Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané ighb

Nalezeno 31 příspěveků, 19 různých IP adres

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

03.11.2006 12:47

Ad: Je to střet civilizací

RE: Ale o to je skutečně

ighb 84.?.?.?

Milý pane Gejdoši,
ve filmařské terminologii se používá termín "plán" a myslí se tím různé úrovně - vrstvy - filmového příběhu. Jinými slovy, že skutečnost má mnoho vrstev a podob a ty viditelné jsou začasté matoucí.
V jádru máte pravdu v popisu reality, nicméně Vaše interpretace "úkazů" je však mírně řečeno podivná. Ono to asi vysvítá vše z Vaší intenzivní religiozity, což je strašlivý nedostatek, který Vás eliminuje pro myšlení jako takové. Když máte na vše recept a odpověď a to vše ani ze své hlavy, ale z interpretací ( v převážné většině falešných a zavádějících ) dogmat. Ono totiž nejde brát vážně člověka, který je přesvědčen o neprověřitelném, matoucím a zavádějícím, což přenáší na vše možné. Jistě, můžete věřit čemu chcete, ale s tou mantrou daleko nedojdete. Asi ani nikde dojít nechcete, míříte-li do kostela.
Když píšete :
"...Poslední dobou začíná mainstream pouštět "do oběhu" stále více katastrofických studií. Globální oteplování, změna klimatu, znečistění oceánů, dneska jsem zaregistroval další "jobovku" - ".. do poloviny 21. století vymře život v oceánech, když atd..." ! Co se to děje ? Najednou se někdo probudil ? Teď ? Proč zrovna teď ? Copak to nevíme již nejméně sto let ?..." - nenapadlo Vás že to je jako s těmi filmovými "vrstvami", že ty bláboly o katastrofických scénářích a především jejich řešení - jak je především představila ta aktivistka zeleného náboženství na adrese, kterou tak vřele doporučujete, je jen jiná forma téhož, ač to tak na první pohled nevypadá. Ona ta paní, stejně jaky Vy zapomínáte, že Vaše globální fantasmagorie postrádají byť jen matnou představu, jak je uskutečnit, nespoléháte-li na zástupy andělů - i těch z nebe spadlých, jichž je nebezpečné se dotýkati. Nikdo se neprobudil, pane Gejdoši, jen jiní fanatici vyvěsili na týden své prapory ( příští týden budou v mediích probírána jiná "themata". Problém je v otázce, kdo ta themata volí a zavádí. No, "investigativci" to nejsou, to jsou jen vykonavatelé...

K uskutečnitelnosti čehokoli v lidských společnostech, libo jak je nazýváte, nebo se nazývají ony samy, je zapotřebí mít moc. Tu se musí napřed získat - a to bude zřetelně hlavní problém Vás a Vám podobným. Víra v poselství dobrých úmyslů - které vedou jak všichni víme jinam, než se barvitě popisovalo předem - nevede k ničemu. Postávání v průchodech a nárožích se Strážními věžemi je útrpnost budící počínání. Libo jak se moc získá, neřeší podstatně větší problém s mocí spojený. Trápení s mocí nekončí jejím získáním, nýbrž spíše začíná. Ta moc si totiž už během jejího získávání získá Vás a Vám podobné. Všichni, kteří s mocí přicházejí do styku stejně skončí - a protože moc nejprve svou oběť učiní "slepou" - bez toho, aby si ubožáci rozsah oné trage...

Kráceno (Editor)

120589

03.11.2006 13:46

Ad: Je to střet civilizací

RE: Ale o to je skutečně

ighb 84.?.?.?

Všichni, kteří s mocí přicházejí do styku stejně skončí - a protože moc nejprve svou oběť učiní "slepou" - bez toho, aby si ubožáci rozsah oné tragedie uvědomili.
A pak jsou tam kde byli na počátku. Bohužel je krajina kolem nich poseta "koraterálními škodami"

Vyšlápněte si raději na Travný, ( začněte na Krásné u Tomana ) možná Vás na čerstvém vzduchu, poté co po nástupu zimy řádně prochladnete, napadnou jiné myšlenky. Na Visalajích si dejte do nosu a s nostalgickou lítostí nad světem, který se neustále mění, bez iluzorní možnosti na tom něco změnit ve smyslu předem určených vizí, možná i Vám dojde, jak nicotné je vše, na co jen pomyslíte.

...ale to není zdaleka rezignace na vše. Jde o to, pokud možno nepodléhat mamu a klamu. Pozorovat a analysovat svět, tím se začíná a bez toho nic nejde. Synthesa bez analysy je pouhá fantasmagorie - to, že se s opravdovou analysou setkáváte zřídka, na věci nic nemění. Analysujete pro sebe, tak si na tom dejte záležet, jde-li to vůbec...

120595

03.11.2006 15:07

Ad: Je to střet civilizací

RE: Ale o to je skutečně

ighb 84.?.?.?

měli bychom, musíme...
to jsou všechno jen apely, pane Gejdoši,
mimochodem, mé jméno je Tomáš Krček, jak si můžete přečíst z mého mailu.
Je mi lhostejné, kdo ty apely vyslovuje, jestli se jedná o mediálně známou osobu, nebo "nebožtíka Pytlíka". U těch apelů zůstane, za týden, při střídání mediálních themat, přibudou nové. Je to jistá forma pacifikace společnosti. O té paní Čekalové jsem se snad příliš rychle vyslovil jako o zelené aktivistce, já ji samozřejmě neznám - jenže vycházel jsem z poznávacího znamení tohoto lidského typu - citací a zaštíťování se "moudrostmi" celebrit. Nepřijdou, omámeni velkým jménem, na kontroversní tvrzení, které celebrita předkládá jako faktum. Dnes je na této mediální technice vystavěn celý systém - mnohdy jde jen o zapamatování a následné zavedení jednoho sloganu. To je celý smysl věci - slogan totiž je zkratka, která překrývá kontroversnost daného tvrzení - jde o to, aby ze diskusi zamezilo, případně překlenula neudržitelná místa tvrzení, tedy odvést pozornost od věcného k emocionálnímu.

Ale zpátky k thematu článku. Ani na okamžik nepochybuji o mystifikace veřejnosti Mosadem či kýmkoliv jiným, ale to neznamená, že islám ve své bigotní variantě bude kompaktibilní s jinými konfesemi, jen proto, že si to propagátoři multikulti vysnívají. Ani idea západní euroatlantické civilizace se neopírá o tzv. "křesťanské hodnoty". To je jen úhybný manévr manipulátorů, stejného druhu, jako jsou proklínaní islamisté. Naše civilizace stojí dnes na základech idejí francouzské revoluce, i když se o tom dá mocně diskutovat, co to znamená a jak to v praxi funguje. Naše civilizace však nestojí na postojích Vatikánu, ani na evangelikánech či čímkoliv podobném. Islám je prostě náboženství, zneužitelné jako každé podobné "opium" k jakýmkoliv agresivním cílům, ergo, není kompaktibilní s otevřenou, svobodnou, liberální společností, zbavenou zababonu. Může v ní samozřejmě existovat, ale jen na okraji, bez mocenských nároků. V tom je si podobný s Vatikánem a evang. Kde vedou zápasy o moc, maskované sítěmi "božích poslání" je možno pozorovat nejn v minulosti, ale i každý den.
Proto troskotají snahy o multikulti - jinými, ostrými slovy řečeno : ignorantský, fanatický hlupák multikulti jen využívá, aby šířit jed své nenávisti k osvětě a poznání..
Čili : "...Více světla, více světla..."
...ale to neznamená zapalovat svíčky...

