Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 73 příspěveků, 3 různá jména: <nic>, agir, bellarmin.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

13.09.2005 04:59

Sudety byly a budou navždy české

RE: Autore - dekuji.

agir 195.?.?.?

Já bych požadoval omluvu a náhradu škody za zvěrstva, která v Čechách způsobili husité.

70376

13.09.2005 20:16

Sudety byly a budou navždy české

RE: Smutný paradox historie

agir 195.?.?.?

Že se, člověče, rozčilujete! Vždyť jste určitě s podobnými produkty seděl už ve školní třídě. Už tenkrát byli blbí a počet odžitých let to leda zhoršil. Školu a učitele nenáviděli, a z toho, co tam omylem a proti své vůli zaslechli, si neomylně vybrali to nejhorší, zcela v souladu se svým založením. A my pak máme potěšení perly jejich vzdělání a intelektu číst - celý internet je jich plný. Ale zase: člověk si díky jejich existenci dovede názorně představit druhou republiku a podobně roztomilá období, abychom nemluvili pouze o odsunu.
Ostatně - kdyby se věci zvrtly nesprávným směrem (nebo je lepší napsat "až se zvrtnou"?), tyhle typy se spolehlivě vyrojí z kanálů i fyzicky a pak teprv nám to vysvětlí jaksepatří.

70479

14.09.2005 20:56

Několik slov o sexu a milování

RE: nie je to až tak jednoduché

agir 195.?.?.?

Vy věříte v neměnnou, invariantní objektivní realitu, ať už je jakkoli daleko od našeho aktuálního vnímání. Věříte, poněvadž nic jiného se s tím celkem dělat nedá.

70691

15.09.2005 05:32

VyVolení

RE: mozna jiny nahled.

agir 195.?.?.?

Running Man přece. A jiné kousky ze sci-fi. Vymyšleno už to bylo, uskutečníme postupně. Najednou to nejde. Věci se musejí okoukat, ale nesmějí se okoukat moc rychle, to by z toho bylo chechtáčků méně než možno. A taky spousta pseudointelektuálů, NGoistů a jiných, co si myslí, že myslí, doposud povykuje - ale vsaďte se, že za deset let vám to ani nepřijde. Či spíše budete se pohoršovat nad tím Running Manem a vzpomínat na staré dobré VyVolené, kteří byli tak neškodní a zajímaví.

70761

19.09.2005 06:34

Chcete se schovat před komunisty?

Přirozená součást společnosti

agir 195.?.?.?

Marnost nad marnost. A není to jenom těmi otřepanými čtyřiceti roky. Od doby, co byla komunistická strana v Československu založena, je populární, oblíbená, těší se stabilní podpoře a v určitých regionech je trvale nejsilnější stranou. To platilo pro 20. i 30.léta; pak si komunisté čtyřicet let škodili, ale stačí 15 nových demokratických let, aby se vše vrátilo do původních kolejí. Kdoví proč to tak je. S tímhle národem je to podivné: nenávist ke šlechtě (madam Colloredo-Mansfeldová by mohla vyprávět),ke katolické církvi, kuriózní militantní ateismus, pokrytecký nacionalismus, buranství a podezřívavost vůči vzdělání a inteligenci atakdále - ale hlavně jakýsi celkový slizký bezpáteřný cynismus,který předpoklá, že všechno je svinstvo a nic nestojí za nic a je třeba z toho svinstva vyzískat, co se dá. To holt je prostředí, kde se méně daří zákonům a slušnosti a více komunistům a korupci (třeba); ale ti komunisti za to nemůžou. Oni jsou taky následek, ne příčina. Jsou přirozená rostlinka, jíž se na takové nice skvěle daří.

71509

20.09.2005 04:04

Pojednání o homosexualitě

RE: Hmmm, the lady DOTH protest too much

agir 195.?.?.?

Argumentum ad hominem... to se nedělá. To není argument. Navíc o žádné zvláštní znalosti se nejedná, autor prezentuje směsku nejběžněji známých historických faktů a anekdot. Jiná věc je, že ten text je prostě mizerný: nemá hlavu ani patu, spousta vaty, ale myšlenku aby pohledal a smysl se nachází jen velmi obtížně.
Ad rem: Myslím, že skutenost je smutnější. Homosexualita je vrozená, daná primárně fyziologicky, nikoli psychologicky a situačně, a tvrdit, že je "normální", je nesmysl. Je přirozená, v tom smyslu, že existuje; ale není normální. Někdo se narodí s hrbem, s kratší nohou, jako slepý... to jsou všechno přirozeně existující vady, ale jsou to vady. Nebudeme podobné jedince nazývat normálnímí, to by bylo terminologicky i faktiky absurdní, nebudeme se jim ovšem ani posmívat a napadat je (jakkoli v historii to bývalo běžné, lidé k tomu mají sklony a mám dojem, že ta tolik vysmívaná korektnost je v těchto případech dost na místě). Homosexuála je tedy nutno brát jako člověka s vrozenou vadou, který to kvůli téhle vadě má v životě podstatně těžší. Na místě je soucit a taktní ohleduplnost. Ne odsuzování. Ale také ne předstírání, že žádná vada neexistuje. Protože tady to korektnost naopak přehání do té míry, že si mnozí postižení jedinci přesně tohle namlouvají.

71680

24.09.2005 08:05

Kalousek se vzteká

RE: Boží spravedlnost

agir 195.?.?.?

Některé příspěvky vypovídají o svých autorech nechutně mnoho. Hnusné a trapné a nezaslouží si delší komentář.
A mimochodem, smrt Josefa Luxe považuju za neštěstí pro českou politickou scénu - vůbec si totiž nejem jist, zda by došlo k tak hluboce marasmatickému úpadku, k tak dlouhé vládě socialistů a jejich skvělých premiérů, což může být nahrazeno jedině Topolánkouvou ODS - proboha! Bez ohledu na obecně oblíbené stereotypní řeči o lidovcích (ne že by ta minulost nebyla pravdivá) jsem Luxe považoval za osobně kvalitního politika a člověka (to spolu souvisí, aspoň jednosměrně) a předpokládal jsem, že KDU sehraje do budoucna dost pozitivní úlohu. Ovšem, pravda, za mistra Kalouska něco takového předpokládat nelze, to je figura, která se k těm všem Grossům, Paroubkům, Langrům, Tlustým et cetera hodí dokonale.

72246

25.09.2005 08:39

Sudety byly a budou navždy české

RE: O co jde ?

agir 195.?.?.?

Proč hanět? Dát mu, co jeho jest. A není to nic moc.

72338

25.09.2005 10:35

Chcete se schovat před komunisty?

RE: Přirozená součást společnosti

agir 195.?.?.?

Nandal, říkáte ironicky? A komu? Kdo to je, to "my"? Račte být mluvčím nějaké komunity? Nebo snad nedejbože celého českého národa? Byl jste jím delegován?
Historická paměť, pane, tak jak ji chápete, není nic než nesmyslná zátěž bránící rozumnému smírnému uspořádání přítomných věcí, ve jménu jakýchsi abstraktních prý hodnot, říká se jim vlastenectví, nacionalismus a tak podobně. Kmen před potokem, kmen za potokem. Dvě tlupy opic, které na sebe narazí v pralese. My a oni. To jsou skutečné děsy, nikoli třeba náboženství jako takové - často mu bývá vyčítáno, kolik toho napáchalo, jenže ono to napáchalo právě proto, že také podlehlo téhle kmenově vymezovací optice.

