Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 24 příspěveků, 2 různá jména: Adapa, tracy.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

31.03.2005 17:29

Terri Schiavová, vražda v přímém přenosu?

Terri Schiavo zemřela

Adapa 84.?.?.?

Tak složité dilema, zda zapojit či nechat odpojenou, je již vyřešeno. Terri zemřela...
V hloubi duše bych si přál, aby Honza neměl pravdu a ona nic nevnímala. Protože pokud skutečně vnímala, usmívala se atd. pak ty dny bez vody a jídla pro ní museli být skutečným peklem a smrt vysvobozením...

47599

01.04.2005 09:09

Wolfowitz prezidentem Světové banky aneb Kozel zahradníkem

Wolfowitz prezidentem Světové banky aneb Kozel zahradníkem

Adapa 84.?.?.?

Tak nějak jsem do poslední chvíle doufal, že jmenování Wolfowitze bude jen takovým nepodařeným Bushovým pokusem o žert. No nestalo se...
Pro Američany je důležité mít v čele Světové Banky svého člověka, protože z fondů Světové Banky putuje do zemí třetího světa a tedy i do Iráku finanční pomoc. Bushova administrativa navíc prosazuje v činnosti Světové banky významné reformy a to by měl Wolfowitz usnadnit. USA především požadují, aby banka rozdělovala pomoc formou nevratných grantů namísto půjček. To dosud banka odmítala, protože by byla závislejší na přísunu peněz od členských vlád.
Jaká krásná ironie [smích] Wolfowitz v podstatě "zařídil" válku v Iráku a dnes bude mít na starosti rozdělování finanční pomoci pro Irák [smích]

47672

15.04.2005 15:54

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

USD je na minimu

Adapa 84.?.?.?

Já si naopak myslím, že USD si již sáhlo na své dno a bude růst. Většina obchodníků a spekulantů si už tak nějak zvykla na jednosměrný pohyb USD. Také na tuto kartu vsadili nemalé peníze a pozice spekulantů jsou výrazně na pokles, tzv. "short". A co víc, dokonce i lidé, kteří s kapitálovým trhem nemají mnoho společného, najednou sledují a komentují pohyb amerického dolaru. Když se na titulních stránkách novin a časopisl, které se jinak běžně věnují zcela jiné problematice než finančním trhům, objeví varování před klesajícím dolarem a předpověď jeho dalšího pádu, zpravidla to znamená jediné - dolar je na minimu. Když s vámi řidič taxíku začne diskutovat na téma padajícího dolaru a možnosti na tom vydělat, tak mi psychologická analýza velí jednoznačně - udělat opak!
Současná situace je taková, že USD se nachází blízko nejnižších úrovní za více než 20 let. Důvodem poklesu USD je zejména prudký pokles úrokových sazeb probíhajících od roku 2000. FED razantně snítil úrokové sazby z více jak 6 % pod 1 %, aby podpořil ekonomiku a finanční trhy, které byly otřeseny. Druhou hlavní příčinou poklesu USD je vysoký deficit obchodní bilance. Pokles měnového kurzu tuto nerovnováhu pomáhá narovnat, protože zdražuje dovážené zboží a zároveň zlevňuje vyvážené a činí jej tak více konkurenceschopným na světových trzích.

Proč si myslím, že USD bude růst?
Finanční trhy vždy reflektují očekávání budoucnosti, nikoliv pouze již známá fakta. Naopak již zveřejněné údaje jsou v kurzech plně zohledněny a pro budoucí vývoj kruzu nejsou téměř vůbec rozhodující. Nás zajímá budoucnost. Má cenu tedy argumentovat již známými fakty? Nikoliv. Důležité je odhadnout události, které se odehrají až v budoucnosti.
Proč tedy USD poroste:
- americké úrokové sazby rostou rychleji než úroky ostatních zemí. Ukazuje se, že to byl právě dramatický pokles úrokových sazeb v USA, který nastartoval pád USD. V období nízkých úrokových sazeb, ve kterém se nacházíme, hraje každé % velmi podstatnou roli v rozhodování investorů, kam uloží své prostředky.
- USD je stále nejvýznamnější rezervní měnou. Také světové centrální banky stále potřebují USD jako tzv. rezervní měnu. US vláda je stále důvěryhodnější a stabilnější než její hlavní konkurent EU. I když € slaví již 6 rok své existence, porušování rozpočtových pravidel největšími evropskými zeměmi nastaví jednotnou evropskou měnu do dobrého světla. I proto se zatím světové centrální banky zdráhají alokovat větší částky do eura a věří USD.
- vyspělost dolarových finančních trhů je bez konkurence. I přes velký vývoj světových finančních trhů nesmíme zapomenout na skutečnost, že největší trhy se stále obchodují v USD. Poptávka po USD z toho důvodu ještě dlouho nevyschne, protože utvoření nových finančních center nenominovaných v jiných měnách je zatím spíše v říši fantazie. Proč Číňané a Japonci stále skupují americké dluhopisy a jiné finanční produkty, i když jejich výnosy jsou minimální? Americké trhy stále nabízí největší bezpečnost a likviditu.

