Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 93 příspěveků, 1 jméno: JirkaF.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

17.04.2005 00:55

Proč neslavím konec druhé světové války

Nenávistnost ..... ?

JirkaF 212.?.?.?

Asi to není úplně k tématu, no... . Tento web jsem objevil před nedávnem a ledacos co jsem si tu přečetl mi nezní úplně odpudivě. Jen se chci celkem nesměle zeptat : proč tolik nenávisti? to sem přispívá tolik uskřípnutých dušiček? [překvapení]
Chci se zeptat na důvody nenávisti vůdči jakémukoli etniku či náboženství. Jsou to jen škatulky. Takoví židé jestli se nepletu mohou být různé barvy pleti. Víte chybí mi tak obsáhlé znalosti a vědomosti, abych si mohl nějakou škatulku vybrat a tu upřímně nenávidět a hrozit pěstičkou. [zmaten]
Já toho konkrétně o židech moc nevím, snad jen pár vtipů jsem zaslechl. Vím, že mnozí z nich byli a jsou úspěšní ve svých oborech. Takže proto je mám nenávidět? Nebo to tak není? Mám je nenávidět za to, že se pilně učili a pracovali, aby z nich byli úspěšní a bohatí lidé?
Jen tak na závěr, aby řeč nestála. Nebylo by efektivnější se od těch úspěšných učit a stát se taky úspěšným, než jen blbě křandat, vylívat si svůj vztek na sebe, svou lenost a neschopnost?

49383

17.04.2005 02:16

Proč neslavím konec druhé světové války

RE: Nenávistnost ..... ?

JirkaF 212.?.?.?

Já se nechtěl nikoho dotknout,nebo popudit jen uvažuji :
- je pravda, že jsou židé často na vysokých postech? (asi ano, myslím)
- proč na těch postech jsou? (asi směs všeho možného: soudržnost, "vychcanost", ale zkuste být jen vychcaný...nic neumět, být neschopný a líný budete na nějaké TOP pozici?)

Proto spíš myslím, že než nenávist, která je podle mne nekonstruktivní, krom zla a násilí neplodí nic, je třeba pro sebe vykuchnout to dobré a k úspěchu vedoucí a využít to. = učit se od nich.
Jen je mi divné, že jsou všichni špatní. To jsou všichni kapitány světového hospodářství, či v nejhorším TOP manageři? Tedy židé se už rodí v kvádru a diplomatkou? Já myslel, mají stejně holou zadnici, jako naše děti. Jen jejich výchova, to k čemu jsou vedeni a jak z nich činí "odlišné" lidi.
Takže budu-li vézt své dítě tak jak to dělají oni bez znalostí jejich náboženství, bude mé dítě žid, nebo ne? Bude-li úspěšné ve svém povolání (manager, primář nemocnice, advokát, ... spisovatel, ...) bude hodné nenávisti, nebo ne? Najde se pak nějaká šťavnatost i pro něj? Nebo snad i kamínek, by se našel? Nebo útulný koncentráček?

49391

17.04.2005 21:44

Proč neslavím konec druhé světové války

RE: Nenávistnost ..... ?

JirkaF 212.?.?.?

Děkuji za rozšíření obzorů pane Modráčku. Víte Vaše výtka ohledně toho, že bych se snad nemohl dostat k informacím o všem špatném co židé spáchali je pravdivá, já totiž nehledal. Já si těmito dotazy chtěl udělat sondu pro vytvoření nástinu obrysové představy, jak to s tou nenávistí u nás ve společnosti je.
Jsem totiž stále více znepokojen zprávami o extrémistických silách, které mají v programu násilí proti nějaké skupince obyvatel. Víte když tyto síly budou mít dostatečný vliv, tak to dopadne jako před léty.
Ačkoli k židovské komunitě nepatřím a nikoho z nich neznám(respektive to o nikom nevím), přesto se začínám obávat o svou bezpečnost. Tedy ani ne tak o svou, hlavně o svou ženu a dítě. Protože v případě výrazné moci takových sil asi nebudu sice první na mušce, ale moc daleko od této situace asi nebudu. Proč? Protože je mi jakékoli programové násilí velmi proti srsti, tak bych se stal asi rychle nepohodlný a následoval právě onu zacílenou skupinu. Ať tedy to jsou židé a nebo pekaři, finančníci, majitelé firem, ... . Víte v případě vítězství takových sil je pak už velmi jednoduché podsouvat kakoukoli další skupinu pro její nenávidění. Systém moci vzniklý a založený na programové nenávisti(třídní či rasové, ...) potřebuje stále nepřítele. V případě "odklizení" jedné nenáviděné skupiny, nebude koho nenávidět a ona moc padne, takže musí být stále nějaký nepřítel. Alternativa tiché kolaborace, resp. souhlasu kvůli rodině taky není moc reálná.
Teď se vracím k své myšlence :
- asi je pravda že jsou velmi soudržní. Mi ne, proč? Proč nejsme tak soudržní jako oni, proč se nepodporujeme, nemáme radost z úzpěchů druhých, nefandíme si, ... . Co vím soudržnost je v naší společnosti kladná vlastnost, proč je záporná v jiné?
- věnují se důležitým a lukrativním oborům. Asi ano, jinak by nemohli být tak vidět, že? Proč se tedy mi nevěnujeme těmto lukrativním oborům? Nebo věnujeme, ale málo? Nebo nejsme tak dobří? Nebo jsme líní být stále lepší a spokojujeme se s již dosaženým místečkem?
Nenávidět je opravdu to nejjednodužší co lze udělat. Všechno ostatní je moc pracné a zdlouhavé.

Vím že je to jen plácnutí do vody, ale chtěl bych poprosit o to, aby jsme se všichni vyhýbali moc jednoduchým cestám. Nevedou k cíli.
Pro již skálopevně přesvědčené chci připomenout, že revoluce vždy pojídá své děti. Aby jste se nestali oním snězeným dítkem.

49461

17.04.2005 23:08

Proč neslavím konec druhé světové války

RE: Nenávistnost ..... ?

JirkaF 212.?.?.?

Pravda že vynaloží asi velmi úsilí než se na takový vysoký post dostanou,ale je už od základu podporují rodiče a příbuzní zejména po finanční stránce a ta finanční stránka není zrovna malá,je rozhodně větší než ta naše.
- asi mají víc peněz, ale nejsem přesvědčen o tom, že je mají (myslím většinou) z nečestných či nezákonných aktivit. Také jsem neřekl, že to bude jednoduché a už naši potomci (nebo mi) je převálcují a vezmou si zpět do rukou otěže vlivu a moci. Co se týče peněz, jsem ochotný se zadlužit a prostě udělat cokoli, aby mé dítko dostalo veškeré potřebné vzdělání a tím mělo šanci se dostat kamkoli ono bude chtít.
Celkově v tomhle máte zřejmě pravdu.
- děkuji.
Ale rozhodně co nemůžeme jen tak nevidět jsou další činy židů a to situace na blízkém východě a jejich roztahování pocelém světě a zkupování majetků..apod. věci v neférovém a podvodném boji,zatím co oni těží
- Na blízkém východě se děje spousta věcí a málo co dobrého. Teda aspoň co vyplývá ze zpráv. Myslím, že si tam ubližují navzájem tak dlouho, že už vlastně ani nevědí proč. Každopádně si myslím, že Palestinci (resp. jejich vedení) nemají opravdový zájem to skončit a žít v míru. Teda že by izraelci byli o moc lepší... . Ale Palestinci vědí, že pokud stratí nepřítele, tak se začnou midlit mezi sebou o moc. Ten nepřítel je sjednocuje, ale po těch letech už to asi přestává fungovat a tak se snad už shodnou a bude mír. Moc bych si to přál. Každopádně tam chybíme mi. Vždyď v té oblasti má kořeny i křesťanství, nebo ne? Tak hurá na to, jdeme si taky zaválčit, ne?
a odkazují na činy které jim němci a spol. provedli v 2.světové válce,ale pravda je taková že to co činí židé nám nyní,je několikanásobně horší.
- ano, jsou s tím už trapní na jedné straně, na straně druhé pokud zapomeneme historii, budeme odsouzeni si ji zopakovat. Co činí teď? Asi budu skutečně nucen se začít zajímat. Zatím co jsem se dočetl tady, byly jen obecné žvásty ve kterých stačí jen vyměnit sloíčko žid za jiné. Například buržoazie, zahradníci, ...
Problém všeho, co se na toto téma člověk dočte, nebo může dočíst je zoufalost nad zoufalost těch textů. Nevěřím, že za vše zlé mohou židé, ale věřím, že za konkrétní zlo může konkrétní člověk, například i žid. To je ten zásadní rozdíl.
No nic. Ahojky v lepších časech.

49465

18.04.2005 21:21

Proč neslavím konec druhé světové války

RE: Nenávistnost ..... ?

JirkaF 212.?.?.?

add. a/ - fyzicke parametry zidu jsem nikdy neskoumal.
add. b/ - tak tedy slovaci, kdyz jsme na to tady tak hloupi. ... "zastavte sa bratia ved sa oni stratija čehůni ožíjů"....
add. c/ - nestalo se tak, leda bych něco nevěděl...

49566

19.04.2005 18:23

Proč neslavím konec druhé světové války

RE: Nenávistnost ..... ?

JirkaF 212.?.?.?

Já to už napsal a přiznávám že příliš rozvláčně.
1) Jsem svými otázkami chtěl aspoň trošku zjistit jak je to s nenávistí mezi námi. Zkusit nastínit alternativu nenávisti a dovědět se reakce. Proč? Abych věděl, jestli je čas balit, resp. pracovat na možnosti odsud (z Česka) zmizet. Mám stále víc pocit, že je to horší a horší. [pláč] viz. výše.

49700

20.04.2005 00:44

Proč neslavím konec druhé světové války

RE: Nenávistnost ..... ?

JirkaF 212.?.?.?

Paní Dano, myslíte mne?
Pokud ano, pak přiznávám, že mám vůdči jedné skupině obyvatel ČR zaujaté smýšlení. Resp. opatrné. Nebudu ji nijak specifikovat, leda by jste si to přála.

49754

21.04.2005 23:40

Proč neslavím konec druhé světové války

RE: Nenávistnost ..... ?

JirkaF 212.?.?.?

Já nevolám po jednoduché cestě. Trochu mě šokuje, s jakou samozřejmostí dáváte rovnítko mezi nedůvěru k židům a vytváření skupin, které mají v plánu násilí vůči konkrétní skupině obyvatel.
- já vlastně netuším po čem tedy voláte? Nebo si jen tak zařvete do větru? Jaký to tedy má smysl?
- chcete zasévat vítr? Co chcete sklidit?
Pokud by tomu tak bylo, 70% našich občanů by muselo vytvářet bojůvky vůči cikánům. Také nevím o tom, že by někdo plánoval revoluci.
- Bojůvky se tu tvoří. Teď si sice vystačí "jenom" s bezdomovci, ale čím budou pokračovat? [pláč]
- to, že o tom nevíte, je pro mne pozitivní zpráva. [mrknutí jedním okem]

50099

22.04.2005 00:49

Proč neslavím konec druhé světové války

Uznání.

JirkaF 212.?.?.?

Pane Leho, když čtu Vaše příspěvky, tak ač nejsem Váš krajan, v mysli se mi topoří sloup do nebes a po něm až k vrcholu stoupá Vaše vlajka, odvíjí se mi pasáže z holywoodských trháků typu hvězdná pěchota, den nezávislosti, ... .
Mě je upřímně líto všech lidí, kteří mají tu smůlu, že jsou Vašimi krajany. Tedy všech soudných lidí. Proč? Protože ta takzvaná demokracie, kterou pořád tak vychvalujete a stavíte na velký piedestal je to jediné, možné a nejlepší zřízení? A co když jsou kultury, které demokracii tak jako Vy a amerika neberou jako nejlepší? Co jejich právo na vlastní vývoj a poznání? To je taky OK? U rodilého američana bych to co píšete čekal (ale moc bych si nepočetl but english is easy - not for me) Chce amerika udělat se světem to co se svými lidmi? Mám na mysli dětské lidi. Generaci dnešních čtyřicátníků, co chodí do kina na kreslené pohádky, při kterých prožívají upřímné emoce?
Ve Vaší zemi jsem nebyl a nikdy nebudu. Je ještě v USA demokracie, nebo tam už je usakracie? Myslím konkrétně USA, ale i jakoukoli zemi, kde budou plivat na mou lidskou důstojnost ještě před mojim příjezdem. Mám na mysli konkrétně odebírání biometrických dat, všemocnost úředníků na letištích při příjezdu, ... . Nekupuji si nic o čem vím, že je americké a můžu si srovnatelnou věc koupit odjinud (tedy mám-li na výběr). Takže si nikdy nekoupím MCburgra, Forda v bláhové naději, že snad bude mít amerika o pár kulek či bomb méně, že zabijete o pár lidí méně. A třeba zařídíte policejní usakracii v méně zemích.
Leho, už to tu padlo. Zeptám se také. Za co bojujete v Iráku? Za levný benzín ve Vaší zemi? Snad konečně příno odpovíte. Teda pokud se chystáte odpovědět naučenou frází, tak prosím raději se zdržte odpovědi. Co ty atomovny a chemické zbraně? Na jedné spíte a druhou se přikrýváte? Že by jste je přestal škudlit pod postelí a vítězoslavně je objevil?
Poslední postřeh : Jste američtější než američan, jak je typické v tomto národě. Jsou tu i evropštější než v Bruselu, ... . Stále dokola mne to překvapuje. Vždyť narozdíl od rodilých spoluobčanů pocházíte z kultůrního prostředí... .

