Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 322 příspěveků, 6 různých jmén: <nic>, Brt, M, MART, MARTIN, QWSAQ.

Stránka: 1 2 3 4

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

21.01.2004 09:51

Buďme sebevědomí

Buďme sebevědomí

MART 193.?.?.?

klonim se k monarchii. protoze ani ani slepy, dusevne (napr. syfilidou) poskozeny monarcha by tomuto statu nedokazal zpusobit takove skody jako nasi profesionalove v parlamentu a ve vlade. Kdyz si chtel monarcha neco koupit, vzal si na to proste penize z rozpoctu. Kdyz si chce neco koupit poslanec, znici cele prumyslove odvetvi za stovky milionu, aby zamaskoval ze mu uvizlo za prsty par milionu. Uplne pitomeho (v nejhorsim pripade) nebo jinak postizeneho monarchu si dovolit muzeme, ale tuhle sbirku politiku ne. A krome toho, monarchove se snazili zemi nezruinovat, protoze vedeli ze ji jednou predaji svym detem. Nasi politici se ale behem sveho volebniho obdobi sbazi rozkrast (a tim padem i znicit) co nejvic.

Ja vim, ze tenhle napad by vetsine cechu pripadal smesny... ale propad statu by se zastavil nebo dokonce zvratil. Monarcha, ktery ke statu pristupuje jako ke svemu lenu, kde chce byt dobrym hospodarem a znasobit majetek pro sve deti by byl pozehnanim.

PS : jsem nepoliticky, pohrdam vsemi stranami stejne a nemam zadne osobni vztahy s slechtou... moje uvaha je zalozena pouze na ekonomickych predpokladech.

24783

02.11.2004 22:08

Volby

Volby

MARTIN 193.?.?.?

raději bych viděl zvoleného Bushe. Mám k tomu jedinný důvod :

Bush stejně jako Kerry se pokusí ovládnout a zničit zbytek světa. Ale u Bushe je větší šance, že dřív zničí ameriku, než zbytek světa, nebo že to jiným způsobem spacká. Raději bych proto prezidentem viděl Bushe.

36062

05.11.2004 04:11

Fenomén Evropa

Fenomén Evropa

martin 193.?.?.?

shodou okolností taky už nějakou dobu přemýšlím nad tím, že evropané (bílá rasa) přispěli k rozvoji světa a budou stát i u jeho záhuby.
třeba jsme zde byli vysazeni z vesmíru, jsme vesmírné kobylky, které vyplundrují zdroje a pak planetu zničí. část se zachrání a začne kolonizovat další planetu a tak pořád dokola.
největší nepřítel spokojeného života jsme my, bílá evropská rasa. stavíme spotřebu nad styl života (srovnejte s indy, indiány, černochy, asiaty). všichni ostatní by dokázali na zemi přežít o moc déle, kdybychom tu my nebyli, protože vyvoláváme nerovnováhu, způsobenou přehnaným drancováním planety a likvidací méně agresivních (nemyslím tím méněcenných!) ras a jejich poměrně poklidného způsobu života.

36226

12.11.2004 00:51

Muž svého národa

Muž svého národa

MARTIN 193.?.?.?

je mi smutno, když jsou bojující obyvatelé na SVÉM a dle rezolucí OSN NELEGÁLNÉ obsazeném území jinou zemí označováni za teroristy. Hitler o takových bojovnících říkal, že jsou to banditi, stát Izrael a USA jim zase říká teroristé. Jen si to představte, jak byste se na to dívali ve své vlastní zemi, kdyby vás v noci vyhodili z domovů, odvezli pod dozorem na vojenských náklaďácích a buldozery zbourali místa, kde jste vyrůstali ? Já bych se možná také stal teroristou.

A že stát izrael musí žít v sousedství arabů ? Ale to se přece dá přežít se všemi těmi americkými stíhačkami a tanky, která dostane zadarmo a např. s anglickými raketovými čluny (začátek šestidenní války). Kolik tanků má palestina ? Těžko může válčit civilizovaně [smích], když nemá vůbec nic.

Nechci se nikoho dotknout, ale co si přečíst výčet historických fakt v nějaké encyklopedii ??? a nedělat si názor z médií. Dřív jsme arafata milovali povinně, to ale neznamená, že ho teď musíme povinně nenávidět. Člověk který se tomu postavil do čela s tak minimální nadějí na úspěch, je rozhodně velký muž.

Samozřejmě, neschvaluji vraždění civilistů, ale jestliže se sám dobrovolně nastěhuji do válečné zóny, nemám na svém neštěstí také něhjakou odpovědnost ?

36686

12.11.2004 22:20

Muž svého národa

Muž svého národa

Martin 193.?.?.?

pane josefe,
arafat umřel jako bohatý muž proto, že založil v Egyptě již před mnoha lety stavební firmu a to firmu velice úspěšnou. On palestinu neměl zapotřebí tunelovat, nežil v česku [smích]

36757

11.12.2004 02:57

Nejvyšší soud posvětil sňatky gayů a lesbiček

Nejvyšší soud posvětil sňatky gayů a lesbiček

Martin 193.?.?.?

vždy, když se člověk snažil vyzrát nad přírodou, doplatil na to. Příroda nepovažuje za normální vztahy mezi jedinci stejného pohlaví a vrátí nám to. Za rádoby vznešenou nálepkou tolerance (což je vždy jen politikaření ve snaze získat hlasy ať už do homosexuálů, romů, údajně převychovaných pachatelích trestných činů atd) se vždy skrývá krátkodobý zisk pro politika a dlouhodobá ztráta pro lisdtvo.
Můžeme se dojímat nad těžkým osudem utlačovaných menšin, právě proto jsou v menšině, že se z hlediska přírody nedokázali prosadit a přežít jako silná skupina. Civilizace jim dává virtuální sílu (protože je medializuje, ale jejich skutečná slabost oslabuje většinu.
Nesouhlasím s žádnou formou rasismu, ale souhlasím s jednou větou, kterou ve svém projevu řekl vůdce Kukluxklanu : A co práva většiny ?
Stejně jako on se domnívám, že pravidla má určovat většina, protože když tomu tak není, nejde o demokracii ale o diktaturu. A netvrďte mi, že většina je pro pozitivní diskriminaci, sňatky homosexuálů atd ... ale bojí se vyjádřit, protože je za své normální názory zastrašována a zesměšňována.
Jen si hrajme na falešnou humanitu, vymřeme o to dřív. [smích]

38318

13.12.2004 10:14

Nejvyšší soud posvětil sňatky gayů a lesbiček

Nejvyšší soud posvětil sňatky gayů a lesbiček

Martin 193.?.?.?

Necítím nenávist k homosexuálům (třebaže bych mohl, protože jsem znal velícího důstojníka na vojně, který na vedlejší rotě znásilňoval svoje podřízené vojáky). A laskavě vy všichni obhájci jejich práv to nám ostatním přestaňte podsouvat. Nejsem skrytý homosexuál, netrpím homofobií ani jinou pitimostí, kterou vymyslela média.
Náležím k většině, jsem heterosexuál a obhajuji tradiční model rodiny. Myslím, že nemohu být tolerantní k tomu, že moje děti budou v budoucnu homosexuálové přemlouvat, že je to úplně normální a že tedy mají na výběr.... není a nebude to nikdy normálni ... a já to kvůli svým dětem cítím jako ohrožení, a jako ohrožený heterosexuální jedinec, kterému řvoucí menšina chce vzít dodneška uznávané hodnoty, se musím bránit.
Vy, zastánci utlačované menšiny, odmítáte přiznat většině její práva. Ale já věřím, že mám právo spolurozhodovat. Věřím, že počet hlasů je důležitější než hlasité nářky o nenávisti a homofobii ... tomu se říká demokracie, víme ? Prostý počet hlasů rozhoduje.

38503

14.12.2004 04:31

Nejvyšší soud posvětil sňatky gayů a lesbiček

Nejvyšší soud posvětil sňatky gayů a lesbiček

Martin 193.?.?.?

jenom vy mladí, kteří nejste homosexuálové, bojujte za jejich práva ... Vaše hlasy budou zneužity, jako pokaždé v historii kterékoliv země. Vždy se najdou politici, kteří díky Vám získají moc, na Vás ovšem zústanou zvýšené daně na léčbu HIV pozitivních, na začleňovací programy, méně pracovních míst (protože zaměstnavatel bude muset přednostně vzít homosexuála, aby nebyl obviněn z diskriminace ...), Vaše děti se budou snažit opít a zneužít homosexuálové na diskotékách a vy na tom nic nezměníte ...

jen bojujte, každá mladá generace, si musí nechat ukrást alespoň jednu revoluci, zažili jsme to všichni a vás to taky čeká [smích]

38558

14.12.2004 04:33

Nejvyšší soud posvětil sňatky gayů a lesbiček

Nejvyšší soud posvětil sňatky gayů a lesbiček

Martin 193.?.?.?

právě proto, mladí lidé souhlasí ... snadno se nadchnou a věci nedomýšlejí, názor si udělají z novin, protože ještě nemají životní zkušenosti , holt se dobře zneužívají k boji za cokoliv [smích]

38559

31.12.2004 14:10

Přiznávám se – jsem sociopat

Přiznávám se – jsem sociopat

Martin 193.?.?.?

Nesouhlasíms autorem, že si to ti lidi tak nějak zaslouží.

Ale souhlasím s ním v tom, že mnohem raději pomohu těm, na které celý svět kašle, než těm, pro které se pláče v médiích.

A co se týká názorů, že by mělo ubýt lidí ... to je pravda jen za předpokladu, že dovolíme aby i nadále určité skupiny hromadili bohatství a moc. Protože při rozumné vládě, která by měla na srdci blaho lidí, by nás tady klidně mohlo žít mnohonásobně víc. Vemte si, co by se dokázalo udělat jen s penězi ze zbrojního průmyslu a pod ... problémy energetické i potravinové krize mohly být už dávno vyřešeny.

39269

05.01.2005 07:53

Návrat klasických žoldáků

Návrat klasických žoldáků

Martin 193.?.?.?

Řím před svým zánikem také stále víc spoléhal na žoldáky a tím se oslaboval. Prostě se ty dějiny pořád opakují.

39706

06.01.2005 08:07

Zločincem snadno a rychle

Zločincem snadno a rychle

Martin 193.?.?.?

každá diktatura se snaží znejistět a zastrašit svoje občany, aby pro jistotu (a pro svoje bezpečí) neříkali veřejně nic jiného než : miluji svoji vládu, díky ní jsme ta nejlepší země [smích]

Ale už včera mě napadlo, že ten člověk byl 100% udán svými sousedy, vždyť je to USA, země, kde na Vás sousedi zavolají policii i když se jim váš pes vykadí na trávník ... země, kde existují nálepky Sleduj svoje sousedství, země, která je masírována propagandou o zlých teroristech, kteří chtějí už už na USA zaútočit ...

Takže plně souhlasím, že ho žádní piloti neviděli, až ta helikoptéra, která už po něm šla

Mimochodem, nevím jak Buffalu, ale my tady v česku se už 15 let neudáváme [smích])

39771

06.01.2005 08:36

Ekonomie internetové společnosti: Zvědavec má finanční problémy

Ekonomie internetové společnosti: Zvědavec má finanční problémy

Martin 193.?.?.?

pane Stwora,
protože podobný problém řeším sám a dlouhodobě se mu věnuji několik let, myslím, že se s tím něco dělat dá. Pokud budete chtít po lidech předplatné, Zvědavec umře, nezapomeňte, že jednáte s čechy a čechocokoliv [smích] a ti z velké části pomluví všechno, za co by měli platit, ale zadarmo, to by využili [smích]
Takže je nutno, aby na sebe Zvědavec vydělával jinak, bez předplatného a bez sponzorů (které je těžké sehnat kdykoliv kdekoliv, nejen u serverů s tímto zaměřením).
Sdělte mi denní návštěvnost, pokud půjde aplikovat můj systém u Zvědavce, nějak to spustíme. [smích]
Hlavně přestaňte uvažovat v intencích : zrušit, zpoplatnit, najít sponzory, protože první možnost by byla škoda a další jsou neprůchodné.
Zvědavec si musí vydělávat sám a jinak.

