Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 9 příspěveků, 3 různá jména: <nic>, cgn, Cygnus.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

25.03.2005 21:11

Nechat žít nebo nechat zemřít?

Nechat žít nebo nechat zemřít?

cgn 84.?.?.?

Ta žena už je mrtvá. To co žije, je v podstatě jen její tělo, které lékaři dokázali udržet při životě.

Já osobně, kdybych se někdy měl dostat do stavu jako ta žena, tak bych chtěl být mrtvý raději hned a ne až po 15 letech (bohužel to zákon neumožňuje ani v případě, že bych pro takový případ předem sepsal svolení, dokud mohu normálně myslet), protože by mi záleželo i na příbuzných, které obstarávání živého těla bez duše zbytečně vyčerpává. Soudě podle sebe, tu ženu bych zabil smrtící injekcí.

Druhý argument. Pokud právo na smrt neodepřeme nevyléčitelně nemocnému trpícímu zvířeti, proč bychom stejné právo měli odepírat člověku? Ano euthanazie se může snadno stát zneužitelnou legální vraždou. Jenže, asi nikdo nepochybuje, že to není tento případ, pokud ani po 15ti letech nenastalo zlepšení.

Každý z nás se do podobné situace může dostat. Srazí nás auto, klepnutí hlavou o obrubník a po zbytek života se z kohokoli z nás může stát ubohý debil. Já nechci v takovém stavu žít, není mi jasné, proč tak musí žít ta žena (a ona je míň než debil, ona, jsem-li informován správně, nemyslí vůbec). Být manželem, asi bych ji zabil a šel za to sedět s pocitem, že jsem byl potrestán nespravedlivě.

47078

25.03.2005 21:25

Nechat žít nebo nechat zemřít?

Nechat žít nebo nechat zemřít?

cgn 84.?.?.?

Stále přemýšlím o svém příspěvku. Možná byl trochu unáhlený. Nevím, jsem na pochybách, protože neznám okolnosti případu přesně a předpokládal jsem, že žena trpí. Jenže jelikož nevnímá, neví co se s ní děje, zřejmě "trpí" jen její manžel, který se o ní musí starat a tím se to celé stává zamotanějším a ne zcela jednoznačným, jak jsem si ponejprv představoval.

Nicméně, nic to nemění na tom, že já osobně bych tak dopadnout nechtěl. Osobně bych si raději vybral smrt.

Na druhou stranu, je mi jasné, že totéž nelze radit druhým. Dotyčný se nejspíš musí rozhodnout sám a je to jen na něm jak to vyřeší. Teprve, když si za svým rozhodnutím bude stát a bude si jím zcela jistý, pak teprve nestráví zbytek života ve výčitkách z nesprávněho rozhodnutí ...

Hmm, asi to není sranda, 15 let je dost na to, aby nebyly pochybnosti o nevyléčitelnosti, jenže to, že žena přežila na přístrojích (vlastně skoro bez přístrojů) celou věc komplikuje, protože pokud se její manžel rozhodně k zabití, bude to posuzováno jako vražda a žádný soudce nebude moct rozhodnout jinak i kdyby usoudil, že manžel udělal jen to co považoval za nutné, správné a jediné možné. To taky nic nemění na tom, že vyhladovění je ještě mnohem hnusnější vražda, proti tomu je smrtící injekce docela banální. Vyhladovění totiž naprosto popírá smysl euthanazie, tj. ušetřit nemocného jedince utrpení na konci jeho života, když už mu není pomoci.

No a pokud se Bush vyslovil proti euthanazii, pak asi žádný soudce nerozhodne proti jeho názoru ...

Hnusná situace, nechtěl bych se do podobné dostat. Ani jako oběť, ani jako pozůstalý.

47081

26.04.2005 20:16

Kopaná a sdělovací prostředky

Kopaná a sdělovací prostředky

Cygnus 84.?.?.?

Co je to chorea?

50713

18.07.2005 00:26

Špióni v éteru

To nedává smysl ....

Cygnus 84.?.?.?

