Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané OndreG

Nalezeno 103 příspěveků, 80 různých IP adres

Stránka: 1 2

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

21.04.2007 13:13

Má DRM na kahánku?

Inak,

OndreG 91.?.?.?

v Amerike sú v privlastňovaní si cudzích nápadov ozaj "svetoví", počnúc telefónom, cez elektrické svetlo, písací stroj, telegraf, parnú loď až po bubnový revolver, všetko toto bolo vynájdené na európskom kontinente, ale patentované (a hlavne premenené v tučné zisky) v USA.

133452

21.04.2007 14:45

Moderní státy jsou historický omyl

RE: taký zmätok na tak malom priestore,

OndreG 91.?.?.?

píšete zaujímavo, ale s tým, že sa majú obe pohlavia naučiť vydržať spolu čo najdlhšie kvôli deťom, nemôžem súhlasiť (no možno som Vás len nesprávne pochopil). Ženu a muža by mal spájať silný zväzok (nemyslím tým samozrejme hormonálnu zamilovanosť) ešte pred splodením dieťaťa. A také manželstvo potom vydrží (ak pre seba navzájom a pre deti nachádzajú dosť času a netrpia materiálnym nedostatkom), kým jeden z páru neumrie. Ak tomu tak nie je, trpí dieťa ešte viac, ako rodičia, ktorí sa neľúbia. To radšej nech sa rozvedú hneď a nečakajú, kým deti odrastú. Deti vedia vycítiť, že medzi rodičmi niečo nehraje, takže kvôli komu vlastne hrajú takí rodičia divadlo? Asi len kvôli sebe samým. (pochopiteľne, píšem z osobnej skúsenosti svojich mladých liet)

Inak, myslím, že pán Radim si mýli vládu so správou vecí verejných. Ovládať by sa mal každý naučiť sily vo svojom vnútri, nie druhých.

133455

21.04.2007 16:26

Paranoia a popírání přírodních zákonů?

RE: Taser

OndreG 91.?.?.?

myslím, že taká debata by nebola plodná, usudzujem na základe Vašich príspevkov, ich obsahu i formy, že nezdieľame podobné hodnoty asi ani v prieniku. S ľuďmi, ktorí dopredu očakávajú, že im prepáčim ich neokrôchané vyjadrovanie, sa nezvyknem baviť.
Jednu poznámku k Lincolnovi si však neodpustím. Bol totiž prvým prezidentom USA, ktorý sa stal bábkou v rukách Wall Streetu a odvtedy sa táto niť až na drobné výnimky tiahne ich politickými dejinami. Rozpútal vojnu kvôli hospodárskemu rozmachu juhu (bavlna a cukor), ktorý išiel mimo mešcov Wall Streetu, teda severu (a ako obchodný súper i proti nim). Osud otrokov mu bol popri tom všetkom ľahostajný, ako vyplýva i z jeho prejavov.
Ale hlavný problém je aj tak inde, v tom, že sa ľudia nezamýšľajú, o čom sú vlastne peniaze, len sa za nimi bezhlavo naháňajú.

133468

22.04.2007 11:54

Má DRM na kahánku?

RE: ako píše andy22,

OndreG 84.?.?.?

používam koss-y, duc-duc-duc nepočúvam, na hudbu, čo počúvam do kroku, v pohode stačí 128 kb, keď si chcem užiť ozaj plnohodnotnú hudbu, zoberiem sám hudobný nástroj do ruky, alebo zájdem na koncert.

133542

22.04.2007 12:14

Moderní státy jsou historický omyl

RE: taký zmätok na tak malom priestore,

OndreG 84.?.?.?

znie to dosť kostrbato. Myslím, že pri slove "človek" nie je podstatné, že je mužského rodu. Veď ako často niekoho označíte za človeka? Zvyčajne sa hovorí "žena" alebo "muž", prípadne dáma a pán. Mne sa ale napríklad páči označenie "človieča" pre celkom malé dieťa.

133545

23.04.2007 16:13

Moderní státy jsou historický omyl

RE: taký zmätok na tak malom priestore,

OndreG 84.?.?.?

ale keď to medzi nimi dospelo až tak ďaleko, že sa nenávidia, bola medzi nimi vôbec niekedy vzájomná láska? Lebo mne sa skôr vidí, že také páry si celý čas len čosi nahovárajú, akoby nikdy neprekročili obdobie prvotnej zahľadenosti do peknej tváre a príťažlivého tela, celý ich "vzťah" stojí a padá na živočíšnych pudoch. Keď taký pár splodí potomstvo, je to, akoby spáchal zločin proti ľudstvu.

133684

23.04.2007 16:53

Moderní státy jsou historický omyl

RE: taký zmätok na tak malom priestore,

OndreG 91.?.?.?

hoci nenávisť voči určitej osobe by som nepovažoval za niečo škodlivé, pokiaľ si ju človek sám pred sebou prizná a uvedomuje a ide od tej osoby bokom. Práve pokrytecké sebaklamanie spôsobuje duševné utrpenie. Fíha, aké osvietené výroky mi dnes behajú po rozume [chechtot] .

133689

25.04.2007 08:41

Nejdražší káva v mém životě

keby ste nebol závislý na nikotíne,

OndreG 91.?.?.?

ušetríte na tom letisku dvakrát, raz za kávu a druhý raz za dymiace slamky. O zdraví ani nehovoriac.

133796

27.04.2007 19:56

Věc názoru

zloženina "spoločné pravdy"

OndreG 84.?.?.?

mi príde ako nezmysel. Spoločný postup v určitých záležitostiach, ako je prijímanie zákonov, ochrana prírody, ale trebárs aj menová politika, to beriem, ale prijatie spoločnej pravdy? To mi zaváňa totalitou. Ako keby bolo možné verne zachytiť pravdu slovami. Čo tak naučiť sa žiť i s pocitom väčšej či menšej neistoty? [vyplazený jazyk]

134083

29.04.2007 14:44

Jeden mrtvý při násilných střetech v Estonsku

RE: Vlastne v Praze take

OndreG 84.?.?.?

ak velikánmi myslíš Roosevelta a Stalina, potom leda tak velice duševne narušení jedinci, Roosevelt tak dobrácky narušený snílek a Stalin nenapraviteľný trýzniteľ. Veď tak aj vyzerala dohoda. Roosevelt mohol diktovať, namiesto toho ako dieťa upäl svoje očká k mocnému otcovi Stalinovi a daroval mu strednú a východnú Európu.

Niežeby to bola nejaká výhra, dostať sa pod americký vplyv. Veď to zažívame dnes, z dažďa pod odkvap.

134204

29.04.2007 20:31

Jeden mrtvý při násilných střetech v Estonsku

RE: Vlastne v Praze take

OndreG 91.?.?.?

tam, kde asi všetky priemyselne "rozvinuté" krajiny, v ešte väčšej konzumnej prdeli.

134215

30.04.2007 14:53

Kamera odezírající slova ze rtů má zastavit teroristy

RE: Lidi toho nakecají a ...

OndreG 91.?.?.?

a nie ste Vy tak trochu zaľúbený do obsahu, ktorý skrýva vaše spodné prádlo? [oči v sloup]

134283

30.04.2007 16:59

Jeden mrtvý při násilných střetech v Estonsku

RE: Vlastne v Praze take

OndreG 91.?.?.?

neviem porovnať, keďže som vtedy ešte nebol nažive. No čo tak čítam a dávam si dejiny do súvislosti so súčasným dianím, od 1. svetovej vojny to ide s ľuďmi dolu vodou. Jeden bezhlavý počin strieda druhý. Hlavného páchateľa by som hľadal medzi pruhmi a hviezdičkami.

Trochu ma vytočilo, ako ste písal o tom pokroku v automobilovom priemysle. Lebo keď idete po ulici a ani po 150 metroch nenarazíte na prechod pre chodcov, zatiaľ čo káry si to ženú 80-90 km/h, v každej sedí jeden jediný jedinec, čo si namiesto toho, aby používal mhd a šetril tak životné prostredie, honí svoje ego v nablýskanom fáre, možno je to pokrok, ale smerom k priepasti.

134289

01.05.2007 20:27

Kamera odezírající slova ze rtů má zastavit teroristy

RE: Toto musi kazdy vidiet !!!

OndreG 84.?.?.?

no neviem, trochu príliš sprisahanecké. Mozog je kapánko zložitejší, aby niekto dokázal rozkódovať myšlienkové pochody, ktoré v ňom prebiehajú. A tí ufóni, keď majú také ničivé zbrane, že si s nimi neporadila delta force, načo sa párajú s nejakým spiknutím, to by nás už boli vymazali z povrchu zemského.
Ale to s voperovaním čipov na kontrolu pohybu je čoraz reálnejšie, proti tomu sa treba búriť.

Pri týchto kamerách ide o biznis, jednak zarobia firmy, ktoré kamery vyvíjajú a dodajú bábkovým vládam za peniaze daňových poplatníkov a zároveň budú môcť byť použité na odčítanie prianí ako aj sťažností spotrebiteľov z pier bez nutnosti zamestnať človeka a platiť mu mzdu. Za sťažnosti ako napr. "fúúúj, tá P. či C. Cola je ale presladená žbrnda" bude možno dotyčný verejne pokarhaný radou verných spotrebiteľov.

134334

08.05.2007 11:41

Prosím, Bože, včely ne

RE: Efektivita, zisky ...

OndreG 91.?.?.?

záleží, ktorým smerom od tej základnovky ležia úle, ak smerom von z mesta, tak je to v pohode, ale ak by ležali medzi BTSkou a mestom, odkiaľ prichádza najviac požiadaviek na spojenie volania, mohli by nastať ťažkosti. Toť moja hypotéza, posudzujem len na základe toho, ako mobil pôsobí na môj mozog, to potvrdí aj každý schopný neurológ, že časté používanie mobilu škodí. Tak ako aj keď sa BTSky umiestňujú na obytné bloky, treba sa opýtať ľudí z vrchných dvoch poschodí, čo to s nimi robí, čítal som o silných bolestiach hlavy a potiažami so spánkom, odkedy im nad hlavu namontovali tie vykrývače.

Včely sú mimoriadne dôležité, ak chceme naďalej jesť napríklad ovocie, alebo obdivovať kvety, ale zvrátený prístup nájdete dnes vo všetkých "potravinárskych" odvetviach. Dobytok nadopovaný antibiotikami a rastovými hormónmi, zelenina natlačená dusičňanmi a postriekaná pesticídmi a inými -cídmi, po spracovaní na potravinárske polotovary všetko zakonzervované jedmi (v malých dávkach samozrejme). [bliji]

134873

08.05.2007 15:52

Prosím, Bože, včely ne

RE: Efektivita, zisky ...

OndreG 91.?.?.?

ale to už sám zachádzaš do extrému - "žiadnu hodnotu". Mobil produkuje žiarenie podobné napríklad tomu v mikrovlnke, akurát podstatne nižšieho výkonu - preto píšem "časté používanie mobilu". Z vlastnej skúsenosti viem, že ak telefonujem z mobilu hodinu v kuse, cítim, ako keby sa mi v mozgu čosi zapekalo, a ešte nejaký čas po skončení hovoru sa neviem poriadne sústrediť. Len aby bolo jasno, nesúvisí to s obsahom telefonátu. Čítal som aj pár vedeckopopulárnych článkov, kde boli popísané výskumy, pri ktorých naozaj ľuďom pri telefonovaní s mobilom pri hlave zaznamenali zvýšené teploty v mozgu.

