Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané soul01

Nalezeno 28 příspěveků, 19 různých IP adres

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

04.09.2007 16:27

Více válek na obzoru

RE: Útok

soul01 84.?.?.?

Irán nie je radno podceňovať. Svoje energetické a politické záujmy tam má aj Rusko a Čína. Irán je obrovská krajina s veľkým počtom obyvateľov. Nie je to trpaslík, ako Irak či Afganistan. Taktiež jeho obrana sa neustále vylepšuje, mimo vlastného zbrojného programu nakupujú špičkové protilietadlové a protilodné zariadenia z Ruska. Je to pomerne homogénny národ, takže jeho boj nebude roztrieštený sektárskymi frakciami. Obyvateľstvo je pripravované patriotizmom na obranu zeme pred nepriateľskými uchvatiteľmi. Zrejme ani ostatný arabský svet sa nebude nečinne prizerať a všade sa budú v šítskych regiónoch formovať pomocné dobrovoľnícke zbory. Straty pri útoku oslabenej armády USA, ktorá viaže veľké sily v dvoch okupovaných krajinách, kde sa necíti bezpečne ani uprostred svojich opevnených základní, by boli veľké. Tu nestačí len zbabelo bombardovať takmer zo stratosféry, ako sme tomu boli svedkami na Balkáne. Tu potrebujú získať pozemnú kontrolu nad nerastnými surovinami a dokázať ochrániť ich prepravu na svoje územie (to bude skutočný cieľ útoku). Izrael, ako obvykle, pomôže svojmu donorovi maximálne tak spravodajskými informáciami, alebo atómovým bombardovaním a bude sa nerušene venovať genocíde na okupovaných územiach. Partizánsku vojnu sa im bez podpory domáceho obyvateľstva nepodarí vyhrať. S klesajúcou prognózou nových rekrútov do armády, budú musieť v USA opäť zaviesť povinnú brannú povinnosť (už teraz verejne koketujú s tou myšlienkou) a odvádzať ľudí i násilím do novej vojny o suroviny, čo morálne rozloží USA a Bush bude musieť udržiavať poriadok násilnou otvorenou diktatúrou, na ktorej legitimitu je už legislatíva pripravená.

143091

06.09.2007 17:43

PayPal se pokouší cenzurovat Zvědavce

RE: Vas odhad je spravny

soul01 84.?.?.?

Chcete vidieť skutočnú fašistickú stránku? Stačí si pozrieť niektoré diskusné príspevky na nezvedavec.org a budete znechutený neskrývanými výzvami istých indivíduí k brutálnemu potláčaniu práv nežidovských etník a ich úbohému osočovaniu. [bliji]

143239

28.09.2007 10:56

IZRUSA - války v zájmu „Nového světového řádu“

RE: Irak - Kuvajt

soul01 91.?.?.?

Saddám pred útokom na Kuvajt sondoval názory Washingtonu a necítil z jeho strany nesúhlas. Tak to riskol. Washington mu však dával falošné signály, aby tak získal dôvod na vojenskú prítomnosť v Kuvajte. Ako hovoria Kuvajtčania, Američanom už svoju vďačnosť splatili ropou aspoň stonásobne. Ale oni sa aj tak nechystajú odísť.
Čo sa týka Slovenska, Maďarsko sa nikdy nevzdalo úsilia o opätovné získanie aspoň južných oblastí. Počas Slovensko-Maďarskej vojny sa Maďari, za veľkej pomoci Maďarónov a potomkov Židovských obchodníkov, uchýlili k svojmu obľúbenému teroru a krutým vraždám Slovenského obyvateľstva. No, nakoniec boli vytlačení.

144626

16.10.2007 09:42

Izraelská armáda nařídila konfiskaci palestinského území ve West Bank

RE: To vypada jako rozumne reseni

soul01 91.?.?.?

