Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 454 příspěveků, 2 různá jména: <nic>, Arkan.

Stránka: 1 2 3 4 5

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

30.11.2005 00:12

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Arkan 24.?.?.?

Za prvé nikoho nenazývej troubou, když já jsem mluvil anglicky, s tebou ještě tvůj táta chcal po plotech. Za druhé, kontaktoval jsem Ústav pro jazyk český AV ČR (jistá paní Radka Šmahelová odpověděla), která jen potvrdila, že jména v angličtině se nepřekládají ani nezčešťují (tudíž Old Shatterhand), jedinou výjimku, kterou potvrdila, je zčeštění Winnetou na Vinnetou, neboť "V" ve Vinnetou se v češtině vyslovuje stejně jako v němčině "W"). A pokračuji v citátu,
".....doporučovali bychom Vám držet se této tradice a používat výše zmíněné podoby a dále je nepočešťovat".
Se soudružským pozdravem Světu mír! [chechtot]

80978

04.12.2005 23:40

Pošlete vánoční pohlednici vězňům za své přesvědčení

RE: Pohlednice

Arkan 24.?.?.?

Opravdu nevím, proč by měl někdo, kdo pouze zpochybňuje, stejně tak jako já, celkový počet zahynulých v koncentračních táborech, nazýván nacistou nebo neonacistou.

Ani pan Zundel ani pan Irwing nepopírají existenci nacistického řešení "židovské otázky", pouze zpochybňují celkový počet zahynulých a následné "dojení" Německa a neustálé zveličování viny německého národa, ačkoliv jde již o třetí generaci Němců. To se mají do nekonečna omlouvat a platit za vinu svých prarodičů či rodičů.

Takový Džingischán a jeho potomci rozhodně, na tehdejší populaci Asie, Středního východu a Evropy, zavraždil(i) procentuálně mnohem více obyvatel a nikdo to dnes Mongolům nevyčítá a nežádá o placení náhrad. Enough is enough, ta dojná kráva jednou musí přestat "dojit".

81782

09.12.2005 13:52

USA v proměnách času

RE: Pan Král stále musí žít v totalitě

Arkan 24.?.?.?

Nevím, proč by něco tak jednoduchého vám mělo dělat potíže. Pokud máte Windows nebo Mac pak si nastavíte svůj základní jazyk (default) a pak ty, které hodláte či často používáte jako podružné. Pak pomocí Shift a Alt, či jiné kombinace jen přecházíte z jedné klávesnice na druhou. Pokud jde o umístění jednotlivých písmen, máte na vybranou buť system QWERTY či český QWERTZ a položení jednotlivých písmen si nagooglujte pomocí "Keyboards, international"; jednu kopii české, arabské, německé, francouzské, polské (či o co máte zájem) klaviatury si vytiskněte a nalepte na tvrdý papír a pověste někde na počítači. Popravdě řečeno, ta česká klaviatura je složitější než ta anglická, ale je to jenom otázka cviku.

82703

09.12.2005 17:31

USA v proměnách času

RE: pane Kral mohu se zeptat?

Arkan 24.?.?.?

Ze stejného důvodu to musí americká armáda v Iráku prohrát. Protože na rozdíl od McArthura si necháte do všeho kecat od těch levičáckých buzerantských televizí a novinářů, senátorů a kongresmenů. Od války ve Vietnamu, možná že to začalo již v Koreji, vedete PR válku a dovolujete těmto buznám, aby vám do toho kecali. Udělejte to jako to dělá izraelská armáda, vyhodit ty svině , jejich zařízení zničit, pár komunistickým novinářům přerazit čelisti a ta sběř by se naučila poslouchat. Jak může americký voják bojovat, když má za prdelí "buzeranta" z CNN, BBC či AlJazeera.

82732

09.12.2005 17:55

USA v proměnách času

RE: ..a nebude to

24.?.?.?

Ústava USA neupřesňuje podmínky vedení války a dovoluji si vás upozornit, že Izrael ústavu má. Ale v případě potřeby, kdy je to situací odůvodněné, pak na typy vašeho původu zřejmě sere a docela právem.

82735

10.12.2005 18:56

Pilátovo krédo

RE: Kde se politika micha s nabozenstvim za jednim ucelem ,dostat moc ,kontrolovat masy lidi.

Arkan 24.?.?.?

Gejdoš - na celém kontinentu v minulých dobách nikdy nebylo 150 miliónů domorodců. Můžete konzultovat toho svého Nostradamuse, ten to ví nejlépe, ale i ten to vaše tvrzení nepotvrdí. Většina těch domorodých Indiánů nezahynula válkami, vyvražďováním, ale nemocemi, které kolonizátoři přitáhli z Evropy a později i z Asie, na které - na rozdíl od Evropanů - nebyli Indiáni zvyklí či imunní a navíc, což je velmi důležité, byli vzpurní a nechtěli - podobně jako dnes cikáni - pro své nové pány pracovat. Z tohoto prostého důvodu začali kolonizátoři přívážet černochy z Afriky. A pokud jde o zásobování trhů s černochy, ti byli pro Araby a některé černošské vládce po desítky let důležitým zdrojem příjmů. [smích]

82900

10.12.2005 22:12

USA v proměnách času

RE: pane Kral mohu se zeptat?

Arkan 24.?.?.?

Vojín Kotaz, dovolte dotaz. Už jste dala, Blažková, bobra zase na trh?(tj. na bobří burzu) (cenzurováno pro nechutný osobní útok) V každém případě debatu o roli japonského císaře - před i po II. světové válce - při pivu s vámi bych při své příští návštěvě uvítal. [mrknutí jedním okem]

82917

13.12.2005 01:50

Obvinění USA z mučení přinutilo americkou administrativu zmírnit žalobu proti Jose Padillovi

RE: Aha, takze co vlastne spachal?

Arkan 24.?.?.?

Keď nemáš čo robiť, drotár, zober si húsle a chodz Vysoká Tatra slnko páliť. A keď hráš karty, nehaj ten 3.14č, neide o ten hygiena, ale kárta lepí.

83174

16.12.2005 20:23

Reklama

RE: To máte pravdu pane Matoušku

Arkan 24.?.?.?

Ve větě, kterou jste uvedla je měkké -i- správné, ale je-li podmět, který obsahuje jména různého rodu a životnosti, vyjádřen výrazem rozvitým (tj. s předložkou S, např. dívky s hochy) a mužské jméno životné je jen v ROZVÍJEJÍCÍM členu, může se vždy psaní-i nebo-y v přísudku řídit podle jména v 1. pádě (např. Dívky s hochy se vrátily¨). Z uvedeného vyplývá, že ta Vaše věta, pokud mužské jméno životné (psi) by bylo v pozici rozvíjejícícho členu (tj. všechny ty baby se proháněly se psy) pak by následovalo i -y. Pravidla českého pravopisu, Československá Akademie věd.

83871

17.12.2005 23:02

Americký policejní stát: žába je uvařená

RE: Nejak se me to nezda

Arkan 24.?.?.?

Pane Leho, neznám provincii v Kanadě či stát v USA, kde byste nepotřeboval při řízení vozidla (automobil, motorka, někde i snowmobile) alespoň platný řidičský průkaz, někdy i důkaz o zaplacení pojistného (ať již, např. v Kanadě, tak tzv. povinného provinčního pojištění a minimálního soukromého), navíc důkaz o registraci vašeho vozidla. Jakým způsobem bude s vámi policajt zacházet pak záleží jen na tom, jaký přestupek jste udělal a jakým způsobem s ním komunikujete. Rozhodně se při normálním přestupku nikde nestřílí, ale pokud se snažíte policii ujet, pak se nesmíte divit, že vás, pokud mají možnost (hlavně v USA), "sejmou".

Totéž platí o dokladech při otevírání bankovního účtu či jednání s berňákem, při nákupu pušky, kulovnice, semiautomatického samopalu či odstřelovačské pušky či pistole nebo revolveru (v USA), a to nemluvím o tom, když se vám něco přihodí a převezou vás do nemocnice. To se vyplatí mít průkaz o nemocenském pojištění ať již provinčním či soukromém.

Ani při založení účtu v Blockbusters, kde si vypůjčujete DVD filmy vám neotevřou účet bez předložení nějakého dokladu o stálém bydlišti se jménem a fotografií. Totéž platí při přechodu hranic, tam je nejlepší předložit platný pas a jste bez potíží a vysvětlování.

Pokud jde o běhání v parku či na pláži, tam si můžete běhat bez problémů a bez dokladů, pokud ovšem nějaké problémy nezpůsobíte.

Faktem zůstává, že ty kontroly jsou tady velice řídké a pokud se chováte jako občan, který dodržuje zákony země či státu anebo provincie, tak můžete bez potíží žít bez toho, abyste měl u sebe neustále "občanský průkaz".

84081

19.12.2005 15:27

Válka s Íránem: nedočkavé čekání

RE: Vybereme co se hodí

Arkan 24.?.?.?

Tady nejde jenom o to, že iránský prezident prohlásil, že by stát Izrael měl být vymazán z mapy světa, ale hlavně o to, že při první příležitosti, tj. jakmile Irán bude mít atomovou bombu a nosič schopný atomovou hlavici resp. hlavice dopravit, řekněme do Tel Avivu, Hajfy apod., to také provede. Osobně si myslím, že Irán je dnes daleko nebezpečnější než předinvazní Irák.

Irák byl sekulární, pan-arabský stát, který po léta využíval příjmů z ropy k modernizaci iráckého hospodářství a k zavedení arabského stylu socialismu. Za Saddáma, ale i za jeho předchůdce (od znárodnění naftového průmyslu v roce 1972) měli Iráčané bezplatné školství (od jeslí až po vysoké školy), zdravotní péči, byla zavedena elektřina snad do všech míst v Iráku, zaveden plynovod, došlo k redistribuci zemědělské půdy, rolníci dostávali peněžité podpory, základní potraviny a palivo byly subvencovány, opravovaly se zavodňovací zařízení, budovaly nové školy, univerzity, dálnice, mosty, přehrady apod., prováděly se archeologické průzkumy. Navíc v Iráku ještě pracovalo přes 2 milióny Arabů z různých zemí, neboť byl nedostatek pracovních sil. Ty příjmy z prodeje ropy (zejména po roce 1973 - "naftová krize") byly tak vysoké, že stačily pokrýt nejenom ekonomickou expansi, ale i to osobní obohacování (čti kradení) Saddáma a jeho přívrženců.

Zvrat nastal až po příchodu Ayatollah Chomejního v Iránu a špatném odhadu vojenské situace v Iránu na straně Saddáma Hussejna. Těch osm let války Iráku s Iránem pak přineslo oběma zemím hospodářskou zkázu, nemluvě o ztrátách na lidských životech (1.5 až 1.7 miliónů mrtvých).

Kdyby Saddám měl atomové zbraně, jsem přesvědčen, že by je proti Iránu použil, neboť v průběhu té osmileté války byl několikrát ve velmi zoufalé situaci. Jelikož jeho plány byly Izraelem překaženy, použil jenom to co měl k dispozici, tj. chemické zbraně, ale už v roce 1987-88 zamýšlel použití bakteriologických zbraní při bombardování iránských měst. Nezapomínejte na to, že muslimové mají úplně jinou mentalitu, těm na obětech nezáleží, neboť nemají žádnou úctu k lidskému životu.

Stejně tak jsem přesvědčen o tom, že kdyby v tzv. Yom Kippur válce USA neposkytly Izraeli okamžitou pomoc ve formě tanků, dělostřelectva, letadel, munice, satelitního zpravodajství apod., Izraelci by použili, v zoufalství, atomové zbraně.

84390

19.12.2005 15:49

Názor na současný pokus o právní úpravu euthanasie

RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto.

Arkan 24.?.?.?

Já si jen tak čas od času čtu články o Kačce Brožové či Mirce Čejkové a docela chápu, že muži dokážou někdy takové pijavice a harpyje i zabít.

84394

19.12.2005 21:54

Válka s Íránem: nedočkavé čekání

RE: Vybereme co se hodí

Arkan 24.?.?.?

Pokud je někdo rasistický válečný štváč, pak seš to jen ty, Robine. Izrael je stát židovský, nicméně má na svém území 20% obyvatelstva arabského původu, kteří z nějakých důvodů neuposlechli výzev a na území Izraele po roce 1948 zůstali. Jsou plnoprávnými občany, mají své poslance v Knesetu, své deníky a časopisy, své školy a univerzity, požívají všech výhod izraelských občanů (zdravotní péče, dětské přídavky (bohužel, protože šoustají jako králíci, hlavně beduíni), nezaměstnanecká podpora, sociální podpora, důchody atd.) a nepamatuji se, že by se hrnuli do toho "bordelu" v Gaze či West bank. Tisíce z nich dokonce slouží v izraelské armádě, policii a státní službě. To, že se k nim Židé chovají s nedůvěrou, to je založeno na špatných zkušenostech v minulosti. Podobným způsobem se vy Češi chováte k cikánům a jiným barevným obyvatelům Česka. Stejným způsobem se chovám i já při návštěvě ČR, když vidím v tramvaji či metru nějakého Indo-Čecha, tak si hned si přendavám peněženku na bezpečnější místo a držím fotoaparát či kameru.

Pokud jde o teror, ten pokud vím provádějí skoro výhradně Palestinci, Izraelci většinou jen "s křížkem po fúnusu"na to reagují, ale - musím uznat - někdy dost tvrdě. Islámskému fanatismu a nenávisti se židovský fanatismus nikdy nemůže vyrovnat. Většina židů není příliš nábožná a od přírody líná, aby se k nějakému fanatismu dala přinutit.

Pokud jde o dobro, které Izrael lidstvu přinesl, mohu říci jen jedno. Izrael je jedna z mála zemí, které vynakládají obrovské peníze na výzkum, (nevadí, že jsou to většinou americké peníze) a mají v mnoha oborech nejlepší odborníky na světě (i v těch, které dokáží lépe a rychleji zabíjet). Dovedu si představit, že kdyby nemuseli vynakládat 30-40% svého ročního rozpočtu na obranu, výsledky by byly daleko lepší.

Američtí vojáci nejsou žoldáci, jsou to jen profesionální vojáci, kteří bojují jen za jednu stranu a kteří až do nedávné doby (1990) měli dobře placenou "flákárnu". Žoldák je voják, který válčí za peníze a je ochoten válčit pro tu stranu, která zaplatí více. Proto v četných evropských bitvách, zejména na území dnešní Itálie, stáli proti sobě Švýcaři na obou stranách a častokrát měli ty největší ztráty. Podobným způsobem by bylo možné označit i zemana Jana Žižku z Trocnova, který byl jedním z tzv. lapků na panství pánů z Rožmberka, pak žoldnéřem, který bojoval v Polsku proti německým rytířům, pak sloužil českému králi a nakonec velel Husitům.
Vojenská služba ve Vietnamu byla "vlastenecká" povinnost, stejně tak jako služba v Československé socialistické armádě, proto také tato služba byla "vlastenecky" odměňována (např. v našem případě 120.00 "Ksč" na měsíc, jako poddůstojník-aspirant jsem pochopitelně bral ke konci více.

84457

19.12.2005 22:30

Válka s Íránem: nedočkavé čekání

RE: Vybereme co se hodí

Arkan 24.?.?.?

Nadim Ladki si může povídat co chce. To samé může říci britský či francouzský profesor, obě země, včetně Německa (díky americké armádě) jsou schopny zasáhnout kterýkoliv cíl v Evropě, Africe, pravděpodobně Asii či Americe. Rozdíl je jen mezi "chvástáním" a skutečností. Ariel Sharon též "vyhrožoval" Palestincům, ale pak v srpnu 2005 odsunul všechny izraelské osadníky z Gazy a z několika finančně neúnosných izraelských osad ve West Bank. Kolikrát už se stalo, že člověk v hněvu řekl, "Já tě zabiju...", ale málokdy dojde či došlo ke skutečnému činu.

