Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané pdmlynek

Nalezeno 122 příspěveků, 5 různých IP adres

Stránka: 1 2

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

23.02.2008 03:20

Šílený kult se rodí – Barack Obama

RE: Pane Král...

pdmlynek 66.?.?.?

>Nedávno jsem s ní byl na kafi a ona
>si stěžovala:

>
>Tak už mi to jde na nervy. Denně řeším totéž. Cikánka ve
>věku 23 až 26 let, svobodná nebo rozvedená, popřípadě
>manžel v kriminále, tři děti, ona sama na mateřské
>dovolené nebo bez práce. V tu chvíli dostává od nás všech,
>z našich kapes: 7.400 Kč příspěvek na bydlení, 8.700 Kč
>sociální dávky, 1.700 Kč přídavky na děti – pokud má
>„pouze“ 3 děti 7.600 Kč rodičovský příspěvek do 3 let
>věku dítěte. K tomu můžeš pro pořádek přičíst 13.000
>Kč příspěvek při narození dítěte a ....

Nechápu proč to jde na nervy. Vždyť co ta cikánka dělá je přesně to o co jí vláda žádá.

Vůbec nechápu proč by někdo dostával od vlády peníze poplatníků na bydlení, na sociální dávky, na přídavky na děti, příspěvky při narození dítěte, atd. Normálně lidi si musí zaplatit za své náklady. Jestli chceš auto, tak si ho zaplať. Jestli chceš chléb, tak si za něj zaplať. Jestli chceš dům, tak si za něj zaplať. Jestli chceš věci pro děcko, tak si za ně zaplať.

Vláda by neměla nikomu platit za dům, za stravu, nebo za děcka. Ale jestliže vláda dává peníze poplatníků jiným, tak k tomu musí mít nějaký důvod. Jediný důvod který vidím proč by vláda dávala někomu peníze na sociální podporu, děcka, bydlení, atd., je že vláda tyto věci podporuje. Je mi to odporné, a neférové, ale chápu to. Vláda tím že té cikánce dává peníze podporuje činy co cikánka dělá.

Jestliže to někomu vadí, tak nemá nadávat cikánce; ta jen dělá v čem jí vláda podporuje. Jestli to někomu vadí, tak se má obrátit na vládu, aby zastavila nesmyslné rozdávání peněz poplatníků aniž by z toho něco měli.

155036

26.02.2008 01:22

Šílený kult se rodí – Barack Obama

RE: A jaky teda kandidat by zde vzbudil nadseni? Koho by jste uvital vy p. Krali?

pdmlynek 66.?.?.?

>Protoze v techto volbach nekandiduje - to je jedna z pricin. [smích]
>A ja vim, zni to blbe.

Ale kandiduje. Viz:

http://www.novinky.cz/clanek/133913-do-boje-o-bily...

155146

05.03.2008 02:22

Abu Ghraib

Hnusne ...

pdmlynek 66.?.?.?

No, mě to připadalo dosti odporné, když tyto fotky vyšli v květnu 2004. Takové chování musí být zakázané, a odsouzené. Naštěstí hodně Amerických vojáků za toto chování, a za poručení takového chování, bylo odsouzeno, a sedí.

Ale na druhé straně je potřeba to dát do kontextu. Pro nás takové chování s vězněmi je odporné, ale v kontextu arabského světa to nebylo nic významného. Co se stalo v Abu Grab bylo ponižování. Být na hromadě nachých chlapů není pro Araba příjemné, ale nedá se to srovnávat s tím co dělal Sadám. Sice sexuální ponižování není příjemné, ale mučení na místní poměry to nebylo. Jak by jste navhroval že US se má k vězňům co zabíjeji ostatní Iráčany nebo vojska US? Nebo možná že US měla je pověsovat na háky, nebo jim lámat kosti, nebo roztrhávat zaživa jejich malé děcka při výslechu jak to dělal Saddam, nebo jiné bestie?

