Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Jiří

Nalezeno 20 příspěveků, 10 různých IP adres

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

30.03.2005 09:58

Terri Schiavová, vražda v přímém přenosu?

RE: vražda v přímém přenosu?

Jiří 212.?.?.?

Obecně neposkytnutí pomoci bývá trestným činem, ne?
Každopádně morálně je to špatně.
Takže ano, dá se považovat nedání jídla člověku (i bezdomovci – také člověk), který může umřít hladem za svým způsobem i vraždu.
Např. František z Assisi řekl, že by se považoval za zloděje, kdyby se nerozdělil s chudším, než je on. Je to postoj vytažený do extrému, ale základní směřování je správné.

47447

30.03.2005 10:43

Terri Schiavová, vražda v přímém přenosu?

Terri Schiavová, vražda v přímém přenosu?

Jiří 212.?.?.?

Souhlasím s autorem, že nemusí jít o tento konkrétní případ, ale spíš o eutanazii, tak jak je dnes v širším kontextu prosazována.

Snaha o eutanazii není rozhodně náhodným úletem doby sama o sobě. Nemáme děti, ty, co máme, vychováme pochybně, často v rozvrácených rodinách apod.
Za nějaký čas bude podíl starých lidí více méně odkázaných na pomoc jiných obrovský. Nové, mladší generace budou pravděpodobně tvořeny ještě daleko více osobnostmi nezralými, s nižšími morálními kvalitami, s větším podílem různých psychických narušení (tak jak je např. „plodí“ dnešní rozvrácené a rozvedené rodiny).

Dá se tedy předpokládat, že velké množství starých lidí bude obtížné zaopatřovat a nebude k tomu nejspíš ani žádná vůle (na to by byla potřeba vysoká morálka, ale ta upadá).
Eutanazie se tedy bude hodit! Odhlasujme si ji už nyní, co nejdřív, blázni. Ale před tím si uvědomme, že my z mladší a střední generace si sami nad sebou podepisujeme ORTEL SMRTI.
Třeba se každému z nás nebude chtít ještě umřít. Ale už to nemusí být jenom na nás. Proč by mělo???

47455

12.04.2005 00:23

Lidovecký hroch Kalousek

Lidovecký hroch Kalousek

Jiří 85.?.?.?

tlachy autora píšícího pod pseudonymem jsou naprosto bezcenné. Anonymně můžu obvinit kohokoliv z čehokoliv, zvláště když neuvedu prameny a kde se dají "informace" ověřit.

48830

09.06.2005 00:18

Proč Západ prohrává

RE: Knizku napsal pravdepodobne vykoply agent

Jiří 71.?.?.?

To jste vystihl velmi dobře. Nemyslím, že třeba kema, Včelička a leho jsou jedna osoba, nebo leho více osob (i když v tomto případě split personality situaci nelze vyloučit) - je to jen takovej eintopf, samovolně uklohněný z grafomanických individuí, která v životě nic nedokázala a tady mají možnost se alespoň vykecat. Takové skupinky jsou na každém chatovém webu a ve všech novinách v rubrice "dopisu čtenářů". Chytí se jako hovno košile nějakého demagogického podproudu jako je propagování sionismu a apologetika Izraele, nebo v současné době bushismus, které jsou zrovna politicky korektní, a melou dokola pořád to stejné. Mají slepičí mozečky, obalené hroší kůži vůči racionálnám argumentům, nejsou schopni normální debaty a tak si z nich lze dělat jenom srandu. Jinak jsou neškodní, jen většinu času nudní a otravní.

Snad bych se měl omluvit obecenstvu, že jsem tady kdysi "imidž"
seržanta leha tak nějak vytvořil. Bylo to jen ze srandy, protože mi svým projevem připomínal typickou karikaturu poddůstojníka z povolání. Což ovšem nevylučuje, že jí opravdu je.

55260

19.11.2005 21:46

Zpráva z prvního slyšení – krajský soud Mannheim, 8.11.05

RE: Je Izrael vyvoleným národem?

Jiří 82.?.?.?