49204

15.04.2005 19:01

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: USD je na minimu

Adapa 84.?.?.?

Zdravím Petge,
netvrdím, že znám lék na americkou ekonomiku. Nevím, jak americkou ekonomiku vyvést z krize.
Ale tvrdím, že se nebojím momentálně při kurzu 23 korun nakoupit větší množství dolarů.
Prostě tvrdím, že kurz dolaru půjde nahoru [smích]

49220

15.04.2005 19:05

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

Adapa 84.?.?.?

Zdravím Martine,
já to beru jen tak obrazně. Když si představím vývoj kurzu dolaru za určité období, tak si prostě představuji kurz při nějakých 21,90 jako pomyslné dno. Myslím, že níže už dolar nepůjde a naopak se od této hranice "odrazí".
Debata o panu Klausovi by byla asi na dlouho, tak se raději zdržím komentáře [smích]
Ale jak říkáte, u vývoje akciových kurzů a vývoje kurzů měn, není nikdy nic jisté. Výše jsem řekl svůj názor. Názor na základě kterého si troufám nakoupit dolary. Ale nikoho cizího k tomu raději nebudu přemlouvat [smích]

49222

15.04.2005 19:31

Premiérem opět komunista?

RE: Čím to vlastně je, že ve vládě jsou komousi?

Adapa 84.?.?.?

Zdravím Petře,
ale nezapomínejte, že se tady o slovo už dravě hlásí nová generace třicátníků, kteří vystudovali už po revoluci, s komunismem nemají nic společného, když se řekne komunismus vybaví si tak s hrůzou Solženicynův "Soustroví Gulag".
Tito mladí lidé jdou dravě nahoru ve firmách, zakládají vlastní firmy, začínají se angažovat v politice...
Dejte jim šanci dorůst. Snad to bude dobrá generace, která dokáže v Česku něco vybudovat.

49227

16.04.2005 14:04

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: USD je na minimu

Adapa 84.?.?.?

Spekulace s měnami tak trochu patří k mé práci a já si troufám teď vážně nakoupit větší množství dolarů. Důvody jsem výše vyjmenoval, tak schválně uvidíme, kdo má pravdu [smích] Můžeme to porovnat třeba za půl roku...
Pokud se seknu a dolar bude mnohem níže než je teď, tak pokud budete mít cestu do Brna, tak Vás zvu na posezení, omluvím se a smeknu před Vámi [smích]
Jinak užívejte víkendu [smích]

49305

16.04.2005 14:27

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: USD je na minimu

Adapa 84.?.?.?

