Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Michal Přikryl

Nalezeno 20 příspěveků, 1 IP adresa

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

24.07.2008 17:24

Vietnamci žerou psy

Pes? A co?

Michal Přikryl 83.?.?.?

Co je to za řeči, nechápu proč kvílíte. Já psal jedl, a ne jednou. Je to úplně normální maso, když se dobře připraví. Na Valašsku je pes na pekáči tradiční posvícenské jídlo. Nejdřív to zkuste a pak žvaňte.

166025

25.07.2008 07:58

Vietnamci žerou psy

RE: Pes? A co?

Michal Přikryl 83.?.?.?

Není na tom vymyšleného zhola nic, však jsem tam sám byl, u kamaráda mezi Zubřem a Krhovou. To neznamená, že se to dělá ve všech rodinách, ale že v každé vesnici je taková rodina nebo dvě. Tak vy jste si třeba psa nepekli, budiž, nebo nechcete, aby se to o vás vědělo. Oni si ho pekli a říkali mi, že je to tam u nic tradice.

166073

25.07.2008 07:49

Vietnamci žerou psy

RE: Pes? A co?

Michal Přikryl 83.?.?.?

V literatuře o tom hezky napsal Ivan Landsmann v románu Pestré vrstvy.

Psa si taky často pekli nebo připravovali jako guláš dělníci na stavbách, když jsem tam chodíval na brigádu, jedl jsem psí guláš několikrát.

Ve Francii jedí žáby, v Číně úplně všecko, a vy budete ze svých stravovacích návyků dělat vědu. Pcha. Skoro jsem zas dostal chuť na guláš, asi zavolám kámošovi a vyrazím na Valachy.

166074

25.07.2008 08:31

Vietnamci žerou psy

RE: O informovanosti pana autora lze s úspěchem pochybovat

Michal Přikryl 83.?.?.?

Že porušují zákony možná trápí policii, ale mne nechává naprosto klidným. Normální člověk v této zemi ráno vstane, protáhne se a už porušil přinejmenším pět zákonů. Stejně jako je mi šumafuk, že prodávají trička Abibas, ať si je to nezákoné, je mi úplně jedno, že jdou po psech.

Kdyby byli ti lidi z útulku rozumní, tak se s nimi domluví a odprodají jim ty psy, které po uplynutí lhůty sami zastřelí. Ještě na tom vydělají a budou mít víc peněz na provoz.

166075

25.07.2008 07:48

Vietnamci žerou psy

RE: Souhlasím s autorem článku

Michal Přikryl 83.?.?.?

Prosím vás, jací paraziti, proč se psi tak často nejedí vyplývá z ekonomie jejich chovu. Prase sežere restlinné odpadky, kráva trávu, ale pes žere maso, což je o hodně dražší. Kuře roste dva měsíce, prase rok, ale pes odhadem dva. Navíc psí maso poněkud čpí.

Chovat psy na maso prostě není výhodné a tak se pes klepne jen když se náhodou přimotá, to je celé.

Kdyby vietnamci a číňani měli v těch svých obchůdcích pochoutky ze psů, to byste se ještě oblizoval. Pes kung-pao.

Mimochodem, že nebyla řeč i o kočkách?

166076

03.08.2008 15:59

O lepivých melodiích

Děláte si legraci?

Michal Přikryl 83.?.?.?

Vy si snad děláte legraci, přece se vám tohle nemůže doopravdy líbit. Shodou okolností zmíněné "písně" znám, pouští si je čtyřletá příbuzná, ovšem ji omlouvá věk a vyroste z toho. Ale dospělému? To je snad na syndrom presenilní demence. Když to má příbuzná pustí, zavírám se v pokoji a přemáhám dávivé pocity. A v Uhlířově písničce z Vratných lahví nevidím žádnou moudrost, ale čirý destilát absolutní stupidity, dokonalý hřebík do rakve obludně, od základu zmršenému filmu, který neměl nikdy vzniknout.

Mimochodem, "definitivně nelíbí" není česky, je to anglismus.

166723

03.08.2008 19:33

O lepivých melodiích

RE: Děláte si legraci?

Michal Přikryl 83.?.?.?