Když se teda tak korektně vyjadřuješ k nepravostem ty zosobněná mravnosti, ty nádobo duchovní, tak se aspoň nauč jak se v Češtině píše i a y. [pláč]

79208

01.01.2006 19:44

Homosexuály nikdo nediskriminuje

naprosto nesouhlasím

Jiří 213.?.?.?

Článek mi nepřipadá objektivní. Už z prvních vět se dá vydedukovat že autor jaksi homosexuály "nemusí". Hlavně nesouhlasím s definicí nadstandartního práva, je to blbost, proč by menšina měla většině za poskytnutí "nadstandartního práva" něco dávat? Pro mě možnost registrovaného partnerství a adopce není žádné nadstardantní právo. Je to už v té podstatě vnímání této menšiny. Bohužel, naše společnost v této otázce stále jaksi ještě nedospěla. Když to jde v mnoha západoevropských zemích, proč by to nemohlo jít i u nás? Navíc, když jsme takoví zarytí ateisti? Takže v náboženském přesvědčení to nebude. Opatrnost? Strach? Nechuť? Netolerance? Zášť? Nechápu to.

86266

19.11.2006 14:49

Sametová faleš

pozor

Jiří 88.?.?.?

Nesouhlasím akorát s jednou formulací. Autor si přeje aby necenzurované (tzn. nestřihané a nezmanipolované) záběry byly na ČT častěji a jen o kousek dál navádí ke střihu záběrů Havla s Čalfou. Jen tak nahazuje že by se to hodilo... Není právě tohle tak trošku manipulace? Kdyby vyšel ten střih, který by se JEMU líbil, nebyl by ten záměr zmanipulovaný? Ano,měl by evokovat Havlovu náklonnost s komunisty-jednají spolu a on pak komunistu jmenuje. Podle mého názoru "objektivně" znamená vše, bez střihu, bez vlastních názorů, sympatií.Vím, že z tohoto pohledu je těžké udělat něco striktně objektivně. Tento článek mi taky nepřipadá objektivní. Mám pocit, že se tu Havlovi lehce křivdí. Co názor, jak tehdy nahradit tu obrovskou mašinerii, ten úřednický aparát čítající desítky tisíc komunistů novými, nekomunisticky a "demokraticky" smýšlejícími novými úředníky? Z této pozice Havel neměl moc manévrovacího prostoru. Dovolím si poslední připomínku. Vyzývat Čechy k revoluci? Myslím, že by to bylo předem odsouzeno k neúspěchu. Ta zapálená menšina(ke které se taky počítám) by masový projev dlouhotrvajícího nesouhlasu nespustila. Nejsme (bohužel) Maďaři[smích]

121698

09.01.2007 17:54

Mýtus Charty 77

2 otázky

Jiří 88.?.?.?

Pane Král, objevil se vůbec někdy od 50.let minulého století do současnosti na naší scéně politik podle vašeho gusta? Třeba jen krátkodobě a bezvýznamně, ale existuje nebo existoval někdy vůbec někdo takový? Tím samozřejmě nechci omlouvat Chartu jako celek, ale článek mi nepříjde objektivní. Nejde přece zmínit, že někdo bojoval po boku "komunistů" ve Španělsku a současně neuvést proti komu.
2.otázka: Je levicová ideologie ze své podstaty špatná? Horší než pravicová?

125230

18.01.2007 11:15

Dlouhodobá Dalíkovská kriminalizace české politiky

super článek

Jiří 88.?.?.?

líp bych to nenapsal, škoda že se takový článek nemůže objevit na prvních stránkách nejčtenějších deníků

125905

20.01.2007 13:40

Korupční show

?

Jiří 88.?.?.?

Pane Král, zelená a rudá je v našich podmínkách pro mnoho lidí přijatelnější než modrá

126059

28.02.2007 08:04

Komu patří poslanecký mandát?

svoboda

Jiří 193.?.?.?

