Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 10 příspěveků, 1 jméno: Olga Kubová.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

12.08.2005 15:26

Příběh Omana

Autorovi možná existence "nacistů" ve Rwandě

Olga Kubová 194.?.?.?

připadá jako pitomost, mě ne. Četla jsem kdysi cosi o tom, že se evropským kolonizátorům podařilo vystupňovat již existující nevraživost mezi Tutsii a Huty přivlečením tehdy populárního evropského učení o nadřazenosti ras (jedno z etnik je vyšší a světlejší, druhé menší a tmavší) na vražednou nenávist.

65760

27.09.2005 11:35

Homosexualita zvířat a gen homosexuality

RE: rozdil mezi homosexualy a lesbickami

Olga Kubová 194.?.?.?

No já nevím, jak jste na to přišel. Přijde mi to takové stupidně clintonovské - proč by "to, co spolu lesbičky provádějí", neměl být sex? Každý, kdo to někdy zkusil (myslím i v heterosexuálním páru), ví, že to teda sex zatraceně je. A pro většinu žen dokonce mnohem snadněji vedoucí k vyvrcholení než ten "echt sex".

A pokud jde o gaye, můj homosexuální kamarád mi onehdá vysvětloval, že anální sex mezi nimi není zdaleka tak rozšířená a častá praktika, jak si heterosexuálové myslí. Takže oni možná gaové spolu nejčastěji provádějí úplně to samé, co lesbičky. Ale stejně na ně nikdo s takovým zalíbením nekouká.

72603

04.10.2005 13:48

Otázka k mužům: Nechali byste se vykleštit?

Bože můj.

Olga Kubová 194.?.?.?

Takže "chlapštější" cesta je dělat nechtěné děti a pak je likvidovat?
73234

19.10.2005 17:10

Svoloč tohoto světa

Jsou muži slepice?

Olga Kubová 194.?.?.?

Obávám se, že celá hlavní idea článku je ujetá. Dělat průzkum, kolikrát řeknou ženy o mužích a kolikrát naopak muži o ženách, že jsou "svoloč" je IMHO úplně zcestné.

Když totiž chce muž ženské pokolení urazit, neřekne "ženské jsou svoloč". Svoloč má v sobě přídech jistého nepořádku, bezuzdnosti, špíny a vulgarity, který - myšleno v obecném povědomí - k ženám nepasuje. Takový muž mnohem pravděpodobněji použije "ženský jsou slepice".

Takové tvrzení jsem, hlavně na internetu, četla už mockrát. Zato jsem nikdy neslyšela, že by nějaká žena napsala "muži jsou slepice". Nikdy. Každé pohlaví má prostě vlastní klíčová slůvka, kterými se uráží. Nepochybně existují i nadávky genderově neutrální (třeba mrcha, ta je pěkná, výživná a použitelná). Ovšem "svoloč" neutrální není.

Takže pane Oji, když už chcete dělat ankety o verbální agresivitě, tak je dělejte pořádně a srovnávejte srovnatelné. Třeba Vám pak zase vyjde, že jsou ženy "verbálně agresivnější". Klidně. Ale nešiřte bludy.

Jinak budete připomínat JUDr. Růžičku, který v jednom odborném článku operoval s tvrzením, že ženy tvoří naprostou většinu obětí domácího násilí a odkazoval na průzkum organizace na pomoc obětem ROSA. Když jsem se na ten průzkum podívala blíž, zjistila jsem, že ROSA je organizace na pomoc výhradně ženským obětem, a proto není divu, že její statistika byla taková jaká byla.

74785

18.11.2005 15:29

Nevinen! Izraelský důstojník, který vystřílel 17 kulek do palestinské školačky, byl osvobozen

Podle Zvědavce je 13letá dívka dítě?

Olga Kubová 194.?.?.?

