Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 201 příspěveků, 4 různá jména: <nic>, Lukas, Lukáš Kunc, Vlada.

Stránka: 1 2 3

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

12.04.2005 16:13

Spravedlnost na více způsobů

RE: Spravedlnost na více způsobů

Vlada 194.?.?.?

Vážený TraTome,

přesvědčil jste mě. Ano, máte pravdu. Peníze na všechny ty soudy a vězení by jistě šly investovat mnohem lépe. Nejlepší by bylo, kdyby byl každý obžalovaný rovnou bez soudu zastřelen (nebo utopen, aby se ušetřilo i na té kulce) a měli bychom od všech těch zločinců pokoj. A ušetřené peníze za soudy, právníky a bachaře bychom dali na potřebnější věci než je nějaké dokazování viny nebo vězení.

Na spravedlivý soud a na vězení by měl mít nárok jenom ten, kdo je natolik bohatý, aby si ho mohl zaplatit sám.

48877

12.04.2005 19:38

Spravedlnost na více způsobů

RE: Spravedlnost na více způsobů

Vlada 194.?.?.?

Vážený pane Martine,

za lehce úsměvnou považuji skutečnot, že mě z nedostatgu argumetnů obviňuje ten, který nebyl schopen odpovědět ani na jednu z mých položených otázek. Co kdybyste raději zkusil to, než mě tu z něčeho nesmyslně obviňovat?

Jak asi sám vidíte, příspěvky na Zvědavci bývají zřídkakdy na úrovni obvyklé v akademických kruzích. Ono platí jedno pravidlo - se člověkem, který mluví o rušení soudů, protože jsou příliš drahé, se člověk domluví spíše jeho jazykem než akademickou diskuzí. Pokud vám vadí, že jsem se na tuto úroveň snížil, přestože příspěvek nebyl určen vám, pak se vám omlouvám.

Nicméně za nejúsměvnější považuji fakt, že svůj výrok o mém vkládání slov do cizích úst a o nedostatku argumentů nepodepřete žádným argumentem ani konkrétním příkladem. Tudíž se musím ptát - copak jsem to komu vložil do úst, co sám neřekl? Prosím alespoň jeden příklad, ať ten váš příspěvek má alespoň nějakou hodnotu.

Pozorně čtěte se mnou:
A nebylo by lepší ty grázly rovnou pouštět?
Toto je vkládání cizích slov do mých úst. O žádném pouštění jsem nikde nemluvil.

No a to vyšetřování, vazba , soudy, větení (nebo levnější poprava, viz. výše) stojí peníze, které lze použít i jinak a lépe.
Zde autor jednoznačně zastává tezi, že vyšetřování, soudy aj. stojí zbytečné peníze, které by bylo možno použít jine. Čili přesně to, co já tvrdím:
Peníze na všechny ty soudy a vězení by jistě šly investovat mnohem lépe.

Nakonec jsem pouze zmínil, že pokud si obviněný může dovolit zaplatit vyšetřování a soud, měl by mu být umožněn, neboť by nemohl být obviněn podle původní teze, že jsou zbytečně utráceny státní peníze.

Tak co jsem prosím komu vložil do úst?

48899

12.04.2005 21:16

Spravedlnost na více způsobů

RE: Spravedlnost na více způsobů

Vlada 194.?.?.?

Vážený pane Rudo,

rád bych pouze upozornil na skutečnost, že jsem to nebyl já, ale pan Martin, který si stěžoval na to, že jeden z mých příspěvků neodpovídá standardům diskuzí akademických kruhů.

48906

14.04.2005 22:05

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

Vlada 194.?.?.?

Konečně někdo se zdravým rozumem.

Je sice pravda, že se zvyšují úrokové sazby a že ropa je momentálně drahá, ale US ekonomika si stále udržuje příznivá makrodata, což se projví jako růstový stimul v dlouhodobém horizontu.

49110

14.04.2005 22:12

V Barceloně mají nejrychlejší počítač v EU

V Barceloně mají nejrychlejší počítač v EU

Vlada 194.?.?.?

Pár faktů:

1. 40 teraflops rozhodně nestačí na použitelné prolamování moderních 128 bitových šifer.

2. 630 kW rozhodně není malá spotřeba. Nejúspornější počítače mají řádově desítky až stovky wattů. Šlo by ale prohlásit:
...což ho současně řadí mezi nejúspornější superpočítače.

49112

15.04.2005 15:33

Proč neslavím konec druhé světové války

Proč neslavím konec druhé světové války

Vlada 194.?.?.?

Milý Zvědavče,

s politováním Ti musím oznámit, že tvoje kvalita upadá. Nemá snad smysl ztrácet slova nad články pana Modráčka, ale poslední dva články nemohu nechat bez reakce. K čemu mají takové články sloužit?

Slavíme-li konec války, slavíme konec fašismu, nelidského a nesmyslného vraždění... Proto každý konec války by měl být věhlasně slaven. Neslavíme současné armády, jak se domníváte.

Vám snad nejsou známy důvody, proč se americká armáda zastavila u Plzně? Pak byste měl vědět, že američané velmi usilovali o osvobození zbytku naší země, ale dostali od sovětského velení rozkaz nepokračovat, aby mohla většinu slávy slíznout sovětská vojska.

Konec 2. světové války neznamenal pro Evropu tragédii, ale obrovské vítězství. To válka způsobila miliony mrtvých, ne její konec.

Skutečnost, že se dostali k moci komunisté jistě není pro nikoho radostná, ale byl byste raději, kdyby se k moci dostal Hitler?

Pane Stworo, máte dojem, že tyto články osloví některého z vašich čtenářů? Ikdyž po tom, co se tu objevila oslava Jásira Arafata, bych se už nedivil ničemu.

49203

19.04.2005 14:26

Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Vlada 194.?.?.?

Já bych jen poopravil, že se češtině neříká Kirgizsko, ale Kirgizstán.

49675

19.04.2005 15:02

Ernest Zündel oslaví šedesáté šesté narozeniny - pošlete mu pohlednici

Ernest Zündel oslaví šedesáté šesté narozeniny - pošlete mu pohlednici

Vlada 194.?.?.?

Víte, já se domnívám, že Ernest Zuendel by měl jít sedět. Pokud dovolíte, pokusím se vám zde vysvětlit důvody, které mě k tomuto přesvědčení vedou:

Druhá světová válka byla ukázkou největších hrůz a bezpráví, kterých se člověk může dopustit. Stačí se podívat na jakýkoliv dokument o fašistických zločinech a připomenout si, jak nelidsky zacházeli němci se zajatci v koncentračních táborech a zejména s židy. Uvědomte si, že je to jen nějakých 60 let, co se tyto hrůzy odehrávaly. Že by se podobné lidské utrpení dnes již nemohlo opakovat? To je velký omyl. Stačí sledovat nárůst neonacistických koncertů v naší republice nebo nárůst jejich politického vlivu v Německu. Dnes již víme, že se proti těmto skupinám, které popírají existenci holocaustu a koncentračních táborů a oslavují Hitlera jako vůdce, který prý o jejich existenci neměl tušení, musí zakročit co nejdříve, aby své názory nemohly šířít a nezískávaly tak, jako Hitler který byl z počátku zahraničím naivně ignorován, stále větší popularitu.

Pak je zde otázka zmíněného holocaustu. Válka je vždy velké zlo, při kterém umírá spousta nevinných lidí. Lze diskutovat nad tím, zda např. válka američanů v Iráku byla vedena spíše pro důvody ochrany iráčanů před sadistickým diktátorem nebo z důvodu kontroly ropných zdrojů, ale nelze diskutovat nad systematickým vyhlazováním jedné rasy - ať si již o ni myslíme cokoliv, které prováděli fašisté ve svých koncentračních táborech. Proto se stal holocaust jakýmsi sybolem největších hrůz 2. světové války a ucíváme-li oběti holocaustu, uctíváme všechny oběti války, ať už židy, sověty nebo němce.

Lze regulérně diskutovat o tom, kolik obětí a jaké národnosti a víry zahynulo v německých koncentračních táborech. Ale zpochybňovat holocaust je jako otevřeně podporovat dnešní neonacisty a hrdě se hlásit k jejich myšlení. Proto musí být člověk, který šíří podobné názory, uvězněn.

Vím, řeknete mi, že není možné ve svobodném světě zavřít člověka za jeho názory. Zkuste si ale vzít případ jednoho afrického šamana, který přesvědčoval osoby infikované virem HIV, že souloží s dětmi se ze své nemoci vyléčí. Tento člověk také JEN šířil své názory. A teď ruku na srdce - nechali byste jej v této činnosti pokračovat?

49678

19.04.2005 16:06

Ernest Zündel oslaví šedesáté šesté narozeniny - pošlete mu pohlednici

RE: Ernest Zündel oslaví šedesáté šesté narozeniny - pošlete mu pohlednici

Vlada 194.?.?.?

... a nebo jsem nepodlehl strašáku jménem Zvědavec?

Rád bych se vás zeptal - viděl jste někdy nějaký dokument o německých koncentračních táborech? Mluvil jste někdy s lidmi, kteří koncentrační tábor přežili, jak se s nimi a zejména s židy v těchto táborech zacházelo? Já ano.

49682

19.04.2005 16:32

Ernest Zündel oslaví šedesáté šesté narozeniny - pošlete mu pohlednici

RE: Ernest Zündel oslaví šedesáté šesté narozeniny - pošlete mu pohlednici

Vlada 194.?.?.?

Vážený pane Stworo,

pokud se nepletu, diskuze o holocaustu nejsou postavené mimo zákon. Mimo zákon je popírání holocaustu. A mám dojem, že právě toho se pan Zuendel v minulosti dopouštěl.

Ano, jako každý obviněný by měl mít i on právo na obhájce a na znalost svého obvinění. To by šlo glosovat jedním odstavcem. Ale psaní několika článků a vybízení k posílání dopisů Zuendelovi je očividná podpora jeho a jeho názorů na neexistenci holocaustu a s tím související podpora neonacistického myšlení.

49689

19.04.2005 19:15

Ernest Zündel oslaví šedesáté šesté narozeniny - pošlete mu pohlednici

RE: Ernest Zündel oslaví šedesáté šesté narozeniny - pošlete mu pohlednici

Vlada 194.?.?.?

> Pletete se. Každá diskuze automaticky předpokládá tvrzení "a" a proti němu tvrzení "b". Jestliže budou všichni diskutující tvrdit totéž, nejde o diskuzi, ale o shluk reproduktorů.

Vážený pane Stworo,
tohle přece nemůžete myslet vážně. Copak jste se nikdy nezúčastnil debaty pojednávající o více než 2 tvrzeních? Abych to vysvětlil názorně - můžete prohlašovat, že nebylo popraveno nacisty 6 milionu židů, ale jenom 5. Stejně tak můžete zastávat názor 1 milionu mrtvých židů. Ale pokud začnete, stejně jako dnešní naonacisté, popírat úplně holokaust a popravy židů, dostáváte se, a podle mě zcela správně, do sporu se zákonem.

> Ne. Zündel je revisionista, nikoliv popírač. To je drobný rozdíl, který média ochotně přehlédla. Zündel říká: "Myslím si, že nebylo zabito šest milionů židů. Pojďme se o tom pobavit."

Podle toho, co jsem od Zuendela četl, mi naopak přijde, že stejně jako neonacisté holocaust zcela popírá:
nobody was gassed in any German concentration camps-no Jews, no gypsies, no murderers, no Communists, etc., nobody

> Tady se píše o fundamentálním právu každého člověka být postaven před soud a dozvědět se obvinění.

A má tomuto právu pomoci psaní soustrastných pohlednic Zuendelovi? Ne. Vaše články vyjadřují Zuendelovi plnou podporu - včetně jeho názorů. Nepíšete jen o právu člověka na znalost obvinění.

> To, že Zündela spojují s nacismem, je zase šikovná propaganda médií pod kontrolou těch stejných lidí, kteří ho zavřeli.

Vždyť ten člověk se sám hrdě hlásí k neonacismu už od 70. let psaním spisů jako White Power Report nebo vydáváním a ilustrováním knížek jako The Hitler We Loved and Why, kde je Hitler popisován jako decentní a mírumilovný člověk. Tyto lidi je třeba oddělit od společnosti - právě jak píši ve svém prvním příspěvku.

49705

19.04.2005 21:18

Ernest Zündel oslaví šedesáté šesté narozeniny - pošlete mu pohlednici

Ernest Zündel oslaví šedesáté šesté narozeniny - pošlete mu pohlednici

Vlada 194.?.?.?

Vážený pane Stworo,

nepochybuji o tom, že víte o panu Zuendelovi více než já. Pokud si mám ale o někom udělat názor, vycházím z informací z více zdrojů. Vy tvrdíte, že pan Zuendel nepopírá holocaust a nehlásí se k neonacizmu. Můj názor je, že pokud někdo popírá systematické vyvražďování židů nacisty, tak popírá holocaust a pokud obhajuje Hitlera a zastává myšlenku nadřazenosti bílé rasy, tak se hlásí k neonacismu. Také všechny zdroje na internetu, které jsem našel, mě v mém názoru utvrzují:

In 1978, however, a Canadian Broadcasting Company journalist revealed that using his middle names, Christof Friedrich, Zundel had become Canada's leading pro-Nazi and Holocaust-denial propagandist. Once exposed, Zundel continued his efforts under his conventional name.

Zundel also contributed articles to the now-defunct West Virginia-based neo-Nazi magazine, Liberty Bell, published by George Dietz, and was listed on the editorial staff of White Power Report, another Dietz publication.

Zundel's early writings are a mix of neo-Nazi and white supremacist rhetoric, condemnations of Jews and Zionism, charges that Western media and governments bash Germany and Germans and Holocaust-denial and conspiracy theory. He was fixated on U.F.O.'s, believing them to be Nazi secret weapons based somewhere in Antarctica.

In the late 1970s and early 1980s, the catalog of Samisdat Publications grew from a few texts about Holocaust denial to a vast offering of Nazi and neo-Nazi memorabilia.

Through the sale of these materials and the solicitation of donations, Zundel was able to distribute his Holocaust-denial and pro-Nazi materials throughout the world, with particular emphasis on Canada, the United States and West Germany.

The dissemination of Nazi and neo-Nazi materials was illegal in West Germany (as it is today in the unified German state), and Zundel's efforts attracted the attention of the authorities.

Nonetheless, Zundel was convicted on February 26, 1985, of publishing false news about the Holocaust. He was sentenced to fifteen months in jail, and three years probation, during which he was prohibited from publishing on the subject. In May 1988, at the conclusion of the second Zündel trial, the jury declared him guilty. A few days later, he was sentenced to nine months imprisonment.

Both Zündel and Rimland lived through the defeat of the Nazis, and both lament it.

Ernst Zündel ... is a German Holocaust denier and pamphleteer who was jailed several times for publishing hate literature.


Nebo vy se snad domníváte, že obhajoba Hitlera by neměla být trestným činem?

49719

19.04.2005 22:11

Ernest Zündel oslaví šedesáté šesté narozeniny - pošlete mu pohlednici

RE: Ernest Zündel oslaví šedesáté šesté narozeniny - pošlete mu pohlednici

Vlada 194.?.?.?

Vážený pane Stworo,

link na zdroj jsem neuvedl jednak proto, abych šetřil místo a jednak proto, že je velmi snadno dohledatelný. Stačí zkopírovat citovaný text (nebo jen pár sousedících slov) do googlu, ohraničit jej uvozovkami a hned máte seznam webů, kde se daný citát objevuje.

