Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané detergent

Nalezeno 112 příspěveků, 20 různých IP adres

Stránka: 1 2

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

03.02.2005 19:53

Kamarád mého syna

Kamarád mého syna

detergent 194.?.?.?

Procpak mlademu nenavrhnete, aby to zkusil v CR nebo na Slovensku? Neni to tu precejenom jeste tak divoke jako v Rusku, ale pritom je to Rusku hodne podobne a myslim ze by se tu s Masou meli dobre...

42261

04.02.2005 00:29

Návštěvnost v lednu poprvé překročila 3000 návštěv denně

Návštěvnost v lednu poprvé překročila 3000 návštěv denně

detergent 194.?.?.?

Klíčová slova jsou vůbec zábavná. Znám jeden docela umírněný scifistický web, na který minulý měsíc nejvíc lidí přišlo přes klíčová slova "tsunami", "obrázky upírů", "německé granáty", "anatomie ženy", "základny na marsu", "varlata", "voyager" a "deep space nine ČT", přičemž žádné z uvedených víceslovných spojení se na tom webu nenachází [překvapení])

42283

04.03.2005 14:30

Obtěžují vás reklamní banery?

RE: Obtěžují vás reklamní banery?

detergent 194.?.?.?

Proč plytký nicneříkající internet? Pamatuju si dobu před dot.com horečkou a tehdejší internet mi nepřišel ani trochu plytký. Ba naopak, tehdejší internet měl úroveň. Nestalo se, aby užitečná stránka ze dne na den zmizela a byla nahrazena nějakou podvodnou linkfarmou. Koncentrace idiotů na krychlový megabyte byla daleko, daleko nižší. Nepobíhali tu kolem žádní buzinecmani, snažící se vnucovat internetové veřejnosti svá absurdní pravidla.

Buzinecmanský ksindl zamoří reklamou všechno v širokém a dalekém okolí. Jen než dojedu z práce domů, jsem vystaven stovkám a stovkám různých reklam. Rozprodali svět kolem mě, rozparcelovali ho na plakátovací plochy a s jejich pomocí provádějí násilnou invazi do mého myšlení, aniž by se mne kdokoliv ptal na svolení.

Naštěstí, alespoň té internetové reklamy se dá velice snadno zbavit. Nikdo mne nemůže nutit, abych stahoval celou stránku tak, jak je. Tvůrce stránek má svobodu k tomu, aby na stránku vložil reklamu; já mám svobodu k tomu, abych ji na svůj počítač nepustil. Ten počítač je totiž můj a je jen moje rozhodnutí, co na něj smí a co ne.

44848

05.03.2005 01:12

Obtěžují vás reklamní banery?

RE: Obtěžují vás reklamní banery?

detergent 194.?.?.?

Však já nemám nic proti idiotům jako takovým. [smích] Ale k zuřivosti mne vytáčí, když jsou mi vnucována pravidla a zákony na ochranu jedněch idiotů před jinými idioty. Například - jenom proto, že existuje skupina zneužívající některé služby internetu, jsou tyto služby omezovány - nebo dokonce rušeny - paušálně pro všechny uživatele. Jenom proto, že existuje ksindl, který stahuje věci vystavené zadarmo na síti, pálí je na CD a jejich prodejem si přivydělává, šlape se teď masově na paty i těm, kdo si stahují ty věci pro vlastní potřebu. Chování návštěvníků vůči tvůrcům obsahu taky dřív bývalo tak nějak jiné. A tak by se dalo pokračovat...
Ne že by se takové věci neděly už za dob BBSek a Fida, ale rozhodně se neděly v takovém rozsahu. Připadá mi, že nejlíp jsme se měli v době, kdy stál internet stranou zájmu veřejnosti - a tím i stranou zájmu úřadů. Byli jsme celosvětovým státem bez hranic a každému bylo jedno, co si píšeme a posíláme. Zato teď aby se člověk bál otevřít si veřejně klávesnici...

Ta myšlenka o integritě autorského díla je zajímavá a v principu pravdivá. Otázka zní, co je vlastně v případě webu to autorské dílo. Celý website? Nebo jedna stránka? Co je nejmenší nedělitelná část webu? Podle mého je to soubor; taková stránka se skládá z kódu a obsahu (html), ze stylu (css) a z grafiky (obrázky). Kterákoliv z těchto částí se dá stáhnout nezávisle na ostatních, takže by mělo jít o samostatně stojící autorská díla, ne o jedno nedělitelné dílo. Navíc, HTML je pouze skript, předpis; interpretace tohoto předpisu je ponechána na mém počítači. Pokud se rozhodnu, že můj počítač nebude zpracovávat javascript a flash, tak prostě nebude zpracovávat javascript a flash; je na tvůrcích reklamy, aby vymysleli takovou technologii, která bude fungovat i v takovém případě. Ideální je myslím slovní kontextová inzerce, vkládaná přímo na straně serveru. To prostě neodfiltrujete. A nejlepší na tom je, že ani nebudete mít důvod to filtrovat. [smích]

44888

21.03.2005 08:53

Cesta do hlubin politicky korektní duše

Cesta do hlubin politicky korektní duše

detergent 194.?.?.?

K tomu, aby spolecnost radne fungovala, potrebujeme jen jednu jedinou definici normy: normalni je takove jednani, kterym clovek neublizuje sobe ani druhym. Neboli vyjadreno popularnim heslem: "safe, sane & consensual". To jsou tri hlavni body nezbytne pro jakekoliv jednani cloveka ve spolecnosti. 1) dodrzovat zasady bezpecnosti, 2) ridit se zdravym rozumem, 3) nepostupovat proti vuli druhe strany.

Domnivam se, ze homosexualni svazky nejsou v rozporu ani s jednim z techto pravidel. Nerikam zamerne manzelstvi, protoze k manzelstvi jsou uz z definice potreba "manzel a manzelka", nikoliv "manzel a manzel" nebo "manzelka a manzelka" - ale svazky na stejne urovni jako manzelstvi. Pokud ti lide chteji zit ve svazku, at si ve svazku ziji. Svazek dvou jedincu vznika tehdy, pokud tito dva jedinci vyjadri spolecnou vuli do svazku vstoupit; v cele te zalezitosti s homosexualy jde jen o to, aby jim byla uznana legalnost techto svazku.

Zduraznuji: nezbytna je spolecna vule. Az bude vas kvetinac schopen rici (nebo jinak vyjadrit) sve "ano", tak si ho pro mne za mne vemte - ale do te doby jde z vasi strany o nekonsensualni akt a mate smulu. Nejde o diskriminaci; klidne si ten kvetinac muzete vzit, nikdo vam v tom branit nebude... ale je nezbytne nutne prihlednout k pravu kvetinace NEvstoupit do svazku s vami. Dokud se kvetinac nevyslovi pro, potom je vas svazek s nim nekonsensualni a tudiz neplatny.

46607

22.03.2005 15:16

Cesta do hlubin politicky korektní duše

RE: Cesta do hlubin politicky korektní duše

detergent 194.?.?.?

- A ono je něco špatného na uzákonění oboustranně dohodnutého vztahu mezi osobou zletilou a osobou nezletilou? Jestliže jsou splněny podmínky bezpečnosti (nezletilec je fyzicky způsobilý, zletilec netrpí žádnou venerickou chorobou a je psychicky zdravý), zdravého rozumu (oba vědí a chápou, co takový vztah bude obnášet, a souhlasí s tím) a společné vůle (vstup do vztahu je přáním obou stran), pak je to přece naprosto OK. Proč by nemohl třicetiletý legálně žít s třináctiletou, jestliže je to jejich společná vůle?
Pro všechny případy by samozřejmě bylo nejlepší, aby v takovýchto případech existovala povinnost registrace, psychotestů a lékařské prohlídky - v zájmu zdraví nezletilého. Navíc by bylo zřejmě vhodné zakázat těhotenství před osmnáctým rokem věku (a obecně vzato možná i nekonsensuální těhotenství jako takové) - ale to je opravdu to jediné omezení, které mi připadá v dané situaci morální.

- Pro nezletilé prostituty platí totéž: Je to jejich svobodná vůle? Chápou možné důsledky? Zvážili všechny alternativy? Pokud ano, pak mají mé požehnání. Je to koneckonců způsob obživy jako každý jiný. Na tom, že tak či onak prodáváme své tělo, staví celá naše společnost. Copak je to nějaký rozdíl - pronajmout ruce, pronajmout hlavu, nebo pronajmout genitál?

- Znásilnění a zneužívání nezletilých je samozřejmě mimo diskusi - je nekonsensuální a jako takové by mělo být těžce trestáno za každých okolností...

- Kůň senátorem má své výhody: po koni zbyde vždy kobliha, zatímco lidský politik za sebou dokáže nechat podstatně větší bordel. [smích]

46737

02.04.2005 16:24

(Ne)košer rajčata mohou také bojovat

(Ne)košer rajčata mohou také bojovat

detergent 194.?.?.?

Stejně nemá cenu prohlížet EAN - dneska už si nevyberete.

- "Odkud je to kafe, Maryšo?"
- "Od žida."
- "To já vím, já se ptám od kterého."

[velký smích]

47800

24.04.2005 18:31

Prirodzená ekonómia - svetový blahobyt v harmónii s prírodou

RE: Prirodzená ekonómia - svetový blahobyt v harmónii s prírodou

detergent 194.?.?.?

Wono by to mohlo snad i fungovat. Ale základní předpoklad je vytvořit energii z ničeho - nebo alespoň prakticky z ničeho. To znamená nutnost zavést neztrátovou recyklaci (tj. na molekulární úrovni) a soběstačný, dlouhodobě vytěžovatelný zdroj energie (energie ze slunce, fúze, M/AM reakce?).
Jakmile bychom měli v ruce neomezené množství energie, bylo by potom už možné realizovat cokoliv. Mohli bychom převádět energii ve hmotu (co by nám záleželo na energetických nákladech, pokud bychom měli energie nekonečné množství?) a získávat tak "nedostatkové" materiály v množství dostatečném pro všechny. Veškerou výrobu by zabezpečily nanoroboty (nepotřebují jiné vstupy než energii, materiál pro replikaci dalších nanorobotů a materiál pro výrobu požadovaného předmětu). Potraviny by mohly být produkovány z molekul základních prvků v prakticky neomezeném množství a v kvalitě nerozeznatelné od pravých.

Potom - a teprve potom - je reálné, že bychom platili v FREE za ty práce, které nemohou vykonávat stroje. Ale ještě reálnější je, že bychom na tyto práce nahnali otroky. Proč by si potomci dnešních velkokapitalistů měli lámat hlavu s nějakými FREE, když otrok je konec konců taky free...

50446

05.05.2005 17:26

Imigrační horečka

RE: Imigrační horečka

detergent 194.?.?.?

"Naše rodina má problémy s imigranty už od doby, co jme přišli do Ameriky." - Charles Emmerson Winchester [smích]

Ostatně soudím, že ta nejsmysluplnější věc, kterou můžeme za současné situace udělat, je prostě vyhynout...

51709

21.05.2005 17:02

Budou lidé hromadně a dobrovolně přijímat znamení šelmy?

RE: Budou lidé hromadně a dobrovolně přijímat znamení šelmy?

detergent 194.?.?.?

Ono je to vůbec zajímavé. Zamyslel se třeba někdo nad bodem 5 ?

"A byla jí dána ústa mluvící veliké věci a rouhání a byla jí dána moc působit po čtyřicet dva měsíce."

42 měsíce, to je tři a půl roku. To je téměř přesně jedno standardní volební období, nemýlím-li se...

