Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 35 příspěveků, 1 jméno: Vasek.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

18.10.2005 09:26

Jahnova lekce Paroubkovi

Musim rict

Vasek 86.?.?.?

ze posledni dobou mi zacinaji prispevky pane Kralovy lezt docela na nervy. Radu jeho postrehu ocenuji, bohuzel ted jako by se snazil profilovat proti vsemu, v cem vidi zasah "starych struktur", prekrucuje historii druhe svetove valky a skoro zacina pripominat paranoika Cibulku. BTW kdyz jsme u tech aparatciku, kam zaradite takoveho pana Tlusteho, byvaleho stranika, nyni verozvesta volnetrzniho systemu (je zajimave, ze novinari, kteri se tak radi ptaji na komunistickou minulost mnoha politiku, zrovna u nej jako by nevideli neslyseli). Za odchod pana Jahna jsem velmi rad, to co se pokousel provest s narodnim zdravotnim systemem by vetsinu naroda privedlo do situace lidi ve "vyspelych" statech, kteri jsou ve vleku pojistoven a nemaji na peci. Jak se rika "syty hladovemu neveri", pan Jahn starostmi o radove obcany rozhodne netrpi.

74694

20.10.2005 09:49

Jahnova lekce Paroubkovi

RE: Musim rict

Vasek 86.?.?.?

Nejak nechapu souvislosti.

74849

20.10.2005 10:19

Jahnova lekce Paroubkovi

RE: Musim rict

Vasek 86.?.?.?

Co to melete clovece? A takovy to, jak se to jenom, jo, pojisteni, je co?

74857

20.10.2005 21:31

Jahnova lekce Paroubkovi

RE: Musim rict

Vasek 86.?.?.?

Tvrdim, ze VZP nepostupuje vzdy v souladu se zakonem, nebot ji k tomu zadna kontrola nenuti.

74923

20.10.2005 21:47

Jahnova lekce Paroubkovi

Priplaceni

Vasek 86.?.?.?

Princip priplaceni naprosto nelze prijmout, protoze by nezbytne vedl k selekci pacientu na ty, kteri si zaplati a maji k dispozici vse, co bude k dispozici (mimochodem jiz dnes se vetsinou tito lide leci na soukromych klinikach), a na ten zbytek, ktery pak bude systemem nucen si priplacet taky, jinak by se pece nedockal. Vim z vypraveni lidi, kteri prisli do styku se zdravotnimi systemy na "vyspelem zapade", ze ve vetsine zemi system takto funguje bez ohledu na to, jestli je "standartni" a "nadstandartni" pece nejak definovana ci ne. Znovu opakuji: klidne si budu priplacet na antibiotika,ale v momente, kdy nutne potrebuji lekarskou peci, nehodlam zazit vyptavani "jaky typ pojisteni mate? apod. On prilis drahy zdravotni system neni prilis vyhodny ani pro lekare, napr. v USA je nyni nedostatek lekaru, protoze si znacna cast populace jejich peci nemuze dovolit, a ti pak nemaji nic. Jinak nejlepsi clanek o zdravotnictvi napsal na webu dfens autor challenger,doporucuji k precteni.
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2005091202
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2005091203

74925

21.10.2005 21:51

Jahnova lekce Paroubkovi

RE: Priplaceni

Vasek 86.?.?.?

Jste demagog. Zcela jasne mluvim o lecebnych ukonech, protezach a vubec tim, co bezprostredne souvisi s lecbou. O strave by se dalo uvazovat, ovsem jak budou stravu hradit dlouhodobe nemocni, stari a vubec ti, kteri si z nejakeho duvodu stravu platit nemohou. I na to musi byt pamatovano. I kdyz jak vyplyva z clanku, na nez se odkazuji, mnohem lepsi financni zajisteni zdravotni pece by bylo zaceleni der, kterymi penize ze systemu unikaji. Pak by byly penize i na stravu a jeste by neco zbylo.

75019

22.10.2005 11:26

Jahnova lekce Paroubkovi

RE: Priplaceni

Vasek 86.?.?.?

Je smutne, jestli takovou zkusenost mate, ja ovsem mam z okruhu pribuznych jen dobre zkusenosti a tolikrat omylanou korupci jsem se nesetkal.

75062

10.11.2005 19:52

Jak to bylo s omluvou za VyHubené

Nepravdy na obou stranách

Vasek 86.?.?.?

