Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 2191 příspěveků, 7 různých jmén: <nic>, // / >< nemax, Beze jména, Chrastej, Ka, Karel z Čech, registrovaný Karel z Če.

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

09.12.2004 12:59

Několik ne nezajímavých faktů o volbách v USA

RE: Několik ne nezajímavých faktů o volbách v USA

Karel z Čech 212.?.?.?

>No, to je zase kravina.
>Kdyby jen desetina toho, co se zde pise byla pravda, kricel
>by John Kerry a jeho pravnici jako Viktorka u splavu.
Právnický problém tkví v tom, jak lze věrohodně před soudem prokázat konkrétní míru ovlivnění výsledku voleb uvedenými skutečnostmi. Je trochu rozdíl ovlivnění předpokládat a konkrétní falšování voleb prokázat před soudem.

>Clanek je typicka internetova sracka,kterou si muze malokdo
>overit nebo vyvratit.
A jak je to tedy jinak? Co z uvedeného není pravda?

>Takovym nicim neoverenym nesmyslum pochopitelne muze verit
>jen naprosty kreten a debil. Nebo rekneme radeji - clovek
>mdleho ducha.A ze se jich tady vzdycky par najde.
Chytrý američan tomu bude věřit, jen když to řeknou v hlavních zprávách v televizi. V televizi by přece neříkali něco, co není pravda.

>A tak se mazou prispevky a lide tady mizi hur nez za
>Pinocheta.

A kdopak nám tady zmizel kromě Thyronxe, který svůj odchod řádně omluvil.

>V tak prolhanem platku to asi nijak jinak nejde.
No a jak chcete komentátorům nařídit, aby nelhali?
>Ale predstirat, ze je tu jakasi svoboda slova je pekne
>zakerne. Uz jsme neco takoveho kdysi zazili.
Bude to od Stwory jistě podraz, když tady publikuje komentáře Thyronxe, kemy aj., kteří si ve skutečnosti zde ani nepinknou.

[chechtot] [velký smích] [chechtot]

38171

09.12.2004 12:28

Několik ne nezajímavých faktů o volbách v USA

RE: Několik ne nezajímavých faktů o volbách v USA

Karel z Čech 212.?.?.?

>Naprosto blby a scestny clanek.
>V USA ziji 20 let a jako vetsina lidi okolo mne a ktere znam
>volil jsem Bushe.

To by mě zajímalo, kde se tedy vzalo těch 50 milionů hlasů pro Kerryho? Nemohly to být třeba hlasy lidí, které Thyronx nezná?

>My vime proc,Evropane to pochopit nemohou.Nemaji soudnost a
>neziji v USA.

Je to tak, nežijeme v USA a nemáme emerickou soudnost nemyslícího stáda, slepě věřícího mesiášově prozřetelnosti. Za nás se Bush denně nemodlí.

>Ostatne Vase soudnost je dana medii ktere Vas ovlivnuji.

Ta emerická jistě ne. Tam každý televizní divák si udělá dostatečný obrázek z heslovitého zpravodajství a nenechá se ovlivňovat nějakými zbytečnými komentáři. Ze samotné podstaty věci - že je Emeričan - přece plyne, že je to člověk nejbohatší, nejchytřejší a nejvzdělanejší i kdyby měl jen 4 třídy základní školy a živil se sbíráním odpadků. Jinak to ami být nemůže! Protože v Emerice, tam je blaze,... a Emeričan má vždycky pravdu! A když ji nemá, tak má za zády rakety a jadernými hlavicemi. Proto běda tomu, kdo by to chtěl zpochybňovat.

38167

08.12.2004 23:58

Analýza příčin debaklu ČSSD ve volbách

RE: Analýza příčin debaklu ČSSD ve volbách

212.?.?.?

Nechci hájit Špidlu ani Grosse, ale vidím to trochu jinak. ČSSD byla odsouzena k zániku již v okamžiku, kdy ze strany zcela nicotné začala nabývat na síle a vážnosti pod Zemanovým vedení. V době rozpadu Občanského fóra vznikaly nové strany jak z OF, tak i mimo. Parlamentní volby pak ukázaly, že počet volených poslanců je podstatně menší, než počet zájemců o parlamentní křesla. A tak se politické strany začaly přeoranizovávat a slučovat a ti zájemci, na které se vedoucí stranické funkce nedostaly, zakládali strany nové. Další volby pak přinesly zkušenost, že neparlamentní malé strany nemají ve volbách šanci uspět. A tak začal houfný přechod zájemců o poslanecká křesla do ČSSD. Jak přechod přímý, tak i oklikou přes jiné politické strany. Vzorem politického turisty nůže být třeba Píťa - Petr Pithart, který těch stran prošel několik, než se mu podařilo upíchnout do senátu. Ale těch lidí, co přešlo ze všech možných politických stran v naději na vyšší volenou (příp. státní) funkci do ČSSD byly stovky. A volební úspěch ČSSD se skutečně dostavil, protože po vládě, resp. dvou vládách ODS tomu nemohlo být jinak.
Jenomže ČSSD je spolkem lidí všech možných názorů, velmi širokého politického spektra. A protože politických a státních míst bude vždy míň, než vážných zájemců o ně, tak boje o prosazení se v každé straně jsou nutné. V názorově homogenní politické straně (třeba ODS) jsou takovéto boje méně intenzívní, než v názorovém konglomerátu, který vznikl v ČSSD. Také to procento neuspokojených vážných zájemců je v ČSSD vyšší jak jinde. Proto také intenzívní vnitřní boje v ČSSD pronikají na veřejnost.
Role Zemana Špidly, Grosse v tomto vniřním rozpadu ČSSD má jistou roli, ale ne roli určující. Pouze vývoj ve straně k jejímu pádu trochu urychlují.

38136

08.12.2004 23:18

Analýza příčin debaklu ČSSD ve volbách

RE: Analýza příčin debaklu ČSSD ve volbách

Karel z Čech 212.?.?.?

Člověče Hade, to máš ze své hlavy? Lepe řečeno: Tento názor plyne jen z tvé životní filosofie nebo ho máš podpořený i praxí, praktickou zkušeností? Ono je to konečně jedno, protože máš naprostou pravdu.
Plně podepisuji každé, skutečně každé, tvé slovo v tomto příspěvku. Skutečně je to tak. Jen člověk naivní a v politice nezkušený očekává, že v dnešní politice by mohl obstát člověk morálně zásadový, čestný, s čistým štítem.
To jen media nás krmí ilusí, že takový by správný politik měl být. Ovšem prakticky by takový morální člověk neměl v praxi šanci se politikem vůbec stát. Byl by to člověk pro politiku naprosto nevhodný už ze samé podstaty pojmu politika. Úspěšným politikem může být pouze člověk, který je mistrem kompromisů, jehož mravní zásady jsou podle potřeby natahovací a zároveň je i mistrem intrikování. Pokud by takový nebyl, tak by neměl naději domluvit se s politickými vlčáky z jiných politických stran či jako čelný politik státu s jinými státníky na minimální platformě společného postupu. Jak by byla dopadla 2. sv.v. kdyby se spolu nedomluvili Stalin, Churchil a Roosewelt?

Jenomže většině lidí to nedochází. Chtějí za politika člověka čestného a pravdomluvného, člověka s ideály. Takový by nevydržel ani týden. A když už politici jsou, jací jsou a jací musí pro potřeby politiky být, tak na jedné straně pro veřejnost se snaží hrát charakterní roli ideálního politika, ovšem na druhé straně, protože nevědí ani dne ani hodiny, kdy se znelíbí, tak když už jednou na tom postu jsou, tak také z toho postu něco mít. Člověče, div se tomu! A naivkové se skutečně diví.
Smutné, co?

38135

07.12.2004 12:54

Nový izraelský plán na zlepšení komunikací je vnímán jako apartheid

RE: Nový izraelský plán na zlepšení komunikací je vnímán jako apartheid

Karel z Čech 212.?.?.?

Na ukradeném pozemku se musím proti vlastníku chránit pořádnou zdí, aby mě vlastník nevyhnal.
Jaké štěstí, že USA v rámci smlouvy o nešíření atomových zbraní tyto zbraně poskytují Izraeli, aby si chránil neoprávněně okupovaná území - samozřejmě jen jako součást humanitární pomoci v rámci pravidelné dotace Izraelského rozpočtu z rozpočtu USA. Teď jim USA zaplatí navíc i zeď. Co si sionisté mohou přát ještě víc?
Snad jen ještě by vláda USA měla poslat do Palestiny křesťanské kluky jako vojáky, aby tam chánili židy nakradené majetky a území. Chce to jen trochu smyslu pro správné rozdělení činností - židé si budou užívat a američané za ně umírat. Tak to stanoví bible pro národ vyvolený.

38099

07.12.2004 12:28

Ukrajina - velká reality show?

RE: Ukrajina - velká reality show?

Karel z Čech 212.?.?.?

>Pises, ze jsi velice rad kdyz umiraji
>desitky kluku trebas ze San Diega ci New Yorku, jen
>proto, ze maji na sobe zelenou uniformu.
>Skoda, ze zijes v presvedceni, ze ti vrahove v Iraku
>jsou vlastenci Iraku. Skoda, ze jsi jeste neprisel na
>to, ze jsou to vlastne pokracovatele politiky Saddama,
Bohužel stále žiješ v bludu, v zajetí propagandy americké vlády. Vzpomeň si na prohlášení Bushe po 11.9.2001, že USA jsou ve válce a proto informace, co půjdou do medií, nebudou vždy jen pouhá pravda. Že i media musí sloužit úspěšnému vedení války a proto budou zveřejňovat i informace klamavé.
Tobě uniká skutečnost, že dnes partyzánským způsobem proti okupantům bojují společně jak skupiny bývalých prosaddámovských sunnitů, tak i Saddámem utlačovaných šíitů. Již samotná tato skutečnost by ti mohla pomoci otevřít oči a zjistit, že to žádní pokračovatelé politiky Saddama rozhodně být nemohou.
Ti kluci v zelených uniformách ze San Diega či New Yorku, vybavení nejmodernějšími zbraněmi, jsou faktickým represivním nástrojem proamerické okupační správy Iráku. Oni v Iráku nejsou doma, nemají tam co pohledávat, domácí lidé o ně nestojí. Přesto setrvávají v cizí zemi a zabíjejí tam partyzánské bojovníky i civilisty včetně dětí, zavírají do věznic po stovkách nevinné lidi a někdy i mučí. Tamní obyvatelstvo terorizují a ponižují nerespektováním jejich zvyků, tradic, náboženského smýšlení a náboženských svatyň, bojovou činností ničí jejich domovy, jejich zdraví i životy. Proto vlastenci proti nim (a proti okupační správě) bojují jediným způsobem, který je v daných podmínkách možný – vedou partyzánskou válku.
Ti kluci v zelených uniformách a jejich civilní poradci včetně izraelských jsou pravou příčinou toho, že bohužel v Iráku umírají i jiní mladí Američané a další cizinci, kteří přijeli do Iráku se záměrem skutečně Iráčanům v jejich těžkém životě pomoci a přispět ke znovuvybudování americkými nálety a bojovými akcemi poničené infrastruktury. Ono se na ulici těžko rozeznává, který cizinec přijel do Iráku s čistými úmysly a který je tam na špinavou práci pro americkou vládu.
>Ale Karle, nikdy me neudela vrazda
>cloveka statnym. Ani v Iraku ani trebas v Dolnich Vrbkach.
>V tom se velice moc rozchazime. Ve skutecnosti jsem vlastne
>velice rad, ze mam tento zuzeny obzor a nedostatek mysleni
>ze za vrazdou vidim jen a jen zase vrazdu.
>Jak to vysvetlis svym detem a vnoucatum?
Domníváš se snad, že člověk zabitý americkou bombou, raketou, tankovou střelou je na tom líp, než zabitý střelou ze samopalu nebo po domácku vyrobenou bombou?
Podle mě každý mrtvý je ztráta jedinečného lidského života. Rozlišovat pak lze jen, přišel-li člověk o život naprosto bezdůvodně při válečné akci agresora nebo vědomě se vystavil nebezpečí smrti v zájmu svého národa a vlasti anebo v zájmu světovládných plánů americké vlády. Pokud někdo jde dobývat cizí území, musí s možností své smrti počítat a když se jí dočká, je to smrt zasloužená. Je to odplata.

38098

06.12.2004 22:50

Ukrajina - velká reality show?

RE: Ukrajina - velká reality show?

Karel z Čech 212.?.?.?

>Karlicku, ja jsem trosku pomaly, vies?
>Za to, ale vim, ze jsou lide, kteri si jenom a
>jenom stezuji. Pro ne je vsechno negativni. Oni
>jsou nespokojeni tim okamzikem, jak rano otevrou
>oci.

