Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Cynik

Nalezeno 66 příspěveků, 5 různých IP adres

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

28.04.2006 11:29

Proti Bushovu impériu stojí sjednoceně celá planeta

RE: Když Amerika padne, pomůžeme si? - Myslím že ne

Cynik 212.?.?.?

Ospravedlňujem sa, ale priemernú reakciu prispievateľov môžem označiť ako "posranost". Hlavne Európa má totiž obrovský potenciál, len ho systematicky a zarputilo z nejakého dôvodu ničí. Európa je v súčasnosti na mentálnej úrovni Maovej "kultúrnej revolúcii", kdy bola aj ekonomika Číny v rozklade. My tomuto marazmu hovoríme "multikultúrna revolúcia". Neostáva nám nič iné, len pochovať "našich Maov" aj našu multi-kulti revolúciu a pred Európou sa znovu začne triasť celý svet.

104608

28.06.2006 09:15

Zakažte kouření na veřejných místech!

RE: nesmysly

Cynik 212.?.?.?

Pred 50 rokmi by nad takouto debatou krútili hlavou: každý je predsa svojprávny a takéto zákazy sú výsmechom dremokracie.

109194

28.06.2006 09:22

Zakažte kouření na veřejných místech!

Tak čo?

Cynik 212.?.?.?

Do čerta, prečo mi to nejde?!

109197

14.03.2007 14:55

Carter a útočící hejno

RE: Na první pohled...

Cynik 212.?.?.?

Arabi práve dobývajú Európu a paradoxne väčšina z diskutujúcich sa rozčuľuje nad tým, ako Izrael utláča Arabov. Pokiaľ židia neprijmú nadvládu Arabov budú stále agresormi nech urobia čokoľvek. Izrael musí zaniknúť a židia sa musia vysťahovať, alebo prijať druhoradé postavenie, inak to pre Arabov spravodlivé riešenie nebude. Sionistická entita (Izrael) zanikne a na celom svete nastane trvalý mier. Toto stále žvania Arabi a Európania, ktorí veria v rozprávky. Židov nemusím, ale nie som taký zaslepený, aby som nevidel oveľa väčšie nebezpečenstvo, teda Arabov a moslimov všeobecne.

130806

15.03.2007 09:37

Carter a útočící hejno

RE: Carter pobozny hnup a nejhorsi prezident USA?

Cynik 212.?.?.?

Štefan a ostatní diskutujúci, vy si vôbec neuvedomujete, že pokoj na svete nebude aj keď Izrael a všetci židia pôjdu do p... hoci aj zajtra? Arabi a moslimi chcú ovládnuť Európu, či dokonca celý svet už od čias Mohameda nezávisle na tom či Izrael existuje alebo nie. Život a existenciu si Európa nezachráni tým, že obetuje nejaký Izrael, či židov, stačí rozpoznať ako rýchlo pokračuje islamizácia západnej Európy. Toho pokoja si Štefan a ostatní nestihnete užiť, pretože skončíte ako komunisti v Iráne, ktorí z nenávisti k šáhovi podporili fanatika Chomejního, ktorý ich na znak vďačnosti brutálne eliminoval tak, že nenávidený šáh bol vlastne milý dedo mráz či Mikuláš. Nepriateľ môjho nepriateľa nie je veľmi často môj priateľ, ale ešte väčší nepriateľ, len túto historicky mnohokrát overenú skutočnosť nechceme z pohodlnosti vidieť a zámerne si zakrývame oči. Diskutéri na Zvedavci sú v drvivej väčšine protiizraelskí a protižidovskí, čo sa dá pochopiť. Ťažko pochopiteľná pre mňa je až otrocká asertivita k Arabom a moslimom všeobecne, hoci ich násilie no celom svete (Darfúr, Filipíny, Thajsko, Nigéria, Srbsko, Francúzsko, Británia, Španielsko atď....) si vyžiada státisíce obetí obetí ročne. A v Iraku sa zbíjajú medzi sebou. Ale aj tak som sa niekde dočítal, že za to sú vlastne zodpovední židia, pretože celé toto "svinstvo" podporujú v patologickej túžbe zničiť všetko, nech to znamená aj ich vlastné zničenie.

130856

15.03.2007 15:34

Carter a útočící hejno

RE: Carter pobozny hnup a nejhorsi prezident USA?

Cynik 212.?.?.?

Bohužiaľ musím konštatovať, že rôzni Pavel-Čert- Němcovci sú práve tí užitoční idioti, ktorí nevedia rozoznať zrno od plevelu. Zaradiť môj príspevok ako obhajobu a súhlas s pánom Bushom môže len totálny obmedzenec a nekritický fanatik, ktorý nevie pochopiť, že pre Európu existuje väčšie nebezpečenstvo ako Izrael a židia v podobe arabskej, resp. moslimskej kolonizácii. Prečo sa vám do pekla nepáči keď židia skolonizovali na malom kúsku územia pôvodne arabské a nevadí vám, že arabi a moslimovia kolonizujú prakticky celú Európu? Netrepte tu už o vojnových štváčoch, keď popisujem to, čoho sa obávam ja a čo vám zrejme nevadí, len nechápem prečo? Prečo vám nevadí, že nás skolonizujú Arabi a moslimovia všeobecne? Prečo vám vadí práve izraelská kolonizácia Arabov a nie arabská kolonizácia Európanov? Nedáva mi to ani logický a ani racionálny zmysel.

130875

16.03.2007 10:34

Carter a útočící hejno

RE: Israel Shamir pise stale lepe

Cynik 212.?.?.?

Vážení, Zvedavca sledujem snáď viac ako dva roky a do diskusie som zasiahol prvý krát. Našiel som v nich mnoho poučných a múdrych myšlienok a názorov, takisto aj čudákov typu Leha, ktorý dokázal tvrdošijne obhajovať aj neobhájiteľné. Som imúnny voči akejkoľvek propagande, túto vlastnosť som nadobudol ešte za "blahých" čias socializmu. Mám svoju vlastnú metodiku skúmania islamu, kresťanstva, judaizmu, multikulturalizmu a ďalších oblastí, ktoré razantne ovplyvňujú smerovanie Európy a Západnej civilizácie vôbec. Pokiaľ sa mi podarí nájsť sponzora, vyjde mi prvá knižná publikácia. Môj recenzent, historik, bol šokovaný keď zistil, že sa neodvolávam na žiadne autority. Je to preto, lebo som vytvoril originálnu prácu a nie súbor z už vydaných diel. Diskusie, ktoré som sledoval na internete, teda nie len tu na Zvedovcovi, mi slúžili aj ako prieskum verejnej mienky. Moje názory a tvrdenia sú podložené tvrdou prácou vo vlastnom výskume a nie súhlasom, či nesúhlasom s myšlienkami a názormi niekoho iného, nech je to aj Izrael Šamir. Takýchto ľudí používam len ako pomôcku pri dokumentovaní svojich vlastných zistení. Nemám žiadne emócie pri popisovaní akéhokoľvek javu, či problému a hľadaní riešenia. Arabi a moslimi chcú dobyť Európu a zriadiť kalifát, toto je fakt, bohužiaľ aby som to tu dokazoval priznám sa nemám nervy a čas. Skúste si napr. prečítať názory nebohého Izetbegoviča z Bosny, a to nebol ani Arab ale Slovan. Myslíte si, že som bol nadšený, keď som zistil, že my Európania nemáme inej voľby ako byť pokorným spojencom Arabov, resp. moslimov a prijať ich nadvládu, alebo byť spojencom Izraela so všetkými dôsledkami? Toto už ale prerastá do vyššej politiky, ktorú tu nebudem rozoberať. Tak ako sa budete vedieť rozhodnúť: proti Izraelu spolu s Arabmi a moslimmi, alebo naopak? Iná voľba neexistuje.

130933

23.03.2007 09:29

Ekologie je kardinální problém doby

RE: Velmi dobrý článek

Cynik 212.?.?.?

Súhlas, veľmi výstižný článok, len ho treba čítať naozaj veľmi pozorne. Ináč môžu napadnúť neskúsených a zaujatých čitateľov dosť vyšinuté myšlienky.

131507

26.03.2007 10:27

Proč uznává Los Angeles Times právo na existenci Izraele?

Proč uznává magazín Times právo na existenci Izraele?

Cynik 212.?.?.?

