Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Jezinka

Nalezeno 18 příspěveků, 2 různé IP adresy

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

29.02.2008 10:23

Zpověď dozorce z vězeňského tábora X

RE: hnus velebnosti!

Jezinka 85.?.?.?

Souhlasím s každým slovem.
Jinak jako "ženská" bych válekchtivým z jakéhokoliv důvodu "vyhradila" prostor 100x100 km2 někde v neobydlené části světa, a tam ať se "přesvědčují třeba do úplného vyhlazení".
Světu by bylo líp. [velký smích]

155421

08.03.2008 09:03

Koho vlastně zahřál požár americké ambasády?

Asi jsem ujetá,

Jezinka 85.?.?.?

ale docela mi to připomíná události kolem požáru Říšského sněmu.
Když si k sobě skládám jednotlivé události ve světě a okolnosti kolem nich, to komu slouží a kdo na ně doplácí, je mi víc a víc špatně. Jsem "dáma v letech" a docela často si vyčítám svou zvídavost. Kdo "neví že neví" je asi šťastnější a netrápí se nad tím, kam lidstvo spěje. [velký smích]

156005

22.03.2008 06:35

Umírající pes jako výstavní exponát

RE: Copak Habacuc

Jezinka 85.?.?.?

Míra bezcitnosti a lhostejnosti mezi lidmi je taková, že by mne ani moc nepřekvapilo, kdyby tam uvázal člověka a ostatní "se zájmem" sledovali postup jeho umírání. [zahanbení]

157002

02.04.2008 08:34

Trošku jiný příběh stvoření

RE: Velmi hezké

Jezinka 85.?.?.?

Musím s vámi souhlasit. Mám 78 souseda, který za celý život "chytil" tak maximálně rýmu, na kterou platil celý život nemocenské pojištění, i když nikdy nemarodil. Od podzimu mu začaly otékat nohy a v nemocnici zjistili, že má nemocné srdce.
A začal platit znovu. Za návštěvu u lékaře, za recept, za pobyt v nemocnici. A doufá, že rychle umře. Smutné, že? [zahanbení]

157856

17.04.2008 13:48

Z projevu na Letenské pláni, listopad 1989

Jó Venda,

Jezinka 77.?.?.?

ten nám toho už napovídal. Smutné je, že "skutek utek". [chechtot]

159300

20.04.2008 12:17

Z projevu na Letenské pláni, listopad 1989

RE: :-D

Jezinka 85.?.?.?

Tak nevím, zda jsme oba žili ve stejné zemi. Aby nedošlo k omylu, nejsem vyznavačem žádného ismu a vždy jsem se spoléhal jen sám na sebe. A dodnes si myslím, že každý systém má + i -. Záleží ovšem na tom, aby ty + byly pro většinu obyvatel. Musím vám trošku odporovat, nemáte ve všem pravdu. Vždy jsme byly nejlépe prosperující zemí východního bloku s velmi dobrou životní úrovní, sociálním zabezpečením a jednou z nejmenší zahraniční zadlužeností a Klaus na tom nemá žádnou zásluhu.
Co se Havla týče, po "revoluci" jsem si půjčil a přečetl jeho díla. Došel jsem k závěru, že se mohou někomu líbit, moje parketa to však není. Přítelkyně z Vídně mi řekla, že u nich jsou to ležáky na pultech knihkupectví a totéž mi řekla další přítelkyně z USA.
Co se mě týče, za "komančů" jsem si žil docela dobře. Měl jsem práci odpovídající mé kvalifikaci a docela slušně ohodnocenou.
Stačilo mi to na koupi RD, auta i zahraniční dovolené. Mohl jsem chodit do divadla, na koncerty a koupit si knihy, které mě zajímaly. A hlady naše rodina rozhodně nestrádala.
Nenaříkám ani nyní, dovedu se o sebe a svou rodinu postarat.
Znovu ale říkám, že každý systém má svá plus a mínus. Jde o to, aby ty plusy převládaly pro většinu obyvatel, tedy těch, kteří pracují a těch, kteří jsou v důchodu nebo nemocní. [velký smích]

159485

06.05.2008 08:54

Je kosovský prezident bestiálním vrahem?

RE: Skvěle naspaný článek!

Jezinka 85.?.?.?

