Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Dáša

Nalezeno 483 příspěveků, 8 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

17.06.2004 14:47

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Dáša 212.?.?.?

Nemyslím si, že agresivita některých muslimů vznikla kvůli politice Bushe. Terorismus je jako psychopatie. Čím víc se s nimi mažeš, tím víc smrdí.
Souhlasím s tím, že kultura je jiná tu i onde. Nevnucujme si ji navzájem. Já nebudu chodit bez zakrytými vlasy mezi araby a oni ať tu chodí jako my nebo ať zůstanou doma. Není přeci možné cpát sem mešity, já jim např. do Afghanistánu necpu křesŤanský kostel. To by byl z jejich strany pěkný pokřik!
Zkrátka, každý doma jak je zvyklý, jinde se buď přizpůsobím, zžiju, nebo tam nelezu!

29900

05.05.2005 19:58

Kdo vězní novináře v Iráku?

RE: Kdo vězní novináře v Iráku?

Dáša 80.?.?.?

Všechny do jednoho bolševické režimy - od Maďarska, Polska, NDR, Československa, Jugoslávie, až třeba i po Sovětský svaz padly pod tíhou celonárodního politického programu, který sliboval občanská práva, svobodu, demokracii, lidská práva, pluralitní politický systém - nikoliv pod tíhou programu, který by sliboval vuřty, sýr, salám, boty, oděvy, auta, či letní dovolené u moře.

Tady si Vám budu oponovat. Nevím kde jste v té době žila, ale za politickým programem,který sliboval svobodu, demokracii ..., si češi představovali právě ty vuřty, sýr, salám, boty, oděvy, auta, či letní dovolené u moře.

51723

06.05.2005 19:23

Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

RE: Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

Dáša 80.?.?.?

Tak dlouhé nohy a minisukně. Konečně jsme u jádra věci.
Tak vo to tedy GO.

51834

30.05.2005 19:35

Francouzský vítr změn?

RE: Pořád věřím, že to tak hrozné není...

Dáša 80.?.?.?

Nenechám, podívejte se na naše zákony, v těch se už nevyzná nikdo.Podle toho jaké paskvily parlament schvaluje je nad slunce jasné, že to nikdo ani nečte.
Vlastně je tady ještě druhá možnost. Oni to sice čtou, ale vůbec tomu nerozumí a to je ještě horší varianta.

54064

18.10.2005 19:15

Aura reality show

Hádáte se sice hezky

Dáša 80.?.?.?

ale nějak vám z toho vypadla chudák Aura. Paní Martině , velmi čistotné ženě, která tvrdí, že jejím posláním je především zajistit perfektní servis svým dětem je zcela jistě putna, jestli braky typu Vyvolení nebo Velký Bratr pocházejí z USA nebo ne. Dokonce jí určitě nevadí, že tyto braky její děti sledují, pokud ovšem mají k dispozici dostatečné množství oblíbené zmrzliny. Co jí skutečně vadí a to zásadně, je psí chlup v kuchyni, či nedejbože poškrábaná podlaha. A to je ta drsná realita o které psala (alespoň já jsem to tak pochopila) Mindy.
Bohužel jak to tak vypadá, i na tomhle fóru se řeší především to, zda podobné kraviny pocházejí z USA , či jiné podobné " kulturní" země. Aura zatím stále sedí ve své kleci,kde se nemůže ani pořádně postavit.Týrání zvířete je zřejmě z hlediska výchovy nepodstatný detail na rozdíl od zhoubného vlivu reality show. Tak soudím podle vašich reakcí. Jen mě napadá kolik takových čistotných Martin tady vlastně je?

74726

20.10.2005 18:33

Jahnova lekce Paroubkovi

Chyba není v Jahnovi

Dáša 80.?.?.?

Je mi naprosto jedno z jakého finančního prostředí pochází Jahn, jeho vzdělání je spíše ku prospěchu nežli ke škodě. V každém případě mu je asi jasné, že ČSSD (ale ani ODS) nemají šanci a ani nechtějí řešit problémy ve zdravotnictví.Proč tedy za ně kandidovat a špinit si s nima ruce?
Žádné kosmetické úpravy zdravotnictví nepomůžou.Musí se udělat rázný řez do pacientů, pojišťoven i lékařů.
Pacienti si prostě musí připlácet na pobyt v nemocnici, i kdyby si měli hradit jen stravu. Vždyť doma přece také musí jíst.
Také mi není jasné proč stát platí pojišťovnám za každého důchodce, dítě nebo nezaměstnaného jen necelých 500Kč měsíčně, když osoba bez zdanitelných příjmů, která nespadá do žádné z těchto kategorií musí zaplatit 970Kč.Jaký je mezi nimi rozdíl?
Soukromí lékaři mě vytáčejí svými neustálými nářky na nedostatek peněz. Přitom když se podívám kolem, tak každý druhý z nich vlastní dům, drahé auto atd.. Ne, nezávidím jim, ale proč mají mít srovnatelný a mnohdy ještě větší plat než specialisté v nemocnicích a na klinikách? Obvoďákům stačí k výkonu práce stetoskop, tlakoměr, prupiska a recepty. Když si neví rady stejně vás pošlou k odborníkům.Je bezpodmínečně nutné zrušit kapitační platby a platit jen za výkon. Nikdy nepochopím proč mají obvodní lékaři dostávat peníze jen za to, že mají někoho v evidenci.

74896

20.10.2005 18:44

Islám

RE: Nic vic nez modni propaganda...

Dáša 80.?.?.?

>Alexo, jak víte, co si většina Američanů přeje? Nejsem si
>jist, jestli průzkumy veřejného mínění skutečně ukazují,
>co si občané skutečně přejí. Samozřejmě demokracie
>zdaleka nefunguje podle průzkumů veřejného mínění. Takhle
>fungovala za clintonovy vlády a jak to dopadlo. V demokracii
>totiž mimo jiné důvěřují lidé svým politikům a politici
>musejí tuto důvěru respektovat i proti názoru většiny. Ono
>totiž jsou úplně jiné věci názor a zájem, to je nutno
>zásadně rozlišovat. V zájmu USA a celého civilizovaného
>světa je bojovat proti teroristům na jejich půdě než na
>půdě západních velkoměst...

Průzkumy se zcela jistě dají různě upravovat a falšovat, jenže tentokrát zřejmě ukazují pravdu.
Pochybuji, že Američané jen tak přehlídli fakt, že v době kdy na jejich území řádil hurikách a New Orleans mizel z mapy světa , hráli si jejich správní hoši na vojáčky v Iráku a jejich vlastní vláda v čele s prezidentem je hodila přes palubu. Těžko někdy pochopí , že boj proti teroristům byl v té chvíli důležitější než jejich životy.

74899

20.10.2005 19:32

Jahnova lekce Paroubkovi

RE: Chyba není v Jahnovi

Dáša 80.?.?.?

>O doktorech bych vám mohla povídat, paní Dášo, jednu dobu
>jsem totiž pracovala v jedné zdravotní pojišťovně. Vím
>tedy, co se proplácí paušálně, a na které platby lékaři
>prostě nárok nemají, přesto je požadují. Nicméně co se
>těch paušálů týče, v tom se té bandy kupodivu zastanu -
>doktor má v evidenci x pacientů, o tu agendu se musí starat.
>Někdo se vdá, rozvede, změní jméno, bydliště, umře... a
>pořádek musí bejt, že jo. A samo se to neudělá. Od toho
>jsou sestry. A tu sestru je také třeba platit.

No tady s Vámi budu mírně nesouhlasit. Ta agenda o které mluvíme není tak náročná jak vypadá, navíc lékař provede změnu pouze tehdy, když mu ji pacient nahlásí. A údaje v kartě upravuje většinou sám a ve chvíli kdy tam pacienta má. Stejnou evidenci si například vede i zubař, který kapitační platby nedostává a přesto ho to nerujnuje.

Jedno je jisté, musí se začít důsledně a důkladně kontrolovat lékaře jestli skutečně provedli to co si účtují. Potom zřejmě zjistíme, že naše zdravotnictví má peněz dostatek.

74909

20.10.2005 19:44

Jahnova lekce Paroubkovi

RE: Musim rict

Dáša 80.?.?.?

>Asi takhle.Když se zeptáte po hospodách, zda chtějí mít
>špičkovou lékařskou péči, tak každej řekne: jo.

>Na dotaz zda si na ní chce připlatit, řeknou: ne.
>A to je ten problém.Peče bude zadarmo, ale pouze taková
>nijaká.Pak ale lidi budou řičet.

Tak tohle je velmi manipulativní otázka.Takhle problém nestojí.
Za prvé, co je to "špičková" péče?
Za druhé,"špičková"" nemusí vždy nutně znamenat velmi drahá.
Za třetí, ten kdo skutečně "špičkovou" péči vyžaduje , ten si na ni také už dávno doplácí.

74912

20.10.2005 19:52

Jahnova lekce Paroubkovi

RE: Musim rict

Dáša 80.?.?.?

Nechci se VZP nijak zastávat, ale na její obranu je nutné říct, že právě ona má ve své evidenci nejvíce důchodců. A ta pětistovka , kterou za ně stát laskavě zaplatí nestačí. Mám staré rodiče , otec je po mozkové mrtvici, takže sama vidím kolik to měsíčně stojí.

74916

21.10.2005 12:14

Jahnova lekce Paroubkovi

RE: Musim rict

Dáša 80.?.?.?

Byla jsem v LDN mnohokrát , vím jak vypadají pokoje s ležáky a netvrdím , že tam jde o špičkovou péči. Jde o péči v rámci možností a s tím nic nenaděláte. Tvrdím, že je nutné, aby každý pacient si hradil některé léky plně a připlácel na pobyt v nemocnicích. Nedělejte si ale iluze, LDN nebudou nikdy vypadat jako pokoj v pětihvězdičkovém hotelu.

74975

22.10.2005 18:43

Krejčíř začíná mluvit

RE: Svetova luza vladne

Dáša 80.?.?.?

Tady jste trochu mimo obraz trodasi. Radovan Krejčíř začínal pod dohledem zkušeného oka svého tatíčka Lamberta. Bývalého šéfa OSP a aktivního člena KSČ.
Po revoluci rychle chytil ten správný vítr a paktoval se s každým kdo byl zrovna u moci, ODS nevyjímaje. ODS by si neměla moc vyskakovat, protože Kočárník a spol. byli s Krejčířema jedna ruka. Tady začíná jejich kariéra miliardářů, bez jejich "nezištné" pomoci byli oba Krejčíři dnes jen zlodějíčci okresního formátu.

75094

23.10.2005 17:52

Jahnova lekce Paroubkovi

RE: Priplaceni

Dáša 80.?.?.?

>Nemocnice nemají peníze a tak jsou nucené nakupovat
>levnější a méně kvalitní materiál.Pochopitelně Vám to
>neřeknou.

Tak to není, oni ušetří na platech zdravonického personálu. Tedy ty soukromé nemocnice určitě. Poté co u nás privatizovali nemocnici, tak v prvé řadě zrušili oddělení , která jim nevynášela - chirurgii a gynekologii(bez ohledu na to, že se jednalo o velmi kvalitní pracoviště kam jezdili lidé na zákroky a operace z daleka). Místo nich udělali rehabilitaci a oddělení následné péče. Tam se bodíky sbírají lépe. Snížili počet sester a pomocného personálu na minimum a snížili jim také platy. Holt byznys je byznys. A pacient je nezajímá. Takže když slyším o privatizaci nemocnic, dělá se mi špatně.

75190

24.10.2005 19:46

Španělský soud vydal zatykač na vojáky USA v Iráku

RE: Zmínění američtí vojáci

Dáša 80.?.?.?

> je naprosto nemyslitelné, aby američtí vojáci
>podléhali jurisdikce té země, ve které se nalézají.
Z vašeho hlediska je to zcela jistě nemyslitelné. Ono sedět v base za "hrdinské" činy by asi pro vás nebylo to pravé ořechové.

>V jiných zemích mají také různé nesmyslné
>zákony.
Jaké nesmyslné zákony, které by mohly být aplikovány na vojáky US army máte na mysli?

