Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané stanko74

Nalezeno 82 příspěveků, 5 různých IP adres

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

13.03.2008 10:47

Mučení lidí ve jménu svobody a demokracie

RE: muze mi pan autor odpovedet?

stanko74 195.?.?.?

Ale,ale, páni... Na takúto otázku je predsa veľmi jednoduchá odpoveď. Spomínané "hypotetické sadistické prasa" stačí odviesť na opustené miesto a bez svedkov a mimo záznam ho patrične u-waterboarding-ovať. Metóda vraj funguje vynikajúco a dotyčný práskne aj vlastnú mater (prípadne mňa, alebo Štworu, alebo Krebsta...podľa potreby). Vyšetrovateľ však musí počítať s trestno-právnou zodpovednosťou, pokiaľ sa toto odohráva v demokratickej spoločnosti. Ono totiž demokracia a mučenie sa navzájom neznesú.
Iné by bolo ak sa to stane v krajine s totalitným režimom, kde je zákonom povolené zatýkať ľudí bez obvinenia, odoprieť im právnika a mučiť ich (3.Ríša, CCCP, ČSSR, Čína, Chile, Kambodža...), tak je všetko OK a jediní komu to bude vadiť, je pár Zvedavcov a možno ešte Amnesty International, ktorí to majú v popise práce.
Aby bolo jasno: mučilo sa, mučí sa a mučiť sa bude, akurát sa to nesmie nikto dozvedieť, lebo potom sa nedá machrovať s demokraciu.
PS: ...takmer som zabudol, najnovšie sa vraj medzi vyššie spomínané krajiny hrdo hlási USA.

156440

13.03.2008 11:09

Mučení lidí ve jménu svobody a demokracie

môže pán autor, alebo ktokoľvek odovedať aj mne?

stanko74 195.?.?.?

Podarilo by sa aplikovaním waterboardingu na členov tajných služieb a administratívy USA, ktorí pred 9/11 vedeli o teroristickej hrozbe, zachrániť tisíce životov?
Z pohľadu niektorých diskutujúcich, by sme sa totiž na nich mali pozerať ako na "sadistické prasatá".

156442

31.03.2008 12:35

Silverstein se soudí o dalších 12,3 miliardy za 11. září

...terazky som z toho voľajáky zmätený...

stanko74 195.?.?.?

[zmaten] ...ten chlap žaluje aerolinky a letiskové bezpečnostné služby za to, že NORAD svojou neschopnosťou umožnil teroristom lietať hore-dole po USA a vrážať do budov v oblastiach s bezletovou zónou. [chechtot] Asi si koleduje o odpratanie zo scény, pretože ak sa nedajbože nezávislý sudca náhodou opýta, ako súvisí bezpečnostná kontrola na letisku so strážením vzdušného priestoru, zrejme nebudú stačiť výhovorky, ktoré NORAD použil pred Komisiou 911. Pretože teraz nepôjde len o bezvýznamné štatistiky obetí, ale o skutočné prachy zo súkromných vreciek.
Autorovi: Opravte si meno v názve článku, lebo Silverstein sa so žalobami neserie... [mrknutí jedním okem]

157666

01.04.2008 12:53

Silverstein se soudí o dalších 12,3 miliardy za 11. září

RE: Ještě něco k vlastním nárazům letadel do věží

stanko74 195.?.?.?

Konečne niekto trafil klinec po hlavičke. Všetky diskusie sa vždy zvrtnú na nepodstatné a nepreukázateľné hádky ohľadom kolapsu dvojičiek, ku ktorým by však v skutočnosti nemohlo dôjsť, keby obranné a bezpečnostné systémy aspoň minimálne fungovali.
Média nám tvrdia, že to, čo sme všetci v priamom prenose videli bol najstrašnejší teroristický útok v histórii. To čo sa v skutočnosti stalo, však bolo bezprecedentné a presne načasované globálne zlyhanie všetkých bezpečnostných prvkov, na ktoré si len spomeniete...
...tajné služby nič netušili, letisková bezpečnosť na troch rôznych letiskách usadila v rovnakom čase ozbrojených teroristov do štyroch lietadiel, kontrolné veže neskoro zaregistrovali zmeny v letovom pláne, NORAD takmer 1,5 hodiny zo zeme pozoroval ako sa preháňajú teroristi nad kontinentom, prezidentova ochranka v čase, keď "nikto" netušil o rozsahu útoku a dve lietadlá boli stále vo vzduchu, nechala prezidenta pol hodinu sedieť vo verejnej budove a perlička na záver: civilné lietadlo, včas a jednoznačne identifikované ako unesené, s jasným kamikadze zámerom, úspešne zaútočilo na Pentagon [překvapení]
Týmto by som rád požiadal všetkých, ktorí tomu rozumejú lepšie ako ja, nech mi vysvetlia ako to, že Generálny štáb najsilnejšej a najsofistikovanejšej armády sveta, je chránený jedinou kamerou na parkovisku.

157765

02.04.2008 12:19

Silverstein se soudí o dalších 12,3 miliardy za 11. září

Zdá sa, že nie všetci vedia čo sa 9/11 stalo...

stanko74 195.?.?.?

...2 zo 4 unesených lietadiel zhodili v NY 3 z 2 zasiahnutých budov. Oficiálne vyšetrovanie potvrdilo, že pri „kritickej“ kombinácii poškodenia a požiaru dôjde ku „kritickej“ strate stability akejkoľvek konštrukcie a potom budova logicky zdemoluje samu seba a vždy kolmo do vlastnej základne, pričom miera „kritickosti“ takejto udalosti nezávisí od rozsahu poškodenia ani intenzity požiaru (napr. WTC7), ale od novoobjavených dynamických (takmer dynamitických) vlastností statických konštrukcií, do roku 2001 úplne neznámych.
3. lietadlo 40 minút po prvých útokoch narušilo prísne stráženú bezletovú zónu nad DC a po ukážkovej akrobatickej zostupnej špirále (napriek tomu, že si teroristi zabudli pilotné manuály v aute pred letiskom) zasiahli v čase najvyššej bojovej pohotovosti budovu Generálneho Štábu Ozbrojených Síl USA, nonstop chráneného premakaným systémom pozemnej a vzdušnej obrany pozostávajúcej z jedinej funkčnej kamery na parkovisku, ktorá mimochodom fungovala bezchybne. Cestou Boeing 757 zasiahol niekoľko stĺpov verejného osvetlenia, ktoré náraz zmietol do vzdialenosti 4 až 10 metrov, aby vzápätí do turbulencií za lietadlom vypustil efektnú dymovú špirálu a navždy zmizol v prízemí Pentagonu. Niekoľko trosiek bolo objavených v zóne nárazu, ale vyšetrovateľom sa nepodarilo nájsť niekoľkotonový kus, ktorý vyrazil 4-metrový tunel do 3 prstencov tohoto bunkra. Prítomnosť lietadla pri absencii video a foto-dokumentačného materiálu a rozporuplných svedeckých výpovediach našťastie jednoznačne potvrdili následné testy DNA.
O 20 minút neskôr 4 lietadlo hrdinsky spadlo v Pensylvánii do neveľkej jamy a trosky rozvláčila divá zver do okruhu niekoľkých km. Rovnako ako v prípade Pentagonu, aj jeho prítomnosť potvrdili až testy DNA.
Čo v ten deň robil NORAD, okrem toho, že mali cvičenie, zatiaľ nie je úplne objasnené, ale podľa tretej verzie oficiálnej výpovede hrozbu zachytili včas, bojové stroje vyštartovali včas, ale napriek tomu ich nadzvukové stíhače nedobehli podzvukové civilné lietadlá. Boli to však len prvé 4 zlyhania v histórii ich existencie, ktorá priemerne vykazovala a vykazuje okolo 100 ostrých štartov ročne so 100% úspešnosťou. Vzhľadom na množstvo ďalších historických primátov v kauze je to však zanedbateľný detail.
Ak má niekto pochybnosti o tom, že za týmto útokom stoja teroristi z jaskyne, poťažmo Afganistan, Irak a každý pravoverný moslim, by sa mal liečiť na hlavu, najlepšie je vraj aplikovať waterboarding.

157875

02.04.2008 15:15

Gladiátorské zápasy súčasnosti – boj o prežitie

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

stanko74 195.?.?.?

Dovolím si oponovať, základom života na planéte vždy bola a bude rovnováha. Dokonca to platí aj vo vesmíre, teda pokiaľ má takáto sústava fungovať čo najdlhšie. Je obdivuhodné aké nemorálnosti a svinstvá sme ochotní tolerovať v mene všemocnej súťaže a vieme ako dopadajú pokusy o odstránenie či dokonca zákazy súťaže, jedného Žida ukrižovali, iných sťali, nejakého majstra (asi sveta) upálili a v súčasnosti frčia atentáty. Inak s názvom Vášho príspevku plne súhlasím, pretože táto súťaž inak dopadnúť nemôže, ale zrejme to bude nevyhnutný prvý krok k rovnováhe.
Na záver mám odkaz na krátky článoček pre predstavu aký blahobyt touto súťažou chystáme našim deťom.

157891

02.04.2008 16:13

Gladiátorské zápasy súčasnosti – boj o prežitie

RE: super clanok

stanko74 195.?.?.?

>Ale JA rozhodujem o SVOJOM hlase
presne tak, ale už o ničom inom. Tvoj hlas je dobrý len na to, aby každé štyri roky dostal ku korytu nového chamtivca, ktorý však nie je zaviazaný TEBE (kvôli hlasu), ale svojmu sponzorovi. Ale nezabúdaj, že v tejto konkrétnej súťaži sú pravidlá nastavené tak, aby to čierne ovce mali čo najťažšie. Je to dokonale nastavený systém podľa hesla: Rozdeľ a panuj! Panujú sponzori cez svojich politických riťolezov a my rozdelené stádo im to pravidelne posvätíme. Jediná súťaž spočíva v tom či sponzor vsadil na správneho politika, lebo ak sa sekne musí čakať 4 roky. Skús si predstaviť, že by Ford alebo Baťa vybudovali svoje firmy na volebnom princípe. V pravidelných periódach by zamestnanci volili nové vedenie z ľudí, ktorí síce nemajú potrebnú kvalifikáciu ale stačí, že sa na to cítia.
Ja jednoducho verím, že každý, kto sa dobrovoľne rozhodne robiť politickú kariéru je intrigán, klamár a patologický egocentrik, vnútorne presvedčený o svojej nadradenosti. Slušný človek s pevnou morálkou do tejto špiny dobrovoľne nevlezie. A mojou občianskou povinnosťou je vraj zvoliť si niektorého z takýchto hajzlíkov aby všetkým ostatným určoval pravidlá a rozhodoval za nich, čo je správne a čo nie! [bliji]

157895

03.04.2008 13:08

Gladiátorské zápasy súčasnosti – boj o prežitie

RE: super clanok

stanko74 195.?.?.?

Nemal som na mysli len Slovensko, ale politiku ako takú, už od čias Staroveku. Podľa mňa je to spoločensky najnebezpečnejšia skupina ľudí, často s vysokým intelektom. Vlastnosti, ktoré som vymenoval sú v tejto branži nevyhnutné, klamať a intrigovať možno aj s dobrým úmyslom. Človek, ktorý to nedokáže, tam nemá čo robiť, preto by sme politikov mali principiálne podozrievať a prísne kontrolovať, bez ohľadu na stranícku príslušnosť, sľuby alebo minulosť. Mňa napríklad najviac pobavia politici hlásiaci sa ku kresťanským hodnotám, hneď ma napadne poctivý zlodej.
>A slusni ludia mozu akurat tak nadavat a to je tak vsetko. Ale to je nasa chyba.
Tu by som ťa trochu opravil, naša chyba je iba to, že s tým nič nerobíme. Dokiaľ budeme prikyvovať ako teliatka, žiadnu zmenu nečakaj. Nie, nemyslím teraz defenestrácie alebo vešanie po kandelábroch, ale stačí odmietnuť ich hru. Bez voličov sú nuly, aj keď priznávam, že bez masívnej kampane nie je šanca na úspech.
>To radsej nedam hlas nikomu.
Zdá sa, že na riešenie si prišiel sám, aj bez mojich kecov. [mrknutí jedním okem]

158025

14.04.2008 13:04

Peníze jako dluh

RE: Družstevní záložny!

stanko74 195.?.?.?

Výborná rada! Ale vidím v tom háčik. Tak som si trochu osviežil pamäť a spomenul som si na veľké ekonomické krízy minulého storočia. S prekvapením som zistil, že to neboli družstevné záložne a malé nezávislé finančné inštitúcie, kto lacno poskupoval, pardon zachránil, bankrotujúce Morganove, Warburgove alebo Rotschildove banky. Ale ak veríte, že žiadna kríza nehrozí, tak považujte môj príspevok za bezpredmetný.

