Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Spytihněv

Nalezeno 679 příspěveků, 2 různé IP adresy

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

14.02.2008 11:34

Pruhy na nebi

RE: je to asi paranoia

Spytihněv 83.?.?.?

Toto zní skutečně logicky, a je to jedna z věcí, která mě lehce uklidňuje. Problém však zůstává. Po letadlech je zataženo. Trvá to již několik let a stále se to stupňuje. Myslím že lidem mladším dvaceti let to vše již přijde naprosto normální.

Nedokáži ani posoudit složení oněch stop v atmosféře, nevím jak by se to dalo odfiltrovat a měřit. Vím jen tolik, že ono v článku zmiňované složení se objevilo již dříve právě od oněch obyvatel pouště v NM, kteří se pokoušeli o jakási měření podezřelého spadu. Do jaké míry je to blábol? Nevím.

Jen bych ještě podotknul. Také mi kdysi začalo připadat normální, že se v řekách nedá koupat a nic v nich nežije. Jen jak dlouho nám to vše vydrží jako pocit normálního a nevyhnutelného stavu.

154162

14.02.2008 11:35

Pruhy na nebi

RE: Je to kec

Spytihněv 83.?.?.?

Se spoustou řečeného se dá souhlasit.

Až na tu cenu. Vám připadá ekonomické a smysluplné vyrobit 40 000 jaderných pum a lítat s nima vytrvale okolo světa? No a vidíte. Některé věci se dějí, ať to stojí co to stojí.

154163

14.02.2008 13:15

Pruhy na nebi

RE:

Spytihněv 83.?.?.?

Opět zníte logicky.

Avšak ona "GPS teorie" měla vysvětlit to, že stopy nerespektují koridory. Což je fakt. Jsou souběžné a rovnoměrně pokrývají oblohu. Je to vidět jak ze země, tak ze satelitních snímků.

Jen bych podotknul. Uvidí to jen ten, kdo se dívá. (Pokud již není ráno zataženo. Nad městy je to ještě komplikovanější. Já to vidím lépe, bydlím v horách.)

154175

14.02.2008 12:42

Pruhy na nebi

RE: je to asi paranoia

Spytihněv 83.?.?.?

Právě o to se jedná. Co je vlastně v tom palivu.

154176

14.02.2008 13:04

Pruhy na nebi

RE: Minulé léto

Spytihněv 83.?.?.?

A ještě jednou se pokusím reagovat.

Pokud budete skutečně pozorovat ten zmiňovaný proces rozplývaní stopy, tak zjistíte, že neodpovídá Vámi popsanému procesu.

Stopa visí hustá a zřetelná dlouhé minuty. Po té se v okolí stopy začne vytvářet podivný druhotný opar a celé se to rozplývá několik hodin do jakési aerosolové clony, která začne většinou splývat s několika souběžnými stopami, až to celé zacloní značnou část oblohy . Dobře je to vidět jen málokdy, pouze za jasné oblohy a z míst nezatížených smogem. Navíc uvidíte zvláštní barevný efekt způsobený jiným lámáním světla.

A jestli mi bude někdo tvrdit něco o konspiraci a paranoie, tak mám asi halucinace, neboť jsem to mnohokrát pozoroval na své vlastní vytřeštěné oči.

154179

14.02.2008 18:37

Pruhy na nebi

RE: Minulé léto

Spytihněv 85.?.?.?

Víte, on je problém ten, že se ty stopy objevují i tam, kde by neměly vůbec podle zákonitostí být. Ledaže by byly tím, čím by neměly být. Pokud se Vám bude držet v bytě pára z konvičky několik hodin, asi začnete přemýšlet, proč tomu tak je.

A stejně je to s tou dráhou za letadly. Ve velké výšce, ve které se obvykle letadla pohybují, je vlhkost „vymrzlá“ ,proto jsou zplodiny krásně viditelné. A jak chladnou, tak kondenzují a opticky mizí. To býval obvyklý proces. Nízký tlak a nízká teplota nedovolí, aby se zplodina chovala celé hodiny stále stejně. Pokud je však předpokládanou zplodinou. A jak si vysvětlit ony podivné stopy i pod oblačností?! A jak chcete vysvětlit, že mnohé z nich mají zřetelný začátek a konec?

A jak si tedy nakonec vysvětlit, že tam visí a rozlézají se celý den? No jedině tak, že nejsou tím čím „mají být“ ale něčím jiným. Tudíž ten kondenzát je tuhý aerosol, který se prostě jako prach rozplývá celou věčnost. Je to něco, co nejspíš vzniká nějakou chemickou reakcí v průběhu rozptylu. Toto byl a je i můj dojem z pozorování tohoto údajně „přírodního“ jevu.

154232

14.02.2008 18:43

Pruhy na nebi

RE: Co není, netřeba zakazovat. (7, III., ii)

Spytihněv 85.?.?.?

Naprosto výmluvné.

154238

14.02.2008 19:52

Pruhy na nebi

RE: Samozřejmě, že je to kec...

Spytihněv 85.?.?.?

Nevím, kde lidé jako ty a tobě podobní žijí, ale pokud se pořádně nepodíváš co se kolem tebe děje, tak je to stejně jedno.
Nechápu, jak někdo, komu se sype bordel na hlavu, to může považovat stále za výmysl. Je to prostě k nevíře, leda že by si měl slabý zrak, což by omlouvalo.

Nebo že by lehce vymyto v hlavě? A tak vidím jen to, co je vhodné vidět, a chápu jen to, co mi bylo jako jasné předhozeno.
A proč se vůbec pozastavuji, ono vlastně v celé té slavné západní civilizaci ¾ obyvatel věří, že svět je starý pár tisíc let. A tudíž nějaký práškování zeměkoule nás přece nerozhodí.

Von nás zase někdo naloží do lodě a zachrání….

154249

14.02.2008 20:56

Pruhy na nebi

RE: tomu snad nemůže nikdo věřit

Spytihněv 85.?.?.?

Člověče, nejste sám kdo lítá s letadlem a nejste pilot jediného letadla. Také předpokládám, že nemáte kontrolu nad výrobou a distribucí paliva.
Technika bych nepodezříval.
[mrknutí jedním okem]

154257

14.02.2008 21:20

Pruhy na nebi

RE: Chemická analýza po chemtrailsovém náletu tak, jak jí otiskl list The Idaho Observer

Spytihněv 85.?.?.?

Měří se na více místech a v závislosti na intenzitě „postřiku“se vyhodnocuje obsah cizorodých látek již několik let.

Hodnoty těch „hoven“ prokazatelně stoupají a klesají podle intenzity „postřiku“.
Ne každej je debil.
[mrknutí jedním okem]

154260

14.02.2008 21:35

Pruhy na nebi

Chemtrails u soudu.

Spytihněv 85.?.?.?

Nevím jak je to dlouho, ale meteorologové v Německu se obrátili na Bundeswehr s dotazem, co má znamenat obrovský mrak nad německým územím. Mrak totiž kromě mnoha jiného obsahoval kovy a polymery.
Velitelství Bundeswehru muselo přiznat podíl a vypustilo vysvětlení ve smyslu čehosi o odstínění radarových signálů. Meteorologové však podali žalobu na neznámého pachatele pro nepovolenou manipulaci s počasím.

To samo je na pováženou, že existuje trestná činnost – nepovolená manipulace s počasím (nebo tak něco).

Myslím, že pachatel je stále neznámý. Nevím však, jak dopadl ten meteorolog, co s celou kauzou tehdy vlezl do RTL.

154265

14.02.2008 22:05

Pruhy na nebi

RE: tomu snad nemůže nikdo věřit

Spytihněv 85.?.?.?

Nikdo netvrdí, že to "vaří" v Kralupech. (Kdo ví [mrknutí jedním okem] )

Taky si nemyslím, že v tom má prsty některý z pilotů OKjet.
Američtí špioni jistě dělají dobře svůj "job", a na čem zrovna pracují si netroufám odhadnout.

Kdo však dbá na tu správnou recepturu kerosinu? Hm. Vy to víte?

154269

14.02.2008 22:17

Pruhy na nebi

RE: Konspirace netřeba!

Spytihněv 85.?.?.?

Je to prostě fakt, naprostá ignorace všeho a všech!

Ještě jednou si to přečti. Stopy jsou zcela bezdůvodně i pod oblačností. Používat meterologické poučky je v tomto případě na ... Stopa setrvává bez ohledu na výšku, teplotu i počasí.


Objem a teplota vzduchu by jev prodloužila jen několikanásobky. Ne však v neměřitelném nárůstu!!

V současném inverzním počasí je to hůř vidět. Ale v září a říjnu to bylo jiný kafe!!

154275

14.02.2008 22:26

Pruhy na nebi

RE: tomu snad nemůže nikdo věřit

Spytihněv 85.?.?.?

Přesněji bych to nepojmenoval...

A člověče, s tím podílem jsi vedle... Podíl leteckého provozu je brutální (když už jsme u toho). Nevím zdali má na počet přepravených lidí vůbec něco aspoň na dohled.

Možná si to trefil! Těch sedm miliard vydýchává potřebný vzduch pro ty naše letadla!!!

Teď jsem si všiml, že my před hubou zůstal viset mrak. Omezím asi dýchání! Nemám tak dokonalou kontrolu nad svým palivem jako letadla!

154281

14.02.2008 23:21

Pruhy na nebi

RE: Je to se Z. tak špatné?

Spytihněv 85.?.?.?

Těch analýz je hotovo již spoustu. Také již něco skončilo u soudu. Ale suď něco co vlastně úředně neexistuje!!
K těm chemickým procesům. To co si označil za paranoiu a nesmysl, je úřední záznam. K jakému účelu byl opatřen je však otázka.

Mé pochybnosti přerůstají v jistotu. Co s tím?

(Doma mi bylo řečeno doporučení podobné tvému - nebuď hloupej a nikde o tom radši ani nemluv [cool] )

154287

14.02.2008 23:32

Pruhy na nebi

Kouzlo této diskuze

Spytihněv 85.?.?.?

Tak zatímco někteří poukazují na podivnost úředních „vysvětlení“chemických drah a jejich opodstatnění, my se zde handrkujeme o to, zda tato věc je, či není. [oči v sloup]

Proboha probuďte se! Ještě jednou! Otázka je, proč to svinstvo pouští do vzduchu bez našeho vědomí a souhlasu!

154290

15.02.2008 09:51

Ještě jednou chematrails

Jde o hodně

Spytihněv 83.?.?.?

Některé příspěvky mě skutečně dohánějí k sepsání povětšinou bezvýznamné a nanicovaté reakce, a tak vlastně opět ztrácím čas u klávesnice. Ale aspoň se mi uleví.


Jelikož je svět plný lidí co stojí po krk v žumpě a stále ochotně věří tvrzení, že se jedná o modifikovanou křišťálovou studánku a tudíž je všechno v pořádku, může se dít to co se děje.

Chemické dráhy jsou fakt, kterému se pouze mozek běžně vychovaného člověka zdráhá uvěřit. Spad z tohoto svinstva je všudypřítomný, akorát nám to zatím nikdo řádně z úředních a mediálních míst nevysvětlil. A ono proč taky? Tam kde jde do tuhého stačí jen říct: „Nebuď idiot, vždyť je to jen stopa za proudovým motorem, ale je teď jen modernější a vyspělejší“.

Ne! Dokonce ani nikdo úředně tyto stopy nepopřel jako součást experimentu (mimo jiné) na „modifikaci počasí“. Tato obludnost se prostě jen jaksi mimochodem halí do hávu boje proti globálnímu oteplování. Toto není žádná konspirace, to je věc kterou si každý může ověřit! Přečtěte si něco ze světového tisku a reakce některých úřadů! Podívejte se dnes na oblohu, zítra a pozítří atd. Co uvidíte?

