Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 327 příspěveků, 17 různých jmén: Arkan, P. Peshmerga, P. Tsahal, P.Peshmerga, P.Peshmerga Mgr Paed, P.Peshmerga Mgr Paed, P.Peshmerga san, P.Peshmerga,, P.Peshmerga, Mgr Paed, P.Peshmerga, Mgr Paed, P.Peshmerga, Mgr.Paed, Peshmerga bey, Petr A. Novak, Petr Alexander Novak, Pjet hadri na mití, Žádám o pjet hadri na, Žádám pjet hadri na mi.

Stránka: 1 2 3 4

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

16.06.2005 14:09

Kuřáci? Nutno vyhladit!

RE: Kuřáci? Nutno vyhladit!

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pokud jde o původ syfilisu (ti, kteří ho mají často mu pak důvěrně říkají tyfilis) není tak jednoznačný. Existují dva hlavní názory, jeden poukazující na dobu před Kolumbusem a druhý na dobu po objevení Ameriky. Byl to Hippocrates, který ve svém díle popsal chorobu vyznačující se příznaky, které jsou typické pro syfilis. Též v bibli (Exodus 2O:5) se něco píše o nemoci jako následek "hříchů otců", která se nápadně podobá dnešnímu syfilisu.
Ta druhá škola názorů pak tvrdí, že nemoc do Evropy přivezli vracející se vojáci a námořníci z Ameriky po kontaktech s místním obyvatelstvem. První taková větší epidemie je nakonec dokumentována již v roce 1494 v Neapoli, což by časově odpovídalo.

56531

16.06.2005 15:00

Aghánistán: Změna taktiky

RE: Aghánistán: Změna taktiky

P.Peshmerga 69.?.?.?

Řvaní, hulákání, bušení do štítů, prostě dělání hluku se v armádách provozuje od samého počátku. Až teprve nyní jsme to psychologicky vysvětlili a vzhledem k tomu, že máme k tomu jasná vysvětlení, pokračuje i americká armáda ve, čemu Vy říkáte, "řvaní". Za občanské války Severu proti Jihu, ohromný, dalo by se říci zvláštní ječivý křik útočících rebelů mnohokrát způsobil, že jednotky seveřanů zakolísaly či se daly na ústup. A to ohromné řvaní "Urá" útočících sovětských jednotek, po tom se i lépe vycvičeným Němcům ježily vlasy. Řada věcí, které se Vám jeví jako nesmyslné, má své oprávnění a význam ve výcviku vojáků.

56553

17.06.2005 13:39

Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

RE: Zvedavec opet tape ve zmeti blbosti

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pane Lve,
přispěvatel Kema může být hulvátem, ale někdy mám takový dojem, že ty vaše uštěpačné poznámky by dokázaly, s odpuštěním, nasrat i mrtvou kobylu.
A teď k tématu, Američané nikdy Saddáma na prezidentský stolec nedosadili. Dosadil se tam sám, když nahradil svého předchůdce generála Bakra v roce 1979. Do té doby vykonával funkci, od převratu v 1968, viceprezidenta. Byl typicky arabsky šikovný, mazaný lišák, který se obklopil příslušníky svého "kmene", chlapci z Tikritu, a vytvořil neobyčejně výkonný policejní systém. A mimochodem až do války s Iránem (1980 - 1988) ekonomie Iráku, díky ropě, kvetla. Ty dálnice, vodní elektrárny, široké bulváry, nemocnice, knihovny co na reportážích z Iráku někdy vidíte nejsou Potěmkinovy vesnice. Tehdy bylo dost peněz jak na osobní obohacování tak i na vývoj země. Američané v té době měli jiné starosti, nejprve Vietnam, pak převrat v Iránu, zadržení US diplomatů v Teheránu, Nicaragua, Guatemala, you name it. Navíc po celou tu dobu dodávky ropy pokračovaly. Problémy začaly až když se pak Hussein rozhodl napadnout Kuwejt a v Americe se k veslu dostal klan Bushovců.

56768

17.06.2005 18:00

Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

RE: Zvedavec opet tape ve zmeti blbosti

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pane Leho, i když argumentujete správně, např. že žádný soudní proces ještě nezačal a že to bude trvat ještě několik měsíců než bude vše připraveno, o správnosti Vašich argumentů Vaše "protivníky" nepřesvědčíte. Jak jste uvedl o vysílání záběrů bez zvuku opravdu rozhodl irácký soud a nikoliv Američané či BBC. Američané si totiž po několika nedávných průserech dávají velkého bacha, aby se do iráckého soudnictví pletli. To jsem si nakonec ověřil i v hlavních arabských denících, které jak známo nejsou US příliš nakloněny. Čas od času je, hlavně v arabských zemích, třeba přesvědčit obyvatelstvo, že důležitý vězeň je stále naživu. Vypadá docela dobře, trochu sice zhubnul, ale jinak je OK. Pokud jde o novou iráckou justici, tam bych měl i já určité výhrady, noví soudci jsou či byli vybíráni a "trénováni" americkými poradci. A jak jistě víte, americká justice je opravdu slepá, viz senzační rozhodnutí v případě O.J. či toho "bleached out" trotla Michaela J. minulý týden (how much justice can your money buy?) Nicméně ve většině případů zpravidla funguje.

56824

17.06.2005 22:31

Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

RE: Zvedavec opet tape ve zmeti blbosti

P.Peshmerga 69.?.?.?

No tak vidíte, pane Lve, že se dva lidé mohou docela slušně dohadovat o problému bez výměny urážek a exkrementů. Korán sice mám neustále po ruce, ale tak moc velkou vážnost k němu nemám. Je to sice matka všech knih (Umm al Kitáb) podle Mohammeda (peace be upon him), ale je to v podstatě taková slátanina Bible, Tory, a praktických zkušeností jednoho velbloudáře a podle dnešních zákonů i pedofila, který si vzal bohatou vdovu a pak se mohl věnovat náboženskému blouznění. Problém je v tom, že co je v Koránu, je do dnešního dne neměnné, na rozdíl od křesťanství (v pátek jíte maso, není-liž vyliž pravda?) Ale připustím, že také by se mohl muslim ptát, co dělal Ježíš od puberty do těch 30 let, to se asi někde flákal, či žil na podpoře (rozhodně si, podle svědků, ruce mozoly nepoškodil).
Pokud jde o Saddáma, nepsal jsem o letech osmdesátých, tam se jistě podpora US silně projevila, tehdy totiž nepřítelem byl Irán (ajrán jak to řada Amíků to vyslovuje), čili nepřítel mého nepřítele je můj přítel.

56861

17.06.2005 22:48

Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

RE: Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

P.Peshmerga 69.?.?.?

Na Guantanamo nemohou Saddáma poslat, neboť podobně jako celá řada jeho spolupracovníků legálně podléhá (jako irácký občan, který se zločinně zachoval v Iráku) iráckému soudu. Pokud Američané chytí někoho, kdo iráckému soudu nepodléhá (občan Saudské Arábie, Syrie, Alžírska apod.), pak ten občan-terorista bude na tom tisíckrát lépe, když ho Američané převezou na Guantanamo než když ho dostanou tajné policejní orgány Saudské Arábie, Sýrie, Jordánska či Egypta (tam totiž dovedou vyslýchat jak se patří podle arabských metod.)

56871

18.06.2005 13:36

Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

RE: Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

P.Peshmerga 69.?.?.?

Tady bych si dovolil, pane Leho, trochu oponovat. Korán sice říká
"zabíjejte své nepřátele", tj. ty, kteří se se zbraní postaví proti islámským bojovníkům. Ti, kteří se podrobili, ať už byli jiného vyznání, těm byla v minulosti poskytnuta ochrana a byli tolerováni. Jednalo se většinou o menšiny, které vyznávaly křesťanství či židovské náboženství, později - jak se islám mečem šířil dále na východ - se tam dostala i jiná náboženství. Tento legální princip ochrany, "dhimma", se původně vztahoval na náboženství založených na existenci "základní" knihy (Bible, Tora) a víry v jednoho boha. Tito lidé se nazývali Ahal al Kitáb (people of the Book), neměli sice úplně stejná práva ale také neměli stejné povinnosti jako muslimové (hajj, půst o ramadánu, zakát(almužny), modlení atd., viz pět pilířů islámu, arkan ad-din v arabštině). Daně ovšem platit museli. To byl také jeden z důvodů proč černoši v Africe, kteří byli považováni za nevěřící (infidel, kafír), byli chytáni arabskými otrokáři a prodáváni do otroctví. Na ty se ochrana nevztahovala.

56970

18.06.2005 14:36

Kuřáci? Nutno vyhladit!

RE: Kuřáci? Nutno vyhladit!

P.Peshmerga 69.?.?.?

To máte, Dušane, naprostou pravdu. V Kanadě je dnes kuřák považován za páriu a opravdu tu kouří čím dál tím méně lidí. Automaty na cigarety zmizely, drug stores nesmějí cigarety prodávat, jsou dost velké pokuty za prodej nezletilým, a hlavně cigarety strašně podražily. Kde jsou ty doby, kdy jsem v Severní Karolině kupoval karton cigaret za $2.85. Kolikrát, když je tak ty kuřáky vidím stát před budovou v -30, je mi jich docela líto. Přijedu ale na návštěvu do ČR a tam se pořád ještě hulí ostošest. Sice už zmizely ty tramvaje pomalované reklamou na americké cigarety, ale pořád se tam kouří daleko více než na Západě. Pokud jde o ta procenta, údaje jako 62 či 60 procent, to nikdy neexistovalo. Jednak více než polovinu obyvatelstva tvoří ženy a ty tenhle zlozvyk převzaly poměrně pozdě, jednak do obyvatelstva se počítají i děti, a ty většinou ještě nekouří (přiznávám, že některé ženy a školní děti kouří, ale že by to bylo 60%, to tedy nemohu přijmout).

56975

19.06.2005 11:46

Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

RE: Zvedavec opet tape ve zmeti blbosti

P.Peshmerga 69.?.?.?

Ty Vaše informace asi opravdu budou z Káji Maříka. Vlastní území státu Israel měří 20,770 km čtverečních (20,330 km2 je země, 440 km2 vodní plocha), tj. území bez Gazy a okupovaných částí Cisjordánie, ale včetně Golanských výšek a města Jerusalem, tj. částí, které byly po vítězné válce anektovány a staly se součástí státu Israel. To víte, když prohrajete, tak holt musíte platit. Východní Prusko už také není německé, ale Němci alespoň
"nedržkujou", a jak "německé" východní Prusko bylo.
Montréal, tj. Isle de Montreal, má rozlohu 266.6 km2, je zhruba 50 km dlouhý a 16 km široký (v tom nejširším místě) a žije tam 26 procent obyvatelstva Quebeku, a Vy jste jednou z nich. Tak to bychom měli ty základní údaje. A teď trochu kalkulací 20,770 děleno 267 je 77.79, řekněme 78, čili takových Montreálů by se do Israele vešlo asi 78. To jen pro to Vaše "chození dále do historie". Tak pro příště, jak jsme kdysi říkali v naší stranické buňce, "Důvěřuj, ale prověřuj" (tj.informace). Veuillez agréer l assurance de mon souvenir ému. Amicalement a vous P.P.

57128

19.06.2005 12:07

Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

RE: Zvedavec opet tape ve zmeti blbosti

P.Peshmerga 69.?.?.?

BTW, stejně tak jako v Čechách neslyšící osoba se dokáže naučit číst rty a rozumět vaší řeči (lip reading), každá policejní organizace (tajná či veřejná) v každém státě má k dispozici osoby, které lip reading ovládají (česky, arabsky, čínsky, to je jedno). Každý plátek typu Blesk, Blitz, Sun nebo můj "oblíbený" New York Times apod., pokud budou mít je malé podezření, že Sadám na obrazovce něco senzačního řekl, by ty jeho odpovědi už dávno uveřejnil, na to můžete vzít jed.

57129

19.06.2005 12:41

EU dostala další ránu - rozpočet zamítnut

RE: EU dostala další ránu - rozpočet zamítnut

P.Peshmerga 69.?.?.?

To chybování s rozšiřováním EU nastalo už před mnoha lety, kdy EU přijala Řecko, Portugalsko a Španělsko. Země, které rozhodně nebyly na úrovni Německa, Francie, Holandska apod. Ale tehdy na rozdělování peněz od bohatších partnerů bylo méně kandidátů a tak se postupem času hospodářství a životní úroveň v těch nových členských zemích začala zvyšovat a dnes jsou na tom docela dobře. Pak se zhroutil komunismus a začalo se mluvit o nutnosti rozšířit západní aliance; začalo se s NATO (tam ještě bohatě přispívají Američané), pak přišla na pořad EU. A v tom postkomunistickém jančení se zapomnělo, že se nedá rychle dávat dohromady vyspělé státy s bývalými komunistickými pohrobky. Ti do té společné kasičky buď nemohou přispívat nebo jenom velice málo. (Něco jako OSN, kde africké státy příspívají velice málo nebo nic, ale do všeho si dovolují za imperialistické, donedávna většinou americké peníze, kecat). Teď už z té "opice" začínají střízlivet a nejsou ochotni nové členy tak "štědře"podporovat. A to ještě před nedávnem mluvili o přijetí Ukrajiny, Turecka, Rumunska, Bulharska a jiných hospodářských "velmocí". Tak teď si tyto státy asi ještě pár let počkají.

57130

19.06.2005 17:37

Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

RE: Zvedavec opet tape ve zmeti blbosti

P.Peshmerga 69.?.?.?

