Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 39 příspěveků, 2 různá jména: <nic>, gilhad.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

23.08.2002 16:48

Do třetice o cenzuře

Muj nazor na cenzuru na Zvedavci

gilhad 195.?.?.?

Stwora ma pravo si na svoje stranky dat co chce. To ze tam dava Zvedavce je jen dobre. To ze umoznuje diskusi je prima. To, ze se rozhodl z ni nekoho vyloucit je jeho pravo. Pokud to nekomu vadi, at Zvedavce necte a zada vraceni predplatneho [mrknutí jedním okem] (Taky jsem uz prestal par veci cist ...)
Nemam rad censuru, ale obcas to jinak nejde. A ocenuju, ze bylo receno "Z diskuze vylucuju toho a toho, protoze to a to." misto aby nejake prispevky jen zmizely a prestaly se nadale objevovat. Mit diskuzi na SVYCH strankach, asi bych se snazil mnohem razantneji ji udrzovat IN TOPIC a prubezne ji procistoval. To delam i se svym guestbookem.

3608

16.09.2002 13:18

Ekonomie internetové společnosti: Zvědavec má finanční problémy

Ekonomie internetové společnosti: Zvědavec má fina

Gilhad 195.?.?.?

Ja jsem ochotny platit nejake rozumne predplatne, jde o to, aby nebylo moc vysoke a nebyla s tim prace [mrknutí jedním okem] Konec koncu za noviny taky platim ... i kdyz tam dostanu ten papir, spoustu obrazku [mrknutí jedním okem] a profesionalni praci [pláč] ve vetsim rozsahu [pláč]
Samozrejme by tochtelo pak nejaky system spravy uzivatelu, loginy, a hlavne nekolikanasobna upozorneni o blizici se/promeskane platbe, protoze lidi jsou techto vecech liny a je potreba je nekolikrat urgovat, nez se rozkyvou (soudim dle sebe)

3960

16.09.2002 16:37

Klonované myši mají stovky abnormálních genů

Klonované myši mají stovky abnormálních genů

gilhad 195.?.?.?

Chtel bych pridat par veci k zamysleni:
- Cast tech abnormalnich genu muze mit na svedomi nedostatecne zvladnuta technologie (Vzpomenme prvnich krystalek, ve kterych sum vyrazne prevazoval nad prenesenym signalem a porovnejme s dnesnimi radii), lze predpokladat, ze casem se podil sumu bude snizovat i zde.
- stovky z desetitisicu je jednoprocentni chyba, i kdyz to zni znacne efektne ...
- Pro zjisteni kvality vzorku asi neni nutno ho nechat dospet, ba ani narodit, vadne, nebo lepe receno prilis vadne vzorky lze vyradit mnohem driv. Zatim jsme radi, ze jsou nejak zivotaschopne, ze nam umoznuji rozvijet technologii v laboratornich podminkach, ale do prumysloveho nasazeni to ma jeste daleko. V prumyslovych podminkach nepujde o to, zda alespon jeden vzorek prezije a bude tim prvnim, ale jak vyrabet s minimalni zmetkovitosti v pozadovane kvalite. Preziti a pouzitelnost budou samozrejmosti.
- je jeste otazkou, co presne znamena abnormalni, zda to zde znamena nepouzitelnost, neschopnost vyvoje, nebo jen odchylku od originalu, jako jinou barvu srsti, odolnost proti jinym typum chorob, jiny sklon k tloustnuti ...

Zatim jsme na zacatku dlouhe cesty a prvni uspechy ukazuji, ze cesta jako takova existuje, ackoli ji nedokazeme zatim dostatecne dobre sledovat, ani predpovedet vsechny jeji zakruty.

Je jen na lidech, k cemu to vse povede, ale po rade vynalezu slouzicich k likvidaci zivota je to jeden, ktery misto toho vede k jeho zachrane, pripadne vytvoreni. Denne ubyva zivocisnych druhu, zatim bez nadeje na zachranu. Proc se branit poznani, ktere alespon nektere z nich muze opet privest k zivotu. Ktere muze pomoci zachranovat lidske zivoty a zdravi.

Kdyby Buh chtel, abychom letali, tak by nam dal kridla....

3970

14.10.2002 15:43

Ako na ženy?

Ako na ženy?

195.?.?.?

Zeny se dely na ty verne a na tu Vasi ...

4509

05.11.2002 12:15

Summit NATO v Praze - mám s tím problémy

Summit NATO v Praze NEmám s tím problémy

Gilhad 195.?.?.?