Tak třeba dnes ráno nic. Aha! Tak dnes vlastně létají letadla zase se starým typem motorů. Nebo že by náhlá změna tlaku a teploty v horní vrstvě atmosféry? A jak to bylo před pár dny? No jasně, jenom někde! Asi lokální výkyvy podmínek pro letecký provoz nebo co! A jindy je toho plná obloha! Z ničehož nic pruhy a pruhy až je zataženo! Aha! To vlastně mají ty nové motory! Nebo že by ve 12km výšce najednou začalo mrznout a předtím tam nemrzlo!

Prosím vás otevřete bulvy! Zkuste pouvažovat nad tím co to máte nad hlavou a proč! A jestli to má hlavu a patu!

154319

15.02.2008 09:37

Pruhy na nebi

RE: tomu snad nemůže nikdo věřit

Spytihněv 83.?.?.?

Omlouvám se!
Trošku mi při tomto tématu ujíždí nervy...

Původně jsem se mu chtěl vyhnout, ale jde o hodně, tak se vždy chytnu. Chemické stopy jsou fakt, který si v některých státech již ani úřady netroufnou zpochybnit. A my se tu přeme jestli to je, nebo není, a to mě dráždí. Proto se omlouvám za úbytek nervů.

Já se přeci nepřu, že letadla tvoří zplodiny! Ty byly a budou! Já se Vám tu přeci snažím naznačit, že se mi něco sype na hlavu (nejen mě) a Vy mi tvrdíte, že se mi to zdá, že letadla prostě dělají zplodiny! Promiňte, ale to prostě nažhaví! Zvlášť když zjistíte, že podobnou zkušenost má mraky lidí po celém světě!

Já chci zjistit, kdo to dělá a proč a ne se hádat že to není a že je to konspirační výmysl! Já se vždy jen divím jak moc je potřeba, aby se lidi probrali.

154321

15.02.2008 09:29

Ještě jednou chematrails

RE: Diagnoza

Spytihněv 83.?.?.?

No, jestli nad ní budete brečet, tak jí moc nepomůžete!

154323

15.02.2008 10:21

Ještě jednou chematrails

RE: napadlo vás

Spytihněv 83.?.?.?

Napadlo, nabízí se letadla NATO. (obrovský počet, praktická nekontrolovatelnost, neomezený pohyb po obrovském prostoru)

Berte to jako dohad...

154325

15.02.2008 10:49

Blíží se po 16 letech vítězství „bratrstva“?

Trefné

Spytihněv 83.?.?.?

Jen bych poopravil.
Spojené státy neovládají Světovou banku, je tomu právě naopak. Ale v celku je to jedno. Instituce státu je již v globálním světě pouze formální ...

154326

15.02.2008 11:16

Ještě jednou chematrails

RE: Jde o hodně

Spytihněv 83.?.?.?

Vaše postřehy jsou naprosto přesné.

Není to však ryze současné a ani nové. Jen se trend opět zvrátil ve prospěch cesty blbosti. Musíme se obrnit trpělivostí a pokud možno vstřícností. Časem se věci třeba otočí k lepšímu. Je jedno rčení – svěřte blbci klíče od záchodu a už se nevy… To je dnešní svět. Lidé se vzdaly své obrovské moci ve prospěch hrstky lidí a nyní se diví co se to děje a neděje. A já s nimi.

Zánik civilizace by nebyl ani poprvé. V historii (té skutečné) je řečeno vše. To co dnes zažíváme je kopající a umírající globální impérium tzv. západní civilizace. Projezdil jsem mnoho a na mnoha místech žil, abych pochopil, že to není náhodné či místní. Lidé se povětšinou chovají tak, jak se sluší a patří v umírajícím systému. Otázkou jen zůstává kolik lidí sebou vezme do hrobu.

A jestli se nepoučíme, budeme to prožívat (případně pokolení po nás) znovu a znovu.

154335

15.02.2008 11:21

Ještě jednou chematrails

RE: chemtrails

Spytihněv 83.?.?.?

>To, co pisete je naprosta hovadina. To, co
>vidite vystupovat z turbiny leteckeho motoru letadla leticiho ve
>vysoke letove hladine je z prevazne vetsiny ohraty vzduch

Nepřesně!

Vy vidíte ohřátý vzduch?

Jsou vidět ty složky vzduchu, které změnily skupenství, a v tomto skupenství jsou v tomto prostředí „cizí“. Proto jsou vidět! Po stabilizaci těchto složek zpět do stavu vlastnímu tomuto prostředí přestávají být opět vidět! Pokud se tam ale neobjeví něco, co není plyn, ale je to daleko stabilnější a vydrží to tam neustále!!! (To je náš sáhodlouze diskutovaný případ).

154339

15.02.2008 16:31

Ještě jednou chematrails

RE: Jde o hodně

Spytihněv 83.?.?.?

Zde Vaše tvrzení kulhá!

Pokud je vzduch nasycen vlhkostí, pára je vidět daleko méně (kouří se vám snad v létě od huby?). Pokud je nízká relativní vlhkost (jako v zimě) tak je pára viditelná do té doby, než molekuly páry vymrznou. Stejně jako ve výšce, ve které se tak ráda pohybují ta proudová letadla. Onen Vámi zmiňovaný ohřev by v létě před bouřkou způsobil (podle Vaší logiky) za letadlem v nízkých polohách neproniknutelný oblak páry. A proč myslíte, že tomu tak není? Právě přesně z těch důvodů, jako že v zimě se kouří od huby a v letě ne.
V zimě totiž jsou na zemi (za mrazů) podobné podmínky, jako celý rok tam nahoře.

Já Vás samozřejmě nepodezřívám ze spiklenectví s tvůrci chemtrails, ale spíš si myslím, že nevíte o čem tu někteří mluví. To co Vy tu popisujete, je samozřejmě běžný klasický jev, všeobecně známý od 40tých let. Avšak já se Vás snažím upozornit na novou skutečnost, vyplývající jak z mé zkušenosti, tak i z poznatků jiných lidí. Proto prosím si udělejte chvilku času v budoucnu, vyjeďte do míst s lepší viditelností a udělejte si vlastní pozorování. Po nějaké době (jsem o tom přesvědčen) dojdete k závěru, že něco nehraje. Ty klasické stopy (mizící) jsou tam samozřejmě stále (každý den), ale zjevují se i nové (sem tam, někdy i masivně) co prostě nikdy nezmizí!!! Jen se pomalu rozpliznou a celé dlouhé hodiny se vznáší v prostoru. Jako prach.

Jinak mám samozřejmě spoustu fotografií, ale je to jedno, na webu jich stejných nacházím tuny.

154365

15.02.2008 20:08

Pruhy na nebi

RE: Samozřejmě, že je to kec...

Spytihněv 85.?.?.?

Argumentace tohoto typu je pro mě beznadějně demagogická a nemám ani chuť se pouštět do vyvracení směsice nahodilých slovních spojení.

Je mi to ale líto.

154386

15.02.2008 20:51

Ještě jednou chematrails

RE: Podivné

Spytihněv 85.?.?.?

>Na celé věci mi primárně nepřijde podstatná ani tak
>otázka, zda nás někdo práškuje, nebo ne. Ačkoli je jistě
>důležitá. Ale co je zarážející, že tolik lidí je schopno
>něčemu takovému věřit - že mají pocit, že jejich vlády
>by klidně něčeho takového byly schopny.

Na celé věci je právě zarážející smysl věty co jste napsal. Myslím, že bezděčně vystihuje beznadějnou neschopnost samostatného úsudku a vyplození závěrů z jakékoli životní zkušenosti. Bohužel se line jako červená niť nejen touto diskuzí.

Je to věc, která mě skutečně trápí.

154389

15.02.2008 20:44

Ještě jednou chematrails

RE: chemtrails

Spytihněv 85.?.?.?

Ještě znovu!

Nejde o žádnou teorii spiknutí (podsunuto Wikipedií atd.). Je to běžně pozorovatelná věc, kterou zde paradoxně zpochybňují lidé, kteří zcela evidentně nevědí o čem je řeč.

Existence chemických stop byla již připuštěna mnoha úřady a dokonce i takovými ignoranty jako je NBC nebo CBS. Prostě i prostý reportér se jednou začne bát o kejhák.

Když už nevěříte tomu co vidí někdo druhý (a nemá důvod lhát), snad jednou uvidíte co máte nad hlavou i Vy.

154391

15.02.2008 21:02

Ještě jednou chematrails

RE: Pozorováním zjištěno

Spytihněv 85.?.?.?

Já se obávám, že se zde spíš dozvíte že jste se pomátl, že nechápete termodynamiku, meteorologii, a už vůbec nerozumíte letectví, jste konspirativní teoretik žijící v bludech, nevěříte své vládě, váš mozek vás klame, vaše oči vidí to, co není skutečné a jediným skutečným nebezpečím pro lidstvo není chemický spad, ale vy sám.

Stačí?
(přesto se nevzdávejte a věřte hlavně tomu o čem se přesvědčíte, stačí jen trošku pozorovat a pátrat)

154396

16.02.2008 00:19

Ještě jednou chematrails

RE: ach jo

Spytihněv 85.?.?.?

Vložený obrázek

Shrnu několik reakcí sem.

Na vrchním obrázku je vidět pohled na Georgii a okolí z vrchu. Na spodním obrázku pak pohled ze spodu. Typický je onen podivně barevný lom světla.

Co se tím skutečně sleduje (mimo proklamovaného stmívání) je však otázka. Proč v těchto výškách? No abychom to mohli říct přesně, museli bychom asi znát i přesný důvod proč je to tam. V této oblasti (mimochodem velice inkriminované v tomto směru a také asi nejdéle) se nabízí skutečně snaha ovlivnit počasí (tornáda, hurikány). Víceméně asi v těchto výškách jsou vhodné podmínky pro optimální rozptyl.

Ale ovlivňování počasí je nelegální (viz meteorologové kontra Bundeswehr) což samo osobě stojí za zamyšlení, proč je to chráněno zákonem, když se to vlastně neděje (a údajně je to nemožné), tudíž se nabízí kauza „globální oteplování“ což časově i sedí (data vzniku kauzy GO odpovídá i prvním výskytům chemtrails právě v oblasti pouště v Novém Mexiku) ale může to být i náhoda (spíš ale ne).
Jinak to lze i spojit se řadou patentů vojenského charakteru. Ale se vší pravděpodobností podstatné aspekty mají zůstat utajeny.

154419

16.02.2008 01:08

Ještě jednou chematrails

RE: Jde o hodně

Spytihněv 85.?.?.?

No to je právě to, o čem se s Vámi nepřu! To sedí!

A právě přesně v souladu s touto vědomostí, nesedí ten Váš nárůst viditelného objemu stopy s nárůstem vzdušné vlhkosti! Jaká asi myslíte, že je relativní vlhkost při -40 a při atmosférickém tlaku v 10km výšce?

Prostě důvod je jinde! [mrknutí jedním okem]

154421

16.02.2008 09:47

Ještě jednou chematrails

RE: To už je trochu moc....

Spytihněv 85.?.?.?

Příspěvky tohoto typu oslňují věcností, ostrostí důvtipu, věcnými poznatky a neotřelostí závěrů.

Vřelé díky za přínos do diskuze.

154436

16.02.2008 10:15

Ještě jednou chematrails

RE: Jde o hodně

Spytihněv 85.?.?.?

Děkuji, že potvrzujete to, co jsem psal o pár příspěvků výše (vždycky tuším, že vlastně ani o diskuzi nejde, ale beru to jako trénink psaní) a to co tu píšete, je přesně to co se snažím naznačit panu Hoakerovi.