134888

08.05.2007 16:17

Prosím, Bože, včely ne

inak dosť strašidelný článok,

OndreG 91.?.?.?

pretože autor v ňom nehľadá východiská. Hoci v poslednom odstavci, to, koľko sa vydáva na vojnu a koľko sa investuje do prospešného výskumu je badať krok správnym smerom. Ale odvolávať sa v titulku na Boha? Ej ci boha, ta tomu nerozumiem, veď vinníci sú jasní - priamo zodpovední sú čelní finančníci - bankári a burziáni, zbrojársky priemysel, ropný priemysel, a vôbec hociktorý priemysel, ktorý kvôli posadnutosti peňažným ziskom produkuje hromady nepotrebných tovarov, ktorých odbyt je možný iba vďaka nepriamym vinníkom, konzumentom-závislákom (v prípade zbrojárskeho priemyslu aj vďaka náboženským fanatikom), čiže dnes už asi väčšine obyvateľstva, aspoň teda v priemyselne vyspelých krajinách, ku ktorým sa ráta i SR či ČR.

Viete aká je prapôvodná definícia peňazí - peniaze sú DOHODOU medzi ĽUĎMI o používaní určitého umelého prostriedku (bez vlastnej hodnoty) na sprostredkovanie výmeny tovarov. Ľudia, ktorí z peňazí robia hlavný cieľ a riešenie všetkých ľudských starostí, sú jednoducho vymetení, žiaľ práve takí dnes držia moc vo svojich rukách.

134890

08.05.2007 21:04

Prosím, Bože, včely ne

RE: Efektivita, zisky ...

OndreG 84.?.?.?

tá hodina denne s mobilom pri uchu je už minulosť, pre dlhšie hovory používam bluetoothové handsfree.

dosť stará štúdia, z roku 2003, už aj v tej vete, čo si vypichol je to povestné ale - aber. Okrem toho je tam uvedených zopár zaujímavých zistení, ako napríklad, že signály z mobilu menia mozgové prúdy a celkom trefná je aj táto poznámka na záver článku:
"Für viele Phänomene haben wir noch keine Erklärung, es besteht noch ein grosser Forschungsbedarf",
teda treba ešte veľa skúmať.

Mobily sú tu hromadne rozšírené možno jednu dekádu, následky prichádzajú postupne. Aj keď súhlasím, že striedmym používaním mobilu si človek asi vážnu ujmu neprivodí, bývať a spávať pod BTSkou by som teda nechcel.

Hoci podľa mňa oveľa viac ako mobil poškodzuje mozog napríklad denné bezhlavé sledovanie TV. To už dokonca bolo aj dokázané vedcami (30 rokov po prvých hospitalizáciách TV junkies v US, toto vedci trochu zaspali), že mení mozgové štruktúry nezdravým smerom.

Ak ti niečo hovorí princíp predbežnej opatrnosti v technológiách, v jeho nieže nedôslednom uplatňovaní, ale tupom ignorovaní vidím hlavný zdroj ťažkostí nás, ľudí ako i prírody.

134902

09.05.2007 21:56

Pád budovy WTC-7

RE: nic noveho

OndreG 84.?.?.?

lebo to nie je americký štýl, len tak otvorene zmasakrovať ľudí a zobrať si, po čo prišli. Oni také ťahy robia pod rúškom boja za slobodu, spravodlivosť, demokraciu, lebo sú tak nekonečne dobrí. A biznis potrebuje stabilné prostredie, teda zákony, ktoré si odsúhlasia miestne parlamenty, samozrejme správne poštuchované korporátnymi lobistami. Nejde len o ropu, samotná vojna je skvelá príležitosť pre zbrojársky priemysel zarobiť pekných pár bubákov.

135024

10.05.2007 13:24

Pád budovy WTC-7

RE: nic noveho

OndreG 91.?.?.?

písal som "aj", nie že je to hlavný dôvod. Ženské rozkroky mi síce nie sú proti chuti, ale nabudúce sa zdrž takých dementných prívlastkov, prednes rozumný argument so širšími súvislosťami, alebo trim pysky.

135074

11.05.2007 11:33

Zabraňte vzniku autoritativního režimu

nielen proti princípom systému idú,

OndreG 84.?.?.?

ale aj proti prírodným zákonom. Na tykadle som sa pobavil, tá moderátorka vyznela oproti násťročným dosť detinsky. A major armády ako naslovovzatý odborník? Pritom ani nevedel presnejšie povedať, aký bude mať ten radar dosah - vraj rádovo stovky km. Vlastne bol tým násťročným svojimi odbornými znalosťami vyrovnaným partnerom. [chechtot]

Hoci sa ma ten radar priamo netýka, politika US sa mi nepozdáva, myslím, že ich mocenské špičky nie sú celkom pri zmysloch.

135148

15.05.2007 16:31

Právní spor: Uznejte druhou generaci obětí Šoa

vzkriesenie dedičného hriechu?

OndreG 91.?.?.?

Bystrí právnici opäť prišli na spôsob, ako vytiahnuť z vrecák toho zlého Nemecka ďalšie peniaze. Keď by už chceli ísť naozaj do dôsledkov, nech sa vrátia do obdobia 1. svetovej vojny, ktorú síce oficiálne vyhlásilo Nemecko, ale skutoční vinníci, zodpovední za jej rozpútanie sú Rusko, Francúzsko, Anglicko a samozrejme hlavný dodávateľ výzbroje - USA (na ktorej vojne zbrojný priemysel US vlastne nezarobil, že?).
Bezpodmienečná kapitulácia znamenala pre Nemecko pohromu, splátky za reparácie, ktoré stačili akurát tak na pokrytie úrokov, zrazili tú krajinu na kolená, Nemeckom sa vtedy niesla vlna biedy, utrpenia a samovrážd. Do toho ešte prišla hospodárska kríza, nárast nezamestnanosti, čo len prispelo k rozvratu spoločnosti a nástupu nacistov k moci.
Takže kto to semeno zla vlastne zasial? Nuž, právnici to iste vedia najlepšie. [vyplazený jazyk]

okrem toho, o psychológoch a psychológii si myslím svoje, akurát to psycho- na začiatku sedí, ale to je samozrejme môj osobný názor.

135390

17.05.2007 10:12

Právní spor: Uznejte druhou generaci obětí Šoa

RE: vzkriesenie dedičného hriechu?

OndreG 91.?.?.?

písal som o bezpodmienečnej kapitulácii Nemecka na konci 1. svetovej vojny. Vtedy bol Hitler radový vojak, avšak bieda, spôsobená šialenými nárokmi diktovanými víťazmi vojny, ktorá po nej v Nemecku zavládla, mu pomohla dostať sa na výslnie.

135510

17.05.2007 11:21

Je náš boj s rakovinou naozaj úprimný?

zmeniť myslenie je potrebné,

OndreG 91.?.?.?

ale v čisto duchovnej rovine to asi nebude stačiť [chechtot] , žiaľ práve narcisová zbierka sa podieľa na presadzovaní spôsobu myslenia - veď peniaze to spravia, peniaze pomôžu, všetko je otázka peňazí - čím len nahráva do karát diktatúre bánk, úrokových mier a hospodárskeho rastu. Pritom dnešné peniaze sú príčinou, nie riešením mnohých našich ťažkostí.

135514

21.05.2007 10:34

Dnešní protikuřácké tažení je půjčeno od nacistů

jedná sa o závislosť,

OndreG 91.?.?.?

ktorá prebieha rovnako, ako závislosť na tvrdých drogách, akurát, že nerozkladá ľudský mozog do takej miery ako napríklad heroín. Odkedy som pred rokom prestal fajčiť (našťastie som sa spamätal v ešte mladom veku), cítim sa postupne čoraz lepšie a zároveň si dennodenne uvedomujem, ako fajčenie oprávnene lezie na nervy nefajčiarom, teda už aj mne. Kadí sa (to je slovinský spisovný výraz pre fajčenie[smích] ) ráno na zastávke MHD, pred budovou, kde človek pracuje, často aj pri obede, na ulici úplne bežne, večer si človek nemá kam zájsť na pivo, lebo všade je nakadené.

Vzduch je spoločný, fajčenie nám ho znečisťuje. Som za povolenie fajčenia iba vo vyhradených vzduchotesných priestoroch s umelým obehom vzduchu a špeciálnymi filtrami, náklady nech znáša ten, čo by sa tam potreboval zdržiavať.

Autora buď podporuje tabaková lobby, alebo je neskutočne hlúpy.

135744

23.05.2007 11:54

Případ týraného Ondřeje

ešteže sa to prevalilo pomerne skoro,

OndreG 91.?.?.?

keby mal o 10 rokov viac, zrejme by už z neho bol psychopat, takto jeho zdravý duševný vývin našťastie nie je stratený, teda ak sa dostane k zodpovedným a milujúcim náhradným rodičom.

135959

25.05.2007 11:51

Kto nám vládne?

nuž, nie som odborník,

OndreG 91.?.?.?

ale zrejme ani Vy nie, takže si môžem tiež trochu zavymýšľať. Ako vieme, slnko najprv ohrieva zem a až následne sa od zeme ohrieva vzduch. Teda je vcelku jedno, v akej vrstve atmosféry sa nachádzajú skleníkové plyny (možno je dokonca horšie, ak sa nachádzajú v nižších vrstvách?). A globálne otepľovanie samotné nie je najväčšou pohromou, lebo jeden či dva stupne celzia naviac by samotný človek zniesol. Lenže pri celkovom oteplení zároveň zostáva v atmosfére viac vodných pár, ktoré spôsobujú zosilnenie výkyvov počasia, extrémne suchá a povodne, toto nás (a celú prírodu) postihne oveľa ťažšie než samotné zvýšenie teploty.

Inak článkom sa nesie náboženský podtón, ale na Slovensku je to už asi tak, ako národ najradšej klameme sami seba [smích].

136149

28.05.2007 09:37

Motorkáři v CHKO Tomky-Záhorie

v podstate súhlasím s tým,

OndreG 91.?.?.?

čo napísal autor, až na to odvolávanie sa na pútnické miesto a hľadanie podpory aj u cirkvi. Preboha, len do toho nepliesť vymetených náboženských funkcionárov!

Motorky na chránených územiach dnes už na Slovensku vôbec nie sú niečím výnimočným. Minule som čítal, že v CHKO niekde pri Košiciach si to chlapíci uháňajú po turistických chodníkoch. Osobne som zažil endurá bez poznávacích značiek v Slovenskom raji, pričom policajti prešli okolo bez povšimnutia. Zriadenie v SR čoraz viac pripomína anarchiu v prospech grázlov udržiavanú "verejnými" orgánmi, platenými z daní radových občanov. Viď slávnostné uvítanie učastníkov gumball "rely", kvôli ktorému dokonca zastavili premávku električiek.

136264

29.05.2007 11:18

Motorkáři v CHKO Tomky-Záhorie

presne tak,

OndreG 91.?.?.?

všetky open air festivaly, aj tak sa tam len chlasce (alebo húli, alebo vstrekuje alebo upadá do hudobného tranzu) a šuká a celé sa to pokrytecky nazýva, že sloboda. To, že ide hlavne o peniaze, ste odhadol dobre, viac peňazí - silnejšie aparatúry - väčšie škody na prírode, ale aj hrubšie obťažovanie ľudí, ktorí bývajú na okolí. Mne je vcelku jedno, či ide o techno, rock alebo country, keď ten hluk počujem v lese ešte aj kilometer od aparatúry. A či je to bližšie pri obydliach ľudí alebo viac v prírode, jediný rozdiel je v miere, akou sa obťažujúce decibely prerozdelia medzi tých, ktorí sa budú sťažovať (ľudia) a tých, čo sa zo samotnej podstaty svojho bytia sťažovať nevedia (zvieratá, rastliny).

CHKO je len výmysel ľudí, pre mňa život ako život, a bezohľadné správanie sa k nemu (i tomu svojmu drahý zmrde), tentokrát prostredníctvom nadmerných decibelov, je zavrhnutiahodné.

Len pre úplnosť dodávam, že vo voľnom čase som aj hudobník, aby ste si nemyslel, že neznášam hudbu ako takú.

136334

29.05.2007 16:48

Kto nám vládne?

neviem čo znamená OT.

OndreG 91.?.?.?