30265

07.01.2005 01:47

Zločincem snadno a rychle

Zločincem snadno a rychle

Martin 193.?.?.?

ještě k těm příspěvkům, které říkají, že prý lidi, kterým se něco nelíbí na USA jsou komouši atd ..... je to jinak, přátelé

Já zažil komunisty a právě proto poznám diktaturu i jinde, např. v USA [smích] Jo, a taky poznám, když někdo používá bývalý komunistický utlačující prostředky (jen technicky vyspělejší) i v jiné zemi.

39875

07.01.2005 14:40

2004 - rok mučení

2004 - rok mučení

Martin 193.?.?.?

je to sice od věci... ale zaregistrovali jste, že v ČR byla právě zavedena branná povinnost i pro ženy ?

39921

08.01.2005 22:42

Muslimská invaze do Evropy úspěšně pokračuje

Muslimská invaze do Evropy úspěšně pokračuje

Martin 193.?.?.?

Nespojoval bych současnou situaci s historií výbojů a pod... protože mi nepřipadá možné srovnávat politiku středověkých STÁTÚ (pardon, nevím jak napsat kroužek nad velkým U) se současnou snahou muslimských JEDNOTLIVCÚ o zvýšení životního standartu či bezpečí.

Ale již jednou jsem tady psal, že se mi nelíbí, že pod falešnou rouškou tolerance se naše země (jedno zda USA, Kanada, ČR, SR) oslabují a z původně silných zemí se stávají nádražní halou přistěhovalců, plnou chaosu. Nádražní halou bez pravidel a tím pádem bez pevných základů do budoucnosti.

Oslabujeme se, všechny ústupky které jdou proti přírodě, státu, národu, občanům, rase ... nás oslabují. A kdo se nechá po kapkách oslabovat na všech těchto myslitelných frontách, samozřejmě zanikne, jako starý Řím, Řecko atd.

Jenže to nezměníme. Ani zveřejňováním, ani hlasováním ve volbách pro kohokoliv, ani násilím. Už to začalo. Nevím jak Vy, já se už poohlížím po zemi, kde by moje děti mohli vyrůst jakž takž v klidu a bezpečí. Zatím jsem takovou zemi nenašel ani v Evropě, ani na americkém kontinentu.

40066

08.01.2005 22:55

Slovensko hľadá superstar

Slovensko hľadá superstar

Martin 193.?.?.?

Nepomáhám davům, oni by mi taky nepomohli.

Ale když jsem šel po náměstí, viděl jsem tam rómskou vozíčkářku, která měla ceduli že vybírá na nový vozík. Jasně, že to mohl být fígl a třeba ji tam posadili příbuzní, aby měli na pití. Ale dal jsem jí 100 Kč. Řekl jsem si, že tady aspoň vidím, komu to jde.

Proč jsem jí dal 100 Kč, když romy nemám nijak rád ? Možná jsem si prostě jen řekl, že jsem už roky nedal nic na charitu a ře tohle je lepší než to poslat na účet bůhvíjaké organizace. Připadá mí tak nějak lepší toho člověka vidět, dát mu to do ruky a v lepším případě slyšet "děkuji", než být jen jedním z čísílek přispívatelů anonymní organizace.

40069

10.01.2005 00:52

Povolání v ohrožení

Povolání v ohrožení

Martin 193.?.?.?

Nejprve jsem si taky myslel, že je to kvůli takzvaným právům feministek. Ale když tak nad tím přemýšlím, nehraje to.

1. Jen 7 zemí na světě má zákon, podle kterého může poslat do bojů i ženy.

2. A co to halasné vyhlašování, že nám stačí malá profesionální armáda ? Nepřipadá vám protismyslné zrušit povinnou ZVS a pak přijmout zákon, že je možno povolat i ženy ???

3. Podle zákona mají být tyto ženy nasazeny pouze k obraně státu. Hmmm, jsme obklopeni státy EU, kdo by na nás zaútočil ? Žádný reálný nepřítel v dohledu .... jedině že by byly povolány proti VNITŘNÍMU nepříteli.

Takže budou použity jako takové lidové milice, proti občqanům našeho státu, až nám vláda začne tvrdit, že jsme ohroženi (např. terorismem). A navíc je tento zákon dalším dobrým prostředkem zotročení občanů, těžko si můžete vyskakovat, když stát může chlapa poslat do války, ženskou do lidových milicí na druhý konec republiky a děti na převýchovu do ústavu.

Má ten zákon prostě velký potenciál [smích]

40187

11.01.2005 11:12

Rok posilování moci

Rok posilování moci

Martin 193.?.?.?

Článek je v porovnání s realitou pořád ještě málo depresivní, ale souhlasím s každým bodem. [smích]

40294

16.01.2005 09:37

Feminismus jeskynního muže

RE: Feminismus jeskynního muže

Martin 193.?.?.?

Jitko, myslím že se mýlíte.
Na divadelní představení již tradičně chodí takzv. lepší, inteligentnější část společnosti. Takže když se takto průměrný vzorek obyvatel chová v divadle, skutečnost je horší.

Co se týká těch vtípků na adresu žen ... jistě je to neuctivé a normální člověk s tím nesouhlasí, ale tyto vtípky se dělají s vědomím, ýe JDE O VTIPY. Nikdo veřejně neříká, že např. ženy jsou jen novinami zblblé slepice toužící po omluvách ze strany kohoutů za to, že je celá tisíciletí nutili snášet vejce [smích]

Ovšem přecivilizovanost této společnosti a současné trendy dělají ve veřejném podvědomí z žen trpící ubožačky a z mužů prasata. Já např. už bych si v dnešní době nedovolil neznámé ženě vyseknout poklonu (což se jim dřív líbilo, avšak nyní to mnoho z nich uráží nebo obtěžuje).

Myslím, že reakce žen i mužů na toto představení plně odpovídá současnému stavu.... ženy agresivně bojují proti svým odvěkým utlačovatelům [smích] a muži jsou zastrašeni při vědomí, že společenská pravidla se obrátila proti nim.

Taky co s muži , že ? Nyní mají ženy právníky, takže nepotřebují aby je muž ochraňoval, aby nasadil život kvůli své rodině. Muž je zbytečný. V dnešní době, kdy i žena může dělat kariéru už nepotřebuje ani to, aby muž byl živitel rodiny.

Sním o tom, jak si jednou našetřím na operaci pohlaví a všichni na světě budeme šťastné lesby [smích]))

40658

16.01.2005 16:10

Feminismus jeskynního muže

RE: Feminismus jeskynního muže

Martin 193.?.?.?

Hade, Vy jste buď žena nebo moooc divnej chlap se ženskou logikou, protože :

1) ironizujete autora, kterému odpovídáte, neboli zaujímáte vůči němu emocionální postoj jen proto, že má jiný názor než Vy.

2) Uvádíte : vtipy, 100x vykřikované lži, kecy a naprosto překroucené nesmysly produkované kdekoliv a kdykoliv a kýmkoliv se stávají velmi výživným podhoubím pro tzv. realitu, nebo tedy součástí obecného povědomí, jež je pak hybnou silou pro chování davu.

přičemž vykřikované lži během divadelního představení Vám nevadí, neboli vybíráte k podpoře svých argumentů pouze to, co se Vám hodí.

3) snažíte se sám(sama) sebe udržet v iluzi, že nejdete tendenčně s davem, zatímco zastáváte jedinné stanovisko na daný problém, hlásané oficielně v divadelních hrách i soudobých médiích , tedy v současnosti nejvíce davové stanovisko [smích]

neboli bojujete proti davu hezky v bezpečí davu [smích] a podle požadavků davu

A než se do mě emocionálně pustíte, přečtěte si můj příspěvek ještě jednou a zjistíte, že s vámi POUZE nesouhlasím, já vás neurážím, ani nehodnotím vaši inteligenci, pouze si dovoluji říct, že argumentujete jako žena [smích]

40675

02.02.2005 09:14

Kdo vládne v Evropě?

Kdo vládne v Evropě?

Martin 193.?.?.?

hmm, levice či pravice ...

myslím, že vládnou ti, kteří mají peníze na úplatky, někdy zase ti, kteří prostě chtějí krást z rozpočtů ,protože každý správný politik je nejlevnější ku..a na světě. nevím, proš v tom hledat vlaječky s jakoukoliv politickou stranou, jako by s nad v politice mělo někomu jít o jakési ideály...

a myslím, že to, že se jim podařilo vštípit lidem, že za to snad může nějaký myšlenkový směr , ať už levice či pravice, je jejich vítězství, okradení pro propagandu nevidí zloděje, ale jen špatné hospodaření [smích]

42152

06.02.2005 04:39

Správný sociální demokrat

Správný sociální demokrat

Martin 193.?.?.?

ale pls, přestaňte už konečně unavovat s tím vylhaným výmyslem politiků, že se demokraticky podílíme na vládě a tudíž máme takovou jakou si zasloužíme... je to nesmysl

demokratické volby jsou jen zdařilým pokusem přimět ovce, aby si samy zvolily svého řezníka

kdekoliv ve světě i v česku můžete volit koho chcete... ale vždy to vyjde nastejno, jako volič se máte stále hůř a hůř

na vině není hloupost voličů, ale korupční systém parlamentních stran, který je v každém jakobydemokratickém státě

takže každá vláfa se snaží svoji zem zničit a vytunelovat co nejvíc, aby to v příštím volebním období neudělala ta druhá strana... a tak pořád dokola

hlasuju pro monarchii, stařičký senilní monarcha, který chtěl svoji zem předat potomkům se alespoň snažil, aby z té země něco zbylo

42469

16.02.2005 16:16

Profil idiota aneb Průměrný Američan II

Profil idiota aneb Průměrný Američan II

Martin 193.?.?.?

hmmm, když jsem byl cca měsíc v USA, všiml jsem si, že čeští emigranti se mnou o zemi, kde žiji a kde oni již roky či desetiletí nežijí, mluví zasvěceně z pozice, že vědí všechno nejlíp. Jako by jim přelet oceánu o 100 bodů zvětšil iq.

Většinou se jednalo o lidi, kteří se v česku měli problém uživit, avšak v americe se z nich stali ekonomičtí experti. To, že v usa žijí slušně nepřičítají systému, ve kterém američan utrácí, ale výhradně svým schopnostem, které ještě v česku prokazatelně neměli.

já osobně se napříště přemoudřelým čechocokoliv raději v zahraničí vyhnu.

ale uznávám, že jsou snad (doufám) i jiní emigranti, já je sice nepotkal, ale můžeme to přičíst tomu, že nejsem příliš společenský člověk [smích]

43595

06.03.2005 22:03

Korupce pohlcuje OSN

Korupce pohlcuje OSN

Martin 193.?.?.?

pánové, pánové, tak vás tady poslouchám a nestačím se divit [smích]

jeden píše, že OSN vliv ztratilo, druhý, že OSN byl vliv odebrán .... kde jste prosím ten nesmysl vzali ??