Nic jako "objektivně špatný" nebo "objektivně dobrý" neexistuje. Vratné lahve se mi hnusí svou totální vykalkulovaností a tím, že jsou sestaveny výlučně z recyklovaných, osvědčených filmových frází. Úplně vidím Svěráka staršího, jak počítá - tomu se na divadle vždycky smějí, to tam dáme, a tady se rozpláčou, to já už za sto let svého působení taky znám, tak, a máme to v kupě. Takže se prostoduší lidé přirozeně smějí a pláčou tam, kde jim bylo předepsáno, k ničemu z toho mozek nepotřebují, tudíž jim jeho absence nebrání, aby pak tvrdili, že film je dobrý. Ve Vratných lahvích je všecko, o čem Svěrák starší z praxe zjistil, že funguje - groteska, trochu té unylé sentimentality, něco učitelské morality. A jinak nic. Je to filmový hamburger nebo vepřo-knedlo-zelo. Taky vás ničím nepřekvapí. Ani Uhlíř tím, že se zbláznil, k tomu došlo už dávno předtím.

Když jsem použil slovo "senilní", chtěl jsem vyjádřit míru mého znechucení lidmi, kteří jsou schopni se zaujetím poslouchat takové zběsilosti; ne diagnózu. Ačkoli infantilita a senilita mají v projevech mnoho společného.

166751

03.08.2008 19:47

O lepivých melodiích

RE: Děláte si legraci?

Michal Přikryl 83.?.?.?

Ještě něco - já si prostě neumím představit věrohodného bojovníka za pravdu, investigativního novináře, rozbíječe systému, neúprosného odhalovatele pravdy a rozkrývače konspirací a co všecko ještě by pan Stwora rád byl, jak si notuje se sluchátky na uších "Soňa ví, Soňa ví...". Jistě, všichni jsme jen lidé, ale pro mne je takový člověk napříště už jen k smíchu.

166756

03.08.2008 19:39

O lepivých melodiích

RE: mal som pred par rokmi podobny zazitok

Michal Přikryl 83.?.?.?

Jistě, Horkýže Slíže jsou epochální, o tom žádná. Ovšem René, já a Rudolf není Schellinger, ten to jen zpíval. Text složil - helďme se - Uhlíř. A bylo to vždycky stejně blbé, až do doby kdy to zparodoval Čtvrtníček v České sodě.

166757

04.08.2008 08:38

O lepivých melodiích

RE: Děláte si legraci?

Michal Přikryl 83.?.?.?

Vy byste snad měl nadále za intelektuála, osvícence a filosofa člověka, kdybyste zjistil, že s nadšením hltá postelové historky z bulvárního tisku?

166798

04.08.2008 10:37

Otevřít si iDnes je jako ponořit se do řeky krve a násilí

Já vám to říkal!

Michal Přikryl 83.?.?.?

Vidíte! Já vám to říkal! To máte z toho Svěráka, už vás to úplně zblblo! Za chvíli bude z chlapa taky takový uslintaný unylý učitelský mudrák, plný fujtajxl laskavosti. Oni jsou zlí, ach, tak zlí, sypejte ptáčkům, nelámejte stromečků, ony cítí jako my.

Okamžitě si stáhněte (ne že to budete kupovat!!!) pár alb death metalu a za pár dnů se zas snad trochu vzpamatujete. A chlastejte trochu, člověče.

166808

05.08.2008 10:58

O lepivých melodiích

RE: (RE:) bulvární filosof

Michal Přikryl 83.?.?.?

> Vidíte snad jako paralelu bulvární tisk a písně dvojice Svěrák-Uhlíř?

Co jiného jsem tím asi mohl mínit.

> Nebo vidíte paralelu mezi hudebním a literárním nevkusem (lépe řečeno nevkusem týkajícím se žurnalistického stylu)?

Jednoznačně. I když - o jakém stylu je řeč? Mluvím o obsahu, ne o stylu.

> Pokud kladete písně Uhlíře a Svěráka na stejnou úroveň v hudební oblasti s produkcí bulvárních médií v žurnalistické (literární) oblasti, proč tak soudíte? Chci důvod, pokud možno objektivní.

Objektivní? Člověče, vy asi taky toho Uhlíře se Svěrákem žerete. Jaký objektivní důvod? Co si pod tím vůbec představujete?

Je to jednoduché, jsou lidi, kteří se svými odulými názory přesunují na druhou stranu barikády. Nebudu se paktovat s primitivem, ožralou, brand-maniakem, policajtem, a silnou nedůvěru budu mít k dospělému člověku, který hltá svěrákoviny a ještě v nich vidí - kristapána - "moudra". Co mu pak mám ještě věřit, když tvrdí takové bláboly?

