Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 799 příspěveků, 8 různých jmén: <nic>, Clevinger, Emma, Emma Bovary, Emma Bovary, Emma., Emma.P, Gunther Wunker.

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

08.12.2005 02:27

Jíme potraviny z ropy

RE: Jeden z clanku ve www.fromthewilderness.com

Emma Bovary 84.?.?.?

Pan Táborský o tom jistě slyšel ale zajímavější mne přijde že Kuba je takovým trnem v oku US administrativy zatímco

http://www.geocities.com/nma_america/bush_zemin_china.jpg

http://rankinrob.typepad.com/rankinblog/Kim-Albright-thumb.jpg

82365

08.12.2005 16:15

USA v proměnách času

RE: Nejen Richard Král kritizuje,

Emma Bovary 84.?.?.?

>dalej, povedal Pinter(mimochodom zidovskeho povodu, inac, by zrejme jeho sanca ziskat cenu svedskych bankarov za literaturu, bola rovna nule),<

Italský dramatik Dario Fo má velmi podobné spíš ještě mnohem radikálnější názory než Harold a Nobelovku za literaturu dostal taky. A Žid není.

82482

08.12.2005 16:25

USA v proměnách času

RE: Nejen Richard Král kritizuje,

Emma Bovary 84.?.?.?

Ono bylo velice zajímavé když NATO bombardovalo Jugoslávii tak Pinter tehdy byl zrovna v Praze na nejakém divadelním festivalu. Setkal se i s Havlem. Pinter podporoval v 70 a 80 letech disidentské skupiny v sovětském bloku odtud plyne jejich společná známost. Jakési české radio (myslím že ČRo3- Vltava) udělala s Pinterem interview kde ostře kritizoval americkou vládu, Tonyho Blaira a prohlásil že USA jsou viníkem všech tragédií co se na Světě odehrávají. Bohužel redaktorka věrna konformismu tak typického pro české novináře se ho nezeptala na to nejzajímavější totiž co říká postojům svého bývalého kolegy Havla na právě probíhající akci NATO.

82485

08.12.2005 23:24

Podivný případ Jiřiny Šiklové

RE: Nový kádrováci povstali

Emma Bovary 84.?.?.?

Pár sporných jmen by našlo Kissinger, Begin, Arafat.

82578

08.12.2005 23:54

USA v proměnách času

RE: pane Kral mohu se zeptat?

Emma Bovary 84.?.?.?

Já opravdu nevím co chcete slyšet. Dáte sem odkaz že jakejsi jihoafrickej potentát kohosi znásilnil a co mám jako k tomu říct.
Pokud jsem tady někdy psala o JAR tak jen v té souvislosti že jsem snažila upozornit na schizofrenii některých zdejších přispěvatelů (tím nemyslím zrovna vás) kteří o stošest perou do rasistického Israele a zároven roní slzy že skvělý apartheid v JAR skončil. Přitom Palestinci jsou původní obyvatelé stejně jako černí Jihoafričané zatímco Židé a bílý přistěhovalci v JAR jsou kolonizátoři. Btw tady máte jednu reportáž
http://www.reflex.cz/Clanek16490.html
Psal jste i cosi o Zimbabwe. Mugabe je bezesporu rasista krom toho několikrát zautočil i na homosexuály takže i homofob což dokazuje že rasové předsudky a homofobie jsou často společným rysem bez ohledu na barvu pleti. Viz Theodore Adorno : Authoritarian Personality.
Na tom vyhánění bilých farmářů mne jen snad trochu zaráží že stejný ohlas nevyvolali masakry černých odpůrců Mugabeho režimu kterých bylo řádově víc a odehráli se v době kdy ještě nikdo bělošské farmáře neperzekuoval.

82586

09.12.2005 00:06

USA v proměnách času

RE: Doporucena povinna cetba pro nase levicaky..

Emma Bovary 84.?.?.?

>Pane Veliky, je toto tentyz komentator ktery ma rad telefonni sex a nechava se inspirovat vlozenim si maleho vibratoru do annusu? Jestlize ano, tak je pochopitelny jeho zpusob psani.
Ovsem nedodal jste pro ctenare kteri tohoto pravicackeho idiota neznaji, ze vystupuje na Zionisty sponsorovanych kanalech. A to jak na radiu, tak i na televizi.<

O Reilly uvádí nějaký talk-show na Foxu ne? Tohoto novináře nám dával jako vzor férové žurnalistiky za příklad ten geniální fyzik z Rutgers University Luboš Motl ještě když se dalo diskutovat u Čulíka na Blistech. Ty pikantní informace jsou zajímavé ja měla za to že je to nějaký bohabojný katolík (soudě podle jména Ir) a žije v počestném svazku s jednou ženou na celý život. [smích]

82588

09.12.2005 00:49

Rakouské pokání

RE: At si zide Izrael nechaji -

Emma Bovary 84.?.?.?

>Jo, filmy taky a to nejenom v kině. Takovej Švindlerův seznam, to byla studnice pravého poznání, ouplnej skvost Hollywoodu. To málem předčilo Ajznštajna, nebo jak se jmenoval ten otec sovětské historické kinematozmatkie.<

Pane Táborský nechci vás nijak shazovat ale podle te vaší slavné recenze na Gibsonův krvák se vyjadřujete k tématu o němž máte asi dost mlhavé povědomí ale možná se mýlím. Ono na vašem ryze subjektivním názoru ani moc nezáleží ale jen tak pro zajímavost na největším filmovém servru imdb.com má Schindlerův pardon ehm Schwindlerův seznam rating 8,8 (hlasovalo 110 523 diváků) zatímco Gibsonovo The Passion of the Christ 7,3 (38 924 hlasů) tolik Vox Populi. (Když už zminujete Sergeje Eisensteina tak jeho nejslavnější film jehož slavná scéna s kočárkem na schodišti byla bezpočtukrát parodována má rating 8,1) Stejně irelevantní jako váš je i můj názor. Gibson i Spielberg jsou IMHO velice podobní režiséři kteří točí komerční filmy (patřící spíš k té lepší polovině komerční tvorby i když ten poslední Spielbergův opus podle slavného románu H.G Wellse je prý docela crap) pro masové publikum co sem tam posbírají i nějaké ceny na Academy Awards ale rozhodně ani jeden nepatří k tomu nejlepšímu co současná americká kinematografie nabízí.

82594

09.12.2005 01:06

Rakouské pokání

RE: At si zide Izrael nechaji -

Emma Bovary 84.?.?.?

Prosím snažně milý René nesnažte se být vtipný když to neumíte. Působí to trochu křečovitě O.K?.

82598

09.12.2005 01:53

Rakouské pokání

RE: At si zide Izrael nechaji -

Emma Bovary 84.?.?.?

Zase se tak nepodcenujte patříte spíš do té inteligentnější poloviny zdejších přispěvatelů a občas máte i pravdu akorát ten vtip se vám moc nepovedl [mrknutí jedním okem]

82612

09.12.2005 02:05

Podivný případ Jiřiny Šiklové

RE: Oko za oko a zub za zub,to prece je hlavni zidovske heslo,ze ano?

Emma Bovary 84.?.?.?

>Politicky korektně to je nepochybně z tradičních judeo-křestanských principů, ne? A řekl bych, že s US ministrem vnitra s izraelským občanstvím vypadá US vnitřní politika víc na judeo- než na křesťanské principy.<

Pane Táborský snad nechcete tvrdit že vnitřní politika USA stojí a padá s jedním člověkem. Co třeba současný Attorney General ten je taky Jew?

82613

09.12.2005 02:18

Mýtus revizionistů

RE: Dokument prosim.

Emma Bovary 84.?.?.?

Lustig je v kontextu světové literatury bezvýznamná persona. Znají ho jen v Czechlandu a mezi českými emigranty. Jeho jediné téma o kterém píše dokázali mnohém lépe podat jiní třeba Primo Levy. Lustig párkrát vystupoval v České Televizi. Většinou v pořadech co uváděl dr Přidal jednou byl dotazován na Pata Buchanana bylo to zrovna v době kdy Buchanan vyhrál jakési primárky a MF Dnes psala o nebezpečí antisemitismu v USA. Lustig tehdy řekl "On (Buchanan) není Adolf Hitler je to takový pravicový až polofašistický Ferdinand Peroutka" Pak byl v další debatě opět moderované Přidalem o izraelsko-palestinském konfliktu. Jako další tam byl nějaký novinář nepamatuji si jméno nějak od J křestní i přijmení. Ten měl celkem rozumné názory a s usměvem říkal že už kdysi v podobné debatě vystupoval a přišli mu přibližně dvě stejné hromádky dopisů přičemž v první hromádce mu spílali do židomilů zatímco v druhé do zaprodannce arabských ropných magnátů.
Lustig měl dost extrémní názory navrhoval odsun Palestinců do Jordánska, nadával na jakéhosi britského rabína který kritizoval Šarona a vůbec většinou demagogicky plácal.