Nepravdu nelze napravovat nepravdou
1: Strana "oficiální, židovská", či jak si ji nazveme. V historii jim bylo pácháno bezpráví (zdaleka ne jen za 2. světové), čehož vyu/zneužívá řada židovkých organizací a jejich představitelů, přičemž jsem odhodlán tvrdit, že ve skutečnosti jim o skutečné zájmy nějakého židovského národa nejde. Ti pak docílí, že se celé dějiny Židovství podávají spíše jako katechismus než objektivní skutečnost podléhající kritickému zkoumání. Je též pravdou, že určité "zhezčování" minulosti se tu nevyskytuje poprvé - doporučuji poohlédnout se po knize R. P. Feynmanna Snad ti nedělají starosti cizí národy, kde tento posléze slavný fyzik a nositel nobelovy ceny vzpomíná na své dětství v židovské komunitě. Při vyučování o pronásledování Židů ve Španělsku za inkvizice odhalil, že řada příběhů sloužících při vyučování jako demostrační příklady byly výmyslem, "aby tomu děti lépe rozuměly".

2: Strana "odbojářů", "disidentů" (vylučuji z ní nacisty a podobnou sběř). Ti si třeba všímají toho, jak lobbysté za "židovské" zájmy nepřipustí jakoukoli diskusi, zkriminalizují popírání něčeho (jako kdyby takových věcí v dějinách jinak nebylo) a vyvodí z toho, že když skupina 1 mlží, tlačí, lobuje a lže teď, tak všechno, co se jí týká, jsou lži, včetně historických dokumentů s hromadami mrtvých těl (dodnes mě straší záběr buldozeru hrnoucí radlicí stovky mrtvol), osobních vzpomínek vojáků osvobozujících koncentráky, jednotek SS Totenkopf atd. (jinou věcí samozřejmě je, že v koncentračních táborech zdaleka nebyli jen Židé).

K výše uvedenému: lidé by neměli dopouštět zkreslování reality na tu ani jinou stranu, ale myslet hlavou. to, že někdo trpěl, není omluvou pro jakékoli jeho jednání, a jakékoli jednání nemá být ospravedlněním pro popírání skutečnosti. Já třeba málokdy souhlasím s postojem věřících a církví (když o tom přemýšlím tak vlastně téměř nikdy), ale to mi nezabrání tvrdit, že za císaře Diokleciána byli křesťané tvrdě pronásledováni.

77641

11.11.2005 09:50

Jak to bylo s omluvou za VyHubené

RE: Nepravdy na obou stranách

Vasek 86.?.?.?

Tak to už je samozřejmě jiná otázka. Že křesťanství prakticky celou dobu své existence jednalo v rozporu s tím, co hlásalo, že po vítězství křesťanství se naopak pořádaly pogromy na zastánce antických kultů, že byla potlačena vzdělanost a pokrok v přírodních vědách, že na řadě míst světa bylo křesťanství násilně indoktrinováno,to všechno svědčí o tom, že jde jen o řadovou líbivou ideologii složící k ovládání mas. Na druhou stranu tak jako nemá křesťanství monopol na pravdu a lásku, nemá monopol ani na války, zabíjení a ideologické podmaňování a jsem přesvědčen, že pokud ne křesťanství, nějaká jiná ideologie by se projevila stejně. Je ošem pravda, že příčinou pronásledování křesťanů v Římě bylo především to, že jinak nábožensky tolerantní Římané vycítili v křesťanství tu jeho vlastnost, že už z jeho podstaty vedle něj nemůže jiné náboženství existovat, tudíž se vždy cítí, že je v právu a nadřazené. To už jsem ovšem dost uhnuli od tématu.

77756

25.11.2005 23:31

Dotují dobrovolní dárci krve nedobrovolně cizí zisky?

RE: Chce to lekare.

Vasek 86.?.?.?

Na ten pripad se pamatuju, vybudovalo se drahe zarizeni Sevac na zpracovani krve, ale za prispeni clenu tehdejsi vlady (nerad bych nekoho jmenoval, je to uz prece jen nejaky cas) nakonec nikdy nezahajilo provoz, nepochybne tu sehraly roli penize zahranicnich zpracovatelu.

80251

26.11.2005 00:06

Organizátora neoficiálního překladu Harryho Pottera vyšetřuje policie

RE: Autorský zákon

Vasek 86.?.?.?

V tomto případě má postavení kolektivního správce DILIA (Divadelní a literární agentura), nevím, jak se na podobné případy dívají tam, oproti OSE přece jen nejsou případy rozšiřování knih jiným než nasmlouvaným způsobem tak časté. Samozřejmě podle §11 autorského zákona má autor právo rozhodnout o zveřejnění svého díla, takže pokud je možno doložit výrok paní Rowlingové o tom, že jí zveřejnění překladu nevadí, neměl by být problém, na druhou stranu zainteresované osoby (vydavatelství, kolektivní správce) budou jistě dělat vše pro to, aby se "něco" našlo (kdoví jestli ostatně odpůrkyni klecových lůžek nějak "neumoudří"). Jinak Policie jako taková se snaží na věci kolem autorského práva zvysoka kašlat, někdy však je nutno pro tlak z různých míst provést demonstrační akci, takže se vybere nějaký nebožák, vybrakuje se mu byt, zabaví počítač a hele, bojujeme s piráty.