> Znovu opakuji: Zákon proti propagaci nacismu v Kanadě existuje. Jestliže to tak bylo, jak uvádíte, proč ho na jeho základě neodsoudili a nezavřeli, až zčerná?

Nevím. Ale tato otázka je irelevantní. Třeba měl příliš kvalitní právníky než aby byl po zásluze odsouzen. Asi sám uznáte, že výroky soudů nelze apriori považovat za spravedlivé.

Ono je velmi obtížné najít na internetu konkrétní Zuendelovi články, proto jsem vycházel z citací a komentářů stránek, které pokládám za hodnověrné (např. Wikipedii). Ono si stačí přečíst články na Zuendel site, které vychvalují Hitlera, aby si člověk mohl o tomto člověku udělat svůj názor:
http://www.google.com/search?hl=cs&q=%22hitler%22+site%3Awww.zundelsite.org&lr=

49726

20.04.2005 16:51

Ernest Zündel oslaví šedesáté šesté narozeniny - pošlete mu pohlednici

RE: Ernest Zündel oslaví šedesáté šesté narozeniny - pošlete mu pohlednici

Vlada 194.?.?.?

> Tolik roků ho šmírovali CSIS a nic nenašli. Není to divné?

Vážený pane Stworo,

v tom případě se musím ptát - proč ho zavírali, když na něj nic nenašli? Musím opakovat, že výrok soudu nepovažuji za důkaz o jeho vině či nevině. Navíc tvrzení, že na něj nic nenašli, vyvracejí tyto informace:

The evidence provided by the Canadian Security and Intelligence Service — at least the portion made public Wednesday by Justice Pierre Blais — recapped previously known links between Mr. Zundel and white supremacist groups around the world.

The court was also told Mr. Zundel has connections to white supremacist groups ranging from South Africa's Afrikaner Resistance Movement to Britain's British National Party and the White Aryan Resistance of Germany.

CSIS also said Mr. Zundel has "close ties" with anti-Semitic revisionist Ahmed Rami of Sweden and through him to radical Islam. CSIS said that as recently as last month, Mr. Zundel's Web site had links to Radio-Islam, which it said "calls for total war against Zionism."

"He is considered one of the most notorious distributors of hate material in the world," said the summary of the CSIS brief.

The government added that Mr. Zundel's release would "place him in a position to continue his role as patriarch of the [white supremacist] movement in Canada, accentuated by the notoriety garnered by his release."

- http://www.zundelsite.org/zundel_persecuted/may08_zgram.html


... The individuals and groups defended by this organization are generally from the radical right, and include such Holocaust deniers as Ernst Zundel, Jim Keegstra and Malcolm Ross.

- http://www.zundelsite.org/english/sirc/report/chapter01.html

Co dodat, když se pan Zuendel na svých vlastních stránkách pasuje na odmítače holocaustu, hlásí se k ultrapravici a byl usvědčen z podpory rasistických skupin? Neznám nikoho, kdo by o sobě prohlašoval, že patří k ultrapravici a nebyl to přitom neonacista. Proto, pokud považujeme za správné stíhat šíření neonacistických ideálů, musíme považovat z správné i stíhání Zuendela.

49871

20.04.2005 19:21

Ernest Zündel oslaví šedesáté šesté narozeniny - pošlete mu pohlednici

RE: Ernest Zündel oslaví šedesáté šesté narozeniny - pošlete mu pohlednici

Vlada 194.?.?.?

Vážený pane Lve,

dovolím si na váš příspěvek reagovat, přestože si to zřejmě nepřejete.

1. Pokud jste z mých příspěvků měl dojem, že obhajuji nebo lituji "dlouhosáhlé?" vrahy, pak byl tento dojem mylný. Vrahy nelituji ani neobhajuji. Zastávám názor, který se dnes uplatňuje v celém civilizovaném světě, že každý člověk má právo na život a toto právo je nad zájmy společnosti. Máte ale pravdu, že vás nedovedu přesvědčit, stejně jako nedovedu přesvědčit vraždícího barbara nebo araba popravujícího ženu za nevěru o tom, že lidský život má takovou cenu, na jakou si ji hodnotí jeho majitel.

2. Na straně buzerantů jsem byl, přestože nejsem jedním z nich, což chápu, že je pro vás nepochopitelné. Domnívám se, že by zcela stačilo, kdyby se vám váš syn jednoho dne přihlásil k homosexualitě, abyste pochopil, jak zanedbatelný vliv hraje v lidském životě a v lásce tvar vašeho pohlaví. Co se týče adopce dětí, zastávám s dětskými psychology názor, že vývoj dítěte v rodině, kde jsou dvě ženy, je pro dítě mohem příznivější než vývoj v rodině, kde je jen jedna žena, natož v dětském domově.

3. Nebyl jsem ani na straně pedofilů, jak zde mylně uvádíte. Pouze jsem se zastával o rozlišení pedofila - tedy člověka, který cití k dětem vyšší náklonost, než považujeme za standardní a sadistu - tedy člověka, kterého vzrušuje násilí, a proto páchá vraždy - třeba i na dětech. Také zastávám liberální názor, že pokud někdo dělá něco, čímž neohrožuje práva nikoho jiného, nemá mu do toho nikdo co mluvit.

4. Co se týče Zuendela, nebudu se k němu již více vyjadřovat. Vyslovil jsem zde svůj názor, že člověk, propagující myšlenky nacismu by měl být za tuto propagaci trestně zodpověný. Nicméně není v mých silách, abych objektivně zhodnotil, do jaké míry jsou tvrzení přisuzující Zuendelovi nacistickou a rasistickou propagandu, uveřejněná na internetu, pravdivá. Pokud nepopřete alespoň informace, že Zuendel propagoval, že UFO jsou tajné nacistické zbraně se základnou v Antarktidě, pak se snad shodneme na tom, že tento člověk by měl být zavřen - do psychiatrického ústavu.

Musím se ptát - čím to je, že na mé argumenty ohledně registrovaného partnerství buzerantů nenašel nikdo odpověď? Čím je, že na mé vznešené otázky ohledně trestu smrti se odvážil reagovat jen jeden člověk?

Vy na mě působíte dojmem člověka, který zastává jenom takové názory, které pouze jemu mohou přinést největší užitek. Mám na mysli to typické, staromódní myšlení - nejsem homosexuál, homosexuálové se mi štítí, tak proč jim dávat nějaká práva? Nejsem vrah, tak proč vrahy nepopravovat, když se mě to netýká? Zuendel jako já nenávidí židy, tak proč ho nepodpořit... To je velmi omezené egoistické myšlení. Já jsem zastáncem altruistické, principiální, praktické filozofie, a proto se mé názory budou s vašimi často rozcházet.

Pokud chcete diskutovat, tak argumentujte. Pokud argumenty nemáte, tak dál kritizuje a urážejte. Ono i to je již o vás dostatečně vypovídající.

49898

21.04.2005 12:22

Ernest Zündel oslaví šedesáté šesté narozeniny - pošlete mu pohlednici

RE: Ernest Zündel oslaví šedesáté šesté narozeniny - pošlete mu pohlednici

Vlada 194.?.?.?

Děkuji. [smích]

50026

22.04.2005 18:51

Vybíjení tuleních mláďat v Kanadě

Vybíjení tuleních mláďat v Kanadě

Vlada 194.?.?.?

Vážení,

žijete v jiném světě. Pro vás je samozřejmé, že když člověk dospěje, ožení se (popř. vdá), má 2-3 zdravé děti a pak ve vysokém věku zemře. Násilí a smrt vidí jen v akčních filmech. Zvířátka, která na své cestě životem potká, jsou buď roztomilí domácí mazlíčci, které miluje a sterá se o ně, koníčci a pak další zvířátka, která žijí spokojeně v zoologických zahradách. Maso, které jí, je mu podávané již porcované, takže se nestará o to, jakým způsobem byl jeho původní majitel zbaven života.

Jenomže realita je jiná. A pokud ji člověk zahlédne přes růžové sklo svých silných brýlí, vyvolá to v něm alergickou reakci a píše pak články, které jsou v této diskuzi.

V přírodě nemá nikdo právo na život a ani na bezbolestnou smrt. Většina predátorů požívá svou obět za živa. A ani zvířata nezabíjí jen pro potravu. Neviděli jste nikdy kosakty, jak si ve vzduchu "pinkají" s umírajícím tuleněm? Nebo lišku, která poranila zajíce, aby nemohl utéct a odtáhla ho domů svým mláďatům, aby se naučila zabíjet?

Jsme to pouze my - lidé, kteří jsme si osvojili soucit i s jinými živočišnými druhy.

Pokud je pro vás informace o vybíjení tuleňů tak pobuřující, zajímalo by mě, jak byste reagovali, kdybyste na vlastní oči viděli, jak to vypadá, když v jedné africké vesnici propukne černý kašel. Lidé umírají po desítkách, nemocným teče ze všech dutin krev, matky, které se nakazí a umírají jen proto, že chtějí být až do skonu svého dítěte s ním, děti pobíhající podél břehu řeky a volající: tady plave můj tatínek...

Napřál bych vám to vidět. Zažít tu bezmoc. Utrpení tuleňů je jistě hrozné. Ale nedá se srovnat s utrpením matek, kterým umírají jejich děti proto, že nedostaly včas injekci s vitamínovým komplexem. Umírají proto, že samozvaní "ekologové" brojí proti geneticky upraveným rostlinám, které, přestože produkují množství vitamínů dostačující na záchranu života dítěte s avitaminózou, se nesmí ze země vyvážet. A nakonec umírají proto, že lidé truhlí nad několika tuleni, ale osud umírajících dětí z jejich vlastího druhu je jim lhostejný.

A ještě otázka na závěr:
Viděli jste někdy provoz na běžných českých nebo kanadských jatkách? Pokud takto reagujete na obrázky zabíjených tuleňů, nemohu se ubránit přesvědčení, že osobní návštěva jatek by z vás udělala doživotního vegetariána.

---

Aby ale nedošlo k omylu - já v žádném případě neobhajuji vybíjení teluňů. Pokud k němu už musí dojít, nechť jsou tuleni zabíjeni co možná nejvíce bezbolestně.

50222

17.05.2005 18:59

Hokejové třeštění

Hokejové třeštění

Vlada 194.?.?.?

Také bych rád přispěl svou troškou...

Je nezpochybnitelné, že lidé potřebují pocit vítězství, pocit sounáležitosti a důvod k oslavám a nekontrolované kolektivní intoxikaxi organismu alkoholem.

Ano, když je hezké počasí, mám z toho radost. Když shlédnu zajímavé divadelní představení nebo sportovní utkání (kde ani "naši" nemusí hrát), tak jim zatleskám, ale ani jedno z toho nebude pro mě důvodem pro hysterické stavy vyvolané davovou psychózou.

Ano, z počasí mám radost, neboť se mě přímo dotýká. Pokud se můj syn dostane na školu, tak mám radost, protože je mou sounáležitostí. Pokud naše firma uzavře dobrý konrakt, tak mám radost, protože jsem se na úspechu podílel.

Ale mít radost z toho, že nějací pánové, kteří se shodou okolností narodili na území, kde lidé mluví stejnou řečí jako já, měli štěstí při nějakém zápase? To opravdu nemohu. A už vůbec to nebude pro mě důvod pro frenetické oslavy.

Jednak proto, že můj život tato výhra nijak neovlivní (jako počasí), jednak proto, že kromě zmíněného jazyka nemám s českými hokejisty nic společného, ale především proto, že jsem se na jejich úspěchu nijak nepodílel a tudíž si jej ani nemohu přisuzovat.

52906

17.05.2005 20:19

Hokejové třeštění

RE: Hokejové třeštění

Vlada 194.?.?.?

Ještě bych doplnil jednu věc. Pokud bych měl s někým cítit sounáležitost, rozhodně to nebude na základě národnosti. Prohlašovat "My jsme vyhráli hokej" je stejně logické jako prohlášení "My krademe v cizině". Já nekradu, a proto se ani nestydím, když vidím ceduli za hranicemi své vlasti s nápisem "Češi, nekraďte tady".

Pokud bych měl k někomu cítit sounáležitost, bylo by to s lidmi podobného smýšlení popř. s lidmi vyznávající stejné hodnoty - tedy s lidmi čestnými, upřímnými nebo s lidmi vyznávající altruistické hodnoty popř. vědecký způsob myšlení. A nebo jen cítit sounáležitost, protože jsme všichni lidé.

Pokud člověk nemá nepřítele, podvědomě jej hledá a vědomě s ním pak bojuje. Proto jedni hledají příčinu všech problémů v Kanaďanech, druzí v Američanech, jiní v židech, další v teroristech. Kdyby dnes přistáli ufoni a vyhlásili by lidstvu válku, hned by se postavil žid vedle araba, Íráčanec vedle Američana a bránili by jeden druhému život proti společnému nepříteli. Proč se lidé nemohou sdružit v boji proti skutečnému společnému nepříteli, ať jím jsou nemoci, chudoba, zlost, závist, korupce, neúroda, ozonová díra apod. mi stále není jasné.

(Nyní doufám, že příspěvek nebude kvůli zmíněným židům cenzurován.)

52910

17.05.2005 21:46

Hokejové třeštění

RE: Hokejové třeštění

Vlada 194.?.?.?

Vážený pane Lve,
předem děkuji za vaše souhlasná slova.

No a co se tyce, rekneme i "davove" sportovni hysterie, ja si myslim, ze je pekne, kdyz si lide ZDRAVE ! fandi a jsou hrdi na svuj tym a na zemi, kde se narodili - a nebo ne ?

Abych řekl pravdu, tak já nevím. Ono nám přijde tak přirozené, že se radujeme, když nějaký Čech něco dokáže a zvláště je-li v něčem nejlepší. Ale je správné podporovat v lidech tuto nacionalitu, chcete-li vlastenectví? V každém americkém filmu je divák nade vší pochybnost upozorněn, že to byl právě Američan, kdo přemohl padoucha. Tak je v Američanech zakořeňován pocit, že oni a jen oni bojují proti zlu. Buďto jste Američan nebo jste padouch. Buďto jste Čech a nebo jste nevyhrál MS v hokeji.

Jak jsem psal, oslavovat vítězství v hokeji mi přijde zcela přirozené, ale zároveň logicky zcela iracionální.

Pokud lidé fandí své zemi, svému fotbalovému týmu, svému koni na dostizích, pak jde o zábavu a já proti tomu nic nemám (pokud se nesejdu se dvěma svými přáteli, kteří se dokáží hodinu hádat o tom, jestli je lepší Sparta nebo Slavie). Ale s onou vazbou na národní hrdost bych byl opatrnější. Ono "kdo neskáče není Čech" by šlo do "angličtiny" přeložit jako "kdo nebojuje v Iráku není Američen" nebo Bushovské "Kdo neválčí s teroristy (tedy po našem boku), je sám terorista".

Ne nadarmo řekl Oscar Wilde:
"Patriotism is the virtue of the vicious."

Do češtiny se to podlě mě nevhodně překládá jako:
"Vlastenectví je pouze mizernou ctností."

52919

18.05.2005 12:57

Hokejové třeštění

RE: Hokejové třeštění

Vlada 194.?.?.?

A přesně o to jde. Jeden tým porazil druhý. Tedy nikoliv Češi někoho porazili, ale jeden tým česky mluvících hráčů porazil jiný tým.

