Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané malva

Nalezeno 86 příspěveků, 4 různé IP adresy

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

22.02.2003 16:29

Vztah Británie k blízkému východu, k USA a k Evropské unii

RE: Vztah Británie k blízkému východu, k USA a k Evropské unii

malva 63.?.?.?

To mate bohuzel jen znalosti z ceskych medii anebo z hospody. Zivot v arabskych zemich neni zadna kowbojka. Pise se o verejnem rozhovoru v televizi, takze vas popis nepripada v uvahu. A tento poslanec, prectete si to, je ve vyboru pro Blizky vychod a tak ma o nem i dobre znalosti, ne jako vy.

9093

26.03.2003 20:41

Zprávy z izraelského listu Ha’aretz, uveřejněného na serveru Arabs48

RE: Znova Izrael

malva 213.?.?.?

To vam teda mame co zavidet, vas neofasismus s jakym vrazdite Palestince a chcete privest svet na pokraj 3. svetove valky? Jste podporovany Bushem, ktery jmenem vasi a jeho demokracie vrazdi ted iracky lid. Nebudete mit ale navrch stale, svet neni slepy!!!!!

10590

28.03.2003 11:55

Strach

Strach

malva 213.?.?.?

Rozhodně by naší vládě bylo ke cti, kdyby rozhodovoala nezávisle, ale nemám nic proti tomu, naopak, aby rozhodnutí byla v souladu s politikou EU, do Evropy nakonec patříme a neměli bychom být opět zase jen satelitem Ameriky a papouškovat zase všechno po něm, i kdyby to bylo sebevíce šílené, jako napr. válka v Iráku.

10769

28.03.2003 18:17

Strach

RE: Strach

malva 213.?.?.?

Irak v pozici agresora byl uz nekolikrat. Kdyz zautocil na malicky Kuwait
ZA TO UZ OVSEM ZAPLATIL, TAKZE TED SE O TENTO PROBLEM NEJeDNA.
, kdyz pouzil chemicke zbrane proti Kurdum.
PROCPAK ASI TEHDY NEPROTESTOVALY USA???? PROTOZE TEHDY BYL PRAVE TEN ZRUDNY SADDAM (ANO JE OPRAVDU ZRUDNY) VELKYM PRITELEM USA, HLAVNE KDYZ BOJOVAL PROTI IRANU. TEHDY JIM VUBEC NEVADIL.
Saddam se navic nikdy netajil tim, ze povazuje Araby za jediny narod, ktery by se mel sjednotit a stat se jednim "kalifatem".
ONI SE NESPOJI, NA TO JE MEZI NIMI MNOHO ROZDILU. ALE TO VAS PRAVE DESI, ZE BY BYLA NEJAKA SILA PROTI FASISTICKEMU IZRAELI PODPOROVANEMU ZROVNA TAK MOCNYMI A FASISTICKYMI USA.
Dovede si predstavit muslimy celeho stredniho vychodu sjednocene pod stryckem Saddamem, vyzbrojene chemickymi a nuklearnimi zbranemi ? Vy asi ne, ale spousta lidi ano.
TAHLE VALKA JE VEDENA PROTI IRAKU NA PRANI IZRAELE. IRAK NEMOHL ZAUTOCIT ANI NA AMERIKU A ANI NA EVROPU, NEMA NA TO MOZNOSTI A ANI ZAJEM.
AMERIKA KRICI, ZE JE NEBEZPECNY ARABSKYM SOUSEDUM..OD KDY SE BOJI O ARABSKY SVET???????? NAOPAK TO JE IZRAEL, KTERY VLASTNI NUKLEARNI A BIOLOGICKE ZBRANE, TIM NEOHROZUJE ARABSKY SVET??? JAK TO, ZE SADDAM MA PLNIT VSECHNY REZOLUCE A IZRAEL OD SVEHO VZNIKU NESPLNIL ANI JEDNU!!!!!!!!!
Proto byl Izraelem znicen iracky atomovy reaktor ( budovany mirumilovnou Francii ) Proto sankce OSN: CELOSVETOVA SIONISTICKA PROLHANA PROPAGANDA…
Proto inspekce OSN.PODLA DEMAGOGIE: ON SNAD IRAK TY INSPEKCE ODMITL ??? BYLY PRECE ODVOLANI NA PRANI USA!!! SAMOTNY HANS BLEX A proto uz druha valka proti Saddamove bande. TENTOKRAT TO NENI ZADNA VALKA, IRAK NA NIKOHO NEUTOCIL, NAOPAK JE TO AGRESE PROTI VSEMU IRACKEMU LIDU. NA TY VASE SLAVNA DEMOKRATICKA AMERIKA KASLE, NENI TO ZADNE OSVOBOZOVANI ALE SPROSTA AGRESE VEDENA ZA JEJI ZAJMY.
Snad se ho lidstvo konecne zbavi.....
ANO NAKONCEC SE HO ZBAVI, ALE AMERIKU BUDE NENAVIDET CELY SVET, JAK KRUTE POSTUPOVALA A CHOVALA SE NA VLASTNI PEST, PROTI CELEMU SVETOVEMU MINENI. VALKA NEMUZE NIC NAPRAVIT, TA JENOM NICI, VZDYT NICI I IRACKOU INFRASTRUKTURU!!!! CO TO MA SPOLECNEHO SE SADDAMEM???
A snad se narody ktere by mely pomoci prestanou blbe vymlouvat.....
TY, KTERE NEPOMAHAJI JE NASTESTI VETSINA A MAJI K TOMUTO POSTOJI DOSTATECNE PRESVEDCIVE A PADNE ARGUMENTY.

10796

28.03.2003 18:24

Strach

RE: Strach

malva 213.?.?.?

Říkáte to velice přesně a naprosto s Vámi souhlasím. Jen bych Vas upozornila na to, ze Saddama nenavidi velmi mnoho Arabu, ale agrese to nevyresi, mohu Vám vysvětlit, proč se irácký lid tak brání:
"Iráčané nepadají Američanům z vděčnosti rovnou do náruče"
Spojené státy a Británie jsou zaskočeny skutečností, že Iráčané jim z vděčnosti nepadají rovnou do náruče. Je to z velmi prostého důvodu, že irácký lid jednak vůbec nedůvěřuje licoměrným americkým slibům, nevěří, že bojuje za jeho zájmy, ale jen za své vlastní - má s Američany velmi špatné zkušenosti. Také je to proto, že bojuje na své zemi a za svou zem jen z vlasteneckých a náboženských důvodů (samozřejmě jsou i opačné případy). Také je to irácký lid, který přináší ty největší oběti v této vnucené nezákonné válce, ten bude ještě více vystaven nelidskému utrpení, protože koaliční vojska nerozlišují ve svém zuřivém boji mezi režimem a civilisty (sami oficielní představitelé USA a GB přiznávají, že válka se neobejde bez velkých obětí), a tak hlavně jimi je irácký lid znovu trestán. To způsobuje jeho rostoucí nenávist a odhodlání bránit se proti této loupežné válce. Z tohoto důvodu si režim troufnul ozbrojit národ a spoléhá se na jeho loajálnost. Postojem iráckých občanů lidu je bránit se agresi a "prokazovat každodenní hrdinství".

10797

28.03.2003 18:26

Strach

RE: Strach

malva 213.?.?.?

Roberte, mám strach, aby jednou takhle nepodla naše modrá planeta.
Mame bohužel co dělat s neofašismem a zbraně jsou dnes o hodně desruktivnější.

10798

28.03.2003 18:29

Strach

RE: Odvaha

malva 213.?.?.?

Naprostý souhlas. Jak je vidět, že logicky smýšlejících lidí opravdu není malo. Díky těmto lidem za jejich humanismus.

10799

28.03.2003 18:36

Strach

RE: Strach

malva 213.?.?.?

Souhlasím, jeden může vyjádřit svůj názor, aniž by vyplnoval svuj e-mail. Ono s tou naší demokracií není všechno v pořádku, nehledě na to, že pak často, kdo s příspěvkem nesouhlasí, snaží se dotyčnému nadávat. Není povinností každého od takových lidí si nechat posílat sprosté maily. Ne vždy debata je na urovni, zvlaště když není moderovaná, to je potom jen opravdu pro otrlé.

10801

28.03.2003 19:53

Zprávy z izraelského listu Ha’aretz, uveřejněného na serveru Arabs48

RE: Nadčlověk z vyvoleného národa promluvil

malva 213.?.?.?

Skupina lidi s timto smyslenim je na stesti u moci
TO JAKO FANATICTI ZIDI??? ZATIM…..BEZTRESTNE PROVADI UDESNOU GENOCIDU UZ VICE JAK ROK, ALE TO NENI VSECHNO: VYHROZUJI CELEMU SVETU, PODLE JEJICH BRATRA BUSHE. BUD BUDETE POSLOUCHAT ANEBO VAM VSECHNO ROZMLATIME VE JMENU SVOBODY. MY JI TOLIK MILUJEME, ALE JENOM PRO SEBE, OSTATNI JSOU TAKOVA SPODINA, ZE SI JI NEZASLOUZI.
DESIVY PRIKLAD: (IAP NEWS) http://redir.netcentrum.cz/?noaudit&url=http:www.iap.org)

“Militaristický historik Martin Van Crevel a profesor na hebrejské universitě v Jeruzalémě prohlašuje, že jsou schopni zaútočit na většinu evropských hlavních měst jadernými zbraněmi....... Šaron bude deportovat Palestince z území.“ Tak si představte tu sionistickou prohnanost, kterou nazývají chytrostí a schopností, ale k čemu ji používají?? Že budou deportovat Palestince z jejich vlastního území a na jejich zemi stavět SVE kolonie. A to drze před očima celého světa. Podivejte se, co to je za lidi. Vzhledem k jejich pohledu na svět, platí uvedené přísloví: „tak dlouho se chodi se dzbanem...“ naopak stoprocentně na ně.“ Pokud vím, tak zoufalé výkřiky píší o ni, o holocaustu a o každém, kdo poukáže na to zlo, které páchají, vykřikují hned tu jejich formulku o antisemitismu, zapomínaje přitom, že Arabové jsou větší semité než oni, oni žijí na tom území tisíce let, ale židi se tam nastěhovali ze všech konců světa.

10806

28.03.2003 19:58

Zprávy z izraelského listu Ha’aretz, uveřejněného na serveru Arabs48

RE: Znova Izrael

malva 213.?.?.?

VÁŽENÝ PANE ,VŠICHNI JSME SPODINA , ALE VY JSTE ŽID !!!!!!
A ŽID JE VÍC A JEŠTĚ VÍC AŽ BUDE NEJVÍC !!!!
A CO BUDE POTOM ?

Co je natom k nepochopeni? Vzdyt si rikate, ze jste chytri, a pritom nerozumite tak jednoduche myslence? A pak mluvte za sebe, co chcete cist a co ne, a vubec se nevyjadrujte za jine lidi, nemate na to pravo. Mne se prispevky pana Pelesky velmi libi, a tim mu take tady vyjadruji uznani. Tady si muze psat nazory kdo chce a kazdy si vybere po svem, nemusite na druhe hned prskat sve smyslenky.

10809

28.03.2003 20:00

Zprávy z izraelského listu Ha’aretz, uveřejněného na serveru Arabs48

RE: Znova Izrael

malva 213.?.?.?

Nejak mi ta vase zkratka a take vyjadrovani podezrele neco pripomina. Zvolil jste ji velmi trefne.

10811

28.03.2003 20:04

Zprávy z izraelského listu Ha’aretz, uveřejněného na serveru Arabs48

RE: Zprávy z izraelského listu Ha’aretz, uv

malva 213.?.?.?

Moc hezky jste to vyjadril, je to presne tak. Ten clanek je i v cestine:
Izrael cenzuruje během války internetové stránky
Zahájení útoků proti Iráku vedlo v Izraeli k novým cenzurním opatřením. Důvěrné vojenské informace se musejí překládat ke kontrole. Šéf izraelské vojenské cenzury Rachel Dolev zaslal dopisy dvěma izraelským internetovým stránkám, v nichž je žádá, aby nepublikovaly kritické informace.
Zpravodajské stránky http://www.rotter.net a http://www.fresh.co.il dostaly příkaz, aby předložily před zveřejněním veškerý kritický materiál cenzuře v Jeruzalémě anebo v Tel Avivu. Oba dopisy přeložila a zveřejnila prestižní Federace amerických vědců (FAS), organizace věnovaná větší otevřenosti v armádě a zveřejňující někdy i přísně tajné informace o strategických projektech a údaje o jejich řešitelích a pracovištích.
zdroj v angličtině FAS BL
zdroj v ivrit 4LAW
Cenzurní omezení lze shrnout takto:
§ V případě útoku raketou, nesmějí tyto internetové stránky uvádět přesně
§ co raketa zasáhla
§ typ rakety
§ Nesmějí také publikovat
§ žádné informace o izraelských vojenských operacích
§ žádné informace o rozhodnutích izraelské vlády
§ žádné informace o spolupráci Izraele s jinými zeměmi.
Podle informací mezinárodní organizace novinářů Reportéři bez hranic, zaujal Izrael "dvojznačný postoj" vůči svobodě tisku.Organizace Reportéři bez hranic umisťuje Izrael na světovém žebříčku svobody slova až na 92. místo.
RSF konstatuje, že je sice svoboda projevu v Izraeli všeobecně respektována, avšak odsuzuje to, jak Izrael zachází s reportéry na okupovaných územích, kde sestalo mnoho novinářů terčem střelby izraelských vojáků,bylo jim vyhrožováno, byli zraněni anebo donuceni okupovaná území opustit.

Pekna demokracie, muzete mluvit jen to, co chceme!
10812

02.04.2003 23:56

Svět naruby

RE: Svět na ruby

malva 213.?.?.?

Přesně tahle myšlenka mi napadá. Tehdy při útoku na dvojčata, stál pří Americe celý svět. Dnes je většína proti Bushovi, protože zemřelo daleko více než pří teroristickém útoku v NY a bylo zničeno nespočitatelně více, stačí vidět jak vypadá Bagdád, vždyť se ty hrozně poškozené budovy mohou zhroutit na lidi. A někdo tady dělá chytrého, že se o nic nejedná. Zatím to je ten nejhorší cynismus, jako kdyby jiné oběti neměly cenu.

11146

16.04.2003 01:07

Krvavá cena

Krvavá cena

malva 213.?.?.?