Ten totiž tvrdí (na rozdíl třeba od Vás) že to co vidíte jako stopu, je ohřátý vzduch. Vy přinášíte svěží fenomén! A to, že tam „vodu cpe turbína“ a ta je následně vidět. Musím uznat, že to zní přesvědčivěji než to, že se jedná o „ohřátý vzduch“.

Ale znovu, přirovnání s učebnou dobré, ale neplatí pro to co tu diskutujeme. V této výšce se zpravidla pohybujete za rosným bodem, tudíž těch 100% ze vzduchu mizí, jinak řečeno vymrzne! A právě proto, je tam horký plyn tak dobře viditelný. Ale jak dlouho! Co myslíte? Celé hodiny?

Byla zde zmiňována kondenzační jádra. Jistě, o to právě jde! Jestliže tam vypustím obrovské množství těchto věcí (svinstva) tak samozřejmě ovlivním to o čem je řeč. A zde je opět protiřečení pana Hoakera, který tvrdí, že nové motory jsou „čistší“. Pak tedy proč ty dlouhé hodiny zatemnění?

Jen bych prosím prosil o přečtení příspěvku, pokud o něm chci diskutovat. Jinak si však rád nechám cokoli osvětlit.

154438

16.02.2008 10:26

Ještě jednou chematrails

RE: chemtrails

Spytihněv 85.?.?.?

V Egyptě, jsou podobné podmínky jako třeba v Arizoně, Novém Mexiku apod.

A představte si! Tam samá "kondenzační stopa" Už asi 8 let!

Ostatní přirovnání jsou plná protimluv. V těch letových výškách je vzduch extrémě suchý, právě proto ta viditelnost těch drah! A právě proto tam do roku 2000 byla tak nádherně modrá obloha (bez vlhkosti, čili mraků)

154439

16.02.2008 12:16

Ještě jednou chematrails

RE: Jde o hodně

Spytihněv 85.?.?.?

O to právě jde! Vymrznutí plynu znamená snížení relativní (i absolutní vlhkosti) což je přeměna plynu (páry) na něco jiného. Samozřejmě pokud poletující led (sníh) zahrnu do měřeného objemu vzduchu, budu mít jistě jiné číslo, než když budu měřit vzduch mimo stopu!

Ale o to právě jde! Podmínky v této výšce jsou poměrně srovnatelné pro tvorbu těchto efektů na mnoha místech na zemi! A přesto se tyto efekty PODSTATNĚ liší. Přičemž nezapomeňte, že tomu tak do nedávna nebylo!

Nejsem žádný fanatik - odhalovač konspirací, ale prostě pokud budu chtít zaujmout druhou stranu barikády v této diskuzi, prostě nebudu za chvíli schopen věcné argumentace! Zbudou mi pouze argumenty typu : vidím co není, co platilo již neplatí, jsem v jedné tlupě s paranoiky, ten co tvrdí opak je doktor všeho vědění, jsem blázen protože všichni ostatní jsou normální, a hlavně ti co to tvrdí lžou, protože jsou blbí.

Ani nevíte, jak rád bych věřil, že se jedná o zcela neškodný a přirozený jev, trvající od 2sv. války.

154442

16.02.2008 14:27

Ještě jednou chematrails

RE: Jde o hodně

Spytihněv 85.?.?.?

Pokud si budete chtít zjistit více, tak to uděláte. Pokud ne, já s tím nic nenadělám.

Jen se znovu podívejte dnes na oblohu. Po stopách ani památka. Letadel mraky. Stopy mizí po pár vteřinách. Tak jako za druhé světové války.

Podívejte se za pár dní či třeba zítra. Je velká šance, že stopy tam budou viset a rozplývat celý den. Bez ohledu na to, co si myslím já nebo Vy o kondenzaci. A tak tomu je pouze pár let.

Baryum do toho nepletu

154454

16.02.2008 14:37

Ještě jednou chematrails

RE: chemtrails

Spytihněv 85.?.?.?

Je mi líto, že jsem se Vás a Vašich povědomostí dotkl.

Víte, mě se v létě od pusy nekouří, Vám asi jo. Páru vidíte jako ohřátý vzduch. Dokonce jste jí schopen hledat i ve 14km výšce. K ostatním „odborným“ výrokům nemám co říci.

Podívejte se dnes na oblohu. Je čistá (jako v Egyptě) a stejně jako tomu bývalo před několika lety. A letadel tam najdete tak jako jindy mnoho. Pruhy po pár vteřinách jsou pryč.
A podívejte se jindy, bude tam opar, jako je už 8let nad Novým Mexikem. Stále visící a roztahující se stopy. Někdy méně, někdy úplně zatáhnou oblohu. A věřte, že termodynamika zůstává stále stejná. Jen se v posledních létech cosi změnilo. Když budete chtít, tak to zjistíte a uvidíte také.

154457

16.02.2008 15:25

Ještě jednou chematrails

RE: Jde o hodně

Spytihněv 85.?.?.?

Hlavním omezujícím faktorem je teplota vzduchu, neboť pro danou teplotu je vzduch schopen pojmout jen omezené množství vodních par. Platí zde úměra, čím vyšší je teplota, tím více je vzduch schopen pojmout vodních par. Tuto závislost můžeme také vidět v Magnusově vzorci.

Snad si vyvodíte závěr

Odkud jste se vyloup?

154458

17.02.2008 15:38

Ještě jednou chematrails

RE: Podivné

Spytihněv 85.?.?.?

Se spoustou řečeného mohu souhlasit.

Mě toto diskutování zatěžuje a bere mi čas. Přesto to dělám, ale ne tak s fanatismu jako z pocitu nutnosti upozornit na spousty nesrovnalostí.

Já sám nejsem také ze 100% přesvědčen o existenci chemtrails a všeho co je kolem řečeno. Ale sdělím něco ze zkušeností, jak lidé reagují, mohlo by Vás to třeba zajímat.

Sedíte večer u píva s přáteli a řeknete - hele chemtrails, co myslíte, že nastane. Pokud mě nenazvou blbem hned, tak určitě po několika pivech. V tomto směru již dávno nejsem naivní. Pokud však budete za krásného počasí venku na procházce a budete s přáteli pozorovat jen tak mimochodem azurovou oblohu a na ní se objeví několik NEMIZÍCÍCH drah a řeknete, hele podívej, není to divné? Reakce je jiná, většinou každý řekne hm, divné toho jsem si nikdy nevšiml. A vy řeknete - to budou asi chemtrails, následuje zcela jistě otázka - CO TO JE?

No a o to tu jde. Co to je. Mně osobně to dost vadí, protože je často díky tomu z krásného dne jakési pošmourno (vypozorováno).

Jinak samozřejmě velký souhlas s tím, že spousta článků a videí je špatných. V mnoha případech jistě záměrně. A to mě utvrzuje v přesvědčení, že něco nehraje. Proč to kalení vody? Mezi několika věcnými postřehy je hned několik očividných nesmyslů. Důvod je jen jeden. Jako vždy stejný. Udělat z těch, co na podivný jev poukazují, pomatence.

Jinak díky za Vaší reakci, má smysl.

154516

17.02.2008 19:46

Ještě jednou chematrails

RE: Jde o hodně

Spytihněv 85.?.?.?

Zítra se už k tomu nedostanu, a tak naposled.
Díky Vám i dalším (pan Hoaker a jiní) jsem si oživil nějakou tu teorii s fyziky. Doufám, že i ostatním jako mně to nějaké uklidnění přineslo.

Takže pokud je kondenzát za letadlem rychle mizící, je to tím, že vzduch je méně nasycen vlhkostí a je schopen kondenzát vstřebávat.

Pokud tam stopa„visí“ je vzduch nasycen (vysoká relativní vlhkost) kondenzát pak poletuje nevstřebaný.
Kondenzát (viditelná stopa) je zchlazený proud plynu vzniklý spálením paliva a nasátého vzduchu. Tudíž poměrně nic záludného.

Vznášející se opar v poslední době vzniká kombinací změny počasí a nárůstu výkonu a množství letadel ve vzduchu. Zase nic záludného.

Tak to je to co mě uklidňuje.

Svědectví lidí hovořící o chemickém spadu. Existence podezřelých patentů. Úřední zákazy a zmínky o chemických stopách v úředních dokumentech.

Tak to je co mě zneklidňuje.
Jinak se omlouvám za občasnou ignoranci.
[mrknutí jedním okem]

154523

17.02.2008 19:52

Ještě jednou chematrails

RE: Podivné

Spytihněv 85.?.?.?

Díky za reakci. Já o tom jevu jen vím, ale vlastně se jím až tak nezabývám. Pouze jsem se nachomýtl k diskuzi o této věci, a tak jsem se chtěl dozvědět i nějaké další věci. Občas mě rozčílí i nefér napadání některých účastníků diskuze, co mají trošku odlišnou zkušenost než kdokoli jiný.

Při neděli večer Vám dám ve většině hned za pravdu, a asi spousta věcí sedí. Jen se mi předtím vybavilo mnoho podivných nesrovnalostí a k nim i divných úředních vyjádření, to je to co mě znepokojuje, jinak v běžném životě žiji jinými problémy, i když musím říct, že vznášející se kondenzát mě nijak nerozveseluje. Jasného počasí není (aspoň co já žiji) nazbyt. [oči v sloup]

154526

17.02.2008 20:17

Ještě jednou chematrails

RE: To už je trochu moc....

Spytihněv 85.?.?.?

Máte pravdu, teď když to po sobě čtu, tak jsem to asi přehnal. [oči v sloup]

Co se týká popisu kondezačních stop, tak to Hoaker vysvětlil pěkně [smích]

154527

18.02.2008 17:20

Kosovo – stanovisko historika

RE: Co se stalo?

Spytihněv 85.?.?.?

>Vznikl multikulturní stát, kde žily Židé, Němci, Slováci

Ještě, že jste na nikoho nezapoměl [překvapení]

No není národnost jako národnost a i to pořadí je výmluvné.

154621

18.02.2008 18:45

Pruhy na nebi

RE: P-51 Mustang

Spytihněv 85.?.?.?

Pocit viny mě nutí ještě reagovat.

Mám teď pocit, že ve snaze diskuzi rozvést a trošku vyhrotit jsem to přehnal a dovedl někam, kam jsem vlastně nechtěl. Bylo to vedeno spíš mým vnitřním rozhořčením nad nebem plným kondenzátu, kdy slunce obrazně řečeno nevychází.

Je jasné, že i kdybyste tam šlapal na babetě, tak tam za výfukem bude mrznout exhalace s tý babety. Kondenzát zmizí podle toho, jak nasycený bude okolní vzduch vlhkostí. Čím sytější, tím déle bude mizet.
Spíš mě jen zaráží ten neskutečný nárůst toho trvalého kondenzátu. Není tam, jak tady mnozí uvedli, nic spikleneckého, prostě jen víc výkonu a víc letadel. Možná i změna klimatu (vlhčí podnebí).

Možná mám i skrytou obavu o možném zneužití tohoto stavu k nějaké jiné hře. Rozhodně bych ani nepomíjel svědectví lidí o chemickém spadu (možné je vše). Když se sypaly na pole jedy, tak se také většina ničeho nebála. Dnes jsou těžké kovy v potravinovém řetězci a těžko s tím něco naděláme. Ti lidé postižení vývojovými poruchami po sypání fluoru do vody již na tom také těžko něco změní. To že se stále snižuje množství chlóru ve vodě, je jistě také z opatrnosti, která jaksi dříve chyběla, atd.
Jinak video je pěkné.
[smích]

154631

18.02.2008 21:20

Kosovo – stanovisko historika

RE: Pakliže jste

Spytihněv 85.?.?.?