50107

01.05.2005 20:30

Politika pro každého

Politika pro každého

JirkaF 212.?.?.?

Jarmilo, musím proti Vám souhlasit úplně do písmenka spolu s Vámi. [smích]
To co navrhujete, by bylo tak krásné, že bych se o politiku začal snad i zajímat. [chechtot]
Současný stav možnosti reálně ovlivnit politiku je více než zoufalý. [naštvaný]
Bohužel Váš návrh jsem v průběhu jeho čtení zařadil někam mezi SCI-FI a zbožná přání. [smích]

51100

17.05.2005 00:20

Hokejové třeštění

Hokejové třeštění

JirkaF 212.?.?.?

2 pan Swora : souhlas.

2 divícím se, případně obhajujícím :
- pár lidí je v práci. jejich prací je mít na sobě stejnokroj, ochranné pracovní pomůcky a nářadí.
- jsou rozmístěni po svém pracovišti, kde mají přesně vymezeny své pracovní povinnosti.
- jejich pracovní náplň : přitáhnout pozornost co nejvíce spotřebitelů pro maximalizaci účinnosti reklamy, draze zaplacené inzerenty.
- prostředek č.1 k dosažení předmětu pracovní náplně : kvalitně provozovat velmi fyzicky náročnou a agresivní kolektivní hru.
- prostředek č.2 k dosažení předmětu pracovní náplně : maximální popularizace pomocí všech dostupných prostředků, včetně brnkání na city skutečné, či domělé....., nebo tvorby vazeb resp. asociací na rovnítka mezi úspěchem hráče - hráčů a úspěchem osobním či národním, .... atd.

52819

22.05.2005 18:33

Hokejové třeštění

RE: Hokejové třeštění

JirkaF 212.?.?.?

Teda lidi,
ja se vam divim. To nikdo z vas nema radost z toho, ze se Cesi stali mistry sveta v hokeji?
Asi ne.
Rozebirate tady to "hokejove tresteni" nahoru a dolu, pletete do toho vlastenectvi a buhvico jeste. Vzdyt vlastne o nic nejde!
Právě že jde.
To udajne "hokejove tresteni" je jenom spontannim projevem radosti nad tim, ze jsme zase jednou mistry sveta.
Já mistr světa nejsem, vy ano? A v jakém oboru?
Nejde tady o nic vic a o nic min. Jste vubec schopni mit z neceho opravdovou radost?
Ano, z osobního úzpěchu. Mého, nebo mojich blízkých.Případně z krásného počasí.Tleskám profesionálně odvedené práci pánů na tom studeném a kluzkém tamtom. A přeji jim vše co jim jejich busines dává i bere.

53317

30.05.2005 22:19

Drobná překážka na nastoupené cestě

Drobná překážka na nastoupené cestě

JirkaF 212.?.?.?

Škoda, že v článku není alespoň přiblížen onen konec. [zmaten] Já už jich četl několik, ale ač ve většině logických (ať ta logika byla založena na klimatických, demografických jevech, analogiích z minulosti, ...) nějak něco neštymuje. Tušení temné budoucnosti mám, to nepopírám. Ale pokud bych si musel zvolit, tak raději globální katastrofu, než nějaké "tlení".
Co se týče rozpadu Československa, to muselo být jasné minimálně rok před rozpadem snad každému co umí do pěti napočítat. [smích] Tuto událost beru jako pozitivní. Je to ten konec, z článku? Jestli ano, pak jej vítám a nevidím konec, ale nový začátek. Dokážu říct i proč, ale nechci zatěžovat kupou textu.

54088

01.06.2005 00:10

Definujme české národní zájmy

RE: Proc nevzit jako vzor zemi s nejstarsi demokratickou ustavou?

JirkaF 212.?.?.?

Mam samozrejme na mysli USA, neboli zemi Velkeho Satana, jak je na Zvedavci zvykem ji nazyvat.
Pane leho, USA na tomto serveru takto nazýváte pouze a výhradně Vy. A Váš copyright Vám brát nehodlám, jen tiše tleskám kouzlu nechtěného.
[chechtot]
Neni bez zajimavosti, ze myslenka EU byla po 2. svet. valce inspirovana vzorem USA, ale Evropane rychle zapominaji.
Abych použil slova klasika (tohoto serveru): Neni bez zajimavosti, ze myslenka ... fašizmu nám do Evropy byla exportována z USA v tuším dvacátých létech, kde se jí chytil jak exkrement oděvu šílený taloš tuším Benýto Mu.....y. Drahá ameriko, děkuji za tento vzácný dar, protože myslím, že ještě tak nikdo nahlas neučinil. [naštvaný]
Snazi se tedy znovu vynalezt kolo a jelikoz to evropske kolo je ve tvaru ctverce, tak to nejak porad nejde. Je mi jasne, proc s Evropskou politikou nechci mit nic spolecneho...
To jsem opravdu rád a typoval bych že ne sám. [smích] Jděte bombami a kulkami dál rozdávat usakracii po světě (nerostného bohatství) a evropu prosím nechte v klidu.

54195

01.06.2005 17:29

Definujme české národní zájmy

RE: Proc nevzit jako vzor zemi s nejstarsi demokratickou ustavou?

JirkaF 212.?.?.?

pane Jirko F, nevim jestli se vsimate, ale hlavnim duvodem proc USA tleska spojene Evrope je prave onen problem evropanu a jejich vzajemnych valek.USA uz po stoleti, se musi starat o starou Evropu a stoji to moc penez. Budte tedy od te lasky a zacnete se starat sami o sebe. My Americane se s radosti na vas vykalime.

Prosím, prosím začněte s tím kálením hned a nechte nás žít. [cool]

[/I]Verte, ze to stale vmichavani do vasich zalezitosti jde tvrde do penez nas poplatniku americkych dani.[/I]

Já souhlasím pane(í) Včeličko. Jde o peníze. Nastolením tzv. jednotné či spojené Evropy se amíkům, teda leho: "V...... .......i" bude dařit snižovat náklady na onu manipulaci s Evropou. Myslím, že je levnější víc zaplatit několika úředníkům v Bruselu, než každé jednotlivé národní vládě, resp jejich stranám a politikům. A k tomu je třeba Evropu absolutně podřídit jednou centru.

54300

01.06.2005 17:41

Definujme české národní zájmy

RE: Proc nevzit jako vzor zemi s nejstarsi demokratickou ustavou?

JirkaF 212.?.?.?

Zvlaste ta posledni svetova valka stala hodne a jeste k tomu jsme si vypestovali konkurenty na nasem trhu, kvuli kterymz nase automobilky malem nekolikrat zkrachovaly. Nejenom automobilky, socialisticke a statem podporovane konsorcium Airbus take dela peknou neplechu...

To si Vážně děláte srandu leho. Jak něco takového může vypustit z pusy, tady klávednice někdo, kdo je z ráje kapitalizmu? Nebo volný trh, konkurence, atd. jsou jen žvásty americké paní Blažkové pro hloupé, socialistické a regulující Evropany? Nebo je to v linii usakracie, za jejíž šíření(pomocí bomb, kulek a jiných mírových prostředků) neváháte uzurpat odhadovaných 60% světové ropy?
Není to spíš o neschopnosti amerického průmyslu obstát v drtivé konkurenci?

54301

02.06.2005 18:54

Definujme české národní zájmy

RE: Proc nevzit jako vzor zemi s nejstarsi demokratickou ustavou?

JirkaF 212.?.?.?

Nevim jake znalosti mate o konkurenci, ovsem nebude to trvat dlouho (pocitam deset let) kdy cesi nebudou schopni konkurovat take. Jiz dnes, cely svet kupuje made in China dovede si predstavit az prumerny plat ceskeho obcana bude vyrovnan s prumernym platem americkeho obcana kam padne vase konkurence?
Pane Včelicko, kéž by jste měl pravdu, já myslím, že 10 let je těžký optimismus. Každopádně jestlipak víte kdo je jedním z největších obchodních partnerů Číny? Té ošklivé, tuším na ose zla zemi? Té co její ošklivost nebrání v čilých obchodech a tam vydělané penízky nesmrdí? A jejíž ošklivost se zmenšuje tím víc, čím roste vzájemná obchodní výměna (IBM na Lenovo, ...) .
A ještě jedna drobnost. V tej emerice, kde je nebe modřejší, tráva zelenější, ... a kde se nakupují mozky z celého světa, žádný z nich nevymyslel jak obstát v konkurenci i za vysokých mzdových nákladů? Podivné a to je prý emerika na špici. Chtělo by se dodat "a čeho?".

54419

02.06.2005 19:13

Definujme české národní zájmy

RE: Proc nevzit jako vzor zemi s nejstarsi demokratickou ustavou?

JirkaF 212.?.?.?

Dano, minimálně Vaše dva poslední přízpěvky mi mluví z duše, jen v jednom asi pravdu úplně nemáte :
- máte na mysli tu intervenci kdy vojáci tam prováděli jakýsi pedagogický dozor a přihlíželi k vzájemnému vyvražďování Srbů, Chorvatů atd., protože tam byli jako mírové jednotky a nemohly zasáhnout? Proč tam tedy byli?
- tento typ intervence o kterém mluvíte je made in OSN. Příznačně pojmenovány xxFOR, já bych kdyby bylo čemu se smát napsal xxFÓR, ale to co se tam dělo, teda žádný fór nebyl. Mohu Vám sdělit ať tomu budete věřit či ne jednu kratičkou zkušenost.
Při psychotestech před vstupem do xxFOR neprošli Ti, kteří na otázky typu : Jdete po Chorvatské vesnici a vidíte Srba, jak mučí, znásilňuje ženu ve vysokém stupni těhotenství. Co uděláte?
Správná odpověď : Tuto událost pozoruji, zaznamenám a uvedu v denním hlášení.
Asi už nemusím nic dodávat.

54421

03.06.2005 20:54

Definujme české národní zájmy

RE: Proc nevzit jako vzor zemi s nejstarsi demokratickou ustavou?

JirkaF 212.?.?.?

Jiste, abyste se mohli divat na fantasticke atentaty, ktere vase oblibene rezimy psychopatickych diktatoru budou financovat. Tudle nudle...
Pane leho, amerika není bůh. To je jen země, která se sama pasovala do role světového policajta, jenže se stala světovým teroristou číslo 1. Aby to nebylo tak zřejmé, tak si musí vymýšlet různé Usámy a neexistující ZHN, atd. Jenže víte co? Jediný kdo si to ještě myslí, (že to není vidět) je amerika samotná. Trochu Vás podezřívám, že někdo jako Vy vůbec neexistuje a že pod nickem leho píše nějaký česky mluvící podržtaška z bílého domu a to ne vlastní myšlenky, ale oficiální stanoviska toho pána s IQ 81 .... .

54557

03.06.2005 21:22

Definujme české národní zájmy

RE: Proc nevzit jako vzor zemi s nejstarsi demokratickou ustavou?

JirkaF 212.?.?.?

To je veřejným tajemstvím, že po každém válečném konfliktu dochází k oživení americké ekonomiky. Stačí si vytáhnout z oficiálních zdrojů hospodářské výsledky před a po amerických válkách. Takový lehysti budou papouškovat vládní letáky ignorovat fakta, velmi podivné náhody a zlehčování vyložených lží.

54562

04.06.2005 11:42

Definujme české národní zájmy

RE: Proc nevzit jako vzor zemi s nejstarsi demokratickou ustavou?

