Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Jan Zelený

Nalezeno 35 příspěveků, 11 různých IP adres

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

18.03.2003 20:42

Nenápadně vzniká silná Eurasijská frakce

Nenápadně vzniká silná Eurasijská frakce

Jan Zelený 213.?.?.?

Nenápadně? Břehy nespoutané mořem zápasí z obyvateli západních ostrovů již dlouho. Typickým příkladem atlantsko - eurasijskeho boje je konflikt Kartago - Rim.

9893

12.04.2003 22:33

Americký fašismus sílí

Americký fašismus sílí

Jan Zelený 213.?.?.?

Na tohle už není co říct. Antikrist přichází.

11773

09.06.2003 20:36

Cesta k zákazu interrupcí se otevírá

Cesta k zákazu interrupcí se otevírá

Jan Zelený 213.?.?.?

Interrupce je vražda, ať se na to díváte, jak chcete. Jediné morální dilema stojí před obětmi znásilnění a mongoloidita. Mimo diskusi je ohrožení života matky.

14782

13.07.2003 17:58

Autoritářství puštěné z řetězů

Autoritářství puštěné z řetězů

Jan Zelený 213.?.?.?

Vtipna poznamka: Autoritarstvi je neco jineho, nez se popisuje v clanku. To co se popisuje v clanku je utlak, ci tyranie nebo diktatura, ale neni to autoritarstvi. Autoritativni rezim v sobe nutne nema donuceni - autoritativni je i demokracie, ktera nuti svou autoritou mensinu prijmout sve rozhodnuti. Autoritativni rezim byl i Mussolliniho rezim v Italii, ale ne Leninuv rezim v Rusku, k cemuz se George zdarne blizi. Autoritativni rezim je zalozen na tradicni a respektovane autorite, ktera neni zpochybnitelna - treba Cirkev nebo panovnik.

16290

13.09.2003 20:40

Podzimní sbírka na provoz Zvědavce

RE: Podzimní sbírka na provoz Zvědavce

Jan Zelený 213.?.?.?

Jistě, republiku si rozvracet nedáme! Všechno, co se píše na zvědavci jsou odporné teroristické výmysly, demokracie znamená, že si všichni musíme myslet to samé! Demokracie není anarchie! Kdyby si každý myslel, co chce, kam bychom došli? A Nohejla pošlem na Quantanámo, či jak se to zařízení pro šíření demokracie jmenuje.
Pro pana Nohejla - mluvte a vyjadřujte své názory bez zábran, 40 let komunismu v nás se nedá jen tak smazat.

19617

13.10.2003 12:15

Abychom věděli, odkud vítr vane...

Abychom věděli, odkud vítr vane...

Jan Zelený 62.?.?.?

Co chcete, 100 000 dobrovolných spolupracovníků. Kam myslíte, že zmizeli? Dovolil bych si citovat oblíbeného představitele IV. odboje Miroslava Dolejšího (asi ne přesně): "... masa vůči moci projevuje masochistické postoje."

20691

21.10.2003 15:22

Čtrnáct charakteristik fašismu

Čtrnáct charakteristik fašismu

Jan Zelený 62.?.?.?

Vtipná poznámka - kategorie jsou natolik vágní, že sedí na jakýkoliv režim. Např. I. republika
ad 1) podívejte se na jakýkoliv dokument z té doby, bez vlajek se neobšlo nic
ad 2)Lidská práva byla považována za komunistickou propagandu
ad 3)Společný nepřítel - obnovení habsburské monarchie
ad 4)Význam armády - Legionáři
ad 5)Nespoutaný sexismus - ani jedna politička
ad 6)Ovládnutí médií - hradní noviny, cenzura
ad 7)Posedlost národní bezpečností - rozkradené půjčky, krádeže kolem opevnění
ad 8)Náboženství a vláda jsou provázány - výrazně judaistická vláda
ad 9)Ochrana korporační moci - lihová aféra, židovští uhlobaroni,...
ad 10)Oslabení moci pracujících - střelba do dělníků
ad 11)Opovrhování intelektuály a umělci - pronásledování Karla Rélinka aj.
ad 12)Posedlost zločinností a tresty - zákon na ochranu republiky, menšin,...
ad 13)Divoký, neovládaný kryonismus a korupce - kdo nebyl členem Maffie nebo pražské velelóže neměl šanci
ad 14)Zmanipulované nebo zcela zfalšované volby - diskreditace Gajdy, Pergler, Stříbrný, omezování německých stran
Z toho jednoznačně vyplývá, že první republika byla fašistickým státem a Masaryk fašistický diktátor.