(http://www.etf.cuni.cz/~rovnanim/bible/nbk/Zj13.php)

53250

28.05.2005 20:51

Přepište historii!

RE: Přepište historii!

detergent 194.?.?.?

Ono je to vůbec takové hezké slovo. Holokaustos, doslova asi "naprosté pohlcení ohněm". Skoro bych navrhoval, aby se spíš říkalo - v souladu s fonetickým přepisem z angličtiny - "holokost". Protože přesně tolik nešťastným Němcům zbyde, až s nimi světové židovstvo skončí. Holobyty a holé kosti pro potomky strůjců holokostu.

Á propos - jeden můj kolega onehdá přemítal nad tím, jestli má nárok na odškodnění, když byl jeho dědeček v Dachau. Pak z něj ale vypadlo, že tam byl dozorcem.

53816

30.05.2005 17:27

Francouzský vítr změn?

RE: Ústava a referendum?

detergent 194.?.?.?

>Prostě i blbové mají svá práva.Bohužel.

Tak tak. Kdyby svá práva neměli, ubylo by výrazně hlasů pro a ústava by byla odmítnuta daleko jednoznačněji. [smích]

54046

09.06.2005 07:05

Ondřej Giňa odsouzen za podvody

RE: Ondřej Giňa odsouzen za podvody

detergent 194.?.?.?

> Proto nebudu urazet cernousky, Cikany a Eskymaky, ale budu
>je nazyvat tak, jak nazyvani byti chcou.

Jasne. A za chvili taky budeme Nemcum rikat Deutschove a misto "v Polsku" budeme rikat "v Polsce". [smích]

Pro mne za mne, at si ve svem jazyce rikaji jak chteji. V cestine pro ne existuje zavedny termin a oni nam do cestiny nemaji co mluvit. Konec koncu to neni jejich jazyk, oni si ho pouze pujcili (ti z nich, kteri bydli u nas). Za to, ze slovo Cikan ziskalo pejorativni nadech, mohou jen a pouze oni sami.

Z toho neustaleho ustupovani pozadavkum mensin se mi obcas dela dost soufl. Mensiny jsou tu od toho, aby se pokojne asimilovaly do vetsinove spolecnosti ("Kdyz jsi v Rime, chovej se jako Rimane"), a ne od toho, aby si diktovaly nejake podminky. Copak si neuvedomuji, ze uz tim, ze jsme ochotni tolerovat jejich pritomnost, jim prokazujeme vetsi laskavost, nez si casto zasluhuji?

Soucasny stav vypada nejak takhle:

- "Budeme tu bydlet. Chceme to, to a to. Budete nam rikat tak a tak."
- "Jak si prejete. Mohu vam nabidnout socialni davky?"

Pricemz idealni stav by mel vypadat spis tak:

- "Chteli bychom tu bydlet."
- "Dobre, zkusime to s vami. Tady je ucebnice cestiny, seznam podniku ochotnych zamestnavat cizince a seznam skol prijimajicich deti cizincu. Skolni dochazka je u nas povinna, opakovana neucast se tresta vyhostenim. Turbany se u nas nenosi, myjeme se minimalne jednou denne a nocni klid je od 22:00 do 06:00. Pokud jediny prislusnik rodiny porusi pravidla, cela rodina bude vyhostena. A radeji se naucte trochu psat, jinak vas nikdo nezamestna a budeme vas muset poslat zpatky. Vitam vas v CR a doufam, ze se ve vas nezklameme."

Uznavam ze obe formy jsou znacne extremni... ale osobne bych byl radeji, kdyby se situace priklonila od te prvni blize ke stredu [smích]

55307

23.06.2005 07:37

Novináři deníku Le monde odsouzeni za kritiku Izraele

RE: Novináři deníku Le monde odsouzeni za kritiku Izraele

detergent 194.?.?.?

Ale prd. Ať to čtu jak to čtu, žádný útok proti rase tam nevidím. Mluví se tam o Židech v Israeli, tj. o více než jednom Židovi nacházejícím se na jednom specifickém území - nikoliv o celé židovské rase. Když řeknu "Židé v Israeli dělají to a to", pak to znamená, že "v Israeli jsou Židé, kteří dělají to a to". Nic víc a nic míň. Rasismus? Pche.

Ostatně jak lze rasisticky psát o společenství, které není rasou? To je jako tvrdit, že kritika šamanismu je rasismus, protože šamanismus uznávají převážně černokožci.

57900

30.06.2005 07:08

Kanadská vláda legalizovala sňatky homosexuálů a lesbiček

Kanadská vláda legalizovala sňatky homosexuálů a lesbiček

detergent 194.?.?.?

Proč by to měla být mermomocí zrovna říše zla? Třeba to bude svět, v němž bude lidstvo konečně šťastné. Konec konců, nevědomost je jedním z hlavních předpokladů štěstí.

59135

30.06.2005 18:09

Kanadská vláda legalizovala sňatky homosexuálů a lesbiček

RE: Kanadská vláda legalizovala sňatky homosexuálů a lesbiček

detergent 194.?.?.?

Když pointa je právě v tom, že nevědomý člověk opravdu může být šťastnější. Jak já třeba závidím těm, kteří dokáží s chutí jíst dnešní jídlo - prostě proto, že nezažili salámy bez sóji a mléko bez rostlinného tuku. Oni jsou se současnými potravinami spokojení, já ne. A totéž platí pro kulturu, filmy, knížky - prakticky pro jakýkoliv aspekt života. Ten, kdo nemá kontinuitu s minulostí, je v současnosti daleko šťastnější než my, kteří máme tu smůlu, že si pamatujeme.

Dovolte kacířskou myšlenku: co když my, nedobrovolní pamětníci nepohodlných dějin a samozvaní ochránci starobylých tradic, ve skutečnosti BRZDÍME pokrok, ke kterému je lidstvo jako takové předurčeno? Jistě, nám se může zdát strašná myšlenka, že v budoucnosti bude stát vodit občany za ručičku už od embryonální fáze, že vymýtí z jejich myslí individualitu, nalajnuje jim životy a vytvoří z nich kvantifikovaný lidský zdroj. Ale jakým právem to vlastně chceme soudit? Jakým právem odsuzujeme budoucí svět, ve kterém žít nebudeme? Jakým právem aplikujeme naše zastaralá zkostnatělá měřítka svobodných individualistů na svět, ve kterém slova svoboda a individualismus postrádají význam?

59203

06.07.2005 18:12

Tak jsme přivítali dvou miliontého návštěvníka

RE: Tak jsme přivítali dvou miliontého návštěvníka

detergent 194.?.?.?

Nechodit do restaurace a vařit si sama. Vyplatí se to, aspoň máte jistotu že víte co jíte. [smích]

60025

21.07.2005 16:46

O toleranci

RE: Dobre psano,

detergent 194.?.?.?

Nemám rád toleranci. Tolerance je totiž něco, co je plošně vyžadováno. Naproti tomu RESPEKT, to je jiná káva. Svůj respekt, ten dávám o své vlastní vůli a pouze tomu, kdo si ho zaslouží. Tolerance je jako plošné sociální dávky: stejně nezasloužená a stejně se míjející účinkem.

Odmítám být například plošně tolerantní k cikánům. Jako národ si to jednoznačně nezasluhují. Ale mohu cítit respekt k Lakatošovi z protějšího baráku, který nejen že nebije ženu, má poctivou práci a pravidelně se myje, ale navíc zachránil život bábě Dvořákové, když si na jaře na schodech pořídila otevřenou zlomeninu. Ve vztahu k němu mám dvě možnosti: mohu ho buď 1) tolerovat PROTOŽE je cikán, nebo 2) respektovat PŘESTOŽE je cikán. Ať na to koukám jak na to koukám, vychází mi, že respekt má větší hodnotu než tolerance, protože respekt se musí zasloužit a narozdíl od tolerance je ryze nadrasový...

Tolerance ke skupinám by měla být nahrazena respektem k jednotlivcům. Zkusme být MÉNĚ tolerantní k menšinám - třeba se v nich pak častěji začnou objevovat jednotlivci hodní našeho respektu.

62582

01.08.2005 06:52

Policie zakročila proti technoparty

RE: Pane editore, jsem pro Czechtek

detergent 194.?.?.?

>Czechtek je akce, která jde proti oficiální konzumní
>zábavě. Kdyby se z ní udělala oficiální akce, tak jde proti
>své podstatě.

Tohle platilo před lety. Dnes už se techno samo o sobě stalo tou nejsprostší konzumní zábavou - a jestli je provozována oficiálně nebo neoficiálně, na tom zase až tak moc nesejde. [mrknutí jedním okem]

Osobně mám problém spíš s tím, CO vlastně techno je: když ho oklestíte od všech přimixovaných samplů a melodických stop, zůstane v podstatě hluboké nízkofrekvenční dunění, vyladěné na tep srdce. To není hudba, ale primitivní podprahové ovlivňování. Při reprodukci na kvalitní aparatuře je toto dunění prakticky podprahové; nemusíte ho skoro slyšet, ale přesto ho vnímáte celým tělem a vaše tělo na něj nevědomě reaguje. Pokud nejste na techno zvyklý, reakce v lepším případě spočívá v pocitu lehké nevolnosti.

63841

01.08.2005 17:45

Policie zakročila proti technoparty

RE: Pane editore, jsem pro Czechtek

detergent 194.?.?.?

Je mi jedno, o čem je CzechTek, poněvadž nemluvím o CzechTeku, ale o technu. A faktem je, že techno považuju v principu za dobrý nápad zpotvořený komercí - podobně jako třeba hiphop. Ať se mládež baví, pro mne za mne, ale mohli by si přestat hrát na ultrahardcore nekomerční alternativu - kterou nejsou, nebudou a kdoví jestli jí kdy byli. [smích]

O "základu" máte také pravdu - s jednou výhradou. Zapomínáte totiž na propastný rozdíl v reprodukční aparatuře. Když se afričtí divoši uvádějí do rauše tím, že řežou do tamtamů, má jejich hudba vliv v bezprostředním okolí hudebníka - kdežto když se evropští divoši uvádějí do rauše tím, že ohulí dvoumilionovou reprosoustavu, chytají se za prsa všichni srdcaři na dvacet kilometrů vzdáleném sídlišti. To mi nepřipadá zrovna moc košer.

63920

03.08.2005 07:27

CzechTek v nás

RE: Souboj zabednenych hlav

detergent 194.?.?.?

Proč ale v tom případě nikdo nezasahuje proti tomu, že na Václaváku jsou vystavovány gigantické ocelové skulptury, které vůbec nezapadají do rázu města? Proč nikdo neprotestuje proti stavbě mamonářského chrámu Sazka arény, která zhyzdila široké okolí malebné dělnické čtvrti? Proč ozbrojenci nenastupují proti davům, které pokaždé na Silvestra zaplní Staroměstské náměstí střepy a odpadky do výše kotníků? Proč nebyla rozehnána demonstrace hokejových fanoušků, kteří si na náměstí postavili obří obrazovky a opíjeli se pod nimi do bezvědomí? Proč nikdo nezasahuje proti prezentacím mobilních operátorů, kteří na náměstích stavějí obludná pódia a z nich potom vyřvávají na kolemjdoucí?

Všichni se asi shodneme na tom, že je v Čechách cochcárna. Proč je ale vůle zasáhnout jen proti někomu, nikoliv proti všem stejně? Jestliže vládcům leží na zřeteli klid a mír obyvatelstva, proč potom povolují na území měst akce, které obtěžují místní obyvatele možná víc než nějaké technoparty kdesi uprostřed hvozdů? Nebude nakonec ta příčina zásahu proti technařům trochu jiná, než se nám vyšší moc snaží namluvit?