Paní Ajo, tak jsem si ověřil ty Vaše údaje přímo v kanceláři starosty Montreálu. Po té reorganizaci a sloučení těch různých dříve nezávislých měst a HLAVNĚ přidáním těch mnoha okolních ostrovů k Montreálu, které byly až do nedávna bez výstavby a tudíž z daňového hlediska nezajímavé a tudíž nezahrnuté do celkové plochy, má Montreál nyní celkem 500.05 km2, čili by se do státu Israel trefil asi 41.5x. Byl jsem ujištěn, že Montreal Island už více růst nebude, ono také už není kam. Ile Jesus zůstane i nadále Lavalem a South Shore, kde se ta velká násilím stlučená koalice při posledních volbách rozpadla, také zůstane South Shore (Rive Sud). Také jsem volil svobodu pro naše město od toho diktátora z Longueuil, M. Jacques Oliviera. Takže ten Váš Kája Mařík byl podle současných informací přesnější než můj Kája Mařík a musím mu dát stranickou důtku za špatné provedení informační prověrky. Ou sont des neiges d'antan?, kdy se dalo informacím prověřených soudruhů věřit. Nicméně trvám na tom, že původní Island of Montréal - bez těch ostrovních přírůstků - má těch 266.6 km2.
Amicalement a vous P.P.

57167

19.06.2005 18:08

Kuřáci? Nutno vyhladit!

RE: Kuřáci? Nutno vyhladit!

P.Peshmerga 69.?.?.?

Schopnost tolerovat odlišné názory od lidí žijících v Čechách a i od některých Čechů a Slováků žijících v emigraci to byste chtěl, pane Dušan, opravdu moc. Jedné z neřestí, které jsem se tady v emigraci zbavil, je nedostatek tolerance a závist. Pokud mi oblékání či chování souseda, kolegy apod. nenarušuje můj klid, pak ať si dělají co chtějí. Totéž platí o lidech, kteří mají vetší barák, lepší auta, větší plasmovou televizi apod.; v tom případě mě zajímá jak se k tomu dostali, pak zvážím, zda jsem podobného způsobu (někdy čestného někdy nečestného) schopen, a když zjistím, že na to nemám, tak se smířím s tím co mám, (a zatím jsem nikdy netrpěl), a pokračuji bez nesmyslného závidění v krasojízdě. To samé platí o Zvědavci, jsou tu desítky snad stovky různých lidí, z různých kontinentů, někteří více toleratní někteří méně. Někteří přispívají k tématu, jiní jenom špičkují, nasírají a urážejí přispěvatele k tématům. Live and let live, to je moje heslo (až na ten "češtin", to se dokáži u některých příspěvků docela nas.at., tolik neúcty si čeština nezaslouží).

57178

20.06.2005 21:15

Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

RE: Zvedavec opet tape ve zmeti blbosti

P.Peshmerga 69.?.?.?

Co říkal v Norimberku Goering se ví a velice dobře, pane Leho. Ona totiž každá vítězná velmoc měla v soudní místnosti svého kvalifikovaného stenografa, většinou celé týmy, které se střídaly, navíc tam byl přítomen i soudem určený soudní stenograf. Kromě toho byl k dispozici i zvukový záznam, sice na dnešní dobu na primitivních magnetofonech (drátového typu), ale zvukový záznam, dnes ovšem již digitized, dodnes existuje. Ten byl udělán, aby si mohli stenografové v případě nejasností výpovědí resp. otázek zkontrolovat své stenografické záznamy. Navíc každý den byly veškeré otázky prokurátora a odpovědi obžalovaných včetně projevů ustanovených obhájců denně přepisovány týmy sekretářek. Mocnosti se na tyto procesy připravovaly řadu měsíců, procesy stály spoustu peněz a zachování dokumentace pro budoucí generace jako "varování" bylo jednou z jejich nejdůležitějších starostí.

57385

21.06.2005 00:26

Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

RE: Zvedavec opet tape ve zmeti blbosti

P.Peshmerga 69.?.?.?

Transkripty z předběžných výslechů, a že jich bylo před vlastním procesem hodně, nový výslech pokaždé, když velmoci získaly nový a dříve utajený dokument, žádná z velmocí nezveřejňovala. Tyto věci se prostě nezveřejňují, neboť nejsou součástí soudního řízení per se, jen shromažďováním informací, dokumentace, která je pak závěrem předložena soudu k posouzení. A tento princip platí dodnes, snad s výjimkou, že může být u těchto doplňovacích výslechů přítomen právní zástupce anebo "obviněný" může odmítnout odpovídat (I'll take 5th or 4th or 18th or 21, if you are an alcoholic so that you cover both the prohibition and abolition of the prohibition, whatever).

57430

21.06.2005 18:24

Komentář ke kauze bankovních poplatků

RE: Komentář ke kauze bankovních poplatků

P.Peshmerga 69.?.?.?

V Kanadě fungují banky podobným způsobem, ale ta možnost provádět transakce bezplatně je určována stavem účtu. Některé banky vyžadují minimum na běžném účtu (checking account) $1,000 dolarů jiné $1,500. Pokud se dostanete pod toto minimum, pak za jednotlivé transakce platíte v průběžném měsíci jejich normální poplatky s tím, že určitý počet transakcí je i nadále bezplatný. Internetové bankovnictví je též zdarma, včetně originálního softwaru (je to pro ně levnější než zaměstávat drahé pracovní síly). Za zrušení účtu se tu neplatí, kreditní a debitní karty jsou též gratis (ať už je to karta normální, zlatá či platinová). Pokud máte dobré kreditní ohodnocení (credit rating), pak vám ty limity každým rokem zvyšují nebo vám vymění kreditní kartu za vyšší "třídu". Jinak úroková míra je tu již řadu let velice nízká, ale nestěžuji si. Doby , kdy banky dávaly 10 procent a více, byly také doby kdy hypotéky se pohybovaly kolem 18 procent.

57560

22.06.2005 01:33

Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

RE: Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

P.Peshmerga 69.?.?.?

Emma Bovary, alespoň pokud jde o stránku literární, měla jisté anatomické vybavení, kterému se matematicky říká 3.14ča. Čili to musí být žena, ale může to být i hermafrodit. Doporučoval bych tudíž opatrnost při jednání s pí. Bovary.

57640

22.06.2005 01:57

Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

RE: Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

P.Peshmerga 69.?.?.?

4 Martin - irácká vláda pod vedením Sadáma Husejna vraždila civilisty nejenom v Iráku, ale i, resp. hlavně, v Iránu (1980-1988). A to způsoby, které dějiny od první světové války a konce války ve Vietnamu nepamatují (chemické zbraně, použití plamenometů, napalmu, otravování vodojemů a studní a jiných "lahůdek"). To že mu některé evropské a americké chemické společnosti dodávaly své výrobky a "know-how" bylo jen proto, že tehdy Irán byl mnohem horší nepřítel než Irák. A těch pár tisíc iráckých civilistů se považovalo jen jako collateral damage. Byli to většinou Kurdové, Šíité muslimové, kteří, alespoň podle Američanů, stejně způsobovali nepokoje jak v Turecku (Kurdové), tak v Libanonu či Palestině (Šíité). Do dnešního dne žijí v Iránu, ale i v Iráku tisíce lidí, kteří utrpěli permanentní poškození tělesného systému díky chemikáliím, které Sadám, ale i iránská strana použivali. Hromadné hroby v Iráku již byly objeveny, a jsou jich desítky, a další přibývají každým týdnem. Sadámova zvěrstva, bohužel, nejsou žádná propaganda.

57647

25.06.2005 21:27

V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

RE: V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

P.Peshmerga 69.?.?.?

Google, ty jsi opravdové (cenzurováno - nadávka). Pokud Leho něco v Iráku dělá jako příslušník US armády, je to rozhodně podle směrnic americké armády a ta se chová, až na malé vyjímky, velice disciplinovaně. Ve srovnání s tím, co jste dělali vy, (opět nadávka, cenzurováno), za II. světové války, zejména oddíly Hlinkovců, je to procházka sadem rozkvetlých sakurových třešní. Podle novinových zpráv je v současné době většina obětí, mužů, žen a dětí výsledkem činnosti iráckých a hlavně arabských teroristů. A nezabúdaj "Zo Sidorom proti Židom. Šaňo Mach Židov strach", posílali jste své vlastní občany (Židy) do koncentráků a ještě jste platili německé správě za převoz, jen si vzpomeň, máš krátkou paměť, google. Naštěstí jsme vám těch pár dostojných pánov po válce pověsili a měli jsme pokračovat. A můžete to vymazat, pane Stwora.

58418

27.06.2005 20:25

NOD32: Antivirový program, velikostí sice nepatrný, ale zadrží vše

RE: NOD32: Antivirový program, velikostí sice nepatrný, ale zadrží vše

P.Peshmerga 69.?.?.?

Naprostý souhlas. Též používám český program Avast (rezidentní ochrana) a jsem s ním velice spokojen. A budete se asi divit, kdo mi jeho použití poradil. Jeden mohykánský indián, který vlastní počítačový obchod, Friskies, v nedaleké indiánské rezervaci. Tam se nakupuje bez daní spousta věcí od benzínu počínaje přes cigarety a elektroniku konče. Jo indiáni to jsou tady takoví ti lokální Vietnamci.

58783

29.06.2005 15:10

V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

RE: V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

P.Peshmerga 69.?.?.?

Jelikož vám chybí argumenty, které by vyvrátily můj příspěvek, jste jen schopen to celé nazvat demagogií, extremismem, atd. Veškeré mé příspěvky obsahují data či údaje, které jsou ověřitelné nesmírným množstvím dokumentů. Na rozdíl od vás, než něco napíši si své údaje patřičně ověřím, a to z několika zdrojů. Nemám rád lidi či spíše národnosti, které kritizují Američany a mají na svém vlastním dvoře historicky, s odpuštěním, nasráno. A mezi ty, vy Slováci, určitě patříte. Máte všeobecně řečeno velice slabou paměť anebo, což je také možné, vždy si vybíráte jen to co se vám hodí momentálně do krámu. Baszd meg, Čarodejník. Toth nem member. Isten ald meg a magyart!

59008

30.06.2005 20:00

Kanadská vláda legalizovala sňatky homosexuálů a lesbiček

RE: Kanadská vláda legalizovala sňatky homosexuálů a lesbiček

P.Peshmerga 69.?.?.?

Displaced Person nebo také "Delayed Pioneer".

59224

01.07.2005 06:31

V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

RE: V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

P.Peshmerga 69.?.?.?

Kdybyste si ten můj příspěvek z 29.6. pořádně přečetl, panie Czarowniku, tak byste v něm našel pár údajů. Ale je vidět, že patříte mezi ty typy, které jsem poznal za své vojenské základní služby, tj. "Čítať, písať neviem, ale vojnu vam urobím". Bardzo mi przykro, szanowny panie, przyszlym razem trzeba lepiej czytač. Ja tego moze nie doczekam. Na wszelki wypadek, uklony dla žony. Bede o panu bardzo mile wspominač.

59296

01.07.2005 14:47

V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

RE: V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

P.Peshmerga 69.?.?.?

Evidentně je velice složité argumentovat s člověkem, který je argumentům nepřístupný. Navíc Zvědavec není forum pro výklad dějin slovenského národa. Koho mám rád či nerad, to si sice mohu nechat pro sebe, ale v demokratické společnosti, která ještě není totálně politicky korektní, to mohu také vyjádřit. A to je přesně to co jsem udělal.
Pokud jde o ověřování, jste viditelně schopen a máte přístup k počítači a k Internetu, takže - mohu předpokládat - že si veškeré údaje dokážete, (tedy pokud máte zájem), ověřit pomocí jistých vyhledávačů (Google, Yahoo, atd.); na některé události mám osobní vzpomínky, takže nepotřebuji nic vyhledávat. O moji hlavu nemějte péči.
K té vaší slabé paměti, nemusí to být paměť slabá, ale taková ta "výběrová", něco na způsob "co se mi momentálně hodí do krámu, to použiji". V každém případě jste reagoval na můj příspěvek, tzv. "nastartoval", jako správně seštelovaná motorka, hned na první nakopnutí. Engedje meg,hogy gratuláljak a sikeréhez, Čarodějník elvtárs. A viszontlátásra!

59361

01.07.2005 16:55

V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

RE: V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pokud jsou Kurdi fašistický národ, tak jsme opravdu krevně spřízněni se Slováky. Jen s tím rozdílem, že v Kurdistánu řežeme hlavy podle islámského práva (šaríja) a na Slovensku za II. světové války Hlinkovy gardy zabíjely s požehnáním katolické církve důstojných pánů Tisa, dr. Vojtěcha (Béla) Tuka a jejich katolických pomocníků ať už slovenských či představitelů německé menšiny (pán Karmazin). Podobným, i když ne tak zvěrským, způsobem se chovaly ty dvě slovenské rychlé divize, které jste A. Hitlerovi ochotně "zapůjčili" a vyzbrojili z ukradeného československého vojenského materiálu. A musí se uznat, že jste bojovali velice dobře, až do té doby kdy Němci začali prohrávat. Pak bylo pochopitelně logičtější dát se na stranu budoucího vítěze. A také nezapomínejte, že se slovenská armáda připojila k útoku na Polsko v roce 1939 a získala pár kilometrů polského území, než vám další postup Adolf H. překazil. Existují ještě slovenské medaile za tu "odvážnou" vojenskou akci. Je to jak v té vaší hymně "...zastavme sa, BRATIA (Slovaci a Kurdi), veď sa ony stratia, Slováci (i Kurdové) ožijú..". Kezet csokolom, Čaroděj úr. Nagyon finom volt.

