci s relitou, dezorientaci a zoufalství moderního člověka ve složité a nesrozumitelné době. Padla na mě deprese a vzklíčilo ve mě podezření, že nejsem dostatečně jdoucí s dobou a spjatá s komplikovaným světem kolem.

Otázku nadměrné virtuálnosti internetu neřeším, jsem ráda,že mi šlape, celosvětový terorismus se mě dotýká naštěstí jen možností vykradení auta.

Myšlenky mi nesoustředěně utíkaly ke snídani - sakra ty vločky jsem si přece jen měla přihřát, článek je dost dlouhý a mě čeká žehlení a jiné radosti ženy ve svátečním dnu volna, a nějak mi pořád nenaskakoval očekávaný filozofický přístup k životu.

Asi jsem fakt primitiv, nezabývající se dostatečně tvorbou svého názoru a postoje vůči postmoderní společnosti, ale snažím se to řešit - jdu svou nově generovanou frustraci z výše uvedeného reaktivně kompenzovat fyzicky. Beru vysavač a budu individualisticky korigovat subjektivní realitu svého parciálního kusu kosmu.

Roztočům zdar.

160649

08.05.2008 10:52

Nevědomý internet

RE: Co tu delate?

Striga 85.?.?.?

Doba se prudce mění, pan Lhoták možná taky, možná se zatím změnili čtenáři....Nic není jisté ani stálé.

160655

09.05.2008 01:06

Nevědomý internet

RE: zmatenost autora

Striga 85.?.?.?

Tak pravda,morálka a mravnost jsou konstrukty vytvořené člověkem,aby mohl lépe poznat něco, co si myslel, že je, ale ve skutečnosti nic takového není.

Uf.... Kvůli takovým prohlášením se na filozofy dívám značně podezřívavě, jestli to myslí vážně, zda jsou duševně v pořádku a jestli si náhodou nedělají legraci.

Mě doma učili chápat pojem pravda jako něco, co je nebo není. Ten stav může mít podmínky, okolnosti, upřesnění, ale něco za stejných podmínek nemůže jednou být a podruhé nebýt.

Morálku a mravnost snad máme jako pravidla pro bezproblémové soužití více lidí, ona asi morálka a mravnost budou totéž, že, ale to je vedlejší.

Ale poznat podle ní něco, co jsem si myslela, že je, a ono to - rošťácké ONO - ve skutečnosti není? Tak podle čeho to poznal ten,kdo mi dal poznatky, podle nichž jsem si - člověk obecný v konkrétním případě - tyto myšlenkové konstrukty vytvořila?

Tedy vlastně já ne, mi ty myšlenkové konstrukty jménem morální pravidla dali rodiče, jim jejich rodiče, a pohledem do vzdálené historie vlastně ani nelze dohledat, který pomatený předek vytvořil myšlenky o něčem,co není, ale hromada dalších lidí se tím řadu století řídí.

Tomu říkám matení veřejnosti a úspěšná práce.

160699

09.05.2008 17:45

Nevědomý internet

RE: zmatenost autora

Striga 85.?.?.?

Po dlhšom zamyslení isto každí nájde dostatok fenoménov, ktoré pravdou sú, aj nie sú (respektíve ich zmyslupráznosť zabraňuje o pravdivosti hovoriť). Napríklad: Mal Sherlock Holmes materské znamienko pod pravou lopatkou?

Takže zkoumaná skutečnost,lehce objektivně ověřitelná, je momentálně subjektivně neověřitelná díky smysluprázdnosti, takže je fenoménem, který je i není pravdivý. Jak tvrdíte.... Au....

Znaménko neuvidíme, zmínku o něm v textu taky ne, ale je i není pravda, že existovalo. Bezva.

Vždycky mě rozčílí, když se něco jasného popírá a je líčeno, popisováno a vysvětlováno pojmy, které většina lidí používá pro něco jiného. Jako byste odstíny červené popisoval, jak vypadá modrá. Česky se tomu říká překrucovat význam slov.

To, že nějakou skutečnost nemohu ověřit,ještě neznamená, že to je i není pravda. A sebelíbivější, hluboce intelektuální fráze to znamínko ani nevytvoří, ani neodstraní.

