Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané 2xs

Nalezeno 573 příspěveků, 3 různé IP adresy

Stránka: 1 2 3 4 5 6

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

02.10.2007 11:28

Popírač holocaustu zůstane ve vězení

názory jsou trestné???

2xs 85.?.?.?

názory jsou snad trestné??? a šíření svých vlastních názorů je nepovolené? To je ta svoboda slova a svoboda vyjadřování všemi prostředky?
ten pán přece může popírat cokoliv, a je to jeho věc! třeba to, že tráva je zelená, a nikdo mu to nemá co zakazovat, ani jej soudit za jeho stránky, kde toto může klidně tvrdit - ostatně může mít i pravdu... tráva je třeba uschlá a spíše hnědá nebo zažloutlá.
každý může věřit čemu chce. jak je ale vidět, NĚCO se prostě říkat nesmí... třeba že císař nemá šaty. a císařové jsou zřejmě početní, dobře organizovaní a mají pod palcem i zákonodárce a soudce po celém světě.

jinak k článku: není šestseti stránkové odvolání (600-ti), ale šestisetstránkové odvolání (600 stránkové).

144781

02.10.2007 23:08

Popírač holocaustu zůstane ve vězení

RE: Shrnutí svobody slova

2xs 85.?.?.?

Kloním se spíš k Maxmiliánovi, než Starmanovi... ale s výhradou, že je fakt, že na některých SOUKROMÝCH webech si nemusí majitelé nechat líbit cokoliv, nechat psát kohokoliv. - Stejně tak když máme svobodu shromažďování, nemůžeme ji uplatňovat u Maxmiliána v jeho bytě, snad pouze tehdy, pokud by nás tam pustil.
Právo někoho zastřelit jiného člověka za cenu směšného trestu 3 let vězení je nesmysl. Takové právo nemá nikdo, ani rozbíjet držku. A právě proto se za to zavírá. Nejsme v džungli, kde by bylo možné vadně srovnávat právo svobodně hovořit s právem agrese k jiným.

144834

02.10.2007 22:42

Popírač holocaustu zůstane ve vězení

RE: Jakou že to pravdu je třeba chránit zákonem?

2xs 85.?.?.?

Předběhl jsi mě o malou chvilku [smích] Souhlasím, až na poslední větu "Pan Stwora není zákon, ve vší úctě" - 1) nikdo netvrdil že on zákon je, a 2) je to mimo souvislost s právem. On je prostě majitel nějakého "domu", a tam si pustí koho chce. Ostatně za něčí projevy tam nese i jakousi odpovědnost, riziko (před zákonem, viz Zündel). A může i usilovat o nějakou úroveň, a nehodí se mu, aby mu kde-kdo zasvinil diskusi nějakými sprosťárnami nebo odkazy někam, reklamou. Například.

144835

02.10.2007 22:53

Popírač holocaustu zůstane ve vězení

RE: Konec internetové svobody?

2xs 85.?.?.?

Mě by docela zajímalo, proč na těchto stránkách se odkaz neobjeví jako aktivní odkaz (schopný přenést zájemce k cíli), a proč dokonce nelze jednotlivý řádek textu zkopírovat do clipboardu, pro následné vložení do pole Adresa v browseru. Přepisovat se mi to ručně nechce [pláč]
Celou stranu zkopírovat lze, následně vložit do notepadu, ale kdo se s tím má takhle otravovat?

144838

02.10.2007 23:07

Popírač holocaustu zůstane ve vězení

RE: V prvni rade

2xs 85.?.?.?

Bohužel ne všichni lidé a všichni na světě pochybují... média jsou mocný čaroděj, mediální masáž vymývá mnoho mozků, a za tím stojí ti tvůrci mystifikací a bájí. Asi mají dobrý důvod, proč za ta média zaplatili své špinavé (i když někdy docela čistě vytištěné) dolary.

144839

03.10.2007 00:06

Popírač holocaustu zůstane ve vězení

RE: Konec internetové svobody?

2xs 85.?.?.?

jojo, jedině MS [smích]). Opera je na něco dobrá, ale líná a nejedou tam nějaké doplňky, které potřebuju. A schizofrenii s více prohlížeči jsem si taky zkusil (a nejen v oblasti prohlížečů, i Officy ap.) a můj závěr je: co není standard, s tím je obvykle dost komplikací. Jednoduchost, to je někdy nejlepší cesta.
A základ je optimalizovat stránky na MSIE, ne? ...když je nejrozšířenější.

144844

03.10.2007 02:25

Popírač holocaustu zůstane ve vězení

RE: Konec internetové svobody?

2xs 85.?.?.?

No, taky názor "je mi úplně jedno"... Faktem zůstává, že málokdo si pořizuje druhé auto, když už jedno pojízdné má (hluboko zavrtané v MS systému), a faktem taky zůstává, že stránek s podobnou vlastností (nemožnost označit/zvýraznit část texty) jsem mnoho nepotkal...

(Používám MSIE a problémy nemám! Váš názor je zde mimo mísu, použijte prosím všeobecnou diskuzi na Fórum Zvědavce – moderátor.)

144850

03.10.2007 14:02

Popírač holocaustu zůstane ve vězení

RE: Konec internetové svobody?

2xs 85.?.?.?

Pan moderátor má vždycky pravdu [smích]
Je ovšem podpásovka vést zde debatu o v té době EXISTUJÍCÍM problému, na můj popud honem najít chybu, tu rychle vyřešit, a následně tvrdit, že neví, co si vymýšlím, a že on problém nemá.
Pochopitelně - dnes nemám problém už ani já, když je to opravené.
Výtka stran "off topic" (oprávněná) žel přišla právě ve chvíli, kdy výše uvedené pomohlo k vyřešení včera existující potíže, ale má to nakonec vyznít tak, že poslední slovo (a pravdu) má ten, kdo nepravdivě uváděl, že problém s MSIE neexistuje. Do dneška existoval.
Detail už je, že na adrese, kam jsem byl odkázán, se asi už nikdo nebude dívat, jak debata pokračovala... a také se tam nedá odpovědět obdobným způsobem jako zde, v této diskusi. Další námět k úvaze, proč řešit podobné věci dvojím způsobem.

144871

04.10.2007 09:59

Všichni Rusové náhle opustili reaktor Bushehr v Íránu

RE: vojna

2xs 85.?.?.?

Naprosto souhlasím. Atentáty by ale "řešily" věc jen okrajově... Bush je jen loutka v popředí, vystrčená opravdu mocnými v pozadí - pány z vedení FEDu, zbrojaři, naftaři... a hlavně těmi, co si (s jistotou a drzostí danou jejich majetkem) porcují pro sebe svět, úplně drze, bezostyšně, sebejistě. Rozhodnou se, že si ukradnou bohatství a pozice strategických Blízkovýchodních států - a mají je. Rozhodnou se, že odkud Rus odešel, tam oni vlezou a obkličují radary hranice z Estonska, Gruzie, Polsko a ČR se chystá... Myslím, že NWO - nový světový řád, a světovládné vize PNAC vč. zrádců a pomahačů Havlů a Vondrů, nabývají na stále reálnější podobě - další na řadě je Rusko. A pak to zaškrcená Čína (zbavena zdrojů a spojenců) zabalí po čase sama. A pokud ne, pánům plánovačům je to fuk... oni ve své tuposti věří na protiraketový deštník, že je ochrání. -Jenže co naše planeta? CO S TÍM UDĚLÁME MY? To se necháme jen tak zaříznout? Jako houf bezmocných kuřat?
Mám obavu, že 3. světová je před námi. Tamti darebáci nedají se svými světovládnými choutkami pokoj, a taky mají strach - cena dolaru by mohla být zcela zdevastována, pokud by svět začal za ropu platit Eurem nebo jinou měnou (třeba Rublem). A proto tohle prostě nemohou připustit - když ztratí sílu dolar, ztratí ono moc - tu totiž mají jen díky vytištěnému množství dolarových bankovek ze soukromé firmy FED (jinak americké centrální banky), a kdo nemá peníze, nemůže si kupovat lidi (politiky i šéfy tajných služeb) a jde do kytek... takže boj o peníze, boj o bezpečí, ochranu, přežití, a boj o čas. - Proto jsem se usmíval nad tím, když v jiné diskusi někdo tvrdil, že USA jistě nikoho nenapadnou během nejbližších 5 let [smích]) Vím, že to spěchá - až by se informace rozptýlili po internetu a lidé se vzpamatovali, bylo by už pozdě. Jejich (zločinců) média musejí mít monopol na ohlupování davů. A tak spěchají. A nezapomínejme, že je i před volbami, a nevyšší vojenský velitel Bush může nové války využít ke zdání své nezbytnosti a rozhodnosti a k posílení vlivu tzv. neokonzervativců. Smůla, že už mu nevěří ani velká část amíků. Jsem zvědav, jakým mechanismem zfalšují volby tentokrát [smích]

144900

04.10.2007 10:53

Všichni Rusové náhle opustili reaktor Bushehr v Íránu

RE: To není možný

2xs 85.?.?.?

A jak lze způsobit velké ztráty vysoko letícímu bombardéru s vakuovými pumami, například? Vlivem budování "čistě obranného" protiraketového systému USA, je nemohou zasáhnout na jejich území. (Věta vypuštěna, důvod je sporný, domnívám se, že by mohlo být neoprávněně vyloženo jako antisemitismus – moderátor.) - i když si nejsem jist, jestli těm nejmocnějším "židům" v USA na nějakém Izraeli sejde... Jiný způsob, částečně řešící (ale opravdu jen dočasně) situaci, jsou atentáty na největší americké válečné zločince, když legální cestou se těch škůdců lidstva zbavit nedá. A třetí způsob (a snad nejlepší naděje) je použití nějaké opravdu dobré, nové biologické zbraně na USA. Víc mě toho nenapadá - nejsilnější armáda světa (co spolyká ročně víc nákladů, než celý ostatní svět) jsou USA, a Rusko investuje pouze 1/25 těchto peněz. Svět je bohužel unipolární, a na světového policajta Ramba už zdá se nikdo nemá.

144901

04.10.2007 10:56

Všichni Rusové náhle opustili reaktor Bushehr v Íránu

RE: Utok na Iran

2xs 85.?.?.?

>... ctižádost po dosažení vyšší prestiže.
>I dítě by pochopilo, že prostředkem k jejímu zvýšení by
>měly být neagresivní činy přinášející obecný užitek.

Prestiž v pojetí těchto zločinců je dána mocí, a moc zase penězi a podpořena silou (ta se kupuje také za peníze). Získání vlády nad celým světem je MAXIMÁLNÍ dosažitelná prestiž - nic víc si tito lidé představit neumí. - A nejde o ty panáky vepředu, jak si asi myslíte (Bush a jeho političtí kumpáni). Podle mě jsou jen prostředkem (politika je prostředek, dávající jim přístup k tajným službám a armádě).

>Qui bono? Komu to tedy prospívá?

No to je přece jasné - těm plánovačům, snícím v pozadí o největším cíli světa. Ti si svou moc danou (nadhodnoceným a nekrytým) dolarem musejí udržet a dál ji rozvíjet. K tomu mají smělé plány, které krok za krokem realizují. Co je zastaví?!? Nic. Média mají pod sebou, dav nabudí zase nějakými lžemi (když jim svět zbaštil 11.září, tak už všechno), a NEOMEZENÉ prostředky v podobě libovolně tisknutého dolaru mají ve své moci. Maskují to přes americký rozpočet a pomocí krádeží ropy a jiných zdrojů a území... a zajistí si, aby se i nadále ropa obchodovala výhradně za dolar - kdo odmítne a přijde s "drzým nápadem" ropné burzy za Euro, ten bude napaden. A Evropa je rozkládána zevnitř... trochu jinak... nasazováním svých lidí, anebo podplácením místních politiků. Viz oranžoví revolucionáři, naši pantátové podvodně vládnoucí ve prospěch USA atd.
Vezměte na vědomí, že ropa v Iráku+Íránu tvoří 1/6 celosvětových zásob této suroviny. K tomu připočtěme něco málo co vlastní samy USA, otazník si udělejme u Venezuely (co se tam odehraje za válku), a pak už zbývá jen Rusko. To je (kromě obrovských ložisek ropy) největší producent zemního plynu - Írán mimochodem druhým největším producentem plynu na světě.
Už víme, proč se bude útočit právě zde? Proč právě tyto země? Irák a Írán? A Afghánistán musí posloužit k ropovodu od Kaspického moře... odvést ropu pryč od Ruska, směr Turecké rafinerie (a pak možná ropovodem přes Libanon do Izraele, pokud bude o to zájem).

144903

04.10.2007 11:46

Všichni Rusové náhle opustili reaktor Bushehr v Íránu

RE: To není možný

2xs 85.?.?.?

Vypuštěná věta měla pouze uvést jeden z možných způsobů obrany Íránu, jsoucího v dost zoufalé pozici - mohou útočit na svého odvěkého nepřítele a amerického spojence v oblasti - totiž na Izrael. Lze to dělat konvenčními zbraněmi, což by ale mohlo být dosti neúčinné. Proto byla i zmínka o jiné možnosti, o v Íránu údajně umístěných ruských raketách s jadernými hlavicemi, tzv. Sunburn (zda tam skutečně jsou, to nikdo nevíme). Čímž jsem nikterak nechtěl brojit proti jinému národu či rase, nýbrž právě naopak - chránit národy před válkami agresorů, a to účinnou hrozbou, zastrašením (jako je tomu v případě jaderného arzenálu Ruska, což dosud drží USA na uzdě).
Takže tolik - aby mi bylo správně rozuměno [smích]

144906

04.10.2007 12:16

Saddám Husajn chtěl po Bushovi miliardu dolarů za odchod do exilu

že by lháři???

2xs 85.?.?.?

Tak to by nejednoho udivilo! [smích] že by fakt ve skutečnosti nešlo o zbraně hromadného ničení, ani žádné ohrožení, ani nutnost svrhnout Saddámův režim? - Tak už zřejmě zbývá jediné: zlepšení života, svoboda a demokracie pro prostý lid Iráku... ovšem nevšimnul jsem si, že by se tam cokoliv zlepšilo, byť i jen proti mizérii v období američany prosazeného tvrdého embarga Iráku (natož proti poměrně spokojenému období předtím).
No asi se mají lépe a žijí v americké demokracii ty statisíce mrtvých Iráčanů, a ty miliony utečenců z důvodu vybombardovaných domovů, "bezpečnostní" situace a nedostatku jídla, vody a základních potřeb.
Ostatně chudáci Afghánci mohou o americké svobodě a demokracii vyprávět. A brzy i Íránci; zřejmě budou pět oslavné americké písně na přivítanou amerických vysoko letících bombardérů, rozsévajících mírovou a demokratickou smrt na jejich vlast.

144910

04.10.2007 11:57

Všichni Rusové náhle opustili reaktor Bushehr v Íránu

RE: spici prorok

2xs 85.?.?.?

Zaplatíme především my, menší - a to podobně v Iráku, Afghánistánu, nyní brzy v Íránu a pokud se prosadí radar v ČR a Rusko jej dříve či později (při případném napadení ze strany USA) zlikviduje, tak to odeskáčeme i my... díky rektálním lezcům, uplaceným amíky a jim také sloužícím (zrádcům naší vlasti a národa).
Vždy je to tak, že za dacany zaplatí i nevinní - a žel ve větším počtu i míře.
[bliji]

144911

04.10.2007 11:40

Všichni Rusové náhle opustili reaktor Bushehr v Íránu

RE: vojna

2xs 85.?.?.?

dodatečně jsem si všimnul děsivé hrubky. jelikož jsem na svou češtinu jinak hrdý, omlouvám se a opravuji (psal jsem rychle a dodatečně v textu opravoval):

...až by se informace rozptýlily po internetu a lidé se vzpamatovali, bylo by už pozdě.

144913

04.10.2007 23:19

Všichni Rusové náhle opustili reaktor Bushehr v Íránu

RE: Utok na Iran

2xs 85.?.?.?

Díky za upřesnění. Je vidět, že tomu dost rozumíš.
Mohl bys ještě upřesnit, co jsi myslel tím odůvodněním? Jak může válka být odůvodněním kolapsu? A koho by takové zdůvodnění zajímalo? - ostatně když každý druhý tu válku čeká, a má se tím pádem možnost dopředu zbavovat americké měny (pokud čeká že poklesne), nebo kupovat ropu nyní (s dodáním až bude dražší)?

>...nejsou zadnym resenim soucasne giganticke krize
>solvence na kreditnim a derivativnim trhu, z toho duvodu je
>nezbytne nutne vyrobit nejake oduvodneni pro budouci kolaps
>monetarniho systemu, napriklad valku s Iranem,

Já si dovedu představit, že někdo vyrobil děsivý deficit skutečných (něčím podložených) dolarů, a to vydáváním elektronických dolarů do oběhu, a tento "dluh" že mohl zaplácnout obrovitánským ziskem, pokud věděl (jakože to jako strůjce věděl) že nastane 11.září - vsadil na gigantický pokles trhu, a drobní, nic netušící obchodníci na burze zaplatili v součtu miliardovými ztrátami miliardové zisky toho někoho... a ten někdo pak mohl část zisku třeba použít na vykrytí té "díry" v reálné bilanci.

