Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 41 příspěveků, 12 různých jmén: <nic>, Děda, Důchodce68r, fettgesicht, Had, jezkovyvoci, Jonatán, martin, Nillbert, Nillbert Nullingsworth, oijkio, rapid.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

29.03.2005 14:46

Nechat žít nebo nechat zemřít?

Nechat žít nebo nechat zemřít?

Jonatán 81.?.?.?

Chtěl bych se zeptat Čechů, kteří žijí v Americe, jakým způsobem se řeší podobné případy kómatu na přístrojích, když dotyčný nemá zdravotní pojištění (40 miliónů Američanů ho dnes prý nemá) ani jeho příbuzní nemají finanční prostředky na placení jistě značných účtů za podobnou péči. Přebírá v takových případech placení stát nebo nějaké dobročinné organizace, nebo to zůstává na nemocnici nebo takového člověka prostě odpojí? Děkuji za odpověď.

47345

30.03.2005 15:08

Možná vidím světlo na konci tunelu

Možná vidím světlo na konci tunelu

81.?.?.?

Pane Stwora ,jestli myslíte, že bude vypadat aspoň z části tak, jak jste ji popsal, tak si o Vás budu myslet, že jste trošičku labilní. Ten článek nemá absoulutně žádnou úroveň a hlavně se vůbec nezakládá na pravdě. S pozdravem MŠ

47478

20.04.2005 08:41

Válka v židovské obci se přiostřuje:

RE: Válka v židovské obci se přiostřuje:

Jonatán 81.?.?.?

Paní Alžběto, tak prosím napiště sama ten článek. Myslím, že od tak dobře informovaného člověka by to mohlo být velmi zajímavé.

49819

24.04.2005 07:26

Teroristická skupina, která se nekonala

RE: Teroristická skupina, která se nekonala

Jonatán 81.?.?.?

A největší legrace je, že Číňané tu cenzuru internetu provádějí pomocí technologií, jim prodávají americké firmy... [smích]

50392

04.06.2005 10:32

Na Klause mi nesahejte

Na Klause mi nesahejte

fettgesicht 81.?.?.?

Jako prezident tak nějak vyzrál. Vyrostl. Dostal se nad stranické půtky.

IMHO houbeles. Ještě více se nafoukl a je ještě více přezíravý. Kde může dává najevo že ON je prezident a ON si bude dělat co chce. Mezi Čechy jsou v tomto směru dva typy lidí: Ti co ho vždycky nesnášeli - nesnášejí ho dál ? a ti tak trochu zakomplexovaní, kteří jsou teď pyšní, že NÁŠ prezident se postavil proti euroústavě, vlastně proti celé té zlé Evropě. Mně z toho Klasova vystupování trčí do všech stran ješitnost a touha po ?one man show?. To není vlastnost dobrého státníka. Státník je něco víc než politik a Klaus je jenom politik.

Předchozí článek mu vytýká jmenování komunismem zatížených soudců. Nemyslím si, že je to něco, co by Klausovi uškodilo.

Je úplně jedno jestli to uškodilo Klausovi, protože to uškodilo nám všem. Komunista na soudě (byť bývalý) je kozel zahradníkem. S takovouhle se naše justice nikdy nevyhrabe ze s... - víte čeho. V některých okresech je dlouhodobě katastrofální nedostatek soudců, ale to pana přesidenta nezajímá. On chce jen svoje životem prověřené kované ex-soudruhy. Hlavně ne žádné mladé arogantní typy, kteří by mohli mít nedejbože nějaké nové nebezpečné názory. Kromě toho, vsadil bych se, že 90% z těch odmítnutých půjde do advokacie (s justičními zkouškami bez problémů), kde budou spokojeně hrabat pod sebe (ne že bych jim to nepřál), zatímco my obyčejní, co jenom potřebujeme od soudu přiklepnout nějakou tu tisícovku, budeme zase čekat na rozsudek roky.

K soudcování člověk potřebuje věk. Nemůže být dobrý soudce člověk, který ještě nedostal od života přes hubu. To prostě nejde. Soudcování se neučí ve škole.

Tohle je jenom další paušalizace. Znal jsem kluka který se hlásil na soudce hned po škole. Byl to zodpovědný, rozumný a vyrovnaný člověk. Neváhal bych říci rozumnější než já, a to se považuji za docela rozumného. Nakonec se tam nedostal z jiných důvodů, ale za Klause by se tam jistě nedostal kvůli věku - nesmyslně.

Jmenování paní Kláry Veselé-Samkové je zřejmě nutno chápat jako úlitbu diplomacii.

Tak takovouhle "diplomacii" státník nedělá. To není diplomacie, to je koňský handl. O Samkové mám to nejhorší mínění. Nechci se o tom moc šířit, ale mám s ní zkušenost ještě z dob kdy bývala prostou advokátkou a nebyla to advokátka, které bych svěřil svoje záležitosti. Moc ji neznám, ale to co o ní vím se naprosto neslučuje s představou vyzrálého rozumného soudce.

Podle mého hloupého názoru je Klaus největším evropským a možná i světovým politikem současnosti.

Ježiš, to bychom na tom byli opravdu špatně! A to jenom proto, že se postavil proti většině? Škoda že to nedělá bez arogance, pak by byl opravdu třída. Takhle to s ním budou mít lehké, možná se znemožní sám.