80254

20.01.2006 10:37

Šaškárna kolem pomníku v Letech – kamínek do mozaiky

RE: on-line rozhovor

Vasek 86.?.?.?

Vůbec jste mě nepochopil, nejspíš čtete a slyšíte jen to co chcete. To, co prohlašuje přední Humanista Pithart je totální blbost, která nemá absolutně žádnou terminologickou oporu, bohužel naše média informují o nacionalismu právě v tomto duchu. BTW taky prohlašoval, že křesťanství není ideologie, protože v době jeho vzniku slovo ideologie neexistovalo.

Co se týče Wilsona, nevím, proč bych ho měl zatracovat, ani to ve svém příspěvku nepíšu. Koneckonců, bez této doktríny bychom možná neměli republiku. Ale vám by asi vyhovovalo Pithartovo Rakousko, ke kterému se tak rád hlásí.

89446

23.01.2006 16:31

Šaškárna kolem pomníku v Letech – kamínek do mozaiky

RE: on-line rozhovor

Vasek 86.?.?.?

Nechtěl jsem to rozepisovat, ale asi není vyhnutí. Především znovu zopakuji, že význam slova, jak ho uvádíte vy, nemá žádnou terminologickou oporu, jde pouze o dodatečnou nálepku sloužící ke zdiskreditování pojmu.

Nyní to hlavní. V politologii jsou dva základní způsoby chápání slova národ (potažmo národní stát), které jsou dány vesměs odlišným mechanismem vzniku státu.
1) Prvním je způsob daný historicky, který převládá tradičně v zemích evropských, v současné době hlavně ve střední a východní Evropě (na západ řekněme od Německa, zvláště v Británii je značně oslaben, i když tak byl původně chápán také). Národ je zde původní skupina, chcete-li majorita, která na daném území začala praktikovat organizovaný život společnosti a vtiskla ráz budoucímu územně mocenskému celku. Jednoduše řečeno, příchozí Češi zformovali Český stát, Poláci polský a tak dále. Specifikum bylo to, že na daném území zcela převládali a byli tak společenstvím jazykově, zvykově i jinak homogenní. Od toho pak plyne chápání "národního státu".

2) Politický způsob. To je způsob podstatně novější, související např. s mechanismem vzniku USA, odrážející některé myšlenky francouzské revoluce atd. V tomto systému je charakteristické to, že se nějaké heterogenní společenství (přistěhovalci v Americe z různých zemí) rozhodli osamostatnit politicky, nikoli na základě příslušnosti k etniku. Dáno to bylo tím, že přistěhovalci netvořili typickou skupinu řekněme s normálním rozdělením všech společenských pozic, ale byly to skupiny vysoce výběrové z mnoha národnostních skupin. Proto takové chápání národa jako příslušnosti k politické jednotce, ne etnické (což neznamená, že by soužití jednotlivých skupin bylo idyličtější, viz rasové problémy, které má USA dodnes, nehledě na ne zrovna nakloněnost přistěhovalcům - z celkem pochopitelných důvodů).

Pro jednoduchý příklad tohoto rozdílného chápání se podívejme na dva právní principy udělování občanství, ius sanguinis (právo krve) a ius soli (právo země). První princip se uplatňuje především v kontinentálně evropských státech a zaručuje dítěti mít státní občanství po svých rodičích, byť by se narodilo na území jiného státu. Druhý případ naopak zaručuje dítěti právo občanství narozením na území daného státu, byť by rodiče měli občanství jiné.

Pro diskusi o podobných věcech je potřeba si něco též zjišťovat, nikoli pouze podléhat (pseudo)humanistickým prorokům současnosti, nerespektujícím logický vývoj věcí a prosazujícím své velmi chatrné (zato však mediálně velmi prosazované) modely. Tím není řečeno, že by měl být nějaký národ (stát) vyvyšován nad ostatní, pouze jsem se zde snažil (velmi stručně a zjednodušeně) popsat způsob chápání pojmu stát a národ.

90048

30.01.2006 19:11

Wilhelm Gustloff

Panu Královi rozumím čímdál méně

Vasek 86.?.?.?