Proboha odkdy? Pokud si pamatuju z debat o Opočenském, pedofilii, hebefilii apod., je podle pana Stwory a jeho fanklubu takové děvče menstruující (u nás obvykle, v Palestině předpokládám takřka bezvýjimečně)tedy osouložení, otěhotnění a s tím spojených aktivit normálně schopná dospělá žena. A jako příklad vždycky uvedou Shakespearovu Julii, popř. některou z manželek Karla IV.

Navíc, tolikrát mi bylo vysvětlováno, jak je těžké poznat, jestli je děvčeti třináct nebo osmnáct... A najednou to vypadá, že milenec, který si klidně může říct o občanku nebo se zeptat, to poznat nemůže, ale voják, který se musí rozhodovat v několika setinách sekundy, to poznat musí, a na dálku.


Nějak mi tu schází elementární logika...

78981

22.11.2005 16:21

Nevinen! Izraelský důstojník, který vystřílel 17 kulek do palestinské školačky, byl osvobozen

RE: Vzácná lady Kubová,

Olga Kubová 194.?.?.?

Milý Old Shatterhande (moc hezký nick, mimochodem),

napsal jste to moc hezky. Ovšem, jak jste sám napsal, jste na Zvedavci teprve greenhorn, a to je příčinou, proč střílíte totálně vedle.

Zkuste se podívat například na diskusi k článku "Ostny nenávisti". Uvidíte, že nynější reakce pana Stwory - agresivní a demagogická - není vůbec žádnou výjimkou. On má totiž názor, že "diskutovat s feministkou nemá smysl. Je to totéž, jako diskutovat s komunistou nebo s náboženským fanatikem." Je úplně jedno, nakolik věcné argumenty mu předkládáte. Jste-li "feministka", bude na Vás jenom štěkat. A jak to tak vypadá, feministkou je podle něj každý, kdo si myslí, že 13leté holky nemají souložit nebo že je blbé, když se v Nigérii kamenují ženy za to, že byly znásilněny.

Uvidíte, kdo tady do koho začal kopat a jak se pam editor ke svým čtenářům chová. Je trochu unáhlené soudit, když neznáte celý spis, nemyslíte?

79616

29.11.2005 14:19

Nevinen! Izraelský důstojník, který vystřílel 17 kulek do palestinské školačky, byl osvobozen

Paní Kubová tady srovnávala svedení nebo snad i znásilnění třináctileté s brutálním zavražděním třináct

Olga Kubová 194.?.?.?

Váženě? A můžete mi to, jako ta stworovská fanatická feministka, okopírovat a připomenout?

Pokud si totiž paní Kubová pamatuje, znásilnění a zavraždění tu nikdy nesrovnávala, protože k tomu není nejmenší důvod. Paní Kubová se několikrát, s obrovskou snahou o polopatičnost, ptala na dvě jednoduché věci:

1. je 13letá dívka dítě, hodné zvláštní ochrany - nebo ne?
2. dá se 13letá dívka snadno odlišit od 18leté - nebo ne?


Doteď se jí na ně od pana Stwory nedostalo odpovědi. Pointou přitom není, zda je správná odpověď ano či ne. Pointou je, že u objektivně přemýšlejícího člověka ta odpověď musí být stejná, ať se jedná o pohlavní zneužívání nebo zastřelení izraelským vojákem.

Vám to možná přijde absurdní, panu Stworovi nevím proč feministické. Přitom jde jen o účinný test objektivního a nestranného přístupu k věcem.

80866

30.11.2005 23:01

Nevinen! Izraelský důstojník, který vystřílel 17 kulek do palestinské školačky, byl osvobozen

Vy jste, pane Táborský, úplně vedle

Olga Kubová 194.?.?.?

Pokud mohu odhadnout z Vaší poněkud podivné reakce, pochopil jste moji odpověď tak, že si hraju se slovíčky a tvrdím, že jsem nesrovnávala znásilnění a zavraždění, protože jsem srovávala pohlavní zneužívání a zavraždění.