Myslím si, že vrcholná setkání představitelů čehokoli nejsou porušením zákona, ani morálně zatratitelné jako takové. Porušením zákona naopak jsou davy rabující a ničící cizí majetek.
Kdokoli má právo se sejít s kýmkoli (pokud tomu nebrání zákon) a rokovat o čemkoli. Při dodržení určitých (a celkem minimálních) podmínek má taky kdokoli právo protestovat proti čemukoli nebo demonstrovat za cokoli (proti globalizaci, proti dešti, za práva zvířat, za globalizaci, ...).
Sumity se dělají ve velkých městech za účelem zviditelnění se. U mnohých mi přijdou náklady a honosnost více než neúměrně přehnané, ale to je jiná pohádka. Demonstrace proti sumitúm slouží v podstatě oběma stranám k větší publicitě. Pokud by byl dodržován zákon, tak budou sedět v KC sumitníci, venku demostranti s prapory proti globalizaci, lokalizaci a deštivému počasí a všude bude klid.
Zákon není dodržován, víme, že dochází k rabování, ničení veřejného i soukromého majetku a dalším nekalostem. Zajímavé je, že pouze z jedné strany. A proto by se druhá strana, která zákon dodržuje, měla zříct svých práv. To mi nějak nesedí.
Další věc je, proč bychom se měli vyřazovat ze světového dění (dobrá, z okruhu bohatých a vlivných v západní kultuře, kam se chceme připojit a podílet se na jejich výhodách) jen kvůli tomu, že by se to mohlo nelíbit teroristům (které nemáme rádi, jejichž měřítka se od našich liší a ke kterým se nechceme připojit).

Při minulém sumitu v Praze jsem se bez omezeni pohyboval po svých obvyklých trasách, včetně centra města (tam pracuju), samozřejmě ozbrojen (jako ostatně vždy). Odklony v dopravě nepřesáhly běžný limit - dostal jsem se bez problémů, jen o přestup víc. Chodil jsem kolem Václaváku, Karláku, náměstí Míru a opět bez problémů. V době rabování jsem pracoval, takže se mi to zase vyhnulo a přímo v ohrožené zóně nebydlím (bydlím 5 minut pěšky od Kongresového Centra), takže zase nic. Žádné omezení svých svobod jsem nepozoroval.
Vím, že jisté (relativně malé) skupiny lidí v Praze se to dotknulo mnohem víc, ale rozhodně to nelze vztahovat na celé město paušálně.
Osobně bych si přál, aby při nadcházejícím summitu zasáhli policajti proti "demonstrantům" ničícím cizí majetek mnohem razatněji a také dohledali pokud možno VŠECHNY, kdo přestoupili zákon a soudy tyto vandaly odsoudily k PLNÉ náhradě škody, výdajů na zvýšenou policejní ochranu a příslušným trestům.
A taky, aby se snížily částky utracené na "prezentaci" a na luxusní život politiků. Tedy ty, co jdou z našich daní. Pokud si to budou politici či průmyslníci platit ze svého, tak to je jiná věc...
Rozmařilý život politiků se nevyřeší zničením dopravního značení, vyrabováním obchodů (které navíc těm politikům nepatří a nemají s nimi žádnou přímou souvislost), převracením vozidel obyčejných občanů a házením dlažebními kostkami.

5298

09.01.2003 19:01

0 + 0 = 0

0 + 0 = 0

Gilhad 195.?.?.?

Tak si vzpominam, jak jsem se tesil, ze se zbavime jedne strany. Jak se spousta lidi tesila, ze se rozdeli Ceskoslovensko. Jak se spousta lidi tesila, ze se nerozdeli. Asi to taky byly same nuly.

7612

29.01.2003 12:41

Kam kráčíš, Microsofte?

Linux ... kudy kam

Gilhad 195.?.?.?

Pro zacinajici v Linuxu bych tu mel par odkazu, kde se da najit pomoc, ruzne navody a tak podobne ...:
"Konference "LINUX"" (prihlasit se da pres http://www.pandora.cz) - emailova konference o linuxu, sem se da obratit s dotazy a problemy (pokud studium navodu neprineslo vysledek)

http://lopuch.flexible.cz/klub.php?klub=linux_pro_zacatecniky
www diskuzni klub (na co mam kliknout kdyz ..)
http://lopuch.flexible.cz/klub.php?klub=linux
pro pokrocilejsi (jak mam zkompilovat xxx na jadre yyy ..)


http://qwert.cz/index.php?pgn=novinky
zasilaci obchod s linuxovimi distribucemi a programy, rozcestnik na zajimave stranky o linuxu, ruzne rady a navody

http://abclinuxu.cz/Index
http://linuxdesktop.kn.vutbr.cz/index.php
http://linux.sm-net.cz/
http://www.linuxzone.cz
dalsi stranky venovane linuxu

8327

S tou ceskou lenosti to asi bude pravda. Kdybych nebyl liny a nemel milion pro me dulezitejsich veci, tak bych sel protestovat PROTI tem demonstrantum.

8962

21.02.2003 21:31

Černoši a menšiny budou dostávat mírnější tresty

Černoši a menšiny budou dostávat mírnější tresty

Gilhad 195.?.?.?

Pesimisti se uci rusky, optimisti anglicky a realisti strilet ....

9084

06.03.2003 14:49

Amerika zadržuje děti podezřelého teroristy jako rukojmí

Amerika zadržuje děti podezřelého teroristy jako rukojmí

Gilhad 195.?.?.?