84472

20.12.2005 00:13

Válka s Íránem: nedočkavé čekání

RE: Vybereme co se hodí

Arkan 24.?.?.?

Osobně nevidím moc rozdílů mezi "konečným řešením židovské otázky" (plus jiných otázek, buzerantů, cikánů, duševně nemocných apod.) německých nacistů při berlínském jednání v roce 1942 a vymazáním státu Izrael z mapy světa propagovaném iránským prezidentem. Při své izraelské návštěvě jsem viděl některé učebnice (vydané v Egyptě a Syrii, dnes už to PA může trochu modifikovat, trochu zmírnit) zeměpisu a matematiky určené pro palestinské školáky, kde Izrael prostě jako stát na mapě neexistoval a aritmetické příklady se skládaly z otázek, jako např. kolik lidí zabil mujahadeen, když zabil tři střelbou z AK-47 a čtyři výbušninou. Hádejte? Správná odpověď je 7 Izraelitů. Pak se nesmíte divit, že Palestinci vychovávají novou generaci teroristů a že stát Izrael na to příslušně reaguje, někdy bohužel pozdě.

84483

20.12.2005 10:33

Válka s Íránem: nedočkavé čekání

RE: Asi se čas krátí !

Arkan 24.?.?.?

Já bych rád poukázal jen na pár "zvěrstev", které USA spáchaly v Evropě a Asii. Mám na mysli např. Marshallův plán, před kterým nás Sovětský svaz dokázal uchránit a za což jsme mu byli přes 40 let nesmírně vděčni. Ten samý plán, který umožnil německým revanšistům a nacistickým pohrobkům pod vedením válečného štváče Konráda Adenaura [mrknutí jedním okem] znovuvybudovat během několika let hospodářsky silné a demokratické Německo (v Asii totéž pro Japonsko).

Nebo ten letecký most (1948-49), který spojoval západní Berlín s Německem a který umožnil Berlíňanům přežít tu zimní blokádu. To se nezmiňuji o miliónech uprchlíků a vystěhovalců z nejrůznějších koutů Evropy, kterým bylo umožněno se znovu trvale někde usídlit nebo emigrovat do Ameriky, Kanady, Austrálie či nově vzniklého státu Izrael apod.

To, že Amerika po řadu let pomáhala Evropu živit, dodávala léky, stavební materiál, naftu, stroje a zařízení. Ti starší si jistě vzpomenou na potravinové balíčky (UNRRA).

Je jen škoda, že do Čech tato "zvěrstva" nepronikla. Byli bychom na tom určitě lépe než jsme dnes a nemuseli jsme čekat přes 40 let na rozpad té říše zla Sovětského svazu.
[mrknutí jedním okem]

84578

20.12.2005 11:16

Válka s Íránem: nedočkavé čekání

RE: Vybereme co se hodí

Arkan 24.?.?.?

Kdybyste si můj příspěvek pořádně přečetl, pak byste viděl, že si nikde neprotiřečím. Ten rozdíl mezi žoldákem a profesionálním vojákem je naprosto jasný. Česká armáda je teď také jen profesionální, tj. je to pro ně zaměstnání a jsou za to placeni.V žádném případě bych je ale nenazýval žoldáky, protože rozhodně nebudou bojovat na straně Iránců či Severní Koreje jen proto, že jim ta druhá strana více zaplatí. Ty doby, kdy králové a císaři pronajímali svá vojska cizím panovníkům, aby pak mohli financovat své záliby, ty jsou dávno pryč.

Pokud jde o Jana Žižku, ten část svého života žoldákem byl, neboť kromě sjednaného žoldu, měl jako účastník bitev i podíl na kořisti, ať již přímo na bojišti či ve formě výkupného za zajatce, plundrování a okrádání místního obyvatelstva apod. Často se stávalo, že se žoldáci, ale i vojáci věnovali více loupení než bitvám. Proto již Řekové a Římané měli své oddíly, které měly za úkol shromažďování "lupu" a jeho následnou spravedlivou distribuci (podle hodnosti, stavu...). Takovým klasickým příkladem může posloužit švédská armáda, která dokázala organizovaně vyloupit řadu evropských měst včetně Prahy. Dalším klasickým příkladem velice dobře organizovaného loupení bylo chování sovětské armády za II. světové války. Tam ovšem kradl nejenom stát, ale i prostí vojáci. Po válce každý Čech znal alespoň jednu ruskou větu, "Davaj sjudá časý", a ten sovětský voják, který vyvěšoval sovětskou vlajku na troskách berlínského parlamentu, tomu fotograf musel vyretušovat dvoje hodinky na ruce.

Ještě k tomu Žižkovi, o tom, že to byl první český socialista a revolucionář psal M. Švandrlík v Černých baronech ve spojitosti s ostatními soudruhy, soudruh Hus, soudruh Jirásko a soudruh Žižka. [chechtot]

84581

20.12.2005 13:17

Válka s Íránem: nedočkavé čekání

RE: Vybereme co se hodí

Arkan 24.?.?.?

Ať už byly důvody pro odsunutí izraelských osadníků jakékoliv, finanční, vojenské, tlak veřejného mínění (hlavně USA a EU) výsledek je stejný. Na území pásma Gazy se nenacházejí žádné židovské osady, i když některé, jako např. Kfar Darom (1946) byly založeny na půdě odkoupené od Arabů naprosto legálně a ještě před vznikem státu Izrael. (To podle vzoru hlášení protektorátního čs. rozhlasu, "Achtung, Achtung, nad územím Třetí říše se nenacházejí žádná nepřátelská letadla...")

Celá akce se dá pochopitelně diplomaticky vysvětlit jako ústupek Palestincům, nabídnutí přátelské ruky, pokračování v té tzv. mírové cestě a spousta jiných zdůvodnění podle situace.

A o tom, že jsou i v Izraeli magoři, to mi nemusíte říkat. To - bohudík či bohužel - moc dobře znám. To je jev, který nezná hranic, něco jako "ptačí chřipka".

84595

20.12.2005 15:17

Válka s Íránem: nedočkavé čekání

RE: Asi se čas krátí !

Arkan 24.?.?.?

Pokud máte dojem, že žiji v minulosti, tak se hluboce mýlíte. Já žiji, bohudík, v přítomnosti "velice velmi". Jen jsem chtěl některým přispěvatelům Zvědavce, kteří neustále tady vylévají své nenávistné kecy o USA, osvěžit paměť a připomenout jim, jaká Amerika byla za II. světové války a krátce po ní.

Zda to dělali Američané z lásky či z prospěchářství, na to nemám k posouzení dost informací. Ale jedno vím určitě, protože tady žiji pár desítek let, že Američané (a americká vláda) patří mezi nejštědřejší lidi na světě (a kolikrát se jim divím, že se na to, jak by řekl dr. David Rath, nevyserou, protože za všechno dostanou jen větší nevděk, kritiku ....). Vždy ochotni pomoci ať již finančně či materiálně. Jen sledujte ty různé přírodní katastrofy ve světě a jejich, tj. americká, reakce na ně.

To že se svět mění, o tom nemůže nikdo pochybovat. Svět se mění, příroda se mění, nepřátelé se stávají přáteli a vytvářejí se noví nepřátelé, nové problémy, tak tomu bylo v minulosti a tak tomu bude i v budoucnosti.

Já jsem nikdy nebral USA nekriticky, tj. včetně těch povídaček o demokracii, svobodě, právech, vysoké životní úrovni apod. protože si osobně pamatuji na doby, kdy černoch musel sedět v zadní části autobusu a čekat na vlak v oddělení pro barevné, protože když cestuji po USA vidím ty rozdíly mezi bohatými a chudými. A rozhodně nejsem staromilec a nepovažuji ty staré "zlaté časy" za dobré.

84625

20.12.2005 16:58

Pár otázek k registrovanému partnerství

RE: Malicka chybicka se vloudila...

Arkan 24.?.?.?

Když už s tou ženou tolik let žijete, proč z ní neudělat, jak se tomu kdysi říkávalo, "počestnou ženu" a oženit se s ní a přestat žít jen na "psí knížku".
Udělat předmanželskou smlouvu, ve které stipulujete, že "to co je moje, je moje" a "co je tvoje, to je tvoje", tj. majetek před vstupem do manželství, nebo případně i to komunistické "co je tvoje, to je moje a co je moje, do toho nic není", ale to by dneska asi u soudu neprošlo.

Předmanželská smlouva a platná poslední vůle mohou být dvě naprosto odlišné věci a jejich právní hodnota před soudem je bezproblémová. Navíc předmanželská smlouva zůstává v platnosti po celou dobu manželství a poslední vůle se může vždy změnit, buď před svědky či před notářem.

84631

20.12.2005 23:56

Válka s Íránem: nedočkavé čekání

RE: Asi se čas krátí !

Arkan 24.?.?.?

To, že Češi jsou smějící se bestie, to dobře věděl i náš říšský protektor Reinhard Heydrich, ale že tyto nevděčné bestie přežívají i do 21. století, na to musím číst příspěvky Karla z Čech. [oči v sloup]

84704

Jenom by mě zajímalo co by bylo pro celou společnost lepší, mít v oblasti, či jak tomu dnes říkáte, regionu, desetitisíce nezaměstnaných pobírajících sociální dávky nebo vytvořit přes tři tisíce nových pracovních příležitostí (primary jobs), které později vytvoří zvýšenou poptávkou po zboží a službách tisíce dalších zaměstnání (secondary jobs).

Nechat nějakého tvrdohlavého sedláka typu "Kubata, dal hlavu za blata" protestovat proti vyvlastnění půdy a tím překazit dobrou možnou investici. A nejenom v tomto případě, protože takový nepružný vztah k investicím se "roznese" a další zahraniční zájemci pak budou váhat s umístěním nových investic v České republice. Serete si tímto přístupem do vlastního hnízda. Vždyť ti lidé dostanou za to velice dobře zaplaceno, to není jako za komunismu.

Ty blbé kecy o zvrhlém právním řádu, o ozbrojeném odporu, Trodas, vem si aspirin a dej si studený obklad na hlavu. Zájem celé společnosti je nadřazen zájmům jednotlivců, to existuje všude. Co je důležité je zda ta kompenzace za půdu, domy apod. je adekvátní a to v tomto případě opravdu je.

84715

21.12.2005 01:07

Válka s Íránem: nedočkavé čekání

RE: Asi se čas krátí !

Arkan 24.?.?.?

To se snad americká armáda měla chovat jako armáda sovětská, hnát trestní oddíly přes minová pole či provádět jiné "speciality" sovětské armády. Americká armáda nikdy nesoutěžila se SSSR v počtu zabitých vlastních vojáků.

Američané stejně tak jako Izraelci, Britové a jiné civilizované národy mají k lidskému životu úctu a proto lidskými životy zbytečně neplýtvají. V tom je a vždycky bude ten rozdíl mezi armádami různých států. Číňanům, Rusům, Korejcům, Iráncům a jim podobným je jedno, zda zahyne tisíc vojáků , sto tisíc nebo milión, "nas mnogo". To i takový Saddám Hussejn ve válce s Iránem neposílal tisíce náboženských "šílenců" do nesmyslných frontálních útoků, což po řadu let Iránci dělali, proto jeho ztráty byly méně než poloviční ve srovnání s Iránem.

A pokud jde o ztráty obyvatelstva Protektorátu Čechy a Morava, ty vojenské byly relativně malé (Svobodova armáda, londýnský zahraniční odboj), většinu ztrát představovaly odsuny židů, cikánů, komunistů do koncentračních táborů, popravy po "heydrichiádě", ztráty za pražského povstání, atd.

84722

Zaplatil, z toho jejich příspěvku je vidět, že víte "kulový" o práci v automobilkách. Je úplně jedno, zda je to automobilka německá, japonská, korejská, americká, mzdy lidí, kteří pracují v automobilovém průmyslu jsou vždycky vyšší než regionální průměr. A nejenom mzdy, co prodražuje výrobu jsou nadstandardní benefity (zdravotní a zubní pojištění, penzijní plán, nemocenská, délka placené dovolené, nákup automobilu za téměř výrobní cenu a řada dalších výhod). Že jsou lidé v Česku placeni méně než v Německu je jasné, také životní náklady jsou v Česku relativně nižší.

Nelidské podmínky, nenechte se vysmát, to by určitě odborová organizace povolila a ty v automobilovém průmyslu (alespoň v Americe) patři k těm nejsilnějším.

84730

Pane Leho, už jste někdy viděl větší hovada?

84748

21.12.2005 04:47

Otevřený dopis hejtmanovi Moravskoslezského kraje, předsedovi vlády, generálnímu řediteli společnosti Hyundai

RE: reznik Paroubek pokracuje + židokapitalista

Arkan 24.?.?.?

PMP

84762

Škoda, že do Československa přišla ta "sametová revoluce", vy komunističtí pohrobci. Komunismus by vám vyhovoval daleko lépe, stáli byste i dneska fronty na banány a hajzlpapír, každý by měl hovno, ale to hovno by bylo garantované. Doufám, že se vám ten sen při příštích volbách splní a budete mít zase komouše ve vládě a tím se vám nastolí opět vláda lidu. Potřebujete to jako prase drbání, vy smějící se bestie. [chechtot]

84838

22.12.2005 18:24

Registrované partnerství: konečně úspěch

RE: Nazdar panove!

Arkan 24.?.?.?

Přijďte nám na svatbu nebo na párty, bude prdééél!

85151

No a vidíte, paní Ajo, já jsem měl dojem, že jsem si to vymyslel, soudě podle reakcí některých komunistických pohrobků. Vy jste sice nestála na pomeranče a banány, jelikož jste se bez nich dokázala obejít, ale nás matka vždycky do fronty posílala. Zeleninář, pan Svědínek, naši rodinu znal, takže jsme vždycky dostali větší příděl, který se dal vyměnit se sousedy za jiné nedostatkové zboží. To byly "překrásné" doby, kdy nebylo pánů a vykořisťovatelů a "hovno" k dostání. Doby, když jsem pak po emigraci posílal každým rokem několik párů jeans bratrovi a jeho rodině. Ou sont des neiges d'antan?

85190

Zaplatil, "a hrdý buď, žes zaplatil, žes dopil, žes nenechal", žes neutekl z hospody bez zaplacení. [chechtot]

85193

Pane Kema, mám před sebou poslední vydání Consumer Report (Best Buys for 2006), který považuji za jeden z nejspolehlivějších zdrojů informacích o automobilech, ale i o všech spotřebitelských výrobcích, všeobecně řečeno.

Japonská auta jako obvykle převládají v kategorii spolehlivých a doporučených vozů, jak pokud jde o nová auta či "ojetiny". Nejčastější vozidla doporučovaná jsou Acura, Honda, Infiniti, Lexus, Mazda, Mitsubishi, Nissan , většina Subaru a zejména auta firmy Toyota.

Z amerických doporučených aut jsou to, bohužel, většinou jen větší vozy typu Ford Crown Victoria, Lincold Town Car, Mercury Grand Marquis, tj. kategorie, kde japonská auta nekonkurují.

Na druhé straně, auta korejské výroby (Hyundai, Kia, Daewoo) patří, zejména poslední léta (2003, 2004, 2005) mezi auta hodnocená jako spolehlivá a doporučená. Máme v rodině jako druhé auto Hyundai Santa Fé a nemohu si, hlavně v zimě, stěžovat.

Ty doby, kdy se na trhu objevovaly auta typu Hyundai Pony, Ford Pinto, Chrysler Volaré, Yugo či japonská Datsun, auta, která druhým rokem, pokud ještě neshořela (např. Ford Pinto), rezla před očima, jsou už přes dvacet let pryč. Byla to japonská konkurence a hlavně KVALITA, která donutila americký automobilový průmysl k podstatnému zvýšení kvality a celkové spolehlivosti a odstranění mýthu o kvalitě amerických automobilů.