59372

01.07.2005 17:55

V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

RE: V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě, a já bych to jen silně doporučoval. Jsem rád, že víte, že Wehrmacht byla disciplinovaná armáda, která se chovala vůči uniformovanému protivníkovi - není možné ovšem ručit za všechny - podle uznávaných norem vedení války. Waffen SS byly zpočátku velice elitní jednotky, do kterých se hned tak někdo nedostal, jak po stránce fyzické tak i psychologické. To že došlo v průběhu války k výraznému snížení úrovně a vstupní kvalifikace, to můžete příčíst jen na vrub jak se ta válka pro Němce vyvíjela.
Je zajímavé, jak vy Slováci, stále nenávidíte židy, sionisty, fašisty (to budou asi ty vaše "hezké" osobní vzpomínky z II. světové války), a dokážete americkou armádu popisovat jako fašisticko-sionistickou bandu vrahů (Šaňo Mach, Karol Sidor by měli velkou radost).Pokud vám jde o to co dělaly Hlinkovy gardy, najděte si to sám, na netu je informací hafo (Andrej Hlinka).
Pokud jde o ztráty na životech civilistů, jsou to od konce válečných operací (červen, červenec 2003- jún či júl, abyste tomu, pastičkáři, rozuměl) velkou většinou ztráty způsobené iráckými teroristy a jejich pomocníky z jiných arabských zemí.

59378

01.07.2005 19:10

V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

RE: V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

P.Peshmerga 69.?.?.?

Budete se divit, pane Čaroději, tu polštinu si píši úplně sám bez cizí pomoci, podobným způsobem si píši i celou řadu jiných jazyků, jak v latince, tak v azbuce ale i písmem arabským. V lágru nežiji, mám svůj, velice slušný a léta zaplacený dům. Jen už tak často polsky nemluvím, ale čtu pravidelně polské noviny Gazeta Wyborcza. Vzpomínám si jak jsem před lety byl součástí delegace, která doprovázela tehdejšího polského premiéra Wladyslawa Gomulku do Bratislavy. Tam v jednom velkém podniku oslavil přítomné zaměstnance slovy "Bracia Czesi...", byl z toho menší trapas, než mu bylo vysvětleno, že v Blavě jsou "Bracia Slowaci...". Zwracam sie do pana z prošba, czy pan jest przypadkiem, Wasser-Polak albo Wasser-Slowak? Przepraszam, ale brakuje mnie klawiatura polska. Isten vele.

59393

04.07.2005 23:54

Koordinované vydírání jménem Live 8

RE: Koordinované vydírání jménem Live 8

P.Peshmerga Mgr Paed 69.?.?.?

V Indii jsem strávil a pracoval více než tři roky a mohu vám dát jen zapravdu. Počet dětí u těch tzv. nekvalitních lidí (na rozdíl od les gens de qualité) je neomezený. Zakládá se principiálně na tom, že v minulosti mnoho dětí umíralo na následky všech možných nemocí. Dnes, vzhledem k zlepšení lékařské péče, očkování, hlavně čisté vody, těch dětí umírá podstatně méně, nicméně ten základní koncept, tj. co nejvíce dětí se nezměnil. To platí zejména u chudých obyvatel muslimského náboženství, které islámští klerikové nabádají, aby "dělali" co nejvíce dětí, a tím zvýšili zastoupení muslimů v Indii. Dalším faktem bylo a stále je, že v Indii a ve většině afrických zemích není žádné penzijní pojištění, čili čím více dětí, tím větší naděje, že na stará kolena jim, tj. rodičům, přinese potomek trochu rýže či čapátí. Z tohoto důvodu má Indie velké potíže, neboť ať dělá co dělá (a musím uznat, že se velice snaží) ten obrovký nárůst obyvatelstva "nekvalitních lidí" prostě nemůže uživit.

59762

05.07.2005 14:53

Koordinované vydírání jménem Live 8

RE: Koordinované vydírání jménem Live 8

P.Peshmerga Mgr Paed 69.?.?.?

Klasickým ukázkovým případem co dokaží černoši udělat ze své země je Haiti. Byl jsem tam ještě za tatíčka Duvaliera (papa Doc)a podruhé, kdy ještě vládl jeho syn Baby Doc. To tam, díky té jejich policii Tonton Macoute, ještě všechno jakž takž fungovalo, hlavně hotely.
Nicméně země, která od francouzské revoluce je již přes 200 let
tzv. svobodná, (po vyvraždění většiny bilých kolonizátorů za revoluce) a pod vládou černochů, je dnes nejchudší zemí na americkém kontinentě. Naprosto zpustošená, bez fungující infrastruktury, země, kde ty nejzákladnější veřejné služby existují jen díky OSN a jen v oblastech, kde se tyto jednotky OSN, silně ozbrojené, odváží pracovat. Soused Haiti, Dominikánská republika, "vykořistovaná" španělskými kolonizátory, okupovaná častokrát Američany, není sice žádný ráj, ale je tam klid, lidé mají co jíst a kde spát, pro turisty pocit bezpečnosti a proto je tam pořád plno, zaměstnanost je na takovém stupni, že na tu nejhorší práci, sekání cukrové třtiny, si prostě najímají černochy z Haiti.

59819

05.07.2005 15:20

Koordinované vydírání jménem Live 8

RE: Koordinované vydírání jménem Live 8

P.Peshmerga Mgr Paed 69.?.?.?

Ropa z Iráku teče, budete se divit, ať rebelové dělají co dělají, ropa pořád teče, hlavně na jihu a na severu. Nebýt peněz, které irácká vláda získává prodejem ropy, už by dávno bankrotovala i přes mezinárodní(čti americkou) pomoc. Problémy v Nigérii a zvýšená poptávka z Číny jsou daleko vážnější než nepravidelné dodávky z Iráku. Pokud jde o Aljašku, tam je té panenské přírody tolik, že těch pár desítek čtverečních kilometrů, které těžařské společnosti zaujímají a využívají nemůže způsobit žádný ekologický průser. Navíc samotná americká vláda na ty společnosti uvalila taková ekologická opatření, která nikde jinde neexistují. A pokud máte na svém území bezpečné zdroje ropy (na rozdíl od nejistých arabských zdrojů), nevyužil byste je ve prospěch vlastního státu? Jeďte se tam někdy sám podívat, třeba do Yukonu či Aljašky, a pak na vlastní oči uvidíte kolik panenské přírody tam je, pokud se tam vůbec dostanete (moc silnic tam není, to vím z vlastní zkušenosti).

59821

05.07.2005 15:52

Velká hororová show Ariela Sharona

Velká hororová show Ariela Sharona

P.Peshmerga Mgr Paed 69.?.?.?

Zatím nevidím, že by se tu slétali židobijci jako (vypusteno - nechutne prirovnani). Kromě pana Nohejla, který to má v krvi, a nevynechá židovskou otázku i když někdy v minulosti šlo jen o pekařské recepty na výrobu chleba či rohlíků (2004). Jsem docela překvapen jaký klid je tady, so far.

59824

06.07.2005 00:43

Koordinované vydírání jménem Live 8

RE: Koordinované vydírání jménem Live 8

P.Peshmerga 69.?.?.?

Tak to jim těm ubohým černouškům určitě ta vaše rodina hodně pomáhá, když jim posíláte "určitý" finanční obnos. Asi tak 25 doláčů ročně, nebo je to padesát doláčů? abych to zase moc nepřehnal. Píšete o tom, abychom nezapomínali na to, že pocházíme z Afriky. Pak ale nezapomeňte, že vy pocházíte z Mongolska, neboť na tom vašem území se právě Mongolové, Hunové, Avaři, Tataři a jiné mongolsko-turecké kmeny z jistých důvodů zastavili, jen oplodnili místní ženy a pak se, bohudík, vrátili domů. Já si podobně jako pan Lev, šetřím peníze na penzi, (Quando est manus parca, tunc est plenior arca, čili "kdo šetří, má za tři), neboť nehodlám přispívat na švýcarské účty černošských diktátorů.

59914

06.07.2005 12:54

Koordinované vydírání jménem Live 8

RE: Koordinované vydírání jménem Live 8

P.Peshmerga 69.?.?.?

Máte pravdu, na americkém kontinentu Haiti skutečně neleží. Ostrov Hispaniola (Haiti a Dominikánská republika) leží v karibské oblasti, přesně řečeno je součástí Velkých Antil (Greater Antilles) spolu s Kubou, Jamajkou a Portoricem (tj. podle Pravidel českého pravopisu). Ale tak nějak po stránce ekonomické se přidává k americkému kontinentu, neboť přece jenom leží blíž k Americe než např. k Africe. Ona ta Velká Británie také není součástí evropského kontinentu, ale ekonomicky, politicky, defenzivně apod. je považována za součást Evropy; to samé dnes platí i o Maltě, Kypru a Islandu.

59965

06.07.2005 13:37

Koordinované vydírání jménem Live 8

RE: Koordinované vydírání jménem Live 8

P.Peshmerga 69.?.?.?

Ropy, až do relativně nedávné doby, bylo pro tehdejší potřeby dostatek. Kromě občasných průserů způsobených OPEC zeměmi, např. v sedmdesátých letech, se po dlouhou dobu pohybovala cena ropy kolem 30 až 35$ za barel. V posledních letech (10-15) však hospodářství asijských zemí (především Činy, Malajska) vzrostlo tak rychle, že stávající produkce prostě nestačí. O to existující množství ropy totiž soutěží více zemí, plus k tomu přidejte nepokoje v Nigérii, což je též důležitý dodavatel ropy, a máte současnou situaci. Nová potencionální naleziště ropy jsou známa řadu let (Aljaška, Gulf of Mexico, Sibiř atd.) ale náklady na těžbu byly vysoké, a když byl barel za 30 dolarů, naftařské společnosti by nikdy z toho neměly žádný zisk. Dnes, když stojí barel $60 je to ovšem jiná věc a proto se dnes vrtá skoro všude. Ale mám takový dojem, že tohle je jen začátek našich problémů, za chvíli bude v USA docházet i voda. A z historie je známo, že o vodu se často bojovalo (např. Izrael, Palestina, Jordánsko).

59968

06.07.2005 14:02

Koordinované vydírání jménem Live 8

RE: Koordinované vydírání jménem Live 8

P.Peshmerga 69.?.?.?

A navíc, pane Gejdoš, rasismus z právního hlediska není ilegální, diskriminace ano. Stejně tak jako prostituce není ilegální, vyhledávání zákazníků ano. Znám řadu míst v USA (např. na Floridě), kde nemůžete koupit dům, pokud nejste schválen vedením komunity. A sami makléři si dávají bacha, aby dům na prodej neukazovali nežádoucím živlům. A podotýkám, že to nejsou milionářské čtvrtě, to by bylo z jiného soudku. Tímto, zjevně rasistickým opatřením, se kontroluje kdo se stane vaším sousedem a kdo ne. Ale má to tu výhodu, že se tam pak nesetkáváte s pyskatými černochy popíjejícími na chodníku vysokoprocentní pivo či vysokoprocentní vína typu Night Express, či Texas Rose.

59974

06.07.2005 14:37

Velká hororová show Ariela Sharona

RE: Velká hororová show Ariela Sharona

P.Peshmerga 69.?.?.?

Greater Jerusalem se dá překládat něco na způsob Velké Prahy (Velký Jeruzalém ). Nejprve tedy Praha jako historická část (Staré Město, Malá Strana, Nové Město, Vyšehrad apod.) a pak se zvětšovala (Žižkov, Dejvice...) až z toho vznikla Velká Praha a dnes Praha převeliká, kam patří i takový Radotín (dříve u Prahy), Stodůlky apod.

59978

06.07.2005 14:55

Koordinované vydírání jménem Live 8

RE: Koordinované vydírání jménem Live 8

P.Peshmerga 69.?.?.?

Tak vám musím poděkovat za příspěvek k vylepšení znalosti jazyka Ludovíta Štúra, "trafená hus zagágala". Neměla byste ještě nějaké jiné perly slovenského jazyka okrem ťava, rušňovodič, debna, ceruzka, orgován, bocian?

59987

06.07.2005 15:36

Koordinované vydírání jménem Live 8

RE: Koordinované vydírání jménem Live 8

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pokud jde o bývalé koloniální mocnosti, mohu vás upozornit, že bývaly doby, kdy některé africké oblasti díky kolonizátorům prosperovaly. Šlo zejména o bývalé německé kolonie(Schutzgebiete, čili protektoráty) např. Togo, Kamerun či dnešní Namibia. V těch zemích nejenom úředníci, vojáci a německé firmy Jeho císařského veličenstva "vykořisťovali" místní obyvatelstvo, ale stavěli i silnice, železnice, mosty, školy, nemocnice, přístavy, nechávali studovat Afričany v Německu, aby se z nich stali doktoři, administrátoři atd. a celkově přispívali ke stabilizaci země a její prosperitě. Mistní obyvatelstvo sice nežilo v přepychu, až na pár náčelníků a jejich rodin, ale rozhodně nehladovělo a neumíralo tak jako umírá dnes pod vládou svých vlastních lidí buď hladem nebo AIDS či vzájemným vyvražďováním. Jen se podívejte na to, co udělal Mugabe ze své kdysi potraviny exportující země.

59995

06.07.2005 16:24

Velká hororová show Ariela Sharona

RE: Velká hororová show Ariela Sharona

P.Peshmerga 69.?.?.?

Viděl jsem učebnici pro palestinské žáky základní školy ( vydána v Egyptě, dnes je to možná lepší a přesnější), tam také Israel jako stát nebyl uveden. A nejlepší jsou matematické otázky, jako např. když mujahadeen zastřelí 4 židy a granátem zabije 3 židy, kolik židů islámský bojovník zabil? Správná odpověď, i v Česku, je 7 židů.