> Podivej, se trebas
>na svoje prispevky. Najdi me jen jeden, kdy jsi napsal
>ze neco je dobre. Neco s ceho mas jen trochu radost.
>Vis, co myslim. Dejme tomu, ze jsi zde napsal 100
>prispevku. Je tam jeden positivni ?
>
Lojzíku, tady na Zvědavci je takový systém, že se můžeš podívat na jednu stránku a tam máš všechny příspěvky od jednoho autora. Jsou spočítané a můžeš si je přečítat do alelujá.
Tak si můžeš najít i moje příspěvky a najít si tam pozitivní i negativní.
Abys ušetřil čas a námahu, tak ti mohu předem říci, že např. každá zpráva o zabitém okupantovi v Iráku nebo kolaborantovi ve mě vyvolává velkou radost. Říkám si, zase o jednu zlou duši na světě míň.
Jinak radostí ve svém životě mám poměrně dost. Jsem slušně hmotně zabezpečený a sám svým vlastním pánem. Moje práce mě baví. Pracuji pro různé lidi mimo jiné i z Kanady a USA. Stýkám se přitom s lidmi, pro které není problém být zítra v Emírátech, pozítří na Kubě a popozítří třeba v Manile nebo v některém africkém městě.
Mám i další záliby, mimo jiné i tu, kterou mi tady Včelička neustále závidí.
Potěšení mám z dětí i vnoučat. Přál bych si pro ně lepší svět, než je ten dnešní, ovládaný loupeživým americkým četníkem. Proto ode mě nemůžeš očekávat pozitivní příspěvek, který by se týkal americké vlády a její politiky.
Lidi tvého druhu lituji, že mají pouze velmi zúžený obzor a následkem toho nedostatek kritického myšlení.

38079

06.12.2004 18:04

Nový izraelský plán na zlepšení komunikací je vnímán jako apartheid

Nový izraelský plán na zlepšení komunikací je vnímán jako apartheid

Karel z Čech 212.?.?.?

Izraelská drzost nezná mezí. A ještě by chtěli, aby jim Evropa apartheid financovala. Bušistánci jsou jejich kamarádi, tak ať jim hlupáci platí sami. Tam se najde i dost dobrovolných dárců. On už jim to Jirka z Křoví politicky vysvětlí.

38069

06.12.2004 17:40

Výměna baterie

RE: Výměna baterie

Karel z Čech 212.?.?.?

>pouze pro doplneni informace: nepletete se, co se voltu tyce
>a USA,

V ČSR bylo také 110 V - před nějakými 50-60 lety. Jen doufám, že se do té doby 100 let za opicemi nebudeme již vracet, abychom se technicky přiblížili našemu nehynoucímu vzoru moderního pokroku.

38064

06.12.2004 16:02

Ukrajina - velká reality show?

RE: Ukrajina - velká reality show?

Karel z Čech 212.?.?.?

>>Dyt co z te emeriky mame? Jen debilni filmy a odpadni
>>kulturu stupidnich hamburgro/popcorcorn/cocacola konzumentu
>>u TV.
>>trodas -- 82.?.?.?
>>

>Pockejte az budete dospely.

Lojzo,má-li trodas čekat, až bude dospělý, tak ty už dospělý nikdy nebudeš. Znáš to, jak ve stáří se člověk navrací do dětských let. Tak ty už jsi jistě někde na úrovni MŠ a směřuješ k jeslím.
Hájíš tady právo na svůj odlišný názor, ale jiným právo jejich názory upíráš. Každého s jiným názorem považuješ za nedospělého a nevzdělaného.
Není to náhodou tím, že nedospělý a nevzdělaný jsi ty sám?
Kdy už to konečně pochopíš???

38063

02.12.2004 16:24

Microsoft si dláždí svou cestu do EU miliony

RE: Microsoft si dláždí svou cestu do EU miliony

Karel z Čech 212.?.?.?

>A budte na tu svoji zlodejnu jeste hodne pysny jako je pan
>Karel z Cech.

>

Ale pane 68, co na mě tak zhurta? Já jsem se snad přiznal, že jsem někde něco ukradl? Nebo že jsem na nějakou krádež pyšný? Už si také vymýšlíte, jako někteří jiní zdejší přispěvatelé!
Čtěte písmenko po písmenku, slovo po slově a větu za větou a než dojdete na konec věty či odstavce, nezapomeňte začátek. Jen tak vám čtený text dá jeho správný smysl.
A přitom vězte, že Japonci se dostali na světovou špičku tím, že "zpirátili" co se jen kde dalo a nyní to vyrábějí a výhodně prodávají. No a až opět v Japonsku vyhoří továrna na procesory, tak nám zase počítače na celém světě podraží. Ne, že bych si to přál, ale již se tak v 90. letech stalo.
Vyspělá americká technika by nám mohla krachnout, kdyby japonci se jednou rozhodli nejít na pár dní do práce. Není to tam ale zvykem, tak se nemusíme bát.

37966

02.12.2004 16:08

Microsoft si dláždí svou cestu do EU miliony

RE: Microsoft si dláždí svou cestu do EU miliony

Karel z Čech 212.?.?.?

>Jestlize jste si nacerno okopiroval program a uzivate ten
>program, tak jste okradl majitele toho programu o jeho zisk,
>ktery by mel, kdyby jste si koupil licenci na pouzivani toho
>programu. Zeptejte se na to pravnika, jestlize to nedokazete
>pochopit.

Pane 68, jestliže jste si legálně okopíroval program, např. Operu a ten používáte, tak jste okradl majitele toho programu o jeho zisk, který by měl, kdyby jste si koupil licenci na používání tohoto programu, pokud on by chtěl na prodeji licence tohoto programu vydělávat.Zeptejte se na to pravnika, jestlize to nedokazete pochopit.

Pokud by každá znalost, vědomost, dovednost a pod. měla být šířena jen prostřednictvím prodeje licencí, tak se lidstvo může vrátit do doby kamenné nebo ještě starší. Vůbec pane 68, zaplatil jste licenci za to, že před 10.000 lety na blízkém východě začali lidé zdomácňovat divoké kozy a pěstovat obilí? Nápad chovat divoké kozy jako domácí zvířata byl také softwarový program a pro další vývoj lidstva mnohem důležitější, než třeba 100 windows.

37964

02.12.2004 15:52

Microsoft si dláždí svou cestu do EU miliony

RE: Microsoft si dláždí svou cestu do EU miliony

Karel z Čech 212.?.?.?

>trosku vam usiel pojem dusevne vlastnictvo. uz sa o tom
>poslednych par desatroci obcas hovori.
Pane _van -- 195.?.?.?
Ponechme stranou stránku právní - ta je daná zákonem a pohleďme na věc z hlediska morálky. Duševní vlastnictví jsou přece i články zde zveřejňované i komentáře čtenářů k nim. A přece nikdo nevybírá poplatek za přečtení. Každá kniha je zhmotnělé duševní vlastnictví a přesto mnohé knihovny vám knihu zapůjčí k přečtení i zcela bezplatně. Autor má přece nárok, aby každý, kdo si jeho dílo přečete, mu za použití duševního vlastnictví zaplatil - no a ve skutečností nezaplatí. Nezaplatí dokonce ani za opotřebení knihy jako svazku papírů.
Na intertetu máte miliony stránek a každá z nich je duševním vlastnictvím nějakého autora. Za prohlížení stránky (za přístup)autor nevybírá poplatek (někdy také vybírá). A nárok by určitě mě, je to přece jeho duševní vlastnictví.
Chápu jistý rozdíl, jestli napíši povídku, román, filmový scénář nebo softwarový program. Vše je však stejné duševní vlastnictví, stejně chráněné. Přesto i celou řadu programů si mohu zdarma z internetu stáhnout. Rozdíl je pouze v tom, že někdo na svém programu hodlá vydělávat, jiný nikoliv.

37962

02.12.2004 15:29

Microsoft si dláždí svou cestu do EU miliony

RE: jiste ze jsou to uplatky

Karel z Čech 212.?.?.?

Pane 68, vy jste klepnul hřebík na hlavičku. Software pro počítač potřebuji, jinak mi z té bedny nic nevyleze, ale licence mi je naprosto k ničemu. Tak proč bych si ji měl kupovat?

37961

02.12.2004 14:46

Ukrajina - velká reality show?

RE: Ukrajina - velká reality show?

Karel z Čech 212.?.?.?

Pane Nohejl, máte úplnou pravdu v tom, že vždy a všude se najdou profesoři, co považují za svojí povinnost upozornit na nepříliš přesný překlad a i na nedokonalý pravopis diskutéra. Když však třeba na BL Čulík vyzval znalce, aby mu s překladem článků pomohl, tak nepochodil. Opravovat jedno slovo nebo jednu větu je snadnější, než rychle přeložit delší článek nebo cokoliv napsat a vystavit se tak případné kritice.

Snaha takových "profesorů" o narušování diskuze by se jistě dala eliminovat poučením, jak psát příspěvky, aby prošly cenzurou. Prostě poukazy na gramatické chyby nepřipustit.Vždyť i sebepečlivějšímu přispěvateli sem tam nějaká ta chybička (i hrubka), nesouvislá věta, přepsání, chybějící písmeno, chybějící slovo atd. při odesílání komentáře unikne. Inteligentnímu čtenáři to dojde a chybičku omluví a pomine.

37960

02.12.2004 12:27

Ukrajina

RE: Ukrajina

Karel z Čech 212.?.?.?

.>Uz tech osobnich urazek s vasi strany tady
>bylo dost pane Lev. Snazte se chovat jako
>dospely clovek a ne stale jako trpaslik.
>

Pane Lojzo,
statistiku osobních urážek zde na Zvědavci dělat nehodlám, ale z diskuzních příspěvků za několik posledních dnů či týdnů mám dojem, že v počtu osobních urážek jste daleko a daleko vpředu před panem Lvem

37958

01.12.2004 19:29

Ukrajina - velká reality show?

RE: Mam kamarda kterej

Karel z Čech 212.?.?.?

Petře Veliký, jen tak pro úplnost, ČSSR zanikla v r. 1990 a ČSR posledního prosince 1992.

37923

01.12.2004 19:17

15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých

RE: 15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých

Karel z Čech 212.?.?.?

>V takovém státě, jako bylo Československo a je Česká
>Republika, mě žádná špinavost nepřekvapí. Politické a
>ekonomické kauzy jsou tím špinavější čím výše sahají.
>Myslím, že je zcela jedno zda je u moci ODS, ČSSD, Komunisti
>nebo jiná havěť, k moci se zpravidla vždy dostanou
>bezpáteřní dravci, kteří se neštítí čehokoliv, jen aby se
>dostali ke korytu, k penězům a k moci.

To je obecná skutečnost, která platí nejen pro ČR a ostatní postsocialistické státy, ale i pro vyspělé západní demokracie a samozřejmě i pro USA.
Rozdíl mezi občany vyspělých demokracií a nových demokracií je ten, že nás to nijak nepřekvapuje, protože v tom žijeme již desítky let, kdežto (mnozí) občané vyspělých kapitalistických států si tuto pravdu teprve uvědomují a to ještě velmi neochotně. Prostě nás už bída housti naučila (jako Dalibora), občané v západní Evropě a v USA se k takovému učení postupně probopuzejí - dokud se měli dobře, tak jim to bylo šuma fuk.
(Pro případné zdejší kritiky - negeneralizuji, hovořím o většině občanů, ze které pochopitelně je mnoho výjimek.)

37922

01.12.2004 12:33

Vedení Jukosu prchá z Ruska

RE: Vedení Jukosu prchá z Ruska

Karel z Čech 212.?.?.?

Klasické národní státy vznikaly a přetrvávají v Evropě a částečně v Asii, kde je však dost států mnohonárodních. V Americe Severní ani v Jižní se o národních státech nedá hovořit a obdobně je to i v Africe. Ani Arabové nemají národní stát. Arabské, Africké i Americké státy jsou produktem koloniálního dělení světa.
Problém s židy a Židy je zde velmi často diskutovaný. Jsou Židé národ nebo jen jako křesťané věřící určité církve? Židé jako národ jsou jistě sporní, neboť mezi etnickým Židem z Judeje a židovským Chazarem je jistě etnický rozdíl. U černých (sefardských) židů je tento etnický rozdíl patrný na první pohled.
Mohou tedy lidé různého etnického původu - běloši, černoši, tataří a pod. tvořit nový, resp. staronový národ za situace, kdy jeden žije v Izraeli, druhý v NY třetí třeba v Moskvě? Skutečně zapeklitá otázka pro etnografa. Normální člověk by asi řekl, že nikoliv, že židé jsou pouze náboženskou skupinou. S tím však židé jistě souhlasit nebudou, protože k čemu by náboženská skupina potřebovala samostatný stát? Je snad stát budhistů, křesťanů, muslimů, hinduistů aj.?
Co jsou tedy Židé? Mnohonárodní skupina lidí vyznávající stejné náboženství a mající společný jazyk hebrejštinu, vedle jazyka mateřského, jazyka státu, kde se narodili, která se považuje za ostatním lidem nadřazená, za národ bohem vyvolený. A pouze z tohoto vyvolení pak vyplývá, že možná jsou národ svého druhu.