OSN vzniklo po 1. svět. válce se vznešeným cílem zabránit dalším válkám. Vezmeme li tedy úspěšnost, s jakou OSN zabraňovala válkám ve 20. století (což byl primární cíl OSN), nechápu, jak se vůbec můžete zmiňovat o nějakém vlivu OSN ???

Nebylo by spíš správnější napsat, že OSN je banda zkorumpovaných tlučhubů, kteří NIKDY nedokázali uplatnit jakýkoliv vliv k tomu, aby splnili HLAVNÍ úkol kvůli kterému OSN vznikla ?

Nebo snad znáte nějakou válku, kterou by OSN ukončilo nebo jí dokonce zabránilo ?

45061

06.03.2005 22:09

Přecházíme na nový server

Přecházíme na nový server

Martin 193.?.?.?

hmmm, na můj email neodpovídáte už dost dlouho na to, aby to nebylo jen tím serverem [smích]

jo a omlouvám se že nyní nepíšu svůj mail, přešli jsme na linux a jaksi jsem se ještě nenaučil dělat zavináč [smích]

45062

09.03.2005 00:50

Žena

Žena

Martin 193.?.?.?

škoda jen, že průměrná česká manželka ja to neušmudlanější, nejméně upravené, nejzakyslejší, nejotrávenější a
nejprotivnější ženské stvoření, jaké chlap za celý den uvidí.

ale jinak je to hezká pohádka, kdyby mi bylo 14, tak bych věřil, že takové ženy ještě někde žijí

45309

14.03.2005 17:25

Zaslíbené 11. září

Zaslíbené 11. září

Martin 193.?.?.?

hmm, komunisti, usa, rusko.... pořád tady někdo hledá kdo je horší a kdo lepší ... zjednodušte si to

kdo má moc k tomu, aby všechny ochraňoval, má i moc k tomu, aby všechny utlačoval (to jsem nevymyslel já)

neboli, kdo je u moci je vždy diktátor a tudíž nepřítel normálního občana, bylo tomu tak v každém okamžiku naší historie a bude tomu tak i nadále (a zkuste mi dokázat opak)

proto mě osobně v současnosti komunisti vůůůůbec nevadí, nemohou mi ublížit, vadí mi jen ti, kteří jsou v současnosti nejsilnější

ono se nám totiž kolo dějin otočilo, víme ? doba se změnila

45971

14.03.2005 17:40

Poslední runda?

RE: Poslední runda?

Martin 193.?.?.?

jít s vlnou těch, kteří tohoto vývoje využívají a investovat s vysokým úrokem zisku

45973

14.03.2005 23:31

USA se mění na zemi Třetího světa

USA se mění na zemi Třetího světa

Martin 193.?.?.?

hmmm, to jsem tady jedinný, který si myslí, že vláda je zodpovědná za to, zda v její zemi firmy chtějí podnikat či ne? Za co je chcete trestat a danit ? Jestliže některá vláda hází firmám klacky pod nohy, tak si prostě říká o to, že ty firmy odejdou ... emigragrují lidé i firmy a často ze stejných důvodů, ekonomických i z pocitu nesvobody.
Příčinou rozvoje usa bylo v minulosti především to, že firmy nebyly tolik svazovazé kontrolamy, nařízeními a pod, proto se tam dalo prosadit pouhým (v uvozovkách) podnikáním. Nyní se doba mění a firmy si říkají, proč bychom tohle musely snášet, když jinde nás přivítají s otevřenou náručí a ještě nám dají daňové prázdniny ? Snad nechcete firmám vyčítat to, že se chovají dle svých ekonomických zájmů ? Od toho je tu vláda, aby se ekonomické zájmy firem shodovaly se zájmem státu a když se rozcházejí, tak holt firmy jdou pryč. Ty firmy nemají povinnost podnikat v USA i když je to pro ně nevýhodné.

46013

15.03.2005 02:17

Poslední runda?

Poslední runda?

Martin 193.?.?.?

investice do nemovitosti je dobrá pouze ve 2 případech :
1) investujete do nemovitosti, která vám bude průběžně vydělávat víc než inflace (ta skutečná, ne ta vyhlašovaná vládou), což může být třeba nájemní dům, ale taková investice většinou není náš případ, protože na to zkrátka nemáme

2) investujete do menší nemovitosti či pozemku s výhledem na možné zvýšení ceny, které ale ve skutečnosti není vůbec jisté, jistá je jen stále zvyšující se daň z nemovitostí, je to prostě sázka do loterie

proto považuji za jistější investovat v malých částkách do (např.) legálního lichvaření, které je nyní v ČR možné (získáte li příslušná povolení) a které zajišťuje velkou návratnost fin prostředků, rychlou likviditu pro případ nouze a neustále se zvyšující hlad zákazníků a tím i možnost přitvrzování podmínek ve váš prospěch. Samozřejmě to chce i určité zkušenosti a znalosti ohledně posouzení dlužníka a zajištění pohledávky, protože lidi bez těchto zkušeností na tom mohou i zkrachovat. Holt se učím od židů (konkretně od Rotchildů) [smích]

46035

15.03.2005 02:18

Poslední runda?

Poslední runda?

Martin 193.?.?.?

PS a protože nechci být podezírán, že ke svým příspěvkům záměrně neuvádím email : nevíte někdo jak se v Linuxu dělá zavináč ?

46036

15.03.2005 14:49

Poslední runda?

Poslední runda?

Martin 193.?.?.?

Trochu to rozvedu, abych nebyla opět špatně pochopena: Ekonomika USA a měna zvaná US dolar jsou vzájemně propojeny, ale nejsou jedno a to samé. Padne-li mezinárodní rezervní systém, založený na US dolaru, jak zde původním textu i v následné diskusi k tomuto textu bylo naznačováno, neznamená to ani zdaleka zánik US ekonomiky, a už vůbec to neznamená zánik USA

hmm, paní Alžběto, to jako chcete říct, že se třeba dolar zhroutí, ale americké ekonomice to neublíží, protože se začne platit např. banánama ?

46107

15.03.2005 15:02

Poslední runda?

Poslední runda?

Martin 193.?.?.?

Padne-li mezinárodní rezervní systém, založený na US dolaru, jak zde původním textu i v následné diskusi k tomuto textu bylo naznačováno, neznamená to ani zdaleka zánik US ekonomiky

co se asi stane, když oslabí dolar ?
1) pro ameriku se tím pádem zdraží veškerý import, což znamená, že některým firmám se zdraží vstupy, nemluvíme li o té části ropy, kterou amerika nekrade, ale platí

2) tím pádem budou muset i další firmy zdražovat, aby vyrovnaly zvýšené náklady a v návaznosti na ně totéž budou muset dělat další a další firmy, prostě začne inflace a tvrdá

3) v souvislosti s velkou inflací se vždy objeví mnoho firem, které kolotoč zdražování neustojí, neboť nebudou mít na stále dražší vstupy do výroby či platů (zaměstnanci samozřejmě budou chtít stále víc peněz, když se bude zdražovat) a mnoho firem zanikne. Tudíž začne růst nezaměstnanost.

4) americká vláda tuto situaci nebude řešit konstruktivně, ale represivně (je to její tradice od zastřelení Kenedyho), takže místo skutečně účiných ekonomických reforem bude posilovat policii a armádu a represivní zákony, stejně jako to třeba nyní dělá vláda v česku (je to celosvětový trend), tím se bude neustále zvyšovat síla policejního státu, bude vznikat odboj a sociální bouře

5) dál nevidím, ale bude to průšvih [smích]

ale jinak, paní Alžběto, souhlasím, že peníze nejsou totéž co ekonomika, ale když je málo peněz nebo za ně jde málo koupit, je prostě ekonomika na huntě [smích]

46108

15.03.2005 16:56

Hrozí Evropě občanská válka?

Hrozí Evropě občanská válka?

Martin 193.?.?.?

promiňte, že to píšu sem, ale nevidím příspěvky v rubrice : Zaslíbené 11. září, staré ani nové .... protože u ostatních článků je vše ok, zajímalo by mě, kde je chyba

46121

15.03.2005 17:03

Lidovecký hroch Kalousek

Lidovecký hroch Kalousek

Martin 193.?.?.?

přestaňte v politice hledat ideologii, když tam jde ve skutečnosti jen o hospodářskou kriminalitu

46122

16.03.2005 01:58

Poslední runda?

Poslední runda?

Martin 193.?.?.?

hmm, paní Alžběto, ve vašem příspěvku mícháte hrušky s jabkama, čímž vytváříte nelogickou kombinaci, kterou se mi nechce rozmotávat.

Jen bych dodal, že žádný stát nemůže zústat supervelmocí čehokoliv, když nebude mít v pořádku ekonomiku. Ekonomika není dobrá, když máte dost vojáků, funguje to obráceně, můžete mít dost vojáků, jen když je dobrá ekonomika. [smích]

46179

16.03.2005 01:59

Poslední runda?

Poslední runda?

Martin 193.?.?.?

Paní Alžběto, na vaše tvrzení, že zdražování, inflace a nezaměstnanost (první 3 body) je příznak zdravě fungující ekonomiky už vážně nevím, co bych řekl.

46180

16.03.2005 02:13

Poslední runda?

Poslední runda?

Martin 193.?.?.?

ještě drobnost, paní ALžběto.
Ekonomické problémy nelze řešit politicky ani vojensky. Pokud si to myslíte, pak jdete ve stopách am. prezidenta Johnsona a dalších, nejvýrazněji se to projevuje u současného prezidenta. Tento způsob řešení ekonomických problémů je zodpovědný za několik válek a pravděpodobně i za nějakou tu globální budoucí válku. Smiřte se s tím, že nemoci ekonomiky nevyřešíte posláním letadlových lodí kamkoliv, ani zabíjením lidí kdekoliv, pokud ovšem nevydrancujete stát, který přepadnete. Ale i potom se problém pouze oddálí, protože bez systémových ekonomických změn vítěz nakradenou kořist zase jen rozhází, (s odpuštěním) prožere a je zase na huntě. Můžete mi říkat o centru moci co chcete, já prostě trvám na tom, že ekonomiku vyléčím jen tím, že ji léčím [smích]

46181

16.03.2005 20:11

Poslední runda?

Poslední runda?

Martin 193.?.?.?

hmm, paní Alžběto, asi jste nepostřehla, že my tady nemluvíme o zdravém konkurenčním prostředí, ale o oslabování ekonomiky. Vámi uváděné pozitivní věci (nezaměstnanost, krachy slabých firem) jsou pozitivními pouze v případě, že je zdravá ekonomika, což není námět této diskuse.
V případě slábnoucí ekonoiky jsou tyto tržní projevy negativními jevy a ne pozitivními.
Mimochodem, Váš názor na ekonomiku připomíná Busche stříknutého Klausem (politická moc a nevididelná fungující ruka trhu), což jsou módní, ale nefunkční teorie, které oslabují ekonomiku obou zemí, kde tito pánové působí. [smích]
máte svůj názor, mě zkušenosti naučily, že člověk, který zastává módní teorie nepřistoupí na jakkoliv logické argumenty, které by tyto teorie narušovaly a proto diskusi s Vámi končím. Jsem přesvědčen, že byste v žádném případě nedala na mé argumenty a proto Vás holt nechám pár let počkat, abyste si funkčnost těchto teorií sama na sobě ověřila v zemi, ve které žijete. Věřím, že Vaše snižující se životní úroveň Vás přesvědčí, že tyto teorie nebyly správné.

