Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 454 příspěveků, 2 různá jména: <nic>, Arkan.

Stránka: 1 2 3 4 5

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

12.01.2006 04:59

Ariel Šaron

RE: Palestinska kultura je kulturou smrti a pozitivnich hodnot

Arkan 24.?.?.?

4 R. Bartošek

Po této vaší reakci jsem dospěl k názoru, že my dva si už nemáme v budoucnosti co říci. Have a nice day and , most importantly, do not react to my contributions, consider it as "Cease and desist order". [oči v sloup]

87704

13.01.2006 00:25

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Takže OSN nechtělo stát Izrael?

Arkan 24.?.?.?

To jsou docela pěkné fotografie, nemáte jich více?
Ty jen dokazují, že irácká armáda ve spolupráci s Američany, či možná je to obráceně (fotografie jsou už alespoň rok staré), začíná odvádět efektivní práci. Je už načase, aby tam za ty peníze amerických poplatníků udělali pořádek.

Ještě lepší fotografie však dělali iráčtí vojenští fotografové (irácko-iránský konflikt) v roce 1981 po útocích iránských oddílů Pašdaran (lehká pěchota, většinou bez výcviku) a jednotky zvané Basij (negramotní dobrovolníci, náboženští fanatici, bez výcviku a často i bez zbraní) na zakopané irácké oddíly při nepřetržitých útocích, tzv. "lidských vlnách". Na rozdíl od nich byla irácká armáda vycvičena i vyzbrojena a skoro každý vojak vedel písať aj čítať. [mrknutí jedním okem]

Těch iránských mrtvých "vojáků" bylo tolik, ne desítky, ne stovky ale tisíce, že irácká armáda k jejich uklizení používala speciální buldozerové jednotky, které pracovaly vždy v řadě, k jejich odstranění.

87839

13.01.2006 05:03

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Masovy vrah

Arkan 24.?.?.?

4 Leho

Tomu se, pane Leho, říká užití logického klamu, což je tvrzení porušující zásady logického důkazu. Těch tzv. logických klamů je celá řada a protože u málokterého je to na první pohled zřetelné, bývají velice oblíbenou součástí argumentace propagandy a manipulátorů. Ve školách propagandistů se tyto zásady vždy vyučovaly, ať již to bylo za Němců, komunistů či amerických psychologických odborníků.

Ta zmínka o plynových komorách užívaných v některý státech v USA pro popravy odsouzených zločinců, je takovým klasickým příkladem klamu, tj. odvedení pozornosti od meritu věci k podružnostem. V angličtině se tomu, myslím, říká red herring, něco jako falešná stopa.

Možná, že si pamatujete na tu známou anekdotu: USA - Kolik je v SSSR průměrný plat kvalifikovaného dělníka? Argument SSSR - A vy, Američané, zase bijete černochy! To je panečku argumentace. [chechtot]

Často se tady na Zvědavci též setkávám s tzv. "sloučenou otázkou", kdy jedna otázka obsahuje ve skutečnosti otázky dvě, a ať odpovíte kladně či záporně, pořád nevypadáte dobře. Např. "Už jste přestal bít svoji ženu?" nebo "Už jste přestal brát drogy?" Zkuste na to, řekněme před soudem, odpovědět. [mrknutí jedním okem]

Tady je těch lidí, propagandistů typu komunistického instruktora armádních politruků majora Kondráče (z Tankového praporu), absolventů "propagandistických škol", celá řada. [chechtot]

87858

13.01.2006 06:09

Irák, Írán a Čína – nová globální aliance?

RE: Mýlíte se p. Leho...

Arkan 24.?.?.?

Nedávno jsem se díval na TV, kde byl interview s tím zvláštním vyslancem (special envoy) Paul Bremerem, takový americký konzul, americký novodobý Pilát Pontský. Moc mu tu úlohu tedy nezávidím.

Mluvilo se tam i o úloze Američanů při posledních volbách. A jeho vysvětlení se zdálo naprosto logické a přijatelné. Čemu chtěli Američané zabránit byla malá účast ve volbách na straně Sunnitů. K tomu jak známo při prvních volbách došlo, neboť na pokyn islámských sunnitských náboženských představitelů byly volby bojkotovány.

Těch voleb, aby měly nějakou platnost, aby jejich výsledky byly uznány většinou iráckého obyvatelstva, se museli zúčastnit zástupci všech hlavních skupin, Šííté, Kurdové a Sunnité. U těch dvou prvních skupin, Šííté a Kurdové, to nebyl žádný problém, tam ta účast při volbách byla velká (rozhodně daleko větší než třeba v ČR) [chechtot], problém byl přesvědčit sunnitské Iráčany, aby se v dostatečném množství voleb zúčastnili.

Naštěstí se sunnitská část voličů tentokráte rozhodla volby nebojkotovat, irácká a americká armáda zaručila přijatelnou bezpečnost (zákaz všech vozidel, všude hlídky, střežené volební místnosti atd.) a volby proběhly bez větších problémů. Sunnité už nikdy nebudou mít hlavní slovo v Iráku, tj. pokud Irák bude svobodný a alespoň arabsky demokratický, nicméně své
zastoupení jak v parlamentu, tak hlavně ve vládě mít budou. A co je velmi důležité, nemohou říci, že výsledky voleb nejsou pro ně reprezentativní nebo závazné, voleb se zúčastnili, své kandidáty (a že jich bylo hodně) měli.

Pokud jde o tu obnovu infrastruktury, ono je velice těžké infrastrukturu obnovovat, když na to, aby montéři opravili elektrické, vodovodní, plynové potrubí, telefonní spojení atd. potřebují k ochraně obrněná vozidla či tanky. To se blbě opravuje i porouchaný hajzl. Navíc, a to se stává dost často, jen co odejdou, jim to nějaký sebevražedný terorista, třeba ze Sýrie, Saudské Arábie, Alžírska apod. zase vyhodí do vzduchu.

87862

13.01.2006 13:53

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Chtělo by to trochu soudnosti a trochu víc informovanosti

Arkan 24.?.?.?

Birobidžan - toto území mimochodem existuje dodnes, byl takový nedovařený patvor, stejně tak myšlenka založení Židovské republiky na Krymu. Ani ke Krymu ani k Dálnému Východu nikdy židé neměli ani historické ani náboženské vztahy. Židé vždycky "snili" o návratu do Judei, Samarii, Galilei, o Sionu, o návratu do Jeruzaléma, o vybudování nového chrámu (jen si vzpomeňte na klasické, "Příští rok v Jeruzalémě". což se jim konečně v roce 1967 podařilo a už je odtud nedostanete [chechtot] - a tato touha je nikdy neopustila; také nevím proč by se jí měli vzdávat, vždyť tam historicky patřili a nezačínejte zase s Chazary. [oči v sloup]

Jenže je rozdíl mezi snem a možností takový sen uskutečnit. S tím skupováním půdy a zvyšováním počtu židovského obyvatelsta v Palestině začali již v 19. století, tj. v době začínajícího úpadku Otomanské říše, kdy se to pomalu ale jistě stávalo proveditelné. Ty časté pogromy v Polsku a Rusku tyto snahy jen uspíšily. Ta Uganda či Madagaskar, a jiné lokality, o těch se jen tak uvažovalo jako o alternativách, k jejichž provedení nikdy nedošlo.

Pokud jde konečné o řešení"české otázky" po vítězné válce, k tomu by 100% došlo, jen se podívejte na mapu Evropy z té doby. Země České i po odtržení Sudet, ale hlavně Češi, tam byly i byli jako trn v těle německé říše. A trn se zpravidla odstraňuje anebo si sám necháváte v prstu třeba třísku, aby vám tam hnisala.

To že k tomu nedošlo v Protektorátu Čechy a Morava již během války, je docela jednoduché. Proč by to také Němci dělali, když jedná část republiky, víme která, s Němci aktivně spolupracovala, a v té druhé čeští dělníci poctivě pracovali v továrnách, které navíc až do roku 1944-45 nikdo nebombardoval (na tři směny za extra lístky na cigarety, lihoviny, tuk a pod.) a čeští rolníci se poctivě dřeli na polích. Závody Vladimíra Iljiče Goeringa, ČKD, brněnská Zbrojovka atd. dodávaly (a čeští inženýři navrhovali nové či zlepšovali ty existující) kvalitní zbraně, uniformy, boty, konzervy vše co vítězný Wehrmacht potřeboval. Odbojová činnost byla ve srovnání s takovou Jugoslávií, Ruskem naprosto zanedbatelná. Stačilo vystřílet pár tisíc příslušníků inteligence, profesionálních vojáků, komunistů, socanů, do koncentráků odlifrovat Židy, Cikány atd. - a Němci měli v Čechách relativní klid až do konce dubna 1945.

Ke konečnému uspořádání mapy Evropy, k tomu by došlo až po vítězném ukončení války. A k tomu také došlo, jenomže těmi vítězi nebyli, bohudík, Němci a tak namísto odsunu Čechů došlo k odsunu Němců. [pláč] Měli holt pech. [chechtot] Tolik pokud jde o sionistické bludy. [oči v sloup]

87904

13.01.2006 14:06

Irák, Írán a Čína – nová globální aliance?

RE: Mýlíte se p. Leho...

Arkan 24.?.?.?

Ten demokratický volební princip - jeden volič, jeden hlas - tam už existoval po celou dobu diktarury Saddáma Hussejna. Pochopitelně jen s malým rozdílem, Saddám si tuto zásadu trochu přizpůsobil.

"One person, one vote and that ONE person was Saddam Hussein" [chechtot] a bylo po volbách.

87906

13.01.2006 15:26

Bottom trawling

RE: Přestaňte plakat, paní Ajo,

Arkan 24.?.?.?

vždyt už po léta toho lososa, pstruha, sumce (catfish),škeble, korýše, které nakupujete u Waldmana či v Metro Plus dávno přestali lovit jen v oceánech a začali je pěstovat ve velkém na aquafarmách. V minulém roce jsme takových aquafarem se ženou viděli na stovky na dovolené v atlantické Kanadě. Ty staré, ojeté pneumatiky uvázané na provazech (v PEI) na "chov" škeblí, ti různí korýši (garnáti, langusty, mořští raci) z Thajska, Tajvanu a Číny, hlemýždi a žáby z Indonézie, to vše je dnes pěstováno stejně jako brambory či obilí na aquafarmách už po řadu let a těch farem bude každým rokem s přibývající poptávkou více a více.

