Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané pdmlynek

Nalezeno 122 příspěveků, 5 různých IP adres

Stránka: 1 2

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

10.12.2007 03:38

Lži na konci amerického snu

Připadá mi to správné

pdmlynek 66.?.?.?

Připadá mi to správné. Stejně jako to nemá smysl aby se vyráběli hračky v USA když se to dá sehnat z Číny za desitinou cenou, nebo nemá cenu šít košile v USA když se to může dovést z Pakistánu za pětinu, tak je to snad logické zaměstnávat IT lidi z Indie, kteří to udělají za třetinu než místní lidi v USA. Jestliže cizinec pracuje za menší cenu než Američan, tak to přeci nemá logiku zaměstnávat Američana. Podobně nemá smysl v ČR zaměstat Čecha co Ukrajinec udělá za poloviční cenu.

Jo, miluji Ameriku a mám velkou úctu k americkým pracovníkům, ale ještě více věřím ve volný trh. Miluji ČR a České lidi, ale volný trh je pro mě více důležitý než uměle udržovat své spoluobčany v místech kde nejsou potřeba.

148892

10.12.2007 08:12

Lži na konci amerického snu

RE: Připadá mi to správné

pdmlynek 66.?.?.?

>Kdyz se vasi logiky pridrzim dusledne, nutne dojdu k zaveru, ze mocna ruka volneho trhu se pozvolna uzavre.
>Vyrobi-li kdekdo, kdeco a kdekoliv za zlomek vyrobni ceny v Americe (Cechach), vyrazne se snizi pracovni prilezitosti pro Americany (Cechy), tedy mene financnich prostredku; kdo pak bude "ty kosile a hracky" kupovat?

Hmm, toto ale je přeci je odpovězené v každé začáteční učebnice makroekonomie. I když spoustů chytrých lidí se tuto otázku zeptalo (Abraham Lincoln, Henry Ford), tato otázka není debatovaná už asi 80 let.

Asi tak: Jestliže zákazník ušetří na zboží protože to koupí levně, tak ty ušetřené peníze nesplánchne do záchodu, ale dá je do oběhu. Tím hospodářství roste. Jestliže hodnota pracovníka je taková kolik vydělává, tím se taky uvolní lidský capital. Ten pracovník pak může dělat jinou, více důežitou, práci.

Tato otázka byla velice dobře vysvětlená už ve 1776, ve Wealth of Nations od Adam Smith.

148904

10.12.2007 07:54

Lži na konci amerického snu

RE: Připadá mi to správné

pdmlynek 66.?.?.?

Jde o volný trh. Když se uzavřou hranice, a uměle se vytrořejí oligópoly, vážně si myslíte že to bude hospodářství pomáhat?

148905

10.12.2007 08:36

Lži na konci amerického snu

RE: Tak proc nejdou pracovat do Japonska ci Evropy?

pdmlynek 66.?.?.?

To že absolventi nenacházejí místa je bohužel pro ně špatné, ale jestliže ti studenti šli do školy aby si vybudovali kariéru, tak si měli vybrat takový obor ve kterém je poptávka. Lidi jsou zodpovědní za sebe; jestli si vyberou dobrý obor, tak jejich úspěch je jejich; jestli že si vyberou špatně placený obor, tak možná že úspěch definitují jinak než kariérou.

148906

10.12.2007 17:57

Lži na konci amerického snu

RE: Tak proc nejdou pracovat do Japonska ci Evropy?

pdmlynek 66.?.?.?

> Vy jste si ten článek přečetl jen velmi zběžně, že?

Ja si ten clanek precetl, ale moje reakce nebyla na clanek, ale na reakce pana Ulika. Promin Te ze jsem to nebylo poznat.

148951

10.12.2007 18:29

Lži na konci amerického snu

RE: Připadá mi to správné

pdmlynek 66.?.?.?

>Nechci snad rozebírat faktickou podstatu zavedení těchto
>pojmů, ale nafouklá bříška somálských dětí budou myslím
>výmluvnější.

Nafoukalá brížka somalských dětí je dosti hnus. Co se domníváte že somálským dětem pomůže? To že jejich rodiče může pro ně koupit jídlo, protože můžou dostat zaplaceno za jejich práci. Budou placení za jejich práci když budou mít možnost se zapojit do světového volného trhu. Trpení dětí v Somálii není je vina korupční vlády a místního násilnictví, ale taky do určité míry vina vlád v Evropě, Severní Americe, a Východní Ásie, že omezují přístup těmto lidem a jejich výrobkům do naších trhů.

Vyřešení trpení v Somálii leží ve volném trhu.

148953

10.12.2007 19:02

Lži na konci amerického snu

RE: Tak proc nejdou pracovat do Japonska ci Evropy?

pdmlynek 66.?.?.?

>Pane, lide jsou obcany naroda kde se narodili. Narod je skupina
>lidi, kde nekdo prodava svou praci a nekdo ji kupuje. Tedy relace
>mezi pracovnikem a zamestnavatelem.

Dívím se že v dnešní době ještě jsou lidi kteří mají takový pohled na svět. Dívat se ekonomické hospodářství jako že národy jsou jen čluny na moři snad vymřelo před 50 lety. Jakýpak ekonom v dnešní světě má takový protektionistický pohled na ekonomie?

Já kupuji věci podle toho jestli se mi zboží líbí, a né podle toho kde bylo vyrobené. Jestliže zdejší lidé to vyrobili, tak fajn, jestli né, tak mají smůlu. Jsem hrdý na svojí vlast a miluju jí, ale přeci nebudu plýtvat peníze podporovat kšefty které nejsou schopné konkurovat s kšeftami ze zahraničí jen protože jsou ve vlasti.

Navíc jak vlastně se ví že co kupuji? Když český vlastenec koupí Škodovku a Plzeň, nepodporuje tím jen Německou a Jihoafrickou firmu? Když americký vlastenec si chce koupit jen “Americké” auto, tak co má koupit: Forda který je vyrobený v Mexiku, nebo Toyotu která je vyrobená v USA?

148955

10.12.2007 19:03

Lži na konci amerického snu

RE: Připadá mi to správné

pdmlynek 66.?.?.?

>Oligopól máme ve formě ČEZu ...


Promiň Te. Zase jsem se dobře nevyjádřil. My bad.

Oligopolem jsem nazýval místní pracovníky. Jestliže zákazníci (v tomto případě to jsou zaměstnavatelé kteří si kupují pracovní sílu svých zaměstnanců) nemají možnost si vybrat zaměstnance ze zahraničí ale musí si vybírat jen z řad místních lidí, tak místní pracovníci jsou oligopoly.

148956

10.12.2007 19:32

Lži na konci amerického snu

RE: Levaci...

pdmlynek 66.?.?.?

>Nemohu pochopit proc nekdo, kdo ma universitni vzdelani a nemuze
>najit praci ve svem oboru dela v coffee shopu [oči v sloup]

>Proc nejde delat i treba nejakeho pomocnika na stavbu? Urcite by
>mu zaplatili vice.

Protože zaměstnání je víc než honba za penězích. Třeba ho to v coffeeshopu baví. Třeba má tam príma kámoše, nebo má rád vařit kafé. Co víme. Přece nebudeme odsuzovat někoho jen protože nevydělává jak ostatní. Je to jeho věc.

148957

10.12.2007 19:10

Lži na konci amerického snu

RE: Připadá mi to správné

pdmlynek 66.?.?.?

>Reknu vam novinu, (pro vas zrejme) , vsechny ty cisla jsou jen
>hra! Hra ktera slouzi k vytvareni iluze o stale se
>rozvijejicich a prosperujicich spolecnostech s dvema cili - a)
>dosahnout pohybu jeji akcii na verejnem trhu (ci casem firmu
>akciovemu trhu prodat), b) dosahnout vysokych odmen pro firemni
>vedeni s spravni radu.

No samozřejmě.

Ohledně (a): Přeci jediný důvod proč firmy existují je aby vydělali pro své majitele peníze. Nechápu proč by majitel firmy byl měl být zodpovědný za nějakou “rozvíjející a prosperující společnost”? Majitel firmy nebyl nikým zvolen aby se staral o společnost. Jestliže někdo má za odpovědnost se starat o rozvíjení a prosperujování společnosti, tak to je vláda.

A ohledně (b)? Samozřejmě že vedení si chce vydělat peníze. Stejné jako každý kdo pracuje jako zaměstnanec pro majitele firmy (ať je ve “vedení” nebo jako “pracovník”) to nedělá z dobré vůle. Zaměstnanec pracuje jedině proto, aby si vydělal peníze.

Nevidím v tom žádný problém. Spíš naopak.

148959

10.12.2007 19:20

Lži na konci amerického snu

RE: Otroctví

pdmlynek 66.?.?.?

>To co tu většina popisuje, je „otroctví“. Nemám
>skutečnou šanci dělat to „co má smysl“, ale musím vzít
>to „co musím“.

Není to otroctví, ale zaměstnání. Kdo určuje “co má smysl” dělat? Ten kdo Vám platí. Váš zákazník (ať je to vnitřní zákazník jako šéf, nebo venkovní zákazník jako klient). Jestli se to zaměstnanci nelíbí, tak ať jde dělat to co chce. Nikdo ho v zaměstnání nedrží.

Nebo si vážně myslíte že zaměstnanci bude někdo platit aby si zaměstnanec dělal co chce?

148961

10.12.2007 20:47

Lži na konci amerického snu

RE: Normální trh

pdmlynek 66.?.?.?

>Aha, takže podle vás je normální, že zaměstnavatel odmítne
>kvalifikovaného místního zaměstnance, protože cizinec je
>ochoten pracovat za mnohem méňe peněz mnohem déle jak o tom
>pojednává článek.

No samozřejmě že to je normální. Nejenom normální, ale správné.

Vedení firmy má povinnost vydělávat peníze pro majitele firmy. Jak to vedení vysvětlí majitelovy firmy že nakupilo drahou službu místních než levnou službu? Asi “Nó, to víte, pane majiteli, já jsem radči přijal Čecha než stejně kvlifokovaného Ukrajince. Sice ten Čech vás bud stát o hodně peněz víc než Ukrajinec, ale mě na tom nezáleží.”? To by vedení bylo rychle změněné!

148968

10.12.2007 21:46

Lži na konci amerického snu

RE: Normální trh

pdmlynek 66.?.?.?

>Inu proti gustu žádný dišputát, přeji vám, ať si svůj
>sen vyzkoušíte na vlastní kůži (ne na kůži jiných, ale na
>vlastní). Když budete mít velké štěstí budete pak mít
>ještě možnost svoje stanovisko přehodnotit - ale jen když to
>štěstí budete mít opravdu velké.


Been there, done that. Několikrát.

Chtěl jsem studovat astronomii protože mě bavila; když jsem zjistil kolik je míst a kolik platí, přešel jsem na chemii. Udělal jsem to protože trh neměl zájem o astromony ale měl zájem o chemiky.

Po škole jsem hledal práci ve svém oboru. Nenašel jsem ji. Přešel jsem do jiného vědeckého oboru. Udělal jsem to protože trh v tu dobu neměl zájem o zaměstance v mém oboru, ale v jiném. Ale platili mi více než platili za zaměstnance v mém vystudovaném oboru.

Po 6 letech naší firmu vykoupila jiná. Změnila se business stratégie, a všechni vědci byli vyhození. Já, můj šéf, jeho šéf, stovky lidí, a mnoho oddělení. Nebyl zájem o to vědce (ti co přijímali tak platili mizerně), tak jsem přešel do úplně jiného oboru. Trh nechtěl vědce; trh chtěl lidi v tom oboru kde jsem teď.

Je mi to docela jasné, že během 5, 10, 20 let trh se zase změní a nebude zájem o lidi v oboru co dělám teď. Tak zase přejdu. Budu dělat to co trh chce, a né co já mám rád nebo co umím.

Toto je přeci normální. Nebo si myslíte že bych nedělal to co trh potřebuje?

148969

11.12.2007 00:20

Lži na konci amerického snu

RE: Otroctví

pdmlynek 66.?.?.?

>Zaměstnání jste zmínil vy. Jaký má smysl zaměstnanec,
>plnící pouze a jenom přání svého šéfa. Jaký má smysl
>šéf, plnící pouze přání svého pána.