159085

15.04.2008 12:02

Peníze jako dluh

RE: tady fakt někdo těm blábolům věří ?

stanko74 195.?.?.?

Páni nechcem sa vám miešať do odbornej debaty, nemám na to kvalifikáciu, ale chcem vám podsunúť krátky článoček s priebežnými výsledkami fungovania súčasného ekonomického modelu. Čo by na to povedal pesimista tuším sám, ale potreboval by som poznať názor optimistu aby som nemusel mať obavy o budúcnosť svojich detí.
Keď si teraz spomeniem na renomovaných ponovembrových prognostikov, tak si kladiem otázku, či boli skutočne takí naivní, alebo už vtedy vedeli, že tliachajú do vetra?

159167

15.04.2008 17:08

Peníze jako dluh

RE: tady fakt někdo těm blábolům věří ?

stanko74 195.?.?.?

Ak pripustíme, že regulátorom bankového sektoru, prípadne globálnej ekonomiky je FED a národné centrálne banky (US vláda, tak ako každá iná, je skôr v pozícii poskoka), tak je zvláštne, že so svojimi dlhoročnými skúsenosťami nechali situáciu dospieť až sem. Celý minulý rok čítam, že všetko je fantastické, ekonomika rastie a nevzdelanci konšpirujú. A zrazu tu máme krízu, rekordný prepad $, rekordné ceny surovín a najnovšie nás vraj čaká hladomor [překvapení] . To skutočne tí ekonomickí géniovia netušili kam cesta vedie? Alebo to vedia úplne presne a všetko je tak ako to bolo naplánované (mimochodom v minulosti odskúšané)?
Tú prvú otázku považujte skôr za básnickú, ale na tú druhú by sme asi všetci mali dostať jasnú odpoveď.
Čo sa týka cien nemovitostí momentálne som hrdým vlastníkom bytu s cenou cca. 1800000Sk (20000 Sk/meter štv.). Pred tromi rokmi to bolo 500000 Sk a do konca roku to bude 2000000 Sk! A bavíme sa o 30-ročnom, dávno odpísanom paneláku.

159188

21.04.2008 16:14

„Návrat k iráckým hodnotám“: Fallúdža byla rekonstruována jako „ohromné vězení“

Nemám čo povedať, napriek tomu píšem...

stanko74 195.?.?.?

...okamžite som si spomenul na toto.
Hlavne diskusia bola poučná.

159570

29.05.2008 13:23

Válka v cizině, chudoba doma

RE: Boj o černé zlato

stanko74 195.?.?.?

Tiež som dlho nechápal kto a aký osoh by mohol mať z prepadu dolára a zvyšujúcich sa cien ropy. Isté je však jedno, cena ropy je nafúknutá umelo a rovnako ani dolár sa neprepadol zo dňa na deň. Mainstream síce odhalil pôvodcu v "hypotekárnych bublinách", ale to by logicky muselo znamenať, že čelní americkí ekonómovia, kongres a vláda sú absolútni amatéri, ktorí sa od roku 2001 na pád meny pozerali s otvorenými hubami a nedokázali mu zabrániť. A nakoniec prišla čerešnička na torte, liekom vraj má byť napumpovanie ďalších 200 miliárd do systému [překvapení] .
Ak sa na to človek pozrie s triezvou hlavou, musí mu to pripomínať plánovanú a riadenú stratégiu, ktorej výsledkom môže byť jedine globálne obmedzenie príjmov a súčasné navýšenie cien všetkých komodít a to bez ohľadu na hranice. Dalo by sa povedať: umelo vyvolaná globálna hospodárska kríza. A všetci dobre vieme, že krízové stavy žiadajú krízové riešenia. Akým spôsobom sa dajú v takejto situácii prerozdeliť medzi ľudí napr. energie alebo potraviny, ktorých síce bude dostatok, ale nebudú cenovo dostupné? Jednou z možností je ich rozdávať pod cenu, ale to si vyžaduje evidenciu príjmov a výdajov a tiež garanciu, že sa tovar dostane k človeku, ktorý je takémuto systému prospešný aspoň odvedenou prácou, keď už nemá peniaze. Samozrejme ho kvôli evidencii treba nejako jednoznačne identifikovať, a určite tí neidentifikovaní budú robiť všetko preto aby sa stali identifikovanými...
Práve som si to po sebe prečítal a zdá sa, že som zrelý na lobotómiu. Blahoslavení duchom chudobní... [mrknutí jedním okem]

162107

30.05.2008 10:26

Válka v cizině, chudoba doma

RE: Ropa

stanko74 195.?.?.?

Presne tak. Vysoké ceny ropy priniesli arabským šejkom obrovské zisky a prakticky umožnili rozpútať na blízkom východe "historicky najmasívnejšiu vlnu teroru", napriek prítomnosti "historicky najmasívnejšej prítomnosti mierových síl" v oblasti. Keďže za Saddáma bolo na irackú ropu embargo a na svetový trh sa dostala až po oslobodení krajiny, čím sa na trhu de facto zvýšila ponuka a spotreba nám dokonca klesá, podľa školských poučiek by cena mala klesať. Ale všetci vidíme, že to tak nieje.
Myslím, že je najvyšší čas, aby si Americká administratíva posvietila na všetkých, ktorí za týmto umelým zvyšovaním cien stoja a súdila ich tak, ako sa na podporovateľov terorizmu patrí. Veď títo špekulanti nepodporujú len teroristov, ale hlavne Rusko - najväčšiu hrozbu demokracie, pričom vlády protiteroristickej aliancie sú už nútené siahať na rezervy a dokonca si požičiavať finančné prostriedky, čím zadlžujú svojich občanov. Nechcem ani pomyslieť ako obrana demokracie dopadne, keď vidíme, na ktorej strane prostriedky zo dňa na deň pribúdajú a kde sa krátia.

162141

02.06.2008 11:17

Velký naftový podvod

RE: hmmm...

stanko74 195.?.?.?

>Nic nemuze zustat ve vzduchu. Takze tvrzeni, kdyz nekdo vydelal 100mil, nekdo druhy je musel prodelat..nebo spousta malych tolik dohromady musela prodelat 100% plati.
Som laik a rád by som sa poučil, znamená to, že sa obchoduje s pevným objemom tovaru s premenlivými cenami alebo s pohyblivým množstvom ropy za fixné ceny??? Ak má 100% platiť a cena ropy evidentne rastie, nejako mi to hlava nebere...
A nebude to tak, že sa menia aj cena, aj objem tovaru, ale 100% včera je viac ako 100% dnes...a fčil som sa úplne stratil.
Môžete mi to niekto prosím vysvetliť, ale najlepšie matematikou, lebo na ekonómiu som úplný magor.

162319

02.06.2008 12:11

Velký naftový podvod

RE: hmmm...to Marian

stanko74 195.?.?.?

napadá ma pár otázok:
...ak na trhu hrajú tí najlepší a najmúdrejší a vieme, že niektorí rozhodne dosahujú zisky, ako potom ten zvyšok dokáže vykázať stratu na obchode s komoditou, ktorej cena posledných 8 rokov permanentne stúpa?
...keď hovoríme o futures trhoch, znamená to že sa obchoduje vo futures cenách alebo reálnych, postavených na zákonoch dopytu a ponuky súčasného sveta?
...tí hráči na trhu kšeftujú so svojou hotovosťou, alebo s požičaným kapitálom a prípadné straty finančným inštitúciám pohotovo zapláta FED na úkor daňových poplatníkov?
Sorry, ak sú moje otázky primitívne, nemám vzdelanie na odbornú debatu a nečakám, že tu so mnou bude nejaký odborník strácať čas...

162325

02.06.2008 13:14

Velký naftový podvod

RE: Proc tomu tak je

stanko74 195.?.?.?

Janko, ty musíš byť patologický optimista. Som zvedavý čo si vyberieš, keď dostaneš na výber zlatú klietku zaručujúcu bezpečnosť, blahobyt a istotu, alebo slobodu v nedostatku a strachu. Ten moment je už blízko a buď si istý, že rozhodovať tentokrát bude demokratická väčšina.

162328

02.06.2008 13:21

Velký naftový podvod

RE: Proc tomu tak je

stanko74 195.?.?.?

Krásne slová, hodné amerického velikána... ale dnes by bol nacionalista, extrémista, rasista a blázon.

162331

02.06.2008 13:52

Velký naftový podvod

RE: hmmm...to Marian

stanko74 195.?.?.?

V tom prípade sa smelo môžem považovať za burzového "preborníka".
Šípkami hádžem slušne, a o tom, ako sa budú hýbať ceny komodít, hlavne energií a potravín, mám celkom jasnú predstavu. [mrknutí jedním okem]

162332

02.06.2008 16:32

Velký naftový podvod

RE: hmmm... i.díl

stanko74 195.?.?.?

Pán Vojta49 snažil som sa naštudovať niečo o tom, ako riadia ekonomiku prírodné zákony, ale buď som v škole nedával pozor alebo mám pokazený Google či čo... Jedinú spojitosť som našiel v porovnaní rovnovážnych princípov v ekonomických a prírodných modeloch. Ale boli to len všeobecné pindy, nič o tom, že by napríklad mesačný spln alebo pasáty nejako tlačili na cenu ropy. Tak neviem...
Asi sa zhodneme, že vývoj ekonomiky má dopad na rozvoj spoločnosti, ale ako si mám vysvetliť, že za posledných 30 rokov sa radikálne zmenili majetkové pomery v krajinách vyznávajúcich tržné hospodárstvo v neprospech stredných a nižších vrstiev. Je to prirodzená charakteristika ekonomiky, chudobným brať a bohatým dávať, monopolizovať zdroje a centralizovať kapitál? Vidíte v tom nejakú rovnováhu? ...alebo toto ste mysleli s tými prírodnými zákonmi: väčšia berie..?
Napíšte nám prosím, ktorý prírodný zákon to riadi burzu, určuje úrokové sadzby, prepisuje legislatívu, organizuje vojnové konflikty, štátne prevraty a demokratické voľby, rozhoduje o mene, tlačí bankovky...

162353

02.06.2008 19:38

Velký naftový podvod

RE: hmmm... i.díl

stanko74 195.?.?.?

Máte na mysli tohoto Richarda Dawkinsa? Ak áno, potom musím súhlasiť s tým, že správanie ľudí je riadené prirodzenými prírodnými zákonmi a tým de facto prírodné zákony priamo ovplyvňujú tých, ktorí majú dostatočné možnosti alebo postavenie na tvorbu pravidiel a mantinelov pre fungovanie ekonomiky. Ale neznamená to tiež, že sa bavíme o konkrétnych ľuďoch a ich činoch? Podľa Vás títo ľudia rozhodujú navzájom nezávisle a neorganizovane. Napriek tomu vytvorili model, ktorý slúži jednej úzkej skupine, zrejme tej z ktorej pochádzajú. Bolo by to prirodzené. Lenže rovnako prirodzené by malo byť, že poškodená časť spoločnosti bude mať tendenciu sa búriť. Ale to predsa prosperujúca časť nepotrebuje, preto prirodzene musí spraviť preventívne kroky aby predišla vzbure. A ako by také kroky mali vyzerať, aby ich nikto nemohol obviniť z totalitných praktík, lebo potom by to bola legitímna revolúcia. Ak máte pravdu vy, tak tie kroky budú neorganizované a maximálne tieto problémy oddialia. Ale ak sa mýlite, uvidíme čoskoro jednotný postup pri obmedzovaní práv ľudí. A myslím, že tentoraz to nepríde z Ruska.

162366

03.06.2008 00:37

Velký naftový podvod

RE: hmmm... i.díl

stanko74 213.?.?.?

Nemám pochybnosti o nestrannosti prírodných zákonov, aj štiepna reakcia sa dá využiť na rôzne účely, rovnako ako ľudská prirodzenosť. Záleží však na cieli, ktorý sa má dosiahnuť.
Ale ak už hovoríme o prírodných zákonoch, čo takto klasické zákony fyziky, bez ktorých nemôže fungovať žiadna sústava, život na planéte a podľa súčasných znalostí ani vesmír. Nespomína nejaký sociológ alebo ekonóm vo svojej práci aj rovnováhu? Zdá sa mi, že pre ňu v súčasnej ekonomike nie je veľké využitie.