Autor by sa mal vyvarovať nadmernému užívaniu psychotropných látok. Takéto niečo môže vymyslieť naozaj len narkoman, moslim, konvertita na islam, alebo užitočný idiot.

131638

26.03.2007 11:02

Lítost muže, který svrhl Saddáma

RE: Pozde bycha honit

Cynik 212.?.?.?

USA napadli Irak z dôvodov, ktoré sú úplne iné ako boli a sú prezentované. Najblbšie je to, že tieto dôvody si netrúfam ani odhadnúť a nie ešte o nich diskutovať. Trúfam si len tvrdiť, že USA buď idú podľa nejakého tajného plánu a darí sa im ho plniť, alebo celú akciu totálne zrýpali, čo sa snažia tiež utajiť, zamlžiť, či bagatelizovať. Žvástanie o nastolení slobody a demokracie je v tomto kontexte naozaj len pokus o nepodarený vtip. Preceňovanie úlohy Izraela ako štátu v tomto konflikte je typické pre Izraelofóbov a moslimofilov a naopak. A skutočná podstata konfliktu je pravdepodobne niekde úplne inde.

131640

30.03.2007 09:00

Stát a svoboda

Cynik

Cynik 212.?.?.?

Keby drvivá väčšina regulácií nepochádzala z nadštátnej úrovne EÚ, teda z dielne direktívnej byrokracie Bruselu, tak by malo pojednanie autora viac-menej zmysel. Komunitný systém je vlastný mnohým živočíšnym druhom vrátane človeka, teda zánik komunitného systému znamená aj zánik jednotlivcov, teda indivíduí, to autor akosi neberie na zreteľ. Autorov vysnený svet slobody je obdobná fantasmagória ako komunizmus, len s tým rozdielom, že svet slobodných indivíduí nie je schopný ako organizmus, tada generačne prežiť. Stručne povedané, autor používa relatívne správnu muníciu, ale mieri na nesprávny cieľ.

131870

10.04.2007 12:22

Co by měla Hillary Clintonová vědět o palestinských učebnicích

RE: Tak tak, aby si

Cynik 212.?.?.?

Autor je typický moslim a Arab: klame až sa mu z huby práši, alebo splieta piate cez deviate aby zakryl úbohosť svojich argumentov. Na Zvedavcovi som doteraz nezažil takú zvláštnu podobnosť názorov prispievateľov do diskusie.

132577

04.05.2007 10:22

Rozdělení a krádež

Rozdelení a krádež

Cynik 212.?.?.?

Článok mi vyrazil dych. Prejaviť toľko fanatizmu, zaujatosti a hlúposti je naozaj schopný len moslim, alebo emancipovaná žena (hranica feminizmu je dosť nezreteľná) európskeho pôvodu. Na takéto niečo sa nedá reagovať inak ako ironicky, preto si dovoľujem tvrdiť, že najväčšší nárok na územie Palestíny majú v súčasnosti Slováci, ako dediči Byzancie. Byzantská ríša bola totiž kultúrne aj jazykovo pogréčtená, vrátane Palestíny aj severnej Afriky, ktorú Byzantíncom, a teda aj nám Európanom a Slovákom ukradol dobyvateľ Mohamed a násilne arabizoval, teda časť populácie, hlavne mužskej pobil, časť populácie, hlavne ženskej daroval svojim verným (nasledujúca generácia už boli tak Arabi), zvyšok sa "dobrovolne" islamizoval a arabizoval. Križiackymi výpravami sme sa pokúšali získať naspäť aspoň časť toho, čo nám ukradol Mohamed metódami, ktoré boli v tej dobe v tomto regióne úplne bežné. Keďže spor medzi židmi a arabmi sa vlečie už od vzniku Izraela, Slovenská republika rozpletie tento gordický uzol tým, že uplatní na území Izraela a predjordánska svoju zvrchovanosť, všetci obyvatelia sa budú musieť naučiť nový úradný jazyk, slovenčinu a povinne sa budú musia naučiť modliť k novému bohu - Perúnovi a jeho ansámblu. Kto s tým nebude spokojný bude sa musieť povinne odsťahovať do Grónska. Pán Král, väčší nezmysel mi neprišiel na um, ale stále som voči pani prezidentke čudného ženského spolku z Melbourn veľmi realistický človek.

134568

04.05.2007 10:31

Neoblíbenost Karzáího vlády ohrožuje úspěch afghánské války, varuje Holbrooke

RE: V Afganistánu se těžko nechá zvítězit!

Cynik 212.?.?.?

Vážený pane, vojna sa dá vyhrať s kýmkoľvek, len na to musíte mať dostatok sily, trpezlivosti a protivník sa vás musí báť viac ako smrti. Že to ide je v ľudských dejinách o tom dôkazov dosť. Podrobnosti presne ako Vy neuvádzam.

134570

11.05.2007 09:33

Mezinárodní filmový festival o právech zvířat

Mezinárodní filmový festival o právech zvířat

Cynik 212.?.?.?

Zišla mi na myseľ jedna veľmi stará americká múdrosť z čias divokého Západu: Kto veľmi miluje zvieratá, hlavne kone, je veľmi často krutý k ľuďom, hlavne k ženám. Dokonca na túto tému som čítal detektívku. Ako sa ukazuje, láska k zvieratám sa navonok prezentuje očividne tým viac, čím je viac nenávisti a zloby medzi ľuďmi, ktorí sa tak stávajú postupne menej zaujímaví ako zvieratá. Ako sa vhodne správať k zvieratám vedeli naši predkovia veľmi dobre už veľmi dávno. Vždy keď sa začnú aktivizovať v niečom afektovaní "umelci" podvedome pociťujem podozrenie, pretože zvyknú obyčajne aj najobyčajnenšie veci celkom slušne zhovadiť.

135144

11.05.2007 09:51

Zabraňte vzniku autoritativního režimu

Zabraňte vzniku autoritativího režimu

Cynik 212.?.?.?

Týka sa to aj Slovenska, takže si dovoľujem konštatovať, že kauza je tak neprehľadná že je nevyhnutné otvoriť ju od samého začiatku hlavne po odbornej stránke, teda aký bude mať tento systém reálny efekt. Pokiaľ vykopneme politikov, máme dostatok odborníkov, ktorí potrebu takéhoto systému vedia obhájiť, či odmietnuť. Letectvu a kozmonautike sa dlhé roky amatérsky venujem aj ja, v prípade presných informácií by som si trúfol povedať svoju mienku, ale zo zaregistrovaných diskusií mám iba zmätok v hlave, čo je pravdepodobne zámerom politikov pri ich snahe dezinformovať a rozdeliť spoločnosť, aby mohli presadiť svoje záujmy.

135145

18.05.2007 09:31

Demokracie budoucnosti - reakce

Demokracie budoucnosti-reakce

Cynik 212.?.?.?

Dokonalý švédsky model demokracie je najjednoduchejší a najnenápadnejší postup demontáže demokracie aký poznám. Švédi sa dokonca vzdali historického práva na svoju vlastnú krajinu v prospech imigrantov z celého sveta v rámci programu multikulturalizácie a islamizácie Švédska, pričom niektorí švédski vládni činitelia s neskrývaným nadšením konštatujú, že pokiaľ sa rodilý Švédi stanú v krajine menšinou, tak sa demokraticky z vôle väčšiny prejde na islamské právo šarí´a. Prečo je pre socialistov islam a jeho dobývačnosť taký príťažlivý, že sú ochotní vymeniť aj svoje vlastné obyvateľstvo? Komunistom sa to nedarilo, boli terčom posmechu. Socialistom sa to už až nesktočne darí, takže ma smiech prechádza. Len sa čudujem diskusiám na Zvedavcovi, že diskutujúci túto hrozbu neskutočne podceňujú a hrozbu Izraela pre svetový mier práve v tejto súvislosti neskutočne preceňujú. Nedáva mi to logický zmysel.

135578

18.05.2007 12:55

Demokracie budoucnosti - reakce

Demokracie budoucnosti-reakce

Cynik 212.?.?.?