>I německé zákonodárství má své chyby, například
>nemá trest smrti a tak dále.

Stát,který zrušil trest smrti má špatné zákonodárství? V tom případě je Šáríja dokonalá, přesto ji tady používáte jako strašáka.


>A v neposlední řadě, vojenské
>zákony a soudnictví jsou daleko férovější než civilní,

A jak jste došel tomuto závěru?75315

24.10.2005 19:57

Soudce Košela potvrzen ve funkci

RE: Ne, duveru v ceske soudy nema nikdo koho znam...

Dáša 80.?.?.?

>Ja si zase myslim, ze clovek muze a ma podporovat co on uzna za
>vhodne. Je stale lepsi, kdyz pro uspokojeni 1000 pedofilu bude
>natoceno 10 deti, nez aby tech 1000 pedofilu obtezovalo a
>svlekalo 100 deti [mrknutí jedním okem]

>
>Vemte si to tak [mrknutí jedním okem]
>
>Ja take podporuji pripadne zabiti Paroubka a take je to nezakonne
>a de-facto spatne, ale je to ma svoboda, podporovat co ja uznam
>za vhodne.

>Necht si i soudce podporuje, co uzna za vhodne.
>
>Jedine co je alarmujici je fakt zverejnovani takovychhle
>intimnich veci z vysetrovani - to je jadnoznacne poruseni prava
>na soukromi [oči v sloup] [zahanbení]


trodasi, proboha kam na tyhle zhovadilosti chodíte?
Pedofilie je hrůzná a nebezpečná úchylka, která páchá nezvratné škody především na psychice dítěte. Je neomluvitelná.

75316

25.10.2005 14:05

Španělský soud vydal zatykač na vojáky USA v Iráku

RE: Zmínění američtí vojáci

Dáša 80.?.?.?

>>>A v neposlední řadě, vojenské
>>>zákony a soudnictví jsou daleko férovější než civilní,
>

>>
>>A jak jste došel tomuto závěru?
>
>Protože americkým vojenským zákonům podléhám...


A vy už jste byl souzen civilním i vojenským soudem, že můžete skutečně porovnávat jejich "férovost" (pokud to vůbec lze porovnávat)? Nebo váš závěr vychází z vašeho přesvědčení - co je zelené to je správné?
Spíše to vypadá tak, že vojenské soudnictví je férové, protože ze zákona kryje a toleruje zločiny, které by v civilu nikdy nemohly projít. Věřím, že pro vás je daleko přijatelnější být zbaven hodnosti, než sedět v base třeba sedmdesát let.
Asi vám nedochází, že US army není tak vstřícná vůči svým vojákům , protože je miluje, ale protože především musí chránit svoji image . Za vším jsou peníze, průšvihy v armádě = krácení rozpočtu.

75434

25.10.2005 14:12

Španělský soud vydal zatykač na vojáky USA v Iráku

RE: '..Petr Veliký si přál číst v novinách : hrdinná armáda malého Československa..'

Dáša 80.?.?.?

>me jeden Srb na to odpovedel
>'..Kdyby se to stalo nam, mi bychom byli zabrani, o tom neni
>pochyb, ale okupanti by se zde brodili po kolena v krvi..'

Měl pravdu ten Srb, to jsme všichni viděli během konfliktu v Jugoslávii.
Zvěrstva na nevinných lidech, potoky krve na všech stranách. A stálo jim to skutečně za to? Pochybuju. Tohle vám chybělo Petře Veliký? Stejná situace by mohla být i tady. Proto jste emigroval?
No, díky bohu, že jste emigroval.

75435

25.10.2005 14:34

Soudce Košela potvrzen ve funkci

RE: Ne, duveru v ceske soudy nema nikdo koho znam...

Dáša 80.?.?.?

>Mila Daso, na tyto "zhovadilosti" chodim do vlastni hlavy [velký smích]
>Strucne a jasne, odmitam videt cervene proto, ze se rekne - hele,
>pedofil.
Nemusíte vidět červeně, ale pokud máte ve vlastní hlavě alespoň trochu rozumu, tak byste ho měl teď použít a zkusit pochopit pocity např. osmiletého dítěte, které je naráz postaveno před fakt, že jakési cizí monstrum ho obnažuje a požaduje po něm věci které jsou pro něj naprosto cizí a nepříjemné. A to teď nemluvím o agresivitě a bolesti. Ten strach a to trauma si ponese sebou po zbytek života. Takže pořád vám to ještě připadá bezvýznamná banalita?

>Nezvratne skody na psychice ditete konaja TV, reklamy,
>filmy i chovani dospelych.

To jsou argumenty lidí, kteří neví o čem mluví.


>Je treba si uvedomit, ze pokud se dite proda za penize k foceni,
>neni chyba ve fotografovi (vetsinou pracuje na objednavku) ale v
>rodicich ditete za vychovu, jenz postavila penize nadevse.

O čem to tady mluvíte? Prodej dítěte? Tady není rozdíl mezi objednavatelem, fotografem a tím kdo to dítě dodá. A osmileté dítě se samo neprodává,a co roční děti, co kojenci. Pedofilie není jen o šestnáctiletých. Víte to vůbec?

>Neomluvitelne? Hmmm. Divaji se vase deti na TV...? [mrknutí jedním okem]

Ano dívají, to jen na některé pořady a filmy.

75442

25.10.2005 15:15

Španělský soud vydal zatykač na vojáky USA v Iráku

RE: '..Měl pravdu ten Srb, to jsme všichni viděli během konfliktu v Jugoslávii..'

Dáša 80.?.?.?

Myslím , že jsem pochopila dobře.
ČSSR napadly vojska Varšavské smlouvy, tzn. vojska spřátelená, ta která měla držet pohromadě a ne jít vzájemně proti sobě.
V Jugoslávii se vzájemně napadli sousedé, společně žijící ve federaci. Země které si měly pomáhat a podporovat se vzájemně.

Na naší straně byly jako odpor jen přemalované cedule a schválnosti vůči Rusům a ostatním armádám. Ano, stálo nás to dvacet let života. Ale neneseme si sebou do budoucnosti vůči ostatním nenávist až za hrob.

Srbové, Bosňané, Chorvati a ostatní národnosti si bránili svou "pravdu" proti "okupantům" a zbytečně zemřela spousta nevinných lidí. Tuhle nenávist si sebou ponesou po generace. A ta nenávist může kdykoliv znovu přejít v krveprolití.

Takže si myslím, že jsme zvolili v porovnání s Jugoslávci dobře. Jako národ nejsme válečníci a to je podle mého názoru jen dobře. Já považuji za rozumnější přežít, než mít vyryto jméno na nějakém náhrobku.

75446

26.10.2005 14:28

Španělský soud vydal zatykač na vojáky USA v Iráku

RE: Zmínění američtí vojáci

Dáša 80.?.?.?

>>Spíše to vypadá tak, že vojenské soudnictví je férové,
>>protože ze zákona kryje a toleruje zločiny, které by v
>civilu

>>nikdy nemohly projít.
>
>Dášo, ale ty zločiny, o kterých si myslíte, že jsou
>zločiny, ve skutečnosti zločiny nejsou. Pokud v tomto
>případě vizuelně nelze rozlišit nepřátelského vojáka od
>novináře s teleobjektivem, tak k žádnému zločinu nedošlo.
>Je to chyba novináře, že se nachází uprostřed bitvy a
>ještě k tomu za špatné viditelnosti. Podobné případy se
>stávaly v minulosti mnohem častěji s daleko vyššími
>civilními obětmi.

Ten novinář je jen kapka v moři.
>Americké vojenské soudnictví je mnohem
>efektivnější, férovější a rozsudky jsou vynášeny mnohem
>rychleji než v civilu.
Pořád jste ještě neuvedl jediný argument pro toto vaše tvrzení.

> Neznám jediný případ, ve kterém by
>armáda kryla nějaký zločin, který by v civilu nemohl
>projít.

Problém bude zřejmě v tom co vy považujete za zločin a co je podle vás jen přetupek.

>Dášo, jestli vy o něčem takovém víte, tak sem s
>tím. Ale, prosím, ne nějakou pomatenou anti-ami propagandu (ta
>italská lanovka patří také do této kategorie)...

To není pomatená anti-ami propaganda. To se stalo a je to fakt. S tím nic nenaděláte. Vy máte jednu zásadní potíž ve vaší argumentaci. Za všechno můžou ostatní a co nejde okecat to je anti-ami propaganda. Já chápu, že se to bohužel může stát(mám na mysli Italskou lanovku), ale nic se neděje náhodně a tady někdo udělal zásadní chybu. Možná pilot, který se předváděl. Možná člověk, který měl lanovku zanést do mapy a neudělal to (možná, že v té mapě zanesená byla). Ale i tak, ta lanovka tam nevyrostla mávnutím kouzelného proutku a myslím si, že dnes není problém zjistit ze satelitních snímků naprosto přesně jak daná oblast vypadá. V každém případě to byl někdo v uniformě US army a armáda to dokázala zamést pod stůl.

75630

26.10.2005 18:06

Španělský soud vydal zatykač na vojáky USA v Iráku

RE: Kdo tenkrát totálně zklamal, byl prezident Beneš (?)

Dáša 80.?.?.?

>Benes asi moc dobre vedel, jake (ne)bojovniky ma k dispozici jeho
>narod, a spravne vyvodil, ze to nema cenu ze by neubranili ani
>jednu ceskou vesnici.

Petře Veliký, vyvodil jste z mé věty - nejsme národ válečníků zřejmě nesprávné závěry. To že nejsme národ válečníků ještě neznamená že jsme srabi.
Spíše dokážeme ocenit své šance na výhru a nejdeme hlava, nehlava do předem prohraných bitev. A za to se nemusíme stydět. Naštěstí jsme nepochytili taktiku velmocí " nas mnogoje" a hurá hlavou proti zdi.
Prezident Beneš nezklamal, udělal to co bylo v té době nejlepší řešení. Po Mnichovské dohodě ani jinak konat nemohl.

75652

26.10.2005 18:27

Soudce Košela potvrzen ve funkci

RE: Ne, duveru v ceske soudy nema nikdo koho znam...

Dáša 80.?.?.?

>Jak jsem rekl, jedinym problemem je pedo pecko, kde je treba
>podporovat jeho sireni co nejvice (a tim i vyrobu, nebot z
>kvalitnejsiho materialu (nejlepe digital) se to siri lepe [zahanbení] ),
>aby bylo treba tocit co nejmene noveho materialu a tim kazit co
>nejmene ditek.

Máte velké mezery ve znalosti trestního práva. Doporučuji urychleně doplnit.

>Ono to tak dneska de-facto funguje, jen vam se z toho delaji
>mzitky pred ocima, ale tot vse [mrknutí jedním okem]

V base se dělají mžitky před očima mnoha pedofilům . Zranění recta určitě patří mezi ty nebolestivější.

75657

26.10.2005 18:47

Člověk z fotografie

RE: Sakra,

Dáša 80.?.?.?

>Já mám také iráčany za normální lidi,kteří si chtějí
>zařídit věci po svém a ne po americku.

>A směli by například z peněz utržených za ropu také podporovat teroristická >hnutí na zničení jiných demokratických států?


A kde berete tu jistotu, že budou tyto peníze směřovat k teroristům? To že tohle tvrdí Bush ještě neznamená, že to je pravda.
Ostatně , peníze které USA trvale cpou Izraeli také nejsou určeny k zalesnění pouště. To vám ale nevadí, že?

Vy dělíte teroristy na zlé (muslimové) a dobré (ostatní).
Jenže ono je putna jestli to jsou lidé z Hamásu, ETA, IRA, popř. vašich domácích polovojenských bojůvek. Pořád to jsou teroristi.
Měřte všem stejným metrem.

75658

27.10.2005 14:46

Člověk z fotografie

RE: Sakra,

Dáša 80.?.?.?

>Jeden z mých kolegů osobně viděl v bagdádském archívu
>diplom rodině úspěšného sebevraha, ke kterému měl být
>vystaven šek na $25000. Bush si nevymýšlí na rozdíl od vás.