60000

06.07.2005 16:48

Koordinované vydírání jménem Live 8

RE: Koordinované vydírání jménem Live 8

P.Peshmerga 69.?.?.?

Žádný nový zeměpis netvořím, osobně připojuji ostrovy k nejbližším kontinentům. Např. jak jsem již psal Haiti, Kuba či Dominikánská republika jsou k Americe (k Novému Světu) blíže než k Africe. Ale pan Včelička (alias Seremed-ale málo) někdy bazíruje na slovíčku, tak to musím opravit. Ani ten termín Amerika není přesný, Kolumbus nepřistál v Americe ale v oblasti dnešního Karibiku a domníval se, že objevil novou cestu do Indie. V té době ani termín Amerika neexistoval. Ten vznikl až díky Amerigo Vespucci a vlastně jednomu německému kartografovi, který zpracovával poznatky nových mořeplavců a nazval nový kontinent Amerika. To už se ovšem vědělo, že nový kontinent není Indie, přestože ten termín indiáni do dnešního dne zůstal (s výjimkou politicky korektních "buzerantů").

60004

06.07.2005 18:28

Koordinované vydírání jménem Live 8

RE: Koordinované vydírání jménem Live 8

P.Peshmerga 69.?.?.?

Když máte největší ekonomiku na světě, tak by tomu asi odpovídalo to vaše prohlášení, že největším spotřebitelem ropy na světě jsou a ještě nějakou tu dobu budou Spojené státy americké.

60027

06.07.2005 20:41

Koordinované vydírání jménem Live 8

RE: Koordinované vydírání jménem Live 8

P.Peshmerga 69.?.?.?

Kdybych byl Argentinec, tak bych asi Falkland Islands zařadil k Jižní Americe a nazýval bych je Islas Malvinas. Když se tak podívate na tu mapu tak jsou blíže k Estrechos de Magallanes a Ohňové zemi než k Velké Británii. Jako Brit bych je považoval jako součást Velké Británie, pár tisíc kilometrů sem, pár tisíc kilometrů tam, who cares. Zatím se obyvatelům Falkland Islands daří lépe pod britskou vlajkou, stejně tak jako občanům Francie na ostrovech Saint Pierre a Miquelon (to je hned vedle kanadské provincie Newfoundland a Labrador), protože není nad vládní štědré podpory a tax-free status. Jo, to se to chlastá francouzské víno a koňak za pár šupů, žere camembert a jiné francouzské sýry, včetně stipendií ke studiu v Paříži a jiných francouzských městech, když nás kontinentální Francie tak štědře podporuje.

60036

06.07.2005 20:59

Koordinované vydírání jménem Live 8

RE: Koordinované vydírání jménem Live 8

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pane Modráček, to není otázka odpuštění dluhů. Z těch afrických států - s výjimkou těch, které produkují ropu - nikdy nic nedostanete. Stejně tak jako z hovna bič neupletete. Píšete o dopravní struktuře, která existovala v Africe, to snad nemyslíte vážně. Tam žádná dopravní struktura do příchodu bělochů neexistovala, snad jen ty vyšlapané stezky pro dopravu černých otroků pochytaných arabskými otrokáři. Jediné cesty, které kdy existovaly, a jsou dodnes dokumentovány, byly na severu afrického kontinentu, tj. nad Saharou, např. Mahreb (Maroko, Alžírsko, snad i Mali - Timbuktu), Kartágo (Tunis), Egypt a lodní doprava po Nilu a Středozemním moři. A ty cesty byly vybudovány Egypťany, Féničany, Řeky, Římany, pak islámskými panovníky, Turky a nikoliv hladovějícími černoušky.

60037

07.07.2005 09:35

Koordinované vydírání jménem Live 8

RE: Koordinované vydírání jménem Live 8

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pane Včelička, v Kanadě rozhodně odmítají příslušnost Haiti k americkému kontinentu možná i více než v USA. Těch haitských jigaboos jsou tady desetitisíce, hlavně v té francouzsky mluvící provincii (Quebec). To jich snad tolik nemáte ani na Floridě či v New Yorku, i když na nafouknuté pneumatice se na Floridu dá snadněji doplavat než do Montreálu. A podobně jako černoši z Jamajky v Torontě, tak i tady v Montreálu vytvářejí zločinné gangy (drogy, prostituce, vydírání), a jsou početně zastoupeni v "ústavech nápravného zařízení". Pracovat se jim moc nechce, ale "držkovat" o rasismu a dělat neplechu dovedou stejně tak dobře jako cikáni. Na druhé straně je třeba říci, že pár stovek se jich tu docela dobře uchytilo, doktoři, inženýři, ale ti se hned snaží od toho "proletariátu" distancovat.

60148

07.07.2005 14:31

Koordinované vydírání jménem Live 8

RE: Koordinované vydírání jménem Live 8

P.Peshmerga 69.?.?.?

Ave Laura,
dixi et salvari animam meam. Promluvila jsem a spasila jsem duši svoji. Doufám, že už je vám teď lépe, že se cítíte spokojenější. Mimochodem ty zdroje těch latinských moudrostí mám také k dispozici, latinu jsem měl jen jeden rok, pak přišel jazyk míra i progresa, ruština. Ono se vždycky říkalo, že spokojenost vychází z vnitřku (ať už je to duše či tělo). Proto se většina lidí cítí lépe po řádném vyblití.
A když už jsme tak u té latiny, když někdy jdete do společnosti, předpokládám přítelkyň (nedovedu si představit muže, který by s vámi dlouho vydržel), také chodíte společně na toalety. Něco jako podle vzoru "Si amicus tuus mingit, minga, seu mingere finga", "Si amicus mingit, etiam mingas, si mingere nequis, mingere fingas". Močí-li tvá přítelkyně, moč, i když nemáš proč. V Koránu je žena často spojována s duchovním pádem člověka, a jak tak čtu ty vaše příspěvky, začínám tomu věřit. A muliere initium factum est peccati.

60161

07.07.2005 21:28

Londýn pod útokem

RE: Velmi smutne, hlavne jak udalosti chape Zvedavec

P.Peshmerga 69.?.?.?

Také mě to dráždí, pane Včelička, že nikde nemohu najít fotografie pozůstatků toho letounu, který zaútočil na Pentagon. Určitě tam něco v tom státě "dánském" smrdí. Ale těch fotografií útoků na WTO, hlavně toho druhého letadla je poměrně dost a podle listu cestujících bych neváhal tvrdit, že to byli občané té velevážené přátelské islámské země Saudské Arábie. O tom mě přesvědčují i existující listy žáků leteckých učilišť na Floridě a v Kalifornii. Podle vzoru "do not teach me how to land, teach me how to fly....". Jen tak pro srandu králíků. Ptá se letuška jednoho z pasažérů Boeing 747 (po problematickém startu) arabského vzhledu, "chtěl byste něco k pití? (jako na občerstvení pro úplné blby). "Ne, děkuji," odpovídá ten cestující arabského původu, "Já budu za chvíli řídit". (to letadlo do WTO, zase pro úplné blby). Alláhu akbar (4x) wa Muhammádu rassuláh.

60215

08.07.2005 01:27

Londýn pod útokem

RE: Londýn pod útokem

P.Peshmerga 69.?.?.?

(Příspěvek zrušen pro hrubé urážky jiného diskutujícího. Editor.)

60259

08.07.2005 13:32

Londýn pod útokem

RE: Londýn pod útokem

P.Peshmerga 69.?.?.?

Nejenom, že naše planeta Země je placatá, ale uvnitř té planety je ještě jedna planeta, která je objemově větší než ta vnější. Něco na způsob ruské matrjošky. Také mi nedávno říkali svědci Jehovovi, že mají předplacena všechna ta nejlepší místa na nebesích, a když si nepospíším, že se tam nedostanu. Když jsem jim sdělil, že jako muslim to mám daleko lépe zařízeno (72 mladých děvčat, perpetuálních panen, celý komfort včetně těch nejlepších lahůdek, bohužel, bez chlastu, ale občas trochu hašiše, to šíítové tolerují), tak odešli. Na Internetu je těch stoupenců konspiračních teorií na tisíce; to co by jim žádný rozumný časopis nikdy neotiskl, mohou díky Netu svobodně "ventilovat" aniž by je někdo pronásledoval či upaloval na hranici. Škoda, že se toho nedožil Mistr Jan Hus, to by byl hukot.

60360

08.07.2005 13:50

Londýn pod útokem

RE: Londýn pod útokem

P.Peshmerga 69.?.?.?

A co když to nebyl ani diletantismus ani amatérismus, ale jen takové varování čeho je tato organizace schopna. Třeba nešlo o to zabít co největší počet civilistů, ale zabít jenom tolik, aby to vzbudilo v lidech strach, aby to způsobilo ekonomické škody Velké Británii. Protože všechny ty peníze vynaložené na zvýšenou ochranu, a že jde o miliardy, nemohou být použity k jiným, řekl bych daleko rozumnějším účelům (nové školy, silnice, zdravotnictví apod.). Podobný problém má, resp. do nedávné doby měl, i stát Izrael, jen s tím malým rozdílem, že jim tu zeď či plot včetně zvýšených nákladů na obranu, nové zbraně, přestěhování usedlíků z Gazy a Západního břehu financujeme z peněz US daňových poplatníků. Velká Británie takový luxus nemá.

60362

08.07.2005 15:38

Londýn pod útokem

RE: Londýn pod útokem

P.Peshmerga 69.?.?.?

(Příspěvek zrušen. Urážíte diskutující.)

60387

09.07.2005 00:09

Koordinované vydírání jménem Live 8

RE: Koordinované vydírání jménem Live 8

P.Peshmerga 69.?.?.?

Tak jsem, paní Ajo, konzultoval slovník a Pravidla českého pravopisu, a sloveso "vydefinovat" tam prozatím není. Ale to neznamená, že takový patvor nemůže existovat. Pamatuji si na doby, kdy továrny nejprve dodávaly zakázky , pak dodávkovaly, následovně vydodávkovaly a nakonec i předvydodávkovaly. V dnešní "moderní" češtině najdete stovky slov, slov která před dvaceti lety neexistovala. Taková ruština je na tom ale ještě hůře, ale ta si to může dovolit, nas mnogo. Takže takové patvory jako buchgalterija (účetnictví), maštáb (měřítko na mapě), karandaš (tužka podle jména švýcarské firmy) apod. existovaly a nová zparchantělá slova jen denně přibývají. Čeština by měla být, vzhledem k počtu obyvatelstva, opatrnější. Nejsem přívržencem umělých slov jako "ruko-noho-břinko-truhla" či "smrko-noso-plenka", ale určitou jazykovou čistotu bychom měli zachovávat. Jinak nemám nic proti ženám, bohudík existují, a to dokonce ve větším procentu než muži a dožívají se delšího věku (mají jen jeden chromozom). Tento příspěvek může být OT, ale nenaplňuje skutkovou podstatu trestného činu hanobení rasy, národa či přesvědčení.

60496

09.07.2005 00:35

Koordinované vydírání jménem Live 8

RE: Koordinované vydírání jménem Live 8

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pane Nohejl, Uganda byla sice židům Brity nabídnuta jako jedno z možných řešení, ale sionisté sami o území v Africe nikdy nežádali. Dovedu si představit, že by dnes Uganda vypadala jinak než, bohužel, dnes vypadá, stejně tak Hitlerův nápad s přestěhováním židů na Madagaskar by asi změnil tvářnost tohoto ostrova a Antananarivo by se dnes jmenovalo Antatelavivo. Nicméně konečný cíl všech sionistických snah od samého počátku byla historická země Eretz Israíl, i když tato země zrovna medem a strdím neoplývá. Ale s pomocí peněz a úsilovnou prací se dá i poušť předělat na úrodná pole. Že na těch polích dnes pracují dělníci z Thajska, Filipin či Rumunska, to je druhá věc. Jen se podívejte co dokaží peníze za ropu udělat v Saudské Arábii, Kuvajtu, Bahrainu, Arabských emirátech apod. s pomocí zahraničních dělníků. Když do něčeho, s odpuštěním, naserete hodně peněz (např. Las Vegas, Reno) tak se vám to musí podařit. Ovšem změnit to co je v palicích místních občanů (Arabů) bude trvat déle.

60499

09.07.2005 13:18

Londýn pod útokem

RE: Pani Jarmilo -právě jste urazila všechny opice

P.Peshmerga 69.?.?.?

Já jsem těch přísných kritérií cenzury pana Stwory nedbal a popsal jsem tu jistou, upozorňuji nejmenovanou osobu, pomocí matematiky a české koncovky. Pokud jde o ty obrázky malované křídou na barácích, myslím, že to byly kosočtverce, dobře si na ně pamatuji. Jasněji jste to, za pomocí geometrie, vyjádřit nemohl. Teď už jen čekám, kdy kromě cenzury začneme být žalováni podle paragrafu 206. odst. 1, trestního zákona, z trestného činu pomluvy, (která může závažnou měrou ohrozit vážnost napadené osoby u spoluobčanů) či zda se bude jednat jen o přestupek proti občanskému soužití. [smích]

60608

09.07.2005 15:01

Londýn pod útokem

RE: Londýn pod útokem

P.Peshmerga 69.?.?.?