46249

17.03.2005 03:51

Zaslíbené 11. září

Zaslíbené 11. září

Martin 193.?.?.?

hmm a kam se beze stopy ztratilo po výbuchu letadlo, které údajně narazilo do Pentagonu ? Viděli jste někdy záběry leteckého neštěstí ... to je prostě hromada trosek z letadel. A ne že údajně spadne letadlo a nezústane po něm ani plastikový tácek. [smích] Mám fotky z příjezdu hasičů, ani náznak sebemenšího kousku trosky. Nemluvě o tom, že údajně narazilo zrovna do části, která se opravovala a proto v ní nikdo nebyl.

Holt výbušnina vybuchla, ale domluvené letadlo nestihlo doletět.

Proto se o něm přestalo během 2-3 dnů mluvit.

46295

17.03.2005 17:02

Zaslíbené 11. září

Zaslíbené 11. září

Martin 193.?.?.?

rád bych něco k tendencím čtenářů rozebírat kdo byl hoší atd, rusko nebo usa...

trochu mi to připadá jako rozhovor 2 prasátek na jatkách, která říkají :

američani nás možná zabijí

ale rusi to dělali taky [smích]

já, jako prasátko na jatkách cítím obavy ze současných řezníků, ne z těch minulých. To, že v minulosti nějaký řezník zařezával zvířátka jistě v pořádku nebylo, ale žiji tady a teď a mám svého řezníka, který mě chce podříznout. A to, že jiní řezníci podřezávali v minulosti, nemá nic společného s tím, že mi jde o život právě tady a teď od SOUČASNÉHO řezníka.

Zdá se mi, že v tom hledáte otázku morálky a historických zločinů, jenže tady jde o život. Řečmi o historických zločinech bývalých řezníků si současný život nezachráníme.

hmm, doufám, že se vyjadřuji jasně, jestli ne, tak sorry

46360

19.03.2005 15:15

Předsmrtné křeče evropské ekonomiky?

Předsmrtné křeče evropské ekonomiky?

Martin 193.?.?.?

Koukám, že se některým z Vás nelíbí, že existují lidi, co spí na hromadě akcií a bezpracně bohatnou ... k tomu se vyjadřovat nebudu, ale podívejte se na to z jiné strany... jak by mohly fungovat ty společnosti, které upsaly akcie a díky nimž ti spekulanti zbohatnou ? Většina velkých firem by bez akcií byla přes noc v konkurzu a bez zaměstnanců. I když můžeme spekulanty považovat za parazity, jejich kapitál je potřebný, víte co by to udělalo s nezaměstnaností, kdyby se např. zakázal akciový trh....? Většina firem by skončila , protože by přišla o většinu kapitálu co má k dispozici a z jejich zaměstnanců by se stali nezaměstnaní ... takže já říkám, zaplať pánbůh za spekulanty.

46510

20.03.2005 22:09

Hrozí Evropě občanská válka?

Hrozí Evropě občanská válka?

Martin 193.?.?.?

EU ... njn, další diktatura pod svobodnou vlajkou demokracie. Kdy už si lidi všimnou, že je to VŽDYCKY stejné, bez ohledu na to, jakou vlaječkou se nad nimi mává ? [smích] Já nevím, ale mě to připadá velmi prosté .... toi co vládnou zneužívají ty, kterým vládnou, vždy a všude. A teorie občánků o tom, jestli zrovna mají komunismus, vojenskou diktaturu či demokracii, na tom nic nemění ... je jim prostě vládnuto a basta. [smích]

46573

21.03.2005 02:55

Cesta do hlubin politicky korektní duše

Cesta do hlubin politicky korektní duše

Martin 193.?.?.?

dost se mi líbila ta diskuze s Trodasem, on argumentoval, že má jít o svazek 2 lidských bytostí, vy jste argumentoval , když už ne 2 pohlaví, proč by musely být lidské ? Zcela logicky správný argument, se kterým souhlasím, sám ho totiž občas používám.

Nejdříve se akceptovaly snaťky mezi těmi správnými rasami, pak mezi pohlavími, teď mezi lidmi, později se budou jako rodiny akceptovat skupiny lidí (a proč ne, když se ti 2 chlapi a 3 ženský mají dohromady rádi?), pak mezi několika dospělými a několika mladistvými (a proč ne, když budou mít od 14-15 trestní zodpovědnost, proč jim bránit uzavřít vztah, že ?) ...

třeba se dostaneme i k těm lidem a zvířatům (no a co, já mám svoji kočku rád a ona mě možná taky [smích]))

a tak to půjde dál a dál v rámci civilizace, protože liberálové budou JAKÉKOLIV hranice vždy posouvat, bez ohledu na to, kde ty hranice už právě jsou. Zdravý selský rozum by měl říct : teď už dost, už jsme hranice posunuli a konec, jenže to se nestane, pořád budou tlačit na pilu [smích]

Naše děti už budou víst diskuze, jestli je možné, aby rodina o 2 dospělých homosuxuálech a jednom 16ti letém homosexuálkovi mohla adoptovat svoje děťátka. A proč ne, když jim dají lásku, že ? [smích]

46585

21.03.2005 03:35

Školné na českých vysokých školách ANO nebo NE?

RE: Školné na českých vysokých školách ANO nebo NE?

Martin 193.?.?.?

hmm, tady čtu, že vzdělání je investice do budoucnosti státu ... to je pěkný názor, zní logicky, ale nesouhlasím, že se to týká i ČR a SR.
Důvod ... k čemu vzdělané lidi, když veškerý majetek včetně fabrik byl rozkraden či převeden do zahraničního vlastnictví. Neboli, většina vytvořeného bohatství bude zase přelita pryč, takže se nám ta investice jaksi nikdy nevrátí. Koukněte se do Japonska, tam si také mysleli, že je vzdělání investice a měli pravdu, oni totiž produkovali ve velkém, zatím co my máme politiky, kteří nechali náš průmysl zničit, výměnou za úplatky a uznání ze zehraničí. Budeme mít vzdělané lidi, kteří budou pracovat pro zahraniční kapitál, který tady nezůstane. To je jako investovat do sousedovic auta [smích]

Nechci říct, že nepotřebujeme vzdělané lidi, ale my je potřebujeme i s průmyslem (který už z velké části nemáme), jinak nám jsou ti vzdělaní lidi dobří jen k tomu, aby utekli pracovat do EU (mimochodem, kde jsou pracovní místa, pro všechny ty nové vysokoškoláky, tady ne).

46588

21.03.2005 16:35

Cesta do hlubin politicky korektní duše

Cesta do hlubin politicky korektní duše

Martin 193.?.?.?

hmm, instinkty dostaly všechny bytosti od přírody, aby i to tupý hovado přežilo. Jen člověk se ohání vzděláním, potlačuje svoje instinkty a proto nepřežije. Instinkty měly nějaký smysl a namlouvat si, že ho nemají, znamená páchat pomalou sebevraždu.

Jak říkal jeden doktor : i ta blbá kráva ví, že když je na slunci, má zalíst do stínu, zatímco pán tvorstva se tam na dece rozvaluje tak dlouho, až dostane rakovinu kůže [smích]

Převedeno na současnou propagaci homosexuality : Zatímco dřív byla homosexualita tabu a díky tomu jí podlehli pouze osoby, které opravdu neměly na výběr, dnes, v doně její glorifikace ji zkusí (pod nálepkou bisexuality) z (s odpuštěním) rozežranosti i spousta dalších lidí, což povede k většímu rozvoji HIV. Adopce dětí homosexuálními páry zase naruší zdravý společenský a sexuální vývoj těchto dětí, protože holt ty chudinky budou mít v hlavě zmatek, nebudou totiž pokládat za normální to, co heterosexuálové a to bez ohledu na jejich opravdovou sexuální orientaci. Jak asi dopadne dítě heterosexuál, vychovávané od malička v homosexuální rodině ? To samozřejmě nikdo neví, ale proč si na nich nezaexperimentovat že ? jsou to jen děti [smích]

46649

25.03.2005 14:44

Nechat žít nebo nechat zemřít?

Nechat žít nebo nechat zemřít?

Martin 193.?.?.?

hmm, zajímalo by mě, kolik lidí si doopravdy myslí, že se do těch baráků trefili teroristi a kolik si doopravdy myslelo, že tu radiovou stanici (jejíž přepadení si vzal Hitler za záminku k přepadení Polska) opravdu přepadli Poláci a kolik lidí věřilo, že potopení Lusitanie bylo skutečným důvodem vstupu USA do 1. války (dva roky po tom potopení) atd ... vždy to posloužilo k otevření nějaké války.

USA má vůbec praxi ve fingování záminek k válce, např. Vietnam, kdy neviditelný křižník střílel neviditelné střely na americkou loď (nic nebylo ani na radaru), což byl důvod k zákroku ve Vietnamu.

Nebo občanská válka, kdy prezidentovi hrozila ztráta hlasů v důsledku legálního roztržení unie (to že bylo legální není hodnocení moje, ale tehdejších am. právníků z obou stran), takže se unijní jednotky začaly stahovat z jižanského území, až na 1 pevnost na jižanském území, kterou naopak unionisté začali posilovat a zásobovat, což vzali jižani jako provokaci, zaútočili na ni a tak mohl preziden přijít se strhujícím projevem o zradě, hrdinství a pod, načež začal válku blokádou jižanských přístavů bez svolení kongresu a v průběhu války zdůrazňoval svým generálům, že nezáleží na počtu vlastních ztrát ...

holt am. prezidenti mají praxi ve vyvolávání válek aby si posílili svoje volební preference [smích]

47059

26.03.2005 00:53

Čekáte, až se Amerika položí? Nezadržujte dech!

Čekáte, až se Amerika položí? Nezadržujte dech!

Martin 193.?.?.?

pád Ameriky si nepřeji, ale pokládám ho za možný i v dřívější době, než je několik desetiletí. Připadá mí, že všichni vycházíte ze zkušeností, ale přehlížíte, že nyní je jiná doba a tudíž jsou zkušenosti minulé doby kdy platily nyní už neplatné zákony (pardon, přesnější je pravidla) naprosto irelevantní. Např. dřív bylo soukromé vlastnictví v USA posvátné, nyní je ho možno lehce zabavit a pod...

A ještě nikdy nebyl ve vedení Ameriky nikdo jako Bush a jeho klika, myslím, že to je docela silný katalyzátor katastrofy.

Ještě nikdy neusiloval žádná americký prezident tak otevřeně a takovými prostředky o takový cíl ... je ÚPLNĚ JINÁ DOBA, než jakou jste znali ještě před 10 lety a stát se může cokoliv, ať si to přejeme nebo se toho bojíme.

47111

26.03.2005 00:59

Evropská unie si povolila opasky

Evropská unie si povolila opasky

Martin 193.?.?.?

můj právník vždycky říkal : když se dva lidi stanou společníky, jeden skončí jako okradený [smích]

jenom mi ještě není jasné, kdo je kdo v EU

47112

26.03.2005 01:15

Cesta do hlubin politicky korektní duše

Cesta do hlubin politicky korektní duše

Martin 193.?.?.?

mimochodem, od doby, co to vypustil z huby někdo v televizi, se běžně používá argument, že zvířata jsou běžně taky homosexuálové ... jenže nejsou. Přečtěte si např. knihu od zoologa Desmona Morise (Nahá opice). Tenhle argument se ujal jen díky tomu, že ho přebere ten, komu se hodí a ostatním se to nechce ověřovat...

ale jinak už to vzdávám, rádobyliberální většina mě ukřičela, kašlu na vás, až vašeho syna opije a ojede na diskotéce homosexuál, budete mít, co jste chtěli.
Copak jim bráním žít spolu, milovat se atd... jen chci, abych jejich práva neměl s velkým humbukem každý den na talířku a aby mi před nosem pořád nepropagovali jak je homosexualita krásná a úúúplně normální. Ať si spolu dělají co chtějí, ale proč do toho musí tahat zbytek světa ?