>Práv žádného národa se nelze domáhat historickou lží

Já naprosto souhlasím.
Ale bohužel je to prastará metoda a znali ji již staří Egypťané a samozřejmě i Římané. Byla to obvyklá metoda expanze, popírat či zpochybňovat dějiny, nebo tradice. Naprostý expert v tomto byla katolická církev. Ta nadělala z historie směsici polopravd a propagandy. Je zajímavé (určitě i pro dnešek) kdo jde s trendem moci, je historicky vždy významný, kdo jde proti, ten jako by neexistoval.

Všimněte si prosím jak je početné slovanské etnikum, jak je rozvinutý a složitý jeho jazyk (starobylost) a přesto jako by pro historii spad z nebe v 6 st. Přesto museli již koexistovat značně dlouho vedle keltského etnika na několika místech (dle převzatého místopisu, tradic, technologií, i prvků jazyka). Také si všimněte, kde třeba leží Rostock a kde Trieste. Pokud uděláme linku, tak nám vyjde i původ mnoha Rakušanů a mnoha Němců. A takto bychom mohli postupovat dále.

Proto rozumím i opatrnému tvrzení: „Jde o romantické mýty, ze kterých pro dnešek nic nevyplývá“. Jde o snahu udělat jakousi historickou čáru, kdy všechno začalo (pokolikáté už asi), aby se věci jednou provždy vyjasnily.
„Albánci jsou potomky Ilyrů asi tak jako my jsme potomky Keltů“. Jakkoli je zde snaha historii začít jaksi „úředně“ pravděpodobně asi nepůjde vše pominout. Je dobré se občas podívat na lidové festivaly, co lidé hrají a zpívají, co jedí a pijí. Možná, že to o historii vypoví více, než co napsal třeba katolický mnich ve službách Říma.

A nakonec zůstane nejdůležitější, ke komu se cítím být nakloněn a čím se cítím být. Pokud se toto budeme snažit ctít, tak se třeba pohneme z marastu ven. Jenže vždy se najde někdo, kdo vše popře, aby vše rozeštval.

(Kdysi jsem o Kosovu hovořil s rodinou kosovského Albánce. Hovořili srbsky, měli srbské školy, srbské přátele a vyznávali pravoslaví. Příčiny rozbrojů pro ně byly stejně utajené, jako mnoha jiným, jindy a jinde)

154644

21.02.2008 10:03

V Kosovu objeveny nezanedbatelné zásoby zlata

A jé je

Spytihněv 85.?.?.?

Kam by se měl člověk posadit, aby měl aspoň chabou jistotu, že se to nedá výhodně zpeněžit?

(asi nikam, vlastně furt jen překáží kšeftu)

154899

21.02.2008 10:39

Šílený kult se rodí – Barack Obama

RE: psychologická projekce

Spytihněv 85.?.?.?

Důležitý je také čas strávený v podobě relikvie v blikajícím oltáři umístěném na čestném místě v livingroom

154901

Hnědočech. Co to je? A kde se to dá najít?

Do teď jsem si myslel, že se má za to, že Adolf, když se vrátil z bojiště, se zkoušel nechat zaměstnat (myslím na poště) a měl značný problém setřídit několik čísel, a tak neprošel. Trpěl všemi možnými poruchami typickými pro tehdejší plynem zasažené vysloužilce (včetně těch netypických). Opuštěné zdevastované individuum, pak našlo rodinu ve straně. Stěží udržel pero, natož aby něco sepsal. (Že by se z toho dostal tím vegetariánstvím?? Podívejme na tu mrkev…). Alkohol a kouření se nesnese jak známo se spoustou věcí (je pouze pro ty odolnější, ostatní si musí dát sakra pozor)

Pracovitý? To bylo, když ho zkoušeli jeho straníci celé dny najít a nebyl k mání?

Podíl práce na polidštění opice je ale …(blábol?), tak by bylo opravdu šílené každý „výrok“ zanášet do zákoníků i pro současné „zákonodárce“.

Ale jinak opravdu zakazovat cokoli co něco připomíná (včetně barev?) nemůže vést jinam, než tam kam to dojde …

154930

22.02.2008 11:39

V Kosovu objeveny nezanedbatelné zásoby zlata

RE: Nic nového

Spytihněv 85.?.?.?

>Vláda se pak připojila k programům Světové banky a ukončila tak finanční nezávislost Jugoslávie

Možná, že i ty nerosty jsou podružné, princip je princip.

154961

22.02.2008 18:38

Šílený kult se rodí – Barack Obama

RE: Obama je salonní socialista

Spytihněv 85.?.?.?

No oni některá tvrzení jakoby popírají patrně to, co tím pan zápaďák asi myslel.

Jinak také bych si netroufal vyznat v US politice, nebo třeba i té CZ politice. Mě stačí pozorovat důsledky této politiky a pak si udělat představu o co asi půjde.

Já osobně bych vřele doporučoval osobní zkušenost s USA každému (kdo o ni vůbec stojí). Asi bude lepší ale zůstat u toho Hollywoodu a CNN a nekazit si dojem. A kdo to vlastní? Nevím zda je to důležité, otázka je kdo to ovládá. Snad něco napoví, do čího domku se ty akciovky nastěhovaly [mrknutí jedním okem]

155000

23.02.2008 13:08

Šílený kult se rodí – Barack Obama

RE: Pane Král...

Spytihněv 85.?.?.?

Dobrá,

já bych si ani netroufl obviňovat někoho z lenosti. Totiž příčiny mohou být různé. Jestli je ti co děláš vlastní, pak máš štěstí a važ si toho. Jde to pak samo. Pokud budeš okolnostmi donucen dělat co je ti cizí (zcela běžná věc), tak pak se ti lehce může stát, že budeš obviněn z lenosti a nad hlavu ti třeba vyvěsí nějaké to poučné heslo o osvobození prací či třeba jen na nástěnku něco obdobně smysluplného.

Pokud tě studia zajímají ze své podstaty, pak je píle přirozená. Dnes jsou však lidé na školách z důvodů jiných (mnohdy). Je nutné se stát způsobilým. Takové způsobilé má systém rád, a proto si je pěkně připravuje. Pokud však budeš studovat to, co tě jen skutečně zajímá, lehce se ti může stát, že se staneš vysoce nezpůsobilý a postupně budeš nazván třeba i líným.

Jedno dítě v sousedství mělo kytičkovaný kyblíček. Ostatní děti pouze prostý, jednobarevný. To s tím kytičkovaným stále těm ostatním říkalo „heč, já mám kytičky“. Když pak dostalo lopatičkou po hlavičce, v ústraní plakalo a naříkalo, že mu všichni závidí (jen příklad k zamyšlení).

155050

23.02.2008 14:19

V Kosovu objeveny nezanedbatelné zásoby zlata

RE: A jé je

Spytihněv 85.?.?.?

mám, pokud se dá ještě vůbec o něčem jako je "právo" vůbec hovořit.

Ale je stále překvapující, kolik lidí se chce "mýlit" ať je to s kýmkoli. Jsme všichni pod vlivem nějakého dlouhodobého plánu a věci prostě k němu směřují. Nemyslím tím něco tajůplného, prostě to jen nevypadá náhodně. Já už ani nejsem schopen podezřívat politiky, kolikrát sami vypadají jako oběti nějaké hry. Ostatně koukněte se, jak se jich většina změní po pár letech v politice. Vždyť i to chování je evidentně paranoidní...

155052

25.02.2008 20:10

Když Kosovo, proč ne Palestina?

RE: Chtel bych se mylit, ale mam obavy, ze

Spytihněv 85.?.?.?

Slovan - poslední překážka na cestě ke globální totalitě...

155140

26.02.2008 10:55

Když Kosovo, proč ne Palestina?

RE: má to i pozitiva

Spytihněv 83.?.?.?

Jen a jen obrovský souhlas.

Avšak přes toto se dostat bude… Křesťanství je stále (mylně) chápáno jako alternativa k současné globálně-konzumní mizérii. Bývalý globalizátor (Řím) psal dějiny. A psal je tak, aby vznikla pochybná tradice. Pravoslaví vzniklo jako slovanská sebeobrana. Nicméně to dopadlo jak to dopadlo.

Ale pochopit, že za křesťanským ideálem je skrytá snaha zotročit člověka přes jeho víru nebude jistě snadné. Zde mniši odvedli vydatný kus práce. Jen pro připomenutí, kdo chce dobu temna. Katolizace byla vedena hlavně proti Slovanům. V 17 st. měla na svědomí téměř úplné vyhubení populace v zemích českých….

155158

26.02.2008 12:26

Když Kosovo, proč ne Palestina?

RE: nesmyslný nacionalismus

Spytihněv 83.?.?.?

Já Vám naprosto rozumím.

To co vy chcete, je hledání toho, co nás jako lidi spojuje. Ale zároveň je nutné přijmout i kulturní odlišnosti. Smířit se s nimi.

Jinak nám hrozí, že nebudeme děti svých rodičů, ale adoptuje nás jakási anonymní strana a vláda, nebo občanský paskvil, zvaný stát. Nevšiml jste si, jak se ztrátou kulturní identity ztrácíte svá práva, svou moc, své síly a své šance ve prospěch jakéhosi anonyma? Jste ochoten pro něj zemřít až Vás jednou pošle do války za „vyšší cíle“?

155161

26.02.2008 13:53

Když Kosovo, proč ne Palestina?

RE: má to i pozitiva

Spytihněv 83.?.?.?

Jinak česky řečeno, mise na Moravu měla zacpat hubu římským jedoplivačům, že tu žijí primitivní barbaři bez nároku na sebeurčení. Šlo vlastně o právní kličku ve vysoké politice té doby. Neustálé podrývání moci slovanských dynastií si vyžádalo tento krok.

Mimochodem poskoci Říma pod vedením Karla Velikého (i jeho předchůdců a následovníků) prostě na to vojensky neměli, a tak nastoupila ideologická diverze, proti níž se šlo bránit již daleko hůře.

Následky neseme doposud.

155165

26.02.2008 15:53

Když Kosovo, proč ne Palestina?

RE: má to i pozitiva

Spytihněv 83.?.?.?

Tušil jsem to, no když už jsem se do toho pustil... [smích]

Asi se nemá cenu přít jak a co vzniklo. Určitě máte v mnohém pravdu. Podstatnější pro nás asi ale bude, jak se to šířilo, a hlavně proč.

Samozřejmě, že ne Poláci a další. Stejně jako ne Češi a další. Prostě se jednalo o alternativu Rostislava (stejně jako jeho ruského kolegy) ke stávajícímu ohrožení. Byla to skutečně reakce na politickou realitu a státoprávní uspořádání té doby. Kdyby byl byzantský císař uznáván jako právoplatný vládce v zemi vůdů [mrknutí jedním okem], jistě by se to Rostislavovi v tu chvíli hodilo také. Jinak katolický tlak proti nedovolil, aby se na mnoha místech tato odnož přirozeně uchytila. Mimochodem i přes značný tlak, se západní slované bránili té katolické verzi jak jen bylo možné. Polabští slované za to zaplatili svou existencí. Dnes jsou z nich "východoněmečtí katolíci"


(Rostislavova potřeba centra vzdělanců nevyššího kalibru schopných oponovat římské hře, byla také nutností)

155169

26.02.2008 21:11

Když Kosovo, proč ne Palestina?

RE: má to i pozitiva

Spytihněv 85.?.?.?