Kdybyste někdy v minulosti byl povolán ke službě v armádě jakékoliv země (ČSSR, Švýcarska, USA, žádný rozdíl), dozvěděl byste se, hned od samého začátku, že máte v popisu práce zabíjení protivníka; podobným způsobem jako kominík má v popisu práce napsáno vymetání komínů. A v komunistických armádách se o tom nediskutovalo (po vojensku "nepindalo"). Kdo by byl váš protivník, zda-li by to byla válka obranná či útočná, rozhodovaly nadřízené orgány (strana a vláda, či Moskva). Neuposlechnutí rozkazu (a to bylo zcela jasně napsáno v Řádech čs. armády) bylo trestáno; - vězením, přeřazením k trestné rotě, polním soudem, nebo - při pokusu o ústup před protivníkem - střelbou do zad. To, že k ničemu podobnému za mé vojenské služby nedošlo, byla jen náhoda, nebyla totiž žádná válka. Tak už nechte té nekonečné kritiky pana Leho, ten dělá jen to co mu povolání vojáka předepisuje.

60622

09.07.2005 22:36

Reakce na článek »Kanadská vláda legalizovala sňatky homosexuálů«

RE: Reakce na článek »Kanadská vláda legalizovala sňatky homosexuálů«

P.Peshmerga 69.?.?.?

O tom, že je homosexualita, pedofilie či zoofilie nepřirozená, nemá smyslu debatovat. To je fakt. Rozdíl je jen v tom, že v různých dobách a v určitých společnostech tyto úchylky byly pokládané za akceptovatelné chování. To se týká hlavně vyšších a bohatších tříd. Za Řeků byla dokonce homosexualita mezi vojáky pdporována, za Římanů bylo normální, že politik či bohatý člověk měl homosexualního milence a pár nezletilých dětí na "hraní", a že z nudy se na mejdanech i zneužívala zvířata. Ten samý "pořádek" platil i za vlády faraonů, Aztéků či Mayů, v Číně, Indii či Japonsku, za vlády Džingischánů. To všechno bylo dokumentováno prostřednictvím uměleckých či literárních děl. Dnes se na to díváme pod vlivem různých náboženství trochu jinak, někteří to zavrhují, jiní pracují na tom, aby se zákony změnily. Dnes je kuřák cigaret větší pária než homosexuální buzna. Za pár let se budete možná moci oženit se svou fenkou či provdat za svého psa.

60730

10.07.2005 13:27

Londýn pod útokem

RE: Londýn pod útokem

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pane Leho, já nemám na mysli rozdíly ve výzbroji, ošacení, ubytování, stravě, výcviku, zvyšování kvalifikace, esprit de corps, apod. Tam ty rozdíly byly vždycky. Ani neuvádím, jaká mimořádná péče se věnuje záchraně vlastních vojáků v bojovém nasazení. Že americká či izraelská armáda nečistí minová pole přechodem vlastního vojska, že nedochází k situacím, kdy jeden voják dostane pušku a pět nábojů a druhý jen pět nábojů a rozkaz sledovat toho prvního.
Všechny armády mají ale základně jedno společné, jejich povinností je obrana vlastní země či obrana spojenecké země (např. NATO vs Varšavská smlouva), povinnost vykonávat rozkazy (jako např. napadnout jinou zemi, třeba Irák či Afganistán), bojovat a v neposlední řadě dovést konflikt k vítěznému konci. Co může být považováno za "vítězný" konec je někdy velice pofidérní, např. odchod z Vietnamu či odchod US armády z Bejrútu. Ale alespoň už tam američtí vojáci neumírali a armáda nemusela dělat větší pomník ve Washingtonu.

60865

10.07.2005 14:11

Londýn pod útokem

RE: Londýn pod útokem

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pokud jde o tu islámskou atomovou bombu. Jako voják byste si měl položit pár otázek. Koho Irán nejvíce nenávidí? Šampionem je rozhodně Izrael, pak USA (to je kombinace sionismu se satanismem a imperialismem), pak Irák (tomu ještě něco dlužíme z té poslední války), pak přijdou na řadu ti další. Česká republika rozhodně na tom seznamu nefiguruje někde v první desítce, ta bude spíše někde na konci spolu s Moldávií či Maltou. Atomová bomba stojí těžké peníze a ty investice se nám musejí nějakým způsobem vrátit. Osobně si nedovedu představit nic mocnějšího, po propagandistické stránce, než třeba zičení Tel Avivu (na rozdíl od Jeruzaléma těch památek a svatých míst tam moc není), ale novinářů a TV společností by tam byla spousta. Nedalo by se to sice srovnat s napadením Satana (USA) (na to ještě Iránci technologicky nemají), ale je to rozhodně blíž (Tel Aviv) a s pomocí raketové techniky Severni Koreji i proveditelné. Ani bych se nedivil, kdyby Iráncům izraelské letectvo, řekněme takových pět minut před dvanáctou, pár atomovek preventivně fouklo.

60876

11.07.2005 23:41

Jak mně české aerolinky pustily žilou

RE: Jak mně české aerolinky pustily žilou

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pane Včeličko, češtin být vždycky moc složitý, to už žíkal můj Vater, er war pražský Němec, tak se prosím nedivte, že někdo s takovým jménem pod příspěvkem - (Tony Fangio)- to úplně nezvládá. Ale tu myšlenku vcelku vyjádřil docela jasně, takže tomu rozumíme, a o to tu jde. Navíc ty připomínky jak vyzrát na systém jsou natolik cenné, že nějaké to Y či I nehraje roli. Hodinky nebo holinky, obojí se natahuje.

61174

11.07.2005 23:53

Jak mně české aerolinky pustily žilou

RE: Jak mně české aerolinky pustily žilou

P.Peshmerga 69.?.?.?

Nejlepším důkazem, resp. důvodem proč nepoužívat ČSA či cokoliv co létá pod čs. vlajkou jsou zkušenosti ministra zahraničních věcí pana C. Svobody. Buď ten chlap má neskutečný pech na létání nebo to dělá záměrně (aby ministři dostali nová letadla), ale ještě jsem neslyšel, že by se z nějakého zahraničního výletu placeného čs. poplatníky nevrátil bez průseru. Prezident Kraus je na tom o něco lépe, ale jen o málo (viz jeho výlet do Izraele). Proto podobně jako v případě polské společnosti LOT, si říkám "Fly or not, but never fly LOT (ČSA)", a používám společnosti Lufthansa, BA, Air Canada či KLM. Levnější, modernější bezprůserová letadla, kde je člověk i slušně nakrmen.

61177

12.07.2005 02:52

Reakce na článek »Kanadská vláda legalizovala sňatky homosexuálů«

RE: Reakce na článek »Kanadská vláda legalizovala sňatky homosexuálů«

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pokud máte zájem poznat jak se na anální sex (homo či hetero) dívají české ženy, pak doporučuji www.žena-in.cz a pod "Články s největším počtem příspěvků" si najděte článek nazvaný "Zadeček v ráji". Do dnešního dne je těch příspěvků včetně osobních zkušeností a návodů na "správné" užívání konečníku celkem 446. Vzhledem k tomu, že příspěvky jsou anonymní, najdete tam řadu zajímavých náhledů. [smích]

61207

12.07.2005 14:38

Jak mně české aerolinky pustily žilou

RE: Jak mně české aerolinky pustily žilou

P.Peshmerga 69.?.?.?

Konkurence ještě existuje, hlavně v oblasti charterových letů a dovolených (Air Transit, Virgin Airlines, atd. těch společností je dost). Ono to ale také vyžaduje, aby pro to něco člověk udělal. Je daleko jednodušší zajít do cestovní kanceláře, objednat letenku či celou dovolenou a za poplatek je nechat všechno zařídit. To platí zejména pokud cestujete s celou rodinou, hlavně pokud máte malé děti. Poslední co potřebujete jsou další průsery při cestování. Pokud pojedu sám, zvyklý jako starý čundrák (Brdské lesy, Sázava, Slováč) na překonávání potíží, pak si mohu dovolit trochu dobrodružnější cestování a pochopitelně i levnější. Pak ovšem mohu třeba jet na týden za 1.400 dolarů na St. Lucia namísto 2,590 s cestovní kanceláří Air Canada, stejný hotel, all included. To samé platí při nákupu potravin, spotřebičů, oblečení, atd. Buď si ve středu prohlédnu všechny ty jejich reklamy, vyberu z těch třech či čtyřech supermárketů to co je na výprodeji, a pak je objedu a ušetřím 15 či 20 dolarů. Anebo když mám slušný příjem, tak se na to vybodnu a jedu do té nejbližší prodejny. Choice is yours.

61328

12.07.2005 14:46

Jak mně české aerolinky pustily žilou

RE: Jak mně české aerolinky pustily žilou

P.Peshmerga 69.?.?.?

Juan Manuel Fangio byl sice Argentinec, ale narodil se italským přistěhovalcům, kteří ještě v době jeho narození ani nebyli státními příslušníky Argentiny. Ten podepsaný Tony Fangio rozhodně nikde nezávodil.

61329

14.07.2005 13:11

Ahenakew uznán vinným z šíření nenávisti vůči židům

RE: Eine kleine korekce, Herr Stwora

P. Peshmerga 69.?.?.?

Slovo "wilfully" se v první části píše jen s jedním -l-.Vím, že to bude pro vás malé překvapení, ale když se toto slovo na Harvardu, jehož jste evidentně absolventem, probíralo, pravděpodobně jste chyběl. Kromě úmyslně,znamená též svéhlavě, rozváženě, promyšleně a v neposlední řadě i záměrně (wilful murder). BTW Eine kleine korekce, Herr Stwora se v němčině píše "Eine kleine Korrektur, Herr Stwora", unglaublich aber richtig, sehr geehrter Herr Jakotyč.

61616

14.07.2005 13:55

Ahenakew uznán vinným z šíření nenávisti vůči židům

RE: Mel holt spatny etnicky puvod

P. Peshmerga 69.?.?.?

Jeďte se podívat do Las Vegas či na montreálský festival "Just for laughs" a uvidíte hned, kdo si může dovolit dělat židovské resp. protižidovské vtipy nebo napodobovat a zesměšňovat Pakistánce či africké Američany. A lidé se smějí až se za břicha popadají a CDéčka se bez problémů prodávají. Kdyby si to dovolil nějaký komik se jménem Jaroslav Novák, tak by mu přišili ten nový paragraf hned po vystoupení. Duo cum faciunt idem, non est idem. Když dva dělají totéž, není to totéž.

61617

14.07.2005 14:14

Ahenakew uznán vinným z šíření nenávisti vůči židům

RE: Pravda se odjakziva trestala a tresta se proto,protoze je to pravda.

P. Peshmerga 69.?.?.?

To by nejprve museli zavřít svého prezidenta, který o terorismu ve spojitosti s islámem mluví neustále. Pan Leho a jeho příspěvky jsou úplně ve shodě s oficielní americkou propagandou. Utoky na arabské teroristy a s tím nepřímo spojené útoky na islám jsou politicky korektní, (ještě jsem neslyšel o tom, že by Arab křestanského vyznání provedl sebevražedný útok. Chybí tam totiž ta "incentive", - pro muslima je v tom 72 mladých děvčat, odmítněte takovou nabídku, ale pro křesťana pobyt v pekle). [mrknutí jedním okem]

61620

14.07.2005 16:56

Ahenakew uznán vinným z šíření nenávisti vůči židům

RE: Indiani nekdy blbnou

P. Peshmerga 69.?.?.?

Kdyby pan Ahenakew byl quebecký indián, např. Mohykán, tak by se v první řadě na nějaký soud bledých tváří pod vedením žida Marty Irwina zvysoka vysral. Prostě by tam nešel, navíc by zorganizoval s pomocí svých bratrů a sester zabarikádování soudu a silnice vedoucí k němu. Soudce by zajal, trochu mu tlamu změnil, hlavně ten rypák.. V případě zásahu policie, provinční či RCMP, by pak z barikád indiáni dva či tři policisty odstřelili. Jako obvykle by se "hovno" stalo, podobně jako v aféře Oka, a bledé tváře by si velice rychle rozmyslili/y na "původní obyvatele" Kanady zaútočit. Navíc ten Order of Canada, který dostal v roce 1978, to je ten nejvyšší řád, (existují ovšem různé stupně např. companion, officer, member, honorary) by nikdy nevrátil a tu čínskou naturalizovanou svini z Hong Kongu, která ročně utrácí miliony dolarů peněz kanadských poplatníků, by poslal do prdele i s jejím manželem, kam právem patří.

61642

14.07.2005 21:00

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: Moc dobre podane - autor vi o cem mluvi

P. Peshmerga 69.?.?.?

S článkem pana Ondřeje Šlechty mohu jen souhlasit. Kdy už si jednou, pro Boha, uvědomíte, že s teroristy islámského vyznání není možné vyjednávat. Jejich konečným cílem je zničení západní "prohnilé, dekadentní, neislamistické" civilizace a nastolení islámského práva, které určuje chování každého jednotlivce,počínaje tím co můžete jíst, pít, jak často souložit (bohatý muslim může píchat každý den, velbloudář jen jednou týdně, námořník jednou za 6 měsíců, to si nedělám prču, jsou o tom súry v Koránu, a jak mne pan Lev obvinil, knihu kterou čtu každý den), jak se oblékat atd. atd. ZNIČENI je to operativní slovo. Ostatní teroristické organizace (většinou křesťanské) jsou ochotny vyjednávat a po dosažení výsledků od teroristických operací upustit. Fundamentalistům nejde o soužití kultur, jim jde o zavedení islámského náboženství a islámského práva. Korán stejně tak jako Tora jsou knihy, které jsou plné nenávisti, násilí, nedostatku tolerance, to vše je veřejně hlásáno a nekonečně opakováno, a navíc zůstává neměnné. Pokud žijete v oblasti, kterou ovládají, dokáží vás tolerovat (instituce zvaná dhimma), ale Evropa je pro fundamentalisty nepřátelským územím, které je třeba ZNIČIT. Já jen doufám, že se najde nějaký nový Benito či Adolf a lidé se naserou natolik, že je budou podporovat.