Hlavně v tom, čeho se vlastně snaží články jako tento dosáhnout. Především katastrofa Wilhelma Gustloffa není rozhodně zapomenuta ani v Německu ani Rusku. Za druhé. Jeho potopení bylo naprosto v souladu s válečným právem, Wilhelm Gustloff byl ve stavu válečného námořnictva, nebyl označen jako nemocniční loď ani jako loď vezoucí uprchlíky a plul zateměn válečnou zónou (taková loď musí podle norem plout bíle natřena a osvětlena, její vyplutí se musí hlásit, taková loď musí být zapsána ve speciálním seznamu, pasažéři zkontrolováni zástupci červeného kříže) a na jeho palubě se nacházelo: 192 členů posádky, 2000-4400 civilních osob, 2000 příslušníků 2. školní divize, cca 1700 příslušníků dalších jednotek Kriegsmarine (dohromady posádky asi 70 nacistických ponorek) + cca 500 raněných vojáků. Společná doprava civilistů a vojenského personálu je podle mezinárodního práva považována za válečný zločin. Zločincem je tedy ten, kdo takový transport nařídil. Obětním beránkem se pro nacisty stal kapitán, který byl popraven, ve skutečnosti pouze plnil příkaz velení, konkrétně admirálů Dönitze a Freideburga, kteří z Gdaňského zálivu evakuovali vojenský personál spolu s civilisty.

Co říkají někteří lidé, mě zas tak nezajímá, někteří lidé tvrdí, že v roce 1938 jsme pohraniční oblasti podstoupili s radostí německému bratru a k žádnému vyhánění českého obyvatelstva nedocházelo. To by bylo asi tak vše, jen bych rád, aby si pan Král tolik nenabíhal, zbytečně to schazuje jeho jinou záslužnou práci.

91144

30.01.2006 19:23

Rozbitá sklenice mléka

RE: Pozor na spekulace

Vasek 86.?.?.?

Věděl nevěděl? Toť otázka toho, jak se díváme na vědění. Nevěřím, že by existoval dokument, který by dokazoval, že Roosewelt říká "víme, že na nás zaútočí, ale necháme to být, abychom měli důvod válčit" nebo něco v tom smyslu. ohl to být dokument o tom, kolik informací shromáždily americké tajné služby a další složky, a jak nebyly schopny nebo nechtěly z nich vyvodit správné závěry. Ono aby bylo jasno, že bude s Japonskem válka, věděl KAŽDÝ, kdo se o danou mezinárodněpolitickou situaci zajímal, ostatně tomu odpovídaly plány vyzbrojování a posilování v klíčových oblastech. Problém je ten, že i když se o blízkosti konfliktu vědělo, dělalo se jako že se neví, protože si to řada odpovědných osob zvláště pod vlivem americké (tehdy) izolacionistické doktríny nechtěla připustit, brala to jen jako takové "hřmění v Mordoru" [smích]). Ale opravdu takový útok a jeho rozsah očekáván nebyl (byť mohl být) a žádný soudný člověk (a Roosewelt nepochybně soudný byl) by nemohl připustit takovou ochromující zkázu, která pro americké síly činila válku alespoň pro nejbližší dobu záležitostí velmi, velmi nejistou.

91145

30.01.2006 21:41

Rozbitá sklenice mléka

RE: Pozor na spekulace

Vasek 86.?.?.?

Tak tedy: válka na dálku se začala na straně Američanů propracovávat až během bojů, i Japonci, velcí průkopníci v této oblasti, zcela jednoznačně stále považovali za hlavní sílu své bitevní lodi (např. bývalý velitel kombinované flotily Genda), admirál Jamamoto jako zastánce letadlovek a autor ideje útoku na Pearl měl s jeho prosazením velké potíže. Za druhé nikdo nevěděl, zda by takový útok byl veden pouze na lodě, mnohem větší nebezpečí by bylo vyřazení přístavních zařízení, což bylo až druhotným cílem Japonců (bohužel pro ně) a přístav tak utrpěl jen menší škody. V případě ochromení Pearlu jako základny by Američanům byly k ničemu i slavné letadlovky, protože by neměly odkud operovat, nehledě nato, že japonské námořní letectvo bylo na počátku války mnohem lépe vybaveno i vycvičeno. Celé Tichomoří by pak bylo bez ochrany a bez jakékoli možnosti operací těžších jednotek, pro které menší základny nedostačovaly. Za třetí nebylo by možno takto riskovat případný japonský výsadek v oblasti západního Tichomoří, případné obsazení Midwaye, eventuálně i na samotných havajských ostovech (a nutno říct, že americké ozbrojené síly byly v prvních hodinách tak dezorientované, že to bylo docela dobře uskutečnitelné. Scénářů se dělá hodně, málokdo je poslouchá. Před únosem izraelských sportovců v roce 1972 také existoval podobný krizový scénář, nikdo se ale podle něj neřídil.