No toto stojí za zamyšlení že:

Pro Mackindera, zaníceného protagonistu Impéria, bylo pro pokračování hegemonie Britského impéria po první světové válce nezbytně nutné za každou cenu zabránit sblížení zájmů národů východní Evropy – Polska, Československa, Rakousko-Uherska – a ruským „srdcem eurasijské pevniny“

a prohlásil:
„Kdo ovládá východní Evropu ovládá srdce pevniny;
Kdo ovládá srdce pevniny ovládá světový ostrov;
Kdo ovládá světový ostrov ovládá svět.“

máme se ještě na co těšit...

155194

26.02.2008 21:58

Když Kosovo, proč ne Palestina?

RE: má to i pozitiva

Spytihněv 85.?.?.?

No právě že přemyslovská dynastie jakožto domácí dynastie měla vždy problém s prokatolickými sousedy. I přesto, že se tvářili jako katolíci, byli vesměs v těžké neoblibě Říma a cílem jejich diverze a propagandy.
Já vím, že dějepis tvrdí ledacos, ale jak říkám jde o to, kdo ho psal. V podstatě všechny staré spisy kdesi zmizely a byly nahrazeny legendami psanými římskými mnichy. Je nutno číst mezi řádky.
Snad nějaký příklad. Kníže Václav byl duchovně vzděláván. Jako prvorozený?? Aha, proto ty nesrovnalosti v datech… Teď nám ale chybí motiv bratrovraždy … Kněžna Ludmila katolicky svatá? Že by zarytá katolička z kmene polabských Slovanů pohanských snad ještě ve 14. st?? Svastika na jejím pohřebním rouchu svědčí o jiném smýšlení…
A tak bychom mohli rozebírat snad každý údaj sedmilhářských mnichů. Oni totiž zavedli tu tradici, že na západ od Krušných hor je to správně a na východ špatně. A tak podle toho tvořili, co se hodilo.

No ovšem ale pan politicky zelený [zmaten] Schwarzenberg je myslím čitelný [mrknutí jedním okem]

155199

27.02.2008 09:34

Když Kosovo, proč ne Palestina?

RE: Chtel bych se mylit, ale mam obavy, ze

Spytihněv 83.?.?.?

Na první pohled to tak vypadá, ale pod povrchem je to jinak. Myslím že to MedaBeda postihl, je to i dobře popsáno ve výše uvedených článcích (155164).

Proto Srbsko, proto radar, atd. atd. Islámský svět zatím nemá to, co by skutečně potřeboval jako protiváha. To je jinde. S tím souvisí i trvalá snaha nedovolit politicky sjednotit východ. Ani za komárů to nešlo, bolševik ve skutečnosti pracoval na obě strany, aby se tak nestalo (i když to tak nevypadá), ale je to tak. Kdo z Čechů, Poláků atd. má rád Rusy? No. Přitom je třeba mít na paměti, že bolševik není a nebyl to samé co Rus. Naopak. Zažili si s ním svoje...

Umím celkem obstojně i rusky, a když jsem se s Rusy setkal, celkem nechápali ten náš odstup. Byli většinou velice vstřícní. No a se svou minulostí se také musí smířit. Jako my. V této souvislosti mě napdá, jak nehezká je naše současná role na světové scéně. Ty včerejší Topolánkovy bláboly... [oči v sloup]

155233

27.02.2008 09:39

Nastane nové kolo balkanizace?

RE: Já vidím jiný důvod !

Spytihněv 83.?.?.?

Pokud budete chtít přežít s US, musíte přijmout filosofii, že bez otrockých států to nepůjde. Nemají totiž co nabídnout. Teď už jde jen o to, jak dlouho to těm otrockým přisluhovačům vydrží. A sám si nejsem jist, jak dlouho to vydrží samotným Američanům. Jsou totiž v podobné roli, do jaké chtějí dostat ty ostatní.

Myslím, že pokud zůstane v Rusku u moci Rus, (tak tomu nebylo) věci se mohou vyvýjet jinak, než tomu bývalo. Rusové totiž narozdíl od západu chápou, že se prostě pracovat musí. Bez toho to tak nějak nepůjde.

155237

27.02.2008 10:13

Nastane nové kolo balkanizace?

RE: Já vidím jiný důvod !

Spytihněv 83.?.?.?

Děkuji za pochvalu.

Celá situace je krásně popsána v článku „Matrix“. Potlačit přirozený stav věcí, je to oč běží. Televize, tisk, škola (klíčová) je vše určeno k vystavění systému. Ten potlačuje přirozený stav věcí. Vše vypadá navenek jak má být, ale přitom to vlastně všude skřípe. A proč?

Je to nesmírně jednoduché, o to hůře polapitelné. Jedni vědí, že za hodnotami je tvořivý duch, úsilí, atd. Toto udržet, vyžaduje ducha hospodáře. Druzí to nevědí a nechtějí vědět. Je pro ně jednoduší zabírat, plenit a odsávat. Mají duch parazita. A tak staví těm prvním MATRIX.

Cesta ven nebude snadná…

155242

27.02.2008 12:48

Nastane nové kolo balkanizace?

RE: Já vidím jiný důvod !

Spytihněv 83.?.?.?

Každý jsme svým způsobem obětí..

Peníze a postavení Vám bohužel dají ještě více nejistoty (za současného stavu). Začnete mít pocit, že máte co ztratit. Jistotu nabydete asi jinak. Je to o vnitřních hodnotách. Nenechat se vtáhnout do špinavé hry atd. Vnitřně jistý člověk najde snáze i opravdové přátele. Může jich být méně, ale o to budou ryzejší. Právě tento systém Vás nutí hnát se za tím, co skutečně hodnotou není. Samozřejmě, že přežít nějak musíme, ale i přesto si udržet nadhled a odstup od systému je důležité.

Většina „celebrit“ s postavením a penězi jsou duševní trosky, přežívající na drogách a alkoholu, ve vleku manažerů, právníků, producentů. Nemají úniku. Jak se cuknou, tak se jim sáhne na jistoty. Jsou i výjimky, ale ty jen potvrzují pravidlo. Pozor na to divadlo, co nám systém předvádí. Je to jako s tou žárovkou, co po ní ten pejsek slintal…

155246

27.02.2008 16:52

Zpověď dozorce z vězeňského tábora X

RE: Kecy

Spytihněv 83.?.?.?

Viděl jste už celý region, kde nezavadíte o práci? Jo pane, řeknete ne, nesouhlasím, budete vyhozen, řeknete ne, nezaplatím, budete zexekuován, řeknete nedám, budete uvězněn, řeknete nepůjdu, budete zbit, budete se bránit, zbijou Vás víc, budete se válet spoutaný a institucionalizovaný, co ta Vaše volba, kam se poděla?

155261

27.02.2008 16:53

Zpověď dozorce z vězeňského tábora X

RE: jen žádné slzy nad islamisty

Spytihněv 83.?.?.?

Prokryndapána [překvapení]

(Jen aby Vás neoznačil někdo omylem za mohamedána, neměl by jste nárok ani na soud, šup rovnou do sr...)

155264

27.02.2008 17:10

Nastane nové kolo balkanizace?

RE: Bojím se hlavně, že s USA přežít nelze (alespoň pro nás a patrně většinu Evropy)

Spytihněv 83.?.?.?

Nedovedu si vůbec ani představit, jak by se takový konflikt mohl vyvíjet. Myslím že ten radar je gesto, ona je vůbec otázka, jestli jde o radar, nebo jen o to počůrat si patník uprostřed Evropy, obojí je stejně provokace. Chápu, Rusa, že si to nemůže nechat líbit. Méně už chápu naše politiky, buď se dokonale přetvařují a hrají všem skrytou hru, nebo je to zaprodaná pakáž.

Dnes už je úplně jasné, že to Rus nevzdá (proč taky), naopak se zdá, že trumfy jsou u něj. Teď jsou prostě na řadě provokace. Také myslím, že Americe teče ekonomicky dost do bot, a zoufale se hledají záplaty. Myslím, že k ničemu nedojde, co by se mohlo podobat klasickému válečnému konfliktu. Spíš půjde o nekonečnou diverzi všeho druhu. Rozložit, rozrušit, provokovat, prostě škodit, jak jen to půjde. Podle toho co se děje si myslím, že je Rus má pěkně přečtené a už si jede svou cestu. Proboha za dané situace by jen šílenec zkusil jít z Ruskem a Čínou do války. Nehledě na to, že velká část muslimů a konec konců i Indie je Rusku nakloněna. To by fakt bylo šílenství. Jedině, že by za vším byl úmysl, zničit Ameriku. [překvapení] [zmaten]

155268

27.02.2008 22:38

Matrix

RE: A zase nic !

Spytihněv 85.?.?.?

Jste si tak jist, že nejste na onkologickém oddělení obětí systému? Stejně jako celé to oddělení, stejně jako těch 25% zcela zbytečně nemocných?

Hm, je dobré být si jistý. Ono padat z hrušky na znak je taky jistota…

155291

28.02.2008 08:40

Matrix

RE: A zase nic !

Spytihněv 83.?.?.?

Pane Vojto,

Nějak jsem to tušil, s tím věkem. Ale nevím jestli to nebývá jen trošku výmluva unaveného člověka, který už nechce s věcmi pohnout. S tou rakovinou jste to totiž (ač asi neúmyslně), trefil docela dobře. Jestliže nám taťkové předávají společnost nemocnou, tak asi není něco v pořádku, nemyslíte? Věci skřípou, samozřejmě i vztahy generací nejsou výjimkou.

Přírodní národy neznají co je to rakovina, až do momentu zcivilizování. Stejně tak zvířata. Nejsou v přírodě žádná, která by touto nemocí onemocněla. Ještě nebyl nalezen vlk s rakovinou. Ale pes? Téměř každý se jí dočká. Jak může „věda“, před tímto zavírat už léta oči. Leda, že by to nechtěla vědět. A proč? Protože nemocná populace je v jejím zájmu. A proč? Je to kšeft. Je to pro Vás dobře? Asi není. Platíte obrovské částky na nesmyslné „léčby“, kdy se na nemocných provádí ozařovací pokusy, jsou otravováni chemickými přípravky a ani nemůžou umřít doma, když je dílo zkázy dokonáno. Jak je toto možné? Jo pane Vojto, na to potřebujete právě ten systém…

155318

28.02.2008 15:14

Sionisté v Čechách jsou rozpáleni doběla. Vztekem

RE: najviac

Spytihněv 83.?.?.?

Jenom na okraj...

Pro mnohé (bylo to i pro mě) by asi bylo překvapivé , jak je česká populace geneticky jednotná, oproti jiným národům v Evropě. Nevím jak jsou informace poplatné ještě dnes, ale kydsi se zjistilo, že máme jeden z největších podílů něco jako protoevropského genu, (asi hned po Dánech), a snad největší podíl mladšího, něco jako evropského genu (někdy z období lovců mamutů).

Naopak asi některé sklame, že máme jeden z nejnižších podílů toho genu, co by se dal nazvat „židovský“ či jinak semitský. Téměř se nevyskytuje v porovnání třeba s jihem Evropy.

Zajímavé že, ale říkám, už je to nějaký ten pátek, co jsem četl výsledky toho výzkumu.

155340

28.02.2008 16:07

Matrix

RE: A zase nic !

Spytihněv 83.?.?.?

Já vím, že to asi bude znít kacířsky, ale věda, tak jak jí povětšinou známe, je spíše pavědou, případně je silně zneužívána.