Tedy kdo neskáče... je buď chromý nebo se sebeou nenechá jen tak snadno vláčet.

52979

18.05.2005 15:15

Hokejové třeštění

RE: Hokejové třeštění

Vlada 194.?.?.?

> Ta veta zanamena,ze cesi fandi hokeji, fandove skacou radosti a tim padem kdo neskace neni cech.

Vážený pane Němče,

ano, většina Čechů fandí hokeji a většina fanoušků hokeje skáče radostí. Ale to vůbec neznamená, že kdo neskáče radostí, není Čech. Naopak se tato věta snaží "zestádovatět" každou individualitu do jednotného pojmu "Čech". To je to, co já považuji za nebezpečné, protože právě tohle je snem všech establishmentů - ovládat davy na základě jejich potřeby patřit do nějakého stáda. Jsi Čech, tak skákej. Jsi Američan, tak práskej na své sousedy. Opravdu v tom nevidíte paralelu?

52999

19.05.2005 21:27

Hokejové třeštění

RE: Hokejové třeštění

Vlada 194.?.?.?

Idealista: Ale nejde přece vůbec jen o Neiborhood watch. Pokud chcete další příklady - Každý správný němec nenávidí židy - Kdo neválčí v Iráku s Američany, není pravý Iráčan - Každý správný Palestinec vezme na sebe bombu a jde do Izraelského autobusu - Už v tom vidíte ten princip vnucování lidem nějaký názor jen na základě jejich národnosti? Já jsem Čech, ale to neznamená, že musím skákat, když jiní Češi vyhráli v hokeji. To je to, co chci říct.

excelent: Samozřejmě, že ten pokřik vznikl samovolně a ne programově. Já jsem zde pouze v první části zdůvodňoval, proč se nemohu freneticky radovat z vítězství Českých hokejistů (1. neovlivní to můj život, 2. nejsou mou součástí - mám s nimi společný jen rodný jazyk, 3. nepodílel jsem se nijak na úspěchu). A v této druhé části upozorňuji na to, že podobné sjednocování lidí dává establishmentu nástroj pro lepší ovládání davu právě hraním na jejich vlasteneckou strunu.

Pavel -Čert- Němec: Viz předchozí odstavce.

53098

19.05.2005 21:32

Hokejové třeštění

RE: Hokejové třeštění

Vlada 194.?.?.?

Ještě malé doplnění. Pokud si pánové říkáte "Kdo neskáče, není Čech", určitě si také zanotujete s každým, kdo říká:

"Češi volí komunisty."
"Češi kradou v obchodech."
"Češi jsou rasisti."
"Češi jsou lenoši."

A nebo vztahujete na své stádo "Čech" jen ty pozitivní vlastnosti?

53100

20.05.2005 14:20

Hokejové třeštění

RE: Hokejové třeštění

Vlada 194.?.?.?

> Tak jak teda jste to myslel s tim "praskanim" na souseda?
Neporozumel jsem,....prislo mi to od Vas trochu tak jako strileni od pasu.

Vážený pane Idealisto,

ano, střílím od pasu, abych deklaroval příklady, jak mohou mocenské skupiny ovládat davy hraním ja jejich vlastenectví. Program Neiborhood watch jsem nečetl, proto jsem vycházel pouze z jeho hodnocení, které jsem našel. Nebo myslíte, že např. ke smlouvě o evropské ústavě by se měl vyjadřovat jen ten, kdo ji celou přečet? Já si to nemyslím.

Ano jsem Čech, ale nenechám si kvůli tomu od nikoho říkat, kdy mám skákat.

53142

20.05.2005 14:49

Řekni mi, co čteš a já ti řeknu, jakou máš barvu

Řekni mi, co čteš a já ti řeknu, jakou máš barvu

Vlada 194.?.?.?

Osobně si nemyslím, že by byl Zvědavec rasistický, ale bezpochyby bych našel články, které bych mohl označit jako antisemické, xenofóbní a homofóbní.

53149

20.05.2005 17:39

Hokejové třeštění

RE: Hokejové třeštění

Vlada 194.?.?.?

Vážený pane Idealisto,

omlouvám se Vám, pokud jsem se Vás nějak dotkl. Je pravda, že jsem zmíněný program nečetl, ale pouze vycházel z toho, jak jej hodnotili jiní, a proto jsem se mohl splést.

Nicméně je to právě Amerika, kde jsou občané snad víc než kdekoliv jinde přesvědčováni, že musí své chování sladit s národními zájmy ve jménu vlastenectví. Každý správný Američan hraje na škole americký fotbal, basket nebo baseball, nosí na sobě americkou vlajku, má screensaver s americkou vlajkou ... a pokud na Ameriku zaútočí arabové ze Saudské arábie, tak jde a nechá se zastřelit v Iráku...

53169

20.05.2005 18:19

Rozklad policie?

Rozklad policie?

Vlada 194.?.?.?

Ano, Česká policie. Také jsem si o ní myslel, že to jsou obětaví lidé, kteří nám pomáhají a jen je mezi nimi několik nepoctivců... ale jen do té doby, než jsem s nimi měl něco do činění.

Po půlnoci mi na jedné tramvajové zastávce odcizil spoluobčan rómské národnosti mobilní telefon. Nebylo to poprvé, tak jsem už věděl, že je zbytečné volat policii, neboť v případě první krádeže mi bylo sděleno, že se mnou ani nesepíší protokol(!), protože by to stejně k ničemu nebylo.

Nicméně jaké bylo mé překvapení, když jsem se po 2 dnech na své číslo mobilního telefonu dovolal. Mou telefonní kartu si již koupil v bazaru nový zájemce, který mi ji zpátky odprodal a ukázal na bazar, kde si ji koupil. Zašel jsem do bazaru a ke své radosti našel i svůj mobilní telefon. Oznámil jsem tedy prodavači, že vidím svůj odcizený mobil, že mám k němu doklady o koupi a že si jej hodlám ponechat. To se však nesetkalo u prodavače s pochopením a místo vydání mobilního telefonu se jej snažil okamžitě prodat náhodnému kolemjdoucímu. Sáhl jsem proto po mobilu, že jej nikomu nedám. V tom se bazarník na mě vrhl a začala přetahovaná. Kolega volal policii, která na místo dorazila během několika minut...

A jak to dopadlo? Policie se podívala na mé doklady k mobilu a vrátila mi ho.

Tak by to možná dopadlo v pohádce, ale policie má v oblibě delší příběhy. Ve skutečnosti policie mobil zabavila a začala mě stíhat pro krádež (vlastního) mobilu. Mé doklady o koupi mobilu jí nestačily a tak jsem jim poradil, ať se obrátí na mého operátora, že jim dá přesný výpis účtu. Po 2 měsících (zákonná lhůta je 1 měsíc) mi bylo policií sděleno, že od operátora tyto údaje získat nelze. Tak jsem zašel za operátorem osobně a údaje obdržel do 2. dne poštou. S důkazy jsem zašel na policii, kde mi řekli, že si uvědomili, že to nemá řešit policie pro Prahu 2, ale pro Prahu 9, a že jim proto případ předávají. Za další měsíc přišel případ na Prahu 9, kde vyšetřovali mou krádež a po dalších 3 měsících (zákonná lhůta 2 měsíce) mi bylo sděleno, že jsem nevinný a že případ posílají k projednání na Prahu 2. Po dalších 2 měsících usilovné práce policejního oddělení mi bylo policijí pro Prahu 2 sděleno, že nyní zjistili, že se nejedná o trestný čin, ale o přestupek, takže to vlastně nemají řešit oni, ale Přestupková komise obvodního úřadu. Na mou otázku, jak to, že to nezjistili dříve mi bylo upřímně odpovězeno - víte, on ten váš spis doteď nikdo nečetl.

Tak šel případ na Přestupkovou komisi, kde zase nechápali vztah mezi IMEI a telefonním číslem. Nicméně můj případ zařadili na volný termín schůze Přestupkové komise a ta po 2 měsících rozhodla, že jsem se žádného přestupku nedopustil a vrátila případ policii. Když policie zjistila závěr přestupkové komise, nechala prodavače z bazaru podepsat prohlášení, že se zbav

Kráceno
(Editor)

53172

20.05.2005 18:20

Rozklad policie?

RE: Rozklad policie?

Vlada 194.?.?.?

...že se zbavuje nároku na mobilní telefon a po roce, kdy jsem již dávno vlastnil jiný mobil, mi mobilní telefon vydala.

Nechci počítat, kolik času a námahy mě stály neustálé telefonáty a návštěvy na polici, kolik lidí se tím případem zabývalo a kolik stálo daňové poplatníky vrácení jednoho mobilního telefonu.

Řeknete si, že přece policie nemá lidi na řešení takových banalit, že se zabývá většími zločiny. Jenže tomu lze věřit jen dokud člověk nevidí, jak policie řeší vraždy (viz případ Stodolových, jejichž vraždy policie zpravidla uzavírala jako sebevraždy nebo usvědčila z vraždy někoho jiného) a případy jako H-System, kde se bossové z Komerční banky rozhodli zničit jednoho podnikatele a zabavit mu v konkurzu celý majetek včetně životních úspor několika stovek lidí. O kauze H-Systému vůbec se i novináři bojí psát, státní zástupci se bojí na tuto kauzu jen pomyslet a dokonce i soudci ignorují rozhodnutí Ústavního soudu...

Od té doby mám na Českou policii svůj názor.

53173

20.05.2005 22:33

Hokejové třeštění

RE: Hokejové třeštění

Vlada 194.?.?.?

Vážený pane Idealisto,

domnívám se, že v tomto případě bylo od Vás nemístné posouvat spor do osobní roviny. O mě tady přece vůbec nejde. Já Američanům jejich vlastenectví nezávidím, já je lituji, protože produkuje právě takové lidi, jako je zmiňovaný pan Leho, který je schopný obhájit vraždu civilisty, který jede příliš rychle. Terorismus nelze zničit válkou, ani vlastenectvím. Lze jej zničit tak, že odstraníte jeho příčinu. Podívejte se, kolik zvěrstev nadělal "díky" vlastenectví Němců Hitler.

> ... idealy, za kterymi si stoji vsichni mirumilovni US citizens.

A o tom právě mluvím. US citizens nemají žádný Copyright na ideály. Vždyť za stejné ideály bojuje většina lidí na světě. Tak proč je škatulkovat na US citizens, EU citizens apod.? Jaký to má pro Vás, Váš boj nebo pro Vaše ideály význam?

53197

20.05.2005 23:53

Hokejové třeštění

RE: Hokejové třeštění

Vlada 194.?.?.?

Vážený pane Idealisto,

za svůj přímer k Neiborhood watch program se Vám znovu omlouvám a vše, co jsem řekl o práskání na sousedy beru zpět. Nicméně meritem mých příspěvků není Neiborhood watch program.

Věřím, že Vy jste osobnost na to, aby s Vámi mohl establishment nějak cloumat, ale ne každý je na této úrovni.

53204

21.07.2005 12:39

O toleranci

Reakce

Vlada 194.?.?.?

Skutečně jsem nečekal, že má reakce v bleskovkách zapříčiní vznik celého článku, ale jsem tím polichocen. Citím, že je ještě několik věcí, které by bylo vhodné uvést na pravou míru.

Podstata mého příspěvku se týkala toho, že se vždy snažíte být v opozici ke každému oficiálnímu nebo většinovému názoru. Jak jsem uvedl: Dnes je moderní litovat židy, asimilovat černochy, cikány, přistěhovalce, homosexuály a upalovat pedofily. Zvědavec v přímém opaku pronásleduje židy, rasisticky, xenofóbně a homofóbně odsuzuje černochy, cikány, přistěhovalce a homosexuály a ospravedlňuje pedofily. Dokonce si tu lze přečíst řeči o hrdinských palestinských bojovnících za svobodu, kteří na sebe nebo své děti navlečou výbušniny a jdou se odpálit do izraelského autobusu. Pak se nesmíte divit, když tu v diskuzích slyšíte např. od Trodase řeči o černé podrase, která by se měla nechat zemřít...

Všechny články na Zvědavci jsou černobílé. Židi jsou špatní, palestinci hodní. Američani, cikáni, homosexuálové špatní, NOD32 a Zündel je dobrý. Skutečnost ale není nikdy černobílá. Aby ale byl článek čtivější, tak se čtenáři ty dobré stránky židů a nebo ty špatné stránky programu NOD32 nebo informace o Zündelově spoluautorství na knize "The Hitler We Loved and Why" zatají.

Po shlédnutí koncertu Live 8 mi bylo již předem jasné, co se na Zvědavci dočtu. Jedná se o masovou prezentaci nějakých názorů, a přestože se jedná o humanitární akci, Zvědavec musí být proti. A tak jsme zde četli o masovém vydírání(?!) a o jednoznačném (opět černobílém) názoru, že za všechny problémy Afriky mohou zkorumpované vlády a matky, které rodí více dětí než mohou samy uživit. Jak prosté. Jeden by si myslel, že na dobrovolné HUMANITÁRNÍ akci, která vybízí k soucitu, sounáležitosti a k odpuštění dluhů, které nejsou dlužné státy ani teoreticky schopné nikdy splatit, nemůže nikdo vidět nic špatného.

> Pouze se odmítám spolupodílet na zářivém umakartovém světě sociálních inženýrů dneška, kde se všichni barevní budou držet za ruce s bílými, všichni se budou mít dobře...

Ano, přiznávám, že chápu, že máte starost o svá občanská prává a že se Vám každá manipulace s veřejným míněním nelíbí. Na druhou stranu si myslím, že není takový problém, když se nás někdo snaží odnaučit některé předsudky například demonstrací tolerance.

Každý člověk je tolerantní k něčemu více a k něčemu méně. Obecně si ale myslím, že by společnosti více tolerance naškodilo. Vy již víte, že ona tolerane v básničkách bude cílená? I kdyby to byla pravda, myslím, že se jedná ve srovnání se SuperStar (Pop Idol) nebo TeleShoppingem o zcela nevinnou sugesci.

62559

21.07.2005 12:40

O toleranci

RE: Reakce

Vlada 194.?.?.?

S tím, že básničky bude platit ten, kdo bude určovat, s čím máme být tolerantní, si také nejsem moc jist. Spíš bych řekl, že to zaplatíme všichni z našich daní.

Toho Bushe Vám jako většinový názor, se kterým souhlasíte, ale nemohu počítat. Je to sice většinový názor, ale jde proti oficiálnímu statutu. A tvořit názory jen na základně plutí proti proudu je právě to nelichotivé, co zde cítím ze Zvědavce.

P.S. Jmenuji se stejně jako Vy, tedy Vladimír.
P.P.S. Rád vidím, že i pro Vás platí omezení na 1000 znaků pro pšíspěvek pod bleskovku. [smích]

62560

21.07.2005 17:23

O toleranci

RE: Reakce

Vlada 194.?.?.?

Ale prosím, ať se každý vyjadřuej k čemukoliv bez ohledu na to, zda to je oficiálně uznávaný postoj či nikoliv. Já jsem ale psal o něčem jiném:

Podstata mého příspěvku se týkala toho, že se vždy snažíte být v opozici ke každému oficiálnímu nebo většinovému názoru.

Zkuste prosím najít na Zvědavci jeden článek, který není černobílý nebo který nezastává oficiální nebo většinové stanovisko. Mně se to zatím nepodařilo. A to je to, co kritizuji. Takto to vypadá, že se Zvědavec nesnaží hledat pravdu, ale snaží se jen být za každou cenu kontroverzní.