Co se týče porovnání bitevních lodí, Jamato a Musaši nebyly v době vypuknutí války ještě dokončeny, Jamato byla uvedena do služby týden po Pearlu, což znamená, že ji ještě čekaly zkoušky, zkušební provoz a tak dále, Musaši si počkala až do léta 1942. Byly sice těžce vyzbrojeny a pancéřovány, byly však poněkud těžkopádné a pomalé a vykazovaly některé nedostatky. Na americké straně již tou dobou byly ve službě moderní bitevní lodě Washington a North Carolina (a v průběhu roku 1942 rychle vstoupily do služby 4 obdobné lodě třídy South Dakota), které sice byly vyzbrojeny oproti japonským obrům "pouze" 406mm děly, jejich parametry však byly velmi dobré, měly vyšší rychlost a rozhodně by pro Japonce byly těžkým oříškem. Kovošrotem byste pak musel na druhou stranu označit i starší japonské lodě třídy Kongo, Fuso, Ise a Nagato, které se po rozsáhlých modernizacích účastnily průběhu námořních bojů.

91167

01.02.2006 17:57

Rozbitá sklenice mléka

RE: Pozor na spekulace

Vasek 86.?.?.?

Mé argumenty vás samozřejmě oslovovat nemusí, ostatně od někoho tak láskyplně zažraného do svých teorií to ani nečekám. Stejně ale musím dodat, že si pletete loděnici a vojenskou základnu, to je trochu rozdíl. Že se lodě konstruují roky pro mě opravdu překvapením není, zmiňované lodě vycházely samozřejmě z projektů na úrovni doby, tak jako jejich současníci třída Bismarck, britská King George V. atd. Jen si musím rýpnout, Alabama? Asi myslíte Iowu, ne? Jen nechápu, co se jejich parametry snažíte zvrátit vesvůj prospěch - O Washingtonu jste nedávno prohlásil, že by se stěží vyrovnal starým japonským lodím z 20. let. Trochu konsistence prosím. Znovu opakuji: Kdyby měli vést Američané bojové operace až ze západního pobřeží, zhruba by se to rovnalo tomu dělat výsadek do Evropy ne z Británie, ale z NY. Nebyly ony britské ostrovy vlastně taky taková podstrčená vějička? [chechtot] [chechtot]

91527

01.02.2006 21:50

Rozbitá sklenice mléka

RE: Pozor na spekulace

Vasek 86.?.?.?

"Ty starší japonské bitevní lodi byly stále prakticky ekvivalentem Washingtonu, pane. Tedy zdaleka ne takový kovošrot." Zkopírováno přesně z vašeho příspěvku. [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot]
Bitevní loď North Carolina: založení kýlu 27.10.1937, spuštění na vodu 13.6.1940, uvedení do služby 9.4.1941
Washington: 14.6.1938, 1.6.1940, 15.5.1941.
Kromě toho lodi třídy South Dakota všechny vstoupily do služby v průběhu roku 1942.
Oproti tomu Jamato vstup do služby 16.12.1941, Musaši 5.8.1942. Porovnání taktickotechnických údajů je ovšem sporné, Japonci své největší kolosy v roce 1942 nasadily pouze jako doprovod letadlových lodí, v přímém boji se octly až roku 1944 u Filipín (a to jen Jamato, Musaši cestou potopila americká letedla). Píšete, že v roce 1942 se americké loďstvo nemohlo postavit japonskému. Tak co to tedy bylo Korálové moře, Midway, desítkz malých i velkých střetů u Šalamounů atd.?

Pozn. k Langsdorffovi. Onou lodí pro zmatení byla britská loď Africa Shell, pouze se pokoušela schovat v portugalských vodách u Mosambicku, což se jí podařilo. Přesto byla zachycena, neboť německý korzár potřeboval naftu. Posádce kromě kapitána bylo dovoleno doplout ve člunech ke břehu.

Se srovnáním s výsadkem do Evropy to myslím naprosto vážně, zkuste si představit, jak bráníte Midway nebo Šalamounovy ostrovy svazem vyplovajícím ze Západního pobřeží. Jako velitel loďstva byste asi musel velmi rychle od válu.

91552

04.02.2006 11:09

Wilhelm Gustloff

RE: cisla a fakta

Vasek 86.?.?.?

Ono argumentovat s někým, kdo má uvažování omezené na úroveň zhruba 12 let věku se argumentuje poměrně těžko. Nechci si fandit, ale mám zato, že o historii 2. světové mám načteno několikanásobně více, než vy nebo deu. Zde není prostor pro podrobný popis událostí, beztak byste tomu nevěřili. Neschopnost argumentace - jaký by podle vás takový argument musel být? Ať bych citoval jakýkoli zdroj, Hubáčka, Hrbka, MacIntyra, Deightona, Churchilla, vždy by to bylo odbyto jako propaganda, nepravda, očerňování nebohých nácků nebo "neschopnost argumentace". Vážený pane, na to aby někdo jako vy nebo deu byl partnerem do diskuse, by musel projevit alespoň trochu snahy pátrat v pramenech, skládat obraz dohromady a používat to, čím nás příroda obařila, hádáte správně, mozek. Vlastně nevím, proč vám vůbec odepisuju, protože pochybuju, že to padne do slyšícího ucha. [pláč] Má úcta.