Nu, to jste ji pochopil špatně. Těžištěm mé odpovědi je, že jsem tyto dvě aktivity (nazvané jakkoliv) nesrovnávala vůbec. Fakt. To jste si vzal do hlavy Vy. Já je nemám důvod srovnávat. Jsou to dvě zcela odlišné situace, na jejichž pozadí se ale na Zvědavci věnujeme stejnému problému - odkdy je člověk dospělý a zda je to lehké poznat.

Představte si, že by tu v roce 2004 byla diskuse namísto o Opočenském o volebním právu, přičemž by tu zaznívaly hlasy, že by ženy mohly volit od 13 let, protože už jsou fyzicky dospělé. Po tomhle článku o tragické smrti palestinského "dítěte" bych se těch hlasů zeptala úplně stejně - tak byla Iman dítě nebo ne? Nicméně z toho nejde vyvodit, že bych srovnávala vraždu a aktivní volební právo, viďte že ne?

PS: když už jste to "hrabání v sémantice" načal, tady máte české ekvivalenty anglických právních pojmů:

statutory rape = pohlavní zneužívání
rape = znásilnění.

Dobrovolný pohlavní styk s osobou pod 15 let (o který nám jde)
znásilněním není a být nemůže, protože zjednodušeně řečeno podstatou znásilnění je použití násilí nebo pohrůžky násilím - což naznačuje i název "znásilnění". A kde je násilí, není dobrovolnost. Takže jste i tady vedle - v chápání paní Kubové jsou znásilnění a pohlavní zneužití rozdílnými termíny, rozdílnými druhy trestné činnosti, s rozdílnými paragrafy a rozdílnou trestní sazbou.

Takhle to máme v Česku, takhle to - víceméně - mají i ostatní státy kontinentálního práva a dokonce i mnoho států common law. Pojem "statutory rape" používají trestní zákoníky některých států USA - dovolím si citaci z amerického materiálu, který jsem si pro Vás vyggoglovala: ("As noted above, most states do not have laws that use the term "statutory rape"; only five include the offense of statutory rape. More often, state statutes include a variety of offenses addressing voluntary sexual activity involving minors. In New Jersey, for example, sexual activities involving minors is addressed in three offenses: criminal sexual contact, sexual assault, and aggravated sexual assault.) I v těchto pěti státech USA ovšem pro "statutory rape" existují zvláštní ustanovení, s odlišnými trestními sazbami od skutečného "rape".

Není přitom žádný důvod, proč byste měl doufat, že se trestní zákoník ČR v pojetí § 241 a 242 ztotožní s trestními zákoníky právě těchto pěti států. Jejich i naše pojetí se liší akorát názvem, který vychází z odlišné právní tradice - z hlediska účelu jsou oba dva přístupy rovnocenné, neboť obě dobrovolný sex s nezletilci postihují.

81156

30.11.2005 23:39

Nevinen! Izraelský důstojník, který vystřílel 17 kulek do palestinské školačky, byl osvobozen

To bude těžký, Oldo :-)

Olga Kubová 194.?.?.?

On se mi doteď nenamáhal odpovědět na moje dvě otázky a navíc tady před slušnými lidmi roztrušuje, že jsem fanatická feministka. To bych si fakt připadala jako blbec, kdybych mu měla "nezištně pomáhat".

PS: Fanatická feministka samozřejmě nejsem. Jak už jsem napsala v té staré diskusi: "proti nespravedlivemu odsouzeni muze bych protestovala uplne stejne, jako proti temuz bezpravi, spachanemu na zene. Mne se jaksi nedotyka nespravedlnost spachana na tom ci na onom pohlavi - vadi mi nespravedlnost obecne."

PPS: Na Nejvyšším soudě už nepracuji.

81161

14.12.2005 09:36

Pár otázek k registrovanému partnerství

RE: Jsem na rozpacích.

Olga Kubová 194.?.?.?