Vybudování korejské automobilky v oblasti, která má vysokou úroveň nezaměstnanosti, se by mělo vyplatit. Zaměstnaní lidé totiž nejen platí daně, ale i konzumují zboží a služby, čímž pochopitelně vytvářejí nepřímo i další pracovní příležitosti, ať se to komunistickým pohrobkům líbí či ne. Pokud jde o "daňové prázdniny", silnice a všechno co k velkému podniku patří, to vše existuje a je poskytováno nejenom v Česku ale i v Kanadě či USA v oblastech, kde provinční vláda či stát mají zájem o zprůmyslnění.

O budoucnosti té továrny nemohu nic říci, zatím ještě nestojí, ale hlavně proto, že na rozdíl od pana Gejdoše, nemám přímé spojení se soudruhem Nostradamem.

Závěrem, Čest práci, soudruzi, do vstréči na slédujuščem sobránii kompártiji Zvědávca. Ně nádo napomnit čto jávka objazátělna. Poká.

[chechtot]

85198

Základní rozdíl mezi tím plotem americkým a československým (komunistickým) je v tom, že americký plot by měl zabránit ilegální imigraci z Mexika, Střední a Jižní Ameriky a ten československý měl za úkol zabránit emigraci, a tento úkol skoro perfektně plnil, vlastních občanů na západ. Navíc ten americký plot nikdy nebude mít minová pole, elektrické dráty a ozbrojené stráže s rozkazem STŘÍLET po každém, kdo by se opovážil to tohoto prostoru vniknout.

A jak jste správně podotkl, pane Leho, nikdo, zejména ne Američané, jim nebrání v tom, aby z této země Velkého Satana odešli. A nějak se k tomuto odchodu, k mému velkému překvapení, pořád nemají, právě naopak.

Spojené státy americké jsou tak hnusná země, plná bídy a zločinu, vykořisťovaní, rasové nenávisti a všech nejspodnějších úkazů zahnívající kapitalistické společnosti ovládané žido-zednářskými vládci - a i přes tyto negativní znaky jsou i nadále milióny ilegálních imigrantů ochotny riskovat i své životy, aby se do této "stoky" světa, do tohoto marasmu, mohly dostat a v této "stoce" se nechat vykořisťovat nebo dokonce i žít.

Osobně si myslím, že dodnes Rakušané a Němci litují, že byly odstraněny ty pohraniční zábrany po roce 1990, neboť se jim na jejich území stěhují tisíce ilegálních imigrantů (Číňanů, Vietnamců, Indů, bývalých občanů SSSR a podobných nežádoucích živlů). Proč by jinak instalovali nové zábrany, speciální přístroje na rentgenování aut, kamionů, pokračovali v prohlídkách vlaků a jiných opatření.

85268

Výborně, Zaplatil, " a hrdý buď, žes zaplatil, žes nenechal, žes dopil, žes z hospody neutekl bez zaplacení...".

85270

23.12.2005 17:54

Vítězové a poražení

RE: Poznámka

Arkan 24.?.?.?

Většina vojáků, kteří takhle "píšou" vstoupila do armády, protože od zrušení povinné branné vojenské služby (draft) a od skončení války ve Vietnamu, byla služba v americké armádě slušně placená "flákárna". Kromě normálního výcviku a zvyšování kvalifikace ve školních škamnách bylo málo příležitostí přijít o "kejhák" za skutečné bojové situace. Pochopitelně došlo k několika bojovým nasazením, ale ty byly vyřešeny nasazením pár set amerických vojáků a ztráty byly minimální.

Pro stovky nových vojáků byla služba v armádě nejlepší příležitostí se něčemu naučit, ať už - podle inteligence - to bylo studium na univerzitě či nějaká "učňovská" škola (automechanik, helikoptérový mechanik, řidič ženijních vozidel a podobně).

Tato situace se změnila od bojového nasazení v Jugoslávii, Somálsku, a zejména pak od první války s Irákem. Pak následovala válka s Talibánem v Afganistánu a konečně druhá válka s Irákem. V těch dvou posledních válkách už nestačilo nasazení několika stovek amerických vojáků či jen "bezbolestné" bombardování ze vzduchu a tím pro tisíce profesionálních vojáků skončila procházka sadem rozkvetlých sakur. A jakmile začne jít o "kejhák", pak se obvykle ty základní hodnoty a vztah k armádě začne měnit. Najednou se těla mrtvých vojáků začínají vracet do USA v "bodybags" a spousta vojáků se začíná ptát proč tomu tak je, vždyť nakonec tu nebojujeme za obranu USA, za čí zájmy pak tedy bojujeme a ti slabší, ti kteří to podepsali aniž by se opravdu, kromě výhod, armádě opravdu věnovali, začínají pak myslet a někdy psát jako ten autor výše uvedeného blogu.

85281

Pane Včelička, nikde jsem netvrdil, že postavení nové továrny Hyundai je tou největší výhrou pro Českou republiku. Ale v každém případě, pokud tedy k té výstavbě dojde (a to ještě není tak jisté) to vytvoří na pár let několik tisíc nových pracovních příležitosti, které v té oblasti (regionu) chybí. A jak víte sám, pracovní podmínky i mzdy v automobilkách, alespoň v USA a Kanadě, jsou, "díky" odborovým svazům, jedny z nejlepších a nejvyšších (proto se jich bude řada v nejbližší době zavírat, to je ovšem jen jeden z důvodů byť nemalý). K takové situaci ovšem nemusí v České republice dojít, ale předpokládám, že alespoň hodinové mzdy tam budou rozhodně vyšší než regionální průměr.

Jak dlouho tam ta automobilka vydrží, to také nikdo dnes neví, (kromě pana Gejdoše, ale ten to má od Nostradama, takové kontakty bohužel nemám), to může ovlivnit řada věcí, ropná krize, přesycený automobilový trh, přechod na nebenzinové druhy pohonu, postoj odborových organizací (jak dalece budou tlačit na pilu) a v neposlední řadě jak úspěšné budou i v budoucnosti výrobky firmy Hyundai (což mimochodem v korejštině znamená moderní či novodobý).

Kdoví co začnou vyrábět Číňané v příštích letech, zatím je kvalita jejich automobilů, zejména pokud jde o bezpečnost, velice špatná, jak by řekl Ralph Nader "unsafe at any speed" [mrknutí jedním okem]) Ale Číňané jsou lidé pracovití, kteří se dokáží z chyb poučit a vyrábějí dnes spoustu věcí velice dobře. Jen taková návštěva amerického WalMartu vás o tom dokáže dokonale přesvědčit. Takovým klasickým příkladem pracovitosti Číňanů bylo např. hubení much za Mao Tse Tunga, dělali to tak pořádně, že zahynuly i tisíce zpěvných ptáků, protože neměly co k žrádlu.

Navíc, pro výrobu určitých produktů také potřebujete alespoň základně vzdělané lidi (netvrdím, že k naučení se jedné či několika operací na pásu je zapotřebí velké inteligence), kteří mají jisté, řekl bych, civilizované vlastnosti, ke kterým patří i např. pravidelná docházka, ukázněnost, odpovědnost, základní hygienické návyky, a spousta jiných "drobných" leč důležitých věcí. Kdyby těm kapitalistickým vydřiduchům šlo jen o lacinou pracovní sílu, tak by stavěli továrny v Africe či v Karibiku. Tam by to dodnes bylo ještě lacinější.

V nejhorším případě, tj. i kdyby se, nedej bože, ta továrna přestěhovala do Urundi-Burundi, továrna jako taková není zajíc, vybudované silnice, kanalizace, elektrické a plynové zapojení také neutíkají. Takový objekt se vždycky dá předělat na něco nového, něco co zase vytvoří nové pracovní možnosti. To, možná dobře znáte z USA, se již stalo, stává a v budoucnosti se bude zase stávat. Život je, jak říkají Poláci, jako mrkvička, raz w ustach raz w dupie.

85339

Mohu jenom potvrdit, pane Stwora, že je to správně Ingsoc. V "newspeaku" to znamenalo English Socialism, což byla ideologie totalitního režimu státu Oceanie.

85381

Já jsem se zase, pro jistotu, podíval do anglického originálu té knihy 1984, kterou mám v knihovně a tam to Orwell píše jako Ingsoc. Též jsem si to ještě ověřil na Wikipedii, stejná zkratka Ingsoc, soráč. On totiž ten "newspeak" nejenom měnil význam slov, ale i hláskování.

85396

Tempora mutantur nos et mutamur in illis. Časy se stále mění a my se měníme s nimi. Nicméně "Tene, quod bene", "drž se toho, co je správné (dobré)" neboť Tempus vivendi breve est - čas žití je (pro každého) krátký a proto "Tempora ne culpes, cum sit tibi causa doloris", nikdy "neobviňuj dobu, když sám jsi příčinou žalu svého" (míněno svým chováním, postojem, přístupem).
A jak sám uvádíte v těch příhodách z vlastního života či života svých přátel "Malum nullum est sine aliquo bono", "všechno zlé je pro něco dobré".

Závěrem přeji příjemné prožití svátků vánočních (a těm odlišného vyznání příjemné prožití Svátku světel, Happy Hanukkah alias šťastná harmonika, těm s výraznější pigmentací i Happy Kwanza). Doufám, že jsem na nikoho nezapomněl.
Soudruhům pak hodně soudružských pozdravů a dárků od dědy Mráze a velké úspěchy při volbách v roce 2006, aby opět strana rozhodovala o tom, co je pro lidi dobré a krásné. S novym gódom s novym ščasťjem!

Hodně zdraví, štěstí a prosperity v novém roce 2006. [smích]

85498

Pane Zaplatile,
není to tak dávno, příspěvek číslo 85296 (Vítězové a poražení), kdy jste vyhlásil "ceasefire" a psal jste o tom, "nakonec jsou ty Vánoce a já jsem křesťan (jak jste hrdě napsal a znovu opakujete) a zdůrazňoval jste, "žádné osobní útoky pane Kemo a Arkáne".

Nicméně si nedovedete i v tomto vánočním čase, který by měl být naplněn láskou a "přežíráním", odpomoci od nezaútočení na p. Kemu. Podle mého, máte k příměří (ceasefire) stejně tak daleko jako Mučednící Al-Aksa, Jihád či příslušníci libanonského Hizbolláhu.

Já křesťanem nejsem, jsem členem komunistické strany ČSR již od roku 1945, z vděčnosti k Rudé armádě, (to jen, abych vás i tomto vánočním čase pořádně nas..l), ale moje důvěra v křesťany vašeho typu rozhodně klesla.

Nicméně se vámi loučím, se soudružským pozdravem "In nomine Patris et Filii et Spiritus Sancti, Amen. Actum est. Abi in pace." [mrknutí jedním okem]

85528

26.12.2005 12:29

Vítězové a poražení

RE: Dalsi dve rodiny budou mit 'americke' vanoce...

Arkan 24.?.?.?

Mýlíte se, pane Kemo, to povídání o "slávě boží na výsostech a pokoji (myslel asi obývák) lidem na zemi", po uveřejnění zprávy o smrti dvou amerických vojáků, je jen výrazem jeho hluboké křesťanské lásky a víry ve spravedlnost. Takových křesťanů typu ožralého Josefa Plojhara potřebujeme právě v těchto dnech co nejvíce.

Nicméně právě dnes vyšla malá nicméně zajímavá zpráva, že na ostrově Mauritius (Indický oceán) našli 20 dobře zachovalých koster Raphus cucullatus a.k.a. Dodo, což byl nelétavý pták česky zvaný blboun nejapný (Dronte Mauritius). Jeden jeho exemplář je k vidění v ČR, myslím, v knihovně Strahovského kláštera. Možná, že se mezi zachovalými kostrami najdou i dávní příbuzní našeho velkého křesťana, pana Zaplatila, což by ovšem logicky vysvětlovalo jeho příspěvek.

85558

26.12.2005 13:03

Britská vláda bude od nového roku šmírovat každou cestu každým autem na Ostrovech

RE: Uzijme si, jsme posledni generace ne-otroku

Arkan 24.?.?.?

Nevím co je na tom příspěvku pana Blahníka neslušného i v době vánočních svátků. To že malá část obyvatel zeměkoule slaví vánoce, oslavy původně pohanského původu, ještě neznamená, že zbytek světa se zastaví a přestane existovat.

Jeho řešení je sice drastické, nicméně v případě, že člověk nevidí východiska ze situace, ve které se nachází či obává se budoucnosti, je to řešení trvalé, tzv. permanentně permanentní. Nebylo by to poprvé ani naposledy, kdy se někdo oběsil, zastřelil či skočil z okna (pochopitelně ne z přízemního). [mrknutí jedním okem]

Kdyby ten pán, který nevidí cesty z toho "bahna" raději přestal přemýšlet o věcech, o kterých rozhodovat nemůže a ke kterým hlavně ještě vůbec nedochází, a kdoví zda někdy dojde a zaměřil svoji energii a přemýšlení na realistické, rozumné řešení svých problémů, byl by na tom podstatně lépe. Osobně si myslím, že Češi jako národ, alespoň ta starší generace, mají - musím říci že bohužel - vynikající zkušenosti jak přežít totalitní systém jakéhokoliv zabarvení.

85563

26.12.2005 15:57

Britská vláda bude od nového roku šmírovat každou cestu každým autem na Ostrovech

RE: Uzijme si, jsme posledni generace ne-otroku

Arkan 24.?.?.?

Lidi - sebevrahy - takového typu mám velice rád, dělají všechno alespoň pořádně a nezůstávají na krku společnosti jako ti, kteří se při sebevražedném pokusu jen zmrzačí či přizabijí. Sicher je holt sicher jak už říkala ta jeptiška, když si dala na svíčku kondom.

85578

26.12.2005 22:47

Britská vláda bude od nového roku šmírovat každou cestu každým autem na Ostrovech

RE: politicky nekorektne cenzurovaný webzine

Arkan 24.?.?.?

My Ti pijeme krev, my "tři mušketýři", Zaplatile, není-liž vyliž pravda, i o Vánocích?

In nomine Domini - probuď se, Zaplatile, pro tvou spásu se Bůh stal člověkem. O Vánocích se otevírá naše nitro naděje (s výjimkou pana Zaplatila), když nazíráme Boží velebnost, která se skryla do chudoby dítěte zavinutého do plének (always depend on products produced by Proctor and Gambles) a položeného v jeslích. Přijmout tuto skutečnost znamená odhalit Pravdu, která osvobozuje, objevit Lásku, která proměňuje život.

S pastýři vstupme do betlémské stáje, kde nás vítá laskyplný pohled P. Marie, tiché svědkyně zázračného narození (pravděpodobně císařský řez). Kéž nám pomáhá prožít dobré Vánoce, kéž nás učí, jak chránit v srdci tajemství Boha, který se pro nás stal člověkem, a kéž nám v našem světě pomáhá vydávat svědectví o jeho pravdě, jeho lásce a jeho pokoji. Dixi. In domine sanctae Trinitatis, Ite, missa est. Abi in pace! [smích]

Petr Arkan, v.r. Urbi et Orbi
Copyright C 2005 Všechna práva vyhrazena.

85622

27.12.2005 00:08

Kde mají stát mořské víly?

RE: Ta holčička se neměla s kým identifikovat

Arkan 24.?.?.?

Ta mladá dívka se projevila jako nebezpečná individualistka, neschopná žít a spolupracovat s kolektivem, pravděpodobně již od časného mládí kandidátka nějakého feministického hnutí. Jako takovou bych jí okamžitě z kolektivu mladých lidí odstranil a postavil někde do kouta (pokud možno na hrách, tvrdý nevařený). Neboť jak by vám mohl potvrdit každý sovětský veterinář, "Odná koróva dristlíva, vsjo stado pěredíščet", neboli jedna kráva s průjmem, celé stádo nakazí". Buď budeš spolupracovat s kolektivem nebo "chuj s toboj". [chechtot]

85633

27.12.2005 12:42

Kde mají stát mořské víly?