A co je míněno tím:

>napriklad valku s Iranem pak bude mozno vyuzit k prosazeni
>dalsiho kroku na ceste k NWO, Severoamericke Unie
>pripojenim Kanady a Mexika a zavedenim nove meny Amero.

-ta unie je dnes vlastně v tichosti uskutečněnou realitou, jde jen o termín zavedení Amera (divím se, že to vlivní v Mexiku a Kanadě schválili, když vědí o tom, že Amero dostane do vínku hned zpočátku tak obrovský deficit v podobě nafouklé bubliny dolaru, coby "přínosu" USA). Ale otázka směřuje k tomu: jak s tímto souvisí Írán?
Já vidím jedinou souvislost s USA a tamními dacany-podvodníky s dolary; každý, kdo se pokusil obchodovat za Eura (nebo o tom i jen mluvil jako o plánu), byl nebo bude napaden a smeten americkou armádou. Ovšem s Mexikem a Kanadou mi to pomoz spojit. Díky.

144944

04.10.2007 23:35

Všichni Rusové náhle opustili reaktor Bushehr v Íránu

RE: vojna

2xs 85.?.?.?

Co je to za oslovský "příspěvek"? Je vysoce pravděpodobné, že pisatel výše (Slovák Jordano Bruno) nemá s historickým Slovenským štátem absolutně nic společného ani obdobím svého života, ani osobní účastí na nějakých represáliích vůči židům. Je ostatně velmi pochybné, jestli to bylo skutečně přesně tak, jak se píše v pramenech, které vy, Chládek, čtete.
Ale takové subjektivní dojmy vám nebrání v agresivní, zcela neadekvátní reakci a v posílání někoho do údajně "hnědého hnoje" (snad na Slovensko???).
Divím se, že tato "kvalita" vůbec prošla přes cenzora - k věci nemáte nic, jen osobní napadání.

144947

05.10.2007 00:45

Všichni Rusové náhle opustili reaktor Bushehr v Íránu

RE: Dilema

2xs 85.?.?.?

hezky napsáno, byť ne zcela rozumím paradoxu či rozdvojení zdůvodnění: "nejsem bojovník, protože se nebojím, nejsem válečník, protože se neválím".
- on se málokdo válí, zřejmě by nikdo neměl. ale v klídku a závislosti jen na svých silách je dost těžce...
- nepokoj mysli je žel údělem lidí... snad dřív, nebo v těch horách bývalo/bývá klidněji. komu je ale dáno být tak izolován od starostí všeho druhu? Jsme (ať chceme či ne) do značné míry spojeni s jinými, a jich se zase týkají osudy (i zločinné plány) dalších.
- škodit je zvláštní výraz pro boj o život svůj a svých blízkých. a život prostě boj je, s tím nic nenaděláme. a boj není obvykle poklidnou záležitostí. já soudím, že škodit snad ne (ostatně nemáš komu, je to stohlavý drak, a ještě skrytý), ale lze na to nebezpečí jiné upozorňovat. alespoň to - aby ovce věděly, odkud čekat vlky a co svědčí o jejich nadcházejícím útoku... aby byly bdělé a nenechaly se snadno ve své ospalosti sežrat.
lhostejnost, rezignace či pasivita nejsou úplně nejlepší cestou. tak alespoň soudím já. je třeba se snažit a hledat dobro i pro jiné, ne jen svůj iluzorní klid uprostřed bouře kolem.

144952

05.10.2007 00:32

Všichni Rusové náhle opustili reaktor Bushehr v Íránu

RE: To není možný

2xs 85.?.?.?

drahý, já jen nahlas přemýšlím, jaké jsou možnosti Íránu, který se nachází v dost zoufalé situaci proti dvěma dost vyzbrojeným, odhodlaným a agresivním státům. a ať udělá co udělá, USrael je rozhodnut jej napadnout. - co byste dělal vy, na místě Íránců, jejich vedení? doufal v rozum amerických generálů??? to by patrně bylo dosti slaboučké... a neúčinné, protože iluzorní hned ze dvou důvodů:
1) jestřábi rádi létají a loví, je to jejich "práce" a snad i záliba, cítí se tak užiteční, jen tak mají smysl své existence (podivné profese) a
2) pokud jsou pod daleko mocnějšími, a placeni z jejich (byť falešných, "vymyšlených" ) peněz - sami pouhé figurky, vykonávající politická zadání - pak asi mnoho nenadělají. k čemu je generál, který se nechová jako voják a místo plnění rozkazů přemýšlí a diskutuje?
svět je dost o přežití silnějšího, agresivnějšího. a USrael mají k přežití nakročeno, pokud je někdo nebo něco nezastaví. přemýšlejte, co by to asi tak mohlo být. a co je vám milejší - obyvatelstvo USA nebo obyvatelstvo naše? (respektive jiné, pokojné národy)?
pokud zastaveni nebudou, oni sami (povzbuzeni nulovým odporem) se nezastaví. a získají tu svou vysněnou moc nad celým světem a nad každým člověkem.
-ale samozřejmě můžete čekat jak to dopadne, a doufat, že ten jejich výsledný produkt nebude tak strašný... že se v tom bude dát nějak přežívat...

144954

05.10.2007 00:59

Všichni Rusové náhle opustili reaktor Bushehr v Íránu

RE: Nesmysl

2xs 85.?.?.?

vždyť Bush je diktátorem spíše, než Putin! A to jak praktickými činy (co zlého učinil Putin?!), tak i pravomocemi - něco rozhoduje čistě dle své úvahy, bez parlamentu, a tzv. "demokracie" je v USA nyní omezena tak, že Rusko je proti tomu vzorovou demokracií (připomenu povolení odposlechů telefonů uvnitř USA i směrem do zahraničí, povolení číst maily, povolení k domovním prohlídkám (to vše prý pro blaho ovcí) a nakonec i povolení k zatčení bez uvedení důvodu, a to na neomezenou dobu, jen při podezření z terorismu nebo podezření z podpory terorismu.

144956

05.10.2007 01:45

Všichni Rusové náhle opustili reaktor Bushehr v Íránu

RE: Utok na Iran

2xs 85.?.?.?

díky.
tyto věci mi víceméně známy jsou, snad některé jsem nedomýšlel do těchto detailů. to ovšem stále nedává logickou odpověď (důvod), proč by měla válka v Íránu prospět zrychlení integrace severní ameriky... spíše naopak - "pomalejší", poněkud mírnější a ne tak ekonomicky "zkažení" partneři (Mexiko a Kanada) nebudou mít větší chuť se se silně nakaženou ekonomikou USA spojovat... spíš naopak menší. a ještě tím spíše, že se jim nebude líbit jejich hegemonie, že USA příliš diktují a dominují, zatímco ekonomicky nemají co přinést (ne odpovídající, hranou a očekávanou hodnotu).
a oil peak? ten více zasáhne chudší obyvatele zemí, které se rozvíjejí. tím pádem bohatší na tom budou komparativně vydělávat, tedy z dostupného globálního koláče ukusovat procentuálně více než nyní (a rozvíjející se se přestanou rozvíjet a nůžky se budou rozevírat). mezi bohatší se může považovat Evropa... dosud i severní Amerika, ale pokud jde o USA, tam to může padnout na ústa, pokud svůj zoufalý boj o dolar a o ropu za dolary nevybojují. snad jedině z tohoto hlediska lze chápat, že USA, které se "udrží nad vodou", mohou vůbec vstoupit do společnosti s Kanadou a Mexikem. ale ti snad nejsou blázni, a vědí o USáckých vážných těžkostech!

144959

06.10.2007 00:15

Bush připravuje Ameriku na válku s Íránem

RE: Dejme válce šanci

2xs 85.?.?.?

Pokračování:
... Oni jsou tam doma, a mohou bojovat a vzbouřit se proti amíkům jakkoliv se jim zdá dobré. Kdyby tam amík nebyl, byl by tam zřejmě klid. Takto nebude klid dotud než amíky vystrnadí... a to může trvat léta. Roky nepokojů a vraždění. Ve jménu zisku pár plánovačů a držení strategického území pro útoky na další země na řadě...

145027

06.10.2007 00:13

Všichni Rusové náhle opustili reaktor Bushehr v Íránu

RE: Utok na Iran

2xs 85.?.?.?

Ne ne! Válka a oil peak NESROVNÁ nic do jedné lajny! Naopak - někdo i na hodně drahé suroviny mít bude (ten dnes bohatší), někdo už vůbec ne (rozvojový stát). Tím pádem v bohaté zemi bude sice útlum, ale pojede dál průmysl i ekonomika. V rozvojové zemi půjdou dolů vodou... skoro k prvobytně pospolné společnosti.

Že hrozí jaderná válka, to cítíme asi skoro všichni.

Co je dobrého pro Kanadu Z VĚDOMÉHO špatného sňatku s mizernou zadluženou nevěstou, která si navíc hraje na semetriku a chce všechny kibicovat?! Toto není lepší pro nikoho! To už radši mít tuto zadluženou příšeru jako sousedku, než ji mít v kuchyni a v ložnici, a nechat se plenit tak, jako ona už předtím vyplenila svá konta v předešlém období. Kdo by toužil po tom, platit za její minulost splátky a zničit tak svou dosavadní prosperitu a klid???!!!

Otázka EU, severoamerické unie, asijské unie a unie afrických států, to je právě vize těch spiklenců a plánovačů, kteří chtějí ovládat svět - nejprve do větších celků, a pak řídit (svými infiltrovanými lidmi) všechno. A udělat takové USA z celého světa... a z lidí zadlužené otroky, vysávané a navíc sledované a šikanované.

145031

06.10.2007 08:38

Všichni Rusové náhle opustili reaktor Bushehr v Íránu

RE: Utok na Iran

2xs 85.?.?.?

No teda! Jsem šokován tou směskou dojmů a nesmyslů!!!
Zaprvé Kanada není okupovanou provincií, a americké nadnárodní koncerny toho vlastní dost po !celém světě!, podobně i čínské firmy vlastní nebo řídí leccos v USA i jinde, a nikdo o okupované provincii nehovoří. Podobně nelze mluvit o okupovaném Mexiku (v nynějších hranicích - část jejich historického území ale USA ukradly a přičlenily k svému, kdysi).
Do lajny se samozřejmě nic nesrovná, protože 1) sám uznáváš, že někdo má výhodnější pozici geograficky i politicky (v vztahu k Íránu, potažmo Blízkému východu), a 2) já ti říkám, že výchozí ekonomická pozice jednotlivých států není a nebude stejná ani při oil peaku.
Čína není v ekonomickém krachu, nýbrž naopak ve velkém vzestupu! Nějaké nelikvidní akcie nehrají zásadní roli. Tato země je v plusu (ročně cca +7%, již dlouhodobě), mj. vlastní dost velkou část amerických dluhopisů (při jejich vrhnutí na trh by položili USA a začli tím světovou válku, naštěstí jsou zatím zdrženliví), a Čína je též politicky relativně stabilní. Podobně i Rusko je na vzestupu, navíc má dost zdrojů pro sebe i na export -na rozdíl od USA (ty přesně naopak) hospodářsky jdou dolů, energeticky nákladný průmysl i obecná spotřeba, zadlužeností už úplně v háji (nemají ani na splátky), zdrojů nemají dost, a pro toto všechno válčí... rády by si ukradly nové zdroje, ale zatím nic moc). USA nemají potenciál jít nahoru: drahá a zhýčkaná pracovní síla, malé nadšení (z čeho taky? z vlády lhářů?) velké sociální transfery a gigantické výdaje na války, podlomená měna, problémy v hypotékách... nestačí si energeticky). Jediná šance je ZREÁLNIT dolar, to jest časem (brzy) klesnout aspoň na polovinu jeho hodnoty... což dělá ale už teď problém v USA, a jejich lidé (věřitelé) už teď roní krvavé slzy... na takové nevýsadní postavení (dříve vlivem své nadhodnocené měny) nejsou zvyklí. Mají reálně méně a méně. A se zdražujícími se surovinami to naopak při klesajícím dolaru (budou jich muset vydat PODSTATNĚ víc) ukousne z jejich "výdělků" ještě větší díl. Obrovský propad životní úrovně a budou hrozit rebelie - což není právě nadějná fáze počátku vzestupu. Navíc budou muset kvůli potlačování nepokojů hodně investovat do obrany a bezpečnosti i doma (těch zdrojů, jichž se nedostávalo už včera a dnes).
O novém Big Dealu si běž snít s židozednáři do jejich tajných spolků vyvolenců, kde plánují nový světový řád.
Souhlasím, že ve válkách ze zoufalství (hop nebo trop) následný vývoj nebývá řízený a nemůže být ani promyšlený... vyvine se nepředpokládatelně.

145043

06.10.2007 10:09

Všichni Rusové náhle opustili reaktor Bushehr v Íránu

RE: Dilema

2xs 85.?.?.?

Stále (nebo opět) jsi dobře nerozlišil bojovníky a žoldáky v logice tohoto tématu (patrně se o to snažit ani nebudeš, jde ti o exhibici [smích] ). - Že si hraješ s podobností slovního základu (BOJovník-BOJím, VÁLečník-VÁLím) jsem pochopil, ale k tomu, aby ti bylo lze rozumět, je třeba jasně číst, co tím míníš. - Pokud máš naději ve víře v Boha a jistou alternativu aktivity vidíš v modlitbě, není proč se za taková slova vyřčená na plnou hubu stydět. I já doufám, že "jsme v jeho ruce". Ovšem také platí: "Člověče přičiň se, a Bůh ti pomůže" - není možné nedělat nic a jen čekat. A co konkrétního děláš ty pro sebe i pro jiné (a radíš dělat jiným), to z tvých rádoby-filosofických hloubek nezaznělo.
Jsi hodně hračička, viz: "naděje roste. jaká? ...smír končí..." - toto je naschvál psavce a pouhé tápání, ne naděje.

145044

06.10.2007 09:51

Všichni Rusové náhle opustili reaktor Bushehr v Íránu

RE: To není možný

2xs 85.?.?.?

Nostradamus žel není tak konkrétní, aby určoval století či rok, kdy k tomu má dojít (jestli třeba až někdy za 200 let, nebo kdy... ostatně on přece nemůže určovat vývoj). Moc mu nevěřím... podobné (a nesmyslné) vývody zkoušeli lidé vykroutit i z Bible, která k tomuto vypočítávání budoucnosti neslouží. Pokud máš ale přesnější odkaz někam do tzv. "Nostradamova proroctví", dej link, rád se tam podívám.

145045

06.10.2007 12:47

Jak jsem málem zapálila chrám Sv. Víta

RE: Vážená autorko

2xs 85.?.?.?

Přesně tak.
Ovšem navíc kostel typu muzea (jako státem držený svatý Vít) není místo pro romantické či jinak pocitově "nutné" pálení svíček. Všude holt mají nějaká pravidla. A protagonisté mohli být (a patrně také byli) subjektivně přibarveni.

145049

06.10.2007 23:46

Všichni Rusové náhle opustili reaktor Bushehr v Íránu

RE: To není možný

2xs 85.?.?.?

[smích] 2xs lze chápat jako 2 krát es, jako "to excess" (řekněme že do krajnosti, do extrému) nebo jako dvě iks es (xxs).

A možností výkladu je více skoro vždy!!! I u analyzování Bible (nesprávným způsobem, tak, že si do toho někdo něco chce projektovat - viz Svědkové Jehovovi) a nebo naprosto obdobně i v případě proroctví, i toho Nostradamova. Nejste toho příkladem?

Nemusí vás mást ani mrzet moje pochybnosti... jsem sice nedůvěřivý, leč přesto věřící... Bibli ovšem nepoužívám jako věšteckou knihu [smích] Ostatně právě v Bibli, části známé jako Apokalypa, se lze dočíst, že v "tom čase povstanou falešní proroci..." a že prej bacha na ně. Takže komu je to dáno, má uvažovat a chápat správně. A raději zdrženlivě, než skočit na každý špek.

Nostradama mám za zajímavost... jako možnost, kterou lze brát jaksi na okraj v potaz... třeba šlo o něčím nadaného člověka. Ale řídit se slepě člověkem (ani tímto) nelze. Tak soudím já, ten, který se za hlupáka nepovažuje (a ani za takového považován nebývá).
Děkuji za názor a vaše vysvětlivky.

145063

08.10.2007 12:04

Co bude s Íránem?

RE: Článek si zaslouží 1+

2xs 85.?.?.?

Další výtkou tohoto jinak zajímavého článku (protože od Žida) by mohla být zmínka o tom, jak se prý nevycajchnovaly tajné služby kolem 11.září - kdyby to autor myslel podle reality a i nadále nebaštil lživé oficiální nesmysly US propagandy, jistě by to napsal trošku jinak (on totiž záměrný atentát na objekty své země a na vlastní lidi, s cílem zajistit šok a získat tak oprávnění k válčení, není jen nějakým selháním, které není příliš ke cti - je to přímo megazločin).
Další moje výtky by mohly směřovat k Ben Gurionovi a ke (v článku jako normální uváděnému) paktování se Izraele s nepřáteli Arabů proti nim, kteří jsou ale v té oblasti přece doma! A Izrael je tam jen vetřelec v moři Arabů, takže jaké pakty proti původnímu obyvatelstvu (když proti řadě okolních států už Izrael podnikl války a část původního obyvatelstva šikanuje na okupovaném území a provádí de facto genocidu)??!!
Podle mě ztratil stát Izrael morální právo na existenci na tom území, pokud kdy vůbec to právo měl. OSN se mu hodila, ale nyní ji nerespektuje, přímo drze ignoruje.
Ale na tomto se se Židem asi neshodneme, to je pochopitelné.