Diplomy si můžete pověsit leda tak na zeď. A co ten šek? Měl být, nebo byl? To je totiž podstatný rozdíl. Zatím to vypadá, že tento váš argument patří do kategorie JPP. S tím Bushem asi budete mít pravdu. Pokud je mi známo tak útok na Irák (jak sám řekl) mu přikázal Bůh. Škoda jen, že to Bushovi nemůže dosvědčit.


>Izrael na rozdíl od zbytku všech arabských zemí je jedna z
>nejlépe fungujících demokracií na planetě. Že to Evropané
>nechápou je jiný problém.

Izrael není Arabská země a ta jeho demokracie je velice diskutabilní. To ovšem nic nemění na faktu, že peníze inkasované od USA nejsou používány na rozvoj, ale na expanzi a likvidaci "neposlušných" sousedů.


>>Jenže ono je putna jestli to jsou lidé z Hamásu, ETA, IRA,
>>popř. vašich domácích polovojenských bojůvek. Pořád to
>>jsou teroristi.
>
>Už jsem dlouho neslyšel o teroristickém útoku provedeném
>někým jiným než fanatickými muslimy. Vy ano?

Ale ano, teroristických skupin je na celém světě mnoho a každá z nich je svým způsobem aktivní. Ono je ale zbytečné strašit Evropu Tamilskými tygry, ti jsou poněkud z ruky.

75726

27.10.2005 15:21

Člověk z fotografie

RE: Sakra,

Dáša 80.?.?.?

Víte Leho, mohli bychom vámi prezentované důvody útoku na Irák snad i akceptovat, kdyby je váš prezident tak často neměnil.

1. držení chemických a biologických zbraní a jasné důkazy o jejich připravovaném použití. Bum, zbraně nikdy nebyly nalezeny, dnes už víme, že to byla účelová lež k získání podpory ostatních zemí.

2. svržení Saddámova režimu a "osvobození" Iráčanů od tyrana. Bum, Iráčané neprojevují dostatečnou vděčnost a jak to tak vypadá nepovažují USA za osvoboditele , ale za okupanty. Čím to je?

3. Sám Bůh přikazuje Bushovi zaútočit na Irák (nový způsob šíření křesťanství ?).Bum, tento rozhovor byl beze svědků a patří spíše do oblasti psychiatrie.

4. Likvidace režimu, který na svém území shromažďuje teroristy a podporuje jejich útoky proti USA. Bum, teroristé z okolních zemí se houfně začali stahovat na území Iráku až po invazi USA. A to z důvodu boje proti agresorovi.

Takže co argument to lež. Nemůžete čekat, že budete každou chvíli měnit či doplňovat důvody k napadení svrchovaného státu a ostatní vám to budou žrát.

75733

27.10.2005 15:28

Člověk z fotografie

RE: Sakra,

Dáša 80.?.?.?

Tohle přece není o nenávisti k Americe. To je o zaslepenosti některých jednotlivců.
Vy ani váš známý jste žáden šek nikdy neviděli. Přesto s jistotou tvrdíte, že jich bylo vystaveno mnoho. Na jaké informace se tedy spoléháte? Nejsou snad ze stejného zdroje, ze kterého čerpá Bush?

75736

27.10.2005 15:31

Člověk z fotografie

RE: Sakra,

Dáša 80.?.?.?

Sákryš, tyhle informace zazněly v televizi z úst Bushe a Tonyho Blaira. Oni jsou fakt pomatení levičáci?
Tak teď už je to jasné.

75737

27.10.2005 15:54

Člověk z fotografie

RE: Sakra,

Dáša 80.?.?.?

Takže Leho má částečně pravdu. Za všechno můžou kryptokomunisti a levičáci. Bush a Blairem.
Aspoň jsme je konečně odhalili.

75742

28.10.2005 12:16

Člověk z fotografie

RE: Sakra,

Dáša 80.?.?.?

>>Otázka je proč nezaútočily.Protože Clinton byl příliš
>>inteligentní a věděl,že to nemá ani význam a že to je
>>píchání do vosího hnízda??Kdo to ví,odpoví. [velký smích]
>
>Jestli Clinton byl inteligentní, pak ovšem svou inteligenci
>používal úplně někde jinde než v práci. Přečtěte si
>knížku od Buzze Pattersona "Dereliction of Duty". Dozvíte se,
>jak raději hrál golf, než aby dělal kritická rozhodnutí.
>Dovíte se, jak jako jediný prezident v dějinách ztratil
>kartičku s kódy na odstartování atomových raket, jelikož v
>té době měl problémy s Monikou. Dozvíte se, jak Buzze
>Pattersona nechal stát samotného na chodníku s kufříkem se
>zařízením na odstartování atomových raket. Jak raději
>ujížděl z Washingtonu na výlety po světě, aby utekl před
>svými skandály. A tak dále a tak dále. Já vím, on se vám
>tento prezident velice líbí, neboť dělal v úřadě všechno
>možné kromě věnování se státním záležitostem...Leho, musím konstatovat že jste vskutku sečtělý člověk. Jen si nejsem jistá, zda to čtení knih ,není ve vašem případě na škodu.
Čím více čtete, tím v tom máte větší chaos. Ale možná to bude jen výběrem literatury.

75878

28.10.2005 12:31

Člověk z fotografie

RE: Sakra,

Dáša 80.?.?.?

>Dášo, vy jste slyšela osobně Bushe něco takového říci?
>Mám na mysli v originále a v Angličtině,

Pravda, v české televizi mluví Bush i Blaire pouze česky (bůh ví proč).
Tak to tady musí mít mezi tlumočníky jen samé nepřátele, když jim taková slova vkládají do úst. No fuj.

> například v
>České televizi jsem už slyšel několikrát rádoby
>"přeložené" lži amerických vojáků a politiků.

Jak víte, že se jednalo o rádoby přeložené lži? Tedy byly to lži, nebo rádoby přeložené?


>Já jsem nic takového neslyšel, pokud se pletu, jistě víte datum a
>příležitost kdy něco takového bylo řečeno...

Ale Leho, snad si nemyslíte, že sedím u televize, nahrávám si na video perly Bushe a vedu si přesnou evidenci kdy , kde , a při jaké příležitosti...
tenhle argument je i pod vaši úroveň.


75879

28.10.2005 12:47

Člověk z fotografie

RE: '..Irácký lid nejsou z drtivé většiny magoři. Magoři jsou džihádisté..' (Pan Leho)

Dáša 80.?.?.?


>A jen dousek na zamysleni: Iranskej inteligentni president vyzval
>muhamedy z celeho sveta aby smetli Izrael z povrchu zemskeho.

>To se nam zde zase rozviri debata na podporu toho Iranskeho
>blbce!

Asi nebude dobrý diplomat. To nejde hlásat nahlas myšlenky, které určitě občas napadnou i jeho Evropské kolegy.

75881

28.10.2005 18:26

Kdo profituje z ptačí chřipky?

RE: Nerad kazím zábavu, ALE

Dáša 80.?.?.?

>Legraci si proboha dělejte z čeho se vám zlíbí. (I když se
>vsadím, že v případě pandemie budou všichni vtipálci
>křičet, proč se s tím včas něco nedělalo!?) Berte to
>třeba jako upozornění, že jsme v pohodlí 20. století tak
>trochu zapomněli na to, že nejsme páni vesmíru. Epidemie
>decimovaly naši civilizaci stovky let, na mor, choleru a
>neštovice umíraly miliony lidí (odhaduje se, že v některých
>obdobích jen v Evropě i desítky milionů, takže se evropská
>populace redukovala téměř na polovinu!), na malárii, AIDS a
>chřipku umírají miliony dosud.

Máte naprostou pravdu Lone. Bude to tím, že ty potvůrky viry jsou přizpůsobivější než jsme my. Pořád jsou a také i nadále budou vždy o krok před námi.Navíc my jsme si za ta léta od objevení penicilinu rychle zvykli na antibiotika. Bereme ho dnes pomalu jako vitamíny a běda lékaři, když nám při banálním nachlazení odmítá předepsat Augumentin. Takže "požírači" antibiotik se klidně můžou nechat očkovat proti čemu chtějí, ale obávám se že v jejich případě to nebude mít valný účinek.

75921

28.10.2005 19:04

Člověk z fotografie

RE: Sakra,

Dáša 80.?.?.?

>Muzete se klidne bavit uz tedka. Co delaji americti vojaci v
>Iraku se dovite osobne ode mne, jelikoz ja jsem se odtamtud
>vratil minuly tyden po mesicnim pobytu jako americky vojak.

Leho, ale tady tvrdíte už minimálně pět měsíců, že jste v Iráku. Teď zase mluvíte o měsíčním pobytu. Jak vůbec chcete někoho přesvědčit o své pravdě, když si protiřečíte i v takových banalitách jako je délka vašeho údajného pobytu v Iráku?


75927

28.10.2005 19:13

Člověk z fotografie

RE: Sakra,

Dáša 80.?.?.?

A kdy a jak dlouho jste byl v Palestině?

75931

28.10.2005 19:22

Člověk z fotografie

RE: Sakra,

Dáša 80.?.?.?

>Vsadim se, ze se Zvedavci meho preklepu chyti a budou me
>usvedcovat ze lzi. Ale jsem porad v US Army Sergeant First Class
>a i kdyz bych v Iraku byl jakkoliv kratce, tak porad mam jeste
>plno kolegu, kteri chodi v irackych mestech na patroly, takze me
>vsichni se svou pomatenou anti-ami propagandou muzou polibit ...

Ale Leho, nemá smysl se chytat vašich překlepů, i kdyby jste tam byl týden, tak určitě jste se stačil seznámit se všemi , kteří tam slouží. Je pro ně určitě dost náročné sepisovat po každé patrole hlášení a předávat vám ho. Ale co by pro kamaráda neudělali. [smích]

75936

28.10.2005 19:26

Člověk z fotografie

RE: Sakra,

Dáša 80.?.?.?

>>A kdy a jak dlouho jste byl v Palestině?
>
>V Palestine jsem nebyl ale byl jsem pocatkem devadesatych let dva
>mesice v Izraeli. Mam ale par znamych Palestincu...

Máte vskutku obrovské množství známých po celém světě. A "dobře informovaných" známých.
Řekněte mi, jak to stíháte třídit a vyhodnocovat tak velké množství informací, vybírat co je pravda a co ne. Kde potom berete čas na službu vlasti?

75937

29.10.2005 12:24

Člověk z fotografie

RE: Sakra,

Dáša 80.?.?.?

> Já nikde nevidím v
>bushových prohlášeních jedinou větu, ve které by lhal.
>Neschopnost najít ZHN ve velkém množství neznamená, že Bush
>lhal, on není vševědoucí, jako vy, Alexo.

Problém je v tom, že ZHN nebyly nalezeny v žádném množství. Bush nemusí být vševědoucí, ale pokud chce napadnout svrchovaný stát, měl by proto mít pádný a neotřesitelný důvod. A za rezoluce OSN se neschovávejte. Pokud je mi známo, tak nikdo nedal USA pravomoc chovat se jako světová policie. Útok na Irák OSN nepodpořila, takže USA a Velká Británie vtrhly na území svrchovaného státu bez jakéhokoliv mandátu. Důvody k útoku se hledaly dodatečně a hledají a upravují se podle potřeby dodnes.


>podpoře terorismu jsem se už zmínil, ale nějaký čas jsem
>nepsal o jeho bláznivých synáčkách. Co myslíte, Alexo,
>jaký by byl svět s bláznem v čele Iráku jakým byl takový
>Qusay?

Ale USA podporovaly a dodnes podporují teroristické skupiny v Izraeli, to nemluvím o různých diktátorech v různých koutech světa.
Ale to je terorismus made in USA, který je naprosto v pořádku.

76050

29.10.2005 12:41

Člověk z fotografie

RE: Sakra,

Dáša 80.?.?.?

> Pro vás ale je to nepochopitelné, neboť i když
>se nejedná o velké kvantum informací, jejich obsah je pro vás
>nepřijatelný a tak se zoufale snažíte najít důvody, jak
>vysvětlit popisované skutečnosti aby pasovaly do vaší
>ideologie. Ale oni nepasují a pasovat nebudou, jelikož vy
>žijete ve vysněném světě...