37899

01.12.2004 11:53

Výměna baterie

RE: Výměna disku - brzdy

Karel z Čech 212.?.?.?

>Jo, na aute mam najeto 50000 km a odesly mi brzdove desticky
>a kotouce.
Kotouče by skutečně měly vydržet. Patrně jste jezdil s destičkami sjetými na kov a to kotouče poškodilo. Mám na felici najeto přes 200.000 a kotouče jsou dobré.

>Pokud jsem mel jeste vymenou oleje gratis za koupeni auta u
>nich, chodil jsem tam vymenovat olej. Nyni chteji 80 dolaru
>za vymenu oleje. Labor (poplatek za praci) je u vetsich
>autoopraven hrisne drahej.

Stále žiji v domnění, že výměna oleje v servise i s prací mě příjde levněji, než kdybych si olej kupoval sám v obchodě a sám si prováděl výměnu. Servis kupuje velká balení a tedy za podstatně nižší ceny. Možná, že už to není pravda, ale je to tak jistě pohodlnější. Auto mi odvezou a za půl dne přivezou až ke kanceláři i s fakturou. Tak co bych se staral.

37898

01.12.2004 11:36

Výměna baterie

RE: Klic 15

Karel z Čech 212.?.?.?

Máte pravdu, včera jsem se díval v obchodě a skutečně již i 15 a 16 jsou v běžných sadách. No dlouhou dobu jsem klíče nekupoval, protože běžně jezdím s každou blbosí do servisu. Ve starých sadách však takové klíče skutečně nebyly.

37897

01.12.2004 11:31

Ukrajina - velká reality show?

RE: Ukrajina - velká reality show?

Karel z Čech 212.?.?.?

>Myslím, že státní majetek Ukrajiny byl již privatizován,
>jinak řečeno, není co ukrást, takže důvod exponování
>západu, zejména USA není ekonomický. Pochopitelně, že by
>šlo o skutečnou snahu o zlepšení poměrů, na to lze hned
>zapomenout.
Však ono se vždycky ještě něco najde, co lze velmi lacino koupit. Navíc u nás končí zahraničním investorům dańové prázdniny a tak je třeba posunout se dále na východ.
Také McDonaldy a hypermarkety potřebují další odběratele a Ukrajina ve velký trh.

37896

01.12.2004 11:21

15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých

15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých

Karel z Čech 212.?.?.?

Ještě dodatek k mému předchozímu rozdělenému komentáři:
Popsaná situace se nám nemusí líbit. Proto v zájmu objektivity je třeba uvážít, co by se stalo, kdyby po listopadu bylo komunistům podnikání znemožněno.
V tržních podmínkách nikdy nemůže vzniknout nějaké vakuum. Pokud by se neetablovali v podnikatelských elitách bývalí vedoucí komunisté, tak by namísto nich stejným způsobem zde fungovali zahraniční podnikatelé a to v podstatně větším rozsahu, než dnes. Tedy jde pouze o posouzení, co je pro obyčejné občany lepší? Aby státní majetek rozkradli zdejší komunisté nebo zahraniční vlčáci? Ti zahraniční, již dnes po využití daňových prázdnin zdejší podniky zajírají a stěhují se dále na východ, na perspektivní Ukrajinu. Zdejší komunisté v ČR zůstávají a zajišťují tím lidem práci i do budoucna.
Tedy závěr: měli jsme štěští v neštěstí, že stát rozkradli většinou zdejší komunisté.

37895

01.12.2004 11:03

15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých

15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých

Karel z Čech 212.?.?.?

Pokračování
Za Klausovy vlády v zájmu vzniku nové podnikatelské elity se zhaslo a úspěšní zbohatlíci se stali médii obdivovanými VIP. Akce "čisté ruce" Zemanových soc. dem. byla jen aktem závisti, protože na další rozkradení toho pro ČSSD již mnoho nezbylo.
Tak dobře, jako se mají podnikaví bývalí vyšší komunisté dnes, by se nikdy za vlády komunistů mít nenmohli. Listopad 1989 byl pro ně šťastnou událostí a příležitostí, ve kterou sotva kdy předtím mohli doufat. Ti mají skutečný důvod oslavovat listopad 1989 jako událost, která jim umožnila nejen zachování, ale i rozšíření a trvalé zabezpečení jejich privilegovaného postavení a vysokého životního standardu ve společnosti, založené na soukromém vlastnictví majetku.
Podle hesla "přej a bude ti přáno" (někteří, jen ti podnikavější a chytřejší) bývalí vysocí komunisté vytvořili s bývalými úspěšnými kšeftmany novou elitu společnosti.

37894

01.12.2004 11:02

15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých

15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých

Karel z Čech 212.?.?.?

Zatím co v listopadu náhle vyrostlí nadšenci se začali zabydlovat v parlamentu a ve státní správě, tak vyšší komunisté, kterým toto bylo znemožněno, zakládali obchodní společnosti, ve kterých bohatli využíváním svých dřívějších kontaktů k převádění zisku a majetku státních podniků na soukromé nebo přecházeli na vedoucí funkce nově vznikajících bank a pojišťoven. Podle starého hesla já na bráchu, brácha na mě, se rozkradení státu za účinné pomoci nové politické elity úspěšně zdařilo.
Za komunistů si ani vedoucí komunisté nemohli dovolit cokoliv, protože museli brát ohledy na ostatní vysoké komunisty, lidskou závist a pod. Hrozilo jim nebezpečí, že o sinekury mohou přijít. Kšeftmanům - zelinářům, řezníkům, obchodníkům s pašovaným zbožím a pod. zase hrozilo nebezpečí trestního stíhání za rozkrádání a tak své majetky na odiv raději nevystavovali.
pokračování

37893

29.11.2004 23:42

Ukrajina

RE: Ukrajina

Karel z Čech 212.?.?.?

>budete ještě rádi na strýčka Bushe vzpomínat... Čína se
>nikdy z nikým nemazlila, demokracie je sprosté slovo a
>individualita je přežitek... Tváří v tváře této profilující
>se žluté despocii vybledne vše. (Amerika byla taky svobodná
>a pokroková...)

>
Také podle jistých prognóz v zájmu ochrany před nebezpečím čínského vlivu Amerika a Evropa přestoupí na islám jako nejvhodnější náboženství sjednocující komunitu. Jsem zvědav, co tomu bude říkat Jirka z Buše, až k tomu v blízké budoucnosti dojde. Bude se bratřit s Usámou a prosit Saddáma za odpuštění.

37806

29.11.2004 23:22

Vedení Jukosu prchá z Ruska

RE: Vedení Jukosu prchá z Ruska

Karel z Čech 212.?.?.?

>nevím, čemu se kdo diví, třetí světová nabírá na obrátkách.
>šaškárna kolem daní je stejnou fraškou, kterou použili pro
>zatčení al capona. podstata je jinde. a po beslanu a pokusu
>vyvolat občanskou válku na ukrajině se halt putýnka už
>pořádně nasral.

>a tohle není nic, proti překvápku, které rozjel, a zapojili
>se i číňani. hezky světu předvedou, jak se lze zbavit
>bezcenných zelených papírků a konvertovat je do reálných
>aktiv, aniž by si toho většina lidí všimla a nějak se to
>projevilo ve zvýšeném tlaku na oslabení dolaru. nejsou to
>žádní blbci a řešení, které vymysleli je velmi elegantní[smích]

>ale ať si na něj přijde každý sám.

No nevím, ale zatím Putin spíš drží s bušisty než s Čínou a ropu Číně dát nehodlá :
http://www.tyden.cz/text.asp?rid=8&show=text&tid=12826

37805

29.11.2004 23:09

Výměna baterie

RE: Výměna baterie

Karel z Čech 212.?.?.?

>V mem okoli, si kazdy hloupy american vymenuje baterie v
>hodinkach sam, nebere si ani hodinky, doma si vynda baterii
>aby vedel co potrebuje a v obchode si koupi novou.

>
>
teda pane Včeličko, to se divím, jak to "každý hloupý američan" zvládne? Vždyť otevřít hodinky je odborná práce a i americký profesionální servisman umí jen vyměnit celý modul, v daném případě vyměnit celé hodinky. Konzumní společnost na žádných opravách nemá zájem, protože to brzdí spotřebu.

Navíc zahraniční firmy nám zavádějí nové pokrovové zvyky. Dřív si každý motorista vyměnil brzdové destičky sám. Když jsem to nyní chtěl udělat v zájmu urychlení opět sám, zjistil jsem, že výrobce namísto běžné matky na klíč č. 14 dává matku na nestandartní klíč č. 15. Poradil jsem si, protože každý trochu šikovnější Čech si poradit dokáže, ale pro příště si tedy musím opatřit ještě klíč č. 15. Náhodou jsem o tom pak mluvil s pracovníkem z autoservisu a ten mi potvrdil, že výrobce si takovým způsobem pojišťuje, aby motoristé s každou prkotinou jezdili do servisu.

37804

29.11.2004 22:51

Výměna baterie

RE: Výměna baterie

Karel z Čech 212.?.?.?

Jakýpak podvod? Když výrobce (nebo obchodník) není ochoten vyjít zákazníkům vstříc a prodávat samostatně nabíječky, tak jiné řešení nebylo. Nevím, jak je to s nabíječkami na akumulátory kamer u nás - zatím jsem další nepotřeboval, ale nabíječku na akumulátor mobilu mohu sehnat pomalu na každém roku za pár šupů.
Proč kvůli nějaké pitomině kupovat celý nový výrobek? Vždyť je to zbytečné plýtvání.

37803

29.11.2004 22:38

Výměna baterie

RE: Výměna baterie

Karel z Čech 212.?.?.?

>A prestan uz lhat. O Lojzovi tvrdis, ze je
>Mikin uz dele nez mesic.

>
>

Ale, ale Ben Hure, co takové rozčilování. Že Lojza není Mikin si myslím je nám všem po celou uvedenou dobu zřejmé. Označení Lojzy "Mikine" se používá ne jako nadávka - to by Stwora nepřipustil, ale jako charakteristika člověka. Mikin je zde na Zvědavci osoba proslulá jistou povahou.
Stejně tak seržant leho zcela jistě není seržant a ani profesor 68 nebude žádným profesorem. Snad jen doktor Včelička je skutečným lékařem. Jedná se o oslovení a titul, který rozhodně není uražlivý - snad kromě seržanta, pokud leho má ve skutečnosti vyšší hodnost - a danou osobu jistým způsobem charakterizuje.

37802

29.11.2004 15:04

Výměna baterie

RE: Výměna baterie

Karel z Čech 212.?.?.?

Nejen každý hodinář v ČR vám rád prodá baterii do hodinek a zdarma ji i vymění, ale i každý vietnamec na tržišti, který Vám stejnou baterii prodá za poloviční či třetinovou cenu.

37787

26.11.2004 13:43

Ukrajina

Ukrajina

Karel z Čech 212.?.?.?

Jaká je momentálně situace v Kyjevě na náměstí Nezávislosti :
http://www.1plus1.tv/video/camera.php

37592

26.11.2004 13:04

Pohádka na dobrou noc pro socany, kterým jen slovo ODS nahání hrůzu

RE: Pohádka na dobrou noc pro socany, kterým jen slovo ODS nahání hrůzu

Karel z Čech 212.?.?.?

>pane Karle, to ovsem vy, nemyslite vazne. Vy vazne zde
>mluvite o americke politice a ocekavate, ze to mohu brat
>vazne?
>Mluvite o komunistech jako moznou nahradu za tunelare, to
>take mam brat vazne, nebo jste to vy, ktery si zde dela
>prdel.
Pane Včeličko, už jsem Vám tady napsal, že svojí bujnou fantazií si dost věcí domýšlíte a to naprosto jinak, než by se podle pravidel logiky dalo předpokládat. Pozoruji u vás i problémy se čtením. Než dojdete na konec věty, zapomenete, o čem byl její začátek. Možná to souvisí s věkem a čeká nás to každého.
>
>Co se tyce me doktoriny, ta snad s politikou nema nic
>spolecneho a dalo by se tvrdit, ze ani nemuze potvrdit me
>IQ.
Ba právě, politika se na medicíně neučí a lékaři jsou zpravidla zaměřeni jiným směrem, než na politiku. S IQ to nemá nic společného.
>Proste, musel jsem chodit dele do skoly, protoze jsem to
>hned z pocatku nepochopil [smích]
To se mi na vás líbí, že si dokážete udělat legraci i sám ze sebe.
>
>Nemusite me brat vazne, ja se totiz vazne neberu sam [smích] jak
>to ctu, tak zjistuji, ze je to asi moje ostravstina [smích]
>ktera vam dela problem

Ostravaci kratke zobaci mi nikdy nedělali žádný problém. Měl jsem to štěstí mezi nimi pár týdnů pobýt. Když to tak vemu, tak asi není mnoho míst, kde jsem nějakou dobu nepobyl.

37590

26.11.2004 12:32

Ukrajina

RE: Ukrajina

Karel z Čech 212.?.?.?

