Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Jiří Barták

Nalezeno 71 příspěveků, 10 různých IP adres

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

17.08.2003 09:06

Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Jiří Barták 193.?.?.?

Že nikdo nezakazuje kupovat knihy? To opravdu ne, v případě "závadnosti" nesmějí být ve rozvinuté demokracii ČR vůbec distribuovány... Nevím jak na Slovensku, ale tady byl vydavatel Hitlerova Mein Kampfu (na internetu jednoduše nelaznete jeho kompletní přepis v češtině) odsouzen za "propagaci hnutí směřujících k potlačení..." Krucinál, mám PRÁVO si to přečíst. Ne nejsem nácek - dokonce mám od nich rozseklou palici, neb se mi nelíbilo že v hospodě hajlovali, ale co je tohle za svobodu, když se mi někdo (byť neštěstí ne politik) ZASE snaží dávat klapky na oči a tvrdí, že je to pro moje dobro...

18199

17.08.2003 10:12

Interview se Sharonem

Interview se Sharonem

Jiří Barták 193.?.?.?

Izrael má špičkovou armádu a disponuje mj. jadernými zbraněmi - to je dobře. My - tedy Evropa a Amerika - ho potřebujeme; většina nenávisti těch méně úspěšných civilizací (v čele s tou muslimskou) se soustředí právě na něj. Proto jsem pro výhodné dodávky zbraní a špičkových technologií židovskému státu, jehož šestimilonový lid se nachází v nepřátelském obležení.
Kdo měl po tedy těsně po druhé světové pravdu - zda oni nebo Arabové teď není podstatné. Musíme podporovat lidi jako Šaron. Ano, je to špinavost. Ale máme jinou možnost?

18200

17.08.2003 14:08

Interview se Sharonem

RE: Interview se Sharonem

Jiří Barták 193.?.?.?

Takže pokud by Izrael jednostranně odzbrojil a začal se k Arabům chovat vstřícně, nenávist by zmizela? [zmaten] Ne ne, Sýrie, Egypt a Jordánsko by jej bez milosti zardousili...

18210

17.08.2003 14:32

Skrytý význam „profesionalizace“ armády

Cnemo je tak trochu mimo

Jiří Barták 193.?.?.?

Na co bude České Republice při jejích 10 milionech obyvatelích výborně vyzbrojená, skvěle organizovaná a vzhledem k počtu obyvatel silná armáda, když nás napadne třeba Rusko nebo Čína? Tak jako tak, nebudeme mít nejmenší šanci - sami. My spojence zkrátka POTŘEBUJEME. Že jsou nespolehliví? Výborně, v tom případě vyzývám autora, aby vlastními silami přispěl k vyšší porodnosti - pokud nás bude čtyřikrát tolik (tzn. i min. 4x vyšší HDP), má už budování nezávislé armády smysl. Navíc "jen" kvůli naší zemi nikdo válku nerozpoutá; jednalo by se minimálně o celoevropská konflikt.
Je nutné se zkrátka smířit s tím, že nejsme a asi ani nikdy nebudeme velmoc. To je pouhé konstatování, nikoliv typická česká "připosranost". [mrknutí jedním okem]

18212

19.12.2003 13:10

Rusko je připraveno vaporizovat Izrael

Autor je mimo...

Jiří Barták 213.?.?.?

Copak je někdo tak velký blázen, aby použil jaderné zbraně pár kilometrů od svých hranic (tj. v případě Izraele Damašek)?

Nevím co má proti Židům a Izraeli, ale žádný arabský stát není demokratický, zato Malý satan ano.

23057

27.04.2004 11:21

Zamyšlení nad eugenikou

Zamyšlení nad eugenikou

Jiří Barták 160.?.?.?

Zde je nazorny priklad,ze obvineni Nemecka z nelidskosti,tak proklamovane u soudu v Nurimberku,byla jen zaminkou k ospravedlneni trestu, jez dopadl na Nemce za prohranou valku a jeste vse kolem poslouzilo na dlouhe roky propagandy a prakticky tento stav trva dodnes.

Vážený pane kolego, jaksi jste zapomněl zmínit 6 milionů lidí zplynovaných nacisty vrámci projektu "Konečné řešení židovské otázky". Ať už byly vámi zmíněné zákony v USA a dalších zemích jakkoliv nelidské, sterilizace se zkrátka s vraždami co do míry zrůdnosti nedá srovnávat.

Ad eugenika: Studuji genové inženýrství. Téma eugeniky a prenatální diagnostiky bylo v našich ušebních textech zmíněno v nepřímé souvislosti s prenatální diagnostikou.

Fakta: lidská "rasa" je na tom geneticky stále hůř; přežívají (a zejména se dále rozmnožují) i jedinci, kteří by v přírodních podmínkách nepřežili - to platí mj. i pro moji maličkost (ačkoliv zatím pokud vím poze "přežívám" [mrknutí jedním okem]). Tím dochází k dlouhodobě neudržitelnému zanášení subletálních alel do genofondu. Každá další generace je tedy méně životná, nemocnější a závislejší na generaci předchozí. Tento negativní trend může teoreticky vést až ke stavu, kdy ve zdegenerované populaci nenaleznete 2 jedince schopné se přirozeně rozmnožovat (lze matematicky modelovat).

S rostoucí vzdělaností (předpokládejme vyšší inteligenci) prudce klesá porodnost. Že si naopak někteří "češi" udělali z produkování dětí výnosný kšeft snad nemusím dodávat. Jsou-li tito lidé cca průměrně inteligentní, je populace v důsledku hloupější.

V podstatě existují 2 typy eugeniky: pozitivní (vybírání nadprůměrných jedinců jako rodičů) a negativní (vyloučení těch nejhorších z další reprodukce).

Osobně bych se přikláněl ke druhé variantě, přičemž by ženu k potratu ze zákona nesměl nikdo nutit a v ústavech pro mentálně postižené by nebylo od věci podávání účinné antikoncepce (nevím jaká je současná praxe). Dále pak reformu sociálního systému, aby nefachčenka k reprodukci, nýbrž k práci.

28417

11.05.2005 10:46

Příběh o mýdlech

Super!

Jiří Barták 62.?.?.?

Čtete mi myšlenky!

Takového "důležitého" kreténa bych zabil holýma rukama!

[chechtot]

52304

13.05.2005 17:49

Příběh o mýdlech

To mi řekněte

Jiří Barták 62.?.?.?

PROČ ten muž, jak říkáte silný a pravděpodobně velmi sebevědomý, takhle PRUDÍ personál hotelu? Má to zapotřebí? Neléčí si spíš nějaký kompex? Já osobně bych nad tím prostě mávnul rukou, pan DŮLEŽITÝ, který má úzkostlivý RESPEKT k majetku a PRAVIDLŮM asi ne. Zamykat si mýdlo do hotelového trezoru, to fakt může napadnout jen gumu, policajta či totálního magora...

[chechtot]

52525

15.05.2005 16:48

Příběh o mýdlech

Vězeňský bachař

Jiří Barták 62.?.?.?

Když ten "systém" o kterýžto se mé myšlenky údajně opírají zkolaboval, bylo mi cca 10 let. Sotva tedy dostal šanci ovlivnit postoje mojí (a té následné) generace, neb tenkráte jsme měli vskutku jiné starosti.

[smích]

Sám pracuji ve službách a když to jen trošku jde, snažím se samozřejmě vyjít zákazníkovi vstříc. Pokud to opravdu chcete slyšet, ano vedení hotelu mělo vydat pokyn: "Bermanovi-žádný-mýdla" a věc byla vyřízená.

Já jen upřímně žasnu, jak mohou být někteří lidé nekonečně otravní kvůli pitomosti. S tím se v ČR naštěstí setkávám jen zřídka (převažuje zdravý selský rozum) a opravdu netoužím, aby zde tato "vyspělá západní kultura" zapustila napevno své kořeny spolu s takovými "vymoženostmi" jako je feminismus (zatím ještě dobré) či politická koreknost (už horší)...

Pro úplnost dodávám: značka mýdla by mě zajímala jen v tom případě, kdybych po jeho použití dostal vyrážku.

S úctou

Jiří Barták, tmářský neandrtálec

52694

19.05.2005 16:59

Příběh o mýdlech

Vážený pane

Jiří Barták 62.?.?.?

JÁ se tuto defektní odnož západní kultury dohonit nesnažím. A vězte, že bytostně nesnáším, když se mi to naše drahá levičácká vláda (která přece VÍ NEJLÍP jaké hodnoty mám vyznávat) snaží naordinovat ze shora.

Opravdu si nemyslím, že vyspělost kultury se dá objektivně měřit, tím méně pak, že čím více toho zregulujeme/zakážene, tím jsme vlastně vyspělejší. Do pološílených, zmilitarizovaných, zfeminizovaných a politicky korektních USA by mě nedostali ani párem koní.

53081

20.05.2005 19:05

Řekni mi, co čteš a já ti řeknu, jakou máš barvu

Kdepak

Jiří Barták 62.?.?.?

Tady na Zvědavci lze nalézt velmi široké spektrum názorů... Je na první pohled vidět, že se editor nebojí nechat zde publikovat autory, kteří vidí svět zcela odlišnou optikou. Za politickou nekorektnost má ode mě pan Stwora jedničku - a přesně to pravděpodobě paní čtenářce vadí.

Jak pravil Voltaire: Nesouhlasím sice s Vaším názorem, ale budu se vždy zasazovat o to, abyste jej mohl svobodně hlásat... Tento postoj mi v dnešní západní kultuře chybí nejvíc. Trošku mě možná zamrzelo deklarované vymazávání "rasistických" příspěvků, avšak v kontextu doby je to (bohužel) pochopitelné.

[smích]

Co se týče rubriky Slečna týdne, s "materiálem" jsem spokojen, jen by možná neškodilo uvažovat o lepším rozlišení - většina čtenářů již jistě disponuje rychlejším připojením, než je 56k modem.

[cool]

53177

20.05.2005 21:35

Řekni mi, co čteš a já ti řeknu, jakou máš barvu

Pane Peleško

Jiří Barták 62.?.?.?

Cikán je spisovné slovo uvedené ve slovníku.

Sice nevím, kdo přišel jako první se slůvkem "ROM" pokud pomineme (Read-Only Memory), leč zhusta jej používají pravdyláskyplníci Havlovsko-Uhlovského typu - o důvod víc, proč jej nepoužívat. Mě osobně je tento newspeak cizí.

53190

20.05.2005 21:40

Řekni mi, co čteš a já ti řeknu, jakou máš barvu

A neberte si to osobně

Jiří Barták 62.?.?.?

Ale to Vaše Romům se nemá říkat Cikáni... Cikán je spíše nadávka. mi připomíná postoj našich levicových politiků: sice tomu nerozumím, ale pro jistotu to zakážu.

S úctou

53191

01.06.2005 14:53

Na Klause mi nesahejte

Na Klause mi nesahejte

Jiří Barták 62.?.?.?

Je to silná a charismatická osobnost, ČLOVĚK S JASNOU VIZÍ. Klaus představuje přesný protipól Havlovsko-Uhlovského pseudohumanismu, kterýžto nejlépe charakterizují slůvka "ehm" a "jaksi".

Důsledně HÁJÍ to, co chápe jako NÁRODNÍ ZÁJMY a NESTYDÍ SE ZA TO. Přitom by pro něj bylo mnohem snažší přidat se k euronaivistickým kývalům a lá (svatý) Cyril (Soboda), tedy k lidem, jejichž hlavním městem již není Praha, nýbrž Brusel.

Nejvíce na něm, stejně jako autor článku, obdivuji jeho názorovou konzistentnost, byť s ním samozřejmě čas od času v jednotlivostech nesouhlasím.