Vzdávám to, s lidma, kteří mají módní názory se diskutovat nedá, už jsem to zmiňoval jinde, všimněte si, že člověk zasažený médii, který převzal propagované médiapravdy, NIKDY nepřistoupí na žádný argument, který by takovou módní a propagovanou myšlenku mohl vyvrátit.

47114

26.03.2005 01:30

Školné na českých vysokých školách ANO nebo NE?

Školné na českých vysokých školách ANO nebo NE?

Martin 193.?.?.?

Sidonius : naprosto souhlasím s Trodasem, o tom, co píše, školy takové vždy byly a jsou a doufejme že i budou (myslím to nesmyslné biflování).

protože kdyby některá škola dělala výklad dějin, tak by to bylo vždy jen v rámci ideologie, s pravdou by to nemělo nic společného (to by žádná vláda na světě ve svém školství nedopustila) a jestli jste na takovou školu chodil, tak Vám mohu pouze gratulovat, jestli Vás to nepoznamenalo.

Za méně škodlivé považuji to biflování letopočtů.

Z psychologie je dávno známo, že člověk trvá na původní pravdě i když je to v rozporu s pozdějšími důkazy. Neboli, co nejdříve do těch dětských hlaviček nalejete, to tam s největší pravděpodobností zústane a ke všemu pozdějšímu se člověk staví kritičtěji.

je zajímavé, že to funguje i u dospělých, verze, které člověk poprve uvěří např. z novin, se takový člověk podvědomně drží dokud to jen trochu jde. To je důvodem, proč pořád říkám, že s člověkem, který zastává názor převzatý z médií nemá cenu diskutovat, takový člověk je slepý a hluchý ke všem ostatním důkazům.

47116

26.03.2005 01:41

Nechat žít nebo nechat zemřít?

Nechat žít nebo nechat zemřít?

Martin 193.?.?.?

Někdo tady psal, že jestli to jejímu manželovi vadí, může se rozvíst.

Jiný psal, že si ji její rodiče mohou vzít do domácí péče.

A PROČ SAKRA NE ????

kombinace obou těchto způsobů mi připadá jako nejlepší řešení.

I lidi v koncentráku chtěli žít, kdo může posoudit, že nechce žít ona ? Nikomu neubližuje a její udržování při životě zacvaká (doufám) pojišťovna.

Ať žije, třeba má aspoň pěkný sny. [smích]

47117

26.03.2005 14:41

Čekáte, až se Amerika položí? Nezadržujte dech!

Čekáte, až se Amerika položí? Nezadržujte dech!

Martin 193.?.?.?

Josefe, když něco píšu, vím proč to píšu [smích]

něco tak zanedbatelného, jako je pouhá eskalace napětí, bych nepovažoval za nic nového a proto jsem to tou novou dobou nemyslel, špatně jste uhodl mé myšlenky.

Vždycky mě překvapí jak někdo naprosto běžně předpokládá, že ten druhý je holt ten hloupější.

Hmm, ale poslední dobou jsem z diskuzí na zvedavci tak unaven, že se mi to nechce ani rozebírat (že by nějaká depka?), promiňte.

Prostě mi věřte, že novou dobou myslím novou dobu a nové cíle v v zahraniční i domácí politice a nejen v USA.

47141

26.03.2005 14:47

Cesta do hlubin politicky korektní duše

Cesta do hlubin politicky korektní duše

Martin 193.?.?.?

hmm, ten samec tím vyjádřil svoje podřízené postavení, je to mezi zvířaty jakási forma dohody (koukej, chovám se vůči tobě skoro jako samice, proto nejsem nebezpečný a ty na mě neútoč).

Ten samec není homosexiál a ti dva samci se proto (náznakem) spolu vyspí max. jedenkrát, pokud je ovšem neizolujete bez samic (jako vězně). To je sociální chování, ale ne sexualita. Slabší samec chce přežít, proto naznačí ochotu k páření, toť vše.

To jen k tomu nesmyslu, že zvířata jsou homosexuálové. A co se týká lidských homosexuálů, už ze mě nedostanete na toto téma ani slovo [smích]

47143

26.03.2005 18:42

Nechat žít nebo nechat zemřít?

teplouši/ky

Brt 193.?.?.?

Teplý najdete na obou názorových stranách. Mimochodem také jak mezi křesťany, tak mezi islámisty. Zbytečně z nich sám děláte něco extra.

47158

26.03.2005 18:51

Nechat žít nebo nechat zemřít?

RE: Nechat žít nebo nechat zemřít?

Brt 193.?.?.?

>Proto také sedí ve věznicích 95% chlapů a jenom 5% žen.
Shodou okolností jsem na http://sweb.cz/vincent/_private/stranka_5.htm (bod 42) narazil na: "Obecně se předpokládá 6-9% podílu ženské kriminality na krim. celkové." Takže těch 5% vězeňkyň by snad mohlo sedět - statisticky [mrknutí jedním okem].

47159

27.03.2005 22:48

Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

Martin 193.?.?.?

Lve, jak jste odepisoval paní Markete, že izrael má 90% mužú v armádě, zapoměl jste zmínit, že má i vojenskou povinnost pro ženy, jako jeden ze 6ti zemí světa (jedna z nich je i ČR). [smích]

ale jinak tuhle debatu komentovat nebudu, kdo ví, jestli ten odposlech mobilu nemám právě kvůli zvědavci, holt se budu už krotit a místo svých názorů prostě jen uvádět fakta a odkazy na ně (když už to nnáhodou nevydržím) [smích]

47223

27.03.2005 23:00

Dražba mezd: Vyhrává, kdo přijme méně

Dražba mezd: Vyhrává, kdo přijme méně

Martin 193.?.?.?

na jedné straně tento trend dostává zaměstnance do nevýhodné pozice, na straně druhé je to přirozená obrana zaměstnavatelů před krachem z důvodu zvyšujících se nákladů

a je tady (myslím) třetí strana, jestli náhodou zaměstnanci nemají příliš velké nároky. Např tady v česku se mi zdá uhozené, aby člověk s platem 12 tisíc čistého jezdil autem za 300 tisíc, zadlužil se kvůli tomu a měl díky tomu následujících 5-10 let finanční problémy. Pak není divu, že mu skromný plat nestačí. Tedy, uvědomuji si, že jsou rodiny, co takové auto nemají, ale podívejte se na parkoviště jakéhokoliv hypermarketu, myslíte, že všichni ti lidi s pěknými auty mají platy nad 30 tisíc nebo jsou jen neskutečně ekonomicky naivní ?

jezdím autem za 12 tisíc a když se mě někdo zeptá proč nejezdím lepším, odpovídám, že si za jeden měsíc na lepší nenašetřím [smích]

47225

29.03.2005 01:54

Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

Martin 193.?.?.?

"Co se týká ekonomu a statistiků - obě skupiny pracují s čistými fakty, nezatíženými emocemi, či sympatiemi k něčemu nebo někomu, tedy objektivními údaji."

paní Markéto, tuto svoji větu myslíte vážně ? Mohl bych vědět kolik je Vám let a co děláte ? Prosím ?

47312

29.03.2005 02:02

Cesta do hlubin politicky korektní duše

Cesta do hlubin politicky korektní duše

Martin 193.?.?.?

mám naprosto převratný a revoluční nápad do této diskuze [smích]

obě skupiny zjevně nepřistoupí na svoje argumenty ... co si vyjasnit aspoň něco jiného ?

Jakou má kdo z nás motivaci stavět se na jednu či druhou stranu ?

Já mám např. strach o budoucnost svých dětí, které se možná na svoji stranu v budoucnu pokusí přetahovat homosexuálové (aspoň to zkus, pro jednou atd...), dále hlavně riziko HIV a zvyšování daní v důsledku toho, že kdykoliv stát přijme jakékoliv nové opatření, vždy na to svým občanům vytahá peníze z kapsy. Neboli můj důvod je zřejmý, pochopitelný a sobecký a každý, kdo zastává názory druhé skupiny chápe, že mě nepřesvědčí, protože strachu o děti mě žádné argumenty nezbaví.

A teď se pochlubte Vy, zastánci manželství a adopcí homosexuálů , jaké máte důvody vy ? A netvrďte, že jde o vyšší, princip mravní, protože to by znamenalo, že se stejně nezištně stavíte na stranu každého dobra, sotva ho někde identifikujete, čemuž nevěřím.

Já uvedl svůj motiv, opravdu rád bych pochopil, jaký je ten Váš.

47313

29.03.2005 10:51

Cesta do hlubin politicky korektní duše

Cesta do hlubin politicky korektní duše

Martin 193.?.?.?

LG : nechápu zatím stále, jak by to, že by si můj potencionálně homosexuálně orientovaný syn nemůohl vzít jiného homosexuála, ho mohlo poškodit...

převody majetku ? je dost právních nástrojů od darování po závěť

užívání společného jména ? přejmenování podle našich zákonů lze

jednání jménem partnera ? náš zákon uznává možnost vystavit někomu Plnou moc

tak o co vlastně homosexuál, který se neožení s jiným homosexuálem přichází ?????????

a LG, proč jednáte z pozice člověka, který by MOHL mít homosexuálního syna (z toho si dovolím vyvozovat, že nemáte) a ne z pozice člověka, který má heterosexuálního syna a homosexuálové by mu ho mohli nakazit HIV ? Vážně nechápu vaše důvody, protože statisticky je pravděpodobnější druhá možnost a proto by mi připadalo logičtější, kdybyste spíš svoje dítě před následky rozšiřování homosexuality chránil, než abyste mu už předem umetal cestičku pro případ, že by byl homosexuál. je to jako kdybyste žil v oblasti častých záplav a dům si pojistil pouze proti zemětřesení. Neboli , buď se nechováte logicky, nebo uvádíte falešný motiv svého chování. Jak to je ?

47333

29.03.2005 11:03

Dražba mezd: Vyhrává, kdo přijme méně

Dražba mezd: Vyhrává, kdo přijme méně

Martin 193.?.?.?

FL 88: jsem přesvědčen, že váš příspěvek má za cíl americkým státním institucím prokázat, že jste politicky korektní a poslušný občan a jako takový ho beru a proto byl asi napsán.

pravděpodobně jste ho napsal v naději, že jsou tyto diskuze sledovány (což jistě jsou) a doufáte, že vám to vynese nějaké drobné bezvýznamné plus.

I já samozřejmě naprosto nekriticky obdivuji všechny úspěchy USA a vašeho Mr. prezidenta, [smích]

nicméně z vašeho přehnaně podbízivého a patolízalského příspěvku je mi na zvracení. Holt každé státní zřízení má svoje vlezdoprdelky. [smích]

47334

30.03.2005 00:20

Čekáte, až se Amerika položí? Nezadržujte dech!

Čekáte, až se Amerika položí? Nezadržujte dech!

Martin 193.?.?.?

pane Nohejle, já nechápu co máte proti lidem, kteří bezpracně bohatnou na investicích. Já to vidím tak, že jejich investice dávají spoustě jiných práci, umožňují provádět dokonce vědecké výzkumy (tady nepopírám, že nikdo by neinvestoval do výzkumu, který zjevně nepřinese zisk), za každým, kdo si někdy pořídil např. dům na splátky je někdo další, kdo na této investici bezpracně vydělal ...

mě se zdají spekulanti (či investoři) být přínosem, sice nemají mozoly na rukách, ale já jim to odpustím [smích], oni ty peníze nestahují z oběhu a nezavírají si je doma do trezoru, ale použijí do dalších investic , kde vzniknou další příležitosti (na rozdíl od zlodějů a podvodníků, spekulanti a investoři peníze nerozhazují za blbosti ani nezakopávají na zahradě).

taky si nemyslím, že mají hlavní vliv na inflaci, či chcete li znehodnocování měny. Řekl bych, že tento problém padá na vrub vlády, která kdykoliv potřebuje peníze, tak si je prostě natiskne, místo aby se konečně začala chovat hospodárně.

