Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Clair

Nalezeno 9 příspěveků, 5 různých IP adres

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

23.06.2010 03:07

Německo se navezlo do Izraele pro odepření vstupu jejich ministrovi do Gazy

RE: Příšerný překlad!

Clair 99.?.?.?

Milý pane hestroy,děkuji za Vaše opravy, píšete, že článek nebyl placený, takže o nic nejde. Nemohu souhlasit, jde. Já jsem náhodou docela citlivá na český jazyk a velmi mě uráží když lidé dělají hrubé chyby, a zejména mladí lidé.

Abych se přiznala, tento článek jsem skutečně spíchla narychlo, navíc už byla téměř půlnoc a už jsem si ho po sobě zapomněla přečíst, jistě bych neudělala překlepy jako - řekl mu (?) lituje rozhodnutí, kam patří "že" a dále - že by brzy začne umožňovat , kde nepatří by, to jsem zaregistrovala také až když byl článek zveřejněn.Nicméně děkuji za opravy a současně mám pro Vás nabídku, že články, které přeložím Vám pošlu ke korekci, abychom se oba dva zapojili a pomohli nasemu editorovi. Jestli s tím budete souhlasit, moje překlady půjdou nedříve Vám a Vý je můžete vyexpedovat editorovi sám. Přijímáte?

K samotnému článku bych ráda dodala, že považuji za velmi smutné prohlášení uvedené v článku a klíčovou informaci:

"My nepovolujeme vyšším vládním politikům vstup do Gazy, protože Hamas bude tyto návštěvy manipulovat k tomu, aby získali legitimitu, řekl Palmor".

Kladla bych si okamžitě otázku, že EU jak víme už mnoho let financuje palestinskou samosprávu, a podílí se na mnohých projektech, přitom ale nikdo neví kde tyto projekty končí, nikomu z politiků není umožněn přístup, aby se přesvědčil kam ty peníze jdou a jak jsou použity? A nikdo tam nemá přístup. Zajímavé a to se dozvídají Němci až teď? Skutečně šokující. Také, že Hamas se se tímto může snažit získat legitimitu, je směšné. Co také čekají, když byl legitimně zvolen?
Připadá mi to jako jenom další jejich taneček, kterým se snaží oblbovat svět.

222624

22.06.2010 21:16

Německo se navezlo do Izraele pro odepření vstupu jejich ministrovi do Gazy

RE: Příšerný překlad!

Clair 99.?.?.?

Milý pane hestroy 77,
je mi nesmírně líto, že Vás můj překlad tak vytočil a omlouvám se při použití slova co-financovaní. Čistě pro Vaši informaci, článek jsem přeložila ze své vlastní vůle, aniž bych o to byla požádána. Asi takto, když je člověk už více než 40 let mimo mateřský jazyk, jistě se to na Vás podepíše. Nicméně si myslím, že jste příliš kritický, protože čtu často některé články na aktuálně a když se porovnávám s nimi, jsem na tom ještě relativně velmi dobře. Ještě mi napište kde jste našel několik chyb v jedné větě a které Vám nedávaly žádný smysl.
Zdraví Clair

222592

07.05.2008 09:02

Jak ovládnout 220 miliard Kč v českém zdravotnictví

Dulezity dodatek

Clair 70.?.?.?

Americké zdravotnictví v České republice
Ve světle nových skutečností lze jednoznačně usoudit, že finanční skupina Agel není tou finální stanicí, která ovládne české zdravotnictví. Funguje jen jako zprostředkovatel spolu s lidmi z Ministerstva zdravotnictví. Na obzoru se začíná objevovat americká nadnárodní organizace řízené péče Kaiser Permanente. Jedná se o největší organizaci řízené péče v U.S.A. a ta se chystá expandovat do ČR.

1) Kaiser Permanente (KP) odstartoval mezinárodní poradenství v oblasti zdravotnictví. V článku (viz. zdroj) nabízí své poradenské služby v oblasti strategie, plánování, ekonomiky ve zdravotnictví atd. v ostatních zemích světa. Netají se tím, že má dostatek financí ke své expanzi. Zdroj: prnewswire.co.uk/cgi/news/release?id=57278

2) Kaiser Permanente International (odnož KP pro zahraničí) zveřejnil na svých webových stránkách zahraniční klienty, se kterými spolupracuje. Z ČR se jedná o 3 klienty: Euromednet (nyní Nemocnice Třinec Podlesí a.s. vlastněná Agelem), Hutnická zaměstnanecká pojišťovna (ovládaná Agelem), * Reforma zdravotnictví-forum.cz (Macháček, Julínek, Hroboň, Bryndová, Svejkovský, Hodyc) Zdroj: xnet.kp.org/kpinternational/clients.html

3) Ve dnech 6.-8.4.2008 proběhl v Praze 4. International Health Summit 2008. Uspořádalo ho občanské sdružení Reforma zdravotnictví-forum.cz ve spolupráci s americkým partnerem The Governance Institute (James A. Rice). Důležitým hostem byl také generální ředitel KP pan George C. Halvorson. Jeho přednáška byla zveřejněna v českém časopise Medical Tribune. Zdroj: ihsummit.eu/home.html