>Karlicku, ano. Ty jsi ted v takovem stadiu sveho
>soukromeho studia, ze se ti neda odporovat. Neni
>nic ted v soucasne dobe, nez te nechat tak. Ta tva
>"zidofobie" te jednou prejde, kdyz budes studovat
>dejiny s jinych pramenu. Kdyz ne, budes jeden s
>tech Nohejlovcu a Albertovcu a budes si myslet
>az do sve nejzasi smtri, ze ve vsem maji prsty
>Zide.
>

Lojzíku, jednu a tutéž myšlenku tady omíláš již několik týdnů. Co tak zkusit přijít třeba s nějakým argumentem, že nemám pravdu?

37587

26.11.2004 12:28

Ukrajina

RE: Ukrajina

Karel z Čech 212.?.?.?

Nevín nakolik si jsou Ukrajinci vědomi toho že volí pouze mezi menším a větším zlem, nikoliv mezi tragickou minulostí a radostnou budoucností. Kdo však dokáže v dnešním složitém světě rozhodnout, které to zlo je skutečně menší?

37586

26.11.2004 12:16

Microsoft si dláždí svou cestu do EU miliony

RE: Microsoft si dláždí svou cestu do EU miliony

Karel z Čech 212.?.?.?

>
>Presne tak mluvili mluvili komunisticti zlodeji pri
>znarodnovani soukromych podniku.

>
Vážení,
zklamali jste mě, čekal jsem, že to svaté vlastnictví bude hájit víc lidí ze země zaslíbené, jež jen profesor 68.
Možná to svědčí o tom, že ta svatost ve 21. století již není tak svatá, jak tomu bylo v minulosti. Jak jde čas, mění se i hodnoty.

37585

26.11.2004 12:03

Vedení Jukosu prchá z Ruska

Vedení Jukosu prchá z Ruska

Karel z Čech 212.?.?.?

Je skutečností, že v politickém boji jde o zájmy obyčejných lidí zpravidla až na posledním místě. V tomto případě si myslím, že jde hlavně o dvě věci :
1) Putin chce odstavit a zlikvidovat nepohodlné oligarchy
2) chce získat větší státní vliv nad těžbou ropy.

Protože nemůže přistoupit ke státnímu vyvlastnění, tak vyvlastnění provede oklikou přes prodej části JUKOSu německé firmě, svázané s ruskými firmami. Prodej Jukosu bude proveden za zlomek jeho skutečné ceny. Bude sice provedena dražba, ale jsou propracované metody, jak dražbou prodat majetek předem určenému zájemci.

Víme, že svět není černobílý. Jak to to bylo jednoduché, kdyby byl pouze barevný. Jenomže věci se ve své podstatě dějí zcela jinak, než jak to navenek vypadá. Záměry účastníků jsou skrývány za líbivá a veřejnosti snadno pochopitelná hesla.
Přikládám dva odkazy : http://libinst.cz/clanky.php?id=437
a http://libinst.cz/komentare.php?id=67 na odbornější články, ale ani ty nelze samozřejmě brát doslova, neboť tendenčnost z nich přímo čiší.

37583

25.11.2004 23:06

Sirka

RE: Sirka

Karel z Čech 212.?.?.?

>
>Dobrý postřeh. Musím si dát příště pozor. Na ten patos. [mrknutí jedním okem]

Ale snad ani ne. Nechal bych tomu volný průběh. Za to, co si zvířata s námi lidmi vytrpí, si trochu toho patosu určitě zaslouží.

PS : Snažil jsem se napsat trochu smysluplný komentář, ale raději jsem ho smazal, abych článek a diskuzi nedevalvoval. Je mnohem jednodušší hádat se s názorovými odpůrci, než napsat něco trochu slušného k hezkému povídání o krásném vztahu člověka a zvířete.

37559

25.11.2004 22:04

Ukrajina

RE: Ukrajina

Karel z Čech 212.?.?.?

Lojzo, přece sám dobře víš, že o tom, co udělá nebo řekne loutka v bílém domě rozhoduje sbor poradců příznačně zvaný Kabala.

37558

25.11.2004 20:49

Microsoft si dláždí svou cestu do EU miliony

RE: Microsoft si dláždí svou cestu do EU miliony

212.?.?.?

>V Cesku existuje tak
>20 lidi, jenz si winblows koupili. Ja ne [smích] Zlaty stary
>Win2k [smích]

Trodasi, přidej, ať má Mrkwosoft radost! Na počet 10 milionů obyvatel aspoň 25 lidí. Žádného osobně neznám, ale chápu, že by se takovou svojí hloupostí nikdo nechlubil.

37556

25.11.2004 20:42

Pohádka na dobrou noc pro socany, kterým jen slovo ODS nahání hrůzu

RE: Pohádka na dobrou noc pro socany, kterým jen slovo ODS nahání hrůzu

Karel z Čech 212.?.?.?

Pane včeličko, je s vámi legrace, ale co kdybyste také někdy zkusil mluvit trochu vážně. Nevím, jestli jste skutečně lékař a tedy politice naprosto vzdálen a nebo Drahoslav, mazaně se vydávající za naivního. Není to podstatné. Pokud však máme zájem na udržení jisté úrovně diskuze, nelze setrvale jen plácat bezobsažné vlastní duchaplnosti.

37554

25.11.2004 20:29

Pohádka na dobrou noc pro socany, kterým jen slovo ODS nahání hrůzu

RE: Pohádka na dobrou noc pro socany, kterým jen slovo ODS nahání hrůzu

Karel z Čech 212.?.?.?

>
>Skatulkovani mam velmi nerada, ale jak vidite deleni
>politickych stran za prekonane?Stiraji se rozdily mezi nimi
>a jejich programy?Jake jsou potreby soucasneho spolecenskeho
>vyvoje?A hlavne, kam onen zmineny smeruje?

Paní Ajo, to je dost komplikovaný probvlém, politickými teoretiky dosud nedostatečně řešený. Dělení politických stran na pravicové a levicové prošlo v minulých staletích určitým vývojem. Od původního dělení, kdo jak sedí v anglickém parlamentu přes marxistické dělení podle poměr k hájení zájmů kapitálu v 19. a v 1.pol. 20. století. Někdy od 60. a 70. let takové dělení postupně ztrácí stále více smysl.
V současnosti u nás každá politická strana má ve svém programu jak prvky politiky pravicové, tak i levicové. V praxi dnešní ČSSD provádí pravicovější politiku, než dělala ODS. Proto by bylo na místě dělení jiné, podle jiných kritérií.
Uznejte sama, která politická strana v reálném politice v USA je stranou levicovou, (pomineme-li bezvýznamnou komunistickou stranu USA)? Jistě žádná. Proč tedy používat takové dělení politického spektra? Jaký je praktický přínos takovéhoto dělení? Naprosto žádný, naopak zastírá a zatemňuje objektivní skutečnost.

37553

25.11.2004 19:15

Ukrajina

RE: Ukrajina

Karel z Čech 212.?.?.?

>Vazeny pane Zeleny.
>Byl bych nesmirne vdecny, kdyby jste napsal trochu
>vice, kdo jsou vlastne ti reziseri techto "dramatu"?
>Jinak me to svadi k tomu, ze bych si musel myslet
>ze jsem zase v hodinach nabozenstvi, kdy nam pan
>farar rikaval, ze vsechno je v rukou bozich nebo
>ze ctu prispevky pana Karla, ze je to v rukou zido-
>vskych rabinu.

Lojzíku, za vším, co se děje ve společnosti, stojí vždy jen a jen lidé. Ti méně významní režiséři procesů na současné Ukrajině dnes jednali v HAAGU.
Ti hlavní informovali svět prostřednictvím Colina Powella. Oni sami se budou však stále držet pouze v pozadí, aby na ně nebylo moc vidět a budou řídit svět pomocí peněz v zájmu národa vyvoleného.

37546

25.11.2004 12:59

Pohádka na dobrou noc pro socany, kterým jen slovo ODS nahání hrůzu

RE: Pohádka na dobrou noc pro socany, kterým jen slovo ODS nahání hrůzu

Karel z Čech 212.?.?.?

Paní Ajo, vy jste mi zřejmě neporozuměla. Já netvrdím, že se komunisté změnili. Jsem však přesvědčen, že v našem parlamentu nikdy nezískají nadpoloviční většinu, aby si mohli rozhodovat bez ohledu na ostatní politické strany. A pokud by náhodou takovou většinu získali, tak ani mezinárodní situace, ani domácí situace jim nedovolí obrátit chod dějin k socialismu, tedy pokud za socialismus nebudeme pokládat současnou EU. Proto nemám z komunistické strany žádný strach.
Naopak současné parlamentní strany takový strach mít musí, protože komunisté mohou získat větší vliv pouze na jejich úkor. A právě tato praktická obava by měla pragmaticky vést ostatní politické strany k jistému stupní sepětí s očekáváním jejich voličů, aby v konečném důsledku začali prosazovat v parlamentu skutečné zájmy občanů, namísto dosavadního zájmu o získání výhodných kšeftů a provize od lobbistů.
Tradiční i nyní používané dělení stran na levicové a pravicové pokládám již do značné míry za překonané potřebami současného společenského vývoje.

37531

25.11.2004 12:39

Pohádka na dobrou noc pro socany, kterým jen slovo ODS nahání hrůzu

RE: Pohádka na dobrou noc pro socany, kterým jen slovo ODS nahání hrůzu

Karel z Čech 212.?.?.?

Bohužel, asi ano, ale vůbec mě to netěší. Jsem pro vyzdvižení nějaké menší nové strany do parlamentu. Jenomže prakticky se to nedaří uskutečnit. Hlasy pro malé strany jsou hodně roztříštěné. Určitě by pomohlo sjednocení několika menších stran v jednu větší, ale žádný z těchto pokusů uskutečněných v posledních cca 7-8 letech se nezdařil. Příkladem byla 4koala, která se fakticky rozpadla ještě před volbami. Prostě je mnoho kohoutů na jednom smetišti. Ani v politice se nedá nic uspěchat. Možná úspěšná by byla Zifčákova metoda, ale to by chtělo mít jiný žaludek.

37529

25.11.2004 12:27

Pohádka na dobrou noc pro socany, kterým jen slovo ODS nahání hrůzu

RE: Pohádka na dobrou noc pro socany, kterým jen slovo ODS nahání hrůzu

Karel z Čech 212.?.?.?

>Karle z Cech
>Tys me neranil. Idealistovy idealy jsou nezranitelne.Ale
>pokud budes chtit,muzes je treba hodit do kose, nebo
>zmacknout DELETE.[smích]
Idealisto, vždyť mě už znáš, že tak trochu přeháním.
Můj příspěvek je třeba číst v celku, přestože jsem ho pro jistotu, aby prošel, rozdělil na dvě části.

>>3) dát hlas komunistům - pouze v takovémto případě lze se
>>změny skutečně nadát.
>To je to stejne, jako by sis rekl: Poseru si kalhoty jeste
>jednou.Jen tak,...patnact let jsou pochcane, tak je pro
>zmenu zase kokadiiim.
>No, to je teda logika[oči v sloup]roll:
S tím nesouhlasím, rozvedu to jinde.

>Nebud backora, jako pohrobci Gottwaldovi a vlez
>Underground.Ne doslova pod zem, ale vsak vis no,....do
>kotelny [chechtot]
>Ctvrta moznost je lidsky nejcestnejsi,...tak proc ne!
Ke tvé radě - čtvrtou možnost vylučuji, protože výsledku bych se už nrčitě nedožil a pokud ano, tak jistě jen jako vetchý stařec nad hrobem. V naší novodobé historii máme v politice cca 20 leté cykly. Uvidíme, co nám přinese konec vlády Jirky z Křoví.

>[chechtot] Docela usmevna historka,Karle z Cech
A skutečně pravdivá. Na möu duši.

37527

25.11.2004 12:05

Microsoft si dláždí svou cestu do EU miliony

Microsoft si dláždí svou cestu do EU miliony

Karel z Čech 212.?.?.?

Když má mrkvosoft na takové úplatky, tak tím, že si windows a ostatní produkty nekoupím, ale zkopíruji, mu neuškodím, aby mu to stálo za soudní spor. Proč cpát bohatému zbytečně ještě další peníze? Aby měl na větší úplatky?

37525

24.11.2004 19:40

Osobnostní profil amerického prezidenta G. W. Bushe

RE: Lehova blboučká židovská propaganda

Karel z Čech 212.?.?.?

Pane Idealisto, prosím vás, neshazujte tady seržanta leha. Vždyť on bude muset o svém působení na Zvědavci napsat závěrečnou zprávu a kdyby se tam zmínil o tom, že jsme ho nebrali vážně, tak by ho mohli vyhodit od zkoušky a musel by opakovat ročník. To by pak byl ještě aktivnější.

37480

24.11.2004 19:19

Pohádka na dobrou noc pro socany, kterým jen slovo ODS nahání hrůzu

RE: Pohádka na dobrou noc pro socany, kterým jen slovo ODS nahání hrůzu

Karel z Čech 212.?.?.?

pokračování :

Nemyslím si, že hlásaný strach z komunistů je důvodný. Již v polovině 90. let většinově zvítězily v Polsku a v Madarsku postsocialistické strany a k žádné změně v praktické politice těchto států to nevedlo. Dnes navíc jsme v EU.