Co o tom psali Iráčané:
[T]he reception [of abuse news from Abu Ghraib] was surprisingly low-key in Iraq. Part of the reason was that rumours and tall stories, as well as true stories, about abuse, mass rape, and torture in the jails and in coalition custody have been going round for a long time. So compared to what people have been talking about here the pictures are quite benign. There’s nothing unexpected. In fact what most people are asking is: why did they come up now? People in Iraq are always suspecting that there’s some scheming going on, some agenda in releasing the pictures at this particular point.


Podívejme se co o tom psali v arabských zemí. V šíitských novinách psali že Američani to zveřejnili naschvál, aby Šiity se smilovali nad těmi Baathistickými vězni které byli propuštěny z Abu Ghraib, a nezabili je jak jsou propuštění. Že by většina Šiitů nějak plakala nad hrubým chováním proti Baathistům se řícit nedá. Na druhé straně v sunistických novinách psali že US to uvěřejnila v té době schválně, aby lidi rozptylili od toho co se dělo v té době v Falúdži.

To coUS vojska dělala odsuzuji, protože tak se nemají chovat vojska které bojují za naší stranu, a né protože nějak ublížili zajatcům.

155740

Když jsem o tomto slyšel před týdnem v rádiu, tak jsem se pousmál: jen jsem zvědavý za kolik dnů začnou na Zvědavci psát, že ten počítač Raula Reyese který dokazuje Venezuélskou podporu FARC vlastně tam byl šoupnutý agentama CIA, aby tam rozpoutali válku, a aby se do toho vangažovali Americké vojska. Tak co, je to jen spyknutí? Může za to zase CIA? [smích] [smích]

155860

06.03.2008 23:24

Gaza v agonii

RE: Palestinci

pdmlynek 66.?.?.?

Kdepak. Viděl jsem v televizi jak lidi v Palestíně vyšli do ulic to oslavovat. Nepřišlo mi to nějak nahrané. Za pár dnů se Arafat za to omluvil.

Můžeme se dohadovat jaké procento Palestínců se z 11.9.2001 radovala, ale domnívat se že radování Palestínců je jen lež je velký omyl.

155861

06.03.2008 23:40

Iráčané: „Navýšení“ je katastrofa

Kdo za to muze?

pdmlynek 66.?.?.?

Iráčané se mezi sebou mydlí. Je to dosti odporné. Ale za to nemůžou Američané. Podle článku jde o boje mezi sunnity a šiity, a né o nějaké partyzánské operaci proti USA. Toto je problém pro Iráčany si vyřešit sami. Proč? Protože někteří sunnitové a šiitové se nenáviděli už stovky let.

Nevím co se autor domnívá že USA má udělat. Toto je pro Iráčany věc mezi sebou vyřešit. Kdyby USA chtěla, tak by podpořila jednu nebo druhou stranu, a byl by klid, jak to dělali Britové ve svých koloniích. Ale to zase by lidi řvali že to je loutková vláda a né demokratická.

155862

07.03.2008 07:50

Teror pravdoláskovců

Svoboda slova?

pdmlynek 66.?.?.?

Já politickou korektnost odsuzuji také. Zdá se mi to špatné. Politická korektnost je hrozná nejen v Evropě, ale i USA. Je to hnus.

Každý by měl mít právo říct Arbeit macht frei, nebo že je někdo více nebo méně „opálený”. Nejen to, ale každý by měl mít právo se nebát vyslovit co chce. Jestliže někdo chce hajlovat, nebo slavit Hitlerovy narozeniny, nebo nosit hákové kříže na klopě nebo říkat že negři jsou všichni stejní.

Ale v případě propuštění někoho z práce, to odsuzovat nemůžu. Když někdo mluví v práci, za zaměstnavatele, tak se musí chovat jak si zaměstnavatel přeje. Zaměstnavatel přeci může vyhodit kohokoliv kdykoliv z jakéhokoliv důvodu. Z jakéhokoliv důvodu. A nebo bez žádného důvodu. Připadá mi to šílenost vyhodit někoho kdo řekl Arbeit macht frei, ale toto je jeho věc.