54599

14.06.2005 21:15

Papežovo smrtelné požehnání Africe

RE: Papežovo smrtelné požehnání Africe

Had 81.?.?.?

>Takze podle Toma cirkef (nebo cirkev?) muze uplne za vsechno, asi i >za >globalni oteplovani. Jiz dlouho jsem necetl podobny blabol...

Vzato kapánek zeširoka má Tom pravdu.
A je-li globální oteplování plodem technického pokroku, pak tedy církve položily jeden ze základních pilířů nejen tohoto průseru, jež musíme odžít. A proč?
Protože nevěděly co s energií v rozkroku...

Právě na podobě této civilizace se křesťanské církve podílely velmi zásadně - ostatně na "křesťanské" kořeny se při svých slovních průjmech odolává kdekterý politický tlučhuba, aniž se ovšem tyto křesťanské kořeny pořádně definují.

A k debatě jež pokračuje dole - opět se zaměňuje CÍRKEV a NÁBOŽENSTVÍ...

56162

14.06.2005 21:26

Papežovo smrtelné požehnání Africe

RE: Papežovo smrtelné požehnání Africe

Had 81.?.?.?

>a ta je uz napsana, definitivne a nikdo nema narok menit jeji obsah
Vaše názory jsou zajímavá kombinace přirozeného rozhledu v protikladu k "podvědomému" dogmatismu - kolikráte byla ta Bible měněna, než vůbec se dopajdala do dnešní podoby a před kterou tolik lidí naprosto bezdůvodně pokleká?

Je to kniha jako každá jiná, navíc křesťanstvo z Nauky Mistra z Nazaretu udělalo jen těžko stravitelný konglomerát čehosi, co již dávno Nauka ke svobodě není a co přineslo do praktického života? To si prožíváme .. nic moc.

Měnit a komentovat tuto knihu má právo kdokoliv. Zda to je komentář a změna účelná je věc jiná.

56164

14.06.2005 21:55

Mahathir Mohamad

RE: Mahathir Mohamad

Had 81.?.?.?

>Jak to vyřešit, to nevím.

Stát se mudrcem - "sám sobě světlem, sám sobě útočištěm.." to ale až potom, kdy vyčerpáte takřka všechnu energii v roli "světla" pro okolní svět, pro všechny, kdo touží po poznání, proč žijí a co s tím životem.

To je způsob, jak řešit "náboženské" rozpory - nepotřebovat žádná klišé, korány, bible apod. - stát se sám studnicí moudrosti.
Jiná otázka je mít ty správné návody.

Mnoho zdaru... [mrknutí jedním okem]

56169

21.06.2005 21:10

Komentář ke kauze bankovních poplatků

Komentář ke kauze bankovních poplatků

fettgesicht 81.?.?.?

Lidi, jestli je tu nějakej právník: Mně nejde do hlavy jedna právně-technická otázka. Při zřízení účtu člověk písemně uzavírá smlouvu. Její obsah je v okamžiku uzavření dán: Podmínkami uvedenými ve formuláři smlouvy + všeobecnými obchodními podmínkami banky + aktuálním ceníkem služeb (poplatků). Za těchto podmínek se smlouva uzavírá. No a teď si představme, že banka ceník poplatků čas od času změní. To znamená, že se tím změní obsah smlouvy.

Takže se ptám: Je podle vás právně technicky možné měnit jednostranně obsah smlouvy (dvoustranného právního úkonu)? Já tvrdím, že jedna smluvní strana může jednostranně změnit obsah soukromoprávní smlouvy jenom v případě že tak výslovně stanoví zákon. Nestanoví-li to zákon, ale je to ve smlouvě sjednáno, je to podle mě neplatné ujednání. Co vy na to?

Příklad: Mohl dřívávějc (dokud existovala regulace nájemného z bytů) pronajímatel zvýšit nájem? Mohl, když se změnily cenové předpisy, protože tak stanovil zákon. Může to udělat dneska, když cenová regulace není? Ne. Platí cena sjednaná ve smlouvě a víc ani prd.

Tak, ale banka si klidně vydá po nějaké době nový ceník a bere si z mého účtu poplatky, které jsem jí ve smlouvě o vedení účtu neodsouhlasil. Možná namítnete, že jsem ve smlouvě odsouhlasil, že poplatky se řídí platným ceníkem, že jsem tím vlastně dal bance právo je jednostranně zvyšovat a měnit tím obsah smlouvy. Tak, a co když banka řekne, že od příštího roku bude poplatek za vedení účtu 5000,- Kč ročně? Nebo 10000,- ročně? Bude taková situace právně obhajitelná? Bude? To by asi nešlo, ne? Nebude? Pak není obhajitelné ani zvýšení o 50,- nebo 5,- Kč, ne?

Chci tím říct, že mě zaráží, že uzavíráme smlouvy, jejichž obsah si vlastně určuje částečně jedna smluvní strana. To prostě odporuje principům soukromého práva.

S tím pak samozřejmě souvisí i to, že si banky účtují poplatky i za vydýchaný vzduch v hale když čekáme na přepážku.