162400

>Existuje cela rada jinych dukazu o kterych se vubec nemluvi.
Vitaj medzi konšpirátormi... Takže government a tajné služby vedeli o možnej hrozbe dopredu? Alebo naozaj nič nevedeli (tak ako svorne po útokoch tvrdili) pretože si "dôverné", ale určite klasifikované dokumenty z Národného archívu napchal nejaký Sandy do trenírok? [chechtot]
>Ony fantasmagorie jak vsechno dal dohromady Mossad, CIA a Bushova administrativa jsou natolik moc atraktivni.
Dúfam, že CIA, Mossad, FBI, NSA a ďalšie agentúry budú výsledky vyšetrovania týchto teroristov podrobne analyzovať, aby sa z nich poučili ako sa dá bez zodpovedajúcich prostriedkov a kontaktov na dve hodiny znefunkčniť systém Severoamerickej protivzdušnej obrany (NORAD) a súčasne sabotovať vzdušný a pozemný obranný systém Pentagonu, White House a Capitolu. Aj keď jedno vysvetlenie prijateľné pre väčšinu obyvateľstva sa ponúka samo: pomohol im pri tom Alláh (nezabúdajme, že aj G.W.B. komunikuje s Bohom, samozrejme s tým dobrým). [mrknutí jedním okem]

162826

11.06.2008 10:37

Úředník OSN požaduje vytvoření komise k prošetření role neokonzervativců v událostech 11. 9.

RE: Konspirační teoretici všech zemí .....

stanko74 195.?.?.?

Už nejakú dobu sa márne pokúšam nájsť seriózne info o obranných systémoch Pentagonu z roku 2001. Možno by ste mi s tým dokázal pomôcť. Vďaka.

162984

18.06.2008 13:58

Zbigniew Brzezinski: svědecká výpověď v americkém senátu

RE: Tak nevím - zbytečné obavy, to: Vojta49

stanko74 195.?.?.?

Už som začínal mať pocit, že chápem Váš uhol pohľadu na problémy spoločnosti, ekonomiky, planéty, vesmíru... [mrknutí jedním okem] , ale zas ste ma prekvapil.
>Na vině ovšem není konzum, illumináti ani jiný ze zde
>propagovaných bubáků. Tam, kde dříve (jen před několika
>málo generacemi) fungoval přírodní výběr a zmetci byli
>přirozeně eliminováni, tam dnes nastoupila luxusní sociální
>síť, která zřetelně protežuje právě ty
>nejneschopnější. A oni se množí jako králíci. A ještě si
>mnohdy stěžují, že dostávají málo!

>A to je tou pravou příčinou všeobecného úpadku morálky,
>vzdělanosti i kultury.
Práve ste popísal príčiny zániku Rímskej ríše. Je zvláštne, že história nám prináša dôkazy o zániku najvyspelejších kultúr, často mečom barbarov, a izolované spoločenstvá prežívajú. Z toho by sa mohlo zdať, že hospodárska prosperita nie je automaticky cestou ku tej spoločenskej. Ale určite je cestou k luxusnej sociálnej sieti...
>A s tím by se mělo co nejrychleji NĚCO DĚLAT.
Takže čo s tým? Bojovať proti hospodárskemu rastu? Bojovať proti "prírodným zákonom" (Váš názor) je predsa blbosť. Zlikvidovať sociálne zabezpečenie? Obávam sa, že to rady zmetkov iba rozšíri. Ľudia, ktorí v rámci "prirodzeného" ekonomického výberu vypadnú z komunity úspešných, by stratili šancu na návrat. A čo takto obmedziť sociálnu výpomoc len pre spoločensky prospešných (dlhdobo zamestnaní, zaslúžilí umelci, športovci, darcovia orgánov, vojnoví veteráni...), spoľahlivých a verných. Ale chcelo by to nejako rozlíšiť tú masu. Vypálené "cejchy" a vytetované čísla na predlaktí sú prekonané, technológia pokročila a my sme humanisti. Na začiatok by stačil nejaký kvalitný doklad pre osobnú kontrolu. Ale najprv sa musia všetci presvedčiť, že kontrola je v ich vlastnom záujme a je úplne prirodzená. Musí im to dodať pocit bezpečia (napr. pred terorom) a pohodlia (platby v obchode). Always! Ale keby sa napríklad podarilo vďaka implantovanému čipu, zachrániť unesené dieťa napr. Davida Beckhama (chudák malá Maddie, keby ho mala celý svet by sa teraz radoval), ľudia by si ich pýtali sami a kontrola by bola 100%.
Alebo je tu možnosť, ktorú ste naznačili: návrat k prirodzenému výberu, ktorý eliminuje zmetkov a súčasne produkuje úspešnú oligarchiu, ktorá na ceste hore vytvára nových zmetkov, pričom tento prirodzený výber je nemenným základom fungovania ekonomiky, ktorá je zodpovedná za súčasný stav. [zmaten] Ale teraz som sa zamotal,s týmto by som potreboval Vašu pomoc...
Na záver predkladám malé zamyslenie, kto je ekonomicky a spoločensky výhodnejší: úspešná manažérka s jedným dieťaťom v internátnej škole a s výhľadom na nadštandardný dôchodok, alebo rozvedená pradlena s tromi faganmi na učňovke a výhľadový dôchodok nespomínam. Ktorá by si zaslúžila sociálnu pomoc?

163483

19.06.2008 13:37

Zbigniew Brzezinski: svědecká výpověď v americkém senátu

RE: Tak nevím - zbytečné obavy, to: Vojta49

stanko74 195.?.?.?

Obávam sa že si nerozumieme. Ťažko ma presvedčíte, že súčasný model volených zástupcov má niečo spoločné so širokou účasťou más na rozhodovaní. Dokonca ani referendum nedáva pánovi Lemplovi žiadnu šancu ovplyvniť výsledok vo svoj prospech ak ho v tom nepodporí pán Pilný (to garantuje väčšinový systém).
>Jsem hluboce přesvědčen, že přímou demokracii lze realizovat. Ovšem za podmínky, že rozhodovací právo jedince bude úměrné jeho vkladu do společné pokladny.
Verím, že máte reálnu predstavu o súčasných majetkových pomeroch jednotlivých spoločenských vrstiev a môžeme predpokladať, že aj pomer vkladov do pokladne bude podobný. (Nejbohatších 10 procent britského obyvatelstva zvýšilo svůj majetkový podíl (vyčleníme-li z něho nemovitosti) z 57 procent veškerého britského majetku v roce 1976 na 71 procent r. 2003. Za stejné období poklesl objem spekulativního kapitálu, který mohlo investovat 50 procent nejchudších britských obyvatel, z 12 procent na 1 procento.). Navrhujete aby zazobaná menšina rozhodovala o chudobnej väčšine??? [překvapení]
>Země, kde by o důležitých věcech rozhodovali páni a paní Pilní a všem Lemplům by byla účast na rozhodování maximálně omezena by mohla být rájem na zemi. A taková země by určitě snadno vyřešila i rozumnou sociální síť. [překvapení]
Pokiaľ viem, tak páni Lemplovia v base a ostatných max. 5% dlhodobo nezamestnaných pánov Lemplov nemajú reálne žiadnu možnosť účasti na rozhodovaní, takže raj na zemi podľa Vás už máme.
Možno je pán Pilný majiteľ prosperujúcej obuvníckej firmy a zamestnáva 10000 pánov Lemplov, možno im zo svojho postavil domy, obchody a nemocnicu, vytvoril rezervné fondy a komunitnú sociálnu sieť, taký štátik v štáte. Asi to bude rozumný a predvídavý pán, ktorý prosperitu firmy postavil na prosperite zamestnanca. A je veľmi zvláštne, že páni Lemplovia si ho vážia a sú lojálni firme, napriek tomu, že v podniku vládne diktatúra a oni nemajú možnosť raz za štyri roky zvoliť nové vedenie z ľudí, z ktorých tretinu vôbec nepoznajú a k ostatným by mali viac než opodstatnený dôvod na nedôveru. [mrknutí jedním okem]

163531

19.06.2008 15:15

Svoboda až příště

RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?

stanko74 195.?.?.?

Skúsme sa na to pozrieť z opačnej strany. Nájdime prírodný model podobný ľudskej komunite a definujme akej ideológii sa blíži.
Navrhujem mravenisko (pan Sekora promine...). Aby prosperovalo, musí každý mravec plniť svoju úlohu (kráľovná, robotníci, vojaci), individality neprežijú (okrem Ferda). Všetky činnosti sú podriadené zabezpečeniu zdrojov a ochrany celej komunity a prerozdelenie získaných zdrojov je rovnomerné. Hrozby predstavujú len zásahy vyšších síl (mravčiar, požiare...) alebo vydrancovanie dostupných zdrojov, čo sa môže stať pri narušení prirodzenej rovnováhy v mikroregióne. Na fungovanie nepotrebujú peniaze, obchod, dovolenky, zábavu, nezamestnanosť a dôchodok (všetci umierajú v produktívnom veku). Nemusia tak živiť darmožráčov navyše a majetok je spoločný. Nie sú humanisti, nemali by z toho žiadny úžitok.
Viem, že som to pritiahol za vlasy, ale napriek tomu, že majú kráľovnú mne sa to na monarchiu nepodobá.

163537

20.06.2008 17:57

Zbigniew Brzezinski: svědecká výpověď v americkém senátu

RE: Tak nevím - zbytečné obavy, to: Vojta49

stanko74 195.?.?.?

>Více než 50 % populace nemá znalosti a schopnosti nezbytné k tomu, se správně rozhodovat. To jsou v mé terminologii oni neschopní Lemplové.
V tom prípade sa ospravedlňujem "chyba bola v mojom prijímači...". S tým čo ste teraz uviedol na 100% súhlasím. Ak si všimnete moje predošlé príspevky, zistíte, že tiež nie som zástanca všeobecnej účasti más na rozhodovaní. Kam by to dotiahol Ford alebo Baťa s periodickým volebným systémom? Zoberte si iný príklad: Rusko. Putin rozhodne zavádza prvky diktatúry (v porovnaní so známymi demokratickými princípmi), ale prospelo to plošne krajine a obyvateľom? Áno! Problém nastane keď ho klepne pepka a jeho riťolezi sa pobijú o moc.
Takýchto príkladov má história veľa: Karol IV, Mária Terézia, Peter Veľký, knieža Rainier... Ale omnoho viac máme príkladov, kedy sa k moci dostanú Lempli, ktorí majú sebecké záujmy. A pritom nezáleží či má v rukách moc jednotlivec, alebo skupina ľudí. Skúste sa zamyslieť nad tým, čo majú poslanci, politici a vo všeobecnosti väčšina ľudí s vedúcim postavením spoločné? Je to ich viera vo vlastnú výnimočnosť. A to by mohol byť pre ľudí prvý indikátor (ne)schopnosti.
>Nezvrátíme-li trend růstu podílu neschopných v lidské společnosti, doplatíme na to.
Nemyslím, že je dôležité riešiť podiel neschopných v ľudskej spoločnosti, ten je len dôsledkom súčasného modelu. Neverím, že ste taký naivný, aby ste si myslel, že neschopní Lempli majú reálny prístup k moci. Treba sa zamerať na príčiny. Čo je hybnou silou rozhodovacieho procesu? Ekonomické záujmy určujú kvalitu sociálneho systému a životného štandardu. Zisk je modla. Ak nenahradíme tento motivujúci prvok, doplatíme na to.

163610

23.06.2008 17:04

Proč je dobré poslat politickou korektnost k čertu

RE: Politická korektnost rulezz

stanko74 195.?.?.?

Pripusťme, že na videu je let 77... Ale kde je NORAD, prípadne stroje zo základne Andrews a Patrioty chrániace bezletovú zónu nad DC. Jediné čo v US Army funguje sú kamery? Útok na Ministerstvo Obrany a Generálny štáb prišiel 40 minút!!! po náraze druhého lietadla do WTC.

163785

24.06.2008 14:41

Proč je dobré poslat politickou korektnost k čertu

RE: Politická korektnost rulezz

stanko74 195.?.?.?