Vím, že toto tvrzení je hodně troufalé, ale vedl jsem již pár diskuzí s lidmi, kteří se na vědeckém výzkumu podílí, nebo podíleli. Mnoho jich má samozřejmě tentýž pocit co mnoho čtenářů Zvědavce. Totiž, že je s nimi obecně manipulováno. Jak? Snadno. Penězi, zvýhodňováním, nebo zastrašováním, neprůhledné nadace, instituty, centra apod. Ale ono živobytí, je nakonec ten instinkt, který vítězí. Jsou ale i výjimky. To, že to nemají jednoduché je asi jasné…

Historie nás ale může také poučit. Ostatně né vždy, co se jeví jako vrcholně vědecké a špičkové, tak vypadá i v budoucnu. Dokonce celá odvětví se časem ukazují jako slepá cesta. Včerejší Topolánkovy výroky o tom, jak vojenský výzkum je pro vědecký výzkum nejdůležitější, je smutným dokladem toho, co jsem uvedl. Dovedeme si asi představit (či ani nedovedeme) co to tam vlastně koumají…

155344

28.02.2008 19:45

Sionisté v Čechách jsou rozpáleni doběla. Vztekem

RE: najviac

Spytihněv 85.?.?.?

Mám již v povědomí jen jakýsi souhrn poznatků z několika výzkumů, ale na jeden výzkum na toto téma si vzpomínám velice dobře, je také hodně specifický a asi i dost ojedinělý ve své době (možná stále). Ani si už přesně nevzpomínám ze kterého je roku. Týkal se vlivu genů na výskyt fibrózy. A závěry byly skutečně (při bližším zkoumání) velice zajímavé.

Jinak myslím, že lze hodně vyčíst i z nově sestavovaných map vzniklých sběrem dat některými institucemi. Jsou dohledatelné i na internetu. Ale pozor na pochybné výklady, ono totiž určit jestli je ten gen toho a tento onoho, to bude určitě ještě předmětem mnoha debat a určitě i zpolitizovaných vysvětlení nebude málo. Mít mapu je jedna věc a napsat k ní názvy míst je věc úplně jiná. Ale při pečlivém a trpělivém googlování půjde ledacos vyšťourat. Ale opravdu se soustředit na odbornější články.

155372

29.02.2008 00:41

Matrix

RE: z louže pod okap

Spytihněv 85.?.?.?

Jde jen o takový „pojmocvik“, kterým ten systém mate své oběti. Všechny ty ismy vlastně vedou k jádru ismů, z něhož jsou pak zase odvozovány. A tím je univerzální pravda, že skupina je víc, než jednotlivec. Takovým jadrným kolektivním ismem, je i fašismus.

Nechtějte se v tom ani vyznat, v podstatě jsou to stejně variace na nosné téma - správní isté jsou s námi, ti špatní isté jsou proti nám. Nebudete vědět ani dne ani hodiny, kdy Vám bude chtít systém nějakou nálepku přidělit. Z anarchistů vzniknou komunisté, z fašistů socialisté, z fundamentalistů teroristé, z teroristů separatisté, atd. atd. Je to jen cvičení určené k masáži mozku nebohým obětem systému. (Zkuste si seriózně sestavit definici antisemitismu. Vyjde Vám úplně něco jiného, než co si myslíte, že to je)

Takže zpět na začátek. Skupina nesmí být nikdy víc než jednotlivec a naopak. Je tomu tak dnes? I přes veškeré proklamace, není. Je to vlastně tak normální, že všeobecný fašismus lidé úplně běžně tolerují. Společnosti, korporace, partaje, prostě instituce všeho druhu mají práva v běžném životě větší, než jedinec. V podstatě jste někomu, kdo se schová za nějakou partu, téměř vydán napospas. Je to taková pastička všech na všechny. Tady se krásně daří strachu, nepřítel může být kdokoli a kdekoli, hm, komu to asi slouží?

155384

29.02.2008 09:22

Sionisté v Čechách jsou rozpáleni doběla. Vztekem

RE: Paní Jarmilo, když tak čtu ty vaše příspěvky,

Spytihněv 83.?.?.?

„Konspirace“.

Já mám raději slovo „spiknutí“. Je krásně obsažné. Dva nebo více se scházejí, aby kuli pikle! Jinak řečeno, mají tajné úmysly a co je šeptem, to je čertem. Tajnůstkářství tedy vyplývá z nečestných úmyslů.
Tak nevím, jsou tací lidé, nebo ne? Jen ne žádnou naivitu, prosím!

155415

29.02.2008 09:34

Nové zbraně pro Velkého bratra

Jen drobné zobnutí...

Spytihněv 83.?.?.?

Až nás něco „zobne“, tak šup, šup, rychle k veterináři. S čipy již mají zkušenosti. Pak bych ho ale nezahazoval. Může se hodit nějakému kutilovi.

Co ale dělat s mobily? Máme je na sobě přišpendlené celý den, spousta údajů pěkně pohromadě, včetně fotografií, adres a milostných psaníček. Málokdo si asi uvědomí, že všechno co jde vzduchem, může být setříděno, uloženo a někdy použito. Má někdo potuchu o kompletní struktuře rozhodujících vlastníků v telekomunikacích? Skoro bych se vsadil, že všechny cesty se budou sbíhat někde v „centru“.

(Teda, když to po sobě čtu, tak ani nevím, jestli se smát, brečet, kašlat na to, zahrabat se, začlenit se, věnovat se ručním pracím, nebo se vybíjet na manželce, vstoupit do strany, nebo brát drogy.) [mrknutí jedním okem]

155420

29.02.2008 10:59

Reprezentanti „nového“ politického stylu

RE: Vydírání

Spytihněv 83.?.?.?

Někde pod jiným článkem je diskutovaná možnost volby. Někteří tvrdí, že je vždy. Jiní si myslí, že můžou nastat i situace bezvýchodné.

Jinak řečeno, o možnost skutečné volby musíme bojovat. Vždy se najde někdo, kdo Vás bude chtít omezit přímo, nebo nepřímo – čili oblbnout.

Pokud máte pocit, že je skutečně z čeho vybírat, pak se s tím dá těžko něco dělat. Můj názor je ale ten, že červení, zelení, modří, fialoví a kdoví jací, jsou vtaženi do hry, která nám na výběr moc nedává. A volby tuto iluzi výběru pouze jen prohlubují.

Pokud bude celý systém tažen penězi, pak ho táhne ten, od koho ty peníze pochází. Můžu Vás ale ubezpečit, že ode mě to není…

(Od konce let osmdesátých jsem volil jen jednou, a dnes si myslím, že to byla chyba.)

155424

29.02.2008 17:11

Sionisté v Čechách jsou rozpáleni doběla. Vztekem

RE: najviac

Spytihněv 85.?.?.?

Podstatný je asi hlavně časový úsek, který vezmeme jako bernou minci. Čím kratší a mladší, tím asi budeme narážet na zásadní problémy, jak co kvalifikovat.
Poměrně snadněji to půjde v horizontu třeba desetitisíců let.
Jinak řečeno – snadněji asi půjde rozlišit co by mohl být gen germánský a třeba slovanský, ale určitě bude problém rozlišit to mladší české a německé. Už jen proto, že je to mnohdy totožné a liší se jen jazykově. Mnoho Slovanů, potažmo Čechů, Slezanů, Moravanů, Lužických Srbů neřkuli zaniklých Havolanů, nebo i Poláků přijalo německou kulturu. Vlastně se stali Němci. Pokud zahrneme do zkoumání jejich geny a porovnáme je s Čechy, vyjde nám problém. Rakušané jsou geneticky také více Slovany než čímkoliv jiným. A naopak v dobách příznivých, jich mnoho kolonizovalo české území. Přinesli si německý jazyk, ale přinesli i německé geny?

Další komplikací v rozlišení je, že jak Germáni, tak Slované mají společný původ, ale mnohem starší. Mluvíme již tisících let. Zde došlo kdysi k rozdělení, aby se zase po čase někde začali potkávat, ale už jako dvě odlišné skupiny. Prostě si přestali rozumět.

Stejné je to s Kelty (Galy). Pověst o praotci Čechovi je vlastně zaznamenána římskými kronikáři. Odtud se asi také dostala do análů českých. Keltský kmen Bójů táhnul z Galie (Francie) přes severní Itálii, aby pak šli na sever (odtud ti dva bratři, jsou historicky skuteční). Kultura laténská tak překrývá starší (také keltskou!!)hallstattskou. Překladem jména Bohemus (Bój), tak vzniká Čech. Z keltské historie tak vzniká slovanský mýtus. Kmen Čechů se tak jeví jako zcela něco jiného. Slovanské kmeny žádný pidikmen „Čechů“ pravděpodobně neznali. Byli zde hlavě Srbové, Charváti, Doudlebové a několik dalších. Na Moravě se pak podle povodí (Mor-ava) začali nazývat Moravané. Původ jména Čech je tak stále záhadný. Germáni své východní sousedy od nepaměti nazývali Wenedi, či obdobně. S příchodem Slovanů do vnitra Evropy je to také nejasné, jestli kdy vůbec přišli odjinud jako zcela nové etnikum...
Příchod Semitů ale zaznamenán nebyl, pokud mi něco neuniklo...

Vlastně nejjistějším vodítkem se jeví jazyk. Je to nejcennější kulturní dědictví a tím jak je stavěn, velice mnoho napovídá. Nakonec není to důležitější než geny?

(Jedna zajímavost k zamyšlení: kníže – knight – könig – king. Který pak je asi nejstarší… Král je ale od Karla)

155460

29.02.2008 17:55

Reprezentanti „nového“ politického stylu

RE: Vydírání

Spytihněv 85.?.?.?

[smích] Je pravda, že i volba může mít mnoho podob, i tu krajní.

155461

29.02.2008 21:17

Nové zbraně pro Velkého bratra

RE: absurdni

Spytihněv 85.?.?.?

No ale vemte si to, už po tom byla sháňka [překvapení] .

Když máte tu balistiku v malíčku, nešlo by to přece jenom nějak… [mrknutí jedním okem]

155473

29.02.2008 22:18

Sionisté v Čechách jsou rozpáleni doběla. Vztekem

RE: najviac

Spytihněv 85.?.?.?

Tady si myslím, že nás dějepis trošku „klame tělem“. České „němectví“, nebo „židovství“, je spíše povahy kulturní(?), o to méně genetické. Prostě při vytrvalé a násilné po staletí trvající katolizaci Čech (katolizace – předchůdce globalizace), se lidé stávali i něčím, čím by asi jinak nebyli. A víra se měnila i z důvodů zištných. Někdo je pak i po letech schopen věřit, že přišel do Čech třeba s praotcem Izraelem. No jo no, někdo má rád holky, jiný…

155477

29.02.2008 22:45

Nové zbraně pro Velkého bratra

RE: Milí zvědavci,

Spytihněv 85.?.?.?

Milý Martine!

Proč od konce. Přečti si aspoň první tři řádky v článku [mrknutí jedním okem]

155483

01.03.2008 13:15

Sionisté v Čechách jsou rozpáleni doběla. Vztekem

RE: PS

Spytihněv 85.?.?.?

Prosím, berte můj názor jako protiváhu ke kotlíku, i když určitě třeba Praha a kotlík může mít k sobě blízko. Mě zase k odlišnému pohledu nutí zkušenost se smíšenými partnerstvími, která spíš nefungují. Jestliže je kulturní rozdíl značný, partnerství bývá i velice komplikované. Je to i v podvědomí, odtud to vrána k vráně… Ale jen jsem chtěl výše naznačit, že to co vypadá cize, může být příbuznější, než si třeba myslíme, se spoustou národů v Evropě máme velice staré příbuzenské kořeny i když to dnes nevypadá. Rozdílné tradice by nás především měli obohatit. Rozvratem to ale nepůjde. Často se také účelově smíchává kulturní s etnickým, což z pravidla tak bývá, ale také nemusí a bývá to zneužíváno všemi směry.

I v tak smíšených oblastech, jako jsou americká velkoměsta, se lidi shlukují do kulturních enkláv, a ještě úzkostněji si svou kulturu střeží. To je samozřejmě terčem multi-kulti propagandy. Rozbíjení tradičních kulturních mýtů s tím souvisí, na vykořeněné populace je pak aplikován nějaký nový kult, netradiční, právě za účelem ovládnutí.

