Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 656 příspěveků, 4 různá jména: <nic>, čarodějnice, Dana, Dana-Čarodějnice.

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

03.08.2005 10:10

CzechTek v nás

RE: Neni to o technu

Dana 82.?.?.?

>Tohle neni o tom jestli měli nebo neměli pronajatý pozemek,
>jestli to někoho rušilo nebo ne. Je to o tom že banda
>policistů stloukla pár děcek bez předchozího varování, ani
>jim nedala možnost vyklidit pole.

Kam na ty nesmysly chodíte? Bez předchozího varování? Policisté je varovali už před vstupem na pozemek. Také na té louce neustále opakovali výzvy k opuštění. Jaký čas považujete za dostatečný? Týden, měsíc, rok? Jaký způsob za účinný? Domluva, výhružka, doporučený dopis, nebo jim to snad mněli zaspívat?

64286

03.08.2005 10:24

Právo na chuligánství nepatří mezi lidská práva

RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...

Dana 82.?.?.?

Marty, povím vám také jeden příběh. Bydlím v době, který dříve patřil městu. Jelikož se na nachází u lesoparku tak se tam s oblibou scházely hodné děti z okolí, které si ho pletly s WC, dělali si na chodbě mejdany, o stěnách a výtazích ani nebudu mluvit. Když jsme je vyhazovali, tak jsme si vyslechli že jsme fašisti, pošlapáváme jejich práva a přednášky o demokracii. Ovšem městu to bylo jedno.
Poté co jsme si dům od města odkoupili a stal se naším majetkem, jsme si ho začali hlídat ještě více, veškeré škody jsme totiž platili z vlastních kapes. Snažili jsme se těmto milým dětem vysvětlit že se jedná o soukromý majetek. Bohužel, oni přece znají svá práva, můžou všechno a hrozba zavolání policie je tak akorát pobavila. Takže jsme to vzali do vlastních rukou a začali jednat tvrdě, nejen s nimi, ale také s jejich rodiči, kteří mněli dokonce tu drzost si přijít stěžovat. Od té doby vím, že jediné co na ně platí je násilí. Bohužel je to tak. Svůj majetek si budu chránit vždy a všemi dostupnými prostředky. Klidně mi můžete říkat , že jsem fašista.

64287

03.08.2005 10:57

Právo na chuligánství nepatří mezi lidská práva

RE: Souhlas-nesouhlas

Dana 82.?.?.?

Pokud v NWO skutečně budeme mít plné krámy a právo na zábavu, pak se budeme mít dobře a nebudeme nic jiného potřebovat.

To nejste moc nároční. Chléb a hry - na to utáhli už otroky ve starém Římě.

64292

03.08.2005 11:59

Právo na chuligánství nepatří mezi lidská práva

RE: Tak znovu...

Dana 82.?.?.?

>Jak i slepy vidi,
>pozemek je pronajat za ucelem
"soukrome oslavy ukonceni prvni
poloviny letnich prazdnin - srazu posluchacu elektronicke
hudby".


A kde je tady napsáno něco o soukromé oslavě narozenin pana Šrouba, tím totiž argumentoval ještě včera ve zprávách.
Jak v tom mněli mít jasno policisté, když v tom má zmatek pan Šroub?

a co teprve prohlášení které vyšlo na www.freetekno.cz :TISKOVÉ PROHLÁŠENÍ ÚČASTNÍKŮ FESTIVALU TANEČNÍ HUDBY CZECHTEK 2005 ?
"CzechTek nepotřebuje ke svému konání žádné povolení (žádné takové totiž ze zákona nevyplývá), CzechTek se zkrátka koná. "

Kdo se potom má v tom vyznat?
Pokaždé tady melou o něčem jiném. Divíte se policistům, že tomu nevěřili? Já teda ne.

Možná by bylo vhodné vybrat si příště někoho kdo jasně řekne oč jde, zařídí vše potřebné a hlavně bude si za svým důvodem stát.

64307

03.08.2005 12:12

Právo na chuligánství nepatří mezi lidská práva

RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...

Dana 82.?.?.?

> Paní Dano,určitě máte pravdu,že dnes každý komu se
>šlápne na nohu křičí něco o lidských právech.Vzít
>obušky(vařečky,vidle,hrábě,klacky...doplňte si dle svého
>uvážení)a začít dotyčné mlátit je možná řešení.Je to
>však"léčení"příznaků nemoci společnosti,ne však
>léčení příčiny.Pokud se jedná o děti,kde myslíte že se
>stala chyba?Každé dítě má své rodiče,nezapomeňte.A
>každí rodičové žijí v nějaké společnosti.

Milá Alexo, opravdu mi nedělá žádnou radost, když si musím k vymáhání svého práva a ochraně svého majetku pomáhat fyzickým násilím.Ale dnes to tak bohužel funguje. Ze společnosti se nějak vytratila ohleduplnost a respekt k ostatním.Demokracii si spousta lidí plete s anarchií. Nedostatek času k výchově se nahrazuje penězi. Nedělám si ambice léčit tuto nemoc, ta je totiž neléčitelná. Srovnávám se s tím stavem jak umím a bohužel jediné řešení, které se doposud osvědčilo je pár facek.
Kultu dětí je už odzvoněno, místo klukovin přichází nová zábava, cílené a vědomé ničení cizího majetku. A tohle já tolerovat nikomu nebudu.

64309

03.08.2005 13:34

Uhni z cesty, dědku! Já se jdu bavit!

RE: TV Prima: zprávy... bordel na Strahově

Dana 82.?.?.?

Dost dobře Vám teď nerozumím. Jaký strach máte na mysli vy?
Já jsem psala o noční můře všech volených zástupců. O tom, že jim je v podstatě putna (i těm hlasitě protestujícím) jak to dopadlo. Oni mají strach mít jiný názor než dav v ulicích. Nemuselo by se jim to totiž v příštích volbách vyplatit. Nikdo totiž ještě dnes neví, jakou to bude mít dohru.

64329

03.08.2005 16:31

CzechTek v nás

RE: Dotaz

Dana 82.?.?.?

Žádnou souvislost to Katko nemá. Dovolila si pouze napsat svůj názor, který je jiný než názor rozlíceného davu. Co na tom, že neschvaluje žádné brutální zákroky. To není podstatné, nehřímá a nespílá policii, nevolá po odvetě ani po pomstě. Prostě jen píše svůj názor, nic víc nic míň.