62585

21.07.2005 20:39

O toleranci

RE: Reakce

Vlada 194.?.?.?

Ne, mluvil jsem o samotných článcích, nikoliv o příspěvcích. Ikdyž je pravda, že objektivní nezaujatý příspěvek by tu člověk také pohledal...

62622

22.07.2005 12:52

O toleranci

RE: Reakce

Vlada 194.?.?.?

Zde muselo dojít k nějakému omylu. Nevěřím, že by byla Vaše reakce reakcí na můj příspěvek, protože mluví zcela o něčem jiném. Přesto se pokusím znovu reagovat:

Články jako startovací texty k diskuzi - zajímavý nápad. Já myslel, že mi chce autor článku něco sdělit, třeba svůj pohlde na věc a on zatím chce jenom vyprovokovat diskuzi, jako třeba v tomto článku, kde diskuze nakonec skončila tak, jestli má nějaká Minda odejít nebo zůstat. Zajímavé.

A na tom, jestli je článek černobílý nebo ne sakra záleží. Černobílé články píší jen fanatici a jsou většinou na hony vzdálené pravdě. Jako ten Váš příklad s tím, kdo komu smrdí. Takový článek by na Zvědavci nikdy nevyšel. Na Zvědavci by ten článek byl o tom, jak moc nám černoši smrdí, že je to jejích vina a že by se měli nechat vymřít. O tom, že i my smrdíme černochům by v článku nebylo ani slovo možná byste Vy někde mezi 200 příspěvky o tom něco zmínil, ale tato poznámka by se stratila v moři další diskuze o tom, jestli za všechno zlo na světě mohou židé nebo jestli má Mindy zástat.

Nepolemizuji s tím, být jiný. Já sám jsem asi více "jiný", než byste si dokázal představit. Polemizuji s tím, jak jsem zde psal, že mi příjde nemoudré budovat své názory jen podle jednoho klíče - podle opaku k aktuálně uznávaným názorům. Copak většina lidí nikdy nemůže mít pravdu? Copak masové akce jako Live8 musí být vždy jen 100% záporné (doslova vydírání) a není na nich nic kladného?

Nekonvenční názory? Ano, ať jich je tu spousta. Ale opravdu Vám příjde inteligentní vytvářet si názory jen tak, abych mohl být s každým ve sporu?

62716

22.07.2005 18:02

O toleranci

Tolerance vs. respekt

Vlada 194.?.?.?

Vy, jak tu všichni odsuzujete toleranci, uvědomte si jednu věc. Když obsadili nacisté československo, měli u nás takový respekt, že jsme se vzdali bez boje. Ale neměli naši toleranci. Takový vztah vám přijde jako správný?

Respekt je pozitivní vztah pouze tehdy, je-li oboustranný. Pak se ale již nejedná tak o respekt, jako o úctu. A aby mohli být lidé k sobě uctiví, musí se v první řadě tolerovat.

Pokud se do našeho domu nastěhují cikání, těžko budu mít z nich respekt (pokud nebudou po zuby ozbrojení). A oni ke mě respekt již vůbec nebudou chovat. Pokud ale časem zjistím, že to jsou ti slušní cikáni, můžu je začít tolerovat a náš vztah může být bezproblémový, tj. rovnocenný. Stejně tak mohu tolerovat bezdomovce na cestě, kudy chodím do práce, pakliže poznám, že pro mě není nebezpečný. Teprve pak bude náš vzat bezproblémový, přestože ani jeden z nás nebude mít k tomu druhému respekt.

K toleranci se totiž vždy člověk rozhodne dobrovolně, kdežto respekt bývá často okolnostmi vynucen.

62749

22.07.2005 18:04

O toleranci

RE: jedna basnicka

Vlada 194.?.?.?

Vidím, že oba jezdíme do práce přes Želivského [smích] (viz můj příspěvek v bleskovkách).

62750

22.07.2005 18:21

O toleranci

RE: Reakce

Vlada 194.?.?.?

Nemůžete popřít, že články na Zvědavci jsou černobílé. Pokud ano, tak zkuste uvést alespoň jediný, který černobílý není. Ve kterém by třeba zaznělo:

Zuendel je v rozporu s mezinárodními právy držen bez obvinění a pokud je obviněn, je toto obvinění tajné, že si jej nesmí ani sám přečíst, ale na druhou stranu je pravda, že svými výroky a činy jako spoluautorstvím na knize Hitler we loved and why se sám zařadil do skupiny neonacistů, ze kterých má současná společnost oprývněný strach.

nebo:

Antivirový program NOD32 je velmi schopný slovenský produkt, který podle testů vykazuje velmi dobrou úspěšnost při chytání vírů, ale na druhou stranu faktem zůstává, že ve srovnání s jinými antiviry je dražší a zabírá více systémových prostředků.

nebo:

Humanitární koncert Live8 bylo masově uspořádané vidíraní, ale na druhou stranu se vybrala při koncertu nemalá finanční částka, která pomůže zachránit některé děti, které by jinak zemřeli.

A o to jde. Tady na zvědvaci články žádná ALE s druhým úhlem pohledu nejsou. A jak jsme psal, pravda není nikdy černobílá. Neříkám, že články na Zvědavci nemají nikdy pravdu. Ale Vám příjde inteligentní vytvářet si názory jen podle toho, abych mohl být s každým v opozici? Nebo snad najdete na Zvědavci jeden článek, který vyjadřuje většinové nebo oficiální stanovisko?

62754

22.07.2005 18:32

O toleranci

RE: Reakce

Vlada 194.?.?.?

> aha, takže si půjdu půjčit do banky nezanedbatelné množství peněz, prošustruju je, pak požádám kamaráda, aby uspořádal humanitární koncert na téma "odpusťme dluhy těm, co nejsou ani teoreticky schopni je splatit", banka mi odpustí a budeme všichni happy?

A jaké řešení byste navrhoval Vy? To by mě opravdu velmi, velmi zajímalo. Dovolím si spředpokládat, že takový dluh byste vymáhal po dlužníkovi do konce jeho života (on by žil pouze z životního minima), dále byste zabavil všechen majetek jemu a jeho příbuzným a všechny jeho děti a děti těch dětí by po jeho smrti musely několik generací pracovat tak dlouho, dokud by dluh nebyl splacen?

Je samozřejmě nešťasné, že k takovým dluhů došlo. To ví každý, na to Vás nikdo nepotřebuje. Tady se ale hledá řešení. Máte nějaké? Pokud se dluhy neodpustí, budou stále narůstat o úroky a Afrika se z dluhů nikdy nevyhrabe. Hlavně že bude spravedlnosti učiněno zadost. Správně?

A nebo se holt Africe dluhy odpustí, do Afriky přijdou investoři, s investory liberální vlády a Afrika se sama vydá na cestu prosperity, z čehož díky rostoucímu vzájemnému obchodu budeme těžit i my. Jasné?

> ... nemyslím si, že cílem Zvědavce je vymezit se proti většinovým názorům, zdá se mi jen, že poukazuje na jisté nešvary - že v mnoha případech většině lidí tyto nešvary připadají jako normální či snad dokonce žádoucí je sice smutným faktem, ale nikoliv důkazem, že Zvědavec chce být "proti všem"

Tak si to vemte - židé, Izrael, palestinci, homosexuálové, pedofilové, kouření na veřejnosti, Live 8, Bush, ... vždy v přesném kontrastu k oficiálním nebo většinovým stanoviskům. Jaký lepší důkaz ještě chcete? Zkuste mi najít na Zvědavci jediný článek, který se nesnaží být za každou cenu proti všem.

62755

22.07.2005 20:54

O toleranci

RE: Když obsadili nacisté československo, měli u nás takový respekt

Vlada 194.?.?.?

Pěkné, jen na podstatě mého příspěvku to jaksi pranic nemění.

62766

22.07.2005 21:09

O toleranci

RE: Reakce

Vlada 194.?.?.?

> Pochopil jsem to správně ?

Ne, bohužel jste to nepochopil vůbec. Kdyby vyšel na Zvědavci článek o rybízu, zněl by takto:

Rybíz je vůbec škodlivá plodina. Sociální inženýří lidem cpou do hlavy propagandu, že je zdravý a přitom vůbec není dobrý. Je tak kyselý a nechutně komunisticky červený nebo pohřebně černý. Rybíz je zlo, které do naší země importovali židé, aby mohli získat nad námi nadvládu. Rybíz jedí jenom buzeranti a cizinci, kteří nám berou práci. Bez rybízu by se nám všem žilo líp...

Už je to jasné? Pokud chci psát objektivně o rybízu, tak musím zmínit jeho kladné i záporné stránky. Pokud chci uvádět své subjektivní hodnocení rybízu, tak to musím v článku zmínit a nesmím svůj názor vydávat za obecnou platnost.

Přečtěte si zde pár článků a schválně zkuste najít věty jako:

"Podle mého soudu..."
"Já se domnívám..."
"S mým názorem ale nesouhlasí..."

Všechny články na Zvědavci jsou předkládány jako neotřesitelná pravda "konec 2. světové války znamenal obrovskou katastrofu...", "buzerantům jde jen o adopce dětí..." a nikoliv jako něčí názor.

Takže abych to shrnul:
Pokud chce někdo psát o svých názorech, musí to být v článku uvedeno. Pokud chce psát objektivně o pravdě, nemůže být článek černobílý.

62767

22.07.2005 21:17

O toleranci

RE: Reakce

Vlada 194.?.?.?

Ještě si doplním jednu vsuvku. Myslíte, že někoho zajímá, jestli Vám chutná rybíz nebo jestli pan Stwora miluje pana Zuendela? Myslíte, že na Zvědavce chodí lidé přečíst si pouze názory pana Krále a pana Stwory?

Alespoň dle mého soudu se sem lidé chdí dozvědět, jak se věci skutečně udály, klidně i s autorovým komentářem. Ale samotný názor např. pana Stwory na homosexuály je zcela prázdné (přestože všem známé) sdělení.

62768

22.07.2005 23:00

O toleranci

RE: Tolerance vs. respekt

Vlada 194.?.?.?

Vážený pane Gejdoši, začínáte být osobní a naopak přestáváte být zdvořilý, na to byste si měl dávat pozor.

1. Lehce usměvně na mě působí skutečnost, že mi na začátku vytýkáte, že tu někoho kárám a dále mě sám káráte, že mé příspěvky jsou "patlama patlama".

2. Význam slova tolerance nebyl vůbec meritem mých příspěvků. Ale budiž:

Respekt je pozitivní vztah pouze tehdy, je-li oboustranný. Pak se ale již nejedná tak o respekt, jako o úctu. A aby mohli být lidé k sobě uctiví, musí se v první řadě tolerovat.

Pokud jste tuto větu nepochopil, nemusel jste to tak okatě dávat najevo, já bych Vám ji vysvětlil i tak. Tedy, jak jste správně uvedl, termín respket má více významů, které jsou relativně odlišné. Je zcela odlišný vztah, pokud k nekomu cítím respekt, protože se ho bojím nebo proto, že si ho vážím. V tom druhém případě se dá již mluvit o termínu úcta, který jsem použil, protože ten není natolik dvojsmyslný jako respekt. A aby se k sobě lidé mohli chovat navzájem uctivě, musí se v první řadě snášet, čili tolerovat.

Abyste to lépe pochopil, rozvedu to na Vašich příkladech:

> To přece nemůžete myslet vážně, že někoho začnete tolerovat až poté, kdy zjistíte, že je slušný nebo že není nebezpečný ! Protože, co potom by jste dělal v mezičase, než to zjistíte ?

To máte tak. Pokud se k nám před dům nastěhuje bezdomovec, nebudu jej tolerovat, protože budu mít k němu předsudky. Budu jej vyhazovat, volat na něj policii, sociálku a budu se všemožně snažit, aby odešel. Jakmile se ale zbavím předsudkl, když zjistím, že se jedná o slušného člověka, kterému např. shořel dům, začnu jej snášet, tolerovat. A pokud se bude chovat slušně a uctivě, můžu časem k němu cítit i úctu.

62782

22.07.2005 23:01

O toleranci

RE: Tolerance vs. respekt

Vlada 194.?.?.?

> Totiž - respekt musí být vždy ze začátku zcela samozřejmě. Člověk, který k druhému získává respekt až po já nevím jakém důkazu, ten vlastně vyznává presumpci neucty. Přece nemůžete jakýkoliv vztah zahájit netolerancí a neúctou !!

Tak to vidíte a ve skutečnosti to chodí jinak. Respekt není vždy zcela samozřejmý a vztahy se často zahajují netolerancí a neúctou. Abychom si rozuměli - celý článek včetně původní bleskovky se jedná o vztahu předsudkovém k menšinovým skupinám jako jsou homosecuálové, cikáni apod. Nemluvíme zde o náhodném setkání, kde je pochopitelně úcta a respekt v první řadě. Vemte si, jak by se choval pan Stwora, kdyby se do jeho sousedství nastěhovaly 2 lesby. On by na jejich adresu křičel řeči o buznách, kterým jde jen o adopci dětí. Jinými slovy jeho vztah by zcela postrádal jakýkoliv respekt a naopak by byl zahájen netolerancí a neúctou. Postupem času by ale pan Stwora zjistil, že to jsou velmi slušné, tiché a uctivé dámy, které své soukromí netahají na veřejnost a že vychovávají dítě, které je jedné z nich. A z tohoto dítěte roste úplně normální a zdravý člověk. Pak by pan Stwora začal tyto dámy postupně tolerovat (přestal by je třeba pomlouvat), pak začal by se k nim chovat uctivě a nakonec oba by k sobě začali cítit respekt.

62783

25.07.2005 13:05

O toleranci

RE: Reakce

Vlada 194.?.?.?

No jen to dopovězte, kdo podle Vás tvoří oficiálí názory typu "homosexuálové jsou hodní", "američani jsou hodní", "Live 8 je dobrá věc", že se Zvědavec musí vždy vymezovat proti. Že by za tím stáli zase ti židé?

63025

25.07.2005 13:06

O toleranci

RE: jedna basnicka

Vlada 194.?.?.?

... s touhle konkrétní básničkou?

63026

01.08.2005 18:14

Uhni z cesty, dědku! Já se jdu bavit!

*Omyly* pana Stwory

Vlada 194.?.?.?

Pane Stworo,

to byste to nebyl Vy, kdyby vaše stanovisko nebylo ryze černobílé a především "proti všem". Rád bych zde všem čtenářům poukázal na skutečnosti, které jste účelově překroutil, aby lépe zapadaly do Vašeho názoru.

Píšete, že jsou mladí lidé sobečtí. No ikdyby to byla pravda, myslíte, že se stanou více altruističtími, když jim zakážeme se bavit? Co je špatného na tom se bavit? Stále to kritizujete, ale nikdy nenapíšete, co je na tom vlastně špatného.

Zajisté máte právdu, že koncerty do přírody nepatří. Pokud byste se ale akce zůčastil, jistě by Vám neunikl fakt, že nebyla pořádána v žádné přírodě, ale na rozlehlých loukách, kde mohou žít jen polní myši, daleko od nejbižších vesnic. Tudíž Vaše starost o přírodu a o obyvatele je zcela účelová.

Argumenty typu nepovoleného vstupu na cizí pozemek jsou další z kategorie účelových. Dle zákona má každý člověk právo chodit po vyznačených cestách i přes pozemky cizích majitelů.

Slova o hromadách odpadků jsou také jen účelové bláboly. Pokud byste se, pane Stworo, zúčastil loňské akce, tak byste věděl, že organizátoři po koncertu celou louku od odpadků důkladně vyčistili.