Jestli jsem to pochopil spravne, tak neni pochyb, ze ten clovek je jednou z hlavnich osob v bin Ladinove organizaci a tato organizace ma na svedomi teroristicke utoky.
Je-li predchozi pravda, odmitam mu priznat lidska prava. A i kdyz to muze byt vuci nim nespravedlive, souhlasim s pouzitim jeho blizkych k tomu, aby se podarilo teroristickou organizaci znicit.
Teroristi neberou ohledy na lidi, kteri nesouvisi s obeti jejich utoku. Pokud na "protest" proti americke politice zabijeji kancelarsky personal, ktery tu politiku nevede a nikoli generaly a presidenty.(Kteri navic k tomu personalu zadny osobni vztah nemaji) , tak nevidim, z jake pozice by meli mit pravo pro sebe zadat, aby proti nim nebyli pouzity osoby, ke kterym oni stav maji.

9430

06.03.2003 17:51

Upálil se člověk

Upálil se člověk

195.?.?.?

Asi byl velice zoufaly, ale statecnosti bych to nenazyval.
Navic upalenim toho taky dokazal zdaleka tolik, jako kdyby se radeji rozhodl zit a udelat neco pro napravu situace.

9439

06.03.2003 19:14

Amerika zadržuje děti podezřelého teroristy jako rukojmí

reakce urcite skupiny lidi

Gilhad 195.?.?.?

Otazka PROC je jiste zajimava - co nam ale pomuze odpoved typu PROTO, ze nam nase vira dava pravo zabijet neverici, kteri nam skodi uz jen tim, ze se maji lepe nez my, ostatne jejich vina je nepopiratelna, nebot jejich vlada obchoduje s nasi vladou za oboustranne vyhodnych podminek, cimz podkopava viru nasich vericich.

Je rozumne pozadovat po americanech, aby se nemeli (materialne) dobre jen proto, ze jsou zeme, ktere se odmitaji mit stejne (materialne) dobre, protoze jejich tradice a vira jsou jine?

A jak VELKA je ta skupina, ktera je ochotna AKTIVNE pachat teroristicke ciny? Nebo se do ni maji pocitat i vsichni tatici po ceskych hospodach, co nad pivem nadavaji na ty pitome burzousty, co z nich tyji a druhy den jdou sporadane do prace jen aby proboha neprisli o premie?

9443

06.03.2003 19:33

Amerika zadržuje děti podezřelého teroristy jako rukojmí

dve nebohe deti a msta

Gilhad 195.?.?.?

Rekl bych, ze o mstu zde nejde, to by probihalo trochu jinak. Hlavni pouziti tech dvou deti je vypacit z jejich otce, kde je zbytek teroristu, kteri zabijeli naprosto nezname lidi. Rodice neznamych deti, deti neznamych rodicu. Je odpornejsi vydirat teroristu (na ucet jeho nevinnych potomku), nebo zabijet nevinne bez ptani?

Nemel by clovek, ktery ma podil na mnohonasobne rasove orientovane vrazde, mit narok na slusne zachazeni, kvalitnejsi jidlo, nez maji nevinni na ulicich, stejne tak na lepsi ubytovani (na ucet pozustalych po obetech te vrazdy)? A pokud snad odmitne prozradit sve spolecniky, je vubec moralni na nej nalehat? Vzdyt to odporuje jeho vire, podle ktere stejne patrime do pekla a on za ty vrazdy patri do nebe. A jak zhovadile je pak zadrzet jeho deti, ktere s takovou laskou vychovaval podle svych idealu. A MLUVIT o tom pred nim! Jak odporne, vzdyt my mohl z toho mit trauma. To bychom byli jeste horsi nez on, vzdyt jeho obeti uhorely relativne rychle a alespon se nemusely suzovat obavami o sve deti, jako ted on.

Jakym pravem jsou ty deti zadrzovane? Asi pravem silnejsiho, ktery chce zlikvidovat malou skupinu teroristu, ktera svym pocinanim ohrozuje nepomerne vic nevinnych lidi. A navic lidi patricich tomu silnejsimu.

9445

06.03.2003 19:38

Upálil se člověk

Upálil se člověk

195.?.?.?

> Navic upalenim toho taky dokazal zdaleka tolik, jako kdyby se radeji rozhodl zit a udelat neco pro napravu situace

(trapny preklep ... jak jiz vety vyplyva, samozrejme melo byt)

Navic upalenim toho taky nedokazal zdaleka tolik, jako kdyby se radeji rozhodl zit a udelat neco pro napravu situace

9447

06.03.2003 19:58

Amerika zadržuje děti podezřelého teroristy jako rukojmí

RE: reakce urcite skupiny lidi

Gilhad 195.?.?.?

>>>Vyšetřovatel CIA klade otázku JAK, ale nikdy nepoloží otázku PROČ.A přeci by taková otázka hodně pomohla zamezit dalším útokům. ..... Ostatně poslechněte si ta zcenzurovaná torza zprávy bin Ladena. Vždyť on to tam říká několikrát.
>>Je rozumne pozadovat po americanech, aby se nemeli (materialne) dobre jen proto
>Jistě ne. Ale to přeci nikdo neříká. Stačilo by, kdyby se nechovali tak bezohledně vůči planetě a lidem. Copak neznáte tu statistiku, že USA, ač tvoří jen 5% populace, produkuje 30% skleníkových plynů? A že mají největší produkci odpadu na hlavu? Další statistiky podobného zrna lze celkem snadno najít, pokud chcete.