Kdybych byl špiónem a chtěl s někým komunikovat naprosto utajeně, tak existují mraky jiných možností, jak to zajistit. A hlavně, co je stejně důležité jako kvalitní šifra, je způsob ukrytí informace, aby nepřítel vůbec nezjistil, že jsem něco poslal, nebo aby to zjistil pozdě a i tak měl problém zjistit co jsem poslal.

http://www.zvedavec.org/bezp_216.htm
http://www.outguess.org/

A jak se připojit na net, aniž bych navštívil inet. kavárnu, nebo použil nedejbože připojení z místa, kde jsem identifikovatelný? Co třeba použít telefonní dráty vedoucí do cizího bytu, nebo GPRS přes SIM kartu, kterou použiju a zahodím, nebo cracknu něčí WiFi síť (chlápek s PDA v kapse, co čeká na autobus prostě není podezřelý), připojím se přes bluetooth a odložený mobil (jen musím ukrást heslo k providerovi) atd... když mi na tom bude záležet, možností je nepřeberně. Něco z toho se vždy naskytne, něco může být komplikovanější, ale mám na výběr.

Ty telefonní dráty zvládnou i děti
http://underground.cz/1129

Můžu steganograficky vmísit zprávu do pár fotek, poslat je na předem domluvený freemail (moje ip viz předchozí odstavec je téměř nedohledatelná), někdo jiný si je stáhne ... nebo stejným způsobem zneužiju jakoukoliv službu na netu. Důležité je, aby nebylo možno trvale sledovat bod, přez nějž se informace předává. Aby se ten bod, který po nějaký čas informaci uchovává extrémně obtížně hledal. A samozřejmě místo předání měnit, taková digitální mrtvá schránka. A aby nebylo snadné zjistit, kdo se k němu připojil...

Pak samozřejmě existují i jiné, nám hůř dostupné techniky, které využívají nenasimulovatelných fyzikálních jevů.

Nevím k čemu vysílače slouží, ale to že by sloužily k posílání informací špionům mi přijde jako velký nesmysl. Radioamatéři takové věci nenechají bez povšimnutí.

62123

19.07.2005 09:23

Špióni v éteru

RE: To nedává smysl ....

84.?.?.?

Jen drobnost. KV se nešíří po celé planetě, vyzářený výkon by musel být opravdu hodně velký. Po celé planetě se šíří dlouhé vlny a se zkracující se vlnovou délkou se signál hůř odráží (pro DV je admosféra víceméně vlnovodem), je více tlumen atmosférou atd... Nicméně fakt je, že KV mají stále dostatečný dosah pro tento účel a narozdíl od DV jsou méně rušené, DV jsou rušené kde čím, třeba i slunečními erupcemi a to docela silně. Bohužel taky k příjmu vysílání na DV je vhodná dlouhá anténa [smích], tedy rozměrově velká, srovnatelná s vlnovou délkou (dipol na yagi ma sirku lambda/2), to same plati i o KV, ale rozměry jsou menší až po VKV atd. anteny mobilu se pak vejdou na desticku o prumeru par mm. Jiste lze prijimat i s horsi antenou za cenu horsi kvality signalu.

Jeden odkaz, kde muze byt WiFi. Je to takova detska hracka s Linuxem orezanym skoro na uroven DOSu, ale funguje to a mohlo by to poslouzit dobre a nenapadne. A je to tak levne, ze to agent muze po pouziti klidne zahodit.
http://www.linuxdevices.com/articles/AT8107883197.html

Asi se shodnem, ze vzdy zalezi na okolnostech a neni v zadnem pripade mozne zevseobecnovat. Ja vychazim z oboru, ktery alespon trochu znam, takze vim, co by se pripadne dalo pouzit. Obor agentu a spionu je svym zpusobem krasny svou rozmanitosti a napaditosti v podobnych resenich (on krasny je i tygr, ale neni prijemne kdyz nas zabije, takze asi takovy druh krasy to je)


62276

13.08.2005 22:37

Monsanto si nechala patentovat nový objev: vepř domácí

RE: ...

Cygnus 84.?.?.?

Souhlasím. Firma NESMÍ mít právo skrývat, ingredience použité ve výrobku. Snad jedině postup výroby u některých tradičně unikátních výrobků (Becherovka, Coca Cola a podobné nesmysly), kterým se ovšem můžeme snadno vyhnout, chceme-li

Zvlášť velká zkurvenost jsou výrobky s výrazným nápisem "přírodní" a pod, které při podrobnějším zkoumání obsahují nějakou srágoru. To je ostatně na žalobu s velkou nadějí na úspěch.