120605

15.11.2006 13:35

Tragédie, fraška, a to nejhorší teprve přijde

reakce na 121434

ighb 84.?.?.?

nepsal jsem sice příspěvek 121431, ale mohu přispět jedním ze zdrojů, čtete-li německy ( http://www.spiegel.de/politik/ausland/0,1518,44834... ).

No, ono to je spíše symbolická záležitost, já bych s nějakým faktickým odsouzením "našich amerických přátel" moc nepočítal. Ani jako ukazatel, zda a jak daleko ti, kteří tahají opravdu provázky, se zbavili balastu marionetek Bushova klanu. I ten soud přece bude, bude-li vůbec něco dělat, stále pošilhávat přes Atlantik. Kdyby tam vybrali nové loutky, které dosadí na místo už ohraných, pak možná nějak decentně, v tichosti, zahrozí prstíčkem, ale toho si asi media už nebudou všímat...
Za dva roky budou stejně nové loutky, nová hra, nové hromady mrtvol...

Vždyť je to jen taková hra na "demokracii"... [mrknutí jedním okem]

121440

13.12.2008 00:35

Pravda o brněnském zdravotnictví

Přípravy na schválení Lisabonské smlouvy ?

ighb 91.?.?.?

Ve čtvrtek jsem na večerních zprávách ČT24 viděl a slyšel informaci, že druhdy přeběhlý poslanec Pohanka nyní hodil ručník a vzdal se svého mandátu. Na jeho místo má nastoupit nějaká paní z ČSSD - což je logické, neb to byl mandát od nich. Bylo mi to však divné, co že tak najednou.

Teprve ráno mi začalo svítat - Jsem asi natvrdlý a potřebuji nějakou dobu a především jiné impulsy, než začnou zvonit zvonečky alarmu.

Ten "jiný impuls" byl poslední článek ve Zvědavci o poměrech v brněnském zdravotnictví.

Celá tiráda obvinění proti onomu Pohankovi, kdoví z jakých pozic, ataky proti Rathovi jsou možná jen klamné, falešně položené stopy. Samozřejmě to nemohu posoudit, problematiku neznám, jsem odkázán na jejich (anonymní) informace. Divné je jen ta koordinace prozřením Pohanky a blesková rychlost následné mediální masáže. Vždyť když nic jiného, tak scouti od ČSSD či "investigativci" vůbec, to museli vědět dávno - proč se neozývali, když Pohanka přeběhl, nebo když hlasoval s vládou? Proč podivně tichým duchem dává od Pohanky ochranné ruce pryč i ODS - kde je jejich obvyklá arogance moci ?

Pohanka svým přeběhlictvím od ČSSD mi samozřejmě sympatický nebyl. Ani omylem, o jeho "upřímné tváři" šedé myši, zahnané do kouta a zračící proměnu subjektu v objekt už vůbec nemluvě. Uvádím to proto, abych neupadl do podezření, že mám soucit s Topolánkovou vládou, jejíž oporou Pohanka dlouho byl.

To ale nyní nehraje roli. Ta náhlost a prudkost mne udivila.

Linka mých spekulací je tato -

faktické štěpení ODS na dva tábory v cause Lisabonské smlouvy

tlak na Klause oním slavným "eklat" na Pražském hradě

masivní mediální kampaň proti Klausovi - včetně vydavatele BL

možná nejistý výsledek hlasování v Parlamentu ohledně Lisabonské smlouvy (ani lídři ODS si nemohou být jisti, kolik jich bude stát za Klausem a kolik za Topolem)

náhlé prozření Pohanky a vzdání se mandátu (CSSD je pro Lisabon)

a to vše doslova úžasném tempu (inu blíží se vánoční pauza a v lednu se má hlasovat). Bleskově spuštěná agitační kampaň...

Ergo :

není to tak, že ti, kteří tahají provázky, hodili Pohanku (možná ještě další budou následovat) přes palubu, aby zabezpečili prioritu, jim předepsanou? Aby se sichrovalo, nebo hůř, vypukla panika, když začali počítat kdo s kým a kam ?

Neprohodily se (přes noc) priority úkolů, které má Topol svým mimováním v křesle premiéra zabezpečit? Tedy radar až na druhém místě, Lisabon hoří víc, tedy musí za každou cenu?

Už Jaroslav Hašek ústy svého hrdiny Josefa Švejka připomíná Napoleonovo : "Situace na bojišti se mění každým okamžikem".

178057

Libye sice zaplatila 2,7 miliardy US$ pozůstalým obětí katastrofy Lockerbie, ale stále přité zdůrazňovala, že to není přiznání viny na atentátu. Šlo pouze o coup, aby bylo zrušeno embargo Libye. Německá media informovala v tomto smyslu - http://history.zdf.de/ZDFde/inhalt/2/0,1872,749152...
http://www.br-online.de/bayern2/radiofeature/index...
http://www.dradio.de/dlf/sendungen/interview_dlf/8...
krátce řečeno - shodují se na tom, že některé "důkazy" v procesu byly zfalšovány americkou stranou a že za atentátem je, jak naznačuje článek, odveta za sestřelení IranAir let 655 americkou lodí USS Vincennes. Atentát na PanAm let 103 měla provést najatá palestinská skupina.

Jako "kolaterální škodu" by se v souvislosti s americkým embargem proti Libyi dal označit i bankrot automobilky Tatra, která dodala před Lockerbie do Libye své nákladní vozy a kvůli embarga, ke kterému se po převratu (tzv. sametová) připojil nový československý a český režim, nedostali za auta nikdy zaplaceno.

Dávám, jak jsem slyšel...

199387

12.11.2009 01:06

Prasacia chrípka na Ukrajine je podvod

Roche

ighb 91.?.?.?

F.Hofmann-LaRoche není švédská firma. Je to švýcarská firma se sídlem v Basileji (Basel)

204571

19.12.2009 02:33

Nejde jen o klimatické změny. Tohle je boj o předefinování humanity

Investigativec Monbiot

ighb 91.?.?.?

Stačí si přečíst Monbiotovo hodnocení 911, aby člověk hned pochopil za koho Monbiot kope - http://www.blisty.cz/2007/2/7/art32728.html - "Světem se šíří nesmyslný konspirační virus o událostech z 11. září" .

A s Climagate je to stejné, není se tedy čemu divit.

Zajímavé je, že Monbiot se vždy vine po způsobu všech "úspěšných" mediálních machrů k mocnému dubisku, tedy má velmi dobrý nos na to, na čí straně je moc. K ní se prostě přidá.
Inu investigativec...http://www.zvedavec.org/images/smiles/puke.gif

Tedy ten Mobiot je jasný. Nejasný je pozoruhodný obrat Stwory v "doplnění editora" k minulému článku. Píše tam o "...honu na klimatology..." - a není to obráceně ?

207463

27.12.2009 17:07

Muž, který podvedl CIA

RE: Takovych je vic

ighb 91.?.?.?

http://alles-schallundrauch.blogspot.com/

Jak šéf Klimatické rady OSN profituje z klimatické hysterie

Nikdo nemá celosvětově větší vliv na klimatickou politiku vlád kvůli lidmi zapříčiněného oteplování klimatu než největší alarmista Rajendra Kumar Pachauri, předseda Klimatické rady OSN nebo Mezivládního panelu klimatické změny (IPCC). Je taky osobou, která nejvíce osobně profituje z vytváření této paniky, protože je podílníkem nespočetných firem a organizací, kde získává své bohatství poradnictvím a účastí - a tyto firmy a organizace vydělávají jeho klimatickými doporučeními. Je na čase se na tuto osobu podívat blíže.

Pachauri byl hnací silou Konference o klimatu v Kodani a jeho studie o klimatickém oteplování, kterou zveřejnil v roce 2007, je základou pro všechna světová klimatická rozhodnutí. Je oslavován politiky a sdělovacími prostředky jako klimatický vědec č. 1 a zahrnován vyznamenáními. Jako předseda Světové klimatické rady převzal roku 2007 spolu s Al Gorem Nobelovou cenu míru.