Asi jako Bolek Polívka neověřoval existenci genitálií jisté dámy v jistém filmu. Ona je taky měla i neměla?

160765

14.05.2008 13:30

Trestní oznámení na Zvědavce – jak to pokračuje

RE: Pane Stwora.....

Striga 85.?.?.?

A opět si malý český člověk přihodil jedovatou slinu - vyděláváš, syčáku, tak se ti může dít i to, co jinak pokládám za nepřípustné.

Za kolik byste, pane Pastinak, přimhouřil oči nad tím povedeným tatíkem z Rakouska? Nebo nad radarem? Jaké zlo nebo bezpráví byste připustil u člověka vydělávajícího třeba milion ročně? Tumáš, trp za prachy,které ty máš..... a já ne....?

161047

14.05.2008 21:46

Trestní oznámení na Zvědavce – jak to pokračuje

RE: Slova a jejich překlápění

Striga 85.?.?.?

Jsem z toho jelen. Doma mě učili dorozumívat se řečí, s druhými vycházet díky slušnému chování, věřit tomu, co vidím, co si osahám. Dosud jsem bez tajemně vypočítaných komunikačních procesů žila a přežila. Dokonce jsem počítala, že si s tím vystačím i do budoucna, přestože nepoužívám reiki, neumím komunikovat s anděly, nevěřím na skřítky a duchovní rovina je pro mě fikce.
Nepřestává mě ohromovat, kolik roztodivných a občas křečovitých terií lidí vymyslí, aby uměli zacházet se světem kolem... Navzdory všem novátorským teoriím mi připadá, že svět funguje zcela obyčejně a léta stejně....

161099

15.05.2008 07:53

Trestní oznámení na Zvědavce – jak to pokračuje

RE: Slova a jejich překlápění

Striga 85.?.?.?

Setkala jsem se už s řadou lidí, kteří tvrdili, že umí pracovat s nějakým jiným - jak Vy říkáte - informačním systémem, ale nebyli schopni nijak dokázat, že jejich teorie jsou ověřitelné.

Dráždil mě jejich blahosklonný úsměv - my jsme ti vyvolení, kteří umí, my jsme lepší. Reiki, biotronika, zázračné léčení, diagnostika.

Táta je lékař a za několik desetiletí praxe se setkal s ohromným množstvím nemocí, bolesti, ulevoval od trápení. Měl nekonečné možnosti pomoci. Kdyby to jen trochu uměl a fungovalo by to "jinak", alternativně, bez váhání by to použil.

Má neobyčejné charisma, v civilu okouzluje ženy, v práci uklidňoval pacienty. Ale všemu podsouvání zázračných schopností, intuitivní diagnostiky a podobně se směje. Je to prý jen praxe a zkušenost....

Proto nevěřím sebelíp vypadajícím teoriím, které jsou neověřitelné běžnými lidskými smysly. Že pro nějakou teorii nejsou podmínky, které to vylučují, ještě neznamená, že to opravdu existuje.

161135

06.06.2008 07:47

Zrušte předměty, které jsou produktem střední třídy

Spousta věcí v osnovách chybí

Striga 85.?.?.?

Řadu let říkám, že nám sice stát opatří protilátky proti spoustě tělesných chorob, ale jen život a vlastní praxe nás vybaví obranou proti psychickým nedobrotám.

Škola by měla učit, jak se chová sňatkový podvodník, co vyvádí alkoholik, proč ujedou lidi na drogách, jak se bránit psychické manipulaci a podvodníkům všeho druhu, jak víc věřit vlastní úvaze a rozumu než rádoby autoritám všeho druhu, jak se postavit agresorům vynucujícím cokoliv a podobně. Řadu z toho jsem se sama učila systémem pokus - omyl - nabitá huba.

Finance, jak si je spravovat, jak šetřit, kam investovat, proč si nebrat půjčky na zbytečný konzum a neupadnout do dluhů, to mi přijde lepší než teorie relativity - tu jsem fakt zatím neuplatnila a asi ani neuplatním....