Hlásaný strach z komunistů je od ostatních politických stran pouze trik - snaha o dosažení vlastního co největšího volebního zisku. K tomuto účelu je KAŽDÝ prostředek dobrý.

37479

24.11.2004 19:10

Pohádka na dobrou noc pro socany, kterým jen slovo ODS nahání hrůzu

RE: Pohádka na dobrou noc pro socany, kterým jen slovo ODS nahání hrůzu

Karel z Čech 212.?.?.?

>Hele, pokud mas v hlave Zelezneho a Bobosikovou, tak se me
>uz radej na nic neptej.Nebezpecnym magorum zasadne neradim[naštvaný]

Idealisto, tys mě ranil. Ty mě máš za magora a dokonce nebezpečného, protože já zde známý židobijec jsem volil Žida Železného i Bobošíkovou a pečlivě jsem oba zakroužkoval.
Musím souhlasit s Daliborem, že dnes u nás není žádná velká strana, která by si zasloužila ve volbách dostat hlas. Nezkorumpované jsou pouze strany malé a to zřejmě díky tomu, že se ještě k podílu na moci nedostaly.
Bohužel malých stran je proklatě mnoho a tak žádná z nich, pokud se nestane něco mimořádného, 5% hranici nepřekročí.
Pokud tedy se mi současný stav naší politické scény nelíbí a požaduji změnu, tak mám pouze 3 možnosti:
1) nejít k volbám - můj hlas bude poměrně rozdělen mezi parlamentní strany podle jejich skutečného zisku hlasů ve volbách,
2) dát hlas vybrané malé straně - můj hlas bude poměrně rozdělen stejně jako v předchozím případě,
3) dát hlas komunistům - pouze v takovémto případě lze se změny skutečně nadát.

37477

24.11.2004 15:57

Osobnostní profil amerického prezidenta G. W. Bushe

RE: to individum, které opět zastává funkci prezidenta

Karel z Čech 212.?.?.?

Že Bušistán je větší jak ČR, to nepochybně, ale podle čeho se má poznat, že je také lepší? Podle složení obyvatelstva jako píše Peter? Jaké složení je lepší a jaké horší? V tom by nám měl Velký Peter udělat trochu jasnějc.

No a že bušíka volily miliony lidí a věděly proč - no ukrajinského prezidenta také volily miliony lidí a věděly proč. No a co z toho? Až budou volit prezidenta v Rusku, tak také budou volit miliony lidí a budou vědět proč. Co nám tím chtěl básník Peter říci?
>Zajimalo by me co by Cesi delali kdyby tez meli neco takoveho jako 9/11 ?
Je to naprosto zbytečná otázka. Něco podobného 9/11 nás nemůže potkat, protože nemáme snahu násilně zavádět ve světě pořádky podle našeho gusta. Jsme totiž povětšině demokraté, na rozdíl od jistého zámořského z Izraele řízeného státu, oplývajícího poněkud méně přemýšlivými osobami s právem volebním, pro které podstata demokracie spočívá v možnosti televizního sledování umělecké předvolební show.

37470

24.11.2004 15:35

Osobnostní profil amerického prezidenta G. W. Bushe

RE: Osobnostní profil amerického prezidenta G. W. Bush

Karel z Čech 212.?.?.?

>>Bez pana Vcelicky by opravdu nebyl Zvedavec Zvedavcem. Ale
>kdo udelal pana Vcelicku Vcelickou ? Nafoukany a domyslivy
>"radoby intelektual" pan Taborsky, nebo pul stoleti
>politicky spici pan Karel ?

>
>
>Pánové? Netuším, který z Vás dvou či rukou nerozdílnou, jste
>udělali Dr Včeličku. Kdybyste byli od té dobroty a
>vysvětlili, nebo byť jen naznačili ctěnému čtenářstvu jakže
>takový výkon vzniká? Ptám se skrzevá časté a zcela
>originální výrony páně Dr Včeličkovy na tomto foru.

Tak nevím, na koho konkrétně je otázka směřovaná, ale pokusím se odpovědět za sebe. Jsem přesvědče, že pan Včelička skutečně existuje a nebyl nikým uměle utvořen. Vyskytoval se zde na Zvědavci jako american, Dr.Vcelicka, Drahomir Vcelicka, Neseremed PhD, Seremed PhD, vas Vcelicka, Vcelicka dávno předtím, než jsem na Zvědavce zabrousil. Tudíž odmítám odpovědnost za jeho vznik. S umělým vytvořením pana Včeličky zde přišel pan Lojza Álois, zvaný Mikin. Je proto především na něm, aby svojí představu o vytvoření Dr. Včeličky blíže vysvětlil.
Osobně prohlašuji, že mám k panu Včeličkovi kladný vztah, protože stejně jako Lojza Álois Mikin má péči o mé další vzdělávání. Navíc slibuji, že pokud se mi podaří po půlstoletém spánku se probudit, budu se snažit o svůj další politický růst, abych Lojzu Áloize dohonil i předhonil.

37466

24.11.2004 14:54

Osobnostní profil amerického prezidenta G. W. Bushe

RE: Lehova blboučká židovská propaganda

Karel z Čech 212.?.?.?

Pane Včeličko, na váš mě určený příspěvek se již nedá reagovat a tak to píši sem.
Rozhovory v Lidovkách jsem si přečetl, o Červeném Hrádku mluví několik politiků, ale nikdo z nich neuvádí, že za rozšiřování byl trest 4 roky. To jste si zřejmě spletl s něčím jiným. Stejně tak - jak roky běží, tak nám události splývají - konference na Červeném Hrádku byla někdy v létě 1989. Tedy pásku z ní jste nemohl mít již v r. 1984 - pokud jste se ve svém příspěvku nepřepsal v letopočtu.
Nejsou to však věci podstatné, abychom kvůli nim ztráceli čas dlouhým hledáním v archivech. Za podstatné naopak pokládám, že jako lékař poskytnete bližnímu svému veškerou potřebnou pomoc, bez ohledu na to, zda je bušista, sionista nebo palestinský bojovník za svobodu svého národa, či dokonce člen Talibanu nebo bojovník Al-Kajdy. Tak je to správné, protože v tomto duchu jste přísahal.

37464

24.11.2004 12:59

Ukrajina

RE: Finální řešení

Karel z Čech 212.?.?.?

To všechno se může sionistům podařit, ale na číňany a japonce budou krátcí. Ti si chazary foukat do své polévky nenechají.

37457

22.11.2004 22:47

Osobnostní profil amerického prezidenta G. W. Bushe

RE: Lehova blboučká židovská propaganda

Karel z Čech 212.?.?.?

>>Pane Táborský, pro Dr. Včeličku stejně jako pro Bilaka je
>>brojler jako bojler.
>pane Karle z Cech, urcite budete mit pravdu, kdyby nekdo
>nepropasoval zaznam na kazete vaseho zasedani, nevedel bych
>o cem zde pisete. Stejne si ale myslim, ze to byl soudruh
>Jakes a ne soudruh Bilak, ktery mluvil o bojleru.

>Take jsem si nedavno v Lidovkach precet, ze za rozsirovani
>tohoto pasku byly davany ctyri roky na tvrdo. Snazte se tedy
>psat srozumitelne z te vasi zahumenky.

>
>

Omlouvám se pane Včeličko, máte pravdu, šlo o Jakeše. Ovšem pásek běhal od října či listopadu 1989. Vaše informace o 4 letech je tedy naprosto mylná. Ovšem ani před listopadem by za rozšiřování takového pásku nemohl být nikdo soudně trestán. Nanejvýš člen KSČ mohl dostat stranický trest za rozšiřování stranického materiálu nestraníkům.

37374

22.11.2004 22:36

Muž svého národa

RE: Se vám divím!

Karel z Čech 212.?.?.?

>Zaverem :
>Kdyz si ctu vase prispevky, pripadam si jako, ze opet
>sedim ve skole na "marksaku".

To víte Lojzo, nemám VUML jako vy. Chybí mi to pravé vzdělání.

37373

22.11.2004 22:34

Muž svého národa

RE: Muž svého národa nebo muž jiného národa?

Karel z Čech 212.?.?.?

>pane Karle z Cech, tezko vam nekdo vysvetli zaklady
>ekonomie, kdyz vy ani nevite, kdo tiskne penize v cechach.
Milý pane Včeličko, peníze u nás tiskne Česká národní banka.

>Co se tyce ceny koruny versus dolar, jiste budete nadsen, ze
>par turistu se do Cech nepodiva a ze sve timto predrazene
>vyrobky si nalozite do octa.
Když nepřijede pár zblblých bušistánců, tak ČR nijak nezchudne. Náš export do USA je také skutečně minimální, takže žádná škoda nám nevzniká, jen profit, když americké zboží můžeme mít o 30 % laciněji. Export máme zaměřený jiným směrem.
Mimo jine, pamatuji si, ze moji
>rodice dostali za dolar devet korun, vexlak pak s usmevem
>nabidnul 25 korun. Jak vidite, mena se meni [smích]Zustante tedy
>nadsen, ze koruna je dnes na vrcholu [chechtot]
A to tehdy ještě koruna měla nějakou hodnotu - podle kupní síly cca 5 x tak velkou jak nyní. Dnes za USD nedostanete od nikoho ani 24 Kč. Jo časy se mění a emerická ekonomika také.
[vyplazený jazyk]

37372

22.11.2004 16:27

Osobnostní profil amerického prezidenta G. W. Bushe

RE: Lehova blboučká židovská propaganda

Karel z Čech 212.?.?.?

Seržante leho, my ty vaše mariňáky známe jen z amerických filmů. Nemyslící stroje, znající jen vojenský dril a v poklusu vyřvávající vojenská hesla. Skutečný vrchol debility. Myslet mohou jen ve svém volnu a to jen s povolením svého nadřízeného seržanta.

37357

22.11.2004 16:20

Osobnostní profil amerického prezidenta G. W. Bushe

RE: Lehova blboučká židovská propaganda

Karel z Čech 212.?.?.?

Pane Táborský, pro Dr. Včeličku stejně jako pro Bilaka je brojler jako bojler.

37356

22.11.2004 16:17

Osobnostní profil amerického prezidenta G. W. Bushe

RE: Lehova blboučká židovská propaganda

Karel z Čech 212.?.?.?

>nechapu, proc v kazde odpovedi panu Leho nadavate. Mate snad
>neco proti nasim vojakum? Nevite, ze vojak nesmy myslet, ze
>je mysleno za nej. Co chcete dokazat tim, ze urazite nasi
>armadu?

Pane Včeličko, vy jste to vystihnul. Americký voják je jen nemyslící stroj na zabíjení civilistů, který nenese žádnou odpovědnost. Sláva slavné americké armádě! A tak v bushistánu prezident vyznamenává nemyslící stroje. To by se v jiném státě stát nemohlo, vyznamenávat stroje.

Ovšem i v USA staré vysloužilé nebo porouchané válečné stroje jdou do šrotu spolu s ostatním šrotem.

37354

22.11.2004 16:00

Osobnostní profil amerického prezidenta G. W. Bushe

RE: Osobnostní profil amerického prezidenta G. W.

Karel z Čech 212.?.?.?

>Pane Karle,
>vy uz nepisete zde sve "nazory". Vy primo "soptite"
>chorobnou nenavisti ke vsemu co je spolecneho se
>svobodou, demokracii, USA a vubec pokrokem.

>Nedostatek osobniho vzdelani? Ci neschopnost konecne
>pochopit, ze svetova velmoc jako jsou US si nenecha
>vzit sve privilegia nejakou bandou hrdlorezu.
>
>
No vídíte, stačilo napsat poslední větu. Ta vyjadřuje vše. Předchozí dlouhý text jste si mohl ušetřit. Takhle jste se jen ve svých myšlenkách pěkně zamotal. Co má společného svoboda, demokracie, pokrok s privilegii světové velmoci Bushistánu? To jde dohromady jako oheň a voda. Může být jenom jedno: buď privilegia nebo svoboda, demokracie a pokrok. Vám jde především o ta privilegia.

37352

22.11.2004 15:52

Osobnostní profil amerického prezidenta G. W. Bushe

RE: Zase kecáte. seržante.

Karel z Čech 212.?.?.?

>Vy holt zijete ve svete
>zelenych mozku, my tady zijeme totiz uplne nekde jinde. Je
>mi vas v ty prtavy nedulezity zemicce hodne lito...

Nebudete tomu jistě věřit, ale nám "v ty prtavy nedulezity zemicce" je zcela jedno, koho je seržantům v zadluženém pupku světa líto.

37350

22.11.2004 15:35

Muž svého národa

RE: Muž svého národa nebo muž jiného národa?

Karel z Čech 212.?.?.?