47393

30.03.2005 00:25

Terri Schiavová, vražda v přímém přenosu?

Terri Schiavová, vražda v přímém přenosu?

Martin 193.?.?.?

článek obsahuje zajímavou úvahu o možnosti, že jsme vlastně takto převychováváni pro podporu euthanásie. Myslím, že to není pravda, že jde hlavně o bublinu a snahu všech se na tom přiživit, zakrýt jiné skutečnosti nebo se zviditelnit, ale to je jedno, ta myšlenka je zajímavá.

ale proč píšu tento příspěvek ... pane Stwora, nemáme tohoto tématu už dost ? dva články a dvě diskuze na stejné téma (a toto téma) se mi zdají zbytečné, zbytečně to zabírá místo. Už bych na zvědavci zase rád něco zajímavějšího [smích]

47394

31.03.2005 16:26

Terri Schiavová, vražda v přímém přenosu?

Terri Schiavová, vražda v přímém přenosu?

Martin 193.?.?.?

1) udivuje mě, kolik je tady odbornílů neurochirurgů, kteří VĚDÍ, že ona už v podstatě nežije a proto se může odpojit. Všimněte si, že v této otázce se neshodnou ani odborníci, protože holt přes všechnu vědu, nikdo do dnes neví, co se v tom lidském mozku děje. Kromě toho, byly zaznamenány případy NORMÁLNÍHO života i u lidí s velmi poškozeným mozkem (zdá se, že mozek si sám vytvořil něco jako nouzové přemostění).
Takže za sebe můžu říct, že bych takovou odpovědnost, rozhodovat o jejím životě nechtěl a kdybych k tomu byl donucen např. tím, že bych byl její jediný příbuzný, dopřál bych jí život.

2) Honza tady napsal něco o čem už po chvilkách přemýšlím asi týden. Ten její manžel má v současnosti opravdu motiv ji zabít, má jinou ženu, jak může zasahovat do tohoto procesu ?

3) Některé okolnosti jejího úrazu ve mě před několika dny také (jako u HONZY) vyvolaly dojem, že by docela dobře mohla ten úraz utrpět při nezdařeném pokusu o vraždu ze strany jejího manžela a on se teď snaží za pomoci systému tuto vraždu dokončit.

Nic netvrdím, ale vyvrátit to nelze, proto je mi líto, že ta žena musí zemřít. Kdo z vás ví bezpečně, že neví o každém slovu, které se u ní řekne ? 6e nesní, nepřemýšlí, nevzpomíná nebo zoufale nesbírá síly promluvit ?

4) I když se mi Honzovo tvrzení o tom, že je mučednice, zdá přehnané, co my víme ? Třeba ji fakt chtěl zabít a třeba ona opravdu pozoruje, jak to teď za něj dělají lékaři ... třeba je mučednice.

5) kdo z vás ví tak bezpečně, že by měla zemřít a že je to pro ni nejlepší , že by sám rozhodl o jejím životě ? Lidský mozek je velká neznámá i pro odborníky.

6) a ještě mi dělá hlavu jedna věc ... někdy třeba my budeme na jejím místě a budeme chtít žít ! Pokud se do ní alespoň nezkusíte vcítit, tak byste o jejím životě rozhodovat neměli.

7) jestli někdy někdo předloží důkazy, že se trápila bolestí a pod a chtěla zemřít... řeknu tak jo. Jenže tak daleko se zkoumání mozku za našeho života nedostane.

47594

31.03.2005 16:32

Ještě více holocaustu!

Ještě více holocaustu!

Martin 193.?.?.?

"Rozlezli se po celem svete, hraji se na Cechy, Nemce, Americany..."

oni se ani tak nerozlezli, jako že spíš byli rozprášeni římany, když zase dělali jednu ze svých oblíbených vzpour. Proto jejich stát, na jehož tradici se odvolávají, netrval ani 100 let. (to není antisemitismus, to je historie)

47595

31.03.2005 16:36

Terri Schiavová, vražda v přímém přenosu?

Terri Schiavová, vražda v přímém přenosu?

Martin 193.?.?.?

"není ta přehnaná úcta k životu brzdou lidstva?"

nesouhlasím se se zabíjením tisíců ani se zabitím jednoho.

nesouhlasil bych ani s trestem smrti pro někoho, kde bych neviděl absolutně jasné důkazy, že je vinen.

Proto nesouhlasím ani se smrtí pro ni, protože jsem dosud neviděl jasné důkazy, že by to pro ni bylo lepší.

47596

01.04.2005 02:57

Terri Schiavová, vražda v přímém přenosu?

RE: Terri Schiavová, vražda v přímém přenosu?

Martin 193.?.?.?

trodasi, já neprotestuji, protože tak odvážný zase nejsem

ale je pravda, že od začátku nesouhlasím s válkou v iráku, stejně jako jsem nesouhlasil se zabitím té ženy

47645

01.04.2005 03:51

Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

Martin 193.?.?.?

paní Markéto, myslím, že se mýlíte. tady není nic jako zvedavcuv názor, tady jsou pouze ruzni lide, s ruznymi názory, pokoušející se vyjasnit si svá stanoviska.

argument, že media jsou zmanipulovaná, není součástí nějaké zvědavcové ideologie či rétoriky, to je pragmatické poznání některých lidí, které vychází ze zkušenosti, že každá vláda jde na ruku těm médiím, které jdou na ruku té vládě a tudíž, média nemohou být objektivní. Myslíte si snad, že v české republice existují média s masovým záběrem, která by si dovolila dlouhodobě prezentovat názory odporující oficiálním prohlášením vlády i kdyby tyto názory byly pravdivé ? Pozor, psal jsem s masovým záběrem, takže mi pls neargumentujte nějakým pokoutně vydávaným plátkem v malém nákladu.

A myslíte, že v kterékoliv jiné zemi je to jiné ?

47649

01.04.2005 03:52

Jak funguje marketing

Jak funguje marketing

Martin 193.?.?.?

a já býval perfektní v posteli a to je historie [smích]

47650

01.04.2005 04:08

Nastupují komunisté v Čechách k moci?

Nastupují komunisté v Čechách k moci?

Martin 193.?.?.?

stejně by mě zajímalo, jestli by komunusti, kdyby náhodou přišli k moci, opravdu doržovali svoje idee týkající se sociálních výdobytků jako je např zaměstnanost a pod.

já se nenadchnu snadno pro nějaké idee, ale jedno těm potvůrkám přiznat musím, za 40 let činnosti dokázali uchránit republiku před rozkradením, nezruinovali rozpočet a průměrný občan měl stále stoupající životní úroveň (i když zoufale pomalu stoupající ve srovnání se západem).

Dívám li se kolem sebe, myslím, že dnes je stav opačný.

a pls, neargumentujte mi politickými názory a padesátými lety, protože mě zajímá skutečně jen ta ekonomika

když jsem chodil cinkat klíči na náměstí (ještě v době, než se přidali úúúplně všichni a ještě v době, kdy občas kriminálka někoho z nás odvezla k výslechu), ještě v době, než to vzalo do ruky občanské fórum a začlo cenzurovat projevy, vystoupila tam jedna žena tak kolem čtyřicítky a řekla :

"Já tady nejsem kvůli jen tomu, aby se moje děti měli lépe, to nám slibovali i komunisti. Já jsem tady proto, protože se i já chci mít lépe"

Občas si na tu ženu vzpomenu a říkám si, jestli jí teď po 15ti letech připadá, že se má lépe.

Mimochodem, když dorazila na jaře roku 1990 revoluce konečně i na venkov [smích], vyhodilo mě tamější OF z práce jako starou strukturu i když mi bylo 24 a nikdy jsem nebyl ve straně. Tak to bývá, když OF založí největší flákač a opilec, kterému jsem z důvodu neomluvených absencí strhnul prémie (to jen tak pro zasmání, abyste viděli, jak probíhala revoluce na venkově [smích] )

47652

01.04.2005 10:11

Annan si myje ruce v umyvadle jménem OSN

Annan si myje ruce v umyvadle jménem OSN

Martin 193.?.?.?

Šeďo, četl jsem nedávnou pěknou povídku od Hitchcoka.

povídka končí větou, že "mimozemšťani opravdu přistáli na zemi a jsme to my !"

No, nicméně naše chování, které má blízko ke kobylkám, které všechno zničí by připouštělo výklad, že jsme tady cizorodý a destrukční prvek. [smích]

47687

01.04.2005 10:22

Terri Schiavová, vražda v přímém přenosu?

Terri Schiavová, vražda v přímém přenosu?

Martin 193.?.?.?

teď už jen chybí, aby přišli s tím, že byla vzdáleně příbuzná z některou obětí holocaustu.

pak přijdou zelení, že před 20 lety s nimi protestovala proti freonům

atd ...

pak někdo udělá trička s jejím portrétem s nějakým heslem , např TERRY BY VOLILA REPUBLIKÁNY ... nebo něco jinýho.

možná si toho teprve teď užijem

47689

01.04.2005 10:26

Wolfowitz prezidentem Světové banky aneb Kozel zahradníkem

Wolfowitz prezidentem Světové banky aneb Kozel zahradníkem

Martin 193.?.?.?

hmm, ta jeho rodina tam žije, nebo je tam jako rukojmí a záruka jeho poslušnosti ? Jako panovník na svém dvoře hostil děti spřátelených podrobených národů. Stejně jako to např. dělal řím.

47690

01.04.2005 10:37

Nastupují komunisté v Čechách k moci?

Nastupují komunisté v Čechách k moci?

Martin 193.?.?.?

myslím, že k tomu, abychom mohli v některých věcech souhlasit s argumenty komunistů, ještě nemusíme být sami komunisti. A je velký rozdíl mezi komunistou v opozici či v ilegalitě a komunistou u moci.

Opravdu mi připadá, že některé jejich postoje jsou prostě postojem slušného člověka a můžu se pod ně podepsat. To ale nevybízí k následování, protože z historie i současnosti víme, že každá politická moc se VŽDY začne prosazovat na úkor občanů hned poté, co se dostane k moci.

"Demokratičtí" mocní krmí lidi demokracií a nechávají si peníze (můžete jít volit , můžete si říct co chcete, stejně si to udělají po svým), zatímco totalitní mocní krmili lidi jistotami a nechali si demokracii.

jenže za situace, že demokracie není skutečnou demokracií, člověk opravdu váhá, jestli by radši zase nebral ty jistoty [smích]

47691

02.04.2005 12:14

(Ne)košer rajčata mohou také bojovat

(Ne)košer rajčata mohou také bojovat

Martin 193.?.?.?

díky autorovi za inspiraci

47784

02.04.2005 12:20

Terri Schiavová, vražda v přímém přenosu?

Terri Schiavová, vražda v přímém přenosu?

Martin 193.?.?.?

hmmm, já jako turista v americe nepozoroval, že by vás bez pojištění nechali umřít , Pesimisto.

Já spíš viděl, že bez pojištění musíte v USA v městské nemocnici celé dopoledne čekat na ošetření, stejně jako v ČR s pojištěním. [smích]

47785

02.04.2005 13:39

Nastupují komunisté v Čechách k moci?