Zase na druhú stranu, keby nebolo Izraelského štátneho terorizmu, ktorým sa novovzniknutý štát začal na cudzom území bezohľadne rozpínať na úkor nevinných starousadlíkov, neboli by potrebné ani tie múry. Čo Ty označuješ za terorizmus proti štátu, to môžem ja označiť za národnooslobodzovací boj. I naši partizáni v 2. svetovej vojne, ktorým každý rok kladieme vence na pamätníky, boli z pohľadu Nemecka v podaní newspeaku teroristami.
Ja zase pevne verím, že sa raz nájde sila v OSN, keď bude USA ekonomicky na kolenách a nebude môcť šermovať šabličkami, že donúti Izrael k plneniu rezolúcií mu uložených.

145499

16.10.2007 22:40

Izraelská armáda nařídila konfiskaci palestinského území ve West Bank

RE: To vypada jako rozumne reseni

soul01 91.?.?.?

Áno, dobre ste sa v škole učili. Ale civilisti na Slovensku všeobecne nepodporovali Nemcov a pomáhali partizánom. To sa na okupovaných územiach Palestíny nedeje. Vďaka politike apartheidu sú ciele útokov na oboch stranách ľahko identifikovateľné. V Izraeli je veľmi široká branná povinnosť, takže ak pri úspešnom odbojovom útoku zomrú muži či ženy, vlastne sa oslabujú zálohy represívnych zložiek podliehajúcich teroristickej vládnej mašinérii, ktorá vytláča legitímnych starousadlíkov pod rôznymi pseudodôvodmi z ich územia na základe rasovej diskriminácie. To tiež hádam nie je tak ťažké pochopiť.

145525

16.10.2007 23:30

Izraelská armáda nařídila konfiskaci palestinského území ve West Bank

RE: To vypada jako rozumne reseni

soul01 91.?.?.?

U.N. žiadne územie nevlastnilo a ani nevlastní. Takže nemohlo nič nikomu legitímne dávať. Proste urobili na mape cudzieho územia značku a umelo vytvorili štát. Lepšie by boli urobili, keby tú značku spravili kdesi uprostred USA. Mohli sa tam teraz nerušene bratríčkovať a bol by pokoj.

145527

17.10.2007 07:47

Izraelská armáda nařídila konfiskaci palestinského území ve West Bank

RE: To vypada jako rozumne reseni

soul01 87.?.?.?

Pán Rocky, možno Vám uniklo, že Nemci, na rozdiel od Izraelcov v Palestíne, nevyháňali na Slovensku miestne obyvateľstvo, z rozpaše po ňom nestrieľali a neprehlasovali, že to územie patrí im a celý svet im krivdí. Takže nebolo potreba extrémnych praktík. Ak Vám sused začne zaberať záhradu a prebúra sa do Vášho domu, strieľa po Vašej rodine zo vzduchovky a Vy sa nikde nedovoláte spravodlivosti, čo urobíte? Necháte sa vytlačiť z vlastného (nie je kam ísť), alebo pristúpite na susedovu hru? Pokiaľ nepochopíte, že Izraelci sa bezprecedentne rozťahujú na území, ktoré im nepatrí a páchajú na starousadlíkoch apartheid a genocídu, potom je skutočne zbytočné s Vami diskutovať. Nech si Izraelci berú príklad zo židovskej komunity v Iráne, ktorá sa ani za prísľub značných Izraelských peňazí nehodlá vysťahovať z rodnej krajiny a nerobí jej problém spolunažívanie s iným národom.

145538

25.10.2007 08:12

Irák: Američané jsou zapleteni do teroristických útoků

RE: V Iraku je demokracie

soul01 84.?.?.?

Demokratické a slobodné voľby nie sú v súčasnosti možné ani v USA, nieto ešte v Iraku. Stačí si spomenúť na to, akými špinavými trikmi sa Bush opäť dostal k moci. A nikto nemal odvahu zrušiť výsledky volieb pre dokázateľnú nezákonnú manipuláciu s hlasmi. Prečo by mal byť práve Irak výnimkou a nedosadili si tam ľudí, ktorých si zaviazali? A aj keď sa tam dostal nejaký idealista, tak som sa dočítal minimálne o jednom prípade, keď sa po čase zvolený zástupca ľudu vzdal svojej funkcie, lebo nesúhlasil s "demokratickými" praktikami na najvyšších miestach.
A ako sme dospeli k prevratu v roku 1989, keď to za komunistov údajne nešlo a všetko držali pevne v rukách?
Ak sa krvilační okupanti nehodlajú vzdať nárokov na nerastné bohatstvo inej krajiny a do vedenia krajiny si dosadia svojich nohsledov, je logické, že povstanú opoziční hrdinovia z ľudu, ktorí sa ich budú snažiť vytlačiť ich vlastnými praktikami, ktorým jediným dostatočne porozumejú. Ukážu im druhú stranu mince. A v odboji nie je len pár osamelých jednotlivcov. S tými by si okupanti a kolaboranti ľahko poradili. Je to početné a vysoko organizované hnutie, ktoré je každým dňom silnejšie vďaka bezohľadným praktikám okupantov.
Dosť bolo lúpežných vojen, vyvolaných pod falošnými zámienkami najväčšou "demokraciou" sveta. Majú svoj ďalší Vietnam.