Co se týče možného vytvoření aliance EU - Rusko jako protiváhy USA, jsem velmi skeptický. Ono vyrobit uměle společnou idenitu, novou společnou etnicitu ze shora, z Bruselu, to prostě nejde. Národy Evropy mají svou mnohasetletou historii, svou vlastní svébytnou kulturu, své vlastní zvyklosti. Možná za sto, za dvě stovky let přirozeného vývoje by se jeden "euronárod" vytvořil. Ale ani to není pravděpodobné - do té doby nás převálcuje "kultura" přistěhovalců...

Ptám se, PROČ bychom vlastně měli soupeřit s USA? Je jasné, že se na spravedlivé a jednotné zahraniční politice 25 zemí prostě neshodne - jejich zájmy se nutně musejí rozcházet. Představte si, že ministr zahraničí EU bude chtít např. radikálně změnit politiku vůči nějaké zemi (třeba na ni uvalit embargo) a ČR, Estonsko a Malta budou proti. Prostě nás přehlasují a my jeho rozhodnutí budeme muset respektovat, ačkoliv nás to poškodí. Jsem pro EU volného pohybu zboží, služeb a občanů, ne pro evropský superstát.

K zajištění vejenské bezpečnosti a elementární suverenity netřeba EU, nýbrž jaderné hlavice - myšleno naprosto vážně. Ani taková velmoc, jakou dnes bezpochyby USA jsou, si netroufne na chudou severokorejskou diktaturu, protože disponuje ZHN. Škoda, že taky nějaké nemáme. Ne na ohrožování sousedů, nýbrž na zastrašování ambiciózních mocností...

54283

01.06.2005 21:22

Na Klause mi nesahejte

Re: Kam by tu bombu hodili

Jiří Barták 62.?.?.?

Na Soul [pláč] Ten leží doslova pár kilometrů od severokorejských hranic...

Možná jsou schopni ohrozit i Japonsko.

USA a Evropa jsou samozřejmě mimo jejich dosah; tak výkonnými nosiču prostě zatím (naštěstí) nedisponují.

Čína a Rusko snad mají dost rozumu, aby jim potřebné technologie neposkytli. A Pakistán, který je v tomto směru asi nejrizikovější si to nechce s Američany rozházet. Pevně doufám.

[oči v sloup]

54318

06.06.2005 12:32

Na Klause mi nesahejte

To bych si nikdy netroufnul posuzovat

Jiří Barták 62.?.?.?

Každý národ si asi myslí, že právě ON je ten nej nej nej, jediný a vyvolený a celý svět by to měl pochopit, ať už jde o Čechy, Američany (pokud tak nesourodou směsici lze označit za národ), Němce, Rusy, Židy, Araby či kohokoliv jiného...

Co se týče Jihokorejců, jsou myslím USA dost nevděční. Jistě že si Američané chtěli v Koreji vyzkoušet nové zbraně v bojových podmínkách a dát na zadek Rusům a zejména Číňanům (tedy komunismu). Vedlejším produktem této politiky ale byla jihokorejská svoboda a prosperita, podobně jako naše česká svoboda je vedlejším produktem Reaganova horečného zbrojení, když už SSSR nedokázal držet s Amerikou krok a hospodářsky zkolaboval (ještě že byl tehdy sovětským prezidentem slabý Gorbačov a ne někdo jako Stalin; to bych asi musel nosit svazáckou košili ještě teď).

Sice nejsem vášnivým fanouškem zahraniční politiky USA, nicméně dokáži ji oddělit od "amerických" hodnot, resp. toho, co je v Evropě negativně vnímáno: patos, feminismus, TV, Coca Cola, Bush. Průměrný Evropan prostě Američany pohrdá (více/méně právem - a na tom trvám) a nedokáže se od toho oprostit ani při sledování zpráv.

54820

07.06.2005 10:47

ODS má problém

ODS má opravdu problém

Jiří Barták 62.?.?.?

Je jím špatná mediální politika.

Klaus ji ovládá bravurně, ale tohle se on něj (narozdíl od programových záležitostí) členové jeho vlastní strany kupodivu nenaučili. Lidé si sice prezidenta s ODS ještě stále spojují, ale Klaus se chová více/méně nadstanicky a tato vazba tudíž postupně slábne.

Topolánek je nevýrazný. Tlustý, který je mě osobně nejsympatičtější, má zase škraloup z minulosti - členství v KSČ. Já už mu to se skřípěním zubů "odpustil", leč asi sotva může být důvěryhodným lídrem naší nejvýznamnější pravicové strany.

ODS musí přejít do ofenzivy, být výraznější.

54957

14.06.2005 17:22

Papežovo smrtelné požehnání Africe

Papež je opravdu mimo realitu

Jiří Barták 62.?.?.?

Leč nemyslím si, že by katolická církev měla zájem na vymírání černochů. Dnes nakonec žije více praktikujících křesťanů mimo Evropu. Proti Vatikánu můžeme mít plno výhrad, ale rasistický myslím opravdu není. Jsou prostě zabednění. Tento postoj se ale bude stále více obracet proti nim. Na Západě se dnes drtivá většina populace nenechá středověkými názory papeže ovlivnit. K úplně stejnému vývoji časem dojde v Africe, ať už dřív, nebo později. Otázkou pouze zůstává, kolik lidí kvůli těm impotentním staříkům bude muset - úplně zbytečně - ještě zemřít.

56135

16.07.2005 20:52

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

Proč je archivace telekomunikačních dat zbytečná

Jiří Barták 62.?.?.?

S článkem stoprocentně souhlasím.

Co mě ale zvedlo ze židle je plánovaný odposlech a archivace e-mailů, sms atd. všech občanů eurozóny. Jsou politici opravdu tak tupí, jak to vypadá zvenčí, nebo je za vším opravdu nějaké šílené spiknutí, na které jsem dosud nevěřil?

Napíchněte každý telefon, čtěte každičký e-mail, omezte zákony šifrování etc. a stejně to nebude nic platné. Teroristé jsou fanatici, ne hlupáci. Budou komunikovat prostřednictvím kódovaných zpráv - např. inzerátem na prodej ojetého automobilu v bezvýznamném regionálním plátku, grafitti na zdi paneláku, listovní poštou etc. Návod na výrobu trhavin naleznete na internetu (a kdo chtěl, už to dávno udělal), materiál zase v každém větším supermarketu. Zakažte hotovostní platební styk - k nákupu využijí nastrčených firem či bílých koní...

Západ se s terorismem musí v krátko a střednědobém horizintu zkrátka smířit. Není jiné cesty. Dlouhodobě je nutná úplná sekularizace školství (dětem NESMÍ být ve škole vymýván mozek náboženskou propagandou) a hlavně bedlivé sledování radikálních muslimských duchovních, o omezení imigrace nemluvě. Jinak po opravdu velkém teroristickém útoku, čítajícím řekněme 100 tisíc nebo milion mrtvých, dojde v Evropě k občanské válce - a po takové akci by vlády asi sotva udržely lidi doma před televizí. Není to až tak nereálné; např. patogenní kmen nebezpečného mikroba seženete v nějaké postsovětské republice a propašujete ho v termosce na kafe...

62005

20.08.2005 17:52

V Torontě se vraždí

Chcete vědět jak bojovat s politickou korekností? Švejkovsky!

Jiří Barták 62.?.?.?

Ministerstvo školství ČR přišlo s programem „Podpora romských žáků středních škol na období září – prosinec 2005“ O co jde? Jste-li sociálně slabý Cikán studující na střední škole, můžete na základě posudku "romského poradce" či sociálky dostat až 7.000,- na školné, stravné, cestovné a ubytování.

Mám jednoho takového kamaráda. Podmínky splňuje všechny - tedy až na jednu. Je bílý. ALE: podle současného českého práva není národnost objektivně stanovitelná (třeba za tatíčka Masaryka se posuzovala zcela logicky podle rodné řeči), nýbrž ryze subjektivní záležitost. Kamarád ty peníze chce. Co s tím? Prostě prohlásí, že je Cikán (pevně doufám, že nakonec nevyměkne). A moc by mě zajímalo, jak politicky korekní byrokratický aparát bude dokazovat, že žádnou dotaci nedostane, neb má nesprávnou barvu pleti. Máte-li doma středoškoláka, vyzývým Vás k témuž.

Řeknete si: 7 klacků, to by mi za to handrkování nestálo. Inu dobrá. Ale v brzké době můžeme očekávat např. procikánské kvóty na univerzitách. A vězte, že kdyby to např. u mě či mého potomka byla otázka přijetí - nepřijetí na školu, jdu do toho taky, po hlavě a hned.

Jen takhle můžeme ten idiotský systém porazit.

Link: http://www.msmt.cz/_DOMEK/default.asp?ARI=103511&CAI=38

Dále chci pochválit p. Stworu za slečnu týdne - jedná se o mimořádně chutný kusanec [mrknutí jedním okem]

67002

22.08.2005 09:48

V Torontě se vraždí

Pane Stwora, mohu se zeptat...

Jiří Barták 62.?.?.?

...na kterém webu jsou tak hezké slečny "ke stažení", nebo se jedná o tajemství šéfkuchaře?

Tohle je ještě hezčí, než placený hegre-archives.com

[velký smích]

67201

22.08.2005 10:49

Rusko-čínské cvičení

Čínu není radno podceňovat

Jiří Barták 62.?.?.?

Jedná se o nejrychleji rostoucí ekonomiku na světě (dlouhodobě více než 9% ročně). Více než polovina ruského zbrojního exportu směřuje právě do Říše středu. Ruský medvěd ani čínský drak v současné době nedisponují vojenskou silou, která by byla co do kvality výzbroje a výstroje srovnatelná s USA (Čína např. nemá letadlové lodi a Rusové tuším pouze jednu - v soupeření s Američany se orientovali spíše na ponorky), ale evropské státy, zejména ty východní včetně ČR, by měly znervóznět.

Včera bylo sedmactřicáté výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa. Škoda, že nemáme jadernou odstrašující sílu - a nemusela by čítat 1000 hlavic. Stačilo by řekněme 10 raket dlouhého doletu dislokovaných na různých místech země, pod kontrolou naší armády. Žádný racionálně uvažující diktátor by takové riziko nepodstoupil. Eventuální protiraketová obrana nepřítele možná zachytí devadesát procent střel, ale ne celou stovku.

Pravda, ještě ani není zdaleka jisté, zda nějaká oficiální vojenská aliance mezi Čínou a Ruskem opravdu vznikne, ale považuji to bohužel za docela pravděpodobné. Tak za dvacet, třicet let, až se ČLR definitivně stane nejsilnější ekonomikou světa, se máme na co těšit. Proto se snažím nekupovat čínské zboží. Ne z nenávisti k čínskému lidu - ten si demokracii zaslouží, ale ze zášti k jejich vůdcům. Byť už se nejedná o režim Mao Ce-Tungova typu, jsou to pořád parchanti, kteří nerespektují základní lidská práva (projevu, shromažďování, natož svobodné volby etc.) provozují koncentráky. Lidé jimž z rukou kape krev.

Co se týče Ruska, můžeme mít hodně výhrad k Putinovi, ale není to již totalita sovětského typu. Pokud bude Evropa prozíravá, bude se snažit Rusy strhnout na svoji stranu. Asi s tím počítají a budou hrát na obě strany. Jo jo, žádný konec dějin nenastal.

67216

22.08.2005 11:22

Rusko-čínské cvičení

Zbláznil jste se?

Jiří Barták 62.?.?.?

350 milionů můžu ve zbrani? To je třetina čínské populace!

"Početní stav čínských ozbrojených sil je udáván číslem 2 470 000 mužů, záloh 600 000. U záloh se zřejmě jedná jen o první mobilizační sled vzhledem k tomu, že po padesáti letech branné povinnosti by musely být vycvičené zálohy daleko vyšší."

http://www.army.cz/avis/vojenske_rozhledy/2001_2/141.htm

Že 19. století "patřilo" Británii, 20. USA a 21. bude ČLR asi není pochyb. Ale je třeba zůstat na zemi.

67219

22.08.2005 11:24

Rusko-čínské cvičení

"Az dosud se demokracie v USA vyviji pozitivnim smerem"

Jiří Barták 62.?.?.?