Leho, to není o nepochopení obsahu vašich informací. Víte, ať příjde řeč na cokoli, Abú Graib, Guantanámo, Palestina, Izrael, Německo, atd.atd.,
tak vy vždy naprosto přesně víte co se tam odehrálo, kdo lže.
Pochybuji, že jste vždy přímým účastníkem dění, stejně tak pochybuji, že jsou vždy přímými účastníky vaši známí, kteří vás potom podrobně informují.
Jste to právě vy, který vaří z vody, vymýšlí argumenty a manipuluje s fakty.

Pokud chcete tvrdit , že jen vy máte pravdu předpokládám, že jste si ty informace ověřil z několika na sobě nezávislých zdrojů. A to je skutečně velmi náročné na čas.

76055

29.10.2005 12:51

Člověk z fotografie

RE: Sakra,

Dáša 80.?.?.?

jen tak mimochodem, docela by mě zajímalo co řeknete na tohle:
http://www.novinky.cz/zahranicni/68431-bushuv-spickovy-urednik-obvinen-z-tezkych-zlocinu.html

76057

29.10.2005 13:18

Dvě stovky policistů dohlížely na sedmdesát demonstrantů

RE: Zvědavec pevně v táboře neonacismu

Dáša 80.?.?.?

>A neslevuje ze své propagandy publikováním polopravd, tak jak
>jsme byli zvyklí z doby komunismu:

>
>...který je pochopitelně vinen (ačkoliv jej dosud žádný
>soud nedokázal usvědčit) ze šíření antisemitismu a
>popírání (už nikoliv zpochybňování ale rovnou popírání)
>holocaustu...


>
>Autor jaksi "opomenul" dodat, že obvinění také obsahují
>propagandu klasického nacismu z doby hitlerovy. Právě proto
>byl vyexpedován do Německa, jelikož jako na německého
>občana se na něj vztahuje zákon o zákazu šíření
>nacistické ideologie. Dle mého názoru by rozhodně mělo být
>šíření této zhoubné ideologie trestné na celém světě...

Svatá pravda. Nacismus, rasismus , komunismu, náboženská nesnášenlivost, to všechno jsou zhoubné ideologie, které by měly být trestné na celém světě.

Bohužel jsou více či méně tolerovány všude na světě.


76058

30.10.2005 10:40

Člověk z fotografie

RE: No kdyby byl blbec, tak by asi nebyl prezidentem

Dáša 80.?.?.?

>>Kdopak jim tam par let predtim nechal vypucet US-loajalniho
>>diktatora?
>
>USA jim tam pomohly instalovat šáha na začátku padesátých
>let ...
> A ty samé USA v čele s >Peanutbrainem Carterem toho samého šáha nechaly na holičkách >a raději nechali vést tuto zemi duševně chorým ajatolláhem
>Chomejním.

Ano, to je jen jeden z příkladů vměšování USA do vnitřních záležitostí cizích zemí. Vyměňuje diktátory podle své potřeby , dosazuje psychopaty protože má pocit , že to budou loutky v jejich rukou. Když už diktátor přeroste své tvůrce a odmítne poslouchat, tak USA nasadí armádu a jde hrdinně, v zájmu demokracie tyrana odstranit.

Závěr : USA pouze sklízí úrodu, kterou zasela, v konečném důsledku je to právě USA, která představuje největší bezpečnostní riziko na naší planetě.

76159

30.10.2005 11:06

Člověk z fotografie

RE: Sakra,

Dáša 80.?.?.?

>>tenhle argument je i pod vaši úroveň.
>
>Samozřejmě, že není. Můžete si datum pamatovat jenom
>přibližně a jestli šlo o tiskovou konferenci nebo projev v
>Senátu si člověk může pamatovat celkem přesně. Ale vy si
>nepamatujete nic, takže zcela jistě lžete...


Dobrá Leho, Blaire toto tvrdil na zasedání sněmovny lordů když vysvětloval kde vzal informace , které ho opravňovaly k útoku.

Bush při nějaké tiskové konferenci, která měla stejný důvod.

Už jste zapomněl na tu aféru s "údajnou" sebevraždou dr. Davida Kellyho, britského odborníka na irácké zbraně hromadného ničení?

Po tomhle průšvihu měli oba dva co dělat a těžce hledali argumenty, zvláště když Bush tvrdil, že tyto informace měli od Britů a Britové je údajně zase měli potvrzeny od USA.

Tehdy se začal na scéně objevovat argument nedodržení rezolucí OSN.

Vy si zřejmě Bushovy projevy v Senátu pamatujete naprosto přesně.
To že si ty jeho výmysly a bláboly nepamatuji doslova, ještě neznamená, že lžu.

76161

30.10.2005 19:21

Dvě stovky policistů dohlížely na sedmdesát demonstrantů

RE: Hrstka odvaznych ?

Dáša 80.?.?.?

>Hm, a za hodinu uz ten zatceny sedi v hospode a pinda nesmysly o
>svem hrdinstvi. Hlavne, ze ten hrdina schovava tvar pred
>fotografem.

>
>To jediny co mu hrozi je, ze by ho nekdo znamy mohl poznat a
>dat mu pekne do drzky

>_____________________________________________
>
>No jasny, co muze z takove Blatnikove "hlavy" vzejit - jen nasili
>a nasili je fasismus a Blatnik je kdo ......... ??Blatnik má Lve bohužel pravdu. Pokud ten mladík fyzicky nenapadl policisty, tak s ním pouze sepíšou protokol a čau pipi.

76188

31.10.2005 12:57

Člověk z fotografie

RE: No kdyby byl blbec, tak by asi nebyl prezidentem

Dáša 80.?.?.?

>Dášo, takže se USA podle vás neměly vměšovat a nechat SSSR
>instalovat vládu dělníků a rolníků. Jistě by se to
>mohamedům tak líbilo, že by po rozpadu rudého impéria nebyl
>žádný problém a všichni by byli Velkému Satatnu vděční,
>že nechal SSSR si dělat co se mu zlíbí.

Nevidím rozdíl mezi vměšováním USA a SSSR, obě velmoci tvrdí, že jim jde o dobro a spravedlnost. Ve skutečnosti jen o rozšíření svého vlivu a z toho plynoucí zisky. Jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet.

>Jistě si, Dášo uvědomujete, v jakém stavu jsou dnes země, ve kterých SSSR
>během své existence instaloval spřátelené režimy. Jestli to
>nevíte, tak vždy ve velmi žalostném...

To jistě, a jak vypadá Irák kde jste tiše tolerovali Saddáma dnes?

>>Vyměňuje diktátory
>>podle své potřeby , dosazuje psychopaty protože má pocit ,
>>že to budou loutky v jejich rukou.

>Psali jsme o Iránu a pokud vím, šáh nebyl žádný psychopat.
>V Iráku Saddáma USA nedosadily, pokud si dobře pamatuji.
>Vypadá to, že nevíte, že Irán a Irák jsou dva různé
>státy...

>USA jim tam pomohly instalovat šáha na začátku padesátých
>let ...
> A ty samé USA v čele s >Peanutbrainem Carterem toho samého šáha nechaly na holičkách >a raději nechali vést tuto zemi duševně chorým ajatolláhem
>Chomejním.
Tak toto jsou vaše slova. Co se týče Saddáma, tak Bush senior ho držel u moci hezky dlouho, měl možnost zbavit ho vlády v době Irácko-Kuvajtského konfliktu, kdy měl podporu i muslimských zemí. Neudělal to, proč asi?
Vím dobře, že Irán a Irák jsou dva různé státy. Horší je, že vy nevíte, že mezi tolerováním Chomejního a Saddáma není žádný rozdíl.

>>Když už diktátor přeroste
>>své tvůrce a odmítne poslouchat, tak USA nasadí armádu a
>jde

>>hrdinně, v zájmu demokracie tyrana odstranit.
>
>Vzhledem k tomu, že máte pomateny základní historická a
>zeměpisná data, tak vaše teorie jsou pak ještě více
>pomatené...

Skutečně? A co mám pomatené? To nejsou teorie , ale fakta.

76264

31.10.2005 13:01

Člověk z fotografie

RE: Sakra,

Dáša 80.?.?.?

>>Čím více čtete, tím v tom máte větší chaos. Ale možná
>

>>to bude jen výběrem literatury.
>
>Jistě, Dášo, pro vás ano. Já totiž čtu knížky od lidí,
>kteří u událostech byli a kteří si ty věci nevymysleli ve
>svých pracovnách. Pro někoho to může být problém, jelikož
>mají problémy s realitou...

A předpokládám, že byli na té "správné" straně a mají ty "správné" názory na věc.

76265

31.10.2005 17:48

Irák po referendu

RE: Netypický článek

Dáša 80.?.?.?

>Alexo, jak vidno vy nevíte, že nová irácká armáda a policie
>je cvičená Američany. To tedy znamená, že až Američané
>odejdou, nic se nestane, jelikož policie a armáda bude oddanná
>demokratickým hodnotám, takže nový demokratický systém
>nepřipustí žádného nového Saddáma, tak jako nepřipustil
>nového Hitlera v Německu. Iráčané totiž budují demokracii
>západního typu, ne žádnou diktaturu proletariátu, jak si asi
>myslíte...

A pak kdo je tady lunatik. Leho vy jste asi jediný člověk na zeměkouli, kterému ještě nedošlo, že Iráčané nemají o demokraci západního typu zájem.
Vaše snaha udělat z nich uctívače západního stylu života je stejná, jako snaha naučit osla salutovat.
To, že Irácké policisty cvičí Američané ještě neznamená, že budou "oddáni demokratickým hodnotám".
Oni budou vždy uznávat pouze své hodnoty a nahlížet na vše svou optikou. Optikou muslimů.

76286

31.10.2005 18:02

Irák po referendu

RE: Bylo by zajímavé vědět, jestli

Dáša 80.?.?.?

> Dnes je mu jen o pár let >více než mně a asi před půl rokem začal chodit do mešity, >chodí tam skoro každý den a mluví jen o islámu a říká,
>že všichni muslimové se musí semknout dohromady právě pod
>praporem islámu, protože jinak je Američané zničí. A to je
>člověk, který se sice narodil v Sýrii, ale od nějakých
>šesti let žije v Česku a naposledy byl v Sýrii asi před
>deseti lety.

A to je právě ono. Jediné co se Američanům skutečně povedlo, je to že se nyní k Islámu obracejí i lidé, kteří jej před tím přijímali docela vlažně.
Islám se pro ně stal nástrojem společného boje proti agresorovi.
To, že někdo žije v zahraničí desítky let ještě neznamená, že zpřetrhal své vazby se zemí kde se narodil, kde má příbuzné a přátele. Pro muslimy jsou tyto vazby velice silné. Američané útočí na jejich domov a to je silný motiv k sjednocení pod praporem Islámu.
Američané si svým chováním zcela programově vyrábějí nepřátele.

76290

31.10.2005 18:23

Dvě stovky policistů dohlížely na sedmdesát demonstrantů

RE: Hrstka odvaznych ?

Dáša 80.?.?.?

>Blatnik má Lve bohužel pravdu. Pokud ten mladík fyzicky
>nenapadl policisty, tak s ním pouze sepíšou protokol a čau
>pipi.

>________________________________________________
>
>Dášo, všichni si myslí, že mají "pravdu". I serioví vrazi
>[mrknutí jedním okem]

>
>A to, že jste napsala, že Blatník: "má bohužel pravdu", tak
>ji bohuŽel má a ne, bohuDík !!