To je teda gól, tento pán právě nechce, aby se o těch zločinech a vraždění psalo, tak jediné co na to má: No a co? Přitom se válí na doma divanu a vykládá "rozumy" druhým.
Když nemáte co psát, tak radši nepište, váš příspěvek je to ostuda...

12081

16.04.2003 11:00

Krvavá cena

Krvavá cena

malva 213.?.?.?

Novinari maji ve valkach vzdycky co delat, oni totiz informuji o skutecnosti, to se ovsem fanatickym zastancum valky nehodi. Co svet svetem stoji, lide se snazi psat pravdu. A Americani vubec nechranili civilni obyvatelstvo, ignorovali OSN a ignorovali svetove mineni a ingnorovali mineni sveho lidu. Zavirali je, strileli po nich gumovymi projektily, ktere jsou nebezpecne zivotu,
zavreli dokonce dve zeny, nositelky Nobelovy ceny miru. Chtit rozsirovat tzv. demokracii nasilim je pekna zhovadilost. Urcite by se despoticke rezimy daly zlikvidovat jinak. Jim se hodi zniceni Bagdadu, uz maji vsechny americke smlouvy na jeho obnovu a z ceho se to bude plati? Z iracke nafty, a take vydaje na valku, co tech chudy iracky lid bude mit, kdyz jeste bude muset zaplatit zahranicni dluhy? Nechci byt sprosta co. Hlavne ze Amerika bude mit vsechno. Az se iracky lid bude branit, bude znovu zarazeny mezi teroristy. Pekna spravedlnost, PRO KOHO????

12118

19.04.2003 15:11

Civilizace rozdupaná na kousky

RE: Civilizace rozdupaná na kousky

malva 213.?.?.?

Nemohu za zminena cisla, maji je i anonymy, ke kterym nepatrim, a tak rozdilni prispevovatele jako pan Grovik a Graham maji nekde take stejna cisla, v zadnem pripade necitim povinnost neco vysvetlovat, kdyz i prave anonymove sem maji pristup. Na vasi poznamku mohu jedine dodat:"Podle sebe - soudim tebe" Sem muze prispivat kazdy a vy nejste urcite kompetentni, abyste urcoval co kdo ma a co ne, co kdo zna a co ne. Jste arogantni nafuka, nic vic, diskuze na takove urovni je uplne zbytecna...

12378

19.04.2003 15:17

Civilizace rozdupaná na kousky

Civilizace rozdupaná na kousky

malva 213.?.?.?

A co mi nevychovance tykate, nechodil jste se mnou do skoly, vsiml jste si, ze ja tady nekomu tykam? Jdete si tykat se stejnymi do hospody...tam nebudete tak anonymni, abyste si mohl poustet na druhe pusu na spacir. Tady se mluvi k clankum a nejedna se o osobni vypady, pletete si pojmy..

12379

22.05.2003 16:50

Takže k čemu ta válka byla?

RE: Čo príde nabudúce?

malva 213.?.?.?

Výborně Alibabo, držím Vam palce..

14271

22.05.2003 16:55

Izrael – Palestina: Fakta, která stojí za povšimnutí

RE: Izrael – Palestina: Fakta, která stojí z

malva 213.?.?.?

Dochází ke zmatkům v pojmech, jakoby se jednalo o různé prvky. Apartheid je chápán jako problém mezi bílými a černými, jako tomu bylo v Jižní Africe. Jedná se však o ideologii uplatňovanou k nadvládě jednoho národa nad druhým nebo jednoho náboženství nad druhým. V Palestině je rasová diskriminace obdobná, tam se jedná o koloniální ovládnutí izraelských židů nad původními arabskými obyvateli, a proto je to přesně stejný problém, jaký byl v Jižní Africe, kde po dobu 50 let byla nadvláda bílých, to byla také rasová ideologie.“
„Není žádného rozdílu mezi Izraelem a Jižní Afrikou. Tam také existovala demokracie jen pro bílé, zrovna tak i v Izraeli je jen pro židy, tam je také rasová diskriminace proti Arabům žijícím v Izraeli, a kteří jsou izraelskými občany. Dnes je to hlavně problematičnější jev, poprvé v dějinách stát spojuje mezi okupací a vznikem apartheidu. Věřím, že to je podstatou věci, snaží se problém nuceně řešit zachováním okupace za účelem požidovšťování a osidlování. Demografický problém Palestinců, kteří odmítli odejít, poučeni rokem 1948, chce Izrael řešit režimem apartheidu v pravém slova smyslu.14273

22.05.2003 16:57

Izrael – Palestina: Fakta, která stojí za povšimnutí

RE: Izrael – Palestina: Fakta, která stojí za povšimnutí

malva 213.?.?.?

Pane Peleska, prominte, ze pouzivam Vaseho Re: nechci diskutovat s mikinem, panem Mortem apod.

V dohodách v OSLO do určité míry, i když nejasně, byla zmíněna rezoluce 242 RB OSN, která se týká míru za území, stáhnutí Izraele z území, které zabral v roce 1967, a aby se jednalo s Palestinci a jejich půdou jako o jednotnou geografickou součást, ale nic z toho Izrael nesplnil. To, čeho jsme byli svědky v roce 1993, se mohlo pozitivně rozvíjet v mírový proces, zatímco Izrael místo stáhnutí vojsk, pokračoval v novém způsobu nadvlády a nakonec za Baraka mírový proces definitivně ztroskotal. Izrael byl sám nerozhodný v postupu, vyměnilo se pět vlád, ale nakonec izraelská armáda byla vždy připravena bránit další osídlování a zrodil se nový druh rasové diskriminace.
Milión Palestinců žijících v Izraeli je jen několik kilometrů vzdálen od svých rodáků na okupovaných územích na Západním břehu a v pásmu Ghazy, to vytvořilo bojovnou situaci i přes rozdílné způsoby. Palestinci v Izraeli demonstruji mírovým způsobem, protože jsou jeho občany. Stejná diskriminační politika prováděná na okupovaných územích je však v podstatě stejně praktikovaná i proti nim. Izrael je nazývá izraelskými Araby, prakticky mohou dělat hodně věcí, mimo toho, aby byli skutečnými Araby anebo skutečnými Izraelci. Do dnešního dne jim není dovoleno vytvoření národnostní menšiny, tím pádem nemohou být Araby v pravém slova smyslu a nemohou být ani Izraelci, protože těmi mohou být jenom židé, přestože i oni jsou izraelskými občany. A tak po 50 nebo 25 letech cítí, že jsou na tom stejně jako Palestinci na okupovaných územích, i jim byla ze dvou třetin zkonfiskována půda, diskriminace se uplatňuje v rozpočtu, ve školství, ve všech aspektech života.

14274

22.05.2003 17:01

Izrael – Palestina: Fakta, která stojí za povšimnutí

RE: Izrael – Palestina: Fakta, která stojí za povšimnutí

malva 213.?.?.?

Kdyby neexistovala americká absolutní angažovanost Izraeli a nebýt ohromné pomoci, kterou Spojené státy Izraeli poskytují, nemohl by se chovat tímto nynějším pirátským způsobem. Ve skutečnosti při našich setkáních s mezinárodními představiteli, se ti omlouvají za to, že Izraeli z důvodu americké podpory je dovoleno, aby jednal v rozporu s mezinárodními zákony. Mnooho soudí, že se musí vycházet z toho, že realita je velmi špatná, ale tato skutečnost v žádném případě neznamená, že se ji máme podat. Realitu musíme pochopit, abychom ji mohli ovlivnit a změnit, to samé platí na americkou politiku. Já jsem zcela přesvědčen, že palestinská otázka z mnoha aspektů přesně odpovídá situaci, která byla v Jižní Africe. A jediná cesta je vzestup nejširší mezinárodní solidarity s vytrvalým bojem palestinského lidu za svou zem, k tomu dojde, tak jako k tomu došlo v Jižní Africe, změnil se a mění se postoj evropských zemí, změní se parlamenty a postoje vlád a nakonec se změní i postoj Spojených států, tak jak se změnil k Jižní Africe. Od Palestinců a Arabů to vyžaduje nespoléhat se jenom na oficielní diplomacii, ale vynaložit velké úsilí na lobby, které vyvine silný nátlak.
“Americko-izraelské vztahy jsou vždy dobré a hluboké, takové byly už dva roky před okupaci z roku 1967, ty změnily Izrael na policejní stát, ochránce amerických zájmů, je jejich strategickým spojencem v oblasti. V tomto smyslu nemohou být Spojené státy opravdovým účastníkem v mírovém procesu. Role USA odstranila možnost uplatnění mezinárodního zákonodárství. Mnoho analytiků se pokoušelo vysvětlit tento vztah. Izrael ale nechrání americké zájmy v oblasti, Arabové chtějí prodávat ropu a v padesátých letech byla velká naděje na dobré vztahy s USA, důvodem špatných arabsko-amerických vztahů je Izrael. Ten se ale nikdy nestaral o rozšíření amerických zájmů v oblasti, naopak je silně omezil, dovolte mi, abych tento vztah přirovnal jako mezi psem a jeho pánem. Pes chodí vždy před svým pánem, ale nevede ho, je na vodítku. Izrael jde před Spojenými státy, ale nevede je.

14275

22.05.2003 17:08

Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom definujeme diktaturu?

RE: Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom defin

malva 213.?.?.?

Nazory "pana Morta"
A zdroje surovín nepatria konkrétnemu národu, existujú aby boli spotrebované. Ak na danom teritóriu existuje národ, ktorý tieto zdroje nevyužíva, nie je to dôvod ich nechávať nevyužité.

Wehrmach te obľúbený pre svoju technickú funkčnosť u mnohých ľudí, napríklad pre ľudí rekonštruujúcich historické bitky alebo plastikových modelárov, prípadne iných ľudí, našli by sa.

Sú dokonca ľudia, ktorý takto fandia SS, majú vlastné divízie s dobovou výzbrojou. Takže je to zas komplikovanešie a ste to vy, kto zjednodusujete!

A osobne si myslím, že by Saudi vôbec nemali nakladať s tou ropou. To už radšej nech ju majú židia.

Vy súhlasíte, že bolo rovnako za komunizmu, ako teraz? Ste blázon?
____________________________________________________________________

Vy jste kovaný nacista, a všichni vědí, že propagace nacismu je trestna, protože je zrůdný. vy se tím netajíte, ale veřejně chlubíte. JAK MUZETE ODSUZOVAT KOMUNISMUS A PODPOROVAT O HODNĚ ZRUDNĚJŠÍ NACISMUS? To o vás vypovída všechno. Vykaní mi vubec ve vasem pripade nejde, ale pokracuji v nem jenom z mé zasady slusnosti, ne že byste si ho zaslouzil. Piste si co chcete, mate tady k tomu anonymni prostredi, ale už jsem vám jednou psala, abyste mi neodpovídal, a ted navic upozornuji: neoslovujte mě a neptejte se mě na nic, nebudu debatovat s žádným nacistou ...vim, ze jste mi neoslovoval tady, ale nekde jinde, plati to na vsechny prispevky...

14276

22.05.2003 17:11

Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom definujeme diktaturu?

RE: Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom defin

malva 213.?.?.?

Pane Cygnus, ja s Vasimi prispevky take naprosto souhlasim, velmi se mi libi a mluvi mi ze srdce. Vubec mi tady s temi zatvrdlymi mozky nebavi debatovat, ale na druhe strane jim nesmime vyklidit pole, musi vedet, ze nebudou vladnout svetu vecne. Me zajimaji humanni myslenky a ne zprofanovana politika. A myslim si, ze prave tohle ted spojuje lidi dobre vule na celem svete!

14277

22.05.2003 17:22

Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom definujeme diktaturu?

RE: Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom definujeme diktaturu?

malva 213.?.?.?

A jeste druhou odpoved, podrobnejsi, snad uz toho budete mit dost!!

Tak znovu, jeste jednou ! Pani Malvo, Eriko ci jak se vubec jmenujete ! Ja se od prvopocatku(meho prvniho prispevku) podepisuji,Nepsala jsem muj prispevek vam, ale uplne nekomu jinemu. Nevim, proc mam porad stale ztracet cas na vysvetlovani, do ktereho vlastne nikomu nic neni, je to ciste moje osobni vec. Ja vam take stale nepisi a neptam se vas na nic. respektive uvadim sve jmeno i s e-mailem, jelikoz vim a jsem si vedom toho, ze se najdou oponenti, kteri se budou snazit me muj nazor opravit, nebo vyvratit. Proto taky uvadim svou e-mail adresu, pokud by mi nekdo chtel sdelit neco "osobnejsiho". A verte ze jsem uz nekolik takovych reakci dostal, primo od nekterych ucastniku diskuze na ZVEDAVCI.Neuvadim svuj mail z jedineho duvodu, abych nedostavala vulgarni a primitivni maily do sve schranky, utoci tu na me kdekdo a ja to mohu ignorovat a nechat na samotnych prispevovatelich, at to posoudi, co to je za uroven debaty. Ja tady zasadne pisi slusne a seriozne, i tak jsem diskutovala s vami, ze to nechapete, je vase vec.. Vy jste chlapi, a tak to muzete brat jinak, ale presto jich spousta mail nepise a neutocite vubec na ne a ja jako zena nedovolim posilani urazek na svou vlastni adresu, kazdy mame svou zkusenost, nevnucujte svoje moudrosti nekomu jinemu.. Musela bych byt blazen, abych takovym lidem, jako je mikin, macejko nebo pan Mort dala moznost se mnou diskutoval podle jimi vynucenych pravidel, kdyz stejne nikdo z nich svuj nazor nezmenni. Ja z me schranky take diskutuji, ale zasadne s lidmi, o kterych vim, ze jsou slusni.Tady je verejna diskuze a uplne staci uverejnovat nazory, ktere jsou hlavni a vubec o nic jineho nejde. A KOMU NEJDE O NAZORY, JEHO CHYBA. Otazka cti: Ten kdo ji ma, se pod svuj nazor podepise, ty ostatni je treba chapat tak, ze nemaji nazor. Cemu uz vubec nerozumim, je to, proc si nekteri nekolikrat meni dokonce i prezdivku(nickname). Podivejte se kteri dopisovatele uvadi svoji e-mail(pokud je prava) a potom se zamyslete nad temi ostatnimi, proc se schovavaji ???, me by docela bavilo slyset ta oduvodneni.Tak ho tady mate, jste smesny svou cti, je to uplne naopak. Pro me je cestne diskutovat na urovni bez urazek a ne uvedeni mailu pro nekontrolovatelne fanatiky. Ja mam svuj mail uvedeny u editora, ale vam ho davat rozhodne nebudu. Ja na tu vasi demokracii neverim, a tady mi to je kazdy den potvrzovano. Proc je dnesni clanek uverejnen od anonyma? TO JE OBRANA PRED VASIMI UTOKY!!! KDYBYSTE BYLI OPRAVDOVI DEMOKRATI, NEMUSEL BY SE NIKDO NICEHO OBAVAT. Nema kazdy hrozi kuzi, skatulkujte si to po libosti, ale to neznamena, ze vsemu rozumite.Krome toho vam chci sdelit muj dojem, ze se taky kamuflujete a ze nejste zena, ale chlap. S malym ch. TADY JE VIDET TA ZAUJATOST, JA SE VZDY PODPISUJI JAKO ZENA, ALE VAS NAZORY NEZAJIMAJI A PROTO PSAT VAM JE ZBYTECNA ZTRATA CASU.Budte tak laskav a vynechte mi z takoveho druhu psani, mam zajimavejsi praci.