Kdyby tedy americane pouzitim lepsich filtru snizili produkci sklenikovych plynu a sve odpady recyklovali ucinneji, tak by bin Laden a konec koncu nikdo jiny neunasel letadla a nezabijel by jimi lidi?
Vazne je bin Laden pobouren tim, ze americani maji prilis mnoho odpadu na hlavu (ktery on nejspis ani nikdy nespatril), ze mu to dava pravo zabijet nevinne?

A kdyz jsme u tech statistik, co takhle nejakou statistiku srovnavajici USA a muslimske zeme co do prumerne delky zivota, zdravi, lidskych prav, svobody vyznani a prav mensin?

9448

07.03.2003 17:07

Amerika zadržuje děti podezřelého teroristy jako rukojmí

jediny priklad ...

195.?.?.?

WTC? No to uz nestoji, tak snad budova o ulici dal?

9496

12.03.2003 14:01

Jak jsem pro svou ženu sháněl sněženky

I love you, honey

Gilhad 195.?.?.?

To je neco, jako zkusit odpovedet na "How do you do?" podrobnym vykladem o tom, jak se mi vede? [mrknutí jedním okem]

9654

14.03.2003 14:22

Červ Bugbear (W32.Bugbear@mm) řádí

Obvykly trik nekterych viru

gilhad 195.?.?.?

Nektere viry si projdou Vasi postu a ziskaji tak spoustu mailovych adres. Pak se rozeslou kam chteji a jako adresu odesilatele pouziji nejakou adresu z tohoto seznamu. Takze mejme osobu A, ktera na zavirovany pocitac a kdysi si psala s osobami B a C. Tak s emuze stat, ze osoba B dostane mailem virus a mail o sobe tvrdi, ze byl odeslan osobou C, pokud na mail odpovi, tak vynada (nevinne) osobe C. Pravda by se dala (mozna) dohledat pouze z hlavicek onoho viroveho mailu, pokud osoby A a C pouzivaji rozdilneho providera pro odesilani posty. (Nebo z logu providera, pokud je skladuje a zpristupni, coz ovsem pro soukromou osobu neudela)

9742

20.03.2003 15:56

Na stromech seděli mrtví ptáčkové

Hlinik se odstehoval do Humpolce

Gilhad 195.?.?.?

V tom odkazovanem ruskem clanku se taky mluvi o hlinikove naplni tech bomb. Praskovy hlinik hori, vyviji znacnou teplotu a eenrgii. Takze jeho pridani do aerosolove bomby neni samo o sobe nesmysl. To, ze se pouziva pri svarovani kolejnic, kdy je na jedne hromadce a tam v klidu vyhori jeste neznamena, ze by byl nepouzitelny pri rozptyleni do vzduchu a ze by se tam nechoval o trochu jinak. Konec koncu se pro svarovani pouziva i stlaceny acetylen, ktery ve smesi se vzduchem taky tvori vybusnou smes. (analogie prechodu horeni x vybuch). Takze kdyz rozprasime do vzduchu dost horlaviny a pridame praskovy hlinik, zda se pravdepodobne, ze hlinik vybuch podpori, pripadne od vybuchu chyti a zvysi teplotu a vyzarenou energii. Takze zvysi sanci na vzplanuti objektu, propaleni/popaleni cehokoli v oblasti a samozrejme navaze dost kysliku, takze zvysi "kyslikovy dluh" a nedychatelnost v kretke dobe po vybuchu.

Co se tyce EMP, o tom tu uz nekdo psal.

10003

20.03.2003 16:02

Na stromech seděli mrtví ptáčkové

Moderovani ...

Gilhad 195.?.?.?

Musim se pana Stwory zastat.
Uz jsem taky napsal par prispevku, ktere se docela tvrde stavely proti panu Stworovi a vsechny prosly. Zadny nebyl zcenzurovan, i kdyz byl ZCELA proti duchu a smyslu prislusneho clanku. Ale ja obvykle pisu slusne (tj. bez vulgarizmu) a vecne.
Takze to vidim tak, ze moderovanim neprojdou prispevky vulgarni, mozna ani neprojdou zcela nesmyslne ci off-topic, ale PROJDOU prispevky oponujici a neslouhlasici s autorem.
Jinymi slovy: Nemazou se prispevky majici jiny nazor, mazou se pouze sprostarny.
(Chce-li se ti zvracet z nedostatku sprostaren, prosim, ale komance sem netahej!)

10005

27.03.2003 19:06

Strach

Statistika a demagogie

Gilhad 195.?.?.?

Necham stranou svuj postoj k te valce (melo by so to tam postavit do late, ale ne timto zpusobem...)
a necham stranou, jak byla zmanipulovana otazka ("sel byste osobne vrazdit nevinne do iraku, jako to dela Bush?") a jak byli vybirani respondenti (na demonstraci proti valce?)