>
>Promiňte mi Dášo, ale ztratila jste pointu mé odpovědi a
>smysl na tuto Blatníkovu větu:

>
>"To jediny co mu hrozi je, ze by ho nekdo znamy mohl poznat a
>dat mu pekne do drzky"
>
>No a tím "známým" by mohl i být pán Hurvínek Blatník,
>který nenávidi demonstrace všeho druhu a plete si demokracii s
>totalitou.

a.) omlouvám se Blahnikovi za překlep v jeho jménu (nebyl to úmysl)
b.) z fotky nepoznám jestli ti policisté(?) vedou neonacistu, nebo jejich odpůrce.
c.) konstatování bylo obecné. Pokud je to neonacista a dával to najevo, tak to ještě nemusí nutně znamenat jeho potrestání-bohužel.
d.) v tomto kontextu pak skutečně může platit to co napsal Blahnik.
e.) já si také nemyslím, že demonstrace může cokoliv změnit. Taková žaloba u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburgu, kde by byl žalován Německý stát pro porušování základních práv a svobod pana Zundela, to bylo jiné kafe. Navíc by celou kauzu postavila do jiného světla. Tím samozřejmě netvrdím, že s panem Zundelem souhlasím, ale i on má nějaká práva a nikdo, (tím méně státní orgány) mu je nesmí upírat.

76296

31.10.2005 18:38

Irák po referendu

RE: Bylo by zajímavé vědět, jestli

Dáša 80.?.?.?

> A dnes je to jinačí. Ti samí lidé, co schvalovali válku v
>Iráku, tak dnes USA nenávidí a mluví o amerických vojácích
>jako o okupantech, vrazích atd. atd. A Ti lidé najednou
>vzpomínají na Sadáma a říkají, že za jeho vlády byl
>alespoň pořádek a větší bezpečí než dnes.

> A já tak nějak sedím a přemýšlím, kde došlo k tomu
>zlomu, že se jejich nadšení pro demokracii a svobodu změnilo
>v přinejmenším letargii, ale hlavně právě v ten příklon k
>islámu...

Ten zlom určitě nenastal najednou, to jen spousta kapek zavinila, že přetekl pohár.
Začalo to drancováním bohatství v Saddámových palácích, veselé lovy zvěře v jeho zoologické zahradě, mučením Iráčanů, zabíjením civilního obyvatelstva (asi prevence), pošlapáváním náboženských symbolů (močení na korán a jiné excesy). Lidé nezapomínají a muslimové obzvlášť.

76298

01.11.2005 15:24

Člověk z fotografie

RE: GWB - no kdyby NEbyl blbec, tak by NEnebyl prezidentem ;)

Dáša 80.?.?.?

Kemo, nikdo nepopírá, že Rusové měli prsty v mnoha špinavostech. Stejně jako Američani.
Nemám pochopení ani pro jedny z nich. Jak říkám, jeden za osmnáct , druhý bez dvou za dvacet.

76391

01.11.2005 15:37

Člověk z fotografie

RE: No kdyby byl blbec, tak by asi nebyl prezidentem

Dáša 80.?.?.?

Komunismus nebyl vynalezený v SSSR- to jen pro vaši informaci.
Jistě miliony životů nejsou zanedbatelné, stejně jako další miliony, které má na svědomí fašistické Německo, statisíce - Frankovo Španělsko, ochrana demokracie made in USA ve Vietnamu... takhle můžeme pokračovat donekonečna.
Do toho je nutné započítat také statisíce životů, které byly zmařeny různými diktátory , které chránilo a dosadilo USA. Afrika je v tomto kontextu zářným příkladem.
Západní Německo, také argument. Až na to že kdyby amíci nepotřebovali mít své základny v Evropě a jejich rakety blízko do Ruska, tak by se na nějakou demokracii v Německu zvysoka vy......

Ne, nevolím komunisty, vy ano?

76394

01.11.2005 15:52

Dvě stovky policistů dohlížely na sedmdesát demonstrantů

RE: Hrstka odvaznych ?

Dáša 80.?.?.?

Lve, každý má dnes právo demonstrovat. Proto se nám také demonstrace rozrostly jako houby po dešti. Začínám mít pomalu pocit, že tady všichni demonstrují proti všem a proti všemu. Promiňte ale vypadá to, že se nám tady objevuje nový fenomén - profesionální demostrant. Ten půjde kdykoliv , kamkoliv a bude demonstrovat proti čemukoliv.
Ne, nechci nijak snižovat ani zešměšňovat demonstrace ani demonstranty.
Jen si myslím, že dnes je to velice jednoduché, když vám za to nikdo nic neudělá, nevyhodí z práce, ze školy, nezabaví pas a podobně. A to ani v případě, že porušíte zákon. A politici? Ti to berou jako folklór.
Takže opravdu demonstrace něco změní?

76400

01.11.2005 18:35

Irák po referendu

RE: Netypický článek

Dáša 80.?.?.?

>>Oni budou vždy uznávat pouze své hodnoty a nahlížet na vše
>

>>svou optikou. Optikou muslimů.
>
>Dášo, vy mi vykládejte jak to je, když já jsem tam byl přes
>8 měsíců a slyšel jsem, co mi vykládali mí kolegové,
>kteří Iráčany cvičili. Komu se dá spíš věřit, vám,
>nebo jim?


Vy byste mněl méně poslouchat a více přemýšlet.Dovedu si představit názor vašich kolegů na Iráčany které cvičili. Jak jste jim říkali? Opice?
Na to, že jste tam žil 8 měsíců, víte o muslimech žalostně málo.Jak to tak vypadá, znáte muslimy pouze z doslechu.

76412

01.11.2005 19:02

Irák po referendu

RE: Bylo by zajímavé vědět, jestli

Dáša 80.?.?.?

Vážně?
Fotografie z rabování Iráckých muzeí obletěly svět.Našlo se dost vašich kolegů, kteří museli vysvětlovat jak se dostali k těmto exponátům. O vybavení Saddámových paláců ani nemluvím. A ty lovy na gazely v Bagdádské ZOO, copak vás nepozvali? To se divím, když tam máte tolik kamarádů....
Ty kecy o komunistických novinářích a anti-ami pomatencích si můžete odpustit.
Jo, ta dnešní technika je sviňa, zaznamená všechno.

76414

01.11.2005 19:22

Irák po referendu

RE: Bylo by zajímavé vědět, jestli

Dáša 80.?.?.?

>>Američané si svým chováním zcela programově vyrábějí
>>nepřátele.

>A jak se mají tedy chovat? Když by nedělali nic, tak by byli
>ti zlí, jelikož by nechali jednoho z nejhorších diktátorů u
>moci kvůli ropě. Když se rozhodnou diktátora svrhnout, tak je
>všichni nenávidí z toho samého důvodu.

Leho, sice nedoufám že vám to dojde, ale zkusím to zopakovat.
Američané to nedělají pro demokracii a krásné oči Iráčanů.

>Já mám pocit, že s nepřátelstvím vůči Američanům nemají
>Američané tak moc společného, každý Arab je bude
>nenávidět z důvodů trošku jiných.

Ale vždycky k tomu má důvod.

>Sauďané nenávidí Američany jelikož je vidí jako zdroj útisku ve své zemi.
> Je to nakonec svým způsobem pravda, neboť odběrem arabské ropy
>v podstatě financujeme režim v této zemi, kde ročně mizí
>nejméně 10 miliard dolarů v peněženkách džihádistů.

Takže džihádisté podporovaní americkými dolary za Saudskou ropu utiskují Saudy?[překvapení] [překvapení]

>Případ Egypta je ten samý, USA dává Egyptu ročně asi 2
>miliardy na všelijakou hospodářskou pomoc, která mizí buď v
>kapsách vládních úředníků a nebo peníze končí nikdo
>neví kde.
Končí v kapsách amerických zbrojařských koncernů. Copak vy to nevíte?

>Evropané se stále sebevražedně
>ukájejí v módní nenávisti k Velkému Satanu, který je už
>nělolikrát vytáhl z pěkné bryndy.

Termín Velký Satan tady používáte akorát vy, takže asi na tom něco bude.
Ta nenávist není móda a slovo nenávist také nebude přesné. Evropané si mohou dovolit ten luxus, nazývat chování Američanů pravým jménem.

76416

01.11.2005 19:30

Vrah tří policistů na svobodě

RE: ...naprosty souhlas

Dáša 80.?.?.?

>vzhledem k tomu ze pan Bulawa bydlel v malem meste,kde je sotva
>desitka policistu,je prakticky 100 %,ze v aute sedeli muzi,kteri
>si od nej vzali drive uplatky a nebo za to muzou podekovat svym
>kolegum...

Omyl, dopravní přestupky řeší radnice.

76418

01.11.2005 19:33

Vrah tří policistů na svobodě

RE: Tolik nacionalismu(?)...

Dáša 80.?.?.?


>A autor si to dovoluje bazivat vrazdou. Rikat tomu vrazda je
>zcela scestne a nesmyslne. Ono je dost velky rozdil ve slovech
>"zabit" a "zavrazdit" Vrazda by to byla, kdyby najel do tech
>policajtu umyslne, zamerne. Nejel do nich umyslne, zamerne? O tom
>pochybuji.

Volant je v rukou opilého člověka zbraň. Kdyby po nich střílel, tak by se zřejmě netrefil. V tom autě a při té rychlosti to byla tutovka.

76419

02.11.2005 09:43

Člověk z fotografie

RE: No kdyby byl blbec, tak by asi nebyl prezidentem

Dáša 80.?.?.?

Gospódi,[oči v sloup] [oči v sloup]
člověk , který nenávidí Rusáky ma vlastní profesorku ruštiny.
K čemupak vám bude v Americe ruština?
Že by Bušík plánoval útok na Moskvu?
Taky je možné, že plánujete vstup do nějakého ruskojazyčného gangu?
[chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot]

76480

02.11.2005 09:49

Člověk z fotografie

RE: GWB - no kdyby NEbyl blbec, tak by NEnebyl prezidentem ;)

Dáša 80.?.?.?


>Leho jako voják má náročný byssnis, může se dostat i do oblasti, kde se
>střílí. No a když je někdo třeba náhodně střelený, tak psychická nemoc
>může vypuknout.
>Leho za bojové situace to nemá lehké, někdy v tom mumraji
>vzít prášky nestihne. No a to pak se vyskytnou u nemocného
>bludy, kterým on sám věří.


Počítačové hry můžou být velmi nebezpečné. Někteří labilnější jedinci si myslí, že jsou v realitě.
Psychiatři to už uznávají jako nemoc, ale výsledky v léčbě nejsou nijak valné.


76481

02.11.2005 10:30

Irák po referendu

RE: Netypický článek

Dáša 80.?.?.?

>Dášo, a odkud vy čerpáte své vědomosti o této části
>světa?

Kde se dá Leho, kde se dá.
Já také znám pár rodin, kde jeden z manželů je Arab.Přátelím se také s rodinou Iráckého Kurda, který zde žije už od dob studií na VŠ a oženil se s mou kamarádkou. Vždy když se setkáme dojde řeč i na Irák, nejde to pominout. Jenže na rozdíl od vás Leho, umím naslouchat jiným lidem, toleruji jiné kultury a snažím se jim porozumět. Což neznamená, že vždy se vším souhlasím.

Vy to máte jednoduché, Bush je bůh, co řekne je evangelium a US army má vždy a za všech okolností pravdu. To u čeho jste osobně neasistoval se vlastně vůbec nestalo.

Vidím to tak. I přez to, že jste (údajně) procestoval půl světa, máte arabského učitele a profesorku ruštiny (zvláštní kombinace), pořád jste zůstal jen tím malým hloupým českým Honzou, který se vydal do světa.
Vypadá to, že ten váš svět vás zcela nepřijal a občas vám to dává také najevo.Takže se snažíte být zuby nehty Američtější než rodilý Američan.
Jenže vaše donekonečna omílané průpovídky , které vydáváte za argumenty na tom nic nezmění .

76488

02.11.2005 10:55

Irák po referendu

RE: Bylo by zajímavé vědět, jestli

Dáša 80.?.?.?

>Hmm, Dášo, nepracovala jste jako civilní pracovnice
>Československé lidové armády?

[zmaten] [zmaten]

Ani civilní ani necivilní. Mé názory vám snad naznačují, že mám zelený mozek?
Tuhle barvu snad preferujete vy, ne?

76491

02.11.2005 12:51

Irák po referendu

RE: Bylo by zajímavé vědět, jestli

Dáša 80.?.?.?

>Dášo, tak nám tady ty fotky a videa zvěčněte, co vám
>brání?