Pochybujete, zdali jsem Čech. Ona je to nějaká specifická hodnota, být Čech? Něco, co vám automaticky přidává ve srovnání s nešťastníky, kteří mají tu smůlu a Čechy nejsou? A nejsem-li Cech, tak co? Jsem méněcenný? Budu vyobcován a proklet a nehoden být zván nadále člověkem (jak se tak rozhlížím po dějinách, to by taky nebylo žádné neštěstí)? Mně, abych pravdu řekl, je srdečně jedno, jestli mi někdo říká Čech nebo Tatar nebo Eskymák. Nevyvouju z toho žádné důsledky a nezajímá mě to. Náhodou jsem se narodil tak, že je čeština můj rodný (lepší by bylo říct první, aby se oslabil zhoubný sentiment) jazyk. No a? Někdo se narodí tak, že je jeho prvním jazykem hanácké nářečí. No a? Jazyk je komunikační nástroj, budu-li potřebovat, naučím se jiný a také s ním nebudu spojovat žádné sentimentální slinty ve stylu toho příšerného devatenáctého století, jakož i národního obrození. A určitě mi nebude vadit, když někdo bude mluvit jazykem jiným a nebudu ho z této definice považovat za nepřítele. Žiju v určitém státě, platím daně a dodržuju zákony. To je podstatné a jazyk do toho nepleťme. Snad bychom se už konečně mohli začít považovat v první řadě za občany Země - anebo raději Sluneční soustavy, co kdyby se ukázalo, že Marťané existují, a celé by to začalo nanovo.

72344

25.09.2005 10:37

Chcete se schovat před komunisty?

RE: Přirozená součást společnosti

agir 195.?.?.?

A co se majetkových záležitostí týká, ani tady nám historická paměť nepomůže. Zajisté bylo šlechtě po vítězných bojích v 17. století leccos přidělěno (těžko mluvit o loupeži, přiděloval legitimní panovník, jehož rod si čeští stavové o století dřív sami zvolili). Tyhle přesuny jsou historicky vzato normální a běžné a vyvozovat z nich důsledky po staletích je absurdní. To bych já mohl prohlásit, že se cítím potomkem úctyhodného, starobylého a starousedlého kmene Pšovanů, jehož předkové podlehli nájezdu přivandrovalého loupeživého kmene Čechů odněkud z Ukrajiny, dílem byli vybiti, dílem zotročeni, jejich území a majetek rozkradeny. A pokud paní Colloredo-Mansfeldová nemá nárok na Opočno, mohl bych podle stejně nesmyslné logiky zpochybňovat vlastnictví Škodovky (například), neboť pozemky, na nichž leží Mladá Boleslav a okolí, byly právě nám Pšovanům ukradeny.
Jak byste chtěl v odobných případech stanovit časovou hranici? A kdo by to měl dělat? Ten, kdo je právě u moci?
A s Benešovými dekrety je to ovšem podobné.

72345

26.09.2005 16:09

Chcete se schovat před komunisty?

RE: Přirozená součást společnosti

agir 195.?.?.?

>myslímže sám byste měl vědět, ke komu jste mluvil - nebo
>jste se snad ve svém původním příspěvku obracel čistě na
>Sedu?

Přečtěte si, prosím vás, oba ty příspěvky, abyste pochopil, že mi šlo v tomto bodě výhradně o reakci na nekonkrétní množné číslo, kterým mnozí tak rádi mávají před sebou v představě, že tak jejich názor bude mít větší váhu - aniž by to množné číslo něco doopravdy znamenalo.

>
>>Ona je to nějaká specifická hodnota, být Čech?
>
>ano, je - stejně tak jako být příslušníkem kteréhokoliv
>jiného národa

Jaká hodnota a proč hodnota? V čem spočívá? Buďte tak hodný a vysvětlete mi to, ale konkrétně, bez vznešených vlasteneckých plků. Takovou řidinu už jsem vyslechl mnohokrát.

>
>>A nejsem-li Cech, tak co? Jsem méněcenný?
>
>nechte si svoji demagogii od cesty, nikdo tu přeci nemluví o
>národě vyvoleném; příště, když se Vás někdo řečnicky
>zeptá, zda jste muž, budete se ho ptát, zda svojí otázkou
>myslel, že žena je méněcenná?

Tak demagogie, říkáte?

>
>>Mně, abych pravdu řekl, je srdečně jedno,
>>jestli mi někdo říká Čech nebo Tatar nebo Eskymák.
>
>v tom případě byste měl navštívit psychologa, pokud
>nedokážete rozlišit mezi Čechem, Tatarem a Eskymákem a
>považujete se za všechny jmenované ...

Omyl, nepovažuju se ani za jedno, jelikož to pokládám za nebezpečné nesmysly.

>
>- mimochodem, je Vám také jedno, jestli Vám někdo říká
>agir nebo třeba Napoleon Bonaparte?

Říkejte mi, jak vám libo, jenom Paroubka bych si vyprosil!

72466

27.09.2005 08:38

Kdo ovládá Ameriku? III.

Jsou skvělí

agir 195.?.?.?

Židé jsou skvělí a mimořádní. Vysoká inteligence, vynikající schopnosti. To, jak zvládi svou historii, je naprosto unikátní - nic podobného nebylo nikdy zaznamenáno. Je mezi nimi procenuálně zdaleka nejvyšší počet vědců a umělců, tvůrčích i výkonných. Je to prostě kvalita sama pro sebe, bez ohledu na houfy vztekle a nenávistně plivajících nul, též ovšem českých. Škoda, že se podobných diskusních fór nedožil Adolf - radostně by zamnul tlapky. Avšak nezoufejme - on se už nějaký nástupce z takového množství vylíhne.

72586

27.09.2005 16:35

Kdo ovládá Ameriku? III.

RE: Jsou skvělí

agir 195.?.?.?

Neopakovatelnou atmosféru tolerance, klidu a míru vytvářejí v Izraeli zejména arabští pyrotechničtí performeři.

72617

27.09.2005 18:32

Kdo ovládá Ameriku? III.

RE: Jsou skvělí

agir 195.?.?.?

No jo, vlastně. A taky zbourali 11.září ta dvojčata a pak to svedli na Araby, nezapomeňte.
Co kdybychom zkusili sestavit seznam světových negativ, za která Židé nemohou? Půjde to snadno, seznam nebude dlouhý, že?

72635

29.09.2005 04:28

Kdo ovládá Ameriku? III.

RE: Jsou skvělí

agir 195.?.?.?

Ne, pane Davide, bohužel nebyl. Vy jste tam, jak píšete dále, delší dobu žil. A co vám, smím-li se zeptat, z toho pobytu vyplynulo? Je chyba na straně Židů? Jsou oni ti špatní? A jestliže ano, tak proč?

72815

01.10.2005 23:33

Homosexualita zvířat a gen homosexuality

RE: Dalsi flamewar.

agir 195.?.?.?


>Bod 3. je snad dostatecnou odpovedi na to proc se nevede disikuze
>take o ostatnich uchylkach. Pedofilie, zoofilie a dalsi jsou
>zakonem zakazany. Homosexualni chovani je v souladu se zakonem.


Ale není to tak dávno, co nebylo. Takový Alan Turing se k všeobecné škodě nedožil.
Lidské zákony nejsou zákony přírodní. Jsou věcí dohody - nebo rozhodnutí. Dohodneme-li se (nebo někdo rozhodne), že pedofilie, zoofilie, nekrofilie atd. jsou v souladu se zákonem, budete je pak analogicky hájit?

73028

03.10.2005 20:35

Otázka k mužům: Nechali byste se vykleštit?

RE: Tedy pane Vladimíre, no toto!

agir 195.?.?.?

Bravo, paní Jarmilo, lépe už se to o té Fifkové a jí podobných zjevech nedá říct.

