Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Lexman

Nalezeno 36 příspěveků, 1 IP adresa

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

13.06.2006 08:21

Masakr sionistů přivádí Izrael do stále větší izolace

RE: Masakr, který nebyl

Lexman 194.?.?.?

Přesně jak říkáte. Nic není jisté. Jisté je jen to, že probíhá vyšetřování.
http://eretz.cz/content/view/315/41/


A co říkáte na tohle?
"Omyl v identitě: Teroristé zabili Araba namísto Žida" - http://eretz.cz/content/view/318/41/

108064

13.06.2006 08:28

Masakr sionistů přivádí Izrael do stále větší izolace

Israel´s Rush to Apologize: Major Media Mistake

Lexman 194.?.?.?

Jak to je se zabitím civilistů v Gaze ve skutečnosti a jak krajní levice pomáhá zločincům z Hamasu, kteří každodenně střílejí desítky raket na školy ve Sderotu - tedy na území Izraele v hranicích před rokem 1967.

http://www.israelnationalnews.com/news.php3?id=105186

Průbežně informace z Izraele najdete i v češtině na http://eretz.cz

108065

13.06.2006 11:01

Masakr sionistů přivádí Izrael do stále větší izolace

Co dělat, aby příspěvek byl zveřejněn?

Lexman 194.?.?.?

Pane Stworo,

plně respektuji Vaše právo provádět selekci vulgárních, útočných a nevěcných příspěvků. Přesto mám dotaz - co má udělat pro to, aby moje příspěvky - obsahující jen odkazy na další zajímavé články - byly zveřejněny.

Děkuji.

Alex alias Lexman

(lexman@centrum.cz)

108069

29.06.2006 10:21

Izrael znovu okupuje

Článek plný omylů a chyb

Lexman 194.?.?.?

Nevím, zda je to úmyslně anebo z neznalosti, ale článek obsahuje celou řadu informací, které prostě nejsou pravdivé.

V pásmu Gazy právě probíhá masakr, o kterém se ale nemáte šanci moc dozvědět. Izraelská politika nulové tolerance k novinářům způsobila, že jen naprosté minimum z nich si troufne zůstat v Gaze, riskovat život a objektivně informovat.

Na místě jsou statisíce Palestinců. A ani jejich média zatím neinformovala o jediném masakru. Izraelské údery se zatím zaměřují na neobydlené oblasti a průmyslová, vojenská zařízení, na infrastrukturu. O mrtvých není z ŽÁDNÉHO zdroje nic známo.


Pojem genocida se dělí na genocidu tolerovanou a genocidu netolerovanou. Genocida Palestinců je tolerována.

Další zjevná nepravda. Žádná genocida Palestinců neprobíhá. Na to, že Palestinci vedou proti Izraeli válku, mají ztráty malé. Počet mrtvých civilistů v Bosně byl jen za jediný měsíc vyšší, než počet mrtvých arabských civilistů za 40 let izraelské správy tzv. Západního břehu Jordánu a Gazy. Jen upřesňuji, že tím nechci nijak popírat, že by smrt civilistů nebyla obecně špatným jevem. Jen se prostě v případě Palestinců opravdu nejedná o genocidu. Pojem genocida má úplně jiný význam.

Prvním cílem izraelské armády se staly komunikace. Jaký důvod má zničení mostů pro vysvobození jednoho izraelského vojáka?

Znemožnění přesunu. Pokud chcete někoho chytit, tak prvním krokem je, znemožnit mu se volně pohybovat.

Neváhá-li izraelská armáda zahájit takovou gigantickou demonstraci síly kvůli jedinému zajatému vojákovi, nechci domýšlet, čeho by byl Olmert schopen, kdyby Palestinci usmrtili a zajali třeba dvacet židovských vojáků.

Vidíte, a přitom by stačilo málo. Stačilo by, aby palestinští teroristé toho zraněného zajatce propustili. Třeba prostřednictvím Červeného půlměsíce jako humanitární gesto. Ale oni to neudělají. I když je Izrael varoval, že bude ofenziva a dal jim 2 dni na rozmyšlenou. Stačilo Gilada Šalita pustit. Ale to ne. Tzv. palestinští vlastenci raději nechají zničit celé Pásmo Gazy - inu láska ke svému národu.

Podrobnosti na http://eretz.cz

109356

29.06.2006 10:24

Izrael znovu okupuje

RE: Je to k zblití

Lexman 194.?.?.?