RE: Ta holčička se neměla s kým identifikovat

Arkan 24.?.?.?

Jak vidím, ten můj příspěvek o bobrech na vás udělal velký dojem. To víte, bobr je jedním ze symbolů Kanady, ten první a nejdůležitější je pochopitelně javorový list. Proto mám pro bobra (ale i jiná roztomilá zvířátka, např. kundatru) takovou slabost nejenom jako symbol, ale hlavně i z jiných mnohem praktičtějších důvodů.

Navíc si nepamatuji, že by tam ženy měly javorové listy a že jsem jich pár, na různých kontinentech, viděl. Snad jen na obrazech v kostelích má Eva, jak se tomu slušně říká, pudendu, zakrytou nějakým listem (asi fíkovým nebo možná z granátovníku), ale určitě ne javorovým. Ten ráj, pokud nějaký byl, se vyskytoval někde v Mezopotámii a tam javory nerostou.

Pochopitelně, že český lev, který má dva ocasy (tudíž by vyžadoval anatomicky vaginu duplex) je, zejména pro muže, symbolem daleko silnějším (ale tak dobře vybaven jsem nikdy nebyl).

Jinak při čtení příspěvků paní Jarmily si zcela jasně uvědomuji, že nejenom v Americe, ale i v ČR se stále ještě hodně "blbne", hlavně ty člověkyně. [mrknutí jedním okem]

85689

27.12.2005 15:16

Kde mají stát mořské víly?

RE: Ta holčička se neměla s kým identifikovat

Arkan 24.?.?.?

Dnes díky výzkumu v této oblasti prováděném hlavně americkým farmaceutickým průmyslem, chytněte se za rypák vy USA-bijci, ty klasické problémy se ztopořením, jsou či lépe řečeno mohou být i pro starší muže minulostí. Začalo to Viagrou (Pfizer, 5 hodin), pak přišla Levitra (Bayer a Glaxo Smith Kline, 4 až 5 hodin), CIALIS (Icos a Eddy Lilly, tzv. víkendová pilulka až 36 hodin), Uprima (Abbott Labs, 5-8 hodin), předtím tu byl MUSE (ale ten se musel vstřikovat) a nakonec je tu i přírodní product z Jižní Afriky zvaný Violet tree a klasický Yohimbin.

A vědci nezapomínají ani na frigidní ženy, nejnovější přípravek VIGEL prý udajně udělá i z "ledničky" žhavou samici. Pro Českou republiku jsou připraveny i další výrobky, zatím zkušebně nazvané Abystál, Potměšuk a Stojan Jakotyč.

Není to pochopitelně to pravé "ořechové" jako když bylo člověku 18 nebo 25, ale alespoň nemusí ve vyšším věku docházet k různým tragediím. Jen to člověk musí správně načasovat, aby po spolknutí Cialis nezůstal doma sám a nemusel chodit 2 dny s "tvrdým". Jen se podívejte na našeho slavíka Karla Boha, v 66 letech bude tatínkem [mrknutí jedním okem])

S tím listím to bylo způsobeno puritánstvím, středověk si zrovna na umění typu Playboy či Playgirl moc nepotrpěl.

85703

27.12.2005 18:46

Vítězové a poražení

RE: Veselé Vánoce! So...enjoy!!

Arkan 24.?.?.?

Ale, ale, pane Kemo, sedmiramenný svícen na Chanuku, to musíte být z jiné židovské víry, what a blasphemy, ojoj oj. Svátek světel Chanuka (Hanukkha) trvá osm dní, čili musíte mít 8 svíček v Hanukkah Menorah - svíčkový stojan - (a.k.a. Hanukkiah) a navíc musíte mít jednu svíčku navíc zvanou Shamash, která je používána k rozsvícení těch pravých Hanukkach svíček. Hanukkach svíčky nesmějí být použity k rozsvěcování jiných Hanukkah svíček, ty jsou určeny jen k pozorování (viewing).

Jarmulka vám nesmí spadnout z hlavičky, proto je vždy, tj. pokud máte ještě vlasy, připevněna vlasovou sponkou k vlasům na hlavě. Navíc při zažíhání svíček musíte recitovat Hanerot Halalu a jakmile svíčka(y) jsou zaženuty, začínáte vždycky z pravé strany a necháte svíčku svítit alespoň 30 minut, pak zpívat Maoz Tzur.

Raději si zopakujte to první požehnání při první noci Baruch Adonai Elojhejnu, Melekh Ho-oylom Asher Kiddeshonu......

Konzumujte tradiční Hanukkah jídla, např. latke (bramboráky) a doughnuts (koblihy), zpívejte Hanukkah písně, hrajte Hanukkah hry o peníze (Geld) a hlavně zašlete peníze do Izraele. Nezapomeňte, že každé čtvrté izraelské dítě hladoví, alespoň to tak popisuje Yediot Aharohot, největší izraelský deník. [mrknutí jedním okem]

85723

28.12.2005 09:48

Kde mají stát mořské víly?

RE: Ta holčička se neměla s kým identifikovat

Arkan 24.?.?.?

Nechtěl bych se s vámi přít, ale pokud ten ráj existoval, tak se nalézal někde v Mezopotámii. Ta oblast není rozhodně vhodná pro pěstování jablek, jak tomu my Evropané rozumíme. Ta se právě hodí pro pěstování fíků, datlí, granátových jablek a podobných teplo a relativní sucho milujících stromů. Pamatuji si, že když jsem žil v Indii tam také byly oblasti, kde se dařilo mangu, pomerančům, citronům, banánům a ananasům, ale pro jablka, hrušky, švestky a hroznové víno jste si musel zajet někam na sever, např. do Šrinagáru v Kašmíru.

Navíc, když se podíváte na velikost listí jak jabloně evropského typu tak i stromu plodícího granátová jablka, ty lístky jsou relativně malé. Eva, alespoň na těch kostelních obrazech byla dospělá žena, Bůh stvořil rovnou dospělou ženu, neboť v té době neexistovaly žádné jesle, školky, družiny mládeže, tak si to zkrátil, a tudíž na zakrývání pudendy potřebovala větší listy, list fíkovníku měl tu optimální velikost. [chechtot]

85815

28.12.2005 22:42

Kde mají stát mořské víly?

RE: Ta holčička se neměla s kým identifikovat

Arkan 24.?.?.?

Druide, děkuji za přiloženou fotografii. Adam by pravděpodobně měl problém s velikostí listu fíkovníku, pokud - a v tom je to jádro pudla - by u něho došlo, před momentem vyhnání z Ráje či ráje, k ztopoření pyje.

Jelikož se ale na něj Bůh rozhněval a Adam poznal pocit strachu a ve strachu se jeho úd tudíž výrazně zmenšil (jistě z vlastní zkušenosti víte, že např. po studené sprše či pobytu na mrazivém vzduchu, k takové situaci dochází) [mrknutí jedním okem] pak jistě i menší velikost fíkového listu by vystačila k zakrytí ohanbí. Eva si nakonec, alespoň na těch obrazech, vždy držela "plíce" jednou rukou a druhou ten fíkový list, takže se v době vyhnání z ráje se nemohla ani teoreticky ani prakticky obírat Adamovým přirozením.

Navíc výrobky jako Cialis apod., které by způsobovaly nekontrovatelnou erekci, tehdy ještě neexistovaly, ačkoliv dnes si nejsem o tom jist. Když vemete v úvahu neposkvrnění početí P.Marie (dnes - in vitro), non-ectopic těhotenství ,které bylo ukončeno necephalickým porodem vzhledem k maternální dystocii (dnes císařský řez), navíc P. Marie byla primigravida, holt, když Bůh dopustí i motyka spustí. [mrknutí jedním okem] Happy NEW YEAR!

85900

28.12.2005 22:53

Kde mají stát mořské víly?

RE: Ta holčička se neměla s kým identifikovat

Arkan 24.?.?.?

Leč nezpomínejte , že "Venenum in auro bibitur" - ve zlatě pije se jed. A ...Scelera non intrant casas, tutusque mensa capitur angusta cibus, neboli "do chudého příbytku nevstupují zločiny a ze skrovného stolu se jí bezpečné jídlo". Myslím, že to řekl Seneca, mladší.

85901

28.12.2005 22:57

Kde mají stát mořské víly?

RE: Ta holčička se neměla s kým identifikovat

Arkan 24.?.?.?

To rád slyším, takže máte ještě pár let co dohánět. [chechtot]

85902

29.12.2005 14:20

Kde mají stát mořské víly?

RE: Ta holčička se neměla s kým identifikovat

Arkan 24.?.?.?

Při studiu linguistiky jsem se nesetkal s výrazem jazyk pohanský a proto by mě zajímalo, kde jste na tento termín přišel.

Jazykověda rozděluje jazyky na: (1) lidské (a) přírodní jazyky, např. čeština, (b) formální, např. matematické, programovací či markupové - HTML, WWW),(2) "jazyky" zvířecí (non-human), pokud se zpěv ptáků či řvaní lvů dá "jazykem" nazvat, neboť jim chybí jedna ze základních charakteristik jazyka, tj. gramatika (3) malá skupina jazyků, která není složena ze slov ale z pískání (Kanárské ostrovy, Mexiko, Čína...) a jiných zvuků vytvářených ústy - clicking (bušmeni v Jižní Africe).

Dále je možné jazyky rozdělovat podle tříd, skupin (families) na indo-evropské, afro-asijské, sino-tibetské atd., jazyky živé, zaniklé, mrtvé, ale oživlé (hebrejština, latina), jazyky umělé (Ido, Esperanto) ... Pan Noam Chomský také zavedl svou hierarchii jazyků a nazval ji skromně Chomsky's hierarchy of languages a mohli bychom pokračovat, ale koncept jazyka pohanského, to jsem ještě neslyšel.

Už jen to označení pohan je kontraverzní, pro křesťany je africký Křovák pohanem, stejně tak jako soudruh Grebeníček, pro muslima je nevěřícím psem, každý kdo nevyznává islám (i když křesťané a židé jsou "tolerováni"), ortodoxní indický brahmín s vámi nebude sedět u jednoho stolu, protože jste pro něho nečistý ......... [smích]

85943

29.12.2005 16:00

Kde mají stát mořské víly?

RE: Ta holčička se neměla s kým identifikovat

Arkan 24.?.?.?

"Při studiu linguistiky se o dějinách světa moc nedovíte", tak je pro mne opravdová novinka. Já jsem si do dnešního dne myslel, že jazykověda je úzce spojena s dějinami lidstva, jelikož se zaobírá studiem vzniku, rozšiřování jazyků, přeměn atd., což se pravděpodobně dělo, podle nich, v nějakém vakuu a s dějinami lidstva nemělo nic společného.

Na rozdíl od nich těch nejenom slovanských, ale i neslovanských jazyků ovládám, buď aktivně či pasivně několik, ale pochopitelně nepatřím k národu, který by uctíval přírodu, stejně tak jako nepatřím k uctivačům Nostradama, Svědkům Jehovovým a jiným pomateným skupinám. Historicky patřím k náboženstvím, která šíří "svinstvo" (you sure have a fucken mess in your head). Můžete mi sdělit jména těch národů, které, podle nich, uctívají přírodu, možná lidojedi v Nové Guineji, na Andamanských ostrovech. Dobrou chuť.
[oči v sloup]

85952

30.12.2005 00:00

Vítězové a poražení

RE: Poslyšte, Lžidoktore Včeličko,

Arkan 24.?.?.?

Pan Včelička je doktorem-internistou (o jaký obor se v jeho případě jedná, to bych opravdu rád věděl, možná že je kundatrolog nebo beaverlog) typu dr. Davida Ratha, který evidentně svými příspěvky naznačuje, "Já jsem dr. David Rath a nebudu se s pravopisem sráth".

Happy NEW YEAR 2006, preferably without too many hurricanes and tropical storms. [mrknutí jedním okem]

85975

30.12.2005 21:29

Kde mají stát mořské víly?

RE: djb, Vy pořád nechcete pochopit o co mi jde

Arkan 24.?.?.?

Paní Ajo, abych vám pravdu řekl, jsem rád že se čas od času tady objeví příspěvky feministek typu paní Jarmily a následující debata. Potřebuji to někdy jako prase drbání, abych si uvědomil jakou normální ženu mám. Nejenom, že je hezká, elegantní, vzdělaná (jako Švýcarka mluví několika jazyky), zastává i vyšší a velmi dobře placené exekutivní místo, ale - co je hlavní - chová se jako NORMÁLNÍ žena, tj. uvědomuje si svoje klady ale i zápory, svoje limity ať už fyzické či duševní (podobným způsobem se snažím chovat i já). V životě jsem ženu neuhodil, protože to považuji za velkou slabost, raději bych sebral kufry a odešel, ale poslouchat "pindy" nějaké ženy-feministky (mimochodem ten český feministický "babinec" má sídlo v Gorazdově ulice v Praze 2, je to u Palackého mostu, tam by se paní Jarmile docela líbilo) od časného rána do pozdního večera, nevím, nevím, zda bych se udržel. [smích]

86074

31.12.2005 11:43

Kde mají stát mořské víly?

RE: Co dodat, Arkane?

Arkan 24.?.?.?

Tady si také nikdy žádné servítky brát nebudu. Ta banda protižidovských a komunistických pohrobků si žádné servítky nezaslouží a proto "padni komu padni". Pokud jste si nevšimla, tady často lítají nadávky a hov.a jako houpačky na Matějské pouti a já se budu "žinýrovat". Pche. Je pravdou, jak už řekl jednoroční dobrovolník, že "... házet hov.y je více méně sice věrohodná argumentace, ale inteligentní člověk nemá užívat takových slov, je-li rozčilen nebo chce-li dělat výpady na někoho", ale někdy je to pro argumentaci s některými účastníky debaty pro dokonalé, jasné a hlavně rychlé pochopení evidentně nutné. Kaněc fílma.

Mimochodem, nikdo není nucen moje příspěvky číst, komu se to nelíbí (tu druhou část, bohužel, napsat nemohu). [chechtot]

86146

31.12.2005 16:45

Kde mají stát mořské víly?

RE: Co dodat, Arkane?

Arkan 24.?.?.?

Sodek, nevidím na stěně žádný lékařský diplom, který by tě kvalifikoval k mé diagnóze (...stařec, kterého občas pobolívá hlava). A jelikož mám na Zvědavci již pověst sprosťáka, tak - abych tu důvěru, kterou ve mě někteří kladete nezklamal - pokračuji svým obvyklým, jak jednou napsal "starej" Zaplatil, bohapustým taškářským stylem. [mrknutí jedním okem]

Pro tebe, Sodku, mám v poslední den roku 2005 jen tři slova, ale ani jedno není Happy New Year. [mrknutí jedním okem]

V Bráníku (to je čtvrt v Praze), před vybudováním mostu, žil kdysi jeden převozník, který se jmenoval Kyser. A ten, když se někdo do něho "montoval" tak vždycky říkal, "Já jsem ňákej Kyser a ty se na mě vy...". A závěrem si dovoluji ještě parafrázovat dr. Davida Ratha, nového ministra zdravotnictví ČR, "Já jsem David Rath a nebudu se s tebou ...th". Te corrigas prius, alterum quam corrigas et temeritas est damnare, quod nescias. Veritas odium parit. [velký smích]

86167

03.01.2006 13:01

Jak Britské listy dohlížejí na cenzuru jinde

RE: Pravda smrdí - ale ne jen Čulíkovi

Arkan 24.?.?.?