145122

08.10.2007 21:19

Co bude s Íránem?

RE: Článek si zaslouží 1+

2xs 85.?.?.?

On ale psal o tom, že ten autor-žid píše o popírání holokaustu, což mu právě vytýká. A ne že Saša vybájenému holokaustu věří a kritizuje Ahmadinežáda... právě naopak... kritizuje autora-žida za to, že opakuje ty nepravdivé fráze.

145138

08.10.2007 21:46

Jak jsem málem zapálila chrám Sv. Víta

RE: Nechci autorce brat viru, ale...

2xs 85.?.?.?

Zde se bohužel neshodneme. máš moc horkou hlavu a zmatené, zkreslené informace o křesťanství, církvi a věřících.
křesťanství židé rozhodně nezaložili, naopak je v počátcích strašně zuřivě potírali (jako konkurenční náboženství, a podle nich rouhačské, matoucí židy).
Bůh existuje, ale není to takový malý pišišvor, který by nenáviděl... se kterým by cloumaly emoce.
Ad Horus a zmatky s Mojžíšem: myslím, že jsi příliš uvěřil jednomu vědeckofantastickému videu na netu, že? [smích] Viděl jsem to taky... Minerva a další. Jenže to jsou populistické nesmysly, asi na úrovni Dänikena.

145140

08.10.2007 22:06

Jak jsem málem zapálila chrám Sv. Víta

RE: Nechci autorce brat viru, ale...

2xs 85.?.?.?

Věda a vědecké postupy jsou JEDINÉ??? jsi mimo. je řada věcí vědou nevyzkoumaných a některé dokonce neprozkoumatelné. Spoléhat se plně na sebe, na člověka, to je jako opřít se o laťkové zábradlí prožrané červotočem.
Takoví pseudo-vědátoři by si měli lépe všímat všeho kolem sebe, a poctivěji se ptát. A až budou vědět víc než vědí, až žasnou, pak budou možná pokornější a nebudou sebe a svou vědu dávat na vrchol všeho. je to totiž směšný nesmysl.

145141

08.10.2007 21:35

Jak jsem málem zapálila chrám Sv. Víta

RE: Nechci autorce brat viru, ale...

2xs 85.?.?.?

s ostatním bych souhlasil, ale že křesťanství je židovským nástrojem k oblbování mas, to pokládám za pitomost. ale pokud takovému nesmyslu chcete věřit, máte moje požehnání...
[velký smích] je mi jedno jaké nesmysly vyznáváte. horší už to je s veřejným vytrubováním podobných zmatů.

145142

08.10.2007 21:48

Jak jsem málem zapálila chrám Sv. Víta

RE: Nechci autorce brat viru, ale...

2xs 85.?.?.?

Náboženství není žádným nástrojem útlaku širokých mas (to zní jako od komunistky [smích]), ale osobní cestou, osobním přesvědčením a rozhodnutím se. K tomu má každý plné právo, a není vhodné, aby jiný šašour jej řadil do jakýchsi svých paušálních škatulek a prohlašoval o něm, že někoho utlačuje.
Počty s procenty vám jsou dobře, ale neodpovídá to realitě. to by každý kněz musel být spiklenec a aktivní účastník spiknutí proti zbytku světa. nebývá to tak... jsou i chudí a prostí, nikoho neutlačují, jen radí jak jít životem lépe, méně bolestivě.
fanatismus samozřejmě existuje, ať už mluvíme o socialistickém fanatismu Castra, Chaveze nebo o "křesťansko"-protestantsko-fundamentalistickém fanatismu Bushe, či o plamenných ajatolázích (či jak to skloňovat). Což ale neznamená, že jsou spolu spojeni. -Každý z nich je fanatik jiného druhu a jiným směrem jdoucí. Vidět u všech fanatiků spojení, to bych už hodnotil jako nemoc, vhodnou k odborné léčbě.

145145

10.10.2007 10:45

Policejní příručka z roku 1935

RE: Stare dobre casy

2xs 85.?.?.?

S tím, co zde s tak sžíravou ironií píšete, já s Vámi do posledního písmenka souzním.
Je to k zblití už teď... ta nesvoboda. a co nás teprve čeká, to se dozvíme velmi brzy.
"živí budou závidět mrtvým".

145225

10.10.2007 11:55

Všichni Rusové náhle opustili reaktor Bushehr v Íránu

RE: Dilema

2xs 85.?.?.?

pán je navíc citlivka urážlivý? [smích] no to je teda dobré! [smích] ano, tak nějak jsem to myslel - inteletuálská masturbace. tedy mě to napadlo. ale tebe spíš štve, že ti někdo nadzdvihl hábit a ještě o tom veřejně napsal. tak sorry...

p.s.: nejlépe jistě nevím vše, ale snažím se o všem pro mě důležitém přemýšlet do detailu, a i v souvislostech, takže mi z toho vypadla ta otázka: "a co z toho? jaký praktický užitek? a co ty sám vlastně děláš a radíš?" - to víš... jsem chlap, a ty skoro vždycky zajímá cíl, užitek. úkol/cíl + splnění/dosažení = smysl a úspěch.

145228

10.10.2007 11:44

Všichni Rusové náhle opustili reaktor Bushehr v Íránu

RE: To není možný

2xs 85.?.?.?

no jo, závist to je hrozná věc... [smích] i snaha vyniknout někdy působí křečovitě.
Gejdoš aspoň psal zajímavě o něčem - ty jen osobně na něj. možná máte nějaké nevyřízené účty, nebo jde snad o nějaký mindrák... co já vím.
ale on opravdu nikde nepíše, že je nejlepší vykladač Nostradama, ani že se o tom nesmí pochybovat. prostě jen vyjádřil svůj osobní zájem o to proroctví a doporučuje to dál.

p.s.: když někdo něčemu dokonale nerozumí, neznamená to, že by se současně nemohl domnívat, že tomu ZAČÍNÁ rozumět (v kontextu historické doby).
je třeba spíše myslet, než se handrkovat o detaily.

145230

10.10.2007 22:00

Policejní příručka z roku 1935

RE: Stare dobre casy

2xs 85.?.?.?

to jen vojtové, kteří nerozeznají znamení doby... těm pak (až to přijde) bude připadat, že je to šok... asi jako amíkům 11.září, ale to byla ještě srandička, proti tomu, co má být. nepřipravení budou pak jen čučet, že to jejich sociální a zdravotní pojištění už je jim najednou nanic, že to teplo se někde změní v žár a jinde v zimu, a že klídek u počítačů vystřídá boj o holý život a o svobodu, proti tyranům - světovládcům a jejich výkonné mašinérii. a někteří budou mít problém i jak utéct z koncentračních táborů smrti pro neposlušné a odbojné.

145255

10.10.2007 22:39

Policejní příručka z roku 1935

RE: Stare dobre casy

2xs 85.?.?.?

[smích] i tak se to dá pojat... ale já myslím, že může být i hůř (vždycky může být hůř). a jak tak vidím určité příznaky, jsme od skutečných problémů jen kousíček... a nepůjde o srandičky jako jen zdražené mlíko o 30% nebo o 80... to by bylo to nejmenší.

145256

10.10.2007 22:50

Všichni Rusové náhle opustili reaktor Bushehr v Íránu

RE: Utok na Iran

2xs 85.?.?.?

my se ani osobně znát nemusíme, abych s tebou mohl na netu diskutovat, a pokud píšeš kraviny, abych mohl i nesouhlasit. úctu si hošíčku musíš vysloužit, a ne si ji vymiňovat nějakým ohrazováním se a náznaky, že by ti snad měl někdo vykat.
každopádně si dál myslím, že tu stejnou lajnu pro všechny vidíš jen ve snu... je to nesmysl. 1) dnes nejsou ty státy stejně bohaté 2) nejsou stejně rozvinuté, 3) nestejná majetnost a rozvinutost způsobí různou schopnost kupovat si o hodně dražší suroviny (ropu). a 4) navíc není geografická pozice pro všechny stejná, což má na možnost fyzického přesunu, na čas přesunu i na cenu přesunuté suroviny velký vliv (koneckonců i na možnost napadnutí trasy, kudy se má ropa přesouvat).
Také zcela ignoruješ již dnes vybudované a dále intenzivně budované vztahy rusko-čína, atd.
USA nebudou v budoucím světě schopny nabídnout vůbec nic - suroviny vůbec ne (těch nebudou mít dost ani pro svou spotřebu), vlivem toho pak ekonomika půjde ještě níž, než je teď (je to jen skrývané za válečnou produkci a válečné aktivity), dolar půjde dolů ať se válčit bude nebo ne (je nekrytý a nadhodnocený, navíc ztratí časem hodnotu platidla za ropu). ekonomicky se tedy pokládají ať dělají co dělají, a politicky se už diskreditovali tak, že jim už nevěří ani dementní opice. co tedy můžou třeba takové kanadě nabídnout??! nic. mexiku snad, protože ti se za nimi stále belhají jako gastarbeiteři, ale i to s poklesem americké ekonomiky zeslábne.
jediné, co usáci mají, je armáda - a ta: a) nemusí mít stále stejně loajální generály a vojáčky b) nebude-li sycena dostatkem financí, hodně rychle ochabne... a c) je limitována celosvětově platnými fakty (o jaderné zimě atd.). postačila by nějaká biologická zbraň od íránu, a je všechno úplně jinak i s tou jejich slavnou přezbrojenou armádou.

145258

10.10.2007 22:42

Všichni Rusové náhle opustili reaktor Bushehr v Íránu

RE: Dilema

2xs 85.?.?.?

stručné a správné!

145260

11.10.2007 22:27

Policejní příručka z roku 1935

RE: Stare dobre casy

2xs 85.?.?.?

No to v tvých naivních, nevědoucích a nevidoucích příspěvcích pozoruju, že ty toho moc nevidíš... asi jsi zalezlý u jakési televize s pouze optimistickými pořady, nebo žiješ někde jinde. Jak ti píše i vladuna: optimismus je jen nedostatek informací. A dále platí, že pesimista je poučený realista.
Každopádně nesouhlasím ani s tvými jásavými statistikami o kvalitnějším životě - nevím, co je u vás v životě lepšího, lidštějšího a kvalitnějšího, než za časů babičky a paní kněžny - že by vzduch? příroda? lidské vztahy? Co je v dnešní Africe hezčího než v té z roku 1000, třeba. -Že by ty války, vojenské junty, korupce, vraždění a hladomory? Nebo sandále z PET-lahví převázané silonovým motouzem? Nebo ty plechové boudy v JAR i jinde ve světě, např. v Indii?
A že prý posledních 10 let ubylo obětí lokálních válek? Jen co já vím (a nevím zdaleka o všem), tak půjde v téhle dekádě o desítky milionů celosvětově - umíš si vůbec představit milion lidí na hromadě? Víš, co za neštěstí je i deset mrtvých příbuzných? I jeden jediný! -Ve Rwandě byly miliony zmasakrovány v jakési "občanské" válce, v Iráku je 700.000 mrtvých civilistů vlivem pouze 4-leté agrese a okupace USA a Britů (předešlé války nepočítám), v téže zemi je nyní 2,3 milionu lidí v exilu, vyhnáno z vlasti do okolních zemí a další 2 miliony jsou v utečeneckých táborech... nemají co jíst a pít, nedostatek základních potřeb, nulové vyhlídky (což dříve za Saddáma jaksi bylo lepší). A co Palestinci? Co lidé z Darfúru a okolí? Co útok na Súdán? Co bombardování v Somálsku? Vynechávám podporu bojůvek v jižní Americe. V Afghánistánu oběti raději nikdo nepočítá, ale prohání se tam US Army a vojáci a ozbrojení zabijáci z různých států už 6 let - oběti půjdou mj. vlivem bombardování minimálně do statisíců i zde. Dále nebyla řeč o zhovadilém bombardování Srbska a etnických čistkách v Kosovu, Bosně... Čečensko už se naštěstí uklidnilo. Pokud nejsi tetřev hlušec, tak jsi jistě zaznamenal už delší čas (roky trvající) nepřátelskou propagandu proti Íránu, úplně stejně prolhanou a podobným stylem vedenou, jako předtím přípravu proti nešťastnému Iráku. Jestli v Íránu půjde o bombardování (a že by si troufli amíci do Íránských hor, o tom pochybuju), tak v případě jaderných zbraní (i z ochuzeného uranu), a s jinou municí (třeba vakuovými pumami), případně po zásazích jaderných zařízení, tam přijdou o život miliony lidí (a další v oprávněné odvetě Íránu). Třeba se ještě jiné státy nedejbože připojí, nechci sýčkovat...
Ještě pořád trváš na výrazu "paranoidní představy"? A i se slovem "pochmurné výhrůžky" jsi střelil hodně mimo - já přece nikomu nehrozím... spíše obvykle informuju a zaujímám postoj. Nikdo tě nenutí mít stejný názor se mnou [smích] Můžeš si klidně malovat svět narůžovo, ale on i ta...

Automaticky kráceno

145331

11.10.2007 22:26

Policejní příručka z roku 1935

RE: Stare dobre casy

2xs 85.?.?.?

---Pokračování:

Můžeš si klidně malovat svět narůžovo, ale on i tak bude šedý a krvavý. Díky ďábelským zločincům a lidem lhostejným k osudům jiných.
V jiných souvislostech, činnostech a situacích mého života bývám i optimistický nebo se prostě bavím, ale poslední dobou vidím (na rozdíl od tebe) těch negativních projevů úpadku a blížící se velké války tolik, že mi to nějak bere náladu. Což ale jistě neznamená, že bych tím byl nutně a jedině vinen já, ale může jít o prostou reflexi skutečnosti, která žel neskýtá příliš optimistické vyhlídky.
Možná, že by pro to, aby bylo na světě líp, nemuselo docházet k nereálným přáním změn v evoluci (jak píšeš), ale stačilo by, aby všichni lidé jen otevřeli oči, koukali, mysleli, zaujímali postoje, informovali své bližní (a tím eliminovali prolhanou manipulativní propagandu znějící z masmédií vlastněných právě spiklenci - to není paranoia, oni existují [smích]) a společně něco dělali proti škůdcům lidstva. Jenže to by nesmělo jít právě o typ lidí, jako jsi ty - co jsou ohromně se vším spokojení a nevidí nic, než růžové zítřky [smích]
A buď si jist, že se určitá proroctví naplní. Já nevím jestli letos nebo příští rok, ale lidé s postoji jako předvádíš ty, nedokážou ten zlý vývoj překazit, zvrátit. To chce lidi zaujatější, ne tak lhostejné.

145332

11.10.2007 23:04

Všichni Rusové náhle opustili reaktor Bushehr v Íránu

RE: Dilema

2xs 85.?.?.?

Samozřejmě... jinak bych asi nebyl to, co o sobě říkám [smích] A tebe, Rejpale, zajímají kozy nebo ovce? Nebo ty sám sebe zajímáš, a úplně si vystačíš?
[velký smích]

145333

12.10.2007 08:43

Policejní příručka z roku 1935

RE: Stare dobre casy

2xs 85.?.?.?

Ještě něco? ...pane hluchý tetřeve a pane slepý krtku? [smích] Viz Saša 12.10.2007 8:09 - já jsem se proti údajům o více než milionu držel hodně zpátky - jsem zřejmě optimista.
Jenže realita je prostě zlá. Někdo ji však nechce vidět, vnímat.
Byl bych rád, aby bylo pomoci vám. Leč každý si určuje svůj život do značné míry sám, a co dělat, když prostě blábolí bez vstupních dat, a jiné, informovanější, má za stupidní; sám bude fakty dostižen a důsledky svého postoje postižen (a platí to dokonce i skupinově... pro stupidní pštrosy, samozřejmě).

145349

12.10.2007 14:49

Školství v Iráku:

RE: No dobre,

2xs 85.?.?.?

rocky (jak příznačný nick[smích]) máš solidně zmordovanej mozek ami propagandou. směju se ti. jasně, to si dělají sami iráčané - mrkni se na ty cizáky v Iráku, jak střílejí po mírumilovných obyčejných lidech v autech jedoucích prostě po silnici za nimi. nebo jakou mají zábavu ze střílení na bezmocné civilisty (viz přeba videa trodase nahoře).
řekni mi, co to bylo dnes za zprávu, že amíci zabili 19 PODEZŘELÝCH z terorismu, a při tom jen tak mimochodem 15 žen a dětí?! to udělali jako co? válečný akt? válka tam není, říkáš... tak jako co to provedli? já ti pomůžu: jako teroristický čin amerických teroristů!
ty hlupák nikomu neříkej, protože jsi to sám.
a odpověz si na otázku: když už ta válka skončila - proč tam USáci ještě další 3 roky smrdí? a proč vlastně válčí v Afghánistánu??? nechceš mi snad namluvit, že tam pořád hledají toho "usámu", toho herce, co jim čas od času točí nějaké propagandistické videoklipy?