A úplně nakonec: Koho se*e ČS s těmi jejími věčnými výpadky bankomatů? V našem okresním městě si ČS klidně nechala celý víkend před vánocema rozvrtaný bankomat uprostřed centra, přímo mezi dvěma obchoďáky. Jsou to s odpuštěním kreténi.

57588

21.06.2005 21:18

Spiderman Krejčíř na útěku

Spiderman Krejčíř na útěku

fettgesicht 81.?.?.?

Mě naprosto fascinuje splachovací ředitel Kolář. Ten nerezignuje snad ani kdyby vožralej zmasakroval autem na přechodu mateřskou školku. To je správnej korytář.

57592

23.06.2005 21:57

Pravda o grilování

Pravda o grilování

martin 81.?.?.?

muži si pořáda neuvědomují, jak ženy dřou(vaří, perou, žehlí...)[zmaten]

58057

25.06.2005 20:12

V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

RE: V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

Had 81.?.?.?

>Pokud jde o mystiku

Kdybych chtěl reagovat naplno, byl by z toho pořádný odskok od tématu.
Čili jen stručně - výraz "mystika" je obecně velmi nepochopený a degradovaný.
Zkuste si někde vyhledat nějakou definici - jistě jich koluje dosti.
A tak, která bude nejvíce přísná na své stoupence ve smyslu umenšování zla v sobě samém, tak ta bude mít ke správné definici nejblíže...

58403

25.06.2005 20:42

V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

RE: V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

Had 81.?.?.?

>Žijeme ve věku tzv. "Kali Yugy" a tento věk již končí,
Z čeho Jste čerpal?

Kalijuga(sans.) - černý věk, v němž nyní žijeme. Podle indické mytologie je to čtvrté období jedné mahájugy velkého věku; tisíc mahájug tvoří jednu kalpu, Brahmův den. Tento věk prý začal ze 17. na 18. února 3.102 př. Kristem a potrvá 432.000 let.

Juga (sans) - věk; dle indické mytologie má každá mahájuga čtyři jugy: krta, tréta, dvápara, kali, jejichž trvání odpovídá řadě 4,3,2,1.
Krtajuga byla obdobou zlatého antického věku. Božský řád(dharma) stál na čtyřech nohách, převládaly čtyři ctnosti: pravdivost, laskavost, uctívání, soucit. Lidé byli spokojeni, uctívali jednoho boha, neznali nemoci, zášť, nenávist, krutost, strach, žárlivost, hněv.

Trétajuga byla obdobou věku stříbrného; dharma stála už jen na třech nohách, dosavadní ctnosti se o čtvrtinu zkrátily. Lidé vzývali více bohů a konali oběti, aby se jim splnila určitá přání.

Dváparajuga bylo období, kdy dharma stála jen na dvou nohách, úpadek pokračoval. Vzmáhala se faleš, zloba, nespokojenost a v důsledku toho se rozšírily nemoci a ostatní zla.

Kalijuga je současný věk; dharma stojí už jen na jedné noze, z původních ctností zbyla jen čtvrtina. Svět spěje k zániku, kdy nastane Brahmova noc, období klidu.

Brahmova noc období kosmického tvůrčího klidu, trvající podle indické mytologie 4 320 000 000 pozemských roků.

Brahmův den jedna kalpa, období kosmického tvoření, které podle indické mytologie trvá stejně dlouho jako Brahmova noc, kdy Brahma odpočívá. Dělí se na tisíc velkých věků (mahájuga) z nichž každý trvá 4 320 000 lidských roků.

Brahmův rok 360 Brahmových dní a nocí. 100 Brahmových roků se pokládá za jeden Brahmův věk a trvá 311,040.000,000.000 pozemských roků. Toto období se pokládá za věčnost, jak ji chápou mudrci Orientu.

Brahma - v hinduismu analogie křesťanského Boha Stvořitele. Je perzonifikací neosobního božství, první příčinou projeveného vesmíru. Determinovaná, a proto ještě pochopitelná kosmická energie, kvalita právě na rozhraní beztvárnosti (prázdnoty) a všech stupňů stvoření.

58408

25.06.2005 23:50

V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

RE: V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

Had 81.?.?.?

>Odtud má představa, že "konec konce" je na spadnutí. Jinak platí, že >to nikdo neví, než "Otec na nebesích", potom ještě pan LEHO, Kema a >Dušan, ti taky ví všechno.
[velký smích] [velký smích] ... tolik jedinců, co dosáhli stavu buddhy na Zvědavci ... k čemu všemu není ten internet dobrý [velký smích] [velký smích]

Vážněji - samozřejmě, že když kdokoliv z lidí realizuje všechny atributy "Otce na nebesích" - což je velmi, velmi vzácné a svět má potom velký svátek - pak tedy tento jedinec, "jenž chodí s Bohem" přímo nahlédá do propasti věků a objevuje "zavátou stezku Buddhů".
Minulost, přitomnost a budoucnost se slévají v nekončící teď a tito předávají své zkušenosti dále pro ty, jež jsou na konci smrtné noci nepoznání.
Toliko vzletně napsáno. Jinak ta "cesta ke Světlu" je velmi prozaická a vetknutá do běžného života.
To je ovšem ještě méně pochopitelné, než všelijaké výzkumy v laboratořích a bádání špičkových vědců.