Nejen o unesení 19 letého civilisty. Ale také o tom, že dnes ráno byl nalezen zavražděný výstřelem do hlavy z blízka. Pravděpodobní pachatelé jsou už zadrženi.

http://eretz.cz/content/view/378/41/

109357

29.06.2006 12:13

Izrael znovu okupuje

Co je to ta "Palestina"?

Lexman 194.?.?.?

Můžete mi definovat co je to ta "Palestina", kterou Izrael okupuje?

Palestina je totiž GEOGRAFICKÝ název oblastim, na které se dnes rozkládá Jordánsko (dříve Zajordánsko), Izrael a území Palestinské autonomie. Palestina je název geografický, stejně jako např. České středohoří, Podunajská nížina, apod.

Takže Vaše vyjádření, že "Izrael okupuje Palestinu" je třeba buď upřesnit - aby bylo jasné, co tím slovem "Palestina" míníte - anebo popíráte zcela právo Státu Izrael na existenci. Stát Izrael i kdyby se stáhl do hranic před rokem 1967, ba i do "hranic" z roku 1947 - vždy se bude rozkládat na území, kterému se geograficky říká Palestina....

109379

29.06.2006 12:25

Izrael znovu okupuje

Nepřesné

Lexman 194.?.?.?

Týká se to jen Golanských výšin a Švédi tam chtějí mít "vyrobeno na syrských Golanských výšinách".

Ničejho jiného se to netýká - ani nemůže. V Judeji a Samaří (tedy tzv. Západní břeh Jordánu) totiž Izrael území žádného státu neokupuje. Jordánsko se nároků na toto území vzdalo. A žádný jiný stát zde od dob Otomanské říše, resp. britského mandátního území Palestina (to ovšem nebyl stát, ale pouze mandát Společnosti národů) nebyl.

109380

29.06.2006 14:39

Izrael znovu okupuje

RE: V noci ze stredy

Lexman 194.?.?.?

Výbory lidového odporu jsou ozbrojenou složkou Hamasu. A Hamas je vládní hnutí Palestinské správy.

A ti zatčení ministři a poslanci jsou členy Hamasu.

Takže podepsáno, sečteno - Izrael zatkl členy zločinecké teroristické organizace, která schvaluje raketové útoky Kassámy na město Sderot a další negevské obce - a která jásala nad únosem Gilada Šalita...

... to se pak není čemu divit

O tom zatčení je možné si případně něco přečíst zde:

Členové palestinské vlády za mřížemi (http://eretz.cz/content/view/377/41/)

109408

29.06.2006 14:47

Izrael znovu okupuje

RE: Článek plný omylů a chyb

Lexman 194.?.?.?

Nenapadlo Vas pane nestranny napriklad, ze kdyz vypadl proud pro tech 700.000 tisic lidi tak vcetne nemocnic, klimosky a dalsich zarizeni? Pochybuju, ze v te situaci tam maji vsude nahradni generatory apod.

Napadlo mě to. Ano je to zlé. Ale není tohle především starost vlády Palestinské správy? Stačilo přece, aby řekla, že se zajetím Gilada Šalita nesouhlasí a vyzvala k jeho propuštění. Pokud by současně po něm i začala pátrat a pohrozila únoscům potrestáním - pak by Izrael neměl žádný důvod k intervenci.

Vláda Hamasu však namísto toho nad zajetím zraněného vojáka jásala. A totálně ignorovala 2 denní ultimátum, které Izrael dal k tomu, aby palestinská vláda zajatce buď osvobodila nebo podnikla nějaké kroky k jeho osvobození.

Palestinských civilistů mi je líto. Ale odpovědnost za jejich současný osud nese jejich vlastní vláda. Kterou si před necelým půlrokem svobodně zvolili.

Cili urcite jen kvuli vypadku proudu zemreli lide nebo jim bylo vazne poskozeno zdravi..

Logická úvaha. Nicméně dosud není potvrzena ba ani tvrzena smrt jediného člověka. Takže poněkud předbíháte. Že by "přání bylo otcem myšlenky"?

Jinak soucasny vyvoj ukazuje, ze Fatah degeneroval jen na prevodove ustroji Israelske vlady proste takova mala hezka protektoratni vlada. Fatah dnes dostava zbrane, penize a dokonce uz i intel proti Hamasu od Israele!

Bezni palestinci si toho jsou cim dal vice vedomi, jestli padne Fatah tak tam mate plne povstani a nevim jak se bude svetova verejnost tvarit na to jakym zpusobem to Israel bude muset plosne potlacovat..