145365

12.10.2007 15:08

Školství v Iráku:

RE: No dobre,

2xs 85.?.?.?

celou vinu má na triku okupant, to je ten, který vpadl do cizí země na opačnou stranu světa, zde vraždil a ničil, také mučil, ponižoval a šikanoval, a stále si tam dělá co chce... protože iráckou armádu i policii demontovali co nejdříve, tak nemají konkurenci, než odboj iráckých vlastenců. a ti, co mají skutečnou moc, ti za to můžou.
před tím, za saddáma tam tento mizerný stav nebyl. kdy se zhoršil až do dnešní katastrofální situace? - jakmile tam vpadli USáci. -stačí?
a napiš, jak ses ty postavil proti bezpráví - třeba proti bezpráví na obranu iráčanů a afghánců - protože o tom, kdo je agresor není nejmenších pochyb.

145368

13.10.2007 13:51

Školství v Iráku:

RE: No dobre,

2xs 85.?.?.?

>Vsichni se akorat vztekate
-Ne, my jen možná nejsme k americké agresi, k jejich vraždění bombami, tanky i puškami tak lhostejní jako ty. My možná máme jiný názor na to, co je člověk, a nějak nám vadí, že cizáci vpadli do Iráku a zabili tam milion lidí. Umíš si tu hromadu představit? Hromadu lidských bytostí, jako ty a já.

>Odstraneni masoveho vraha a diktatora bylo spravne
-chtěl jsi říct masového vraha Bushe a spol? Ten má totiž na svědomí milion mrtvých Iráčanů a několik milionů zmrvených životů pozůstalých a jiných iráckých obyvatel.
Pokud jsi myslel prezidenta Husajna, jeho démonizace je dílem ami-propagandy. Jeho vláda vůbec nebyla tak děsná, svědčí o tom výsledky - irácká společnost se rozvíjela a statisíce neumíraly, lidé neměli bombardované domy (měli kde bydlet), měli i co jíst, pít atd.

>a volby byly podle vsech pozorovatelu demokraticke
-pod hlavněmi pušek cizáků, vetřelců, agresorů, vrahounských okupantů. byla dosazena loutková vláda, která jde zatím amíkům ve všem na ruku a trpí něco tak neuvěřitelného jako roky pokračující okupaci vojsky agresora a okupanta.

>Kdyz teroriste zautoci na iracke vojaky nebo vojaky koalice
>a pri prestrelce zahynou nevinni lide, je to vina teroristu
>a ne napadenych vojaku.
-Kdyby v té zemi nebyli američtí okupanti (jakože tam absolutně nemají co dělat), nikdo by na ně v americe neútočil, a nedošlo by k politováníhodným vedlejším neplánovaným ztrátám na životech nevinných Iráčanů

>A uz vubec neni vina vojaku nebo dokonce Ameriky,
>kdyz teroriste pomoci bombovych utoku nebo jine formy
>nasili umyslne vrazdi sve spoluobcany.
>A takovych utoku je v Iraku vetsina.
-proti mnohem, opakuji MNOHEM lépe vybaveným a vycvičeným žoldákům tam stojí prostí lidé s omezenými možnostmi - buď na smrt svých blízkých, své rodiny nezareagují vůbec, nebo se rozhodnou aspoň pro zoufalý čin, jako je třeba odpálit se u skupiny amerických vetřelců a pár jich tak zabít (popřípadě podobně odpravit kolaborantské irácké "novopolicajty" ).
Opět - kdyby si v Iráku vládli skutečně Iráčané bez amerických vrahounů, co je tam šikanují a zničili jejich život, bezpochyby by se tam nikdo neodpaloval.

>To je vše, co k tomu mohu říct
-To tedy není mnoho... pravdivých, správných argumentů. Pokus se oprostit od deformované pseudoskutečnosti hlásané americko-sionistickými médii, a zkus uvažovat i sám. Klidně a logicky. A zkus se vžít do osudu Iráčana, kterému zabili matku, otce, dítě či ženu. A pak sem dej nějaký návrh pro ně... jak bys to řešil ty (pokud si to vůbec dokážeš představit). OK?

145399

13.10.2007 23:07

Co bude s Íránem?

RE: Článek si NEzaslouží 1+

2xs 85.?.?.?

Bohužel se neztotožňuju s tak optimistickým výhledem.
Především ne s jednoduchostí "přímého linku" Aghánistán - Írán - Irák - Sýrie - Libanon - Izrael. Je totiž nejisté, že se na povel, jako mávnutím kouzelného proutku, příhodně v daném čase oprostí od amerických okupantů v Afhánistánu a Iráku, role Sýrie je ještě víc mlhavá, Libanon, to je země způlky poničená poslední válkou Izraelců proti nim, a neměli příliš sílu jim vzdorovat (také jsou rozděleni na křesťanskou a muslimskou část... tam se možná nedohodnou ani na tom, zda se komukoliv bránit, bohužel) - a síla Izraelské armády fanatických židů a židovek, které někdo lživě ale dobře motivuje k obraně jejich kousku ukradené země... podcenit je, to by byl velký omyl. A ani bych je nepodezíral z takové naivity, že by měli stovky jaderných bomb, a nějak zapomněli na řešení způsobu, jak je dopravovat (přinejmenším v blízkém okolí - raketami krátkého či středního doletu).
Co si myslím, že odpovídá, je potopení loďstva USA v okolí Íránu. Cena bude ale obrovská... může jít i o miliony mrtvých Íránců během jediného dne bombardování či jaderného raketového útoku. A to není pr*el... další vývoj může být překvapením pro všechny.
Řešíme ale bohužel až druhotné jevy - války někým vyprovokované, někým pro jeho zájmy. Proč se neřeší prvotní příčina? Chce to jasné označení a eliminaci těchto škůdců lidstva! (a to zjevně není loutka v podobě opičáka, vystrčená do čela jistého státu).

145408

13.10.2007 23:20

Co bude s Íránem?

RE: Medajle za spiknuti pro USA & jeho pana Izrael

2xs 85.?.?.?

Největší zájem na smrti kennedyho měli tí, proti nimž promluvil v jejich parlamentu - ve své řeči v podstatě definoval problém, tehdejší americké společnosti = tajné spolky (žido-zednáře), party darebáckých škůdců, kteří si dělali (a díky kennedyho smrti dělají) z obyvatel USA dojnou krávu a ze států a obyvatel celého světa dobrý den... svými dolary, svou dominancí "nejbohatší země světa" ovšem s největším dluhem na světě. A z tohoto dluhu někdo platí úroky (kromě toho, že bude třeba splatit i podstatu). Komu ty miliardové úroky? Pár lidem, kteří díky tolika penězům ovládají stát, tajné služby, politiky, klíčová média, mysli lidí... = bankéřům FED a "pár" jejich kumpánům, kteří si osedlali Ameriku a nyní si parcelují svět.
Kdo je zastaví??!

145409

13.10.2007 23:10

Co bude s Íránem?

RE: Najvacsi dovod zautocit na Iran ma FED.

2xs 85.?.?.?

Díky za informace, ale s něčím nesouhlasím.
-Čína nemůže počkat, až v Íránu "opadne" radiace
-analogie Malikího vlády tam na sebe také dá hezky dlouho čekat... to není Irák, ale hornatý Írán hrdých Íránců, který půjde dobýt a ovládat jen stěží (ještě mnohem hůř než Afghánistán, kde se to nepovedlo nikomu, a to ani přes neustálou decimaci jejich obyvatel a ničení jejich země).
-Čína i Japonsko samozřejmě mohou nakupovat ropu i jinde, a ne jen od Íránu (jehož kapacity budou po válce malé a technologie zničená). Nakupují od něj ostatně "jen" 1/3...
-Cena 100USD/barel by se musela stát celosvětovou úrovní... jinak není důvod kupovat za tuto cenu, a už vůbec ne nuceně za dolary (když Rusko, Norsko, Venezuela a jiní budou prodávat rádi, a klidně i za jinou měnu).
-Americký deficit by se za těchto nereálných podmínek mohl snad i zmírnit, ale mějme na paměti, že právě amerika je na ropě závislá nejvíc ze všech, a že by je vysoko posazená cena drtila, jejich hospodářství by bylo pěkně přidušené... pomineme-li také fakt, že nakradenou ropu z Íránu by možná jen těžko dopravovali k nim domů... dost možná by hodně tankerů nedorazilo [smích]
-Množství dolarů z Číny by to hypoteticky odčerpalo, ale co by z toho měli ti mocní bohatci z FEDu a další židozednáři a spiklenečtí kumpáni? Osobně žádný! - Stamiliardy za války v háji, a ukradená ropa by měla téct na jakési pokrytí dávných dluhů (které oni vědomě nadělali, obohatili se, a už to pokládají za svoje), a ty dluhy jim přihrávají do kapes úroky! Jim přece nejde o odčerpání dolarových dluhopisů z Číny, ani o snížení dluhů amerických spoluobčanů! -ti jsou jim úplně ukradení, je to pro ně hmyz, který má jen fungovat dle jejich představ a platit. Takže motivace k náhlé snaze o zreálění hodnoty dolaru a jeho ozdravení???

145410

14.10.2007 00:04

Kolaborace sionistů s nacisty

RE: Lolik. To me zase pobavilo.

2xs 85.?.?.?

Ty vůbec nejsi cheguevara, ale nějaký méně schopný zaměstnanec židů, kteří tě pověřili touto jejich známou, profláklou strategií - bagatelizací, zesměšňováním, znevěrohodňováním informací o jejich nebezpečnosti a škodlivosti pro svět. Děláš tu práci dost hloupě, okatě.
Moji domněnku potvrzuje i další věc, co se nám snažíš implantovat do hlav - že ti praví zlí jsou vlastně křesťané, jejich úhlavní nepřátelé (jak židů, tak zednářů).
A dotřetice to dotvrzuje šíření jejich obvyklé lživé zprávy, trapné pohádky k permanentnímu výplachu hlav - o hrozbě neonacismu a utrpení chudáčků židů za nacismu tím strááášným holocaustem, který postihl jen je.
Tragédie a ostuda je tvoje mentální úroveň. Nic jiného.

145411

14.10.2007 22:54

Šest hlavních odbojových skupin v Iráku se spojilo

RE: LPG

2xs 85.?.?.?

Myslím, že největší producent zemního plynu na světě je Rusko, a za ním následuje Írán.

145440

15.10.2007 09:56

Americké rádio zůstává v centru Prahy

RE: Panecku, jako z Rudeho Prava!

2xs 85.?.?.?

Jen oslík nevidí pravdu ani po 18-leté po"revoluční" zkušenosti [smích]
I já jsem si tehdy myslel, že americký imperialismus je jen komunistická smyšlenka a propaganda ideového nepřítele -svobodných a skvělých USA - dnes už vím, že americký imperialismus skutečně existuje. Pokud bys náhodou nevěděl, co to imperialismus je, pouč se ve slovníku cizích slov: "úsilí o ovládnutí území některých národů politicky, hospodářsky, kulturně" - tedy přesně to, co do zcela cizorodého prostředí zanášejí američtí žoldáci, na pokyny vedení USA, a po čem američtí hlavouni touží - provádět po celém světě šíření jejich "kultury" (santa klause už přece známe i my, valentýna, den nezávislosti a den díkůvzdání... no ne? jejich kulturu baštíš v TV každou chvíli, McDonald tě krmí hambáči s cocacolou... super, ne? [chechtot] )
Tehdy (před rokem 1989) jsem Svobodnou Evropu a Hlas Ameriky poslouchal prakticky denně, hltal neobjektivní zprávy o zlých Rusech, o našich skvělých, statečných disidentech... ovšem pak jsem rozumem a vlastní zkušeností přišel na to, že disidenti patrně byli jen placení aktivisté USA (příklad Havel a Vondra v PNAC ...více o jejich cílech dole za *), kteří se měli ujmout proamerické vlády - a dopadlo to děsně... za své zásluhy se mohli napakovat na úkor spoluobčanů, byli odměněni nejen finančně, ale i posty, mocí -někteří v politice (Havel, Vondra...), jiní v tajných službách, třeba BiS pana Devátého. Náš stát po pečlivé přípravě vytuneliovali spolu s připravenými zástupci jistého etnika "supů" - jistě se ti privatizace líbila [smích].
Kdysi jsem také věřil, že Rusové nic neumí, zato americká technika a věda jsou nejlepší (o ruské nás to totiž zrcadlově učili ve školách, a těm komoušům jsem přece nemohl věřit [smích]. Baštil jsem amíckou "kulturu", úchylného Michaela Jacksona a jiné "hvězdy", s nadšením se učil s americkou učitelkou angličtinu a rok co rok s ní slavil den díkůvzdání a sledoval santaklausovské pindy o amerických "vánocích".
Jenže se ukazuje, že snahy o nadvládu nad světem jsou na straně USA, že jejich snaha o údajnou "demokratizaci" je jen snahou o ovládání dalších a dalších zemí a jejich zdrojů (natlačili se agresivně všude tam, odkud Rusové odešli, o mír tedy určitě nejde... o teritoria). Ani jejich technika není tak skvělá, a ta Ruská zase vůbec ne tak nemožná (viz vynálezci, vědci, letadla, radary a jiné).
A tak jsi v té staré, prolhané, studenoválečnické propagandě zůstal sám... asi ještě s pár podobnými. Ze setrvačnosti věříš všemu, jen ne komoušům - ale bohužel se v praxi ukázalo, že ti měli v mnohém pravdu. Ne, nenabádám tě k opětovnému "ode zdi ke zdi", ale spíše abys lépe uvažoval, sám, sháněl si různorodé informace a srovnal si je... sledoval důkazy, které o prolhanosti američanů existují VŠU...

Automaticky kráceno

145450

15.10.2007 09:55

Americké rádio zůstává v centru Prahy

RE: Panecku, jako z Rudeho Prava!

2xs 85.?.?.?

Pokračování:
... Ne, nenabádám tě k opětovnému "ode zdi ke zdi", ale spíše abys lépe uvažoval, sám, sháněl si různorodé informace a srovnal si je... sledoval důkazy, které o prolhanosti američanů existují VŠUDE kam se jen podíváš.

*)
PNAC požaduje, aby vzniklo globální americké impérium, jehož vůli se budou muset podrobit všechny národy.
Základní argumenty ideologie projektu PNAC (pro nové americké století jsou obsaženy v jeho dokumentu ze září 2000, nazvaném "Znovu vybudovat obranu Ameriky: Strategie, jednotky a zdroje pro nové století". V tomto dokumentu vypočítává PNAC, co je nutno učinit, aby si Amerika mohla vybudovat své globální impérium. Musí:
- Přesunout své permanentní jednotky do jižní Evropy, do jihovýchodní Asie a na Blízký východ
-Zmodernizovat americkou armádu, včetně modernizace stihaček, ponorek a válečných lodí
-Vybudovat globální obranný protiraketový systém a ovládnout strategicky vesmír
-Ovládnout "mezinárodní společný prostor" internetu
-Zvýšit výdaje na obranu na minimum 3,8 procent amerického hrubého národního produktu.

145451

15.10.2007 14:41

Školství v Iráku:

RE: No dobre,

2xs 85.?.?.?

a za tu svobodu a demokracii bojují NEZIŠTNĚ amíci, že? Rockíčku [chechtot] jen tak z lásky k lidem - oni prostě hrozně touží, aby všichni žili přesně tak "šťastně" jako američané.
Dali sami a rádi sto miliard USD ze svého šíleně deficitního rozpočtu za svržení toho "zlého" prezidenta a za vraždu milionu Iráčanů-civilistů (asi byli podobně "zlí" ). a ti ostatní si zasloužili rozbombardovat domy a města, způsobit chaos a násilnosti, připravit o jídlo a pití, vyhnat do exilu a jiní do utečeneckých táborů - říkám tomu správně "americká demokracie a svoboda"??! 5 milionů !!! lidí má skutečně změnu =buď jsou mrtví nebo vyhnaní z té "svobody a demokracie" - a lepší jim amíci za 4 roky do Iráku holt dovézt nedokázali, a za 6 let v Afghánistánu také ne. že by nakonec nešlo vůbec o žádnou demokracii a svobodu??? ??? ???
no jak jsem už myslím říkal - solidně zmordovanej mozek... a patrně nevratné škody.

145464

15.10.2007 14:27

Kolaborace sionistů s nacisty

RE: Lolik. To me zase pobavilo.

2xs 85.?.?.?

ad 1) cheguevara je mrtvý, a proto sis (vzhledem k sympatiím) dal jeho jméno, jakožto jeho pomatený pokračovatel, že?
ad 2) blábolíš tak, že ti není ani rozumět, co tím míníš. budeš se muset obtěžovat psát srozumitelněji (dokážeš-li to)
ad 3) ty jsi křesťan? to jsem tedy v šoku! - křesťané teď propagují židovské ideje a cíle? a podporují vraždění bližních svých? tak to je nějaká novinka... je to s dnešním datem? tak to proto jsem jako křesťan neměl o těchto modifikacích ani zdání [chechtot]
ad 4) ty a čech? když hájíš zájmy USA a Izraele? a kde prosím byla řeč o "národním socialismu"??? asi se ti zase něco popletlo...
ad 5) kde tak mluvím? napsal jsem v této souvislosti naprosto slušně neutrální vyjádření o obvyklých praktikách této etnicko-náboženské a ekonomické skupiny. ještě řekni, že v nacistických koncentračních táborech byli zavíráni jen oni - dokonce ani ne převážně oni! naprosto scestná linie argumentace... jenže někomu se holt hodí dělat ze sebe chudinku ublíženého a věčně pronásledovaného... a dostat do ruky hůl na ty ostatní, a dokonce uzákonit, o čem se smí či nesmí pochybovat... co popírat, s čím souhlasit. jak myslet, co lze říkat.
poměr k nim je totiž VŮBEC NE na základě rasy, ale na podkladě jejich chování. a to není dvakrát příznivě nakloněné lidstvu, mně i tobě (pokud k nim zrovna zázrakem nepatříš... divil bych se).