To je docela zajímavé kritérium. Mně se zase zvedá žaludek, když vidím, jak někdo jí mozeček. Myslíte, že jsem nenormální já nebo mozkožrouti?

83408

Káva pro Zvědavce

49

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 115 čtenářů částkou 17 255 korun, což je 49 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Milí čtenáři,

stalo se už smutným koloritem Zvědavce, že na konci měsíce musím žádat o finanční příspěvek na provoz serveru. Každý měsíc něco chybí, ale ještě nikdy se nevybralo tak málo, jako tento měsíc. Snažím se dělat tuto práci poctivě, ale nemohu do nekonečna dotovat provoz z vlastní kapsy. Ty peníze potřebuji, abych mohl udržet nezávislost tohoto serveru a být bez reklam. Vím, že teď hodně z vás má hluboko do kapsy, ale prosím uvažte, zda byste mohli podpořit tento server. Děkuji

Ve zkratce

Roman Prymula je ve střetu zájmu - šéfuje např. vakcinologické společnosti24.05.20 23:45 Česká republika 4

Už to začíná pronikat do mainstreamu: V Česku epidemie nebyla a není22.05.20 14:30 Česká republika 6

Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny19.05.20 22:49 Česká republika 9

Musk a jeho vesmírné smetí: svět mlčí19.05.20 17:40 Neurčeno 1

Na Ukrajině už pronajímají i dělohy žen. Hnus19.05.20 17:29 Ukrajina 2

Rok vězení za vyznačení hranice mezi Čechy a Moravou19.05.20 17:19 Česká republika 3

Další kulturní obohacení: U Ahmeda se našla hlava sedmnáctileté Švédky19.05.20 14:41 Švédsko 2

Dodržujete odstup?18.05.20 15:04 Česká republika 4

Covid-1984, tajemný Hamáčkův agent16.05.20 00:08 Česká republika 16

Plynovod Nord Stream 2 v Německu narazil. Nedostal výjimku z pravidel EU15.05.20 15:54 Evropská unie 3

Všichni majitelé mobilů budou/jsou centrálně sledováni15.05.20 10:15 Evropská unie 8

Další rána feminacistek: chtějí mít příjmení jako chlapi, nepřechýlená14.05.20 15:00 Česká republika 12

Tvrdá cenzura dokumentu PLANDEMIC!14.05.20 12:50 USA 7

Slovenský velvyslanec se v Minsku zúčastnil vojenské přehlídky a skončil14.05.20 11:07 Slovensko 1

Sankce a vězení za zpochybňování karantény13.05.20 17:32 Bolivie 6

Opojení mocí, které bude neustále sílit a bude stále rafinovanější, aneb 5G pod dohledem Spasitelů13.05.20 00:12 Česká republika 0

Musk vyhrožuje, že Tesla může opustit Kalifornii kvůli koronaviru11.05.20 19:57 USA 6

Objevují se další statistiky, že kuřáci jsou odolní vůči koronaviru11.05.20 14:07 Británie 7

V Německu protestují proti šíření paniky10.05.20 22:09 Německo 7

Apel čtyř kardinálů a sedmi biskupů na celou Církev a svět k nejtěžší krizi, která hrozí zničením křesťanské civilizace09.05.20 23:16 Neurčeno 9

Měnové kurzy

USD
24,67 Kč
Euro
27,06 Kč
Libra
30,43 Kč
Kanadský dolar
17,85 Kč
Australský dolar
16,39 Kč
Švýcarský frank
25,51 Kč
100 japonských jenů
22,92 Kč
Čínský juan
3,46 Kč
Polský zloty
6,10 Kč
100 maď. forintů
7,76 Kč
Ukrajinská hřivna
0,92 Kč
100 rublů
34,79 Kč
1 unce (31,1g) zlata
42 280,22 Kč
1 unce stříbra
423,48 Kč
Bitcoin
215 642,55 Kč

Poslední aktualizace: 26.5.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?