Patriot Act, sexuální harašení, žaloby všech na všechny za všechno... To je vývoj pozitivním směrem?

[velký smích] [velký smích] [velký smích]

67220

28.08.2005 18:55

Miláčku, bude pršet. Vržou mně prsa

Pane Stwora, neztrapňujte se...

Jiří Barták 212.?.?.?

...o genovém inženýrství NIC nevíte. Tomu "vylepšování přírody" jak říkáte, vděčíme za veškerý pokrok. Bydlíte v jeskyni? Pravděpodobně nikoliv. Je stavění domů "zločin proti přírodě"? To si snad nemyslíte. Jde pouze o to, aby byly vědecké poznatky aplikovány v praxi zodpovědně. Odmítat a priori nějakou technologii je hloupé (viz např. idiotská hysterie Rakušáků vůči jaderným elektrárnám). Ono "štěpení atomu" zní opravdu hrůzostrašně [mrknutí jedním okem] Skoro tak, jako "genové manipulace". Bu bu bu!

68115

29.08.2005 00:15

Miláčku, bude pršet. Vržou mně prsa

Jo jo, copak Švejk :-)

Jiří Barták 212.?.?.?

Co myslíte, byl to "úředně uznaný blb" nebo génius, kterýžto nemalou měrou přispěl k pádu Podunajské monarchie? P.S. studuji GI, proto preferuji mikroskop před dalekohledem

[velký smích]

68155

29.08.2005 09:17

Miláčku, bude pršet. Vržou mně prsa

RE: Pane Stwora, neztrapňujte se...

Jiří Barták 212.?.?.?

"Team meli na miste, zkusene inzenyry co vedeli co si muzou a nemuzou dovolit. Jenomze ti po smene odesli domu a prisla smena dalsi. A ta dostala narizeno provest test."

Pravda. Ale systém nouzového chlazení reaktoru odpojila již ranní směna v 13:05. Hrubé porušení předpisů.

"Ne kazda technologie je dobra pro siroke nasazeni."

Ano. Proto volám po racionalitě. Být a priori např. proti odposlechům je stejná pitomost, jako fízlovat preventivně všechny.

"Ani ne tak preskokem GM-vytvorenych rezistentnich genu jako spis prirozenou mutaci-selekci"

Jistě, ale pořád se jedná o logičtější argument (podobně jako eventuální vznik alergií) než abstraktní kecy o "proti přírodě" namířenému výzkumu, které slýchám z úst dredařů nepoměrně častěji. Kdyby tak věděli o fůzi protoplastů. Ačkoliv je pravda, že právě tato technologie se praxi moc neprosadila. Bodejť. To po matičce přírodě už fakt chceme moc [mrknutí jedním okem] Proto věchno bedlivě otestujme (viz snaha o léčbu rozedmy plic alfa-1-antitrypsinem produkovaným "ovčími bioreaktory" - ukázalo se, že tudy cesta nevede a PPL Therapeutics musela z ekonomických důvodů stáda "zeštíhlit" ). Moc by mě zajímalo, kolik "zelenejch" by za pár let odmítlo v případě vážného onemocnění xenotransplantaci (samozřejmě: pozor na retroviry). Channa "snakehead" argus nepotřebovala jediný GMO gen, aby v Japonsku a později i v USA napáchala obrovské škody - hold se dostala do ekosystému, kde neměla co pohledávat.

"Ovsem nic nebrani tomu, aby se tahle mutace (nebo presneji jakakoliv mutace se stejnym vysledkem, kterych muze byt strasne moc) objevila na vlastni pest."

Evoluce [smích]

"Protoze novinari jsou senzacechtivi a Rees, autor te teorie, rejzuje na knize o moznem konci sveta... Na to jsou ve hre prilis male energie... Podobny problem byl s rovnicemi pro zareni absolutne cerneho telesa, a taky se to vyresilo."

Děkuji za doplnění informací.

Co se týče Vaší poznámky k filozofům, musím opět souhlasit. Chováme se prostě tak, jak se dlouhodobě vyplácí. Občas velmi sobecky, jindy na první pohled altruisticky. Zkrátka tak, jak nás příroda za statisíce let vycepovala. To ale absolventi filozofických a právnických fakult, feministky apod obvykle nechápou (jsou zpravidla charakterističtí svým odporem k biologii, natož té evoluční a je to pro ně nízké, ba zvířecí). Řeči o nějakém "Kodexu lidství" jsou směšné. Zrátka: souhlasím.

68205

31.08.2005 11:38

Environmentální migranti

Co nevím to si vygooglím

Jiří Barták 62.?.?.?

Nesporným faktem zůstává, že evropská kolonizace přeměnila ekologii jak Evropy, tak i kolonizované Ameriky a Austrálie. A to v to nepočítám obrovské změny, které se v důsledku kolonizátorských počinů staly s Afrikou a jihovýchodní Asií.

Ano.

...vzpomeňme na Černobyl roku 1986

Ekosystém Černobylu je nyní v lepším stavu, než byl před havárií. Máte ale pravdu, že jeho okolí je neobyvatelné.

Viz http://www.osel.cz/index.php?clanek=1395

...dlouhodobý arabsko-izraelský konflikt, který je z velké části sporem o zásoby vody na tomto vyprahlém území

Ne, ne a ještě jednou ne. Primárně je to spor o národní domovinu. Židé (jakkoliv jsem s nimi dřív nekriticky sympatizoval) po druhé světové válce vykopali palestiské Araby z jejich území, neb podle Talmutu na to měli právo. Že si to původní arabské obyvatelstvo (vyznávají především islám, ale i křesťanství) nenechá líbit, muselo být jasné každému. Všechno ostatní je podružné.

Viz "Puška a Olivová ratolest", David Hirst

Vemte si třeba takový projekt údajně největší přehradní nádrže na světě, Tři soutěsky v Číně... Takže k čemu jim to bude? Nejspíš jen k pocitu velikášství, že mají NEJVĚTŠÍ vodní přehradu NA CELÉM SVĚTĚ...

Tak tohle je úplná pitomost. TŘI SOUTĚSKY JSOU NEJVĚTŠÍ HYDROELEKTRÁRNA NA SVĚTĚ.

"...bude využit 26 turbinami o celkovém výkonu 18 200 MW, což je asi padesátinásobek špičkového výkonu vltavské elektrárny při přehradě Orlík. Bude se tedy jednat o nejvýkonnější vodní elektrárnu na světě."

Srovnejte s dukovanskými reaktory (4 x 440MW) a Temelínem (2x 1000 MW).

http://www.pozemni-stavitelstvi.wz.cz/clanek.php?id=3&sekce=9

Američané kácejí tropické deštné lesy v jižní Americe, aby na takto získané půdě mohli udělat pastviny pro krávy, které mají na maso a na mléko.

To by bylo poněkud neekonomické [smích])) Kdepak! Žádné krávy, ale pěstování KÁVY, kakaa, ananasu. Problémem je, že silné srážky rychle spláchnou vysoce úrodnou, ale slabou vrstvičku humusu (kinetickou energii kapky vody netlumí žádné listí stromů) a vzniká mokrá poušť, kterou je velmi těžké rekultivovat.

Ruku na srdce – nezdá se vám, že by bylo všechno daleko jednodušší, kdyby začali jíst méně masa?

A kdo by mi to měl redukovat? Vy, Greenpeace nebo nějaký osvícený diktátor? To by mi taky mohli začít říkat, na jaké filmy mám chodit do kina a co si myslet.

Lidé by měli víc přemýšlet a snažit se vcítit do situace lidí, kteří nejsou ve zrovna nejlepší situaci. Možná by pak začali více pomáhat a méně řečnit.

Nejlépe je začít u sebe. Já se například snažím nekupovat čínské zboží. Rozhodně mě neláká představa, že čínští soudruzi (s manýry nejhoršího velkokapitalisty) ovládnou světový trh. Vadí Vám Tři soutěsky, bordel jaký jejich "lidová armáda" d...

Kráceno (Editor)

68474

01.09.2005 16:34

Environmentální migranti

Nikoliv změnu klimatu

Jiří Barták 207.?.?.?

nýbrž ekologii měla autorka v tomto odstavci na mysli a já ji citoval.

Životní prostředí Evropy člověk poznamenal v minulosti především kácením lesů a zemědělstvím, v posledních několika staletích i stavbou přehrad, průmyslem etc. Jeho vliv na ekosystém je nepopiratelný.

Co se týče změn klimatu, fundovanější hlavy si nad tím lámají hlavu a ještě nedospěli k jednoznačnému závěru.

68727

10.09.2005 16:40

Benešovy dekrety – otevřená kauza

Nejsem advokát

Jiří Barták 62.?.?.?

Ale pokud jsem to pochopil správně, jedním zákaladním pilířem našeho práva je zákaz retroaktivity - tzn. žádná zpětná působnost právní normy.

Pane Král, DRTIVÁ VĚTŠINA českoskoslovenských Němců vítala Hitlera jako osvoboditele!

„Když na podzim roku 1933 československá vláda rozpustila Německou nacionálně socialistickou stranu dělnickou a Německou nacionální stranu jako zřejmé agentury berlínské vlády, dosud neznámý německý učitel tělocviku Konrád Henlein se 1. října 1933 postavil do čela nového politického hnutí, které v roce 1935 přijalo název Sudetoněmecká strana (SdP) a získalo 1 200 000 hlasů (60%) německých voličů.“ [J. F. Bruegel, ibid, str. 182.]

Na konci května a začátkem června (1938) se konaly obecní volby. Hlasování bylo regulérní a přineslo jasné vítězství SdP. I když volby nutně nedokazovaly, že všechny hlasy odevzdané Henleinovi byly hlasy pro nacistickou ideologii, němečtí voliči podporovali všechna protičeská, antisemitská a antidemokratická stanoviska SdP, která získala 1 279 045, tj. 91,4% německých hlasů. I když se vezme v úvahu skutečnost, že nějaké německé hlasy dostali také komunisté, získala přesto SdP podle všeho přes 85% německých hlasů… Hlasování postavilo Evropu před jedinečný fakt: ve svobodných a demokratických volbách se více než 85% Němců z Československa ztotožnilo s nacistickými cíli. SdP se vynořila jako skutečný představitel německých mas.

http://www.blisty.cz/2005/7/28/art24296.html

Pokud byl tedy odsun nespravedlivý, pak jen vůči maximálně 15% Němců. Já vím, je to stále dost. Ale Němci, kteří prokázali svoji věrnost demokratické Československé republice, mohli zůstat. Pokud bychom nyní potomkům českých Němců hromadně vraceli majetky, z celých pětaosmdesáti procent bychom se dopouštěli obrovské historické nespravedlnosti. Těm, kteřým ve svobodných volbách dali hlas Henleinovi a jeho "Heim in Reich", se vlastně splnil sen. Měli opravdu "Vlast v Říši". Vraždy civilistů při odsunu neschvaluji. Leč dívat se na to dnešní optikou je chybné: ti lidé opravdu viděli v Němcích bytostné nepřátele, nenáviděli je. A ve většině případu k tomu měli pádný důvod.

Že pak po válce přišli k moci rudí, je věc jiná a s předchozími zločiny přímo nesouvisí.

69987

20.09.2005 10:29

Střihač

Skvěle napsáno!

Jiří Barták 62.?.?.?

Jen místo trestu smrti bych mu spíš napařil doživotní tvrdé galeje bez možnosti propuštění, aby alespoň částečně odčinil to svinstvo, které napáchal. Žádný falešný humanismus si takový parchant nezaslouží. Veškerý výtěžek jeho práce bych nechal vyplácet vdově po tom slušném a statečném muži.

[pláč]

Nevíte, jestli se neuspořádala nějaká sbírka pro pozůstalé? Rodinu takového člověka bych rád podpořil...

71720

23.09.2005 10:14

Zvědavec přechází na zpoplatněný archiv

720,- je příliš

Jiří Barták 160.?.?.?