Hrdinní izraelští piloti helikopter dostávají rozkazy k vojenským akcím od IAF na základě informací, které shromažďují izraelské bezpečnostní (civilní i vojenské) služby od svých palestinských "zpravodajů". Ti jsou zase odměňováni na základě přesnosti dodaných informací, neboť každý izraelský agent je neustále hodnocen, aby se předešlo provokacím, double agentům apod. Proto jen velmi zřídka dochází k velkým civilním ztrátám.

Dalo by se předpokládat, že např. takový "mučedník" (šahíd v arabštině)) Yassín, na arabské poměry starý člověk, poloslepý, upoutaný na invalidním vozíčku si dá už na stará kolena pokoj s organizováním teroristických akcí vůči státu Izrael. Ale on si pokoj nedal a tak to jednoho krásného dne spolu se svými spolubojovníky "koupil". Škoda toho vozíčku. [chechtot]

Ta hraniční zeď, ať už betonová či jen ze zátarasů z ostnatého drátu kolem pásma Gazy splnila svůj úkol, neboť útoky na Izrael z pásma Gazy přestaly. To už říkali jezuité, že "účel světí prostředky". Podobně úspěšná byla i Berlínská zeď, jinak by NDR vychovávala inženýry, doktory, vědce, zdravotní sestry, učitele apod., kteří by za státní peníze "zadarmiko" vystudovali a pak přeběhli do NSR. Nakonec i ta zeď proti HnědoČechům v ČR (Chánov?) splnila, alespoň částečně, své poslání.
Dnes evidentně ta zábrana (ten plot) opět nestačí a rakety Kassem dopadají do pohraniční oblastí Izraele, takže Izrael bude - a já jen doufám, že velice tvrdým způsobem - muset dát zase Palestincům "lekci". A až bude dokončena ta zeď kolem West Bank, tak se uzavře teroristům cesta i v této části Izraele. Mimochodem, stovky Palestinců a desítky malých palestinských stavebních firem (dodavatelé a subdodavatelé) se na té výstavbě podílejí. Obě strany z toho benefitují a američtí daňoví poplatníci to financují, není to krása?, no, nestavte to za ty "peníze"? a za těchto ideálních podmínek. [mrknutí jedním okem]

Holocaust v Gaze, to snad nemyslíte vážně. Těch pár tisíc, nikoliv desítek tisíc, to není holocaust, to je většinou výsledek či následek palestinského terorismu. Vybombardované utečenecké tábory, kde a kdy k tomu došlo od poslední izraelsko-arabské války? Já jsem si myslel, že pan Král má velkou obrazotvornost, protože pro něj tisíc, deset tisíc, sto tisíc není žádný rozdíl, nula víc nula míň, ale vidím, že těch "Králů" je tu povíce.
[chechtot]

86441

03.01.2006 15:11

Jak Britské listy dohlížejí na cenzuru jinde

RE: Pravda smrdí - ale ne jen Čulíkovi

Arkan 24.?.?.?

Ještě, že nenapsal, že pracuji jako "katsa" (case officer) pro "Ha Mossad le Modim ule Tafkidim Meyuhadim" přímo pro ředitele Meir Dagana v oddělení Metsada (speciální akce) a nezveřejnil moje číslo, to by byl můj konec u Mossadu, du Nestbeschmutzer.

Mimochodem těch pár tisíc "nevinně" zavražděných Palestinců (někteří a některé opásaní či opásané náložemi, jiní zase odpalující Kassam rakety apod.), to není za rok, to je od počátku druhé intifády. Bývaly doby, v letech devadesátých, kdy rafík raís (soudruh prezident v arabštině) Yassir Arafat měl všechny ty teroristické skupiny pod "kontrolou" a z Izraele se jezdilo utrácet do kasin ve West Bank či na nákupy do palestinských Carrefourů, Delvit, Lídlů a Kauflandů a tisíce Palestinců mělo slušně placená zaměstnání buď ve West Bank, Gaze či Izraeli na rozdíl od toho dnešního bordelu, kdy jim zbývají jen oči pro pláč a večer musejí spapat madarinku a pak hupnout na maminku, aby "zadělali" na nového "mučedníka". To se pak rozhodnutím soudruha prezidenta Arafata změnilo od návštěvy mešity Al Aqsa izraelským PM Arielem Sharonem.

86462

03.01.2006 16:14

Čas, aby muži byli zase muži

RE: Je to blabol....

Arkan 24.?.?.?

"Co na tom, že v minulosti si lidé cenili jen čestných bojů a soubojů? Dnes je jiná doba, je 21. století a staré pojmy změnily svůj obsah. Hrdinou je dnes ten, kdo dokáže jiného podfouknout, přelstít, okrást."

Chápu, že je jen pár dní po Silvestru čili můžete být ještě pod vlivem "látek", ale to co jste napsal, nemůžete myslet vážně. Jaképak staré pojmy, které by změnily svůj obsah. Lidé vždycky kradli, dělali podfuky, bojovali "nefér", snažili se protivníka přelstít, jen si vzpomeňte třeba na bitvu "U Lipan", to byl čestný boj? Nikoliv, to byla lest, která přivedla husitská vojska či "Sirotky" k porážce. Můžete stále ještě navštívit ten alegorický "obraz" a podívat se na "zradu" pana, myslím, že to byl Jan Čapek ze Sán (ten jediný měl rozum a alespoň tu jízdu zachránil před úplným zničením, když viděl ten masakr "Sirotků" a pak se nechal najmout jako žoldák někam mimo Čechy). Lidé se od prvobytněpospolné společnosti nezměnili, jen se jejich metody zlepšily. [vyplazený jazyk]

86471

04.01.2006 17:12

Jak Britské listy dohlížejí na cenzuru jinde

RE: Urazkou konci diskuze!? Cenzurou!!!

Arkan 24.?.?.?

4 LalaLalovic - mně už "naskakuje kůže", když si představím, že někdo s nickem LalaLalovic má tři děti, never mind v Praze. To si oni myslejí, že v Horní-Dolní drogy neexistují?

Pokud jde o Nostradamus(e), i když jeho rodiče konvertovali ke křesťanství, nicméně platí to staré, dobré a ruské "Chram ostavljonnyj, vsjotaki chram" (neboli - i když opustíte chrám (kostel) tj. konvertujete k jiné víře, ten chrám, ten kostel, ta víra zůstávají), stejně tak jako "gulkij chuj" obřezaný pták jim zůstane, ať děláte co děláte. [chechtot] Já se více obávám o to, že to byl plagiátor, což ovšem v 16. století nebyla zase taková velká chyba (jako je to dnes) a naopak to bylo doporučováno. Většina toho co "spatlal" dohromady byla kompilace spisů a knih předešlých autorů, jen "updated" neboli dovedeno do jeho doby a interpretováno z pozdního hlediska typu "Monday morning quarterback". Chyť se za rypák, Gejdoši. [chechtot]

K těm drogám, lidé, kteří drogy užívali, nikdy nedokázali "dostupné drogy" zvládnout, ať už to bylo pivo, víno, alkohol, hašiš, šalvěj, lysohlávky, opium, marijuana, cocain, heroin a později umělé vytvořené látky v chemických laboratořích, jen ten dopad byl omezen na určitou skupinu lidí (vládci, boháči, umělci,....) a dnes je to rozšířenější více demokratické, stejně tak jako před "sameťákem" neexistovaly Delvity, Kauflandy, Brilla, Tesca apod., já tiež som nebol v tej dobe majorom ale terazky hej. Takovým klasickým důkazem jsou záběry ČT 1, Nova, Prima ze Silvestra na Staromáku a jiných regionů ČR, které jsem viděl díky Internetu.

86633

04.01.2006 17:32

Čas, aby muži byli zase muži

RE: Bránit svou zemi

Arkan 24.?.?.?

Vítejte zpět na Zvědavci, už jsem si myslel, že jste Zvědavce opustil skoro jako můj oblíbený pan Lev Mojsejevič (možná že se proměnil v pana Zaplatila). První místo totiž v posledních týdnech prosince 2005, tj. nejvíce kritizovaného a nenáviděného padoucha, převzal pan Kema, ačkoliv jasným vítězem v roce 2005 byl četař v další činné službě Leho a.k.a. Jan Kulíšek. (Já jsem jen ten nejsprostší, nicméně je to také ohodnocení, a ptám se, proč? pro mou lásku ke zvířatům, zejména k bobrům, kozám, kozičkám, kundatrám?). [chechtot]

Ale na Gorbačeva a jeho cenu mi nešahejte, ten se zasloužil - po těch třech chcípácích, kteří umírali jeden po druhým - o konec SSSR, a to si cenu, jakoukoliv, zaslouží.
[chechtot]

86634

04.01.2006 18:24

Čas, aby muži byli zase muži

RE: Bránit svou zemi

Arkan 24.?.?.?

Alexa, jak jsou na tom s "reproductive health"?

86639

04.01.2006 18:27

Jak Britské listy dohlížejí na cenzuru jinde

RE: Jste češtin jako vyšitý...

Arkan 24.?.?.?

A kde je ten paskvil, kundatro?

86640

04.01.2006 20:01

Jak Britské listy dohlížejí na cenzuru jinde

RE: Jste češtin jako vyšitý...

Arkan 24.?.?.?

Alexo, když já jsem začal číst knihu(y) "proroctví" Nostradama (latinsky Nostradamus(e), francouzsky Michel de Nostredame, 1503-1566), tak s tebou tvůj tatínek ještě močil po plotech. [chechtot]

86653

04.01.2006 20:42

Čas, aby muži byli zase muži

RE: Ženské nitro je v podstatě charakterizováno dvěma obdobími. Obdobím tzv. čekání na Prince a obdobím rozum

Arkan 24.?.?.?

Velice dobrá rada, Trodas, od ženy, která o životě už něco ví. Je třeba se zaměřit na dámy, tj. typu dá mi? nebo nedá mi? či v případě Dáši, dáš-mi nebo nedáš-mi? [mrknutí jedním okem] A jak sama říká, těch je většina. [chechtot]

86656

04.01.2006 21:47

Čas, aby muži byli zase muži

RE: Ženské nitro je v podstatě charakterizováno dvěma obdobími. Obdobím tzv. čekání na Prince a obdobím rozum

Arkan 24.?.?.?

Píšete, že toho o životě víte hodně, ale jak je vidno, stejně tak se dnes a denně můžete něčemu novému přiučit a potkáváte nové lidi, v mém případě hulváty. Jak již říkávali latináři, "Nux, asinus, campana, piger sine verbera cessant", neboli "Žena, osel a ořech, to spolu tré hned požitečnější bývá ubité".
Někde jsem četl, že nejvíce člověka nas..e, když s ním jeho oponent stoprocentně souhlasí. Já, vychován za komunismu, chci ještě dodat, že tento úkol nejenom splním na 100%, ale i překročím na 120% po vzoru úderníků a stachanovců. Ano, jsem nejenom hulvát, ale i "chudinka", který si hulvátstvím maskuje piňdourka trpaslíka. Naštěstí dnešní pokročilá věda dokázala, pro nás chudinky, i v této oblasti zázraky. A jako zralá žena, nezapomínejte si na noc dávat na pleť nějaké výživné krémy, např. "Oil of Olay", ale stejně jim už moc nepomůže. Have a nice day. [chechtot]

86666

04.01.2006 22:33

Jak Britské listy dohlížejí na cenzuru jinde

RE: Urazkou konci diskuze!? Cenzurou!!!

Arkan 24.?.?.?

Je několik skupin lidí, se kterými se nehodlám pouštět do žádných debat, jedna z nich jsou lidé, kteří přijímají proroctví Nostradama jako evangelium, druhá pak Svědci Jehovovi, do třetí skupiny pak patří feministky , plus několik dalších. You cannot argue with NUTS. Nereagujte, laskavě, na mé budoucí příspěvky. Your cooperation will be greatly appreciated. Have a nice day and Thank you for shopping at K-Mart. Have you found everything to your full satisfaction? [chechtot]

86670

04.01.2006 22:59

Jak Britské listy dohlížejí na cenzuru jinde

RE: Jste češtin jako vyšitý...

Arkan 24.?.?.?

Moje odpověď se rovná klasické odpovědi převozníka Kysera v Bráníku, "Já jsem ňákej Kyser ..... či odpovědí nového ministra zdravotnictví dr. Davida Ratha. Já jsem Dr. Rath........ A kdybych napsal jeho jméno Nostradam Mojsejevič Nostradamovič, tak ti to může být u ...... Have a nice day and Thank you for shoppping at K-Mart (TYFSAKM, to mají nalepeno na všech pokladnách v K-Martu) [chechtot] [vyplazený jazyk]

86672

04.01.2006 23:07

Čas, aby muži byli zase muži

RE: Cesi poucuju Americanov o tom, co je to statocnost

Arkan 24.?.?.?

Zober si húsle, drótár, a chodz Vysoká Tatra slnko páliť. Zo súdružským pozdravom "Slovakom slobodu, Čehúnom 3.14ču", dostojný pán Jozef Tiso a dr. Vojtech (Béla) Tuka. [vyplazený jazyk]

(Znovu vas vyzyvam, abyste si odpustil ty slabomyslne poznamky!)

86674

04.01.2006 23:09

Jak Britské listy dohlížejí na cenzuru jinde

RE: Jste češtin jako vyšitý...

Arkan 24.?.?.?

Mám, ale pan Stwora by to nedovolil. Have a nice day. [vyplazený jazyk]

86675

05.01.2006 02:10

Čas, aby muži byli zase muži

RE: Bránit svou zemi

Arkan 24.?.?.?

To by ovšem nesměli být ve Stockholmu quasi komunisti rozhodující o tom, komu se přidělí Nobelova cena míru a s ní spojené "prašule". Gorbačov si tuto cenu rozhodně více zasloužil (pokud vím nikoho osobně ani neosobně nezabil) než raís-soudruh Yassir Arafat alias Abu Ammar (terorista No. 1), či Menachem Wolfovitch Begin (Irgun a Lehi terorista No. 2), a ani Anwar Sadat nebyl tak docela nevinný (Yom Kippur válka) a přesto tito pánové-státníci tuto prestižní cenu dostali.

86694

05.01.2006 03:36

Čas, aby muži byli zase muži

RE: Je to blabol....(Jedna z reakci na stejne web site po pravde uvadi..)

Arkan 24.?.?.?

Panie Zaplatile,
musie powiedecz, ze tym razem ma pan racje. Toto jest napewno web czeski a nie trzeba gadac tutaj po angielski. Chyba nie trzeba zapomniec ze pan Pjotr Velikyj jest pochodzenia rosyjskego i jest mozliwe "čto on uže zabyl rodnoj jazyk". Moze byc, ze pan Velikyj nie zobaczyl tego w nadpisie, nie mial przypadkiem okulary, cholera psia krew, kto wie?
Czesc!
P.S. Przepraszam, ale brakuje mnie klawiatury polskiej.

86703

05.01.2006 04:16

Jak Britské listy dohlížejí na cenzuru jinde

RE: Jste češtin jako vyšitý...

Arkan 24.?.?.?

Alexo, ale to víš, že mám, pro tebe vždycky něco nového mám. Jen doufám, že to pan Stwora nebude cenzorovat. [mrknutí jedním okem]
Zrovna jsem dostal na privátním serveru z UAE (United Arab Emirates), já totiž čtu všechno, od nápisů na hajzlu přes Blesk, Lidovky, Sprchu, Zvědavce, New York Times, právnické a lékařské žurnály z Velké Británie a USA) zprávu o smrti šejka Maktúma bin Rašíd al Maktúma, dubajského emíra, něco jako místního "Paroubka" Spojených arabských emirátů. Klepla ho pepka. Naštěstí byl hned nahrazen svým bratrem Mohammedem bin Rašídem al Maktúmem.
Spojené arabské emiráty budou teď mít několik dní státní smutek, a tak jsem si myslel, že by bylo namístě celé rodině jménem svým i tvým vyjádřit upřímnou soustrast. [pláč]
Byla to vůle Alláhova, a kdo jsme my, abychom se s ním o jeho rozhodnutí dohadovali.