64354

03.08.2005 16:59

Otec světa

Ad nezvědavec

Dana 82.?.?.?

Leho srdečně vás zdravím. Považuji si za čest, že mé příspěvky vám natolik dokázaly hnout žlučí, že jste se vybičoval k založení vlastních stránek. Jen ten malá připomínka , ten srp a kladivo u mého nicku je nějak osamocen.Podle vaší charakteristiky mé osoby k němu chybí ještě hákový kříž.
Tak to je ta velká dopředu avizovaná událost. Nu ,přeji vám hodně smysluplných příspěvků. Jak vás znám ,tak určitě nezklamete. [smích] [smích]

64361

03.08.2005 17:11

Otec světa

RE: Ad nezvědavec

Dana 82.?.?.?

Nejsem si tím docela jista, ale ten nenapodobitelný slovník , ta práce s výběrem odpovědí a v neposlední řadě ty jeho tajemné narážky v poslední době mi to naznačují. No , v každém případě tu námahu dokážu ocenit. Jenže s kým tam bude diskutovat? Toť otázka.

64369

04.08.2005 09:18

Právo na chuligánství nepatří mezi lidská práva

RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...

Dana 82.?.?.?

René, mohu vás ujistit, že by mi v žádném případě nevadilo kdyby si děti z našeho domu chodily hrát do sklepa stolní tenis. Velcí kluci tam mněli jednu dobu dokonce i posilovnu. Ovšem jen do té doby než jim to ti hajzlíci z okolí rozkradli, nebo zničili. Ano násilí plodí násilí, ale když nemáte jinou šanci na obranu tak začnete oplácet stejným dílem. Nejsem zapšklá bába, která chce mít naprostý klid. Ale také nebudu po příchodu do baráku neustále překračovat ležící feťáky a opilé puberťáky,inhalovat toluen, kličkovat mezi hovny a zvratky. A platit permanentně rozbité dveře a zdevastované výtahy.

64551

04.08.2005 09:28

Právo na chuligánství nepatří mezi lidská práva

RE: Nečernobílý úhel pohledu

Dana 82.?.?.?

>A k nečernobílému pohledu a údajné nemožnosti získat
>povolení k akci takového rozsahu - vy neznáte akce jako Noc
>plná hvězd, či Colours of Ostrava?

Babka Blažková má pravdu, mohu to jen potvrdit. Noc plná hvězd, která se každým rokem koná v Třinci na Borku je opravdu velká akce na kterou se sjíždějí lidé z celé republiky, Slovenska i Polska. Jde o tisíce lidí, kteří se přijeli bavit. Vždy tam je také policie, ale ta pouze řídí dopravu, kontroluje přístupové cesty (protože nevím proč, ale všichni lidé by chtěli parkovat přímo na stadionu) dává informace o volných parkovacích místech. Jezdím tam pravidelně a ještě nikdy jsem neviděla, že by kohokoliv mlátila nebo nějak omezovala. Celý festival i když je velmi hlučný a určitě dává místním dost zabrat je vždycky perfektně zorganizovaný, včetně hygienického zázemí a občerstvení. Takže když se chce tak to jde. Pro organizátory to znamená především spoustu dlouhodobé práce , ale výsledek stojí za to.

64552

04.08.2005 09:57

Otec světa

RE: Ad nezvědavec

Dana 82.?.?.?

Pište,pište Oji. Mně se po něm také stýská. Já ho přece nechtěla naštvat. Ale vždyť je to sakra chlap z ocele, voják US army tak by snad mněl něco od baby bolševičky také vydržet . Ne? [smích] [smích]

64555

04.08.2005 10:33

Právo na chuligánství nepatří mezi lidská práva

RE: Nečernobílý úhel pohledu

Dana 82.?.?.?

Vladimíre, já přece nechci nikoho narvat do nějakých mantinelů a případně je nechat zmlátit když se nepřizpůsobí.
Moje výtka se týká především organizátorů-neorganizátorům, protože ti účastníci se s tím jen nešťastně svezli, tedy aspoň ta většina.
Stačilo přece udělat jen pár základních věcí:
-Sjednat smlouvu o pronájmu pozemku (to se snad stalo)
-Přesně stanovit a jasně pojmenovat účel akce ( to se nestalo, protože pan Šroub jednou tvrdí, že jde o oslavu ukončení první poloviny prázdnin, podruhé že jde o oslavu narozenin)
-Dopředu to oznamit hygieně a zajistit základní povinnosti stanovené hygienickými předpisy , voda , toalety a pod. (to se nestalo, toto musí být na místěpřed začátkem akce)
-Oznámit to hasičům ( to se nestalo vůbec)
-Oznámit to příslušnému úřadu a policii (na to se taky vybodli). Místo toho si hráli s policajtama na kočku a myš a mněli z toho děsnou srandu.
Bohužel ten smích vinou pana Šrouba velmi rychle přešel v pláč.


Když se podíváte zpětně na komentáře předchozích technopárty a já jsem si ty dostupné prošla zpět do roku 2000, tak zjistíte, že je to pořád jedno a totéž. Stejné výtky, stejné problémy, stejné reakce.

CzekTech má tyto problémy už několik let a stále se stupňují, bohužel bylo jen otázkou času kdy dojde k velkému průšvihu.
Nemiluju obíhání úřadů, shánění potřebných razítek a povolení, ale chápu , že tyhle pro někoho banální a buzerační požadavky nejsou až tak od věci. Mají za úkol chránit především účastníky takových akcí a v neposlední řadě také jejich organizátory před případnými problémy.

Ať se vám to líbí nebo ne, žijeme v zemi kde platí nějaké zákony, vyhlášky a nařízení. Můžeme diskutovat o tom jestli jsou či nejsou špatné, ale v prvé řadě je musíme dodržovat a to všichni a bez rozdílu.
Chcete se snad dočkat toho, že jediným způsobem který naši zákonodárci najdou k řešení tohoto dlouholetého konfliktu bude zákon, který Technopárty striktně zakáže?

64557

04.08.2005 14:19

Právo na chuligánství nepatří mezi lidská práva

RE: Nečernobílý úhel pohledu

Dana 82.?.?.?