Veď som písal, že možno je horšie, že CO2 ako skleníkový plyn zostáva v nižších vrstvách atmosféry. Ani prudké ohriatie, ani prudké ochladenie nemôže byť pre človeka a prírodu priaznivé, už dnes dochádza k sťahovaniu celých druhov do vyšších nadmorských výšok. Niekto pri tom zákonite utrpí stratu. Príroda je predovšetkým o vyvážení jednotlivých druhov, tým, že človek nie je sám vnútorne vyvážený, vyrába bordel i okolo seba.

Netvrdím, že ľudská činnosť je jedinou príčinou súčasných klimatických výkyvov, ale rovnako si nemyslím, že je v tom človek nevinne, už len preto, že vo svojom okolí vidím, ako veľmi sú dnes ľudia vzdialení pochopeniu prírody a svojho miesta v nej a koľko technologickej sily je sústredenej v babráckych rukách dnešného človeka.

136368

Pretože napísať, že celý svet nenávidí Ameriku mi príde trúfalé. Tiež nie som prívrženec amerického spôsobu života, bezbrehého konzumu a pokryteckého jednania s ľuďmi, ale osobná (a vraj úprimná [chechtot] ) nenávisť, ako ju tu podsúvate čitateľom, nie je pre svet ľudí žiadnym prínosom.

136834

Čo tým myslíte? Čítal ste pozorne môj príspevok? Hnev je oprávnený, ale osobná nenávisť je škodlivá, nech je namierená proti komukoľvek. Načo sa zbytočne zahlcovať podlými myšlienkami? Ak sa Vám naskytá možnosť, odprásknite ho (čím sa ale aj tak veľa nezmení, nájde sa nová figúrka), lebo pokúšať sa viesť s tou osobou rozumný rozhovor na vysokej úrovni sa rovná duševnej samovražde, a ak nie, vybodnite sa na neho. Tým, že sa tým chrapúňom vôbec takto zapálene zaoberáte, znižujete sa na jeho úroveň.
Veď toto už ani nie sú dejiny, či politika, čo ten ťuťmák (ale aj vaši či naši "politici" predvádzajú) to sú len výstrelky a biznis.

136868

ale s rozvahou, nie bezhlavo. Okrem toho, Bush (on nie je pán, na to pozor [mrknutí jedním okem]) a jeho stúpenci nie sú jediní nepriatelia. On sa len viditeľne postavil do čela jedincov, posadnutých peniazmi a šírením akejsi "slobody" a amerického spôsobu života. Tu na Slovensku okrem toho žmýka ľudí väčšinová cirkev a ktovie aké všemožné sekty. Nakoniec, za Hitlera bol Slovenský štát na čele s kňazom voči Nemecku viac ako ústretový. Ono je to na dlhšie, ale kto pozná bližšie históriu vzniku SŠA, sa asi veľmi nečuduje, že to zašlo až takto ďaleko. Zjednodušovanie ľudského správania do prostoduchého návodu na použitie, čo je pre americké uvažovanie príznačné, sa ľahko preklopí do paranoje, alebo iných druhov magorstva. Aj keď nie je Amerika ako Amerika, aby som nehádzal všetkých do jedného vreca.
Inak moja "maminka" je skôr ten typ, že "radšej nech ubližujú tebe, ako by mali ubližovať mne, boj sa ich spolu so mnou".

137079

07.06.2007 21:56

Výzva: Ať mír dál zůstává s touto krajinou...

tak túto o kočke a psovi

OndreG 84.?.?.?

si tiež občas zvyknem popiskovať, ladenú do jazzova [smích]

137143

aby som dokázal vnímať, čo sa vlastne deje. Alebo príliš ohlúpnutý záverečným besnením toho náboženského zriadenia. Dnes vidím, že medzi komunizmom a kapitalizmom sú len povrchné, číselné rozdiely. Nemyslím, žeby sme sa po 89tom čo i len na chvíľu vydali na správnu cestu, bolo to len zdanie. Zatiaľ čo ľudia jasali na námestiach a rečníci viedli svoje prejavy na tribúnach, v pozadí sa už pripravovali alebo skôr bezvýhradne preberali zákony podľa vzoru západu. Niektoré boli ľuďom na prospech, iné, predovšetkým zákon o bankách, nie. Oni si nás pripravili, otvorili trhy, nadelili si rovnaké práva ako prislúchajú občanom vlasti, a potom nás svojou kapitálovou silou prevalcovali, a valcujú dodnes, bez akejkoľvek zodpovednosti za svoje skutky.
Kým sa dôkladne neprehodnotí obeh (vznik a zánik) peňazí nielen v našej či vašej krajine, ale celosvetovo, môžeme akurát lepiť náplasti na zlomeniny. Treba dôsledne zvážiť, čomu venuje človek svoje sily a čas. Žiť by sme mali s radosťou [mrknutí jedním okem].

137181

11.06.2007 17:00

Miliardáři, a jak se jimi stali

bystrý postreh,

OndreG 91.?.?.?

takí tupci ako ten nado mnou sa väčšinou hrajú na veľkých manažérov, kým im huba neovisne. Ak je majiteľ zároveň jedným z riaditeľov firmy, či už obchodným, ekonomickým, alebo vývoja, potom by mal prirodzene brať na firemné pomery špičkový plat. Ale majitelia akcií, ktorí zarábajú na špekuláciách a možno ani bližšie nevedia, čím sa "ich" firmy vlastne zaoberajú, to sú jednoducho kurvy príživnícke.
To mi pripomína moje skromné "portfólio" v správcovských spoločnostiach, kde svoje peniaze skôr chránim pred znehodnotením infláciou, ako vyrábam peniaze z peňazí. Celý peňažný systém je nanič, akurát, že tí veľkí ním skôr môžu mávať vo svoj prospech (peňažný, lebo oni inak ako v peňažnom vyjadrení o svete uvažovať nevedia).

137359

12.06.2007 15:44

Miliardáři, a jak se jimi stali

bohatstvo z ničoho?

OndreG 91.?.?.?

a to sa ako dá? Každé bohatstvo je z niečoho, tak ako naše telo je po hmotnej stránke tvorené prijímanou stravou, následne upravovanou. Každý výrobok i služba má svoju hmotnú podstatu, teda na začiatku muselo byť jednak niečo, čo sme vzali z prírody a taktiež muselo byť vynaložené ľudské úsilie a kapitál vo forme strojov, prístrojov a nástrojov, aby bohatstvo mohlo vzniknúť. Ford prišiel s nápadom, ako toto všetko využiť, klady a zápory masovej výroby a rozšírenia automobilov nech každý posúdi sám.

Ani s poslednou vetou, že finančný trh čerpá svoju silu z minulosti nemôžem zďaleka súhlasiť. Oveľa väčšiu silu čerpá z očakávaní osprostených investorov. Deriváty sú len špekulácie, obchody znejú síce na veľké čiastky, ale väčšinou reálne dôjde len k zaplateniu opčnej prémie a rozdielu medzi dohodnutou a skutočnou cenou, čo je zlomok z nominálnej hodnoty obchodu. Väčšinou ide len o stávkovanie(tipovanie). No a hypotéky, tie predsa dávajú vzniknúť novým peniazom oproti úveru, na takom princípe funguje frakčné rezervné bankovníctvo, ktoré je dnes rozšírené prakticky všade. Objem peňazí v obehu musí donekonečna rásť. Po XL XXL, po XXL XXXL a tak ďalej. Isn't it beautiful?

137412

12.06.2007 19:40

Miliardáři, a jak se jimi stali

RE: bohatstvo z ničoho?

OndreG 91.?.?.?

zabúdate práve na prírodné zdroje a prácu ľudí, ktoré sa v ČEZ v rozhodujúcej miere podieľajú na výrobe elektriny a teda aj príjmov a zisku spoločnosti. Technické zariadenia možno tvoria 10% trhovej hodnoty ČEZ, ten zvyšok tvoria ľudia a prírodné zdroje (toky), ktorých hodnota je ale vnímaná pokrivene. Sú ocenené nákladmi na ich vyťaženie plus marža, ich cena nezahŕňa tempo ich vyťažovania ani škody, ktoré ich využívaním človek spôsobuje prírode. Je to podvod na prírode a teda aj na nás samotných.

137422

13.06.2007 17:56

Miliardáři, a jak se jimi stali

RE: bohatstvo z ničoho?

OndreG 91.?.?.?

žeby tu? :

"Zadny z uvedenych miliardaru nevytvoril behem 10-20 let, bohatstvi z niceho." Keď človek píše niečo v zhone, môže nedopatrením napísať hlúposť a ani si to nepamätať [mrknutí jedním okem].

Platy robotníkom dali i komunisti. Okrem toho im zverili aj vysoké riadiace funkcie, čo už samozrejme bola kravina. Zato skresali platy vzdelaným ľuďom, čo bola ďalšia somarina. Lebo nadanie a potreba nasýtiť a rozvíjať ho sú úzko prepojené, teda kto je viac nadaný, tomu by malo byť umožnené viac zarábať a viac sa rozvíjať (v práci i mimo nej).

Nula a nekonečno nie sú nebezpečné, pokiaľ ich človek berie len ako matematické teórie, teoretické hranice, ktoré nemôžu byť dosiahnuté. Išlo o narážku na myslenie súčasných bankárov, ktorí tento svet ako sfetovaní závisláci ťahajú za sebou do priepasti.

137472

16.06.2007 09:46

Miliardáři, a jak se jimi stali

RE: bohatstvo z ničoho?

OndreG 91.?.?.?

uznávam, že poznanie dosiahnuteľné rozumom nie je neohraničené, tak ako nie je neohraničená ani duchovná múdrosť jediného človeka. Čo tým chcem povedať? Že človek sám spoločenstvo (Vy by ste povedal "Boha")) netvorí. Napriek tomu v ozajstnom spoločenstve každý myslí sám za seba.

137639

16.06.2007 10:07

Potraviny bez geneticky modifikovaných příměsí budou brzy minulostí

vydavateľ si ale pletie

OndreG 91.?.?.?

kapitalizmus s voľným trhom. Tieto dve zriadenia si pritom častokrát priamo odporujú. Kapitalizmus predstavuje navyšovanie a väčšinou zároveň i sústreďovanie kapitálu smerom k niekoľkým subjektom, ktoré potom bránia voľnému vstupu na trh. Kapitalizmus nie je nevyhnutná podmienka pre zdravý chod voľného trhu. Istá miera nahromadenia kapitálu je pre plynulý chod výroby potrebná, ale navyšovať ho do nekonečna je neskutočná kravina.
Samozrejme, je nutné pevne stanoviť hranice, v rámci ktorých možno nechať voľný trh pôsobiť. Napríklad pre zdravotníctvo alebo školstvo je voľný trh istou záhubou.

137640

17.06.2007 10:14

Miliardáři, a jak se jimi stali

iste, len potom možno

OndreG 91.?.?.?

nie je celkom vhodné pri rozhovore s človekom, ktorý v Boha neverí, používať výraz "Boh". Pre mňa je to len slovo, ako každé iné. Slová alebo reč sú síce úžasným prostriedkom na dorozumievanie sa medzi ľuďmi, ale stále je to iba prostriedok, nie východisko, ani cieľ. Keď sa niekto začne točiť okolo pojmov ako singularita a entita (alebo Boh), ktoré môžu naberať x významov, stráca rozhovor zmysel. Ako som nedávno čítal v jednom rozhovore, "Ježiš by bol dnes ateista". [chechtot]

137702

18.06.2007 08:43

Miliardáři, a jak se jimi stali

hlavne neviem,

OndreG 91.?.?.?