145881

31.10.2007 06:44

Britské vrchní velení přiznalo naprostou porážku v Basře

RE: Na kazdem sprochu, pravdy trochu

soul01 78.?.?.?

Keby USA neprepadávali suverénne krajiny na základe vyklamaných dôvodov, nemuseli by teraz bezradne bojovať s ľudovým povstaním v daných krajinách a svet by ich nevnímal tak negatívne. Rumsfeld dobre vedel, prečo teraz za pomoci amerického veľvyslanectva narýchlo utiekol z Francúzska. Medzinárodné právo jasne stanovuje, čo je a čo nie je vojnový zločin. Podľa týchto zákonov boli súdení po 2. svetovej vojne Nemeckí pohlavári (tí, čo neušli do Latinskej Ameriky) a vodcovia vojny na Balkáne (ešte tam pár osôb chýba, ako napríklad Clinton).

146179

05.11.2007 19:51

Mohou mne odvést, ale boj advokátů nezastaví

RE: Musharaf je hrdlořez

soul01 78.?.?.?

Slovo terorizmus je mocnou mantrou západných vlád, aby strašili svojich obyvateľov a ľahšie nimi manipulovali. Kto nevykorisťuje a neposluhuje vykorisťovateľom, nemusí sa báť odplaty. O takzvaných islamských teroristoch sme začali vo veľkom počúvať až keď USA prešli od skrytej podpory nastrčených despotických bábkových režimov k agresívnemu prepadávaniu suverénnych štátov.

146499

09.11.2007 09:08

Přichází televizní zpravodajství

RE: Bůh? To sotva.

soul01 91.?.?.?

Mnohí ľudia nechcú vidieť a ani neuvidia Boha, hoc by pred nimi stál v celej svojej plnej kráse a majestátnosti. Ja v takých situáciách môžem len uistiť, že rozuzlenie príde v okamihu smrti.

146762

20.11.2007 08:07

Práva cikánů

Musí sa na nich tvrdo

soul01 78.?.?.?

Napríklad cigánski kopáči sú veľmi dobrí. Cigáň musí cítiť nad sebou pevnú ruku. Vidno to na ich stavebných firmách. Cigánsky majiteľ firmy, ak sa mu zdá, že jeho pracovník - súkmeňovec nepodáva očakávané výkony, tak sa ho nerozpakuje zbiť. A pracovník si nejde sťažovať na úrady, ochotne zvýši úsilie. No, nech by len skúsil biely zamestnávateľ položiť motivačnú ruku na jeho ukrivdené telo. Ďalšou motiváciou je výplata každý deň na ruku. Cigánska mentalita nerozmýšľa nad budúcnosťou. Žijú pre súčasnosť. Odmenu potrebujú teraz, nedokážu si odložiť potešenie z nej na výplatný deň. Takže, ak po práci uvidí Cigáň na ruke peniaze, skôr sa bude usilovať celý deň. No, nie je zaručené, že opäť príde do práce skôr, než sa peniaze minú.

147564

23.11.2007 09:53

Obyčejný občan

Pravda stará ako ľudstvo

soul01 78.?.?.?

Už Euripides si uvedomoval, že otrokom je ten, kto nemôže nahlas povedať to, čo si myslí. Od jeho dôb sa nič nezmenilo.