155889

07.03.2008 08:33

Teror pravdoláskovců

Ciny a plna zodpovednost

pdmlynek 66.?.?.?

Nikdy v dějinách totalit člověk nebyl trestán za neúmyslné gesto.

Ne. Toto je omyl. Samozřejmě že mens rea je velice podstatné když se určuje vina zatčeného. Za mnoho činů aby člověk byl odsouzený, tak musí být dokázáno že byl cílovědomý, za jiné se musí dokázat že byl nedbalý, za jiné že byl úmyslný, za jiné že byl jen bezohledný, atd. Každý čin má určitou úroveň mens rea.

A ano, jsou činy, za které člověk jen odsouzený, na které nezáleží jakou má mens rea. Říká se tomu „Plná odpovědnost”. Jestliže projedete na červenou, tak jediné co se musí dokázat je, že jste tím projel. Je to jedno jestli jste to udělal cílovědomně, nebo protože jste nedával pozor, nebo i přesto že jste dával velice velkou pozor se vám to stalo. Dalši plné odpovědnostní kriminální činy jsou např. pohlavní zneužení, nebo děláte ultrahazardní věci (jestliže vaše fabrika vyrábíte dynamit vedle školy, nebo máte zoo s šelmami, tak je to jedno jak jste opatrný: jestliže fabrika vybouchne a zabije děcka nebo vám uteče lev a zabije člověka, tak jste vinný).

155893

07.03.2008 08:08

Teror pravdoláskovců

RE: Svoboda slova?

pdmlynek 66.?.?.?

>>... Zaměstnavatel přeci může vyhodit kohokoliv kdykoliv z jakéhokoliv důvodu.

>Z jakéhokoliv důvodu. A nebo bez žádného důvodu.
>
>I proto, že je černý? A neodporujete si?
>Myslím, že tomu zatím v žádné civilizované zemi doslova
>tak není [mrknutí jedním okem]

Ách jo. Samozřejmě že jsou vyjímky, kdy člověk nemůže být vyhozený. Nemůže být vyhozený jestliže by šlo o rasové diskriminizaci. Nebo jestliže má smlouvu. Nebo jestliže vyhazování by bylo za whistle blowing. Nebo jestliže to je zlomyslné a tím člověka okradne (jestliže člověk je vyhozen týden než by měl jít do důchodu, a tím pádem stratí odměnu nebo část důchodu, tak by mohl soudit).

Jo, jsou situace kde není možné člověka propustit, ale většinou není potřeba mít žádný dobrý důvod.

155896

07.03.2008 16:09

Teror pravdoláskovců

RE: Svoboda slova?

pdmlynek 66.?.?.?

>pdmlynek - pravny poriadok kazdeho statu je iny takze nemozte
>takymto primitivnym sposobom zjednodusovat a pausalizovat. neviem
>ci sa snazite vykladat normy platne v juesej (hadam podla
>pouziteho slangu) ale napriklad v slovenskej republike plati
>zakonnik prace ktory v ustanoveniach §59 - 84 popiera vsetko co
>ste uviedli vyssie (aj ked mi niektore jeho ustanovenia ako
>zamestnavatelovi tiez nevyhovuju tak som povinny ho respektovat).
>takze bud zamerne klamete alebo sa snazite vysvetlovat veci o
>ktorych prakticky nic neviete.


Já si uvědomuji že každý stát to má jiné. Proto jsem jen popsal že existují vyjímky, a uvedl jsem pár příkladů o kterých vím. Já si uvědomuji že se zákony pořád mění a co bylo proti zákonu včera třeba není dneska.

Já taky chápu že to není tak jednoduchý jak to popisuji. Není to protože to neznám (i když přiznám že neznám jak to chodí na Slovensku), ale protože to nemá smysl zde rozbírat. Toto není právnická website, ale jak Vladimír píše, „politicky nekorektní webzine“. Co je podstatné je co Vladimír napsal, a co je jeho názor na pravdoláskovců, a názor na věc jiných čtenářů. Jeho názor je že je to špatné že lidi se vyhazují z práce za maličkosti jako za slova „Arbeit macht frei“. Můj názor je, že i když sice každý má svobodu slova, tak i přesto ho může zaměstnavatel vyhodit, protože zaměstnavatelové mají právo (mimo pár vyjímek) vyhodil lidi z práce jak se jim líbí.