145466

15.10.2007 18:04

Americké rádio zůstává v centru Prahy

RE: Panecku, jako z Rudeho Prava!

2xs 85.?.?.?

tak to ty máš potom mínus "1000000000000 bodov"... nějak jsi nepochopil, že tehdy jsme si o těch hláškách Svobodné Evropy a Hlasu Ameriky mysleli, že je to pravda, ale dnes už VÍME že ti, kteří nám říkali, že jsou to kecy, měli pravdu - a ne snad proto, že to já tvrdím, ale proto, že to dokazují dějiny - jak ty z posledních 10 let, tak i dějiny amerických válek a svévolných zásahů všude po světě od druhé světové až dosud.
a pokud jsi nepochopil, pravdu měli i ti, co se naváželi do bankéřů (viz FED) a do zbrojařů. kumpány mají i mezi naftaři a jinými dacany, jimž jde o dolar na prvním místě, a obětují tomu jakékoliv množství životů lidí kdekoliv na světě.

145474

16.10.2007 08:28

Americké rádio zůstává v centru Prahy

RE: Panecku, jako z Rudeho Prava!

2xs 85.?.?.?

Tenhle tvůj příspěvek nemůžu hodnotit jinak, než jako dokonale oslovský! [chechtot]
Já o voze, a ty o koze. Já jsem navázal na TVÉ řeči o Rudém právu, což zase navazovalo na americkou propagandu a imperialismus (a v té souvislosti píšu, že o TOMTO psali komouši bohužel pravdivě), a ty do toho přijdeš s doktorkou Horákovou. Nemám slov... tvoje duševní úroveň a schopnost udržet nit diskuse, je doslova omračující [oči v sloup]
Nebo zde snad bylo dosud někde řešeno cokoliv o kolektivizaci a jeptiškách, a já se k tomu vyjadřoval pozitivně? No jen se klidně vyblinkej, i třikrát, když se ti udělá líp [chechtot]

145495

16.10.2007 09:24

Americké rádio zůstává v centru Prahy

RE: Logika jako řemen

2xs 85.?.?.?

Lidem pomůže, když jim ukážeš pravdu, a dodáš jim sílu tak, když uvidí, že v tom nejsou sami a dá se se vším něco dělat... když někdo chce a bude aktivní - a to je v podstatě to jediné, jak já ze své pozice můžu nyní ovlivnit běh světa a mařit tak tajné plány některých darebáků na ovládnutí světa a na ohlupování mas. A ty jsi typický produkt jejich manipulací - ještě stále (i po téměř 18 letech!!!) si myslíš, že revoluce byla spontánní a přirozený jev, že klíčky vycinkaly komouše pryč a "génia" Havla s ostatními služebníčky dosadily z vůle národa zcela nezmanipulovaně k moci. [chechtot]
Ovšem oslové se budou raději navážet do druhých (zcela mimo aktuální téma), budou hledat hnidy a svůj osobní "triumf" (zdánlivě) [chechtot] a věřit tomu, co se zdá, místo aby se oprostili od dojmů implantovaných do jejich hlav a od stereotypů v myšlení.
K poslední tvé větě se plně připojuju - povídej, chytráku. Máš něco konkrétního? Lepšího, než píšu?
[velký smích]

145496

16.10.2007 13:51

Americké rádio zůstává v centru Prahy

RE: Panecku, jako z Rudeho Prava!

2xs 85.?.?.?


Jen oslík nevidí pravdu ani po 18-leté po"revoluční" zkušenosti [smích]
I já jsem si tehdy myslel, že americký imperialismus je jen komunistická smyšlenka a propaganda ideového nepřítele -svobodných a skvělých USA - dnes už vím, že americký imperialismus skutečně existuje. Pokud bys náhodou nevěděl, co to imperialismus je, pouč se ve slovníku cizích slov: "úsilí o ovládnutí území některých národů politicky, hospodářsky, kulturně" - tedy přesně to, co do zcela cizorodého prostředí zanášejí američtí žoldáci, na pokyny vedení USA, a po čem američtí hlavouni touží - provádět po celém světě šíření jejich "kultury" (santa klause už přece známe i my, valentýna, den nezávislosti a den díkůvzdání... no ne? jejich kulturu baštíš v TV každou chvíli, McDonald tě krmí hambáči s cocacolou... super, ne? [chechtot] )
Tehdy (před rokem 1989) jsem Svobodnou Evropu a Hlas Ameriky poslouchal prakticky denně, hltal neobjektivní zprávy o zlých Rusech, o našich skvělých, statečných disidentech... ovšem pak jsem rozumem a vlastní zkušeností přišel na to, že disidenti patrně byli jen placení aktivisté USA (příklad Havel a Vondra v PNAC ...více o jejich cílech dole za *), kteří se měli ujmout proamerické vlády - a dopadlo to děsně... za své zásluhy se mohli napakovat na úkor spoluobčanů, byli odměněni nejen finančně, ale i posty, mocí -někteří v politice (Ha.la, Vo.dru...), jiní v tajných službách, třeba BiS pana De.átého. Náš stát po pečlivé přípravě vytunelovali spolu s připravenými zástupci jistého etnika "supů" - jistě se ti privatizace líbila [smích].
Kdysi jsem také věřil, že Rusové nic neumí, zato americká technika a věda jsou nejlepší (o ruské nás to totiž zrcadlově učili ve školách, a těm komoušům jsem přece nemohl věřit [smích]. Baštil jsem amíckou "kulturu", úchylného Michaela Jacksona a jiné "hvězdy", s nadšením se učil s americkou učitelkou angličtinu a rok co rok s ní slavil den díkůvzdání a sledoval santaklausovské pindy o amerických "vánocích".
Jenže se ukazuje, že snahy o nadvládu nad světem jsou na straně USA, že jejich snaha o údajnou "demokratizaci" je jen snahou o ovládání dalších a dalších zemí a jejich zdrojů (natlačili se agresivně všude tam, odkud Rusové odešli, o mír tedy určitě nejde... o teritoria). Ani jejich technika není tak skvělá, a ta Ruská zase vůbec ne tak nemožná (viz vynálezci, vědci, letadla, radary a jiné).
A tak jsi v té staré, prolhané, studenoválečnické propagandě zůstal sám... asi ještě s pár podobnými. Ze setrvačnosti věříš všemu, jen ne komoušům - ale bohužel se v praxi ukázalo, že ti měli v mnohém pravdu. >>>pokr.:

145508

16.10.2007 14:14

Šest hlavních odbojových skupin v Iráku se spojilo

RE: LPG

2xs 85.?.?.?

Shodou okolností jsem se o předělávkách na zemní plyn bavil včera ve firmě, kde to budou ode dneška montovat. Poněkud těžká tlaková nádrž souhlasí, ale zde máme už jednu čerpačku na zemní plyn, a po ČR hodlá Transgas vybudovat celkem hustou síť čerpacích stanic na zemní plyn. Jsou tam dále nějaké potíže se ztrátou výkonu v určitých otáčkách, takže to dodatečně (oproti obdobným doplňkům jako u LPG) řeší navíc jakousi elektronikou upravující předstih. Jinak to ale vypadá na poměrně dlouhodobě dostupné palivo... i desetiletí po konci těžby ropy. Takže i přes jisté nevýhody tam jakási perspektiva je. Uvidíme... třeba se prosadí auto a vzduch, což se mi líbí víc... Jen zvýšit výkon, lepší design a odladit ten klapavý zvuk. Teplo vznikající při stlačování vzduchu na "čerpačkách" tlakového vzduchu (velmi jednoduchá technologie) by šlo využíávat na vytápění nebo ohřev vody (takže by to mohl mít "každý druhý" dům); a studený vzduch z výfuku by bilanci vyrovnal. Je to podle mě geniální nápad, 100% ekologický pohon.
Více na stránkách:
http://www.autonavzduch.cz/
http://youtube.com/watch?v=DsylYA0anXk
http://www.motordeaire.com/Barcelona.html
http://www.motordeaire.com/
http://www.mdi.lu/

145510

16.10.2007 16:06

Kolaborace sionistů s nacisty

RE: Lolik. To me zase pobavilo.

2xs 85.?.?.?

Já s tebou v podstatě souhlasím! Jenže ty se (nadto) snažíš tak nějak relativizovat pravdu... myslíš si, že pravd je 6, jako stran krychle (anebo ještě víc). Tak to ale není - je jen jedna absolutní pravda, a my lidé se k ní více či méně blížíme (resp. se od ní záměrně vzdalujeme). MĚLI bychom se k té absolutní pravdě snažit blížit. A wo to de! [smích] Někteří se prostě nesnaží a jiné lidi po celém světě ještě matou svými rafinovanými lžemi a překroucenostmi (pravda je lež, dobro je zlo...). Zneužívají koupené moci a koupených masmédií.
Aby na světě bylo snesitelněji, měli bychom říkat pravdu, a ne se na sebe snažit vyzrát nějakou všivou lží, byť celosvětově rozšířenou (protože ďábel je otec lži). A také bychom měli hledat spravedlnost - protože to, co nechceme, aby dělali jiní nám, nemáme dělat ani my jim.
Aby se někdo náhodou nemýlil - já rozhodně nejsem antisemita, ale jsem proti zlým lidem, záměrným zmatkům, lživým tvrzením a propagandě, která z nás dělá blbečky.
Někteří tvrdí a dokonce jakýmsi způsobem uzákoňují, že jen a pouze Židé trpěli (zaprvé jich byla menšina ze všech obyvatel koncentráků a zadruhé někteří kupodivu vůbec netrpěli a i dnes se mají po materiální stránce více než dobře). -Je otázka, jestli si i tehdy nehráli na pány světa a tvůrce historie (pro svůj finanční prospěch z války a přerozdělení světa), a neobětovali pár milionů...
Já jsem pro mírové soužití všech, ale to někteří nechtějí - myslí, že Židé jsou nadřazeni všem. Nechtějí tedy přibližnou rovnost a vzájemný respekt ctít, ani realizovat takové uspořádání světa (chtějí vše pro sebe, chytrácky, násilně, zle). Místo toho aby se poučili, že když se jim nelíbilo pronásledování některých z nich za války i před ní, chovají se ještě hůř k Palestincům a jiným lidem, prakticky bez ohledu na rasu či vyznání. Jen a jen oni... Ale toto je špatně, tak to být nemá! Svého často nepoctivě nabytého jmění (viz bankéři FED vyrábějící si peníze ze vzduchu a přijímající úroky za každý vydaný/půjčený dolar) zneužívají k tomu, že si za ty "vymyšlené" peníze v neomezeném množství kupují každého a vše (především účinná média), což jim má prospět k ovládnutí světa ještě víc... až děsivě absolutně (jedna moc, centrální kontrola, totální zotročení, tresty v koncentračních táborech pro ty, co se nepřizpůsobí jejich vůli...). A toto já nechci. To je celé - TOTO JÁ NECHCI.
Jenže s tím jako ne bohatý a nikoliv mocný nejsem schopen sám nic dělat - a proto musím svou ostražitost a odpor ke zneužití moci a útlaku sdílet s jinými. Jedině tak lze uspět (alespoň dle lidské logiky). A to ještě pouze tehdy, když nás bude většina. Zatím jsem skeptický... lidi jsou až příliš lhostejní a něvěří, že tak děsivé všivárny na ně někdo šije. Nevěří, ani když jim to dá někdo...

Automaticky kráceno

145513

16.10.2007 15:13

Kolaborace sionistů s nacisty

RE: Lolik. To me zase pobavilo.

2xs 85.?.?.?

Pokračování:
Nevěří, ani když jim to dá někdo před oči a řekne jim o tom, jak to je, nebo pravděpodobně je. Nevěří, ani když někdo natočí video a dá ho všem k dispozici na internet. Prostě nevěří. Pohodnější je nevědět a nestarat se. -Ale pak se někdo "postará" o ně. A to tak, že se to líbit nebude a už nebude úniku.
Snad se něco zvrtne. Naděje musí být.

Já si (jak už možná nahlížíš) nedělám patent na pravdu. Já jen velmi důrazně biju na poplach... tak, jak jen při své malosti můžu. A přirozeně že tak, jak to vidím já, a ne jak to vidí slepci a ovce... Čímž netvrdím, že já jsem neomylný a za mnou že všichni musí. Nemusí. Ale mohou... měli by, ve svém zájmu otevřít oči. Já věřím tomu, že jsme těsně před velkými událostmi.

145514

16.10.2007 16:39

Kolaborace sionistů s nacisty

Jakkoliv kritizovat se totiž nesmí!

2xs 85.?.?.?

http://www.blisty.cz/art/36711.html
jakkoliv kritizovat se totiž nesmí! [bliji]
(ale jenom někoho). to je ta spravedlnost pro všechny. připadá vám na legitimním pořadavku a na jakékoliv kritice něco antisemitského?

145515

16.10.2007 19:54

Izraelská armáda nařídila konfiskaci palestinského území ve West Bank

RE: lingvistická poznámka

2xs 85.?.?.?

tak tohle je mi čistě náhodou taky nejasné... jako bychom měli těm anglosasům a amíkům podřizovat naši řeč. když už, tak maximálně v místní řeči (třeba palestinské) [smích] ale to by byl asi problém zapsat v latince [chechtot]

145519

17.10.2007 09:20

Fraška na spravedlnost

RE: mno jo

2xs 85.?.?.?

Jenže agentů StB a komunistů byla MINIMÁLNĚ polovina národa. Tzn., že bychom museli provést redukci obyvatel na 50%... což mi připadá neúnosné. Kdo koho by měl střílet? Svévolně? Každý dle své úvahy, na ulici, v baráku? Nebo po soudu? Pokud by mělo jít o druhý případ, soudy by absolutně nestíhaly, a dodnes by řešily tyto kauzy (a to nestíhají ani dnes, kdy neřešili v podstatě žádné komunistické zločince).
Přesto si myslím (ve shodě s autorem článku) že Havel neměl co a priori rozhodnout o nepronásledovatelnosti komunistů, že neměl co mluvit za všechny. Jenže on (slavný revolucionář a disident placený ze západu a tolerovaný komunisty) se s nimi prostě nějak domluvil za zavřenými dveřmi a pak domluvu prosadil... narval to do hlav většiny národa jako nějakou ctnost "nejsme jako oni" - i z toho je vidět, jak byla ta "revoluce" skutečná, "dozajista" vycinkaná na náměstí, bez nejmenší přípravy a manipulace... samozřejmě! [chechtot]
Ne, že bych toužil lynčovat svého slabého strýce, černou ovci jinak 100% zásadové rodiny, za to, že jej po desetiletích dotlačili na to vedoucí místo a musel pro to mít rudou knížku (správné to není, ale on jistě aktivně neškodil). Myslím si ale, že přesto měla být očista od komunistů rasantnější a mnozí měli být souzeni. Ne snad revolučními masami, ale nějakými (zřejmě z lidí složenými) soudy ano.
Dnešní snaha soudit po 18 letech od revoluce tu stařenku, to je trapas... to jsem říkal už i dřív, před přečtením tohoto článku na Zvědavci - je to podle úsloví "pro stromy nevidí les", neboť malé zvířátko exemplárně (a navíc s neúnosným zpožděním, teď najednou) trestají, zatímco většina mnohem horších a větších zvířat (i jejich dětiček) se chechtá ve svých funkcích a firmách.

145543

17.10.2007 09:12

Fraška na spravedlnost

RE: Antikomunista Kral

2xs 85.?.?.?

tady nejde o to, zda vina či nevina (pokud jsi to rockíčku zase nepochopil). tady šlo o to, že 1) tak pozdě... najednou 2) jen ta nejmenší a nejslabší figurka 3) obviňována drze i těmi, kteří mají másla na hlavě ne méně 4) pouze ona, a ne tisíce horších.
pokud by soud proběhl jak měl (tj. v roce 1990), nešlo by o stařenku, ale o 69 letou osobu, a hlavně by to právo bylo rychlé (jak být má) a spravedlivé (všem podobným by se vedlo stejně).
tato "výběrová" spravedlnost je spíše karikaturou spravedlnosti.

145544

17.10.2007 10:45

Kolaborace sionistů s nacisty

RE: Lolik. To me zase pobavilo.

2xs 85.?.?.?

píšu níže, co považuji za správné. tvé nechápající a relativizující kecy jsou už nadbytečné... i tvé dojmy o mé slepotě či zcela iluzorní nenávisti [chechtot] já nenávidím pouze zlo, a lež i konspirace jsou některé z forem zla.
kolik ti je chlapečku? - jen že máš tak mizernou schopnost vnímat a pochopit něčí text. opět zmiňuješ jakousi nenávist a zapšklost, a stále mi vnucuješ to, co jsem už jasně odmítl - nějaké ligy a holohlavé pány.
Nedlužíš mi odpovědi žádné (s tebou, jakožto dosti zmateným, se diskutuje opravdu stěží), ale když už, tak v tom můžeme pokračovat až do konce, do důsledku (chceš-li do detailu zveřejnit své nepochopení věcí).