Politicky nekorekní, zcela zdarma a mnohem obsáhlejší je občas i Neviditelný pes pana Neffa. Chápu, že z něčeho musíte žít, leč takhle myslím zaznamenáte pouze odliv čtenářů. Raději umístěte na stránky pár reklamních bannerů - my s Firefoxem si je blokneme [mrknutí jedním okem]

Půlroční předplatné lze snadno přečůrat - předplatím si měsíc, stáhnu celého Zvědavce offline (například přes Httrack) a je to.

72165

28.09.2005 16:34

Zvědavec přechází na zpoplatněný archiv

A co takhle za poplatek zpřístupnit celý web v RARu/ZIPu offline?

Jiří Barták 62.?.?.?

Když nad tím tak přemýšlím, připadá mi dost krkolomné zaplatit si měsíc a pak týden stahovat Zvědavce přes Httrack...

Co říkáte, pane Stwora? Tak 2 kilča bych Vám věnoval.

[smích]

72755

03.10.2005 12:39

Otázka k mužům: Nechali byste se vykleštit?

Jarmilo, Jarmilo, evoluce a pavěda? Ale no tak...

Jiří Barták 62.?.?.?

Ta teorie nezapadá do Vašeho vidění světa že? Zkuste zapojit méně ideologie a více logiky plus nějaké argumenty. Publikovala jste např. v nějakém vědeckém periodiku důkazy o tom, že "člověk byl 6 milionů let stejně promiskuitní jako šimpanzi bonobo - muži i ženy stejně"? Nebo jste citovala vědeckou práci někoho jiného? Nikoliv? Aha...

Víte, věda je skvělá, protože pokud se dělá pořádně, ze všech sil se snaží být objektivní, bez ohledu na to co si myslíte. Svět je komplikovaný; stoprocentní pravdu mohou mít snad jen matematikové. Zbytek světa musí pracovat s TEORIEMI, které se považují za obecně platné tak dlouho, dokud někdo jiný nepřijde s teorií jinou, kterážto stejné či podobné jevy popíše prokazatelně lépe - viz Newton vs Eistein, Genesis vs Inteligentní design (taky spíše ideologická záležitost, ale budiž), Darwin vs Červená královna etc.

Je velmi laciné a falešné prohlásit: bylo to tak či tak. DOKAŽTE TO! Udělejte výzkum, nechte se strhat oponenty, přiďte s novou teorií. Držím Vám palce.

Kdybychom byli opravdu tak promiskuiutní jako bonobové, projevilo by se to na vlastnostech spermatu - viz odkaz - a nějakých 20.000 let nehraje ve srovnání s miliony let předchozími důležitou roli (pokud tedy zrovna na planetu nedopadne asteroid[smích])

"Sexuální války pohánějí evoluci genů spermatu"
http://www.osel.cz/index.php?obsah=6&clanek=1132

"Ženská nevěra je dědičná"
http://www.osel.cz/index.php?obsah=6&clanek=1020

73116

03.10.2005 12:56

Otázka k mužům: Nechali byste se vykleštit?

Ano ano... přidávám pár poznámek k sexuálnímu pudu/promiskuitě...

Jiří Barták 62.?.?.?

Kolik žen může jeden zdravý muž oplodnit během roku? Inu, abychom ho příliš nepřetěžovali, řekněme 300. A kolik dětí může žena ročně přivést na svět? Maximálně dvě. Abychom ji moc nepřetěžovali, řekněme jedno. [mrknutí jedním okem] To jsou dva úplně jiné světy; samice musí do vývinu potomka "investovat" o mnoho řádů více energie, než samec; to v ní nový potomek roste, především na jejích bedrech pak spočine i péče o něj... Oba světy spolu ale musejí koexistovat. Inu dobrá. Tak tedy pohneme s oběma čísly o řád; u muže dostaneme třicítku (dolů) a u ženy desítku (nahoru). Obě čísla vydělíme. Pořád je to 3 : 1 ve "prospěch" muže. A teď si přečteme pár výzkumů. Zdraví muži by nejraději požadovali styk den co den - 7x v týdnu. Ženy průměrně 2 - 3x týdně. Tedy dostáváme se opět k poměru 3 : 1. A muži mají také dle statistik trojnásobně větší sklony k nevěře - byť třeba s prostitutkou....

Ale řekněte to dámě typu Marxxxová-Tominová. Ta bude pořád do kola mlít, že když mají muži harémy, proč by je nemohly mít i ženy a kolem shromážděné zamindrákované slečny budou souhlasně kývat hlavičkami. Inu, v dnešní době by mužský harém úspěšné ženy míti mohly. Ale asi by je to moc nebavilo. Nemají evoluční motivaci.

[chechtot]

73117

04.10.2005 09:31

Otázka k mužům: Nechali byste se vykleštit?

Zajímavé...

Jiří Barták 62.?.?.?

...že by např. Jaroslav Petr; tuším nejmladší to profesor v republice (byl jsem na několika jeho přednáškách) byl oselem? No nevím, v tom případě jsme my oba - bez urážky - měňavkami [mrknutí jedním okem]

Toho Psa si pročtu... leč paní Jarmilo, mám takový dojem, že právě Vy jste z naší debaty na Oslu "utekla"... Nebo to byla jiná, feminismem pomatená paní Jarmila?

http://osel.cz/index.php?clanek=1331&akce=show2

[chechtot] [chechtot] [chechtot]

73216

04.10.2005 10:40

Otázka k mužům: Nechali byste se vykleštit?

Vy jste přesně ta oběť feminismu ;-)

Jiří Barták 62.?.?.?

"Pořád se držte těch samic bonobů"

Inu, příroda je mocná čarodějka. Existují monogamní organismy, jsou i tvorové velmi promiskuitní. Bonobové představují jeden (ač krásný) extrémem [mrknutí jedním okem] Člověk je někde mezi, což potvrzují i Vámi zmíněné vlastnosti mužského semene. Ani "vodička" a lá gorila, ani "zátka" a lá bonobo.

"ženy dokáží mít až 40 orgasmů za sebou"

Nádherné, ale není to ani zdaleka nutné. Ano, během ženského orgasmu se děložní čípek tuším "koupe" ve spermatu, což usnadňuje oplodnění, leč při Vámi zmíněné sexuální smršti by to rozhodně nebylo nutné. Muž orgasmus pro přenos svých genů potřebuje - s čestnou vyjímkou dětí počatých odběrem semene injekční stříkačkou z nadvarlete [mrknutí jedním okem] Já vím, že Oslíka nerada, leč ženský orgasmus tam označují jako "sladké nedopatření".

"A že mají muži větší sklony k nevěře? To je hlavně tou jejich špatnou výchovou."

Když už jsme si tak krásně popovídali o ideologiích - tohle je s prominutím nehorázný ideologický žvást. Pokud je mi známo, takové sklony mají muži ve VŠECH kulturách (přičemž se více/méně zachovává 3:1) a z vlastní zkušenosti Vám rovněž mohu potvrdit, že chlap dokáže striktně oddělit sex jako v podstatě mechanickou záležitost a city. To ženy zpravidla neumějí, také napříč kulturami. Zajímavé co? A to mám výchovu katolickou, leč pravda, hříšně jsem se k ní zády obrátil a satana darwinismu sekty červenokrálovnické nekriticky uctívám. Nicméně osobnost člověka se údajně utváří zejména v dětstí velmi útlém, kde mi byla věrnost jakožto ctnost téměř nejvyšší (ženskou) částí familie v množství větším než malém podsouvána. [chechtot]

"6 milionů let v tlupách žádné prostitutky neexistovaly"

Co Vám říká sousloví "nejstarší řemeslo"?

Kdepak, kydat hnůj na Jaroslava Petra a Jana Zrzavého. Evoluci si my, tupí zaslepení šovinisté, rozvracet nedáme! [velký smích] [velký smích] [velký smích]

73225

08.10.2005 14:03

Romský holocaust do škol

Jak krásné... považte: před osmdesáti lety žilo v tehdejším Československu 8.000 Cikánů

Jiří Barták 62.?.?.?

Kolik je to dnes? Odhaduji 300 - 500.000 - tedy padesátinásobek. Nicméně těch prvorepublikových 8.000 mi připadá jako opravdu velmi nízké číslo, ačkoliv má tato rychle menšina schopnost velmi rychlé replikace. Je smutné, že jejich kriminální charakteristiky se za tu dobu v podstatě nezměnily. Vlastně ano; bolševik je nastěhoval do sídlišť, se kterými se ale ONI nikdy nesžili. Ne méně než tři čtvrtiny z NICH opravdu krade, zneužívá NÁŠ sociální systém a dělá bordel. Čest vyjímkám, ale je jich příliš málo, než aby člověk nezbystřil smysly, kdykoliv někoho z NICH uvidí.

Zákon našich pradědů mi připadá docela spravedlivý - nehází do jednoho pytle všechny Cikány; pojem "potulný Cikán" je zde vysvětlen poměrně podrobně (asi aby úřady nemohly někoho šikanovat opravdu jen pro barvu pleti) a pouze na tyto veskrze parazitické živly se zákon i vztahuje. Rovněž mne příjemně překvapila snaha o odebírání dětí z "problémových" rodin a jejich výchovu v rodinách "řádných". Už tenkrát chápali, kudy vede cesta.

Uznávám, že Cikán - byť slušný - to dnes nemá jednoduché. Zvlášť při prvním kontaktu s bílým. Leč pokud se opravdu snaží, drtivá většina etnických Čechů ho myslím přijme. Jen je prostě zpočátku (díky zkušenostem) opatrnější. Problém je, že Cikáni nemají pozitivní vzory; někoho s kým by se mohli identifikovat, pokud tedy pominu Věru a Lucii Bílé [mrknutí jedním okem]

Hold první republika se snažila být demokratická, svobodná a politicky nekorektní. Na takovou tradici můžeme být hrdí. Čest její památce.

A propos, když už jsme u té politické nekoreknosti: víte co má Cikán bílýho? Cikán má bílýho poslouchat.

[chechtot]

73574

13.10.2005 14:21

Svoloč tohoto světa

Ženské se nemlátí...

Jiří Barták 62.?.?.?

...kdo to dělá, je srab, chudák a ruku bych mu nikdy nepodal. Žádné psycho poradny a parazitické organizace nepomůžou. Bohatě by stačilo provést to, co mi jednou popisovala moje babička. Její kamarádku muž také pravidelně řezal - prý za každou pitomost. Tak se jednou naštvala, koupila si váleček a povídá: "Teď mě zmlátíš. Ale až budeš spát, TÍMHLE VÁLEČKEM TI ROZMLÁTÍM LEBKU!" A bylo po problémech.

Co se týče hysterických ženských, hanba muži, jemuž žena vládne. Když mívala moje partnerka občas takové sklony, prostě jsem se s ní nebavil. Jen ať se vyzuří. Nehne se mnou. Výsledek? Časem to pochopila. Tyto záchvaty již téměr němívá. Slečny a ženy totiž nejsou hloupé; použijí tu taktiku, která je efektivní. Rada? Nereagujte na hysterii. Ale ani nechoďte do hospody trucovat. Prostě dělejte jako by se nic nedělo - nejlépe se před jejími zraky věnujte nějakému svému oblíbenému koníčku. Ona bude chvíli bezmezně zuřit, ale pak ji to unaví a o to rychleji se uklidní. A poté si můžete v klidu popovídat. Nevěříte? Zkuste to.

[mrknutí jedním okem]

74123

13.10.2005 14:56

Svoloč tohoto světa

RE: Ženské se nemlátí...

Jiří Barták 62.?.?.?

No to se mi stalo zatím pouze jednou. Po pravdě řečeno, bez přívodu elektřiny počítač opravdu nefunguje. Naštěstí bylo ještě světlo, tak jsem oprášil svého oblíbeného Egypťana Sinuheta a začal si číst... Fungovalo to.

[velký smích]

Mlátit ženy je prostě srabárna... Jsem konzervativní (a vůbec se za to nestydím) v tom smyslu, že něžné pohlaví by mělo v chlapech vidět ochránce a ne tyrany.