64254

16.08.2005 13:24

VyVolení

RE: Running man

detergent 194.?.?.?

Dále doporučuju "Obchodníci s vesmírem" od Pohla (reklamní průmysl budoucnosti a jeho dopady na společnost), "Juta" a "Plástev jedu" od Pecinovského (znásilněné společenské zřízení, člověk degradovaný na výrobní prostředek), "Maso" od Harníčka (institucionalizovaná dravčí společnost požírající sebe sama, oproštěná od veškerého balastu mezilidských vztahů) nebo sbírku "Vesmír je báječné místo pro život" z Edice 13 (spousta podobně pikantních antiutopických povídek, jmenovitě "Stojící žena" od Jasutaky, "Velkoprodejna" od Roffeta, "Otvírák" od Léouriera, "Můžete to být i vy" od Robertse). Nebýt tady tři tisíce znaků limit, tak sem některou z těch povídek opíšu. Všechno jsou to moc hezká díla - člověk pod jejich vlivem vidí události skutečného světa úplně jinýma očima. [smích]

- "A co se vlastně stalo s tím tvým telefonem?"
- "Nevím. Vůbec se nedá vytočit číslo. Pokaždé se ozve jiná linka. A nakonec jsem slyšel divné zvuky, výkřiky. A pak už nic, dokonce ani signál."
- "A co říkali na té jiné lince?"
- "Nevím, nevšímal jsem si toho. Něco jako že je lepší lidi navštěvovat než jim telefonovat. Nejsou to táž slova, ale smysl je stejný. Napřed jsem si myslil, že jde o reklamu na potrubní poštu."
- "Příště musíš dávat větší pozor. Někdo umřel, aby ti to mohl říct."


DŮVĚŘUJTE ZVOLENÝM VÁMI ZVOLENÝCH. ONI VĚDÍ. [mrknutí jedním okem]

66334

26.08.2005 19:22

Miláčku, bude pršet. Vržou mně prsa

RE: Osobne bych silikonove implanty zenam nedoporucoval,

detergent 194.?.?.?

Ale právě o to přece jde. Chirurgické a kosmetické modifikace za osm a půl milionu dolarů nic nezmění na tom, že ta sexbomba od vedle původně měřila jen 131 cm, měla chlupy po celém těle vyjma hlavy, byla kolozubá, s vpadlým hrudníkem a nosem zahýbajícím kamsi k bradě. To, že teď má 185 cm, šestky a husté blond vlasy, NENÍ součástí genetické výbavy.

Jinými slovy... až si ji narazí nějaký šťastlivec a uplete si s ní dceru, bude jistě velmi potěšen výsledkem. [velký smích]

67851

14.09.2005 17:47

Třetí technoparty od začátku měsíce

RE: Hezký článek

detergent 194.?.?.?

Co nafotit - prostě seřezat násadou od vidlí. Ne proto, že jsou to technaři, a ne proto, že jsou zfetovaní - prostě proto, že vlezli přes plot.

Na "přesplotčiky" mám tvrdý metr i já. Třebaže sám ignoruju všechny zákazové cedule neobsahující slovo "prosím", v životě by mě NENAPADLO lézt přes plot. Cedule je jen canc, žlučovitá manifestace pisatelova ega, ale plot je plot, a co je za plotem, to je svaté. Plot je vlastně takový zástupný symbol zdi - a lézt někam skrz zeď, to se prostě nedělá.

70652

16.09.2005 16:54

Amerika je v úpadku

RE: Tenhle vas uhel pohledu se me libi, pane Stwora!!!

detergent 194.?.?.?

Člověk nemusí být levičák na to, aby viděl, že divoký kapitalismus a bezhlavý konzum je cesta do pekel. Čím dál tím víc lidí začíná chápat, že klást rovnítko mezi pojmy "kapitalismus" a "demokracie" je z historického hlediska druhý největší omyl v dějinách lidstva (+).

(+) Tím prvním největším omylem byla myšlenka, že evoluce je docela dobrý nápad a že stojí za pokus slézt se stromů)

71027

16.09.2005 19:57

Amerika je v úpadku

RE: Tenhle vas uhel pohledu se me libi, pane Stwora!!!

detergent 194.?.?.?

Jo, to určitě - já si vylezu na strom a nějaký zpovykaný americký kapitalista ho vzápětí nechá pokácet. To určitě.

Říkejte si tomuto řádu jak chcete, ale nepoužívejte prosím slovo "civilizace". To je vyhrazeno pro společnost MYSLÍCÍCH tvorů - kteří, jak známo, se na této planetě vyskytují takřka výhradně mezi kytovci. [vyplazený jazyk]

71067

14.10.2005 06:53

Aura reality show

Zeptejte se Googla

detergent 194.?.?.?

Hledám pronájem chaty nebo chalupy na prvních 10 dnů v červenci. Příroda, koupání v blízkosti, elektřina, voda podmínkou. Rodina s dvěma dětmi, solidní jednání a cena.

Martina Melhem
martinamelhem@post.cz
776 365 676


Tak pravil Google. Jak s těmito informacemi kdo naloží, to je věcí každého jednotlivě.

74219

17.10.2005 07:35

Turecký počátek konce EU?

Oni se jich bojí!

detergent 194.?.?.?

Představitelé EU mají z Turků hrůzu. Vždyť mají prakticky největší armádu ze všech sousedících zemí - a takové riziko je třeba ovládnout. EU si zkrátka myslí, že když bude Turecko v EU, bude Evropa před Turky v bezpečí.

Jaká naivita. [velký smích]

74598

28.10.2005 23:45

Dvě stovky policistů dohlížely na sedmdesát demonstrantů

RE: Cenzura na novinky.cz opet zavalela.

detergent 194.?.?.?

Sleduju tu diskusi už od večera a padají tam zajímavé názory. Bohužel ty nejzajímavější taky zhruba do hodiny mizí. Ještě bude veselo. [smích]

75975

14.11.2005 18:46

Česká média bijí na poplach: Ideozločin na obzoru

RE: Mimochodem

detergent 194.?.?.?

Jojo, moc hezkou brožurku nám to tady vydali, jen co je pravda. Krásně podvržený argument PRO postavení popíračství mimo zákon. A lidi jim to žerou i s navijákem [smích]

78196

14.11.2005 18:56

Česká média bijí na poplach: Ideozločin na obzoru

RE: Tak mne napada

detergent 194.?.?.?

Jasmino, vite, to nasili by bylo stejne strasne i kdyby se odehralo vuci sesti stovkam lidi.

Jediny problem je v tom, ze jista uzce vymezena skupina lidi v poslednich desetiletich cilene poplivava pamatku zavrazdenych tim, ze umele navysuje jejich pocty a prezentuje zavadejici udaje o jejich etnicke prislusnosti - to vse s umyslem ziskat na tom financni prospech. Jsou lide, kterym to lezi v zaludku a snazi se dobrat pravdy.

Copak se da lidske utrpeni merit poctem hlav? Myslite si, ze by ty nasilne smrti byly mene strasne, kdyby jich bylo misto sesti milionu rekneme sest set tisic a z toho bylo jen dvacet pet procent Zidu? Maji snad Zidi patent na utrpeni? Trpi umuceny clovek vic, jestlize je Zidem?

78202

26.11.2005 21:04

Pilátovo krédo

RE: Biblia a tzv. Biblia.

detergent 194.?.?.?

Zkuste mi příležitostně ukázat nějakého pravého boha, rád se na něj podívám. [velký smích]

80357

27.11.2005 08:17

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

detergent 194.?.?.?

Nejspíš máte pravdu. Jenomže, jak nás historie učí, z bývalých otroků jsou ti nejstrašlivější páni.

80457

14.12.2005 08:54

Pár otázek k registrovanému partnerství

RE: Malicka chybicka se vloudila...

detergent 194.?.?.?

My jim něco dlužíme? Nevzpomínám si, že by oni pro společnost udělali něco, kvůli čemu bychom jim měli být zavázaní.

Tohle je špatný přístup. Jestliže registrované partnerství homosexuálů bude schváleno, pak to bude projev dobré vůle většiny vůči menšině. A dobrou vůli nelze vyžadovat - v dobrou vůli lze pouze doufat.
Osobně jsem pro univerzální registrované partnerství (homo i hetero) - ale jestliže se homosexuálové hodlají autoritativně dožadovat uznání tohoto práva a stavět jeho schválení jako naši povinnost, pak jsem ochoten své přesvědčení zahodit a všemi prostředky se vyslovit PROTI. Nesnáším totiž, když někdo povýšeně rozkazuje, místo aby poprosil.

83401

14.12.2005 09:01

Pár otázek k registrovanému partnerství

RE: Ve zkratce

detergent 194.?.?.?

I prd, velebnosti. Nic takového jako "úchylka" v legálním mezilidském vztahu neexistuje. Cokoliv, co se odehrává konsensuálně mezi dvěma svéprávnými jedinci, je v pořádku. Ne nutně normální, ale v pořádku. Dokud se milenci drží svatého pravidla "safe, sane, consensual", tak ať si ho pro mne za mne třeba strkají navzájem do ucha - nic mi do toho není a vám taky ne.

A nepamatuju si, že by legálně uznávaný registrovaný vztah "druh / družka", který tady fungoval čtyřicet let bez problémů, nějak ohrožoval rodinu. Všechno, o co běží, je rozšířit instituci tohoto vztahu na "druh / druh", případně "družka / družka". Přičemž adopce dětí je samozřejmě "out of question", protože to znamená omezení práva dítěte na NORMÁLNÍ rodinu.

83403

14.12.2005 09:03

Pár otázek k registrovanému partnerství

RE: Jsem na rozpacích.

detergent 194.?.?.?

Přesně uprostřed: normální nejste ani vy, ani oni. "Normální člověk" patří do stejné kategorie jako "Bůh": u táborových ohňů se o nich vyprávějí legendy, ale nikdy je nikdo nikde neviděl [smích]

83404

14.12.2005 21:47

Pár otázek k registrovanému partnerství

RE: Malicka chybicka se vloudila...a je znakem nesnášenlivosti a bigotnosti!

detergent 194.?.?.?

[zmaten] Mluvím o těch dluzích, na které poukazuje o příspěvek výš mr.trodas. Napsal "Myslim, ze jim to dluzime." - a já v odpověď napsal, že si myslím, že jim to nedlužíme. Nejsme jim povinováni absolutně ničím. Stejně jako nejsme povinováni Židům za to, že přežili holokaust, nebo černým za to, že přežili otroctví, nebo indiánům za to, že přežili řádění bílého muže. Už mám dost toho, jak se menšiny dožadují nějakých ústupků na základě toho, co moji předkové udělali jejich předkům. Nevěřím na dědičné hříchy. To, že je někdo černoch, žid nebo homosexuál, mu nedává jakákoliv práva nad rámec zbytku společnosti.

A vůbec - vždyť každý homosexuál nezadatelné právo na sňatek se ženou - tak jako každý heterosexuál! Jejich práva jsou tedy totožná! [velký smích]
A že oni o ženy nestojí? Jejich problém. [vyplazený jazyk]

83549

15.12.2005 10:06

Pár otázek k registrovanému partnerství

RE: Malicka chybicka se vloudila...a je znakem nesnášenlivosti a bigotnosti!

detergent 194.?.?.?