Čeho bych se bál je to, že podobně jako u "průmyslově" chovaných kuřat, vepřů, hovězího dobytka budou těm rybám a korýšům dávat do žrádla hormony, antibiotika, protože když něco co normálně žije ve volné přírodě dáte do "klece", tak to nebezpečí nákazy, onemocnění a úhonu pochopitelně přibývá.

Nějaký návrat k předpotopním metodám chovu či lovu, to sice zní ekologicky a politicky korektně, ale buďme realisti. Vždyť i takový Karel IV věděl proč zakládal ty rybníky, nikoliv jen pro krásu, ale aby poddaní měli co žrát. Předtím to samé dělali, mezi tím neustálým zabíjením, Řekové, Římané, Egypťané, Babylonci a hlavně pilní a vynalézaví Číňané, protože těch hladomorů a přírodních katastrof bylo v minulosti
víc než dost. A než bude ta poslední ryba vylovena z oceánů, tak už nás hlava bolet nebude. [chechtot]

87917

13.01.2006 16:03

Irák, Írán a Čína – nová globální aliance?

RE: To máte pravdu...

Arkan 24.?.?.?

4 Alex Juchelka
Zástupné volení (electoral college) to by byl pro Irák úplný nesmysl, pro mnoho lidí zcela nepochopitelný a jak je tomu zvykem v arabských zemích, ale i jiných, víme kterých, systém "podplatitelný" ať již ve formě peněžní či násilím. Jsem rád, že to nakonec i irácký "guvernér" Paul Bremer pochopil a Bushovi dokázal vysvětlit.

Mezi ty mnohé lidi, kteří si myslí, že se celá ta situace v Iráku dala řešit i za pomoci Saddáma Hussejna, patřím i já - a mám takový dojem, že kdyby to prezident Bush mohl o 2 roky vrátit zpět a udělat znova, tak by se do tohoto dobrodružství nepustil. Sametová revoluce v ČR, to měl být pro Američany ten pravý vzor přeměny Iráku, svržení existujícího diktátorského režimu, odchod Saddáma a jeho nejvěrnějších (nakradli si už dost) do exilu, nastolení quasi demokracie, bez krveprolití podle vzoru "Nejsme jako oni",
pár tisíc kabátů ze strany Baath by se "překabátilo" jako se tomu stalo v ČR v případě členů KSČ, ale výsledkem by byl nový, méně zapáchající, systém. Kradlo by se i nadále, ale už by to bylo snesitelnější.

Pokud jde o Sověty a vaše tvrzení, že se u nás chovali slušně, vždyť také vzhledem k české povaze se i jinak chovat nemuseli, tu špinavou práci za ně dělali čeští a slovenští estébáci a strana a vláda. Nakonec i Němci se chovali v Protektorátu relativně "slušně". Ve srovnání s tím jak se chovali v roce 1956 Rusové v Maďarsku či Němci v Polsku, Ukrajině či Rusku, byla okupace Československa úplná "lahoda". Naštěstí jsem z té lahody brzy vypadnul.
[chechtot]

87925

13.01.2006 17:55

Bottom trawling

RE: Přestaňte plakat, paní Ajo,

Arkan 24.?.?.?

Pane Gejdoš, to není optimismus, to s tím nemá nic společného, já se jen na to dívám z hlediska praktického člověka, realisty, nikoliv snílka. Snažím se změnit to co změnit mohu, tj. co je v mých silách a na co mi dal B-h dostatek rozumu, snažím se pochopit to, co změnit nemohu, a jen prosím B-ha, aby mi dal moudrost rozeznat ten rozdíl, abych zbytečně v mém věku neplýtval energií. Něco na způsob "If at first you do not succeed, try, try again. Then QUIT. No use being a damn'd fool (about it)". Myslím, že to řekl jistý W. C. Fields.

Osobně jsem viděl za pobytu z Indii, jak indická vláda začala zavádět nové odrůdy rýže a obilí, aby nakrmila to neustále se zvyšující obyvatelstvo Indie, říkali tomu "zelená revoluce", a uživali US odrůd, já vím, že za to budu anti-ami přispěvateli kritizován.

Pochopitelně ta krize tady je, ale pokud jde o bolení mé hlavy, nemějte péči, dám si, jak pořád v US televizi říkají "Ask your doctor", "Talk to your doctor", "Consult your doctor" (v Kanadě taková reklama není doposud dovolena, proto také léky v Kanadě jsou o 30 až 50 procent levnější a američtí důchodci žijící poblíž kanadských hranic si jednou za měsíc či třikrát za rok, vyjíždějí do Kanady na nákup předepsaných léků), jeden Tylenol či Advil anebo originální Bayer aspirin a je mi fajn. A jak by dodal pan Trodas, takový pěkný joint z dobrého modelu marihuany s trochou hašiše (buď sativa nebo indica) by nebyl též k zahození. A v případě, že to bude opravdu neudržitelné, tak si zajdu k mému rodinnému lékaři pro Oxycontin či Oxycocet a budu se cítit zase, alespoň na pár hodin, fajn. [chechtot]

87934

13.01.2006 22:40

Irák, Írán a Čína – nová globální aliance?

RE: Saddám

Arkan 24.?.?.?

Pane Včeličko,
za bolševiků jsem také neviděl bezdomovce, občas nějaká bába z východního Slovenska sice prodávala u automatu Koruna oštiepky a párenicu, ale policajti jí tolerovali. Když jsem se jí jednou zeptal jak to že ji ještě nesebrali (byl jsem zvědavý ještě před Zvědavcem), tak mi babka sdělila, že jim dá ráno od každého sýru kus a pak ji nechají na pokoji.

Jeden z důvodů proč jste bezdomovce neviděl a proč tam byl ten váš tzv. pořádek byla pracovní povinnost. Pokud jste byl schopen práce, pak jste musel pracovat a mít o tom v občance razítko, jinak jste byl prohlášen za příživníka a byl jste poslán na převýchovu buď do vězení či do TNP (tábora nucených prací). Pokud jste byl blázen, nemocný, těžce invalidní buď na "poloviční úvazek" nebo full time, pak jste byl v blázinci, nemocnici, nebo v něčem mezi tím anebo jste pobíral invalidní penzi.

Pracovní povinnost jako taková v demokratické společnosti neexistuje, proto existují bezdomovci (houmlesáci jak se jim v ČR říká), ale i též řada charitativních společností (Armáda spásy, Červený kříž, you name it we have it), které za komunistů též neexistovaly.

Ve vyspělejší kapitalistické společnosti, např. tady v Kanadě vás, bohužel, nenechají zemřít hlady či zmrznout a kolikrát si říkám, že by měli. Já už jsem párkrát, ač to bude pro některé lidi neuvěřitelné (jsem zlý člověk ale s dobrým srdcem :lol[smích] dobrovolně rozvážel autem ty různé vánoční balíčky potravin chudým rodinám a, nebudete tomu věřit, i chanuka (a.k.a harmonika) potravinové balíčky chudým židovským rodinám a hlavně důchodcům (pochopitelně striktně kosher). Jsou i chudí židé, kam ten svět, před Bushem, za Bushe, po Bushi, spěje?
[mrknutí jedním okem]

87991

13.01.2006 23:15

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Na názoru idiotů nezáleží

Arkan 24.?.?.?

Průzkumy mezi americkými turisty se dělají, protože někdo za tyto průzkumy je ochoten platit. Když nabídnete takové "průzkumy" dělající organizaci peníze, tak je budou dělat i v Demokratické republice Kongo nebo v Ugandě mezi orangutány.

88010

14.01.2006 00:25

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Takže OSN nechtělo stát Izrael?

Arkan 24.?.?.?

Nevím, odkud berete ty informace o rozhodnutí VS OSN (1947) - "vzít bez ohledu na názor Arabů - území svrchovaného státu a darovat je někomu jinému". To tam v roce 1947 - ve VS OSN - ti zástupci arabských - většinou nově vytvořených států - asi chrápali?

Z toho, že na Zvědavci příspíváte vyplývá, že máte evidentně přístup k Internetu a tudíž, pokud nejste líná, si můžete veškeré informace, které tu předkládáte, na Internetu ověřit (Wikipedia, Google, Yahooo), jinak si toto vaše prohlášení neumím vysvětlit jinak než že momentálně trpíte PMS.

Pamatuji si, že jsme se v kurzu St. John's Ambulance (mám 2) učili, že při triáži (při dopravní nehodě, požáru, evakuaci či nějakém jiném průseru) se máme žen a dívek, tj. těch, které mají ještě funkční vaječníky, diskrétně zeptat, zda nemají na návštěvě "tetu Růžu z Červeného Kostelce" a těm pak věnovat zvláštní péči, tj. prioritu.


Palestina, jen pro vaši informaci, si zažila své a od dob Nebuchadnezzara (o něm je ta strašně dlouhá opera při které jsem jednou ve Smetanově divadle málem usnul), tj. od první židovské Diaspory, prvního vyhnání židů, těch období nezávislosti nebo polozávislosti zažila velice málo.

Střídali se tam Peršané, Řekové, Římané, Byzanťané, křižáci, Turci a nakonec Britové. Po celou tu dobu, bohužel, nikdy Palestina (někdy menší, někdy větší) nebyla svrchovaným územím, vždycky jen provincií, někdy spojená (Herod the Great), někdy rozdělená (Herod Antipas) a jak to tak vypadá, jistá část Palestiny zvaná Gaza a West Bank (Předjordánsko) ještě dlouho nezávislá, na rozdíl od státu Izrael, nebude. [mrknutí jedním okem]

88026

14.01.2006 00:56

Irák, Írán a Čína – nová globální aliance?

RE: Saddám

Arkan 24.?.?.?

4 Zap

Pokud jsem se vás osobně nějakým způsobem dotknul, omlouvám se. Osobně jsem si tady na začátku emigrace, než jsem dostudoval a získal slušné zaměstnání "vytrpěl" své, (a to jsem měl v Praze svůj družstevní byt, garáž, auto a Tuzexový účet, čili jsem i za komunistů zrovna neživořil), ale přežil jsem to, stejně tak jako jsem přežil ten rok života a práce ve Francii. Já jsem vlastně nikdy moc netrpěl, protože jsem si to také moc nepřipouštěl, byl jsem mladý, zdravý, někdy i pohledný [mrknutí jedním okem] hlavně šarmantní na to buchty šly.