[mrknutí jedním okem]

74126

25.10.2005 13:57

Paroubek válcuje Topolánka

Jako voliče ODS mne současná situace velmi znepokojuje

Jiří Barták 62.?.?.?

Pevně doufám, že se ODS Topolánka zbaví, než bude pozdě. Ale kdo by ho nahradil? Tlustý - rozhodně obratnější řečník, autor daňové reformy... leč byl 2 roky v KSČ. Zahradil - nyní v EP, tudíž méně mediálně viditelný. Langer, Nečas - nevýrazní. O Tošenovském se kdysi spekulovalo, je to schopný manažer a s novináři to umí, ale poslední dobou se orientuje pouze na svůj region. ODS byla v Klausově éře stranou jednoho muže; žádného "korunního prince" si nevychoval... Největším problémem této strany není program; oni ho jen neumějí prodat. Jestli pravice OPĚT prohraje volby, vážně zauvažuji o emigraci na Slovensko. V socanském ráji na dluh, kde se vyplatí nepracovat a sekat po cikánsku jednoho parchanta za druhým, žít opravdu nechci.

75432

03.11.2005 10:10

Francie: srážky policie s imigranty neustávají

Je nutné přehodnotit pojem "občan"

Jiří Barták 62.?.?.?

Občanem by se člověk nestával automaticky dovršením 18. roku života, nýbrž až podepsáním dokumentu - řekněme "občanského dekretu", který by obsahoval ústavu daného státu plus paragraf ve smyslu "hlásím se k těmto hodnotám". Tento text by daná osoba musela předčítat v rodném jazyce, aby se nejednalo pouze o formalitu, kterou si ani nepřečte. Teprve poté by měl člověk nárok na jakoukoliv finanční podporu od státu a samozřejmě i právo volit a být volen. Ruku v ruce s tím by byl zaveden do trestního zákonníku princip "3x a dost" a povinnost ve vězení tvrdě pracovat - i kdyby měli jen přeskládávat cihly z jednoho koutu místnosti do druhého a zpět. Zkrátka: nastavit systém tak, aby se vyplatilo býti občanem (tzn. přihlásit se k našim, západním hodnotám - mj. demokratickému politickému systému, nezávislým soudům, svobodě náboženského vyznání apod.) a naopak velmi nevyplatilo občanem nebýt. Řada frustrovaných muslimských mladíků by pravděpodobně tento zásadní dokument (věřím, že Ústava opravdu není jen cár papíru) nepodepsala. Jejich volba. V případě opakovaných provinění - což je u této skupiny velmi pravděpodobné - by putovali na doživotí za mříže, kde by nepoznali nic než práci a zase práci. Jistě, nemalou část z nich by to ještě více zradikalizovalo, nicméně pokud má někdo morální povinnost přizpůsobit se, pak jsou to opravdu oni a ne my. Stálo by před nimi dilema: zůstat ne-občanem a zříci se tak ochrany státu, nebo se stát platným členem západní, "dekadentní" společnosti. Teď je k podobné volbě nic nenutí.

76675

08.11.2005 08:48

Mnoho Izraelců věří, že si Francie stávající nepokoje “zaslouží”

Občanství za přísahu na Ústavu, 3x a dost, povinnost tvrdé práce ve vězení

Jiří Barták 62.?.?.?

Chtějí využívat vymožeností sociálního státu? Tak AŤ SE AKTIVNĚ PŘIHLÁSÍ K JEHO HODNOTÁM. Občanství by člověk neměl získávat automaticky 18. narozeninami, ale VEŘEJNOU PŘÍSAHOU NA ÚSTAVU. Jistě, naprostá většina z nás by s tím neměla nejmenší problém. My máme západní hodnoty (demokratický politický systém, nezávislé soudy, osobní a náboženské svobody) v krvi. Ne tak rychle se replikující póvl, kterýžto právě dělá bordel ve Francii. Ruku v ruce s tím bych zavedl do trestního zákoníku princip "TŘIKRÁT A DOST" a reformu vězeňství spočívající v POVINNOSTI VE VĚZENÍ TVRDĚ PRACOVAT (byť by měli např. přeskládávat cihly z jednoho rohu do druhého). NELÍBÍ SE TI TO? TÁHNI ZPĚT DO AFRIKY! JE TOTIŽ NAPROSTO LEGITIMNÍ, KDYŽ STÁT PODPORUJE PRÁVĚ A POUZE TY OBČANY, KTEŘÍ VYZNÁVAJÍ HODNOTY, NA NICHŽ TENTO STÁT STOJÍ.

A vůbec, moc by mě zajímalo, jestli jsme opravdu tak zdegenerovaní, že se tou zapšklou, zakomplexovanou, špinavou, nevzdělanou a fundamentalistickou chátrou necháme převálcovat. Pakliže stát nedokáže plnit svoji základní funkci - tj. zajistit bezpečnost lidem, platící si jej ze svých namalých daní, musí vzít občan právo do svých rukou. V zemi galského kohouta jsem tento vývoj očekával. Ale až někdy kolem r. 2020. Trochu masochisticky doufám, že pokud se to k nám dostane, tak do třiceti let. To totiž ještě udržím v ruce bouchačku...

[naštvaný]

77331

09.11.2005 18:33

Mnoho Izraelců věří, že si Francie stávající nepokoje “zaslouží”

Kolty proklatě nízko

Jiří Barták 62.?.?.?

Sakra, pane Barták, nenosíte kolty zavěšeny nějak zatraceně nízko pod pasem?

Nikoliv. A současný vývoj mne nikterak netěší. Vězte, že raději bych šel s eventuálním přistěhovalcem na hokej, než po něm pálil z kanónu. Ale na konkrétním francouzském vývoji vidím, jak stát fatálně selhává. Slušný občan možná sem tam odrbe daňové přiznání a zahne manželce, ale nezapaluje auta, průmyslové objekty, ba školy a školky (!) či nemocnice, slušný občan možná chodí demonstrovat, ale nestřílí po policajtech ostrejma.

Slušný občan má právo na ochranu od státu, který živí svými daněmi. Neb pakliže stát tuto nejzákladnější funkci plnit přestane, občanovi nic než aktivní obrana nezbývá. Nebo má nechat sebe, svůj majetek a svoji rodinu ohrožovat jen proto, že pár salónních levičáků věří v politickou koreknost? Jenže brát právo do vlastních rukou, to už zavání anarchií. Je tedy jak v zájmu občana, tak i v zájmu státu výše popsanou symbiózu udržovat. Jestli si toto v Pažíži neuvědomí, znamená to nejen pro Francii, nýbrž minimálně pro celou západní Evropu naprostou katastrofu a rozklad.

77483

16.11.2005 16:32

Čína: ekologická bomba tiká

Ano ano, u výrobků je třeba dávat si pozor na zemi původu

Jiří Barták 62.?.?.?

Taky se snažím bojkotoval zboží Made in China, byť spíše z důvodu extrémního porušování lidských práv tamním režimem. Nicméně třeba kamarád - prodejce PC a příslušenství mi při nákupu reproduktorů říkal, že co se týče levnější kategorie do cca 2000 Kč se do ČR jiné než čínské téměř nedováží...

[pláč]

78491

30.12.2005 10:06

Evropský parlament schválil legislativu, která zasahuje do soukromí občanů EU

Nechutný fašismus

Jiří Barták 62.?.?.?

Skoro na den přesně před rokem, když tento návrh ležel na stole EK, jsem napsal něco ve smyslu to-je-ale-bordel Zahradilovi. Slíbil, že jestli se to dostane do EP, bude proti. Hlasoval proti. Sice to nepomohlo, nicméně alespoň nelhal... Pevně doufám, že volby vyhraje ODS a nějak najde způsob, jak to - třeba po švejkovsku - zasabotovat. Do prdele, to nás všechny má naše vrchnost, totiž demokraticky zvolení zástupci lidu, za potenciální teroristy? Tohle už je fakt na defenestraci. Za tohle generace mých rodičů cinkala na Václaváku klíčema?!

[naštvaný] [naštvaný] [naštvaný]

86026

30.12.2005 10:31

Evropský parlament schválil legislativu, která zasahuje do soukromí občanů EU

Taky jsem to hledal

Jiří Barták 62.?.?.?

"Hlasování se zaznamená do zápisů ze zasedání podle politických skupin, přičemž jména poslanců jsou v abecedním pořadí a u každého je uvedeno, jak hlasoval."

Abecední seznam poslanců EP

http://www.europarl.eu.int/members/expert/alphaOrder.do?language=CS

A neméně zajímavé:

E-mailové adresy jsou uvedeny jen u jmen těch poslanců EP, kteří si to přáli...

Co by taky byli zvědaví na naše názory, že jo.

HOVADA!

[naštvaný] [naštvaný] [naštvaný]

86030

19.01.2006 11:52

Šaškárna kolem pomníku v Letech – kamínek do mozaiky

Skvělá kniha!

Jiří Barták 160.?.?.?

Je poutavá a zároveň vědecká; dost jsem si díky ní musel poopravit "světonázor". Např. základní rysy osobnosti se utvářejí někdy kolem 3. roku života - do té doby se totiž "přestavují" neuronová spojení v množství větším než malém, což je dost zásadní informace, např. vzhledem k tomu, jak dlouho děti zůstávají v dětských domovech, kde prostě nemůžou mít dokonalé emocionální zázemí... Ale sám Koukolík kdesi prohlásil, že je již mírně zastaralá... (vyšla počátkem 90. let). Z nesčetných případů, které jsou v této publikaci popisovány, mi nejvíc utkvěl v paměti grázlík, který už jako devítiletý vypíchnul chycenému kosovi oči - pak snad spáchal nějakou vraždu v sedmnácti či co... No dámy a pánové, přísahám, ruka se mi svírala v pěst. Ten parchant by si zasloužil zuřivě seřezat, ne nějaké kydy o porozumnění a "péči"...

89202

10.02.2006 17:25

Test svobody projevu

Pane Stwora, ale pravdu...

Jiří Barták 62.?.?.?

...Vy jste přesvědčen, že Holocaust nebyl? Že nebylo nacisty plánovitě vyvražděno - co já vím - "alespoň" milion Židů..? Co všechny ty koncentráky? Co lidé, kteří byli deportování se prostě po válce nevrátili domů? Moje babička znala jednoho takového moravského žida a jednoho slovenského komunistu...

Některé z karikatur na Muhammada považuji za docela vtipné, ty na Holocaust spíše nechutné, ale je to otázkou vkusu. Svobodu každopádně neomezovat. A muslimům, krásně po slovensky: "Boskajtě ma v riť." Ale nebojte, nejste v tom sami. Nekřižuji se ani o štědrovečerní večeři a občas nakreslím karikaturu soudruha Paroubka. Nejsem povinen a NEBUDU se řídit nařízeními víry/ideologie někoho jiného. Kdo mne k tomu bude nutit, zcela právem se dočká adekvátní reakce.

92740

21.02.2006 17:40

Zelená hrozba, nebo oživení domácí politiky?

Já se z toho opravdu poseru, poseru, poseru!

Jiří Barták 62.?.?.?

A pak, až se trošku uklidním a umeju, emigruju na Slovensko. To je strašné! KSČSSD vesele schvaluje jeden paskvil za druhým, ekoteroristi s politickokorektickým profeminististickým "programem" mají našlápnuto do parlamentu, Pánbíčkáři chameleonští se sice zlobí, ale vládě vaz zlomit nemohou a Ptáci s nudným, neschopným předsedou jen bezmocně krouží kolem. Co jsme to za národ..?

[naštvaný]

94303

10.03.2006 15:32

Čo je to rasizmus?

Autor velmi chybně míchá "rasu" a vyznávané hodnoty - osobní příklad

Jiří Barták 62.?.?.?