čo znamená OT [chechtot] . Ďalej sa mi z Vašej strany javí ako povýšenecké, že si uzurpujete právo hovoriť, ako ateista došiel k ateizmu. Vlastne celý ten pojem ateizmus je iba škatuľka, ktorú najčastejšie používajú práve veriaci, aby si tých "odpadlíkov" niekam zaradili. Zrejme nedokážu zniesť tú neistotu, že tu žije ktosi "nezaradený", vo všetkom musí predsa byť poriadok, najlepšie vyšší, teda ich boží [vyplazený jazyk] .
V Boha ani iné "nadprirodzená" neverím. Rovnako si ani nemyslím, že ľudský rozum dokáže všetko vysvetliť. Život je záhada, ktorú každý žije vo svojej vlastnej verzii a réžiu vedieme spoločne. Práve to mi vadí na náboženstvách (ich pohlavároch), že sa snažia podrobiť si človeka a upraviť ho na svoj obraz. A že ohýbajú deti od útleho veku, to je úchylné, ale účinné. Keby mali získavať prívržencov v radoch plnoletých (nad 18 či 21), dlho by sa tu neudržali.

137737

18.06.2007 08:57

Miliardáři, a jak se jimi stali

vyjadril som sa nesprávne,

OndreG 91.?.?.?

deti je potrebné do určitej miery ohýbať. No to, čo tu predvádzajú cirkevníci, pripomína skôr lámanie na kúsky. Pod cirkevníkmi myslím predovšetkým RKC a cirkvi, ktorých hodnostári sú viazaní celibátom, lebo tí vedia o živote naozaj len holý úd. Hoci napríklad aj taký Luther bol v podstate scvoknutý. Nu, každý vyberá podľa svojho vedomia a svedomia.

137740

22.06.2007 08:28

Izraelská uroložka na návštěvě USA: „Dali mne do plynové komory“

teda oproti tomuto

OndreG 91.?.?.?

je zaobchádzanie s tou lekárkou iba ľahkou frčkou po nose. Štátna príslušnosť nie je čo sa správania človeka k druhým týka asi vôbec určujúca. Zhovadilí jedinci sa dnes nájdu v každom štáte a národnosti. Z tohto pohľadu vyznieva voľba tém na zvědavci ako propaganda.

138048

24.06.2007 14:42

Problém lidské populace bez servítků

prečo do toho ťaháte manželstvo?

OndreG 91.?.?.?

K sexu predsa nemožno pristupovať mimo určitého jedinečného páru ľudí, bez citov ide iba o bohapusté šukanie, obojstrannú masturbáciu bez vzájomnosti. Chybou je manželstvo z donútenia rodičov mladomanželov, kvôli majetkom alebo spojením týchto dvoch obludných dôvodov. Rovnako je chyba, ak žena považuje materstvo za jediné naplnenie jej života, chudák deti, čo vzídu z takého presvedčenia. Alebo ak to od ženy vyžaduje niekto druhý. Zádrheľ teda nie je v manželstve ako takom, ale v neprítomnosti lásky muža a ženy v manželstve, ak manželstvo nevzíde zo slobodného rozhodnutia oboch. A na slobodné rozhodnutia potrebuje človek dozrieť, čo neprichádza automaticky s pribúdajúcimi rokmi. Hoci komunisti i kapitalisti to takto strojovo brali a stále berú. Myslím komunizmus ako fanatické náboženstvo, ktorý tu zúril.

Osobne vnímam skôr praktickú stránku manželstva, zvýhodnené postavenie zosobášeného páru pred zákonom oproti párom, žijúcim nadivoko. Nakoniec, istá miera poriadku je v spoločnosti potrebná. Dnes je v medziľudských vzťahoch toľko zmätku, pokrytectva a sebaklamu, že netuším, ako sa tento svet bude ďalej vyvíjať.

Inak, správne nasadený kondóm správnej veľkosti je 100%ná antikoncepcia, za predpokladu, že muž vie ako, kedy a s kým ho použiť.

138272

24.06.2007 17:49

Problém lidské populace bez servítků

v akom zmysle slova rovní?

OndreG 91.?.?.?

lebo čo sa nadania týka, rovní si všetci nie sú, ani vo vyzretosti si všetci rovní byť nemusia, môže sa stať, že niekto vôbec nedozreje a potom sa už len duševne rozpadá. Hoci možno tuším, čo ste tou rovnosťou myslela. Akurát že tá môže prísť zdola nahor, s rodinou, miestnym spoločenstvom, národom? a ľudstvom prichádza povedomie o láske, úcte k druhým a k prírode, kultúre, slušnosti, určite viete, čo myslím. Umelá rovnosť dnešnej "demokracie" je nespravodlivá. Podľa mňa je napríklad somarinou všeobecné hlasovacie právo a voľby v dnešnej podobe. Nejde mi o ženy a mužov, ale o schopnosť jednotlivca rozhodnúť sa vo voľbách zodpovedne. Osobne odovzdávam posledné roky vo voľbách neplatný hlas, lebo nie je z čoho vyberať. Ale myslím, že toto nie je téma na webové diskusie, zbytočne sa tu človek vyčerpáva, to si radšej výjdem do prírody [smích].
A ten odkaz by som bral s rezervou, genetika je zložitá, mňa na Da Vinciho kóde zaujala akurát tá myšlienka, že Ježiš splodil potomkov, teda že žil vo zväzku so ženou, že celoživotný celibát, ktorý sa vyžaduje od kňazov, je nezmysel. Navyše genetika je len jednou časťou smerovania človeka, tou druhou je výchova, prostredie, v ktorom vyrastá.
To, čo píšete o Ježišovi a Židoch, je pravdivé, je sprosté, ak si niekto namýšľa, že je príslušníkom akéhosi vyvoleného národa, že je niečo viac ako ľudia iných národov len preto, že sa narodil do toho správneho. Rovnako je to i s "vznešenými" rodmi. Možno i preto Ježiš hlásal, nech sa dcéry a synovia obrátia proti svojim rodičom, nie ako starí Židia "cti matku svoju a otca svojho". Každý, kto chce dozrieť, potrebuje prejsť trochu búrlivou pubertou, nenásilnými súbojmi s ľudským protivníkom či protihráčom [mrknutí jedním okem].

138294

24.06.2007 22:19

Problém lidské populace bez servítků

a kde zostala

OndreG 91.?.?.?

radosť z vlastného života, zo vzťahu so životným druhom, z priateľstiev, z rozvoja svojich vrodených daností, hudby, tanca,...? Lebo deti potrebujú rodičov obmedzený čas, prejdú pubertou, kedy sa slovnými súbojmi s rodičmi začne rysovať ich vlastná osobnosť a potom sa putá uvoľnia. Ak však rodičia lipnú na svojich "deťoch" aj naďalej, lebo ich považovali za zmysel svojho života, tak, že sú na nich závislí, potom asi neboli dosť zrelí na založenie rodiny.

Ty budeš nejaký děd vševěd, že dokážeš do jedinej vety zhrnúť, čo je zmyslom bytia všetkých ľudí, dokonca všetkého živého [vyplazený jazyk] . Záleží na tom, čo myslíš pod "predať život ďalej". Ak myslíš život ako štafetový kolík, či horiacu pochodeň, potom si na omyle. Toto je do značnej miery zabezpečené už pri oplodnení vajíčka. Činnosť, ktorá tomu predchádza, je síce príjemná a bohumilá, čiže vzťah vyživujúca (ak samozrejme nechýbajú vzájomné city), ale žeby bola jediným zmyslom bytia? Výchova ako vyváženie vedenia detí a ponechania voľnosti, to si už predstavujem náročnejšie, ale aj tak. Deti postupne odrastajú a vek, kedy pár môže priviesť na svet deti, je obmedzený, takže aj keď pokladám rodičovskú úlohu v živote za dôležitú a podstatnú, určite nie je jedinou náplňou života človeka.

138337

24.06.2007 23:01

Izraelská uroložka na návštěvě USA: „Dali mne do plynové komory“

myslí, či nemyslí to s tebou dobre?

OndreG 91.?.?.?

nezvyknem len tak kamsi posielať články, dnešná žurnalistika je aj tak viac-menej o ničom. Pracujú ako mravčeky a podstata im uniká, len stavajú ďalšiu babylonskú vežu, zmätok na zmätok. Verím, že pre tú lekárku to nebol príjemný zážitok, ale čo z toho vyplýva pre mňa? Akurát, že Američania sú strachom celí bez seba a už nevedia, prečo konajú tak, ako konajú, ak to vôbec niekedy počnúc prvým osídlením toho kontinentu vtedy ešte Európanmi vedeli. Už len čakať, kedy si tie "bystré" hlavy vo vedení US armády zopakujú Hirošimu.
Keď už celkom, osobne som proti hromadnej leteckej preprave a vôbec akejkoľvek hromadnej (či hromadne individuálnej) doprave na veľké diaľky v dnešnom meradle, lebo z ľudí, ktorí často cestujú na veľké vzdialenosti, sa stávajú zblúdilci bez vlastného zázemia. Zvlášť keď cestujú len kvôli biznisu a peniazom. Čudný svet, toto tu, priznám sa, že tomuto dianiu veľmi nerozumiem, asi preto, že niet čomu, je to len prázdno v ľuďoch.
Netvrdím, že ten článok je úplne bez výpovednej hodnoty, ale takých článkov je veľa a chýba tam spojivko s inými udalosťami. Lepšie je prečítať si v kľude knihu o dejinách, potom človeka niečo len tak ľahko neprekvapí. Aj keď dnešné udalosti vo svete až tak nesledujem, to by bolo na zbláznenie.

138342

25.06.2007 09:36

Problém lidské populace bez servítků

vy vždy rozmýšľate spôsobom

OndreG 91.?.?.?

buď alebo? Potrebujete si každého zaradiť, zaškatuľkovať? Nie som vševedúci, ale pokladám sa za dosť bystrého človeka. Nadchol ma výrok Feynmana, "Ja, atóm vo vesmíre, ja, vesmír atómov." Teda jedno z druhého a jedno v druhom, ale nemôžete povedať, čo je viac. Podľa mňa je hlúpe, keď si niekto myslí, že človek je tu na to, aby vysvetlil celý vesmír. Skôr by mal sám za seba vesmír žiť a mal by sa pritom i baviť, s druhými, pri práci, i sám na sebe [chechtot] . Diskutovať s Vami ma nebaví, je to nuda. No možno Vám len kapacitne nestačím [chechtot] .

138355

25.06.2007 16:35

Problém lidské populace bez servítků

to je zase postoj z opačnej hranice

OndreG 84.?.?.?

hoci uznávam, že objaviť v dave slušného muža, ale i zdržanlivú či umiernenú ženu, je dnes náročné, hlavne na čas. Preľudnenia by som sa neobával, táto populácia sa bude skôr bortiť pod váhou chýbajúcej lásky v rodinách (myslím tej zdravej, nie tej cukríkovej nekonečnej sebestrednej). Vlastne sa to už deje, s každým rokom pribúda prípadov depresií mladých ľudí.
Po všetkých stránkach zdravý pár časom pocíti potrebu založiť si rodinu, teda aspoň dúfam, že takýto vývoj zažijem [smích]. Neviem si predstaviť, že sa žena dobrovoľne rozhodne pre bezdetnosť, aby predišla preľudneniu, to už mi pripadá pritiahnuté za vlasy. Tiež som tak kedysi rozmýšľal, ale bolo to vplyvom katastrofických ekologických výpočtov z kníh a asi aj strachom, aby som neopakoval obludnosti, ktoré vyvádzali moji rodičia medzi sebou i voči mne a súrodencom. Niežeby tie knihy boli vo faktoch nepresné, ale načo sa oberať o nádej, o radosť zo života?
Veľkou prekážkou dneška je tá neľudská zaneprázdnenosť, keď človek popri práci, jedle a spánku (ak vôbec dostatočne spáva) pomaly nič iné nestíha. Ľudia sa len stále niekam ponáhľajú, nemôžu si dovoliť zastaviť sa, popremýšľať, ako ďalej, vlastne často ani nemyslia sami za seba, len bez váhania a otázok preberajú myšlienky, alebo skôr slovné výroky druhých.