>Kamery taky nefungovaly, jinak by natočily let 77 z více míst.
Omyl, záberov existuje viac, boli skonfiškované a nezverejnené, to je fakt.
>Zdaleka ne vše, co tvrdí hypotézy konspirátorů, je skutečnost. Tyto teorie vznikají z nedostatku informací.
Súhlasím, preto sa treba držať faktov. K vypnutiu transpondéra a odklonu z trasy letu 77 došlo 5 minút pred druhým nárazom do WTC. V čase 9:03 (2. náraz, južná veža) bol let 77 vzdialený od Pentagonu 330 míľ (40 minút letu), bez komunikácie a mimo kurz. Počas tejto doby nezareagoval NORAD (nonstop zabezpečenie vzdušného priestoru nad USA+Canada do 10 minút kdekoľvek nad kontinentom), nezareagovala letecká obrana DC (Andrews Air Force Base, 18 míľ východne od Pentagonu, nezávislé nonstop zabezpečenie vzdušného priestoru nad Washingtonom, 2 bojové letky v stálej pohotovosti) a nezareagovala ani pozemná obrana (nezávislý systém protivzdušnej obrany Patriot, nonstop zabezpečenie vzdušného priestoru nad Washingtonom, primárne zameraný na obranu White House, Pentagon a Capitol). Let 77 pred nárazom viac ako 4 minúty manévroval v prísne zabezpečenej bezletovej zóne, identifikovaný ako no-friendly s vysoko pravdepodobným kamikaze zámerom a to všetko v čase najvyššej bojovej pohotovosti. Napriek tomu všetkému obrana zlyhala. To sú fakty. Otázka na záver: objasnilo oficiálne vyšetrovanie príčiny tohoto zlyhania?

163837

24.06.2008 18:47

Proč je dobré poslat politickou korektnost k čertu

RE: Politická korektnost rulezz

stanko74 195.?.?.?

>Svědectví není fakt.
Som rád, že to vidíš takto. V tom prípade sa nemusíme zbytočne zaťažovať očitými svedkami a ich rozpornými výpoveďami. [mrknutí jedním okem]
>"Fakt" je, že do Pentagonu cosi vletělo. Zda to byl Boeing či střela jsou jen hypotézy. Jedna z nich je nutně lživá.
Nielen vletelo, ale vybúralo tunel do troch prstencov, ktorých vonkajšie steny tvorí pol metra hrubý železobetón, to je 3x2x0,5= 3 metre železobetónu (a to nerátame vnútorné priečky a čerstvé spevnenie vonkajšieho prstenca v mieste nárazu). "Fakt" je, že raketa toto dokáže, ale či to dokáže Boeing je hypotéza, naviac oslabená faktami, že neexistuje spoľahlivý dôkaz o tom, že by sa motory lietadla (najmasívnejšie a najťažšie konštrukčné prvky) dostali aspoň dovnútra prvého prstenca a línia tunela paradoxne zodpovedá čumáku stroja. Z vyššie popísaných faktov tiež vyplýva, že katastrofálne zlyhala obrana tohoto komplexu, pričom ako príčina sa núkajú dve hypotézy: buď došlo k rozsiahlej sabotáži vo vnútri obranných zložiek, alebo k nej nedošlo a celá obranná akcia prebehla v súlade s rozkazmi. Skús vysvetlenie pohľadať v oficiálnom reporte vyšetrovacej komisie a daj mi vedieť.

163850

24.06.2008 19:03

Proč je dobré poslat politickou korektnost k čertu

RE: Politická korektnost rulezz

stanko74 195.?.?.?

Asi ťa sklamem, ale tá stopa na záberoch vidieť je a vraj má ísť o dym z motora poškodeného nárazom do pouličnej lampy.
Chcel by som týmto požiadať všetkých ľudí bez paranoje aby mi vysvetlili mechanizmus vzniku takejto hutnej dymovej stopy v turbulenciách vznikajúcich za krídlom pristávajúceho lietadla.

163851

25.06.2008 09:51

Proč je dobré poslat politickou korektnost k čertu

RE: Politická korektnost rulezz

stanko74 195.?.?.?

A ktorých svedkov? Tých čo videli Boeing, alebo tých čo videli niečo iné? Ja na videu vidím rozmazaný fľak v tvare Rumcajsovej bambitky. [velký smích]
>Navíc, kouř od rakety vydrží ve vzduch déle, než "chemtrail" z letadla.
Radšej nekonšpiruj, moc ti to nejde, prenechaj to paranoikom. [mrknutí jedním okem]

163891

25.06.2008 16:02

Proč je dobré poslat politickou korektnost k čertu

RE: nastal ten pravy cas

stanko74 195.?.?.?

Myslím, že nemá zmysel debatovať o kvalitách komunizmu. Jeho propagované ciele sú možno ušľachtilé, ale už od začiatku vychádza zo základného omylu, že všetci ľudia sú si rovní. Nie sú, nikdy neboli a nikdy nebudú (v tom súhlasím s Vojtom). Nemyslím teraz majetkové pomery, ale mentálne a fyzické schopnosti, rozdiely rasy, veku, pohlavia a hlavne prostredia, v ktorom žijú. Práve z týchto rozdielov vyplývajú aj rozdielne životné potreby, ktoré sú zdrojom rozporov a neposlednom rade aj rozdielnych majetkových pomerov.
Na Vojtovom príklade je paradoxné, že je to práve skupina Lakatošov s minimálnymi potrebami, ktorá populačne profituje a z hľadiska prirodzeného výberu sú práve oni tými úspešnými. Ja by som však príčiny nevidel v štedrej sociálnej podpore alebo trestnej činnosti. Problém je, že po generácie žijú v izolovaných komunitách odtrhnutých od "našej" reality. Ak nezmeníme ich spôsob života na "náš" obraz, tento stav nezvrátime. Riešenia sa núkajú dve, buď sa takejto komunity nadobro zbavíme (á la Hitler) alebo ich asimilujeme. Prvé riešenie je neprípustné, druhé extrémne nákladné ("výkup" detí, internátne školy, "komplexná" štátna starostlivosť o nezletilých, a to minimálne po 2-3 generácie). Teraz sa bavíme o Lakatošoch, ale za päť rokov budeme riešiť Mohamedov, Pedrov, Sergejov, Ping-Pongov... Do toho príde nárast dôchodcov a stále tu budú deti a nemocní. A ak to komunita nedokáže vyriešiť, tak môžeme očakávať len prehlbovanie problémov končiace klasicky: diktatúrou a následnou, nič neriešiacou a kontraproduktívnou revolúciou.
Ale čo s tým? Globalizácia je možno dobrá pre business a tým pre konkrétnu spoločenskú skupinu, ale keď z toho neprofituje väčšina, je to len zhoršovanie stavu. Pre spoločnosť, ako takú, prináša extrémnu záťaž (imigranti, hospodárska nesebestačnosť, "terorizmus" [mrknutí jedním okem] ) a je len prilievaním oleja do ohňa. Problém je skôr v tom, že ciele jednotlivých členov komunity nie sú v súlade s cieľmi celej spoločnosti. Dôraz je (a po tisícročia bol) kladený na individuálny prospech a mernou jednotkou je veľkosť osobného majetku. Preto nie sme schopní prekročiť svoj tieň.
Pozrime sa na krajiny v období po 2.vojne. Všetky v krátkej dobe zaznamenali prudký rozmach a relatívne rýchlo preskočili predvojnovú úroveň, bez ohľadu na ideológiu a náboženstvo. A to len pre to, že všetci členovia spoločnosti šli za spoločným cieľom, individuálne potreby boli potlačené a pomocou sa nešetrilo. Ale základom toho bola spolupráca a solidarita, ktoré sme teraz nahradili konkurencieschopnosťou a charitou.

163915

09.07.2008 16:21

Využívání utrpení světa k zisku

RE: Příliš velké riziko

stanko74 195.?.?.?

>Kdybychom se dnes vrátili k technologiím, užívaným našimi slovanskými předky jen před patnácti sty léty, neprodleně pojdeme hladem.
A to je čo??? Prečo "před patnácti sty léty", prečo nie pred 5000 rokmi?
...trochu ste ma sklamal, myslel som, že máte na viac.

164963

10.07.2008 13:49

Využívání utrpení světa k zisku

RE: To semtex

stanko74 195.?.?.?

>Nepamatuji se ze jsem tu nekdy nekde neco cetl a povazoval to za normalni rozumny nahled.
...čo je normálne, alebo rozumné? Boli časy, keď som sa o podobné žvásty ako sú na tomto webe nezaujímal. Ale zmenilo sa to pár dní po 9.11.2001 v okamihu, keď bolo svetu oznámené, že útok spáchala malá skupina teroristov a médiá zverejnili priebeh útokov, tak ako ho poznáme dnes.
Keby mi niekto v roku 2000 tvrdil, že v Amerike stačí uniesť pár lietadiel a naprať to s nimi do najstráženejších budov na svete (WTC, Pentagon), označil by som ho za blázna a uviedol by som mu desiatky argumentov, prečo nie je možné, aby sa k tým budovám čo len priblížil. Len úplný idiot by si mohol myslieť, že mu podobný plán môže vyjsť pod nosom najvyspelejšej armády sveta.
Lenže ono sa to stalo a ja som začal pochybovať, či nie som ten idiot ja. Tak som sa začal o tieto udalosti zaujímať a s prekvapením som zistil, že v jedinom dni zlyhali všetky nezávislé bezpečnostné a obranné systémy (spravodajské agentúry, bezpečnostné služby,letecký dispečing, NORAD, obrana Pentagonu, dokonca aj prezidentova ochranka), okrem toho zlyhali zákony fyziky a pravdepodobnosti (WTC, 2 lietadlá - 3 budovy)...
Napriek tomu, že ešte neprebehlo vyšetrovanie, bol tento zločin (nešlo o vojenský útok) ihneď zneužitý na rozpútanie vojenského konfliktu!!! najväčšieho v treťom tisícročí, čo má negatívny dopad na nás všetkých, ale hlavne na občanov USA (ekonomický prepad, obmedzenie slobôd, manipulačné kampane, vojnové straty...).
Verím, že podobné vytriezvenie prežila väčšina návštevníkov na tomto webe, a verím, že ak by sa tieto udalosti nevzťahovali na USA, ale napr. na Rusko, ani ty by si nemal pochybnosti o normálnosti tu prezentovaných názorov (s výnimkou rôznych židobijcov).
Podľa mňa sú to práve naše skúsenosti s komunistami, ktoré nám umožňujú reálny pohľad na dianie vo svete a rozoznanie lži od pravdy.

165053

15.07.2008 16:56

Ano, Írán bude napaden

Iný uhol pohľadu...

stanko74 195.?.?.?

predpokladajme, že USA sú stále suverénna krajina a „nemenovaní" bankári svoj vplyv a svoje ciele sú nútení ešte stále presadzovať nepriamo cez svojich gašparkov vo vláde a kongrese. Zatiaľ sme neboli svedkami puču ani nastolenia priamej diktatúry v USA, ale sme svedkami ovládnutia „demokratických" prostriedkov k získaniu moci. Môžeme teda usudzovať, že tento model je pre „nemenovaných" bankárov výhodný a bude funkčný aj v budúcnosti, aby bolo zachované zdanie demokratickej spoločnosti. Má to jediný háčik: takýto spôsob vládnutia je podmienený súhlasom občanov/voličov, ktorí de facto kroky svojej vlády legitimizujú. Len kvôli tomu sme svedkami lží a mediálnej manipulácie ľudí, lebo bez ich podpory sú akékoľvek kroky vlády neuskutočniteľné. Preto je nutné aby represívne zákony a agresívna zahraničná politika vyzerali ako obrana záujmov občanov USA.
A ona to skutočne obrana záujmov občanov USA je. Ešte ani jeden americký politik (dokonca ani Bush) si nedovolil prijať rozhodnutie, ktoré by zvýhodňovalo cudzie záujmy pred americkými (veď každý Američan vie, že čo je dobré pre napr. pre Izrael je dobré aj pre Ameriku).
Takže vychádzajme z toho, že všetky kroky vlády USA, ktoré podnikla v posledných rokoch sú viac-menej v záujme zachovania spokojnosti voličov. Tu vyvstáva otázka: Ako tomu, preboha, môže prospieť pád dolára, vyššie ceny, vojnové dobrodružstvá...? Odpoveď je možno jednoduchšia ako sa zdá.
Čo ak „nemenovaná“ elita zistila, že $vätá dojná krava je tesne pred zdochnutím? Už raz sa ju v 70. rokoch podarilo resuscitovať a udržiavať nažive vytvorením petrodolára, ale choroba sa neliečila. Skôr naopak, táto krava nakazila celé stádo teliat. Všetkým „nemenovaným“ je jasné, že bez kravy nemajú teľatá šancu, prežijú maximálne tie najsilnejšie a preto treba kravu udržať pri živote čo najdlhšie, za akúkoľvek cenu. Čo ak vláda USA, čelí najhoršiemu nepriateľovi v histórii, takému strašnému, že sa nesmie nahlas ani vysloviť jeho meno: BANKROT. Potom by všetky doterajšie kroky dávali zmysel:
Ako udržať cenu Dolára, ktorý je krytý len objemom svetového obchodu a hlavne s ropou, na ktorú má monopol? Objem obchodovaného tovaru sa len tak nafúknuť nedá, ale čo takto nafúknuť jeho cenu, aby tie bilióny dolárov mali nejakú hodnotu? Čo takto nafúknuť cenu ropy, ktorá sa premietne do cien ostatných produktov? Ale ako zvýšiť cenu ropy vo svete, keď ponuka presahuje dopyt?
Tu už ekonomika nestačí. V prvom rade nesmie nikto pri obchodovaní používať inú menu (spomeňte si na Saddáma, ktorý tesne pred príchodom demokracie do jeho hospodársky izolovanej a čerstvo rozbombardovanej krajiny, vyhlásil úmysel predávať ropu za Euro) a musí si byť vedomý najprísnejšieho trestu. Ďalej, dopyt musí byť regulovaný, napríklad odberateľskými limitmi (je známe, kto je najväčší svetový odberateľ) a ponuka „musí byť obmedzená

165453

15.07.2008 17:16

Ano, Írán bude napaden

RE: Iný uhol pohľadu...

stanko74 195.?.?.?