Kdyby to šlo, jako to jde na počítači jen párkrát ťuknout na "delete, delete, delete" řadu věcí bych také ze svého života vymazal, ale už to nejde. Kdybych si vzal takovou Irenu Reinhardtovou za manželkou, tak jsem mohl zdědit tři luxusní činžáky na, myslím dnes, Rašínově nábřeží a měl bych se jako prase v žitě. Nicméně jak říkají Židé, "Hashem Natan, Hashem Lakach, jehi shem Adonai mevorach", čili "Co B-h činí, B-h dobře činí, i pochválena budiž vůle boží", or words to that effect, už si to moc nepamatuji.

Nicméně děkuji za obohacení mé sbírky názvosloví, teď už mám čtyři, cabaretier, sprosťák, hulvát a trouba. [chechtot]

88031

14.01.2006 01:23

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Chtělo by to trochu soudnosti a trochu víc informovanosti

Arkan 24.?.?.?

Vypusteno, urazka.

88034

14.01.2006 02:45

Irák, Írán a Čína – nová globální aliance?

RE: Saddám

Arkan 24.?.?.?

4 Zap

Byl a nebyl. Původně jsem na ten, jak tomu říkáte "umělecký pseudonym" přišel při studiu Koránu. Chcete-li vědět něco o svém "nepříteli", pak musíte znát jeho filosofii nebo alespoň ty jeho základní knihy, o které se to náboženství či ta filosofie opírá. Ze stejného důvodu jsem za komoušů studoval marxismus-leninismus. A v arabštině termín Arkán ad-din - znamená 5 pilířů islámské víry (Los cinco pilares de la fe musulmana) (víra - shahada, modlitba - salah, půst - sawm, almužna - zakán, pouť (neboli hádždž do Mekky) - hajj).

Pak jsem měl jeden čas potíže s tím původním "uměleckým pseudonymem" Peshmerga, tak jsem se po změně ISP (lepší a rychlejší) přihlásil jako Arkán. Pochopitelně, že jsem nakonec i viděl ten film o Jugoslávii, ale to už bylo pozdě na nějakou změnu. [mrknutí jedním okem] Příspěvky, a to je nakonec vidět, píši podle nálady někdy jako Peshmerga, někdy jako Arkán.

88047

15.01.2006 14:21

Věčné Lety

RE: Tábor pro lidi štítící se práce.

Arkan 24.?.?.?

Vždyť je to úplně irelevantní, kdy byl ten tábor vybudován, zda za 1. republiky či za druhé republiky a pak vylepšen za Protektorátu. Ten tábor byl vybudován za účelem koncentrace lidí práce se štítících.

A za republiky existovala jen jedna etnická skupina, Cikáni - Synthové, Rómové přišli do zemí českých až po válce, která plně kvalifikovala pro takovéto umístění. A pokud vím tato etnická skupina se do dnešního dne podstatně nezměnila a zůstala stále "práce se štítící" a jedině násilí, ať již nacistického nebo komunistického stylu, ji dokáže přinutit pracovat.

Na území České republiky byla a stále existuje řada zařízení, která za nacismu a komunismu sloužila jako koncentrační tábory (TNP), věznice, mučírny (i ten známý Domeček furt ještě stojí), popraviště apod. Když se stavěl Pečkův palác, ten nebyl původně stavěn jako sídlo Gestapa, když císař Josef II. v roce 1780 začal budovat Terezín a pojmenoval ho po své mamince, tak také neměl na mysli koncentrační tábor, kde hladem, nemocí, popravami zahynuly stovky, možná tisíce nevinných a někdy i vinných lidí.

Ten, kdo sloužil na vojně či chodil do školy (a tudíž vie písať aj čítať) si jistě musí uvědomit, že jakákoliv větší koncentrace lidí (ať již dospělých či dětí) sebou přináší určitá rizika, jedním z nich např.-infekce. Osobně si pamatuji na školní karantény, dodnes nezapomenu jméno svého spolužáka Bohumila Ptáčka, od kterého jsem chytil žloutenku, neboť jsem s ním seděl po celou inkubační dobu ve stejné lavici.

A chtěl bych jen podotknout, že ve srovnání s Německem či Polskem, antisemitismus a rasismus v předválečném Československu měly vždy jen minimální zázemí. Takoví Stříbrňáci či R. Gajda nikdy nedosáhli politické důležitosti strany Andreje Hlinky.

Nevím, proč se Češi mají pořád za něco omlouvat, za něco za co nenesou odpovědnost. Proč tedy už nezačneme od těch Keltů, Markomanů, Bojů, či jak se ty všechny vyhnané kmeny jmenovaly, pak to vezměme přes spanilé jízdy husitů, které nebyly nic jiného než plundrování a v případě odporu zabíjení obyvatelstva ať už v Německu či v Uhrách (Slovensku) přes násilný odsun Němců po II. světové válce, zvěrstva komunistů, apod.

Omlouvají se snad Francouzi, Britové (a jiné koloniální mocnosti) za svoji minulost? A to nemluvím třeba o Polácích nebo o Rusech, ti se také nehodlají, třeba Němcům, omluvit (jak za územní ztráty, vraždění, násilný odsun apod.). Ti na to, s odpuštěním, serou - a Němci ani nepípnou. Ti se chovají podle zásady, "čo bolo bolo, terazky sme tuná my". Ovšem "my nejsme jako oni", my to řešíme cinkáním klíčů, překabátěním a nekonečným prošením o odpuštění.

Pokud se to někomu v EU nelíbí, tak ať to přemístění celého vepřína zaplatí, dáme jim na ty náklady fakturu plus nějakou tu marži.

88331

15.01.2006 17:17

Irák, Írán a Čína – nová globální aliance?

RE: Mýlíte se p. Leho...

Arkan 24.?.?.?

Zatímco Leho je na černé listině, takový inteligent píšící pod nickem Prdelka je panem editorem Stworou zřejmě tolerován. I když z jeho nic neříkajícího příspěvku, kromě urážek, lítají "hovna" jako houpačky na Matějské pouti. [oči v sloup]

88362

15.01.2006 17:57

Irák, Írán a Čína – nová globální aliance?

RE: Saddám

Arkan 24.?.?.?

Na tom, že se jen velice málo IndoČechů dostalo do Kanady, USA, Austrálie, či Velké Británie nevidím nic tak legračního. Nedostanou vizum, protože o takový druh emigrantů či návštěvníků nemůže mít žádný stát zájem, i když na rozdíl od arijských Čechů ta diskriminace vůči nim, a podle mne naprosto oprávněná, skutečně existuje.

Je to všechno jenom snůška ohromného pokrytectví, kdy na jedně straně jsou Češi či Slováci (ti jsou ještě horší, ti jim, jen si to představte, dokonce snížili i sociální dávky, rasisti rasističtí [mrknutí jedním okem] ) kritizováni za rasismus a na straně druhé si pak britská strana potichu zřídí úřadovnu na Ruzyňském letišti, odkud pak rozhodují, kdo se do letadla do Velké Británie dostane a kdo ne. A hádejte, kdo se tam nedostal? Ti přičmoudlí.

To samé dělají Němci, pochopitelně diskrétně, nejsme přece už nacisti, při prohlídce dálkových autobusů směřujících do Německa či Anglie. A jak na to reagují Češi, jen se omlouvají ańebo jim stavějí pomníky. [oči v sloup]

88368

15.01.2006 18:36

Bottom trawling

RE: Odmitnuti...

Arkan 24.?.?.?

4 Petr Gejdoš

Tak to jste tedy velký humanista, jak říkají Francouzi "Chapeau bas!" (tak to tedy,"klobouk dolů!"). A to já jsem si myslel, že jsem zlý člověk, když jsem uvažoval tak o maximum 1.5 až 2 miliardy lidí.

Ale možná, že na ty vaše propočty v budoucnosti dojde, někdy k tomu nukleárnímu průseru dojít musí. Jen doufám, že máte na mysli, že mezi těmi 150-200 milióny budou jen tzv. "quality people", (kvalitní lidé arijské původu a ne nějací negři či jiná barevná chátra), kteří by zajistili zbývajícímu lidstvu "quality time".

Pokud máte nějaké detailnější informace, napište, rád se poučím, alespoň se mi bude z tohoto "hnusného" světa, jak tady spousta lidí pořád popisuje, lehčeji odcházet.

88377

15.01.2006 18:50

Bottom trawling

RE: Vojín Kotaz

Arkan 24.?.?.?

dovolte dotaz. A co takhle, nosíte boty z kůže nebo jenom z plastiku, a kolem kalhot si dáváte kožený opasek nebo špagát z prádelní šňůry a co vaše žena, ta blbe podobným způsobem? (kabelka z bavlny či jenom organicky vypěstovaného konopí, a co děti - žádný Kleinfelter syndrom, Munchausen syndrom, či jiné choroby např. Gaucher, Bechter nebo Fabry? Já jenom, abyste se nějakým způsobem moc neprovinil vůči veganství.

Vegan, to je jako Svědkové Jehovovi, něco s tou hlavičkou není tak úplně v pořádku, jak tady říkají "two bricks short of full load". Jinak přeji hodně štěstí v novém roce, podle Číňanů, v roce "psa" (a ten zrovna vegan není). [chechtot]

88382

15.01.2006 20:01

Věčné Lety

RE: Tábor pro lidi štítící se práce.

Arkan 24.?.?.?

4 Max von Sprcha

Škoda, že jste ty dva články neuveřejnil na Zvědavci hned na začátku celé diskuze. Mohl jste tak předejít všem těm dohadům typu proč a nač.

Ono je vždycky nejlepší se na to zeptat někoho, kdo to místo navštívil, na historii toho místa se zeptal, i když ani to nezaručuje naprostou pravdu. To by člověk musel mluvit s nějakým Dežo Červeňákem, který si Lety skutečně prožil, ale ani tomu bych, jako cikánovi, 100% nevěřil, protože by určitě "cigánil".