Ale Leho, copak vy nekoukáte na televizi? Nečtete noviny?
[oči v sloup] [oči v sloup]

76510

02.11.2005 18:33

Irák po referendu

RE: Netypický článek

Dáša 80.?.?.?

>>Vy to máte jednoduché, Bush je bůh, co řekne je evangelium a
>>US army má vždy a za všech okolností pravdu. To u čeho jste
>>osobně neasistoval se vlastně vůbec nestalo.

>Dášo, jestli někoho chcete usvědčit ze lži, tak k tomu
>musíte mít seksakra dobrý důvod a musíte vědět, proč je
>lhář.

Leho, nemám v úmyslu usvědčovat kohokoliv z úmyslné lži. Ani vás ne. Já si dokonce ani nemyslím, že úmyslně lžete. Vy tomu co tady prezentuje jak se zdá dokonce i věříte.
Ale to je vaše tragédie.

>Hodně lidí v Čechách a bývalých komunistických
>zemích s totalitní diktaturou, stejné je to také v Iráku a
>jinde, jsou zvyklí lidi vnímat jako lháře a zločince a
>jestli je to jinak, pak je to na nich dokázat, že je to naopak.

A v jakých novinách jste to četl ? Nežijete tady , takže vynášet takové soudy je přinejmenším hloupé.
Mohu vás ujistit, že pokud má někdo jiný názor než já, tak to ještě není lhář a už vůbec ne zločinec. Takhle neuvažuju.

>Je to také proto, že mnoho lidí v totalitě lhát musí, jsou
>na takový nenormální stav zvyklí a nepřipadá jim
>nenormální. Myslí si, že lhát a krást je normální lidská
>přirozenost, soudí tak podle sebe ostatní svět a to je
>případ váš a drtivé většiny zde na Zvědavci.

Leho, ale my nežijeme v totalitě. Lidé lžou a kradou všude na světě, bez ohledu na to jestli žijí v totalitě či ne.
Uráží mne váš výrok "Myslí si, že lhát a krást je normální lidská přirozenost, soudí tak podle sebe ostatní svět a to je případ váš "

Pokud tento výrok souvisí s vaším myšlením a chováním tak prosím. Ale v mne laskavě vynechte.


>Pro mě Bush žádné evangelium není, nikdy jsem ho tady v takovém smyslu
>necitoval, ale také rozhodně není někdo, o kom jsme se učili
>za totality v občanské nauce...

Doposud jste vždy tvrdě hájil, každé jeho zde diskutované rozhodnutí a také každou pitomost, kterou vypustil z pusy.
Takže jak jinak to nazvat?

76553

02.11.2005 18:42

Irák po referendu

RE: Bylo by zajímavé vědět, jestli

Dáša 80.?.?.?

>Vase nazory prededevsim naznacuji, ze mate rudy mozek.

Možná mám rudý mozek, ale na rozdíl od vás ho opravdu mám a umím ho používat. [smích] [smích]

>O rozdilech mezi zelenym mozkem v Ceskoslovenske lidove armade a
>americkym vojakem jsem tu uz psal. Pro ty, kteri necetli me
>prisevky o americke armade, jenom dodam, ze rozdil je primo propastny,

Nemůžu porovnat barevné nuance v mozku vojáků různých armád. A celkem vzato mne ani nezajímají.

> hlavne v tom, ze Americane jsou vlastenci a v jejich
>armade se vyzaduje iniciativa, ktera je odmenovana.

O vlastenectví tady raději nemluvte, vy totiž ani netušíte co to slovo znamená.

76556

02.11.2005 18:54

Irák po referendu

RE: '..toleruji jiné kultury a snažím se jim porozumět..' (Pani Dasa)

Dáša 80.?.?.?

>Jejich mentalite byste uz mela rozumet davno tomu. Vy se s nimi
>jeste pratelite..

Ale ano, přátelím a proč také ne? Jsou to slušní a vzdělaní lidé. To jen vy si myslíte, že každý kdo se jen nepatrně odlišuje je hrdlořez a terorista.

>Slysela jste o tom co ta banda v poslesdnich dnech vyvadi v
>Francii?

Slyšela a co chcete ode mne slyšet vy? Nehážu je všechny do stejného pytle. Také je neomlouvám. Ghetta a nezaměstnanost nemůžou nikde přinést nic dobrého. To se týka i USA a Kanady.

>Jsem zvedav jak se jim budete snazit rozumet az se stejnou merou
>(jak ve Francii) rozlezou po CSSR.

Zdá se , že opět nic nechápete ...

76557

02.11.2005 19:01

Irák po referendu

RE: Perfektně vystíženo Dášo. K tomu už není lepší komentář - bravo (Lev)

Dáša 80.?.?.?

>Nu vidite pani Daso. Vasi spolecnici hned pritakaji. Ti tez asi
>maji pratele kteri back home hazeli jeste vcera bomby na sve
>spoluobcany a Americke vojaky ovsem. Jeste nam zde napiste ze
>mate i pratele mezi Rusaky a bude kazdy vedet na cem je. (I ten
>nejpitomictejsi)..

Nemám tady společníky. Na rozdíl od vás si nevybírám přátele podle vhodné barvy kůže, společenského postavení, správného náboženského vyznání a stejné politické noty.
Já si cením na lidech zcela jiné hodnoty, ale těžko vám je budu všechny popisovat : slušnost, tolerance, spolehlivost atd....
Vám ta slova totiž těžko budou něco říkat.

76558

02.11.2005 19:21

Irák po referendu

RE: Netypický článek

Dáša 80.?.?.?

>Nemel jsem na mysli sebe, ale Bushe a ostatni americke politiky a
>vojaky, ktere neustale oznacujete za lhare bez jakehokoliv
>dolozeni proc. Nikdy jste s nimi osobne nemluvila, nikdy jste
>nebyla s nimi na mitingach v Bilym dome ani nikde jinde, takze
>jste ten posledni clovek, ktery je schopen posoudit jestli kdy
>lhali.

Neoznačuji je neustále. A nejsem sama kdo má takový názor. Není vůbec nutné s nimi osobně mluvit. Bohatě stačí to co říkají na tiskovkách, poté upravují a v závěru dementují. Z vaší reakce to vypadá, že snídáte v Pentagonu, obědváte v Bílém domě a večeříte v centrále FBI. Odkud by jinak byly vaše "zaručeně pravé" informace, že?

>Vy totiz tyhle lidi posuzujete dle sebe nebo vasich
>zkusenosti a myslite si, ze to je normalni a prirozene pro
>vsechny nebo vetsinu lidi, ktere neznate, ze lzou. Takove byly
>lidske vztahy za minuleho rezimu a do jiste miry prezivaji do
>dneska. A to jsem samozrejme necetl v zadnych novinach, jistou
>dobu jsem mezi vami tam kdesi v Cechach take zil....

No díky bohu už nežijete. Možná to tak fungovalo u vás doma.

>>Mohu vás ujistit, že pokud má někdo jiný názor než já,
>>tak to ještě není lhář a už vůbec ne zločinec. Takhle
>>neuvažuju.
>Mozna neuvazujete, ale podvedome tak jednate...

Proboha, jak vy vůbec můžete vědět cokoliv o mém jednání?

>>Uráží mne váš výrok "Myslí si, že lhát a krást je
>>normální lidská přirozenost, soudí tak podle sebe ostatní
>>svět a to je případ váš "
>>Pokud tento výrok souvisí s vaším myšlením a chováním
>tak prosím. Ale v mne laskavě vynechte.


>Tento vyrok souvisi s vasim jednanim a projevy zde na Zvedavci.

Tak teď jste přestřelil. Vy vážně potřebujete psychiatra. Z toho komplexu méněcennosti se bez odborníka nedostanete.

>>Doposud jste vždy tvrdě hájil, každé jeho zde diskutované
>rozhodnutí a také každou pitomost, kterou vypustil z pusy.
>To vubec neni pravda a vedome lzete a svou lez pouzivate na
>ocerneni vaseho tridniho nepritele.

Nejsem třída, tudíž nemám třídního nepřítele. To by mohl pochopit i takový exemplář blbosti jako jste vy.


>Vase motivace lhat je motivace bolsevicky vuci vasemu tridnimu nepriteli,
>tak jak jste byli zvykli za minuleho rezimu. Holt zvyk je zelezna kosile.
>Ja jsem predevsim hajil bushovo rozhodnuti poslat armadu do Iraku a
>duvody, ktere k tomu vedly. Pak jsem se vyjadroval v souvislosti
>s hurikanem Katrina a to je zhruba vsechno, ale rozhodne jsem
>tvrde nehajil kazde jeho zde diskutovane rozhodnuti a uz vubec ne
>kazdou pitomost, kterou vypustil z pusy. A v neposledni rade
>"pitomost" je relativni pojem a co znamena pro bolseviky pitomost
>nemusi byt to same pro normalniho cloveka...

Jak už jsem výše napsala, chce to doktora a fofrem. [překvapení] [chechtot]

76563

02.11.2005 19:25

Irák po referendu

RE: Netypický článek

Dáša 80.?.?.?

>Vidím to tak. I přez to, že jste (údajně) procestoval půl
>světa, máte arabského učitele a profesorku ruštiny
>(zvláštní kombinace), pořád jste zůstal jen tím malým
>hloupým českým Honzou, který se vydal do světa.
>
>
>Měřit inteligenci podle toho jak kdo nenávidí Bushe je
>primitivismus...


Já jsem sice nepsala nic o souvislostech mezi nenávistí k Bushovi a inteligencí, ale zřejmě jsem se nechtíc trefila do černého.

76564

02.11.2005 19:39

Irák po referendu

RE: Netypický článek

Dáša 80.?.?.?

>Daso, jelikoz nijak nevyvracujete me tvrzeni a v podstate jenom
>volate na me doktora, tak z toho je mozno celkem s jistotou
>usoudit, ze jsem v mem minulem prispevku mel pravdu...

Já zpravidla nevyvracuju, ale maximálně vyvracím.
A myslet si můžete co chcete. Každá takova diskuse s vámi je ztráta času. Vy nemáte argumenty a pouze používáte donekonečna omílané formulace a nálepky.
Opakované fórky přestávají být zábavné.

76568

03.11.2005 08:45

Irák po referendu

RE: Flying Tigers v Iraku

Dáša 80.?.?.?

>Trodasi, tady je vidět, jak jseš mimo realitu. Garyho Pearsona
>dobře znám a mohu potvrdit, že vše, co on napsal v tomto
>blogu, je 100% autentické.

Hm, tak tohodle taky znáte. Jenom bych ráda věděla, jestli všichni ti vaši "známí" vůbec znají vás.

76658

03.11.2005 08:52

Irák po referendu

RE: Bylo by zajímavé vědět, jestli

Dáša 80.?.?.?

>>Ale Leho, copak vy nekoukáte na televizi? Nečtete noviny?
>
>Ono je velmi lehké interpretovat zprávy jak se vám hodí.
>Pokud sem nemůžete hodit žádné odkazy, tak nemáte nic a
>jenom plácáte do větru...


Leho a jak jinak se dá interpretovat zpráva o tom, že byli zadrženi vojáci US army, u kterých byly nalezeny věci ukradené z paláců Saddáma a muzea.
Jednalo se především o ručně dělané zbraně, jako dýky a meče. Tyto věcičky byly ze zlata, některé ze speciálních ocelí, vykládané drahými kameny.

Zlodějina je zlodějina, to nejde okecat.A vy to dobře víte.

76659

03.11.2005 09:06

Turistou v Praze

RE: pár poznámek

Dáša 80.?.?.?

>> Prodejny českého krystalu označené jako Bohemia Crystal,
>...

Bohemia Crystal je česká ochranná známka. Pokud si koupíte křišťál v takovéhle prodejně, tak máte jistotu, že jde skutečně o originální ,ručně broušené olovnaté sklo.

76664

03.11.2005 09:58

Turistou v Praze

RE: pár poznámek

Dáša 80.?.?.?