Ďalej, dopyt musí byť regulovaný, napríklad odberateľskými limitmi (je známe, kto je najväčší svetový odberateľ) a ponuka „musí byť obmedzená“, na čo dokonale slúži strašiak Peak Oil (napriek novoobjaveným poliam v Brazílii, či Arktíde). A na záver musia tieto trendy oficiálne potvrdiť odborníci medzi jasnovidcami - burzoví makléri. Verejná mienka potom môže konšpirovať koľko chce, hlavne nikto, nikde nesmie povedať slovo: bankrot.
Pán Stwora, ja som presvedčený, že NWO je rovnaká utópia ako komunistický blahobyt, všetky základné znaky majú rovnaké. A nemyslím, že by niekto, kto má moc pevne v rukách, riskoval mocenské zmeny cestou spoločenskej destabilizácie, pretože bez masovej podpory ľudí nemá žiadna diktatúra šancu na úspech (viď nacistické Nemecko). Iste, tá podpora by sa dala vybudovať na troskách ekonomiky (opäť, viď nacistické Nemecko), ale znamenalo by to koniec pre súčasných, osvedčených gašparkov a dosadenie úplne nových. Tiež nesmieme zabúdať, že cieľom nemá byť vybudovanie lokálneho režimu v USA, ale globálneho systému, čo bez ekonomického ovládnutia zvyšku sveta jednoducho nie je možné.
To, dnes čo vidíme nie je cesta k NWO (tá by bola sofistikovanejšia a príjemnejšia), ale zúfalá záchrana impéria, ktoré sa rozhoduje, či si útokom na Irán zatlčie posledný klinec do svojej rakvy a všetkých stiahne so sebou alebo stratí tvár, prizná chyby, a dopadne ako CCCP. Ja tipujem, že zvolia infláciu a stiahnu chvost aby prežili, rozhoduje predsa business a všetko je lepšie ako krach. Za to sa im zo sveta dostane na oplátku štedrej pomoci a nebude to nikoho ani tak bolieť.

165454

17.07.2008 15:49

Kdo řídí naše životy

RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další

stanko74 195.?.?.?

>Jakýsi pan Oliver Curry, profesor na London School of Economics
[chechtot] ...pán ekonóm fušujúci do antropológie je iste odborník. Nebude on niečo ako prognostik? Závidím tomu pánovi, musí to byť paráda, živiť sa koko*inami. [velký smích]

165575

18.07.2008 16:10

Kdo řídí naše životy

RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další

stanko74 195.?.?.?

>Vždyť jak snadné je označit třeba tento problém za koko.inu. Nebo jej ironizovat.
Nie som síce dogmatický Darwinista, ale predstava, že 4 milióny rokov(?) vývoja ľudského druhu z opice(?) degraduje niekoľko desaťročí dekadentného spôsobu života štatisticky nevýznamnej skupiny ľudstva, vyslovená vzdelaným profesorom pôsobiacim na ekonomickej škole, mi pripadá komická. V žiadnom prípade som svoj predošlý príspevok nemyslel osobne.
Nakoniec, predstavu o ďalšom vývoji človeka, napr. bielej rasy, si asi dokáže urobiť každý sám. Naši predkovia boli pred pár storočiami drobci, naši potomkovia nás prerastajú a priemerný vek sa stále zvyšuje. Celý proces závisí od životných podmienok a dostatočného prísunu živín. Pochybujem, že by za to mohla úroveň vzdelania alebo charakterové vlastnosti.
Inak súhlasím s názorom, že súčasný trend predstavuje úpadok v spoločenskom zmysle, ale dôležité je zamerať sa na príčiny ak nám má ísť o zmenu trendu.
>Ovšem historický precedens zde je. Šimpanz a člověk měli bezpochyby společného předka...
... a šimpanz je jeho degenerovaný potomok? Prirodzený výber (evolúcia) pôsobí v záujme prežitia jedinca (druhu) v rámci životných podmienok. Zmeňme podmienky - zmeníme vývoj.

165650

18.07.2008 16:15

Kdo řídí naše životy

RE: Těžko to jednoduše komentovat,

stanko74 195.?.?.?

>Sám bušihlav hovořil o tom, že současná cena ropy je uměle navozená, není důvodná. Před rokem a půl stál barel kolem 60 USD, dnes je cena na 140 USD. Tak moc se zatím ani americká ekonomika, ani dolar, nepropadly.
Práve ste trafil klinec po hlavičke, dolár je krytý ropou, cena ropy bezdôvodne stúpa, dolár súčasne strmo klesá...
...kde by bol v skutočnosti dolár a americká ekonomika ak by boli ceny ropy reálne?
Keď si toto človek dá dokopy, tak mu dojde, že kobyla už kope... [mrknutí jedním okem]

165651

AlKaida je nadnárodná teroristická sieť, čítajúca milióny členov po celom svete (od Indočíny, cez Blízky východ až po celú Severnú afriku, vrátane pobočiek v každej významnejšej krajine sveta, USA a Európu nevynímajúc). Je riadená nepolapiteľným Usámom bin Ládinom z neznámej jaskyne v Afghanistane. Nemá žiadne politické ciele, okrem povraždenia všetkých odporcov a niektorých prívržencov islamu. Napriek tomu, že tajné služby dokonale poznajú jej štruktúru a najlepšie armády sveta už 7 rokov proti nej bojujú na všetkých frontoch, sa jej počty a pobočky z roka na rok rozrastajú. Ich najväčším teroristickým úspechom bol útok 9.11.2001 na Generálny štáb US Army za bieleho dňa neozbrojeným civilným lietadlom, čím prekonali 40 minút starý, dovtedy platný rekord, útok na dvojičky WTC (WTC síce drží rekord v počte obetí, ale predsa len sa jednalo o relatívne nechránené civilné objekty).
Viac na Wikipedii...

165659

19.07.2008 12:01

Kdo řídí naše životy

RE: Těžko to jednoduše komentovat,

stanko74 213.?.?.?

>Cena ropy je hnana nahoru hlavne diky takzvanym futures.
...tie futures by si zaslúžili najväčší metál, aký vo Washingtone nájdu. V súčasnosti pre udržanie hodnoty dolára neurobil nikto viac.

165693

24.07.2008 14:04

Čas pro Írán

To Sid: Tak áno či nie?

stanko74 195.?.?.?

>Dojdeme s kamošom na veľvyslanectvo po víza a oni sa nás pýtajú že na koho pozvanie chceme do Ruska cestovať. A my že na žiadne, že ideme len tak na výlet. A oni nám z úsmevom oznámia, že do Ruska sa len tak necestuje, že musíme mať pozvanie odtiaľ.
To určite nie sú demokratické móresy. [překvapení] Ja, na vašom mieste, by som sa otočil na päte a výlet do Ruska, by som zmenil na výlet do USA. Stačí zájsť na veľvyslanectvo USA tam vám s úsmevom dajú víza aj bez pozývacieho listu na počkanie. [mrknutí jedním okem]

166010

24.07.2008 18:01

Írska ekonomická kataklizma ohrozuje Slovákov

RE: Nemylme se, nás to čeká brzy také.

stanko74 195.?.?.?

>Asi těžko zodpověditelnou otázkou je, kdo konkrétně za tím stojí a zda je situace vyvolána záměrně.
V tomto článku som narazil na pomerne logickú odpoveď na vašu otázku. Kto za tým stojí je viac-menej známe, zaujímavý je však pohľad na dôvody takéhoto konania. Mne osobne takýto uhol pohľadu pripadá najracionálnejší zo všetkých možných konšpriačných alebo mainstreamových dohadov. Vzhľadom na to, že článok je starý min 2 roky, teraz môžeme zhodnotiť, či sa autor sekol alebo nie.

166030

25.07.2008 12:52

Írska ekonomická kataklizma ohrozuje Slovákov

RE: Nemylme se, nás to čeká brzy také.

stanko74 195.?.?.?

>Tak jednoduché a přímé to zase není...
Možno je...Dolár, ako mena, je už cez 30 rokov reálne krytá len objemom svetového obchodu a jeho hodnota je "vraj" závislá od výkonnosti americkej ekonomiky. Ale aktivita investorov je postavená len na viere v stabilnú menu (ekonomiku), a túto vieru živí svetový dopyt po dolároch ako jedinom platidle za ropu.
>...vysoká cena pomohla všem skutečným i domnělým nepřátelům USA, kteří ropu na svém území těží a vyvážejí.
Absolútne súhlasím, ale tiež pomohla navýšiť dopyt po dolároch v situácii, keď ich hodnota klesá, čím sa tento trend zmiernil. Vysoká cena ropy naviac spôsobila celosvetový nárast cien aj ostatných tovarov a za predpokladu, že najväčší podiel svetového objemu obchodu prebieha v tejto mene, dochádza k ďalšiemu rastu dopytu po dolároch. Sme svedkami paradoxnej situácie, dolár reálne padá, ale dopyt po ňom narastá. Je evidentné, že...
>Současný nárůst ceny ropy za poslední rok a půl fakticky americkou ekonomiku značně poškodil...
...ale skúste si predstaviť, aké škody na americkej ekonomike by napáchal neregulovaný prepad dolára, ak by nebol tlmený vyššie spomínaným dopytom.
>Proto podezřívat administrativu USA, že stojí za vysokým růstem ceny ropy, asi není na místě.
Naopak, administratíva USA má v rukách všetky nástroje k ovplyvňovaniu cien ropy a tvrdo ich využíva (konflikt na Blízkom východe, zhoršenie vzťahov s Ruskom, šponovanie Iránu, medializovaný Peak Oil a katastrofické scénáre, ktoré sa zrazu z predpokladanej budúcnosti presunuli do súčasnosti...). Keď sa zamyslíme, tak všetky kroky súčasnej administratívy rast ceny ropy priamo podporujú. A to nespomínam burzové špekulácie, ktoré sú určite tiež ovplyvniteľné.
Ak je to tak ako tvrdím, tak to môže znamenať jediné, dolár je v koncoch a USA pred krachom (podobnosť s CCCP, jeho zadĺženosťou a výdajmi na zbrojenie čisto náhodná?), do zvolenia nového prezidenta bude pravdepodobne všetko tak ako doteraz, ropa strmo hore, dolár pomaly dole, ale potom si to nový prezident vyžerie naplno, ak zmení zahraničnú politiku, zmierni sa napätie vo svete a ceny ropy klesnú na normál.
PS: možno je nás viac, kto to vidí takto... [mrknutí jedním okem]

166097

05.08.2008 12:00

Notebook může být na hranici zabaven

RE: "Kdo jezdí na tygru, nesmí sesedat"

stanko74 195.?.?.?

prípadne: "Kto druhému jamu kope, tak sa z hory ozýva, kým sa ucho neodtrhne." ...alebo tak nejako.
Krízové situácie si vraj žiadajú krízové riešenia. USA majú podľa všetkých príznakov na krku bankrot. Jediné, čo drží dolár nad vodou je vysoká cena ropy. Ak sa táto dostane späť do normálu, dolár čaká strmý pád a je desivé si predstaviť čo to urobí s ekonomikou krajiny, ale ešte strašnejšia je predstava ako zareagujú tie milióny pištoľníkov. Pre budúcu (akúkoľvek) US vládu musí byť rozhodne prijateľnejšia vízia diktatúry ako občianskej vojny.

166968

05.08.2008 13:09

Astronaut svědčí o UFO - genialita, senilita nebo provokace?

To: Škapík - jedna z odpovedí

stanko74 195.?.?.?