Vážený pane autore! Ač jsem modrooký blonďák, polovina mých genů připutovala Bůh (Alláh?) ví odkud. Přesto se cítím být stoprocentním Čechem, stoprocentním zastáncem západní kultury a stoprocentně odmítám multikulti ideologii. Proč (p. Stwora tohle tam prosím nechte) do prdele, mícháte mých 50% blízkovýchodních (?) genů dohromady s multikulti? Ono je totiž ÚPLNĚ JEDNO jak člověk vypadá, ale rozhodně NĚNÍ JEDNO, jako HODNOTY VYZNÁVÁ. Takže je sebevražedné importovat si sem muslimy, neb jejich kultura je s tou naší (i mojí) nekompatibilní (bezpečností rizika) a podporovat cikánskou "kulturu" (ekonomická a hygienická rizika). Což říkám s plným vědomím toho, že 50% mých předků pravděpodobně vyznávalo islám. Odkud přivandrovali mí prarodiče ovlivnit nemohu, jak se chovám vůči svému okolí ano. Tečka.

96791

26.03.2006 10:00

Její a jeho deníček

RE: IQ vs EQ

Jiří Barták 62.?.?.?

Vážená paní Jarmilo, opravdu věříte tomu, co hlásáte? Pakliže ano, musíte být VELMI nešťastná (a dobře Vám tak). [velký smích] Žádný vztah NEMŮŽE být ze své podstaty zcela rovnoprávný, to je dokonale absurdní představa. Zdraví namyšlený macho, prase, vůl a kokot, "oběť nevědecké ideologie" evolučních biologů, ultrakonzervativní milovník tradičních, staletími prověřených, po věky skvěle fungujících hodnot Jiří Barták, České Budějovice, tč. šťastně plánující rodinu a indoktrinaci svých synů šovinismem (dcery strkáme hned po porodu do mrazáku). Mějte se krásně. Každému dle zásluh. [chechtot]

100250

27.03.2006 08:12

Její a jeho deníček

Skvěle, pokud to bude mít hlavu a patu (alespoň na úrovni Základů mužského šovinismu)

Jiří Barták 62.?.?.?

s radostí si posypu hlavu popelem a navrhnu Vás na nobelovku. [velký smích]

100472

27.03.2006 08:14

Její a jeho deníček

Chlape, neberte to nějak registovaněpartnersky

Jiří Barták 62.?.?.?

...ale Vy se mi opravdu líbíte! [mrknutí jedním okem]

100473

28.03.2006 08:03

Její a jeho deníček

To je velmi odvážné tvrzení

Jiří Barták 62.?.?.?

Pohledů na evoluci je mnoho; mně osobně je sympatický tento, neb vysvětluje, proč organismu po mutaci původní gen nemusí chybět: http://osel.cz/index.php?obsah=6&clanek=238

100752

16.04.2006 10:15

O lživé evoluční teorii

Takže paní Jarmilo, když to shrnu...

Jiří Barták 62.?.?.?

Stavíte na piuedestál MEMY (kulturu, náboženství) a zcela odmítáte uznat sebemenší vliv naší naprogramovanosti GENY (sklony k promiskuitě, nebo třeba obezitě)... Tady fakt asi nemá smysl polemizovat - Vy vidíte lidského jedince jakožto organismus nade vše nadřazený ostatním bytostem; jako "svobodnou (smrtelnou) bytost", kdežto já jako "rukojmí (smrtelné) schránky prostřednictím níž se realizují jeho (nesmrtelné) geny"; hold máte svoji VÍRU a takovým lidem svým způsobem závidím.

Prof. Jaroslav Petr napsal moc hezký článek o "genové válce pohlaví"; určitě si to přečtěte:
(Odkaz dělá zmatky ve výpise. Musel jsem jej vyndat. Editor.)

A pro nás ostatní: http://chillies.sk/fhs/Dulezite%20knihy%20(DKIB)/Ridley%20-%20Cervena%20kralovna%202.doc

Ale přece si neodpustím otázku na tělo: OPRAVDU by Vás lákalo souložit bez sebemenšího výběru s maximálním počtem mužů - býti "promiskuitní sběračkou semene" - ale protože jste - abych Vás citoval: "vůči dětem i svému muži je zodpovědná, a tak své sklony VĚDOMĚ potlačujete, nevyužíváte a neuplatňujete"?

[velký smích] [velký smích] [velký smích]

103544

16.04.2006 16:57

O lživé evoluční teorii

No vidíte, a zrovna u mě jako na potvoru ta Vaše teorie narazila

Jiří Barták 62.?.?.?

Má partnerka je veleatraktivní (1-2) a já objektivně hnusný tlustý chlap (tak 12-13). [velký smích] Vrána k vráně sedá, nebo protiklady se přitahují?

Z vlastní zkušenosti Vám mohu potvrdit, že my lidští samci máme v mozku vypínač: náhodný sex s dostatečně atraktivním potějškem je moc fajn, když se do něj nemíchají city. A my si to ohlídat umíme (říkejme tomu pracovně poloha ´vypnuto´). Láska je cit (poloha ´zapnuto´). Vůbec bych se nebránil tomu pořídit si harém (selekce na 95-60-90, blond, IQ do stovky /kdo by měl náladu na hlubokomyslné rozpravy/ a věk od 15ti do 25ti podmínkou). Až si na to vydělám, třeba nějaký i bude. Dám Vám včas vědět! [velký smích] A pak, šupky dupky zpět na polohu ´zapnuto´ ke své milované. Hrozné že? Je fajn být "obětí evolucionistů". [chechtot]

A teď vážně. Proběhl i jiný test. Ženy měly hodnotit atraktivitu "vůní" propocených chlapských triček. A presně podle předpokladu nevědeckých šovinistů za atraktivní považovaly ty pachy, jejichž původcem byli muži s nejodlišnějšími variantami imunitního systému (potomstvo má pak lepší šanci uspět proti parazitům, chorobám - což je podle stejných výzkumníků mimochodem hlavní důvod, proč se rozmnožujeme pohlavně). Ach ty geny... [velký smích]

103563

21.04.2006 13:44

Sluneční elektrárny - proč je, krucipísek, nestavějí?

Hm... energie...

Jiří Barták 160.?.?.?

Taky se mi nezdá, že by se jednalo o technologicky neřešitelný problém... O fotovoltaických článcích jsem poprvé slyšel už za bolševika (tuším když je sověti namontovali na orbitální stanice MIR) - a to už je 20 let zpátky. Porovnejte tehdejší počítače, foťáky a další hi-tech hračičky s dnešními... Jenže korporace typu Shell nemají nejmenší zájem na šetrnějších zdrojích energie a jejich mocná lobby tlačí tímto směrem (pochopitelně neveřejně) na vlády celého světa. Proto podporuji rozumné (tj. ekonomicky rentabilní) využívání tzv. "čistých" zdrojů - a především MOHUTÉ INVESTICE DO ZÁKLADNÍHO VÝZKUMU. Nalévat peníze do výroby enegie, která je řádově dražší než jádro nemá smysl; dejte ty prostředky raději Akademii věd (kdo pár opravdových vědců zná dobře ví, že je to zatraceně dobrá investice): i čeští docenti a profesoři musí tankovat za 31 Kč na litr. [smích]

A těm co za vším zlým vidí Žida: ač jsem co do ekonomického přesvědčení liberál, z tohoto viním nadnárodní monopoly bez vlasti a etnické příslušnosti. Opravdu by měl Izrael zájem nechat Arabům vydělat pohádkové bohatství na ropě? Kdepak... [oči v sloup]

103988

16.05.2006 10:48

Belgické kostely se mění na ubytovny pro imigranty

Kdepak propaganda, pane Zorba

Jiří Barták 62.?.?.?

Jen čiré propočty. Počítejte prosím se mnou. V Evropě je nyní přes 20 milionů muslimů. JEJICH počet se částečně vlivem imigrace, ale především díky populační explozi každých 15 let zdvojnásobí, zatímco MY vymíráme. Takže pokud zachováme konstantní podmínky, za 30 let zde bude vegetovat 80 milionů "našich" v průměru velmi mladých, nevzděla(ných/telných), frustrovaných muslimů - a NÁS bude cca 400 milionů (od nich si odečtěte dalších 20 milionů Cikánů). A to počítám s optimistickou prognózou, že totiž do EU nebude přijato Turecko. Myslíte, že si TOHLE nechají Evropané (navzdory multikulti propagandě Bruselu) líbit? Že ke "svému" duchodci bude každý bílý občan v produktivním věku EU živit i "svého" muslima/Cikána a ještě se jimi nechat omezovat/ohrožovat? Ad boj proti USA: nezlobte se, ale asi jste zůstal mentálně někde v 70. letech. Nemám rád Amíky. Jejich pojetí svobody (můžu odstřelit souseda za to, že mi vleze na pozemek, ale běda abych ženské pochválil účes, neřkuli zadek) je úplně jiné než to moje. Nicméně vedlejším produktem americké zahraniční politiky je i pád komunismu v bývalém Československu. Reagan v 80. letech zvýšil náklady na obranu takovým způsobem, že sovětský blok, kterýžto se za každou cenu pokoušel držet s USA ve zbrojení krok, přivedl na buben a celý ten ohromný moloch se zhroutil. Své zásluhy má samozřejmě i Gorbačov, jehož polovičaté reformy odstranily strach, ale nedokázaly ozdravit churavějící ekonomiku. Že 19. století patřilo Británii, 20. USA a 21. bude znamenat vzestup Číny a definitivní konec nadvlády bílého muže nad světem je evidentní. Podle mého mázoru nemá geopolitický smysl boj s Američany, ale aliance Evropy a Ruska proti ČLR plus nenápadné pošťuchování Indie a Japonska proti Pekingu. Uvidíme.

106005

19.05.2006 17:31

Belgické kostely se mění na ubytovny pro imigranty

USA jsou momentálně jedinou supervelmocí a dobře to vědí

Jiří Barták 62.?.?.?

Proto se chovají jako nejsilnější světový hráč - oni jím totiž jsou. Je to prostě imperiální mocnost jakou byla svého času např. Británie, Francie, Španělsko nebo do jisté míry i Rakousko-Uhersko. Představte si, že stojíte v čele takového státu. Opravdu byste neměl chuť uplatňovat sílu své ekonomiky, své armády, svého pohledu na svět, o kterém jste nepochybně v dobré víře přesvědčen, že je ten nejlepší možný? A takové USA nyní jsou. Přes obrovský vliv průmyslové a finanční lobby na americkou zahraniční politiku "trpí" i řadoví Američané do jisté míry mesiáškým syndromem; USA tedy vnucují jiným zemím svoje pojetí demokracie stejně jako dříve "v dobré víře" Britové šířili mečem pokrok, Francouzi ideály své revoluce, Sověti komunismus a Španělé křesťanství... Měl bych na Vás ale jeden zásadní dotaz: myslíte, že by bez vlivu USA (resp. Reagana) zbankrotoval komunismus ve Východním bloku? Já jsem přesvědčen, že nikoliv. SSSR si ve své době "zasloužil" za své chování vůči vlastním lidem i porobným státům nesrovnatelně více nenávisti, než dnes USA. Věci prostě nejsou jen černé a bílé. Netleskám nekriticky Washingtonu, tím méně jeho součanému prezidentovi, ale dominance Číny, které se pravděpodobně dožiji, bude přinejlepším stejně arogantní a krvavá (absence jakékoliv sebereflexe režimu na zločiny Mao Ce-Tungovy éry, masakr neozbrojených studentů na Náměstí nebeského klidu aj. je toho důkazem). A proti globalizaci nic zásadního nemám. Mj. nám umožňuje abychom si povídali po internetu (odvozeného od ArpaNetu - vynálezu US Army). Negativně samozřejmě vnímám rostoucí vliv korporací a demokratický deficit který vytvářejí, ale ty se chovají de facto stejně (sledují stejné cíle), ať jsou původem americké, japonské, nebo třeba německé...

106407

17.07.2006 22:14

Deníček Evropana

Děkuji Vám

Jiří Barták 212.?.?.?