14278

22.05.2003 17:26

Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom definujeme diktaturu?

RE: Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom definujeme diktaturu?

malva 213.?.?.?


Aha, na tohle jsem vam chtela odpovedet, kopiruji podruhe:
zdroje surovín nepatria konkrétnemu národu, existujú aby boli spotrebované. Ak na danom teritóriu existuje národ, ktorý tieto zdroje nevyužíva, nie je to dôvod ich nechávať nevyužité.

Wehrmach te obľúbený pre svoju technickú funkčnosť u mnohých ľudí, napríklad pre ľudí rekonštruujúcich historické bitky alebo plastikových modelárov, prípadne iných ľudí, našli by sa.

Sú dokonca ľudia, ktorý takto fandia SS, majú vlastné divízie s dobovou výzbrojou. Takže je to zas komplikovanešie a ste to vy, kto zjednodusujete!

A osobne si myslím, že by Saudi vôbec nemali nakladať s tou ropou. To už radšej nech ju majú židia.

Vy súhlasíte, že bolo rovnako za komunizmu, ako teraz? Ste blázon?
____________________________________________________________________Vy jste kovaný nacista, a všichni vědí, že nacismus je trestný, protože je zrůdný. vy se tím netajíte, ale veřejně chlubíte. JAK MUZETE ODSUZOVAT KOMUNISMUS A PODPOROVAT O HODNĚ ZRUDNĚJŠÍ NACISMUS? To o vás vypovída všechno. Vykaní mi vubec ve vasem pripade nejde, ale pokracuji v nem jenom z mé zasady slusnosti, ne že byste si ho zaslouzil. Piste si co chcete, mate tady k tomu anonymni prostredi, ale už jsem vám jednou psala, abyste mi neodpovídal, a ted navic upozornuji: neoslovujte mě a neptejte se mě na nic, nebudu debatovat s žádným nacistou ...

14279

23.05.2003 21:08

Izrael – Palestina: Fakta, která stojí za povšimnutí

RE: Izrael - Palestina: Fakta, která stojí z

malva 213.?.?.?

Pane Jansky, vyjadril jste to velice presne.
Vidim to zrovna takhle, samozrejme, ze je skoda zivotu na obou stranach, ale tech Palestinskych je nesporne vice. Nemaji na svou obranu armadu, tak jako ji ohromne technicky vyspelou, a oni nici Palestincum veskerou infrastrukturu, dokonce jim rozbagrovavaji veskerou zemedelskou pudu s plodinami a ovocnymi stromy. To je naprosta fyzicka likvidace naroda i s jeho prostredim. Co jim jineho zbyva? To, co ziji, ze zivotem nazvat neda.

(Erika)

14324

23.05.2003 21:12

Izrael – Palestina: Fakta, která stojí za povšimnutí

RE: Izrael – Palestina: Fakta, která stojí z

malva 213.?.?.?

Ano, maji sveho poslance, Azmy Bishara, ale na toho uz bzl nekolikrat pokus o atentat, nekolikrat byl postrelen, a ten prave pise clanky o izraelskem apartheidu. Musi to vedet, kdyz v Izraeli zije a je poslancem. Je to velice vzdelany a charismaticky predstavitel.

14325

23.05.2003 21:16

Izrael – Palestina: Fakta, která stojí za povšimnutí

RE: Izrael – Palestina: Fakta, která stojí za povšimnutí

malva 213.?.?.?

Pane Mateji, mne zadny zid nic neudelal a ja tady pisi jen na jedno tema, to co delaji Izraelci Palestincum, je to desiva genocida a desiva likvidace jejich domovu, zemedelstvi, infrastruktury. Vite, k tomuhle nemohu mlcet.

(Erika)

14326

23.05.2003 21:23

Izrael – Palestina: Fakta, která stojí za povšimnutí

RE: Izrael...

malva 213.?.?.?

Mustafa Barghouti (Ramallah): Pokud Izrael bude pokračovat v osídlování a zabírání půdy, bude vznik svrchovaného palestinského státu vyloučen. Na druhé straně není politicky přípustné vzdát se samostatného státu. Musíme vzít na zřetel, že světové mínění podporuje naše právo na tento stát. Ale kdybychom neuspěli s jeho vznikem, znamenalo by to jen rasovou diskriminaci v zemi, apartheid, a tím by Izraelci také prohráli. Toho se obává Strana práce, protože z demografického hlediska je zcela vyloučeno, aby si tak zachovali nadvládu. Intifáda udeřila na Izrael ve čtyřech citlivých a bolavých místech:
1. ohromnými lidskými ztrátami
2. velkými ekonomickými škodami - Izrael dnes trpí četnými problémy z nich vyplývajícími
3. dloudobými střety, které znemožnily izraelskou strategii, postavenou na rychlém ukončení bitvy
4. skandalizujícím mezinárodním odsouzením, které Izrael oslabuje.

14327

23.05.2003 21:27

Izrael – Palestina: Fakta, která stojí za povšimnutí

RE: Izrael – Palestina: Fakta, která stojí za povšimnutí

malva 213.?.?.?

Mustafa Barghouti (Ramallah): V zápase mezi námi a Izraelem od roku 1967 je o jednu věc, zda budeme mít samostatný suverénní palestinský stát anebo jen samosprávu okleštěnou o pravomoce a pod izraelskou správou a nadvládou. Když se vrátím k izraelským vládním dokumentům od roku 1968, tak se v nich mluví o samosprávě, v Oslo to byl pokus o projití samosprávy pod názvem státu, dnes se mluví o prozatímním státě, jaký rozdíl je v tom, co říká Šaron nebo Netanjahu? Oba dva v oficiální politice, jak za Stranu práce tak za Likud, nic nezměnili, oba se ve svých záměrech shodují.
Já rozlišuji mezi státem a samosprávou v zásadních dvou věcech:
Za prvé: Aby palestinský stát měl svrchovanost nad půdou, vzduchem, vodními a přírodními zdroji.
Za druhé: Aby měl svrchovanost nad hranicemi, mohl rozhodovat, kdo do státu vstoupí a kdo z něho odejde
V Camp David (2.) nebyla ani zmínka o svrchovaností nad přírodními zdroji, vůbec to nebylo ani navrhnuto, zrovna tak ani nic o hranicích, ani nic o Jerusalémě. Izrael si přivlastnil 22% území na Západním břehu. A to je zásada zápasu. Palestinský lid bojuje za svůj stát, ne za samosprávu. Někteří se domnívají, že stačí mít jen moc nad lidmi, to nám rozhodně nestačí, my chceme suverenitu.

14328

23.05.2003 21:39

Izrael – Palestina: Fakta, která stojí za povšimnutí

RE: Izrael – Palestina: Fakta, která stojí za povšimnutí

malva 213.?.?.?

Marwan Bishara, profesor mezinárodních vztahů na Americké universitě v Parizi: Domnívám se, že neúspěch tohoto procesu dal Palestincům i Izraelcům důležitou otázku: Co po Oslu? Vzpomínám si, že to byla otázka, zda je intifáda popudem či osvobozováním. Zpočátku měla působit jako popud, byla novým pokusem palestinského lidu o iniciativu vůči tomu, co ji Šaron chtěl uloupit po prohře v Camp Davidu (2.), chtěla mu dokázat, že nelze pokračovat v izraelské okupaci a v nekonečných vyjednáváních. Avšak Izrael a Barak reagovali použitím stíhaček, tanků atd., takže došlo k ovlivnění palestinské strany, a tak se intifáda změnila skutečně ve osvobozovací povstání. Intifáda nepřišla z rozhodnutí, nebyla strategií, byla odpovědí na neuskutečněný mírový proces. V knize vysvětluji, jak Izrael po dobu sedmi let pokračoval v okupaci a ve válce proti Palestincům, zatímco ve světových hlavních městech okázale podepisoval jednu dohodu za druhou, bylo jich celkem sedm, přitom ale neustále rozšiřoval okupaci.

14329

23.05.2003 21:48

Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom definujeme diktaturu?

RE: Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom definujeme diktaturu?

malva 213.?.?.?

Mikin na me argumenty, uvedene doprodrobna a ne adresovane jemu mi dava presvedcivy argument: Podivat se do zrcadla!!! Opravdu demogogie nejvyssiho stupne, a "inteligentne" podany.

14331

24.05.2003 13:03

Izrael – Palestina: Fakta, která stojí za povšimnutí

RE: Izrael – Palestina: Fakta, která stojí z

malva 213.?.?.?

Mikine, dala bych prednost, abys(te) psal sve prispevky a neurcoval je mne. Ja nevidim zadny prospech z teto druhu diskuze.
P.S.: Profesor Cimicky je nejznamejsi cesky psychiatr, neni to neznama osoba, ja to pouzila V TETO SOUVISLOSTI. Debata na (vasi) urovni je pro me naprosto zbytecna ztrata casu a neminim (vam) na jakekoliv (vase) prispevky odpovidat, odpovidate kdyz ne hulvatsky, tak neinteligentne, a to mi absolutne nevyhovuje.

14343

24.05.2003 13:12

Izrael – Palestina: Fakta, která stojí za povšimnutí

RE: Izrael – Palestina: Fakta, která stojí za povšimnutí

malva 213.?.?.?

Není vůbec pravda, že nevětší naděje byla za Clintona aBaraka. Clinton se opravdu angažoval za vyřešení palestinsko-izraelskeho konfliktu, Bush ho ignoroval, dnes se snad obraci karta, poté, co Palestinci souhlasili hned s Plánem cest, ale Šharon souhlasil až teď, když USA nesouhlasily s výmenou základních jeho bodů.
Ono ale nestačí jen nějakou dohodu podepsat, záleží na tom, aby se plnila, a to dopasavad Izrael nikdy neudělal. Nejvíce byly obě strany ke skutečnému míru za Jicchaka Rabina, ale právě proto na něj izrealští extrémisti spáchali atentát. Šaron je naproti tomu masový vrah páchající zločiny proti lidskosi, přesto, když ukaže sebemenší vůli něco splnit, hned mu je vyhrožováno, že mu bude silně oponováno a ztrati veskerou podporu.
Neříkám, že Palestinci nedělají omyly, to ani v tomto dlouheletém a neřešeném poblému není možné. Nemohu pochopit, proč tam nejsou poslné mírové mezinárodní jednotky, o které Palestinci na svou ochranu neustále žádají (mohou snad o ní žádat teroristé??), nejsou vyslány jen proto, že Izrael je NECHCE (a tím i USA). To je právě vrchol nespravedlnosti. Teď budou vyslané tyto jednotky do Konga, nikdo se neptal jestli chce, nebo ne. Je to potřeba a to je rozhodující. V Palestine se denodenně masakruje civilní obyvatelstvo, cenu platí obě strany, ale ne stejně, kdo však odpírá mezinárodní kontrolu, TEN JE VINIK...
A jeste jedna vec, byl zvolen novy ministersky predseda (Abu Mazen), ktery je velmi umirneny a chce najit reseni, chce odzbrojit palestinske frakce, uvidime co z toho bude, neni to vubec jednoduche.
To jen, ze utoky na Arafata uz jsou ponekud zastarale a nepisete tady nikdo, co dela Saron, byla na neho podana zaloba za podvody pri sve volbe, nechal podplatit sve volice a penize si na to pujcil od zidovskeho podnikatele v Jizni Africe. Jeho strana delala zrovna tak machinace pri volbach, mate tady na Zvedavci o tom clanek. Kdyz uz chcete kritizovat, meli byste byt objektivni..

14344

24.05.2003 13:18

Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom definujeme diktaturu?

RE: Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom definujeme diktaturu?

malva 213.?.?.?

Mikinovi:
Nemluvila jsem nikde o tisicich a netrvrdila jsem to zdaleka sama.
Ostatni ( a nebylo jich vubec malo) vam na to napsali spoustu prispevku, jestli vam tohle vsechno jeste nestaci a neustale se jen OPAKUJETE, vase chyba...

14345

24.05.2003 23:27

Izrael – Palestina: Fakta, která stojí za povšimnutí

RE: Izrael – Palestina: Fakta, která stojí za povšimnutí

malva 213.?.?.?

Z února t.r.:
Izraelská policie vyšetřuje možnou korupci v rodině Ariela Šarona
Zástupci Oddělení izraelské policie pro potírání podvodů a korupce budou v Jihoafrické republice vyšetřovat židovského milionáře Cyrila Kerna ohledně půjčky ve výši jednoho a půl milionu dolarů, která byla poskytnuta jeho příteli Šaronovi. Tato záležitost začala v roce 1999, kdy se zjistilo, že Šaron při volbách na předsednictví strany Likud získal tuto finanční částku nezákonným způsobem. Podle prvních prohlášení Ariela Šarona vzniklo podezření, že jeho synové Žalaad a Omrí získali tuto půjčku, aby jejich otec mohl vrátit tento obnos, který dlužil, a že se jedná o protizákonný úplatek a porušení důvěry.
Izraelská policie má podezření , že v Izraeli existuje skupina, která je zdrojem financí a má zájem úplatky docílit určitých výhod. Podle nových informací, které získalo toto oddělení, vyšlo najevo, že půjčka byla uvedena na jména Šaronových synů a jméno Cyrila Kerna v ní nefigurovalo. Pochyby izraelské policie vzrůstají poté co zjistila, že Cyril Kern, podnikatel v oboru textilu, se v posledních letech potýkal se stagnací a finančními potížemi. Z tohoto důvodu byl tento podnikatel donucen k půjčce podstatně menší než jeden a půl milion dolarů od jiného podnikatele Arbiha Ghangara, který je rovněž Šaronovým přítelem. Na základě toho policie předpokládá, že zdrojem zmíněných peněz je Cyril Kern. Zrovna tak přišla na druhou částku milionu a půl dolarů, která byla uložena na účet Žalaada a Omrí Šaronových, za účelem úhrady půjčky Cyrilovi Kernovi. Po vyšetřování podnikatele Kerna hodlá policie vyšetřovat jako Šaronovy syny, tak i jeho samotného. Izraelská policie požádala o pomoc Interpol, aby ji pomohl zjistit, jakým způsobem se tyto peníze dostaly do banky v Tel Avivu. Zjistila, že Kern provedl převod ze svého konta v Rakousku do banky G.G. Morgan v New Yorku a odtamtud byla částka převedena do banky Discont na účet Šaronových synů. Policie doufá, že evropské soudy vydají příkaz k vydání kopií pohybů finančních částek na Kernově účtu. Také zjišťuje, komu patřil účet v bance v New Yorku, a kdo byl tak spoluúčastníkem převodu obnosu do Tel Avivu.