čo si myslíte o tejto možnosti? Rozhovor by mal byť z decembra 2000 a spomínaná pani vystupovala aj v dokumente "The Disclosure Project" (sám som ho nevidel, ale Vás by mohol zaujímať). Je to záznam z verejnej tlačovej konferencie, ktorú 9. 5. 2001 zorganizoval MUDr. Steven M. Greer v Národnom tlačovom klube (National Press Club) vo Washingtone, DC. na tejto tlačovej konferencii vystúpilo pred novinármi vyše dvadsať svedkov z americkej armády, výzvedných služieb, vlády, korporácií a vedcov, ktorí prehovorili o svojich osobných skúsenostiach a zážitkoch s UFO. Išlo o výpovede, ktoré boli svedectvami z prvej ruky, ktoré svedkovia podporili aj písomnými materiálmi, video a audio záznamami. Zároveň bolo toto verejné vystúpenie výzvou predstaviteľom americkej vlády, aby verejne prehodnotila svoje postoje k realite UFO a zároveň aby zverejnili utajované skutočnosti o problematike UFO.

166985

12.08.2008 15:53

Washington svou chybou riskuje atomový konflikt

RE: Tak kdy budem protestovat proti Rusku, co takhle nejakou retezovou hladovku

stanko74 195.?.?.?

To Me2d: Potrebujem pomôcť, lebo v tom mám tiež chaos...
Ak separatisti z národnostných menšín páchajú teroristické činy na území zvrchovaného štátu, s cieľom získania nezávislosti, a armáda zvrchovaného štátu proti nim zakročí spôsobom, ktorý si vyžiada reakciu OSN a vyslanie mierových síl, jedná sa agresiu zo strany OSN, separatistov alebo armády zvrchovaného štátu? Prípadne, dalo by sa za agresiu považovať, keby do vnútroštátneho konfliktu zasiahli jednotky cudzieho štátu bez mandátu OSN?
A ako to je, keď na území pod správou OSN, dôjde k útoku na mierové zbory, je agresorom OSN alebo útočiace jednotky štátu, ktorému sporné územie legislatívne patrí? Dá sa považovať za agresiu napadnutie zvrchovaného štátu, po tom, čo na jeho území došlo k smrteľnému útoku na príslušníka útočiacej armády?
Už mám len poslednú otázku. Je agresorom štát, ktorý napadne zvrchovanú krajinu preventívne, bez predchádzajúceho priameho ohrozenia?
Vopred ďakujem za odpoveď. Po Paname, Kuvajte, Somálsku, Iraku, Kosove a teraz v Gruzínsku sa v tom nejako neviem zorientovať.

167828

13.08.2008 11:35

Odsouzení Salima Hamdana

RE: Bezpečněji se necítím,

stanko74 195.?.?.?

Som pyšný na nezávislé americké súdy a armádu s akým nasadením chránia svet pred terorizmom. Chvalabohu, že toho netvora na mieste neodstrelili, ale zatkli a umožnili tak spravodlivý proces, ktorý raz a navždy zatočil s vinníkmi teroristických útokov na baštu slobody z 9.11.2001. USA teraz všetkým skeptikom a antiamerikanistom dokázali, že vojnový konflikt a státisíce obetí za to stáli.
TO: richarddruhý - Mám pre teba dobré správy, už sa môžeš báť menej, kamoš mi pri pive prezradil, že dolapili aj Usámovho kuchára a záhradníka, ktorým teraz za podporu terorizmu hrozí trest od 2 do 14 000 rokov.
PS: akosi si neviem spomenúť koľko procesov a vojen potreboval MOSSAD na potrestanie teroristov zapletených do útoku na olympiáde v Mníchove 72.

167895

13.08.2008 12:07

Kdo vyzbrojil Gruzii

RE: Na té fotce

stanko74 195.?.?.?

>To že zabili pár ruských vojáků a sestřelili několik ruských letadel je sice smutné, ale měli na to právo.
Súhlasím, že je to smutné, ale že by na to mali právo? Vieš o tom, že ruské jednotky boli v Južnom Osetsku umiestnené na základe mandátu OSN? Podľa akého práva smú Gruzínci ako jediní na svete útočiť na jednotky OSN? Rád sa nechám poučiť.
...a bezpilotné lietadlá dodal Gruzínsku Izrael.

167898

13.08.2008 13:29

Kdo vyzbrojil Gruzii

RE: Na té fotce

stanko74 195.?.?.?

Ak upustíme od emócií a predsudkov tak treba povedať, že víťaz konfliktu v ktoromkoľvek regióne bývalého SSSR je dopredu známy a bolo by naivné si myslieť, že by to Saakasvili nevedel. Masívne zbrojenie Rusom pod nosom, bolo pre Moskvu neprehliadnuteľné, rovnako ako orientácia Gruzínska na Západ. Protiopatrenia a pripravenosť Ruských vojsk na konflikt museli byť zase známe Saakasvilimu, určite mal k dispozícii kvalitné spravodajské informácie. Z politického a hospodárskeho hľadiska by konflikt so strategickým partnerom znamenal pre Gruzínsko samovraždu a história nás poučila, že na Ruské sľuby sa niekedy nedá spoľahnúť, ale na hrozby vždy. A tie dopredu zazneli.
Preto je nepochopiteľné Saakasviliho rozhodnutie (ak nemal v rukáve nejaké eso, a ťažko to mohol byť moment prekvapenia) začať konflikt, ktorý Gruzínsko iba poškodil. Pre Gruzíncov to znamená len dve veci, buď je neuveriteľný hlupák alebo zradca ich záujmov. Hlupák asi nebude, je vzdelaný, má mnoho vplyvných priateľov a poradcov a naviac existujú jasné indície, ktoré dokazujú za koho kope.
Je jedno, či útok začal na príkaz, alebo len s požehnaním Bieleho Domu, dôležitejšie je aký zámer mal splniť. Testovanie pripravenosti Ruskej armády to asi nebude, tá bola známa už pred útokom. Zatiahnutie Ruska do vleklého konfliktu asi tiež nie, pretože Gruzínska agresia Rusov de facto sama vystavila do pozície morálneho víťaza a ak sa rozhodnú obsadiť krajinu, ťažko im v tom niekto bude brániť. Stačí ak oznámia, že je to dočasné a preventívne. Ešte jednoduchšie by pre Rusov bolo uspokojiť sa z Abcházskom a Osetskom, dosadiť do čela štátu pozatváraných opozičníkov a hneď majú druhé Bielorusko.
Vzhľadom na reakciu svetových médií a významný dátum, celé toto divadlo vyzerá ako obetovanie Gruzínska na odvádzanie pozornosti Ruska a sveta od ... [zmaten] ...Irán by asi mal byť v strehu.

167908

14.08.2008 11:00

Kdo vyzbrojil Gruzii

RE: Na té fotce

stanko74 195.?.?.?

Tak Juhosláviu by som v tejto súvislosti moc nevyťahoval. Niektorí ľudia si doteraz pamätajú kto, s akým mandátom a akými výsledkami začal bombardovanie územia zvrchovaného štátu.
Nechcem tvrdiť, že Rusi sú baránkovia, ale tvrdím, že útočníkom v tomto konflikte je Gruzínsko.
Asi najobjektívnejšie fakty o probléme, ktoré som doteraz našiel...http://forum.valka.cz/viewtopic.php/p/275926#275926

168015

14.08.2008 11:42

Kdo vyzbrojil Gruzii

RE: Na té fotce

stanko74 195.?.?.?

Budúcemu prezidentovi rozhodne nie je čo závidieť. Predpokladám, že "průsery" na Blízkom východe, novú "Studenú vojnu" a krach americkej ekonomiky dostane naplno vyžrať demokrat. Obama bude mať také zmeny o akých sa mu ani nesnívalo. Vzhľadom na tieto výhliadky by bola medzinárodná, alebo aspoň euro-atlantická izolácia Ruska a Číny v Bielom dome do budúcnosti určite vítaná. Len na to treba nejaký rozumný dôvod. Zdá sa však, že s brutálnym útokom, na úbohé, bezbranné Gruzínsko to nevyšlo.
>Treba v Kyrgizstanu byli "nalezeni" americti diplomate a vojaci na hromade zbrani.
Možno budeme čoskoro svedkami svedkami brutálneho útoku Čínskej armády na úbohých ujgurských bojovníkov za slobodu. [mrknutí jedním okem]

168019

14.08.2008 15:31

USA na cestě do Perského zálivu, blokáda nebo válka proti Íránu?

RE: Smutný - přesný rozbor - názor

stanko74 195.?.?.?

Pred časom tu vyšli články o dôvodoch a možnostiach napadnutia Iránu Spojenými štátmi. Väčšina komentárov sa zhodla, že takáto možnosť reálne existuje, ale dôvody prečo by k tomu malo dôjsť sa rôznia: zastavenie vývoja jadrových zbraní, odstavenie ajatolláhov od moci, zastavenie podpory terorizmu, kontrola iránskych ropných zásob, nastolenie NWO...

Existuje však ešte jedno možné vysvetlenie hysterického správania USA, poslušného pritakávania EÚ s Japonskom a opatrného vyčkávania Ruska, Číny a Latinskej Ameriky. Je z kategórie konšpiračných, ale ani tam nemá masívnu podporu.

Menované krajiny majú dostatočné páky aby nezodpovedné správanie USA zatrhli, ale sme svedkami opaku. Logicky to znamená, že musia mať z tohoto cirkusu prospech. Ale aký?

Budúci blahobyt a rozvoj menovaných krajín v plnej miere závisí od sily a stability americkej ekonomiky. To je známa vec. Ak odhliadneme od kecov o iránskych jadrových zbraniach a budovaní demokracie, na prvý pohľad nenájdeme v iránskom chovaní žiadnu hrozbu pre USA. Urobili však niečo, čo sa pokúsil spraviť Saddám a bol za to on a jeho krajina pred očami celého sveta exemplárne potrestaný. Dovolili si prejsť pri platbách za ropu na inú menu ako dolár. Odmietnutie klesajúceho dolára ako jediného platidla za ropu vo svete, by znamenalo zníženie dopytu po tejto mene, jej ďalšie oslabenie a štart hyperinflácie. Ak je toto pravý dôvod americkej hystérie, znamená to jediné: dolár je v koncoch, ak teraz spadne, Amerika pôjde do krachu a výsledkom budú milióny zbedačených, nasraných a ozbrojených Američanov. A nielen Američanov. Takáto vízia je pre "demokratický svet" predsa horšia ako atómové výbuchy niekde v Iráne.

Dúfam, že sa mýlim, ale udalosti posledných 10 rokov, ak už nepotvrdzujú, rozhodne nevyvracajú túto možnosť.

168031

14.08.2008 18:49

USA na cestě do Perského zálivu, blokáda nebo válka proti Íránu?

RE: Smutný - přesný rozbor - názor

stanko74 195.?.?.?

Amero, ako nová mena by možno elegantne riešila zadĺženosť USA, ale tiež by významne posilnila krajiny s najväčšími dolárovými rezervami a to sú hlavne krajiny vyvážajúce ropu + Čína, čo je v súčasnosti, z ideologického hľadiska, absolútne neprijateľným riešením pre Biely dom. Ak sa má dolár udržať na nejakej životaschopnej úrovni aspoň do volieb, môžeme očakávať kroky, ktoré "zapríčinia" zvýšenie dopytu po rope, a tým rast jej ceny na trhoch ako protiváhu slabnúcemu doláru.

V posledných týždňoch došlo k rapídnemu poklesu cien ropy a miernemu posilneniu dolára voči euru. Ale v rovnakom čase vyšli v médiách vyhlásenia o nadhodnotení eura, čiže posilnenie dolára je otázne. Teraz vidíme konflikt v Gruzínsku, čo samo o sebe zatiaľ výraznejší vplyv na cenu ropy nemalo. Ale ako zareaguje trh ak sa dostane Gruzínsko pod prípadný vplyv Moskvy, a táto tak ovládne Kaspický región? Ak Rusi na túto návnadu skočia, možno útok na Irán odložiť na neskôr, aj tak by sa zle vysvetľoval.

...ale toto sú len moje "ryze soukromé halucinace"... [mrknutí jedním okem]

168051

15.08.2008 09:46

Kdo vyzbrojil Gruzii

RE: Na té fotce

stanko74 195.?.?.?