Takže zpět k nadávání a usvědčování jednoho druhým v takové či onaké nedokonalosti, to nám jde lépe, než prosté tolerantnější povídání k podělení se o zkušenosti, co dělat, aby se žilo líp...

58454

25.06.2005 23:57

V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

RE: V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

Had 81.?.?.?

>Ty "nemožné čísla" délky věků, zde jsem rezignoval. Nevím prostě, co >si o tom myslet. Zdráhám se uvěřit, že by se zde mluvilo o "věcích" v >rámci této planety. V tom stejně není zcela jasno.

To naprosto chápu. Ještě otřesnější rána je pro běžná životní měřítka první zkušenosti v ověřování si toho všeho přímo. Nikoliv jako konstrukce ega a mysli.
Taková nedůvěra a otřes bývají dobrý podklad k praktickým krokům na poli poznávání životních zákonitostí.
Mnoho zdaru v "bezpříčinném radování se".

58457

26.06.2005 03:12

Spiderman Krejčíř na útěku

RE: Spiderman Krejčíř na útěku

Had 81.?.?.?

>Nejsem komunista (mimochodem myšlenka komunismu pořád zůstává hezká a >lidská)
[pláč] [pláč] .. ano,ano obzvláště ta základní myšlenka třídního boje, resp. likvidace třídního nepřítele.
Ta samou krásou a soucitností dojme k slzám ještě dnes všechny přímo i nepřímo potrefené, např. politické vězně, absolventy gulagů apod....

58507

26.06.2005 13:40

V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

RE: V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

Had 81.?.?.?

>Položím opatrnou otázku, jste na dobré cestě ?
Přestože Jste částečnou odpověď "vydoloval" z jiného příspěvku, tak něco málo odpovím: pro všechny činnosti existují jakási potvrzení, ukazatele, prostě dosažení dílčích výsledků. Za všechno příklad sportovce, který tvrdě trénuje a má ještě trochu štěstí (příznivá karma, chcete-li) pak získá medaile a ocenění atd.

Dosažení, či nedosažení všech cílů, naplnění, či nenaplnění všech přání to je jen(?) kombinace snahy s možnostmi dané nám osudem, který nám samozřejmě nikdo nedaroval, ale který jsme si vytvořili.

Pro oblast prakické psychologie - lépe mystiky - platí také pravidla a ukazatele milníků na cestě.
Hlavní ukazatele postupného zharmonizování lidské bytosti jsou v každé správné nauce(systému): umenšování a postupné vymazávání všeho negativního- vztek, lítost, smutek, nenávist, zloba, lenost, tupost aj. - a to až na úroveň podvědomí. Toto vymazávat a "dosazovat" opak: živost, činorodost, radostivost, optimismus, přejícnost, tolerance, bystrost.
A aby toto nebylo jen na vodě mají se tyto psychologické kvality vyměňovat(negativní vymazávat, pozitivní vtiskovat)v samotném fyzickém těle - to se děje tak, že si člověk stále více a více je vědom sám sebe a zároveň více a více umí manipulovat svými stavy.

A správnost? I "chyba" je správná, pokud někdo chybu udělá, pak je to jen zřejmý důkaz, že takovou zkušenost ten dotyčný ještě neměl a musel si jí projít, zažít.
Proto také se vyvíjí i tímto poznáním odstup od okolí a dění a spíše než horlivá kazatelská reakce naskakuje utajovaný soucit. Utajovaný proto, aby se soutící člověk nestal potravou jiných lidských dravců.

Sstálý úsměv okolnostem a debatám navzdory

58559

26.06.2005 16:45

V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

RE: V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

Had 81.?.?.?

Možné to je, při mém šmejdění po ČR můžeme zajít na nějaké bubliny, nebo na čaj..., ale abyste nebyl zklamán - i se spřízněnými "šílenci" debatuji jaksi méně.
A ověřil jsem si, že dobrý základ k plodným hovorům o "abstraktním éteričnu" přenášeném do praktického života je to, když debatující spojuje ještě něco jiného a podělení se o zkušenosti na cestě rychlení a očisty osudu, je jakási nadstavba k "normálním" tématům.

No,my bychom mohli např. po nějakém ovínění velmi moudře rozcupovávat a i jinak psychológicky rozpitvat persony přispívající do zdejších debat... [mrknutí jedním okem]

58585

27.06.2005 10:34

NOD32: Antivirový program, velikostí sice nepatrný, ale zadrží vše

NOD32: Antivirový program, velikostí sice nepatrný, ale zadrží vše

Had 81.?.?.?

Souhlas běžného uživatele - NOD32 mám rok a pohoda...

58712

27.06.2005 10:36

NOD32: Antivirový program, velikostí sice nepatrný, ale zadrží vše

RE: NOD32: Antivirový program, velikostí sice nepatrný, ale zadrží vše

Had 81.?.?.?

> Musite manulane stahovat updates?

Ne, nastavíte a pak už jen sledujete decentní oznámení o aktualizaci.
Slyšel jsem a zažil na NOD32 jen chválu...

58713

27.06.2005 15:12

V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

RE: V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

Had 81.?.?.?