Zdravím paní Alžbeto,
nejprve Vám přeji pěkný víkend a omlouvám se, že jsem Vás nechal čekat na Vaší reakci tak dlouho. Bohužel jsem si ji přečetl až před chviličkou a tak se nyní chystám v klidu odepsat.
Napsala jste pěknou, zajímavou a dlouhou reakci. Rozdělím svou odpověď na několik částí, aby se to dalo lépe sledovat.
1) Upozornění na firmy - o výše dvou zmíněných firmách jsem dosud neslyšel. Za chviličku si je vyhledám v google a pokusím o nich něco nastudovat. Jestli se mám zaměřit na něco konkrétnějšího, uvítám, když mne tím směrem nasměrujete.
2) Světová centrální banka - tady jste mne špatně pochopila a nebo jsem to špatně napsal. Pochopitelně, že neexistuje žádná světová centrální banka. Psal jsem "světové centrální banky" tím myslím centrální banky důležitých států - například Japonska, USA, Německa, Indie, Číny atd. Prostě banky, které dokáží svým rozhodnutím ovlivnit jaksi celou globální ekonomiku. Co si budeme povídat, rozhodnutí v ČNB těžko ovlivní třeba ekonomiku v Chile nebo USA, proto ji nepovažuji za jednu ze světových centrálních bank.
3) Hodně se píše o tom, že různé centrální banky zvyšují své devizové rezervy v eurech či jenech, ale myslím si, že ten velký krok, aby se zcela zbavili USD neudělají.
4) Vznik "petroeur" by byl vážnou ranou pro dolar, ale osobně tak nějak pochybuji, že k tomu v dohledné době dojde.
5) "drahý pane" - proč taková ironická oslovení? Já jsem dlouho přemýšlel, zda mám napsat svůj zcela opačný názor. Nedávno jsem byl ještě stoprocentně přesvědčen, že dolar půjde jen a jen dolů. Ale prostě jsem nyní dospěl k názoru, že půjde nahoru a po dlouhém rozmýšlení, jsem se rozhodl to říci tady na Zvědavci i když si většina přispívajících myslí opak.
6) opce na eura - je sobotní odpoledne, bohužel teď do banky nemohu zavolat. Opční obchody nejsou má parketa, znám je jen teoreticky ze školy. Pokud to víte vy, řekněte mi to. Víte, já netvrdím, že se nemýlím, netvrdím, že vše znám... Jak jsem psal výše, ještě nedávno jsem věřil tomu, že USD půjde jen dolů. Pak jsem nad tím přemýšlel, hlavně mne zarazilo, když všude čtu o poklesu dolaru, o tom, jak o poklesu dolaru píší například i v časopise "Katka", kde kdysi psali, že uběhl přesně měsíc od masakru v "ukrajinském" Beslanu.
Paní Alžběto o velikonočním víkendu jsem četl časopis Ekonom a tam byl článek o vývoji USD, kde se předpovídal jeho pokles. A pokud si dobře pamatuji, bylo tam cosi o opčních kontraktech, že se předpokládá že za 12 měsíců bude kurz euro USD asi 1,5...
Právě tento článek mne vyburcoval, abych nad tím začal přemýšlet a udělal si na to svůj názor... No a dospěl jsem přesně k opačnému názoru než-li většina lidí.
Takže pokud chcete, kamenujte mne, nebo se usmějte nad tím, že si myslím přesně opak toho než-li většina.

49306

16.04.2005 15:15

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: USD je na minimu

Adapa 84.?.?.?

Zdravím skoro sousede [smích]
Když budete mít cestu do Brna, stačí se jen ozvat rád Vás uvidím i před tím než uběhne ta půl roční doba [smích]
Ano Adapa je ze sumerštiny. Víte, před nějakou dobou jsem narazil na knihy o Sumeru, četl o sumerských eposech (Enlil, Epos o Gilgamešovi atd.), měl jsem ho zrovna plnou hlavu a v tu chvíli jsem se také rozhodl zaregistrovat na Zvědavce. No a nevěděl jsem co sem dát za nick a protože jsem měl plnou hlavu Sumeru, dal použil jsem postavu z jednoho eposu [smích]
Co se týče kurzu dolaru, myslím, že skutečně půjde nahoru. Důvody jsem napsal již výše, jednalo by se jen o opakování. Co se týče preventivní války, doufám, že se USA již poučili z Iráku a do dalšího pochybného dobrodružství se už nepustí.
V hloubi srdce věřím, že k válce s Íránem nedojde. Kurzu dolaru by to pomohlo, ale světu ne...

49308

17.04.2005 08:15

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

Adapa 84.?.?.?

Zdravím Idealisto,
také myslím, že ceny benzínu bohužel půjdou ještě dost nahoru. Včera jsem si kopil 15. číslo časopisu Ekonom a na titulní stránce je obrovskými písmeny "Beznízn za 50?". Je tam dlouhý a podrobný článek o možném ropném šoku...
No, zatím mi to leží na stole, ale chystám se do toho co nejdříve začíst.
Btw.: Už jsi zpátky? Pokud ano, doufám, že se v týdnu uvidíme [smích]

49405

17.04.2005 08:59

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

Adapa 84.?.?.?

Tady je odkaz na článek z časopisu Ekonom o kterém jsem se výše zmiňoval:
http://ekonom.ihned.cz/index.php?s1=4&s2=0&s3=0&s4=0&s5=0&s6=0&m=d&article[id]=15964120

49411

18.04.2005 10:58

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

Adapa 84.?.?.?

