Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 17 příspěveků, 5 různých jmén: <nic>, Erik, Pavel -Čert- Němec, Vanguard, Wrath.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

17.12.2003 13:41

Z tyrana vězeň

Z tyrana vězeň

Erik 217.?.?.?

"Stále více Iráčanů přiznávalo ještě před Saddamovým chycením, že jeden z důvodů, proč se nepřipojili ke hnutí odporu proti americké okupaci, byl strach, že - budou-li Američané vyhnáni - Saddam by se mohl vrátit."}
To je přece naprosto nesmyslná věta. Proč by měl být strach z návratu Saddáma důvodem k nepřipojení se k odporu proti okupaci? Právě naopak,kdybych předpokládal, že se Saddám vrátí, bylo by výhodnější se připojit k odporu a dokázat tak svou loajalitu Saddámovu režimu. Autor trošku pokulhává v logice.

22943

15.01.2004 17:43

Cikáni vítězí

Ad první odstavec

Erik 217.?.?.?

Pan Stwora má z Kanady evidentně poměrně chabý pojem o principu fungování Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Tento soud byl zřízen při Radě Evropy (nikoliv při Evropské unii) a jeho úkolem je zajištění dodržování závazků, přijatých členskými státy RE k ochraně lidských práv. Jeho jurisdikci pak naprosto logicky podléhají pouze členské státy Rady Evropy, nikoliv tedy USA či Izrael. Sám o sobě nemůže nikoho obvinit, nejedná se o soud trestní, nýbrž v principu funguje stejně, jako ústavní soud: causa se před něj může dostat pouze na základě stížnosti osoby (a zde se myslím nemusí jednat o občana členské země RE), která tvrdí, že postupem členského státu RE byla porušena jeho lidská práva zaručená Úmluvou o ochraně lidských práv a základních svobod (ve Sbírce zákonů vyšla pod č. 209/1999). Není to tedy soud rozhodující "ve své zemi" o porušení lidských práv jinde, nýbrž o veskrze užitečnou nadnárodní instituci, která dává (nejen) českým úřadům pocítit, že ve své zemi nejsou neomezenými pány.
Pokud se týká causy Červeňákovi, vyčítat soud, že nepochopil a nesnažil se rozplést celou celou věc je rovněž nesmysl. Červeňákovi zažalovali (velmi drze) město Ústí nad Labem buď o náhradu škody nebo o nový byt, to už nevím. Vzhledem, že český soud se táhl asi osm let, podali si Červeňákovi stížnost do Štrasburku. Jejím předmětem byla jednak délka výše zmíněného soudu, jednak stížnost na údajnou diskriminaci ze strany státu. Štrasburský soud tuto jejich stížnost přijal a rozhodl, že se jí bude zabývat(což je objektivně řečeno obvykle předstupeň k uznání její oprávněnosti). Nedošlo však k projednání věci samé, protože český stát se ještě před projednáním stížnosti s Červeňákovými dohodl na zaplacení celkového odškodnění ve výši 900.000,- Kč. Vyčítat tedy štrasburskému soudu že věc nepochopil a nesnažil se ji rozplést je nesmysl, protože k tomu ani nedostal příležitost.

PS: Víte vůbec, co je to genocida?

24469

15.01.2004 18:27

Cikáni vítězí

RE: Ad první odstavec

Erik 217.?.?.?

Závisí tresty za porušování lidských práv na tom, kdo je porušuje?
Zřejmě ano...ostatně jako většina trestů závisí i na osobě zločince. Prakticky všechny evropské státy (snad s obvyklou vyjímkou Švýcarska) se vzdaly části své tradiční suverenity, tzn. moci úřadů vynést konečné nenapadnutelné rozhodnutí ve sporu státu s občanem ve prospěch nadnárodní instituce a jakkoliv si myslím, že štrasburský soud vykládá tu výše uvedenou úmluvu až příliš extenzivně, je rozhodně dobře, že existuje. Pokud lidská práva porušuje stát, nad kterým taková autorita nestojí, nezbývá než se bránit u jehou soudů a spokojit se s jejich výroky.

Opravdu došlo v případě Červeňákových k porušení jejich lidských práv?
Pokud se týká délky soudního řízení, pak myslím, že ano. Každý (i sebevětší kverulant, podvodník nebo sudič) má právo na to, aby soud jeho spor rozhodl v přiměřené lhůtě. Ostatně právě délka soudního řízení je nejčastější příčinou stížností českých občanů a pokud vím, jsou všichni úspěšní.
Pokud se týká diskriminace Červeňákových z hlediska rasového, pak si myslím, že jeich lidská práva porušena nebyla, ba spíše naopak...že dostali mnohem víc, než by jim po právu patřilo.