Fatáh je hlavně dlouhodobě strašlivě zkorumpovaný. Za vlády Arafáta a jeho Fatáhu byla jimi rozkradena většina zahraniční pomoci. To, že Izrael dovolil dodat Fatáhu zbraně osobně považuji za hrubou chybu. Izrael se vůbec neměl do rozmíšek mezi oběma teroristickými uskupeními míchat. Jen ať se v ulicích Gazy "svobodně a nezávisle" mydlí bez "vměšování".

109411

29.06.2006 14:55

Izrael znovu okupuje

RE: Článek plný omylů a chyb

Lexman 194.?.?.?

Bez elektřiny se například hůře pracuje v továrnách na munici a na výrobu Kasámů. Bez elektřiny se v dnešní moderní době obecně hůře klade odpor vojenské intervenci. Proto.
Vojenskými zařízeními jsem myslel vybombardovanou manufaktutu na Kassámy a muniční sklady, zničené dnes v noci.

Pokud most obsadíte 2 tanky, tak se ty tanky stanou předmětem útoku. Pletu se? Pokud ovšem most vyhodíte do vzduchu, tak je to mnohem definitivnější řešení - a neriskujete životy vlastních vojáků. Proč se asi během válek vyhazují mosty do vzduchu namísto jejich "obsazení 2 tanky"?

Ti slavní ministři jsou členy teroristické organizace Hamas - té samé, jejíž křídlo Lidové výbory odporu uneslo Gilada Šalita, 2 vojáky zabilo a 4 zranilo. Ti ministři mohou být rádi, že byli jen zatčeni a ne zabiti. Ve válce je ministr nepřátelské strany legitimním vojenským cílem. A tohle válka je. Jak jinak nazvat nedělní útok palestinských komand z Hamasu na izraelské vojáky? A když je zde válka, musí i palestinská strana počítat s tím, že Izrael se bude chovat jako ve válce. Těžko čekat, že Izrael si nechá zabíjet vojáky a současně běhat po svobodě ministry vlády,která za to odpovídá...

Co se vám na http://eretz.cz nezdá?
Je v nějakém tamním článku něco nesprávně? Nějaká chyba? Nepřesnost? Omyl?

109413

29.06.2006 15:26

Izrael znovu okupuje

RE: Článek plný omylů a chyb

Lexman 194.?.?.?

K osobě pana Krále se těžko mohu vyjádřit. Neznám ho, na Zvedavci se pohybuji krátce.

S ostatním ovšem zcela souhlasím.

Zejména jste velice správně připomněl krále Husajna a Háfize Assáda (mír s oběma), kteří si s Palestinci poradili tak, že k něčemu podobnému se Izrael nikdy ani nepřiblížil. Stačí si vzpomenout, jak poté, kdy se Arafát pokusil v Jordánsku o převrat a svržení krále Husajna, jordánská armáda během "Černého září" kulomety zmasakrovala OOP a vyhnala za hranice...

A svoji zkušenost s palestinskou vděčností mají i Kuvajťané, kteří jich tam nechali desetitisíce pracovat, aby pak sledovali, jak jásají na iráckým útokem na Kuvajt. Však je taky po osvobození Kuvajtu hnali...

109421

29.06.2006 15:29

Izrael znovu okupuje

RE: http://judicial-inc.biz/A_ttack_gaza_tunnel_2006.htm

Lexman 194.?.?.?

Pěkný nacistický web. Stačí se podívat na úvodní stránku (http://judicial-inc.biz/1_master_supreme.htm), kde se v polovině skví titulek "Norimberské lži" nebo u Hitlerova portrétu titulek "Kdo opravdu začal II. světovou válku?"

Hnus. Opravdový nacistický hnus.

109422

29.06.2006 15:31

Izrael znovu okupuje

RE: Nenapravitelnost Palestinců

Lexman 194.?.?.?

Amen, amen. Přesně tak. Když někomu řeknete: "Nech toho, nebo tě bacím klackem" a on toho nenechá - proč se pak diví, když splním co jsem řekl?

109423

29.06.2006 15:37

Izrael znovu okupuje

RE: V noci ze stredy

Lexman 194.?.?.?

Eretz.cz (http://eretz.cz) přináší překlady zpráv izraelského pravicového webu Arutz 7.

Netvrdím, že je to nezávislé zpravodajství. Tvrdím, že je pravdivé.