Podobným způsobem, pokud se něco chcete dozvědět jak to skutečně vypadalo ve Vietnamu, nejlepší je se zeptat vietnamských veteránů - "been there, done that". Proto mám větší důvěru k tomu, co tady píše Feldwebel Leho a.k.a Jan Kulíšek, který "steht standhaft und treu zum Fuehrer George W. Bush", jak by napsal Voelkischer Beobachter, ten v Iráku alespoň byl, na rozdíl od jeho nespočetných nenávistných kritiků, i když možná jen opravoval porouchané helikoptéry a tudíž nikoho nevraždil. [chechtot]

88396

15.01.2006 20:58

Bottom trawling

RE:Nejím maso 32 let.

Arkan 24.?.?.?

s tímto vaším tvrzením nemám žádný problém. Nejíte maso, nejíte maso, vaše dobrovolné rozhodnutí. Podobným způsobem už pár let omezuji spotřebu hovězího či vepřového masa i já a moje žena, a dáváme přednost libovému kuřecímu a rybám, ať ve formě vařené, pečené a jen málokdy i smažené (snad kapr na Vánoce, tradice), či ve formě sushi či sashimi (ryby), atd. Jak člověk stárne, tak nejenom blbne, ale mění se i jeho metabolismus. [chechtot]

Kdyby každá rodina v Kanadě či v USA jedla tolik hamburgerů a pila tolik Coca-Coly jako ta naše, tak by ty Mekáče a ty továrny mohli dnes zavřít a ještě by měli zásoby na deset let. To jen pro ty kritiky Ameriky, kteří neustále píší o tom, že se se tady nic jiného nežere než "hambáče" zapíjené Coca-Colou. Naprostá blbost, alespoň v mém případě a co žerou "true born" Američané je mi úplně jedno, jejich problém, proto také vypadají jako Ariel Šaron.

Navíc jsme přešli i k jiným druhům tuků, sádlo jsem, kromě návštěv ČR, už tady nepoužil pěknou řadu let, používáme olivový olej, grape seed oil, sesame oil a margariny typu Becel atd. Máslo, které za mých chlapeckých let, bylo jen na lístky, používáme také jen zřídka. Jíme hodně zeleniny, která se dá připravit mnoha způsoby, suma sumárum, změnili jsme podstatně svůj jídelníček.

Nicméně, i přes všechny tyto změny, "neblbnu" a nesnažím se každého přesvědčit o tom co má pro své zdraví jíst či co má pít. Já si dám rád po večeři jedno pivo (ale houby, nekecej, Arkáne, dáš si i dvě a v sobotu i tři) nebo červené víno, někdo může či dokonce "musí" pít jen dvakrát přefiltrovanou vodu a nakonec i přes všechny ty "dobroty" jednoho dne stejně zemře (zemře ovšem celkově zdravější [mrknutí jedním okem] )

Live and let live. Žij a nech "vostatní" žít svým způsobem.

88407

15.01.2006 21:31

Bottom trawling

RE: Vegan

Arkan 24.?.?.?

Já jsem žil a pracoval pár let v Indii, takže si dovoluji tvrdit, ale nemusíte tomu věřit, že to je země, kde žijí stamilióny vegetariánů z nejrůznějších důvodů -(náboženství - hinduismus, islám, vyznavači ohně atd. anebo jen prostě z jednoduchého důvodu, jsou CHUDÍ), jsou to lacto-ovo, lacto-veg, ovo-veg, semi-veg, pesco-veg i vegani, a někteří dokonce nemají ani co do huby, takže umírají hlady, takového stupně vegetariánství jste ještě asi nedosáhl, když můžete používat Internetu(zkuste to někdy), takže o vegetariánství resp. veganství toho trochu vím., ne sice tolik jako vy, natolik jsem ještě nezblbnul, ale "pracuji" na tom. Tam byste se cítil úplně jako doma. [chechtot]

Kožené boty také nenosí, protože na ně nemají, chodí bosky nebo v sandálech udělaných z ojetých pneumatik, pásek též nepotřebují, nemají kalhoty, mají kolem beder jen kus hadru nebo nosí dhóbí. Jsem přesvědčen, že by se vám tam moc líbilo a tak si vaši příští dovolenou naplánujte do Indie, Pakistánu či Bangladéše, nejlepší bude asi Indie, tam je i bezpečněji. [velký smích]

88415

16.01.2006 14:17

Věčné Lety

RE: Tábor pro lidi štítící se práce.

Arkan 24.?.?.?

To jsem rád, že jste mi to vysvětlil, až do tohoto okamžiku jsem si myslel, že je to spušťadlo, které zabíjí. Ona ta kulka prostě zabíjí sama od sebe, něco na způsob tvrzení "okno se rozbilo". Kdo ho rozbil, to se neví, ono se jaksi rozbilo samo sebou.

Nevím co má úloha Feldwébla Leho co společného s úlohou prezidenta Spojených států, který je, podle ústavy, představitelem executive branch. Leho o nějakém bombardování nerozhoduje a nikdy rozhodovat nebude jelikož není ani součástí administrativy, legislativy či US soudnictví. Leho opravuje helikoptéry a maximálně rozhoduje o tom, jaké náhradní součástky potřebuje; nicméně není slepý (to by to nemohl dělat) a vidí co se kolem děje, protože momentálně tam je či v minulosti byl.

Pokud jde o ten poslední odstavec, až budu od nich potřebovat lékařskou diagnozu, tak jich požádám. Do té doby se laskavě zdržte svých unsolicited komentářů.

In the meantime, may the serene and magnificent light of our lord Jesus Christ shine everlastingly upon you, Kabatosan, for uncounted years.
(ecce signum) Fr. Arkan

88555

17.01.2006 03:54

Věčné Lety

RE: Tábor pro lidi štítící se práce.

Arkan 24.?.?.?

To co jste napsal ve své odpovědi na můj příspěvek, tj. ta poznámka o morální vině a osobní odpovědnosti (za válečné zločiny a zvěrstva páchané US armádou na území Irácké republiky) jistého příslušníka amerických ozbrojených sil (a.k.a. Jan Kulíšek, Sergeant-Specialist) za to, že neodmítnul splnit rozkazy svých nadřízených (jmenovitě týkající se oprav vojenských helikoptér), to nemohu nazvat naprostou blbostí.

To by se totiž mohlo vztahovat resp.interpretovat jako osobní urážka a tudíž naplňovat i skutkovou podstatu trestného činu pomluvy, § 206, odst. 1 trestního zákona ČR (výrok, který závažnou měrou ohrožuje či ohrožil vážnost jistého pana V. K. u spoluobčanů), a § 11,( odst. 1 Občanský zákoník ČR) na ochranu osobnosti (osob fyzických) a to, jak známo, pan Stwora na Zvědavci nedovoluje.

O "norimberských procesech" a období denazifikace jsem toho dost přečetl, viděl i pár filmů a TV programů, nicméně si nevzpomínám, že by mezi popravenými či potrestanými nacistickými zločinci figuroval i takový Helmut Waldman, specialista na opravu tankových motorů (Tiger) a jeho kolegové z opravárenské dílny tankové divize Adolf Hitler.

Tudíž to udělám podobným způsobem jako to dělávali za první republiky Stříbrňáci či časopis Vlajka (ti byli v průseru skoro každý týden) a uveřejním opravu.

"Vážení čtenáři, v nedávném příspěvku podepsaným naším redaktorem p. J. Stříbrným se objevily informace, které by naznačovaly, že jistý minister K. Malypetr je blbec. Vedení redakce chce touto cestou zdůraznit a tudíž kategoricky vyvrátit, že by toto sdělení v minulosti bylo pravdivé a naopak prohlásit a oznámit vážené veřejnosti, že pan minister K. Malypetr není blbec."

V dokonalé úctě,

vedení redakce
[mrknutí jedním okem]

88672

17.01.2006 13:41

Více lží o Íránu

RE: Nahá pravda

Arkan 24.?.?.?

Ten vlastní článek snad ani nelze komentovat, to je taková nehorázná snůška blbostí a nepravd, patlanina všeho možného a nemožného, plná logických klamů, že i ty četné články od pana R. Krále mohou být považovány za špičková díla na poli politických komentářů.

Myslím, že takovou hovadinu by nedokázalo napsat ani Rudé právo nebo Julius Streicher v hlásné troubě nacistů Der Stuermer.
[oči v sloup]

88718

17.01.2006 18:01

Více lží o Íránu

RE: NWO dle NN,....za vysssate penize US taxpayers

Arkan 24.?.?.?

Už to jméno Nillbert Nullingsbert si tak říkajíc koleduje o facku, nicméně jste svůj názor již několikráte, hlavně v tom vašem příspěvku na téma "Více lží o Iránu", zcela jasně vyjádřil.

V tom vašem vyjádření je zahrnuta i spousta faktů, které bohudík či bohužel jsou pravdivé a k jejiž realizaci v budoucnosti může dojít. Dovedu si docela dobře představit, že Izrael, bude-li stát tváří v tvář skutečnému nebezpečí vyhlazení, a s tím mají židé, i přesto, že mám o tom konečném čísle - 6 melounů obětí za II. světové války, své pochybnosti - nicméně faktem zůstává, že pár miliónů jich přece jenom zahynulo, na detaily se zeptejte třeba Poláků - své velice špatné a neodvratitelné zkušenosti - k něčemu drastickému přistoupí.

Irán, na rozdíl třeba od Pakistánu či Indie, (země které též vlastní atomové bomby, ale tyto dva státy se maximálně budou ničit navzájem, ty se nenávidí natolik, že jim existence Izraele tak moc nevadí :roll[smích] ) se o konečném řešení, tzv. vygumování Izraele z povrchu země, zcela jasně prostřednictvím svého prezidenta Mahmúda Ahmadinedžáda několikrát vyjádřil (a ta plánovaná "vědecká konference" o zpochybňování Holocaustu ten můj názor na něj moc nezlepší), a na základě zkušeností (zeptejte se Iráčanů) z minulých válek, dnešního "demokratického" systému, který v Iránu vládne, jsou schopni tyto hrozby vyplnit.

Atomové elektrárny pochopitelně existují i v jiných zemích, např. v České republice, ale ještě jsem nečetl prohlášení V. Krause či J. Paroubka o chystaném zničení Rakouska, Německa či bratov Slovákov.

Chtěl bych jenom podotknout, že ty vaše komentáře typu "hned voláš maminku", nehledě na gramatické chyby, by dovedly nasrat i chcíplou kobylu, natož pana editora Stworu a finální výsledek si dovedete představit. Takové komentáře nemáte zapotřebí, máte určitě navíc. [mrknutí jedním okem]

88752

18.01.2006 01:49

Jak by to mělo být a není

RE: Skutocne hole fakty k prestudovaniu

Arkan 24.?.?.?