Jaká česká společnost? Co to je? Nepotřebuju názor české společnosti, koneckonců žádné společnosti, docela mi stačí vidět a slyšet sám.

166951

15.09.2008 10:06

Bojuj proti rasismu. Buď rasista

RE: Steigerwald ma pravdu

Michal Přikryl 83.?.?.?

Přesně tak, nechápu, co autora článku tak rozvzteklilo. Steigerwald napsal zcela průměrný, neobjevný, nudně konformní článek, který není ke čtení, ale celá iDnes je taková, takže jim to jde dobře dohromady. Urážet snad může zdravý rozum či elementární soudnost, ale češství?

170603

15.09.2008 11:40

Bojuj proti rasismu. Buď rasista

RE: Steigerwald ma pravdu

Michal Přikryl 83.?.?.?

Ani to ne. Já jsem "členem" NO (chodím na akce) a článek pana Steigerwalda mi naprosto nevadí.

170610

27.09.2008 11:19

Falešná božstva

Sice se mi vaše rozhořčení líbí, ale...

Michal Přikryl 83.?.?.?

Sice se mi vaše rozhořčení líbí, ale... Skutečná situace bude patrně podstatně střízlivější. Paní učitelka nejspíš chce, aby děti přinesly CD s hudbou, která se jim líbí, aby si ji mohli v hodině hudební výchovy poslechnout a trochu se o ní pobavit. Třeba i nenápadně v tom směru, jak je děsně primitivní vůči vážné hudbě. Nebo aby děti poněkud znemožnila tím, až zjistí, že vlastně ani nedokážou říct, co se jim na jejich tak "kultovní" muzice zamlouvá. Nic víc v tom nebude.

A že vaše dcera za nepřinesení "dostane pětku"? Jenže to víte jen od té dcery, že? Vlastně od dcery víte dvě věty a zbytek jste si vyfabuloval. Já mám ve škole dcery dvě a v žádném případě jim na slovo nevěřím. Nemusí v tom být ani zlý úmysl, ale ony prostě nedokážou popsat situaci reálně (stejně jako většina dospělých). Jindy, když nemají domácí úkol, dostanou pětku, tak si to vztáhnou na cokoli. Věřím, že kdybyste se v klidu zeptal učitelky, jak se věci skutečně mají, zjistil byste, že nemáte proč být vzteklý.

171779

27.09.2008 11:25

Falešná božstva

Ještě k chatu

Michal Přikryl 83.?.?.?

Ještě k vaší zkušenosti s chatem - nu ano, přesně tak to je, ale co se divíte? Situace je přece naprosto symetrická. Oni se s vámi (nebo se mnou) nechtějí bavit, když zjistí, že není o čem. Stejně jako vy. Lidi nejsou žádná homogenní skupina, v níž by byl ochoten mluvit každý s každým, proboha, taková samozřejmost. Dělí se do mnoha navzájem více či méně nepřátelských skupinek, třeba podle třídy. Přece si nebudeme amlouvat, že jsme všichni kamarádi a táhneme za jeden provaz, to přece každého rozumného tvora opustilo nejpozději ve školce.

171780

27.09.2008 11:44

Falešná božstva

RE: Neni to jednoduche jit svou cestou.

Michal Přikryl 83.?.?.?

> Já jsem pro, aby se děti odmalička vedly k tomu, nebát se být se svým názorem osamoceny, ale stát si za svým.

Zní to velmi hezky, tak idealisticky. Vy asi nemáte děti, že?

Stát si za svým názorem bez ohledu na cokoli, řvát a řvát a řvát ustavičně svůj názor - nejlépe sestávající z pouhého "ne" - to je přímo definice dítěte. S tím se lidi rodí, to je nikdo učit nemusí. Výchova sestává převážně z potlačování tohoto základního pudu, z pěstování schopnosti hledat kompromisy, umět se podívat na vlastní názor i z odstupu a případně ustoupit.

Samozřejmě nemluvím o tupém systému, ubíjejícím každou osobitost, ale bezohledné vřískání vlastního názoru opravdu děti nikdo učit nemusí.

171785

11.10.2008 15:23

Island žádá Rusko o pomoc

Aby byla jasnější měřítka...

Michal Přikryl 83.?.?.?

Aby byla jasnější měřítka - Island má o málo méně obyvatel než Brno. Ano, opravdu. Řeč je o strašlivé krizi v zemi, jejíž všichni obyvatelé by se sem mohli nastěhovat a vůbec by se to nepoznalo. Takové jsou skutečné rozměry celé události.