Tak dobrá z vlastní zkušenosti.
Týdenní letní soustředění pro osoby 15-18 let.( cca 50 osob)
Ubytování pod stany, polní kuchyně.
Organizátor:
1.) výběr a zajištění vhodné lokality, sepsání písemné smlouvy o pronájmu (v případě jednání s nájemcem je nutný souhlas také majitele) s přesně specifikovaným využíváním daného pozemku, přesně specifikované přístupové cesty (v případě , že se lze na tento pozemek dostat jen přez jiné pozemky potřebujete písemný souhlas vlastníků těchto pozemků), stanovení množství osob ,které se budou na daném pozemku pohybovat, zajištění úklidu, termínu. Oznámení na úřadu obce a předložení všech povolení. V případě, že chcete používat k vaření dřevo z okolního lesa, musíte mít opět souhlas majitele lesa kde je přesně specifikováno jaké dřevo můžete sbírat, kde se můžete v lese pohybovat, nikdo vám tam samozřejmě nedovolí vjet autem.
2.) oznámení místně příslušné hygienické stanici, předložení výše uvedené smlouvy, doložení splnění hygienických norem ( WC, pitná a užitková voda,skladování a likvidace odpadků, způsob stravování či vaření)
3.) oznámení hasičskému sboru opět předložení výše uvedené smlouvy, souhlasu hygieniků, kontrola z hlediska dodržování protipožárních předpisů.
4.)ohlášení na místní policejní stanici + předložení veškerých smluv a povolení.
5.)zajištění školeného zdravotnického personálu po celou dobu konání akce.
To jsou jen ty nejzákladnější věci, bez kterých to prostě nejde.
Po absolvování tohoto povinného kolotoče a získání všech potřebných povolení jako oraganizátor zodpovídáte za :
dodržování všech bezpečnostních, protipožárních a hygienických opatření.
Kterýkoliv z výše uvedených orgánů má pravomoc kdykoliv přijít a zkontrolovat zda nedošlo k jejich porušení a pokud ano může vám udělit pokutu, v závažnějších případech nařídit okamžité ukončení akce, o důsledcích trestněprávních ani nemluvě.Jako organizátor zcela samozřejmě zodpovídáte za to, že osoby mladší 18 let nebudou popíjet alkoholické nápoje. Z návštěvou hygienika raději počítejte, kontrolují naprosto všechno, berou stěry a vzorky. Nic neukecáte.
S majiteli pozemků, požárníky a policisty mám doposud jen kladné zkušenosti, nikdy zbytečně nebuzerovali a když bylo třeba tak i pomohli a stát se může opravdu ledacos.
Já vím je to na palici, ale dnes po zkušenostech také vím, že to má své opodstatnění.

64582

05.08.2005 09:01

Právo na chuligánství nepatří mezi lidská práva

RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...

Dana 82.?.?.?

Marty, zkoušel jste už denně vyměňovat zámek ucpaný zápalkou? Jak dlouho vám to vydrželo? To není jen o vstupu dovnitř, když se tam nedostanou tak vám vyrvou zvonkové dráty nebo podpálí zvonky.
To je opravdu dobré, takže chyba je v lidech , kteří si chrání svůj majetek? Ti co jej ničí přece za to nemůžou.
Kde vy to žijete?
Docela začínám chápat kde se berou vaše názory.

64700

05.08.2005 10:20

Právo na chuligánství nepatří mezi lidská práva

RE: Nečernobílý úhel pohledu

Dana 82.?.?.?

>Hezky posnaná činnost. Ovšem otázka zněla, kolik úředních
>povolení celkem jste na provozování tábora obdržela - musela
>si zajistit. Ve svém podrobném povídání nepíšete ani
>jediném úředním povolení.
Od všech výše uvedených orgánů jsem musela mít písemné povolení, to znamená , že jsem ho obdržela po splnění všech požadavků stanovených předpisy. Myslím, že jsem to napsala dost srozumitelně.Co na tom nechápete?

>Jistě souhlas vlastníka lesa, že v jeho lese můžete sbírat
>dřevo k topení, je také jistým druhem povolení, ale není to
>úřední povolení nezbytné k uspořádání zamýšlené akce.
>Vařit jste si mohli třeba na plynových vařičích nebo nechat
>dovážet jídlo hotové.
Nepleťe si to se stanováním v kempu, kde mimochodem také platí určitá pravidla.
Ať už vaříte na plynovém vařiči(což je pro 50 lidí nepoužitelné), nebo tam máte postavenou polní kuchyni na tuhá paliva, musí toto splňovat hygienické a protipožární předpisy. O skladování a používání plynových bomb snad tady ani nemusíme mluvit, rizika výbuchu si jistě uvědomujete sám.Pokud si necháváte jídlo vozit, opět zde platí přísné hygienické předpisy pro manipulaci s potravinami.Pokud je nejste schopen zabezpečit, nikdo z hygieny vám povolení nevydá.

64715

05.08.2005 11:10

Právo na chuligánství nepatří mezi lidská práva

RE: Nečernobílý úhel pohledu

Dana 82.?.?.?

Mnohé věci se rozumí samo sebou. To, že si musím předem vyhlédnout místo pořádání akce, je sice nezbytné, ale není to žádné úřední povolení. To, že se musím domluvit s majitelem či provozovatelem nemovitosti, kde hodlám akci uspořádat, se také rozumí samo sebou a také to není žádné úřední povolení. Pokud budu chtít pro svatebčany pohoštění v restauraci, musím se domluvit s provozním, aby mi rezervoval salonek a kolik a jakých má připravit jídel. To však také není úřední povolení, bez kterého bych nemohl sezvat svatební hosty na svatbu.

Tady máte zcela jistě pravdu. V tomhle případě totiž majitel provozovny nese všechny povinnosti stanovené předpisy a zákony. On zodpovídá , že jeho provozovna dané podmínky splňuje, jinak by mu ji totiž zavřeli. Tady je On provozovatel, či organizátor který vše zabezpečuje pro Vás a vy mu za to platíte.

Ujasněte si už konečně, že nepotřebujete povolení k pozvání x lidí na nějakou akci.
Ale ve chvíli kdy je chcete všechny dostat na jedno místo (a teď prosím týká se to skutěčně volných , otevřených prostor, zelené louky) musíte zajistit splnění všech podmínek stanovených vyhláškami, nařízeními a zákony .
V uzavřených a pronajatých prostorách zodpovídá za splnění těchto podmínek pronajímatel!!!!!