>Nemyslim, ze je vyhodna izolace Ruska i Ciny z hlediska kohokoliv vcetne USA, ale predevsim je to naprosto naivni nerealna predstava. Jestli je vylouci z G8 nebo nebudou ve WTO. Proboha ziveho ne clenstvi v nejakych klubech, ale realna ekonomika ma skutecny vyznam.
Možno je to naivná predstava, ale USA fungujú na tvrdej ideologickej báze aj v súčasnosti a momentálny stav rozhodne nahráva ich hospodárskym súperom. Američania stoja pred ekonomickými reformami, ktoré budú trvať niekoľko rokov a za tú dobu by sa misky váh mohli ľahko nakloniť na stranu Ruska a Číny, ktorým by na to stačilo vyčkávať a držať súčasný trend. Som presvedčený, že v Bielom dome víťazí ideológia nad rozumom a ideológia káže - byť najlepší! Za každú cenu.

168107

15.08.2008 11:45

Kdo vyzbrojil Gruzii

RE: Na té fotce

stanko74 195.?.?.?

To Bartosek: práve som natrafil na toto - http://www.czechfreepress.cz/site/?p=1139

Myslíte, že toto Rusom len tak prejde? Ako dopadne DEMOKRACIA ak sa to nezarazí? A môže s tým súvisieť Gruzínska tragikomédia?

168112

15.08.2008 14:53

Válka v Jižní Osetii může odstartovat nové kolo soupeření mezi USA a Ruskem

Válka v Jižní Osetii odstartovala nové kolo SPOLUPRÁCE mezi USA a Ruskem

stanko74 195.?.?.?

USA túži po Iráne, to je evidentné. Dôvody USA sú predmetom propagandy, debát a sporov. Zastávam názor, že to súvisí s akútnou záchranou americkej ekonomiky, ale to nie je teraz podstatné.

Dôležitejšie je si uvedomiť, že jediné štáty, ktoré tomu môžu zabrániť je Čína a Rusko. Čína bola vyškrtnutá zo zoznamu darebáckych štátov, komunisti zrazu nikomu nevadia, hystéria okolo Tibetu záhadne utíchla, Číňania dostali odhryznúť riadny kus hospodárskeho koláča a nezabúdajme na "najúžasnejšiu olympiádu všetkých čias". Tí sú radi, že sú radi a ich reakcia na napadnutie Iránu bude maximálne divadielko v OSN. Iránsku ropu majú dohodnutú s ajatolláhmi, dohodnú sa aj s Američanmi.

A čo Rusi? Tí sa práve teraz, vďaka neuveriteľne hlúpemu (?) činu proamerickej gruzínskej vlády dostali k poslednému nezávislému kohútiku na tranzite Kaspickej ropy do Európy, v budúcnosti známeho pod názvom Nabucco. Stačí aby si vzali, čo im USA buď veľmi naivne, alebo naopak, veľmi veľkoryso na striebornom podnose ponúkli. Ak sa rozhodnú pripojiť Gruzínsko ku svojim vazalom neexistuje inštancia, ktorá by im v tom, po Srbskom precedense, mohla zabrániť. A oni to určite urobia. Naviac konflikt môže poslúžiť ako dokonalá výhovorka pre neposkytnutie pomoci Iránu.

No, uvidíme, či je tento Osetský konflikt výsledkom rozhodnutia jediného hlupáka, alebo dohody najmocnejších na strategickej šachovnici sveta.

168120

18.08.2008 10:50

Válka v Jižní Osetii může odstartovat nové kolo soupeření mezi USA a Ruskem

RE: Válka v Jižní Osetii odstartovala nové kolo SPOLUPRÁCE mezi USA a Ruskem

stanko74 195.?.?.?

Vyzerá to, že moje špekulácie a obavy boli neopodstatnené a celé to má na svedomí jediný idiot - Saakašvili.

168251

03.09.2008 12:04

Hitlerův zákaz kouření

Krásny článok

stanko74 195.?.?.?

Som fajčiar... a preto milujem podobné nezmysly. Lichotia môjmu egu a potláčajú moje komplexy zo slabej vôle, keď sa mi nedarí seknúť s fajčením. [velký smích]
Nerobím si ilúzie o škodlivosti fajčenia (prial by som autorke vidieť moje ranné hlieny), ale pokiaľ sú údaje čerpané zo serióznych zdrojov a výskumov, článok vypovedá o využívaní účelovej propagandy a pokrytectve kompetentných v oblasti starostlivosti o zdravie.
Totiž, ak dokážu "zákonodarcovia" legislatívne ošetriť ochranu zdravia obyvateľstva trestno-právnym postihom za užívanie drog alebo za predaj zdraviu škodlivých tovarov, ako je možné, že tak nebezpečný materiál (oficiálne) sa bežne nachádza na pultoch obchodov? Veď celý problém s diskrimináciou tej alebo onej strany by sa dal elegantne vyriešiť zákazom predaja tabakových výrobkov. Skutočne by naša ekonomika skolabovala, keby do štátnej kasy prestali prúdiť peniaze z predaja tabaku alebo tu ide o premyslené, štátom podporované, zotročenie vôle slobodných ľudí, rafinované okrádanie (aké sú výrobné náklady na jednu krabičku cigariet) cez spotrebnú daň a fabriku na masovú výrobu kripľov závislých na zdravotníctve? Uvedomujú si naši "najmúdrejší", že drvivá väčšina fajčiarov začína s touto drogou v detskom veku, kedy sú neschopní posúdiť dopad svojho jednania a jediné čo ich má chrániť, sú ceduľky so zákazom fajčenia a zákazom predaja cigariet mladistvým.
Pre mňa osobne je každý protifajčiarsky agitátor, ktorý navrhuje čiastočné riešenia, bez toho aby nehovoril o plošnom zákaze predaja tabakových výrobkov, úplný idiot alebo pokrytec.

169643

03.09.2008 14:14

Hitlerův zákaz kouření

RE: Velmi se omlouvám,

stanko74 195.?.?.?

>Skutečně nejlepší jedině vhodné řešení je každého již při narození očipovat...

To nemyslíte vážne? Ak je tabak, prípadne alkohol, zdraviu nebezpečná droga, nestačilo by zakázať maloobchodný predaj?

169658

03.09.2008 23:23

Hitlerův zákaz kouření

RE: Velmi se omlouvám,

stanko74 213.?.?.?

S vašim predošlým príspevkom v zásade súhlasím, iba sa mi nepozdáva čipové riešenie, keď sa ponúkajú jednoduchšie možnosti. Veď máme mechanizmy, ktoré umožňujú stiahnutie "životunebezpečných" čínskych zubných pást alebo hračiek z pultov, ale s masovým vrahom úbohých závislých fajčiarov bojujeme prostredníctvom tabuliek so zákazmi. [mrknutí jedním okem]

Kadejakí sráči pretláčajú zákony na ochranu nefajčiarov, prečo nechránia fajčiarov pred tabakom? Riešnie je pritom úplne triviálne.

Som si istý, že chápete aké výhody ponúka masové fajčenie štátnej kase, tabakovému a farmaceutickému priemyslu. Chcem len poukázať na pokrytectvo ľudí, ktorí problematiku fajčenia riešia bez toho, aby v prvom rade kritizovali legálnu distribúciu.

Mimochodom som dlhoročný fajčiar a článok mi tiež ulahodil, akurát nepoznám žiadny iný tovar, ktorý sa bežne predáva a na krabičke má napísané "vychutnajte si lahodnú chuť...ale rátajte s tým, že vás a vaše okolie zabije!"

169731

03.09.2008 23:34

Hitlerův zákaz kouření

RE: Velmi se omlouvám,

stanko74 213.?.?.?

>A co takhle zakázat úplně všechno?
Mne by stačilo (a pomohlo), keby bolo zakázané len to, čo je primárne určené na masové poškodzovanie zdravia ako aj na štátne a korporátne okrádanie založené na drogovej závislosti.

169732

05.09.2008 11:36

Mráz přichází z Denveru

ZNAMENÍ BESTIE

stanko74 195.?.?.?

...neviem či tento záber možno považovať za plnohodnotné znamenie beštie, ale možno sa chlapec ešte len učí.

Všimol si vôbec niekto, ako po nekoomentovanej účasti na Bildenberg Group vo Virginii a víťazstve nad Hillary zásadne zmenil rétoriku ohľadom Afganistanu? A nikde som ani nezaznamenal žiadne jeho vyjadrenia k 9/11.

Mne teda moc dôveryhodný nepripadá.

169915

05.09.2008 11:53

Mráz přichází z Denveru

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

stanko74 195.?.?.?

No nie je to úžasné ako nezávislý, spravodlivý a nemanipulovateľný volebný systém dokáže z 300 mil. národa vygenerovať do čela USA len pokrvne alebo ekonomicky spriaznených ľudí? Zoberte si napr. Bushovcov: dvaja prezidenti a jeden guvernér v jednej rodine. Pravdepodobne rozhodujú skutočne ambície a šikovnosť. [mrknutí jedním okem]

169919

09.09.2008 12:53

Mráz přichází z Denveru

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

stanko74 195.?.?.?

S dovolením, rád by som poznal Váš názor na existenciu politických rodinných klanov v americkej spoločnosti. Ako si vysvetľujete fakt, že napr. v rodine Bushovcov máme exprezidenta, prezidenta a guvernéra (budúceho prezidenta?), ide naozaj o spoločensky a morálne výnimočných jedincov, alebo o "chybu" volebného systému?

Pokiaľ hľadáte vo svete demokratickejší volebný systém, obávam sa, že neexistuje, iba neviem prečo nazývame demokratickým súčasný model, kedy máme právo (povinnosť) priamo zvoliť svojho zástupcu, ale nemáme možnosť priamo ho odvolať. Problém s demokraciou, podľa mňa, vôbec nespočíva vo volebnom systéme, nech je akýkoľvek, ale v spätnej väzbe, kontrole a zodpovednosti "vyvolených". Väčšinový volebný systém sa vo všeobecnosti považuje za demokratický, ale spôsob akým dosadíme vládcu je predsa irelevantný, ak neobhajuje záujmy väčšiny, ťažko hovoriť o demokracii. Aký je v konečnom dôsledku rozdiel medzi manipuláciou volebných výsledkov (pozor, neprípustné!) a manipuláciou voličských názorov (spravodlivá kampaň!) ak bude výsledkom napr. Putin v Bielom dome?

170196

09.09.2008 13:48

Skutečný význam války v Jižní Osetii: Rusko vrací úder

RE: Fuj!

stanko74 195.?.?.?

To Lamber:
>Země která není schopná dodržel podepsané dohody...

Myslíte to všeobecne, že akákoľvek krajina, ktorá nedodržuje dohody je hrozbou? Možno si spomeniete na jednu dohodu medzi dvoma impériami spred dvadsiatich rokov, ktorej svojho času celý svet tlieskal a videl v nej víťazstvo rozumu, ale zrejme Vám ušlo, že jedna zo strán, podpísaných pod touto dohodou, flagrantne a jednostranne túto zmluvu porušila, čo v priamom dôsledku viedlo ku dnešným udalostiam nielen v Gruzínsku.

170199

14.09.2008 13:20

Dočasné zpomalení trvalého pádu

Ropa padá a dolár sa usmieva

stanko74 213.?.?.?

Svetový dopyt po rope za dva mesiace klesol o tretinu, Peak oil sa nekoná, ropná kríza definitívne zažehnaná, Ruské manévre v Gruzínsku na dodávky kaspickej ropy nemajú vplyv, Mexický záliv sa hurikánov nebojí, Americká ekonomika samoreštartovaná, sľuby prezidentských kandidátov fungujú lepšie ako činy ekonómov, ...

Takto nejako by mali vyzerať súčasné novinové titulky, nie?

Potrebuje niekto jasnejší dôkaz o riadenom ovplyvňovaní cien ropy, resp. doláru?

170542

02.10.2008 23:18

Já jsem agent, Ty jsi agent...

To: Van Guld

stanko74 213.?.?.?

Človeče, vieš o tom, že tento Boudníkov článok obhajuje prvú oficiálnu vyšetrovaciu teóriu o tzv. palacinkovovom kolapse (padajúce poschodia jedno na druhé) od FEMA vydanú v r.2002, platnú len do r.2005, kedy bola zverejnená "detailná" správa od NIST, ktorá prišla s úplne novou teóriou (dodnes platnou) o kritickej deformácii externých stĺpov vplyvom nadmerného priehybu požiarom zasiahnutých horizontálnych podlaží?

Hlavne, že ty tomu rozumieš, aj keď je to nezmysel... [mrknutí jedním okem]

172179

02.10.2008 23:59

Já jsem agent, Ty jsi agent...

To Vasudeva

stanko74 213.?.?.?