Pokud se pletu, ukažte mi kde a v čem - poukázáním na konkrétní nesprávnosti v konkrétním článku.

Díky.

109426

29.06.2006 16:21

Izrael znovu okupuje

RE: Článek plný omylů a chyb

Lexman 194.?.?.?

Mají na sebe s ePortálem reklamu. Ale jinak tam moc spřízněnosti nevidím. Na Eretz.cz jsem nenašel jediný oslavný článek na GWB - k USA se prakticky nevyjadřují. Nějakou propagaci volného trhu atd, atd. (vše co zmiňujete) tam také nevidím.

Když byly v ČR volby, tak jsem schválně sledoval, komu budou nadržovat - a na Eretz.cz nevyšel ve vztahu k českým volbám a českým politickým stranám jediný článek. Prostě píší o Izraeli.

Neříkám, že http://eretz.cz je nějaká nenapadnutelná mantra. Jen mě zajímalo, co konkrétně v konkrétním článku mají špatně, mylně, chybně..

... a vy jste mi odpověděl jen obecnými proklamacemi, z nichž většina je úplně mimo mísu [pláč]

109439

29.06.2006 16:26

Izrael znovu okupuje

RE: V noci ze stredy

Lexman 194.?.?.?

Ano. V tom s Vámi souhlasím. Samozřejmě je správné srovnávat, porovnávat, hledat chyby a neúplnosti.

Ono totiž KAŽDÉ zpravodajství je nějak závislé. Na majiteli, na názorovém zaměření redakce, apod. Těžko čekat, že Vám v Guardinu otisknou článek oslavující G.W. Bushe. Neotisknou. Protože prostě se to neslučuje s jejich redakčním zaměřením. A stejně tak Daily Telegraph nebude tisknout zničující kritiku téhož muže.

Nicméně původní otázka zněla, proč nemá smysl číst Eretz.cz. A já si stojí na tom, že tamní zpravodajství je pravdivé. Dokud mě nepřesvědčíte o opaku [smích]

109440

30.06.2006 09:36

Opravdu zaútočili Palestinci na izraelskou armádu?

To je žert?

Lexman 194.?.?.?

Už jsem si zvykl na to, že někteří lidé zpochybňují, že Gagarin byl ve vesmíru. Totéž pak u Američnů na měsíci o pár let později. To, že WTC vlastně vyhodila do vzduchu CIA, už je taky ohraná historka. Ovšem tohle...

Ten článek je snad pokus o vtip. Vždyť na tom, že útok palestinského komada proběhl tak, jak se obecně uvádí, se shodují jak Izraelci, tak Palestinci...

Pokud by vše bylo jinak - proč by to nikdo z Palestinců ani slovem nenamítal?

Ech... takovýhle článek posunuje Zvědavce někam úplně jinam, než kde se obvykle pohybuje. Tvrzení z tohoto článku jsou něco mezi Dikobrazem a zprávou agentury TASS [mrknutí jedním okem]

109520

30.06.2006 10:06

Opravdu zaútočili Palestinci na izraelskou armádu?

RE: Je to logické

Lexman 194.?.?.?

Závěr článku (nejde asi přímo o závěr pana Stwory, protože článek je překladem z angličtiny, kdy zde včera byl dán link) logický je. Ale v jiném smyslu.

Celá ta akce dává smysl z hlediska Sýrie a tamního exilového vedení Hamasu.

Je to Sýrie, kdo s obrovským znepokojením sleduje možnou vzájemnou dohodu mezi Palestinci a Izraelem. Sýrie má strategický zájem na neklidu v regionu, na dalším válčení a umírání.

Sýrie podporuje finančně i materiálně protiizraelské útoky teroristického hnutí Hizballáh z jižního Libanonu. Útoky, které škodí Izraeli i samotnému Libanonu, který se tak stává cílem izraelských odvetných opatření. A Sýrie je také místo, kde sídlí Chálid Mašál. Exilový vůdce Hamasu, který je ve své nenávisti k Izraeli nesmiřitelný a který dnes s obavami sleduje možné urovnání vztahů mezi vedením Hamasu v Gaze a Izraelem.

Současný stav vyšetřování útoku z nedělního rána ukazuje, že rozkaz komandu nepřišel z Gazy, od palestinského hamasovského premiéra Ismajla Haníji, ale z Damašku od Chálida Mašála.