>>Bohemia Crystal je česká ochranná známka. Pokud si koupíte
>

>>křišťál v takovéhle prodejně, tak máte jistotu, že jde
>>skutečně o originální ,ručně broušené olovnaté sklo.
>
> Zdravím paní Dášo, když budete mít někdy cestu do Brna,
>doporučuji Vám zavítat do prodejny Bohemia Crystal na
>Masarykově ulici. Ta prodejna patří mladému Alžířanovi a
>zážitek, kdy si české sklo kupujete od Alžířana vskutku
>stojí za to [mrknutí jedním okem]

Věřím, je to stejně zvláštní jako jít na pravou domácí slivovici do Irské pivnice. Pokud neprodává padělky, tak .... Nedělejte si iluze tyhle prodejny většinou vlastní cizinci.
Pokud vím tak firemní prodejna je pouze v Novém Boru.

Já tedy křišťálu nijak neholduji. Ale když už ho jdu koupit (jako dárek, mí přátelé v Itálii po něm přímo blázní) tak vím kam mám jít.

76673

03.11.2005 10:03

Francie: srážky policie s imigranty neustávají

RE: predehra

Dáša 80.?.?.?

>Nepříliš ochotně s Vámi souhlasím a mám z toho strach...

Já také. Francie doplácí na své politiky. Ono je to sice hezké, tvářit se jako multikulturní země a přijímat uprchlíky z celého světa. Jenže pokud pro ně nemám práci, umísťuju je okrajových ghett a přehlížím vznikající problémy, tak si zadělávám na obrovský průšvih.
S ekonomickými uprchlíky jsou většinou jen problémy.

76674

03.11.2005 10:21

Turistou v Praze

RE: pár poznámek

Dáša 80.?.?.?

>Já osobně také křišťálu neholduji, ale kdykoliv tady mám
>nějakou návštěvu ze zahraničí rád ji obdaruji pravým
>českým Bohemia Crystal koupeným u Alžířana, kde vždycky
>svou lámanou arabštinou smlouvám o cenu [mrknutí jedním okem]

Jo, kolik jazyků znáš, tolik ušetříš [smích] [mrknutí jedním okem]

76679

03.11.2005 10:35

Irák po referendu

RE: Netypický článek

Dáša 80.?.?.?

>Pokud ten americký voják vykládá něco, co je v rozporu s
>tvrzením jiných očitých svědků, tak ta chyba asi nebude na
>straně čtenáře.

Pokud to vůbec je americký voják.

V Bibli se píše, že Bůh stvořil Evu z Adamova žebra. Nikdo u toho nebyl a nikdo to neviděl. Ale už od dob vzniku křesťanství( které vzniklo až nějakých pár tisíc let, po tomto činu) všichni ví, že tomu tak bylo. Je to fakt, protože to tak stojí v Bibli.

A Leho se staví do naprosto stejné pozice. Tvrdí to jen on a Kema , který "zná" někoho kdo ho zná. Postavil tady dogma a ten kdo o tom pochybuje, je komunista, třídní nepřítel.


Ve středověku za pochybnosti upalovali na hranici.... [mrknutí jedním okem]

76680

03.11.2005 11:56

Francie: srážky policie s imigranty neustávají

RE: predehra

Dáša 80.?.?.?

>Z cehoz plyne ze za to, ze nejsou tak schopni jako my, ze na ne
>hledi a bude kazdy hledet pres prsty a tak dale, muzeme vlastne
>my a tim si muzeme za ty nepokoje sami, ci co?! [zmaten] [naštvaný]


Netvrdila bych s takovou jistotou, že všichni ti lidé jsou méně schopní, než my .
Francie má poměrně velkou nezaměstnanost mezi "bílými" Francouzi. Proto se možnost sehnat práci pro "nebílé" přistěhovalce rovná nule. To nemá se schopnostma nic společného.

76691

03.11.2005 13:23

Irák po referendu

RE: Flying Tigers v Iraku

Dáša 80.?.?.?

Kdepak je ten snímeček? Taky se ráda mrknu.

76698

03.11.2005 14:00

Irák po referendu

RE: Flying Tigers v Iraku

Dáša 80.?.?.?

Takže pan a paní Jonesovi. Typicky české jméno, tady hned poznáte našince.

76703

03.11.2005 14:51

Irák po referendu

RE: Flying Tigers v Iraku

Dáša 80.?.?.?

>To je pouhý krycí maévr, který tady leho již vysvětloval:
>
>Irák po referendu
>RE: Flying Tigers v Iraku
>Trodasi, tady je vidět, jak jseš mimo realitu. Garyho Pearsona
>dobře znám a mohu potvrdit, že vše, co on napsal v tomto
>blogu, je 100% autentické. Snad kromě jmen jako XO major
>Mayflower, kapitán Soup a mr. South, což jsou pseudonymy,
>jelikož si zřejmě vojáci nepřejí návštěvu džihádistů
>u nich doma ve Státech...

>
>leho 03.11.05 02:08


A proč teda nosí visačky s adresou? Nebo snad rozdávají džihádistům vizitky? [oči v sloup]

76713

03.11.2005 15:20

Irák po referendu

RE: Flying Tigers v Iraku

Dáša 80.?.?.?

>Asi vás nenapadlo, že se jedná pouze o shodu jmen, tihle dva
>manželé nejsou.


Ne nenapadlo, nevidím důvod proč by běloch nemohl mít za manželku černošku.
Vy snad ano?

76716

03.11.2005 15:35

Irák po referendu

RE: Flying Tigers v Iraku

Dáša 80.?.?.?

>>Ne nenapadlo, nevidím důvod proč by běloch nemohl mít za
>>manželku černošku.
>
>>Vy snad ano?
>
>Dášo, typický příklad, jaký jste demagog. Napsal jsem
>někde, že by běloch nemohl mít manželku černošku? Ono
>totiž se stává velice zřídka, že se v Iráku sejdou
>manželé a ještě k tomu ve stejné jednotce. Ono se to
>nestává skoro vůbec, protože armáda nechce riskovat zabití
>dvou členů rodiny najednou, to za prvé, za druhé kvůli
>vztahům na pracovišti. Jinak nejméně jeden můj kolega v
>Iráku měl manželku černošku, ale ne s sebou a tady v USA
>mám nejméně ještě jednoho kamaráda, co má taky za
>manželku černošku. Dášo, zkuste číst, co jsem napsal a
>přestaňte si vymýšlet...Demagog? [zmaten] [zmaten] [zmaten]
Byl to jen dotaz. Proč se hned čertíte?
Když už jste chtěl reagovat, stačilo napsat NE.
To je takový problém?
Proč vy vždycky , když stačí odpovědět jedním slovem , musíte sepisovat eseje ?

76721

04.11.2005 10:08

Irák po referendu

RE: Flying Tigers v Iraku

Dáša 80.?.?.?

>Kdyby mne totiž Gary neznal, tak by napsal: "Never heard of him.
>BTW, I don't give away any info about fellow soldiers. Take a
>hike, buddy..." Ale jeho víra mu zakazuje lhát i když je to v
>tomto případě armádou doporučeno a tak to napsal tak, aby
>nic neřekl a zároveň nelhal. Kdyby napsal, že mě zná, tak
>je to v podstatě to samé. No a tobě, Misu, ještě zbývá
>alespoň trošku popřemýšlet o všem, co jsem tu napsal. Moje
>víra mi také zakazuje lhát...

V desateru je napsáno nezabiješ. To by měl Gary jako hluboce věřící člověk z Indiany dobře vědět.
Nevím, možná se těmto lidem bytostně příčí lhaní. V každém případě zabíjení zcela jistě ne. Těžko by asi své přesvědčení skloubili s činností v armádě.
Takže tady ta vaše pohádka o chytré horákyni dostává závažné trhliny.


Příště než příjdete s podobným vysvětlením, nebylo by na škodu nejdříve
>"alespoň trošku popřemýšlet o všem, co jste tu napsal".76843

04.11.2005 10:25

Irák po referendu

RE: Netypický článek

Dáša 80.?.?.?

>>A nejsem sama kdo má takový názor.
>
>Příslušnost k patřičnému stádu je pro vás velmi
>důležitá a je jedno, jestli stádo uctívá nějakou pitomou
>pravdu. Tak sentimentální bolševici a jim podobní nikdy
>nebyli a nebudou...

To, že sdílím s někým stejný názor ještě neznamená, že jsem příslušník stáda.
Pokud se vy cítíte jako dobytek, tak k tomu zřejmě máte důvod.

Pravda bývá mnohdy pitomá, zvláště když je diametrálně odlišná od toho co tady hlásáte Leho.
Tak řeknete nám už konečně tu , pitomou pravdu ?

76845

04.11.2005 10:42

Irák po referendu

RE: Flying Tigers v Iraku

Dáša 80.?.?.?

Myslím , že ne . Leho nereagoval na poznámku Jones-typicky české jméno. Zareagoval na : pan a paní Jonesovi.
Přitom to mohl být zcela logický závěr z toho co bylo na obrázku. Na sourozence nevypadali a shoda jmen tady také nemusela být.
Takže netuším co ho vydráždilo na faktu, že jsem ty dvě osoby považovala za manželský pár .

Možná je inteligentní. Možná i ty knihy o kterých tady neustále mluví četl celé a nejen sumarizace jejich obsahu, které bývají na obalech. Ale co se týče jeho věrohodnosti, tam bych byla velice opatrná.

76847

04.11.2005 10:52

Irák po referendu

RE: Flying Tigers v Iraku

Dáša 80.?.?.?

>>Demagog?
>>Byl to jen dotaz. Proč se hned čertíte?
>
>Daso, napsala jste:
>
>>>Ne nenapadlo, nevidím důvod proč by běloch nemohl mít za
>>>manželku černošku.
>>
>>>Vy snad ano?
>
>Z cehoz zcela jasne vyplyva, ze jsem se podle vas vyjadril v tom
>smylu, ze by nekdo nemohl mit za manzelku cernosku. Coz
>samozrejme neni vubec pravda. Vy totiz svou demagogii a lzi
>nejste schopna registrovat. Je vseobecne znamo, ze patologicti
>lhari nejsou schopni rozlisovat kdy mluvi pravdu a kdy lzou...


Fascinuje mě jak vy přesně víte, co jsem tím chtěla říct a co jsem vlastně řekla. Napadlo vás někdy, že existují i jednoduché otázky položené jen tak? A že na ně existují i jednoduché odpovědi?
Vy ve všem hledáte bolševický a nevím ještě jaký -icky podtext.

Nebo jste jen paranoidní?
[oči v sloup] [oči v sloup]

76850

04.11.2005 11:11

Irák po referendu

RE: Karle z Cech, Daso, Lve,Alexo,Trodasi,Sedo a jim podobni

Dáša 80.?.?.?

>Každému trochu chápajícímu živočichu musí být jasné,
>že kdyby mě neznal, tak by napsal, že mě nezná. Ale jako
>lži neschopný křesťan z Indiany to musel napsat nějak jinak.
>Takže Lev si to může klidně hodit...

Pořád se snažím zjistit, kterou část těla používáte k tvorbě takových hovadin...

Lži neschopný - vraždy schopný. A k tomu křesťan, a dokonce z Indiany....

76851

04.11.2005 12:44

Irák po referendu

RE: Karle z Cech, Daso, Lve,Alexo,Trodasi,Sedo a jim podobni

Dáša 80.?.?.?

>Pro vasi informaci, pana Leha osobne neznam, ale od spolecnych
>znamych vim, ze je to skutecne americky vojak a byl v obou
>valkach v Iraku jako specialista na helikoptery.
[zmaten] [zmaten] [zmaten]
mylela jsem, ze seděl u vysílačky a poslouchal jestli někdo nejede.

>A mohu vas ujistit o jedne veci - do Ceska jezdim dost casto na
>to, abych vedel ze vas za neinformovane a fanaticke antiamericany
>nepovazuje jen pan Leho, ale i vetsina vasich spoluobcanu.

Vy už jste jako Leho (taky všechny znáte). Předpokládám, že jste s tou většinou mých spoluobčanů názory nás neinformovaných a fanatických antiameričanů konzultoval. [smích]

76862

04.11.2005 12:57

Francie: srážky policie s imigranty neustávají

RE: predehra

Dáša 80.?.?.?