Pak to hledání kořenů je oprávněné, je to úplně přirozená obrana. Ale je možné, že přece jen máte pravdu a Praha dnes, má k „tavícímu kotlíku“ velice blízko.

155517

01.03.2008 18:35

Sionisté v Čechách jsou rozpáleni doběla. Vztekem

RE: PS

Spytihněv 85.?.?.?

Máte, pravdu.

Pokud se vrátíte na začátek diskuze, bylo to spíš míněno jako doplněk, jen na „okraj“ tématu. Nechtěl jsem vlastně ani s Vaší myšlenkou polemizovat. Ta argumentace vznikla nějak mimochodem. Nic ve zlém. Spíš jen zamyšlení.

155529

> Kdy už se svět konečně probudí?

Dokonce můj pocit je, že teorie spiknutí jsou skutečně teoriemi, ve skutečnosti již nikdo nic pořádně ani netají, lži se vytváří s vědomím, že stejně vyplavou na povrch, lhaní a zkreslování se stalo normou, které se říká profesionalita.

Lež se tak stává všeobecně přijatelnou, lidé se k ní ochotně hlásí, ať k tomu mají důvod jakýkoli. Nakonec čím větší lež, tím je všeobecně přijatelnější. V této situaci se nakonec ten, kdo chce věci pojmenovat pravými jmény, začne jevit jako spiklenec. Jako třeba diskutující na Zvědavci. Nejen, že vytvářejí „teorie spiknutí“, nakonec sami vypadají jako spiklenci.

Pak pokus poukázat na blábol, lež, podvod, manipulaci, příkoří apod. se snadno setká s odporem. Z takového snaživce se stane lehce bludař, nihilista, nebo nejlépe nějaký jadrný extrémista, nejčastěji krajní. A s takovými se přeci nediskutuje.
No komu by se chtělo probouzet…

155544

Ten Jirásek. Nejen že to nebyl teda Čech (že by zakuklenej Žid[zmaten] ), ale ještě za mrzký peníz, kecal jak Palackej. No to mu do hlavy nalila v dětství asi ta rakouská probanda…

155559

02.03.2008 19:25

Sionisté v Čechách jsou rozpáleni doběla. Vztekem

RE: najviac

Spytihněv 85.?.?.?

No, já vím, zní to… Pokud by přicházeli z oblati východně Mnichov – Rostock, či bývalých rakouských enkláv v US, pravděpodobnost roste.

Ale ještě zůstává otázka, jestli ti německy mluvící nejsou třeba turečtí Němci, nebo chazarští Němci. [zmaten] [mrknutí jedním okem]

155563

02.03.2008 23:35

Sionisté v Čechách jsou rozpáleni doběla. Vztekem

RE: eretz

Spytihněv 85.?.?.?

Už je to přece jen nějakej pátek, zalovil jsem v paměti a zkusil jsem si na ten náš vývoz rozpomenout.

Tak obrovský podíl měl vývoz v podstatě celé ekonomiky na Slovensko. Ze zemědělského štátu se stal průmyslový během dvou generací. Byla to asi největší zátěž, která nám způsobila zahraniční dluh (ale minimální).

Další velká vývozní sousta:

Stroje a zařízení (Náklaďáky, tramvaje, lokomotivy, traktory, těžká technika, motorky, kola, auta, atd.)
Jemná mechanika (třeba hodinky)
Zbraně a zbraňové systémy (asi 7.místo na světě)
Investiční celky (celé fabriky, rafinérky, zpracovatelské podniky, elektrárny)
Jaderná technologie (jako jedni z několika na světě)
Ocel (8. místo ve světové produkci!!!) Kladenská ušlechtilá ocelárna byl vlastně unikát
Textil, potraviny, sklo, suroviny (i strategické).
Stavební suroviny a materiál.
Chemické produkty včetně technologií.
Mozky (speciálně jaderný a kosmický výzkum, včetně vojenských specialistů)
Dřevařské produkty včetně suroviny.
Zpravodajské specialisty (výcvik mossadu [překvapení] jen nepotvrzeně)

K tomu se dá již jen podotknout, že jsme pomohli nesčetně zemím vyhrabat se z doby kamenné. Moc jsme za to nesklidili, jen hřejivý pocit. Kdyby to vše zůstalo doma, tak celá republika vypadá jak Manhattan (ještě že se to nestalo). V některých zemích se do slovníku dostala nová jména pro dosud neznámé věci jak zetor (traktor), jawa (motorka) atd. V podstatě světový unikát v soběstačnosti a mrhání zdroji.

Tak to bylo.
Dnes se můžeme pochlubit vývozem levné pracovní síly. Jinak zůstala snad jen ta auta, pivo a ostudní politici...

155577

03.03.2008 16:59

Sionisté v Čechách jsou rozpáleni doběla. Vztekem

RE: najviac

Spytihněv 83.?.?.?

Chtěl jsem se mystickému pohledu trošku vyhnout, ale jistě máte pravdu. Nehledě na to, že středověk stále na mystice stavěl. Karel IV. byl mystikou posedlý . Ale nejen katolickou. Byl vášnivým Slovanem, snažil se obnovit pravoslavný kult, a dokonce se nevyhýbal ani kultům předkřesťanským. Jen pro zajímavost. Nutil všechno říšské úřednictvo mluvit česky, nehledě na národnost. Dovedete si asi představit, jak se na to vesměs němečtí ouřadové tvářili. Ale co mohli dělat, Praha byl nový Jeruzalém a koho chleba jíš… [mrknutí jedním okem]

155620

03.03.2008 18:57

Sionisté v Čechách jsou rozpáleni doběla. Vztekem

RE: najviac

Spytihněv 85.?.?.?

Myslíte?

Určitě nechápal slovanství jako Čelakovský, ale myslet si, že nevěděl, o co jde v Evropském kontextu, je asi jeho podceněním. Aby byl chápán jako domácí vládce bylo pro něj klíčové. Nebyl naivní a sázka na přemyslovský mýtus se mu vyplatila. Myslím, že šel až za rámec nutného, proto to podezření z vášnivosti. Papež? Hm, ten ho tehdy potřeboval jako sůl. A tak ho Karel (vlastním jménem Václav) šikovně využíval.

Myslím, že i dobře cítil, že původ jeho otce se nedal srovnat s původem matky, už jenom co se týče starobylosti. A tam by se dala hledat ta jeho slabost pro „staroslovanství“. Sám pak inicioval zavedení termínu „sclave“ místo „slave“, ve snaze zamezit obchodní „nálepce“ vzniklé patrně za Boleslava I.(Praha tehdy byla největší vnitroevropské tržiště s otroky. Boleslav ovládal obchodní trasu s otroky z východu) .

K tomu pravoslaví. Vy byste zakládal stranický sekretariát, kdybyste chtěl tuto stranu zničit? Chápu, že hrát dvojí hru je možné, ale přece jenom mě to spíš připadá jako přání některých historiků (už podle souvislostí). Může být i pravděpodobné, že šlo spíš o image, než o samotnou víru. Tehdy totiž české země v „undergroundu“ nejen že nebyly ani pravoslavné, těžko se daly nazvat vůbec „křesťanské“-míněno z pohledu církve.

Jinak děkuji za odezvu. Vždy jsem rád, když si to aspoň někdo přečte, natož nad tím zauvažuje.

155627

03.03.2008 19:37

Matrix

RE: Dodatkem k diskuzi

Spytihněv 85.?.?.?

Tento příspěvek se zdá být racionální (aspoň tedy mě) [smích]

155629

03.03.2008 19:01

Matrix

RE: PS

Spytihněv 85.?.?.?

>Pokud duši zjednodušeně chápeme jako svobodnou vůli (kterou zvířata - jak snad uznáte - rozhodně nedisponují),

A toto je jisté? [zmaten]

(nepřišlo mi nikdy, že by u člověka bylo něco, co by nějaké "zvíře" absolutně postrádalo.)

155630

03.03.2008 22:15

Matrix

RE: PS

Spytihněv 85.?.?.?

Já bych povětšinou souhlasil, ale nezdá se mi, že by si zvíře nebylo schopno uvědomit svou individualitu (i když to může být potíž i u člověka), určitě bude jinak uspořádána, ale byl by vůbec možný pocit sounáležitosti (který jistě mají), bez toho že si sami sebe uvědomují? Tím mám na mysli to pojetí „skupinové duše“. Vždyť by měli problém i s hierarchickým uspořádáním, kterého jsou jistě schopni. I ta skupina má svoje pravidla jinak by se rozpadla, či je držena nějakou silou „zvenčí“?

155643

04.03.2008 09:41

Sionisté v Čechách jsou rozpáleni doběla. Vztekem

RE: PS

Spytihněv 83.?.?.?

Je-li dnešní „světové spiknutí“ chápáno jako tajná světovláda těch, kteří stojí za „světovou měnou“, pak se musím k tomuto přiklonit. Již z mnoha Vašich předchozích příspěvků je to zřejmé a není důvod si myslit, že by to tak nemohlo být.
Zařadit tzv. sionismus bude asi potíž. Já se spíš přikláním k názoru, že je obdobou již jiných známých ismistických kampaní. Židé jsou opět jeho konečnou plánovanou obětí (včetně dalších). Je to jen nová podoba již osvědčené staré hry. Těch „revolucí“ nebo spíš převratů bylo více, ale byly i předtím. Pejzatí taviči kovů mají dlouholetou „tradici“. Podezření mám i na vrahy Gaia Julia, neboť si dovolil razit státní měnu a švindlířům tak zastavil přítok do korýtka. Ve skutečnosti historie tohoto spiknutí je tak dlouhá, kam sahá první zásadní střed kultur. A to kultury těch co tvoří, a těch co sají.

Internet jistě pomůže rozklíčovat spoustu podivností, je úžasné jakou rychlostí se dají získávat vědomosti či tříbit názory. Ale má význam jen pro ty, co chtějí vědět a hledají. A tady jsem trošku skeptik…
Mě to někdy připadá, že vládnou vymyté hlavy ochotným vymytým hlavám a všichni společně vesele i nevesele vymývají vše na potkání a řady vymytých hlav úspěšně rostou (do toho bych zahrnul předmývání, bio program, sušení a hlavně - následné zasvinění vymytého prostoru). Rád bych se ale pletl.

155664

04.03.2008 21:11

Sionisté v Čechách jsou rozpáleni doběla. Vztekem

RE: najviac

Spytihněv 85.?.?.?

>Já se domnívám, že poslední zbytky pohanství zmizely během 12., nejpozději 13. stol.

Pohanství nezmizelo nikdy. Téměř všechny „křesťanské“ svátky stojí na „pohanském“ základě. Důvod je myslím jasný. Zatvrzelé obyvatelstvo muselo být trpělivě oklamáno.

>Pravoslavné východní křesťanství vnímáme jako počátek našich národních dějin

Je to sympatické, ale nemohu se s tím ztotožnit. S jistotou jsme určitě v ten moment z nebe nespadli.

Každá církev považuje za „schizmatické“ vše odlišné od jejího pojetí. Jestliže Karel píše o „schizmaticích“ myslí tím nekatolíky.
Srozumitelný jazyk měl daleko větší šanci přitáhnout lid k té „správné“ víře. Karel to věděl, byla to rozumná reakce na tlak inkvizice. Vězení byla již dlouhodobě přeplněna „heretiky“ (některé obce dokonce neregistrovaly téměř žádné katolíky). Právě jazyk byl později shledán hlavním společným znakem pravoslaví a pozdějšího husitství (Hus využíval jazyka bohoslužby ke stanovení pravidel ČJ) Pravoslavní mniši ojediněle přežívali spíš jako poustevníci. (Ale ještě ve 14st? Nejde spíš o legendy?).