Že by som mal nevhodný komentár? Svoj príspevok preto opakujem:

Dokonalý švédsky model demokracie je najjednoduchejší a najnenápadnejší postup demontáže demokracie aký poznám. Švédi sa dokonca vzdali historického práva na svoju vlastnú krajinu v prospech imigrantov z celého sveta v rámci programu multikulturalizácie a islamizácie Švédska, pričom niektorí švédski vládni činitelia s neskrývaným nadšením konštatujú, že pokiaľ sa rodilí Švédi stanú v krajine menšinou, tak sa demokraticky z vôle väčšiny prejde na islamské právo šarí´a. Prečo je pre socialistov islam a jeho dobývačnosť taký príťažlivý, že sú ochotní vymeniť aj svoje vlastné obyvateľstvo? Komunistom sa to nedarilo, boli terčom posmechu. Socialistom sa to už až neskutočne darí, takže ma smiech prechádza a hrôza obchádza. Len sa čudujem diskusiám na Zvedavcovi, že diskutujúci túto hrozbu neskutočne podceňujú a hrozbu Izraela pre svetový mier práve v tejto súvislosti neskutočne preceňujú. Nedáva mi to logický zmysel.

135600

05.06.2007 10:57

Česko s bratrskými USA proti Evropské unii

Treba sa zorientovať

Cynik 212.?.?.?

Pánovi Lhotákovi pripadajú národné štáty ako historicky prekonaný anachronizmus a multikulturalizmus považuje zrejme za úžasný pokrok v globalizujúcom sa svete. Podobné postoje mali jemu podobní intelektuáli k nacizmu, či komunizmu. Dezintegrácia a deštrukcia európskych národov a ich nahradenie imigrantmi nepovedie k jednote, čiže integrácii EÚ na demokratických princípoch, ale skôr k porobe na báze islamského práva šaría, čiže k vytvoreniu totalitnej diktatúry podobnej orientálnym despociám. A takéto trendy sú presadzované z vysokých kruhov EÚ veľmi zreteľne. Postoje pána Lhotáka môžu byť dôsledkom jeho neznalosti histórie, alebo jej politicky angažovanou interpretáciou v duchu neomarxistickej ideológie relativizmu. Vo vojenských záležitostiach sa znalosti pána Lhotáka blížia nule, jeho jediným tromfom je schopnosť filozofovať, teda používať správnu filozofickú terminológiu v prázdnom frázovaní. Suma sumárum, pán Lhoták je historicky overený typ intelektuála, ktorý je nebezpečný pre všetky strany, teda pre európsku kultúru a civilizáciu, EÚ, USA, Česko, Čechov, Európanov a aj sám seba vrátane. Niekoľko málo zábleskov svetla v jeho článkoch len zvyšujú slepotu ako pri bežnom osvetlení v hlbokej tme. Vzhľadom na to, akým spôsobom a na akej úrovni pán Lhoták kritizuje myšlienky účastníkov konferencie, je moje stanovisko k predmetu kritiky nepodstatné. Pokiaľ sa pán Lhoták bude naďalej pohybovať v dimenzii fantasy, nie je možňné viesť s ním aj tú najbežnejšiu diskusiu. Pre mňa je jeho osoba na tomto fóre značným sklamaním.

136964

05.06.2007 13:25

Česko s bratrskými USA proti Evropské unii

RE: Treba sa zorientovať

Cynik 212.?.?.?

Pán Lhoták, Vám zrejme robí ťažkosti aj chápať zmysel písaného textu, pokiaľ nie je napísaný v intenciách Vášho vnímania reality. Zaútočil som na Vás, lebo ste zaútočili na viacero ľudí, ktorých poznám a s ktorými paradoxne skôr nesúhlasím ako súhlasím. Oproti Vám sú to však ľudia, u ktorých vidím aspoň štipku snahy nepodliehať bez rozmyslu módnym trendom. Spoliehať sa na zdravý rozum mocenských štruktúr EÚ či USA je to isté ako tvrdiť, že práve moje tvrdenie o hrozbe islamizácie EÚ postráda zdravý rozum.

136979

06.06.2007 08:22

Česko s bratrskými USA proti Evropské unii

Treba sa zorientovať

Cynik 212.?.?.?

Pán Lhoták, máte o sebe veľmi vysokú mienku, preto bolo Vaše ego tak urazené a preto bola Vaša reakcia na moje príspevky do diskusie tak iracionálna. Považujete sa za mysliteľa, ktorý je presvedčený, že vo všetkom o čom píše sa aj vyzná, čo je dokázateľný nezmysel. Nemáte ani poňatia o vzťahu cirkvi a štátu, o náboženských a sekulárnych hodnotových systémoch a princíp fungovania islamu a jeho vzťah k okolitému svetu je pre Vás španielskou dedinou. V tomto kontexte sú Vaše vývody na tému demokracia viac-menej fantazírovaním vo Vašom svete fantasy. Nemôžem Vám vyvracať bod po bode takmer všetko čo ste tu napísali, musel by som popísať toho viac ako Vy, na čo nemám ani čas a ani chuť. Máte určitý talent, len ho mrháte v šírke, ktorú ste nie schopný obsiahnuť. Aj ja som cez to v minulosti prešiel.

137019

06.06.2007 14:21

Česko s bratrskými USA proti Evropské unii

RE: Treba sa zorientovať - na to hejde nereagovat!!!

Cynik 212.?.?.?

Pán Lhoták, aby mohla EÚ efektívne a v prospech Európanov fungovať, tak je nevyhnutné súčasnú protieurópsku EÚ podriadenú neomarxistickej ideológii multikulturalizmu a islamu okamžite zrušiť, už včera bolo asi neskoro. Pokiaľ problematiku neovládate vo všetkej komplexnosti a protirečeniach (národy, kultúrna a náboženská identita, ekonomika, obrana atď.), tak sa dopracujete len k popisu vzdialených svetlých zajtrajškov, k fantazírovaniu o vznešených ideáloch a nadväzne na to k mesianistickým tendenciám. Mám pseudonym cynik, pretože skeptik bol už obsadený, takže to celkom nevyjadruje moju povahu. V každom prípade v tejto problematike pracujem už niekoľko rokov čo znamenalo stratu akýchkoľvek ilúzií o EÚ, USA, či OSN, ostala len surová realita, ktorú som dosť podrobne spracoval a preto si dovoľujem písať na Vaše názory takú ostrú kritiku. Naozaj by aj mňa zaujímalo aký ste starý. Podľa štýlu a zanietenia odhadujem na 20 až 25 rokov.

137045

07.06.2007 09:01

Česko s bratrskými USA proti Evropské unii

RE: Treba sa zorientovať - na to hejde nereagovat!!!

Cynik 212.?.?.?

Pán Lhoták, Vaše myšlienky nemajú mladistvý náboj, je to skôr postpubertálne besnenie cca 45 ročného pankáča. Pokiaľ nerozumiete pojmu neomarxizmus a jeho vzťah k islamu, tak je naozaj strata času s Vami polemizovať. Napísali ste knihu, z ktorej zrejme čerpáte ideový náboj. S Vašimi názormi ste len jeden z mnohých pochlebovačov systému, ktorý privedie Európu do kolapsu. Pokiaľ sa mne podarí uverejniť svoju knihu (otázka financovania), tak budem v podstate prvý a moje myšlienky budú strašiť každého zo súčasnej mocenskej štruktúry EÚ. Končím, ďalej to už s Vami nemá zmysel.

137099

07.06.2007 10:44

Na čem stojí strategická rovnováha USA-Rusko?

RE: Občané versus vlády

Cynik 212.?.?.?

Jarmila, európske ženy obdivujú u mužov iných rás a kultúr to, čo neznášajú u mužov svojej rasy a kultúry ( hovorím samozrejme v nadsázke, ale feministky sú toho príkladom). To najlepšie, čo by mohol svojho času urobiť Gorbačov pre demokraciu bolo neurobiť prakticky nič. Prestaňte už žvatlať o sionistickom spiknutí, spiknutie iste bolo, ale skôr komunistov-aparátčikov zväzových krajín SSSR proti jeho národom. Inak by nebolo Rusko v takom srabe ako je, napriek genialite a odhodlanosti Putina.

137103

08.06.2007 10:20

Česko s bratrskými USA proti Evropské unii

RE: Treba sa zorientovať - na to hejde nereagovat!!!

Cynik 212.?.?.?

Kúpil som si meč. Pokiaľ do môjho domu príde votrelec, aj keby mal lajstro od EÚ, tak mu zotnem hlavu. Prúd privandrovalcov sa dá veľmi účinne zastaviť. Stačí, keď sa nás budú báť a rešpektovať. To je všetko. A naozaj stačí len jeden výstrel. Ale do živého. Pokiaľ budú klábosiť o rasizme a podobných idiotinách, čínsky boh smiechu nám dodá prevahu.