>Opravdu se domnivate, ze ctenar google se nevejde do zadne z >kategorii " muz, zena, male dite"? [chechtot]

[chechtot] [chechtot]

58746

08.07.2005 15:15

Tak jsme přivítali dvou miliontého návštěvníka

Tak jsme přivítali dvou miliontého návštěvníka

martin 81.?.?.?

zase děláte ze sebe žebráka.doufam, že jste u toho nebrečel, když jste to psal. skutečně by mě moc potěšilo, kdyby zvědavec z internetového světa zmizel jednou provždy, protože články obsahují absolutní nepravdy , snažící se za každou cenu odlišovat. V tom jsou stránky opravdu originální. Měl byste se urychleně už probudit a najít si práci(to pro vás nemůže být žádný problém, protože usuzuji podle škály vašich článků, že se vyznáte ve všem:lol[smích]. MOžná mi nebudete věřit, ale já jsem si vytisknul nějaké vaše články a dal jsem je přečíst deseti velice inteligentním a moudrým lidem. Jaká myslíte, že byla jejich reakce? Raději zde nebudu publikovat. Možná by se zvědavec rušit ani nemusel, ale potřeboval by razantně usměrnit. Pak bych vám i ten nějaký finanční příspěvek poslal a věřím, že mnoho dalších. Já vím, že takovéto stránky nejsou žádná sranda, ale když něco dělam, tak se snažím, aby to bylo kvalitní, odpovídalo to skutečnosti a veškerým dalším aspektům. Snažit se o to, aby se to lišilo od všeho ostatního (tou rozumovou podstatou) je velice chybné. Ještě by mě zajímalo, co děláte těch deset hodin denně na zvědavci?

60381

10.07.2005 14:57

Tak jsme přivítali dvou miliontého návštěvníka

RE: Tak jsme přivítali dvou miliontého návštěvníka

martin 81.?.?.?

Pane včelička, na vaši otázku odpovím záporně, tedy ne. Možná si teď říkáte ááá on nemá žádnou stránku a kritizuje ostatní. Mohl bych si ji založit klidně jako "politicky nekorektní webzine", ale asi bych skončil jako pan Stwora "žebráním". I přesto, že pan Stwora žádal, aby mu nikdo neradil, mi to nedalo a musel jsem napsat. V článku to bylo vloženo, proto aby pan Stwora zapůsobil na psychiku čtenářů. Zkuste si to přečíst ještě jednou a pochopíte(možná). Nevím jak jste to myslel s tím experimentováním. Jestli tím myslíte Stworův zkreslený svět, tak jste člověk bez jisté úrovně. Neříkám, že všechny články jsou bídné, ale většina je. Já jsem žádal, aby články byly pravdivé, stylisticky a čtenářsky zajímavé.

60882

11.07.2005 13:13

Tak jsme přivítali dvou miliontého návštěvníka

RE: Tak jsme přivítali dvou miliontého návštěvníka

martin 81.?.?.?

vy ale nechápete, že tenhle nastavený ůhel je zcela chybný!!!

61079

11.07.2005 13:20

Tak jsme přivítali dvou miliontého návštěvníka

RE: Tak jsme přivítali dvou miliontého návštěvníka

martin 81.?.?.?

buďte tak laskav a zkuste mi do těch deseti hodin rozložit práci, kterou věnuje p. Stwora JENOM zvědavci. děkuji

61082

19.08.2005 23:18

Comeback Vladimíra Železného?

Populismus

fettgesicht 81.?.?.?

Onehdy jsem si přečetl jakýsi výcuc z toho jeho programu a byl jsem doslova šokován - tak nepokrytý, hrubozrnný (jak by řekl sám Železný) a přitom poměrně vynalézavý populismus jsem už dlouho neviděl.

Ale vsaďte se, že tupí konzumenti Novy ho budou volit. Čím víc jim nas..e na hlavu, tím víc ho budou mít rádi.

66914

26.08.2005 18:15

Miláčku, bude pršet. Vržou mně prsa

Můj hloupý názor

martin 81.?.?.?

opravdu hloupej [chechtot] škoda že se ještě nevymyslelo vracení zpět do minulosti.Myslim pane Stworo, že v pravěku byste byl spokojen a vytesával byste na kamenné destičky o nádherném světě [chechtot] .

67836

09.09.2005 13:36

Hurikán Katrina – naše zkušenosti

RE: A heleme se...

jezkovyvoci 81.?.?.?

O těch turistech psali i zde:

http://news.yahoo.com/news?tmpl=story&u=/050902/photos_lf_afp/050902062440_zvx1jce6_photo2 http://news.yahoo.com/news?tmpl=story&u=/050902/photos_lf_afp/050902062440_zvx1jce6_photo1

69837

02.11.2005 21:42

Turistou v Praze

To je článek

fettgesicht 81.?.?.?

jak od D-FENSe, ale hooodně rozředěnej a s notnou dávkou žluči.

To je prostě život, že v centru Prahy se vydělává na turistech. To má Magistrát regulovat co se kde smí prodávat? Nebo jak to bylo myšleno?

Mě tam ti turisti taky srali, i když hlavně proto, že se po chodnících pohybovali jak lobotomizovanej dobytek a furt jsem je musel někde obcházet (ke konci už jsem měl tendence je rozrážet aktovkou). Tak jsem se odstěhoval a mám od nich pokoj. Nepřipadám si už sice "světově", mám klid a blízko do přírody.