24478

23.04.2004 09:37

Zajímavý dopis židovského rabího

RE: Zajímavý dopis židovského rabího

Erik 217.?.?.?

Takže hodný Himmler osobně doprovodil jednoho rabína do Švýcarska, zatím nechal povraždit několik miliónů dalších, včetně dětí, kteří sledovali cíle "mezinarodniho sionisticko-zionistickeho prani ovladnout svet." Chápu to správně?
Taky by mě zajímalo, jestli u těch milionů ostatních zjišťovali jejich postoj k Tóře a k mezinarodnimu sionisticko-zionistickemu prani ovladnout svet.

28281

02.06.2004 09:54

V Praze proběhla demonstrace na podporu Palestiny

V Praze proběhla demonstrace na podporu Palestiny

Erik 217.?.?.?

"simulace spoutaných zajatců s páskama na očích"
Ještě mi chyběla simulace sebevražedných atentátníků opásaných výbušninou, pokud možno v podání malých dětí. V Palestině a arabském světě je tento způsob propagandy poměrně běžný, proč se nepoužil také u nás? Obraz doby by byl úplnější...

29401

14.07.2004 17:55

Paní Rowlingová nechť si zamete před vlastním prahem

Paní Rowlingová nechť si zamete před vlastním prahem

Erik 217.?.?.?

"Je s podivem a pro mě nepochopitelné, že tito tzv. humanisté jsou najednou hluší a slepí, když dojde na odsouzení Izraele, který buduje nikoliv plot, ale neprostupnou zeď ukrajující ze zbytku palestinkého území."
Nezlobte se na mě, ale ta vaše protižidovská zaslepenost se pomalu, ale jistě blíží úrovni Roberta Nohejla. Spojit článek o poměrech v českých psychiatrických léčebnách se stavbu izraelské zdi, to chce opravdu hodně fantazie. Nota bene když je obecně známo, že jak veřejnost, tak i "intelektuálové" v západní Evropě mají mnohem blíž k Palestincům než k Izraeli; stačí ostatně srovnat stanoviska USA a EU k problému zdi.

30922

31.08.2004 13:06

Původcem posledního antisemitského útoku ve Francii byl opět Žid

RE: Původcem posledního antisemitského útoku ve Francii byl opět Žid

Erik 217.?.?.?

Některé příspěvky jsou tady vážně dost nechutné...

32769

03.01.2005 19:06

Obhajoba charitativních organizací

RE: Obhajoba charitativních organizací

217.?.?.?

Stačilo by trošku se zajímat...pokud se týká veřejných sbírek, podle § 24 odst. 3 z.č. 117/2004 SB., o veřejných sbírkách je organizátor takové sbírky povinen do 3 měsíců od jejího skončení předložit krajskému úřadu, který sbírku povolil, její vyúčtování, které obsahuje: hrubý výtěžek, náklady, čistý výtěžek a způsob využití čistého výtěžku. Přehled je tady: http://www.mvcr.cz/agenda/sbirky/

Jinak pokud se týká obecně prospěšných společností, každá z nich musí vydávat veřejně přístupnou výroční zprávu, kde se mj. uvádí úplný objem vynaložených nákladů, v členění podle typu nákladů. Výše provozních nákladů nesmí přesáhnout nějakou hranici, myslím 5 %, ale nevím to jistě. Účetní uzávěrka musí být ověřena auditorem (z.č. 248/1995).Pokud vím, každá obdobná organizace to na netu zveřejňuje.

39559

19.01.2005 10:00

Harryho uniforma aneb záminka, na kterou se čekalo

RE: Harryho uniforma aneb záminka, na kterou se čekalo

Erik 217.?.?.?

Schindler?

40852

20.01.2005 16:10

Na obranu České republiky

RE: Na obranu České republiky

Erik 217.?.?.?

No, toto kdyby si řekli Finové v roce 1939, tak od roku 1940 do roku 1991 existuje leda tak Finská sovětská socialistická republika...I beznadějný boj proti přesile může mít smysl, jak faktický (viz právě to Finsko), tak i morální. Můj názor je, že kdyby Beneš v roce 1938 nekapituloval bez boje, nedostali by se komunisté po válce k moci. Beneš je jedna z nejtragičtějších postav českých dějin.