137182

08.06.2007 10:30

Smysl evropské vzájemnosti

Tak to ste prehnal

Cynik 212.?.?.?

Lhotáku, toto je už na psychiatriu a nie na diskusiu. Osobne si myslím, že robíte nejaký prieskum. Nie je možné, aby vzdelaný človek mal iný dôvod.

137184

19.06.2007 12:45

Ve skutečnosti spáchali puč ti, kteří odmítli výsledky voleb

Treba sa zorientovať

Cynik 212.?.?.?

Hitler sa dostal k moci tiež demokraticky, mal oprávnené požiadavky na všetkých svojich susedov, mal svoju predstavu o mieri a nakoniec bola z toho ww2. Aj tu si spravodlivosť predstavuje každý inakšie, pre Arabov neprichádza do úvahy žiaden kompromis, len konečné zničenie Izraela. Pokiaľ niekto z diskutujúcich nadáva na Izrael, tak len bezvýhradne podporuje islam a Arabov a potvrdzuje svoj súhlas so zničením Izraela, teda s vyvraždením "apartheidnej, rasistickej a sionistickej entity, ktorá je najväčou hrozbou pre svetový mier spolu so svojim vazalom, veľkým satanom USA, ktoré sa snažia všade na svete utláčať moslimov". Aby vytvoril Izrael niečo recipročné ako Arabi a moslimi, musel by mať za cieľ zničiť všetkých Arabov a moslimov, čo by teoreticky aj bol po vojenskej stránke schopný dokázať, len sa o to nikdy ani nesnažil. U mňa je rozum nadradený emóciám, preto keď sledujem tieto diskusie, som zakaždým prekvapený nad neskutočne veľkou láskou a podporou islamu a Arabov u diskutujúcich a ich rovnako veľkou nenávisťou k Izraelu a k židom. A to všetko za pochodu mohutnej islamizácie Európy. Niekde dokonca niekto tvrdil, že aj to zavinili židia, čo už hraničilo s choromyseľnosťou.

137829

03.07.2007 09:21

Když terorismus, tak pouze islámský

islamský terorizmus

Cynik 212.?.?.?

Celosvetový islamský terorizmus je nepríjemne hmatateľný naozaj celosvetovo, izraelský terorizmus je obmedzený na Palestínu. Pri vojenských akciách USA, či NATO nech sa už jedná o akokoľvek strelené, šialené ciele, nejde o terorizmus Veľkého Satana v réžii Malého Satana, to je len blúznenie konšpiratívnzch mozgov. Vybavovanie si účtov v podsvetí nie je terorizmus. Autor je evidentne proislamský fanatik, na ktorého môže byť pyšná aj Al-Kajda.

139093

12.07.2007 12:20

Proč je nenávidíme?

RE: Řekl bych, konečně ! Rozumný názor !

Cynik 212.?.?.?

Autor mi pripomína rockera Boba Galdoffa a jeho bláznivé nápady. Celý článok sa nesie v multi-kulti paranoidnom a neodôvodnenom duchu pohŕdania a hanby Angličanov (Európanov) za vlastné dejiny. Však doba postkoloniálna, postmoderná je vhodná len pre slabých duchom, či perverzákov. Koloniálnu éru Arabov, Mongolov, Turkov atď. nikto ani nespomenie. Zato hovoriť o koloniálnej ére Európy ako o zločinnej dobe Európanov voči celému svetu a nemožnosti zmyť tieto zločiny je veľmi postmoderné, jednoducho "in"; vyžaduje to však obrovskú dávku multikultúrneho postmoderného fanatizmu a zároveň totálnu neznalosť histórie, resp. historických súvislostí. Milovať a nenávidieť jedného pre druhého je otrasne primitívne, ale veľmi postmoderné. Na postmodernosť však Európa nevyhnutne skolabuje.

139614

31.08.2007 10:19

Nepřítel civilizace Philip Atkinson

RE: ztráta času

Cynik 212.?.?.?

Nedočítal som sa čoho doktorom je pán Berett, ale jeho intelektuálna úbohosť je porovnateľná len s objektom jeho vlastnej kritiky. Takto naivne a úboho to dopadá, keď emócie zatemňujú rozum.

142913

25.09.2007 13:52

Bílí budou v roce 2027 „menšinou“

RE: Kuřata a rasová nesnášenlivost

Cynik 212.?.?.?

Je zrejmé, že ste nepochopili cieľ multi-kulti elít: vytvorenie jedného európskeho národa elimináciou európskych národov, pretože tieto sú nacionalistické a rasistické, čiže obranyschopné, čo je nevyhnutne treba zničiť. To sa to potom Bruselským elitám bude vládnuť keď jednotnou ideológiou aj náboženstvom bude islam, v ktorom je také niečo ako sloboda a demokracia neznámy pojem. Radšej by ste sa mali zaoberať chovom kurčiat, alebo ich konzumáciou, aspoň by ste nedokazovali koľko máme v Európe užitočných idiotov schopných zničiť nielen seba, ale aj ostatných Európanov.

144459

26.09.2007 12:47

IZRUSA - války v zájmu „Nového světového řádu“

NWO

Cynik 212.?.?.?

Tvorcovia rôznych konšpiratívnych teórií tvrdia prakticky to isté, čo sa píše v tomto článku o NWO, jeho exponentmi sú Rozenkruciáni, Slobodomurári, finančníci, čiže židovská lobby atď. Existenciu globálnej konšpirácie považujem za možnú, ale málo pravdepodobnú a už vôbec nepovažujem za pravdepodobné, že ju riadia samotní židia a gójske elity len prikyvujú hlavičkami do taktu. Problematika je zrejme podstatne zložitejšia a presahuje znalosti autorov knihy.
Postavenie Izraela z vojenského aj politického hľadiska v Blízkovýchodnom regióne a jeho vzťahu k Iránu potvrdzujú môj názor. Irán od nástupu ajatoláhov v roku 1978 označuje USA ako Veľkého Satana a Izrael ako Malého Satana z iracionálnych dôvodov, ktoré sú racionálne a spravodlivé len pre moslima, alebo protiizraelského fanatika. Izrael s Iránom nesusedí a pokiaľ sa Irán o neho nestaral, robil to isté aj Izrael vo vzťahu k nemu. Pokiaľ iránski vodcovia tvrdia, že nechcú zničiť Izrael, ale len sionistickú entitu, tak to znamená v jazyku islamu demontáž Izraela všetkými prostriedkami. Izrael je svojimi teritoriálnymi, ľudskými a materiálmnymi zdrojmi v porovnaní so svojimi protivníkmi trpaslík, čo samozrejme musí vyrovnať odstrašujúcou technickou prevahou, vrátane jadrových zbraní. Takúto techniku nemôže získať žiadny protivník a ani Izrael sa takejto techniky nemôže vzdať, pretože by to oboje znamenalo jeho dobrovoľnú, alebo násilnú demontáž, čiže jeho zničenie. Toto sú jednoduché vojenské počty, na ktorých je založená vojensko-politická stratégia Izraela zabezpečujúca jeho ďalšiu existenciu. Z tvrdení autorov knihy vyplýva, že Izraelu odopierajú právo na existenciu a teda aj právo hájiť svoju existenciu akýmikoľvek prostriedkami. Keby sa "úbohý" Irán neangažoval extrémne iniciatívne a nepriateľsky k obidvom "Satanom" od roku 1978 a po nástupe Ahmadinežáda zvlášť, tak by ni abidvaja "Satani" neprejavovali Iránu rovnaké sympatie.
S postupom USA v Iraku nesúhlasím, ale prečo sa Saddám v roku 1990 trepal do Kuvajtu? Porovnávať Irak a Irán je z tohto hľadiska podobné, ako porovnávať demonštráciu a menštruáciu, čo autori knihy evidentne a s veľkým zápalom robia.

144533

27.09.2007 09:53

V Gaze trpí sta tisíce dětí

Cynik

Cynik 212.?.?.?