73165

15.10.2005 04:25

Islám

Text a první reakce

agir 195.?.?.?

1.Text - zmatené a primitivní plácaní. Autorka není schopna udržet nit, opakuje se, článek je snůškou provařených a docela už odpuzujících banalit, které ovšem budou na tomto webzinu komentovány se sympatiemi. Křesťanství je pochopitelně největší škůdce lidstva, islám je vlastně docela fajn (už autorku vidím, jak se nadšeně halí do burky), do toho přihodíme čarodějnické procesy, ubohé domorodě kultury (třeba ty roztomlé Aztéky), OSN, Afghánistán s Irákem a Afghánistán s Irákem, jistého Husa, zlé USA, upečeme, dort je hotov. Aspoň úroveň psaní kdyby to trochu mělo! Co má proboha znamenat věta "Pominu-li, že 9/11 je přinejmenším sporadicky útokem teroristů, tak se musíme vrátit mnohem dále do minulosti."? A jiné takové podobné perly.
2.První reakce - křestanství je sice velice špatné, ale to nic není proti Židům. Ti jak známo stojí za vším negativním za posledních 3000 let; ostatně i za tím křesťanstvím. Nechutný antisemitismus na Zvědavci bude moci opět propuknout, jako každodenně. Jenom ale opatrně s těmi sympatiemi k islámu - ono je to taky abrahámovské náboženství. Kdybychom se rozhodli, že islám vlastně není tak úplně kladný, i zde bychom za scénou mohli zahlédnout temnou ruku křivonosého manipulátora.

74350

15.10.2005 09:20

Islám

RE: Text a první reakce

agir 195.?.?.?

No jo, bonmoty... Je to prostě myšlenkově zmatený a špatně napsaný text. Kvůli tomu ale ještě nemusím reagovat s blazeovanou přezíravostí. Čili, jehla tam možná je, ale neúmyslná - hloupý článek vás někdy nadzdvihne. Se schopností uržet nit to nemá nic společného. Příště bych prosil bonmot poněkud méně násilný.

74360

15.10.2005 11:54

Islám

RE: Text a první reakce

agir 195.?.?.?

> A jinak,nechtěla jsem začínat debatu o židech,tu jste začal
>vy.

Tak to by mě v životě nenapadlo, mně se na Zvědavci právě nelíbí, že se tu k tomu skoro každá diskuse stočí, ať už začne jakkoli. Tady ovšem už takhle začala, přišel s tím pan deu v prvním příspěvku a - jako obvykle - pan Nohejl. To byla reakce na ně, ne na vás.

Vy jste mluvila o muslimech, mimo jiné. Tvrdit ale, že islám vůbec není tak nebezpečné a agresivní náboženství, jak se nám snaží namluvit naši Velcí bratři, to je dost silná káva. Můžete to něčím podepřít? Něčím, co by vyrovnalo ty výbuchy roztrhané lidi po celém světě a uřezávání hlav v přímém přenosu? A nezačínejte zase mluvit o minulosti, to je pouze únikový manévr. Je zajímavé, jak se zaslepené levičáctví za x desetiletí nezměnilo. Použije cokoli, překroutí všechno, obrátí černé v bílé, vytrhne z kontextu, poslouží si účelovými polopravdami - aby si mohlo praštit do USA (o Židech ve vašem případě mluvit nebudu, i tak to tady zas bude antisemitsky bzučet jen což). Je za tím zlá vůle, apriorně a zavile namířená jedním směrem, ne snaha o pokud možno objektivní poznání a pochopení složitých skutečností.

74375

15.10.2005 12:09

Islám

RE: Text a první reakce

agir 195.?.?.?

"Když si srovnám obě náboženství, tak které napáchalo největší škody na lidech? Křesťanství."
Říká autorka. To není odsudek? Navíc uznává, že celý tzv. Západ z křesťanství vychází, aby došla k závěru, že si tentýž Západ za všechny muslimské útoky může sám, a to se ještě nerozzlobili úplně, pak teprv budou zlí. To je taky odsudek, v podtextu. Má na něj pochopitelně právo, pokud ví, o čem mluví a nepapouškuje jen jakési nestrávené, někde zaslechnuté teze.

To jen na vysvětlenou. Pokud jde o vaše tvrzení, že musíme NEJPRVE porazit USA a jejich NWO (co to vůbec je, kromě oblíbené paranoidní mantry?), ocitáme se tím v roli těch slavných užitečných idiotů a aktuální leninové se nám (vám) budou smát, až se za břicha budou popadat. A pak vás (nás) samozřejmě zlikvidují.

74378

15.10.2005 17:38

Islám

RE: Text a první reakce

195.?.?.?

Nemyslím, že by nepodařený pokus zpracovat téma bez dostatečných znalostí zasloužil obdiv. (Jak ale pozoruji vývoj českého školství směrem k tzv. reformám, obávám se, že něco podobného se brzy stane normou. Nic nevím, ale mám odvahu a sebevědomí.)

Je schopnost sžít se se současnou západní civilizací pozitivem náboženství? Vždyť ta západní civilizace na křesťanství vyrostla, mohla by to tedy být zcela přirozená symbióza. Ale ono to není tak docela jednoznačné, postoj římské církve vůči kapitalismu a západnímu způsobu života je dost kritický, aspoň verbálně.
Schopnost islámu sžít se se soudobou muslimskou civilizací je přímo vynikající. Pochopitelně, neboť jak správně říkáte, islám nezná oddělení náboženství a církve od státu - takové byť jen pojmové rozdělení muslimům vůbec nedává smysl.
Proo bych za modernější, anebo jednoduše za lepší a určitě méně nebezpečný pokládal ten mírně kritický odstup západního křesťanství. Mohl by v lecčem být kritický i silněji .
Mimochodem, kdosi tu v pozdějším příspěvku zmiňuje křesťanství východní, tedy ortodoxní, řecké - byzantské a ruské jako autentické a živé. Z právě naznačeného hlediska bych zde byl velmi opatrný, poněvadž prorůstání církve se státem a služebnost duchovenstva vůči státu byly a jsou u východního křesťanství odjakživa silnější, než je zdrávo.

74397

15.10.2005 18:00

Islám

RE: Příliš zjednodušené

agir 195.?.?.?

>To co mi vadí,že lidé pokrytecky uráží islám,plodí
>různé myšlenky o tom,jak je islám nebezpečný,ale nechtějí
>vidět to,jakým stylem se chová západ.

A pořád dokola. Západ se určitě chová jistým stylem. Je proto islám méně nebezpečný? Zhovadilost a nelidskost zcela konkrétních islámských činů by zasloužily urážek ještě mnohem více. Co je vám vlastně na tom islámu tak sympatické?

74400

15.10.2005 19:43

Islám

RE: Text a první reakce

agir 195.?.?.?

A pořád dokola. Úhybný manévr. Omlouvat současné svinstvo - současné, dnes, tady a teď nám hrozící - tím, že před 300 lety opačná strana také cosi kdesi prováděla, to je způsob uvažování, který je naprosto neuvěřitelný.
A mimochodem - není to totéž. Jenže to by zas vyžadovalo trochu znalostí, mj. teologických, a schopnost nevnášet do minulosti anachronismy.

74410

15.10.2005 20:30

Islám

RE: Text a první reakce

agir 195.?.?.?

>Za jejich zločiny ale nemohla náboženství, ta sama o
>sobě jsou dobrá a nemůžou za to že je někdo zneužívá.

Souhlas, s tou výhradou, že určitá náboženství mají agresivitu v programu více než jiná. U islámu by se ta agresivita našla velmi snadno.