>V praxi to znamená, že dělají JEN co je přikázáno.


Přesně tak!

V práci já mám nadřízené a mám podřízené. Už mnoha let ve různých formách.

Můj nadřizený mi platí abych dělal přesně to co on chce. Ani víc ani míň. Je vyloučené abych si dělal co já chci. On mi platí za to co mi poručí. On není zvědavý na můj názor; on je zvědavý na výsledky. Jo, jestli chce můj názor tak se mi na něho zeptá, a výsledek mé práce je názor. Ale jinak já pracuji abych dal přesně to co on chce. Nezajímá mě proč to chce -- to není moje věc. On ví co od mě potřebuje; já nevím co potřebuje.

Moji podřízení musí dělat to co já chci. Já každému/každé říkám přesně co od nich očekávám. Nechci aby plýtvali čas dělání věcí co si nepřeji. Nechci aby to dělali jinak. Nemám žádný zájem abych poslouchal jejich názory (ale podobně někdy poručím aby mi dali své názory). Nejsou placení aby přemýšleli; jsou placení aby dělali co já si přeji. Né že bych byl chytřejší než oni, ale jsem v lepší pozici posoudit co je potřeba než jsou oni. Oni pracují se mnou pro mého šéfa; jestliže můj podřízený nedělá přesně to co já chci, tak já nejsem schopný dodat mému šéfovy to co on chce.

Spytihněvě, Vy platíte svému podřízenému aby si dělal co chce?

148977

11.12.2007 01:23

Pensionovaní prezidenti a teroristé za pravdu o 11. září?

To jsou mi tedy novinky!!

pdmlynek 66.?.?.?

Jo, to bych chtěl vidět jak někdo v tajné americké službě navrhne a sestaví plán jak pozabíjet tisíce Američanů, dostane na to od Congressu rozpočet, a exekůtuje plán aby na to nikdo nepřišel. Kdo by na to dal svůj podpis? A proč?

Navíc USA není Evropa kde tajemství nemůže být odkrytý přes discovery. Vážně si nékdo myslí že jakýkoliv právník který by pracoval pro majitele WTC, aerolinky, nájemníky ve WTC, pracující, nebo jiné oběti útoků, by po pár podání Requests for Productions of Documents nebo Interogatories by to nevyčichal? To vážně je každý v USA tak hloupý?

Je to zajímavé že někdo je takový rasista, že se domnívá že muslimové jsou tak hloupí, že nejsou schopní propašovat na palubu pár letadel nože, pobodat piloty, a namířit letadla do věží.

148982

11.12.2007 01:29

Lži na konci amerického snu

RE: Normální trh

pdmlynek 66.?.?.?

>Ze se potreby behem casu meni je naprosto normalni. Vase pruznost
>je chvalyhodna a budiz vam prictena k dobru. Bohuzel ale
>podminovavani spolecnosti nefer praktikama a srazeni zivotni
>urovne proti vuli vetsiny spolecnosti v zajmu bezohledne mensiny
>normalni neni.

Promiňte, ale nikdo netvrdí že to má být neférové. Nikdo nechce laissez fair systém volného trhu. Stejně jako demokracie neznamená anarchie, tak volný trh neznamená zneužívání. Aby byl volný trh existoval, tak vázně potřeba aby existovaly pravidla podle kterých se firmy, zaměstnanci a zákazníci chovají. Např. pro majitele firmem by bylo logické se spojit, a vytvořit si monopol. Monopolem by vydělávali víc než kdyby byla knokurence. Právě proto musí vláda zakázat sloučení firem které by vytvořili monopoly nebo oligopoly a nebyla by zdravá konkurence. Nebo podobně vláda musí se zastávat zájmů třetích stran: když výměna peněz za zboží přináší oboum stranám ale ublíží třetí (např trh s drogami), tak je potřeba takový trh omezovat nebo zakázat.

Vážné Vám jméno Milton Friedman nic neříká?

148986

11.12.2007 01:44

Lži na konci amerického snu

RE: Připadá mi to správné

pdmlynek 66.?.?.?

> Globální
>kapitalismus není k ničemu a nikomu vázán a jako správný
>kapitalismus neplánuje nic, pouze rozhoduje trh a veškerá
>úskalí a nedostatky se přenesou na lidi a je to.


No samozřejmě že trh rozhoduje. No kdo má “plánovat”? Mám dojem některé vlády už se to pokusili udělat, a vida kde jsou dnes. Problém se SSSR nebyl že lidi byli nejak línější nebo hloupější nebo chudší než na Západě, ale vláda SSSR plánovala co lidi chtěli a co podniky vyrobí. Mysleli si že vláda zná co lidi chtějí lepší než lidi.

Volný trh není nic jiného než dávat lidem co chtějí. VLáda má sestavit systém zákonů aby volný trh existoval, a nechat ho jít.

148987

11.12.2007 01:54

Lži na konci amerického snu

RE: Normální trh

pdmlynek 66.?.?.?

>Co vse jste jeste pripraven akceptovat jako normalni? Treba to
>dickensovske strileni do stavkujich vyhnanych na ulici hladem,
>protoze zebracka mzda placena zamestnavateli sdilejicich
>ultraliberlani pohled na vec nestacila ani na jidlo pro jejich
>deti?

Ach jo. No přesně. Proč lidi v těchto podmínkách trpěli? Protože nebyl volný trh. Prodavači svých sil (tj. pracovníci) nemohly nabídnout své zboží (práci) na volný trh. Byl jenom jeden kupec, jeden továrník. Jedině company town. Jedině monopsony. Kdyby bylo na vybranou, tak by mezi sebou továrníci by konkurovali pro zaměstnance. Přesně proto vláda musí omezovat akce které ruší volný trh, jako vytváření monopolů a monopsonů.

148988

11.12.2007 02:55

Lži na konci amerického snu

RE: Levaci...

pdmlynek 66.?.?.?

>kdyz uz, tak funny. fanny - zenska sedaci cast tela.

Ne. “Fanny” v britské angličtině je ženské pohlaví. “Fanny” v americké angličtině je zadek.

148996

11.12.2007 03:50

Lži na konci amerického snu

RE: Připadá mi to správné

pdmlynek 66.?.?.?

>Mel bych jedny otazku na ten volny vsudypritomny trh. Logika veci
>me nuti pripustit zaver, ze vyroba se presouva do regionu s
>nizsimi naklady pri zajisteni samozrejme nejake prijatelne urovne
>rizik. Nevim di jake miry uz nam ten volny trh funguje dosatetcne
>dlouho, ale dusledkem by melo byt zpomalovani ekonomickeho vyvoje
>ve vyspelejsich a drahzich regionech a akcelerace ve ne vyspelych
>regionech a postupne ekonomicke srovanani rozdilnych regionu.
>Prozatim lze pozorovat po desitky let naprosto opacny trend
>"rozvirani nuzek". Bud jsem tedy dospel k mylnym zaverum anebo
>ten nas volny trh uz dost dlouho neni mezi nami.

Pár věcí:

Zaprvé, ekonomická síle třetího světa relativne oproti Severu roste. Už mnoha desítek let. Když se podíváme na to kde Sever (Severní Amerika, Západní Evropa, Japonsko, a Austrálie) byl před 10, 20, nebo 40 lety, je to obdivuhodné. Ale není to nic oproti růstu v některých zemí třetího světa. Např. Čína, Brazílie, Indonésie, Indie, Filipíny, atd. jdou rychle nahoru. I když Severní země tomu nevěří nebo nechtějí slyšet, některé zemi třetího svět ho dohání.

Zadruhé, některé zemi třetí světa jdou nahoru rychleji, jiné pomaleji nebo vůbec. Které zemi rostou? Ty, kde je volný thr, nebo mají přístup k volnému trhu. Toto dokazuje pravidlo.

Zatřetí, i když je volný trh, tak to neznamená že automaticky je to ekonomicky logické přesunout fabriky tam kde to je nejlevnější. Proč? Protože nejde o absolutní ekonomická výhodu (viz Adam Smith), ale jde o relativní ekonomickou výhodu (viz. David Ricardo). Stejně jako v Ricardském modelu proč je to lepší vyrábět high tech věci (jako tkání) ve vyspělejší Anglii nežli v levnějším Portugalsku, v dnešním světě je to lepší když Němci vyrábí Airbusy a Čína vyrábí hračka a vyměňují si to než aby si oba státy vyráběli oboje.

Začtvrté, Sever se hodně brání. Ve Francii vláda dáva zemědělcovy na podporu jedné krávy víc než je roční příjem jednoho zemedělce v Africe. V Japonsku jsou tak vysoké cla, že zemědělci vydělávají na ekonomicky nesmyslných 1/2 hektarových farmách. USA podporuje své zemědělství výhodnějšími daněmi. Takže i když mluvíme o globalismusu, máme hodně daleko k volnému trhu.

148997

11.12.2007 07:36

Lži na konci amerického snu

RE: Připadá mi to správné

pdmlynek 71.?.?.?

>Hnus?
>Jsou i další hnusné věci, co se lidem stanou, když se TRH
>stane bohem!

>Zaplaceno za práci? Nakoupit potraviny? To znamená:
>Postavit továrny, postavit obchody, postavit cesty, postavit
>školy, poslat učitele atd.

>
>O čem to tu mluvím? Vždyť na to nemají!!! Kdo to zaplatí?
>Pan "milosrdný"? To ale není tržní!!!

Ne. Není potřeba ponižovat lidi tím že jím dáváte almužné. Co je potřeba je se k nim chovat férově, a nechat je konkurovat ve volném trhu.

Kolik miliard korun Evropané a Američani věnovali do chudých Afrických států? Moře. Pomohlo to? Vůbec. Je to jen ponižování afrických států (“my běloši vám musíme pomoc protože nejste schopní se ani o sebe postarat”), a dělá to bělochům dobře (“my jsme čestní lidé, i dokonce spasitelé”). Je potřeba přivítat africké státy do světa a né je ostricizovat.

149004

11.12.2007 07:48

Lži na konci amerického snu

RE: Normální trh

pdmlynek 71.?.?.?

>Dekuji, ja nechci. Takove predstavy opravdu odpovidaji 19.
>stoleti a tam se vracet nehodlam. Ba co vic, budu se tomu
>rozhodne branit.

Vůbec nechápu co dnešní volný trh a kapitalismus má dělat s tím co se stálo ke konci 19. století. Kritizovat dnešní systém protože před 120 lety existoval laissez fair kapitalismus je asi podobné jako na kritizovat a obviňovat demokracii protože ve Starém Řecku měli otroky a města mezi sebou válčili.

“To vážně považujete demokracii jako dobrou věc? Já se vážně do 5. století před naším letopočtem vracet nechci. Měli tam války, otroky, mizernou hromadní dopravu, špatné zdravotní služby, a ponižování žen. Pryč s demokracií! Tam se vracet nehodlam. Ba co vic, budu se tomu rozhodne branit.”

149005

11.12.2007 08:04

Lži na konci amerického snu

RE: Připadá mi to správné

pdmlynek 71.?.?.?

>Globální
>kapitalismus není k ničemu a nikomu vázán a jako správný
>kapitalismus neplánuje nic, pouze rozhoduje trh a veškerá
>úskalí a nedostatky se přenesou na lidi a je to.

Přesně. Nikdo neplánuje trh. Lidi si plánují vše sami. Co je na tom divného? Má to podle Vás plánovat vláda?

149006

11.12.2007 07:47

Lži na konci amerického snu

RE: Připadá mi to správné

pdmlynek 71.?.?.?

>Koho zajímá takové hospodářství, které nás nutí k
>otročině za pár šupů, plundruje planetu a skutečně
>slouží jen pár vyvoleným?


To je právě to nádherné na volném trhu: nikdo Vás nenutí k otročině. Máte na vybranou. Můžete si dělat co chcete. Nikdo Vás nenutí do práce, nikdo po Vás nechce aby jste zplňovali 5-letý plán.

Vůbec nechápu jak se volného trhu a kapitalismu někdo může štítit. Co máte proti kapitalismu?

149007

11.12.2007 08:05

Lži na konci amerického snu

RE: Připadá mi to správné

pdmlynek 71.?.?.?

>doufam, ze vam nevadi ze ty hracky, zubni pasty, jidlo, atd. jsou
>zdravi nebezpecne. ale co, hlavne ze jsou levnejsi, ze?