91892

04.02.2006 11:12

Wilhelm Gustloff

RE: cisla a fakta

Vasek 86.?.?.?

Je to celkem jednoduché, německé lodě samy zneužívaly neutrálních vod, kterými se s oblibou plavily s cenným nákladem. Zaminování vod byla jen reakce, za války vždy účel světí prostředky a koneckonců jak Norská vláda, tak veřejné mínění byly silně nakloněny Britům.

91893

04.02.2006 16:13

Wilhelm Gustloff

RE: cisla a fakta

Vasek 86.?.?.?

Jak s malým dítětem. Jestli vám jde o to jednu větu, tak možná kdybyste u ní trochu přemýšlel. Věta zní: "...invazi do Norska a přes Belgii do Francie. Dvě věty souředně spojené označující dvě operace. Jinak vlastně nevím, co vám mám odpovídat, protože ve svých příspěvcích vlastně nic netvrdíte. Aspoň napište, jak to tedy bylo, když tak jak to tvrdím já to nebylo, do té doby nemám co říct.

91922

05.02.2006 17:18

Wilhelm Gustloff

RE: cisla a fakta

Vasek 86.?.?.?

Nevim, co je v tom za okecávání. Připravovala se 1) invaze do Norska a 2)invaze přes Belgii do Francie. Kromě toho, když už se chcete hádat a zároveň tvrdíte, že neproběhla námořní invaze, jak to tedy bylo? Už vás o to žádám podruhé. Prosím, odpovíte? Podáte konečně "opravený konečně správný" pophled, nebo umíte jen blbě kecat?

92002

06.02.2006 13:54

Wilhelm Gustloff

RE: cisla a fakta

Vasek 86.?.?.?

Ach jo. Kdybyste si opravdu viděl na špičku nosu. Co spojencecké závazky? Co napadení Polska? To jako nic? Francie již porušila svůj závazek vůči Československu v roce 1938. Protože Hitler nerespektoval ustanovení Mnichova, který zaručoval bezpečnosat zbytku Československa, a v březnu 1939 obsadil zbytek státu, Británie a Francie protestovaly, zároveň s prohlášením, že obdobný akt vůči Polsku nebudou už tolerovat. Byl to pěkně prosím Hitler, kdo napadl Polsko, vy osle (kdo plká takový hovadiny, jako vy, nezaslouží si být šetřen ve výrazivu), a jak Británie, Tak Francie daly Německu ultimátum ke stažení. Ten neuposlechl, a v souladu s mezinárodním právem tak vznikl válečný stav mezi těmito dvěma zeměmi a Německem. Ale má to vůbec cenu vysvětlovat, když pro vás je Hitler nebohou obětí a jeho Drag nach osten vám nijak nenormální nepřijde?

92107

06.02.2006 21:11

Wilhelm Gustloff

RE: cisla a fakta

Vasek 86.?.?.?

Nikdy jsem netrdil nic noveho, jak rikala moje profesorka chemie na gymplu pro mene chapave jeste jednou, spis vam to konecne do vaseho mozecku dorazilo [chechtot] [chechtot] [chechtot]

92177

06.02.2006 21:16

Wilhelm Gustloff

RE: cisla a fakta

Vasek 86.?.?.?

A v čem prosím? Kde tvrdím něco, co není pravda? Mohl byste být konečně konkrétní? Ještě jsem od vás neslyšel jediný argument na podporu vašich tvrzení, kromě toho, že jsem demagog. Tak vás, tuším již potřetí, žádám, opravte mě, kde se mýlím, jak to bylo doopravdy.

92179

06.02.2006 23:08

Wilhelm Gustloff

RE: cisla a fakta

Vasek 86.?.?.?

Abychom se nehandrkovali o blbostech, misto slova "noveho" ma byt "jineho", chybicka se vloudila.

92190

07.02.2006 10:38

Wilhelm Gustloff

RE: cisla a fakta

Vasek 86.?.?.?

Porírám snad, že jsem to řekl? Já pořád nechápu, kde tam vidíte nějaký problém. Ano, invaze do Norska a přes Belgii do Francie, napíšun to klidně tisíckrát, nevidím v tom absolutně problém. Jestli vás to uklidní, můžu k tomu dodat, že jsem to asi napsal moc složitě, nepočítal jsem totiž s tím, že by to četl někdo s natolik sníženou inteligencí jako vy, kdo v tom vidí problém. Příště si budu pamatovat, že někteří lidé nedosahují dostatečné inteligenční úrovně, tedy budu ještě ex post vysvětlovat, co která věta znamená. Možná jsem masochista, když mě ještě neomrzelo odpovídat na vaše plky, ale přece jen bych se rád dozvěděl, jak to bylo podle vás. Počtvrté žádám, prosím vás, udělejte to pro mě, řekněte, jak to bylo (když takhle to nebylo), aspoň jednou ať z vás vypadne argument.