JirkaF 212.?.?.?

pane JirkoF, ano amerika je na spici coz take prinasi problem.
Ano, zejména zemím s obrovským nerostným bohatstvím.
Ono totiz na te spici se udrzet, vyzaduje vice sil, nez se hrabat z hoven.
To je pravda. Tak mne napadá, kolik včeliček tady po tomto webu poletuje? Jedna lehovatá, Vy a ? [zmaten]
To, ze Ceska republika se za dalsich deset, maximalne patnact let postavi na nohy, neni optimizmus ale vynuceny fakt. Potahne vas tam realitni trh a trzni najemne.
Ó hovno, ó nikoli vážený. V současné době regulace nikdo nebrání aby nájemné či podnájemné za byt v Praze, 2+1, 56m, činil 8 200,-KČ + poplatky 3 000,-KČ. Přitom levněji byt neseženete. Neberu-li v potaz pár stokorun. A výdělek 14 500,-KČ čistého a žena 6 800,-KČ. S tím o čem píšete jste tnul hezky, ale drobet vedle. Na téma bydlení v ČR by se dala vytvořit samostatná diskuse.
Neni totiz mozne, pronajimat byt za pet tisic, kdyz jeho trzni najemne je dvacet tisic. Neni ovsem mozne, vybirat dvacet ticic za najem, kdyz prumerny plat je pouhych osmnact tisic (dle pana Paroubka)
Ale je, je to možné a dost dobře. Příčiny jsou známy, možné řešení je známo a dlouho a už rok se používá v Kladně. Jen to udělat všude. To by bylo bytů a bylení, jéje..... .
Takze neni tezke pochopit, ze Ceska republika hodne rychle musi upravit prijmy zamestnanych lidi aby meli na najemne a na zivobyti.
Víte, Česká republika nemusí a vlastně ani nemůže upravovat platy. Tržní ekonomika, vzpomínáte? Největším tahounem růstu mezd je státní sektor, to je ten co ho mi v soukromém živíme. Ne aby to bylo naopak a v státním sektoru přidávali až pod tlakem růstu v soukromém... . To by mohla být dálší samostatná debata.
Mozky z celeho sveta bude kupovat Cina a to ocekavam v pristich deseti letech. Nic netrva vecne.......
Opět souhlas, výkup mozků bude brzo provádět i Čína a později možná jen Čína. Jo, co jste je naučili, to máte....teda to máme. [pláč] [zmaten]

54604

04.06.2005 12:25

Definujme české národní zájmy

RE: Proc nevzit jako vzor zemi s nejstarsi demokratickou ustavou?

JirkaF 212.?.?.?

pane JirkoF, je zajimave, ze pan s IQ 81 je americky president a vy urcite s vetsim IQ se jeste stale zdrzujete v cechach, neni vas tam skoda?
Je. [vyplazený jazyk] Nechci Vás škádlit přezpříliš, ale když si tak nabíháte. [chechtot] Jak jste poznal, že jsem myslel pana hodně zarostlé dámské přirození? Pravda uvedl jsem vodítko, bílý dům, ale přezto to je tam s vrozeným kretenismem jen ten nejvyžší? Jestliže ryba hnije od hlavy, pak ti těsně pod ním na tom budou asi ještě "líp". A uklízečkám musejí voperovávat aspoň jeden závit, aby nelemtali vodu se saponem, když myjou chodby?
No a k vasi poznamce, ze se USA pasovalo na svetoveho policajta vam dam pro vas pochopitelny priklad.
Jste na vesnici v hospode, strhne se rvacka a mistni zapasnik to vse zase uklidni.

No a k Vašemu pro mne pochopitelnému příkladu Vám dodám pro Vás zřejmě nepochopitelný dovětek.
Tím, že ty rváče roztrhne místní zápasník, se nis nevyřeší. Oni rváči si buď dají přez držku jen, co zápasník odleze dom, nebo prostě někde jinde a dsnějc, kde třeba ten co dopadne hůř taky chcípne, páč nebude, kdo by mu pomoh. Po té co vítěz onoho matče se odbelhá dom, lízat si rány. [pláč]
Zatím co když je nechá ať si ty tlamy rozmydlej přímo v knajpě, tak v případě horšího úrazu se nechá dát zavolat rychá a nezdechne nikdo !!! A v případě boulí se možná ještě ten večer i stihnou skamarádit. [mrknutí jedním okem]
Nezda se vam, ze momentalni situace v celem svete je takova, ze zadna jina zeme na to aby uklidnila valky nema, pouze USA?
Chtělo by se zeptat: A jaká válka byla uklidněna v Iráku? Nějak nestíhám sledovat Vaše modifikace dějin. Myslíte tu co ji tam vedli těmi ZHN, co je opravňovaly tam vtrhnout ?
To, jestli v Iraku byly nebo nebyly zbrane hromadneho niceni nema nic spolecneho s faktem, proc tam sou dnes USA vojaci.
Souhlas, ropa, ropa, ropa, ropa a eště taky ééééé ropa?
Paklize to jeste nevite, vypujcte si nejake knizky ktere o tom hovori. V zadnem pripade to neni nafta, je to uprava Iraku a okoli k "normalizaci" a "demokratizaci".
Tak znova: Amerika není bůh !!! Nic a nikdo jí nedává právo stanovovat co je a nebo není normální u ostatních zemí, národů, náboženství či kultůr. Doma ať si dělá a stanovuje, řídí a upravuje co chce. Ale jen doma !
Když si Amerika hraje s ohněm, tak se nesmí divit, že se spálí. Když si své Sadámy, Usámy vyrobila, tak ať to přizná a postaví se tomu čelem. Ane zástěrky a šarádičky. Bohužel už má obyvatelsto tak zpracované, že mu vůbec nevadí posílat své děti chcípat někam na druhou stranu zeměkoule. Takže než se z toho proberou, tak asi ještě bude muset zemřít moc lidí.

54606

04.06.2005 12:56

Definujme české národní zájmy

RE: Proc nevzit jako vzor zemi s nejstarsi demokratickou ustavou?

JirkaF 212.?.?.?

To je fakt neskutečné, co z Vás leze. Tolik demagogie vměstnat do jediné věty, to je vrchol. Vy jste se nenarodil, vy jste vyšel rozkazem seržanta, vrchního velitele suchých toalet na zapomenuté základně s NZ (předovkami, kočáry, žulovými dělovými koulemi, černým prachem, ...).
Jiste, abyste se mohli divat na fantasticke atentaty, ktere vase oblibene rezimy psychopatickych diktatoru budou financovat. Tudle nudle...
Ano, s radostí a zalíbením se budu dívat, protože ačkoli je to v té chvíli lidská tragedie (a je mi upřímně líto každého živého tvora, kterému je ublíženo č trpí), tak to dává obrovskou šanci na změnu, poučení se a možnost nastoupit cestu nápravy. A to je, respektive může být velmi pozitivní.
Většinu těch diktátorů a režimů si Amerika sama vyrobila, tak má co chce. Amerika se chová jako pravá ženská. Neví co chce, ale nedá pokoj, dokud to nedostane.
Tudle NUSLE [smích]

54608

05.06.2005 17:36

Proč Západ prohrává

Proč Západ prohrává

JirkaF 212.?.?.?

To by asi vážně stálo za přečtení, škoda, že na to má angličtina nestačí. [pláč]
Je mi líto pana leho a lehovčeličky, Ti se s toho zvencnou, nebo úplně zbagatelizují jako výplod chorého mozku a "vlastizrádce".
Díky za článek s výtahem něčeho kunstruktivního. Snad se zodpovědní v emerice chytnou za rypec... .
Moc mě těší, že se USA najde někdo se zdravým rozumem, kterému se dá (dovolí) zaznít. Jen si myslím, že v tom něco je. Chtělo by se říci nějaká fligna. Proč? Protože alespoň podle mojich dojmů, je jen něco říkat (ne tak eště napsat) co je v nesouladu s oficiální propagandou v USA prakticky nemožné. Pokud to někdo udělá, pak už na něj okolí pohlíží jako na potenciálního teroristu a pokud by se stal nějaký další útok, tak jej rovnou ukamenují. Tak mne tedy napadá, jak je to možné, že něco takového vyšlo? [zmaten] Žeby chyba v matrixu?
Jen, se mi nezdá že by muslimů bylo jen 1,3 milionu. To asi bude překlep, ne? Typoval bych spíš 1,3 miliardy.

54704

05.06.2005 20:59

Proč Západ prohrává

RE: Proč Západ prohrává

JirkaF 212.?.?.?

Tady se pan Leho vyřádí !! [chechtot]
Jj, asi ano. I když možná by jsme mu mohli pomoci, aby mu zbývalo sil na vraždění v Iráku a živení ubohých Němců okolo US základen.
Tak jak by to mohlo jen být [zmaten] : [oči v sloup]
No to jsou kecy džihádistů, nejraději by jste viděli jejich fanatické útoky? tudle nudle
My jsme vymysleli všechno a bez nás by jste lezli po stromech, takže máme právo na levný benzín, vraždit a loupit podle libosti po celém světě.
Mi amíci Vám tu usakracii vtlučeme do hlavy :
1) Američan je nadčlověk a má vždy pravdu.
2) Když náhodou pravdu nemá, tak platí 1).
3) Všichni jste si rovni, ale na amíky nemáte viz. 1)
4) Všichni můžete dělat, chtít a toužit jen to co je v americkém snu. Ale nesmí to žádným způsobem bránit 1).
5) Platí 1).
6) Vše co dělá kterýkoli Američan je v pořádku, co dělají američtí představitelé je svaté, protože ti jsou si ještě rovnější než ostatní Američané.
7) Jakýkoli trestný čin, který není v Americe trestný, není pro Američana trestný nikde.
8) Je-li je tento trestný čin trestný i v Americe, pak je Američan nevinný, protože to na něj navlíkli džihádisti, ...
......
Uf, mě je z toho už šoufl, zapomněl jsem něco?

54727

07.06.2005 21:28

Proč Západ prohrává

RE: Proč Západ prohrává

JirkaF 212.?.?.?

Jinak ale ja verim na tu lepsi AMERIKU, Ameriku poctivych a dobrych lidi, kterou je 80-90% jeji populace. Verim a doufam ,ze se vzchopi a setrese toto soucasne jho, vrati se mezi lidskou civilizaci a bude i nadale svetlem vsech narodu. Obavam se ale, ze to bude stat cetne obeti prave u nich doma.....
Troufám si odhadnout, že je to názor převzatý, nicméně s ním do puntíku souhlasím.
Už delší dobu se mi v mysli rýsuje stále jasnější vize toho, jak USA uvnitř zmenšuje svobody svých občanů a Ti to přijímají s nadějí, že jejich bezpečí je tím jistější. Působením dvou faktorů zastrašováním střídavým vyhlašováním a odvoláváním různobarevných poplachů, stupňů bojové a fízlovací pohotovosti, sem tam si odstřelej nějaký mrakodrap plný azbestu, ... a druhého faktoru ubírání svobod, občanských a lidských práv, samozřejmě v zájmu bezpečnosti se stane, že výbuch je nevyhnutelný. Protože pokud do toho skutečně teroristi pudou, tak sebelíp sešněrovaný národ nemůže být 100% uchráněn. To si pak lidi začnou říkat, že nesmějí spoustu věcí a k čemu to je, když útoky jsou, znova a znova?
Než však k němu dojde, tak sebou veme více či méně celý zbytek světa. Tomu totiž vnutí tuto politiku strachu také. Začíná to už teď. Dozvuky Americké falešné, módní hysterie doléhají i na Evropu. Důkazem jsou kroky s nepokrytým nátlakem na zavádění pasů s biometrickými daty, jejich odevzdávání už při žádosti o vstup do USA, ... . Jak je to s tou hysterií, těžko říct. USA si buď uvědomují, že si budou muset vyžrat, co si nadrobili a proto ta hysterie, anebo jen chtějí vše líp kontrolovat a to se nejlépe dělá, když se pěstuje politika strachu. Železná opona padla, takže strach z komunismu není a tak musí být další bubák nejlépe nějaký -ismus. V dobách největšího strachu z komunismu stačilo prý podezření na levicové smýšlení a nesehnal jste práci a mohl jste si to hodit. Dnes se nabízí podobná paralela s terorismem.
Jsem rád, že jsme v EU, protože si letos propadlý pas již asi nepůjdu obnovovat. Po Evropě mohu bez pasu a nejsem ochoten odevzdávat své biometrické údaje. Nejsem žádný zločinec. Sice se bez pasu nepodívám ani do zemí, kde biometrické údaje nevyžadují, ale co naplat. Asi si o pas neplatný pro USA požádat nemohu. Ačkoli to mohu zkusit a uvidíme... . [mrknutí jedním okem]
Navrhuji po vzoru Dona a větrných mlínů bojovat s USA jak každý umí. Nemyslím zbraněmi, tak by se dalo velmi jednoduše klesnout na jejich úroveň. Myslím bojkotem. Nejezdit tam. Nekupovat nic tam vyrobeného, nebo jimi vlastněného, pokud je na výběr. (moc bych se přimlouval za povinnost transparentně zveřejňovat struktůru vlastnických vztahů společností) Nejlépe aby bylo na všem napsáno čí to je(ve smyslu kam s toho výrobku tečou prachy), ne kde to nějaký OEM výrobce zmastil. Nikdy mne neuvidíte ládovat se hamburgrem, zapíjeným Colou, nikdy si nekoupím Forda, M

Kráceno
(Editor)

55070

09.06.2005 19:07

Proč Západ prohrává

RE: Proč Západ prohrává

JirkaF 212.?.?.?

