Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 11 příspěveků, 2 různá jména: samorost, Schorf.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

10.09.2005 12:11

Benešovy dekrety – otevřená kauza

můj názor

Schorf 213.?.?.?

Srovnávat vyhnání Čechů z pohraničí a vyhnání Sudeťáků je nesmyslné a jako argument pro srovnání to neobstojí, protože historické souvislosti hovoří zcela jasně. Obsazení Sudet Němci následovalo po Mnichovské dohodě, kterou náš stát akceptoval a tím dal defacto souhlas k tomu, aby se tak stalo. Navíc zde existuje zcela jasný nesoulad mezi vzniklými následky obou událostí a počty obětí na obou stranách. Další lichý argument o stojících zástupech Henlainovců, kteří hajlují před přijíždějící německou armádou, je opět jen frází, samozřejmě existují filmové záběry, ale jejich vypovýdací hodnota je mizerná, protože se jedná vždy o záběry vytvořené německým ministerstvem propagandy. A i kdyby nikoli, já sám se těm lidem ani nedivím, žili do té doby na území cizího státu se kterým nebyli nijak kulturně ani historicky vzpjati, stali se izolovanou menšinou, se kterou se prakticky nepočítalo. Pro příklad asi by se mi také nelíbilo, kdy po dělení Československa, bych se tahem po mapě stal občanem Slovenska a vítal bych veškeré kroky, které by vedly k opětovnému připojení k České republice. Tolik k historickým souvislostem. Já sám jsem zastáncem odusnu, ale jen pro ty, kteří si něco takového opravdu zasloužili. ostatní měli dostat šanci a zákon který počítá, ba se přímo opírá o něco jako je kolektivní vina a amnestuje zločiny, nemá ve státu, který se chce nazývat jako právní co pohledávat a je ostudou naší historie.

69961

10.09.2005 16:58

Benešovy dekrety – otevřená kauza

RE: AL ještě jednou

Schorf 213.?.?.?

Podobné žvásty jsou nic neříkající,jak bych se zachoval kdyby já nevím co .... prosím co to je za argument, každý z nás má v sobě zakodovaný určitý model chování a toho se drží až na extremní situace, které a to připouštím mohou člověka vykolejit, ale co to je "lidi", kteří jen tak z plezíru topí ženy v kašnách, kočárky s dětmi hází do Labe apod. A za přispění státní moci se potom obohacují na úkor lidí, které před tím postříleli v lese Jste snad nemyslel vážně větu, že nevíte jak by jste se zachoval. Ještě pár takových lidí a můžem to tady zabalit. Opravdu děsivé je, že se do dnešních dnů nepodařilo provést řádné šetření a to s posvěcením státní moci a tehdejšího prezidenta Beneše, byly všechny skutky víceméně amnestovány. To že Beneš nerozhodoval o tom, zda mají být Němci odsunuti či nikoli, je blábol, minimálně se spolupodílel a navíc neudělal nic, aby se předešlo surovostem, o kterých se zde píše, což je jenom další skvrna na jeho i tak mizerné politické kariéře.

69989

10.09.2005 21:59

Benešovy dekrety – otevřená kauza

RE: AL ještě jednou

Schorf 213.?.?.?

Moudrý člověk neodsuzuje, tak tedy děkuji, že jste mne ihned odsoudil a ukázal mi kam patříte. Připouštím tedy, nejsem ani já dle vašich měřítek příliš moudrý, protože odsuzuji a ještě jednou odsuzuji lidi, kteří vraždí a mstí se na nevinných či lidech, kterým vina nebyla prokázána ( berte to tak, že trestní právo je jistou formou odplaty společnosti). Nechápu proč sem pletete sebevražedné atetátníky ( zřejmě na toto téma šroubujete dle vašeho jmena všechny vaše příspěvky) , když o nich jsem se ani slovem nezmínil a věřte, že o jejich činech přemýšlím víc než si myslíte, přesto nechápu proč bych si měl vážit někoho, kdo se odpálí uprostřed hospody plné nevinných lidí. A stejné je to s Čechama, kteří v lese postřílí půlku německé vesnice, jenom proto, že jsou Němci a přitom obratem vykradou jejich usedlosti. Proto jsem dle Vás zřejmě moralista a máte pravdu, protože morálka, čest, právo je to podle čeho se snažím existovat a dle čeho posuzuji konání ostatních a mnohdy jsem se díky tomu dostal do problémů. A zřejmě to scházelo lidem, které jsem dal do úvozovek a nevěřím, že se některý z nich zasloužil o tenhle stát a mou existenci zde a pokud snad ano a podíleli se na činech, zde popsaných pak tímto svým jednáním pošlapali vše proč bojovali a skutečně si jich nemohu vážit. Vaše poslední věta je typická pro lidi, kterým dochází argumenty při snaze hájit neobhajitelné, zvlášt když mne ani neznáte a vyvolala ve mne drobné pousmání nad tím, jak by jste na takovou situaci reagoval vy s tím, že mne ihned napadlo, že by jste se opásal dynamitem a vyrazil v rámci vaší věci zlikvidovat pár nepřátelských civilů.