20989

22.10.2003 18:12

Béé! Já nechci do rezervace! Nééé!

Béé! Já nechci do rezervace! Nééé!

Jan Zelený 213.?.?.?

Bílá rasa je na konci svých sil. Z úpadku ji už nic nezvedne, zahyne na drogách, multikulturalismu, zešílí z hudby, kterou poslouchá, usouží se touhou po věcech, které nepotřebuje. Naše vyčerpání je především mravní - nikdo nemá vyšší cíle, neví proč žije. Ukázkou je tzv. politická korektnost, kde bílý muž rovná se něco nezkonale nízkého - z nekonečnou touhou ponožovat a zotročovat ty hodné černoušky. Úpadek jde ruku v ruce se ztrátou odvahy, či pocitu a vnímání cti - místo toho, aby byl pedofil zlynčován na místě, tak se všichni halsně zastávají jeho práva na léčbu. Drastický je fakt, že PC není ideologie omezené sekty misantropů, ale obecně akceptovaná ideologie. Ale optimismus pane Stwora, do rezervace se nedostanete, dřív vás nějaká parta nejctihodnějších utluče na ulici kvůli pětce, co máte u sebe - podívejte se třeba na Rwandu, Burundi, Angolu, Zair a zejména Liberii - jsou to černoši, kteří poznali demokracii a byli osvobozeni z otroctví.

21017

22.11.2003 14:10

Generál Franks se obává, že další teroristický útok americká ústava nepřežije

Generál Franks se obává, že další teroristický útok americká Ústava nepřežije

Jan Zelený 213.?.?.?

Obávám se, že vojenská vláda, či totalitní diktatura je od začátku cílem operace zvané válka s terorem. Střety dobrovoleckých armád s pravidelnou armádou vždy předznamenávají konflikt většího rozsahu. Viditelné převzetí moci je pouhé završení úsilí o světovou diktaturu. Mimochodem docela nedávno si tu p. Stwora hrál na proroka a jako jednu z variant vývoje uváděl výbuch špinavé jaderné bomby těsně před volbami s velkým množstvím mrtvých a následné převzetí moci vojenskými silami. Obávám se, že tentokrát se p. Stwora nemýlil a scénář je více než pravděpodobný. Bojovat za demokracii je v současnosti jako bičovat zdechlého koně, v době monopolu na informace, totální kontroly obyvatel už není demokracie možná. Čínský pokus s blokováním nezávislých informací na internetu se bohužel zdařil a je jen otázkou času, kdy bude převeden do ostatních zemí.

21925

09.12.2003 19:58

Odpočítávání k apokalypse?

Odpočítávání k apokalypse?

Jan Zelený 213.?.?.?

Křesťanský sionismus - co to je za nesmysl??? To je jako zářící tma nebo poctivý politik [chechtot]
Sionismus vznikl jako směr z Židů právě odmítajících Krista a vychází z Talmudu a Starého zákona, nikoliv z Nového zákona. Proto si nějak nedokážu představit křesťanský sionismus.

22599

20.12.2003 13:59

Vianoce v Kanade

RE: Vianoce v Kanade

Jan Zelený 213.?.?.?

Dusledku odstraneni vlivu cirkve jsme zazili za minule stoleti vic nez dost, tak si myslim, ze to az tak dobry napad nebyl.

23114

21.12.2003 19:43

Čím více utrácíme, tím více podporujeme ekonomiku?

Čím více utrácíme, tím více podporujeme ekonomiku?

Jan Zelený 213.?.?.?

No, myslím, že to nebude až tak horké. Ekonomika a směna peněz vám přinese především to, že se můžete věnovat své práci a nemusíte se starat o to, jestli na poli něco roste nebo kde si opatříte boty apod. Myslím, že kdyby jsme se všichni starali o vše, tak to rozhodně lepší nebude.

23192

02.01.2004 16:17

Jaký byl rok 2003 a co nás čeká v roce 2004

Jaký byl rok 2003 a co nás čeká v roce 2004

Jan Zelený 213.?.?.?