1) sympatizuješ s bojovným komunistou? zajímavé! takže s hnědými ne, ale s rudými ano. - správně? pro mě jsou nepřijatelní komouši, jako i jejich ideologie, a to zásadně a zcela. je postavená na chybných předpokladech a základech.
Pokud nejsi jeho pokračovatel, proč se nazýváš jako on? a jak se v praxi projevují tvé sympatie k němu? máš aspoň v tomto jasno?

2) no, pokud nedokážeš větu zformulovat tak, aby navazovala na předešlou naši debatu, a aby jí bylo rozumět, je to spíš tvůj problém. já tvou neschopností nijak netrpím [chechtot]

3) opět útoky na křesťany? že by přece jen horlivý zaměstnanec? [mrknutí jedním okem] já o kolaboraci křesťanů s fašisty nevím - vím jen o tom, že se Gabčík s Kubišem se spolu s dalšími pěti druhy schovali ke křesťanům, a ti je nevydali, vím o tom, že v koncentračních táborech bylo velké procento kněží a řeholníků (patrně tedy pronásledovaní podobně jako židé), vím o pomoci mnoha dobrých křesťanů lidem z odboje i dalším bližním, ale neznám žádný dokument podobný paktu, který se snažili uzavřít židé s nacisty - zkusíš mi nějaký vyhledat? díky za snahu. asi tu komunistickou štvavou protináboženskou propagandu do tebe ve škole prali pod tlakem, a ty jsi baštil, až se ti za ušima dělaly boule. a v těch zmatcích žiješ dodnes.

4) hájíš židy, a to dost bojovně (protiútokem na křesťany, tj. své vlastní, evropany). měl by sis uvědomit, že židé ve své většině (ať už je chápeš jako etnikum, náboženství nebo ekonomicko-mediální sílu) prosazují americkou rozpínavost a války USA proti muslimským zemím. i Izrael toto podporuje (chce z toho těžit, proto velkého hloupého obra strkají před sebou, aby za ně udělal špinavou práci). také se Izrael nechává od USA podporovat - miliardy ročně... divné spojení, což? co s tímhle budeš dělat?
O jakémsi národním socialismu jsi začal ty - já nikde a nikdy předtím - byl bys tak laskav, a osvětlil své pohnutky, co jsi to tu o tom plantal? jsem spíše konzervativec, a jako pro takového je pro mě JAKÝKOLIV socialismus (národní i ten komunistický) nepřijatelný.

Pokračování>>>

145550

17.10.2007 10:29

Kolaborace sionistů s nacisty

RE: Lolik. To me zase pobavilo.

2xs 85.?.?.?

>>>Pokračování:

5) chtěl jsi asi přesněji říct, že TOBĚ SE ZDÁ, že tak mluvím [chechtot] - to je obšem markantní rozdíl! že ty jsi hošík nenadaný a nechápeš, co svým textem míním, to ještě neznamená, že ze mě sálá neexistující rasismus [smích] jsi prostě jen zmatený.
a to i pokud jde o lidstvo - prý že po něm plakat nebudeš... demonstruješ nihilismus a lhostejnost - což ovšem neodpovídá rozhorlení výše vůči lidstvu "děsivě škodícím" křesťanům ani přepjatému anti-národovectví (co tím zamýšlíš chránit?). a to zase absolutně nekoresponduje s tvým jiným příspěvkem, jakoby vlasteneckým, kde obdivuješ atentát na Heidricha. Tak si hošku budeš muset vybrat - buď je ti všecko jedno, na lidstvu ti nezáleží, anebo záleží, jsi vlastenec a nezmanipulovaný člověk v odboji proti agresím USA řízeným jistými kruhy, ale to pak zase nemůžeš obdivovat a hájit ty, kteří mají na svědomí (a v plánu) věci proti lidstvu a potažmo i proti tvému národu. budeš se prostě muset konečně zorientovat a zaujmout správný postoj.

145551

17.10.2007 11:29

Kolaborace sionistů s nacisty

RE: Jakkoliv kritizovat se totiž nesmí!

2xs 85.?.?.?

Ano, tvůj banální citát sedí - armády nejsou nástrojem lásky k bližnímu. a proto řádění té americké a britské (navíc BEZDŮVODNÉ - v Iráku se USA nebránily napadení ani ohrožení!, jak lhaly, a totéž v Afghánistánu) je třeba udělat přítrž. Podobně i pojmenovat problém podpory agenty tajných služeb a civilních "ochranek", provokujících násilnosti.
jenže to se jistě nelíbí těm, kteří ty dva konflikty naplánovali a zařídili vše potřebné, aby mohly být spuštěny alespoň ZDÁNLIVĚ (pro hloupé ovce) oprávněně - totiž 11.září. -A že už to stálo nějakou tu stovku miliard! myslíš, že někdo vydá tolik peněz bez výsledku a pak se v klidu stáhne zpět, jako poražený a neúspěšný?

[chechtot] já si hošíčku iluze nedělám, znal jsem kolegu z Jemenu, a vím mnohem lépe než ty, jaké právo v arabských zemích je, a kde už moc ne (Egypt...). Vím i o Němcích, žijících spokojeně s celými rodinami ve Spojených arabských emirátech, kde právo šarija existuje a je vyžadováno od všech - a jsou tam spokojeni už nejméně 5 let. je zde totiž bezpečno, jako nikde jinde, zločinnost prakticky nulová, zloději vědí, že jim bude uťata ruka, podvodníci většího rozměru zemřou jednoznačně setnutím hlavy, násilníci a prznitelé dětí jsou popraveni. tak blahodárné je přísné vyžadování práva!
Nechápu, proč bych v takové společnosti, kde se všichni chovají korektně a slovo chlapa platí jako smlouva, proč bych v takové zemi neměl vydržet déle než týden [chechtot]

Tvoje odpověď na mou otázku je opět zmatená (nechci-li znovu použít slova 'oslovská') - předmětný legitimní požadavek je stažení polských vojsk z neoprávněně okupovaného Iráku (a Afghánistánu). - NEJDE o MŮJ požadavek (tak laskavě nepřekrucuj a nepiš 'Tvůj "legitimní" požadavek'), ale o požadavek polské politické strany LPR. Ten NEMŮŽE být antisemitský, protože 1) polská armáda neútočí proti židům ani je přímo nechránila 2) ten konflikt se údajně netýká židů 3) jde o stranu skutečně křesťansky zaměřenou, proto nebudou podporovat antisemitismus, už i jen z důvodu spravedlnosti a křesťanské lásky k jakémukoliv bližnímu.
A kritika že může být antisemitská? No ty jsi výkvět vašeho cvokhauzu! [chechtot] Dokonce píšeš, že JAKÁKOLIV... - no já nemám slov. nepoznal jsem dosud tak zmateného člověka. - Kritika je reakce na chování někoho v okolí. Může být jak pozitivní, tak i negativní. Pozitivní kritik kvituje s povděkem, že se někdo nějak zachoval, že se něco někomu povedlo. Kritik v obvyklejším smyslu toho slova se negativně vyhraňuje vůči postojům či jednání někoho z jeho okolí, jelikož s ním (a s tím) nesouhlasí. Toto je svaté právo kohokoliv, a je to ve svobodné společnosti právo zaručené, zcela legitimní.

Pokračování>>>

145552

17.10.2007 11:22

Kolaborace sionistů s nacisty

RE: Jakkoliv kritizovat se totiž nesmí!

2xs 85.?.?.?

>>>Pokračování:

Pokud při kritice použije pravdivé argumenty (a mj. ty záběry styků s Bushem a Židy pravdivé byly), nikdo se vůči tomu nemá co čertit a nazývat to antisemitismem. Je to do nebe volající ubohost, důsledek antisemitské přepjatosti, kterou do nás od druhé světové židé z celého světa hustí. Ale oni jsou nám ukradení, chápeš?! Oni to takto nechápou... stále se cítí pronásledování čímkoliv, jakoukoliv maličkostí - a ty to tak zřejmě vidíš s nimi, zaměstnanče [smích].
My se chceme jen svobodně moci vyjádřit ke všemu, a ne jen k tomu, co oni nám dovolí, a způsobem, který oni spatřují jako korektní (z jejich hlediska).
Další otázku k TOBĚ nesměřuji už žádnou - ty se prosím zdrž jakékoliv debaty, než dozraješ. S takovým chaosem v hlavě nemáš co komukoliv dát...

145554

17.10.2007 10:57

Kolaborace sionistů s nacisty

RE: Lolik. To me zase pobavilo.

2xs 85.?.?.?

[smích] tak to jsem vskutku rád, že je nás víc, stejně smýšlících... i když by bylo třeba většího počtu než dvou.

145556

17.10.2007 13:24

Izraelská armáda nařídila konfiskaci palestinského území ve West Bank

RE: To vypada jako rozumne reseni

2xs 85.?.?.?

absolutně souhlasím se vším, co píšete. rocky ještě nedozrál, aby chápal věci v souvislostech - a je otázka, jestli na to jeho intelekt stačí. a pokud intrelekt ano, pak je nezbytné ještě být člověkem hledajícím a ctícím spravedlnost a pokoj.

145561

17.10.2007 12:38

Izraelská armáda nařídila konfiskaci palestinského území ve West Bank

RE: To vypada jako rozumne reseni

2xs 85.?.?.?

opět můj absolutní souhlas. ahmadinežád ne náhodou podobné přesídlení izraelců navrhl - a dezinterperací z toho vznikl humbuk kolem "vymazání z mapy". na blízkém východě by při takovém řešení zase konečně mohl zavládnout klid (pokud by tam ovšem "někdo" nepoštval agresorské USA, aby zabraly válkou cizí území a cizí suroviny pro sebe... a pro našeptávače).

145562

17.10.2007 23:33

Americké rádio zůstává v centru Prahy

RE: Logika jako řemen

2xs 85.?.?.?

>Lidi to deprimuje. Vyvolává to v nich pocity malosti, vzteku, bezmoci a marnosti
---ááá, tak lidi to deprimuje? no tak to musíme ihned přestat! jinak by se někdo necítil tak dobře, jako v iluzi předkládané médii...
A vztek je někdy velmi dobrá motivace k činu. při smetení těch prospěchářských darebáků, manipulátorů, lhářů, propagandistů, válečníků a jejich loutek, to bude zapotřebí. Nebo snad věříš, že to půjde po dobrém? že odstoupí sami a rozdají nakradené jmění, získané na dluh spoluobčanů?

Tvé další fantazie, důležitostí a aktuálností někde na chvostu, ty už ponechám bez odpovědi.

sám poznáš, o jaké jde spiknutí, nebo nejde. a pak ti možná dojde, jakými titěrnostmi ses zabýval v době, kdy šlo o věci zásadní - o přežití. a tys nevěřil, i když ti to říkali a vše tomu nasvědčovalo.
měj se, rozumbrado.

145584

18.10.2007 10:52

Války bez konce

poněkud povrchní

2xs 85.?.?.?

Článek anglického autora mi připadá poněkud povrchní. Všímá si jen velmi zběžně reálného stavu nynějšího, ale podstaty problému a minulostí se příliš nevěnuje. Autor dá hodně (až absolutně) na slova nějakého vojenského velitele NATO a možná na další referující, ale takhle se přece nedá udělat solidní analýza situace ve dvou zemích! - navíc na tak malém prostoru.
Afghánistán je zemí bojovníků, a udělali to z něj Francouzi, Angličané, pak Sověti a nyní američané s Angličany a dalšími žoldáky-dobrodruhy. Je třeba podotknout, že jsou to bojovníci jistě nešťastní - už celá desetiletí ve válce (téměř nepřetržitě). Jistě milují svou vlast, tradice, kulturu a mají opravdovou víru. A to vše jim někdo chce brát.
Amíci (CIA) na jimi produkovaném opiu nejprve vydělávali miliardy (kdo by si nechal utéct takové černé fondy, nezdanitelné peníze?!), Taliban to později toleroval, ačkoliv pro radost pokryteckým amíkům (údajně bojujícím proti drogám) občas udělal nějaké razie a vypálil pár políček. Zde ale není alternativa! Nedá se vydělat si na život jiným způsobem. Ne pro všechny! - pastevectví nemůže uživit celou takovou zemi.
Američani chtějí Afghánistán jednak z prestižních a pozičních důvodů vojenských, a také pro kontrolu kšeftu s opiem a hlavně pro budoucí odvod ropy od Kaspického moře (budování ropovodu zatím drhlo). Že v cestě stojí zatím ještě Írán, to je zřejmé z mapy.
Možná nadbytečně podotknu, že žádný američan nemá právo ani vkročit do cizích suverénních států na opačné polokouli (natož ze 100% vylhaných záminek)! Jejich vlast je jinde. Proto i napadení obou zemí je drzostí, a ještě větší drzostí je dlouholetá okupace, šikanování a vraždění, jako by na to měli právo. Přičemž jim ještě chtějí vnucovat svoje představy o uspořádání jejich věcí.
Pokud jde o chudobu lidí v Afghánistánu, autor nezmínil žádné kroky, které by amíci či Britové podnikali pro vyřešení - přirozeně! - o nějaké řešení živobytí prostých Afghánců, o systémové řešení pro jejich dobro, o to nikdy nešlo!
Co se týče chudoby v Iráku v roce 2003 (prý za vlády Saddáma Husajna), je skutečnost taková, že Irák byl rozvíjející se, klidná, bezpečná země s dobře zásobeným obyvatelstvem. - Pak ovšem přišla změna doktríny, a z podporovaného a po ramenou poplácávaného prezidenta Husajna, "přítele" špiček amerických politiků, se věci posunuly k napadení v první válce v Perském zálivu, následně USA drze vytýčily bezletovou zónu a bombardovaly Irák v jistém období denně, "aniž by byla válka". Dále prosadily přes OSN a i přes odpor některých zemí tvrdé embargo na Irák, což jej po léta ožebračovalo (díky USA, nikoliv vlivem prezidenta Husajna). Trpěli hlavně lidé, děti umíraly po statisících na nedostatek léků a jakýkoliv rozvoj se zastavil. Pak následovaly stupidní inspekce, k...

Automaticky kráceno

145606

18.10.2007 11:38

Války bez konce

poněkud povrchní [2]

2xs 85.?.?.?

Pak následovaly stupidní inspekce, které nic nenašly, a i přesto to vyústilo ve vylhanou válku "za každou cenu". Prezidenta nejpokrokovějšího režimu v oblasti svrhli (šlo o sekulární stát skvěle držený i přes různice obyvatel vyznávajících 3-4 náboženství).
Válkou nastalo už úplné ožebračení lidí, totální destabilizace vzniklá záměrnými provokacemi jedněch proti druhým, a elektřina, voda i jídlo se staly velmi nedostatkovým artiklem - tedy situace ještě horší než za Saddáma Husajna během embarga. Milion lidí přišel o život, iráčtí křesťané téměř 100% utekli, jakož i 2 miliony dalších Iráčanů a další 2 miliony jsou v různých utečeneckých táborech, buď kvůli rozbombardovaným domům nebo vlivem strachu o život v dezorganizovaném Iráku. Ani pro Iráčany nemají amíci žádné řešení - jedině snad: "zbourali jsme vám Irák. chcete jej obnovit? dejte ropu, spolupracujte s našimi firmami (které se také chtějí napakovat) a možná vám zde vybudujeme americký sen, s Disneylandem a McDonaldem. O což asi sotva kterému Iráčanovi jde... Předcházet bude rozkrájení Iráku na 3 části - šíitskou, sunnitskou a kurdskou. Kurdská možná připadne Turecku (nebo se z ní stane nesvéprávná a šikanovaná obdoba palestinských území). Amíci si to představují jednoduše - rozděl a panuj (skrze nastrčené figurky, loutky jim nakloněné, uplacené penězi z ropy Iráckého lidu).
Tak si američané představují ten spravedlivý svět a polepšení situace prostých lidí Afghánistánu i Iráku. Nejprve jej na neúnosnou míru zhorší, a pak z té bídy udělají (možná, v budoucnosti) bídu méně hroznou, a podle amerických představ a s kulturou ala USA.
A ze všeho jen těžit - z válčení, z územních zisků a bezplatně ukradených vojenských základen (místo vypověděných v Saudské Arábii), z ropy a plynu, z rekonstrukcí... A to ještě nejsou u konce - nyní (včera) hrozí Bush, že "když nás nepustíte na Írán, bude třetí světová". Otřesní štváči...
[bliji]

145607

18.10.2007 11:04

Izraelská armáda nařídila konfiskaci palestinského území ve West Bank

RE: lingvistická poznámka

2xs 85.?.?.?