Vám se opravdu zdá zákrok policie za přiměřený? Pak jste asi jako já neviděl, jak jeden z těžkooděnců přerazil loketní kost jednomu účastníkovi, který před policisty bránil svou dívku. A na výzvu o sdělení služebního čísla, které je policista povinen sdělit, tento reagoval slovy "na nějaké číslo ti seru" a další ranou tonfou do místa fraktury. Toť podle Vás přiměřený zákrok. Hm.

Jistě byly mezi účastníky i tací, kteří se přišli jen porvat s policií a jistě měli uposlechnout výzvy policie k opuštění pozemku. Ale podle mých odhadů, takových individuí bylo minimum.

Pořád se musím ptát - co je tak špatného na tom, když si parta výrostků jednou za rok udělá koncert na nějaké pusté pláni, kde nemůže nikoho, tedy ani starousedlíka, ani zvěřinu obtěžovat, pokud po sobě vysbírá všechny odpadky?

A dejte si pozor na jednu věc - odmítání zábavy mladým je jedním z neklamných příznaků stárnutí.

63927

01.08.2005 21:52

Uhni z cesty, dědku! Já se jdu bavit!

RE: O cem se zde bavime

Vlada 194.?.?.?

Pane Stworo probuďte se konečně!

Vy jste tam nebyl! Neviděl jste, jak policejní auta najíždějí na pubescenty, kteří se přijeli bavit. Neviděl jste kopání policistů do dětí, které nestačili včas utéct. Neviděl jste policisty, jak nadávají, mlátí kolem sebe hlava nehlava, rozbíjí skleněné láhve, střílejí náboje se slzným plynem do opuštěných aut, neviděl jste jejich brutalitu, jak mlátí bezbranné, neviděl jste, jak si zakrývají svoje služební číslo, aby je nikdo nemohl identifikovat, neviděl jste tank(!), který policie nasadila proti adolescentům...

Tohle prostě ničím obhájit nelze. Budeme chránit přírodu i za cenu několika stovek zraněných lidí včetně vážných zranění a doživotních následků? V takovém světě chcete žít? A jak se vypořádáváte s faktem, že Váš nejoblíbenější, geniální a z celého světa nejlepší politik Václav Klaus zásah policie ostře odsoudil?

63978

02.08.2005 12:34

Uhni z cesty, dědku! Já se jdu bavit!

RE: O cem se zde bavime

Vlada 194.?.?.?

Vážený pane Gejdoši.

Zcela Vám unikla skutečnost, že se pan Stwora vyjadřoval o přiměřeném zásahu policistů! To je ten názor, který rozporuji. Zásah tankem proti bezbranným adolescentům není přiměřený! Navíc všichni víme, jakou máme policii a jak takový zásah musel dopadnout.

Pokud stejně jako pan Stwora nejste tolerantní k mládeži, je to jen Váš problém. Své komplexy si ale hojte sám.

64063

02.08.2005 12:48

Uhni z cesty, dědku! Já se jdu bavit!

Starost o přírodu???

Vlada 194.?.?.?

Abych se vrátil k samotnému meritu článku, bylo správné zasáhnout proti technařům v zájmu ochrany přírody? Jak můžeme vidět, samotný zásah způsobil mnohonásobně větší škody materiální i ekologické než by způsobil samotný koncert. Tak k čemu takový zásah byl? Proč policie pouštěla na louku technaře, když je pak slzným plynem a mlácením vyháněla? A jaký asi bude mít vliv na ekologii takový zásah? To si opravdu pan Stwora myslí, že příště už technaři nepřijdou? Omyl. Přijdou znovu, akorát budou mít řetězy, basebalové pálky, a lidská práva a ekologie budou trpět ještě víc.

Celé je to o úctě a o toleranci, o které zvědavci tak neradi slyší. Jak o neúctě technařů k zákonům, tak především o netoleranci Zvědavců a Paroubka k bavící se mládeži a v neposlední řadě o neúctě policie k zákonům a ke zdraví adolescentů, kteří přišli poslouchat techno.

64066

02.08.2005 13:17

Kauza Zündel

Zündel - fakta

Vlada 194.?.?.?

Jako velmi zajímavá mi přijde skutečnost, že z tak rozsáhlého článku zmizely některé podstatné informace o Zündelovi, které ze Zündela-revizionisty dělají Zündela-nacistu:

Zündel, schovávající se za pseudonym Christof Friedrich, napsal spolu s Ericem Thomsonem knizu The Hitler We Loved and Why, kterou vydalo nakladatelství White Power Publications ve Virginii. Zündel sám nikdy nepopřel, že on je Christof Friedrich.

Malá ukázka z této knihy:
"We loved Hitler because he was a White Man.
We loved him because he replaced the wasteful
idleness of our penal system with productive
labor and punishment with redemption.
We loved him because he did the Work of the
Lord, by driving the money-changers out of our
country.
We loved him because he wrested the creation of
our money away from the Jews, like his American
predecessor, Abraham Lincoln.
We loved him because he was a deeply spiritual
man who did not allow the Jews to confuse
Christian teachings.
The unhealthy and the mentally-defective were
discouraged from inflicting more of themselves
upon our hard-pressed population; sterilization was
recommended for carriers of genetic defects. The
German people could decide who should have
children -- not the Jewish bankers.
We loved him because he brought us together.
White men from all the countries of Europe joined
his ranks to defend the Holy Swastika Banner of
our Race.
Our White heroes are brave, forthright, strong and
kind. The "heroes" of our racial enemy are
cowardly, devious, weak and cruel. ,,, Thus do we
differ from our racial enemy, the Jew.
Today, his spirit soars beyond the shores of the
White Man's home in Europe. Wherever we are, he
is with us."


Svůj obrázek o Zündelovi si může každý udělat sám:
http://www.holocaust-history.org/pamphlets/zundel/who-is-zundel-1.pdf

Ve svém "White Power Report," Zündel píše:
"The Jews give us, their White hosts, wars,
depressions, inflation, unemployment, energy
shortages, higher and higher taxes and air
piracy. Like sheep, they expect us to go down
the road with them - all the way to the kosher
slaughterhouse."


Proč autorovi článku unikla informace o Zündelově největším díle UFO's: Nazi Secret Weapons?, ve kterém popisuje tajné nacistické zbraně v podobě létajících talířů se základnou v Antarktidě?

To si mám opravdu po vyslechnutí jednoho stavbaře plnynových komor, který ani neví, jak těkavý je Cyklon B, že jeho stopy nelze po několika letech detekovat, uvěřit Zündelovi, že žádný Žid nezemřel v plynové komoře, když existují tisíce očitých svědků, kteří toto viděli na vlastí oči?

64067

02.08.2005 13:18

Kauza Zündel

RE: Zündel - fakta

Vlada 194.?.?.?

A nakonec několik citátů:

"Amnesty International does not
consider Ernst Zundel to be a
prisoner of conscience and is not
calling for his release."
- Amnesty International, 2003

"By stopping the Zionist 'six
million' swindle, we can also stop the
spread of Zionist tyranny and terror
throughout the world."
- Ernst Zundel, 1980

"Next time you call me a 'Nazi' –
you will do so with genuine
respect!"
- Ingrid Rimland, 1997

64068

02.08.2005 15:39

Kauza Zündel

RE: Zündel - fakta

Vlada 194.?.?.?

Vážený pane Bartošku,

já nevím, jestli je pan Zündel nacista nebo ne. Jen jsem chtěl uvést některé skutečnosti, které záhadně v článku chyběly. Nehájím ani snahu o jeho zavření za každou cenu. Proč jej USA nezatkli? Já se domnívám že proto, že se jen velmi obtížně někou dokazuje, že je nacista. Je známým faktem, že byl Zündel jedním z největších distributorů nacistických materiálů, ale dnes jde toto jen stěží dokázat.

Proč se nemůže za zájmu veřejnosti a médií, jenž kontrolují Židé, rozběhnout rozsahlý historický vyzkum holocaustu a odpovědnosti za něj? A proč by nemohl? Jiná otázka je, proč se nerozeběhne. Na to mám dvě odpovědi. Jednak to už nikoho příliš nezajímá a jednak by to byla jen voda na mlýn neonacistům. A toho se asi média a historici bojí.

64083

02.08.2005 15:49

Kauza Zündel

RE: Zündel - fakta

Vlada 194.?.?.?

Vážený pane Böhme.

Můžete mi prosím vysvětlit, co je podezřelého na tom, když tisíce lidí nezávisle na sobě tvrdí něco, co popírá jeden stavitel plynových komor? Já jsem s některými těmi lidmi osobně mluvil. Můžete mi prosím říct jediný důvod, proč by si všichni vymýšleli?

Jak sám víte, většina plynových komor byla ještě za války zničena. Také kolují informace, že některé plynové komory byly těsně po válce importovány ze Sovětského svazu, což by vysvětlovalo, proč v nich nebyly nalezeny stopy Cyklonu B. Podle mnou dostupných informací navíc němci na odvšivení vůbec nepoužívali Cyklon B, jak zde tvrdíte.

Jak si mám vysvětlit fotografii z koncentračního tábora, kterou jsem viděl, na které je v místnosti naskládána hromada mrtvých těl Židů, kteří se snaží jeden přes druhého vyšplhat po komínu k otvoru ve střeše?

64084

02.08.2005 16:32

Otec světa

Otec světa

Vlada 194.?.?.?

Otec světa:
http://www.surin.ru/uploads/1121151259_frezzz_sadam-1121033121_i_4813_full.gif

64099

02.08.2005 16:34

Otec světa

RE: Vazena pani autorko,

Vlada 194.?.?.?

http://www.nezvedavec.org

64101

02.08.2005 16:39

Otec světa

RE: Otec světa

Vlada 194.?.?.?

...jedná se o autentický vzkaz čekajícím skautům, seržatu Lehovi a všem ostaním, kteří čekají, až začne Amerika dodržovat platné mezinárodní zákony.

64102

02.08.2005 17:43

Uhni z cesty, dědku! Já se jdu bavit!

RE: O cem se zde bavime

Vlada 194.?.?.?

Je snad zbytečné reagovat na příspěvky, které si sami odporují, ale přesto to udělám.

> ...pan Stwora tento článek vyvěsil v době, kdy podrobnosti nikdo neznal...

Článek vyšel 31.7. a to už podrobnosti znali všichni. A pokud se ještě k panu Stworovi nedostaly, tak tím spíš nemůže psát Policie to zvládla na jedničku., když o tom ještě nic neví! A pokud už to udělal, tak buďto by měl svěsit ocas a přiznat svůj omyl alespoň v diskuzích, ale tohle pan Stwora neudělal. Proto je oprávněné se domnívat, že stále platí, že policejní brutalita s trvalými a doživotními následky na zdraví stovky adolescentů je podle pana Stwory zvládnutí zásahu policie "na jedničku".

Já neříkám, že technaři neudělali žádnou chybu. Nelze ale řícti, že se chějí bavit ať to stojí co chce, protože měli alespoň legálně pronajatý pozemek a v minulých letech po sobě louku uklidili. Ale sama skutečnost, že nedošlo k řádnému ohlášení akce neospravedlňuje policejní brutalitu. Přece stát musí být ten, kdo dodržuje zákony v první řadě!

Tedy jistě, chyba je i na straně technařů (kdo si v mládí neprožil revoltu?), ale brutální zásah policie byl naprosto neodůvodněný.

64121

02.08.2005 19:28

Kauza Zündel

RE: Zündel - fakta

Vlada 194.?.?.?

Protože těch fotek bylo víc. Na dalších byly k vidění tisíce brýlí, paruk, deštníků, bot a také kufrů s židovskými jmény.

64147

02.08.2005 21:34

Kauza Zündel

RE: Zündel - fakta

Vlada 194.?.?.?

Vážený pane Karle,

nemůžete srovnávat to, když si někdo myslí, že země je kulatá s tím, když někdo vidí, jak jsou židé účelově likvidováni v plynových komorách. Jaký lepší důkaz ještě chcete než očité svědectví tisíců lidí?

64171

02.08.2005 21:39

Kauza Zündel

RE: Zündel - fakta

Vlada 194.?.?.?

Vážený pane Böhme,

jak mi vysvětlíte skutečnost, že v nacistických táborech umírali především Židé, které Hitler tolik nenáviděl? Osobně jsem slyšel výpověď jednoho důstojníka - velitele koncentračního tábora, který ke konci války dostal rozkaz ke zplynování všech Židů. To podle vás není "hramadné a plánované vyhlazování"? Nebo snad i on lhal?

> Jeli holokaust nepopíratelným, naprosto pravdivím, tak proč potřebuje jeho oficiální prezentace ochranu zákona?!

To proto, že rozporování Holokaustu (který snad již netřeba dále dokazovat) je neúcta k mrtvým Židům a je to jen voda na mlýn neonacisům.

64173

02.08.2005 22:01

Právo na chuligánství nepatří mezi lidská práva

Nečernobílý úhel pohledu

Vlada 194.?.?.?

Já bych celou záležitost rozdělil do několika rovin:

Mají mladí lidé právo se bavit?
Mají. A dokonce mají právo se bavit nahlas, pokud nikoho jiného svým hlukem neobtěžují. A právě to byl případ letošního CzechTecu, kde místo konání vylučovalo možnost obtěžování hlukem obyvatelů vzdálených vesnic.

Byla akce CzechTec Legální?
Nebyla. Jediná věc, ve které má pan Stwora pravdu, je, že souhlas majitele pozemku k pořádání akce podobného rozměru nestačí. Jinou věcí je, jestil by vůbec takovou akci někde na území ČR nekdo povolil. Já se domnívám že ne, a že je to špatně. Možná právě proto se akce konala, přestože nebyla povolena. Aby demonstrovala legitimní právo na nekonformní zábavu. Každý z nás byl mladý a prožil si období revolty. Proto já osobně ty mladé chápu.

Byl zásah policie oprávněný?
Byl. Tam, kde se porušují zákony by vždy měla být policie a měla by jednat v zájmu nápravy situace. Je možné vést diskusi, zda neměla policie jen přihlížet na dodržování pořádku a kontrolovat, zda nedochází k obtěžování hlukem nebo zda neměla účastníky technoparty na louku vůbec pustit. V obou případech by k žádnému incidentu nedošlo a ušetřily by se tak nejen škody ekologické, ale zejména škody na lidském zdraví.

Byl zásah policie přiměřený?
Nebyl. Přijet s tankem na dav adolescentů, kteří přišli na koncert je opravdu příliš. Nadávky a brutalita policistů, kteří si zakrývali svá identifikační čísla, snad neznaly mezí. Za tak neprofesinální zákrok by v demokratické spolešnosti měly padat hlavy. Ta Bublanova minimálně.

Jinými slovy - obě strany se dopustily chyb. Ale chyby policie, která je tu právě proto, aby chránila právo a pořádek, ničím omluvit nelze.

Jak již někdo napsal, nejhorším důsledkem této akce je image, který si získá policie v očích mladých lidí. Těm se nyní nikdo nemůže divit, pokud se budou domnívat, že žijí v policejním státě.

64179

02.08.2005 22:08

Právo na chuligánství nepatří mezi lidská práva

RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...

Vlada 194.?.?.?

Dovolím si odpovědět za pana Stworu:

Pokud někdo nedbá na starého pána a na veverky, které žijí poblíž, tak ať se klidně ufetuje k smrti.