Pane Stwora oceňuji Vaši schopnost sebereflexe a otevřeně do tabulky napsat - tohle jsem předpovídal, tohle je pravda - mýlil jsem se. Představuji si Vláďu Špidlíka jak sestavuje podobnou tabulku se svými plány. [chechtot]
Nicméně termín fašisticko - sionistický - kde na ten newspeak chodíte? Hlavním cílem fašismu je porážka internacionalismu a jeho militatního vyjádření komunismu. Fašismus překonává rozdíly v národě, eliminuje třecí plochy mezi vrstvami společnosti - je protikladem liberální demokracie, kde válčí skupina proti skupině, kde místo národních zájmů nastupují stranické, či zájmy úzkých skupin, které se prosazují manipulací a násilím - prosím všiměte si faktu, že Itálie jako jediný válčí stát se vyhnula preventivním masovým opatřením vůči vlastnímu obyvatelstvu (Británie v koloniích, USA deportace amerických občanů japonské národnosti,...). Kdežto hlavním cílem sionismu je lapidárně řečeno - vše co je na zemi, patří Izraeli. Nejvlastnějším vyjádření fašismu je nacionalismus a korporativní společnost, kdežto nejvřelejším vyznáním sionismu je komunismus. Fašismus jako takový stojí vůči sionismu v opozici, je vyjádřením odporu národů proti němu.

23628

02.01.2004 18:12

Jaký byl rok 2003 a co nás čeká v roce 2004

RE: Jaký byl rok 2003 a co nás čeká v roce 2004

Jan Zelený 213.?.?.?

Vašeho článku jsem si všiml a reagoval jsem na něj - pokusil jsem se ukázat, že Vaše kritéria jsou neobyčejně vágní a na základě nich jsem dokázal, že 1. republika (ČSR) byla fašistický stát, což je ovšem absurdní.
Co se týče knihy, moje angličtina na to nestačí [pláč]
Snaha ovládnout svět - prosím Vás, ukažte mi jedinou ideologii, která nechce dominovat - pokud chcete říct něco o demokratických státech - všiměte si nejmilitatnějšího státu světa USA - od vítězství v občanské válce jejich moc neustále roste a od 2. světové války nemá konkurenci.
Nicméně můžete mi např. u Franca nebo Mussolliniho ukázat jediný reálný počin směřující k získání světovlády? Válka proti bolševismu (sionismu) vynesla v Evropě Hitlerovi nebývalou míru popularity, která byla vyjádřena masovým vstupem občanů okupovaných zemí do ozbrojených sil Německa, zejména do SS. Ukažte mi jediný příklad z dějin, kdy například poražení Francouzi dobrovolně vstupovali do armády, jenž je porazila (třeba divize SS Charlemagne - zformována v roce 1944! a byla zničena při obraně Berlína před rudými). Otázka dobrovolectví je ale asi podstatně složitější než na krátký diskusní příspěvek. Z toho si odvozuji, že fašismus skutečně stojí v opozici a to nejen slovně, ale především činy.
>Fašismus nemá pevné hranice. Nelze říct, tohle je fašismus a tohle ještě ne.
Která jiná ideologie je má? Výjimku tvoří katolické náboženství, kde je dogmatika po tisícíci let propracovaná do detailu a dá se říct, co je katolické a co není. Nicméně srovnání katolického křesťanství s moderními ideologiemi je poněkud odvážné.
>Tak, jako krajní komunismus je blízky fašismu
Co to je krajní komunismus? Můžeme za to považovat hrůzovládu sionisty Trockého, či sionisty Sverdlova, který měl být pravým mesiášem z judejské krve, či Stalina, který transformoval komunismus ve svou osobní diktaturu - jak to nazval Rakovskij génius policejně-byrokratické práce. Či perverzní šílenství zvané válečný komunismus? Či holocaust na Ukrajině, kdy po kolektivizaci provedené sionistou Kaganovičem zemřel neznámý počet miliónů Slovanů hladem - v nejúrodnější a nejbohatší zemi světa!!! Nic takového fašisté nikdy neučinili. Další zásadní rozdíl v je v tom, že fašisté se mohli opřít o masovou podporu, to se o komunistech říct nedá.

23634

02.01.2004 20:00

Jaký byl rok 2003 a co nás čeká v roce 2004

RE: Jaký byl rok 2003 a co nás čeká v roce 2004

Jan Zelený 213.?.?.?