138383

25.06.2007 16:55

Problém lidské populace bez servítků

ten Freudov výrok je vytrhnutý

OndreG 84.?.?.?

zo súvislostí. Mnohé Freudove teórie boli prekonané, alebo uvedené na správnu mieru. Nakoniec, Freud sám trpel depresiami, teda asi nebol celkom nad vecou, podobne ako iní psychológovia či psychiatri.
Obtiaž dnešného manželstva nevidím v jeho samostatnom inštitúte, ako v tom, že je také jednoduché do neho vstúpiť, podáte žiadosť, pridelia vám termín, hodíte 4 podpisy a hotovka. V tomto mi je bližší cirkevný prístup, kde sú manželia na manželstvo pripravovaní postupne, akurát zase neviem, či vhodnými ľuďmi, v príprade RKC určite nevhodnými.
Indiáni žijú asi celkovo zdravšie ako my, hlavne čo sa spoločenského usporiadania týka si myslím. Aj keď asi ako ktorí, čítal som o všelijakých kmeňoch, aj o takých, čo unášajú dievčiny zo susedného kmeňa, aby sa na nich priučili sexu, alebo vyslovene zákerných pomeroch, kde sa jeden snaží druhého si najprv nakloniť a keď sa mu to podarí, zlomyseľne ho podrazí.

138387

25.06.2007 17:34

Problém lidské populace bez servítků

len pre vysvetlenie,

OndreG 84.?.?.?

hmotu beriem ako skutočnosť, z ktorej všetci pozostávame. Ale keďže i čerstvá mŕtvola pozostáva zo zhruba rovnakej hmoty (atómov) ako živý človek, čo do množstva a zloženia, nevzťahujem život od hmoty. Je v tom kus čara, priznávam, ale záhadu života cez holé slová nepochopíš. Keby som rozmýšľal čisto racionálne príčina-následok v časovom slede, čo je samozrejme pomýlené uvažovanie, vylúčil by som tvorivý prvok, ktorý je predsa taký nádherný. Vlastne by som tým zbortil sám seba. Naša planéta je len malou časťou vesmíru s obmedzenou dobou trvania, čo ale neznamená, že toto plienenie neživej i živej prírody ako i nás samých, čo tu predvádzame, je v poriadku. A sme späť pri téme, o ktorej pojednával pôvodný článok.

138389

25.06.2007 17:47

Problém lidské populace bez servítků

ale spermie a vajíčko nie sú

OndreG 84.?.?.?

predsa závislé na našej vôli. A človek sa nerodí jednorazovo, to je len prechod tunelom k svetlu [chechtot] . Po biologickej stránke môžu ďalšiu generáciu splodiť už puberťáci, dúfam, že mi dáte za pravdu, že toto je neželané. A sú rôzne ďalšie neželané možnosti, napríklad plodiť deti ako lacnú pracovnú silu, alebo ako oporu či potechu v osamelosti, ako nástroj vydierania životného druha či štátu a podobné obludnosti. Sám za seba by som sa rád takýmto scestným možnostiam vyhol.

138392

25.06.2007 18:15

Problém lidské populace bez servítků

aj keď sa niektoré výroky

OndreG 84.?.?.?

z článku dajú označiť ako fašistické, zvlášť tie o ženách, po prečítaní si recenzie Země zvířat v niečom s Vami súhlasím. Tiež mi pripadá zvláštne, ako sa tu rozrastajú všelijaké charity a zároveň nadaní študenti sú nútení cez plagát vylepený na hypermarkete žobrať o príspevok na štúdium. Kto sa koľko množí je zložitejší problém, napríklad u Cigánov sa niet čo čudovať, že sa tak rýchlo množia, keď vyrastajú v takých pomeroch. Človeka sa v podstatnej miere správa podľa toho, čo zažíva vo svojom okolí.
Trochu ma mrzí, že ako matematik ste úplne vynechali vplyv peňažného systému na dianie vo svete, pretože tento je dovolím si povedať hlavným zdrojom väčšiny ťažkostí, s ktorými sa svet dnes potýka. Keď sú peniaze vypúšťané do obehu ako úver, na ktorého splatenie je potrebné vypustiť ešte väčšie množstvo úverových peňazí (navýšené minimálne o úroky), aby celý systém neskolaboval, nesie to so sebou celý rad neduhov a nebezpečenstiev.

138396

26.06.2007 08:14

Problém lidské populace bez servítků

myslel som "jednoduché vstúpiť"

OndreG 91.?.?.?

po technickej stránke, že budúci mladomanželia nemusia prejsť žiadnym vyškolením a preskúšaním, napríklad v modelových situáciách, ak to neznie príliš newspeakovo [chechtot] . Hoci to samotné by určite nestačilo, základy je potrebné si doniesť z vlastného zdravého detstva a dospievania, čo ako sám píšete vyššie, je dnes pri umelom zhone, ktorý tu vytvárajú banky a megabiznis, u veľkej časti populácie dosť nepravdepodobné.

Neviem, čo nazývate triednymi dôvodmi. Nezvyknem sa strániť človeka z akejkoľvek vrstvy spoločnosti, pokiaľ mi od neho vyslovene nehrozí nebezpečie. Hoci je pravda, že niektorí ľudia ma zaujímajú viac, iní menej. Poznal som však aj ľudí na mojej úrovni (čo sa bystrosti týka), čo sa na založenie rodiny nehodia, či už prírodnými danosťami (ľahké autistické rysy), alebo nedostatočnou zrelosťou, hoci vek by už na to mali, prípadne sú sfanatizovaní cirkvou, najprv sa rozhodnú. že chcú mať rodinu a až potom hľadajú toho, s kým by to bolo možné. A takým nik nebráni vstúpiť do manželstva, ak sa nájde ochotná druhá strana, čo sa v nejednom prípade bohužiaľ "zadarí".

138459

26.06.2007 08:44

Problém lidské populace bez servítků

ale vy z mojich príspevkov vyčítavate to,

OndreG 91.?.?.?

čo tam vôbec nie je. Kde som ospevoval technológiu či pokrok? Kanta som v živote nečítal [chechtot] . Čistokrvní filozofi sú nudní čudáci. Nevŕtam sa vo všemožných teóriách, či už fyzikálnych alebo náboženských o vzniku vesmíru. Skôr ma zaujíma vznik a tvorivý rozvoj života na tejto planéte ako aj "naša" slnečná sústava ako taká. Vy sa príliš šprtáte v teóriách, zrejme aby ste ich vyvrátením potvrdili tú svoju náboženskú. Ak spomínam boha (bohužial, preboha a pod.) myslím tým spoločenstvo ľudí ako možnosť, ktorá by ľuďmi mala byť žitá. Či už v rodine(základné spoločenstvo), dedine, meste, oblasti(kultúrne či mravné spoločenstvá) alebo vo svete(ekológia, vymieňanie poznatkov z rôznych oblastí a pod.). Hoci pri pohľade na dnešný svet to môže vyznievať ako utópia, aby človek nestratil nádej, potrebuje žiť ideál v tej miere, ako sa vzhľadom na vonkajšie podmienky dá.
Žalúdok mám dosť silný, ale trpezlivosť mi pri diskusiách s Vami dochádza.

138460

26.06.2007 09:11

Problém lidské populace bez servítků

lepšie by vlastne bolo

OndreG 91.?.?.?

napísať "plnokrvní filozofi" sú nudní čudáci. Podobne ako plnokrvní matematici, stojí za povšimnutie, že práve tieto dva smery sa poja v autorovi článku.
Potom sú tu ešte plnokrvní ekonómovia, ktorí sú nudní a sfetovaní čudáci, stále lační po nových trhoch, nových spotrebiteľoch, či skôr nových obetiach?
Ani jedno z tých troch nie je ozajstná veda, len sa za ňu vydáva. Filozofi sa sami v sebe hrajú s pojmami, matematika je len nástroj pre iné obory a ekonómia v dnešnom hlavnoprúdovom ponímaní je len ideológia prezlečená za vedu, skrátka kuprezák (kurva prezlečená za kamaráta, ak by ste ten výraz náhodou nepoznali).

138462

27.06.2007 08:47

Problém lidské populace bez servítků

až na tých puberťákov

OndreG 84.?.?.?

s Vami v podstate súhlasím. Kto si neprejde búrlivou pubertou s rozbrojmi s rodičmi alebo inými autoritami, nedozreje a vždy si bude hľadať autoritu, ktorú by mohol slepo uctievať.
Tým farárom v titulku ste ako mysleli mňa? Nebudem Vám to vyvracať. Podľa toho, čo som o Freudovi čítal, myslím, že sa príliš uzatváral do seba, príliš premýšľal sám v sebe, preháňal to so slovnými asociáciami, ale čo je jeho hlavným vychýlením sa od hľadania pravdy, je jeho upnutie sa na sexualitu dieťaťa. Podľa mňa bol tak trochu úchylný, keď hádzal zodpovednosť za pripútanie sa dieťaťa k matke či otcovi len na dieťa a jeho žiarlivosť voči druhému rodičovi. Lebo hoci deti sa takto správajú, zdravý vzťah rodičov by toto správanie uviedol na zdravú mieru a smer.

Dr. Plzák, to je ten děda sexuolog? Nevera zdravému vzťahu nepomôže a nezdravý nezachráni, je to len únik z reality. Človek sa síce môže pohlavne stýkať s viacerými partnermi, ale milovať môže len jedného človeka. Dokonca keď sa dobrovoľne z vlastného presvedčenia stýka s viacerými partnermi, nemiluje nikoho, a postráda aj sebaúcty.

Áno, ženské som balil, ale uvedomil som si, že nie sú balíky, cez ktoré treba previazať stužky sladkých či nafúkaných rečí, tak som s tým prestal. Dnes sa chcem so ženou baviť (podľa možností dlhodobo), nie ju baliť. Hoci na tupé ženy či neskúsené devy zaberá skôr balenie, to uznávam.
Nebezpečie psychoanalýzy vidím hlavne v tom, že sa v človeku len rýpe a síce logicky slovne vysvetľuje, čo nie je tak, ako by malo byť, ale necháva človeka rozvŕtaného a bezmocného, bez primeranej pomoci pri budovaní a zoceľovaní jeho osobnosti, čo by bola druhá zložka terapie. Aspoň tí plnokrvní psychoanalytici takto zvrátene postupujú, čím páchajú na klientoch len ďalšie škody. Nechcem odsudzovať psychológiu ako celok, vždy záleží na jednotlivom psychoanalytikovi, či terapeutovi.

S tým bičom je to zložitejšie, ide o celú skrumáž závislostí. Kapitalizmus podchytáva v človeku jeho "horšie" stránky od malička, vedie k umelej pohodlnosti, umelým zážitkom a zároveň vyžaduje otrocky drieť pri výrobe často nezmyselných tovarov. Ale toto bol aj neduh socializmu, že sa sústredil prevažne na hmatateľné dôkazy prosperity, oceľ, betón, obilie a pod. Kapitalizmu stačia v tomto smere peniaze a HDP.

138542

27.06.2007 09:01

Problém lidské populace bez servítků

a čo ak manžel

OndreG 84.?.?.?

zomrie pri nehode a žena nie je sama schopná uživiť zostávajúcu rodinu? Napríklad prapôvodné Nemky to riešili tak, že deťom i sebe vzali život, keď ich muži padli v boji. Ale to boli veľké straty, nie jednotlivé prípady. Takže sa Vás pýtam, kto takú rodinu zabezpečí, ak nikde nejestvuje záznam, že tí dvaja spolu žili a starali sa spolu o rodinu. Príbuzenstvo, susedia, alebo kto?

Napádate tu obyčajný písaný zákon, ktorý sám o sebe nič neznamená, lebo sa dá vyložiť rôznymi spôsobmi. Sú manželstvá dobré sú aj horšie, ktoré sa asi vždy časom vyvinú v manželstvá úplne nanič. Závisí to od okolností, za akých bolo manželstvo uzavreté, či už vonkajších, alebo vnútorných (zrelosti mladomanželov).