Ostatně, patenty obecně známých a používaných postupů jsou neplatné. Bohužel jediný zádrhel je v prokazování a soudních sporech. Doufám, že se toho jednou chytne nějaká právní kacelář, která usoudí, že by z Monsanta, nebo jiné podobně velké firmy mohla vytřískat dost peněz pro sebe a případně i pro zúčastněné svědky, poškozené ... prostě lidi, které lze použít k vytřískání peněz. To je totiž jedna z mála šancí, jak může být veřejnosti pomoženo, prostřednictvím právníků, kterým nejde o nic jiného než o prachy, ale veřejnost se jim hodí jako důvod, aby se sami o své peníze přičinili.

65942

16.08.2005 23:56

VyVolení

RE: Trapne

Cygnus 84.?.?.?

Jsem sice ještě téměř ve věku té mládeže, ale na tohle nadávám taky. Takže mentálně spíš páprda a starý morous, který kazí legraci ...

S autorkou souhlasím a tím spíš, že to není jen o jednom hodně debilním pořadu. Ten je pouze tou pověstnou špičkou ledovce. Symbolem, který může pomoct i některým otrokům, aby si ten obojek uvědomili.

66418

12.09.2005 22:34

Reforma voleb a referend

RE: Vazena pani, ci slecno:-)

Cygnus 84.?.?.?

Co to má společného s připojením domáctností na net? Nikde se nemluví o tom, že volič musí dřepět doma na zadku a volit z pohodlí obýváku.

Internetových kaváren jsou mraky a kdyby se něco takového realizovalo, tak by v tom byl čert, aby se třeba na těch poštách nenašel koutek pro dva tři počítače s extra vořezaným OS a kompatibilním prohlížečem omezeným pouze na přístup k voličskému rozhranní (investice cca max 15kKč na PC se vším všudy včetně práce + poplatky za odběr elektřiny a připojení na internet). Vhodným prohlížečem může být téměř kterýkoliv. Psal jsem aplikaci, která je použitelná i s W3M a k v článku zmíněnému účelu by to v pohodě stačilo. Předpokládejme něco na úrovni Mozilla like prohlížečů a máme k dispozici v podstatě luxusní možnosti.

Co to má společného s nějakým Billem nevím, je to americké jméno, takže se asi nejedná o českého občana, aby měl co kecat do českých záležitostí.

70328

12.09.2005 23:06

Reforma voleb a referend

RE: Náznak slibný, výsledek je výsledkem ženy

Cygnus 84.?.?.?

>Svindlovat by se dalo. Jak zarucit identitu osoby pres Internet? Jak >zajistit ze u klavesnice sedi ta dana osoba a ze s ni nikdo nemanipuluje? >Kdo zaruci integritu toho systemu, neboli ze kazdy obcan muze videt svuj >hlas, ale celkove soucty jsou "prizpusobene"?
>
> Protokoly na e-voting existuji, ale hlavni problem je problem identity a >mrtvych dusi a duveryhodnosti vlastni implementace.

Identita? Co treba spolu s cislem na volebni listek generovat i heslo ala pwgen. Volici budou prskat, ze musi opisovat, ale byla by to takova mala pojistka. Volic listek bez zakrytych udaju nemusi prevzit. Vezme si jiny a pak ho teprve setre. V databazi bude ulozen pouze hash hesla a serioveho cisla volice [smích], takze spravnost bude mozno overit, ale v databazi heslo nebude, takze z ni nepujde vytahnout, podobne jako /etc/passwd resp. /etc/shadow ... samozrejme zalezi na sile sifry a poctivosti pri generovani hashu a tisku listku ... dohled notare? Jako u loterii ... zatim mne nic lepsiho nenapada.

Protokoly a implementace bych zverejnil jako OpenSource pod GPL licenci. Verze, ktera by byla schvalena a jejiz zdrojaky by byly komukoliv dostupne by pred zahajenim hlasovani musela byt notarsky overena ... souhlasi kontrolni soucet .... ano, pak smi byt pouzita a dalsi upravy nejsou dovoleny, leda celou proceduru opakovat. Lepsi nez proprietarni kod se zadnimi vratky. Dokonale to asi byt nemuze, nebo ano?