West Bank je místní (palestinský) název?
Anebo proč myslíš, že anglické překlady ano, ale české ne? (i v tomto anglosaská hegemonie?) Trošku logiky do tvého projevu... [smích]
Mimochodem příjmení žen je skutečně dotčeno staletí trvajícím, osvědčeným faktem, že žena se připojí ke svému muži, přijme jeho za manžela a i jeho příjmení za své... a patří jemu, a ne jinému. Pokud jsi to dosud nepoznal, věz, že to tak je a má být. A pokud to neuznáváš, je mi tvá zvrhlost ukradená. Třeba jsi feministka nebo rádobypokrokář muž-profeminista, zavděčující se těmto takyženám [chechtot]

145608

18.10.2007 12:02

Americké rádio zůstává v centru Prahy

RE: Logika jako řemen

2xs 85.?.?.?

s tímto příspěvkem Vojty do posledního slova souhlasím.

145609

18.10.2007 12:31

Kolaborace sionistů s nacisty

RE: Lolik. To me zase pobavilo.

2xs 85.?.?.?

Sorry, ale Tolkienovy pohádky a tvoje vyvozeniny nebaštím... to není moje bible, neomylná...
Snaha získat moc nad jinými lidmi je stará skutečně těch 5000 let. ALE!

tehdy:
-nebylo tak snadné překonávat vzdálenosti
-platilo se kůžemi a kamínky, solí a zlatými zrníčky
-nebylo možné podvádět globálně, tedy nikdo nemohl zkoncentrovat ve svých rukou prostředky a moc nad celým světem.
-proto (a pro mnohodalších faktorů) nebylo možné ovládnout svět

dnes:
-přeletí kdokoliv celý svět za jediný den
-platí se vymyšlenými bankovkami s neznámou hodnotou (pouze předpokládanou, věřenou)
-ke koncentraci dostatečného majetku došlo vlivem založení FED, tj. centrální banky USA v roce 1913. Tehdy hrstka lidí (maximálně desítky) začala akumulovat mnohamiliardový (nebo biliardový) majetek, a to nejprve na úkor zadlužování svých amerických spoluobčanů (úrok za každý dolar i za půjčky vládě na světové války, i další), a později vnucením dolaru jako světového platidla (nezbytného např. pro ropné obchody) ovlivnili, tzn. zadlužili i jiné lidi na světě, musely se přizpůsobit i jiné centrální banky...
-mj. odstraněním bankovní konkurence získali mnoho bank pouze číselnými triky např. s emisí měny za pakatel, podobně i mnoho cenných firem.
-tím dospěli k takovému majetku a vlivu, že si v té zemi (a už i na celém světě) mohou koupit, a také kupují, každého politika, na něhož si ukážou (a tím vládnou zemím), a každou mediální agenturu a televizní stanici, kterou chtějí (a tím vládnou všem, implantují do hlav své "pravdy" ). Což se už v podstatě podařilo - proto i jejich konspirace a lži jsou po celém světě hlásány, a ovcemi bez přemýšlení přijímány jako jediná oficiální pravda a politiky, potažmo státy, podporovány.
-vznikl fenomén jako internet, a ten pokud celosvětově ovládnou (cenzuru, dohled), pak jim nestojí už nic v cestě.
-zbývá jen politicky a ekonomicky zdůvodnit zavedení pouze elektronických peněz, elektronické identity, a pak každý neposlušný bude prostě a jednoduše vypnutý - jeho platební karta přestane fungovat, a je např. bez jídla - jak prosté, že?

samozřejmě to nepůjde naráz, a tak se prozatím tvoří čtyři větší celky:
-severoamerická unie (Mexiko, USA, Kanada)
-Evropská Unie
-Unie afrických zemí
-Asijská unie
Následně budou tyto čtyři sloučeny nebo propojeny do té míry, že bude jediná moc nad světem - a můžeš 3x hádat čí moc, kdo ji bude mít.
...a zda půjde o demokracii nebo tyranii, o zotročení lidí na úroveň pracovitého hmyzu, pracujícího pod hrozbou likvidace na "vyvolené".

Zkus toto (nejlépe i se zvukem):
ZEITGEIST, part 3, czech, Duch doby, část 3., české titulky
http://video.google.com/videoplay?docid=7462852758...

145611

18.10.2007 12:04

Bush připravuje Ameriku na válku s Íránem

RE: Dejme válce šanci

2xs 85.?.?.?

Nesmysl - uvěřil jsi (resp. nechal sis tou propagandou vymýt hlavu) pohádkám o fanaticích, které nezajímá nic jiného než víra a obětují celý svět (100 Íránů by se do pevnin sotva vešlo).
Oni jsou stejně lidé, jako my, jen se víc drží morálky a své víry, poctivěji. My (tzv. křesťanská civilizace) na to už mnohdy kašleme, ale oni ne - nejsou tak plytcí a vidí i jiné souvislosti.
Ahmadinežád není právě žádný mulláh, ale inteligentní chlap. A bez ohledu na to, každá země světa má za určitých bezpečnostních opatření, nárok na atomovou energetiku. A z hlediska spravedlnosti i na jaderné zbraně - stejně odstrašující jako v USA, Izraeli a Británii... i zde jsou v rukou bláznů, a to dokonce prolhaných darebáků - což Ahmadinežád rozhodně není. Zde se tedy neshodneme dost zásadně - nevím, proč se ti zdálo o tom, že by Ahmadinežád okamžitě jadernou zbraň použil - kdybys byl aspoň trochu inteligentní, chápal bys, že by vystřelení svých pár raket zaplatil kompletním zničením sebe, svého Íránu, jaderným útokem USA a Britů, dost možná i frantíků...
Pokud jde o závěrečnou otázku, je formulována tak, že mám prostě přijat tvé závěry - ale je to nesmysl. Jde pouze o tvé subjektivní dojmy, o tvé ničím nepodložené tvrzení - že masarykova víra byla v pohodě, zato víra nějakého Alího je špatná. To neobstojí. Subjektivní názory a vnucování takových názorů bezohledně všem, to neobstojí.

145612

24.10.2007 13:01

Spojené státy hodlají v Iráku vybudovat 14 stálých základen

RE: Nastesti lidi v Iraku nejsou jako lidi v CR...

2xs 85.?.?.?

pokud vím, hlavní důvod byly zbraně hromadného ničení, kterými prý "diktátor" (prezident Husajn) ohrožoval celý svět (podobně i dnes Írán, éopět lži); a ty zbraně prý mohou být aktivovány do 40 minut [chechtot]
kecy o demokracii a svobodě přišly až jako další, zástupný důvod - kromě toho, že nemají právo takto někomu něco nutit zbraněmi a vražděním, nereálnost toho záměru je vidět denně jakož i v celkovém obrazu dnešního "demokratického a svobodného" Iráku.
vždy šlo o ovládání území, vliv v oblasti Blízkého Východu a o přípravu na další akce (odrazový můstek na Írán) a také o kontrolu ropných kšeftů.

145831

24.10.2007 14:19

Politika a my - aneb pane krotiteli nebylo toho už dost?

RE: nic noveho

2xs 85.?.?.?

to je totální nesmysl... nějaká beztřídní společnost. neexistuje, nikdy nebyla tedy ani nemůže být znovu zavedena.
jsme různí, každý jsme jiný, a tak nemůže být rovnost. jsme také sobečtí, proto nemůžeme mít všichni stejně (málo). a jsme individuality, a každý má jiné schopnosti, usiluje o jinou úroveň, o jiné mety. každý se o něco snaží, ale ne všem se to povede a ne všichni kterým ano, dosáhnou stejného cíle. nejsme totiž stádo robotů, na něž by nějaký pseudovědecký experimentátor, marx nebo nějaký komouš mohl aplikovat své neuskutečnitelné teorie. na živé lidi to prostě nefunguje. tam funguje motor ambicí, závisti a snahy, lenosti, atd.
vždy bude existovat to, že někdo schopnější využije/zneužije své schopnosti a jiné oblbne, využije, zničí nebo jinak pokroutí k obrazu svému. ne že by to bylo správě, ale je to tak. jsme sice šelmy mezi šelmami, ale můžeme se snažit nebaštit to prostě jiným manipulátorům, ale vyzrát na ně, nebo na jiné. ostatně i mezi šelmami se ve smečce nějakým konsensem dospěje k míru, k tomu že se navzájem olizují. tak když budeme ostražití směrem do okolí a na sebe navzájem hodní (v užším kruhu) budeme možná i spokojení, že děláme něco dobrého, úspěšně, že vůbec žijeme (a většina z nás velmi dobře), a že máme kolem sebe milé lidi.
jen už nezkoušejme znovu ty utopie marxe a lenina. na takové naše opakované a hloupé pokusy by zbytečně doplatili jiní, nehledě na to, že bychom do té jámy mohli spadnout i my sami... přinejmenším by bylo hůř, než jak to je podle přirozeného řádu světa. komunismus je slepá ulička a brzda vývoje. utopie.

145841

a to se dá srovnávat??? nevšiml jsem si v ČR přítomnosti sovětské armády jinak, než že když jsem šel po Olomouci, hlídali ve vratech jejich dva vojáčci s CA na ramenou. popravdě musím říct, že i jejich hlučnější ženušky bylo v tamním Prioru občas slyšet - ale opravdu, opravdu jsem si nevšimnul náletů a bombardování, ani ostřelovačů střílejících po civilistech, ani check-pointů, ani že by jezdili po městě a stříleli jen tak pro zábavu po civilních autech jako hovada amíci, a nevšiml jsem si ani milionu mrtvých českých civilistů. - že by to přece jenom nebylo nejšťastnější srovnání...? [chechtot]

145892

25.10.2007 13:29

Politika a my - aneb pane krotiteli nebylo toho už dost?

RE: nic noveho

2xs 85.?.?.?

dokonalý nic neříkající štěk.

145893

25.10.2007 13:34

Politika a my - aneb pane krotiteli nebylo toho už dost?

RE: nic noveho

2xs 85.?.?.?

neuč laskavě jiné komoušským poučkám o vlastnictví výrobních prostředků a proletariátu - měl jsem z občanské nauky jedničku [chechtot] jenže to nebyla pravda. vždy to tak bylo, že někdo je schopnější, nadanější, a tedy něco vymyslí, zorganizuje a pak řídí, vede... a někdo je holt méně nadaný, a tak je určen k tomu, že ten podnik pána podnikavého zaplní jako zaměstnanec (pracující pracují). na tomto neshledávám nic divného ani nespravedlivého. ne každý může pracovat, a ne každý může podnikat. přesto však vždy bude soukromé vlastnictví (ať už výrobní nebo osobní) a dokud budou i jen dva lidi, nebude rovnost. nikdy nebyla. a vlastně není potřebná. každý má svou roli.
že by byla beztřídnost za ČSSR, tomu věříš asi jen ty sám! byli rovní a rovnější. byla opět (jako vždy) třída řídících a podřízených, obyčejných a těch pánů komoušů nahoře - i když nebyli vlastníky podniků (což podle toho pak vypadalo), přesto tvořili svou třídu... prostě jen jiná variace na starý dobrý přirozený řád. jen variace poněkud zvrhlá, nepřirozená, nepovedená - protože šlo o řád umělý, lidský pokus o cosi, co nejde.
pokud se týče Havla, toho humanitárního bombarďáka a uchrchlaného proamerického poskoka mi laskavě nepřipomínej - mě nezajímá, není pro mě už dávno žádnou autoritou. spíš je mi z něj na blití.

145894

25.10.2007 22:20

Politika a my - aneb pane krotiteli nebylo toho už dost?

RE: nic noveho

2xs 85.?.?.?

no povídej, povídej, nováku chytráku! [chechtot] že nějací tibetští kněží konali mystickou/duchovní práci, to má být důkaz, že svět nefunguje tak, jak to všude kolem vidíme??? to má být důkaz, že lidé nejsou ambiciózní, a že mohou existovat ve větším počtu po delší dobu lidé uvědomělí a zcela stejně majetní??? i u nás jsou kněží placeni za duchovní službu - a co? pokračuj o těch domorodcích, to by mě zajímalo! - snad tam neexistuje vůdce kmene? a šaman? nejsou tam lidé schopnější v lovu, a jiní schopnější ve sběru plodů a bylin? vsadím se, že nemají všichni stejně! myslím, že i tam existuje nějaký "organizátor", který někomu něco nabídne za jeho službu, aby sám nemusel dělat (nebo dělat všechno). jistě i tam někdo lépe vypadá nebo umí lépe mluvit a manipulovat své spoludomorodce. a tak je to všude a ve všem - NEEXISTUJE ROVNOST LIDÍ, a nikdy existovat nebude, a NEEXISTUJE ÚSPĚŠNÝ ROVNOSTÁŘSKÝ SYSTÉM, tj. takový, kde není vedoucí a jeho podřízený, majitel a nájemce, podnikatel a pracovník, kde není motivace a ten, kdo ji vytváří a jiný, kterého oslovila a tak nabídku přijal (výhodně pro sebe i výhodně pro toho nabízejícího). to je, bylo a bude. sice v různých odstínech (někde lidštější, jinde kruté) ale bude to. a nic by na tom nezměnila žádná relovuce - jen by se lidi povraždili kvůli rabování, kradenému majetku, zbylo by jich desetina (a použitelných hodnot ještě méně, a neměl by ani kdo vyrábět, nebylo by na čem, z čeho, podle čeho, bez motivace penězi/majetkem by nebyl nikdo, kdo by dělat chtěl, energetika vepsí, jakýkoliv trh/odbyt by byl totálně zdevastovaný...).
a ty mi budeš psát takové bláboly o tom, jak existuje něco jiného, lepšího, než přirozený řád, vyplývající z vlastností člověka jako druhu! -ale ano! existuje - nějaký uměle vymyšlený lidmi, ale ještě mnohem méně funkční, protože člověk prostě musí jednat ve shodě s danými podmínkami, svými vlastnostmi a podle přírody, dle toho, co má k dispozici. jde vždy cestou prospěchu a cestou nejmenšího odporu. a využije vždy všechno a všechny, aby se moc nenadřel a přitom se měl dobře, uspokojil své potřeby. a k tomu používá i ty druhé, když je kolem sebe má.
mimochodem lenost a touha vyniknout, zbohatnout a mít se líp, to jsou největší motory vývoje. bez nich by lidi dál káceli stromy kamenným pazourkem, nosili kance na zádech a chodili pěšky, oděni do nejnutnějších kůží. -lenost a chtivost, poživačnost, to vůbec nejsou špatné vlastnosti, nějak zavrženíhodné! mocně pomáhají vývoji.

145915

25.10.2007 22:23

Politika a my - aneb pane krotiteli nebylo toho už dost?

RE: nic noveho

2xs 85.?.?.?

já už se taky "nedivÝm" [chechtot] vědče komunismu, zakódovaného do vesmíru. je to přesně naopak. ve vesmíru je "vlastnění, tj. kapitalismus" a lidi jen trapně vymýšlejí a neúzpěšně vyzkoušeli ten umělý řád rovnosti. ta ale není nikde ve vesmíru, jinak by zanikl i pohyb a světlo.
takže to nejspíš čeká na tvé znovubojevení, vědče. vytas to ze šuplíku a udělej zase nějakou vědeckou krvavou revoluci. ještě "lepší" než ruskou nebo kambodžskou!
[bliji]

145916

26.10.2007 03:55

Politika a my - aneb pane krotiteli nebylo toho už dost?

RE: nic noveho pro tebe

2xs 85.?.?.?

Právě že ty mluvíš o fantaziích, zatímco já ti popisuju realitu a přirozenou logiku člověka! lidé se skutečně snaží nedřít se - a proto vymýšlejí, jak by to šlo jinak... a máme zde zlepšovák nebo vynález - a ejhle, svět/lidstvo se posunulo o kus dál ve vývoji. bez lenosti by toho dotyčného ani nenapadlo, že by se to mělo dělat jinak! ani by se nepokusil, nezamyslel. Dále to, co já nazývám chtivost, ty nazýváš touha. Co já nazývám touha vyniknout, ty nazýváš nadšení a zaujetí pro věc... i když toto není přesné... nevyjadřuje to silný existující motor podnikatelů - ctižádost, snahu překonat překážky a dosáhnout výš a výš, to, jak prahnou po úspěchu a následném obdivu okolí i žen(y).
Ty si svět moc idealizuješ - snaha o lepší JÁ sice existuje, ale myslím že až jako "nadstavba". Anebo snad u někoho existuje silněji, u jiného téměř schází - lidé jsou přece tak různí! A právě proto, že jsou různí, jinak nadaní, mají jinak vysoké cíle... nebo prostě JINÉ cíle.
právě proto nemohou být ve stejné společenské třídě majitel velkého obchodu s elektronikou a přidavač na stavbě - ten první bude stále uvažovat o tom, kde postaví pobočku, jak zvětší objemy obchodu a svůj zisk, kam dá reklamu, koho zaměstná a koho vyhodí, s jakým obchodním partnerem půjde zítra na oběd nebo ráno na golf (který ho moc baví). vše pro to, aby znovu a znovu překonával sám sebe, zvyšoval své výsledky, dokazoval sám sobě, jak je dobrej, a o tom povídá i své ženě ve vile 10+2 na obrovském pozemku v klidné čtvrti; chce aby se s ním radovala žena a aby jej ctili a respektovali i jiní, cizí lidé, kteří uvidí, čeho svou pílí a ctižádostí docílil. Zatímco pomocný dělník na stavbě uvažuje jen o tom, kdy mu už skončí dnešní směna, kam si sedne na pivo (ale má jen na dva nebo tři kousky plus cigára), co sní na večeři, jestli je vůbec nějaký salám v jeho lednici v garsonce na sídlišti, a na co se podívá v televizi, než půjde spát... aby ráno opět brzy vstal a dělal to samé: přežívání v práci, která je pro něj prostě nutost. nemá ani představu o tom, že by chtěl něco změnit a CO, a JAK by to chtěl dokázat, a možná vlastně nic měnit nechce. stačí mu to tak, jak to je. Já neříkám, že ten druhý je míň člověk než první, ale nemá na sebe nároky, nemá ambice, cíle... Tito dva prostě nejsou z téhož těsta, a nikdy nemůžou být ve stejné třídě.
A dokud budou na světě lidé takto odlišní, dotud bude existovat třída vyšší (pro ambiciózní, chytré, schopné) a nižší (pro jejich zaměstnance, kterým jejich činnost musí někdo zorganizovat a dává jim tak vlastně možnost uživit se).