138543

27.06.2007 09:10

Problém lidské populace bez servítků

kresťania

OndreG 84.?.?.?

a wall street [vyplazený jazyk] , minule dokonca Wall Street Journal rýpal, či by sa Vatikán nemal radšej venovať vojnám a hladomoru, ako napádať automobilizmus. Ako keby všetky tieto neduhy nepochádzali z jedného zdroja. Kresťania aspoň nemajú pod palcom peňažný obeh, ak teda nerátam vatikánsku menu pánboh zaplať. Hoci i menšie zlo stále zostáva zlom.

138544

27.06.2007 09:13

Problém lidské populace bez servítků

a ja som Vás

OndreG 84.?.?.?

o nejakú pomoc žiadal? Možno som ešte trochu unáhlený v prijímaní záverov, ale aspoň slepo nepreberám teórie druhých.

138545

28.06.2007 10:06

Problém lidské populace bez servítků

poníženie je vecou poníženého?

OndreG 84.?.?.?

Viete akou múdrosťou sa riadim, keď sa ma niekto snaží ponížiť? "S ľuďmi, ktorých názory a spôsob pristupovania k druhým si nevážim, sa nebavím."
Len dúfam, že takýto postoj zaujme väčšia časť čitateľov tohto webzinu, aby stiahnutie Vašich článkov neprišlo zákazom zhora, ale ako následok prepadu ich čítanosti. Prvýkrát mi predsavzatie nečítať viac Vaše výplody vydržalo len asi tri týždne, uvidím, čo prinesie druhý pokus.

138604

28.06.2007 10:13

Problém lidské populace bez servítků

s týmto Vašim príspevkom

OndreG 84.?.?.?

vcelku bez výhrad súhlasím, len chcem podotknúť, že cirkev získava peniaze skrze majetky, zo štátneho rozpočtu (aspoň u nás) a od farníkov, kdežto finančníci si ich (peniaze) vyrábajú sami a cez ich obeh vyciciavajú celý svet.
Česky mi to až tak dobre nepíše, vďaka čítaniu kníh v češtine síce rozumiem veľmi dobre, ale pri písaní by som sa dosť potrápil, hlavne s obrazovkou pred očami by tieto dostali zabrať.

138605

28.06.2007 10:16

Problém lidské populace bez servítků

nebudem čítať predžuté

OndreG 84.?.?.?

poznatky od niekoho, kto mi to dáva príkazom. Ja o voze, vy o koze, považujem našu diskusiu za ukončenú.

138606

v USA som nikdy nebol, ale čo som počul z rozprávania ľudí, čo tam nejaký čas pobudli, vyčítal z kníh a i videl v televízii vcelku zodpovedá tomuto vašemu krátkemu zhrnutiu. Vzdialená príbuzná našej rodiny, žijúca v Texase, sa každý deň modlí za prezidenta Busha a nosiť zbraň považuje za svoje neodňateľné právo. A keď sa im nechce doma umývať riad, tak použijú jednorazový umelý, hlavne, že je pohoda.
No tu sa ešte stále nájde dosť takých, čo upierajú svoje nesmelé zraky k zaoceánskemu boľševikovi (či feudálovi), strýkovi Samovi i s jeho strojom na doláre.

139255

15.07.2007 16:24

Státní Stádní teror pokračuje

teraz neviem,

OndreG 91.?.?.?

čo je horšie, či ten zosmutnelý príspevok nad vaším, alebo ten váš blud. Tí, čo sú pri moci, sú jednoducho magori, vymetené mozgy, ľudia, ktorým sa v detstve nedostalo za máčik záujmu a lásky, a teraz proste blbnú. (podobne ako sektári, aj dnes mi tu zvonili svedkovia jahodoví) Je to záležitosť mnohých generácií, ktorá sa tiahne pár storočí do minulosti. Mne sa darí zachovať si nádej predstavou, že každá struna raz praskne, keď ju chcete naťahovať donekonečna.
Je nezodpovedné nečinne sedieť a čakať. Niečo ako "ľudstvo" nejestvuje, vždy to bude len skupina jedincov a jednotlivcov, ktorí môžu ale nemusia vytvoriť spoločenstvo duchovne a názorovo nezávislých ľudí. Záleží na každom z nás.

139804

15.07.2007 16:34

Pane Klvaňo, lžete!

ten 1047 príspevok

OndreG 91.?.?.?

vyzerá, ako keby ho pozliepal robot z výrokov vystrihnutých z agitačných letákov. [chechtot]

139806

15.07.2007 21:35

Státní Stádní teror pokračuje

a od čoho tu teda sme?

OndreG 91.?.?.?

čo sa mám s každým tľapkať po pleci, že všetko je v pohode, len by ste už nemuseli po celom svete nechávať vraždiť ľudí, "pán" bankár, "pán" ropný magnát, "pán" zbrojný priemyselník, "pán" cirkevný hodnostár? Možno ešte nie som celkom zrelý, ale jedno viem, keď niekto zaútočí na život môj a mne blízkych ľudí, sú len dve možnosti, utiecť do bezpečia, a ak žiadneho bezpečného miesta niet, ísť do protiútoku. Hádam si nemyslíte, že proti ťažkej palebnej sile niečo zmôžete modlitbami? Vychádzam z toho, že ste ten istý anonym, na ktorého príspevok som pôvodne reagoval.

139827

16.07.2007 12:56

Pane Klvaňo, lžete!

zdá sa, že Klvaň je vaša

OndreG 91.?.?.?

krvná skupina. Podobne nafúkaný, povýšenecký, so vcelku slušnou slovnou zásobou. Práve som si pozrel fotku jeho tváre. Ťažké viečka, hypnotizujúci pohľad, horná pera len v náznakoch, nevýrazná brada, nabobtnané líčka. Ten chlapík je chlípny, zvrhlý človek, s takým sa neradno baviť, takého možno len stroho odbiť, ako to spravil starosta Trokavce.
Klvaň je už za zenitom, tomu už nič nepomôže, ako je to s Vami, neviem, ale idete podobným chodníčkom ako on, záleží na tom, či to robíte hlavne pre peniaze a moc, alebo zatiaľ len z naivity.

139860

17.07.2007 10:45

Státní Stádní teror pokračuje

veď ja som tým protiútokom

OndreG 84.?.?.?

tiež nemyslel, že sa treba po zuby ozbrojiť, ale príspevok toho anonyma mi pripadal jednoducho apatický, že už sa nič nedá robiť, a že budeme zadelený každý podľa svojej viery po smrti. Zrejme išlo o nejakého náboženského fanatika alebo sektára.
No jedno by som vám vytkol, nerobte zo seba hovorcu za nejakú väčšiu skupinu. Ja síce v kúte zahnaný nie som, ale stretávam denne ľudí, čo sú v takomto rozpoložení a od týchto ľudí pochopiteľne nemožno očakávať, že budú dodržiavať zákony, a u niektorých ani že budú ctiť dobré mravy.

139914

17.07.2007 11:26

Live Earth

okrem vypínania TV

OndreG 84.?.?.?

je príjemné i zakryť samotný prijímač nejakým pekným farebným prehozom, izba hneď vyzerá krajšie a útulnejšie.
Tie koncerty boli riadnou bujačinou, ale haniť všetkých hudobníkov, že sa tam doviezli tryskáčmi? Veď to sú len odrobinky oproti celosvetovej leteckej doprave, navyše si neviem dosť dobre predstaviť, že by mediálne tak známi ľudia pri dnešnej hustote fanatikov cestovali bežnými linkami. To je skrátka daň za ošiaľ, ktorého súčasťou a spoluvyrábačmi sú i radoví fanúšikovia-konzumenti.
Bolo to pokrytecké podujatie, tak ako mnoho z nás vykonáva do istej miery pokrytecké zamestnanie predovšetkým pre peniaze a prežitie. Taký je dnešný svet, kde hospodárstvo rastie a ľudskosť sa vytráca.

139916

18.07.2007 16:51

Neokonzervativec Bill Kristol očekává Bushův útok na Pákistán

bohem vyvolení

OndreG 84.?.?.?

svätí satani [vyplazený jazyk]
tu treba byť pevný v hodnotách a postojoch, a samozrejme, že bez hĺbkovej reformy peňažníctva to pôjde so svetom len hlbšie do pekla.
Hlavne si magorov nepúšťať k telu. Snáď sa potom človek dočká naplnenia známeho to porekadla: "So životom v sebe...ne.y.ebeš!"

139992

18.07.2007 17:21

Proroctví o nátlaku

nerozumiem, prečo

OndreG 84.?.?.?

autor článku používa "nový Pearl Harbour" v uvodzovkách. Veď americké spravodajské služby vedeli o japonskom útoku na Pearl Harbour niekoľko dní dopredu. Dokonca vedeli včas na evakuáciu, odkiaľ presne útok príde a v akej sile. Nespravili nič. V 1. sv. vojne potrebovali parník Lucitania, v 2. Pearl Harbour, a teraz do tretice rozpútali čisté peklo na zemi. Popritom samozrejme nemálo menších krajín "oslobodili" a zaviedli im "demokraciu" počas celého 20. storočia. Asi tak, ako nás "priateľsky navštívili" vojská Varšavskej zmluvy.

139993

20.07.2007 08:28

Tonkinský záliv II a srpnové výstřely?

ste ničomný človek,

OndreG 84.?.?.?

vnímate dianie v svete ako partiu šachu s neživými figúrkami, dobrí bieli proti zlým čiernym. To je znak duševnej vyprázdnenosti.
Neviem, odkiaľ čerpáte poznatky o svetovom dianí, lebo ak zo spravodajských televízií a súkromných tlačových agentúr, tak to sú tie najmenej objektívne zdroje. Irán desaťročia sám nezačal vojenský konflikt, kdežto SŠA a ZSSR, hlavní to agresori minulého i súčasného storočia ich majú na rováši viac než sto len od druhej svetovej.
Nepochybujem, že i v Iráne sa nájde nemálo náboženských fanatikov, nakoniec i tamojší prezident má blízko k takejto odnoži islámu. Tak ako na čele SŠA ako bábka stojí prepitý fanatický kresťan. To je proste kinderpolitika dnešných čias, hlavne, že kolieska či kolesiská biznisu sa pekne namazané rýchlo otáčajú.

140106

20.07.2007 17:18

Je NWO „židovskou“ záležitostí?

vcelku dobrý článok,

OndreG 91.?.?.?

čo sa týka popisu peňažného systému. Čo sa Židov ako vyvoleného národa týka, tam sa už dá vážne pochybovať. Aj mňa napríklad inšpirovali knihy písané ľuďmi, ktorí pochádzali zo židovských rodín, ako Erich Fromm alebo Richard Feynmann, ktorí sa ale svojej viery vzdali, keď dospeli k poznaniu, že jediná istota je, že nič nie je isté. A to, čo spomína autor o rasovej čistote, ktorú oslabujú bankári, v závere článku, mi od neho príde fašistické. Podobne ako pravidlá židovskej cirkvi o prijímaní nových členov, hoci to je iba taká perlička.

140127

22.07.2007 09:25

Je NWO „židovskou“ záležitostí?

akože éééé?

OndreG 84.?.?.?

vo vašej hlave to musí dosť víriť, keď ste sa od môjho príspevku dostali až k Wagnerovi.
Čo sa týka môjho narážania na fašistickú domnienku autora, už Ježiš bol jasne proti "posvätnosti" židovského národa, že boh nie je len bohom Izraela, ale bohom všetkých ľudí. Možno kedysi patrili k vzdelanejším národom, ale akosi im tá ich učenosť stúpla do hlavy, ako vidno i na autorovi článku v tom závere.