61667

14.07.2005 21:51

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: Moc dobre podane - autor vi o cem mluvi

P. Peshmerga 69.?.?.?

Pane Leho, to musí být někdo, kdo se nezastaví v polovině cesty (žádný nový Vietnam či Korea). Posledním klasickým příkladem bylo bombardování Japonska, tam se servítky nebraly, i když - alespoň ta druhá atomovka nebyla nutná, ta třetí, bohudík, ještě nebyla funkční - takže Japonci vlastně nakonec měli kliku. Musí to být někdo kdo ten konflikt dovede do vítězného konce. Osobně jsem vždycky obdivoval Džingischána, ten také začínal s "Good morning" a Can we talk?", pak mu jednou posel přivezl na koni z Iránu odseknutou hlavu svého mongolského vyslance. Když viděl, že po dobrém se s Iránem vyjít nedá, tak to území napadl a veškeré mužské obyvatelstvo vyvraždil, ženy a dívky nechal mongolskými bojovníky oplodnit, místní šlechtu prodal do otroctví a byl klid. Když se ukázalo, že lučisťníci z Hormuzu jsou udatní a velmi přesní lukostřelci ale nespolehliví spojenci, tak jim všem, aby se tzv. posichroval, stávajícím i budoucím, nechal odřezat všechny potřebné prsty pro lukostřelbu. Tomu říkám řešení, sice primitivní, ale na svou dobu velice efektivní. Není nad konečné řešení, ale nesmíte - jako Němci - prohrát světovou válku. To se pak stanete izraelskou dojnou krávou.

61676

15.07.2005 14:01

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: Moc dobre podane - autor vi o cem mluvi

P. Peshmerga 69.?.?.?

Odkaz na patřičnou súru jsem bohužel nenašel, ale až najdu ten pramen, tak se zmíním. Bude to pravděpodobně v té první části Koránu tzv. Madinan súras, které jsou delší a mají spíše přikazující charakter (Těch súr je 114 a obsahují celkem 6,236 někdy uváděno 6,346 ayat neboli veršů.) Nebo to může být i součástí tzv. Hadith, (něco jako Talmud a Mishnah) což je soubor všech těch moudrostí, které kdy Muhammed (may peace be upon him) řekl, udělal či schválil. Ale v každém případě jsem si to kdysi napsal a opakuji, bohatý muž - každý den, dělník - 2x týdně, oslař - 1x týdně, velbloudář - 1x měsíčně a námořník - 1x za 6 měsíců. Sám Muhammed (mpbuh) jako zámožný člověk (vzal si bohatou vdovu), měl těch žen povícero, neboť měl od svých přívrženců zvláštní dispenzaci. Jedné z nich bylo při "konzumaci" jen devět let. Dnes by za to seděl jako pan Opočenský či pan Kulínský. [mrknutí jedním okem]

61788

15.07.2005 17:45

Jak mně české aerolinky pustily žilou

RE: Jak mně české aerolinky pustily žilou

P. Peshmerga 69.?.?.?

Podívejte se na ČT1 na pravidelný páteční pořad "Uvolněte se, prosím", který moderuje pan Kraus. V jednom z těch nejposlednějších pořadů, myslím, že to najdete ještě v archivu(červen či květen), pan J. Kraus tento překlad použil v úvodu svého pořadu. Už jsem se dlouho tak srdečně nezasmál, jeho pořady jsou skutečně skvělé. Přes léto bude mít ten pořad pauzu, ale začíná opět 1. září.

61825

15.07.2005 18:17

Nový skript pro diskuze

RE: Výborně...

P. Peshmerga 69.?.?.?

Ten nový koncept se mi začíná líbit. Oceňuji zejména tu možnost si svůj text přečíst, podívat se jak bude vypadat v konečné formě a případně opravit překlepy či chyby a pak teprve odeslat. Škoda, že to řada vašich přispěvatelů nedělá, nemyslím po stránce textové ale ty "hrupki".
(1) bylo by proveditelné za reakce na ..číslo příspěvku.. dát i jméno přispěvatele?
(2) to xyz zavináč xxxxxx tečka xxx, to opravdu nejde předělat na ten logogram @ či jen přidat at a dot? Jinak osobně nemám nic proti zavináčům, mám je rád a ty pravé si doma dělám, ať už ty se smetanou či ty židovské. Není to sice dobré na podágru, ale co by člověk nevytrpěl pro chuť.

61831

15.07.2005 20:31

Český svaz bojovníků za „svobodu“?

RE: Velice smutne

P. Peshmerga 69.?.?.?

Pane Trodas, jen tak, jak se říká lidově po česku (a.k.a. polopatě) "z prdele", jsem před několika hodinami ve své odpovědi na Váš příspěvek uvedl, že Vaše poslední dvě prohlášení zakládají skutkovou podstatu trestného činu blablablabla.... Po pravdě řečeno, z právního hlediska by to byla úplná blbost a jakýkoliv soud by odmítl se s tím zabývat. Jednalo se ve Vašem případě o naprosto neprokazatelné prohlášení. Slovo pakáž může být kvalifikováno maximálně jako pomluva, a jelikož jste do toho zamíchal členy zákonně, bohužel, existující politické strany, která komunistickou genocidu popírá (což samo o sobě je trestný čin) a příslušníky stále ještě existující rasy, která ... ale raději toho nechme, aby to pan Stwora zase nevymazal. A hleďme, nejenomže ten Váš příspěvek ale i ten můj, který by ještě před nedávnem pan Stwora jinak označil maximálně jen jako "nasírací" (a měl by pravdu, já rád lidi nasírám, pokud si to zaslouží), zmizely v propadlišti dějin. Myslel jsem si, pane Stwora, že máte více "guts", ale raději ne, beru to prohlášení zpět. A tak mi závěrem přišlo na mysl, (kromě toho, kam chodil s..t Přemysl), zda mi tento příspěvek uveřejníte. [mrknutí jedním okem]

61860

15.07.2005 21:40

Český svaz bojovníků za „svobodu“?

RE: Bojovníci se většinou bojej a válečníci válej, ale nezlehčovat.

P. Peshmerga 69.?.?.?

Podle vyprávění mého strýce, který byl před válkou i za Rakouska-Uherska policistou, takže tak nějak principiálně moc nelhal, spousta lidí za Protektorátu, hlavně těch, kteří měli něco společného s potravinami (řezníci, hlavně řezníci, to se trestalo "velice velmi", prodavači potravin, textilu, bot atd. bývali často nejenom udáni Čechy, ale i zatčeni příslušníky "potravinové" policie za šmelinu) a pochopitelně si odsloužili za svou "protinacistickou činnost" pár měsíců v táborech. Zatím "poctiví" dělníci pracovali ve zbrojařských závodech (např. Škoda, resp. Hermann Goering Werke, a.k.a. Leninovy závody, Kolben-Daněk atd. dvojité směny, soboty a neděle, za zvláštní příděly cigaret, tuku, vína, rumu a jiných tehdy nedostupných lahůdek, a to až do konce dubna 1945) a čeští rolníci plnili dodávky Říši za pomoci mládeže pod vedením ministra E. Moravce (Kuratorium pro výchovu české mládeže, školství a jiné odbory...) tito antifašističtí bojovníci (šmelináři) pak po revoluci využívali svého pobytu v koncentráku ke svému prospěchu, podle hesla "Já byl v koncentráku, kdo je víc".

61879

15.07.2005 21:50

Český svaz bojovníků za „svobodu“?

RE: Velice smutne

P. Peshmerga 69.?.?.?

Děkuji, pane Stworo, za uveřejnění mého příspěvku, i to je odvážný krok. (Já na ně pochopitelně se.., never mind). Ja kljanus (přísahám), jak by řekla Zoja Kosmoděmjanskaja, že se naučím opět číst mezi řádky. 28. června 2005 jsem poprvé platil 1.039 za litr benzínu (regular) a dnešní den považuji za další "průserový" den, kdy jsme ztratili..... , ale never mind.

61881

15.07.2005 22:16

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: Sežrante leho, z Vás už ten zelenej mozek vybublává každým tělním otvorem!

P. Peshmerga 69.?.?.?

Ale rozhodně se té IV. světové války nezúčastníte. Budete už buď dávno pod drnem, zpopelněn, či rozsypán. Raději si začněte šetřit na důstojný pohřeb, abyste nebyl, pokud zanecháte po sobě jen smrad, na obtíž své vlastní rodině.

61886

17.07.2005 14:08

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: Moc dobre podane - autor vi o cem mluvi

P. Peshmerga 69.?.?.?

Znám rozdíl mezi Koránem a Hadith, a pokud jde o ty "moudrosti", nebudu se s vámi hádat o slovíčko, zda to bylo pravděpodobně či jistě řečeno, schváleno apod. Než Muhammed (pbuhn) zemřel, jak jistě víte, měl kolem sebe již celou řadu tajemníků, zapisovačů všeho co udělal, pronesl, či schválil. Takovou blbost o doporučeném množství sexuálních styků bych si sám nedokázal vymyslet, i když mám dost velkou představivost, musel jsem to někde číst. Muhammed (pbuhn) nebyl zrovna vzdělaný člověk, a v řadě případů se projevil jako detailista, protože to bylo přesně to co v minulosti prožil jako velbloudář než se dobře oženil. Řada věcí byla zpočátku jen doporučením, pak různou interpretací islámských kleriků, vlivem těch různých sekt, máte ten dnešní výsledek (který není, podotýkám, zdaleka konečný), ty rozdíly mezi, třeba, Saudskou Arábií a Egyptem, apod.
Pokud jde o ten počet žen, kdybyste četl můj příspěvek, tam bylo jasně napsáno, "zvláštní dispenzace" od bratří souvěrců (jako Prorok (pbuhn), no pochopitelně že ne jako domovník).
Ono by dnes sedělo za pedofilii hodně lidí v minulosti, včetně Otce vlasti Karla IV. A možná, že bychom se měli podívat i na toho pana Šatánka (jak by řekli soudruzi v našem uličním výboru), když tak brání Opočenského a Kulínského.

62074

17.07.2005 19:28

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: Moc dobre podane - autor vi o cem mluvi

P. Peshmerga 69.?.?.?

In the name of Allah most gracious , most merciful. Ale vždyť my si rozumíme, pane Šatánek, rozhodně toho o islámu víme více než průměrný člověk. Jen to Vaše jméno, pokud je to Vaše jméno, je trochu kuriozní. V arabštině totiž, jak jistě víte, šajtán znamená ďábel, takže kdybych k tomu Vašemu jménu přidal jen to -j- a českou koncovku -ek, tak by se z Vás stal malý ďábel čili ďáblík. Druhá možnost, která se naskýtá, je odebrat háček a bude z Vás satan. A od toho aby nás archanděl Gabriel (Džibríl v arabštině) ochránil. Ale on už teď toho nemá moc na práci, od té doby co "zvěstoval" jako tlumočník slovo boží Proroku Muhammedovi (may peace and blessing be upon him).

62097

17.07.2005 22:23

Český svaz bojovníků za „svobodu“?

RE: Velice smutne

P. Peshmerga 69.?.?.?

Zkuste ....Shirosan@atlas.cz (a.k.a.Shirosan-zavináč-atlas-tečka-cz).

62108

20.07.2005 04:09

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: Moc dobre podane - autor vi o cem mluvi

P. Peshmerga 69.?.?.?

Potrefená husa zagágala, abych to napsal po vašem. Kedysi som sa divil, ako mohol Hitler ziskat takú širokú podporu slovenského obyvatelstva. A terazky to viem, poznal som tých dostojných pánov Tuka, Tiso, Karmazina, Andreja Hlinku, Šaňo Macha, Karola Sidora; vtedy som nebol majorom ale terazky hej.

62382

20.07.2005 20:48

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: Paedr. Peshmerga

P. Peshmerga 69.?.?.?

Jako nasírací příspěvek to bylo docela fajn. Nastartoval jste, a o to tu šlo, hned na první nakopnutí jako správně naštelovaná motorka. ..."und wir werden doch siegen.... generál Čatloš, velitel slovenských jednotek, po útoku na Polsko v roce 1939. (dostal za to "Železný kříž" od vůdce", celkově byly tři ; což znamená, že jste jako Slováci odvedli celkem slušnou práci proti Polákům. Ty železné kříže se jen tak zadarmo nerozdávaly ). Die Fahne hoch die Reihen fest geschlossen, A.H. abteilungen (Andrej Hlinka oddíly ) marschiert mit ruhig festem Schritt. Die Strasse frei - bez Mojžíšů - den "schwarzen" Batallionen (Andrej Hlinka)..... u.s.w. Die Knechtschaft dauert nur mehr kurze Zeit. [mrknutí jedním okem]

62451

21.07.2005 22:44

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: Paedr. Peshmerga

P. Peshmerga 69.?.?.?

Z Vašeho příspěvku je vidět, že jsem Vás řádně nasral, protože začínáte už příliš pěnit. V júli a auguste je i na Slovensku velká pálava, tak si raději vezměte studenou sprchu. Podobně jako Feldkurát Katz nařídil Švejkovi, aby toho nepříjemného pána, který vyžadoval zaplacení směnky, vyhodil, končím tuto debatu, neboť už jste trochu únavný. Pamatujte si, že Toth nem member.