A Mašál tento krok nemohl podniknout bez souhlasu hostitelské Sýrie. Příčinou syrského postoje je jednak hluboká iracionální nenávist syrského režimu k Izraeli, jednak obava, že v případě izraelsko-palestinského a izraelsko-libanonského míru by Sýrie - která si nárokuje vrácení Golanských výšin - zůstala na protiizraelské frontě osamocena.

Mašálovou motivací je pak obava ze ztráty moci. Ze syrského exilu jen s nevolí sleduje, jak skutečná moc na území Palestinské autonomie přechází do rukou jeho konkurenta Ismajla Haníji a jak ten pomalu, ale jistě, opouští cestu nesmiřitelného boje Hamasu proti Izraeli.


Ať to nemusím kopírovat celé - zbytek je tady http://eretz.cz/content/view/365/43/

109524

30.06.2006 12:31

Opravdu zaútočili Palestinci na izraelskou armádu?

RE: Je to logické

Lexman 194.?.?.?

fakta:
1.Hamas byl demokraticky zvolen, coz Izrael desne sere
2.Tydny byla pripravovana akce na unos predstavitelu Hamasu
3.Naskytl se duvod pro uskutecneni planu na jejich odstraneni, at uz fingovany nebo skutecny.
4.Izrael v tichosti unasi predstavitele nepohodlne vlady Hamasu, odrizne Gazu,v nekterych castech likviduje zdroje elektriny a vody a obsazuje jeji severni cast.


ad 1) Ano byl. Ano Izrael rozhodně není nadšen tím, že na sousedním území existuje demokraticky zvolená vláda, která má v programu likvidaci Izraele. Který stát by z něčeho takové nadšen byl?

ad 2) To je pouze tvrzení. Kde máte důkazy? Nicméně i kdyby tomu tak bylo, měl by k tomu Izrael důvod. Každý den několik raket, které dopadají z území PA už několik měsíců každodenně na město Sderot například.

ad 3) Ano, důvod se naskytl. Ovšem ten důvod dali sami Palestinci. Útok palestinského komanda, 2 mrtví, 4 zranění a 1 unesený zraněný voják.

ad 4) To vše Izrael dělá, ale o nějaké tichosti nemůže být řeč - vždyť se o tom píše od Carracasu po Dílí.


-a ted fakta o te vasi Syrii:
1. Muzete si to myslet, ale neco si myslet = hovno vedet TECKA


Ale tam fakta jsou. V Damašku prokazatelně sídlí vůdce Hamasu Chálid Mašál. Ten je prokazatelně vůči Izraeli mnohem nesmiřitelnější než v Gaze sídlící palestinský premiér Haníja. Haníja nabídl 50 let příměří s Izraelem a nepřímé uznání. Mašál to odsoudil. Sýrie také. A do toho přijde onen útok palestinského komanda - kterým utrpí jak naděje na palestinsko-izraelské sbližování, tak i Haníja sám.

Ta úvaha v tom článku není až tak úplně blbá, že?

109538

18.07.2006 10:12

Nebezpečné přehrávání Izraele

RE: Já to taky zkusím pojmenovat...

Lexman 194.?.?.?

Naprosto přesně popsáno. Zcela s Vámi souhlasím.

Říkáte v podstatě totéž, co je psáno zde:

http://eretz.cz/content/view/446/43/

Nejste náhodu autorem té úvahy? [mrknutí jedním okem]

110798

18.07.2006 12:07

Syrští vládci posílají své spojence z Hizballáh do boje, zatímco Bejrút vyčkává

Nejsem příznivcem pana Fiska, ale s tímto článkem souhlasím...

Lexman 194.?.?.?

... vystihl podstatu dost přesně.

Jinými slovy totéž je zde: http://eretz.cz/content/view/446/43/

110804

24.07.2006 09:20

Skutečné cíle Izraele

Avi Avnery má v článku zjevnou nepravdu

Lexman 194.?.?.?

Avneri v článku mj. píše: Po celých jedenáct měsíců před započetím současné války nebyla ze strany Libanonu odpálena ani jediná raketa a nevyšel ani jeden výstřel přes hranici s Izraelem.

Současná válka propukla 12. 7. 2006.

A předtím máme hned z 29. 5. 2006 zprávu o tom, že Libanonští teroristé z Hizballáhu vystřelili v neděli ráno na severní Izrael tři rakety. Zasáhli základnu izraelské armády a v oblasti kibucu Manara zranili jednoho vojáka.