Allahu Akbar, la ilaha illallah wa Muhammádu rassuláh. Tawakalna ala Allah.
[smích]

86708

05.01.2006 04:28

Jak Britské listy dohlížejí na cenzuru jinde

RE: Jste češtin jako vyšitý...

Arkan 24.?.?.?

V takovém případě bych na Vás, pane Stworo, uvalil to nejtěžší prokletí (curse) zvané AVADA KEDAVRA (let the thing be destroyed), kterému jen Harry Potter dokázal uniknout bez následků.

A v případě, že by to nefungovalo pak nezbývá jen použít kabbalistického PULSA DINURA (lashes of fire a.k.a. ohnivé důtky) ekvivalentu katolické exkomunikace. A jen se, laskavě, podívejte jak dopadl dnes večer Ariel Šaron, nad kterým PULSA DINURA byla vyslovena jedním z jeruzalemských rabínů.

Eloi, Eloi, lama sabachthani? [pláč]

86711

06.01.2006 14:31

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Zeme neomezenych moznosti-chudi a bohati.

Arkan 24.?.?.?

Rád bych, pane Kemo, ještě dodal k vaší diskusi s lidmi, kteří tady nežijí a tudíž nemají páru o tom jak se tady dá žít a za kolik, několik poznámek.

To vše co popisujete ve svém příspěvku tady, ať již v USA či Kanadě existuje, ale abyste za málo peněz uživil rodinu, to vyžaduje jistou organizaci, píli a vytrvalost a na to řada lidí, zejméně těch opravdu chudých a nevzdělaných, buď "nemá" či to pro lenost nedokáže.

Stačí si začátkem týdne projít doma všechny ty letáky a seznámit se s tím, co nabízejí jednotlivé obchody na "special" (např. vystřihat kupóny), myslím že se tomu říká "cherry picking", třešinky na dortu. A každý týden, na to můžete vzít jed, je něco za zlevněnou cenu (loss leader), každý měsíc se otevírá či případně zavírá nějaká prodejna, těch možností je hodně.

Pak podle jídelníčku na týden, sestavení jídelníčku zase ovšem vyžaduje přípravu a trochu přemýšlení (a to je aktivita pro mnohé lidi velice obtížná), začít objíždět ty vybrané prodejny a ty zaškrtnuté výrobky koupit, ALE jenom ty zaškrtnuté a to také málokdo dokáže udělat. A přitom se neustále dívat kolem.

Já se osobně vždycky dívám Číňanům do nákupních vozíků, protože co koupí Číňan, na tom člověk nikdy neprohloupí, podle vzoru, "kam nemůže čert, tam nasadí Číňana". [mrknutí jedním okem]

Podívat se do oddělení zeleniny a ovoce (povadlé banány, rajská, pomeranče, papriky atd.), do pekařství pro starší chleba a pečivo, do oddělení nevážených potravin, na koš s otlučenými konzervami, vyřazeným zbožím, atd. Nesmíme také zapomenout na ty různé super gigantické prodejny (Costco, Sam...)ta "skladiště potravin", žádná krása uvnitř, ale dá se tam také ušetřit. A ještě bych chtěl dodat závěrem, že i takto organizovaný nákup nemusí být všechno jen "junk food".

Normální rodina, tj. s rodina alespoň s průměrným příjmem a těch je tady většina, ovšem takováto drastická opatření dělat nemusí, nicméně, když vidím výrobek, který nemůže být základně odlišný (řekněme mouka, cukr) tak koupím buď tu jejich značku nebo no name a ušetřené peníze pak utratím sázením na dostihové dráze na pomalé koně a rychlé slečny nebo přispěji na vdovy po neznámých vojácích.

[velký smích] [chechtot]

86919

06.01.2006 15:30

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Zeme neomezenych moznosti-chudi a bohati.

Arkan 24.?.?.?

Chcete vědět, kdy "natáhnete bačkory"? Tak si skočte na Death Clock,
http://www.deathclock.com/testament.ctm. Není k tomu zapotřebí mnoha údajů ani dlouhého a podrobného studia Nostradama, ale můžete se také dozvědět, resp. vykalkulovat, o kolik se vám prodlouží život, tj. "teoreticky", když zhubnete, když přestanete kouřit či případně když se z muže pomocí operace stanete ženou. Škrtněte to poslední, ono se ani tou operací ten chromosonový make-up nezmění, furt to bude XY a nikoliv jen X. [smích]

86925

06.01.2006 17:46

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Například co se z médií nedovíte

Arkan 24.?.?.?

4 - Leho 86835 a Gejdoš 86928

Pane Leho, píšete o tom, že to bude trvat minimálně 10, resp. 15 či 20 let, aby irácká armáda - s pomocí US peněz a amerických instruktorů - vychovala nové důstojníky a četaře v další činné službě.

Mám takový, možná klamný dojem, že irácká armáda - podobně jako každý arabský stát - měla kdysi (alespoň za irácko-iránské války), možná primitivně, nicméně na arabské poměry slušně vycvičenou armádu. Pochopitelně v hlavním štábu byli - mezi těmi nejdůležitějšími - hlavně příslušníci Saddámova kmene, tzv. hoši z Tikritu, pochopitelně členové strany Baath - nicméně i pro obsluhu tanku, děla, minometu, houfnice, helikoptéry, bombardovacího letadla či stihačky ale i třeba tankového či helikopterového mechanika - correct me if I am wrong - potřebujete určitě člověka (nejenom příbuzného), který absolvoval několik týdnů, měsíců či let výcviku.

Nakonec i já jsem si určitý výcvik v československé socialistické armádě např. v používání výbušnin (ženijní oddíl), samopalu, kulometu a panzerfaustu zažil, dál už jsem se nedostal, protože soudruzi najednou viděli, že vojáka s dobrou znalostí jazyků mohou použít k lepším a "světlejším" zítřkům, zejména jako tlumočníka ruštiny. Díky tomu jsem se pak už jen na vojně flákal, ale díky podpoře sovětského "poradce" i hodnostně povyšoval. [mrknutí jedním okem]

Vím, že americká armáda, k urychlení výcviku irácké armády, vyzvala bývalé příslušníky důstojnické sboru a odborníky - myslím do hodnosti majora - aby se znovu přihlásili a tak - svou již v minulosti získanou odborností - přispěli k výstavbě nové irácké armády (ale i policie). To by rozhodně mohlo urychlit výstavbu nové irácké armády, trochu ty jejich hrdlořežské chtíče americkým způsobem "zmírnit" a "zdemokratizovat", ale ani 20 let z nich ten arabský mentalismus nevytluče. Nicméně jsou to tvrdí hoši a určitě - na rozdíl od Američanů - by si s "teroristy" dovedli poradit (kurdští Peshmergové určitě a o šíítech nemám také moc pochybností, jelikož na nějakou kritiku světového tisku, OSN a EU serou).

4 Gejdoš - jak by řekl poručík Troník (z Černých baronů) Gejdoš, nestudujete dostatečně knihy Nostradama, tím míním do detailů, jinak byste věděl s naprostou jistotou, zda pan Leho je určen k politické kariéře či ne. Je to tam napsáno, o tom jsem si jist. K prezidentování pana Leha by ovšem museli změnit americkou ústavu, o to se už "tajně" Kissinger pokoušel. TYFSAKM [smích]

86939

07.01.2006 00:21

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Například co se z médií nedovíte

Arkan 24.?.?.?

4 Gejdoš - pokud se Američanům nepodaří ať již pomocí voleb a nové irácké vlády či vojenskými akcemi ve spolupráci s novou iráckou armádou a policií ty sunnitské teroristy potlačit, pak to v Iráku po jejich odchodu (na způsob "slavného" odchodu z Vietnamu) dopadne přesně tak jak to dopadlo v Jugoslávii. Tam ten celý proces ovšem začal už smrtí Josipa Broz Tita, což byl takový mírnější, méně krvavý, ekvivalent iráckého Saddáma.

Celá ta země, podobně jako třeba Syrie, Egypt a jiné "demokratické" arabské státy, byla držena dohromady jen diktaturou Sadáma. Bez přítomnosti diktátora, resp. alespoň osvíceného diktátora, se začnou navzájem vybíjet. Zbraní mají dost a navíc mají spoustu sousedů (Iránci, Syrie, Saudská Arábie atd.), kteří jsou velice ochotni vnitřně oslabit svého, kdysi mocného, souseda zásilkami zbraní, mudžahadíny apod. Je docela možné, že dojde k rozdělení Iráku (stejně tak jako došlo k rozdělení Jugoslávie) nas tři části, sever, střed a jih.

Nicméně, až se tak trochu navzájem povraždí, budou se muset nějakým způsobem dohodnout, podobně jako v Jugoslávii. Jediné přírodní bohatství, pochopitelně jsou tam i jiné minerály, slušné zemědělství atd., existující ve velké množství je nafta a bez prodeje nafty se ta země neuživí. A komu to budou zase prodávat?, třeba Americe, Evropě, Číně, Indii.

Průser je nebo bude v tom, že než k tomu konečnému řešení dojde, spousta lidí buď zemře nebo bude hrozně trpět - a budou to většinou lidé jako jsme my - a v tom je ta tragédie.

P.S. TYFSAKM znamená Thank you for shopping at K-Mart, to mají pokladní nalepeno na kase, a když mi to pokladní po zaplacení nákupu neřekne, tak jí "zlomyslně" jen ukáži na tu nálepku, aby si pro příště zapamatovala prodejní politiku K-Martu. Ano, jsem "zlý" člověk. [chechtot]

86975

07.01.2006 15:25

Ariel Šaron

RE: Kralovsky cernobile

Arkan 24.?.?.?

Jako obvykle pan Král ve svém článku uvádí řadu, někdy nepotvrzených, historických údajů a jako obvykle se ze stovek obětí stávají tisíce a z tisíců statisíce, nakonec jde jenom o nulu.

Zmiňuje se o článku v MF, ve kterém je Šaron popsán jako správný muž, přísný generál a šarmantní člověk. Jak správný byl, to nemohu posoudit, ale rozhodně to byl dobrý i když mnohdy neukázněný voják a generál, ochotný riskovat a neuposlechnout rozkazy svých nadřízených. Mnohokrát mu to vyšlo a byl nesmírně úspěšný, ale nakonec mu to zlomilo krk a ukončilo jeho vojenskou kariéru.

Šarmantní člověk - být šarmantním člověkem není tak složité (vyžaduje to jistě trochu inteligence). I takový říšský kancléř Adolf Hitler dokázal být nesmírně šarmantním člověkem, který přínášel dámám květiny, bonboniéry, zval do divadel atd., o tom by vám mohla povědět něco i naše Lída Bárová či Ada Mussolini-Ciano. Na rozdíl od Šarona byl Dolfi ještě vegetarián, nekuřák a nepil alkohol a o jeho osobní statečnosti v I. světové válce jistě svědčí Železný kříž, který se prostým vojákům jen tak "mýrnix týrnix" nedával.

Pan Král se zmiňuje též o Hagana a popisuje jí jako organizaci, která připravovala násilnou okupaci Palestiny či, nedej B-že, i následnou genocidu Palestinců. Tady zcela vědomě překrucuje pravdu. Hagana (obrana) vznikla jako polovojenská organizace (něco jako Lidové milice, dokonce měla v čele hodně židovských socialistů) na obranu židovských kibuců, zemědělských osad proti nájezdům palestinských Arabů (hlavně Beduínů, kteří jsou ekvivalentem, do dnešního dne, našich Indo-Čechů. Snad jen s tím rozdílem, že jsou i ozbrojeni.) Hagana byla organizace defenzivní, socialistická, spolupracující s Britskou správou Palestiny a podle potřeby Britů i cvičena a vyzbrojena, někdy zase pronásledována, jak se to holt těm proradným Britům hodilo. Kdyby totiž Hagana byla, jak píše pan Král, organizace útočná, pak by nemohly vzniknout dvě opravdu teroristické židovské skupiny, Irgun a Lehi (Šternův gang).

Na rozdíl od Arabů přes 30 000 židů žijících na území Palestinského protektorátu se zúčastnilo II. světové války v řadách britské armády, zatím co Arabové se připravovali na příchod německé armády, či aktivně vyjednávali s Německem o poválečném řešení "židovské otázky".

Změna v myšlení Hagana nastala až po II. světové válce, kdy si i Ben Gurion a jeho spolupracovníci uvědomili, že Britové - přes všechny ty sliby a židovskou spolupráci v době války - nemají v úmyslu umožnit vytvoření samostatného státu Izrael.

Závěrem chci jen dodat, že Šaron je (byl?) pragmatický člověk, který v posledních letech udělal jak pro Izrael tak i pro Palestince spoustu dobrého, člověk, který měl odvahu a nebál se udělat velmi nepopulární kroky,který bude těžko k nahrazení.

87058

07.01.2006 16:22

Ariel Šaron

RE: Kralovsky cernobile

Arkan 24.?.?.?

[i]musim Vam priznat (a myslim, ze jsem tak jiz ucinil) znalost a jistou erudovanost. Jen se divim, je-li mozne obsahnout tolik faktualni znalosti a zda si tu a tam historicka fakta 'neprikraslujete'. [/]

Pane Zaplatile,
ptáte se, zdali je možné obsáhnout tolik faktuálních znalostí a nepřikrašlovat si data, možné to je. Já osobně při psaní normálních článků - tj. "nenasíracích", kdy si pochopitelně neberu žádné servítky, za což jsem si vysloužil určitý titul - začínám s tím co si pamatuji, s tím co jsem prožil nebo s tím co jsem se v různých školách různého stupně naučil.

V dnešní době, v době Internetu, v době, kdy si můžete během několika vteřin ověřit data, informace, jména, spelling - you name it - pochopitelně nelze tak beztrestně lhát jako to bylo možné v minulosti. Takže v případě, že si nejsem jist, zda se určitá událost, datum, osobnost atd. udála, ověřím si to z nejrůznějších pramenů, jelikož se zásadně řídím heslem českých legionářů, tj. "Nikomu nevěř, nikoho se nepros a neboj se".

Pokud jde o tu vaši závěrečnou poznámku, že zločinec jedněch je světcem pro druhé, to existuje a bude existovat vždycky. Pro Palestince je sebevražedný terorista šahíd (mučedník), pro Izraelce je to sebevražedný terorista.

87067

07.01.2006 23:51

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Například co se z médií nedovíte

Arkan 24.?.?.?

4 Gejdoš
Pane Gejdoš, s vynálezem Internetu, předtím CB, telegrafu, dálnopisu, dnes telefonu (např SMS) a podobných nových komunikačních prostředků, se vždycky po čase ustálily jisté zkratky pro slova či výrazy, které se často opakovaly, neboť to neustálé opakování nejenom zdržovalo komunikaci, ale v některých případech ji i zbytečně prodražovalo či překáželo v porozumění. A těch zkratek na Internetu přibývá dnes a denně, existují celé seznamy, které si můžete najít na Netu pomocí Googlu. A k tomu dochází nejenom v angličtině, ale i v češtině. Zeptejte se třeba dětí či vnuků jak komunikují pomocí SMS.

Když tedy napíši před vaším jménem 4, tak to znamená four (čtyři) čteno stejně jako for (fór) Mr. X, což znamená pro pana X, podobně když napíši před jménem 2, tak to znamená two, které se vyslovuje podobně jako to, což znamená pro, tudíž 2Gejdoš = pro Gejdoše, some1 = someone, be4 = before, 4y = for you (pro vás) atd.

Podobně v češtině existuje zkratka HOSIP, která znamená hov.o si pamatuji a LAHOSIP lautr hov.o si pamatuji, číslovka 18 znamená pro zasvěcené A.Hitler, číslo 88 pak Heil Hitler, 3.14ča, to si domyslíte, atd. [mrknutí jedním okem]

87131

10.01.2006 14:51

Co se v mládí naučíš...