John Wayne "Duke"
Si, seňore, hen totoho jsem myslel.

55450

09.06.2005 19:14

Proč Západ prohrává

RE: Proč Západ prohrává

JirkaF 212.?.?.?

Je mi vice nez jasne, ze vy rudi americkym republikanum Reagana nikdy nezapomenete...
Leho, jsou lidé, kteří by něco takového mě řekli jenom jednou.(těch je minimum) Pak jsou lidé, kteři by to přežili s jistou újmou.(těch je docela dost) No a pak zbýváte Vy a Vám podobní.(i kdyby jste byl poslední svého druhu, tak by Vás to bylo moc) A ti když něco takového napíšou, tak je to pro mne pocta. Upřímně Vám leho děkuji.

55452

09.06.2005 19:50

Proč Západ prohrává

RE: Proč Západ prohrává

JirkaF 212.?.?.?

Ne, nemohu. Ale jestli mám pravdu, se můžete přesvědčit sám. Zahrajte si doma takovou hru.
Nebude Vás stát mnoho. Stačí použít můj návod. Vypujčte si knihy jako od toho analytika, některé si kupte. V IE si vytvořte v oblíbených adresář s příslušnými odkazy. Sem, a další místa od kolegů z přízpěvků. Pak se jen tak mimochodem sem tam zmiňte o tom, že válka je ilegální, a tak. Zdrojem Vám mohou být "módní" anti-ami média. Nesetkáte-li se během čtvrt až půl roku s žádnou perzekucí, pak jsem ten ufon, lunatik a měl bych se probudit. Bohužel Vy asi nebudete působit jako člověk se samostatným myšlením. Lépe by bylo si na toto téma popovídat s někým, kdo takový je, jenže takový člověk by se nebavil s Vámi. Hm, máte to těžké.
Tak ještě jedna šance : Čtěte přízpěvky i lidí, se kterými nesouhlasíte. Zamyslete se nad tím, co píšou. Pokud je tam něco věcného, tak si to ověřte. Pokud je tam nějaká úvaha zamyslete se nad tím a zkuste argumentovat úvahou vlastní. Opakuji : vlastní. Letáky oficiální propagandy, se dají použít jen jednou.

55459

09.06.2005 19:55

Proč Západ prohrává

RE: Zapad vyhrava zatim 6:0

JirkaF 212.?.?.?

duchaplnosti vlad USA...
Dovolte mi potřepati Vaši ctěnou rukou a přivítat v klubu lehových komančů. [cool]

55460

10.06.2005 19:35

Proč Západ prohrává

RE: Proč Západ prohrává

JirkaF 212.?.?.?

A jak dlouho eskymaci a indiani v Americe vlastne ziji? Ono to zase neni tak dlouho, nejakych 10-15 tisic let?
Dobrá otázka pane. Ale já to vážně nepamatuji. [chechtot] Jen si pamatuji, že na základce nás učili, že člověk není starší, než 10 - 15 tisíc let. A ejhle, o pár let později se nám to vyšplhalo na 1 či dva miliony let? [smích] A co za pár dalších let? Víte věda je od toho, aby zkoumala nezaujatě a pokud možno vytvářela hypotézy a teorie, které dále zkoumala. Problém vědy dnes v čím dál více oborech je v tom, že její konvenční postupy a metody nevedou k dalšímu poznání a objevům, protože se již věda dostala na samotné hranice možností těchto postupů. Těmito postupy vynalezené již dávno, prostě nevyhovují. Myslím, že nejzásadnějším objevem, který posune současnou vědu mnohem dál bude objevení nových postupů a metod zkoumání a bádání.

55644

10.06.2005 21:05

Proč Západ prohrává

RE: Proč Západ prohrává

JirkaF 212.?.?.?

V tom je vetsinou ten kamen urazu. Kdyz se snazi clovek si overit ty vase "fakta" tak zjisti, ze veci se maji prave naopak a nebo neexistuji, ci je vsechno uplne jinak. Radeji bych se ale bavil konkretneji...
Máte tentokráte určitou pravdu. Dalo by se souhlasit, protože většina faktů je buďto nedostupná, tajná, nebo zničená. Většina "faktů" bývá spíše logickou úvahou. S minimem opravdových důkazů. Víte ale zdatně sekunduje o ta oficiální propaganda.
Pamatuji na ten obrhumbuk kolem ZHN v Iráku. Jak celému světu ministři USA ukázali ty satelitní snímky těch ZHN. Tak kde jsou? To jsou fakta pane leho.
Dobře, nechme Irák. Co 9/11? To je taky docela soustíčko. Jak je možné odklidit trosky obrovského letadla do několika desítek minut? A dostavět střechu a část posledního podlaží Pentagonu, aby se mělo co následným požárem zřítit? Jo a ten trávník před tou ďourou byl jen tak očouzený, jak jej po pádu x set tunového letadla s hektolitry paliva tak rychle obnovili?
Co dvojčata? Na všech záběrech bylo vidět po nárazu obrovský ohnivý sloup velikosti tak celkové výšky mrakodrapu. Chytřejší lidé než já spočítali, že to bylo přez 90% paliva v letadle.Takže žádný požár kritického významu pro statiku se nekonal. I kdyby v jednom, dobře ale v obou? 100% úspěch, teda... . Dobře, byly-li způsobeny takové škody na statice, těmi letadli proč se zřícení podobalo spíše řízenému odstřelu, než katastroficlému neštěstí? Jak jsem už psal, je mi líto každého trpícího tvora, ale přezto se ptám jak je možné, že umřelo jen 3000 lidí, když jich tam obvykle v tu dobu bývalo 10 - 20x více? Moc podivných "náhod" najednou. A o posledním ptáčkovi co měl určitě spadnou na bílý dům a pral to potfora opačným směrem na poměrně velkou jadernou elektrárnu? Myslím to letadlo, ve kterém hrdinní američané přemohli únosce. Ti hrdinní američané, co si nedovolí jet rychleji, než je povoleno, či jakýkoli jiný přestupek? To byly asi jiní, třeba z Holywoodu.
Takových "drobností" je dost a dost.
A sice budu opakovat sebe i jiné, ale myslíte si že kdyby si Amerika své fanatické diktátory nevyrobila, že by měla proti komu válčit? Já ne. Myslím, že teď už celkem rychle z osy zla zmizí Severní korea, když už maj atomovku, nemýlím se, že?

55649

11.06.2005 23:22

Proč Západ prohrává

RE: Proč Západ prohrává

JirkaF 212.?.?.?

Bezhlavy ritir...?!?
Leho, to byl vlastňák, nechcete odvolat? ... Ano, vy jste ten rytíř světla, že? A Ti co nesouhlasí jsou "pomýlení" a torturu na ně. Slyšel jste někdy o filmu Kladivo na čarodějnice? Mě osobně z něj je na zvracení, když se do něj ponořím a nechám unášet dějem. Rád bych znal Vaše pocity při a po jeho zhlédnutí.
Jinak teda Vaše odpověď byla opravdu přesná a na vše jste odpověděl přímo briskně a vše vysvětlil, pochybnosti vyvrátil. Vše se stalo tak, jak je uvedeno v oficiální propagandě, opravdu ano pane leho. ... gratuluji a tleskám.

55764

12.06.2005 14:23

Proč Západ prohrává

RE: Proč Západ prohrává

JirkaF 212.?.?.?

Nikdo nas nemuze manipulovat, nedame-li se!
O solidnosti informací pana Nohejla se přít nebudu. Jen by mne zajímalo o co mu jde. Ať je téma jakékoli, vždy se přikulí s informacemi o židech, jak za to můžou. S trochou nadsázky, kdyby se diskutovalo sucho na Sahaře, tak by přispěchal s informací, že za to mohou židé.
Ať pravdu má, či ne, opravdu mne zajímá, co z toho? Dobře, prší můžou za záplavy židi, je sucho, je neúroda, můžou za to židi. Souhlasím a co dál? Vezmem do ruky flintu a jdem je střílet? Nebo co? Nevěřím, že činění pana Nohejla je jen plané a nemá žádný význam ani cíl. Tak do třetice : vo co go, pane Nohejl?

55828

14.06.2005 17:15

Proč Západ prohrává

RE: Pracovala jsem pro armádu 15 let

JirkaF 212.?.?.?

A take socialisticke zrizeni upada vsude i v zapadni Evrope, jelikoz kde dosud byl socialismus,tam byl celkovy hospodarsky a lidsky upadek.
ééééé socializmus v západní evropě? [zmaten] Kde konkrétně, pane? Myslíte jaký druh úpadku? Ten Čínský, co americe nesmrdí? Nebo jiný? Ještě jste mi neodpověděl jak je to s tou nezaměstnaností v Iráku. Řekl jste, že kam jste vyvezli usakracii, tam mají lidi práci. Respektive že se tam radikálně snížila nezaměstnanost. Tak jak je to v Iráku?
Za Sadáma byla nezaměstnanost :________
Po dovezení usakracie(okupaci Iráku):_____________
A teď po více jak roce od té "blahé"změny:_________

56132

14.06.2005 17:21

Proč Západ prohrává

RE: Proč Západ prohrává

JirkaF 212.?.?.?

Pan Nohejl je nacek, na to jste, JirkoF, jeste neprisel?
Děkuji za upozornění pane leho. Já jsem to napsal asi špatně, to byl dotaz na pana Nohejla. Dokud mi neodpoví alespoň stejně otevřeně jako projevuje svou náklonnost jednomu etniku, tak s úsudkem počkám.

56134

14.06.2005 17:34

Proč Západ prohrává

RE: Proč Západ prohrává

JirkaF 212.?.?.?

Tak by nam pan leho mel vysvetlit ,jak to nacisticti zioniste-talmudisti mysli.
Děkuji, neodpověď je také odpověď. Škoda, pro mne, zůstanu tupým nevzdělancem (mudlou). [smích] Prozradím Vám pane Nohejli, že Vaše ctrl+C a ctrl+V z anglických článků mne mnoho nepozvednou z prachu nevědomosti, protože s těžkostmi ovládám pouze Češtinu. Anglicky znám pouze pár technických termínů ze svého oboru a používání PC. Víte nemám na řádnou docházku do JŠ. Hlavně peníze a s čacem to u mne taky nebývá jednoduché. Prosím, neodepisujte že za to mohou židi, já vím. Raději poraďte co s tím? Jaké máte řešení na podle Vás největší problém lidstva?

56139

14.06.2005 18:18

Jak se vyrábějí teroristé

RE: Jak se vyrábějí teroristé

JirkaF 212.?.?.?

ovani svobod obcanu. Tak jako tak, Bush je proste stelesnenim dabla at dela co dela...
Jiříček Křoví není stělesněním ďábla. To by museli být i chovanci Jedličkova ústavu. [chechtot] Vy opravdu věříte tomu, že pan Křoví je schopen ze sebe cokoli vlastního vypudit? Tedy pominu-li fyziologické potřeby. Pan Křoví je jen bohatý prosťáček stejného typu jako můj známý Tono. Ten po čtyřech letech strávených na škole s elektrotechnickým zaměřením těsně před maturitou na dotaz "Tono, jak zní ten Ohmův zákon, nevíš?" odpověděl, že to nebrali.
Leho, leho, jak je to s tou nezaměstnaností v Iráku? Jak jste ji Vy, nebo emerika snížili? Prostě jste je (nezaměstnané) postříleli?

56144

14.06.2005 18:27

Jak se vyrábějí teroristé

RE: Jak se vyrábějí teroristé

JirkaF 212.?.?.?

děli a propagovali (to bylo před 2. svět. válkou). Říkalo se tomu tehdy sociální inženýrství.
No a asi nejen tam. V takovém Švédsku prý s touto praxí přestali až v sedumdesátých letech minulého století.