Přitom není vědec, nýbrž je indickým ekonomem a železničním inženýrem. Nemá žádnou kvalifikaci co se týká klimatického výzkumu a stejně jako Al Gore nemá o klimatu ani ponětí – absolutně žádné. Jak se přesto stal předsedou Světové klimatické rady je záhada a skandál sám o sobě. Ukazuje se tak, že IPCC nemá s vědou nic společného, nýbrž je politické gremium, které má jen jeden úkol – všemi prostčedky šířit „klimatickou lež“.

Tento už dříve tušený cíl IPCC byl potvrzen, když vyšly najevo e-maily norwichské CRU, z nichž je zřetelné, že klimatičtí výzkumníci falšovali klimatická data, aby vytvořili dojem klimatického ohřívání, které ve skutečnosti neexistuje. Tato falšovaná data jsou tedy základem pro tvrzení světové klimatické rady, že nás ohrožuje lidskou činností produkovaný CO2, vytvářející ohřívání klimatu.

Tento vědecký podvod byl nejnověji znovu doložen
(http://rt.com/Top_News/2009-12-18/data-cherry-picked-climatologists.html?fullstory ),
když ruští klimatičtí výzkumníci si stěžovali, že Centrum klimatického výzkumu University East Anglia převzali z měření teplot v Rusku v úvahu pro svůj klimatický model jen ty, které odpovídají thesi ohřívání, zatímco data, hovořící o ochlazování zcela ignorovali. Kromě toho akceptovali jen měření z městských měřících stanic, které kvůli zástavbě naznačovaly oteplování – a měření z širých ruských plání, ukazující nezměněný trend, prostě vyhodili.

Nikdo se však o celý ten podvod, známý pod termínem Climagate nezajímá. Media a politiky nezajímá, že klimatický guru Pachauri nemá žádnou vědeckou kvalifikaci v oboru klimatu, že celovětově byla teplotní data pod jeho vedením falšována ku prospěchu these o oteplování, nýbrž je jim taky zcela jedno, že Pachauri udržuje celosvětově portfolio obchodních zájmů...

Automaticky kráceno

208125

27.12.2009 18:25

Muž, který podvedl CIA

druhá část překladu http://alles-schallundrauch.blogspot.com/2009/12/wie-der-chef-des-uno-klimarats-von-der.html

ighb 91.?.?.?

nýbrž je jim taky zcela jedno, že Pachauri udržuje celosvětově portfolio obchodních zájmů v organizacích, které vydělávají miliardy doporučeními IPCC – které jsou postaveny na zfalšovaných údajích.

U těchto skupin se jedná o banky, olejové, plynové a energetické koncerny, pojišťovny a investiční firmy, které jsou velmi silně účastny v „obchodu s CO2“ a „ekologické technologii“ - na trhu s nejrychleji rostoucích a bilionových ziscích vytvářejících odvětvích. Kromě své funkce předsedy IPCC je Rajendra Pachauri činný u nespočetných organizací, hrajících vedoucí roli v mezinárodním „klimatickém průmyslu“.

Proto je na místě otázka, jak je možné, že světový klimapapež je účasten osobně v tolika firmách, koncernech a průmyslových skupinách, které přímo profitují z poradenství IPCC? Proč tuto skutečnost ještě nenapadal a nezveřejnil žádný investigativní novinář?

Ach ano, to je blbá otázka, že? Profesionální meiální prostituti mají přece v roli propagačních orgánů za úkol šířit klimatickou lež mezi lid a současně potlačovat všechny kritické hlasy, představovat kritiky jako znásilńovatele planety a házet na ně špínu. To funguje dobře. Opravdové ničitele přírody – amrickou vojenskou mašinérii a válečnou politiku nepřipomínají nikdy.

Je zcela naivní věřit, že „seriozní media“ jsou zde proto, aby lidstvu zprostředkovala pravdu o tom, co se s klimatem děje. Media musí ochrańovat zájmy opravdových vlastníků světa - jen proto jsou zde – a „majitelé zeměkoule“ chtějí, abychom věřili, že se klima otepluje kvůli našeho CO2 a proto se musíme masivně omezovat, být kontrolováni a pro naše hříchy trestáni – platbami.

Už několikráte byly tvrzení Rajendry Pachauriho, jeho přednášky a diagramy použité ve Zprávě IPCC z roku 2007 alternativními klimatickými vědci napadeny jako falsa a on sám byl žádán, aby je stáhl, protože nemají žádný vědecký základ. Jeho "vyprávění" se opírá o pseudovědu, manipulovaná data, o klimatické modely, ohýbané podle přání a potřeby a nemající s realitou nic společného. Pachauri je šarlatán a lhář.

U příležitosti klimatické konference jsou kritizovány i jeho osobní vztahy k organizacím, které profitují z jeho tvrzení. Tak byl rozšířen otevřený dopis adresovaný všem 192 účastněným zemím, který ukazuje zájmový konflikt Rajendry Pachauriho a který protožádá jeho odstoupení z ředitelské funkce IPCC.

208129

27.12.2009 19:09

Muž, který podvedl CIA

RE: dokončení překladu http://alles-schallundrauch.blogspot.com/2009/12/wie-der-chef-des-uno-klimarats-von-der.html

ighb 91.?.?.?

(střední část, kde autor vypočítává dřívější činnost a funkce Rajendry Pachauriho, jsem vynechal...)

...Neuvěřitelné je, že všichni ti "zelení" politici a ochránci přírody v Evropě a na světě vůbec, nechápou o jaký masivní zájmový konflikt zde jde - dokonce jaký nebezpečně výbušný podvod se zde provádí a jsou tak hloupí, že se tváří tvář těmto faktům ještě vehementně zasazují pro politiku lidmi zapříčiněného údajného klimatického oteplování, šířenou IPCC - a opravdu vážně věří, že Klimatická rada OSN, klimatičtí výzkumníci a vlády to s ochranou klimatu myslí poctivě. Přitom účastníci tohoto klimatického průmyslu jen plní své kapsy - a kapsy těch v pozadí - na účet nás všech.

Žijeme zřetelně ve dvou paralelních světech. V jednom, pomocí strachu uměle vytvořeném mainstreamovými medii, vládami, velkokoncerny a věřiteli kultu klimatického oteplování, v kterém je zcela v pořádku, když vědci pro politický cíl lžou a klamou, kde my, jako veřejnost, máme platit biliony pro řešení problému, který vůbec neexistuje. A reálný svět, v kterém zbytek nás žije.

208133

06.02.2010 23:29

Změna modelu uzavírání článků ve Zvědavci

Práce pro vlast se neplatí...

ighb 91.?.?.?

Lidé svobodného ducha procházejí kolem postávajících ubožáků se Strážní věží stejně, jako kolem Maškova Osudu - bez povšimnutí. Když si berete mustry z něho a nasloucháte jeho radám, měl byste si vždy připomenout - předpokládám, že to víte - že jeho tzv. "úspěch Osudu", který přisuzuje zpoplatnění, má jinou příčinu - leží ve zběsilosti pomatenců různých forem náboženských pověr - nejen oficiálních, ale u Osudu především různých "alternativních" sektářství a čekatelů jakýchkoliv vykoupení. Tito nešťastníci nehledají svobodu, ale potvrzení svého bludu - a za to budou platit cokoliv...Tito lidé nemají se svobodným duchem nic společného.

Pro Zvědavce je cesta - dlážděná koleny vyleštěnými kameny Osudu - cestou do pekel. Svobodný duch po takové cestě nechodí. Svobodný duch uteče. Až na to přijdete, bude pozdě.