>Ovsem z jineho soudku. Co se tyce ameriky, nechte to na me,
>ja uz se zde nejak pravdy dopatram.
Ty linky jsem uvedl, abyste neměl pouze jednostranné informace. Zdání občas klame a oficiálně šířené informace se zpravidla podstatně liší od skutečnosti.
>Vice by mne zajimalo,
>kdo tiskne penize v cechach, jaky je tam vlastne system.
>Vim, ze kdyz jsem vyrustal, ze Ceskoslovenska koruna byla
>podlozena praci delniku a rolniku. Pak se take rikalo, ze
>koruna je hneda proto, ze je podlozena hovnem. Zajimalo by
>mne, cim je podlozena dnes, nakradene bohatsvi nemovitosti
>bylo vraceno pravoplatnym majitelum, nektere hrady a zamky
Tak v tom vám moc mepomůžu. Vím jen to, že před několika málo lety jste kupoval 1 USD za 38 Kč, dnes za 24 Kč. A určitě to nebude tím, že USD je podložen iráckou naftou, která nechce a nechce téct. (I ti darební rebelanti!)
>FED nechte nam my se
>s tim vyporadame, zatim jsou hodni a pujcuji penize za 5.25
>% podle posledniho zvyseni.
Nejsem na to odborník, třeba se k vám blíží Argentina.
>Pokud penize nemate a potrebujete, je dobre si je pujcit.
>Horsi na cele situaci je, ze my uz dluzime asi trilion
>dolaru Cinanum a Japoncum. Tomu rikam terorismus.
Bez komentáře.

37347

22.11.2004 15:17

Muž svého národa

RE: Se vám divím!

Karel z Čech 212.?.?.?

>Zakladem vsech je asi jenom a jenom vase osobni nenavist
>k Zidum a vas antiamerikanismus. To jsou zakladni a prvni
>dva kroky, kdy zacatecnik se seznamuje s politikou.

Pane Lojzo, zřejmě vycházíte ze svých zkušeností a praxe vašeho okolí. V našich zeměpisných šířkách je tomu poněkud jinak, ba přímo naopak.

>Ver te me, ze pozdeji si k temto zacatecnickym krokum
>pridate znalost historie, filosofie, sociologie a na
>sve prvni krucky do sveta politiky zapomenete.
U nás se s historií, filosofií a sociologií seznamujete hned na samém počátku, ještě ve škole. Teprve pak vstupujete do praktického života.

>Vite politika to je v dnesni dobe uz opravdu veda. Jak
>byvaly president Clinton rika, ono byt politikem to
>uz neni remeslo, to uz je umeni.
A Clinton jako herec to dobře věděl. Konečně dnes má v Kalifornii zdařilého následovníka. I Bushe loutkáři docela dobře vodí, aby na veřejnosti sklízel úspěch. Když dokáže mít úspěch dřevěný Hurvínek, tak proč ne živý GWB.
>Rozumet dnesni politice, to se podari ne mnohym. Ty
>doby, kdy se vsechno svedlo na Zidy, uz jsou davno pryc.
Máte pravdu, nejdříve je třeba rozklíčovat, kdo vlastní banky a médis. Tak se dozvíte, kdo stojí v pozadí politických rozhodnutí, kdo je tím černým vzadu.
>Stejne jako se ted uz neupaluji carodejnice.
Ale upalují se a více jak v minulosti. Současný hon na předpokládané teroristy je to samé, jako hon na čarodějnice nebo hon na komunisty v 50. letech v USA.

37346

22.11.2004 12:13

Arafat zemřel na AIDS? Tak tohle je opravdu nechutné!

RE: Arafat zemřel na AIDS? Tak tohle je opravdu nechutné!

Karel z Čech 212.?.?.?

>Takze nesikovna ironia.
>
>Pozor na to, lebo tzv. "zidom" takto nevedomky pomahate
>rozsirovat ich klamstva o ich povode.

Pane, vy jste přesvědčen, že když se naučíte čínsky, že se stanete Číňanem?

37340

22.11.2004 11:09

Pouze kratičká zpráva ohledně RSS 1.0

RE: Jakub Chromy _NENI_ Nillbert Nullingsworth

Karel z Čech 212.?.?.?


>Od patku 12.11., kdy jsem zjistil, ze mne (a castecne i
>novinare MF DNES Jaroslava Kmentu) jiz od 20.10. _NEKOLIK_
>jedincu zcela _MYLNE_ zamenuje s osobou Nillbert
>Nullingswortha.

>nejsem zadny SIONISTA, nejsem ani zid. Jsem cech,
>mam liberalni nazory a ortodoxni zide jsou mi asi tak stejne
>sympaticti, jako muslimsti radikalove.

A čímpak jsi si tu poctu Jakube zasloužil?

37337

19.11.2004 23:25

15 let od sametu – čas odhalit pravdu?

RE: 15 let od sametu – čas odhalit pravdu?

Karel z Čech 212.?.?.?


>Takze se vsimam, ze
>prispivajici kteri vas tak sborove napadaji jsou ti sami,
>kteri nadavaji na zidy a fandi arabum. Z toho je mozne
>vydedukovat, ze maji podobnou povahu.

Včeličko, když jste tak všímavý, tak jestlipak jste si všiml, že se obouváme pouze do těch, kteří by nejraději vyvraždili všechny Araby a ostatní lidi, nesdílejí názor o jejich výlučnosti a nadřazenosti nad ostatními národy.
Máme podle vás tu chybu, že uznáváme právo každého člověka na život a na to, aby si o svém životě rozhodoval svobodně, bez poručníkování rasových a božích vyvolenců.

37213

19.11.2004 23:12

15 let od sametu – čas odhalit pravdu?

RE: 15 let od sametu – čas odhalit pravdu?

Karel z Čech 212.?.?.?

>Vidíte tu diskuzi
>>tady. Nikdo neví nic bližšího a jen se dohadujeme jak to
>>tenkrát mohlo být.
>-----------------------------------------------------------
>-----

>Ano, to se mi právě tady při těch debatách líbí, nikdo nic
>bližšího neví, ale mnozí ví docela určitě, že ten a ten je
>vlastně někdo jiný, a druhý zase nemá páteř, nebo je sprostý
>lhář, vůl apod.
>
>
No bohužel, mnozí z nás pamětníky některých událostí nejsme. Proč tedy nenechat pamětníka, aby nám o svých zkušenostech pohovořil? Ať se poučíme z první ruky. Profesor 68 jistě pamětníkem je. Tak nám může říci, jak byl z republiky odsunován-vyháněn. My ho pak jistě všichni společně politujeme.

37212

19.11.2004 23:03

15 let od sametu – čas odhalit pravdu?

RE: 15 let od sametu – čas odhalit pravdu?

Karel z Čech 212.?.?.?

>Pane Sedesatosmicko
>Vase provokace toleruji,nejaka legrace preci jen musi byt.
>Ale zakladat si folder,...Takova svine nejste.[smích] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [vyplazený jazyk] [velký smích]

37211

19.11.2004 22:58

15 let od sametu – čas odhalit pravdu?

RE: 15 let od sametu – čas odhalit pravdu?

Karel z Čech 212.?.?.?


>Pane Lojzo,
>
>mate pravdu. Kvuli takovym lidem, jako je Karel z Cech a
>jako je Peleska nechceme sdilet spolecnou pudu ceskou a
>spolecne obcanstvi. Je to skoda, ale je to to tak.
Ať chcete nebo nechcete, sdílet ji nebudete. O takové emigranty my nestojíme. Proto ať už byl Havel jakýkoliv, dobrý skutek pro náš národ učinil, že s vrácením občanství emigrantům z vybraných zemí nesouhlasil a nenechal se koupit.
>
>Pan Karel se se mnou prel o pevne pateri, ale on vlastne
>nevi, ze nevi, o cem mluvi, protoze nevi, co je to pater.
Páteř má ten, kdo se řídí heslem : Koho chleba jíš, toho píseň zpívej! Tak vypadá ta správná americká páteř, která by měla být naším vzorem. A my to ne a ne pochopit.


37210

19.11.2004 22:37

Ještě jednou případ Zündel

RE: Ještě jednou případ Zündel

Karel z Čech 212.?.?.?

Lojzičko,
ne levou rukou, ale levou zadní!

37207

19.11.2004 22:36

Ještě jednou případ Zündel

RE: Ještě jednou případ Zündel

Karel z Čech 212.?.?.?

>Árijče Karl von Bohmen,
>nerad bych, abyste mi nadále tykal, neboť do školy jsme
>spolu nechodili. A i kdyby , určitě bych se za Vás styděl.
TraTome kaji se, Vím, že jako příslušník řádu lidí obyčejných nejsem a nikdy nebudu roven příslušníku národa vyvoleného. Nejsem hodem, abyste si o mě své boty opucoval. Mým největším přáním a vyznamenáním může být, jen z povzdálí vám naslouchat a beze slova plnit vaše přání dřív, než na ně vůbec pomyslíte.
>S tím Beobachterem, promiňte Zvědavcem máte pravdu, ale
>přehodnotil jsem názor.
>Chodím na něj opravdu zřídka, ale má na mě blahodárné účinky.
Chápu že člověk se vyvíjí a své názory v souladu se svojí zkušeností mění. Je to přirozené, normální.
>Od přírody jsem pesimista,... pak si otevřu Beobachtera a
>přesvědčím se, že blbci ještě nevymřeli.
Máte pravdu, mohl bych vám je jmenovat, ale asi bychom se neshodli na stejných jménech.
>Mimochodem, raději se já přestěhuji do Izraele, než aby se
>ručníkáři stěhovali k nám.
Ručníkáři vám budou vděčni, když z jejich rodné země vypadnetě a svůj stát si přestěhujete nejlépe do Antarktidy, kde nebudete nikomu vadit. Tak TraTome, buď s Pánembohem a nevracej se!
>
>P.S. Přiznám se, že i já mnohdy nesouhlasím s postupy pana
>Šarona, neb se mi zdají vůči Filištínům příliš měkké.
Kdo jsou ti Filištíni? Nespletl sis náhodou tisíciletí? Tvoje názory tomu odpovídají - tedy době před několika tisíci lety.

37206

19.11.2004 22:12

Muž svého národa

RE: Muž svého národa nebo muž jiného národa?

Karel z Čech 212.?.?.?

Pane Včeličko, nejde mi o žádnou soutěž,
ale chcete-li se poučit o židovských záležitostech, zkuste následující link. Je to sice dost dlouhé, ale zato hodně poučné. A jistě uvítáte, že to není nějaká propaganda ze Zvědavce, ale skutečně židovský zdroj, tedy informace z první ruky :
http://www.volny.cz/l_kopecky/history/finkelstein/holo.html

A o tom, jak to skutečně chodí v USA se můžete poučit na dalších stránkách :
http://www.volny.cz/l_kopecky/conspiracy/FED/Obsah.htm
http://www.volny.cz/l_kopecky/conspiracy/fed.htm
a opět z pera vzdělaných američanů, tedy také z první ruky.

37205

19.11.2004 22:01

Osobnostní profil amerického prezidenta G. W. Bushe

RE: jak se amici chovaji v Falluzi ... Pan Trodas.

Karel z Čech 212.?.?.?


Asi takhle si to bušisti představují:

http://img2.kompost.cz/images/images25/obr_63425.jpg

37204

19.11.2004 21:53

Osobnostní profil amerického prezidenta G. W. Bushe

RE: Lehova blboučká židovská propaganda

Karel z Čech 212.?.?.?

>To je celkem osvedceny trik nadavat kdyz nemame zadne
>argumenty. Jenom bych chtel dodat, ze www.powerlineblog.com
>vec s ampulemi opravil. Priznam, ze puvodni zprava byla
>pekna pitomost.

Člověče seržante, vždyť vy jste to musel poznat na první pohled, že se jedná o detekční trubičky, naprosto stejné, jakými byla vybavena naše armáda po dlouhá desetiletí. Barvou a počtem proužků se trubičky odlišovaly na různé bojové otravné látky. Používaly se již do ručních chemických průkazníků, později byly automatické průkazníky v chemických OTčkách. U nás to musí poznat každý, kdo byl na vojně. A nemusel být jen u chemiků - specialistů, protože chemického průzkumáka měla i každá bigošská jednotka.
Seržante vy si z nás normálně střílíte a smějete se, když vám někdo naletí.

37202

19.11.2004 21:06

Arafat zemřel na AIDS? Tak tohle je opravdu nechutné!

RE: Arafat zemřel na AIDS? Tak tohle je opravdu ne

Karel z Čech 212.?.?.?

>už se tady psalo mnohokrát
>
>ano tady se to psalo mnohokrat, to je pravda
>
>tady se psalo a pise veci
>

Tak si lojzičko přečtěte jinde, jak rabíni přepočítávají marky, švýcarské franky a US dolary, třeba zde od Normana G. Finkelsteina : http://www.volny.cz/l_kopecky/history/finkelstein/holo_3.html

37201

19.11.2004 20:47

Arafat zemřel na AIDS? Tak tohle je opravdu nechutné!

RE: Arafat zemřel na AIDS? Tak tohle je opravdu nechutné!