> USA jsou nebezpečím pro všechny, pro
>západ a pro zbytek světa. A díky svojí agresivní politice
>namířené proti všem si zaslouží odvetné akce at už je
>vůči USA vede kdokoli. Napadené národy prostě po sobě
>nenechají šlapat a brání se před Američany.

V čem jsou konkrétně USA nebezpečné? Evropě například? Oni jsou proti všem jak husiti? Nepřipadá vám to velice hrubě zjednodušující? A ty napadené národy jsou kdo? Irák a Afghánistán? Nebo svého času ten Manuel Noriega? Ve všech případech by se jakési důvody našly, ale dobrá. A kdo ještě?
Uvědomujete si, co říkáte, když vyzýváte k odvetným akcím vůči USA, "ať už je vede kdokoli"? Znamená to, že až se muslimští teroristé - nebo kdokoli - zmocní jaderné zbraně a použije ji proti USA, bude to v pořádku? Zatleskáme jim? Snad jen kdyby zrovna foukal vítr přes Atlantik nesprávným směrem, tak bychom jim to mírně vytkli?


>NWO je anglická zkratka pro "Nový Světový Pořádek" a to je
>výraz pro to co se snaží USA nastolit ve světě. Američtí
>představitelé o tom sami mluví relativně otevřeně. Jasné
>to musí být snad každému. Jen se podívejte jak se roztahují
>všude ve světě, vedou agresivní války a snáží se
>ovládnout stále nové země. A k tomu ke všemu všude
>vyvážejí svoji zdegenerovanou globalizaci. Nevým co myslíte
>těmi leniny atd. Jisté ale je že je potřeba se postavit USA
>na odpor stejně jako kdysy nacistickému Německu, jinak bude
>celý svět v područí USA a všechno naše dědictví po
>předcích(víra, kultůra, tradice...) zanikne. Naštěstí
>většina lidí si Americkou hrozbu uvědomuje.

Ach jo. New World Order bych i trochu tušil, ale pokládám to za vyloženě fantomatickou záležitost, aspoň v takto primitivně přímočaré podobě. Zbytek odstavce by vám radostně podepsal i soudruh Štěpán blahé paměti. Globalizace problém je, ale ztotožňovat ji (pouze) s USA je opravdu trochu příliš... jednoduché. O tom dobývání nových zemí škoda mluvit. Rozumějte, já nejsem oddaný přívrženec USA zmasírovaný jejich propagandou, mají másla na hlavě ažaž a nepopiratelné projevy degenerace se mi nelíbí o nic víc než vám, jenomže házet všecko na ně je opravdu primitivní - je to vlastně pokus učinit si složitý svět pochopitelnějším. Za všechno mohou Američané, to je apriorní fakt, a dál už se nemusí myslet (což je vždy pohyb v neznámé krajině), máme svůj pevný bod.

A co se týče těch leninů, nemusí mít turbany. Spíše bych doporučil poohlédnout se poněkud dále na východ, k čínským soudruhům. TO bude během pár desetiletí skutečný problém, ne USA.

74417

15.10.2005 20:34

Islám

RE: Text a první reakce

agir 195.?.?.?

Šlo o násilný bonmot a jehlu jste vyrobil sám. Mé hýždě sedí u počítače docela zdravě.

74418

15.10.2005 20:39

Islám

RE: Text a první reakce

agir 195.?.?.?

Můžete si udělat čárku za další odhalení.

74419

15.10.2005 20:48

Islám

RE: Text a první reakce

agir 195.?.?.?

>
>V čem uhýbám?Vražda jako vražda,zločin jako zločin.To,že
>je mezi nimy několik stovek let,nehraje takovou roli.

Ale hraje.

>A když
>jsme u toho.Čím vás ohrožují ti podřezávači krků?Byli u
>vás doma?

>
>Islám páchá to zlo,které se kritizuje jen jako ODPOVĚĎ

Theo van Gogh by si s vámi na tohle téma jistě pěkně popovídal, kdyby ještě mohl.

74421

15.10.2005 22:42

Islám

RE: Text a první reakce

agir 195.?.?.?

Hm.

74434

16.10.2005 05:46

Islám

RE: Text a první reakce

195.?.?.?

>Proč myslíte? Většina lidí dnes zcela správně vydí že
>Čína je dnes jednou z našich hlavních nadějí že USA budou
>zastaveny. USA jsou totiž problémem už dnes a dříve či
>později bude potřeba tento problém řešit.

Kdybyste byl nucen emigovat - předpokládám, že žijete v ČR -, vybral byste si Čínu, nebo USA, jestliže byste měl jen tyto dvě možnosti? Myslíte, že pokud bychom si odmysleli jazyk a naprosto cizí kulturu, žilo by se vám v Číně lépe a svobodněji? Zažil jste komunisty a to, čemu se říká totalitní společnost? Nebo jste to už zapomněl? Do Američanů se můžete tady a kdekoli strefovat, jak vám libo, a já vám v mnoha věcech budu přizvukovat, v jiných ne, ale můžeme a nic se nám neděje. Pokud si myslíte, že tohle by vám v Číně (a kdekoli, kde je totalitní monopol moci) prošlo, tak jste dost naivní. Zaprvé by vám tam tuhle diskusi ani neumožnili (všiml jste si zpráv o vestavěné cenzuře na čínském internetu, na čemž aktivně spolupracovali Microsoft, Yahoo a spol. - pořádné svinstvo), a zadruhé pokud byste zákazy a omezení obešel, ustavičně by vám hrozil trestní postih, kriminál, koncentrační tábor. Vkládat naděje v něco takového je nesoudné a krátkozraké. To bych ponechal českým a evropským levičákům a maoistům, běhá jich i po Evropském parlamentu dost, akorát nám od roku 1968 trochu zestárli.
Zkrátka, pokud Čína vyroste úměrně svému potenciálu, a má k tomu v posledním desetiletí nakročeno, budeme tu mít monstrum, vedle kterého budou dnešní USA vypadat vlídně, přátelsky a směšně. A kdyby náhodou ten růst nevydržela a praskla, budou to takové globální otřesy, že hrozba nebude o nic menší.

74469

16.10.2005 06:29

Fanatický apetit státní moci po odposlouchávání

Výhradně negativní?

agir 195.?.?.?

>Podle toho, co uvádějí noviny (lze-li jim věřit)<

Probírá se to tady jako fakt, ale je to fakt? Novinami projde ledacos.

>Prozradím drahé ministryni jedno sladké tajemství. Milá paní McLellan, oni budou vždycky krok na před. Existuje mnoho možností, jak komunikovat utajeně, pokud má někdo k tomu finanční prostředky. Jediné, koho to postihne, budou obyčejní občané. Ale o to vám, milá paní, ve skutečnosti jde, že?<

Budou vždycky o krok napřed, to je pravda. Ale kdyby se to nechalo plavat, brzy budou napřed o sto kroků , a to už by mohlo být nebezpečné. Za dveřmi by stála třeba Bondyho mafiánská společnost. Byla by to lepší varianta? On ten stát nemá výhradně jen negativní roli, třebaže je oblíbeným otloukánkem, a jeho reprezentantům bych paranoidně nepodsouval jen ty nejhorší úmysly.

Na druhé straně, samozřejmě, otloukejme, jak to jde, protože špatných úmyslů je určitě i tak dost a s jídlem roste chuť. Dokud můžeme otloukat, je v principu ještě všechno v pořádku. Jen bych podotkl, že tohle otloukání by se nemělo dít pod heslem Zničit, ale Zlepšit. Nebo aspoň Udržet. V tomhle smyslu by ty demonstrace nebyly od věci, protože lhostejnost a nasycená televizní otupělost začíná být tragická. A nejen vůči odposlouchávání.