To je ta tolerance, o které pan Stwora tak nerad slyší...

64180

03.08.2005 18:38

Kauza Zündel

RE: Zündel - fakta

Vlada 194.?.?.?

Faktem zůstává, že tisíce očitých svědků působí nestále drtivě věrohodnějším dojmem než jedna vědecká zpráva pochybného původu. Copak jste nikdy nečetl ty vědecké zprávy o tom, jak je kouření zdraví prospěšné?

64391

03.08.2005 18:48

Právo na chuligánství nepatří mezi lidská práva

RE: Nečernobílý úhel pohledu

Vlada 194.?.?.?

Zapomínáte na jednu podstatnou věc:

Technoparty NENÍ (jen) shromáždění lidí na odlehlém místě.

64395

03.08.2005 22:48

Kauza Zündel

RE: Zündel - fakta

Vlada 194.?.?.?

Dobrá v tom máte pravdu. Já nevím, jak to s těmi Židy bylo. Každý má samozřejmě nárok na svůj názor a je možné, že se historie odehrála trochu jinak, než je nám předkládáno. Nicméně plynové komory jako nástroj pro likvidaci Židů už z histori vymazat nelze kvůli oněm tisícům očitých svědků...

S tím hlásáním vlastního názoru to také není tak jednoduché. V extrémních případech je dle mého názoru správné i hlásání jistých názorů trestat. Nedávno jsem se dočetl o africkém šamanovi, který radil nemocným HIV, že se ze své nemoci vyléčí, pokud budou souložit s dětmi. Také jen hlásal svůj názor, ..., který ale může mít nedozírné katastrofické důsledky. Proto se ani nedivím, když Amnesty International dává od Zundela ruce pryč - hlásání jeho názorů (ikdyby se částečně kryly s pravdou) jsou jen olejem na nacistický oheň. A nacismu se současná společnost oprávněně obává. A právě o zundelovi byl můj původní příspěvek.

64455

03.08.2005 22:51

Kauza Zündel

RE: Zündel - fakta

Vlada 194.?.?.?

Ano, já také nevím, kde je pravda. Nebyl jsem u toho. Pouze nepokládám jeden vědecký důkaz za věrohodnější než ty tisíce očitých svědků, protože sám vím, jak snadné je zmanipulovat jeden vědecký důjkaz.

64457

04.08.2005 19:48

Právo na chuligánství nepatří mezi lidská práva

RE: Nečernobílý úhel pohledu

Vlada 194.?.?.?

Ano, já s Vámi vřele souhlasím. Organizačně (a právně) nebyla akce zvládnuta vůbec. Proto se ani neměla konat a policie byla oprávněna zakročit. Na druhou stranu, zkoušel někdo z vás získat u všech příslušných úřadů povolení pro pořádání technoparty? Já ne, ale věřím, že je to skoro nemožné.

64608

12.08.2005 22:16

Monsanto si nechala patentovat nový objev: vepř domácí

Všem zvědavcům

Vlada 194.?.?.?

Vážení zvědavci,

rád bych jen upozornil, že pan Stwora zapomněl pod článek dopsat, že se jedná pouze o ukázku, jak vypadá manipulace s fakty v podání GreenPeace. Prohlášení této společnosti pochopitelně nelze brát vážně.

Co se týče firmy Monsanto:
1. Nikdo nenutí farmáře kupovat jejich osiva.
2. Co se týče terminátorů - neplodného GM osiva, firma Monsanto od něj na žádost farmářů odstaoupila. Pročpak se o tomto článek také nezmiňuje?
3. Firma Monsanto (spolu např. s firmou Syngente) poskytla 72 patentů na výrobu zlaté rýže bohaté na vitamín A zdarma pro humanitární účely ve 3. světě. Pro pana Stworu je toto typické chování "nejhoršího a nejnebezpečnějšího zloducha globálního korporačního světa".
4. GMO jsou nejdokonaleji testované potraviny na světě, takže je u nich jistota, že u nich nevznikla samovolná mutace způsobující produkci organických jedů, jak se tomu stalo v minulosti u některých plodin a nikdo tomu nevěnoval větší pozornost. Věděli jste, že farmáři nechávají zrna radioaktivně ozařovat a proplachují je v mutagenních roztocích, aby zvýšili pravděpodobnost prospěšné mutace? Ale takové zprávy dnes nejsou IN. Dnes je v kurzu hon proti GMO, tak Zvědavec nesmí být pozadu. [pláč]

Jsem zděšen z faktu, že stránka, která nám předkládá informace jako zcela důvěryhodné a ověřené se sníží k publikaci takovéto propagandy.

Čili všem a zejména panu Stworovi, kteří mají zájem dozvědět se pravdu o probíraných tématech doporučuji přečíst si nejprve nějaké informace na odborných serverech než uvěří propagandě "ekologů".

Dobrým začátkem by mohlo být přečtění těchto článků a následných diskuzí:
http://www.osel.cz/index.php?clanek=1257&akce=show2
http://www.osel.cz/index.php?clanek=1207&akce=show2
http://www.osel.cz/index.php?clanek=667&akce=show2
http://www.osel.cz/index.php?clanek=421&akce=show2
http://www.osel.cz/index.php?clanek=112&akce=show2
http://www.osel.cz/index.php?clanek=230

Je smutné číst o vědcích, kterým bylo zakázáno exportovat geneticky modifikované obiloviny odolné např. proti plísním nebo suchu do chudých afrických zemí kvůli ekoteroristům, jakými jsou GreenPeace. Zřejmě je pro ně smrt hladem menší zlo než pojídání GM plodin. Kdyby však viděli, jaké to je, když vám dítě umírá hlady, asi by rychle otočili...

65799

13.08.2005 00:30

Monsanto si nechala patentovat nový objev: vepř domácí

RE: ...

Vlada 194.?.?.?

> Predsa uz len preto, ako sam pisete, ze je to "diskutabilne", tak je to aj "nebezpecne" a preto je "mozne zovseobecnit".

Výborná logika. Pokud je něco diskutabilní, je to tím pádem i nebezpečné, a proto je to možné zevšeobecnit, že jako celek je to nebezpečné. Můžete mi říct, co podle vaší logiky není nebezpečné?

> Ak vy chcete slepo verit GMO, tak dobru chut, ale nevnucujte svoje chute a "istoty" ostatnym.

Kdo tady prosím komu co vnucuje?

A jen tak mimochodem, mohl byste mi říct jeden vědecký článek, jednoho vědce nebo alespoň jeden Váš názor, podle kterého řadíte GMO mezi nebezpečné věci? A nebo je to jen strach z neznámého?

65818

13.08.2005 00:44

Monsanto si nechala patentovat nový objev: vepř domácí

RE: Všem zvědavcům

Vlada 194.?.?.?

Vážený pane Včeličko,

ano, o Bohu jsem již přemýšlel. Bible sice říká, že všecho, co Bůh stvořil, bylo dobré, ale vědci již přišli na to, že člověk je tak nedokonalý tvor... Jen si vemte například zuby osmičky. Připadá Vám jako perfektní dát někomu zuby, které mu mohou přivodit jen bolesti, v horším případě sepsi? A co takové války nebo maligní nádory, to jsou také výtvory Boha, které bychem se neměli snažit opravovat? A co když umírají tisíce lidí, protože jejich pole postihlo sucho nebo nálety kobylek - těm bychom se také neměli pokusit zachránit život odolnějšími rostlinami, protože si to tak Bůh nepřeje? Ono když Vám umírá dítě hlady, tak se Vám začnou trochu měnit priority a kázání pána Boha nebo pána Stwory začnete vidět v úplně jiném světle.

Nakonec - kdyby Bůh nechtěl, abychom geneticky modifikovali plodiny, tak by nás přece nenechal vymyslet genetické inženýrství.

Mimochodem právě kauza DDT byla sdělovacími prostředky značně dramatizována (viz mnou uvedené odkazy).

65820

13.08.2005 02:28

Monsanto si nechala patentovat nový objev: vepř domácí

RE: Vladovi - budicek, clovece!

Vlada 194.?.?.?

Trodasi, trodasi... [pláč]

1. Nikdo, opakuji NIKDO vás nenutí používat GMO ani OS Windows. Ano, pokud chcete používat Internet Explorer a Microsoft Office, tak vám nic jiného nezbyde, ale toto pokud je pouze Vaše vlastní rozhodnutí. GM osivo není žádné jediné východisko proti škůdcům, jak se nám tu snažíte namluvit. To je prostě nesmysl. A ikdyby tomu tak bylo - je to snad chyba Monsanta, že farmáři si dobrovolně zvolili používat jejich herbicid? Myslíte si, že by farmáři byli šťastnější, kdyby jim Monsanto oznámilo, že s výrobou GMO končí a ať si farmáři na svých polích sejí co chtějí? Vy sám byste snad byl raději, kdyby Microsoft vývoj Windows ukončil s tím, ať si každý používá jaký systém chce? Uvědomte si, že Monsanto i Microsoft Vám dávájí MOŽNOST se pro ně rozhodnout. A už jen proto je výběr Vašich možností širší, a právě proto zde nelze mluvit o žádném nucení.

2. V článku se mluvilo o neplodných osivech a já jsem pouze uvedl tuto informaci na pravou míru. Ano, je pravda, že ve smlouvě má Monsanto nepoužívání obilovin pro novou výsadbu, to jsem nikde nepopřel, ale je opět jen na dobrovolném rozhodnutí farmáře, jestli na takové podmínky přistoupí. Ono kdyby Monsanto takové podmínky nemělo, tak by se mu těžko vrátily miliony dolarů investované do výzkumu. A firma Monsanto je ekonomický subjekt, jehož podstatou je generování zisku. Není to humanitární organizace, se kterou si ji pletete.

4. Jak můžete tvrdit, že nezávislé testy nebyly nikdy provedeny? Vždyť jsem Vám dával tolik odkazů, kde se dočtete o nezávislých testech a jejich výsledcích. Dokonce si můžete i promluvit s těmi vědci, kteří tyto testy prováděli.

> Ale uvazoval jste nekdy o tom, ze pokud se budou vsude pestovat super plodiny, jenz samy zlikviduji sve skudce, tak ze kdyz znemoznime prirode aby si byt jen tu trosku prostoru pro sebe urvala, tak ze nenapravitelne zasahneme do prirodniho retezce?

Tak tady už plácáte vysloveně od cesty. Copak GMO likvidují nějaké škůdce? Znáte nějaký takový případ? GMO plodiny nikoho nelikvidují, jen jsou více odolné proti suchu, plísním, jednomu konkrétnímu herbicidu nebo jednomu konkrétnímu druhu přemnoženého škůdce, takže z nějakého zásahu do biodiverzity skutečně nemusíte mít strach.

> PS. bezna psenice je typicky priklad GM plodiny.

Tak to pane Trodasi, opravdu, ale opravdu není. [mrknutí jedním okem]

65828

13.08.2005 02:32

Monsanto si nechala patentovat nový objev: vepř domácí

RE: ...

Vlada 194.?.?.?

> V severnej Amerike udajne az vyse 90% potravin je geneticky modifikovanych. Europa ju usilovne dobieha. Dufam, ze to vam ako odpoved staci.

Mohl byste prosím uvést zdroj těchto tvrzení? Děkuji.

> GMO potravinam jednoducho neverim, nemam dovod im verit. Smiem?

Smíte. Nikdo neříká, že ne. Ale nemůžete říkat, že vám GM potraviny někdo vnucuje. Vždy máte v hypermarketu možnost sáhnout po zboží, které na sobě nemá poznámku o genetické modifikaci nebo dokonce má značku BIO. A věřte, že kontroly na GM potraviny se dělají velmi často a jsou velmi přísné.

65829

13.08.2005 02:43

Monsanto si nechala patentovat nový objev: vepř domácí

RE: Všem zvědavcům

Vlada 194.?.?.?

Vážený pane Bisteverrueckte,

přesně takovou rekci jsem očekával. Jen samé urážky, žádný argument, žádný důkaz o škodlivosti GMO, dokonce ani žádný vědecký názor, prostě jen plácnutí do vody.

1. Obracím se ne na překladatele, ale na vydavatele, neboť on je zodpovědný za to, jaké nesmysly na svém webu publikuje.
2. Proč by je nemohli jíst i ostatní, když o to budou mít zájem nebo když to bude jediná šance na jejich přežití?
3. Mohl byste být prosím konkrétnější, které Africké státy kdy odmítly které GMO od kterého státu? Já jsem zmínil příklad, kdy blokáda zelených mozků způsobila nenahraditelné škody na úrodě zamítnutím zcela neškodné GM obiloviny - viz jeden z uvedených odkazů.
4. To se opravdu snížíte až na takovou úroveň, že budete argumentovat názvem domény nějaké stránky? To už opravdu nemáte lepší argument? Kolik článků jste na Oslovi četl? Znáte snad nějaký důvěryhodnější server zabývající se GM problematikou? Kde jsou ty stránky zcela nestraných vědců, o kterých mluvíte? Rád se poučím...

> GM plodiny mohou byt zacatkem konce diverzibility vsech kulturnich rostlin, nemluve o prenositelnosti upravenych genu na plevele.

[chechtot] Nevěřte všemu, co píšou v Blesku... [mrknutí jedním okem]

65832

13.08.2005 02:48

Monsanto si nechala patentovat nový objev: vepř domácí

RE: Všem zvědavcům

Vlada 194.?.?.?

Děkuji za klidný a rozumný názor a komentář. Dovolil bych si přidat jen jednu odpověď:

> Kdo by pestoval ztratove prasata nebo psenici, ze ano? A to neni prave pro me prijemna predstava.

To je jednoduché. Vždy bude ve společnosti poptávka po BIO a po ne-GM potravinách, takže dnešní obiloviny určitě jen tak nezmizí ze světa.

65834

13.08.2005 02:58

Monsanto si nechala patentovat nový objev: vepř domácí

RE: Vladovi - budicek, clovece!

Vlada 194.?.?.?

Vážený pane Stworo,

jestli Vám přijde publikace obyčejné propagandy jedné velmi neobjketivní a zdiskreditované společnosti jako dostatečně důvěryhodný zdroj pro článek a nepřidáte žádné informace z pohledu "druhé strany", žádný odkaz na nějaký renomovaný server, ale ještě jej doplníte svým komentářem, aby byl dojem bulvárnosti úplný, pak máte pravdu. Pak jsem se mýlil já s názorem, že Zvědavci jde o hledání objektivní pravdy. [pláč]

A co se týče patentu na prasata - nemusíte se obávat, že by se svině bez povolení od Monsanta přestaly samy množit. A farmář - ten má vždy možnost dobrovolně využít možnosti Monsanta nebo ne. Rozhodnutí je na něm. Ne na Monsantu.

65835

13.08.2005 03:23

Monsanto si nechala patentovat nový objev: vepř domácí

RE: ...

Vlada 194.?.?.?

> Nie nemam. Za prirodzenymi potravinami sa vela nachodim a platim minimalne 2-nasobok.

A teď si představte, jak jsou podle této logiky diskriminování takoví židé, když chtějí vařit košer.

> Nemame na vyber, preto je to vnucovanie.

A takový žid také nemá na výběr, a proto má právo si stěžovat na vnucování? Zvláštní logika...

> Ninety percent of the money Americans spend on food is spent on processed foods and seventy percent of processed foods have genetically modified foods in them.

To ale přece neznamená, že 90% pokrmů jsou v Americe GMO, jak jste tvrdil. Navíc se podívejte na zdroje, které tuto zprávu otiskují...