4) Posledním indicií je poradenská firma McKinsey&Co, která funguje po celém světě. Pro KP tato firma prováděla v roce 1995 strategické plánování a obdržela velmi tučné odměny (viz. zdroj). Není náhodou, že MUDr. Pavel Hroboň pracoval pro McKinsey&Co 4 roky (98-02) jako konzultant. A není náhodou, že u McKinsey&Co současná poradkyně ministra Julínka PhDr. Lucie Bryndová získala doktorát. Zdroj: kaiserpapershawaii.org/kaiserwatch.htm

Poslední jmenovaný zdroj je dlouhý článek o nekalých praktikách KP (miliardové zisky, omezování péče pro pacienty, propouštění vyškolených odborníků-lékařů výměnou za lékaře-začátečníky, obrovské výdaje na svou reklamu, miliónové pokuty za zanedbání péče atd). Stojí za to si ho celý pročíst, protože si člověk udělá představu, jak ve skutečnosti funguje KP. Existují i další webové stránky jako např. www.kaiserthrive.org, kde jsou zveřejňovány aktuální žaloby na KP i zkušenosti obyčejných lidí s KP (zanedbání péče, odmítnutí péče, neproplacení péče). Také jsou popsány způsoby jak KP zneužívá svůj statut neziskové organizace.

Kaiser Permanente logicky ztrácí americké klienty (pokles z 8.5mil na 6.9mil. za posledních 6 let) a proto hledá jiný zdravotnický trh. ČR se zdá jako ideální- levná pracovní...

Automaticky kráceno

160590

21.04.2008 15:15

Obyvatelé Gazy umírají hladem, říká Carter

Vyhrozuji, ze Carter ztrati kvuli tomu americke obcanstvi?

Clair 70.?.?.?

Vzdyt take ultrapravicove sionisticke kridlo uz kvici, chteji se zasadit o to, aby Carter prisel o sve americke obcanstvi. Financni podporu jeho nadace uz se jim podarilo uspesne zlikvidovat, tak ted pry to obcanstvi, to znamena, ze se byvaly president Carter nebude moci vratit zpatky do US? Nevim jak si to vysvetlovat. Uz se pouze nemohl dal divat co se tam deje, protoze vi moc dobre, kdyby se chteli domluvit, tak cesta existuje.

159566

21.04.2008 15:03

Obyvatelé Gazy umírají hladem, říká Carter

RE: Jedna Carter s Hamasem sam o vlastni vuli?

Clair 70.?.?.?

No vzdyt sionisticke am. kridlo uz vola o pomste pro Cartera,chteji prosadit, aby mu bylo odnato americke obcanstvi.Odriznuti financni podpory jeho vlastni nadace se jim uz podarilo, tak pry jeste toto je treba, tak ja nevim jak se zbavuje obcanstvi clovek, ktery se narodil v Americe a navic byvaly president. Se uz na to nemuze divat,je prece jasne,kdyby se chteli domluvit, tak uz je to davno vyresene.

159565

07.04.2008 14:31

Vzpoura generálů

RE: Tragedie pro Ameriku

Clair 71.?.?.?

Dekuji za pozdrav pane Zdenku, zdravim Vas take uprimne. Mnoho clanku v aktualne postrada objektivitu, clanky jsou povrchni a placeni ideovi bojovnici zasahuji pravidelne. Vas nazor prakticky uslapou,tudiz je skoda plytvat casem.
Tesim se opet na nase setkani.
Zdravi Clair

158473

05.04.2008 02:54

Vzpoura generálů

RE: Tragedie pro Ameriku

Clair 71.?.?.?

Dobry den pane Zdenku S.,

ano, jsem ta,kterou znate. Uz se tam ostatne delsi dobu nekonam, neni nalada se porad dohadovat a nechat se urazet od lidi, kteri vedet nechteji, proto jsem to vzdala.Uz ani na ty blogy nechodim, naposledy jsem byla na Sedlackovi "Byli jsme opili", jestli se na to chcete mrknout, byla to velmi plodna diskuze.
Zdravim Vas.
Clair

158250

23.02.2008 16:48

Šílený kult se rodí – Barack Obama

Obama je bezesporu nejlepsi kandidat na presidenta

Clair 71.?.?.?

to alenamaria 69: jste to napsala naprosto presne a neni uz ani k tomu co dodat. Obama je bezesporu nejlepsi presidentsky kandidat.

155056

22.02.2008 15:07

Šílený kult se rodí – Barack Obama

RE: Obama neni salonní socialista

Clair 71.?.?.?