74471

16.10.2005 07:54

Islám

RE: Text a první reakce

agir 195.?.?.?

Co to, došla vám vrozená vtipnost? Neberte to tak tragicky a zkuste to znova jinde, ono vás něco napadne.

74477

16.10.2005 13:10

Islám

RE: Text a první reakce

agir 195.?.?.?

>Komunisty a totalitní společnost jsem nezažil.

V tomhle bude asi bohužel kámen úrazu. Zkušenost je nepřenosná a dějiny se nám proto v jistém smyslu motají v kruhu. Přijde nová generace a (ne)ví své.

>Různé zbytky bolševiků u nás v Evropě jsou bezvýznamné.

Podle mého názoru se krutě pletete, stejně jako kdekdo u nás už 15 let. Mutují jak chřipkové viry, ale právě jako ony jsou každou mutací nebezpečnější. U nás zatím nebyli, poněvadž za soudruha G. moc nemutovali. Ale to se teď změní.

>Naděje v Čínu a zdaleka nejen v ní vkládá dnes skoro celý
>svět a oprávněně. V Číně je sice diktatura, ale to na
>věci nic nemění, vnitřní režim Číny je jen jejich
>věcí.

Aha. A až budou mít ten vliv, určitě u nás a jinde budou podporovat demokracii, z čiré velkodušnosti a hlubokého pochopení odlišnosti kultur. Nebo byste dal přednost diktatuře? V tom případě by ty naděje byly oprávněné.

>Čína je na vzestupu, ce by na tom mělo být špatného? Je
>přece logické a správné že se státy kdysy třetího světa
>dostanou na stejnou ekonomickou úroven jako tzv. vyspelý svět.
>Na politiku to nemá žádný vliv.

Člověče, vy jste ale opravdu naivní. Proberte se!

74493

16.10.2005 15:08

Islám

RE: Text a první reakce

agir 195.?.?.?

Běžte si o tom popovídat s lidmi z Londýna a Madridu. Zvlášť s těmi, kteří tam o někoho přišli.

74498

16.10.2005 15:18

Islám

RE: Text a první reakce

agir 195.?.?.?

S tím bohužel nelze než souhlasit.

74499

16.10.2005 15:29

Islám

RE: Celý článek má jednu základní chybu:

agir 195.?.?.?

Pochopitelně že má, stejně jako kterékoli jiné náboženství. Protože nemáme žádný spolehlivý soubor dat o Bohu a nevíme, co si tady o tom všem případně myslí, nemůžeme vyloučit žádné náboženství jako takové. A už vůbec ne kvůli konkrétním činům jakýchsi jeho představitelů v minulosti a současnosti

74502

17.10.2005 03:57

Islám

RE: No tak asi takhle

195.?.?.?

>se moc rádá
>hádám,když vím,že mám pravdu.Nepopírám,že každý má
>svou pravdu.

Tomu se říká logika.

74585

17.10.2005 16:52

Islám

RE: Mystika...

agir 195.?.?.?

Tohle, bojím se, nemůžete vysvětlit člověku, který je vně. Ten slyší právě jen pomocí racionálního kanálu (a ke všemu jestě ani tady často nic moc), zatímco ten druhý má atrofovaný celoživotním neužíváním, takže jím nejen nic neslyší, ale ani nevěří, že nějaký takový druhý kanál existuje. Tady asi žádné sdílení není možné.
A kdoví: já říkám atrofovaný, ale jak čas plyne, čím dál víc mě jímá podezření, že gnose nakonec možná měla s těmi hyliky pravdu.

74636

17.10.2005 17:38

Islám

RE: Celý článek má jednu základní chybu:

agir 195.?.?.?

Není. Každé náboženství se vztahuje k Bohu z lidské strany a každé to činí opravdově (nemluvím o jednotlivcích, kteří na tom parazitují a ani si nemyslím, v rozporu se zlovolnými ateistickými řečmi, že by jich bylo nějak zvlášť mnoho). V tomto vnitřním smyslu lze hovořit o tom, že mají něco společného s Bohem, a všechna stejně. Jestli je tento vnitřní vztah - tedy vlastně víra - více oprávněná v té či oné verzi, nemůže v konečné instanci rozhodnout nikdo jiný než onen Velký Adresát. A o tom nic doopravdy nevíme. Vy si možná myslíte, že víte, už jsme tady na to kdysi narazili. Já si to nemyslím, nepokládám to za opravdové vědění, nýbrž za směs iluzí a sebeklamů nepochybně gnostického původu (ne že by gnose byla něco šmahem zavrženíhodného). Myslím si, že doopravdy neví nikdo, proto to množné číslo. Ale můžu se mýlit, jak by ne. Pokud máte, milý Hade, nějaké jisté vědění, které bychom mohli kvalifikovat jako vědění, pak mi ho prosím vás zprostředkujte. To by mě zajímalo. Ale dokud trvám na svém původním stanovisku, musím také trvat na tom, že skutečně podstatný je pouze vztah k Bohu (někteří také užívají dnes pokleslého výrazu láska), bez nároku na úplnější poznání a mimochodem také bez nároku na příliš rasantní jednání ve vnějším světě. Což platí jak pro křesťanství určitých dějinných epoch, tak pro islám dneška

74643

18.10.2005 18:06

Islám

RE: Text a první reakce

agir 195.?.?.?

>Proč myslíte že jsem naivní? V čem? To proto že si myslím
>že ekonomický vzestup nějaké země není ničím špatným?

Mj. protože jste schopen tvrdit, že ekonomická síla nemá vliv na politiku. Přitom je to vliv naprosto určující.


>Probrat by jste se měl spíš vy, přecejen z vašich
>příspěvků čiší jistá ovlivněnost americkou propagandou.

No, vy zato jste prosáklý jednosměrnou ideologií od sklepa až po půdu. Jedete po jedné myšlenkové koleji, zcela neschopen aspoň okrajově připustit možnost, že by to třeba nemusela být kolej správná. Vše je vám jasné. Jste jistě šťastný člověk, ale diskutovat se s vámi moc nedá. Docela živě vidím obdobné typy, které někdy kolem roku 1950 po Československu pobíhaly ve svazáckých košilích a diakutovaly a agitovaly a přesvědčovaly a taky jim bylo úplně všecko jasné, věděly, kdo je ten správný a hlavně kdo nikdy a beznadějně a za žádných okolností ne. Jen toho amerického brouka už zřejmě nemáte na repertoáru; dějiny se sice opakují, ale ne do detailu.

74716

18.10.2005 18:12

Islám

RE: Text a první reakce

agir 195.?.?.?

No jo, až to bouchne v Praze, tak vy se zřejmě budete důrazně ptát, co vlastně hrozí nám obyvatelům Královéhradeckého kraje. A kdyby snad přišla řada na Hradec, nebude vám jasné, proč by se měli obávat obyvatelé Broumova.

74718

18.10.2005 18:15

Islám

RE: Islam a Krestanstvi jsou si podobne !?!?

agir 195.?.?.?

Též Démiurgos vulgo Plané s tebou, živý gnostiku!

74720

18.10.2005 18:23

Islám

RE: Text a první reakce

agir 195.?.?.?

Nekřičte, slyším. O jakém kroucení račte mluvit? Reakce v té drobné výměně názorů patřičná nebyla. Skutečně nelze na jedné rovině srovnávat děle současné a minulé, to jsou anachronismy. Je to ahistorické a nesprávné. Jednoduché a otřepané. A samozřejmě oblíbené. A pokud to někdo dělá stále dokola...