Logika autora je údesná. Izrael je z územia Gazy permanentne ostreľovaný raketami, vládny Hamas má za cieľ jeho zničenie a autor spolu s prispievateľmi do diskusie sa čudujú jeho reakcii? A tie bláboly o rasistickom apartheide? Takéto myslenie je perverzné. Mimochodom, v Gaze žilo roku 1967 250000 ľudí. Ich počet sa nezvýšil na 1,5 miliona tým, že tam utiekli z Izraela, alebo západného brehu Jordánu, ale tým, že mali status utečencov, tak aj každý novorodenec mal status utečenca a tak dostával také štedré alimenty a zdravotnú starostlivosť, že Arabky rodili ako zmyslov zbavené. Autorovi asi množenie Indočechov, čiže v podstate ich jediná ekonomická aktivita pripadá asi tiež ako niečo normálne. Možno je nechať sa fackať a za to aj poďakovať a zaplatiť českým národným športom, inak by reakcie na oprávnené a logické konanie Izraela neboli také nezmyselné.

144577

23.11.2007 11:48

Obyčejný občan

RE: V jednoduchosti je síla.

Cynik 212.?.?.?

Za socializmu nebol internet, jeho funkciu naplňovali síce obmedzene čo do počtu diskutujúcich, ale rovnako slobodne krčmy. Diskutovali sme hlasno, nadávali na SSSR, komunistov, vládu a obdivovali Západ a USA. Ani raz som nezažil, že by nás nejaký špicel udal, alebo sa zamiešal medzi nás, bojovne naladených. O tom, čo je to rasizmus, diskriminácia, netolerancia, xenofóbia a podobné nezmysly má drvivá väčšina z diskutujúcich hlbokú neznalosť pochádzajúcu z prílišnej závislosti na mainstreame. Odhliadnuc samozrejme od tých, čo sa riadia "selským rozumem".

147809

07.12.2007 10:50

Matematika s ideologickým nábojem

RE: Super!!!!!

Cynik 212.?.?.?

Ja som článok pochopil ako kritiku toho, že ak si robíme my (Európania), alebo židia či farební atď. srandu z Rusov, kresťanov, blondýnok atď. tak je to sranda, ale keď namiesto nich dosadíme my (Európania) napr. židov, moslimov, černošky atď. tak je z toho zrazu antisemitizmus, rasizmus, atď. a nie sranda.

148666

21.01.2008 12:23

Holocaust® v Gaze

RE: Jak to vidí Eretz nebo snad jen chce vidět?

Cynik 212.?.?.?

Hitler bol tiež zvolený demokraticky, takže keď si obyvatelia Gazy zvolili Hamaz, tak za to nech aj platia, presne tak ako Nemci. V roku 1967 žilo na uzemí Gazy 250000 obyvateľov, teraz 1,5 miliona. Drvivú väčšinu tohto "prírastku" obyvateľstva tvorí ploditeľská "výkonnosť" a nie nejaký ďalší utečenci. To sa Arabom rozmnožuje, keď ich financuje EÚ a OSN (každý potomok je automaticky tiež "utečenec"). Hrať sa s Kalašnikovom a Kaťušami je zrejme väčšia zábava, ako sa starať o živobytie. Na území Gazy nie je umiestený ani jeden Izraelský vojak, takže hovoriť o okupácii a genocíde, zvlášť keď obeť "genocídy" má populačný boom je viac ako nezmyselné. Prečo neprestane Hamas ostreľovať územie Izraela? Aby ho mohli obviňovať zo zúrivého besnenia, neadekvátnej reakcii atď. atď. atď. Útoky Hamasu sú však oprávnené, veď ide o oslobodzovací boj proti okupantom, ktorí síce v Gaze nie sú, ale na Západnom brehu sú, a proti okupantom je boj oprávnený. Keďže Izrael okupuje celú Palestínu, teda aj sám seba, nemá právo na svoju vlastnú existenciu. Čiže, zatiaľ evidujem príspevky do diskusie od ľudí, ktorí neuznávajú existenciu Izraela čím sa ich reakcie stávajú logické a oprávnené. Konanie Izraela je v tomto kontexte hodnotené zákonite ako zločinecké nech robí čokoľvek a konanie palestínskych Arabov je oprávnené nech robia čokoľvek. Diskutujúci tak v podstate vyjadrujú nenávisť k Izraelu a židom a sympatie k Hamasu, Arabom a moslimom všeobecne. Na takomto základe sa zákonite nedá uzavrieť žiadny mier.

152288

04.02.2008 11:24

Krize rodiny

RE: Body pana Lhotáka - pokračování

Cynik 212.?.?.?

Pán Lhoták ma dosť často vedel v minulosti vytočiť, ale tentoraz minimálne nastolil jeden závažný problém: pokiaľ naša civilizácia demografickým kolapsom zanikne, podľa akých noriem, teda morálneho kódexu sa budú riadiť zvyšky európskej populácie? Pokiaľ je pani Jarmile a ďalším blízke islamské právo šarí´ja, tak vám želám mnoho úspechov.

153264

22.05.2008 11:31

Procházka růžovým sadem*

Procházka rúžovým sadem

Cynik 212.?.?.?

Pán Stwora, všetky výroky čo ste uviedli boli reálne podložené a naozaj hravo zrealizovateľné, keby USA nechceli vybudovať "slobodný, demokratický, jednotný a neislamistický" Irak. Až toto všetko dohromady dáva v KAŽDEJ islamskej spoločnosti nerealizovateľný nezmysel. Naozaj neviem posúdiť, či sú Američania takí nepredvídaví mesianistickí idioti, alebo to bolo len dobre zinscenované divadlo a dotiční, čo tieto výroky povedali, veľmi dobre vedeli, čo USA v tejto vojne čaká, preto len úmyselne klamali.

161636

18.12.2008 08:41

Vánoce zvířat

Vánoce zvířat

Cynik 62.?.?.?

Autora by mali nechať žiť tak na týždeň v buši, alebo aspoň pozrieť niekoľko náučných filmov zo života zvierat. Človek síce nie je zviera, ale má rovnaký tráviaci trakt ako bežní všežravci a podľa toho sa aj musí živiť. Vegetariánskemu autorovi sa asi predĺžili črevá ako bylinožravcom, čo sa evidentne odrazilo v jeho psychike. Je obyčajný extrémista, ktorý svoju "ethiku" prezentuje ako najhumánnejšiu. Len aby neskončil ako vegetarián Hitler.

178420

29.12.2008 13:52

Izraelská vánoční nadílka

RE: VZOR USA HISTORIE

Cynik 62.?.?.?

Autor je úplne vedľa. V pásme aza nežije 1,5 milióna "uprchlíkú", treba čítať aj štatistiky. Vďaka "humanitárnej" pomoci s EÚ, ale aj nenávidených USA sa od roku 1967 obyvateľstvo Gazy prirodzene rozmnožilo na štvornásobok. Gaza nie je okupovaná a útoky na Izrael sú aktom agresie, či sa to niekomu páči, alebo nie. Som zvedavý, ako by reagovali Češi na to, keby ich spoza hraníc permanentne ostreľovali Sudeťáci túžiaci vrátiť sa "domov".

179109

20.01.2009 10:06

Zhanobili naši morálku

RE: Ano, je nanejvýš potřebné se vymezit.

Cynik 62.?.?.?

Nerád vstupujem do debát, v ktorých sú takto vyhranené názory. Mám dojem, že vačšina diskutujúcich neuznáva právo Izraela na existenciu. Izrael naozaj postupoval takmer diletantsky čo sa týka psychológie a propagandy. Najskôr mal otestovať reakciu "medzinárodného spoločenstva" tým, že by ostreľoval Gazu rovnakými neriadenými raketami a približne v rovnakom počte ako Hamaz,v arzenáli Izraela sa také iste nachádzajú, resp. nie je ťaké ich získať. Som si istý, že aj takýto postup by bol označený ako "neprimeraná reakcia", či "genocída", pretože vzhľadom na hustotu osídlenia v Gaze by bol počet obetí podstatne vyšší ako na izraelskej strane, možno porovnateľný s počtom súčasných obetí. Izrael by bol označený preto agresorom, ktorý si dovolil ostreľovať jeho vinou vzniknutý "koncentračný tábor", ktorého vazni sa ostreľovaním Izraela vlastne len bránia a bojujú za svoje oslobodenie. Zrejme by vznikla požiadavka, aby Izrael ostreľoval Gazu "primerane" a "spravodlivo", teda podľa nejakého prepočtu vo vzťahu k hustote osídlenia, resp. aby prestal s ostreľovaním a pokračoval s Hamasom v rokovaní o "mieri". Až na túto nehoráznosť by mal Izrael morálne právo podniknúť ťaženie proti Hamasu, ktoré realizoval predčasne.