Nastupují komunisté v Čechách k moci?

Martin 193.?.?.?

pořád, pořád vidí mnoho z vás za některými negativními jevy komunisty, ale já myslím, že o komunisty nejde.
Jsou to prostě lidi, kteří jsou zloději a podvodníci, vetřeli se ke komunistům, když to pro ně bylo výhodné a po chacharevoluci se vetřeli zase jinam.
Víte, opravdu nesuhlasím s politizováním problému rozkradených státních majetků a pod, tady vůbec nejde o jakoukoliv stranu či přívržence jakékoliv strany, je to prachsprostá hospodářksá kriminalita.
Ti co to dělají nejsou komunisti, ale obyčejní zločinci, kteří se dle potřeby kryjí (a v minulosti kryli) v některých politických stranách, tam kde to zrovna bylo nebo nyní je výhodné. Ale je ostudou každé strany, že me zi sebou trpěla či trpí a dokonce je pouští k odpovědným místům.

47788

02.04.2005 13:43

Nastupují komunisté v Čechách k moci?

Nastupují komunisté v Čechách k moci?

Martin 193.?.?.?

vzpomeňte si třeba na to, jak před převratem, když jste kritizovali komunistu např. za špatnou práci, snažil se to vždy stavět do politické roviny, jako že napadáte komunismus. Prostě se kryl politikou, stejně jako se za ni kryjí dnešní zloději ... to ale vážně není politický problém, zloděj je zlodějem ať je v jakékoliv straně.

47789

03.04.2005 16:38

Nastupují komunisté v Čechách k moci?

Nastupují komunisté v Čechách k moci?

Martin 193.?.?.?

ale rudo, to zase tu totalitu vidíš moc přísně, myslíš, že jsem si jako mladý a horkokrevný a naivní netroufl v práci na schůzi kritizovat kolegu, který něco dělal špatně a byl komunista ? A v jáchymově jsem samozřejmě neskončil, bože ty máš ale představy o komunismu. Akorát, že kdybych si dovolil kritizovat ředitele, tak bych postupně byl kontrolován nadřízenými, byly by nacházeny nedostatky v mé práci, až bych byl požádán o výpověď dohodou. tedy, mluvím o osumdesátých letech, ne o padesátých [smích]

koneckonců, pokud vím, v osumdesátých letech se už do jáchymova neposílalo, protože se tam už uran netěžil.

47860

03.04.2005 16:40

Nastupují komunisté v Čechách k moci?

Nastupují komunisté v Čechách k moci?

Martin 193.?.?.?

a rudo... já neplácám a paměť mám dobrou. nesnaž se mi namluvit, že jsem žil v něčem jiném, než si pamatuji. A v žádné straně jsem nikdy nebyl a nebudu, protože všemi politiky pohrdám bez rozdílu stejně[smích]

47862

03.04.2005 16:47

Nastupují komunisté v Čechách k moci?

Nastupují komunisté v Čechách k moci?

Martin 193.?.?.?

mimochodem rudo, nejste emigrant ?

všiml jsem si, že mnoho emigrantů je přesvědčeno, že mnohem lépe ví jak se žije a žilo v česku, než lidi, kteří tam opravdu žijí [smích],
jestli u vás v práci někdy byly poměry, že za kritiku se šlo do jáchymova, tak vězte, že tyto poměry nevydržely a od cca 60-70. let docházelo k uvolňování.

47863

04.04.2005 01:52

Nastupují komunisté v Čechách k moci?

Nastupují komunisté v Čechách k moci?

Martin 193.?.?.?

ahaaa, pane Rudo, tím se to vysvětluje. Vy jste vycházel ze zkušenosti s politickým vtipem , tady bych si ovšem nedovolil nepopřít, že za politický vtip člověk mohl jít do vězení, nebo být aspoň vydírán slavnou STB. To máte samozřejmě pravdu.

já zase vycházel ze svých zkušeností z pracovních porad, kdy moje kritika nějakého komunisty byla čistě pracovní a neměla nic společného s politikou. [smích]

každý jsme mluvili o něčem jiném

btw, můj děda byl v Jáchymově taky

47885

04.04.2005 05:38

Nastupují komunisté v Čechách k moci?

Nastupují komunisté v Čechách k moci?

Martin 193.?.?.?

milý 68, jděte do ...

v jáchymově byli i lidé, kteří proti komunismu dělali víc, než jen vyprávěli vtipy. nicméně to mě jako vnukovi jednoho z nich nebrání v tom, abych si dovolil napsat, že když jsem na pracovních poradách kritizoval komunistu, mě tam neposlali. O co vám člověče jde ?

to jako kdo neřve z plných plic, že každému hrozil na každém kroku jáchymov je komunista ? no tak asi jsem komunista, protože mě jáchymov nehrozil. žil jsem si normální život, chodil do práce, držel hubu a krok a (ó ta hrůza) nebyl jsem zavřený. To asi budu komunista, ne ? jděte do ... milý 68

47900

04.04.2005 05:43

Nastupují komunisté v Čechách k moci?

Nastupují komunisté v Čechách k moci?

Martin 193.?.?.?

nechal jsem se unést ... můj děda dal svoji zbraň, protikomunistické skupině, když je chytili, tak samozřejmě nemohli odolávat tlaku a udali ho taky.

To jen na vysvětlení, proč vás, milý 68 posílám do ... urazil jste nyní již mrtvého člověka, kterého jsem měl vždycky rád.

47901

04.04.2005 14:46

Nastupují komunisté v Čechách k moci?

Nastupují komunisté v Čechách k moci?

Martin 193.?.?.?

no, 68, zeptat se jestli někdo nesloužil jako dozorce v jáchymově není urážka ...? já tedy nepřekrucuji ani nemám problém s logikou.

napsal jsem skoro na stránku rozbor, proč pořád píšu o tom, že komunisti nejsou problém ale zase jsem to smazal. A přestaňte mě už provokovat, nebo se toho odposlechu mobilu snad v životě nezbavím. [smích]

A vůbec, končím s diskuzema na politický téma, jsem už zase loajální a poslušný občan !!! Jen si musím vybavit ty předpřevratový návyky ...

47925

06.04.2005 06:36

Spravedlnost na více způsobů

Spravedlnost na více způsobů

Martin 193.?.?.?

Pane Peleško, ve své úvaze vycházíte z toho, co je dobré pro vrahy nebo pro jejich potencionální následovatele, jestli vám rozumím, říkáte, že vraha samotný princip popravy neodradí a provinilého vraha poprava nenapraví, takže by se popravovat nemělo a vrazi by se měli léčit. To je liberální názor, který je rozšířený na vysokých školách a propagovaný sociology a pod. Tento názor vychází z představy že účelem trestu je léčit nemocnou duši chudáka vraha, který už tím, že něco spáchal, prokázal, že není normální a proto je mu vlastně třeba pomoct a ne ho tresta. FUJ !

Ale zamyslete se i nad pozůstalými ... proč by trest měl být převýchovou, proč by zkrátka a prostě nemohl být trestem ?

To jsou pořád práva pachatelů a co právo pozůstalých na spravedlnost? Jsem pro trest smrti a pokud na tom někdo z pozůstalých trvá, ať si ho například na el. křesle věřejně usmaží sám. Nebudu Vám dávat příklady, co kdyby atd protože nesnáším ty emocionální vyděrače s větami typu : co kdyby váš syn .., ale jen se nad tím prosím objektivně zamyslete.

Vyjímečný trest, zvlášť v případě sériových či masových vrahů (nejde o totéž) bych rozhodně zavedl, spolu s právem na veřejnou exekuci a s možností podílu pozůstalých na výkonu popravy.

48112

06.04.2005 16:20

Spravedlnost na více způsobů

Spravedlnost na více způsobů

Martin 193.?.?.?

trodasi, dokonce i vykastrovani sexualni vrazi maji sexualni choutky, pokud prestanou brat svoje nadmiru oblbovaci prasky, ja si driv taky myslel, že kastrace to řeší, ale našel jsem si v lék. literatuře něco jiného.
pokud Straka přestane brát prášky, je zase nebezpečný.

48157

06.04.2005 17:42

Spravedlnost na více způsobů

Spravedlnost na více způsobů

Martin 193.?.?.?

víte, proč jsem byl proti tomu, aby emigranti mohli hlasovat o tom, kdo bude v čechách vládnout ? (nebojte, není to od věci a neútočím na emigranty) protože se jich to netýká, kdo tady nežije, neměl by určovat, kdo mi bude vládnout.

A z toho důvodu mi připadá taky dost nelogické, aby o osudu vrahů rozhodovali liberální myslitelé a ne postižení pozůstalí, kteří zůstali po obětech vražd. Těch se to hlavně týká a tím, že je stát odsunuje na vedlejší kolej jim křivdí a vyvolává další nespravedlnost.

myslím, že potencionální změna zákonů v této oblasti by měla vycházet hlavně z podnětů těch, kterých se týká (poškozených), ne z podnětu těch, kteří jsou bezpečně v závětří, osobně se jich to nikdy nedotklo a rozdávají vrahům úlevy prezentované pod falešnou rouškou vlastní vysoké morální čistoty a tolerance.

a že se tím nic neřeší ? vždyť to není řešitelná situace, oběti už život nevrátíme ... tak snad abysme vraha vůbec netrestali, ne ? dejme aspoň pozůstalým spravedlnost, víc už udělat nelze.

48163

06.04.2005 17:45

Povedená Grossova taškařice

Povedená Grossova taškařice

Martin 193.?.?.?

souhlas s J.P.

48165

06.04.2005 21:03

Spravedlnost na více způsobů

Spravedlnost na více způsobů

Martin 193.?.?.?

Vlado a teď dovolte vyvrátit několik Vašich omylů :

1) že prý vrah nemůže utéct ... věřím že pravděpodobnost je malá. Naštěstí pro vrahy v zemích, které se tváří demokraticky se během pár let dostane z vězení i člověk, odsouzený za vraždy na doživotí, takže proč by utíkali, když slavně vyjdou z vrat úplně legálně a pak ještě poskytují rozhovory médiím.

2) ti lidé, kteří chtěli spáchat sebevraždu, neměli k tomu odvahu a proto vraždili ... to je tedy pěkná ptákovina, která vychází z toho, že opravdu někteří vrazi pro sebe při rozsudcích žádají trest smrti. jenže zaměňovat jejich pochopení situace, že nedovedou žít normálně za to, že vlastně už vraždili, aby mohli pro sebe žádat trest smrti ... to je tedy vrchol demagogie. To jako sexuální vrah vlastně nevraždí kvůli své úchylce, ale proto, aby mohl chudáček spáchat sebevraždu ? Vy, Vlado, už opravdu nevíte, jak byste nám ten liberalismus namluvil do hlavy.

3) příměr vraždy a objetí bavoráka považuji za směšný, to myslíte, že je argument ?

4) co je a není podstata trestu není daná věc. lidi se řídí tím, co jiní lidi řekli, jsou to jen slova. Zatím se říká, že trest má vychovávat, já říkám, že se nic nestane, když trest bude opravdu trestat a dá poškozeným pocit spravedlnosti, ale jde o to, že to jsou jen slova, co je či není trest není neměnné

5) s tím příkladem ze středověku je to stejný argument, kde berete jistotu, že právě to bylo ve středověku to špatné ? Zase jen slova. Někdo řekl, že trest smrti je kruty, díky propagandě, až se to bude někomu hodit, bude se tvrdit opak. Nepoužívejte pls jako argumenty názory médií či politiků, názory nejsou fakta a proto nemohou sloužit jako argumenty.