Při průběžném pročítání diskuse už jsem ani nedoufal, že někdo pochopí, jak jsem to vlastně k čertu myslel... Pane, skládám Vám poklonu. Zvednul jste mi náladu.

[smích]

110776

22.08.2006 17:51

Diskriminace podle pohlaví aneb presumce viny

Musím bohužel souhlasit s autorem

Jiří Barták 62.?.?.?

Shodou okolností mám rovněž na starosti mj. i přijímání nových pracovních sil a opravdu mě děsí představa, jak bych měl před feministicko-inkvizičním tribunálem dokazovat eventuání ne-diskriminaci (ačkoliv v oboru IT jsou ženy obecně slabší, což jsem si sám empiricky ověřil). Ono na zakomplexovanou krávu můžete narazit bohužel v Čechách, nejen v Americe. Nicméně stále věřím v zdravý selský rozum a naši pomalou, ale nezávislou justici. Naštěstí se u nás nectí precendenty tak jako v USA, kde - pokud to chápu dobře - když jakýsi soudce-idot jednou rozhodne, musí se jeho rozsudek brát v potaz v obdobných (téměř) na věčné časy a nikdy jinak... Ať se na mě levičáci a sociální inženýři nezlobí, ale myslím si, že koho si najmu do své firmy je především moje věc. Spolehlivé, kvalifikované pracovní síly je ale neodstatek a byl bych idiot, kdybych se neřídil především odbornými kritérii. Bože, doufám že nepřijde den, abych musel špekulovat, že tuhle hysterku přeci nepřijmout/vyhodit nemůžu, neb je organizována v Gender Studies. Kdo viděl/četl Oleannu jistě ví o čem mluvím.

[bliji]

114668

22.08.2006 21:59

Diskriminace podle pohlaví aneb presumce viny

Markéto, Markéto... Vy jste asi jednou dvakrát prostě pro zaměstnavatele NEBYLA DOST DOBRÁ

Jiří Barták 62.?.?.?

...a teď si chcete vynucovat kvo kvo kvóty? NE! ŽÁDNÁ diskriminace není dobrá, tím méně ta tzv. "pozitivní", protože 1) je to stejná nespravedlnost jako údajná diskriminace negativní a 2) doplatí na ni - doslova i obrazně - ten "pozitivně" nediskriminovaný - tzn. pravděpodobně bílý heterosexuální chlap, čili např. já. A tomu mám tleskat?

Ach jo, už asi opravdu žijeme v době POSTdemokracie. Klaus to napsal v jednom článečku moc hezky: cca od šedesátch let je na Západě patrný posun od individuálních PRÁV ke skupinovým NÁROKŮM. V posledních cca 5ti letech se ta blbost přelila z Bruselu i sem a to je strašně nebezpečné. Já jsem žena/Cikán/buzík/kryplík a tudíž mi VY MUSÍTE VYHOVĚT (spěchám dodat, že jsem taky částečně kryplík, možná bych měl taky "nárok", ale byla by mi hanba hrát na tuhle notu).

Věžte, že TOP-manažeři nejsou žádní pitomci (a pokud ano, hooodně rychle - a bez zlatého padáku - ze své židle vyletí). Člověk na libovolné manažerské pozici musí být především pragmatik, jinak ho konkurence/nadřízení/akcionáři bez milosti sežerou. Vlezdoprdelky? Proboha k čemu? Aby mi laskali ego? Trošku drahý špás... Pokud přijmu na zodpovědné místo někoho neschopného, musím jeho práci zastat sám. Nejlepší je kolega (nebo podřízený, říkejte tomu jak chcete), kterýžto sám myslí, přichází s konstruktivními návrhy a umí toho - vrámci své kompetence - víc než vy. To je pak doslova radost, protože se v noci, až zhasnete lampičku a čučíte do stropu než usnete, nemusíte bát co-proboha-zase-ten-blb-zvoře, spíš se usmíváte a přemýšlíte s-čím-zase-Franta-zítra-přijde. Přesně takové lidi potřebuje malá firma stejně jako megakorporace, ať už vyrábí držadla na hajzlpapír nebo navigační systém do Airbusu. Pokud někdo OPRAVDU diskriminuje na základě neopodstatněných předsudků, je to blb a škodí sám sobě.

Rozepsal bych se víc, ale jsem přihlášený pod svým pravým jménem, tak to raději zbaběle utnu.

[chechtot]

114692

22.08.2006 22:17

Diskriminace podle pohlaví aneb presumce viny

Ehm...

Jiří Barták 62.?.?.?

Inu nebyl, ale viděl jsem myslím statisticky docela velký vzorek a po pravdě řečeno bych se dost divil, kdyby to co říkáte platilo v kterékoliv zemi světa.

[smích]

Ono je to dáno zejména evolučně a je zbytečné se kvůli tomu vztekat: muži jsou V PRŮMĚRU lepší na matematiku, fyziku, IT a spol. (řešili lov, pořád něco analyzovali, kombinovali), ženy zase lépe zvládají třeba jazyky (udržovaly sociální vazby v tupě). Což ovšem nevylučuje individuální plus i minus odchylky; já měl vždy ze slohu jedničku, z matiky za tři s odřenejma ušima, v mapě se orientuju asi jako průměrná blondýna... a Dana Drábová je předsedkyní Státního Úradu pro Jadernou Bezpečnost.

[chechtot] [chechtot] [chechtot]

114696

23.08.2006 20:01

Diskriminace podle pohlaví aneb presumce viny

RE: Musím bohužel souhlasit s autorem

Jiří Barták 62.?.?.?

Myslete si o mě, že jsem šovinistické prase, ale ženy na muže v mnoha ohledech prostě ze své podstaty NEMAJÍ a naopak to platí samozřejmě taky. Deformace trhu práce/státní administrativy/svazu zahrádkářů ve jménu jakékoliv ideologie se mi doslova hnusí; to je v přímém rozporu se vznešeným heslem ROVNOST, VOLNOST, BRATRSTVÍ na nichž dosud stála Západní civilizace. Ne lidová, ne "gender" demokracie, ale demokracie bez přívlastků. I kdybyste nakrásně měla pravdu (a každá buňka v mém těle mi tvrdí opak), je to vytloukání klínu klínem. PROČ ta zbytečná buzerace, byrokratizace, prostor pro korupci a zlatokopky? Vždyť nikde na světě nikdy v historii, v žádné rozvinuté kultuře neměly ženy tolik práv, tolik možností se realizovat, jako dnes v Evropě a Americe. A je vám to pořád málo. Sama říkáte, že Vás přijali na všechna místa, kam jste se dostat chtěla. Tak co ještě chcete? Abychom si při močení sedali? Já už se z těch žblebtů co tady čtu a/nebo slyším v televizi ani nevztekám, spíš je mi z toho smutno; skoro jako při čtení Mein Kampf. Tak a nakonec perličku. Schválně jsem se dal dnes do počítání a i přes moje ( jistě "středověké" ) názory jsem přijal o 2ks více žen než mužů (a nevyhodil žádnou, byť mne nejednou stály mnoho nervů, zato jednoho chlapa ano). A Vy mi chcete předepisovat kvo kvo kvóty...

[bliji]

114826

23.08.2006 20:21

Diskriminace podle pohlaví aneb presumce viny

Nemyslím to nijak pejorativně...

Jiří Barták 62.?.?.?

...ale je vidět, že jste nikdy do žádné alespoň trošku "manažerské" funkce nebyla instalována. Vlezdoprdelkové jsou na nic; potřebujete pracovní sílu, která bude problémy ŘEŠIT, nikoliv VYTVÁŘET. Protože na čí hlavu padne zloba "nejvyššího", když něco neklape? Na Vás! Komu sebere prémie? Vám! Pravda, nepracuji pro žádnou megakorporaci, ale pravidla trhu platí i pro nadnárodní firmy (až na daňové prázniny, pozemky za korunu, průmyslové zóny a podobné zhovadilosti, ale to už je na jinou debatu). Takže ještě jednou a pomalu: na nějaké předsudky prostě nemáte možnost ani pomyslet. Vhodných adeptů na kvalifikovanou práci za přiměřené peníze (co si budeme povídat, nikdo nevydá ani korunu navíc když nemusí) je prostě nedostatek!

114830

23.08.2006 22:02

Diskriminace podle pohlaví aneb presumce viny

Požádejte si o doktorát z demagogie, určitě ho dostanete.

Jiří Barták 62.?.?.?

Nemůžete srovnávat politickou kulturu ve stabilní demokracii a u nás. Ono nějakých 16 let od "revoluce" nelze o vyzrálosti politické scény mluvit ani v nejmenším. Mnohem vhodnějším měřítkem jsou postkomunistické státy. U mě vede (nebo spíš vedlo) jednoznačně Slovensko, alespoň co se ekonomiky týče. Ale obecně bych chtěl, aby ČR byla nezávislá jako Švýcarsko, měla růst HDP jako Slovensko, školství jako Irsko a co do ne-buzerace státním aparátem bych se inspiroval třeba v Holandsku. Z Finska bych převzal snad jen akcent na životní prostředí - a to ještě v racionální (tzn. nikoliv greenpeeacáááckééé) rovině. Tak a máte to. USA, kteréžto obohatily svět o novodobý fašismus jménem feminismus a "politickou korektnost" se drží bezkonkurenčně na chvostu mého "TOP West".

"ze muzi jsou si trochu rovnejsi nez zeny a protoze si ta Evropska a Americka spolecnost rika 'civilizce' tak se s tim rozhodli neco delat a nenapadlo je lepsi reseni nez zakony proti diskriminaci a pripadne kvoty"

Jako z Orwella. Všechna zvířata jsou si rovna, některá jsou si rovnější. Jsem občanem ČR, nikoliv nevolníkem Vás nebo jejího veličenstva Marxové-Tomimové. Stát si neplatím od toho, aby mi dirigoval co si mám myslet, co dělat a koho vzít nebo nevzít do práce, nýbž od toho, aby garantoval mé svobody. Klasický střet sociálněinženýrské levičácké kliky s pravicí. A popos: ano, volil jsem ODS.

"Jde o to, aby nikdo nepsal takovy hovadiny, jako ze zensky se nehodi do IT"

To je velmi nepřesná parafráze mého výroku, ale budiž. Vy byste mi chtěla výroky podobného typu ZAKAZOVAT? Tak to zase prrr! K slepičím tibunálům ještě cenzuru..?

[bliji]

114848

23.08.2006 22:35

Diskriminace podle pohlaví aneb presumce viny

Řešení vidím ve zdravém selském rozumu a ne v paragrafech

Jiří Barták 62.?.?.?

Nevím co je to za debilní módu snažit se každičkou součást našeho života kodifikovat, narvat do definice, zaškatulkovat a "odborně" pojmenovat, to sem asi taky s právnickou lobby přišlo z jůesej. To si mám vzít nejdřív dovolenou a proštudovat brožurku "Kterak vést pohovory pro malé a střední podnikatele" vydané Ministerstvem pro buzeraci, než zasednu v kanceláři nad kafe s uchazečem/uchačkou o místo? Protože čím déle budu muset řešit podobné zhovadilosti, tím méně energie a času budu mít na pořádnou práci, kteroužto mj. vytvářím i nové prac. příležitosti.

Když o mě někde nestojí, proč bych se tam měl vnucovat? Nebo mi chcete říct, že opravdu schopný člověk po padesátce místo prostě nesežene? Není s spíš problém v tom, že sami lidé ve věku 50+ příliš snadno házejí flintu do žita a odmítají se učit nové věci s argumentem "Já byl dvacet let soustružník, tak na mě nechoďte s počítačem". Nakonec, prachy ze sociálky, zahrádka, sem tam nějakej ten melouch... Uvědomte si, že ONI vyrůstali za bolševika.