56145

14.06.2005 19:04

Papežovo smrtelné požehnání Africe

RE: Papežovo smrtelné požehnání Africe

JirkaF 212.?.?.?

ila, to jo, ale s psychou byla na tom bidne.
Tak to já paní Ájo zase znám případ dnes čtyřicetilé slečny, která je jaká je, protože její matka ušetřila na normálním intru či privátě, tak ji dala na bydlení k nějaké šílené babce, kde v podstatě za posluhu bydlela a "přijala boha". [pláč]

56147

16.06.2005 21:47

Mahathir Mohamad

RE: Zvedavci dochazi dech a nema co publikovat

JirkaF 212.?.?.?

Mozna jsem primitivni, ale ne zidobijec, ale sionistabijec.
René a co je to hentaký ten sionista? Totiž pokud mám správné informace tak tento termín vznikl někdy za bolševika(a jimi zhusta používané) jako slovíčko pro nahrazení slova žid. Nahrazení bylo nutné vzhledem k nedostatečnému časovému odstupu od druhé světové.

56641

16.06.2005 22:05

Mahathir Mohamad

RE: Zvedavci dochazi dech a nema co publikovat

JirkaF 212.?.?.?

Je mi jich rovnez velice lito a mozna neni uplne v poradku vyuzivat tyto nemocna lidska stvoreni pro svou osobni zabavu...
Leho, když to bude jediná Vaše zábava, tak to zkusíme vydžet, třeba neumřou další lidé.
Scénáře klasického amerického umění znáte za 1, nebo bych měl použít ruské známkování, když jsem v klubu Vašich komoušů? Neodolám máte pjaťorku !!!
Tak jsem se díval na jeden francouský dokument o poměrech ve Vaší údajné domovovině, za kterou prý vraždíte. Nejste Vy náhodou členem křesťanských konzervativců? [mrknutí jedním okem] Když jsem viděl ten jejich boj za mravní čistotu v médiích jak to nazývají, ... . Lehysti sledovati každý den před spaním film Kladivo na čarodějnice. Povinně !!! A to je "jen" mravní čistota. Směšné, když dle odhadů je výce jak 70% světové pornografie financováno americkými investory, kterým z ní také plynou zisky.
Byl tam chlapík z nějakého rádia Bubo, nebo tak nějak. Jeho lechtivou, možná i oplzlou show v rádiu poslouchalo 1,5 mil. bohabojných amíků. Dokonce se jej neštítil ani JEB ! (ach ta Čeština) Křoví. No a jeho bráška z něj udělal přez FCC exemplární případ a už si nikde neštrtne. Onehdá jste se mě ptal po důkazu toho honu na ami občany, tak tady jej máte jak vyšitý.
Jo, a eště jste mi nedodal ta dvě čísla ohledně nezaměstnanosti v Iráku.
Za Sadáma :_______
Za Vás hrdinných osvoboditelů :_________
Prosím, please, ........

56643

17.06.2005 12:40

Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

RE: Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

JirkaF 212.?.?.?

Ti kteri ji nemaji budou drzet hubu. To se mi projevilo mnohokrat.
Děkuji pane Pavle. už jste mi osvětlil jak to tedy je. Já myslel, že se semnou jen leho-sqadra nebaví, a oni jen nemají to co napíšu čím vyvrátit, tak držijó paštěky. aha [velký smích] Tož to ja. [mrknutí jedním okem]
Když je to o Iráku tak se zeptám leho znova. Jak je to s nezaměstnaností v Iráku? Za Sadáma a po "osvobození"? Historka je to vousatá, tak pro osvěžení :
Leho prohlásilo, že za diktatury se mají lidi špatně. A že když někam mrsknou pár bomb a raket a nastolí usakracii, tak že se radikálně sníží nezaměstnanost. A tak se jej při každé příležitosti ptám, jaká jsou ta dvě čísla. Protože jestli byla za Sadáma nezaměstnanost nějaká, tak teď je nejmíň x-násobná. Takže tím docházím j kogickému závěru, že cokoli leho-sqadra prohlásí (alespoň leho určitě) tak je ve skutečnosti přesně naopak.

56749

17.06.2005 13:04

Aghánistán: Změna taktiky

RE: Takže co se tedy mělo dělat?

JirkaF 212.?.?.?

Vsichni dobre vime, proc jej americane(pardon Severni liga) 'osvobodili': je to soucasti planu svetovlady Washingtonu.
Myslíte pomstu za Enron?

56756

19.06.2005 22:57

Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

RE: Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

JirkaF 212.?.?.?

ja mam pouze na mysli duch Koranu a Islamu ve srovnani s krestanstvim jako takoveho ve vztahu ke svym nepratelum bez ohledu na to, co se stalo v minulosti. Je jasne, ze Jezisovo uceni je laska k bliznimu za kazdych okolnosti a zabiti jako takove je naprosto nepripustne i v pripade nepritele.
Koukám že se amíci překonvertovali na Korán, dle Vašeho výkladu, jinak by nepovraždili tolik lidí, když jsou všichni tak zbožní a bohabojní, že? Duch Koránu nemůžete znát ani náhodou, protože to co citujete není duch Koránu, ale módní ami-buši kecy, nikoli pravda.
Zatimco Koran definuje radu pripadu, kdy je zabiti pripustne a je na ctenari aby definici nalezite porozumel. Mozna tento pristup se muze zdat intelektualnim Zvedavcum ponekud primitivni, ale ja myslim, ze je naprosto spravny.
Já myslel, že ta fotka Bušíka s turbanem na palici je fotomontáž.
Taktez kultura islamskych zemi je pro civilizovane demokraticke zeme naprosto nepripustna, hlavne jejich vztah k zenam. Napr. kdyz je zena znasilnena, musi byt ukamenovana, a cela rada dalsich veci.
Prosím nezaštiťujte se civilizovanými západními demokraciemi. Je to nízké. Tedy pokud jste se nestihl stát voleným představitelem některé z nich tak ano. Chcete-li alespoň v jednom příspěvku působyt seriózně, tak mluvte v jednotném čísle první osoby. Tudíž Já si myslím, já ... , ne celý můj bulšitinec a s ním všichni co jsme je do toho zatáhli si musí myslek, jinak je čeká přátelský kemp na Kubánském poloostrove, či jinde. S drobnými výlety po světě, kde už ty špatné myšlenky z nás vytlučou.
Ale nejvetsi kamen urazu v techto zemich jsou jejich diktatorske rezimy s temer nulovou sanci seberealizace pro mlade lidi, coz je pak lihen vselijakych dzihadu, bez ohledu na to, co je v Koranu. Uz jsem o tom tady nekolikrat psal. Koran oni pouzivaji tim samym zpusobem jako bolsevici Marxe, je uplne jedno co v knize je, oni si ji utvari podle jejich potreb manipulace verejnosti...
Ale v tom se přece od muslimů vůbec nelišíme. Každá vládnoucí garnitůra si ohýbá dějiny, národní, náboženské, či jakékoli jiné cítění k obrazu svému. Bible se nechá použít úplně v pohodě k vysvětlení čehokoli. V tom ji velmi podceňujete pane, velmi.
Ještě si rýpnu. Za kterého prezidenta jste se stal uvědomělým američanem? Že z mnohých diskusních příspěvků to vypadá, že až za bušíka. Škoda, že neznám Vaše postoje z doby jeho předchůdce. No nic.

57221

19.06.2005 23:37

Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

RE: Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

JirkaF 212.?.?.?

jní orgány Saudské Arábie, Sýrie, Jordánska či Egypta (tam totiž dovedou vyslýchat jak se patří podle arabských metod.)
Teda pane, nevím, jestli by se měl občan-terorista líp na ostrově svobody, každopádně by si trošku pocestoval, do turisticky netradičních destinací. (Bělorusko, Barma, Uzbekistán ... kam eště?)

57230

20.06.2005 00:37

Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

RE: Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

JirkaF 212.?.?.?

Muj respekt pro tzv. "slusne" odpurce americke politiky a statu Izrael by znacne vrostl, kdyby tyhlety nestastniky alespon obcas okrikli.
Váš respekt , no pane jak by ch to řekl, je asi tak stejně důležitý jako pro mrtvého kožich. Pravdou je, že pan Lev občas veme velkou flintu. A vystřelí. Já ho neokřiknu, poněvaž mu závidím, že se takto hezky odreaguje, vypustí emoce a já to dusím v sobě a zakládám si akorát na raka.

57238

21.06.2005 23:36

Komentář ke kauze bankovních poplatků

RE: Komentář ke kauze bankovních poplatků

JirkaF 212.?.?.?

Banky se chovaji tak, jak jim zakon dovoli. Volte zakonodarce takove, kteri se vam o tyto starosti postaraji.Ale obe strany by mely byt spokojeny.
Teda, eště že máte správný nick pane.
Pokud se nestane zázrak, nebo nebude volební systém jak ho tu navrhovala nějaká kolegyně přispěvatelka, tak nemáte pravdu. Prakticky všichni co jsou v parlamentu už byly ve vládě.Mimo KSČ. A všichni naslibovali a všichni nesplnili, když měli ty svoje sliby plnit. Tím pádem nemám koho volit. Protože kdo zklamal má být potrestán nezvolením, že? Komači to stihli taky párkrát za těch 40 let. ... . A když dám hlas někomu kdo ještě sklamat nestihl a jeho program se mi líbí(mimochodem dost podobný ODS), tak ačkoli jsem volil, tak asi sám a můj hlas jde do šmelce jako kdybych nevolil !!! Dokázal bych akceptovat, kdyby se můj hlas nepřerozdělil těm co se do parlamentu dostali a tak by sice mí fafoušci neměli poslance, ale penízky by dostali a mohli by třeba pokračovat a příště být úspěšnější. (jo ty penízky by nedostali Ti co jsem je nezvolil.)
Tak ještě nějaké doporučení pane? nebo už mi ládujete flintu a zkoušíte jak mi budou cinkat klíče?
No to je teda argument.
No to je teda protiargument.

57618

22.06.2005 00:05

Komentář ke kauze bankovních poplatků

RE: Komentář ke kauze bankovních poplatků

JirkaF 212.?.?.?

Ano pane, pravdu díte. Lampárna již špicuje ouška..... [pláč]
Chci tím říct, že mě zaráží, že uzavíráme smlouvy, jejichž obsah si vlastně určuje částečně jedna smluvní strana.
Bohužel ne jen částečně, nebo jste snad spoluautorem smlouvy? [pláč]

Tleskám Vašemu příspěvku (mimo těch bankomatů)... Poštovní spořitelna to jistí, ... přepážky a razítka ty nesklamou. [smích]

57624

22.06.2005 00:10

Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

RE: Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

JirkaF 212.?.?.?

Ostrov, zeměpis můj kobyl, eště prosím o korekci mé češtiny, pleaseeeeeeee. [zahanbení] [smích] [vyplazený jazyk]

57625

22.06.2005 00:27

Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

RE: Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

JirkaF 212.?.?.?

A jak je potom mozne, ze drtiva vetsina dnesnich teroristu jsou muslimove?
Povím Vám tajemství : protože je tak označil jistý panáček z orálné prcovny. Proto pane, proto.
Mam si to tedy vysvetlit tak, ze JirkoF, jste pro ukamenovani znasilnenych zen? Dekuji pekne...
Mám si to vysvětlit že leho jste pro nezabiješ se zbraní v ruce a lidskou krví potřísněn? Jinak, že jste pro opakované pokání před bohem zbrocen krví a s nástroji pro pokračování ve vraždění připravenými k okamžitému použizí a hlavněmi ještě teplými? Prosím škaredě ...
Kdyz byl zvolen Reagan v roce 1980. Tehdy jsem byl jeste v CSSR.
Ajta krajta. A od té doby zametýno? Žádný vývoj, pochybnosti a přemýšlení o nich? Už tehdy jste se třásl na "přinášení demokracie, prosperity atd."? Jak káže Bible, samozřejmě nastavením druhé tváře? Kde se to zvrtlo, že jste druhou tvář vyměnil za laserové smart bomby, M16, uranové střely a další vskutku boží prostředky?

57628

22.06.2005 00:33

Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

RE: Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

JirkaF 212.?.?.?

Trefa, ale aspoň jste se pane mohl obout do něčeho co s tématem souvisí přímo a ne jen technicky (hold když je nouze, tonoucí se i zeměpisu v elektrotechnice chytá), zkouška ze zeměpisu, tak tu nemusím, píšu si dobrovolně, ako ostatně i v lecjakých jiných oborech za 4-. [zahanbení]

57629

22.06.2005 00:56

Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

RE: Zvedavec opet tape ve zmeti blbosti

JirkaF 212.?.?.?

Oděný a maskovaný pláštíkem hry na demokracii.
Ja vůl her něco. Shrnul jste to ouplně pintlich. To je ta politika většího klacku, tomu USA jedinýmu rozumí a umí provozovat. Eště aby se tak někomu povedlo ten klacek najít. Protože pokud nebude o kousek většího, nebo stejného klacku, tak .... . Tak to bude furt terorista. Spolehlivým klackem je zatím atomovka.