140220

24.07.2007 13:18

Je NWO „židovskou“ záležitostí?

ale no,

OndreG 91.?.?.?

rád sa vyvyšujete nad druhých? Chyba nie je v dynamike myslenia, ale jednoducho v tom, že Wagnerove skladby bližšie nepoznám. Akurát viem, že sa jeho skladby tešili veľkej obľube Adolfa Hitlera. Používate také prehmaty, že sa v nich vyznáte akurát vy sám, čo diskusii určite nenapomáha.
Aj v reálnom živote sa na ľudí zvyknete škeriť, ako tu cez ksichtíky? A ak áno, máte ešte kompletný pôvodný chrup?

140356

24.07.2007 13:38

Spotřeba antidepresiv u dětí vzrostla čtyřikrát

pozor ostré slová, vopred sa ospravedlňujem

OndreG 91.?.?.?

v psychiatrii až na pár poctivých výnimiek pracujú neschopní, nepoctiví a nezodpovední ľudia, niekedy až magori. Po '89tom je to o to horšie, že nastúpili tie skurvené farmaceutické korporácie, ktoré ľudí žmýkajú, ako sa len dá. Samozrejme za aktívnej asistencie psychiatrov, lekárov, čo zložili Hippokratovu prísahu.
Psychofarmaká majú slúžiť len na zastavenie chorobného spádu. Tieto "lieky" nič neliečia, iba potláčajú príznaky. Antidepresíva by som dokonca označil vyslovene za legálne drogy na zlepšenie nálady, tzv. "don't be sad pill".
Jediné, čo človeku s ubitou dušou môže pomôcť, sú zdravé medziľudské vzťahy, z ktorých si bude môcť vziať príklad, postupne sa zapájať a nakoniec i sám utvárať spoločenstvo ľudí s druhými.
Najhoršie je, že to dávajú brať mladým ľuďom ktorí sú ešte vo vývoji, pritom práve u nich je najväčšia nádej, že sa ich stavy podarí zvládnuť ľudským prístupom pri terapii bez chémie. Takto z nich vyrastajú závisláci, ktorí sa raz spoločnosti pomstia za to, čo z nich urobila.

140358

26.07.2007 21:57

Spotřeba antidepresiv u dětí vzrostla čtyřikrát

ale vlastne ako píšu aj iní nižšie,

OndreG 91.?.?.?

prvotnú zodpovednosť nesú rodičia, potom škola a až potom lekári. Lenže dnes sa rodičia popri práci deťom venovať nestíhajú (a niektorí sa ani venovať nechcú), na školách pri tých platoch zostávajú už poväčšine iba neschopní alebo zasnívaní a o lekároch psychiatroch som už písal... Do toho sa ešte ozýva cirkev svätá, že sa rodí málo detí, len aby sa im košiar ovečiek nezmenšoval.

Lekári tu štrajkujú za zvýšenie platov, ale že by sa niekto nahlas ozval, že prinajmenšom každý piaty dospelý človek je dnes vedený ako pacient na psychiatrii, u detí dokonca každé tretie? To nikoho z tých "poslov zdravia" neznepokojuje, berú to skrátka ako fakt.

Mne už z toho nie je smutno, lebo ide naozaj hlavne o osobný postoj a vyrovnanie sa s vlastnou minulosťou. Akurát ma trochu kvári tá neistota, že človek nevie, kedy ho nejaká narušená osoba napadne na ulici, alebo sa len tak zahrá na ostreľovača náhodných okoloidúcich.

140552

29.07.2007 16:23

Hodlá Německo ovládnout celou Evropu?

dvom predposledným odsekom

OndreG 91.?.?.?

nie veľmi rozumiem. Presnejšie tomu, čo ste napísali v zátvorke ku kresťanskej doktríne (nie som kresťan ani sa v týchto veciach nejako zvlášť nevyznám) a to o Atlantíde a horných desaťtisíc alebo teda všetkých ľuďoch. Hlavne tú Atlantídu pre horných desaťtisíc si neviem dosť dobre predstaviť, keďže v týchto časoch je horných 10000 po duchovnej stránke niekde v suteréne ľudskej spoločnosti. Neviem si predstaviť, ako by takíto ľudia mohli vytvoriť zrelé ľudské spoločenstvo. [zmaten]

140754

12.08.2007 13:28

Strýčku Same, tvůj bankéř chce s tebou mluvit. Hned!

pritom práve súčasná ekonómia

OndreG 84.?.?.?

a hlavne bankovníctvo je zdrojom dnešných problémov. Ide o peniaze vytvorené z dlhu. V malom to začalo v Británii, vo veľkom sa to rozbehlo práve za oceánom a odtiaľ to najprv západná a po 89tom i východná Európa naimportovala vo veľkom späť. Čo sa peňazí týka, ide o začarovaný kruh: sú vytvorené ako dlh, ktorý treba splatiť i s úrokom, na čo treba vytvoriť na dlh ešte viac peňazí a tak dokola. Masa peňazí v obehu (i celkový dlh) neustále rastie, z toho dôvodu je potrebný i nekonečný hospodársky rast (prinajmenšom nominálny, ale väčšinou i reálny, keďže bankári sú nenažranci), aby bolo z čoho platiť bankárom úroky z ich vyčarovaných peňazí, ktorých "tlač" si privlastnili zákonom o komerčných bankách a ich účtovných postupoch.

141617

13.08.2007 18:32

Americká hegemonie plodí rusko-čínskou vojenskou alianci

sú ešte sprostejší,

OndreG 91.?.?.?

situáciu nemajú pod kontrolou, a ešte sami seba klamú, že všetko je v najlepšom poriadku. Je to potieranie skutočného sveta, určite by sa na to našla i nejaká psychiatrická diagnóza. Amíci to ale robia už prinajmenšom jedno storočie, len to teraz vytrysklo na povrch. A bude ešte "veselšie".

141664

14.08.2007 16:32

Africké země směřují k unii

Jeffrey Sachs teda určite nie je nositeľom

OndreG 84.?.?.?

hlbokej múdrosti, ktorú by si nedávna situácia v S a V Európe ako i tá dnešná v Afrike vyžadovala.
Dostalo sa mi tej možnosti vidieť ho naživo na jednej konferencii v 2002. Keď som sa následne dočítal, že práve tento jedinec je hlavným strojcom reforiem v strednej a východnej Európe, skoro ma drblo. Nie nadarmo sa to volalo terapia šokom. Poriadne to nami zatriaslo a trasie doteraz. Slabší pošli na ulicu prípadne na večnosť, ľudia kurvy sa škeria na celý svet a ten sa uberá stále hlbšie do horúcich pekiel.
Ten váš newspeakový blábol ani nevládzem dočítať.

141739

15.08.2007 09:50

Vysvětlení deliberace

ale preklínať za to,

OndreG 91.?.?.?

že vôbec našli v sebe tú drzosť a splodili deti, nie že splodili práve to konkrétne dieťa. Aj keď preklínať sa má len chvíľu, kým sa od tých oháv človek neodpúta.

141772

15.08.2007 10:32

Vysvětlení deliberace

slabý článok,

OndreG 91.?.?.?

autor nič podstatné nepovedal, prostoducho kĺže po povrchu. Obávam sa, že podobne by vyzerala aj ním navrhovaná priama demokracia. Vôbec si totižto nemyslím, že jednoduchý človek je schopný robiť politiku. Politika, to je predsa predovšetkým zahraničná politika. Pozrite sa na bratov Kačičkových v Poľsku, to sú jednoduchí ľudia a vidno, ako dovrzajú všetko, do čoho sa v politike pustia. Takým možno zo služieb verejnosti zveriť akurát tak odvoz odpadu, aj to po dôkladnom zaškolení.
Nazdávam sa, že politika ako i život samotný je hlavne o pokore: každý človek, vznešený i jednoduchý by mal vedieť odhadnúť, na čo jeho sily stačia, a kedy je bezradný, nie za každú cenu bezhlavo konať a rozhodovať. Politikmi sa musia stať veľmi nadaní a ucelení ľudia, nie ako tomu je dnes, keď sú tam len prisluhovači peňažnej pliesne alebo svojhlaví prospechári a mocibažníci.
Som skôr za zmes priamej a nepriamej demokracie, v ktorej by navyše mohol, ale nemusel každý hlas mať rovnakú váhu (podľa predmetu hlasovania), aby to nebola len čistá kvantita. Také zriadenie však nemožno dosiahnuť umelou cestou zhora ani zdola.

141774

15.08.2007 10:31

“Situace je špatná. Horší než špatná. Je šílená”

rovnako je šialené

OndreG 91.?.?.?

myslieť si, že odstránením politického vedenia sa odrazu všetko zmení k lepšiemu. Autor zmýšľa detinsky, teda typicky americky. Slobodu berie ako heslo, ako keby bola každému človeku daná do vienka už pri narodení. Ale to je len možnosť, jedna z možností, ktorou môže človek ísť a zďaleka nezáleží len na ňom samom.
Stačí sa pozrieť na dejiny, napríklad starovekého Ríma, alebo aj Francúzskej revolúcie. Čo tam vyčíňal Robespierre za ukrutnosti, to nemalo so zlepšením nič spoločné. Besná revolúcia nič dobrého neprináša.

141775

17.08.2007 14:20

Vysvětlení deliberace

veĎ hej,

OndreG 91.?.?.?

referendum môže byť užitočný a účinný nástroj, ale aj tak je rozhodujúca (aj v referende) schopnosť tých, čo rozhodujú, posúdiť skutočný stav a navrhované možnosti, čo zďaleka nemusia všetci zvládať. Záleží samozrejme na povahe a závažnosti referendovej otázky. Išlo mi skôr o to, že na papieri vyzerá dobre pomaly každý politický systém, ale v reáli to vypáli inak.
Švajčiarov by som za príklad nedával, tvária sa síce ako neutrálna demokracia, ale zarábali na spravovaní peňazí kohokoľvek, na ich pôvod sa nepýtali, proste ich točili, profitovali na vojnách, diktátorských režimoch, na obetiach i zločincoch. Oni nie sú šťastne a zodpovedne slobodní, ale sterilne, bezducho slobodní.

141945

18.08.2007 14:43

Vysvětlení deliberace

písal som o ideáli,

OndreG 91.?.?.?

ktorý nemôže zaručiť žiadny štát ani zriadenie samo osebe. Štát ako taký mi pripadá len ako ideologický nástroj na ohýbanie ľudí a života.
Neviem, čo myslíte tým Bismarckom, bol to jeden rozvážny, múdry ale i rozhodný politik, takých by sme i dnes potrebovali ako soľ.
Len pre zaujímavosť, aký je potom Váš názor napríklad na takého prezidenta Trumana, ktorý napriek ochote Japoncov, rokovať o kapitulácii i protestom svojich vlastných generálov nechal zhodiť atómky na Hirošimu a Nagasaki?

142003

20.08.2007 11:30

Vysvětlení deliberace

v podstate súhlasím,

OndreG 91.?.?.?

akurát každému takému referendu musí predchádzať vysvetľovacia a objasňovacia kampaň, nie vládna propaganda, ako tomu bolo napríklad u nás pri vstupe do EÚ. A tiež si nemyslím, že by mal mať každý hlas rovnakú váhu. Ideálne by bolo vážiť hlasy podľa vzdelania, lenže to by muselo byť školstvo od základného až po vysoké na inej, vyššej, úrovni, aby sa dosiahnutý stupeň vzdelania dal považovať za určité merítko občianskej vyspelosti.

142094

20.08.2007 15:49

Vysvětlení deliberace

práve preto

OndreG 91.?.?.?

som tam pridal tú poznámku o úrovni školstva. Školy by totiž okrem odovzdávania vedomostí mali plniť i výchovné poslanie, aby sa zo žiaka či študenta postupne stával uvedomelý človek, občan.
Žena v domácnosti so základným vzdelaním len ťažko do dôsledkov domyslí, čo prinesie napríklad taký vstup do medzinárodného zoskupenia, alebo povolenie eutanázie, či užívania mäkkých drog. Aj keď názor si na tieto veci môže utvoriť, nebude na rovnakej úrovni, ako názor vzdelaného človeka. Teraz si nemýľte bankára so vzdelaným človekom. Na bankára v dnešných pomeroch stačí, aby človek zvládal účtovníctvo, finančnú analýzu a odhad rizika ako aj hospodárstva celkovo, žiadna veľká veda, skôr hazard a rozpočtovanie. Viem to, sám som bankovníctvo študoval.