To že nékdo šidil, a dával nebezpečné věci do jídla, hraček a past je hrozné. Toto ale není vinou volného trhu, ale vinou někoho kdo dělal kriminální věci.

149009

11.12.2007 08:05

Lži na konci amerického snu

RE: Tak proc nejdou pracovat do Japonska ci Evropy?

pdmlynek 71.?.?.?

>pane, vy jste osel ...

Ha! Narážka. Co kdyby jste mi spíš odpověděl na mé otázky? Co kdyby jste mi ukázal kde se mýlím -- já se rád poučím.

Vítám kritiku mých příspěvků, útok na moji osobu nikoliv.
[smích]

149010

11.12.2007 07:58

Bushovi biskupové: Okamžitý odchod z Iráku

RE: Nekonečná válka

pdmlynek 71.?.?.?

>
>Ano, ozývají se hlasy dokonce už i členů
>kongresu o odvolání "pana prezidenta" a tmavý stín v pozadí
>- vice prezident Dick Cheney - si spokojeně mne ruce. Podle
>ústavy, přechází žezlo do jeho rukou a s tím spojené jeho
>přímé finanční zisky na nekonečné válce.

Ha. Vy se domníváte že President může na válce nějak vydělávat? To jako když on podepíše zákon, tak se domníváte že on může rozhodnout tak že mu to přináší peníze? Víte vůbec co fráze “střet zájmů” znamená? Conflict of interest vám nic neříká?

USA není žádná banánová republika kde lidi jsou ve vládě aby si nahrabali. Jestliže někdo je dosti schopný aby se stal členem vlády, tak je dosti schopný na to aby si vydělal peníze jednodušeji.

149011

11.12.2007 08:45

Bushovi biskupové: Okamžitý odchod z Iráku

RE: Nekonečná válka

pdmlynek 71.?.?.?

>Při čtení článku jsem se pozastavil nad touhle kapitolou:
>
>„Musíme porazit násilnické extremisty, kteří ohrožují
>budoucnost Iráku a hrozí Spojeným státům,“ sdělil
>e-mailem mluvčí Bílého domu Scott Stanzel. „Naši muži a
>ženy v uniformách ochraňují irácké občany před
>násilnickými teroristy, kteří chtějí nevybíravě vraždit
>nevinné civilisty po desítkách, stovkách a tisících. Naše
>snahy ochránit nevinné životy jsou vznešeným úkolem, na
>který by měl být americký lid hrdý.“


>
>Nezdá se vám, že mluvčí Bílého domu, Scott Stanzel,
>nahlíží do diskusí Zvědavce a kopíruje příspěvky
>zdejších Jiroušů, Krebstů, Rickoverů, Rockyho, Sida,
>Semtexe a jiných expertů světového politického dění?

Jestli se vám ochraňování Iráckých civilistů nelíbí, možná že by jste byli radči kdyby Američani jeli domů a ať se mezi sebou tam pobijou, že? Nic by nebylo jednoduší pro USA udělat než toho v Iráku nechat, vzdát se toho, a zdrnout domů.

Mám dojem že měli se Američani vykašlat na Evropu když během WW2, kterou si mezi sebou Evropané sami začali.

149014

11.12.2007 19:54

Lži na konci amerického snu

RE: Připadá mi to správné

pdmlynek 66.?.?.?

>Komu má, prosím Vás, ta zdecimovaná populace konkurovat?
>(možná jiné podobné, ale k tomu bohužel asi bude docházet).

S kým má konkurovat? No se mnou, s Vámi, a ostatními lidmi!

Přeci lidi v Somálii jsou daleko levnější pracovní síla než jsou Češi. Proč nekonkurují? Protože nemají přístup k volnému trhu.

149070

11.12.2007 19:28

Lži na konci amerického snu

RE: Připadá mi to správné

pdmlynek 66.?.?.?

>Pánové teoretičtí ekonomové totiž až dodnes nepochopili,
>že svět neřídí neviditelná ruka trhu, ale stejně
>neviditelná, ovšem daleko mocnější síla - lidská psychika.
>V 18. a 19. století jim ty jejich utopie ještě mohly
>procházet, ale ohání-li se jimi někdo dnes, téměř sto let
>po Freudovi a Jungovi, je ten jeho diletantismus neomluvitelný.

Model a rozumění volného trhu a kapitalismu se vyvíjí. Ano psychology do toho taky něco má (viz pár Nobelových cen za to nedávno). To že před naše chápání volného trhu a kapitalismu nebylo vyvynuté v 18. a 19. století tak jak tomu rozumíme dnes neznamená že základy z 18. a 19. století jsou omylné.

149074

11.12.2007 19:35

Lži na konci amerického snu

RE: Připadá mi to správné

pdmlynek 66.?.?.?

>Kdo by vás zkoumal? Já? A jak mám vědět, že to jsou VAŠE
>názory? Co třeba osobní odpovědnost a statečnost? Co si
>myslíte o anonymních dopisech? Třeba i říkají pravdu. Ale
>co si myslet o jejich odesilateli? Že je to charakterní
>člověk? Zkuste se nad tím zamyslet. Nebýt té IP adresy, tak
>můžu diskutovat s několika různými lidmi a ani to nepoznám.
>Ještě by mě zajímalo, zda jde opravdu oddělit mé JÁ od
>mých názorů. Řekl bych, že mé názory definují mé JÁ.
>[oči v sloup] Ještě bych dodal, že mám rád komunitu na Zvědavci.
>Myslím, že sem chodí přemýšliví lidé a nedochází tu k
>nějakým osobním útokům, naopak se vede diskuse na úrovni.
>Takže bych byl rád, kdybych věděl, s kým zrovna komunikuji.
>Nebojte se. Já vás neudám. [velký smích]

Souhlas. Já se nebojím aby mě někdo zkoumal. Nejsem zase tak důležitý abych se obával že o mě někdo má zájem. Navíc, jestli někdo vážně chce strácet čas, tak ať to dělá; co se domnívá že vyzkoumá? Když to vyzkoumá, co s tím?

149075

11.12.2007 19:51

Lži na konci amerického snu

RE: Připadá mi to správné

pdmlynek 66.?.?.?

>..Zaměstnanec pracuje jedině proto, aby si vydělal peníze...
>
>Ani každá ku+va nepracuje jen proto, aby si vydělala peníze.
>A ani Vy nemůžete být tak hloupý, abyste nevěděl, že
>peníze nejsou jedinou, a často ani hlavní motivací toho,
>proč člověk pracuje. Jste buď navedený (to by se tak někomu
>hodilo, aby lidi pracovali jen kvůli penězům), nebo sociopat a
>psychopat.


No, a proč tedy chodí lidi do práce? To jako si myslíte že oni pracují pro zaměstnavatele z lásky? Nebo protože milují své zákazníky? Nebo pracují protože práce vyvynuje svět? Nebo co?

To, že si mi práce líbí, že pracuji s príma podřízenými a nadřízenými, že si můžu pokecat spolu o filech nebo sportu se splolupracovníkami, a ostatní dobré věci co se mi líbí v práci, je sice fajn, ale základní důvod proč chodím do práce je protože potřebuji podporovat rodinu.

Jestli mi někdo nabídne víc, tak jdu jinam, kde se mi taky bude líbit. Jestli nevyhovuji svému zaměstnavateli, tak budu vyhozený, a oni si zase najdou někoho kdo se jim bude líbit.

149077

11.12.2007 20:45

Lži na konci amerického snu

RE: Připadá mi to správné

pdmlynek 66.?.?.?

>Vážený pane, jak byste definoval stát? Dle vaší logiky je
>to skupina lidí, kteří se starají jen a jen o sebe.

Stát je politicky zorganizovaná sada lidí na určetém území.

No, a kdo se o mě má jako starat? Vy? Vy chcete mi kecat do toho jak mám žít? Omezovat mi své práva? Kdepak, to nechci. Já se starám o sebe.

No, a kdo se má starat o Vás? Já? Vy jako chcete abych byl zodpovedný za Vás? Abych nahradil vaše stráty? Abych byl souzený za to že se vám něco stalo? Kdepak, to já nechci. Vy se starejte o sobe, já nemám zájem za Vás být zodpovědný.

149080

11.12.2007 20:45

Lži na konci amerického snu

RE: Připadá mi to správné

pdmlynek 66.?.?.?

>Takže
>když uvidíte nekoho, jak se topí, necháte ho být?
>Koneckonců, je to jeho věc, ne?


No samozřejmě že rád pomůžu. Jako většina lidí. Ale jestli pomůžu topícímu je moje věc. I když rád pomůžu, nechci aby mě k tomu někdo until, abych byl zodpovědný za topícího, abych byl souzený za to že jsem mu nepomohl. Jestli vidím topícího, tak bych měl mít na vybranou jestli mu pomůžu, a nebo jestli si sednu na břeh a začít to filmovat abych s toho měl srandu. Ve Francii, kde občani jsou nucení zákonem poskytovat potícímu pomoc, tak hodně lidí místo pomoci zdrne aby nebyli zadržení.

149081

11.12.2007 20:15

Lži na konci amerického snu

RE: Připadá mi to správné

pdmlynek 66.?.?.?

>K
>čemu jsou peníze, když kolem vás jsou jen otrávení,
>sobečtí lidé?


Nechápu proč se domníváte že když někdo má peníze že bude otrávený nebo sobecký? Spíš naopak.

Jestliže někdo má peníze, tak má větší možnost si založit život podle své vůle, a tím pádem by měl být méně otrávený; ten kdo je chudý má více problémů a tak má více důvodů být otrávený.

Jestliže někdo má peníze, tak má prostředky na to dávat na jiné. Člověk kdo moc nemá, tak se moc nemůže dělit s ostatními.

Takže jestli máte víc peněz, tak je větší šance že budete MÍŇ otrávený a MÉNĚ sobecký.

149082

06.01.2008 12:15

Zločinci v policejních uniformách

Hahaha, ze mu na to letite!

pdmlynek 71.?.?.?

Jo, v USA nahý ženský skáčou po nevinných muží. Hahaha. A taky tam létají pečené holuby do hub. [chechtot] [chechtot]

Je to zajímavé kolik lidí v Evropě, zvláště levičáků, věří hlodám extrímních pravičáků v USA. Taky se domníváte že vláda USA je jen loutkou socialistických židů kteří chtějí zničit Ústavu USA? [velký smích]

Nevím jaký Američan by bral slova “Take heed, ye red-blooded American males. The police are operating a new sting designed to destroy your life. The police are planting attractive women half naked in parks. They entice passing males, engage them in conversation, lay back, spread their legs and rest their feet on the men’s shoulders.” vážně. Jestliže rozumíte anglicky, tak ten cit těchto slov je o trochu jiný než jak je to přeloženo do Češtiny.

150680

09.01.2008 07:37

Trestní oznámení na Zvědavce

Vyjádřuji podporu v této situaci

pdmlynek 71.?.?.?

Dobrý Den, Pane Stworo--

Chtěl bych Vám silně vyjádřit svojí podporu v této situaci. Vaše služby vedení tohoto Webu jsou velice vzácné. To co Vy píšete, a to že umožňujete jiným lidem zde psát je přesně to co je potřeba pro zdravou demokracii. Tento Web je znak svobody slova.

Né že bych souhlasil s Vašemi příspěvky. Ba naopak. Mám skoro úplně opačný pohled na svět než Vy. Často považuji Vaše příspěvky za mylné i za odporné. Ale toto je přesně co je potřeba v dnešní době. Potřebujeme více lidí jako jste Vy, ať jsou na levo nebo na pravo, ať milují nebo nenávidí USA nebo Židi nebo Muslimy, ať mají jakýkoliv pohled na svět. Potřebujeme více lidí kteří se nebojí říct svůj názor

Je mi velice líto když vidím v jakékoliv zemi když lidé omezují jiným lidem volný přístup k vyjádření. Ať v ČR, EU, Číně nebo v USA. Omezování svobody slova na základě politické korektnosti, nebo oproti rasismu, nebo oproti xenofóbii, nebo oproti terorismu, nebo nacismu nebo komunismu považuji za odporné omezování lidských práv státem. Toto nevede k více svobody od nenávisti, ale k více nenávisti.