Co se mi na tom clanu VYLOZENE NELIBI je DEMAGOGICKA DEZINTERPRETACE prezentovanych faktu. Jestlize pruzkum verejneho mineni skonci tim, ze "72% nesouhlasi s..", tak to znamena, ze z kazde stovky dotazanych jich 72 odpovedelo nesouhlasim. Tedy z te stovky jich 28 odpovedelo souhlasim, pripadne je mi zcela jedno (pokud ta moznost byla).
Takze v prumeru 3 ze 4 dospelych nesouhlasi, 3 ze 4 deti nesouhlasi, 3 ze 4 nesvepravnych nesouhlasi a tak dal...
NIKOLI, ze by nesouhlasilo tech 72% obcanu, kteri jsou dospeli a svepravni a tech 28% byl ten nedospely ci nesvepravny zbytek.

Je to stejna demagogie, jako rict, ze pokud 96% neni homosexualne orientovanych, a 4% lidi je starsi 95 let, tak ze vsichni homosexualove jsou starsi 95 let a naopak.

10671

29.08.2003 08:21

Hanobení vlastní identity pod pláštíkem "pravdy a lásky" - nekonečný jev?

Hanobení vlastní identity pod pláštíkem "pravdy a lásky" - nekonečný jev?

gilhad 195.?.?.?

Ta fráze je česky "sežrat Šalamounovo hovno" [mrknutí jedním okem]

18801

18.12.2003 17:29

Pro mnohé byl Zvědavec dva dny nedostupný

Pro mnohé byl Zvědavec dva dny nedostupný

Gilhad 195.?.?.?

Nekolik drobnych vyhrad, ci upresneni:

Sabotaznimi akcemi se zabyvaji crackeri a podobna havet, hacker je oznaceni (ci puvodne bylo) pro odbornika, ktery rozumi systemu a je schopny delat do nej zasahy. Hackeri jsou vedeni snahou pochopit, naucit se a pripadne system modifikovat tak, aby behal jeste lepe nez driv ...

Metod, jak neco oskliveho udelat je podstatne vice, tyto dve zminene jsou nejcastejsi, ale postradaji eleganci a jistou "jemnost", odbornik by skodil mnohem vynalezavejsim zpusobem..

Pokud by ta akce byla minena jako utok na Zvedavce, bylo by po nabourani nameserveru kontraproduktivni privolavat nezadouci pozornost poskozovanim milionu (nezajimavych) adres. Mnohem spis bych jen odklonil Zvedavce a par dalsich nahodnych a bezvyznamnych adres, aby to vypadalo spis na nezavislou chybu systemu, nez na zamer.

Takove veci, jako ze nekdo vypadne z nameserveru se stavaji i prostou nahodou a tady v cechach to cas od casu dopadne na spoustu lidi. (A pomineme-li ty nej nej nejujetejsi konspiracni teorie, tak to je zpusobeno skutecne pouze nahodnymi chybami, omyly obsluhy a vedlejsimi efekty.)

23015

23.12.2003 00:41

Čím více utrácíme, tím více podporujeme ekonomiku?

Čím více utrácíme, tím více podporujeme ekonomiku?

gilhad 195.?.?.?

Za podporování ekonomiky mě nikdo neplatí, tak si kupuju jen to co potřebuju a to co chci. Nebudu utrácet zbytečně kvůli tomu, že by obchodníci z mojich peněz měli radost. Nebudu sedět na penězích, abych udělal radost svému bankéři. Prostě zvážím, kolik dostanu za práci, zvážím, co si přeju a peníze mi umožní tyto dva okruhy účinně a užitečně propojit, aniž bych "musel pracně schánět kohouta".

23243

18.01.2004 18:47

Hewlett-Packard vyhlásila válku kultuře kopírování z Internetu

Hewlett-Packard vyhlásila válku kultuře kopírování z Internetu

195.?.?.?

K porizeni ne-DRM kopie cehokoli v podstate staci obycejny (tedy ne-DRM) pocitac, mikrofon a digitalni kamera. Kvalita sice mozna utrpi, ale tuto cestu nelze zablokovat. Vystup proste musi mit formu cisteho (nekodovaneho) obrazu a zvuku, aby ho mohl clovek vnimat, a tudiz je zachytitelny a reprodukovatelny vsemi ne-DRM a pre-DRM nahravacimi prostredky. A staci jeden takto vybaveny "pirat", aby poslal do sveta ne-DRM verzi (pro napalene treba i DRM verzi s neomezenymi pravy, treba jako video z dovolene (ktero stravil pohledem na obrazovku PC), nebo jinym zpusobem vytvorene "sve" nahravky) a pouzit ji uz muze kazdy.

K zavedeni DRM by bylo nutno odstranit vsechny stavajici (osobni) pocitace, protoze ty jsou uz dost vykonne k prehravani kvalitnich zaznamu (DVD, avi, mpg, mp3, ...). Coz je dost problem, protoze tyto nejsou evidovane a (skoro) kazda domacnost jich par ma. A ackoli zastaravaji moralne, tak technicky prakticky nestarnou a nedegraduji. A vylepsovani se deje vetsinou zakoupenim noveho PC, s tim, ze stare dostane ditko, otec, ulozi se do garaze, co kdyby se jeste hodilo atd...