64723

05.08.2005 11:40

Právo na chuligánství nepatří mezi lidská práva

RE: Nečernobílý úhel pohledu

Dana 82.?.?.?

Karle pouze jsem odpověděla na Vaši výzvu:Mnohý z nás jistě již nějakou tu akci organizoval. Ples,diskotéku, schůzi nebo sjezd politické strany, sportovní soutěže na veřejném prostranství, veřejnou protestní schuzi či shromáždění proti rozhodnutí městského zastupitelstva a pod. Tak konkrétně z vlastní zkušenosti prosím napište, jaká povolení jste pro uspořádání akce potřebovali.
Takže skutečně nevím proč motáte dohromady CZechTek a teplé jídlo. Nikdy jsem netvrdila, že se tam musí podávat.

Ujasněme si základní věc: proto, abyste pozval x lidí na nějakou akci žádné povolení nepotřebujete
Pokud si chcete uspořádat svatbu pro 500 lidí v restauraci, tak vám stačí poslat pouze pozvánky a zajistit si v té restauraci svatbu. Všechny ostatní podmínky, které stanoví vyhlášky a zákony musí splnit provozovatel dané restaurace z hlediska zákona a předpisů je totiž organizátorem On a nikoliv Vy. Chápete to?
Pokud to chcete udělat na zelené louce stáváte se organizátoremVy a tak tato povinnost padá na Vás.
Je vám to už jasné?

64729

05.08.2005 11:56

Mám radost jako malý kluk

Leho je prostě neskutečný

Dana 82.?.?.?

Nevím jak vy , ale já se skutečně bavím. Včera večer jsem tento skvost ukázala svým přátelům, no už dlouho jsme se tak nazasmáli. Leho prostě nezklame. Škoda jen , že vytrhal me nevlastní názory z kontextu a neuvedl tam své texty na, které jsem reagovala. To by bylo ještě zábavnější. Nicméně diskuse se seržantem Lehem( na kterou jsem se vždy těšila)bude teď o složitější. Teď mne napadá , bude ještě nějaká?

Leho , přidávám si nezvědavce mezi oblíbené.

64731

05.08.2005 12:20

Právo na chuligánství nepatří mezi lidská práva

RE: Nečernobílý úhel pohledu

Dana 82.?.?.?

>>Ujasněte si už konečně, že nepotřebujete povolení k
>>pozvání x lidí na nějakou akci.
>No konečně, naprostý souhlas. Počet potřebných povolení se
>rovná nule.
Omyl mluvíme každý o něčem jiném. Vy mluvíte o povolení, já o pozvání.Nikdo panu Šroubovi nikdy nevytknul, že neměl povolení k pozvání.

>>teď prosím týká se to skutečně volných, otevřených ...
>A tak nyní konkrétně. Který zákon, vyhláška či
>nařízení vám ukládá jaká povolení musíte mít a co
>musíte zajistit, když se chcete třeba sejít na louce u
>rybníka s kamarády a koupat se,....

Zase mluvíte o něčem jiném. Jak chcete srovnávat odpolední koupání a opalování u rybníku z technopárty?

>Tak který zákon a která vyhláška vám ukládá, kolik
>musíte mít instalovaných záchodů, stánků s teplým
>občerstevním a prodejem cigaret a pod. když se tam chete
>sejít dva?
Dva lidi u rybníka = technopárty pro x tisíc lidí?

>A který zákon či vyhláška vám ukládá, kolik takových
>zařízení si musíte zajistit, abyste se mohlo sejít 4, 40,
>400, 4.000, 40.000, 400.000 osob?
>Znáte nějaký takový zákon?
Ano.
Hygienická norma stanoví počet záchodů na počet lidí.

>Samozřejmě, pokud hodláte být provozovatelem koupaliště,
>dětského tábora, aj. na to předpis existuje. Pro takový
>případ jsou přísné normy s počty osob na jedno WC. Ale
>neexistuje předpis, že na koupališti musíte vyvařovat a
>prodávat cigarety...
Tady souhlasím, ale co to má společného z CzechTek?

>Mě jako iniciátoru srazu kamarádů žádný právní předpis
>neukládá, že musím zajistit pro svolané prodej cigaret či
>občerstvení...
To vám nikdo neukládá a já jsem to také nikdy netvrdila.

>>V uzavřených a pronajatých prostorách zodpovídá za
>>splnění těchto podmínek pronajímatel!!!!!
>Ano, odpovídá za splňování podmínek pro provoz daného
>zařízení.
A o tom to je.

>Já netvrdím, že svolavatel Czech Tech neudělal žádnou
>chybu, že všechno si dobře pro konkrétní akci zajistil a že
>to nemohl udělat lépe. To v žádném případě. Já pouze
>tvrdím, že v daném případě bude možné prokázat ...
Karle opravdu už nemám sílu ani chuť donekonečna vysvětlovat . Poradím Vám. Pošlete Váš dotaz na Ministerstvo zdravotnictví, hasičům, policii a na obec. Oni Vám pošlou vyjádření z odkazy na příslušné zákony a vyhlášky a vy na to budete mít konečně glejt.
Ale pochybuju , že vám to bude stačit.Vy nehledáte pravdu o čemž svědčí vaše argumenty. Vy klidně srovnáte technopárty pro x tisíc lidí s koupáním pár kamarádů u rybníka.Srovnáváte nesrovnatelné a považujete to za argument, taková diskuse je vážně o ničem.

64734

05.08.2005 13:52

Právo na chuligánství nepatří mezi lidská práva

RE: Nečernobílý úhel pohledu

Dana 82.?.?.?

Karle, vím co je ČSN a vím co je právní předpis. Rozhodně si je nepletu.Nevím, ale připadá mi to jako když mluvíme každý jiným jazykem. Vy se odvoláváte na organizování prostestních akcí, tam skutečně můžete mít zcela jiné zkušenosti.
Nevím jak to chápete Vy, ale techopárty přece do této kategorie vůbec nespadá.

Trochu mi to připomíná situaci kdy si bude předseda aerolubu v Horní-Dolní stěžovat, že na jejich přistávací dráze nesmí přistávat ani startovat dopravní letadla, a přitom jejich Čmelákům to jde v pohodě. A to prosím nejenže mají budovu s WC a rádio, ale Franta Vopička klidně může dělat letového dipečera, protože na vojně hlídal letiště, takže přesně ví vo co kráčí a zvládne to levou zadní. To je přece jasná diskriminace a buzerace.