Zajímá mě Váš názor, protože to vypadá že se vyznáte v zákonech. Jak je to tedy na Slovensku? Může zaměstnanec vyhodit pracovníka za slova „Arbeit macht frei”? Nebo je svoboda slova pracovníka chráněná do takové míry, že nemůže být propuštěný?

155941

10.03.2008 02:14

Teror pravdoláskovců

RE: A co takhle z nového soudku?

pdmlynek 66.?.?.?

Theodore Kaczynski je velice známá postava v USA. Je to velice chytrý chlap (IQ 170), který napsal velice pěknou doktorskou práci, začal pracovat jako profesor matiky na Berkeley, ale pak mu v hlavě ruplo, a odstěhoval se do divočiny kde žil v chatrči.

To že si nepamatuješ jestli byl oproti Světové bance nebo Mezinárodní měnový fondu je v pořádku. Nic proti nim neřekl, ale nedivil bych se. Spíš ale psal oproti civilizaci, pokroku, akademikům, atd. Chtěl aby byla celosvětová revoluce. Ale hlavně psal proti levičákům:

13. Many leftists have an intense identification with the problems of groups that have an image of being weak (women), defeated (American Indians), repellent (homosexuals), or otherwise inferior. The leftists themselves feel that these groups are inferior. They would never admit it to themselves that they have such feelings, but it is precisely because they do see these groups as inferior that they identify with their problems. (We do not suggest that women, Indians, etc., ARE inferior; we are only making a point about leftist psychology).
14. Feminists are desperately anxious to prove that women are as strong as capable as men. Clearly they are nagged by a fear that women may NOT be as strong and as capable as men.
15. Leftists tend to hate anything that has an image of being strong, good and successful. They hate America, they hate Western civilization, they hate white males, they hate rationality. The reasons that leftists give for hating the West, etc. clearly do not correspond with their real motives. They SAY they hate the West because it is warlike, imperialistic, sexist, ethnocentric and so forth, but where these same faults appear in socialist countries or in primitive cultures, the leftist finds excuses for them, or at best he GRUDGINGLY admits that they exist; whereas he ENTHUSIASTICALLY points out (and often greatly exaggerates) these faults where they appear in Western civilization. Thus it is clear that these faults are not the leftist's real motive for hating America and the West. He hates America and the West because they are strong and successful.

Zdroj: http://reactor-core.org/unabomber-manifesto.html

156154

12.03.2008 19:22

Teror pravdoláskovců

RE: Ciny a plna zodpovednost

pdmlynek 66.?.?.?

>Čistě teoreticky. Pokud budete stát/přijíždět na
>křižovatce a za vámi pojede automobil (osobní/nákladní to
>je jedno) a vy ze stylu jeho jízdy pochopíte že nezvládl
>řízení a nemá šanci dobrzdit necháte si urazit 1/2 auta a
>nebo se rozjedete i na tu červenou? Berte to čistě jako
>hypotetickou možnost (i když vzhledem k psychyckému stavu
>některých dnešních řidičů ne nereálnou). Jaká je pak
>vaše míra zavinění a kdy by došlo k napáchání vetší
>škody?

Toto je velice častý druh otázky v kriminálním právu.

Jestliže podezřelý by měl být u soudu odsouzený a potrestaný, tak prosekurátor musí dokázat že podezřelý splnil všechny prvky krimináního činu. Příklad: dejme tomu že v zákoně je napsáno že člověk je vinný z vraždy jestliže „cílovědomě usmrtí jiného“ (jo, vím že to je víc komplikované, ale toto je jen ilustrace). Takže prosekurátor musí dokázat že to odsouzený udělal cílovědomě, že druhého usmrtil, a že to byl jiný. Jestliže jiný byl zabitý omylně, tak nejde o cílovědomnost, a podezřelý nebude odsouzen za vraždu. Jestliže nenašli tělo zabitého, tak je to těžké dokázat že jiný byl zabitý, a tak podezřelý nebude odsouzen za vraždu. Jestliže čin zabil psa nebo sebe, tak nejde o jiného, a podezřelý nebude odsouzen za vraždu.