RE: Zameťte si před vlastním prahem pane Stworo

Arkan 24.?.?.?

4 pan Včelička
Na tu fotografii je třeba dívat se trochu z pozitivní strany.

První myšlenka, která mne napadá je, že se jedná o ženu nesmírně pracovitou, pilnou, která se dokáže věnovat nejenom kouření ptactva (činnost, která je dnes, vzhledem k výskytu ptačí chřipky v Turecku, velice nebezpečná), ale přitom nezapomíná ani na svoji úlohu či roli matky-živitelky. Jako správná žena to pochopitelně nedělá zadarmo a očekává od svéh partnera reciprositu, a to už to malé dítě bude nakrmeno.

Ta fotografie by se dala ještě zlepšit například tím, že by se této ženě dala mezi palcem u nohy a prstem ještě vařečka a tou by mohla míchat třeba šodó na buchtičky. To se, jak možná vítě, musí neustále míchat, aby se nepřipálilo.

Pak by mi připomněla jistou sovětskou údernici soudružku Korabijelníkovou, která dokázala obsluhovat sedm tkalcovských strojů a tak dokázal plnit plán na 200% a zaslouženě získala titul Hrdina socialistické práce. To, že ji později soudruzi z kontroly kvality řekli, aby se na to s odpuštěním "vysrala", neboť nadělala hodně zmetků (když se např. přetrhla nit a ona to nestihla napravit), o tom se pak ovšem v Rudém právu nepsalo.

Kde vidím menší rozpor je v tom, že pan Stwora na jedné straně uveřejní takovou fotografii (je to jeho web)a na druhé straně prudí, kdy čas od času použiji, po provokacích, jistých slov, která se ve slušné společnosti nepoužívají. Ale již Římané říkávali "Quod licet Iovi (Stworovi), non licet bovi" čili "Duo cum faciunt idem, non est idem".
Nicméně chtěl bych připomenout, že "A bove (Stwory)maiori discit arare minor".

87485

10.01.2006 15:44

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Chtělo by to trochu soudnosti

Arkan 24.?.?.?

Ke konverzi k víře židovské v Chazarské říši došlo kolem roku 740 našeho letopočtu. Když Židé žádali o smrt pro Ježíše Krista ještě žádní chazarští židé neexistovali čili to vaše přirovnání Vinnetou = Ind a Judejec = žid je trochu zavádějící.

V té době v oblasti Judeji skutečně židé žili (pochopitelně jako v celé Říši římské spolu s přislušníky ostatních národů), ale většina obyvatelstva se sestávala z příslušníků těch původních 12 židovských kmenů, mluvících jazykem aramejským, neboť hebrejština (ta klasická církevní) byla užívána jen mezi vyvolenými z vyvolených (Cohen - kněží a Lowe - pomocníci kněží).

K výrazné změně složení obyvatelstva došlo pak jen po vyhnání židů z této oblasti a jejich násilnému rozehnání do všech možných území Říše římské. Tím pochopitelně vzniklo vakuum, ale jak známo vakuum nikdy netrvá věčně a vyžaduje si zaplnění, ke kterému pochopitelně došlo.

Z historického hlediska mají židé na toto území větší či při nejmenším stejné právo jako dnešní Palestinci, ať už se to Palestincům líbí či ne. To, že byli židé vyhnáni z tohoto území bylo jen důsledkem toho, že Římané byli tehdy silnější, stejně tak územní ztráty Palestinců byly způsobeny tím, že Palestinci a ostatní Arabové válku (války) prohráli. A dokud bude Izrael vojensky silnější nebo alespoň vypadat silnější, Šaron neŠaron, tak tomu bude i v budoucnosti.

V historii státu Izrael existovala řada významnějších osobností než Ariel Šaron (např. Ben Gurion, Jitzak Rabin apod.) a jejich smrt vždycky na krátkou dobu otřásla Izraelem, nicméně je třeba říci (stejně tak jako říkají Češi "Přežili jsme Mnichov, přežijeme i ty ostatní"), že stát Izrael to přežil a přežije i ztrátu Šarona.

87490

10.01.2006 16:33

Co se v mládí naučíš...

RE: Bohuzel, hezke a mile knizky pro deti...

Arkan 24.?.?.?

Navsteva takove herny bude bezpochyby nebezpecnejsi nez vykoureny joint kvalitni travy. Jenze z jointa ma vlada (cti, mocni) prd, pac si ho kazdy muze a take bude pestovat sam, zatimco z profitu kasin jsou poplatky (cti, dane) a tak je bude vhodne podporovat.
==========================================================================

Tak to rád slyším, pane Trodas, názorů odborníka na pěstování MJ si vždycky vážím, hlavně pak po stránce daňové. A které odrůdě dáváte při pěstování přednost, je to indica, sativa, ruderalis nebo technické? A pěstujete indoor (to žere hodně elektřiny, používáte HID sodium nebo HPS na květ nebo jenom spořivky ?[mrknutí jedním okem] ), outdoor, či windoor? Chodíte také někdy na Grower? Ždu otvěta kak solověj léta. [chechtot]

87494

10.01.2006 17:51

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Chtělo by to trochu soudnosti

Arkan 24.?.?.?

4 Max von Sprcha
Ježíše Krista v té době nemohl nikdo jiný po právní stránce ukřižovat než Říman, tj. představitel Říše římské, jistý Pontius Pilatus, tehdejší guvernér Judeji a tudíž zastupitel Říma. Jeho konečné rozhodnutí bylo pochopitelně ovlivněno žalobou a rozsudkem Židů (shromážděním 71 hebrejských představitelů zvaným Sanhedrin), ačkoliv si z hygienického důvodu umyl od toho "svinstva" ruce. Moc velký výběr evidentně neměl,(byly Velikonoce a tradičně musel vyplnit přání lidu hebrejského), buď ukřižování nebo zase nějaké židovské povstání.

Z hlediska technického se do kamenité půdy, kterou Judea oplývá, daleko obtížněji zatlouká kříž původu římského, navíc tato země zrovna neoplývá lesy a stromy vhodnými pro výrobu křížů (Spartakus a jeho následovníci nebyli ukřižováni na kříži typu J.C., ale na římském kříži v podobě X, ten byl ještě krutější a lidé na něm, před smrtí, trpěli daleko více, ačkoliv to Holá voda - Hollywood - popisuje jinak). Z uvedeného důvodu Římané, ekologicky přemýšlející i v té době, recyklovali kříže, prostě je po odstranění mrtvého těla posledního zločince vyndali z díry a podle trestu nechali dalšího "zločince" ten kříž vynést na ten vršek popraviště anebo ho ukřižovali až na místě samém. V případě J.C. zvolili tu první alternativu. [smích]

87503

10.01.2006 18:41

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Chtělo by to trochu soudnosti

Arkan 24.?.?.?

4 J. Koubek
Z hlediska právního, pozvání Němců do oblasti Sudet nikdy nezakládalo právní podstatu absolutního vlastnictví (tj. usus, fructus, abusus). To že čeští králové poskytovali Němcům jisté výhody, tzv. lhůty (proto je v Česku tolik Lhot - dnes se tomu říká "daňové prázdniny" a zahrnuje to silnice, plynovody, vodovody, elektrifikaci apod., např. pro firmu Hyundai), nikdy neznamenalo, že Němci měli k půdě absolutní právo. Toto území právně stále patřilo a bylo součástí království českého. Pokud došlo ke ztrátě území, např. Kladsko, bylo to většinou následkem války, někdy historicky napravitelném, někdy ztraceném navždy (např. Východní Prusko pro Němce, či část území pro Palestince [mrknutí jedním okem] )

Když pozvete své známé, přátele, příbuzné a dovolíte jim používat svého příbytku na několik dní či týdnů, tak v žádném případě nevytváříte - z hlediska právního - jejich nárok na trvalý pobyt či část vašeho majetku. Zeptejte se na to Sokola či jiného známého českého právnického "darebáka". To samé platí o týdenní reklamě společností Delvita, Lídl, Kaufland apod., které vás zvou k nákupu v jejich prodejnách. Je to jenom pozvání, které vás z právního hlediska neopravňuje k tomu, abyste reklamované produkty bezvýhradně vyžadoval, pokud ovšem uvedená společnost - a ty to dnes dělají - neuvede, že uvedený výrobek bude k dostání v počtu 30, 40 či 100 kusů na jednotlivou prodejnu. Pak bych jen doporučil, abyste si raději přivstal, jako to dělají ti nenávidění, hnusní důchodci a všechno od časného rána objel.

87518

10.01.2006 19:02

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: To Max vi....

Arkan 24.?.?.?

4 paní Aja
Jen s tím rozdílem, že na Sprše, díky B-hu, nikdo o odsouzení a následném ukřižování J.C. nerozhoduje, jenom o případném uveřejnění problematických příspěvků. A také nevím, zda všichni jsou hebrejského vyznání a zda jich je také 71. [mrknutí jedním okem]

87524

10.01.2006 20:05

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Chtělo by to trochu soudnosti

Arkan 24.?.?.?

Středověké právo pracovalo na principu práva římského. Nakonec Svatá říše římská byla "teoreticky" jen pokračováním Říše římské, ačkoliv nebyla ani svatá, ani říše a rozhodně ne římská. Nicméně jisté právní zásady byly dodržovány, jelikož vládcům vyhovovaly a ti neviděli žádného důvodu k radikálním změnám. Klíčové slovo je "propůjčení" (později se tomu říkalo "pacht" a to vám dávalo jistá práva, tj. usus a fructus, právo užívání a právo užití výplodů své práce (po zaplacení daní) na propůjčeném majetku (půdě), právo tuto propůjčenou půdu předávat svým potomkům, nikoliv však právo rozhodovat o tom, kam a komu bezvýhradně bude uvedená půda patřit. O tom rozhodoval panovník a území se nabývalo či pozbývalo buď válkou, různým tím ženěním a vdáváním (např. Chebsko, ten cancour, který vypadá jako slepé střevo, získané Karlem IV., či ztráta Slezska při prusko-rakouské válce a řada jiných výdobytků či ztrát).

Na podobném právním principu je založen i leasing auta. Máte právo na usus a fructus (tedy pokud platíte měsíční poplatky), ale nikoli právo na abusus (tj. prodej); leasingové auto můžete prodat jen se souhlasem společnosti (a po řádném finančním vyrovnání), která s vámi smlouvu uzavřela, jinak se dopouštíte trestného činu.

Němci přišli o své majetky a pronajatou půdu na základě rozhodnutí a s požehnáním vítězných velmocí, Beneš jenom, a to pouze s jejich souhlasem, vydal ty své dekrety. Sám o sobě by to nikdy nemohl učinit, to by ho Stalin hnal svinským krokem, klasickým příkladem je oddělení Podkarpatské Rusi a připojení k Ukrajině.

Pokud jde o Palestinu, tisíce dunamů půdy (někdy velice, alespoň pro Araby, neproduktivní) což je myslím asi čtvereční kilometr, byly židům zcela legálně prodány arabskými vlastníky za velice dobrou tržní cenu. Existuje o tom řada legálních dokumentů, neboť i v tom tureckém bordelu se dbalo na pořádek (zejména pokud šlo o půdu, domy, sady, zahrady, dobytek, tj. majetek movitý či nemovitý).

Za britského mandátu, pokud takový prodej Britové dovolili - někdy ano někdy ne - byly všechny prodeje pečlivě zapisovány, dokumentovány, hranice pečlivě ověřovány. Proto také pár kibuců bylo založeno zcela legálně v pásmu Gazy či ve West Bank, neboť půda byla legálně koupena a koupě financována z evropských židovských zdrojů. Nezapomínejte na to, že řada arabských vlastníků palestinské půdy málokdy v mandátním území žila (raději si užívali v Damašku, Bejrutu či Káhiře) a když jim židé nabídli tržní cenu za půdu, která pokuď byla propachtována Arabům nic ( či jen velice málo) nevynášela, tak byli velice ochotni půdu prodat a své "bratry" následkem toho z půdy vyhnat. [smích]

87530

10.01.2006 23:07

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Chtělo by to trochu soudnosti

Arkan 24.?.?.?

4 Old Shatterhand

Mám před sebou Nový zákon (Lukáš 23) a při čtení nikde nevidím, že by Ježíš byl odsouzen Pilátem za urážku majestátu. Ježíš odpovídal na všechny otázky Piláta (i když někdy užívaje podobenství) a z toho důvodu byl též shledán nevinným. Jelikož jako Galilejec patřil do soudní pravomoci krále Heroda (Herod Antipas), byl Ježíš k němu poslán.

Byl to právě Herod, kterému Ježíš odmítl odpovídat na otázky a předvádět zázraky. Herod se mu pak začal vysmívat a poslal ho - oděného do nového roucha - zpět k Pilátovi. Ten opět před kněžími, místními vládci a lidem hebrejským prohlásil, že Ježíše neshledává vinným. Jediný trest, který Ježíšovi udělil bylo bičování, což bylo též provedeno a pak měl být propuštěn. Židé nicméně znovu požadovali trest smrti a tak se Pilát rozhodl ke konečnému řešení, dal
jim na vybranou, bud Barabáš nebo Ježíš. Židé se rozhodli pro Barabáše, a tak byl J.C. odsouzen k ukřižování podle principu "Vox populi, vox Dei" a vrah Barabáš dostal milost.

Pokud máte nějaké nové vydání Nového zákona (já mám jen Gideon International a Bibli kralickou), rád se nechám poučit. Ono se, na přání Židů, bude řada věci z Bible vymazávat, zejména o té jejich vině na smrti J.C. (..a krev jeho na hlavy našich dětí...), podobně jako se za komunistů přepisovaly dějiny. [mrknutí jedním okem]

87548

11.01.2006 02:25

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Masovy vrah

Arkan 24.?.?.?

4 J. Koubek

Hned po přečtení toho originálního textu jsem si myslel, že některá slova nedávají smysl soudě podle českého překladu, que yo sepa, např. victunas - možná la victima, pl. las victimas a asi dvě další slova či obraty. Najděte si ten text ve španělštině ještě jednou, ty dva první řádky jsou OK a zkuste ty dva poslední řádky ještě jednou napsat. Bastante bien, gracias.

Aún no comprendo todo pués la lengua espanola se muy rica. Según mi modo de pensar, no puedo decir que yo hablo espanol elocuente pero yo creo que ya sé bastante para hacerme entender y esto me basta por el presente.
Mientras tanto, vaya con Díos y otras personas religiosas. [mrknutí jedním okem]

87573

11.01.2006 13:00

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Chtělo by to trochu soudnosti

Arkan 24.?.?.?

4 Old Shatterhand - 87 595

Přesně tu knihu pohádek pro dospělé mám na mysli. Jen to ale neříkejte moc nahlas, pokud žijete v Kanadě či USA, zejména ne v jistých regionech USA, Ontaria či Manitoby (Bible belts), abyste se nedostal do maléru.

Nicméně musíte uznat, že Bible obsahuje jistá doporučení, která se mi zdají docela přijatelná, např. nezabiješ, nepokradeš, nebudeš píchat sousedovi manželku apod. Pokud si myslíte, že Bible (SZ, NZ) nás omezuje a jenom přikazuje, pak jste asi nečetl jiné "pohádkové knížky" jako např. Korán či Talmud.

Nakonec ty pohádkové knížky (Korán, Talmud, Tora) ani číst nemusíte, stačí když se podíváte na to jak chodí ustrojeni ortodoxní židé, jejich manželky a děti (nejvíce mi to vadí u těch dětí, když z nich rodiče dělají malé opičáky), jak chodí ustrojené muslimské ženy a muži, proč si Sikhové motají kolem hlavy "prostěradla", proč tato náboženství přísně nařizují co jíst co nejíst, co pít co nepít, jak se oblékat, jak souložit, kde souložit, jak často, jak si utírat řiť, atd. atd.