Dopředu se omlouvám, ale už nebudu s Vámi dále na toto téma diskutovat.

64740

05.08.2005 14:09

Mám radost jako malý kluk

Óda na nezvědavce

Dana 82.?.?.?

Helemese, zvěst se nese máme tady miminko.
Leží, brečí, čůrá, ječí, posralo se malinko.
Že nic nezná, neví, nesmí? Počkejte až dospěje.
Za podporu lunatiků ,pošle nás na galeje.
Poučí nás, převychová, možná také zastřelí.
Džihádisté, Lev i Dana , všichni budou v pr..li.

Svět pak bude opět krásný, barevný a veselý.
Bušík v čele, LEHO v patách. Kam že jsme do dospěli?

64746

05.08.2005 14:34

Právo na chuligánství nepatří mezi lidská práva

RE: Nečernobílý úhel pohledu

Dana 82.?.?.?

>Bože Dano, kde jste četla, že jsem se podílel jen na
>organizování protestních akcí? Protestní byly pouze
>vyjímečné.

Mohu vám potvrdit, že vždy a to i při organizování protestních akcí, mé jenání na úřadech včetně policie probíhalo naprosto bez problémů

>Navíc zákon přece nerozděluje akce při jejich pořádání
>na protestní a neprotestní, aby u protestních připouštěl
>nějaké výjimky. Copak to nevíte?

Vím, protestní akce jste do toho zamontoval vy, ne já. Možná jsem se vyjádřila neobratně.
>
>Ovšem pokud odpovíte na otázku jaký zákon platí při
>organizování akce pro 400 tisíc lidí, že to "Hygienická
>norma stanoví počet záchodů na počet lidí.", tak skutečně
>spolu nemáme o čem diskutovat. Diskutovat mohu pouze s někým,
>kdo má alespoň základní ponětí o předmětu diskuze. A to
>vy rozhodně nejste, přestože jste se podílela na organizaci
>nějakého pionýrského tábora.

Neodpovídala jsem na otázku jestli platí předpis (zákon) pro 400 000 lidí.
Odpověděla jsem vám obecně, na dotaz o existenci norem ohledně WC a počtu lidí.
Přestaňte bazírovat na nedorozuměních a už vůbec sem nepleťe pionýry. Začínáme se dostávat mimo mísu.
Pane Karle, už mně to unavuje, nechme to plavat.

64750

05.08.2005 15:47

Mám radost jako malý kluk

RE: sem zvedavej na nezvedavce

Dana 82.?.?.?

Pane Karle, pro mně je nezvědavec skutečně novinka. Takže teď jste mně překvapil tím, že existuje již delší dobu.

64762

08.08.2005 15:28

Bijí děti

RE: Pro: Jiri Satanek

Dana 82.?.?.?

Techno, jako takove, je kultovni zalezitost.
Ridi se dost striktne az orthodoxne a aby mohlo dojit k uspokojeni mysli a tela....
....Tak ciste odeni, jako jsou technari, neni zadna jina skupina.
Snad jen ta, ktera se chysta do kostela, synagogy nebo mesity.


Můžete tohle tvrzení podrobněji rozvést? Docela by mně to zajímalo.

65228

09.08.2005 10:02

Bijí děti

RE: Pro: Jiri Satanek

Dana 82.?.?.?

Pane Vladimíre,
píšete, že technaři jsou slušní, čistí a bezproblémoví lidé. Já Vám věřím, proč také ne.

Nebylo tam 5000 technaru.Vase dojmy jsou mylne.

Lidé na snímcích jsou v převážné většině opakem toho jak popisujete technaře. Teď nemluvím o bílých límečcích nebo kravatách. Když jdu do přírody tak si přirozeně nebudu oblíkat frak.
Ale potom se musím ptát (z ohledem na jejich chování) kdo to tam tedy vlastně byl?

65330

09.08.2005 10:27

Jsem také ve válce?

RE: V USA mají problémy

Dana 82.?.?.?

>To uz udelal pan Leho. Vdeku, uznani ci obdivu se zde ale jeste
>nedockal.[smích]

A za co by chtěl mít náš obdiv nebo uznání?
Za to, že by si nechával platit za zabíjení nevinných? Voják US army nebo žoldák Cizinecké Legie, v tom už dnes není rozdíl.
Ostatně pochybuju, že LEHO je schopen najít Irák na mapě, natož aby tam sloužil. Podle jeho popisu služby v armádě USA získal své znalosti v kině.

65332

09.08.2005 11:03

Jsem také ve válce?

RE: V USA mají problémy

Dana 82.?.?.?

Junior ještě musí postavit do latě americké matky, kterým se nejen nelíbí zabíjení jejich dětí v Iráku, ale také přístup Juniora: "Nie chcę, żeby on wykorzystywał pamięć mojego syna dla usprawiedliwienia dalszego ciągu tej rzezi. To wystarczająco straszne, że mój syn nie żyje"
Pro neznalé polského jazyka přeložím:
Nechci, aby On (Bush) zneužíval vzpomínku a mého syna k ospravedlnění dalšího pokračování toho masakru. Už tak je hrozné, že můj syn nežije.
Celý článek :http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,wid,7737376,wiadomosc.html

65336

09.08.2005 11:11

Bijí děti

RE: Pro: Jiri Satanek

Dana 82.?.?.?

Vladimíre, pak ovšem chápu zastánce technařů. Je velkou chybou házet je do stejného pytle se sebrankou, která bude dělat bordel vždy a všude.
A zásah proti téhle sebrance já považuju za opodstatněný. Tím se zároveň omlouvám skutečným technařům a slušným lidem (tady jsem nerozlišovala-má chyba), kteří se chtěli skutečně jen bavit a bohužel doplatili na chování těch ostatních.
Ovšem za svým názorem ohledně naprostého selhání pana Šrouba si stojím.

65337

10.08.2005 09:34

Jsem také ve válce?

RE: odposlech

Dana 82.?.?.?

>Kazdymu je hovno po tom komu volam, co mu rikam a odkud volam!!!
>
>Pavel cert nemec
>
>To vam plne verim az do te doby nez bude
>volat pan Abhdula panu Hasanovi ze podreze
>krk vasemu deckovi. Vy bojovniku za lidska
>prava.