70031

11.09.2005 18:52

Benešovy dekrety – otevřená kauza

RE: AL ještě jednou

Schorf 213.?.?.?

Jo ale to nic, zas někdy čus.

70142

12.09.2005 11:26

Sudety byly a budou navždy české

RE: SUDETY JEN CESKE

Schorf 213.?.?.?

Článek shora uvedený stejně jako Matesova reakce na něj je neskutečným projevem českého nacionalismu, který plynule přechází do nacismu a šovinismu v českém pojetí. Výkřiky jako vlastenectví a patriotismus na tom mnoho nemění ba naopak. Je mi z Vás zle přátelé a mám další důvod pochybovat o stavu morálky tohoto "národa".

70231

12.09.2005 16:26

Sudety byly a budou navždy české

RE: širší kontext?

Schorf 213.?.?.?

Ženská co to melete, chcete mi tady tvrdit, že pokud by jste za války přišla o děcko, tak by jste se neubránila toho, aby jste se stejným způsobem pomstila na cizím dítěti a přitom by jste to považovala za normální a omluvitelné??? Prosím zamyslete se nad touto částí vašeho příspěvku. Odsud jako takový lze omluvit a lze ho chápat i s ohledem na to, že další soužití Čechů a Němců ve společném státě nebylo možné. V žádném případě však nelze omlouvat vraždy a krádeže a schovávat se přitom za kecy o tom, že oni byli stejní či horší.

70267

13.09.2005 09:10

Sudety byly a budou navždy české

RE: širší kontext?

Schorf 213.?.?.?

Milá Johanko, pokusím se citovat v širším kontextu " ačkoli se může zdát nepochopitelné a barbarské ..." - proč to slovo "může" - to "je" barbaské a nepochopitelné , dále cituji: "kdyby mi Němci zabili moje dítě, tak nevím, jestli bych v sobě nalezla dost morální síli neudělat totéž" - zde sama doznáváte, že si nejste zcela jistá zda by jste neudělala totéž, ale tato nejistota je přeci obludná a děsivá, možná hovořím svahilsky a možná jsem svůj předchozí komentář k vám trochu přehnal, ale jak si můžete být navíc jako žena něčím tak děsivým nejistá, věřím, že jsou snad nějaké hranicem které by člověk neměl nikdy překročit a vraždění dětí ( dětí v pravém slova smyslu) je rozhodně jednou z nich a tady by si měl být přeci každý naprosto jistý (kéž by), že něčeho tak strašného by nebyl nikdy schopen, či se pletu? Problém divokého odsunu je to, že diskutovaná "pochopitelná nenávist" a msta se v rámci kolektivní viny obrátila proti všem Němcům bez rozdílu věku či pohlaví, bez ohledu na to o jaké lidi se jednalo, tragikou celé věci, ale dále je že někteří germanobijci neváháli a z celé věci vytěžili také slušný majetek a to je pro mne nepochopitelné.

70408

13.09.2005 09:42

Sudety byly a budou navždy české

RE: SUDETY JEN CESKE

Schorf 213.?.?.?

Bezejmenný příteli, nacionalismus v každé podobě se mi hnusí a je lhostejné zda je obrácen vůči Židům, Cikánům, Němcům, Čechům a dalším. Lidi bijící se v prsa řvouce nic než národ a v našem případě také Sudety jen české apod jsou hanebným póvlem.
V reakci na předchozí odezvu jenom tolik, máte pravdu je to můj problém, který se však myslím týká nás všech. Slyšíme to denně, korupce, zlodějina, závist provázená nenávistí, česká vychcanost a další každodenní marasmus jehož jsou lidé v této zemi schopni.

70410

19.11.2005 13:05

Germar Rudolf deportován z USA do Německa. A David Irving zadržen rakouskou policií

RE: Jeden maly detail ohledne chemie

samorost 213.?.?.?

zdravím nejsem chemik a podobným vědám rozumím jako kozel petrželi, ale musím reagovat na uvahu ohledně zjištění přítomnosti pruské modři v asanačních komorách,za předpokladu, že tyto byly po použití vyplachovány vodou a plynové nikoli - proto zde pruská modř nebyla zjištěna. Pokud se podržím svědectví na která jsem narazil, při exekuci v plynových komorách mělo obvykle dojít k tomu, že popravovaní se mnohdy pokáleli a vzhledem k tomu si nedovedu představit, že by plynové komory nebyly alespon občas vystříkány vodou, a proto by zde dle mého názoru měly být zjištěny zbytky pruské modři po užití cyklonu B.