Držím Vám palce. Neznám České zákony, a nevím jak bych Vám mohl pomoc, ale jestliže bych pro Vás mohl něco udělat, dejte vědět.

150816

09.01.2008 07:49

Trestní oznámení na Zvědavce

Pár věcí na článku mě dosti zarazilo

pdmlynek 71.?.?.?

Pár věcí na článku mě dosti zarazilo:

Nedovedu si představit že kdyby policie mi zaťukala na dveře s „Policie. Můžeme jít dále?” že bych je pozval dál. Nikdy to nedělejte. Bez soudního nařízení můj souhlas aby vstoupili na mojí nemovitost nedostanou. Nikdy to nevede k dobrému.

Nedovedu si představit že kdyby mě policie vyslýchala o jakékoliv kriminální věci, že bych u toho neměl právníka. Nikdy to nevede k dobrému.

Nedovedu si představit že bych byl při výslechu tak otevřený. Jó, být přátelský je OK, to jo, ale neříkat nic víc než na co se ptají. Nikdy to nevede k dobrému.

Jsem jediný komu toto chování příjde dosti ubližující?

150818

10.01.2008 04:36

Trestní oznámení na Zvědavce

RE: Pár věcí na článku mě dosti zarazilo

pdmlynek 71.?.?.?

>Presne tak. Chcete se mnou mluvit? Ano. Mam povinost s vami
>mluvit ze zakona. Ne. Dekuji na shledanou.

Já to myslel trochu jinak ohledné pozvání do domu. Policie většinou má právo do určitého měřítka si popovídat s kým chce. Já jsem ale myslel že nikdo by neměl souhlasit aby policie šla k nim do domu. Jde o to, že když dáte povolení k přístupu dovnitř, tak tím pádem dobrovolně souhlasíte s prohlédnutím vašeho celého domu. Já chápu že lidi se jen chovají přátelsky a příjemě když policista s úsměvem se zeptá jestli může dál, a že si neuvědomují že tím vlastně dávají policii souhlas k prohlédnutí bytu. Jestliže si pak byt policie prohlédne, může Vás klidně zatknout za cokoliv najdou, i když to nemá nic společného s tím proč s Vámi chtěli mluvit. [pláč]

Domov, nebo i auto, je považován za soukromou věc, která policie nemá právo si ho prohlédnout protože jde o omezování lidských práv. Je asi 6 vyjímek kdy zákon dává policie má právo si Váš dům prohlénout, a souhlas k přístupu dovnitř je jedna z nich.

150979

10.01.2008 04:47

Trestní oznámení na Zvědavce

RE: primitivni antisemitismus

pdmlynek 71.?.?.?

>Na Zvedavci mi vadi jeho primitivni antisemitizmus.

Mě taky. Ale přece lidi mají právo psát antisemitické příspěvky. Nebo ne? Co se domníváte že pojem „svoboda slova” znamená?

150980

10.01.2008 05:02

Zločinci v policejních uniformách

RE: Hahaha, ze mu na to letite!

pdmlynek 71.?.?.?

>Ano, věří. Ano, domnívají se tak. Vítejte na Zvědavci! [velký smích]

Díky za vítání. Ale už jsem zde na Fóru asi měsíc. Prohlédněte si mé příspěvky. [smích]

150981

10.01.2008 20:03

Trestní oznámení na Zvědavce

RE: primitivni antisemitismus

pdmlynek 66.?.?.?

To je možné. Jiní lidé mají opačný názor.

Ale přece lidi mají právo psát nacistické příspěvky. Nebo ne? Co se domníváte že pojem „svoboda slova” znamená?

Musíme se zastávat volnému přístupu v vyjádření všech lidí. Musíme hájit svobodu slova pro nacisty, antiseministy, nebo komunisty. Né protože by jsme s nimi souhlasili, ale svoboda slova je vzácná věc a na které je postavena demokracie.

Přece nechcete omezovat nacistům svobodu slova.

151045

11.01.2008 05:29

Trestní oznámení na Zvědavce

RE: Zatrhnou informovani

pdmlynek 71.?.?.?

> v nesčetných případech právní zástupce soudu (DA) obžalobou
>vůbec nezabýval a obžaloba byla zrušena.

Né tak úplně. District Attorney je zástupce státu, né soudu. Společnost byla ubližená kriminálním činem, tak společnost, zastupovaná státem, soudí podezřelého. Nebylo by to možné aby soud byl ve stejnou dobu byl ve pozici podání žaloby oproti podezřelému, a soudil by podezřelého. Byl by to střet zájmů.

151081

11.01.2008 05:33

Trestní oznámení na Zvědavce

RE: Poznáváme Židy!

pdmlynek 71.?.?.?

Já taky nejsem pro ponižování Mohameda, ale považuji ponižování Mohameda za svobody slova. Každý by měl mít právo se vyjádřovat. To že se vyjadřování někomu nelíbí je jeho problém.

Jestliže nějaký fundamentalista chce zabít autóra za karikatůru, tak za to obviňuji fundamentalistu, a né autora.

151084

14.01.2008 17:53

Budou ho muset zabít

Levičáci pro Ron Paula?

pdmlynek 66.?.?.?

Já vážně se divím jak levičáci, zejména ti kteří se o politiku velice zajímají, se tak se zastávají Rona Paula.

Ví vůbec kdo Ron Paul je? Uvědomují si že on je víc na pravo než Bush a ostatní jiní Republikáni? Né že bych s mnoha věcí s nim nesouhlasil, né že bych ho nechtěl vidět ve Whitehouse, ale kdyby by byl nominovaný tak je nulová šance že bude zvolený.

Je to dobře že máte Rona Paula rádi, ale podle Vaších přispěvků je to dost divné. Je to jako kdyby např. nějaký ODS-ák nadával na komunismus v Sovětském Svaze a Číně, a přitom by chválil co Kim dělá v Severní Korei.

151416

16.01.2008 20:38

Metoda „Mandrake“

RE: A v ČR???

pdmlynek 66.?.?.?

Pan Edward Griffin hodně toho píše, takže to hodně plete čtenáře.

Na co Vy se ptáte je na jeho kritiku finančního postavení USA, že peníze nejsou kryté zlatem. Jemu se nelíbí že se dnes používají fiat peníze.

V dávné době hospodářství bylo závistlé na výměně věcí mezi obyvateli. Jako zemědělec jsem si mohl vyměnit prase za obuv, nebo slepici za okování mojeho koně. Problém byl, že třeba ten švec nebo kovář nepotřeboval prase nebo slepice, ale potřebovali chleba. Tak jsem musel jít za pekařem aby jsem mu dal slepici a on mi dal chleba který bych pak vyměnil za okování mého koně. Tento problém byl vyřešen tím že lidi zjistili že to je jednoduší si vyměňovat věci za kusy zlata; né že bych jako zemědělec chtěl prodávat slepice nějak to zlato potřeboval, ale věděl že to zlato může vyměnit za jiné věci.

Když přišli bankovky, tak peníze byly vydané vládou, které když jsi pak vystavil vládě, tak Ti za to dál určité množství zlata. Každý klidně obchodoval s bankovkami, protože věděl že si může vyměnit potištěné papírky za určité množství zlata. Toto je krytí penězí zlatem, neboli gold standard. Peníze taky mohly být kryté jiným kovem, jako stříbrem.

Od 1970-tých letech USA už je úplně mimo gold standard. Když jdete za vládou USA, a vystavíš potištěné papírky, tak Vám za to žádné zlato nedají. Toto je fiat peníze.

V dnešní době všechny peníze ve všech zemích, i v ČR nebo v Eurozóně, jsou jen fiat peníze. Žádná vláda nemá trezory plné zlata které by mohla vyprázdnit kdyby jejich občani nechtěli už používat bankovky ale chtěli by zlato.

Takže když se podíváte do své peněžky, a vidíte Eura, Dollary, nebo Koruny, tak se díváte jen na fiat peníze.

151668

16.01.2008 20:13

Metoda „Mandrake“

RE: A v ČR???

pdmlynek 66.?.?.?

Toto je nico jiného. Toto je jestli banky mají mít rezervu když je půjčka. To samozřejmě musí do určité části v amerických bankách (podobně jako v českých, nebo japonských, atd.) mít rezervy také.

Na co se Them ptal je jestli Česká vláda je nutná mít zlato v rezervě, kdyby občanům se Koruny nelíbili, a chtěli by za to zlato.

151669

17.01.2008 04:58

Metoda „Mandrake“

RE: Původ tohoto marastu

pdmlynek 71.?.?.?

>Já si nejsem opravdu jistý, že dnešní peníze mají vždy
>větší hodnotu než budoucí.

No, co tím myslí je že „Koruna dnes má větší hodnotu pro člověka než Koruna v doboucnosti.” Toto je základ na kterým je vlastně celý kapitalismus postavený.

Když si někdo chce půjčit milión korun, tak za rok dá bance naspátek milión plus nějaké procenta, dejme tomu 30,000 kč. Musí uvažovat jestli to má cenu těch 30.000 Kč na použítí miliónu korun. A banka se musí rozhodnout jestli to má cenu někomu před milión jen aby na tom vydělala 30,000 Kč.

Kdyby ale koruna měla větší hodnotu v budoucnosti, tak by byly negativní úroky. Znamenalo by to, že za rok po vypůjčení miliónu, by zákazník nesplatil celý milión, ale třeba o 3% méně. To znamená, že by si nechal 30.000 Kč. To by s tím miliónem nemusel ani nic dělat; dal by si to pod madraci a jen by za to dostal 30.000 Kč. Klidně by mohl jít do banky, půjčit si i miliardu, a dal by si to do trezoru, a dostal by za to 30 milión korun. To si banka vlastně může udělat sama; nepotřebuje na to někoho.

151698

17.01.2008 04:35

Metoda „Mandrake“

RE: Původ tohoto marastu

pdmlynek 71.?.?.?

>Já myslim, že článek ani tak nekritizuje peníze jako
>takové, nýbrž existenci FEDu s jeho pravomocí tisknout
>peníze.

No, ale co jiného zbývá? To přeci KAŽDÁ vláda má něco podobného. Každá vláda má své tiskárny co můžou vyrábět milióny z ničeho. Kdo má právo tisknout bankovky v ČR?

Ale je to každé vládě taky úplně jasné že když pustí své tiskárny co se stane: hyperinflace. Nikdo nebude chtít ty peníze, a budou to dávat do jiných měn. Takže ve skutečnosti volný trh se postará o to aby vláda neblbla a nezneužívala tiskárny.

Co jiného doporučujete? Aby vlády si otevřeli před každou radnicí okénko, kde lidi co by přinesli zlato by za to dostávali kryté koruny, a kde lidi by přinášeli své bankovky, které by se dali vyměnit u okénka za zlato?

151700

17.01.2008 05:06

Metoda „Mandrake“

RE: Nepanikařme,

pdmlynek 71.?.?.?

> Kdo by měl nést odpovědnost za ty předvídatelné
>pohyby cen(peněz i nemovitostí)?

Kdo má odpovědnost za pohybu cen nemovitostí? Ten kdo jí vlastní.

Kdo má odpovědnost za pohybu cen peněz, neboli úroků? Tak jak se dohodnou. Někdy se dlužník s bankou dohodne tak, že banka bude mít odpovědnost za pohybu úroků, a tak dlužník platí stejnou splátku na 20 nebo 30 let. Někdy se dlužník s bankou dohodne tak, že dlužník bude platit bance měsíční poplatky podle toho jaké jsou momentální úroky. Samozřejmě že za přebrání odpovědnosti druhá strana musí zaplatit; jestliže splátky jsou stabilní, tak je to vyší úrok než by byl průměrný úrok půjčky kde odpovědnost bere na sebe dlužitel.

151702

17.01.2008 07:19

Metoda „Mandrake“

RE: Původ tohoto marastu

pdmlynek 71.?.?.?

>Ale jsou vlady, ktere zikavaji cim dal vetsi nezavislost na
>systemu z mezinarodniho hlediska, a protoze jsou schopny tuto
>nezavislost uhajit proti komukoliv, tak budou schopny ekonomicke
>zrychlovat.

Nejde jen o mezinárodní hledisko, ale o domácí hledisko. Vláda USA nezačne tiskout peníze jak se jim chce, né protože milují Číňany, Japonce, Němce, a Brity. Nezneužívají to, protože vědí že potom by vznikla taková finanční katastrofa, že by to ublížilo USA více než kolik by na tom zneužití vydělali.