92246

08.02.2006 22:31

Wilhelm Gustloff

RE: cisla a fakta

Vasek 86.?.?.?

Jako obvykle vám prsty běhají po klávesnici aniž by byly řízeny vaší CNS. Mluvíte o Polsku ve vztahu k UK+F, eventuelně SSSR, to, o čem raději nemluvíte, je napadení Plska Německem. Či je to opět jen propaganda očerňující nevinnou oběť války? Ale dobrá, příště si již budu pamatovat, že kromě normálních lidí mě můžete číst i vy. Ovšem odpovědi na mou (dokonce čtyřikrát vznesenou) žádost jsem se opět nedočkal, ach já nešťastný
[chechtot] [chechtot]

92437

09.02.2006 21:28

Wilhelm Gustloff

RE: cisla a fakta

Vasek 86.?.?.?

Nechci už zužovat ty nudle, tak to založím coby nový příspěvek.

92601

09.02.2006 22:03

Wilhelm Gustloff

Pro pana Táborského

Vasek 86.?.?.?

Pane Táborský, vy o voze a já o koze (či naopak). Já vás žádal o popis toho, jak to bylo doopravdy s napadením Polska a invazí do Norska. Sitzkrieg, podivná válka, či jak to budeme nazývat, je mi samozřejmě obdobím známým, že byly pozemní boje na západě minimální, je samozřejmě pravda, o moři sice mluvíte, zcela však opomíjíte ponorkovou činnost, boje v pobřežních vodách, které byly intenzivní (ostatně přečtěte si německou!!! knihu Žraloci a malé ryby). Již jsem několikrát zmiňoval, že spojenecký postup byl zcela neadekvátní válečné situaci. Ostatně traduje se případ, kdy po anglickém letákovém „náletu“ na Německo se ptá velitel posádky na průběh letu a ptá se na shození letáků: „A rozvázali jste ty balíky před shozením?“ – „Ne.“ – Proboha, vždyť to mohlo někoho zabít.“ Co se týče té letecké statistiky, docela by mě zajímaly zdroje, protože veškeré zdroje uvádějí něco jiného (dokonce i staré za komunismu vydané knihy).

V hodnocení Sitzkriegu jinak nejsme (víceméně) ve sporu. Otázkou je, co z toho vyvozujete. V diskusi o Norsku navozujete dojem (alespoň to tak chápu), že Německo bylo do války zataženo proti své vůli ze strany spojenců, přitom jedním dechem dodáváte spojeneckou pasivitu, neschopnost. Opravdu nevím, co tím vlastně chcete říct. To je to, oč vás celou dobu žádám, jestli to nebylo dosud srozumitelné, tak teď už snad ano.

Dodatek. S tím Altmarkem už byste mohl dát pokoj, jistě velmi dobře víte, že na jeho palubě se nacházeli britští námořníci z lodí zajatých Grafem Spee, vedle toho byste si mohl zjistit, že Altmarku nebyla způsobena škoda, pouze byli z jeho paluby zajatci osvobozeni a loď propuštěna. Altmark měl ještě dlouhou službu a potopil se až při plavbě na Dálný východ.

92609

10.02.2006 22:05

Test svobody projevu

RE: Je to test svobody projevu?

Vasek 86.?.?.?

Co se týče ČR, tak proto, že se k tomu kdysi zavázal po
krádeži církevního majetku, který dodnes nevrátil.


Teda nejsem v tom odborník, ale neměla by církev náhodou žít v chudobě?

92781

11.02.2006 10:14

Test svobody projevu

RE: Je to test svobody projevu?

Vasek 86.?.?.?

Samozřejmě nezpochybňuji mnoho zásluh církve v péči o chudé a potřebné, na druhou stranu jiní členové církve měli z "šíření slova božího" osobní prospěch, stejně tak často sloužilo náboženství k ovládání mas a církev v historii mnohokrát vystupovala spíše jako mocenský a politický subjekt. V současné době na poli dobročinnosti nevidím rozdílu mezi církví a jakoukoli dobročinnou nadací a nechápu, proč bych na církev měl přispívat ze svých daní, když sociální politika je záležitostí státu (neříkám, že by ji plnil zrovna optimálně, jenže stát tvoří občané, kdežto mezi církví a člověkem obecně žádný původní vztah neexistuje).

92852

08.03.2006 08:05

Vietnamci v Čechách: Opravdu jen nešvar?