14351

25.05.2003 01:02

Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom definujeme diktaturu?

RE: Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom definujem

malva 213.?.?.?


No, jo, hlavne ti indiani jsou z dvacateho stoleti

14353

25.05.2003 01:09

Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom definujeme diktaturu?

RE: Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom definujeme diktaturu?

malva 213.?.?.?

vehementne osocujes a napadas za pouziti velkych pismen, aby nikdo nepochyboval o tve snaze ostatni prekricet
----------------------------------------------
Velka pismena jsou osocovani, nevzdelanče a co je tedy tohle ? “Jsi posera, hnidopich a poloprdoch. “
Ty sprostaku nevychovanej , takhle mluvis s zenou!! Uz jsem nekolikrat tady upozornovala, ze nejsem ani mlada, kdo ti dava tohle pravo? Verejna diskuze? Chcete tady jen mezi sebou kecat vyplody svych zkamenelych mozku ?? To mi je tvoje jmeno s mailem houby platny, kdyz si takhle dovolujes psat cizi zene. Ty jsi uchylny, kdyz si to dovolujes, verim, ze jsi transvestista, ze mi porad neco podhazujes, jak se rika podle sebe soudim sebe…
Ja jsem nikdy nikomu nenadavala az tobe, provokujete svym hulvatstvim slusny lidi, delate to s kazdym, pan Peleska je pelesak, pan bolo je volo apod., prirovnavate nas bud k malym detem a nebo zakamuflovanym chlapum apod. Fuj tafl za takovouhle uroven, ukazujete se v pravem svetle, co jste za lidi, kdyz se vam nelibi, co pisime, tak uz nevite, co byste proti nam vymysleli, to zijes v Kanade a nevis jak se mas chovat nejenom k lidem, ale dokonce k zene, myslite si, ze zena neni schopna psat logicky, VY JSTE TY NADLIDI, to známe, utocite porad na muslimy a pritom vy jste sami, kteri zenu ponizujete , jste psychopati. … co mas z te sve emigrace? To je ta vase svoboda slova?? Jsi zly, nenavistny clovek a zustanes jim,
--------------------------------------------------------------------Tady ti to, pri tom tvem zaniceni, malinko vynechalo a psal jsi tak jak jsi zvykly psat
--------------------------------------------------------------------
Ty “inteligente”, to je opravdu ze clanku, ale ne meho, je to z BL, tebe nezajima absolutne zadne cteni, proto nic nechapes a neumis ani nic slusne napsat. Kdybych nahodou udelala preklep, tak mi budes nadavat stejne…vy jste ti neomylni a ostatni jsou podle vas jen blbci..
--------------------------------------------------------------------
A kdyz ti tak vadi prispevky urcitych lidi, tak sem nelez
--------------------------------------------------------------------
To neni tvoje diskuze, abych se te musela dovolovat, jsi primitiv nejhorsiho kalibru, provokujes, nadavas, jsi vulgarni, a pak se ty a podobni divite, ze vam nechci odpovidat,
NENI TO ZADNA POVINNOST!!! Co tady urcujete pravidla? JE TO VAS SERVER???
--------------------------------------------------------------------
Stejne je mi ale zahadou, ceho se stale obavas.
-------------------------------------------------------------------
Kolikrat ti musim rikat, ze prave takovych sprostaku jako jsi ty!!!! Zapomels uplne, ze jsem s tebou dlouho vazne diskutovala, ze jsem dokonce v necem s tebou souhlasila, ale vy tu nejste vubec na
vubec na diskuzi, vy jste se bavite na urovni ozralych hulvatu v hospode, tam jedine patrite.

14354

25.05.2003 15:21

Vyděračský terorismus je populární

Vyděračský terorismus je populární

malva 213.?.?.?

Pane Stwora,

souhlasim s tim srovnanim s palestinskymi teroristy. A napriklad v USA nejsou schopni ani snizit kriminalitu, pri ktere umira na povolene zbrane neuveritelnych 11 tisic Americanu, a pritom vedou desive valky proti tzv. svetovemu terorismu, pri kterych umiraji tisce civilistu, a do ktereho zapocitavaji i Palestince, kteri opravdu nemaji jinou moznost obrany proti po zuby ozbrojene armade, a pritom brani svou vlastni zem pred okupaci. Ovsemze to neni resenim. ale zvlast tady emigranti by prvni meli vedet, ze zivot bez dustojnosti a za provadene desive okupace, ztraci pro kazdeho cloveka cenu.

14363

25.05.2003 18:16

Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom definujeme diktaturu?

RE: Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom definujeme diktaturu?

malva 213.?.?.?

Mikinovi:

Uplne stejna demagogie, nejdrive bezduvodne napadnout, byt vulgarni, a pak to ho hodit na hlavu nekomu jinemu, jak prostoduche...a ani nevedet, co dotycny pise, protoze se ze vseho vybira, jen co se hodi., a ostatni se zahodi..jak slabomyslne, ta je prave pri nadvlade nejnebezpecnejsi. Dobre, ze se nam tu predvadite, my to ale stejne vime

14366

25.05.2003 19:04

Vyděračský terorismus je populární

RE: Vyděračský terorismus je populární

malva 213.?.?.?

Mila Ajo,

Vy nevite, co vim ja. Kdyby vam nekdo zboural dum nad hlavou, takze byste se za cely zivot usili stala ne vlastni vinou bezdomovcem, a pritom vam vyvrazdil nekolik clenu rodiny, a delal tohle navic celem narodu, zpustosil vam celou vlastni zem, tak si predstavte, jak byste v troskach zcela beznadejne sedela na hole zemi, nemela dostatek potravin a vody a cekala na to lepsi pristi…Nezda se vam to jako fantazie? Tyhle nazory si muzete sama rikat v pohode domova, ale nemuzete to radit narodu vystavenemu uz vice jak rok genocide. Ja s tim treba nemusim souhlasit, ale naprosto to chapu.

Nevim, jestli mate deti, a nedej Buh, abyste nekdy byla v takove situaci, ale vite, oni jsou to uplne normalni lide jako my, nesnesitelne trpi a nemohou nic zmoci proti takove desive presile. A tak se brani jak muzou.

Muzete rici, ze s tim srovnanim nesouhlasite, mate na to plne pravo, ale respektujte druheho, ktery s tim souhlasi.

14367

25.05.2003 23:12

Vyděračský terorismus je populární

RE: Vyděračský terorismus je populární

malva 213.?.?.?

To je v poradku, mate pravo na svuj nazor a ja to v zadnem pripade nekritizuji. Kazdy mluvi podle sve zkusenosti a nikdo na jednu a tu samou vec nemuze mit stejny uhel pohledu.

14372

26.05.2003 10:12

Vyděračský terorismus je populární

RE: Vyděračský terorismus je populární

malva 213.?.?.?

Nejenom pro Aju:
Jenom jeste dulezitou poznamku, ja sama nepouzivam k reakci na prispevek cely okopirovany text, pripada mi to pak, ze se nesouhlasi s celym textem, zatimco se muze nesouhlasit jen s nekterymi myslenkami. Tohle mi pripada nejen neprakticke, ale zavadejici, proto kopiruji jenom ty vety, na ktere chci odpovedet, tim to je presne urcene.

14385

26.05.2003 10:20

Vyděračský terorismus je populární

RE: Vyděračský terorismus je populární

malva 213.?.?.?

Podivejte Mateji, nikoho nenazyvam hulvatem za jeho nazory. Vy strasne prekrucujete nazory. On mi rekl, ze pouzivam pocitac misto abych si hledala potravu na SMETISTI a ja jsem prave na tohle odpovidala, nesnasim pouzivani takovyhle vyrazu v odpovedech, ja sama to nikdy nedelam, jenom kdyz je na me zautoceno takhle nepristojnym zpusobem. Kdybyste pozorne cetl me prispevky, prisel byste na mou informovanost sam i na to, ze bezduvodu s nikym nemluvim neslusne. Je to tak tezke pochopit? Muze se utocit na nekoho jenom proto, ze se nam nelibi jeho nazory????? Svoboda slova je nejen to, ze mohu rici svobodne svuj nazor, ale ze mi nebude nekdo za nej hulvatsky napadat. Prosim vas, naucte se uz temto zasadnim pravidlem slusneho chovani mezi lidmi. Nekdo mi tu klidne napise, ze jsem zakamuflovany chlap a pak mi zacne vulgarne napadat. To ma byt diskuze na urovni a k vytribeni nazoru?

14386

26.05.2003 10:26

Vyděračský terorismus je populární

RE: Vyděračský terorismus je populární

malva 213.?.?.?

Omlouvam se za chybu, ma byt v ODPOVEDICH, pisi to na spojeni, a mohou v tom byt tim padem chyby. To jsem pochopila, ze MIkin byl v Izraeli, ale proto to neni jeste objektivni nazor. To musi byt nekdo jeste na te druhe strane, aby to mohlo byt kompletni. A ja vam davam prave ten obraz z druhe strany. Ja vam s klidnym svedomim mohu rici, ze jste to prave vy, ktery pisete jen podle americke TV a podle americkeho tisku bez jakekoliv OBJEKTIVITY. Vysvetleni: pouzivam velka pismena, ne abych nekoho prekricela, coz mi tady neustala podstrkuji, ale protoze na tomhle serveru neumim pouzivat tucne pismo, a jsem zvykla dulezite veci zduraznovat. I za tohle jsem neustale napadana, nikoho nezajimaji argumenty a odpovidaji mi vetsinou na naproste prkotiny.

14387

26.05.2003 11:17

Vyděračský terorismus je populární

RE: Vyděračský terorismus je populární

malva 213.?.?.?

No, a další nepřesné vyjádření, omylní jsme všichni. TOU "VETSINOU" JSEM V ZADNEM PRIPADE NEMYSLELA DISKUTUJICI NA TOMTO FORU, ALE TU VASI KOVANOU SKUPINU, která opravdu v naprosté většině nejen napadá diskutující a přitom vůbec neargumentuje na uveřejněné názory, ale navíc je soustavně překrucuje. Jako napřiklad jste to udělal zrovna vy, že jsem vašeho slavného Mikina, nazvala hulvatem za jeho nazory, ale je vám úplně putýnka skutečnost, přestože když jste to četl, musel jste přesně vědět, o co jde!! Tím naprosto tuto diskuzi znehodnocujete a nakonec si budete povidat jen sami se sebou, protože na naprosto nevybíravé a záměrné útočení nema cenu stále znova a znova reagovat. I jako k ženě se ti vaši přátele chovají naprosto neslušně. Jestliže vám tohle vůbec nic neříká, tak patříte na jednu hromadu s nimi, vždyť se jich také pořád zastáváte. I s tím vykáním, začnou mi tu všichni z vašich ochránců tykat, aby mi právě za názory mohli nadávat. A to žijete na Západě a měli byste ženu brát opravdu rovnocenně, zatímco ji jen neustále uražíte. To je pro mě dostatečný důkaz, kdo jste a vubec natom nemenní nic na tom, že náhodou jeden byl v Izraeli. Víte, i tam jsou židi za mír, nesouhlasí s politikou Izraele, dlouhá léta demonsrovali, ale jejich hlas v té válečné vřavě úplně zaniká. Já sama neodsuzuji židy jako takové, PÍŠI KONKRÉTNĚ K VĚCI. Mě zajímá člověk, a ne národnost nebo náboženství, ale jen když není agresivní vůči druhým lidem (BIBLICKY IZRAEL STOJICI NA VYVRAZDENI PALESTINCU , ale odsuzuji i MUSLIMSKÉ FANATIKY, PRESVEDCENE, ZE MOHOU VRAZDIT CIVILISTY, at uz na Západě nebo i samotné Araby (Casablanca, obytné domy v Saudii) nebo si myslí až do dneška, že mohou zničit Izrael. Stále to píši a vy takovéhle skutečnosti ABSOLUTNE NEREGISTRUJETE!!!
Já jsem objektivní nesporně více, než vy. Vy jste nepředstavitelně zaujatí, rasističtí a nenávidějící všechny muslimy. Já za všem vidím človeka...

14389

27.05.2003 12:24

Vyděračský terorismus je populární

RE: Vydeˇracˇsky´ terorismus je populární

malva 213.?.?.?

!!!!!!

Takhle Mikin vlastne priznava, ze sezenim u pocitace a psanim prispevku do diskuzi da uzivit, tu zkusenost ma on??? Proto nepriklad on nemusi hledat potravu na smetisti, KDYZ TO SAM BERE JAKO ARGUMENT!? Kdo mu asi za tuhle “praci” plati, kdyz to pan Stwora neni? Zrejme tedy Izrael, kde byl a mohl si to zaridit, i ty prispevky vypadaji podle toho. Zadni prispevovatele do diskuzi totiz z toho neziji, musi prece mit jiny slusny zdroj obzivy.

V Cesku je v po sametove revoluci je naopak k videni velmi smutny jev, ktery predtim nikdy neexistoval. V Praze je jednak spousta lidi, ktere zebraji a jednak je mnoho bezdomovcu, a take je i videt hlavne starsi lidi (duchodce) hledajici v odpadcich, takova situace ovsem nastala zrovna pri tom 14letem kapitalistickem plundrovani, kteremu se rika trzni ekonomika. Rovnez vim, ze i v Americe je mnoho bezdomovcu, a protoze nemaji trvaly pobyt, nemaji ani narok na socialni davky, ziji tak nedustojne, prestoze ziji v opevovane trzni ekonomice. Ona ta trzni ekonomika muze na neco platit, ale rozhodne to neni patent pro dobry zivot pro vsechny.