Karel z Čech 212.?.?.?

>>Současní židé jsou semité proto, že se učí (kurzy skoro na
>všech židovských stránkách) hebrejštinu - semitský jazyk.
>
>To nemyslite vazne, ze nie? Osvojenim jazyka sa predsa
>rasovy povod ziskat neda.
Já si to nemyslím, ale novodobí Židé jsou o tom přesvědčeni. Jen se naučí pár slov, tak hned si dělá nárok na Palestinské území.


>Tych "vyvolencov" by som doporucoval davat do uvodzoviek,
>pretoze su to len obycajni samozvanci.
Také souhlasím, že jsou to samozvanci, ale oni sami se považují za vyvolence. A zkuste jim to vymluvit!

37200

19.11.2004 20:38

Osobnostní profil amerického prezidenta G. W. Bushe

RE: Zase kecáte. seržante.

Karel z Čech 212.?.?.?

>U nas v Americe je tomu jinak a vy si asi neuvedomujete, ze
>americti vojaci mimo jine vynalezli a dali svetu Internet
>abyste tady ty svoje blaboly mohli sirit po celem svete.
>Ktera jina armada dala svetu neco podobneho??

Seržante, nepřeceňujete se tak trochu? Který zelený mozek někdy něco vynalezl? O ničem takovém jsem ještě nikdy neslyšel. Pravdou však je, že armáda platí vědce, aby pro ní vynalézali. Mezi vědcem a zeleným mozkem je jistý drobný rozdíl, normálnímu člověku na první pohled patrný.

37199

19.11.2004 20:26

Osobnostní profil amerického prezidenta G. W. Bushe

RE: Osobnostní profil amerického prezidenta G. W.

Karel z Čech 212.?.?.?

>I bez akademiku, prumerny ctenar vi, ze kdysi byla americka
>okupace v Nemecku a v Japonsku. Zda se, ze ta okupace temto
>dvema zemim docela dost pomohla. Voni ti americti
>imperialiste ovladani tou zidovskou chaskou, nejsou vzdycky >tak moc negativni.
>
>
Americká okupace Německu i Japonsku jistě pomohla a to nejen odstranit škody, které americká armáda těmto státům způsobila.
Ovšem jsem přesvědčen, že není okupace jako okupace. Němci i japonci měli po prohrané všeobecný pocit viny za to, že válku sami rozpoutali. A celý ostatní svět je v tomto pocitu utvrzoval a požadoval na nich opatření, která by rozpoutání další války znemožnila - demilitarizace, denacifikace ....
Konal se Norimberský proces se zločinci z poraženého Německa. Lidé v Německu i v Japonsku chápali, že musí za svojí vinu nést odpovědnost a sami měli zájem, aby jejich stát je do další války nevehnal.
Irák je však v trochu jiné situaci. Žádnou válku nerozpoutal, ale byl vojensky napaden, hospodářsky zničen a přírodní bohatství tam rabují americké firmy.Navíc nebyl předmětem odsouzení mezinárodním společenství, nýbrž naopak skoro celý svět kritizuje více či opatrněji bušistán za zbytečnou vojenskou agresi, provedenou v rozporu s Chartou OSN do členského státu.
Němci i Japonci okupaci vzali jako spravedlivé nutné zlo, které musí v zájmu své nápravy vytrpět. Proto se bezvýhradně podřídili. Irák je v naprosto odlišné situaci. Jak se okupaci podřizuje, vidíme dnes a denně. Zabíjením okupantů a jejich přisluhovačů.

37197

19.11.2004 19:54

Osobnostní profil amerického prezidenta G. W. Bushe

RE: Osobnostní profil amerického prezidenta G. W.

Karel z Čech 212.?.?.?

>Chtelo by to
>trochu cestovat, cist spravnou literaturu jako treba
>Churchilla, Benese, Mitrochina a vnimat historii takova jaka
>byla, nikoliv interpretovanou lidmi, kteri maji nejakou
>vlastni agendu ci se jenom chteji stat slavnymi.


Pane leho, vaše doporučení číst správnou literaturu, tady čtu snad po desáté. O to nic. Zajímalo by mě však, zdali případně znáte i nějaké další autory správné literatury, než jen uvedené tři?
Po pravdě řečeno nedovedu si ani představit, co to je ta správná literatura a jaká je literatura nesprávná. Jaká jsou kritéria správnosti a nesprávnosti literatury? Rád bych se poučil.
Děkuji předem za odpověď.

37196

19.11.2004 19:45

Osobnostní profil amerického prezidenta G. W. Bushe

RE: Osobnostní profil amerického prezidenta G. W.

Karel z Čech 212.?.?.?

Jestlipak na snímku poznáte seržanta leho ?

http://img2.kompost.cz/images/images11/obr_63411.jpg

37195

18.11.2004 22:12

Moskit

RE: Moskit

Karel z Čech 212.?.?.?

americká armáda seržante není tím nejlepším informačním zdrojem. Pokud by mělo jít o utajení nebo mystifikaci, tak v tom ve armáda vycvičená.

37119

18.11.2004 22:02

Arafat zemřel na AIDS? Tak tohle je opravdu nechutné!

RE: Clanek jak z Rudeho Prava

Karel z Čech 212.?.?.?

Seržante leho, vy jste také všude byl, všechno viděl a všechno znáte a to nejmíň dva krát. Navíc všude máte známé - mezi bušisty i mezi teroristy (vždyť je to vlastně totéž) (nebo že by ste chtěl prozradit, že jste dvojitý agent?), tak se divím, že jste vůbec návštěvu mezi Palestinci přežil.
Také nechápu, když máte tak dobré znalosti a vědomosti, že jste neuvedl alespoň jeden příklad výmyslu nebo polopravdy v článku. Vždyť, jak píšete, je jich tam plno. Tak to zkuste trochu konkretizovat, aby váš příspěvek byl o něčem.

37118

18.11.2004 21:47

Arafat zemřel na AIDS? Tak tohle je opravdu nechutné!

RE: Arafat zemřel na AIDS? Tak tohle je opravdu nechutné!

Karel z Čech 212.?.?.?

Současní židé jsou semité proto, že se učí (kurzy skoro na všech židovských stránkách) hebrejštinu - semitský jazyk. Zkouška z hebrejštiny vedle obřízky je podmínkou konverze na židovskou víru a k přijetí do židovské obce. Když už pak jeden podstoupil utrpení obřízky, tam má nárok na odškodnění za příkoří, způsobená v minulosti židovským soukmenovcům.

Před vznikem státního útvaru vyvolenců nebyl důvod, aby semitští Shepardi nevycházeli dobře se semitskými Araby.

37117

18.11.2004 21:35

Arafat zemřel na AIDS? Tak tohle je opravdu nechutné!

RE: Arafat zemřel na AIDS? Tak tohle je opravdu ne

Karel z Čech 212.?.?.?

Lojzičko, zdravím.
Samozřejmě, že to nečtu. Je tam tolik nul, že do tolika nedokážu počítat.
A o tom, že tyto peníze dostává sionistický stát na nákup amerických zbraní a vybrané organizace, které část peněz vrací do bušistánu jako příspěvky na prezidentskou kampaň, už se tady psalo mnohokrát.
Pejzatých nemakačenků je hodně a chtějí se něčím bavit. Tak zabíjejí čas přepočítáváním US dolarů. Docela dobrá kratochvíle.

37115

16.11.2004 16:41

Muž svého národa

RE: Se vám divím!

Karel z Čech 212.?.?.?

>>vypustil nějaký
>>virus, ktery zahubí moje děti nebo
>>blízké!!!!!!!!!!!!!
>
>Kissinger a project AIDS :

>
>http://www.geocities.com/Area51/Vault/9516/aids.html

Jenom doplnění na link v češtině
http://www.mwm.cz/clanek1.php?id=1186&pjmeno=&kredit=&p1=

AIDS měl být původně dárek zbožných američanů svým homosexuálním spoluobčanům. Jen se to trochu vymklo.

36926

16.11.2004 16:11

Muž svého národa

RE: Muž svého národa

Karel z Čech 212.?.?.?

Pane Lojzo, že vy jste přehlédl, že se nejedná o moje slova, ale o citát židovského rabína. U citátu máte link. Vy jste tak zaslepen, že vám to brání ve čtení.

36923

16.11.2004 16:07

Ještě jednou případ Zündel

RE: Ještě jednou případ Zündel

Karel z Čech 212.?.?.?

Chazare TraTome,
ty lžeš jako židé. Již 18.10.04 v 16:39 hod. jsi napsal : Mažu fašisticko - bolševicko - antisemitského Zvědavce ze seznamu navštěvovaných adres.
Teď je již polovina listopadu a jsi tu stále.

Proč radíš jiným, aby se stěhovali? Líbí-li se ti stěhování, stěhuj se sám, třeba do Izraele. Dnes je jedno, kde kdo bydlí. Já nebydlím v Kanadě a také se mi porušování kanadských zákonů v Kanadě nelíbí. Kanada byla velmi přívětivým státem, když v ní nevládli sionisté. Fašisti a sionisti jsou jedna verbež.

36922

16.11.2004 15:39

Moskit

RE: Moskit

Karel z Čech 212.?.?.?

>Co si o nas, normalnich Americanech, ve svete mysli je mi
>uplne ukradeny.
To vám schvaluji, protože kdyby jste si to měl číst, tak nebudete moct v noci spát.
>Jestli jsou taky urazeny, ze obsazujeme zeme
>s despotickymi diktatory bez jejich souhlasu je jejich
>problem, ne nas. Bohuzel, realita je uplne jina, nez jste si
>ji vybajil se svymi evropskymi soudruhy.
Evropa má jen za povinnost, námi způsobené škody dobrovolně platit a hasit oheň, který jsme my vládcové světa roznítili, že ano.
>Nechapu proc bych
>mel pracovat pro izraelske ministerstvo propagandy,
samozřejmě, každý soukmenovec má obhajobu kořistnických zájmů Izraele v občanských povinnostech a dělá to bezplatně.

36919

16.11.2004 14:36

Amerika volila: ze dvou zel to horší

RE: Pane Lojzo, pane Lojzo,

Karel z Čech 212.?.?.?

>Pane Jiri Taborsky. Taky bych chtel mit takove vzdelani
>jako mate vy.
To pane Lojzo nemusí být takový velký problém. Stačí trochu chuti a píle a můžete mít víc, než jen těch 5 obecných, o kterých píšete.

>Ale ono to neni tak jednoduche. Ti Zidove, to zrnicko
>v pisku more jsou totiz neznicitelni.
Nedivte se, žijí mezi civilizovanými lidmi a nikdo nemá zájem na jejich nějakém ničení.
>..vsichni ti "synove" Davidova.
synové Davidova z Chazarstánu
>pak Zide nemusi bojovat o svoji existenci a uz vas nebudou
>"strasit".
Oni nebojují za svojí existenci. Oni bojují za to, aby se z celého světa mohli sestěhovat do Palestiny, ze které vyženou původní obyvatele nebo je vyvraždí. Tedy bujují za anexi území jiného národa. A to podle charty OSN je zločinné jednání. Straší nás pouze to, že díky USA zločinci mají rakety s jadernými hlavicemi a jsou schopni těmito zbraněmi zlikvidovat celé lidstvo.

36910

16.11.2004 13:53

15 let od sametu – čas odhalit pravdu?

RE: 15 let od sametu – čas odhalit pravdu?

Karel z Čech 212.?.?.?

>Pane Vratislav, tohle jste napsal:
>{Nebýt bolševiků,nemusel být listopad 89.Uznáte to
>
>Tech kovanych bolseviku bylo straslive malo. Zbytek, dejme
>tomu 95% procent bylo tech bezpaternich. Ty tam porad mate.
>Ted nosi jiny kabat. Az k vam vtrhnou turci, tak si nasadi
>na hlavu fez.
>

Profesore 68, musím napsat, že záměrně lžete.
Nejste žádný hlupák, abyste nechápal historické souvislosti. 40 let socialismu jsme neměli proto, že by si to naši lidé přáli, ale proto, že velmoci v Jaltě si rozdělili svět a my jsme podle tohoto rozdělení připadli Stalinovi. Tedy USA a V.Británie přidělili ČSR do sféry vlivu Moskvy. To s charakterem našich lidí nemá vůbec nic společného. Naopak to svědčí o nedostatku charakteru státníků USA a VB.
Stejný osud jako ČSR dle tohoto rozdělení postihl i Polsko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko i sovětskou zónu Německa. Nebo chcete snad tvrdit, že v Německu po válce lidé se stoprocentními charaktery žili jen v britské, francouzské a americké zóně a v sovětské zóně bylo 95% bezpáteřních Němců? Vždyť budovali socialismus naprosto stejně jako ČSR. Stejně "bezpáteřní" jako češi, by podle vaší argumentace byli i poláci, maďaři a další v Evropě, v Asii severokorejci, severovietnamci, všichni číňané aj.

36909

15.11.2004 23:35

Moskit

RE: Moskit

Karel z Čech 212.?.?.?