211792

15.04.2010 21:54

Alespoň krátce k pádu polského letadla

Nechci ovlivňovat...

ighb 91.?.?.?

protože úsudek si může udělat každý sám - omezující podmínkou zde je jen znalost německého jazyka. Nabízím zde nvestigativní práce G. Wisniewského - ta pokračuje téměř každý den dále - můžete sledovat...

http://info.kopp-verlag.de/news/flugzeugabsturz-vo...

http://info.kopp-verlag.de/news/pilot-liess-vor-la...

http://info.kopp-verlag.de/news/kopp-exklusiv-kacz...

http://info.kopp-verlag.de/news/kaczynski-absturz-...

http://info.kopp-verlag.de/news/vom-winde-verweht-...

http://info.kopp-verlag.de/news/katyn-20-schuesse-...

...poznamenávám jen, že Gerhard Wisnewski je jeden z posledních, v dnešním Německu již prakticky vymřelého druhu investigativních novinářů.

217247

16.04.2010 02:48

Alespoň krátce k pádu polského letadla

od buzera...

ighb 91.?.?.?

Pan Stwora je od nás a umí "po našemu", asi ví, co to je, když se řekne "od buzera" - pro jiné jde to hůře naznačit - asi takhle: jde o způsob pohybu kulečníkové koule.

Vstupte na chvíli do světa fantasmagorií na první pohled, ale neberte v úvahu to prvoplánové obviňovaní Rusů - což tak ve smyslu cui bono - kdo asi má zájem Poláky a Rusy rozeštvávat - od buzera..?

217271

"...mluvčí NATO Jamie Shea prohlásila..."

Neprohlásila. Prohlásil.
Jamie Shea je - či aspoň v době bombardování Jugoslávie byl - mužského pohlaví.

223897

12.08.2010 23:40

Ropné havárie, fakta a hysterie

otče Giorgio,

ighb 91.?.?.?

víte vůbec co ten Corexit je ? Odkud víte, že ropa je toxická ?

Rád bych vás však upozornil, že nejsem přímým expertem na těžbu ropy, ale byl jsem celý život živ chemií - a k mému středoškolskému vzdělání a zvědavosti slouží i logické uvažování. Můžete se nakonec podívat i do Wikipedie - tam, vyznáte-li se v pojmech, naleznete dost informací.

Při ropných haváriích, kde hrozí nebezpečí kontaminování pobřeží a tím kupříkladu ohrožení ptactva a jiných živočichů, které žijí v pobřežních vodách, není moc času nazbyt a je tedy třeba volit mezi morem a cholerou, dá-li se to tak nazvat. Morem se chápe ono mechanické kontaminování pobřeží a zmíněných živočichů ropou, což je pak velmi účinně publikačně využito fotografiemi ropou pomazaných ptáků - a cholerou pokus o rozptýlení ropy v mořské vodě dříve, než ropné skvrny dorazí k pobřeží. Volí se samozřejmě cholera, protože je opravdu méně nebezpečná - nejen kvůli těch pomazaných ptáků. V obrovském množství mořské vody, která je na místě "k dispozici", dojde zakrátko k velkému rozředění použitých "chemikálií", takže škody nejsou tak závažné, jsou-li vůbec srovnatelné s následky zmíněného "moru". Něco jiného jsou hysterické výlevy lidí, kteří nemají ponětí o materii - jsou vybaveni především tzv. humanistickým vzděláním a na jiných místech a mezi sebou se s velkým jásotem přiznávají, že na žádném stupni z chemie nechápali ničeho a důsledně i v dalším životě ji ignorovali. To dokonce považují za předpoklad jejich pseudoekologického nadšení.

Ony "ďábelské prostředky", které jsou známy pod obchodním názvem Corexit jsou především tensidy - to je jiný výraz pro vám jistě známější slovo saponáty. Není zde místo na vysvětlování, proč právě tensidy - jejich činnost je stejná, jako při mytí nádobí, praní prádla, nebo mytí vašich rukou - jde o snižování povrchového napětí a lepší emulgaci dvou nemísitelných kapalin. čili jde principiálně o stejný proces, jako když myjete ruce, nebo pánev, kde jste smažili řízky - jenže ve větším. Kromě tensidů obsahuje Corexit ještě organická rozpouštědla, která umožňují svou rozpustností jak v oleji, tak i ve vodě, míšení oněch tekutin. Opakuji ještě jednou - smyslem je rozptýlit ropu ve vodě, aby pobřeží nebylo kontaminováno mazlavými zbytky. Ony prostředky typu Corexitu většinou nestačí na celé množství rozlité ropy, ale počítá se s tím, že neemulgovaný zbytek je pak těžší než voda a klesá ke dnu.

K "jedovatosti" ropy.

Ropa není jedovatá ani jako celek, ani její destilační frakce nejsou jedovaté. Zřejmě budete překvapen, když se dozvíte - jestli to vás vůbec zajímá - že všechny krémy, od medicinálních mastí po kosmetické krémy všeho druhu jsou vytvořeny emulzí parafinových olejů s vodou.

226128

12.08.2010 23:43

Ropné havárie, fakta a hysterie

otče Giorgio,

ighb 91.?.?.?

Ropa není jedovatá ani jako celek, ani její destilační frakce nejsou jedovaté. Zřejmě budete překvapen, když se dozvíte - jestli to vás vůbec zajímá - že všechny krémy, od medicinálních mastí po kosmetické krémy všeho druhu jsou vytvořeny emulzí parafinových olejů s vodou. Zvláště zelené hysterické dámy by si to měly uvědomit dříve, než začnou proklínat ropu jako takovou. Stejně tak nejsou jedovaté lehké podíly, které jsou známy jako benzin nebo petrolej. Benzin dělá jedovatým teprve benzen, který se do něj přidává v množství asi 3 - 5 % - ten je tam jako prostředek proti "klepání" Ottových motorů poté, co bylo zakázáno používat organické sloučeniny olova, přidávaných do benzinu za stejným účelem. Nejsem odpůrce tohoto zákazu, ale je třeba taky vědět - ne zatajovat - jaké jsou následky použití benzenu. Benzen je silně karcinogenní a není ani v katalyzátoru likvidován dokud není motor a katalyzátor na patřičné teplotě, což je případ krátkých jízd v městě.

Ale necháme toho, ne ? Mimochodem, autor - pan Kučík má zcela pravdu. Ono to je jinak, než se můžete dočíst v novinách - snad víte, komu media patří.

226129

13.08.2010 01:21

Ropné havárie, fakta a hysterie

RE: otče Giorgio,

ighb 91.?.?.?

steve,
nestarejte se o mne, starejte se jak dostat zpátky své školné. Lépe by sice bylo, kdyby jste zameškané vzdělání doháněl, ale to přece nemáte zapotřebí - vy přece řešíte vše dobrou nebo zuřivou vírou, jak den dal...

Což tak obětovat pár hodin studia Wiki a jiných zdrojů, co to ten Corexit vlastně je, z čeho se skládá a co je co. Pravda, jsou k tomu třeba jisté předpoklady, ale kdybyste moc chtěl, třeba byste se i něco dověděl, co doposud nevíte. Jiná možnost je nechat se informovat pologramotnými agitátory, třeba přidají i něco o uhličitém, stoupání mořské hladiny a topících se ledních medvědech.

226144

13.08.2010 01:31

Ropné havárie, fakta a hysterie

na tomto prostoru

ighb 91.?.?.?

jde těžko představit jiný způsob uvažování, než povrchní diskuse a směry dovoleného "uvažování", které do nás masírují media. Mají to moc pěkně pod kontrolou. Inu ne nadarmo jsou "svobodná" a "nezávislá"...