57635

22.06.2005 01:01

Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

RE: Ale, ale, pane Dušane!

JirkaF 212.?.?.?

Kolik ze 100% pudy, ktera je nyni izraelska, bylo naprosto zakonnym zpusobem odkoupeno od Arabu?
Když přijedu do Ameriky a legálně si tam koupím půdu, jsem automaticky na Českém území? Hmmmm.

57637

22.06.2005 01:39

Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

RE: Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

JirkaF 212.?.?.?

Skutecne? Takze podle vas, JirkoF, nezamestnanost za Saddama byla mensi nez tedka, to jste chtel napsat?
Odhaduji, nevím. Za Hitlera byla údajně také nízká. Alespoň se traduje, že jeho úspěch byl v tom, že dal lidem práci. Když budu cynický, tak minimálně bagristi a buldozeristi hladem netrpěli, ne?
Jaka tedy byla tenkrat a jaka je dnes?
Jsem se ptal a zase nic.
Ja se priznam, ja to nevim a nemam cas to odnekud vyhrabavat. Muzete kdyztak udelat vy, jestli vas to zajima.
Stojí u rybníka, co stojí je v rybníce a neví jak vypadá kapr. Je tedy vůbec v rybníce, nebo jeho rybník je něco jiného? Třeba hnědého, mazlavého a smradlavého?
Ja nikde nikdy nenapsal, ze kdyz nekam mrsknou par raket, takze se rapidne snizi nezamestnanost.
Odpusťte básnickou licenci.
Ja nekolikrat napsal, ze v demokracii se lide maji vzdy lepe, nez v diktaturach. A to je pravda a vas to hrozne stve, ze jo?
Neštve, protože kdyby to byla takle obecně pravda, tak jsem možná módní buši-muši kecal jako Vy. Jenže ona to není ani lokálně pravda. Alespoň ne tak jednoznačně. A takto jste to nenapsal. Paměť sice slábne, ale nemýlím-li se tak jste to formuloval v tom smyslu, že kam jste vstoupili a přinesli demokracii, tam se snížila nezaměstnanost. A kam Vy vstoupíte tak tam sedum let tráva neroste, nebo jo ale rostodivně modifikovaná z neškodného rozprášeného ochuzeného uranu.

57643

22.06.2005 02:00

Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

RE: Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

JirkaF 212.?.?.?

pane JirkoF neduste to, napiste nam este o tom Kubanskem poloostrove[smích]
Koukám že zeměpis, ten se v elektrotechnice, ten se nezapomíná, ten ne. Plácejme kraviny, jen jdyž bude správně zeměpis. [oči v sloup]
Nebo neco o muslimech na dovolene [smích]
eeeeeéééé? (překlad: vážený buš pane je já úchyl vám opičák vskutku ale nerozumím náš-váš) [chechtot]

A vůbec: bzzzzzzzzzz, plesk!
Prově skončil hmyzí horor na pokračování. [chechtot]

57648

23.06.2005 22:04

Komentář ke kauze bankovních poplatků

RE: Komentář ke kauze bankovních poplatků

JirkaF 212.?.?.?

Proto jsem se vyjadril timto zpusobem a veril, ze Druid porozumi
Pardón pane, nevěděl jsem, že píšete výhradně Druidovi. Já zase chtěl vyjádřiti, že je přece jen lepší napísati něco k obsahu, než k formě. [smích]
Pěkného dne není nikdy dost, děkuji a Vám jej přeji taktéž.

58058

23.06.2005 23:01

Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

RE: Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

JirkaF 212.?.?.?

vsechny dokonale utreli [oči v sloup]
Howgh.

eeeeeeéééé ??? [překvapení]
LEHO s pořadovým číslem kolik? Takto mimo mísu to snad umí jen oni...

58065

23.06.2005 23:52

Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

RE: Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

JirkaF 212.?.?.?

Předem chci říci, že jsem od leho četl příspěvek, na kerý se dá nějak reagovat. (pochvala)
Proc? Muzete nam, Emmo, blize priblizit duvody vaseho postoje? Ja jsem jak znamo jednim z velkych zastancu politiky USA a Izraele. Obe zeme totiz maji vysoce vyvinutou demokracii.
Neříkejte, že i v Izraeli jdou po náctiletých dětech za to, že se mají rádi a na 25 let je zapíšou na veřejný seznam sexuálních zločinců mezi vrahy, znásilňovače, pedofily, ... .
Priklad velice dobre fungujici demokracie v USA vidim v odvolani guvernera Davise v Kalifornii a nahrazenim nejen velice popularnim, ale i reformnim, velice inteligentnim a schopnym Schwarzeneggrem.
Ano, černý negr je velmi inteligentní a ještě více schopný, to uznávám, jen měl zůstat v kulturistice a filmu.
Znovuzvoleni prezidenta Bushe pres horecnou kampan temer vsech medii proti nemu ve prospech protikandidata Kerryho je take velice dobra ukazka fungujiciho systemu.
Ano systému strachu. Stačí lidem do palice vrazit že, jsou v ohrožení a jenom křoví je jejich zárukou levného benzínu a bezpečí a jste znovuzvolen.
V Izraeli... maji.
Nevím, nemohu posoudit Tamní poměry.
...znuje seberealizaci v zivote a zabezbeceni rodiny dostatkem zvance na taliri a strechy nad hlavou.
Jako těm Ruským přistěhovalcům, co s VŠ vzděláním kopou kanály. Za 5,5/hod.
To v zadne jine sousedni zemi na Blizkem Vychode nemaji a taktez na americkem kontinente se blizi zivotni urovni a stylem zivota jedine Kanada.
Jo, styl, ten se nezapře.
Tak to jsou v kostce moje duvody, proc jsem zastance americkeho stylu demokracie a jeji politiky.
Žvanec není přece vše. Ačkoli je velmi důležitý. Ale jedna úvaha : Když Americe slábne ekonomika, tak vyprázdní sklady munice a ozkouší nové prototypy zbraní. Třeby v Kuvajtu a Israeli ne příliš úspěšně Patrioty. (taky jste mohli ukráct nápad S 300, jako ve finále fyzicky Tamaru, ne?)
Muzete nam, vy Emmo a jini Zvedavci, podobnym zpusobem zduvodnit vas odpor vuci politice USA a Izraele?
Myslím, že ta zdůvodnění tady už povětšinou padla v příspěvcích ostatních ne-bušimuši přispěvatelů.
Jde o čirou hrůzu z uvědomění si faktu, že USA může bezdůvodně kohokoli napadnou terorizovat, mučit a šikanovat a ještě k tomu beztrestně. Nějaká ta stovka lidí měsíčně mi nepříjde jako adekvátní trest, protože se to nikterak nedotýká těch co to způsobili a působí dál. A při tomto vědomí je už jen logickým pokračováním strach z toho, že se do stejné situace může dostat skoro kdokoli na světě, když nebydlí v zemi co má pořádný klacek.

58074

25.06.2005 00:55

Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

RE: Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

JirkaF 212.?.?.?

Až můj syn dospěje, bude ho váš syn okřikovat na Zvědavci, protože taky nebude souhlasit s přepadem cizí země, která mu nic neudělala
Nebude, protože v té době budeme na stejné lodi s lehem. Jeho syn totiž bude v kriminále za něco, co se stane zločinem dřív, než se to stihne dovědět(že je to zločin), případně za něco, co je přirozené. Třeba že miluje svou dívku, nebo že dýchá pusou místo nosem, nebo za něco jiného. No a v tu chvíli snad lehové procitnou, ale to už bude pozdě.... .

58291

25.06.2005 22:47

Povstání v Iráku sílí

RE: Fascinujici, autor z jakesi vzdalene zeme vi, jak to vsechno v Iraku je...

JirkaF 212.?.?.?

plukovník Fleg [překvapení]))

58444

25.06.2005 23:19

Povstání v Iráku sílí

RE: Leho zase mlží, nebo je to nová munice do vrhače kanistrů RKB=84?

JirkaF 212.?.?.?

Takze my mame i kristalovou kouli, ktera vidi dokonci i do minulosti a resi vsechny otazky s kdyby...Mohl bych si ji nekdy pujcit??
A co jejich pokusy o jednání přez rusáky? Tam stačilo jen zvednout telefon. (obrazně)
Co se týče zkoušek účinků atomovky, to se stačí podívat na Radio Bikini a další dokumenty. No, ono když se chce všechno jde. Když někdo nepapká hamburgry, nezapíjí je colou a ktomu nepřikusuje chleba s hořticí a marmeládou posypaný popcornem, tak je nepřítel či terorista a to mu patří. Správně leho, jen houšť a větší kapky, pardon bomby.

58451

26.06.2005 13:48

Povstání v Iráku sílí

RE: Povstání v Iráku sílí

JirkaF 212.?.?.?

Leho, a proč jste tedy vzal do ruky zbraň a šel vraždit? To máte taky od Ježíše? To učil před, anebo po té lásce k nepříteli?

58561

26.06.2005 14:16

Povstání v Iráku sílí

RE: Povstání v Iráku sílí

JirkaF 212.?.?.?

No, jo ale jak by manipulovali, kdyby měl vlastní mozek?

58564

26.06.2005 22:53

Povstání v Iráku sílí

RE: Povstání v Iráku sílí

JirkaF 212.?.?.?

Shrnuti:
To, ze nekdo v soucasnosti nepodporuje politiku USA (kterou Vy povazujete za dokonalou) z nej nedela levicaka. Na Vase vybajene teroristicke site neverim, ale vzhledem k aroganci neokonzervativcu se muzou stat smutnou realitou.

Souhlas pane, přesně tak.
Jen bych doplnil že se zároveň neštítí používat levičácké argumenty o nezaměstnanosti aj, když se mu to hodí. Uvažoval jsem před nedávnem jako Martin, ale pak jsem si řekl, že příspěvky Timura a jevo komándy budu bojkotovat. Ať si své módní bušimuši kecy strčí do hlavně a tu ať přiloží na některou část svého těla a zmáčknou spoušť. Doporučuji genitálie, aby se to nemohlo množit.

58638

26.06.2005 22:59

Povstání v Iráku sílí

RE: '.. A ti kteri vam sympatizuji, jsou na stejne urovni, jako vy "leho",

JirkaF 212.?.?.?

Americani nejsou poseroutkove jako Spanele, kteri volili komouse,socany ze strachu aby muhamedi neuderili znovu. O Cesich radsi ani nemluvim.
Znakem odvahy je když Vám někdo vsugeruje vybájeného strašáka do palice a pak eště taky slíbí že s ním bude bojovat tak ho zvolíte? To je odvaha? Aha, to jsou mi věci.

58640

26.06.2005 23:36

Povstání v Iráku sílí

RE: '..Mame my to ale starosti v tej Emerice..'

JirkaF 212.?.?.?

Doufam ze Amerika tuhle zradu jejich spojencu nikdy nezapomene.
Já taky. Doufám, že nás a celý zbytek světa potrestá hospodářskými sankcemi jako Kubu. Doufám proto, že my jako jednotlivý lidé to udělat díky mnoha faktorům nemůžeme.

58650

27.06.2005 21:37

NOD32: Antivirový program, velikostí sice nepatrný, ale zadrží vše

NOD32: Antivirový program, velikostí sice nepatrný, ale zadrží vše

JirkaF 212.?.?.?

NOD 32 se nasadil u nás ve firmě po AVG 6.0. Sedmička se jim teda nepovedla a tak naši ajťáci vybrali NOD32. Doma používám AVAST a ani doma ani v práci nemám problém s viry. Jen v práci mám problém s jednou speciální aplikací. Tu považuje NOD32 za vir. [oči v sloup] No a tak mám půlku NODa deaktivovaného aby mi ta aplikace vůbec šla spustit. [pláč] Ačkoli naši ajťáci poslali ten SW do Esetu, tak na to prdijou a furt po kontrole tu aplikaci má za vir. Pár měsíců už tomu je a furt nič.

58792

20.07.2005 22:34

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: Moc dobre podane - autor vi o cem mluvi

JirkaF 212.?.?.?