Takže aby někdo byl odsouzen musí prosekurátor dokázat u soudu že všechny prvky kriminálního činu byly splněny.

Ale existuje ospavidlnění. Toto je když všechny prvky kriminálního činu byly ustanoveny, tak podezřelý může uvést důvod proč by neměl být odpovědný. Např., sebeobrana. Takže jestliže podezřelý cílovědomě usmrtí jiného, ale podezřelý pak dokáže že splnil všechny prvky sebeobrany, tak nebude odpovědný za ten kriminální čin.

Ve vašem případě v některých jurisdikích by řidič nebyl odpovědný za tento čin. Ospravidelnění může být uvedeno jako nátlak, nebo nutnost. Jaký druh Ospravidelnění to je na Slovensku nevím, ale doufal bych že nějaký existuje.

156389

17.03.2008 20:17

Mé postřehy z demonstrace proti radaru

Nechápu proč je to pro autora tak záhadné

pdmlynek 66.?.?.?

Z toho článku je viděty že autor chodí do protestů velice nečasto. Diví se věcem co lidi co mají néjaké skušenosti s protestami považují ze normální.

To, že policie prý omezila přístup k cílu jejich protestu je normální. To že lidi zneužili protest pro své cíle je normální. To že extrémisti (ať jsou na stejné straně nebo na opačné) pošpiní jméno protestu je normální. To že se v protestech hodně fotografuje je normální. To že novináři publikují jen ty extrémní zábéry je normální. To že novináři, policie, a jiní uvádí že počet lidí v protestu bylo nízké než se zdálo účasníků, je normální.

Všichni lidi v protestu se nechovají tak jak vedení protestu chce, novináři nikdy nepíšou o protestu tak jak vedení protestu by chtělo, policie se nikdy nechová tak jak vedení protestu by chtělo, atd.

Nechápu proč je to pro autora tak záhadné.

156705

29.07.2009 08:36

USA nemají v byznysu vraždění co dělat

RE: Bezmezné mrhání penězi na úkladných a válečných vraždách.

pdmlynek 71.?.?.?

No, ztráty jsou veliké, ale tyhle čísla jsou nesmyslné.

"...celkově tedy 277.6 TRILIONŮ..."

Uvědomte si kolik peněz toto je. 277.6 triliónů je 277.6E+18. GDP USA je tak bilión (1E+12) za měsíc. Chcete říct že 5 bank stratili 277,600,000 krát více peněz než je měsíční GDP USA?

I kdyby problém byl s terminologií, a trilión je ve skutečnosti trillion (milión miliónů) tak se zamyslete. 277E+12 je 277 krát víc peněz než měsíční GDP USA. Je to asi 3 krát víc jako ceny všeho majetku na světě.

196578

29.07.2009 08:55

USA nemají v byznysu vraždění co dělat

Par poznamek o clanku

pdmlynek 71.?.?.?

(1) Jestliže Congress schválil prachy na odstranění Talibánské vlády a rozdrtění Al Kajdy, tak mi to připadá divné že pokoušení zabít vůdce těchto organizací je nějaký hřích. Můžeme se dohadovat jestli zásah do Afghánistánu byl správný nebo ne, ale jestliže se válčí, připadá mi normální udeřit na kádru Al Kajdy.

(2) Demokrati v Congressu nejsou slepí, hluší a hloupí, nebo beznadějně nekompetentní (no jsou, ale to jiné téma), ale jde o politiku. Ten kdo podpořil něco co se úplně nepodařilo se od toho později distancuje.

(3) To že USA podporovala komunistu Rashida Dostama neznamená že s ním souhlasí nabo že jsou kamarádi, nebo mají podobné hodnoty. USA podporovala Dostama protože ho považovali za vhodného k bitvě proti Talibánu. Během WW2 USA taky podporovala Stalina, I když ho neměli rádi.