(Erika)

14413

27.05.2003 12:30

Vyděračský terorismus je populární

RE: Vyděračský terorismus je populární

malva 213.?.?.?

Ano, to je pravda. Ale nemusime davat priklad jen na to, co delaji muslimove. Izraelci vrazdi zrovna tak civilisty a rozmlatili jim celou zem. Jenom vcera zborili dvacet domu, predstavte si tech lidi bez strechy nad hlavou, primo na ulici. A to je oficielni izraelska politika, to neni statni terorismus? Bagruji jim vsechny zemedelske plodiny vcetne stromu. To neni likvidace samotneho fyzickeho zivota Palestincu, maji na svem uzemi absolutni spoust a trosky, to se prece tyka rodin s detmi a ne teroristu, jak to porad tvrdi.

14414

27.05.2003 12:38

Vyděračský terorismus je populární

RE: Vydeˇracˇsky´ terorismus je populární

malva 213.?.?.?

K memu nasledujicimu novemu prispevku dodatecne kopiruji cely inkriminovany cely vyrok Mikina, aby nedochazelo k dalsimu libovolnemu prekrucovani:

“Tomu KAPITALISTICKÉMU PLUNDROVÁNÍ se vetsinou rika "fungujici TRŽNÍ EKONOMIKA!!!!!!". Diky ni ted pani Eriko sedite u pocitace, místo toho, aby jste (ABYSTE) si hledala nekde na SMETISTI POTRAVU”

14415

28.05.2003 11:00

Vyděračský terorismus je populární

RE: Vyděračský terorismus je populární

malva 213.?.?.?

Podivejte Mateji, kdy umiraji civiliste a zvlaste nevinne deti, je to vzdycky hruza, ale nemohu si odpustit poznamku, ze tech postizenych a neustale trpicich palestinskych deti je nesporne vice.
Oni vubec neziji sve detstvi, umiraji neustale i ty nejmensi... ale to jsem nechtela psat, nekde jste se zminil, jestli vas nezahrnuji do stejne skupiny a tady kopiruji odpoved:
Matěji, já sice s vašimi názory vůbec nesouhlasím, ale oceňuji vám, že když se mi na něco ptáte a já vám odpovídám, nikdy na mě neútočíte ani demagogicky nenapadáte,
volíte takové „zabalené“ odpovědi, které se mě nedotknou. Nemusíme mít vůbec stejné názory, ale nemusíme proto přestat být lidmi. Možná to tak nepraktikujete s jinými, ale u mě možná právě vycházíte z toho, že jsem žena a proto se chováte džentlmansky, což jiným naprosto chybí, naopak slušnost je pro ně neznámá. Možná to je proto, že pracujete jako veterinář s němými tvářemi a to na vás nechává dobrý vliv. Já kdybych měla tak krásné povolání, tak by mě zřejmě takhle beznadějná veřejná diskuze ani nebavila. Jedině co mi na vás mrzí, je to, že se celé té vaši skupiny naprosto neobjektivně zastáváte, přestože byste měl, jako vzdělaný člověk, rozeznat, že stále jen fanaticky obviňují své úhlavní nepřátele za něco, co si vůbec nemysleli, a proto ani vůbec nenapsali…Kulturní člověk se přece musí nejdříve nad slovy každého zamyslit a ne je jen chtít za každou cenu nesmyslně setřít. To pak všechno dohromady ztrácí absolutně smysl…jsou to jen žabomyší války…
P.S.: Ted jsem se prave docetla, ze jste delal vererinarni patalogii, tak tu patalogii ochrany vasich souvercu za kazdou cenu a dej se co dej, uz vic chapu!!!

14452

28.05.2003 12:38

Vyděračský terorismus je populární

RE: Vydeˇracˇsky´ terorismus je populární

malva 213.?.?.?

"Ja jsem zde napsal, ze kdyby nebylo fungujici trzni ekonomiky, "tak by jste ted nesedela u pocitace, ale hledala si potravu nekde na smetisti".

Kristovo rany, to snad neni vubec mozne, co vy vite prosim vas o mne, co delam na tom zminenem trzne ekonomickem pocitaci, prece znate jenom me PRISPEVKY DO DISKUZE, NIC JINEHO a pritom JSTE PRESVEDCEN , ze to je duvodem, ze prave proto nemusim hledat tu potravu na tom tak “slusnem a neurazlivem miste..” Prosim Vas, to pri vasi mozkove obrne nedokazete pochopit, ze jinymi slovy rikate, ze se temi prispevky zivim?????????? A kdyz vychazite z toho, ze to muze fungovat u me, proc ja nemohu vyvodit, ze kdyz tento argument pouzivate vy, tak to mate ze sve zkusenosti, CO JE NA TOM NEPOCHOPITELNEHO??? MYSLITE NEKDY ASPON TROCHU PRI CTENI A PRI PSANI?? Sam hned uvadite, ze se zivite jezdenim s graderem a mne je to jedno, ale proc nepredpokladate, ze i ja se tedy zivim uplne necim jinym??? Co nemusi mit nic spolecneho nic s trzni ekonomikou ani s pocitacem?????
Prosim vas uz mi neodpovidejte, nechci dal polemizovat s takovouhle zvracenou logikou, jsem z vas uplne “paf” . Zdenek mi napsal kdesi jednu jedinou moudrost, proc se tedy s vami zahazuji, a v tom ma stoprocentne pravdu, proto to budu dale uz praktikovat.

14455

30.05.2003 01:21

Obavy

RE: Obavy

malva 213.?.?.?

Pro pana Roberta Kvaesckai:

Vase analyza teto (krimi) povidky je velmi presna a vas prispevek je dukazem, ze jste velmi hloubavy a kultivovany clovek. Diskuzni prispevky na takoveto vytecne urovni jsou potesenim cist.

14508

01.06.2003 19:17

Obavy

RE: Obavy

malva 213.?.?.?

Milo nejezdi na dovolenou do Syrie:

Kahira, ktera byla v povidce uvedena, je hlavni mesto ktere velke zeme? Tak bujnou fantazii zase mit nemusite...

14578

01.06.2003 23:58

Nepokojná situace v Iráku

Nepokojná situace v Iráku

malva 213.?.?.?

“Je nepopiratelné, že americká armáda v Iráku předvedla brilantní operaci. Během tří týdnů na hlavu porazila armádu, která byla (podle dostupných informací) nominálně desetkrát silnější. Tím také převrátila na hlavu všechny dosud platné poučky o nutné početní a materiální převaze útočníka.
"Vedlejším účinkem" a jistě "nechtěným efektem" této operace je, že Američané takto vyvrátili své vlastní tvrzení o nebezpečnosti irácké armády. Prakticky se potvrdilo, že jakkoli silná armáda nemá proti US Army šanci, pokud disponuje výzbrojí o dvě až tři generace starší. V této souvislosti je třeba si uvědomit, že i současné „moderní“ evropské armády jsou nejméně o jednu generaci za USA. Měli bychom začít mít obavy…
Ti, které pravdivé odpovědi zajímají, nerozhodují a ty kteří rozhodují, pravda nezajímá. Není podstatné, jaké důvody vedly USA k válce. Podstatné je, že USA dnes mohou určovat, kde, kdy a ty kteří rozhodují, pravda nezajímá.
V první variantě vývoje budou USA zcela nepokrytě podporovat Kurdy, sunnity a umírněné šíity v Iráku, tak aby se v případných volbách nemohlo ujmout vlády radikální šíitské křídlo a vytvořit islámský stát. I z tohoto důvodu skutečně demokratické volby v Iráku v nejbližších letech nebudou. Varianta druhá, degradující předválečná slova o demokracii po válce počítá s pravým opakem. Tichým akceptováním "sebeurčovacího mechanismu" šíitských radikálů, vytvoření islámského státu s nutností trvalé okupační armády a postupnou kontrolou klíčových finančních zdrojů segmentů ekonomiky tak, aby z okupace plynultrvalý příjem. Vnější izolací země. Vedlejším efektem bude pak vliv na cenotvorbu ropy a krach OPEC. Pokud se jeden z těchto scénářů Americe nepovede, čeká celý region autentická renesance šíitské teokracie se všemi důsledky „islámského práva“ a nekontrolovatelného růstu náboženského radikalismu, diplomatické i ekonomické propojení Iránu s Irákem a vzrůst mocného muslimského centra, které bude celému regionu dominovat... Vzhledem k americkému nepochopení podstaty islámské kultury i myšlení se dá předvídat, že jemností ani kultivovaností nebude americká přítomnost v Iráku ještě dlouho provázena. Ignorování plenění ukazuje prozatím na scénář druhý.
Válka skončila, řešení palčivých problémů tohoto regionu je však stále v nedohlednu.”

14584

01.06.2003 23:59

Nepokojná situace v Iráku

Nepokojná situace v Iráku

malva 213.?.?.?

Tahle válka byla nějak moc reálná"
Americká média respektovala žádost Bushovy vlády, aby nevysílala příliš drastické záběry mrtvol a amerických válečných zajatců - i když, kupodivu, nikomu v Americe před několika dny nevadily záběry mrtvých a zajatých Iráčanů. "
Šiitští muslimové jsou v opozici vůči sunnitským muslimům, kteří v Iráku jsou dominující většinou. Jinými slovy, podle amerického válečného plánu, by měli šiitští muslimové v jižním Iráku americká vojska vítat. Co řekli dva Iráčané právě listu WSJ: "Američané ničí naši zemi. Budeme bojovat. Nenávidíme vás. Jste všichni zločinci." Skeptičtí reportéři naléhali na mluvčího Bílého domu Ari Fleischera, aby vysvětlil, proč Iráčané "nejásají". Slíbil jim, že jásat budou.Předpovědi americké vlády ztratily na ceně. Američtí televizní reportéři nyní běžně označují Iráčany za "nepřítele". Takže jaksi zmizela představa, že Iráčané jen čekali, až budou "osvobozeni".

14585

02.06.2003 00:00

Nepokojná situace v Iráku

Nepokojná situace v Iráku

malva 213.?.?.?

"USA obviňovány z napětí v Bagdádu
Británie je přesvědčena, že příliš agresivní taktika americké armády způsobila, že se Spojeným státům nepodařilo vytvořit bezpečné podmínky v Bagdádu.

Ohrožuje to podle britských činitelů rekonstrukci iráckého hlavního města a zahraniční společnosti se mu vyhýbají.Britští činitelé o tom otevřeně informovali premiéra Tonyho Blaira. Americké jednotky prý v Bagdádu přispěly k zvýšení napětí, protože se nepřátelí s místním obyvatelstvem tak jako britské jednotky v Basře. Americké firmy jako Bechtel a americké ministerstvo pro rekonstrukci USAid nechtějí zahájit práci v Bagdádu, dokud tam nebude řádně zajištěna bezpečnost.Vinu prý nesou američtí vojáci z třetí pěší divize, kteří prováděli od samého počátku většinu bojových akcí v Bagdádu. John Sawers, hlavní britský představitel v Bagdágu, zdůraznil, že hlavní irácké město výrazně zaostává za ostatními iráckými městy. Ukázalo se, že je velmi obtížné obnovit v Bagdádu dodávku elektrického proudu, vody a dalších služeb. Britský rozhlas informoval, že nemocnice v Bagdádu jsou nyní plné dětí trpících průjmy v důsledku toho, že v některých částech města stále není k dispozici pitná voda dostatečné kvality."
14586

02.06.2003 00:02

Nepokojná situace v Iráku

Nepokojná situace v Iráku

malva 213.?.?.?

· Válka se sice vedla z úplně jiných důvodů, než uvádí americká propaganda, ale dlouhodobě se eticky vzato vyplatí, neboť nastolí demokratický režim v oblasti a skoncuje přinejmenším s jedním diktátorem.
· Vzhledem k situaci ve světě a roztodivným civilizačním střetům, které se na nás chystají, je loajalita k našemu Novému Velkému bratru, byť by jednal bez souhlasu OSN, nutná a přirozená.
· Kdo to nechápe, je blb, nebo zrádce. Proamerickou argumentaci je tudíž možné shrnout do tří formulí:
1. Prostředky světí účel (kontrola oblasti vede přes svržení diktátora),
2. Právo je vždy na straně silnějšího
3. Kdo nejde s námi, jde proti nám.


14587

04.06.2003 00:24

Nepokojná situace v Iráku

Nepokojná situace v Iráku

malva 213.?.?.?

Vyslanci virtuální reality v Iráku
“Křesťanská morálka práce a odříkání definovala člověka, který byl vychováván k tomu, aby si odříkal životní požitky a energii, kterou tím ušetřil mohl vložit do pracovního úsilí. Muslimské náboženství se v mnoha směrech výrazně liší od křesťanského. Nezná odříkání, kromě zřeknutí se života ve válce na obranu náboženství. Současná americká vláda klade světu dost jednoznačně otázku, jestli v něm ještě je místo pro jiné než křesťanské náboženství a civilizaci, která se z něj vyvinula. ... Muslimské náboženství nerozlišuje mezi světskou a duchovní mocí. Proto jsou v muslimských státech možné fundamentalistické režimy. Díky svému náboženství se tedy v moderní době muslimský svět mění velmi pomalu, ale na rozdíl od křesťanského světa si zachovává svou morálku.
V západním světě se přitom objevují stále nové technologie, jejichž využití by mohlo dlouhodobě vést k vyhynutí lidského druhu (např. klonování, genetické inženýrství a v budoucnosti možná i neúměrné prodlužování lidského života). Názor, že západní civilizace má patent na vyřešení všech problémů života přehlíží možnost, že s vyřešením všech problémů života může život skončit.”

14662

04.06.2003 00:25

Nepokojná situace v Iráku

RE: Nepokojná situace v Iráku

malva 213.?.?.?