82614

09.12.2005 02:27

Mýtus revizionistů

RE: Kdyz ,tak zvani zide ,rikaji,ze byl holocaust,tak proc delaji holocaust jinym,kdyz tak trpeli,jak rikaji.

Emma Bovary 84.?.?.?

První fotka je Babi Jar 1941 jen nějací mrtví "židobolševici" na které dopadla spravedlivá ruka zákona osvoboditelů od "židobolševismu" z SS-Einsatzgruppen.

Druhá fotka jsou notoricky známé záběry konkrétních důsledků tzv experimentu "rurálního komunismu" o který se na konci 70.let pokusilo několik absolventů Sorbonny v jedné východoasijské zemi než jim to Viet Kong zatrhl.

82616

09.12.2005 02:33

USA v proměnách času

RE: pane Kral mohu se zeptat?

Emma Bovary 84.?.?.?

Katolík ještě nemusí být nutně bigotní hnup. Tady máte jeden příklad.
http://www.lesba.sk/view.php?cisloclanku=2003102404

82617

09.12.2005 20:46

Podivný případ Jiřiny Šiklové

RE: uroven redaktoru

Emma Bovary 84.?.?.?

>keby sa Siklova pokusila popriet oficialne cisielka. keby napriklad zacala tvrdit, ze 6 milionov je len pät milionov(dva roky nepodmienecne),
<

Tohle tvrdí Bakalář v TSV a nikdy za to stíhán nebyl. I britský konzervativní publicista v Dějinách židovského národa mírně podhodnocuje číslo 6 milionů a taky mu to prošlo. Google vy vůbec nechápete gro celeho problému popíraní holocaustu. Nejde o to že někdo tvrdí že zemřelo min jak 6 milionů lidí ale úplně o něco jiného.

82759

09.12.2005 20:52

USA v proměnách času

RE: Dobrý článek

Emma Bovary 84.?.?.?

Condoleezza myslím řekla že kandidovat nehodlá. Mluví se o bráchovi Jebovi, o Giulianim, o Johnu Mc Cainovi. Nemyslím si že by připadný souboj Condoleezzy s Clintonkou dopadl nějak výrazně ve prospěch jedné nebo druhé strany. Bylo by to přibližně stejné jako loni a v roce 2000. East and West Coast pro demokraty, vnitrozemí pro G.O.P. H. Clinton navíc patří k té části Demokratické partaje která podporuje Bushovu zahraniční politiku.

82761

09.12.2005 21:02

Pošlete vánoční pohlednici vězňům za své přesvědčení

RE: O čem vám ve Zvědavci neřeknou

Emma Bovary 84.?.?.?

KSM, Mladí konzervativci, Mladá pravice nebo Národní odpor se věsměs vyznačují dost simpletonským pohledem na Svět. Navíc tyto spolky se navzájem nenávidí ačkoli se svými jednoduchými ideologickými schématy podobojí jako vejce vejce. Nakonec posudte sám.

http://www.eportal.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=590

http://www.eportal.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=554

www.ksm.cz

http://www.odpor.info/index.php?id=6&clanek=18

82764

09.12.2005 22:12

Pošlete vánoční pohlednici vězňům za své přesvědčení

RE: O čem vám ve Zvědavci neřeknou

Emma Bovary 84.?.?.?

>Ten eportal je asi nejhnusnější.< Mladých komunistů je mi spíš líto.

Mne ten eportal přijde trochu jako Blesk třeba jak se tam pořád zabývají tématy typu reality show VyVolení, Big Brother nebo SuperStar. Mladá pravice je jakási marginální frakce která se odtrhla od Mladých konzervativců kterým se taky říká ODS-jugend nebo Klaus-jugend protože prý byly malo euroskeptičtí a nedostatečně pravicový. 11 září pořádala Mladá pravice demonstraci proti "islámskému terorismu" před nějakým barákem kde se scházejí čeští muslimové byla to velice humorná zaležitost sešlo se jich tam šest a mávali americkou a israelskou vlajkou. http://www.pravice.org/grafika/fotky/islam05/21.jpg.
S Eportalem je uzce spřízněn web http://www.eurabia.cz/ i když správný název by asi byl "Der ewige muselman" někteří lidé co píšou na eportal píšou i sem.

>Mladých komunistů je mi spíš líto.<

Na KSM mne nejvíc zaráží jejich dogmatičnost která je ještě horší než u KSČM. Radikální levice hraje v současném systému poměrně důležitou ulohu protože upozornuje na výstřelky globálního neoliberálního kapitalismu a může je do jisté míry korigovat a činit snesitelnější pro lidi kteří zrovna nemají milionová konta v bance. Bohužel mi připadá že čeští komunisté jsou naprosto odtrženi od debat které nastoluje radikální levice na Západě. Možná zde hraje roli že neznají jazyky ale u těch mladých komunistů bych očekávala že budou zcestovalí a že to bude jinak [zmaten]
KSČM se naopak silně orientuje na KS Ruska jejiž předseda navrhuje znovu postavit pomníky Stalinovy v ruských městech a na poslední totalitní režimy komunistického typu. Podivný je taky poměrně silný šovinismus ve vztahu k Němcům.

>Kdo vlastně zabil Anežku Hrůzovou?<

V České Televizi o tom byl před pár lety dokument a vyšla i kniha http://www1.vltava.cz/store/GoodsDetail.asp?sCGoodsID=SE00584358


82773

09.12.2005 22:16

Pošlete vánoční pohlednici vězňům za své přesvědčení

RE: O čem vám ve Zvědavci neřeknou

Emma Bovary 84.?.?.?

>Na otázku jste mi neodpověděla, paní Bováryová<
Já jsem nikdy na žádné akci komunistických komsomolců nebyla takže nevím ale asi ne ty další spolky mají jiné fetiše než Klementa Zlína.

82774

09.12.2005 22:36

Pošlete vánoční pohlednici vězňům za své přesvědčení

RE: BTW, ta demonstrace...

Emma Bovary 84.?.?.?

Jo máte recht bylo to před Sv.Václavem k tomu centru českých muslimů se pak přesunuli co dořečnili.

82780

09.12.2005 22:46

Pošlete vánoční pohlednici vězňům za své přesvědčení

RE: O čem vám ve Zvědavci neřeknou

Emma Bovary 84.?.?.?

Máte to v přispěvku 82586 pod článkem USA v proměnách času.

82782

09.12.2005 23:47

USA v proměnách času

RE: Dobrý článek

Emma Bovary 84.?.?.?

IMHO dostatečně inteligentní jsou obě Hillary je podle mne chytřejší než její manžel Nicméně to snad přece nehraje v US president volbách až takovou roli. Kdyby to aspon zčásti platilo tak v roce 2000 vyhraje Gore a loni Kerry.
Btw: Komu budete v červnu fandit na World Cupu dnes byl los a jsme spolu ve skupině http://www.sport.cz/fotbal/f_repre/71801-fotbaliste-narazi-ve-skupine-na-italii--ghanu-a-usa.html

82795

09.12.2005 23:50

USA v proměnách času

RE: Dobrý článek

Emma Bovary 84.?.?.?

>Rice naprotimu udělala ve 23 letech doktorát (doktoráty, neboli PhD většinou lidé nedostávají dříve než po třicítce) pouze vlastní pílí, tenkrát nebyla žádná affirmative action, spíše naopak, černí a ještě k tomu ženské byli spíše diskriminovány.<

Zase plácáte základy afirmativní akce byly položeny už za J.F.K a hlavně se to rozjelo za Johnsona. Condi bylo loni padesát takže jestli dobře počítám PhD dostala v roce 1977.

82796

10.12.2005 18:48

Pilátovo krédo

RE: Kde se politika micha s nabozenstvim za jednim ucelem ,dostat moc ,kontrolovat masy lidi.

Emma Bovary 84.?.?.?

Roberte máš u mě bod. Tentokrát sis vybral dobrej zdroj.[mrknutí jedním okem]
Dissidentvoice.org rozhodně nejsou rasisti nebo náckové.
Jak vidím jedna potrefená husa (milovník japonské kultury a potenciální volič Národní strany a Sládka) se už ozvala.

82898

10.12.2005 18:53

Pilátovo krédo

RE: Kde se politika micha s nabozenstvim za jednim ucelem ,dostat moc ,kontrolovat masy lidi.

Emma Bovary 84.?.?.?

Tohle je taky dobrý
[mrknutí jedním okem]
http://www.dissidentvoice.org/Sept04/MickeyZ0925.htm

82899

10.12.2005 22:19

Máme ještě vůbec nějaké právo na soukromí?

RE: Stádo hovad - bez dustojnosti

Emma Bovary 84.?.?.?

O.K trodasi to je good joke sice krapet přehnaný ale prakticky se to shoduje se stanoviskem AI. Odkud si to vzal?