24596

Temer kazde dnesni PC muze provozovat Linux (vypustime-li 286-ky a par podobnych antikvit, tak kazde), naprosta vetsina z nich je dost vykonna pro prehravani videa. Linux je verejne dostupny a legalne kopirovatelny. I na starickem PC mi bezi nejnovejsi verze Linuxu. I na nejnovejsim PC mi bezi prastara verze Linuxu. Mohutnym rozsirenim a decentralizaci Linux dospel do stavu, kdy jej lze jen tezko eliminovat. Kazdy si muze stahnout zdrojaky a prelozit si ho na miru a miliony uzivatelu toho take vyuzily. Jeden kazdy z nich muze Linux (ci jeho casti) sirit dal a z takto rozsirenych zdrojaku to zase lze prelozit pro libovolnou platformu, pripadne i dale vyvijet, tedy k vymyceni by bylo nutno odstranit vsechny tyto kopie.
DRM zaspalo dobu, zakony to uz tezko dozenou. Kradeni SW, hudby a filmu je jiz davno zakazano (autorskym zakonem v CR, obdobne v jinych zemich), presto dale kvete. Neni zde sil;y, ktera by to zastavila. Naklady by znacne presahly vynos, zvlaste pokud se zapocte do ztrat i psychycky dopad na prosty lid. Ekonomicky i politicky vyhodnejsi je pokusit se tyto aktivity pouze odsadit na vedlejsi kolej, kdy to bude sice nezakonne, ale presto prakticky provadene a zisky pujdou z toho, ze dost lidi bude chtit plnou kvalitu a legalni cistotu. (Kopirovani Windows je zakazane, presto se to bezne deje, jsou ke stazeni na internetu, jsou tam i hesla a prakticky vsechny programy. Presto se Windows (a programy pro ne) stale prodavaji v ohromnem mnozstvi. Piratske verze zde zastupuji ulohu drivejsich trial verzi - vyzkousej a kup)

24597

19.01.2004 04:39

Hewlett-Packard vyhlásila válku kultuře kopírování z Internetu

Hewlett-Packard vyhlásila válku kultuře kopírování z Internetu

195.?.?.?

Problem neni ani tak kopirovani na cerno, jako spis pokus o zakaz kopirovani.
Nechci riskovat sve drahe originaly kazdodennim pouzivanim.
Mnoho her vyzaduje pritomnost jednoho z instalacnich CD v mechanice pri kazdem spusteni. Pokud se mi toto CD poskodi (at uz poskrabanim, politim horkou kavou, zlomenim pri padu, ci jakkoli jinak), co mam delat? Firma mi ho nevymeni, mozna uz ani neexistuje.
To same v bledemodrem s instalackami SW. Dam desitky tisic za soft a budu doufat, ze po zmene HW (pridani vetsiho disku), upgradu OS/jineho SW, po napadeni virem, preformatovani disku, ci libovolne jine udalosti budou puvodni CD stale v tak slusnem stavu, aby po vsech instalacich stale fungovala a ze nedojdou nejake uhony (viz vyse).
Ditto u hudebnich CD. Pokud je posloucham na discmanu pri behu, ceste do prace, v MHD, porad hrozi poskozeni. Proc si neudelat proste kopii a nemit originaly doma v bezpeci...
(Nemluve o tom, ze proc si na tu kopii nedat pouze oblibene skladby a neoblibene vynechat, pripadne si tam nenamichat skladby z ruznych CD. Pri pouziti mp3 se tam tohovejde jeste vic.)
Kdyz jsem si to zaplatil, tak proc mam riskovat ztratu?
(A kdyz nezaplatil, tak riskuju postih tak jak tak.)
(Nemluve o poskozenych plackach velikosti a tvaru CD, ktere nejdou prehravat na mem nejpouzivanejsim prehravaci - normy CD dodrzujicim PC)

24619

19.01.2004 16:19

Hewlett-Packard vyhlásila válku kultuře kopírování z Internetu

Hewlett-Packard vyhlásila válku kultuře kopírování z Internetu

195.?.?.?

Graham Murt: Aha, diky, takze bych to taky spravne nemel poslouchat prez ty svoje stare bedynky, protoze tak trochu chrci a nemaji tak zvladnute basy, jako je to na tom CD, takze jde vlastne o ztratovy prevod a pozmenovani zdroje? A vlastne bych asi ani nemel preskakovat pisnicky, co se mi nelibi, protoze tim pozmenuju puvodni razeni od nakladatele CD. Nemluve o tom, ze bych si udelal nejaky paly-list, ktery by hral z toho CD jen neco a to jeste v uplne jinem oporadi, nez jsou cisla stop?

Co je spatneho na tom, ze si koupim CD s 20 pisnickama a z toho jich posloucham jen 10 ve ztratove kompresi?

24662

Dobre, nechme stranou moje bednicky, ktere to prevadeji na zvuk, ale neukladaji. Nechme stranou, ze nepoznam usima rozdil mezi mp3 a originalem (alespon pokud je neslysim tesne vedle sebe).