Ten pán píše pod pseudonymem Janek, a jak již staří latiníci říkávali "Nomen omen" nebo u Plauta "nomen atque omen" - jméno a znamení, tj. jméno (Janek), které se obvykle shoduje s výraznou vlastností dotyčné osoby (jančení neboli blbnutí). A "Optimum est aliena frui insania", nejlepší je mít prospěch z cizího bláznovství, brát si poučení z chyb druhého.

88846

18.01.2006 12:12

Více lží o Íránu

RE: Nahá pravda - Arkanovo mlceni

Arkan 24.?.?.?

4 Zap
Pokud máte na mysli tzv. klasickou řečtinu - katharévusa - to vám, bohužel nemohu sloužit. Můj táta ještě na gymplu bral klasickou řečtinu a latinu, já jen latinu (krátkou dobu) a pak jen jazyk míra i progrésa - ruštinu. Ta klasická se jmenovala katharévusa, protože to znamená čistý, neobsahující cizí slova (italštinu, turečtinu, arabštinu atd.). Proto, když se například vyflusnete na ulici po pročištění hrtanu, tak jste též provedl katharsis, od toho máme katar - kašel. [mrknutí jedním okem]

V roce 1976 pak Řekové zavedli jako jazyk úřední řečtinu obecnou, tzv. dhimotiki, která už tak čistá není, ale je jednodušší a většině obyvatelstva srozumitelná. Až si dáte někde v Řecku příště kávu, tak řekněte, "Éna kafé elinikó, buď skétos (bez cukru) nebo varís ghlikós (silnou a sladkou), ale nikdy si neobjednávejte "éna kafé túrkiko", Turky tam, já nevím proč [chechtot] nemají rádi.

88936

19.01.2006 00:16

Michal Kraus odchází

RE: existuje seznam?

Arkan 24.?.?.?

4 pan Včelička

Pokud napíšete MYSLEL JSEM TO UPŘÍMĚ, tak to nebude znít jako pan bývalý předseda vlády (what a joke) Stanislav Gross, protože i on by takovou hrubku neudělal, pak jste se ale opravil, gotta give you a credit.

Pane Gejdoš, pro vás mám jinou češtinářskou lahůdku, naemlich sloveso zapomenouti, v minulém čase se totiž píše zapoMNĚL i zapomenul, připoMNĚL i připomenul, na rozdíl od slovesa rozumět, které se v minulém čase píše rozuMĚL, (rozumně, rozumný atd.) - zapište si to někam; to normálnímu češtináři, a nemusíte být zrovna prof. akademikem Trávníčkem (ten už má po smrti) rve uši i "vlasi". [oči v sloup] stejně tak jako to - aby jste, kdyby jste, my by jsme apod. To se nestydíte, vždyť v té zemi české žijete.

Proto jenom ABYSTE, KDYBYSTE, kdyby ses, udělal by sis apod. Kdyby ses dobře učil, udělal by sis pěkný výlet. Kupte si Češtinu poklepem a poslechem, nebo Chrám a tvrz.

89060

19.01.2006 01:04

Michal Kraus odchází

RE: existuje seznam?

Arkan 24.?.?.?

Sodek, neser nám na schodek! Filise to gholomu!

89073

19.01.2006 01:31

Michal Kraus odchází

RE: existuje seznam?

Arkan 24.?.?.?

Sodek, maláka, kséris parapolí, papús, - skasmós!
1. pád JÁ
2. mě i mne
3. mně i mi
4. mě i mne - tebe
5. 0
6. (o) mně
7. (se) mnou - s tebou
[chechtot]

89077

19.01.2006 01:35

Michal Kraus odchází

RE: existuje seznam?

Arkan 24.?.?.?

Sodek, aby (abych, abys, aby, abychom, abyste, aby) rozuměl, rozuměl se píše bez "n", tak mu jen naznačím to první slovo v té řečtině, naemlich, "polib ...........".

89078

19.01.2006 02:42

Michal Kraus odchází

RE: existuje seznam?

Arkan 24.?.?.?

Jednou pro vždy (i provždy), abyste anebo jak vy s oblibou píšete "aby jste", mě i mne už neotravovali bych vám chtěl, chlapci, říci, že to co si o mně myslíte nebo píšete, je mi totálně "u řitního otvoru". Na výplatní pásce mi to nepřidá ani neubere desetník a to je to, co je - alespoň pro mne v současné době - to důležité.

Jinak vám přeji, "que Jésus, le bon pasteur vous benisse en ce jour et veille sur vous pour toujours." Nechte si to "přeložyt" do češtyny. Pígene gamisu!
[vyplazený jazyk]

89093

19.01.2006 03:23

Michal Kraus odchází

RE: existuje seznam?

Arkan 24.?.?.?

Pane Včeličko,

vždyť jim to, zda se na stará kolena vrátíte do ČR nebo ne, může být úplně buď u nebo v řitním otvoru. Rozhodně byste (nebo jak se tady s oblibou píše by jste :roll[smích] se tam nevrátil úplně bez peněz, a s tou americkou penzí byste (by jste - nový pravopis :roll[smích] si tam žil docela dobře.

Za pár let byste měl možnost, jako důchodce, jezdit MHD "zadarmiko", pokud to ovšem ta nová vláda nezruší, takže byste mohl objíždět všechny ty obchodní střediska a profitovat z "výprodejů" v těch "echt" českých obchodech, zum Beispiel (z.B.), Delvita, Kaufland, Billa, Lidl, Julius Meinl či Carrefour (škrtněte ty dva poslední, ty už tam nejsou, prodávali moc zelených salámů atd.). No, řekněte sám, nebyla by to lahoda?

Těžko by si ovšem člověk znovu zvykal (či "zvikal, jak tady někteří píší)na tu českou mentalitu, na kterou jste si, podobně jako já, odvykl ("odvikl"). Mám na mysli tu závist, nenávist, to čecháčkovství a podobné zlozvyky, které přímo čpí z mnohých příspěvků obyvatel této země.

89103

19.01.2006 03:33

Michal Kraus odchází

RE: existuje seznam?

Arkan 24.?.?.?

Ještě jednou, ale už opravdu naposledy, Sodek. Vieš čítať a písať, kam jsem tě poslal, nebylo to jasně napsáno? Tak se tam odebeř. [chechtot]

89105

19.01.2006 04:17

Michal Kraus odchází

RE: existuje seznam?

Arkan 24.?.?.?

Muy senor mío, Senor Včelička,

čtěte, pozorně čtěte - jak už říkal velký V.I. Lenin (beru to zpět, on říkal "učit se, učit se a to třetí jsem zapomněl (resp. zapoměl - podle nového "pravopysu" na Zvědavci)- co jsem napsal.

Rozhodně to nebyla reakce na váš příspěvek, tak nebuďte tak vztahovačný. Pokud jde o tu sekretářku, tu jsem měl v životě také. Nicméně to není omluva za špatnou znalost češtiny (hychykyrydytyny tam se píše tvrdé "Y", bflmpsvz, vybraná slova apod.) Někdy člověk musí něco napsat i bez sekretářky a pak to dopadne jako jsem to viděl na vojně, "Žádám o vidání pjet hadri na mití".

Con todo gusto, senor Včelička, le saludo muy atentamente, s.s.

Fr. Petr Arkán, v.r.

Copyright 2006 Všechna práva vyhrazena. Adresa redakce: Arcan@centrum.cz Těšíme se na vaše příspěvky. En espera de sus gratas noticias quedo de Ud. atto, y s.s.


[chechtot] [mrknutí jedním okem] [oči v sloup]

89115

19.01.2006 21:29

Michal Kraus odchází

RE: Pro naseho

Arkan 24.?.?.?

4 Paní Aja

Paní Ajo, neblbněte, vždyť já dobře vím, že středisko je rodu středního, tudíž v množném čísle by tam mělo být "ta střediska", tj. objíždět všechna tato obchodní střediska, to už byste mohla tu ironii po tolika "mích" příspěvcích poznat.

Zapomínáte na velkého učitele-propagandistu majora Kondráče (Tankový prapor), který vždy soudruhům, budoucím propagandistům zdůrazňoval, "čas od času, souzi, užívejte lidová slova, aby si ostatní souzi z lidu nemysleli, že se nad nimi povyšujete. Kárejte však soudruhy za používání sprostých slov, ukazujte jim, že to jsou přežitky minulosti, že chceme vychovat vojáka nového, vojáka socialistického, bez zlozvyků prohnilé kapitalistické armády, k nimž patří klení a užívání sprostých slov". Pokud jde o pana Krause, ať jde ten bývalý komunista a měnitel "kabátů" třeba do pr.... [chechtot]

89338

20.01.2006 09:48

Michal Kraus odchází

RE: Pro naseho

Arkan 24.?.?.?

Mám pro vás jednu báseň, resp. baladu, je to sice OT (off topic), ale doufám, že to projde. Copyright 2006 žena-in.cz Všechna práva vyhrazena. Uveřejněno se souhlasem autora.


----------------------------- - BALADA o KADIBUDCE - ---------------------
volně zpracováno podle vzoru Karla J. Erbena "Kytice".

Tato balada o správném použití WC je věnována i Kadibudkovi, a.k.a. putzakefala (řecky - pohlavní úd mužského rodu), Táborskému.
-----------------------

Kdo se v tato místa béře (od slovesa bráti), nechť za sebou zavře dvéře, i v případě břichabolu, prkénko se sklopí dolu!

Ať jsi muž a nebo žena, stáhni gatě (kalhoty, dnes běžné oblečení jak pro muže tak i pro ženy) nad kolena, vyhrň košili i svetry, a vypouštěj zatím větry (horké plyny emanující ze řitního otvoru obsahující merkaptán)

Usedni si hezky rovno. zatlač jako litý rek (termín dnes již zastaralý, znamenající hrdina)!!!!, když po tobě zbyde hovno, je to správný výsledek.

Z KADIBUDKY papír (kdysi, do roku 1989, nedostatkový materiál) stáhni a potom se mírně nahni, v klidu, pokoji a míru, utři si tu řitní díru! (místo, kde záda ztrácejí své slušné jméno).