Dokonceni:
“V roce 1995 vyšla v Ústavu strategických studií při Vysoké škole vojenské americké armády studie nazvaná "Revoluce ve vedení války a konflikt blížící se válce" (Steven Metz, James Kievit: The Revolution in Military Affairs and Conflict Short of War, U.S.Army War College, Strategic Studies Institute, Carlisle Barracks, PA 17013-5050). Autoři knihy v ní předložili scénář, který by mohl vést ke změně dosavadního způsobu prosazování americké politické moci. Scénář, umístěný do roku 2000, vychází z představy, že poroste terorismus, obchod s drogami a kriminalita, což prezidenta donutí změnit dosavadní politický systém. Cituji z knihy: "Prezident tak byl přístupný použití druhu psychotechnologie, která tvořila jádro revoluce ve vedení války… technologie změnila způsob použití síly, věci jako osobní odvaha… se staly zbytečnými. Bylo třeba, abychom přehodnotili morální zábrany, které nám bránily manipulovat mozky domácích I zahraničních nepřátel… Nicméně je známo, že USA pracují na technologiích dálkového působení na činnost lidského mozku radiofrekvenčním zářením (str. 69) a na vývoji chemikálií, které by působily jen na určité rasy (k tomu - mimo jiné - také slouží výzkum lidského genome) a měly u nich vyvolat například sklon k podřízenému chování (tamtéž, str. IX resp. 35 a str. I resp. 66). Vzhledem k tomu, že Rusko i Evropská Unie předložily na mezinárodní scéně návrhy na uzavření mezinárodní dohody o zákazu vývoje a rozmisťování systémů umožňujícíh manipulaci lidských bytostí (bod 27) zatímco USA žádný takový návrh nepředložily, je na místě předpokládat, že zbraně umožňující dálkové působení na lidský mozek nejsou zakázány jen díky neochotě USA přistoupit k mezinárodní dohodě o jejich zákazu.
Maj Britt: The environment, security and foreign affairs - zdroj EUROPARL - v angličtině
V tom se politika Bushovy vlády rozhodně shoduje s výše uvedeným scénářem Ústavu pro strategické studie. Měla-li by se z něj Bushova politika vymknout musela by projevit ochotu přistoupit k mezinárodní dohodě zakazující manipulaci lidských mozků technickými prostředky. Kdyby ale nakonec došlo k realizaci zmíněného scénáře a byl vytvořen svět totálně virtuální reality, byla by hodnota lidského života v západním světě degradována na takovou úroveň, že by muslimská víra rozhodně poskytovala člověku větší lidskou důstojnost než pokročilé nebo rozkládající se křesťanství.”

14663

05.06.2003 17:13

Nepokojná situace v Iráku

Nepokojná situace v Iráku

malva 213.?.?.?

Jak spolu bojují Pentagon a americké ministerstvo zahraničí
“Američtí činitelé nepředvídali, k jakému chaosu v Iráku dojde, neměli adekvátní plány, neochránili nemocnice a další veřejné budovy před pleněním ani občany před násilnou zločinností a ještě začátkem května nedokázali obnovit mnohé základní služby. Vedoucí představitelé dlouho potlačované šiitské většiny začali ovládat určité čtvrti a požadovat vytvoření náboženského státu. Americké ministerstvo zahraničí argumentovalo od samého počátku, že v čele rekonstrukčního úsilí má být civilista a britská vláda si mimo jiné Bushovi stěžovala, že nebylo moudré jmenovat šéfem okupační správy v Iráku vojáka. Když se Garner a jeho několik stovek zaměstnanců dostali do Bagdádu, zůstali tam izolováni od místních lidí v jednom velikém paláci, vzhledem k tomu, že nezajistili v Bagdádu dostatečnou bezpečnost a nemohli ven do ulic.
Jedním z hlavních ohnisek sváru mezi Pentagonem a ministerstvem zahraničí se stala role Ahmeda Čalabího. Ministerstvo zahraničních věcí ho považuje za "poškozené zboží", za někoho, kdo byl příliš dlouho mimo Irák, neokonzervativci ho obdivují jako vysoce inteligentního člověka a odvážného bojovníka za svržení Saddáma Husajna a za demokracii. Začátkem útoku na Irák odvezl Pentagon Čalabiho a jeho polovojenské jednotky, vycvičené Američany v Maďarsku, do Iráku, aniž by o tom informoval americké ministerstvo zahraničních věcí.
Avšak ministerstvo zahraničí protestovalo proti tomu, aby Spojené státy jmenovaly v Iráku rovnou nového šéfa státu, že si Iráčané sami mají rozhodnout, kdo bude jejich představitelem. Právě Čalabi původně přesvědčil americké plánovače, že šiité na jihu Iráku přivítají americké jednotky jako osvoboditele, přestože je Spojené státy v roce 1991 zradily, že irácká armáda nebude bojovat a že členové Republikánské armády budou dezertovat. Dick Cheney to pak opakoval tisku. Perle nyní přiznává, že vláda podcenila roli fedajínů.
Vzhledem k tomu, že někteří američtí neokonzervativci jsou židé a skoro všichni podporují izraelskou stranu Likud, jsou obviňováni, že jejich cílem je obklopit Izrael přijatelnějšími sousedy. To by vysvětlilo podivné výroky Paula Wolfowitze a jiných, že "cesta k míru na Blízkém východě vede přes Bagdád". Bush ale také potřebuje podporu amerických židů pro prezidentské volby v roce 2004.”

14711

06.06.2003 10:33

Nepokojná situace v Iráku

Nepokojná situace v Iráku

malva 213.?.?.?

Španělsko vypracovalo studii, z níž vyplývá, že příjem z prodeje irácké ropy zdaleka nebude stačit na znovuvýstavbu Iráku. Jen modernizace iráckého ropného průmyslu totiž bude podle Španělska stát 3,5 miliardy dolarů.

14725

06.06.2003 10:35

Nepokojná situace v Iráku

Nepokojná situace v Iráku

malva 213.?.?.?

OKUPACE IRAKU JE PROTIZAKONNA
„ Lord Goldsmith, britský generální prokurátor a nejdůležitější právní odborník britské vlády, varoval před dvěma měsíci premiéra Tonyho Blaira, že pokud se budou Británie a Spojené státy pokoušet o rekonstrukci Iráku bez další rezoluce OSN, budou tím porušovat zákon.
Goldsmith varoval britského premiéra, že čím dál potrvá okupace a čím víc se činy okupační správy budou oddalovat od původního cíle odzbrojení Iráku, tím obtížnější bude ospravedlňovat okupaci jako zákonnou.
Goldsmith poukázal na to, že konkrétně existují podle mezinárodního práva omezení činnosti okupační správy. Ta se nesmí pokoušet o "široké reformu vládních a administrativních struktur", nesmí měnit status státních úředníků ani soudců, leda ve výjimečných případech, nesmí měnit trestní zákoník ani provádět rozsáhlejší strukturální hospodářské reformy. Čím déle bude okupace Iráku pokračovat a čím více se úkoly, vykonávané prozatímní správou budou oddalovat od hlavních cílů, tím obtížnější bude ospravedlnit legalitu okupace."
Britská ministryně pro mezinárodní rozvoj Clare Shortová se 12. května vzdala své funkce na protest proti ilegalitě jednání britské vlády právě v důsledku slabé role OSN.”

14726

06.06.2003 23:13

Nepokojná situace v Iráku

Nepokojná situace v Iráku

malva 213.?.?.?

"Jak dokazuje případ Iráku, vojenská velitelství nejsou schopna vytvořit zákonnost a pořádek. Účelem armády je lidi zabíjet. Britské impérium si uvědomovalo, že armáda musí být podřízena civilní moci, pokud má vzniknout civilní správa."
Americký ministr obrany Rumsfeld sdělil televizi Al Jazeera, že "my nebudujeme impérium". Ale jak je možné, aby země nebyla impériem a přitom po celém světě udržovala 750 vojenských základen?”

14737

08.06.2003 11:25

Nepokojná situace v Iráku

RE: Nepokojná situace v Iráku

malva 213.?.?.?

Al-Jazeera ma svou internetovou podobu v anglictine na : http://english.aljazeera.net
“AL-JAZEERA: Katarská zpravodajská televizní stanice Al-Jazeera ma internetovou stránku v angličtině. Zpravodajská stanice zde chce podávat profesionálně zpracovaný arabský pohled na konflikt. Na nové adrese nabízí spíše komentáře a názory než zpravodajství. Britské listy se snaží od začátku války některé arabské výstupy této stanice ve zkrácené podobě zprostředkovávat svým čtenářům, neboť stanice nabízí výrazně jiný, ale i západními žurnalisty respektovaný pohled na válečný konflikt, než evropská či americká média. “
Pro zajemce o arabskou, specielne o palestinskou tematiku velmi doporucuji: http://palestinechronicle.com, take samozrejme v anglictine.

14758

11.06.2003 17:52

Kniha, o které byste měli vědět

RE: Kniha, o které byste měli vědět

malva 213.?.?.?

Můžete si tu psát o čem chcete, i o tak zvaných tabuizovaných tématech. Ale samozřejmě s tím názorem se nemusí souhlasit. Tvrzení, že bílí mají větší IQ je staré jako tato rasa sama, není to nic nového. Nakonec to bylo to, co nahrávalo nacismu a fašismu s nadřízenou rasou a nadčlověkem. Nikdy tyhle lidské pohledy nepřinesly pro svět žádné řešení ani žádné zlepšení. Když Hitler kromě židů považoval za menněcennou i bílou rasu, která nebyla árijská, a to se týkalo i Čechů, to už byste měli hned jiný názor. Pokud se to ale týká někoho jiného, tak se tady někteří vzájemně ujišťují, že se tato otázka KONEČNĚ nazývá pravým jménem. Kdo má určovat co je pravé a co ne? Na to musí člověk mít nejen intelekt, ale i empatii, aby na takovéhle pokoutné řečičky neskočil. Ano jsou různé rasy, ale vznikly na této naší planetě a mají právo na důstojný život, nejenom někdo z nich. Nezastávám se řešení preferování kterékoli rasy, ale tedy ani té bílé rasy. Totiž do jaké civilizace a se jeden narodí a jakou rasu podědí, není vůbec jeho zásluha, je to čirá náhoda. Ale za životní postoje si už nese odpovědnost sám. Uvědomte si, kdybyste patřily k těm barevnějším, jak vy byste viděli svět, kdyby celé generace vašich příslušníků byly ve společnosti odmítány. Navíc jsem přesvědčena, že Češi jsou velmi netolerantní, ted si místo výrazu rasismus, jehož praktikování je zakázáno, používá slovo xenofobie. Jenže když se podíváte do slovníku, není to vůbec nic lichotivějšího fobie k cizímu, jenže fobie je psychická porucha, spojená s chorobnou bázní, nechutí, ODPOREM.
Takže pro lidi, trpící touto poruchou, to je opravdu vděčné téma, aby si zas radostně potvrdili, že jsou sami něco extra.
Ano, v přírodě je hodně druhů zvířat, ale člověk hodně druhů přivedl k vyhubení, právě proto, že se bral za jedinečného vládce. Protože má ale nejvíce vyvinutý rozum, měl by si uvědomit, že má žít a nechat druhé také žít. Také by si měl uvědomit staré známé pravidlo, které platí za všech okolnosti: Násilí plodi násilí, a nemyslete si, že to duševní zraňování bolí méně než to fyzické, naopak, fyzické se zahojí, ale psychické nikoliv. Česko je kritizováno za špatné zacházení s romy , kteří se u nás necítí v bezpečí. Na policii dochází i někdy k jejich surovému zabití a skinheadi jsou ochotni vraždit i jejich děti. Je zajímavé, že zrovna za té demokracie a svobody se ten problém vystupňoval do takových obludných rozměrů. Ono totiž v tomhle případě nezáleží na ni, ale natom, jestli lide jsou nebo nejsou sobci a jestli mají anebo nemají aspoň trochu empatie. Zvíře funguje na instinktu, a tak slabšímu druhu pomáhá. Bohužel část bílé arogantní rasy tento instinkt v přetechnizované civilizaci povětšinou ztratila.

14845

12.06.2003 15:10

Kniha, o které byste měli vědět

RE: Kniha, o které byste měli vědět

malva 213.?.?.?

Pro Aju:
Podezrivam vas,ze se tu naramne bavite.

Tim si muzete byt jista, pan Mort se k tomu i priznal, rekl o tom neco v tom smyslu, ze diskuze je pro neho vetsim vzrusenim, ci napetim, nez akcni film. Kdyz se diva na akcni film, tak vi co bude a jaky bude konec, ale v diskuzi muze byt casto neocekavane prekvapen. Tak aspon vite, na cem si tady na tom diskuznim foru zaklada, jenom na sve vlastni zabave. Navic je presvedcen, ze je strasne chytry…a proto neustale provokuje druhe, o kterych si on, nadclovek, mysli, ze nedosahuji jeho IQ. …Uznava hlavne jen sebe, pak svou nadrazenou rasu a pak jeho vyspelou civilizaci, do ktere jen cirou nahodou patri, tak si mysli, ze tim je uz atomaticky genialni inteligent. Ostatni narodni problemy jsou mu uplne ukradeny, pokud se z nich ovsem neda neco vytriskat po zlem, k jeho parazitnimu dobru.

14879

13.06.2003 01:21

Lži Bushova klanu o Iráku a o spolupráci s nacisty

Lži Bushova klanu o Iráku a o spolupráci s nacisty

malva 213.?.?.?

O militantní demokracii
“Americké inovace vyprodukovaly vojenské systémy a schopnost globálního dosahu, který je daleko větší než schopnosti jakékoliv jiné mocnosti či koalice. A americký prezident, navzdory svému občas jen zběžnému zvládání anglické gramatiky, se staví pozoruhodně neohroženě vůči objektivním překážkám, konvenční moudrosti a diplomatickým tabu. Zdá se, že je rozhodnut zlepšit mezinárodní chování celé řady dalších režimů, anebo je rovnou svrhnout.
Další zničující útok proti Spojeným státům, selhání amerického zjevně donkichotského pokusu založit v Iráku demokracii, anebo určitá chvilková inspirace psychopata v Pchyong-yangu, ozbrojeného jadernými zbraněmi, mohou přerušit úspěšné prezidentství George Bushe.
V současnosti se těší jak americký prezident, tak jeho "globální válka proti terorismu", nekritické podpoře od těch Američanů, kteří nejsou ani intelektuály, ani filmovými hvězdami.
Evropané si přejí věřit, že americkou politiku unesla malá skupinka "neokonzervativních" maniaků. Domnívají se, že přirozený pořádek věcí, jak ho vidí oni - dříve či později převládne.
Ale takové očekávání je iluzorní. Ti, kdo shledávají militantní islám děsivým, zjevně ještě nikdy neviděli militantní demokracii...”

14897

13.06.2003 12:38

Kniha, o které byste měli vědět

RE: Kniha, o které byste měli vědět

malva 213.?.?.?

Velmi vam vsem doporucuji si precist clanek na BL:
12. 6. 2003Pseudohumanismus je stejně škodlivý jako rasismusEduard Vacek“Nemůže být pochyb o tom, že v naší společnosti již došlo k dělení společnosti na: Naši a Vaši, My a Oni, Cizinci a Domácí, Cikáni a Bílí, Němci a Češi atd. Osobní kvality člověka jsou posuzovány také podle kritérií, jak se k dané problematice postaví…..”