Ale proc bych nemel mit pravo si z nekolika CD s hudbou, ktera jsem vsechna koupil, (dle ceny soude platim zejmena za pravo poslouchat tu hudbu, cena vlastniho media je zanedbatelna,) vybrat pouze oblibene skladby, ty si ulozit na jedno CD a poslouchat takto vznikly soubor? Posloucham pouze hudbu, kterou jsem zaplatil. (zkopirovanou 1:1, bez uprav)

Proc bych mel riskovat ztratu hudby, za kterou jsem vydal penize, kvuli tomu, ze si poskrabu prakticky bezceny nosic. (CD stoji v krame mene nez 8,-Kc, hudebni CD stoji klidne 100x, ci 200x vic)?

24775

21.01.2004 09:07

Hewlett-Packard vyhlásila válku kultuře kopírování z Internetu

ochranu dělají jenom lidé

195.?.?.?

Problem je v tom, ze DMR zarizeni ma za ukol zabranit KOPIROVANI. Podle zakona mam pravo na jednu archivni kopii. DMR me nenecha ji udelat a nenecha me ji pouzit.

Predstavte si, ze mam pocitac. Koupim si program XYZ. Udelam si kopii, original zamknu do trezoru. Kopii nainstaluju. Provozuju. Z provoznich duvodu (stabilita OS, hry, viry, ...) pocitac obcas z te kopie reinstaluju. Jednou mi CD s kopii spadne ze stolu na zem a rozlomi se (uz se mi parkrat stalo). Po case se pocitac zhrouti, rekneme, ze proste odejde pevny disk. Stane se. Koupim novy pevny disk. Upgraduju procesor a koupim lepsi videokartu. Udelam si z originalu dalsi pracovni kopii a z ni to nainstaluju.

Pokud by to takto fungovalo, je vse v poradku. Ale to je presne to, co mi DRM neumozni - protoze nema moznost poznat, jestli delam jednu kopii, nebo 100 kopii. Nema moznost poznat, jestli se mi to CD s kopii nenavratne poskodilo, nebo jsem ho jen nekomu prodal. Nema moznost poznat, jestli to instaluju na jeden pocitac, nebo na vsechny v dohledu. A jestlize to instaluju na "jiny" pocitac, tak jestli jsem to z "predchoziho" smazal, ci nikoli. (A z hlediska aplikace ten pocitac je "novy", ackoli z meho hlediska jde o jeden a ten samy, akorat jsem casem vymenil to, ci ono za modernejsi dil, stale mam na stole jeden pocitac, ktery se chova stale stejne.)

Nejde o to, jestli nejaky nadsenec prolomi kod DRM, ale o to, ze mam legalni pravo mit kopii, chranit sve investice, pouzivat zakoupeny program a DRM mi v tom ma zabranit.

24780

22.01.2004 08:18

Studna

Studna

195.?.?.?

Nevim, jak vy, ale kdyby nam najednou dosla voda, tak pujdu ke studance. Bydlim kousek od centra Prahy ....

24838

23.01.2004 15:11

Studna

Studna

gilhad 195.?.?.?

Graham Murt: plný souhlas.

Sidonius:
Kanály jsou kanály, popelnice se do nich nesypou (=zpracování odpadů)
Mobilní operátoři jsou u nás tři, výpadek jednoho postihne tedy necelou třetinu lidí (spousta lidí má mobily 2, většinou od různých operátorů), dost lidí nemá pevnou linku.
Výpadek televize = nepředstavitelně nas.aná většina voličů (a patrně též zhroucení telefonní sitě z důvodu přetížení).
Výpadek MHD v Praze znamená totální zhroucení dopravy. Většina lidí se nedostane do/z práce a do/z nejbližšího obchodu s potravinami.

Toto nebylo míněno jako přidružený problém k případu ohrožení, ale jako samostatná příčina chaosu, srovnatelná s výpadkem vody.

24892

Zákon mi povoluje si kopírovat pro vlastní potřebu to co jsem už jednou (při koupi) zaplatil.
Krádež je jen kopírování věcí, které jsem nekoupil, ačkoli koupit měl.
Rozdíl je jen v tom, zda jsem zaplatil požadovanou částku, nebo ne. To ale žádný systém nemá šanci rozpoznat, zvláště pokud zde jsou i věci, za které platit netřeba. Sám jsem několik takových poslal do světa. Ať již jako freeware, nebo pod GNU/GPL, nebo šlo o moje fotky, kde jsem žádnou platbu nežádal a žádat nehodlám.
Je spousta věcí, které jsou legálně zdarma. Je ještě víc věcí, které mám právo kopírovat. A samozřejmě spousta věcí, které kopírovat nesmím. Ale o tom, kam co spadá prostě nemůže rozhodovat nějaký DRM bazmek, prostě proto, že k tomu nemá dost věrohodných podkladů.

24967

27.01.2004 08:20

Rodiče? Jen takový obtížný hmyz

Rodiče? Jen takový obtížný hmyz

195.?.?.?

Někde v systému je chyba...
Ale jednu věc udělat můžete - formálně si opatřit ten nesmyslný souhlas. Neplatit školu ani penále, dokud ho nebudete mít. Pokud jsou vaše vztahy trochu rozumné a pokud syn chce jen trochu studovat, tak by to neměl být problém.
Problém je, že se takto musí obcházet chyby v systému.
Asi to je jako cvičení pro daňové poplatníky - plaťte, ale neptejte se na co.