Pak po držadle rukou sáhni, vše po sobě řádně spláchni. A v případě velké hnačky (též někdy uváděno pod slovem průjem, Montezumova pomsta, two-step Aztec apod.), setři štětkou všechny sračky.

Co ti ještě říci mohu ?, poděkuj teď Pánubohu (dnes již politicky nekorektní termín, používaný členy křesťansko-demokratické strany, viz "Odluka církve od státu" a poslanec Kalousek), co při tobě věrně stál, za to, že ses neposral.

Have a nice day and TYFSAKM.

[chechtot]

89441

06.02.2006 15:51

Rituální porážky zvířat

RE: košer porážka

Arkan 24.?.?.?

Muslimské a židovské dietární zákony určují nejenom druh zvířat, která jsou považována za povolená (tj. kasher či halál), ale i způsob, jakým tato zvířata jsou zabíjena a procedury, které zabití zvířat předcházejí.

Obě náboženství vyžadují (tj. na jatkách, - doma si může muslim živé kuře či kůzle, po patřičné modlitbě, zabít halál způsobem, třeba ve vaně, sám), aby při tomto procesu byl přítomen zástupce jejich víry a porážku prováděla osoba stejného náboženství.

Před vlastní porážkou je zvíře přivedeno do místnosti (řádně očistěné od krve zvířat porážených normálním způsobem), kde je předběžně prohlídnuto (stav očí, zubů, jazyka, kůže, kopyt apod.) rabínem. Po této zběžné prohlídce je pak předepsaným rituálním způsobem zabito, necháno vykrvácet a pak zavěšeno na háky. Zvíře je pak rozříznuto a vnitřnosti pečlivě prohlédnuty, zejména pak plíce, játra, slezina a ledviny. Pokud je zvíře shledáno jako zdravotně nezávadné, dostane od rabína "hechsher certifikát" (razítko nebo plastickou visačku) a je dále zpracováno pro konečnou lidskou spotřebu. Zvíře, které zdravotně neodpovídá "kashrut" pravidlům je pak určeno pro zpracování na psí a kočičí konzervy nebo pro spotřebu gojímů (kteří jsou po stránce židovského náboženství - na stejné úrovní jako psi a kočky).

Jelikož tuto činnost ani rabín (plus židovský řezník) ani muslim nebudou vykonávat zadarmo a za tento "hechsher certifikát" ("U" pro kosher, nebo P"U" pro Passover kosher) se platí (jeden z mnoha zdrojů - často nezdanitelných - příjmů rabínů), všechny produkty označené "kasher" or "halál" jsou pochopitelně dražší.
Jelikož se tyto způsoby zabíjení povolených zvířat od sebe moc neliší, žid si proto může koupit maso od muslimského řezníka, muslim - (ovšem jen v krajní nutnosti, tam ta náboženská nenávist jde ještě dál) od židovského řezníka.

Základně jde o to, že maso určené k požívání (jakékoliv povolené maso, drůbež, hospodářská zvířata, divoká zvěř, ryby apod.) musí být zbaveno veškeré krve. K tomuto účelu se používá rituání způsob zabíjení, zavěšování, a v neposlední řadě i solení. Tzv. "kosher sůl" není žádná posvěcená sůl, ale jen určitá velikost, která dokáže, třeba z kuřecího masa, vytáhnout i ty poslední zbytky krve, aniž by přesolila to vlastní maso.

A neptejte se mě, jak to všechno vím. Také jsem jednou dělal jako student tzv. letní brigádu na jatkách, nicméně i přesto maso v omezenějším množství jím. Dnes už jsou ovšem ty způsoby zabíjení zvířat, díky všem těm protestům a organizacím, daleko přijatelnější než před dvaceti či třiceti lety.

[smích] [smích] [smích]

92127

06.02.2006 16:48

Rituální porážky zvířat

RE: Košer

Arkan 24.?.?.?

4 MF

Židovský dietární zákon (Kashrut), ale též i muslimský zákon, který obsahuje pokyny pro náboženské, civilní, dietární atd. zákony (Šarí'a) opravdu vyžadují, aby dietárně povolené zvíře bylo v klidu, v nestresové situaci (proto i místnost by měla být vyčištěna od krve zvířat, která nebyla "kasher" způsobem zabita, po prvotní zdravotní prohlídce pak pronesena modlitba a odprošení atd. ).

Tím se liší od orientálců, kteří se naopak domnívají, že pokud zabíjené zvíře (např. pes či kočka) není před zabitím či při procesu zabíjení mučeno, nedosáhne té správné úrovně "adrenalinu" (maso pak nebude dostatečně prokrvené......). Proto jsou také často tato zvířata mučena bitím, ponořováním do vroucí vody, stahovaním za živa apod. čímž dokáží čínští, korejští, thajští a i jiní šefkuchaři té nejvyšší kvality masa.

Několik ukázek jídel z korejské kuchyně, (Gaejan - gédžang -- psí polévka, gédžang kuk - guláš z psího masa s kořením zvaným gušin - sušený a rozemletý psí penis, či ta nejlepší lahůdka (zejména pro zimní období, to tam v Česku zrovna máte). Gójangi-tan čili "tekutá kočička" a.k.a. kočička úplně rozvařená na měkko - doporučovaná na artritidu (arthritis).
I v Česku je taková reklama na "Bóbika" velice populární, ačkoliv jinde by vás za takovouto reklamu "ukřižovali". "Postaráte se mi o Bobíka?"[chechtot]

O tom, zda maso je nebo není kosher či halál rozhoduje rabín či muslimský reprezentant. Oba jsou školeni na to, aby mohli provést správné náboženské a veterinářské rozhodnutí.

92137

06.02.2006 22:40

Rituální porážky zvířat

RE: Podivne zakony a paradoxy.

Arkan 24.?.?.?

Pan Jan Příhoda, řečený Jidáš, byl odsouzen za zoofilii ke 14 měsícům podmíněně, čili si žádný skutečný trest neodpykává. K té podmínce dostal pravděpodobně i zákaz dalšího souložení s výše uvedenou kozou anebo ta koza mu byla soudem odebrána.

Bývaly doby, kdy zoofilie stejně tak jako i pedofilie nebyly trestné a např. v řeckých klášterech se naopak vychovávala zvířata (mladé bílé kozičky, malá plemena koní, plemena určitých psů, apod. ) za tímto účelem. Pan Příhoda zapomněl (zapoměl, NPČPPZ - Nová pravidla českého pravopisu podle Zvědavce), že nežije ve starém Řecku, Římě, či za vlády faraonů nebo Aztéků a jiných vyvinutých, více tolerantních, ale dnes již vyhynulých civilizací.

92187

06.02.2006 23:15

Rituální porážky zvířat

RE: košer porážka

Arkan 24.?.?.?

Zda se mi zdá ten dnešní způsob přijatelnější nebo ne, je irelevantní. Pokud bude lidstvo jíst maso a potřebovat další části zvířat (ať už jsou to kožešiny, kůže, telecí žaludky pro výrobu sýrů, střeva pro výrobu párků, rohy, paznehty pro výrobu lepidel, pohlavní údy tygrů či "rohy" nosorožců ke zlepšení sexu, a stovky dalších chemických, lékařských, vědeckých upotřebení zvířat ať již ve stavu živém či mrtvém) pak ta zvířata budou trpět, někdy více někdy méně. Na tom nic nezmění ani PETA ani Karel z Čech ani Petr Arkán. To vám tímto způsobem dávám písemně.

Zvířata a rostliny nám, - pokud tomu osobně věříte, podle Bible, Tory, Koránu a jiných "svatých" knih, - byla dána B-hem k tomu, abychom (aby jsme - NPČPPZ Nová pravidla českého pravopisu podle Zvědavce) je tím nejrůznějším způsobem ke svému prospěchu využívali. A to již od nepaměti také děláme - a to ještě před vznikem těch "svatých knih". [chechtot]

Kde se tento postoj ke zvířatům může změnit - a také se mění, alespoň v jistých zemích - je ve způsobu jakým zvířata jsou chována, krmena a
zabíjena. V Asii, jelikož jsou to gurmáni, to bude trvat asi déle.

P.S. Jak ten dobytek cpou do těch sudů, to nevím, ale asi dobrovolně tam, podobně jako Židé do plynových komor či na popraviště, nejdou. [oči v sloup]

92193

06.02.2006 23:44

Rituální porážky zvířat

RE: košer porážka

Arkan 24.?.?.?

4 Karel z Čech

Pěstování tzv. technického konopí, tj. konopí (hemp, chanvre, atd.) s obsahem THC (Delta 9 tetrahydro cannabinol, cannabidol atd.) méně než O.2 to 0.3% je do dnešního dne naprosto legální a - např. v provinciích Ontario, Manitoba, Saskatchewan a jinde - se pěstuje každoročně na tisících hektarech, podobně jako řepka či slunečnice či pšenice.

Konopné semeno, olej a jiné produkty (např. chips, kosmetika, esence, textilní výrobky apod.) jsou tady, ale i v Evropě a Asii tudíž běžně k dostání. To že konopí není už tak populární (kromě cannabis typu sativa, indica či ruderalis :lol[smích] má něco společného s tím, že např, většina lodí nepoužívá plachet, lan či provazů vyrobených z konopí a moda preferuje výrobky z vlny, bavlny či umělých hmot. V minulosti, i té nedávné, např. II. světová válka, bylo pěstování konopí silně oficiálně podporováno, někdy i zákonem.

92195

07.02.2006 00:22

Rituální porážky zvířat

RE: košer porážka

Arkan 24.?.?.?

4 Karel z Čech

Zase to tak nepřehánějte, nějaké to maso - pokud koupíte jen trochu kvalitnější salám či párky - tam musí být (i když často mechanicky zpracované, tj. kosti, kůže, exkrementy, to vše dohromady). Jinak podle zákona by musel výrobce uvést, že výrobek obsahuje tofu, soju, a jiné tzv. nastavovací produkty.

A to jste měl kliku, že ten zakoupený salám nebyl před prodejem očištěn kartáčem od zelené plísně, namočen v octové vodě a pak přetřen štětcem namočeným v oleji a v závěru papírovým ručníkem vyleštěn (metody užívané v prodejnách Julius Meinl a Carrefour, dnes již neexistující, doufám). [oči v sloup] To že 300% se rovná 100%, tj. nová matematika.

92198

07.02.2006 13:16

O rozdílnosti názorů

RE: pane Jindřichu

Arkan 24.?.?.?