To je hrozné, když si uvědomím, kam až mě postkomunistická propaganda dovedla.Každý z nás byl kdysi naivní a důvěřivý, až
životní zkušenosti nás poučily. Já si srovnám tvrzení obou stran, a pak popřemýšlím co komu a k čemu slouží. A hledám informace kde se dá a vyhodnocuji. Obvykle se dostanu k tomu, co může být pravda. Došla jsem k závěru, že "stát svobody" a její CIA byly zapleteny ve všech špinavostech světa od vražd politiků po svržení vlád. V čím zájmu, komu to prospělo? U Srbska byly varováním podmínky kladené v Rambouiletu, kdy bylo jasné předem, že je Srbská vláda přijmout nemůže a náhlé přehodnocení úlohy UCK z teroristické organizace v národně osvobozeneckou armádu. Proč, z jakého důvodu?
Je to na dlouhé povídání. Podstatné je, že jste si uvědomil ...
a do budoucna manipulovat s vámi bude daleko těžší. [velký smích]

160491

03.07.2008 07:31

Reálný dotyk Systému

RE: A co navrhujete?

Jezinka 85.?.?.?

I já razím zásadu "stejná práva, stejné povinnosti". Největší problém cikánského etnika vidím v nedostatku jejich vzdělanosti, od kterého se odvíjí problém zaměstnanosti. Většina cikánů s bídou dokončí základní školu a bez jakékoliv odbornosti jsou nezaměstnatelní. Dokud cikáni nepochopí nutnost vzdělání, nikdy nevybřednou ze své bídy. Ze svého okolí znám několik cikánů se středním, nebo i vysokoškolským vzděláním, kteří s tím, že jsou cikáni nemají de facto problém. Pracují, v domě kde žijí o nich prakticky nikdo neví a od většinového etnika je odlišuje jen trošku opálenější kůže. Měli štěstí na moudré rodiče. Moje cikánská šéfová, vedoucí laboratoře, měla otce - dělníka na kolejích jednoho dolu, který uměl s bídou psát. Ten své 4 děti každý den postavil do latě s žákovskou knížkou v ruce a jako známku uznával maximálně dvojku. Za každou horší "nastalo rozdílení cen" komentované "když se nebudeš učit, budeš do smrti dělat nádeníka jako já". Nejnižší limit vzdělání pro toho pána byla u jeho dětí maturita. A všechny děti ji skutečně mají.
Druzí dva cikánští rodiče - dělníci v cihelně a rodiče 4 dcer -
dosáhli toho, že jedna dcera je učitelkou, druhá zdravotní sestrou, třetí úřednicí a čtvrtá prodavačkou.
Všechny děti o kterých píši, mají v dospělosti za partnery lidi stejného vzdělání, některé cikány, některé "gadžy". Ale pracují, žijí jako většina a hlavně ve stejném duchu vychovávají své děti.
Je jen škoda, že tak moudré rodiče má slabých 10% romských dětí.

164271

28.07.2008 10:42

Případ Omara Khadra

Člověk?

Jezinka 85.?.?.?

Člověka až mrazí nad pomyšlením, jak hluboko může klesnout jiný "člověk". Celý život se řídím vírou, že každá špinavost, které se dopustím, se mi někdy, nějak vrátí. V tomto případě si říkám, kéž by to opravdu tak bylo a těm, kteří toto schvalují i těm, kteří to provádějí se vše vrátilo vrchovatou měrou.

166237

31.07.2008 08:03

Rusko převzalo kontrolu turkmenského (světového?) plynu

Tak mě po přečtení článku napadá,

Jezinka 85.?.?.?

že USA neznají to staré pořekadlo "kdo seje vítr, sklízí bouři".
[velký smích]

166448

11.08.2008 13:18

Rusko opět na „Temné straně síly“

V ČR jsou lidé více nervozní než v Gruzii

Jezinka 85.?.?.?

říkají Češi, kteří se z Gruzie vrátili. Možná je to tím, jak "pravdivě" jsme médii informováni a nakolik jsme sami schopni nestranit ani Gruzínům,ani Jižní Osetii,Abcházii a Rusům, ale řídit se chladným rozumem a informacemi z více nezávislých zdrojů. Zatím mi vychází, že Gruzie je ta co si naběhla. [velký smích]

167719

03.11.2008 08:00

Přichází nadvláda Romů?

RE: čtenář

Jezinka 85.?.?.?