A s tím focením: Božímku, ať si každej fotí co chce! Já co mám digitál, tak taky fotím hovadiny, protože mě to nic nestojí, na jedno cédéčko se vejde tisíc fotek a vyhodit do kontejneru je můžu vždycky. A u mnoha z těch kompaktů ten blesk možná ani nejde vypnout.

76578

21.11.2005 20:46

Zpráva z druhého slyšení – krajský soud Mannheim, 15.11.

Je tohle možné? Vyznáte se někdo v trestním právu?

fettgesicht 81.?.?.?

Je možné, že německý (v mých očích civilizovaná země) soud takhle libovolně bere a přiděluje obviněnému obhájce? Vždyť na osobě obhájce může totálně záviset výsledek procesu! Jak může být něco takového v Německu uzákoněno? To už nemá ani smysl hrát si na nějaký soudní proces, můžou ho zavřít rovnou!

A proč vůbec má mandátního obhájce, to se u nás přece dělá jenom lidem bez prostředků, že se jim určí advokát ex offo, jinak jim do osoby jejich obhájce nikdo nekrafe, ne? Tak co to tam mají za móresy?

A co to bylo za nesmysl, že ta jeho advokátka má k Zundelovi příliš blizko? To by mě jako v Německu nemohl obhajovat třeba bratr? To jako musí být mandátní obhájce "nestranný" nebo co?

A o podjatosti soudce rozhoduje dotyčný soudce sám? Co je to za blbinu?

Cílem obhajoby je rozeštvání národa? Jak si může soudce dovolit takhle se s prominutím vysírat do obhajoby? Jak může potom aspoň vypadat nestranně, když něco takového vypustí z huby?

To celé zní příliš právně šíleně, než aby to mohla být pravda. Chtělo by to nějaký odborný názor se znalostí německého práva, jinak odmítám uvěřit, že tohle se děje někde v Evropě. Když si americký soudce mlátí do stolu a zesměšňuje žalobce kvůli jeho žalobě, dobrá, Američani jsou takoví "jiní", ale tohle v Německu...?

79464

31.12.2005 21:51

Jak Britské listy dohlížejí na cenzuru jinde

RE: Dotaz

fettgesicht 81.?.?.?

Tedy pardon, ale jak může být příspěvek "genocidní"? Genocida je vyvražďování určité národnosti, a copak diskuze na novinkách někoho zabije? Všichni víme, že v té diskuzi si vyblejvají frustraci obyčejní lidi, kteří žádnejm Cikánům podpálit barák nepůjdou, tak proč z toho dělat bramboračku? Prostě se tam zasprosťačí, a jak je u nás v Čechách obvyklé, od slov k činům zůstane zatraceně daleko.

To jenom p. Čulík potřebuje vodu na svůj politicky korektní mlýn. Škoda, že když homosexuální Vladko vyhrál VyVolené, nenapsal velikánský článek jak Čechům nevadí homosexuálové. Bodejť, nehodilo se mu to do krámu.

86196

31.12.2005 21:59

Jak Britské listy dohlížejí na cenzuru jinde

RE: Na BL diskuse byla - než ji Čulík zrušil

fettgesicht 81.?.?.?

Myslím, že ji od začátku oficiálně zrušil proto, že v diskuzi byly údajně urážlivý příspěvky, který nechtěl cenzurovat. Dokonce jsem se ho na to mailem ptal. Na druhou stranu, pokud by kvůli nějakému kokotnímu zákonu měl nést zodpovědnost za kdejakej žblebt co se tam vyskytne, a tudíž diskuzi cenzurovat, tak to chápu.

Pro mě osobně je bez diskuzního fóra užitečnost a zajímavost BL jen 40% z původní hodnoty.

86197

16.07.2006 00:54

Syrští vládci posílají své spojence z Hizballáh do boje, zatímco Bejrút vyčkává

Štáb televize FoxNews ostřelován izraelskou armádou v Gaze

rapid 81.?.?.?

To musel být pro Bushovy republikány docela šok... [chechtot]

http://www.rawstory.com/news/2006/Fox_crew_shot_at_in_Israel_0713.html

110625

01.09.2006 03:13

Odpovídá Noam Chomský

žvatlání starého pomateného dementa

Nillbert Nullingsworth 81.?.?.?

asi nejsměšnější je ta otázka: "Proč se nikdy neobjevíte na CNN nebo Fox News v USA. Čeho se na Vás tak bojí?" [velký smích] ano jsme strachy bez sebe [chechtot] přesto se pokusím panickou hrůzu s chomskyho překonat a vysvětlit vám proč to tupé zvíře nikam nezvou ....inu proto, že žvásty tohodle senilního starýho pitomce zajímaj leda tak lejsko zoufalců ze zvědavce a podobnejch marginálních kašpariád roztroušenejch po slumech celého světa [velký smích] a kdyby se v TV moh vykecavat každej psychotickej dement skončilo by to jak vox populi na nově [chechtot] trodas s bartoškem by byly přilepený k vobrazovce a zbytek světa by vypnul televizi [velký smích]

115619

04.09.2006 23:38

Bývalý Norimberský Žalobce: „Bush i Saddam by měli čelit stejnému procesu“

zneužití stařecké demence

Nillbert 81.?.?.?