Podobně jako každý maloobchodník se může sám sebe zeptat: „Mám ošidit příštího zákazníka, což by mi dalo nějakou tu kačku do kapsy, nebo se budu chovat spravedlivě a bude se mnou ten zákazník v bodoucnosti chtít dále kšeftovat?” Maloobchodník se chová správně k zákazníkovi né protože nějak zákazníka miluje, ale protože s ním chce v budoucnosti obchodovat.

151711

17.01.2008 19:13

Metoda „Mandrake“

RE: Původ tohoto marastu

pdmlynek 66.?.?.?

>Jestliže funguje diskontování v prostředku směny
>zastupujícím hodnotu, pak by mělo fungovat diskontování
>samotného produktu, který je ohodnocen tímto přestředkem
>směny.

Ne. Proč? Protože hodnota majetku se pohybuje. Některé věci jste mohli koupit před rokem za stejnou cenu jako dnes, jiné za víc, jiné za mín.

Ani věci za které je majitel zaručen že dostane v určeté budoucnosti určitý počet peněz se nechovají stejné jako peníze. Jestliže si koupíte dluhopis (aby to nebylo moc komplikované, dejme tomu že se jedná o dluhopisy z kterých byli coupons stripované, neboli zeros) za který víte že dostane přesně 1000 USD za 5 let, tak dnešní cena zeros se pohne kdykoliv se pohne interest rate. Některý den ten zero bude mít hodnotu 800 USD, příští týden 795 USD, týden potom třeba 810 USD.

151839

17.01.2008 19:10

Metoda „Mandrake“

RE: Původ tohoto marastu

pdmlynek 66.?.?.?

> Takže opáčím otázkou. Já Vám půjčím bezúročně na 20
>let 50 000 KWh elektřiny. Berete ?

No, přece to se děje každý den! Jedna elektrárna si půjčí kilowaty od jiné, a pak to jde opačně. V dnešní době nechápu jak by někdo chtěl si postavit nebo operovat elektrárnu aniž by se obchodování s electricity futures nezabýval.

Detajly o electricity futures: např.: http://www.cbot.com/cbot/docs/876.pdf

151841

18.01.2008 23:14

Filipika proti multi-kulti

RE: Jiny uhel pohledu

pdmlynek 66.?.?.?

>Souhlas jen bych podotknul, že na přistěhovaletcví je
>potřeba se dívat z opačné strany. Proč se asi lidi někam
>stěhují?

Nechápu otázce. Lidi jdou za lepším. Přeci je nesmysl aby člověk byl nutný žít tam kde se narodil.

Narodí se člověk v jedné zemi, pak ale vidí že třeba vysoká škola je lepší v druhé zemi a tak se tam přestěhuje, pak najde práci v třetí zemi, a jde do důchodu ve čtvrté zemi. No a co?

Nebo se domníváte že člověk nemá právo jít za lepším? Domníváte se že člověk by měl být držený aby nešel za lepším?

152000

19.01.2008 00:20

Filipika proti multi-kulti

Na co sociální dávky?

pdmlynek 66.?.?.?

Sice z toho rasismu v tom článku je mi blbě, ale nechápu co autor myslí tím že by se měli sociální dávky zavazovat na výchovu dětí. To jako státní vláda dává peníze poplatníků na sociální dávky? Proč? To jako poplatníci mají dávat peníze někomu komu se nechce pracovat? Proč? Jestli někdo chce mít peníze, tak ať si je vydělá. Jestli je někomu výhodnější nedělat, tak ať nedělá; je to jeho věc, a né věc vlády.

V nouzovém případě by se člověkovi mělo pomoc, ale dávat lidem peníze na trvalo jen tak pro nic za nic? Proč to vláda dělá?

152004

20.01.2008 10:16

Kanada omylem zveřejnila, že považuje USA (a Izrael) za země, které mučí

To jsou zase hlody

pdmlynek 66.?.?.?

USA je prý země kde se mučí? [chechtot] To jsou zase hlody. Co kdyby jsme si přečetli to trochu v kontextu?

Vážně se domníváte že Omar Khadr, který prý má Kanadský pas, který pry hodil granát v Afghanistánu co zabil Amerického vojáka, byl převezen na základnu na Kubě, kde prý párkrát při výslechů jiných lidí byly v minulosti používané hrubší metody, dokazuje že USA je země kde se mučí?

Příručka byla napsaná pro Kanadské diplomaty aby věděli co je může počkat v zemi kam jsou vyslaní. Prý příručka si klade za cíl „zvýšit opatrnost kanadských konsulárních úředníků v některých zemích, které jsou známy tím, že mučí občany“. Jaká je pravděpodobnost že Kanadský úředník bude poslán do Guantanomo? Nulová. Sice je to v módě v Kanadě nenávidět USA, ale nechápu jakou cenu to má zařadit USA mezi země jako Syrie a Irán kde vážně může dojít k mučení kanaďanů.

152154

21.01.2008 06:32

Kanada omylem zveřejnila, že považuje USA (a Izrael) za země, které mučí

RE: To jsou zase hlody

pdmlynek 71.?.?.?

>Ze hodil granat ktery zabil Amika prozradil pri "milem a
>pratelskem" mucenicku, kde ho jednoduse podrzeli pod vodou dost
>dlouho na to, aby s tim souhlasil. Dalsi uroven je hlava v
>zachode pote, co ho na velkou pouzijete. Myslim ze se pak rad
>priznate ke vsemu, co vam nadiktuji.

Ne. To že hodil granát který zabil Sgt. Christopher Speera není na základě je výslechu (natož mučení), ale na základě jeho činu v Khostu. Američani ho čapli při akci.

Viz. např. http://www.hvk.org/articles/1202/293.html , http://en.wikipedia.org/wiki/Omar_Khadr .

Píšete že to Omar prozradil že hodil granát který zabil Američana pří mučení „kde ho podrzřeli pod vodou dost dlouho na to, aby s tim souhlasil.” To máte nějaký zdroj že se to stalo, nebo si to vymýšlíte?

152248

21.01.2008 06:39

Kanada omylem zveřejnila, že považuje USA (a Izrael) za země, které mučí

RE: To jsou zase hlody

pdmlynek 71.?.?.?

>Ten boj je totiž shodně nekonečný a má smysl jen tehdy,
>pokud je zásoben nepřáteli - nedostatek nepřátel bude
>třeba vždy kompenzovat výrobou nepřátel z řad "bývalých
>přátel a loyálních občanů" - ta historická zkušenost
>je ortodoxně známa z dob ...

Takže Vy se domníváte že USA nemá nepřítele, a tak že si je vytváří? [oči v sloup]

152249

21.01.2008 06:19

Kanada omylem zveřejnila, že považuje USA (a Izrael) za země, které mučí

RE: To jsou zase hlody

pdmlynek 71.?.?.?

>Vy jste ale uspesny demagog, vidte [smích]

Nesouhlasím s Váma tak jsem demagog? Vy si jako myslíte že musím s Vámi souhlasit, nebo musím souhlasit co je zde psané? Nebo se domníváte že ten co nesouhlasí musí jen psát nesmysly?

152250

21.01.2008 08:34

Filipika proti multi-kulti

RE: První cesta by vedla k brutální šikaně učitel

pdmlynek 71.?.?.?

Nechci Vás napadat, ale toto mi připadá dosti divné. Lidi žijí tam kde se jim líbí. Tam kde si můžou vytvořit život. Chtít aby se potomci Čechoslováků kteří žijí v Západní Evropě nebo Severní Americe vraceli do České Republiky, do zemi kterou neznají, je nesmysl.

Taky by jsme měli vyhnat všechny Moraváky z Prahy? [chechtot]

152263

23.01.2008 07:56

Kanada omylem zveřejnila, že považuje USA (a Izrael) za země, které mučí

RE: USA varovaly americké občany aby se neúčastnili demonstrace

pdmlynek 71.?.?.?

>Dostal jsem z amerického velvyslanectví v Bruselu včera
>značně znepokojující zprávu, píše americký občan Andrew
>Stroehlein. Velvyslanectví rozeslalo email vysoké priority,
>jímž varovalo všechny americké občany v Belgii, aby se
>neúčastnili malé demonstrace, kterou v Bruselu na pátek
>odpoledne 11. ledna 2008 zorganizovala Amnesty International.

Nevím jestli si to uvědomujete, ale varovat občany USA o nebezpečí je vlastně jedna z čiností Amerických embasád. Hodně mladých vysokoškoláků z USA se domnívá že ve světě demostrace dopadají stejně mírumilovně jako v USA. Tito mladí naivní lidi čato si neuvědomují že za některé názory jim někdo dát do držky nebo je dokonce zabít.

Ale není to nic zvláštního. Vydávají různé varování o každé zemi. Viz. http://travel.state.gov/travel/cis_pa_tw/cis/cis_1....

Nakonec úplně stejnou věc píšou o ČR: „Civil disorder is rare in the Czech Republic, although strikes and demonstrations may occur. U.S. citizens should be vigilant in protecting their security, bearing in mind that even demonstrations meant to be peaceful may turn violent. Americans are advised to avoid street demonstrations.“

152399

23.01.2008 08:07

Kanada omylem zveřejnila, že považuje USA (a Izrael) za země, které mučí

RE: To jsou zase hlody

pdmlynek 71.?.?.?

>>Takže Vy se domníváte že USA nemá nepřítele, a tak že si
>>je vytváří?
>
>Kdy byla USA napadena? Kolikrát napadla (jistě v „dobrém
>úmyslu“) jiné národy? No, ono to vytváří jisté
>nepřátelství [velký smích]

Chápu co tím myslíte, ale co Hugof psal je že aby boj byl nekonečný tak si USA musí vyrábět nepřítele. Vyrábět nepřítele protože USA proti němu útočit, tím že na něho USA zaútočí nemá logicky smysl.

152400

23.01.2008 07:50

Kanada omylem zveřejnila, že považuje USA (a Izrael) za země, které mučí

RE: To jsou zase hlody

pdmlynek 71.?.?.?

>Američané neměli (vlastně nemají) v Afgánistánu ani Iráku
>z titulu mezinárodního práva a charty OSN co pohledávat,
>takže jakékoliv zatčení - ba dokonce i prokazatelně pro
>nepřátelský projev - je právě z tohotéž titulu zcela
>protiprávní!

Protiprávní? Ha! Nebylo to protiprávní. Congress USA to Exekutivní větvy Federální vlády to povolil, a dal jí na to peníze. Takže podle zákonu to bylo právní.

Jinak nechápu proč by USA potřebovala se zajímat co si o tom OSN myslí. OSN nezaručuje obranu USA. Americka vláda zaručují obranu USA. Jestli OSN chce kecat USA do toho jestli má nebo nemá právo odstranit Talibánskou vládu která umožnila teroristické útoky oproti zájmům USA (WTC, Pentagon, Cole, atd.) tak OSN měla proti talibáncům zakročit. Když OSN schopná nebyla, tak se o to musela postarat Amerika sama.

Navíc, jestli Vám OSN je tak vzácné, a berete jejich řeči za platné, tak by jste měli cenit toho co USA udělala v Iráku. Saddám porušoval jedno rozhodnutí OSN zadruhým, a každýmu to bylo jedno. USA ale oproti Saddámovi zakročila.

152402

23.01.2008 08:23

Kanada omylem zveřejnila, že považuje USA (a Izrael) za země, které mučí

RE: To jsou zase hlody

pdmlynek 71.?.?.?

>Upřímně:
>Což by mělo následovat ihned poté, co bude obnoveno
>parlamentní vyšetřování událostí z 9. září 2001 v New
>Yorku, které předčasně přerušil svou direktivou President
>USA pan George Walker Bush s odsudkem, že není třeba
>vyšetřování, neb (jak již tvrdil jiný jeho předchůdce
>Adolf Hitler) "... viník je obecně znám!"...


Trochu Vám nerozumím. Jaký parlament? Jaké země? A proč by vláda USA se zajímala co nějaký parlament chce?

A co se stalo v 9. září 2001 v New Yorku? Byla to pěkná bezproblémová neděla.

A jak jste přišel na to že GWB přerušil vyšetřování? Ba naopak. Podpořil vyšetřování Congressem. Z toho pak byl 911 commission report.