>"Americcti vojaci jsou ve vetsine zbabela prasata a jako
>takova bojuji"


> Cesi umi jenom nadavat a utesovat se jak jsou americani
>vsichni blbi. Na N.Psu jsem se dozvedel, ze jsem buran a na
>BListech jsem se dozvedel ze jsem z vidlakova a to poznali
>jenom z pohledu na mapu volicu USA! Koukejte navalit
>Stworovi kazdej tisicovku za to, ze vas tady necha lecit
>mindraky - usetrite za psychiatra a prasky!

A že vás na PSU i na BL tak rychle prokoukli? Asi na tom bude dost pravdy.

36885

15.11.2004 22:55

15 let od sametu – čas odhalit pravdu?

RE: 15 let od sametu – čas odhalit pravdu?

Karel z Čech 212.?.?.?

>Pane Karle, trefil jste se do cerneho. Tam, kde slunce
>nesviti. Jiz jednou jsem Vam rekl, ze kdo jsem, po tom Vam
>nic neni. Co kdyz jsem jeden z tech, kteri nic zleho v
>zivote neudelali a museli odejit s raneckem v ruce z
>ceskeho pohranici a kam jste vy pak vleteli a vykradli co se
>dalo, vcetne stresni krytiny?
Tak teda 68ičko - skopčák, fašista, tzv. vyhnanec. To se tedy vašim názorům nedivím. Tedy názorůn na Čechy. Ale to už budete blízko nad hrobem, protože v r. 1945 jste musel mít za sebou českou školu, kterou jste musel absolvovat před r. 1939. Po tomto datu české školy v pohraničí nebyly. A kde jste byl na frontě - u Stalingradu?
>Odpovidat mne nemusite, protoze o Vasi odpoved nestojim.
>
To já si zase rád s vámi popovídám. Dejte nám něco k dobrému z vašeho života za války. Pamětníků už je málo a tak informace z první ruky všichni uvítáme. A co židy? Ty jste také zplynoval? Tak o skutečných počtech by jste mohl mít nějaké povědomí, třeba jen z doslechu. Vidíte tu diskuzi tady. Nikdo neví nic bližšího a jen se dohadujeme jak to tenkrát mohlo být.

36881

15.11.2004 18:41

Muž svého národa

RE: Muž svého národa

Karel z Čech 212.?.?.?

Pane Josefe, co říkáte tomuto :
Je nám záhadou, proč mezinárodní společenství připouští likvidaci palestinských náboženských vůdců, zatímco takzvané vrchní rabíny Státu Izrael, kteří stojí za všemi krvavými a teroristickými vojenskými akcemi této země, slavnostně a s velkou pompou přijímají všechny vlády světa i Vatikán. Oni však v žádném případě nejsou zástupci židovské víry! To platí i pro hnutí "Kach Kahane Chabad Lubavich", které se vydává za ortodoxní a podporuje teroristické skupiny osidlovatelů a kterému se v Rakousku dostává tak velké podpory. Jedině antisionistické židovství věrné tóře reprezentuje pravou židovskou víru. Je načase, aby to světová veřejnost a také katolická církev a Vatikán uznaly a nenechaly se dále vydírat bohapustými sionisty.
http://sweb.cz/MOISHE.ARYE.FRIEDMAN/

36870

15.11.2004 18:33

Muž svého národa

RE: Muž svého národa

Karel z Čech 212.?.?.?

>(narodil se v Egypte, byl tedy egyptanem. Jeho
>rodice byli mozna palestinci.


Současný český zpěvák Sámer Issa - hvězda soutěže NOVY, se narodil v Sýrii. Zkuste říci jeho fanynkám, že není Čech a roznesou vás na kopytech. Má českou matku a vyrostl v českém prostředí. Kromě Syrie žil v dětském domově v severních Čechách.

36869

15.11.2004 18:25

Muž svého národa

RE: Muž svého národa

Karel z Čech 212.?.?.?

>Karle, za prve : zidovstvi NENI narodnost. [překvapení]
Pane Alberte,
dostali jsme se zřejmě k podstatě problému sionismu. Pokud židovství není národnost, ale náboženství, tak na co je židům samostatný stát? Mají snad ve světě samostatný stát jakákoliv jiná náboženství? Zřejmě by se dost těžko prosazoval samostatný stát křesťanů, katolíků, hinduistů, budhistů, šintoistů a pod. Dovedete si snad představit OSN uznaný stát jehovistů? Vždyť ani USA nejsou státem puritánů. Kromě puritánů tam žijí v pohodě i stoupenci jiných náboženství a sekt i když tam puritání zřejmě mají navrch. Alespoň mezi původními přistěhovalci.
Státy, kromě států postkoloniálních, vznikly jako národní útvary. Pouze národy se definovaly jako společenství lidí majících kromě společné řeči, kultury a historie také společné území, území pod jednou vládou. Jsou státy, kde existuje vedle sebe několik různých náboženství. Např. Irán. A neslyšel jsem, že by se chtěli ostamostatnit v samostatný stát třeba Zaratuštrovci. Nač tedy židovský stát, pokud neuznáme, že židé kromě společného náboženství, jsou společenstvím lidí majících spolčnou řeč a původ. Komplikace jistě jsou s Chazary, kteří s původním Izraelem či Judeou neměli nikdy nic společného. Jsou tedy jiným národem z jiného kouta zeměkoule. Lze však připustit, že s původními židy během 1000 let exodu asimilovali. Pak by bylo možno považovat všechny židy za jeden národ a jako k národu k nim přistupovat, včetně přiznání práva na samostatný stát.

36868

15.11.2004 17:22

15 let od sametu – čas odhalit pravdu?

RE: Jenom pár poznámek

Karel z Čech 212.?.?.?

Pane Lojzo, zase chyba v uvažování (zřejmě i ve čtení). Bezpáteřník není člověk, který má jiný názor než já. Bezpáteřník ve smyslu mé diskuze s profesorem 68 je ten, kdo zapírá svůj původ a nehlásí se k národu, ze kterého vzešel a v jehož tradicích byl vychovaný.

36867

15.11.2004 17:16

15 let od sametu – čas odhalit pravdu?

RE: Jenom pár poznámek

Karel z Čech 212.?.?.?

>Pane Kadle, po tom kdo jsem, odkud jsem a kam jsem chodil do
>skoly je vam velike kulove. Starejte se o sebe jakou mate
>narodnost nebo obcanstvi. Kdo se Vam nelibi, tak toho proste
>musite zacit urazet. Prava ryzi ceska povaha. Radsi budu
>desetkrat zidem, nebo cernochem, nez takovym cechem, jako
>jste Vy a Vam podobni

>

Jen tak pro úplnost.
Pane profesore, mohl byste laskavě upřesnit, co považujete za urážku? Zda úvahu o tom, že byste mohl být Žid nebo konstatování, pokud Židem nejste, že jste bezpáteřník? Pokud totiž máte český původ, tak při urážení Čechů urážíte i sám sebe. Píšete, že Čech nejste, tak nespatřuji urážení v tom, když se zeptám, kdo tedy jste.
Podle vaší reakce usuzuji, že jsem se trefil do černého.

36866

12.11.2004 12:58

15 let od sametu – čas odhalit pravdu?

RE: 15 let od sametu – čas odhalit pravdu?

Karel z Čech 212.?.?.?

>Pánové jste na hlubokém omylu.
>Historie se neopakuje.
>A dnešní svět je v takovém dynamickém přerodu, že kritéria,
>jako komunismus , socialismus , kapitalismus a jiné,
>již nebudou vůbec platit.
>Musíte se trochu posunout v poznání.
>Obrovský nástup jiných technologií svět zcela změní.
>Je ovšem otázkou k čemu.
>K lepšímu , horšímu nebo zcela jinému neznámému.
>Toť velká otázka.
>A dnešní události kolorované různými válkami jsou pouze
>poslední porodní bolesti nastupujícího nového věku
>o jehož kvalitách bohužel nic nevíme!

Peleško, tvůj názor se mi líbí. Jsme tu jako slezina starých senilních dědků, omílajících přežívající pravdy minulosti. Dnešní svět je již trochu jiný a hlavně o něčem jiném.
Jak psal kdysi Neruda: Kdo chvíli stál, již stojí opodál.

36735

12.11.2004 12:36

15 let od sametu – čas odhalit pravdu?

RE: Jenom pár poznámek

Karel z Čech 212.?.?.?

>Pane 68
>Vy jste Čech?
>
>
>Pane Kadle z Cech, ne, nejsem Cech. A pater mam, nebojte se.

Profesore, nedivím se, že i z té hnojárny Vás vyhodili. Jednali dobře, v zájmu našich dětí.
No ale typnul bych si, že na zemědělské VŠ jste nebyl, že o ní víte jen z doslechu. Učil jste nanejvýš na nějaké střední škole, když Vás komunisti jako svého kádra nechali vystudovat. Jste inteligentní člověk a pochopil jste, že se Vás neptám na občanství, ale na národnost, národnostní původ. Nejste-li Čech a přitom Vám vadí pravopis některých zdejších diskutérů, tak češtinu jste mohl v ČSR nebo v ČSSR učit, asi už ne v ČSFSR, když změnou pravidel českého pravopisu z pozdější doby nejste dotčen. Nejste-li tedy Čech, tak jste buďto Žid - a oceňuji, že se ke svému původu zde veřejně hlásíte nebo bezpáteřník, který se za svůj národnostní původ stydí a proto jej dokáže zapřít. Pak ale o páteři raději vůbec nepište - nevíte co to je!

36734

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

Káva pro Zvědavce

74

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 148 čtenářů částkou 25 993 korun, což je 74 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Milí čtenáři,

stalo se už smutným koloritem Zvědavce, že na konci měsíce musím žádat o finanční příspěvek na provoz serveru. Každý měsíc něco chybí, ale ještě nikdy se nevybralo tak málo, jako tento měsíc. Snažím se dělat tuto práci poctivě, ale nemohu do nekonečna dotovat provoz z vlastní kapsy. Ty peníze potřebuji, abych mohl udržet nezávislost tohoto serveru a být bez reklam. Vím, že teď hodně z vás má hluboko do kapsy, ale prosím uvažte, zda byste mohli podpořit tento server. Děkuji

Ve zkratce

Občané města Jeseníku proti 5G sítím28.05.20 17:13 Česká republika 7

Lidé (ovčané), co si vzali modrou pilulku27.05.20 18:00 Neurčeno 7

Veselý a Lipovská se stávají členy Rady ČT; kavárna plive krev27.05.20 17:04 Česká republika 2

Bill Gatesův plán, jak proočkovat svět27.05.20 16:05 Neurčeno 0

"Demonstrace" proti 5G sítím na Malostránském náměstí. Chjo27.05.20 11:39 Česká republika 10

Roman Prymula je ve střetu zájmu - šéfuje např. vakcinologické společnosti24.05.20 23:45 Česká republika 4

Už to začíná pronikat do mainstreamu: V Česku epidemie nebyla a není22.05.20 14:30 Česká republika 7

Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny19.05.20 22:49 Česká republika 9

Musk a jeho vesmírné smetí: svět mlčí19.05.20 17:40 Neurčeno 1

Na Ukrajině už pronajímají i dělohy žen. Hnus19.05.20 17:29 Ukrajina 2

Rok vězení za vyznačení hranice mezi Čechy a Moravou19.05.20 17:19 Česká republika 3

Další kulturní obohacení: U Ahmeda se našla hlava sedmnáctileté Švédky19.05.20 14:41 Švédsko 2

Dodržujete odstup?18.05.20 15:04 Česká republika 4

Covid-1984, tajemný Hamáčkův agent16.05.20 00:08 Česká republika 16

Plynovod Nord Stream 2 v Německu narazil. Nedostal výjimku z pravidel EU15.05.20 15:54 Evropská unie 3

Všichni majitelé mobilů budou/jsou centrálně sledováni15.05.20 10:15 Evropská unie 8

Další rána feminacistek: chtějí mít příjmení jako chlapi, nepřechýlená14.05.20 15:00 Česká republika 12

Tvrdá cenzura dokumentu PLANDEMIC!14.05.20 12:50 USA 7

Slovenský velvyslanec se v Minsku zúčastnil vojenské přehlídky a skončil14.05.20 11:07 Slovensko 1

Sankce a vězení za zpochybňování karantény13.05.20 17:32 Bolivie 6

Měnové kurzy

USD
24,36 Kč
Euro
27,01 Kč
Libra
30,03 Kč
Kanadský dolar
17,68 Kč
Australský dolar
16,18 Kč
Švýcarský frank
25,29 Kč
100 japonských jenů
22,68 Kč
Čínský juan
3,41 Kč
Polský zloty
6,06 Kč
100 maď. forintů
7,73 Kč
Ukrajinská hřivna
0,91 Kč
100 rublů
34,50 Kč
1 unce (31,1g) zlata
41 892,76 Kč
1 unce stříbra
424,37 Kč
Bitcoin
231 855,44 Kč

Poslední aktualizace: 29.5.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?