65841

15.08.2005 14:50

Monsanto si nechala patentovat nový objev: vepř domácí

RE: Všem zvědavcům

Vlada 194.?.?.?

Vážený pane Bisteverrueckte,

můj příspěvek byl "nedopatřením" smazán, proto jej píšu znovu. Přesně takovou rekci jsem očekával. Jen samé urážky, žádný argument, žádný důkaz o škodlivosti GMO, dokonce ani žádný vědecký názor, prostě jen plácnutí do vody.

1. Obracím se ne na překladatele, ani na autora, ale na vydavatele, neboť on je zodpovědný za to, jaké nesmysly na svém webu publikuje.
2. Proč by je nemohli jíst i ostatní, když o to budou mít zájem nebo když to bude jediná šance na jejich přežití?
3. Mohl byste být prosím konkrétnější, které Africké státy kdy odmítly které GMO od kterého státu? Já jsem zmínil příklad, kdy blokáda zelených mozků způsobila nenahraditelné škody na úrodě zamítnutím zcela neškodné GM obiloviny - viz jeden z uvedených odkazů.
4. To se opravdu snížíte až na takovou úroveň, že budete argumentovat názvem domény nějaké stránky? To už opravdu nemáte lepší argument? Kolik článků jste na Oslovi četl? Znáte snad nějaký důvěryhodnější server zabývající se GM problematikou? Kde jsou ty stránky zcela nestraných vědců, o kterých mluvíte? Rád se poučím. Vycházejí Vaše názory snad z nějakého článku uvedeného v odborných časopisech jako Science nebo Nature?

> GM plodiny mohou byt zacatkem konce diverzibility vsech kulturnich rostlin, nemluve o prenositelnosti upravenych genu na plevele.

[chechtot] Nevěřte všemu, co píšou v Blesku... [mrknutí jedním okem]

66184

15.08.2005 15:05

Monsanto si nechala patentovat nový objev: vepř domácí

RE: Všem zvědavcům

Vlada 194.?.?.?

Pane Včeličko,
děkuji za Váš příspěvek. Já chápu Vaši starost o to, jestli již příliš nezasahujeme do role přírody. Kolik neštěstí způsobily v Africe dívčí obřízky z nedostatku úcty k lidskému tělu. Na druhou stranu právě takové názory způsobily zdržení vědeckého pokroku z iracionálního strachu veřejnosti z pitev a z chirurgických operací.

Je velmi obtížné objektivně posoudit, kde leží hranice, za kterou by se již vědecký obor neměl dostat. Můj pouhý osobní názor je, že GM a klonování tuto hranici nepřekračují, zvláště vzhledem k pokorku, o který může věda díky nim pokročit a vzhledem k milionům lidí, kterým by mohly GM a klonování zachránit život.

Skutečností zůstává, že vědecký pokrok nelze zastavit. Žádným nařízením ani zákonem.

66187

15.08.2005 15:18

Monsanto si nechala patentovat nový objev: vepř domácí

RE: Všem zvědavcům

Vlada 194.?.?.?

Vážený pane Jirko,

člověk je tak nedokonalý tvor... Zkuste si přečíst pár článků na serveru, který jsem zde uváděl. Nebo můžete zajít do knihovny a přečíst si pár čísel časopisu Nature.

Vy to máte velmi jednoduché. Všechno žlé je produktem člověka a všechno dobré je od Boha. To je pak snadné uvěřit tomu, že Bůh je na nás tak laskavý... [mrknutí jedním okem]

> Ti lidé, než vyroste nová úroda zemřou, takže GM zase nic. Těm lidem mohou pomoci zase lidé a nemyslím že GM je ta nejlepší cesta.

Ale GM nemá pomoci lidem, kteří dnes trpí hladem, ale těm, kteří budou trpět hladem zítra. Pokud nemyslíte, že je toto ta nejlepší cesta, tak se pak musím zeptat na dvě věci: 1. Co že je ta lepší cesta, která by měla nasytit miliony lidí lépe než GM? 2. Co vy osobně děláte pro to, aby těchto lidí ubylu?

> Proč se teda běžně neválčí ZHN, dyď nám je Bůh dovolil vymyslet, ne?

Špatně jste pochopil, že má věta o dovolení Boha k výrobě GM byla jen parafráze na argumet z předchozího příspěvku.

> Nebo nevíte, že v Africe a možná i jinde se používá dosud?

Ano, DDT se dodnes používá a dodnes zachraňuje miliony životů.

66189

15.08.2005 15:38

Monsanto si nechala patentovat nový objev: vepř domácí

RE: Vladovi - budicek, clovece!

Vlada 194.?.?.?

> A Vladovi bych chtel doporucit studium dostupnych podkladu k nazorum, postojum a problemum spojenymi s GM potravinami a jejich pestovanim, pronikanim modifikovanych genu do prirody a nasledkum takoveho cineni...

Pane Trodasi,
dovolím si Vám něco vysvětlit. Pokud budete argumentovat slovy "...bych chtel doporucit studium dostupnych podkladu..." a neuvedete jediný odkaz na nějaký renomovaný článek, tak tím dáváte jen najevo, že nemáte žádný argument a jen plácáte do vody, aby to jako vypadalo, že víte něco víc. Prosím, neustále opakuji, uveděte mi alespoň jediný odborný článek, ze kterého vycházejí Vaše názory nebo alespoň jednu citaci nějakého renomovaného vědce, prostě cokoliv, aby to nevypadalo, že Vaše názory neutvářeli jen redaktoři Blesku. Pokud totiž budete stále uvádět jen "Podstatne argumenty uz rozdrtili ze me jini...", tak tu budete jen k smíchu.

> "zadne GM osovi neni modifikovano tak, aby oddolalo pesticidu Roundupu"

A tohle zde tvrdil kdo? To je náhodou dobrá taktika. Dát někomu do úst něco, co nikdy neřekl, a pak to vyvrátit. Ale já to chápu. Asi není příliš snadné vyvrátit mé skutečné argumenty. [mrknutí jedním okem]

> Jedine, co me zarazilo je, ze nikdo Vladovi nerekl, ze klasicka psenice je typicka ukazka GM obilniny, slechtene po staleti a staleti...

Pane Trodasi, přečtěte si prosím, jaký je rozdíl mezi šlechtěním a genetickou modifikací plodin. Třeba i ze stránek toho GreenPeacu. Takhle Vás přece nikdo nemůže brát vážně...

Abyste měl co číst (zejména vhodné čtení pro pana Stworu):
http://www.transhumanismus.cz/blog.php?time=040712#498
http://www.biotrin.cz/czpages/inf051303c.htm
http://www.osel.cz/soubory/kabinet/462/pc-franken.pdf

66198

15.08.2005 16:04

Monsanto si nechala patentovat nový objev: vepř domácí

RE: Vladovi - budicek, clovece!

Vlada 194.?.?.?

Pane Bartošku,

vždy máte na výběr. Můžete používat Intel, AMD, GMO, BIO osivo... Něco jiného je "Pokud chce farmář přežít...". To je neviditelná ruka trhu. Pokud je situace na trhu taková, že GMO vykazují ve všech ohledech lepší parametry než tradiční osivo, pak je jen správné, že se GMO stane majoritní na trhu. A tradiční farmář se může zaměřit na BIO produkty. Po těch bude vždy poptávka...

66202

15.08.2005 23:38

Monsanto si nechala patentovat nový objev: vepř domácí

RE: Vladovi - budicek, clovece!

Vlada 194.?.?.?

>> A ikdyby tomu tak bylo - je to snad chyba Monsanta, že farmáři si dobrovolně zvolili používat jejich herbicid?
> Pokud jsou tyto zavislosti znamy, je chyba Monsanta, ze zakaznikum nedali kompletni informace o produktu, vcetne jeho znamych rizik.

Ne. To je chyba farmářů, že si nezjistili sami potřebné informace resp. že používali osivo, o kterém neměli dostatek informací. Farmáře nemůže nikdo k ničemu donutit. Je to vždy on, kdo nakonec rozhoduje, co se zaseje.

> Pouze do okamziku, kdy dana megakorporace vytlaci alternativy tak daleko na okraj, ze je ve vetsine pripadu nemozne nebo velmi neprakticke je pouzit - tehdy dochazi naopak ke ZUZENI moznosti.

A víte, čím může vytlačit megakorporace alternativy za okraj? Jedině tím, že bude lepší než všechy alternativy. Pokud je nějaký OS nejpoužívanější, je z pohledu trhu nejlepší, protože je nejúspěšnější. Třebaže jednotlivci by více vyhovoval alternativní produkt. Kdyby vznikla alternativa, která je lepší a úspěšnější než megaprodukt, tak megaprodukt převálcuje.

>> Copak GMO likvidují nějaké škůdce? Znáte nějaký takový případ?
> "Bt corn", obsahujici gen z Bacillus thuringiensis, vytvarejici toxin zabijejici hmyz co se dotycnou kukurici pokusi zrat.

Pokud byste si přečetl pozorněji příspěvek pana Trodase, mluví zde o GMO, které likvidují škůdce (plurál). Já jsem upozornil pana Trodase na skutečnost, že GMO likvidují (přesněji řečeno brání se napadení) jednoho konkrétního škůdce (viz Váš příklad) a vybídl pana Trodase, aby mi uvedl nějakou rostlinu, u které by hrozilo, jak píše, že likviduje "všechny" škůdce, že přírodě žádné nezůstanou...

Myslím, že námitek je tu požehnaně. [mrknutí jedním okem]

66257

15.08.2005 23:43

Monsanto si nechala patentovat nový objev: vepř domácí

RE: Dr. Schweitzer

Vlada 194.?.?.?

Vážený pane Modráčku,

na Vás jsem čekal tak dlouho, až jsem se dočkal. [mrknutí jedním okem]

Tak jste nás obšťastnil Vaší vírou, že se výrobci GMO budou snažit, aby nebyly GMO plodiny označovány, což je samozřejmě nesmysl. Mám na Vás tedy jen 2 otázky:

1. Na základně jakých informací jste dospěl k tomuto názoru?
2. Na základně jakých informací se z Vás stal bytostný odmítač GMO?

Úplně mi stačí nějaký link, nebo číslo časopisu Nature nebo alespoň citace nějakého vědce. Odkazy začínající www.blesk.cz uvádět nemusíte.

66258

15.08.2005 23:49

Monsanto si nechala patentovat nový objev: vepř domácí

RE: Všem zvědavcům

Vlada 194.?.?.?

Ano, máte pravdu, jen 2 poznámky:

1. Myslíte si, že se zvýší "odpovědnost za důsledky jednání" tím, že budeme otiskovat propagandu serveru GreenPeace? (toto prosím nebrat osobně)

2. Domníváte se, že lidstvu by bylo lépe bez jaderné energie? Jaderné elektrárny zamořují planetu nesrovnatelně méně než uhelné, solární...

66259

16.08.2005 12:17

Monsanto si nechala patentovat nový objev: vepř domácí

RE: Všem zvědavcům

Vlada 194.?.?.?

> jestli by jste dokázal uvést alespoň jeden absolutně nezpochybnitelný vědecký vynález, který lidstvu skutečně nesporně něco dobrého přinesl z hlediska všech důsledků.

Domnívám se, že to nebude problém:
1. PI
2. Obecná teorie relativity
3. Pasivní očkování
4. Protijedy
5. Altruismus

Teď jen doufám, že mi nenapíšete něco podobného jako že PI se používá při návrhu jaderných raket... On je totiž propastný rozdíl mezi tím něco vymyslet a pak výzkum nějakým způsobem aplikovat. Samotný výzkum by neměl být nijak omezován (pokud neporušuje zákon), neboť to ani není možné. Naopak diskuze nad aplikací výzkumu je to, co v této společnosti chybí. Volám tedy - diskutujme o důsledcích aplikace GMO, ale na serióznější bázi než publikací čláků z GreenPeace. Navíc je zde spousta individuí (jmemovitě Trodas, Modráček), kteří se domnívají, že snědli všechnu moudrost a vědí lépe než všichni vědci, jak nebezpečé GMO mohou být. Ve skutečnosti i samotní vědci vědí o rizicích, které mohou GMO přinést, ale s těmito riziky racionálně počítají. Nejsou to šílení vědci, kteří se snaží o zkázu lidstva, jak si je tu mnozí představují.

A pánové, pokud chcete mít z něčeho strach, tak se nebojte GMO, to je sranda. Bojte se kvantového urychlovače částic, který se staví v CERN. Tam se totiž budou srážet částice s takovou energií, že nikdo neví, co z toho vznikne. Vždy je několik teorií a když nějaký urychlovač nějakou prokáže, tak daný autor dostane Nobelovku a postaví se urychlovač větší. Ale ten součaný urychlovač už může například vytvořit miniaturní černou díru, která se bude stále zvětšovat a strhávat do sebe větší a větší mnohžství hmoty až roztrhá celou Zemi. Kdepak jsou ti Modráčkové a Trodasové, kteří bojují proti urychlovačům?

66323

16.08.2005 12:23

Monsanto si nechala patentovat nový objev: vepř domácí

RE: Vladovi - budicek, clovece!

Vlada 194.?.?.?

Vážená paní Dano,

můj vztah k firmě Monsanto je zcela neutrální. Chápu, že z mých příspěvků by se mohlo zdát, že jsem jejím ředitelem, skutečností ale zůstává, že jsem se jen snažil uvedenými důkazy uvést na pravou míru omyly, které zde byly tak často, tak afektovitě a tak bezdůkazově prezentovány.

66324

16.08.2005 14:13

Monsanto si nechala patentovat nový objev: vepř domácí

RE: Všem zvědavcům

Vlada 194.?.?.?

No vina, opravdu povedaná reakce. A mě budou přezdívat demagog... [mrknutí jedním okem]

> můžete si vybrat, od koho budete nakupovat elektřinu, nutí Vás někdo použít konkrétního dodavatele?

Nikdo mě k ničemu nenutí. Pokud už se sám dobrovolně rozhodnu využívat elektřinu, mohu si buď nainstalovat solární panely, malou vodní elektrárnu, pokud bydlím u vody, mohu si pronajmout větrnou elektrárnu, pokud bydlím na vhodném pozemku, a nebo nakonec mohu využít nabídky jedné firmy, které mi přivede dráty až k domovu. Takže tady jste se netrefil. Je ale pravda, že si nemohu vybrat například firmu, která přijede v případě požáru (ikdyž i tady mám možnost hasit sám). Nicméně nějak jste zapomněl vysvětlit, jakou má tato skutečnot, tedy že existují věci, které si člověk nemůže vybrat, souvislost s tím, že si farmář může vybrat, jaké osivo zaseje.

>>2. Co se týče terminátorů - neplodného GM osiva, firma
>>Monsanto od něj na žádost farmářů odstaoupila. Pročpak se
>>o tomto článek také nezmiňuje?
>protože je o prasatech

Tak to si ještě přečtěte poznámku vydavatele, na kterou reaguje celý můj příspěvek. Vám přijde objektivní resp. správné informovat o skutečnosti jen z jedné strany? Jsou takové články opravdu pro Vás přínosem? Chcete si po přečtení článku jen zanadávat nebo být objektivně a nestraně informován?

> tak se mi zdá, že do posice "humanitární organisace" jste se snažil výše uvedeným firmu Monsanto pasovat spíše Vy ...