Více zde: http://eretz.cz/content/view/281/41/

Tak kde je těch 11 měsíců, kdy nebyla odpálena jediná raketa?

111308

24.07.2006 09:26

Skutečné cíle Izraele

Oprava jména + poznámka editora

Lexman 194.?.?.?

Pardon. Uri Avnery, nikoliv Avi.

Co se pak týče destabilizace Blízkého východu, ta je jediným cílem Íránu. Írán je ten, kdo se dnes směje, až se za břicho popadá. Šíítští Peršané pomocí své prodloužené ruky Hizballáhu rozpoutali válku mezi většinově nešíítským Libanonem a Izraelem - a nikdo dnes nemluví o ničem jiném.

Nikdo dnes nemluví o íránském programu výroby jaderných zbraní. Těsně před ničím nevyprovokovaným útokem teroristů z Hizballáhu byly sankce proti Íránu na spadnutí. Už i Rusko a Čína se začaly přiklánět k tomu, že ostatní cesty (vynecháme-li vojenský útok na Írán) jsou vyčerpány. A ejhle - dnes o íránském jaderném programu ani muk.

Báječně to ajatolláhům vyšlo.

111310

24.07.2006 09:33

Politické nanebevzetí

V tom článku je zjevný nesmysl hned v úvodu

Lexman 194.?.?.?

Ariel Šaron nikdy - a opakuji nikdy - v mešitě al-Aksá nebyl.

Ariel Šaron v roce 2000 navštívil jeruzalémskou Chrámovou horu, na níž tato mešita stojí. Ale do mešity nevstoupil.

Chrámová hora je pak nejposvátnější místo judaismu. Je to místo, kde stál první i druhý židovský Chrám. Je proto podivné, aby Žid nesměl navštívit nejsvětější místo svého náboženství.

Chrámová hora je kvůli existenci 2 mešit také svatým místem islámu. To samozřejmě ano. Ale to nedává muslimům právo zakazovat sem přístup nemuslimům, resp. Židům.

Navíc dnes je už obecně známo, že vypuknutí tzv. intifády al-Aksá bylo nařízeno přímo Arafátem. Stalo se tam po krachu mírových jednání mezi Izraelci a Palestinci v Camp Davidu - a Arafát si myslel, že vypuknutím násilí donutí Izraelce k větším ústupkům.

Jako obvykle se mýlil.

111311

24.07.2006 09:36

Skutečné cíle Izraele

Izraelská propalestinská levice je kapku v úzkých

Lexman 194.?.?.?

http://www.israelnationalnews.com/data/images/satira/2006/07/23/miklat-english2.jpg

111312

24.07.2006 10:22

Skutečné cíle Izraele

RE: Oprava jména + poznámka editora

Lexman 194.?.?.?

Obávám se, že se mýlíte. Současné boje v Libanonu s počtem obětí ve stovkách (a v tom jsou počítáni jak civilisté, tak ozbrojenci Hizballáhu) jsou řádově mnohem méně nebezpečné, než jaderná zbraň v rukou Íránu.

Správně říkáte, že dnes existuje podpora Hizballáhu ze strany Íránu. A co až ta podpora bude ze strany jaderné mocnosti...

Izraelci z války s Libanonem strach mít nemusí. Libanon je pro Izrael snadné sousto. I Sýrie. Sýrie má ve skutečnosti z války zatraceně velký strach. Nicméně Izrael se Sýrií válčit nechce, protože vojenská porážka Sýrie by mohla vést k nástupu zcela jiné vlády - a namísto alavitského diktátora Assada by zde mohl vládnou nějaký islamistický režim, pevně spojený s Teheránem. To by samozřejmě byl obrovský průšvih pro Izrael.

- I ve vrcholné politice se věci odkládají ad acta... Anebo kdo a kdy jednal o íránském jaderném programu během posledních 10 dnů?

111318

24.07.2006 10:26

Skutečné cíle Izraele

RE: Avi Avnery má v článku zjevnou nepravdu

Lexman 194.?.?.?

Samozřejmě se neurazím. Eretz.cz linkuji proto, že je v češtině, což se občas některým čtenářům hodí.

Ta Vaše stránka má jeden velký problém - je strašně málo aktualizovaná. Ale jinak nic proti [mrknutí jedním okem]

111320

28.07.2006 08:42

Kouř z boje o Bint Jbeil - varování Izraeli

RE: Sny Hizballahu

Lexman 194.?.?.?

Přesně jak říkáte.