RE: Mimoradne hloupy clanek

Vasek 86.?.?.?

Zajímalo by mě, odkud máte tak přesné údaje, to zaprvé. Za druhé by mě zajímalo, jaké máte představy o placení daní u "solidních podnikatelů". Dělá se to takhle: šéf do práce jezdí mercedesem a ve velmi drahém obleku, ale když jde na finančák, vezme si otlučené auto svého náměstka a rozdrbané džíny (osobně viděno).

P.S. píše se výjimka, neškodilo by vám mrknutí do pravidel českého pravopisu, když si tak hrajete na obránce národní identity.

96471

08.03.2006 23:08

Vietnamci v Čechách: Opravdu jen nešvar?

RE: Mimoradne hloupy clanek

Vasek 86.?.?.?

Mluvím o tom, že krácení a neplacení daní rozhodně není specifikum Vietnamců, jestli to nebylo dostatečně jasné. Jo, identickému srandistovi nerozumím. Když jsme u toho googlování: studie o trestných činech cizích státních příslušníků (2002) - osob s vietnamskou ustátní příslušností 27146, stíháno 430, nejčastějším trestným činem je porušování práv k ochranné známce (čim vic pruhy, tim vic Adidas) - činí to 52% veškeré trestné činnosti této skupiny (upřímě copak někdo věří, že skutečně jimi prodávané zboží je značkové?). V celkovém počtu trestných činů cizinců činí trestné činy této skupiny 9%. Žádal jsem ať uvedete data podporující vaše argumenty, což jste neučinil. Nemusí být každá žádost po vás jen tržně motivovaná, jde o férovost diskuse.

96611

09.03.2006 23:27

Vietnamci v Čechách: Opravdu jen nešvar?

RE: Mimoradne hloupy clanek

Vasek 86.?.?.?

Nic nového pod sluncem ani žádná specialita Vietnamců, takto jedná značná část obchodníků od doby zavedení daní a cel až dosud, jen to umějí lépe kamuflovat (nebo více uplácí). Já nepopírám, že to dělají, mluvím o tom, že nebudu obviňovat jen je za něco, co dělají i jiní.

96736

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Poděkování NATO za ochranu? A před kým?04.06.20 17:20 Neurčeno 2

V Turkmenistánu zakázali covid-1903.06.20 00:08 Turkmenistan 1

Jak zastavit Nord Stream 2?03.06.20 00:00 Evropská unie 3

V Americe pokračuje rabování a násilnosti, média mají zlomyslnou radost01.06.20 11:14 USA 21

Twitter schoval?29.05.20 20:08 USA 8

Občané města Jeseníku proti 5G sítím28.05.20 17:13 Česká republika 12

Lidé (ovčané), co si vzali modrou pilulku27.05.20 18:00 Neurčeno 7

Veselý a Lipovská se stávají členy Rady ČT; kavárna plive krev27.05.20 17:04 Česká republika 2

Bill Gatesův plán, jak proočkovat svět27.05.20 16:05 Neurčeno 1

"Demonstrace" proti 5G sítím na Malostránském náměstí. Chjo27.05.20 11:39 Česká republika 11

Roman Prymula je ve střetu zájmu - šéfuje např. vakcinologické společnosti24.05.20 23:45 Česká republika 4

Už to začíná pronikat do mainstreamu: V Česku epidemie nebyla a není22.05.20 14:30 Česká republika 7

Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny19.05.20 22:49 Česká republika 9

Musk a jeho vesmírné smetí: svět mlčí19.05.20 17:40 Neurčeno 1

Na Ukrajině už pronajímají i dělohy žen. Hnus19.05.20 17:29 Ukrajina 2

Rok vězení za vyznačení hranice mezi Čechy a Moravou19.05.20 17:19 Česká republika 3

Další kulturní obohacení: U Ahmeda se našla hlava sedmnáctileté Švédky19.05.20 14:41 Švédsko 2

Dodržujete odstup?18.05.20 15:04 Česká republika 4

Covid-1984, tajemný Hamáčkův agent16.05.20 00:08 Česká republika 16

Plynovod Nord Stream 2 v Německu narazil. Nedostal výjimku z pravidel EU15.05.20 15:54 Evropská unie 3

Měnové kurzy

USD
23,52 Kč
Euro
26,63 Kč
Libra
29,65 Kč
Kanadský dolar
17,40 Kč
Australský dolar
16,33 Kč
Švýcarský frank
24,59 Kč
100 japonských jenů
21,58 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
6,00 Kč
100 maď. forintů
7,72 Kč
Ukrajinská hřivna
0,88 Kč
100 rublů
33,94 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 317,47 Kč
1 unce stříbra
417,52 Kč
Bitcoin
230 640,18 Kč

Poslední aktualizace: 4.6.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?