No, nejsem žádná obhájkyně cikánů, ale...
Mezi cikány a bílými není v příjmu sociálních dávek rozdíl. Ten je závislý na počtu dětí a jejich věku, počtu dospělých v rodině a jejich příjmu. Výši těchto jednotlivých dávek lze zjistit a pak teprve vypouštět do éteru. Ale 48000,- to určitě není.
O příspěvek na oblečení a obuv si rovněž může požádat i bílý.
Mě více vadí způsob vyplácení.
Jsi dlouho bez práce a chceš dávky? Dobře, tady máš přidělenou ulici na kterou naběhneš v 7 ráno a opustíš ji ve tři odpoledne a bude se blýskat. A to celé každý pracovní den v měsíci. Koště, lopatu a kolečko ti dáme, prodáš je? Odpočteme hodnotu z dávky.Tvoje děti nevynechají ani jednu vyučovací hodinu, pokud ano, máš smůlu. Z dávek bych automaticky strhla nájemné a zálohy na elektřinu, vodu a plyn.
A nejen cikánům, ale i bílým nemakačenkům.
A to vše pod hesly: "Za všechno se platí" a "Bez práce nejsou koláče".
[velký smích]

174645

10.11.2008 08:32

Pro Zvědavce bude dělat karikatury Petr Pazderka

RE: První vtip

Jezinka 85.?.?.?

No Jarmilo, teď jste mne zklamala. Ten první vtip nemá chybu. Je sice pravda, že mnoho z nás dávalo přednost hezkým a chytrým klukům, ale těch druhých bylo také dost. A dokonce byly za komunistů i trestány za tzv. "příživnictví". Nás stačilo ukecat,
těm druhým musely být doloženy peníze, nebo moc. Ten vtip je ale o něčem jiném.
A na karikatury pana Pazderky se "už zase" těším. [velký smích]

175432

10.11.2008 10:20

Pro Zvědavce bude dělat karikatury Petr Pazderka

RE: První vtip

Jezinka 85.?.?.?

Nic ve zlém Jarmilo. V mnoha názorech s vámi souhlasím, ale občas mám i jiné. Co se věku týče, První republiku "již" nepamatuji, ale pamatuji "již" hodně. Ty druhé byly ty, co dávaly bohatým pro peníze a říkalo se jim různě, od k..., až po děvky prodejné. Nějak se mi zdá, že současná věrchnuška se chová stejně. A tak jsem pochopila ten vtip. [velký smích]
Co se týče odměny za vtipy, pan Pazderka říká, ať mu zaplatí co může.(Pokud pan Stwora nemůže, nedostane nic).

175438

13.11.2008 11:20

Těžký život státního úředníka

No to je na hlavu...

Jezinka 85.?.?.?

Po revoluci jsem nastoupila na Okresní správu sociálního zabezpečení, na odd. tzv. malých závodů - podnikatelé s počtem zaměstnanců do 25. Na "hlavu" jsme měli mít cca 600 zaměstnanců, normál byl okolo 1100. Hmotná zodpovědnost za každou neoprávněně vyplacenou korunu. Pokud jsme si chtěli kávu vypít teplou, chodili jsme do práce půl hodiny před začátkem pracovní doby.
Kávu uvařenou po obědě jsme běžně dopíjeli ve čtyři.Před dveřmi nekončící fronty, do toho jeden telefon za druhým. Před fackami nás chránila přepážka, před nadávkami nic. Stěžovat si na podmínky nemělo cenu - "když se vám to nelíbí, tak si to napište. Za dveřmi je fronta zájemců o váš post". Nejvíce stresující bylo vidět chování velké části "tzv.podnikatelů" k zaměstnancům vydaným jim na pospas a nekončící novely novel k špatným zákonům, ve kterých se už prase nevyznalo.
Ulevilo se mi, když jsem byla zvolena starostkou malé obce. To jsem ovšem nevěděla, do čeho lezu. Rozpočet stěží pokrývající výplatu a nekonečné papírování v honbě za dotacemi, na které obce většinou stejně nedosáhnou, protože nemají na nutné pokrytí části nákladů ze svých peněz. Kdo nezažil, nepochopí. Vydržela jsem to několik volebních období než jsem došla k závěru, že důležitější je pro mě vlastní zdraví a teď si konečně užívám i když malého, ale velice, velice zaslouženého důchodu. [velký smích]

175705

10.08.2009 13:49

Počet nakažených prasečí chřipkou klesá

Klesá, klesá...

Jezinka 85.?.?.?