A jak jste přišel na to že Hitler byl předchůdce GWB? Pokud vím, tak on presidentské křeslo převzal od Clintona.

Promiňte, ale vážně Vam nerozumím.
[zmaten]

152403

27.01.2008 06:23

Přeměnou OSN se plánuje vytvořit \'Nový světový pořádek\'

RE: Neuvěřitelné pokrytectví a lži

pdmlynek 66.?.?.?

V té době každý se domníval že Husejn měl WMD. Rusko, Francie, USA, VB. I nakonec Saddám Husejn se vytohoval že je prý má (viz. http://www.novinky.cz/clanek/131691-saddam-husajn-... ).

Možná že měli USA a VB ho ignorovat, a doufat že nepoužije zbraně oproti Kuwaitu, nebo KSA, nebo Jordánsku, nebo jiným sousedům. Nebo oproti Francii, VB, USA, nebo nějakým Evropským státům. V době po 11. září 2001, nikdo si nebyl jistý že moc jako Irák nepoužije WMD na útok. Když se podíváme jaká byla reakce na útoky 11.9.2001, dovedete si představit co by se stalo kdyby někde praskla Irácká WMD?

Dnes, kdy už víme že Irák neměl WMD, můžeme se dohadovat jestli to bylo správné nebo ne. Ale v té době, když každý se domníval že je má, když každý věděl co je Hussejn zač (válka proti Iránu, vraždění Šiitů, vraždění Kurdů, válka proti Kuwaitu) a že by byl schopné je použít, tak to správné řešení bylo. Bylo to lepší řešení než doufat že je nemá nebo že je tak milý že je nepoužije.

152767

27.01.2008 08:51

Přeměnou OSN se plánuje vytvořit \'Nový světový pořádek\'

RE: Neuvěřitelné pokrytectví a lži

pdmlynek 66.?.?.?

Ne. Nelžu. Ba naopak. Nepsal jsem co si levičáci v Evropských hlavních městech na ulici myslí, ale psal o tom co rozvědky těchto států tvrdili.


“In retrospect it is clear that the weapons did not exist, although they had in the past, and Hussein had used them against his enemies. But what is also clear from captured documents now coming to light is that Mr. Bush had every reason to believe they still existed at the time he launched the military campaign in Iraq. Not only did US and allied intelligence agencies assert that the weapons were there, but Hussein himself played a dangerous game of convincing enemies such as Iran, and even his own generals, that he had such weapons, while protesting to United Nations inspectors that he did not.”

Viz Cobra II.

A stranou: Tyká se zde, nebo Vyká se?

152775

29.01.2008 20:44

Jak mohla západní civilizace získat monopol na morálku a svědomí?

Link na materiál?

pdmlynek 66.?.?.?

Než někdo začne panikovat že prý někdo chce házet atomovky na nemluvňata, jen na základě půl věty vytrženého z kontextu, má někdo link na ten material z kterého to bylo vytrženo? Jen chci vážne vědet co vlastně bylo napsáno než to začnu kritizovat.

Díky.

153054

03.02.2008 04:43

Pozor na rabkory!

Zdá se mi to trochu paranoidní

pdmlynek 66.?.?.?

Zdá se mi to trochu paranoidní. Je mi to vážně jedno jestli nějaká vláda se bude starat o to co zde (nebo jinde) píšu. A ani si nemyslím že jsem zase tak důležitý, že by se o mé názory nějaká vlada starala. (Připadá mi to jako když někde v Africe vyschne studna, tak to prý většinou domorodci svedou na CIA, protože domorodci se domnívají že jsou tak důležití, že jediní co zabraňuje USA zotročit svět je kmen domorodců kteří z té studny čepují).

Rozdíl mezi Sovětským Svazem a dnešním světem je že v SSSR se za protisocialistické nebo proti-vládní řeči byli lidi stíhaní. V dnešní době kdy máme svobodu slova, každý nadává na nějakou vládu. Co má být?

153199

04.02.2008 21:51

Pozor na rabkory!

Co s tím ale vláda udělá?

pdmlynek 66.?.?.?

No, je mi to úplně jasné že různé úřady o mě, stejně jako o každém, zná hodně věcí. A jestliže někdo chce si o mě zjistit i víc, vím že by to mohli udělat. Jestli jdu po ulici, nebo sedám na Metro, nebo letím, tak vím že mě zahlídují kamery tucty-krát deně. Když si někomu telefonuji, nebo posílám e-mail, nebo koupím si knihu, nebo koupím si střelnou zbraň, nebo koupím si auto, nebo jím v restauraci, tak vím že je po mě zanechaná nějaká stopa, kterou může vláda (nebo někdo jiný) přijít, buď s nebo bez soudního povolení.

Vždyť vlastně v dnešní době skoro každá finanční transakce zanechává stopu; snad jen když platíte něco v hotovosti tak můžete zůstat v anonymě. Ale hotovostí se platí v dnešní době jen ty nejtriviálnější věci -- já platím v hotovosti kolem 1,5% svých útrat; 98,5% jde přes šeky, elektronické platby, kreditní karty, atd.

To že po mě stopa existuje se samozřejmné. Otázka ale je, co s tím vláda (nebo někdo jiný) dělá? No dobře, tak vláda ví že někdo třeba lezdí lyžovat, má rád knihy o WW2, rád se dívá na sportovní kanály, má 2 děcka, a chodí do italských restaurací. Tak co? Co s tím bude vláda dělat? Budou ho pronásledovat za to že jí moc tučné jídla? Nebo že se dívá moc na televizi místo aby dělal úkol s dětmi? Jestliže tyto data o člověkovi vláda zná, tak co?

153299

05.02.2008 00:02

Pozor na rabkory!

RE: Co s tím ale vláda udělá?

pdmlynek 66.?.?.?

>>vláda ví že někdo třeba lezdí lyžovat, má rád knihy o
>>WW2, rád se dívá na sportovní kanály, má 2 děcka, a
>>chodí do italských restaurací.
>
>Vás se to určitě netýká, ale z daných údajů lze snadno
>vykonstruovat profil osobnosti. Shodou náhod na těch lyžích
>bude nějaký vládní představitel, Vám dojde benzín a
>„nachytaj“ Vás jak jdete k autu s kanistrem benzínu. Víme,
>že se udržujete v kondici lyžováním, máte rád knihy s
>válečnou tematikou, sledujete sporty jako wrestling a při
>jedné z častých návštěv italských restaurací jste dal
>omylem spropitné. Perete tedy špinavé peníze, italský
>fašismus stejně jako tamní sympatie ke komunismu nebo Arabům
>jsou známé, spojíme to s tou četbou a osobností milující
>násilí wrestlingu.

Máte pravdu, že na základě tohoto můžete vykonstruktovat profil osoby. To můžou udělat o každém. Souhlasím že by to bylo jednoduché sestavit o každém zde.

Promiňte, ale to co jste psal dál vůbec nedává smysl. Čte se to jako něco za Stalina.

Vy se jako domníváte že vláda si bude myslet že na základě spropitného pere ten člověk peníze? No a i kdyby si to mysleli, tak co? Zatknou ho, a pak co? Pak musí vláda to dokázat před soudem. Když to nedokáže, tak jen plýtvala penězma poplatníků. Vypadali jako volové že zatýkají nevinné lidi místo aby zatýkali zločince. Proč by to dělali?

A to že někdo miluje násilí, nebo války, nebo sympatizuje s Arabami nebo komunisty nebo faštity z toho profilu nevede. Ale i kdyby to bylo, tak co? Ve svobodné zemi přeci není problém když někdo nejenom sympatizuje s komunisty nebo fašisty, ale je to svoboda slova být členem komunistické strany nebo fašistické strany. Přece ve svobodné zemi to není protizákoné nosit tričko s nápisem „Hitler měl pravdu!“ nebo si pověsit před dům vlajku s hákovým křížem, nebo psát že Židi/Cikáni/Muslimové/Američani by se měli vyvraždit, nebo slavit narození Kima, nebo slavit že Al-Kajda zaútočila na Cole. Vy se jako domníváte že vláda má právo nějak tomuto zabránit?

153307

05.02.2008 03:36

Pozor na rabkory!

RE: Co s tím ale vláda udělá?

pdmlynek 66.?.?.?

>Delate si asi legraci.

Ne. Vidím že nechápete vůbec co svoboda slova je zač.

Je veliký rozdíl mezi projevem, a slovním činem. Projev je většinou chráněné lidské právo. Slovní čin ale je omezovaný a regulovaný stejně jakokoliv jiný čin.


>Kazdy ma pravo bojovat za Hitlerovu pravdu podle vas.

Ne. Svoboda slova znamená že každý má právo se zastávat se nacistického pohledu (vyhlášet nacistické hesla, nosit trička s „Deutschland Ueber Alles“, vyvěšovat nacistické znaky před domem, publikovat nacistické knihy, atd.). Ale svoboda slova nikomu nedává právo za nic „bojovat“.


>Takze je potom v poradku kdyz takova fasisticka strana
>vyhraje volby tim, ze presvedci spoluobcany ze zidi jsou
>problem a je s tim treba neco delat.

Jo, v demokracii i odporné strany, jako nacistické, musí mít stejnou možnost vyhrát volby jako každé jiné strany. Jestliže někdo chce kandidovat jako nacista, a vyplnil vše podmínky jak se dostat na volební lístek jako každý jiný kandidát, tak je to správné aby se na volební lístek dostal.

Jestli se Vám nacismus nelíbí, tak mluvte proti němu. Ale neomezujte nacistům přístup k volnému projevu.

153322

06.02.2008 00:30

Pozor na rabkory!

RE: Co s tím ale vláda udělá?

pdmlynek 66.?.?.?

>Ja si pripadam jak v Jirikove videni. On to snad opravdu mysli
>vazne. Ale ne, to prece neni mozne. Nikdo si snad nemuze prat
>vitezstvi nacistu ve volbach. Ale pockejte, mozna je to opravdu
>tak. Slysel jsem o jedne pani, uz je ji asi 90 a zije pry v
>Praze. Ta je presvedcena, ze nejlip bylo za nacistu. Byl poradek,
>zadna kriminalita, nikdo nekradl v jejim obchode a kdyz, tak sel
>do koncentraku a bylo po ptakach. Zkratka nekdo si asi preje
>navrat starych poradku. Pro mne je tohle sokujici.


Vůbec nechápete o čem píšu.

Já vůbec si nepřeji aby vítězili nacisti ve volbách. Vůbec. Jejich názory jsou mi odporné. Mám právo pro nacistům volit, chodit do průvodů, psát do novin, vyvěšovat plagáty, atd. Ale nemám právo jim zabraňovat aby měli volný přístup k volbám.

To, že se domnívám že nacisti (nebo jakékoliv jiné odporné strany) mají mít volný přístup k volbám, neznamená že je podporuji. Znamená to že podporuji demokracii.

Jak Vy si to představujete? Vy se domníváte že nacisti by neměli mít přístup k volbám jako každý jiný? Co takhle zakazovat komunistům přístup k volbám, protože je to taky odporná strana? Co takhle zakázat členům KKK přístup k volbám? A co jakýmkoliv jiným stranám který někdo jiný považuje za odporné? Podle některých lidí by měli být KSČM zakázaná, nebo Republikáni, nebo kdokoliv jiný.

A navíc zakázání strany je neefektivní. Jestliže zakážete jen dejme tomu “Nacistickou Stranu”, tak je to velice jednoduché aby nacisti se pak přejmenovali na něco jiného, a běželi pod jiným jménem.

Ten kdo zakazuje nacistům volný přístup k volbám vážně nechápe co demokracie je. Zakazovat strany protože se Vám nelíbí je proti-demokratické. Jestliže věříte v demokracii, tak vítejte přítup všech stran a lidí v volbám.

153417

06.02.2008 20:18

Těžké časy přicházejí

RE: Skutočne trochu optimistický záver...

pdmlynek 66.?.?.?

>Ať již v tamních volbách zvítězí ten či onen kandidát
>té či oné strany, nic moc se v americké politice vnitřní
>ani zahraniční nezmění. Od nového koštěte lze čekat pouze
>drobné kosmetické úpravy.

Chápu jak se na to díváte a proč si to myslíte.