181515

20.01.2009 12:12

Zhanobili naši morálku

RE: Ano, je nanejvýš potřebné se vymezit.

Cynik 62.?.?.?

Nepotrebujem, aby ste ma poučovali, či som niečo schopný pochopiť, alebo nie. Nemci mali rovnaké právo vybudovať Tretiu ríšu ako Arabi držať celú Palestínu. Aj Nemci aj Arabi to len "kapánek" prehnali. Češi to vyriešili po porážke Nemcov odsunom "Sudeťákov", ktorí sa stovky rokov, ak nie viac ako tisíc, v Sudetách naozaj "nadreli" na "svojej" pôde. Židia urobili po vpáde piatich arabských armádach v roku 1948 čiastočne to isté. Píšem čiastočne, pretože na území terajšieho Izraela žije cca jeden milión Arabov a v Čechách len zopár Nemcov. Arabskí utečenci, či v Gaze, alebo hocikde inde, sú v podstate Arabi, ktorých neboli ochotní prijať arabské krajiny za svojich občanov, na rozdiel od Sudeťákov, ktorých zvyšok Nemecka automaticky prijal za svojich občanov. Oproti Vám, Čechom, sú Židia vlastne neschopní amatéri. Váš spôsob myslenia akoby nereflektoval, že prebehla prvá aj druhá svetová vojna, ktoré spôsobili zmeny hraníc štátov a také presuny obyvateľstva, oproti ktorým je problematika Izraela vlastne bezvýznamná a preto nie je podstatné, či Izrael vznikol "umelo", alebo nie.Aj Československo v roku 1918 vzniklo potom "umelo" ako výsledok vojny. Každá situácia sa dá interpretovať rôznymi spôsobmi. Vy interpretujete svoje názory tak ako Vám velí nenávisť k Izraelu a Židom a emociálna inklinácia k Arabom a islamu. Takýto prepych si ja nemôžem dovoliť.

181535

20.01.2009 13:55

Zhanobili naši morálku

Zhanobili naši morálku

Cynik 62.?.?.?

Admin, môj príspevok bol nestráviteľný? Nezdá sa Vám, že ste ideologicky zaťažení a chronicky predpojatí?

181543

05.02.2009 13:38

Delegace Hamásu přijela do Teheránu

RE: Mullahovia a petrodoláre

Cynik 62.?.?.?

Vidim, ze pre vas mier znamena to iste co pre Izraelcov - totiz uplne vyhladenie Palestincanov.
Výsledkom vyhladzovania Palestínčanov v gaze od roku 1967 je štvornásobný nárast palestínskeho obyvateľstva - z prevažnej časti pôrodnosťou, nie prílevom utečencov. Pokiaľ si teda pod úplným vyhladením Palestínčanov predstavujete niečo podobné ako genocídu Albáncov v Kosove Srbmi, Rómov Čechmi(viď. Jánov), černochov belochmi v JAR, či Zimbabwe atď., kde obeť genocídy a útlaku nakoniec spravodlivo vyhladí zločinca a utláčateľa, tak je Váš výrok pravdivý.
Imigranti z celého Tretieho sveta sa hrnú do Európy, aby mohli bojovať proti rasistickému a genocídnemu vykorisťovaniu súčasnými Európanmi, ich predkami, či prapredkami, za čo si Európania samozrejme zaslúžia aby boli spravodlivo zničení.
Na tomto diskusnom fóre sa nájdu aj ľudia znalí histórie - pozerajú sa však na ňu arabskými, resp. moslimskými očami. Ten, kto vybočí z tohto rámca je nazývaný nevzdelanec, alebo sionistický provokatér, často dokonca aj platený. Som hrdý na to, že som Slovák a Európan a hnevá ma, ako je Európa zaplavovaná týmito dobyvateľmi a kolonizátormi, ktorých tu tak veľmi obhajujete. A nie je pravdivé tvrdenie, že Európania sú si sami na vine. Podpora Arabov, resp. moslimov je zločin - zrada na svojom národe a na Európanoch. Židia, nech už sú akíkoľvek sa aspoň do Európy netlačia. [smích]

183108

06.02.2009 08:36

Delegace Hamásu přijela do Teheránu

Delegace Hamásu...

Cynik 62.?.?.?

Nasredin, krčmové reči vediete Vy. Keďže mi islam svojho času imponoval, tak som sa ním zaoberal a viem primerane myslieť ako moslim. A tie Vaše žvásty o rasizme a nacizme sú hodné ideológie neomarxistického postmoderného multikulturalizmu, čo je zvrátenosť, oproti ktorej Hitler, Stalin aj Mohamed trpeli len ľahkou neurózou. Do dobytia Severnej Afriky a Blízkeho Východu Arabmi toto územie bolo kresťanské a patrilo nám Európanom. Vlastne sme si po WW2 vzali naspať len malý kúsoček, ktorý sme darovali židom.

183209

09.02.2009 08:35

USA a Rusko si vzájemně vyhrožují vojenskými základnami v Gruzii a v Abcházii

RE: Vždyť je to nesrovnatelné

Cynik 62.?.?.?

Drzosť USA a v značnej miere aj EÚ prekračuje všetky medze. Rusko podľa nich nemôže mať svoje záujmy, lebo je "nedemokratické". Len tzv. "demokratické" štáty môžu mať svoje záujmy, viď "humanitárne" bombardovanie Srbska, vojna v Iraku a v Afganistane. USA aj EÚ porušili prakticky všetky sľuby, ktoré dali Rusku po skončení studenej vojny.

183394

06.03.2009 11:18

Otázka lidských práv a svobod

RE: Souhlas

Cynik 62.?.?.?

Príspevok je naozaj podnetný. Autor však odmieta "právny" štát a "rovnoprávnosť", čomu dosť nerozumiem a rád by som od autora dostal stanovisko k môjmu nasledovnému názoru:
Podľa mňa, je právnym štátom každý štát, napríklad aj otrokársky, ktorý má kodifikovaný právny systém. Súčasný "právny" štát je len diletantská terminologická skomolenina názvu spoločenského systému, založenom na princípe rovnosti občanov pred ZÁKONOM. Zámerom tohto spoločenského systému bolo oslobodiť ľudí narodiť sa do postavenia otroka, poddaného, šľachty a podobne, z čoho vyplýva konštatovanie, že ľudia sa rodia slobodní a rovní bez ohľadu na rasu, národnosť atď., atď. atď., čo je univerzálne hodnotové kritérium rovnosti. Ľudia si však nie sú rovní, majú rôzne dannosti(muž, žena atď.)a schopnosti, ktoré sa dajú kvantifikovať parciálnymi hodnotovými kritériami, napríklad podmienky, ktoré musí ľlovek splniť aby sa mohol stať pilotom stíhacích lietadiel. Odstraňovaním parciálnych hodnotových kritérií antidiskriminačný zákonom, gender agendou atď.dochádza k vulgarizácii pojmu rovnosti a tým totálnemu porušovaniu princípu rovnosti občanov pred zákonom a k nerovnovážnemu stavu práv a povinností občanov a štátu, ako aj medzi nimi navzájom. Tento proces sa naštartoval v roku 1968 nástupom Novej ľavice, neomarxistického pokračovateľa leninského komunizmu. "Osemašesťdesiatnici" sú v súčasnosti vo všetkých štruktúrach EÚ a USA, preto nastáva degenerácia "právneho" štátu a "rovnoprávnosti". Pokiaľ dosadím namiesto "rovnoprávnosti" vulgárnu rovnosť, tak je príspevok z môjho pohľadu bezchybný a zrozumiteľný.

185805

17.03.2009 12:45

Dopady globalizace

RE: Drahí veriaci

Cynik 62.?.?.?