82918

12.12.2005 16:35

Rakouské pokání

RE: At si zide Izrael nechaji -

Emma Bovary 84.?.?.?

>Nemci vyzbierali len na pomoc obetiam Tsunami 670 000 000 Euro, takmer jednu miliardu dolarov a napriek tomu, zostanu az do konca sveta fasistami<

Tohle se mi zdá trochu přehnané slyšela jsem názory mnoha Židů at už přímých "holocaust survivors" nebo někoho komu nacisté zavraždili někoho z rodiny a opravdu ani v jednom případě nedával nikdo najevo nenávist k Němcům nebo je obvinoval z fašismu. Mám spíš dojem že antiněmecké resentimenty jsou v důsledku 40 let trvající propagandy o "západoněmeckých revanšistech" poměrně silné v Čechách hlavně u starších lidí a některé politické strany na tom staví svoji retoriku naprosto v extrémní podobě to bylo u strany dr Sládka. S německou kartou hrají komunisté do jisté míry i ODS a někdy i ČSSD.
IMHO dnešní Němci mají s Němci co dostali k moci Adolfa jen velmi málo společného.

83086

12.12.2005 21:26

Rakouské pokání

RE: At si zide Izrael nechaji -

Emma Bovary 84.?.?.?

>pozrite sa, ake role dostavaju od zidovskych reziserov, producentov vo filmoch.<

Já těch německých herců a hereček zas tolik neznám nejlepší je asi Udo Kier kterýho do všech svých filmů obsazuje Lars von Trier (nevím jestli je nebo není Žid) a vesměs jsou to role negativní jako třeba ten sadista-námořník v Breaking Wawes nebo aspon bizarní jako kojenec který se narodí jako dospělí v TV seriálu Riget ale pochybuju že to nějak souvisí s národností Kier na to má ksicht. Ale možná znáš nějaké jiné příklady.
P.S V Hollywoodu se asi z germanische schauspilerin nejvíc prosadila nebožka Marlene Dietrich a ta hrála snad všechny možný role.

83123

13.12.2005 23:19

Bartovi vypovídají ledviny

RE: No, my máme zrovna ten samý problém

Emma Bovary 84.?.?.?

>devět let u psa je už stáří a v tom věku bohužel už psi běžně umírají. Vloni takto pochovali sousedi 10 let starou Axu.<

Tohle ale platí pro pejsky jiných ras než je Bart (vlčáci, kolie apod)
Psi Bartovy rasy se průměrně dožívaji až 15 let někdy i víc.

83351

19.12.2005 16:28

Válka s Íránem: nedočkavé čekání

RE: Co je špatné pro Žida, je pro mě dobré? NE!!! V tom se pan Král mýlí!

Emma Bovary 84.?.?.?

>Nebezpečím jsou multi-kulti rozlezlí židovští neomarxisté. Ne židovští vlatenci. To jsou naopak naši potenciální spojenci na první frontové linii!<

Tak a ted už se jen přihlásit k Nillbertovi do jeho fanklubu [smích]

84402

19.12.2005 16:34

Válka s Íránem: nedočkavé čekání

RE: Vybereme co se hodí

Emma Bovary 84.?.?.?

Srovnávat současného iránského prezidenta (i když je to jinak fanatický magor) aspon co se týče vztahů k Židům s Hitlerem je nesmysl. Ahmadinežád nevyzývá k nějakém vyhlazování konkrétního etnika ve smyslu nacistického "final solution". Pokud se dají jeho postoje k něčemu přirovnat tak k Robertu Mugabe a jeho postojům k bílým farmářům.

84403

21.12.2005 23:57

Bartův poslední den

To je druhej článek na netu

Emma Bovary 84.?.?.?

který mi vehnal slzy do očí.

84949

22.12.2005 01:15

Bartův poslední den

RE: To je druhej článek na netu

Emma Bovary 84.?.?.?

>Smím vědět, který byl ten první?<

Ten první byl z Guardianu reportáž o Iráčanovi který přišel o ženu a všech pět dětí při první válce v Zálivu. Bylo to během bombardování Bagdádu v únoru 1991 kdy došlo k zásahu bunkru který byl mylně považován za vojenský objekt. Český překlad vyšel v Britských listech ale nechce se mi to hledat tamní systém archivování starých článků je dost komplikovaný v porovnání se Zvědavcem a kdo ví jestli je to ještě on line vůbec dostupné.

84971

02.01.2006 00:51

Jak Britské listy dohlížejí na cenzuru jinde

RE: Pravda smrdí - ale ne jen Čulíkovi

Emma Bovary 84.?.?.?

>Čulík se diskuze bojí - jako každý, kdo na ni nemá.<

Nechápu moc důvody proč Blisty zrušili diskuse navíc mám dojem že tamní uroven nebyla uplně nejhorší každopádně Čulík reaguje vždy na maily což se třeba o takovém "Richardu Královi" říct nedá. Čulík diskutoval v roce 2002 v klubu Netopýr na ČT2 oponentem mu byl František Novotný alias "Mrož" z Neffounova Psa který má dost podobné názory jako ty jen není tak radikální. Čulík tohoto člověka argumentačně rozsekal na cucky i když je asi pravda že to byl dost snadný soupeř.

>(a hlavně naznačuje jaký je pracháč, podobně jako z cenou permanentky do fitnesu....jak úsměvné od člověka který tu permanentně loudí na svém fanklubu předplatné a dary [chechtot] ) <

[zmaten]

> A já mu k tomu napsal tento komentář:

TO je pan Stwora
typické - člověk který se znaží zesměšnit smrt milionů Židů v plynových komorách , je příliš citlivý na to aby náhodou nerozvrkočil svého pejska stresem z návštěvy nemocnice , objedná mu euthanázii do domu... přemejšlel si někdy nad stresem v dobytčácích co mířili do Osvětimi? nad pohledem do hlubokejch LIDSKEJCH očí , stovek očí co viděli tvý "hrdinní" gestapáci když otevřeli plynovou komoru?
Jestli tu někdy byl článek kterej dokonale ilustroval pokřivenost tvý duše - tak to je tenhle. Psi jsou pro tebe víc než lidi (který ti nic neudělali - jen sis je vybral). Hitler na tom byl stejně.<

1)Kdyby holocaustová lobby nezavírala své odpůrce a neudělala si z celé tragédie vynosný kšeft tak by Stwora nikdy o oficiální verzi holocaustu nepochyboval.
2) Stwora není nacista nebo neonacista a není jeho problém že do zdejších diskusí přispívá pár tragikomických figurek kteří mají k neonacistickým myšlenkám blízko zmínka o "hrdinných gestapácích" je tudíž naprosto nesmyslná a to navíc ještě z jednoho dalšího důvodu gestapo nemělo s Osvětimí nic společného. Stwora je jen tak trochu rasista (pořád mnohem menší než jistý Nillbert Nullingsworth který se o Palestincích vyjadřuje jako o opicích), tak trochu homofob (pořád mnohem menší než jistý Nillbert Nullingsworth který v jedné diskusi navrhoval znovuzavedení trestnosti homosexuality) a tak trochu odpůrce feminismu (o kterém IMHO moc neví stejně jako jistý Nillbert Nullingsworth).

86297

03.01.2006 20:42

Čas, aby muži byli zase muži

RE: Feministky a bábovky

Emma Bovary 84.?.?.?

Josef Hausman to je zase někdo z nekonečné řady lidstvem nedoceněných geniu? Jak to že nemá Nobelovu cenu za literaturu nebo alespon státní cenu za literaturu ČR?

86507

05.01.2006 20:03

USA platí za svůj mediální obraz

Fištejn děla jen to co celý život

Emma Bovary 84.?.?.?

Jefim Fištejn přece pracoval v Radio Svobodná Evropa (protože je zřejmě původem z bývalého SSSR možná že i v ruské sekci této stanice). Tato vysílačka vysílala za studené války propagandu americké vlády. Její zpravodajství nebylo nikdy objektivní a samozřejmě v době kdy v komunistických zemích byli informace cenzurované vládnoucí mocí byla i přes svoji tendenčnost Svobodná Evropa užitečný zdroj alternativních informací. Někdy informovala o některých událostech dřív než oficiální komunistická média (např na podzim 1988 kdy byl z funkce federálního premiéra a člena politbyra odvolán Štrougal)
Problém je v tom že po pádu berlinské zdi ztratil tento způsob informování smysl a lidé jako Fištejn dál žijí v době studené války. Navíc mám dojem že pohled na Svět mnoha dnešních českých novinářů kteří začali psát až po roce 1989 vytvářela pravě Svobodná Evropa což se projevuje simpletonismem jejich článků.

86807

07.01.2006 01:39

Ariel Šaron

Už je to tady

Emma Bovary 84.?.?.?

http://www.blisty.cz/art/26458.html

86988

09.01.2006 00:47

USA platí za svůj mediální obraz

Harold Pinter: Jsme obklopeni pavučinou lží

Emma Bovary 84.?.?.?