Co je mi to platné, když moje kamarádka se neřídí tím, že v našem pokročilém věku už na "něco" umřít nějak musíme, a odmítá letět na dovolenou v září do Řecka jenom proto, že by ji mohl v letadle "dostihnout vir". Já ji přesvědčuji "proč zrovna tebe, když je na světě tolik jiných lidí".

197559

04.02.2010 11:49

Zvědavec končí ve formě, jak jste ho znali

Platit, či neplatit?

Jezinka 85.?.?.?

Zatím jsem neplatila, sem tam připsala svůj názor do diskuze. Jsem už v důchodu a ani ten nemám nijak závratný. Přesto mohu říci, že stovku měsíčně utratím, ani nevím za co. Teď ji utratím za Zvědavce. Stojí mi za to, abych měla informace z více stran a také znala více názorů.
Čekám tedy na informaci, jakým způsobem a kam příspěvek posílat. [vyplazený jazyk]

211460

16.04.2010 08:11

Alespoň krátce k pádu polského letadla

RE: Neskutečně mnoho nenávisti

Jezinka 77.?.?.?

Tady nejde o nenávist nebo sympatie k jednomu a k druhému. Jen se pokoušíme z dostupných informací dobrat toho, jak se havárie asi ve skutečnosti odehrála. Je smutné, že z oficiálních zdrojů se to nedozvíme. [smích]

217279

Káva pro Zvědavce

27

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 46 čtenářů částkou 9 438 korun, což je 27 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Poslanec Volný byl udán čerpadlářkou pro špatně nasazený náhubek a následně zpacifikován covidovým gestapem13.04.21 23:34 Česká republika 1

Neuvěřitelné: Američané se pokusili přivlastnit si čin Jurije Gagarina12.04.21 23:19 USA 4

Dobrý den majore Gagarine - 12.04.196112.04.21 11:02 Rusko 4

Babiš vybírá nového ministra zdravotnictví!12.04.21 11:00 Česká republika 0

Otázky, které byste měli položit sobě i autoritám, než se necháte očkovat11.04.21 21:56 Neurčeno 2

Rodičům dětí, které jsou obětí šíleného korona kvapíku11.04.21 20:02 Česká republika 0

Několik videí11.04.21 11:11 Neurčeno 1

Ne, to není Švédsko - migranti řádí v Berlíně11.04.21 11:05 Německo 0

Mengele Arenberger v akci11.04.21 09:18 Česká republika 3

Zajímavá úvaha o nelogickém postupu v případě COVID10.04.21 15:15 Česká republika 7

Pokrová radnice v Budapešti vztyčila duhovou sochu Svobody v BLM pokleku. Vydržela 24 hodin09.04.21 12:27 Maďarsko 1

Colorado: Vakcinační síť Covid vakcín Johnson & Johnson byla uzavřena kvůli nežádoucím účinkům09.04.21 08:00 USA 0

Odsouzení muslimové znovu před soudem09.04.21 04:30 Turecko 0

Guvernér Floridy: Nebudeme zavádět vakcinační pasy. Rozdělovat občany na základě vakcinace je chyba09.04.21 03:38 USA 0

Evropský soud pro lidská práva:Povinná vakcinace dětí je v demokratické společnosti nezbytná09.04.21 03:16 Evropská unie 3

„Více než 4 tisíce vojenských cvičení“: Ministerstvo obrany zahájilo kontrolní prověrku ozbrojených sil08.04.21 23:42 Rusko 1

Michigan: Úředníci vyšetřují 242 plně vakcinovaných lidí, kteří onemocněli Covidem-19 - tři zemřeli08.04.21 15:10 USA 5

Zavádění vakcinačního pasu porušuje Norimberský kodex - je formou nátlaku08.04.21 13:19 Evropská unie 2

Babiž si přivedl dalšího globalistu - z bláta do louže08.04.21 11:49 Česká republika 4

WHO nesouhlasí se zavedením vakcinačních pasů - zatím08.04.21 10:43 Evropská unie 2

Měnové kurzy

USD
21,68 Kč
Euro
25,93 Kč
Libra
29,85 Kč
Kanadský dolar
17,29 Kč
Australský dolar
16,60 Kč
Švýcarský frank
23,57 Kč
100 japonských jenů
19,91 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,68 Kč
100 maď. forintů
7,22 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,52 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 814,02 Kč
1 unce stříbra
550,65 Kč
Bitcoin
1 380 715,08 Kč

Poslední aktualizace: 14.4.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 64 051 673