74722

19.10.2005 05:23

Islám

RE: Celý článek má jednu základní chybu:

agir 195.?.?.?

Perun ať laskavě drží zobák. Kvůli tomu, že si nedával pozor na jazyk, ho už jednou utopili.

74750

19.10.2005 05:31

Islám

RE: Celý článek má jednu základní chybu:

agir 195.?.?.?

Díky, znám, aspoň něco. Beseda bohů byla myslím jedna z prvních věcí, které u nás po 89 vyšly.
No, vy jaksi předpokládáte, že kopnete zlatou motykou a uvnitř vás vytryskne božský pramen, což jste stejně vždycky věděl, a pak už jste konečně ve své pravé podobě. Zřejmě se to musí zkusit.
Mimochodem, vám už se to povedlo? Hovořím s někým, kdo je již osvícen, ne-li roven Bohu či božství?

74751

19.10.2005 17:48

Islám

RE: Uz to tady mame

agir 195.?.?.?

To je toho! Přece, jak se vyjádřil jeden ze zdejších zavilých antiamerikanistů, "nám Čechům přece nic nehrozí". A i kdyby hrozilo, co na tom, stejně to budou takoví mlít do omrzení dál. To je stejný druh zaslepenosti, jakou se vyznačovali levičáci mezi válkami ve vztahu k Sovětskému svazu; recidiva pak nastala v šedesátých letech, to zas byla pro některé nedotknutelná Čína. Což platí vlastně i dnes, taky to tady kdosi plamenně vyhlašoval. Být SSSR naživu, milují jej stále na věčné časy - takhle se musí spokojit s chabou náhražkou pouhého Ruska. Ať je to kdokoli, hlavně když je proti Americe a proti Židům, hned má kladné znaménko. Takoví Mloci, to by byli spojenci - to by se v tom ještě angažovali ekologističtí melouni, a hráz by byla nerozborná.

74787

20.10.2005 05:14

Islám

RE: Celý článek má jednu základní chybu:

agir 195.?.?.?

Na boha trochu chabý, když tak málo vydrží.

74826

20.10.2005 22:23

Islám

RE: Uz to tady mame

agir 195.?.?.?

Cejchování lidí a vyvozování důsledků. Tak přesně o těchhle myšlenových rudimentech jsem mimo jiné mluvil. Nesmrtelné nálepkování. S vaším dovolením, zařadím se, kam se mi bude chtít, a vy si s tím dělejte, co uznáte za vhodné, ale rozhodně mě s plnou vážností nevarujte.
Mimochodem, s panem lehem nemám jinak nic společného, jeho příspěvky jsem vlastně ani nečetl a vaše interní skupinové potyčky mě celkem nezajímají.
A konkrétně, nešlo ani tak o "stýskání" po SSSR, jako o analogickou zaslepenost a stejného nepřítele, proti němuž jsou mnozí ochotni se totožňovat s kdejakou bestií a donekonečna ji omlouvat.

74928

21.10.2005 03:47

Islám

RE: vnucovani ?

agir 195.?.?.?

Co by mohlo napadnout jednoho, druhého, třetího nebo patnáctého Toma, to by ho mohlo napadnout jen proto, že ho to chtělo napadnout. Tedy že on chtěl někoho napadnout. Text sám, neposuzován Tomy, je zcela jednoznačný a není nad čím se pozastavovat.

74937

21.10.2005 03:54

Saddamovi soudci prošli korektním školením

RE: Standard

agir 195.?.?.?

To není chca nechca, ale jenom chca.

74939

21.10.2005 05:47

Islám

RE: Text a první reakce

agir 195.?.?.?

No doufejme. Hradec nebo Broumov jsou pochopitelně jen příklady ad absurdum. Prahu bych ale tak úplně nevylučoval, už kvůli jednoduchosti provedení, znejisťujícímu efektu (právě ve vztahu k tomu, co tvrdíte vy) a v neposlední řadě kvůli znalosti terénu; mám na mysli bývalé studenty, pro které je ta Praha (a vlastně celá ČR) důvěrně známé prostředí.

74950

21.10.2005 22:30

Islám

RE: vnucovani ?

agir 195.?.?.?

>Její článek zatím vyvolal
>víc než 200 komentářů, z kterých navíc většina nebyla
>tak kadibudkářsky přitroublá jako Vaše nebo lehovy.

Kadibudkářsky, jak to vtipně nazýváte, sice ne, ale jinak byla spousta komentářů přitroublých víc, než je zdrávo. Antiamerikanismus před přitroublostí nechrání. Paranoia může vypadat velice rafinovaně a sofistikovaně, ale v jádře je přitroublá, až to bučí. Doktor Chocholoušek by to tady nestačil odchytávat.

75022

22.10.2005 05:51

Islám

RE: vnucovani ?

agir 195.?.?.?

Non-antiamerikanismus nemusí znamenat stoprocentní proamerikanismus. Tohle rozlišit je ovšem nad síly černobíle placatých jedinců.

75044

22.10.2005 23:54

Islám

RE: Uz to tady mame

agir 195.?.?.?

>Jen abychom měřili všem bestiím stejně!

Však právě.

75135

23.10.2005 00:04

Islám

RE: Uz to tady mame

agir 195.?.?.?

>Dnešní Rusko je něco zcela a naprosto jiného než
>židobolševická zloříše zvaná SSSR.

Bylo by zajímavé si o tom povykládat někde v Grozném.

> Dnes ale naštěstí nic podobného dělat
>nemusíme, protože mezi našimi potencionálními spojenci proti
>americké agresi není žádný zločinný stát, to je rozdíl
>oproti druhé světové.

Drahý vůdce Kim Čong-il by se s vámi spojil přímo nadšeně.

75136

23.10.2005 07:39

Islám

RE: Pozor, ten kdo nechape jsme MY

agir 195.?.?.?

Máte docela pravdu. V USA najdeme všemožnou špínu, odzdola až nahoru (tam zejména), ale není to zatuhlá špína, není to neprostupná krusta, je v tom pohyb, informace kolují a tečou spíš než jen prosakují (kdepak by zdejší přispěvatelé nabrali podklady pro své konspirační teorie, kdyby to tak nebylo?). Je to v mnoha ohledech hnusné a odpudivé, právě tak jako jsou v mnoha ohledech hnusní a odpudiví lidé ve své přirozenosti, ale vyrábět z tohoto materiálu Velkého Satana, absolutní zlo, které všechny ohrožuje, a proto musí být zničeno, je nebezpečný nesmysl. Dokonce do té míry, že se vnucuje rčení o zloději, který křičí.
USA tedy nijak zvlášť nemusím, ale pořád jsou pro mě stokrát přijatelnější než děsivý fanatismus zorbovského typu. Z reakcí tohoto pána běhá mráz po zádech. Ten neuhne a nezaváhá, neproviní se nadhledem či humorem. Ví, co je správné, a bude jednat. Ať mi nikdo nepředhazuje, že mu křivdím. Já doufám, že mu křivdím a že ve skuečnosti není až takové monstrum, jak se ve svých příspěvcích jeví. Pokud by zorbovské projevy měly být obecnějším trendem a pokud by nastaly vhodné okolnosti, to bychom teprve měli o zábavu postaráno. Už žádné diskuse, kdepak. Konec s internetem. Není o čem diskutovat, vše je jasné. S vlídným pseudokřesťanským úsměvem přišlápnutý krček, pro dobro přišlápnutých.

75163

23.10.2005 09:35

Islám

RE: Islam a Krestanstvi jsou si podobne !?!?

agir 195.?.?.?