Kvůli arabským útokům na Izrael musela vzniknout jiholibanonská bezpečnostní zóna. A Izrael v roce 2000 uvěřil argumentaci libanonské vlády, že pokud se z ní stáhne, tak Libanon ručí za zastavení útoků na Izrael - protože už nebude žádná okupace, nebudou ani útoky.

Jenže to dopadlo stejně jako v Pásmu Gazy. Izrael se jednostranně stáhnul - a z území odkud odešel pokračovaly útoky na Izrael.

Hizballáh je ten, kdo tuhle válku začal a Hizballáh je ten, kdo musí být zničen nebo alespoň sražen na kolena.

Jinak nebude mít Izrael ani Libanon klid a mír. A nedělejme si iluze - dost Libanonců Hizballáh nenávidí. Jen neměli sílu s těmito po zuby ozbrojenými agenty Teheránu něco dělat.

Nikdo nechce, aby se Libanonská republika vzdala jihu svého území. Ba naopak. Jediné, co si Izrael přeje je, aby se Libanonská republika chopila svrchovanosti na jihu a nahradila zde "stát ve státě" Hizballáhu. Hizballáh se tohoto území vzdát musí. Po dobré nebo po zlém. Není to totiž území, na které by měl nárok. Je to území Libanonu, ne Hizballáhu.

111769

28.07.2006 11:11

Kouř z boje o Bint Jbeil - varování Izraeli

RE: nedojít k cíli je nemravné....

Lexman 194.?.?.?

Ale může. Smrt nevinných civilistů je ospravedlnitelná, pokud není hlavní cílem války a pokud zabrání smrti mnohem většího počtu nevinných civilistů.

Porážka nacistického Německa sebou také nesla smrt milionů (sic!) neměckých civilistů. A přece to byla ospravedlnitelná cena za zničení nacismu.

Je to smuné, ale každá válka sebou nese smrt nevinných lidí. Tak to prostě je. Podstatné je, aby to nebyl cíl války, ale jen neúmyslný vedlejší následek.

Znáte snad nějakou válku, kde neumírali nevinní lidé?

A mimochodem - ti lidé v Kirjat Šmona, Safedu, Haifě, kterým padají na hlavu rakety Hizballáhu nejsou nevinní?

111778

09.08.2006 13:15

Cenzura na iDnes

RE: Censor z iDnes se učí

Lexman 194.?.?.?

Na tom něco je. Já jsem byl před časem upozorněn panem Stworou, že příliš často dávám odkazy na web Eretz.cz (toto není odkaz, tak doufám, že to bude respektováno) a proto do budoucna žádný můj další příspěvek s odkazem na uvedený web "nepustí".

Odůvodnil to tím, že ony odkazy zvyšují webu, na který se odkazu Page Rank a Zvědavci naopak snižují. Přiznám se, že v tomhle se příliš nevyznám, proto jsem s ním nepolemizoval a od té doby ony odkazy prostě nedávám.

Respektujme, že majitel webu má právo určovat pravidla.

A neříkejme tomu cenzura - anebo měřme stejným metrem iDnes i Zvědavci.

113197

01.09.2006 08:36

Sázka na Zvědavce v září nebude!

RE: mikropenze zoufalců na provoz nestačí

Lexman 194.?.?.?

Izraelské velvyslanectví v Bratislavě [vyplazený jazyk]

Chtěli to poslat z pražské ambasády, ale takhle je to prý nenápadnější [chechtot]

Mají to z rozpočtu Mossadu pro monitorování antisemitismu ve střední Evropě - prý za ně Zvědavec dělá plno užitečné práce - stačí si pravidelně kopírovat logy [velký smích]

115641

Článek z islamistického serveru umístěného v Rusku opravdu nepokládám za důkaz...

Četli jste někdo někdy třeba vzpomínky Ladislava Bittmana? Jak se dělají zpravodajské dezinformační kampaně?

Tehdy (za Studené války) se to dělalo ztak, že Sověti nechali něco otisknout ve spřátelených malých novinách v Indii (čti: novinách, jejichž některý zaměstnanec byl placen KGB). Od těchto novin to převzala některá latinoamerická pokroková agentura a od ní s trochou štěstí nějaký menší americký deník - který třeba uvedl své pochybnosti o pravdivosti zprávy.
... a s odvoláním na něj to pak otiskl TASS [vyplazený jazyk]

Takže dnes se nám to opakuje, až na to, že zprávy neumisťují Sověti do Indie, ale islámské režimy na ruské weby ....