Vazeny pane "Zapadaku",

dekujeme Vam za Vase subjektivni plitke vymysly, kterymi obohacujete tyto stranky za ucelem mateni. Jako politicky nezavisly cekate jiste na pana Bloomberga, ktery se ovsem konat nebude, nebot jak se situace jevi, nema sanci ziskat solidni podporu volicu. Stojite tedy na strane jako pata kolona, abyste se potom pridal ke strane, ktera zacne vyhravat, coz pouze svedci o Vasem charakteru. Proto se domnivam, ze nejste kompetentni k tomu , abyste se navazel do samozvanych ceskych a EU pisalku, o kterych se domnivate, ze jsou naprosto mimo. Jestli zijete v Americe 25 let nebo 50 neni skutecne relevantni, nebot je videt, ze Vam to nic neprinasi a nejste schopen decifrovat zakladni veci na politicke scene. Naopak pripada mi to politovanihodne, ze po tak dlouhe dobe pobytu se stotoznujete s ideologii McCaina, rado-by narodniho hrdiny, i kdyz valecni veterani na jejich strankach ho povazuji nejen za zbabelce a donasece, ale take "kam vitr, tam plast", meni svoje nazory neustale a krome dalsich valek nema co nabidnout. Jste me velmi uklidnil, protoze to je naprosto nejhorsi mozna volba. Amerika se uz mezitim posunula dopredu, jestli jste si nevsiml a jeho politika strachu, kterou neustale propaguje, preventivni valecne escapady a dalsi nesmysly, se kterymi neustale operuje nemuze mit v dnesnim globalnim svete mista. Naopak uz se docela tesim na debaty McCain a Obama, zejmena az ho zacnou ukazovat jak se objima s Bushem, pouze s tim rozdilem, aby nasledoval jeho stin s uchylnou ideologii strachu a neustalych valek. Preji Vam krasny den.

154980

Káva pro Zvědavce

66

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc březen přispělo 140 čtenářů částkou 23 155 korun, což je 66 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Milí čtenáři,

prosím zvažte, zda byste mohli přispět na provoz tohoto serveru. Zbývá několik dnů do konce měsíce a v pokladně chybí třetina potřebné čásky. Jsme bez reklamy, tudíž plně závislí jen na tom, co se sebere. Děkuji.

Ve zkratce

Rockefeller a pandemie29.03.20 12:55 Neurčeno 4

Fed nemůže opravit, to co je rozbité.28.03.20 19:25 USA 0

I na pokraji sil musí evropské státy platit „výpalné“ Bruselu v plné výši.28.03.20 15:29 Evropská unie 0

Pozorujte dnešní právní zrůdy, ceny a lichvu! Šílené!!27.03.20 18:19 Česká republika 6

Jourová varuje27.03.20 14:54 Evropská unie 7

Vědci zjistili u 600 lidí 40 různých mutací koronaviru26.03.20 22:20 Island 6

Holandsko a Švédsko začínají ustupovat od teorie stádní imunity26.03.20 22:07 Evropská unie 2

Vláda mění své rozhodnutí ohledně odškodnění - bojí se bankrotu (a právem)26.03.20 22:00 Česká republika 1

Indie vyhlásila 1,3 miliardě svých občanů stanné právo26.03.20 21:02 Indie 1

Koronavirus: Drakonická opatření v Bolívii26.03.20 09:03 Bolivie 7

VIDEO: Massimo Mazzucco zajímavé souvislosti a "náhody" COVID-1926.03.20 07:56 Itálie 0

Politická korektnost a krvelačnost chorých feminacistek vedla ke konci mluvčího FK UK25.03.20 11:07 Česká republika 12

Ministerstvo obrany chce uspořit až 2,9 miliardy korun25.03.20 07:00 Česká republika 1

Evropská unie vojensky podporuje Turecko24.03.20 17:34 Evropská unie 2

V USA začala ekonomická krize24.03.20 04:25 USA 3

Video: Allahu akbar! Nepokoje v uprchlickém táboře Eleonas v Aténách23.03.20 17:51 Řecko 0

Video:Německo už není zemí mléka a strdí, ale Afričanovi to nevysvětlíte23.03.20 17:45 Německo 1

Protesty proti omezením kvůli koronaviru v Paříži23.03.20 16:19 Francie 0

Stát zakázal výrobu dezinfekce Martinu Žufánkovi23.03.20 15:43 Česká republika 1

Rusko a Kuba posílají do Itálie své lékaře22.03.20 17:35 Rusko 4

Měnové kurzy

USD
24,73 Kč
Euro
27,40 Kč
Libra
30,61 Kč
Kanadský dolar
17,60 Kč
Australský dolar
15,18 Kč
Švýcarský frank
25,89 Kč
100 japonských jenů
23,04 Kč
Čínský juan
3,48 Kč
Polský zloty
6,03 Kč
100 maď. forintů
7,68 Kč
Ukrajinská hřivna
0,89 Kč
100 rublů
31,14 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 022,98 Kč
1 unce stříbra
345,74 Kč
Bitcoin
148 569,97 Kč

Poslední aktualizace: 30.3.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 50 630 915