Lidi vidí i malé rozdíly ve věcích blízko sebe, ale rozdíli mezi věcmi které jsou vzdálené moc nevidí. Např. každý Moravan Vám múže říct jaký jsou rozdíli (v kultůře, historii, hospodářství, atd.) mezi Ostravou a Opavou. Ale pro Francouze, to neví; možná tak ví rozdíl mezi Prahou a Ostravou. Pro Číňana ale neexistuje rozdíl mezi Ostravou a Paříží: jsou to nějaké města bělochů na druhé straně Tibetu.

Pro Evropany je to samozřejmné že nevidí ani žádný rozdíl mezi politiky kteří Američani považují za rozdílné.

153482

06.02.2008 21:12

Americké střední třídy přestávají zvládat situaci

Nechápu

pdmlynek 66.?.?.?

> Když začnete počítat velikost Rothschildova
>konta "úspor", na který již dluží peníze děti ještě
>nenarozených dětí, tak než se dopočítáte (úroky
>nabíhají každou vteřinu), konečný výsledek už stejně
>neukáže skutečnou hodnotu.

Jaká konta? Myslíte v Rothschild et Cie Banque nebo v N M Rothschild & Sons nebo v LCF Rothschild Group? A proč by na nějaké konta měli dlužit nenarozené děcka? Jak můžou nenarozené děcka dlužit když nemohli podepsat žádnou smlouvu která by je vázala?

153484

06.02.2008 22:34

Těžké časy přicházejí

RE: Skutočne trochu optimistický záver...

pdmlynek 66.?.?.?

>Zatímco si naprostá většina
>Američanů pevninu na východ od britských ostrovů
>představují jako divočinu, obývanou divochy, co házejí
>oštěpy a bumerangy

Ne. Toto je nesmysl. V USA frčí Německé auta, Francouzké vína, Italská móda. Nikdo si v USA nemyslí že Evropa je jak Vy jí líčíte. [chechtot] [chechtot]

153503

06.02.2008 23:34

Těžké časy přicházejí

RE: Skutočne trochu optimistický záver...

pdmlynek 66.?.?.?

>S jedním malilinkým rozdílem, pane pdmlynek - opravdu
>malilinkým rozdílem. Zatímco si naprostá většina
>Američanů pevninu na východ od britských ostrovů
>představují jako divočinu, obývanou divochy, co házejí
>oštěpy a bumerangy - obráceně si většina těch divochů z
>onoho malého a divokého světadílu, zvaného Evropa, docela
>vybavuje, co je to USA.

Ne. Toto je nesmysl. Evropané neznají moc o USA. Jen se podívejte jaké nesmysli lidi v Evropě píší o USA. Všechno co o USA znají je tak z televize.

Že Američani si myslí že se svět točí kolem nich nepopírám, ale kam se hrabou na Evropu. Evropani jsou daleko víc arogantní a egocentričtí, všechno musí být na Evropské standarty, svět se musí přispůsobit Evropě. Naučí se pár Evropských řečí a myslí si že jsou světoví. I považují Evropu jako světodíl, což zeměpisně je jen součástí Ásie. Neříkám že Evropani jsou špatní, ale Evropani kritizují Američany že jsou pupkem světa, aniž by byli sebekritičtí.

Američani a Evropané nejsou v tomto nějak jediní. Jak se píše Čínsky slovo “Čína”? jsou to symboly pro Střední Království. Ty jseš znalec WW2; řekni mi jak nazývají WW2 v Rusku? Vlastenecká válka, neboli jejich válka. Jak v Číně? Velká Asiátská Valka, neboli jejich válka. Když mluvíš s Indem, tak Ti také řekne že Indie je nejstarší nejdůležitější země na světě (kdo myslíš že vymyslel nulu?). Když mluvíš s Panamancem tak Ti řekne jak je hrdý na jejich světoznámé klobouky, když s Kubáncem, tak jak se svět neobejde bez jejich doutníků, když s Čechem tak jak pivo je nejvyhledávanější, když s Pakistáncem tak jejich tkaní je nejlepší, atd.

Uvědom si že lidi jsou egocentrističtí. Co má být?

153505

07.02.2008 06:29

Těžké časy přicházejí

RE: Odkaz k těm kabelům:

pdmlynek 71.?.?.?

>soucasna technologie umoznuje urcit misto
>poruseni kabelu s presnosti +- 25 centimetru v realnem case.

Zdroj?

>A jak z udelani, pokazde byl kabel prerusen v mezinarodnich vodach,

Zdroj?

>pokazde ve velkych hloubkach

Zdroj?

>a pokazde byla ve 100 km okruhu
>kolem mista poskozeni "oceanograficka vyzkumni lod" USA s robotem
>pro hloubkove prace na palube...

Zdroj?

Nebo si to jen myslite?

153546

07.02.2008 07:24

Americké střední třídy přestávají zvládat situaci

RE: Útok na střední pracující třídu

pdmlynek 71.?.?.?

>Rozhodující šéfové nadnárodních společností
>(CEO-Chief Executive Officer) mají neúnosně vysoké příjmy,
>přitom vytváření pracovních příležitostí je na úrovni
>deprese roku 1929. Společnosti v honbě za ziskem nehledí na
>hraniční omezení při hlédání nejlevnějších pracovních
>sil kdekoliv ve světě.

Nechápu co je to za problém. Toto chování považuji za správné.

Podniky neexisují na to aby zaměstnávali lidi protože mají lidi rádi, ale zaměstnávají je aby majitelům podniků vydělali peníze. Vedení podniků nejsou na to aby dělali blaho pro své zaměstanance. Vedení podniků je na to aby použili lidský kapitál na to aby vydělali peníze.

Jestliže vedení přijde na to jak něco vyrobit s menším množstvím pracovníků, tak se to má odměnit.

Tak jako je to správné pro vedení podniků aby vydělali peníze pro majitele podniku tím že najdou levný zdroj surovin kdekoliv na světě, je to správné že hledají nejlevnější zdroje práce.

>Poprvé v historii korporace propouštějí
>dobře placené Američany a nahrazují je za mizerně placené
>zahraniční pracovníky. Nedávný průzkum napovídá,
>že 14 milionů pracovních míst je nyní ohroženo jejím
>převedením do zámoří.

Kdepak, to už se děje po celém světě přes sto let. Buď propouštějí drahé pracovníky přímo, nebo zavírají fabriky když už nemůžou konkurovat.

Je mi líto lidí kteří strácí svojí práci (vážně), ale je to pro společnost lepší když je volný trh který dává lidem možnost si vybrat koho zaměstnají.

153550

07.02.2008 07:39

Těžké časy přicházejí

RE: Nepresnosti

pdmlynek 71.?.?.?

> Me ovsem telefon nezvoni, presto, ze utracim spoustu penez za
>inzeraty a nejsem sam.

Mě jo. Asi neděláte to co si volný trh přeje. Co děláte?

Taky jsem jednou stratil místo a nemohl jsem najít jiné. Been there, done that. Tak jsem přešel, a dělám v oboru co trh dnes potřebuje.

Za rok, nebo 5, nebo 20, bude trh potřebovat zase néco jiného, tak zase přestoupím tam. Tomu se říká progres.

153553

07.02.2008 07:46

Americké střední třídy přestávají zvládat situaci

RE: Útok na střední pracující třídu

pdmlynek 71.?.?.?

>abych zjistil něco více o paní
>Janet Marguia a s překvapením čtu dole v diskuzi její
>poznámku:
>"My Latinos (název španělsky hovořících lidí jižní a střední Ameriky),
>my vlastníme Ameriku. My vlastníme Kalifornii, Arizonu, Texas, Floridu...
>My nepotřebujeme žádné zasmrádlé bělochy"...
>A teď mi řekněte, kdo koho nenávidí?


Nevím jestli si to uvědomujete, ale toto je jen hec. Jen se podívejte že to je napsané tak jak Latinos mluví, jako kdyby si někdo dělal srandu z jejich angličtiny.

A to že někteří Mexičani nenávidí Američany? Nechává mě to klidným. Nejsou jediní kdo Američany nenávidí. Co má být?

153556

07.02.2008 19:20

Těžké časy přicházejí

RE: Nepresnosti

pdmlynek 66.?.?.?

> Vite kolik je hypoteka na dum za pet milionu? Je to moc a kdyz
>nedostanete bonus, tak zrejme si ho nebudete moci dovolit, a
>bonusy budou pristi rok "hard to get".

No, jestliže máte 30-letou půjčku na 80% 5.000.000 USD baráku, tak platíte jen za hypotéku kolem 24.000 USD měsíčně. To je dost. Ale jestliže jste si pořídil dům za 5M USD, a počítáte na bonusy, tak chápu že to je dosti těžké když se pozastaví hospodářství.

Jinak chápu že hospodářství není tak růžové jako dříve, ale nemyslím si že by to bylo zase tak tragické.

153617

07.02.2008 22:33

Pozor na rabkory!

RE: Co s tím ale vláda udělá?

pdmlynek 66.?.?.?

>Kdyz chcete aby naciste meli
>pristup k volbam musite se pripravit na situaci ze vyhraji. Kdyz
>vyhraji co potom? Urcite budete souhlasit s novymi zakony
>odhlasovanych nacisty. Napriklad se zavedenim povinnosti pro
>kazdeho Zida nosit zlutou hvezdu. Napadlo vas to vubec?


Samozřejmě že mě to napadlo. Vy se domníváte že když se nacisti budou zvolení k moci, tak můžou podepsat zákon že Židi mají nosit žlutou hvězdu? Takový zákon by přeci nebyl platný, protože by byl oproti ústavě, protože by to omezovalo osobní svobodu Židů. Vláda, ať je nacistická nebo jiná, se musí řídit podle ústavy; může dělat jen to co ústava povoluje.

153639

10.02.2008 22:06

Těžké časy přicházejí

RE: Dodatek editora...

pdmlynek 66.?.?.?

>Já osobně si oba válečné zločince představuji v
>oranžových kombinézách a s nápisem na zádech "Federal
>prison institution" a to kdykoliv je vidím při veřejném
>vystoupení v televizi.

Pane Mirdo, nebuďte trapný. To že nesouhlasíte se zahradniční politikou Bushe neznamená že je nějaký válečený zločinec. Kdo určuje jestli někdo je nebo není zločinec? Soud. Slyšel jste o tom že Bush byl odsouzený jako válečný zločinec? Můžeme se dohadovat jestli by Bush měl nebo neměl být odsouzený jako zločinec, ale jestliže soud nerozhodnul že je zločinec, tak zločinec není.

153880

10.02.2008 22:25

Těžké časy přicházejí

RE: Dodatek editora...

pdmlynek 66.?.?.?

>Někteří členové kongresu (Nancy Pelosi, Hillary Clintonová)
>také veřejně prohlásili, že jakmile Bush ještě jednou
>použije své právo "veta" - proti rozhodnutí kongresu - budou
>ho muset odvolat z funkce.

[oči v sloup] [oči v sloup]

Jo, to bych chtěl vidět kde jste nějakou takovou blbost četl. Uvědomujete si že každý President USA používal veta? Uvědomujete si že je to docela běžné? Uvědomujete si že President na to má právo, a je to nesmysl se domnívat že Congress mu do toho nějak může kecat?

Jestliže Bush by měl být kritizovaný za něco, tak by to bylo za to že on používá veto velice nečasto.

153881

10.02.2008 22:29

Těžké časy přicházejí

RE: Dodatek editora...

pdmlynek 66.?.?.?

>Četl jsem seznam žalob na Bushe, Cheneyho, Ramsfelda,
>Condoleezzu Riceovou, ale o spravedlnosti soudů lze v tomto
>případě zcela určitě pochybovat.

Nevím kde to berete že soudy nejsou spravedlivé. To si jen myslíte, nebo máte na to nějaký důkaz?.

Bush, Rice, Cheney, a ostatní ve vládě jsou souzení denně. Někdy vyhrají spor, někdy prohrají. Co má být?

153882

10.02.2008 23:36

Podmořské kabely a íránská ropná burza

RE: Aby sa neradovali predčasne

pdmlynek 66.?.?.?

>Nekritický nie som ani k USA, hlavne spôsob, akým podporovali
>Taliban a iných moslimských vymetencov proti sekulárnej vláde
>v Afganistane v 80-tych rokoch je dosť nechutný.