Neni tam ten otevreny rasismus zalozeny na IQ, ktery je opravdu neprijatelny. Vliv na rozdilnosti mezi lidmi ma kultura, nabozenstvi, historie, socialni a zivotni podminky, system, nikoli IQ, aby spolecne lide nemohli zit. Spousta lidi (barevnych nebo barevnejsich) po emigraci uplne splynula s novou majoritou, naprosto bez socialnich problemu. Psat o IQ v souvislosti s rozdilnostmi ras je nejnebezpecnejsi zpusob namireny proti dustojnosti cloveka, je zvraceny a nelidsky.

14918

13.06.2003 13:01

Kniha, o které byste měli vědět

RE: Kniha, o které byste měli vědět

malva 213.?.?.?

Typicke demagogicke recicky. Muzete uvest nejake takove konkretni pripady ?

Nejsem povinna uvadet konkretni pripady, protoze jsem u toho nebyla, ale docetla jsem se to normalne v c e s k e m tisku, vsechno, co jsem uvadela jsem slysela v c e s k y c h mediich a o tomto poslednim pripade si precetla o zabiti 24 leteho cikana na policejni stanici, jednou tam byl umlaceny asi 50 lety cikan, spadl hlavou na ustredni topeni. Ten posledni priklad byl v Britskych listech. Mam dojem, ze tam i nejaka svetova organizace protestovala proti zachazeni s romy v Cesku, ale tim s jista nejsem. Take nemohu rici, ze bych se jich nebala, ale to normalni situace neni. Vim, ze zpusobuji nejvice kriminialnich cinu, ale Cechu pachajicich zlociny a podilejici se na nejhorsim zpusobu vydirani, ohrozujici sve spoluobcany, take neni vubec malo. Ta otazka se musi citlive resit a ne rozpoutavat jeste vetsi nenavist.Ti lide mezi nami ziji a budou zit, je v nas prospech to resit a nehledat jednoducha vysvetleni, ktera situaci jeste zhorsi.
Clanek nemam bohuzel zapsany a nebudu vam to hledat, abych vam neco dokazovala. Pokud mate zajem, vyhledejte si to tam sam, je to uplne z posledni doby: www.blisty.cz

14920

13.06.2003 23:37

V Izraeli vládne vojenská junta

V Izraeli vládne vojenská junta

malva 213.?.?.?

Clanek po volbach:
V Izraeli nastúpila nová vláda: Konec miera
Ivan Hromada
Len pár hodín pred slávnostnou inauguráciou novej izraelskej vlády prezradil designovaný premiér Ariel Šaron v Knesete, že ustupuje od svojho záväzku vytvoriť palestínsky štát, s ktorým rátal Washington v tzv. „postupnom pláne“. Ďalej uviedol, že táto otázka je v koalícii predmetom sporu. Táto myšlienka bola vypustená z textu dohody, na základe ktorej do vlády vstúpili ultrapravicové a náboženské strany podporujúce osídľovanie okupovaných území Izraelčanmi. Člen palestínskeho kabinetu Saeb Erekat reagoval na Šaronove vyhlásenia o neexistencii „postupného plánu“ a mierového procesu tým, že nazval Šaronovu vládu „vládou osadníkov pre osadníkov od osadníkov“. Vodca izraelskej opozície, predseda Strany práce Amram Mitzna vyhlásil, že zostava novej vlády ukazuje, že šanca na urýchlené vyriešenie sporu s Palestínčanmi je v nedohľadne.

14942

13.06.2003 23:40

Lži Bushova klanu o Iráku a o spolupráci s nacisty

Lži Bushova klanu o Iráku a o spolupráci s nacisty

malva 213.?.?.?

Uryvek
Bush "chce zlikvidovat vládní systém dvacátého století"
“George Bush představuje třetí a dosud nejmocnější vlnu v dlouhodobém útoku na vládnoucí pořádek, který vytvořil liberalismus dvacátého století, argumentoval v americkém týdeníku The Nation William Greider. Bushova moc je založena na dlouhodobé moci pravice, která nyní ovládá všechna tři odvětví americké federální vlády. Cílem konzervativních reforem je:
· Eliminovat federální zdaňování soukromého kapitálu, což je základním předpokladem pro zrušení progresivního danění. Budoucí státní příjmy budou získávány z jednotné daně z příjmu stejné výše pro všechny občany, anebo z tvrdé jednotné daně ze spotřeby. Tak bude zdaňována práce, ale nikoliv kapitál. · Penzijní fondy budou postupně zrušeny a nahrazeny individuálními penzijními účty. To by mělo nakonec vést ke zrušení daní z podnikatelského příjmu a osvobodit podniky od nutnosti dotovat zaměstnanecké důchodové fondy. · Budou postupně zrušeny federální dotace na byty, zdravotnictví a pomoc chudým. Když nebudou chtít tyto záležitosti financovat jednotlivé americké státy, bude to znamenat, že je nikdo nepostrádá. Pokud je někdo bude postrádat, může pomoci filantropie a náboženské organizace. · Církevní, rodinné a soukromé vzdělávání by mělo získat významnější roli ve společnosti prostřednictvím státních dotací. · Radikálně budou omezeny ekologické zákony zavedením „dobrovolných“ norem a „tržních“ řešení. · Budou postupně přijata opatření k omezení moci odborů. Poprvé od dvacátých let dvacátého století „zpívají Kongres, Bílý dům a Nejvyšší soud ze stejných not. Jednotícím tmelem je ideologie, ale hlavním motorem tohoto hnutí je zásada, že každá nová změna musí mít konkrétní, praktické důsledky. Většinou jsou odměnou peníze. Cesta vpřed však bude pro konzervativce daleko obtížnější, než jak ji Bush nyní prezentuje, protože mnoho lidí postupně zjistí, že v důsledku nové politiky přijdou o mnoho.”

14943

14.06.2003 23:02

V Izraeli vládne vojenská junta

RE: V Izraeli vládne vojenská junta

malva 213.?.?.?

Dobre jste to napsal ILEGALNI, ostatni, ktere postavila na palestinskem uzemi ze sveho rozhodnuti se to vubec netykalo. Neuznava mezinarodni zakon, ale jen svuj. Je to velke divadlo pred svetem. A co ty atentaty a vystupnavane zabijeni na palestinskych uzemi, nereaguje na stahnuti svych vojsk z okupovaneho uzemi. Jak si nekdo timto muze predstavit uklidneni. Vcera v noci vystrelila po aute a zranila 26 civilistu, mezi nimi je 10 deti mladscih 12 let.... To ovsem neni pro vas terorismus, kdyz ho nepacha Hamas?

15007

14.06.2003 23:04

V Izraeli vládne vojenská junta

V Izraeli vládne vojenská junta

malva 213.?.?.?

“V r. 1993 Izrael a Organiace pro osvobození Palestiny (PLO) podepsaly v přítomnosti amerického prezidenta Clintona a ruského ministra zahraničí dohodu o vzájemném uznání. Zdálo se, ze skončení studené války otevře cestu i k míru na Blízkém východě. Dohoda počítala s 5letou prozatímní samosprávou na palestinských územích - výměnou za to, že se Palestinci zřeknou násilí. Na základě této dohody podepsalo v r. 1994 Jordánsko mírovou smlouvu s Izraelem a byl zrušen arabský bojkot Izraele. Vyřešení izraelsko-palestinského konfliktu se zdálo být na dosah ruky. V únoru 1994 židovský osadník postřílel 29 muslimských věřících při modlitbě a vyprovokoval tím další sérii sebevražedných útoků Palestinců. Tím byla mírová jednání ukončena. V další dohodě z Taby z r. 1995 se Izrael měl stáhnout ze 6 velkých měst na Západním břehu Jordánu, ale nechat si pod kontrolou bezpečnostní politiku. Dále sliboval Palestincům do správy 3 % Západního břehu Jordánu, 27% mělo být spravováno spolecně a 70% mělo být pod správou Izraele. Židovští rabíni i to pokládali za zločin, protože touto dohodou se Izrael zříkal části Svaté země, která mu patřila pred 2000 lety. Znovu se tak vynořil na povrch náboženský základ této války. Nekteří rabíni volali po popravách a izraelský premiér Rabin byl nakonec zavražděn židovským studentem.”

15009

14.06.2003 23:06

V Izraeli vládne vojenská junta

RE: V Izraeli vládne vojenská junta

malva 213.?.?.?

“V r. 1997 vyprovokoval izraelský stát další násilí Palestinců tím, ze se rozhodl vybudovat tunel poblíž islámského chrámu, postaveného na místě, kde prorok Mohammed "božím zákrokem" údajně vzlétl k nebi, aby poznal, jaké to je v ráji.
V r. 1999 zahájily Izrael a PLO další rozhovory o podobě Palestiny.
V r. 2000 předal Izrael Palestincům už 40 % území Západního břehu Jordánu do autonomní správy, bezpečnostní politiku si ale nechával pod vlastní kontrolou. Jako výsledek amerického úsilí o mír na Blízkém východě se v r. 2000 Izrael stáhl také z Jižního Libanonu. V den 52. Výročí vzniku Izraelského státu došlo k přestřelkám mezi izraelskými a palestinskými bezpečnostními silami, nicméně pokračovala jednání o konečných hranicích Palestinského státu, návratu uprchlíků a budoucnosti Jeruzaléma. Veškeré pokroky v mírových jednáních mezi Izraelem a Palestinci byly zjevně zásluhou USA, na jejichž politické, ekonomické a zbrojní podpoře je Izrael závislý. 19. září izraelský premiér Barak rozhovory pozastavil, dokud Arafat neustoupí v otázce Jeruzaléma.
O 10 dní později vůdce izraelské opozice Šaron vyyvolal další intifádu, kdyz zřejmě ve snaze vyvolat další násilí, které by odradilo USA od mírových rozhovorů, obklopen stovkami policistů, navštívil už zmíněný nejposvátnejší muslimský chrám v Jeruzalémě. “

15010

14.06.2003 23:08

V Izraeli vládne vojenská junta

RE: V Izraeli vládne vojenská junta

malva 213.?.?.?

“V r. 2001 vystřídal v USA presidenta Clintona prezident G. W. Bush. Už 9. února ohlásil, ze odstupuje od Clintonova úsilí o mír na Blízkém východě. Vzhledem k roli, kterou hrály USA v palestinsko-izraelském konfliktu po odstoupení SSSR, se toto rozhodnutí dá srovnat s poskytnutím volné ruky Izraeli k anexi okupovaných území, která předtím předal palestinské autonomii nebo k vyhlášení války mezi Izraelem a Palestinci, ve které Palestinci nemají naději na vítězství. V tentýž den pálily izraelské tanky na Palestince, vyzbrojené puškami. Už 14. 5. Izrael zavedl totální blokádu okupovaných území a o dva mesíce později zahájil útok po souši, po moři a ze vzduchu na pásmo Gazy a rozdelil toto území na tři části. I v dalších měsících (místo mírových jednání) odpovídal Izrael na palestinské sebevražedné útoky vojenskými vpády na palestinská území. Do května 2002 bylo 42% palestinského území na západním břehu Jordánu zabráno pro izraelské osídlení. V reakci na tento vývoj událostí arabské státy obnovily bojkot Izraele. 11. září 2001 nechal islámský fanatik Bin Ládin zaútočit sebevražedné atentátníky na budovy WTC, mající symbolický význam pro USA. "Osa zla" byla vytýčena, nepřítel znám ihned... Z tohoto stručného výčtu nedávných dějin palestinsko-izraelského konfliktu nejvíce šokuje poznání, ze vůdčí země "demokratického světa" se nechaly zatáhnout do náboženské války židovského státu Izrael za získání arabských území. Zatímco pro křesťany dávno ztratil Jeruzalém "kruciální" význam, který mu připisovali v křižáckých válkách, Izrael o něj bojuje se stejně fanatickým zápalem i v 21. stoeltí. Křesťanský svět ale od té doby prodělal velký (a mnohdy v historii také krvavý) vývoj k náboženské toleranci a dnes je proto protismyslné, aby (v rozporu s rezolucemi OSN) podporoval izraelskou okupaci palestinských území. Rozhodnutí George W. Bushe opustit mírová jednání na Středním východě je možné považovat za hrubou zahranicně politickou chybu. Uzavření míru na Blízkém východě a vytvoření Palestinského státu by světové demokracii rozhodně prospělo víc. Víc, než zavádění protiústavních zákonů v USA nebo válka proti Iráku a dalším zemím, která v případě dalších teroristických útoků jako islámské odpovědi na agresi povede k dalšímu omezování demokracie nejejn v USA. To vše v rámci boje proti terorismu? Kdo je vlastně teroristou?”15011

15.06.2003 13:22

V Izraeli vládne vojenská junta

V Izraeli vládne vojenská junta

malva 213.?.?.?

“Keď sa predstavitelia svetového sionistického hnutia pod vedením Theodora Herzla rozhodovali, kde by mali utvoriť židovský štát, zvolili si nie práve najšťastnejšie riešenie a rozhodli sa pre Palestínu. Ak by boli sionisti obsadili niektoré relatívne málo obývané územie, bolo by takéto riešenie menej bolestivé. Palestína však bola obývaná Arabmi. Vyznávačov židovskej viery tam bolo veľmi málo. Ešte na prelome 19. a 20. storočia ich nebolo viac ako 50 000.
Palestíny ešte z predkresťanskej éry. Neuvedomovali si, že uplatňovať si dedičské nároky na toto územie po stáročiach diaspory je prinajmenšom mimoriadne problematické. Tvrdenie sionistov, že Palestína historicky patrí židom, je teda vážnym historickým omylom a vznik štátu Izrael v roku 1948 je spojený s dedičným hriechom. S týmto dedičným hriechom sa rodí každá nová generácia obyvateľov Izraela.
Alfred M. Lilienthal, ktorý je sám židovským intelektuálom, podrobuje vo svojej publikácii Sionismus (Praha 1988; z anglického originálu The Zionist Connection, vydaného nakladateľstvom Dodd, Mead & Company v New Yorku 1978) tvrdej kritike praktiky svojich súkmeňovcov. Táto publikácia ani po dlhých rokoch od svojho vydania nestratila nič zo svojej aktuálnosti a je kľúčom aj k pochopeniu krízy, ktorou je zmietaný súčasný Izrael.”

15029

15.06.2003 13:24

V Izraeli vládne vojenská junta

RE: V Izraeli vládne vojenská junta

malva 213.?.?.?