>Komunisti a fašisti mali asi rovnakú podporu ľudu. Podporu vychádzajúcu z pasivity občianskej spoločnosti.
To si myslím, že se hluboce mýlíte. Podpora např. Hitlera je jasně vidět na roku 1945, stát totálně na huntě, ale odpor trvá. Zatímco rok 1941 v SSSR masové přebíhání (komentováno v oficiálním projevu Stalinem) občanů SSSR do ozbrojených sil Německa ( Lokť - Brjanský, Smolensk, Bandera, aj.) Podobný jev při porážce Hitlera nenastal. Já se domnívám, že Hitler byl populární až do konce a to jak v armádě (s výjimkou velmi úzkého kruhu spiklenců, kteří neměli podporu), tak mezi lidmi.
>Neviem, aké argumenty ste mal na tému ČSR=fašistický štát
Prosím, přečtěte si můj příspěvek pozorněji. V článku bylo uvedeno 14 znaků, podle kterých se pozná faš. stát. Já jsem na základě nich dokázal, že ČSR byla fašistickým státem - což je samozřejmě nesmysl - chtěl jsem tím demonstrovat vágnost v článku uvedených kritérií.
>Svetovládne ambície by som potom považoval za paradigmu imperiálneho fašizmu.
K tomu jenom vtipná poznámka - kdo ovládal před druhou světovou válkou největší impérium? Velká Británie, Francie, SSSR - ani jeden z těchto států nelze označit za fašistický a to ani v době, kdy impéria zakládali. To, že se státy bez kolonií spojili, aby bojovali proti státům, které už kolonie mají je přirozený imanentní velmocenský boj, nikoliv paradigma fašistické ideologie.

23642

02.01.2004 22:27

Jaký byl rok 2003 a co nás čeká v roce 2004

RE: Jaký byl rok 2003 a co nás čeká v roce 2004

Jan Zelený 213.?.?.?

>Jednak si myslím, že by bolo vhodné rozlišovať Nemecký národný socializmus od fašizmu
Souhlasím, fašisty začal Hitlerův režim nazývat až Stalin, když spolu začali válčit, ale myslím si, že měl s italským fašismem poměrně dost společného. Lišili se podstatně v míře osobní svobody, postoji ke katolické církvi, ale spíše diktováno politickými reáliemi.
>Ku koncu bojovali Nemci skôr o život pred mstiacou sa Červenou armádou, než za svojho fuhrera.
Jistě ten motiv tu existoval, ale nesedí na západní frontu, podivný závod do amerického zajetí nastal až v dubnu 45
>Paradoxne pri obrane Berlína zaň najviac bojovali Francúzski dobrovoľníci v SS
Je to ona divize SS, kterou uvádím jako ukázku reálných činů.
>Británia a Francúzsko mali celkom pekne rozpracovanú fašizoidnú agendu na území svojich kolónií
U těch Britů si tím moc jistý nejsem. Faktem ale zůstává, že při válce proti Bůrům se neostýchali využít koncentračních táborů. Nicméně při správě území se na rozdíl od Italů i Němců opírali především o domácí vládu.

Pokud chcete pokračovat v diskusi - zde je můj mail group@seznam.cz

23646

04.01.2004 17:04

Stroj - přítel nebo nebo nepřítel člověka? Část II.

RE: Stroj - přítel nebo nebo nepřítel člověka? Část II.

Jan Zelený 213.?.?.?

Ehm, pěkně napsáno, ale nějaký nápad ?

23756

20.01.2004 23:00

Buďme sebevědomí

Buďme sebevědomí

Jan Zelený 213.?.?.?

Celý tento soubor demagogie a skrytého otroctví je výsledkem aplikace hesla rovnost, volnost, bratrství- nyní znameho pod názvem demokracie. Odstranění feudálních elit přivedlo obyvatelstvo do područí, které křesťanská šlechta nemohla připustit pro své morální kvality. Jen pro srovnání - před bitvou na Bíle hoře robota trvala 12-20 dnů po 30 - leté válce díky úbytku obyvatel nastalo druhé nevolnictví - robota trvala až 100 dnů, ale teď prosím pozor!
Nevolník - 52 nedělí + 90 církevních svátků = 142 dnů volna
Svobodný demokratický pracující - 52 nedělí + 52 sobot + 28 dnů dovolené = 132 dnů volna (méně!!!)
Ale dále dny roboty byla na usedlost, ne na člověka - tj. na rodinu z 10 dětmi (z nich 3 shcopny pracovat na poli + 2 rodiče = 1 člověkoměsíc roboty nebo když se zapojila celá rodina o žních znamenalo to konec roboty za 10 dnů!!) Pak už makali na sebe nebo za mzdu.
Poplatky se platili pořád stejné - třeba stovky let. Díky inflaci tedy poddaný platil méně a méně.
Jinými slovy souhlas s autorem, byrokraci vás zotročuje, jsou to paraziti.