Projev Harolda Pintera u přiležitosti převzetí Nobelovy ceny za literaturu

http://sweb.cz/messin/pinter.htm

Btw: Tohle je taky zajímavé

http://www.blisty.cz/art/26471.html

87236

09.01.2006 01:05

Ariel Šaron

RE: Něco z psychiatrie

Emma Bovary 84.?.?.?

>Já bych to tipla na megalomanství(viz.ty žblepty na jeho stránkách)a pak by to byla jistě maniodeprese.Moc často se tu neukazuje a tak bych usoudila,že jeho manická fáze bude dost krátká ne moc častá.Nejspíš žije celé dny v depresích a v paranoi.Tehdy jistě vymýšlí plány na uchvácení celého světa za pomocí jeho neutronových bomb.<

Manio-depresivní psychoza (jinak též bipolar afective disorder) se neslučuje s paranoidními myšlenkami. Kombinace střídání mánie a deprese s paranoidními stavy je obvykle diagnostikována jako schizoafektivní porucha
http://en.wikipedia.org/wiki/Schizoaffective_disorder
Megalomanství se v manické fazi (dotyčný si o sobě myslí že je ten největší
"king") vyskytuje.

87237

09.01.2006 22:56

Ariel Šaron

RE: Sionisté mi nevadí

Emma Bovary 84.?.?.?

>Kdyby všichni Židé byli jako Šaron, žilo by se Evropanům pravděpodobně lépe<

Zásadně s tím nesouhlasím (Můj názor: čím méně Židů jako Šaron a Netanjahu tím lépe pro samotné Židy i pro Palestince) i když chápu že český nacionalista bude mít pochopení pro židovského nacionalistu. Uznávám ale že se v dnešní situaci orientujete podstatně líp než někteří zdejší diskutéři.

87395

10.01.2006 20:57

Česká média: Šaron na prvních stranách

Opravdu pane "Král"

Emma Bovary 84.?.?.?

>Když v jistém průzkumu veřejného mínění mezi občany EU vyšel Izrael jako největší nebezpečí pro světový mír, úředníci EU se pohoršovali nad „antisemitismem svých obyvatel“. Bohužel pro ně, odmítání jakékoli kritiky jednání a chování Izraele nelze donekonečna maskovat „antisemitismem“. Vytrvalé se ohánění obuškem „boje proti antisemitismu“ totiž probouzí skutečný antisemitismus<

No já pokud si dobře vzpomínám tak tehdy "antisemitismus" volali hlavně lidi jako Šaron. Z EU spíš zaznívali hlasy že kritika Israele se nerovná antisemitismus. Navíc se mi zdá že se o tomto průzkumu hlavně psalo v souvislosti s tím faktem že 59 procent Evropanů označilo za největší hrozbu pro světový mír stát Israel (lišilo se to stát od státu) a nikdo pořádně neanalyzoval že víc jak 50 procent respodentů označilo za stejné hrozby Irán, Severní Koreu a USA (V Řecku to bylo skoro 90 procent těch co považují za největší hrozbu USA). IMHO ty výsledky hlavně ukázali že Evropané aspon ti ze "staré Evropy" vidí situaci realisticky. ČR tehdy ještě nebylo v EU takže se nás nikdo na nic neptal nicméně by mne zajímalo jak by to dopadlo. Vzhledem k tomu že český mainstreamoví tisk je mnohem víc proisraelský než noviny v Británii (s vyjímkou konzervativního Daily Telegraph) nebo Francii tak by to číslo bylo aspon v případě Israele asi menší než 59 procent.

87535

10.01.2006 23:01

Ariel Šaron

RE: Ross Hedvicek

Emma Bovary 84.?.?.?

Rosta Hedviček je legendární postava českého cyberprostoru. Jeden čas mi od něj chodili v pravidelných intervalech spamy kde popisoval tu svoje zážitky z USA a Kanady (nejlepši bylo jak dělal disjockeye v bordelu kdesi v provincii Ouebec kousek od hranic ze Státy) tu z domova (hlavně z vojny).
Fandové fenoménu "Hedviček" založili na Lidovkách diskusní skupinu "Nesmyslný blábol"která je zasvěcena tomuto originálnímu lidovému filozofovi, historikovi a politologovi http://lidovky.zpravy.cz/diskuse.asp?iddiskuse=nesmyslbla
Své "fanoušky" má i na českém diskusním servru Okoun
http://www.okoun.cz/boards/ross_hedvicek

87547

11.01.2006 01:39

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Masovy vrah

Emma Bovary 84.?.?.?

To je nějaký skáčko ne? Jak se ta kapela jmenuje? Hádám správně že je to něco jako taliáni z Los Fastidios nebo francouzská Brigada Flores Magon? Anarchisti? Trockisti? Ale to je fuk. Nešlo by to přeložit španělsky umím jen Buenos dias a Buenos Aires. Muchas gracias senore Koubku.

87566

11.01.2006 01:40

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Toto neni o Sharonovi, ale o jeho uhlavnim nepriteli

Emma Bovary 84.?.?.?

Ahmadi nejada taky kleplo?

87567

11.01.2006 01:55

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Masovy vrah

Emma Bovary 84.?.?.?

>Šest miliónů Židů vyhubených nejkrutějším způsobem
Imperialistická genocida fašistických armád, je třeba se poučit z historie
Oběti se přeměnily v katy a obrátily se vzhůru nohama
Osídlili palestinská teritoria, dalším nesmyslným útokem.
<

To je velice vystižné něco podobného je řečeno v uvodu jednoho z filmů Jeana -Luca Godarda z 90 let ale pozor tady se pohybujeme na webu kde se pomerně často těch šest milionů zpochybnuje. [oči v sloup]

87571

11.01.2006 17:41

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Masovy vrah

Emma Bovary 84.?.?.?

>A tady je jadro problemu, ti co vytvorili v 70-tych letech ( pokud se vam to nezda vyridte si to s Finkensteinem) holocaustovou fabriku, chteli mit neco extra a to extra byli masove plynove komor.

Proč s Finkelsteinem? On snad popírá existenci plynových komor? O tom silně pochybuji. Tvrdit že celá teorie o vyhlazování v plynových komorách začala až s holocaust industry (tzn po 6 - denní válce 1967) je naprostý nesmysl. Klíčová kniha o holocaustu je Destruction European Jews od prof Raula Hilberga a ta vyšla už v roce 1961 (kupodivu zatím ne česky nebo slovensky).
Už v Radokově filmu z roku 1949 Daleká cesta se mluví o vraždění plynem.

Samozřejmě jiná věc je zneužívání "obušku holocaustu" proti kritikům represivní politiky státu Israel. Zdůraznování židovského utrpení a nepřiměřené publicity které se mu dostává např ve srovnání s genocidou Arménů. Konexe mezi sionisty a nacisty před a během války. Tohle všechnu beru ale ti ci popírají plynové komory to dělají dílem bud z blbosti nebo ze snahy rehabilitovat národně-socialistickou diktaturu 1933-45.

87645

11.01.2006 18:59

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Masovy vrah

Emma Bovary 84.?.?.?

Bohužel pořád se nemůžeme dostat k jádru věci. Samotná debata o plynových komorách je v celé kauze podružná. Nejdůležitější myšlenka na které staví holocaust deniers jako Zundel a která je v rozporu s oficiální verzí holocaustu je že Hitler a nacistická strana neměli v umyslu Židy (a také Sinti a Romy) vyhladit žádná konference ve Wannsee leden 1942 jako by nebyla. Pouze je prý chtěli někam přesunout aniž by byli schopni vysvětlit kam.

87654

12.01.2006 01:15

Ariel Šaron

RE: Kolik jsi dneska vypil samohonky, pomatenej Rasputine?

Emma Bovary 84.?.?.?

>Já jsem zase zvědavej, kolik se po debaklu propagandy o iráckých zbraních hromadného ničení najde idiotů, kteří uvěří další propagandě Židů a jejich přicmrndovačů o "atomových sites" v "těsné blízkosti major obydlených měst" v Iránu.

<

Jenže na rozdíl od těch pohádek že se Saddám chystá napadnout NYC ABC zbraněma tohle možná pravda je paradoxně proto že US administrativa v kauze Iraq lhala tak v kauze Iran ji bude věřit min lidí.

87678

12.01.2006 01:18

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Chtělo by to trochu soudnosti

Emma Bovary 84.?.?.?

Nějak mi uniká souvislost mezi Balfour declaration a vstupem USA do první války. V tom odkazu o tom není ani slovo.

87680

12.01.2006 02:04

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Masovy vrah

Emma Bovary 84.?.?.?

René má asi na mysli toto

http://www.imdb.com/title/tt0192335/

87688

13.01.2006 00:35

Ariel Šaron

RE: Kolik jsi dneska vypil samohonky, pomatenej Rasputine?