Pane Dušane,
naši politikové prozatím brojí a hlasitě protestují proti odposlouchávání,dokonce požadují maximální zpřísnění těchto podmínek.
Jejich snahy ovšem nevede snaha hájit osobní svobody občanů a nějaký Abhdul či Hasan je nezajímá už vůbec. Oni mají panickou hrůzu z toho, že by mněl někdo přehled o jejich všivárnách, přesnou evidenci návštěv v bordelech, či o sjednávání úplatků.
Zatím jejich lumpárny pomáhají v boji o zachování našeho soukromí.

65442

10.08.2005 09:49

Spojitosti

RE: zdá sa mi to trocha mimo, aj ked autorovi rozumiem, pretože:

Dana 82.?.?.?

> Kerry utratil vice nez jednou tolik za kampan, tak o cem je rec.
>Ty penize jsou v prdeli a neposlouzily nicemu. Takze s vami musim
>souhlasit, Bush mel za polovinu penez lepe zvladnutou kampan, coz
>znamena, ze je prinejmansim o polovinu schopnejsi nez on. Uz jen
>proto je dobre pro USA, ze je prezidentem on. Ostatne soucasna
>ekonomie USA hovori jasne.

To, že Bush mněl úspěšnější kampaň a za polovinu sumy než Kerry svědčí pouze o tom, že mněl kolem sebe schopnější tým. Nic víc nic míň. Bush byl pouze produkt, který prodávaly zbojařské koncerny prostřednictvím jeho volebního štábu. Vůbec to tedy nesvědčí o lepší schpnosti Bushe, ale o managerských kvalitách jeho chlebodárců.
Jak jste správně podotknul současná ekonomie USA hovoří jasně. Bůh s vámi.

65447

10.08.2005 14:39

Oběť války: americká ekonomika

Achillova pata

Dana 82.?.?.?

„Osama bin Laden nemusí zvítězit. Nechá nás pouze finančně vykrvácet k smrti,“ říká Michael Scheuer, bývalý člen protiteroristického týmu CIA, který vedl hon na bin Ladena a nedávno odešel do penze. Napsal dvě knihy, obě kritizují Clintonovu a Bushovu administrativu. „(Osama) je na dobré cestě, aby se mu to podařilo.“

bin Laden našel naši Achillovu patu .On nepotřebuje miliardy dolarů na dokonalé zbraně a obrovskou armádu . Stačí mu jen pomocí občasných teroristických útoků udržovat stav permanentního strachu a čekat .

65465

11.08.2005 09:28

Oběť války: americká ekonomika

RE: Stave USA po dvou letech valky...

Dana 82.?.?.?

>No Rusove jsou vzdycky lepsi. To tady preci kazdy vi.
>Se Sovetskym Svazem na vecne casy.
>

To nikdo netvrdí, alespoň tady ne.
V případě té "ceruzky" je vidět, že nedostatek peněz donutí lidi pomoci si jednoduchým způsobem.

65559

11.08.2005 09:33

Oběť války: americká ekonomika

RE: Stave USA po dvou letech valky...

Dana 82.?.?.?

>Jo, a taky vyvinuli Americani kasmicky hajzl. A taky je to stalo
>spoustu milionu.

>Nejspis je to tim, ze chcou s tim vyzkumem kosmu pokracovat i v
>budoucnosti, nepsat ceruzkou a nesrat do pytliku. [oči v sloup]

Možná by neškodilo více investovat do zajištění bezpečnosti posádky místo ho "hajzlu".
Pak by zmírnili riziko, že posádka bude i s kosmickým hajzlem v hajzlu. [smích]
Omlouvám se za výrazy , ale tak nějak mi to sedí. [mrknutí jedním okem]

65560

11.08.2005 09:53

Oběť války: americká ekonomika

RE: Achillova pata

Dana 82.?.?.?

>bin Laden našel naši Achillovu patu .On nepotřebuje miliardy
>dolarů na dokonalé zbraně a obrovskou armádu . Stačí mu jen
>pomocí občasných teroristických útoků udržovat stav
>permanentního strachu a čekat .

>
>Dana
>
>A priznejte si, pani Dano, ze mu jiste drzite
>palecky aby se to chlapci podarilo, pobit vsechny
>ty zle Americany. Ze ano ?


Jste na omylu Dušane, nedržím palce ani Osamovi, ani jiným teroristům.
Terorismus je pro mně nepřijatelný. Bohužel nyní se stal novým způsobem vedení války, účinnějším než všechny předchozí způsoby.

Bush Osamu silně podceňuje a vidí v něm jen zarostlého otrhance, který si umí pouze přečíst korán. Zatím Osama nám neustále dokazuje , že je velice chytrý a zcela jistě i podstatně inteligentnější než Bush.
Dokáže s minimálními prostředky udělat maximální škody, došlo mu, že regulérní armáda by tady moc nepořídila a přizpůsobil tomu svůj způsob boje. Je to chytrý a nebezpečný nepřítel a my nemáme moc šancí s ním úspěšně bojovat. Ten boj totiž zatím připomíná válku s duchy. A není se čemu divit, nikdo ani netuší kolik jeho bojovníků se pohybuje po světě, zvláště když jsou různých ras a národností.
Terorista totiž klidně může být ten příjemný profesor od naproti, nebo studentka, která sedí vedle vás v metru. To vás neděsí?

65561

11.08.2005 11:34

Spojitosti

Nejen muslimové podporují teroristy

Dana 82.?.?.?

http://www.novinky.cz/zahranicni/62709-britanie-zahajuje-vyhostovani-nebezpecnych-osob.html

Qatada žil jako politický uprchlík v Británii.Britům vůbec nevadilo,že byl v Jordánsku odsouzen k doživotnímu vězení právě za teroristické útoky, Britové mu dokonce přiznali politický azyl. Klidně si tam teroristu hýčkali dokud nezačaly bomby vybuchovat i na území Británie.
A pak že pouze muslimové podporují teroristy.

65565

11.08.2005 13:07

Oběť války: americká ekonomika

RE: Stave USA po dvou letech valky...

Dana 82.?.?.?