4 p. Ruda

Dovolte, abych vám odpověděl slovy poručíka Hamáčka (Černí baroni). "Dali jsme vám sice pas, ale abychom vám dovolili účast v červnových volbách v ČR, soudruhu, tolik důvěry vám naše strana (ČSSD a KSČM) a vláda dát nemůže; neboť do dnešního dne (i přes sametovou revoluci) vám náš lid nemůže nikdy plně důvěřovat. Zrádcům psí smrt! Podle vzoru, "...opustíš-li mě nezahynu, opustíš-li mě, zahyneš...". A to obzvláště platí pro emigranty, kterým se, nedejbože, v emigraci dobře daří a do dnešního dne nezahynuli hladem někde pod mostem.

Na spoluúčast ve volbách si budete muset ještě nějaký ten čas počkat, na rozdíl od mé ženy, která může volit ve volbách (a nejrůznějších referendech) jak ve Švýcarsku (přes švýcarský konzulát) tak i v Kanadě.
[chechtot]

92258

07.02.2006 13:34

Zdánlivá svoboda projevu

RE: Dobrá zpráva

Arkan 24.?.?.?

4 p. Trodas a p. Nohejl

Mám pro vás velice dobrou zprávu typu "právě vyšlo".

Šéfredaktor největšího iránského deníku "Hamšahri" právě vypsal soutěž o nejlepší karikaturu na téma holocaust. Této soutěže se může zúčastnit kdokoliv (i nevěřící "pes", tj. křesťan), pokud nenávidí židy alespoň na úrovni současného iránského prezidenta. Dvacet výherců této soutěže pak obdrží zlatou minci v hodnotě 140 dolarů (US nikoliv kanadských či australských).

Soudě podle vašich nesčetných článků a karikatur týkajících se židů a holocaustu oba plně kvalifikujete. Přeji vám hodně štěstí. Takových příležitostí dostat peníze od Iránců nebude v budoucnosti mnoho.
[mrknutí jedním okem]

92260

07.02.2006 19:31

Zdánlivá svoboda projevu

RE: Dobrá zpráva

Arkan 24.?.?.?

Jsem přesvědčen, že většina deníků výsledky (karikatury) této soutěže otiskne a ráda zaplatí nějaké tiskové agentuře reprezentující iránský deník "Hamšahri". Buď už jen z recese, protože jakýkoliv skandál otištěný v novinách je dobrý pro zvýšení prodeje (Blesk, Mladá fronta Dnes, Lidovky apod.) anebo jenom aby dokázali/y, že jsou nestranní podle vzoru "padni komu padni". Stačilo, když se v minulém roce "okotila" taková Veronika Žilková (ve 43 letech) a psalo se o tom několik dní. A, přispěvatelky Zvědavce, nerozčilujte se, neboť ta samá dáma nedávno řekla, "Nerozčiluji se, ztratila bych mlíko". [chechtot]

Je docela možné, že spolu s ilustracemi se objeví řada článků odsuzující tyto karikatury a spojující jejich uveřejnění s obvyklou dávkou holocaustu (šest, sedm případně - proč ne v budoucnosti - osm miliónů židů - konečné počty se každoročně mění (viz tabulky obětí v v konclágere Osvětim), podle nálady šéfredaktora či majitele plátku), ale vzhledem k tomu, že ani Češi ani Slováci nic nepodpalovali ani při řešení daleko důležitějších problémů (např. bezreferendové rozdělení ČSR) bude vše probíhat v naprosté švejkovské pohodě. Nicméně, nechme se překvapit.

Na Západě, u mnoha bulvárních plátků (hlavně ty britské The Sun apod., německé a francouzské) to bude naprostá "žeň" a bude se to pár dní dojit do poslední kapky. Pak to zase přejde, jako přešla i ta vlna nadšení pro oběti tsunami (cunami) v prosinci 2004, a přijde zase něco jiného, něco aktuálnějšího. Svět chce být klamán, a tudíž bude klamán. [chechtot]

92309

10.02.2006 19:08

Rituální porážky zvířat

RE: Košer

24.?.?.?

4 Zap(latil)?

Intelektuální exhibicionista dělající si z lidí na Zvědavci prdel? Co to má společného s tím co si já osobně myslím a s konceptem přístupu ke zvířatům, který v určitých zemích Orientu existuje.

Račte si uvědomit, že v některých čínských dialektech (a přeneseně i ve filosofii či přístupu těchto lidí ke zvířatům) - čínský ekvivalent slova zvíře (animal) se dá přeložit jako moving thing-něco co se pohybuje, čili ne méně ani ne více citlivé než zelenina či ovoce. Proto se v těchto zemích jak zelenina tak zvířata transportují podobným způsobem, narvána do beden, klecí, pytlů, apod.

Mimochodem proč "kashrut" zákony (ale i na dnešních moderních jatkách) vyžadují, aby zvíře nebylo vystresováno (dnes je to i již chemicky dokázáno), je velice jednoduchý, stress způsobuje okyselení svaloviny (a tato pachuť, na rozdíl od Orientálců, není u nás oblíbená či vítaná.) Stejně tak kuřecí maso či jiné maso plné krve či krevních skrvn, by bylo neprodejné, proto se dobytek i v nekošer jatkách (dobytek se nezabíjí košer způsobem každý den, to by stálo moc peněz) zbavuje krve, tj. nechá vykrvácet.

Pokud jde o konzumaci psů a koček, nebuďte tak kritický. Za II. světové války v ČR (Protektorátu), o tom mi vyprávěl můj táta, -hlavně ke konci - bylo zapotřebí si hlídat svého psího či kočičího miláčka, aby se náhodou neztratil a neobjevil se v hrnci příjemně vonícího guláše u sousedů. Proč také Britové za války říkali kočkám "roof rabbit" čili střešní králíci.

Proto bych ty Orientálce moc neodsuzoval za to, že konzumují psy a kočky, opice, krysy, hmyz a podobná zvířata. Řada lidí to tam dělá z nouze (z hladu), řada - hlavně těch bohatších - protože jsou to labužníci a konzumace těchto zvířat je historicky spojena s pověrami o kladných zdravotních výsledcích po konzumaci. Je to jejich kultura a podobným způsobem se na nás - jako barbary - dívají i Indové (hinduisti) či muslimové, protože jíme buď krávy či prasata. Have a nice day and TYFSAK!

92752

12.02.2006 17:13

Rituální porážky zvířat

RE: košer porážka

Arkan 24.?.?.?

4 serafX a Antiseptik

Pokud jde o ten obsah masa v uzeninách apod., žijete-li v ČR, tak se ani nedivím (ale podle IP čísla 65, 62 ?) že tam toho opravdového masa bývá pramálo. Až se přestane v ČR šidit a krást v tak velkém měřítku, pak si budete moci koupit i ve velkoprodejně (u soukromého řezníka tomu tak bylo vždycky) kvalitní potraviny a navíc, před konečným rozhodnutím co koupit, si budete moci přečíst popis výrobku na obalu. To dělám i tady a to u všeho (snad kromě octa a čistících prostředků). Pokud mi ta skladba všech těch příměsí nevyhovuje, pak takový výrobek nekoupím, i když je laciný a raději si připlatím nebo jdu jinam.

To samé platí o "úpravách" masa, salátů, pečiva atd. Pokud takováto upravovací "činnost" a vylepšování bude trestáno jen malou pokutou, pak se to nečestným podnikům vyplatí v této činnosti pokračovat. Až jim inspektoři začnou zavírat prodejny, řekněme na týden, na měsíc a dávat jim milionové pokuty, pak to přestane. V Kanadě se s tímto setkáte velice zřídka; pokud jde o nějaká závažná porušení, pak jde většinou o "bordelářské" etnické skupiny; nejvíce hygienických přestupků mají např. Číňané, Vietnamci, Arabové, Indové či Pakistánci, negři z Jamajky apod., kteří z nejrůznějších důvodů nikdy přílišnou čistotou svých zařízení (restaurací, prodejen, příbytků apod.) neoplývali.

Příznivci masa - podle způsobu psaní usuzuji, že jste na tom podobně jako váš souvěrec Antiseptik, buď vegetarián nebo vegan. Vegany řadím ke Svědkům Jehovovým, feministkám, přívržencům PETA apod. Tyto skupiny se dají charakterizovat jako naprosto hluché k argumentům, skupiny lidí na úrovni nebezpečných sekt, lidí, kterým prostě "chybí dvě cihly do plného nákladu". [oči v sloup]

Pokud jde o Bibli, Toru, Korán a jiné svaté knihy, žádná z nich plošně nezapovídá konzumaci masa z domácích či divokých zvířat, ryb, ptáků či dokonce hmyzu, řečeno slovy poručíka Hamáčka, "...tak blbej zase von (Bůh) nebyl". Co se lze v těch pohádkových knížkách dočíst jsou jistá omezení týkající se druhu zvířat, způsobu zabití a používání, určení dnů půstu apod. a tato nařízení buď můžete zachovávat nebo je "dlabat". Pokud vám vyhovuje doprava koňským potahem, sběr zvířecích výkalů, "just go ahead", ale nezapomeňte pro ta stará zvířata založit domy zvířecích důchodců.

A s tou trochou krve v masu zvířat si pro nás, normální lidi, nedělejte vrásky, vás se to netýká, vy jíte zdravě (tofu, tempeh, edamame a jiné lahůdky), organicky pěstované ovoce a zeleninu a zapíjíte sojovým nápojem nebo zeleným či bílým čajem.


[oči v sloup] [mrknutí jedním okem]

93035

12.02.2006 20:48

Rozhodnutí napadnout Írán už bylo učiněno

RE: Počátky atomové bomby

Arkan 24.?.?.?

4 Trodas

Už jednou vás tady přispěvatel Mark (příspěvek č. 92855 - velikost státu Izrael a ČR, 20 770 km2 vs 78 866 km2) upozornil na to, že si vymýšlíte a uvádíte informace bez ohledu na jejich přesnost. Váš postoj k číslům je velice podobný způsobu jakým jistý Richard Král "operuje" s údaji. Nula sem - nula tam, na tom tak moc nezáleží. Ale dnes se takové lživé údaje dají okamžitě kontrolovat, tak pro příště si raději své údaje ověřte než začnete psát.