S článkem se souhlasit dá, beze sporu. V tom souhlasím i s Vámi PV. Má to však drobný háčičínek zásadního významu.
Podle mne se tyto věci (změny) alespoň v Evropě vždy dějí systémem odezdi ke zdi. A v tom je jádro pudla. Myslím, že si tento pohled uvědomují i Ti co rozhodují, jen nevědí co s tím. Tudíž se čeká na apolalypsu. Například zmiňovaný jaderný útok. [pláč]
Dalším aspektem je jistě ne bezdůvodný strach z "Americké cesty" po 9/11. Tato cesta vede do pekel možná ještě spolehlivěji. [pláč] V 4esku teď běží na ČT2 seriál o tajných službách, Echelonu a tak. Myslím, že z toho musí každému běhat mráz po zádech a to přinejmenším.... [naštvaný]
Busch s námi a zlé prič, to je parafráze velmi, velmi nepovedená. Neuměle se ji zkusím přeložit : Orwelovo 1984 s námi, ... promiňte dál by to asi ...

62472

20.07.2005 23:01

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: Poslyšte. Lozjzodušane, otevřte si v tom vašem sračkometu RKB-84 příklopy, ať se vám to

JirkaF 212.?.?.?

Ač komanče nemusím, s výrokem onoho "intelektuála" souhlasit lze, tedy za předpokladu, že se bushklika udrží dýl u vesla.

62478

20.07.2005 23:44

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: Mám jiný názor

JirkaF 212.?.?.?

Pane Dušane , tleskám ..... [chechtot] Jste opravdu ... no, ... . Asi přejezen hamburgry, praženou kukuřicí a přepit patnácti kostkami cukru na půl litru tekutiny nevábné barvy ...

62485

21.07.2005 00:23

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: S tím nelze souhlasit - to by jsme vypustili džina z flašky!

JirkaF 212.?.?.?

>útokem asi 20 iráckých dětí. Takže kdo tady vraždí ty
>děti??

Ti, co je k tomu nutí a snaží se o to aby i naše děti umírali a to co nejstrašněji, aby tím mohli zdůvodnit čipování lidí, echelony a jiná svintva. Ale snad se křovácký wathergate provalí naplno a bude líp.

62494

26.07.2005 23:45

Vesničan

RE: tak, tak

JirkaF 212.?.?.?

Tak nějak bych si to představoval, jak to máte Vy jape. Asi začnu závidět ... , nebo se modlit, abych nějakým zázrakem z centra a betonovo-asfaltovo-dlažební džungle přišel na podobné místo. S kouskem té hlíny, trávy a stromem. Jenže při cenách pozemků okolo Prahy budu muset ty stavebka protočit tak 10x a ve svých 100 letech se k tomu dopracuju. [pláč]

63245

29.07.2005 18:35

Pohádka o mýdle

RE: No nevim

JirkaF 212.?.?.?

Ať se lidi smradějí parfémama jen doma, ve veřejných prostorech by to mělo být zakázané !

Souhlas. Nejhorší jsou takové ty sladké a těžké "vůně". A před tím smradem člověk nezdrhne. A jsou taková individua, co spojehlivě kontaminují svou přítomností celou zastávku, či nástupní ostrůvek. Nejraději si stoupají tak, aby větřík s jejich smradem zasmradil vše a nedalo se zdrhnout. To se pak člověk dusí, slzí a vůbec mu není příjemně.

63465

29.07.2005 18:47

Vesničan

RE: tak, tak

JirkaF 212.?.?.?

Díky Adapo za povzbuzení ... [pláč] Je ovšem paradox, že jako zaměstnanec si mohu dovolit platit šílený nájem, ale na hypotéku nemám podle bank dostatečné příjmy ačkoli by splácel o dost méně, než činí mé současné náklady na bydlení ... [překvapení] Sakra, kde je ta deregulace, už ať ten Štrasburk zafunguje !!!

63468

03.08.2005 22:43

Otec světa

RE: Ad nezvědavec

JirkaF 212.?.?.?

Viděl jsem tu snúžku s....k na nezvědavci a to už není ani síla. To je trapárna na bžtou. Každopádně kdo si počte zde a na onom tzv. protipólu, tak mu bude jasné kerá bije. Protipól je to takřka dokonalý. Tady jsou lidi s vlastním názorem a až na vyjímky diskutují. Tam je monolog. atd. Ať je autorem webu kdokoli, je to vážně chudák. Ale uznání si zaslouží za vytvoření přesného opaku Zvědavce.

64451

04.08.2005 23:00

Otec světa

RE: Cheney vyzývá Spojené státy proti nukleárnímu Iránu

JirkaF 212.?.?.?

Ovšem, že by jsme se na to měli nějak moc těšit, to zase ne, to budou opravdu špatné časy, ještě pak budeme se slzou nostalgie v oku vzpomínat, jak bylo na světě fajn, když to stálo za hovno ! Pardon !!

Pane Petře, maj pravdu. Taklenc to nějak čuju též. Až to v tej emerice buchne, tož sa s náma podělija, ta jak se fšickým echt emerickým. [pláč] Proto bych rád, aby se to stalo nějak čistě a rychle aby se nás tady v Evropě to moc neštrejchlo. Třeba pár kilotunek na nějaký ten celoamerický superpapalšský sraz jako je G 7,1 + vocas. [smích] Ostatně nás tady v Evropě čekají taky radostě, stačí si počíst o demografických průzkumech, ... .

64633

04.08.2005 23:22

Vesničan

RE: tak, tak

JirkaF 212.?.?.?

Jo Adapo, tak fuj, fuj trošku toho štěstíčka přeju a taky zdravíčka ať to uplatíte. Platíte-li za Vaše současné bydlení 3x více na hypotéce tak to asi nebude 1+1, 23m.
Každopádně přemýšlím co dělat. Bohužel, nemám obchodního ducha, ani kontakty, jsem jen technik. A to je nás jak sladkých jablek. Práci udělá spousta lidí, ale prodat ji, ... . To pokud bych to zkusil na vlastní pěst v oboru. Nebo něco eště k tomu co dělám. Ale ošéfovat si to tak, abych to zkloubil s hlavní prací ... . Každopádně držím pěsti, nebo co se to dělá. Sobě taky ... . [smích]

64636

14.08.2005 00:08

Jsem také ve válce?

RE: Kdo s cim zachazi ,tim take schazi,toto plati jen v tom pripade ,kdyz dojde na politiky.

JirkaF 212.?.?.?

>Zkuste nekoho pozadat o pomoc v prekladu,to je jedina cesta,ktera
>se obejde bez problemu.Dekuji za pochopeni problemu.

Taky bych se přimluvil za češtinu. Nežádám doslový exaktní notářsky ani soudními znalci potvrzený překlad, ale stačí výcuc + link na originální zdroj. Klávesové zkratky jsou pěkná věc, ušetří hodně práce, ale dost často jsou Vaše příspěvky dlouhé jak týden před výplatou a pro negramoty jako jsem já i celkem na nic. [smích]

65950

14.08.2005 02:28

Jdeme po vás

RE: Jdeme po vás

JirkaF 212.?.?.?

mý jako Čechy, a navíc
>tím dělaj radost šaškům moravskejm, který to taky nevědí
>a na "Čech-" jsou alergický, neuměj to skloňovat a nejde jim
>to z huby, zatímco na "Čes-" jsou zvyklý z "Československa"
>... jen by mě zajímalo, jak by se tvářili, kdyby jim někdo
>začal říkat, že ten jejich kus zemičky je "Moravsko" [velký smích]

Moravsko je dost dobrý jako Švejkovsko, například. [oči v sloup] Jinak na Moravě, bohužel, se mimo malé vesničky a malé zbytečky mluví Česky a tudíž se skloňováním ve spisovné Češtině problém nemáme narozdíl od Pepíků samých. Vono se to nechá, hele víííď. [chechtot] Oni i Pepíkovědci z Pepíkova tvrdijou, že paradoxně na Moravě se mluví nejlépe Česky. Taky dost různých veřejnomluvců tam kde si na to potrpěj hele tam to jsou většinou Moraváci. (ČT, ...) No ale jen si pane ráčej schladit žáhu. Asi jich ňáká fajn kůstka z Moravy pleskla mokrou zemovkou přes čumák, že? A nezbylo než pozvat Anču Dlaňovou, když hučelo v kládě. [chechtot]

65970

14.08.2005 02:49

Jdeme po vás

RE: Tak pan Kral ma dojem,

JirkaF 212.?.?.?

Myslíte kód Navaho po Česku? To neklapne, zaměstnají Madelin a buden fšicke v ... . [mrknutí jedním okem]

65973

14.08.2005 19:53

Jdeme po vás

RE: Jdeme po vás

JirkaF 212.?.?.?

Pane, pane. Přiznám že jste mne drobet pozvedl, ale to, že se na Moravě mluví spisovněji, než v Čechách není můj blud, ale názor nějakých študovaných lidiček z nějakého jazykového ústavu či čeho. Takových těch co vydávají ta protivná pravidla pravopisu, slovníky spisovné Češtiny a tak. Ten názor byl prezentován opakovaně na veřejnosti. Podle výzkumů, kteří tito slovutní vědci údajně prováděli a provádějí. Já to slyšel v nějakém rozhovoru o Češtině jako takové. Padla tam i otázka, zda není spisovná Čeština vlastně mrtvým jazykem, když jej vlastně nikdo nepoužívá.
Nenávist Moraváků vůdči Čechům mi není známa. Možná vůdči Pražákům, ale to není výlučně Moravská záležitost. Potkal jsem pár Čechů (ČB,Litoměřice, Vrchlabí, Česká Lípa, Pardubice, Plzeň ...) co nemůžou Pražáky ani cítit. Jestli si za to Pražáci malinkaťoučko taky nemůžou? což? [cool]
Já souhlasím s Doňou, který řekl že Brno je největší vesnice a Praha nejmenší velkoměsto. [smích]
Co se týče hantecu, tak v Brně jsem pár měsíců pobýval a nezaslechl jsem jej. Vlastně poprvé jsem jej zaslechl buďto v manéži, nebo reklamě na Brněnský samoser. [velký smích]
Jestli jste to ještě nevěděl, tak se opřete o opěrátko, udělejte si pohodlí a já Vám něco prozradím, ovšem bez nároku na absolutní přesnost. Existuje několi druhů mluvy.
Spisovná Čeština - se moc negróme, ale je všude stejná.
Hovorová Čeština - co kraj, to jiná a jsou v ní pozůstatky nářečí.
Nářečí (Chodské, Valašské, Hanácké, ...) - zbývá právě jen na těch malých vesničkách a už je ovládá velmi, velmi málo lidí. Jak jsem podotkl bohužel. Mě mrzí že Hanácky neumím. Maximálně si sem tam přidám nějakou tu koncovku, abych pozlobil nějakého nabubřelého pepíka, nebo když usoudím, že bude lepší aby si dotyčný myslel, že su trochu pomaléší. A šak ja taky su, heč!! [mrknutí jedním okem]

66089

14.08.2005 19:57

Jdeme po vás

RE: Jdeme po vás

JirkaF 212.?.?.?

pane Ruda, nechci vas chytat za slovo, ale Afroslezan by se musel odstehovat na Moravu a ne do Cech.

Pane bzuk, nechci Jich chytat za slovo, ale Afroslezan by se nemohl odstěhovat ani na Moravu, ale do Slezka. [vyplazený jazyk]

66090

14.08.2005 22:17

Monsanto si nechala patentovat nový objev: vepř domácí

RE: Všem zvědavcům

JirkaF 212.?.?.?

Jen si vemte například zuby osmičky. Připadá Vám jako perfektní dát někomu zuby, které mu mohou přivodit jen bolesti, v horším případě sepsi?

Zuby osmičky nejsou, respektive nebyly na ošťaru, ale dřív se lidem do úst normálně vešly. Ústa se nám zmenšují. (resp. čelisti) to Vám poví každý zubař. Údajně je to změnou stravovacích návyků. Dříve se jedlo daleko více rostlinné stravy, kterou bylo třeba rozmělňovat, hádejte čím? Dnes už spoustě lidí ani nevyrostou. Já to štěstí neměl vyrostly mi 3 (teda cpaly se za sedmičky, kde už nebylo místo), šel jsem pod kudlu, nebo spíš kladivo.

A co takové války nebo maligní nádory, to jsou také výtvory Boha, které bychem se neměli snažit opravovat?

Ne pane, to jsou výtvory člověka. O válkách snad diskutovat nemusíme, ty chroustáním GM asi nepřestanou. Nádory? Za ty si taky můžem sami. Dýcháme a cpem se svinstvama, všude samý stres a emoce, které nejdou ven (duševní hygiena je nulová) a tak to máme.

A co když umírají tisíce lidí, protože jejich pole postihlo sucho nebo nálety kobylek - těm bychom se také neměli pokusit zachránit život odolnějšími rostlinami, protože si to tak Bůh nepřeje?

Ti lidé, než vyroste nová úroda zemřou, takže GM zase nic. Těm lidem mohou pomoci zase lidé a nemyslím že GM je ta nejlepší cesta.