Jak už jsem nadnesl ve svém prvním příspěvku, jsem pro možnost registrovaného partnerství mezi libovolnými dvěma svéprávnými jedinci. Pokud si to ti dva lidé přejí, není žádný důvod, proč by nemohli uzavřít spojení úředně ekvivalentní běžnému sňatku.
Nesouhlasím však s právem na adopci dětí, protože dítě má právo vyrůstat v normální rodině - což rodina s tatínkem a mamínkem není. A stejnětak nesouhlasím, aby byl tento vztah označován za manželství, protože pojem "manželství" je vyhrazen pro sňatek dvou jedinců opačného pohlaví - což vyplývá už z obratu "ženatý muž".
A už vůbec nesouhlasím s tím, aby to bylo vyžadováno z pozice "utlačované menšiny" - ale to už jsem tuším psal, tak se nebudu opakovat.

K druhému tématu: nikdo nenese odpovědnost za činy svých předků. Jakým právem se premiér České republiky (mým jménem) omlouvá Němcům za to, že byli vyhnáni z Československé socialistické republiky v době, kdy on sám ještě ani nebyl na světě? Já se jim omlouvat nechci, nic jim nedlužím - tak kde on bere tu drzost omlouvat se jim za mě? Já jsem je nehnal s bodákem na pušce přes hranice. Já jsem nepouštěl plyn do komor v Osvětimi, ani nezapaloval pece v krematoriích. Já jsem v osmdesátých letech v Americe nekopal do "teploušů" kvůli jejich orientaci. Já jsem nevydělával těžké peníze na obchodech s černými otroky. Já jsem nepřitloukal Ježíše na kříž.

Pokud VY máte komplex viny ze všech těch bezpráví, která se stala za posledních dva tisíce let, je to váš problém. Já přišel na svět čistý a čistý z něj odejdu (a s mým nickem to nemá nic společného). Nikomu nic nedlužím a nikomu nejsem ničím povinen - vyjma toho, pro co se sám rozhodnu. Moje duše nepodléhá žádné autoritě vyjma mého vlastního svědomí. Jediný, kdo mne může soudit, jsem já sám. Zkuste si to, je to velice povznášející pocit. [velký smích]

83646

04.01.2006 07:15

Pitrova dohoda

Zmatky kolem zlodějů

detergent 194.?.?.?

Nějak pořád nechápu, proč jsou kolem těchto uprchlých zlodějů takové zmatky a povyk. Ani jeden z nich se přece neskrývá, jejich místo pobytu je více či méně veřejně známé. To je opravdu takový problém, aby jej jednoho večera navštívili dva nápadně nenápadní pánové v kloboucích do čela a kožených kabátech, doprovodili ho na letiště a usedli s ním do malého soukromého letadla? Pokud je mi známo, třebas Israel to přesně takovým způsobem dělá posledních padesát let a nikdo mu to nijak zvlášť nevyčítá. [smích]

A jedna tvrdší alternativa pro konspirační teoretiky: výše zmíněné malé soukromé letadlo se třemi cestujícími může letět přes oceán a na druhé straně se vynořit s jinou registrací a pouze se dvěma cestujícími. Pitr? Jaký Pitr? Žádná osoba toho jména v Čechách nikdy neexistovala! Kdo tvrdí opak, toho navštíví dva nápadně nenápadní pánové... [smích]

86552

22.01.2006 09:39

Dopis, na který nikdo neodpovídá

RE: Neviděl bych to tak černě

detergent 194.?.?.?

Dědku, vy vole, slepice žerou omítku kvůli vápníku (skořápky!) a ne kvůli tomu, aby vám spadnul barák! [smích] Kdyby měly jiný zdroj vápníku, tak se vám na vaši omítku z vysoka vyprdnou. Máte představu, kolik kilogramů vápníku slepice za život spotřebuje výrobou skořápek? Pokud nemá možnost přijímat ho ve stravě, bere se vápník z kostí. Proto mají kuřata z velkochovů tak měkké kosti...

Turecko naštěstí ještě není v EU, takže útěk infekčních do Evropy lze zastavit špalírem ozbrojenců s ostře nabitými zbraněmi. I když, možná by bylo lepší ty nakažené Turky prostě cpát do pytlů a zahrabávat, ono olovo je drahé. :-/

89776

10.02.2006 21:15

Rozhodnutí napadnout Írán už bylo učiněno

Ne úplně související, ale...

detergent 194.?.?.?

Našel jsem takovou hezkou politickou fikci - povídku z roku 1975. Vřele doporučuji všem konspiračním teoretikům, možná přímo i k otištění na Zvědavci. Myslím, že dnes už by asi jen tak snadno nevyšla.
http://reh.wz.cz/stash/MARTIN,%20George%20-%20Noc%20Vampyru.rar

92769

03.03.2006 17:49

Strana zelených – správná volba?

RE: Shrnutí článku

detergent 194.?.?.?

Zvědavec že je extrémně pravicový? Divné. Já jsem extrémní levičák a přesto se s Zvědavcem povětšinou shodnu, kdežto o "bílého cikána" Uhla bych si ani neopřel kolo [smích]

A co je špatného na podpoře přistěhovalců? Inu, záleží na tom, z které strany se díváte. Z pohledu přistěhovalce na tom není špatné nic, kdežto z pohledu starousedlíka prakticky všechno. Kamenem úrazu je totiž obecně chování přistěhovalců vůči starousedlíkům; neochota asimilovat se, přizpůsobit své chování místním zvyklostem nebo se dokonce byť jen naučit jazyk. Proslulý americký "melting pot" už dávno nefunguje - zanesl se hlušinou, zahltil se jedinci, kteří přicházejí do hostitelské země ne s vidinou nových příležitostí, ale s vidinou doživotní bezpracné výkrmny. Ty schopné a pracovité imigranty už u nás máme; teď je potřeba zavřít hranice, než se sem dostane i ten zbytek, před kterým ti schopní a pracovití utekli. [smích]

95721

06.04.2006 19:12

Tiše tleskám, abych nevyplašil

RE: Nemyslím že Klaus je populista

detergent 194.?.?.?

Myslím, že nejde ani tak o hlasy homo menšiny, jako spíš o hlasy homo-friendly části populace. Lidí, kteří homosexuálům fandí a považují je za "cool" a "in". Těch je v současné společnosti víc než dost na to, aby stálo za pokus si je naklonit.

102441

25.04.2006 11:32

Jsem a vždy budu demokrat!

Milý Fučíku

detergent 194.?.?.?

Nesouhlasím s vámi ani co by se za nehet vešlo, ale budu do krve bojovat za to, abyste svůj názor směl hlásat bez rizika pronásledování. To je rozdíl mezi mou a vaší vizí "demokracie". [smích]

104288

28.06.2006 00:07

IQ test Romana Jocha

RE: Pana Jocha jsem zažil osobně...

detergent 194.?.?.?

Nevím jak. Možná jsou perzekuováni tím, že jim nechtějí dovolit stavět ty pověstné osady nebo dělat z mešit synagogy nebo tak... Ale pokud opravdu JSOU perzekuováni, pak nechápu, co jim brání jít "Heim ins Reich" - z Íránu je to přece kousíček.

109150

13.07.2006 12:40

Americká kolonie

RE: Nevdecnik Kral

detergent 194.?.?.?

Možná, že kdybychom jim přestali násilím cpát naši zhovadilou "kulturu 21. století", vycházeli bychom s nimi líp, ne? Ti lidé žijí tímto způsobem celá staletí a jsou svobodnější, než my kdy budeme s celou naší "demokracií". A jak už jsem řekl panu Židovi Jochovi k jeho raketovému IQ testu - tohle NENÍ náš boj, NENÍ to naše válka. Ať se Israel a arabské státy navzájem třeba sežerou - je to jen místní roztržka mezi semitskými kmeny a my jsme hlupáci, že se do ní necháme zatahovat.

Já se muslimů nebojím. Bojím se přiklánění na tu či onu stranu v konfliktu, do kterého nám vůbec nic není. To se z historického hlediska nikdy nikomu nevyplatilo.

110420

28.07.2006 12:48

Kouř z boje o Bint Jbeil - varování Izraeli

RE: Sny Hizballahu

detergent 194.?.?.?

V první řadě tam vůbec neměli lézt, pak by se ani nemuseli odnikud stahovat. Když se nastěhuju někam, kde o mě nikdo nestojí, tak se potom nemůžu divit naschválům sousedů. [vyplazený jazyk]

Oč jednodušší by bývalo bylo zakoupit pozemky v USA, třeba někde u hranic s Mexikem, a a nový Israel založit tam. Klima je tam podobné, Židů je v USA taky víc než dost, a aspoň by USA získaly nárazníkové pásmo proti imigrantům. [smích] Ale oni ne, oni radši klikatými cestičkami financují druhou světovou válku, aby měli záminku k obsazení Palestiny a následnému šedesátiletému pošťuchování s Araby o kus vyprahlé země, která nemá ani takovou cenu, kolik stálo její zanesení do map. [mrknutí jedním okem] Obávám se, že ten národ v životě nepochopím.

111791

02.08.2006 10:14

Ošklivé káčátko Mel Gibson

From one Jew to the rest, GET OVER IT.

detergent 194.?.?.?

From one Jew to the rest, GET OVER IT.
Počínaje prvním, konče posledním Židem: DEJTE POKOJ.

Není Smith náhodou taky Žid? Protože jestli ano, potom bych tu větu možná chápal spíš jako "Vzkaz od jednoho Žida (tedy autora) vám všem ostatním:..." Což dává textu nový netušený rozměr. [smích]

112412

Přebytky zmrazených embryí z německého eugenického programu? [smích]

112692

08.08.2006 13:25

Zažila jsem bombardování v Libanonu…

RE: Zkazena dovolena

detergent 194.?.?.?

To víte - když se někdo někam nasquatuje bez pozvání a proti vůli majitele domu, nesmí se divit, že pak není u sousedů moc v oblibě. [smích]

Jakpak si asi myslíte, že by se Rakušákům a Polákům líbilo, kdybychom si začali dělat nároky na historická území Koruny české? Nakopali by nám řiť, to vám můžu říct rovnou, aniž bych se jich na to musel ptát. Izraelci si dělají nárok na území, které nebylo jejich dokonce ani před dvěma tisíci lety (tehdy patřilo Římanům [smích]) a tak se nesmějí divit, že jim taky někdo nakope řiť. Můžou být rádi, že na ně padají jenom kaťuše. [vyplazený jazyk]

113026

10.08.2006 10:35

Holanďané se stávají cizinci ve vlastní zemi

RE: Uz toho mate plne mozky!!!!

detergent 194.?.?.?

Co budeme dělat my tady? My asi už nic. Ale až se naštvou naše děti a děti našich dětí, tak poteče krev. Nejenom u nás, ale i v tom Holandsku, v Německu, ve Francii. Už teď to pomalu začíná - viz stoupající preference "protiimigračně" a "protiintegračně" orientovaných politiků ve většině evropských zemí. Lidem začíná docházet, že mnozí imigranti jen zneužívají jejich pohostinnost, aniž by sami něco přihodili do společného hrnce. Přijde den, kdy se celá Evropa postaví na zadní a natlačí cizince do oceánu - ať si Američané, Židé a spolky pro lidská práva říkají co chtějí. Vlády budou nuceny postavit na ochranu imigrantů ozbrojené síly, čímž si samy podepíší rozsudek smrti. Ti, kdo dnes volají po větších právech a menších povinnostech pro imigranty, budou rádi, když zachrání holé životy. Když budeme mít hodně velkou smůlu, tak vypukne občanská válka a nastane chaos a bezvládí. Přitom by stačilo tak málo a mohli bychom se tomu krveprolití vyhnout: stačilo by, aby se přistěhovalci přestali chovat jako domácí páni a přestali podléhat iluzi, že se jim dosavadní obyvatelé jsou povinni jakkoliv přizpůsobovat.
Jenomže to bychom po nich zřejmě chtěli moc... kdyby byli schopni něco takového pochopit, nemuseli by ze své země utíkat, protože by byla rájem na zemi. [smích] Ti, kteří to pochopili, jsou u nás už dávno oblíbení a respektovaní - jenom mě mrzí, že až se to pohne, odnesou to i oni...