79145

05.02.2006 09:59

Lety - Národní strana se omlouvá (některým)

???

samorost 213.?.?.?

Nějak jsem nepochopil větu uvedenou v článku o tom, že stát roce 2005 investoval do soukromého vepřína v Letech částku ve výši 20 milionů korun a to v době, kdy se rozhoduje o tom, že tento vykoupí a nechá zbourat. Že by za tím stála silná loby nebo je to něco jíného, budu rád pokud někdo uveřejní více informací.

91979

05.09.2006 08:45

Bývalý Norimberský Žalobce: „Bush i Saddam by měli čelit stejnému procesu“

RE: zneužití stařecké demence

samorost 213.?.?.?

přestańte žvanit o senilitě a alzheimerovi, pokud nemáte v rukou žádný důkaz o tom, ž jím ten člověk skutečně trpí, případně další vyjádření z jeho úst, které by to potvrzovala, protože s těmito vašimi žvásty jste zde nanejvýše šměšný>V Norimberku bylo žalobců jak much, tenhle tunta byl jen jeden

115974

Káva pro Zvědavce

22

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 45 čtenářů částkou 6 716 korun, což je 22 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
1CuErU28m5a2tod9eZjnkY4sdidBVMpX6K
Další možnosti platby › Související články ›

Ve zkratce

Konzervativci v Británii zvítězili. Drtivě. Brexit bude!13.12.19 10:53 Británie 0

Hidžábem to začíná12.12.19 11:38 Francie 1

Italské námořnictvo čelí Erdoganovi: Na Kypr dorazila italská fregata Federico Martinengo 10.12.19 21:50 Itálie 1

Turečtí vojáci vyvěsili tureckou vlajku na řeckém ostrově v řece Evros10.12.19 20:19 Řecko 1

Turecká letadla dnes 30x narušila vzdušný prostor Řecka v Egejském moři10.12.19 19:50 Řecko 2

Důkaz o "nezávislosti" průzkumů veřejného mínění10.12.19 14:14 Česká republika 6

Střelec v ostravské nemocnici zabil šest lidí. Neměl legální zbraň10.12.19 11:21 Česká republika 6

EU nařídila sledovat už od roku 2020 spotřebu každého řidiče, někteří na to doplatí10.12.19 11:10 Evropská unie 0

Poslanci chtějí zakázat domobranu10.12.19 11:06 Česká republika 2

Čína zakáže americkou technologii - začíná ná totální technologická válka 09.12.19 20:19 Čína 0

Cultural Enrichment #1309.12.19 19:39 USA 1

Belgie: Muslimský mob podpaluje vánoční strom na náměstí a řve "Allahu akbar"09.12.19 19:27 Belgie 1

Hihi. Chvilkaři se zlobí na Klause mladšího. Nemohou zneužit symbol trikolory09.12.19 17:51 Česká republika 2

Z dcery Angeliny Jolie a Brada Pitta se stává kluk09.12.19 11:20 USA 1

Chvilkaři proti Babišovi, Sardinky proti Salvinimu - stejný scénář, jak přes kopírák09.12.19 11:15 Itálie 1

Augsburg: Muslimové na vánočních trzích ubili hasiče09.12.19 11:11 Německo 0

V Jizerských horách místní obyvatelé obnovili nacistický památník padlým vojákům Wehrmachtu a oddílů SS 08.12.19 21:01 Česká republika 3

Istanbulská dohoda - čeští občané jsou záměrně podváděni08.12.19 20:02 Česká republika 1

Neschválení Istanbulské dohody je neakceptovatelné, řve feministka. Odhlasujeme, že k Istanbulské dohodě přistoupí EU jako celek, vyhrožuje EU komisař06.12.19 11:41 Evropská unie 5

Národná rada SR schválila Dodatkový protokol, zavádzajúci nové trestné činy za vyjadrenia rasovej a xenofóbnej povahy06.12.19 10:56 Slovensko 2

Měnové kurzy

USD
22,85 Kč
Euro
25,53 Kč
Libra
30,75 Kč
Kanadský dolar
17,36 Kč
Australský dolar
15,82 Kč
Švýcarský frank
23,19 Kč
100 japonských jenů
20,85 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,95 Kč
100 maď. forintů
7,75 Kč
Ukrajinská hřivna
0,97 Kč
100 rublů
36,44 Kč
1 unce (31,1g) zlata
33 529,22 Kč
1 unce stříbra
386,09 Kč
Bitcoin
165 054,48 Kč

Poslední aktualizace: 13.12.2019 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?