...to, že najvyspelejšia armáda sveta nedokáže ubrániť svoj generálny štáb pred útokom dopravného lietadla, 40 minút po prvých útokoch a vyhlásení najvyššej bojovej pohotovosti, napriek existencii mnohomiliardového niekoľkostupňového vzdušného a pozemného obranného systému, ktorý si ani neťukol, bez akéhokoľvek vysvetlenia, vyšetrovania alebo obvinenia zodpovedných za zlyhanie, je podľa teba úplne prirodzené, čo?

Mimochodom, majú debunkeri aj pre toto nejaké "rozumné" vysvetlenie?

172182

03.10.2008 10:01

Já jsem agent, Ty jsi agent...

To: semtex

stanko74 195.?.?.?

Ja samozrejme expert nie som a rozhodne od nikoho nechcem aby veril mojim teóriám, ktoré sú absolútne irelevantné. Ale nechápem prečo veríte Boudníkovi, keď tvrdí niečo iné ako NIST. Mám to chápať tak, že ste tiež konšpirátor a neveríte oficiálnym vyšetrovateľom? Informácie, ktoré som uviedol nie sú z mojej hlavy ale z Finálnej správy o páde WTC, ktorú, zdá sa, pán Boudník nečítal. Nemám vo zvyku posudzovať niečiu odbornosť na základe toho, či niekde bol alebo nie, možno je skutočne výnimočný architekt, ale prezentuje preukázateľne zavádzajúce informácie, čo znižuje jeho dôveryhodnosť.

Odporúčam naštudovať problematiku, veriť vlastnému rozumu, fyzikálnym zákonom a nespoliehať sa na "odbornosť" iných.

172212

03.10.2008 11:36

Já jsem agent, Ty jsi agent...

RE: Animace kolapsu lepsi nez realita

stanko74 195.?.?.?

Svoju odbornosť pán Shyam Sunder verejne prezentoval prednedávnom v jednej rozhlasovej debate vysvetlením prítomnosti roztaveného kovu v troskách budov. Podľa tohto pána sa oceľ pod troskami roztavila až po páde, vplyvovm tlaku sute a nedostatku kyslíka !!! [překvapení] [překvapení] [překvapení]

172221

03.10.2008 12:28

Já jsem agent, Ty jsi agent...

RE: Animace kolapsu lepsi nez realita

stanko74 195.?.?.?

Treba si uvedomiť význam tejto prevratnej myšlienky! Pán Sunder a jeho tým, vyriešili svetovú energetickú závislosť na fosílnych palivách. Experimentálne dokázali samovoľné generovanie tepelnej energie v pevných materiáloch za použitia primeraného tlaku!

Ľudstvo je spasené!!!

172225

03.10.2008 14:15

Může záchranný balíček pomoci?

RE: Nezachrání

stanko74 195.?.?.?

Súhlasím, "záchranný balíček" bude schválený na druhý, tretí či x-tý pokus v podobe ako navrhne Bush(?), je to len otázka času a správneho "presviedčania". Voľný trh velí chrániť vlastné záujmy, zarobiť na každej príležitosti a za každú cenu. Morálka a solidarita zisky neprinesú. Všetko má svoju cenu, aj patriotizmus kongresmenov.

>Proč by boháči zachraňovali Ameriku, a potažmo svět?
...obzvlášť, keď na tom môžu zarobiť.

172235

03.10.2008 14:18

Já jsem agent, Ty jsi agent...

RE: Animace kolapsu lepsi nez realita

stanko74 195.?.?.?

Len aby to nebol Alláh. [mrknutí jedním okem]

172236

04.10.2008 14:28

Já jsem agent, Ty jsi agent...

RE: To: semtex

stanko74 213.?.?.?

>Ja nevim jestli Boudnik tvrdi neco jineho.
Mám Vám prezradiť, ako zistíte či Boudník tvrdí niečo iné ako vyšetrovatelia z NIST, alebo na to prídete sám?
>Muzete konkretne napsat v cem se rozchazi?
Je toho viac, tu je len malá ukážka:
Boudník:...Žár změkčil ocel ve středu, ... jádro kleslo, dva šrouby nemohly novou váhu udržet...neúměrná zátěž i na spojník na druhé straně nosníku, a ten se utrhl také...celé podlaží spadlo o patro níž na to podlaží pod ním. Váha se sčítala a padalo jedno podlaží za druhým...
NIST:...požiar spôsobil priehyb podláh...Prehýbajúce sa poschodia spôsobili ťahanie externých stĺpov smerom dnu...Ťahanie smerom dnu spôsobilo, že tieto stĺpy exteriéru boli nestabilné...prestali byť schopné niesť váhu, zvýšila sa záťaž na požiarom oslabené stĺpy jadra, prišlo k zlyhaniu jadra, ...nasledoval globálny kolaps...
>Zatim jsem nenarazil ani na jednu relevantni analyzu nebo jeden relevantni nazor od odbornika ktery by podporil nejakou blaznivou konspiracni teorii o demolici.
Možno neuveríte, ale ani ja. Zato som narazil na množstvo odborných názorov, ktoré spochybňujú a odborne vyvracajú viaceré nezmyselné závery vyšetrovateľov.

172285

04.10.2008 15:27

Já jsem agent, Ty jsi agent...

RE: ???

stanko74 213.?.?.?

Prečo konšpirujete, prečo vymýšľate vlastné teórie? Nestačilo by prezentovať a obhajovať závery vyšetrovateľov? Vyšetrovatelia z FEMA, resp. NIST, predsa vydali verejne prístupné správy popisujúce príčiny a mechanizmus kolapsu, v ktorých sa vyjadrujú aj k možnej prítomnosti výbušnín, či dôkazom týkajúcich sa prítomnosti termitových zmesí. Komisia 911 svoje vyšetrovanie tiež dávno ukončila, tak hádam stačí zopakovať ich vysvetlenie udalostí, napr. prečo zlyhal NORAD alebo obrana Pentagonu.

172293

04.10.2008 18:16

Já jsem agent, Ty jsi agent...

RE: To: semtex

stanko74 213.?.?.?

[smích] [chechtot] [velký smích]
>Ja nevidim zadny zasadni rozdil mezi Boudnikem a NIST.
Ak v tom nevidíte rozdiel, tak je zbytočné sa s Vami o tom baviť. Zrejme iba nedisponujete vedomosťami, ktoré by Vám tento rozdiel umožnili posúdiť. To nevadí, pretože na druhej strane máte výnimočný talent na posudzovanie "odbornosti" kohokoľvek a kdekoľvek.

172305

06.10.2008 10:13

Já jsem agent, Ty jsi agent...

RE: To: semtex

stanko74 195.?.?.?

Skúsme to takto, má zmysel, pri tejto téme, debatovať o niečom inom ako oficiálnych záveroch vyšetrovateľov?

172426

06.10.2008 11:02

Já jsem agent, Ty jsi agent...

RE: ???

stanko74 195.?.?.?

To Semtex: Boudníkove teórie poznáme všetci, boli zverejnené. Ale ste si istý, že sa zhodujú so závermi oficiálnych vyšetrovateľov?

Na margo jeho nezávislosti a dôveryhodnosti:
"...žádná řízená demolice, žádné detonace, prostě čistá statika a gravitace. Vím to z toho důvodu, že v únoru 2002 si Larry Silverstein, majitel WTC, najal skupinu odborníků, aby pád prošetřili. Potřeboval dokázat, že šlo o dva teroristické útoky a ne o jeden útok. Naše skupina prostudovala všechny možné plány, koupili jsme velké množství videozáběrů a celkem přesně zrekonstruovali to, co se tam stalo. Kdybych nebyl členem této skupiny, možná bych byl na pochybách, ale takhle to můžu říci zcela jistě."

Ten pán robil účelový posudok na objednávku, s cieľom dokázať, že šlo o dva nezávislé teroristické útoky, 3 roky pred tým ako bola zverejnená oficiálna správa o príčinách kolapsu.

>Pravda je jenom jedna a neni relativni, my friend.
Ste si istý, že aj pre p. Boudníka???

172436

06.10.2008 13:17

Já jsem agent, Ty jsi agent...

RE: ???

stanko74 195.?.?.?

>Nosníky jsou uchyceny pomocí nýtu. Náraz letadla nosníky nepřestřihl, ale jednoduše vyrval.

Áno, podlahové nosníky. 47 masívnych oceľových stĺpov tvoriacich nosné jadro budovy, bolo tiež spojených nitmy? Vaša predstava o konštrukcii budov WTC, svedčí o neznalosti problematiky.

Vaše špekulácie, rovnako ako oficiálne teórie, majú zásadnú slabinu. Na to, aby prehriatie nosných stĺpov viedlo k symetrickému kolapsu v jedinom momente, tak ako sme všetci videli, potrebujete v tom istom momente zohriať väčšinu z nosných stĺpov (nepoškodených nárazom lietadla a obalených protipožiarnym nástrekom) súčasne na rovnakú teplotu (min. 600°C) a rovnomerne v celom priereze jadra, kde sa nachádzali výťahové inžinierske siete, šachty, schodiská a chodby s minimom organického horľavého materiálu a na zvislom úseku zodpovedajúcom aspoň výške podlažia. To všetko za 56, resp. 102 minút.

Toto je len jeden z mnohých fenoménov prípadu, ktorých vysvetlenie nie je v oficiálnych správach, podporené exaktnými vyšetrovacími metódami (z rôznych neštandardných dôvodov), ale opiera sa len o počítačovú simuláciu (s viacerými spochybniteľnými vstupnými parametrami), univerzálne platnú pre dve budovy s rôznym charakterom poškodenia.

Ak Vám oficiálne vysvetlenie stačí, je to Vaša vec, ale uvedomte si, že svojimi príspevkami prezentujete názory laika, ktorý ťažko môže obviňovať druhých laikov z nezmyslov.

172446

Káva pro Zvědavce

27

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 46 čtenářů částkou 9 438 korun, což je 27 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Poslanec Volný byl udán čerpadlářkou pro špatně nasazený náhubek a následně zpacifikován covidovým gestapem13.04.21 23:34 Česká republika 1

Neuvěřitelné: Američané se pokusili přivlastnit si čin Jurije Gagarina12.04.21 23:19 USA 4

Dobrý den majore Gagarine - 12.04.196112.04.21 11:02 Rusko 3

Babiš vybírá nového ministra zdravotnictví!12.04.21 11:00 Česká republika 0

Otázky, které byste měli položit sobě i autoritám, než se necháte očkovat11.04.21 21:56 Neurčeno 2

Rodičům dětí, které jsou obětí šíleného korona kvapíku11.04.21 20:02 Česká republika 0

Několik videí11.04.21 11:11 Neurčeno 1

Ne, to není Švédsko - migranti řádí v Berlíně11.04.21 11:05 Německo 0

Mengele Arenberger v akci11.04.21 09:18 Česká republika 3

Zajímavá úvaha o nelogickém postupu v případě COVID10.04.21 15:15 Česká republika 7

Pokrová radnice v Budapešti vztyčila duhovou sochu Svobody v BLM pokleku. Vydržela 24 hodin09.04.21 12:27 Maďarsko 1

Colorado: Vakcinační síť Covid vakcín Johnson & Johnson byla uzavřena kvůli nežádoucím účinkům09.04.21 08:00 USA 0

Odsouzení muslimové znovu před soudem09.04.21 04:30 Turecko 0

Guvernér Floridy: Nebudeme zavádět vakcinační pasy. Rozdělovat občany na základě vakcinace je chyba09.04.21 03:38 USA 0

Evropský soud pro lidská práva:Povinná vakcinace dětí je v demokratické společnosti nezbytná09.04.21 03:16 Evropská unie 3

„Více než 4 tisíce vojenských cvičení“: Ministerstvo obrany zahájilo kontrolní prověrku ozbrojených sil08.04.21 23:42 Rusko 1

Michigan: Úředníci vyšetřují 242 plně vakcinovaných lidí, kteří onemocněli Covidem-19 - tři zemřeli08.04.21 15:10 USA 5

Zavádění vakcinačního pasu porušuje Norimberský kodex - je formou nátlaku08.04.21 13:19 Evropská unie 2

Babiž si přivedl dalšího globalistu - z bláta do louže08.04.21 11:49 Česká republika 4

WHO nesouhlasí se zavedením vakcinačních pasů - zatím08.04.21 10:43 Evropská unie 2

Měnové kurzy

USD
21,72 Kč
Euro
25,93 Kč
Libra
29,84 Kč
Kanadský dolar
17,31 Kč
Australský dolar
16,56 Kč
Švýcarský frank
23,57 Kč
100 japonských jenů
19,89 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,68 Kč
100 maď. forintů
7,21 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,50 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 862,44 Kč
1 unce stříbra
550,62 Kč
Bitcoin
1 377 883,02 Kč

Poslední aktualizace: 13.4.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 64 044 011