Emma Bovary 84.?.?.?

>Kdo konkrétně tohle prohlašoval?<

Coulterovic Anička jěště předtím něž to začalo někdy v létě 2002.

87840

14.01.2006 00:37

Věčné Lety

Pokus o odpověd na závěrečnou otázku

Emma Bovary 84.?.?.?

Domnívám se že v liberálně-demokratické společnosti by mělo existovat něco jako právo nepracovat když nechci. Samozřejmě ten kdo si podobný life-styl zvolí musí počítat s nižším životním standardem než je v průměru populace.

88027

14.01.2006 17:11

Věčné Lety

RE: Tábor pro lidi štítící se práce.

Emma Bovary 84.?.?.?

Ne je to jeden z mýtů. 1 republika skončila Mnichovem a tábor vznikl za II republiky kdy jsme měli oficíální název Česko-Slovensko a vládla zde jakási specifická forma autoritářského režimu (oficiálně byly povoleny jen dvě politické strany) všechny strany co existovali za 1 republiky se sloučili v jednu kromě sociálních demokratů kteří vytvořili právě tu druhou stranu a komunistů kteří byli zakázáni.

88146

14.01.2006 21:07

Věčné Lety

RE: Problém je,že se z toho stalo politické téma

Emma Bovary 84.?.?.?

http://www.nova.cz/tvarchiv/?period=2006-01-13..2006-01-14&prog=TNOVINY

88212

16.01.2006 20:19

Věčné Lety

RE: Přece nebudou odsuzovat Jáchymov a jiné koncentráky ti, jejichž soukmenovci je zavedli a provozovali.

Emma Bovary 84.?.?.?

>Narodil jsem se v Brně, oba dva moji rodiče taktéž, takže nemohu být nic jiného než Moravan<

Já se taky narodila v Brně a moji rodiče jeden kousek od Brna a matka ve Vyškově ale za Moravana/ku se rozhodně nepovažuji. Aktivity moravských národovců z počátku 90.let kdy zaživali svých warholovských 15 minut slávy (jakási promoravská strana tehdy byla i v parlamentu) mi připadali dost usměvné. Navíc toto hnutí bylo prolezlé spolupracovníky Stb (Bárta,Dřímal)
V prvních volbách 1990 kandidoval za moravisty i Husákovym režimem protěžovaný spisovatel Alexej Pludek (rovněž dlouholetý konfident StB) autor knih s mírně antisemitským zaměřením jako Vabank a Nepřítel z Atlantidy.

88603

17.01.2006 21:43

Více lží o Íránu

RE: Nahá pravda

Emma Bovary 84.?.?.?

Nillbert je jenom zrcadlový odraz některých zdejších přispěvatelů (radši nikoho nejmenuju [smích]) není to "typický žid" kdyby to tak bylo tak většina amerických Jews volí G.W Bushe a v Israeli je hlavním favoritem na vítězství ve volbách "Bibi" Netanjahu.
Nebýt jeho původu patrně by si v leččems s Nohejlem notovali (viz jeho "tradicionalistický" názor na homosexualitu)
Jak to souvisí s M.Albright (to je nějaká obsese googla [smích] mi už vůbec uniká.

88789

17.01.2006 21:56

Jak přežít NWO

RE: Ctu obcas p. Makowa...

Emma Bovary 84.?.?.?

> Specielne me dojal s myslenkou, ze papezstvi je uz od r. 1958 koupene satanisty (cabalo-zednari-illuminati)<

To je dost zásadní informace která vypovídá jak by asi vypadal Svět kdyby měli moc lidé jako Makow. Rok 1958 je v dějinách katolické církve stejně významný mezník jako rok 1054 kdy došlo k schizmatu a rozkolu na západní a východní církev. V roce 1958 zemřel Pius XII a novým papežem se stal Jan XXIII který během svého poměrně krátkého pontifikátu (zemřel 1963) přispěl k monoha změnám. Dá se říct že smířil katolickou církev s moderním světem. Vyslovil respekt k hodnotám demokracie a socialního státu a vyjádřil souhlas se svobodou myšlení. Za jeho pontifikátu začal II vatikánský koncil a tím pádem i ekumenismus. Někteří papežové (zejména v tom vynikal Pius X) v 19 a v první polovině 20.století odsuzovali demokracii jako bezbožnou, brojili proti "modernismu"
(za tohle bylo možno dosadit v podstatě cokoliv) v roce 1870 bylo přijato dogma o tzv neomylnosti papeže, svoboda myšlení byla odsuzována jako bludařství.
Jestli Makow tedy v zásadě pozitivní proces který nastal v katolické církvi po roce 1958 vnímá jako nějaké spiknutí "temných sil" dokazuje tím že tento horlivý bojovník proti "NWO" není nějaký svobodymyslný demokrat ale staromodní ultrakonzervativní reakcionář který zřejmě za ideál považuje nějakou formu theokracie na způsob Iránu (samozřejmě křestanskou). Jeho kritiku "NWO" to silně devalvuje protože takový Svět by byl i ve srovnání s "NWO" dost pochmurným místem k žití. Aspon pro nás co vznáváme hodnoty jako humanismus a tolerance.

88794

17.01.2006 23:51

Více lží o Íránu

RE: Nahá pravda

Emma Bovary 84.?.?.?

>My prostě zamáznem ten posranej alláhystán jako štěnici, chápete? , jako š-t-ě-n-i-c-i, jako vajgla..<

To je IMHO megalomanický blábol je to stejné jako když "křestan" albert t.č v Costarica napíše že Kristus pán naloží Jews do pece a spálí.

>Madlena je spolu z Havlom moja privatna obsesia. oni su pre mna novym archetypom zla, skazenosti. namiesto hada! [mrknutí jedním okem]
zidia maju svojho Hitlera, lehovci maju Sadama, ja mam tanecne duo Korbelova/Havel<

No klidně si mějte nehodlám dělat těmto lidem advokáta protože se s nimi v mnoha věcech názorově rozcházím ale vím o celé řadě dalších mnohem větších zločinců proti kterým je toto "tanečné duo" zcela zanedbatelné.

88818

18.01.2006 00:50

Více lží o Íránu

RE: Nahá pravda

Emma Bovary 84.?.?.?

To je trochu nelogická poznámka poněvadž v té době ještě nebyla ve funkci a o těch bombách rozhodovali jiní ale je fakt že i ona prosazovala pokračování embarga na které dopláceli hlavně obyčejní Iráčané.

88833

18.01.2006 01:05

Více lží o Íránu

RE: Nahá pravda

Emma Bovary 84.?.?.?

>která se Srbům vemlouvala jejich vlastním jazykem než na ně začala házet bomby<

Ne že bych obhajovala tuhle akci nicméně vždycky mne zaráží když odpůrci z druhé strany vyhradně mluví o Srbech jako o obětech jako kdyby "humanitární NATO bomby" nedopadali i na jiné národy. Černá Hora byl též bombardována a Vojvodina kde existuje pomerně funkční multi-kulti společnost s madarskou, cikánskou a dalšími menšinami jakbysmet. A nakonec i ti Kosovští Albánci kvůli kterým to všechno začalo viz ten konvoj uprchlíků který byl "colateral damage" Osobně ale v přístupu Západu považuji za největší omyl podporu kterou poskytoval Chorvatům při jejich etnickém čištění Krajiny od Srbů v létě 1995 (btw: Na tuto záležitost upozornovalo i Simon Wiesenthal centrum.
Franjo Tudjman byl mnohem horší figura než Miloševič protože to byl skutečný nacionalista, hlásil se víceméně k odkazu snad vůbec nejodpudivějšího kolaborantskému režimu za WW2 v čele s "poglavnikem" Ante Paveličem. Rasista který prohlásil že děkuju Bohu že jeho žena není Srbka nebo Židovka, bagatelizoval holocaust. Dost zvláštní že vlivné židovské lobby to vůbec nevadilo když to srovnám se Slovenskem které bylo za Mečiara ostrakizováno kvůli udajnému nacionalismu a antisemitismu. Přitom Mečiar se nikdy nesnažil obhajovat Tisův válečný "Slovenský štát"

88836

19.01.2006 00:17

Michal Kraus odchází

Kraus po revoluci

Emma Bovary 84.?.?.?