Příspěvek 226117 se zmiňuje o abiotické hypothési vzniku ropy - můžete si vážení čtenáři vzpomenout, kde jste v oficiálních mediích o ní slyšeli, viděli, nebo četli ? Nebo, že by se vůbec o ní vedly diskuse - je-li vůbec o ní zmínka, je šmahem zařazena mezi spiklenecké theorie. Jestli se o ní něco náhodou dovíte, tak je to jen z internetových zdrojů - i když i tam mají polpotisté již své lidi, jak je možné se přesvědčit stálou četbou nejvíce čteného českého internetového deníku. Na straně druhé, nemine snad den, aby se nepřipomínalo olejový peak a jiné katastrofické vize - a v principu se samozřejmě připustí jen zřídka typy advocatus diaboli, kteří by apokalypsu poněkud rušili nepříjemnými otázkami. K čemu tam taky mají bývalého mluvčího českého Greenpeace ?

Není zde ale místo na představení abiotické hypothesy - tu si může každý sám zadat do googlu a seznámit se s ní. Mne spíše zajímá otázka, proč je abiotická hypothesa tak popírána utajováním a mrtvolným tichem kolem ní ? Co ji v důsledcích činí tak nebezpečnou ? Nejsou to, jak to tak obvykle bývá až v poslední řadě, obrovské peníze, které tato hypothesa poněkud ohrožuje ?

Proč ?

Protože ohrožuje významný obchodní prvek monopolu - stranu nabídky. Ta je sice dost dobře ovládána opravdovými tahači provázků - oním slavným finančním průmyslem, který vlastně rozhoduje o všem, tedy i o směrech investic. Nejen jeho zájmem, ale i zájmem producentů oleje je dosažení co největší ceny za své zboží. Kontolní otázka: kde myslíte jsou uloženy ony obrovské sumy petrodolarů - mají je snad olejáři v žocích ve sklepeních svých ředitelství - nebo jsou snad uloženy v bankách - asi to druhé, neníliž pravda. Od okamžiku, kdy jsou nějaké peníze dány k dispozici bankám, jsou podkladem jejich moci a ty zpětně ovlivńují vše ostatní - dle přání největších akcionářů - třeba investice do průmyslových odvětví, které olejové produkty spotřebovávají. Jeden z nejkrásnějších příkladů je tzv. oběh oleje v přírodě - produkce tzv. biopaliv. Ty při své produkci spotřebovávají minimálně (spíše více) oleje, než je energetická hodnota takto vytvářených biopaliv - no není to skvělý kšeft století ? A vzpomínáte, kdo za tím stál a tenhle desaster způsobil ?

Má-li cena ropy lézt nahoru, je třeba na straně produkce poněkud přišktit kohouty. Nejde-li to po dobrém - nakonec o nic jiného se OPEC za celou dobu své existence nesnaží, tak se pomůže trochu vojensky - viz Irák. Jenže nejsou všichni producenti členové OPECu - ale i ti, kteří do onoho kartelu nepatří, profitují z vysokých cen.

226146

13.08.2010 01:33

Ropné havárie, fakta a hysterie

na tomto prostoru...

ighb 91.?.?.?

Jenže nejsou všichni producenti členové OPECu - ale i ti, kteří do onoho kartelu nepatří, profitují z vysokých cen. Pokuste se dovědět kupříkladu, za kolik se těží ropa na arabském poloostrově - budete mít s tím značné potíže, protože takové informace se nezveřejňují. Na internetu se dočtete o třech až pěti dolarech za barel. V těžkých podmínkách je řeč až o třiceti dolarech - některé podmořské vrty, permafrost - ale přesně se to taky nedovíte.

Za této situace je třeba trošku pomoci s agitací a propagandou o nedostatku či blížícím se - nejlépe zítra - nedostatku ropy. Protože je ji přece málo, naleziště vyčerpaná, nových málo. Abiotická hypothesa ? Není, výmysl, spiklenecká theorie...

Tu a tam problesknou sice zprávy o obrovských zásobách - kupříkladu v Karibiku má být tolik, že se o tom přestane brzy mluvit. Zato se nepřestane jednat, ale potichu, potichoučku. Finanční svět je plachý jako laň, jak se trefně říká...

V podstatě jde o to, aby cena oleje stoupala - to je předpoklad konjunktury, třeba i té zfalšované, na papíru...

226148

13.08.2010 01:54

Ropné havárie, fakta a hysterie

a nakonec...

ighb 91.?.?.?

se pokuste přijít na to, jak může vybuchnout nepotopitelná plošina, která hoří už den a půl.
Výron plynu, přece...
Tedy už neplatí "...napřed oheň, potom plyn..." ? Jak může vybuchnout methan na volném moři, když plošina hoří a není pohotově nějaká stodola, kde by se v klidu mohla vytvořit výbušná směs. A i kdyby se nakrásně vytvořila, což je při takovém ohni nemožné, tak takový výbuch asi "veľa škôd neurobi..."

Ona ale explodovala ta trubka pod hladinou...Aha...

Pravda, bez kyslíku to sice dost dobře nejde a pod hladinou je ho dost málo, ale když to napsali, tak to přece musí být pravda. Hlavně že ti šmírem pomazaní ptáci nenechají jedno oko suché...

Nebo - ale to snad ne - se tomu trošku pomohlo - zkušenosti z dvojčat a sedmičky tu jsou, nakonec je tam hloubka vody kilometr a půl a kdo to pak bude na dně zkoumat - zvláště když k tomu není politická vůle.

Od 911 se naši kapitalističtí soudruzi už poučili, že se o některých - velice podstatných - věcech vůbec nemluví - ten pokrok je vidět všude - přece ve Vietnamu to vítězství zcela prosraly media, když tak špatně referovali o oslnivých vítězstvích nad Charlym - takže v Afghanistanu a Iráku to už běží jako na drátkách...

No, hlavně že se už nesmí těžit v Karibiku - o to přece šlo, ne...

Ale třeba to bylo úplně jinak - samozřejmě tak, jak o tom meldovala svobodná media...

226149

13.08.2010 03:07

Ropné havárie, fakta a hysterie

pane Bartošku,

ighb 91.?.?.?

já přece nikoho nenutím, ani nedoporučuji ropu pít - jenže když už se stane takový průser, tak jak jsem popsal - volba mezi morem a cholerou. Obojí je špatné a ani to léčení cholery - tedy Corexit - je jen nouzové řešení a v takové nouzi se i Corexitu chytají. Co měli dělat, když už nešlo momentálně dělat nic ne smyslu uzavírání vrtu ? Kdy nikdo nic přesně nevěděl, jak to dopadne. Nemůžu si pomoct, ti kteří brojí proti Corexitu jsou na druhé straně vlastně pro větší zašmírování pobřeží - i když jim to tak nějak nedochází. Ale opět připomínám, že ten Corexit tam nelili ze srandy, nebo protože chtěli nějací čerchmanti vyhubit obyvatelstvo jižních států, ale ve stavu nejvyšší nouze. Když budou hasit hořící střechu domu proudy vody hasiči, tak se jim taky nebudete věšet na ruce a nebudete jim spílat, že v přízemí ta voda promáčí strop a peřiny ve vaší posteli. To jsou holt ony kolaterální škody...

Mně ale spíše zajímá, jak se taková věc může stát u dost prověřené techniky. Nakonec není to tam první vrt, ta oblast je prošpikována vrty z kterých se těží olej. Mi je divné, že se potopí nepotopitelná plošina, která je stavěná na to, že něco jde šejdrem a všechno stojí v palmenech. Asi to nebyla první plošina, která chytla a hořela...