“ Sionistické vedenie teda uviedlo do pohybu dva migračné prúdy: prisťahovalectvo židov do krajiny a nútenú emigráciu Arabov z krajiny. Väčšina arabských roľníkov stratila svoju pôdu už v priebehu prvej arabsko-izraelskej vojny v rokoch 1948-1949. Po zásahu ozbrojených síl sa ornej pôdy arabských dedín zmocnili najbližšie kibucy. V záujme vytvorenia židovskej väčšiny prebiehalo masové vysídľovanie schudobnelých Arabov. Tisíce Palestínčanov prinútili v roku 1948 ujsť zo svojich domovov. Ďalší boli vyhostení po skončení arabsko-izraelskej vojny.
Podobné praktiky realizoval Izrael po šesťdňovej vojne v roku 1967. V správe zvláštneho výboru OSN pre vyšetrovanie izraelského postupu v otázke ľudských práv arabského obyvateľstva okupovaných území z decembra 1970 sa uvádza, že existuje “mnoho dôkazov o masovej deportácii a o vytvorení podmienok, ktoré neponechávajú jednotlivcom žiadnu možnosť výberu okrem opustenia územia.” väčšinou. Sionistické vedenie teda uviedlo do pohybu dva migračné prúdy: prisťahovalectvo židov do krajiny a nútenú emigráciu Arabov z krajiny. Väčšina arabských roľníkov stratila svoju pôdu už v priebehu prvej arabsko-izraelskej vojny v rokoch 1948-1949. Po zásahu ozbrojených síl sa ornej pôdy arabských dedín zmocnili najbližšie kibucy. V záujme vytvorenia židovskej väčšiny prebiehalo masové vysídľovanie schudobnelých Arabov. Tisíce Palestínčanov prinútili v roku 1948 ujsť zo svojich domovov. Ďalší boli vyhostení po skončení arabsko-izraelskej vojny.
Podobné praktiky realizoval Izrael po šesťdňovej vojne v roku 1967. V správe zvláštneho výboru OSN pre vyšetrovanie izraelského postupu v otázke ľudských práv arabského obyvateľstva okupovaných území z decembra 1970 sa uvádza, že existuje “mnoho dôkazov o masovej deportácii a o vytvorení podmienok, ktoré neponechávajú jednotlivcom žiadnu možnosť výberu okrem opustenia územia.” väčšinou. Sionistické vedenie teda uviedlo do pohybu dva migračné prúdy: prisťahovalectvo židov do krajiny a nútenú emigráciu Arabov z krajiny. Väčšina arabských roľníkov stratila svoju pôdu už v priebehu prvej arabsko-izraelskej vojny v rokoch 1948-1949. Po zásahu ozbrojených síl sa ornej pôdy arabských dedín zmocnili najbližšie kibucy. V záujme vytvorenia židovskej väčšiny prebiehalo masové vysídľovanie schudobnelých Arabov. Tisíce Palestínčanov prinútili v roku 1948 ujsť zo svojich domovov. Ďalší boli vyhostení po skončení arabsko-izraelskej vojny.”

15030

15.06.2003 13:26

V Izraeli vládne vojenská junta

V Izraeli vládne vojenská junta

malva 213.?.?.?

Vo vyratávaní krívd, spáchaných na palestínskych Araboch, by som mohol ešte dlho poikračovať, ale ja nechcem suplovať prácu historika. Mojím zámerom je trpezlivo hľadať rozuzlenie nekonečnej izraelskej drámy. Aby som nebol upodozrievaný zo zaujatosti voči židom, chcem vyjadriť úprimnú a hlbokú ľútosť nad nesmiernymi krivdami, ktoré boli na židovskej pospolitosti páchané počas početných pogromov v histórii, ale predovšetkým počas druhej svetovej vojny. Na druhej strane ale považujem za morálne neprípustné, že židia riešili svoje problémy na úkor palestínskych Arabov! Že teda židia, na ktorých bola predtým páchaná krivda, sami páchali nové krivdy!!!”

15031

15.06.2003 13:35

Kniha, o které byste měli vědět

RE: Kniha, o které byste měli vědět

malva 213.?.?.?

Jake to stesti, panme malvo, ze nejste zaujaty. Ani proti Israelcum
a ani proti Paletincanum. Celou tu tak slozitou situaci Jeruzalemu
berete velice objektivne. To se me na vas moc libi.

Dekuji za oceneni u jineho clanku, ale ja jsem drive psala jako Erika, a to jste mi vsichni obvinovali z fanatismu. Ja se snazim opravdu byt objektivni, ale abyste to vzdy zaregistrovali, museli byste byt take vy objektivni.

“jsem uverejnovana”
ze by Mateji byl zase pro zmenu zakamuflovana Matejka???
Nebo uz to je vyjadrene v tom “i” na konci jmena???
Ne, samozrejme je jasne, ze to je tzv. tiskova chyba: “Jsou uverejnovana.”

Typicky priklad jsou dvojcata, ktera vyrostla u ruznych
rodicu a v ruznem prostredi. Maji naprosto stejne geny
ktere ovlivnuji inteligenci, ale protoze vyrostly v jinem
environment jsou uplne jine ve svych projevech.
Tim uplne stavi do pozadi ty teorie, ktere
rikaji, ze geny ovlivnuji inteligenci a jasne a vedecky a
hlavne prakticky ukazuji, ze tyto teorie jsou vlastne pave-
dou a slouzi jen primitivum, hlupakum a rasistum.

Ackoliv jste si svymi prispevky neziskal vubec moji uctu ani sympatie,
v tomhle musim s podivem konstatovat, ze s vami uplne souhlasim.
Jinak tento souhlas nepokladam za duvod pokracovani diskuze mezi nami,
vase logika mi v jinych pripadech vubec nevyhovuje.

Jeste chci jednou upozornit na tu nezaujatost. Ta je ku prospechu uplne vsem, staci zmenit nickname, a uz se na stejneho cloveka divate uplne jinak.

15032

15.06.2003 17:47

V Izraeli vládne vojenská junta

RE: V Izraeli vládne vojenská junta

malva 213.?.?.?

Jake to stesti, panme malvo, ze nejste zaujaty. Ani proti Israelcum
a ani proti Paletincanum. Celou tu tak slozitou situaci Jeruzalemu
berete velice objektivne. To se me na vas moc libi.

Dekuji za oceneni, ale ja jsem drive podepisovala jako Erika, a to jste me vsichni obvinovali z fanatismu. Ja se snazim opravdu byt objektivni, ale abyste to vzdy zaregistrovali, museli byste byt take vy objektivni. Ta nezaujatost je ku prospechu uplne vsem, s podivem staci zmenit nickname, a uz se na stejneho cloveka divate uplne jinak. Takze vam drzim palce, abyste u tohoto sveho nazoru vytrval, pokud jste to jako casto nemyslel zase jen ironicky...

Zaroven se vsem omlouvam, ze jsem v nice okopirovanem prispevku otiskla jeden a ten samy text 2x za sebou, je to z me strany technicky nedostatek.
Dekuji za pochopeni
15041

16.06.2003 00:10

V Izraeli vládne vojenská junta

RE: V Izraeli vládne vojenská junta

malva 213.?.?.?

Ako teda riešiť problém ukradnutej vlasti palestínskych Arabov? Likvidáciou štátu Izrael? Nezmysel! Dnes, s odstupom desaťročí, už nie je možné odčiniť dedičný hriech, spojený s krvavým zrodom štátu Izrael! Lenže problém nemožno riešiť ani násilím, ako to prezentuje súčasná izraelská administratíva!!! Musí už raz konečne dôjsť k historickému židovsko-arabskému vyrovnaniu. Samotný Lilienthal presadzoval dôslednú “desionizáciu” izraelskej politiky a vznik palestínskeho štátu. Toto je ostatne aj jediné možné rozuzlenie nekonečného izraelského príbehu. Na ťahu sú vládnuce kruhy Izraela, ktoré – ak majú úprimný záujem na vyriešení krízy – by mali bez akýchkoľvek (!) ďalších podmienok umožniť Palestínčanom neodkladne realizovať právo na sebaurčenie. Odkladaním riešenia situácie izraelská vláda vlastne len dokazuje, že jej nejde o riešenie, ale naopak o neriešenie situácie. Súčasný status quo totiž nahráva militantným skupinám na oboch stranách barikády. Tak militantným Arabom, ktorí by najradšej zmietli štát Izrael z povrchu Zeme, ako aj militantným sionistom, ktorí by naopak najradšej zmietli do mora všetkých Arabov a vytvorili Veľký Izrael od Nílu po Eufrat. Sú vari nenásytné sionistické tendencie v pozadí politiky izraelskej vlády?

15050

16.06.2003 01:44

Kniha, o které byste měli vědět

RE: Kniha, o které byste měli vědět

malva 213.?.?.?

Vynatek z clanku:


Nejkontroverznejsi jsou pripady policejniho nasili. Prijimame pripady, v nichz se obcan neboji vystoupit proti tomu, ze na nem bylo pachano nasili zejmena na policejnich sluzebnach. Samozrejme, ze to jsou velmi tezko dokazatelne pripady. Vsude ve svete jsou timto jednanim postihovany mensiny - at uz to jsou lide jine barvy pleti, Romove, socialne slabsi skupiny, bezdomovci nebo osoby vyjadrujici mensinove nazory, ucastnici demonstraci. Dosud se na nas nejvice obraceli prave ucastnici demonstraci a Romove. V nich je tezke vubec vzbudit duveru v pravo. Takove pripady resime po cele republice. V Brne jde treba o pripad Roma, ktery zahynul po padu z okna policejni stanice v Kralove Poli. Bez nas by tento pripad vubec nebyl dale vysetrovan. Jsem zmocnencem i v pripadu, kdy pet policistu v Karlovych Varech bezduvodne zbilo Roma, zavezli ho do lesa a mocili na nej. S temito policisty bude nyni soud. Ocekavame, ze by mozna poprve po roce 1989 mohli byt za takto zavazny pripad odsouzeni policiste."

15053

16.06.2003 01:49

Kniha, o které byste měli vědět

RE: Kniha, o které byste měli vědět

malva 213.?.?.?

Vy jste tady na techto strankach tvrdil, ze se lidi nemaji hadat a misto toho si podavat ruce. Tak si vyberte, co vlastne chcete. Vy si tak chcete podavat jedine ruce s lidmi, kteri zpivaji jednu pisnicku. Na ostatni umite byt jen jedovate ironicky.

15054

16.06.2003 12:58

V Izraeli vládne vojenská junta

RE: V Izraeli vládne vojenská junta

malva 213.?.?.?

Je pripustne, aby byly nevinne zivoty obcanu jednoho statu chraneny tim, ze v jinem state budou muset jini nevinni lide umrit?
Tohle presne praktikuje jak USA, tak jeji chranenec Izrael. Vrana k vrane seda, rovny rovneho si hleda...To se da nazvat jen nacismem.

Ja se nazastavam Hamas, vy jste slepy. Nikdo nemuze chtit dnes zlikvidovat Izrael, ale ani Izrael nema pravo zabijet Palestince. Oni totiz zabiji soustavne civilisty. Jestli vy to nevite, tak to proste nechcete vedet, je to vase vec. Vcera mluvil za Hamas druhy predstavitel, a ten rekl, ze budou bojovat do te doby, kdy bude OKUPACE. Kdyz se ho ptali, co budou delat, kdyby okupace skoncila, tak rekl, ze tim uz by nemeli dal duvod bojovat. Nevim jestli mluvi pravdu, nejsem pro boj za kazdou cenu, plati cenu oba staty, ale musite uznat, ze Palestinci tu vetsi. Izrael je silny stat, podporovany nejsilnejsi zemi sveta a tak si dovoluje, to co si dovoluje. V televizi jsem videla Rafah. Uplne srvonany se zemi. Pocetne rodiny bydli s detmi ve stanech, nemaji zadne prostredky k zivotu. TO JE BOJ PROTI TERORISMU????

15064

08.03.2004 14:05

Filipika proti gayům a lesbičkám

Filipika proti gayům a lesbičkám

malva 213.?.?.?

Četla jsem, že lékaři prohlásili, že homosexualne-lesbická orientace je psychická úchylka, která se dá léčit jako jakákoliv jiná psychická nemoc. To je názor odborníků a ten by měl být směrodatný. Pokládat homosexualitu za přirozenou věc je v tomto světle zvrhlost. Nehledě jaký katastrofální následek to nechá na celé příští generaci, když se bude každý domnívat, že to je normální. Na mě to nechává dojem, že jen každý tzv. „civilizovaný“ člověk už neví roupama coby. Sex mu je předkádán denně ve všech možných zhovadilých formách a dávno ztratil normální aspek. Takhle homosexuálů a lesbiček přibývá, což je statisticky dokázáno, nevidím žádný důvod k vysvětlení, proč to tak je, nikdo se tím, kromě zuřivé obhajoby, seriozně nezabývá.
Takhle si vážní oponenti uvědomte, že bílá rasa má už minimum dětí, a pokud ty budou muset přicházet na svět hlavně jen genovým inženýrstvím (klonováním), tak si uvědomte, v jakém to podivném světě bude lidstvo žít. Znuděné, zdegenerované, nemající žádný smysl života. On sex je jeho zpestření, příjemným doplněním, které bylo dáno přírodou k přežití druhu. Pak taková společenství, která si zakládají na náboženství (napr.ten tolik obáváný islám, jehož věřících je mnoho miliard, tak jen ty přirozenou cestou přežijí. S tím byste, nelogičtí a impulzivní obránci lidských úchylek, měli počítat. Čím víc toho bude přibývat, tím více budete sami ohroženi!

26336

08.03.2004 16:05

Filipika proti gayům a lesbičkám

RE: Filipika proti gayům a lesbičkám

malva 213.?.?.?

Omlouvám se za tiskovou chybu, samozřejmě muslimů není několik miliard, ale miliónu, celkem se všemi (Filipinami atd.) jich má být snad až 600 miliónů.

26339

Káva pro Zvědavce

63

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 22 170 korun, což je 63 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 2

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 1

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 1

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 1

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 3

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Měnové kurzy

USD
21,90 Kč
Euro
26,20 Kč
Libra
29,14 Kč
Kanadský dolar
16,85 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
24,19 Kč
100 japonských jenů
21,03 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,84 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,78 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 175,25 Kč
1 unce stříbra
496,96 Kč
Bitcoin
371 829,86 Kč

Poslední aktualizace: 28.11.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 56 829 746