V Norimberku bylo žalobců jak much, tenhle tunta byl jen jeden z nich. Ten článek je opět pouze královo blábolení kde kolem jedné věty senilitou a alzheimrem zcela ochromeného chudáka vystavěl svou pološílenou myšlenkovou konstrukci.

115949

05.09.2006 11:50

Vkládání slov do Ahamadínedžádových úst

spiknutí proti hodnému panu neřádovi

Nillbert 81.?.?.?

Ahmadínežád dnes vyzval k vyloučení sekulárních a liberálních učitelů z vysokých škol. Už počátkem roku musely jít stovky profesorů před časně do důchodu.....
Loni zakázal "západní" hudbu , Beatles i Beethovena.... zavedl oddělené výtahy pro muže a ženy.... a spoustu dalších neuvěřitelnejch zhovadilostí...

...to taky asi "omylem" [chechtot] on to tak nemyslel [velký smích]

....nechápu teda proč šéfdirigent teheránský filharmonie musel po uvedení Beethovena (loni se hrál poprvé od roku 1979) utéct ze země.... proč si v klidu nenechal od nějakého zvědavce vysvětlit že to je celé jen slovní nedopatření a že toho agenta CIA Beethovena může šmidlat vesele dál.... [chechtot]

(Cenzurováno - urážky)

115987

13.03.2010 04:35

Od feudalismu přes bolševismus k demokracii a zpátky

Asi je na nápravu pozdě.

Děda 81.?.?.?

Přesně tak se mi vývoj taky jeví. Opakuji svým čtyřem dětem (s rodinami)- svým nedostatečným zájmem o politiku, volby a j., si tvoříte budoucnost pro sebe i vnoučata. (A zde, mezi námi, myslím že už je pozdě.)

214727

30.03.2010 05:20

Problém jménem zadluženost

Pane Zelinko.

Důchodce68r 81.?.?.?

Výborný článek, neboli, plně s Vaším pohledem souhlasím.
Jsem velice zneklidněn, doporučil bych nedozírné tresty všem politikům, kteří k tomuto vývoji přispěli, nebo ho trpěli.
Záhadou jsou mi nadále ještě dvě věci, které asi vzájemně souvisí.
Jednak to, proč jde o jev v naší části světa hromadný.
Jeden z projevů globalizace? Je to spontánní, nebo řízené?
Jednak to, komu se v konečné instanci tak velké částky dluží.
( Byl bych moc rád, kdybyste se svým pohledem na věc ve Vaší úvaze v tomto směru pokračoval.)
Zdravím vespolek.

215999

23.02.2011 03:18

Jen pár otázek, abyste se mohli velmi vážně a poctivě zamyslet

RE: Xenofobie

oijkio 81.?.?.?

Vaše úvaha zasahuje podstatu problému a je vyčerpávající. Lepší jsem nepoznal. Podle mého soudu, a jistě nejsem sám, již byla v rámci Evropy ona hranice progresivního působení dávno a hrubě překročena. Teprve nyní se objevují první známky pochopení této fatální chyby. Zcela chybí moudří, prozíraví a současně vlivní politici, kteří by včas poznali, co je proti přírodě, tedy co je špatně a co se musí z toho důvodu vymstít. Merkelová a Sarkozi reagují pozdě a z donucení.
Vaši úvahu si vytisknu, dám do rámečku a seznámím s ní všechny děti, vnuky a známé.

238484

21.03.2011 09:00

Jak je to s uskladněním vyhořelého paliva ve Fukušimě - odpověď SÚJB

Stále se musíme učit.

oijkio 81.?.?.?