>Ja to pochopil tak ( a to proto, ze cestine jakztakz rozumim ),
>ze : Pokud-li pozadam manzelky sveho blizniho, tak to jen mohu v tom >pripade, ze ve stejnou dobu mu reknu, aby si sbalil sve sakypaky a vypadl z >domu a ja prevzal vse.
>Pak to smysl ma

Ona je stará čeština a současná čeština a to aniž v nich má různý význam. Nicméně je váš výklad skvělý, spadl jsem pod stůl smíchy.

A jen na okraj, vaši toleranci obdivuji.

75171

23.10.2005 09:53

Krejčíř začíná mluvit

RE: Ceska politika ...

agir 195.?.?.?

> Ta banda tady u nás je. Ale MY jsme si ji
>nezvolili. Tady se rozhoduje o nás bez nás, asi tak jako
>"někdo" rozhodl o našem tzv. sametu. Dál už to šlo
>samospádem. Bude to zřejmě chtít nějaký "nesamet", ale to
>je na jinou diskusi. Zpátky k voleným - nevoleným bandám.
>Bushe si zvolil americký národ. V přímých volbách. K tomu
>není co dodat.

"MY" jsme si ji zvolili. U nás přece vůbec nejde o prezidenta, Ten, co má ježečka, brejle a kníra je tam jaksi a značně komicky navíc. U nás jde v první řadě o parlament a vládu, no a to už byly volby jako každé jiné, se všemi plus a minus. Že nebylo moc na výběr? A v USA bylo? Vy jste si třebas tuto podobu věrchušky nezvolila (já taky ne), ale spousta našich drahých spoluobčanů ano, a to jsou taky "MY", ne? A pokud ne, zajímalo by mě, co to "MY" vlastně obnáší.

Ostatně je mi milejší samet se všemi následnými opruzy než rázné zúčtování. Jakpak byste si takové nesametové zúčtování vlastně představovala?

75172

23.10.2005 12:23

Krejčíř začíná mluvit

RE: Svetova luza vladne

agir 195.?.?.?


>Napište to rovnou: dokud ty hajzly nepostřílíme, nic se
>nezmění!

>Dokud se nenajde někdo, kdo jim nakope držky tak, že se z toho
>poserou, nic se nezmění.

>musíte si pomoct
>SAMI!

..aneb vyhánění čerta ďáblem.
Hluboce s vámi nesouhlasím. Taky mi nakopete držku?
Teď už jen založit SA, a bude kurva pořádek!
...aneb jak lůza likviduje gaunery.
Nihil novi...

75176

24.10.2005 22:07

Krejčíř začíná mluvit

RE: Ceska politika ...

agir 195.?.?.?

>Defenestrace?
>Národní tradice jsou národní tradice... [mrknutí jedním okem]

No nevím, jedna defenestrace zahájila husitské války, druhá válku třicetiletou... já bych z toho měl dost obavy.


>A samet nebyl. Šlo pouze o řízené předání moci jedněch
>komunistů druhým. Takže samet - nesamet, nic se nezměnilo,
>šlo to jen do ještě větší kravské řiti.

Ještě větší, to asi ne, jenom je na ni víc vidět. Před 25 lety jsme neviděli lautr nic, a ono to s odstupem působí, jako kdyby ve srovnání s dneškem byl tehdy klid, žádné aféry, nic. Proto taky ty preference našich milých třešniček.

75329

25.10.2005 04:00

Islám

RE: Uz to tady mame

agir 195.?.?.?


>Kim Čong-il je dobrý Koreiský vlastenec který brání svůj
>národ a jeho tradice a hodnoty před Americkou agresí.

Opravdu, slyším-li, a zvláště od vás, slovo vlastenec, dělá se mi fyzicky nevolno. Každou další větou potvrzujete, co jsem o vás napsal jinde. A řečeno stručně a bez obalu: vlastenectví je dokonalý nesmysl, slovo bez pozitivního obsahu, které ale zato dokáže nadělat spousty škod. Vy sám jste toho živým a patrně beznadějným důkazem.

75362

25.10.2005 16:06

Krejčíř začíná mluvit

RE: Ceska politika ...

agir 195.?.?.?

Ale jaképak pomaloučku? Vždyť si určitá privilegovaná vrstva po osmačtyřicátém přivlastnila kompletně celou zemi. A ostatní měli utrum a nikdo jim do toho neměl co kafrat. Tihleti současní jsou proti nim chudáčci troškaři, zakrnělí dědicové velkých předků - a ještě aby se báli, že se něco proflákne. Je to nepříjemné, je to humus, ale srovnat s minulostí se to nedá, to je optický klam.

Globální konflikt, populární leitmotiv na tomhle webzinu. Ne, nevšiml jsem si. Určitě mi snesete spoustu působivých příkladů, hodně už jsem jich vyslechl, ale nepřesvědčily mě. Ono to tak jednoduché nebude, a tím jednoduchým myslím všechny ty záměrně a zlovolně působící temné síly, jak je odhalují konspirační teorie, kterým je jasné, kdo je kdo. Přátelé, co je to za eso, když se nechá chytit, pravil Cimrman. My víme ve skutečnosti starou belu, a docela bych se vsadil, že úhrnem vědí starou belu i ti, kdo v naznačených konspiračních směrech doopravdy působí (to si zas nemyslím, že by něco podobného neexistovalo). Ale mezi představou a výsledkem nebývá jednoduchá spojnice, ani u těch, které považujeme za mocné a ve skutečnosti jako kdybychom mysleli všemocné. To je jako s modelováním počasí: věc je příliš složitá, než abychom mohli cokoli vyvozovat s jistotou, a to bez ohledu na záměry a vstupní data. Můžeme se obávat, to ano. Složitost sociálních a politických (a také přírodních) procesů však dovoluje stejnou měrou pesimistická i optimistická očekávání stran budoucnosti - nebo spíše jejich dynamicky proměnlivou směs. Stručněji: nic se nejí tak horké, jak se upeče, pravil lid

75454

25.10.2005 21:45

Krejčíř začíná mluvit

RE: Ceska politika ...

agir 195.?.?.?

>
>Jakákoliv vláda znamená nebezpečí pocházející z
>centralizace moci do několika málo rukou a pak to vše končí
>tím,že centralizovaná moc si dělá co chce a jediné co
>vyžaduje je povolnost od stádečka.Tohle už není demokracie.

Hm, a co jako s tím? To vaše konstatování je pravdivé, ale... Jak by to podle vás mělo vypadat bez vlády - aby se stádečko navzájem neušlapalo nebo přesněji nesežralo a neroztrhalo, za vydatné pomoci přirozených šelem? Koncentrace moci je normální, to je podstata vládnutí. A pořád si myslím, že kontrolní mechanismy v naší části světa zdaleka ještě nepřestaly fungovat. Nevím, jestli jste zažila doopravdy centralizovanou moc. To je něco úplně jiného a fakt se to asi musí zažít na vlastní kůži. Může být, že k tomu zase směřujeme, nevím. A je pochopitelně dobré přemýšlet a dělat si starosti. Jenom by to nemělo být neseno jednostranným fanatismem. A měli bychom si být vědomi toho, že přes všecky obavy a stíny, co se přítomnosti týče, slovy klasika hovno se nám dohromady děje. Většina současného světa a jeho obyvatel je na tom podstatně hůř.

75488

26.10.2005 04:36

Islám

RE: Uz to tady mame

agir 195.?.?.?