Není nad starou dobrou WC mísu JIKA z Bechyně. Nezoufejte, když bude nejhůř tak vám jednu pošlu. [mrknutí jedním okem]

65575

11.08.2005 15:09

Mám radost jako malý kluk

RE: to je iba druhy krocik

Dana 82.?.?.?

>prvym su plateni agenti pripievajuci do diskusii

Kdo jsou podle vás placení agenti na zvědavci? Jsou tady vůbec?

65587

11.08.2005 16:48

Oběť války: americká ekonomika

RE: Stave USA po dvou letech valky...

Dana 82.?.?.?

Ale pane Včeličko.
Zase hledáte problém tam kde není.Co takhle verzatilka? Stačí jen zmáčknout. [smích]

65603

11.08.2005 16:52

Oběť války: americká ekonomika

RE: Stave USA po dvou letech valky...

Dana 82.?.?.?

Je mi jedno jestli ho to vyčerpalo, či ne. Výsledek stojí za to, takže toho Lenina mu velkoryse odpouštím.

65604

11.08.2005 16:59

Oběť války: americká ekonomika

RE: Stave USA po dvou letech valky...

Dana 82.?.?.?

To je ten standard?
Jen se ptám.

65606

12.08.2005 09:13

Oběť války: americká ekonomika

RE: Koh-i-nor :-)...

Dana 82.?.?.?

co chcete ořezávat na tuze o průměru 0,8mm? [smích]

65733

12.08.2005 09:21

Oběť války: americká ekonomika

RE: Stave USA po dvou letech valky...

Dana 82.?.?.?

>Když jsem byl ale naposled v Praze, tak
>pod Muzeem byl ještě svatej Václav.

Nebojte se , taky tam zůstane. Tedy pokud ho bezdomovci nezpeněží ve sběrných surovinách.
Z politických zásahů nemusí mít Svatý Václav obavy, on je totiž tak starý, že by si žádná strana nedovolila vyhrabávat na něj nějakou špínu ,jako důvod k odstranění. Oni teď mají dost možností s novými průsery a že je z čeho vybírat.
[mrknutí jedním okem] [mrknutí jedním okem] [mrknutí jedním okem]

65736

15.08.2005 09:29

Oběť války: americká ekonomika

RE: Achillova pata

Dana 82.?.?.?

>pani Dano, nevim, proc se zminujete o chytrosti presidenta Bushe
>zda se mi, ze predpokladate, ze Bush je jediny, ktery tuto valku
>s terorem vede.

"chytrost" pana Bushe má přímou spojistost s tím co se dnes děje.To on začal tohle tažení v tak velkém rozsahu.

>Ovsem na druhe strane, kdyz budete branit svobodu dzihadistu,
>urcite vam nejaky ten profesor vybuchne. Problem najdete v
>Koranu, nejedna se o 72 krasnych pannen, ale o jednu pannu ktere
>je 72 let. Pokud tuto chybu nezmeni v Koranu, bude vice mrtvych.
>Inteligence cloveka, ktery se opasa vybusninou bych typoval na
>mensi nez pana Bushe, nebo mate jiny nazor?

Nehájím svobodu džihádistů, psala jsem o něčem úplně jiném. Problém není ani tak v Koránu jako v lidech. Co se týče té inteligence. Osáma se pokud vím, dosud žádnou výbušninou neopásal.V případě ostatních je to jejich způsob boje (něco podobného jako kamikadze v Japonsku během 2 SV.)
Chcete snad tvrdit, že to co dělali kamikadze bylo zapříčiněno jejich sníženou inteligencí?

66159

15.08.2005 09:45

Oběť války: americká ekonomika

RE: Možná je to jinak?

Dana 82.?.?.?

>U me ma tenhle pan jeste jedno plus. Moci se vzdal dobrovolne. To
>by Svateho Fidela pochopitelne nenapadlo ani po 45 letech.

> [vyplazený jazyk]

Počítáte mezi plusy i několikeré Pinochetem zmanipulované volby Chile? Pokud je mi známo, tak Britové ho chtěli dokonce soudit. Takže jak je vidět, ta jeho vláda asi nebyla zrovna to pravé ořechové.

66160

15.08.2005 16:52

Monsanto si nechala patentovat nový objev: vepř domácí

RE: Vladovi - budicek, clovece!

Dana 82.?.?.?

Pane Vlado, můžu se zeptat jaký máte vztah k firmě Monsanto? Z Vaší bouřlivé reakce mám takový vtíravý pocit, že jste na jejich výplatní listině. Prosím neberte to jako snahu o urážku, nebo provokaci. Prostě mám jen takový pocit.

66210

15.08.2005 16:58

Oběť války: americká ekonomika

RE: Možná je to jinak?

Dana 82.?.?.?

>Zeme kde neexistuje demokracie ani rovnopravnost zen pokladam za
>zaostale.

K té rovnoprávnosti žen. Myslíte si, že stačí dát ženám volební právo a už jsou rovnoprávné?

66212

16.08.2005 09:46

Platby prostřednictvím SMS? Hm...

RE: A proc to tak je? Protoze jsme Cesi!

Dana 82.?.?.?

>A o Bushovi ? Ne nemam ho vubec rad. Mam rad jen jeho
>zahranicni politiku. Protoze chce chranit sve spolu-
>obcany a celou svetovou civilizaci proti barbarum.
>Ale to primitivove nepochopi. Nekdy se mu to dari
>jindy ne. Tak jako kazdemu s nas. Byt nejmocnejsim
>clovekem teto planety neni jednoduche. I takovi lide
>delaji chyby.

Moc je velice nebezpečná věc, zvláště když je v rukou té nesprávné osoby. Jeho chyby totiž můžou mít nedozírné následky. Neschopnost není omluvou.

66307

16.08.2005 13:03

Monsanto si nechala patentovat nový objev: vepř domácí

RE: Vladovi - budicek, clovece!

Dana 82.?.?.?

Díky za odpověď.

66329

16.08.2005 16:37

VyVolení

RE: Vyhulení

Dana 82.?.?.?

Nic. Zvykněte si. Ostatně určitě jste si už všimnul, že vše co má bombastické reklamy stojí v podstatě za prd.

66367

16.08.2005 16:40

USA a Izrael bojují o Mauretánii

RE: USA chteli ropu z Iraku?

Dana 82.?.?.?

USA se toho handrkování vůbec nemusí účastnit. Oni už mají své jisté.