No, USA podporovala v 1980-tých letech mujahadeeny bojovat proti Sovětským jednotkám v Afghánistánu. Pomáhat vyhnat komunisty z Afghánistánu (nebo jakékoliv jiné země) přeci není žádný hřích, ale něco co by se mělo oslavovat.

(Jinak USA Talibánskou vládu nikdy nepodporovala; podpora mujahadeenů skončila v 1987, a Talibán začal dobývat území v říjnu 1994.)

153890

10.02.2008 23:56

Podmořské kabely a íránská ropná burza

RE: Shalom, Semtex!

pdmlynek 66.?.?.?

>Realita je totiz takova, ze tenkrat ve vzduchu byla TRI letadla.
>To nestastne Korejske, s navigacnim systemem hacknutym tak, ze
>piloti byli presvedceni ze jsou daleko v mezinarodnim uzemi a ze
>leti po planovane trase, rozmerove podobny RC-135 Rivet Joint
>naslapany radiovym pruzkumnym zarizenim v radarovem stinu
>nestastne KAL 007 o necelych 50 km dal a SR-71 Blackbird krouzici
>kolem Sovetske hranice pro podrobnejsi pruzkum a snimkovani
>radarovych a obrannych postaveni ktere o sobe dali vedet zapnutim
>radaru.

ZDROJ??

153893

11.02.2008 00:23

Podmořské kabely a íránská ropná burza

RE: Vlečný sonary.

pdmlynek 66.?.?.?

>Od padu socializmu
>uz par let ubehlo a Ruska armada ted nakupuje na Thaiwanu stejne
>jako US army... [chechtot]

ZDROJ!

153896

11.02.2008 01:07

Těžké časy přicházejí

RE: Dodatek editora...

pdmlynek 66.?.?.?

>Mlýnku, tys mne zahrnul tolika otázkama, že mi jde z toho
>hlava kolem. Beru v úvahu skutečnost, že žiješ ve Spojených
>státech a také tvůj věk. Vím také, že ses ještě
>pořádně nerozkoukal a tudíž nemáš takový přehled.


Co Vy o mě víte? Jestliže žiju v USA, nebo v Číně, nebo v ČR je vážné jedno. Jestliže mám 10 let nebo 50 let nebo 80 let je vážně jedno. Kritiku mých příspěvků vítám, ale nemám zájem se dohadovat o sobě.

>Tak zaprvé: Koho chleba jíš, toho píseň zpívej. Tento úkol
>si opravdu plníš výborně. A teď pěkně postupně...

Tak zadruhé: koho chleba se domníváte že jím? A koho chleba spívám? A jaký mám úkol? A kdo mi dal úkol? [oči v sloup] [oči v sloup]

Pane Mirdo, nebuďte paranoidní.

153897

11.02.2008 01:29

Těžké časy přicházejí

RE: Dodatek editora...

pdmlynek 66.?.?.?

Koho PÍSEŇ zpívám?

153901

12.02.2008 01:39

Nový zločin: závadné myšlení

Souhlasím s hodně co pan Barnett píše, ale ...

pdmlynek 66.?.?.?

Souhlasím s hodně co pan Barnett píše. Je to dosti otřesné jak osobní svoboda je v USA často omezovaná (viz. např. otloukání 4. a 5. Dodatku).

Ale je to škoda že pro argumenty se musíme otáčet na extrémní pravičáky jako je pan Barnett. Problém je, že on v tom článku má hodně nesmyslů, a tak jeho dobré argumenty jsou většinou zatlačené do pozadí jeho nesmyslnými argumenty. Je to škoda.

154011

12.02.2008 02:11

Podmořské kabely a íránská ropná burza

RE: Aby sa neradovali predčasne

pdmlynek 66.?.?.?

Jo, chápu co tím myslíte, ale nemůžete se na to dívat očima roku 2008, ale očima 1980-tých letech. Byl to boj mezi komunismem a Západem. Jestliže Západ podpořil režim nebo lidi kteří bojovali oproti Sovětům, moc nezáleželo na tom jestli tito lidé měli úplně stejné pohledy na svět a morální kompas jako Západ. To znamenalo, že jestliže bylo potřeba vyhnat Sověty lidmi kteří měli krev na rukou, tak to bylo správné pro Západ je podpořit.

154012

13.02.2008 00:21

Proč Ron Paul pozastavil prezidentskou kampaň

RE: Zajímavé

pdmlynek 66.?.?.?

>Přeloženo do češtiny: prachy, které jste mi poslali na
>prezidentskou kampaň použiju k tomu, abych si zachoval vlastní
>koryto.

Vy se domníváte že prachy které lidi posílají kandidátovi na kampaň nějak může se dostat do jeho soukromé kapsy? Šílíte? Máte vůbec představu jak FEC to přísně pozoruje, a to co Vy navrhujete by bylo těžce potrestané? [oči v sloup]

Jen se podívejte jaký poprask to byl když Charlie Trie dal na Clintonovu kampaň v 1996 půl miliónu dolarů v 1000-dolarových šekách, které byly vystaveny na různé jména, ale byly napsané stejným rukopisem. Bylo to pak vyšetřevané DOJ, HR a Senátem. Mám dojem že za to pan Trie seděl.

Myslet si že si prachy kandidát nechá je podobné jako se domnívat že může nechat opozičního kandidáta bez problému odprásknout.

154075

13.02.2008 20:53

Rusko nevylučuje preventivní jaderný útok

RE: Australská pobočka Googlu stále nedostupná

pdmlynek 66.?.?.?

Co takhle:

www.za-to-ze-stranky-jsou-nepristupne-muze-nacisticka-USA-a-ne-moje-neschopnost-napsat-adresy-spravne.cz

154129

20.02.2008 01:37

Rozhněvaná Okinawa si přeje omezení přítomnosti amerických vojáků

RE: Další případy

pdmlynek 66.?.?.?

>Japonsko a Nemecko jsou okupovane staty. To je fakt, mozna vam
>neznamy, nebo ho nechcete uznat ale je to pravda.

Mohl by jste napsat co slovo „okupované” pro Vás znamená? Nikdo normální by nepovažoval přítomnost amerických sil na území Německa nebo Japonska jako okupační vojska. Vsadím se že Vy si zase vymýšlíte své definice slov jako jste si vymyslel slovo „Bušistán”.

Nemám problém že máte jinou definici než jiní lidé, ale aby jsme si dorozuměli, tak by ti co používají slova jinak než je obečejně přijaté, by měli uvést co tím myslí. Napsat něco jako „Japonsko a Nemecko jsou okupovane staty.” aniž by jste vysvětlil co okupované státy jsou, jen mýlí a nepomáhá v diskuzi. Díky.

154776

20.02.2008 01:39

Rozhněvaná Okinawa si přeje omezení přítomnosti amerických vojáků

RE: Další případy

pdmlynek 66.?.?.?

>ze USA potrebuje ovladat Ropu.

Zase se ptám: co myslíte že prý „USA potrebuje ovladat Ropu.”? Vždyť USA ropu nijak neovládá. Ovládá ji volný thr.

A co myslíte „USA”? Jako vláda USA? Uvědomujete si že vláda USA žádnou ropu nikde netěží, nebo nepřeváží, nebo jinak nekšeftu, protože toto není věc vlády, ale soukromých ropních společností?

Promiňte, vážně Vám chci rozumět, ale je to často dosti těžké.

154777

20.02.2008 15:31

Šílený kult se rodí – Barack Obama

Vyzná se autor vůbec Americké politice?

pdmlynek 66.?.?.?

Souhlasím že Obama má velkou popularitu kvůli tomu že má dobrou image (je to šikovný, pěkný chlap který se vyjadřuje pěkně) i když jeho platform není o moc rozdílný než většina liberálů v Congressu a Senátu. Ale jestliže autor Richard Král nevidí rozdíli mezi Bushem a Obamou, které jsou obrovské, tak mám dojem že vážně se nevyzná v americké politice.

154819

20.02.2008 18:45

Šílený kult se rodí – Barack Obama

RE: Hitlerova ideologie v praxi

pdmlynek 66.?.?.?

>„Západní společnost MUSÍ změnit své smýšlení,“
>řekl, „a přijmout principy, s nimiž žijeme my v Izraeli.

To řekl Barak Obama? [překvapení]

Chápete že ten článek je o Barak Obama, který je jeden z kandidátů na presidenta USA?

154829

21.02.2008 06:31

V Kosovu objeveny nezanedbatelné zásoby zlata

PGE = Platinum Group Element,

pdmlynek 71.?.?.?

PGE = Platinum Group Element, což je 6 cených kovů: ruthenium, rhodium, palladium, osmium, iridium, a platina. Protože mají podobné chemické vlastnosti, často se nacházejí ve stejných rudách.

154884

21.02.2008 07:21

V Kosovu objeveny nezanedbatelné zásoby zlata

RE: PGE = Platinum Group Element,

pdmlynek 71.?.?.?

>Hmm ja jsem mysle, ze platinove kovy, teda platina urcite se v
>prirode vyskytuje prakticky v ryzi forme. Ale kdyz rudy, tak
>rudy.

No, souhlasím že platina se vyskytuje v ryzí formě, ale ten kov když se těží je smýchaný s kamením od kterého se musí vysvobodit. Toto je ta ruda.

154888

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

57

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 121 čtenářů částkou 20 084 korun, což je 57 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Cross Club bude mít otevřeno i po 22. hodině25.09.20 14:25 Česká republika 1

Prymula: Chci méně prostoru v médiích pro kritiky svých opatření25.09.20 11:09 Česká republika 2

Média stupňují hysterii strachu, opět šíří poplašné zprávy24.09.20 22:34 Česká republika 0

Dezorientováni Němci chtějí více afrických kobylek. Demonstrují s nápisy "My máme místo"22.09.20 18:59 Německo 8

Obchodní centrum Mercury, České Budějovice: Rouškové gestapo v akci21.09.20 16:29 Česká republika 3

Janek Ledecký: Zůstaňte negativní a buďte pozitivní!21.09.20 00:15 Česká republika 0

Rasistická černoška v letadle: Jsem královna Kalifornie20.09.20 23:33 Neurčeno 3

Arabská strana Švédska vyzývá k vysídlení těch obyvatel skandinávské země, kteří odmítají multi-kulti hodnoty a etnickou diverzitu18.09.20 19:00 Švédsko 6

Někdo zmlátil cyklisty v Rumburku. Byli to cikáni?17.09.20 17:26 Česká republika 2

Proč hynou statisíce ptáků? A proč se před smrtí chovají divně?17.09.20 11:21 USA 15

Až 90% testů v USA je chybně vyhodnoceno a přiznává to NewYork Times16.09.20 23:02 USA 3

Svědci Covidovi? Je jich 50 a mlátí lidi, kteří nemají náhubek16.09.20 22:14 Česká republika 8

Český COVID teror v metru15.09.20 21:31 Česká republika 9

Vládní pomoc firmám se ukazuje jako velká past15.09.20 09:55 Česká republika 1

Vládní semafor ukazuje nulové riziko - vláda nařídila plošně nosit náhubky12.09.20 12:45 Česká republika 4

Další důkaz funkčnosti švédského modelu při zvládání Covid12.09.20 12:22 Švédsko 7

Likvidace dopravy autem po Praze11.09.20 09:12 Česká republika 6

Nemáte homosexuály, ženy či menšiny? Zapomeňte na Oscara09.09.20 12:14 USA 4

Vakcína proti Covid-19 firmy Astrazeneca se ukazuje jako riziková09.09.20 11:11 Rusko 3

Dr. Hariri - Nová data z CDC ukazují, že na COVID-19 zemřelo jen 6% z původních 160 tisíc08.09.20 23:41 USA 1

Měnové kurzy

USD
23,31 Kč
Euro
27,12 Kč
Libra
29,71 Kč
Kanadský dolar
17,41 Kč
Australský dolar
16,38 Kč
Švýcarský frank
25,09 Kč
100 japonských jenů
22,08 Kč
Čínský juan
3,42 Kč
Polský zloty
5,96 Kč
100 maď. forintů
7,46 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,83 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 391,53 Kč
1 unce stříbra
533,73 Kč
Bitcoin
249 979,81 Kč

Poslední aktualizace: 26.9.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 54 515 711