6) to je hezký argument, že USA popraví ročně 8 nevinných. No a ? Víte kolik lidí zabijí vinní, kterým se podaří dostat z vězení na základě různých odvolání, demonstrací za jejich práva, amnestií a pod ? 8 nevině popravených v národě s 260mil je zanedbatelné ve srovnání s počtem zavražděných, kteří mohli žít.

7) jaké zná tedy civilizovaná společnost způsoby jak se chránit, jaké jiné, než poprava ? pokud jak tvrdíte, to civilizovaná společnost zná, tak to dosud nepředvedla.

8) ohooooo, bezbranné lidi, vrazi, kteří právě nikoho nezabíjejí (protože už zabili a jsou zadrženi) jsou pro vás bezbraní lidi ? Nechcete si jednoho adoptovat domů ?

9) to je pořád o vrazích a společnosti... jaksi jste se ale také (jako všichni liberálové) vyhl zmínce o tom, jaké spravedlnosti se dostane pozůstalým ? Myslíte, že když se jim dostane té cti, objevit se v televizi u stolu spolu s vrahem svého příbuzného, že to je to, co by pro ně měla společnost udělat ? Přesně takhle to totiž bylo v případě M. Straky

10) liberalismus se často projevuje jako potlačení pudu sebezáchovy ve prospěch myšlenek, jakéhosi morálního vyššího principu, který je člověku záměrně od mládí nucen, protože morální člověk se lépe ovládá a lépe snáší to, že je mu ubližováno. Místo aby se bránil, hledá chyby v sobě nebo si o tom rozumně podiskutuje [smích]

48184

06.04.2005 21:16

Povedená Grossova taškařice

Povedená Grossova taškařice

Martin 193.?.?.?

k těm krádežím, pamatuji si, jaká to byla aféra v našem malém městě, když si okresní tajemník strany nakradl na chatu.

věřím, že se kradlo vždycky, ale ani komunisti nedokázali rozkrást všechno za 40 let (ježíš to neobhajuju komunisty, uklidněte se).

dnes jsou zákony takové, že se krade počestně, kdo vytuneluje fabriku, se ještě dostane do knih jako vzor českého podnikatele

a nemyslím, že je to zákonama, Machiaveli říkal : žádný zákon nepomůže, když je státní zřízení prohnilé

je to jednoduchý, komunisti si mysleli, že tady budou navždy, tak si prostě pohlídali, aby ty fabriky nikdo nerozkradl, protože z nich chtěli žít a potřebovali je kvůli rozpočtu.
Demokratický vlády kradou a pomáhají krást, protože jsou tady jen na chvíli a co neukradnou teď, to po volbách ukradnou ti druzí.

neobhajuju diktaturu, vidím řešení jinde, oddělit politiky od peněz. Mít nějakou plánovací komisi (např by schvalovala stavbu dálnic a pod, vedla by účty, hospodařila, byla jmenovaná na stálo), neměla by imunitu a v případě zpronevěr hezky tresty natvrdo, klidně 10 nebo 15 let.

Vemte si, kolik miliard demokracie prošustruje tím, že jedni politici cpou peníze do svých programů, pak přijdou jiní, ukončí i to dobrý, co se dělalo, a jdou peníze zase jinam. Jedni začnou stavět přehradu, druzí si nakoupí stíhačky ... Demokratický způsob zacházení s penězi je tak nákladný, že na něj ŽÁDNÝ stát nemá a ČR už vůbec ne.

Takže propaguju myšlenku, ať se politici perou, ať je demokracie, ale proboha nepřipusťte aby demokracie vnikla do ekonomiky. Finance musí ovládat někdo, kdo k nim má takové pravomoce jako vojenská diktatura [smích] Aby ekonomika fungovala, musí být někdo s právem veta, kdo řekne politikům : Halt, hezky jste se rozšoupli, ale my na to nemáme a proto na novou vládní letku zase hošánci zapomeňte. [smích]

48189

06.04.2005 21:18

Povedená Grossova taškařice

Povedená Grossova taškařice

Martin 193.?.?.?

dodatek : znám jednu starou účetní, která by se na to přesně hodila

48190

06.04.2005 21:20

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Martin 193.?.?.?

pane Táborský a paní Alžběto a co kdyby spolu vůbec nemluvili ? třeba by napáchali míň škod [smích]

48192

07.04.2005 02:21

Spravedlnost na více způsobů

Spravedlnost na více způsobů

Martin 193.?.?.?

hmm, trodasi , vyděračské argumenty typu : co vaše dítě, bych dovedl použít také, jistě bych i já dokázal sesmolit vyděračský rádobyargument typu : a co kdyby vaše dítě někdo zabil ... jenže jsem to nepoužil, protože to nepokládám za argumentaci, ale za emocionální vydírání

Vlado : neznám jména vrahů, kteří se díky odvolání dostali ven, znám však minimálně 2 sériových jména vrahů, kteří byli po údajně úspěšné léčbě svých sexuálních úchylek propuštěni, u nás je to straka, v USA je to např. Ed Kemper, který v den, kdy dostal papíry, že je uzdravený, zabil další 2 ženy, a potom ještě dalších 31, včetně své matky.

takže např. jenom Ed Kemper po svém propuštění zabil 33 nebo 34 (pardon, tohle nevím přesně) žen. Zabil je v průměru cca 1|5 roku, takže jenom Ed Kemper svými oběťmi vyvážil těch 8 nevinně popravených ročně.

Vlado, a vy můžete uvést jména těch nešťasných sebevrahů ?

a víte co ? mě to nebaví, nebaví mě argumentovat liberálovi, protože je to k ničemu, mě si tady budete prezentovat jako fašistu a budete se hřát ve své vlastní morálce.

Hřejte se, já vám to přeju [smích] všichni. Kriminalita roste a tolerance je pro ni jako hnojivo, předvčírem přepadli obchod na rohu naší ulice, brzy se kriminalita bude stále víc týkat i vás a to osobně, nejen troušením morálna. pak se uvidí. Možná byste si mohli dávat schůzky s kriminálníky, abyste je poznali, pochopili a převychovali, tohle zkoušeli v USA a díky tomu se na vysokých školách rozšířily drogy. [smích]

k čemu argumenty, když jste rozhodnutí ? A já taky.

48239

07.04.2005 02:30

Spravedlnost na více způsobů

Spravedlnost na více způsobů

Martin 193.?.?.?

a trodasi, nedá mi to abych vám ještě nenapsal

právě protože vím, že vrazi, kteří se různými kličkami dostali ven zabijí víc lidí v USA než je těch 8 neviných, právě proto chci pro vrahy trest smrti.

vaše hodnocení, že si nevážím života tedy odmítám, protože kdybych svůj názor prosadil, zachránil bych víc lidí, než těch 8

48240

07.04.2005 03:26

Spravedlnost na více způsobů

Spravedlnost na více způsobů

Martin 193.?.?.?

a naposled malý domácí úkol z logiky pro ty, kteří používají argument, co kdyby vaše dítě :

schválně, co je pravděpodobnější, že se vaše dítě stane vrahem či nevině odsouzeným, nebo že se stane obětí vraždy ?

protože jestli používáte tento argument a přitom je pravděpodobnější, že vaše dítě bude obětí (což je opravdu matematicky pravděpodobnější) tak mluvíte v zájmu své humanity proti zájmu svých dětí.

to je zrovna ten příklad, jak jsem říkal, že liberálové postrádají pud sebezáchovy

ps: kdyby někdo něvěřil, že mám s tou pravděpodobností pravdu, dokážu, ať se tady neplácáme jen ve vyčtenejch argumentech, trocha vlastní logiky nezaškodí

48246

07.04.2005 14:28

Spravedlnost na více způsobů

Spravedlnost na více způsobů

martin 193.?.?.?

Vlado, mohli bychom se utloukat argumenty do nekonečna, ale promiňte, nic osobního, já odmítám diskutovat s liberálem. Nebude to k ničemu ani vám , ani mě, tak proč bych měl jít do knihovny a vyhledávat odkazy, abych neplácal ale uváděl konkrétní fakta? Nestojí mi to za tu námahu. Lituji, že jsem tady vyjádřil svůj názor a zapletl se to téhle diskuse. A nebudu diskutovat s lidmi, kteří používají subjektivní hodnocení (tedy názory - jako např. co je krutější, kdo se snižuje na čí úroveň, že tvrdým trestem dáváme příklad arabským zemím - to jako od nás opisujou ??) na podporu svých názorů. Názorem podpořit názor, to není argumentace, to je propaganda. Tečka

48297

07.04.2005 22:49

Spravedlnost na více způsobů

Spravedlnost na více způsobů

Martin 193.?.?.?

pane šimůnek, naprostý souhlas s bodem c [smích]

btw, teď jsem si tak z legrace ve vaně spočítal (když tak to můžeme tady přepočítat), že pravděpodobnost, že moje dítě bude nevině odsouzeno je minimálně 1000x menší, než že bude zavražděno. Neboli, kdybych obhajoval, že úmyslná vražda nesmí být potrestána popravou, pak s pravděpodobností 1000:1 obhajuji to, že vrah (potencionální) mého dítěte nesmí být popraven a ne že tím zachraňuji život mému nevinému odsouzenému dítěti.

samozřejmě, proti tomu se dá oponovat, že život dítěte je mi přece 100x milejší, než smrt jeho vraha, takže ani podle počtu pravděpodobnosti by se to nemuselo brát, ale :

80% podnikatelů zkrachovalo, třebaže jim všichni říkali, že 80% podnikatelů zkrachuje (prostě tomu nevěřili a doufali, že oni jsou vyjímka a pokoušeli se jít proti statistikám)

50% manželství se rozvedlo, třebaže ti manželé nevěřili, že se to stane jim

milióbny lidí nevyhrají v lotynce, protože se snaží jít proti statistice

pojišťovny bohatnou, protože se lidi pojišťují podle svého strachu a ne podle statistiky

chci říct, že bez ohledu na to, čeho se obáváme nebo v co doufáme, stejně do té statistiky většinou spadnem, protože když se něco většinou děje, tak se to většinou děje.

a z toho důvodu jsem stále zastáncem trestu smrti, nerad bych, aby potencionální vrah mého dítěte vyšel jako naprosto vyléčený za několik let z bran psychyatrické léčebny.

48358

Stránka: 1 2 3 4

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 64 čtenářů částkou 16 204 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 1

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 0

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 1

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Další krůček k otroctví11.01.21 11:42 Česká republika 3

Jaroslav Turánek 1. díl: Všichni nereagují na vakcíny stejně, část populace bude reagovat negativně09.01.21 17:58 Česká republika 1

Američtí manažeři sjíždějí fotky z obsazení Kapitolu. Když najdou svého zaměstnance, má padáka09.01.21 11:15 USA 3

Noc dlouhých nožů v USA09.01.21 10:28 USA 2

Zpěváka vyhodili ze soutěže, protože kritizoval opatření proti kovidu. 08.01.21 11:34 Německo 2

Na web Badatel bylo podáno trestní oznámení za "šíření poplašné zprávy"08.01.21 11:27 Slovensko 2

A další BLM/Antifa demonstrant v Kapitolu - Adrian De Los Dios08.01.21 07:16 USA 0

Měnové kurzy

USD
21,68 Kč
Euro
26,19 Kč
Libra
29,46 Kč
Kanadský dolar
17,02 Kč
Australský dolar
16,70 Kč
Švýcarský frank
24,34 Kč
100 japonských jenů
20,88 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,78 Kč
100 maď. forintů
7,27 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,49 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 619,31 Kč
1 unce stříbra
537,07 Kč
Bitcoin
778 872,54 Kč

Poslední aktualizace: 17.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?