No já nevím, jak to s těmi tlakovými poměry v trubkách - kdyby tomu tak bylo, jak píšete, tak se nemůže těžit vůbec, protože by každá trubka praskla, nebo byla v ohrožení, že praskne. Takové věci jsou přece dimensovány na takové podmínky - nebo spíše jsou předimensovány, jak to u technických zařízení bývá. Když se investují těžké peníze do takových vrtů, tak přece se nebude šetřit na trubkách - nakonec primární problém nebyl v prasklé trubce, ale protože nějak měl selhat pojistný ventil úplně dole. Ostatně nahoře ta trubka nebyla uzavřena, ten olej stříkal a hořel, jak vidno na fotografiích. A taky s olejem hučel plyn.

Ten methan dole samozřejmě už kvůli tlaku (za dané teploty - mluvilo se o pěti stupních C) musí tuhnout a dělat hydrát s vodou - nakonec i bez vrtu takových úniků tam má být toho methanového hydrátu doboha - čili to tam uniká přes dno i bez vrtání. Přece je theorie, že tajemství onoho Bermudského trojúhelníku spočívá právě na velkém množství hydrátu methanu, který "by se mohl" tu a tam rozkládat a methan pak dělá neplechu a je příčinou potopení lodí či mizení letadel. Jenže to je jen hypothésa bez důkazů, neb na druhé straně takové výrony nebyly pozorovány...

Mimochodem, to množství methanu snad svědčí o abiotické hypothési - nebo se mýlím...

226152

24.10.2010 18:06

Existují materiály o úpravách počasí? Úřady mlčí

RE: Chemtrails

ighb 91.?.?.?

Bohužel jsem vaši milou diskusi zachytil pozdě, ale snad budu mít štěstí a autor příspěvku (Peptalkin 62.?.?.?) - či někdo jiný - se mi pokusí vysvětlit, co je jím uváděný pojem "denaturovavy skrob" z této věty :
"...Viete ze vsetky tepelne upravene obilniny obsahuju denaturovavy skrob, ktory pre slinivku brusnu predstavuje zvysenu zataz a tym vacsie riziko vypovedania jej sluzby zz nasledkom diagnozy s nazvom Diabetes melitus?..."

Logicky by vysvítalo z pojmu "denaturovaný škrob", že existuje nějaká jiná forma škrobu -snad "nedenaturovaný" škrob ? Co je tedy "denaturovaný" a co je onen "nedenaturovaný" škrob ?

Nemohu se ubránit následujícím jedovatým poznámkám :

Celá desitiletí žiju zřejmě v bludu, že škrob je jen jeden - rozdílná je jen surovina, z které se vyrábí - brambory, kukuřice atd.

Podobnou komedii lze zažít s "jedovatým" bílým cukrem (pro ty, kteří v hodinách chemie nespali - sacharoza - jinými slovy překrystalovaný, čistý cukr)- a "zdravým" hnědým třtinovým cukrem (rovněž sacharoza, ale nepřekrystalovaná, "zašpiněná" organickými barvivy ze třtiny). Onen kubánský "třtinový cukr" kdysi za časů "bolševické hrůzovlády", kdy ještě u nás byly a fungovaly cukrovary, se v období mezi řepnými kampaněmi, tzn.na jaře a v létě v cukrovarech čistil krystalizací - kdo neví co to je, ať požádá o školné, tato klasická methoda se probírá někdy v sedmé či osmé třídě základní školy.

230792

25.10.2010 00:16

Existují materiály o úpravách počasí? Úřady mlčí

RE: Chemtrails

ighb 91.?.?.?

O jakém odpřírodnění "tepelnou úpravou" to zde, člověče, mluvíte? Vy si sypete do úst mouku z vašich "obilek" - a aby jste ji neznehodnotil pečením - čili "tepelnou úpravou" - tak si do úst pak nalejete vodu, začvachtáte hlavou a spolknete "nedenaturovaný - přírodní" škrob místo toho, aby jste jedl "znehodnocený" škrob ve formě pečiva a chleba ?

Chléb v jakékoliv podobě - z různých obilovin - existuje prakticky po celou dobu kulturní existence lidstva ve všech možných podobách. Všechny tyto chleby prodělávají tepelnou úpravu - chcete naznačit, že se těmito chleby a pečivem vůbec lidstvo po tisíciletí tráví ? Poslyšte, není za těmi úžasnými polpotovskými úvahami snaha lidstvu onen chléb vzít ?

To, co hlásáte Vy a Vám podobní polpotovci není nic jiného než jakási "dělostřelecká příprava časů, kdy zvítězí polpotovská zelená politika se vším všudy a na celé čáře. Až se naplní v celé šíři polpotovské paranoidní sny o "dynamickém" zemědělství, chcípne hladem převážná většina lidstva - hladem. Až zlikvidujete dnešní energetickou soustavu pomocí lžemi opředených "obnovitelných zdrojů" zhroutí se celý energetický systém - to nejen pomocí paranoidních projektů, jako jsou velkoplošné solární elektrárny v místech, kde svítí v době největší potřeby energie - tzn. v zimě - slunce jen pár hodin, když není zamračeno a na oněch panelech neleží zrovna sníh - ano to vše patří rovněž do stejného koše zelené politiky jako negramotný blábol o denaturovém škrobu. To už nemluvím o spotřebě energie průmyslem či dopravou. Když chcete zlikvidovat průmyslovou výrobu, řekněte to na plno a nenechávejte si to sladké tajemství - možná by lid zajímalo, kde bude brát prostředky na ony proklínané výrobky z "denaturovaného škrobu" - čti chléb. Aha, vy ten chléb prostě jako škodlivý odstraníte zákonem napřed ? Pěkně vymyšleno, je co je pravda. Jenom, jestli si lidi na trávu a seno navyknou stejně, jak si navykli na chleba...

Nikdo nikomu nebrání požívat "nedenaturovaný" škrob, který není "tepelně denaturován", jako nikdo nikomu nebrání - nemusíte-li pracovat v nějakém praktickém oboru, kde se jisté vědomosti vyžadují - zůstat celoživotně nevzdělán a zakládat s jinými pravdoláskami zelená a pseudoekologická hnutí.
Nestěžujte si pak ale jedním dechem na následky svého ignorantského počínání. Každý je svého štěstí - ale především neštěstí - strůjcem.

Hlavně si nevařte brambory, či je jinak tepelně nezpracovávejte, abyste nedenaturoval onen Vámi vysněný přirozený škrob. Budete se možná divit, ale já Vám následnou lehkou otravu solaninem přeji - ten nedenaturovaný škrob přece za to stojí. Snad se Vám pak po střevních příhodách rozsvítí v hlavě i Vám.

230832

06.12.2010 17:17

Wikileaks = Asanace internetu

RE: Probuzení

ighb 91.?.?.?

Úvahy o vynášení informací, jestli v taškách nebo USB, nebo mikroSD, nebo vzduchem, je jen technický problém představ - v podstatě je to jedno.

Mne však trkla do oka informace, která souvisela s oním předáním balíku dat, zvaných cablegate poolu světového mainstreamu. Já mám bohaté zkušenosti s Der Spiegel - ten dodnes zalhává jakýkoliv inside job v cause 911 a do roztrhání těla se staví za jedinou spikleneckou theorii 911, která je mi známa - tu báchorku o jejím organizování Al Kajdou a Ládinovi, ukrytém na Hindukúši. Jako "prověření" za odměnu tedy dostali právo na interpretaci cablegate. V tom poolu je rovněž Čulíkem obdivovaný Guardian - ten bude mít dozajista stejné, nebo podobné zásluhy. To samé, co o 911, platí o klimakatastrofismu a jiných gigantických podvodech století.

Mne však upoutala na tom všem zpráva, že ten balík "cablegate" dostaly ony redakce pár měsíců před zveřejněním - jako aby to mohly "zpracovat". A teď tuto informaci dejte do souvislosti s pěkně inscenovaným obrovským pobouřením amerických ouřadů, komedií s uháněním Assange a vše, co s tím souvisí. Zrada, velezrada, atd...