62631

22.07.2005 15:07

Britské vystřízlivění

RE: Canadsti imamove muhamedanu odsuzuji nasili!!!!

P. Peshmerga 69.?.?.?

Pane Stwora, na tom posledním příspěvku od Petra Velikého nenalézám žádné projevy divoké rasové a náboženské nenávisti. To co prohlásil je, bohužel, pravda pravdoucí. Opožděně muslimští klerikové ve VB, USA a Kanadě vyhlašují ty různé fatwy, na které se fanatičtí stoupenci islámu stejně, s odpuštěním, vyserou (viz to neustálé vraždění Iráčanů přes veškeré ty fatwy iráckých kleriků). Pokud má pan Petr Veliký v genech svého prapředka cara Petra Velikého, pak bych se ani nedivil, že nemá rád islám. Teprve za Petra Velikého byla mať Rossija osvobozena od Tatarů a částečně i Turků. Jablko od stromu nikdy daleko nepadá. Mimochodem existuje seznam potencionálních koncentračních táborů na území USA, ale máme je i v Kanadě, kam v případě nutnosti budou, (podobně jako Japonci, Němci a Italové za 2. světové války), muslimové a jiné nežádoucí živly umístěni.

62723

22.07.2005 15:41

Britské vystřízlivění

RE: Canadsti imamove muhamedanu odsuzuji nasili!!!!

P. Peshmerga 69.?.?.?

BTW, pane Stwora, znám jeden gramofon, také již trochu nakřáplý, ale dobře naolejovaný, který v případě "útoku" na našince, začne okamžitě hrát pořád to samé,(a, věřte mi, pane Stwora, není to tango hrané orchestrem Gejzy Dusímsa "Keď ma opúšťá slovenský námorník"), je to to staré a neměnné "Holo, holo, holo, holo....". No, popravdě řečeno, jak by řekl pan Jiří Kraus (pořad ČT1 "Uvolněte se, prosím") nehrajte to, když to tak dobře vynáší. Tento příspěvek nenaplňuje skutkovou podstatu trestného činu hanobení rasy, národa či přesvědčení podle paragrafu 198 (článek 1,2), paragrafu 198a (článek 1,2,3) trestního zákona České republiky ani trestný čin ohrožování života pod vlivem návykové látky, paragraf 187, 188, 188a trestního zákona České republiky a tudíž nebyl spáchán žádný trestný čin. Doufám, že oceníte jak jsem si vzal k srdci Vaši poznámku o "čtení a "psaní" mezi řádky", pokud se tedy rozhodnete v rámci politické korektnosti (you have to cover your ass, too, I understand) tento příspěvek uveřejnit. [mrknutí jedním okem]

62728

22.07.2005 16:20

Smutný, přesmutný svět fanatiků politické korektnosti

RE: Perlicka ze Svedska

P. Peshmerga 69.?.?.?

Ani bych se Finům nedivil, že nemají Švédy či Rusy moc v lásce. Když se podíváte na jejich "přátelské vztahy" se Švédskem, a fakt, že do dnešního dne je švédština druhým jazykem, co říci dál. V určitém období evropských dějin představovali totiž Švédové něco čemu se v angličtině říká "pain in the ass". Kradli a ničili všude kam přišli, spousta nakradených věcí z Prahy je dosud k vidění ve Stockholmu. Pokud jde o ničení a ekonomický úpadek Čech a Moravy, byli na stejné úrovni jako bratří husité, kteří kromě drancování a vraždění žádné hodnoty nevytvářeli. Za největší úspěch české šlechty považuji bitvu u Lipan a následnou fyzickou eliminaci husitů; po té bitvě už konečně české země dostaly pár desítek let relativního míru a hospodářského vzrůstu, který pokračoval až do příchodu Švédů.

62734

22.07.2005 16:37

Britské vystřízlivění

RE: Canadsti imamove muhamedanu odsuzuji nasili!!!!

P. Peshmerga 69.?.?.?

Ano, pane Šajtánek, připadá mi to úplně normální, je to v duchu hesla J. Bakera, bývalého US Secretary of State, který byl vždy zastáncem principu 5 Pé, totiž Proper preparation prevents poor performance, už i skautíci vždy říkají "Buď připraven".
V případě jaké nutnosti? v případě, že tyto atentáty budou pokračovat a všechny stopy povedou k muslimům. V takovém případě nutnosti.
Pokud jde o hrubé urážky, radím Vám, abyste byl velice opatrný, mohl bych se s Vámi jednou setkat a fyzicky pozměnit Váš obličej způsobem, který by se nelibil ani Vám ani Vaši ženě, tak jak se to dodnes dělá v Kurdistánu, a věřte mi, bolí to a špatně se to hojí.

62736

22.07.2005 20:44

Policie zastřelila muže – tak tohle je vážné

Okurková sezona srpen-august 2005

P. Peshmerga 69.?.?.?

Normálně by měla být, jak píšete, pane Stwora, okurková sezona, ale nějak nám to letos, díky našim muslimským bratřím, nevychází. A tak mi přišlo na mysl (kromě toho jak asi........Přemysl) proč asi? Protože ta nenávist vůči našemu demokratickému, (připustím že to není ideál ale ve srovnání s Talibanem je to přece jenom či bylo - musím psát mezi řádky - až doposud snesitelné), západnímu systému si prostě nebere dovolenou ani v červenci ani v srpnu jako ty největší americké TV stanice.
Bývaly doby, kdy londýnští strážníci nenosili zbraně, pouze Scotland Yard měl na to povolení. Ty doby jsou už ovšem dávno za námi, a tak se nedivte, že v současné době se začíná v Londýně střílet podobně jako v USA či Kanadě., nemluvě o Mexiku, tam se s tím policajti "neserou". Bum, bum, too bad too sad. Pokud jde o princip "shoot first, ask questions afterwards", nezapomínejte na to, že takový pohřeb policejního důstojníka ve VB, US či RCMP v Kanadě stojí ohromné peníze,(vždycky jich tam přijedou stovky, ačkoliv nevím proč), které se buď pak nedostanou na nákup vybavení nebo jsou hrazeny ze zvláštního státního rozpočtu. Pohřbení jednoho zastřeleného Pakistánce, (a pokud utíkal a na výzvu nezastavil, tak si to po právu zasloužil), vyjde relativně na pár babek. Muslimové neinvestují peníze do drahých rakví, pěkně je zabalí do bílého rubáše a šup s ním (preferably stejný den) do hrobečku, ani to nemusí být těch tradičních 6 feet under, např. v kamenité půdě v horách Afganistánu). Tiskové konference a omluvy policejní správy jsou hrazeny z běžného rozpočtu.
A to jsme IMHO jen na začátku nové éry, pokud tyto teroristické akce budou pokračovat, bude to horší a horší - a bohužel pro nás všechny. Mám ještě schované to vydání Times magazine z roku 1984, ve kterém se psalo o tom jak se G. Orwell mýlil ve svém románu 1984. Mýlil se, to je pravda, ale, bohužel, jen o pár let.

62764

03.08.2005 02:55

Právo na chuligánství nepatří mezi lidská práva

RE: Ja uz na tyhle blaboly ani nemam silu reagovat...

P. Peshmerga 69.?.?.?

Nemohu než jen souhlasit. Po stránce organizační byla celá ta záležitost od samého začátku až do samého konce úplný disaster jak na straně organizátorů tak i na straně policie. Pokud by je na tu louku pustili, došlo by maximálně k znečištění louky a okolních pozemků, a to se dá za pomoci peněz a dobrovolníků vždycky napravit. Od pořadatelů Techparty se mohla vybrat vratná záloha na úklid a od účastníků party před odjezdem buď příspěvek na úklid nebo dobrovolná účast na úklidu a jsem přesvědčen, že všichni by byli spokojeni. Policie měla stát někde v záloze a zasáhnout jen v případě, kdyby se technoparty vymkla organizátorům z rukou, hygienici měli kontrolovat počet a stav hygienických zařízení a zásob pitné vody, ale jinak je nechat na pokoji. Pro příští léta pak ve spolupráci s veřejnými orgány najít opuštěné vojenské základny (a těch je bez blízkých vesnic hodně)a umožnit těmto mladým lidem něco podobného organizovat. Vytvořilo by to atmosféru tolerantnosti, ale i tzv. "goodwill". Namísto toho se teď o tom bude do nekonečna diskutovat v parlamentu, v novinách, je to pochopitelně dokumentováno i v zahraničním tisku a TV, organizují se a budou se opět organizovat veřejné demonstrace, a to ve všech větších městech (na které už policie - po tomto posledním průseru - nebude reagovat, jen stát v pozadí). Navíc se vytvořila opět nepříjemná situace mezi prezidentem ČR a premiérem, policie je zase na úrovni let 1989 atd. Stálo to opravdu za to? Já věřím, ačkoliv s tím hlukem a bordelem v blízkosti svého obydlí nesouhlasím, že mladí lidé si budou pamatovat, kdo proti nim zasáhl a budou v budoucnosti volit někoho kdo takovéto zákroky nebude povolovat, i kdyby by to měla být ta, mnou osobně nenáviděná strana ODS. A jen doufám, že tuto akci bude ODS předvolebně i volebně "dojit" do vítězného konce. Bublan musí dobublat, není jiného řešení.

64233

05.08.2005 14:05

Mám radost jako malý kluk

RE: Osobni utoky

P.Peshmerga 69.?.?.?

Tak jsem si přečetl ten úvodník na Nezvědavci a nevidím na tom nic tak nepravdivého. Když opominete překlepy a nově tvořená slova, např. idiocký apod., a přiblblé básničky, pak autor tohoto úvodníku má v podstatě pravdu. Není týdne, aby se ve Zvědavci neobjevil článek, který obsahuje nějakou konspirační teorii, nějaký úplně nesmyslný výklad toho co se stalo anebo vysvětlení, že za celou záležitostí stáli Američané (CIA) či Izraelci (Mossad, Shin Bet, Shabak, Sayeret Matkal apod.). Jen články se zvířecím tématem či o pečení chleba jsou, prozatím, bez konspiračních teorií (ačkoliv i v té diskusi o pečení chleba se objevila zmínka o židech).
Možná, že ten Nezvědavec bude mít krátkého trvání, ale když Max Amann v roce 1922 založil Volkische Beobachter a Julius Streicher v roce 1924 Der Stuermer, také se jim lidé smáli, ale v třicátých letech je pak smích přešel. A pokud jde o ty trpaslíky, "Inter pygmeos non pudet esse brevem", mezi trpaslíky není hanba být malým a i trpaslíci museli začít nějakým způsobem.

64744

05.08.2005 15:28

Mám radost jako malý kluk

RE: ..to je tedy neco

P.Peshmerga 69.?.?.?

Včelička Maja a její dobrodružství (Die Biene MAJA und ihre Abenteuer) plus ještě druhé pokračování jsou výtvorem německého spisovatele Waldemar(a) Bonsels(e) kolem roku 1912. Jsou výsledkem pozorování přírody a spisovatelské fantazie. V roce 1975 byly tyto knihy, které byly přeloženy do asi 40 jazyků, "znovuobjeveny" a využity německo-rakousko-japonskou společností k vytvoření kresleného filmu (Mitsubachi Maya No Boken pro japonsky mluvící) a od té doby, podobně jako jiné úspěšné seriály pro mládež (Sesame Street apod.) se včelička Maja "dojí a dojí" a vymýšlejí se nová dobrodružství. Co je zajímavé, že titulní písničku včeličky Maja nazpíval český zpěvák Karel Bůh (a.k.a. Karel Gott).

64756

05.08.2005 16:38

Mám radost jako malý kluk

RE: Rasputine, mužiku nevzdělanej,

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pjotr Velikij nepišet po russki, potomušto on ne znajet russkij jazyk , možet byť što nemnožko znaet,požiloj on čelovek, no dopustim. Dáže nastojaščij Pjotr Velikij nepisal chorošo po russki, on , konečno, govoril po russki, po nemecki i po gollándski. V Gollandii on neskolko let rabotal i tam on obučílsja stroilelom voennych korablej.
Očen prijatno, gospodin Taborskij, čto vy propagandirujete russkij jazyk, eto vsegda byl jazyk mira i progresa, kak v prošlom govoril naš velikij učitel i vožď Josif Vissarionovič Stalin. May Allah, most Gracious and most Merciful, bless your every step, but do not forget to cover your AWRAH (private parts).

64777

05.08.2005 20:53

Mám radost jako malý kluk

RE: Osobni utoky

P.Peshmerga 69.?.?.?

Byl bych velice rád, kdybyste uvedl příklad osobního útoku vůči komukoliv. Pokud to nedokážete, then shut your trap.
Pokud považujete moje argumenty za nudné či svinské,jak uvádíte ve svém příspěvku, pak věřte, že nebylo mým úmyslem "házet perly sviním či Václavům Kabátům", neboť "sus magis in caeno gaudet quam fonte sereno" neboť svině si více libuje v blátě než v čisté vodě a.k.a. Turpe rosas suibus, sanctum dare turpe catellis, "hanba je dávat růže sviním a psům, co je svaté.

64832

05.08.2005 21:52

Mám radost jako malý kluk

RE: No to je gól !

P.Peshmerga 69.?.?.?