Zdravím Martine,
já a hazard? Maximálně mám tak rád filmy a nebo knihy o hazardním prostředí.
Pro člověka nefinančně vzdělaného může být investování opravdu jen hazardem. Pokud někdo chce investovat, musí se smířit podle mne se dvěma faktory - rizikem a tím, že se bude muset stále sebevzdělávat a zjišťovat další a další věci.
Sázky také nepovažuji za investici. V životě jsem nedal peníze třeba do sportky a los jsem koupil kdysi dávno ještě na střední škole.
Máte ale zcela pravdu, že člověk, který neví nic o investování, nic o fungování kapitálového trhu a který uposlechne třeba lákání nějakého rádoby finančního poradce, že má investovat třeba do toho či onoho podílového fondu či do akcií, tak je to hazard.
Víte, já nemám rád pojem "hraní na burze", pokud si jen tak hraji, tak si vlastně krátím dlouhou chvíli a tak nějak mi ani na výsledku nezáleží. Pokud ale investuji, tak proto, abych z toho něco měl, abych buď zhodnotil svou investici a výhodně ji prodal se ziskem a nebo abych získal ze své investice pasivní příjem.

49507

18.04.2005 11:00

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

Adapa 84.?.?.?

Zdravím Idealisto.
Děkuji za pochvalná slova o mně, jen aby se nezačal červenat... A jak jsem Ti říkal, teď se mi celkem daří, ale počítám, že životních pádů a krachů zažiju nespočet [smích]

49508

18.04.2005 11:14

Blíží se rozpad ČSSD?

RE: Blíží se rozpad ČSSD?

Adapa 84.?.?.?

Zdravím...
Máte pocit, že zbývají jen Zelení? Dneska jsem si koupil časopis Týden a na straně pět je otevřený dopis Jakuba Patočky za Stranu zelených o potřebe zbavit se neobrežněvců v KSČM, reformovat ji a udělat z ni demokratickou stranu.
Hned pod tím je druhý otevřený dopis, podepsaný Danou Kuchtovou (místopředsedkyní SZ) a dvěma členky předsednictva SZ. Tam se zaše píše, že předsednictvo je znepokojeno aktivitami předsedy SZ o reformování KSČM o tom, že jednají bez mandátů atd.
No, tak mi přijde, že na to jak, jsou miniaturní stranou, tak jsou dost rozhádaní.

49509

19.04.2005 09:30

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

Adapa 84.?.?.?

Zdravím pane Martine,
víte, já si troufnu říci svůj názor třeba na vývoj kurzu, akcií či tak něco. Ale nedokážu si představit, že bych měl pracovat u nějaké poradenské firmy a dávat lidem doporučení k investicím.
Svoje peníze se odvážím investovat, ale ne peníze cizích lidí. Snad mi rozumíte, jak to myslím.
Kdybyste za mnou přišel a chtěl byste "poradit" do čeho investovat, mohl bych Vám maximálně říci co dělám já, do čeho se snažím investovat, čeho se bojím, čemu nevěřím. Ale nedokázal bych Vám říci dejte peníze do tohoto či tohoto...
Ale za nejdokonalejší investici stejně považuji čas věnovaný rodině a svým blízkým [smích]

49649

19.04.2005 15:21

Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Adapa 84.?.?.?

No ono těch zkomolených názvů je tam bohužel více [pláč]
Gruzínsko - Gruzie
Quatar - Katar
Osetínsko - Osetie
atd. atd...

49679

20.04.2005 10:46

Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Adapa 84.?.?.?

Pane Stwora,
jak jsem psal již výše, těch chyb je tam mnohem více. Někdo mne možná vezme za puntičkáře, ale když už to psát na informačním webu, tak alespoň správně.
O něco níže jste vybízel, ať Vám někdo tedy napíše správné názvy, že opravíte. Nuže, tady jsou.
Tak předně, neříká se Kirgizsko ani Kirgizstán - správně je to Kyrgyzstán.
A tady jsou další nepřesnosti:
Gruzínsko - Gruzie
Oman - Omán
Quatar - Katar
Kuvejt - Kuvajt
severní Osetínsko - Severní Osetie
Kalmukie - Kalmycko a nebo se někdy používá i název Chalm Tangč
Karačajevo-Čerkesie - Karačajsko-Čerkesko

Čeština je bohatý a krásný jazyk, když máme pro státy vlastní názvy, proč je komolit, vymýšlet patvary či používat anglické názvy?
Kdo by si chtěl někdy ověřit nějaký český název jakéhokoliv státu či území může použít například následující odkaz:
http://www.libri.cz/databaze/staty/

49835

20.04.2005 11:58

V Barceloně mají nejrychlejší počítač v EU

RE: V Barceloně mají nejrychlejší počítač v EU

Adapa 84.?.?.?