Kupa dětí je na jednu ženu veľa, v takých pomeroch z detí slušní, zodpovední a priebojní ľudia nevyrastú.

142110

20.08.2007 18:08

Vysvětlení deliberace

myslím, že sme sa zamotali do slov.

OndreG 91.?.?.?

Iste, o bežných veciach môžu dobre rozhodnúť i jednoduchí ľudia, stačí teda prevaha kvantity. Ale svet ľudí nie je zas tak jednoduchý, dokonca čím viac ľudí tu žije, tým je zložitejší.
Neviem, odkiaľ ste nabrali, že Einstein bol šialený a vôbec, že všetci vedci a géniovia sú šialení. Práve nedostatok odbornosti, kde chce každý do všetkého kecať, spôsobuje dnešný zmätok. Najviac si huby otvárajú pseudovedci, ekonómovia, matematici, politológovia, sociológovia, ako aj niektorí psychiatri a psychológovia, filozofi, religionisti a podobní kecálkovia.
Nepísal som, že vzdelaní ľudia rozhodujú etickejšie, ale že vedia lepšie domyslieť dôsledky svojich rozhodnutí. Skrátka nie sú takí živelní ako jednoduchí ľudia. Vy by ste dal postaviť most cez rieku absolventovi učňovky? Zdá sa, že most je technické riešenie, ale keď sa zrúti, je z toho morálny problém. Podobne hlasovanie je technická záležitosť, ale dôsledky môžu byť až kruto skutočné. A buďte si istý, že milión hlupákov neurobí o nič lepšie rozhodnutie ako jeden hlupák, akurát sa budú navzájom posmeľovať, akí sú skvelí, veď vidíte ako to chodí v parlamente.
Znakom ozajstnej múdrosti je uznať si, keď niečo neviem, keď nie som dostatočne rozhľadený, keď sa neviem rozhodnúť.
Až tak trochu úsmevné je, že sa tu hádame na prkotinách, pretože tí ozaj sprostí ľudia majú pod palcom tak ľudí jednoduchých ako aj vzdelaných vedcov a to skrze vcelku jednoduchý vynález zvaný peniaze. Hoci nie sú peniaze ako peniaze, tie dnešné z komerčných bánk sú doslova zvrhlé.

142118

28.08.2007 09:13

Vysvětlení deliberace

Einstein trpel

OndreG 78.?.?.?

vrodenou duševnou poruchou, ľahkým autizmom, preto bol po ľudskej stránke čudák. Aj keď je otázne, prečo sa potom vôbec ženil a splodil deti, keď k týmto stránkam života nemal dostatočne vyvinutý vzťah. Zrejme tlak vonkajšieho prostredia.

Vedy o neživej prírode, fyzika a chémia, ale napríklad aj "živá" mikrobiológia, teda také, kde sa dajú jednoducho robiť experimenty v umelom prostredí, sú pomerne ľahko zneužiteľné. Aspoň v malom, vo veľkom nás to môže samozrejme zabiť všetkých. To je asi práve rozdiel medzi vedomosťami a múdrosťou. Častokrát sa veda zneužila iba preto, že vedec bol príliš mladý, bez dostatočných životných skúseností na to, aby dokázal domyslieť dôsledky svojho výskumu a rozpoznať motívy svojich chlebodarcov. Preto s veľkou nedôverou vnímam vyhlásenia politikov o budovaní "znalostnej ekonomiky", ide totiž iba o manipulatívnu, účelovú inteligenciu. Ako píšete, na fundované mravné rozhodnutia školy nie sú, na to majú byť učitelia, úplne konkrétni jednotlivci, od vlastných rodičov cez učiteľov na školách až po šéfov v prvých rokoch praxe, prípadne i rovesníci a samozrejme, človek sa učí aj na vlastných chybách.

142693

29.08.2007 08:49

Vysvětlení deliberace

tým si vzhľadom

OndreG 91.?.?.?

na výrazný nedostatok schopných učiteľov nie som vôbec istý. Prečo potom toľko nadaných ľudí končí na psychiatriách, zatiaľ čo tí zvrhlí, zdá sa, vládnu svetu? Ja teda v osudové stretnutia neverím.

142740

02.09.2007 21:32

Vysvětlení deliberace

no neviem,

OndreG 91.?.?.?

či sa učiteľ nájde za každých okolností, či postačuje, že "žiak" je pripravený. Čo ak sú v oblasti stovky ba až tisíce strádajúcich "žiakov" a schopných "učiteľov" tam možno zrátať na prstoch jednej ruky? Alebo čo myslíte, prečo sa posledných pár rokov tak rozmáhajú samovraždy?
Nechcem, aby to vyznelo ubíjajúco, ale na svet okolo a životy ľudí sa rád pozerám bez umelého prifarbovania a každý, kto to dokáže, musí vidieť, že ako ľudstvo sme vo veľmi biednom rozpoložení. Slepá viera ešte nikomu nepomohla. Lebo tak mi tie "osudové stretnutia" pripadajú. Tiež som v živote stretol ľudí, od ktorých som sa priučil čomusi menej či viac podstatnému. Ale osudové stretnutia? Každú radu si musí človek sám pre seba kriticky prehodnotiť, jedine tak šľachtí vlastnú múdrosť.
Viete, je ťažké nepôsobiť z vášho pohľadu úzkoprso, keď napíšete dokopy tri vety, kde použijete výrazy ako "osudové stretnutia" a "žiak si zaslúži, učiteľ sa nájde". Mne to všelijako zaváňa nejakým poblúznením. Bez urážky.

143027

03.09.2007 09:41

Vysvětlení deliberace

s týmto posledným

OndreG 78.?.?.?

príspevkom plne súhlasím, akurát by sa možno zišlo ešte dopniť vieru o nádej, aby to bolo úplné. Tešilo ma [mrknutí jedním okem]

143041

05.09.2007 16:31

Laskavé banky spěchají na pomoc zadluženým majitelům domů

veľmi dobre napísaný článok,

OndreG 84.?.?.?

akurát by som ešte rád upozornil na jednu skutočnosť. Peniaze sú spoločenskou dohodou, preto aj ich "výroba" a dohliadanie nad ich množstvom v obehu by malo byť spoločenskou záležitosťou, nie agendou úzkeho kruhu bánk. Z článku to síce nepriamo vyplýva, ale je treba toto jednoznačne povedať. Bankári zďaleka nepatria medzi intelektuálne elity, hoci to je vysokoškolský odbor. Sú len kurevsky zazobaní a preto "vážení" (zlatom).

Pre doplnenie, judaizmus zakazoval úžeru len voči Židom, požičiavať mimo židovskú komunitu bolo povolené, aspoň teda v praxi stredoveku a nasledujúcich období. Prečo sa asi Židia stali tak nenávideným národom?
Pán Stwora, manželke odporúčam prejsť si pravidlá účtovníctva bánk, nespomínam si na presné čísla účtov, ale mala by tam nájsť účtovný prípad "úver klientovi", MD Pohľadávka voči klientovi oproti D Zostatok na účte klienta. Splácanie úveru je potom obrátene spolu s navýšením o úrok. Uzákonený podvod. Ešteže sa ženám možno zadívať na prsia, to človeku hneď zlepší náladu.

143134

18.09.2007 11:47

Profesor Finkelstein „dobrovolně“ rezignoval

a ste s takým

OndreG 91.?.?.?

šialeným životom spokojný? Nenapadlo vás v súvislosti s týmto článkom, že sa možno aj vy šialene snažíte, aby sa k vám dostal zlomok hodnoty, ktorú vyrobíte a zvyšok ide do vrecák bankárskej mafie (nielen židovskej)?
A potom tu ešte reptáte na človeka, ktorý sa v tomto smere snaží o obrat k lepšiemu. Ste vy ešte normálny, celistvý človek?
Inak, akademikov by som určite všetkých nehádzal do jedného vreca, hoci napríklad s takým Havlom a Klausom vám dávam za pravdu, to sú príživníci na zvrhlom systéme, Klaus navyše aj pomerne veľký ťuťmák.

144064

27.09.2007 20:46

IZRUSA - války v zájmu „Nového světového řádu“

RE: írán

OndreG 84.?.?.?

trochu slušnosti a aj uvedomelosti by vám nezaškodilo. Necítim síce potrebu obhajovať pohlavne inak zameraných, ale som natoľko mužom, že sa na tejto menšine nepotrebujem odbavovať, vy nie?

144595

28.09.2007 17:25

IZRUSA - války v zájmu „Nového světového řádu“

RE: írán

OndreG 78.?.?.?

nenarážal som na skutočný stav vecí v Iráne, ale obdiv diskutéra k postojom iránskeho prezidenta v danej otázke a tiež na jeho slovník (diskutérov). Sloboda prejavu je jedna vec, niečo iné je byť pri sledovaní diskusie zdržovaný tupými názormi, ktoré sa vôbec nemali dostať cez administrátora diskusie.

144634

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 93 čtenářů částkou 16 150 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

České karikatury politiků vyhostí další 60 pracovníků ruské ambasády22.04.21 17:53 Česká republika 5

My z vás tu chuť bojovat proti banderovcům a ukronacistům vytlučeme22.04.21 15:04 Česká republika 0

Ruská FSB zveřejnila video z tajného rozhovoru agentů CIA připravujících puč v Bělorusku21.04.21 20:39 Rusko 3

Život vašich dětí a život dětí vrchnosti21.04.21 20:03 Česká republika 2

Češi dávají Rusku ultimátum! Trapnost už nemůže být větší21.04.21 19:29 Česká republika 6

Policista Chauvin shledán vinným ve všech třech bodech obžaloby21.04.21 14:51 USA 2

SÚKL hrozí Právu pokutou až půl milionu za články o ivermektinu21.04.21 11:15 Česká republika 3

„Nechápeš, že máš svobodu.“ Sedm Němců se chce přestěhovat do Běloruska20.04.21 23:17 Německo 3

Odvolali ředitele waldorfské školy, který umožnil netestovaným dětem výuku20.04.21 11:36 Česká republika 1

Tak se povedlo. Rusko je z tendru venku19.04.21 19:41 Česká republika 15

Mobilizace vlastenců proti novodobé cenzuře 19.04.21 12:21 Evropská unie 0

Pokus o státní převrat v Bělorusku odhalen18.04.21 10:28 Belorusko 5

Na výbuchu ve Vrběticích se podíleli ruští agenti, Česko vyhostí 18 diplomatů 17.04.21 21:02 Česká republika 16

Francie přijala drakonický zákon zakazující zveřejňovat foto policajtů16.04.21 18:47 Francie 4

O tom, co můžeme říkat, bude rozhodovat Evropská unie16.04.21 18:17 Evropská unie 1

Sítě 5G16.04.21 08:42 Neurčeno 6

Německo: Soud zakázal povinné nošení masek, rozestupů a testování žáků15.04.21 20:28 Německo 3

Kúdela dostal za rasismus deset zápasů14.04.21 23:51 Británie 5

Testování lidí ve firmách bylo nezákonné14.04.21 23:27 Česká republika 1

Další a další zhovadilosti14.04.21 19:56 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,51 Kč
Euro
25,86 Kč
Libra
29,81 Kč
Kanadský dolar
17,24 Kč
Australský dolar
16,63 Kč
Švýcarský frank
23,46 Kč
100 japonských jenů
19,93 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,66 Kč
100 maď. forintů
7,11 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,54 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 426,84 Kč
1 unce stříbra
562,72 Kč
Bitcoin
1 082 772,00 Kč

Poslední aktualizace: 23.4.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 64 495 294