24756

21.01.2004 21:33

Buďme sebevědomí

RE: Buďme sebevědomí

Jan Zelený 213.?.?.?

>Vy si viete predstaviť poľnohospodára, ktorý na 28 dní odíde >od svojej práce niekam do ...preč? Na dovolenku?

Prosím, přečtěte si co píšu, pak makali na sebe na za mzdu (u feudála).

>(Nehľadiac na to, že za feudalizmu ste mohol ísť niekam inam >naozaj len veľmi ťažko.)
Co to trochu obrátit? Stejně tak vás nemohli vyhodit z práce, protože jiné síly by nesehnali,hm?

>Ďalej si myslím, že aj v súčasnosti, keď necháte niekde >zamestnať svoje desať ročné a staršie deti, tak budete musieť >robiť menej (možno dokonca vôbec).
Souhlas, ale spočtěte si, co ty děti odvedou na daních - každý z nich musí platit stejně, nemohou si to rozdělit.

> nie platbu v hotovosti (alebo bankovým prevodom), čiže >odovzdával časť úrody
a) Bych poznamenal, že je to podstatně výhodnější - nemusíte se starat o prodej svého zboží (práce) ! Tak si představte, že byste si odpracoval svou daňovou povinnost - ne zaplatil!
b) Trochu si poopravte vzdělání - naturální směna hladce přešla na penežní a to cca od 15 - 16. století. Moje ukázka je na příkladu tuhého nevolnictví ze 17 století.

Ve světle faktů je zřejmé, že nevolník žil klidnějším a zdravějším životem než dnešní dělník.
Svůj svobodný život jsme vyměnili za hromadu žvástů o rovnosti, volnosti a bratrství.

24812

22.01.2004 22:58

Buďme sebevědomí

RE: Buďme sebevědomí

Jan Zelený 213.?.?.?

>jakepak vyhodnejsi, toto byl povinny odvod za ktery nic >nedostal, pokud chtel penize na nakup jinych nezbytnych veci >tak je musel ziskat prodejem casti sve produkce

Copak je to dneska jine? Dnes odevzadmm statu 60% sveho vydelku a dostanu tak leda vite co.

>vzdelani si poopravte vy, jeste v 18. stol. byly napr. na >Valassku predepsane davky odevzdavany v naturaliich.

Nevim, z ceho cerpate - ja z Josefa Pekare

>je velmi zajimave, ze s tim zdravejsim zpusobem zivota bylo >dosazeno prumerneho veku az 30 let. A neoperujte detskou >umrtnosti.

Proc ne? Zustava objektivni pravdou, ze se drive umiralo na infekcni choroby, na ktere dnes ne, ale zase kolik lidi umiralo na choroby srdce a cev?
Kdyz nebudeme operovat detskou umrtnosti - na zaklade jakych demografickych udaju jste dosel k cislu 30?

>jak kdo
Co se tyce svobody, opravdu si nejsem jist, ze dnesni postkomunisticka Cechie s "povinnou" televizi v kazde domacnosti je svobodnejsim statem. Zkuste nekde placnout treba, ze neverite na holocaust - a uvidite kolik zalob na sebe dostanete. K tomu, aby ve stredoveku dostali Husa se musel sejit koncil!!! Dneska prodavate soucasti uniforem wehrmachtu a dostanete 5 let ani nemrknete od bezvyznamneho okresniho soudce.

24865

22.01.2004 23:05

Buďme sebevědomí

RE: Buďme sebevědomí

Jan Zelený 213.?.?.?

>Na väčšinu ste dostal odpoveď od kolegu, takže len k meritu >veci:

Odpověděl jsem kolegovi

>S tou dovolenkou vám rozumiem, že to vidíte tak, že bolo viac >voľna, ale teraz máte väčšiu možnosť sa rozhodnúť, že vy ...

Nemá tušení, jak je to v Německu (podle .de v adrese), ale v ČR tuto možnost máte pouze teoreticky, prakticky ne.