1) Když jsem studoval, tak na "anorganice" se osekávaly vnitřní omítky a vyměňovaly stropy. Všechno zářilo. Profesoři tam po fajruntě plnili lékařům izotopy do hrotů jehel k léčení rakoviny. A někteří na to doplatili, ani jimi plněné jehly je nezachránily, rakovina, pohřby.
2) Když jsem nastoupil do výzkumu, pracoval jsem asi 17 let s rtg. zářením, v laboratořích přes chodbu používali izotopy. Řadu let jsem zodpovídal za dozimetrii celého pracoviště. Stále jsme sbírali zkušenosti. Z literatury, od hygieniků (ti taky sbírali...), od lékařů, vyvíjely se předpisy, a v neposlední řadě z vlastní práce a z vlastních chyb. Přirozený proces. Po těch letech rostlo sebevědomí a vnucoval se pocit, že už je práce bezpečná.
3) Jedná starší epizodka (z velkého počtu). Začaly se častěji dovážet, letecky z Moskvy, aktivní vzorky s kratším poločasem , v olověných asi 50 kg boxech. Vznikla potřeba postavit stacionární trezor. Navrhla a postavila ho specializovaná firma na konci chodby v suterénu u stěny. Sloužil k plné spokojenosti nás a hlavně stále přísnějších předpisů. Než si někdo uvědomil, že za stěnou je trvalé pracoviště několika lidí, přičemž stěna u trezoru je dutá (překližková dvířka, prázdná instalační šachta, 8 cm zídka z dutých cihel, pak trezor). A trezor ze 40 cm tlustých barytových cihel byl ke stěně jen tak přistavěn, aniž měl vůbec jakou zadní stěnu. Bralo se to tehdy jaksi sportovně, hlavně díky tomu, že náhodou všichni ohrožení patřili do oddělení a nosili stále dozimetry. (( A někdy tehdy se asi projektovala Fukušima?))
4) A jedna navíc. S šéfem izotopového pracoviště jsem sdílel jeden hodně starý starter do zářivky. Bylo v něm trochu nějakého izotopu. Používali jsme ho při laborování a zdokonalování našich aparatur na detekci záření. Nosili jsme ho po kapsách a stále podle potřeby si ho na potkání předávali. Po několika letech používání zmíněného barytového trezoru kolegu napadlo starter trochu pečlivěj proměřit. Jestli snad by stálo za to ho také ukládat do trezoru. Zjistili jsme, že za ta léta v trezoru ještě nikdy nebyl tak silný zářič, jako ten starter. Ještě žiju, kolega již ne. Pak jsem z pracoviště odešel, když mně počet trombocytů v krvi klesl na přípustné minimum.
5) Onen pocit jistoty a dostatečné zkušenosti pak přece jen převládl. A tak jsem také psal Bursíkovi, aby se tak moc těch jaderných neobával. Černobyl mně nijak nevaroval. Věděl jsem, že rusové přece dokáží všechno, i téměř záměrně zhavarovat reaktor. V západní svět jsem měl důvěru.
6) Teprve nyní po Fukušimě jsem ji pozbyl. V hlavě se mi honí myšlenky jak otestovat Temelín. Tedy jinak, než už napotřetí, a stále jen jako, evropské banky. Tedy, jak s Temelínem zatřepat, jak na něho chrstnout dost vody, nějaké to letado, raketu, tornádo, k ODS nebo ČSSD patřící obsluhu, --- ale o to právě ...

Automaticky kráceno

239952

13.06.2012 19:51

S měkkými protikorupčními zákony se korupce nezbavíme

Výborný článek.

oijkio 81.?.?.?

- Ukazuje příklad, jak jednoduše by se to mohlo řešit.
- Samozřejmě, podobných zásahů by muselo být víc. A pravděpodobně mnoho z nich by mohlo být podobně jednoduchých.
- K problému samému: ono by se muselo chtít. Ono, to znamená ve sněmovně. Ve sněmovně se 20 let nechce, a tvrdím, že bez patřičného tlaku veřejnosti se chtít nebude. Proč? Protože zcela rozhodující většinu v ní tvoří v podstatě zločinci. Někteří už dokonce nikoliv v podstatě. Proč zločinci? Už jen proto, že většinu diskutovaných změn zákonů evidentně potřebných k omezování zločinnosti za těch 20 let nepřijali. Kromě laviny dalších zločinú prováděných jimi přímo, jejichž vyšetření dosud tak úspěšně brání.
- Potřebná jednorázová výměna poslanců v dohledném termínu, volbami, je velmi nepravděpodobná.
- zatím nevidím žádný jiný způsob s alespoň minimální nadějí na realizovatelnost, než postup vyzkoušený na Islandu.
- Pokud by se něco takového podařilo i jinde, byla by možná tendence, že se tak stane ve více Evropských zemích. A to by bylo skoro vyhráno.
- I ekonomika by šla jistě nahoru. A nemyslím si, že by to mělo být hromadnou zakázkou na výrobu šibenic.

270619

Káva pro Zvědavce

41

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 85 čtenářů částkou 14 211 korun, což je 41 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 10

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 6

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Maďarská poslankyně skartovala knihu dětškých pohádek plnou gayů a leseb, aktivisté ječí13.10.20 18:08 Maďarsko 2

Absurdita článků z dění na pařížských předměstích nadále roste13.10.20 16:51 Francie 0

Marián Kotleba se rozdáním 3 šeků po 1488 eurech dopustil ideozločinu a půjde sedět12.10.20 21:56 Slovensko 12

Počty zemřelých loni a dnes09.10.20 15:21 Česká republika 6

Studenti na slavné Karlové univerzitě chtějí "bezpohlavní systém"09.10.20 00:10 Česká republika 2

Byla pandemie plánována?08.10.20 21:48 Neurčeno 8

Hoří, hoří a ne a ne spadnout08.10.20 21:23 Jižní Korea 11

Vláda tvrdě zpřísňuje opatření. Na 14 dní se zavřou ZOO, bazény, posilovny, kulturní i sportovní akce08.10.20 16:43 Česká republika 7

Zákon o šmírování internetu vojáky prošel dál08.10.20 15:37 Česká republika 0

Už je to tady: Očkovaní na covid nebudou muset nosit roušky08.10.20 13:19 Česká republika 6

Měnové kurzy

USD
23,00 Kč
Euro
27,19 Kč
Libra
30,09 Kč
Kanadský dolar
17,51 Kč
Australský dolar
16,35 Kč
Švýcarský frank
25,34 Kč
100 japonských jenů
21,92 Kč
Čínský juan
3,44 Kč
Polský zloty
5,94 Kč
100 maď. forintů
7,46 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
30,10 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 699,66 Kč
1 unce stříbra
564,12 Kč
Bitcoin
297 669,00 Kč

Poslední aktualizace: 22.10.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?