40956

27.01.2005 12:12

Osvětimské zamyšlení

RE: Osvětimské zamyšlení

Erik 217.?.?.?

Hm, to také nechápu. Pocházím z Uherského Brodu, kde byla před válkou nejsilnější židovská komunita na Moravě, nevím přesně kolik, ale několik tisíc lidí určitě. Dnes tam žijí tři rodiny. Kam se všichni poděli?

41613

15.03.2005 14:49

Hrozí Evropě občanská válka?

RE: Hrozí Evropě občanská válka?

Vanguard 217.?.?.?

Pokud máte o dějinách židovského spiknutí stejně brilantní znalosti jako o dějinách českých, můžeme být klidní...jde jen o snůšku několika popletených, vzájemně nesouvisejících faktů.

46106

17.05.2005 14:45

Propagace přijetí ústavy cizího státu a možné právní implikace

RE: Propagace přijetí ústavy cizího státu a možné právní implikace

Vanguard 217.?.?.?

Váš názor je správný, z právního hlediska je ten článek neskutečný blábol. Evidentně to psal neprávník, který si přečetl názvy paragrafů v trestním zákoně a zkusmo od oka zkusil vybrat ty, které by mu hodily do jeho postoje k evropské ústavě.

52884

03.08.2005 09:08

Právo na chuligánství nepatří mezi lidská práva

RE: Souhlasím s panem Stworou

Wrath 217.?.?.?

A mohl bys mi prosím vyjmenovat co má právo být v české "kůltůře"? Žádná alternativa, nic nekonvenčního, jen se každej den koukat na Petra Novotnýho na Nově a v pátek hnít v místní hospodě a cucat ředěnou desítku?

64275

06.11.2012 12:54

Je Zvědavec na odpis?

RE: vlastně i pro p. Stworu

Pavel -Čert- Němec 217.?.?.?

mrknete sem. Nezkousel sem to, ale pisou ze demoverze je plne funkcni. Generovani pdf bych vubec neresil(maximalne prevod vysledku), i kdyz pro programatora by i tohle byla trivialni zalezitost.

278512

06.11.2012 15:45

Je Zvědavec na odpis?

RE: vlastně i pro p. Stworu

Pavel -Čert- Němec 217.?.?.?

Slozenky vam vytiskne kdejaka firma, takze to tenhle pripad urcite nebude. Ale ja bych tohle vubec neresil. Pokud nekdo nezvladne zajit na postu a vzit si tam hrst slozenek nebo je vyplnovat primo tam, protoze je tam stejne musi ve finale podat, tak je veskera snaha marna. Tisknout udaje do slozenky nabizi vic nez jeden web (napr. tady), ale doladit tisk, pokud je to napr. trochu posunute, muze zabrat vic casu nez to tam rucne naskrabat. Ledaze by chtel Vladimir predvyplnene slozenky posilat domu jak Kalousek, ale to by jaksi moc anonymne neslo, leda do PO boxu... [chechtot]

278531

28.11.2012 11:51

Je Zvědavec v ČR a na Slovensku blokován?

U me v Praze

217.?.?.?

V praci mi zvedavec jede, doma ne(cachrovat s prohlizecem sem ale jeste nezkousel).

279684

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 64 čtenářů částkou 16 204 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 1

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Další krůček k otroctví11.01.21 11:42 Česká republika 3

Jaroslav Turánek 1. díl: Všichni nereagují na vakcíny stejně, část populace bude reagovat negativně09.01.21 17:58 Česká republika 1

Američtí manažeři sjíždějí fotky z obsazení Kapitolu. Když najdou svého zaměstnance, má padáka09.01.21 11:15 USA 3

Noc dlouhých nožů v USA09.01.21 10:28 USA 2

Zpěváka vyhodili ze soutěže, protože kritizoval opatření proti kovidu. 08.01.21 11:34 Německo 2

Na web Badatel bylo podáno trestní oznámení za "šíření poplašné zprávy"08.01.21 11:27 Slovensko 2

A další BLM/Antifa demonstrant v Kapitolu - Adrian De Los Dios08.01.21 07:16 USA 0

Měnové kurzy

USD
21,68 Kč
Euro
26,19 Kč
Libra
29,46 Kč
Kanadský dolar
17,02 Kč
Australský dolar
16,70 Kč
Švýcarský frank
24,34 Kč
100 japonských jenů
20,88 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,78 Kč
100 maď. forintů
7,27 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,49 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 619,31 Kč
1 unce stříbra
537,07 Kč
Bitcoin
778 872,54 Kč

Poslední aktualizace: 17.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?