115643

01.09.2006 09:50

Sázka na Zvědavce v září nebude!

RE: mikropenze zoufalců na provoz nestačí

Lexman 194.?.?.?

Já se přimlouvám za ponechání Nilla. Myslím, že výraz "kunhůta" pro označení osoby ženského pohlaví, s níž nesouhlasím, a výraz "drotárov" pro označení našich východních sousedů, jsou výrazy pravda expresivní, nicméně nejsou extrémně urážlivé.

Od jiných diskutujících tu občas padají v debatách výrazy silnější.

Jinak samozřejmě užití oněch 2 výrazů Nillbertem zásadně odsuzuji!

Měl napsat "co je to za paní se zajímavým postojem"... "ze Slovenské republiky"! [vyplazený jazyk]

115650

01.09.2006 09:55

Sázka na Zvědavce v září nebude!

RE: pre pána Nillberta

Lexman 194.?.?.?

Samozřejmě, že je to zcela Vaše věc, komu dáte dar a podporu.

Můj příspěvek byl myšlen jako vtip - počítal jsem, že přes několik smajlíků to lze rozpoznat.

Nicméně pokud by to vtip být neměl, pak bych samozřejmě netvridl, že "vás platí izraelské služby", ale že "vy jste pověřený zaměstnanec izraelské ambasády v Bratislavě, který se snaží přes finanční dary udržet Zvědavce v provozu - a získat přátelský vztah a důvěru V. Stwory..."

Na Zvědavce si chodím číst - to tu dělám. A dar SAMOZŘEJMĚ nepošlu. Natolik mě zase zdejší články nenadchly.

Jinak i já Vám přeji vše dobré, ať se dař [smích]

115651

01.09.2006 10:19

Sázka na Zvědavce v září nebude!

RE: Vážený pán Lexman

Lexman 194.?.?.?

Naprosto v pořádku. Já jsem se neurazil. Váš názor - zvláště podepřený takovými rodinnými zkušenostmi - respektuji.

115654

01.09.2006 10:21

Sázka na Zvědavce v září nebude!

RE: Odečtení z daní.

Lexman 194.?.?.?

Přiznám se, že to by mě také zajímalo. Od daní přece nelze odečíst jakýkoliv příspěvek občanskému sdružení, ne?

115655

Káva pro Zvědavce

39

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 81 čtenářů částkou 13 773 korun, což je 39 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 0

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 1

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Maďarská poslankyně skartovala knihu dětškých pohádek plnou gayů a leseb, aktivisté ječí13.10.20 18:08 Maďarsko 2

Absurdita článků z dění na pařížských předměstích nadále roste13.10.20 16:51 Francie 0

Marián Kotleba se rozdáním 3 šeků po 1488 eurech dopustil ideozločinu a půjde sedět12.10.20 21:56 Slovensko 12

Počty zemřelých loni a dnes09.10.20 15:21 Česká republika 6

Studenti na slavné Karlové univerzitě chtějí "bezpohlavní systém"09.10.20 00:10 Česká republika 2

Byla pandemie plánována?08.10.20 21:48 Neurčeno 8

Hoří, hoří a ne a ne spadnout08.10.20 21:23 Jižní Korea 11

Vláda tvrdě zpřísňuje opatření. Na 14 dní se zavřou ZOO, bazény, posilovny, kulturní i sportovní akce08.10.20 16:43 Česká republika 7

Zákon o šmírování internetu vojáky prošel dál08.10.20 15:37 Česká republika 0

Už je to tady: Očkovaní na covid nebudou muset nosit roušky08.10.20 13:19 Česká republika 6

FB smazal Trumpovi 2x příspěvek, ve kterém píše, že chřipka je horší než covid07.10.20 10:35 USA 2

Zločin proti lidskosti06.10.20 21:22 Německo 0

Měnové kurzy

USD
22,91 Kč
Euro
27,20 Kč
Libra
30,11 Kč
Kanadský dolar
17,45 Kč
Australský dolar
16,31 Kč
Švýcarský frank
25,34 Kč
100 japonských jenů
21,91 Kč
Čínský juan
3,45 Kč
Polský zloty
5,95 Kč
100 maď. forintů
7,48 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,86 Kč
1 unce (31,1g) zlata
44 116,27 Kč
1 unce stříbra
574,24 Kč
Bitcoin
291 983,21 Kč

Poslední aktualizace: 21.10.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 55 249 555