Vlastenectví je jeden z nejzbytečnějších, nejprázdnějších, nejfalešnějších a nejnebezpečnějších lidských citů. Čím méně vlastenců, tím lépe na světě, aspoň o trochu (to se dá říct o lecčems). Lze pochopit a přijmout identitu osobní a náboženskou. Identita národní je absurdum, bez podstaty, bez obsahu, a tím víc zaslepující. Že jakýsi nepodstatný kmen ve střední Evropě přežil víc než tisíc let je hluboce nezajímavé a jestli přežije nebo nepřežije pár dalších (pozoruhodné je to tendování k tisícovce - poněkud negativní konotace, ne?) není vůbec podstatné. Odstraněním vlastenecké hlušiny získáme nezanedbatelný psychický prostor k rozumnějším a důležitějším věcem. Vždyť ztotožňovat se se svým češstvím je, vyloučíme-li vznešené, duté a prázdné fráze, hloupost přibližně stejného řádu jako ztotožňovat se se svým sparťanstvím. A čas od času to vede k podobným důsledkům.

75555

29.10.2005 22:45

Islám

RE: Uz to tady mame

agir 195.?.?.?

> Jak můžete napsat o našem velikém a slavném Českém národu, že je "nepodstatným kmenem".

Protože to není veliký a slavný národ - to o svých národech tvrdí všichni nacionalisté -, ale národ bezvýznamný, nepodstatný a nedůležitý. Lidé ano, ti jsou čas od času významní a důležití. Ne však proto, že jsou to Češi.
A i kdyby byla řeč o národu, který je doopravdy významný a slavný, stejně by tahle slova měla hnusnou pachuť. Nejvyšší čas s tím atavismem skoncovat, stát se občanem Země (to poněkud smysl dává, narozdíl od těch kmenů) a věnovat se rozumnějším věcem.

76112

29.10.2005 23:07

Dvě stovky policistů dohlížely na sedmdesát demonstrantů

RE: židé hrozí

agir 195.?.?.?

>Irán by si měl dávat pozor, židé mohou zaútočit i na něj.

A proto zřejmě ubohý ohrožený Mahmúd Ahmadinedžád vypleskl to, co vypleskl. Věřím, že na Zvědavci sklidí vřelé sympatie.

76114

30.10.2005 18:14

Dvě stovky policistů dohlížely na sedmdesát demonstrantů

RE: židé hrozí

agir 195.?.?.?

>Izrael se bude blbě vymazávat z mapy když má jaderných
>zbraní jak nasraných.... to by dokázaly jen USA či Rusko...

A vás to mrzí? Uvítal byste, kdyby to šlo snadněji?

76181

05.11.2005 08:16

Dušičky

RE: Smútok pani Mindy,

195.?.?.?

Děsná nuda je tady. Přihlouplá a nebezpečná. Jenomže my nic jiného neznáme.

76983

05.11.2005 08:23

Dušičky

RE: Dusicky

bellarmin 195.?.?.?

No to je totiž taková představa, že pohanský je něco jako ateistický. Což je blbost. Pohanství je náboženství, polyteistické nebo animistické - nebo spíš souhrnné označení pro různé varianty. Ateismus je ve skutečnosti jev celkem v historii zanedbatelný, a dokonce i v současnosti, pokud vyloučíme Českou republiku, která je buď abnormalitou nebo revolučním předvojem, podle toho, kdo to posuzuje.

76984

05.11.2005 08:25

Dušičky

RE: Kult predku

bellarmin 195.?.?.?

Ale, ale, kdo mluví o uctívání? Památka zesnulých, vzpomínka. Co je na vzpomínání špatného? To bychom se hodně ochudili.

76985

05.11.2005 08:53

Dušičky

RE: Smútok pani Mindy,

bellarmin 195.?.?.?

V Brně lékaři a laboranti stahovali z mrtvol kůže a prodávali je k transplantacím. Dle vašeho náhledu je to zřejmě v pořádku: mrtvoly nic neznamenají, už skončily jako psi, co bychom si je nestáhli, když to potřebujeme.

76991

05.11.2005 09:35

Dušičky

RE: Citim podobne Mindo,

agir 195.?.?.?

Říkat hlavně je zlomyslná paušalizace. Ta sestřenice se označovala za křesťanku? Pokud ano, pak to bylo asi tak pravdivé, jako když já se označím za šintoistu. Jen slova.

76994

02.02.2006 03:21

O rozdílnosti názorů

RE: Hmm, bezva.

agir 195.?.?.?

Mě taky. Už sem nakouknu jen občas a je to čím dál nechutnější. A teď další odhalení živlů... a ti přitakávači kolem... Tenhle webzin začíná nejvíc ze všeho připomínat fanatickou sektu. Nebo soudruha Ždanova, co se týče odhalování. A tendence k fašismu jsou také čím dál zřetelnější. S uzavíráním diskuse se pochopitelně budou zahušťovat. Tak si to, fanatici a majitelé pravdy, užijte; ztrácet s vámi čas je při tomto vývoji zbytečné. Choďte se sem ujistit, že máte spřízněné duše, a jiné názory vás nebudou rušit; nechte nás, nemyslící otroky maistresmových - ovšemže židovských! - médií naší pošetilosti. Ale tím je to tady všechno předvídatelné, nudné a nezajímavé. Věci se opakují, na různých úrovních. Vale

91597

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Poděkování NATO za ochranu? A před kým?04.06.20 17:20 Neurčeno 2

V Turkmenistánu zakázali covid-1903.06.20 00:08 Turkmenistan 1

Jak zastavit Nord Stream 2?03.06.20 00:00 Evropská unie 3

V Americe pokračuje rabování a násilnosti, média mají zlomyslnou radost01.06.20 11:14 USA 21

Twitter schoval?29.05.20 20:08 USA 8

Občané města Jeseníku proti 5G sítím28.05.20 17:13 Česká republika 12

Lidé (ovčané), co si vzali modrou pilulku27.05.20 18:00 Neurčeno 7

Veselý a Lipovská se stávají členy Rady ČT; kavárna plive krev27.05.20 17:04 Česká republika 2

Bill Gatesův plán, jak proočkovat svět27.05.20 16:05 Neurčeno 1

"Demonstrace" proti 5G sítím na Malostránském náměstí. Chjo27.05.20 11:39 Česká republika 11

Roman Prymula je ve střetu zájmu - šéfuje např. vakcinologické společnosti24.05.20 23:45 Česká republika 4

Už to začíná pronikat do mainstreamu: V Česku epidemie nebyla a není22.05.20 14:30 Česká republika 7

Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny19.05.20 22:49 Česká republika 9

Musk a jeho vesmírné smetí: svět mlčí19.05.20 17:40 Neurčeno 1

Na Ukrajině už pronajímají i dělohy žen. Hnus19.05.20 17:29 Ukrajina 2

Rok vězení za vyznačení hranice mezi Čechy a Moravou19.05.20 17:19 Česká republika 3

Další kulturní obohacení: U Ahmeda se našla hlava sedmnáctileté Švédky19.05.20 14:41 Švédsko 2

Dodržujete odstup?18.05.20 15:04 Česká republika 4

Covid-1984, tajemný Hamáčkův agent16.05.20 00:08 Česká republika 16

Plynovod Nord Stream 2 v Německu narazil. Nedostal výjimku z pravidel EU15.05.20 15:54 Evropská unie 3

Měnové kurzy

USD
23,52 Kč
Euro
26,63 Kč
Libra
29,65 Kč
Kanadský dolar
17,40 Kč
Australský dolar
16,33 Kč
Švýcarský frank
24,59 Kč
100 japonských jenů
21,58 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
6,00 Kč
100 maď. forintů
7,72 Kč
Ukrajinská hřivna
0,88 Kč
100 rublů
33,94 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 317,47 Kč
1 unce stříbra
417,52 Kč
Bitcoin
230 640,18 Kč

Poslední aktualizace: 4.6.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?