66368

17.08.2005 09:31

USA a Izrael bojují o Mauretánii

RE: USA se toho handrkování vůbec nemusí účastnit

Dana 82.?.?.?

>A muzete mi pani Dano zjestovat, kdo jim tu ropu v Iraku
>prislibil?
Nikdo USA nemusí nic slibovat. Snad si nemyslíte, že tam budou těžit sami Iráčané?

>Ktery z tech Irackych kmenu by mel odvahu zasobovat USA?
Všechny pane Petře, všechny.
Zjednoduším to. Prozatím se děti hádají o to, kdo bude mít kolik cukrátek ze sáčku, který má velký tatínek v kapse.

66493

18.08.2005 09:26

Není diktátor jako diktátor

RE: kysela zluc

Dana 82.?.?.?

>No kdyz to rikas ty, tak to musi byt pravda. Za to ti
>tvoji rusti poradci ve Vietnamu, nosili americkym
>zajatcum nugatovou cokoladu a pravy francousky konak.


Pane Dušane, odpověď ve smyslu "Rusové nebyli lepší", není zrovna dobrý argument.

66665

18.08.2005 09:41

USA a Izrael bojují o Mauretánii

RE: Diplomaticke styky a obchod

Dana 82.?.?.?

>>Blbost je Váš problém, pane kema. Pletete si totiž pojmy
>>islámské a arabské státy. Konflikt vždycky byl a je
>mezi

>>Izraelem a arabskými, nikoliv islámskými státy (jako např.
>

>>Pakistán, Turecko, atd). Židi a Arabové se hlásí ke stejné
>

>>rase, tak co tu blábolíte o rasismu?
>
>Nikoliv, blbost je VAS problem Mr. Taborsky.
>Nenavist proti Zidum JE rasismus, at uz zatezuje mozek
>fanatickeho imama nebo mozecek vas.

Nenávist k Židům může u mnoha lidí pramenit z jejich chování k ostatním a nemusí mít s rasovými předsudky nic společného.
>Obcane Izraele nedostanou napriklad viza ani do Malajsie ci
>Indonesie.

Asi má k tomu Malajsie a Indonesie nějaký důvod. Ale víte určitě je že rasistický?

>Pro vasi informaci - tyto dve zeme nejsou arabske.
>
>

A co nenávist mezi Pákistánem a Indií? To je taky rasizmus?

66670

18.08.2005 09:46

USA a Izrael bojují o Mauretánii

RE: Diplomaticke styky a obchod

Dana 82.?.?.?

>Je to svobodna, demokraticka zeme, ktera se uz od konce
>ctyricatych let dokazala ubranit svoji svobodu proti hordam
>komunisty podporovanych, nemytych fanatiku.

>A vy s tim prd nadelate, Mr. K-Budko. [vyplazený jazyk]

Máte tady na mysli jejich obranu v pásmu Gazy? http://www.novinky.cz/zahranicni/62999-zalozen-dalsi-zidovsky-stat.html

66671

18.08.2005 11:55

Show v Gaze začala dle očekávání

RE: Dotaz

Dana 82.?.?.?

Podle toho co jsem slyšela ve zprávách a také to prošlo tiskem, mněli Izraelci, kteří odejdou dobrovolně obdržet 100% kompenzaci. Tato kompenzace se snižuje v případě, že budou vystěhování vojskem po stanoveném termínu odchodu.

66685

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7

Káva pro Zvědavce

11

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 15 čtenářů částkou 3 943 korun, což je 11 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Na několika místech Velké Británie zapalují lidé vysílače 5G, podezírají je z podpory šíření koronaviru05.04.20 16:15 Británie 1

Staří bardi se probouzejí v zakrátko těžce zkoušené zemi05.04.20 13:02 USA 0

Vakcína ještě není, ale "odborníci" se už obávají reakce odmítáčů05.04.20 09:11 USA 6

Výroba ,,nezávadných, hygienických“ roušek05.04.20 07:58 Indie 4

Byl 15. březen 2020...04.04.20 19:59 Česká republika 4

Česká armáda odmítla pomoci českým lidem...04.04.20 12:10 Česká republika 2

Praha 6 přesouvá Koněva03.04.20 11:08 Česká republika 6

Hermafrodité a úchylové v Panamě mají problém. Málo respektu k jejich úchylce03.04.20 10:48 Panama 2

Člověk v tísni spustil pomoc Česku. A je zle.03.04.20 09:20 Česká republika 4

Proč jsou americké nemocnice klidné a prázdné?03.04.20 00:18 USA 8

Je podáno trestní oznámení na komisařku Jourovou za nenávist ke svobodě slova!02.04.20 19:22 Česká republika 3

Rockefellerova studie o "budoucí" epidemii02.04.20 08:56 Neurčeno 1

Už to začíná vypadat, jako by zemi vedli milionchvilkaři02.04.20 07:11 Česká republika 3

Podívejte se, kam přísná karanténa vede01.04.20 17:41 Itálie 5

Vláda: Zakážeme teplé počasí! Aby se lidi necourali venku01.04.20 13:10 Česká republika 3

Zákazy, zákazy, buzerace, zákazy: Několik mladých spáchalo zločiny. Opékali buřty v lese01.04.20 11:30 Česká republika 4

Policisté hlídají město v kostýmech v podobě koronaviru01.04.20 06:21 Bolivie 1

Rusko vyslalo do USA letadlo se zdravotnickými potřebami, Trump poděkoval. Proč o tom mlčí média?31.03.20 23:32 Rusko 0

D-Test provedl test roušek a respirátorů31.03.20 19:38 Česká republika 12

Minister Krajčí v súvislosti s koronavírusom plánuje zaviesť opatrenia voči občanom, ktorí odmietnú očkovanie31.03.20 16:02 Slovensko 3

Měnové kurzy

USD
25,76 Kč
Euro
27,84 Kč
Libra
31,61 Kč
Kanadský dolar
18,12 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
26,37 Kč
100 japonských jenů
23,76 Kč
Čínský juan
3,63 Kč
Polský zloty
6,07 Kč
100 maď. forintů
7,60 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
33,72 Kč
1 unce (31,1g) zlata
41 690,29 Kč
1 unce stříbra
371,09 Kč
Bitcoin
175 085,08 Kč

Poslední aktualizace: 5.4.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?