Uvažajemyj gospodin Lev,
nevím, kde jste vzal to slovo palidi, předpokládám, že asi ze slovníku ministra propagandy doktora filozofie Josefa G., ale i on vytvořil jenom něco jako "podlidi", ke kterým jako Čech patříte a pro které, kromě Lídy Bárové, (to byla opravdu kouzelná ženská) měl jiné plány na vysídlení (jih Argentiny, alias Patagonie). Ti palidé tady neparazitují, jenom prostě příspívají způsobem, který Vy - bohužel - neschvalujete. Pokud jde o nenávist a netoleranci, její míra se od Zvědavce a Nezvědavce moc neliší, protože Češi jsou nakonec v tomto smyslu opravdoví mistři. Domníval jsem se, že po tolika letech pobytu v US jste se tohoto negativního zvyku dokázal zbavit. Jak říkají Římané "Dum vivis, sperare decet" Dokud žiješ, sluší se doufat.
Mimochodem, (tak mi přišlo, kromě jiného, na mysl, kam asi chodil s..t Přemysl), proč někdy nenapíšete nějaký článek či příspěvek, který by měl hlavu a patu (kromě urážek a smajlíků). Nemusí to být dílo od Boženy Němcové nebo nedej Bůh od Aloise Jiráska, ale alespoň pár rozumných vět bez pravopisných "chib" na uvedené téma. Mimochodem "Přemysl, ty vole, chodil srát na pole", ale můžete to vymazat , pane Stwora.

64847

05.08.2005 22:24

Bijí děti

Vendula Svobodová = bobošíky

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pokud se chcete podívat na nejhnusnější "kozy" , zajděte si dnes na Blesk.cz. Manželka Karla Svobody (66) jistá Vendula Svobodová (33) tam ukazuje číslo 5 "visáky" a.k.a. bobošíky, za které by se nemusela stydět ani Jana Bobošíková (myslím, že to byl pořad Sedmička, ve kterém se producírovala). Ta se, bohužel, nenaučila na fakultě žurnalistiky "dýchat" před televizí. Vždycky jsem se díval se zájmem, jak se jí ke konci otázky, (kterou kladla politikovi), zvedaly kozy. Dnes je už ovšem uklizena v EU, takže ty velké k... už nevadí.

64854

06.08.2005 14:33

Mám radost jako malý kluk

RE: Osobni utoky

P.Peshmerga 69.?.?.?

Nihon e yokoso! Kabatsan (nebo v japonštině Kotosan,ve vašem případě to bude asi zimní kabát). Praha wa ima samui desho.
Dozo yoroshiku, Kotosan.
Nihongo ga jozu desu ne. Nihon no seikatsu wa, mondai nai desho.
Gakusei no toki, yoku Nihongo no benkyo o shimashita, ima toshi o totta kara (kusojiji), atama ga itsumo itaku narimasu.

[chechtot]

64957

06.08.2005 18:16

Mám radost jako malý kluk

RE: Pane Peshmergo,

P.Peshmerga 69.?.?.?

Dorogoj gospodin Taborskij,
něskolko minut tomu nazad ja govoril s odnoj ženštinoj russkogo pochožděnija (byvšaja učítělnica russkogo jazyka) i ona mne skazala čto glagol ZNATˇne imejet ili neispolzujet rodítělnyj poděž (2.pád) - znať čto ili dopuskajetstja tože znať o čom. I poetomu pravilno pisatˇznať (ili ne znať) russkij jazyk, možno tože skazat, vladeť (ili nevladěť) russkim jazykom.
A závěrem něco pro Vaše obveselení, malá básnička" Moja milka - seksapilka i poklonica miněta (ráda kouří). Vmeste s nej my osuždajem generála Pinošéta.

S prazdnikom. Ždu otveta kak solověj leta. [mrknutí jedním okem]

64987

06.08.2005 23:02

Bijí děti

RE: Mne uz to vazne nebavi

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pane Bartoška,
někdo z přispěvatelů Zvědavce uveřejnil odkaz na fotografie, údajně z Czechtech, a pan Stwora to dovolil uveřejnit aniž by měl v úmyslu někoho manipulovat (ty fotky totiž vypadají docela aktuálně). Chyby se stávají a v budoucnosti si jistě Vladimír překontroluje odkazy podobného druhu. Ale po pravdě řečeno, viděl jste někdy či byl jste někdy přítomen tomu, jak se chová dav? Já, bohužel, jako bývalý příslušník československé socialistické armády, ano. A věkový rozdíl není důležitý (mladí, staří, jen se podívejte např. na lynčování Němců či kolaborantů za květnové revoluce v roce 1945 apod.) V davu jste totiž anonymní (lépe řečeno byl jste až do vynálezu telefonu s kamerou či fotoaparátem). Navíc pod vlivem drog, ať již legálních (a těch máme v česku bohatě) či ilegálních,
pak veškeré zábrany jak u mužů ale i ( u hlavně mladých) žen přestávají fungovat, navíc v tom davu máte nejenom anonymitu ale i morální podporu
ke konání všeho nezákonného. Zda ty fotografie jsou z roku 2005 či 2004 či ještě z dřívějších let, není tak důležité, podobné "chování" za výše uvedených podmínek existovalo, existuje a bude se opakovat i v budoucnosti. A jsem přesvědčen, že pokud podobné akce nebudou nějakým civilizovaným způsobem organizovány, pak se zvrhnou opět do podobného konce, tj. policie vs účastníci.

65006

08.08.2005 19:08

Jsem také ve válce?

RE: V USA mají problémy

P.Peshmerga 69.?.?.?

A pan Leho se také žádného uznání či obdivu nedočká. A podotýkám, že on, i přes veškerá četná obvinění z vraždění nevinných iráckých civilistů, může v US armádě pracovat třeba jako staršina (rozdělovat vyprané košile, uniformy, přidělovat munici, vyřizovat a odesílat útvarní poštu a provozovat podobné aktivity naprosto nevražednického charakteru). Nicméně je v denním styku s ostatními vojáky - pro politicky korektní buzny - a.k.a. US "zabijáky" a to stačí k tomu aby byl zatracen. Jeho maximální zranění pak může být akutní případ of carpal syndrome od neustálého bušení do klávesnice počítače. Pamatuji si na tu vystrašenou tvář té Afro-Američanky, kterou Iráčané zajali. Ta pracovala v kuchyni a kromě pár desítek vystřílených zásobníků M 16 na cvičišti, toho moc vražednického neudělala. Pamatuji si na kluka z ulice, se kterým jsem pár měsíců sloužil, který prožil dva roky vojenské základní služby jako topič kasáren. Za celou vojenskou službu si ani jednou nevystřelil, nikdy do služeb nechodil, řády absolutně neznal, jen se staral o přísun teplé vody, ale musím uznat, že se staral velice dobře.

65248

09.08.2005 16:34

Jsem také ve válce?

RE: Americka klasika

Arkan 69.?.?.?

Jen by mě strašně zajímalo, co je na tom tak divného, že se přátelství, názory a vztahy mění nejenom mezi jednotlivci ale hlavně mezi státy. V roce 1945 jsme bezmilosrdně bombardovali Německo a Japonsko, několik let po té jsme se za Konráda Adenauera stali dobrými přáteli, Japonsku jsme garantovali územní celistvost a investovali peníze do znovuvybudování jejich země. Prezident Reagan nazval SSSR "evil empire" a dnes jsme s tím bývalým nepřítelem jedna ruka. Po staletí byla Francie, Anglie, Španělsko, Holandsko, Rakousko, Švédsko, Německo včetně území Čech a Moravy neustále v nějakém konfliktu, teď tu máme EU, ale máme problémy s imigrací z Afriky a muslimských zemí. Přátelství a aliance se mění, měnila a budou měnit, na to nic nezměníte.

65359

10.08.2005 22:52

Oběť války: americká ekonomika

RE: oprava

Arkan 69.?.?.?

"Zahynulo 1 763 amerických žoldáků "(já bych raději řekl amerických vojáků, ale já nejsem politicky korektní buzna), toto je ta nejsprávnější forma užívání číslovek ve spojení se slovesem podle Pravidel českého jazyka a Pravidel českého pravopisu.
Na druhé straně týdně zahyne na amerických silnicích - podle toho zda je to dlouhý week-end nebo ten normální, krátký - od 500 do 900 Američanů (takových těch normálních, nikoliv žoldáků) a nikdo se nad tím nepozastavuje. Na českých silnicích zahyne týdně procentuálně více Čechů (českých silničních žoldáků) než Američanů, a zase se nikdo nad tím nepozastavuje.

65495

11.08.2005 15:17

Oběť války: americká ekonomika

RE: hrusky a jablka...

Arkan 69.?.?.?

Z uvedeného tedy vyplývá, alespoň podle Vás, že je rozdíl mezi mrtvým vojákem a mrtvým řidičem automobilu, včetně mrtvých příslušníků celé jeho rodiny. Takže když zařve takový doktor-specialista tak to se jen tak "promítá" rovnoměrně do celé ekonomiky, i když jeho vystudování stálo desetkrát či dvacekrát tolik než výcvik nabíječe tankového děla. Když zařve kulometčík Roberto Castro de Hernandez, tak je to tragedie pro celou americkou ekonomiku. IMHO mrtvý je mrtvý (a prd ví).
Vy se opravdu domníváte, že většina těch vojáků jsou nějací speciálně vycvičení profesionálové. Když se podívate na ty mladé lidi, kteří dnes dobrovolně slouží v US armádě, jsou to na tom nejnižším stupni většinou Afro-Američané a Hispánci, kteří jen stěží dokončili osmiletku, někteří z nich nedovedou ani pořádně anglicky mluvit, neřku-li psát. Ti mají jen ten základní 3 až 6 měsíční výcvik (podle zařazení), během kterého se eliminují nevhodní kandidáti. Nemluvím o výcviku opravdových specialistů, důstojníků, pilotů letadel či helikopter apod.- to stojí více.
A pokud se někdo v dnešní době rozhodl nastoupit dobrovolně do armády, mohl předpokládat, že se zúčastní nějaké vojenské akce, války či ozbrojeného konfliktu. A ve válce se střílí a vybuchují bomby a občas to někdo "koupí" a vrátí se domů v pytli či v hliníkové rakvi.
Po řadu let, od konce války ve Vietnamu a skončení povinné vojenské služby, byla služba v US armádě pěkná a slušně placená flákárna, která umožňovala mnoha lidem - jinak normálně nezaměstnatelným - získat vzdělání či vyučit se nějakému řemeslu. Od konce osmdesátých let se však situace změnila a teď musejí ti vojáci dokonce i BOJOVAT, a čas od času z nich někdo padne, tak se nesmíte divit, že se jim to už tak moc nelíbí a že se do armády nehrnou.
Ale nebojte se, podle nejnovějších zpráv, existují tisíce mladých mužů (mnozí z nich již vycvičeni) z řad Kolumbijců, kteří za poloviční žold amerického vojáka jsou ochotni to podepsat a bojovat v Iráku. A z toho polovičního žoldu budou pak finančně podporovat svou početnou rodinu, své rodiče a rodiče své ženy v Kolumbii. [mrknutí jedním okem]

65588

Stránka: 1 2 3 4

Káva pro Zvědavce

11

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 15 čtenářů částkou 3 943 korun, což je 11 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vakcína ještě není, ale "odborníci" se už obávají reakce odmítáčů05.04.20 09:11 USA 4

Výroba ,,nezávadných, hygienických“ roušek05.04.20 07:58 Indie 2

Byl 15. březen 2020...04.04.20 19:59 Česká republika 4

Česká armáda odmítla pomoci českým lidem...04.04.20 12:10 Česká republika 2

Praha 6 přesouvá Koněva03.04.20 11:08 Česká republika 6

Hermafrodité a úchylové v Panamě mají problém. Málo respektu k jejich úchylce03.04.20 10:48 Panama 2

Člověk v tísni spustil pomoc Česku. A je zle.03.04.20 09:20 Česká republika 4

Proč jsou americké nemocnice klidné a prázdné?03.04.20 00:18 USA 8

Je podáno trestní oznámení na komisařku Jourovou za nenávist ke svobodě slova!02.04.20 19:22 Česká republika 3

Rockefellerova studie o "budoucí" epidemii02.04.20 08:56 Neurčeno 1

Už to začíná vypadat, jako by zemi vedli milionchvilkaři02.04.20 07:11 Česká republika 3

Podívejte se, kam přísná karanténa vede01.04.20 17:41 Itálie 5

Vláda: Zakážeme teplé počasí! Aby se lidi necourali venku01.04.20 13:10 Česká republika 3

Zákazy, zákazy, buzerace, zákazy: Několik mladých spáchalo zločiny. Opékali buřty v lese01.04.20 11:30 Česká republika 4

Policisté hlídají město v kostýmech v podobě koronaviru01.04.20 06:21 Bolivie 1

Rusko vyslalo do USA letadlo se zdravotnickými potřebami, Trump poděkoval. Proč o tom mlčí média?31.03.20 23:32 Rusko 0

D-Test provedl test roušek a respirátorů31.03.20 19:38 Česká republika 12

Minister Krajčí v súvislosti s koronavírusom plánuje zaviesť opatrenia voči občanom, ktorí odmietnú očkovanie31.03.20 16:02 Slovensko 3

Dějiny učí že po zpřísnění se návrat k normálu konat nemusí31.03.20 11:07 Česká republika 14

Rouškový teror v Čechách31.03.20 00:57 Česká republika 11

Měnové kurzy

USD
25,76 Kč
Euro
27,84 Kč
Libra
31,61 Kč
Kanadský dolar
18,12 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
26,37 Kč
100 japonských jenů
23,76 Kč
Čínský juan
3,63 Kč
Polský zloty
6,07 Kč
100 maď. forintů
7,60 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
33,72 Kč
1 unce (31,1g) zlata
41 690,29 Kč
1 unce stříbra
371,09 Kč
Bitcoin
175 516,60 Kč

Poslední aktualizace: 5.4.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?