Teď je evidentní, že krizi v Islandském bankovním systému může vyvolat i jeden opravdu zazobaný zdejší bohatec. Stačí se křivě podívat.

172802

11.10.2008 21:43

Island žádá Rusko o pomoc

RE: Aby byla jasnější měřítka...

Michal Přikryl 83.?.?.?

Jejich dolarový HDP vzniká převážně jako účetnický trik, založený na mimořádně vysokých cenách čehokoli na Islandu. Island je nejdražší evropská země vůbec, díky tomu tam každý vyrobený rohlík (špatný příklad, žádné rohlíky se tam nevyrábějí) přispěje k HDP mnohem více dolary než třeba v Čechách nebo na Ukrajině.

Nevím jak přesně to mají s bankovnictvím, ale jinak tam vyrábějí snad jen rybí konzervy. Možná se jim dařilo vést nějaké bankovní kšefty, těžko říct, ale i ty jistě budou v notně skrovných měřítcích.

172812

11.10.2008 21:45

Island žádá Rusko o pomoc

RE: Aby byla jasnější měřítka...

Michal Přikryl 83.?.?.?

Jinak - je zajímavá otázka, zda lze vůbec HDP generovat z bankovnictví. Samozřejmě, účetně lze provést cokoli, tedy i tohle, jde mi o to, jestli bankovnictvím lze vůbec vytvářet reálné hodnoty.

Snad ano, ale pochybuju, že v měřítku, v jakém se to dnes počítá.

172813

Káva pro Zvědavce

84

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 158 čtenářů částkou 29 366 korun, což je 84 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Twitter schoval?29.05.20 20:08 USA 5

Občané města Jeseníku proti 5G sítím28.05.20 17:13 Česká republika 7

Lidé (ovčané), co si vzali modrou pilulku27.05.20 18:00 Neurčeno 7

Veselý a Lipovská se stávají členy Rady ČT; kavárna plive krev27.05.20 17:04 Česká republika 2

Bill Gatesův plán, jak proočkovat svět27.05.20 16:05 Neurčeno 0

"Demonstrace" proti 5G sítím na Malostránském náměstí. Chjo27.05.20 11:39 Česká republika 11

Roman Prymula je ve střetu zájmu - šéfuje např. vakcinologické společnosti24.05.20 23:45 Česká republika 4

Už to začíná pronikat do mainstreamu: V Česku epidemie nebyla a není22.05.20 14:30 Česká republika 7

Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny19.05.20 22:49 Česká republika 9

Musk a jeho vesmírné smetí: svět mlčí19.05.20 17:40 Neurčeno 1

Na Ukrajině už pronajímají i dělohy žen. Hnus19.05.20 17:29 Ukrajina 2

Rok vězení za vyznačení hranice mezi Čechy a Moravou19.05.20 17:19 Česká republika 3

Další kulturní obohacení: U Ahmeda se našla hlava sedmnáctileté Švédky19.05.20 14:41 Švédsko 2

Dodržujete odstup?18.05.20 15:04 Česká republika 4

Covid-1984, tajemný Hamáčkův agent16.05.20 00:08 Česká republika 16

Plynovod Nord Stream 2 v Německu narazil. Nedostal výjimku z pravidel EU15.05.20 15:54 Evropská unie 3

Všichni majitelé mobilů budou/jsou centrálně sledováni15.05.20 10:15 Evropská unie 8

Další rána feminacistek: chtějí mít příjmení jako chlapi, nepřechýlená14.05.20 15:00 Česká republika 12

Tvrdá cenzura dokumentu PLANDEMIC!14.05.20 12:50 USA 7

Slovenský velvyslanec se v Minsku zúčastnil vojenské přehlídky a skončil14.05.20 11:07 Slovensko 1

Měnové kurzy

USD
24,24 Kč
Euro
26,92 Kč
Libra
29,92 Kč
Kanadský dolar
17,60 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
25,21 Kč
100 japonských jenů
22,49 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
6,05 Kč
100 maď. forintů
7,77 Kč
Ukrajinská hřivna
0,90 Kč
100 rublů
34,55 Kč
1 unce (31,1g) zlata
41 924,27 Kč
1 unce stříbra
432,89 Kč
Bitcoin
227 600,84 Kč

Poslední aktualizace: 30.5.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 51 310 938