To samé platí o těch vašich komentářích o japonských ztrátách. Jen tak pro vaši informaci, a zapište si to někam:

HIROŠIMA (6. srpna 45, bomba nazvaná Little Boy - klasická atomová bomba, 15 kilotun TNT - počet obětí 80 000 mrtvých, přibližně stejný počet civilistů, kteří zemřeli na následky záření - tedy NIKOLIV MILIONY);

NAGASAKI (9. srpna 45, bomba zvaná Fat Man typu plutoniové bomby, 22 kilotun TNT - počet obětí vzhledem k hornatému terénu Nagasaki, 70 000, přibližně stejný počet civilních obětí následkem záření - opět ŽÁDNÉ MILIONY);

TOKYO - následkem bombardování koncem II. světové války (zápalné a fosforové bomby) zahynulo více než 140 000 obyvatel. Pro ilustraci, zemětřesení v roce 1923 (8.2 Richterova stupnice) zabilo - podle japonských údajů - 142 000 obyvatel, čili na obrovské ztráty bylo vždy Japonsko zvyklé.

I přes tyto neobvykle vysoké ztráty a následující utrpení to trvalo Japoncům až do 15. srpna než se prostřednictvím japonského císaře bezpodmínečně vzdali (pár podmínek tam bylo, ale o tom se moc nemluví).
Bez atomových pum by Japonci bojovali o každé město, o každou vesnici, o každý dům, o každou místnost v domě až do úplného zničení, podobně jako sověti bojovali ve Stalingradu na rozkaz J. V. Stalina. Prostředky, příkazy a přislovečnou japonskou odvahu k tomu měli a rozkazy by poslouchali, o tom jsem přesvědčen.

Následkem toho předvídané ztráty na straně spojeneckých armád se odhadovaly na 400 až 600 tisíc vojáků, bílých vojáků a nikoliv "žlutých opic", jak se Japoncům tehdy říkalo. Dnes už jsou pochopitelně Japonci a Němci naši přátelé a spojenci, ale jak je vidět, nebylo tomu tak v minulosti (Drážďany, Hirošima, Nagasaki vs bombardování Londýna, Coventry, Rotterdam, Leningrad, atd.).

93089

13.02.2006 12:20

Rozhodnutí napadnout Írán už bylo učiněno

RE: Počátky atomové bomby

Arkan 24.?.?.?

Já jsem si své informace ověřil, ale účelem příspěvků není zasírat diskuse nekonečným počtem čísel, jako to děláte s velkou oblibou vy. To si pomocí googlu dokáže dnes najít každý a nebudu se s vámi hádat, zda vyletělo 35O letadel nebo jenom 348 letadel a zda měly tříštivé bomby či zápalné bomby. To už je dnes naprosto irelevatní.

Šlo zásadně o to, zda došlo po použití atomových bomb k miliónovým ztrátám na životech Japonců nebo jenom ke statisícovým. A k miliónovým ztrátám na životech Japonců nedošlo. Nepřátelské území není nikdy plně dobito jenom bombardováním ze vzduchu či z moře, k tomu dochází až po příchodu pozemních sil. Kdyby tomu tak bylo, pak by dnes byl v Iráku klid a mír.

A Japonsko bylo odhodláno, i když silně oslabeno jak hospodářsky tak i vojensky, bránit se do posledního muže. Dodnes existují dokumenty o organizování obrany japonských měst a vesnic, příkazy o tom, aby poslední potraviny a pití byly poskytovány jen bojeschopným, zákaz poskytování pomoci zraněným, nemocným, starým lidem a dětem, příkazy o boji o každou píď japonské země. A toto odhodlání a schopnost sebeobětování, hraničíci se sebevražednými sklony, Japonci tisícekrát dokázali. Raději spáchali sebevraždu než aby se vzdali, neboť zajetí považovali za ztrátu cti. To vysvětluje také malý počet japonských válečných zajatců, alespoň v počátečním průběhu války, později zejména pak při obraně japonského území.

Pochybuji o tom, že by se obyvatelstvo Japonska nedozvědělo o použití nové "strašné" zbraně (možná v japonské Horní Dolní). Japonský propagandistický systém byl na vysoké úrovni a obyvatelstvo bylo během války průběžně rozhlasem informováno o válečné situaci. Navíc projev japonského císaře, což byl v té době unikát, byl předem oznámen a jeho projevu (z gramofonového záznamu nikoliv "live" ) naslouchaly milióny. Pár tisíc jich pak hned po projevu spáchalo harakiri. Detaily pochopitelně málokdo znal, ale že došlo k použití nového druhu zbraně, zbraně, o jejiž vývoji Japonci dobře věděli, to bylo známo. Domnívám se, že ani Američané neměli úplnou představu o tom jaké účinky a následky bude použití atomového bomby mít, podobně jako tomu bylo s masovým používáním kulometů, plamenometů, otravných plynů, tanků či letectva za I. světové války. To též trvalo vojenským stratégům nějakou tu dobu než se nové situaci přizpůsobili.

93197

13.02.2006 15:50

Rozhodnutí napadnout Írán už bylo učiněno

RE: Počátky atomové bomby

Arkan 24.?.?.?

Něco jiného je být šokován výbuchem v poušti a výbuchem atomové či plutoniové bomby v Japonsku, kde opravdu došlo k vysokým ztrátám na lidských životech, nespočetným poraněním, a následkům, které přetrvávaly a na které umírali lidé ještě léta po skončení války.

Pokud jde o poslušnost Japonců, stejným způsobem by se zachovali, kdyby je císař vyzval k odporu do posledního muže či ženy. Tehdy byl císař, na rozdíl od dneška, považován za něco nadpřirozeného, božského, jehož příkazy bylo nutno vykonat za každou cenu.

A pro budoucnost, pane RENÉ Bartošek, už to jméno René páchne buzeranstvím, co kdybyste se na mne "vysral" a soustředil se na Yamamoto či jiné japonské "motorkáře". [vyplazený jazyk]

(Nechte si ty svoje osobni narazky pro sebe. Editor)

93212

14.02.2006 17:13

Rozhodnutí napadnout Írán už bylo učiněno

RE: Počátky atomové bomby

Arkan 24.?.?.?

Kdybyste (kdyby jste - NPČPPZ Nová pravidla českého pravopisu podle Zvědavce) znal francouzsky, tak byste (by jste - NPČPPZ) nenapsal, že Rene je i francouzské (francouské - NPČPPZ) jméno pro ženy; když už chcete tu francouzskou verzi - tak je to Renée. Tady se mluví jak francouzsky tak i anglicky.

Jinak v zaměstnání mám zástupce obou křestních jmen, ta mladá žena je normální, ten mužský (mušský - NPČPPZ) Rene je buzna "jako vyšitá".

Argumentů na obhájení svých příspěvků mám, díky Internetu, hafo a nepotřebuji nějaké rady od "Rene". Zrovna tady máme speciální výprodej na vaselinu K2 - water based, nerozpouští kondomy - neměl byste (by jste - NPČPPZ) zájem? To víte WalMart a všechny drug stores se starají o občany všech sexuálních orientací (hetero, homo, pedo, zoo...) u příležitosti svátku Svatého Valentina. Happy Valentine, Reeenééééé! [chechtot]

93361

Stránka: 1 2 3 4 5

Káva pro Zvědavce

77

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc březen přispělo 158 čtenářů částkou 26 788 korun, což je 77 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Milí čtenáři,

prosím, zvažte, zda byste mohli přispět na provoz tohoto serveru. Zbývá poslední den do konce měsíce a v pokladně chybí čtvrtina potřebné čásky. Jsme bez reklamy, tudíž plně závislí jen na tom, co se vybere. Děkuji.

Ve zkratce

Neutopické zemědělství: krizové jaro30.03.20 17:08 Česká republika 0

Lidstvo se vyvinulo původně na zcela jiné planetě, na Zemi jsme cizinci30.03.20 16:41 Neurčeno 1

Rockefeller a pandemie29.03.20 12:55 Neurčeno 4

Fed nemůže opravit, to co je rozbité.28.03.20 19:25 USA 0

I na pokraji sil musí evropské státy platit „výpalné“ Bruselu v plné výši.28.03.20 15:29 Evropská unie 0

Pozorujte dnešní právní zrůdy, ceny a lichvu! Šílené!!27.03.20 18:19 Česká republika 6

Jourová varuje27.03.20 14:54 Evropská unie 7

Vědci zjistili u 600 lidí 40 různých mutací koronaviru26.03.20 22:20 Island 6

Holandsko a Švédsko začínají ustupovat od teorie stádní imunity26.03.20 22:07 Evropská unie 2

Vláda mění své rozhodnutí ohledně odškodnění - bojí se bankrotu (a právem)26.03.20 22:00 Česká republika 1

Indie vyhlásila 1,3 miliardě svých občanů stanné právo26.03.20 21:02 Indie 1

Koronavirus: Drakonická opatření v Bolívii26.03.20 09:03 Bolivie 7

VIDEO: Massimo Mazzucco zajímavé souvislosti a "náhody" COVID-1926.03.20 07:56 Itálie 0

Politická korektnost a krvelačnost chorých feminacistek vedla ke konci mluvčího FK UK25.03.20 11:07 Česká republika 12

Ministerstvo obrany chce uspořit až 2,9 miliardy korun25.03.20 07:00 Česká republika 1

Evropská unie vojensky podporuje Turecko24.03.20 17:34 Evropská unie 2

V USA začala ekonomická krize24.03.20 04:25 USA 3

Video: Allahu akbar! Nepokoje v uprchlickém táboře Eleonas v Aténách23.03.20 17:51 Řecko 0

Video:Německo už není zemí mléka a strdí, ale Afričanovi to nevysvětlíte23.03.20 17:45 Německo 1

Protesty proti omezením kvůli koronaviru v Paříži23.03.20 16:19 Francie 0

Měnové kurzy

USD
24,94 Kč
Euro
27,47 Kč
Libra
30,90 Kč
Kanadský dolar
17,60 Kč
Australský dolar
15,32 Kč
Švýcarský frank
25,96 Kč
100 japonských jenů
23,07 Kč
Čínský juan
3,51 Kč
Polský zloty
6,03 Kč
100 maď. forintů
7,65 Kč
Ukrajinská hřivna
0,89 Kč
100 rublů
31,24 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 399,85 Kč
1 unce stříbra
349,71 Kč
Bitcoin
158 541,75 Kč

Poslední aktualizace: 30.3.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?