>že feudál mohol poddaného z pôdy vyhnať a prizvať si iných >ludí. Ľudí bolo už v stredoveku viac, než pôdy, nehovoriac o >17. storočí.

Myslím, že se pletete. Konkrétně Čehie byla po 30 leté válce vylidněná a pracovních sil byl nedostatek, proto nárůst robot. Před válkou bylo obvyklé 12-20 dnů po válce až 100 dnů (pramen Toulky českou minulostí - Petr Hora)

>Ďalej si dovolím tvrdiť, že životný kľud je nezávislý na >spoločenskom zriadení.

To je diskutabilní fakt - vezmu extrém komunismus. Já jsem ho prožil a nejsem si jist, že bylo možné zachovat úplně klidný život v tom hnusu.

24866

28.01.2004 21:14

Pán tvorstva opět řeší svůj problém na úkor těch, kteří se nemohou bránit

Pán tvorstva opět řeší svůj problém na úkor těch, kteří se nemohou bránit

Jan Zelený 213.?.?.?

Zkusme si položit otázku - je ta krutost a lhostejnost k bolesti a životu náhoda? Nebo je to gigantická pohanská motlitba - obětiny božstvům? Vidím okultní rituál smrti - tisíce zvířat jsou obětovány pod hloupou záminkou, že šíří nemoci a my chápavě přikyvujeme ano, ano, co jiného se dá dělat. A vidím výsledky naší racionality - miliardy mrtvých nevinných lidí, miliardy obětovaných zvířat. Kterému božstvu patří tato modlitba? Není to jen o zvířatech - každou minutu jsou nevinní lidé mučeni, zabíjeni - lhostejno kým, jestli "státní" mocí, či v našich podmínkách kriminálními strukturami. A my se jen tiše modlíme, Bože, ať nás to mine. Mohu vás ujistit, že nemine. Králíci jsou na maso a my jsme ti králíci.

25124

08.03.2004 19:46

Filipika proti gayům a lesbičkám

Filipika proti gayům a lesbičkám

Jan Zelený 213.?.?.?

Celé je to o tom, že rodina je posledním místem, které chrání člověka před působením totalitní ideologie, je posledním místem, kde bolševici ještě nezvítězili. Je to prostředí nezištných citů, rodina drží pohromadě navzdory ekonomické potřebě. Postavení sodomistických svazků na roveň rodině je pokus o její destabilizace a vydání jednotlivce k totalitní manipulaci. Dojde tak k atomizaci společnosti na osamělé jedince pářící se podle potřeby - snaha marxistů o výchovu dětí ve státních ústavech je víc než výmluvná. První linii - národ jsme vydali po značných obětech, ale tady je nutné bojovat do posledního dechu!

26350

21.09.2004 22:34

Casuistry: The Art of Killing a Cat - Umění zabít kočku

RE: Casuistry: The Art of Killing a Cat - Umění zabít kočku

Jan Zelený 213.?.?.?

Nevim na cem zakladate svou odvaznou viru, ze embryo neni clovek, nicmene musite sama uznat, ze argumentacne je to stejne jako moje tvrzeni, ze embryo je clovek

33804

24.11.2004 21:18

Ukrajina

Ukrajina

Jan Zelený 213.?.?.?

A je vymalováno
USA výsledky voleb neuznávají

Výsledky prezidentských voleb na Ukrajině neuznávají ani Spojené státy. "Nemůžeme tento výsledek považovat za legitimní, protože neodpovídá mezinárodním standardům a protože nebyly prošetřeny četné a důvěryhodné informace o volebních podvodech," řekl americký ministr zahraničí Colin Powell. Ministr nabádá ukrajinskou vládu, aby při řešení současné politické krize postupovala "odpovědně". Zároveň vyzval ukrajinské představitele, aby "ihned reagovali", jinak to ovlivní vztahy mezi oběma státy.

37486

29.01.2007 19:14

Pro-radarová kampaň na plné obrátky

Tak si pomuzeme sami

Jan Zelený 85.?.?.?