Já se s autorem neshodnu. Autor jen hezkými slovy opsal přísloví, že účel světí prostředky. Ve svobodné společnosti však není možno používat tuto logiku. Není možno používat logiku zastrašování a logika "stranické poslušnosti" není nic jiného. Nazývejme věci pravými jmény. Za komunistů bylo možno, tedy alespoň teoreticky, poslance odvolat. Je nutno ještě dodat, že komunističtí poslanci nedostávali žádnou odměnu za práci v parlamentu, ale jen náhradu ušlé mzdy. Takovíto poslanci byli loutkami v rukou svého zaměstnavatele a stranických sekretariátů. V dnešní době jsou voleni poslanci systémem, který je stranický. Z ovoce, které přinesl za první republiky a dnes je vidět, že takový systém voleb není vhodný pro naši republiku. Pro naši zem by byl vhodnější systém většinový, kdy proti sobě stojí jen jednotliví kandidáti a ti by měli být v případě podpisové akce konané ve svém volebním obvodě, okamžitě odvoláni. Na místo odvolaného poslance by nastupoval druhý a po něm případně další.
Podle mého by podobné opatření vyloučilo podobné jednání zvolených zástupců.

129648

01.03.2007 11:35

Komu patří poslanecký mandát?

RE: Souhlas

Jiří 88.?.?.?

Je vidět že nemusíte Paroubka, já taky ne, přesto že jsem voličem levice. Tady ale přece nejde o Paroubka, jde systémové řešení. Stejně tak jako vy, bych já mohl argumentovat, že ODS všechno prochází ale když to samé udělá ČSSD tak je hned poprask. Od toho se musíme odprostit. Řešení navrhované autorem článku je správné

129734

20.03.2007 12:06

Muž s bradavicí - megaloman Paroubek

RE: jak z Mf DNES

Jiří 88.?.?.?

nemyslím si že Zeman je brilantní, stačí jak si protiřečil ve svém posledním televizním rozhovoru. Spíš se snaží udržet v povědomí a holt má takový neotřelý styl. Pro mě je víc než brilantní analytik spíše ten hulvát.

131268

20.03.2007 12:13

Muž s bradavicí - megaloman Paroubek

tendenční článek

Jiří 88.?.?.?

pan Stwora asi zachází s informacemi z masmédií jak se mu to zrovna hodí. Paroubek mu není sympatický, tak se nezdráhá použít ke svým argumentům i informace z českých médií (např.idnes), věřím že kdybych hledal tak najdu starý článek kde tyto (des)informace odsuzuje

131269

Čunka by zase jako předsedu brala každá ultrapravicová strana v Česku. Klausovi zase píšou děkovné dopisy neofašisti. Takhle bychom mohli pokračovat do nekonečna a výsledek by byl že se nikdo nesmí k ničemu vyjadřovat. Nevidím nic špatného na tom že by měla přednášet na levicově zaměřené akci. A na závěr co se týče Antify, tvrdit že se jedná o levicové násilníky je to samé jako tvrdit, že Topolánek je fašista

132651

11.04.2007 14:46

Džamila Stehlíková participuje na akcích militantních extremistů

RE: No a to hodně!

Jiří 195.?.?.?

Ať dělám co dělám, při srovnání levicového extremismu (když už tam Antifa řadíte) a neonacistických bojůvek, vychází mi pořád daleko přijatelnější Antifa než Národní odpor. Ať si Slačálek do úřadu vlády klidně sedne. Bude pro mě pořád přijatelnější než např. poslanec Vidím nebo jeho kamarád v Landově řádu - Komorous.

132663

12.04.2007 10:24

Džamila Stehlíková participuje na akcích militantních extremistů

RE: No a to hodně!

Jiří 88.?.?.?

přiznávám, můj příspěvek vyznívá tak že upřednostňuji levicový extrém před pravicovým ale samozřejmě máte pravdu. Špatně jsem to formuloval

132720

13.05.2007 23:54

Rom City

RE: Pozor

Jiří 88.?.?.?

moc hezky napsané, opravdu, pod to se klidně podepíšu

135312

03.04.2008 04:05

Trošku jiný příběh stvoření

Proč svobodný TRH neuživí Zvědavce? Není (skutečná) poptávka?

Jiří 24.?.?.?

Zdá se, že ani svobodný, neomezený přístup potenciálních klientů, tedy lidí, kteří jsou - nenuceni, dobrovolně - platit za Zvědavce není tolik, aby se rentovalo přinášet masám, nebo alespoň osvíceným předplatitelům moudrost politicky nekorektního vidění a interpretace světa.