113352

10.08.2006 10:47

Co říci muži, jehož rodina je pod troskami?

RE: expert Fisk

detergent 194.?.?.?

V talmudu určitě stojí psáno, že jedno židovské bezpilotní letadlo má cenu tisíce gojimů [chechtot]

Nebojte se, však ono se jim to vrátí. Nelze bojovat na tolika frontách současně a vyhrát. Dokonce ani s pomocí USA, ty mají svých starostí dost.

113357

19.08.2006 03:28

Kam se poděl čtyřmiliontý návštěvník?

RE: sluzba v cizi armade

detergent 194.?.?.?

Bratři Mašínové se rozhodli bojovat proti zlu nejen slovy. Bohužel si popletli světové strany, takže zamířili nikoliv směrem ke zlu, ale pryč od něj. Možná měli špatné mapy nebo rozbitý kompas, ale každopádně je to škoda. Kdyby se bývali opravdu na nějaký odboj zmohli, byli by z nich dnes národní hrdinové in memoriam - kdežto takhle jsou sice naživu, ale zato všem pro legraci. [velký smích] Unikátní způsob odboje: rozvracet režim prostřednictvím likvidace poštovních úředníků! [chechtot]

A teď pro změnu zcela seriózně: Dávat hrdiny z RAF do jakékoliv souvislosti lupiči a vrahy Mašínovými je skutečně neuvěřitelná drzost! [naštvaný]

114383

10.09.2006 08:20

Ahmedinejád píše dopis Merkelové

RE: Škoda

detergent 194.?.?.?

Tak používejte tinyurl.com, zde.cz nebo jiný redirekt, ty snad zatím necenzurují. [smích] Nebo, pokud máte své stránky, vytvořte si redirekt sám a odkažte na něj. [smích]

116299

06.10.2006 21:52

Televizní projev Václava Havla z prosince 1989

RE: ....tak nevím o co vám jde ?

detergent 194.?.?.?

To, co popisujete, jsou atributy demokracie - nikoliv však kapitalismu. Proto jsou lidi zklamaní. Oni chtěli demokracii, ale Lháři a Manipulátoři v čele s Havlem a bandou z Prognosťáku jim místo demokracie podstrčili kapitalismus. Diktaturu dělnické třídy nahradili diktaturu kapitálu - a jako bonus nám ještě rozkradli a rozprodali republiku pod zadkem, aby se nám v tom kapitalismu žilo zajímavěji a nezbýval nám čas na vylomeniny.

Ten projev je zcela nepokrytá lež, která měla zamlžit úsudek nadšeným masám, zatímco Lháři a Manipulátoři pilně osnovali celorepublikovou rozkrádačku. Nuže, povedlo se. Doufejme, že národ nezapomene dřív, než se stačí rozhoupat k další revoluci.

118563

07.10.2006 12:51

Televizní projev Václava Havla z prosince 1989

RE: ....tak nevím o co vám jde ?

detergent 194.?.?.?

Já jsem s těmi náznaky demokracie, kterých se nám dostalo, taky vcelku spokojen. Pravda, líbilo by se mi mít tady demokracii podle švýcarského modelu, jak někteří nazančovali v pohnutých letech 1989 a 1990... jenomže taková demokracie by nikdy těm nahoře neumožnila rozkrást republiku a rozprodat ji do zahraničí.

Jistě, dokud jste při zemi a staráte se o svoje v mezích povolených "Potěmkinovou demokracií", obvykle nemáte důvod k nespokojenosti. Na diktaturu kapitálu narazíte tehdy, když se vaše zájmy dostanou do konfliktu se zájmy některého podniku nebo některého zbohatlíka. Pak teprve zjistíte, jak málo demokracie v této zemi ve skutečnosti máme.

Skutečná míra svobody se zase až tak neliší od předlistopadových dob: stále máte právo mlčet a nevyčnívat z řady. Jenže že ti nahoře konečně přišli na to, že je mnohem levnější a efektivnější nespokojence a nonkonformisty ignorovat, než je zavírat. [smích]

118600

07.10.2006 12:58

Prekazí Rusko túto vojnu?

RE: Zajímavý názor

detergent 194.?.?.?

A víte to jistě, že naše kněze vraždí praví Arabové a nikoliv agenti Mosadu? Vtip je v tom, že když si Žid sundá z hlavy dekl, oholí si pejzy a zajde na solárko, od Araba ho nepoznáte... [smích]

Nevěřte všemu, co vám říkají oficiální média - pravdou je obvykle pravý opak. [smích]

118601

18.10.2006 14:36

Co se stalo v roce 1969?

RE: re

detergent 194.?.?.?

Svým způsobem ten postoj chápu: metař je důležitější než filosof, protože z metaře (popeláře, pekaře, zedníka, malíře, zemědělce, hrobníka, pokrývače, elektrikáře, řezníka) máme prospěch všichni (včetně filosofů), zatímco z filosofa mají prospěch jen nemnozí. Platón nám ulice nezamete, Chomsky nám barák nepostaví a Huntington nám zcela jistě neupeče chleba - a přitom všechny tyto věci jsou důležité, neřku-li klíčové, k tomu, aby měli jiní lidé čas a náladu na filosofování. [smích]

A vůbec - víte o tom, že když zavřete filosofa do kanálu, tak už se na něm za chvíli ani nepozná, že jde z univerzitní knihovny? [smích]

119481

18.10.2006 22:16

Co se stalo v roce 1969?

RE: re

detergent 194.?.?.?

Tu silnici musí ale nejprve někdo postavit. I ten Diogenův sud musel někdo vyrobit - a vyráběl jej proto, aby ho někdo jiný naplnil vínem, ne aby v něm spal filosof. Organizovaná společnost může myslím efektivně fungovat bez svobody a bez lidských práv v našem slova smyslu, ale nikdy nemůže fungovat bez infrastruktury a služeb.

Význam dávných filosofů při formování současných společenských principů je samozřejmě nepopiratelný. Ale je tomu tak i dnes? Který z dnešních a budoucích profesionálních intelektuálů někdy zažil na vlastní kůži podmínky, ve kterých žijí a pracují manuálové? Může společenský systém manuálů objektivně posoudit někdo, kdo ho zná jen z vysokoškolských učebnic a přilehlé vinárny nedaleko koleje?

A naopak - mezi manuály je skutečných primitivů překvapivě málo. Značné procento manuálně pracujících tvoří lidé, kteří nebyli schopni nebo ochotni nechat se systémově indoktrinovat - tedy nepohodlní "nevzdělaní" jedinci, často s překvapivými životními zkušenostmi a nezanedbatelným rozhledem. Nejeden by byl jistě schopen vyprodukovat zajímavý myšlenkový materiál - kdyby nebyly pracovní a mzdové normy pro manuály nastaveny tak, že dotyčnému žádný čas na nějaké filosofování nezbývá. [smích]

119518

23.11.2006 17:48

Multi-kulti learning

RE: Multi-kulti sen liberalu se vyplnuje

detergent 194.?.?.?

Berte to z té lepší stránky: až se jednou děti dětí našich dětí nakrknou a začnou nekřížené "nadlidi" zabíjet, budou to mít náramně jednoduché. Prostě zlikvidují každého, kdo bude mít jinou barvu než zlatohnědou. [smích]

Osobně nevidím problém v rasách, ale v kulturách. Co na tom, že mají někteří lidé žlutější kůži a jiní zase hnědější kůži, to je jejich věc a mě to veskrze nezajímá. Jde spíš o to, že když někdo někam přijde a chce tam žít, měl by odsunout svou kulturu do pozadí a přijmout kulturu země, kde chce žít. Neočekávám od černých a žlutých lidí, že se budou přebarvovat, aby tu s námi mohli bydlet; očekávám ovšem - a co víc, trvám na tom - že přijmou náš jazyk, budou chodit do našich škol a řídit se našimi zákony a našimi morálními principy.
Když mi přijde slušně oblečený, srozumitelně česky mluvící vzdělaný černoch, že má rád moji dceru, dostane ji. Ale když si pro ni přijde gangsta s rozkrokem u kolen, z kapsy mu bude čouhat pytlík s hérem a česky bude umět tři slova, utluču ho mezi dveřma lopatou a hodím ho psům. A nebude to proto, že bych byl rasista. [smích]

122100

23.01.2007 18:00

Nebuďme sloni

RE: Zajímavý slovník

detergent 194.?.?.?

Na obhajobu autora: ze slova "zmrd" se v posledních pár letech stal na českém internetu takový terminus technikus, označující takové ty bezskrupulózní oportunisty, kteří se obvykle dříve či později uchytí ve středním managementu jakékoliv organizace a bez ohledu na zájmy akcionářů či vlastníků začnou hrabat pod sebe, aby měli v korýtku co nejvíc a přitom se na ně nepřišlo. Pokud možno tak, aby oni sami nemuseli vynaložit žádné úsilí. Jejich přístup lze charakterizovat především obraty "Stát jsem já" a "Po nás potopa".

Termín pochází z tohoto článku: http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2001011201
Za těch pár let se stihl (podobně jako související termín "vohnout" ) na českém internetu pozoruhodně rozšířit. [smích]

126527

25.01.2007 10:50

Co nám politici \"zapomněli\" říct?

RE: nenene cemukoliv americkemu

detergent 194.?.?.?

Čížečku čížečku, ptáčku maličký, když už tady z pokynu nadřízených celý den sedíte a hlídáte diskuse, kolikpak dostáváte na hodinu? Já že bych se nechal taky najmout... [smích]

Někteří Amíci taky říkávali, že ten, kdo vymění svobodu za bezpečí, nezasluhuje ani bezpečí, ani svobodu. Ti mi osobně byli sympatičtější než ti dnešní. [smích]

126715

26.01.2007 11:47

Jde o hodně

RE: co k tomu mohu dodat?

detergent 194.?.?.?

Volební účast v prvním kole senátních voleb byla 42,09% oprávněných voličů.
Volební účast v druhém kole senátních voleb byla 20,73% oprávněných voličů.

Ať počítám jak počítám, výsledek takového referenda má pořád větší váhu než rozhodnutí necelých tří set zkorumpovaných kašpárků. Nebo snad 20% dospělé populace této země nedokáže odpovědně rozhodnout o věcech, které se jí přímo týkají?

Vždyť oni stejně hlasují jen o tom, na čem jim záleží, a jen tak, jak se jim osobně hodí. Co by se tedy změnilo, kdyby takto hlasovali přímo sami občané? [chechtot]

126896

07.02.2007 10:27

Kterak ministryně na argumenty zapomněla...

RE: Anebo se proste referendum pripusti po dlouhem boji...

detergent 194.?.?.?

>proč to ten člověk dělá??? Vždyť má smrt na jazyku,
>stojí mu pořád za to, aby Český národ zaprodával? Ten,
>tuhle zemi musí opravdu nenávidět.

"Rodina Havlů patřila k nejbohatším židovským rodinám v Praze již na počátku 20.století. Současné bohatství, resp. zrestituované majetky jsou dílem strýce Václava Havla Miloše Havla, filmového podnikatele. Významnou měrou se na majetku rodiny podílel i otec Miloše Havla Václav Havel, majitel stavební firmy a stavitel Lucerny. Vztahy Václava Havla se svým synem Milošem Havlem však byly později poznamenány synovou neutajovanou homosexualitou.