Cigáni mali ostať kočovať. Domestifikovať ich bolo veľkou chybou. Prečo žijú na smetisku, ktoré si sa mi vyrobia? Lebo ako kočovníci, keď vyťažili z okolia táboriska všetko užitočné, tak sa presťahovali inde. To už dnes nejde, no zvyky ostali.

Židovský holokaust... Keď sa o ňom priveľa hovorí, začínajú sa spomínať aj dejinné súvislosti, ktoré Židia z pochopiteľných dôvodov nemajú záujem prezentovať. Boli aj väčšie holokausty, ktoré ten židovský v počte obetí zatieňujú. A to poškodzuje ich ťažko budovanú povesť ukrivdeného národa.

Protiraketová základňa je typickým príkladom ilúzie demokracie. O masách vždy rozhodovali mocní na výlučnom základe svojich záujmov. Demokracia je kosť pohodená lúze, aby mala čo obhrýzať.

147789

06.12.2007 14:33

Muž platí alimenty na děti rozvedených lesbiček

Čínska múdrosť

soul01 78.?.?.?

Už Konfucius vravel, že múdry muž drží svoje semeno v sebe.
Zrejme to myslel viac v súvislosti s duchovnými záležitosťami, ale i v súčasnosti je to zlaté pravidlo.

148618

14.12.2007 07:27

\"Extremistické násilí\" způsobené oběťmi samými

Zabudlo sa na Hedvigu

soul01 84.?.?.?

Hedviga Malinová síce nie je Židovka, ale je Maďarskej národnosti, čo sa na Slovensku a v EÚ popri Cigáňoch berie ako ďalšia výnimočná rasa, ktorej sa len ubližuje. Tá si tiež vymyslela útok, ktorý jej kriminalisti zakrátko vyvrátili vďaka dôkazom. Ale v médiách stále niekto múti vodu a snaží sa ju prezentovať ako chúďa zastrašované políciou. To "zastrašovanie" sme nedávno videli v televízii na zázname z výsluchu. Bola na ňom uvoľnená (čerstvo po incidente, ktorý by mnohých z nás veľmi rozrušil), akoby k nim zašla len na kus reči.

149252

20.12.2007 16:56

Zubař

RE: Situacia na slovensku

soul01 78.?.?.?

Ale Slovensko nie je na tom so zubármi lepšie ako Česko. Starí pomaly odchádzajú do dôchodku a nových nie je toľko, aby ich nahradili. Takže sa modlite, aby vás Váš zubár prežil. Inak nebudete mať ku komu chodiť na bezplatné prehliadky a máte problém. U súkromných lekárov bez zmluvných poisťovní, kde hradíte plnú sumu za výkon, necháte za jednu návštevu minimálne 1000 korún. A zubár, ak chce, vie liečbu vhodne natiahnuť na viacero návštev. A zakaždým inkasuje.

149758

18.02.2008 12:23

ČSR 1938 – Косово 2008

RE: Teroristi

soul01 91.?.?.?

Medzi Albáncami a Palestíncami je ten rozdiel, že Kosovo historicky patrilo Srbsku a Albánci tam boli len ako menšina. Kdežto Palestíncom na ich historickom území OSN vytvorila cudzí štát, ktorý sa začal rozpínať na ďalšie ich nové územia. Takže, prvý prípad je separatizmus a druhý národno-oslobodzovací boj. A už sa teším, ako sa od Veľkej Británie demokraticky oddelí Severné Írsko a bude uznané ako štát v OSN. Beztak je to len semenisko militantných separatistov, ktorí škodia Londýnu.
Problém je, že je to precedens proti medzinárodnému právu. I na Slovensku máme separatistov, ktorí stále snívajú o novom veľkom Uhorsku pre Maďarov. [bliji]

154581

18.02.2008 16:28

ČSR 1938 – Косово 2008

RE: Teroristi

soul01 91.?.?.?

Nikdy tam neboli Židia sami. Ani v staroveku, ani teraz nie. Žili tam so svojimi bratrancami Arabmi.

154614

19.02.2008 07:47

ČSR 1938 – Косово 2008

RE: Teroristi

soul01 91.?.?.?

Zrejme na nich Féničania nestrieľali rakety preto, lebo ich nemali a Židia ich k tomu neprovokovali zabíjaním apartheidom a genocídou.