Napadlo vůbec někoho, že v těch redakcích, či redakčních teamech, které na "cablegate" měly pracovat "měsíce", se musel vyskytnout aspoň jeden člověk, který je placen z Langley, ergo, že musel dát svým chlebodárcům vědět, o co se jedná - a že se nic vlastně nedělo, až do inscenovaného pobouření po zveřejnění? On tam dozajista nebyl sám, co mohl, měl a musel to dávat dále - spíše se s takovými hlášeními roztrhl pytel. Nebo je snad někdo tak naivní, že si myslí, že redakce nejsou prošpikované takovými lidskými typy? A co teamy WikiLeaks samy - tam taky nejsou lidé od organizací, co sílí v Langley a na podobných místech. To si mohou Wikileaks nadšenci vyprávět mezi sebou, ale nepočítejte s tím, že těch "pár" pochybovačů se nechá uspávat takovými bajkami. Ale máte pravdu, že na menšině nesejde, ovčany mají pevně v hrsti jiní ptáci...

Čili inscenace. Vzpomínáte-li dřívější "zásluhy" WikiLeaks, nezapomeńte si uvědomit, že to mohly být jen cukříčky, kterým se získávala důvěryhodnost , identifikace a pověst "spravedlivých". Nyní jde do tuhého. S podporou mainstreamu, jehož pomoc je mocenskými vztahy zajištěna, se mohou plnit opravdové cíle a úkoly. Já si nemohu pomoct, ale na "lidi dobré vůle a nejlepší úmysly moc nevěřím - ono většinou je za tím skrytá čertovina. to však nevylučuje, že se nevyužívá užitečné idioty - ba naopak, ti jsou zapotřebí více než kdy jindy.

233819

15.01.2011 03:12

Ropu se ukrýt nepodařilo

Pane Vítku, děkuji,

ighb 91.?.?.?

za Vaše příspěvky 236000 a 236043. Z celé plejády diskutérů - s malými výjimkami, jako je namátkou příspěvěk 235924 - jste snad jediný, který se vyzná v materii. Kdo se nahonem "dovzdělával" s pomocí mainstreamu, šířícím pseudoekologické slaboduchosti, které pak bral za bernou minci a dodával k tomu v nejlepší víře, že koná dobro ještě zuřivost, míšenou s hysterií, dozajista nikdy neuvěří tomu, co napsal Jan Vítek. Problém však není v tom, jestli někdo něčemu uvěří, problém je v tom, zdali někdo něco o materií ví. Možná na schůzích zelených aktivistů si všichni budete radostně přitakávat a vyprávět si, jak jste to těm Vítkům nandali, ale taková vítězství nebudou ani Pyrrhova - nejsou žádná. Myslíte, že se to nepozná, jaké nesmysly fabulujete - ano vy, vystupující pod nickem "jen tak".

Chtěl jsem se ale původně jen obrátit na Vás, pane Vítku. Ono fantasírování o následcíchoné "nehody" mne ani tak moc nikdy nezajímalo, protože to považuji za dobře okloněnou diskusi. Tu opravdu smysluplnou diskusi jsem totiž nikde doposud nezaznamenal. Jde totiž o hlavní problém celé té causy - jak může vybuchnout den a půl hořící plošina - a potažmo, jak se může následkem onoho velice divného výbuchu (čeho) potopit nepotopitelná plošina. Podotýkám, že při každých vrtech se s takovými požáry z principu věci musí počítat a taky se počítá. Plošina sama neposkytuje žádný prostor, kde by mohlo dojít k míšení methanu se vzduchem v množství, aby to pak mohlo bouchnout - zvláště, když plošina hoří a všechen plyn, který by theoreticky vyhučel nahoru, okamžitě chytne od ohně, který je k dispozici. Výbuchy plynu mají následky v uzavřených prostorách - v domech - ale ve volném prostranství, jako je moře eventuální výbuch nemůže mít žádné zničující následky - pro lidi, co se vyznají, není třeba vysvětlova proč. Fabulace, že to bouchlo hned zpočátku jsou rovněž nesmysl - důkazem jsou lidé, kteří přežili. Kdyby měl nastat opravdu výbuch ve volném prostoru takový, aby byl fatálně destruktivní pro konstrukci vrtné plošiny, následkem čehož by se musela potopit, nemohl by přežít nikdo - jenže ve volném prostoru nejsou výbuchy plynných směsí vůbec srovnatelné s výbuchy v uzavřených prostorách.

Do onoho potopení plošiny byla zřetelně intaktní trubka, která vedla nahoru směs plynu a oleje (ropy) - jinak by nahoře nemělo co hořet způsobem, jak takové plošiny hoří - klasická fakule a protože olej stříká na plošinu podchlazený (dole je teplota kolem 5°C, nemluvě o dalším ochlazení uvolněním tlaku), tak plošina sice hoří mocně, ale na její konstrukci to nemůže mít žádný vliv. Podívejte se na chronologické záběry z onoho jednoho a půl dne, kdy plošina hořela. Hořící ropa nemá nikdy dostatek kyslíku na svůj uhlíkový obsah, proto hoří čadivým plamenem - mimochodem, to je stejný problém hoř

236080

15.01.2011 03:15

Ropu se ukrýt nepodařilo

Pane Vítku, děkuji, II.

ighb 91.?.?.?

Podívejte se na chronologické záběry z onoho jednoho a půl dne, kdy plošina hořela. Hořící ropa nemá nikdy dostatek kyslíku na svůj uhlíkový obsah, proto hoří čadivým plamenem - mimochodem, to je stejný problém hořících baráků v cause 911 - teplota, kterou vyvíjí takový plamen není pro ocelovou konstrukci nebezpečná. Otázka zní - co za těchto okolností způsobilo potopení "nepotopitelné plošiny" ? Myslíte, že by byl problém onomu potopení pomoci nějakým jednoduchým inside job - libo, kdo by jej organizoval a prováděl ? Samozřejmě, když se takové otázky ani neformulují, tak nikdo nebude hledat pak stopy na potopených částech v jedenapůl kilometrové hloubce.Vždyť přece "plošina po dni a půl hoření vybuchla a potopila se" - to, že hořela předtím den a půl se v souvislosti s výbuchem ani raději nepřipomíná. Co kdyby si někdo vzpomněl na heslo - napřed oheň, potom plyn - aby nám třeba nebouchla (trošku) při zapalování plynová trouba... Poudačky pro laiky, jak vybuchuje více než den hořící plošina jsou pro "jen tak" et al. - ale pro lidi, kteří dávají věci do souvislostí to samozřejmě nestačí.

236081

02.04.2013 15:53

Amerika: Nová Saúdská Arábie? (3.část)

Engdahl a neviditelná ruka trhu

ighb 92.?.?.?

Nemíním, protože nemám přehled o skutečné situaci, se k Hudgesovi vyjadřovat. Je samozřejmě možné, že frackingová pole se vyčerpávají více nebo rychleji, než se původně předpokládalo, že investice do nových vrtů přesahují zisky z prodeje plynu, dobrá, vše vnímám, nebo lépe řečeno nemohu se k tomu vyslovovat. Nejsem však zde od toho, abych bez hnutí brvou sežral vše, co se mi předkládá na talíři. I když nejsem politický ekonom, přesto i mne, naprostého laika trklo během čtení onoho třetího dílu Engdahlovy litanie nad frackingem do oka několik věcí, které spolu souvisí - e k o n o m i c k y. O to více mne nepříjemně udivuje, když si autor formátu, jakým Engdahl je, těchto věcí nevšímá. Tím, že se o nich nezmiňuje, přece neznamená, že by o nich nevěděl. Když něco takového trkne do oka ekonomického laika, tak to asi není k přehlédnutí.