Asi nejproslulejším projektem Miloše Havla bylo vybudování Barrandovských studíí, které vybudoval spolu s židovským podnikatelem Osvaldem Koskem. Miloš řídil i filmovou společnost Lucernafilm a bohatl na dovozu a promítání amerických filmů.

Po začátku války vstoupila na Barrandov německá správa a ateliéry se nebývale rozrostly. Točila se řada filmů, na kterých se podílela tehdejší elita českých herců. Miloš Havel byl ochoten učinit cokoli, jen aby se zachránil. Ochotně tedy spolupracoval nejen s okupační správou, ale také s Gestapem. Později po válce měl štěstí, že se dokumenty o jeho stycích s Gestapem ztratily (stalo se tak v průběhu jeho námluv s StB).

Po válce byl Miloš Havel označen filmovou obcí za kolaboranta s nacisty, byl také obžalován, ale obvinění bylo za nejasných okolností staženo. Z této doby existují také doklady o čilých stycích Miloše Havla s StB. Aby se zachránil, podepsal Miloš Havel StB také spolupráci. Po navázání spolupráce s StB odcestoval Miloš Havel do Německa. Oficiální prameny tvrdí, že poté svou spolupráci s StB ukončil.

V Západním Německu požádal Miloš Havel jako pronásledovaný český žid za války o odškodnění za majetek, který ztratil. V průběhu války totiž prodal polovinu barrandovských studí německé správě za částku asi 7 milionů korun, což považoval za podhodnocenou cenu, ke které byl přinucen. Západoněmecký rehabilitační soud nároky Miloše Havla uznal a v plném rozsahu jej odškodnil."

Takže jak se zdá, má to nejspíš v rodině. Plný text zde: http://forum.bleskovky.zoznam.sk/?module=thread&threadID=72251&forumID=9&page=0

128049

07.02.2007 21:00

Příběhy z pražské MHD

RE: Jsou horší věci

detergent 194.?.?.?

Úcta k tradicím a rozdílné kultuře není na místě v situaci, kdy je ta kultura v daném prostředí cizí, tj. nikoliv domácí.
Například není žádný důvod, proč by měl nějaký Čech chovat nějakou úctu ke kultuře arabských sousedů z vedlejšího bytu; a naopak, jestliže dotyčný Čech pojede na návštěvu do Emirátů, pak by úctu k tamní kultuře chovat měl. V obou případech půjde o arabskou kulturu, v čem je tedy rozdíl?

To je tak: V prvním případě se jedná o kulturu importovanou (= nemá tu co dělat = je trpěna), zatímco v druhém případě se jedná o kulturu hostitelskou, kterou je nutno mít v úctě (= je tam domácí, vy jste na návštěvě = je nutno ji ctít).

Ještě jinými slovy: Jsi-li v Římě, chovej se jako Římané. Ale když ti přijde domů Říman a bude se tam chtít chovat jako v Římě, nakopej mu řiť a vyhoď ho na ulici.

Kulturní rozmanitost je fantastická věc, ale kultury by měly zůstavat v zemích, odkud pocházejí - protože jinak bude ta kultura za chvíli všude úplně stejná a svět bude zase o kousek šedivější.

128114

07.02.2007 21:08

Příběhy z pražské MHD

RE: Jsou horší věci

detergent 194.?.?.?

Zákeřná kontrolní otázka: kolikrát vám ten slušný a pracovitý vientamský obchodník, co má na rohu obchod se zeleninou a základníma potravinama otevřený od šesti od rána do půlnoci, dal při placení účtenku? [smích]

Ne že by mi to vadilo - když má někdo odvahu podnikat tímto způsobem, přeju mu to. Ale rozhodně bych si nedělal nějaké iluze o slušnosti a pracovitosti. Kdyby museli mít v obchodě místo rodinných příslušníků řádně placené zaměstnance a kdyby všechny tržby řádně danili, myslím, že by jim ta slušnost při pohledu do daňového přiznání pěkně zkysla na rtech. [smích]


Jinak přistěhovalectví by se myslím ubránit dalo... jen by musela být vůle na nejvyšších místech. Ta samozřejmě chybí, protože heslem doby je multikulturalismus.

128115

28.03.2007 01:13

Čína prechádza na platby v Eurách za iránsku ropu

RE: Osvobození

detergent 194.?.?.?

S nějakým osvobozením USA od špíny bych moc nepočítal. Šíří se zvěsti o hromadném náboru Mexičanů a Brazilců do Národní gardy a jde šeptanda o budování rozsáhlých sběrných táborů po celém území USA. Ruku v ruce s tím se stále více mladých Američanů začíná zajímat o možnosti dlouhodobých pobytů v zámoří. Zkrátka máme zaděláno na náramnou legraci. [smích]

Což je mimochodem jeden z důvodů, proč tu právě teď zrovna moc nestojím o americkou základnu. Jestli se to bude za mořem mlít tak moc, jak to vypadá, bude lepší dát od USA ruce pryč a počkat, jak se to vyvrbí.

131743

09.04.2007 13:04

Čo nám o nás prezradí riešenie takzvanej rómskej otázky?

Hodnotnější člověk

detergent 194.?.?.?

Ze mě hodnotnějšího člověka dělá to, že dělám svědomitě svou práci, že neloupím, nekradu, nepřepadám, nežebrám a neničím věci jen proto, že jsem je dostal zadarmo. A na druhé straně jsou zase lidi, kteří jsou hodnotnější než já - ti, kteří nejen neloupí a nekradou, ale navíc ještě něco užitečného vymysleli nebo aspoň napsali dobrou knihu. Tedy ti, po kterých něco dobrého zůstane.
A to jsou mimochodem ti jediní, na kterých v konečném součtu záleží.

132507

15.04.2007 09:44

Vážený státe,

Nojo

detergent 194.?.?.?

Jen si spořte do fondů. Přijde ODS a nebudete se stačit divit, jak vám to zdaní.

Jednou superhrubou mzdu
Jednou hrubou mzdu
Jednou ty peníze, co si vložíte do fondu
Jednou ty peníze, co pak z fondu dostanete
A jednou ty peníze, které utratíte

Z něčeho přece musejí platit důchody těm, co si fond nezařídili... [smích]

132945

18.04.2007 16:09

Moderní státy jsou historický omyl

RE: dodatek

detergent 194.?.?.?

Máte moje ujištění, že jako Pražák o olympiádu v žádném případě nestojím. Už proto, že tu musím bydlet. [smích]

To, co mají ve Star Treku, v Návštěvnících a u bratrů Strugackých, je technokratický komunismus, tedy ideální komunismus tak, jak by měl komunismus vypadat, ve smyslu "člověk myslí, stroj dělá". Jenomže takový ideální komunismus může bohužel fungovat jen s ideálními lidmi, a ideální lidé jsou ještě větší utopie než nadsvětelný pohon. Jako studijní materiál doporučuji film "Muž z prvního století", což je právě fraška na téma "skutečný člověk v ideálním komunismu" (Viz scéna, kde se hlavní hrdina dostane do replikačního střediska, kde si může nechat zadarmo vyrobit úplně cokoliv... takže se chopí slovníku a jede podle abecedy: "Promotor? To bude něco pro motor. Desetkrát." )

Ve Star Treku odstranili hmotný nedostatek, protože mají fúzní reaktory a replikátory - tedy nevyčerpatelný zdroj energie a zároveň možnost volně měnit hmotu v energii a naopak. To znamená stoprocentní recyklaci, nulový odpad a jídlo a bydlení zadarmo... ale neřeší to problém lidí, kteří prostě necítí potřebu vyvíjet jakoukoliv aktivitu. Ve Star Treku ovšem takové lidi vůbec nevidíme - vidíme tam právě samé ty ideální, ctnostné jedince, jejichž nejvyšším životním dílem je přispívat ke všeobecnému blahu společnosti.
Takových lidí je ve skutečnosti jen velmi, velmi málo... a to je právě důvod, proč komunismus selhal a proč se Star Treku nedožijeme. [velký smích]

133172

18.04.2007 18:08

Moderní státy jsou historický omyl

RE: dodatek

detergent 194.?.?.?

>A komunismus tomu neříkejte, protože pod tím slovem si
>většina lidí představí něco úplně jinýho.

Společnost, která funguje podle komunistického principu "každý podle svých možností, každému dle jeho potřeb", je jaká? Komunistická.
Existovala ale někdy v moderních dějínách společnost, která by fungovala na principu "každý podle svých možností, každému dle jeho potřeb"? Pokud ano, pak o ní nevím. Jsem přesvědčen, že komunismus nikdy nikde ve skutečnosti neexistoval a že se jedná o největší lež posledních dvou století.

Technokratický komunismus nemohl nikdo zkoušet vybudovat, protože k tomu nemáme technologie ani dnes, natož tehdy. A v tom je celý problém - oni lákali lidi na něco, o čem věděli, že to nikdy nebudou moci splnit. Báječně to vystihla jedna dobová Werichova písnička:

V atomické éře život bude legrace,
kupředu se béře civilizace.
Už nebude práce třeba,
atom zadělá na chleba,
atom nám vypere prádlo
a přitom vyškvaří sádlo.
Energií atomickou
nahradíme práci lidskou,
nahradí nám všechny stroje,
elektřinu, nafty zdroje,
rozpustí v moři ledovce,
do roviny srovná kopce,
v sopce požáry uhasí,
Saharu zavodní,
a bez ohledu na rasy
budem žít jak bratři rodní.
Až spatříme duhu z Kordiler až po Pamír,
bez pánů a sluhů budem slavit mír.


Nemůžu si pomoct, to je přece Star Trek jak vyšitý. A ryzí komunismus. V horizontu lidského života neuskutečnitelná fikce, která se moc pěkně poslouchá.
A protože jde o neuskutečnitelnou fikci, v konečném důsledku se to nijak neliší od jakéhokoliv jiného náboženství. Je jedno, jestli se lidem slíbí zavodněná Sahara a atomová pračka do každé rodiny, nebo život věčný na Nebesích - tak či onak z toho tyje jenom ten páprda, který vybírá členské příspěvky.

133190

24.04.2007 11:04

Židia ako vďačný objekt konšpiračných teórií po celom svete

Podobný článek

detergent 194.?.?.?

Četl jsem onehdy podobně smysluplný (byť ne zrovna související) článek: http://spacek.blog.respekt.cz/c/2575/Ekofasismus.h...

Autor se v něm nádherným oslím můstkem dostává od antisemitismu k ekologii a šmahem dokazuje, že je to vlastně jedno a to samé. Člověk, který považuje městský život za nesmyslný a není kosmopolitní, je prý antisemita. Taky konspirační teorie, ale z opačné strany. [smích]
Je to ohromná psina, zjistit o sobě, že jsem antihumanista, antisemita a fašista v jedné osobě. [smích]

133741

03.05.2007 09:45

Majitelé MACu, pozor!

RE: Zbytecny clanek - pokracovani.

detergent 194.?.?.?

>Coze? Muset? Proc?