Ne, to se Vám zdá špatně. Já jsem jasně psal, že firma Monsanto je ekonomický subjekt jako každý jiný. Jejím cílem tedy vždy bude generování zisku a nikdo jí to nemůže zazlívat. Nelze čekat od firmy na liberálním trhu, že bude investovat miliony do výzkumu, který pak buď rozdá jiným firmám nebo prostě ukončí, protože pánové Modráčkové, Trodasové a další pánové z GreenPeace podlehli jedné propagandě... Pokud už takováto firma, která je tu prezentována jako "nejhorší a nejnebezpečnější zloduch globálního korporačního světa" udělá nějaké humánní gesto, bylo by vhodné (tedy alespoň objektivní), kdyby se o tom článek zmiňoval. Ale to jaksi nezapadá do autorovy připravené koncepce článku, tak se takové informace zatají. Stejně jako v případě článku o panu Zuendelovi.

66344

16.08.2005 14:14

Monsanto si nechala patentovat nový objev: vepř domácí

RE: Všem zvědavcům

Vlada 194.?.?.?

> znamená snad ta Vaše poznámka o důsledné kontrole to, že budu-li mít firmu na výrobu osvětlení, tak to, že jeho kvalita bude "nejdokonaleji testována" mě opravňuje k tomu, abych svým zákazníkům nainstaloval štíty proti slunci, aby jednou zakoupené umělé osvětlení museli používat až na věky, a abych ostatní donutil k přechodu na moje osvětlení vybíráním nehorázných patentových poplatků, neboť se mi podaří protlačit patent na libovolné osvětlení včetně toho slunečního?

Ne. Ta moje poznámka znamená jen to, že GM potraviny jsou testovány dokonaleji než kterékoliv jiné, a proto i riziko z nich plynoucí je menší. Vztah mezi testováním GM plodin a mezi patentem na všechny potraviny, který jste zde nastínil, je celkově patetický, nechci-li říct demagogický.

>>Věděli jste, že farmáři nechávají zrna
>>radioaktivně ozařovat a proplachují je v mutagenních
>>roztocích, aby zvýšili pravděpodobnost prospěšné mutace?
>důkaz?
>- několikrát zde voláte po odkazech, aby protivníci doložili svá tvrzení, mohl byste prosím tedy sám být tak laskav?

On je celkem podstatný rozdíl mezi tím, dokázat svůj odborný názor na nějakou věc, což jsem zde učinil odkazy na několik odborných serverů a sám po ostatních marně vyžadoval a mezi tím, chtít po někom prokázat něco, co někdo někde tajně dělá, aby se o tom nevědělo, třebaže je to obecně známá věc. To je jako dokázat, že mezi politiky bují korupce. Také to každý ví, ale exaktní důkaz o tom sehnat nelze, pokud člověk sám není zkorumpovaným politikem. Tudíž jako důkaz mého tvrzení mohu uvést pouze rozhovor s jedním mým známým, který tyto praktiky sám provádí a který se shoduje s informacemi, které se objevily v diskuzních příspěvcích právě na serveru osel.cz.

>>Jsem zděšen z faktu, že stránka, která nám předkládá
>>informace jako zcela důvěryhodné a ověřené
>a to prosím píše pan redaktor kde?

To prosím píše pan redaktor například v článku o oranžové revoluci. Dušuje se, ze vždy studuje všechny dostupné informace a na situaci pohlíží ze všech možných úhlů pohledu, než si vytvoří vlasntí názor. Nicméně v tomto případě tak tomu zjevně nebylo.

66345

16.08.2005 14:28

Monsanto si nechala patentovat nový objev: vepř domácí

RE: Všem zvědavcům

Vlada 194.?.?.?

> a to jsou které? - který odborný server má dlouhodobé zkušenosti s věcmi, které se mohou projevit až po generacích (nemyslím jen lidských) ... který odborník dopředu přesně věděl, co v Austrálii napáchá vysazení kaprů, který odborník dnes přesně ví, co s lidmi (a jejich potvůrkami) napáchá dlouhodobé předávkovávání vitamíny a teď už dokonce i antibiotiky z potravin?

Pane Kavole, odborný server dělá odborný nikoliv to, že jeho redaktoři mají zkušenosti se vším a vědí všechno. Odborný server je takový, který zastává vědecký názor. Každá problematika je rozebrána z několika úhlů pohledu, každý článek je vystaven oponentuře. Publikované názory vychází z výsledků exaktních testů a nikoliv z neotřesitelného fundamentálního základu. Vědec je vždy připraven změnit svůj názor, pokud někdo jiný prokáže, že se mýlil.

Pokud chcete nějaké odkazy na odborné servery:
http://www.osel.cz/
http://www.transhumanismus.cz/
http://www.biotrin.cz/
http://www.the-scientist.com/
http://www.nature.com/

A pro ilustraci odkazy na fundamentální neodborné servery:
http://www.greenpeace.cz/
http://www.blesk.cz/
http://www.vesmirnilide.cz/
http://www.buh.cz/

> vážený, strčte už si ty africké děti třeba do p...

Ano, já zcela chápu, že altruistické vidění světa je pro Vás zcela nepochopitelné, ale přeji Vám, abyste sám jednou poznal, že altruismus je nejvyšší forma ochrany vlastních zájmů.

66348

16.08.2005 18:58

Monsanto si nechala patentovat nový objev: vepř domácí

RE: Vladovi - budicek, clovece!

Vlada 194.?.?.?

Tak nějak nevím jak reagovat na Váš příspěvek, protože v něm vlastně nic není. Jen pro upřesnění - já nejsem zastáncem GM, ani firmy Monsanto. Jsem jen odpůrcem nesmyslného odsuzování vědeckých objevů, ať se už jedná o pitvu, atomovou energii nebo genetické modifikace.

> aka dobrovolnost, ked sa v tlaci dnes uvadza, ze sa "znecistenie" normalnych potravin GM-svinstvom priblizuje k 80%? kravy zeru GM-kukuricu, my pijeme ich mlieko(neoznacovane ako GM)...

Mohu Vás ubezpečit, že mléko krávy, která se pásla na GM trávě je molekulárně identické s mlékem krávy, která se pásla na normální trávě. Není totiž ani teoreticky možné, aby geny z jídla "přešly" do strávníka nebo do jeho produktů. Takže z mléka rozhodně mít strach mít nemusíte kvůli genetické modifikaci trávy.

> mas slobodnu volbu!
> zer GM-Food alebo zdochni!

Ale no tak, GM potraviny jsou a vždy budou jasně označeny a Vy máte a vždy budete mít možnost vybrat si normální potraviny, GM potraviny, BIO potraviny...

66375

16.08.2005 22:49

Monsanto si nechala patentovat nový objev: vepř domácí

RE: Vladovi - budicek, clovece!

Vlada 194.?.?.?

Co se týče těch GM plodin, již jsem to zde vysvětloval. Přečtěte si prosím, co pan Trodas napsal:

Ale uvazoval jste nekdy o tom, ze pokud se budou vsude pestovat super plodiny, jenz samy zlikviduji sve skudce, tak ze kdyz znemoznime prirode aby si byt jen tu trosku prostoru pro sebe urvala, tak ze nenapravitelne zasahneme do prirodniho retezce?

Na mě ta věta dělá dojem, že se pan Trodas bojí, že GMO zlikvidují všechny škůdce, takže jejich predátoři vymřou hlady. To je pochopitelně nesmyl, což musí vědět každý, kdo si o GMO alespoň něco přečetl.

66409

17.08.2005 13:10

Monsanto si nechala patentovat nový objev: vepř domácí

RE: Všem zvědavcům

Vlada 194.?.?.?

Díky, že jste zde za mě zodpověděl otázky pana Bartoška. Lépe bych to sám neřekl.

Co jsem chtěl říci bylo, že nelze vědu rozdělovat na "v souladu s přírodou" a na "aristotelovskou buldozerovou mašinu produkující na běžícím pásu jednu nesmyslnost za druhou". Věda, pokud je prováděna v mezích zákona a uznávané morálky, může přinést pouze poznání. A poznání je vždy pozitivní. Nikdy nemůžete říct, že by lidem bylo lépe, kdyby neznali ... (možno dosadit libovolný vynález). To platí i pro DDT. Vždyť jen díky DDT nezemřely miliony lidí ma malárii. Skutečnost, že bylo DDT nadužíváno bez podrobnějších výzkumů na dlouhodobý vliv na přírodu ale nelze vytýkat vědě. To je již otázka aplikace vědeckých poznatů. A k těm černým dírám - také si nemyslím, že by byly pro lidstvo hrozbou. Jen jsem jsem ukázat, jakých malicherností se tu lidé bojí a že než obavy z GM plodin je racionálnější mít strach např. z války s ufony.

66515

17.08.2005 13:23

Monsanto si nechala patentovat nový objev: vepř domácí

RE: Vladovi - budicek, clovece!

Vlada 194.?.?.?

K tomu mohu říci jen jediné - kdyby neexistovalo patentové právo, pak všechny společnosti zabývající se výzkumem ukončili svou činnost, neboť by se jim náklady na výzkum nikdy nemohly vrátit.

Představte si, že by se rozšířila nějaká nová, třeba prionová choroba. Bylo by potřeba nalézt rychle nějaký lék. Ale která laboratoř by takový lék vynalézala a který vědec by na jejím výzkumu bezplatně pracoval, pokud by patent na takový lék mohl okamžitě použít každý farmakolog na světě, aniž by platil sebemenší poplatek objevitelům tohoto léku?

Myslíte si, že já bych se podílel na vývoji softwarových nástrojů, kdyby mohl kdokoliv náš nástroj použít? Z čeho bych pak zaplatil své lidi?

66520

17.08.2005 13:27

Monsanto si nechala patentovat nový objev: vepř domácí

RE: Vladovi - budicek, clovece!

Vlada 194.?.?.?

Ale vždyť jsem jasně vysvětloval, že některý produkt může být pro jednotlivce lepší, ale pokud se prosadí jiný, pak tento majoritní produkt je lepší z toho hlediska, že je úspěšnější.

Co dělá OS Windows tak atraktivním, že jej všichni kupují? Není to to, že by byl tak skvělý. Je to zejména to, že je tak rozšířený. A už jen proto je pro většinu lidí lepší než třeba Linux, třebaže jim samotným by Linux vyhovoval více.

66522

17.08.2005 14:19

Monsanto si nechala patentovat nový objev: vepř domácí

RE: Vladovi - budicek, clovece!

Vlada 194.?.?.?

Já mám dojem, že pro vás platí GM = Monsanto. To ale pochopitelně není pravda. GM se prování i v našich českých laboratořích. A mohu Vás ubezpečit, že i vědci si velmi hlídají všechny možné negativní důsledky GM a že firma Monsanto nemá naprosto žádný vliv na výzkum nebo publikování výsledků takových výzkumů. Pokud se chete skutečně něco dozvědět o nebezpečnosti GM, přečtěte si odkazy, které jsem zde uváděl, včetně diskusí jednotlivých vědců. Uvidíte, že Váš strach není nic jiného než strach z neznámého.

66534

17.08.2005 14:37

Několik slov o sexu a milování

Sex - NE!

Vlada 194.?.?.?

1. Sex může přenést spoustu onemocnění, ať už virového původu (HIV, žloutenka), tak parazitického.
2. Sex i přes použití antikoncepce může zapříčinit nechtěné těhotenstvní a následný potrat.
3. Sex se může pěkně prodražit, pokud preferujeme zdravé prostitutky.
4. Při sexu je enormě zvýšené riziko infarktu.
5. Sex (mimomanželský, neuspokojivý) může způsobit rozpad manželství.
6. Sex může způsobit smrt (zabitím od podvedeného partnera).
7. Sex (atypický) může způsobit "partnerovi" duševní újmu (od zoofilů, pedofilů, Trodasů...)
8. Sex je nehygienický.
9. Sex je omezován společenskými konvencemi (kde ano, kde ne, s kým ano, s kým ne).
10. Co si člověk neudělá sám, tak to za nic nestojí. (staré české přísloví)

Tedy ne že bych měl něco proti sexu, ale jen aby byl ten článek vyváženější...

P.S. Sex způsobuje přelidnění planety a hladovějící děti v Africe - to aby zase někteří mohli říkat, že do všeho tahám ty hladovějící děti.

66538

17.08.2005 21:00

Monsanto si nechala patentovat nový objev: vepř domácí

Pokud by někoho zajímalo...

Vlada 194.?.?.?

http://www.tiscali.cz/mult/mult_center_050624.864138.html
http://archiv.tiscali.cz/mult/mult_center_geneti.475586.html

66574

18.08.2005 13:15

Několik slov o sexu a milování

RE: Sex - NE!

Vlada 194.?.?.?

Díky [mrknutí jedním okem]

66697

Stránka: 1 2 3

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Rusko vyslalo do USA letadlo se zdravotnickými potřebami, Trump poděkoval. Proč o tom mlčí média?31.03.20 23:32 Rusko 0

D-Test provedl test roušek a respirátorů31.03.20 19:38 Česká republika 3

Minister Krajčí v súvislosti s koronavírusom plánuje zaviesť opatrenia voči občanom, ktorí odmietnú očkovanie31.03.20 16:02 Slovensko 3

Dějiny učí že po zpřísnění se návrat k normálu konat nemusí31.03.20 11:07 Česká republika 10

Rouškový teror v Čechách31.03.20 00:57 Česká republika 11

Neutopické zemědělství: krizové jaro30.03.20 17:08 Česká republika 3

Lidstvo se vyvinulo původně na zcela jiné planetě, na Zemi jsme cizinci30.03.20 16:41 Neurčeno 16

Rockefeller a pandemie29.03.20 12:55 Neurčeno 4

Fed nemůže opravit, to co je rozbité.28.03.20 19:25 USA 1

I na pokraji sil musí evropské státy platit „výpalné“ Bruselu v plné výši.28.03.20 15:29 Evropská unie 1

Pozorujte dnešní právní zrůdy, ceny a lichvu! Šílené!!27.03.20 18:19 Česká republika 7

Jourová varuje27.03.20 14:54 Evropská unie 7

Vědci zjistili u 600 lidí 40 různých mutací koronaviru26.03.20 22:20 Island 7

Holandsko a Švédsko začínají ustupovat od teorie stádní imunity26.03.20 22:07 Evropská unie 2

Vláda mění své rozhodnutí ohledně odškodnění - bojí se bankrotu (a právem)26.03.20 22:00 Česká republika 1

Indie vyhlásila 1,3 miliardě svých občanů stanné právo26.03.20 21:02 Indie 1

Koronavirus: Drakonická opatření v Bolívii26.03.20 09:03 Bolivie 7

VIDEO: Massimo Mazzucco zajímavé souvislosti a "náhody" COVID-1926.03.20 07:56 Itálie 0

Politická korektnost a krvelačnost chorých feminacistek vedla ke konci mluvčího FK UK25.03.20 11:07 Česká republika 12

Ministerstvo obrany chce uspořit až 2,9 miliardy korun25.03.20 07:00 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
24,88 Kč
Euro
27,41 Kč
Libra
30,80 Kč
Kanadský dolar
17,63 Kč
Australský dolar
15,23 Kč
Švýcarský frank
25,87 Kč
100 japonských jenů
23,08 Kč
Čínský juan
3,51 Kč
Polský zloty
6,01 Kč
100 maď. forintů
7,59 Kč
Ukrajinská hřivna
0,90 Kč
100 rublů
31,69 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 426,91 Kč
1 unce stříbra
349,85 Kč
Bitcoin
158 840,33 Kč

Poslední aktualizace: 1.4.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?