Osobně, když jsem za těch pár let na Zvědavce několikrát zabrousil, začetl se do článků, zjistil jsem, že mají společný jmenovatel: Chybí jim jakýkoliv náznak možnosti řešení alespoň některých z těch mnoha problémů, které existují nebo které vidí.

Naopak mainstramová, politicky korektní média přímo, nebo nepřímo, napovídají, nnebo pčímo uvádějí, jak se má masa chovat.

Příklady: Tlačí tě nejistota zaměstnání? Studuj při práci, zadlý se na studuium, piluj resumé, přestěhuj se, atd. Tedy rady a porady v souladu se zájmy vládnoucích tříd, se zájmy systímu, který, m.j. vymyslel a používá nástrojů jako PC hlavně ke svému prospěchu.

Postěžovat si mohu v hospodě, nemusím číst nářky a neoriginální informace - které každý, kdo je realista a má otevčené oči - dávno zná.

Takže v případě publikování na internetu rozhodně platí nejtvrdší zásada trhu: pokud je málo zájemců, zvláště těch, kteří chtějí platit, všemoudrý trh, všichni ti jednotlivci, kteří narazili na volbu platit nebo si Zvědavce odříct se rozhodli podle boha mejsvobodnějšího: Rozhodli se, že jim to za to nestojí.

Přijměme tento rozsudek svobodných lidí, trhu.

157966

25.01.2009 16:05

Návod na zničení naší civilizace

Žaloba

Jiří 194.?.?.?

Podávám tímto na pana W. Lischku veřejnou morální žalobu. Právě jsem se vrátil, nikoliv z Pražského hradu, ale z koupelny, kde jsem si kvůli němu málem zlomil nohu. Zrovna jsem stál ve vaně, abych si mohl umýt celé tělo, když mne napadlo, jak to s něčím ve článku delikvent W.L. myslel. Dostal jsem díky tomu záchvat smíchu, ztratil rovnováhu a upadl na koleno. Nyní kulhám, a čtenářům se špatnou rovnováhou nedoporučuji čtení jeho článků.

182055

Káva pro Zvědavce

41

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 85 čtenářů částkou 14 211 korun, což je 41 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 4

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 4

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Maďarská poslankyně skartovala knihu dětškých pohádek plnou gayů a leseb, aktivisté ječí13.10.20 18:08 Maďarsko 2

Absurdita článků z dění na pařížských předměstích nadále roste13.10.20 16:51 Francie 0

Marián Kotleba se rozdáním 3 šeků po 1488 eurech dopustil ideozločinu a půjde sedět12.10.20 21:56 Slovensko 12

Počty zemřelých loni a dnes09.10.20 15:21 Česká republika 6

Studenti na slavné Karlové univerzitě chtějí "bezpohlavní systém"09.10.20 00:10 Česká republika 2

Byla pandemie plánována?08.10.20 21:48 Neurčeno 8

Hoří, hoří a ne a ne spadnout08.10.20 21:23 Jižní Korea 11

Vláda tvrdě zpřísňuje opatření. Na 14 dní se zavřou ZOO, bazény, posilovny, kulturní i sportovní akce08.10.20 16:43 Česká republika 7

Zákon o šmírování internetu vojáky prošel dál08.10.20 15:37 Česká republika 0

Už je to tady: Očkovaní na covid nebudou muset nosit roušky08.10.20 13:19 Česká republika 6

FB smazal Trumpovi 2x příspěvek, ve kterém píše, že chřipka je horší než covid07.10.20 10:35 USA 2

Zločin proti lidskosti06.10.20 21:22 Německo 0

Měnové kurzy

USD
22,91 Kč
Euro
27,20 Kč
Libra
30,11 Kč
Kanadský dolar
17,45 Kč
Australský dolar
16,31 Kč
Švýcarský frank
25,34 Kč
100 japonských jenů
21,91 Kč
Čínský juan
3,45 Kč
Polský zloty
5,95 Kč
100 maď. forintů
7,48 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,86 Kč
1 unce (31,1g) zlata
44 116,27 Kč
1 unce stříbra
574,24 Kč
Bitcoin
291 983,21 Kč

Poslední aktualizace: 21.10.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 55 253 963