Ne ne, žádný bič, ne příkazy a zákazy, ale cukr by se měl na podnikatele uplatňovat (když už chcete svět za každou cenu vylepšovat). Třeba za takového člověka neodvádět část daní, neb státu se pořád víc vyplatí padesátnice daň z přijmu neplatící než padesátnice na pracáku dlící (samožejmě by musela fungovat účinná kontrola, aby se vše nedělo na papíře). Každopádně současný koncept, kdy je člověk státem progresivně trestán za to, že něco produkuje je zvrhlost nad jiné kontraproduktivní. Takže motivovat, ne zakazovat a přikazovat. Chci mít tu svobodu se rozhodnout. A třeba i špatně. Proto přece lidé jen o malinko starší než já zvonili na Václaváku klíčema.

114854

24.08.2006 16:01

Diskriminace podle pohlaví aneb presumce viny

RE: Musím bohužel souhlasit s autorem

Jiří Barták 62.?.?.?

"Uvedomte si, ze ten diskriminacni zakon se nevztahuje jenom na zensky, ale i na homosexualy a narodnostni mensiny atd."

Jo. A to je přesně ten problém. Stát by se do toho VŮBEC NEMĚL MONTOVAT, protože jestli to třem lidem z deseti pomůže, tak zbylých sedm toho prachsprostě zneužije. Takže celkové skóre je negativní.

"Vam se to v CR (zatim jeste) nezda, ale v zapadni Evrope je spolecnost 'barevna'."

A to byla obrovská chyba importovat si sem "barevné" jakožto levnou pracovní sílu. Kdyby rozmazlení Evropané raději nechali makat své nezaměstané (tj. odinstalovali stupiditu jménem sociální stát a starej se), problémových přistěhovalců by bylo jak šafránu. Pokud se budeme bavit o muslimech, nevadí mi, že mají tmavší ksichty, ale jsem hluboce přesvědčen, že jejich "kultura" je zkrátka natolik nekompatibilní s tou naší, že zásadní střet jest nevyhnutelný. Proč si kálet do vlastního hnízda? Že je pozitivní diskriminace BLBOST JAK ZVON dokazují Vietnamci. První generace prodává po stáncích, druhá se dokonale integrovala a má ve škole jedničky. Kdybychom byli tak netoleratní, nedali bychom šanci ani jim. Co myslíte?

"Chlapi se boji zenskejch a opacne"

No nevím jak je to z vaší strany, ale vězte, že při svém metru devadesát a metráku živé váhy se Vás vskutku nebojím, paní Markéto. [smích]

"...a tak je potreba je nejak zatlacit, abychom se vyhnuli tem problemum shora."

A ne a ne a ne. Zase ta buzerace "moudrých" (nejlépe ještě nikým nezvolených, z tzv. "neziskovek") kteří jsou přeci tak osvícení a všechno vědí nejlíp. Fuj je to!

"Demokracie taky neni idealni, ale je to zatim nejlepsi, co jsme vymysleli."

Tak v tom se shodneme. Vliv na věci veřejné by měli mít pouze LIDEM ZVOLENÍ ZÁSTUPCI.

"Jenom se mi zda, ze treba ve Skandinavii, kde ty kvoty striktne jsou, tak je ta demokracie trochu vic funkcni."

Ne. Je tam jen "trochu víc" buzerace a regulace.

"Coz je asi jako diskuse o tom, jestli ma ekonomiku regulovat stat (a jak hodne) a nebo nema."

Ano. Stát je instituce ZOUFALE NEEFEKTIVNÍ; z každé koruny co vybere na daních vydá občanům jen sedmdesát haléřů - a to je pěkně prosím průměr demokratických zemí, v diktaturách to bude samozřejmě ještě méně. Čím více regulace, tím méně svobody (nejen ekonomické), tím více prostoru pro korupci. Každým dalším štemplem, kterým vás může nějaký zakomplexovaný blb obtěžovat se stáváte více otrokem a méně svobodným člověkem. Jenže plno lidí je natolik neschopných a zbabělých, že se raději schovají za stát, právníka nebo psychologa. Nelíbí se mi ani jedno.

"Mimochodem, ty smisene party kluku a holek, co spolu tahnou, jsem naposledy videla, kdyz jsme v 18 jezdili kempovat na Sazavu."

Vy jste nikdy nezavítala např. na vysokoškolské koleje? Nebo jste byla prostě "divná" a tak Vás moc nezvali, co říkáte paní Markéto? [smích]

114930

24.08.2006 16:13

Diskriminace podle pohlaví aneb presumce viny

:-)

Jiří Barták 62.?.?.?

"Taky jsem neparafrazovala vas."

Koukám na to a rdím se. Máte pravdu. Moje chyba. [mrknutí jedním okem]

"...ale vy mate bohuzel smulu, ze vas za podobne vyroky muzou zalovat"

Jen do toho, moc se těším. Kdepak, taky nejsme v USA. To by museli zavřít půlku národa klebetícího např. na idnes.

"Jste sice obcanem CR, ale to jsou i ty zensky a i ti cikani (at se nam to libi nebo ne)."

Ale ano, pochopitelně. Mě nejde o to pošlapávat něčí práva. Přesně naopak. Já chci, aby se MĚŘILO VŠEM STEJNÝM METREM.

"A demokracie neni, ze si kazdy dela, co chce. To je anarchie a ta se pokud si pamatuju nikde jako statni zrizeni neuchytila."

Oblíbený argument pravdyláskyplníků. Nejsem anarchista, nacista, ani komunista paní Markéto. Omyl, demokracie by měla být PRÁVĚ O TOM, že svoboda jednotlivce končí tam, kde začíná svoboda někoho jiného. Čili oba máme právo se věřejně pohádat (a ne se za své názory - nenásilně prezentované - tahat po soudech), ale já nemám POVINNOST Vás vzít do práce, neboť jste příslušnicí nějaké (jakékoliv) skupiny.

"Jeste mate moznost se odstehovat treba do Saudske Arabie - tam vam zensky v pracovnim procesu prekazet nebudou a treba vam bude lip. Co?"

No nevím nevím, možná bych se tam cítil lépe než v USA, ale asi raději zůstanu za pecí v České kotlině a Moravských úvalech.

[chechtot]

114934

24.08.2006 19:13

Diskriminace podle pohlaví aneb presumce viny

Odpovědi : :)

Jiří Barták 62.?.?.?

"Kolik tech muslimu osobne znate, ze jste o tom tak hluboce presvedcen?"

Tři nebo čtyři, bývalí to spolužáci (pokud tedy myslíte lidi o kterých vím jak se jmenují a co dělají) a ti jsou docela "normální", zejména asi proto, že jsou ve víře velmi vlažní, nicméně subjektivní zkušenost je věc ošemetná. Asi jako kdybyste řekla, že Cikáni nejsou problémové etnikum, neboť já znám dva a kabelku mi nečmajznuli.

"No vidite, tak proc se tolik cilite kvuli zakonu proti diskriminaci?"

Proč? Protože si myslím, že tento zákon bude (nebo spíše už je, ale to nechám posoudit soud) zneužíván; že zkrátka v praxi nadělá víc škody než užitku, byť byl zákonodárce veden dobrým úmyslem.

"Nejenom zensky, ale ted uz i Vietnamci a muslimove."

Tak a teď zase vytrháváte mé výroky z kontextu Vy. V jednom z příspěvků uvádím, že jsem vzal o 2ks více žen než mužů. Vietnamci (či asiaté obecně) mi ve své většině nevadí, protože se do naší společnosti dobře asimilují a už ve druhé generaci vykazují často lepší výsledky, než "původní bílé obyvatelstvo". U muslimů je to bohužel ve většině případů přesně naopak - velmi, velmi často zneužívají vejmyslu jménem "sociální stát" a dělají bordel; viz předměstí Paříže, bomby v Londýně a Madridu, mňamky typu "vraždy ze cti" etc. etc. S konspiračními teoriemi na mě nechoďe, jsem přesvědčený, že to udělali opravdu oni. Víte, že v Německu tvoří lidé muslimského vyznání skoro polovinu vězňů a ve Francii sedmdesát procet? Statistika samozřejmě neoficiální, neb politicky nekoretní, nicméně já bych jí věřil (četl jsem to asi před rokem na Neviditelném psu páně Neffa). Jak z toho ven? Nebojte se, nikoho bych nenechal zplynovat. Jen bych podmínil získání občanství (a všechny výhody s ním spojené) veřejnou přísahou na Ústavu. Jistě, Vy, já nebo 99,9 procent čtenářů Zvědavce by s tím něměla nejmenší problém. Vymaštěný náboženský fanatik ale ano. A zásadní porušení právních předpisů sekulárního státu (nepošlu dceru do školy, protože by se tam mohla setkat s cizími chlapci - jak hrozné!) by automaticky znamenalo ztrátu občanství. Pochopitelně by o tom rozhodoval nezávislý soud, nikoliv já. Ale to jsem trošku odbočil.

"Vam musel nekdo hrozne ublizit."

A nechoďte na mě ani s Freudem. [smích] Pokud Vás to opravdu zajímá, jsem v soukromém životě spokojený rozhodně nad průměr ČR.

"Zkousel jste pracovat v zahranici?"

Byl jsem 3 měsíce v Británii. Zajímavá zkušenost. Hlavně mne překvapil rozdíl v mentalitě Skotů (přátelští, mám je rád) oproti Angličanům (velmi rezervovaní, moc je nemusím) - tolik alespoň moje osobní zkušenost. Díky za radu (taky to nemyslím ironicky), ale do Ameriky mě nikdo nedostane.

[smích]

114981

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Poděkování NATO za ochranu? A před kým?04.06.20 17:20 Neurčeno 2

V Turkmenistánu zakázali covid-1903.06.20 00:08 Turkmenistan 1

Jak zastavit Nord Stream 2?03.06.20 00:00 Evropská unie 3

V Americe pokračuje rabování a násilnosti, média mají zlomyslnou radost01.06.20 11:14 USA 21

Twitter schoval?29.05.20 20:08 USA 8

Občané města Jeseníku proti 5G sítím28.05.20 17:13 Česká republika 12

Lidé (ovčané), co si vzali modrou pilulku27.05.20 18:00 Neurčeno 7

Veselý a Lipovská se stávají členy Rady ČT; kavárna plive krev27.05.20 17:04 Česká republika 2

Bill Gatesův plán, jak proočkovat svět27.05.20 16:05 Neurčeno 1

"Demonstrace" proti 5G sítím na Malostránském náměstí. Chjo27.05.20 11:39 Česká republika 11

Roman Prymula je ve střetu zájmu - šéfuje např. vakcinologické společnosti24.05.20 23:45 Česká republika 4

Už to začíná pronikat do mainstreamu: V Česku epidemie nebyla a není22.05.20 14:30 Česká republika 7

Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny19.05.20 22:49 Česká republika 9

Musk a jeho vesmírné smetí: svět mlčí19.05.20 17:40 Neurčeno 1

Na Ukrajině už pronajímají i dělohy žen. Hnus19.05.20 17:29 Ukrajina 2

Rok vězení za vyznačení hranice mezi Čechy a Moravou19.05.20 17:19 Česká republika 3

Další kulturní obohacení: U Ahmeda se našla hlava sedmnáctileté Švédky19.05.20 14:41 Švédsko 2

Dodržujete odstup?18.05.20 15:04 Česká republika 4

Covid-1984, tajemný Hamáčkův agent16.05.20 00:08 Česká republika 16

Plynovod Nord Stream 2 v Německu narazil. Nedostal výjimku z pravidel EU15.05.20 15:54 Evropská unie 3

Měnové kurzy

USD
23,52 Kč
Euro
26,63 Kč
Libra
29,65 Kč
Kanadský dolar
17,40 Kč
Australský dolar
16,33 Kč
Švýcarský frank
24,59 Kč
100 japonských jenů
21,58 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
6,00 Kč
100 maď. forintů
7,72 Kč
Ukrajinská hřivna
0,88 Kč
100 rublů
33,94 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 317,47 Kč
1 unce stříbra
417,52 Kč
Bitcoin
230 640,18 Kč

Poslední aktualizace: 4.6.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 51 392 421