Vztahy i s nepatologickými lidmi, se kterými člověk v průběhu života přichází do styku, se taky nikde neučí, přitom je zažije opravdu každý. Jak jednat se zaměstnavatelem, co je firemní kultura, jaká jsou nepsaná pravidla v různých situacích nebo společenstvích, jak zvládat psychickou zátěž v různých zlomových okamžicích - na to vás taky nikdo nepřipraví, ale je to praktická kapitola života, která přijde s naprostou jistotou.

V tu chvíli je opravdu na bzum znalost podrobných detailů ze školních předmětů. Ty detaily možná žák nevyužije, znalost fungování psychiky jedince a skupiny stoprocentně.

Mám absolvováno gymnázium před řadou let. Když vezmu do ruky učebnici současných gymnazistů, vyděsím se, jak podrobně se daný předmět učí. Dumám, kde jinde než na vysoké škole tu podrobnost využijí. A co jim na druhé straně bude chybět,aby si poradili se životem bez velkých malérů.

162618

07.06.2008 14:13

Sobotní cyklovýlet

RE: To je ale tedy zase jeden zbytečný článek,

Striga 85.?.?.?

Mi ten článek zbytečný nepřipadá. Nejsem sviňa, ale při takových pořadatelích by se mi asi něco pochroumalo na autě, asi by mě to nutilo postavit to auto naštorc cesty.... Veřejné, na které nebývá silný provoz ani ve všední den,ráda tam jezdím. Po náhodných závodnících na kolech by mi bylo schválně tolik jako pořadatelům po náhodných civilistech cyklistech.

Tu nám závodníci neohlášeně uberou bezpečnosti na cestách, onde si na slezskoostravském hradě hrají Colours a ubírají ticha a klidu, onde slyším v ložnici vzdálené dunění bááááníííííííík, gooooooól, občas málem přejedu na cestě uprostřed provozu a města nějakého kolečkového bruslaře....

Dumám, čí perníček a klid a práva a bezpečnost si beztrestně a nepovoleně uloupnu já. Budu nad tím přemýšlet možná dnes večer, až zase soused bude do půlnoci vyhrávat na rádio v rámci grilování. Ducducduc, ráááááádio orion, nakupujte u nás v hypermarketu rádi, ducducduc, ráááádio evropa 2, ať vám chutná v naší restauraci, ducducduc, tankujte na naší pumpě, ducducduc, není klid ani doma, před tou kolovrátkovou muzikou neutečete ani ve vlastním baráku za kastlíkovými okny.

Pořád nám někdo něco bezohledně servíruje nebo naopak bere a neptá se, co na to zasažený jedinec. Někdo neurvalý stále narušuje výjimečným jednáním zaběhaná pravidla. Omez se ty, občane, já chci výjimku.

Časově jen občas, frekvencí furt.

162701

09.06.2008 08:18

Sobotní cyklovýlet

RE: To je ale tedy zase jeden zbytečný článek,

Striga 85.?.?.?

Aha, zase mě jeden mužský svým pánským přístupem upozornil, že jsem si, já slepice, dovolila zakvokat něco emocí.

To není osobní přetlak emocí, stejně jako Vaše příspěvky asi nejsou přetlak neukojené pozornosti zanedbávaného grafomana....

Pokud situaci nevykomunikuju, je to prý můj problém. Pokud tomu dobře rozumím, já pětijazykoznalá česká slepice, to jste jako chtěl říct, že se mám s těmi lidmi domluvit?

Jak chcete rozjařené opilé partě u souseda domluvit, aby o půlnoci přestali hulákat, když je to ohromně baví, jak chcete v tesku domluvit, aby konečně vypli ty odrhovačky, jak chcete v hospodě přesvědčit personál, že u rychlé muziky se jim sice skvěle lítá s obědy, ale mi špatně obědvá? Jak chcete bruslaře na cestě přesvědčit, že jste ho málem přejel a opravdu pro něj není dobré, že riskuje život?