Mám dojem že Kraus byl v roce 1990 na sjezdu KSČM kandidátem na předsedu strany. Neuspěl (předsedou se stal filmový režisér Jiří Svoboda) a vzápěti KSČM opustil. Zajímavé je na tom jen to že v MFDnes označovali Krause z těch kandidátů (bylo jich cca 5 nebo 6) za největšího "reformátora" navzdory tomu že
byl poslancem ČNR ještě před rokem 89. Svoboda byl pouhý řadový člen strany podílel se na zakládání OF v Činoherním klubu a za Jakeše psal vedení strany kritické dopisy kvůli pravidelným zásahům SNB proti pokojným demonstracím u přiležitosti různých výročí a veznění disidentů. Navíc mám dojem že ani nikdy přesvedčený komunista nebyl a do strany zřejmě vstoupil z čistě konjukturálních důvodů ale protože nebyl svině bylo mu blbé ze strany odejít v době kdy právě tihle "komunisté" odcházeli a místo toho se donkichotsky pokoušel udělat z KSČ normální levicovou stranu což se vzhledem k přestárlosti a konzervatismu členské základny samozřejmě nepovedlo.
Kraus měl taky v polovině 90.let jakýsi spor s ministrem Dybou (tež ex-člen KSČ) nějak v tom figurovala Dybova manželka. Snad to nějak souviselo s kauzou LTO. Vzpomínám si že Dyba byl tehdy velice vytočený a oba dva pak byli v nějakém TV diskusním pořadu a ta vzájemná averze byla sakra cítit.

89061

19.01.2006 00:25

Michal Kraus odchází

RE: shabesboy

Emma Bovary 84.?.?.?

> je navrhovany na Nobelove ceny mieru <

Jeho svatost dalajlama patří tež do této kategorie? IMHO samotný návrh na Nobelovku nic neznamená navržený byl z politiků Mečiar nebo Sládek, ze spisovatelů naivní romantik nacionalistický grafoman Jirásek. Nemám dojem že lidé co rozhodují o Nobelových cenách jsou nějací nadšení příznivci současné americké a israelské politiky v roce 2002 to dali na truc Carterovi jen kvůli tomu že oponoval proisraelskými neokonzervativci plánované okupaci Iráku.
Složení výboru který uděluje Nobela se dá zjistit.

89064

19.01.2006 00:31

Michal Kraus odchází

RE: Zajimal by me konkretni dukaz

Emma Bovary 84.?.?.?

>proc nekdo, kdo slouzil coby poslanec za komunistu je automaticky spatny poslanec<

Jednou byl v jakémsi českém radiu pouštěn z archivu rozhovor ze 70.let z jedním z tehdejších poslanců. Mělo to zřejmě dokázat stupiditu Husákova režimu protože ten člověk (snad nějaký horník nebo soustružník?) byl krapet LMD. Po skončení záznamu to v studiu kdosi ironicky okomentoval "takových poslanců už dnes nemáme".

89068

19.01.2006 21:01

Šaškárna kolem pomníku v Letech – kamínek do mozaiky

RE: on-line rozhovor

Emma Bovary 84.?.?.?

>Takže Národní strana JE NACIONALISTICKÁ!<

Ha ha dobře jste editora nachytal na švestkách ale pochybuji že se chytí za nos. [zmaten]

89330

19.01.2006 23:00

Šaškárna kolem pomníku v Letech – kamínek do mozaiky

RE: k tematu nacionalismu

Emma Bovary 84.?.?.?

Bělohradský můj oblíbenec. Odkaz na jeho web sem postovala do sekce zajímavé adresy. Intelektuálně převyšuje minulého i současného českého prezidenta.

89357

19.01.2006 23:02

Šaškárna kolem pomníku v Letech – kamínek do mozaiky

RE: Kyvadlo dejin.

Emma Bovary 84.?.?.?

>Nejedna sa tu o nic ine ako o klasicky, a vecny, boj konzervativizmu a liberalizmu v dejinach<

Taky to můžete nazvat bojem mezi tmáři a stoupenci pokroku, zpátečníky a progresivisty, autoritáři a antiautoritáři. Hádejte na které straně barikády byla a je většina rozumných lidí [smích]
John Stuart Mill: “Conservatives are not necessarily stupid,
but most stupid people are conservatives.” Na druhou stranu od těch dob se dost změnilo některé dnešní konzervy jako Cameron nebo Angie mají celkem rozumné názory.
Navíc většina lidí není tak vyhraněná jsou někde mezi a tu se více či méně přibližují k jednomu nebo druhemu polu.

89358

19.01.2006 23:18

Šaškárna kolem pomníku v Letech – kamínek do mozaiky

Bacha na kosmopolitní liberály :-)))

Emma Bovary 84.?.?.?

Podobně jako Stwora brojili proti "nebezpečnému kosmopolitismu" stalinističtí propagandisté v SSSR v poslední fázi Stalinovy krutovlády. I u nás za normalizace byli za viníky "kontrarevolučního pražského jara 68" označováni "kosmopolitní intelektuálové" kteří ztratili kontakt s "cítěním národa". Takže tohle není nic originálního.
Samotný nacionalismus na svědomí dost zla dvě světové války a balkánská v 90.letech snad stačili. Vyspělá společnost se mimo jiné pozná podle toho zda je schopna sebekriticky a nezaujatě posoudit svou vlastní historii. Postoje Národní strany která by ráda z novodobých českých dějin vymazala některé problematické momenty jako sadismus českých dozorců v Letech nebo zvěrstva RG při odsunu Sudetských Němců nás vzdalují vyspělému světu a posouvají někam na Balkán k zemím jako Chorvatsko kde určitá část tamní populace považuje vraha Gotovinu za národního hrdinu nebo Turecko kde zavřeli Orhana Pamuka za to že řekl pravdu o genocidě Arménů a Kurdů.
P.S Holomek není žádný "rychlokvašený" aktivista, vystudoval vysokou školu, podepsal Chartu 77, má podíl na vzniku Muzea romské kultury a na kvalitním periodiku Romano Hangos.
P.P.S Co jste dělal proti minulému režimu vy pane Stworo?

89361

20.01.2006 00:24

Šaškárna kolem pomníku v Letech – kamínek do mozaiky

RE: komisariat

Emma Bovary 84.?.?.?

>oblubene nadavky napr. od Emmy B. alebo Arkana Peshmergu<

Laskavě vás prosím nedávejte mne dohromady s Arkanem Peshmergou naše názory na většinu věcí jsou skutečně diametrálně odlišné.
Jestli tyto rozdíly nejste schopen odlišit tak to bohužel cosi vypovídá o vás samotném a moc lichotivé to věru není.

89374

20.01.2006 16:35

Šaškárna kolem pomníku v Letech – kamínek do mozaiky

RE: komisariat

Emma Bovary 84.?.?.?

To ale absolutně nevysvětluje proč mne zařazujete vedle Arkana/Peshmergu který tady šíří názory typu že okupační US armáda v Iraqu by měla "nakopat do prdele" všechny ty "levičácké" novináře z BBC, CNN a Al-Jazeera jinak tu válku nevyhraje a podobné zhovadilosti.
A taky to nevysvětluje proč mne nazýváte shabez-boyem (ano na Arkana tohle označení opravdu sedí jak prdel na hrnec to se nemýlíte) když v tom druhém příspěvku který sám citujete nedělám žádný rozdíl mezi Židy a příslušníky jiných národů. [zmaten]

89498

20.01.2006 17:11

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

Výstava

Emma Bovary 84.?.?.?

Pro ty kdo to mají blízko do Domažlic, Horšovského Týna nebo Vyškova

http://www.greenpeace.cz/?x=1303404

89505

20.01.2006 22:50

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

Off- topic Blahopřání k narozeninám

Emma Bovary 84.?.?.?

(Zrušeno - mimo mísu)

89554

20.01.2006 23:06

Více lží o Íránu

RE: Chachari

Emma Bovary 84.?.?.?

A co tihle

http://library.pittstate.edu/friends/auction/img/DalaiLama.jpg

http://untruenews.com/more_images/ralph_nader.jpg

http://www.ocf.berkeley.edu/~dwinston/chomsky.jpg


A dámy ta druhá bohužel post mortem

http://archive.idea.int/press/images/board/Aung_San_Suu_Kyi.jpg

http://www.3dphoto.dk/images/anna_lindh.jpg

89556

20.01.2006 23:48

Šaškárna kolem pomníku v Letech – kamínek do mozaiky

RE: komisariat

Emma Bovary 84.?.?.?

"Googlovo" alter ego?

http://en.wikipedia.org/wiki/Arnold_Rimmer

89561

21.01.2006 01:05

Šaškárna kolem pomníku v Letech – kamínek do mozaiky

RE: Bacha na kosmopolitní liberály :-)))

Emma Bovary 84.?.?.?

Nevím proč do toho taháte nějakej multikulturalismus. Liberální kosmopolité tu byli dávno předtím (za všechny Karel Čapek) než kdy kdo o nějakém multikulturalismu slyšel.

89576

22.01.2006 00:53

Dopis, na který nikdo neodpovídá

RE: opravdovy holokaust

Emma Bovary 84.?.?.?

FYI: Klíčovou roli v náhledu na práva zvířat sehrálo
http://en.wikipedia.org/wiki/Animal_Liberation

http://en.wikipedia.org/wiki/Peter_Singer

89733

22.01.2006 00:59

Dopis, na který nikdo neodpovídá

Tohle dejte do dívky týdne :-)

Emma Bovary 84.?.?.?

http://www.peta.org/feat/swain/

89734

22.01.2006 17:39

Dopis, na který nikdo neodpovídá

RE: Naprostá pravda!