Připravme si základní argumenty proti základě a diskutujme je:
1) Je nesmyslné tvrzení, že radar je proti terorismu arabských zemí nebo skupin na ně napojených - pokud by to byla pravda, pak je lepší umístění Turecko.
2) Vybudování protiraketového štítu je namířeno proti Rusku a zajišťuje tak USA výhodu v případě provedení preventivního jaderného úderu, tzn. činí za určitých předpokladů jadernou válku vyhratelnou.
3) Na území našeho státu se bude nacházet uzemí a značné množství ozbrojenců nepodléhajících jurisdikci ČR
4) Americká základna činí ČR automaticky účastníkem jakéhokoliv konfliktu, který USA rozpoutají, tzn. absolutní ztráta kontroly zahraniční politiky.
5) Státní existence ČR je nezávislá na vůli USA jako např. u Jižní Koreje nebo Tchaj-wanu, či Izraele nebo Kuvajtu a nepatří mezi poražené státy jako Německo nebo Japonsko.
6) Radar po nás nepožaduje NATO, ale USA a tudíž ČR není vázaná povinnostmi výplývající z mezinárodních závazků.
7) Argument loajality vůči spojencům jsem slyšel především okolo roku 1968 z úst Milošů Jakešů a jiných představitelů Dělnicko-rolnické vlády.
8) Jediný stát, který atomovou bombu použil jsou právě USA.
9) USA patří mezi nejagresivnější státy v historii a jeho zahraniční politika je ekvivalentem zahraniční politiky SSSR, rozdíl je pouze ve slovech, ne v činech.
10) USA byl první stát, který uznal a podporoval SSSR, tedy boj proti terorismu je jen lákavá rétorika, neshodující se s reálnými činy.

127285

30.01.2007 01:27

Pro-radarová kampaň na plné obrátky

RE: Tak si pomuzeme sami

Jan Zelený 85.?.?.?

1) Myslím, že bylo. Čím dřív o raketě víte, tím více času, ne?
2) Nemyslím si, že Irán disponuje zbraněmi, které by mohly vážně ohrozit USA. Vzhledem k tomu, že jsme na Rusku celkem dost závislý, co se týče ropy, nejsem si jistý, že je to dobrý nápad.
3) Ano, sovětských vojáků jsme tu měli podstatně víc a nejsem si jistý, že mi to nevadilo. Nebo máte pocit, že vláda normalizačního ČSSR byla skutečně suverénní?
4) Ano byla. Poskytli součinnost jedné ze znepřátelených stran a proto se staly účastníky konfliktu.
5)Nevím, jak by muslimové mohli ovlivnit nebo ohrozit suverenitu naší země, krom toho, že si jich sem dovezeme milióny.
6) Já netvrdím, že je to proti smlouvě. Tvrdím jen to, že tato smlouva nám nestanovuje povinnost vyhovět a není závislá na tomto rozhodnutí.
7) To je argument z doby pozdější, ale tohle zdůvodnění je i součástí Poučení z krizového vývoje. Ale prosím, nenuťte mě v tom listovat podruhé [smích]
8)To cvičení bylo 14.9.1954, nicméně jedná se o jaderný pokus, ne o svržení bomby na jiný stát. Civilisté byli evakuováni.
9) Agresivita USA není nicotná - od r. 83 Grenada,Libie, Panama, Afghanistan 2x, Irak 2x, Jugoslavie 2x, Somalsko. To je celkem dost, ne? Takže si myslím, že srovnání nepokulhává. USA je agresívní mocnost jako každá jiná.
10) Situace je trochu složitější. Lenin byl dosazen s německou pomocí. Německo uznalo stav de facto, jako něco, s čím se nedá nic dělat. Kdežto USA de iure jako zákonnou vládu SSSR. Toto uznání má ohromný význam, protože pokud vás okolní státy neuznávají, pak jako samostatný stát neexistujete. Není to v žádném případě o ničem. Podle Vás bych pak mohl vyhlásit svůj dům za samostatný stát, čímž obejdu české zákony a v případě zásahu české moci se u OSN dožadovat pomoci proti agresi. Takhle to nefunguje.

127318

15.02.2007 21:06

Ocelová pěst sionistů dopadla aneb \"Holocaust si rozvracet nedáme!\"

Nejenom upalovalo, ale i střílelo

Jan Zelený 85.?.?.?

V roce 1918 bolševici vydali dekret o boji s antisemitismem a podle něj se střílelo. Neboť s pogromisty nemohlo být slitování. Nic nového pod sluncem.

128860

13.05.2008 10:15

Kdo nám zprivatizoval veřejnoprávní ČT?