196581

29.07.2009 19:21

USA nemají v byznysu vraždění co dělat

RE: Par poznamek o clanku

pdmlynek 12.?.?.?

Budeš se divit, ale souhlasím s Tebou. Souhlasím že podle mezinárodního zákonu se během války mají zabíjet jen kombatanty a né civilisti. Psal jsem o zabíjení velitelů kombatantů. Domníváš se že atentát na Hitlera nebo Stalina by bylo považované proti mezinárodnímu zákonu, nebo nějak považované za neférové válčení?

196621

30.07.2009 03:45

Obchod se zbraněmi: Rusko ztrácí Indii jako svého druhého největšího zákazníka

RE: Co je ale kouzelné, že takový článek vyšel na serveru Pravda.ru

pdmlynek 12.?.?.?

> Indie se rozhodla nakoupit zbraně, dostala z Ruska šmejdy, tak
> si šla nakoupit zbraně jinam. Kde v tom vidíte problém?
> A fabrika v Rusku, která šmejdy vyrábí, prostě zavře krám!!!
> Zase žádný problém!

Souhlas. Myslím že je to dobře že rozhodnutí od kuď se kupují zbraně (nebo jakékoliv zboží) jsou na základě volného trhu, a né politiky. Nejsem tak naivní abych si nemyslel že politika je úplně mimo, ale jestliže to co se píše ve článku je podloženo pravdou, tak to vidím pozitivně.

196647

30.07.2009 03:49

Obchod se zbraněmi: Rusko ztrácí Indii jako svého druhého největšího zákazníka

RE: Co je ale kouzelné, že takový článek vyšel na serveru Pravda.ru

pdmlynek 12.?.?.?

> Co je ale kouzelné, že takový článek vyšel na serveru Pravda.ru.
...
> Proto nechápu cintu Vangaurda, když tady vyplodí podobné
> ignorantské a diletantské komentáře. To je "zastuzený"
> antirusismus , vhodný tak před 20 lety!

To že někdo psal kriticky o ruské vojenské technice neznamená že je nějak oproti Rusku. Člověk může klidně milovat svojí zem nebo vládu, a stejně kritizovat části které se mu nelíbí.

196648

Mikisane, vždyť insider si jen dělá srandu. A Ty jsi mu na to naletěl.

196734

03.08.2009 19:26

USA nemají v byznysu vraždění co dělat

RE: Par poznamek o clanku

pdmlynek 12.?.?.?

Jarmilo, nezlobte se, ale Váš příspěvek je tak trapný, že ani nevím jestli to má smysl odpovídat.

> Vzhledem k tomu, že žádná al kajda ve skutečnosti neexistuje,
> protože si ji vymyslela CIA,

Al Kajda existuje. Je to islamistická teroristická organizace která je rozlezlá po celém světě. Domnívat se že to nějak vymyslela CIA je rasistické a poněžující -- vážné si myslíte že Arabové jsou tak tupí že si nemůžou sestavit organizaci?

> tak celý problém honění lidí, za účelem jejich zavraždění byl
> ten, že se chtěli tajné služby zbavit jakýchkoliv svědků z 11/9.

Proč by se chtěli zbavit svědků 11/9? To nedává smysl. Jestliže se domníváte že honění lidí je kvůli 11/9, nemělo by to význam tyto svědky vypovídat?

> Všimněte si, že to 9/11 mají skutečně neskutečně dobře
> ohlídané- dodnes se nikde nevyskytl jediný svědek, který by
> svým svědectvím zpochybnil bláznivou oficiální verzi o padání
> domků jen tak z plezíru.

Jaká bláznivá verze? Né že bych všemu co říká vláda věřil, ale co přesně se vám na tom nelíbí na oficiální verzi?

197131

04.08.2009 01:21

USA nemají v byznysu vraždění co dělat

RE: Par poznamek o clanku

pdmlynek 12.?.?.?