Emma Bovary 84.?.?.?

>Po delší době je na Zvědavci článek, s kterým se plně ztotožnňuji. To je pro mě značně nezvyklé... [mrknutí jedním okem]<

Nějak tak [smích]

89869

22.01.2006 21:19

Dopis, na který nikdo neodpovídá

RE: Naprostá pravda!

Emma Bovary 84.?.?.?

>Vyjímkou by pro Emmu ovšem bylo, kdyby ty turecké slepice byly KOSHER.< [zmaten] [zmaten] [zmaten]

89924

23.01.2006 21:43

Šaškárna kolem pomníku v Letech – kamínek do mozaiky

Report ze soboty

Emma Bovary 84.?.?.?

http://www.antifa.cz/nclanky.php?id=7&tab=mzdomova

90132

23.01.2006 22:50

Šaškárna kolem pomníku v Letech – kamínek do mozaiky

RE: komisariat

Emma Bovary 84.?.?.?

>Pražské jaro krátkou vyjimkou po invazi až dodnes toto sebeprznění pokračuje.<

Jo to máte recht pane Táborský vždyt i komunistický spisovatel Saša Pludek píše ve Vabanku (to je asi ta krátká vyjímka po invazi rok vydání 1974) že to Paržský jaro bylo jedno velký židovský spiknutí od kterého nás musela přijet zachránit Krasnaja Armija [smích])

90143

23.01.2006 22:52

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: opravdu???

Emma Bovary 84.?.?.?

>Ale uznávám nárok Židů na svůj stát v oblasti Svaté země.<

Kdyby jste napsal na svůj stát tak to beru ale proč zrovna nemlich "v oblasti Svaté země" a co Palestinci a jejich nárok na vlastní stát [zmaten]

90144

23.01.2006 22:55

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: opravdu???

Emma Bovary 84.?.?.?

>Nicméně mezi sionisty na Sprše jsem přesto za antisemitu. [pláč]<

Sprcha je opačný extrém některých zdejších debaterů (Táborský, Nohejl, Švejk etc)
Já myslím že jste jedna z mála lidí z obou webů který je schopen tuto věc vidět skutečně objektivně [mrknutí jedním okem]

90146

23.01.2006 22:57

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: opravdu???

Emma Bovary 84.?.?.?

>Palestinci by měli mít svůj stát, s tím naprosto souhlasím.<

Bingo no a ted ještě kde by ten stát měl být? Taky by mne zajímalo jaký názor na tohle panuje v samotném Israeli.

90150

23.01.2006 23:04

Šaškárna kolem pomníku v Letech – kamínek do mozaiky

RE: komisariat

Emma Bovary 84.?.?.?

>Jakou atmosféru vyvolali židé kolem Rukopisů?<

Že by Táborský věřil v pravost rukopisů [smích]

http://www.ceskaliteratura.cz/texty/kramar2.htm

90154

24.01.2006 00:10

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: opravdu???

Emma Bovary 84.?.?.?

Já na Sprchu diskutovat nechodím ale občas se mrknu nicméně jestli je to tak jak píšete tak museli z diskusí vyhodit i oba Neckáře, teda starej byl skutečně židobijec jak z čítanky ale i tak jeho svérazný styl se mi docela líbil. Neckář jewnior měl dobrý postřehy. Btw: Chodí na Sprchu DJing cheb pako? Jestli jo tak pod jakým nickem?

90168

24.01.2006 00:55

Íránská ropná burza hrozí

RE: Nie australska teoria penazi,

Emma Bovary 84.?.?.?

(Nic neříkající tlachání. Zrušeno. Příště už vás nebudu takto upozorňovat a budu rovnou mazat.) Pište jen máte-li co říct.

90176

24.01.2006 01:13

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: opravdu???

Emma Bovary 84.?.?.?

>Není žádným tajemstvím, že Djing cheb pako je onen výše zmíněný lumen Boutros el Uam.<
Díky za info. Já si jen pamatuju že pod tím původním nickem psal na Psa a k Čulikovy ještě když tam byly diskuse. Trochu mne to překvapuje protože mne nepřipadal aspon tehdy že je to nějaký proamerický nebo prosionistický fanatik jako třeba ten egocentrik magnus maximus.

90177

31.01.2006 00:31

Wilhelm Gustloff

RE: Nepřesné tvrzení

Emma Bovary 84.?.?.?

http://en.wikipedia.org/wiki/Crabwalk

Česky to myslím ještě nevyšlo.

91189

31.01.2006 00:44

Wilhelm Gustloff

RE: Nepřesné tvrzení

Emma Bovary 84.?.?.?

Sorry mea culpa česky to vydal v roce 2005 Atlantis pod názvem Jako rak http://www.volny.cz/atlantis/

91193

31.01.2006 01:07

Wilhelm Gustloff

RE: Nejsou lidé jako lidé by se zdálo

Emma Bovary 84.?.?.?

Nagasaki bylo nahradní cíl. Primární bylo město Kokura ale pro nepřiznivé počasí došlo ke zmeně na Nagasaki btw: na tomhle je založena zápletka první povídky z českého filmu Petra Zelenky Knoflíkáři. Udajně od té doby Japonci říkají "Mit štěstí jako z Kokury".

91197

31.01.2006 20:50

Lety, vydírání, vyhrožování, vyvlastnění…

Národní strana

Emma Bovary 84.?.?.?

http://blog.jiristanek.cz/?p=141

http://kombajn.bloguje.cz/259525_item.php

91352

31.01.2006 21:13

Lety, vydírání, vyhrožování, vyvlastnění…

RE: Najde se i perla... 8-)

Emma Bovary 84.?.?.?

>to jste to zase zašmodrchal. A nebo vlastně i omylem něco vyjasnil. Vy, takový vášnivý obránce židovského holohoauxu a nechcete dopřát Cikánům trochu glorifikace jejich holokaustu.<

No v podstatě máte pravdu.

91359

31.01.2006 22:44

O rozdílnosti názorů

Doufám že tomu rozumím ...

Emma Bovary 84.?.?.?

>V souvislosti s nedávným vyloučením Leha a Včeličkové ze Zvědavce a s varováním Emmě Bovary se znovu rozběhla diskuze o rozumnosti takového počínání.<

... správně a v to že jsem v jedné větě s reinkarnací kadeta Bieglera četařem leho je pouze náhoda a nemá snad naznačovat nějakou názorovou spřízněnost mezi námi ale je pouze důsledkem situace že mé některé poslední příspěvky byly OT nebo se neobešli ad argumentace "ad hominem". Sice z mého ryze subjektivního pohledu dělá to samé vic lidí ale věřím tomu že si jim nedostalo té cti být zmíněni v první větě tohoto článku jen čistě z toho důvodu že se na rozdíl ode mne podepisují svým pravým jménem a ne proto že vezou na stejné názorvé vlně jako vy. Pokud jde o váš web nepatří zdaleka k tomu nejhoršímu co lze v češtině nebo slovenštině na internetu najít a můj pohled vícemeně vystihl na svém webu xchaos http://teckacz.cz/toWIN.en/index.php?clanekid=18
P.S V diskusi se objevil nějaký váš advokát sice se tak nepodepsal ale vypadá to na našeho slovenskeho priatela googla.

91386

31.01.2006 23:09

O rozdílnosti názorů

Můj návrh

Emma Bovary 84.?.?.?

http://www.balbinka.cz/strana.html

91392

01.02.2006 00:38

O rozdílnosti názorů

RE: Doufám že tomu rozumím ...

Emma Bovary 84.?.?.?

Máte pravdu. Ten váš coment je pod jiným článkem http://teckacz.cz/toWIN.en/index.php?clanekid=149

91406

03.02.2006 20:41

Zdánlivá svoboda projevu

Zdánlivá svoboda projevu

Emma Bovary 84.?.?.?

Ta karikatura v Jyland-Posten je dost hloupá ale reakce v muslimském světě jsou hloupé taky. Asi nejlíp se k tomu postavili v těch francouzských novinách kde zkarikovali Bohy všech náboženství ač s to smutnou tečkou že šefredaktor dostal od arabského (hergot jak to že to taky nepatří Židům[smích]) majitele novin padáka.
Pokud by Jyland-Posten podobným způsobem karikoval holocaust silně pochybuji že by to vyvolalo tak iracionální reakce (co do kvantity) jako Prorok s bombou. Jistě různí Foxmanové z ADL a další bafunáři ze sionistických spolků by reptali ale nedovedu si představit že by kvůli tomu vyšli Izraelci do ulic a pálili vlajky Dánského království.

91827

09.02.2006 21:42

Karikatury Proroka Mohameda

RE: Neexistujici svoboda tisku/projevu

Emma Bovary 84.?.?.?