Ve srovnání s tím je křesťanské náboženství dnes relativně velice tolerantní, nemluvím o minulosti, a přikazuje opravdu málo. A to se nezmiňuji o většině Čechů a Češek, kterým může být celé náboženství ukradené a kteří jdou do kostela tak třikrát za život, nechat se pokřtít, oženit či vdát a když jsou po smrti. Možná, že ještě parkrát na Vánoce. [chechtot]

87620

11.01.2006 13:33

Čas, aby muži byli zase muži

RE: Vemte problem s muzi ,ze stran zen,co vlasten cas z muzu nadelal .

Arkan 24.?.?.?

Tak to vám mohu jen popřát hodně štěstí, budete to pravděpodobně potřebovat. Já jsem vždycky věřil v jedno heslo, které jsem si kdysi přečetl na jednom činžáku na rohu Palackého náměstí a Gorazdovy ulice, "Vytrvalost vede k cíli, překoná i dlouho míli".
[mrknutí jedním okem]

87624

11.01.2006 17:08

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Chtělo by to trochu soudnosti

Arkan 24.?.?.?

Nehodlám se s vámi přít o slovíčka, vy sám užíváte k popisu Svaté říše římské slova pofidérní, já říkám ani svatá, ani říše, ani římská. To, že měl panovník tohoto územního útvaru titul císaře, ještě neznamená, že byl na úrovni římských císařů v době největší slávy Říše římské. Nakonec B. Mussolini byl i po převratu ke konci II. světové války stále il Duce, ale prakticky "důčoval" už jen hov.u. Některý z těch císařů byl mocnější, některý slabší, některý dokázal říši udržet, jiný zase ztrácel.
To samé platí o vlastnictví půdy, někteří vládci, králové, císaři byli mocnější, lépe vyzbrojení a tudíž mohli vymáhat svá "B-hem daná" privilegia, jiní jako Jan Bezzemek, museli držet hubu, když jim šlechta něco nakázala.

Pokud jde o zalidňování pohraničních oblastí, když někoho "lákáte" k tomu, aby někde kácel stromy a zakládal pole, tak mu dáte - alespoň na několik let - jistá privilegia. Např. svobodu, tj. že není a v budoucnosti nebude nevolníkem, daňové úlevy atd., atd. Kolik lidí takovýmto způsobem získáte záleželo na tom jak prozíravý byl panovník(lépe řečeno jak prozíraví byli jeho rádci, tehdy ovšem oblast ekonomie neexistovala jako samostatná "věda" ale byla součástí filosofie, nicméně i tehdy existovali Allan Greenspan(ové) [mrknutí jedním okem]

Pokud jde o vlastnictví půdy, ten původní koncept se ovšem po Třicetileté válce změnil, nicméně ta půda v pohraničních oblastech stále patřila historicky zemím Království českého (a nikdy nebyla součástí Německa či Rakouska, neboť historické země české, moravské či slezské nikdy právně nepřestaly existovat) což si můžete ověřit pohledem na mapy Rakouska-Uherska, kde hranice Čech, Moravy a Slezska jsou jasně delimitovány. Slovenští Janošíci jsou uváděni jen jako součást Uherska (Dolní a Horní Uhry - [mrknutí jedním okem]

Pokud jde o evropskou jednotu v době středověku ve srovnání s uspořádáním ve 21. stoletím (Evropská unie), nebyl bych si tím tak jist, ale budiž, tehdejší konflikty byly většinou místního rázu.

Pokud jde o Palestinu, dovoluji si vás upozornit, že nákup palestinské půdy začal již koncem 19. století (Theodor Herzl), kdy Palestina byla ještě součástí Otomanské říše. Podnětem k nákupu byly pogromy v Rusku, Polsku a protižidovské nálady převládající skoro v celé Evropě. Uvědomte si, že začátkem 20. století neexistovala žádná myšlenka o založení státu Izrael, ta se vyvinula až během a hlavně koncem II. světové války. Spousta těch kibuců, mošavů vznikla na území Palestiny zcela legálně, na základě kupní smlouvy včetně např. vodních práv, legální registrace atd. Ti první osídlenci byli totiž ve srovnání s Araby v menšině a o nějakém "kradení půdy" nemůže být ani řeči. K tomu došlo až po roce 1948, kdy nový stát Izrael byl napaden svými sousedy a "sousedi" prohráli.

87643

11.01.2006 17:42

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Masovy vrah

Arkan 24.?.?.?

4 Jiří Koubek

Snažím se tu španělštinu zlepšovat, zejména v době, kdy s manželkou vyrážíme do Latinské Ameriky tak si vždy beru nějaký "refresher" (na rozdíl od bývalého vice-prezidenta Dan Quayle se nedomnívám, že obyvatelé Latinské Ameriky mluví latinsky, taková blbost, to snad není možné?, ale asi jo, u Američanů). Ta znalost místního jazyka, i když jste Gringo, má své výhody, když takovému mexickému parchantovi, který vás neustále otravuje, řeknete "Chinga tu madre", tak vás okamžitě přestane obtěžovat.

No sabes cuánto lo siento, že jsem udělal pár překlepů (se místo es), ale to je cena, kterou platím, když si svůj příspěvek několikrát nepřečtu a neopravím, jen to "odpálím". Už se mi to stalo v polštině a byl jsem za to spravedlivě a po právu kritizován. Nicméně jsem jenom člověk a dělám chyby. [chechtot]

87646

11.01.2006 19:08

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Stat Izrael

Arkan 24.?.?.?

4 paní Aja

Nevím co chtěli, zda souhlasili se založením státu Izrael, či zda čekají na příchod Mesiáše, to není relevantní. V každém případě na území státu Izrael žije několik stovek ultra, ultra ortodoxních Židů, kteří existenci státu Izrael neuznávají.

Jelikož stát Izrael je stát tolerantní, jak by řekl David Letterman, "and this is a true story, that is, most of it is true, more or less", tito lidé jsou tolerováni. Osobně je považuji za parazity, neboť mužská část většinu svého času tráví v ješivách, kde se neučí nic praktického kromě náboženství (žádný rozdíl, mimochodem, mezi islámskou madrasou a ješivou) a Izrael je finančně podporuje (dostávají i značnou finanční podporu od židů z USA).

Pokud mi nevěříte, zajeďte se podívat do Blainville, tj. před bývalým letištěm Mirabel a tam pár desítek, dnes možná už stovek (množí se jako králíci, 8 či 10 dětí je snad průměr na jednu Sáru či Rebeku) těch "vořechů" na vlastní oči uvidíte. Nemůžete je minout v těch jejich kaftanech a pejzech.
[chechtot]

87656

11.01.2006 19:26

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Chtělo by to trochu soudnosti

Arkan 24.?.?.?

Ale počul som, pánko Deu, kdoby nepočul o Balfourovej deklarácii. Ale byl to jen, dalo by říci, jen takový oficiální nicméně soukromý dopis lordu Rothschildovi, který žádnou oficiální židovskou vládu nepředstavoval, pouze soukromou židovskou organizaci, dnes bychom tomu říkali lobby. Tudíž platnost této deklarace byla, s přihlédnutím na tradiční britskou proradnost, asi tak na úrovni Mnichovské dohody. Čítať aj písať viem. Szervusz. [chechtot]

87658

11.01.2006 19:49

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Chtělo by to trochu soudnosti

Arkan 24.?.?.?

Já se s vámi o tom nehádám. Pro zřízení separátního státu pro Židy (nikoliv historického státu Izrael) se uvažovalo o několika zemích, např. Ugandě (ta by dnes vypadala rozhodně jinak), ostrov Madagaskar, to byl německý nápad (dnešní Tananarive by byl asi TelAnanavive) či nějaká oblast v Jižní Americe. Nakonec to vyhrálo z náboženských a historických důvodů původní židovské území, Judea, Galilea, Samaria atd. Za II. světové války Němci též přemýšleli o přestěhování neponěmčitelné části občanů Protektorátu Čechy a Morava do Patagonie (a tam je zima),ale nějak jim to nevyšlo a k jedinému přestěhování, ke kterému došlo, byl návrat sudetských Němců do Říše, jak si to po celou dobu přáli. [chechtot]

87659

12.01.2006 02:00

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Takže OSN nechtělo stát Izrael?

Arkan 24.?.?.?

4 Leho

Ta resoluce č. 181 Valného shromáždění OSN z 29. listopadu 1947 byla jen resoluce a jako taková nebyla právně závazná ani pro Židy ani pro Palestince. Ta jenom určovala hranice dvou nově vytvořených států z bývalého britského mandátního území. Židé se rozhodli tuto resoluci přijmout ("lepší vrabec v hrsti nežli holub na střeše") a Arabové, kteří byli zásadně proti vzniku židovského státu tuto resoluci odmítli. (Izrael v pozdějších letech pak, podle toho jak se mu to hodilo, odmítl s pomocí US veta nejrůznější další resoluce VS OSN či Rady bezpečnosti).

Když se ale podíváte na tu mapu schválenou VS OSN z roku 1947 jako voják, musíte si uvědomit, že tyto hranice by nebyly vojensky udržitelné (v některých případech se jednalo prakticky jen o silnici, spojující ta různá přidělená území, kterou mohli Arabové kdykoliv odříznout. Mám takový dojem, že Židé věděli, že je Arabové okamžitě napadnou a doufali, že se jim ty hranice podaří změnit v jejich prospěch.

Když pak 14. května 1948 po odchodu posledních vojáků britské armády Ben Gurion vyhlásil zrod státu Izrael, armády pěti arabských států (všichni sousedé a Irák, částečně financováni Saudskou Arábií) napadly nově vytvořený stát a Arabové byli rozhodnuti nový židovský stát zničit. To se jim ovšem i přes veškerou početní převahu a výzbroj nepodařilo a po vojenských neúspěších byli Arabové nuceni uzavřít příměří, resp. několik příměří, až nakonec v roce 1949 tam jakž takž zavládl mír. Výsledkem této první války bylo přes 700 000 palestinských uprchlíků a 800 000 židovských uprchlíků, kteří museli z arabských zemí odejít, ale byl tam i bonus pro Izrael, došlo k územnímu nárůstu a hranice se radikálně změnily a staly se vojensky lépe obranitelnými.

Na rozdíl od arabských sousedů, stát Izrael ty nově vytvořené uprchlíky dokázal, i když za velkých potíží, v Izraeli usadit. V roce 1950 byl schválen zákon o tom, že každý Žid měl právo se přistěhovat do Izraele. Když vidím ty fotografie z let 1948 do 1957-59, muselo to být dost tvrdé, ubytování ve stanech, potraviny, šatstvo, obuv, prostě všechno na lístky jako u nás za komunistů, ale přežili to s finanční pomocí amerických a evropských Židů, pak se ale objevil (koncem let padesátých) nový zdroj financí, prosperující Německo, nová dojná kráva, ale to je jiná kapitola.

[mrknutí jedním okem]

87686

12.01.2006 04:20

Ariel Šaron

RE: Palestinska kultura je kulturou smrti a pozitivnich hodnot

Arkan 24.?.?.?

4 R. Bartošek

Když umíral rafík raís PA (soudruh prezident) Yassir Arafat, tak se pravděpodobně moc Židů u Zdi nářků za něho nemodlilo, možná pár, vždycky se najdou lidé, kteří se modlí či pláčí za umírajícího či zemřelého a může to být nejenom člověk ale i zvíře. Pokud si pamatuji, takové - hlavně ženy - profesionální plačky se vyskytovaly i v Česku, které za určitou peněžitou odměnu, plakaly a hlasitě naříkaly (podle tarifu) za nebožtíka jeden den nebo i více. Za více peněz více muziky, resp. více pláče a nářku. [mrknutí jedním okem]

Nicméně - a můžete si to najít v archivu Jerusalem Post - rozhodně nedocházelo ke spontánním projevům radosti, pečení sladkostí a rozdávání bonbónů, jako k tomu dochází v dnešní Palestině (Gaza a West Bank). Židé, podobně jako jiné civilizované národy, mají či zachovávají při takovýchto příležitostech - na rozdíl od dnešních arabských barbarů - určitou úroveň, určité dekorum.

Vláda státu Izrael naopak vycházela vstříc všem požadavkům představitelů Palestinské administrativy, nabídla helikoptéry, letadlo pro převoz, otevřela letiště, umožnila volný přístup novinářům, otevřela hranice, atd. atd. a to nejenom při jeho umírání ve Francii, ale zvláště pak při jeho pohřbu v Palestině.

Tak se totiž chovají normální lidé, i když mají či v minulosti měli se svými protivníky problémy, ale palestinská sběř naplněná bezednou a nesmyslnou nenávistí ke všemu izraelskému se chová tak jak se chovají dnešní Palestinci, jako sběř.
[oči v sloup]


87697

Stránka: 1 2 3 4 5

Káva pro Zvědavce

66

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc březen přispělo 140 čtenářů částkou 23 155 korun, což je 66 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

I na pokraji sil musí evropské státy platit „výpalné“ Bruselu v plné výši.28.03.20 15:29 Evropská unie 0

Pozorujte dnešní právní zrůdy, ceny a lichvu! Šílené!!27.03.20 18:19 Česká republika 3

Jourová varuje27.03.20 14:54 Evropská unie 6

Vědci zjistili u 600 lidí 40 různých mutací koronaviru26.03.20 22:20 Island 6

Holandsko a Švédsko začínají ustupovat od teorie stádní imunity26.03.20 22:07 Evropská unie 2

Vláda mění své rozhodnutí ohledně odškodnění - bojí se bankrotu (a právem)26.03.20 22:00 Česká republika 1

Indie vyhlásila 1,3 miliardě svých občanů stanné právo26.03.20 21:02 Indie 1

Koronavirus: Drakonická opatření v Bolívii26.03.20 09:03 Bolivie 7

VIDEO: Massimo Mazzucco zajímavé souvislosti a "náhody" COVID-1926.03.20 07:56 Itálie 0

Politická korektnost a krvelačnost chorých feminacistek vedla ke konci mluvčího FK UK25.03.20 11:07 Česká republika 12

Ministerstvo obrany chce uspořit až 2,9 miliardy korun25.03.20 07:00 Česká republika 1

Evropská unie vojensky podporuje Turecko24.03.20 17:34 Evropská unie 2

V USA začala ekonomická krize24.03.20 04:25 USA 3

Video: Allahu akbar! Nepokoje v uprchlickém táboře Eleonas v Aténách23.03.20 17:51 Řecko 0

Video:Německo už není zemí mléka a strdí, ale Afričanovi to nevysvětlíte23.03.20 17:45 Německo 1

Protesty proti omezením kvůli koronaviru v Paříži23.03.20 16:19 Francie 0

Stát zakázal výrobu dezinfekce Martinu Žufánkovi23.03.20 15:43 Česká republika 1

Rusko a Kuba posílají do Itálie své lékaře22.03.20 17:35 Rusko 4

Blokování čínské pomoci Itálii v Praze22.03.20 16:08 Česká republika 3

Chmelár o prohlášení Stoltenberga: Je to šílené a nepříčetné21.03.20 08:40 Slovensko 2

Měnové kurzy

USD
24,60 Kč
Euro
27,48 Kč
Libra
30,64 Kč
Kanadský dolar
17,54 Kč
Australský dolar
15,17 Kč
Švýcarský frank
25,86 Kč
100 japonských jenů
22,80 Kč
Čínský juan
3,47 Kč
Polský zloty
6,04 Kč
100 maď. forintů
7,69 Kč
Ukrajinská hřivna
0,88 Kč
100 rublů
31,23 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 938,79 Kč
1 unce stříbra
356,21 Kč
Bitcoin
153 552,73 Kč

Poslední aktualizace: 28.3.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?