Nepatří to sem, ale přece

Jan Zelený 194.?.?.?

bych rád požádal o zařazení. Jedná se o celkem vydařenou reakci na kampaň neonácek - chcete ho. Jmenuje se to imigranti, chcete je? http://www.chceteje.cz/index2.html

160972

27.05.2008 14:23

Zdravotní stav Jana Bednáře se zhoršuje

Chybný předpoklad

Jan Zelený 194.?.?.?

Účinek hladovky jako zbraně je funkční jedině a pouze tehdy, když ve vládě sedí morální osobnosti. Postoj vlády je - chcete chcípnout, prima, chcípněte. Do médií vážně se tvářící politologové s moudrými tvářemi budou vysvětlovat, že demokracie je o většině a úctě k ústavním principům. Topolánek vám objasní, že parlament hlasoval takto a on připojuje své měkké ano. Po 4 letech se jejich prázdné tváře budou usmívat z plakátů a stádo je zase zvolí, neboť je to menší zlo. Jinak p. Bednář má moji podporu.

161966

16.10.2008 12:14

Ekonomická krize neovlivní hegemonii Spojených států, říká Chomsky

Prosim o umisteni do zprav ve zkratce

Jan Zelený 62.?.?.?

Australie cenzuruje Internet!
Tak a je to tady. Australská vláda chrání Australany před nevhodným obsahem. Pamatujete si na to masivní rozhořčení našich volených zástupců v případě Číny? Co na to bojovníci za lidská práva? Chápavě přikyvují, tak tak, je potřeba chránit demokracii před sebou samotnou. To je jazyk a ta síla přesvědčení! Více zde
http://www.zive.cz/Bleskovky/Australie-cenzuruje-i...

173159

16.10.2009 13:26

Malicherné problémy naší blaženosti

Článek je blábol

Jan Zelený 193.?.?.?

Dočetl jsem to až k tezi od ruských kořenech komunismu a odpadl jsem. Pro informaci autora článku - komunismus je výslovně protiruský a je charakterizován jako genocida Rusů. S ruskou kulturou národem apod. nemá nic společného.

202636

26.10.2009 09:13

Evropě hrozí sociální rozklad

Vláda proti vůli většiny možná je

Jan Zelený 62.?.?.?

Klasickou ukázkou budiž komunismus. Odpor se vždy dá zlomit terorem.

203247

22.02.2010 10:09

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

Další bolševický nesmysl

Jan Zelený 193.?.?.?

To, že za socialismu bylo líp, je blábol. Stačí připomenout 2 státní bankroty - měnová reforma 1953 a záchranu komunismu sovětskými petrodolary v 70 letech - ČSSR si tehdy vypůjčila velkou částku v dolarech. Statistiky se nafukovaly o naprosto nesmyslná čísla, dnes je zájem firem opačný. V obchodech nebylo nic, nic se nedalo sehnat, nic se nedalo dělat. Problém je v tom, že i dnes nám vládnou Ti samí. Žijeme v okupované zemi. Takže srovnání tohoto systému a normalizace je jako srovnávání trockismu a stalinismu.

213161

17.05.2010 11:35

Zabte bílé!

RE: Chyba lávky

Jan Zelený 81.?.?.?

Černoši jsou v JAR skutečně přistěhovalci. Búrové obsadili liduprázdnou krajinu, resp. obydlenou řídce Křováky. Že koncetranční tábory používali Angličané je pravda, ale používali je na Bůry v búrdké válce.

219505

Káva pro Zvědavce

70

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 111 čtenářů částkou 24 460 korun, což je 70 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Poslanci používají legální restauraci, i když to plebsu zakázali25.01.21 17:14 Česká republika 1

Papaláši se chytili do vlastní sítě25.01.21 12:23 Česká republika 4

Začínám rozumět roli Navalného: užitečný idiot by mohl posloužit k zastavení Nord Stream 223.01.21 12:12 Evropská unie 4

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 20

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 4

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 8

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 4

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
26,13 Kč
Libra
29,42 Kč
Kanadský dolar
16,89 Kč
Australský dolar
16,58 Kč
Švýcarský frank
24,24 Kč
100 japonských jenů
20,75 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,75 Kč
100 maď. forintů
7,31 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,52 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 951,75 Kč
1 unce stříbra
546,32 Kč
Bitcoin
729 191,17 Kč

Poslední aktualizace: 25.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 60 080 290