25000

17.02.2004 15:57

Šest měsíců trvalo Microsoftu přiznat nebezpečnou díru ve Windows

CMYK a penis ;-)

gilhad 195.?.?.?

50% lidí si zasouloží i bez penisu (pokud ovšem nepovažujete ženy za nižší poddruh).
Netisknu na osvitových tiskárnách a pro moje potřeby (malý soukromý web) je Gimp mohutně předimenzován. (A pro většinu běžných uživatelů taky)
Promítání .avi, .mpg, poslouchání *.mp3 mi funguje bez problémů, mohu-li posoudit, tak lépe než lidem v mém okolí, kteří používají Windows.
Kradený software na počítači mít nemusím, když ho mám zdarma i tak a legálně (a GPL mě nijak neomezuje).

Windows možná mají bandu command-line prográmků, jenom neznám osobně nikoho, kdo by je používal. Akce, na které je používám já řeší Windowsisti v mém okolí dlouhým a složitým klikáním, pokud se jich vůbec odváží. Je to prostě jiný styl práce.

Linux mám už 3 roky a na lepší se snadno zvyká, ale jen velice těžko odvyká.

Pokud někomu vyhovuje systém, který se pokouší za něj myslet a vědět všechno líp než uživatel, ať si takový systém užívá a platí si za něj. Pokud má někdo raději systém, který poslouchá a dělá to, co se mu řekne, tak si cestu jistě časem najde.

25721

18.02.2004 09:05

Šest měsíců trvalo Microsoftu přiznat nebezpečnou díru ve Windows

RE: CMYK a penis ;-)

Gilhad 195.?.?.?

> že zrovna někdo něco nedělá ještě neznamená, že to není potřeba [smích]

To je mi jasné, ale na druhou stranu ne všichni potřebují všechno .. [mrknutí jedním okem]

Ten příspěvek jsem spíš chápal (na základě vlastních zkušeností s Linuxem), že když program A nezvládá fíčuru beta ale mám i program B, který ji zvládá (a zase třeba nezvládá alfa, což program A umí bez problémů), tak dohromady nemám problém.

Není nutné, aby byl jeden program, který zvládne úplně všechno, lepší je sada programů, které pokryjí danou oblast a jsou schopny rozumné dělby práce.

25745

13.05.2004 20:02

Některé viry vám mohou změnit více než jen domovskou stránku

Některé viry vám mohou změnit více než jen domovskou stránku

195.?.?.?

Vetsine problemu predejde nepouzivani notoricky deraveho IE.

Navic vetsina stranek, ktera ma nejakou informacni hodnotu funguje stejne dobre i bez ActiveX, Flashe a javascriptu.

Nutnost pouzit IE muze mit jen dva "rozumne" duvody
1) narizeni shora o povinnem pouzivani IE
2) nutnost pouzivat stranky, ktere samy aktivne testuji typ prohlizece a blokuji vsechny ne-IE.

To prvni se da tezko obejit, vedeni se obcas obtizne vysvetluje cokoliv.
To druhe - vetsina prohlizecu dokaze posilat volitelnou identifikaci a tak se v pripade potreby "maskovat" za IE (nebo cokoli jineho). Navic takoveto stranky malokdy obsahuji neco rozumneho, co jinde neni.

28952

19.07.2004 17:32

Zahlcen spamem a viry

Zahlcen spamem a viry

Gilhad 195.?.?.?

Proti virum je celkem jednoducha obrana
- nepouzivat IE, aby se clovek nenakazil sam
- maily se spustitelnou prilohou zahazovat rovnou
- maily se zipovanou prilohou filtrovat do zvlastniho adresare
Proti spamu pomahs:
- zavest preventivni trideni mailu:
- vyfiltrovat vsechno z konferenci a od znamych lidi a ulozit do pracovnich adresaru
- vyhazet nejcastejsi spamy (Subject obsahuje penis, viagra, ... v ruznych tvarech, nebo mail pochazi z hotmailu nebo yahoo
- zbytek dat do specialniho adresare, ktery se projde jednou za cas a vytahaji se z nej zijici lide, kteri vazne pisi me

(Nasteveni v KMailu tak za pul hodinky, udrzba kolem 10 minut denne, kolem 100 spamu/viru denne)

31107

Káva pro Zvědavce

65

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 98 čtenářů částkou 22 644 korun, což je 65 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Začínám rozumět roli Navalného: užitečný idiot by mohl posloužit k zastavení Nord Stream 223.01.21 12:12 Evropská unie 3

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 19

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 3

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 8

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 4

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Měnové kurzy

USD
21,47 Kč
Euro
26,13 Kč
Libra
29,37 Kč
Kanadský dolar
16,86 Kč
Australský dolar
16,56 Kč
Švýcarský frank
24,25 Kč
100 japonských jenů
20,68 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,76 Kč
100 maď. forintů
7,30 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,52 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 840,29 Kč
1 unce stříbra
547,07 Kč
Bitcoin
701 969,16 Kč

Poslední aktualizace: 24.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?