Já slepice středoevropská jsem to zatím nevykomunikovala nikde. Na souseda jsem jednou zavolala policii a jsem od té doby za nějakou divnou, ducduc, baba nehudební v sobotu v jednu ráno, já chci žít nonstop, teda asi soused, já bych chvílemai spala, bruslaři se mi zasmějou do ksichtu, číšníci pokrčí rameny, že jsem jediná, komu ducducbeng tradá vadí, no asi se nikdo jiný neozve, a ve finále jsem za ženskou s přetlakem emocí.....

Budu tupá, nevzrušivá, nic se mnou nehne, porušujte si slušnost a daná pravidla všichni, já to snesu, nebudou mi vadit řvoucí rádia, kamery na cestách, slídilové v mobilu, zloději na vedoucích postech, rýpaví chlapci na internetu, nechám si nakálet na hlavu i jinam a nedám najevo emoce, budu tajit,že jsem žena, nikomu nebudu vadit, budu část tupého stáda....

Kde je míra, hranice a stop? Řvoucí soused ano, věci kritizované na Zvědavci už ne?

Já nechci nic nikomu upírat, jen se ozývám, když domluvené, pravidly garantované věci upírá někdo mi nebo jiným a chce, abych se tvářila netečně. Vadí mi ta arogance těch upíračů. A o tom je i článek o aroganci těch cyklistických závodníků. Proto to Vladimír zveřejnil.

162803

Stránka: 1 2 3 4 5

Káva pro Zvědavce

35

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 64 čtenářů částkou 12 096 korun, což je 35 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Francie přijala drakonický zákon zakazující zveřejňovat foto policajtů16.04.21 18:47 Francie 2

O tom, co můžeme říkat, bude rozhodovat Evropská unie16.04.21 18:17 Evropská unie 1

Sítě 5G16.04.21 08:42 Neurčeno 6

Německo: Soud zakázal povinné nošení masek, rozestupů a testování žáků15.04.21 20:28 Německo 3

Kúdela dostal za rasismus deset zápasů14.04.21 23:51 Británie 5

Testování lidí ve firmách bylo nezákonné14.04.21 23:27 Česká republika 1

Další a další zhovadilosti14.04.21 19:56 Česká republika 2

Moskva 11. 04. 2021 - Obchodní komplex Ochotnyj rjad14.04.21 11:09 Rusko 2

Poslanec Volný byl udán čerpadlářkou pro špatně nasazený náhubek a následně zpacifikován covidovým gestapem13.04.21 23:34 Česká republika 5

Neuvěřitelné: Američané se pokusili přivlastnit si čin Jurije Gagarina12.04.21 23:19 USA 10

Dobrý den majore Gagarine - 12.04.196112.04.21 11:02 Rusko 4

Babiš vybírá nového ministra zdravotnictví!12.04.21 11:00 Česká republika 0

Otázky, které byste měli položit sobě i autoritám, než se necháte očkovat11.04.21 21:56 Neurčeno 4

Rodičům dětí, které jsou obětí šíleného korona kvapíku11.04.21 20:02 Česká republika 0

Několik videí11.04.21 11:11 Neurčeno 1

Ne, to není Švédsko - migranti řádí v Berlíně11.04.21 11:05 Německo 0

Mengele Arenberger v akci11.04.21 09:18 Česká republika 3

Zajímavá úvaha o nelogickém postupu v případě COVID10.04.21 15:15 Česká republika 7

Pokrová radnice v Budapešti vztyčila duhovou sochu Svobody v BLM pokleku. Vydržela 24 hodin09.04.21 12:27 Maďarsko 2

Colorado: Vakcinační síť Covid vakcín Johnson & Johnson byla uzavřena kvůli nežádoucím účinkům09.04.21 08:00 USA 0

Měnové kurzy

USD
21,63 Kč
Euro
25,92 Kč
Libra
29,93 Kč
Kanadský dolar
17,30 Kč
Australský dolar
16,73 Kč
Švýcarský frank
23,51 Kč
100 japonských jenů
19,89 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,71 Kč
100 maď. forintů
7,17 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,61 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 449,77 Kč
1 unce stříbra
561,62 Kč
Bitcoin
1 304 898,99 Kč

Poslední aktualizace: 17.4.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 64 210 274