Prizpusobene celkove soucty? ... Necht jsou k dispozici kopie databazi v SQL textovem formatu a nejenom par radku po zadani kodu ve webovem rozhranni. Kazdy, kdo s tim umi bude schopen provest kontrolu behem par minut a vytahat z toho i spoustu dalsich udaju, overit spravnost, najit sam sebe... Stat tim o nic neprijde, soukromi nebude nijak ohrozeno, protoze jen vylosovana seriova cisla, hashe tam nebudou (vyhradne pro interni pouziti), takze je nikdo nebude moct louskat a zneuzit. V podstate tim kazdy ziska jen tabulku se seznamem cisel a jmeny politiku, nic duleziteho, rozhodujici je pocet radku a ten musi odpovidat oficielnim vysledkum. Proste dvoji verejna kontrola a nelze nic obejit. Presneji, lze to, ale proflakne se to.

> Co takhle jit stredni cestou - konec kvetna, zacatek cervna?
> V ZADNEM PRIPADE ne leden. Brrrrr!

Současné termíny jsou taky nepraktické. Nechť se volí třeba týden a každý, kdo chce si čas najde, třeba i o víkendu. Zdaleka ne všichni odjíždějí.

70331

Káva pro Zvědavce

84

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 158 čtenářů částkou 29 366 korun, což je 84 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Twitter schoval?29.05.20 20:08 USA 5

Občané města Jeseníku proti 5G sítím28.05.20 17:13 Česká republika 7

Lidé (ovčané), co si vzali modrou pilulku27.05.20 18:00 Neurčeno 7

Veselý a Lipovská se stávají členy Rady ČT; kavárna plive krev27.05.20 17:04 Česká republika 2

Bill Gatesův plán, jak proočkovat svět27.05.20 16:05 Neurčeno 0

"Demonstrace" proti 5G sítím na Malostránském náměstí. Chjo27.05.20 11:39 Česká republika 11

Roman Prymula je ve střetu zájmu - šéfuje např. vakcinologické společnosti24.05.20 23:45 Česká republika 4

Už to začíná pronikat do mainstreamu: V Česku epidemie nebyla a není22.05.20 14:30 Česká republika 7

Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny19.05.20 22:49 Česká republika 9

Musk a jeho vesmírné smetí: svět mlčí19.05.20 17:40 Neurčeno 1

Na Ukrajině už pronajímají i dělohy žen. Hnus19.05.20 17:29 Ukrajina 2

Rok vězení za vyznačení hranice mezi Čechy a Moravou19.05.20 17:19 Česká republika 3

Další kulturní obohacení: U Ahmeda se našla hlava sedmnáctileté Švédky19.05.20 14:41 Švédsko 2

Dodržujete odstup?18.05.20 15:04 Česká republika 4

Covid-1984, tajemný Hamáčkův agent16.05.20 00:08 Česká republika 16

Plynovod Nord Stream 2 v Německu narazil. Nedostal výjimku z pravidel EU15.05.20 15:54 Evropská unie 3

Všichni majitelé mobilů budou/jsou centrálně sledováni15.05.20 10:15 Evropská unie 8

Další rána feminacistek: chtějí mít příjmení jako chlapi, nepřechýlená14.05.20 15:00 Česká republika 12

Tvrdá cenzura dokumentu PLANDEMIC!14.05.20 12:50 USA 7

Slovenský velvyslanec se v Minsku zúčastnil vojenské přehlídky a skončil14.05.20 11:07 Slovensko 1

Měnové kurzy

USD
24,24 Kč
Euro
26,92 Kč
Libra
29,92 Kč
Kanadský dolar
17,60 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
25,21 Kč
100 japonských jenů
22,49 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
6,05 Kč
100 maď. forintů
7,77 Kč
Ukrajinská hřivna
0,90 Kč
100 rublů
34,55 Kč
1 unce (31,1g) zlata
41 924,27 Kč
1 unce stříbra
432,89 Kč
Bitcoin
230 842,53 Kč

Poslední aktualizace: 30.5.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?