>O šíření pravoslaví nešlo v žádném případě
To máte pravdu, šlo především o jazyk, tady o pravoslaví nešlo.
Nicméně i tyto kroky svědčí o jeho neobvyklém smýšlení. Povolení bohoslužby ve „slovanštině“ byl neuvěřitelný ústupek ze strany Katolické církve. Vývoj v Čechách tak začal nabírat právě ten „národní“ směr, což bylo něco zcela nového. Jinak samozřejmě nepopírám, že Karel byl horlivý katolík, ale snad právě proto, aby mohl jednat po svém. [smích]

155722

04.03.2008 23:08

Sionisté v Čechách jsou rozpáleni doběla. Vztekem

RE: najviac

Spytihněv 85.?.?.?

> se mu nepodařilo prosadit, aby papež jmenoval kardinála německého původu…
Že by strach ze špióna?

>A skutečně vědecký zájem o Velkou Moravu a Cyrila a Metoděje je v našich zemích no comment. Stát na tom zájem nemá. To asi víte. Asi je strach, že by se Morava odtrhla...případně by se rozvíjely slovanské myšlenky…

Právě to mě zarazilo a začal jsem se v tom trošku šťourat. A připadá mi čím dál víc, že nejde o náhodu.
Máme zde jakési „globalizované dějiny“, s vedoucí úlohou římského křesťanství a „spřízněných“ národů, kde hlavní roli hrají legendy a „vyvolení“ vládci. To mě začalo dráždit natolik, že zkouším číst „mezi řádky“. Někdy se dají nalézt vskutku přinejmenším nesrovnalosti.
Pravoslaví mi tak připadá víc jako politická doktrína, než záležitost víry. Vypadá to skutečně jako Rostislavova sebeobrana proti Římu (potažmo Frankům). Katolické mise ve skutečnosti podvracely jeho suverenitu. Rostislav byl v podstatě vládce veškerého západního slovanstva a určitě ne z mladé dynastie. „Stařešinovství“ a z něho vzniklý dynastický princip byl pro Slovany asi dost klíčový. Tak rozsáhlé a početné etnikum by bez stabilní dynastie těžko mohlo odolat vlastně trvalé Římské expanzi a následně jejich urputných pomocníků (v podstatě schvalovaných úředníků) v podobě Franckých a Německých králů.
Katolické mise se spíš podobaly diverzi. Co mnich to agent. Cíl byl jasný. Zničit a podřídit tehdy asi nejmocnějšího suveréna široko daleko. S papežem se nešlo dohodnout, a tak se Byzantský vládce jevil jako přirozený spojenec, a také to klaplo. Nutně potřeboval vzdělance nejvyššího formátu, aby diverzi mohl vzdorovat. A dostal je. Celý špičkový tým (o tomto se také „mlčí“) Proč zrovna ty dva? (prý jako všichni Soluňané jsou znalí slovanského jazyka [zmaten] ) A důsledek? Slovanská „verze“ křesťanství, zcela pod kontrolou panovníka. To se líbilo i kolegovi na Rusi, a tak se zrodil „východní blok“ [překvapení] . (Staroslověnština jako čtvrtý liturgický jazyk se stala pro Řím noční můrou)

No ale co teď s jednotným výkladem dějin vzniku evropských států a moderní civilizace? Najednou tu máme něco, co nezapadá do globalizovaných ideí. Myslím, že odtržení Moravy nebude ten hlavní problém. Potíž je ale starch z legitimity panslavismu. (no prostě jen tak uvažuju [mrknutí jedním okem] ). A zdá se, že to jde ještě hlouběji…

155730

05.03.2008 09:46

Sionisté v Čechách jsou rozpáleni doběla. Vztekem

RE: najviac

Spytihněv 83.?.?.?

> ??? Jakými heretiky? Myslím, že hlavní období přeplněných věznic a inkvisičního řádění je až 16. stol....

To je právě to, o čem úřední dějepis rád „mlčí“. Skutečně by to chtělo větší prostor. Myslím, že i to je jádro naší diskuze.
Skutečný stav v zemích českých byl asi jiný, než nastiňuje dějepis. Panstvo bylo v mnoha případech velice benevolentní co se týče smýšlení poddaných (i sami k sobě), a tak se stalo, že vytlačované myšlenkové proudy z celé Evropy se uchylovaly do českého prostředí. Inkvizice vznikla poměrně nedávno právě za účelem zastavit „herezi“. A tlak na českého panovníka a pány na zavedení inkvizice je zdokumentován (už za Jana L.). Nešlo o „čarodějnice“, ale mimo jiné hlavně o katary (kacíře). A jádro problému je právě v nezávislosti na církvi. Proč v Čechách? „Latinu“ si tu nikdy nikdo moc nezamiloval. Prostě byla cizí. Na čem tedy lidé lpěly? Právě na své staré tradici a ČEMKOLI, co se dalo do toho schovat. Pravoslaví bylo patrně chápáno úplně jinak než dnes. To samé „heretici“ všeho druhu, kdy jejich pojetí bylo také daleko blíže ke staré tradici. Klíčem byla ale nezávislost. K tomu Karel a pravoslaví. Nemohu se zbavit dojmu, že prostě jen tak oddělit latinu od latinského ritu, a nahradit jí slovanskou „verzí“ není dost dobře možné bez následků. Jestli je něco „úředně“ označeno za katolické, nemusí to být skutečně takové…

155763

05.03.2008 11:19

Zvolení Medvědeva naznačuje, že se ruská politika nezmění

RE: Důležitá je rovnováha sil ve světě

Spytihněv 83.?.?.?

[smích] Hmm

Tak na tom by skutečně mohlo něco být...

155772

07.03.2008 08:28

Zvolení Medvědeva naznačuje, že se ruská politika nezmění

RE: Mezinárodní měnový fond...

Spytihněv 83.?.?.?

Když už se to nakouslo.

Údajně tam čmuchali kvůli připravovaným kontraktům Rusů s Čínou (proto to cvičení). A prý tam nebyli sami ( ještě Britové, Norové a kdoví kdo..) Rusové se chystali na dodávky nových torpéd Skval pro Čínu, což by znamenalo úplnou změnu rozložení sil v tichomoří. Proto ta riskantní operace US ponorek. (Technologie Skvalu je na západě zatím nedosažená). Kursk byl údajně těmito torpédy napěchován (porto odmítnutí pomoci).

Americká ponorka asi jednala v panice, protože po srážce s Kurskem se ruská ponorka rozhodla provést „útočný manévr“, což by jistojistě byl konec obou US ponorek. Proto ten zásah torpédem. Nicméně to by pro ruskou ponorku nebylo nic zásadního, ale došlo ke shodě náhod a v saženém prostoru se strhla série výbuchů včetně některých torpéd, což už se rozdýchat nedalo.

To jen co jedna paní povídala…

[mrknutí jedním okem]

155900

07.03.2008 10:10

Teror pravdoláskovců

RE: som sa teraz od strachu uplne...

Spytihněv 83.?.?.?

Nemáte se čeho bát, jen klid. Pokojný spotřebitel je vítán. I když s tou žárovkou… Byla úsporná??? Jestli ne , tak abyste nenarazil. V některých zemích ji zákon zakazuje. Pozor na to.

Ale pokud se budete pohybovat mezi pokojným pracovištěm, pokojným supermarketem a televizí ve Vašem pokojíku, můžete se bát jen nešťastné shody náhod. Bohužel pravděpodobnost „nešťastné shody náhod“ narůstá s množstvím životních úkonů, které se „zákoník“ snaží řídit. Dnes jsou to téměř všechny (možná snad dýchání je zatím ponecháno bez kontroly). [mrknutí jedním okem]

155907

07.03.2008 22:07

Francouzská držitelka Oskara: Útoky 11. září byly vykonstruovány

RE: Pristani na mesici....

Spytihněv 85.?.?.?

No to je pravda. Vždycky je to popudí.

Možná to je právě jádro celé „měsíční show“. Máme na to, věřit, překonat, pokořit. Přitom ale zapomenout a hlavně platit.

P. S.: Už někdo vysvětlil, jak se používá běžný fotoaparát v kosmu? [překvapení]

155964

07.03.2008 22:38

Francouzská držitelka Oskara: Útoky 11. září byly vykonstruovány

RE: vyslovila pochybnosti o americkém přistání na Měsíci

Spytihněv 85.?.?.?

Vzpomínám si, jak se filmy ve foťáku „tavily“, pokud se to nechalo chvilku na slunci.

Herrrr Gottt , jak to sakra na tom měsíci dělali? [překvapení]

155965

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7

Káva pro Zvědavce

19

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 23 čtenářů částkou 6 531 korun, což je 19 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Zemřela novinářka Tereza Spencerová07.04.20 18:12 Česká republika 0

Trump potvrdil právo USA na těžbu přírodních zdrojů na Měsíci07.04.20 14:18 USA 1

Pokuta 25 tisíc korun za bezdůvodnou jízdu autem během epidemie?07.04.20 13:51 Austrálie 2

Bill Gates: “Bez očkování proti COVID-19 nikdo nesmí za hranice ani sehnat práci”07.04.20 07:56 USA 2

Někdo zaútočil na českou ambasádu v Moskvě. Petříček se zlobí: musíte nás ochránit!06.04.20 17:13 Rusko 5

Ropa ve Venezuele je nyní ve vlastnictví Ruska06.04.20 16:48 Venezuela 0

Na několika místech Velké Británie zapalují lidé vysílače 5G, podezírají je z podpory šíření koronaviru05.04.20 16:15 Británie 8

Staří bardi se probouzejí v zakrátko těžce zkoušené zemi05.04.20 13:02 USA 0

Vakcína ještě není, ale "odborníci" se už obávají reakce odmítáčů05.04.20 09:11 USA 8

Výroba ,,nezávadných, hygienických“ roušek05.04.20 07:58 Indie 7

Byl 15. březen 2020...04.04.20 19:59 Česká republika 5

Česká armáda odmítla pomoci českým lidem...04.04.20 12:10 Česká republika 3

Praha 6 přesouvá Koněva03.04.20 11:08 Česká republika 6

Hermafrodité a úchylové v Panamě mají problém. Málo respektu k jejich úchylce03.04.20 10:48 Panama 2

Člověk v tísni spustil pomoc Česku. A je zle.03.04.20 09:20 Česká republika 4

Proč jsou americké nemocnice klidné a prázdné?03.04.20 00:18 USA 8

Je podáno trestní oznámení na komisařku Jourovou za nenávist ke svobodě slova!02.04.20 19:22 Česká republika 3

Rockefellerova studie o "budoucí" epidemii02.04.20 08:56 Neurčeno 1

Už to začíná vypadat, jako by zemi vedli milionchvilkaři02.04.20 07:11 Česká republika 3

Podívejte se, kam přísná karanténa vede01.04.20 17:41 Itálie 5

Měnové kurzy

USD
24,96 Kč
Euro
27,17 Kč
Libra
30,80 Kč
Kanadský dolar
17,86 Kč
Australský dolar
15,44 Kč
Švýcarský frank
25,71 Kč
100 japonských jenů
22,90 Kč
Čínský juan
3,54 Kč
Polský zloty
5,99 Kč
100 maď. forintů
7,60 Kč
Ukrajinská hřivna
0,92 Kč
100 rublů
33,07 Kč
1 unce (31,1g) zlata
41 325,32 Kč
1 unce stříbra
378,93 Kč
Bitcoin
183 085,41 Kč

Poslední aktualizace: 7.4.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 50 732 179