Nu, pokud vite o nejakem nekomercnim software na PC, ktery umi toto:

- zasifrovat cely disk vcetne operacniho systemu, tj. aby nebylo bez zadani hesla vubec poznat, ze tam nejaky operacni system mam, tj. idealne asi prazdna obrazovka bez promptu,
- pri zadani falesneho hesla, pripadne vubec pri _nezadani_ hesla, nabootovat do falesneho operacniho systemu,
- utajit sam sebe i sifrovane partitiony tak dokonale, ze pri pripojeni k jinemu pocitaci se disk jevi prazdny (az na viditelnou partition s falesnym operacnim systemem),
- chovat se po nabootovani do "praveho" systemu tak, jako kdyby pocitac vubec zasifrovany nebyl, tj. neprekazet v praci a nezdrzovat,

tak si ho prosim nesyslete pro sebe a reknete mi o nem, protoze presne neco takoveho zrovna shanim. V oboru sifrovani celych disku jsem uprimne receno zelenac a kazda rada se mi hodi. Uz bych do toho mel konecne prastit a nejake sifrovani si nainstalovat...

134455

03.05.2007 20:27

Majitelé MACu, pozor!

RE: Zbytecny clanek - pokracovani.

detergent 194.?.?.?

Aha, chapu, dekuji za vysvetleni. Takze bez podpory vyrobcu hardwaru takovy system vlastne ani neni mozny?

Bylo by technicky mozne aspon to, ze bych mel zasifrovany cely pevny disk a bootoval bych z CD nebo z klicenky, na ktere by byl nejaky maly linux a samotny sifrovaci program? Tj. pokud by mi nekdo sebral pocitac, ale nedostal k nemu bootovaci klicenku, mel by v ruce jen pocitac s diskem, ktery by se navenek jevil jako prazdny / nezformatovany / jinak necitelny?

Uvazuju totiz, jak utajit, ze je pocitac vubec zasifrovany - pro pripad, ze by nekdy sifrovani bylo postaveno mimo zakon. [smích]

134534

08.05.2007 12:02

Jsi proti radaru? Jsi hnědý nebo rudý...

RE: Záhada

detergent 194.?.?.?

Ono má to slovo v tom významu poměrne dlouhou historii, viz: http://dictionary.reference.com/browse/holocaust - původně označovalo zápalnou oběť.

134874

12.05.2007 10:11

Rom City

Tichá pošta Internetu

detergent 194.?.?.?

Je zajímavé, jak takový text dokáže zmutovat po nějakém tom roce kolování mezi internetovým lidem.

Prapůvodní originál je zde: http://www.pooh.cz/aktovka-x/a.asp?a=2012110 později přetištěn na autorově novém webu zde: http://www.aktovka-x.net/recenze-hry-gipsy-tycoon..... Během roku 2006 se začal šířit po různých diskusních fórech a teď se najednou vrací v silně přepsané podobě mailem a znovu je pastován do fór a na stránky... [smích]

Legrační je, že takhle vzniká ohromné množství nadbytečných dat, která bychom si mohli ušetřit, kdyby všichni, kdo se chtěli s kolegy a známými podělit o "Gypsy Tycoon" prostě jen poslali link na původní článek. [smích]

135222

15.05.2007 22:40

Právní spor: Uznejte druhou generaci obětí Šoa

RE: Uznejte nas krestany coby vecne obeti ukrizovani Jezise Krista

detergent 194.?.?.?

Jaképak vy jste oběti? Nebýt toho, že Židé ukřižovali Ježíše, po nějakých křesťanech by dneska ani neštěkl pes. Co byste dělali, až by váš Spasitel po čtyřicítce získal zdravě realistický náhled na život, oženil se, ostříhal se, nakopal apoštolům zadky a dal se na bankovnictví, jako se to stalo statisícům dalších hipíků před ním i po něm? [smích]

135420

30.05.2007 00:22

Český premiér označil palestinský odboj za barbarství

RE: Připomínky:

detergent 194.?.?.?

S uzavřením palestinského velvyslanectví souhlasím.
Ovšem pouze pod podmínkou, že bude zároveň uzavřeno velvyslanectví izraelské. [vyplazený jazyk]

Není už konečně čas, abychom se přestali nechat zatahovat do té nesmyslné šarvátky o kus pouště kdesi v Asii? Pokud se tam chtějí navzájem vytlouct, ať si poslouží - ale ať už to konečně přestanou obhajovat "obranou západní civilizace"... vždyť nám v Evropě může být ten jejich vyšinutý Jehovalláh ukradený. [velký smích]

136410

30.05.2007 18:59

Dopis z Německa

RE: Mylite se....

detergent 194.?.?.?

Když my Češi jsme poměrně líní. Penetrace kreditek pro platbu přes internet je stále ještě mizivá a jít někam na poštu podat platební příkaz se nechce... Čecha prostě k aktivitě nedoženete. A to nejde o lakotu, oni jsou častokrát líní i vzít si něco zadarmo, když jim to nedáte až pod nos. Sám jsem to viděl na svém webu, když jsem nabízel několik knih jako dárek čtenářům, kteří napíší nejzajímavější texty. Nakonec jsem musel dárek udělit kontumačně tomu jedinému čtenáři, který aspoň něco napsal. [smích]

136477

21.06.2007 17:31

Krize moderního světa

RE: Krize moderního světa...

detergent 194.?.?.?

Bohové jsou podle některých pramenů minimálně dva [smích]
1. ten první, který stvořil vesmír, svět a člověka,
2. ten druhý (známý pod pseudonymy Hospodin, Jahve, Alláh a Satan), který přišel k hotovému a zabral si kousek Asie, kde začal provozovat své zvrácené sociologické experimenty na lidech

(studijní materiál k této teorii)

138011

26.07.2007 12:26

Hodlá Německo ovládnout celou Evropu?

RE: Prodana media

detergent 194.?.?.?

>Tak jako vetsina Ceskeho majetku, byly i tyto noviny a casopisy
>prodany do zahranici proto, protoze si na tom nekdo z CESKYCH
>sametackych privatizatoru(gauneru) namastil kapsu.

Ti privatizátoři a vůbec celá ta banda z Prognosťáku jsou Češi asi tak stejně, jako jsem já Japonec. Sayonara. [smích]

140516

27.07.2007 13:03

Zrušení víz do USA? Pro koho a k čemu?

RE: Kral se asi spatne vyspal

detergent 194.?.?.?

>To snad Kral nemuze myslet vazne. Vizova povinost do Spojenych
>Statu a Kanady existuje hlavne proto, ze tam kdejaky "turista"
>zustava zit na cerno.

To je pokud vím na americkém kontinentě tradicí už od roku 1491. Copak - najednou se těm parazitům nelíbí, že by se tam chtěli přistěhovat i další paraziti?

Říká tasemnice roupovi: sem nelez, my tu žádný parazity nechceme! [smích]

140614

02.10.2007 17:15

Přibylo těch, kteří nemají

RE: Útlak bělochů v USA

detergent 194.?.?.?

Ale jo, ono by se i na tu "špinavou" práci našlo dost "našich" - jenomže to by ta práce musela být odpovídajícím způsobem zaplacená. Moneyžeři nabídnou člověku mzdu, za kterou by oni sami ani nepřešli na protější chodník, a hrozně se diví, že se jim lidi o takové místo lidi neperou. Čech jim zkrátka za plat "z ruky do huby" dělat nepůjde. [vyplazený jazyk]

144813

11.10.2007 16:12

Policejní příručka z roku 1935

RE: První republika

detergent 194.?.?.?

Cikáni a bezdomovci nám přerůstají přes hlavu i dnes. Jen to přísné a necitlivé četnictvo se jaksi nikdo nenamáhal obnovit, škoda.

Praděda dělal sezónní práce a dokázal si z toho postavit "vepřák"? Inu, posun hodnot - dnes mnozí lidé dělají celoročně a o vlastním bydlení se jim ani nezdá.

Znárodnění majetku zlodějným církvím a "šlechtickým" potomkům loupeživých rytířů byla dobrá věc, o tom snad není sporu. Ale fakt nevím, komu prospělo, že sebrali například Baťovi fabriku, Odkolkovi pekárnu nebo Rottovi železářství.

145315

20.10.2007 13:33

A povstala umělecká fronta…

ANO knihovně

detergent 194.?.?.?

Osobně jsem PRO knihovnu na Letné, ačkoliv se mi ta budova nijak zvlášť nelíbí. Proč jsem pro? Protože ODS je proti! Říkám s Čapkovým inženýrem Markem: "Právě proto je chci, že vy je nechcete!" Protože když si představím, na kolik způsobů by se dal onen pozemek na Letné zašmelit, připadá mi Národní zelené kni-hovno jako to nejmenší ze všech možných zel. Raději budu mít na Letné knihovnu, byť ve tvaru chrchle, než další borgskou krychli hypermarketu.

Mějme na paměti základní poučku zastupitelské demokracie: Politikové nikdy nejednají v zájmu občanů. Pokud to tak někdy vypadá, pak jedině proto, že zájem politiků a zájem občanů je momentálně souběžný.

145700

24.10.2007 18:55

Politika a my - aneb pane krotiteli nebylo toho už dost?

RE: A co dál?

detergent 194.?.?.?

Když starosta Ouholiček zašmelí les za vesnicí, udělá z z jediné hospody ubytovnu pro ukrajinské gastarbajtry a podmíní vjezd a výjezd z Ouholiček kontrolou otisků prstů, tak ho všech třiasedmdesát obyvatel zfackuje jak psa a pověsí za uši na stožár před hasičárnou.

Když pražský primátor zašmelí miliardy do olympiády a další miliardy do tunelu pod Stromovkou, nechá vykácet půl obory v Klánovicích kvůli golfovému hřišti a poskytne nebytové plochy v centru pro kasina izraelských mafiánů, nezfackuje ho nikdo.

To myslím docela přesně vytyčuje hranici mezi politiky a obyčejnými lidmi: politik je ten, kdo se už nemusí bát hněvu voličů, protože je od nich dostatečně izolován a nemusí mezi nimi žít.

Naší obrovskou chybou je to, že jim pořád ještě žereme ten nesmysl s "občanskou společností" - že místo vidlí a pochodní s sebou na úřad nosíme petice a pak se hrozně divíme, že nás s nimi pošlou do podatelny.

145857

28.10.2007 14:37

Politika a my - aneb pane krotiteli nebylo toho už dost?

RE: myslím ale

detergent 194.?.?.?

No tak zrovna tohle mi nepřijde jako ta správná příležitost, jak vyjádřit odpor vládě - před chvílí jsem koukal na Partii a zástupce koalice i opozice se vzácně shodli, že proti pochodu nacionalistů budou postupovat navzdory rozhodnutí soudu a navzdory platným zákonům. Jako studijní materiál doporučuju též názor protistrany (kde mimo jiné zazní, že demonstrace měla původně proběhnout už loni v prosinci).

Takže, občané, vykašlete se na nacionalisty, udělejte radši něco užitečného a přineste si klacky na primátora Béma, protože on a jemu podobní jsou pro současný svět daleko větší škodnou! [smích]

146019

12.11.2007 03:46

iNo pasarán!

To máte těžké...

detergent 194.?.?.?

Všichni samozřejmě víme, že ta demonstrace byla proti válce v Iráku. Že výročí křišťálové noci i místo pochodu bylo zvoleno jako narážka na fakt, že v Iráku se válčí na objednávku Izraele. Jenomže to je narážka, kterou nikdo nepochopí - jen samotní účastníci a potom ještě ti nahoře. Jaký dojem tedy obyčejnému člověku zbyde? Ten, že náckové chtějí na výročí křišťálové noci provokovat v Židovském městě (posledních dvacet let Josefově).

A co udělají demonstranti? Sami ten dojem podpoří tím, že přijedou v maskáčích a bomberech, s holými lebkami a s předválečnými černobíločervenými německými vlajkami. Proč, proboha? Chápou ta hovada vůbec, že tím jenom dávají do rukou střelivo svým odpůrcům? Co je to za vlastenectví, když mají místo české vlajky v ruce vlajku zločinného státu?