Zacituji kousek z článku :

Společnosti začaly v r. 2012 přehodnocovat své zásoby a tváří v tvář spotové ceně plynu, které mezi červencem 2011 a červencem 20123 poklesla na polovinu, jsou nuceny připustit, že dlouhodobý výhled u cen zemního plynu není pozitivní. Tyto odpisy mají dominový efekt, protože bankovní úvěry jsou typicky vázány na zásoby společnosti, což znamená, že mnoho společností je nuceno renegociovat úvěrové linky nebo provádět nouzový odprodej aktiv, aby získaly hotovost.
Počínaje srpnem 2012 mnoho velkých producentů břidlicového plynu v USA bylo nuceno oznámit značné odpisy u hodnoty svých aktiv u břidlicového plynu. BP oznámila odpis ve výši 4,8 miliard dolar, včetně dalšího snížení hodnoty jejích americký aktiv u břidlicového plynu ve výši přes 1 miliardu dolarů. Britská BG Group provedla odpis u svých amerických zájmů u břidlicového plynu ve výši 1,3 miliardy dolarů a Encana, největší kanadský spekulant s břidlicovým plynem, odepsal v USA a Kanadě aktiva u břidlicového plynu ve výši 1,7 miliardy dolarů a doplnil to varováním, že další odpisy jsou pravděpodobné, pokud se cena plynu nezotaví (28).

Převedu-li odborné ekonomické výrazy do jazyka laika, vysvítá z citovaného prvního odstavce toto :

Společnosti začaly v roce 2012 aktualizovat finanční hodnotu svého majetku, které je možné ze svých vrtů získat a tváří v tvář aktuální (současné) ceně plynu, která mezi červencem 2011 a červencem 2012 poklesla na polovinu původně odhadované ceny, jsou nuceny připustit, že dlouhodobý výhled cen zemního plynu znamená, že tato cena nebude růst a tedy neskýtá naději, že by hodnoty předpokládaně vytěženého plynu mohly dosáhnout úrovně, s kterou se počítalo původně.

287523

02.04.2013 16:00

Amerika: Nová Saúdská Arábie? (3.část)

Engdahl a neviditelná ruka trhu II.

ighb 92.?.?.?

Tomu tak je vždy, když produkce komodity je tak vysoká, že tlačí cenu dolů. Nejen odhady hodnoty společnosti (cena jejich akcií) tak paradoxně při úspěchu podnikání u těžby takových komodit jako je frackingový plyn, kopíruje hodnotu odhadu ceny plynu, kterou má společnost na svých polích. Padne-li cena (cena padá, tlačí-li na ni větší množství nabídky) padne taky hodnota ještě nevytěžených zásob na polích společnosti. To snad dá rozum. Společnost se tak víceméně stává obětí vlastního úspěchu těžby (a rovněž úspěchu těžby konkurentů). Tím současně se zvyšuje reálné zadlužení společnosti, neb se zvyšuje rozdíl mezi skutečným dluhem v bankách (ten se reálně nemění) a hodnotou vytěžitelného plynu, kterou by se dluh mohl umořovat. V podstatě jde o jakýsi účetní trik, který se může časem rovněž měnit. Kdyby mělo dojít k poklesu těžby - jedno z jakých důvodů, jestli technologických či v rámci obchodní politiky a'la OPEC, cena se sníženou nabídkou opět pozvedne a hodnota zásob plynu se - účetně - zvýší. Řečeno jazykem článku : "výhled u cen zemního plynu bude positivní".

Facit - lepší důkaz o úspěšnosti frackingu v USA, než je značný pokles ceny plynu (včetně prognoz dlouhodobého vývoje cen "není positivní") - a s tím související účetní problémy těžařských firem nemohl být podán. Všechno ostatní jsou spekulace, padající ceny - důkaz technologické úspěšnosti produkce - jsou argument - a měl by být i pro politického ekonoma Engdahla.

Je snad již dozajista zřejmé, co mi na Endahlově textu vadí a proč konstatuji, že jeho "přehlédnutí" úlohy "neviditelné ruky trhu" není hodné politického ekonoma jeho úrovně.

Zbytkem se mi nechce zabývat, už jen proto, že k spekulacím finančních investorů, falešným odhadům, léčkám burzovních šíbrů, podvodným účetnictvím a jinými podobnými úkazy, běžnými ve světě finančního průmyslu, se nemohu vyjadřovat - neb v tomto světě nežiji a není mi nic tak cizího.

Mohu si však snad trochu spekulativně dát dohromady současný Engdahlův text s jeho angažovaností na satelitním televisním kanále Russia Today, kde jsem jej v minulém roce aspoň jednou viděl v roli experta při jejich diskuzích (připojen z Franfurtu nad Mohanem). Bohužel nesleduji tento tv kanál pravidelně, jen velmi zřídka. To by se dalo dát dohromady - protože Rusko je největším exportérem zemního plynu - je logické, že mu nejdou pod fousy frackingové aktivity obtížné konkurence, které, když nic jiného, by mohly stlačovat cenu plynu na světových trzích. Nechce se mi používat v souvislosti s Engdahlem přísloví "Koho chleba jíž, toho píseň zpívej", ale jaksi automaticky se zde vytváří podezření, že se Engdahl nechal zapřáhnout do káry ruských plynových exportérů.

287524

02.04.2013 16:02

Amerika: Nová Saúdská Arábie? (3.část)

Engdahl a neviditelná ruka trhu III.

ighb 92.?.?.?

Ještě jednou zdůrazňuji, že si svým štěkem všímám pouze onoho jednoho konkrétního - Engdahlově námitce, že se produkční firmy dostávají do potíží kvůli poklesu ceny plynu v USA - která je ale současně důkazem, že frackingová technologie je tam i přes všemožné spekulace úspěšná. K ničemu jinému se nevyjadřuji. K technologickým námitkám doporučuji konfrontaci s článkem Vítězslava Kremlíka na Oslu - http://www.osel.cz/index.php?clanek=6125

287525

25.10.2016 15:18

Establishment zachvátila panika

nefantasírujte, pozorovateĺ (352885)

ighb 188.?.?.?

Jak jste přišel na to, že Sanders měl podle (zřetelně Vašich) předpokladů zvítězit v primárkách ? Neměl žádných předpokladů, ale zaujal především mládež - a měl proto překvapivé výsledky (dokud nebyly zfalšovány). Od samého počátku byla však Killary favoritkou nejen vedení demokratů, ale i celého washingtonského establishmentu (o těch, " jejichž jméno se nesmí vyslovit", nemluvě).

Sanders - ten o koho jde - je ovšem příjmením "Bernie"...Jim je jakýsi černoprdelnický televisní parasit, působící v Budapešti - aspoň podle wiki - toho doufám nemyslíte...

352890

Káva pro Zvědavce

50

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 111 čtenářů částkou 17 636 korun, což je 50 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 3

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Maďarská poslankyně skartovala knihu dětškých pohádek plnou gayů a leseb, aktivisté ječí13.10.20 18:08 Maďarsko 3

Měnové kurzy

USD
23,07 Kč
Euro
27,27 Kč
Libra
30,06 Kč
Kanadský dolar
17,50 Kč
Australský dolar
16,45 Kč
Švýcarský frank
25,44 Kč
100 japonských jenů
22,02 Kč
Čínský juan
3,44 Kč
Polský zloty
5,95 Kč
100 maď. forintů
7,49 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
30,19 Kč
1 unce (31,1g) zlata
44 010,61 Kč
1 unce stříbra
564,86 Kč
Bitcoin
303 003,88 Kč

Poslední aktualizace: 27.10.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 55 430 298