>>Al Kajda existuje. Je to islamistická teroristická organizace
>> která je rozlezlá po celém světě
> A to víš jak? sám jsi ji zakládal? nebo je znáš osobně a víš, > že si říkají Al Kajda?
> Arabové si bezpochyby mohou sestavit své organizace, a také to
> dělají. V Iráku, Palestině, Afghánistánu i jinde.
> Al Kajda je ale skutečně jen mediálním nástrojem.

Promiň, ale vážne Ti nerozumím. Ty se domníváš že Al Kajda neexistuje? Né, já jsem jí nezakládal, ale to neznamená že neexistuje. Domníváš se že Osama bin Ladin existuje nebo že neexistuje? Domníváš se že Taliban existuje nebo že neexistuje? Domníváš se že Afghánistán existuje nebo že neexistuje?

Jak vůbec víš že byla 1. Světová Válka? Zažil jsi jí? Jak víš že já existuji? Jak víš že nejsme jen části Matrixu?

Sám přiznáváš že Arabové jsou schopní zavést organizaci oproti Západu, ale nepřiznáváš že Al Kajda existuje?

197149

04.08.2009 01:34

USA nemají v byznysu vraždění co dělat

RE: Par poznamek o clanku

pdmlynek 12.?.?.?

>>Proč by se chtěli zbavit svědků 11/9? To nedává smysl
>
> No... někomu to smysl dává, ale hloupým lidem ne... a těm to
> nelze vysvětlit. 9/11 je gigantický podvod na celém světě, a
> kromě zahlazení důkazů ve WTC7 šlo i o stanné právo (trvající
> v podstatě dodnes - Patriot Act) a o záminku proč někde-
> kdekoliv válčit.


Zaprvé, není potřeba me nazývat hloupým. To že mám jiný pohled než Ty neznamená že automaticky jeden z nás je hloupý. Jestli se domníváš že já jsem hloupý, uveď důkaz.

Za druhé, budeme používat 11/9 nebo 9/11? Je mi to jedno jak to píšeš, ale bylo by to dobré si pořád to nepřehazovat.

Za třetí, KDO se domníváš že provedl tento podvod? A proč? A vážne se domníváš že vláda USA by byla tak tupá že by na to nepřišla?

Za čtvrté, napiš co se domníváš že stanné právo znamená.

Za páté napiš která část Patriot Act Ti připadá jako stanné právo.

Za šesté, proč se domníváš že Američani potřebují záminku někde válčit. Potřebovali Američané záminku jít osvobozovat Evropu za 1. Světové Války? Nebo za Druhé? Nebo bojovat oproti komoušům v Korei? Nebo ve Vietnamu? Vážně se domníváš že si Američané nějak dělají hlavu s hledání záminek?

197150

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

45

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 92 čtenářů částkou 15 626 korun, což je 45 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 0

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 8

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 12

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Maďarská poslankyně skartovala knihu dětškých pohádek plnou gayů a leseb, aktivisté ječí13.10.20 18:08 Maďarsko 3

Absurdita článků z dění na pařížských předměstích nadále roste13.10.20 16:51 Francie 0

Marián Kotleba se rozdáním 3 šeků po 1488 eurech dopustil ideozločinu a půjde sedět12.10.20 21:56 Slovensko 12

Počty zemřelých loni a dnes09.10.20 15:21 Česká republika 6

Studenti na slavné Karlové univerzitě chtějí "bezpohlavní systém"09.10.20 00:10 Česká republika 2

Byla pandemie plánována?08.10.20 21:48 Neurčeno 8

Měnové kurzy

USD
23,06 Kč
Euro
27,22 Kč
Libra
30,14 Kč
Kanadský dolar
17,54 Kč
Australský dolar
16,41 Kč
Švýcarský frank
25,41 Kč
100 japonských jenů
22,02 Kč
Čínský juan
3,45 Kč
Polský zloty
5,95 Kč
100 maď. forintů
7,47 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
30,08 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 969,77 Kč
1 unce stříbra
567,89 Kč
Bitcoin
299 368,92 Kč

Poslední aktualizace: 23.10.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 55 289 016