Zdravim Groviku,
vy jste mne tak docela vyděsil [smích] Já mám kvůli seti@home puštěné v kancelářích nonstop počítače [smích] Tak doufám, že neluštím nějaké šifry [smích]

49839

20.04.2005 12:03

Válka v židovské obci se přiostřuje:

RE: Válka v židovské obci se přiostřuje:

Adapa 84.?.?.?

Zdravím paní Alžběto,
velice se mi líbí styl Vašich příspěvků a otázky v tomto posledním příspěvku.
Nechtěla byste napsat nějaký článek s možnými odpověďmi na ty Vaše otázky?

49841

20.04.2005 16:26

V Barceloně mají nejrychlejší počítač v EU

RE: V Barceloně mají nejrychlejší počítač v EU

Adapa 84.?.?.?

Ale no tak, neberte mi iluze [smích]
Jsem totální analfabet, co se týče fyziky atd. Ale říkám si v hloubi duše, že alespoň nějak pomáhám, když moje firemní počítače louskají nějaká data o gravitaci (Einstein@home) a nebo hledám rádiové vlny od zelených mužíčků [smích]

49869

20.04.2005 17:49

Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Adapa 84.?.?.?

Pane Stwora, netřeba se omlouvat vždyť nejste autorem článku [smích]

49881

20.04.2005 17:52

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

Adapa 84.?.?.?

Pane Rudo,
zkuste jí napsat na e-mail rovnou a uvidíte, zda bude mít zájem o pokračování diskuze v majlové formě. Je to jistější než-li čekat, zda zavítá do archívu [smích]

49882

22.04.2005 16:41

Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Adapa 84.?.?.?

Zdravím pane Lev,
já jsem prostě jen hrdý na svou češtinu, ale že bych byl zrovna milovníkem spisovné češtiny? [smích] Kolikrát se děsím těch hrubek a překlepů [smích]
Ale některé ty názvy států mne vážně byly do očí. Byl to neskutečný patvar...
Jen bych rád řekl, že jsem rád, že se čeština vyvíjí. Je to jen dobře. Je to znak, že je to živý jazyk, který neustrnul někde v minulosti.

50216

23.02.2006 01:24

Irvingovo vítězství

Svoboda projevu

tracy 84.?.?.?

„Svoboda projevů je buď absolutní, nebo není žádná.“

K tomu snad není co dodat..

94487

Káva pro Zvědavce

41

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 85 čtenářů částkou 14 211 korun, což je 41 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 9

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 6

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Maďarská poslankyně skartovala knihu dětškých pohádek plnou gayů a leseb, aktivisté ječí13.10.20 18:08 Maďarsko 2

Absurdita článků z dění na pařížských předměstích nadále roste13.10.20 16:51 Francie 0

Marián Kotleba se rozdáním 3 šeků po 1488 eurech dopustil ideozločinu a půjde sedět12.10.20 21:56 Slovensko 12

Počty zemřelých loni a dnes09.10.20 15:21 Česká republika 6

Studenti na slavné Karlové univerzitě chtějí "bezpohlavní systém"09.10.20 00:10 Česká republika 2

Byla pandemie plánována?08.10.20 21:48 Neurčeno 8

Hoří, hoří a ne a ne spadnout08.10.20 21:23 Jižní Korea 11

Vláda tvrdě zpřísňuje opatření. Na 14 dní se zavřou ZOO, bazény, posilovny, kulturní i sportovní akce08.10.20 16:43 Česká republika 7

Zákon o šmírování internetu vojáky prošel dál08.10.20 15:37 Česká republika 0

Už je to tady: Očkovaní na covid nebudou muset nosit roušky08.10.20 13:19 Česká republika 6

FB smazal Trumpovi 2x příspěvek, ve kterém píše, že chřipka je horší než covid07.10.20 10:35 USA 2

Zločin proti lidskosti06.10.20 21:22 Německo 0

Měnové kurzy

USD
23,01 Kč
Euro
27,25 Kč
Libra
30,20 Kč
Kanadský dolar
17,47 Kč
Australský dolar
16,31 Kč
Švýcarský frank
25,37 Kč
100 japonských jenů
21,97 Kč
Čínský juan
3,45 Kč
Polský zloty
5,95 Kč
100 maď. forintů
7,47 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,90 Kč
1 unce (31,1g) zlata
44 036,86 Kč
1 unce stříbra
570,52 Kč
Bitcoin
293 037,57 Kč

Poslední aktualizace: 22.10.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?