V USA získali monopoly v druhej polovici 19. storočia obrovskú moc. Lenže v USA žili vtedy ešte v drvivej vačšine nebojácni Američania, potomci európskych prisťahovalcov, preto si mohla vláda USA dovoliť moc monopolov rozbiť. Typická neohrozená postava tohto obdobia bol spisovateľ, žurnalista a reportér Ambrose G. Bierce, ktorý ako 70 ročný starec záhadne zmizol v roku 1917 v Mexiku.
Zo systémového poľadu má autor pravdu. Človek je však naozaj spoločenský tvor, pokiaľ bude atomizovaný a v neustálom strese, môže dôjsť k stavu kolektívneho šialenstva, ktoré žiadna sila nebude schopná ovládať.
Autor si nevšíma,alebo bagatelizuje fakt, že globalizácia a technika prináša stále viac etnických národnostných, náboženských a komunitných vymedzení, často ústiacich do konfliktov. Globalizáciu autor poníma výlučne z pohľadu Západného civilizačného okruhu, čo vylučuje všeobecnú platnosť jeho exaktne konštruovaných záverov. Autor si totiž neuvedomuje, že globalizáciu sme tu už mali a zničila ju 1. sve-tová vojna. Takže, globalizácia nie je niečo, čo nevyhnutne musí fungovať vo všetkých oblastiach života človeka a spoločnosti. Kolaps spoločnosti bude aj kolapsom globalizácie, čiže tendencia globalizácie je svoje vlastné sebazničenie.

186743

"Africentric school, kde se klade důraz na africkou kulturu, africké vzdělání a vůbec všechno africké".
Tak mi napadá, že by mohla byť zriadená "Eurocentric school, kde sa kladie dôraz na európsku kultúru, európske vzdelanie a vôbec všetko európske (v klasickom a nie multikulti zmysle). Samozrejme, bolo by to zo strany bielych "rasistické", preto by musela byť zriadená ešte "Multikulticentric school, kde sa kladie dôraz na multikulti. Každý by sa mohol slobodne, demokraticky a v súlade s rovnosťou občanov pred zákonom rozhodnúť, kam bude posielať svoje deti. Každý krok proti uvedenému by musel byť považovaný za rasistický zo strany multikulti a v rozpore s rovnosťou občanov pred zákonom, teda žalovateľný. Takto by mali byť organizované aj osobitné školy u nás (ČR a SR). Nápad vytvoriť čisto rómske triedy vznikol podľa mňa úplným zblbnutím predstaviteľov školy v snahe špeciálne riešiť "rómsku" otázku.

192038

27.05.2009 14:38

Šaškárna se „segregací“ na základní škole ve Valašském Meziříčí

RE: Jestliže platí

Cynik 62.?.?.?

Otázku ďalej rozvíjam: ako je to teda potom s maďarskými školami na Slovensku? Pokiaľ sa k nám nahrnie v rámci multi-kulti povedzme 50 etník, bude mať každé etnikum právo na vlastnú školu s vyučovaním v ich jazyku? Ktorý prístup je potom vlastne rovný a ktorý diskriminačný? Zdá sa mi, že to závisí od toho, čo je v záujme multi-kulti. Mimochodom Rómovia samotní nie sú schopní konštituovať sa ako národ ani kodifikovať spisovnú Rómčinu, nemajú jednoducho žiadnu inteligenciu, ktorá by o to mala záujem! Ešte aj to musia robiť za nich multi-kulti Gádžovia! Aké je to rasistické a nespravodlivé, keď sa tomu bežní Gádžovia čudujú!

192052

28.05.2009 08:08

Vzhůru do vaječné revoluce!

RE: Anděl nebo Satan?

Cynik 62.?.?.?

Tohle je forma, jak jim konečně jasně říct, co si o nich myslíme. Přátelé, více vajec. A v řadě už čekají další kandidáti na vaječnou nadílku. Kdybych směl doporučit, moc rád bych viděl také Bursíka, Jacques, Topolánka, Vondru, Schwarzenberga a pak také samozřejmě Havla. Všechny výše jmenované a mnoho dalších s vejci rozpláclými na jejich odulých ksichtech. Snad jim to konečně dojde.
Súhlasím, ovajíčkovať všetkých bez rozdielu, nech sa nemôžu navzájom obviňovať. Mimochodom, diskutujúcim uniklo (možno vzhľadom na ich vek, alebo zlyhania historickej pameti), že hádzanie vajíčok (hlavne pokazených - smradľavých záprdkov), zhnitých pomarančov, jabĺk a podobne, bola v minulosti celkom bežná forma výsmechu a pohŕdania nad neschopnosťou jedinca, či kolektívu. Príkladom môže byť sfušované divadelné predstavenie, kde si herci okrem vypískania často užili príval vajčok, zhnitých pomarančov, jabĺk atď. namiesto prívalu kytíc. To samozrejme platí aj o politikoch, pričom ich žvanenie o fašizme a absencii demokracii je v tomto kontexte prejavom schizofrénie, či inej psychickej poruchy. Politickým psychopatom želám preto vyjíčkové krupobitie.

192097

30.07.2009 08:02

Zvrhlá demokracie a nekuřáčtí fašisté

Zvrhlá demokracie

Cynik 62.?.?.?

Geniálne. Niet čo k tomu dodať. Snáď len to, že súčasné "práva" menšín sú opakom prirodzených práv menšín, medzi ktoré patria aj fajčiari (kuřáci).

196664

04.09.2009 09:32

O sionismu a jeho historii

RE: Sionisti zuří

Cynik 62.?.?.?

"V květnu 1967 egyptský prezident Naser uzavírá obranný pakt s Jordánském, jenž však míří jen na strategické posílení a nikoliv na skutečný útok proti Izraeli. Jenže Izrael nečeká a v červenci 1967 zaútočí na Egypt, dobře vědouc, že zvítězí v několika dnech. Jde o známou Šestidenní válku, jež znamená ponižující porážku Arabů".
Vačšiu časť života som prežil v reálnom socializme a nemal som ani poňatia o sionizme. Všetky informácie o vojnách na Blízkom Východe som mal výlučne z oficiálneho odborného časopisu "Letectví a kosmonautika". Všetkým je dobre známy fakt, že socialistický tábor nemal dobré vzťahy s Izraelom, ale takýto nezmysel, aký uvádza autor, si ani komunisti nedovolili prezentovať. Naopak, komunisti úmysel zničiť Izrael prezentovali ideologicky ako národno-oslobodzovací boj Arabov. Láska je slepá, hovorí sa a je symptómom emócií a vášní, čo je zrejmé z príspevkov na tejto stránke. Je to niečo aj na spôsob fandenia futbalovým klubom, ktoré sa veľmi často zvrháva do pouličných bitiek - tu sa vedú takéto bitky len verbálnym spôsobom. Takto zaneprázdnení fanúšikovia si potom ani neuvedomujú, že hlavne Arabi kolonizujú a islamizujú Európu. Dokonca som sa v podobnej diskusii ako táto dozvedel, že aj za to môžu židia, čiže aj Izrael. To ma už fakt nasralo, pretože takýmto diskutérom chýba evidentne pud sebazáchovy. Pokiaľ mi ide o život tu v Európe, tak mi je úplne ľahostajné, prečo sa medzi sebou mláta moji protivníci a ktorý z nich je v práve. Treba jednoducho zvážiť, ktorý z nich predstavuje pre Európu vačšie nebezpečie - a tým sú jednoznačne Arabi a moslimovia všeobecne.

199530

08.09.2009 11:29

Deset měsíců podmíněně s odkladem na dva roky

Desať measiacov

Cynik 62.?.?.?

Pán Stwora,
je v nejakom zákone výslovne uvedené, že počet obetí holokaustu je šesť milionov? Pokiaľ to tak nie je, potom bol súd približne o tom, či je nádoba poloplná, alebo poloprázdna. Logika obžaloby je podľa mňa nasledovná: pokiaľ niekto bude hovoriť o štvormilionovej variante, nájde sa niekto, kto bude hovoriť o dvojmilionovej variante, potom o milionovej, stotisícovej a napokon o nulovej. Môžem sa samozrejme mýliť, pretože v Trestnom rozhodnutí som uvedené nezaregistroval. Aj multikulturalizmus začínal nevinne a v súčasnosti už nespočet vyznavačov jeho ideológie celkom otvorene vyzýva k zničeniu Európanov, ich kultúry a civilizácie. Zatiaľ sa však nikto z Európanov ani nepokúsil založiť niečo podobné ako židia ADL, či LPR, nikto nepodal na nich žiadnu žalobu. Možno budú tieto riadky pre Vás inšpirujúce, aj keď nepatrím medzi fanúšikov Vašej, zatiaľ značne jednostranne zameranej stránky.

199775

23.10.2009 12:28

Vakcína je možná nebezpečnější než samotná chřipka

Skvalen

Cynik 88.?.?.?