>Jsem strasne zvedav, kdo otiskne karikatury holokaustu jenz vzejdou z Iranske souteze [velký smích]<

Klid trodasi dočkáme se "Židi" z Jyland-Postenu už na tom pracují

http://www.blisty.cz/2006/2/9/art26986.html

92603

09.02.2006 21:49

Zdánlivá svoboda projevu

RE: Idea:

Emma Bovary 84.?.?.?

>treba si uvedomit, ze HAMAS vznikol s podporou Mossadu, ako protivaha FATAH-u.<

To je pravda psali to i v Respektu a ten není Palestincům moc nakloněn.

>len sa to tym profesionalom z Mossadu trochu vymklo z ruk. <

Je to vlastně stejné jako CIA a Osama bin Laden teda až na to že Hamas dosud nepředstavoval žádné nebezpečí pro Evropu, USA nebo Kanadu a všechny své akce prováděl v Israeli.

92604

13.02.2006 21:55

Civilizácia X

RE: Clanek

Emma Bovary 84.?.?.?

>je jedna velka snuska nesmyslu, pane Stwora, vzdyt to kazdy musi videt.
Priste neco lepsiho bych prosil.<

Máte pravdu. O Shamirovi více http://en.wikipedia.org/wiki/Israel_Shamir
Jen namátkou pár zajímavostí

"Two prominent Arab activists, Ali Abunimah and Hussein Ibish, have written an open letter regarding Shamir's Anti-semitism being unhelpful to the Palestinian cause. They cite a number of 'serious concerns' about Shamir's Anti-semitism, including this passage:

The Jewish supremacy forces and the greed worshippers united again to crucify Christ. The US, this New Rome, again gives hand and agrees to become the executioner. Now it is our turn to decide.[51]

They conclude by stating:

We do not have any need for some of what Israel Shamir is introducing into the discourse on behalf of Palestinian rights, which increasingly includes elements of traditional European anti-Semitic rhetoric. Such sentiments will harm, not help, the cause. We urge all our friends in the movement for Palestinian rights to seriously consider the long-term effects this rhetoric will have on the cause, and act accordingly.[52]

In November 2005, the French publisher of Shamir's book L’autre Visage D’israël (The Other Face of Israel), Abdelila Cherifi Alaoui, was sentenced to 3 months in prison and ordered to pay a fine of €10000 as well as €12000 in damages. He must also pay €1500 to the International League against Racism and Anti-Semitism. Alaoui was found guilty of "incitement to discrimination, exhortation to hate and violence" by the regional court of Nanterre. The court found that Shamir was attached to the standard kind of ancient anti-Semitism, where the "Jews", always in plural, were portrayed as dominators of the world in line with the Protocols of the Elders of Zion, which Shamir referred to as "a political pamphlet"."

"Links with the Far-Right

Shamir is an active supporter of coalition and interaction of Far Left and Far Right. He maintains links with, and is supported by far right activists and in many countries [44], including Horst Mahler [45] in Germany, Martin Webster [46] and David Irving[47] in the UK, and David Duke [48] in the USA.

He has berated Arab-Americans for demonstrating against the National Alliance who demonstrated against Zionists saying; "I would bless whoever supports the cause of Palestine without checking their ideological credentials. I bless all supporters of Palestine full stop." This attitude was based on Shamir's concept of balance: "The world is full of bad guys, and things are good only if and when the bad guys balance each other. Saddam would balance Sharon, while the White supremacists would balance the Jewish supremacists."[49]

In Poisoning Wells, Shamir repeats: "The Jews and non-Jews would be able to live together happily, after the Jewish supremacy trend will be vanquished. However, until it is achieved, we, the friends of Palestine, should seek understanding and cooperation with all possible allies, black, white, red, green or rainbow, as blessed...

Kráceno (Editor)

93253

13.02.2006 21:56

Civilizácia X

RE: Clanek - pokračování

Emma Bovary 84.?.?.?

In Poisoning Wells, Shamir repeats: "The Jews and non-Jews would be able to live together happily, after the Jewish supremacy trend will be vanquished. However, until it is achieved, we, the friends of Palestine, should seek understanding and cooperation with all possible allies, black, white, red, green or rainbow, as blessed are the seekers of peace."

"Blood Libel

In Bloodcurdling Libel Shamir discusses the blood libels against Jews, false accusations that Jews sacrifice Christians, especially children, and use their blood in religious rituals. Shamir argues that many of these accusations were in fact true. According to Shamir, they are believed to be false mainly because Jews automatically assume that such accusations against other Jews are false. He also states that the phrase blood libel is a "Jewish battle cry", which is used by Jews as a group to further their agenda, and especially to stifle legitimate criticism of Jews. Shamir suggests that the kidnappings and ritual murders of Christians are carried out by a small group of Jewish "deviants", "magicians and sorcerers who would use human blood to wash off sins or to hasten Salvation". He maintains that these deviants have been protected by other Jews who automatically assumed their innocence. At one point Shamir appears to go even further, arguing that the testimony in medieval blood libel cases by Jews who had converted to Christianity has been unduly discarded. This would seem to imply that he believes in the entire conspiracy theory about Jews murdering Christian children in secret rituals (as some converts testified), and that the practice was secretly sanctioned by the Jewish leadership (and not just carried out by deviants). On the other hand, Shamir never makes these claims explicitly in his text, and he does allow that "it is possible that the connection of blood sacrifices and matzo of Passover or homentash of Purim is but a popular belief." [31"

93254

14.02.2006 12:15

Civilizácia X

RE: Clanek

Emma 84.?.?.?

Ale pane Stworo absolutně nic nemám proti racionálním kritikům sionismu a israelské politiky at už židovského (Chomsky,Finkelstein,Atzmon) nebo nežidovského (Fisk) původu. Pan Israel Shamir je ale jiná káva. Tento člověk překročil onu hranici kde končí ona racionální kritika a začíná antisemitismus (btw: S tím problém i několik diskutérů na tomto webu). Bez ohledu na to jestli je nebo není Žid.

93338

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8

Káva pro Zvědavce

27

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 36 čtenářů částkou 9 294 korun, což je 27 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Feminacistky chtějí rovné zastoupení v NERV09.04.20 22:11 Česká republika 3

„Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“, žádá Rusko09.04.20 18:16 Rusko 5

Jean Paul Belmondo má dnes narozeniny09.04.20 17:43 Francie 2

Vláda po vzoru Lenina (NEP) schválila NERV - orgán, který bude radit, jak oživit ekonomiku09.04.20 14:06 Česká republika 3

Plánovaná panika09.04.20 11:40 Neurčeno 0

Zázračný americký lék na koronavirus09.04.20 08:46 USA 1

Nejnovější dezinformace....08.04.20 18:10 Česká republika 5

Hamáček chroptí blahem: asi se podaří prosadit 10 tisíc pokuty vybírané mestapem a policií08.04.20 17:36 Česká republika 10

Pandemie povzbudila plány na budování vysokorychlostních sítí 5G08.04.20 12:13 Neurčeno 0

Revoluce nese smrt?08.04.20 09:26 Neurčeno 4

Ve Španělsku se policie vymkla kontrole07.04.20 21:40 Španělsko 5

Zemřela novinářka Tereza Spencerová07.04.20 18:12 Česká republika 4

Trump potvrdil právo USA na těžbu přírodních zdrojů na Měsíci07.04.20 14:18 USA 4

Pokuta 25 tisíc korun za bezdůvodnou jízdu autem během epidemie?07.04.20 13:51 Austrálie 4

Bill Gates: “Bez očkování proti COVID-19 nikdo nesmí za hranice ani sehnat práci”07.04.20 07:56 USA 5

Někdo zaútočil na českou ambasádu v Moskvě. Petříček se zlobí: musíte nás ochránit!06.04.20 17:13 Rusko 5

Ropa ve Venezuele je nyní ve vlastnictví Ruska06.04.20 16:48 Venezuela 0

Na několika místech Velké Británie zapalují lidé vysílače 5G, podezírají je z podpory šíření koronaviru05.04.20 16:15 Británie 9

Staří bardi se probouzejí v zakrátko těžce zkoušené zemi05.04.20 13:02 USA 0

Vakcína ještě není, ale "odborníci" se už obávají reakce odmítáčů05.04.20 09:11 USA 8

Měnové kurzy

USD
24,67 Kč
Euro
26,99 Kč
Libra
30,75 Kč
Kanadský dolar
17,66 Kč
Australský dolar
15,63 Kč
Švýcarský frank
25,55 Kč
100 japonských jenů
22,76 Kč
Čínský juan
3,51 Kč
Polský zloty
5,93 Kč
100 maď. forintů
7,64 Kč
Ukrajinská hřivna
0,91 Kč
100 rublů
33,22 Kč
1 unce (31,1g) zlata
41 529,01 Kč
1 unce stříbra
376,69 Kč
Bitcoin
177 211,60 Kč

Poslední aktualizace: 10.4.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?