154706

04.03.2008 08:47

Francouzská držitelka Oskara: Útoky 11. září byly vykonstruovány

RE: vyslovila pochybnosti o americkém přistání na Měsíci

soul01 78.?.?.?

Americkí astronauti natáčali krásne zábery na povrchu Mesiaca na film v netienenej kamere. I vymeniť cievku nebolo možné v radiačnom tieni, keďže moduly samé o sebe kozmonautov pred radiáciou nechránili, lebo si pre hmotnosť nemohli dovoliť olovené steny. Podotýkam, že Mesiac nemá ochranné radiačné pásy, ako Zem. A niektorí si istotne viete predstaviť, čo spraví radiácia s filmom. Svoje o tom vedia aj filmári natáčajúci v Černobile.
O čo šlo v 9/11 pochopí skoro každý, kto nezatvára oči pred pozadím udalostí a položí si otázku, kto z toho mal najväčší profit.

155663

04.03.2008 12:07

Francouzská držitelka Oskara: Útoky 11. září byly vykonstruovány

RE: vyslovila pochybnosti o americkém přistání na Měsíci

soul01 78.?.?.?

Ruský Lunochod 1 vypadá tiež ako kolosálny podvod. Ak si podvodníci navzájom nebudú kryť chrbty, veľmi rýchlo stratia dôveru plebsu, z mozoľov ktorých žijú.

155672

27.03.2008 10:12

Jazyk sionismu

RE: Slovník islamistov a ich politicky korektných obhajcov

soul01 78.?.?.?

Veľmi ma teší, že aj Ty vidíš potrebu jednoznačne definovať univerzálne pojmy tak, aby sa nedali prekrucovať. Možno sa potom začnú plniť rezolúcie OSN a naplno sa rozbehnú súdne procesy so skutočnými vojnovými zločincami.

157286

30.04.2008 07:18

Jak mi von Krebst poslal jedno euro

Otázka na dátum valuty z výpisu

soul01 78.?.?.?

Možno som hnidopich a nemám účet v Raiffaisen banke, takže nepoznám usporiadanie ich internetbankingu. Ale prečo tie peniaze prišli s valutou 02.05.2008 a článok s obrázkom výpisu tu čítam 30.04.2008? Nie je v tom nejaká chyba?

160221

21.05.2008 11:23

Hladovka pokračuje – osmý den bez jídla

Hladovka nič nezmení

soul01 195.?.?.?

Myslím, že to nie je účinná metóda, ako v našich zemepisných šírkach dosiahnuť zmenu. Okrem Gándhího, ktorý požíval nesmiernu úctu národa v Indii, žiadny iný hladovkár nedosiahol ciele, pre ktoré trpel, ani nevyvolal masívne reakcie svojho okolia, vedúce k zmene. Keď tí dvaja, všeobecne málo známi až neznámi páni prípadne aj zomrú od hladu, nikomu kompetentnému to nebude prekážať. A ruku na srdce, koľkým z nás budú skutočne chýbať? Keď denne vo svete násilne alebo hladom hynú desiatky ľudí pre záujmy mocných, ďalší dvaja sa v tom čísle hravo stratia.
Našich politikov musíme zasiahnuť na ich citlivých miestach, aby ich kamenné srdcia pocítili potrebu zmeny.

161554

29.05.2008 09:27

Válka v cizině, chudoba doma

RE: Americky dolar

soul01 78.?.?.?

Hádam si nemyslíš, že sa priemerný Američan, pri pohľade na ázijské a juhoamerické prímestské slumy z vlnitého plechu a igelitu, dokáže stotožniť s ich obyvateľmi? Takže porovnávanie chudoby by som takto nevidel. Američania začnú zdešene kričať a štrajkovať oveľa skôr, než ich väčšina nebude môcť jazdiť každý deň do práce vlastným autom.

162088

29.05.2008 08:54

Válka v cizině, chudoba doma

RE: Boj o černé zlato

soul01 78.?.?.?

Je to veľmi jednoduché. Americké autá jazdia na benzín, nie na papierové doláre. A výplaty Američanov nerastú rovnako rýchlo, ako inflácia ich meny, takže si môžu dovoliť z výplaty nakúpiť čoraz menej benzínu a ostatných spotrebných tovarov.