Nevim, nejsem odbornik a informace mam pouze z literatury, ale prave skvalenu se prisuzuji prevazne pozitivni ucinky. Skvalen se vyskytuje v obilnych kliccich, amarantovych semenech a hlavne v olivovem oleji. V oblastech kde je hojne pouzivan olivovy olej, tedy zejmena ve Stredomori, byl zaznamenan snizeny vyskyt rakoviny a chorob zpusobenych vysokou hladinou cholesterolu. Tento fakt je prisuzovan tamni pomerne vysoke konzumaci olivoveho oleje, konkretne v nem obsazenem skvalenu. Pokud by byla kontraindikaci snizena imunita o ktere je zminka v clanku, nebylo by to prave v teto zemepisne oblasti patrne? Otazka je, co se stane, pokud se bude skvalen prijimat do tela jinou nez oralni formou.

203046

Pokiaľ sú Briti pri zmysloch, tak pochopia, že majú jedinečnú príležitosť požadovať zákaz činnosti Labour Party. Pokiaľ sa nemýlim, tak s požiadavkou na zákaz svojej činnosti má napr. BNP už skúsenosti, tak by to mohla využiť a Labour Party to oplatiť.

203591

12.03.2010 08:50

Je „extrémizmus“ nebezpečný?

RE: Autor zřejmě

Cynik 62.?.?.?

Podľa môjho názoru to autor pochopil, len sa snažil pojem exaktne formulovať vo všeobecných súvislostiach. Politickým detailom jeho zneužitia sa nevenoval. Správne definoval rozdiel medzi nacionalizmom a šoinizmom, naopak, xenofóbia nie je extrém, ale geneticky zdedená vlastnosť po predkoch, ktorí museli byť ustavične v strehu, aby prežili. Cudzinec musí najskôr dokázať, že je prínosom a nie pohromou, až potom je akceptovaný. Súčasná invázia imigrantov do Európy je už jednoznačne pre Európanov pohroma, preto ich odpor voči cudzincom xenofóbia nie je. Je to už len obyčajný boj o prežitie tak dôverne známy ich predkom. A Európania si na tento boj budú musieť znovu zvyknúť.

214642

19.03.2010 10:23

Asimilácia začína

RE: Proč ne Vietnamštinu???

Cynik 62.?.?.?

Na Slovensku by sa Slováci v tomto kontexte mali učiť aj mďarsky a po imigrantskej invázii aj čínsky, vietnamsky, arabsky, turecky, černošskými dialektami atď. Táto myšlienka je z jej samého princípu patologicky choromyseľná.

215362

19.03.2010 11:20

Jednoduché vnímání Američanů ruinuje svět

RE: Polylogismus

Cynik 62.?.?.?

USA + NATO pomohli Severnej aliancii zvrhnúť v Agfanistane Taliban. Predpokladal som, že jej budú ďalej pomáhať maximálne leteckými silami a neveľkým pozemným kontingentom ochraňujúcim letecké základne a do pozemných operácií sa nebudú zvlášť angažovať. Nastoľovanie "demokracie" v Afganistane som spočiatku považoval za zlý vtip médií. Mýlil som sa. V Iraku som predpokladal, že sa USA + NATO z Afganistanu poučili, nezrušia irackú armádu, nebudú nastoľovať "demokraciu", len nepriamo ovplyvňovať politický vývoj. Opätovne som sa mýlil. Z týchto dvoch príkladov mi vyplýva, že autorove názory sa blížia k interpretácii objektívnej reality. Pokiaľ by USA + NATO tak idiotsky nezasiahli v Afganistane a Iráku, tak by som považoval vojenskú kampaň proti Iránu za oprávnenú. Táto však takto postráda legitimitu dovtedy, kým Irán nevyrobí (neodskúša)jadrovú zbraň. Touto problematikou sa zaoberám už dlhšiu dobu, ale doteraz nedokážem jednoznačne konštatovať, či sú Američania takí neskutočne hlúpi idioti, alebo len ziskuchtivý (ropa) a mocichtivý idioti. Alebo sú oboje?

215367

04.08.2010 17:04

Spomienka na Kysuce

RE: krasne, jen

Cynik 88.?.?.?

Muzu vedet v cem spocivala ta Vase zmena, kterou tu naznacujete?
Diky

225621

05.08.2010 09:28

Spomienka na Kysuce

RE: krasne, jen

Cynik 88.?.?.?

Tak dalece jsem to pochopil i z Vasich naznaku. Myslel jsem ze, odpoved bude ponekud konkretnejsi a obsahlejsi. Nebo se nechcete podelit? [smích]

225671

06.08.2010 13:08

Spomienka na Kysuce

RE: krasne, jen

Cynik 88.?.?.?

Dekuji za odpoved. Ptal jsem se ciste ze zjistnych duvodu. Neco v podobnem duchu totiz planujeme do roka, ci dvou let. Zatim jsme na uplnem zacatku, tedy ve stadiu setreni prostredku na nakup mista vhodneho k realizaci nasich planu. Zatim tedy jen shromazdujeme informace, ucime se a tesime se. [smích] Pozoruji ze lidi (nebo celych rodin), kteri se v urcitem smyslu chteji odtrhnout od soucasne konzumni spolecniosti, stale pribyva. A povazuji to za pozitivni jev.

225744

09.08.2010 14:22

Spomienka na Kysuce

RE: krasne, jen

Cynik 88.?.?.?

Podobnych projektu existuje nekolik. Urcite to ma neco do sebe. Ja jsem se setkal napriklad s timto http://www.bedynky.cz/

225900

09.08.2010 14:40

Spomienka na Kysuce

RE: krasne, jen

Cynik 88.?.?.?

Dekuji za prani a drzeni palcu. Urcite budeme potrebovat hodne stesti a trpelivosti. Budeme opravdu velci amateri. Ocekavam, ze potkame mnoho neuspechu nez se naucime nejak normalne fungovat. Teda alespon doufam ze se to naucime. Nastesti to nebude skok rovnyma nohama do neceho noveho ale spis postupny proces.

225902

26.08.2010 12:09

Chce někdo 6 milionů liber?

RE: tak POZOR !

Cynik 88.?.?.?

Nejen nesdelovat zadne informace, ale vubec na podobny spam nereagovat. Vetsinou se jedna o nejakejho robota, ktery pres Google translator preklada puvodni text automaticky do jazyka podle dane IP adresy. Odtud takto zbastleny preklad. V pripade ze jakkoliv zareagujete, zaeviduje Vasi e-mailovou adresu jako aktivni. Ta ma pak na trhu vetsi hodnotu a to se samozrejme muze projevit ve zvyseni poctu prichozich spamu.

226795

29.10.2010 07:26

Přímá demokracie

Přímá demokracie

Cynik 62.?.?.?

Hitler plánoval obsadiť Švajčiarsko. Vzhľadom na branný systém Švajčiarska, ktorý dokázal už v tom čase zmobilizovať okolo jedného milióna ozbrojencov a horský terén si Hitler spočítal, že malé odhodlodlané Švajčiarsko by viazalo takú veľkú armádu a techniku, že všetky ostatné plánované ťaženia by nebolo možné realizovať.

231265

Káva pro Zvědavce

75

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 121 čtenářů částkou 26 160 korun, což je 75 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Lupo Anetta POLITIKA27.01.21 19:29 Česká republika 0

Rusko a USA podepsaly smlouvu START velmi rychle27.01.21 10:07 Neurčeno 1

Čiperka Prymula ukradl tváře herců na soukromou kampaň26.01.21 23:07 Česká republika 1

Vakcína od Astra Zenecy má prý jen 8% účinnost26.01.21 11:16 Německo 11

Poslanci používají legální restauraci, i když to plebsu zakázali25.01.21 17:14 Česká republika 5

Papaláši se chytili do vlastní sítě25.01.21 12:23 Česká republika 7

Začínám rozumět roli Navalného: užitečný idiot by mohl posloužit k zastavení Nord Stream 223.01.21 12:12 Evropská unie 4

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 21

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 4

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 8

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 4

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,54 Kč
Euro
26,06 Kč
Libra
29,48 Kč
Kanadský dolar
16,85 Kč
Australský dolar
16,54 Kč
Švýcarský frank
24,23 Kč
100 japonských jenů
20,69 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,73 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,46 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 746,40 Kč
1 unce stříbra
543,75 Kč
Bitcoin
660 551,53 Kč

Poslední aktualizace: 27.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 60 180 328