Ono když Vám umírá dítě hlady, tak se Vám začnou trochu měnit priority a kázání pána Boha nebo pána Stwory začnete vidět v úplně jiném světle.
Nakonec - kdyby Bůh nechtěl, abychom geneticky modifikovali plodiny, tak by nás přece nenechal vymyslet genetické inženýrství.


Hezky emotivní demagogie, nic víc. A eště si vemete do úst překroucené rádoby kazatelské slovo. Proč se teda běžně neválčí ZHN, dyď nám je Bůh dovolil vymyslet, ne?

Mimochodem právě kauza DDT byla sdělovacími prostředky značně dramatizována (viz mnou uvedené odkazy).

To máte recht. Proto je po skoro celém světě zakázáno používat a i po desítkách let se v půdě drží. Jo a mi co jíme banány, pomeranče, pijem z nich nápoje ho chroupem doposavaď a jsme zdraví jak řípy, že? Taky argument. Nebo nevíte, že v Africe a možná i jinde se používá dosud? [pláč]

66103

15.08.2005 23:14

Příběh Omana

RE: Dusanovi to nema cenu vubec odpovedet, to musi kazdy uznat,to je skoda casu a cas jsou penize.

JirkaF 212.?.?.?

>Drive se to resilo tak, ze Dusanove zkoncili
>v base. Ted to musime delat podrazenim nohou.
>

Chce se mi sarkasticky poznamenat, že to s Váma stbáci odflákli(nebo naopak přehnali v oblasti hlavy), ale to by jste asi vzal malinko jinak, než jako trošku drsnější nadsázku.

Sice Vám nic zlého nepřeji, ale mýlím se sám v sobě. Já Vám přeji poznání a to by ve Vašem případě přišlo přes opravdu ošklivé zážitky. Takže Vám vlastně přeji škaredé věci. [zahanbení] Taky si uvědomujete, že mi lidé se učíme, respektive poučíme pouze ze zážitků vnímaných jako negativní? [překvapení] Toužíme však po věcech a zážitcích vnímaných námi jako pozitivních. Takže chceme vědomě krnět a nevyvíjet se. [smích] Patřím mezi většinu a toužím jen a pouze po pozitivních vjemech. [smích]
Pár rozdílů tady mezi mnou a zbylou většinou je. Příjdou jednoduchá a přímočará řešení příliš podivně, řekl bych lacině. Kupodivu jsou ta řešení prakticky ve všech médiích. Aby ta řešení mohla být jednouše servírována, musí se postupovat podle osvědčených schémat.
1) Určení - identifikace zla, nepřítele, ... (zase ne úplně jasně, ať to chvíli vydrží a nemusí se hledat nový)
2) Řešení boj proti zlu. Války, ...
3) Aby byl nepřítel, zlo reálné (představoval reálné riziko) je třeba aby činil akce. Pokud potvora nečiní, nebo sice činí, ale nevhodně, pak je třeba jistého usměrnění. Od čeho jsou CIA, NSA, ... ?

Vám nestačí zkušennosti cizích lidí, vždyď nejsou v televizi. (jak trefně říká má máma) Jsou jen na okrajových nemainstremových informačních zdrojích. Vy potřebujete osobní zkušennost, dostat se do soukolí. Okusit jaké to je být zrníčkem písku v namazaném stroji. Jen Vám přeji, aby Vás to nesemlelo víc než unesete. Já si jen čuchl a docela mi to stačilo. [pláč]

66252

19.10.2005 23:43

Svoloč tohoto světa

RE: Vidíte to trošku zkresleně jožine

JirkaF 212.?.?.?

>>A mj. z hlediska výchovy a budoucího charakteru člověka jsou
>>nejdůležitější první roky života, kdy se o dítě z
>valné
>>většiny stará žena. Chcete to popřít?
>Ano ja to popiram. Lidsky charakter a moralni hodnoty se utvari
>prakticky az do dospelosti nebo chcete-li vyzralosti, kdy clovek
>prestane prejimat bezhlave vzory ze sveho okoli vcetne svych
>rodicu. Proto se u nas 15ti lete deti nestrkaji do vezeni, ale do
>vychovnych zarizeni a zakon na ochranu ditete ani nedovoli
>delikventuv oblicej ukazat v televizi. A proto se naopak dospeli
>lide zcela verejne do vezeni strkaji...

Pane Němče nepopírejte o čem nic nevíte. To co popisujete je jen pouhé ovlivnění na vědomé úrovni, rozumové bázi, nebo také argumentační. Ono to tak částečně je že se formujeme vlastním "rozumem", ale jsou vrstvy mnohem mocnější, než rozumová báze. Minimálně jedna a to ta emoční. Je dokázáno, že se každý z nás bez ohledu na pohlaví emočně vyvíjíme do 15-ti a pak šlus. Někdo se v emočním vývoji zasekne v roce, někdo ve 14-ti. Když to tak docela škaredě a zjednodušeně napíšu, všichni jsme jen více či méně "dobře" smotaní uzlíčci emocí. A to Vám nikdo jiný než rodičové nedá. Stačí se podívat na to kdo je nejčastěji pachatelem úmyslné trestné činnosti, ... .

74801

20.10.2005 23:55

Svoloč tohoto světa

RE: Až na to Jirko F

JirkaF 212.?.?.?

>že jsem o něco výše popisovala teorii her- přečtěte si to.
Četl jsem jak tedy vidím pouze skoro celou diskusi.
>Když Vy mi předložíte statistiku, že je statisticky
>dokázáno, že 70 procent pětiletých dětí mlátí svoje
>rodiče- že to tak má zaznamenáno mnichovská kriminálka, tak
>Vám pochopitelně rovněž nebudu věřit a můžete mi
>předkládat tisíc takových statistik. A proč? Protože to
>odporuje vší logice a zdravému rozumu. Proto.
Plácáte, já Vám žádnou takovou statistiku ani jinou nepředložím. K tomu zdravému rozumu, to je jako ten Váš? Nebijte mne prosím, jen jsem se uznávám trošku netaktně zeptal ačkoli to vyplývá z kontextu. Jen abych si to potvrdil.
>Když teď dostali dva pánové Nobelovku za teorii her, tak Vám
>předem umí matematicky a logicky spočítat různé děje ve
>společnosti- aniž by se ohlíželi na jakoukoliv existující
>statistiku. No a totéž platí o vztazích muž-žena. Jestliže
>je muž obecně mnohem silnější než žena, tak prostě
>NEMÚŽE platit, že žena mlátí muže. Chápete? [mrknutí jedním okem]
Neplatí, právě že neplatí. Nevím jestli víte, že se dá řezat vodou. Jak to? No podle Vaší neotřesitelné "logiky" to nejde, protože voda nemá zoubky jako pilka, nebo jiné ostré částice... ? Takže závěr "Jarmila-logiky" : Vodou se řezat nedá. Chápete ? A oni potvory Vaší logice naschvál vodou řežou i celé skály. Není to k vzteku? Není, prostě ty skály tam jsou pořád a nikdo nikde a nic vodou neuřízl, leda ostudu.
To víte že může. Měla jste někdy co dočinění se psy? Vyděla jste někdy jak fenka ratlík kapesní(30dkg) donutila k útěku psa dogu, 80kg živé váhy? A dost zle ho potrhala? (dost zle myslím vzhledem k ratličím možnostem) Půl ucha ukouslého, potrhaný ve slabinách, ... . Tak co jak se má logika? Ten rafan kdyby kýchl směrem na ratlici, tak to s ní mrskne o zeď a je ratlice kožka. Ale ne on zdrhnul. Přitom je to hlídač, co názorně vysvětlil zloději, kdo je na zahradě doma. Žádný povaleč flegmoň chrápací. Myslíte, že pánové půjdou vrátit Nobelovku, nebo se to ututlá: [mrknutí jedním okem]

74930

08.11.2005 22:14

Turistou v Praze

RE: V PRAZE JSOU I HEZKÁ MÍSTA :-)

JirkaF 212.?.?.?

Pěkný, viděl jsem onehdá celou sérii. Má to chudák Landa těžký, když se mu kolem domečku producírujou takové děvy. [smích]

77401

27.12.2005 23:31

Bráníte ústavu? Pak jste podezřelí z terorismu

RE: Mam maly problem...

JirkaF 212.?.?.?

Ne pane trodasi. Dostanete odměnu. Luxusní pobyt v obdobě věhlasného Artěku, akorát na jiným kontinentu. V některém z módních pro-Ami GULAGu. Nebojte Kuba už je plná inostráncov, tak snad se na Vás dostane jinde. [cool]

85757

29.01.2006 13:14

Anonym

RE: Jak elementární kinderstube prosté ,Fčeličky...a spol....

JirkaF 212.?.?.?

Pěkné Mindy. Máte recht. Hezky slušně a výstižně napsáno. Nevím proč, ale mám dojem, že Váš příspěvek nebude či spíše nechce být pochopen. [oči v sloup]

Nechci předjímat, ale ačkoli se mi to hnusí a nedělám to, tak Vás musím lehce vykompenzovat sice vyjádřením téhož, ale jaksi řekněme jadrněji a krátce.

" KDYŽ SE VÁM TU NELÍBÍ, JDĚTĚ DO HAJZLU A NEVRACEJTE SE !!! " [naštvaný]

90948

04.02.2006 17:23

O rozdílnosti názorů

RE: Doufám že tomu rozumím ...

JirkaF 212.?.?.?

Paní Emmo jestli Vám lépe konvenuje ten pán píšící pod nickem Xchaos, nechápu, proč se tu vlastně vysilujete. Podíval jsem se na oba linky a přešetl si oba články i s diskusemi. Teda nemám slov. Takovou slátaninu jsem dlouho nečetl. Dotyčný nesvede dát článku struktůru, ba ani myšlenku se mu nedaří udržet konzistentní.
Asi Vám chybí nějaké to tělesné vyžití a tak pod oběma články je pokaždé příspěvek s tunou odkazů na e-sex všeho druhu. Jestli máte tyto příspěvky do diskuse za plodné a k věci .... . Zlatý pan Stwora, který něco takového zde nepřipustí.

91936

05.02.2006 11:50

O rozdílnosti názorů

RE: pane Jindřichu

JirkaF 212.?.?.?

Babčo, maj recht. Vidím a s radostí, že to takto nechci jedinej a sám. Protože jsem technik, tak už mám i v něčem docela do podrobna vymyšleno jak na to. To co píšete se dá dosáhnout. Vodu čerpat z vlastí studny, elektřinu a teplo si vyrábět bez závyslosti na elektroměru od vlastně ČEZ ačkoli se to jednou jmenuje PRE, STE, SME, JČE, ... . Zatím mám představu bývalého statku s nějakými polnostmi okolo. Nevím, kolik je jich však třeba pro soběstačné hospodaření a taky bych nechtěl dělat veškeré činnosti sám. Proto se mé plány omezují na energetickou soběstačnost + práci ve svém oboru a polnosti pronajímat za dohodnuté množství energetické suroviny (řepky, slunečnice, ...)
Opravdu rád jsem si přečetl Váš příspěvek, dává mi to pocit, že nejsem takový mimoň jak si občas připadám, nebo alespoň nejsem sám. [smích]

91984

07.02.2006 21:09

O rozdílnosti názorů

RE: pane Jindřichu

JirkaF 212.?.?.?

Samozřejmě vícezdrojové zásobování energií. Jednak soláry, ale poměr výkon/cena je u nich suverejně nejhorší. Pak taky malá větrná (v závyslosti na místních podmínkách. Ideální by bylo mít doma ve sklepě něco na bázi studené fůze a vysmáto, ale to je SCI-FI.

92316

Káva pro Zvědavce

64

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 141 čtenářů částkou 22 263 korun, což je 64 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Katalog Ikea nevyšel. Kvůli černochovi s číslem31.10.20 10:04 Neurčeno 0

Stanné právo až do 20. listopadu30.10.20 17:03 Česká republika 5

Ve francouzském Nice útočil muslim ve jménu víry29.10.20 21:39 Francie 1

Hrdinství na Nově27.10.20 12:44 Česká republika 6

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 4

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Měnové kurzy

USD
23,38 Kč
Euro
27,30 Kč
Libra
30,27 Kč
Kanadský dolar
17,55 Kč
Australský dolar
16,43 Kč
Švýcarský frank
25,47 Kč
100 japonských jenů
22,34 Kč
Čínský juan
3,49 Kč
Polský zloty
5,91 Kč
100 maď. forintů
7,43 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,46 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 930,26 Kč
1 unce stříbra
552,84 Kč
Bitcoin
316 303,24 Kč

Poslední aktualizace: 31.10.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?