>Ono je to sice hezké, tvářit se jako multikulturní země a
>přijímat uprchlíky z celého světa. Jenže pokud pro ně
>nemám práci, umísťuju je okrajových ghett a přehlížím
>vznikající problémy, tak si zadělávám na obrovský
>průšvih.


>
>Neco jako Chamov??
> [smích] [smích] [smích]

A Chamov je co? To je hebrejsky ?

76864

04.11.2005 15:57

Irák po referendu

RE: Karle z Cech, Daso, Lve,Alexo,Trodasi,Sedo a jim podobni

Dáša 80.?.?.?

>Dášo, křesťané si ale nenenchají zabíjet své spoluobčany
>a dokonce i cítí s lidmi, žijícími v totalitních režimech
>všude po světě. Proto také váš oblíbený stát dělníků
>a rolníků SSSR je už nějakou dobu pryč.

Leho, prosím vás nesnažte se diskutovat o věcech , o kterých nemáte ani páru.

76883

05.11.2005 12:37

Irák po referendu

RE: Karle z Cech, Daso, Lve,Alexo,Trodasi,Sedo a jim podobni

Dáša 80.?.?.?

>>Leho, prosím vás nesnažte se diskutovat o věcech , o
>kterých

>>nemáte ani páru.
>
>Daso, myslite si, ze bych potreboval proskolit v
>marxismu-leninismu? Dekuji, ztratil jsem tim uz hodne casu v
>Ceskoslovensku nez jsem odtamtud ve svych 22 letech utekl...

Ne, nemusíte studovat marxismus-leninismus. Nejsem sice znalec v tomto oboru, ale určitě to nebude nijak zajímavé čtení.

Moje odpověď byla reakcí na vaše tvrzení, že nemůžete lhát protože:
>"Moje víra mi také zakazuje lhát...
leho 04.11.05 02:55
a vzápětí :
>Omlouvám se,ale jakého jste vyznání?
Hostující, v podstatě žádného. Ale to mi nebrání věřit starému českému přísloví, že lež má krátké nohy. Já totiž pevně věřím, že hodně krátké...
leho 04.11.05 15:24

Pletete si hodnoty křesťanství s příslovími.

Takže neberte si laskavě křesťansví do pusy a nepoužívejte ho jako důkaz vaší pravdomluvnosti. Jinými slovy - Nesnažte se diskutovat o věcech o ktyrých nemáte ani páru.

77000

05.11.2005 13:02

Irák po referendu

RE: Karle z Cech, Daso, Lve,Alexo,Trodasi,Sedo a jim podobni

Dáša 80.?.?.?

>
>>Vy už jste jako Leho (taky všechny znáte). Předpokládám,
>>že jste s tou většinou mých spoluobčanů názory nás
>>neinformovaných a fanatických antiameričanů konzultoval. [smích]
>
>Ne, neznam vsechno. Nic takoveho jsem ostatne nikdy nerekl.

To ani netvrdím, kdybyste četl pozorněji tak byste si musel všimnout, že jsem napsala všechny (lidi) ,nikoliv všechno. To je podstatný rozdíl.> [smích]

>Vase nazory jsem draha pani s nikym nekonzultoval. Bavil jsem se
>ale s mnoha lidmi o politice a vim, ze i kdyz v Ceske Republice
>antiamerikanismus (stejne jako napriklad antisemitismus)
>existuje, vetsina lidi s tim nechce mit nic spolecneho.

Myslím Kemo, že byste si měl ujasnit své názory a stanoviska.

>A mohu vas ujistit o jedne veci - do Ceska jezdim dost casto na to, abych >vedel ze vas za neinformovane a fanaticke antiamericany nepovazuje jen pan >Leho, ale i vetsina vasich spoluobcanu.
>kema 03.11.05 20:12

Mám za to, že tahle tvrzení máte podložena, tzn. že jste s tou většinou skutečně mluvil. Ale asi to bude zase jen argument made in Leho , že?


Příště až přijedete tak si raději dejte v hospodě pivo, bavte se o ženských a o fotbale. Politiku raději vynechte.

[smích]

77001

05.11.2005 13:09

Irák po referendu

RE: Takže už nepochybujete, že je Leho v Iráku? Nedávno jste o tom pochyboval

Dáša 80.?.?.?

>Pan Leho ma lepsi argumenty nezli ja. Proto ho zde ti kteri si to
>uvedomuji nemohou 'vystat'. Pokud jste si precetl/la muj
>predeslej prispevek, naznak me pochybnosti tam jasne je.

>Pokud je vojak v Iraku, urcite musi koukat kolem sebe a
>prirovnavat mentalitu toho naroda k normalnim lidem kdekoliv na
>svete.

>Vsiml si nekdo z Vas jak po uspesnem zniceni auta a s nim i
>osazniku Iracke 'deti' skrepci kolem, tahaji ohorele predmety ven
>a hazi kameny na uhorele nestastniky uvnitr ohoreleho vraku?

>Jestli je pan Leho opravdu vojakem, jak o nich vubec muze psat
>jako o lidech? Mozne je, ze pan Leho je opravdu v Iraku, ale neni
>u jednotek, ktere se musi s temi vrahouny potykat kazdy den. Jeho
>umirneny ton by tomu nasvedcoval.

Moraváku jako poleno, jen tak na okraj: predeslej - tohle jsem od moraváka ještě neslyšela. Ale v Praze ....

77003

05.11.2005 13:17

Francie: srážky policie s imigranty neustávají

RE: predehra

Dáša 80.?.?.?

>Takže je myšlen mostecký Chánov?
>
>Ano, to byl preklep. Ma to byt Chanov.
>
> [smích]

Chánov je ghetto, jenže tam nežijí ekonomičtí imigranti, ale naši spoluobčané, kteří pracovat nebudou za nic. Sociální dávky jim stačí a čórky je uživí. [smích]

Tohle přirovnání nebylo nejlepší. [smích]

77004

05.11.2005 13:26

Francie: srážky policie s imigranty neustávají

RE: Bila populace svou vlastni blbosti speje ke sve katastrofe,at si humaniste rikaji ,co chteji.

Dáša 80.?.?.?

>Protoze se mu to najednou hodi do kramu [mrknutí jedním okem]
>
>Kdyz to vezmeme z globalniho hlediska, tak Indiani v Americe a
>domorodci v Australii prispeli do "pokladnice lidstva" svymi
>zajimavymi kulturami, ale bohuzel nebylo mozne aby tyto
>nevyvijejici-se kultury obsadili na svete tolik mista - planeta
>je mala, at se to komu libi ci ne.

>
>Nemuzeme byt na jejich vyhlazovani hrdi, ale jinak to ani do
>budoucna nejde.

A kde berete tu drzost tvrdit, že právě vy jste ti jediní vyvolení, žít na téhle planetě a v " zájmu lidstva" rozhodovat kdo bude vyhlazen a kdo ne?

>Dalsi na rade je Afrika... [zahanbení]
>
>Ja bych dokonce sel az tak daleko, ze bych redukoval pravo na
>zivot lidi, jenz nijak neprispivaji k zlepseni urovne civilizace
>lidi jako takove A zabiraji lepe vyuzitelne misto.

K tomuhle žádný slušný a publikovatelný komentář nemám. [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

77005

09.11.2005 16:58

Rasisti

RE: Minda jede

Dáša 80.?.?.?

> [smích] Dobře,Adapo.
>Milí Češi zde na Zvědavci,vraťte se domů, prosím. Chybíte
>nám tady. Doma. V Česku. [smích] Adapa a Mindy

No, nevím jak vám Mindy, ale co se mne týče tak bych vyloučila z této výzvy Leha a Petra Velikého.
Určitě jim vyhovuje , že jsou tam kde jsou.
A mně ostatně taky.... [mrknutí jedním okem]

77469

09.11.2005 19:40

Fabrikování americké ikony: „rudá“ Rosa Parksová

RE: Trodasovi, Lehovi, Comodorovi a dalším v této větvi

Dáša 80.?.?.?

>Upozorňuji, že jste silně mimo mísu. Pokud budete
>pokračovat v diskuzi na toto Lehem nahozené zcestné téma,
>hrozí, že vymažu celou větev (threat).

Pane Stworo, prosím tolerujte chvíli bezplatný vzdělávací kurz pro Leha. Vidíte přece, že je z toho na větvi. [smích]

77494

09.11.2005 20:04

Fabrikování americké ikony: „rudá“ Rosa Parksová

RE: Trodasovi, Lehovi, Comodorovi a dalším v této větvi

Dáša 80.?.?.?

>>Pane Stworo, prosím tolerujte chvíli bezplatný vzdělávací
>

>>kurz pro Leha. Vidíte přece, že je z toho na větvi.
>
>Z ceho, Daso, usuzujete, ze jsem z toho na vetvi? Naopak, vyborne
>se bavim...

Už po čtvrté se snažíte (zcela mimo dané téma) zavést diskuzi na téma Nezvědavec. Ještě vám asi nedošlo, že tahle stránka za diskuzi nestojí.

Cestou IP adres to asi taky nepůjde...
Takže slezte z té větvě a bavte se dál.
Stejně jako my ostatní čtením vašich reakcí [smích]

77505

09.11.2005 20:25

Fabrikování americké ikony: „rudá“ Rosa Parksová

RE: Trodasovi, Lehovi, Comodorovi a dalším v této větvi

Dáša 80.?.?.?

>Daso, puvodnim umyslem bylo poukazat na lzi ve clancich na
>prikladu zmineho clanku "Mam radost jako maly kluk".

Leho, dobře míněná rada : pokud chcete poukazovat na jakékoliv lži a chcete abychom vás brali vážně, argumentujte fakty.
To, že ve vámi zmiňovaném článku jsou úmyslné lži jste zatím nijak nedoložil.
P.S.
"Nezvědavec za diskuzi nestojí" , tím jsem pouze vyjádřila svůj názor. Diskutovat o něm dál nebudu.

77511

09.11.2005 20:57

Fabrikování americké ikony: „rudá“ Rosa Parksová

RE: Trodasovi, Lehovi, Comodorovi a dalším v této větvi

Dáša 80.?.?.?

>>To, že ve vámi zmiňovaném článku jsou úmyslné lži jste
>

>>zatím nijak nedoložil.
>
>Pro vas pravdepodobne zadne dukazy editorovych lzi nebudou dost
>dobre. Ze byly umyslne je celkem jasne z faktu, ze jsem mu poslal
>z Iraku vojenskou postou obalku s $20. Ale i kdyz na ni bylo
>razitko vojenske posty, tak jelikoz na obalce byly americke
>znamky, tak tomu neveril. Overitelnou zpatecni adresu ignoroval.
>Kdyz by nechtel lhat a chtel by si opravdu overit, jestli v Iraku
>skutecne jsem, proc mi neposlal take kratky dopis na zpatecni
>adresu? Jako mesto a smerove cislo bylo APO AE 09393 a z webove
>stranky
>http://www.operationhomefront.org/Info/info_how_to_codes.shtml je
>mozno zjistit, ze se jedna o zakladnu v oblasti Tikritu. A on to
>neudelal, bal se, ze se ukaze, ze jsem opravdu v Iraku a tak
>radeji lhal...


Konečně jsme se dobrali podstaty .
Takže vám jde o to, že jste poslal panu Stworovi jako příspěvek 20 zelených a on vám doposud neposlal děkovný dopis.
Tak to jste měl napsat hned a neokecávat to .

Pan Stwora vám jistě poděkuje dodatečně.

77518

Stránka: 1 2 3 4 5

Káva pro Zvědavce

63

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 22 170 korun, což je 63 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 2

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 1

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 1

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 1

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 3

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Měnové kurzy

USD
21,90 Kč
Euro
26,20 Kč
Libra
29,14 Kč
Kanadský dolar
16,85 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
24,19 Kč
100 japonských jenů
21,03 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,84 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,78 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 175,25 Kč
1 unce stříbra
496,96 Kč
Bitcoin
371 829,86 Kč

Poslední aktualizace: 28.11.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 56 830 045