162089

05.06.2008 10:09

Úředník OSN požaduje vytvoření komise k prošetření role neokonzervativců v událostech 11. 9.

RE: podla toho ako profesor vystrkuje svoje nazory

soul01 195.?.?.?

Keďže sú spoluvinníci 9/11 dobre usadení v americkej administratíve a médiá patria vieme komu, netreba ho fyzicky likvidovať. Spustí sa proti nemu štvavá a zosmiešňujúca kampaň a ani pes od neho kôrku nevezme.

162561

17.06.2008 15:04

Sarkozy pracuje na plánu jak obejít irské referendum

RE: jaky je cil prijmout smlouvu?

soul01 195.?.?.?

Vyše 60% pracujúcich ľudí dnes nedosahuje ani tú ospevovanú priemernú mzdu. Takže papierovo sa máme lepšie, no realita je častokrát iná.

163390

Káva pro Zvědavce

19

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 31 čtenářů částkou 6 653 korun, což je 19 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Pokrová radnice v Budapešti vztyčila duhovou sochu Svobody v BLM pokleku. Vydržela 24 hodin09.04.21 12:27 Maďarsko 1

Colorado: Vakcinační síť Covid vakcín Johnson & Johnson byla uzavřena kvůli nežádoucím účinkům09.04.21 08:00 USA 0

Odsouzení muslimové znovu před soudem09.04.21 04:30 Turecko 0

Guvernér Floridy: Nebudeme zavádět vakcinační pasy. Rozdělovat občany na základě vakcinace je chyba09.04.21 03:38 USA 0

Evropský soud pro lidská práva:Povinná vakcinace dětí je v demokratické společnosti nezbytná09.04.21 03:16 Evropská unie 2

„Více než 4 tisíce vojenských cvičení“: Ministerstvo obrany zahájilo kontrolní prověrku ozbrojených sil08.04.21 23:42 Rusko 1

Michigan: Úředníci vyšetřují 242 plně vakcinovaných lidí, kteří onemocněli Covidem-19 - tři zemřeli08.04.21 15:10 USA 5

Zavádění vakcinačního pasu porušuje Norimberský kodex - je formou nátlaku08.04.21 13:19 Evropská unie 2

Babiž si přivedl dalšího globalistu - z bláta do louže08.04.21 11:49 Česká republika 4

WHO nesouhlasí se zavedením vakcinačních pasů - zatím08.04.21 10:43 Evropská unie 2

V EU byla potvrzena souvislost mezi vakcínou AstraZeneca a případy trombózy07.04.21 14:59 Evropská unie 3

"Ekologická" náhrada stávajících elektráren spalováním lesů05.04.21 12:30 Německo 4

Trestní rejstřík 14letého chlapce z Německa: znásilnění, krádeže, ublížení na těle a drogy04.04.21 18:20 Německo 2

V oblasti Kerčského průlivu se konal meziresortní trénink a praktický výcvik03.04.21 10:08 Rusko 0

Most přes Kerčskou úžinu uzavřen a prohlášen za vojenskou zónu02.04.21 12:35 Rusko 6

5 manipulačních technik, jak zblbnout lidi pro souhlas s vakcínou02.04.21 10:09 Evropská unie 4

Zm. Blatný vydírá a vyhrožuje: Bonzujte, nebo nerozvolním01.04.21 18:15 Česká republika 1

A už to pomalu začíná, plánuje se zvyšování daní01.04.21 11:07 Česká republika 1

Nouzový stav od 27.2. do 30.3. byl protiprávní, rozhodl soud31.03.21 21:32 Česká republika 2

Naše chrabrá policie rozháněla procházky na pražské náplavce31.03.21 10:51 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,86 Kč
Euro
26,01 Kč
Libra
29,96 Kč
Kanadský dolar
17,44 Kč
Australský dolar
16,66 Kč
Švýcarský frank
23,64 Kč
100 japonských jenů
19,93 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,74 Kč
100 maď. forintů
7,28 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
28,23 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 116,60 Kč
1 unce stříbra
551,89 Kč
Bitcoin
1 292 581,25 Kč

Poslední aktualizace: 10.4.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 63 847 944