145929

26.10.2007 03:54

Politika a my - aneb pane krotiteli nebylo toho už dost?

RE: nic noveho

2xs 85.?.?.?

myslím, že jediné potlačované je zde to, jak ty potlačuješ mindrák, vztek, že jsi psal nesmysly, nepodařilo se ti to zakamuflovat a někdo ti to vmetl do xichtu.
nevím, proč bys chtěl odstranit hodnotu věcí!?? ta je dána nezávisle na tobě nebo jakémkoliv určovateli-komoušském plánovači nebo revolucionářovi... třeba něčím tak prostým, jako poptávkou, cenou pro jiné lidi. ty už opravdu mluvíš s cesty! a když už nevíš kudy kam, vymýšlíš si cosi o sexu... pokud zrovna nefantazíruješ o revoluci a pseudo-vědeckých teoriích.

145930

26.10.2007 20:55

Politika a my - aneb pane krotiteli nebylo toho už dost?

RE: nic noveho pro tebe

2xs 85.?.?.?

zato ty významnější talent postrádáš a nejubožejší je tvá (ne)schopnost zamyslet se a uvažovat logicky. diskusi o komunistické ideologii vést nemusím - každému příčetnému jedinci je jasné, že jde o umělý, pokřivený, idealistický a neuskutečnitelný výmysl, neřku-li rovnou nesmysl. -vyčerpal jsi moje penzum času vyhrazené tobě, kterýžto jsi byl seznán marným případem. [chechtot]

145968

26.10.2007 22:55

Bush káže demokracii, zamýšlí tyranii

RE: Prectete si co se deje mirovym aktivistum:

2xs 85.?.?.?

na obyčejném kanaďanovi (podobně i čechovi), který se neangažuje, na všechno kálí a jen sedí u televize a baští, se to asi neprojeví, že ano... a právo býti třeba i mírovým aktivistou by mělo být něčím zcela základním (v systému, který si říká demokratický).

145974

27.10.2007 12:58

Politika a my - aneb pane krotiteli nebylo toho už dost?

RE: nic noveho pro tebe

2xs 85.?.?.?

opět chyba! já ne že kladu špatné otázky, nýbrž nekladu žádné otázky. já totiž pozoruju a myslím, a VÍM jak funguje svět i člověk, proto mi žádná teorie nemusí vykládat, jak to je. a už vůbec ne pomatený človíček, který si myslí, že komunismus (lidská teorie) je jaksi zakódovaný ve vesmíru. -naopak! ve vesmíru je zapsána přirozená "teorie" i praxe vesmíru, a proto také funguje tak, jak skutečně funguje! a funguje podle toho i člověk. lidská pýcha tak obludná, že by chtěla diktovat vesmíru, že musí zohlednit teorii vzešlou z "geniálního" mozku jednoho z miliard bytostí (=smítka ve vesmíru) je šokující, do nebe volající zpupností.
komunistickou idealistickou teorii NIC na světě nepotvrzuje, v historii nepotvrdilo (viz hory mrtvol po ruské i kambodžské revoluci a nakonec pád do chudoby) a s pravděpodobností hraničící s jistotou také nikdy nepotvrdí. člověk je prostě takový, jaký je, a komoušská teorie si tisíckrát může přát, aby byl jiný, ale on zůstane stále stejný - sobecký, chamtivý, ctižádostivý až pyšný, bezohledný, zkratkovitě řešíší věci, protože líný řešit je delší dobu a složitěji. a každý člověk bude jiný, nikdy z nás nebude stádo stejných robotů, kteří by do té vymyšlené teorie pasovali.
ano, můžeme na sobě jako lidé pracovat a nebýt TOLIK sobečtí, umět se TAKÉ rozdělit (alespoň z přebytku, když ne z mála), nebýt ctižádostiví TOLIK a myslet na fakt, že po smrti si vystavěných paláců a nahromaděného bohatství stejně neužijeme... a že konat dobro je i příjemné. ale NIKDY nebude lidstvo v celku homogenní, jednotně nadané (každý z lidí), a dost uvědomělé na to, aby rovnostářská komunistická beztřídní společnost mohla i jen vzniknout (neřku-li přetrvat a úspěsně fungovat). vždy půjde jen o sny fantastů, a cestu fanatiků, kteří svým pokusům a představám ochotně obětují životy lidí kolem. a to samozřejmě ve snaze jdoucí proti přírodě.
a protože mám JISTOTU, že je to tak, jak píšu, nemám se za co omlouvat. ne že já jsem něco špatně pochopil, nýbrž ty jsi nepochopil i přes věškerou snahu vůbec! - a pokud žádáš ode mě za údajný omyl omluvu, nejen že se ti jí nedostane (nemám zač), ale měl bys pouvažovat o tom, zda se tu neztrapňuješ se svými jalovými, nepromyšlenými soudy. věnuj ten čas raději procházce přírodou, a pozoruj, jestli se řídí komunistickým řádem, nebo zda je její dokonalý řád spíše dílem stvořitele, a lidé to jen mrší (jako ostatně často, ve všem).

145993

28.10.2007 14:37

Politika a my - aneb pane krotiteli nebylo toho už dost?

RE: nic noveho pro tebe

2xs 85.?.?.?

díky.
lenost vysvětlím: je to myšleno spíše ve smyslu fyzická lenost (a naopak intelektuální aktivita): "nechce se mi s tím tahat, proto budu špekulovat a vymyslím kladku nebo kolo, pak trakař a nakonec vůz, do kterého zapřáhnu koně". nebo: "nechce se mi krmit koně, zaměstnám na to podkoního/kočího, jemuž zaplatím z jiné činnosti, která zase baví mě"... a později: "už mě štve starost o koně - jak by to šlo se bez nich obejít?" - a vznikl parní stroj a spalovací motor. - nejde snad o motivaci v podobě lenosti? pohodlnosti? nebo: "nechce se mi jít do lesa a štípat dříví na oheň a tahat to domů - řeknu sousedovi, on má sekyru a stejně tam jde pro svoje dřevo; a já mu pak za to něco dám" - opět lenost a chytrost (vychytralost) vymyslela službu za něco, nebo-li obchod. nebo: panu továrníkovi se jistě nechce jít do své slévárny a osobně lít ocel do forem! a tak raději zaměstná někoho, kdo zase nemá slévárnu (a nikdy si ji sám nezřídí) a tomu dá tuto práci a za ni mu zaplatí část zisku, který zase zařídí on z pohodlné kanceláře pomocí telefonu. každý holt umí něco jiného, a jeden člověk potřebuje druhého. někdo ovšem říká, že pan továrník je příživník na práci pana slévače... že slévač udělal všechnu práci sám a dostal jen část protihodnoty té práce - což ovšem není pravda! on 1) neudělal všechno sám (telefonáty známým odběratelům pana továrníka jsou velice důležité, aby za to byly peníze) a 2) nikdo pana slévače nezotročuje! - on naopak tu práci potřebuje, protože potřebuje peníze na chleba, na nové boty a na byt. a sám by si takovou (a zřejmě ani jinou) práci nikdy nedal... musí mu ty podmínky někdo vytvořit (a to byl opět pan "zlý" továrník). ---přesto se najdou komunističtí experimentátoři, kteří budou do zblbnutí tvrdit, že pan továrník se povyšuje a pana slévače vykořisťuje a žije na jeho úkor, z jeho práce. že prý se pan továrník neprávem povyšuje do vyšší nepřátelské třídy (užší skupiny výběrových lidí s organizačními schopnostmi). a že by prý měli být páni továrníci pověšeni a jejich majetky (výsledek velkého přemýšlení a organizátorského úsilí, při určitém talentu), že ty majetky by měly být dělným lidem ukradeny (takzvaně znárodněny), aby pak už neexistovaly třídy dvě, ale jen jedna, tzn. žádný rozdíl, takzvaně beztřídní společnost. což je ale pěkná kravina! -pan slévač nezná pana odběratele, proto může slévat až do zblbnutí (nebo než mu dojde želená ruda a ukradené peníze na energie), a stejně si na byt a boty nevydělá, protože neví, kam vyrobené zboží prodat (a už vůbec ne výhodně). dále neví, jak efektivně řídit výrobní provoz, neví jak akumulovat prostředky (a kolik), aby výrobní hala nepadala za pár let na hlavy dělníků (kteří k majetku nemají osobní vztah) a neví ani jak investovat, aby technologicky a tím i ekonomicky drželi kr...

Automaticky kráceno

146016

28.10.2007 13:55

Politika a my - aneb pane krotiteli nebylo toho už dost?

RE: nic noveho pro tebe

2xs 85.?.?.?

pokračování:

...neví ani jak investovat, aby technologicky a tím i ekonomicky drželi krok s konkurencí. on i po té "spásonosné" revoluci FAKTICKÝ rozdíl třídy stejně zůstane! budou lidé schopní v myšlení a organizačně, a jiní tohoto neschopní, ale zase ochotní dělat to, co jim někdo řekne (sami by nikdy nevěděli, do čeho píchnout, aby jim to přinášelo pravidelně peníze).
...a tak by se dalo pokračovat, i v jiných oborech. toto páni komouši nikdy nepochopí, protože to odmítají chápat (z důvodu údajně vědecké teorie) - podle nich je práce méně schopných otročina a vykořisťování, a rádi by, aby každý byl pán - jenže on DE FACTO každý pán není, a vlivem odlišností mezi lidmi nemůže být. stejně jako v době šlechticů nebyl každý šlechetný, vzdělaný a s vizí.
realitu prostě nezměníme tak, že my (jako lidé) vymyslíme "ideální" (spíše idealistickou) teorii. možná pro někoho krásnou, ale neuskutečnitelnou s REÁLNÝMI lidmi.

146017

28.10.2007 13:56

Politika a my - aneb pane krotiteli nebylo toho už dost?

RE: nic noveho pro tebe

2xs 85.?.?.?

bohužel, moje obsáhlá a snad konečně pro tebe pochopitelná odpověď ze včerejška, se tu (ještě?) neobjevila.

146018

29.10.2007 16:20

A nenecháme vám ani ten čas...

RE: Potěšil jste mne!

2xs 85.?.?.?

S prvním souhlasím. Zimní čas je ten astronomický, a ten je přirozený. Planety se kvůli jinak nastaveným rafičkám hodin jinak pohybovat nebudou, a třeba Měsíc nás (i náš organismus) ovlivňuje dost zásadně. S tímto časem bych nehýbal. A kdo si chce užít víc světla večer, nechť přizpůsobí přírodě své jiné činnosti - bylo to tak vždy normální a šlo to.

Národ však nechápu jako náhražku víry, nýbrž jako společenství zhruba stejně mluvících lidí s nějakou historií, a tím i tradicí. Tím odpadá tradice - jde v podstatě o historické chování daného národa, o něco, co právě národ do jisté míry tvoří, určuje, odlišuje od jiných. Národ (a s ním národní tradice) je nyní narušován přistěhovalectvím a zanášením cizích tradic či zvyků. Pro většinu nikoliv obohacujících, nýbrž matoucích, cizorodých. V extrémních případech (jako v tom od kanadské jízdní policie) jde až o šikanování ze strany jiných kultur. Pak nastupuje reakce v podobě nacionalismu (ochrany práv většinové, původní společnosti a snaha o očistu, vrácení se ke starým dobrým kořenům).
Víra nepochybně pilířem je. A pokud je upřímná, nejde jistojistě o tradici (tradiční věřící není věřící).

Proto bych já počet pilířů zredukoval na 3: rodina, národ, víra.

146075

29.10.2007 16:42

Politika a my - aneb pane krotiteli nebylo toho už dost?

RE: nic noveho pro tebe

2xs 85.?.?.?

Dotýkat se tě??? [chechtot] snad jedině dlouhým klackem...
O víkendu jsem trochu času měl a tak jsem si od tebe přečetl cosi nesmyslného o tvé potřebě omluvy. Pokusil jsem se to vysvětlit, ale u tebe všechno marné... jsi inteligencí a logikou nedotčené stvoření.
Pokud mou odpověď považuješ za román, který tě převelice zaměstnává, já tentýž pocit u tebe nemám - už raději ani nečtu dál... začátek úplně stačil.
Šťastný život v tvých dojmech a blahou iluzi o tvé chápavosti a nadhledu... [chechtot] Jsi prostě "tak trošku" jinej.

146076

29.10.2007 16:45

Politika a my - aneb pane krotiteli nebylo toho už dost?

RE: nic noveho pro tebe

2xs 85.?.?.?

hmm, ale já nesouhlasím s tím, že by továrníci usilovali o zotročování svých dělníků:
1) proto, že je konkurence a dělníci nejsou odkázaní jen na špatného, extrémně tvrdého továrníka
2) proto, že vše má své nepřekročitelné hranice (z dělníka k smrti unaveného nedostaneme práce víc, nýbrž méně)
3) dobrý zaměstnavatel si (spíše dříve než později) uvědomí, že jeho největší devizou jsou kvalitní a loajální zaměstnanci, díky nimž firma šlape jak má, a on se pak může na její fungování spolehnout, žít z toho svého organizátorského díla, a také se tím pak může chlubit, aniž by musel poslouchat kritické poznámky.
-Tudíž si troufám tvrdit, že ten extrémně tvrdý kapitalismus už prakticky neexistuje, levicové rovnostářství či beztřídnost pochopitelně v praxi neexistuje také, a realita je někde uprostřed (a tedy není nedosažitelným cílem, nýbrž je v nějakém rozpětí dosaženo velmi přijatelných podmínek).

146077

Stránka: 1 2 3 4 5 6

Káva pro Zvědavce

37

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 70 čtenářů částkou 13 017 korun, což je 37 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Slovinský premiér označil poslance Evropského parlamentu za "Sorosovy loutky"15.10.21 19:07 Slovinsko 0

Do Tatier už len elektromobilom?15.10.21 19:04 Slovensko 1

Izrael zaútočil na Sýrii pod krytím dopravních letadel15.10.21 18:55 Sýrie 0

Hlavní vražedný nástroj v britských nemocnicích15.10.21 18:39 Británie 0

Pilot zemřel při letu několik dní po očkování15.10.21 10:38 USA 3

Roušky všude a restaurace jen pro očkované. Vláda po volbách zvažuje zpřísnit opatření14.10.21 17:03 Česká republika 2

Osoby s vagínami14.10.21 13:29 Neurčeno 3

Plyn čerpaný do evropských zásobníků klesl na minimum13.10.21 17:33 Evropská unie 2

Policie Feriho stále nevyslechla13.10.21 12:48 Česká republika 1

Analýza českého MZ : Nejvíc příznaků covidu a úmrtí tento rok na covid je u lidí po první dávce očkování!13.10.21 12:09 Česká republika 6

Námořní přeprava zboží kolabuje!13.10.21 08:19 Neurčeno 0

Češi žádají stovky milionů jako odškodné za očkování13.10.21 08:15 Česká republika 1

Brusel věří, že se jednota Visegrádu drolí12.10.21 14:54 Evropská unie 1

WHO chce být nejvyšší autoritou v oblasti veřejného zdraví!11.10.21 17:32 Neurčeno 3

Úmrtnost v Rusku je nejvyšší od rozpadu SSSR: země přišla za rok o více než 2 miliony lidí!11.10.21 09:24 Rusko 4

Za koho kope Ondřej Neff?10.10.21 21:03 Česká republika 7

Syndrom vodnatosti jater, kterým trpí pan prezident, je jeden z vedlejších účinků Pfizeru10.10.21 09:53 Česká republika 4

Společnost Pfizer vyzývá vládu USA, aby předala k očkování 28 milionů dětí ve věku od 5 do 11 let!09.10.21 15:43 USA 5

Australskému poslanci Craig Kellyovi zakázali v parlamentu zmínit Ivermectin09.10.21 12:29 Austrálie 2

Kanadský premiér: Do konce října musí být každý cestující vlakem nebo letadlem plně očkován09.10.21 12:21 Kanada 2

Měnové kurzy

USD
21,88 Kč
Euro
25,37 Kč
Libra
30,10 Kč
Kanadský dolar
17,66 Kč
Australský dolar
16,23 Kč
Švýcarský frank
23,68 Kč
100 japonských jenů
19,14 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
5,56 Kč
100 maď. forintů
7,06 Kč
Ukrajinská hřivna
0,83 Kč
100 rublů
30,84 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 690,60 Kč
1 unce stříbra
510,09 Kč
Bitcoin
1 312 298,77 Kč

Poslední aktualizace: 15.10.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 69 753 415