Je mi lito vší té promrhané síly, která se v těhle lidech skrývá. Vždyť by mohli udělat z téhle země lepší místo k životu pro všechny slušné lidi - a oni místo toho marní čas a sílu rituálním pořváváním a uctíváním zprofanovaných cizáckých symbolů. Symbolů, které se s léty mění, ale v důsledku stále znamenají totéž.

Vložený obrázek
Symbolika se mění - idea zůstává

146906

15.11.2007 17:05

Malé zamyšlení nad Britskými listy

RE: Metodika argumentace

detergent 194.?.?.?

Zvýhodněná skupina (sionisté) na to bohužel nedoplatí. Dojedou na to zase, tak jako za křišťálové noci, jenom ti obyčejní slušní Židé, kteří si hledí svého, na nějaký Izrael či světovládu z vysoka pečou a jejich jediným zločinem je nos do skoby a fakt, že nejedí vepřové.

Ale tak je to vždycky - vládnoucí třída dělá prasárny a poddaní to odnesou. Nechoď, Vašku, s pány na led...

147247

22.11.2007 15:54

Časy se mění

RE: Nečekal jsem zde, že se zde objeví tolik vyznavačů ideologie materialistického tvrdého neoliberalismu

detergent 194.?.?.?

Špatně. Svět ve skutečnosti dynamický není, naopak, ona dynamičnost a dravost je pouze záměrně vnášená nejistota, která má pomoci udržet systém beze změny - tedy tak, aby dělníci dále dělnili za almužnu, myslivci dále myslili za almužnu o něco větší a parazité na vršku pyramidy stále víc a víc tyli z cizí práce.

Ano, vždy někdo dělal rukama, někdo jiný to řídil hlavou - a někdo ještě úplně jiný na práci těch dvou parazitoval a bral si z výnosů největší kus, aniž na nich sám měl nějakou zásluhu. To je princip systému, který se (s výjimkou několika nesmělých a velmi rychle potlačených excesů) nezměnil už šest tisíc let.

Jistá naděje na změny nastává jen v momentě, kdy parazitům přestane stačit to, co dostávají, a rozhodnou se vymáčnout ze systému ještě víc - na úkor zbývajících dvou skupin. To potom obvykle nastává nějaká forma převratu, při němž si skupiny 2 a 3 částečně vymění pozice, trochu se změní poměry a jede se dál... až do té doby, než parazitická skupina 3 opět dojde k názoru, že ždímá poddané málo a že by mohla ždímat víc. [smích]

Skupinu 3 přitom bohužel obejít nelze; i kdyby se skupiny 1 a 2 nakrásně dohodly, že budou pracovat na svém a dělit se o zisk rovným dílem, parazitická skupina 3, která sedí ve správních radách, bankách, parlamentech, senátech, vládních palácích a vysokých úřadech, by jim to hodně rychle zatrhla.

147737

23.11.2007 21:43

Obyčejný občan

RE: Život za kumunismu

detergent 194.?.?.?

To není tak docela pravda. Sebelepší uplatnění na trhu práce vás nezachrání před přesdržkou, když někomu výše postavenému šlápnete na kuří oko. Mezi mocné se nelze propracovat, mezi mocné se lze dostat jedině z popudu mocných.

Jo, to byla spousta takových, co si mysleli, že když mají peníze, tak mají svobodu a patří jim svět - a pak si vyjeli na nedobrovolný výlet v sudu s kyselinou a nestačili se divit. [smích]

147857

25.11.2007 01:45

Logická čtvrthodinka

Sherlock Holmes

detergent 194.?.?.?

Protože Sherlock Holmes jistě není hlupák, obrátil papírek a bylo mu vše jasné. [smích]

A tuhle znáte?

Stojí dům, má čtyři stěny, v každé stěně jedno okno, všechna okna vedou na jih, a kolem jde medvěd.

Jakou má barvu?

147945

30.11.2007 19:41

Žalobníček s cejchem práskače

RE: Nohavica vs Hutka

detergent 194.?.?.?

Bacha, kolego muzikante - Nohavica nejsou jen Tři čuníci a Ladovská zima. Když si pustím třeba tu o "velkém cizím oku", co dotyčnému nakukuje špehýrkou ve dveřích a na chodbě přitom nikdo není, "jen elektroměr klepe", běhá mi mráz po zádech - tomu říkám dokonale sdělená atmosféra a bezchybně předané emoce. Něco tak klaustrofobně-paranoidního jsem v životě neslyšel, ten člověk rozhodně ví, o čem zpívá. Jsem dalek toho, abych ho považoval za umělce, ale toho barda (ve středověkém smyslu, nikoliv ve shakespearovském) bych mu neupíral.

Jinak se asi přidám k ostatním hlasům: pokud to Hudku opravdu jen "lidsky sere", měl s tím vyjít ven před deseti, před patnácti lety. Že Nohavica podepsal, dneska si zpívá a nikomu to nevadí? Co má být; podepsali jiní, dneska nám vládnou a taky to nikomu nevadí. S tím rozdílem, že jejich svazky se odvezly ke skartaci, zatímco Nohavicův zůstal.

Rovněž jsem dalek toho, abych Hutku za jeho aktivitu odsuzoval. Ať už ho k tomu vedlo cokoliv, je to jeho věc a jde na trh se svou kůží. Ale jak říkám o odstavec výš, celá ta kauza mi připadá prázdná a zbytečná. Skoro si až říkám, kdo si tuhle diverzi u Hutky objednal a od čeho je zase potřeba odvést pozornost.

A nejlíp se má stejně Karel Kryl...

148310

04.12.2007 23:30

Je Putin nejoblíbenějším vůdcem světa?

RE: Trochu moc ideologickej clanek

detergent 194.?.?.?

Pro nás všechny je lepší, když v Rusku zvítězí tamní diktatura, než aby tam zvítězila americká demokratura.

Pokud má svět zůstat přijatelným místem k životu, musí mít lidé kam odejít; jakmile bude všude jen Amerika (nebo jen Rusko), nebude kam utéct. Proto podporujme alternativy!

148517

05.12.2007 15:02

Plundrování po bruselsku

RE: Bezmocnost

detergent 194.?.?.?

Jo, mlíko do potoka, chovy vybít, obilí do kotle... a proč ne vlastní potravinářské družstvo? Proč ne vlastní sýrárny, vlastní pekárnu, masokombinát v družstevním vlastnictví zemědělců? Nárazový prodej přímo z korby, případně rozvoz na objednávku?

Já vím, je to partyzánština, ale pořád je to jeden ze způsobů, jak podbourat systém. Myslíte si, že by někdo kupoval kaseinovou vodu v supermarketech, kdyby měl možnost dvakrát třikrát do týdne na náměstí koupit echt mlíko z krávy, co se na něm dělá špunt ze smetany, když se nechá v láhvi chvíli stát?

Je to na vás, zemědělci - naučte lidi, jak si doma upéct chleba, jak si utlouct máslo, jak si postavit udírnu a vyudit v ní maso (které jim samozřejmě dodáte vy). Naučte je odebírat suroviny přímo od místních malovýrobců a obejít systém. Spojte se s včelaři a naučte lidi nahrazovat dovážený cukr českým medem. Pěstujte a zpracovávejte "cukrovou trávu" stevii. Vytvořte vlastní distribuční síť. Zakládejte hobbyfarmy, kde si lidé budou moci držet svůj dobytek pod dohledem profesionálů. Pak - a jedině pak - se s tímhle svinstvem dá něco dělat.

Mlíko v potoce je jen vodou na mlýny systému... budoucností potravinářské výroby je agroanarchie!

148560

08.12.2007 20:35

Ježíšek

RE: Oops!

detergent 194.?.?.?

On Kristus nemůže za to, že jej někteří vyznavači zločinného regionálního zloboha Jehovy (vulgo Alláha vulgo Hospodina) kooptovali jako nový symbol svého zvráceného náboženství. S tím nepočítal ani Ježíš, ani jeho otec, který jej na Blízký východ vyslal za účelem vystřídání Jehovy.

On se mu ten hajzlík Jehova, původně dosazený jako řadový regionální progresor, tak trochu vymkl z rukou - ústředí daleko, šéf daleko, nikdo se nic nedozví, a i kdyby se někdo něco dozvěděl, stejně se šéf k ničemu nerozhoupe, na cestování už je starej... tak proč si s těmi primitivy trochu nezahrát na boha. Lidi jsou výtečný energetický zdroj - stačí je jen trochu pošťouchnout proti sobě a výživné negativní emoce se jenom hrnou, takže už ani není potřeba pořádat krvavé oběti.

148773

08.12.2007 20:48

Ježíšek

RE: Milý autore, sice souhlasím,leč podotýkám:

detergent 194.?.?.?

Je-li církev svatá tělem Kristovým, to si tedy Pán Ježíš pěstuje na svém těle pěknou sbírku vnitřních i vnějších parazitů, nádorů, venerických chorob, cyst, vředů a zarostlých nehtů. [vyplazený jazyk]

148774

08.12.2007 20:42

Ježíšek

RE: Veselé vánoce

detergent 194.?.?.?

Někdy mi přijde, že je to myšlenka stará jako Satan Klaus sám. [smích] http://satanclaws.net/

148777

16.12.2007 04:20

Sci-fi: Přímá volba prezidenta

Ještě to vylepšíme

detergent 194.?.?.?

Navrhoval bych rozšířit celý proces ještě o jedny volby, tzv. hodnotící, které by se odehrávaly na konci volebního období. Po skončení volebního období by si každý politik musel sestavit obhajobu své práce a jedno každé rozhodnutí, jeden každý hlas a podpis si před občany zdůvodnit a obhájit.

Volby na začátku by rozhodovaly o tom, jestli daný člověk dostane funkci. Volby na konci by rozhodovaly o tom, jestli vysloužilý politik dostane rentu, nebo pět let brigády v kamenolomu. [smích]

149308

21.12.2007 15:53

Venda a Jenda

RE: Dostal sem dobrej napad.....

detergent 194.?.?.?

Ve chvíli, kdy je tento předpoklad splněn, kladné vlastnosti a morálka dotyčného se stávají jen líbivou fasádou. Nelze přece sloužit Někomu a zároveň být morální. Nemůžete mít v jednom sudu zároveň močůvku a pivo; ať děláte co děláte, ze sebelepšího piva se při kontaktu s močůvkou stává zase jen močůvka.

149806

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 97 čtenářů částkou 16 036 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 1

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 10

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Maďarská poslankyně skartovala knihu dětškých pohádek plnou gayů a leseb, aktivisté ječí13.10.20 18:08 Maďarsko 3

Absurdita článků z dění na pařížských předměstích nadále roste13.10.20 16:51 Francie 0

Marián Kotleba se rozdáním 3 šeků po 1488 eurech dopustil ideozločinu a půjde sedět12.10.20 21:56 Slovensko 12

Počty zemřelých loni a dnes09.10.20 15:21 Česká republika 6

Studenti na slavné Karlové univerzitě chtějí "bezpohlavní systém"09.10.20 00:10 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
22,94 Kč
Euro
27,21 Kč
Libra
29,93 Kč
Kanadský dolar
17,48 Kč
Australský dolar
16,38 Kč
Švýcarský frank
25,37 Kč
100 japonských jenů
21,91 Kč
Čínský juan
3,43 Kč
Polský zloty
5,96 Kč
100 maď. forintů
7,45 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
30,10 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 627,05 Kč
1 unce stříbra
564,23 Kč
Bitcoin
297 863,35 Kč

Poslední aktualizace: 24.10.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 55 312 815